Ve zkratce

Stránka:

 Vysoce postavený expert NATO na financování terorismu byl zastřelen

28.12.16

Evropská unie:

Počátkem prosince 2016 byl podle belgických médií zastřelen vysoce postavený expert NATO na financování terorismu Yves Chan Delon.

Yves Chan Delon byl 15. 12. 2016 objeven v belgickém Andenne s kulkou v hlavě.

Okolnosti jeho smrti jsou podivné. Podle oficiálních pramenů však spáchal sebevraždu.

Podle tureckého média Daily Sabah byl nalezen s pistolí v pravé ruce. Delon byl však levák.

Chan Delon pracoval pro zadávání veřejných zakázek agentury NATO NSPA a zabýval se problematikou praní špinavých peněz a financování terorismu.

Delon zemřel tři dny před smrtí ruských diplomatů  - Andreje Karlova v Ankaře a Petra Polshikova v Moskvě.

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/welt/hochrangiger-nato-expe...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Co jde do Evropy v OSN světě bez hranic: Ugandský ministr etiky a integrity: "Muži znásilňují děvčátka. To je přirozené"

28.12.16

Uganda:

Stephenem Fry během rozhovoru s ugandským ministrem etiky a integrity, Fr. Simonem Lokodem v roce 2014, poznamenal, že v Ugandě jsou o mnoho horší věci, než homosexualita - na příklad téměř epidemie dětských znásilnění.

Lokodo odpověděl: "Ale to je správný druh dětského znásilňování."

Fry: "Je to na kameru. Víte, že je to na kameru?"

Lokodo: "Ano."

Fry: "Můžete vyvětlit, co jste tím myslel?"

Lokodo: "Ano. Muži znásilňují děvčátka, což je přirozené."

Zdroj: http://www.patheos.com/blogs/progressivesecularhumanist/2014...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V Německu již zakazují demonstrace - ty protiimigrační

28.12.16

Německo:

Německo rychle postupuje směrem k diktatuře. Po zavedení cenzurního úřadu nyní přichází zákaz demonstrace.

Německá policie zakázala plánovanou demonstraci krajně pravicové Národnědemokratické strany (NPD), která se měla konat na silvestra v Kolíně.

Důvodem zákazu demonstrace NPD jsou podle policie možné „závažné hrozby pro veřejnou bezpečnost, kterým se jinak (než zákazem) nedá zabránit“. Proti rozhodnutí se může strana ještě odvolat.

Zajímavé je, že nikomu v Německu nevadila syrská demonstrace, která proběhla v prosinci v sárském Saarbrückenu. Na demonstraci volali Syřané "Scheiße Russland, Scheiße Deutschland!" a  byli ověšení vlajkami Svobodné syrské armády.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kolin-nad-rynem-demonstrace-npd-d37-/...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Česká a rakouská policie hledají oběti tureckého sexuálního delikventa

28.12.16

Česká republika:

V roce 2013 byly ve Znojmě brutálně napadeny dvě dívky.

V dubnu 2013 byla na trávníku ve veřejném prostoru znásilněna 19 letá dívka, v červnu stejný pachatel znásilnil 18 letou dívku, kterou navíc brutálně bil a škrtil.

Před několika dny zadržela česká policie 35 letého Turka, který tyto činy spáchal a předala ho do Vídně do vyšetřovací vazby. Turek je podezřelý i ze dvou útoků na ženy ve Vídni v loňském roce. 21 letou sledoval do jejího domu, kde ji napadl. Dívka křikem přivolala sousedy a Turek utekl. V srpnu minulého roku se ve Vídni opět pokusil o znásilnění, když zatáhl 26 letou dívku do křoví.

Testy DNA prokázaly, že všechny čtyři útoky provedl stejný pachatel. Česká a německá policie nyní hledají jeho možné další oběti.

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/europa/oesterreichtschechie...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Uhde: Rusko hraje ďábelskou hru. Pravda podle mě leží na ulici, jenom ji zvednout!

28.12.16

Česká republika:

Uhde:

"Tradice ruská a sovětská je taková, že oni se v té indoktrinaci velice dobře vyznali. ... Podle mě ruská propaganda neobyčejně účinně využívá internetu a šíří představu, která je strašně lákavá - všichni lžou, všichni jsou darebáci. ... Je potřeba tomu čelit. Ale jak? Byl jsem návštěvou u své příbuzné, která je vysokoškolačka, má dva doktoráty a zjistil jsem, že ona nic nesleduje, ale z internetu mně opakovala tak šílené věci, že já se stydím. Naprosté nesmysly, ona prostě nic nesleduje, ale ona mě hned dala několik zdrojů přes internet, kde se dozvím tu pravdu. Tu pravdu, která se nám zatajuje. Ale ta pravda podle mě leží na ulici! Jenom ji zvednout. Ta hra je ďábelská a zatím se podle mě nepodařilo najít protilék proti ní!"

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct2...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 1

 Švédsko - multikulturní ráj - české titulky

28.12.16

Švédsko:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=7Yii-GcK-TI&feature=youtu.be

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Máte už dost stále se opakujících vánočních českých pořadů a pohádek? Zkuste tohle

24.12.16

Česká republika:

Snímek Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel (v originále Ironija suďby, ili S ljogkim parom!) z roku 1975 se stal tradičním snímkem vysílaným během vánočních svátků v Rusku a většině postsovětských států. Na televizních obrazovkách ho sledují miliony diváků. Jeho oblíbenost lze přirovnat k tradičním snímkům českých Vánoc, jakou jsou Tři oříšky pro popelku či Pelíšky, píšou Babišovky v článku z prosince 2015.

Pokud jste už unaveni z rok co rok se opakujících vánočních pořadů a filmů v ČT, z neustálých princezen a Popelek prokládaných americkými krváky, zkuste tohle (i s českými titulky). Je to romantické, je to o lásce a je to i vtipné. Tři hodiny (dva díly) a když to skončí, budete se cítit tak nějak lépe.

Klasifikace: kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Americká média sborově kňučí nad Trumpovým vítězstvím

22.12.16

USA:

Neuvěřitelné! Tohle musíte vidět. (Bohužel jen anglicky.)

Takže je tady otázka: Kdo tedy skutečně vlastní média? A nejen média. Kdo dokázal takto zfanatizovat lidi?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=UtJvYdX4GKM

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Kauza vítání migrantů a déšť miliard

22.12.16

Česká republika:

Nebývale otevřený článek na Novinkách analyzuje, kdo benefituje z vítání mloků v Německu. Autor Petr Schnur si nebere servitky.

Na mlocích v Německu vydělávají pojišťovny, farmaceitický průmysl, "neziskovky" a myriady organizací nabalených na vítací byznys. A zaplatí to ... německý daňový poplatník.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/424294-analyza-kauz...

Klasifikace: politika,krimi,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Jenom drogy? Tak to je ok?

22.12.16

Německo:

Dojala mě kouzelná věta z Babišovek. Píšou o tom roztržitém Tunisanovi, co zabil kamionem 12 lidí a zapomněl si v něm doklady.

Amriho letos několik měsíců sledovaly německé úřady, protože se domnívaly, že si chce opatřit automatické zbraně, s nimiž by třeba časem mohl spáchat útok. Při sledování však podle německých médií žádné konkrétní důkazy nenašly, zjistily jen, že prodává drogy v berlínském parku Görlitzer Park, a tak sledování ukončily.

Jasně. Proč by zakročovaly a trestaly. Taková prkotina jako prodej drog nestojí za námahu.

Také ten Pákistanec, co ho původně označili za strůjce útoku a později propustili, se vypařil. Nemohou ho najít. smile A co čekali?

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tunisan-berlin-utok-vybusniny-drogy-d...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Fraška pokračuje: hledá se Tunisan

21.12.16

Německo:

Teroristický útok v pondělí v Berlíně má všechny znaky špatně napsané frašky. Původní podezeřelý Pákistanec není vůbec podezřelý a byl propuštěn, protože utíkal z místa neštěstí jen tak - prostě skotačil.

Německá policie teď pátrá po Tunisanovi, který si v kabině kamionu před útokem odložil doklady a když odcházel, zapomněl si je vzít. Podobně jako v roce 2001 stačil jiný terorista, Mohamed Atta vyhodit z explodujícího letadla svůj cestovní pas tak šikovně, že doklad nijak neutrpěl v následujícím infernu, při kterém se kalila, chci říci tekla ocel nosníků s profilem 558 × 1371 mm - následek hoření leteckého benzínu.

Také se tam v kabině našla DNA Tunisana. Německá policie poznala, že to je jeho DNA. Normálně sice vyšetření DNA trvá týdny, ale v tomto případě to prostě zmákli za den. A věděli hned, že DNA je Tunisana, protože ten bodrý muž jim je odevzdal z dobré vůle předem.

A teď prosím tu o vlkovi a Karkulce.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecko-berlin-masakr-adventni-trh-ka...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Krok k větší bezpečnosti. Německá vláda chce usnadnit nasazování videokamer

21.12.16

Německo:

Německá vláda schválila návrh, který má usnadnit nasazení videokamer v autobusech, vlacích, nákupních centrech, sportovištích nebo na parkovištích. Vyslovila se také pro zákaz zahalování obličeje u úředníků a vojáků. Návrh předložil ministr vnitra po letních teroristických útocích v zemi, není tedy přímou reakcí na pondělní masakr v Berlíně. (web CT24)

________
Tedy shrňme si to: už po několikáté se náhle s odstupem hodin až dnů najdou doklady pachatele. Buď ve žárem ztavených sutinách WTC, nebo v osobáku atentátníků v Paříži, nyní po dvou dnech v kabině polského kamionu. Svědek znejistěl, zda původně označný pakistánský migrant směřující do parku, skutečně opustil kabinu kamionu, či zda byl pouze navštívit vánoční trhy a nasát křesťanskou atmosféru vánoc. A shodou okolností německá vláda schválila další utahování šroubů směrem k totalitě.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1990081-krok-k-vetsi-b...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 1

 V Taliansku pokračuje vojna proti Vianočným tradíciam

21.12.16

Itálie:

Dve základné školy, jedna nachádzajúca sa v Rimini a  druhá v rovnomennej provincii, sa rozhodli upraviť tradičnú každoročnú školskú oslavu Vianoc. Školy z repertoáru školského predstavenia vylúčili najslávnejšiu detskú vianočnú pieseň „Tu scendi dalle stelle“ (Zostupuješ z hviezd). Vedenie obidvoch škôl usúdilo, že táto pieseň by mohla zraniť city detí a rodičov, ktoré nie sú kresťanského vyznania a rozhodlo sa pieseň nahradiť africkou piesňou.

Ešte ďalej zašla škôlka v Castelfranco Emilia v provinici Modena. Vedenie škôlky sa rozhodlo zrušiť  na školskej oslave všetko, čo poukazuje na kresťanský pôvod Vianoc. Nielen známu pieseň Tu scendi dalle stelle a aj svetoznámu “Adeste fideles“ ale aj jasličky, pretože tieto atribúty sú považované za príliš „katolícke“ a tým pádom “urážlivé a odporujúce inklúzii“, referuje francúzsky portál. Povolení sú iba Santovia, soby a elfovia.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/vojna-voci-vianociam-v-europe-pok...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Němci toho vraha z náklaďáku propustili! To snad není možné!

20.12.16

Německo:

V úterý večer německá policie propustila zadrženého Pákistánce, protože podle deníku Bild na jeho oblečení nenašla žádné zbytky střelného prachu ani stopy krve, které by ho spojovaly s vraždou polského řidiče kamionu, jehož tělo našli kriminalisté v kabině vozu, a tedy i se samotným útokem, píšou v Babišovkách.

Já bych navrhoval se mu omluvit a nějak ho finančně kompenzovat za utrpěnou újmu. Tohle už není ani Kocourkov, ani blázinec. K popsání tohoto stavu chybí slova a patřičně jadrné přirovnání.

A pozor, u nás by to dopadlo stejně. Viz ten mlok, co znásilnil zdravotní sestru.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/berlin-utok-nemecko-propustila-podezr...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Facebook zrušil publikování hlavní i záložní stránky IVČRN pár minut po sobě

20.12.16

Česká republika:

Dne 20.12.2016 kolem 17:47 nám Facebook zrušil publikování hlavní (cca 160 tisíc) i záložní (cca 10tisíc) stránky pár minut po sobě.  Téměř jistě se jednalo o „ruční“ zásah vzhledem k okolnostem, které se dějí v Německu. Prosím sledujte naše webové stránky, budeme publlikovat zde, rozšíříme články o diskuze a také máme připraveny další novinky. Naše druhá záložní stránka s 73 tisíci fanoušky byla nedávno kompletně zrušena.

Zdroj: http://www.ivcrn.cz/facebook-zrusil-publikovani-hlavni-i-zal...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Jaképak "zemřel na následky střelby"?

20.12.16

Česká republika:

Česká média provádějí ekvilibristiku se slovy, pokud referují o posledním teroristickém útoku v Berlíně. Nejprve podávali zprávu tak, že za útok snad může někdo z východní Evropy. Pak tvrdili o polském řidiči, že byl spolujezdec. Jenže jakýpak spolujezdec, když byl mrtvý? A teď tedy už to tedy přiznali, ale nenapsali, že byl zavražděn Pákistáncem, ale že "zemřel na následky střelby". Ono to zní tak nějak jemněji, že? Něco jako, že zemřel zásahem vyšší moci.

Člověk může zemřít na následky vysokého krevního tlaku nebo stáří, ale co se týče střelby, tak prostě BYL ZASTŘELEN. Ještě přesněji, ZAVRAŽDĚN. A zavraždil ho azylant. Kobylka z Pákistánu, žádný utečenec před válkou. A vsadím se, že důvodem teroristického činu bylo prostě plnění bojového úkolu ISIS, ale o tom se taské nedovíme. Oficiálně bude oznámeno, že byl frustrován z dlouhého čekání na azyl, psychicky vyšinut nebo něco podobného.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/berlin-kamion-vanocni-trh-ridic-polak...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Evropa se otřásá. Průzkumy veřejného mínění ukazují na velkou podporu Le Penové.

20.12.16

Francie:

Evropa se otřásá a Brusel je v krizi. V průzkumech veřejného mínění získala Marine Le Penová velký náskok před všemi svými konkurenty.

Euroskeptická Le Penová, která chce vyvést Francii z EU, porazila své rivaly  o 4 - 9 %:

Le Pen/Fillon - 29% ku 20%

Le Pen/Juppé - 30 % ku 26 %

O Trumpově vítězství řekla Le Penová, že je to opravdu vítězství lidí nad elittami.

Sama o sobě Marine Le Pen říká:

"Já jsem patriotický kandidát. Bujuji ve jménu lidu. To je smyslem mé kandidatury na funkci prezidenta."

Zdroj: http://www.express.co.uk/news/world/734497/Marine-le-pen-fra...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Trump získal potřebný počet hlasů volitelů, bude prezidentem

20.12.16

USA:

Donald Trump v pondělí získal více než 270 hlasů volitelů, a překročil tak hranici nutnou pro zvolení prezidentem Spojených států, napsala agentura AP.

Obvykle jde o pouhou formalitu, v letošní napjaté volbě hlavy státu byl ale sledován. Do poslední chvíle totiž trvaly výzvy volitelům, aby nehlasovali pro Donalda Trumpa.

zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/424148-trump-ziskal-potrebny-pocet-hlasu-volitelu-bude-prezidentem.html

CNN udáva, že Trump získal 301 hlasov voliteľov, Hillary Clinton 163 hlasov a 6 hlasov iní kandidáti.

Dvaja volitelia odmietli podporiť Trumpa. Jeden dal svoj hlas guvernérovi Ohia Johnovi Kasichovi, druhý podporil bývalého texaského republikána Rona Paula.

V štáte Washington sa štyria volitelia rozhodli namiesto Clintonovej podporiť iných kandidátov. Traja podporili bývalého štátneho tajomníka Colina Powella a jeden podporil indiánskeho aktivistu Faith Spotted Eagle, ktorý sa angažoval v boji proti ropovodu v Severnej Dakote.

Sú to prvé prezidentské voľby od roku 1872, ktoré mali viac než jedného "neverného voliteľa".

zdroj: http://edition.cnn.com/2016/12/19/politics/electoral-college-donald-trump-vote/index.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 4

 O čem to ten Chovanec mele?

19.12.16

Česká republika:

V Berlíně vjel kamion do davu na vánočním trhu. Německá policie potvrdila devět mrtvých a mnoho zraněných, podle hasičů je zraněných nejméně 50.

Ministr Chovanec řekl, že nejpozději od úterního rána bude v českých ulicích více policistů, a to i s dlouhými zbraněmi.

Po dohodě s prezidentem PČR s okamžitou platností ještě více posilujeme bezpečnostní opatření u míst s vysokou koncentrací osob."

Hlupáku Chovanče, ne v ulicích českých měst, ale na hranici potřebujeme posílenou ochranu. Tam ať stojí vojsko a kontroluje doklady a nepouští nikoho, kdo u nás nemá co dělat. Naše lidi hlídat nemusíš, nebezpečí přichází ze zahraničí.

A co ti vojáci s dlouhými zbraněmi v ulicích našich měst vůbec budou dělat? Budou střílet na každý náklaďák, který se přiblíží?

Zdroj: http://www.lidovky.cz/nakladni-auto-vjelo-v-berline-do-davu-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Putin: Vražda velvyslance je provokace, která má podkopat rusko-turecké vztahy a mírový proces v Sýrii

19.12.16

Turecko:

Putin k vraždě ruského velvyslance Andreje Karlova (62), zastřeleného v pondělí v Turecku na vernisáži výstavy fotografií v Ankaře:

"Tato vražda je jasnou provokací, která má podkopat zlepšení a normalizaci rusko-tureckých vztahů a také mírový proces v Sýrii, podporovaný Ruskem, Tureckem, Iránem a dalšími zeměmi, které mají zájem na urovnání syrského konfliktu. ...

Jedinou odezvou na útok, kterou Moskva může nabídnout, je zintenzívnění boje proti terorismu. ...

Vrazi to pocítí. ...

Víme, kdo organizoval tuto vraždu a dal příkazy vrahovi."

Putin také nařídil zesílit bezpečnost ruských diplomatických misí v cizině a tureckých diplomatických misí v Rusku.

Zdroj: https://www.rt.com/news/370831-putin-russian-ambassador-anka...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 98 čtenářů částkou 15 298 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 2

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
21,22 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,18 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 464,28 Kč
1 unce stříbra
519,14 Kč
Bitcoin
409 043,85 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 497 639