Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Arkan

Nalezeno 742 příspěveků, 21 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.01.2006 17:46

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Arkan 24.?.?.?

4 - Leho 86835 a Gejdoš 86928

Pane Leho, píšete o tom, že to bude trvat minimálně 10, resp. 15 či 20 let, aby irácká armáda - s pomocí US peněz a amerických instruktorů - vychovala nové důstojníky a četaře v další činné službě.

Mám takový, možná klamný dojem, že irácká armáda - podobně jako každý arabský stát - měla kdysi (alespoň za irácko-iránské války), možná primitivně, nicméně na arabské poměry slušně vycvičenou armádu. Pochopitelně v hlavním štábu byli - mezi těmi nejdůležitějšími - hlavně příslušníci Saddámova kmene, tzv. hoši z Tikritu, pochopitelně členové strany Baath - nicméně i pro obsluhu tanku, děla, minometu, houfnice, helikoptéry, bombardovacího letadla či stihačky ale i třeba tankového či helikopterového mechanika - correct me if I am wrong - potřebujete určitě člověka (nejenom příbuzného), který absolvoval několik týdnů, měsíců či let výcviku.

Nakonec i já jsem si určitý výcvik v československé socialistické armádě např. v používání výbušnin (ženijní oddíl), samopalu, kulometu a panzerfaustu zažil, dál už jsem se nedostal, protože soudruzi najednou viděli, že vojáka s dobrou znalostí jazyků mohou použít k lepším a "světlejším" zítřkům, zejména jako tlumočníka ruštiny. Díky tomu jsem se pak už jen na vojně flákal, ale díky podpoře sovětského "poradce" i hodnostně povyšoval. [mrknutí jedním okem]

Vím, že americká armáda, k urychlení výcviku irácké armády, vyzvala bývalé příslušníky důstojnické sboru a odborníky - myslím do hodnosti majora - aby se znovu přihlásili a tak - svou již v minulosti získanou odborností - přispěli k výstavbě nové irácké armády (ale i policie). To by rozhodně mohlo urychlit výstavbu nové irácké armády, trochu ty jejich hrdlořežské chtíče americkým způsobem "zmírnit" a "zdemokratizovat", ale ani 20 let z nich ten arabský mentalismus nevytluče. Nicméně jsou to tvrdí hoši a určitě - na rozdíl od Američanů - by si s "teroristy" dovedli poradit (kurdští Peshmergové určitě a o šíítech nemám také moc pochybností, jelikož na nějakou kritiku světového tisku, OSN a EU serou).

4 Gejdoš - jak by řekl poručík Troník (z Černých baronů) Gejdoš, nestudujete dostatečně knihy Nostradama, tím míním do detailů, jinak byste věděl s naprostou jistotou, zda pan Leho je určen k politické kariéře či ne. Je to tam napsáno, o tom jsem si jist. K prezidentování pana Leha by ovšem museli změnit americkou ústavu, o to se už "tajně" Kissinger pokoušel. TYFSAKM [smích]

86939

07.01.2006 00:21

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Arkan 24.?.?.?

4 Gejdoš - pokud se Američanům nepodaří ať již pomocí voleb a nové irácké vlády či vojenskými akcemi ve spolupráci s novou iráckou armádou a policií ty sunnitské teroristy potlačit, pak to v Iráku po jejich odchodu (na způsob "slavného" odchodu z Vietnamu) dopadne přesně tak jak to dopadlo v Jugoslávii. Tam ten celý proces ovšem začal už smrtí Josipa Broz Tita, což byl takový mírnější, méně krvavý, ekvivalent iráckého Saddáma.

Celá ta země, podobně jako třeba Syrie, Egypt a jiné "demokratické" arabské státy, byla držena dohromady jen diktaturou Sadáma. Bez přítomnosti diktátora, resp. alespoň osvíceného diktátora, se začnou navzájem vybíjet. Zbraní mají dost a navíc mají spoustu sousedů (Iránci, Syrie, Saudská Arábie atd.), kteří jsou velice ochotni vnitřně oslabit svého, kdysi mocného, souseda zásilkami zbraní, mudžahadíny apod. Je docela možné, že dojde k rozdělení Iráku (stejně tak jako došlo k rozdělení Jugoslávie) nas tři části, sever, střed a jih.

Nicméně, až se tak trochu navzájem povraždí, budou se muset nějakým způsobem dohodnout, podobně jako v Jugoslávii. Jediné přírodní bohatství, pochopitelně jsou tam i jiné minerály, slušné zemědělství atd., existující ve velké množství je nafta a bez prodeje nafty se ta země neuživí. A komu to budou zase prodávat?, třeba Americe, Evropě, Číně, Indii.

Průser je nebo bude v tom, že než k tomu konečnému řešení dojde, spousta lidí buď zemře nebo bude hrozně trpět - a budou to většinou lidé jako jsme my - a v tom je ta tragédie.

P.S. TYFSAKM znamená Thank you for shopping at K-Mart, to mají pokladní nalepeno na kase, a když mi to pokladní po zaplacení nákupu neřekne, tak jí "zlomyslně" jen ukáži na tu nálepku, aby si pro příště zapamatovala prodejní politiku K-Martu. Ano, jsem "zlý" člověk. [chechtot]

86975

07.01.2006 15:25

Ariel Šaron

RE: Kralovsky cernobile

Arkan 24.?.?.?

Jako obvykle pan Král ve svém článku uvádí řadu, někdy nepotvrzených, historických údajů a jako obvykle se ze stovek obětí stávají tisíce a z tisíců statisíce, nakonec jde jenom o nulu.

Zmiňuje se o článku v MF, ve kterém je Šaron popsán jako správný muž, přísný generál a šarmantní člověk. Jak správný byl, to nemohu posoudit, ale rozhodně to byl dobrý i když mnohdy neukázněný voják a generál, ochotný riskovat a neuposlechnout rozkazy svých nadřízených. Mnohokrát mu to vyšlo a byl nesmírně úspěšný, ale nakonec mu to zlomilo krk a ukončilo jeho vojenskou kariéru.

Šarmantní člověk - být šarmantním člověkem není tak složité (vyžaduje to jistě trochu inteligence). I takový říšský kancléř Adolf Hitler dokázal být nesmírně šarmantním člověkem, který přínášel dámám květiny, bonboniéry, zval do divadel atd., o tom by vám mohla povědět něco i naše Lída Bárová či Ada Mussolini-Ciano. Na rozdíl od Šarona byl Dolfi ještě vegetarián, nekuřák a nepil alkohol a o jeho osobní statečnosti v I. světové válce jistě svědčí Železný kříž, který se prostým vojákům jen tak "mýrnix týrnix" nedával.

Pan Král se zmiňuje též o Hagana a popisuje jí jako organizaci, která připravovala násilnou okupaci Palestiny či, nedej B-že, i následnou genocidu Palestinců. Tady zcela vědomě překrucuje pravdu. Hagana (obrana) vznikla jako polovojenská organizace (něco jako Lidové milice, dokonce měla v čele hodně židovských socialistů) na obranu židovských kibuců, zemědělských osad proti nájezdům palestinských Arabů (hlavně Beduínů, kteří jsou ekvivalentem, do dnešního dne, našich Indo-Čechů. Snad jen s tím rozdílem, že jsou i ozbrojeni.) Hagana byla organizace defenzivní, socialistická, spolupracující s Britskou správou Palestiny a podle potřeby Britů i cvičena a vyzbrojena, někdy zase pronásledována, jak se to holt těm proradným Britům hodilo. Kdyby totiž Hagana byla, jak píše pan Král, organizace útočná, pak by nemohly vzniknout dvě opravdu teroristické židovské skupiny, Irgun a Lehi (Šternův gang).

Na rozdíl od Arabů přes 30 000 židů žijících na území Palestinského protektorátu se zúčastnilo II. světové války v řadách britské armády, zatím co Arabové se připravovali na příchod německé armády, či aktivně vyjednávali s Německem o poválečném řešení "židovské otázky".

Změna v myšlení Hagana nastala až po II. světové válce, kdy si i Ben Gurion a jeho spolupracovníci uvědomili, že Britové - přes všechny ty sliby a židovskou spolupráci v době války - nemají v úmyslu umožnit vytvoření samostatného státu Izrael.

Závěrem chci jen dodat, že Šaron je (byl?) pragmatický člověk, který v posledních letech udělal jak pro Izrael tak i pro Palestince spoustu dobrého, člověk, který měl odvahu a nebál se udělat velmi nepopulární kroky,který bude těžko k nahrazení.

87058

07.01.2006 16:22

Ariel Šaron

RE: Kralovsky cernobile

Arkan 24.?.?.?

[i]musim Vam priznat (a myslim, ze jsem tak jiz ucinil) znalost a jistou erudovanost. Jen se divim, je-li mozne obsahnout tolik faktualni znalosti a zda si tu a tam historicka fakta 'neprikraslujete'. [/]

Pane Zaplatile,
ptáte se, zdali je možné obsáhnout tolik faktuálních znalostí a nepřikrašlovat si data, možné to je. Já osobně při psaní normálních článků - tj. "nenasíracích", kdy si pochopitelně neberu žádné servítky, za což jsem si vysloužil určitý titul - začínám s tím co si pamatuji, s tím co jsem prožil nebo s tím co jsem se v různých školách různého stupně naučil.

V dnešní době, v době Internetu, v době, kdy si můžete během několika vteřin ověřit data, informace, jména, spelling - you name it - pochopitelně nelze tak beztrestně lhát jako to bylo možné v minulosti. Takže v případě, že si nejsem jist, zda se určitá událost, datum, osobnost atd. udála, ověřím si to z nejrůznějších pramenů, jelikož se zásadně řídím heslem českých legionářů, tj. "Nikomu nevěř, nikoho se nepros a neboj se".

Pokud jde o tu vaši závěrečnou poznámku, že zločinec jedněch je světcem pro druhé, to existuje a bude existovat vždycky. Pro Palestince je sebevražedný terorista šahíd (mučedník), pro Izraelce je to sebevražedný terorista.

87067

07.01.2006 23:51

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Arkan 24.?.?.?

4 Gejdoš
Pane Gejdoš, s vynálezem Internetu, předtím CB, telegrafu, dálnopisu, dnes telefonu (např SMS) a podobných nových komunikačních prostředků, se vždycky po čase ustálily jisté zkratky pro slova či výrazy, které se často opakovaly, neboť to neustálé opakování nejenom zdržovalo komunikaci, ale v některých případech ji i zbytečně prodražovalo či překáželo v porozumění. A těch zkratek na Internetu přibývá dnes a denně, existují celé seznamy, které si můžete najít na Netu pomocí Googlu. A k tomu dochází nejenom v angličtině, ale i v češtině. Zeptejte se třeba dětí či vnuků jak komunikují pomocí SMS.

Když tedy napíši před vaším jménem 4, tak to znamená four (čtyři) čteno stejně jako for (fór) Mr. X, což znamená pro pana X, podobně když napíši před jménem 2, tak to znamená two, které se vyslovuje podobně jako to, což znamená pro, tudíž 2Gejdoš = pro Gejdoše, some1 = someone, be4 = before, 4y = for you (pro vás) atd.

Podobně v češtině existuje zkratka HOSIP, která znamená hov.o si pamatuji a LAHOSIP lautr hov.o si pamatuji, číslovka 18 znamená pro zasvěcené A.Hitler, číslo 88 pak Heil Hitler, 3.14ča, to si domyslíte, atd. [mrknutí jedním okem]

87131

10.01.2006 14:51

Co se v mládí naučíš...

RE: Zameťte si před vlastním prahem pane Stworo

Arkan 24.?.?.?

4 pan Včelička
Na tu fotografii je třeba dívat se trochu z pozitivní strany.

První myšlenka, která mne napadá je, že se jedná o ženu nesmírně pracovitou, pilnou, která se dokáže věnovat nejenom kouření ptactva (činnost, která je dnes, vzhledem k výskytu ptačí chřipky v Turecku, velice nebezpečná), ale přitom nezapomíná ani na svoji úlohu či roli matky-živitelky. Jako správná žena to pochopitelně nedělá zadarmo a očekává od svéh partnera reciprositu, a to už to malé dítě bude nakrmeno.

Ta fotografie by se dala ještě zlepšit například tím, že by se této ženě dala mezi palcem u nohy a prstem ještě vařečka a tou by mohla míchat třeba šodó na buchtičky. To se, jak možná vítě, musí neustále míchat, aby se nepřipálilo.

Pak by mi připomněla jistou sovětskou údernici soudružku Korabijelníkovou, která dokázala obsluhovat sedm tkalcovských strojů a tak dokázal plnit plán na 200% a zaslouženě získala titul Hrdina socialistické práce. To, že ji později soudruzi z kontroly kvality řekli, aby se na to s odpuštěním "vysrala", neboť nadělala hodně zmetků (když se např. přetrhla nit a ona to nestihla napravit), o tom se pak ovšem v Rudém právu nepsalo.

Kde vidím menší rozpor je v tom, že pan Stwora na jedné straně uveřejní takovou fotografii (je to jeho web)a na druhé straně prudí, kdy čas od času použiji, po provokacích, jistých slov, která se ve slušné společnosti nepoužívají. Ale již Římané říkávali "Quod licet Iovi (Stworovi), non licet bovi" čili "Duo cum faciunt idem, non est idem".
Nicméně chtěl bych připomenout, že "A bove (Stwory)maiori discit arare minor".

87485

10.01.2006 15:44

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Ke konverzi k víře židovské v Chazarské říši došlo kolem roku 740 našeho letopočtu. Když Židé žádali o smrt pro Ježíše Krista ještě žádní chazarští židé neexistovali čili to vaše přirovnání Vinnetou = Ind a Judejec = žid je trochu zavádějící.

V té době v oblasti Judeji skutečně židé žili (pochopitelně jako v celé Říši římské spolu s přislušníky ostatních národů), ale většina obyvatelstva se sestávala z příslušníků těch původních 12 židovských kmenů, mluvících jazykem aramejským, neboť hebrejština (ta klasická církevní) byla užívána jen mezi vyvolenými z vyvolených (Cohen - kněží a Lowe - pomocníci kněží).

K výrazné změně složení obyvatelstva došlo pak jen po vyhnání židů z této oblasti a jejich násilnému rozehnání do všech možných území Říše římské. Tím pochopitelně vzniklo vakuum, ale jak známo vakuum nikdy netrvá věčně a vyžaduje si zaplnění, ke kterému pochopitelně došlo.

Z historického hlediska mají židé na toto území větší či při nejmenším stejné právo jako dnešní Palestinci, ať už se to Palestincům líbí či ne. To, že byli židé vyhnáni z tohoto území bylo jen důsledkem toho, že Římané byli tehdy silnější, stejně tak územní ztráty Palestinců byly způsobeny tím, že Palestinci a ostatní Arabové válku (války) prohráli. A dokud bude Izrael vojensky silnější nebo alespoň vypadat silnější, Šaron neŠaron, tak tomu bude i v budoucnosti.

V historii státu Izrael existovala řada významnějších osobností než Ariel Šaron (např. Ben Gurion, Jitzak Rabin apod.) a jejich smrt vždycky na krátkou dobu otřásla Izraelem, nicméně je třeba říci (stejně tak jako říkají Češi "Přežili jsme Mnichov, přežijeme i ty ostatní"), že stát Izrael to přežil a přežije i ztrátu Šarona.

87490

10.01.2006 16:33

Co se v mládí naučíš...

RE: Bohuzel, hezke a mile knizky pro deti...

Arkan 24.?.?.?

Navsteva takove herny bude bezpochyby nebezpecnejsi nez vykoureny joint kvalitni travy. Jenze z jointa ma vlada (cti, mocni) prd, pac si ho kazdy muze a take bude pestovat sam, zatimco z profitu kasin jsou poplatky (cti, dane) a tak je bude vhodne podporovat.
==========================================================================

Tak to rád slyším, pane Trodas, názorů odborníka na pěstování MJ si vždycky vážím, hlavně pak po stránce daňové. A které odrůdě dáváte při pěstování přednost, je to indica, sativa, ruderalis nebo technické? A pěstujete indoor (to žere hodně elektřiny, používáte HID sodium nebo HPS na květ nebo jenom spořivky ?[mrknutí jedním okem] ), outdoor, či windoor? Chodíte také někdy na Grower? Ždu otvěta kak solověj léta. [chechtot]

87494

10.01.2006 17:51

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

4 Max von Sprcha
Ježíše Krista v té době nemohl nikdo jiný po právní stránce ukřižovat než Říman, tj. představitel Říše římské, jistý Pontius Pilatus, tehdejší guvernér Judeji a tudíž zastupitel Říma. Jeho konečné rozhodnutí bylo pochopitelně ovlivněno žalobou a rozsudkem Židů (shromážděním 71 hebrejských představitelů zvaným Sanhedrin), ačkoliv si z hygienického důvodu umyl od toho "svinstva" ruce. Moc velký výběr evidentně neměl,(byly Velikonoce a tradičně musel vyplnit přání lidu hebrejského), buď ukřižování nebo zase nějaké židovské povstání.

Z hlediska technického se do kamenité půdy, kterou Judea oplývá, daleko obtížněji zatlouká kříž původu římského, navíc tato země zrovna neoplývá lesy a stromy vhodnými pro výrobu křížů (Spartakus a jeho následovníci nebyli ukřižováni na kříži typu J.C., ale na římském kříži v podobě X, ten byl ještě krutější a lidé na něm, před smrtí, trpěli daleko více, ačkoliv to Holá voda - Hollywood - popisuje jinak). Z uvedeného důvodu Římané, ekologicky přemýšlející i v té době, recyklovali kříže, prostě je po odstranění mrtvého těla posledního zločince vyndali z díry a podle trestu nechali dalšího "zločince" ten kříž vynést na ten vršek popraviště anebo ho ukřižovali až na místě samém. V případě J.C. zvolili tu první alternativu. [smích]

87503

10.01.2006 18:41

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

4 J. Koubek
Z hlediska právního, pozvání Němců do oblasti Sudet nikdy nezakládalo právní podstatu absolutního vlastnictví (tj. usus, fructus, abusus). To že čeští králové poskytovali Němcům jisté výhody, tzv. lhůty (proto je v Česku tolik Lhot - dnes se tomu říká "daňové prázdniny" a zahrnuje to silnice, plynovody, vodovody, elektrifikaci apod., např. pro firmu Hyundai), nikdy neznamenalo, že Němci měli k půdě absolutní právo. Toto území právně stále patřilo a bylo součástí království českého. Pokud došlo ke ztrátě území, např. Kladsko, bylo to většinou následkem války, někdy historicky napravitelném, někdy ztraceném navždy (např. Východní Prusko pro Němce, či část území pro Palestince [mrknutí jedním okem] )

Když pozvete své známé, přátele, příbuzné a dovolíte jim používat svého příbytku na několik dní či týdnů, tak v žádném případě nevytváříte - z hlediska právního - jejich nárok na trvalý pobyt či část vašeho majetku. Zeptejte se na to Sokola či jiného známého českého právnického "darebáka". To samé platí o týdenní reklamě společností Delvita, Lídl, Kaufland apod., které vás zvou k nákupu v jejich prodejnách. Je to jenom pozvání, které vás z právního hlediska neopravňuje k tomu, abyste reklamované produkty bezvýhradně vyžadoval, pokud ovšem uvedená společnost - a ty to dnes dělají - neuvede, že uvedený výrobek bude k dostání v počtu 30, 40 či 100 kusů na jednotlivou prodejnu. Pak bych jen doporučil, abyste si raději přivstal, jako to dělají ti nenávidění, hnusní důchodci a všechno od časného rána objel.

87518

10.01.2006 19:02

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: To Max vi....

Arkan 24.?.?.?

4 paní Aja
Jen s tím rozdílem, že na Sprše, díky B-hu, nikdo o odsouzení a následném ukřižování J.C. nerozhoduje, jenom o případném uveřejnění problematických příspěvků. A také nevím, zda všichni jsou hebrejského vyznání a zda jich je také 71. [mrknutí jedním okem]

87524

10.01.2006 20:05

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Středověké právo pracovalo na principu práva římského. Nakonec Svatá říše římská byla "teoreticky" jen pokračováním Říše římské, ačkoliv nebyla ani svatá, ani říše a rozhodně ne římská. Nicméně jisté právní zásady byly dodržovány, jelikož vládcům vyhovovaly a ti neviděli žádného důvodu k radikálním změnám. Klíčové slovo je "propůjčení" (později se tomu říkalo "pacht" a to vám dávalo jistá práva, tj. usus a fructus, právo užívání a právo užití výplodů své práce (po zaplacení daní) na propůjčeném majetku (půdě), právo tuto propůjčenou půdu předávat svým potomkům, nikoliv však právo rozhodovat o tom, kam a komu bezvýhradně bude uvedená půda patřit. O tom rozhodoval panovník a území se nabývalo či pozbývalo buď válkou, různým tím ženěním a vdáváním (např. Chebsko, ten cancour, který vypadá jako slepé střevo, získané Karlem IV., či ztráta Slezska při prusko-rakouské válce a řada jiných výdobytků či ztrát).

Na podobném právním principu je založen i leasing auta. Máte právo na usus a fructus (tedy pokud platíte měsíční poplatky), ale nikoli právo na abusus (tj. prodej); leasingové auto můžete prodat jen se souhlasem společnosti (a po řádném finančním vyrovnání), která s vámi smlouvu uzavřela, jinak se dopouštíte trestného činu.

Němci přišli o své majetky a pronajatou půdu na základě rozhodnutí a s požehnáním vítězných velmocí, Beneš jenom, a to pouze s jejich souhlasem, vydal ty své dekrety. Sám o sobě by to nikdy nemohl učinit, to by ho Stalin hnal svinským krokem, klasickým příkladem je oddělení Podkarpatské Rusi a připojení k Ukrajině.

Pokud jde o Palestinu, tisíce dunamů půdy (někdy velice, alespoň pro Araby, neproduktivní) což je myslím asi čtvereční kilometr, byly židům zcela legálně prodány arabskými vlastníky za velice dobrou tržní cenu. Existuje o tom řada legálních dokumentů, neboť i v tom tureckém bordelu se dbalo na pořádek (zejména pokud šlo o půdu, domy, sady, zahrady, dobytek, tj. majetek movitý či nemovitý).

Za britského mandátu, pokud takový prodej Britové dovolili - někdy ano někdy ne - byly všechny prodeje pečlivě zapisovány, dokumentovány, hranice pečlivě ověřovány. Proto také pár kibuců bylo založeno zcela legálně v pásmu Gazy či ve West Bank, neboť půda byla legálně koupena a koupě financována z evropských židovských zdrojů. Nezapomínejte na to, že řada arabských vlastníků palestinské půdy málokdy v mandátním území žila (raději si užívali v Damašku, Bejrutu či Káhiře) a když jim židé nabídli tržní cenu za půdu, která pokuď byla propachtována Arabům nic ( či jen velice málo) nevynášela, tak byli velice ochotni půdu prodat a své "bratry" následkem toho z půdy vyhnat. [smích]

87530

10.01.2006 23:07

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

4 Old Shatterhand

Mám před sebou Nový zákon (Lukáš 23) a při čtení nikde nevidím, že by Ježíš byl odsouzen Pilátem za urážku majestátu. Ježíš odpovídal na všechny otázky Piláta (i když někdy užívaje podobenství) a z toho důvodu byl též shledán nevinným. Jelikož jako Galilejec patřil do soudní pravomoci krále Heroda (Herod Antipas), byl Ježíš k němu poslán.

Byl to právě Herod, kterému Ježíš odmítl odpovídat na otázky a předvádět zázraky. Herod se mu pak začal vysmívat a poslal ho - oděného do nového roucha - zpět k Pilátovi. Ten opět před kněžími, místními vládci a lidem hebrejským prohlásil, že Ježíše neshledává vinným. Jediný trest, který Ježíšovi udělil bylo bičování, což bylo též provedeno a pak měl být propuštěn. Židé nicméně znovu požadovali trest smrti a tak se Pilát rozhodl ke konečnému řešení, dal
jim na vybranou, bud Barabáš nebo Ježíš. Židé se rozhodli pro Barabáše, a tak byl J.C. odsouzen k ukřižování podle principu "Vox populi, vox Dei" a vrah Barabáš dostal milost.

Pokud máte nějaké nové vydání Nového zákona (já mám jen Gideon International a Bibli kralickou), rád se nechám poučit. Ono se, na přání Židů, bude řada věci z Bible vymazávat, zejména o té jejich vině na smrti J.C. (..a krev jeho na hlavy našich dětí...), podobně jako se za komunistů přepisovaly dějiny. [mrknutí jedním okem]

87548

11.01.2006 02:25

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Arkan 24.?.?.?

4 J. Koubek

Hned po přečtení toho originálního textu jsem si myslel, že některá slova nedávají smysl soudě podle českého překladu, que yo sepa, např. victunas - možná la victima, pl. las victimas a asi dvě další slova či obraty. Najděte si ten text ve španělštině ještě jednou, ty dva první řádky jsou OK a zkuste ty dva poslední řádky ještě jednou napsat. Bastante bien, gracias.

Aún no comprendo todo pués la lengua espanola se muy rica. Según mi modo de pensar, no puedo decir que yo hablo espanol elocuente pero yo creo que ya sé bastante para hacerme entender y esto me basta por el presente.
Mientras tanto, vaya con Díos y otras personas religiosas. [mrknutí jedním okem]

87573

11.01.2006 13:00

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

4 Old Shatterhand - 87 595

Přesně tu knihu pohádek pro dospělé mám na mysli. Jen to ale neříkejte moc nahlas, pokud žijete v Kanadě či USA, zejména ne v jistých regionech USA, Ontaria či Manitoby (Bible belts), abyste se nedostal do maléru.

Nicméně musíte uznat, že Bible obsahuje jistá doporučení, která se mi zdají docela přijatelná, např. nezabiješ, nepokradeš, nebudeš píchat sousedovi manželku apod. Pokud si myslíte, že Bible (SZ, NZ) nás omezuje a jenom přikazuje, pak jste asi nečetl jiné "pohádkové knížky" jako např. Korán či Talmud.

Nakonec ty pohádkové knížky (Korán, Talmud, Tora) ani číst nemusíte, stačí když se podíváte na to jak chodí ustrojeni ortodoxní židé, jejich manželky a děti (nejvíce mi to vadí u těch dětí, když z nich rodiče dělají malé opičáky), jak chodí ustrojené muslimské ženy a muži, proč si Sikhové motají kolem hlavy "prostěradla", proč tato náboženství přísně nařizují co jíst co nejíst, co pít co nepít, jak se oblékat, jak souložit, kde souložit, jak často, jak si utírat řiť, atd. atd.

Ve srovnání s tím je křesťanské náboženství dnes relativně velice tolerantní, nemluvím o minulosti, a přikazuje opravdu málo. A to se nezmiňuji o většině Čechů a Češek, kterým může být celé náboženství ukradené a kteří jdou do kostela tak třikrát za život, nechat se pokřtít, oženit či vdát a když jsou po smrti. Možná, že ještě parkrát na Vánoce. [chechtot]

87620

11.01.2006 13:33

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Vemte problem s muzi ,ze stran zen,co vlasten cas z muzu nadelal .

Arkan 24.?.?.?

Tak to vám mohu jen popřát hodně štěstí, budete to pravděpodobně potřebovat. Já jsem vždycky věřil v jedno heslo, které jsem si kdysi přečetl na jednom činžáku na rohu Palackého náměstí a Gorazdovy ulice, "Vytrvalost vede k cíli, překoná i dlouho míli".
[mrknutí jedním okem]

87624

11.01.2006 17:08

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Nehodlám se s vámi přít o slovíčka, vy sám užíváte k popisu Svaté říše římské slova pofidérní, já říkám ani svatá, ani říše, ani římská. To, že měl panovník tohoto územního útvaru titul císaře, ještě neznamená, že byl na úrovni římských císařů v době největší slávy Říše římské. Nakonec B. Mussolini byl i po převratu ke konci II. světové války stále il Duce, ale prakticky "důčoval" už jen hov.u. Některý z těch císařů byl mocnější, některý slabší, některý dokázal říši udržet, jiný zase ztrácel.
To samé platí o vlastnictví půdy, někteří vládci, králové, císaři byli mocnější, lépe vyzbrojení a tudíž mohli vymáhat svá "B-hem daná" privilegia, jiní jako Jan Bezzemek, museli držet hubu, když jim šlechta něco nakázala.

Pokud jde o zalidňování pohraničních oblastí, když někoho "lákáte" k tomu, aby někde kácel stromy a zakládal pole, tak mu dáte - alespoň na několik let - jistá privilegia. Např. svobodu, tj. že není a v budoucnosti nebude nevolníkem, daňové úlevy atd., atd. Kolik lidí takovýmto způsobem získáte záleželo na tom jak prozíravý byl panovník(lépe řečeno jak prozíraví byli jeho rádci, tehdy ovšem oblast ekonomie neexistovala jako samostatná "věda" ale byla součástí filosofie, nicméně i tehdy existovali Allan Greenspan(ové) [mrknutí jedním okem]

Pokud jde o vlastnictví půdy, ten původní koncept se ovšem po Třicetileté válce změnil, nicméně ta půda v pohraničních oblastech stále patřila historicky zemím Království českého (a nikdy nebyla součástí Německa či Rakouska, neboť historické země české, moravské či slezské nikdy právně nepřestaly existovat) což si můžete ověřit pohledem na mapy Rakouska-Uherska, kde hranice Čech, Moravy a Slezska jsou jasně delimitovány. Slovenští Janošíci jsou uváděni jen jako součást Uherska (Dolní a Horní Uhry - [mrknutí jedním okem]

Pokud jde o evropskou jednotu v době středověku ve srovnání s uspořádáním ve 21. stoletím (Evropská unie), nebyl bych si tím tak jist, ale budiž, tehdejší konflikty byly většinou místního rázu.

Pokud jde o Palestinu, dovoluji si vás upozornit, že nákup palestinské půdy začal již koncem 19. století (Theodor Herzl), kdy Palestina byla ještě součástí Otomanské říše. Podnětem k nákupu byly pogromy v Rusku, Polsku a protižidovské nálady převládající skoro v celé Evropě. Uvědomte si, že začátkem 20. století neexistovala žádná myšlenka o založení státu Izrael, ta se vyvinula až během a hlavně koncem II. světové války. Spousta těch kibuců, mošavů vznikla na území Palestiny zcela legálně, na základě kupní smlouvy včetně např. vodních práv, legální registrace atd. Ti první osídlenci byli totiž ve srovnání s Araby v menšině a o nějakém "kradení půdy" nemůže být ani řeči. K tomu došlo až po roce 1948, kdy nový stát Izrael byl napaden svými sousedy a "sousedi" prohráli.

87643

11.01.2006 17:42

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Arkan 24.?.?.?

4 Jiří Koubek

Snažím se tu španělštinu zlepšovat, zejména v době, kdy s manželkou vyrážíme do Latinské Ameriky tak si vždy beru nějaký "refresher" (na rozdíl od bývalého vice-prezidenta Dan Quayle se nedomnívám, že obyvatelé Latinské Ameriky mluví latinsky, taková blbost, to snad není možné?, ale asi jo, u Američanů). Ta znalost místního jazyka, i když jste Gringo, má své výhody, když takovému mexickému parchantovi, který vás neustále otravuje, řeknete "Chinga tu madre", tak vás okamžitě přestane obtěžovat.

No sabes cuánto lo siento, že jsem udělal pár překlepů (se místo es), ale to je cena, kterou platím, když si svůj příspěvek několikrát nepřečtu a neopravím, jen to "odpálím". Už se mi to stalo v polštině a byl jsem za to spravedlivě a po právu kritizován. Nicméně jsem jenom člověk a dělám chyby. [chechtot]

87646

11.01.2006 19:08

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Stat Izrael

Arkan 24.?.?.?

4 paní Aja

Nevím co chtěli, zda souhlasili se založením státu Izrael, či zda čekají na příchod Mesiáše, to není relevantní. V každém případě na území státu Izrael žije několik stovek ultra, ultra ortodoxních Židů, kteří existenci státu Izrael neuznávají.

Jelikož stát Izrael je stát tolerantní, jak by řekl David Letterman, "and this is a true story, that is, most of it is true, more or less", tito lidé jsou tolerováni. Osobně je považuji za parazity, neboť mužská část většinu svého času tráví v ješivách, kde se neučí nic praktického kromě náboženství (žádný rozdíl, mimochodem, mezi islámskou madrasou a ješivou) a Izrael je finančně podporuje (dostávají i značnou finanční podporu od židů z USA).

Pokud mi nevěříte, zajeďte se podívat do Blainville, tj. před bývalým letištěm Mirabel a tam pár desítek, dnes možná už stovek (množí se jako králíci, 8 či 10 dětí je snad průměr na jednu Sáru či Rebeku) těch "vořechů" na vlastní oči uvidíte. Nemůžete je minout v těch jejich kaftanech a pejzech.
[chechtot]

87656

11.01.2006 19:26

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Ale počul som, pánko Deu, kdoby nepočul o Balfourovej deklarácii. Ale byl to jen, dalo by říci, jen takový oficiální nicméně soukromý dopis lordu Rothschildovi, který žádnou oficiální židovskou vládu nepředstavoval, pouze soukromou židovskou organizaci, dnes bychom tomu říkali lobby. Tudíž platnost této deklarace byla, s přihlédnutím na tradiční britskou proradnost, asi tak na úrovni Mnichovské dohody. Čítať aj písať viem. Szervusz. [chechtot]

87658

11.01.2006 19:49

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Arkan 24.?.?.?

Já se s vámi o tom nehádám. Pro zřízení separátního státu pro Židy (nikoliv historického státu Izrael) se uvažovalo o několika zemích, např. Ugandě (ta by dnes vypadala rozhodně jinak), ostrov Madagaskar, to byl německý nápad (dnešní Tananarive by byl asi TelAnanavive) či nějaká oblast v Jižní Americe. Nakonec to vyhrálo z náboženských a historických důvodů původní židovské území, Judea, Galilea, Samaria atd. Za II. světové války Němci též přemýšleli o přestěhování neponěmčitelné části občanů Protektorátu Čechy a Morava do Patagonie (a tam je zima),ale nějak jim to nevyšlo a k jedinému přestěhování, ke kterému došlo, byl návrat sudetských Němců do Říše, jak si to po celou dobu přáli. [chechtot]

87659

12.01.2006 02:00

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Arkan 24.?.?.?

4 Leho

Ta resoluce č. 181 Valného shromáždění OSN z 29. listopadu 1947 byla jen resoluce a jako taková nebyla právně závazná ani pro Židy ani pro Palestince. Ta jenom určovala hranice dvou nově vytvořených států z bývalého britského mandátního území. Židé se rozhodli tuto resoluci přijmout ("lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše") a Arabové, kteří byli zásadně proti vzniku židovského státu tuto resoluci odmítli. (Izrael v pozdějších letech pak, podle toho jak se mu to hodilo, odmítl s pomocí US veta nejrůznější další resoluce VS OSN či Rady bezpečnosti).

Když se ale podíváte na tu mapu schválenou VS OSN z roku 1947 jako voják, musíte si uvědomit, že tyto hranice by nebyly vojensky udržitelné (v některých případech se jednalo prakticky jen o silnici, spojující ta různá přidělená území, kterou mohli Arabové kdykoliv odříznout. Mám takový dojem, že Židé věděli, že je Arabové okamžitě napadnou a doufali, že se jim ty hranice podaří změnit v jejich prospěch.

Když pak 14. května 1948 po odchodu posledních vojáků britské armády Ben Gurion vyhlásil zrod státu Izrael, armády pěti arabských států (všichni sousedé a Irák, částečně financováni Saudskou Arábií) napadly nově vytvořený stát a Arabové byli rozhodnuti nový židovský stát zničit. To se jim ovšem i přes veškerou početní převahu a výzbroj nepodařilo a po vojenských neúspěších byli Arabové nuceni uzavřít příměří, resp. několik příměří, až nakonec v roce 1949 tam jakž takž zavládl mír. Výsledkem této první války bylo přes 700 000 palestinských uprchlíků a 800 000 židovských uprchlíků, kteří museli z arabských zemí odejít, ale byl tam i bonus pro Izrael, došlo k územnímu nárůstu a hranice se radikálně změnily a staly se vojensky lépe obranitelnými.

Na rozdíl od arabských sousedů, stát Izrael ty nově vytvořené uprchlíky dokázal, i když za velkých potíží, v Izraeli usadit. V roce 1950 byl schválen zákon o tom, že každý Žid měl právo se přistěhovat do Izraele. Když vidím ty fotografie z let 1948 do 1957-59, muselo to být dost tvrdé, ubytování ve stanech, potraviny, šatstvo, obuv, prostě všechno na lístky jako u nás za komunistů, ale přežili to s finanční pomocí amerických a evropských Židů, pak se ale objevil (koncem let padesátých) nový zdroj financí, prosperující Německo, nová dojná kráva, ale to je jiná kapitola.

[mrknutí jedním okem]

87686

12.01.2006 04:20

Ariel Šaron

RE: Palestinska kultura je kulturou smrti a pozitivnich hodnot

Arkan 24.?.?.?

4 R. Bartošek

Když umíral rafík raís PA (soudruh prezident) Yassir Arafat, tak se pravděpodobně moc Židů u Zdi nářků za něho nemodlilo, možná pár, vždycky se najdou lidé, kteří se modlí či pláčí za umírajícího či zemřelého a může to být nejenom člověk ale i zvíře. Pokud si pamatuji, takové - hlavně ženy - profesionální plačky se vyskytovaly i v Česku, které za určitou peněžitou odměnu, plakaly a hlasitě naříkaly (podle tarifu) za nebožtíka jeden den nebo i více. Za více peněz více muziky, resp. více pláče a nářku. [mrknutí jedním okem]

Nicméně - a můžete si to najít v archivu Jerusalem Post - rozhodně nedocházelo ke spontánním projevům radosti, pečení sladkostí a rozdávání bonbónů, jako k tomu dochází v dnešní Palestině (Gaza a West Bank). Židé, podobně jako jiné civilizované národy, mají či zachovávají při takovýchto příležitostech - na rozdíl od dnešních arabských barbarů - určitou úroveň, určité dekorum.

Vláda státu Izrael naopak vycházela vstříc všem požadavkům představitelů Palestinské administrativy, nabídla helikoptéry, letadlo pro převoz, otevřela letiště, umožnila volný přístup novinářům, otevřela hranice, atd. atd. a to nejenom při jeho umírání ve Francii, ale zvláště pak při jeho pohřbu v Palestině.

Tak se totiž chovají normální lidé, i když mají či v minulosti měli se svými protivníky problémy, ale palestinská sběř naplněná bezednou a nesmyslnou nenávistí ke všemu izraelskému se chová tak jak se chovají dnešní Palestinci, jako sběř.
[oči v sloup]


87697

12.01.2006 04:59

Ariel Šaron

RE: Palestinska kultura je kulturou smrti a pozitivnich hodnot

Arkan 24.?.?.?

4 R. Bartošek

Po této vaší reakci jsem dospěl k názoru, že my dva si už nemáme v budoucnosti co říci. Have a nice day and , most importantly, do not react to my contributions, consider it as "Cease and desist order". [oči v sloup]

87704

13.01.2006 00:25

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Arkan 24.?.?.?

To jsou docela pěkné fotografie, nemáte jich více?
Ty jen dokazují, že irácká armáda ve spolupráci s Američany, či možná je to obráceně (fotografie jsou už alespoň rok staré), začíná odvádět efektivní práci. Je už načase, aby tam za ty peníze amerických poplatníků udělali pořádek.

Ještě lepší fotografie však dělali iráčtí vojenští fotografové (irácko-iránský konflikt) v roce 1981 po útocích iránských oddílů Pašdaran (lehká pěchota, většinou bez výcviku) a jednotky zvané Basij (negramotní dobrovolníci, náboženští fanatici, bez výcviku a často i bez zbraní) na zakopané irácké oddíly při nepřetržitých útocích, tzv. "lidských vlnách". Na rozdíl od nich byla irácká armáda vycvičena i vyzbrojena a skoro každý vojak vedel písať aj čítať. [mrknutí jedním okem]

Těch iránských mrtvých "vojáků" bylo tolik, ne desítky, ne stovky ale tisíce, že irácká armáda k jejich uklizení používala speciální buldozerové jednotky, které pracovaly vždy v řadě, k jejich odstranění.

87839

13.01.2006 05:03

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Masovy vrah

Arkan 24.?.?.?

4 Leho

Tomu se, pane Leho, říká užití logického klamu, což je tvrzení porušující zásady logického důkazu. Těch tzv. logických klamů je celá řada a protože u málokterého je to na první pohled zřetelné, bývají velice oblíbenou součástí argumentace propagandy a manipulátorů. Ve školách propagandistů se tyto zásady vždy vyučovaly, ať již to bylo za Němců, komunistů či amerických psychologických odborníků.

Ta zmínka o plynových komorách užívaných v některý státech v USA pro popravy odsouzených zločinců, je takovým klasickým příkladem klamu, tj. odvedení pozornosti od meritu věci k podružnostem. V angličtině se tomu, myslím, říká red herring, něco jako falešná stopa.

Možná, že si pamatujete na tu známou anekdotu: USA - Kolik je v SSSR průměrný plat kvalifikovaného dělníka? Argument SSSR - A vy, Američané, zase bijete černochy! To je panečku argumentace. [chechtot]

Často se tady na Zvědavci též setkávám s tzv. "sloučenou otázkou", kdy jedna otázka obsahuje ve skutečnosti otázky dvě, a ať odpovíte kladně či záporně, pořád nevypadáte dobře. Např. "Už jste přestal bít svoji ženu?" nebo "Už jste přestal brát drogy?" Zkuste na to, řekněme před soudem, odpovědět. [mrknutí jedním okem]

Tady je těch lidí, propagandistů typu komunistického instruktora armádních politruků majora Kondráče (z Tankového praporu), absolventů "propagandistických škol", celá řada. [chechtot]

87858

13.01.2006 06:09

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Mýlíte se p. Leho...

Arkan 24.?.?.?

Nedávno jsem se díval na TV, kde byl interview s tím zvláštním vyslancem (special envoy) Paul Bremerem, takový americký konzul, americký novodobý Pilát Pontský. Moc mu tu úlohu tedy nezávidím.

Mluvilo se tam i o úloze Američanů při posledních volbách. A jeho vysvětlení se zdálo naprosto logické a přijatelné. Čemu chtěli Američané zabránit byla malá účast ve volbách na straně Sunnitů. K tomu jak známo při prvních volbách došlo, neboť na pokyn islámských sunnitských náboženských představitelů byly volby bojkotovány.

Těch voleb, aby měly nějakou platnost, aby jejich výsledky byly uznány většinou iráckého obyvatelstva, se museli zúčastnit zástupci všech hlavních skupin, Šííté, Kurdové a Sunnité. U těch dvou prvních skupin, Šííté a Kurdové, to nebyl žádný problém, tam ta účast při volbách byla velká (rozhodně daleko větší než třeba v ČR) [chechtot], problém byl přesvědčit sunnitské Iráčany, aby se v dostatečném množství voleb zúčastnili.

Naštěstí se sunnitská část voličů tentokráte rozhodla volby nebojkotovat, irácká a americká armáda zaručila přijatelnou bezpečnost (zákaz všech vozidel, všude hlídky, střežené volební místnosti atd.) a volby proběhly bez větších problémů. Sunnité už nikdy nebudou mít hlavní slovo v Iráku, tj. pokud Irák bude svobodný a alespoň arabsky demokratický, nicméně své
zastoupení jak v parlamentu, tak hlavně ve vládě mít budou. A co je velmi důležité, nemohou říci, že výsledky voleb nejsou pro ně reprezentativní nebo závazné, voleb se zúčastnili, své kandidáty (a že jich bylo hodně) měli.

Pokud jde o tu obnovu infrastruktury, ono je velice těžké infrastrukturu obnovovat, když na to, aby montéři opravili elektrické, vodovodní, plynové potrubí, telefonní spojení atd. potřebují k ochraně obrněná vozidla či tanky. To se blbě opravuje i porouchaný hajzl. Navíc, a to se stává dost často, jen co odejdou, jim to nějaký sebevražedný terorista, třeba ze Sýrie, Saudské Arábie, Alžírska apod. zase vyhodí do vzduchu.

87862

13.01.2006 13:53

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti a trochu víc informovanosti

Arkan 24.?.?.?

Birobidžan - toto území mimochodem existuje dodnes, byl takový nedovařený patvor, stejně tak myšlenka založení Židovské republiky na Krymu. Ani ke Krymu ani k Dálnému Východu nikdy židé neměli ani historické ani náboženské vztahy. Židé vždycky "snili" o návratu do Judei, Samarii, Galilei, o Sionu, o návratu do Jeruzaléma, o vybudování nového chrámu (jen si vzpomeňte na klasické, "Příští rok v Jeruzalémě". což se jim konečně v roce 1967 podařilo a už je odtud nedostanete [chechtot] - a tato touha je nikdy neopustila; také nevím proč by se jí měli vzdávat, vždyť tam historicky patřili a nezačínejte zase s Chazary. [oči v sloup]

Jenže je rozdíl mezi snem a možností takový sen uskutečnit. S tím skupováním půdy a zvyšováním počtu židovského obyvatelsta v Palestině začali již v 19. století, tj. v době začínajícího úpadku Otomanské říše, kdy se to pomalu ale jistě stávalo proveditelné. Ty časté pogromy v Polsku a Rusku tyto snahy jen uspíšily. Ta Uganda či Madagaskar, a jiné lokality, o těch se jen tak uvažovalo jako o alternativách, k jejichž provedení nikdy nedošlo.

Pokud jde konečné o řešení"české otázky" po vítězné válce, k tomu by 100% došlo, jen se podívejte na mapu Evropy z té doby. Země České i po odtržení Sudet, ale hlavně Češi, tam byly i byli jako trn v těle německé říše. A trn se zpravidla odstraňuje anebo si sám necháváte v prstu třeba třísku, aby vám tam hnisala.

To že k tomu nedošlo v Protektorátu Čechy a Morava již během války, je docela jednoduché. Proč by to také Němci dělali, když jedná část republiky, víme která, s Němci aktivně spolupracovala, a v té druhé čeští dělníci poctivě pracovali v továrnách, které navíc až do roku 1944-45 nikdo nebombardoval (na tři směny za extra lístky na cigarety, lihoviny, tuk a pod.) a čeští rolníci se poctivě dřeli na polích. Závody Vladimíra Iljiče Goeringa, ČKD, brněnská Zbrojovka atd. dodávaly (a čeští inženýři navrhovali nové či zlepšovali ty existující) kvalitní zbraně, uniformy, boty, konzervy vše co vítězný Wehrmacht potřeboval. Odbojová činnost byla ve srovnání s takovou Jugoslávií, Ruskem naprosto zanedbatelná. Stačilo vystřílet pár tisíc příslušníků inteligence, profesionálních vojáků, komunistů, socanů, do koncentráků odlifrovat Židy, Cikány atd. - a Němci měli v Čechách relativní klid až do konce dubna 1945.

Ke konečnému uspořádání mapy Evropy, k tomu by došlo až po vítězném ukončení války. A k tomu také došlo, jenomže těmi vítězi nebyli, bohudík, Němci a tak namísto odsunu Čechů došlo k odsunu Němců. [pláč] Měli holt pech. [chechtot] Tolik pokud jde o sionistické bludy. [oči v sloup]

87904

13.01.2006 14:06

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Mýlíte se p. Leho...

Arkan 24.?.?.?

Ten demokratický volební princip - jeden volič, jeden hlas - tam už existoval po celou dobu diktarury Saddáma Hussejna. Pochopitelně jen s malým rozdílem, Saddám si tuto zásadu trochu přizpůsobil.

"One person, one vote and that ONE person was Saddam Hussein" [chechtot] a bylo po volbách.

87906

13.01.2006 15:26

Bottom trawling

RE: Přestaňte plakat, paní Ajo,

Arkan 24.?.?.?

vždyt už po léta toho lososa, pstruha, sumce (catfish),škeble, korýše, které nakupujete u Waldmana či v Metro Plus dávno přestali lovit jen v oceánech a začali je pěstovat ve velkém na aquafarmách. V minulém roce jsme takových aquafarem se ženou viděli na stovky na dovolené v atlantické Kanadě. Ty staré, ojeté pneumatiky uvázané na provazech (v PEI) na "chov" škeblí, ti různí korýši (garnáti, langusty, mořští raci) z Thajska, Tajvanu a Číny, hlemýždi a žáby z Indonézie, to vše je dnes pěstováno stejně jako brambory či obilí na aquafarmách už po řadu let a těch farem bude každým rokem s přibývající poptávkou více a více.

Čeho bych se bál je to, že podobně jako u "průmyslově" chovaných kuřat, vepřů, hovězího dobytka budou těm rybám a korýšům dávat do žrádla hormony, antibiotika, protože když něco co normálně žije ve volné přírodě dáte do "klece", tak to nebezpečí nákazy, onemocnění a úhonu pochopitelně přibývá.

Nějaký návrat k předpotopním metodám chovu či lovu, to sice zní ekologicky a politicky korektně, ale buďme realisti. Vždyť i takový Karel IV věděl proč zakládal ty rybníky, nikoliv jen pro krásu, ale aby poddaní měli co žrát. Předtím to samé dělali, mezi tím neustálým zabíjením, Řekové, Římané, Egypťané, Babylonci a hlavně pilní a vynalézaví Číňané, protože těch hladomorů a přírodních katastrof bylo v minulosti
víc než dost. A než bude ta poslední ryba vylovena z oceánů, tak už nás hlava bolet nebude. [chechtot]

87917

13.01.2006 16:03

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: To máte pravdu...

Arkan 24.?.?.?

4 Alex Juchelka
Zástupné volení (electoral college) to by byl pro Irák úplný nesmysl, pro mnoho lidí zcela nepochopitelný a jak je tomu zvykem v arabských zemích, ale i jiných, víme kterých, systém "podplatitelný" ať již ve formě peněžní či násilím. Jsem rád, že to nakonec i irácký "guvernér" Paul Bremer pochopil a Bushovi dokázal vysvětlit.

Mezi ty mnohé lidi, kteří si myslí, že se celá ta situace v Iráku dala řešit i za pomoci Saddáma Hussejna, patřím i já - a mám takový dojem, že kdyby to prezident Bush mohl o 2 roky vrátit zpět a udělat znova, tak by se do tohoto dobrodružství nepustil. Sametová revoluce v ČR, to měl být pro Američany ten pravý vzor přeměny Iráku, svržení existujícího diktátorského režimu, odchod Saddáma a jeho nejvěrnějších (nakradli si už dost) do exilu, nastolení quasi demokracie, bez krveprolití podle vzoru "Nejsme jako oni",
pár tisíc kabátů ze strany Baath by se "překabátilo" jako se tomu stalo v ČR v případě členů KSČ, ale výsledkem by byl nový, méně zapáchající, systém. Kradlo by se i nadále, ale už by to bylo snesitelnější.

Pokud jde o Sověty a vaše tvrzení, že se u nás chovali slušně, vždyť také vzhledem k české povaze se i jinak chovat nemuseli, tu špinavou práci za ně dělali čeští a slovenští estébáci a strana a vláda. Nakonec i Němci se chovali v Protektorátu relativně "slušně". Ve srovnání s tím jak se chovali v roce 1956 Rusové v Maďarsku či Němci v Polsku, Ukrajině či Rusku, byla okupace Československa úplná "lahoda". Naštěstí jsem z té lahody brzy vypadnul.
[chechtot]

87925

13.01.2006 17:55

Bottom trawling

RE: Přestaňte plakat, paní Ajo,

Arkan 24.?.?.?

Pane Gejdoš, to není optimismus, to s tím nemá nic společného, já se jen na to dívám z hlediska praktického člověka, realisty, nikoliv snílka. Snažím se změnit to co změnit mohu, tj. co je v mých silách a na co mi dal B-h dostatek rozumu, snažím se pochopit to, co změnit nemohu, a jen prosím B-ha, aby mi dal moudrost rozeznat ten rozdíl, abych zbytečně v mém věku neplýtval energií. Něco na způsob "If at first you do not succeed, try, try again. Then QUIT. No use being a damn'd fool (about it)". Myslím, že to řekl jistý W. C. Fields.

Osobně jsem viděl za pobytu z Indii, jak indická vláda začala zavádět nové odrůdy rýže a obilí, aby nakrmila to neustále se zvyšující obyvatelstvo Indie, říkali tomu "zelená revoluce", a uživali US odrůd, já vím, že za to budu anti-ami přispěvateli kritizován.

Pochopitelně ta krize tady je, ale pokud jde o bolení mé hlavy, nemějte péči, dám si, jak pořád v US televizi říkají "Ask your doctor", "Talk to your doctor", "Consult your doctor" (v Kanadě taková reklama není doposud dovolena, proto také léky v Kanadě jsou o 30 až 50 procent levnější a američtí důchodci žijící poblíž kanadských hranic si jednou za měsíc či třikrát za rok, vyjíždějí do Kanady na nákup předepsaných léků), jeden Tylenol či Advil anebo originální Bayer aspirin a je mi fajn. A jak by dodal pan Trodas, takový pěkný joint z dobrého modelu marihuany s trochou hašiše (buď sativa nebo indica) by nebyl též k zahození. A v případě, že to bude opravdu neudržitelné, tak si zajdu k mému rodinnému lékaři pro Oxycontin či Oxycocet a budu se cítit zase, alespoň na pár hodin, fajn. [chechtot]

87934

13.01.2006 22:40

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Arkan 24.?.?.?

Pane Včeličko,
za bolševiků jsem také neviděl bezdomovce, občas nějaká bába z východního Slovenska sice prodávala u automatu Koruna oštiepky a párenicu, ale policajti jí tolerovali. Když jsem se jí jednou zeptal jak to že ji ještě nesebrali (byl jsem zvědavý ještě před Zvědavcem), tak mi babka sdělila, že jim dá ráno od každého sýru kus a pak ji nechají na pokoji.

Jeden z důvodů proč jste bezdomovce neviděl a proč tam byl ten váš tzv. pořádek byla pracovní povinnost. Pokud jste byl schopen práce, pak jste musel pracovat a mít o tom v občance razítko, jinak jste byl prohlášen za příživníka a byl jste poslán na převýchovu buď do vězení či do TNP (tábora nucených prací). Pokud jste byl blázen, nemocný, těžce invalidní buď na "poloviční úvazek" nebo full time, pak jste byl v blázinci, nemocnici, nebo v něčem mezi tím anebo jste pobíral invalidní penzi.

Pracovní povinnost jako taková v demokratické společnosti neexistuje, proto existují bezdomovci (houmlesáci jak se jim v ČR říká), ale i též řada charitativních společností (Armáda spásy, Červený kříž, you name it we have it), které za komunistů též neexistovaly.

Ve vyspělejší kapitalistické společnosti, např. tady v Kanadě vás, bohužel, nenechají zemřít hlady či zmrznout a kolikrát si říkám, že by měli. Já už jsem párkrát, ač to bude pro některé lidi neuvěřitelné (jsem zlý člověk ale s dobrým srdcem :lol[smích] dobrovolně rozvážel autem ty různé vánoční balíčky potravin chudým rodinám a, nebudete tomu věřit, i chanuka (a.k.a harmonika) potravinové balíčky chudým židovským rodinám a hlavně důchodcům (pochopitelně striktně kosher). Jsou i chudí židé, kam ten svět, před Bushem, za Bushe, po Bushi, spěje?
[mrknutí jedním okem]

87991

13.01.2006 23:15

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Na názoru idiotů nezáleží

Arkan 24.?.?.?

Průzkumy mezi americkými turisty se dělají, protože někdo za tyto průzkumy je ochoten platit. Když nabídnete takové "průzkumy" dělající organizaci peníze, tak je budou dělat i v Demokratické republice Kongo nebo v Ugandě mezi orangutány.

88010

14.01.2006 00:25

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Arkan 24.?.?.?

Nevím, odkud berete ty informace o rozhodnutí VS OSN (1947) - "vzít bez ohledu na názor Arabů - území svrchovaného státu a darovat je někomu jinému". To tam v roce 1947 - ve VS OSN - ti zástupci arabských - většinou nově vytvořených států - asi chrápali?

Z toho, že na Zvědavci příspíváte vyplývá, že máte evidentně přístup k Internetu a tudíž, pokud nejste líná, si můžete veškeré informace, které tu předkládáte, na Internetu ověřit (Wikipedia, Google, Yahooo), jinak si toto vaše prohlášení neumím vysvětlit jinak než že momentálně trpíte PMS.

Pamatuji si, že jsme se v kurzu St. John's Ambulance (mám 2) učili, že při triáži (při dopravní nehodě, požáru, evakuaci či nějakém jiném průseru) se máme žen a dívek, tj. těch, které mají ještě funkční vaječníky, diskrétně zeptat, zda nemají na návštěvě "tetu Růžu z Červeného Kostelce" a těm pak věnovat zvláštní péči, tj. prioritu.


Palestina, jen pro vaši informaci, si zažila své a od dob Nebuchadnezzara (o něm je ta strašně dlouhá opera při které jsem jednou ve Smetanově divadle málem usnul), tj. od první židovské Diaspory, prvního vyhnání židů, těch období nezávislosti nebo polozávislosti zažila velice málo.

Střídali se tam Peršané, Řekové, Římané, Byzanťané, křižáci, Turci a nakonec Britové. Po celou tu dobu, bohužel, nikdy Palestina (někdy menší, někdy větší) nebyla svrchovaným územím, vždycky jen provincií, někdy spojená (Herod the Great), někdy rozdělená (Herod Antipas) a jak to tak vypadá, jistá část Palestiny zvaná Gaza a West Bank (Předjordánsko) ještě dlouho nezávislá, na rozdíl od státu Izrael, nebude. [mrknutí jedním okem]

88026

14.01.2006 00:56

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Arkan 24.?.?.?

4 Zap

Pokud jsem se vás osobně nějakým způsobem dotknul, omlouvám se. Osobně jsem si tady na začátku emigrace, než jsem dostudoval a získal slušné zaměstnání "vytrpěl" své, (a to jsem měl v Praze svůj družstevní byt, garáž, auto a Tuzexový účet, čili jsem i za komunistů zrovna neživořil), ale přežil jsem to, stejně tak jako jsem přežil ten rok života a práce ve Francii. Já jsem vlastně nikdy moc netrpěl, protože jsem si to také moc nepřipouštěl, byl jsem mladý, zdravý, někdy i pohledný [mrknutí jedním okem] hlavně šarmantní na to buchty šly.

Kdyby to šlo, jako to jde na počítači jen párkrát ťuknout na "delete, delete, delete" řadu věcí bych také ze svého života vymazal, ale už to nejde. Kdybych si vzal takovou Irenu Reinhardtovou za manželkou, tak jsem mohl zdědit tři luxusní činžáky na, myslím dnes, Rašínově nábřeží a měl bych se jako prase v žitě. Nicméně jak říkají Židé, "Hashem Natan, Hashem Lakach, jehi shem Adonai mevorach", čili "Co B-h činí, B-h dobře činí, i pochválena budiž vůle boží", or words to that effect, už si to moc nepamatuji.

Nicméně děkuji za obohacení mé sbírky názvosloví, teď už mám čtyři, cabaretier, sprosťák, hulvát a trouba. [chechtot]

88031

14.01.2006 01:23

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti a trochu víc informovanosti

Arkan 24.?.?.?

Vypusteno, urazka.

88034

14.01.2006 02:45

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Arkan 24.?.?.?

4 Zap

Byl a nebyl. Původně jsem na ten, jak tomu říkáte "umělecký pseudonym" přišel při studiu Koránu. Chcete-li vědět něco o svém "nepříteli", pak musíte znát jeho filosofii nebo alespoň ty jeho základní knihy, o které se to náboženství či ta filosofie opírá. Ze stejného důvodu jsem za komoušů studoval marxismus-leninismus. A v arabštině termín Arkán ad-din - znamená 5 pilířů islámské víry (Los cinco pilares de la fe musulmana) (víra - shahada, modlitba - salah, půst - sawm, almužna - zakán, pouť (neboli hádždž do Mekky) - hajj).

Pak jsem měl jeden čas potíže s tím původním "uměleckým pseudonymem" Peshmerga, tak jsem se po změně ISP (lepší a rychlejší) přihlásil jako Arkán. Pochopitelně, že jsem nakonec i viděl ten film o Jugoslávii, ale to už bylo pozdě na nějakou změnu. [mrknutí jedním okem] Příspěvky, a to je nakonec vidět, píši podle nálady někdy jako Peshmerga, někdy jako Arkán.

88047

15.01.2006 14:21

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Arkan 24.?.?.?

Vždyť je to úplně irelevantní, kdy byl ten tábor vybudován, zda za 1. republiky či za druhé republiky a pak vylepšen za Protektorátu. Ten tábor byl vybudován za účelem koncentrace lidí práce se štítících.

A za republiky existovala jen jedna etnická skupina, Cikáni - Synthové, Rómové přišli do zemí českých až po válce, která plně kvalifikovala pro takovéto umístění. A pokud vím tato etnická skupina se do dnešního dne podstatně nezměnila a zůstala stále "práce se štítící" a jedině násilí, ať již nacistického nebo komunistického stylu, ji dokáže přinutit pracovat.

Na území České republiky byla a stále existuje řada zařízení, která za nacismu a komunismu sloužila jako koncentrační tábory (TNP), věznice, mučírny (i ten známý Domeček furt ještě stojí), popraviště apod. Když se stavěl Pečkův palác, ten nebyl původně stavěn jako sídlo Gestapa, když císař Josef II. v roce 1780 začal budovat Terezín a pojmenoval ho po své mamince, tak také neměl na mysli koncentrační tábor, kde hladem, nemocí, popravami zahynuly stovky, možná tisíce nevinných a někdy i vinných lidí.

Ten, kdo sloužil na vojně či chodil do školy (a tudíž vie písať aj čítať) si jistě musí uvědomit, že jakákoliv větší koncentrace lidí (ať již dospělých či dětí) sebou přináší určitá rizika, jedním z nich např.-infekce. Osobně si pamatuji na školní karantény, dodnes nezapomenu jméno svého spolužáka Bohumila Ptáčka, od kterého jsem chytil žloutenku, neboť jsem s ním seděl po celou inkubační dobu ve stejné lavici.

A chtěl bych jen podotknout, že ve srovnání s Německem či Polskem, antisemitismus a rasismus v předválečném Československu měly vždy jen minimální zázemí. Takoví Stříbrňáci či R. Gajda nikdy nedosáhli politické důležitosti strany Andreje Hlinky.

Nevím, proč se Češi mají pořád za něco omlouvat, za něco za co nenesou odpovědnost. Proč tedy už nezačneme od těch Keltů, Markomanů, Bojů, či jak se ty všechny vyhnané kmeny jmenovaly, pak to vezměme přes spanilé jízdy husitů, které nebyly nic jiného než plundrování a v případě odporu zabíjení obyvatelstva ať už v Německu či v Uhrách (Slovensku) přes násilný odsun Němců po II. světové válce, zvěrstva komunistů, apod.

Omlouvají se snad Francouzi, Britové (a jiné koloniální mocnosti) za svoji minulost? A to nemluvím třeba o Polácích nebo o Rusech, ti se také nehodlají, třeba Němcům, omluvit (jak za územní ztráty, vraždění, násilný odsun apod.). Ti na to, s odpuštěním, serou - a Němci ani nepípnou. Ti se chovají podle zásady, "čo bolo bolo, terazky sme tuná my". Ovšem "my nejsme jako oni", my to řešíme cinkáním klíčů, překabátěním a nekonečným prošením o odpuštění.

Pokud se to někomu v EU nelíbí, tak ať to přemístění celého vepřína zaplatí, dáme jim na ty náklady fakturu plus nějakou tu marži.

88331

15.01.2006 17:17

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Mýlíte se p. Leho...

Arkan 24.?.?.?

Zatímco Leho je na černé listině, takový inteligent píšící pod nickem Prdelka je panem editorem Stworou zřejmě tolerován. I když z jeho nic neříkajícího příspěvku, kromě urážek, lítají "hovna" jako houpačky na Matějské pouti. [oči v sloup]

88362

15.01.2006 17:57

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Arkan 24.?.?.?

Na tom, že se jen velice málo IndoČechů dostalo do Kanady, USA, Austrálie, či Velké Británie nevidím nic tak legračního. Nedostanou vizum, protože o takový druh emigrantů či návštěvníků nemůže mít žádný stát zájem, i když na rozdíl od arijských Čechů ta diskriminace vůči nim, a podle mne naprosto oprávněná, skutečně existuje.

Je to všechno jenom snůška ohromného pokrytectví, kdy na jedně straně jsou Češi či Slováci (ti jsou ještě horší, ti jim, jen si to představte, dokonce snížili i sociální dávky, rasisti rasističtí [mrknutí jedním okem] ) kritizováni za rasismus a na straně druhé si pak britská strana potichu zřídí úřadovnu na Ruzyňském letišti, odkud pak rozhodují, kdo se do letadla do Velké Británie dostane a kdo ne. A hádejte, kdo se tam nedostal? Ti přičmoudlí.

To samé dělají Němci, pochopitelně diskrétně, nejsme přece už nacisti, při prohlídce dálkových autobusů směřujících do Německa či Anglie. A jak na to reagují Češi, jen se omlouvají ańebo jim stavějí pomníky. [oči v sloup]

88368

15.01.2006 18:36

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Arkan 24.?.?.?

4 Petr Gejdoš

Tak to jste tedy velký humanista, jak říkají Francouzi "Chapeau bas!" (tak to tedy,"klobouk dolů!"). A to já jsem si myslel, že jsem zlý člověk, když jsem uvažoval tak o maximum 1.5 až 2 miliardy lidí.

Ale možná, že na ty vaše propočty v budoucnosti dojde, někdy k tomu nukleárnímu průseru dojít musí. Jen doufám, že máte na mysli, že mezi těmi 150-200 milióny budou jen tzv. "quality people", (kvalitní lidé arijské původu a ne nějací negři či jiná barevná chátra), kteří by zajistili zbývajícímu lidstvu "quality time".

Pokud máte nějaké detailnější informace, napište, rád se poučím, alespoň se mi bude z tohoto "hnusného" světa, jak tady spousta lidí pořád popisuje, lehčeji odcházet.

88377

15.01.2006 18:50

Bottom trawling

RE: Vojín Kotaz

Arkan 24.?.?.?

dovolte dotaz. A co takhle, nosíte boty z kůže nebo jenom z plastiku, a kolem kalhot si dáváte kožený opasek nebo špagát z prádelní šňůry a co vaše žena, ta blbe podobným způsobem? (kabelka z bavlny či jenom organicky vypěstovaného konopí, a co děti - žádný Kleinfelter syndrom, Munchausen syndrom, či jiné choroby např. Gaucher, Bechter nebo Fabry? Já jenom, abyste se nějakým způsobem moc neprovinil vůči veganství.

Vegan, to je jako Svědkové Jehovovi, něco s tou hlavičkou není tak úplně v pořádku, jak tady říkají "two bricks short of full load". Jinak přeji hodně štěstí v novém roce, podle Číňanů, v roce "psa" (a ten zrovna vegan není). [chechtot]

88382

15.01.2006 20:01

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Arkan 24.?.?.?

4 Max von Sprcha

Škoda, že jste ty dva články neuveřejnil na Zvědavci hned na začátku celé diskuze. Mohl jste tak předejít všem těm dohadům typu proč a nač.

Ono je vždycky nejlepší se na to zeptat někoho, kdo to místo navštívil, na historii toho místa se zeptal, i když ani to nezaručuje naprostou pravdu. To by člověk musel mluvit s nějakým Dežo Červeňákem, který si Lety skutečně prožil, ale ani tomu bych, jako cikánovi, 100% nevěřil, protože by určitě "cigánil".

Podobným způsobem, pokud se něco chcete dozvědět jak to skutečně vypadalo ve Vietnamu, nejlepší je se zeptat vietnamských veteránů - "been there, done that". Proto mám větší důvěru k tomu, co tady píše Feldwebel Leho a.k.a Jan Kulíšek, který "steht standhaft und treu zum Fuehrer George W. Bush", jak by napsal Voelkischer Beobachter, ten v Iráku alespoň byl, na rozdíl od jeho nespočetných nenávistných kritiků, i když možná jen opravoval porouchané helikoptéry a tudíž nikoho nevraždil. [chechtot]

88396

15.01.2006 20:58

Bottom trawling

RE:Nejím maso 32 let.

Arkan 24.?.?.?

s tímto vaším tvrzením nemám žádný problém. Nejíte maso, nejíte maso, vaše dobrovolné rozhodnutí. Podobným způsobem už pár let omezuji spotřebu hovězího či vepřového masa i já a moje žena, a dáváme přednost libovému kuřecímu a rybám, ať ve formě vařené, pečené a jen málokdy i smažené (snad kapr na Vánoce, tradice), či ve formě sushi či sashimi (ryby), atd. Jak člověk stárne, tak nejenom blbne, ale mění se i jeho metabolismus. [chechtot]

Kdyby každá rodina v Kanadě či v USA jedla tolik hamburgerů a pila tolik Coca-Coly jako ta naše, tak by ty Mekáče a ty továrny mohli dnes zavřít a ještě by měli zásoby na deset let. To jen pro ty kritiky Ameriky, kteří neustále píší o tom, že se se tady nic jiného nežere než "hambáče" zapíjené Coca-Colou. Naprostá blbost, alespoň v mém případě a co žerou "true born" Američané je mi úplně jedno, jejich problém, proto také vypadají jako Ariel Šaron.

Navíc jsme přešli i k jiným druhům tuků, sádlo jsem, kromě návštěv ČR, už tady nepoužil pěknou řadu let, používáme olivový olej, grape seed oil, sesame oil a margariny typu Becel atd. Máslo, které za mých chlapeckých let, bylo jen na lístky, používáme také jen zřídka. Jíme hodně zeleniny, která se dá připravit mnoha způsoby, suma sumárum, změnili jsme podstatně svůj jídelníček.

Nicméně, i přes všechny tyto změny, "neblbnu" a nesnažím se každého přesvědčit o tom co má pro své zdraví jíst či co má pít. Já si dám rád po večeři jedno pivo (ale houby, nekecej, Arkáne, dáš si i dvě a v sobotu i tři) nebo červené víno, někdo může či dokonce "musí" pít jen dvakrát přefiltrovanou vodu a nakonec i přes všechny ty "dobroty" jednoho dne stejně zemře (zemře ovšem celkově zdravější [mrknutí jedním okem] )

Live and let live. Žij a nech "vostatní" žít svým způsobem.

88407

15.01.2006 21:31

Bottom trawling

RE: Vegan

Arkan 24.?.?.?

Já jsem žil a pracoval pár let v Indii, takže si dovoluji tvrdit, ale nemusíte tomu věřit, že to je země, kde žijí stamilióny vegetariánů z nejrůznějších důvodů -(náboženství - hinduismus, islám, vyznavači ohně atd. anebo jen prostě z jednoduchého důvodu, jsou CHUDÍ), jsou to lacto-ovo, lacto-veg, ovo-veg, semi-veg, pesco-veg i vegani, a někteří dokonce nemají ani co do huby, takže umírají hlady, takového stupně vegetariánství jste ještě asi nedosáhl, když můžete používat Internetu(zkuste to někdy), takže o vegetariánství resp. veganství toho trochu vím., ne sice tolik jako vy, natolik jsem ještě nezblbnul, ale "pracuji" na tom. Tam byste se cítil úplně jako doma. [chechtot]

Kožené boty také nenosí, protože na ně nemají, chodí bosky nebo v sandálech udělaných z ojetých pneumatik, pásek též nepotřebují, nemají kalhoty, mají kolem beder jen kus hadru nebo nosí dhóbí. Jsem přesvědčen, že by se vám tam moc líbilo a tak si vaši příští dovolenou naplánujte do Indie, Pakistánu či Bangladéše, nejlepší bude asi Indie, tam je i bezpečněji. [velký smích]

88415

16.01.2006 14:17

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Arkan 24.?.?.?

To jsem rád, že jste mi to vysvětlil, až do tohoto okamžiku jsem si myslel, že je to spušťadlo, které zabíjí. Ona ta kulka prostě zabíjí sama od sebe, něco na způsob tvrzení "okno se rozbilo". Kdo ho rozbil, to se neví, ono se jaksi rozbilo samo sebou.

Nevím co má úloha Feldwébla Leho co společného s úlohou prezidenta Spojených států, který je, podle ústavy, představitelem executive branch. Leho o nějakém bombardování nerozhoduje a nikdy rozhodovat nebude jelikož není ani součástí administrativy, legislativy či US soudnictví. Leho opravuje helikoptéry a maximálně rozhoduje o tom, jaké náhradní součástky potřebuje; nicméně není slepý (to by to nemohl dělat) a vidí co se kolem děje, protože momentálně tam je či v minulosti byl.

Pokud jde o ten poslední odstavec, až budu od nich potřebovat lékařskou diagnozu, tak jich požádám. Do té doby se laskavě zdržte svých unsolicited komentářů.

In the meantime, may the serene and magnificent light of our lord Jesus Christ shine everlastingly upon you, Kabatosan, for uncounted years.
(ecce signum) Fr. Arkan

88555

17.01.2006 03:54

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Arkan 24.?.?.?

To co jste napsal ve své odpovědi na můj příspěvek, tj. ta poznámka o morální vině a osobní odpovědnosti (za válečné zločiny a zvěrstva páchané US armádou na území Irácké republiky) jistého příslušníka amerických ozbrojených sil (a.k.a. Jan Kulíšek, Sergeant-Specialist) za to, že neodmítnul splnit rozkazy svých nadřízených (jmenovitě týkající se oprav vojenských helikoptér), to nemohu nazvat naprostou blbostí.

To by se totiž mohlo vztahovat resp.interpretovat jako osobní urážka a tudíž naplňovat i skutkovou podstatu trestného činu pomluvy, § 206, odst. 1 trestního zákona ČR (výrok, který závažnou měrou ohrožuje či ohrožil vážnost jistého pana V. K. u spoluobčanů), a § 11,( odst. 1 Občanský zákoník ČR) na ochranu osobnosti (osob fyzických) a to, jak známo, pan Stwora na Zvědavci nedovoluje.

O "norimberských procesech" a období denazifikace jsem toho dost přečetl, viděl i pár filmů a TV programů, nicméně si nevzpomínám, že by mezi popravenými či potrestanými nacistickými zločinci figuroval i takový Helmut Waldman, specialista na opravu tankových motorů (Tiger) a jeho kolegové z opravárenské dílny tankové divize Adolf Hitler.

Tudíž to udělám podobným způsobem jako to dělávali za první republiky Stříbrňáci či časopis Vlajka (ti byli v průseru skoro každý týden) a uveřejním opravu.

"Vážení čtenáři, v nedávném příspěvku podepsaným naším redaktorem p. J. Stříbrným se objevily informace, které by naznačovaly, že jistý minister K. Malypetr je blbec. Vedení redakce chce touto cestou zdůraznit a tudíž kategoricky vyvrátit, že by toto sdělení v minulosti bylo pravdivé a naopak prohlásit a oznámit vážené veřejnosti, že pan minister K. Malypetr není blbec."

V dokonalé úctě,

vedení redakce
[mrknutí jedním okem]

88672

17.01.2006 13:41

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Arkan 24.?.?.?

Ten vlastní článek snad ani nelze komentovat, to je taková nehorázná snůška blbostí a nepravd, patlanina všeho možného a nemožného, plná logických klamů, že i ty četné články od pana R. Krále mohou být považovány za špičková díla na poli politických komentářů.

Myslím, že takovou hovadinu by nedokázalo napsat ani Rudé právo nebo Julius Streicher v hlásné troubě nacistů Der Stuermer.
[oči v sloup]

88718

17.01.2006 18:01

Více lží o Íránu

RE: NWO dle NN,....za vysssate penize US taxpayers

Arkan 24.?.?.?

Už to jméno Nillbert Nullingsbert si tak říkajíc koleduje o facku, nicméně jste svůj názor již několikráte, hlavně v tom vašem příspěvku na téma "Více lží o Iránu", zcela jasně vyjádřil.

V tom vašem vyjádření je zahrnuta i spousta faktů, které bohudík či bohužel jsou pravdivé a k jejiž realizaci v budoucnosti může dojít. Dovedu si docela dobře představit, že Izrael, bude-li stát tváří v tvář skutečnému nebezpečí vyhlazení, a s tím mají židé, i přesto, že mám o tom konečném čísle - 6 melounů obětí za II. světové války, své pochybnosti - nicméně faktem zůstává, že pár miliónů jich přece jenom zahynulo, na detaily se zeptejte třeba Poláků - své velice špatné a neodvratitelné zkušenosti - k něčemu drastickému přistoupí.

Irán, na rozdíl třeba od Pakistánu či Indie, (země které též vlastní atomové bomby, ale tyto dva státy se maximálně budou ničit navzájem, ty se nenávidí natolik, že jim existence Izraele tak moc nevadí :roll[smích] ) se o konečném řešení, tzv. vygumování Izraele z povrchu země, zcela jasně prostřednictvím svého prezidenta Mahmúda Ahmadinedžáda několikrát vyjádřil (a ta plánovaná "vědecká konference" o zpochybňování Holocaustu ten můj názor na něj moc nezlepší), a na základě zkušeností (zeptejte se Iráčanů) z minulých válek, dnešního "demokratického" systému, který v Iránu vládne, jsou schopni tyto hrozby vyplnit.

Atomové elektrárny pochopitelně existují i v jiných zemích, např. v České republice, ale ještě jsem nečetl prohlášení V. Krause či J. Paroubka o chystaném zničení Rakouska, Německa či bratov Slovákov.

Chtěl bych jenom podotknout, že ty vaše komentáře typu "hned voláš maminku", nehledě na gramatické chyby, by dovedly nasrat i chcíplou kobylu, natož pana editora Stworu a finální výsledek si dovedete představit. Takové komentáře nemáte zapotřebí, máte určitě navíc. [mrknutí jedním okem]

88752

18.01.2006 01:49

Jak by to mělo být a není

RE: Skutocne hole fakty k prestudovaniu

Arkan 24.?.?.?

Ten pán píše pod pseudonymem Janek, a jak již staří latiníci říkávali "Nomen omen" nebo u Plauta "nomen atque omen" - jméno a znamení, tj. jméno (Janek), které se obvykle shoduje s výraznou vlastností dotyčné osoby (jančení neboli blbnutí). A "Optimum est aliena frui insania", nejlepší je mít prospěch z cizího bláznovství, brát si poučení z chyb druhého.

88846

18.01.2006 12:12

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda - Arkanovo mlceni

Arkan 24.?.?.?

4 Zap
Pokud máte na mysli tzv. klasickou řečtinu - katharévusa - to vám, bohužel nemohu sloužit. Můj táta ještě na gymplu bral klasickou řečtinu a latinu, já jen latinu (krátkou dobu) a pak jen jazyk míra i progrésa - ruštinu. Ta klasická se jmenovala katharévusa, protože to znamená čistý, neobsahující cizí slova (italštinu, turečtinu, arabštinu atd.). Proto, když se například vyflusnete na ulici po pročištění hrtanu, tak jste též provedl katharsis, od toho máme katar - kašel. [mrknutí jedním okem]

V roce 1976 pak Řekové zavedli jako jazyk úřední řečtinu obecnou, tzv. dhimotiki, která už tak čistá není, ale je jednodušší a většině obyvatelstva srozumitelná. Až si dáte někde v Řecku příště kávu, tak řekněte, "Éna kafé elinikó, buď skétos (bez cukru) nebo varís ghlikós (silnou a sladkou), ale nikdy si neobjednávejte "éna kafé túrkiko", Turky tam, já nevím proč [chechtot] nemají rádi.

88936

19.01.2006 00:16

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

4 pan Včelička

Pokud napíšete MYSLEL JSEM TO UPŘÍMĚ, tak to nebude znít jako pan bývalý předseda vlády (what a joke) Stanislav Gross, protože i on by takovou hrubku neudělal, pak jste se ale opravil, gotta give you a credit.

Pane Gejdoš, pro vás mám jinou češtinářskou lahůdku, naemlich sloveso zapomenouti, v minulém čase se totiž píše zapoMNĚL i zapomenul, připoMNĚL i připomenul, na rozdíl od slovesa rozumět, které se v minulém čase píše rozuMĚL, (rozumně, rozumný atd.) - zapište si to někam; to normálnímu češtináři, a nemusíte být zrovna prof. akademikem Trávníčkem (ten už má po smrti) rve uši i "vlasi". [oči v sloup] stejně tak jako to - aby jste, kdyby jste, my by jsme apod. To se nestydíte, vždyť v té zemi české žijete.

Proto jenom ABYSTE, KDYBYSTE, kdyby ses, udělal by sis apod. Kdyby ses dobře učil, udělal by sis pěkný výlet. Kupte si Češtinu poklepem a poslechem, nebo Chrám a tvrz.

89060

19.01.2006 01:04

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Sodek, neser nám na schodek! Filise to gholomu!

89073

19.01.2006 01:31

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Sodek, maláka, kséris parapolí, papús, - skasmós!
1. pád JÁ
2. mě i mne
3. mně i mi
4. mě i mne - tebe
5. 0
6. (o) mně
7. (se) mnou - s tebou
[chechtot]

89077

19.01.2006 01:35

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Sodek, aby (abych, abys, aby, abychom, abyste, aby) rozuměl, rozuměl se píše bez "n", tak mu jen naznačím to první slovo v té řečtině, naemlich, "polib ...........".

89078

19.01.2006 02:42

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Jednou pro vždy (i provždy), abyste anebo jak vy s oblibou píšete "aby jste", mě i mne už neotravovali bych vám chtěl, chlapci, říci, že to co si o mně myslíte nebo píšete, je mi totálně "u řitního otvoru". Na výplatní pásce mi to nepřidá ani neubere desetník a to je to, co je - alespoň pro mne v současné době - to důležité.

Jinak vám přeji, "que Jésus, le bon pasteur vous benisse en ce jour et veille sur vous pour toujours." Nechte si to "přeložyt" do češtyny. Pígene gamisu!
[vyplazený jazyk]

89093

19.01.2006 03:23

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Pane Včeličko,

vždyť jim to, zda se na stará kolena vrátíte do ČR nebo ne, může být úplně buď u nebo v řitním otvoru. Rozhodně byste (nebo jak se tady s oblibou píše by jste :roll[smích] se tam nevrátil úplně bez peněz, a s tou americkou penzí byste (by jste - nový pravopis :roll[smích] si tam žil docela dobře.

Za pár let byste měl možnost, jako důchodce, jezdit MHD "zadarmiko", pokud to ovšem ta nová vláda nezruší, takže byste mohl objíždět všechny ty obchodní střediska a profitovat z "výprodejů" v těch "echt" českých obchodech, zum Beispiel (z.B.), Delvita, Kaufland, Billa, Lidl, Julius Meinl či Carrefour (škrtněte ty dva poslední, ty už tam nejsou, prodávali moc zelených salámů atd.). No, řekněte sám, nebyla by to lahoda?

Těžko by si ovšem člověk znovu zvykal (či "zvikal, jak tady někteří píší)na tu českou mentalitu, na kterou jste si, podobně jako já, odvykl ("odvikl"). Mám na mysli tu závist, nenávist, to čecháčkovství a podobné zlozvyky, které přímo čpí z mnohých příspěvků obyvatel této země.

89103

19.01.2006 03:33

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Ještě jednou, ale už opravdu naposledy, Sodek. Vieš čítať a písať, kam jsem tě poslal, nebylo to jasně napsáno? Tak se tam odebeř. [chechtot]

89105

19.01.2006 04:17

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Arkan 24.?.?.?

Muy senor mío, Senor Včelička,

čtěte, pozorně čtěte - jak už říkal velký V.I. Lenin (beru to zpět, on říkal "učit se, učit se a to třetí jsem zapomněl (resp. zapoměl - podle nového "pravopysu" na Zvědavci)- co jsem napsal.

Rozhodně to nebyla reakce na váš příspěvek, tak nebuďte tak vztahovačný. Pokud jde o tu sekretářku, tu jsem měl v životě také. Nicméně to není omluva za špatnou znalost češtiny (hychykyrydytyny tam se píše tvrdé "Y", bflmpsvz, vybraná slova apod.) Někdy člověk musí něco napsat i bez sekretářky a pak to dopadne jako jsem to viděl na vojně, "Žádám o vidání pjet hadri na mití".

Con todo gusto, senor Včelička, le saludo muy atentamente, s.s.

Fr. Petr Arkán, v.r.

Copyright 2006 Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: Arcan@centrum.cz Těšíme se na vaše příspěvky. En espera de sus gratas noticias quedo de Ud. atto, y s.s.


[chechtot] [mrknutí jedním okem] [oči v sloup]

89115

19.01.2006 21:29

Michal Kraus odchází

RE: Pro naseho

Arkan 24.?.?.?

4 Paní Aja

Paní Ajo, neblbněte, vždyť já dobře vím, že středisko je rodu středního, tudíž v množném čísle by tam mělo být "ta střediska", tj. objíždět všechna tato obchodní střediska, to už byste mohla tu ironii po tolika "mích" příspěvcích poznat.

Zapomínáte na velkého učitele-propagandistu majora Kondráče (Tankový prapor), který vždy soudruhům, budoucím propagandistům zdůrazňoval, "čas od času, souzi, užívejte lidová slova, aby si ostatní souzi z lidu nemysleli, že se nad nimi povyšujete. Kárejte však soudruhy za používání sprostých slov, ukazujte jim, že to jsou přežitky minulosti, že chceme vychovat vojáka nového, vojáka socialistického, bez zlozvyků prohnilé kapitalistické armády, k nimž patří klení a užívání sprostých slov". Pokud jde o pana Krause, ať jde ten bývalý komunista a měnitel "kabátů" třeba do pr.... [chechtot]

89338

20.01.2006 09:48

Michal Kraus odchází

RE: Pro naseho

Arkan 24.?.?.?

Mám pro vás jednu báseň, resp. baladu, je to sice OT (off topic), ale doufám, že to projde. Copyright 2006 žena-in.cz Všechna práva vyhrazena. Uveřejněno se souhlasem autora.


----------------------------- - BALADA o KADIBUDCE - ---------------------
volně zpracováno podle vzoru Karla J. Erbena "Kytice".

Tato balada o správném použití WC je věnována i Kadibudkovi, a.k.a. putzakefala (řecky - pohlavní úd mužského rodu), Táborskému.
-----------------------

Kdo se v tato místa béře (od slovesa bráti), nechť za sebou zavře dvéře, i v případě břichabolu, prkénko se sklopí dolu!

Ať jsi muž a nebo žena, stáhni gatě (kalhoty, dnes běžné oblečení jak pro muže tak i pro ženy) nad kolena, vyhrň košili i svetry, a vypouštěj zatím větry (horké plyny emanující ze řitního otvoru obsahující merkaptán)

Usedni si hezky rovno. zatlač jako litý rek (termín dnes již zastaralý, znamenající hrdina)!!!!, když po tobě zbyde hovno, je to správný výsledek.

Z KADIBUDKY papír (kdysi, do roku 1989, nedostatkový materiál) stáhni a potom se mírně nahni, v klidu, pokoji a míru, utři si tu řitní díru! (místo, kde záda ztrácejí své slušné jméno).

Pak po držadle rukou sáhni, vše po sobě řádně spláchni. A v případě velké hnačky (též někdy uváděno pod slovem průjem, Montezumova pomsta, two-step Aztec apod.), setři štětkou všechny sračky.

Co ti ještě říci mohu ?, poděkuj teď Pánubohu (dnes již politicky nekorektní termín, používaný členy křesťansko-demokratické strany, viz "Odluka církve od státu" a poslanec Kalousek), co při tobě věrně stál, za to, že ses neposral.

Have a nice day and TYFSAKM.

[chechtot]

89441

06.02.2006 15:51

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

Muslimské a židovské dietární zákony určují nejenom druh zvířat, která jsou považována za povolená (tj. kasher či halál), ale i způsob, jakým tato zvířata jsou zabíjena a procedury, které zabití zvířat předcházejí.

Obě náboženství vyžadují (tj. na jatkách, - doma si může muslim živé kuře či kůzle, po patřičné modlitbě, zabít halál způsobem, třeba ve vaně, sám), aby při tomto procesu byl přítomen zástupce jejich víry a porážku prováděla osoba stejného náboženství.

Před vlastní porážkou je zvíře přivedeno do místnosti (řádně očistěné od krve zvířat porážených normálním způsobem), kde je předběžně prohlídnuto (stav očí, zubů, jazyka, kůže, kopyt apod.) rabínem. Po této zběžné prohlídce je pak předepsaným rituálním způsobem zabito, necháno vykrvácet a pak zavěšeno na háky. Zvíře je pak rozříznuto a vnitřnosti pečlivě prohlédnuty, zejména pak plíce, játra, slezina a ledviny. Pokud je zvíře shledáno jako zdravotně nezávadné, dostane od rabína "hechsher certifikát" (razítko nebo plastickou visačku) a je dále zpracováno pro konečnou lidskou spotřebu. Zvíře, které zdravotně neodpovídá "kashrut" pravidlům je pak určeno pro zpracování na psí a kočičí konzervy nebo pro spotřebu gojímů (kteří jsou po stránce židovského náboženství - na stejné úrovní jako psi a kočky).

Jelikož tuto činnost ani rabín (plus židovský řezník) ani muslim nebudou vykonávat zadarmo a za tento "hechsher certifikát" ("U" pro kosher, nebo P"U" pro Passover kosher) se platí (jeden z mnoha zdrojů - často nezdanitelných - příjmů rabínů), všechny produkty označené "kasher" or "halál" jsou pochopitelně dražší.
Jelikož se tyto způsoby zabíjení povolených zvířat od sebe moc neliší, žid si proto může koupit maso od muslimského řezníka, muslim - (ovšem jen v krajní nutnosti, tam ta náboženská nenávist jde ještě dál) od židovského řezníka.

Základně jde o to, že maso určené k požívání (jakékoliv povolené maso, drůbež, hospodářská zvířata, divoká zvěř, ryby apod.) musí být zbaveno veškeré krve. K tomuto účelu se používá rituání způsob zabíjení, zavěšování, a v neposlední řadě i solení. Tzv. "kosher sůl" není žádná posvěcená sůl, ale jen určitá velikost, která dokáže, třeba z kuřecího masa, vytáhnout i ty poslední zbytky krve, aniž by přesolila to vlastní maso.

A neptejte se mě, jak to všechno vím. Také jsem jednou dělal jako student tzv. letní brigádu na jatkách, nicméně i přesto maso v omezenějším množství jím. Dnes už jsou ovšem ty způsoby zabíjení zvířat, díky všem těm protestům a organizacím, daleko přijatelnější než před dvaceti či třiceti lety.

[smích] [smích] [smích]

92127

06.02.2006 16:48

Rituální porážky zvířat

RE: Košer

Arkan 24.?.?.?

4 MF

Židovský dietární zákon (Kashrut), ale též i muslimský zákon, který obsahuje pokyny pro náboženské, civilní, dietární atd. zákony (Šarí'a) opravdu vyžadují, aby dietárně povolené zvíře bylo v klidu, v nestresové situaci (proto i místnost by měla být vyčištěna od krve zvířat, která nebyla "kasher" způsobem zabita, po prvotní zdravotní prohlídce pak pronesena modlitba a odprošení atd. ).

Tím se liší od orientálců, kteří se naopak domnívají, že pokud zabíjené zvíře (např. pes či kočka) není před zabitím či při procesu zabíjení mučeno, nedosáhne té správné úrovně "adrenalinu" (maso pak nebude dostatečně prokrvené......). Proto jsou také často tato zvířata mučena bitím, ponořováním do vroucí vody, stahovaním za živa apod. čímž dokáží čínští, korejští, thajští a i jiní šefkuchaři té nejvyšší kvality masa.

Několik ukázek jídel z korejské kuchyně, (Gaejan - gédžang -- psí polévka, gédžang kuk - guláš z psího masa s kořením zvaným gušin - sušený a rozemletý psí penis, či ta nejlepší lahůdka (zejména pro zimní období, to tam v Česku zrovna máte). Gójangi-tan čili "tekutá kočička" a.k.a. kočička úplně rozvařená na měkko - doporučovaná na artritidu (arthritis).
I v Česku je taková reklama na "Bóbika" velice populární, ačkoliv jinde by vás za takovouto reklamu "ukřižovali". "Postaráte se mi o Bobíka?"[chechtot]

O tom, zda maso je nebo není kosher či halál rozhoduje rabín či muslimský reprezentant. Oba jsou školeni na to, aby mohli provést správné náboženské a veterinářské rozhodnutí.

92137

06.02.2006 22:40

Rituální porážky zvířat

RE: Podivne zakony a paradoxy.

Arkan 24.?.?.?

Pan Jan Příhoda, řečený Jidáš, byl odsouzen za zoofilii ke 14 měsícům podmíněně, čili si žádný skutečný trest neodpykává. K té podmínce dostal pravděpodobně i zákaz dalšího souložení s výše uvedenou kozou anebo ta koza mu byla soudem odebrána.

Bývaly doby, kdy zoofilie stejně tak jako i pedofilie nebyly trestné a např. v řeckých klášterech se naopak vychovávala zvířata (mladé bílé kozičky, malá plemena koní, plemena určitých psů, apod. ) za tímto účelem. Pan Příhoda zapomněl (zapoměl, NPČPPZ - Nová pravidla českého pravopisu podle Zvědavce), že nežije ve starém Řecku, Římě, či za vlády faraonů nebo Aztéků a jiných vyvinutých, více tolerantních, ale dnes již vyhynulých civilizací.

92187

06.02.2006 23:15

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

Zda se mi zdá ten dnešní způsob přijatelnější nebo ne, je irelevantní. Pokud bude lidstvo jíst maso a potřebovat další části zvířat (ať už jsou to kožešiny, kůže, telecí žaludky pro výrobu sýrů, střeva pro výrobu párků, rohy, paznehty pro výrobu lepidel, pohlavní údy tygrů či "rohy" nosorožců ke zlepšení sexu, a stovky dalších chemických, lékařských, vědeckých upotřebení zvířat ať již ve stavu živém či mrtvém) pak ta zvířata budou trpět, někdy více někdy méně. Na tom nic nezmění ani PETA ani Karel z Čech ani Petr Arkán. To vám tímto způsobem dávám písemně.

Zvířata a rostliny nám, - pokud tomu osobně věříte, podle Bible, Tory, Koránu a jiných "svatých" knih, - byla dána B-hem k tomu, abychom (aby jsme - NPČPPZ Nová pravidla českého pravopisu podle Zvědavce) je tím nejrůznějším způsobem ke svému prospěchu využívali. A to již od nepaměti také děláme - a to ještě před vznikem těch "svatých knih". [chechtot]

Kde se tento postoj ke zvířatům může změnit - a také se mění, alespoň v jistých zemích - je ve způsobu jakým zvířata jsou chována, krmena a
zabíjena. V Asii, jelikož jsou to gurmáni, to bude trvat asi déle.

P.S. Jak ten dobytek cpou do těch sudů, to nevím, ale asi dobrovolně tam, podobně jako Židé do plynových komor či na popraviště, nejdou. [oči v sloup]

92193

06.02.2006 23:44

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

4 Karel z Čech

Pěstování tzv. technického konopí, tj. konopí (hemp, chanvre, atd.) s obsahem THC (Delta 9 tetrahydro cannabinol, cannabidol atd.) méně než O.2 to 0.3% je do dnešního dne naprosto legální a - např. v provinciích Ontario, Manitoba, Saskatchewan a jinde - se pěstuje každoročně na tisících hektarech, podobně jako řepka či slunečnice či pšenice.

Konopné semeno, olej a jiné produkty (např. chips, kosmetika, esence, textilní výrobky apod.) jsou tady, ale i v Evropě a Asii tudíž běžně k dostání. To že konopí není už tak populární (kromě cannabis typu sativa, indica či ruderalis :lol[smích] má něco společného s tím, že např, většina lodí nepoužívá plachet, lan či provazů vyrobených z konopí a moda preferuje výrobky z vlny, bavlny či umělých hmot. V minulosti, i té nedávné, např. II. světová válka, bylo pěstování konopí silně oficiálně podporováno, někdy i zákonem.

92195

07.02.2006 00:22

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

4 Karel z Čech

Zase to tak nepřehánějte, nějaké to maso - pokud koupíte jen trochu kvalitnější salám či párky - tam musí být (i když často mechanicky zpracované, tj. kosti, kůže, exkrementy, to vše dohromady). Jinak podle zákona by musel výrobce uvést, že výrobek obsahuje tofu, soju, a jiné tzv. nastavovací produkty.

A to jste měl kliku, že ten zakoupený salám nebyl před prodejem očištěn kartáčem od zelené plísně, namočen v octové vodě a pak přetřen štětcem namočeným v oleji a v závěru papírovým ručníkem vyleštěn (metody užívané v prodejnách Julius Meinl a Carrefour, dnes již neexistující, doufám). [oči v sloup] To že 300% se rovná 100%, tj. nová matematika.

92198

07.02.2006 13:16

O rozdílnosti názorů

RE: pane Jindřichu

Arkan 24.?.?.?

4 p. Ruda

Dovolte, abych vám odpověděl slovy poručíka Hamáčka (Černí baroni). "Dali jsme vám sice pas, ale abychom vám dovolili účast v červnových volbách v ČR, soudruhu, tolik důvěry vám naše strana (ČSSD a KSČM) a vláda dát nemůže; neboť do dnešního dne (i přes sametovou revoluci) vám náš lid nemůže nikdy plně důvěřovat. Zrádcům psí smrt! Podle vzoru, "...opustíš-li mě nezahynu, opustíš-li mě, zahyneš...". A to obzvláště platí pro emigranty, kterým se, nedejbože, v emigraci dobře daří a do dnešního dne nezahynuli hladem někde pod mostem.

Na spoluúčast ve volbách si budete muset ještě nějaký ten čas počkat, na rozdíl od mé ženy, která může volit ve volbách (a nejrůznějších referendech) jak ve Švýcarsku (přes švýcarský konzulát) tak i v Kanadě.
[chechtot]

92258

07.02.2006 13:34

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Arkan 24.?.?.?

4 p. Trodas a p. Nohejl

Mám pro vás velice dobrou zprávu typu "právě vyšlo".

Šéfredaktor největšího iránského deníku "Hamšahri" právě vypsal soutěž o nejlepší karikaturu na téma holocaust. Této soutěže se může zúčastnit kdokoliv (i nevěřící "pes", tj. křesťan), pokud nenávidí židy alespoň na úrovni současného iránského prezidenta. Dvacet výherců této soutěže pak obdrží zlatou minci v hodnotě 140 dolarů (US nikoliv kanadských či australských).

Soudě podle vašich nesčetných článků a karikatur týkajících se židů a holocaustu oba plně kvalifikujete. Přeji vám hodně štěstí. Takových příležitostí dostat peníze od Iránců nebude v budoucnosti mnoho.
[mrknutí jedním okem]

92260

07.02.2006 19:31

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Arkan 24.?.?.?

Jsem přesvědčen, že většina deníků výsledky (karikatury) této soutěže otiskne a ráda zaplatí nějaké tiskové agentuře reprezentující iránský deník "Hamšahri". Buď už jen z recese, protože jakýkoliv skandál otištěný v novinách je dobrý pro zvýšení prodeje (Blesk, Mladá fronta Dnes, Lidovky apod.) anebo jenom aby dokázali/y, že jsou nestranní podle vzoru "padni komu padni". Stačilo, když se v minulém roce "okotila" taková Veronika Žilková (ve 43 letech) a psalo se o tom několik dní. A, přispěvatelky Zvědavce, nerozčilujte se, neboť ta samá dáma nedávno řekla, "Nerozčiluji se, ztratila bych mlíko". [chechtot]

Je docela možné, že spolu s ilustracemi se objeví řada článků odsuzující tyto karikatury a spojující jejich uveřejnění s obvyklou dávkou holocaustu (šest, sedm případně - proč ne v budoucnosti - osm miliónů židů - konečné počty se každoročně mění (viz tabulky obětí v v konclágere Osvětim), podle nálady šéfredaktora či majitele plátku), ale vzhledem k tomu, že ani Češi ani Slováci nic nepodpalovali ani při řešení daleko důležitějších problémů (např. bezreferendové rozdělení ČSR) bude vše probíhat v naprosté švejkovské pohodě. Nicméně, nechme se překvapit.

Na Západě, u mnoha bulvárních plátků (hlavně ty britské The Sun apod., německé a francouzské) to bude naprostá "žeň" a bude se to pár dní dojit do poslední kapky. Pak to zase přejde, jako přešla i ta vlna nadšení pro oběti tsunami (cunami) v prosinci 2004, a přijde zase něco jiného, něco aktuálnějšího. Svět chce být klamán, a tudíž bude klamán. [chechtot]

92309

12.02.2006 17:13

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Arkan 24.?.?.?

4 serafX a Antiseptik

Pokud jde o ten obsah masa v uzeninách apod., žijete-li v ČR, tak se ani nedivím (ale podle IP čísla 65, 62 ?) že tam toho opravdového masa bývá pramálo. Až se přestane v ČR šidit a krást v tak velkém měřítku, pak si budete moci koupit i ve velkoprodejně (u soukromého řezníka tomu tak bylo vždycky) kvalitní potraviny a navíc, před konečným rozhodnutím co koupit, si budete moci přečíst popis výrobku na obalu. To dělám i tady a to u všeho (snad kromě octa a čistících prostředků). Pokud mi ta skladba všech těch příměsí nevyhovuje, pak takový výrobek nekoupím, i když je laciný a raději si připlatím nebo jdu jinam.

To samé platí o "úpravách" masa, salátů, pečiva atd. Pokud takováto upravovací "činnost" a vylepšování bude trestáno jen malou pokutou, pak se to nečestným podnikům vyplatí v této činnosti pokračovat. Až jim inspektoři začnou zavírat prodejny, řekněme na týden, na měsíc a dávat jim milionové pokuty, pak to přestane. V Kanadě se s tímto setkáte velice zřídka; pokud jde o nějaká závažná porušení, pak jde většinou o "bordelářské" etnické skupiny; nejvíce hygienických přestupků mají např. Číňané, Vietnamci, Arabové, Indové či Pakistánci, negři z Jamajky apod., kteří z nejrůznějších důvodů nikdy přílišnou čistotou svých zařízení (restaurací, prodejen, příbytků apod.) neoplývali.

Příznivci masa - podle způsobu psaní usuzuji, že jste na tom podobně jako váš souvěrec Antiseptik, buď vegetarián nebo vegan. Vegany řadím ke Svědkům Jehovovým, feministkám, přívržencům PETA apod. Tyto skupiny se dají charakterizovat jako naprosto hluché k argumentům, skupiny lidí na úrovni nebezpečných sekt, lidí, kterým prostě "chybí dvě cihly do plného nákladu". [oči v sloup]

Pokud jde o Bibli, Toru, Korán a jiné svaté knihy, žádná z nich plošně nezapovídá konzumaci masa z domácích či divokých zvířat, ryb, ptáků či dokonce hmyzu, řečeno slovy poručíka Hamáčka, "...tak blbej zase von (Bůh) nebyl". Co se lze v těch pohádkových knížkách dočíst jsou jistá omezení týkající se druhu zvířat, způsobu zabití a používání, určení dnů půstu apod. a tato nařízení buď můžete zachovávat nebo je "dlabat". Pokud vám vyhovuje doprava koňským potahem, sběr zvířecích výkalů, "just go ahead", ale nezapomeňte pro ta stará zvířata založit domy zvířecích důchodců.

A s tou trochou krve v masu zvířat si pro nás, normální lidi, nedělejte vrásky, vás se to netýká, vy jíte zdravě (tofu, tempeh, edamame a jiné lahůdky), organicky pěstované ovoce a zeleninu a zapíjíte sojovým nápojem nebo zeleným či bílým čajem.


[oči v sloup] [mrknutí jedním okem]

93035

12.02.2006 20:48

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Arkan 24.?.?.?

4 Trodas

Už jednou vás tady přispěvatel Mark (příspěvek č. 92855 - velikost státu Izrael a ČR, 20 770 km2 vs 78 866 km2) upozornil na to, že si vymýšlíte a uvádíte informace bez ohledu na jejich přesnost. Váš postoj k číslům je velice podobný způsobu jakým jistý Richard Král "operuje" s údaji. Nula sem - nula tam, na tom tak moc nezáleží. Ale dnes se takové lživé údaje dají okamžitě kontrolovat, tak pro příště si raději své údaje ověřte než začnete psát.

To samé platí o těch vašich komentářích o japonských ztrátách. Jen tak pro vaši informaci, a zapište si to někam:

HIROŠIMA (6. srpna 45, bomba nazvaná Little Boy - klasická atomová bomba, 15 kilotun TNT - počet obětí 80 000 mrtvých, přibližně stejný počet civilistů, kteří zemřeli na následky záření - tedy NIKOLIV MILIONY);

NAGASAKI (9. srpna 45, bomba zvaná Fat Man typu plutoniové bomby, 22 kilotun TNT - počet obětí vzhledem k hornatému terénu Nagasaki, 70 000, přibližně stejný počet civilních obětí následkem záření - opět ŽÁDNÉ MILIONY);

TOKYO - následkem bombardování koncem II. světové války (zápalné a fosforové bomby) zahynulo více než 140 000 obyvatel. Pro ilustraci, zemětřesení v roce 1923 (8.2 Richterova stupnice) zabilo - podle japonských údajů - 142 000 obyvatel, čili na obrovské ztráty bylo vždy Japonsko zvyklé.

I přes tyto neobvykle vysoké ztráty a následující utrpení to trvalo Japoncům až do 15. srpna než se prostřednictvím japonského císaře bezpodmínečně vzdali (pár podmínek tam bylo, ale o tom se moc nemluví).
Bez atomových pum by Japonci bojovali o každé město, o každou vesnici, o každý dům, o každou místnost v domě až do úplného zničení, podobně jako sověti bojovali ve Stalingradu na rozkaz J. V. Stalina. Prostředky, příkazy a přislovečnou japonskou odvahu k tomu měli a rozkazy by poslouchali, o tom jsem přesvědčen.

Následkem toho předvídané ztráty na straně spojeneckých armád se odhadovaly na 400 až 600 tisíc vojáků, bílých vojáků a nikoliv "žlutých opic", jak se Japoncům tehdy říkalo. Dnes už jsou pochopitelně Japonci a Němci naši přátelé a spojenci, ale jak je vidět, nebylo tomu tak v minulosti (Drážďany, Hirošima, Nagasaki vs bombardování Londýna, Coventry, Rotterdam, Leningrad, atd.).

93089

13.02.2006 12:20

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Arkan 24.?.?.?

Já jsem si své informace ověřil, ale účelem příspěvků není zasírat diskuse nekonečným počtem čísel, jako to děláte s velkou oblibou vy. To si pomocí googlu dokáže dnes najít každý a nebudu se s vámi hádat, zda vyletělo 35O letadel nebo jenom 348 letadel a zda měly tříštivé bomby či zápalné bomby. To už je dnes naprosto irelevatní.

Šlo zásadně o to, zda došlo po použití atomových bomb k miliónovým ztrátám na životech Japonců nebo jenom ke statisícovým. A k miliónovým ztrátám na životech Japonců nedošlo. Nepřátelské území není nikdy plně dobito jenom bombardováním ze vzduchu či z moře, k tomu dochází až po příchodu pozemních sil. Kdyby tomu tak bylo, pak by dnes byl v Iráku klid a mír.

A Japonsko bylo odhodláno, i když silně oslabeno jak hospodářsky tak i vojensky, bránit se do posledního muže. Dodnes existují dokumenty o organizování obrany japonských měst a vesnic, příkazy o tom, aby poslední potraviny a pití byly poskytovány jen bojeschopným, zákaz poskytování pomoci zraněným, nemocným, starým lidem a dětem, příkazy o boji o každou píď japonské země. A toto odhodlání a schopnost sebeobětování, hraničíci se sebevražednými sklony, Japonci tisícekrát dokázali. Raději spáchali sebevraždu než aby se vzdali, neboť zajetí považovali za ztrátu cti. To vysvětluje také malý počet japonských válečných zajatců, alespoň v počátečním průběhu války, později zejména pak při obraně japonského území.

Pochybuji o tom, že by se obyvatelstvo Japonska nedozvědělo o použití nové "strašné" zbraně (možná v japonské Horní Dolní). Japonský propagandistický systém byl na vysoké úrovni a obyvatelstvo bylo během války průběžně rozhlasem informováno o válečné situaci. Navíc projev japonského císaře, což byl v té době unikát, byl předem oznámen a jeho projevu (z gramofonového záznamu nikoliv "live" ) naslouchaly milióny. Pár tisíc jich pak hned po projevu spáchalo harakiri. Detaily pochopitelně málokdo znal, ale že došlo k použití nového druhu zbraně, zbraně, o jejiž vývoji Japonci dobře věděli, to bylo známo. Domnívám se, že ani Američané neměli úplnou představu o tom jaké účinky a následky bude použití atomového bomby mít, podobně jako tomu bylo s masovým používáním kulometů, plamenometů, otravných plynů, tanků či letectva za I. světové války. To též trvalo vojenským stratégům nějakou tu dobu než se nové situaci přizpůsobili.

93197

13.02.2006 15:50

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Arkan 24.?.?.?

Něco jiného je být šokován výbuchem v poušti a výbuchem atomové či plutoniové bomby v Japonsku, kde opravdu došlo k vysokým ztrátám na lidských životech, nespočetným poraněním, a následkům, které přetrvávaly a na které umírali lidé ještě léta po skončení války.

Pokud jde o poslušnost Japonců, stejným způsobem by se zachovali, kdyby je císař vyzval k odporu do posledního muže či ženy. Tehdy byl císař, na rozdíl od dneška, považován za něco nadpřirozeného, božského, jehož příkazy bylo nutno vykonat za každou cenu.

A pro budoucnost, pane RENÉ Bartošek, už to jméno René páchne buzeranstvím, co kdybyste se na mne "vysral" a soustředil se na Yamamoto či jiné japonské "motorkáře". [vyplazený jazyk]

(Nechte si ty svoje osobni narazky pro sebe. Editor)

93212

14.02.2006 17:13

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Arkan 24.?.?.?

Kdybyste (kdyby jste - NPČPPZ Nová pravidla českého pravopisu podle Zvědavce) znal francouzsky, tak byste (by jste - NPČPPZ) nenapsal, že Rene je i francouzské (francouské - NPČPPZ) jméno pro ženy; když už chcete tu francouzskou verzi - tak je to Renée. Tady se mluví jak francouzsky tak i anglicky.

Jinak v zaměstnání mám zástupce obou křestních jmen, ta mladá žena je normální, ten mužský (mušský - NPČPPZ) Rene je buzna "jako vyšitá".

Argumentů na obhájení svých příspěvků mám, díky Internetu, hafo a nepotřebuji nějaké rady od "Rene". Zrovna tady máme speciální výprodej na vaselinu K2 - water based, nerozpouští kondomy - neměl byste (by jste - NPČPPZ) zájem? To víte WalMart a všechny drug stores se starají o občany všech sexuálních orientací (hetero, homo, pedo, zoo...) u příležitosti svátku Svatého Valentina. Happy Valentine, Reeenééééé! [chechtot]

93361

02.04.2006 19:57

Lesbický par vinen vraždou

RE: Jen mě tak napadlo, ..

Arkan 24.?.?.?

4 Zorba

Zorba, nejste náhodou příbuzný s tím Richardem Králem, který má podobné problémy (na rozdíl od Vás nikoliv s češtinou) s nějakou tou nulou sem a nějakou tou nulou tam. Češi - podobně jako jiní "národové" - vymírají, to je docela normální, (podle vzoru v Táboře žil tambor, oženil se a pak umřel, normálka), ale že by se jich obětovalo tolik miliónů, to je opravdu i pro mne novinka. V případě obyvatel Sovětského svazu, to bych ještě připustil, ale russkich vsegdá bylo mnogo.

Už vidím jak si v ČR "pořizujete" 5 dětí. Jak to bylo v té básni, ...a když už rozum bralo, na mámu se ptalo...". Ona Vám to ta potencionální manželka později vysvětlí zač je v Pardubicích perník. Nebo se na to zeptejte Kateřiny Blažkové či Kevina, kolik stojí pár dětí než se začnete rozmnožovat.

Na rozdíl od Vás jsem v těch zemích Blízkého i Dálného východu žil a pracoval a mohu Vás ubezpečit, že kromě bohatých lidí (ti si to mohou dovolit, např. takový Donald Trump už má zase nové dítě s novou manželkou), ti lidé nežijí normálně, žijí v bídě, ale v chudé zemi jim to tak nevadí, protože tam je těch chudáků většina. Horší je to, když žijete v bídě v zemi, kde většině lidí se daří poměrně slušně, což se dá říci i o ČR. To potom dětí trpí daleko více než v chudé zemi. Vrátil jsem se nedávno z delší dovolené v jedné latinsko-americké země a viděl jsem tu bídu, ty chatrče z bambusu, plechové střechy a desítky polonahých, hladových a žebrajících dětí, které čerstvě "nabouraná" máma nosila na zádech či vedla za ruku.

Závěrem - vzhledem k těm Vašim srbským příbuzným - se loučím ustašovským
Za dom! Spremni!

[smích]

101744

03.04.2006 21:23

Nová železná opona

RE: !!! CENZURA !!!

Arkan 24.?.?.?

4 editor

Byl jsem jedním z těch, kteří na vyloženě rasistické protižidovské příspěvky Vás upozornil (nebylo to poprvé). Jsem rád, že jste tento resp. tyto příspěvky vymazal. Nicméně, co je také zajímavé, že jste vymazal i tzv. následující odpovědi resp. reakce na tento příspěvek (Zorba), ačkoliv v něm - ve srovnání s tím co tady dovolujete publikovat - nebylo nic závadného. Prostě se Vám ty paragrafy trestního zákoníku ČR nehodily do "krámu"?

Vím, že jako správný Čech máte jednu vlastnost, které jste se doposud nezbavil ani po tolika letech pobytu v Kanadě - naemlich MSTIVOST. O tom už jsem se párkrát přesvědčil na několika případech. Např. vyloučení Leha, ten ovšem nejenom kritizoval Vás, ale i úroveň Vašeho webu - aniž, podotýkám, by nabídl něco kvalitnějšího (a to by, připouštím, nasralo i mrtvou kobylu, "buď máš něco lepšího nebo drž hubu").

Čili nemohu než souhlasit s tím Vaším prohlášením, že "cenzura na Zvědavci je a pořádná", nikdy jsem o tom nepochyboval. Have a nice day and TYFSAKM [mrknutí jedním okem]

101928

04.04.2006 01:23

Nová železná opona

RE: !!! CENZURA !!!

Arkan 24.?.?.?

4 pana editora

Děkuji Vám za rychlou odpověď na můj příspěvek. Mazat jste to sice nemusel, ale nicméně dávám Vám "benefit of doubt", že to bylo uděláno z dobrých důvodů. Ale nakonec nejde o nic tak světoborného.

Jedním z problémů, které mám s Nezvědavcem je, že podobně jako tady na Zvědavci přispěvatelé řadě lidí přidělují nálepky jako komunista, fašista, nacista, nacionalista, žiďák, kurva apod. i přesto, že každá z těchto "nálepek" má určité sociologické charakteristiky a nedají se prostě jen tak beztrestně "přilepovat".

Díky Internetu mám dnes možnost číst prakticky veškeré tiskoviny z České a Slovenské republiky a tak jsem si povšimnul, že řada lidí, bohužel i mladých, v komentářích pod články tyto "nálepky" stále používá.

Souhlasím proto s Vaším tvrzením a též bych takové označení považoval za osobní urážku (pokud bych k tomu nedával nějaké konkrétní důvody), ale - v rámci Vašeho webzinu - bych to navíc považoval za snižování úrovně Vašeho Zvědavce. Pan Leho rozhodně měl skutečně dost příležitostí tady diskutovat, nicméně - alespoň v té zemi byl a na rozdíl od jiných přispěvatelů mohl popisovat své vlastní dojmy.

Stejně tak považuji za osobně urážlivé tvrzení týkající se např. progresivní senility a jiných duševních chorob, zejména od osob, které nemají pro takovou diagnozu patřičnou profesionální kvalifikaci (topenář či pokladač podlah apod.)

101947

05.04.2006 00:43

Jak zlomit vaz Paroubkovi II

RE: politika je z podstaty špatná

Arkan 24.?.?.?

Tak nějak je to už pár tisíc let psáno v Tóře (odkud to jak křesťané tak i muslimové později "vokopčili) -
"Hashem Natan Ve Hashem Lakach, jehi shem Adonai mevorach", B-h dal, B-h vzal zpet, pochváleno budiž jeho jméno na věky, čili co Bůh činí, dobře činí .....

S neúčastí ve volbách nesouhlasím. Z vlastní zkušenosti vím (z loňských městských voleb a letos z provinčních voleb), že účast na volbách je nejenom nutná a měla by být i jednou z občanských povinností. A pokud máte opravdu zájem o provedení změn pak aktivní účast na volební kampani toho pro vás nejpřijatelnějšího kandidáta za váš volební obvod by měla být nedílnou součástí.

Jinak často malé leč dobře organizované skupiny svou velkou účastí mohou volební proces a následné volební období negativně ovlivnit (a mezi ty patří zejména komunisté, kteří jsou nejenom dobře organizováni, ale mají stranickou disciplinu a jsou ochotni pro stranu něco udělat). Přesně takovým způsobem se do parlamentu za první republiky dostal i náš první dělnický prezident, milovaný Klement Gottwald.

Lidé, kteří k volbám nejdou (a mám na mysli nikoliv volby za komunistů, tam jsme chodili všichni, "rádi" a mnohokrát manifestačně) pak nemají právo remcat v hospodách o politické situaci,neboť častokrát o vítězství či porážce kandidáta rozhoduje jen pár hlasů. [smích]

102114

05.04.2006 15:30

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Arkan 24.?.?.?

Čím si Holandsko pomohlo legalizací trávy? Takhle se může ptát jenom ten, kdo v Holandsku v poslední době nebyl. Holandsko si pomohlo, neřekl bych legalizací, ale dekriminalizací používání marijuany a hašiše jako si pomohly Spojené státy, když 5. prosince 1933 schválily 21. dodatek k ústavě USA a zrušily prohibici.

Organizovaní zločinci, typu Al Capone a jejich spolupracovníci, ztratili takřka přes noc svoje zdroje enormních zisků z prodeje alkoholu na černém trhu. Došlo k významnému poklesu zločinnosti (vraždy, loupení, únosy, apod.), neboť byly odstraněny ty hlavní důvody - velké zisky. Navíc legálně vyrobený alkohol, prodávaný ve státem regulovaných obchodech byl zdravotně nezávadný na rozdíl od prohibice, kdy se pilo všechno co teklo, často s tragickými následky (slepota). Zisky resp. daně z prodeje alkoholu byly odváděny - a to se dodnes přísně kontroluje - státu a prodej alkoholu (stejně tak jako dnes i prodej cigaret a tabákových výrobků, loterií, užívání hracích automatů (poker type)) byl povolen jen osobám starším 18 let (dnes u alkoholu a tabáku v USA od 21 let).

Podobným způsobem zmizely v Holandsku velké gangy, které dříve "soft" drogy (a často velice pofidérní kvality) prodávaly anebo se musely přeorientovat na něco jiného (kokain, extase, pervitin, heroin či jiné uměle vyráběné drogy). Po velmi krátké době se zjistilo, že nedošlo ani k prudkému nárůstu uživatelů, po krátké době, kdy se prvotní zvědavost ukojila, se jejich počet ustálil. Navíc marihuana a hašiš, které jsou na trhu, jsou daleko vyšší kvality, neboť jsou pěstovány v legálně povolených (tolerovaných) sklenících. Vaše tvrzení o tom, že marihuana je jen přestupní stanicí k tvrdým drogám je opět mylné. Nikotin je daleko více návykovější než MJ. Nákupy MJ jsou v Holandsku kontrolovány a je dovoleno prodat jenom určité množství (5 gramů - géček) na jedno posezení.

Pokud jde o ten Váš problém s prodejem "soft" drog nezletilým. Já si dobře pamatuji, že nikdy nebylo problémem dostat cigarety (Partyzánky, Džunky, Dukly apod., někdy v dobách nouze i Taras Bulba, na lepší nebylo) či laciná ovocná vína (oblíbený byl třešňák za osmičku či ten kvalitnější za 12 Kčs) přes starší sourozence či starší kluky v partě.

Takový výlet do Holandska, a není to z Česka vlakem tak drahé, zvláště pokud pojedete přes víkend, by Vám trochu "opravil" čočky a mohla byste se něco zajímavého dozvědět. Zajeďte si do toho nejbližšího holandského města a dejte si "špeka" (doporučuji Bílou vdovu, Blueberry, Bubblegum) a budete rozesmátá a hučet jako pilinová kamna. A celý svět se Vám bude najednou zdát velice pozitivně a přestanete mít tu Vaši - soudě podle Vašich příspěvků - permanentně, pardon my French, nasranou, černou náladu.


[chechtot] [chechtot]

102227

05.04.2006 16:28

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Arkan 24.?.?.?

4 Zap

My jsme měli, na rozdíl od Vás, v "skoro" sousedství "souseda", který tak dvakrát týdně přijížděl domů totálně ožralý a alespoň dvakrát ročně se netrefil se svým Lexusem do dveří garáže. Dobře si pamatuji na tu firmu, která mu opravovala dveře garáže. Takové příjezdy obvykle končily velkou a nesmírně hlasitou hádkou s jeho manželkou, což celé sousedství, bohužel, muselo poslouchat.

Jaký je rozdíl mezi sousedem, který si sice "vypaluje zobák" ve vší tichosti (třeba i ve společnosti jiných uživatelů soft drog) a "skoro" sousedem, který dělá dvakrát týdně "bordel" ve Vaší ulici? Ten alkoholik soused je podle mého názoru daleko větší "garbage" než ten Váš tichý leč MJ užívající soused. Mohu se pochopitelně mýlit, už se mi to v minulosti stalo. [mrknutí jedním okem]

102237

05.04.2006 16:56

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Arkan 24.?.?.?

4 V.Sodek

"Správná vlna" (a pohodová nálada) je nesmírně důležitá a s tím s Vámi naprosto souhlasím. Nicméně, pokud se vydávám na dovolenou někam, kde jsem nikdy nebyl (třeba Costa Rica), tak se snažím o té zemi si něco přečíst, abych se vyhnul těm překvapením, ačkoliv pochopitelně všemu se nedá předejít.

Kombinace alkoholu a soft drog (v užití více než moderate) se pochopitelně nedoporučuje, protože tu nedochází k synergii, ale pak ke "stihům" či "skízám". Nicméně v těch holandských coffee-shops Vás k tomu nikdo nenutí. Jejich politika je (a la Palivec) "Zakuř si svuj špek nebo haš (vodní dýmka či vaporizátor jsou někde k dispozici), přečti si nějaké noviny (a těch je tam spousta), popij případně dobrou kávu, dej si pivo či něco ostřejšího, pokecej k přáteli, kup něco na cestu do "vlasti" a vypadni".

102244

05.04.2006 18:26

Nová železná opona

RE: !!! CENZURA !!!

Arkan 24.?.?.?

4 Eugen

Rád bych Vás upozornil, že absolutní svoboda slova (či absolutní svoboda čehokoliv) nikdy neexistovala a také již v této "politicky korektní" společnosti, bohužel, nikdy existovat nebude.

Jenom takový malý příklad, i dodnes platí, že pokud v přeplněném kině či divadle zařvete "Hoří" a dojde k panice a pár lidí "zařve", pak si to, alespoň v této zemi, pokud Vás chytnou, odnesete několika lety vězení. To jen tak na úvod.

Pokud jde o ty paragrafy, to bylo jenom UPOZORNÉNÍ, že dnes existuje jistá legislatura, (můžeme se přít o tom, zda je to omezování svobody či ne, nicméně v řadě států, včetně ČR, legálně zvolenými parlamenty a senáty schválená a "posvěcená"), která takováto antisemitická a jiná rasistická prohlášení již nedovolují a jejich pachatele stíhají (podle zákona).

Na druhé straně bych Vás chtěl upozornit, že "na stará kolena" nemám v úmyslu se nějakým způsobem zapojovat do těchto právních případů a v neposlední řadě nemám žádných úmyslů někoho udávat vyšším "instancím". Na to jsou tady jiné, lépe finančně organizované organizace, např. Anti-Defamation League, a různé ty americko-izraelské organizace, které se tím zabývají.

102255

06.04.2006 00:33

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Arkan 24.?.?.?

4 Pontifex

V Holandsku, podobně jako se tomu stalo již ve Švýcarsku se o tom skutečně uvažuje. Jedním z důvodů je fakt, že na ně americká vláda, zejména prezident George W. Bush prostřednictvím EU silně tlačí, aby opět soft drogy kriminalizovali. To vše jen další součástí politiky USA a toho, neustále opakovaného, NWO (NSP).

Jenže Holanďané byli historicky vždycky daleko tolerantnější a praktičtější než jiné evropské národy, ať už jde o otázky náboženské, kulturní, politické apod. Dalo by se to charakterizovat asi takto, "...co Skot - a ti jsou velice šetrní - vyhodí, to Holanďan sebere a ještě jednou využije". [mrknutí jedním okem]

To byl také jeden z důvodů, proč tato malá a jinak na všechno možné relativně "chudá" země (úrodná půda, nerostné bohatství, lesy, počasí...) po celou historii prosperovala (a byla dokonce i velkou námořní a koloniální velmocí) a do dnešního dne prosperuje. Nakonec i náš veliký učitel národů se usadil v Holandsku a jeho, na svou dobu "revoluční" pedagogické teorie, byly přijímány, a to se nezmiňuji o příteli pana Gejdoše - Nostradamovi. [mrknutí jedním okem]

102342

06.04.2006 01:05

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Arkan 24.?.?.?

4 Karel z Čech

To by opravdu bylo špatné, co by pak, po dekriminalizaci, dělaly takové ohromné organizace jako FBI, DEA, FDA, CIA a jiné podniky, kdyby ztratily důvod pro svou existenci. Některé z nich se rozrostly, třeba za úřadování J. Edgara Hoovera, na velikost, o které se KGB, NKVD, Stb, Gestapu nikdy ani nezdálo.

Z tohoto důvodu se vždy musí najít nějaký důvod, nějaké nové nebezpečí, když to původní (např. prohibice, komunistická strana USA apod.) se buď zrušilo či přestalo existovat, aby to monstrum vytvořené v minulosti mohlo ospravedlnit svou existenci.

Dnes jsou to drogy a terorismus, dříve to byly politické organizace, odbory, černoši, mexičtí bandité, Máfie, neamerická činnost. Tak jak se kdysi zpívalo, že "...bez chleba nelze žít, bez vody...", stejně tak dnes žádný stát nemůže žít bez nějaké permanentní hrozby, nebezpečí apod. [chechtot]

102348

22.04.2006 02:15

Sluneční elektrárny - proč je, krucipísek, nestavějí?

RE: Fosilní paliva prostě dojdou - tak o čem se vlastně bavíte!

Arkan 24.?.?.?

4 Peleška

Než dojde k vyčerpání fosilních paliv na této planetě, budete už dlouhou dobu buď v urně či hnít někde na Olšanech či jiném hřbitově, a ještě vaši potomci a potomci jejich potomků budou mít dostatek fosilního paliva. Bude pochopitelně dražší, ale bude.

Jen pro zajímavost uvádím, že jen v provincii Alberta, ta se, pro vaši informaci nachází v Kanadě, jsou zásoby na územích, které překračují velikost České republiky, tzv. tar sands. Do nedávné doby, tj. do doby kdy sud nafty stál 30 dolarů, se tato naleziště fosilních paliv produkčně nevyplatila, protože jejich zpracování bylo drahé. Dnes, kdy sud nafty překročil hranici 70 dolarů - a pokud pan prezident Bush bude i nadále blbnout - může se přiblížit 80 či 90 dolarům, se tyto dosud nevyužitkované zásoby stanou pro investory velice atraktivními a bude se tam těžit a buďte ubezpečen, že s americkým kapitálem a existující technikou budou tyto skoro nevyčerpatelné zásoby využitkovány.

A to nemluvím o možných zdrojích fosilních paliv na Aljašce, pokud se jim podaří přesvědčit "Zelenáče" a to se jim jistě po dobrém či po zlém podaří, a dosud geologicky neprozkoumaném severu Kanady či nových objevech na Sibiři. Dnes se často mluví o nových, daleko lacinějších zdrojích nafty na území Venezuely, Bolivie a jiných jihoamerických zemích. Každý průzkumný vrt ale vyžaduje nejenom techniku, ale zejména kapitál a kapitál jde tam, kde existuje možnost zisku.

Amerika již nikdy nebude zažívat období, kdy jsem v USA kupovával pro svůj osmiválec galón benzínu za 28 centů a v Kanadě britský galón (4.5 L) za 38 centů, ale za mého či vašeho života k tak katastrofální situaci jakou popisujete nedojde. Začátkem sedmdesátých let jsme tu měli už jednu velmi vážnou krizi (díky zase blbosti jednoho amerického prezidenta), nicméně jsme to přežili. A jsem si jist, že to přežijeme opět.

104028

11.05.2006 23:49

Havlův zelený comeback?

RE: ejhle... i Zeleni :-(

Arkan 70.?.?.?

Myslím, že se česky říká "zezelenal závistí" a "zrudnul zlostí či hněvem", "zčervenal či zrudnul studem" a pod. Alespoň to tak tvrdí Ústav jazyka českého a ten je ve věcech týkajících se jazyka českého jako papež "neomylný".

105611

12.06.2006 15:47

Paví ocas

RE: Milá blondýno :-) a.k.a. bába Blažková

Arkan 69.?.?.?

Kateřino, ona mi přípomíná ten inzerát daný v novinách jednou mladou (párkráte rozvedenou) ženou, "Hledám mladého muže vyšší postavy (v jejím případě by vystačil i Pygmej), který by byl svou inteligencí schopen argumentovat s Immanuelem Kantem, schopen vyvrátit Charles Darwinovi jeho teorii evoluce a dokázat Albertu Einstenovi, že se v některých částech své teorie mýlil. Značka: Spěchá, (bobr) mi svědí a šoustala bych jako lasička". [chechtot]

108020

12.06.2006 16:15

Paví ocas

RE: A ten její příspěvek

Arkan 69.?.?.?

Vás, pane editore, neuráží. Pak opravdu je pravdou, co Kateřina, aka baba Blažková, o mužích píše. [oči v sloup]

108022

13.06.2006 02:13

Masakr sionistů přivádí Izrael do stále větší izolace

Masakr, který nebyl

Arkan 69.?.?.?

Podle nejnovějších zpráv to vypadá, že ten izraelský tzv. "masakr" má na svědomí komando Hamásu, které v severním pásmu Gazy přesně v oblasti pláží (aniž by upozornilo civilní obyvatelstvo, who cares) umístilo tzv. daisy-chain bombs čili na sebe navzájem spojené bomby či miny, aby zabránilo vylodění a akci izraelských námořních jednotek. Tyto jednotky měly zabránit palestinským teroristům v dalším odpalování Qassam raket na území státu Izrael, přesně řečeno na město Sderot.

K tomuto závěru dospěly v překvapivé spolupráci vyšetřující bezpečnostní orgány PA (Palestinské administrativy), egyptské zvláštní policie, izraelské a americké výzvědné služby. Krátce po výše uvedeném "masakru" začaly jejich jednotky prohledávat celou oblast pobřeží a odminovávat další části pláže.

Jak jistě víte mezi Hamás a PA (Fatáh, prezident Abu Mazen a spol.) existuje jistá "nevraživost", občas se mezi sebou postřílejí, občas se zase zbratříčkují, co je spojuje - je nenávist existence Izraele (vyšší či menší). Tentokráte jistý Muhammad Dahlan, kdysi významný člen PA (něco jako ministr vnitra, PA KGB apod.) byl při smutečním obřadu "uražen" představiteli Hamásu a tak, jak je mezi Araby zvykem, se jim musel pomstít, a tak to co znal o celé záležitosti "vyzvonil" Izraelcům, Egypťanům a vyšetřování začalo. Izraelci celou záležitost berou velice vážně, neboť pokud je tady jedna strana, která má zájem na tom, aby se přišlo celé záležitosti na kloub, pak je to zcela určitě Izrael.

Pokud totiž Hamás nepřestane ostřelovat pohraniční část Izraele (sever Gazy), pak jednoho dne Izrael provede vojenskou operaci, která bude stát Palestince stovky obětí.

108041

13.06.2006 03:05

Masakr sionistů přivádí Izrael do stále větší izolace

Najděte si odkaz na Debce

Arkan 69.?.?.?

Odkaz existuje na Debce.

108047

13.06.2006 15:43

Masakr sionistů přivádí Izrael do stále větší izolace

RE: Najděte si odkaz na Debce

Arkan 69.?.?.?

4 Antiseptik aka Protižumpa

Kromě Debky dostávám denně zprávy i z jiných pramenů, jako např. Haaretz, Maariv, Israel Insider, MENA (egyptská tisková agentura), Petra (jordánská tisková agentura), egyptské noviny Al Džumhuríja (Republika), Cairo Times, Al Ahram, The Jordan Times, a pochopitelně od Reutera, BBC, AFP, a v neposlední řadě od Front Page (PA tiskové agentury) a Al Jazeera. A pravda je obvykle tak někde uprostřed.

Pokud jde o spolehlivost informací, zejména o přesnost týkající se jmen, adres, věku, časových údajů je Debka jednou z nejspolehlivějších zdrojů informací, podobně jako agentura Reuters či v minulosti BBC. Dají si alespoň práci se zjištěním správných údajů než nějakou zprávu uveřejní.

Ne každý zdroj informací z Izraele týkající se událostí na Blízkém východě je lživý a sionisticky zaměřený, řada těch zdrojů se pohybuje často na hranici "vlastizrady". V Izraeli, na rozdíl od všech arabských sousedů, totiž existuje svoboda tisku (kromě mimořádných událostí, jako je válka) a Židé nejsou zrovna proslulí svou jednotností názorů.

108083

22.06.2006 20:41

Masakr sionistů přivádí Izrael do stále větší izolace

RE: Izraelské ostřelování Gazy 9. června 2006 není příčinou smrti palestinské rodiny

Arkan 69.?.?.?

Chtěl jsem překlad celé zprávy uveřejnit na Zvědavci jako podporu svého prvního příspěvku. Předešel jste mne a ušetřil jste mi spoustu práce.
Jen bych chtěl dodat, že celá tato reportáž o tragickém osudu sedmičlenné rodiny Rhaliových nepochází jenom z palestinského zdroje, ale přímo z 10. kanálu izraelské televize a autorem je jistý investigativní reportér Shlomi Eldar, který podobně jako reportéři Blesku, iDnes nebo Novy uveřejní cokoliv, co zvýší viditelnost jejich plátků či televizních novin. Zda je to pravda nebo ne, není důležité.

Další zajímavostí je, že Hamás, brigáda šahída (mučedníka) Izzudína Kásama a jiné teroristické palestinské skupiny se rozhodly, že vzhledem k velkým ztrátám "mučedníků" při odpalování raket Kassám z polí a sadů, přesunout odpalování těchto primitivních raket z obydlených částí Gazy (hřiště, školy, poblíž nemocnic apod.). Pokud tedy IAF izraelské letectvo při protiútoku zasáhne i "nevinné" civilisty, pak ovšem vina spočívá na státu Izrael. Alláhu Akbar wa Muhammádu rasulalláh. Alláh má a sabrin. [chechtot]

108717

26.06.2006 02:21

Týden bukvic

Já jen doufám, že se

Arkan 69.?.?.?

(Zrušeno. Sprostý, uražlivý příspěvek.)

108917

27.06.2006 21:18

IQ test Romana Jocha

RE: Jsou to veci!

Arkan 69.?.?.?

4 Palivec

Nesmíte zapomenout, že spousta přispěvatelů do dnešního Zvědavce jsou bývalí komunisté, kterým "textilní" aka sametová revoluce kvalitativně zhoršila život.

Na rozdíl od let padesátých, šedesátých či sedmdesátých mohou dnes ovšem svobodně "remcat", neboť jim již nehrozí ani Jáchymov ani Leopoldov.

Většina z nich se dnes řadí mezi důchodce, kteří kolem sedmé hodiny ranní vyrážejí do tramvají či metra, aby stihli vykoupit všechny ty potraviny a jiné výrobky na "special" či aukcí od těch všech německých, rakouských, anglických, francouzských, holandských a jiných společností, které takovým hnusným kapitalistickým způsobem vykořisťují občany ČR.

V minulých letech sice stáli ve frontách na banány, vložky pro manželky či hajzlpapír, ale na to už si dnes nevzpomínají. Nicméně členství v KSČM si i nadále udržují, alespoň ti skalní, pro případ "co kdyby se to zase obrátilo"?

Zda je americká raketová základna dnes v ČR potřebná či ne záleži na tom, jak se díváte na nebezpečí atomové války přicházející z VÝCHODU (ať už je to Rusko, Irán či Čína). Rusku a Číně (zejména Číně, která vlastní velkou část US světového dluhu), vzhledem k obchodním stykům, bych věřil více než islámským fanatikům z Persie či Blízkého východu,

109137

29.06.2006 14:45

Izrael znovu okupuje

RE: Článek plný omylů a chyb

Arkan 69.?.?.?

Ten článek obsahuje celou řadu informací, které nejsou pravdivé, ze zcela jednoduchého důvodu. Napsal jej totiž jistý Richard Král, který záměrným překrucováním dostupných informací či skutečností, užíváním "velkých" slov jako masakr, vraždění, genocida, přidáváním nul ke stovkám, děláním tisíců ze stovek apod. a podobnými praktikami je proslulý.

Z tohoto důvodu se nemůžete divit, že i tato poslední operace IDF zvaná Letní déšť je popisována způsobem jemu blízkým. Celý jeho článek je, jako obvykle, naplněn nenávistí ke všemu izraelskému, židovskému, a případně americkému, což pochopitelně vyhovuje a vždycky vyhovovalo velké části čtenářů Zvědavce.

Izraelská armáda je, bohužel, držena na velice krátké šňůře díky E. Omertovi, který nemá odvahu udeřit a jednou provždy vyříznout ten palestinský "vřed". Neznám stát, který by do nekonečna toleroval nepřetržité teroristické útoky, unášení občanů a ohrožování jejich bezpečnosti či životů. Pokud tomu nemůžete věřit, informujte se o tom, jakým způsobem se s palestinským problémem nebo s opozicí v minulosti vyrovnal jordánský král nebo tatínek dnešního prezidenta Syrie (peace be upon his name). To nebyly stovky mrtvých to byly tisíce a desetitisíce (jenom to co bylo oficiálně přiznáno).

Soudě podle opatrné reakce většiny arabských států (a zejména té "štědré" finanční pomoci, která v poslední době tak trochu vyschla) i jim dochází, že čeho je moc toho je příliš.[naštvaný]

109410

29.06.2006 20:00

Izrael znovu okupuje

RE: Článek plný omylů a chyb

Arkan 69.?.?.?

4Lexman

Kdyby každý z čtenářů Zvědavce diskutoval inteligentním způsobem jako Vy, pak by se dalo pokračovat v této diskuzi. Vy znáte skutečnosti anebo máte zdroje spolehlivých informací a díváte se na celou situace realisticky. Jiní zase, už při přečtení mého jména, začnou zběsile pěnit.

Evidentně jsem tady svým příspěvkem, a to se divím, že to pan editor Stwora vůbec pustil (v poslední době nepatřím mezi jeho tzv. prokádrované přispěvatele, čili česky řečeno párkrát jsem ho už "nas.al"), nazvednul pár lidí, kteří ze srdce nenávidí všechno izraelské, židovské, případně americké (hlavně prezidenta G.W.Bushe, ten je ztělesněním ďábla, není-liž vyliž pravda, Karle z Čech?). I pan editor Stwora nakonec došel k názoru, že příspěvky židobijce Goje jsou trochu moc a část jeho příspěvku cenzuroval. Jejich nekontrolovatelné "pěnění" [smích] mne jen upevňuje v názoru, že jsem měl a že mám, bohužel, pravdu.

Jelikož rozumných přispěvatelů typu Lexman je tu dnes málo, raději se pro dnešek odmlčím, ačkoliv si nasírání (dělání prči) týpků jako je Goj, Mno Bartošek, Mno Táborský, Šaňo Google, Trodas, Lev Mojsejevič apod. nikdy, resp. někdy nemohu odpustit. [smích]

Takže, chlapci, opět na brzkou shledanou. Loučím se s Vámi, jak by řekl Zděnek Nejedlý, hornickým pozdravem "Ahoj". Allahu Akbar wa Muhammadu rassulah. Glory to the Intifada and Glory to the martyrs (shaheed) of Izzudín Kásam Brigade!!!! Čím více Kassámů, tím více saláámů (mírů).

109470

30.06.2006 17:18

Opravdu zaútočili Palestinci na izraelskou armádu?

RE: Hamás byl zvolen demokraticky

Arkan 69.?.?.?

4Lexman

1) Hamás byl, na arabské poměry, zvolen demokraticky, protože při volbách mělo obyvatelstvo dvě alternativy. Pokračovat v podpoře prohnilé zlodějské Palestinské administrativy, kde zlodějna za vlády rafík raís (soudruha prezidenta) Arafata dosáhla nebývalých rozměrů anebo podpořit sice militaristické hnutí Hamás, ale které do té doby nebylo tak prohnilé (ještě nevládlo, tudíž nemohlo tolik krást, český příklad Gross-Paroubek-Topolánek), a které se dělí základně na dvě části. Ta menší polovina, jak by řekl náš profesor matematiky, se starala o věci sociálního typu, školy, jesle, nemocnice, university a vyplácení "sociální podpory" pro palestinské "cikány", ta druhá, větší polovina (která poskytuje sice více nebezpečné zaměstnání, nicméně slušně placené), se spíše zaměřuje na terorismus, na odstřelování raket Kassam, unášení izraelských občanů, sebevražedné útoky na území Izraele.

S tou první polovinou, která je velice viditelná jak pro Palestince tak pro stát Izrael (typu jako v ČR u cikánů, buď dostanu socku nebo ne) by stát Izrael určitě neměl problémy, s tou druhou, která má, měla, resp. bude i v budoucnosti mít v programu zničení státu Izrael (ta nenávist je nepřekonatelná), pochopitelně problémy má. Který stát by neměl? (snad s výjimkou předmnichovské ČSR, kdy ČSR vláda tolerovala Sudeťáky, Maďary a slovenské fašisty).

2) Únos ministrů a poslanců Hamásu. Ty izraelské bezpečnostní služby nepracují namátkově (Shin Bet, Mossad, GSS, Sayeret Matkal atd.) ty sledují nepřátele státu Izrael permanentně s pomocí svých palestinských informátorů, odposlechem telefonů, a jiných zpravodajských technik, (you
name it, they have it). Veškeré informace jsou denně několikráte vyhodnocovány, takže většinou vědí, kde se kdo nachází, s kým apod.

3) Těch důvodů pro zásah IDF bylo, podle mého názoru, za těch pár posledních týdnů či měsíců dost. Při útoku palestinských teroristů na jednotku izraelských vojáků a únosu desátníka Šalita na území státu Izrael, pravděpodobně míra trpělivosti přetekla.

4) To že protiteroristické akce provádí Izrael v tichosti je fakt. Na rozdíl od Američanů nedovolují nějakým novinářským buznám (BBC, CNN či typu Sgrena), aby jim seděli za zadkem. Mají své vojenské zpravodaje, kameramany a jejich pozorování, fotografie a videa pak slouží k vyhodnocení akce. Podle důležitosti akce a potřeby PR pak to své "ticho" přeruší a oznámí výsledky akce, poskytnou fotografie či video. Takhle se totiž bojuje proti teroristům, proto mají výsledky a nikoliv nepřetržitou řadu mezinárodních průserů.

109572

30.06.2006 21:04

Opravdu zaútočili Palestinci na izraelskou armádu?

RE: Vážený pane editore,

Arkan 69.?.?.?

přečetl jsem si závěrečný odstavec Vašeho článku a jen doufám, že tu jde jen o překlad z angličtiny a nikoliv o Vaše zhodnocení celé události. Několikrát jste se zmiňoval, že jste programátor a programátor je, alespoň podle mého názoru (já mám jen pár kurzů v Basic, naposledy v Java), člověk, který má zvláštní vlastnost, která ho rozlišuje od jiných lidí, tj. schopnost věnovat se detailům a hlavně prověřovat svůj program, aby nakonec pracoval bez, řekněme, velkých chyb.

Ten závěrečný odstavec mi totiž nápadně připomíná tu velmi známou příhodu ze srpna roku 1939 (31-08-1939), kdy Alfred Naujock na přání a s požehnáním Himmlera a našeho později velmi milovaného vůdce a protektora (18) provedl fingovaný útok na Gliwickou rozhlasovou stanici (Sender Gleiwitz). Aby přesvědčili svět o militaristických úmyslech Polska tak si to německé komando sebou vzalo jistého Frantiszeka Honioka a pár, jak jím později říkali, "konzerv", tj. usmrcených vězňů z německých koncentráků v polských uniformách.

Ten článek, jak už tady pár lidí poznamenalo, je podvod, podvrh, a z hlediska profesionála zvyklého na "štábní kulturu" kvality 4. tankové divize, generál Procházka, (HavlBrod), kde politickým komisařem byl jistý kapitán Josef Peleška, (příbuzný našeho Pelešky a.k.a. přispěvatele Prdelky) a zástupcem hlavního kuchaře byl soudruh svobodník Dežo Grešo z Banské Štiavnice, prostě nemá ani štábní kulturu ani úroveň.

Řada těch vyobrazení izraelské bojové techniky pochází z katalogu výzbroje izraelské armády, zejména ty obří obrněné buldozery. Tu fotografii věže mohl ten falsifikátor též udělat (vystřihnout) lépe, ten přechod ze zeleně do směsi písku a kamení je velice zřejmý, ačkoliv si pamatuji, že při návštěvě Las Vegas a Reno (stát Nevada, to je v USA, kontinent se jmenuje Severní Amerika), ty náhlé přechody mezi pouští a travní plochou opravdu existovaly.

Nicméně jsem rád, že jste nám poskytl informaci o osudu desátníka Gilada Šalita, který podle toho článku vypadá jako izraelský "podvod".

BTW, vykopat tak dlouhý tunel, Palestinci jsou schopní když jde o zničení státu Izrael, dá hodně práce, ale dnes mají k disposici i italskou a švédskou důlní mechaniku z EU, takže to jde přece jenom rychleji. Taktéž jsou k dispozici výztuhy z umělé hmoty (prefabrikované), takže takové stachanovské výkony jsou možné. Nakonec pád Konstantinopolu a "skoro" pád Vídně byl též dokonán tureckými permoníčky. Nicméně "chapeau bas" klobouk dolů před palestinskými robotníkmi, dřou se jako Bulhaři.

Mimochodem, před nedávnem, kdy jsem tak často nepsal, jsem měl asi 22 kreditů, pak se najednou objevilo "hlásání", že tento příspěvek bude uveřejněn až po schválení administrátorem. Tak buď máte jednu politiku pro, ale.... never mind.

109578

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 51 čtenářů částkou 7 712 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Turistka v muslimské zemi14.08.20 17:41 Neurčeno 0

Kupte si sperma na e-shopu14.08.20 12:34 Česká republika 3

Maskot banksterů nabádá ke „správnému“ konání13.08.20 11:45 Evropská unie 0

Testování roušek - Jejich nošení vede k toxickým hladinám CO212.08.20 09:40 USA 3

Podívejte se, kam mizí restituce církvím z rozpočtu celého národa11.08.20 06:02 Česká republika 0

Ideopolicie vyšetřuje rasistický článek o požáru bohumínského paneláku10.08.20 09:20 Česká republika 4

Proč má stát platit odškodné přeživším požáru v Bohumíně?09.08.20 20:55 Česká republika 2

Požár v Bohumíně založili cikáni - média cudně mlčí09.08.20 10:16 Česká republika 7

Petice za ukotvení manželství jako svazku muže a ženy08.08.20 11:04 Česká republika 0

Africké kobylky na cestě do Evropy zahazují do moře doklady08.08.20 10:31 Neurčeno 0

Už ne ženy, ale "osoby s děložním čípkem"07.08.20 16:23 Británie 1

Média se skřípěním zubů přiznávají, že švédská cesta funguje05.08.20 21:56 Švédsko 9

Matteo Salvini hovoří o tom, jak ho chtějí zavřít na 15 let za to, že jako ministr vnitra bojoval proti nelegální migraci05.08.20 10:08 Itálie 1

Praha dá Prague Pride velké peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 2

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 1

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 4

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
28,91 Kč
Kanadský dolar
16,64 Kč
Australský dolar
15,81 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,71 Kč
Čínský juan
3,17 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,54 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,29 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 867,67 Kč
1 unce stříbra
587,50 Kč
Bitcoin
259 135,33 Kč

Poslední aktualizace: 14.8.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 53 435 917