Ve zkratce

Stránka:

 Krok k větší bezpečnosti. Německá vláda chce usnadnit nasazování videokamer

21.12.16

Německo:

Německá vláda schválila návrh, který má usnadnit nasazení videokamer v autobusech, vlacích, nákupních centrech, sportovištích nebo na parkovištích. Vyslovila se také pro zákaz zahalování obličeje u úředníků a vojáků. Návrh předložil ministr vnitra po letních teroristických útocích v zemi, není tedy přímou reakcí na pondělní masakr v Berlíně. (web CT24)

________
Tedy shrňme si to: už po několikáté se náhle s odstupem hodin až dnů najdou doklady pachatele. Buď ve žárem ztavených sutinách WTC, nebo v osobáku atentátníků v Paříži, nyní po dvou dnech v kabině polského kamionu. Svědek znejistěl, zda původně označný pakistánský migrant směřující do parku, skutečně opustil kabinu kamionu, či zda byl pouze navštívit vánoční trhy a nasát křesťanskou atmosféru vánoc. A shodou okolností německá vláda schválila další utahování šroubů směrem k totalitě.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1990081-krok-k-vetsi-b...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 V Taliansku pokračuje vojna proti Vianočným tradíciam

21.12.16

Itálie:

Dve základné školy, jedna nachádzajúca sa v Rimini a  druhá v rovnomennej provincii, sa rozhodli upraviť tradičnú každoročnú školskú oslavu Vianoc. Školy z repertoáru školského predstavenia vylúčili najslávnejšiu detskú vianočnú pieseň „Tu scendi dalle stelle“ (Zostupuješ z hviezd). Vedenie obidvoch škôl usúdilo, že táto pieseň by mohla zraniť city detí a rodičov, ktoré nie sú kresťanského vyznania a rozhodlo sa pieseň nahradiť africkou piesňou.

Ešte ďalej zašla škôlka v Castelfranco Emilia v provinici Modena. Vedenie škôlky sa rozhodlo zrušiť  na školskej oslave všetko, čo poukazuje na kresťanský pôvod Vianoc. Nielen známu pieseň Tu scendi dalle stelle a aj svetoznámu “Adeste fideles“ ale aj jasličky, pretože tieto atribúty sú považované za príliš „katolícke“ a tým pádom “urážlivé a odporujúce inklúzii“, referuje francúzsky portál. Povolení sú iba Santovia, soby a elfovia.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/vojna-voci-vianociam-v-europe-pok...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Němci toho vraha z náklaďáku propustili! To snad není možné!

20.12.16

Německo:

V úterý večer německá policie propustila zadrženého Pákistánce, protože podle deníku Bild na jeho oblečení nenašla žádné zbytky střelného prachu ani stopy krve, které by ho spojovaly s vraždou polského řidiče kamionu, jehož tělo našli kriminalisté v kabině vozu, a tedy i se samotným útokem, píšou v Babišovkách.

Já bych navrhoval se mu omluvit a nějak ho finančně kompenzovat za utrpěnou újmu. Tohle už není ani Kocourkov, ani blázinec. K popsání tohoto stavu chybí slova a patřičně jadrné přirovnání.

A pozor, u nás by to dopadlo stejně. Viz ten mlok, co znásilnil zdravotní sestru.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/berlin-utok-nemecko-propustila-podezr...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Facebook zrušil publikování hlavní i záložní stránky IVČRN pár minut po sobě

20.12.16

Česká republika:

Dne 20.12.2016 kolem 17:47 nám Facebook zrušil publikování hlavní (cca 160 tisíc) i záložní (cca 10tisíc) stránky pár minut po sobě.  Téměř jistě se jednalo o „ruční“ zásah vzhledem k okolnostem, které se dějí v Německu. Prosím sledujte naše webové stránky, budeme publlikovat zde, rozšíříme články o diskuze a také máme připraveny další novinky. Naše druhá záložní stránka s 73 tisíci fanoušky byla nedávno kompletně zrušena.

Zdroj: http://www.ivcrn.cz/facebook-zrusil-publikovani-hlavni-i-zal...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Jaképak "zemřel na následky střelby"?

20.12.16

Česká republika:

Česká média provádějí ekvilibristiku se slovy, pokud referují o posledním teroristickém útoku v Berlíně. Nejprve podávali zprávu tak, že za útok snad může někdo z východní Evropy. Pak tvrdili o polském řidiči, že byl spolujezdec. Jenže jakýpak spolujezdec, když byl mrtvý? A teď tedy už to tedy přiznali, ale nenapsali, že byl zavražděn Pákistáncem, ale že "zemřel na následky střelby". Ono to zní tak nějak jemněji, že? Něco jako, že zemřel zásahem vyšší moci.

Člověk může zemřít na následky vysokého krevního tlaku nebo stáří, ale co se týče střelby, tak prostě BYL ZASTŘELEN. Ještě přesněji, ZAVRAŽDĚN. A zavraždil ho azylant. Kobylka z Pákistánu, žádný utečenec před válkou. A vsadím se, že důvodem teroristického činu bylo prostě plnění bojového úkolu ISIS, ale o tom se taské nedovíme. Oficiálně bude oznámeno, že byl frustrován z dlouhého čekání na azyl, psychicky vyšinut nebo něco podobného.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/berlin-kamion-vanocni-trh-ridic-polak...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Evropa se otřásá. Průzkumy veřejného mínění ukazují na velkou podporu Le Penové.

20.12.16

Francie:

Evropa se otřásá a Brusel je v krizi. V průzkumech veřejného mínění získala Marine Le Penová velký náskok před všemi svými konkurenty.

Euroskeptická Le Penová, která chce vyvést Francii z EU, porazila své rivaly  o 4 - 9 %:

Le Pen/Fillon - 29% ku 20%

Le Pen/Juppé - 30 % ku 26 %

O Trumpově vítězství řekla Le Penová, že je to opravdu vítězství lidí nad elittami.

Sama o sobě Marine Le Pen říká:

"Já jsem patriotický kandidát. Bujuji ve jménu lidu. To je smyslem mé kandidatury na funkci prezidenta."

Zdroj: http://www.express.co.uk/news/world/734497/Marine-le-pen-fra...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Trump získal potřebný počet hlasů volitelů, bude prezidentem

20.12.16

USA:

Donald Trump v pondělí získal více než 270 hlasů volitelů, a překročil tak hranici nutnou pro zvolení prezidentem Spojených států, napsala agentura AP.

Obvykle jde o pouhou formalitu, v letošní napjaté volbě hlavy státu byl ale sledován. Do poslední chvíle totiž trvaly výzvy volitelům, aby nehlasovali pro Donalda Trumpa.

zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/424148-trump-ziskal-potrebny-pocet-hlasu-volitelu-bude-prezidentem.html

CNN udáva, že Trump získal 301 hlasov voliteľov, Hillary Clinton 163 hlasov a 6 hlasov iní kandidáti.

Dvaja volitelia odmietli podporiť Trumpa. Jeden dal svoj hlas guvernérovi Ohia Johnovi Kasichovi, druhý podporil bývalého texaského republikána Rona Paula.

V štáte Washington sa štyria volitelia rozhodli namiesto Clintonovej podporiť iných kandidátov. Traja podporili bývalého štátneho tajomníka Colina Powella a jeden podporil indiánskeho aktivistu Faith Spotted Eagle, ktorý sa angažoval v boji proti ropovodu v Severnej Dakote.

Sú to prvé prezidentské voľby od roku 1872, ktoré mali viac než jedného "neverného voliteľa".

zdroj: http://edition.cnn.com/2016/12/19/politics/electoral-college-donald-trump-vote/index.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 4

 O čem to ten Chovanec mele?

19.12.16

Česká republika:

V Berlíně vjel kamion do davu na vánočním trhu. Německá policie potvrdila devět mrtvých a mnoho zraněných, podle hasičů je zraněných nejméně 50.

Ministr Chovanec řekl, že nejpozději od úterního rána bude v českých ulicích více policistů, a to i s dlouhými zbraněmi.

Po dohodě s prezidentem PČR s okamžitou platností ještě více posilujeme bezpečnostní opatření u míst s vysokou koncentrací osob."

Hlupáku Chovanče, ne v ulicích českých měst, ale na hranici potřebujeme posílenou ochranu. Tam ať stojí vojsko a kontroluje doklady a nepouští nikoho, kdo u nás nemá co dělat. Naše lidi hlídat nemusíš, nebezpečí přichází ze zahraničí.

A co ti vojáci s dlouhými zbraněmi v ulicích našich měst vůbec budou dělat? Budou střílet na každý náklaďák, který se přiblíží?

Zdroj: http://www.lidovky.cz/nakladni-auto-vjelo-v-berline-do-davu-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Putin: Vražda velvyslance je provokace, která má podkopat rusko-turecké vztahy a mírový proces v Sýrii

19.12.16

Turecko:

Putin k vraždě ruského velvyslance Andreje Karlova (62), zastřeleného v pondělí v Turecku na vernisáži výstavy fotografií v Ankaře:

"Tato vražda je jasnou provokací, která má podkopat zlepšení a normalizaci rusko-tureckých vztahů a také mírový proces v Sýrii, podporovaný Ruskem, Tureckem, Iránem a dalšími zeměmi, které mají zájem na urovnání syrského konfliktu. ...

Jedinou odezvou na útok, kterou Moskva může nabídnout, je zintenzívnění boje proti terorismu. ...

Vrazi to pocítí. ...

Víme, kdo organizoval tuto vraždu a dal příkazy vrahovi."

Putin také nařídil zesílit bezpečnost ruských diplomatických misí v cizině a tureckých diplomatických misí v Rusku.

Zdroj: https://www.rt.com/news/370831-putin-russian-ambassador-anka...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Do lidí na vánočním trhu v Berlíně vjel náklaďák, zřejmě šlo o teroristický útok

19.12.16

Německo:

Na vánoční trh na náměstí Breitscheidplatz v německé metropoli Berlín vjelo nákladní auto, napsal server německého týdeníku Focus. Podle prvních informací je na místě devět mrtvých a nejméně 50 zraněných.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/424151-do-lidi-na-v...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Komisaři EU - Jourová (ANO) a spol. - rezonují s OSN v podpoře ničím neomezené migrace

19.12.16

Evropská unie:

Ke Dni migrantů vydali

Frans Timmermans, First Vice-President of the Commission,
Federica Mogherini, the High Representative of the Union for Foreign Affairs and Security Policy and Vice-President of the Commission,
Johannes Hahn, Commissioner for European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations,
Neven Mimica, Commissioner for International Cooperation and Development,
Dimitris Avramopoulos, Commissioner for Migration, Home Affairs and Citizenship,
Christos Stylianides, Commissioner for Humanitarian Aid and Crisis Management,
Věra Jourová (ANO), Commissioner for Justice, Consumers and Gender Equality

následující prohlášení:

"... spolu s OSN pracujeme na rozvoji globálního zákona pro migraci - Global Migration Compact - a na vytvoření uceleného rámce pro řešení uprchlické otázky.

Mezinárodní komunita potřebuje společně vytvořit systém, kde se lidé budou volně přemisťovat, pokud se k tomu rozhodnou, bezpečně a legálně, s plným respektem k jejich lidským právům a aspiracím. ...

Naše společně sdílené evropské hodnoty svobody, rovnosti a respektu k lidským právům vytvořily z Evropy místo uprchlíků a my se zavazujeme k prosazování těchto hodnot v naší pokračující práci zlepšit životy migrantů."

_________
Za koho mluví Jourová?

Zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_STATEMENT-16-4440_en.ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 OSN: Ti, kdo poškozují migranty, musí být pohnáni k zodpovědnosti

18.12.16

Evropská unie:

Na 18. prosince vyhlásila OSN Den migrantů a Ban Ki-moon kromě jiného prohlásil:

"...Chránit a podporovat lidská práva všech migrantů bez ohledu na jejich statut (tj. zda jde o uprchlíky či nikoli) je základním prvkem New Yorské deklarace. K dosažení tohoto cíle musíme posílit spolupráci mezi zeměmi původu, tranzitu i určení.... Musíme odmítnout netoleranci, diskriminaci,  politiky poháněné xenofobní rétorikou a migranty v roli obětních beránků.

Ti, kdo poškozují migranty, musí být pohnáni k zodpovědnosti. ...

Dobré řízení migrace požaduje rozšířit legální migrační cesty pro bezpečnou migraci včetně sloučení rodin, pro mobilitu pracovních sil na všech úrovních a pro vzdělávací příležitosti pro děti a dospělé. Dobré řízení migrace také požaduje dekriminalizaci nelegální migrace a legalizaci postavení migrantů, kteří nemají dokumenty.

2030 Agenda udržitelného rozvoje nabízí příležitost zajistit, že potřeby těch nejvíce marginalizovaných včetně migrantů budou prioritou, ...

V tento mezinárodní den migrantů vyzývám mezinárodní společenství, aby pracovalo na globální dohodě - global compact o bezpečné, pravidelné a řízené migraci, která bude důležitým příspěvkem k budování světa prosperity, míru, důstojnosti a příležitosti pro všechny."

_______
EU je v naprostém područí OSN a přidružených neziskovek, Proto zažíváme to, co zažíváme - jsme pokusní králíci jejich vize. Proto se zavádí cenzura a proto se navrhuje trestní stíhání nesouhlasu.

Zdroj: http://www.un.org/en/events/migrantsday/messages.shtml

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Puč či nepuč? Zvolí zítra volitelé Trumpa nebo podlehnou nátlaku NWO soldatesky?

18.12.16

USA:

V pondělí by měla Electoral College volit amerického prezidenta.

Pokud budou volitelé za jednotlivé státy respektovat vůli svých voličů, měl by mít Trump vítězství jisté.

Ale na volitele byl NWO soldateskou vyvíjen nátlak. Texaský republikánský volitel Chris Suprun již oznámil, že Trumpa volit nebude. Oproti tomu harvardský profesor Larry Lessig, který obíhal republikánské volitele a snažil se je odradit od zvolení Trumpa řekl, že jeho snaha selhala.

Americké voliče by mělo zajímat, kolik republikánských volitelů bude opravdu volit Trumpa a také kolik demokratických volitelů dá hlas pro ně přijatelnějšímu republikánovi než je Trump.

Ve 29 státech a Washingtonu D.C. jsou volitelé vázáni zákonem respektovat vůli voličů. Zde bude zajímavé sledovat, zda některý z nich zákon porušil a zda za to bude stíhán.

Pokud by volitelé respektovali voliče, měli by zítra volit takto:

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-12-18/coup-or-not-signs-w...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Soros financuje instituci, která má rozhodovat o pravdivosti příspěvků na Facebooku

18.12.16

USA:

O pravdivosti příspěvků na Facebooku mají rozhodovat organizace, které podepsaly Poynter’s International Fact Checking Code of Principles na stránkách Poynter Institutu

Poynter Institut je sponzorován Sorosovou Open Society Foundations, Bill & Melinda Gates Foundation, Googlem a Omidyar Network zakladatele E-bay - Pierra Omidyara.

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-12-16/george-soros-fundin...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Pachateli "nenávistné řeči" by mohlo hrozit až 5 let vězení, navrhuje německý ministr

18.12.16

Německo:

Německý ministr spravedlnosti Maas:

"Orgány musí stíhat (nenávistnou řeč) a to i na internetu. Pachateli by mohlo hrozit až pět let vězení.

Každý, kdo se pokusí manipulovat politickou diskuzi lží, si musí být vědom důsledků."

 

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-12-18/german-minister-see...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 V suterénu ve východním Aleppu našli vysoké důstojníky NATO

17.12.16

Sýrie:

Syrské úřady našli a zadrželi v suterénu v oblasti východního Aleppo vysoké důstojníky zemí NATO - mj USA, Francie, Velká Británie, Německo, Turecko, a také Spojené arabské emiráty, Katar, Maroko, Izrael. Některá jména byla dána do syrských médií.

Co jsme beztak věděli. A nějaké sloupy v Aleppu zůstaly?

Zdroj: http://vz.ru/news/2016/12/17/849915.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 12

 Kopat ženy do zad je zřejmě běžnou zábavou imigrantů v Německu

17.12.16

Německo:

(Na Youtube to "zmizelo", dal jsem to na Vimeo. Uvidíme, jak dlouho se to udrží tam.)

Zdroj: https://politikstube.com/frauen-in-den-ruecken-zu-springen-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 V Polsku se demonstruje proti omezení přítomnosti médií v parlamentu

17.12.16

Polsko:

Polský sejm pod vedením katolické strany Právo a spravedlnost připravuje omezení tiskového zákona.

Návrh zákona omezuje přístup médií do parlamentních debat. Přístup bude nově dovolen jen pěti vybraným televizním stanicím.

Návrh také omezuje počet reportérů v areálu.

Návrh zákona vyvolal silné protesty a bolokování parlamentu. O víkendu se očekávají další demonstrace.

Zdroj: https://www.rt.com/news/370590-poland-parliament-protest-pol...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Co vlastně lídři V4 podporují? Neidealizujeme si je příliš?

17.12.16

Evropská unie:

Memorandum podepsané ve čtvrtek Polskem, Českou republikou, Maďarskem a Slovenskem prohlašuje, že členské země EU jsou blíže dosažení konsensu o potřebě chránit vnější hranice EU před masovou migrací, ale ještě toho musí být mnoho uděláno v koordinaci národních migračních politik.

Lídři  žádali ostatní členské země EU, aby spojily své snahy při boji proti teroristickým útokům a počítačové kriminalitě.

Podtrhli důležitost evropské Passenger Name Record (PNR) direktivy, díky které budou mít policie a soudy členských států EU přístup k datům všech cestujících, kteří cestovali do a z EU.

Memorandum také zdůrazňuje potřebu úzké spolupráce EU a NATO.

Lídří V4 zopakovali svou podporu ratifikaci dohody o přidružení Ukrajiny k EU a oznámili, že chtějí najít řešení pro nizozenské námitky tak, aby ratifikace proběhla co nejrychleji.

Premiéři V4 také žádali Evropskou komisi, aby se zasadila o vytvoření jednotného digitálního trhu.

Zdroj: http://dailynewshungary.com/v4-sign-joint-memorandum-migrati...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 551 749