Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Antiseptik

Nalezeno 2706 příspěveků, 826 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.01.2010 00:13

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

Antiseptik 69.?.?.?

Ti to tedy vysvětlím. Pokud elitou myslíš lidi schopné, mocné ale přitom tolerantní, s dávkou sympatie pro ostatní a soucitu, pak ano bez takových to nejde. Někdo musí u kormidla stát. Ovšem takových se mezi "elitami" dneska moc nenajde. Elity, kteří mimo vlivu, peněz a moci mají akorát tak zcela paranoidní strach že by je někdo připravil o jejich jmění a nikoliv soucit, sympatie a dobrou vůli, alespoň takoví se jeví, bez těch se obejdeme. Dokonce musíme, protože zaclání těm dobrým, kteří samozřejmě až zas tak bohatí nejsou jako oni. Vždy se dá víc peněz ukrást než vydělat. Takže možná že házíme všechny do jednoho pytle, ale ty taky a z našeho pohledu jsme pravdě blíž, neb těch hajzlů je tam na každého benevolentního dobroděje sto. Takže se zamysli, šlo by se domluvit jako vždy a všude. Ty přestaň obhajovat sto hajzlů jedním mecenášem a my toho mecenáše vyndáme z toho pytle hajzlů. Co tomu říkáš?

210404

24.01.2010 00:26

Jak elity ovládají svět

RE: Existují vůbec ony Elity?

Antiseptik 69.?.?.?

No z realitou to nemá moc společného to co jste tu napsal. Proč by "elity" měli bojovat proti úpadku když právě z toho úpadku plyne jejich relativní bohatství? K čemu by "elitám" byl šťastný a harmonicky se rozvíjející svět? Na tom se nevydělá. Na čem se vydělá je třeba vakcína proti chripce co se jaksi nedostaví, ruční detektory na bomby za 140,000 liber co nefungují. A kdo by takové nesmysly kupoval v tom harmonickém šťastném světě příteli? Nikdo. Proto se musí ten terorismus a jiná nebezpečí vybudovat stůj co stůj, kdyby matku věšeli, protože bez toho je jejich moc nad námi jaksi v hajzlu.
K tomu černobílému vidění.
K tomu stačí zvýšit kontrast a hned je tu. Není to nic jiného než zjednodušení pohledu. Odtud potud je to bílé a tmavší už je černé. Je to sice zjednodušování ale nikoliv nepravdivé, neb to z bílé vrány černou neudělá ani náhodou, musí být alespoň 50 procent černá. Naopak to zase ospravedlňuje nešvary menší důležitosti, kdy ti co jsou pouze 49 procent černí, jsou vlastně bílí.

210407

25.01.2010 07:19

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

Antiseptik 69.?.?.?

No to jsme se zase vyznamenali Vojto. Byla řeč o soucitu, benevolenci a dobrodiní a ty do toho z vraždama. Jo a nedokázaná vražda sice osvobozuje člověka u soudu ale neznamená že je neviný a slušný člověk. Nevím proč bych se měl zabývat neproveditelnou čiností. Ale jedno jsi na sebe prozradil. Jako možné provinění uvádíš vraždu obchodního partnera. Nikoliv soustavné okrádání zákazníků a zaměstnanců, což by více sedělo k tématu. Dos mi to říká ce je pro tebe důležitější. Řešíme společenské problémy, nikoliv kriminalitu. Nechme to policii.

210559

25.01.2010 13:37

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

Antiseptik 69.?.?.?

A ještě musím dodat něco. Jelikož jde hlavně o to co kdo s těmi penězi dělá a ne jenom o to kolik jich přizná že má, pochybuji že Forbes seznam nejbohatších lidí nám odhalí opravdový seznam mávačů ze světem. To by byla přece hloupost ne? Nejde přece o truhly a bankovní konta, ale o kontrolu nad penězi a ten kdo je kontroluje nemusí na to ani používat svoje. Operativní heslo je kontrola ne majetek. Tak příště to zkus vážněji prosím.

210587

25.01.2010 15:13

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

Antiseptik 69.?.?.?

Velmi hezky vysvětleno. Naprosto s Vámi souhlasím. Není co dodat.

210592

25.01.2010 16:35

Globální trendy a Česká republika

RE: Reakce

Antiseptik 69.?.?.?

Takovéto ekonomické důvody by platili, kdyby neexistovali věci jako státní dotace. Jelikož existují, a není se čemu divit, neb některým státům jde o to aby se uživili jejich lidé, tudíž jejich produkty zvýhodňují na světovém trhu. A v tom případě podporovat domácí výrobu by bylo na místě, třeba když ne dotací tak znevýhodněním dovozu, ovšem takové řešení lze aplikovat pouze u států, které mají kontrolu sami nad sebou a to není případ dnešní ČR.
Ekonomické teorie jsou jedna věc, a praxe je jiná. Jinak by to totiž fungovalo a my všichni víme že to nefunguje. Nebyli bychom zavaleni dluhy, státními, firemními, soukromými a městskými.

210597

25.01.2010 19:41

Globální trendy a Česká republika

RE: Lov veleryb

Antiseptik 69.?.?.?

Jasně, to bychom nakonec mohli chtít aby snad i lidojedi přestali pojídat turisty a misionáře. Aby vrazi přestali vraždit a zloději krást. To by to dopadlo co? [chechtot]

210608

28.01.2010 14:35

Zvrácený svět

RE: Další frustrát

Antiseptik 69.?.?.?

Přesně a výstižně. Nejhorší na tom je, že skutečně se to začalo zhoršovat všude a intenzivně. Lidé s hlavou v písku budou muset brzo zvýšit dávky prášků nebo přikročit rovnou k lobotomii. Nadšení v 89 z dění v ČSSR mi vydrželo zde v cizině jen do konce roku 89. A pak jsem začal platit i zde. A platím dodnes. Ano kulisy tam mají pěkně natřené. Boha kam jsme se to dostali, kdy o nejvíce žen pracujících jako sexuální pracovnice na západě soutěží ženy z východu. Moc hezký článek.

210858

28.01.2010 21:40

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

Antiseptik 69.?.?.?

Lin, on má Vojta už takový způsob, že když někdo vyřkne názor že nám media neříkají pravdu, tak to vyvrací tím že předesílá ty samé média které to popírají. Viz Forbes. No my už jsme na to zvyklí. Je zajímavé hlavně to, že ti o kterých je zde řeč, co by možní vládci světa z nekalými úmysly, nějak v tom Forbesjc seznamu ani nejsou. No já být zrovna jeden obrboháč ze špatnými úmysly, tak se postarám samo aby Forbes místo mě tam napsal nějakého ňoumu, co sice má miliardy ale do ničehoi nevidí, on bude rád že se o něm píše a já budu mít klid na svoje tajné činy. To přeci nemůže být moc problém ne?
Takže to by mohl být sice důkaz pro Vojtu že to tedy není pravda, ovšem pravda ale je, že je to důkaz pouze toho, že nám media skutečně lžou. [velký smích]

210905

30.01.2010 15:48

Dopis politikům

RE: proč nedlužíme raději sami sobě ?

Antiseptik 69.?.?.?

No to by přeci nešlo tisknout si peníze sami. Kam by světoví bankéři přišli? Stát by si natiskl prachy a ty investoval třeba do kanalizace kterou by je pak kryl. No to je nehoráznost přece. Nutno jít za mezinárodním bankéřem, ten ty prachy natiskne sám, půjčí vám je a dluh kryje tou kanalizací. Cítíte ten rozdíl? Já tedy, až na ty úroky, ne. [chechtot]

211027

30.01.2010 19:43

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

RE: Raději zůstat na Zemi. Nohama na zemi.

Antiseptik 69.?.?.?

No já bych se do Strigy zase tak neobouval. Má v mnohém pravdu. Realisticky vzato za každou pro nás užitečnou a prospěšnou technologii jsme zaplatili získáním deseti které prospěšné nejsou, dokonce ničivé ale naše (atomové zbraně, geneticky modifikované potraviny atd.).
Pokud Vám tolik jde o záchranu druhu, nikoliv sebe přesunem na jinou planetu několika jedinců to je vaše věc. Já si naopak myslím že druh, co si zmrší vlastní kouli a spotřebuje veškeré suroviny na voloviny, si zachování nezaslouží. Může si ho zasloužit jenom tím, že dostane konečně rozum a obejde se s tím co má a spraví co zničil.
Takový druh, přemístěný do nové oblasti stejně nakonec skončí stejně, vyčerpá zdroje a suroviny a půjde dál. Ke všemu si bude myslet jen proto že byl jejich praotec vybrán na přesun, že jsou něco lepšího než ti co vyhynuli na zemi. Něco jako vyvolení nebo co, sakra to snad už tu bylo.

211048

31.01.2010 22:42

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

RE: A kdo tam asi sedí?

Antiseptik 69.?.?.?

No musíte sám uznat že JIM to věčný šťourání a zvědavost musí jít dost na nervy. Kde jsou ty zlatý časy, kdy lidi do ničeho nekafrali a šli se každý týden zeptat rabína či kněze či faráře či úředníka z C.K. úřadu co si mají o tom všem myslet a co říkat. Je to holt hrůza dnes, každý si něco myslí, na všechno by chtěl hned důkaz, jinak si myslí svoje a ke všemu používá ten svůj rozum a to by se mělo zakázat. Je v tom potom takový bordel, že by si nakonec mohli lidi myslet že bombama se k tomu míru a blahobytu nedobombardujeme a že ti, na které ty naše humanitární bomby padají, to nechápou správně, že je pro jejich vlastní dobro.
Jo kdyby pánbůh nechtěl abychom mysleli tak by nám dal do hlavy místo mozku skřínku na svačinu.

211120

31.01.2010 22:55

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

RE: JSME OPRAVDU PŘEMNOŽENI?

Antiseptik 69.?.?.?

No a co teprve kdybychom se namačkali do krychle, každý do jednoho krychlového metru? [velký smích]

211122

02.02.2010 00:47

U Václava Klause se dnes mihla jedna parodie na prezidenta z EU

RE: Letos DOKONČENÍ a ŘEŠENÍ

Antiseptik 69.?.?.?

Než se pouštět do diskuse je dobrý ten film vidět, aby se vědělo jak a co se tím myslí. Není to až tak pitomý nápad. Otázka není za co, ale proč.

211188

02.02.2010 04:20

Komunistický pátek ve sněmovně

No to se do toho autor pěkně obul

Antiseptik 69.?.?.?

až se tomu nechce věřit. Nechce pravda, ale ať koukám jak koukám, tak musím přiznat že to v podstatě pravda je. Potíž je v tom, že za komunismu jsme my lidi (já tenkrát student) jsme majetek státu neviděli jako náš, ale jejich. Nějak nám nedocházelo že ten stát jsme my, protože jsme z jeho představiteli nesouhlasili. Ovšem dnes si na druhou stranu nikdo ani nemůže představit, že něco v soukromém vlastnictví by mohlo být někoho jiného než majitele. Naše to teda není. Pravda, Praha je vymalovaná, hezky vypadá, pivo je, sice ne už za korunu čtyřicet ale spíš za čtyřicet korun, ale zdá se že za to malování jsme možná zaplatili trochu moc a budeme to ještě dlouho dlužit.
Ne, komunismus bych už nechtěl ani vidět, ale to co vzniklo vlastně taky ne. Něco mezi tím by sakra jednou nešlo? Copak to vždy musí dopadnout špatně? Komunisti znárodnili i bábě trafiku, což byla pitomost, ovšem opak absurdity je zase absurdita. Zprivatizovat úplně všechno, rozprodat co lze a pak čumět jako tele na nový vrata když se to má platit? Zdá se že se ten kapitalistický ráj je nejen jenom pro některé, ale ke všemu za drahé veřejné peníze a zbytek je na dluh. V Americe to také zavádějí, zprivatizovat zisky a znárodnit rizika a ztráty. Jsem zvědav kam to dopracují oni? Zlatá střední cesta jaksi nikdy a nikde nepřipadla v úvahu?

211193

02.02.2010 21:46

Zdivočelá země

RE: k clanku

Antiseptik 69.?.?.?

Já si takovou společnost představit dovedu, možná že jsem i doufal, že taková v 89 nastane. Dodnes nechápu proč nenastala, chtěli jsme přece všichni svobodu (tu osobní svobodu), nikoliv svobodu si přivlastnit to, co bylo včera všech a následně to prodat! Bohužel k tomu jsme se mohli dohrabat naposled v 68, nikoliv v 89, tam už jsme se nehrabali sami nikam ale jako vždy, byli dohrabáni jinými rovnou do ekonomického hrobu.

211272

03.02.2010 23:41

Smrt západu na pohřebišti impérií

RE: To nejlepší, co můžeme udělat,

Antiseptik 69.?.?.?

Je to strasne, kdyz v boji umiraji take civiliste, ale zatim se bez toho nikomu nepovedlo obejit.

Hlavně že se o to snažíme ne? Trochu statistiky:
poměr mrtvých civilistů k vojákům
1:9 první světová
1:1 druhá světová
8:2 Vietnam
9:1 Irák a Afganistán
Že nám to jde co? Brzo to bude 10:0 z použitím bezpilotních letadel. Takže jaké snažení v tom je Osle?

211393

04.02.2010 16:47

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

RE: platené reklamy

Antiseptik 69.?.?.?

Prosím Vás běžte s těma reklamama už někam. Než reklamy to je lepší platit za privilegium že tu nejsou. Napřed jsem si myslel že je to protismyslné aby Zvědavec byl za peníze, rozšiřuje obzory lidem a to je jeho smysl, ovšem pak jsem dospěl k tomu že nic není zadarmo, i když se to může tak zdát. Někdo to platí vždycky. Raději si to zaplatím sám, než aby to za mě platil třeba Rothshield, cena by byla příliš vysoká. Stokoruna není tak veliká aby nás to porazilo ne? Nebo se snad prodáme za stovku? Revoluce (i myšlenková) stojí prachy a pokud nechceme aby byla předem prodaná jako dosud vždy, budeme si jí holt muset zaplatit sami.

211497

06.02.2010 17:01

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: Taky zůstanu neplatička

Antiseptik 69.?.?.?

Já si myslím následující.
1.Je lehčí vyrazit z mnoha lidí po koruně než z několika po stovce.
2.Diskuze je zde to nejlepší. Na mnoha serverech z určitým zaměřením si sice můžete přečíst co chcete, ale k přispívání do diskuze je potřeba se zaregistrovat.
3.Návštěvníků je tu dost, ale platí jich jenom málo.
Z toho mi vyplývá, že by možná šlo snížit drasticky předplatné na sumu kterou oželí každý, třeba 1 euro měsíčně, ale chcete-li diskutovat musíte si zaplatit, pokud je to málo tak to snad každý dá. Ovšem číst by to mohl každý, jak jinak nalákat nové platiče?
Předplatné musí být tak nízké aby nikoho neodradilo. Sto korun měsíčně už mnohé odradí, 25 by asi odradilo mnohem míň lidí. Ovšem problém je jak platit aby to moc nestálo za finanční službu. Já platím (když platím, což je sporadicky) přes Paypal, ale to je moje preference.
Dává mi to tak smysl ale třeba se mýlím, nebylo by to po prvé. Kdybych se nikdy nemýlil, byl bych dneska milionář. [chechtot]

211766

06.02.2010 17:26

Smrt západu na pohřebišti impérií

RE: To nejlepší, co můžeme udělat,

Antiseptik 69.?.?.?

Tu statistiku jsem si nevymyslel. Ona taky docela odpovídá změnám které nastaly ve vedení války. Kdysi se sešli vojclové někde na poli, tam se posekali a vesničany do toho nepletli. V první světové si vyhrabali zákopy aby po sobě stříleli. Jakmile se válka začala vést tím, že se vezmou letadla nebo rakety a začnou se mrskat bomby hlava nehlava aby nepřítel změkl, tak holt civilisté lítají hlava nehlava taky.
Ale hlavně mi prosím tě vysvětli, jak bojují z jednou rukou za zády? To jako bezpilotní letadla bombardující vesnice, vrtulníky proti svatebčanům je ti málo? Snad atomovkou na ně? Oni partyzáni mají vždy tu výhodu-nevýhodu, že jsou mezi civilisty. Oni tam totiž bydlí. Vojáci okupující armády si sebou rodinky z dětmi nevzali. Možná že patříš k těm, co si dodnes myslí že Vietnam prohráli kvůli té jedné ruce za zády. Že víc bomb na Vietnam než za druhý světový bylo holt málo. V tom případě jediné vítězství je podle tebe úplná likvidace? To ale pak těžko budeš hledat toho jednoho kterého si takto demokraticky osvobozoval, když budou všichni na kusy. I kdyby jsi ho nakonec našel, bude asi dost na tebe nasranej. Jó není to lehký vlítnout někam do země jako barbar, sekat to hlava nehlava a přitom tvrdit že jde o osvobozování a demokracii.

211767

07.02.2010 05:27

Smrt západu na pohřebišti impérií

RE: To nejlepší, co můžeme udělat,

Antiseptik 69.?.?.?

Díky za lekci ve válčení od starého zkušeného dobyvatele. Kdyby přede všemi těma válkama bylo jasně řečeno o co jde, tab bych to bral. Pokud to všechno byli dobyvačný války tak jo to platí. Ovšem na co potom ty blbý řeči o svobodě, demokracii, osách zla, tajných skladištích ZHN? Stačilo říct my ji jdeme dát do držky, protože my na to máme a oni ne. Bylo by nám to pak jasný. Ovšem to pak jaksi mění podstatu věci i podstatu nevýhry. Kdyby šli války vyhrát strašením, to by se to válčilo. Jenže oni ti napadení nikdy jaksi nemaj kam uhnout, nějak se jim nechce jen tak zhebnout a rozhodně ne se vzdát bez boje. To ale věděl už i Xerxes. A dodnes se to opakuje, lekce nekonečná o blbosti válčení.

211819

08.02.2010 23:27

Základny, rakety, války: USA konsolidují globální vojenskou síť

RE: Nevím Vladimíre jaký budete mít úspěch se zamykáním článků,

Antiseptik 69.?.?.?

A co takhle prostě zaplatit jenom proto aby Zvědavec dál fungoval? Když si mohli češi postavit Národní Divadlo, tak si sakra můžeme zaplatit Zvědavce. Zaplatil jsem, ne že bych musel, ale protože mohu.

211979

09.02.2010 03:05

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: Mažu pryč . . .

Antiseptik 69.?.?.?

Boha jen si Pan Stwora řekne o stovku měsíčně aby nemusel jíst hlínu a už je srovnáván s Murdochem. Ono to je odsud podsud, na penězích jako takových nic tak hrozného není, jen když je jich moc pohromadě a už o nic jiného než o peníze nejde. To není případ Zvědavce ani náhodou, nikdo se tu neobohacuje, je to práce jako každá jiná a mnohým se zdá užitečná, což se o mnoha zaměstnáních ani říci nedá. Za přístup na Internet platíme všichni někomu, a ne zrovna málo a to se nikdo nediví a nereptá. Pravda je vždy uprostřed, nikoliv v extrémních polohách. Mít všechny peníze světa je stejně špatné jako nemít žádné.

211989

09.02.2010 03:18

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Antiseptik 69.?.?.?

>Už teď občas v diskusích čtu volání po "silném vládci -
>osobnosti", v jehož rukách bude veškerá státní moc. Někdo
>chce dokonce i povolat monarchu [smích] Tak se obávám, aby tyto
>hlasy nezískávaly víc a víc podpůrců, protože žít v
>další diktatuře se mi fakt nechce [smích]

Máte smůlu, už v té diktatůře jste. Kdo myslíte že dělá světovou politiku a pro jaké účely? Diktatůra Kapitálu je zpět. Naštěstí už mele z posledního, co bude po tom je na nás, ale moc velké naděje si nedělám, dopadne to asi jako vždy, zase se to přežene do jiného extrému. Volný trh je iluze fungující jen za předpokladu že je skutečně volný, což dávno není. A jelikož se rozumě nedomluvíme, to už je dost jistý, silný vůdce na sebe nedá dlouho čekat.
[smích]

211991

09.02.2010 14:51

Jak elity ovládají svět

RE: Kolonisté

Antiseptik 69.?.?.?

No tak pokud bychom měli kolonizaci vesmíru jako jedinou možnost, tak to nemáme šanci. Kdo myslíte že by tu kolonizaci platil a organizoval? Na kom ti kolonizátoři by byli životně závislý? To je z bláta do louže. Mimoto já se téhle planety nevzdám. Spíš by bylo lepší poslat je do vesmíru a byl by pokoj. [smích]

212044

09.02.2010 15:00

Základny, rakety, války: USA konsolidují globální vojenskou síť

RE: Placené informace

Antiseptik 69.?.?.?

Vy jste asi komunista ne? Ono to zadarmo není nikdy zadarmo. Jenom se to platí jinak a jinudy. Zadarmo není vlastně nic. Raději si zaplatím Stworovi, alespoň vím komu jsem tu stovku poslal. A povinnost platit tu není, nemusí se sem chodit. Povinně platíme jenom daně, vše ostatní je dobrovolné, ovšem s určitou závislostí, chceš bydlet? Tak zaplať. Chceš jíst? Tak zaplať. Chtěl bys ještě jedno? Tak zaplať. Ani to kuře nehrabe zadarmo, zaplatil to za něj jeho majitel a na oplátku ho za to nakonec sežere. Já si raději zaplatím sám, než aby to za mě zaplatil někdo jiný a nakonec mě sežral. [smích]

212046

09.02.2010 15:09

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: Nic mi tom není, ale...

Antiseptik 69.?.?.?

A tak, ona ta krize se chová podle toho co píšou ekonomové v časopisech. To jsem nevěděl. Já vůl myslel že krize je jako vždy kvůli tomu že malým lidem došli peníze na placení těm velkým. Normálně se z krize leze ven tak, že se jednak vymyslí jak těm malým dát nějaké peníze aby to mohli táhnout dál, něco jako velké projekty, hladové zdi, přehrady. A že by krize skončila tím, že se dají peníze bankám a lidi se z práce spíš propustí, to je dost zajímavá myšlenka. Blbá ale zajímavá. Ale možná že máte vlastně i s Vašimi ekonomy docela pravdu, krize možná skončila a přerodila se do dlouhotrvající deprese ze které se můžeme dostat jedině válkou. Takže hlavu vzhůru, bude hůř.

212047

09.02.2010 15:32

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Antiseptik 69.?.?.?

Naprosto s Vámi souhlasím, ohledně jak Jugoslavie tak volného trhu. Zastánci volného trhu zlevňujícího pracovní sílu tak nějak zapomínají od kdy se kapitalismus začal vyvíjet do prosperující společnosti a odkdy začal zase upadat. Vývoj začal stávkama a byl horko těžko dokopán k prosperitě sociálním zabezpečením. Od doby co se to ruší, začal zase upadat. Zdálo by se že ta neviditelná ruka trhu je spíš chmaták než regulační proces společnosti a že společnost je regulovaná pouze zase lidmi, co se o to přičiní. Neviditelné ruce trhu je jedno zda Franta už nemá ani vindru aby si něco koupil, nebo že Jarda nemůže platit neb má souchotiny a je nad hrobem. A bez Franty a Jardy v krámě s penězi v kapse jaksi ten Kapitalizmus rychle upadá, ono lze sice přerodit jednoduché hospodářství do složitých fíglů na investičním trhu, ale to má jepičí život, neb se toho nikdo nenají. Logika věci je v podstatě jednoduchá. Čím více lidí pracuje a utrácí peníze, tím větší a více prosperující hospodářství. A k tomu se zisky bank za vypůjčené peníze daňových poplatníků nedostaneme ani náhodou už z principu. Alegorie: Aby všechny auta jezdili, je potřeba aby v každém byl benzín. Pokud bude hodně benzín jenom v jednom autě ale bude ho hdně, bude jezdit jenom to jedno a zbytek bude rezivět a překážet dopravě.

212053

09.02.2010 16:08

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Antiseptik 69.?.?.?

No jo to vysvětluje také hospodářský úpadek za Bolševismu. Vždyť nikdo nepracoval museli celou dobu jen souložit. Ovšem potom kdo stavěl všechny ty kombináty, Dněprostroj atd? Ono se nějak těmi miliony mrtvých hází všude co? Ale pozor na ty rusky, zdá se že na tu se podíváš a už je těhotná. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

212063

11.02.2010 17:19

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Antiseptik 69.?.?.?

Díky za postování, rád jsem si to přečetl. Poučné.

212296

11.02.2010 17:37

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Antiseptik 69.?.?.?

Sionismus je jen zase další ismus. Jako by jich nebylo už dost. Z žádného nic dobrého nikdy nevzešlo, jen zase jiný nový ismus.

212299

12.02.2010 17:25

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: MOC TÉ EKONOMICE NEROZUMÍM

Antiseptik 69.?.?.?

V momentě kdy se Vám nikdo nezaručí za nové peníze dluhem, přestanou platit na mezinárodním trhu. Pak si jich sice stále můžete tisknout kolik chcete, ale bude to jen plýtvání papírem, který bude mít větší cenu čistý než potištěný vaší měnou. Dolar drží nad vodou pouze fakt že se za něj dosud kupuje olej na mezinárodním trhu.

212387

12.02.2010 17:31

Starej se sám o sebe!

RE: Hezká rada, ale provedení ?

Antiseptik 69.?.?.?

Je to jediná cesta ven, i když skýtá v sobě velká nebezpečí. Mnoho malých stran ve vládě se na ničem nedomluví, což může vést k puči radikálů. Nejlepší je nevolit nikoho. Zajímalo by mne co by se stalo kdyby nikdo nevolil nikoho? To ale taky nikam asi nepovede. Bezvládí není taky žádný med. Nevím.

212388

12.02.2010 20:10

Starej se sám o sebe!

RE: Hezká rada, ale provedení ?

Antiseptik 69.?.?.?

Rozveďme to tedy dál. Paroubek vyhrál se dvěma hlasy oproti Topolánkovi s jedním. Vládne tedy Paroubek. Nemá ovšem žádnou podporu, nikdo ho nevolil a také nemá žádné lidi kolem sebe kteří ho volili aby ho podpořili. Pak jsou volby znovu a po této zkušenosti kandidují noví lidé, neb si každý umí spočítat že sežene více hlasů než dva. Kdo vyhraje se neví, ale hra mezi dvěma stranami je rozbitá. Je to teorie, ale v podstatě hra mezi dvěma stranami se stejným cílem jede skoro všude, někde mají pár jiných stran bez šance někdy vyhrát, jako v Kanadě, ale jde o to samé, aby vyhráli naši koupení šašci, jednou ten a pak onen ale naši. Dvě strany se dají lehce podplatit, dvacet už ne tak docela lehce. Já bych snad i politické strany zrušil a volil jednotlivce. Pak by podplatitelé museli podplácet občany snad rovnou všechny. To by nemuselo být nakonec tak špatný. [velký smích]

212403

12.02.2010 21:29

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: MOC TÉ EKONOMICE NEROZUMÍM

Antiseptik 69.?.?.?

No armáda Vám moc z penězi nepomůže. Spíš naopak. Těžko budete někoho tanky nutit aby vzal dolar. to si můžete sice to zboží vzít zadarmo silou, ale dolar to nezpoplatní. Mimo to se zdá že nejsilnější armáda na celý svět nestačí, má co dělat i s Talibánem v zemi zničené válkou a s pomocí všech možných přisluhovačů. Jeden by řekl že by neměla nejsilnější armáda na světě potřebovat tolik pomocníků proti bandě povstalců, ale ona možná není tolik nejsilnější jako je rozhodně nejdražší. O tom není pochyb.

212411

13.02.2010 00:37

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: MOC TÉ EKONOMICE NEROZUMÍM

Antiseptik 69.?.?.?

To jsou stejné řeči jako vždy tak se mi zdá. Řeči o nevolných rukách armády díky politikům, kteří asi války chtějí snad prohrát nebo co. Ono těch tomahawků nebylo dost? Nějak ty rukavičky se kterýma Nato bojuje se mi jeví docela od krve. Dnes se nevedou války jako dříve, nikdo není tak hloupý aby se postavil USA na poli a nechal si rozstřílet armádu na kusy, to jsme naposled viděli v Golfské válce.
Asymetrie odboje má dva důsledky, díky kterým se nedá vyhrát konvenční silnou armádou. Odboji nejde o rychlé vítězství jako silnému útočníku. Je to tolik nestojí každý den, stačí občas doma dělanou bombou za 3 dolary zničit milionový tank nepříteli. Časem to útočníka přestane bavit, nebo mu dojdou prachy, nebo obojí. S každým výpadem bez rukaviček sice útočník pobije mnoho povstalců, ale zdaleka ne tolik, kolik domorodců nasere a ti povstanou. Je to předem prohraný, ke všemu Afgánci to mají vyzkoušený mnohokrát, generačně v krvi, vědí že vyhrají stejně jako pradědové vyhráli proti Británii a otcové proti SSSR. Nemluvě o dávných předcích proti Alexandru Velikému a to by nějakej frajer a určitě rukavičky neměl ani politickou nevůli. Ví že dokud vydrží a nenarovnají se někde na poli pro radost predátorů, nemůžou prohrát. Řeči o tom, že se nevyhrává neb se dostatečně nevraždí mě už moc nebaví. V tom to není. Je to v tom, že napadená oblast válčit musí, nemá už co ztratit a útočník ano. Kdyby jste měl pravdu, tak by Hitler u Stalingradu vyhrál, utopil je přeci v krvi a Amerika už ve Vietnamu taky. Kdyby někdo napadl USA tak jak USA napadá jiné, Američani by se bránili stejně zuřivě jako Afgánci. A že by nakonec museli je jasné už z toho jak jim byla technika US Air Force a Noradu prd platná o 9-11. Jenže nikdo je nenapadá. Kdyby jste měl pravdu, tak by Palestínci už po 60ti letech topení v krvi byli hodní jako beránci a pěkně stáli ve frontě na polívku u Synagogy.

212422

13.02.2010 00:46

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: MOC TÉ EKONOMICE NEROZUMÍM

Antiseptik 69.?.?.?

Je to vlastně divné, že SSSR si do Afganistánu nenasadilo vojska Waršavské smlouvy jako USA NATO. A to byli pacholci komunistický, proč asi ne? Že by uznávali účel smlouvy jako bezpečnostní alianci více než Američani? Že to byli pacholci víme, ale co jsou potom Američani?

212423

13.02.2010 00:59

Starej se sám o sebe!

RE: Téma k zamyšlení

Antiseptik 69.?.?.?

Na neosvícence máte dost dobrých nápadů. [smích] A co k tomu přidat neposkytovat daňové úlevy zahraničním podnikům a neházet klacky pod nohy domácím podnikatelům speciálně těm malým?

212427

13.02.2010 18:16

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: MOC TÉ EKONOMICE NEROZUMÍM

Antiseptik 69.?.?.?

Srovnávám pouze výhody domácích proti útočníkům, co se týče Stalingradu. Jistě že se válka vedla jinak. Na druhou stranu jsem tam nebyl, Vy ano? [smích]

212493

13.02.2010 20:08

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Antiseptik 69.?.?.?

Mortgage by se dalo pojmout vícejazičně jako: mort (fr. smrt) gage (ang. dávit dusit) čili udušení k smrti? [velký smích]

212506

14.02.2010 15:53

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Opet nesmysly

Antiseptik 69.?.?.?

Neznáte jeden teroristický akt Izraele? To se musíte se podívat trochu zpět do historie. Nebo jsou všechny ty Palestinské vesnice co už nejsou nic? Terorismus Izraele byl tehdy a položil základ k tomu celému problému. Dnes jistě Izrael terorismus nepáchá, alespoň se tomu tak nedá říct, jako se nedalo říct o SS že páchali terorismus třeba ve Francii při okupaci, oni jenom bojovali proti francouzským teroristům aby nastolili pořádek a klid. Ovšem stejně tak jako by Francouzští teroristé nebyli nebýt té okupace, nebyli by ani ty teroristé v Palestině nebýt okupace. Teroristou se člověk nenarodí, ale stane. Hned potom co ztratí vše i jakoukoliv naději, že bude moci vůbec existovat. Nebo si snad myslíte že je to touha po vraždění co někoho dožene k tomu aby se obalil třaskavinou a vybouchl na trhu? To není touha ale zoufalství příteli.

212551

14.02.2010 16:06

Starej se sám o sebe!

RE: volby

Antiseptik 69.?.?.?

Ne nedomluvíme se. To je jasné už z této diskuze. Každý chce něco jiného a nebo snad i to samé, jenomže toho chce dosáhnout jinak. Dokud se nedomluvíme nic se ani změnit nemůže. O to jim jde a to oni dobře vědí. Dokud neuvidíme politickou korupci jako společného nepřítele nás všech, těch co vidí záchranu vlevo i těch pro které je jasně vpravo můžou se nám jenom smát. Musí být napřed asi mnohem hůř abychom se přestali zabývat malichernými rozdíly.

212552

15.02.2010 15:45

Olympiáda z pohledu laika

RE: Velké zklamání - dvojí metr na Zvědavci

Antiseptik 69.?.?.?

Mě se Olympijské otevření líbilo, i s těmi indiány a inuity. Naopak, pokud bychom jako bílí lidé oslavovali jenom výdobytky naší komerční kultůry, přišlo by mi to trapný. Nevyčítejte pane Stworo indiánům nic, až bude jednou váš způsob života vyhlazen a po 500 let budete nucen žít jako oni ve vlastní zemi která Vám už nepatří, pochopíte je. Kanada je tolerantní země, toleruje mne a já toleruji její původní obyvatele. Přišli o mnohem víc než jim dnes dáváme.

212612

16.02.2010 17:08

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Vezmene priklad z druheho konce sveta,Aboridzince a kolonisace.

Antiseptik 69.?.?.?

Představte si že vám někdo dá technologii které nerozumíte, nedovedete jí použít a nemáte ponětí co s ní. Nezlobte se ale dávat nemocnici do rukou aboriginals, co s tím budou asi dělat? To jim rovnou mohli dát skafandr pro astronauty. A svádět vyhazování peněz vládou na jejich příjemce to moc smysl nedává. Tito lidé mají zcela jinou filosofii a styl života. Který je vlastně lepší se zjistí až budeme vidět kam jsme to s naší slavnou civilizací vlastně přivedli.

212723

16.02.2010 20:22

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

Antiseptik 69.?.?.?

Lépe se to vyjádřit snad nedá. Naprostý souhlas. Dokud nebudeme vidět příčiny a následky, dokud neuznáme že my bílí nemáme patent na pravdu a nevlastníme jedinou možnou a správnou alternativu, nikam se nedostaneme. [cool]

212733

18.02.2010 21:17

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

RE: Neuvěřitelné amatérství??

Antiseptik 69.?.?.?

Je pravda že zde něco smrdí. Která česká nacionalistická politická strana by si dala nacistickou symboliku? Ale ode dneška to spojení s nacismem bude platit pro kohokoliv propagujícího cokoliv z jejich programu. DS neznemožnila jenom sebe, ale i celou myšlenku demokracie zdola. O to nejspíš šlo. Nechceš být považován za nácka? Dej se k nám a propaguj nadnárodní politiku ať už EU nebo korporací. nebýt pro EU je být pro nacismus.

212920

22.02.2010 14:37

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další součet

Antiseptik 69.?.?.?

Optimista ve mě říká, prasknout to musí. Pesimista ve mě nevidí konce. Kéž by jste měl pravdu. Velmi dobře popsaná situace, článek je prvním krokem k činu, ujasňuje všem o co jde a kde je problém dnešní doby.Jen doufám že budeme dostatečně rozumní se nenechat opít zase rohlíkem. K tomu je liknavost ke kroku k činu ohromným pomocníkem. Bourat se má až budeme mít jasno co budeme stavět.

213167

22.02.2010 14:58

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další součet

Antiseptik 69.?.?.?

Je důležitější si ujasnit do čeho než se zabývat jak z toho. A přesný popis situace je první krok k ujasnění co vlastně chceme. Až to budeme vědět, budeme moci přesvědčit stádo že to chce taky. A přesně jak se to udělá je přece jedno. Ostatně pokud by se podařilo získat většinu na stranu radikální změny, nemusí se vlastně už nic dělat. Změna jaksi nastane sama.

213171

22.02.2010 19:12

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Antiseptik 69.?.?.?

To si pište. Pamatujte si že za prvé bájný Usáma bude vždy tam, kde ho CIA zrovna potřebuje mít. Za druhé demokracie nás učí, že jen proto že některý stát nikoho nenapadl mnoho století neznamená že se na to zrovna nechystá, když se to nám demokratům hodí. A hlavně, jen proto že někdo vede útočné války a mydlí domorodce hlava nehlava neznamená, že není mírumilovný a nešíří svobodu a
demokracii.
A nezapomenout nikdy na to že mírumilovní demokraté nemučí a nepáchají válečné zločiny i kdyby Vám řezali končetiny nebo stříleli raněné. To by Vám nejlépe vysvětlil Omár Sádr toho času na Quantanámu, on tam totiž skoro vyrostl. Od 15ti do 22ti, nejhezčí léta. Takže i kdyby to vypadalo že to tak není, my jsme demokraté, nikoho nemučíme ani nevraždíme, sami si za to můžou. Do Iránu se půjde protože nás k tomu Iránci prostě nutí svojí agresivitou a basta fidli.
Nejvíc se mi líbí co řekl jeden US generál ohledně toho střílení zraněných: No žádný válečný zločiny nepácháme, to nebyli regulární vojáci v uniformě, ale místní civilisté se zbraněmi a ti nejsou kryti Ženevskou konvencí.
Takže, chcete-li bezpečnost, tak do uniformy. [smích]

213195

22.02.2010 20:00

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Antiseptik 69.?.?.?

No americkou ne, ta Vás neochrání ani před nimi samotnými. Ještě by Vás nutili páchat zločiny ve jménu svobody a demográcie. Čínskou? Musíte na to aj vypadat. Izraelskou bych taky moc nedoporučoval, snad ruskou ale to Vám pak doma neprodají ani kafe. Myslím že nejlepší bude když si nějakou vymyslíme, parádní generálskou z neexistujícího státu, aby na nás nic nebylo a nikdo nás nechtěl ani zastřelit ani zajmout. [chechtot]

213199

A kdo myslíte že jsou světci? A proč jsou oslavovaní pouze minimálně desítky let po smrti. Za života se na ně plive pokud se rovnou nemučí. Blbý je že systém stavíme sami, není nikde vytesáno v kameni že to tak být musí, většina na nic lepšího prostě nemá. Někteří si v tom dokonce libují. Bez rovnosti, pravdy a spravedlnosti je jedno jaký ismus, je to pořád stejný průser. Ovšem s rovností, pravdou a spravedlností by fungoval každý ismus dobře, v ismu to asi není je to nejspíš v lidech. Ale alespoň podporovat by se ta lumpárna nemusela, když už se proti ní nebojuje.

213201

22.02.2010 20:16

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Antiseptik 69.?.?.?

Nemyslím nic jako nahatý, ale nic jako vina, na nás, za lumpárny co jsme ani nespáchali. Dost se toho často svádí na jiné.
S tou invazí s vesmíru ale pozor, to by se proti nám ještě všichni spojili. Chce to něco zcela nedůležitého, jakýsi ostrov dosud nenalezený, žádné suroviny ani strategické území, prostě nic co by mohlo někoho zajímat.

213202

22.02.2010 22:27

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další součet

Antiseptik 69.?.?.?

To chce prostě čas. Čas pro kritickou masu. Postupně i blb pozná, že nová telka ve které nic pořádného nehrají i když je ostrá a barevná je na nic. Postupně pozná každý co je účelem vší naší technologie, uzmout peníze a nedat vám za ně nic. Postup na základě že bohatnout se musí a každý rok víc než minulý, i kdyby na chleba nebylo, musí jednou dozrát a jako shnilá švestka spadnout. Zde se už počítají kanály ve stovkách, kam se hrabe "57 channels and nothing on", obrazovky by se daly měřit v metrech a nic tam stejně není, akorát se za to nic dnes platí. Ale máme výběr, můžete si to nic zaplatit přes kabel a nebo přes satelit, jak je libo. Auto člověk hlavně potřebuje aby dojel do práce, časem musí lidem dojít že musí do práce aby zaplatil to auto, které před tím nepotřeboval. To se musí jednou přejíst i natvrdlým.

213222

23.02.2010 00:14

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

Antiseptik 69.?.?.?

Raději tedy miliardové dluhy jen když je hajzl papír? Ale nějak si nevzpomínám že by nebyl. Ze začátku jistě ho bylo málo.
To zamořené ovzduší nebylo pouze komunistické ale bylo spíš dobové. Na západě také.
Podle Vás je tedy důležité když je hajzl papír ať to stojí co to stojí.
Podle mne jsou to dvě nesouvisející věci, dluhy se na hajzl papíru neudělají.
Vysvětlujte potom svým vnukům za co vlastně platí, za h...o. [chechtot]

213237

Já si nejsem jistý s výkonem našich slavných raket. Ono se s nimi hlavně dobře straší. On takový Vesuv tenkrát vydal za dobrých 100 nukleárních hlavic taky. My lidé se rádi vytahujeme, jak všechno vyřešíme, jak se máme, jak nám to jde a jak to můžeme i všechno zničit. Myslím že, kouknu-li na ty dluhy za ten "blahobyt" a na ty zázračný řešení problémů, které jsou jaksi horší a horší, nám lidem není proč věřit ani když přijde na to ničení. [smích]

213238

23.02.2010 00:46

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

Antiseptik 69.?.?.?

Poučné. Ovšem ti kdo toto nevidí a pouze sledují oficielní statistiky ekonomiky by řekli: Vozíme jim lehce použitou technologii a oni místo aby surfovali net, tak to pálí. Tuhle jsem předal naší recyklovací stanici několik postarších PC, doufám že nejsou dneska v Ghaně.

213241

23.02.2010 03:17

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

No beru. Socani přerozdělovali nemakačenkům zadlužené prachy. Koukám že zahraniční dluh byl v roce 2008 asi 74 miliard dolarů. Pokud jsou všichni češi nemakačenkové kterým to bylo rozděleno, tak to činí asi 12 tisíc dolarů, neboli asi 200 tisíc korun na osobu. Máte-li milion exekucí, co potom tam děláte s těma prachama? Vy si ze mě děláte srandu, přerozdělovali socani nemakačenkům. Takhle se dluhy nedělají, zeptejte se Amerických bank. To co prošustruje velkoprůmysl a armády by nemakačenkům stačilo na hýření asi na tisíc let. [překvapení]

213249

23.02.2010 18:36

Vražedný dosah Mossadu: Širší politické souvislosti

RE: Tady neco nesedi.

Antiseptik 69.?.?.?

Myslím že to je zcela normální chucpe. Ono pro ně jaksi nemá cenu někoho zabít, pokud celý svět neví že ho zabili oni, ale nic s tím neudělají. Neměli by žádnou radost ani někoho okrást, kdyby si okradený nebyl vědom že byl okraden. Takový přístup se samo nakonec vymstí, jako se už vymstil už mnohokrát, ale holt si nemohou pomoci. Pak se bude hořekovat a postaví se na tom další zlodějna a vraždění. Pokud ještě nějací budou. Těmi mám na mysli ty co takto smýšlí a neprahnou po soužití ale o nadvládě, nikoho jiného.

213320

23.02.2010 18:41

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Antiseptik 69.?.?.?

Závěr? Každý, kdo dnes chce něčeho dosáhnout, může tak učinit. Záleží jen a jen na něm.

To ale přeci platilo i tenkrát, stačilo se uvědoměle zapojit a jásat. To taky mohl každý. Jako dnes i tenkrát stačili ostré lokty a žádná morálka.

213321

23.02.2010 22:11

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

Kdyby si četl pořádně, tak by jsi si všiml že mluvím o dolarech a ne o korunách.

213338

24.02.2010 11:58

Vražedný dosah Mossadu: Širší politické souvislosti

RE: Jiný pohled....

Antiseptik 69.?.?.?

Tím se ovšem dostává takový stát do stejné morální pozice jako teroristé, i proti němu je povoleno bojovat stejným způsobem. Zamyslíme-li se nad faktem, že Izrael s tím terorem začal, pak je to ale naopak. Izrael je terorista a teroristé se pouze brání. Mimoto jaká pomsta? Co má pomsta co dělat s legálním státním systémem? Mstí se Mafie. To se prostě ukecat nedá.

213377

24.02.2010 12:36

Vražedný dosah Mossadu: Širší politické souvislosti

RE: Jiný pohled....

Antiseptik 69.?.?.?

Odkud pramení právo Izraele na svůj stát v daném místě? Z 2000 let staré historie? To se nedá aplikovat, leda že by tam nikdo nebyl. Víte o jiném státě kam se právoplatní nacionálové stěhují z daleka a lidé tam narození to právo nemají? Je to absurdní blbost, za kterou může OSN. Ustanovení tohoto státu byla křivda na obyvatelích Palestiny od celého světa. Něco jako vytloukání klínu klínem, těmto bylo ublíženo tak jim dáme území někoho jiného. To by bylo fér pouze v případě že oni za to ubližování nějak mohou. Civilizovaný svět se cítil prostě zodpovědný že to nechal dopustit, ovšem platit za to nechtěl, ať to zaplatí někdo jiný. Nelze odčinit křivdu křivdou. Vidíme kam to vede docela jasně a nejsou to zářné zítřky to co se tam rýsuje.

Budoucí Izrael si začal s terorismem ještě když nebyl. Co se týče staletí křivd, jde spíš o jedno století to minulé, alespoň v tomto regionu.

Bohužel jenom proto že se na něčem OSN usnese neznamená že je to tak správné a spravedlivé. Usnášení se politici a těm jak známo nikdo žádný metál za pravdu a spravedlnost nikdy nedal. Víme co jsou za pakáž.

213380

24.02.2010 12:43

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

No vidíte Lin a už je z nás ústředí. [smích] Budeme-li takto náhodně pokračovat postoupíme časem na místo světovlády. [chechtot]
Takhle asi vznikají pověsti. Lin a Antiseptik coby ústředí odporu proti pravdo-láskovému humanistickému bombardování a nepřátelé nefungujícího sice, ale našeho jediného správného modelu ekonomického soužení, ehm soužití. [smích]

213381

24.02.2010 12:53

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Vždyť je to jedno

Antiseptik 69.?.?.?

Už to tu bylo v historii. Legie všude po známém světě, stojící hordy peněz a doma nic než problém. Ameriku mohou porazit jenom Američané. Měli by začít umísťovat svoje jednotky doma, tam jim hrozí nebezpečí že to lidem dojde a přestane je to bavit platit. Ovšem pokud by tak udělali, došlo by to lidem zase dřív. Babo raď. Pokud se někdo rozhodne k experimentu opakovat historii zda-li to tak zase dopadne, co nám zbývá než společně a nerozdílně věřit v ochranu před (dosaď zde co se právě hodí) a myslet si svoje?

213383

24.02.2010 13:09

Tvoje HDP na moji hlavu

RE: Prozření

Antiseptik 69.?.?.?

Myslím že jste tu pointu trošku minul. Jediná logická úloha státu je dohlédnout na to aby se jednalo spravedlivě, aby se nikdo neokrádal nebo nevraždil. Čím víc se bude okrádat a vraždit, tím víc to bude stát stát. Ovšem dnes se stala absurdita, stát je zlodějem a chrání zloděje před poctivými lidmi. Asi podle modelu kdy firmy najímají hackery aby jim vybudovali neprůstřelný systém počítačové obrany. Ovšem neví se zda-li si hackeři nebudují dírky v síti pro případné použití. Arogance dnešních politiků nezná mezí a to nejen v ČR ale skoro všude. Mafiáni v čelech států.
Dluh má místo v ekonomice ale jen jako investice do budoucnosti. Platit dluhem současnost je cesta do pekel, jak se na ní jednou ocitnete, není cesta ven, žádná křižovatka nebo odbočka už nebude.

213386

24.02.2010 13:55

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

Náhoda je skutečně blbec. Děkuji za přání, právě půjdu na pohovor ohledně práce tak mi držte palce. To je taky proč jsem tak brzo vzhůru. Zde je právě brzo.
No na špici pyramidy se mi moc nechce, i když je to docela lákavé. Je tam asi dost smutno a fouká tam studený vítr. Ale když jinak nedáte a osud nás tam zavane, proč ne. Horší to těžko uděláme než to je.[chechtot]
Jasně že jsem psal o zahraničním dluhu, to je totiž ten co hraje roli. Domácí dluh s tím se dá i něco dělat. [smích]

213395

24.02.2010 16:19

Vražedný dosah Mossadu: Širší politické souvislosti

RE: Jiný pohled....

Antiseptik 69.?.?.?

Jistě že je to těžko řešitelné dnes, podle mne jediné řešení by bylo aby politici za prvé přiznali že to byla chyba a pak se to jali řešit z pozice síly OSN. OSN to zpackala tak to musí řešit. Kompromisem dosazeným od OSN doslova násilím pokud bude třeba. A OSN by mohla, prostým ustanovením Palestiny jako legálního státu podle hranic z roku 67. Pokud by Izrael odmítl se podřídit? Prostě jim status státu v takovém případě sebrat. Ani vyslanectví ani uznání jejich pasů na hranicích ani obchod ani zástupce u OSN. Bych byl zvědav zda-li by se nepodřídili. Jó hořekovali by, ale na to už jsme zvyklí. [smích]

213407

24.02.2010 16:29

Tvoje HDP na moji hlavu

RE: Prozření

Antiseptik 69.?.?.?

Nedávejte mi do úst to co jsem neřekl Vojto. Samozřejmě jste vynechal to podstatné, neb se Vám to asi nehodí. A to je role státu v dohlížení ku spravedlnosti a férovosti podnikání občanů. Zmínil jsem se že růst byrokracie je přímo závislý na lumpárně občanů.
Já jsem pro snižování daní občanů, proti korupci a byrokracii, ovšem jen za předpokladu že se všichni chovají v rámci kolektivu férově. Třeba bych byl pro, v případě ničení pracovních míst zavést pro takové podniky mnohem vyšší daně z tak získaného příjmu a naopak zaměstnancům jejich daně snížit. Víte vemte si Ameriku jako příklad. Dokud korporace a podniky platili okolo 70 procent všech daní a prostí lidé těch 30 procent, nějak to jelo. Dnes když díky úlevám na daních a outsourcingování jsou na tom obráceně, nějak se to zadrhlo. Ono to dost souvisí.

213409

24.02.2010 18:31

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

Děkujeme, to se nám všem ulevilo. USA neutratí víc jak zbytek světa na zbrojení, jenom utratí víc jak zbytek světa na vojenský rozpočet. Spadl nám kámen se srdce. Já nedlužím bance milión, banka má u mne splatnou pohledávku na milión. To jsem si oddechl. [chechtot]

213425

24.02.2010 18:41

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

Takže ještě že USA tak zbrojí, jinak by ty hordy co na nás za humny chrastí těmi ještě nevyrobenými zbraněmi, které vyrobí za dolary co si USA od nich na to zbrojení musí půjčit, už na nás skočili.
Koně vůz vlastně netáhnou, vůz ty koně tlačí svým pohybem. Kolik má Čína proti USA asi obyvatel? A kolik utratí na vojenský rozpočet.
I kdyby ho navýšila o sto procent, jak strašná částka to je? I kdyby nakrásně USA snížilo rozpočet o celý Čínský rozpočet, skoro by to nebylo ani vidět.

213426

24.02.2010 19:40

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

A já vám oběma děkuji, pohovor dopadl dobře, zítra jdu zase do práce. Hezky jsme se pobavili zítra konec přestávky, dokouřit, ponořit. [chechtot]

213430

24.02.2010 20:37

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

Hrůza která plyne z USA je založená na důvěře v Boha, kterou očividně mají (hlásají to i na papírkách co považují za peníze) a z následného přesvědčení že jsou ergo díky tomu vždy v právu a nic se jim nestane. Jo když někdo dosud nedostal po hubě, přestane věřit že je to i možné. Zvlášť, když jakékoliv možné dostání po hubě si vysvětlují jako vítězství, nebo že měli jednu ruku svázanou za zády. Je to jako když se někdo pere a dostane-li přes hubu řekne že ještě nezačal. Mám jedinou slabou naději, že jim to dojde a sami doma s tím něco udělají, ovšem k tomu postupují mnohem pomaleji než postupuje protistrana k příští válce. Ta strana si je totiž vědoma nebezpečí z revolty (Američané jsou přeci jenom revolucionáři i když liknaví a celkem neochotní se obětovat) a ví že válka vzbudí patriotismus a lidi se semknou kolem jejich vůdce, i když je ten vůdce do té války vlastně zahnal. Idiotské já vím, ale funguje to, viz Hitler. Čili válka bude, nedá se nic dělat. Alespoň to tak vidím, jiná možnost není. Vládci tohoto zpropadeného světa přece nebudou čekat z rukama za zády až je začnou lidi věšet.

213437

24.02.2010 21:01

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

Včil se půjde na Irán. K počnutí války je zapotřebí moci říci obyvatelstvu že je to nejen nutné ale že to bude "cake walk". Nemusí to být pravda (nikdy taky není), ale musí se tomu věřit. A přesvědčit populaci že je potřeba nabít Rusku a že to bude snadné nepůjde ani náhodou. Málo platný, ač světově pologramotní i Američané jaksi cítí historické zkušenosti Napoleona a Hitlera. Sice jim unikly zkušenosti Alexandra Velikého, Britského Imperia a Sovětů v Afganistánu, ale to by jeden od nich chtěl trochu moc. [smích]

213441

24.02.2010 21:05

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

Svazuje to je pravda ale nemají moc jiných možností. Mohou doufat že to nikdo kdo by je věšel nepřežije, nechat si udělat plastiku obličeje a nové papíry. Nakonec pragmaticky lepší možná viset potom než určitě hned. [velký smích]

213443

24.02.2010 22:43

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

Příklady z dějin jsou zcela aplikovatelné. Technologie se kterou se kdokoliv pustil do jiného národa byla vždy "state of the art", jinak by tam nelezl. Rozdíl na který zapomínáte je dvojí:
1. Zásobovací vzdálenosti pracují pro obránce, čím hlouběji se útočník dostane, tím je to pro něj složitější a pro obránce snazší.
2. Odhodlanost obránců, které by ani nenapadlo pochybovat o nutnosti a pravdivosti jejich boje o vlastní zem, oproti útočníkovi který začne pochybovat v momentě kdy přijede náklaďák s jídlem o hodinu později.
Z letadla se válka vyhrát nedá, jistě lze rozmetat vše co vidíte na kusy, zadarmo to taky není a stejně potom musíte poslat pěchotu z mechanikou se patlat s obranou zakopanou v sutinách, z podporou obyvatelstva a krátkou zásobovací linií.
Čím vyspělejší je technika, tím složitější je také údržba.
Já sázím vždy na domácí, pokud nejdou proti tankům s laserovým zaměřováním s luky a šípy, ale alespoň se základní moderní výzbrojí, jako kulomety, RPGs a protitankové miny a střely, nemohou nic než neprohrát, i když se může první den zdát že už skoro prohráli.

213451

24.02.2010 23:49

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

To ale měli ke všemu bitvu za rohem, zásobovací problémy nula a masivní převahu v technice o které by v případě US Ruské válce si mohli Američané leda nechat zdát. [chechtot]

213457

25.02.2010 00:22

Výlov rybníku 2009 – legalizovaný masakr ryb!

RE: my, barbaři

Antiseptik 69.?.?.?

Stvořit nás mohl klidně k obrazu svému, ale je na nás abychom se podle toho chovali, máme bohužel vlastní rozum a pak to podle toho vypadá. Rybáři na ně nešlapou doslova naschvál, jenom jim to nestojí za jejich drahocenný čas se vůbec zabývat pocitem ryb, na to jim zase vlastní rozum nestačí. Bůh nám ho buď dal málo, nebo jsme se špatně učili ve škole života. Jelikož nemohu najít kromě nás lidí jinou Boží chybu, bude to tím učením.
Boha za to neviňte ani se na něj nevymlouvejte. Jsme tvorové rozumní, obdaření citem a mohli bychom se snad podle toho chovat a ne jako slon v porcelánu. A je jenom porcelán, takže i ten příslovečný slon není až takové prase. Omlouvám se praseti, nemyslím zvíře ale člověka.

213461

26.02.2010 00:44

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

Jenom bere oficiální reporty Wehrmachtu Hitlerovi jako fakta, stejně jako odhady Pentagonu o síle Ruské Armády za skutečnost. [smích]

213522

27.02.2010 04:23

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

Co se týče reportů, přeháněli samozřejmě oba. generálům na obou stranách hrozil stejný osud jeslti se to jejich vůdci nebude líbit.
Takže jediné co je rozhodující je výsledek.

213589

27.02.2010 14:55

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Copak Japonsko, ale kruh se uzavírá i v EU a kasínový kapitalismus končí!!!!!

Antiseptik 69.?.?.?

Z krize poválečnou Ameriku vyvedl prostý fakt, že to byla jediná země z nezničenou infrastrukturou, ekonomickou základnou doma a která nepřišla o pracovní síly. Rozbombardovaný hladový svět byl nejen trh ale dobré loviště na suroviny, technologii a talenty za které se nemuselo platit. Politici, jako vždy, s tím neměli co dělat.

213600

28.02.2010 03:35

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

To že ke konci pravda Němci bojovali jako domácí ale nemá stejnou platnost. Původně útočící armáda zahnaná zpět domů rozbitá a vysílená, do rozbombardované infrastruktury není v posici něco vyhrát, neb to už dávno prohrála.
Píšete také o tom jam bez pomoci spojenců by nebyli Rusové schopni Němce porazit. Dost možná, ale dost možná by bez východní fronty nebyli západní spojenci schopni se vylodit ani na kontinentě. Spolupráce pomáhá oběma stranám.
Jinde v debatě poznamenáváte něco o počátečních vítězstvích Wehrmachtu s menšími silami. Útočník má jedinou výhodu. A tou je možnost napadnout kde se mu hodí všemi silami, zatímco obránce musí nutně bránit na celé frontě. Uznávám kvalitu Wehrmachtu, není o tom pochyb, ale z filosofického pohledu to vidím tak, že pokud má někdo záměr si porobit zbytek světa, nebude mít na to dostatek materiálu a personálu vlastně nikdy, i kdyby začal s převahou desetinásobnou. Postupně zatímco odpor bude sílit a získávat zkušenosti a nový personál, vyvíjet zbraně na základě zkušeností se zbraněmi nepřítele, agresor bude postupně ztrácet nabyté výhody. Ve druhé světové snad žádné podstatné zbraňové systémy se kterými se válka začala se konce nedožili, všechny byli překonané. Vyrábět hromadu vojenského materiálu v době míru je vyrábět hromadu drahého šrotu. Kolik letadel, tanků, raketových systémů už jsme od padesátých let bez jakéhokoliv použití sešrotovali celosvětově? Kolik to stálo peněz?

213656

28.02.2010 06:32

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Antiseptik 69.?.?.?

Tomu, že by CCCP bez spojenců prohrálo nevěřím. Stálo by to sice mnohem víc životů, utrpení a území ale Hitler by to vyhrát prostě nemohl. Jakmile by se zásobování protáhlo natolik, že by trasy přesáhli dolety stíhaček, dostal by se do patové situace kdy by stálo dovézt litr paliva pro tank 100 litrů na transport. Že by Rusové neměli dostatek personálu je taky volovina, ještě jich bylo stovky milionů. Antonius spíš věří na teoretické strategické plány a obdivuje jednotlivá vítězství. Ovšem už proti Napoleonovi Rusové ukázali stejnou taktiku, využít svého obrovského prostoru, vyčerpat tím nepřítele, protáhnout mu zásobovací koridor ke všemu skrz nepřátelské území. S takovou taktikou a možnostmi to je jenom otázka kolik tisíc kilometrů to vezme než se zlomí, nic jiného. V moderním válečnictvím to bude ještě horší, už to není jenom střelný prach, ale sofistikovaná technika, speciální paliva, náhradní díly, specializovaná munice a pod. Mimo to F16 na louce nepřistane ani za boha. [smích]

213663

28.02.2010 18:51

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Antiseptik 69.?.?.?

Možná že mám podivné představy, ale mě se myšlenka základního příjmu zdaleka nezdá být Marxistickou, spíš naopak. Marxismus sice hlásal podobná hesla ale nakonec klesl ku "kdo nepracuje ať nejí". Pragmaticky vidím lidi na spodku společnosti, ať už se tam dostali jakkoliv, jako zátěž na celé společnosti, je jedno zda-li jim společnost něco dá či nedá. Jsou tu, žít chtějí, nějak sem dokonce i patří a když jim nikdo nedá, tak si vezmou nakonec sami. Ekonomicky je výhodnější jim dát, neboť tím se z nich stanou skoro konzumenti vytvářející pracovní příležitosti vlastní spotřebou, zatímco pokud si vezmou sami tak je jim jedno že ukradnou rádio v ceně 1000 korun aby získali jen 50. I ta pojišťovna která to rádio okradenému zaplatí to nevyřeší, ba naopak, ona na tom bohatne tudíž ještě navyšuje ztrátu pro celou společnost. Takže nás to nakonec stojí mnohem víc než kdyby jim společnost těch 50 dala. To je jenom přímá ztráta, připočtu-li nevyhnutelné další náklady na policii, soudy a vězení tak to jenom roste do nekonečna.
Z moderní technikou, která nám byla kdysi prodána (vzato propagačně) s tím, že nám ušetří práci abychom se nenadřeli, přišla doba kdy nám tu práci v podstatě bere.
Jako člen společnosti raději zaplatím na někoho aby žil než živit celý systém založený na zločinu, což by mě stálo mnohem víc a jediné co bych z toho měl je pocit že jsem alespoň nikomu nic zadarmo nedal. Což je ovšem mylné, pokud bych mu dal a tím se vyhnul placení mnohem větší čásky někomu jinému, tak to zadarmo nebylo, ale byl to dokonce velmi výhodný obchod. Vycházím z předpokladu, že zloději nekradou proto že krást chtějí bez ohledu na zisk a riziko, ale že prostě kradou neb potřebují peníze a krást je pro ně nejen dostupná alternativa, ale buď též jediná a nebo přinášející lepší zisk než někde dřít za pár šupů. Pokud takovým společnost dá základní příjem ušetří horu peněz jinde, nemluvě o zisku plynoucím z pocitu že to kolo co máte před domem Vám nikdo ani neukradne celé ani nerozebere, protože to prostě nestojí za to. Maje základní příjem může strávit čas jinak a radostněji než tahat cizí kolo do sběru nebo k překupníkovi.

A kdybych se mýlil ve svých předpokladech tak stačí zavést malý doplněk, pokud ale budeš krást a ničit, základní příjem ti vezmeme a do smrti. Jelikož budeš jediný bez peněz, bude každému jasné že jsi zloděj a pokud ti rovnou nenabijí, tak se ti alespoň na sto honů vyhnou.

213704

28.02.2010 18:52

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Antiseptik 69.?.?.?

pokračování

Myšlenkou základního příjmu jsem se osobně zabýval už dávno a potěšilo mě že se tím zabývají i jiní. Stávající ekonomická situace není udržitelná a něco nového se vymyslet bude prostě muset. Společnost nás jako jednotlivce potřebuje mnohem víc jako spotřebitele než jako pracovníky. Já dám přednost i pokusu o lepší společnost než se rovnou přiklonit k státnímu otrokářství, nebo životu na za nekonečný a stále rostoucí dluh, který stejně už končí.

213705

01.03.2010 00:44

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Antiseptik 69.?.?.?

Víte pokud budeme považovat peníze a ekonomiku za to nejdůležitější nic nikam nepovede. Ono pokud budeme řešit věci pouze produktivitou skončíme vždy tam kde nutně musíme. Je potřeba se rozhodnout zda jsou tu peníze pro nás a nebo my pro peníze. Peníze jsme si nakonec vymysleli, takže žít pro peníze je žít pro výmysl. Jistě že mladí lidé dnes i z nudy vraždí ale nesouvisí to tak nějak s tím že jsou v bezvýchodné situaci? Je to třeba zcela přemyslet aby život měl konečně nějaký smysl.

213723

01.03.2010 23:19

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus

Antiseptik 69.?.?.?

Myslím že si je potřeba uvědomit kolik let se kapitalismus vyvíjel a z čeho. Ze začátku to byla sice příležitost pro majetné se obohatil a sedřít kůži z chudých. Postupně díky tlaku ze spodu se to celkem vyvinulo. Ovšem časem to zase minulo rovnováhu a dnes se to žene zpět do řitě.
Komunismus, jak tomu co bylo zde někteří říkají neměl možnost se nikam dostat. Začal bohužel v Rusku, z feudalismu a tím minul důležitý stupeň sociálního vývoje. Možná že bychom se v Československu k něčemu v tom šedesátém osmém i dobabrali, kdyby nás soudruzi nechali. Dnes jsme se vrátili o sto let zpět a díky tomu, pokud neskončí civilizace vlastní neschopností, nám to vezme déle se z toho vybabrat. Doufám že ne o sto let. [smích]

213825

01.03.2010 23:24

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: dokončení

Antiseptik 69.?.?.?

To je docela možné, ba i pravděpodobné. Žádný sci-fi. Proto nás nejspíš elity zaženou do další války než se do toho někdo vážně pustí.

213828

02.03.2010 22:33

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus

Antiseptik 69.?.?.?

Peníze komodita nejsou v pravém slova smyslu. Komodita je něco co má praktické využití samo o sobě a ne jenom v přeneseném smyslu jako peníze. Peníze, pokud by se nedali vyměnit za něco užitečného jsou naprosto k ničemu. Na záchod se nehodí, jsou moc malé a tvrdé, na tapety jsou strašně malé, topit se s nimi sice dá ale rychle hoří, tak co s nimi? Jejich jediná hodnota je v tom za co se dají vyměnit.

213940

05.03.2010 11:54

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Tohle ja paradní příklad té nejbrutálnější komunistické propagandy

Antiseptik 69.?.?.?

Jo vidět holoseče v Kanadě stojí za to, ale je z toho deprese. Ovšem z města nebo ze silnice to vidět není, musí se hloub do přírody, někdy stačí i za nejbližší kopec. Je to k pláči k tomu poslouchat řeči dřevo těžících koncernů jak se hezky starají a sázejí nové stromky. Zvláště Britská Kolumbie je toho neslavným příkladem.

214106

06.03.2010 14:57

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: K práci strojů

Antiseptik 69.?.?.?

Máte oba pravdu ale mluvíte o dvou různých věcech, které dohromady dělají celý problém mnohem horší.
Stroj nejen že zdaněný není ale ke všemu vše co spotřebuje není zdaněné. Což je u člověka naopak. Mimo to peníze investované do člověka nejen umožní jemu přežití, ale také přináší zisk celé společnosti tím že skoro cokoliv na co tento člověk ty peníze použije je dále zdaněno. Stroj nejen že existuje v nezdaněném prostředí, vše co se do něj strčí zdaněno není ba ke všemu je jako náklady od daní majitele odečteno jako výlohy, žádné peníze sobě nevydělává, tudíž ani žádnou daň ze spotřeby platit nemůže a neposkytuje tak zisk celé společnosti.
Ekonomika jak ji praktikujeme by dávala smysl kdyby nebyla pro lidi ale pro sebe sama. Funguje pouze za předpokladu že jde pouze o peníze, nikoliv o lidskou společnost. Podle toho to taky dopadá. Banky proinvestují blbě peníze a přes stát to zaplatí daňoví poplatníci. Peníze prostě nejsou pouze nástrojem obchodu, ale též majitelem světa. Což je sice očividná pitomost ale fakt. Přitom svět nikomu nepatří, ani tato planeta. Sice si navzájem prodáváme její části, ale nikdo je od nikoho původně ani nemohl koupit, původně je nikdo nevlastnil. Někdo se musel tedy napřed o ně obohatit a pak z nich udělat obchodní artikl.
Dokud nepřemyslíme ekonomiku ve smyslu aby sloužila nám a ne my jí, budeme tak kde jsme, v absurdnu.

214207

06.03.2010 17:35

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Trochu chaos

Antiseptik 69.?.?.?

To ovšem mluvíte o dani ze zisku. Zde je debata o daních placených nájemnými stroji z masa a kostí, daní placených nejen jimi samotnými ale i nájemníkem. Oproti stroji z plechu, trubic a ozubených kol, které nemaje příjem daně neplatí a jejich majitel si je z daní ze zisku odpočítá jako výlohy. Poslední daň která byla za stroj zaplacena je pří jeho výrobě jako daň ze zisku výrobce stroje. Jak víte stroj z masa a kostí platí daně pořád, dokonce i šrotovné (pohřeb a daň z úmrtí). [chechtot]

214225

06.03.2010 22:36

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Tohle ja paradni priklad

Antiseptik 69.?.?.?

Že bychom se ubírali směrem k systému zde na Zvědavci se mi nějak nezdá. Co se mi zdá je že na rozdíl od nás, kteří jsme vzali na vědomí konec marxismu a snažíme se postupovat dál, vyvíjet lidskou společnost dále, tak Vy jaksi jste zamrzl v proti-komunistickém odboji. Ten už skončil pane, vyhráli jste a jste zase tam jako před tím. Cinkání skončilo, čas se zamyslet jak dál. Nebo jste příliš pohodlný a hodláte spát na vavřínech vítězství na komunismem?

214245

07.03.2010 16:42

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Tohle ja paradni priklad

Antiseptik 69.?.?.?

Podle mne to co se děje není Marxismus. Je to přerostlý Oligarchismus. Ti co vládnou světem nejsou ti co propagují základní příjem, ten by byl pro nynější vládce tím nejhorším možným řešením. Vládcům světa se podařilo nejen rozšířit mezinárodní obchod a monopolismus obchodu ale také odstranit skoro veškeré sociální zabezpečení, zprivatizoval zisky a znárodnit ztráty. To vše za cenu zahánění populace to čím dál tím větší finanční nejistoty a strachu o přežití. Starej se jak můžeš. Základní příjem je obrana proti tomu. Těžko lze někoho dohnat pracovat za mzdu nestačící k životu, pokud má život zajištěn. Většina lidí by do práce podle mne chodila, pokud by ta práce poskytovala životní náplň a navíc peníze. Se základním příjmem by samozřejmě klesly zisky postavené na vydírání a zoufalství. Což je ale dobře. Tak zvaná "trickle down economy" totiž nefunguje, to odkapávání peněz ze shora bylo pouze způsobeno nedostatečným těsněním u potrubí, nikoliv přirozenou závislostí. Není mi filosoficky jasné proč by měli mít majitelé koncernů a bank zajištěný stále vzrůstající zisk a prostý lid naprosto nic, zvláště v prostředí kdy suroviny jsou postupně nedostupnější a dražší. Z jakého titulu mají občané světa do nekonečna zajišťovat ziskovost jedněm a utahovat opasek sami sobě?
Základní příjem nemá nic společného s tím co se děje. S tím co píšete ke konci jako řešení v celku souhlasím, já jsem pro rozdrobit koncerny na menší podniky, ovšem nejen na papíře ale též z různými nezávislými majiteli, pokud možno domácími. Ovšem to se samo od sebe nestane, k tomu se lze dostat pouze znemožněním fungování ekonomie tak jak funguje dnes. Dobrovolně to z ruky nedají, kdo by také pustil slepici snášející zlatá vejce z ruky pro nic a za nic.

214288

07.03.2010 16:58

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

RE: kontrola ano, ale jak která

Antiseptik 69.?.?.?

Centrální řízení ekonomiky nese sebou hned dva problémy.
1. Posuzuje vše z pozice centra, což pro specifický region může být katastrofou, neb to přinese zisk jinde.
2. Ignoruje specifiku prostředí a nemůže aplikovat řešení která nejsou všeobecně platná. Ovšem universální řešení nikdy není to nejefektivnější. Není universální vozidlo, které by mohlo stejně efektivně a dobře sloužit tu jako sanitka, požární vůz, městská doprava a trojkolka pro dítě. Není také univerzálně aplikovatelný způsob života v různém prostředí.
EU by se měla postarat pouze aby jednotlivé státy se chovali ke svým občanům stejně spravedlivě a obchodovali mezi sebou férově. Ovšem je vidět že EU centrum má jiné představy a to bude katastrofa proti které byla RVHP naprostá senzace.

214289

07.03.2010 20:51

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

RE: zaujimave

Antiseptik 69.?.?.?

Přesně tak. Jediné co to má společného se socialismem je centrální kontrola, ovšem tentokrát nikoliv jako snaha o všelidovost ale o naprostou kontrolu ku prospěchu několika velkopodnikatelů na úkor zbytku (většiny) společnosti. Jestli tohle má být socialismus, pak tedy nevím.

214308

07.03.2010 22:51

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

RE: zaujimave

Antiseptik 69.?.?.?

Dějí se dvě protichůdné věci už delší dobu. Na jednu stranu spotřební zboží se zlevňuje, z jednoduchého důvodu že by jinak bylo neprodejné v tom množství co se produkuje. Souběžně se ceny výrobních kapacit zvyšují, většinou z důvodů tzv. merging, neboli slučování firem. Firmy si půjčí peníze a koupí konkurenci ať to stojí cokoliv. Jim je to fuk, buď se to vyplatí a když ne, tak jim na to stát dá, neb jsou tak velcí že by ohrozili pádem chod ekonomiky. To má ještě jeden účel (nebo pokud ne účel tak dopad) zamezí to případnou novou konkurenci, na to prostě nikdo jiný nemá než oni. Situace třeba zde v Kanadě ohledně distribuce medií je dnes natolik nekonkurenční že na západě země vlastní nejen distribuci (kabel a satelit) ale i mnoho kanálů, radiových a televizních stanic jedna firma (Shaw) a na východě mimo Quebecu firma druhá (Rogers). Konkurovat s nimi do budoucnosti ani nikdo nemůže a mezi sebou mají Kanadskou dohlížející státní instituci CRTC doslova v hrsti. Pokud budou chtít získat nějakou nezávislou stanici co ještě nemají, prostě jim sníží poplatky z distribuce až je přivodí ke krachu, koupí je za babku a pak si poplatky zase zvednou. V Quebecu je to zase Videotron. Jediná konkurence televizní distribuce je vlastně Bell přes satelit ale to je zase další kolos jako jsou oni. Jeden by blil.

214327

07.03.2010 23:00

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Rozlobený věřitel

Antiseptik 69.?.?.?

Naštěstí se dluhy bombami vymáhat nedají. Mrtví a zmrzačení i ti co přišli pouze o vše jaksi dluhy neplatí. [smích]

214328

07.03.2010 23:06

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: přátelé,

Antiseptik 69.?.?.?

Podívejte se na to takhle. Možná že nevíme jak z toho, ale víme že se učit plavat v ledové vodě nemá cenu. Dá se to vydržet příliš krátkou dobu na nějaké přežití. A kam budeme asi plavat? Musíme prostě udržet ten Titanic nad vodou, i kdyby se měli všechny banky potopit, nebo jsme je hodili přes palubu a zacpali díry které do něj soustavně dělají. [smích]

214330

09.03.2010 22:46

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

RE: Situace...

Antiseptik 69.?.?.?

Jo optimismus musí být. Stejně optimisticky se cítili boháči investující u Berniho Madoffa. Ještě ho prosili.

214467

13.03.2010 00:15

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: nejsme z cukru

Antiseptik 69.?.?.?

To co se celosvětově děje je naprosto proti jakékoliv logice, kromě logiky absolutní kontroly. Místo abychom volně rozšiřovali myšlenky a pracovní postupy a nechali místní aby si vyrobili co potřebují pro sebe a tím se živili, děláme pravý opak. Fungovat to sice nemůže ale to se zdá že je tvůrcům takových nesmyslů úplně jedno. [zmaten]

214708

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 10

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 3

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 251 219,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 70 332 237