Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Arkan

Nalezeno 742 příspěveků, 21 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.11.2005 15:55

Proč tolik křiku okolo nucené správy VZP?

RE: OT

Arkan 24.?.?.?

David Rath je židovského původu. Jeho rodiče jsou zapsáni v Pražské obci židovské.

79162

25.11.2005 15:16

Dopis velvyslanci Spojených států

RE: Zase kecáš Hurvínku

Arkan 24.?.?.?

Pokud si dobře pamatuji otisk palce není žádný fašistický vynález, ale zcela běžný,normální prostředek k identifikaci patřičné osoby. Jak už bylo podotknuto, podpis i fotografie se dají padělat, otisky prstů, pokud o ně nepřijdete nějakým úrazem nebo si bříška prstů nenecháte chirurgicky odstranit, se padělat nedají.

Dosud mám uložený první občanský průkaz (ČSSR), kde hned pod fotografií je otisk palce pravé ruky. Ta samá procedura pak probíhala i při základní vojenské službě. Sebraná data, obsahující otisky prstů, velikost a umístění jizev, bradavic (J. Paroubek), tetování či jiných tělesných vad se pak staly součástí vašeho osobního svazku na vojenské správě a v případě vojenského konfliktu pak napomáhaly při určování totožnosti vojáků (kromě psí známky na krku). Z tohoto důvodu jste se před odvodní komisí "producíroval" povinně nahý.

A pokud Spojené státy zavedly tuto povinnost pro návštěvníky z cizích zemí, pak je to jen vnitřní záležitostí USA. Ostatní země, a některé to udělaly, recipročně zavedly otisky prstů či nějakou podobnou buzeraci pro občany USA, jiné země to "překously", jelikož příjmy z turistického ruchu od turistů z USA nejsou zanedbatelné, a jen doufají, že se jim to diplomatickou cestou podaří odstranit. Nikdo není nucen do Spojených států jezdit, a pokud projeví o to zájem, a nepatří mezi těch pár zemí s bezvizovým stykem, tak musí souhlasit s procedurou zavedenou po 911, vyplnit dotazníky, přinést fotografie, dát otisky a zaplatit poplatek.

I v Kanadě ty doby, kdy se přejížděly americké hranice jen na předložení řiďičáku či studentského průkazu jsou už od 911 pryč. Vždy sebou bereme pasy a pak je přechod bezproblémový, ale i občané států, které mají tzv. bezvizový styk s USA, při přechodu hranic se musí registrovat a zaplatit 6.00 dolarů (případ mé švagrové žijící ve Švýcarsku).

80184

26.11.2005 23:39

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

Arkan 24.?.?.?

Stejným způsobem nevidím ani já žádný rozdíl mezi nazváním Judejec a žid. Je to pouze otázka semantiky, jakým způsobem ten název přeložíte. Fakt, že potom v budoucnosti došlo k vyhnání židů z této římské provincie a následnému míchání ras, administrativnímu rozhodnutí chazarského panovníka konvertovat k judaismu, dalšímu rozvětvení na Aškenazy a Sephardic skupiny, pochopitelně i na jiné menší skupiny, třeba v Persii, Řecku, Indii, na tom nic nemění. V době ukřižování Krista to byli ti původní židé, mluvící většinou aramejsky, nábožensky ovládaní židovskými rabíny, mající svého Římem trpěného vládce židovského původu, potomci - pokud těm "starým pověstem" možno věřit - kmenů, které Mojžíš přivedl z Egypta do země zaslíbené oplývající "mlékem a strdím".

80388

26.11.2005 23:53

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Z těch článků týkajících se sporu s paní Kubovou jsem vyčetl, že ta žena je 27 letá právnička, tudíž se domnívám, že je to žena, pravděpodobně ne příliš atraktivní, ale taková mašina na peníze. A jako žena by měla mít jisté anatomické vybavení, které - pokud s tím někdo umí správně zacházet - by z ní mohlo udělat normální ženu a změnit její přístup ke společnosti, ve které žijí nejenom ženy ale i muži.
Jinak pokud jde o její prezentaci argumentů, musím uznat, že je prezentuje přesně podle "pravidel" právního procesu (jinak by jí soudce asi vyhodil)a někdy vaše protiargumenty na to prostě nestačí.

80391

27.11.2005 01:10

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Jakýpak sprosťák. Jako příklad uvedu dvě - vysoce postavené ženy, díky svým manželům - které ač jsou pravděpodobně inteligentní, vzdělané, atd. jsou naprosto ošklivé, jedna z nich je manželka Jiřího Paroubka a ta druhá je ženou prezidenta České republiky. Nakonec ani ta bývalá žena ministerského předsedy Stanislava Grosse té krásy moc nepobrala. Vypadá jako kantinská z Army či šlapka z Perlovky či E-55. Na reprezentaci si musíte pořídit takovou Dášu Havlovou-Veškrnovou či manželku polského prezidenta (dnes již minulého) pana Kwaszniewskeho nebo ženu prezidenta J.F.Kennedyho.

80407

27.11.2005 01:17

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Soráč, příště se budu snažit rozebrat její argumentaci podle pravidel...bla,bla,bla a stejným způsobem s ní argumentovat. Snad vás pak potěším. Zatím jen, jak řekl císař František Josef II po procházce po novém mostu (dnes myslím Legií), od té doby mu začali říkat "starej Procházka", "to mně češí, že jste Teši".

80409

27.11.2005 01:40

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Pokud jde o to, zda třináctiletá mladá žena je zralá na soulož, je to jenom otázka do kterého století resp. do kterého kontinentu jí přeložíte. Bývaly doby, a není to tak dávno, kdy se lidé nedožívali dlouhého věku a tak začínali se sexem a rozmnožováním daleko dříve, např. Karel IV, Francouz a jeden z objevitelů Quebeku, Samuel Champlain (měl dvanáctku), Mohamed pojal oficiálně za ženu (pod ochranu) devítku, a tisíce dalších.

V těch dobách to bylo naprosto společensky přijatelné a do nedávné doby i v Quebeku platilo, že s "požehnáním" rodičů se mohlo dvanáctileté děvče provdat. Podobná ustanovení dodnes existují v Africe, Asii, Jižní Americe atd., a taková třináctka je zralá na provdání. Ten fakt, že k tomu dnes už nedochází v zemích českých neznamená, že na jiných kontinentech a v jiných kulturách je to zavrženíhodné či špatné. Jiný kraj, jiný mrav.

80411

27.11.2005 02:15

Pilátovo krédo

RE: IRVING ZMĚNIL NÁZOR !!! (podrobnější informace)

Arkan 24.?.?.?

Vždyť tady ani tak nejde o popírání holocaustu, jako o zpochybňování celkového počtu obětí. Jakým způsobem ti lidé byli zavražděni je irelevantní, zavražděni byli či nějakým jiným způsobem (hladem, nemocí) zahynuli. Když je někde před II. světovou válkou zaregistrováno (např. Velká Praha) 85 000 židů a po válce se jich vrátí jenom 5 až 7 tisíc, tak někde ta většina musela zahynout. Nevěřím, že by se po osvobození koncentračních táborů nesnažili dostat se zpátky do Československaa alespoň reklamovat své bývalé byty, majetky, továrny apod.

Já osobně zpochybňuji jen to číslo 6 miliónů, už jen pro to, že to konečné řešení židovské a jiné otázky (buzeranti, cikáni, atd.) bylo rozhodnuto až v roce 1942. Každá velká stavba, ať je to Nuselský most či koncentrační tábor Osvětim vyžaduje určitou dobu než dojde ke "slavnostnímu" otevření. Den má jen 24 hodin, každé zařízení vyžaduje čas na údržbu, opravy, apod., časově a i podle jiných údajů to prostě nesouhlasí. To ovšem neznamená, že tím snižujeme bestialitu toho nacistického režimu, jen silně zpochybňuje celkový počet obětí.

80422

27.11.2005 02:33

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Old Shatterhand, opravte si to hláskování, či jak se to jmenuje. Old Shatterhand je od slovesa to shatter. Inteligentní paní Olga Kubová už vám to párkrát naznačila ve svých příspěvcích. Ale chytrému napověz, hloupého kopni, některým to trvá trochu déle.
Pokud jde o Česko a 21. století, já tam nebydlím, takže si nic nemusím zařizovat, a celá ta debata se mě netýká. Moje děti už, bohudík, jsou dospělého věku a nemusím nad nimi držet svou ruku.

80427

27.11.2005 12:30

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Byla to fotografie uveřejněná v českých novinách (Národní politika či Národní noviny) . Ten redaktor, který pod tu fotografii umístil ten "nešťastný" titulek, měl s tím pak velké potíže, když to začala vyšetřovat policie. Na rozdíl od dneška tenkrát ještě existovala ochrana majestátu a nikdo si nemohl dovolit beztrestně urážet hlavu státu, tj. Františka Josefa I.

80488

27.11.2005 13:01

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Nedávno se ptali jedné mladé, pohledné ženy, jakým způsobem získala ten nádherný norkový kožich. A víte co jim řekla? "Stejným způsobem jako norek získává ten svůj".

80495

27.11.2005 13:50

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

Arkan 24.?.?.?

Pontius Pilatus byl guvernérem malé římské provincie zvané Judea. Zda byl opravdu guvernérem či jenom prefectem či prokurátorem na tom tak nezáleží, v každém případě od roku 26 do roku 36 representoval v provincii Judea římskou říši.

Judea byla provincie, která byla od samého založení velice problematická a její obyvatelstvo bylo silně proti římské nadvládě. Pro mnohé římské politiky a vojáky bylo jmenování guvernérem takovým "bílým slonem". Většině pak šlo o to, aby ten svůj úřad ve zdraví a míru přežili, proto často též rozhodovali způsobem, aby nedráždili místní obyvatelstvo. Nikdo neví co by se stalo, kdyby přání židů odmítl, možná opět nějaká vzpoura, občanská válka apod. Takhle jim řekl, že na Ježíši nic zločinného neshledává, umyl si ruce a dělejte si s ním co chcete.

Nomen omen, když se něco jmenuje Judea, tak tam zákonitě museli žít obyvatelé, kteří ve většině vyznávali židovskou víru, Judea = židé, kdyby tam žili Palestinci, tak by ten oficiální název byl Palestina. Kromě nich tam ovšem žili i Řekové, Římané, Egypťané, Arméni, Arabové, černoši atd.
Donedávna, když někdo řekl, že je z České republiky, dalo se předpokládat, že je národnosti české. To už je dnes ovšem minulost.

80499

27.11.2005 13:58

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Já nikoho nepoučuji, jenom nemám rád, pane Chitrý, když někdo potvoří jméno jednoho z mých hrdinů z chlapeckých let. Jynak si pyšte jak chcete, mnje to vúbec nevadý.
Bez mé pomoci mluví ve světě anglicky několik stovek milionů lidí, jen tak pro vaši informaci, pane Chitrý.

80501

27.11.2005 17:48

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Tady bych chtěl, pane editore, poukázat na dnešní Afriku. V řadě afrických zemích jsou rodiny, kterým zemřel otec i matka na následky AIDS a o celou rodinu se stará, tj. plní veškeré rodičovské povinnosti (vaření, oblékání, koupání apod.), to nejstarší dítě, zpravidla děvče (někdy desetileté, dvanáctileté apod.), protože nikdo jiný tam prostě není. Nicméně tyto děti se dokážou postarat o své sourozence a neptají se na to, zda jsou mentálně na úrovni dospělých.

Je nesmírně zajímavé jak životní tragédie spojené s bídou a utrpením dokáží u člověka rychle rozvinout ten dřímající pud sebezáchovy, který u moderního člověka žijícího v civilizované společnosti začíná zapadat. Takových případů by se našlo tisíce, zejména z II. světové války, kdy ustálené zvyky a mravy se najednou musely přizpůsobit novým skutečnostem.

80538

27.11.2005 18:00

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Ne všechny získaly norkový kožich sexováním, ale mnohé. A i jiné věci...never mind.

80544

27.11.2005 18:27

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Arogantní jsem, byl a budu. "Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr". Hádat se s ženskou nemá smysl, ta musí mít vždy poslední slovo, kdyby čert na praseti jezdil.

Tady je nejenom pošmourno, ale i padá sníh a tak připravuji nedělní oběd, ano - budete se divit - i vařím a dobře. Na rozdíl od žen to považuji za umění nikoliv za "votravnou práci". Něco co moje žena nedokáže tak dobře jako já. Klasické vepřo-knedlo-zelo. Houskové knedlíky z té kanadské mouky a kanadských housek, není to sice to pravé, ale vždycky tam přidám na kostičky nakrájené uzené maso a dělám tzv. mramorové knedlíky. Někdy to zkuste, chutnají výborně. A druhý den ta knedlíková omeleta s vejci na snídani, lahoda. [mrknutí jedním okem]

80553

27.11.2005 19:26

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

To jsem napsal osobně, nikdo mi v tom nepomáhal. A doufám, že jste natolik chytrý, abyste rozlišil ironii od mého pravého způsobu psaní.

80558

27.11.2005 21:14

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Jak už to psal Jaroslav Hašek ve Švejkovi o tom řezníkovi, kterému někde na výročním trhu zabili bratra nožem a od té doby nikdo od něj nechtěl nic kupovat, protože byl také podezřelý. Ve vašem případě je to prostě v rodině, jeden bratr mlátil manželku, druhý svou ženu (žalobkyni) při rozvodu připravil o všechno včetně dětí, pak umřel. Moc té důvěry bych ve vás neměl, jak říkají Rusové, "Odna koróva dristíva, vsjo stádo peredríščet". [mrknutí jedním okem]

80590

28.11.2005 11:34

Pilátovo krédo

RE: kanadský žertík:

Arkan 24.?.?.?

Nem tudok (jol) magyarul. Nem értem (értek) magyarul, elvtárs (soudruhu).
Csehul beszélek/tudok - já mluvím česky. Itt (zde na Zvědavci) czehul beszélnek (se mluví česky). Szervusz!

80670

28.11.2005 17:40

Obvinění USA z mučení přinutilo americkou administrativu zmírnit žalobu proti Jose Padillovi

RE: Aha, takze co vlastne spachal?

Arkan 24.?.?.?

Když vyrazíte do Pakistánu pomáhat obětem zemětřesení v pakistánské oblasti Kašmíru, tak vás určitě nikdo nebude obtěžovat či zatýkat. Té opravdové pomoci a hlavně financování v té oblasti hodně chybí.

Pokud ovšem vyrazíte do Pakistánu za účelem teroristického výcviku v těch dodnes nekontrolovatelných výcvikových táborech a budete zatčen buď s AK-47 či AK-74 a příslušnou literaturou, pak bych vám dal na výběr vězení na Kubě anebo seznámení v metodami generála Abdula Rashida Dostuma, který, a jeho lidé, by dozajistě dokázal, nakonec je to Uzbek, dostat z vás všechny informace a pak by vás umučil - na rozdíl od Američanů, kteří si to nemohou dovolit - k smrti nebo zastřelil . Jen si nagooglujte co se stalo tisícovkám zajatých příslušníků Talibánu po převratu. Dvě stovky živých či polomrtvých zajatců do kontejneru, zavařit a dát dopravit do pouště na horké slunce. A celý svět včetně Evropské unie se zmohl pouze na protest, na který se může pochopitelně pan generál Dostum vy..at. Tož také udělal.

80710

28.11.2005 18:03

Obvinění USA z mučení přinutilo americkou administrativu zmírnit žalobu proti Jose Padillovi

RE: Aha, takze co vlastne spachal?

Arkan 24.?.?.?

Zapomněl jsem dát to "vězení na Kubě" do uvozovek. Ale to by normálnímu člověku mohlo dojít i bez nich, když si uvědomí, že nulová úmrtnost je takovým rozhodujícím faktorem při srovnávání vězení. Pak na tom asi to Guantanamo bude o něco lépe a osobně bych to preferoval, [mrknutí jedním okem]

80715

29.11.2005 13:05

Obvinění USA z mučení přinutilo americkou administrativu zmírnit žalobu proti Jose Padillovi

RE: Aha, takze co vlastne spachal?

Arkan 24.?.?.?

Je to pár měsíců co Američané propustili 2 vězně marockého původu a vrátili ty "nevinné" džihádisty do Rabatu. V nedávné době, myslím minulý měsíc, tam dělala marocká policie šťáru a zatkla skupinu islámských fundamentalistů, která připravovala bombové atentáty v turistických oblastech. A jaké bylo překvapení, ti dva "nevinní" byli mezi zatčenými. [mrknutí jedním okem]

80856

29.11.2005 13:41

Pilátovo krédo

RE: Takže to shrneme pane oji

Arkan 24.?.?.?

Na to, aby nepřipustila, že neměla, či nemá pravdu, nemusí být žena feministkou. To je všeobecně známá věc, že žena musí mít poslední slovo. Jak už jsem jednou psal, jediný případ, kdy muž bude mít poslední slovo, je, když řekne, "No tak si to kup". Kromě posledního slova pak ještě přijdou výčitky, pláč atd., to se tak nějak všechno provazuje s tím komplexem méněcennosti, kterým ženy trpí. Podobným způsobem se chovají i etnické skupiny Indo-Češi, Afro-Američané, rudé tváře apod., které pořád někdo utlačuje, jim ubližuje, diskriminuje, nebo neplatí dost vysoké sociální dávky či alimenty.
[smích]

80861

29.11.2005 22:39

Obvinění USA z mučení přinutilo americkou administrativu zmírnit žalobu proti Jose Padillovi

RE: Aha, takze co vlastne spachal?

Arkan 24.?.?.?

Ten pan Hugo nějak zapomíná na to, že aliance vznikají a aliance se také mohou měnit a nezáleží na tom, kdo jakou organizaci založil, ale jaká je situace v současné době. Za II. světové války též Rumuni a Italové začali na straně Německa, a koncem války se "přesunuli" na stranu vítězů s tím, že např. část Československa osvobodila nikoliv Rudá armáda ale rumunská. Nakonec i naši bratia Janošíci bojovali na straně Němců a bojovali zpočátku velmi dobře, svědčí o tom řada vyznamenání a i železných křížů, které se jen tak nerozdávaly. Po Stalingradu a Kursku se začali "přesunovat" na stranu vítěze-SSSR a jak je vidět docela se jim to vyplatilo. V roce 1945 Američané bombardovali Německo a Japonsko, v roce 1948-49 (zima) pak při berlínské blokádě dováželi Berlíňanům uhlí, dříví, potraviny, léky atd. v letadlech, aby západní Berlíňany udrželi při životě. Podle vzoru, "Quod periit, periit", čo bolo, bolo, terazky som majorom.

Nikdo nepopírá, že Američané podporovali v Afganistánu mudžahadíny, tehdy byl hlavním nepřítelem Sovětský svaz. Totéž platí o Iráku, Irák byl nepřítelem Iránu, který byl nepřítelem USA. Tudíž nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Zda je to všechno morální či nemorální není relevantní, morálka je někdy luxus, který si někdy v každodenním komplikovaném světě nemůžeme dovolit nejenom jako jednotlivci ale zejména ne jako velmoci.

80961

30.11.2005 00:12

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Arkan 24.?.?.?

Za prvé nikoho nenazývej troubou, když já jsem mluvil anglicky, s tebou ještě tvůj táta chcal po plotech. Za druhé, kontaktoval jsem Ústav pro jazyk český AV ČR (jistá paní Radka Šmahelová odpověděla), která jen potvrdila, že jména v angličtině se nepřekládají ani nezčešťují (tudíž Old Shatterhand), jedinou výjimku, kterou potvrdila, je zčeštění Winnetou na Vinnetou, neboť "V" ve Vinnetou se v češtině vyslovuje stejně jako v němčině "W"). A pokračuji v citátu,
".....doporučovali bychom Vám držet se této tradice a používat výše zmíněné podoby a dále je nepočešťovat".
Se soudružským pozdravem Světu mír! [chechtot]

80978

04.12.2005 23:40

Pošlete vánoční pohlednici vězňům za své přesvědčení

RE: Pohlednice

Arkan 24.?.?.?

Opravdu nevím, proč by měl někdo, kdo pouze zpochybňuje, stejně tak jako já, celkový počet zahynulých v koncentračních táborech, nazýván nacistou nebo neonacistou.

Ani pan Zundel ani pan Irwing nepopírají existenci nacistického řešení "židovské otázky", pouze zpochybňují celkový počet zahynulých a následné "dojení" Německa a neustálé zveličování viny německého národa, ačkoliv jde již o třetí generaci Němců. To se mají do nekonečna omlouvat a platit za vinu svých prarodičů či rodičů.

Takový Džingischán a jeho potomci rozhodně, na tehdejší populaci Asie, Středního východu a Evropy, zavraždil(i) procentuálně mnohem více obyvatel a nikdo to dnes Mongolům nevyčítá a nežádá o placení náhrad. Enough is enough, ta dojná kráva jednou musí přestat "dojit".

81782

09.12.2005 13:52

USA v proměnách času

RE: Pan Král stále musí žít v totalitě

Arkan 24.?.?.?

Nevím, proč by něco tak jednoduchého vám mělo dělat potíže. Pokud máte Windows nebo Mac pak si nastavíte svůj základní jazyk (default) a pak ty, které hodláte či často používáte jako podružné. Pak pomocí Shift a Alt, či jiné kombinace jen přecházíte z jedné klávesnice na druhou. Pokud jde o umístění jednotlivých písmen, máte na vybranou buť system QWERTY či český QWERTZ a položení jednotlivých písmen si nagooglujte pomocí "Keyboards, international"; jednu kopii české, arabské, německé, francouzské, polské (či o co máte zájem) klaviatury si vytiskněte a nalepte na tvrdý papír a pověste někde na počítači. Popravdě řečeno, ta česká klaviatura je složitější než ta anglická, ale je to jenom otázka cviku.

82703

09.12.2005 17:31

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Arkan 24.?.?.?

Ze stejného důvodu to musí americká armáda v Iráku prohrát. Protože na rozdíl od McArthura si necháte do všeho kecat od těch levičáckých buzerantských televizí a novinářů, senátorů a kongresmenů. Od války ve Vietnamu, možná že to začalo již v Koreji, vedete PR válku a dovolujete těmto buznám, aby vám do toho kecali. Udělejte to jako to dělá izraelská armáda, vyhodit ty svině , jejich zařízení zničit, pár komunistickým novinářům přerazit čelisti a ta sběř by se naučila poslouchat. Jak může americký voják bojovat, když má za prdelí "buzeranta" z CNN, BBC či AlJazeera.

82732

10.12.2005 18:56

Pilátovo krédo

RE: Kde se politika micha s nabozenstvim za jednim ucelem ,dostat moc ,kontrolovat masy lidi.

Arkan 24.?.?.?

Gejdoš - na celém kontinentu v minulých dobách nikdy nebylo 150 miliónů domorodců. Můžete konzultovat toho svého Nostradamuse, ten to ví nejlépe, ale i ten to vaše tvrzení nepotvrdí. Většina těch domorodých Indiánů nezahynula válkami, vyvražďováním, ale nemocemi, které kolonizátoři přitáhli z Evropy a později i z Asie, na které - na rozdíl od Evropanů - nebyli Indiáni zvyklí či imunní a navíc, což je velmi důležité, byli vzpurní a nechtěli - podobně jako dnes cikáni - pro své nové pány pracovat. Z tohoto prostého důvodu začali kolonizátoři přívážet černochy z Afriky. A pokud jde o zásobování trhů s černochy, ti byli pro Araby a některé černošské vládce po desítky let důležitým zdrojem příjmů. [smích]

82900

10.12.2005 22:12

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Arkan 24.?.?.?

Vojín Kotaz, dovolte dotaz. Už jste dala, Blažková, bobra zase na trh?(tj. na bobří burzu) (cenzurováno pro nechutný osobní útok) V každém případě debatu o roli japonského císaře - před i po II. světové válce - při pivu s vámi bych při své příští návštěvě uvítal. [mrknutí jedním okem]

82917

13.12.2005 01:50

Obvinění USA z mučení přinutilo americkou administrativu zmírnit žalobu proti Jose Padillovi

RE: Aha, takze co vlastne spachal?

Arkan 24.?.?.?

Keď nemáš čo robiť, drotár, zober si húsle a chodz Vysoká Tatra slnko páliť. A keď hráš karty, nehaj ten 3.14č, neide o ten hygiena, ale kárta lepí.

83174

16.12.2005 20:23

Reklama

RE: To máte pravdu pane Matoušku

Arkan 24.?.?.?

Ve větě, kterou jste uvedla je měkké -i- správné, ale je-li podmět, který obsahuje jména různého rodu a životnosti, vyjádřen výrazem rozvitým (tj. s předložkou S, např. dívky s hochy) a mužské jméno životné je jen v ROZVÍJEJÍCÍM členu, může se vždy psaní-i nebo-y v přísudku řídit podle jména v 1. pádě (např. Dívky s hochy se vrátily¨). Z uvedeného vyplývá, že ta Vaše věta, pokud mužské jméno životné (psi) by bylo v pozici rozvíjejícícho členu (tj. všechny ty baby se proháněly se psy) pak by následovalo i -y. Pravidla českého pravopisu, Československá Akademie věd.

83871

17.12.2005 23:02

Americký policejní stát: žába je uvařená

RE: Nejak se me to nezda

Arkan 24.?.?.?

Pane Leho, neznám provincii v Kanadě či stát v USA, kde byste nepotřeboval při řízení vozidla (automobil, motorka, někde i snowmobile) alespoň platný řidičský průkaz, někdy i důkaz o zaplacení pojistného (ať již, např. v Kanadě, tak tzv. povinného provinčního pojištění a minimálního soukromého), navíc důkaz o registraci vašeho vozidla. Jakým způsobem bude s vámi policajt zacházet pak záleží jen na tom, jaký přestupek jste udělal a jakým způsobem s ním komunikujete. Rozhodně se při normálním přestupku nikde nestřílí, ale pokud se snažíte policii ujet, pak se nesmíte divit, že vás, pokud mají možnost (hlavně v USA), "sejmou".

Totéž platí o dokladech při otevírání bankovního účtu či jednání s berňákem, při nákupu pušky, kulovnice, semiautomatického samopalu či odstřelovačské pušky či pistole nebo revolveru (v USA), a to nemluvím o tom, když se vám něco přihodí a převezou vás do nemocnice. To se vyplatí mít průkaz o nemocenském pojištění ať již provinčním či soukromém.

Ani při založení účtu v Blockbusters, kde si vypůjčujete DVD filmy vám neotevřou účet bez předložení nějakého dokladu o stálém bydlišti se jménem a fotografií. Totéž platí při přechodu hranic, tam je nejlepší předložit platný pas a jste bez potíží a vysvětlování.

Pokud jde o běhání v parku či na pláži, tam si můžete běhat bez problémů a bez dokladů, pokud ovšem nějaké problémy nezpůsobíte.

Faktem zůstává, že ty kontroly jsou tady velice řídké a pokud se chováte jako občan, který dodržuje zákony země či státu anebo provincie, tak můžete bez potíží žít bez toho, abyste měl u sebe neustále "občanský průkaz".

84081

19.12.2005 15:27

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Tady nejde jenom o to, že iránský prezident prohlásil, že by stát Izrael měl být vymazán z mapy světa, ale hlavně o to, že při první příležitosti, tj. jakmile Irán bude mít atomovou bombu a nosič schopný atomovou hlavici resp. hlavice dopravit, řekněme do Tel Avivu, Hajfy apod., to také provede. Osobně si myslím, že Irán je dnes daleko nebezpečnější než předinvazní Irák.

Irák byl sekulární, pan-arabský stát, který po léta využíval příjmů z ropy k modernizaci iráckého hospodářství a k zavedení arabského stylu socialismu. Za Saddáma, ale i za jeho předchůdce (od znárodnění naftového průmyslu v roce 1972) měli Iráčané bezplatné školství (od jeslí až po vysoké školy), zdravotní péči, byla zavedena elektřina snad do všech míst v Iráku, zaveden plynovod, došlo k redistribuci zemědělské půdy, rolníci dostávali peněžité podpory, základní potraviny a palivo byly subvencovány, opravovaly se zavodňovací zařízení, budovaly nové školy, univerzity, dálnice, mosty, přehrady apod., prováděly se archeologické průzkumy. Navíc v Iráku ještě pracovalo přes 2 milióny Arabů z různých zemí, neboť byl nedostatek pracovních sil. Ty příjmy z prodeje ropy (zejména po roce 1973 - "naftová krize") byly tak vysoké, že stačily pokrýt nejenom ekonomickou expansi, ale i to osobní obohacování (čti kradení) Saddáma a jeho přívrženců.

Zvrat nastal až po příchodu Ayatollah Chomejního v Iránu a špatném odhadu vojenské situace v Iránu na straně Saddáma Hussejna. Těch osm let války Iráku s Iránem pak přineslo oběma zemím hospodářskou zkázu, nemluvě o ztrátách na lidských životech (1.5 až 1.7 miliónů mrtvých).

Kdyby Saddám měl atomové zbraně, jsem přesvědčen, že by je proti Iránu použil, neboť v průběhu té osmileté války byl několikrát ve velmi zoufalé situaci. Jelikož jeho plány byly Izraelem překaženy, použil jenom to co měl k dispozici, tj. chemické zbraně, ale už v roce 1987-88 zamýšlel použití bakteriologických zbraní při bombardování iránských měst. Nezapomínejte na to, že muslimové mají úplně jinou mentalitu, těm na obětech nezáleží, neboť nemají žádnou úctu k lidskému životu.

Stejně tak jsem přesvědčen o tom, že kdyby v tzv. Yom Kippur válce USA neposkytly Izraeli okamžitou pomoc ve formě tanků, dělostřelectva, letadel, munice, satelitního zpravodajství apod., Izraelci by použili, v zoufalství, atomové zbraně.

84390

19.12.2005 15:49

Názor na současný pokus o právní úpravu euthanasie

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

Arkan 24.?.?.?

Já si jen tak čas od času čtu články o Kačce Brožové či Mirce Čejkové a docela chápu, že muži dokážou někdy takové pijavice a harpyje i zabít.

84394

19.12.2005 21:54

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Pokud je někdo rasistický válečný štváč, pak seš to jen ty, Robine. Izrael je stát židovský, nicméně má na svém území 20% obyvatelstva arabského původu, kteří z nějakých důvodů neuposlechli výzev a na území Izraele po roce 1948 zůstali. Jsou plnoprávnými občany, mají své poslance v Knesetu, své deníky a časopisy, své školy a univerzity, požívají všech výhod izraelských občanů (zdravotní péče, dětské přídavky (bohužel, protože šoustají jako králíci, hlavně beduíni), nezaměstnanecká podpora, sociální podpora, důchody atd.) a nepamatuji se, že by se hrnuli do toho "bordelu" v Gaze či West bank. Tisíce z nich dokonce slouží v izraelské armádě, policii a státní službě. To, že se k nim Židé chovají s nedůvěrou, to je založeno na špatných zkušenostech v minulosti. Podobným způsobem se vy Češi chováte k cikánům a jiným barevným obyvatelům Česka. Stejným způsobem se chovám i já při návštěvě ČR, když vidím v tramvaji či metru nějakého Indo-Čecha, tak si hned si přendavám peněženku na bezpečnější místo a držím fotoaparát či kameru.

Pokud jde o teror, ten pokud vím provádějí skoro výhradně Palestinci, Izraelci většinou jen "s křížkem po fúnusu"na to reagují, ale - musím uznat - někdy dost tvrdě. Islámskému fanatismu a nenávisti se židovský fanatismus nikdy nemůže vyrovnat. Většina židů není příliš nábožná a od přírody líná, aby se k nějakému fanatismu dala přinutit.

Pokud jde o dobro, které Izrael lidstvu přinesl, mohu říci jen jedno. Izrael je jedna z mála zemí, které vynakládají obrovské peníze na výzkum, (nevadí, že jsou to většinou americké peníze) a mají v mnoha oborech nejlepší odborníky na světě (i v těch, které dokáží lépe a rychleji zabíjet). Dovedu si představit, že kdyby nemuseli vynakládat 30-40% svého ročního rozpočtu na obranu, výsledky by byly daleko lepší.

Američtí vojáci nejsou žoldáci, jsou to jen profesionální vojáci, kteří bojují jen za jednu stranu a kteří až do nedávné doby (1990) měli dobře placenou "flákárnu". Žoldák je voják, který válčí za peníze a je ochoten válčit pro tu stranu, která zaplatí více. Proto v četných evropských bitvách, zejména na území dnešní Itálie, stáli proti sobě Švýcaři na obou stranách a častokrát měli ty největší ztráty. Podobným způsobem by bylo možné označit i zemana Jana Žižku z Trocnova, který byl jedním z tzv. lapků na panství pánů z Rožmberka, pak žoldnéřem, který bojoval v Polsku proti německým rytířům, pak sloužil českému králi a nakonec velel Husitům.
Vojenská služba ve Vietnamu byla "vlastenecká" povinnost, stejně tak jako služba v Československé socialistické armádě, proto také tato služba byla "vlastenecky" odměňována (např. v našem případě 120.00 "Ksč" na měsíc, jako poddůstojník-aspirant jsem pochopitelně bral ke konci více.

84457

19.12.2005 22:30

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Nadim Ladki si může povídat co chce. To samé může říci britský či francouzský profesor, obě země, včetně Německa (díky americké armádě) jsou schopny zasáhnout kterýkoliv cíl v Evropě, Africe, pravděpodobně Asii či Americe. Rozdíl je jen mezi "chvástáním" a skutečností. Ariel Sharon též "vyhrožoval" Palestincům, ale pak v srpnu 2005 odsunul všechny izraelské osadníky z Gazy a z několika finančně neúnosných izraelských osad ve West Bank. Kolikrát už se stalo, že člověk v hněvu řekl, "Já tě zabiju...", ale málokdy dojde či došlo ke skutečnému činu.

84472

20.12.2005 00:13

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Osobně nevidím moc rozdílů mezi "konečným řešením židovské otázky" (plus jiných otázek, buzerantů, cikánů, duševně nemocných apod.) německých nacistů při berlínském jednání v roce 1942 a vymazáním státu Izrael z mapy světa propagovaném iránským prezidentem. Při své izraelské návštěvě jsem viděl některé učebnice (vydané v Egyptě a Syrii, dnes už to PA může trochu modifikovat, trochu zmírnit) zeměpisu a matematiky určené pro palestinské školáky, kde Izrael prostě jako stát na mapě neexistoval a aritmetické příklady se skládaly z otázek, jako např. kolik lidí zabil mujahadeen, když zabil tři střelbou z AK-47 a čtyři výbušninou. Hádejte? Správná odpověď je 7 Izraelitů. Pak se nesmíte divit, že Palestinci vychovávají novou generaci teroristů a že stát Izrael na to příslušně reaguje, někdy bohužel pozdě.

84483

20.12.2005 10:33

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Arkan 24.?.?.?

Já bych rád poukázal jen na pár "zvěrstev", které USA spáchaly v Evropě a Asii. Mám na mysli např. Marshallův plán, před kterým nás Sovětský svaz dokázal uchránit a za což jsme mu byli přes 40 let nesmírně vděčni. Ten samý plán, který umožnil německým revanšistům a nacistickým pohrobkům pod vedením válečného štváče Konráda Adenaura [mrknutí jedním okem] znovuvybudovat během několika let hospodářsky silné a demokratické Německo (v Asii totéž pro Japonsko).

Nebo ten letecký most (1948-49), který spojoval západní Berlín s Německem a který umožnil Berlíňanům přežít tu zimní blokádu. To se nezmiňuji o miliónech uprchlíků a vystěhovalců z nejrůznějších koutů Evropy, kterým bylo umožněno se znovu trvale někde usídlit nebo emigrovat do Ameriky, Kanady, Austrálie či nově vzniklého státu Izrael apod.

To, že Amerika po řadu let pomáhala Evropu živit, dodávala léky, stavební materiál, naftu, stroje a zařízení. Ti starší si jistě vzpomenou na potravinové balíčky (UNRRA).

Je jen škoda, že do Čech tato "zvěrstva" nepronikla. Byli bychom na tom určitě lépe než jsme dnes a nemuseli jsme čekat přes 40 let na rozpad té říše zla Sovětského svazu.
[mrknutí jedním okem]

84578

20.12.2005 11:16

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Kdybyste si můj příspěvek pořádně přečetl, pak byste viděl, že si nikde neprotiřečím. Ten rozdíl mezi žoldákem a profesionálním vojákem je naprosto jasný. Česká armáda je teď také jen profesionální, tj. je to pro ně zaměstnání a jsou za to placeni.V žádném případě bych je ale nenazýval žoldáky, protože rozhodně nebudou bojovat na straně Iránců či Severní Koreje jen proto, že jim ta druhá strana více zaplatí. Ty doby, kdy králové a císaři pronajímali svá vojska cizím panovníkům, aby pak mohli financovat své záliby, ty jsou dávno pryč.

Pokud jde o Jana Žižku, ten část svého života žoldákem byl, neboť kromě sjednaného žoldu, měl jako účastník bitev i podíl na kořisti, ať již přímo na bojišti či ve formě výkupného za zajatce, plundrování a okrádání místního obyvatelstva apod. Často se stávalo, že se žoldáci, ale i vojáci věnovali více loupení než bitvám. Proto již Řekové a Římané měli své oddíly, které měly za úkol shromažďování "lupu" a jeho následnou spravedlivou distribuci (podle hodnosti, stavu...). Takovým klasickým příkladem může posloužit švédská armáda, která dokázala organizovaně vyloupit řadu evropských měst včetně Prahy. Dalším klasickým příkladem velice dobře organizovaného loupení bylo chování sovětské armády za II. světové války. Tam ovšem kradl nejenom stát, ale i prostí vojáci. Po válce každý Čech znal alespoň jednu ruskou větu, "Davaj sjudá časý", a ten sovětský voják, který vyvěšoval sovětskou vlajku na troskách berlínského parlamentu, tomu fotograf musel vyretušovat dvoje hodinky na ruce.

Ještě k tomu Žižkovi, o tom, že to byl první český socialista a revolucionář psal M. Švandrlík v Černých baronech ve spojitosti s ostatními soudruhy, soudruh Hus, soudruh Jirásko a soudruh Žižka. [chechtot]

84581

20.12.2005 13:17

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Arkan 24.?.?.?

Ať už byly důvody pro odsunutí izraelských osadníků jakékoliv, finanční, vojenské, tlak veřejného mínění (hlavně USA a EU) výsledek je stejný. Na území pásma Gazy se nenacházejí žádné židovské osady, i když některé, jako např. Kfar Darom (1946) byly založeny na půdě odkoupené od Arabů naprosto legálně a ještě před vznikem státu Izrael. (To podle vzoru hlášení protektorátního čs. rozhlasu, "Achtung, Achtung, nad územím Třetí říše se nenacházejí žádná nepřátelská letadla...")

Celá akce se dá pochopitelně diplomaticky vysvětlit jako ústupek Palestincům, nabídnutí přátelské ruky, pokračování v té tzv. mírové cestě a spousta jiných zdůvodnění podle situace.

A o tom, že jsou i v Izraeli magoři, to mi nemusíte říkat. To - bohudík či bohužel - moc dobře znám. To je jev, který nezná hranic, něco jako "ptačí chřipka".

84595

20.12.2005 15:17

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Arkan 24.?.?.?

Pokud máte dojem, že žiji v minulosti, tak se hluboce mýlíte. Já žiji, bohudík, v přítomnosti "velice velmi". Jen jsem chtěl některým přispěvatelům Zvědavce, kteří neustále tady vylévají své nenávistné kecy o USA, osvěžit paměť a připomenout jim, jaká Amerika byla za II. světové války a krátce po ní.

Zda to dělali Američané z lásky či z prospěchářství, na to nemám k posouzení dost informací. Ale jedno vím určitě, protože tady žiji pár desítek let, že Američané (a americká vláda) patří mezi nejštědřejší lidi na světě (a kolikrát se jim divím, že se na to, jak by řekl dr. David Rath, nevyserou, protože za všechno dostanou jen větší nevděk, kritiku ....). Vždy ochotni pomoci ať již finančně či materiálně. Jen sledujte ty různé přírodní katastrofy ve světě a jejich, tj. americká, reakce na ně.

To že se svět mění, o tom nemůže nikdo pochybovat. Svět se mění, příroda se mění, nepřátelé se stávají přáteli a vytvářejí se noví nepřátelé, nové problémy, tak tomu bylo v minulosti a tak tomu bude i v budoucnosti.

Já jsem nikdy nebral USA nekriticky, tj. včetně těch povídaček o demokracii, svobodě, právech, vysoké životní úrovni apod. protože si osobně pamatuji na doby, kdy černoch musel sedět v zadní části autobusu a čekat na vlak v oddělení pro barevné, protože když cestuji po USA vidím ty rozdíly mezi bohatými a chudými. A rozhodně nejsem staromilec a nepovažuji ty staré "zlaté časy" za dobré.

84625

20.12.2005 16:58

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Malicka chybicka se vloudila...

Arkan 24.?.?.?

Když už s tou ženou tolik let žijete, proč z ní neudělat, jak se tomu kdysi říkávalo, "počestnou ženu" a oženit se s ní a přestat žít jen na "psí knížku".
Udělat předmanželskou smlouvu, ve které stipulujete, že "to co je moje, je moje" a "co je tvoje, to je tvoje", tj. majetek před vstupem do manželství, nebo případně i to komunistické "co je tvoje, to je moje a co je moje, do toho nic není", ale to by dneska asi u soudu neprošlo.

Předmanželská smlouva a platná poslední vůle mohou být dvě naprosto odlišné věci a jejich právní hodnota před soudem je bezproblémová. Navíc předmanželská smlouva zůstává v platnosti po celou dobu manželství a poslední vůle se může vždy změnit, buď před svědky či před notářem.

84631

20.12.2005 23:56

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Arkan 24.?.?.?

To, že Češi jsou smějící se bestie, to dobře věděl i náš říšský protektor Reinhard Heydrich, ale že tyto nevděčné bestie přežívají i do 21. století, na to musím číst příspěvky Karla z Čech. [oči v sloup]

84704

Jenom by mě zajímalo co by bylo pro celou společnost lepší, mít v oblasti, či jak tomu dnes říkáte, regionu, desetitisíce nezaměstnaných pobírajících sociální dávky nebo vytvořit přes tři tisíce nových pracovních příležitostí (primary jobs), které později vytvoří zvýšenou poptávkou po zboží a službách tisíce dalších zaměstnání (secondary jobs).

Nechat nějakého tvrdohlavého sedláka typu "Kubata, dal hlavu za blata" protestovat proti vyvlastnění půdy a tím překazit dobrou možnou investici. A nejenom v tomto případě, protože takový nepružný vztah k investicím se "roznese" a další zahraniční zájemci pak budou váhat s umístěním nových investic v České republice. Serete si tímto přístupem do vlastního hnízda. Vždyť ti lidé dostanou za to velice dobře zaplaceno, to není jako za komunismu.

Ty blbé kecy o zvrhlém právním řádu, o ozbrojeném odporu, Trodas, vem si aspirin a dej si studený obklad na hlavu. Zájem celé společnosti je nadřazen zájmům jednotlivců, to existuje všude. Co je důležité je zda ta kompenzace za půdu, domy apod. je adekvátní a to v tomto případě opravdu je.

84715

21.12.2005 01:07

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Arkan 24.?.?.?

To se snad americká armáda měla chovat jako armáda sovětská, hnát trestní oddíly přes minová pole či provádět jiné "speciality" sovětské armády. Americká armáda nikdy nesoutěžila se SSSR v počtu zabitých vlastních vojáků.

Američané stejně tak jako Izraelci, Britové a jiné civilizované národy mají k lidskému životu úctu a proto lidskými životy zbytečně neplýtvají. V tom je a vždycky bude ten rozdíl mezi armádami různých států. Číňanům, Rusům, Korejcům, Iráncům a jim podobným je jedno, zda zahyne tisíc vojáků , sto tisíc nebo milión, "nas mnogo". To i takový Saddám Hussejn ve válce s Iránem neposílal tisíce náboženských "šílenců" do nesmyslných frontálních útoků, což po řadu let Iránci dělali, proto jeho ztráty byly méně než poloviční ve srovnání s Iránem.

A pokud jde o ztráty obyvatelstva Protektorátu Čechy a Morava, ty vojenské byly relativně malé (Svobodova armáda, londýnský zahraniční odboj), většinu ztrát představovaly odsuny židů, cikánů, komunistů do koncentračních táborů, popravy po "heydrichiádě", ztráty za pražského povstání, atd.

84722

Zaplatil, z toho jejich příspěvku je vidět, že víte "kulový" o práci v automobilkách. Je úplně jedno, zda je to automobilka německá, japonská, korejská, americká, mzdy lidí, kteří pracují v automobilovém průmyslu jsou vždycky vyšší než regionální průměr. A nejenom mzdy, co prodražuje výrobu jsou nadstandardní benefity (zdravotní a zubní pojištění, penzijní plán, nemocenská, délka placené dovolené, nákup automobilu za téměř výrobní cenu a řada dalších výhod). Že jsou lidé v Česku placeni méně než v Německu je jasné, také životní náklady jsou v Česku relativně nižší.

Nelidské podmínky, nenechte se vysmát, to by určitě odborová organizace povolila a ty v automobilovém průmyslu (alespoň v Americe) patři k těm nejsilnějším.

84730

Pane Leho, už jste někdy viděl větší hovada?

84748

21.12.2005 04:47

Otevřený dopis hejtmanovi Moravskoslezského kraje, předsedovi vlády, generálnímu řediteli společnosti Hyundai

RE: reznik Paroubek pokracuje + židokapitalista

Arkan 24.?.?.?

PMP

84762

Škoda, že do Československa přišla ta "sametová revoluce", vy komunističtí pohrobci. Komunismus by vám vyhovoval daleko lépe, stáli byste i dneska fronty na banány a hajzlpapír, každý by měl hovno, ale to hovno by bylo garantované. Doufám, že se vám ten sen při příštích volbách splní a budete mít zase komouše ve vládě a tím se vám nastolí opět vláda lidu. Potřebujete to jako prase drbání, vy smějící se bestie. [chechtot]

84838

22.12.2005 18:24

Registrované partnerství: konečně úspěch

RE: Nazdar panove!

Arkan 24.?.?.?

Přijďte nám na svatbu nebo na párty, bude prdééél!

85151

No a vidíte, paní Ajo, já jsem měl dojem, že jsem si to vymyslel, soudě podle reakcí některých komunistických pohrobků. Vy jste sice nestála na pomeranče a banány, jelikož jste se bez nich dokázala obejít, ale nás matka vždycky do fronty posílala. Zeleninář, pan Svědínek, naši rodinu znal, takže jsme vždycky dostali větší příděl, který se dal vyměnit se sousedy za jiné nedostatkové zboží. To byly "překrásné" doby, kdy nebylo pánů a vykořisťovatelů a "hovno" k dostání. Doby, když jsem pak po emigraci posílal každým rokem několik párů jeans bratrovi a jeho rodině. Ou sont des neiges d'antan?

85190

Zaplatil, "a hrdý buď, žes zaplatil, žes dopil, žes nenechal", žes neutekl z hospody bez zaplacení. [chechtot]

85193

Pane Kema, mám před sebou poslední vydání Consumer Report (Best Buys for 2006), který považuji za jeden z nejspolehlivějších zdrojů informacích o automobilech, ale i o všech spotřebitelských výrobcích, všeobecně řečeno.

Japonská auta jako obvykle převládají v kategorii spolehlivých a doporučených vozů, jak pokud jde o nová auta či "ojetiny". Nejčastější vozidla doporučovaná jsou Acura, Honda, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan , většina Subaru a zejména auta firmy Toyota.

Z amerických doporučených aut jsou to, bohužel, většinou jen větší vozy typu Ford Crown Victoria, Lincold Town Car, Mercury Grand Marquis, tj. kategorie, kde japonská auta nekonkurují.

Na druhé straně, auta korejské výroby (Hyundai, Kia, Daewoo) patří, zejména poslední léta (2003, 2004, 2005) mezi auta hodnocená jako spolehlivá a doporučená. Máme v rodině jako druhé auto Hyundai Santa Fé a nemohu si, hlavně v zimě, stěžovat.

Ty doby, kdy se na trhu objevovaly auta typu Hyundai Pony, Ford Pinto, Chrysler Volaré, Yugo či japonská Datsun, auta, která druhým rokem, pokud ještě neshořela (např. Ford Pinto), rezla před očima, jsou už přes dvacet let pryč. Byla to japonská konkurence a hlavně KVALITA, která donutila americký automobilový průmysl k podstatnému zvýšení kvality a celkové spolehlivosti a odstranění mýthu o kvalitě amerických automobilů.

Vybudování korejské automobilky v oblasti, která má vysokou úroveň nezaměstnanosti, se by mělo vyplatit. Zaměstnaní lidé totiž nejen platí daně, ale i konzumují zboží a služby, čímž pochopitelně vytvářejí nepřímo i další pracovní příležitosti, ať se to komunistickým pohrobkům líbí či ne. Pokud jde o "daňové prázdniny", silnice a všechno co k velkému podniku patří, to vše existuje a je poskytováno nejenom v Česku ale i v Kanadě či USA v oblastech, kde provinční vláda či stát mají zájem o zprůmyslnění.

O budoucnosti té továrny nemohu nic říci, zatím ještě nestojí, ale hlavně proto, že na rozdíl od pana Gejdoše, nemám přímé spojení se soudruhem Nostradamem.

Závěrem, Čest práci, soudruzi, do vstréči na slédujuščem sobránii kompártiji Zvědávca. Ně nádo napomnit čto jávka objazátělna. Poká.

[chechtot]

85198

Základní rozdíl mezi tím plotem americkým a československým (komunistickým) je v tom, že americký plot by měl zabránit ilegální imigraci z Mexika, Střední a Jižní Ameriky a ten československý měl za úkol zabránit emigraci, a tento úkol skoro perfektně plnil, vlastních občanů na západ. Navíc ten americký plot nikdy nebude mít minová pole, elektrické dráty a ozbrojené stráže s rozkazem STŘÍLET po každém, kdo by se opovážil to tohoto prostoru vniknout.

A jak jste správně podotkl, pane Leho, nikdo, zejména ne Američané, jim nebrání v tom, aby z této země Velkého Satana odešli. A nějak se k tomuto odchodu, k mému velkému překvapení, pořád nemají, právě naopak.

Spojené státy americké jsou tak hnusná země, plná bídy a zločinu, vykořisťovaní, rasové nenávisti a všech nejspodnějších úkazů zahnívající kapitalistické společnosti ovládané žido-zednářskými vládci - a i přes tyto negativní znaky jsou i nadále milióny ilegálních imigrantů ochotny riskovat i své životy, aby se do této "stoky" světa, do tohoto marasmu, mohly dostat a v této "stoce" se nechat vykořisťovat nebo dokonce i žít.

Osobně si myslím, že dodnes Rakušané a Němci litují, že byly odstraněny ty pohraniční zábrany po roce 1990, neboť se jim na jejich území stěhují tisíce ilegálních imigrantů (Číňanů, Vietnamců, Indů, bývalých občanů SSSR a podobných nežádoucích živlů). Proč by jinak instalovali nové zábrany, speciální přístroje na rentgenování aut, kamionů, pokračovali v prohlídkách vlaků a jiných opatření.

85268

Výborně, Zaplatil, " a hrdý buď, žes zaplatil, žes nenechal, žes dopil, žes z hospody neutekl bez zaplacení...".

85270

23.12.2005 17:54

Vítězové a poražení

RE: Poznámka

Arkan 24.?.?.?

Většina vojáků, kteří takhle "píšou" vstoupila do armády, protože od zrušení povinné branné vojenské služby (draft) a od skončení války ve Vietnamu, byla služba v americké armádě slušně placená "flákárna". Kromě normálního výcviku a zvyšování kvalifikace ve školních škamnách bylo málo příležitostí přijít o "kejhák" za skutečné bojové situace. Pochopitelně došlo k několika bojovým nasazením, ale ty byly vyřešeny nasazením pár set amerických vojáků a ztráty byly minimální.

Pro stovky nových vojáků byla služba v armádě nejlepší příležitostí se něčemu naučit, ať už - podle inteligence - to bylo studium na univerzitě či nějaká "učňovská" škola (automechanik, helikoptérový mechanik, řidič ženijních vozidel a podobně).

Tato situace se změnila od bojového nasazení v Jugoslávii, Somálsku, a zejména pak od první války s Irákem. Pak následovala válka s Talibánem v Afganistánu a konečně druhá válka s Irákem. V těch dvou posledních válkách už nestačilo nasazení několika stovek amerických vojáků či jen "bezbolestné" bombardování ze vzduchu a tím pro tisíce profesionálních vojáků skončila procházka sadem rozkvetlých sakur. A jakmile začne jít o "kejhák", pak se obvykle ty základní hodnoty a vztah k armádě začne měnit. Najednou se těla mrtvých vojáků začínají vracet do USA v "bodybags" a spousta vojáků se začíná ptát proč tomu tak je, vždyť nakonec tu nebojujeme za obranu USA, za čí zájmy pak tedy bojujeme a ti slabší, ti kteří to podepsali aniž by se opravdu, kromě výhod, armádě opravdu věnovali, začínají pak myslet a někdy psát jako ten autor výše uvedeného blogu.

85281

Pane Včelička, nikde jsem netvrdil, že postavení nové továrny Hyundai je tou největší výhrou pro Českou republiku. Ale v každém případě, pokud tedy k té výstavbě dojde (a to ještě není tak jisté) to vytvoří na pár let několik tisíc nových pracovních příležitosti, které v té oblasti (regionu) chybí. A jak víte sám, pracovní podmínky i mzdy v automobilkách, alespoň v USA a Kanadě, jsou, "díky" odborovým svazům, jedny z nejlepších a nejvyšších (proto se jich bude řada v nejbližší době zavírat, to je ovšem jen jeden z důvodů byť nemalý). K takové situaci ovšem nemusí v České republice dojít, ale předpokládám, že alespoň hodinové mzdy tam budou rozhodně vyšší než regionální průměr.

Jak dlouho tam ta automobilka vydrží, to také nikdo dnes neví, (kromě pana Gejdoše, ale ten to má od Nostradama, takové kontakty bohužel nemám), to může ovlivnit řada věcí, ropná krize, přesycený automobilový trh, přechod na nebenzinové druhy pohonu, postoj odborových organizací (jak dalece budou tlačit na pilu) a v neposlední řadě jak úspěšné budou i v budoucnosti výrobky firmy Hyundai (což mimochodem v korejštině znamená moderní či novodobý).

Kdoví co začnou vyrábět Číňané v příštích letech, zatím je kvalita jejich automobilů, zejména pokud jde o bezpečnost, velice špatná, jak by řekl Ralph Nader "unsafe at any speed" [mrknutí jedním okem]) Ale Číňané jsou lidé pracovití, kteří se dokáží z chyb poučit a vyrábějí dnes spoustu věcí velice dobře. Jen taková návštěva amerického WalMartu vás o tom dokáže dokonale přesvědčit. Takovým klasickým příkladem pracovitosti Číňanů bylo např. hubení much za Mao Tse Tunga, dělali to tak pořádně, že zahynuly i tisíce zpěvných ptáků, protože neměly co k žrádlu.

Navíc, pro výrobu určitých produktů také potřebujete alespoň základně vzdělané lidi (netvrdím, že k naučení se jedné či několika operací na pásu je zapotřebí velké inteligence), kteří mají jisté, řekl bych, civilizované vlastnosti, ke kterým patří i např. pravidelná docházka, ukázněnost, odpovědnost, základní hygienické návyky, a spousta jiných "drobných" leč důležitých věcí. Kdyby těm kapitalistickým vydřiduchům šlo jen o lacinou pracovní sílu, tak by stavěli továrny v Africe či v Karibiku. Tam by to dodnes bylo ještě lacinější.

V nejhorším případě, tj. i kdyby se, nedej bože, ta továrna přestěhovala do Urundi-Burundi, továrna jako taková není zajíc, vybudované silnice, kanalizace, elektrické a plynové zapojení také neutíkají. Takový objekt se vždycky dá předělat na něco nového, něco co zase vytvoří nové pracovní možnosti. To, možná dobře znáte z USA, se již stalo, stává a v budoucnosti se bude zase stávat. Život je, jak říkají Poláci, jako mrkvička, raz w ustach raz w dupie.

85339

Mohu jenom potvrdit, pane Stwora, že je to správně Ingsoc. V "newspeaku" to znamenalo English Socialism, což byla ideologie totalitního režimu státu Oceanie.

85381

Já jsem se zase, pro jistotu, podíval do anglického originálu té knihy 1984, kterou mám v knihovně a tam to Orwell píše jako Ingsoc. Též jsem si to ještě ověřil na Wikipedii, stejná zkratka Ingsoc, soráč. On totiž ten "newspeak" nejenom měnil význam slov, ale i hláskování.

85396

Tempora mutantur nos et mutamur in illis. Časy se stále mění a my se měníme s nimi. Nicméně "Tene, quod bene", "drž se toho, co je správné (dobré)" neboť Tempus vivendi breve est - čas žití je (pro každého) krátký a proto "Tempora ne culpes, cum sit tibi causa doloris", nikdy "neobviňuj dobu, když sám jsi příčinou žalu svého" (míněno svým chováním, postojem, přístupem).
A jak sám uvádíte v těch příhodách z vlastního života či života svých přátel "Malum nullum est sine aliquo bono", "všechno zlé je pro něco dobré".

Závěrem přeji příjemné prožití svátků vánočních (a těm odlišného vyznání příjemné prožití Svátku světel, Happy Hanukkah alias šťastná harmonika, těm s výraznější pigmentací i Happy Kwanza). Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl.
Soudruhům pak hodně soudružských pozdravů a dárků od dědy Mráze a velké úspěchy při volbách v roce 2006, aby opět strana rozhodovala o tom, co je pro lidi dobré a krásné. S novym gódom s novym ščasťjem!

Hodně zdraví, štěstí a prosperity v novém roce 2006. [smích]

85498

Pane Zaplatile,
není to tak dávno, příspěvek číslo 85296 (Vítězové a poražení), kdy jste vyhlásil "ceasefire" a psal jste o tom, "nakonec jsou ty Vánoce a já jsem křesťan (jak jste hrdě napsal a znovu opakujete) a zdůrazňoval jste, "žádné osobní útoky pane Kemo a Arkáne".

Nicméně si nedovedete i v tomto vánočním čase, který by měl být naplněn láskou a "přežíráním", odpomoci od nezaútočení na p. Kemu. Podle mého, máte k příměří (ceasefire) stejně tak daleko jako Mučednící Al-Aksa, Jihád či příslušníci libanonského Hizbolláhu.

Já křesťanem nejsem, jsem členem komunistické strany ČSR již od roku 1945, z vděčnosti k Rudé armádě, (to jen, abych vás i tomto vánočním čase pořádně nas..l), ale moje důvěra v křesťany vašeho typu rozhodně klesla.

Nicméně se vámi loučím, se soudružským pozdravem "In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti, Amen. Actum est. Abi in pace." [mrknutí jedním okem]

85528

26.12.2005 12:29

Vítězové a poražení

RE: Dalsi dve rodiny budou mit 'americke' vanoce...

Arkan 24.?.?.?

Mýlíte se, pane Kemo, to povídání o "slávě boží na výsostech a pokoji (myslel asi obývák) lidem na zemi", po uveřejnění zprávy o smrti dvou amerických vojáků, je jen výrazem jeho hluboké křesťanské lásky a víry ve spravedlnost. Takových křesťanů typu ožralého Josefa Plojhara potřebujeme právě v těchto dnech co nejvíce.

Nicméně právě dnes vyšla malá nicméně zajímavá zpráva, že na ostrově Mauritius (Indický oceán) našli 20 dobře zachovalých koster Raphus cucullatus a.k.a. Dodo, což byl nelétavý pták česky zvaný blboun nejapný (Dronte Mauritius). Jeden jeho exemplář je k vidění v ČR, myslím, v knihovně Strahovského kláštera. Možná, že se mezi zachovalými kostrami najdou i dávní příbuzní našeho velkého křesťana, pana Zaplatila, což by ovšem logicky vysvětlovalo jeho příspěvek.

85558

26.12.2005 13:03

Britská vláda bude od nového roku šmírovat každou cestu každým autem na Ostrovech

RE: Uzijme si, jsme posledni generace ne-otroku

Arkan 24.?.?.?

Nevím co je na tom příspěvku pana Blahníka neslušného i v době vánočních svátků. To že malá část obyvatel zeměkoule slaví vánoce, oslavy původně pohanského původu, ještě neznamená, že zbytek světa se zastaví a přestane existovat.

Jeho řešení je sice drastické, nicméně v případě, že člověk nevidí východiska ze situace, ve které se nachází či obává se budoucnosti, je to řešení trvalé, tzv. permanentně permanentní. Nebylo by to poprvé ani naposledy, kdy se někdo oběsil, zastřelil či skočil z okna (pochopitelně ne z přízemního). [mrknutí jedním okem]

Kdyby ten pán, který nevidí cesty z toho "bahna" raději přestal přemýšlet o věcech, o kterých rozhodovat nemůže a ke kterým hlavně ještě vůbec nedochází, a kdoví zda někdy dojde a zaměřil svoji energii a přemýšlení na realistické, rozumné řešení svých problémů, byl by na tom podstatně lépe. Osobně si myslím, že Češi jako národ, alespoň ta starší generace, mají - musím říci že bohužel - vynikající zkušenosti jak přežít totalitní systém jakéhokoliv zabarvení.

85563

26.12.2005 15:57

Britská vláda bude od nového roku šmírovat každou cestu každým autem na Ostrovech

RE: Uzijme si, jsme posledni generace ne-otroku

Arkan 24.?.?.?

Lidi - sebevrahy - takového typu mám velice rád, dělají všechno alespoň pořádně a nezůstávají na krku společnosti jako ti, kteří se při sebevražedném pokusu jen zmrzačí či přizabijí. Sicher je holt sicher jak už říkala ta jeptiška, když si dala na svíčku kondom.

85578

26.12.2005 22:47

Britská vláda bude od nového roku šmírovat každou cestu každým autem na Ostrovech

RE: politicky nekorektne cenzurovaný webzine

Arkan 24.?.?.?

My Ti pijeme krev, my "tři mušketýři", Zaplatile, není-liž vyliž pravda, i o Vánocích?

In nomine Domini - probuď se, Zaplatile, pro tvou spásu se Bůh stal člověkem. O Vánocích se otevírá naše nitro naděje (s výjimkou pana Zaplatila), když nazíráme Boží velebnost, která se skryla do chudoby dítěte zavinutého do plének (always depend on products produced by Proctor and Gambles) a položeného v jeslích. Přijmout tuto skutečnost znamená odhalit Pravdu, která osvobozuje, objevit Lásku, která proměňuje život.

S pastýři vstupme do betlémské stáje, kde nás vítá laskyplný pohled P. Marie, tiché svědkyně zázračného narození (pravděpodobně císařský řez). Kéž nám pomáhá prožít dobré Vánoce, kéž nás učí, jak chránit v srdci tajemství Boha, který se pro nás stal člověkem, a kéž nám v našem světě pomáhá vydávat svědectví o jeho pravdě, jeho lásce a jeho pokoji. Dixi. In domine sanctae Trinitatis, Ite, missa est. Abi in pace! [smích]

Petr Arkan, v.r. Urbi et Orbi
Copyright C 2005 Všechna práva vyhrazena.

85622

27.12.2005 00:08

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Ta mladá dívka se projevila jako nebezpečná individualistka, neschopná žít a spolupracovat s kolektivem, pravděpodobně již od časného mládí kandidátka nějakého feministického hnutí. Jako takovou bych jí okamžitě z kolektivu mladých lidí odstranil a postavil někde do kouta (pokud možno na hrách, tvrdý nevařený). Neboť jak by vám mohl potvrdit každý sovětský veterinář, "Odná koróva dristlíva, vsjo stado pěredíščet", neboli jedna kráva s průjmem, celé stádo nakazí". Buď budeš spolupracovat s kolektivem nebo "chuj s toboj". [chechtot]

85633

27.12.2005 12:42

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Jak vidím, ten můj příspěvek o bobrech na vás udělal velký dojem. To víte, bobr je jedním ze symbolů Kanady, ten první a nejdůležitější je pochopitelně javorový list. Proto mám pro bobra (ale i jiná roztomilá zvířátka, např. kundatru) takovou slabost nejenom jako symbol, ale hlavně i z jiných mnohem praktičtějších důvodů.

Navíc si nepamatuji, že by tam ženy měly javorové listy a že jsem jich pár, na různých kontinentech, viděl. Snad jen na obrazech v kostelích má Eva, jak se tomu slušně říká, pudendu, zakrytou nějakým listem (asi fíkovým nebo možná z granátovníku), ale určitě ne javorovým. Ten ráj, pokud nějaký byl, se vyskytoval někde v Mezopotámii a tam javory nerostou.

Pochopitelně, že český lev, který má dva ocasy (tudíž by vyžadoval anatomicky vaginu duplex) je, zejména pro muže, symbolem daleko silnějším (ale tak dobře vybaven jsem nikdy nebyl).

Jinak při čtení příspěvků paní Jarmily si zcela jasně uvědomuji, že nejenom v Americe, ale i v ČR se stále ještě hodně "blbne", hlavně ty člověkyně. [mrknutí jedním okem]

85689

27.12.2005 15:16

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Dnes díky výzkumu v této oblasti prováděném hlavně americkým farmaceutickým průmyslem, chytněte se za rypák vy USA-bijci, ty klasické problémy se ztopořením, jsou či lépe řečeno mohou být i pro starší muže minulostí. Začalo to Viagrou (Pfizer, 5 hodin), pak přišla Levitra (Bayer a Glaxo Smith Kline, 4 až 5 hodin), CIALIS (Icos a Eddy Lilly, tzv. víkendová pilulka až 36 hodin), Uprima (Abbott Labs, 5-8 hodin), předtím tu byl MUSE (ale ten se musel vstřikovat) a nakonec je tu i přírodní product z Jižní Afriky zvaný Violet tree a klasický Yohimbin.

A vědci nezapomínají ani na frigidní ženy, nejnovější přípravek VIGEL prý udajně udělá i z "ledničky" žhavou samici. Pro Českou republiku jsou připraveny i další výrobky, zatím zkušebně nazvané Abystál, Potměšuk a Stojan Jakotyč.

Není to pochopitelně to pravé "ořechové" jako když bylo člověku 18 nebo 25, ale alespoň nemusí ve vyšším věku docházet k různým tragediím. Jen to člověk musí správně načasovat, aby po spolknutí Cialis nezůstal doma sám a nemusel chodit 2 dny s "tvrdým". Jen se podívejte na našeho slavíka Karla Boha, v 66 letech bude tatínkem [mrknutí jedním okem])

S tím listím to bylo způsobeno puritánstvím, středověk si zrovna na umění typu Playboy či Playgirl moc nepotrpěl.

85703

27.12.2005 18:46

Vítězové a poražení

RE: Veselé Vánoce! So...enjoy!!

Arkan 24.?.?.?

Ale, ale, pane Kemo, sedmiramenný svícen na Chanuku, to musíte být z jiné židovské víry, what a blasphemy, ojoj oj. Svátek světel Chanuka (Hanukkha) trvá osm dní, čili musíte mít 8 svíček v Hanukkah Menorah - svíčkový stojan - (a.k.a. Hanukkiah) a navíc musíte mít jednu svíčku navíc zvanou Shamash, která je používána k rozsvícení těch pravých Hanukkach svíček. Hanukkach svíčky nesmějí být použity k rozsvěcování jiných Hanukkah svíček, ty jsou určeny jen k pozorování (viewing).

Jarmulka vám nesmí spadnout z hlavičky, proto je vždy, tj. pokud máte ještě vlasy, připevněna vlasovou sponkou k vlasům na hlavě. Navíc při zažíhání svíček musíte recitovat Hanerot Halalu a jakmile svíčka(y) jsou zaženuty, začínáte vždycky z pravé strany a necháte svíčku svítit alespoň 30 minut, pak zpívat Maoz Tzur.

Raději si zopakujte to první požehnání při první noci Baruch Adonai Elojhejnu, Melekh Ho-oylom Asher Kiddeshonu......

Konzumujte tradiční Hanukkah jídla, např. latke (bramboráky) a doughnuts (koblihy), zpívejte Hanukkah písně, hrajte Hanukkah hry o peníze (Geld) a hlavně zašlete peníze do Izraele. Nezapomeňte, že každé čtvrté izraelské dítě hladoví, alespoň to tak popisuje Yediot Aharohot, největší izraelský deník. [mrknutí jedním okem]

85723

28.12.2005 09:48

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Nechtěl bych se s vámi přít, ale pokud ten ráj existoval, tak se nalézal někde v Mezopotámii. Ta oblast není rozhodně vhodná pro pěstování jablek, jak tomu my Evropané rozumíme. Ta se právě hodí pro pěstování fíků, datlí, granátových jablek a podobných teplo a relativní sucho milujících stromů. Pamatuji si, že když jsem žil v Indii tam také byly oblasti, kde se dařilo mangu, pomerančům, citronům, banánům a ananasům, ale pro jablka, hrušky, švestky a hroznové víno jste si musel zajet někam na sever, např. do Šrinagáru v Kašmíru.

Navíc, když se podíváte na velikost listí jak jabloně evropského typu tak i stromu plodícího granátová jablka, ty lístky jsou relativně malé. Eva, alespoň na těch kostelních obrazech byla dospělá žena, Bůh stvořil rovnou dospělou ženu, neboť v té době neexistovaly žádné jesle, školky, družiny mládeže, tak si to zkrátil, a tudíž na zakrývání pudendy potřebovala větší listy, list fíkovníku měl tu optimální velikost. [chechtot]

85815

28.12.2005 22:42

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Druide, děkuji za přiloženou fotografii. Adam by pravděpodobně měl problém s velikostí listu fíkovníku, pokud - a v tom je to jádro pudla - by u něho došlo, před momentem vyhnání z Ráje či ráje, k ztopoření pyje.

Jelikož se ale na něj Bůh rozhněval a Adam poznal pocit strachu a ve strachu se jeho úd tudíž výrazně zmenšil (jistě z vlastní zkušenosti víte, že např. po studené sprše či pobytu na mrazivém vzduchu, k takové situaci dochází) [mrknutí jedním okem] pak jistě i menší velikost fíkového listu by vystačila k zakrytí ohanbí. Eva si nakonec, alespoň na těch obrazech, vždy držela "plíce" jednou rukou a druhou ten fíkový list, takže se v době vyhnání z ráje se nemohla ani teoreticky ani prakticky obírat Adamovým přirozením.

Navíc výrobky jako Cialis apod., které by způsobovaly nekontrovatelnou erekci, tehdy ještě neexistovaly, ačkoliv dnes si nejsem o tom jist. Když vemete v úvahu neposkvrnění početí P.Marie (dnes - in vitro), non-ectopic těhotenství ,které bylo ukončeno necephalickým porodem vzhledem k maternální dystocii (dnes císařský řez), navíc P. Marie byla primigravida, holt, když Bůh dopustí i motyka spustí. [mrknutí jedním okem] Happy NEW YEAR!

85900

28.12.2005 22:53

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Leč nezpomínejte , že "Venenum in auro bibitur" - ve zlatě pije se jed. A ...Scelera non intrant casas, tutusque mensa capitur angusta cibus, neboli "do chudého příbytku nevstupují zločiny a ze skrovného stolu se jí bezpečné jídlo". Myslím, že to řekl Seneca, mladší.

85901

28.12.2005 22:57

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

To rád slyším, takže máte ještě pár let co dohánět. [chechtot]

85902

29.12.2005 14:20

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

Při studiu linguistiky jsem se nesetkal s výrazem jazyk pohanský a proto by mě zajímalo, kde jste na tento termín přišel.

Jazykověda rozděluje jazyky na: (1) lidské (a) přírodní jazyky, např. čeština, (b) formální, např. matematické, programovací či markupové - HTML, WWW),(2) "jazyky" zvířecí (non-human), pokud se zpěv ptáků či řvaní lvů dá "jazykem" nazvat, neboť jim chybí jedna ze základních charakteristik jazyka, tj. gramatika (3) malá skupina jazyků, která není složena ze slov ale z pískání (Kanárské ostrovy, Mexiko, Čína...) a jiných zvuků vytvářených ústy - clicking (bušmeni v Jižní Africe).

Dále je možné jazyky rozdělovat podle tříd, skupin (families) na indo-evropské, afro-asijské, sino-tibetské atd., jazyky živé, zaniklé, mrtvé, ale oživlé (hebrejština, latina), jazyky umělé (Ido, Esperanto) ... Pan Noam Chomský také zavedl svou hierarchii jazyků a nazval ji skromně Chomsky's hierarchy of languages a mohli bychom pokračovat, ale koncept jazyka pohanského, to jsem ještě neslyšel.

Už jen to označení pohan je kontraverzní, pro křesťany je africký Křovák pohanem, stejně tak jako soudruh Grebeníček, pro muslima je nevěřícím psem, každý kdo nevyznává islám (i když křesťané a židé jsou "tolerováni"), ortodoxní indický brahmín s vámi nebude sedět u jednoho stolu, protože jste pro něho nečistý ......... [smích]

85943

29.12.2005 16:00

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Arkan 24.?.?.?

"Při studiu linguistiky se o dějinách světa moc nedovíte", tak je pro mne opravdová novinka. Já jsem si do dnešního dne myslel, že jazykověda je úzce spojena s dějinami lidstva, jelikož se zaobírá studiem vzniku, rozšiřování jazyků, přeměn atd., což se pravděpodobně dělo, podle nich, v nějakém vakuu a s dějinami lidstva nemělo nic společného.

Na rozdíl od nich těch nejenom slovanských, ale i neslovanských jazyků ovládám, buď aktivně či pasivně několik, ale pochopitelně nepatřím k národu, který by uctíval přírodu, stejně tak jako nepatřím k uctivačům Nostradama, Svědkům Jehovovým a jiným pomateným skupinám. Historicky patřím k náboženstvím, která šíří "svinstvo" (you sure have a fucken mess in your head). Můžete mi sdělit jména těch národů, které, podle nich, uctívají přírodu, možná lidojedi v Nové Guineji, na Andamanských ostrovech. Dobrou chuť.
[oči v sloup]

85952

30.12.2005 00:00

Vítězové a poražení

RE: Poslyšte, Lžidoktore Včeličko,

Arkan 24.?.?.?

Pan Včelička je doktorem-internistou (o jaký obor se v jeho případě jedná, to bych opravdu rád věděl, možná že je kundatrolog nebo beaverlog) typu dr. Davida Ratha, který evidentně svými příspěvky naznačuje, "Já jsem dr. David Rath a nebudu se s pravopisem sráth".

Happy NEW YEAR 2006, preferably without too many hurricanes and tropical storms. [mrknutí jedním okem]

85975

30.12.2005 21:29

Kde mají stát mořské víly?

RE: djb, Vy pořád nechcete pochopit o co mi jde

Arkan 24.?.?.?

Paní Ajo, abych vám pravdu řekl, jsem rád že se čas od času tady objeví příspěvky feministek typu paní Jarmily a následující debata. Potřebuji to někdy jako prase drbání, abych si uvědomil jakou normální ženu mám. Nejenom, že je hezká, elegantní, vzdělaná (jako Švýcarka mluví několika jazyky), zastává i vyšší a velmi dobře placené exekutivní místo, ale - co je hlavní - chová se jako NORMÁLNÍ žena, tj. uvědomuje si svoje klady ale i zápory, svoje limity ať už fyzické či duševní (podobným způsobem se snažím chovat i já). V životě jsem ženu neuhodil, protože to považuji za velkou slabost, raději bych sebral kufry a odešel, ale poslouchat "pindy" nějaké ženy-feministky (mimochodem ten český feministický "babinec" má sídlo v Gorazdově ulice v Praze 2, je to u Palackého mostu, tam by se paní Jarmile docela líbilo) od časného rána do pozdního večera, nevím, nevím, zda bych se udržel. [smích]

86074

31.12.2005 11:43

Kde mají stát mořské víly?

RE: Co dodat, Arkane?

Arkan 24.?.?.?

Tady si také nikdy žádné servítky brát nebudu. Ta banda protižidovských a komunistických pohrobků si žádné servítky nezaslouží a proto "padni komu padni". Pokud jste si nevšimla, tady často lítají nadávky a hov.a jako houpačky na Matějské pouti a já se budu "žinýrovat". Pche. Je pravdou, jak už řekl jednoroční dobrovolník, že "... házet hov.y je více méně sice věrohodná argumentace, ale inteligentní člověk nemá užívat takových slov, je-li rozčilen nebo chce-li dělat výpady na někoho", ale někdy je to pro argumentaci s některými účastníky debaty pro dokonalé, jasné a hlavně rychlé pochopení evidentně nutné. Kaněc fílma.

Mimochodem, nikdo není nucen moje příspěvky číst, komu se to nelíbí (tu druhou část, bohužel, napsat nemohu). [chechtot]

86146

31.12.2005 16:45

Kde mají stát mořské víly?

RE: Co dodat, Arkane?

Arkan 24.?.?.?

Sodek, nevidím na stěně žádný lékařský diplom, který by tě kvalifikoval k mé diagnóze (...stařec, kterého občas pobolívá hlava). A jelikož mám na Zvědavci již pověst sprosťáka, tak - abych tu důvěru, kterou ve mě někteří kladete nezklamal - pokračuji svým obvyklým, jak jednou napsal "starej" Zaplatil, bohapustým taškářským stylem. [mrknutí jedním okem]

Pro tebe, Sodku, mám v poslední den roku 2005 jen tři slova, ale ani jedno není Happy New Year. [mrknutí jedním okem]

V Bráníku (to je čtvrt v Praze), před vybudováním mostu, žil kdysi jeden převozník, který se jmenoval Kyser. A ten, když se někdo do něho "montoval" tak vždycky říkal, "Já jsem ňákej Kyser a ty se na mě vy...". A závěrem si dovoluji ještě parafrázovat dr. Davida Ratha, nového ministra zdravotnictví ČR, "Já jsem David Rath a nebudu se s tebou ...th". Te corrigas prius, alterum quam corrigas et temeritas est damnare, quod nescias. Veritas odium parit. [velký smích]

86167

03.01.2006 13:01

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Pravda smrdí - ale ne jen Čulíkovi

Arkan 24.?.?.?

Hrdinní izraelští piloti helikopter dostávají rozkazy k vojenským akcím od IAF na základě informací, které shromažďují izraelské bezpečnostní (civilní i vojenské) služby od svých palestinských "zpravodajů". Ti jsou zase odměňováni na základě přesnosti dodaných informací, neboť každý izraelský agent je neustále hodnocen, aby se předešlo provokacím, double agentům apod. Proto jen velmi zřídka dochází k velkým civilním ztrátám.

Dalo by se předpokládat, že např. takový "mučedník" (šahíd v arabštině)) Yassín, na arabské poměry starý člověk, poloslepý, upoutaný na invalidním vozíčku si dá už na stará kolena pokoj s organizováním teroristických akcí vůči státu Izrael. Ale on si pokoj nedal a tak to jednoho krásného dne spolu se svými spolubojovníky "koupil". Škoda toho vozíčku. [chechtot]

Ta hraniční zeď, ať už betonová či jen ze zátarasů z ostnatého drátu kolem pásma Gazy splnila svůj úkol, neboť útoky na Izrael z pásma Gazy přestaly. To už říkali jezuité, že "účel světí prostředky". Podobně úspěšná byla i Berlínská zeď, jinak by NDR vychovávala inženýry, doktory, vědce, zdravotní sestry, učitele apod., kteří by za státní peníze "zadarmiko" vystudovali a pak přeběhli do NSR. Nakonec i ta zeď proti HnědoČechům v ČR (Chánov?) splnila, alespoň částečně, své poslání.
Dnes evidentně ta zábrana (ten plot) opět nestačí a rakety Kassem dopadají do pohraniční oblastí Izraele, takže Izrael bude - a já jen doufám, že velice tvrdým způsobem - muset dát zase Palestincům "lekci". A až bude dokončena ta zeď kolem West Bank, tak se uzavře teroristům cesta i v této části Izraele. Mimochodem, stovky Palestinců a desítky malých palestinských stavebních firem (dodavatelé a subdodavatelé) se na té výstavbě podílejí. Obě strany z toho benefitují a američtí daňoví poplatníci to financují, není to krása?, no, nestavte to za ty "peníze"? a za těchto ideálních podmínek. [mrknutí jedním okem]

Holocaust v Gaze, to snad nemyslíte vážně. Těch pár tisíc, nikoliv desítek tisíc, to není holocaust, to je většinou výsledek či následek palestinského terorismu. Vybombardované utečenecké tábory, kde a kdy k tomu došlo od poslední izraelsko-arabské války? Já jsem si myslel, že pan Král má velkou obrazotvornost, protože pro něj tisíc, deset tisíc, sto tisíc není žádný rozdíl, nula víc nula míň, ale vidím, že těch "Králů" je tu povíce.
[chechtot]

86441

03.01.2006 15:11

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Pravda smrdí - ale ne jen Čulíkovi

Arkan 24.?.?.?

Ještě, že nenapsal, že pracuji jako "katsa" (case officer) pro "Ha Mossad le Modim ule Tafkidim Meyuhadim" přímo pro ředitele Meir Dagana v oddělení Metsada (speciální akce) a nezveřejnil moje číslo, to by byl můj konec u Mossadu, du Nestbeschmutzer.

Mimochodem těch pár tisíc "nevinně" zavražděných Palestinců (někteří a některé opásaní či opásané náložemi, jiní zase odpalující Kassam rakety apod.), to není za rok, to je od počátku druhé intifády. Bývaly doby, v letech devadesátých, kdy rafík raís (soudruh prezident v arabštině) Yassir Arafat měl všechny ty teroristické skupiny pod "kontrolou" a z Izraele se jezdilo utrácet do kasin ve West Bank či na nákupy do palestinských Carrefourů, Delvit, Lídlů a Kauflandů a tisíce Palestinců mělo slušně placená zaměstnání buď ve West Bank, Gaze či Izraeli na rozdíl od toho dnešního bordelu, kdy jim zbývají jen oči pro pláč a večer musejí spapat madarinku a pak hupnout na maminku, aby "zadělali" na nového "mučedníka". To se pak rozhodnutím soudruha prezidenta Arafata změnilo od návštěvy mešity Al Aqsa izraelským PM Arielem Sharonem.

86462

03.01.2006 16:14

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Je to blabol....

Arkan 24.?.?.?

"Co na tom, že v minulosti si lidé cenili jen čestných bojů a soubojů? Dnes je jiná doba, je 21. století a staré pojmy změnily svůj obsah. Hrdinou je dnes ten, kdo dokáže jiného podfouknout, přelstít, okrást."

Chápu, že je jen pár dní po Silvestru čili můžete být ještě pod vlivem "látek", ale to co jste napsal, nemůžete myslet vážně. Jaképak staré pojmy, které by změnily svůj obsah. Lidé vždycky kradli, dělali podfuky, bojovali "nefér", snažili se protivníka přelstít, jen si vzpomeňte třeba na bitvu "U Lipan", to byl čestný boj? Nikoliv, to byla lest, která přivedla husitská vojska či "Sirotky" k porážce. Můžete stále ještě navštívit ten alegorický "obraz" a podívat se na "zradu" pana, myslím, že to byl Jan Čapek ze Sán (ten jediný měl rozum a alespoň tu jízdu zachránil před úplným zničením, když viděl ten masakr "Sirotků" a pak se nechal najmout jako žoldák někam mimo Čechy). Lidé se od prvobytněpospolné společnosti nezměnili, jen se jejich metody zlepšily. [vyplazený jazyk]

86471

04.01.2006 17:12

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Arkan 24.?.?.?

4 LalaLalovic - mně už "naskakuje kůže", když si představím, že někdo s nickem LalaLalovic má tři děti, never mind v Praze. To si oni myslejí, že v Horní-Dolní drogy neexistují?

Pokud jde o Nostradamus(e), i když jeho rodiče konvertovali ke křesťanství, nicméně platí to staré, dobré a ruské "Chram ostavljonnyj, vsjotaki chram" (neboli - i když opustíte chrám (kostel) tj. konvertujete k jiné víře, ten chrám, ten kostel, ta víra zůstávají), stejně tak jako "gulkij chuj" obřezaný pták jim zůstane, ať děláte co děláte. [chechtot] Já se více obávám o to, že to byl plagiátor, což ovšem v 16. století nebyla zase taková velká chyba (jako je to dnes) a naopak to bylo doporučováno. Většina toho co "spatlal" dohromady byla kompilace spisů a knih předešlých autorů, jen "updated" neboli dovedeno do jeho doby a interpretováno z pozdního hlediska typu "Monday morning quarterback". Chyť se za rypák, Gejdoši. [chechtot]

K těm drogám, lidé, kteří drogy užívali, nikdy nedokázali "dostupné drogy" zvládnout, ať už to bylo pivo, víno, alkohol, hašiš, šalvěj, lysohlávky, opium, marijuana, cocain, heroin a později umělé vytvořené látky v chemických laboratořích, jen ten dopad byl omezen na určitou skupinu lidí (vládci, boháči, umělci,....) a dnes je to rozšířenější více demokratické, stejně tak jako před "sameťákem" neexistovaly Delvity, Kauflandy, Brilla, Tesca apod., já tiež som nebol v tej dobe majorom ale terazky hej. Takovým klasickým důkazem jsou záběry ČT 1, Nova, Prima ze Silvestra na Staromáku a jiných regionů ČR, které jsem viděl díky Internetu.

86633

04.01.2006 17:32

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Bránit svou zemi

Arkan 24.?.?.?

Vítejte zpět na Zvědavci, už jsem si myslel, že jste Zvědavce opustil skoro jako můj oblíbený pan Lev Mojsejevič (možná že se proměnil v pana Zaplatila). První místo totiž v posledních týdnech prosince 2005, tj. nejvíce kritizovaného a nenáviděného padoucha, převzal pan Kema, ačkoliv jasným vítězem v roce 2005 byl četař v další činné službě Leho a.k.a. Jan Kulíšek. (Já jsem jen ten nejsprostší, nicméně je to také ohodnocení, a ptám se, proč? pro mou lásku ke zvířatům, zejména k bobrům, kozám, kozičkám, kundatrám?). [chechtot]

Ale na Gorbačeva a jeho cenu mi nešahejte, ten se zasloužil - po těch třech chcípácích, kteří umírali jeden po druhým - o konec SSSR, a to si cenu, jakoukoliv, zaslouží.
[chechtot]

86634

04.01.2006 18:24

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Bránit svou zemi

Arkan 24.?.?.?

Alexa, jak jsou na tom s "reproductive health"?

86639

04.01.2006 18:27

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

A kde je ten paskvil, kundatro?

86640

04.01.2006 20:01

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

Alexo, když já jsem začal číst knihu(y) "proroctví" Nostradama (latinsky Nostradamus(e), francouzsky Michel de Nostredame, 1503-1566), tak s tebou tvůj tatínek ještě močil po plotech. [chechtot]

86653

04.01.2006 20:42

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ženské nitro je v podstatě charakterizováno dvěma obdobími. Obdobím tzv. čekání na Prince a obdobím rozum

Arkan 24.?.?.?

Velice dobrá rada, Trodas, od ženy, která o životě už něco ví. Je třeba se zaměřit na dámy, tj. typu dá mi? nebo nedá mi? či v případě Dáši, dáš-mi nebo nedáš-mi? [mrknutí jedním okem] A jak sama říká, těch je většina. [chechtot]

86656

04.01.2006 21:47

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ženské nitro je v podstatě charakterizováno dvěma obdobími. Obdobím tzv. čekání na Prince a obdobím rozum

Arkan 24.?.?.?

Píšete, že toho o životě víte hodně, ale jak je vidno, stejně tak se dnes a denně můžete něčemu novému přiučit a potkáváte nové lidi, v mém případě hulváty. Jak již říkávali latináři, "Nux, asinus, campana, piger sine verbera cessant", neboli "Žena, osel a ořech, to spolu tré hned požitečnější bývá ubité".
Někde jsem četl, že nejvíce člověka nas..e, když s ním jeho oponent stoprocentně souhlasí. Já, vychován za komunismu, chci ještě dodat, že tento úkol nejenom splním na 100%, ale i překročím na 120% po vzoru úderníků a stachanovců. Ano, jsem nejenom hulvát, ale i "chudinka", který si hulvátstvím maskuje piňdourka trpaslíka. Naštěstí dnešní pokročilá věda dokázala, pro nás chudinky, i v této oblasti zázraky. A jako zralá žena, nezapomínejte si na noc dávat na pleť nějaké výživné krémy, např. "Oil of Olay", ale stejně jim už moc nepomůže. Have a nice day. [chechtot]

86666

04.01.2006 22:33

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Arkan 24.?.?.?

Je několik skupin lidí, se kterými se nehodlám pouštět do žádných debat, jedna z nich jsou lidé, kteří přijímají proroctví Nostradama jako evangelium, druhá pak Svědci Jehovovi, do třetí skupiny pak patří feministky , plus několik dalších. You cannot argue with NUTS. Nereagujte, laskavě, na mé budoucí příspěvky. Your cooperation will be greatly appreciated. Have a nice day and Thank you for shopping at K-Mart. Have you found everything to your full satisfaction? [chechtot]

86670

04.01.2006 22:59

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

Moje odpověď se rovná klasické odpovědi převozníka Kysera v Bráníku, "Já jsem ňákej Kyser ..... či odpovědí nového ministra zdravotnictví dr. Davida Ratha. Já jsem Dr. Rath........ A kdybych napsal jeho jméno Nostradam Mojsejevič Nostradamovič, tak ti to může být u ...... Have a nice day and Thank you for shoppping at K-Mart (TYFSAKM, to mají nalepeno na všech pokladnách v K-Martu) [chechtot] [vyplazený jazyk]

86672

04.01.2006 23:07

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Cesi poucuju Americanov o tom, co je to statocnost

Arkan 24.?.?.?

Zober si húsle, drótár, a chodz Vysoká Tatra slnko páliť. Zo súdružským pozdravom "Slovakom slobodu, Čehúnom 3.14ču", dostojný pán Jozef Tiso a dr. Vojtech (Béla) Tuka. [vyplazený jazyk]

(Znovu vas vyzyvam, abyste si odpustil ty slabomyslne poznamky!)

86674

04.01.2006 23:09

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

Mám, ale pan Stwora by to nedovolil. Have a nice day. [vyplazený jazyk]

86675

05.01.2006 02:10

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Bránit svou zemi

Arkan 24.?.?.?

To by ovšem nesměli být ve Stockholmu quasi komunisti rozhodující o tom, komu se přidělí Nobelova cena míru a s ní spojené "prašule". Gorbačov si tuto cenu rozhodně více zasloužil (pokud vím nikoho osobně ani neosobně nezabil) než raís-soudruh Yassir Arafat alias Abu Ammar (terorista No. 1), či Menachem Wolfovitch Begin (Irgun a Lehi terorista No. 2), a ani Anwar Sadat nebyl tak docela nevinný (Yom Kippur válka) a přesto tito pánové-státníci tuto prestižní cenu dostali.

86694

05.01.2006 03:36

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Je to blabol....(Jedna z reakci na stejne web site po pravde uvadi..)

Arkan 24.?.?.?

Panie Zaplatile,
musie powiedecz, ze tym razem ma pan racje. Toto jest napewno web czeski a nie trzeba gadac tutaj po angielski. Chyba nie trzeba zapomniec ze pan Pjotr Velikyj jest pochodzenia rosyjskego i jest mozliwe "čto on uže zabyl rodnoj jazyk". Moze byc, ze pan Velikyj nie zobaczyl tego w nadpisie, nie mial przypadkiem okulary, cholera psia krew, kto wie?
Czesc!
P.S. Przepraszam, ale brakuje mnie klawiatury polskiej.

86703

05.01.2006 04:16

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

Alexo, ale to víš, že mám, pro tebe vždycky něco nového mám. Jen doufám, že to pan Stwora nebude cenzorovat. [mrknutí jedním okem]
Zrovna jsem dostal na privátním serveru z UAE (United Arab Emirates), já totiž čtu všechno, od nápisů na hajzlu přes Blesk, Lidovky, Sprchu, Zvědavce, New York Times, právnické a lékařské žurnály z Velké Británie a USA) zprávu o smrti šejka Maktúma bin Rašíd al Maktúma, dubajského emíra, něco jako místního "Paroubka" Spojených arabských emirátů. Klepla ho pepka. Naštěstí byl hned nahrazen svým bratrem Mohammedem bin Rašídem al Maktúmem.
Spojené arabské emiráty budou teď mít několik dní státní smutek, a tak jsem si myslel, že by bylo namístě celé rodině jménem svým i tvým vyjádřit upřímnou soustrast. [pláč]
Byla to vůle Alláhova, a kdo jsme my, abychom se s ním o jeho rozhodnutí dohadovali.

Allahu Akbar, la ilaha illallah wa Muhammádu rassuláh. Tawakalna ala Allah.
[smích]

86708

05.01.2006 04:28

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Arkan 24.?.?.?

V takovém případě bych na Vás, pane Stworo, uvalil to nejtěžší prokletí (curse) zvané AVADA KEDAVRA (let the thing be destroyed), kterému jen Harry Potter dokázal uniknout bez následků.

A v případě, že by to nefungovalo pak nezbývá jen použít kabbalistického PULSA DINURA (lashes of fire a.k.a. ohnivé důtky) ekvivalentu katolické exkomunikace. A jen se, laskavě, podívejte jak dopadl dnes večer Ariel Šaron, nad kterým PULSA DINURA byla vyslovena jedním z jeruzalemských rabínů.

Eloi, Eloi, lama sabachthani? [pláč]

86711

06.01.2006 14:31

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Arkan 24.?.?.?

Rád bych, pane Kemo, ještě dodal k vaší diskusi s lidmi, kteří tady nežijí a tudíž nemají páru o tom jak se tady dá žít a za kolik, několik poznámek.

To vše co popisujete ve svém příspěvku tady, ať již v USA či Kanadě existuje, ale abyste za málo peněz uživil rodinu, to vyžaduje jistou organizaci, píli a vytrvalost a na to řada lidí, zejméně těch opravdu chudých a nevzdělaných, buď "nemá" či to pro lenost nedokáže.

Stačí si začátkem týdne projít doma všechny ty letáky a seznámit se s tím, co nabízejí jednotlivé obchody na "special" (např. vystřihat kupóny), myslím že se tomu říká "cherry picking", třešinky na dortu. A každý týden, na to můžete vzít jed, je něco za zlevněnou cenu (loss leader), každý měsíc se otevírá či případně zavírá nějaká prodejna, těch možností je hodně.

Pak podle jídelníčku na týden, sestavení jídelníčku zase ovšem vyžaduje přípravu a trochu přemýšlení (a to je aktivita pro mnohé lidi velice obtížná), začít objíždět ty vybrané prodejny a ty zaškrtnuté výrobky koupit, ALE jenom ty zaškrtnuté a to také málokdo dokáže udělat. A přitom se neustále dívat kolem.

Já se osobně vždycky dívám Číňanům do nákupních vozíků, protože co koupí Číňan, na tom člověk nikdy neprohloupí, podle vzoru, "kam nemůže čert, tam nasadí Číňana". [mrknutí jedním okem]

Podívat se do oddělení zeleniny a ovoce (povadlé banány, rajská, pomeranče, papriky atd.), do pekařství pro starší chleba a pečivo, do oddělení nevážených potravin, na koš s otlučenými konzervami, vyřazeným zbožím, atd. Nesmíme také zapomenout na ty různé super gigantické prodejny (Costco, Sam...)ta "skladiště potravin", žádná krása uvnitř, ale dá se tam také ušetřit. A ještě bych chtěl dodat závěrem, že i takto organizovaný nákup nemusí být všechno jen "junk food".

Normální rodina, tj. s rodina alespoň s průměrným příjmem a těch je tady většina, ovšem takováto drastická opatření dělat nemusí, nicméně, když vidím výrobek, který nemůže být základně odlišný (řekněme mouka, cukr) tak koupím buď tu jejich značku nebo no name a ušetřené peníze pak utratím sázením na dostihové dráze na pomalé koně a rychlé slečny nebo přispěji na vdovy po neznámých vojácích.

[velký smích] [chechtot]

86919

06.01.2006 15:30

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Arkan 24.?.?.?

Chcete vědět, kdy "natáhnete bačkory"? Tak si skočte na Death Clock,
http://www.deathclock.com/testament.ctm. Není k tomu zapotřebí mnoha údajů ani dlouhého a podrobného studia Nostradama, ale můžete se také dozvědět, resp. vykalkulovat, o kolik se vám prodlouží život, tj. "teoreticky", když zhubnete, když přestanete kouřit či případně když se z muže pomocí operace stanete ženou. Škrtněte to poslední, ono se ani tou operací ten chromosonový make-up nezmění, furt to bude XY a nikoliv jen X. [smích]

86925

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 51 čtenářů částkou 7 712 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Turistka v muslimské zemi14.08.20 17:41 Neurčeno 0

Kupte si sperma na e-shopu14.08.20 12:34 Česká republika 3

Maskot banksterů nabádá ke „správnému“ konání13.08.20 11:45 Evropská unie 0

Testování roušek - Jejich nošení vede k toxickým hladinám CO212.08.20 09:40 USA 3

Podívejte se, kam mizí restituce církvím z rozpočtu celého národa11.08.20 06:02 Česká republika 0

Ideopolicie vyšetřuje rasistický článek o požáru bohumínského paneláku10.08.20 09:20 Česká republika 4

Proč má stát platit odškodné přeživším požáru v Bohumíně?09.08.20 20:55 Česká republika 2

Požár v Bohumíně založili cikáni - média cudně mlčí09.08.20 10:16 Česká republika 7

Petice za ukotvení manželství jako svazku muže a ženy08.08.20 11:04 Česká republika 0

Africké kobylky na cestě do Evropy zahazují do moře doklady08.08.20 10:31 Neurčeno 0

Už ne ženy, ale "osoby s děložním čípkem"07.08.20 16:23 Británie 1

Média se skřípěním zubů přiznávají, že švédská cesta funguje05.08.20 21:56 Švédsko 9

Matteo Salvini hovoří o tom, jak ho chtějí zavřít na 15 let za to, že jako ministr vnitra bojoval proti nelegální migraci05.08.20 10:08 Itálie 1

Praha dá Prague Pride velké peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 2

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 1

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 4

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
28,91 Kč
Kanadský dolar
16,64 Kč
Australský dolar
15,81 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,71 Kč
Čínský juan
3,17 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,54 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,29 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 867,67 Kč
1 unce stříbra
587,50 Kč
Bitcoin
259 135,33 Kč

Poslední aktualizace: 14.8.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 53 436 698