Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Arkan

Nalezeno 742 příspěveků, 21 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

15.09.2011 21:27

O „spoluautorech“ druhé světové války

Valdo, co kdyby ses vice venoval cestine

Arkan 74.?.?.?

nez svym hloupym komentarum, ktere jsou plne gramatickych chyb.

Pane editore, jak jste mohl uverejnit preklad takoveto komunisticke slataniny od Viktora Burbakiho, to uz nemate nic lepsiho nebo uz melete z posledniho? Je mi to lito, ale na neco podobneho, bolsevickou propagandu, uz nehodlam prispivat. Sbohem a satecek, bylo to krasne, ale bylo toho moc.

Tak snad priste, az znovu bude CR vitat sovetske osvoboditele.

Arkan@videotron.ca

253442

08.09.2011 04:10

Za koho kope Ondřej Neff?

Tak jsem se vás, pane Stworo, zastal

Arkan 74.?.?.?

(Text vymazán. Prosím, ozvěte se mi na email. Děkuji. Editor)

252688

07.09.2011 18:14

Romové II. část

RE: zvasty

Arkan 74.?.?.?

Po přečtení tvého příspěvku, musím konstatovat, že plně kvalifikuješ mezi tu část Čechů, kteří vzdělaností zrovna nevynikají (problémy nebyli, vis demonstranti).

Nejsou to, alespoň v první části, žádné pseudovědecké žvásty, a zadruhé i za bolševika problémy s Romy bylY. Problémy s cikány byly za I. republiky - a to jich v ČSR, tj. v Čechách, bylo jen kolem 8 000, jenže tenkráte neexistoval ten nový "mor" zvaný politická korektnost, který nás eventuálně zahubí. Tenkráte Češi budovali pro tuto nezdravou práce se štítící populaci tábory, kde se cikáni povinně seznamovali s aktivitou, která jim byla vždy cizí, ta aktivita se nazývala tvrdá PRÁCE.

252654

30.08.2011 01:42

Znásilnění Libye

RE: Určitě nejste dost zběhlý,

Arkan 24.?.?.?

protože, kdybyste hledal pod "Lybie", určitě byste něco našel. Na Nezvědavci existuje ještě horší pologramotné zvíře, pologramotné prase, které se jmenuje RSVDr (rozhodnutím strany veterinární doktor) Emil Řehořek a.k.a. brodánek původem z Uherského Brodu, který mne v posledním svém příspěvku nazval, nebudete tomu věřit, "krmyčem prasat s hulvádským otcem". Takovému pologramotnému hovadu je dovoleno přispívat na Nezvědavci, pak se nedivím, že je tam těch příspěvatelů, posledních "truc Mohykánů", jen šest či sedm.

252195

21.08.2011 18:17

Zkušenost se Stworou

RE: Na hrubej pytel patri hrubej flastr ........

Arkan 24.?.?.?

Satanisto, ten zakladatel Nezvědavce četař v další činné službě Jan Kulišek by mi tolik nevadil, protože ten do Nezvědavce často nepřispívá a navíc píše správně česky. On neustále něco studuje, což je chvályhodné a jak by řekl "brodánek", "když zkončí, půjde naspátek do škole".

Nejvíc mě pobaví to pologramotné zvíře jménem "brodánek", jehož každodenní příspěvky jsou češtinářské perly a - jak nedávno svou uhersko-brodskou hatmatilkou napsal - mně údajně jeho příspěvky dělají "dědskou" radost.

Ten komentujekaždý můj příspěvek. Hned po návratu z dovolené napsal,"jak vystópil náš vzdělanec S letadla", pak pokračoval krafáním o univerzitách a prohlásil, že já nevím, že "on Zkončil s červeným diplomem", zatímco mně se nepodařilo Zkončit studia,což ovšem není pravda. Onehdá se přiznal, že "...Češtinu jsem hodně zapoměl".

Zapomenout či zapomínat se dá něco, co jsem dříve uměl či co jsem se dříve naučil, brodánku, ty jsi češtinu nezapomněl, ty ses NIKDY česky nenaučil (v Uherském Brodu se česky nemluví) tak jako ses nikdy nenaučil pořádně anglicky.

Kdybys měl trochu inteligence, tak bys požádal třeba svou oblíbenou Danušku, ta má sice jen osmiletku či devítiletku a učňovskou školu - prodavačka (obor ovoce, zelenina), ale česky psát umí. Ta by ti tvoje žvásty určitě opravila a zadarmo. Na Nezvědavci dnes působí jako politoložka, která píše na úrovni známé Arianny Huffingtonové, Christiany Amanpourové, skoro lépe než proslavená Baba Wawa (alias Barbara Walters). Navíc se z ní stala i významná americká akademická malířka, v USA - v zemi neomezených možnosti je evidentně možné všechno. Krome toho je to, řekl bych, kvalifikovaná odbornice na určování, kdo z přispěvatelů Zvědavce je poloimpotentní či 100% impotentní. Podle posledního rozboru asi 90% přispěvatelů Zvědavce je impotentní. Ona to musí dobře vědět, v Hamburgu po odchodu z ČSSR, šlapala chodník.

251509

20.08.2011 21:27

Zkušenost se Stworou

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

Arkan 24.?.?.?

hned při prvním setkání. To je ovšem blbost, a nic takového tady neexistuje.

Když někoho oslovím v obchodě nebo na úřadě, tak mu hned zásadně netykám (i když má na saku jmenovku Bob, Sheila apod.) ale oslovuji ho s úsměvem (ne jako v Česku s nasraným obličejem) pane, paní, slečno, stejně tak jako netykám svému lékaři, nadřízenému nebo policajtovi apod. To nemá nic společného s projevem slušného oslovování, to je prostě uzus. Jenže v Česku nesmyslně trváte na vykání i v případech dlouhodobé známosti.

Pokud se stýkáš s dobytkem, pak je to jen tvůj problém, já osobně - jakmile zjistím o jakého člověka jde - prostě toho člověka ignoruji.

Já se řídím jednoduchým pravidlem (které pro mne už dlouhá léta funguje), konverzaci začnu, "Good morning, Sir (Madam, Miss)" protože přejít k "Fuck you, you S.O.B." je velice rychlé, ale začínat s "Fuck you, you S.O.B." a dostat se k "Good morning Sir, Madam, Miss" trvá velice dlouho.

251447

20.08.2011 20:38

Zkušenost se Stworou

RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte

Arkan 24.?.?.?

jsi ve své odpovědi Vojtovi uhodil, tak říkajíc "hřebík na hlavičku", aniž bys neustále mluvil o Jů Ys Ej, pravicování, tunelování apod.

Já pracuji jak anglo tak frankofonním světě a tam to existuje skoro přesně tak, jak to popisuješ. I v provincii Quebec těch pár milionů francouzských Kanaďanů přebírá zvyky té velké většiny anglosaského obyvatelstva, tj. i to tykání anebo alespoň oslovování přes M. Peter (monsieur - pane), podobně jako bylo zvykem oslovovat v Česku známé - mnohdy dlouhodobě -paní Růžo, paní Jano, pane Václave, atd.

Češi přebrali mnoho špatných zvyků z Rakousko-uherska, pane rado, pane gremiální rado, pane tajemníku, pane továrníku, pane inženýre, paní štábní kapitánová, paní doktorová, jen to "onikání" se už moc neuchytilo, snad jen pro služky za první republiky. A užívání titulů jako magistr, bakalář, apod. za či před jménem, to je vyloženě český zvyk, který se v Americe neužívá. To, že mám magisterský titul může maximálně zajímat mého zaměstnavatele, aby zjistil, zda jsem dostatečně kvalifikován, ale jinak je to jen moje privátní věc. Mám pár kolegů, kteří dosáhli doktorského titulu a častokrát přiznávají jen titul magisterský, aby se nebyli pro určité místo "překvalifikováni".

Na tom soukromém obchodním gymnasiu, kde učím, pochopitelně nedovoluji svým studentům žádné tykání či oslovování křestním jménem. Ze svých pedagogických zkušeností vím (učil jsem i na veřejných školách), že jakmile dovolíte studentům nějakou "familiárnost", tak by se mohlo brzy stát, že na otázku, "Kde máš svou slohovou úlohu?", by odpověď byla, "Vyser si voko, debile". To se ovšem nemůže stát na privátní škole, kde rodiče platí přes 10 000 dolarů ročně, ti si své ratolesti dovedou uhlídat.

V anglosaském světě je naprosto normální, že po pár minutách rozhovoru se lidé oslovují křestním jménem, i když jako Evropan i po tolika letech si stále nemohu zvyknout. Lidem mladším či stejného věku pochopitelně tykám a oslovuji křestním jménem.¨

Ale, když nějaká feministka, hloupá slepice, napíše, "netykejte mi, my jsme spolu nechodili do školy", tak mám vždy chuť napsat, "s tebou určitě ne, ty stará (vulgární název pro ženský pohlavní orgán).

251441

20.08.2011 11:38

Voják si vzal život po osmi nasazeních v Iráku a Afghánistánu

RE: Zajímalo by mne

Arkan 24.?.?.?

oprava: viceprezident Dan Quayle.

251398

20.08.2011 00:48

Voják si vzal život po osmi nasazeních v Iráku a Afghánistánu

RE: Zajímalo by mne

Arkan 24.?.?.?

Aškenáští Židé z rodiny Rothschildů do válek nechodí, ti tyto války jen financují a jako takoví jsou důležitější pro vlády než kdyby bojovali ve válkách. Celá rodina patři mezi těch pět či šest nejbohatších rodin, rodin - které podle teorie NWO -ovládají svět (Rothschildové, Rockefellers, Du Pont, Vanderbilt, Bush, Kennedy atd.) Mnoho příslušníků i těch nejbohatších rodin se ovšem zúčastnilo posledních válečných konfliktů, bývalý prezident Kennedy, bývalý prezident Bush starší atd. Era odkladů a pohodlných míst v armádě začala až za vietnamské války (George Bush mladší, viceprezident Quale, bývalý prezident Bill Clinton a řada dalších).

Toho kluka ti může být líto, ale ten měl vždy tu možnosti při prohlídce u vojenské lékaře (a ´tou musejí povinně všichni vojáci vracející se z mise projít) říci, že už na další misi nepojede, protože má sebevražedné úmysly. Dnešní americká armáda je velice opatrná vyslat takto psychologicky postiženého vojáka (neboli cvoka) na další misi. Sebevraždou připravil svou vdovu (plus děti, pokud nějaké má) o plný vdovský důchod a pokud si pamatuji, křesťanský Bůh neschvaluje sebevraždu a jeho duše (či cokoliv čemu věříte) se nedostane do nebe. Bývaly doby, kdy sebevrahy pohřbívali mimo hranice hřbitova.

251378

19.08.2011 19:30

Zkušenost se Stworou

Já si nemohu pomoci, ale příspěvky

Arkan 24.?.?.?

čtenáře píšícího pod přezdívkou "tmo", byly naprosto normální a logicky argumentovaly se spoustou marxistických nesmyslů, které obhajovaly bezúročné půjčky, psaly o bezúročných půjčkách v muslimských zemích, plné naprostých blábolů o akciích jako půjčkách, nerozlišovaly mezi akciemi, obligacemi, bankovními půjčkami, atd.

Tolik nesmyslů jsem už dlouhou dobu nečetl. "Tmo" se jen to snažil vysvětlit rozumným způsobem, tak jak se věci v realitě opravdu mají,ale řada quasi-komunistických přispěvatelů s ním nesouhlasila a začalo ho osobně obvyklým českým hulvátským způsobem napadat.

Co pravděpodobně vedlo ke "zkrácení" diskuze a vymazání mnoha jiných příspěvků, byla skutečnost, že "tmo" měl již kolem 30 příspěvků za měsíc srpen a povoleno je bez zaplacení jen 10, to ovšem častokrát záleží na rozhodnutí pana editora. Takže příště, "tmo", bez peněz do hospody nelez.

Jen tak mimochodem, OT, když už mluvíme o těch úrocích, kam asi ta černá sběř (cikáni) půjde, když za několik dnů po výplatě sociálních dávek to prokouří, prochlastají a prohrají v automatech? Banka jim určitě nepůjčí, tak se obrátí na ta vyžraná cikánská prasata, lichváře, kteří v každé té komunitě cikánů fungují jako "bankěři", (jak se tomu anglicky říká - the bank of the last resort"). A ti jim určitě půjčí peníze bezúročně, neboť mají dobré srdce. [chechtot]

251342

18.08.2011 17:25

Plán útoku NATO na Sýrii odhalen

RE: Já jenom doufám, že Bashir Asád a jeho armáda

Arkan 24.?.?.?

Dovedu si to představit, pane Tydlitáte, docela dobře. Syrie by nikdy nebyla vymazána z mapy, protože by na to ani Francie ani Itálie neměla odvahu.

Francie, která v současné době má přes 5 milionů muslimů, by si prostě nedovolila něco samostatně podniknout bez souhlasu NATO (a zejména USA). O Itálii ani nemluvím, naposledy Itálie zvítězila pouze za II. světové války dočasným obsazením Britského Somálska; to byla poslední bitva, kdy Italové zvítězili, dnešní Italové nejsou Římané, o tom není pochyb.

Pokud jde o desítky milionů lidí, kteří by zahynuli, muslimů je dnes přes jednu miliardu, a "lidí je - jak správně řekl soudruh poručík Hamáček - jako sraček". Ze 700 tisíc palestinských utečenců po roce 1948 se rozmnožili na skoro 5 milionů. Lidé jsou "expendable" (replacable) neboli nahraditelní, dnes existuje na naší planetě kolem 7 miliard lidí (to je jen odhad OSN), většina z nich žije v Africe, Asii, v arabských zemích. Většina z nich jsou neupotřebitelní ve vyspělé společnosti, takže bych se vůbec nebál, kdyby lidstvo ztratilo pár desítek milionů.

Už jste někdy viděl fenu, která tzv. hárá (čili je v říji a la ten známý film "Lenin v říji", který jsem jako žák povinně viděl v kině Sevastopol). Teď přijde taková kontrolní otázka, "Kdo mrdá (tu fenu)?". Ten nejsilnější pes a voříšek se může jen závistivě dívat. Něco podobného by bylo v případě syrského útoku či atentátu na Francii či Itálii, nejsilnější pes (zatím USA) by rozhodoval o tom, jaká se provede akce a Američané dnes už musí šetřit, protože těch válek už vedou více než jim jejich deficitní rozpočet dovoluje.

251269

18.08.2011 14:02

Plán útoku NATO na Sýrii odhalen

RE: Izrael zaminovává Syrskou hranici

Arkan 24.?.?.?

Jen pár takových menších oprav. Syrská hranice byla vždy zaminována, ale podobně jako lidé tak i vojenský materiál prostě stárne.

A v letošním roce si izraelská armáda uvědomila, že ty staré miny prostě nevybuchují, neboť lidé (lidé byli na hraniční přechody přiváženi autobusy ze Syrie, Libanonu apod.) přes údajně zaminovaná pole přecházeli.

Protože stát Izrael očekává nové demonstrace v měsíci září 2011, ať to vyhlášení samostatnosti dopadne jakkoliv, izraelská armáda se rozhodla staré miny vyhrabat a položit nové, plus tam, kde mohou projet tanky položit i protitankové miny (vše nové, vÿlepšené, 100 procentně fungující, jako v Kauflandu či u Lídla). Pokud jde o ty protitankové miny, ty nejsou proti civilistům, ačkoliv některé Arabky jsou tak vyžrané, že váží jako malý tank, ale Syrii a syrské armádě nemůže nikdy nikdo věřit, zvláště dnes v době velkých nepokojů v Syrii.

Slovo Yawn an-Naqba (Jaún an-naqba) neznamená Den palestinského holocaustu, nýbrž "Den katastrofy" pro palestinské Araby, den kdy buď dobrovolně odešli (na výzvy arabských armád, arabských rozhlasových stanic, letáků apod.) nebo byli vyhnáni (podobně jako Němci z Československa po II. světové válce); všichni nebyli vyhnáni, tisíce Arabů zůstali a dnes představují dvacet procent izraelské populace, užívají všech práv izraelského občana, mají své poslance, své školy, noviny, nemocnice apod. a navíc se vesele rozmnožují.

K žádnému palestinskému holocaustu nikdy nedošlo, z těch 650 či 700 tisíc uprchlíků jich je dnes kolem 5 milionů a denně jich přibývá, protože palestinské ženy jsou fabriky na děti (5 až 10 dětí není nic zvlástního, vůdce Hamasu Ismaíl Haníja jich má už 13 a pár jich určitě ještě přibude).

251257

18.08.2011 02:21

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Už jste viděl nějakého šťastného Čecha ?

Arkan 24.?.?.?

Já jsem tedy za celou svou letošní dovolenou v ČR jich viděl málo a přitom řadě z nich, mých bývalých spolužáků, se daří více než dobře.

A začínali jsme všichni stejně maturitou, ale to nám -alespoň těm inteligentnějším nestačilo - tak jsme pokračovali studiem na vysoké škole (ekonomie, práva, zdravotnictví atd.), většina z nás to dělala po večerech a byly to hodiny a hodiny dření, šprtání apod. Po absolvování VŠ se většině - i za komunistů - otevřely dveře k lepším a lépe placeným místům.

A zároveň s vyšším vzděláním jsme se naučili ijinak "ekonomicky" myslet. Lidé nejsou hloupí per se, mnozí z nich jsou jen nevzdělaní a nedokáží se na změněném trhu (po textilní revoluci) orientovat.

V životě každého člověka jsou jisté výdaje, které se prostě bez půjčky nedají zaplatit. Mám na mysli třeba bydlení (ať už je to rodinný dům, "kundominimum", družstevní byt apod.) Na to si mladá rodina, pokud nemá bohaté rodiče, nemůže nikdy našetřit. I za komárů existovaly nízkoúrokové novomanželské půjčky na zařízení bytu, nákup družstevního bytu apod.

Stát tu plnil velice důležitou sociální úlohu, neboť stát měl zájem na růstu populace; do stejné kategorie patřily i ty různé organizace jako Svazarm, předvojenská výchova, turistické organizace, letní tábory atd., neboť komunistický stát měl - podobně jako nacisté - zájem vychovávat zdravé, politicky indoktrinované mladé lidi, kteří by pak věrně sloužili budování socialismu resp. nacizmu.

Naprosto souhlasím s tím Vaším tvrzením, že lidé musí být zodpovědni sami sobě. Nemohu mít vše, co vidím v obchodech či v televizní reklamě.A to je myslím jeden z hlavních problémů dnešního Američana, Kanaďana či Čecha, nemá sice na to příjem, ale má kreditní kartu a zadluží se, protože tu 60 palcovou TV obrazovku musí mít, soused jí má, a to AWD monstrum si také musíme pořídit, co by naši souasedi řekli.

Já žiji v Kanadě, kde průměrné příjmy (ten můj rozhodně)jsou daleko vyšší než v ČR, nicméně i tady žiji podle svých finančních možností. Podobně jako Vy nemám dluhy, práce mě baví, dvakrát ročně dovolené, ale zároveň nemusím mít každou novotu, a podobně jako Vy na názory jiných lidí s.ru. Jejich názory mi nepřidají ani neuberou desetník z výplaty. Ale musím dodat, že mám slušné a normální sousedy.

251226

16.08.2011 20:09

Plán útoku NATO na Sýrii odhalen

RE: Já jenom doufám, že Bashir Asád a jeho armáda

Arkan 24.?.?.?

je lépe připravena na případný útok NATO, lépe než byl připraven Qaddáfí. Obě země v minulosti utrácely miliardy na nákup těch nejrůznějších zbraní, nicméně mám takový pocit, že to nebyl nákup těch důležitých zbraní, zbraní, které by je, tyto země, ubránily od útoku NATO. Tanky, děla, minomety či kulomety jsou pro vnitřní obranu dostačující, ale na obranu proti nejmodernějším letadlům, raketám jsou rozhodně nedostačující.

Pamatuji si, že v poslední izraelské válce (Jom kipur) to byly právě sovětské rakety - nejrůznějších typů - které dokázaly sestřelit více než stovku izraelských letadel, desítky izraelských tanků, atd. Jednu velkou "možnou" podporu v případě napadení Syrie, vidím v pomoci iránské armády, ať již dodávkou iránských raket delšího doletu nebo přímou pomocí z území Iránu. Pár raket vyslaných na území Francie či Itálie, pár zničených lodí NATO a útočníci by hned couvli. Ani Francouzi ani Italové nikdy nepatřili (od jistých dob) v posledních válkách mezi velké válečníky. V každém případě by to byla velká lekce pro NATO, aby přestalo dělat světového četníka.

251148

15.08.2011 19:44

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Průvody ve stylu 1.máje?

Arkan 24.?.?.?

Počátky Gay Pride - Pride parade sahají do poloviny roku 1969 v N.Y. čtvrti zvané Greenwich Village. V této čtvrti proslulé jako čtvrť bohémů, umělců, buzerantů, lesbiček, bisexualních lidí apod. úchylů, byl jeden z proslulých barů (Stonewall Inn)napaden policií (policejní šťára) a mnoho teploušů a jiných individuí bylo policií zmláceno, zatčeno atd. Nepokoje trvaly několik hodin než byl nastolen klid.

V listopadu stejného roku byl pak na jednom kongresu teploušů odsouhlasen návrh, aby na výročí policejní akce byly organizovány "teplárenské akce". A tak od roku 1970 jsou v New Yorku každým rokem pravidelně organizovány Pride Parades. Pak se to pochopitelně přeneslo nejenom do New Yorku, ale i do jiných měst, do Evropy, Asie, Ruska atd. a nakonec letos i do Prahy. Bohužel, celá ta oslava se konala nikoliv v "pátek což je buzerantů svátek" ale v sobotu. Jinak by jistě pan prezident Klaus rád přišel.

251057

15.08.2011 16:24

Příjmy a výdaje Zvědavce za červenec 2011

RE: reklama se vyhýbá mně.

Arkan 24.?.?.?

Jak na toto sdělení reagovalo to pologramotné zvíře ze Saskatoonu, zvané "brodánek" alias Emil Řehořek, RSVDr (rozhodnutím strany veterinární doktor).

Tento pologramotný geront napsal, "Který člověk by reklamoval na webu trestaného zločince SStwory". Reklamovat se dá, ty pologramote, vadné zboží, služby apod., ale to bys musel umět česky, jazyk, který ses do dnešního dne nenaučil.

"Tam může dělat reklamu (namísto správného zadávat reklamu) jen nějaká komunistická či fašistická strana". Brodánku, dělat reklamu někomu či něčemu je rozdílné od zadávat, umisťovat, kupovat reklamu.

A pokračuje dále "...třebas hledáme levný vysoce toxický plyn pro naše vyhlazovací tábory. Hi Hitler....". Tento, dnes více než 75 letý koňský felčar v důchodu, který pochází z Uherského Brodu (města, kde chodil do školy učitel národů J. A. Komenský) za komunistů nesmírně "trpěl" (ti mu dovolili vystudovat veterinářskou VŠ v Brně) dodnes neví, že oficiální pozdrav byl "Heil Hitler" a nikoliv "Hi Hitler", což by odpovídalo českému "Nazdar, Hitlere". Jan Amos Komenský se musí v Holandsku v hrobě obracet.

Pár ukázek z jeho češtiny,"na rozvynutí, mají ho na mužce, mají starosti s paletincama, na Anarktidě, primitivní hulvád, s toho vyplívá, chtěl naspátek, mezi chytrýma lidima, ze zišných důvodů, , po prázninách, obrovská "thusami" (asi cunami), budou editovat web stama, z jeho Chigaga do N.Y., chtěli nermomocí, psát srozozumytelně, důvěrně zdělit, aby se rovynula nějaká debata, z Karlovi univerzity, z Frýdku Mítku, Káfimu museli zmrazit, prohlášení banek, zapoměl, Waschington, darlig, Lichlstejn, Ferdinant, Jim Cartel (asi Jim Carter), do své vili, Venezuala, vyscaný čecháček, partizán atd., atd.

Toto pologramotné zvíře pak mluví o slabomyslnosti, prosťáctví, osobní primitivnosti a hrozné nevzdělanosti přispěvatelů Zvědavce.

251032

11.08.2011 02:42

Role muže a ženy v rodině

RE:naše politoložka Dana, a.k.a. Danuška (podle koňského felčara

Arkan 24.?.?.?

Brodánka, alias RSVDr Emila Řehořka ze Saskatoonu) nám na toto téma napsala. Cituji její slova, "U nás (ve Virginii, USA) je vše dobrovolné a jelikož se já o chod domácnosti MOC nestarám, velká většina padne na milovaného manžela, dlouholetého a obětavého dobrovolníka....". Takovou ženu mít za manželku, to je opravdový poklad, jen ho vykopat (nejlépe do prdele).

Takže milovaný muži, když si ověřím, že všechny odpadky byly vyneseny podlahy umyty, koberce vyluxovány, pak si můžeš (pokud nebudu mít bolesti hlavy) "smočit svého kašpara" na pět minut v mé "jeskyňce lásky".

250459

11.08.2011 02:08

Role muže a ženy v rodině

RE: Kateřino, alias bábo Blažková,

Arkan 24.?.?.?

je tomu už pár let, co jsem ti psal, že máš neuvěřitelnou schopnost "nabodnout" si frajera, který zkraje vypadá jako by to byl slušný člověk, který ovšem má jen jeden cíl, dostat tě do postele. A to pro něj není obvykle žádný problém, protože v těch barech a vinárnách, kde vystupuješ, jsi většinou pod vlivem alkoholu a jiných látek a tudíž lehce dostupná. Máš jedno štěstí, že pracuješ jen v malém "orchestru", protože kdybys zpívala - třeba s orchestrem těch "nebožtíků Karla Krautgartnera, Gustava Broma či Karla Vlacha - tak bys těch parchantů a různých tatínků měla daleko více.
Tak se nesmíš divit, že ti "sociálka" chce vzít tvé děti.

Pokud jde o přežití porodu či "výživnější menstruace", muží dokázali ve všech válkách přežít daleko větší bolesti než je nějaký dnešní "císařský řez" či menstruace. A pokud jde o menstruaci, zeptej se nějakých aktivních sportovkyň, jak se to dá zmírnit či úplně odstranit, třeba takové Špotákové nebo Kvitové.

250458

05.07.2011 15:26

Flotila do Gazy: Ještě jsme to nevzdali!

RE: Flotila je sabotovaná

Arkan 24.?.?.?

Boty nikdy nebyly na seznamu zakázaného zboží, stejně tak jako potraviny, léky, zdravotnické zařízení, textil a veškeré další zboží potřebné k chodu domácností, škol, nemocnic apod. To přerušení dodávek plynu nemá nic s Gazou společného, plynovod vede přes egyptské území a sabotáž byla provedena beduíny. Jaká cena se bude platit za dodávky zemního plynu, to je jen otázka dohody mezi izraelskou a egyptskou stranou. Navíc se letos našly bohaté zásoby zemního plynu v teritoriálních vodách Státu Izrael, což jistě bude mít na jednání o konečné ceně vliv.

Loňský krvavý konflikt byl způsoben tím, že izraelské bezpečnostní služby tzv. "zachrápaly" a izraelské komando bylo okamžitě při slaňování napadeno "mírumilovnými" členy flotily. Vojáci si okamžitě uvědomili situaci a začali své druhy bránit střelbou, jejímž výsledkem bylo osm mrtvých Turků a jeden mrtvý americký Turek. Letos už takovou chybu určitě neudělají. Do moře nikdo házen nebyl, to by levičáci spustili větší povyk.

Nevím o jaké hromadě veteránů trpících psychologickými problémy, nárůstem sebevražd atd., René, mluvíš. V izraelské armádě muži slouží tři roky a ženy od 18 měsíců do dvou let. Na rozdíl od USA, Izrael kromě obranných válek nikdy žádné dlouhodobé konflikty na cizím území nevedl. To je jen americká specialita, dělat světového četníka a tím jste se také přivedli do bankrotu, protože ani nejsilnější ekonomika nemůže "ufinancovat" několik válek najednou. To na vlastní kůži poznal SSSR v Afganistánu, Čečensku, Dagestánu a víme jak to dopadlo.

Pokud má americký voják problémy s integraci, pak je tu jednoduché řešení, nehlas se do armády a zůstaň civilistou. Takovou možnost izraelský mladý muž či mladá žena nemají, s výjimkou těch pejzatých parazitů, kteří do nekonečna studují v ješivách.

Na rozdíl od USA je Izrael obklopen 300 miliony nepřátelských Arabů, jejichž cílem je zničení Státu Izrael, proto ty železné a betonové ploty, minová pole, kontrolní body apod. Československo se také chtělo bránit výstavbou pohraničních pevností, neboť také mělo v minulosti též za sousedy jen samé nepřátele, Němce, Maďary, Poláky a nakonec se přidali i bratia Slováci a skončilo to nejprve rozpadem ČSR a následnou okupací. Takovému konci chtějí Židé zabránit, protože na rozdíl od Čechů by porážku nepřežili.

247395

05.07.2011 14:02

Flotila do Gazy: Ještě jsme to nevzdali!

RE: Flotila je sabotovaná

Arkan 24.?.?.?

Sodku, ty nemůžeš být normální. Po přečtení tvého příspěvku musí být každému jasné, že to máš v palici hodně pomotané a jak už tě jednou charakterizoval pan Stwora, jsi jen klasický tlachal. Být na jeho místě, tak bych oželel i ty tvé finanční příspěvky.

Jenom Sodek dokáže neustále opakovat "USraelci, (g)Azané, USraelci, (g)Azanům, USraelské dělové čluny, JůYsEj, kapitaliSSmus, USraelská kriSSe, autocenSSura atd.". A nemá to evidentně konce, ty budeš blbnout do konce svého života. To nemáš trochu sebekritiky?

V jednom příspěvku jsi psal, že "se okolo tebe prosmyklo mnoho polygotů/polygotek...", tak bych ti chtěl jen připomenout, abys nepoužíval cizí slova, když jim nerozumíš, ty polygote. Člověk, který mluví několika jazyky je POLYGLOT, ty polygote.

Jinak přeji příjemné odpoledne a dobrý celý den, jak vždy závěrem říkával hlasatel ČSTV pan Miloš Frýba.

247392

05.07.2011 01:45

Flotila do Gazy: Ještě jsme to nevzdali!

RE: Flotila je sabotovaná

Arkan 24.?.?.?

Bartošku, Stát Izrael základně nestojí o novou krvavou konfrontaci, ke které došlo v minulém roce, která vážně poškodila izraelské PR. A tak se snaží všemožně zabránit té "humanistické flotile" k vyplutí a dělá všechno možné, aby humanitární zásilka mohla být předána do Gazy, buď prostřednictvím izraelského či egyptského přístavu.

A jak už jsem psal řecká vláda, která má už teď dost"průserů", nepotřebuje další problém. Tudíž navrhla, že řeckou lodí, nikoliv rezavým vrakem, transportuje "humanitární zásilku" do Gazy. Kdyby totiž těm potrhlým levicovým revolucionářům a anarchistům šlo opravdu o dopravu "humanitární zásilky", tak by to odsouhlasili. Ale jim jde o konfrontaci, o ozbrojený konflikt za každou cenu, ukázat či dokázat jak je Stát Izrael krutý vůči Gazanům, jak je "genocidně vyhlazuje", zejména když z původních 400 tisíc obyvatelů Gazy se rozrostli na l.6 milionů. To by si židé za 2. svěové války (ve Varšavském ghettu) libovali za takovou "genocidu".

Mimochodem těch pár beden léků a zdravotnického zařízení pro Gazany nic moc nepřínese, protože denně tam putují stovky kamionů naložených potravinami, léky včetně luxusních předmětů pro přepychová nákupní střediska, to všechno přes tu veškerou "genocidní" politku Státu Izrael. Tady jde základně o vyvolání ozbrojeného konfliktu a o nic více. Pochopitelně, že ocelové či hliníkové trubky (vhodné pro výrobu primitivních raket či minometů) do Gazy vpuštěny nebudou, stejně tak jako nášlapné miny, raketomety a podobný vojenský materiál.

247371

04.07.2011 18:52

Flotila do Gazy: Ještě jsme to nevzdali!

RE: Flotila je sabotovaná

Arkan 24.?.?.?

Není pochyb o tom, že flotila je sabotovaná, stejně tak není pochyb o tom, že té mírumilovné flotile nejde ani tak o humanitární pomoc Gaze jako o provokaci a vyvolání konfliktu mezi flotilou a námořnictvem Státu Izrael. Včera Řecko nabídlo té humanitární flotile, že veškerý humanitární náklad transportují do 1) buď izraelského přístavu nebo 2)do egyptského přístavu - na lodích, které jsou schopné námořní dopravy a nikoliv na zrezavělých lodích z druhé či třetí ruky. Jakou lod asi můžete koupit za půl miliónu dolarů, když blbý barák v Torontě stojí kolem 1 milionu.

Řekové nedělají nic jiného než následují příkladů tureckého rozhodnutí (Turkish Humanitarian Relief Foundation - IHH, která je považovaná oficiálně za teroristickou organizaci) nevyslat loď Mavi Marmara z Turecka (ona je totiž poloprohnilá, poloprorezavělá) a rozhodnutí prezidenta Kypru zakázat lodím flotily vůbec vyplout z kyperských přístavů.

Pokud jde o toho kapitána, který se rozhodl ignorovat příkazy řeckých úřadů, pokud je mi známo, Řecko rozhoduje o tom, kdo z přístavu odpluje a kdo ne.

Není divu, že se Stát Izrael snaží zabránit vyplutí této flotily, nemá totiž zájem na další konfrontaci - jako v minulém roce - která skončila smrtí devíti "mírumilovných" Turků.

247347

03.07.2011 18:26

Stížnost lze napsat i slušně

RE: Není to humor - přišlo emailem

Arkan 24.?.?.?

Modrá strako, i přes veškeré tvoje argumenty, příjmení ing. Miroslava Zikmunda se psalo, píše a bude vždy psát s "K". Jen v Sovětském svazu, který jsem navštívil ještě před emigrací jsem viděl v obchodním domě GUM překlady jejich knih, kde bylo napsáno - Jiri Ganzelka a Miroslav Zikmund.

Tvoje občanské jméno Sodek se také píše se "S" a nikoliv se "Z" či Šotek. Až bude tento web psán v latině, chorvatštině či maďarštině, pak si můžeš jeho jméno psát jak chceš. Zatím se tady komunikuje česky či maximálně slovensky.

Pokud je tady někdo obsedantní, tak jsi to právě ty. Ty. který tady publikuje, resp. publikoval, extensivní množství hloupých, nic neříkajících, nesmyslných obrázků, člověk, který jen klasicky tlachá, neustále opakuje stejná nesmyslná slova (pravicujeme, tunelujeme, JůYsEj, autocenSSura a podobné hovadiny, tak nějak ti to napsal pan Stwora, předtím než ti dal "zaraza".

Readproofing, to slovo opravdu neznám, ale proofreading to skutečně v angličtině existuje a osobně bych ti doporučoval se proofreading více věnovat, aby tvoje příspěvky nebyly plné chyb a překlepů. Používání cizích slov je velice ošemetné, tak si to v budoucnosti více kontroluj, nebo dopadneš podobně jako ti angličtináři na Nezvědavci, kteří dokáží napsat (po čtyřiceti letech pobytu v USA či Kanadě) "I must TO learn, proof it, vole, you are a looser, Chigago, Argus beef apod." A závěrem, jak říkal Švejk, pro budoucnost - "Ty se na mne a já se na tebe ..." nezlobíš-nezlobím.

247280

03.07.2011 17:55

Stížnost lze napsat i slušně

RE: Není to humor - přišlo emailem

Arkan 24.?.?.?

O letošní dovolené budu této lokalitě velice blízko. Jedu do Evropy a koncem dovolené i do ČR, tak neměj zbytečnou péči, ty vulgární primitivní anonyme.

247274

02.07.2011 17:44

Stížnost lze napsat i slušně

RE: Není to humor - přišlo emailem

Arkan 24.?.?.?

Já jsem od Hanzelky a Zikmunda přečetl snad všechno, tj. to co vyšlo před rokem 1968-69 - pak jim další publikování bylo zaraženo až do textilní revoluce - ale nikdy jsem nic nečetl od ZIGmunda a Hanzelky. Ani ten český král Zikmund Lucemburský se nepsal s "G".

Jediného ZiGmunda, na kterého si dodnes pamatuji, byl slovenský hokejista Zigmund Palffy, který tu v Americe hrál několik sezón.

Pokud pana Zikmunda mnozí nutili, aby některé části autocenzurně přepsal, nic takového se nestalo. Na to byl pan Zikmund tak pevný charakter, že se tlaku "pravdoláskařů" postavil stejně tak jako se postavil komunistům. Pan Miroslav Zikmund ještě žije, takže se ho můžeš zeptat, MoUdrostráku, pan Jiří Hanzelka umřel v roce 2003.

247202

02.07.2011 13:19

Irská loď do Gazy byla sabotována

RE: Mossad

Arkan 24.?.?.?

Oprava: namísto DSM mělo být DSK (Dominique Strauss-Kahn).

247188

01.07.2011 23:34

Irská loď do Gazy byla sabotována

RE: Mossad je státně mafiánská organizace, která ve své zločinnosti nemá obdoby!

Arkan 24.?.?.?

Milý Dobroději. ty si myslíš, že v Izraeli existuje nějaká sionistická skupina, která ovlivňuje veškerou politiku Státu Izrael. I přes veškeré diskuze v Knessetu, které jsou ve srovnání s parlamentem ČR daleko divočejští, v otázce obrany Izraele jsou všechny politické strany vždy jednotné. A skutečnost, že dochází k různým skandálům, např. bývalý prezident Katzev, obvinění z úplatkářství, podvodech apod., k tomu dochází častěji v ČR než v Izraeli. Mimochodem, nyní vychází i pravda o tom jak to bylo s DSM, údaje o tom, že ta pokojská při policejním výslechu několikráte lhala (počet telefonů, odposlech rozhovorů s jejím tzv. bratrem o tom jak získat velké peníze,znásilnění v Africe, informace o údajném bratrovi, lhal i její údajný bratr, atd.) takže ty původní informace a všechna ta obvinění jsou založena na lžích a vypadá to, že někdo, zatím se neví kdo, se snažil ukončit jeho kandidaturu na budoucího prezidenta Francie.

247158

01.07.2011 17:57

Irská loď do Gazy byla sabotována

RE: Mossad je státně mafiánská organizace, která ve své zločinnosti nemá obdoby!

Arkan 24.?.?.?

Není pravdou, že se Mossad řídí a kontroluje sám. Mossad, který vznikl na popud Davida Ben-Guriona v roce 1949, byl od samého začátku součástí úřadu premiéra Izraele. Jeho současný ředitel, Tamir Pardo, je přímo zodpovědný premiérovi, protože na rozdíl od ostatních izraelských bezpečnostních organizací, nepodléhá izraelskému parlamentu (Knesset). Veškeré akce mimo území Státu Izrael musí být schváleny premiérem a od úřadu premiéra také Mossad dostává pokyny, instrukce a různá doporučení k akcím.

247150

07.05.2011 19:05

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Jiří Bilina & Associates

Arkan 24.?.?.?

Není jistě zapotřebí se zabývat každým zabubláním bahna, neboť jak známo, jsou bahna léčivá (např. bahno z oblasti Mrtvého moře, které léčí lupenku) a jsou také bahna životu nebezpečná, která mohou člověka zdravotně poškodit či zabít. A udavačské dopisy patří mezi ta škodlivá bahna a proto na ně upozorňuji.

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud nesledujete chodníky ve městech jako je Praha či Paříž a věnujete se jen mladým ženám a pánským kloboukům, máte velkou pravděpodobnost, že do toho psího výkalu šlápnete. Existují ovšem země, kde jsou lidé civilizovanější a při venčení svých psů sebou nosí plastické pytlíky a výkaly svých miláčků hned uklidí a umístí do odpadkových košů, které jsou pro tyto účely na strategických místech umístěny.

243670

07.05.2011 18:37

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Jiří Bilina & Associates

Arkan 24.?.?.?

Jen takový malý doplněk. Ty udavačské dopisy chce zaslat soudkyni JUDr Mrázkové, která po odsouzení obžalované strany pochopitelně již nemá s případem nic společného, tak si prý na radu najde člověka, který má kauzu Vladimír Stwora vs "Liga boje proti bolševismu a antisemitismu" na starosti. Pokud státnímu prokurátorovi napíše zase dopis plný chyb, tak si dovedu představit, kde ten dopis skončí, file No. 13. Ta "Liga boje proti bolševismu" skutečně za I. republiky existovala a členem jejího předsednictva byl i Alois Jirásek. Strana mu to však odpustila a Klement Gottwald pak prohlásil, že "...Alois Jirásek je nám blízký...".

V tom druhém dopisu (re MoUdrosták) dokázal "nakopat" jako obvykle pár chyb, např. aby jste, protizákoně, Kanadské vlády, České ministerstvo zahraničí - on dodnes neví, že přídavná jména se píší malým písmenem, pokud to nejsou vlastní jména - židovského rodu (snad rasy či původu?, mužského, ženského či středního rodu, rodu královského atd., ale židovského rodu, ty geronte), my noví emigranti...., to on asi mluví za všechny nové emigranty (sám už žije v Kanadě kolem 40 let - ten bude nový do smrti, protože do smrti nebude mluvit resp. psát ani správně česky ani správně anglicky), to ani náhodou, nunváři. Mluv za sebe a na ostatní hoď bobek. [chechtot] [oči v sloup]

243667

07.05.2011 16:57

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Jiří Bilina & Associates

Arkan 24.?.?.?

Jiří Bílina je jen takový slabý čajíček, dnes ráno se k němu opět přidal známý udavač - rozhodnutím strany veterinář RSVDr E. Řehořek alias brodánek - který napsal hned dva udavačské dopisy, první adresovaný paní JUDr. Mrázkové. kde vyhrožuje, že jestliže ona neprovede jisté kroky (v kauze Vladimír Stwora vs. Liga boje proti bolševismu), bude kontaktovat české MZ, české velvyslanectví v Ottawě a bezpečnostní složky kanadské vlády (policii, pravděpodobně též armádu, hasiče, železniční policii, případně i lampárnu Hlavního nádraží v Torontě a v Praze (teď když je nově přebudované, tak tam zřídili oddělení přání a stížností). Ten člověk tak trpěl za komunismu, že mu komunisté dali příležitost vystudovat (za "dělnické peníze", jak se říkávalo) vysokou školu veterinární, jak sám říká "zvěřinu".

Druhý udavačský dopis se týká jistého přispěvatele na Zvědavci, nämlich MoUdrostáka a je adresován téže osobě (JUDr Lenka Mrázková). Oba dopisy jsou k přečtení na stránkách Nezvědavce.

Den odplaty se blíží a nebude to jen šest měsíců podmíněně. Třeste se [chechtot]

243661

07.05.2011 00:02

Třetí obhajovací řeč

RE: Hlavně se nenechte k ničemu vyprovokovat.

Arkan 24.?.?.?

Z celého procesu bylo a je naprosto jasné, že nešlo o žádné právo, šlo o odsouzení Vladimíra Stwory, což se jim stoprocentně, bohudík, nepodařilo. Soudkyně se rozhodla k tomu nejmírnějšímu odsouzení, 6 měsíců s podmínkou na dva roky.
Důležité bude pro pana Stworu - co je v té podmínce obsaženo (on se sice odvolal, takže ten podmínečný trest není ještě v platnosti), protože některé příspěvky na Zvědavci jsou nejenom silně protižidovské, někdy jen hloupé a nenávistné, ale jsou navíc zvláště pak nebezpečné pro další existenci Zvědavce.

243617

06.05.2011 17:29

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: George Bilina a.k.a. Mikin, žijící v Dawson City, v Yukonu

Arkan 24.?.?.?

píše udavačské dopisy, už z principu. Ti poslední Mohykáni na Nezvědavci z ničeho jiného než z pomluv pana Stwory a Zvědavce nežijí, nedokáží překousnout, že je pan Stwora vyhodil.

Jenom se divím, že se tam neobjevil udavačský dopis od jistého Emila Řehořka, alias koňského felčara a geronta "brodánka" ze Saskatoonu. To je specialista na udavačské dopisy a časté telefonáty těm nejrůznějším kanadským a českým vládním i nevládním institucím. Já jen doufám, že si své udavačské dopisy nechá od někoho překontrolovat po jazykové stránce, protože ten člověk se - i přes svůj pokročilý věk - ještě do dnešního nenaučil ani pořádně česky ani anglicky.

243566

14.04.2011 15:51

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Zapomínáte na to, že v době tzv. Lipského procesu

Arkan 24.?.?.?

nebyl ještě nacismus pevně v sedle a tehdejší předsedající soudce pan Bürger byl soudcem ze staré školy a k odsouzení opravdu potřeboval nezvratitelné důkazy. On už soudil za Výmarské republiky a začal soudit i za císaře Viléma. A tudíž i nacisté museli po osvobozujícím rozsudku Jiřího Dimitrova a jeho spolupracovníky propustit a popravili jen toho holandského cvoka Van der Lubbeho.

Kdyby tehdy už soudil německý ekvivalent našeho soudce Urválka, jistý soudce R. Freisler, který byl předsedou tzv. Volksgerichtshof (Lidový soud), tak by Dimitrov a jeho společníci viseli anebo skončili v sekyrárně přesně podle socialistického soudnictví "Psům psí smrt".

241819

13.04.2011 17:38

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

Mýlíš se Sataniste, holocaust možná nejde na odbyt v Izraeli,

Arkan 24.?.?.?

ale Němci budou zase více platit obětem "holé kosti". Viz článek na Eretz. cz
Německo zvýší odškodné pro přeživší holokaustu

Německá vláda a Konference o židovských materiálních nárocích vůči Německu se dohodly na tom, že Německo v příštích třech letech navýší finance, určené pro přeživší holokaust, o takřka 50 milionů dolarů (přibližně 850 milionů českých korun). Oznámila to agentura Associated Press.

Podle dohody se financování zvýší ze 156 milionů dolarů (přibližně 2,65 miliardy českých korun) v roce 2011 na přibližně 180 milionů (přibližně 3 miliardy českých korun) v roce 2012 a pak na 200 milionů dolarů (přibližně 3,4 miliardy korun) v roce 2014.

Konference také zajistila zvýšení důchodů přeživším a podnítila německou vládu přehodnotit svoji podmínku, že aby osoba mohla dostávat kompenzaci, musela strávit v nacistickém ghettu alespoň 18 měsíců.

„S ohledem na klesající financování z restitučních zdrojů je tato dlouhodobá dohoda, dosažená Nárokovou konferencí, životně důležitá k uspokojení rostoucích sociálních potřeb stárnoucích přeživších holokaust,“ uvedl předseda Konference Julius Berman.

Takže dojení německé krávy, které začalo za vlády kancléře Konráda Adenauera - v té době se Německo díky Marshallovu plánu z druhé světové války začínalo vzpamatovávat - úspěšně
pokračuje. A jako u palestinských Arabů, bude pokračovat od první generace obětí přes druhou generaci, pak do třetí generace a případně čtvrté, do té doby než se jednou Němci naserou a zatnou těmto "reparacím" tipec.

241733

13.04.2011 15:51

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: proč se tím zabývat?

Arkan 24.?.?.?

Souhlasím s tím, že Kanada už není tak svobodnou zemí jako před čtyřiceti lety. Je to způsobeno částečně tou "nákazou", která se k nám šíří z USA. Bývaly doby, kdy Kanaďané přejížděli hranice na řiďičský průkaz, rodný list, či na studentský průkaz.

Ty doby jsou jako v tom románu "Gone with the wind" (Jih proti Severu) po 9/11 nenávratně pryč. Dnes bez pasu nebo speciálního provedení řiďičského průkazu (ale jenom v případě pozemního přejezdu) vás do USA nepustí. Navíc si vás před aktuálním přejezdem vždy vyfotografují, osoby v autě, SPZ a pokud jde o nákladní vozy, pro ty mají nějaké rentgenové zařízení, které zjistí, zda nepřevážíte ilegální emigranty apod.

Nicméně nevěřím, že by kanadské úřady poslali pana Stworu do Česka v klepetech, vždyť nic nespáchal. Než by k něčemu takovému došlo, všechna ta odvolání by zabrala řadu let. Stačí se jen podívat na nekonečné průtahy, odvolání u příslušníků Al Kajdy, kteří se opravdu dopustili trestných teroristických činů.

Česká republika by žádné soudní výlohy nemusela platit, kdyby - po tom prvním osvobozujícím rozsudku - na to hodila bobek. Ani dva osvobozující rozsudky nebyly pro ČR dostatečné a tak budou Stworu tahat k soudu, dokud se jim a České obci židovské, Eretz.cz a jiným židovským organizacím, nepodaří ho dostat do "lochu". A ptám se znovu za co?, že uveřejnil na Zvědavci článek, který sám nenapsal a navíc ani sám nepřeložil. Zvědavec "visí" v USA, kde něco podobného dosud trestné není (ale v budoucnosti určitě bude).

Já bych je osobně úplně ignoroval, jako jsem ignoroval rozsudky z ČSSR za trestný čin nedovoleného opuštění Československé socialistické republiky, později i urážky soudu ČSSR (napsal jsem jim dopis, jistě si dovedete představit asi jaký, požádal jsem je, aby mi zaplatili letenku - první třídy - když už mě tak zoufale chtějí vidět, musel jsem soudruhy strašně nasrat, protože mi můj původní trest zdvojnásobili) atd. Pak mi to (těch l8 měsíců na Bytizi ve třetí "cenové" skupině) pan prezident Vejklef Hejvl v amnestii odpustil a vše bylo v pohodě.

To je jeden z důvodů, proč mám rád pana ex-prezidenta Havla, ačkoliv ho mnoho lidí nenávidí. Ze stejného důvodu jsem měl rád paní učitelku češtiny,"že aby ze mne nebyl blbec" (viz kniha Čtení o psaní) a nepsal příspěvky jako pologramotný brodánek, Krakatit, TM či Ben die Hure na Nezvědavci.

Uvědomuji si, že ignorování českých soudů není tak lehké, přece jenom Vladimír se chce do ČR občas vracet a tam by ho mohli při nějaké návštěvě chytit. Ale i to se dá vyřešit, namísto přímého letu do Prahy, letět do Vídně, Frankfurtu, Berlína a odtud autobusem či vlakem do ČR. Na hranicích žádná kontrola dnes není a on je navíc kanadským občanem stejně tak jako já. České občanství už léta nemám.

241729

11.04.2011 20:09

Argentina 1.část

RE: Letecká doprava II.

Arkan 24.?.?.?

Siddure, asi tomu tak bylo. Zda jsem nebyl pro Zvědavce dost zvědavý a proti Nezvědavci ne dosti nezvědavý, to opravdu nevím. Já si osobně myslím, že jsem byl více než - bylo zdrávo - zvědavý pro Zvědavce a víc než nezvědavý pro Nezvědavce. O té mé zvědavosti se můžete přesvědčit, když si kliknete na jméno "Arkán". Kolikrát se sám divím, kolik jsem měl drzosti nebo odvahy odpovídat na ty příspěvky těch feministek na Zvědavci (častokrát býval můj příspěvek vymazán, někdy jsem byl i vyloučen).

Půtky s panem Peleškou (Laskavý, Prdelka, Montážník, 63 a další); -- když někdo plácá o izraelské genocidě v Gaze, kde žádní Izraelci dnes od roku 1995 nejsou, a jehož původní obyvatelstvo 400 000 vzrostlo na 1.6 milionu, kdy každá palestinská žena vyprodukuje 4.9 dětí a samotná Gaza je na 6. místě pokud jde o populační nárůst, a to vše se děje na 360 km2 (Praha, velká Praha, má 496 km2), tak se nediv, že jsem se ozval. To by si židé ve Varšavském ghettu libovali za takovou genocidu.

Pokud jde o Vietnam, tady rozhodně mohu říci, že vietnamského původu nejsem, táta byl pražský Němec, matka Češka, ale za rodiče člověk nemůže. Asi budu ten absolutní vyvrhel, ale co mohu dělat. La vie n'est pas (la) chanson.

241531

11.04.2011 18:27

Argentina 1.část

RE: Letecká doprava II.

Arkan 24.?.?.?

René, to opravdu takový "suchar" jako je Zdenek Z. 64 nemůže pochopit a uráží nás svou kritikou o "nesmyslných kecech", ale on asi nemá ten "expertní senzor vnímání" jako máme my. Navíc ignoruje moje příspěvky na téma cestování a letištní kontroly, které jsou k tématu a nikoliv OT.

"Jentak 97" má pravdu, opravdu jsem pochybil a udělal jsem překlep, mělo to být skutečně TYFSAK, mea culpa, mea maxima culpa. Už tomu bude možná přes třicet let, kdy jsem si povšimnul nálepky na pokladně v K-Martu a tak jsem se zeptal na smysl té nálepky. Slečna mi to vysvětlila a od té doby jsem dával pozor, zda to pokladní říkají. Když to neřekla, tak jsem jí to hned připomněl [chechtot]

Pokud jde o to nevěření, víra, naděje a láska, to jsou, René, pilíře křesťanské víry. Již Ježíš Kristus - zvaný J.C. - kdysi řekl, podle sv. Matouše 9, "Talitha kum", (Děvče, pravím ti, vstaň, tvá víra tě uzdravila). On mluvil většinou aramejsky, česky tehdy ještě moc nemluvil. Dnes už by to bylo jiné, jeho učedníci by mu český překlad na "lap topu" okamžitě "vygooglovali".

Pokud jde o tu "citovou stránku", moc to tady "neventiluj", protože tě, co to říkám, protože nás, jinak hned ten nunvář - promovaný kleštitel zvířat brodánek obviní z různých homosexuálních praktik, ač jsme od sebe tisíce kilometrů vzdáleni. [smích] A to vulgární zvíře Ben die Hure začne opět plácat něco o "vejškrabech". Už teď jsi na tom webu velice populární a není dne, aby tvoje jméno se tam neobjevilo. Ale ještě jsi nedosáhl mé popularity, není dne ani hodiny, aby tam moje jméno nefigurovalo. Tolik pozornosti a "lásky" si opravdu nezasloužím, to mi připomíná "pajány" na nezapomenutelného vůdce SSSR J.V.Stalina. To si trochu fandím, ale na Nezvědavci to budou zase detailně probírat, na to vem jed.

241518

10.04.2011 03:18

Argentina 1.část

RE: 4 terps

Arkan 24.?.?.?

Takže jsme se, řečeno slovy našeho drahého bývalého slovenského prezidenta JUDr Gustáva Husáka, v "globálu" shodli. Selektivní kontroly nebo "racial profiling", ať už je to nesprávné, rasistické, atd., to je prostě, bohužel, skutečnost a v mnoha případech naprostá nutnost.

Když jsem na dovolené v Praze a vidím v tramvaji či v metru cikána, tak si hned přendám peněženku, pas, kameru a jiné důležité - alespoň pro mne - věci více k tělu a dávám si větší pozor. Jen se podívej na "obsazení" věznic v USA, více než dvě třetiny negři a hispánci, to samé např. v Manitobě - většina Indiánů a negrů.

Ty obavy o tom, zda by mohl nějaký ručníkář této situace - letů s mírnějším dozorem - zneužít, na to je zase jenom jediná odpověď a řešení, "racial profiling". Když někdo má ručník nebo prostěradlo na hlavě, muslimské vousy, nezvyklé oblečení, stále se kolem sebe dívá a další znaky (jsou toho dvě stránky pro letištní "bezpečáky"), hned s ním na pořádnou kontrolu, včetně kolonoskopie, if necessary but not necessarily. Případné vyložení jeho zavazadla z letadla a zrušení jeho letenky.

Ale jak už jsem napsal v minulém příspěvku, melanin rich lidé a polobarevní ručníkáři nejezdí na dovolené, aby chytili "bronz". A navíc, výbuch v kanadském letadle, o tom se ani v tisku moc psát nebude, ale nový útok na WTC nebó něco podobného, to je jiná odezva, to je tak říkajíc z jiného soudku.

Pan editor ti dal už druhé varování, byla by tě škoda, kdybys byl vyloučen; protože o věcech, kterým rozumíš, dokážeš odborně napsat. Holt, někdy ta pravda bolí a lidé ji nemají moc v lásce, mám s tím své zkušenosti jak z Nezvědavce tak i ze Zvědavce. Měj na paměti to co říkají o pravdě Angličané, "All truth is good, but NOT ALL truth is good TO SAY", so hold yourself back. Good luck. [smích]

241418

10.04.2011 01:38

Argentina 1.část

RE: René, není ti stydno, poslat takový příspěvek, plný překlepů?

Arkan 24.?.?.?

Ráno se máš sprchovat doma, co většina lidí dělá, na stavbách obvykle sprchy nejsou. V jednom indiánském jazyku to jméno Chicago opravdu znamená místo zasmrádající či zahnívající divokou cibulí něco jako skunk. V minulosti tam prý bývaly močály, mokřiska, kde tato divoká cibule rostla a zahnívala. Jinak se tomu městu říká, alespoň vždy v TV při předpovědi počasí, Windy City, asi kvůli tomu neustálému větru, který od Michiganského jezera vane, ačkoliv jsou i jiná města, která se té "větrnosti" naprosto vyrovnají, např. Boston, NY a LA.

První běloši, kteří tam založili něco jako "obchodní stanici" byli jako obvykle Francouzi z Quebeku, ti nakonec byli jako první, kteří prozkoumali Severní Ameriku, stejně tak jako nejdříve Španělé prozkoumali jih dnešních USA, ačkoliv někdy měli jména jako Cabeza de la Vaca (kravská hlava).

Dnes je Chicago proslavené tím, že odtud přišel do hlavnho města USA první muslimský míšenecký USA prezident Obama Hussein Barak, také že má jednu z nejvyšších kriminalit, pomalu více černochů, muslimů a asiatů než bělochů, kdysi to bývalo - za R-U - druhé největší polské město po Varšavě a české po Praze, atd.

Jinak také Chicago mělo kdysi českého primátora pana Čermáka, ale o tom jsem ti psal již před lety s poznámkou, že to i ty v Americe můžeš daleko dotáhnout. A navíc jméno Rene Bartošek by bylo i pro většinu anglicky mluvících občanů vyslovitelné a tudíž volitelné, narozdíl - třeba - od jména Emil Řehořek (alias bordánek). To je prostě v Chicagu nezvolitené jméno pro jakoukoliv funkci, nejenom pro Američany, ale i nevyslovitelné jméno pro "espaňol hablando" Hispánce, kterých tam máte požehnaně.

Pokud si ovšem decentně, důraz je na slově decentně, osvěžíš tvář po holení, pak budeš příjemně "páchnout", což v ruštině znamená vonět, celému okolí. Možná, že dnes ještě barevně ladíš, ale kdoví, za pár let už tomu tak nebude. Have a nice day and TYFSKM.

241415

09.04.2011 20:47

Argentina 1.část

RE: René , lidé opravdu páchnou z různých důvodů, ale

Arkan 24.?.?.?

pokud nejde o nějaký vážný zdravotní důvod a těch je řada, pak to většinou bývá nedostatek hygieny; protože se ráno nesprchují, nečistí si zuby, muži po holení nepoužívají after-shave atd.

Pokud jde o ty závadně smrdící, většinou "bezďáky", ty bych opravdu z dopravy vyloučil. V mnoha městech se do veřejné dopravy takový smraďoch dostat nemůže bez zaplacení či bez tzv. "síťovky", takového cestujícího to automatické zařízení do autobusu, tramvaje či metra prostě nepustí. V Praze je to ovšem trochu -doufám, že jen prozatím - jinak, tam se každý bezďák či cikán může projíždět tramvají či metrem, hlavně v zimě když mrzne, bezproblémově. Na cikána si nikdo netroufne -"diškrymynácija", na bezďáka také ne, ten je většinou ožralý namol a na nic nereaguje.

Když mluvíme - nikoliv o parfémech - ale o kolínských vodách a after-shave, tam bych ti mohl, Rene, poradit. Nejnovější je definitivně Gucci guilty, špatný není ani nový after-shave Prada (zejména pro tzv. intenzivního muže - bergamot, myrrh, patchouli and vanilla, ke kterým ty nesporně patříš); ovšem number one je Bleu de Chanel, to je woody-aromatic, určený pro muže, kteří se dívají "beyond the ordinary", něco jako ty v "Čikágu". Ovšem ani nový Hugo Boss Orange Man není k zahození, je spontánní, a energický, můj oblíbený je též Borsalino.

Celý ten trik je v tom množství, které na sebe - třeba po holení - "naplácáš". Pokud je toho moc - (například si pamatuji na automaty v moskevském metru, když jsi otevřel kabát před automatem, tak tam za 10 kopějek na tebe vystříkly "Duchy Moskvy" a pak jsi smrděl jako kurva) - pak budeš druhým lidem smrdět stejně tak jako kuřáci.

241400

09.04.2011 19:50

Příjmy a výdaje Zvědavce za březen 2011

RE: Po uveřejnění příjmů a vydání Zvědavce za březen 2011,

Arkan 24.?.?.?

Andrew Siddure,už máš jednoho svého nepřítele na Nezvědavci. Jen si přečti tu reakci na tvou odpověď na můj příspěvek.

Jak jsem slíbil, tentokráte si probereme dalšího přispěvatele Nezvědavce kapitána - deep sea captain - Krakatita.

Tento velice "inteligentní pán" píše své příspěvky následujícím způsobem:

"pjestovat leda kopřivy, zaspívat, tagže, tu i tamo, schánět, zkončili, na to nemám nervi, je danný, poď se bavit, rozuprda, prorány spasitelovi, je zkutečností, Tigryd, někteří čeští známý, osbonost, je to danný, z koho chceš dělat voli, Haydrich, ungrofin, Teddy Rooswelt, šetři si nervi, má domecil na , bar mitsvoh, to jsou vjemy z minulosti, misti rabi (asi místní rabíni?), kreténi Merlotu, mazaĺtah, motlitební, zlezlej, hongong, na Arkánovi výlevi, švitoří mezi ssebou, scháněj co kde je na auskaufu, ty retardate, zplácat, inkrenace, nastoupil do Airebusu, po chodbách budovi, Rusové zkončili tak blízsko, na křišovatkách, jednoduže zkončili, degenerát, gonspirace, měli vůdči mé uniformně, karfa (karafa), menagori, dr. Hocholoušek, v uniformně, jen se nelýsej, embrio, osob značně histerická...

- pár vzorků z jeho angličtiny (je v USA v od šedesátých let) - I must TO learn, proof that, ty magore (to prove vs proof), Huston (we have a problem), happy hollydays, excrament; pár příspěvků z němčiny - DAS Stuermer (namísto der Stuermer, a on pochází prý z česko-německé rodiny), die phane hoch (Die Fahne hoch...), ale co mne opravdu dorazilo je jeho Más gracias namísto Muchas gracias a to prý obcuje s nějakou "Latinou". Tak "más gracias very muchli, Krakatite".

Jenom ukázka z tvorby jednoho z dalších posledních Mohykánů na Nezvědavci a jejich inteligentních příspěvků. Příště se připravte na krále moravsko-slovácké češtiny, promovaného koňského felčara ze Saskatchewanu a později i Nezvědavcova zástupce pana Gutha-Jarkovského sofistikovaného "výškrabu z kundy" pana Bena die Hure.

241396

09.04.2011 18:08

Argentina 1.část

RE: 4 terps

Arkan 24.?.?.?

Nechci se vyjadřovat k letecké dopravě a jakým se způsobem se to "patlá", s tím máš více zkušeností. Nicméně jsem toho osobně v životě nalétal hodně, hlavně se společností Air India a Indian Airlines, ale to bylo B.C. (before computer) v šedesátých letech minulého století. To se s dnešní situaci nedá vůbec srovnat.

Ale i tehdy se aerolinie snažily, aby vydělaly peníze, aby zákazníka dopravily co nejrychleji na místo určení. Problém byl v tom, že tehdy Air India nakupovala second-hand nebo spíše third-hand letadla, která už měla, hlavně ty motory, své odslouženo. A nepamatuji si, že by při nějakém letu (3x Praha-Kalkata a 3x Kalkata-Praha) nebylo někde "malé zdržení". Dva dny v Bahrainu, dva dny v Bejrutu, tři dny v Bombaji v hotelu Taj Mahal. Díky tomu jsem ale poznal několik zajímavých míst, neboť se o nás aerolinie musely starat.

Později, když jsem pracoval v Sýrii, to bylo kratší, a navíc není "nad hlučný, ale spolehlivý sovětský Iljušin", kde proudilo po celou dobu letu plzeňské pivo, které ten hluk po pár pivech přehlušilo. A letušky byly tehdy též mladé a usměvavé, "bodejť" by nebyly, dostaly se často z ČSSR.

Pokud jde o ty kontroly před nástupem do letadla, tady bych s tebou, terpsi, nesouhlasil. V únoru jsem byl na Kubě a ty prohlídky na letišti také nebyly tak "tvrdé". Jeden z důvodů může být, že tam čekají tři stovky lidí (muži, ženy a děti), kteří se těší na dovolenou - po té hnusné zimě - a jejich poslední "touhou" je vyhodit letadlo do vzduchu. Navíc na dovolenou spojenou s opalováním, nejezdí lidé, kteří jsou tzv. melanin rich, tj. opálení od přírody ani poloopálení ručníkáři z arabských zemí. Tím chci říci, že cestující jsou velice často posuzováni z bezpečnostního hlediska podle destinace, to samé platí po návratu (tam jde pochopitelně o drogy).

ALE když letím na dovolenou do Evropy, tak jsem opravdu rád, když jsou při té kontrole bezpečnostní zaměstnanci bdělí, zejména když vidím, že v té řadě - do stejného letounu - stojí Arab, Somálec, Síkh s turbanem, neboť bych rád doletěl ve zdraví alespoň do Amsterdamu, Frankfurtu či Vídně. Ale nechtěl bych, aby mne tady někdo obviňoval z rasismu, v baráku mám tři barevné televize.

O kouření se nebudu zmiňovat, já jsem přestal kouřit - po zápalu plic - v roce 1981, a nikdy jsem ani předtím nebyl silným kuřákem. Ale nevydržet pár hodin bez kouření, to tedy musí být Vladimír skutečně silný kuřák. A opravdu to smrdí, hlavně v zimě, když vám do vyhřátého autobusu nastoupí někdo, kdo právě na autobusové zastávce dokouřil cigaretu.

241389

07.04.2011 02:31

Příjmy a výdaje Zvědavce za březen 2011

Po uveřejnění příjmů a vydání Zvědavce za březen 2011,

Arkan 24.?.?.?

si tento pologramotný příspěvatel (pod nickem TM) do Nezvědavce dovolí následující kritiku:
".....No navstevnost vyskocila proto, ze zvedavec byl jediny ktery reportoval co se ve svete deje [smích]))) rozeslal sve neplacene reportery po celem svete a pak uz jen prekladal jejich zpravy ha ha aby hnojnik, ktery ovlada pouze cestinu a to jeste spatne, vedel, co se deje ve svete."

Ten samý přispěvatel "TM" , který Zvědavce kritizuje, že ovládá pouze češtinu a to ještě ŠPATNĚ, dokáže na Nezvědavci napsat:

... kde ty peníze zkončili, nemovytosti, do hamtáku, socha Davida od Mike di Angelo, se zdvyženejma sukněma, Jan Masarik v pižamu, podotíkám, histerická (historická), oni celý život pikaly, přijede do Bankoku, sexuální diviace, nenávyst, shotek (šotek, asi) a takovýchto jeho "vejšplechtů" mám ještě dvě stránky".

Co k tomu dodat, ptám se slovy velkého V. I. Lenina, "Što dělat?". Ale abych pravdu děl, na kapitána, "deep sea captain", Krakatita (to jsou ti co myjí ty velké kotle a nádobí v podpalubí námořních lodí") ještě nemá, Krakatit je v mnoha jazycích ještě větší borec, ale to snad až příště.

241210

05.04.2011 18:44

Goldstoneova otočka

Jak už jsem oznamoval "Ve zkratce"

Arkan 24.?.?.?

právě jsem obdržel zprávu (od koho jiného než od Mossadu, tady vidíte, že se spolupráce s Mossadem vyplácí), že izraelský ministr vnitra Eli Yishai (zastupující stranu SHAS), že pan Richard Goldstone byl pozván na oficiální návštěvu státu Izrael.

Má přijet začátkem července (v Izraeli mu bude horko), prohlédne si i pár osad na jihu státu Izrael, které jsou cílem častých raketových útoků od Hamásu a ostatních teroristických organizací v Gaze, bude přednášet i na několika shromážděních (pochopitelně ne "zadara").

To je, alespoň pro mne, dalším důkazem šlendrijánství Hamásu, že nedokáže připravit a předat dostatek důkazů o tom, jakým "barbarským" způsobem se chovala IDF (izraelská armáda) v Gaze v průběhu operace Lité olovo.

A to izraelské armádě seděl -pardon my French - za prdelí vždy kameraman a reportér CNN, příslušník nějaké humanitární organizace, navíc izraelská armáda telefonovala před útokem lidem, rozhazovala před útokem letáky apod. Kdo válčí tímto způsobem si opravdu zaslouží porážku.
apod.

241151

03.04.2011 22:30

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Arkan 24.?.?.?

Pane Hrdličko, děkuji vám za přivítání. Nezvědavce, těch deset posledních Mohykánů jsem úplně neopustil, protože NEMOHU -
z jednoho jednoduchého důvodu, Nezvědavec mne nechce opustit, a neustále tam zmiňují mé jméno, ať napíši, co napíši. Jen se podívejte na jejich compulsive-obsessive příspěvky, immerwährend, ARKÁN, ARKÁN.......

Pořád jsem středem pozornosti pana "brodánka", kapitána Krakatita, hulváta Bena die Hure, TM a jim podobných, neustále analyzují mé příspěvky na Zvědavci, kde jsem opominul napsat "l", čárku nebo vynechal kvůli chybě počítače pár slov, a to se někdy stává, namísto toho, aby si kontrolovali svou vlastní češtinu, která u některých případů je úplně hrůzná. Mám pochybnosti, že "brodánek" či Krakatit chodili do českých škol. Snad jen Leho se zdržuje komentářů, ale ten zase rozhoduje o tom, spolu s Mikinem, kdo bude příspívat na Nezvědavci a kdo nebude.

Ten váš návrh o zřízení vlastního blogu, budu o tom přemýšlet, až se - pokud se - v příštím roce dočkám penze. Tam jste opravdu svým pánem.

Snažím se psát zajímavě, protože jinak nemá cenu psát, občas provokuji, ale - jak už jsem se někde zmínil - příspěvky, podobně jako knihy, noviny, časopisy či filmy mají provokovat, protože jinak můžeme jen opakovat z Poupat, "Ema má mámu, máma má Emu, my máme maso, my se máme".

241044

03.04.2011 17:53

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

RE: Vsetko je na dobrej ceste......

Arkan 24.?.?.?

Když se podíváte na tabulku největších producentů ropy, tak tam najdete mezi tou pětkou největších: Rusko 12%, Saudská Arábie 12%, USA 12%, China 5%, Irán 4.9%. Libye nefiguruje ani mezi prvními 15 producenty ropy, v roce 2010 byla až na 17. místě (do USA denně dodávala 32 000 barelů, což představuje 0.37% denní US spotřeby ropy). To znamená, že Libye pro USA není opravdu důležitá jako dodavatel, kde je ale Libye důležitá je EU (Itálie, Francie, Německo apod.).

Pokud této situace využijí Rusové a zvýší své ceny, pak opravdu vydělají miliardy navíc a jen se "zahojí" za propad cen ropy v době Černobylu, kdy ty peníze opravdu potřebovali.

Jiná je otázka, kolik toho má Libye ještě v "podzemí"(kromě nesmírných zásob pitné vody, na to také jednou dojde); po této stránce patří mezi ty země s nejvyšším odhadovaným množstvím ropy a zemního plynu spolu s Ruskem, Saudskou Arábií, Venezuelou, Kanadou a Iránem, v této skupině nefigurují USA a Čína. Co ovšem ještě skrývá Aljaška, kde se v mnoha místech nesmí "vrtat", to nikdo neví - až dojde k nejhoršímu, tak ekologie půjde stranou, to samé platí o Mexickém zálivu a jiných místech kolem Kalifornie (až se zase trochu zapomene na BP katastrofu).

241023

02.04.2011 23:10

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Arkan 24.?.?.?

Co je z Lídlu není k jídlu, s tím bych, po zkušenostech z dovolených v ČR souhlasil, i když i Lídl prodává řadu dobrých výrobků; zejména v dnešní době, kdy mají, resp. začínají mít, velké supermarkety konkurenci ve farmářských trzích a podobných institucích (prodeje od soukromníků, apod.)

Ale naprosto nesouhlasím s tvrzením, že veškeré potraviny v USA či Kanadě jsou nepoživatelné. Já už tady žiji skoro čtyřicet let a za tu dobu se tady velice mnoho změnilo.

Bývaly doby, kdy pod názvem chleba se prodával chléb, který jsme zvali buď vata či harmonika (nakrájený, dal se zmáčknout a zase se vrátil do původního stavu, který se prodával v sobotu odpoledne, kolem páté hodiny - v neděli se tehdy nesmělo prodávat, tehdy byli ještě křesťani - 5 plastických "harmonik" za 1 dolar, bylo to dobré pro králíky). A pokud jste chtěli domácí chléb a pečivo museli jste zajet k Maďarům, Polákům či Nemcům do tzv. etnických prodejen.

To samé platilo o masu, uzeninách, sýrech, medu, koření, zelenině apod. To už dnes opravdu není pravdou, ten výběr je neuvěřitelný, a ani nemusíte musíte jezdit třeba na farmářský trh či do - dnes daleko větších etnických supermarketů (Číňané, Arabové, Arméni, Hispánci apod., kromě těch původních etnických firem), kde dostanete kvalitní potraviny, protože ti noví přistěhovalci do Kanady to zkrátka vyžadují a pokud jim tu kvalitu, na kterou jsou zvyklí, nezajistíte, pak budou nakupovat někde jinde. Dnes i velké supermárkety mají své vlastní pekárny, nabízejí kvalitní chleba, pečivo, uzeniny, sýry, mléčné výrobky, lidé prostě čím dál tím více vyžadují kvalitu.

Česko už, bohužel, není žádným rájem, ale i tam se to zlepšuje - ne pro všechny, hodně to závisí také na příjmu - ale kvalita se zlepšuje. Takže nevěřte všemu, co vám někteří lidé vyprávěji. Pokud máte zájem (a také trochu více peněz), pak kvalitní výrobky jsou k dostání všude, ale nesmíte sedět na zadku, trochu číst, zajímat se a pak nakupovat.

240988

05.02.2011 18:57

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: Ty jsi to psal jako obvykle ve vzteku, politologu Peleško.

Arkan 70.?.?.?

A protože jsi to psal ve vzteku, udělal jsi - oproti svému dobrému průměru - pár chyb. "Aby jsi", ještě jednou ti to napíši, "abych, abys, aby, abychom, abyste, aby". "Aby jsi" je Peleškovina, kdyby ses lépe učil, politologu Peleško, mohl by sis udělat výlet na Kubu, protože bys měl i více peněz. "Zřejmně" se také píše jenom zřejmě, bez písmene "n".

Mossad má své zástupce na Kubě, ale školení tam nepořádá, pro Mossad je to dnes jen okrajová země. Na školení v Izraeli pojedu až na podzim spolu s Vanguardem, už tam nebudou taková vedra a pokud mi to bude dovoleno, rád bych se osobně zúčastnil vraždění, mučení a zejména kradení půdy Palestincům v Gaze. Mám pár návrhů na zlepšení těch metod vraždění, agent Orange (jako jsme to používali ve Vietnamu) a napalm, hlavně na ty tučné Arabky, když smícháš napalm s lidským tukem, to pak lépe a déle hoří. A co na tyto tvoje blbosti říká tvoje manželka?

237669

05.02.2011 17:07

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: To je od tebe, Tome, velice hezké, že na mě myslíš, to hřeje

Arkan 70.?.?.?

u srdce a upevňuje mou víru, že celý svět není zahnívající, bankrotující, vybydlený, rozkládající se (jak o tom pořád píše ten genoZid MoUdrosták), a že jsou i světlé výjimky jako Tom. Ty představuješ ten zdravý proud, to zdravé jádro na Zvědavci.

Ale nebudeš tak daleko od pravdy, protože koncem února jedu na dovolenou (už té kanadské zimy mám až po krk) podívat se na skutečného - dosud přežívajícího socialistického člověka - na Kubánce. Už v loňském roce tam byly vidět první příznaky "zahnívajícího" kapitalismu, malé kavárničky, garáže, malé restaurace, penziony, prostitutky - ale ty tam byly vždycky, za deset doláčů "all you can eat") apod., a tak jsem zvědav, jak s tím kapitalismem Kubánci zase pokročili.

Už se vidím na podobné pláži volně se brouzdající (na rozdíl od Mexika tě tam nikdo každých pět minut pořád neotravuje a nenutí kupovat nějaké tretky; Kubánci, kromě zaměstnanců, nemají do hotelů a na hotelové pláže přístup - to jsou ty socialistické "výdobytky", podobně jako za socíku, kdy černé huby v Praze oslovovali české holky, "Mas cas, mam bony").

Ale to oko bych rozhodně odstranil, to připomíná Pinkertonovu detektivní organizaci, "The eye that never sleeps". A Pinkerton neměl a stále ještě nemá dobrou pověst.

237658

04.02.2011 20:55

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: pro Janu J

Arkan 70.?.?.?

Vy jste taková romantická žena, která by chtěla symboliku vzbuzující pozitivní asociace, kdy má člověk primárně dobrý pocit, takříkajíc "good feeling". Tomu by odpovídalo, kdyby pan Stwora tam dal barevnou fotografii pláží v Cancúnu či na Bahamách, modré moře, palmy, písek, pláže bez "zbytečných" lidí, vítr ve vlasech blonďatých modelek, které mají dobře vyvinuté plíce, atd. Také fotografie hezkého pejska nebo kočičky by nebyla špatná. Jenže Zvědavec je "politicky nekorektní" a tak potřebuje asi něco jiného, něco co by socialistickému člověku přinášelo něco nového. [chechtot]

237624

03.02.2011 00:41

Krutá realita

RE: Vážená Kačko,

Arkan 70.?.?.?

rasismus není nezákonný (alespoň tady v Kanadě), diskriminace, ako povedajú cigoši "dyškryminácia", ta je naozaj i tady nezákonná; to samé platí o prostituci, ta není nezákonná, ale vyhledávání "Johnů" (zákazníků), to je nezákonné. Kdysi v ostravských novinách byl inzerát, "Hledáme průmyslováka pro funkci ....". Přijde do osobního oddělení Dežo Mečiar, vedoucí osobního oddělení se ho ptá, "Vy jste průmyslovák?", on odpoví, "Nie, já som len Slovak". Pak se divil, že ho nepřijali. To nebola "dyškryminácia", len nedostatok kvalifikácie.

Za první republiky nebyli tak "politicky korektní" (a těch Hnědočechů také bylo na území Čech kolem 8 tisíc, rozmnožili se až po II. světové válce importem ze Slovenska), nicméně i tehdy způsobovali problémy, tak byly zřízeny pracovní tábory, kde "osoby práce se štítící", tj. cikáni, byli soustředěni.
Tam museli muži i ženy pracovat, což bylo pro mnohé novinkou. Pak přišli Němci a po roce 1941 bylo Němci rozhodnuto, že tato spodina, nepřízpůsobivá část obyvatelstva, která ekonomice Říše ničím nepříspívala - na rozdíl od pracovitých a kvalifikovaných Čechů, kteří pracovali přesčas za větší příděly - musí být zahubena. Tak se i stalo.

Bohužel se Němcům nepodařilo tento problém vyřešit tzv. "s konečnou platností", podobně jako řadu dalších věcí; a tak proto máte v Česku současnou situaci, dennodenní problémy s občany římské národnosti a budete je mít, dokud se nevyléčíte z té "politické korektnosti" a nepřestanete podporovat tyto, jak my Němci říkáme, "lebens unwertes Leben", nechte si to přeložit. Jejich štědrá podpora za to jejich příživnictví je neuvěřitelná i na kanadské poměry, za komunistů by buď pracovali nebo byli v TNP. "Volksgenosse, das ist auch dein Geld", to jsou také vaše peníze.

237527

30.01.2011 01:56

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Korektore,

Arkan 70.?.?.?

vinit koho z čeho se píše jen s jedním "n". Ale já tě za to "nevinnnnnním", to abys měl - pro budoucnost - z čeho ta písmena "n" čerpat. [chechtot]

237078

30.01.2011 01:38

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Arkan 70.?.?.?

Z článku anonyma je jasně vidět jedno, že se jemu nedostalo řádného vzdělání v jazyce českém anebo, že nečte a nikdy také nečetl "Biblí kralickou" nýbrž "Bybly" vydanou nějakými heretiky.

Jistý "bovec", příspěvek č. 237068, se ptá, zda toho vzdělání není moc. Když tu dennodenně čtu příspěvky některých Zvědavců, které jsou plné gramatických "chib", tak ta odpověď na jeho otázku musí být "NENÍ".

Po více než třiceti letech života v Kanadě bych měl právo "sdělat chýbočku", ale pro lidi, kteří žijí celý život v ČR (ČSSR, ČSR, v Protektorátě Čechy a Morava - vhodné zaškrtni), soráč, to je neodpustitelné. Tím nechci tvrdit, že solidní znalost češtiny je ve světě to nejdůležitější, je mnoho jazyků, které jsou daleko důležitější, neboť se s nimi alespoň můžete na celém světě domluvit, ale chtělo by to alespoň trochu úcty k rodnému jazyku, neboť "národy nehasnou, pokud jazyk žije". Pokud jde o onanování, držme se toho co se říkalo o koloťukovi "Standovi Grossovi", "Jen jsem přestal onanovat, hned jsem začal kandidovat" a "Dříve jsem byl koloťuk, dnes už je mi všechno fuk". Je to trochu ze slabšího soudku, ale nicméně to asi sedí. [chechtot]

237077

29.01.2011 15:41

Izrael vrací úder

RE: Já nevím, zdali muslimové od tohoto trestu upustili,

Arkan 70.?.?.?

Není zač, pane Siddure, já obzory rozšiřuji rád a skoro denně, neboť tady učím na gymnáziu. Škoda, že žijete tak daleko, protože vidím že i vy máte kreativního ducha a dohromady bychom mohli dát něco, co by hodilo - jak se říká po pražsku -"slušnej vejvar". Apropo ten Sidol, napadlo mne, že taková reklama "Zo Sidolom proti Židom. Pro etnické čištění, není lepší řešení" by za Slovenského štátu nebyla špatná. Jako hudba by se mohla použít stará česká pouťová písnička z dob Hilsneriády, ta o té modrooké holce Anežce Hrůzové z Polné s pozadím - řinčení skla, štěkot vlčáků, kvílení v ješivách, řvaní dozorců, atd. Mohlo by se také použít hudby z terezínské opery Brundibár. Pro předvolební období (do parlamentu či do senátu) bych ještě přidal na závěr "Proti křivým nosům, volte číslo osm".

Na vysvětlení toho jména Arkán. Arkán znamená pilíř, například "Arkan al Din", což je pět pilířů muslimské víry: víra v jednoho boha Aláha a jeho proroka Mohameda (peace be upon him),každodenní modlitby (5x) po řádné očistě obrácen ke Kábbě, držení půstu v IX. měsíci islámského kalendáře (Ramadánu), dávání almužen chudým, tzv. zakát, (to se dělá i v Česku, jenomže obráceným způsobem a jde o větší částky), a pouť do Mekky alespoň jednou za život (pokud na to máte peníze).

Ms Parkán znám, hezky zpívá. Ale nakonec, jak se říká v jidiš, "kdo má geld, tak ten vypadá dobře a také hezky zpívá". Na oplátku jsem si zase já rozšířil obzory o spisovatele Arkadije Natanoviče Strugackého a jeho bratra Borise. To jsou všechno informace, které socialistickému člověku hodně přinášejí. Tady se tomu říká v "manadžrmenštině" cross-fertilization of ideas.

Češi měli v minulosti dostatek možností číst a slyšet ruský jazyk. O tom všem se studentům v kapitalistických zemích ani nesnilo. Nikdy jsme neskrývali, že se chodíme do Moskvy učit. Jasně to řekl náš první dělnický a milovaný prezident Klement Gottwald. Když jsem četl (už v emigraci) pitomosti podobného druhu, tak mě to jen upevňovalo v přesvědčení, že jsem udělal dobré rozhodnutí. [chechtot]

237049

28.01.2011 21:46

Izrael vrací úder

RE: Já nevím, zdali muslimové od tohoto trestu upustili,

Arkan 70.?.?.?

ale jak to vypadá podle toho videa, pravděpodobně asi ne. Trestání na hrdle - KULKOU (carstvo nebeskoje vsem)- je nový trest smrti, který si vymyslel ve své pomatené hlavě (což bylo způsobeno pravděpodobně kvílením brooklynských židů v ješivách) genoZidní MoUdrosták (alias Sodek). Geostrategicky a geopoliticky nesmí ovšem tyto osoby autocenSSurně jmenovat, atd.; já jsem ještě neviděl většího blbce, Sodek - kdyby blbost kvetla - by byl plný květů či při nejmenším pupenců a Peleška by byl hned za ním.

Andrew Siddur (?), za Slovenského štátu byl ministrem vnitra, jednoho času i vůdcem Hlinkových gard, jistý Karol Sidor (někdy se psal Siddor), ten se z toho antisemitismu koncem války "vyléčil" a tak ho slovenská vláda "odsunula" dělat jejich zástupce do Vatikánu. Přežil a přes Vatikán se dostal do Kanady. Je pochován v Montréalu. Proslul svým sloganem "Zo Sidorom proti Židom", pak ho nahradil jako ministra vnitra jistý Šaňo Mach (Šaňo Mach, židov strach). Nějaký příbuzenský vztah s Karolom Siddorom? Jména se mohou často měnit, já jsem znal v Kanadě jednoho Čecha, jmenoval se Macháně, jakmile se naučil asi 500 slov anglicky, začal si říkat MacHane, podobně jako Karel Gott, který by se mohl přejmenovat - podle své manželky - Charles MacHacek.

237003

28.01.2011 17:38

Izrael vrací úder

RE: není žit jako žid, i nežit chce žít.

Arkan 70.?.?.?

Těm kravinám, které tady někteří přispěvatelé píší, tomu snad nikdo nemůže věřit. Dělat z Medvěděva žida po matce, která se jmenovala Julia Veniaminovna (rozená Šapošniková) a z jeho otce Anatolije Afanaseviče Medvěděva, to prostě nedává smysl. Navíc jeho prarodiče byli ukrajinského původu (Kovalev, původně ukrajinsky Koval). To jsou všechno ruská pravoslavná či ukrajinská pravoslavná jména.

Kdyby se jmenoval třeba Evet Lvovič Lieberman (jako dnešní MZ Avigdor Lieberman) či Lev Davidovič Bronstein (pozdější Trockij), tak neřeknu ani slovo. Ani bych se moc nedivil, kdyby za ty nežity na ksichtech, které mají puberťáci, byli obviněni Židé nebo Mossad. Přestaňte už blbnout, Peleško, "genoZidní "MoUdrostáku (naslouchajícímu kvílení židů v brooklynských ješivách, ty bys měl být opravdu trestaný na hrdle - kulkou - jak jsi napsal), dube a spol., protože "není žit jako žid i nežit chce žít". Vím, že teď odcházejí v ČR doktoři z nemocnic, ale psychiatři v nemocnicích zůstávají, tak si tam zaskočte. [oči v sloup] [chechtot] [oči v sloup]

236995

28.01.2011 15:50

Izrael vrací úder

RE: Netvrdím že by za tím nemohli stát

Arkan 70.?.?.?

Milý dube, (už to jméno je nomen omen), to že Rusko (jména států se píší velkým písmenem - to ti uniklo) včera jasně oznámilo, že kavkazská stopa s tím atentátem nemá nic společného, to nám neuniklo. Ani jméno toho údajného sebevraha jistého Razdobuďko ze Stavropolské oblasti (alias Nogajský džamát). Příště se děti budou učit, "Razdobuďko, Razdobuďko, kdo v tobě přebývá ?, já žába kuňkalka, já myška hrabalka....".

A kdybys někdy navštívil Moskvu, "Moskva, to je krása, pro níž se těžko hledá výraz", vždycky se chlapsky zajíknu a mám v očích slzy. Myslím vždy na tu špínu, kterou jsme v naší zemi lili v r. 1968 na své přátele, zatímco oni nám od r. 1945 oplácejí láskou a pomocí. Máme co napravovat.

236993

26.01.2011 20:58

Co udělat s Izraelem?

K mému příspěvku není nic na objasňování, korutane.

Arkan 70.?.?.?

Skoro dvacet procent obyvatelstva státu Izrael jsou izraelští Arabové (Arab, Čech, tj. jména národností se píší velkým písmenem). To jsou potomci, již druhá a třetí generace, těch Arabů, kteří nevyslyšeli výzev arabských vlád v roce 1948 a 1949 a neopustili své příbytky a přežili všechny ty různé války. A dnes se vesele rozmnožují jako králíci v Austrálii, neboť na rozdíl od sekulárních Židů, kteří mají maximálně dvě, tři děti, rádi souloží na "vostro" (berou si příklad z vůdce Hamásu Ismaíla Haníji (ten těch parchantů už má třináct, nevím zda jenom s jednou manželkou).

Jako občané státu Izrael požívají všech výhod, které jim jako občanům stát poskytuje, tj. vzdělání jak pro muže tak i pro ženy, lékařská péče, penzijní pojištění, přídavky na děti (v tom jsou opravdoví umělci, podobně jako Hnědočeši - občané římské národnosti - v ČR), mají zaměstnání, podporu v nezaměstnanosti, vlastní noviny a časopisy, politické strany, své zástupce v parlamentu, atd.

Suma sumárum, daří se jim daleko lépe než by se jim dařilo v Gaze či ve West Bank. Při své poslední návštěvě Izraele (to bylo už po vybudování těch betonových či železných zdí či plotů na ochranu před teroristy, ty - mimochodem - vybudovali palestinští dělníci) jsem na přechodech u těch zdí neviděl žádné fronty izraelských Arabů, kteří by se rádi přestěhovali do Gazy či do West Bank. A to i přesto, že - podle politologa Pelešky - jsou mučeni, vražděni a je jim kradena půda. On to pořadí v poslední době Peleška pozměňuje, takže vraždění, mučení, krádeže nebo krádeže, vraždění, mučení, choice is yours. A mimochodem palestinští Arabové z West Bank stojí DOBROVOLNĚ fronty na izraelská povolení na práci v Izraeli (tam jsou totiž za práci placeni dvakrát tolik než kolik by dostali za stejnou práci - kdyby tedy nějaká byla - od PA - Palestinské Administrativy).

236854

26.01.2011 16:17

Anglosasové

RE: Evidentně toho moc o okusování Ruska nevíme, pane Vanguarde,

Arkan 70.?.?.?

ale buďme rádi, že nám to politolog MoUdrosták (alias Sodek) dokáže vysvětlit. Plete si sice konstelaci s konstalací, ale jinak je "geostrategicky potencován a sociopaticky a predátorsky fundován", a to je, myslím si, velice důležité. Pan MoUdrosták je prostě takový poklad, jen ho vykopat.

V průběhu historie Ruska docházelo čas od času k dočasným ztrátám tzv. ruského území (ať už to byli Tataři, Turci, Mongolové, Poláci, Francouzi či Němci). Nicméně po všech těch válkách byla tato území vždy navrácena do ruského lůna a v mnoha případech ještě obohacena o další území (např. část Polska, celé Východní Prusko, část Rumunska atd. - jen několik příkladů z poslední doby). Hrana začala Rusku zvonit až po rozpadu SSSR v roce 1991 a ani velký Vladimír Vladimírovič nedokáže - pokud nedojde k válce - navrátit tyto odpadlíky zpět do ruského lůna. V.V. Putin nemá tu sílu a to drsné a bestiálně kruté odhodlání jako měl ten velký gruzínský diktátor. Stalin by nikdy nevedl dvě neúspěšné války jako vedl B. Jelcin a jeho pokračovatel V.V. Putin. Stalin by prostě Čečence, Inguše, Dagestánce a jiné vzbouřence vyhladil nebo přestěhoval, už to jednou ještě před skončením II. světové války briliantně udělal, pak to soudruh Chruščov - bohužel - napravil. Ale základně jsou Rusové pašáci, no doubt about it, not in my mind.

236842

26.01.2011 14:19

Co udělat s Izraelem?

Hmm, hmm, izraelští a palestinští Arabové v jomkipurské válce

Arkan 70.?.?.?

stát Izrael nenapadli. Pamatuji si, když jsem poprvé navštívil Izrael začatkem devadesátých let a ptal se na různé věci, tak Izraelci říkali, že se naopak chovali velice příkladně, dalo by se říci "loajálně" a ani botičky neházeli. Arabové mají totiž dobře vyvinutý "čuch" a velice záhy si uvědomili, že kdyby se chovali jako tzv. pátá kolona a vráželi Izraelcům kudlu do zad, že by to s nimi mohlo velice špatně dopadnout.

Pochopitelně - zejména ty první tři dny, kdy izraelská armáda dostávala na frak - v domech či v bytech jásali, rozdávali dětem sladkosti a v duchu si říkali, "..tak támhleten barák bude můj, tohle pole i s tím traktorem bude naše, atd..." a jen poslouchali egyptské a syrské rozhlasové stanice. A arabská rádia hovořila o tisícovkách padlých Židů, o stovkách sestřelených letadel a stovkách zničených tanků, nemluvě o stovkách zajatých izraelských vojáků. Po třech dnech se začala situace obracet a jak to skončilo - naprostou porážkou arabských armád, zejména egyptské armády - to všichni dobře víme. A tak ten barák, to pole i nadále zůstává Židům, snad příště. La hawla wa la quwwata illa billah. Jen s Aláhem existuje síla a moc, jak říkají muslimové v krizových dobách.

236836

26.01.2011 05:00

Co udělat s Izraelem?

Štefane, mohu tě ubezpečit o tom,

Arkan 70.?.?.?

že Arabové, všichni sousedi státu Izrael jsou velice jednotní v jednom, tj. v tom, že stát Izrael nesmí existovat. Problém je v tom , že v každé válce prohráli. A po poslední vítězné jomkipurské válce Izrael udělal nesmírnou chybu, neudělal to, co udělali Češi po II. světové válce, tj. nevystěhoval všechny Araby za Jordán do Jordánska, tam kde mají ten opravdový palestinský stát. Tehdy byl svět na straně státu Izrael, neboť Arabové byli jasní agresoři, ale Izrael se řidil havlovským heslem "Nejsme jako oni" , jsou to prostě "suckers", a Araby nevyhnal stylem - 30 kg na osobu, jednoho oslíka či velblouda a šmytec, a za tuto blbost bude Izrael ještě dlouho do nekonečna platit. Po II. světové válce došlo k mnoha přesunům národů, jen tak namátkou, ke zničení a vylidnění Východního Pruska, západního dnešního Polska, sudetských Čech od Němců, atd. a svět stále existuje; a Němci ani "nepípnou" o nespravedlnosti SSSR či Polska v otázkách německých vystěhovalců. Jak už říkal moudrý J. V. Stalin, "Není člověk, není problém", a to platí dodnes.

236822

26.01.2011 03:41

Co udělat s Izraelem?

RE: vyloučení izraele z osn ?

Arkan 70.?.?.?

Miloslave Alčere - to je velice hezké jméno, (to máš po tatínkovi nebo je to jenom pseudonym ?), USA z OSN vyloučit nelze, protože by pak nebyl nikdo, kdo by financoval desítky různých afrických darmožroutů, kteří - i přesto, že žijí v NY ve velice pěkných residencích - nikdy žádné poplatky OSN neplatí. A tito "vyžírkové", jejichž pobyt je často (jelikož Američané jsou tak politicky korektní) financován vládou USA pak z vděčnosti hlasují pro všechny rezoluce proti USA a státu Izrael.

236820

26.01.2011 03:22

Co udělat s Izraelem?

RE: Čest práci, soudruhu anonyme!

Arkan 70.?.?.?

To číslo 1.1 milionů konečné ještě není, ÚV strany o tom teprve debatuje, ale jak říkají někteří členové ÚV to číslo se přibližuje k tehdejším technickým možnostech nacistů. Německo bylo - alespoň v minulosti po sjednocení- něco jako Japonsko v 19. století - velice technologicky vyspělé, dnes je ovšem plné Turků, Kurdů, ručníkářů a melanin rich (velice opálených) negrů. Pokaždé, když se vracím na dovolenou do Evropy a létám přes Německo či Rakousko si to plně uvědomuji. Jsem po tátovi poloviční Němec a proto to víc bolí. Pokud bys měl ještě další dotazy, přijď mezi nás na třídu Politických vězňů a přihlaš se u vrátného soudruha Semeráda a ten tě zavede k příslušnému referentovi, který ti celý ideologický problém včetně statistiky objasní z hlediska marxisticko-leninského dialektismu. Můžeš se tam setkat i se soudruhy Peleškou a MoUdrostákem, ti si tam často chodí pro rozumy. Čestík. [smích]

236819

25.01.2011 15:30

Co udělat s Izraelem?

RE: pomník holocaustu 200milionu Indiánu

Arkan 70.?.?.?

To by mne docela zajímalo, kde bereš, "ty pisateli, který si přeje zůstat v anonymitě", ty údaje o Indiánech. To si ty "numera" taháš z klobouku nebo máš opravdové zdroje informací, o kterých ostatní lidé nevědí? Pomník holokaustu 200 milionů Indiánů nebyl a také nikdy nebude Američany vystavěn, protože v Severni, Střední či Jižní Americe nikdy 200 milionů Indiánů nežilo a jak to tak vypadá nikdy jich tady 200 milionů žít nebude.

Já žiji v Kanadě, která historicky byla k Indiánům slušnější než Američané. Oni se sem lidé také tolik nehrnuli, protože je tu přece jenom větší zima než třeba v Jižní Karolině nebo v Kalifornii. Navíc to tady měli v rukou Britové a ti měli - alespoň v minulosti větší smysl pro fair play. Co přineslo původnímu obyvatelstvu (odhad půl milionu až jeden milion na území dnešní Kanady) největší pohromu byly "evropské" nemoce - chřipka a pravé neštovice. Tyto nemoci dokázaly decimovat 40 až 80% domorodců (ať už to bylo v Kanadě, USA, Mexiku, Jižní Americe). Pochopitelně neustálé šarvátky, indiánské války, jak s evropskými přistěhovalci tak i mezi jednotlivými kmeny, Huroni, Iroquoa, Black foot, Mohykáni, atd. nárůst původního obyvatelstva nepřinesly. Dodnes žije v Kanadě kolem 600 různých indiánských kmenů, a celkový počet Indiánů se pohybuje kolem 1,2 milionů.

Takže pro příště, dříve než uveřejníš nějaký nový nesmysl, ověř si to. Jinak by to mohlo dopadnout jako s počtem obětí v koncentračním táboře Osvětim-Březinka, kde se počty zabitých a spálených vězňů neustále měnily, až se nakonec došlo k cifře 1.1 milionu zavražděných, což bylo na tehdejší poměry technicky proveditelné.

236777

23.01.2011 01:23

První nejtrapnější schůzka

RE: Život je daleko pestřejší, než si myslíme! A docela jsem se upřímně zasmál!!! Díky za uvedení!!!

Arkan 70.?.?.?

Tak mám pro tebe, Peleško, ještě jeden takový klasický verš - pro odlehčení. "Seděla na plotu, chcala mu na botu, zíral jí do očí, čekal až se vymočí", autora neznám. A kdyby ti to nestačilo, přečti si od J. Vrchlického "Rytíře Smila", je to na netu. "...a nasadila všechny lesti, které k srdci cestu klestí, neb chtěla, aby rytíř Smil k mr...í se rozjařil". Vrchlického manželka mu často zahýbala a tak se J. Vrchlický ze zoufalství věnoval i jinému žánru poezie, o kterém jsme se na gymnáziu pochopitelně neučili. On nebyl jediný, i takový básník jako K. H. Mácha psal i jiné verše a hlavně deníky.

236658

22.01.2011 00:47

Smrt „sociální Evropy“

RE: 2 Etheral

Arkan 70.?.?.?

Etheral, to není jenom takový pocit, to je naprosto drsná skutečnost. Tady v minulosti probíhala tvrdá selekce, několikráte musel editor zakročit, ale nicméně řada lidí byla zablokována, buď dočasně nebo permanentně, neboť si dovolili mít opačné názory. Bývaly doby, kdy tu vládla rukou železnou cenzorka jménem Mindy, ale ta alespoň měla občas smysl pro humor.

Zásadním jejich proviněním bylo, že "nehýkali se stádem", nedrželi basu a dovolili si mít i vlastní názory. S tím bylo pochopitelně spojeno i obvinění, že jsou to placení provokatéři financovaní Mossadem, Šabakem (hlavní bezpečnostní služba), Amanem (vojenská kontrarozvědka) nebo CIA. Já jsem byl osobně obviněn, že jsem placen Mossadem za provokace. Dovedu si představit jak mně nějaký "katsa" (field case officer) nebo "Bat Leveyha" (špionážní důstojník) předávají obálky plné amerických dolarů. Ale jak už říkal náš první dělnický prezident soudruh Klement Gottwald, "Je lépe mýlit se se stranou, než mít proti ní pravdu" a měli bychom si z toho vzít příklad pro budoucnost. Dixi et salvavi animam meam.

236602

19.01.2011 20:09

Malé vítězství rozumu

Zero, to nejsou jen říkačky ze školy.

Arkan 70.?.?.?

které podle tebe jsou k ničemu ani typický přiklad vymytí mozku už v základce(tam se to ještě neučí), to jsou fakta.

Zeptej se svého dentisty, (to je doktor, který se na rozdíl od gynekologa, stará o zuby, nikoliv o dámská přirození), pokud tedy někdy k zubaři chodíš, a ten ti pak vysvětlí - "za použití své vlastní inteligence a ne jen nabiflovanými poučkami z vysoké školy" - jak tomu s tou paradentózou je. To je ovšem podmíněno pravidelnou návštěvou zubaře, jako to děláme tady v Kanadě (alespoň dvakrát ročně, pokud nejsou další problémy).

V českých podmínkách - jelikož většina českého národa netráví převážnou část roku plavbou na lodích pojidáním sucharů a rumu smíchaného s vodou - a požívá jak zeleninu tak i ovoce (už jen to vepřo-knedlo-ZELO) ke tragickému nedostatku vitaminu C nedochází (s výjimkou snad Hnědočechů a bezďáků - čert je vem), tudíž existence kurdějí či nedostatku vitaminu C (kyselin) je minimální. Navíc se domnívám, že mezi rmutem a lidským organizmem je přece jenom určitý rozdíl. O aplikaci kvasné chemie - tj. zymurgy - se zajímám a též i praktikuji již dlouhou dobu. Dixi, cokoliv dalšího by jen bylo infra dignitatem.

236434

19.01.2011 17:21

Malé vítězství rozumu

RE: Jsem nekurak,

Arkan 70.?.?.?

Chtěl bych jenom opravit některá vaše tvrzení, naemlich, že paradentóza je způsobována tragickým nedostatkem vitaminu C. Paradentóza, a budete asi překvapen, je nemoc, je to zánětlivé onemocnění periodontia, které je charakterizováno nejprve otokem dásní a postupným rozkladem zubní dřeně (kosti) a jeho absorpcí, tj. ničením struktury na podporu zubů (včetně kosti).

Problém s nedostatkem vitaminu C a následné jeho příznaky se nazývá kurděje (neboli scurvy - skérvy nikoliv z kurvy) a tento problém byl záhy rozpoznán, když námořníci, kteří na dlouhých plavbách neměli přístup k zelenině, ovoci apod. (Angličané, Francouzi, Němci, Španělé, Portugalci a jiné menší námořní velmoci). Aby se zabránilo vzniku kurdějí, tak např. britští námořníci dostávali denně sklenici limetkové nebo citronové šťávy, od čehož vznikl i nový název pro Angličany - Limeys (lajmiz), němečtí námořníci dostávali každý den porci kyselého zelí (nový název pro Němce - Krauts).
Appropó, z úst vám může zapáchat jako z žumpy i bez paradentózy, stačí když jste prase a zuby si nečistíte alespoň dvakrát denně.

236425

30.12.2010 03:08

Belgie byla prakticky zrušena

RE: Nevím proč by vás měl titulek

Arkan 70.?.?.?

Už jsem četl o důvodech pro vznik Československa, obnovení Polska a reorganizaci poválečné Evropy hodně článků, ale takovouhle pitomost čtu dnes poprvé. Toto tvrzení naprosto neguje veškeré ty snahy Masaryka, Beneše, Štefánika, ta dlouhodobá jednání v USA, v Evropě, a v neposlední řadě i vznik a dopad působení československých legionářů na novém mírovém uspořádání poválečné Evropy.

Nebýt I. světové války Říše rakousko-uherská by se postupem času přeměnila na federaci zemí, kdy každá země by měla větší podíl na politickém a ekonomickém dění nového státního uspořádání. Vždyť i zpočátku nebyl konečným cílem snah českých politiků (Mladočeši, Staročeši) rozbití Rakousko-uherska, pouze jeho spravedlivější uspořádání. Osobně se domnívám, že Rakousko-uhersko - v nové formě a třeba i s jiným jménem - by bylo skoro ideálním státem v Evropě. Existovalo administrativní centrum, byly průmyslové oblasti a vyspělé zemědělství, existoval přístup k moři, atd. Jen ti Slováci by asi stále trpěli pod maďarským jhem. Isten áld meg a Magyart. Baszom a Kristusmarját.

Jenomže přišla válka a všechno se radikálně změnilo. Války, zejména ty velké, jsou také asi pro "něco dobré". [chechtot]

235155

29.12.2010 17:13

Belgie byla prakticky zrušena

Nevím proč by vás měl titulek "Belgie byla prakticky zrušena"

Arkan 70.?.?.?

překvapovat. Vždyť koncem minulého století se přece tolik tzv. "slepenců" rozpadlo. To pravděpodobné rozpadnutí Belgie má celou řadu společných příznaků, které doprovázely rozpad Československa, Jugoslávie, Sovětského svazu apod. Pochopitelně mezi jednotlivými rozpady najdete řadu rozdílů, ale v podstatě jde o stejnou věc. Jedná se o "SLEPENEC", který vznikl buď po válkách či po revolucích (Belgie 1830), Československo (1918-1919), Jugoslávie (po I. světové válce), SSSR (jak za ruské imperiální říše, tak i za komunistů).

Podívejme se na na ty příčiny (a rozdíly):

- Československo (10 miliónů Čechů (včetně Moravanů a Slezanů), 4.5 miliónů Slováků (včetně půl miliónu Maďarů), Belgie - trochu podobná situace, Vlámové (většina), Valoni a Němci;
- Slovensko (podobně jako Valonsko) bylo chudší, a za komunistů bylo silně dotováno ze státního rozpočtu. Felvidék alias Horní země (Horní Uhry) nebyly nikdy, ani nikdy nemohly být, průmyslové, protože Dolní Uhry nikdy průmyslové nebyly. Průmysl byl za Rakousko-uherska v zemích českých;
- jazykově jsme na tom od Belgičanů byli vždy trochu rozdílnější. Francouzština byla po dlouhá léta světovým jazykem, holandština nikdy světovým jazykem nebyla (snad v Indonézii, v Karibiku); čeština na tom byla lépe, ačkoliv slovenština byla, je a bude daleko (lingvisticky) bližší češtině než francouzština a holandština (románský jazyk a germánský jazyk). (Za šest měsíců základní služby v Žilině jsem se dobře naučil slovensky, jinak bych v hospodě nedostal ani pivo.)
- přes veškeré ty dotace se Slováci cítili neustále utiskováni, ovládáni z Prahy (i za Husáka) a ten jejich tradiční nacionalismus (Slovenský štát) jen kvetl, ačkoliv za svou existenci vděčí vzniku Československa;
- následně jsme se pak rozdělili na federaci (podobně jako v Belgii) a tím jsme jen uspíšili ten konec. Jako obvykle o rozdělení republiky nerozhodoval lid v nějakém referendu ("do toho nemáte co kecat") - to by pravděpodobně dopadlo jinak, ale politici (myslím, že to byl Klaus a Mečiar).

Co si osobně myslím - po zkušenostech - to nejdůležitější je jakým způsobem se rozcházíme. Takovým tím "sametovým" - jako
v ČSR - nebo tím jugoslávským, kdy se lidé navzájem pobíjeli. Současné vztahy mezi ČR a SR jsou daleko lepší než v minulosti, každý si hrajeme na svém písečku. Belgičané - pokud se rozejdou - provedou asi "sametové" rozdělení, jak francouzsky mluvící tak i holandsky mluvící občané jsou civilizovaní lidé (na rozdíl od horkokrevných Jugoslávců).

Sídlo EU a NATO se dá vždy přemístit, viz Petrohrad a Moskva. Brusel se nakonec může stát takovým evropským Jeruzalémem a stále zůstat sídlem EU a NATO (kam by ti všichni dobře placení Belgičané, kteří pro EU a NATO pracují, odešli ?) [mrknutí jedním okem]

235109

29.12.2010 14:52

Veselé Vánoce z Korei

RE: Rad bych vysvětlil několik problémů spojených

Arkan 70.?.?.?

se zeměpisným názvem Korea. Korea je, po stránce gramatické, podstatné jméno ženského rodu čísla jednotného. Po stránce "geostrategicko" historické (jak by řekl MoUdrosták alias Sodek, cokoliv geostrategického se mi strašně líbí) byla Korea vždy jednou zemí (i za japonské okupace). O dvou Koreách se začalo mluvit až po II. světové válce, kdy - na základě spojenecké dohody - došlo k rozdělení Koreje, na část severní, osvobozenou SSSR a část jižní, osvobozenou základně USA.

Podle Pravidel českého pravopisu (PČP) schválených MŠMT ČR (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky) se podstatné jméno Korea skloňuje následovně: Korea,
2.p. Korey i Koreje, 3. a 6. p. Koreji, o Koreji, 4. p.Koreu, 7. p. s Koreou i s Korejí.

Jména států (oficiální ale i neoficiální - to PČP připouštějí) se píší velkým písmenem, tudíž Korejská lidově demokratická republika - KLDR, (hlavně to "lidově demokratická" mám rád), a Korejská republika - KR. Neoficiální názvy, psané velkým písmenem, jsou tudíž podle PČP, Severní Korea a Jižní Korea. Dokonce i tvary Jihokorejec, Severokorejec jsou přípustné (podle "vzoru" Hnědočech). Ten titulek "Veselé vánoce z Korei" je gramaticky nesprávný a měl znít "Veselé vánoce z Korey" či spíše "Veselé vánoce z Koreje", podobně jako "Pozdrav z Prahy" (z koho, čeho).

Pokud byste měl podrobnější zájem o češtinu, pak bych Vám doporučil spojit se s přispěvatelem Nezvědavce, jistým "brodánkem", povoláním koňský felčar a jeden z největších "češtinářů", a že jsem jich viděl. Dokáže napsat např. nejvyžší, prázná hlava, zkončil, Holansko, Chrustov (Chruščev), zapoměl, nerozvynul, prohlášení banek, Jim Cartel (Jimmy Carter), babyzna, vyslíchat, Němci zlikvidovaly, Lichlštejn, assil, apod. Příspěvky "brodánka" si rozhodně nenechte ujít.

235099

11.12.2009 20:57

Osvobozen!

RE: popierac holokaustu - nalepka made in zionism

Arkan 70.?.?.?

Emila Josefa Řehořka alias Brodánka (též známého jako "darlig Ferdinant Lichlštejn", ten člověk se prostě nikdy v životě nenaučil pořádně ani česky a v Kanadě ani anglicky) poslal za Protektorátu jeho otec na nádraží v Uherském Brodě s notýskem v ruce a poručil mu, aby přesně zapisoval kolik židů z Uherského Němci transportují do koncentračních táborů. (To si nevymýšlím, to Emílek v jednom příspěvku přiznal). Mimochodem, po roce 1945 zase transportovali sudetské Němce - a že jich tam v Uherském Brodu bylo - do Reichu. Tímto způsobem se malý Emílek již od mládí učil počítat. Jeho tatínka zejména zajímala rodina Seidlerových, která si u (árijců) Brodánků zanechala určité vybavení a oblečení, které si po válce - z "jistých důvodů" - nikdy už nestačili vyzvednout. Doporučil jsem Emílkovi, aby si ten notýsek uschoval a věnoval ho památníku holocaustu ve státu Izrael.

Dnes je "rozhodnutím strany veterinářský doktor - RSVDr." senilní stařík, který píše (a též často telefonuje) různé petice, dopisy na všechny možné strany, kanadskou vládu, generálního prokurátora, různé židovské organizace - jak v ČR tak i v Kanadě - ve snaze se nějakým kladným způsobem projevit na stará léta. Posledním takovým výlevem senility je i jeho příspěvek na eblogu Věry Tydlitátové. Nechal si to pravděpodobně někým - po stránce pravopisné češtiny - opravit, neboť v tom příspěvku mimořádně nenakopal spoustu chyb ve své uhersko-brodské češtině. Emílku, jak říkají, "Být za debila je náročné, konkurence (zvláště na Nezvědavci) je vysoká".

206815

10.12.2009 22:03

Osvobozen!

Tak jsem si přečetl tu spoustu gratulací,

Arkan 70.?.?.?

blahopřání, to jistě pan Vladimír Stwora oceňuje, ale gratulace, blahopřání, slovní podpora jsou velice laciné. Co kdybyste otevřeli "šrajtofle" či šekové knížky (bankovní převody, hotovost, apod.) a poslali Vladimírovi pár korun nebo dolarů, aby mohl zaplatit svého advokáta a provoz Zvědavce. Jak jsem se tak díval na toho advokáta, nevypadá to na to, že by obhajoval Vladimíra Stworu jen z "dobrého srdce" (mám jednoho advokáta v rodině, tak vím jak plave hůl). Nemusí to být velká částka, i "malé ryby" jsou ryby, (alespoň pokud připravujete maďarskou rybí polévku "halászlé").

Po vynesení osvobozujícího rozsudku se okamžitě ozvali i poslední Mohykáni na Nezvědavci. Soudruh Mikin, operátor sněhového pluhu a hlavní cenzor na Nezvědavci, "darlig Ferdinant Lichlštějn" alias Brodánek (Rozhodnutím strany veterinární doktor, RSVDr. ), ten "retardat" "Ungrofin" z "Hongongu" s nickem Krakatit, ve "zkutečnosti" s "domecilem" na "Hawaii" (tohle je jen - pro vaší informaci - malá ukázka úrovně jazyka českého na Nezvědavci) a jsou velice nespokojení. Ještě čekám na příspěvek od TM a hlavně Bena die Hure alias "vejškraba z ku.dy, to budou zase bomby. [chechtot]

206725

09.12.2009 22:10

Podle oficiální zprávy unesla izraelská armáda 6 200 dětí

RE: Hmm, tak tohle je zajimave.

Arkan 70.?.?.?

Podle hebrejského práva, chlapec, který dosáhne 13 let po slavnostním obřadu zvaném Bar Mitzvah se stává dospělým (dívky mají novodobou variantu zvanou Bat Mitzvah). V minulosti totiž lidé umírali daleko dříve než v současné době, takže dospělosti se muselo dosahovat (právně) podstatně dříve.

A od tohoto dne může být počítán jako právoplatný člen tzv. kvóra (quorum), tj. v hebrejštině "minyan" neboli potřebných deseti členů kongregace za účelem modlení (to číslo pravděpodobně vzniklo v době Sodomy a Gomory, kdy se nenašlo 10 zbožných, mravných lidí v těchto městech a tudíž došlo k jejich zkáze). Z uvedeného vyplývá, že od třinácti let jste považován - alespoň v Izraeli - za dospělého se všemi právy a odpovědnostmi jako má dospělý člověk.

Pokud jde o tu genetickou linii po matce, docela bych se za hebrejský výklad přimlouval, neboť matka je vždy JISTÁ, otec - podle práva římského určující "element" - zase tak jistý není.

To unášení palestinských dětí, to bude zase nějaký nesmysl. Kameny a zápalné lahve typu Molotovův koktejl se na policii a vojáky házet nemají a pachatelé těchto činů by i v ČR byli zatčeni a potrestáni. Děti mají chodit do školy, vzdělávat se a připravovat pro budoucí život a nenechávat se agitovat dospělými osobami (teroristy) k nebezpečným provokacím. V ČR by tyto děti skončily v "pasťáku" a právem, ve státu Izrael končí v převýchovných zařízeních, kde je krmí a dobře (lépe než palestinské matky), chodí povinně do školy, ale nemají, bohužel, přístup ke kamení. Některým to po určité době tzv. "dojde", někteří jsou nepolepšitelní.

206593

01.12.2009 19:22

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Arkan 70.?.?.?

Hestroy, to už musíš být opravdu na huntě, když nemáš 99 "Ksč" na měsíční předplatné. Na té fotografii nevypadáš zrovna na to, že bys umíral hlady, tam jsi docela pěkně "naducaný". Někde jsi psal, že vlastníš s.r.o., zaměstnáváš lidi, to bych tedy velice rád viděl tu tvou s.r.o., to musí být podnik za všechny prachy. [chechtot] Nejlepší by bylo méně psát do Zvědavce a více se věnovat podnikání, pak bys měl peníze na předplatné i čas na psaní. Good luck! [smích]

206105

12.11.2009 22:01

Prasacia chrípka na Ukrajine je podvod

RE: Jde o přípravu plynové krize a ovlivnění voleb ?

Arkan 70.?.?.?

Bylo by už na čase, aby se přestalo blbnout s těmi konspirativními teoriemi. Prasečí chřipka na Ukrajině není ani naplánovaná akce na ovlivnění voleb v lednu 2010 (pokud bude chřipka řádit, stejně nebudou) a neexistuje ani "naplánovaná" plynová krize.

H1N1 chřipka (dříve mexická chřipka - než si začala mexická vláda stěžovat na úbytek turistů, pak prasečí chřipka, která se zase nezdála dost "košer" jeruzalemským rabínům, původně byla označena AH1N1 chřipka, když neonacisté ji začali nazývat pomsta Adolfa Hitlera, tak to A bylo vymazáno), takže nakonec jsme se dostali k označení H1N1.

Podzimní měsíce říjen, listopad, první polovina prosince (než přijdou skutečné mrazy) jsou, byly a vždy každým rokem budou obdobím chřipkových onemocnění. Při chřipkových onemocnění lidé, kteří mají sníženou imunitu (starší lidé, lidé po nemoci, malé děti, atd.) prostě umírají a není to většinou chřipka, která to způsobí, ale různá předešlá onemocnění, která organismus oslabila. To ovšem platí u skoro všech nemocí (viz tzv. "černá smrt" ve středověku, kdy zahynula třetina obyvatel Evropy).

Některé chřipky probíhají s minimální úmrtností, některé chřipky - na druhé straně - způsobují vysokou úmrtnost (viz španělská chřipka 1919-1920, která zabila více lidí ve světě než I. světová válka; ač byla nazvána chřipkou španělskou, ve Španělsku moc neřádila). Dnes jsme - pokud jde o prevenci, léčení, imunizaci a celkovou organizaci zdravotní péče - daleko lépe vybaveni než v minulém století a já jen doufám, že to přežijeme. V každém případě, ať už se to jmenuje prasečí, ptačí, hongkongská chřipka, CHŘIPKOVÁ epidemie tu je a není to, bohužel, žádný PODVOD.

Trochu mi ta celá věc připomíná Y2K, pamatujete si jak celý svět celý rok 1999 "blbnul" a nakonec se nic nestalo.

Pokud jde o tu plánovanou "plynovou krizi", Ukrajina je ekonomicky "ve srabu", prostě nemá peníze na zaplacení své vlastní spotřeby a od plynových dodávek do Evropy si chce prostě "přikrádat" bez placení. To se pochopitelně Rusům jako dodavatelům nelíbí a tak mohou i zbývajícím spotřebitelům v Evropě, kteří pravidelně platí, dodávky plynu přerušit. Ukrajina (a v pozadí i Rusko) tak vytváří tlak na EU, aby "půjčila" Ukrajině peníze na zaplacení.

204654

11.11.2009 23:48

2. díl – Barevné revoluce a původ třetí světové války

RE: A.G.Marshall

Arkan 70.?.?.?

Je docela možné, že jde o našeho milionáře (k miliardám má ještě daleko) Bena die Hure, filantropa, majitele umakartových kuchyněk (na které se jezdí dívat - pokud je v Kalifornii - i sám velký Mistr Karel Gott) a na Nezvědavci snad toho nejsprostšího přispěvatele ("vejškrab ze smradlavé k..dy", je jeho nejoblíbenější výraz, kromě gramatických chyb, jako např. "jedinný", nadanný"). A to jste ještě nečetli příspěvky - v jeho uhersko-brodské češtině - od rozhodnutím strany veterinárního doktora (koňského felčara) "Ferdinanta Lichlštejna", a.k.a. Brodánek (ten v současné době vegetuje v Mexiku) či Ungrofina z hongongu s "domecilem" na Hawaii, Krakatita. To jsou opravdové perly Nezvědavce, kterými se obklopuje jeho "truc-zakladatel", ta "zelená guma" alias "věčný universitní student" a.k.a četař v další činné službě Jan Kulíšek. (Vypadá skoro jako ten šéfkuchař z programu Primy "Ano, šéfe!" Zdeněk Pohlreich, až na to, že Jan Kulíšek neumí vařit).

Nezvědavec, jak už jsem jim několikráte napsal (a byl jsem za to vyloučen), je skupina posledních Mohykánů, zoufalců, kteří byli vyhozeni za Zvědavce a kteří to nemohou panu Stworovi NIKDY zapomenout. Ti žijí a přežívají jen díky té nesmírné nenávisti vůči Zvědavci, panu Stworovi a přispěvatelům Zvědavce. Není jediného dne - na rozdíl od Zvědavce, který je prakticky ignoruje - aby nevylévali svou nenávist vůči Zvědavci, jeho přispěvatelům a jeho vydavateli.

Pane Stworo, pokud příspěvky typu "Steve" budete JEN cenzurovat, pak by se mohlo stát, že se ze Zvědavce stane žumpa podobná žumpě na primitivně graficky uspořádaném Nezvědavci.

204554

06.11.2009 13:39

Alžířané a Marokánci ve výcvikových táborech al-Qá‘idy v Izraeli

RE: Tento clanek je hanobici clanek - az skoro teroristicky.

Arkan 70.?.?.?

Já si osobně myslím, že tento článek může být naprosto pravdivý; mám to potvrzeno dnešní četbou Seznamu, kde v jedné zprávě bylo uvedeno, že velká část britských studentů si myslí, že Adolf Hitler byl fotbalovým koučem, který přivedl německé fotbalové mužstvo k vítězství ve světovém poháru. Toto vítězství bylo pak oslavováno v zábavním parku Osvětim-Březinka a bylo součástí oslav II. světové války. Tato oslava se podle britských studentů jmenovala holocaust.

Jak už řekl A. Einstein, "Na světě jsou nekonečné jen dvě věci, vesmír a lidská blbost, Ale tím vesmírem si nejsem tak docela jist". [chechtot]

204287

29.10.2009 16:34

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Nemusíte mi moc děkovat za objasnění mé tuposti. Osoba s "nickem" Ignac Zemmelweis ta má tzv." dispens" na hloupost. Vy máte v hlavě názor, že medicina existuje mimo oblast ekonomie; to je sice zajímavý názor, nicméně v současné době, bohužel, velice nepraktický a to podotýkám se nejedná jen o české zdravotnictví, to je celosvětový problém.

Základně jde o to, zda jsou na to peníze nebo nejsou. A když nejsou, tak se musí někde šetřit, důchodci nad určitý věk prostě nedostanou tu nadstandardní péči (stejně brzy zdechnou), pak přijdou cikáni, bezdomovci atd.

Pokud jde o tu "klidnickou studii" a můj inferiorní intelekt (důležité je, že ten váš intelekt je na vyšší úrovni), já bych jen rád dodal jednu věc, pokud si nedovedete přečíst svůj příspěvek a opravit "chibi" a překlepy (před vysláním do etéru), pak mám své obavy, že např. jako chirurg byste mohl při operaci zapomenout v břiše pacienta skalpel, nůžky či tampon. Od takového doktora, bych si nenechal vymáčknout ani beďar.

A pokud jde o to myšlení, příště tolik "nemyslete", to už ten známý český kuchař" Zdeněk Pohlreich ze seriálu "Ano, šéfe!" řekl, "....Myslet, znamená hovno vědět....".

Have a nice day and thank you for shoppping at K-Mart.

203627

29.10.2009 00:48

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

RE: je a neni

Arkan 70.?.?.?

Teď už věřím, že jste původem Rus, Valdo, Čech by nikdy nenapsal "russký tisk" se 2 "s". Ja tože ežedněvno čitáju russkije gazety i nádo skazať, što - do sich por - testovali ruskou vakcínu na dobrovolnících. A dokonce jsou v Rusku i první mrtví na následky H1N1, ale u ruského národa to celkem nic neznamená, "nas mnógo", no v Čéchiji nas - k sožaleniju - málo. Žópa, žópa, dámy i gospodá, "želáju obščestvu prijatnovo apetíta", kak govoril velikij Puškin, kogdá opozdálsja na bankétu.

203541

28.10.2009 21:18

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Ignaci Zemmelweissi, už jsem se vás jednou ptal, zda jste si tuto přezdívku vymyslel sám, nebo vám s ní někdo pomáhal, třeba vaše žena?

Já nejsem žádný "dealer léků", já učím ekonomii, obchodní právo a marketing, tudíž se na to dívám z hlediska ekonomického. Nevím, co to znamená "klidnická" studie účinnosti léků", ale velice dobře vím, že kromě natištěných letáků od výrobců jsou - zejména dnes v době internetu - k dispozici i další webové stránky, kde se člověk může dozvědět i jiné doplňující odborné informace a tak si zkontrolovat, jak na tom ten nový "super lék" opravdu stojí (např. New England Journal of Medicine, Lancett apod., ty bych považoval za velice autoritativní).

Vy máte dojem, že jste jediným člověkem, kterému se dostalo vysokoškolského vzdělání (ve vašem případě pravděpodobně na Plzeňské univerzitě - červený diplom za tři měsíce po víkendech). S tím vaším přiblblým "nickem", v žádném případě se mnou v budoucnosti neztrácejte svůj drahocenný čas a věnujte se "klidnickému studiu účinnosti léků" a jiným odborníkům a kolegům z Plzeňské univerzity, kteří jsou po stránce inteligence na takové úrovni, že doktora Zemmelweisse mohou pochopit.

Have a nice day and thank you for shopping at K-Mart. [chechtot]

203521

27.10.2009 20:47

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Ignac Zemmelweiss, to už jste si nemohl vymyslet něco blbějšího. A to jste si vymyslel sám, nebo vám v tom někdo pomáhal?
Je docela možné, že jsem naivní, narodil jsem se v pondělí (nikoliv však minulé pondělí) a do Ameriky jsem nepřijel na šicím stroji. To že zisk je vůdčím motivem kterékoliv lidské činnosti je všeobecně známo (ani Armáda Spásy není nezisková organizace), ale obviňovat všechny farmaceutické společnosti z nekalých úmyslů, to je myslím hloupost.

Jeden z mých sousedů v ulici pracuje v laboratořích farmaceutické firmy Abbot Laboratories (před tím v Novartis) a od něho vím, že celý ten výzkum je rozdělen na dvě části, část výzkumnou a část marketingovou. Když potom přijdou s nějakým novým "vynálezem, který vypadá slibně, tak to po stránce "ekonomické" pak přebírá management a tito lidé pak rozhodují o tom, zda se nový lék, sérum, vakcina, atd. uvede na trh, aby nahradil něco co léta sice dobře fungovalo, ale už zastaralo.

Zavedení nového, čehokoliv nového (auta, mobilního telefonu, piva, nového léku, atd.), prostě nového výrobku totiž stojí spoustu peněz. V oblasti farmaceutické musíte přesvědčit doktory, nemocnice, pojišťovny a nakonec i "lid obecný", že jde o výrobek bezpečný, pomáhající, léčící, aby lidé přicházeli k doktorovi a tento nový lék požadovali. To stojí nesmírné peníze a taková firma si to musí dobře vykalkulovat než se rozhodne do propagace nového léku jít. Ne každý objev je zlatý důl - tak jako byla Viagra.

O tom, že v USA je farmaceutická lobby nesmírně silná (to slíbil Obama v té své předvolební kampani změnit, ale farmaceutická a tabáková lobby byla, je a ještě dlouho bude silnější než Obama), o tom nemám žádných pochyb. To je vidět dnes a denně (v TV, v časopisech, novinách, billboardech), ale na druhé straně snad i vy uznáte, že lékařství za těch několik desítek let pokročilo nejenom po stránce léků, ale i různých lékařských přístrojů, např. robotů, které umožňují lidem žít lépe, déle - a jak by řekli komunisté - i radostněji.

203386

27.10.2009 13:16

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

To mi pochopitelně neušlo, vím, že např. farmaceutická firma Smith-Kline-French (podobně jako Upjohn a další) takovou "dohodu" o právní imunitě s ministerstvem zdravotnictví podepsala. Bylo to také částečně na nátlak MZ, které chce být připraveno na pravidelnou podzimní chřipkovou sezónu. Ale to je jen výjimečná situace, farmaceutické firmy běžně vždy platily vysoké pojištění pro případné "průsery".

Americké zdravotnictví je tak drahé, protože lékaři a nemocnice si musí kupovat drahé pojistky proti zodpovědnosti. Z tohoto důvodu vás také posílají s každým prdem na řadu dalších testů, jen aby měli důkaz o tom, že nic nezanedbali. Jedním z důvodů, proč jsou americké léky daleko dražší než v Kanadě je reklama. Pustíte si večer zprávy, tak každých 7 či 8 minut uvidíte dvě či tři reklamy na nové léky, na nadýmání, na erekci, na vysoký krevní tlak, na vysoký cholesterol atd. V časopisech, např. Time, je každých šest stránek reklama na nějaký lék, ale nikoliv na půl stránky, hned na dvě či tři. Kolikrát se sám sebe ptám, kdo ty časopisy vlastní.

Nicméně i přesto všechno nevěřím, že by farma firmy záměrně vyvíjely něco, co by mohlo škodit pacientům. Někteří lidé z nich dělají opravdu zlé kapitalisty, kterým jde jenom o zisk. Jak už jste psal, nyní nastupují do důchodového věku silné poválečné ročníky a tak bude pacientů na léčení i vyléčení v blízké budoucnosti dostatek pro všechny firmy.

To že někdy při vývoji nového léku dojde k překvapivému výsledku, to už se mnohokrát stalo. Poslední takový případ je Viagra (původně určená na nějaké srdeční či krevní choroby) a pak se zjistilo, že to má blahodárný vliv i na erekci. Na srdce a na krev je tu už spousta léků, ale na EREKCI, to je z jiného soudku. To je zlatý důl pro vynálezce. Potíže s erekcí má po určitém věku většina mužů a tak kromě Viagry (Pfizer), přišla zanedlouho i konkurenční Levitra, Uprima a takový král všech těch pilulek CIALIS (Eddy Lilly), víkendový zázrak. Není to lahoda, takhle se "profitabilně" zmýlit.

Minulý měsíc jedno číslo časopisu Time bylo věnováno Detroitu. Viděl jsem ty fotografie vybydlených baráků, zničených továren, zpustošených parků, atd. a četl i důvody proč k tomu došlo. Takových měst jako Detroit, měst s jedním hlavním průmyslem, už v Americe bylo. Když ten průmysl zkrachuje, nebo zlato se vytěží, asbestos se nesmí používat, pak takové město musí nezbytně zahynout. Ale to ještě neznamená, že nemůže dojít k oživení, k gentrifikaci, i to už jsem tady viděl a zažil. A pokud jde o ty miliony opuštěných domů, nebuďte jako Richard Král, který občas také rád přehání. Jak kdysi zpívali V+W, "Až nás půjdou miliony, všichni proti větru....", tak zlé to ještě není.

203349

26.10.2009 22:50

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Souhlasím s vámi, že články, které jsou uveřejňovany v poslední době na Zvědavci, to "trochu" přehánějí a jen nahrávají lidem, kteří do dnešního dne žijí v "duchu" socialismu.

Nevím, kdo by měl v dnešní době globalizace zájem na tom útočit na Rusko či Ameriku. To že budou lokální konflikty, to se nedá už prostě změnit, ty byly, jsou a budou. Taktéž obviňování farmaceutických společností, že úmyslně vyrábějí vakciny proti H1N1, které mohou lidem jen uškodit je nesmysl. Pamatuji si na ten poslední "průser" s lékem zvaným Vioxx, ten téměř položil jednu farmaceutickou společnost. A která farmaceutická firma má zájem na svém zániku.

Ten jejich výzkum, do kterého investují miliardy dolarů, má za cíl vynalézt vakciny, léky, přístroje, a jiné lékařské zařízení, které mohou pomoci lidem (kteří se dnes dožívají vyššího věku), mužům, ženám, novorozencům, atd. Pochopitelně, že očekávají nějaký finanční návrat za své investice, to by nemělo nikoho překvapovat (nakonec ani kuře zadarmo nehrabe), ale že by něco dělali za účelem úmyslného poškození pacientů, to ani náhodou, to je zase nějaká hloupá konspirační teorie.

Máte též pravdu, že doby středověkých hladomorů v Evropě jsou již za námi. V Evropě a zejména v Severní Americe nenechají člověka zemřít hlady (bohužel), na to jsou zákony, v případě onemocnění, úrazu, člověka též nenechají zemřít. Je povinností nemocnic takového člověka ošetřit, a to i když jde o evidentně ilegální mexickou těhotnou ženu, která se do USA přebrodila přes Rio Grande, a když nemá na zaplacení musí pak nemocnice vymáhat peníze od státu či provincie. A pokud stát, např. Kalifornie, nevybere od daňových poplatníků dost peněz, tak si vypůjčí nebo vyhlásí bankrot (což už stalo v několika USA městech). A nějaké ty povídky o milionech Američanů, kteří ztratili své domovy (předražené domy, na které neměli v první řadě a v žádném případě, na základě přiznaných příjmů, získat hypotéku), těch je tu skutečně několik stovek tisíc, ale nějaká stanová města bezdomovců u všech měst jsem nikde neviděl. V USA a v Kanadě se také v zimě nedá všude stanovat. Zkuste přezimovat ve stanu v Severní Dakotě za -30°C.

Já věřím, že Amerika se zase z krize vyhrabe, jako v minulosti, protože dnes už přece jenom je situace odlišnější od třicátých let či od let po skončení války Severu proti Jihu v 1865.

203312

24.10.2009 13:13

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: To budou nejake lacine, nejspis pojizdne zakladny.

Arkan 70.?.?.?

Co mne překvapuje, že na tom serveru Pravda.ru si nedali trochu více práce s vyhledáváním informací o amerických základnách v zahraničí. Ale jak už se kdysi říkalo, "nět pravdy v Izvěstiji, i nět izvěstiji v Právdě".

Pak by se dozvěděli, že v Rumunsku už existují dvě základny, jedna je poblíž města Constanza u Černého moře a jmenuje se Michail Kogelniceau base a ta druhá, trochu vzdálenější od civilizace je Babadag(u), (Babadag training area), to je takový vojenský prostor Libavá či Boletice, na které si důvěrně pamatuji z vojenské služby v ČSLA.
Rumunsko podepsalo v roce 2005 smlouvu s USA a povolilo výstavbu těchto základen (nikoliv zadarmo, to se rozumí). V Rumunsku asi nemají mnoho Tamášů či Bednářů, komunistických starostů jako v ČR.

A v Bulharsku, tam se začala budovat základna - opět něco jako vojenský prostor Libavá (pochopitelně o něco luxusnější) poblíž Novo Selo, výstavba začala koncem roku 2008 a základna má být větší než základny v Rumunsku.

Američané mají své vojenské základny (součástí kterých jsou i miniaturní Guantánama, např. Rumunsko, Bulharsko) v celé řadě zemí, v Evropě (např. i v Srbsku), v Asii (v různých těch -stánech), Japonsku a Jižní Koreji, na Blízkém východě, v Latinské Americe, no prostě všude, kde by mohlo dojít k "ohrožení" zájmů USA.

Těch 50 či 60 dodatečných milionů, jak už tady pan Pražák psal, to by tak vystačilo na vybudování skautského stanového městečka, k čemuž zpočátku docházelo v Iráku a Afganistánu a myslím, soudě alespoň podle fotografií, americká armáda v nich dodnes v těchto oblastech bydlí). Nakonec i Židé a Palestinci žili léta ve stanových táborech v letech 1948 až 1954. Někteří Palestinci v nich žijí dodnes.

203104

22.10.2009 22:36

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Čertíku-Bertíku, ty si vždycky vybereš jednu

Arkan 70.?.?.?

větu z mého příspěvku a na tom postavíš svůj argument. Já znám historii celé té rodiny, resp. klanu, Al Husayinů už od dob, kdy jsem pracoval skoro dva roky v Syrii, tj. B.C. a B.I. (before computer, před počítačem a before internet, před internetem). V arabských zemích je funkce Grand Mufti(ho) uznávána, nakonec je to druhé nejposvátnější místo (po Mekce) islámského náboženství.

Klan Al Husayinů (někdy psáno Husseinů) byl jedním z nejbohatších latifundistů v Palestině (Judea), a již od poloviny devatenáctého století byl v Jeruzalémě tak říkajíc vždy "u vesla". Jeden starosta Jeruzaléma z klanu al Husayinů byl po smrti následován dalším starostou ze stejného klanu, někteří se stali Grand Mufti, někteří byli zase otomanskými vladaři obviněni ze zrady a sesazeni, tak jak už tomu za otomanské nadvlády v arabských zemích bývalo.

Ale nejenom v zemích arabských, ale i v zemích československých, viz např. osud generálního tajemníka KSČ soudruha Rudolfa Slánského a jeho "bandy" zrádců, titoistů a zaprodanců, mimochodem také většinou židovského původu.

Mohammedu Ali al Husayni se dostalo nezvykle dobrého vzdělání, jak v turečtině, tak i ve francouzštině, za I. světové války dokonce sloužil i v otomanské armádě a jeho celý život byl velice pestrý. Po válce, kterou Otomanská říše prohrála, se pak věnoval politice, což v tehdejší době znamenalo být arabským nacionalistou a židobijcem. To že byl do této funkce jmenován Brity (nezáleží na tom, že to byl žid Herbert Samuel), tehdy byli Britové pány Palestiny a kdo jiný by mohl do takové významné funkce "strážce" církevních muslimských památek někoho jmenovat. A Britům se zdál Mohammed Ali al Husayni jako vhodný kandidát, vzdělaný nejenom v islámském náboženství, ale i člověk, který měl i quasi evropské, světské vzdělání, jako vhodný kandidát a navíc byl i navržen jako kandidát jedním z nejsilnějších jeruzalémských klanů.

To že ho nazývám lepším kostelníkem neznamená, že neměl na pologramotné arabské obyvatelstvo velký vliv. Grand Mufti je Grand Mufti, stejně tak jako papež je papež, autorita pro katolíky. To že získával bohaté sponzory mne vůbec neudivuje, stejně tak jako skutečnost, že rabín Goren chtěl behem šestidenní (to má dvě n) války stejnou mešitu (chrám Al Aqsa) vyhodit do vzduchu. Vyhodili ji do vzduchu?, nevyhodili, protože rabín Goren o takovém důležitém rozhodnutí NEROZHODUJE. O tom rozhoduje kolektivní vláda státu Izrael.

203014

22.10.2009 20:57

Pákistán začíná stále více pociťovat nadvládu Američanů

RE: Za komunismu

Arkan 70.?.?.?

užívala spousta slov, např. "dodávkovat", vydodávkovat" anebo "předvydodávkovat", ale většinou se psalo docela slušnou češtinou, zejména v novinách, kde měli své korektory.

Ale po textilní revoluci dostává čeština opravdu zabrat, viz - region, kauza, vlastní profilace, vstupní informace, vypovídací hodnota, alimentovat, v obecné rovině, celodenní rauš, podvazující růst, dehonestovat, vyupřesnit, dovyspecifikovat, sebestřednost, ventilovat, luxace, merkuriální důvody, v sekvenci věcí, bonitní klient, politické spektrum, koncedovat, indicie a dílčí závěry, mít vazbu na, atd. To snad pro ilustraci stačí, abych zase nebyl příliš OT.

203010

22.10.2009 16:13

Pákistán začíná stále více pociťovat nadvládu Američanů

RE: Překlad anglicky psaných názvů

Arkan 70.?.?.?

Ještě bych opravil to sloveso "dozorovat". To v jazyce českém neexistuje, ptal jsem se na to i v Ústavu pro jazyk český (kde mám svůj kontakt) a bylo mi to potvrzeno. Nahradil bych to slovesem - dohlížet nad, možná i kontrolovat, např. jak jsou tyto peněžní dary, zahraniční pomoc, utráceny, rozdělovány, přerozdělovány, apod. Za nynějšího vládce, vdovce po nebožce Benazir Bhutto (tzv. Mr. 10%), jako obvykle půjde 10% do jeho hluboké kapsy. Nicméně 90% by mělo zůstat Pakistánu na spravedlivé přerozdělení. [chechtot]

202997

21.10.2009 12:18

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Avigdor Lieberman

Arkan 70.?.?.?

je žid v SSSR narozený. Jeho původní jméno (přepis z ruštiny) bylo Evet (Yvette) Lvovič Liberman. Nepoznal jsem Rusa, který by se jmenoval Evet Lvovič, Lev Mojsejevič či Lev Abrámovič. Takový Lev Davidovič Bronštejn (a.k.a. Trockij) to byl také podle vás veliký Rus. Jak Liebermanův otec tak i matka byli židovského původu. Už tato skutečnost by je za Protektorátu vyloučila z možnosti dostávat potravinové lístky. Lieberman dodnes mluví a píše rusky, rumunsky a nyní i anglicky a hebrejsky.

Do státu Izrael se přestěhoval v roce 1978, bylo mu dvacet let, a hebrejsky vůbec neuměl. Když se člověk narodí může se naučit kterýkoliv jazyk na světě, postupem času - jak se hlasivky vyvíjejí a stárnou - tato schopnost se snižuje (a pokud nemáte velice dobrý hudební sluch, nikdy nebudete mluvit jako rodilý mluvčí). Proto také, ačkoliv se za těch jednatřicet let hebrejsky naučil, nikdy nebude mluvit jako tzv. rodilá "Sabra". Nakonec i velký Josef Vissarionovič mluvil do konce svého života se silným gruzínským přízvukem.

To že je dnes ministrem, to - bohužel - z něj reprezentanta státu Izrael dělá. Je přece jenom rozdíl, když něco prohlásí ministr zahraničí nebo když podobnou blbost řekne František Vomáčka v hospodě IV. cenové skupiny. Naštěstí izraelská politika není rozhodována jedním člověkem, ale je to rozhodnutí kolektivní. O tom ještě dávno před založením státu Izrael rozhodli zakladatelé nového státu, protože si uvědomovali nebezpečí, které představovali extremisté. A těch tam v Palestině měli hezkou řadu.

202932

21.10.2009 01:07

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Kdyby ta výkonná čerpadla byla vyráběna třeba v Zimbabve,

Arkan 70.?.?.?

tak by to židé kupovali v Zimbabve (která tehdy neexistovala), židům šlo o přežití a tak využívali kterýchkoliv zdrojů. Můj příspěvek nebyl nějaký nenávistný blábol, nýbrž jen realistický pohled na tehdejší situaci. Kromě těch čerpadel z Německa, z Francie a Anglie, importovali židé též eukalypty z Austrálie, stromy, které pijí vodu jako Češi pijí pivo. To že Grand Mufti nenáviděl Brity je sice pravda, ale daleko více nenáviděl židy. Britská okupační správa ničila nejenom domy Arabů, ale i židů. To samé provádějí dnešní Izraelci Arabům, pokud jsou to teroristé.

Haganah nebyla vytvořena na vraždění Britů, nýbrž jen na obranu židovských osad (kibuců, mošavů a židovských měst), Haganah byla obranná organizace, čas od času ji Britové cvičili a vyzbrojovali, někdy ji zase pro změnu pronásledovali, věznili a dokonce i některé členy popravovali. Je zajímavé, že za II. světové války se pak přes 30 000 židů (v Palestině) dobrovolně přihlásilo do britské armády, na rozdíl od Arabů. Pochopitelně že ta služba v britské armádě nebyla jen z lásky k Velké Británii; Haganah se dostalo vojenského výcviku, ovládání zbraní, výrobě výbušnin, atd. a tyto zkušenosti se po skončení války židům velice hodily.

Organizace, které byly mimo dosah Haganah, Šternův gang a Irgun, to byly ty organizace, které nesmiřitelně bojovaly proti Britům, Arabům ale i Haganah. I Ben Gurion po vzniku státu Izrael krutě zasáhl proti Irgunu (viz případ lodě Atalena) a po založení státu Izrael byly obě teroristické organizace rozpuštěny a někteří členové včleněni do nové izraelské defensivní armády.

Později, když Izraelce přešla ta prvotní euforie došlo i ke zvolení bývalých teroristů, např. Yitzak Shamir nebo Menachem Begin za ministerské předsedy.

202916

20.10.2009 23:16

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Avigdor Lieberman

Arkan 70.?.?.?

není v žádném případě Rus, je to žid narozený v Kišiněvu, Moldavské sovětské republice. Dnes už se to jmenuje snad Moldova, ale nikdo tuto "entitu" neuznává. V roce 1978 celá rodina provedla tzv. "aliyah" (tj. přestěhovala se, resp. přijela do Izraele jako tisíce dalších židů, položidů z SSSR)

Jako každý "oleh" sg. (olim pl.) čili nový imigrant židy i Židy reprezentuje. Jako ministr pochopitelně stát Izrael reprezentuje, ale podobně jako kdysi Ariel Sharon, je velký rozdíl mezi jeho proslovy a konečnými skutky celé izraelské vlády. Ariel Sharon měl též "silné" řeči, ale nakonec vyhnal násilím za pomoci izraelské armády všechny izraelské osadníky z pásma Gazy. A některé ty kibucy byly v Gaze založeny na legálně zakoupené půdě ještě před vznikem státu Izrael.

Domníval se, že tím uspokojí Palestince, ti si to ovšem "vysvětlili" jako slabost Izraelců; nejprve rozkradli a zničili co se dalo z těch skleníků, zavlažovacích zařízení, které tam po Izraelcích nepoškozeny zůstaly - místo aby se věnovali pěstování zeleniny, ovoce atd. a tak zvýšení pracovních příležitostí pro Palestince - a navíc pak opět začaly padat stovky raket na stát Izrael, což pochopitelně - když pohár přetekl - vedlo k vojenskému zákroku v prosince 2008.

202913

20.10.2009 22:09

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Základní rozdíl mezi tzv. spoluprácí židů a nacistů, Arabů a nacistů

Arkan 70.?.?.?

je, Bartošku, v tom, že židé se snažili zachránit své souvěrce za každou cenu a byli ochotní se spojit i s čertem, aby toho dosáhli. Proto také, to co tvrdíte o Eichmanovi a Kastnerovi je pravda. To co bylo pro židy (sionisty, když už chcete) důležité, byla záchrana židovského obyvatelstva (v tomto případě maďarských židů), neboť v té době již židé dobře věděli, že odsuny maďarských židů znamenají smrt ve vyhlazovacích táborech v okupovaném Polsku (Osvětim-Březinka, Treblinka apod.) Peníze, šperky, zlato evidentně nebyly žádným problémem. Arabové se na druhé straně snažili židy vyhubit. Vyhubit a zachránit - to jsou dva rozdíly.

Ze stejného důvodu byli ochotní "spolupracovat" s nacisty i členové teroristických skupin Irgun či Lehi (Lohamei Herut Israel) - tzv. Šternův gang. Šlo jim o záchranu židů, se kterými počítali na tzv. "aliyah" (ať už legální nebo ilegální - aliyah bet) čili návrat do budoucího Izraele, o jehož vytvoření v té době neměli žádné pochybnosti.

Do dnešního dne přežívají zbytky těchto teroristických skupin na Nezvědavci pod jménem Leho-mei Herut USA, neboli Lehův gang (Rozhodnutím strany veterinární doktor Ferdinant Lichlštejn, Ben die Hure, Ungrofin z hongongu a další). Nicméně je jich podstatně méně než jich bylo v Irgunu či Sternově gangu a navíc nejsou ozbrojeni.

Pamatuji se, že jednou Golda Meír - ministerská předsedkyně státu Izrael - řekla, když byla kritizována, že kupuje zbraně pro Izrael od evidentních nepřátel, "Budu nakupovat zbraně od samého ďábla, když to zachrání stát Izrael".

Též se mýlíte, že by v té době docházelo k masivním přistěhovaleckým vlnám sionistů, Britové velice pečlivě kontrolovali, kolik židů se smělo v té době přistěhovat do Palestiny (i když třeba říci, že židé švindlovali). K masivním přistěhovaleckým vlnám docházelo až v roce 1947,1948 a 1949 a pak v 70. a 80. letech přistěhováním židů, položidů, nežidů ze SSSR.


Pokud jde o Golany, ty jsou okupovány "nelegálně" stejně tak jako Východní Prusko je do dnešního dne okupováno Ruskem. Račte si uvědomit, že vítěz rozhoduje o tom, co je legální a co je nelegální. V případě Východní Pruska to bylo SSSR - a Němci do dnešního dne ani nepípnou (a že to území bylo německé po staletí, dnes je zdevastovaná země), v případě Golan to byl Izrael, který zvítězil. Kdyby nezvítězil, tak by židé i Židé byli zahnáni do moře. To už se v té oblasti několikráte stalo, naposledy za Napoleona, který nechtěl živit tisíce zajatých Mameluků, tak je nahnal do moře a moře vyřešilo jeho problém.

202907

20.10.2009 21:17

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Jedine reseni

Arkan 70.?.?.?

Grand Mufti, "Velký Mufti" jeruzalemský, o kterém se, Ksiphiasi, zmiňujete, byl v té době jistý Mohammed Amin al Husayni. On tuto funkci, jakéhosi lepšího domovníka (kostelníka) islámských posvátných míst v Jeruzalémě (např. ta mešita Al-Aqsa) zdělil po svém otci, zkrátka a dobře, bylo to v rodině. Kromě posvátných islámských míst se Amin al Husayni již od samého začátku míchal i do politky a byl jedním z předních podněcovatelů (iniciátorů) protižidovských bouří, které Arabové organizovali vůči místním židům (od roku 1929 skoro - s přestávkami - neustále). To byl jeden z hlavních důvodů pro vznik židovských obranných jednotek Haganah.

Nelíbilo se jim totiž, že židé vykupovali stále více a více palestinské půdy od velkých arabských majitelů půdy (ti málokdy byli v Palestině přítomni, většinou si užívali života v Bejrutu či Damašku) a tito židé dokázali prací z těch mnohdy močálů, polopouští vytvořit úrodná pole, sady, zeleninové zahrady, pastviny apod. a měli i takovou drzost, že prosperovali - na rozdíl od Arabů.

V roce 1937 měli už i Britové dost jeho "mimokostelnické" činnosti a tak milý Grand Mufti musel prchnout z Jeruzaléma do exilu (Káhira, Damašek) a odtud pak navazoval styky s představiteli Třetí říše a nabízel jim "arabská" řešení židovského problému. Setkal se i s Hitlerem, ale žádným pobočníkem HItlera nikdy nebyl. Pomohl ovšem alespoň duchovně vytvořit v Bosně a v Chorvatsku 13. SS Waffen divizi z bosenských a chorvatských muslimů; myslím, že se to jmenovalo Handschar. Podobným způsobem se později vytvořily i albánské muslimské SS jednotky.

Tyto jednotky pak byly zařazeny hlavně do bojů s jugoslávskými partyzány, ale brzy se ukázalo, že jejich vojenská bojová hodnota byla velice nízká. Krutost jim ovšem nikdy nechyběla a zvěrstva, které tyto jednotky prováděly na místním obyvatelstvu hnusila i otřelé německé SS divize. Ke konci války se celá ta divize rozpadla, protože těch muslimských zběhů bylo prostě moc.

202902

18.10.2009 18:15

Pod terorem trpaslíků

RE: Nebudu to rozpitvavat cele.

Arkan 70.?.?.?

Opravdu to nerozpitvávej, Bartošku, ale měj na paměti, že v USA má každý stát dva senátory (bez ohledu na velikost, což považuji za hloupost; srovnej Delaware s Kalifornií). Největší zastoupení v americkém senátu má ovšem "51. stát USA", zvaný state of Israel, ten těch senátorů Kohnů a Roubíčků tam má nejvíce.

202789

18.10.2009 15:36

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Ve srovnání s tím,

Arkan 70.?.?.?

co Němci bývali v minulosti, bych souhlasil s tím, že jsou mírumilovní. Stejně tak mírumilovní jsou dnes i Japonci. Kdyby se spojenci chovali vůči poraženým národům jako se chovali po skončení I. světové války (velké reparace, zabírání území apod.), tak jsem si jist, že by se opět objevilo nějaké nacistické, fašistické hnutí.

Dovídám se od tebe, Méďo-Béďo, zajímavé informace. Za I. světové války Německo totiž nebylo nikdy vybombardováno. Na druhé straně je možné říci, že anglická města, např. Londýn, Ipswich, Dover atd. bombardována byla. Němci k tomu využívali Zeppeliny, které v průběhu I. světové války neustále zdokonalovali a zvyšovali jejich nosnost. Za tu dobu bylo na Anglii shozeno několik desítek tun bomb nejrůznějšího druhu. Ke konci války už Němci nebyli tak úspěšní, protože se zlepšila kvalita protileteckých kanonů, byly zavedený světlomety, pozorovací stanice, skoro jako za II. světové války (kromě radarů). Dokonce i dva "primitivní" německé bombardéry hodily pár bomb na Anglii v roce 1917-1918.

Pokud jde o bombardování bývalé Jugoslávie, byla to NATO akce, takže každý člen této organizace musel přispět svou troškou do mlýna, včetně ČR. A Němci, ti měli bohaté zkušenosti z bombardování Jugoslávie, jen oprášili staré mapy a obnovili"slávu" německé Luftwaffe.

O nějakých krvavých masakrech izraelských Arabů jsem nikdy neslyšel. Kdyby k tomu opravdu docházelo, tak by se jistě snažili přestěhovat se do West Bank nebo do Gazy a Izraelci by to jistě uvítali. Zatím jsem ale žádné fronty na přechodech neviděl a právě naopak, díky lékařské péči, školství, možnosti zaměstnání, podnikání se vesele rozmnožují k malé radosti Židů. A takoví Drúzové dokonce posílají své syny, aby sloužili v izraelské armádě. Kdyby k takovým "masakrům" a "genocidě" docházelo ve varšavském ghettu, to by si židé libovali.

202773

17.10.2009 22:12

Argentinská doga – víc než jen pes…

RE: Jsem zlý člověk

Arkan 70.?.?.?

Nejste zlý člověk, protože už kdysi dávno jeden filosof řekl, že člověk, který nemá rád psy a děti, nemusí být zlým člověkem.
Je docela možné, že máte v rodině nějaké čínské, korejské či vietnamské předky (nebo tyto země vaši předci navštívili) a tudíž váš přístup ke psům je odlišný od současného evropského přístupu.

Pes či kočka jsou v jihovýchodní Asii považování za zdroj potravy. Jídla jako korejský boshintang, vietnamský tit cho nuong, nemluvě o čínských specialitách, např. gou rou atd., jsou v těch nejteplejších dnech léta požívány - hlavně muži - skoro jako lék, pro snížení teploty těla a zvýšení sexuality.

Zadejte si do googlu hesla typu "bosintang", "nureongi" a dozvíte se zajímavé věci o psích a kočičích hodech. Přeji, "Dobrou chuť".

Osobně si nejsem tak docela jist, že jsem za svých toulek jihovýchodní Asií neokusil "chutného psíka", ale je to docela možné, že to nabídli i cizinci. Mimochodem za Protektorátu, hlavně ke konci války, to mi vyprávěl můj táta, spousta lidí, zejména těch chudších, jedla psy a kočky (chutná to, když připraveno na česneku, skoro jako králík).

202745

11.10.2009 18:03

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

Arkan 70.?.?.?

Velice pochybuji o tom, že by Čína měla takové dolarové zásoby, aby si mohla koupit Kalifornii. Pokud jste nikdy v Kalifornii nebyl, tak nemáte ani představu o tom, jak bohatý stát to je, co všechno tento americký stát produkuje. Kdyby byla Kalifornie samostatná, tak by - podle hodnocení ekonomů - její GNP představoval šestou či sedmou nejsilnější ekonomiku světa. Takže tolik peněz zase Čína - ještě - nemá.

202228

10.10.2009 21:01

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

Arkan 70.?.?.?

Dubai to opravdu dělá, buduje sněhové sjezdovky, přístavy pro turistické lodě, palmové ostrovy, přepychové hotely, dálnice (které vedou nikam, nebo do pouště), rozšiřuje letiště, atd. Můj spolužák tam se svou manželkou byl a nemohl si Dubai vynachválit.

Dubai se také následkem těchto - podle vás - nesmyslných projektů stává i velice atraktivním turistickým centrem. Možná, že si uvědomují, že jedou ta ropa dojde a PAK CO? Lepší rozvinutý turismus, dokud na to máme, než se vrátit zpět k datlím a velbloudům.

Možná, že se chtějí zbavit přebytečných dolarů, ale spíše bych si myslel, že myslí na budoucnost.

202182

10.10.2009 15:02

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Zlí Izraelci versus hodní Arabové?

Arkan 70.?.?.?

Mám takový špatný dojem, že si trochu protiřečíte. Stát Izrael nebyl ustanoven Američany, nýbrž plán rozdělení Palestiny byl rezolucí č. 181 schválen na Valném shromáždění OSN 29. 11. 1947. Pro schválení bylo zapotřebí dvoutřetinové většiny (tj. států hlasujících) a tak se podařilo nakonec tuto dvou třetinovou většinu dát dohromady. Zadarmo to nebylo, ale tři země Haiti, Libérie a myslím že i Filipíny se nakonec daly přemluvit a hlasovaly pro. Konečný výsledek byl 33 vs. 13 (10 abstencí) a tím byl vytvořen stát Israel. Pro hlasoval i SSSR, USA, Francie, jenom Velká Británie se hlasování nezúčastnila.

Když se podíváte na tu původní mapu rozdělené a schválené Palestiny, tak musí být každému jasné, že z vojenského hlediska takové rozdělení nebylo udržitelné. Někdy dvě oddělené izraelské oblasti byly spojeny jen silnicí. Ale židé si řekli, že lepší je vrabec v hrsti nežli holub na střeše a že se to jako obvykle nějak vykrystalizuje. A k tomu také došlo, po několika vítězných válkách z původních 1 890 dunamů (km2) na dnešních přes 20 000 dunamů (km2).

Pokud jde o ty muslimské maniaky, ty k nám bude tahat EU, resp. určovat každému státu jisté kvóty, pokud bude Lisabonská smlouva schválena ve své dnešní podobě. Když mluvíte o tom multikulturalismu, už to slovo multi znamená mnoho, takže stát, který podporuje multikulturalismus (stát "politicky korektní", stát "kocábovský") nemůže současně provádět politiku apartheidu, to se vzájemně vylučuje.

202169

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 51 čtenářů částkou 7 712 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Turistka v muslimské zemi14.08.20 17:41 Neurčeno 1

Kupte si sperma na e-shopu14.08.20 12:34 Česká republika 3

Maskot banksterů nabádá ke „správnému“ konání13.08.20 11:45 Evropská unie 0

Testování roušek - Jejich nošení vede k toxickým hladinám CO212.08.20 09:40 USA 3

Podívejte se, kam mizí restituce církvím z rozpočtu celého národa11.08.20 06:02 Česká republika 0

Ideopolicie vyšetřuje rasistický článek o požáru bohumínského paneláku10.08.20 09:20 Česká republika 4

Proč má stát platit odškodné přeživším požáru v Bohumíně?09.08.20 20:55 Česká republika 2

Požár v Bohumíně založili cikáni - média cudně mlčí09.08.20 10:16 Česká republika 7

Petice za ukotvení manželství jako svazku muže a ženy08.08.20 11:04 Česká republika 0

Africké kobylky na cestě do Evropy zahazují do moře doklady08.08.20 10:31 Neurčeno 0

Už ne ženy, ale "osoby s děložním čípkem"07.08.20 16:23 Británie 1

Média se skřípěním zubů přiznávají, že švédská cesta funguje05.08.20 21:56 Švédsko 9

Matteo Salvini hovoří o tom, jak ho chtějí zavřít na 15 let za to, že jako ministr vnitra bojoval proti nelegální migraci05.08.20 10:08 Itálie 1

Praha dá Prague Pride velké peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 2

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 1

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 4

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
28,91 Kč
Kanadský dolar
16,64 Kč
Australský dolar
15,81 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,71 Kč
Čínský juan
3,17 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,54 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,29 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 867,67 Kč
1 unce stříbra
587,50 Kč
Bitcoin
259 135,33 Kč

Poslední aktualizace: 14.8.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 53 436 808