Ve zkratce

Stránka:

 Evropská komise nás zadluží dalšími 2 miliardami eur, aby posílila ekonomickou migraci do EU ze zemí na východě a na jihu.

7.6.16

Evropská unie:

EK oznámila, že vloží 200.000 eur do Sousedského investičního fondu (NIF). NIF je určen k financování cílů tzv. Evropské sousedské politiky (ENP).

Těchto 200.000 eur EK následně zapákuje na 2 miliardy eur, kterými bude realizovat své cíle v  Alžírsku, Izraeli, Jordánsku, Libanonu, Libyi, Maroku, Palestině, Sýrii, Tunisku, Arménii, Ázerbajdžánu, Bělorusku, Gruzii, Moldávii a Ukrajině. I aktivity v Rusku jsou financovány z tohoto fondu, i když Rusko není oficiálně  uvedeno jako příjemce peněz z tohoto fondu.

Peníze nejsou určeny jen na financování sociálního a soukromého sektoru v těchto zemích. EK je používá především na politické účely - tj. platíme jimi protlačování tzv. evropsko-americké verze demokracie, lidských práv a tzv. právní a ekonomickou otevřenost" dotčených států vůči EU.

Na str. 16 si můžete přečíst, že se těmito penězi i nadále financuje ekonomická migrace z těchto zemí do EU:

Bude se prosazovat schéma kvalifikované pracovní migrace včetně možnosti nabízet preferenčně práci státním příslušníkům zemí EPS....V delším časovém horizontu budou k dispozici systémy "vyjádření zájmů", ve kterých bude EU byznys zadávat poptávky na zahraniční pracovníky z těchto zemí.

Během období 2014-2020 by měla EK dát do fondu ENI 15,4 miliard eur.

Zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-2115_en.htm

Klasifikace: politika,ekonomika,finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Merkelové má plné zuby i rakouská šlechta: Kdo Vás opravňuje ničit svou politikou identitu Evropy?

7.6.16

Rakousko:

Představitel horní rakouské šlechty píše německé kancléřce. Autor dopisu – baron Dr.jur. Norbert Freiherr van Handel, prokura St. Gregoriánského řádu Habsbursko-Lothringenské dynastie. Dopis se objevil na několika různých webech s titulem: „Kdo Vás opravňuje, paní Merkelová?“

Kdo Vás opravňuje, paní Merkelová, ničit svou politikou identitu Evropy?

Kdo Vás opravňuje, přeměňovat Německo v zemi nejistoty s hořícími azylovými domy, znásilňováním a stoupající kriminalitou cizinců?

Kdo Vás opravňuje, paní Merkelová, svou politikou destabilizovat i sousedící státy – Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko, Jižní Tyrolsko atd.?

(Přečtěte si celý text v překladu -- viz odkaz. A zde je původní text v němčině)

Zdroj: http://pravyprostor.cz/merkelove-ma-plne-zuby-i-rakouska-sle...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Jak Kavčí Hory točí propagandu na objednávku tajných služeb

7.6.16

Česká republika:

Ve spolupráci s ukrajinskou sekcí rádia Svoboda a jeho českou divizí v Praze na Hagiboru připravila kompro-materiál, který má vykreslit prezidenta Zemana jako koně, kterého ovládá Kreml.

Zdroj: http://aeronet.cz/news/video-defile-ceskych-zradcu-v-ukrajin...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 3

 Děti z 80 států budou bonzovat OECD, zda mají učitele - rasisty

6.6.16

Neurčeno:

Pátnáctiletí žáci z 80 zemí budou nyní v rámci mezinárodního průzkumu PISA 2018 (organizovaného OECD) kromě obvyklých testů z matematiky, literatury a vědeckých disciplin odpovídat na dotazy

  • zda jejich učitelé hovoří s respektem o lidech ze všech kulturních a etnických skupin,
  • zda jsou jejich učitelé otevřeni osobnímu kontaktu s lidmi ze všech kulturních a etnických skupin,
  • zda učitelé očekávají nižší výsledky u těchto skupin,
  • zda učitelé hodnotí lidi z těchto skupin podle stejných kriterií

Andreas Schleicher, ředitel pro vzdělávání při OECD, řekl, že je nezbytně nutné sledovat, jak žáci vnímají postoje svých učitelů k různým kulturám a etnikům.

Chris McGovern, vůdce Kampaně za skutečné vzdělávání, označil tyto návrhy průzkumu za politickou korektnost a krok špatným směrem:

"Vidíme, že se OECD odchyluje od svých původních úkolů. Měli by se soustředit na literaturu, matematiku a vědecké disciplíny..."

Schleicher odpověděl:

"Nemyslím si, že kapacita lidí spolupracovat, soutěžit a stýkat se s lidmi z rozdílných kulturních oblastí má co do činění s politickou korektností. Tyto schopnosti zaměstnavatelé očekávají od svých zaměstnanců."

_________
Asi nikoho nepřekvapí, že tyto kritizované návrhy PISA 2018 pomáhala vytvářet Česká školní inspekce.

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3601498/Teenagers-as...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Jako na povel: česká média konečně zveřejnila podvod s migranty "pomáhajícímí" při povodni

6.6.16

Česká republika:

Jako na povel z ústředí zveřenily Babišovky i Novinky (a o den později než Zvědavec) zprávu o navezených migrantech "pomáhajících" při odklízení povodňových pozůstatků v rakouském Schwäbisch Gmünd. Stoj za připomenutí, že německý zdroj je datován 3. června.

Co jim na tom trvalo tři dny? Že by o tom nevěděli? Když jsou přímo u pramene? Jako bych viděl politruky obou médií, jak si rvou vlasy a přemýšlejí, zveřejnit, či nezveřejnit, když už to alternativní média jednou přinesla a informace se šíří...

Zatracená alternativní média, někdo by jim konečně měl zatnout tipec!

Klasifikace: Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Statistiky USA: Cca třetina Američanů (ve věku 16 a více) je mimo pracovní proces - ovšem uváděná míra nezaměstnanosti je cca 4,9 %

6.6.16

USA:

Podle oficiálních statistik bylo v květnu tohoto roku v USA, které mají cca 320 miliónů obyvatel, 94.708.000 lidí nad 16 let mimo pracovní proces.

To číslo příliš neodpovídá uváděné míře nezaměstnanosti 4,9 %.

Labor force status: Not in labor force
Type of data: Number in thousands
Age:16 years and over

Zdroj: http://data.bls.gov/timeseries/LNS15000000

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Vymývanie hláv slovenským deťom: V rámci prezliekacieho týždňa sa žiaci majú prezliekať za iné pohlavie

6.6.16

Slovensko:

Základná škola SSV na Skuteckého ulici v Banskej Bystrici plánuje v dňoch 30.5. až­ 3.6. 2016 uskutočniť Tematický týždeň na základe iniciatívy žiakov školy. Témy na jednotlivé dni schválili v rôznych variantoch, pričom žiak sa nemusí zúčastniť ani jedného z nich, prípadne si vyberie ten variant, ktorý mu vyhovuje. “Pôjde skôr o zábavu, na ktorú sa všetci tešíme”, píše sa na stránke školy.

Svoje rozhorčenie však neskrýval majiteľ zbrojárskej firmy Grand Power, Jaroslav Kuracina, ktorého syn sa má tejto akcie zúčastniť.

“Tak som sa dozvedel, že budúci týždeň budú mať v škole, kde chodia moje deti, prezliekací týždeň. Že prvý deň by mali byť v retro štýle, druhý v profesijnom. To by bolo v poriadku. Až na to, že vo štvrtok majú prísť prezlečené za INÉ POHLAVIE !!! Za mojich čias nebola pre chlapca hroznejšia potupa, než ho donútiť ísť na verejnosť v dievčenských šatách!!! A ešte aj s iným účesom!!! S mašľou vo vlasoch!!! Syn má z toho traumu!!! Bol som na škole za pani riaditeľkou.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/vymyvanie-hlav-slovenskym-detom-v...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Rakouská televize přivezla do obce zničené povodní uprchlíky a aranžovala záběry, jak pomáhají

5.6.16

Rakousko:

Tým reportérů z ORF se vypravil do města Schwäbisch Gmünd ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, které bylo v posledních dnech značně postiženo povodněmi. V době jejich příjezdu však již byl nepořádek uklizený a v podstatě již nebylo co točit. To však nevyvedlo rakouské novináře nijak z míry a poradili si s nastalou situací vskutku originálně. Rozhodli se před kameru postavit uprchlíky  a natočit je při údajném úklidu města.

V průběh jejich zinscenovaného divadla došlo podle očitých svědků k mnoha bizarním scénám, které značně rozrušily místní obyvatelé. V jednom záběru například uprchlíci stěhují před kameru nábytek, který již byl předtím jednou zachráněn. Přítomní a nic netušící uprchlíci byli navíc oblečení v podstatě ve vycházkovém oblečení a čisté sportovní obuvi. „Nemohli jsme uvěřit tomu, co vidíme,“ vyjádřil se jeden z místních obyvatel.

Zdroj v němčině.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takto-se-dnes-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Demonstrace proti vlastizrádné činnosti České televize – 8.6.2016

5.6.16

Česká republika:

Demonstrace se koná ve středu 8. 6. od 14:00 hod. u ČT Praha – Kavčí Hory.

Sraz a příprava účastníků: téhož dne ve 13:00 hodin na nám. Hrdinů, Praha -Pankrác.


Tisková konference k akci proběhne 7.6.2016, ve 14:00 hod., Praha 1, Revoluční 13, 5. patro, č. místnosti 523.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2016/06/04/demonstrace-proti-vlastizradn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Projev vůdce katolické větve Sudetoněmeckého landsmanschaftu, ministra kultury ČR Daniela Hermana na 67. srazu Sudetoněmeckého landsmanschaftu

4.6.16

Česká republika:

"...Po skončení války se z touhy po pomstě a v odplatě za tuto genocidu dopustila i část české populace hrozných forem trestné činnosti vůči německy mluvícím občanům. Dokonce i několik měsíců po podpisu mezinárodní dohody, která ukončila válečné utrpení....

...Nebezpečný princip, který umožnil tyto hrozné činy, byl postaven na fikci kolektivní viny na základě etnického původu. Pouze tímto způsobem mohla být pošlapána lidská práva tisíců lidí, mohly být připraveny o svůj majetek, svou čest a v mnoha případech o své životy. A dokonce bez ohledu na to, zda osobně byli pro, nebo proti, nacistické okupaci.Tento nebezpečný princip vznikl z nenávisti. Vznikl z pokusu, který se vymyká z odpovědnosti za práci našich otců, kteří se vždy snažili žít společně v míru. Tento princip byl posílen přesvědčením, že je možné omezit svobodu člověka z důvodu jeho etnického původu nebo rasy....

Proto bych se jako politik připojil v tomto bodě ke slovům lítosti, která zřetelně vyjádřil po pádu železné opony v roce 1990 náš bývalý prezident Václav Havel...."

-----------

Za koho ten sudetský Němec hovořil? A komu se omlouval?

Zdroj: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/67-sjezd-sudetu-z-pro...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Sudetští Němci poslali do Senátu stížnost na Štěcha. Ospravedlňoval odsun sudeťáků

4.6.16

Česká republika:

Sudetští Němci napsali Senátu stížnost na projev jeho předsedy Štěcha (ČSSD) v Terezíně. Žádají od Senátu omluvu:

„Dne 15. května 2016 přednesl předseda Senátu pan Milan Štěch na Terezínské tryzně nenávistný, ostře protiněmecký projev, ve kterém s uplatněním nepřípustného principu kolektivní viny bagatelizoval a ospravedlňoval poválečné vyhnání sudetoněmeckého obyvatelstva z Československa. Násilí, kterým bylo toto vyhnání provázeno, označil senátor Štěch za excesy jednotlivců, přestože šlo o státní mocí organisované, podporované – a následně amnestované – genocidium spáchané na československých občanech pro jejich ethnický původ,“ píší senátorům zástupci sudetoněmeckého spolku.

Reakce Haška:

„Výzvu zapsaného spolku Sudetoněmeckého krajanského sdružení považuji za drzou provokaci. Neváhají se ještě odvolávat na návštěvu Daniela Hermana na Sudetoněmeckých dnech v Bavorsku. Platí stará pravda - s jídlem roste chuť...“

_________
Ale sudeťáci musí protlačit to nepromlčitelné "genocidium", jinak by přece nemohli restituovat. A v ČR už restituoval skoro každý: Církev, šlechta, kolaboranti - tak proč ne oni?

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sudetsti-Nemci-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Liga severu ohlásila poradenský servis proti genderové ideologii

4.6.16

Itálie:

Regionální rada Lombardie poskytne rodinám možnost nahlásit školy, které prosazují u jejich dětí genderovou ideologii.

Iniciativa Ligy severu pak poskytne rodinám svojí podporu a poradí jim konkrétní kroky, jak reagovat na takové snahy škol.

Přírodní rodina je napadána indoktrinací genderové ideologie. Už se to zkouší přímo na dětech.

Úkolem Ligy severu je bránit rodinu jako základní stavební kámen komunit a celé společnosti.

 

Zdroj: https://jungefreiheit.de/politik/ausland/2016/lega-nord-star...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Strache (FPÖ): S více než 50 % pravděpodobností napadneme výsledek prezidentských voleb v Rakousku.

4.6.16

Rakousko:

Vůdce rakouských Svobodných, Strache, prohlásil, že FPÖ kvůli nesrovnalostem v počítání hlasů s více než 50 % pravděpodobností napadne výsledek prezidentské volby v Rakousku.

V současné době se těmito nesrovnalostmi zabývají právníci FPÖ a pokud by byly potvrzeny, napadne FPÖ výsledek voleb.

Rozhodnutí padne příští středu - v den, kdy končí lhůta pro podání námitek.

Zdroj: http://www.onvista.de/news/fpoe-chef-partei-wird-wahrscheinl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Britské úřady zaslaly omylem tisíce volebních lístků pro referendum o setrvání v EU i cizincům ve Velké Británii

4.6.16

Británie:

Britské úřady zaslaly omylem tisíce volebních lístků pro referendum o setrvání v EU i cizincům ve Velké Británii. UK volební komise připustila, že zaslala 3.462 EU cizincům v Británii volební lístky, i když nemají volební právo. Důvodem byla chyba softwaru.

Cizinci EU v UK by jistě chtěli setrvat v EU.

Úřady však ujišťují, že se tyto neplatné hlasy nebudou do referenda započítávat.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/06/04/schwer...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Merkelová volá po otevřených hranicích pro nový příval "uprchlíků".

4.6.16

Německo:

Merkelová volá po otevřených hranicích pro nový příval "uprchlíků". Hranice by se podle ní neměly uzavírat, když do EU směřují "uprchlíci" z Libye.

"Jestliže kvůli tomu, co přichází z Itálie a Libye, řekneme, že uzavíráme Brennerský průsmyk, nebude to fungovat. Pak bude Evropa zničena," řekla Merkel, která v Rakousku lobuje za otevřený Brennerský průsmyk. Merkelová tak evidentně očekává nárůst počtu migrantů.

Rakousko však má svou legislativu, která mu dovolí přijmout ročně jen 37.500 migrantů. V letošním roce jich dorazilo již 22.000.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/06/04/merkel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Historické hrobky Venizelových byly převedeny do privatizačního fondu. Bude následovat i Akropolis?

4.6.16

Řecko:

Historické hrobky Venizelovy rodiny byly převedeny do řeckého privatizačního fondu, aby byly "řádně využity" - rozuměj prodány. Eleftherios Venizelos byl významný vůdce řeckého národně osvobozeneckého boje a byl několikrát zvolen předsedou vlády. Je považován za tvůrce "nového Řecka".

Ministr financí, Euclid Tsakalotos, schválil legislativní dodatek, aby byl veškerý majetek státní Řecké turistické organizace (GTO/EOT) převeden do privatizačního fondu. Tato organizace začala v roce 2011 s převodem hrobek obci Chania na ostrově Kréta. Převod nebyl do dnešního dne zcela dokončen.

Starosta Chania, Tasos Vamvoukas, prohlásil, že hrobky patří magistrátu a nejsou komoditou pro obchod.

Generální ředitel Venizelovy nadace, Nicholas Papadakis, zdůraznil, že hrobky Venizelovy rodiny jsou spojeny s místní historickou pamětí a místní komunitou a jakýkoli vývoj, který by měnil historickou paměť, nebude akceptován.

__________
No, naši potentáti zase posvátný Říp předali v rámci tzv. restitucí Lobkowiczům a obrovský kus ČR církvi. Řecko kráčí v našich stopách - obávám se, že dříve nebo později budou rozkradené všechny evropské národní státy. Dluhy jsou nesplatitelné a úředníci zkorumpovaní.

Zdroj: http://www.keeptalkinggreece.com/2016/06/04/historic-tombs-o...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Evropská komise si vynucuje imunitu pro korupční EU technokraty pracující v řeckém privatizačním fondu

4.6.16

Řecko:

Evropská komise si vynucuje imunitu pro EU technokraty pracující v řeckém privatizačním fondu HRADF.

Evropská komise tak zasáhla do práce řeckého státního zástupce v Aténách, který obvinil tři Řeky a tři příslušníky EU z korupce při privatizaci řeckého státního majetku, která způsobila řeckému státu ztráty několika miliónů eur.

"Podle našeho názoru by měly být garantovány bezpečné mantinely všem expertům EU, kteří pomáhají Řecku ke zlepšení jeho ekonomiky a k návratu růstu," řekl mluvčí Evropské komise, Margaritis Schinas, reportérům.

Zdroj: http://www.keeptalkinggreece.com/2016/06/03/commission-wants...

Klasifikace: ekonomika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Poslanec ukrajinské Rady obvinil Savčenkovou, že připravuje převrat

4.6.16

Ukrajina:

Poslanec ukrajinského parlamentu, prezident celoukrajinského židovského kongresu a (nejen) mediální magnát Vadim Rabinovič připustil televizním rozhovoru, že Savčenková byla nastrčena na Ukrajinu Kremlem s cílem provést státní převrat. Důkazem má být zejména skutečnost, že Savčenková po dvou letech hladovek v ruské vazbě viditelně ztlousla a její výřečnost a schopnost okamžitě reagovat po příletu neodpovídaly možnostem trýzněného člověka.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/politika/20160603/3200325/rada-sav...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 1

 Zrušte rybníček na své zahrádce, protože případný lupič by se v něm mohl utopit!

4.6.16

Británie:

62letý Kevin Sheehan si vzadu na zahradě zřídil malé jezírko se zlatými rybkami. Nyní dostal tři týdny na to, aby jezírko zrušil. Pokud tak neučiní, bude vystěhován. Důvod? Kolem zahrady je dvoumetrový plot a případný lupič by při jeho překonáváni jezírko nemusel vidět, mohl by do něj spadnout a utopit se.

Zdroj: http://metro.co.uk/2016/05/25/man-told-to-remove-pond-becaus...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 3

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 765 860