Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Arkan

Nalezeno 742 příspěveků, 21 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.08.2007 15:39

Hledá se vůdce

RE: Chceme opravdovou generalni stavku!!

Arkan 70.?.?.?

Přečtěte si ještě jednou, pro prdel, poslední příspěvek soudruha Valchaře. Ten má takové správné české dělnické jméno, které zní hrdě, žádný Grebeníček, Ransdorf, ale Valchař, Kolomazník atd.

"Chceme opravdovou generalni stavku!!
Ano jiste, pri opravdove stavce pokud se tato ma podarit je nutne oslovit zeny, odbory i studenty. Ale v tom je ta potiz!! Drive byli jednotne organizace odborove, studentske i jedina organizace pro zeny. Ted je to rozdrobene a vsichni se hadaji se vsemi. To oni tak sionisti udelali schvalne, aby nas rozdelili!!"
-------
Je zapotřebí říci, že to soudruh Valchař vidí politicky velice správně, protože mu to politicky myslí a vidí každý jednotlivý případ v širších souvislostech. Je to opět ta banda sionisticko-trockistických titoistických zrádců, typu Slánského, Clementise, Šlinga a jim podobných, se kterými se náš lid měl navždy vypořádat v padesátých letech pod vedením prvního dělnického milovaného prezidenta soudruha Klementa Gottwalda.
-------

"Proto je potreba obrovske usili. Ten Vudce (za Protektorátu se muselo říkat v pohádkách "vedoucí" loupežníků), ktery to musi organizovat bude potrebovat spoustu casu a trpelivosti, mozna nekdo v duchodu. Ale ten by asi neoslovil studenty!!
V kazdem pripade to musi byt nekdo, kdo bude mit ' planouci srdce, chladnou hlavu a ciste ruce'. A musi to byt clovek z lidu, jak rekl pan Bartosek a ne nejaky intelektual, aby ho brali i proletari".
------------------

Tady to opět soudruh Valchař vidí politicky správně, když tvrdí, že to nemůže být nějaký důchodce, nějaký pseudointelektuál, ale člověk z lidu, dělník alespoň s ukončeným základním vzděláním, který musí "mýt" hlavně čisté ruce, chladnou hlavu a plamen v srdci a dokázat se pravdě pohlédnout do očí i když je to někdy bolestivé. A to pseudointelektuálové Franke, Bartoška, Svoboda prostě nemají, těm chybí ctižádost, a bolševická rozhodnost. Ti soudruzi nehoří, ti jen doutnají, stagnují a s takovými soudruhy, jak by řekl soudruh major Borovička, "se brzy vypořádáme".
--------------

P.S. Vzkaz pro paní Jarmilu před generální stávkou, "rád bych se s vámi setkal, budu "mýt" texasky a šedé sako". Jarmila má kliku, protože "nemýt" texasky, tak by soudruha Valchaře ani nepoznala.

Soudruh Valchař dále pokračuje, "Takovemu cloveku rad pomohu kdyz napise na mou adresu Valchar199@seznam.cz"

Zveřejňuji znovu tuto adresu, protože takovýto člověk, člověk s čistým srdcem, po dělnicku komunisticky zapálený, si zaslouží desítky odpovědí. Doufám, že se připojíte svým vzkazem a podpoříte soudruha Valchaře, protože jak píše, "židovská média celou věc ignorují a snaží se zatajit".

Já vím, že to, Vladimíre, vaší cenzurou neprojde, ale v takovém sám sebe zařazujete mezi podobné "primitivy" a to máte rozhodně na víc.

142423

24.08.2007 14:39

Hledá se vůdce

RE: Chceme opravdovou generalni stavku!!

Arkan 70.?.?.?

Já jsem soudruha Valchaře kontaktoval, pochopitelně nikoliv pod svým jménem, co kdyby šlo o nepřítele dělníků, rolníků a pracující inteligence, nějakého provokatéra nebo, nedej bože, sionistického zrádce.

Ale on je opravdu dělnického původu a přesvědčený o správnosti stranické linie (KSČM), tak jak byla naznačena na posledním sjezdu KSČM. Při organizaci té poslední generální stávky se oddaně zapojil a burcoval svým zapálením své kolegy v práci (pochopitelně ve výrobě), protože chlapi chtěli vědět co dělat. Navíc i dnes nadále přesvědčuje své spolupracovníky o důležitosti stranické práce a pomáhá vybudovat to nové, zdravé dělnické hnutí.

Proto vyjádřil takové zklamání a pocit ostudy, když dělníci, rolníci a pracující inteligence neuposlechli výzev a namísto účasti na stavce a nošení "trykolor" se věnovali nákupům potravin a spotřebního zboží v kapitalistických prodejnách vykořisťovatelů typu Lídl, Kaufland, Tesco apod.

Ale jak už psal náš druhý dělnický prezident Antonín Zápotocký ve své knize "Rudá záře nad Kladnem", "i kdybychom padli všichni, vstanou noví bojovníci, rudý prapor zavlaje." Jeden neúspěch, jedno zklamání nemůže ohrozit dosažení jasného cíle.

A mezi těmi novými bojovníky bude i Josef Valchař a ulicemi našich měst a vesnic bude opět dunět, jak nedávno napsal, dělnický krok a vládci se tentokráte opravdově zaleknou.

Já jsem si původně myslel, že je jen takový srandista, který si dělá prču z lidí na Zvědavci podobně jako já, ale on to myslí vážně a blbne na kvadrát. Asi to na Zvědavci neprojde, jako řada jiných příspěvků. [smích]

(Nejen zvěd, srandista, ale i sqělý taktik, Arkane. Jak bych vás mohla nepustit. Gratuluji. A teď utíkejte domů, večer se budou rozdávat medaile [velký smích]. Editorka)

142514

24.08.2007 17:13

Hledá se vůdce

RE: Your Imperial Majesty,

Arkan 70.?.?.?

vzhledem k Vašemu ctěnému jménu (Romanov), dovoluji si Vás, váše imperátorskéje vysokoprevoschoditelstvo, upozornit na malou chybičku v jazyce českém. Říká se "houby s octem", neboť již od starověku se houby nakládaly do octa a nikoliv do máku, ačkoliv mák a "výrobky" z něho (opium) byly známy po tisíciletí.

I náš nejsvětější spasitel Ježíš Kristus dostal, když vyjádřil svůj stav na kříži slovem "Žízním" od římských vojáků pouze houbu namočenou do octa.

BTW, pan Bartoška - i přes svůj ilegální pobyt v USA - politice v ČR velice dobře rozumí, má tak říkajíc palec na pulzu národa českého a věří (jak pravil Jan A. Komenský, "....že vláda věcí tvých se k tobě zpět navrátí, ó lide český".)

In the meantime, may the Grace, peace and loving kindness of Our Lord Jesus Christ be upon you, Sire, for uncounted years.

ecce signum Fr.Arkán

P.S. Doufám, paní Mindy, že se svým smyslem pro humor, tento příspěvek projde cenzurou. Jak již říkali čeští buditelé, je třeba lid český obrodit a vzdělat. [smích]

142529

24.08.2007 23:13

Hledá se vůdce

RE: _Ceský Joe Hill Josef Valchař

Arkan 70.?.?.?

Po přečtení odpovědi soudruha Josefa Valcháře, není zapotřebí už nic dodávat. I veliký Felix Edmundovič Dzeržinskij, jeden ze zakladatelů Čeky, by se usmíval na smrtelném lůžku, když umíral na mrtvičku spojenou se souchotinami (ostatní soudruzi o pár let později nebyli již šťastní), neboť by věděl, že kromě mechanických kalkulátorů zanechal po sobě i lidi pevného charakteru, zapáleného srdce a kteří mají i hygienickým způsobem umyté čisté ruce (Irish Spring, Dove apod.). Však všichni víte jakým způsobem si umývají chirurgové ruce.

A ten způsob jakým setřel pana Bartošku, našeho grafomana a typomana, to mu opravdu závidím. Na to i přes veškeré vysokoškolské vzdělání, které mi zaplatila dělnická třída v ČSSR a později i dělnická třída v Kanadě, opravdu nemám. Těch pár vět prostého dělníka (ve výrobě) ve mně (mnje - NPČPPZ) zanechalo hluboký a nezapomenutelný dojem. Skláním se před památkou obětí dělnického boje.

Zejména ta reference o proslulém americkém odboráři Joe Hillovi, (zavražděný americkými imperialisty 19. listopadu 1915, ale není zapotřebí to házet na George W. Bushe, ten ještě nežil), jen dokazuje, že i prostý dělník, pokračující ve šlépějích našeho prvního dělnického prezidenta Klementa Gottwalda, vyučeného truhláře (než se na to s odpuštěním "vysral" a dal se na politiku, která mu vynášela jako poslanci československého parlamentu daleko více a navíc nemusel manuálně ve výrobě makat), dokáže svým vrozeným talentem zapálit ostatní soudruhy, to nesmírně zvýšilo moji úctu k lidem jeho ocelového charakteru. [smích]

BTW soudruh Joe Hill byl obviněn z večerního přepadení plus nějakého zastřelení majitele obchodu (na způsob Večerky). I dělnícký organizátor se někdy utne.

142540

30.08.2007 00:40

Proč každý pátý mladý Američan nedokáže najít na mapě USA?

Jak už, blahé paměti, říkával vrátný

Arkan 70.?.?.?

Jeronym z hotelu Union, "sprostá nádoba (čti blbá ženská) pobaví více a lépe než inteligentní". A z tohoto důvodu vždycky za blbou ženskou zákazníkům přirážel.

Když jsem slyšel tu její odpověď poprvé, tak jsem si myslel, že snad sním, tak něco blbého a primitivního jsem už léta neslyšel. Nicméně podle komentářů řady rozhlasových a televizních tzv. celebrit ji předpovídají "velkou" budoucnost. Má pro to totiž všechny parametry, je pohledná, blond, prsatá a to pro práci v televizi naprosto stačí (jen se podívejte na Lucku Borhyovou, ta má ovšem ještě větší kozy).

Její odpověď, pokud se to dá nazvat odpovědí (i s tím Ajrák, Ajrán a Ajtaly, což je u "Jižanů" zcela normální výslovnost)
mě vůbec nepřekvapila. Úroveň všeobecných znalosti ve Spojených státech (ale též i v Kanadě) je na velice nízkém stupni - řadu let jsem tady učil, takže vím o čem mluvím. Když si večer pustíte americkou televizi (ABC, CBS, NBC) tak tam uvidíte jen zprávy o tom co se stalo v USA, pokud se to nepřihodilo v USA, tak se to tzv. nepřihodilo. Jedinou výjimkou jsou různé tragédie, ale tam musí být hodně mrtvých, zmrzačených, základně něco hodně negativního a tudíž zpravodajsky pro Američany zajímavého.

Pokud se člověk chce dozvědět o světě, pak nezbývá než "přeladit" na BBC, francouzské, německé či španělské televizní stanice a dnes - díky Internetu - i na českou televizi.

Té blondýnce předvídám "velkou budoucnost" a musím souhlasit, že za hřích by stála. Aby moc blbě nemluvila stačilo by jí dát na ksicht malý polštářek (vankušík, ako povedajú náši bratia) a smelo trdkať.

142789

30.08.2007 15:19

Proč každý pátý mladý Američan nedokáže najít na mapě USA?

RE: Neviem, ci som paranoidny,

Arkan 70.?.?.?

Překlad, který jste, pane Stworo, předložil svým přívržencům je naprosto adekvátní. To co řekla ta hezká blondýnka je totiž nepřeložitelné, to nemá hlavu ani patu. To mi jen připomíná ten nezapomenutelný proslov nadporučíka Pavola Mazurka před nastoupenou rotou pétépáků z románu Černí baroni.

Z té Miss S.C. si dělá legraci nejenom Stwora, ten jen reaguje na zprávy z nejrůznějších zdrojů (TV, rozhlas, noviny a časopisy), z té si dělá "prdel" celá Amerika. Ten klip se od té doby opakovaně vysílal na všech stanicích, nicméně většina rozhlasových a televizních komentátorů předvídají této dívce velkou "budoucnost". Má pro to všechny předpoklady, hezká, prsatá blondýnka, nepříliš chytrá to může v Americe daleko dotáhnout. Nebude z ní sice žádná Baba Wawa (Barbara Walters), to je vzdělaná přirozeně inteligentní ženská, ale i větší blbky (Britney, Paris Hilton apod.) se staly celebritami.

To že se mladí lidé nedokáží slovně vyjadřovat je způsobeno vzdělávacím systémem, který existuje v USA a Kanadě, tj. absencí ústních zkoušek, ústních prezentací před třídou. Před lety jsem učil ekonomii na dvanáctiletce (11. a 12. ročník - řádově 17 a 18 leté). Abych je nějakým způsobem aktivněji zapojil do výuky, požádal jsem je, aby si na jednotlivá témata (např. bankovnictví) připravili, jak se u nás říkávalo referát, neboli prezentaci. Tito mladí lidé, pro něž angličtina je mateřským jazykem nebyli schopni ten text po sobě přečíst. Vzpomínal jsem vždycky na českou školu, na ty ústní zkoušky na stupínku před celou třídou, kde se člověk, i ten největší blbec, trochu otrkal.

Závěrem chci jen vyjádřit spolu s Miss S.C. naději, že se lidem v Ajráku a hlavně v Ajránu dostanou do rukou mapy. Ajteliens mají těch map dostatek, tam nakonec kartografie vznikla.

142839

06.09.2007 22:42

PayPal se pokouší cenzurovat Zvědavce

RE: Podle mého skromného

Arkan 70.?.?.?

názoru pravidla společnosti PayPal porušena byla. Račte si povšimnout, že znění této právní smlouvy, kterou jste dobrovolně přijal říká, "....for ANY sexually oriented or obscene materials...". Soudce by se v případě sporu zaměřil právě na toto slovo "ANY" (jakýkoliv). Zda ta rubrika nazvaná Erotika se dá interpretovat jako obscénní nebo jen sexuálně orientovaná, to záleží na toleranci společnosti. Co projde v Holandsku a dnes i v Rusku či ČR, to evidentně neprojde v USA.

Ten paragraf se také zmiňuje o platbách a Vaše argumentace, že jde o "dary", s tím bych měl jisté potíže s "překousnutím". Pokud se chci podívat na články, které jsou starší 3 měsíců, tak musím mít předplatné. A předplatné, pokud se nemýlím (and I have been wrong before), je z hlediska "vyššího principu mravního" považováno jako platba za extra službu a nikoliv jako dar, i když můžete mít - a evidentně máte, zejména na konci měsíce - i své mecenáše. Za předplatné pak získávám možnost si přečíst příspěvky starší tří měsíců a navíc - jak je vidno z četných příspěvků nejrůznějších grafomanů (nemohu je jmenovat neboť jsem byl varován před osobními útoky)- i možnost psát nekonečné množství příspěvků bez cenzury a tak ukojit své grafomanské choutky. Osobně jsem přesvědčen, že málokterý pravidelný návštěvník Zvědavce sem chodí kvůli erotice.

Jako kanadský občan jste se zachoval velice dobře. Bobr je významným kanadským symbolem spolu s javorovým listem (a sirupem) a měl by být chráněn. Jeho existence byla jedním z důvodů pro kolonizaci Kanady. (Evropané na druhé straně dovezli do Kanady "kozy", krávy, prasata a jiná hospodářská zvířata). [smích]
Nebude to dlouho trvat a velká Čína - díky své politice "jednoho dítěte" - bude mít vážný nedostatek mladých bobřic.

A teď jsem zvědav, zda to - ve svém boji proti cenzuře - uveřejníte.

143288

12.09.2007 15:36

Čeho se bojí Petr Adler?

RE: V předvečer jednoho z Vysokých svátků,

Arkan 70.?.?.?

prvního z Dnů bázně, Nového roku ROŠ HAŠANA Vám všem přeji „Shana Tova Umetukah“ – dobrý a sladký rok.

Je to jedna z příležitostí, kterou nám B-h dává, abychom se mezi Novým rokem a Jom Kipurem zbavili hříchů. Neboť v Bibli se praví, že osoby spravedlivé budou pak na zapsány do Knihy života, velcí hříšníci pak do Knihy smrti a ti „průměrní hříšníci“ pak do Knihy průměrných.

Máte na to deset dní, abyste se napravili a byli očištěni od hříchů, ať již půstem, modlitbou či dobročinností (tsadaka) , např. zasláním příspěvku na provoz Zvědavce či příspěvku na pomoc palestinským vdovám po neznámém mučedníku (šahíd). Příspěvek na provoz Zvědavce má v očích B-ha ale vyšší hodnotu.

Také zítra dopoledne, první den Nového roku, nezapomeňte na „tašlich“, tj. zajít si k řece, rybníku či k moři a symbolicky tam hodit pár kamínků či drobtů chleba či pečiva (tím odhodíte symbolicky své veškeré hříchy za minulý rok a můžete začít znovu, ale až po Jim kipuru). Někteří z Vás si budou muset na „tašlich“ vypůjčit asi malý náklaďák se štěrkem (Trodas, soudruh Peleška a.k.a. Houba, Kabát, Sodek, Bartošek, Mirda a spol.) či vykoupit pekařství, aby byli na Jom kipur řádně připraveni a očištěni od hříchů.

Tak závěrem ještě jednou „Shana tova umetukah ketiva ve-chatima tovah.“ May You Be Written and Sealed for a Good Year. [mrknutí jedním okem] a k novoroční večeři nezapomeňte si dát k jídlu něco sladkého, datle, med atd. a také něco z hlavy, nikoliv však své, např. jazyk nebo mozek.

143693

13.11.2007 05:50

iNo pasarán!

RE: Ta organizace

Arkan 70.?.?.?

pana Sedláčka se oficiálně jmenuje občanské sdružení "Mladých národních demokratů". Nikde není napsáno, že jde o nějakou reinkarnaci "národních socialistů", tj. nacistů. Až budou organizovat ty SA nebo SS na svou obranu, tak jako to dělali členové NSDAP na obranu proti úderkám Thelmanových bolševiků - (a osobně bych se jim vůbec nedivil, kdyby s něčím začali) - pak můžete zakročit, ale všeobecně řečeno, ten největší bordel v tu sobotu dělali nikoliv "náckové" ale představitelé Antifa - anarchisté a profesionální "protestanti", kteří - alespoň podle definice anarchismu - nemají respekt před ničím a účastňují se demonstrací, protože se mohou "vyřádit" a v davu, v lůze, ztratit. Jen jsem tam postrádal poslankyni Kačku Jaujau a její parchanty. Část té demonstrace se konala na jejím populárním místě, náměstí F. Palackého.

Kdyby ta policie nechala tu početně malou skupinu projít a opravdu DEMONSTROVAT proti účasti ČR ve válce v Iráku, což byl původní účel celé demonstrace a oficiální důvod pro svolání celé té demonstrace (člověk tomu může věřit ale také nemusí, ale v ČR se dějí věci, které jsou pro "neČechy" zcela nepochopitelné) pak by se nic nestalo a celá věc by nestála ani za zmínku v ČT či na Nově. Takhle přitroublí reportéři Novy a ČT popisovali "srážky a bitky" v místech, kde se vůbec nic nedělo a to mám očité zprávy od svého bratra, velice podobné tomu co pan Stwora na vlastní oči viděl. Navíc jsem sledoval "live" celou sobotu přímé přenosy z Prahy, takže jsem tam virtuálně ač vzdálen byl, tj. viděl jsem záběry, které nám byly díky ČT 1, 24 či Nova "umožněny" vidět.

Oddělit "Mladé národní demokraty" (a soudě podle instrukcí na Internetu, rozumně informované, organizované a hlavně nabádané k tomu, aby se nenechali vyprovokovat, aby se chovali slušně a neprovokovali policii) od neukázněných, nedisciplinovaných anarchistů a profesionálních demonstrantů, kteří vyloženě policii provokovali, (ta ovšem zasáhla až když pohár přetekl) tak jako se to děje v jiných demokratických zemích, např. v Kanadě, pak by k nějakým nepokojům nedošlo. Ale to v ČR nejde, to se musí řešit "po našem", vodními děly, obušky, dělbuchy, plynem apod., takže jsme opět "středem pozornosti ", pupkem zájmu celého světa. Jak řekla Dolores "Iba", "No pasaran!" a ani my se neposerem, neboť "jak lvové bijem o mříže, jak lvové v kleci jatí, a my bijem o mříž, ducha lvi a my ji - for sure - rozbijeme!".

N.B. Závěrem bych ještě chtěl popřát novým nastávajícím manželům Paroubkovým hodně štěstí a zdraví - a v brzku nějakého potomka - do nového společného života. Nechť je Allah provází na každém jejich společném kroku, whatever. Mít takovou ošklivou manželku, tak se také rozvedu a najdu si mladou krasavici.

147037

15.11.2007 00:27

iNo pasarán!

RE: Pastiňáku,

Arkan 70.?.?.?

já jsem se narodil v pondělí, ale nikoliv minulé pondělí a pokud jde o Židy resp. židy nemusíte mi nic říkat, vím toho o nich víc než je někdy zdrávo.

To že do transportu židé vybírali své vlastní lidí je velice dobře známo. Takovým klasickým příkladem bylo Varšavské ghetto, které Němci po porážce Polska zřídili v jedné varšavské čtvrti a shromáždili tam židy z okupované části Polska, byla i další ghetta, Lodž apod. V čele ghetta stál židovský výbor, který byl zodpovědný za "pořádek" (židovská policie), za organizování pracovních komand do továren v ghettu,a v neposlední řadě i později za to, aby každým dnem vyplnili jeho představitelé židovské rady Němci stanovenou kvótu židů pro odsud do pracovních táborů "na východ". Zpočátku se totiž židé domnívali, že budou jen přestěhování, netušili, že Němci pro ně měli jiné plány. V tom spočívá ta německá ďábelskost, preciznost a ordnung.

Teď si představte, že jste jedním z těch policajtů či zástupců židovské obce a máte rozhodovat, zda do transportu půjde nějaký Vám neznámý žid nebo Vaše rodina. Podle přísloví, že košile je bližší než kabát, tam pošlete někoho jiného a budete chránit svou rodinu. V opačném případě, když totiž kvótu nesplníte, tak jedete do koncentráku Vy. Tudíž to klasické "damned if you do, damned if you don't".

Tady podobně jako při výstavbě krematorií, vynášení mrtvol, vytloukání zlatých zubů a i jiných "lahůdek" (prostituce, buzeranství) šlo totiž o přežití. A u člověka je ten smysl pro přežití velice dobře vyvinut. Podobným způsobem pak političtí muklové drželi pysk a pracovali v jáchymovských či příbramských uranových dolech jako otroci, protože chtěli co?, protože chtěli přežít.

Pokud jde o vinu Američanů na tom bordelu v Iráku, musím, bohužel, souhlasit. Američané, a já už jsem si myslel, že se z toho po vietnamských zkušenostech vyléčili, si i nadále myslí, že všichni touží po americké svobodě, demokracii, svobodných volbách a bla bla bla, takže tuto teorii - bláznivou myšlenku - se snaží či v minulosti snažili uplatnit v Afganistánu, Iráku, Vietnamu, Koreji atd. Zapomínají na to, že lidé začnou mít zájem o tyto "filosofické" koncepty teprve až se třikrát denně nažerou, budou mít střechu nad hlavou, zaměstnání, základní lékařskou péči, nějaké to vzdělání atd., prostě základní věci.

Nicméně i nadále tvrdím, že ovlivněni islámem a islámským fanatismem, vzájemnou nevraživostí a nenávistí, se Iráčané, Afgánci, Palestinci, Libanonci atd. dokáží - za současné situace bezvládí, chaosu, neexistence silné vlády - vyvražďovat bez americké či NATO, OSN pomoci.

147194

23.11.2007 02:08

Americký senátor: váleční veteráni bez domova jsou hanbou Ameriky

RE: Všichni jsme slyšeli....

Arkan 74.?.?.?

Všichni jsme to sice neslyšeli, ale skutečností a faktem zůstává, že např. při obraně Stalingradu, kdy šlo Sovětům (resp. Stalinovi, bylo to nakonec jeho město) o všechno, dostával pušku jen každý první voják a ten druhý pak pár nábojů (5 až 15 kulek) a příkaz sledovat toho prvního. Když ten první padl, tak ten druhý si vzal jeho vintovku a načal ubivať německich fašístov. A aby je náhodou nenapadlo při útoku utíkat nazpět, tak za nimi stály speciální oddíly (zvané zagradotrjad) složené z příslušníků NKVD s kulomety s rozkazem zbabělce postřílet. A to, Kubrte, neodkecáš. Těch zbraní prostě nebyl dostatek a SSSR nebyl na válku dobře připraven.

A jesli ty panimáješ po russki, v takom slúčaje rekomendúju pročitáť Prikaz nomer 270 Stavki Verchovnovo glávnovo komandovanija Krásnoj Armii z 16. srpna 1941. Je to na Wikipedii jak v angličtině tak i v ruštině. Tam se dovíš podrobnosti jakým způsobem byli vojáci Rudé armády přinucováni bojovat do posledního náboje či dechu a nevzdávat se fašistkym zachvátčikam, německim sabákam ili vragam Sovetskovo sajúza. Ty speciální oddíly měly právo takové vojáky, poddůstojníky nebo i důstojníky na místě zastřelit, neboť to byli zbabělci a zrádci SSSR, jejich rodiny byly poslány na Sibiř, byly jim odebrány potravinové lístky apod. Postupem času se ovšem - též za vydatné pomoci amerických imperialistů - situace zlepšovala a na konci války byli dobře vyzbrojeni.

Pokud jde o péči o veterány, to se jako obvykle po několika průserech a interpelacích opět zlepší a Američané do toho - jak je jejich dobrým zvykem - "naserou" spoustu peněz a bude všechno zase O.K.

Jo profesionální armáda byla před Irákem a Afganistánem dobře placená flákárna, ale teď se musí v armádě bojovat, a v boji to čas od času někdo "koupí" a padne, tak to se jim moc nelíbí. A jak správně píšeš, ten rozdíl je v tom, že v Afganistánu bojovali sovětští odvedenci a u Američanů jde o profesionální armádu, armádu dobrovolníků. Dal ses tam dobrovolně, tak bojuj a nedržkuj.

147753

23.11.2007 10:52

Americký senátor: váleční veteráni bez domova jsou hanbou Ameriky

RE: Pán viděl film Nepřítel před branami,

Arkan 74.?.?.?

to jsem opravdu viděl. Tobě to člověk musí vysvětlovat úplně po lopatě. Tak abych se opravil, jeden voják dostal pušku s náboji (jeden zásobník s 5 náboji), a ten druhý jenom náboje, jelikož vintovek nechvatálo. Důstojníci a příslušníci NKVD měli výzbroj -z pochopitelných důvodů - dostatečnou. Dál už to víš. Mimochodem ten huberťák, o kterém se zmiňuješ, ten by se mnohým tehdy hodil, to až později byli sovětští vojáci lépe a tepleji vybaveni na zimu a Němci mrzli, jelikož s válkou v zimě nepočítali.

Za Protektorátu pak české ženy a dívky pletly (dobrovolně povinně) z vlny ze starých svetrů silné ponožky a palcáky pro Wehrmacht. Navíc, pokud jsi měl v rodině lyže, alespoň jeden pár musel být odevzdán, pak armádou patřičně upraven a na bílo natřen.

Ten film je pochopitelně v některých částech úplná fraška, museli tam přidat i to souložení Vladimíra Zajceva s nějakou Marušjou. Hollywood už takový je. Ale v podstatě to vystihuje tehdejší situaci. Já osobně mám více důvěry v oficiální dokumenty vydané za II. světové války a podepsané vlastnoručně velkým Stalinem, Molotovem a jinými členy Gosudarstvennogo Komitěta Oborony (Buděnnyj, Vorošilov a Timošenko). Jeden z nich mám zrovna před sebou (prikaz nóměr 270). A Stávka (vrchni velení) vydávala rozkazy včetně detailních pokynů pro politruky a NKVD skoro každý den.

Mimochodem ty trestní oddíly (štrafbataljony) Rudé armády, to také Sověti okopírovali od Němců, stejně tak jako koncentrační tábory od Britů (v Jižní Africe). To co funguje, to se okopíruje a po sovětsku vylepší, aby to odpovídalo místním podmínkám.

Pokud jde o tu pomoc SSSR z Kanady, USA, ta nebyla zanedbatelná, jak bys nám rád napovídal. Ti hrdinní sovětští osvoboditelé přijeli do Prahy v amerických náklaďácích a žrali americký lunch meat s černým chlebem. Žádná pomoc není zadarmo, za všechno se v životě platí. Když Československo v letech 1948-49 dodávalo novému státu Izrael vojenskou pomoc, ostatní státy vyhlásily embargo nebo prostě nepomohly (letadla, kulomety, pušky, minomety atd., vyslalo mechaniky a instruktory) tak si to také nechalo zaplatit. Ben Gurion měl větší starost o přežití než o zaplacení, peníze se nakonec vždycky najdou, a to bylo v době, kdy ještě nedocházelo k úspěšnému "dojení" Německa, to přišlo až později.

[chechtot]

147791

23.11.2007 14:25

Americký senátor: váleční veteráni bez domova jsou hanbou Ameriky

RE:Podobným způsobem by se dalo argumentovat,

Arkan 74.?.?.?

že Litva, Lotyšsko či Estonsko, též ležely v bývalém SSSR, ale dnes už neleží. A řada jiných bývalých svazových republik tam také už neleží, tj. možná jen dočasně. Ono se to tzv. dnešní nekonfliktní Rusko může opět změnit ve velice konfliktní. V dějinách Ruska existovalo jen málo let, kdy Rusko nevytvářelo a později neřešilo vytvořené konflikty silou vojenskou.

Může se mi to sice nelíbit, moc ty muslimy nemám v lásce, ale i Čečňa se může jednoho krásného dne osvobodit od ruské nadvlády, stejně tak i Dagestán a i jiné oblasti.

Slovenská republika sa tiež oslobodila od českého jarma a terazky je celkom slobodná, lebo sa zobudili všeci bratia v celej krajine, a terazky na Slovensku po slovensky smelo hlásame. Hor sa všeci za nami!

147819

24.11.2007 04:42

Americký senátor: váleční veteráni bez domova jsou hanbou Ameriky

RE: Bohužel jste zapomněl

Arkan 74.?.?.?

v tom slovesu zapomínat jedno "n". Tak pro příště, abych nezapomněl. To jen tak na okraj, abychom tu češtinu nezapomněli.

Já se s Vámi, Kubrte, nehádám a nakonec se domnívám, že se v řadě názorů shodujeme. Vy si vždycky vyberete jen část příspěvku a pak útočíte na mne "argumentum ad hominem". Nemohu se zmiňovat o všem, a spoustu věcí, o kterých tady píšete jsem už dvakrát zapomněl a znovu se jednou naučil. Narodil jsem se v pondělí, ale nebylo to minulé pondělí.

A Vaše doporučení k opouštění nějakých oslích můstků, to si můžete odpustit, to se do "klasické debaty" nehodí. Svůj názor jsem vyjádřil, za pomoci dostatečného množství peněz to Američané opět zvládnou. Přečetl jsem si v ruštině celý ten článek, v mnoha případech jde o alkoholiky, "smažky" a "feťáky"(drug users). Takovým lidem se dá někdy velice těžko pomáhat, neboť o žádnou pomoc nemají zájem. a častokrát ji aktivně odmítají. Viděl jsem ty české houmlesáky před Hlavním nádražím v loňském roce častokrát, smrděli i v metru či v autobusech a tramvajích a máte jich tam v celé ČR také pár tisíc. Češi jimi opovrhují, stejně jako občany římské národnosti. Dixi et salvari animam meam.

I wish to enter into no further arguments with you and have no desire to pursue any additional "philosophical" debate. Ite, misa est. Abi in pace.

147881

28.12.2007 15:26

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

Opravte si jisté údaje

Arkan 74.?.?.?

v článku. Benazir Bhutto se vrátila do Pakistánu (po osmi letech exilu) dne 18. října 2007, tj. letošního roku. K prvnímu atentátu (dvě exploze) došlo hned stejný den po přistání jejího letadla na Jinnah Airport.

150066

30.12.2007 16:38

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Jarmilo, už tady čtu pár dní

Arkan 74.?.?.?

ty moudra, které tu postujete na základě čtení, abych použíl vašeho oblíbeného slova, českých médií (MF Dnes apod.). Informace z jiných pramenů totiž ani dostat nemůžete, protože kromě češtiny neovládate dostatečně ani jeden světový jazyk. Jedno je už mi naprosto jasné a podle čtení příspěvků dalších čtenářů Zvědavce, kteří jsou Vám i podobně vděčni za správné objasnění celé této komplikované záležitosti; za tím vším stojí americká bankovní oligarchie.

S tím, že politika, krále, prezidenta v těchto "civilizovaných" zemích při volbách, po volbách, po odchodu do důchodu, před odchodem do důchodu, (vhodné zaškrtněte) zavraždí, s tím počítají dnes i její nástupci (naposledy Nawaz Sharíf). Ona už si i předem připravila poslední vůli a jako svého nástupce navrhla svého 19 letého syna. Její manžel Asif Ali Zardari (který mimochodem odmítl pitvu své manželky - nacož má jako manžel právo) prožil už několik let v kriminále za úplatkářství, podvody (byl pochopitelně nevinný, ale obvinění vystačila na 11 let krimu), že i pro otrlé členy PPP (Pakistan People s Party) by jeho kandidatura byla trochu moc riskantní, ačkoliv mučednická smrt jeho ženy zahalí na čas veškerou tu celou negativní zkorumpovanou historii celé rodiny resp. klanu Bhuttů.

V nebi ji nebude čekat za její mučednictví 72 paniců, protož i v muslimském nebi jsou ženy i nadále diskriminovány. Za své mučednictví může tak minimálně dostat více datlí, mandlí, hroznového vína a fíků. Kdyby alespoň dostala dvě či tři flašky dobrého burgundského vína a udělala si dobrou náladu, pak by to mučednictví mělo nějaký smysl. To vy jste na tom s krabicovým vínem v ČR daleko lépe, většinu času jste - jak to tak pozoruji - pěkně vysmátá a se soudruhy si tady dobře rozumíte a vyměňujete nejnovější konspirační teorie. Do žádných rájů nespěchejte.

BTW. moc by mě zajímalo, zda se ještě občas setkáváte se s. Valchařem, ten měl "mýt" na demonstraci texasky. Už jsem dlouho nic od dělníků z výroby nečetl, a upřímně řečeno, chybí mi ta tvrdá dělnická a chlapská slova. [smích]

150167

30.12.2007 23:37

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Paní Jarmilo, hned po odeslání svého příspěvku

Arkan 74.?.?.?

jsem si uvědomil, že to budou slova do pranice. Pokud jde o ten klan rodiny Bhutto, tam jsem se nikdy nedomníval, že jim šlo o získání většího množství peněz. Bhuttův klan pocházející z provincie Sindh patří již po několik generací mezi nejbohatší feudální vlastníky půdy (v Indii a v Pakistánu se jim říká zamindár, po komoušsku multikulaci) a do dnešního dne jsou jedni z nejvlivnějších rodin v této bohaté provincii. Kdybyste věděla něco o titulech užívaných za dob Britského indického impéria pak by vám již jejich rodinná jména (Begum, Bey, Beh, Shah, Nawaz, Shahnawaz apod.) napověděla, že šlo o aristokratickou rodinu, něco jako máme dnes v ČR v osobě Karla Schwarzenberka a jiných šlechtických rodů.

Ty tragédie, které postihly rodinu Bhutto byly tragédie podobné rodině Kennedy, celá ta rodina je nějakým způsobem prokletá. Jeden z jejích bratrů, Shahnawaz, zahynul ve Francii v roce 1985, protože tzv. overdosed. Ten druhý bratr Mir Murtaza se pak dal na partyzánštinu, odešel do Afganistánu a odtud pak podnikal akce proti legitimní pakistanské vládě. Jednoho krásného dne to v roce 1996 při policejní akci tzv. "koupil" ve městě Karáčí. A její tatínek Zulfikar Ali Bhutto to také nebyl nějaký úplně nevinný člověk. V Pakistánu (stejně tak jako v ČR) se hodně krade, podplácí, čachruje, ale jsou určité tzv. "meze". Jakmile se začne krást více než je v zemi obyčejem, pak přechází trpělivost - a v té zemi to platí - hlavně o armádě a policii. Proto byl její tatínek, který navíc persekuoval i své kritiky a oponenty, zatčen, obžalován a popraven.

Pokud jde o vládu paní Benazír Bhuttové, ono to též nebylo úplně takové "košer". Převzala vedení strany PPP (Pakistan People s Party) od své matky (Begum Nusrat - nikoliv nasrat - Bhutto) a v roce 1988 zvítězila a stala se ministerskou předsedkyní až do roku 1990 (bylo jí tehdy jen 35 let). Z vlády byla odsunuta jen pro všechny ty skandály, korupce, atd. Nicméně i dalších pár let pokračovala jako vůdce opozice a v roce 1993 byla znovu zvolena ministerskou předsedkyní. Jenže v té době již její manžel Asif Ali Zardari "kradl" jako straka (byl ministrem), stal se tzv. "Mr. 10%" a tak opět v roce 1996 byla odstraněna, manžel obviněn a celá rodina dána do domácí vězení.

Pokud by ta obvinění pocházela jen z Pakistánu, tak bych si s tím hlavu nedělal, ale ono se provalilo spousta skandálů nejenom v Pakistánu, ale i ve Francii, Švýcarsku, Polsku a řadě jiných zemích. Její manžel, Asif Ali Zardari si odseděl - suma sumárum - ll let "fešáckého kriminálu", ale i přes veškeré bohatství a moc to rodina odkecat nemohla. K tomu došlo až po jednání v průběhu jejího exilu v Dubaji a Londýně, mezi Mušarafem and Benazír Bhutto, následkem čehož byl propuštěn i její manžel, uvolněny částečně i rodinné fondy, umožněn návrat z exilu a zbytek už znáte.

150191

31.12.2007 09:33

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Mirdo,

Arkan 74.?.?.?

jsou určité oblasti světa, o které se zajímám, protože jsem tam prožil část svého života, a jako člověk zvídavý jsem se seznámil s jejich kulturou, často i jazyky a tento zájem mi vydržel dodnes. V dnešní době pochopitelně už není problémem si založit tzv. al qá'ida neboli základnu informací týkajících se té či oné oblasti a k těmto článkům se pak - v případě potřeby - vracet.

Kde si člověk musí dát velký pozor jsou jména, historická data a
místa. Tyto údaje si vždycky pečlivě ověřuji než něco vyšlu k publikování. V mých příspěvcích nebudeš číst údaje jako Zulikafr Ali Bhutto ale Zulfikar Ali Bhutto, protože žádný opravdový muslim se nemůže jmenovat "káfír", když toto slovo znamená v arabštině nevěřící resp. pohan.

Na spoustu událostí si osobně pamatuji, spousta věcí se dá dnes detailně ověřit, ale pro informační článek nejsou detaily tak důležité. Zda dostal Asif Ali Zardari od Poláků provizi 10 či 15 miliónů za prodej traktorů není důležité, to byla jen malá část jeho "činnosti" jako ministr. Dodnes má v Anglii jeho rodina za ty tzv. provize překrásnou vilu, co to povídám, historický zámek, další nemovitosti ve Švýcarsku, Francii, a jinde.

Můj styl psaní se dá velice těžko "okopčit" z internetu, snažím se psát způsobem, který nejenom poskytne informace ale i možná pobaví. Mám rád články od Bohumila Doležala z Lidovek, pana Otto Ulče, kteří píší nejenom informativně ale i s dávkou sarkasmu, ironie, posměšku apod.

Zda ta kletba existuje či zda je to opravdu kletba, nevím. Ale mám vždycky takový špatný pocit, když čtu o tragediích rodiny Indiry Gandhí, kde kdokoliv z rodiny, který se nějakým způsobem "zaplete" do vyšší politiky, končí rukou atentátníka. Možná, že ten Edward Kennedy něco věděl, když se rozhodl zůstat jen senátorem a pokračovat v pití. Dodnes žije a pije. [smích]

150212

31.12.2007 15:48

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: Paní Jarmilo,

Arkan 74.?.?.?

najděte si na Zvědavci článek "Hledá se vůdce", je to publikováno někdy kolem 23. srpna t.r. Tam najdete v reakcích čtenářů řadu odkazů s. Valchaře i jeho e-mailovou adresu. Můžete se s ním spojit, pokud ovšem nebyla postava s. Valchaře "uměle" vytvořena nějakým "deviantním" Arkánem, jak jsem byl několikráte obviněn.

150220

13.01.2008 22:51

Reakce blogosféry a několika webů na trestní oznámení na Zvědavce

RE: Ten výraz neonacista

Arkan 74.?.?.?

se neobjevil jenom tak. Je to taková pomůcka v boji proti všem, kteří nesouhlasí s tím co se "momentálně nosí".

Takovým posledním příkladem může být ta - alespoň pro ty neonacisty - krvavá demonstrace, ke které došlo v Praze, Josefově v minulém roce. Ti členové organizace, která byla a doposud je řádně přihlášena a povolena pod názvem OS Mladých národních demokratů, kteří se po celou dobu demonstrací chovali velice přiměřeně, s výjimkou několika jednotlivců (na základě instruktáže na internetu jakým způsobem zabránit střetům s policií a protivníky) byli napadení anarchistickou lůzou, která s přihlížením policie a - pravděpodobně - s posvěcením vládních orgánů tyto anarchistické excesy trpěla.

Pokud jde o ten seriál Ordinace v růžové (lesbyterianské) zahradě, tam už to bylo předem dohodnuto, že Daniela Šinkorová, představitelka dr. Gity, majitelka - alespoň po delší dobu podle reklamy Blesku - nádherných ňader, musí zemřít. Nepohodla se totiž s někým, kdo rozhoduje o dalších osudech představitelů této telenovely. A kdo jiný by jí mohl "odkráglovat" takovým elegantním způsobem než "neonacisté" - a navíc ještě v Berlíně. A se jménem jako Lauder nemůžete také žádné jiné rozuzlení očekávat.

Ale válka, ta která by se i Vás, paní Jarmilo, dotkla ještě nebude. Nejprve si tady v Americe musíme zvolit nového prezidenta (Obama Hussein Barack, po matce je sice "bílej" a po tátovi "černej", ale teď se mu hodí být Afro-Američanem, tak o mamince moc nemluví) nebo prezidentku (Hillary Rodham Clinton) nebo Johna McCaina, nebo ------ možná do toho vstoupí i nezávislý kandidát "starosta" New Yorku pan Bloomberg (ty potřebné milióny na to má, už jednou si koupil primátorství N.Y. a občané N.Y. jsou spokojeni, protože byl znovu zvolen).

151332

14.01.2008 16:11

Velké divadlo začíná

Velké divadlo začíná

Arkan 74.?.?.?

Co je zajímavé, že pan Král se ve svém článku též nezmiňuje o jednom velice blízkém a na české poměry velkém českém divadle, které se bude nějakým způsobem dotýkat života každého občana ČR.

A co je na tom českém divadle to nejzajímavější - kromě toho, že to nebude stát ani zlomek toho co už stála ta předvolební kampaň v USA - je, že rozhodující slovo bude mít tentokráte Komunistická strana Čech a Moravy. Její poslanci svými hlasy mohou v únoru rozhodnout, zda vyhraje Klaus nebo Švejnar. A souhlas či nesouhlas občanů ČR v celých těch volbách nebude hrát vůbec žádnou roli, neboť o tom kdo bude vrchním představitelem českého státu či zda se nějaká republika rozpadne nerozhoduje, (nerozhodoval a rozhodovat nebude) plebs ale poslanci a senátoři.

V Americe alespoň pomocí peněz či slz, odvoláváním se na Boha, tmavou kůží nebo elegantním střihem od holiče, apod. můžete přesvědčit voliče, aby svou osobní účastí ve volbách ovlivnili - prostřednictvím toho existujícího systému tzv. "volitelů" - vítězství republikánského či demokratického kandidáta.

Osobně jsem zvědav jak daleko jsou pánové Klaus a Švejnar odhodláni zajít, aby si na svou stranu získali, jak řekl představitel KSČM, "přehodnocené" hlasy členů KSČM. Pokud jim - komunistům - bude zajištěn resp. umožněn tím příštím prezidentem vstup do vlády, tak budou pro takového kandidáta hlasovat.

Bude-li to pan Švejnar, pak jim nebude vadit ani jeho dvojí občanství ani ta skutečnost, že jeho žena nemluví česky, že jeho děti mluví češtinou podobnou češtině Ivana Lendla.

Nechtěl bych se mýlit, ale - jak již řekl náš první dělnický prezident milovaný Klement Gottwald - "...je lépe se mýlit se se stranou, než mít proti ní pravdu". Bude to jen malý krůček v opětnému vybudování vedoucí úlohy strany v ČR.

151401

Takové studium bych vřele doporučoval, neboť vůdce Tisícileté říše jistý Adolf Hitler prohlásil i následující, "Díky přechodu na vegetariánskou stravu, skutečnosti že jsem nekuřák a nepiji alkohol, mohu svou veškerou energii věnovat práci pro německý lid". A je třeba dodat, že následkem toho to byl velice pracovitý člověk, bohužel, až příliš pracovitý. Díky svému vegetariánství, nekouření a nepožívání alkoholických nápojů trpěl nejenom velkou pílí ale i merkurismem, velice často vypouštěl hlasité a páchnoucí větry.

Pokud tedy budete citovat jeho názory na správnou životosprávu, dostanete se v dnešní - politicky korektní společnosti - do problémů. Na druhé straně, pokud budete citovat Bedřicha Engelse, např. o "podílu práce na polidštění opice", budete naprosto v pořádku.

V ČR se nakonec dennodenně můžete přesvědčit o pravdivosti jeho teorie jen pouhým pohledem na své spoluobčany - Hnědočechy. [chechtot]

154922

23.02.2008 04:41

Televizní hlasatelka vyhozena za dvě slova údajně symbolizující nacistické Německo

RE: To jsou mi novinky, Vodníku.

Arkan 74.?.?.?

Edvard Beneš nikdy na návštěvě u Hitlera nebyl, ten by se asi z návštěvy A. Hitlera ve zdraví nevrátil. Ten pán, který tam měl údajně omdlít se jmenoval Emil Hácha. Ten se stal po odletu Edvarda Beneše do Anglie (Ben Ešeda, jak mu říkali Stříbrňáci, vždycky říkal, "Mám plán", ale ten plán byl, bohužel, jen aeroplán do Anglie) prezidentem zbytku České republiky a později prezidentem Protektorátu Čechy a Morava.

A velice pochybuji o tom, že by něco podobného "ochotně" podepsal. Jako právník a bývalý soudce (za Rakouska-Uherska) a znalec ústavního práva dobře věděl co je v jeho pravomoci a co není. Jeho právnické vysvětlování mu ovšem nebylo moc platné při jednání s tou německou smečkou, která byla rozhodnuta zbytek Čech a Moravy obsadit za každou cenu.

Pokud jde o ty drogy, Hitlerův osobní lékař mu hlavně dával - čemu se dnes říká - multivitamíny. Na zvýšení energie (ale i odvahy) se pak běžně v době války bral pervitin ("perník"), což byl německý vynález a na noc předepisoval sedativa pro klidnější spánek. Vyloženě omamné a psychotropní látky Hitler neužíval, ačkoliv řada jeho "spolupracovníků"(např. Göring) je pravidelně užívala.

To že na konci války se jeho zdravotní stav rapidně zhoršoval, tomu se nelze divit, vždyť to vše "gradiózní", ta tisíciletá říše, na čem s takovou pílí pracoval, to vše se mu zhroutilo. Osobně jsem viděl lidské "trosky" i po menších neúspěších, např. po rozvodu. [smích]

155038

23.02.2008 18:51

Televizní hlasatelka vyhozena za dvě slova údajně symbolizující nacistické Německo

RE: To jsou mi novinky, Vodníku.

Arkan 74.?.?.?

Kdybyste to napsal způsobem jakým jste napsal toto vysvětlení, jsem přesvědčen, že editorka Zvědavce by nic proti tomu nenamítala. Jenomže vy si nikdy nemůžete odpustit "rejpnutí" do Arkána, někdy jemnějšího většinou však hrubšího zrna.

O tom co způsobovalo jeho plynatost (jenom jedno "n") jsem se nikde nezmiňoval. Osobně si myslím, že to byla právě ta kombinace zeleniny, ovoce, multivitamínů, pervitinu a sedativ. Některé zeleniny, např. zelí, kapusta, růžičková kapusta, cibule, fazole, hrách, čočka aj. ve spojení s čerstvým chlebem způsobí plynatost i bez aplikace pervitinu.

Pokud jste byl vojákem ČSLA, pak si možná pamatujete na sobotní tzv. "suché" večeře (hrachová kaše, marinované ryby a teplý chléb) a jaké to vytvořilo v noci "prostředí" na cimře pro dvacet či třicet vojáků zvláště v zimě, kdy všechna okna byla zavřená. [chechtot]

155063

29.02.2008 04:27

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: Paní Jarmilo, když tak čtu ty vaše příspěvky,

Arkan 74.?.?.?

které většinou končí na nějaké to konspirační téma, tak dostávám takový dojem, že vám už z těch všech informací trochu hrabe nebo-li šibe, že už toho máte tak říkajíc "plný brejle".

Začínáte mi totiž tou svou podezíravostí a vírou v ty nejrůznější konspirační teorie připomínat jednoho amerického senátora za stát Wisconsin jistého pana Josepha Raymonda McCarthyho, který se tak nechvalně proslavil v padesátých letech. Ten také pod každou postelí viděl všude zakukleného komunistu.

Mimochodem, Wisconsin je moc hezký stát, je to taková mlékárna Ameriky, dalo by se říci ohromná americká Madeta. Většinu obyvatelstva tvoří potomci pracovitých Němců, Švýcarů a Skandinávců (židů tam kromě velkých měst moc nenajdete).

Na vaši obranu musím ovšem říci, že na rozdíl od McCartyho, který doslova zruinoval desítky ne-li stovky životů amerických občanů (herců, spisovatelů, novinářů atd.), vy asi velice těžko někomu ublížíte, nicméně ty vaše komentáře se nesmírně podobají jeho výrokům a jeho stylu. On také začal v roce 1950 se seznamem údajných i skutečných amerických komunistů. Většinou pro svá obvinění neměl žádné důkazy, ale dokázal znepříjemňovat svými obviněními skoro čtyři roky život stovkám nevinných Američanů.

Nakonec ovšem i jeho pohár přetekl a jeho kariéra skončila. Po skončení kariéry se věnoval druhému svému koníčku, což byl alkohol (holubička bílá...) a zemřel v roce 1957 ve věku 48 let na - oficiálně - žloutenku, neoficiálně se ovšem uchlastal k smrti.

155394

29.02.2008 16:04

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: Ale, Mirdo, přece nechceš věřit, že žiji v nějakém informačním

Arkan 74.?.?.?

vzduchoprázdnu. Už se známe pár let a když si přečteš ty moje příspěvky, tak si - pokud jsi rozumný člověk - musíš uvědomit, že jsem o světovém dění docela dobře informován a vždycky byl i mnoho let před B.C. a B.I. (before computer a before internet). Ono se toho opravdu od mého dětství hodně změnilo, bohudík i bohužel.

Jenom mám potíže věřit tomu, že všechno co se dnes děje ve světě, se děje na základě konspirace, spiknutí, tajných kartelových dohod, zájmových sdružení atd. Pokud jde o to odhalování konspirací jsem naprosto pro, tj. aby se ty různé podrazy na lidech, národech, světadílech odhalovaly. Z tohoto důvodu existují v mnoha zemích komise, policejní útvary, různé země různá jména, které čas od času nějaké to svinstvo odhalí.

Jsem si docela jist, že když litr benzínu tu dnes stojí na cent všude stejně (v daném regionu), že to asi nebude všechno košer a že za tím bude pravděpodobně nějaká dohoda. Když pak "náhodou" je v úterý benzín nejlevnější u všech benzínek, tak těch náhod je už trochu moc a čeho je moc toho je příliš.

Dám ti takový příklad, kde vidím to nebezpečí, které konspirační teorie představují. Je to dva dny co současný ministr zdravotnictví pan dr. Julínek jel svým služebním BMW ráno do práce a jeho auto muselo kvůli dopravní nehodě zastavit. On viděl na ulici krvácejícího člověka, tak jako lékař okamžitě vyběhl a provedl základní lékařské úkony a odjel až po přijezdu ambulance, aniž by prozradil svou identitu. Skauti tomu říkají dobrý skutek, já tomu říkám profesionální povinnost.

Trvalo to jen pár hodin a už se na iDnes a jinde objevily konspirační teorie o tom, že to bylo všechno předem ODS připravené. Doufám, že jsem tě ještě neztratil, sleduješ asi kam mířím, jak se tady říká, are you with me?, are we on the same page?

Základně tedy souhlasím, že existují jisté konspirace (OPEC je takovým klasickým příkladem), ale jak už říkal ten ožralý páter, když jeli se Švejkem a eskortou ve vlaku do Brucku, "... nic se nesmí přehřebíčkovat, přemuškátovat, přepaprikovat ...", následovně ani překonspirovat. [smích]

155457

16.06.2008 03:24

Řetězovou hladovku podpoří herečka Tatiana Vilhelmová a plavkyně Yvetta Hlaváčová

RE: Nechci dělat Amíkům živý štít.

Arkan 74.?.?.?

Trodasi,
přestaň už blbnout, v tvých letech by normální člověk měl mít už trochu rozumu, i když na té uveřejněné fotografii na Internetu vypadáš, to put it mildly, jako Josef Vyskočil and this is by the way a charitable view of you.

Ty tvoje konspirativní teorie, to je už opravdu za vlasy přitažené. Američané jsou na druhém místě pokud jde o produkci ropy, jejich problémem je, že spotřebují denně třikrát tolik, kolik sami vyprodukují. To znamená, že musí ty dvě zbývající třetiny od někud importovat. Hlavně z Kanady, Mexika, Venezuely a pro svou armádu ze Saudské Arábie, Kuwajtu a Sjednocených arabských emirátů. A kdyby došlo k tomu nejhoršímu, tak americký kongres "otevře" všechna ta dnes chráněná ekologická a tzv. "zelená" místa a začnou těžit všude, kde se ropa nachází.

Mimochodem, nikoliv ...pokud si chcou.., ale pokud si chtějí, ty opravdu píšeš prasáckou češtinou.

163277

05.07.2008 17:48

Nahotinky jsou pryč

RE: Děkujeme za spolupráci!

Arkan 74.?.?.?

Jenže zapomínáte, pane Stwora, že ukazovat pěkné melouny, tj. jen tu horní část ženského těla i PayPal "překousne", ale tu spodní a navíc vyholenou část, to ani v Americe, kde máte ten webmagazín "pověšený" doposud tolik netolerují, i když ty "děvenky" měly více než 18 let.

Jinak ale musím uznat, že jste měl docela dobrý vkus při výběru těch sérií fotografií, nejvíce se mi líbila ta česká děvčata, ty "vysokoškolačky", na tom Vyšehradě. To byla klasika.

Ale z hlediska obchodního je to rozumné rozhodnutí, pokud vám to umožní snadnější platby příspěvků od vašich přispěvatelů. Jak už tady v Americe říkal W. C. Fields, "If at first you don't succeed, try, try again.. Then quit. No use being a damn fool (about it)". A navíc, "účel světí prostředky", to už říkávali jezuité. [smích]

164545

06.07.2008 00:12

Nahotinky jsou pryč

RE: Děkujeme za spolupráci!

Arkan 74.?.?.?

Nevím, proč by tě mělo zajímat, Mirdo-šmirdo. Já jsem už pár desítek let šťastně ženat a "Muži týdne" mi určitě chybět nebudou.

Musím přiznat, že takový 9 palcový - jak se tomu slušně říká - penis je opravdu úctyhodný, ale některé z žen tak velký "salám" ve vagině si moc neužívají. "Když u některé z žen zřím oči tmavohnědé, pak se mi nepovede, abych šel spát, a v touze bláhové tmou bloudím po ulicích a srdce při polibcích z lásky chci dát".

Ale o tom nám, Mirdo-šmirdo - zase příště napiš - but in the meantime - nerej do Arkána jako prase do hnoje, nebuď jako Ben die Hure na Nezvědavci. Genug ist genug.

164558

07.07.2008 05:49

Nahotinky jsou pryč

RE: Mirdo,

Arkan 74.?.?.?

nemůžeš být gojim (goyim), protože gojim je v hebrejštině plurál od slova goj (goy) - ten kdo není žid, ten kdo je členem neizraelského kmene, národa (resp. rasy).
Stejně tak i shaigetz (shegetz, šajgetz)- nežidovský chlapec a škotzim (ty přepisy jsou různé) pro plurál.

To máš podobné jako s tím kibbutz (kibuc) a plurál kibbutzim (kibucim) , moshav (mošav), plurál moshavim (mošavim). V angličtině je tvoření plurálu jednoduché, přidáš -s, kromě několika nepravidelných podst. jm., ale semitské jazyky (arabština, hebrejština, aramejština, atd.) tam je to trochu složitější.

164692

07.07.2008 17:12

Nahotinky jsou pryč

RE: V jidiš je to, Spytihněve,

Arkan 74.?.?.?

to samé, du momzer. Goy - goyim, z. B. goyisheh kop - nežidovská hlava, palice, rozum. Shaygets - nežidovský chlapec, mladý muž, shikseh (šiksa) - nežidovská dívka. Nezapomeň, že jidiš se píše hebrejským skriptem i když pochopitelně existuje i přepis v latince a v azbuce, to samé platí i o tom druhém jazyku, který byl užíván židy v Orientu, ve Španělsku a Africe, ladino (španělština, hebrejština). Ten přepis do latinky se tudíž může občas lišit, nejsou na to žádná Pravidla českého pravopisu Ústavu pro jazyk český Akademie věd České republiky jako máme v ČR.

Pokud jde o kibuc a mošav, ty v "klasické jidiš" neexistovaly, neboť tyto židovské socialistické komuny či "JZD (v případě mošavu) vznikly až v Palestině a byly tudíž v hebrejštině (ivrit). Dnes už většina kibutců je zadlužena a skomírá, přežívají jen ty co se přeorientovaly (kibucim), tj. diversifikovaly na něco jiného (výrobu, služby, turistiku), dnes už ta "socialistická" myšlenka mladé lidi nepřitahuje.

164747

11.07.2008 14:53

Panenko Mária, oni to fakt podepsali

RE: Antiseptiku, Američané odcházejí a z mnohých míst

Arkan 74.?.?.?

už také odešli. V roce 1946 například odešli i z Československa, z Francie, Velké Británie a dalších evropských zemí. Jen v Německu zůstali na dlouhou dobu, aby vytvářeli rovnováhu proti sovětským vojskům. A zeptej se starších Berlíňanů, jak byli všichni rádi, že byli okupováni Američany (1948-1949 - Berlínský most). A když před několika lety začali Američané rušit své základny (šetřit se musí všude), tak místní občané (hlavně obchodníci, stavební firmy, elektrárny, pekárny, restaurace, bary a místní politici) nebyli moc šťastní. Protože se základnami odcházely i velké peníze, zaměstnání pro místní lidi, a jiné ekonomické výhody pro tyto oblasti.

Takové Japonsko si z ušetřených peněz, které by jinak muselo vynaložit na obranu Japonska, zrekonstruovalo japonské hospodářství, vybudovalo nové silnice, mosty, nemocnice, školy apod. A Japonsko jim chránili Američané - a díky té okupaci dnes Japonsko vypadá úplně jinak než Japonsko předválečné. Ty základny ještě navíc příspívaly místnímu hospodářství.

V Jižní Koreji si také všeobecně nestěžují, bez americké pomoci a americké ochrany by dopadli jako v tom "království" Kim Il Jonga. Někdy Američané odcházejí dobrovolně, někdy až po pořádném výprasku, např. z Vietnamu, Somálie, Libanonu a mám takový dojem, že podobným způsobem odejdou i z Iráku a Afganistánu.

165187

12.07.2008 18:09

Informační mail z Ne základnám 10.7.

RE: Velké většině obyvatel v Česku je to úplně jedno,

Arkan 74.?.?.?

zda tam nějaká základna bude či nebude. Mají větší starosti s tím, zda pojedou letos na dovolenou do Chorvatska, Řecka či do Itálie. Kdyby - podle těch vašich průzkumů - bylo opravdu 70% lidí proti této radarové základně, a zdůrazňuji to slovo základna, žádné základny, pak by určitě účast na těch manifestacích byla větší. Oni když se Češi - pardon my French - naserou, tak dovedou demonstrovat (1989). Politická angažovanost českých občanů je k pláči, důkazem jsou např.volby do senátu, kde účast oprávněných voličů se pohybuje od 10 do 25%. A při těchto volbách se rozhoduje o budoucnosti ČR nikoliv o Zimbabwe.

"Zlatí" komunisti a ty jejich "volby", tam si málokdo dovolil manifestačně nevolit a podle nálady bolševiků československý lid souhlasil na 95 až 98% a zvolil kandidáty Národní fronty. Tehdy se ráno odvolilo a pak se teprve jelo na chatu.

Většině lidí je jasné, že nejde o žádnou americkou základnu jako mají Američané na Okinavě či v Jižní Koreji nebo v Německu, kde jsou tisíce a tisíce amerických vojáků. Tady se jedná o pár set čtverečních metrů, max. kilometrů (aby jim tam případně nelezli demonstranti typu Tamáš a Bednář) a několik desítek radarových specialistů a analistů, pár strážních vojáků. Navíc smlouva byla podepsána v době, kdy George W. Bush končí a kdo ví, kdo se stane novým americkým prezidentem. Zda to bude Barrack HUSSEIN Obama či McCain. Od podepsání dohody k zahájení výkopových prací (na kterých budou pracovat místní lidé za velice dobré peníze) je dlouhá doba, a priority Američanů se mohou změnit, na to jsou pašáci (viz americká podpora Iráku ve válce proti Iránu, podpora Afgánců v boji proti Sovětům, atd. atd., příkladů je spousta)

165266

12.07.2008 23:52

Američané si v Bagdádu postavili největší ambasádu na světě

RE: Vatikán má rozlohu

Arkan 74.?.?.?

jen 0.44 km2 a jeho hranice jsou kolem 3.2 km. Tak, prosím, nepřehánět, tak velký, jak popisujete, a ještě mnohokráte větší byl papežský stát jen před sjednocením Itálie. Pak mu sjednocená Itálie "přistřihla" křídla a il duce Benito Mussollini se s Vatikánem konečně dohodl koncem dvacátých let minulého století na konečném řešení.

Co je zajímavé na Vatikánu, že se počet obyvatelstva nezvyšuje (asi tam moc nesouloží) anebo si tam nepouštějí občany římské národnosti (Rómy z Rumunska, Čech atd.)

165277

13.07.2008 03:20

Informační mail z Ne základnám 10.7.

RE: Bartošku, dokud si nebudeš kontrolovat své příspěvky

Arkan 74.?.?.?

po gramatické a "překlepové" stránce, tak na moje příspěvky nereaguj. Již jsem ti to několikrát naznačil, ale ty jako profesionální grafoman neustále píšeš a píšeš a píšeš a píšeš a píšeš a píšeš. Já občas úmyslně udělám jednu chybu v textu, např. analista namísto analysta, ale jak jsem si povšimnul nikdo z těch místních češtinářů si toho ani nepovšimne.

165279

13.07.2008 18:40

Chybí nám kreslený humor

RE: Nevím jakému účelu by karikatury

Arkan 74.?.?.?

Mohameda (peace be upon his name) posloužily. V tom městě, kde pan Stwora bydlí, žijí dnes totiž tisíce muslimů s přístupem na internet. A muslimové berou islám vážně a jsou na karikatury svého proroka Mohameda (peace be upon his name)velice "hákliví"; a mohlo by se klidně stát, že by si zjistili adresu a zapálili mu - třeba - barák, poničili auto atd. Fanatismus jim rozhodně nechybí.

Z papeže, z Ježíše Krista nebo z rabínů (částečně) si můžete dělat "srandy" kolik chcete, to je docela normální, ale pozor na islám a jeho přívržence, tam ten muslimský smysl pro humor (pokud nejde o karikatury Židů vraždících palestinské děti, státu Izrael, izraelských politiků, sionismu) má velice omezené hranice (mantinely). [chechtot]

165308

13.07.2008 23:50

Američané si v Bagdádu postavili největší ambasádu na světě

RE: 104 akrů není 4,2 km2

Arkan 74.?.?.?

Ale někdy je lepší to trochu zvětšit, jak jsi psal, Semtexi; má to hned větší dopad (impact), možná, že je to takový klasický případ synergie (synergy), kdy někdy 1 plus 1 = 3, a nakonec to není tak moc velký rozdíl - O.42 km2 a 4.2 km2, jen ta desetinná tečka.

Já jsem si před lety ten Vatikán prošel se svou ženou, to bylo ještě za vlády toho polského papeže-cestovatele a ta enkláva opravdu je menší než 0.5 km2 (0.4287 km2), budov je na té malé ploše ale požehnaně, rozhodně více než bude z bezpečnostních důvodů v tom novém americkém komplexu v Bagdádu. Ve Vatikánu se, holt, tak často nestřílí jako v Bagdádu.

Takový pan Richard Král to tady provozuje docela pravidelně, ze stovek dělá tisíce, a z tisíců desetitisíce či statisíce.

Když nějaká dobrá duše napíše, že izraelská armáda zbořila 25000 arabských domů, tak to větší váhu než kdyby se napsala jen holá pravda a přidalo se k tomu, za co to zboření opravdu bylo (za terorismus). Svět chce být klamán, buďiž tedy klamán, i když v době internetu dnes už každý bullshit neprojde a tady na Zvědavci mají někteří lidé takový "blbý" zvyk si informace prověřovat. Být panem editorem Stworou, tak to v tom článku opravím.

165327

27.08.2009 14:31

James Petras – Moc Izraele ve Spojených státech

RE: Až na ten češtin...

Arkan 70.?.?.?

Pokud si dobře pamatuji, Ariel Sharon nebyl nikdy prezidentem státu Izrael. Byl vším možným, ale ta nejvyšší funkce, ze které nedobrovolně odešel, byla - ministerský předseda (předseda vlády, či premiér).

198808

10.09.2009 01:24

Deset měsíců podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Dobře

Arkan 70.?.?.?

Nevím proč tady na Zvědavci pár lidí nazývá pana Stworu nacistou. Tento titul si vůbec nezaslouží.

Co UDĚLAL? Na svém webzinu uveřejnil překlad (nikoliv svůj - překladatelem byl Erik Sedláček) článku, který byl převzat z webu "Whatreallyhappened.com", který byl napsán
- na základě ověřených dat - jistým D. Cassidy.

Vzpomínám si, že v minulém roce (2008) jsem se byl autobusem z ČR podívat do polského vyhlazovacího tábora Auschwitz (Osvěčim) a při prohlídce - za kterou třeba pěkně zaplatit - mi pak průvodkyně sdělila, že ty údaje o počtu zavražděných a spálených se během let měnily (ze 4 milionů na - za mé poslední návštěvy - 1.1 milionu).

A podotýkám, že tento tábor byl největším ze všech vyhlazovacích táborů na území tehdejšího okupovaného Polska (jinde koncentrační tábory - Rakousko, Německo, Holandsko, Norsko, Československo, atd. - v pravém slova smyslu - nebyly, jen "koncentrační",, lidé tam sice umírali a stejně tak umírali v TNP, v Jáchymově, Příbramě a jiných věznicích pro převýchovu buržoasních živlů).

To že někdo zveřejní podobný článek ještě neznamená, že je nacistou. To je jen šíření pravdivých údajů (jako třeba údajů o vraždách v Katyňi).

Kde udělal pan Stwora VELKOU chybu bylo, že svým pochybováním o holocaustu (holé kosti), tj. čísle 6 milionů, napadl ten zdroj nekonečných příjmů pro stát Izrael, tu svatou, nedotknutelnou "dojnou krávu" (NSR), kterou židé od dob Konráda Adenauera již přes padesát let úspěšně "dojí". Na tom "dojení" si pár hebrejských vykuků, např. Elie Wiesel (and his family) udělalo dobrý rodinný business. Ovšem nedávno ho
jiný podvodník hebrejského původu, jistý Bernie Madoff, připravil o milíony. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě a velice "na drobno".
[chechtot] [mrknutí jedním okem]

200000

18.09.2009 21:22

Vzali nám radar

RE: Pane Stworo, děkuji

Arkan 70.?.?.?

Dnes jsem četl na Nezvědavci "vynikající" článek o tomto problému od známé politoložky Dany (před kterou pro její krásu - podle jejích slov - před mnoha lety - v 19. století - klesali muži na kolena - museli být asi slepí - hlavně ti námořníci z Hamburku). Tím, že jste tuto osobu "vyhodil" ze svého Zvědavce, jste přišel o významnou politoložku světové úrovně, něco jako Ariannu Huffington nebo Baba Wawa a.k.a. Barbora Walters. Vělíkaja ošíbka. Jen pro Vaši informaci tento "hluboký" politický rozbor situace přináším i pro čtenáře Zvědavce včetně všech překlepů

Re: Obama zmenil obranny plan pro Cesko a Polsko
Autor: Dana 09/17/2009 1:12pm
Politici ve Spojenych Statech jisre vi a znaji pomery v Cesku a Polsku natolik, ze zvazili situaci a rozhodli se jednat pragmaticky.
Cesi se ukazali jako nespolehlivi spojenci, bohuzel, a tak tento fakt a take to, ze se musi okrojit vojenske vydaje, jiste ovlivnilo rozhodnuti.
Ono neslo jen o americky radar v Brdech, ale o prosazeni americke pritomnosti v CR, bilateralni smlouvu, coz si zrejme mnoho lidi nepralo.
Nechteli umoznit americkemu vlivu, utapejice se v mylne predstave, ze by jim to nejak ubralo na statni suverenite. Jako by nejakou meli, s ceskou strategickou pozici a na tak malem uzemi. To byli ti naivni, komuniste vsak na vliv Ameriky pohlizeli jako na ztratu vlivu byvaleho Sovetskeho Svazu.
Ja jsem si velmi prala, aby se v CR americky radar postavil prave kvuli tomuto spojeni s USA, protoze EU je v dnesni forme nestabilni, nerozhodna a jsou v ni staty, ktere jsou na socialisticke ceste. A Rusko by se muselo vzdat virtualni kolonie.
Zrejme prisla vhodna doba, myslim, ze Obamova politika je jen prostredek ke strategii, kterou on provadi velmi ochotne a nakonec i v zajmu USA.
Ustoupeni Rusku to ovsem je, a doufejme, ze to prinese americanum nejake vyhody.
Je dosti zneklidnujici, ze se USA s Ruskem dohodly, protoze to klidne muze znamenat, ze se spouji proti nekomu tretimu. Takova spoluprace je casto z nouze cnost. V tom pripade Iran je o hodne nebezpecnejsi, nez jak nam to vlada presentuje a Obamnovy dialogy a verejne usmirovani neuspely.

Myslím, že k takovému článku není zapotřebí komentáře.

200714

19.09.2009 02:02

Vzali nám radar

RE: To je nadeleni

Arkan 70.?.?.?

Soudruhu Semeráde, naše strana a vláda, resp. dnes již jen - bohužel - naše strana, (ještě nevládneme, ale z dolů jde plamen a dým, jak už říkal Petr Bezruč a zase budeme vládnout)je mocná a o soudruhy Tamáše a Bednáře se postará. Naše strana se o takové věrné soudruhy dokáže vždy postarat a zase jim zajistí, s pomocí sovětských soudruhů ze sovětského velvyslanectví, nějakou tu "trafiku" nebo dokonce místo v parlamentu. A navíc, soudruhu, nezapomínej, že americký imperialismus je nevyzpytatelný a vždycky se najde něco, co se nám nebude líbit a proti čemu je možné protestovat (Irák, Afganistán, Izrael, Gruzie atd. .

200728

20.09.2009 15:43

Vzali nám radar

RE: To je naděleni

Arkan 70.?.?.?

Naprosto s vámi souhlasím, vážený ProRK. Měli bychom Tamáši a Bednářovi poděkovat a řekl bych to slovy básníka, "...poděkování a lásku Vám, kéž zněly by jak zvony, vždyť já ne sám, jsou nás již miliony. Však se Vám jednou vyrovnáme, teď aspoň poděkování Vám posíláme.....". (Ten "Vám" byl v té době velký a nezapomenutelný vůdce J. V. Stalin).

Tady nejde o žádné "ulejvání", to co dělali Tamáš s Bednářem a stovkami dalších lidí, to byla velice důležitá politická práce, která přinesla jak kladné tak i záporné výsledky. O kladných jste mluvil, o těch negativních teprve teď začínají občané té oblasti mluvit. Obcím byly slíbeny tučné subvence, pak padla vláda, přišla krize a z těch slibů nebude nic.

Spousta akcí se totiž v té době rozjela (např. plánování vodovodu, kanalizace, nové komunikace, atd. - byla toho celá řada) a teď utrum a zpět do kadibudky. [mrknutí jedním okem] Navíc má řada malých obcí i velké dluhy. Rádara nebúdět i děneg tóže něbúdět a zimój móžet byt´dáže opjať GÁZA něbúdět, jen ta palestinská. Zatracená práce. [chechtot]

200826

10.10.2009 15:02

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Zlí Izraelci versus hodní Arabové?

Arkan 70.?.?.?

Mám takový špatný dojem, že si trochu protiřečíte. Stát Izrael nebyl ustanoven Američany, nýbrž plán rozdělení Palestiny byl rezolucí č. 181 schválen na Valném shromáždění OSN 29. 11. 1947. Pro schválení bylo zapotřebí dvoutřetinové většiny (tj. států hlasujících) a tak se podařilo nakonec tuto dvou třetinovou většinu dát dohromady. Zadarmo to nebylo, ale tři země Haiti, Libérie a myslím že i Filipíny se nakonec daly přemluvit a hlasovaly pro. Konečný výsledek byl 33 vs. 13 (10 abstencí) a tím byl vytvořen stát Israel. Pro hlasoval i SSSR, USA, Francie, jenom Velká Británie se hlasování nezúčastnila.

Když se podíváte na tu původní mapu rozdělené a schválené Palestiny, tak musí být každému jasné, že z vojenského hlediska takové rozdělení nebylo udržitelné. Někdy dvě oddělené izraelské oblasti byly spojeny jen silnicí. Ale židé si řekli, že lepší je vrabec v hrsti nežli holub na střeše a že se to jako obvykle nějak vykrystalizuje. A k tomu také došlo, po několika vítězných válkách z původních 1 890 dunamů (km2) na dnešních přes 20 000 dunamů (km2).

Pokud jde o ty muslimské maniaky, ty k nám bude tahat EU, resp. určovat každému státu jisté kvóty, pokud bude Lisabonská smlouva schválena ve své dnešní podobě. Když mluvíte o tom multikulturalismu, už to slovo multi znamená mnoho, takže stát, který podporuje multikulturalismus (stát "politicky korektní", stát "kocábovský") nemůže současně provádět politiku apartheidu, to se vzájemně vylučuje.

202169

10.10.2009 21:01

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

Arkan 70.?.?.?

Dubai to opravdu dělá, buduje sněhové sjezdovky, přístavy pro turistické lodě, palmové ostrovy, přepychové hotely, dálnice (které vedou nikam, nebo do pouště), rozšiřuje letiště, atd. Můj spolužák tam se svou manželkou byl a nemohl si Dubai vynachválit.

Dubai se také následkem těchto - podle vás - nesmyslných projektů stává i velice atraktivním turistickým centrem. Možná, že si uvědomují, že jedou ta ropa dojde a PAK CO? Lepší rozvinutý turismus, dokud na to máme, než se vrátit zpět k datlím a velbloudům.

Možná, že se chtějí zbavit přebytečných dolarů, ale spíše bych si myslel, že myslí na budoucnost.

202182

11.10.2009 18:03

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

Arkan 70.?.?.?

Velice pochybuji o tom, že by Čína měla takové dolarové zásoby, aby si mohla koupit Kalifornii. Pokud jste nikdy v Kalifornii nebyl, tak nemáte ani představu o tom, jak bohatý stát to je, co všechno tento americký stát produkuje. Kdyby byla Kalifornie samostatná, tak by - podle hodnocení ekonomů - její GNP představoval šestou či sedmou nejsilnější ekonomiku světa. Takže tolik peněz zase Čína - ještě - nemá.

202228

17.10.2009 22:12

Argentinská doga – víc než jen pes…

RE: Jsem zlý člověk

Arkan 70.?.?.?

Nejste zlý člověk, protože už kdysi dávno jeden filosof řekl, že člověk, který nemá rád psy a děti, nemusí být zlým člověkem.
Je docela možné, že máte v rodině nějaké čínské, korejské či vietnamské předky (nebo tyto země vaši předci navštívili) a tudíž váš přístup ke psům je odlišný od současného evropského přístupu.

Pes či kočka jsou v jihovýchodní Asii považování za zdroj potravy. Jídla jako korejský boshintang, vietnamský tit cho nuong, nemluvě o čínských specialitách, např. gou rou atd., jsou v těch nejteplejších dnech léta požívány - hlavně muži - skoro jako lék, pro snížení teploty těla a zvýšení sexuality.

Zadejte si do googlu hesla typu "bosintang", "nureongi" a dozvíte se zajímavé věci o psích a kočičích hodech. Přeji, "Dobrou chuť".

Osobně si nejsem tak docela jist, že jsem za svých toulek jihovýchodní Asií neokusil "chutného psíka", ale je to docela možné, že to nabídli i cizinci. Mimochodem za Protektorátu, hlavně ke konci války, to mi vyprávěl můj táta, spousta lidí, zejména těch chudších, jedla psy a kočky (chutná to, když připraveno na česneku, skoro jako králík).

202745

18.10.2009 15:36

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Ve srovnání s tím,

Arkan 70.?.?.?

co Němci bývali v minulosti, bych souhlasil s tím, že jsou mírumilovní. Stejně tak mírumilovní jsou dnes i Japonci. Kdyby se spojenci chovali vůči poraženým národům jako se chovali po skončení I. světové války (velké reparace, zabírání území apod.), tak jsem si jist, že by se opět objevilo nějaké nacistické, fašistické hnutí.

Dovídám se od tebe, Méďo-Béďo, zajímavé informace. Za I. světové války Německo totiž nebylo nikdy vybombardováno. Na druhé straně je možné říci, že anglická města, např. Londýn, Ipswich, Dover atd. bombardována byla. Němci k tomu využívali Zeppeliny, které v průběhu I. světové války neustále zdokonalovali a zvyšovali jejich nosnost. Za tu dobu bylo na Anglii shozeno několik desítek tun bomb nejrůznějšího druhu. Ke konci války už Němci nebyli tak úspěšní, protože se zlepšila kvalita protileteckých kanonů, byly zavedený světlomety, pozorovací stanice, skoro jako za II. světové války (kromě radarů). Dokonce i dva "primitivní" německé bombardéry hodily pár bomb na Anglii v roce 1917-1918.

Pokud jde o bombardování bývalé Jugoslávie, byla to NATO akce, takže každý člen této organizace musel přispět svou troškou do mlýna, včetně ČR. A Němci, ti měli bohaté zkušenosti z bombardování Jugoslávie, jen oprášili staré mapy a obnovili"slávu" německé Luftwaffe.

O nějakých krvavých masakrech izraelských Arabů jsem nikdy neslyšel. Kdyby k tomu opravdu docházelo, tak by se jistě snažili přestěhovat se do West Bank nebo do Gazy a Izraelci by to jistě uvítali. Zatím jsem ale žádné fronty na přechodech neviděl a právě naopak, díky lékařské péči, školství, možnosti zaměstnání, podnikání se vesele rozmnožují k malé radosti Židů. A takoví Drúzové dokonce posílají své syny, aby sloužili v izraelské armádě. Kdyby k takovým "masakrům" a "genocidě" docházelo ve varšavském ghettu, to by si židé libovali.

202773

18.10.2009 18:15

Pod terorem trpaslíků

RE: Nebudu to rozpitvavat cele.

Arkan 70.?.?.?

Opravdu to nerozpitvávej, Bartošku, ale měj na paměti, že v USA má každý stát dva senátory (bez ohledu na velikost, což považuji za hloupost; srovnej Delaware s Kalifornií). Největší zastoupení v americkém senátu má ovšem "51. stát USA", zvaný state of Israel, ten těch senátorů Kohnů a Roubíčků tam má nejvíce.

202789

20.10.2009 21:17

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Jedine reseni

Arkan 70.?.?.?

Grand Mufti, "Velký Mufti" jeruzalemský, o kterém se, Ksiphiasi, zmiňujete, byl v té době jistý Mohammed Amin al Husayni. On tuto funkci, jakéhosi lepšího domovníka (kostelníka) islámských posvátných míst v Jeruzalémě (např. ta mešita Al-Aqsa) zdělil po svém otci, zkrátka a dobře, bylo to v rodině. Kromě posvátných islámských míst se Amin al Husayni již od samého začátku míchal i do politky a byl jedním z předních podněcovatelů (iniciátorů) protižidovských bouří, které Arabové organizovali vůči místním židům (od roku 1929 skoro - s přestávkami - neustále). To byl jeden z hlavních důvodů pro vznik židovských obranných jednotek Haganah.

Nelíbilo se jim totiž, že židé vykupovali stále více a více palestinské půdy od velkých arabských majitelů půdy (ti málokdy byli v Palestině přítomni, většinou si užívali života v Bejrutu či Damašku) a tito židé dokázali prací z těch mnohdy močálů, polopouští vytvořit úrodná pole, sady, zeleninové zahrady, pastviny apod. a měli i takovou drzost, že prosperovali - na rozdíl od Arabů.

V roce 1937 měli už i Britové dost jeho "mimokostelnické" činnosti a tak milý Grand Mufti musel prchnout z Jeruzaléma do exilu (Káhira, Damašek) a odtud pak navazoval styky s představiteli Třetí říše a nabízel jim "arabská" řešení židovského problému. Setkal se i s Hitlerem, ale žádným pobočníkem HItlera nikdy nebyl. Pomohl ovšem alespoň duchovně vytvořit v Bosně a v Chorvatsku 13. SS Waffen divizi z bosenských a chorvatských muslimů; myslím, že se to jmenovalo Handschar. Podobným způsobem se později vytvořily i albánské muslimské SS jednotky.

Tyto jednotky pak byly zařazeny hlavně do bojů s jugoslávskými partyzány, ale brzy se ukázalo, že jejich vojenská bojová hodnota byla velice nízká. Krutost jim ovšem nikdy nechyběla a zvěrstva, které tyto jednotky prováděly na místním obyvatelstvu hnusila i otřelé německé SS divize. Ke konci války se celá ta divize rozpadla, protože těch muslimských zběhů bylo prostě moc.

202902

20.10.2009 22:09

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Základní rozdíl mezi tzv. spoluprácí židů a nacistů, Arabů a nacistů

Arkan 70.?.?.?

je, Bartošku, v tom, že židé se snažili zachránit své souvěrce za každou cenu a byli ochotní se spojit i s čertem, aby toho dosáhli. Proto také, to co tvrdíte o Eichmanovi a Kastnerovi je pravda. To co bylo pro židy (sionisty, když už chcete) důležité, byla záchrana židovského obyvatelstva (v tomto případě maďarských židů), neboť v té době již židé dobře věděli, že odsuny maďarských židů znamenají smrt ve vyhlazovacích táborech v okupovaném Polsku (Osvětim-Březinka, Treblinka apod.) Peníze, šperky, zlato evidentně nebyly žádným problémem. Arabové se na druhé straně snažili židy vyhubit. Vyhubit a zachránit - to jsou dva rozdíly.

Ze stejného důvodu byli ochotní "spolupracovat" s nacisty i členové teroristických skupin Irgun či Lehi (Lohamei Herut Israel) - tzv. Šternův gang. Šlo jim o záchranu židů, se kterými počítali na tzv. "aliyah" (ať už legální nebo ilegální - aliyah bet) čili návrat do budoucího Izraele, o jehož vytvoření v té době neměli žádné pochybnosti.

Do dnešního dne přežívají zbytky těchto teroristických skupin na Nezvědavci pod jménem Leho-mei Herut USA, neboli Lehův gang (Rozhodnutím strany veterinární doktor Ferdinant Lichlštejn, Ben die Hure, Ungrofin z hongongu a další). Nicméně je jich podstatně méně než jich bylo v Irgunu či Sternově gangu a navíc nejsou ozbrojeni.

Pamatuji se, že jednou Golda Meír - ministerská předsedkyně státu Izrael - řekla, když byla kritizována, že kupuje zbraně pro Izrael od evidentních nepřátel, "Budu nakupovat zbraně od samého ďábla, když to zachrání stát Izrael".

Též se mýlíte, že by v té době docházelo k masivním přistěhovaleckým vlnám sionistů, Britové velice pečlivě kontrolovali, kolik židů se smělo v té době přistěhovat do Palestiny (i když třeba říci, že židé švindlovali). K masivním přistěhovaleckým vlnám docházelo až v roce 1947,1948 a 1949 a pak v 70. a 80. letech přistěhováním židů, položidů, nežidů ze SSSR.


Pokud jde o Golany, ty jsou okupovány "nelegálně" stejně tak jako Východní Prusko je do dnešního dne okupováno Ruskem. Račte si uvědomit, že vítěz rozhoduje o tom, co je legální a co je nelegální. V případě Východní Pruska to bylo SSSR - a Němci do dnešního dne ani nepípnou (a že to území bylo německé po staletí, dnes je zdevastovaná země), v případě Golan to byl Izrael, který zvítězil. Kdyby nezvítězil, tak by židé i Židé byli zahnáni do moře. To už se v té oblasti několikráte stalo, naposledy za Napoleona, který nechtěl živit tisíce zajatých Mameluků, tak je nahnal do moře a moře vyřešilo jeho problém.

202907

20.10.2009 23:16

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Avigdor Lieberman

Arkan 70.?.?.?

není v žádném případě Rus, je to žid narozený v Kišiněvu, Moldavské sovětské republice. Dnes už se to jmenuje snad Moldova, ale nikdo tuto "entitu" neuznává. V roce 1978 celá rodina provedla tzv. "aliyah" (tj. přestěhovala se, resp. přijela do Izraele jako tisíce dalších židů, položidů z SSSR)

Jako každý "oleh" sg. (olim pl.) čili nový imigrant židy i Židy reprezentuje. Jako ministr pochopitelně stát Izrael reprezentuje, ale podobně jako kdysi Ariel Sharon, je velký rozdíl mezi jeho proslovy a konečnými skutky celé izraelské vlády. Ariel Sharon měl též "silné" řeči, ale nakonec vyhnal násilím za pomoci izraelské armády všechny izraelské osadníky z pásma Gazy. A některé ty kibucy byly v Gaze založeny na legálně zakoupené půdě ještě před vznikem státu Izrael.

Domníval se, že tím uspokojí Palestince, ti si to ovšem "vysvětlili" jako slabost Izraelců; nejprve rozkradli a zničili co se dalo z těch skleníků, zavlažovacích zařízení, které tam po Izraelcích nepoškozeny zůstaly - místo aby se věnovali pěstování zeleniny, ovoce atd. a tak zvýšení pracovních příležitostí pro Palestince - a navíc pak opět začaly padat stovky raket na stát Izrael, což pochopitelně - když pohár přetekl - vedlo k vojenskému zákroku v prosince 2008.

202913

21.10.2009 01:07

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Kdyby ta výkonná čerpadla byla vyráběna třeba v Zimbabve,

Arkan 70.?.?.?

tak by to židé kupovali v Zimbabve (která tehdy neexistovala), židům šlo o přežití a tak využívali kterýchkoliv zdrojů. Můj příspěvek nebyl nějaký nenávistný blábol, nýbrž jen realistický pohled na tehdejší situaci. Kromě těch čerpadel z Německa, z Francie a Anglie, importovali židé též eukalypty z Austrálie, stromy, které pijí vodu jako Češi pijí pivo. To že Grand Mufti nenáviděl Brity je sice pravda, ale daleko více nenáviděl židy. Britská okupační správa ničila nejenom domy Arabů, ale i židů. To samé provádějí dnešní Izraelci Arabům, pokud jsou to teroristé.

Haganah nebyla vytvořena na vraždění Britů, nýbrž jen na obranu židovských osad (kibuců, mošavů a židovských měst), Haganah byla obranná organizace, čas od času ji Britové cvičili a vyzbrojovali, někdy ji zase pro změnu pronásledovali, věznili a dokonce i některé členy popravovali. Je zajímavé, že za II. světové války se pak přes 30 000 židů (v Palestině) dobrovolně přihlásilo do britské armády, na rozdíl od Arabů. Pochopitelně že ta služba v britské armádě nebyla jen z lásky k Velké Británii; Haganah se dostalo vojenského výcviku, ovládání zbraní, výrobě výbušnin, atd. a tyto zkušenosti se po skončení války židům velice hodily.

Organizace, které byly mimo dosah Haganah, Šternův gang a Irgun, to byly ty organizace, které nesmiřitelně bojovaly proti Britům, Arabům ale i Haganah. I Ben Gurion po vzniku státu Izrael krutě zasáhl proti Irgunu (viz případ lodě Atalena) a po založení státu Izrael byly obě teroristické organizace rozpuštěny a někteří členové včleněni do nové izraelské defensivní armády.

Později, když Izraelce přešla ta prvotní euforie došlo i ke zvolení bývalých teroristů, např. Yitzak Shamir nebo Menachem Begin za ministerské předsedy.

202916

21.10.2009 12:18

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Avigdor Lieberman

Arkan 70.?.?.?

je žid v SSSR narozený. Jeho původní jméno (přepis z ruštiny) bylo Evet (Yvette) Lvovič Liberman. Nepoznal jsem Rusa, který by se jmenoval Evet Lvovič, Lev Mojsejevič či Lev Abrámovič. Takový Lev Davidovič Bronštejn (a.k.a. Trockij) to byl také podle vás veliký Rus. Jak Liebermanův otec tak i matka byli židovského původu. Už tato skutečnost by je za Protektorátu vyloučila z možnosti dostávat potravinové lístky. Lieberman dodnes mluví a píše rusky, rumunsky a nyní i anglicky a hebrejsky.

Do státu Izrael se přestěhoval v roce 1978, bylo mu dvacet let, a hebrejsky vůbec neuměl. Když se člověk narodí může se naučit kterýkoliv jazyk na světě, postupem času - jak se hlasivky vyvíjejí a stárnou - tato schopnost se snižuje (a pokud nemáte velice dobrý hudební sluch, nikdy nebudete mluvit jako rodilý mluvčí). Proto také, ačkoliv se za těch jednatřicet let hebrejsky naučil, nikdy nebude mluvit jako tzv. rodilá "Sabra". Nakonec i velký Josef Vissarionovič mluvil do konce svého života se silným gruzínským přízvukem.

To že je dnes ministrem, to - bohužel - z něj reprezentanta státu Izrael dělá. Je přece jenom rozdíl, když něco prohlásí ministr zahraničí nebo když podobnou blbost řekne František Vomáčka v hospodě IV. cenové skupiny. Naštěstí izraelská politika není rozhodována jedním člověkem, ale je to rozhodnutí kolektivní. O tom ještě dávno před založením státu Izrael rozhodli zakladatelé nového státu, protože si uvědomovali nebezpečí, které představovali extremisté. A těch tam v Palestině měli hezkou řadu.

202932

22.10.2009 16:13

Pákistán začíná stále více pociťovat nadvládu Američanů

RE: Překlad anglicky psaných názvů

Arkan 70.?.?.?

Ještě bych opravil to sloveso "dozorovat". To v jazyce českém neexistuje, ptal jsem se na to i v Ústavu pro jazyk český (kde mám svůj kontakt) a bylo mi to potvrzeno. Nahradil bych to slovesem - dohlížet nad, možná i kontrolovat, např. jak jsou tyto peněžní dary, zahraniční pomoc, utráceny, rozdělovány, přerozdělovány, apod. Za nynějšího vládce, vdovce po nebožce Benazir Bhutto (tzv. Mr. 10%), jako obvykle půjde 10% do jeho hluboké kapsy. Nicméně 90% by mělo zůstat Pakistánu na spravedlivé přerozdělení. [chechtot]

202997

22.10.2009 20:57

Pákistán začíná stále více pociťovat nadvládu Američanů

RE: Za komunismu

Arkan 70.?.?.?

užívala spousta slov, např. "dodávkovat", vydodávkovat" anebo "předvydodávkovat", ale většinou se psalo docela slušnou češtinou, zejména v novinách, kde měli své korektory.

Ale po textilní revoluci dostává čeština opravdu zabrat, viz - region, kauza, vlastní profilace, vstupní informace, vypovídací hodnota, alimentovat, v obecné rovině, celodenní rauš, podvazující růst, dehonestovat, vyupřesnit, dovyspecifikovat, sebestřednost, ventilovat, luxace, merkuriální důvody, v sekvenci věcí, bonitní klient, politické spektrum, koncedovat, indicie a dílčí závěry, mít vazbu na, atd. To snad pro ilustraci stačí, abych zase nebyl příliš OT.

203010

22.10.2009 22:36

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Čertíku-Bertíku, ty si vždycky vybereš jednu

Arkan 70.?.?.?

větu z mého příspěvku a na tom postavíš svůj argument. Já znám historii celé té rodiny, resp. klanu, Al Husayinů už od dob, kdy jsem pracoval skoro dva roky v Syrii, tj. B.C. a B.I. (before computer, před počítačem a before internet, před internetem). V arabských zemích je funkce Grand Mufti(ho) uznávána, nakonec je to druhé nejposvátnější místo (po Mekce) islámského náboženství.

Klan Al Husayinů (někdy psáno Husseinů) byl jedním z nejbohatších latifundistů v Palestině (Judea), a již od poloviny devatenáctého století byl v Jeruzalémě tak říkajíc vždy "u vesla". Jeden starosta Jeruzaléma z klanu al Husayinů byl po smrti následován dalším starostou ze stejného klanu, někteří se stali Grand Mufti, někteří byli zase otomanskými vladaři obviněni ze zrady a sesazeni, tak jak už tomu za otomanské nadvlády v arabských zemích bývalo.

Ale nejenom v zemích arabských, ale i v zemích československých, viz např. osud generálního tajemníka KSČ soudruha Rudolfa Slánského a jeho "bandy" zrádců, titoistů a zaprodanců, mimochodem také většinou židovského původu.

Mohammedu Ali al Husayni se dostalo nezvykle dobrého vzdělání, jak v turečtině, tak i ve francouzštině, za I. světové války dokonce sloužil i v otomanské armádě a jeho celý život byl velice pestrý. Po válce, kterou Otomanská říše prohrála, se pak věnoval politice, což v tehdejší době znamenalo být arabským nacionalistou a židobijcem. To že byl do této funkce jmenován Brity (nezáleží na tom, že to byl žid Herbert Samuel), tehdy byli Britové pány Palestiny a kdo jiný by mohl do takové významné funkce "strážce" církevních muslimských památek někoho jmenovat. A Britům se zdál Mohammed Ali al Husayni jako vhodný kandidát, vzdělaný nejenom v islámském náboženství, ale i člověk, který měl i quasi evropské, světské vzdělání, jako vhodný kandidát a navíc byl i navržen jako kandidát jedním z nejsilnějších jeruzalémských klanů.

To že ho nazývám lepším kostelníkem neznamená, že neměl na pologramotné arabské obyvatelstvo velký vliv. Grand Mufti je Grand Mufti, stejně tak jako papež je papež, autorita pro katolíky. To že získával bohaté sponzory mne vůbec neudivuje, stejně tak jako skutečnost, že rabín Goren chtěl behem šestidenní (to má dvě n) války stejnou mešitu (chrám Al Aqsa) vyhodit do vzduchu. Vyhodili ji do vzduchu?, nevyhodili, protože rabín Goren o takovém důležitém rozhodnutí NEROZHODUJE. O tom rozhoduje kolektivní vláda státu Izrael.

203014

24.10.2009 13:13

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: To budou nejake lacine, nejspis pojizdne zakladny.

Arkan 70.?.?.?

Co mne překvapuje, že na tom serveru Pravda.ru si nedali trochu více práce s vyhledáváním informací o amerických základnách v zahraničí. Ale jak už se kdysi říkalo, "nět pravdy v Izvěstiji, i nět izvěstiji v Právdě".

Pak by se dozvěděli, že v Rumunsku už existují dvě základny, jedna je poblíž města Constanza u Černého moře a jmenuje se Michail Kogelniceau base a ta druhá, trochu vzdálenější od civilizace je Babadag(u), (Babadag training area), to je takový vojenský prostor Libavá či Boletice, na které si důvěrně pamatuji z vojenské služby v ČSLA.
Rumunsko podepsalo v roce 2005 smlouvu s USA a povolilo výstavbu těchto základen (nikoliv zadarmo, to se rozumí). V Rumunsku asi nemají mnoho Tamášů či Bednářů, komunistických starostů jako v ČR.

A v Bulharsku, tam se začala budovat základna - opět něco jako vojenský prostor Libavá (pochopitelně o něco luxusnější) poblíž Novo Selo, výstavba začala koncem roku 2008 a základna má být větší než základny v Rumunsku.

Američané mají své vojenské základny (součástí kterých jsou i miniaturní Guantánama, např. Rumunsko, Bulharsko) v celé řadě zemí, v Evropě (např. i v Srbsku), v Asii (v různých těch -stánech), Japonsku a Jižní Koreji, na Blízkém východě, v Latinské Americe, no prostě všude, kde by mohlo dojít k "ohrožení" zájmů USA.

Těch 50 či 60 dodatečných milionů, jak už tady pan Pražák psal, to by tak vystačilo na vybudování skautského stanového městečka, k čemuž zpočátku docházelo v Iráku a Afganistánu a myslím, soudě alespoň podle fotografií, americká armáda v nich dodnes v těchto oblastech bydlí). Nakonec i Židé a Palestinci žili léta ve stanových táborech v letech 1948 až 1954. Někteří Palestinci v nich žijí dodnes.

203104

26.10.2009 22:50

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Souhlasím s vámi, že články, které jsou uveřejňovany v poslední době na Zvědavci, to "trochu" přehánějí a jen nahrávají lidem, kteří do dnešního dne žijí v "duchu" socialismu.

Nevím, kdo by měl v dnešní době globalizace zájem na tom útočit na Rusko či Ameriku. To že budou lokální konflikty, to se nedá už prostě změnit, ty byly, jsou a budou. Taktéž obviňování farmaceutických společností, že úmyslně vyrábějí vakciny proti H1N1, které mohou lidem jen uškodit je nesmysl. Pamatuji si na ten poslední "průser" s lékem zvaným Vioxx, ten téměř položil jednu farmaceutickou společnost. A která farmaceutická firma má zájem na svém zániku.

Ten jejich výzkum, do kterého investují miliardy dolarů, má za cíl vynalézt vakciny, léky, přístroje, a jiné lékařské zařízení, které mohou pomoci lidem (kteří se dnes dožívají vyššího věku), mužům, ženám, novorozencům, atd. Pochopitelně, že očekávají nějaký finanční návrat za své investice, to by nemělo nikoho překvapovat (nakonec ani kuře zadarmo nehrabe), ale že by něco dělali za účelem úmyslného poškození pacientů, to ani náhodou, to je zase nějaká hloupá konspirační teorie.

Máte též pravdu, že doby středověkých hladomorů v Evropě jsou již za námi. V Evropě a zejména v Severní Americe nenechají člověka zemřít hlady (bohužel), na to jsou zákony, v případě onemocnění, úrazu, člověka též nenechají zemřít. Je povinností nemocnic takového člověka ošetřit, a to i když jde o evidentně ilegální mexickou těhotnou ženu, která se do USA přebrodila přes Rio Grande, a když nemá na zaplacení musí pak nemocnice vymáhat peníze od státu či provincie. A pokud stát, např. Kalifornie, nevybere od daňových poplatníků dost peněz, tak si vypůjčí nebo vyhlásí bankrot (což už stalo v několika USA městech). A nějaké ty povídky o milionech Američanů, kteří ztratili své domovy (předražené domy, na které neměli v první řadě a v žádném případě, na základě přiznaných příjmů, získat hypotéku), těch je tu skutečně několik stovek tisíc, ale nějaká stanová města bezdomovců u všech měst jsem nikde neviděl. V USA a v Kanadě se také v zimě nedá všude stanovat. Zkuste přezimovat ve stanu v Severní Dakotě za -30°C.

Já věřím, že Amerika se zase z krize vyhrabe, jako v minulosti, protože dnes už přece jenom je situace odlišnější od třicátých let či od let po skončení války Severu proti Jihu v 1865.

203312

27.10.2009 13:16

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

To mi pochopitelně neušlo, vím, že např. farmaceutická firma Smith-Kline-French (podobně jako Upjohn a další) takovou "dohodu" o právní imunitě s ministerstvem zdravotnictví podepsala. Bylo to také částečně na nátlak MZ, které chce být připraveno na pravidelnou podzimní chřipkovou sezónu. Ale to je jen výjimečná situace, farmaceutické firmy běžně vždy platily vysoké pojištění pro případné "průsery".

Americké zdravotnictví je tak drahé, protože lékaři a nemocnice si musí kupovat drahé pojistky proti zodpovědnosti. Z tohoto důvodu vás také posílají s každým prdem na řadu dalších testů, jen aby měli důkaz o tom, že nic nezanedbali. Jedním z důvodů, proč jsou americké léky daleko dražší než v Kanadě je reklama. Pustíte si večer zprávy, tak každých 7 či 8 minut uvidíte dvě či tři reklamy na nové léky, na nadýmání, na erekci, na vysoký krevní tlak, na vysoký cholesterol atd. V časopisech, např. Time, je každých šest stránek reklama na nějaký lék, ale nikoliv na půl stránky, hned na dvě či tři. Kolikrát se sám sebe ptám, kdo ty časopisy vlastní.

Nicméně i přesto všechno nevěřím, že by farma firmy záměrně vyvíjely něco, co by mohlo škodit pacientům. Někteří lidé z nich dělají opravdu zlé kapitalisty, kterým jde jenom o zisk. Jak už jste psal, nyní nastupují do důchodového věku silné poválečné ročníky a tak bude pacientů na léčení i vyléčení v blízké budoucnosti dostatek pro všechny firmy.

To že někdy při vývoji nového léku dojde k překvapivému výsledku, to už se mnohokrát stalo. Poslední takový případ je Viagra (původně určená na nějaké srdeční či krevní choroby) a pak se zjistilo, že to má blahodárný vliv i na erekci. Na srdce a na krev je tu už spousta léků, ale na EREKCI, to je z jiného soudku. To je zlatý důl pro vynálezce. Potíže s erekcí má po určitém věku většina mužů a tak kromě Viagry (Pfizer), přišla zanedlouho i konkurenční Levitra, Uprima a takový král všech těch pilulek CIALIS (Eddy Lilly), víkendový zázrak. Není to lahoda, takhle se "profitabilně" zmýlit.

Minulý měsíc jedno číslo časopisu Time bylo věnováno Detroitu. Viděl jsem ty fotografie vybydlených baráků, zničených továren, zpustošených parků, atd. a četl i důvody proč k tomu došlo. Takových měst jako Detroit, měst s jedním hlavním průmyslem, už v Americe bylo. Když ten průmysl zkrachuje, nebo zlato se vytěží, asbestos se nesmí používat, pak takové město musí nezbytně zahynout. Ale to ještě neznamená, že nemůže dojít k oživení, k gentrifikaci, i to už jsem tady viděl a zažil. A pokud jde o ty miliony opuštěných domů, nebuďte jako Richard Král, který občas také rád přehání. Jak kdysi zpívali V+W, "Až nás půjdou miliony, všichni proti větru....", tak zlé to ještě není.

203349

27.10.2009 20:47

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Ignac Zemmelweiss, to už jste si nemohl vymyslet něco blbějšího. A to jste si vymyslel sám, nebo vám v tom někdo pomáhal?
Je docela možné, že jsem naivní, narodil jsem se v pondělí (nikoliv však minulé pondělí) a do Ameriky jsem nepřijel na šicím stroji. To že zisk je vůdčím motivem kterékoliv lidské činnosti je všeobecně známo (ani Armáda Spásy není nezisková organizace), ale obviňovat všechny farmaceutické společnosti z nekalých úmyslů, to je myslím hloupost.

Jeden z mých sousedů v ulici pracuje v laboratořích farmaceutické firmy Abbot Laboratories (před tím v Novartis) a od něho vím, že celý ten výzkum je rozdělen na dvě části, část výzkumnou a část marketingovou. Když potom přijdou s nějakým novým "vynálezem, který vypadá slibně, tak to po stránce "ekonomické" pak přebírá management a tito lidé pak rozhodují o tom, zda se nový lék, sérum, vakcina, atd. uvede na trh, aby nahradil něco co léta sice dobře fungovalo, ale už zastaralo.

Zavedení nového, čehokoliv nového (auta, mobilního telefonu, piva, nového léku, atd.), prostě nového výrobku totiž stojí spoustu peněz. V oblasti farmaceutické musíte přesvědčit doktory, nemocnice, pojišťovny a nakonec i "lid obecný", že jde o výrobek bezpečný, pomáhající, léčící, aby lidé přicházeli k doktorovi a tento nový lék požadovali. To stojí nesmírné peníze a taková firma si to musí dobře vykalkulovat než se rozhodne do propagace nového léku jít. Ne každý objev je zlatý důl - tak jako byla Viagra.

O tom, že v USA je farmaceutická lobby nesmírně silná (to slíbil Obama v té své předvolební kampani změnit, ale farmaceutická a tabáková lobby byla, je a ještě dlouho bude silnější než Obama), o tom nemám žádných pochyb. To je vidět dnes a denně (v TV, v časopisech, novinách, billboardech), ale na druhé straně snad i vy uznáte, že lékařství za těch několik desítek let pokročilo nejenom po stránce léků, ale i různých lékařských přístrojů, např. robotů, které umožňují lidem žít lépe, déle - a jak by řekli komunisté - i radostněji.

203386

28.10.2009 21:18

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Ignaci Zemmelweissi, už jsem se vás jednou ptal, zda jste si tuto přezdívku vymyslel sám, nebo vám s ní někdo pomáhal, třeba vaše žena?

Já nejsem žádný "dealer léků", já učím ekonomii, obchodní právo a marketing, tudíž se na to dívám z hlediska ekonomického. Nevím, co to znamená "klidnická" studie účinnosti léků", ale velice dobře vím, že kromě natištěných letáků od výrobců jsou - zejména dnes v době internetu - k dispozici i další webové stránky, kde se člověk může dozvědět i jiné doplňující odborné informace a tak si zkontrolovat, jak na tom ten nový "super lék" opravdu stojí (např. New England Journal of Medicine, Lancett apod., ty bych považoval za velice autoritativní).

Vy máte dojem, že jste jediným člověkem, kterému se dostalo vysokoškolského vzdělání (ve vašem případě pravděpodobně na Plzeňské univerzitě - červený diplom za tři měsíce po víkendech). S tím vaším přiblblým "nickem", v žádném případě se mnou v budoucnosti neztrácejte svůj drahocenný čas a věnujte se "klidnickému studiu účinnosti léků" a jiným odborníkům a kolegům z Plzeňské univerzity, kteří jsou po stránce inteligence na takové úrovni, že doktora Zemmelweisse mohou pochopit.

Have a nice day and thank you for shopping at K-Mart. [chechtot]

203521

29.10.2009 00:48

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

RE: je a neni

Arkan 70.?.?.?

Teď už věřím, že jste původem Rus, Valdo, Čech by nikdy nenapsal "russký tisk" se 2 "s". Ja tože ežedněvno čitáju russkije gazety i nádo skazať, što - do sich por - testovali ruskou vakcínu na dobrovolnících. A dokonce jsou v Rusku i první mrtví na následky H1N1, ale u ruského národa to celkem nic neznamená, "nas mnógo", no v Čéchiji nas - k sožaleniju - málo. Žópa, žópa, dámy i gospodá, "želáju obščestvu prijatnovo apetíta", kak govoril velikij Puškin, kogdá opozdálsja na bankétu.

203541

29.10.2009 16:34

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Nemusíte mi moc děkovat za objasnění mé tuposti. Osoba s "nickem" Ignac Zemmelweis ta má tzv." dispens" na hloupost. Vy máte v hlavě názor, že medicina existuje mimo oblast ekonomie; to je sice zajímavý názor, nicméně v současné době, bohužel, velice nepraktický a to podotýkám se nejedná jen o české zdravotnictví, to je celosvětový problém.

Základně jde o to, zda jsou na to peníze nebo nejsou. A když nejsou, tak se musí někde šetřit, důchodci nad určitý věk prostě nedostanou tu nadstandardní péči (stejně brzy zdechnou), pak přijdou cikáni, bezdomovci atd.

Pokud jde o tu "klidnickou studii" a můj inferiorní intelekt (důležité je, že ten váš intelekt je na vyšší úrovni), já bych jen rád dodal jednu věc, pokud si nedovedete přečíst svůj příspěvek a opravit "chibi" a překlepy (před vysláním do etéru), pak mám své obavy, že např. jako chirurg byste mohl při operaci zapomenout v břiše pacienta skalpel, nůžky či tampon. Od takového doktora, bych si nenechal vymáčknout ani beďar.

A pokud jde o to myšlení, příště tolik "nemyslete", to už ten známý český kuchař" Zdeněk Pohlreich ze seriálu "Ano, šéfe!" řekl, "....Myslet, znamená hovno vědět....".

Have a nice day and thank you for shoppping at K-Mart.

203627

06.11.2009 13:39

Alžířané a Marokánci ve výcvikových táborech al-Qá‘idy v Izraeli

RE: Tento clanek je hanobici clanek - az skoro teroristicky.

Arkan 70.?.?.?

Já si osobně myslím, že tento článek může být naprosto pravdivý; mám to potvrzeno dnešní četbou Seznamu, kde v jedné zprávě bylo uvedeno, že velká část britských studentů si myslí, že Adolf Hitler byl fotbalovým koučem, který přivedl německé fotbalové mužstvo k vítězství ve světovém poháru. Toto vítězství bylo pak oslavováno v zábavním parku Osvětim-Březinka a bylo součástí oslav II. světové války. Tato oslava se podle britských studentů jmenovala holocaust.

Jak už řekl A. Einstein, "Na světě jsou nekonečné jen dvě věci, vesmír a lidská blbost, Ale tím vesmírem si nejsem tak docela jist". [chechtot]

204287

11.11.2009 23:48

2. díl – Barevné revoluce a původ třetí světové války

RE: A.G.Marshall

Arkan 70.?.?.?

Je docela možné, že jde o našeho milionáře (k miliardám má ještě daleko) Bena die Hure, filantropa, majitele umakartových kuchyněk (na které se jezdí dívat - pokud je v Kalifornii - i sám velký Mistr Karel Gott) a na Nezvědavci snad toho nejsprostšího přispěvatele ("vejškrab ze smradlavé k..dy", je jeho nejoblíbenější výraz, kromě gramatických chyb, jako např. "jedinný", nadanný"). A to jste ještě nečetli příspěvky - v jeho uhersko-brodské češtině - od rozhodnutím strany veterinárního doktora (koňského felčara) "Ferdinanta Lichlštejna", a.k.a. Brodánek (ten v současné době vegetuje v Mexiku) či Ungrofina z hongongu s "domecilem" na Hawaii, Krakatita. To jsou opravdové perly Nezvědavce, kterými se obklopuje jeho "truc-zakladatel", ta "zelená guma" alias "věčný universitní student" a.k.a četař v další činné službě Jan Kulíšek. (Vypadá skoro jako ten šéfkuchař z programu Primy "Ano, šéfe!" Zdeněk Pohlreich, až na to, že Jan Kulíšek neumí vařit).

Nezvědavec, jak už jsem jim několikráte napsal (a byl jsem za to vyloučen), je skupina posledních Mohykánů, zoufalců, kteří byli vyhozeni za Zvědavce a kteří to nemohou panu Stworovi NIKDY zapomenout. Ti žijí a přežívají jen díky té nesmírné nenávisti vůči Zvědavci, panu Stworovi a přispěvatelům Zvědavce. Není jediného dne - na rozdíl od Zvědavce, který je prakticky ignoruje - aby nevylévali svou nenávist vůči Zvědavci, jeho přispěvatelům a jeho vydavateli.

Pane Stworo, pokud příspěvky typu "Steve" budete JEN cenzurovat, pak by se mohlo stát, že se ze Zvědavce stane žumpa podobná žumpě na primitivně graficky uspořádaném Nezvědavci.

204554

12.11.2009 22:01

Prasacia chrípka na Ukrajine je podvod

RE: Jde o přípravu plynové krize a ovlivnění voleb ?

Arkan 70.?.?.?

Bylo by už na čase, aby se přestalo blbnout s těmi konspirativními teoriemi. Prasečí chřipka na Ukrajině není ani naplánovaná akce na ovlivnění voleb v lednu 2010 (pokud bude chřipka řádit, stejně nebudou) a neexistuje ani "naplánovaná" plynová krize.

H1N1 chřipka (dříve mexická chřipka - než si začala mexická vláda stěžovat na úbytek turistů, pak prasečí chřipka, která se zase nezdála dost "košer" jeruzalemským rabínům, původně byla označena AH1N1 chřipka, když neonacisté ji začali nazývat pomsta Adolfa Hitlera, tak to A bylo vymazáno), takže nakonec jsme se dostali k označení H1N1.

Podzimní měsíce říjen, listopad, první polovina prosince (než přijdou skutečné mrazy) jsou, byly a vždy každým rokem budou obdobím chřipkových onemocnění. Při chřipkových onemocnění lidé, kteří mají sníženou imunitu (starší lidé, lidé po nemoci, malé děti, atd.) prostě umírají a není to většinou chřipka, která to způsobí, ale různá předešlá onemocnění, která organismus oslabila. To ovšem platí u skoro všech nemocí (viz tzv. "černá smrt" ve středověku, kdy zahynula třetina obyvatel Evropy).

Některé chřipky probíhají s minimální úmrtností, některé chřipky - na druhé straně - způsobují vysokou úmrtnost (viz španělská chřipka 1919-1920, která zabila více lidí ve světě než I. světová válka; ač byla nazvána chřipkou španělskou, ve Španělsku moc neřádila). Dnes jsme - pokud jde o prevenci, léčení, imunizaci a celkovou organizaci zdravotní péče - daleko lépe vybaveni než v minulém století a já jen doufám, že to přežijeme. V každém případě, ať už se to jmenuje prasečí, ptačí, hongkongská chřipka, CHŘIPKOVÁ epidemie tu je a není to, bohužel, žádný PODVOD.

Trochu mi ta celá věc připomíná Y2K, pamatujete si jak celý svět celý rok 1999 "blbnul" a nakonec se nic nestalo.

Pokud jde o tu plánovanou "plynovou krizi", Ukrajina je ekonomicky "ve srabu", prostě nemá peníze na zaplacení své vlastní spotřeby a od plynových dodávek do Evropy si chce prostě "přikrádat" bez placení. To se pochopitelně Rusům jako dodavatelům nelíbí a tak mohou i zbývajícím spotřebitelům v Evropě, kteří pravidelně platí, dodávky plynu přerušit. Ukrajina (a v pozadí i Rusko) tak vytváří tlak na EU, aby "půjčila" Ukrajině peníze na zaplacení.

204654

01.12.2009 19:22

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Arkan 70.?.?.?

Hestroy, to už musíš být opravdu na huntě, když nemáš 99 "Ksč" na měsíční předplatné. Na té fotografii nevypadáš zrovna na to, že bys umíral hlady, tam jsi docela pěkně "naducaný". Někde jsi psal, že vlastníš s.r.o., zaměstnáváš lidi, to bych tedy velice rád viděl tu tvou s.r.o., to musí být podnik za všechny prachy. [chechtot] Nejlepší by bylo méně psát do Zvědavce a více se věnovat podnikání, pak bys měl peníze na předplatné i čas na psaní. Good luck! [smích]

206105

09.12.2009 22:10

Podle oficiální zprávy unesla izraelská armáda 6 200 dětí

RE: Hmm, tak tohle je zajimave.

Arkan 70.?.?.?

Podle hebrejského práva, chlapec, který dosáhne 13 let po slavnostním obřadu zvaném Bar Mitzvah se stává dospělým (dívky mají novodobou variantu zvanou Bat Mitzvah). V minulosti totiž lidé umírali daleko dříve než v současné době, takže dospělosti se muselo dosahovat (právně) podstatně dříve.

A od tohoto dne může být počítán jako právoplatný člen tzv. kvóra (quorum), tj. v hebrejštině "minyan" neboli potřebných deseti členů kongregace za účelem modlení (to číslo pravděpodobně vzniklo v době Sodomy a Gomory, kdy se nenašlo 10 zbožných, mravných lidí v těchto městech a tudíž došlo k jejich zkáze). Z uvedeného vyplývá, že od třinácti let jste považován - alespoň v Izraeli - za dospělého se všemi právy a odpovědnostmi jako má dospělý člověk.

Pokud jde o tu genetickou linii po matce, docela bych se za hebrejský výklad přimlouval, neboť matka je vždy JISTÁ, otec - podle práva římského určující "element" - zase tak jistý není.

To unášení palestinských dětí, to bude zase nějaký nesmysl. Kameny a zápalné lahve typu Molotovův koktejl se na policii a vojáky házet nemají a pachatelé těchto činů by i v ČR byli zatčeni a potrestáni. Děti mají chodit do školy, vzdělávat se a připravovat pro budoucí život a nenechávat se agitovat dospělými osobami (teroristy) k nebezpečným provokacím. V ČR by tyto děti skončily v "pasťáku" a právem, ve státu Izrael končí v převýchovných zařízeních, kde je krmí a dobře (lépe než palestinské matky), chodí povinně do školy, ale nemají, bohužel, přístup ke kamení. Některým to po určité době tzv. "dojde", někteří jsou nepolepšitelní.

206593

10.12.2009 22:03

Osvobozen!

Tak jsem si přečetl tu spoustu gratulací,

Arkan 70.?.?.?

blahopřání, to jistě pan Vladimír Stwora oceňuje, ale gratulace, blahopřání, slovní podpora jsou velice laciné. Co kdybyste otevřeli "šrajtofle" či šekové knížky (bankovní převody, hotovost, apod.) a poslali Vladimírovi pár korun nebo dolarů, aby mohl zaplatit svého advokáta a provoz Zvědavce. Jak jsem se tak díval na toho advokáta, nevypadá to na to, že by obhajoval Vladimíra Stworu jen z "dobrého srdce" (mám jednoho advokáta v rodině, tak vím jak plave hůl). Nemusí to být velká částka, i "malé ryby" jsou ryby, (alespoň pokud připravujete maďarskou rybí polévku "halászlé").

Po vynesení osvobozujícího rozsudku se okamžitě ozvali i poslední Mohykáni na Nezvědavci. Soudruh Mikin, operátor sněhového pluhu a hlavní cenzor na Nezvědavci, "darlig Ferdinant Lichlštějn" alias Brodánek (Rozhodnutím strany veterinární doktor, RSVDr. ), ten "retardat" "Ungrofin" z "Hongongu" s nickem Krakatit, ve "zkutečnosti" s "domecilem" na "Hawaii" (tohle je jen - pro vaší informaci - malá ukázka úrovně jazyka českého na Nezvědavci) a jsou velice nespokojení. Ještě čekám na příspěvek od TM a hlavně Bena die Hure alias "vejškraba z ku.dy, to budou zase bomby. [chechtot]

206725

11.12.2009 20:57

Osvobozen!

RE: popierac holokaustu - nalepka made in zionism

Arkan 70.?.?.?

Emila Josefa Řehořka alias Brodánka (též známého jako "darlig Ferdinant Lichlštejn", ten člověk se prostě nikdy v životě nenaučil pořádně ani česky a v Kanadě ani anglicky) poslal za Protektorátu jeho otec na nádraží v Uherském Brodě s notýskem v ruce a poručil mu, aby přesně zapisoval kolik židů z Uherského Němci transportují do koncentračních táborů. (To si nevymýšlím, to Emílek v jednom příspěvku přiznal). Mimochodem, po roce 1945 zase transportovali sudetské Němce - a že jich tam v Uherském Brodu bylo - do Reichu. Tímto způsobem se malý Emílek již od mládí učil počítat. Jeho tatínka zejména zajímala rodina Seidlerových, která si u (árijců) Brodánků zanechala určité vybavení a oblečení, které si po válce - z "jistých důvodů" - nikdy už nestačili vyzvednout. Doporučil jsem Emílkovi, aby si ten notýsek uschoval a věnoval ho památníku holocaustu ve státu Izrael.

Dnes je "rozhodnutím strany veterinářský doktor - RSVDr." senilní stařík, který píše (a též často telefonuje) různé petice, dopisy na všechny možné strany, kanadskou vládu, generálního prokurátora, různé židovské organizace - jak v ČR tak i v Kanadě - ve snaze se nějakým kladným způsobem projevit na stará léta. Posledním takovým výlevem senility je i jeho příspěvek na eblogu Věry Tydlitátové. Nechal si to pravděpodobně někým - po stránce pravopisné češtiny - opravit, neboť v tom příspěvku mimořádně nenakopal spoustu chyb ve své uhersko-brodské češtině. Emílku, jak říkají, "Být za debila je náročné, konkurence (zvláště na Nezvědavci) je vysoká".

206815

29.12.2010 14:52

Veselé Vánoce z Korei

RE: Rad bych vysvětlil několik problémů spojených

Arkan 70.?.?.?

se zeměpisným názvem Korea. Korea je, po stránce gramatické, podstatné jméno ženského rodu čísla jednotného. Po stránce "geostrategicko" historické (jak by řekl MoUdrosták alias Sodek, cokoliv geostrategického se mi strašně líbí) byla Korea vždy jednou zemí (i za japonské okupace). O dvou Koreách se začalo mluvit až po II. světové válce, kdy - na základě spojenecké dohody - došlo k rozdělení Koreje, na část severní, osvobozenou SSSR a část jižní, osvobozenou základně USA.

Podle Pravidel českého pravopisu (PČP) schválených MŠMT ČR (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky) se podstatné jméno Korea skloňuje následovně: Korea,
2.p. Korey i Koreje, 3. a 6. p. Koreji, o Koreji, 4. p.Koreu, 7. p. s Koreou i s Korejí.

Jména států (oficiální ale i neoficiální - to PČP připouštějí) se píší velkým písmenem, tudíž Korejská lidově demokratická republika - KLDR, (hlavně to "lidově demokratická" mám rád), a Korejská republika - KR. Neoficiální názvy, psané velkým písmenem, jsou tudíž podle PČP, Severní Korea a Jižní Korea. Dokonce i tvary Jihokorejec, Severokorejec jsou přípustné (podle "vzoru" Hnědočech). Ten titulek "Veselé vánoce z Korei" je gramaticky nesprávný a měl znít "Veselé vánoce z Korey" či spíše "Veselé vánoce z Koreje", podobně jako "Pozdrav z Prahy" (z koho, čeho).

Pokud byste měl podrobnější zájem o češtinu, pak bych Vám doporučil spojit se s přispěvatelem Nezvědavce, jistým "brodánkem", povoláním koňský felčar a jeden z největších "češtinářů", a že jsem jich viděl. Dokáže napsat např. nejvyžší, prázná hlava, zkončil, Holansko, Chrustov (Chruščev), zapoměl, nerozvynul, prohlášení banek, Jim Cartel (Jimmy Carter), babyzna, vyslíchat, Němci zlikvidovaly, Lichlštejn, assil, apod. Příspěvky "brodánka" si rozhodně nenechte ujít.

235099

29.12.2010 17:13

Belgie byla prakticky zrušena

Nevím proč by vás měl titulek "Belgie byla prakticky zrušena"

Arkan 70.?.?.?

překvapovat. Vždyť koncem minulého století se přece tolik tzv. "slepenců" rozpadlo. To pravděpodobné rozpadnutí Belgie má celou řadu společných příznaků, které doprovázely rozpad Československa, Jugoslávie, Sovětského svazu apod. Pochopitelně mezi jednotlivými rozpady najdete řadu rozdílů, ale v podstatě jde o stejnou věc. Jedná se o "SLEPENEC", který vznikl buď po válkách či po revolucích (Belgie 1830), Československo (1918-1919), Jugoslávie (po I. světové válce), SSSR (jak za ruské imperiální říše, tak i za komunistů).

Podívejme se na na ty příčiny (a rozdíly):

- Československo (10 miliónů Čechů (včetně Moravanů a Slezanů), 4.5 miliónů Slováků (včetně půl miliónu Maďarů), Belgie - trochu podobná situace, Vlámové (většina), Valoni a Němci;
- Slovensko (podobně jako Valonsko) bylo chudší, a za komunistů bylo silně dotováno ze státního rozpočtu. Felvidék alias Horní země (Horní Uhry) nebyly nikdy, ani nikdy nemohly být, průmyslové, protože Dolní Uhry nikdy průmyslové nebyly. Průmysl byl za Rakousko-uherska v zemích českých;
- jazykově jsme na tom od Belgičanů byli vždy trochu rozdílnější. Francouzština byla po dlouhá léta světovým jazykem, holandština nikdy světovým jazykem nebyla (snad v Indonézii, v Karibiku); čeština na tom byla lépe, ačkoliv slovenština byla, je a bude daleko (lingvisticky) bližší češtině než francouzština a holandština (románský jazyk a germánský jazyk). (Za šest měsíců základní služby v Žilině jsem se dobře naučil slovensky, jinak bych v hospodě nedostal ani pivo.)
- přes veškeré ty dotace se Slováci cítili neustále utiskováni, ovládáni z Prahy (i za Husáka) a ten jejich tradiční nacionalismus (Slovenský štát) jen kvetl, ačkoliv za svou existenci vděčí vzniku Československa;
- následně jsme se pak rozdělili na federaci (podobně jako v Belgii) a tím jsme jen uspíšili ten konec. Jako obvykle o rozdělení republiky nerozhodoval lid v nějakém referendu ("do toho nemáte co kecat") - to by pravděpodobně dopadlo jinak, ale politici (myslím, že to byl Klaus a Mečiar).

Co si osobně myslím - po zkušenostech - to nejdůležitější je jakým způsobem se rozcházíme. Takovým tím "sametovým" - jako
v ČSR - nebo tím jugoslávským, kdy se lidé navzájem pobíjeli. Současné vztahy mezi ČR a SR jsou daleko lepší než v minulosti, každý si hrajeme na svém písečku. Belgičané - pokud se rozejdou - provedou asi "sametové" rozdělení, jak francouzsky mluvící tak i holandsky mluvící občané jsou civilizovaní lidé (na rozdíl od horkokrevných Jugoslávců).

Sídlo EU a NATO se dá vždy přemístit, viz Petrohrad a Moskva. Brusel se nakonec může stát takovým evropským Jeruzalémem a stále zůstat sídlem EU a NATO (kam by ti všichni dobře placení Belgičané, kteří pro EU a NATO pracují, odešli ?) [mrknutí jedním okem]

235109

30.12.2010 03:08

Belgie byla prakticky zrušena

RE: Nevím proč by vás měl titulek

Arkan 70.?.?.?

Už jsem četl o důvodech pro vznik Československa, obnovení Polska a reorganizaci poválečné Evropy hodně článků, ale takovouhle pitomost čtu dnes poprvé. Toto tvrzení naprosto neguje veškeré ty snahy Masaryka, Beneše, Štefánika, ta dlouhodobá jednání v USA, v Evropě, a v neposlední řadě i vznik a dopad působení československých legionářů na novém mírovém uspořádání poválečné Evropy.

Nebýt I. světové války Říše rakousko-uherská by se postupem času přeměnila na federaci zemí, kdy každá země by měla větší podíl na politickém a ekonomickém dění nového státního uspořádání. Vždyť i zpočátku nebyl konečným cílem snah českých politiků (Mladočeši, Staročeši) rozbití Rakousko-uherska, pouze jeho spravedlivější uspořádání. Osobně se domnívám, že Rakousko-uhersko - v nové formě a třeba i s jiným jménem - by bylo skoro ideálním státem v Evropě. Existovalo administrativní centrum, byly průmyslové oblasti a vyspělé zemědělství, existoval přístup k moři, atd. Jen ti Slováci by asi stále trpěli pod maďarským jhem. Isten áld meg a Magyart. Baszom a Kristusmarját.

Jenomže přišla válka a všechno se radikálně změnilo. Války, zejména ty velké, jsou také asi pro "něco dobré". [chechtot]

235155

19.01.2011 17:21

Malé vítězství rozumu

RE: Jsem nekurak,

Arkan 70.?.?.?

Chtěl bych jenom opravit některá vaše tvrzení, naemlich, že paradentóza je způsobována tragickým nedostatkem vitaminu C. Paradentóza, a budete asi překvapen, je nemoc, je to zánětlivé onemocnění periodontia, které je charakterizováno nejprve otokem dásní a postupným rozkladem zubní dřeně (kosti) a jeho absorpcí, tj. ničením struktury na podporu zubů (včetně kosti).

Problém s nedostatkem vitaminu C a následné jeho příznaky se nazývá kurděje (neboli scurvy - skérvy nikoliv z kurvy) a tento problém byl záhy rozpoznán, když námořníci, kteří na dlouhých plavbách neměli přístup k zelenině, ovoci apod. (Angličané, Francouzi, Němci, Španělé, Portugalci a jiné menší námořní velmoci). Aby se zabránilo vzniku kurdějí, tak např. britští námořníci dostávali denně sklenici limetkové nebo citronové šťávy, od čehož vznikl i nový název pro Angličany - Limeys (lajmiz), němečtí námořníci dostávali každý den porci kyselého zelí (nový název pro Němce - Krauts).
Appropó, z úst vám může zapáchat jako z žumpy i bez paradentózy, stačí když jste prase a zuby si nečistíte alespoň dvakrát denně.

236425

19.01.2011 20:09

Malé vítězství rozumu

Zero, to nejsou jen říkačky ze školy.

Arkan 70.?.?.?

které podle tebe jsou k ničemu ani typický přiklad vymytí mozku už v základce(tam se to ještě neučí), to jsou fakta.

Zeptej se svého dentisty, (to je doktor, který se na rozdíl od gynekologa, stará o zuby, nikoliv o dámská přirození), pokud tedy někdy k zubaři chodíš, a ten ti pak vysvětlí - "za použití své vlastní inteligence a ne jen nabiflovanými poučkami z vysoké školy" - jak tomu s tou paradentózou je. To je ovšem podmíněno pravidelnou návštěvou zubaře, jako to děláme tady v Kanadě (alespoň dvakrát ročně, pokud nejsou další problémy).

V českých podmínkách - jelikož většina českého národa netráví převážnou část roku plavbou na lodích pojidáním sucharů a rumu smíchaného s vodou - a požívá jak zeleninu tak i ovoce (už jen to vepřo-knedlo-ZELO) ke tragickému nedostatku vitaminu C nedochází (s výjimkou snad Hnědočechů a bezďáků - čert je vem), tudíž existence kurdějí či nedostatku vitaminu C (kyselin) je minimální. Navíc se domnívám, že mezi rmutem a lidským organizmem je přece jenom určitý rozdíl. O aplikaci kvasné chemie - tj. zymurgy - se zajímám a též i praktikuji již dlouhou dobu. Dixi, cokoliv dalšího by jen bylo infra dignitatem.

236434

22.01.2011 00:47

Smrt „sociální Evropy“

RE: 2 Etheral

Arkan 70.?.?.?

Etheral, to není jenom takový pocit, to je naprosto drsná skutečnost. Tady v minulosti probíhala tvrdá selekce, několikráte musel editor zakročit, ale nicméně řada lidí byla zablokována, buď dočasně nebo permanentně, neboť si dovolili mít opačné názory. Bývaly doby, kdy tu vládla rukou železnou cenzorka jménem Mindy, ale ta alespoň měla občas smysl pro humor.

Zásadním jejich proviněním bylo, že "nehýkali se stádem", nedrželi basu a dovolili si mít i vlastní názory. S tím bylo pochopitelně spojeno i obvinění, že jsou to placení provokatéři financovaní Mossadem, Šabakem (hlavní bezpečnostní služba), Amanem (vojenská kontrarozvědka) nebo CIA. Já jsem byl osobně obviněn, že jsem placen Mossadem za provokace. Dovedu si představit jak mně nějaký "katsa" (field case officer) nebo "Bat Leveyha" (špionážní důstojník) předávají obálky plné amerických dolarů. Ale jak už říkal náš první dělnický prezident soudruh Klement Gottwald, "Je lépe mýlit se se stranou, než mít proti ní pravdu" a měli bychom si z toho vzít příklad pro budoucnost. Dixi et salvavi animam meam.

236602

23.01.2011 01:23

První nejtrapnější schůzka

RE: Život je daleko pestřejší, než si myslíme! A docela jsem se upřímně zasmál!!! Díky za uvedení!!!

Arkan 70.?.?.?

Tak mám pro tebe, Peleško, ještě jeden takový klasický verš - pro odlehčení. "Seděla na plotu, chcala mu na botu, zíral jí do očí, čekal až se vymočí", autora neznám. A kdyby ti to nestačilo, přečti si od J. Vrchlického "Rytíře Smila", je to na netu. "...a nasadila všechny lesti, které k srdci cestu klestí, neb chtěla, aby rytíř Smil k mr...í se rozjařil". Vrchlického manželka mu často zahýbala a tak se J. Vrchlický ze zoufalství věnoval i jinému žánru poezie, o kterém jsme se na gymnáziu pochopitelně neučili. On nebyl jediný, i takový básník jako K. H. Mácha psal i jiné verše a hlavně deníky.

236658

25.01.2011 15:30

Co udělat s Izraelem?

RE: pomník holocaustu 200milionu Indiánu

Arkan 70.?.?.?

To by mne docela zajímalo, kde bereš, "ty pisateli, který si přeje zůstat v anonymitě", ty údaje o Indiánech. To si ty "numera" taháš z klobouku nebo máš opravdové zdroje informací, o kterých ostatní lidé nevědí? Pomník holokaustu 200 milionů Indiánů nebyl a také nikdy nebude Američany vystavěn, protože v Severni, Střední či Jižní Americe nikdy 200 milionů Indiánů nežilo a jak to tak vypadá nikdy jich tady 200 milionů žít nebude.

Já žiji v Kanadě, která historicky byla k Indiánům slušnější než Američané. Oni se sem lidé také tolik nehrnuli, protože je tu přece jenom větší zima než třeba v Jižní Karolině nebo v Kalifornii. Navíc to tady měli v rukou Britové a ti měli - alespoň v minulosti větší smysl pro fair play. Co přineslo původnímu obyvatelstvu (odhad půl milionu až jeden milion na území dnešní Kanady) největší pohromu byly "evropské" nemoce - chřipka a pravé neštovice. Tyto nemoci dokázaly decimovat 40 až 80% domorodců (ať už to bylo v Kanadě, USA, Mexiku, Jižní Americe). Pochopitelně neustálé šarvátky, indiánské války, jak s evropskými přistěhovalci tak i mezi jednotlivými kmeny, Huroni, Iroquoa, Black foot, Mohykáni, atd. nárůst původního obyvatelstva nepřinesly. Dodnes žije v Kanadě kolem 600 různých indiánských kmenů, a celkový počet Indiánů se pohybuje kolem 1,2 milionů.

Takže pro příště, dříve než uveřejníš nějaký nový nesmysl, ověř si to. Jinak by to mohlo dopadnout jako s počtem obětí v koncentračním táboře Osvětim-Březinka, kde se počty zabitých a spálených vězňů neustále měnily, až se nakonec došlo k cifře 1.1 milionu zavražděných, což bylo na tehdejší poměry technicky proveditelné.

236777

26.01.2011 03:22

Co udělat s Izraelem?

RE: Čest práci, soudruhu anonyme!

Arkan 70.?.?.?

To číslo 1.1 milionů konečné ještě není, ÚV strany o tom teprve debatuje, ale jak říkají někteří členové ÚV to číslo se přibližuje k tehdejším technickým možnostech nacistů. Německo bylo - alespoň v minulosti po sjednocení- něco jako Japonsko v 19. století - velice technologicky vyspělé, dnes je ovšem plné Turků, Kurdů, ručníkářů a melanin rich (velice opálených) negrů. Pokaždé, když se vracím na dovolenou do Evropy a létám přes Německo či Rakousko si to plně uvědomuji. Jsem po tátovi poloviční Němec a proto to víc bolí. Pokud bys měl ještě další dotazy, přijď mezi nás na třídu Politických vězňů a přihlaš se u vrátného soudruha Semeráda a ten tě zavede k příslušnému referentovi, který ti celý ideologický problém včetně statistiky objasní z hlediska marxisticko-leninského dialektismu. Můžeš se tam setkat i se soudruhy Peleškou a MoUdrostákem, ti si tam často chodí pro rozumy. Čestík. [smích]

236819

26.01.2011 03:41

Co udělat s Izraelem?

RE: vyloučení izraele z osn ?

Arkan 70.?.?.?

Miloslave Alčere - to je velice hezké jméno, (to máš po tatínkovi nebo je to jenom pseudonym ?), USA z OSN vyloučit nelze, protože by pak nebyl nikdo, kdo by financoval desítky různých afrických darmožroutů, kteří - i přesto, že žijí v NY ve velice pěkných residencích - nikdy žádné poplatky OSN neplatí. A tito "vyžírkové", jejichž pobyt je často (jelikož Američané jsou tak politicky korektní) financován vládou USA pak z vděčnosti hlasují pro všechny rezoluce proti USA a státu Izrael.

236820

26.01.2011 05:00

Co udělat s Izraelem?

Štefane, mohu tě ubezpečit o tom,

Arkan 70.?.?.?

že Arabové, všichni sousedi státu Izrael jsou velice jednotní v jednom, tj. v tom, že stát Izrael nesmí existovat. Problém je v tom , že v každé válce prohráli. A po poslední vítězné jomkipurské válce Izrael udělal nesmírnou chybu, neudělal to, co udělali Češi po II. světové válce, tj. nevystěhoval všechny Araby za Jordán do Jordánska, tam kde mají ten opravdový palestinský stát. Tehdy byl svět na straně státu Izrael, neboť Arabové byli jasní agresoři, ale Izrael se řidil havlovským heslem "Nejsme jako oni" , jsou to prostě "suckers", a Araby nevyhnal stylem - 30 kg na osobu, jednoho oslíka či velblouda a šmytec, a za tuto blbost bude Izrael ještě dlouho do nekonečna platit. Po II. světové válce došlo k mnoha přesunům národů, jen tak namátkou, ke zničení a vylidnění Východního Pruska, západního dnešního Polska, sudetských Čech od Němců, atd. a svět stále existuje; a Němci ani "nepípnou" o nespravedlnosti SSSR či Polska v otázkách německých vystěhovalců. Jak už říkal moudrý J. V. Stalin, "Není člověk, není problém", a to platí dodnes.

236822

26.01.2011 14:19

Co udělat s Izraelem?

Hmm, hmm, izraelští a palestinští Arabové v jomkipurské válce

Arkan 70.?.?.?

stát Izrael nenapadli. Pamatuji si, když jsem poprvé navštívil Izrael začatkem devadesátých let a ptal se na různé věci, tak Izraelci říkali, že se naopak chovali velice příkladně, dalo by se říci "loajálně" a ani botičky neházeli. Arabové mají totiž dobře vyvinutý "čuch" a velice záhy si uvědomili, že kdyby se chovali jako tzv. pátá kolona a vráželi Izraelcům kudlu do zad, že by to s nimi mohlo velice špatně dopadnout.

Pochopitelně - zejména ty první tři dny, kdy izraelská armáda dostávala na frak - v domech či v bytech jásali, rozdávali dětem sladkosti a v duchu si říkali, "..tak támhleten barák bude můj, tohle pole i s tím traktorem bude naše, atd..." a jen poslouchali egyptské a syrské rozhlasové stanice. A arabská rádia hovořila o tisícovkách padlých Židů, o stovkách sestřelených letadel a stovkách zničených tanků, nemluvě o stovkách zajatých izraelských vojáků. Po třech dnech se začala situace obracet a jak to skončilo - naprostou porážkou arabských armád, zejména egyptské armády - to všichni dobře víme. A tak ten barák, to pole i nadále zůstává Židům, snad příště. La hawla wa la quwwata illa billah. Jen s Aláhem existuje síla a moc, jak říkají muslimové v krizových dobách.

236836

26.01.2011 16:17

Anglosasové

RE: Evidentně toho moc o okusování Ruska nevíme, pane Vanguarde,

Arkan 70.?.?.?

ale buďme rádi, že nám to politolog MoUdrosták (alias Sodek) dokáže vysvětlit. Plete si sice konstelaci s konstalací, ale jinak je "geostrategicky potencován a sociopaticky a predátorsky fundován", a to je, myslím si, velice důležité. Pan MoUdrosták je prostě takový poklad, jen ho vykopat.

V průběhu historie Ruska docházelo čas od času k dočasným ztrátám tzv. ruského území (ať už to byli Tataři, Turci, Mongolové, Poláci, Francouzi či Němci). Nicméně po všech těch válkách byla tato území vždy navrácena do ruského lůna a v mnoha případech ještě obohacena o další území (např. část Polska, celé Východní Prusko, část Rumunska atd. - jen několik příkladů z poslední doby). Hrana začala Rusku zvonit až po rozpadu SSSR v roce 1991 a ani velký Vladimír Vladimírovič nedokáže - pokud nedojde k válce - navrátit tyto odpadlíky zpět do ruského lůna. V.V. Putin nemá tu sílu a to drsné a bestiálně kruté odhodlání jako měl ten velký gruzínský diktátor. Stalin by nikdy nevedl dvě neúspěšné války jako vedl B. Jelcin a jeho pokračovatel V.V. Putin. Stalin by prostě Čečence, Inguše, Dagestánce a jiné vzbouřence vyhladil nebo přestěhoval, už to jednou ještě před skončením II. světové války briliantně udělal, pak to soudruh Chruščov - bohužel - napravil. Ale základně jsou Rusové pašáci, no doubt about it, not in my mind.

236842

26.01.2011 20:58

Co udělat s Izraelem?

K mému příspěvku není nic na objasňování, korutane.

Arkan 70.?.?.?

Skoro dvacet procent obyvatelstva státu Izrael jsou izraelští Arabové (Arab, Čech, tj. jména národností se píší velkým písmenem). To jsou potomci, již druhá a třetí generace, těch Arabů, kteří nevyslyšeli výzev arabských vlád v roce 1948 a 1949 a neopustili své příbytky a přežili všechny ty různé války. A dnes se vesele rozmnožují jako králíci v Austrálii, neboť na rozdíl od sekulárních Židů, kteří mají maximálně dvě, tři děti, rádi souloží na "vostro" (berou si příklad z vůdce Hamásu Ismaíla Haníji (ten těch parchantů už má třináct, nevím zda jenom s jednou manželkou).

Jako občané státu Izrael požívají všech výhod, které jim jako občanům stát poskytuje, tj. vzdělání jak pro muže tak i pro ženy, lékařská péče, penzijní pojištění, přídavky na děti (v tom jsou opravdoví umělci, podobně jako Hnědočeši - občané římské národnosti - v ČR), mají zaměstnání, podporu v nezaměstnanosti, vlastní noviny a časopisy, politické strany, své zástupce v parlamentu, atd.

Suma sumárum, daří se jim daleko lépe než by se jim dařilo v Gaze či ve West Bank. Při své poslední návštěvě Izraele (to bylo už po vybudování těch betonových či železných zdí či plotů na ochranu před teroristy, ty - mimochodem - vybudovali palestinští dělníci) jsem na přechodech u těch zdí neviděl žádné fronty izraelských Arabů, kteří by se rádi přestěhovali do Gazy či do West Bank. A to i přesto, že - podle politologa Pelešky - jsou mučeni, vražděni a je jim kradena půda. On to pořadí v poslední době Peleška pozměňuje, takže vraždění, mučení, krádeže nebo krádeže, vraždění, mučení, choice is yours. A mimochodem palestinští Arabové z West Bank stojí DOBROVOLNĚ fronty na izraelská povolení na práci v Izraeli (tam jsou totiž za práci placeni dvakrát tolik než kolik by dostali za stejnou práci - kdyby tedy nějaká byla - od PA - Palestinské Administrativy).

236854

28.01.2011 15:50

Izrael vrací úder

RE: Netvrdím že by za tím nemohli stát

Arkan 70.?.?.?

Milý dube, (už to jméno je nomen omen), to že Rusko (jména států se píší velkým písmenem - to ti uniklo) včera jasně oznámilo, že kavkazská stopa s tím atentátem nemá nic společného, to nám neuniklo. Ani jméno toho údajného sebevraha jistého Razdobuďko ze Stavropolské oblasti (alias Nogajský džamát). Příště se děti budou učit, "Razdobuďko, Razdobuďko, kdo v tobě přebývá ?, já žába kuňkalka, já myška hrabalka....".

A kdybys někdy navštívil Moskvu, "Moskva, to je krása, pro níž se těžko hledá výraz", vždycky se chlapsky zajíknu a mám v očích slzy. Myslím vždy na tu špínu, kterou jsme v naší zemi lili v r. 1968 na své přátele, zatímco oni nám od r. 1945 oplácejí láskou a pomocí. Máme co napravovat.

236993

28.01.2011 17:38

Izrael vrací úder

RE: není žit jako žid, i nežit chce žít.

Arkan 70.?.?.?

Těm kravinám, které tady někteří přispěvatelé píší, tomu snad nikdo nemůže věřit. Dělat z Medvěděva žida po matce, která se jmenovala Julia Veniaminovna (rozená Šapošniková) a z jeho otce Anatolije Afanaseviče Medvěděva, to prostě nedává smysl. Navíc jeho prarodiče byli ukrajinského původu (Kovalev, původně ukrajinsky Koval). To jsou všechno ruská pravoslavná či ukrajinská pravoslavná jména.

Kdyby se jmenoval třeba Evet Lvovič Lieberman (jako dnešní MZ Avigdor Lieberman) či Lev Davidovič Bronstein (pozdější Trockij), tak neřeknu ani slovo. Ani bych se moc nedivil, kdyby za ty nežity na ksichtech, které mají puberťáci, byli obviněni Židé nebo Mossad. Přestaňte už blbnout, Peleško, "genoZidní "MoUdrostáku (naslouchajícímu kvílení židů v brooklynských ješivách, ty bys měl být opravdu trestaný na hrdle - kulkou - jak jsi napsal), dube a spol., protože "není žit jako žid i nežit chce žít". Vím, že teď odcházejí v ČR doktoři z nemocnic, ale psychiatři v nemocnicích zůstávají, tak si tam zaskočte. [oči v sloup] [chechtot] [oči v sloup]

236995

28.01.2011 21:46

Izrael vrací úder

RE: Já nevím, zdali muslimové od tohoto trestu upustili,

Arkan 70.?.?.?

ale jak to vypadá podle toho videa, pravděpodobně asi ne. Trestání na hrdle - KULKOU (carstvo nebeskoje vsem)- je nový trest smrti, který si vymyslel ve své pomatené hlavě (což bylo způsobeno pravděpodobně kvílením brooklynských židů v ješivách) genoZidní MoUdrosták (alias Sodek). Geostrategicky a geopoliticky nesmí ovšem tyto osoby autocenSSurně jmenovat, atd.; já jsem ještě neviděl většího blbce, Sodek - kdyby blbost kvetla - by byl plný květů či při nejmenším pupenců a Peleška by byl hned za ním.

Andrew Siddur (?), za Slovenského štátu byl ministrem vnitra, jednoho času i vůdcem Hlinkových gard, jistý Karol Sidor (někdy se psal Siddor), ten se z toho antisemitismu koncem války "vyléčil" a tak ho slovenská vláda "odsunula" dělat jejich zástupce do Vatikánu. Přežil a přes Vatikán se dostal do Kanady. Je pochován v Montréalu. Proslul svým sloganem "Zo Sidorom proti Židom", pak ho nahradil jako ministra vnitra jistý Šaňo Mach (Šaňo Mach, židov strach). Nějaký příbuzenský vztah s Karolom Siddorom? Jména se mohou často měnit, já jsem znal v Kanadě jednoho Čecha, jmenoval se Macháně, jakmile se naučil asi 500 slov anglicky, začal si říkat MacHane, podobně jako Karel Gott, který by se mohl přejmenovat - podle své manželky - Charles MacHacek.

237003

29.01.2011 15:41

Izrael vrací úder

RE: Já nevím, zdali muslimové od tohoto trestu upustili,

Arkan 70.?.?.?

Není zač, pane Siddure, já obzory rozšiřuji rád a skoro denně, neboť tady učím na gymnáziu. Škoda, že žijete tak daleko, protože vidím že i vy máte kreativního ducha a dohromady bychom mohli dát něco, co by hodilo - jak se říká po pražsku -"slušnej vejvar". Apropo ten Sidol, napadlo mne, že taková reklama "Zo Sidolom proti Židom. Pro etnické čištění, není lepší řešení" by za Slovenského štátu nebyla špatná. Jako hudba by se mohla použít stará česká pouťová písnička z dob Hilsneriády, ta o té modrooké holce Anežce Hrůzové z Polné s pozadím - řinčení skla, štěkot vlčáků, kvílení v ješivách, řvaní dozorců, atd. Mohlo by se také použít hudby z terezínské opery Brundibár. Pro předvolební období (do parlamentu či do senátu) bych ještě přidal na závěr "Proti křivým nosům, volte číslo osm".

Na vysvětlení toho jména Arkán. Arkán znamená pilíř, například "Arkan al Din", což je pět pilířů muslimské víry: víra v jednoho boha Aláha a jeho proroka Mohameda (peace be upon him),každodenní modlitby (5x) po řádné očistě obrácen ke Kábbě, držení půstu v IX. měsíci islámského kalendáře (Ramadánu), dávání almužen chudým, tzv. zakát, (to se dělá i v Česku, jenomže obráceným způsobem a jde o větší částky), a pouť do Mekky alespoň jednou za život (pokud na to máte peníze).

Ms Parkán znám, hezky zpívá. Ale nakonec, jak se říká v jidiš, "kdo má geld, tak ten vypadá dobře a také hezky zpívá". Na oplátku jsem si zase já rozšířil obzory o spisovatele Arkadije Natanoviče Strugackého a jeho bratra Borise. To jsou všechno informace, které socialistickému člověku hodně přinášejí. Tady se tomu říká v "manadžrmenštině" cross-fertilization of ideas.

Češi měli v minulosti dostatek možností číst a slyšet ruský jazyk. O tom všem se studentům v kapitalistických zemích ani nesnilo. Nikdy jsme neskrývali, že se chodíme do Moskvy učit. Jasně to řekl náš první dělnický a milovaný prezident Klement Gottwald. Když jsem četl (už v emigraci) pitomosti podobného druhu, tak mě to jen upevňovalo v přesvědčení, že jsem udělal dobré rozhodnutí. [chechtot]

237049

30.01.2011 01:38

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Arkan 70.?.?.?

Z článku anonyma je jasně vidět jedno, že se jemu nedostalo řádného vzdělání v jazyce českém anebo, že nečte a nikdy také nečetl "Biblí kralickou" nýbrž "Bybly" vydanou nějakými heretiky.

Jistý "bovec", příspěvek č. 237068, se ptá, zda toho vzdělání není moc. Když tu dennodenně čtu příspěvky některých Zvědavců, které jsou plné gramatických "chib", tak ta odpověď na jeho otázku musí být "NENÍ".

Po více než třiceti letech života v Kanadě bych měl právo "sdělat chýbočku", ale pro lidi, kteří žijí celý život v ČR (ČSSR, ČSR, v Protektorátě Čechy a Morava - vhodné zaškrtni), soráč, to je neodpustitelné. Tím nechci tvrdit, že solidní znalost češtiny je ve světě to nejdůležitější, je mnoho jazyků, které jsou daleko důležitější, neboť se s nimi alespoň můžete na celém světě domluvit, ale chtělo by to alespoň trochu úcty k rodnému jazyku, neboť "národy nehasnou, pokud jazyk žije". Pokud jde o onanování, držme se toho co se říkalo o koloťukovi "Standovi Grossovi", "Jen jsem přestal onanovat, hned jsem začal kandidovat" a "Dříve jsem byl koloťuk, dnes už je mi všechno fuk". Je to trochu ze slabšího soudku, ale nicméně to asi sedí. [chechtot]

237077

30.01.2011 01:56

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Korektore,

Arkan 70.?.?.?

vinit koho z čeho se píše jen s jedním "n". Ale já tě za to "nevinnnnnním", to abys měl - pro budoucnost - z čeho ta písmena "n" čerpat. [chechtot]

237078

03.02.2011 00:41

Krutá realita

RE: Vážená Kačko,

Arkan 70.?.?.?

rasismus není nezákonný (alespoň tady v Kanadě), diskriminace, ako povedajú cigoši "dyškryminácia", ta je naozaj i tady nezákonná; to samé platí o prostituci, ta není nezákonná, ale vyhledávání "Johnů" (zákazníků), to je nezákonné. Kdysi v ostravských novinách byl inzerát, "Hledáme průmyslováka pro funkci ....". Přijde do osobního oddělení Dežo Mečiar, vedoucí osobního oddělení se ho ptá, "Vy jste průmyslovák?", on odpoví, "Nie, já som len Slovak". Pak se divil, že ho nepřijali. To nebola "dyškryminácia", len nedostatok kvalifikácie.

Za první republiky nebyli tak "politicky korektní" (a těch Hnědočechů také bylo na území Čech kolem 8 tisíc, rozmnožili se až po II. světové válce importem ze Slovenska), nicméně i tehdy způsobovali problémy, tak byly zřízeny pracovní tábory, kde "osoby práce se štítící", tj. cikáni, byli soustředěni.
Tam museli muži i ženy pracovat, což bylo pro mnohé novinkou. Pak přišli Němci a po roce 1941 bylo Němci rozhodnuto, že tato spodina, nepřízpůsobivá část obyvatelstva, která ekonomice Říše ničím nepříspívala - na rozdíl od pracovitých a kvalifikovaných Čechů, kteří pracovali přesčas za větší příděly - musí být zahubena. Tak se i stalo.

Bohužel se Němcům nepodařilo tento problém vyřešit tzv. "s konečnou platností", podobně jako řadu dalších věcí; a tak proto máte v Česku současnou situaci, dennodenní problémy s občany římské národnosti a budete je mít, dokud se nevyléčíte z té "politické korektnosti" a nepřestanete podporovat tyto, jak my Němci říkáme, "lebens unwertes Leben", nechte si to přeložit. Jejich štědrá podpora za to jejich příživnictví je neuvěřitelná i na kanadské poměry, za komunistů by buď pracovali nebo byli v TNP. "Volksgenosse, das ist auch dein Geld", to jsou také vaše peníze.

237527

04.02.2011 20:55

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: pro Janu J

Arkan 70.?.?.?

Vy jste taková romantická žena, která by chtěla symboliku vzbuzující pozitivní asociace, kdy má člověk primárně dobrý pocit, takříkajíc "good feeling". Tomu by odpovídalo, kdyby pan Stwora tam dal barevnou fotografii pláží v Cancúnu či na Bahamách, modré moře, palmy, písek, pláže bez "zbytečných" lidí, vítr ve vlasech blonďatých modelek, které mají dobře vyvinuté plíce, atd. Také fotografie hezkého pejska nebo kočičky by nebyla špatná. Jenže Zvědavec je "politicky nekorektní" a tak potřebuje asi něco jiného, něco co by socialistickému člověku přinášelo něco nového. [chechtot]

237624

05.02.2011 17:07

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: To je od tebe, Tome, velice hezké, že na mě myslíš, to hřeje

Arkan 70.?.?.?

u srdce a upevňuje mou víru, že celý svět není zahnívající, bankrotující, vybydlený, rozkládající se (jak o tom pořád píše ten genoZid MoUdrosták), a že jsou i světlé výjimky jako Tom. Ty představuješ ten zdravý proud, to zdravé jádro na Zvědavci.

Ale nebudeš tak daleko od pravdy, protože koncem února jedu na dovolenou (už té kanadské zimy mám až po krk) podívat se na skutečného - dosud přežívajícího socialistického člověka - na Kubánce. Už v loňském roce tam byly vidět první příznaky "zahnívajícího" kapitalismu, malé kavárničky, garáže, malé restaurace, penziony, prostitutky - ale ty tam byly vždycky, za deset doláčů "all you can eat") apod., a tak jsem zvědav, jak s tím kapitalismem Kubánci zase pokročili.

Už se vidím na podobné pláži volně se brouzdající (na rozdíl od Mexika tě tam nikdo každých pět minut pořád neotravuje a nenutí kupovat nějaké tretky; Kubánci, kromě zaměstnanců, nemají do hotelů a na hotelové pláže přístup - to jsou ty socialistické "výdobytky", podobně jako za socíku, kdy černé huby v Praze oslovovali české holky, "Mas cas, mam bony").

Ale to oko bych rozhodně odstranil, to připomíná Pinkertonovu detektivní organizaci, "The eye that never sleeps". A Pinkerton neměl a stále ještě nemá dobrou pověst.

237658

05.02.2011 18:57

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: Ty jsi to psal jako obvykle ve vzteku, politologu Peleško.

Arkan 70.?.?.?

A protože jsi to psal ve vzteku, udělal jsi - oproti svému dobrému průměru - pár chyb. "Aby jsi", ještě jednou ti to napíši, "abych, abys, aby, abychom, abyste, aby". "Aby jsi" je Peleškovina, kdyby ses lépe učil, politologu Peleško, mohl by sis udělat výlet na Kubu, protože bys měl i více peněz. "Zřejmně" se také píše jenom zřejmě, bez písmene "n".

Mossad má své zástupce na Kubě, ale školení tam nepořádá, pro Mossad je to dnes jen okrajová země. Na školení v Izraeli pojedu až na podzim spolu s Vanguardem, už tam nebudou taková vedra a pokud mi to bude dovoleno, rád bych se osobně zúčastnil vraždění, mučení a zejména kradení půdy Palestincům v Gaze. Mám pár návrhů na zlepšení těch metod vraždění, agent Orange (jako jsme to používali ve Vietnamu) a napalm, hlavně na ty tučné Arabky, když smícháš napalm s lidským tukem, to pak lépe a déle hoří. A co na tyto tvoje blbosti říká tvoje manželka?

237669

02.04.2011 23:10

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Arkan 24.?.?.?

Co je z Lídlu není k jídlu, s tím bych, po zkušenostech z dovolených v ČR souhlasil, i když i Lídl prodává řadu dobrých výrobků; zejména v dnešní době, kdy mají, resp. začínají mít, velké supermarkety konkurenci ve farmářských trzích a podobných institucích (prodeje od soukromníků, apod.)

Ale naprosto nesouhlasím s tvrzením, že veškeré potraviny v USA či Kanadě jsou nepoživatelné. Já už tady žiji skoro čtyřicet let a za tu dobu se tady velice mnoho změnilo.

Bývaly doby, kdy pod názvem chleba se prodával chléb, který jsme zvali buď vata či harmonika (nakrájený, dal se zmáčknout a zase se vrátil do původního stavu, který se prodával v sobotu odpoledne, kolem páté hodiny - v neděli se tehdy nesmělo prodávat, tehdy byli ještě křesťani - 5 plastických "harmonik" za 1 dolar, bylo to dobré pro králíky). A pokud jste chtěli domácí chléb a pečivo museli jste zajet k Maďarům, Polákům či Nemcům do tzv. etnických prodejen.

To samé platilo o masu, uzeninách, sýrech, medu, koření, zelenině apod. To už dnes opravdu není pravdou, ten výběr je neuvěřitelný, a ani nemusíte musíte jezdit třeba na farmářský trh či do - dnes daleko větších etnických supermarketů (Číňané, Arabové, Arméni, Hispánci apod., kromě těch původních etnických firem), kde dostanete kvalitní potraviny, protože ti noví přistěhovalci do Kanady to zkrátka vyžadují a pokud jim tu kvalitu, na kterou jsou zvyklí, nezajistíte, pak budou nakupovat někde jinde. Dnes i velké supermárkety mají své vlastní pekárny, nabízejí kvalitní chleba, pečivo, uzeniny, sýry, mléčné výrobky, lidé prostě čím dál tím více vyžadují kvalitu.

Česko už, bohužel, není žádným rájem, ale i tam se to zlepšuje - ne pro všechny, hodně to závisí také na příjmu - ale kvalita se zlepšuje. Takže nevěřte všemu, co vám někteří lidé vyprávěji. Pokud máte zájem (a také trochu více peněz), pak kvalitní výrobky jsou k dostání všude, ale nesmíte sedět na zadku, trochu číst, zajímat se a pak nakupovat.

240988

03.04.2011 17:53

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

RE: Vsetko je na dobrej ceste......

Arkan 24.?.?.?

Když se podíváte na tabulku největších producentů ropy, tak tam najdete mezi tou pětkou největších: Rusko 12%, Saudská Arábie 12%, USA 12%, China 5%, Irán 4.9%. Libye nefiguruje ani mezi prvními 15 producenty ropy, v roce 2010 byla až na 17. místě (do USA denně dodávala 32 000 barelů, což představuje 0.37% denní US spotřeby ropy). To znamená, že Libye pro USA není opravdu důležitá jako dodavatel, kde je ale Libye důležitá je EU (Itálie, Francie, Německo apod.).

Pokud této situace využijí Rusové a zvýší své ceny, pak opravdu vydělají miliardy navíc a jen se "zahojí" za propad cen ropy v době Černobylu, kdy ty peníze opravdu potřebovali.

Jiná je otázka, kolik toho má Libye ještě v "podzemí"(kromě nesmírných zásob pitné vody, na to také jednou dojde); po této stránce patří mezi ty země s nejvyšším odhadovaným množstvím ropy a zemního plynu spolu s Ruskem, Saudskou Arábií, Venezuelou, Kanadou a Iránem, v této skupině nefigurují USA a Čína. Co ovšem ještě skrývá Aljaška, kde se v mnoha místech nesmí "vrtat", to nikdo neví - až dojde k nejhoršímu, tak ekologie půjde stranou, to samé platí o Mexickém zálivu a jiných místech kolem Kalifornie (až se zase trochu zapomene na BP katastrofu).

241023

03.04.2011 22:30

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Arkan 24.?.?.?

Pane Hrdličko, děkuji vám za přivítání. Nezvědavce, těch deset posledních Mohykánů jsem úplně neopustil, protože NEMOHU -
z jednoho jednoduchého důvodu, Nezvědavec mne nechce opustit, a neustále tam zmiňují mé jméno, ať napíši, co napíši. Jen se podívejte na jejich compulsive-obsessive příspěvky, immerwährend, ARKÁN, ARKÁN.......

Pořád jsem středem pozornosti pana "brodánka", kapitána Krakatita, hulváta Bena die Hure, TM a jim podobných, neustále analyzují mé příspěvky na Zvědavci, kde jsem opominul napsat "l", čárku nebo vynechal kvůli chybě počítače pár slov, a to se někdy stává, namísto toho, aby si kontrolovali svou vlastní češtinu, která u některých případů je úplně hrůzná. Mám pochybnosti, že "brodánek" či Krakatit chodili do českých škol. Snad jen Leho se zdržuje komentářů, ale ten zase rozhoduje o tom, spolu s Mikinem, kdo bude příspívat na Nezvědavci a kdo nebude.

Ten váš návrh o zřízení vlastního blogu, budu o tom přemýšlet, až se - pokud se - v příštím roce dočkám penze. Tam jste opravdu svým pánem.

Snažím se psát zajímavě, protože jinak nemá cenu psát, občas provokuji, ale - jak už jsem se někde zmínil - příspěvky, podobně jako knihy, noviny, časopisy či filmy mají provokovat, protože jinak můžeme jen opakovat z Poupat, "Ema má mámu, máma má Emu, my máme maso, my se máme".

241044

05.04.2011 18:44

Goldstoneova otočka

Jak už jsem oznamoval "Ve zkratce"

Arkan 24.?.?.?

právě jsem obdržel zprávu (od koho jiného než od Mossadu, tady vidíte, že se spolupráce s Mossadem vyplácí), že izraelský ministr vnitra Eli Yishai (zastupující stranu SHAS), že pan Richard Goldstone byl pozván na oficiální návštěvu státu Izrael.

Má přijet začátkem července (v Izraeli mu bude horko), prohlédne si i pár osad na jihu státu Izrael, které jsou cílem častých raketových útoků od Hamásu a ostatních teroristických organizací v Gaze, bude přednášet i na několika shromážděních (pochopitelně ne "zadara").

To je, alespoň pro mne, dalším důkazem šlendrijánství Hamásu, že nedokáže připravit a předat dostatek důkazů o tom, jakým "barbarským" způsobem se chovala IDF (izraelská armáda) v Gaze v průběhu operace Lité olovo.

A to izraelské armádě seděl -pardon my French - za prdelí vždy kameraman a reportér CNN, příslušník nějaké humanitární organizace, navíc izraelská armáda telefonovala před útokem lidem, rozhazovala před útokem letáky apod. Kdo válčí tímto způsobem si opravdu zaslouží porážku.
apod.

241151

07.04.2011 02:31

Příjmy a výdaje Zvědavce za březen 2011

Po uveřejnění příjmů a vydání Zvědavce za březen 2011,

Arkan 24.?.?.?

si tento pologramotný příspěvatel (pod nickem TM) do Nezvědavce dovolí následující kritiku:
".....No navstevnost vyskocila proto, ze zvedavec byl jediny ktery reportoval co se ve svete deje [smích]))) rozeslal sve neplacene reportery po celem svete a pak uz jen prekladal jejich zpravy ha ha aby hnojnik, ktery ovlada pouze cestinu a to jeste spatne, vedel, co se deje ve svete."

Ten samý přispěvatel "TM" , který Zvědavce kritizuje, že ovládá pouze češtinu a to ještě ŠPATNĚ, dokáže na Nezvědavci napsat:

... kde ty peníze zkončili, nemovytosti, do hamtáku, socha Davida od Mike di Angelo, se zdvyženejma sukněma, Jan Masarik v pižamu, podotíkám, histerická (historická), oni celý život pikaly, přijede do Bankoku, sexuální diviace, nenávyst, shotek (šotek, asi) a takovýchto jeho "vejšplechtů" mám ještě dvě stránky".

Co k tomu dodat, ptám se slovy velkého V. I. Lenina, "Što dělat?". Ale abych pravdu děl, na kapitána, "deep sea captain", Krakatita (to jsou ti co myjí ty velké kotle a nádobí v podpalubí námořních lodí") ještě nemá, Krakatit je v mnoha jazycích ještě větší borec, ale to snad až příště.

241210

09.04.2011 18:08

Argentina 1.část

RE: 4 terps

Arkan 24.?.?.?

Nechci se vyjadřovat k letecké dopravě a jakým se způsobem se to "patlá", s tím máš více zkušeností. Nicméně jsem toho osobně v životě nalétal hodně, hlavně se společností Air India a Indian Airlines, ale to bylo B.C. (before computer) v šedesátých letech minulého století. To se s dnešní situaci nedá vůbec srovnat.

Ale i tehdy se aerolinie snažily, aby vydělaly peníze, aby zákazníka dopravily co nejrychleji na místo určení. Problém byl v tom, že tehdy Air India nakupovala second-hand nebo spíše third-hand letadla, která už měla, hlavně ty motory, své odslouženo. A nepamatuji si, že by při nějakém letu (3x Praha-Kalkata a 3x Kalkata-Praha) nebylo někde "malé zdržení". Dva dny v Bahrainu, dva dny v Bejrutu, tři dny v Bombaji v hotelu Taj Mahal. Díky tomu jsem ale poznal několik zajímavých míst, neboť se o nás aerolinie musely starat.

Později, když jsem pracoval v Sýrii, to bylo kratší, a navíc není "nad hlučný, ale spolehlivý sovětský Iljušin", kde proudilo po celou dobu letu plzeňské pivo, které ten hluk po pár pivech přehlušilo. A letušky byly tehdy též mladé a usměvavé, "bodejť" by nebyly, dostaly se často z ČSSR.

Pokud jde o ty kontroly před nástupem do letadla, tady bych s tebou, terpsi, nesouhlasil. V únoru jsem byl na Kubě a ty prohlídky na letišti také nebyly tak "tvrdé". Jeden z důvodů může být, že tam čekají tři stovky lidí (muži, ženy a děti), kteří se těší na dovolenou - po té hnusné zimě - a jejich poslední "touhou" je vyhodit letadlo do vzduchu. Navíc na dovolenou spojenou s opalováním, nejezdí lidé, kteří jsou tzv. melanin rich, tj. opálení od přírody ani poloopálení ručníkáři z arabských zemí. Tím chci říci, že cestující jsou velice často posuzováni z bezpečnostního hlediska podle destinace, to samé platí po návratu (tam jde pochopitelně o drogy).

ALE když letím na dovolenou do Evropy, tak jsem opravdu rád, když jsou při té kontrole bezpečnostní zaměstnanci bdělí, zejména když vidím, že v té řadě - do stejného letounu - stojí Arab, Somálec, Síkh s turbanem, neboť bych rád doletěl ve zdraví alespoň do Amsterdamu, Frankfurtu či Vídně. Ale nechtěl bych, aby mne tady někdo obviňoval z rasismu, v baráku mám tři barevné televize.

O kouření se nebudu zmiňovat, já jsem přestal kouřit - po zápalu plic - v roce 1981, a nikdy jsem ani předtím nebyl silným kuřákem. Ale nevydržet pár hodin bez kouření, to tedy musí být Vladimír skutečně silný kuřák. A opravdu to smrdí, hlavně v zimě, když vám do vyhřátého autobusu nastoupí někdo, kdo právě na autobusové zastávce dokouřil cigaretu.

241389

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Portalnd Oregon zničili sochu jelena04.07.20 21:19 USA 2

Mohou prdy přenášet koronavirus?04.07.20 17:40 Austrálie 1

Pokračujte! Dvojice právníků brání svůj dům se zbraní v ruce před útokem lůzy04.07.20 15:04 USA 5

Už začínají vidět přínosy multikulturního obohacení i mainstreamová média04.07.20 14:19 Francie 0

Černoch, který znásilnil a oloupil nezletilou Češku, dostal dva roky30.06.20 15:43 Česká republika 5

Na životech bělochů nezáleží?28.06.20 09:59 Británie 12

Země, kde zítra znamená včera: Teror lůzy27.06.20 17:52 USA 4

Babiš zradil, média cenzurují a EU právě teď domlouvá revoluční Lisabonskou smlouvu 2.025.06.20 09:48 Evropská unie 0

VIDEO: RESTART Systému (COVID, Econ. World Forum...)23.06.20 09:03 Neurčeno 0

V Praze instalují 5G vysílače, jeden z mnoha je na budově základní školy na Náměstí Míru22.06.20 17:50 Česká republika 44

Německý Stuttgart byl v neděli v noci kulturně obohacen22.06.20 17:38 Německo 3

Brno: All Live Matter a Žítková(ČT) jako rozbuška!22.06.20 12:24 Česká republika 2

Kvůli zradě lodí pod velením Bruselu se Turkům podařilo do Libye na pomoc džihádistům přisunout další posily a techniku19.06.20 08:40 Libye 2

4/5 lidí nemají problém s koncesionářskými poplatky... zjistil průzkum agentury STEM-MARK. 18.06.20 19:42 Česká republika 5

Fa. CovidPass a její aplikace...18.06.20 16:14 Česká republika 1

Nigel Farage je připraven znovu aktivizovat Brexit Party - lidé už Borisovi Johnsonovi nevěří18.06.20 00:49 Británie 0

Historička Markéta Křížová: Češi, i vy můžete za otroctví, připusťte si to!18.06.20 00:05 Česká republika 15

Opravdu by se měla zrušit policie? 17.06.20 23:53 USA 1

Jeden test - uškrtí vás při policejním zákroku 115 kily?17.06.20 16:33 Česká republika 3

Jak strejda Soros pomohl Havlovi k prezidenství17.06.20 16:04 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,72 Kč
Euro
26,67 Kč
Libra
29,61 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
25,08 Kč
100 japonských jenů
22,06 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,98 Kč
100 maď. forintů
7,55 Kč
Ukrajinská hřivna
0,87 Kč
100 rublů
33,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 104,87 Kč
1 unce stříbra
428,16 Kč
Bitcoin
215 061,70 Kč

Poslední aktualizace: 4.7.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 52 396 846