Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jiří Táborský

Nalezeno 2429 příspěveků, 167 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

18.08.2003 06:44

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

(pokr. 1)
Žádní další vyvolení a žádné sladké řeči, žádné nošení světla. Pryč s tím se vším.
Osobně nechci být lepší nežli Chomejni, Brežněv, Ghadafi, Assad nebo Mrs. Thatcherová, nebo dokonce Harry Truman, který zabil půl miliónu Japonců pomocí dvou pěkných bomb. Chci být jen chytřejší nežli oni, rychlejší a účinnější, a ne být lepší nebo krásnější nežli oni. Povězte mi, mají se zlosyni tohoto světa tak špatně? Když se jich někdo jen dotkne, utrhnou mu ruce a nohy. Loví a chytají cokoliv, na co mají chuť. Netrápí je zažívací poruchy a nebesa je netrestají. Chci, aby Izrael se stal členem toho klubu. Snad potom konečně svět se mě začne bát, namísto toho, aby mě litoval. Možná se začnou třást strachy, budou se bát se mého šílenství a ne obdivovat mojí vznešenost. Chvála bohu za to. Jen ať se třesou. Jen ať nás nazývají šíleným státem. Jen ať pochopí, že jsme divoká země, nebezpečná svému okolí, ne normální, že se můžeme dočista zbláznit, když jedno z našich dětí je zavražděno - jen jedno! Že se můžeme rozzuřit a spálit všechna naftová pole Středního Východu! Ať vezmou na vědomí ve Washingtonu, Moskvě, Damašku a v Číně, že zastřelení jednoho našeho velvyslance, nebo jen konzula, nebo i nejnižšího úředníka velvyslanectví může být pro nás důvodem k rozpoutání Třetí světové války a ať se tomu pak nediví!"
...Rozmlouváme v sedě na balkóně hezké venkovské chaty, která patří C. a která se nachází v bohaté oblasti Moshav. Směrem na západ vidíme hořící západ slunce a ve vzduchu je vůně ovocných stromů. Je nám nabídnuta ledová káva ve vysokých sklenicích. C. je asi padesát let starý. Je to člověk, který se stal známým díky svým (vojenským) akcím. Je to muž silné a podsadité postavy. Má na sobě šortky a je bez košile. Jeho opálené tělo je kovově bronzové barvy, tak jak se opálí blondýn dlouhým pobytem na slunci. Položí své chlupaté nohy na stůl a dá ruce na židli. Oči se mu toulají po jeho plantážích. Káže svou ideologii hlasem ochraptělým z přílišného kouření.
"Dávejte pozor, co je na tom všem nejdůležitější, co je nejsladším ovocem války v Libanonu: Nyní už je nenáviděn nejen Izrael. Díky nám, nenávidí též všechy ty Feinschmecker Židy v Paříži, Londýně, NewYorku, Frankfurtu a Montrealu, ve všech jejich dírách. Konečně nenávidí ty všechny slušné Yidy, kteří říkají, že jsou jiní nežli my, že oni nejsou izraelští gangsteři, že oni jsou jiní Židé, civilizovaní a počestní. Tak jako asimilovaní Židé ve Vídni a v Berlíně, kteří prosili antisemity, aby si je nepletli s hlučnými a smradlavými Ostjuden, kteří se propašovali do tohoto kulturního prostředí ze špinavých ghet Ukrajiny a Polska. Nebude jim to nic platné, těmto čistotným Yidům, tak jako jim to nebylo nic platné ve Vídni a v Berlíně. Jen ať křičí, že odsuzují Izrael, že oni se ničeho nedopustili, že neublížili a neublíží ani mouše, že oni vždy se radši nechají zabít, než aby bojovali, že jejich vlastní úlohou je naučit góje jak se stát lepšími křesťany, a to tím, že vždy nastaví druhou tvář.

18253

18.08.2003 06:38

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

Link na anglický text rozhovoru se Šáronem:
http://www.cstudiocz.net/saron.htm

Překlad Aleše Zemana (bude to na pokračování):

Prelozil: Ales Zeman
Profil teroristy: Ariel Šaron
Mein Kampf v hebrejštině Následující text je kopie rozhovoru s ministerským předsedou Izraele Arielem Šaronem, jak jej pořídil Amos Oz. Rozhovor byl původně uveřejněn v izraelském deníku Davar 17. prosince 1982. Muž označený jako C. je Šaron.
"Můžete mě nazývat jak chcete. Nazývejte mě zrůdou či vrahem. Jen si povšimněte, že nemám nenávist vůči Arabům. Právě naopak, cítím se v jejich společnosti uvolněně, zejména mezi Beduiny, více než mezi Židy. Ti Arabové, které jsme ještě nezkazili, jsou pyšní lidé, jsou iracionální, krutí a velkorysí. Jsou to však Yidi (Sharonův pejorativní výraz, asi jako Židáci v češtině, angl. the Yids - pozn. překl.), kteří jsou zcela pokroucení. Když je chcete narovnat, musíte s nimi nejprve rázně zakroutit opačným směrem. To, v kostce, je moje celá ideologie.
Nazývejte Izrael jak chcete, nazývejte ho židovsko-nacistický stát, jak mu říká Leibowitz. Proč ne? Lepší živý Žid-nacista nežli mrtvý svatý. Je mi jedno, jestli jsem považován za druhého Ghadafiho. Nesnažím se získat obdiv gójù. Nepotřebuji jejich lásku. Ani nepotřebuji být milován židy jako jste Vy. Musím žít a mám v úmyslu zajistit, aby moje děti též žily. A to s požehnáním papeže či jiných náboženských vůdců z New York Times nebo bez takového požehnání. Zničím kohokoliv, kdo pozvedne ruku proti mým dětem, zničím ho a jeho děti, ať již pomocí našich slavných čistých zbraní nebo jiným způsobem. Je mi jedno, jestli to bude křesťan, muslim, žid či pohan. Dějiny nás učí, že ten kdo nezabije, bude zabit druhými. To je železný zákon.
I když mi matematickou dedukcí dokážete, že současná válka v Libanonu je špinavá a nemorální, bude mi to lhostejné. Navíc, i když mi dokážete, že jsme nedosáhli našich cílů a že je nedosáhneme, že nevytvoříme ani přátelský režim v Libanonu, ani nezničíme Syřany, ba dokonce ani P.L.O., i to mi bude lhostejné. Tak jako tak, stálo to za to. I když Galilej bude za rok opět ostřelována "kaťušemi", bude mi to lhostejné. Začneme další válku, zabijeme a zničíme v stále větší míře, až toho budou mít dost. A víte, proč to vše stojí za to? Protože se zdá, že tato válka nám ubrala na popularitě v tak zvaném civilizovaném světě.
Nebudeme již více naslouchat těm nesmyslům o jedinečné židovské morálce, o morálním ponaučení z holocaustu, nebo o ryzích a ctnostných Židech, kteří se údajně vynořili z plynových komor. Nic víc o tom. Zničení Eyn Hilwe (a je škoda, že jsme to vosí hnízdo nezlikvidovali docela), zdravé bombardování Beirutu a ten malinký masakr (můžete při likvidaci 500 Arabů mluvit o masakru?) v jejich táborech, který jsme měli radši spáchat našima delikátníma rukama než to přenechat Falangistům, všechny tyto dobré skutky konečně zabily to zasrané kázání o vyvoleném národu s poselstvím světlonoše mezi národy.

18250

17.08.2003 03:30

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslouchaj, akademiku Brodskej,

voni jako vzdělanec nemohli tu Mein Kampf číst, jak teda věděj, že je to hnůj?

18187

17.08.2003 02:35

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslouchaj, Brodský, jim musel ten jejich mindrák vyžrat i ten zbytek šedé hmoty.

18186

17.08.2003 02:12

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Nik nezakazuje kupovať knihy. Nik netrestá za ich čítanie."

Jenom za jejich vydávání.

18184

16.08.2003 02:24

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kolik let by v Kocourkove dostal Mel Gibson?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Copak Mel Gibson! Co takhle Harry Truman, když teď objevili ty jeho antisemitské poznámky v jeho deníku. U nás to hrozně rychle zaniklo a za nějakou dobu se objeví vysvětlení, že to tak nemyslel anebo že je to podvrh jako komentář Franklinův. Židy přece kritizují jen primitivové.

18113

16.08.2003 02:14

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pane Taborsky,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

před chvílí jsem dostal od jedné dobré duše emajl, že "prdlajs" se správně píše "prdlajz" podle vzoru "Hurvajz". Tak já opravdu nevím. Nechám to na Vaší diskreci.

Když jsem u tý gramatiky, tak "down" se samozřejmě správně hláskuje s "o" a ne s "a", jak jsem nesprávně uvedl. Opravuji pro ty¨¨zoufalce, kteří by snad v mých komentářích hledali poučení.

18111

15.08.2003 23:00

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pane Taborsky,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

především jsem nikdy nepředstíral, že o kocourkovské spravedlnosti všeobecně, nebo o kocourkovském trestním řízení partikulárně, něco vím - proto jsem se Vás vyptával a Vaše odpovědi s povděkem kvitoval. Tím jsem snad dost jasně naznačil, že o tom vím "prdlajs", jak jste to kvalifikovala správně legálně i gramaticky (já jsem se až doteďka mylně domníval, že "prdlajs" se píše "prdlajz", se "z", podle vzoru "trpajzlík", ale podle Ouředníkova Šmírbuchu jazyka českého máte alespoň tohleto správně).

Mno, a jinak jsem se potom jen divil, že kocourkovské trestní řízení je tak odlišné od amerického a moje divení jste vyprovokovala především Vaším sdělením, že v dotyčném principu je to stejné u Vás jako u nás. A informovala-li jste mě správně, tak to rozhodně není. Mimochodem, naposled jste psala, "ze jeho [Zítkův] skutek byl soudem prekvalifikovan." Tak u vás po zrušení rozsudku přepracovává žalobu soud? Ne státní zástupce (nebo jak se mu u Vás říká)? Anebo mi to budete vysvětlovat, že soudem se v Kocourkově rozumí ten velkej barák sakumprásk se vším všudy uvnitř a kolem? A jak je to tedy s tím, že “soud překvalifikoval” jeho skutek, jak jste to napsala? Anebo skutkovou podstatu, jak jste mě tady ve dvou lekcích poučovala (“pojmy skutek a skutkova podstata se od sebe zasadne lisi, ackoliv zneji podobne se od sebe zasadne lisi, ackoliv zneji podobne”[mrknutí jedním okem]? Jenom se ptám.

Mno, a s tím prdlajsem (sledujete, jak se nechám poučit, když máte pravdu?), co vím o americkém právu, jsem před časem vyhrál soudní řízení, načisto z jedný vody právě na principu protiústavního “překvalifikovávání” žaloby. Po dvou dnech líčení mi to dal soudce technikalitu, když viděl, že by mi to porota dala na merit. A jednoho z účinkujících prokurátorů, když se pokoušel argumentovat jako Vy, doslova usadil slovy: “Sit dawn, sir. It’s finished. Finito. Kapishto? If you say one word more, I’ll will find you in contempt of court.” Já, na rozdíl od něho, Vás ale se zájmem a s respektem vyslechnu.

18108

14.08.2003 22:17

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jen varování, pane Albert, jak to dopadne s antisemity:

Baleem se podle Talmudu vaří v hrnci s vařicím semenem (spermatem) a Yeshua v hrnci s vařicími exkrementy. Protože se Yeshua zastává ještě v hrnci Židů a Izraele, tak ty vařicí hovna musejí být z nějakého důvodu menší trest. (Talmud Gittin 56b-57a ). Takže Vy se budete vařit v čertím ejakulátu.

Zkoušel jsem to sem postovat v tom originálním klínovém písmu, ale nebere mi to. Buď se přitom musí říkat kádiš anebo pan Stwora diskrimiuje hebrejštinu.

18082

14.08.2003 21:45

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pardon, pane Táborský, že jsem Vám vynechal.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tome,

S tím občanským průkazem to není vtip, alespoň docela vážně tady psala panna Olga, že pohlaví se identifikuje podle zápisu v občanském průkazu. Já vím, že by to pro aligátora mohl být problém, kdyby by si panna nebo panic dal(a) změnit pohlaví a používal(a) starý řidičák, ale pro mne je slovo Panny Olgy Nešťastné svatý.

18081

14.08.2003 20:52

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: No, moc Vam nerozumim.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

doufám, že nemáte nic proti tomu, když začnu zezadu:

1. ”Koukam, ze jsem se zmylila. Mrzi me, ze jsem s Vami ztracela cas.”
Kvůlivá tomu se nermuťte. Mnohem horší by bylo, kdybyste nešťastným omylem ztratila panenství – to je, na rozdíl od ztráty několika minut času ťukání do klávesnice, ztráta nenahraditelná (nikolivěk však nevynahraditelná).

2. ”Myslela jsem, ze kdyz se na neco ptate, chcete dostat odpoved.”
To jste myslela správně a já jsem Vám již sdělil, že jsem za Vaše odpovědi vděčen, i když do toho vnesly ještě větší galimatyáš.

3. ”Pokud neco z meho vykladu nechapete, prectete si ho jeste jednou. Zadny galimytas v nem neni. A ze v USA nemate Ustavni soud a ze tezko muzete podavat stiznosti do Strasburku, kdyz jde o instituci Rady Evropy, vim a nechapu, proc mi to pisete.”
Nepochybuji ani v nejmenším o tom, že Vaše výklady jsou hodné několikerého čtení. Že nemáme Ústavní soud a možnosti odvolání do Štrasburku, jako pan Zítko u vás, jsem se zmínil kvůli tomu, že jste na jiném místě srovnávala pravomoce soudů v ČR a USA. Ani ve snu by mě nenapadlo vysvětlovat Vám, proč se z Ameriky nemůžeme odvolat do Štrasburku – ale čte to, jak vidno, i akademik Brodský a v tom případě je to vysvětlení na místě.

4. Váš nejpodstatnější galimatyáš (možná, že není specificky Váš, ale generálně kocourkovskej) vidím v tom, že na jednom místě píšete, že “skutek, pro ktery je [Zítko] stihan, je pritom od zacatku jasny a nemenny - vydani knihy Mein Kampf”, a přitom neshledáváte žádnou závadu na tom, že první obžaloba byla založena na skutkové podstatě “propagace hnuti smerujicich k potlaceni prav a svobod cloveka” a prokuratura ho bude po neuspění žalovat na jiné základě skutkové podstaty -“hanobeni naroda”, a tenhle justiční ping pong se může hrát tak dlouho, dokud se prokurátor do něčeho netrefí nebo Zítkovi nedojdou peníze na advokáty.

18080

14.08.2003 18:32

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

A co takhle, to strčit na Zítka?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Podvratná činnost Židů v USA je notoricky známa. Většina špionů, ať za peníze nebo z přesvědšení, se v posledních sedmdesáti letech rekrutovala z židovské diaspory. Téměř všichni sovětští špioni v USA byli Židé. Podle statistik FBI, nejvíc teroristických akcí páchají Židé nebo židovské organizace. A mohlo by se do nekonečna pokračovat o bezohledném ničení a degradaci amerického hospodářství, školství, kultury a amerických morálních hodnot a principů; a mluvit o úpadku mezinárodní prestiže Spojených Států je prkotina v době, kdy za výhradně židovské zájmy umírají téměř každý den američtí vojáci.

18072

14.08.2003 18:01

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

K dotazu akademika Brodského:

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Ja mam jen jeden konkretni dotaz. Vy tvrdite ze vse to co Bush rikal o ZHN je lez a podvod. On dostal tyto informace od CIA. Ze ano ? To vi preci kazdy skolak od 5 ci 6 obecne. Ze
ano."

Jo, jenže každý školák, který není příliš blbý aby mohl postoupit z páté či šesté obecné do vyšších ročníků navíc ví, že CIA sežere každou podstrčenou dezinformaci, především od Izraelců. Bush, zdá se, postoupil do dalšího ročníku jen z protekce.

18069

14.08.2003 16:43

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Tak koukám, Brodský, že voni si tu zase fanděj

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěj Brodský, po pětašedesátiletých akademických zkušenostech:"za svuj 65 lety zivot jsem prisel k mnoha zaverum. Jeden s tech mojich zaveru je trebas takovy, ze nebudu akademicky
snizovat pred lidima vaseho typu."


Do kamene tesat, akademiku Brodskej, jako komentář k Mein Kampf přiložit, jako úvod k řečem o holokaustu uvádět! Vám by měli dát pamětní desku na ješivu v Užhorodě: Tady dosáhnul vrcholnýho akademickýho fsdělání slavný židovský mislytel Matěj Brodskij.

18064

14.08.2003 04:29

Kdo ovládá české soudnictví?

Tak koukám, Brodský, že voni si tu zase fanděj

Jiří Táborský 209.?.?.?

do vzdělanců a inteligentů a gramotnejch a přitom nevěděj, kde se píše tvrdý "ý". Já vim, že voni jsou z toho psaní už celej "k smrti ustaty" jako jejich kolega Murt a všecko se jim kvůli tomu plete. Daj si pauzu, voni tu židovskou kauzu stejně jen připosíraj.

Jo, a přátelskou radu: nedělaj ze sebe Ajnštajna těma jejich "velice věcnými poznámkami", nebo jak to voni těm jejich blbovinám řikaj. Že jim na vysoký řikal profesor mikrobiologie něco vo "endotoxinu botulismu"? Čoveče, takovou volovinu by nemoh' říct snad ani katecheta v hodině nepovinnýho náboženství v obecný. Kde a u koho to, prosimjich, študovali?

Vopravdu, voni jsou neuvěřitelně trapnej. Prosimjich, udelaj s tim něco, co kdyby to někdo čet.

18033

13.08.2003 21:10

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pardon, paní Kubová, že jsem Vám vynechal.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tome,

Vy máte hroznej zlozvyk. Celou dobu se flákáte někde na lovu medvědů, my se tady chvějeme úzkostí, zda Vám tam nějaká medvědice nenasadila nějakej bear hug a neznemožnila Vás, a najednou se tu bez varování objevíte a jako vždycky, rovnou do mne a navíc mi způsobíte takovou šlamastyku s pannou Olgou.

Taky nikdy nevím, kdy si děláte srandu a kdy to myslíte vážně. Jako s tím chytáním aligátorů na pannu. To se mi totiž moc nezdá. Kdyby byli tak vybíraví, tak by u nás vychcípali hlady jako dinosauři, a kromě toho, jak poznají, zda-li to je nebo není panna, když u nás nemáme občanské průkazy? Taky, panna může být někdy i pro zkušeného macka trochu velké sousto, myslíte, že by brali i napůl přeříznutou? Vy mi děláte schválně jenom problémy!

Jinak ale věřté té Vaší neteři, co jí učíte pádlovat. To je v Česku už dávno norma. To přijela jednou jedna panna z Rakovic na návštěvu do Prahy na Vinohrady. Tam mají v v těch čtyřpatrových činžákách na zábradlí u schodů takové mosazné čudlíky, aby jim nezvedení kluci po tom zábradlí nejezdili po zadku. No, a co Růženka z Rakovic neudělá hned první den? Sjede si dolů po tom zábradlí a drc, drc, drc, a vezou ji k panu doktorovi. To nic, Růženko, povídá pan doktor, to se snadno zašije, apropó, jak velkou ji chceš nechat? Růženka se zapýří a špitne: no, snad jako ji má vaše paní. No, přestane pan doktor navlíkat nit, tak to si běž sjet to zábradlí ještě jednou, dvakrát od půdy do přízemí.

Jo, Tome, časy se mění a my se měníme s nimi.

18012

13.08.2003 20:04

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: to pan Taborsky - lekce trestniho prava II.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

(oslovuji Vás tak, protože jste k tomu jednak "opened the door" a hlavně proto, že mi připadáte v právu panensky nezajetá (jen tak ze zvědavosti, kolik kriminálních případů jste už svým klientům u Nejvyššího soudu vyhrála?). Nešťastná proto, že to občas, podle Vašich vlastních slov, "naformulujete trochu nestastne". Pardón, to se u soudu nebere, mno, u vás možná jo.

Jinak jsem vděčný za Vaši lekci trestního práva I. i II, především za to, že Zítko byl odsouzen za vydání MK. Ostatní části lekcí jsou správné - jenom, když se podíváte zpátky na Vaše předešlé komentáře, tak tam v tom máte trochu nešťastného galimatyáše. Snad bych jen k tomu poslednímu připomněl, že u vás (ČR) to není jako u nás (US), jak se nešťastně domníváte: u nás je Nejvyšší soud instance, where the buck stops. Žádný Ústavní soud nemáme a ústavní otázky řeší také Nejvyšší soud (ostatně, to mi připadá jako taková nešťastně kocourkovská logika - mít ještě vyšší soud než Nejvyšší). A k Evropskému soudu ve Štrasburku se od nás taky odvolat nemůžeme, což Vám může připadat nelogické, ale je to tak. Ono ani ne k Mezinárodnímu soudu v Haagu (mělo by to být možná theoreticky možné, ale dělá se to jen velmi selektivně pro obviněné z jiných zemí).

Nakonec - a to jsem měl možná udělat nejdříve - se omlouvám, že jsem si Vás spletl, co se těch krokodýlů týče. Mělo mě to hned napadnout, krokodýly na mne nastražuje většinou Tom nebo pan Koenig. A tak, místo abych se podíval na podpis, jsem zajásal: Ftipná to žena! Mno, nešťastný omyl.

18009

13.08.2003 06:36

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pardon, paní Kubová, že jsem Vám vynechal "í".

Jiří Táborský 209.?.?.?

Já vlastně ani nevím, jest-li nejste slečna nebo dokonce panna. Na to byste pak u vás mohla asi podat zmateční stížnost. Jak se to u vás legálně řeší, když si jeden omylem splete ženskou s mužským? Může u vás soud nařídit identifikaci pohlaví soudním znalcem? Je v tom případě veřejnost vykázána ze soudní síně?

K podobnému omylu může dojít v omluvitelné roztržitosti i se záchodky, ale tam se to pozná hned (když to nejsou zrovna turecké latríny) a pokud se jeden neodhalí, tak to zákon nehoní. Jak je to u Vás? U nás to už také ztrácí na významu, protože se začínají upřednostňovat co-ed záchody. Napoprvé je to trochu divný a záleží samozřejmě na zúčastněných; když tam třeba narazí jeden na tři dvoumetrákové Afro-Američanky, tak to ho přejde močení na několik dní. Jak je to u vás?

Tak se ještě jednou omlouvám, že jsem se přehmát' v tom Vašem pohlaví a ujišťuji Vás, že v tom nebyl naprosto žádný postranní úmysl.

P.S.: Váš návod na lovení krokodýlů je moc zajímavý a pro mne potenciálně užitečný. Myslíte, že by tak šli lovit aligátoři? Rád bych to vyzkoušel, mám pár pěkných macků v několika rybníkách a na střílení se teď musí koupit slosovaci povolení. Jen se ptám a neptal bych se, kdybych neviděl, jak jste dobrá v právu.

17981

13.08.2003 05:44

Kdo ovládá české soudnictví?

Když jste u toho motání věcí, paní Kubová,

Jiří Táborský 209.?.?.?

mluvíte o obviněném nebo, zase pardón, o obžalovaném? Já se jenom ptám, já nevím jak to u vás chodí.

Kdyby jeden zabil starou Vomáčkovou bude u vás v obžalobě napsáno, že je obžalován nebo stíhán? Mno, a kdyby z toho vyšel s rozsudkem (z rozhodnutí odvolacího, nebo dokonce Nejyššího soudu) za ublížení na zdraví s následkem smrti, může ho prokurátor žalovat znovu za zabití staré Vomáčkové? Zase, jenom se ptám, nevím jak to u vás chodí, jen mi to připadá jako pěkná kocourkovština, je-li to opravdu tak. O to totiž šlo, vůbec ne o "právní hodnocení". Anebo schválně pletete dohromady věci, které spolu nesouvisejí, jako kdybyste byla právník a profesionálně mlžila? Jenom se ptám.

17978

13.08.2003 04:24

Kdo ovládá české soudnictví?

Pardon, pan Kubová,

Jiří Táborský 209.?.?.?

rozhodnutí Nejvyššího soudu u vás není definitivní rozhodnutí?
Je proti němu odvolání k nějaké vyšší instanci?

17974

12.08.2003 22:26

Kdo ovládá české soudnictví?

Mno, já rozhodně nechci nijakým způsobem

Jiří Táborský 209.?.?.?

srovnávat americkou jurisprudenci s tím, co se dneska děje v Kocourkově, tam možná mohou, když se to soudci zazdá, někoho i třikrát pověsit. Nemohu tvrdit, že v americké justici občas nedochází - vinou zkorumpovaných právníků a soudců - i k otřesným nespravedlnostem, ale s Kocourkovem to srovnávat prostě nejde.

V americkém zákoně se obžalování někoho vícekrát za jeden zločin nebo přestupek říká "double jeopardy" a je to výslovně zakázáno ústavou (Bill of Rights, pátý dodatek: "...nor shall any person be subject for the same offence be twice put in jeopardy..."). Také, kdyby skutková podstata a příslušný statut nebyl uveden v obžalobě, tak by byl případ automaticky zrušen. Pokud by prokurátor něco takového udělal úmyslně, tak by nejspíš dostal kopačky z právnické komory. V Kocourkově ale zřejmě může dostat Zítko i doživotí, když ho budou soudit za každý odstavec v knize zvlášť. Mno, jiná země, jiný nemrav.

17963

11.08.2003 03:20

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Já jsem si vždycky myslel.Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

že Vy jste ten největší inteligent z toho Vašeho triumblbátu. Uhád' jste to hned napodruhé! Good for you.

P.S.: Koukám, že se mezi Vás tři inteligenty vetřel pan Matoušek. Mno, tři mušketýři byli taky čtyři.

17840

10.08.2003 23:23

Jídlo? Nemáte na vybranou

To víte, že ano, Matěji.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Já jsem Vás jenom do toho jednou nechtěl míchat a Vy si o to hned sám řeknete.

17829

10.08.2003 22:39

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Matěj se diví:

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Proc ten pan Taborsky vzdycky pise zde veci o kterych nic nevi ? Jen tak pro zajimavost. Ale asi nas jen tak zkousi, co vime a co nevime."

Pane Brodský, Vás a Váš triumblbát nemusím zkoušet. Mám (a myslím, že i většina ostatních tady) docela dobrou představu o tom, co víte. Lze to vyjádřit jedním slovem.

17826

10.08.2003 19:21

Jídlo? Nemáte na vybranou

"pointa mé zmínky o pilotech byla v tom,

Jiří Táborský 209.?.?.?

že i když máte inteligenci na pilotování vojenské stíhačky, neznamená to nutně, že si zasloužíte přízvisko inteligentní a jste kvalifikován na úřad presidenta."

To máte naprosto pravdu, pane Juchelko, zvlášť když byl sestřelenej, nebo je střelenej. Já jsem, vlastně už jen na štěsti byl, nepokrevně spřízněnej s jedním, který tvrdil, že lítal s taťuldou Bushem. Tak mám o jeho leteckých bitvách představu. Opravdický pilot byl ale Rumcajz, a podívejte se, jakej je z něho taky ulhanej piece of shit. Takže já nevím, jak komu to lítání pomáhá, snad je pro politika lepší, zůstat oběma nohama na zemi.

17820

10.08.2003 18:15

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Co jste to tedy byl za pétépáka, Petře Velikej?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pétépáci vám neříkali, černé výložky jste neměli, jedli jste ve vojenské kuchyni, za práci vám nic nedávali, chodili jste na cvičák a na pévéesku, lampasákům jste salutovali a chodili kolem nich pořadovým krokem. Vy nemáte ani ponětí, co to pétépáci byli, kromě těch černých nárameníků. My jsme měli lampasáky vochočený a když jsme vyrazili v sobotu do Ostravy, tak Ostrava celou sobotu a neděli patřila nám, sakumprásk. Ale i tak ty dva roky vidím jako naprosto ztracený čas a neznám nikoho, kdo by to viděl jinak - včetně těch tří cikánů, které jsem tam naučil se podepsat.

17817

10.08.2003 01:37

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jo, teď to vylezlo taky z Vás, Murt

Jiří Táborský 209.?.?.?

Vy dva s Brodským a taky s Josefem a Mikinem jste se hledali, až jste se tu našli: "Teda hvorím, že aby bol zachovaný náš súčasný systém, je nevyhnutné, aby politici klamali. A teda, ak je náš systém dobrý, tak je dobré, že klamú."
"Demokrat si musí pomáhať lžou."¨Politik, který nelže nemůže být zvolen, to je Vaše realita.

Mno, a tím, jak jste vytáhli starého Barucha Spinozu, tím jste se zase trochu poodhalili, proč je pro Vás lhaní užitečná a správná metoda. Je to stará židovská metoda na podvracení a degradaci společenských hodnot západní civilizace. Díky za připomenutí.

17780

10.08.2003 00:28

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Petře Veliký kecale,

Jiří Táborský 209.?.?.?

v 61 roce už dávno pétépáci neexistovali, tak jste u nich nemohl sloužit. Udělali z nich technické prapory, cestáře a skorovojáky, kteří salutovali i svobodníkovi od kuchařů. Poslední jednotky, které ještě nějak připomínaly pétépáckou slávu, byly zrušeny v 58. roce. Tak se tady nechlubte cizím peřím. A především u těch reformovaných technických praporů byly ty dva roky naprosto promrhaným časem. A lituji každého, kdo má pocit, že pro něj vojna udělala něco pozitivního - jeho civilní život musel stát za pěkný hovno.

17775

09.08.2003 05:05

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Pane Nohejl, než na Vás zase vyskočí

Jiří Táborský 209.?.?.?

některý z místního triumblbátu, že jste jim šáhnul na hrdinu: Pavluša Morozov nezalehnul hrudí fašistický pulemjot, ale stal se Hrdinou Socialistického Udavačství.

17724

08.08.2003 17:54

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Mno, konečně z Vás vylezlo, pane Brodský,

Jiří Táborský 209.?.?.?

čím jste motivován: lhát se může. Tak to vysvětluje Vaše komentáře, apologetiku Bushe, nutnost a prospěšnost a morálnost války v Iráku, holokoust a ty ostatní Vaše věrozvěsti, moc chlupaté na spolknutí. Doufám, že i pan Juchelka Vás teď bude brát s větším porozuměním a nebude se pokoušet vést s Vámi nějakou smysluplnou debatu.
Šalóm.

17692

04.08.2003 17:34

Jídlo? Nemáte na vybranou

Drž se páky, Mikine,

Jiří Táborský 209.?.?.?

a nešilhejte po fleku v Bushově byznysu (prej "Pane Juchelka, nas dva by mela Bushova vlada zamestnat."). Tedy ne, že byste, na rozdíl od pana Juchelky, nekvalifikoval, to rozhodně ne. Vy máte stoprocentní kvalifikaci mezi ty Wolfowitze, Condoleezy a ty ostatní blby kolem Bushe zapadnout, ale jeden z Demokratů pana Juchelky se zdá být na nejleší cestě vylejt Bushovi pérka, takže byste se tam ani neohřál. Podívejte se do dnešních Time, Newsweek and US News & World Report.

Kdyby jste ale přece nějakou tu poradenskou fukci vzal, tak jim, prosím Vás, neřekněte, že mám tu Saddámovu bakteriologickou munici schovanou v basementu. Rozkopali by mi celej barák jak Bagdád, až by ten basement hledali; na Floridě se totiž kvůli vodě a radónu basementy pod barákem nestavějí. (Mám ji schovanou ve flašce od piva v psí boudě.)

17432

04.08.2003 05:23

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Ale jděte, pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Vy si zase pletete čipy s čípky.

17406

04.08.2003 05:10

Jídlo? Nemáte na vybranou

Jen si to, pane Brodský, opakujte.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Když si to budete opakovat dost dlouho, tak tomu budete za nějakoun dobu možná i věřit. Jinak, pocity jako Vy nemám a nijak je nepostrádám. A kdybych je snad někdy měl mít, tak Vám slibuji, že si dojdu za psychiatrem.

17405

04.08.2003 00:13

Jídlo? Nemáte na vybranou

Pane Brodský, co to tu šíříte za bludy?

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Co proboha maji rabinove spolecneho s inspekci potravin ?
"
. Na celý proces zpracování košér produktů musí dohlížet rabín. Alepoň tak to tvrdí židovské zdroje informací o košéru, a výrobci o tom košér označení na obalech. A je to také "ospravedlnění" rabínské přirážky (mno, možná, že tomu říkají dobrovolný příspěvek) na potravinách v USA (a možná i jinde).

"Rabin je fysicky pritomen pri koserove porazce hoveziho
jen asi necelych 5 minut. Jeho povinnost zpociva v tom
ze podreze krk dobytka velice ostrym nozem a potom nafoukne
plice a prohlidne slezinu. "
Zase omyl, pane Brodský. Porážku, včetně podříznutí krku, provádí nábožensky trénovaný řezník, zvaný "šochet", nikoliv rabín. Ten také aké nafoukne ty plíce a možná prohlídne slezinu. Játra neprohlíží, přestože právě ta jsou nejčastěji ze všech orgánů infikována parazity - a například jaterní motolice nejsou, protože to jsou červi, výslovně košér. Já bych logicky předpokládal, že by měl dobytčeti před podříznutím také ohledat panenskou blánu, aby se ujistil, že je to opravdu jalovice. Rabín to dělá (jako melouch) jenom v malých komunitách nebo kongregacích, kde nemají šocheta; a v tm případě dělá řezničinu celou.

"Jakou spojitost nasel pan Taborsky s mysima ocaskama a zivyma
broukama to opravdu nevim."
To jste si špatně přeslabikoval. Pan Táborský opakoval zprávu z denního tisku, že se myší ocásky, vyschlí švábi a i živí broučci našli v cerealu - a jak označeno na krabici, vyrobeném pod dohledem rabína. Broučci tam nejpravděpodobnějí vlezli bez rabínovy pomoci a myší ocásek se tam mohl dostat zlomyslností. Ten můj známý veterinář mi prozradil, že ten šochet si jednou musel od té rozkošerované jalovice nutně odskočit a zlomyslní řezníci mu ji mezitím pochcali a poplivali. A to on ten chudák, samozřejmě nemohl poznat, i kdyby jí nafukoval pličky sebevíc. No, a na košér guláši v Majzlovce to taky nikdo nepoznal.

"K vuli respektovani nabozenske svobody je povolen "koser", ale
stejnak maso ci ostatni potraviny musi byt prohlednuty a zchva-
leny statnim veterinarem."
V Praze tenkrát košér porážka nepodléhala veterinární kontrole, poněvadž se košér masa nesmí dotknout nečistá ruka gojíma. Tak mi to alespoň vysvětlil ten veterinář a cítil se poněkd dotčen tou židovskou pochybností o jeho osobní hygiéně. "Já si do svíčkový nachcat nenechám", tak nějak to komentoval. Jak je to s tím teď přesně v USA nevím, ale většina FDA regulací se na košér nevztahuje (je "exempted"). Možná, že je to jen pro tu náboženskou svobodu, která se tu právě v současnosti tak propaguje a dodržuje.

Pane Brodský, Vy ale děláte Vašimi komentáři židům medvědí službu! A také, jest-li máte nějakou známost s rabínem, poproste ho, aby Vám dohlédl na pravopis. To Vaše psaní je jak od negramota.

17395

03.08.2003 08:33

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Tak jak je to s tím košér, Matěji?(pokračován)

Jiří Táborský 209.?.?.?

Omlouvači košér zabíjení tvrdí, že to je bezbolestné a rychlé. Dovedu pochopit, že poklesem krevního tlaku v mozku dojde k bezvědomí. Byl jsem příliš šokován než abych se podíval na hodinky, jak dlouho trvalo, než jalovice znehybněla. Rozhodně to bylo ale mnohonásobně déle než dvě vteřiny, jak uvádí košér literatura. Viděl jsem dost normálních porážek, kde se dobytče po výstřelu okamžitě a bez hlesu svalí na podlahu a žádné nervy s ním nemlátí o zem. A to, co jsem viděl při košér zabíjení mi nepřipadalo ani trochu bezbolestné. A nakonec, kdyby bylo tak rychlé a bezbolestné, tak by nebylo potřeba osvobození košér porážek z FDA regulací.

Kdybyste rád něco o košér alkoholu, kdo ho dělá a jak výrobu alkoholu monopolizuje, tak si zase jen napište.

17356

03.08.2003 08:26

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Tak jak je to s tím košér?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěji, tak mám dojem, že jste hodně nešikovně šlápl do hodně velkého hovna, když jste se zeptal: "vite vy clovece, co je to vubec koser ?". Některé aspekty košéru totiž Židi neradi rozmazávají, protože je to dost eklhaft záležitost.

Jako kluk jsem slýchával od čimelických tet, když se někdo seknul nebo říznul a tekla mu hodně krev, "Panebóže, to je krve jak vo košérový zabijačce". Myslel jsem tehdy, že je to stejné jako "Doprdele, to je krve jak z prasete", jak říkali na rozdíl od tet strejdové.

Teprve mnohem později jsem se dozvěděl ten rozdíl, když jsem si chodil pro vzorky pathologických tkání pro laboratorní praktika do pražských jatek. Na jatkách se tehdy všelijak obcházely předpisy, ale jedno pravidlo se dodržovalo absolutně - že se zvířata zabíjela rychle a bez předsmrtného traumatu. Napřílad, prasata byla před podříznutím omráčena elektrickým proudem; hovězí dobytek byl "střílen" do mozku specielním aparátem a smrt nastávala okamžitě nebo v bezvědomí zvířete.

Vzorky jsem si bral hlavně z nucené porážky, to byl zlatý důl pro mé účely. S jatečním veterinářem jsme se při tom vždycky předháněli ve stories o nejotřesnějších pathologických případech. Jednou, když nevěděl čím přetrumfnout dva týdny mrtvá siamská dvojčata, prohnilá skrz břišní dutinu krávy, se zeptal: “A košér porážku, tu jsi už viděl?”. Neviděl a tak mě pozval na příští naplánovanou.

Košér řezník si už vybral jalovici (musí to bejt jalovice, tvrdil mi veterinář) a svazoval ji řemeny nohy, když jsme vešli do menšího odděléní hlavní haly. Byl to menší, brýlatý, podsaditý chlapík v klobouku a s plnovousem, se silným předloktím a s krátkými prsty se špinavými nehty. Vyběhl proti nám abychom se hned vzdálili. Veterinář mu ale nalhal, že jsem ze zdravotního odboru Národního výboru a on že tam musí být se mnou. Chvíli žbrblal, ale pak se vrátil k jalovici, dovázal jí nohy, pak jí je řemenem podtrhl, nejdřív přední a pak zadní. Jalovice přitom bučelal, snažila se vstávat, ale svázal ji dalším řemenem do kozelce. Pak sebou už jen trhala, několikrát se převalila se strany na stranu, nepřetržite bučela, oči vypoulené a u tlamy pěnu. Šochet, nebo tak nějak tomu jejich řezníkovi říkají, potom vyjmul z pouzdra nůž, který vypadal jako veliká břitva bez držadla a jedním řezem ji prořízl krk (musí jí ho proříznout jediným řezem, vysvětloval mi veterinář, jinak to není košér a musí to dělat znovu s jinou jalovicí). Svázaná jalovice sebou začala křečovitě škubat, hlasitě chrčela proříznutým krkem, kolem plno krve, za chvíli se přestala pohybovat, jen občas seou křečovitě trhla a nakonec se jen občas zachvěla.

“Jak jim něco takového můžete dovolit?” otočil jsem se na veterináře. Pokrčil rameny a šochet se na mne z podřepu, jak rozvazoval jalovici nohy, zamračeně podíval a řekl: “To jsou jen nervy. A povolení máme od vašeho odboru”.

17355

03.08.2003 05:33

Jídlo? Nemáte na vybranou

Pane brnak, píšete, mimo jiné:

Jiří Táborský 209.?.?.?

[i]"ja jsem predpokladal, ze nemusim veci moc rozvadet jako pro primitivy."[i]

Mno, pane brnak, když jste nemohl p5e49st příspěvek pana Juchelky, kde pár háčkovaných a čárkovaných českých písmen vyšlo omylem jako pár do češtiny snadno konvertovatelných čísel nebo symbolů, pak je Váš shora uvedený předpoklad zřejmě nesprávný.

17352

03.08.2003 02:07

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Tak jak je to s tím košér párkem?

Jiří Táborský 209.?.?.?

No, to jsem moc rád, pane brnak, že jste to dodatečně vysvětlil, že jste měl na mysli hovězí a nikoliv normální párky. Tak jak jste to napsal, "Na priklad do normalniho 'hot dog' parku se z prasete semele a da vsechno krome toho praseciho zachrochtani. Tam jsou rozdrcene kosti, zuby, streva, kopyta (sic), no proste vsechno. Kdyz si koupim Koser parek, tak vim, ze tyhle veci, ktere nebyly urceny pro konzumaci tam nejsou." tak nikdo nemohl tušit, že píšete o hovězích párkách. Psal jste totiž o párkách z prasete a jak jsou kvalitnější, když jsou košér. Tak jsem se pro jistotu zeptal, abyste nesvedl nějakého pravověrného k smrtelnému hříchu. Měl jsem totiž takový dojem, že ani nepoznáte vepřové od koňského - když jste baštil normální prasečí párek a našel jste v něm kopyto.

17337

02.08.2003 06:14

Jídlo? Nemáte na vybranou

Tak jak je to s tím košér párkem?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tak Vy si opravdu myslíte, že v košér párku je jen kvalitní vepřové?

17307

01.08.2003 20:28

Jídlo? Nemáte na vybranou

Pane Dane z Piesku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

pěkný příspěvek. Škoda, že část chybí, protože jste překročil maximální počet 3000 znaků. Buďte tak laskav a pošlete zbytek. Až budete příště psát (v což doufám a byl by to pro toto fórum příjemný přínos), sledujte počitadlo hned pod okénkem, do kterého píšete. Ukáže Vám, kolik máte ještě povolených znaků. Když uvidíte, že potřebujete víc místa, pošlete napsané, vraťte se a dopište pokračování stejně, jako jste začal psát začátek. Možná, že má pan Stwora lepší trik v rukávu a sdělí nám to. Nebo někdo jiný, kdo ví jak na to.

Když mi ale zbývá povolený počet znaku: Z kterého Piesku píšete? Na vojně jsme jezdili za děvami do Moravského Písku a z klukovských a pubertálních let mám zase pěkné vzpomínky na Čimelice u jihočeského Písku. Taky jednu v souvislosti s tématem
diskuze:

Jednou jsem objevil při chytání ještěrek nádherné ostružiny na železničním náspu. Modročerné, velikánské a nejsladší, jaké jsem kdy jedl. Když jsem se jich nacpal až jsem krkal i ušima, tak jsem jich také nasbíral pár hrstí do lopuchového listu (také lopuchy tam kolem rostly mimořádně veliké) a přinesl je tetě. Byla moc ráda, že na ni také myslím a pochvalovala si, jak jsou nádherné a slaďounké. Když jsem jí ale na její dotaz, kde jsem tak pěkné ostružiny nasbíral, s pýchou pověděl, že asi tak dva kiláky od stanice, dala mi pohlavek jak když kopne kůň a běžela se vyzvracet na hnůj na dvoře. Když se vrátila a vykloktala se kyselým mlékem a navrch ochtlíkem strejdovy režné, dala mi ještě jeden pohlavek s vysvětlením: "Na záchodech ve vlaku ve stanici nelze, tos tam už někdy čet, né? No, a tak je nejvíc pohnojená trať před stanicí a za stanicí, kluku nešťastnej. Tak teď utikej na dvůr, strč si prst do krku a pořádně se vyblij. A pak si přiď vykloktat hubu kyselym mlíkem, režnou ne, to bys byl eště pitomější. Panebóže na nebi, já se z těch blbejch mužskejch jednou snad zbláznim."

Jo, tráva je nejzelenější taky kolem kadibudky, což už dávno organičtí záhumenkáři věděj, ale nepověděj.

17289

01.08.2003 19:06

Jídlo? Nemáte na vybranou

To jste si zase, pane Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

něco špatně přeslabikoval anebo to v tom Economistovi bylo špatně napsáno. Ten není, mimochodem, právě ten nejvhodnější zdroj informací o biologii, už jen proto, že to má z druhé ruky. No, a nakonec i jeho informace z ekonomie bych bral moc opatrně, hlavně po nedávných zkušenostech v burzovních hrátkách.

Ale k jádru věci, o kterém zase vypouštíte Vaše absolutní moudra. Zaprvé, v "první skupině plodin" genetická modifikace nemá vůbec "za účinek zvýšení odolnosti" proti hmyzu. GM BT rostlina není proti hmyzu vůbec odolná, zrovna tak jako kafe s namíchaným utrejchem není odolné proti vypití nevěrným milencem. Hmyz (nebo jeho vývojová stadia) GM BT rostlinu (nebo její části) sežere, zrovna tak jako nemodifikovanou, otráví se BT toxinem a chcípne. Takže už pak nežere další rostliny a nemnoží se. Zrovna tak jako ten záletník.
Zadruhé, i potom se používají pesticidy (herbicidy) proti plevelům.

Pouze u "druhé skupiny plodin" se podařilo zvýšit odolnost u několika málo specifických variet rostlin proti specifickému herbicidu (například proti systemickému herbicidu Roundup na několika varietách sóji). Praktické využití je proto značně omezené a často kontraproduktivní, především při méně vyvinutém typu zemědělství.

Ovšem, článek je napsán velmi diletantsky a je to spíš ekonologický[mrknutí jedním okem] výkřik ze tmy do tmy.

17287

01.08.2003 17:46

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Drž se páky, Mikine.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Ano, pane PCI,

když už jste se k těm "cidům" vrátil, tak bych měl opravit moje chybné "helmicidy" na helminthicidy, mezi které patří i nematocidy (proti háďátkům). Homocidy (proti buzerantům) nebyl ale překlep; homicidy jsou proti lidem, jako třeba yperit. Prostě ze všeho se mohou vytvořit "cidy", které něco zabíjení. Například discusocidy jsou Murtovy a Mikinovy příspěvky, které zabíjejí normální diskuzi, zatímco naopak murticidy a mikinicidy jsou příspěvky paní Malveriky.

17285

01.08.2003 16:50

Jídlo? Nemáte na vybranou

Tak to vidíte, pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

zase víte hovno o americkém způsobu života a děláte z něj suverénní uzávěry.

Jak tady už pěkně popsal možnosti nákupu potravin pan Juchelka a i jiní, kdo má čas a chuť a prostředky, tak si může v mnoha případech vybrat podle libosti. V mnoha případech si ale ani ten vybrat nemůže, protože je to nepovolují zdravotnické (úmyslně nepíši zdravotní) regulace, monopolizace výroby a distribuce a podobně, jako například u mléka a některých mléčných výrobků, a podobně u masa a masných výrobků. Má to ale i své dobré důvody.

Většina Američanů si to ale dovolit nemůže. Už třeba jen proto, že nemají čas objíždět specializované obchody. Nakupovat v supermarketech se stalo pro většinu Američanů nevyhnutelnou nutností, stejně tak jako je většina rodin nucena mít víc než jedno auto. To není z lenosti nebo z pohodlnosti a mnoho Američanů takové nutnosti nenávidí.

Já s mojí paní Dášou a se psy, například, běháme tři a půl míle denně, abychom si vykompezovali nevyhnutelnou nutnost jezdit všude autem. Jo, zamudruje zase pan Murt, můžete přece jezdit na kole nebo na koni. Mno, na koni jsem párkrát do města jel, z recese a politického protestu, ale teď už ani to nejde, protože ani na kole ani na koni už na silnici nesmím.

Pan Juchelka tady naznačil, že nejlepší produkty jsou ty, které si jeden sám vypěstuje. A k tomu to potěšení a radost z tvořivé činnosti! Jenže v zemi neomezených možností tuhle možnost většina lidí nemá. Mno, my bychom ji měli a kdysi jsme si to z pionýrského nadšení, z nerozumu a z neznalosti poměrů vyzkoušeli. O tom by se dalo napsat několik srandovních knih. Měli jsme svoje vejce, mléko a všechno, co z něj jde udělat, svoje hovězí, slepičí a kuřecí, husí, perličí, krůtí, rybí, chřestýší a aligátoří a jinou místní zvěřinu, prostě všechno, co běhá po dvoře. A má panenka pláče v komoře - nakonec většinu potravin kupujeme už dlouho v supermárkytu. Kromě zeleniny a floridského a georgijského ovoce - to ale pochopí každý, kdo ochutnal třeba mango, dozrálé na stromě nebo rajče, dozrálé na poli. Mno, a občas si koupíme místní beefalo (kam se hrabe, pane Juchelko, Vaše hovězí z Kobe nebo midwestern Angus z Omaha Steak!).

Pokud jde o ty košér produkty, tak to se vůbec nedá mluvit o tom mít něco na vybranou. Drtivá většina Američanů ani netuší, že je kupuje.

P.S. pro pana Juchelku: S těmi borůvkami máte naprostou pravdu, kam se hrabou americké borůvky bez chuti a bez zápachu na borůvky z jižních Čech, to je nebe a dudy. Ty americké jsou úplně jiný druh, rostou na vysokých keřích a jsou dobré akorát tak pro medvědy. Z Chile, říkáte, jsou lepší?

17284

31.07.2003 19:04

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: znaceni

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tak u Vás v Česku (podle Vaší emajlové adresy) to už také zavedli? Já nevím jak je to u Vás, ale u nás jim na to už ani nestačí abeceda. Kromě R v kroužku, které je vyhraženo pro Registrovanou Značku, TM v kroužku pro Trade Mark a C v kroužku pro Copyright.

A u nás je košér už skoro všecko, ocel, plastiky a už jsem viděl i reklamy na košér konzervy pro psy a kočky. Musím se příležitostně podívat, jak je to s kondómy. Ne, to si nedělám srandu. Začalo to už dávno tím, že jednu ocelárnu v Pittsburgu soudili, že dělá nekošér plech, protože při válcování mazali plechy vepřovým sádlem. A to by se jako mohlo stát, byl ten argument, že z takového plechu udělají konservu nebo víčko k flašce s gefilte fish, žid by to snědl a nedostal by se do nebe. A tak, aby se výrobci čehokoliv možného, co by takovou újmu mohlo židům přivodit, raději platí rabínům výpalné, než aby chodili k soudu a platili miliónové náhrady za způsobené "pain and suffering".

17254

31.07.2003 18:34

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: sterilizace

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, to jste celej Vy, pane Murt:

"Ako sa takáto rastlina vypestuje prakticky je pre mňa záhadou, ale keďža sa tým neživím, tak predpokladám, že tým nespôsobujem veľkú spoločenskú ujmu."

Ne, pane Murt, Vy nezpůsobujete žádnou společenskou újmu, jenom opakovaně demonstrujete, že víte hovno a vedete o tom chytré řeči. I ta nejpitomější mičůrinka ví, jak se dělají pomeranče bez semínek. Česky se tomu říká roubování.

Mimochodem, rabín nejsem. Jó, rabínství, to je šmé! Košér vyčůraná živnost jak inkasovat bez hnutí prstem desátky od generální populace. Česky se tomu říká zlodějna.

17252

31.07.2003 17:10

Jídlo? Nemáte na vybranou

Jo, pane Murt, tohle je přesně ta chutzpah

Jiří Táborský 209.?.?.?

židovská arogance, pro kterou Židi vždycky nakonec padnou na hubu. A pak brečej, že jim každý ubližuje.

17249

31.07.2003 07:58

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Poslyšte, Murte,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Já vím, pane Murte, že máte nepřekonatelné obtíže chápat i ty nejjednodušší souvislosti, jako je třeba souvislost intelektu a vzdělání. Ale můžete mi věřit, některé druhy vzdělání předpokládají alespoň trochu intelektu a tak to spolu souvisí. Nakonec, "všechno souvisí se vším", jak říkal můj učitel biologie, "vytrhněte si, pane kolego, chlup z prdele a uvidíte, jak vám budou slzet oči". A jest-li nepochopíte, pane Murt, ani tohle, tak si to vyzkoušejte, abyste si souvislosti nevykládal jako pojmy a dojmy.

Z toho plyne samozřejmě otázka, proč jsem se Vás ptal, čehože jste doktorem. Přiznávám, že v souvislosti s Vaším zde prokázaným intelektem to byla blbá otázka.

Jo, a netvrdil jsem, že jste tvrdil, že jste doktor. Neohradil jste se ale, když jsem Vás tak několikrát oslovil, což lidé, kteří nejsou hóchštapléři udělají. Nevěděl jsem totiž, proč máte v emajlové adrese "dr_murt". To já znal jednoho, který se jmenoval Drahomír Vopička a taky se psal Dr. Vopička. A o Dr. Voštěpovi a podobných doktorech napsal Čapek celou povídku.

A jen tak mimochodem, kdybych byl Slovák, tak bych Váa kopnul mezi nohy za to Vaše prznění slovenštiny.

17241

31.07.2003 07:11

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

Vy to píšete, Milo, s takovým přesvědčením,

Jiří Táborský 209.?.?.?

že by jeden myslel, že jste u toho byl:

"Skutecnost je ovsem takova, ze se zastrelili sami, to jest spachali sebevrazdu."

Mno, možná, že mi naše sdělovací prostředky zase lžou, ale v dnešních novinách stálo, že generál Sanchez řekl: "Věříme, že to byl útok TOW raketami, co zabilo tři dospělé". Čtrnáctiletý Saddámův vnuk Mustafa byl zastřelen potom, když vypálil poslední dávku z jeho AK-47.

17239

31.07.2003 00:43

Jídlo? Nemáte na vybranou

Pane Murt, Vám zase nedošla

Jiří Táborský 209.?.?.?

podstata problému. V Americe jsou skoro všechny potraviny označeny košér, dokonce už i značná část zeleniny a ovoce, a tak to musí všichni kupovat, i kdyby chtěli dávat přednost potravinám bez příplatku na židy. Já proti potravinám označeným košér nic nemám, pokud do toho nebudou míchat extrakt z panenských hygienických vložek. Nechce se mi jen platit rabínovi příspěvek za něco, o co nestojím a což je podle mého názoru ilegální. Mno, až se vyřídí označování GE potravin, tak se snad začnou zřetelně označovat i potraviny s příplatkem pro židy.

17233

30.07.2003 16:51

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

Poslyšte, Murte,

Jiří Táborský 209.?.?.?

s Vámi by pan Stwora udělal mnohem lepší kšeft, kdyby dostal za každou Vaši hovadinu, kterou sem dáte, třeba jen dvacet centů. Když už mluvím o Vašem tak frekventně projevovaném intelektu, čehože jste doktorem? To v pražském Metru měli v padesátých letech tanečního mistra dr. Chrastila, který dostal doktorát společenských věd za učení kozáčka místo foxtrotu. Mno, a k Vašemu projevu by se hodil možná i farářský doktorát od černých baptistů.

17210

29.07.2003 21:20

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Drž se páky, Mikine.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, a fungicidy, helmicidy, homocidy, bactericidy, viricidy a všechny ostatní "cidy", které všechny patří do pesticidů. Já jsem na jednom fóru referoval o jednom "cidovi" který do pesticidů nepatřil a sice o erecticidu Madelaine Allbright, bývalé americké ministryni zahraničí. Ve stručnosti: "erecticide" je něco, co zabraňuje, nebo doslova zabíjí, erekci.

Jo, ale v té kukuřici to je insecticide, to máte pravdu. Do genetického materiálu kukuřice se transplantuje genetický materiál z bakterie Bacillus thuringiensis, který nese informaci na tvorbu jedu, který po sežrání zabíjí larvy hmyzu, případně i hmyz. Kukuřičná rostlina je potom jedovatá pro larvy hmyzu a tato vlastnost se přenáší na potomstvo. Stejným způsobem byly vyvinuty i
jiné geneticky modifikované kulturní rostliny, jako např. ta soja, bavlník, atd.

Stejného principu se používá i v živočišné výrobě, např. do lososa se transplantoval genetický materiál z atlantického platýze a růst lososa se zrychlil asi o 600 procent.

17173

29.07.2003 20:05

Jídlo? Nemáte na vybranou

Drž se páky, Mikine.

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Melo tam byt "usetrilo na pesticidech" nikoliv na herbicidech...."

Všechny herbicidy jsou pesticidy.

17169

29.07.2003 19:17

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Trypsin inhibitor.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Přesně tak, pane Zemane. Překlep (nebo nedoklep) nebo nedopatření v překladu.

V sojových bobech je několik podobných inhibitorů. "Sojový inhibitor trypsinu" (soybean trypsin inhibitor) byl poprvé krystalizován Kunitzem již v roce 1945. Inhibituje trypsin velmi efektivně (mole-for-mole), méně efektivně chymotrypsin. Jiné přirozené inhibitory trypsinu a chymotrypsinu jsou v Lima bobech, v ptačím vaječném bílku a ve slinivce. Uměle jsou tyto enzymy inhibitovány organofosforovými sloučeninami a odchylkami od optimálního pH.

Tvrdit ovšem, že soja je nestravitelná, protože obsahuje přirozený inhibitor trypsinu je zavádějící. Enzymy mají velmi specifickou aktivitu a štěpení sojových proteinů se účastní řada jiných proteolytických enzymů. Kromě toho lze učinek inhibitoru snadno blokovat nebo naopak trypsin hyperaktivovat před nebo během konverze z trypsinogenu.

17166

29.07.2003 17:48

Jídlo? Nemáte na vybranou

Milý witch doctor Murt:

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Sterilizácia týchto plodín je potom aj príčinou, prečo si farmár musí kupovať vždy nové a nové semená."

Mohl byste tady vysvětlit, jak se taková sterilizace provádí?

17159

29.07.2003 17:35

Jídlo? Nemáte na vybranou

Že máte na vybranou? Omyl!

Jiří Táborský 209.?.?.?

Každý se o tom může přesvědčit prohlédnutím polic v supermarketech. Téměř všechny potraviny (kromě většiny masa) jsou nenápadně označeny židovsku náboženskou taxou, tak jak to popsal pan Albert. Jenom se používá víc než těch dvou uvedených písmen. Kdyby něco takovéhoto udělali třeba baptisti nebo machometání, tak by z takového blatantního porušování ústavního "oddělení církve od státu" spadla střecha Kapitolu.

Označení košér značkou neznamená, že ta potravina je čistá. V košéř cerealu se už našly myší ocásky, vyschlí švábi nebo i živí broučci. To je jen trik, jak dostat prachy z nevědomých goim.

Já tedy nevím, jak to ti rabíni dělají, aby z obyčejné mouky udělali košér mouku, ale musí to bejt dobrej trik, protože dneska je košér už skoro všecko, od kyselých okurek "wyrob polski koszerowy" z antisemitického Polska po sušené švestky z machometánské Bosny. Jenom se divím, že nám ještě neprodávají košér vepřo-knedlo-zélo a košér blutwurst.

Takže v Americe toho na vybranou moc nemáte, každej musí jíst košér a platit rabínskou daň. Ledaže byste si tu sóju pěstovali na záhumenku.

17158

27.07.2003 02:25

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Pane Janský,

Jiří Táborský 209.?.?.?

začínáte "argumentovat" jako Mikin. Mějte pěknou neděli.

16978

26.07.2003 02:10

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Pane Dane,

Jiří Táborský 209.?.?.?

vyzařuje dost tepla, aby tam nebyla absolutní nula - a to byla podstata rozporu.

16924

26.07.2003 02:04

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Poslyšte Mikine,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ten predikát "polovzdelany buldozerista" jste si dal sám a stále ho používáte, tak teď neplkejte. Já jsem myslel, že se Vám to líbí.

Pokud jde o ten teploměr ve staniolu, tak na tom vůbec nezáleží, jak dokonale je zastíněný nebo izolovaný, protože na Měsíci není nikdy absolutní nula. Pan Janský vyčetl v moudré knize, že tam neklesne teplota pod -190oC a to je ještě zatraceně daleko k -273oC.

16923

26.07.2003 01:47

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Pane Janský,

Jiří Táborský 209.?.?.?

píšete mi"Mozna byste mohl panu Mikinovi pri tom buldozerovani hovadin trosku pomoct". Mno, pan Mikin pomoc jistě potřebuje, ale když už jste se toho ujmul Vy, tak se Vám do toho nebudu plést. Snad bych jen doporučil, abyste si přibral na pomoc ještě psychiatra nebo dva, jinak všechna pomoc bude na prd. On je totiž pan Mikin chronickej případ.

Pokud jde o merit věci, který Vám zřejmě unikl: Buldozérista Mikin tady tvrdil, že na Měsíci by všechny dokonale zastíněné teploměry ukazovaly absolutní nulu (což je minus 273.15oC a čemuž jste se vyhnul uvést). Já jsem k tomu poznamenal, že ”samozřejmě tam není ani zdaleka absolutní nula”, a Vy jste vyčetl z moudré knihy, že denní teplota na Měsíci může dosáhnout 100oC a nejnižší noční klesnout na -190oC, což zřejmě není zdaleka absolutní nula, jak tvrdil bagrista. Nevím, jak chcete tuhle jeho hovadinu, propagovanou s arogancí jemu vlastní, odehrát do outu.

Buldozérista Mikin tvrdil, že “tam zadna denni teplota neexistuje”; Vy tady interpretujete moudrou knihu, že tam denní teplota je. Tak to si vypovídejte mezi sebou s Mikinem.

A to bylo všechno o co šlo. Vy jste do toho zcela zbytečně namíchal Kelvinovu škálu (aniž byste tedy alespoň řekl, že ta začíná na absolutní nule, což by ji možná dalo do jakési souvislosti s tematem). Stejně tak ostatní off-the-topic informace mi připadaly jako kosmetika pro zdůraznění image Vašeho moudra.

Mno, pravda, upozornil jsem ještě, že Měsíc vyzařuje akumulované teplo ze slunečního záření a jsem potěšen, že jste mě s tím neposlal na pomoc buldozéristovi a naopak jste k mé zmínce připojil detailnější údaje, vyčtené z moudré knihy.

Takže by mě opravdu zajímalo, v čem byly moje zaprášené školní vzpomínky v rozporu s Vaší moudrou knihou.

16920

25.07.2003 17:50

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Poslyšte, Vy "polovzdělanej buldozéristo",

Jiří Táborský 209.?.?.?

to si moc fandíte, když si myslíte, že jste polovzdělaný. Na Měsíci sice není vzduch jako v Austrálii, ale kolem Měsice je lunární atmosféra (někdo preferuje termín exosféra), tvořená především atomy sodíku a draslíku. Samozřejmě tam není ani zdaleka absolutní nula, jak při Vašem domnělém polovzdělání tvrdíte, protože při té přestává pohyb atomů a lunární atmosféra by nemohla existovat. Zastínit teploměr sebedokonaleji kovovou folií by Vám hovno pomohlo, protože povrch Měsíce kromě odrážení slunečního záření část slunečního záření akumuluje a při vyrovnávání tepelného ekvilibria vyzařuje teplo. A povrch Měsíce má značnou tepelnou setrvačnost. Takže si můžete tuhle Vaši další hovadinu zabuldozérovat do měsíčního prachu.

16889

25.07.2003 03:52

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Mno, linků na hejbací vobrázky bych Vám tady mohl

Jiří Táborský 209.?.?.?

napastovat spousty, jako třeba tenhle (http://www.mpicts.com/), ale to asi není, co jste měl na mysli. Za opravdické hejbací obrázky, co na mně asi chcete, jsem dostal dvojku z mravů hned v prvním pololetí druhé třídy a zůstala mi jak přišitá až k maturitě, Mno, jednou jsem měl taky trojku.

Panu Nohejlovi jsem náladu nechtěl kazit, ale ten prápor byl opravdu z tuhýho plastiku, aby vypadal jakože se třepotá ve větru. Replika je vystavena v KSC a třepotá se tam ve vitríně. A našemu panu prezidentovi se třepotá praporek na klopě, plechový a pěkně smaltovaný. U nás se všechno třepotá. My nemáme rádí schlíplé věci, proto jsme taky vyvinuli Viagru.

16845

24.07.2003 21:46

Plody sionizmu

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

sionizmus existoval a byl propagován dlouho před druhou světovou vělkou. Tak sem zase nechoďte s takovými hovadinami.

16820

24.07.2003 20:57

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

RE: Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tome,

Váš inspirativní hlas tu chyběl. Až když jsem si přečetl Váš poslední komentář ke zděšení mé nezletilé dcery "Oh, shit, oh, shit, voni mě tady zapomněli", tak mě došlo, že ji tam na té Cape Canaveral beachi nezapomněli omylem, ale nechali ji tam schválně, aby nemohla ve školce vykecat, že Apollo 11 byla jen propaganda a Američani na Měsíci vůbec nebyli.

A taky koukám, že jste nám se poslal link na obrázky z jiného amerického švindlu - Apollo 17 místo Apollo 11. Oni snad nikdy s tou prolhanou propagandou o přistávání na Měsíci nepřestanou. Mno, alespoň už ti z Apollo 17 třepou tou vlajkou rukou. Na obrázcích z Apollo 11 (http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/ap11ann/kippsphotos/apollo.html) je jasně vidět ještě ten primitivní podraz s vlajkou z tuhého plastiku, jakože se třepotá v neexistujícím větru (na všech záběrech se třepotá úplně stejně). A ke zmatení publika tam ještě jeden astronaut erektuje cosi na pokusy s lunárním větrem, čert ví, co bylo za tím.

16816

24.07.2003 20:26

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

RE: Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Waste Water Bioclarification: Monosexual Parthenogenetic Clone of Moina macrocopa (Crustacea:Cladocera) as a Bioclarification Agent for Waste Water Treatment". V Mission 51-L se měla testovat použitelnost procesu pro vesmírné stanice.

Práce byla zajímavá především tím, že to byla jedna z prvních prací s genetickým "bio-engineering" v makroorganismech. Na palubě byly ještě dva jiné studentské projekty v rámci programu SSIP( http://science.ksc.nasa.gov/htbin/wais.pl?SSIP, webové stránky jsou momentálně, jak jsem právě zjistil, v rekonstrukci. Jsou to ale jen abstrakty, a pro většinu lidí je to stejně suchopár).

16815

23.07.2003 23:27

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Jiří Táborský 209.?.?.?

Velmi zajímavý, podnětný a kontraverzní článek, který by zasloužil rozdělit do více samostatných tematických příspěvků.

Abych ale neutekl od letu na měsíc: mám ke startu Apolla vlastní nezapomenutelný zážitek.

Vypravili jsme se, tedy moje paní Dáša, sedmiletý syn Petr a pětiletá dcera Dáša a já, na (tehdejší) Cape Kennedy brzy ráno den před startem, protože bydlíme na opačném břehu Floridy. Petr byl od malička technicky založený a tak jsme s ním museli celou cestu nesčíslněkrát simulovat všechny procedury přípravy ke startu, start a jednotlivé fáze letu, které měl se svou sestrou nastudované a přezkoušené do detailů. Dorazili jsme před polednem a měli jsme ještě čas najít si na pobřeží místo k utáboření s dobrým výhledem na odpalovací základnu na protilehlém břehu. Odpoledne bylo už celé pobřeží obsazené sta tisíci lidí a aut.
Všichni předem oslavovali, dětem se nechtělo spát a tak jentaktak, že jsme nezaspali start.

Sám start je úžasný zážitek a nálada je ovšem ještě umocněna - jako na footballovém utkání - mnohamílovým davem, který odpočítává start, davová psychóza jak vyšitá a snad jen to nás jako rodiče omlouvá, že jsme zapomněli vzbudit naši dceru.

Nejdříve je vidět na obzoru kolem vyčnívající rakety rostoucí oranžová záře a ohromná oblaka osvětlenách par a plynů; okamžik po odpočítaném "GO" se začne zvedat raketová soustava a lidé kolem hopsají a tlekají a křičí, rakety lítají, prápory vlají, auta houkají. A potom dojde zvuková a tlaková vlna, která přehluší všecko - vzduch, země, prostě všechno kolem se chvěje a duní, přesně tak, jak Linda Lovelace prožívala její orgasmus ve filmu Deep Throat. Potom se to pomalu, až do úplného ticha vytrácí a lidé s otevřenýma pusama koukají do nebe.

Mno, a do tohodle ticha začne moje pětiletá dcera ze všech sil srdceryvně ječet - anglicky, jak to pochytala ve školce: "Oh shit, oh, shit, voni mě tady zapomněli! Já tomu nemůžu věřit, voni mě tady nechali, oh shit!"

Mnoho let později měla na Chalengeru svůj projekt, který v mezinárodní studentské soutěži vyhrál zlatou medaili US Army, první cenu US Air Force, první cenu cenu NASA a Cherry Blossom Award v Tokiu, ale jako nejnezapomenutelnější zážitek v dobývání vesmíru pro ni navždy zůstalo, jak jí uletěl raketoplán na Měsíc.

16739

23.07.2003 21:31

Proč musel dr. Kelly zemřít?

Poslyšte, pane Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

na každé správné vesnici měli ponocného a vesnického blázna. Tu první funkci tady už zabral pan Murt, Vy máte bezkonkurenční šanci zabrat tu funkci fórového cvoka. Nikdo Vám nestojí v cestě, tak to blbnutí nemusíte přehánět.

Nečekal jsem, že by Vám došla moje poznámka o analogické logice a s rozumnou jistotou se dalo očekávat, že plácnete zase nějakou hovadinu. A takyže jo, Vy jste předpovídatelnej jak účinek projimadla:

"Omyl. Gottwaldovi neco takoveho uskodit nemohlo. Na rozdil od Blaira totiz zavedl cenzuru a zrusil volby."

Jak a proč uškodila Masarykova smrt Gottwaldově vládě je všeobecně známo a rozebírá to docela dobře Claire Sterlingová v Případu Masaryk (vyšlo v angličtině a bylo přeloženo do češtiny). Masarykova účast v Gottwaldově vládě a jeho pasivní kolaborace byla pro bolševiky velmi důležitým, zahraničně i vnitropolitickým faktorem.

Gottwald po únorovém puči volby nezrušil, jak tady halucinujete. Naopak, byly to pamětihodné volby, přesně podle bolševického střihu, volby, které nelze prohrát: jednotná kandidátka pro bolševické a kolaborantské kandidáty a bílé lístky pro opozici.

16737

22.07.2003 06:38

Proč musel dr. Kelly zemřít?

"Analogická logika"

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dovolíte-li, povedu s Vaším logickým postupem paralelu (červeně) s dosazením analogických objektů a k oběma paralelám připojím analogickou otázku (tučně) k rozšíření logické úvahy. Nepřikládejte žádný význam specifickým objektům, mohl by to být kdokoliv, Jana Masaryka jsem dosadil proto, že už v této diskuzi figuroval; stejně tak ignorujte způsob smrti nebo jiné neznámé okolnosti. Věnujte pozornost pouze logickému postupu.

Komu smrt Kellyho politicky nejvice uskodila? Odpoved je snadna.
Komu smrt Masaryka politicky nejvíce uškodila? Odpověď je snadná.

Pochopitelne Blairovi a jeho vlade. A kdo muze mit na tom
Pochopitelně Gottwaldovi a jeho vládě. A kdo může mít na tom

nejvetsi zajem? Pochopitelne jeho odpurci. Cimz se okruh uzavira.
největši zájem? Pochopitelně jeho odpůrci. Čímž se okruh uzavírá.

Ne Blair je vinnen, ale jeho odpurci. Kdo měl ale největší
Ne Gottwald je vinnen, ale jeho odpůrci. Kdo měl ale největší

zájem, aby Kelly nemluvil z BBC?
zájem, aby Masaryk nemluvil z BBC?

16654

20.07.2003 17:52

Bože, neodpouštěj jim,

Oooops, prosím přetesat údaj na Amínově pomníku:

Jiří Táborský 209.?.?.?

odstraněn z funkce 11, dubna 1979.

16585

20.07.2003 17:41

Bože, neodpouštěj jim,

Ajvajvaj, Idi Amin zastínil Špidlu!

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tak jsem hledal oslavné články a zprávy v našich masově sdělovacích prostředcích o Špidlově státní návštěvě v USA, ale kdenictunic. Žádná dělostřelecká salva.

Vypadá to, že mu všechnu slávu a publicitu ukradl osmdesátiletý Idi Amin, kterého má hrobník na lopatě v Saudské Arábii. Amin začal kariéru jako bývalý seržant britských koloniálních King's African Rifles, zúčastnil se "boje o nezávislost proti britskému kolonioálnímu útlaku" v r. 1962, instigovaného a podporovaného Sovětským Svazem a Izraelem, během čtyř let to dotáhl ná šéfa štábu ugandské armády a letectva, obklopil se izraelskými poradci a v roce 1971 se prohlásil doživotním prezidentem. Díky židovské propagandě byl otcem vlasti, geniálním velitelem, moudrým politikem a avantgardou pokroku a lidských práv v Africe. Jenže pak někde utrousil nemoudrou poznámku na adresu Židů a rázem byl diktátorem, který umučil víc než 200.000 nevinných občanů; v ledničce měl vybrané kanibalské lahůdky, odřezané a vyřezané za živa z těl politických odpůrců; bil manželky a měl syfilis. Mno, a navrch si chtěl hrát na na osvoboditele rukojmích z uneseného izraelského letadla na Izraelem vybudovaném ugandském letišti Entebe; izraelské komando letiště přepadlo a protože tam byli jako doma doma, vyzvedli si rukojmí a rozstříleli Amínovi jeho Air Force. Mno a tak ho v roce 1971 vyměnili za jiného tatíčka Ugandy a obránce lidských práv, který je tam až dodnes.

Špidla si měl dostat pro svou cestu do Ameriky předpověď počasí od Mossadu a ne jen tak bezstarostně spoléhat na americkou okurkovou sezónu, která letos nevyšla jako obyčejně.


Although initially popular, Amin grew increasingly authoritarian, violent and subject to mood swings. It is estimated that more than 200,000 Ugandans were tortured and murdered during his regime, which ended April 11, 1979 when he was ousted by a combined force of Ugandan exiles -- including Museveni -- and the Tanzanian army.

16584

20.07.2003 01:27

Propaganda

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

všechno, na co se ptáte si muzete najít na Internetu. Mně osobně mohou být Židi ukradení, vlastně, to by byla moje preference. Chvíli jsem z Vás měl srandu, teď už jste jenom trapný. Tak si běžte zase povídat s panem Brodským a Mikinem, snad dáte zase někdy dohromady nějaký schtik pro obveselení obecenstva.

16557

19.07.2003 23:32

Lež na lež

Oprava:

Jiří Táborský 209.?.?.?

Za český výraz "samovznětlivý" po třicetipěti letech v cizině neručím. Takticky bych to tedy dodatečně opravil na "pyroforický".

16553

19.07.2003 23:08

Lež na lež

Jo, pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

až dostanete tu Nobelofku, nezapomeňte se o ní čábnout s tím chytrolínem J.D., od kterého jste opsal, kromě jiných pitomostí, že se ochuzený uran chová jako termická sloučenina, Chová se jako samovznětlivý prvek (začíná hořet při 500 C, a ne nutně ve styku s kovy), není několikrát težší než olovo, ani tvrdý jako tungsten.

Na inetu je spousta informací o ochuzenem uranu (depleted uranium, DU), kterým bych dal přednost před Vašimi, pokud bych nechtěl vypadat jako totální cvok. Například:
http://members.tripod.com/vzajic/index.html

16552

19.07.2003 22:05

Lež na lež

Jak si udělat ochuzený uran, podle ponocného Murta

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Spracovanie vyzera takto: Ruda -> Atomova Bomba, Vodikova Bomba -> Uran a Plutonium na lekarske ucely -> Uran a plutonium do tazkovodnych elektrarni...hlusina sa spracuva a dava do starych tazkovodnych elektrarni".

Pane Murt, jestliže jste to ještě neudělal, poproste Vašeho ošetřujícího psychiatra, aby Vás za Vámi výšeuvedené procesy nominoval na Nobelofku.

16549

19.07.2003 21:10

On zatčen, ona v bezpečí

Pane Peter,

Jiří Táborský 209.?.?.?

není třeba se ospravedlňovat. Já jsem Váš komentář nevzal jako útok, a i kdyby to útok byl, tak bych si z toho nic nedělal.

16543

19.07.2003 17:00

On zatčen, ona v bezpečí

Pane Peter,

Jiří Táborský 65.?.?.?

nevím, jak jste přišel na to, že tvrdím o panu Stworovi, že je zaujatý proti Americe. Napsal jsem pouze, že "já jsem tady sice jen krátce, ale za tu dobu jsem jen četl, jak je pan Stwora protiamericky zatíženej" a rozhodně jsem se nijak neztotožnil s těmi, kteří to tvrdí. I "ja si proste myslim, ze pan Stwora do toho na rozdiel od mnohych ... vidi velmi dobre". A nebojí se to napsat.

16523

19.07.2003 16:19

Plody sionizmu

Pane Quak,

Jiří Táborský 65.?.?.?

to je sice moc pěkný nápad, ale - jak doufám jistě sám uznáte - čiročirá utopie. Snad ještě utopičtější než království boží na zemi; to alespoň nepředpokládalo, že ze všech lidí budou andělé.

Realističtější řešení, "Pax americana", Amerika propásla v době od Hirošimy a Nagasaki do ztráty monopolu na atomovou bombu. Část světa by na to tehdy přistoupila a zbytek by se se skřípěním zubů musel podvolit. Stalin měl sice potom ambice nastolit "Pax judeo-sovietica", ale to mu nevyšlo - a ani to už nešlo. I když měl tehdy větší šanci než současné pokusy mesiáše Bushe na "Pax judeo-americana".

O Vašem návrhu by ale mohla zauvažovat Vyšší Autorita, zrušit starý svět a stvořit nový, bez hadů a jabloní, a uplácat z bláta nového Člověka - parthenogenetickou Ženu.

16522

19.07.2003 03:23

Propaganda

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

"predpoklad, ze na Zidov propaganda neplati" ¨
musel napadnout jen Vás, na vartě v hodině duchů. Samozřejmě, že propaganda má na Židy vliv. Užasnej, a to i ta nejblbější. Jak jinak by mohli věřit, že jsou vyvolený národ?

"Dalej vas upozornujeme, ze vasu argumentaciu tykajucu sa predmetnej veci (ze sa bolsevici nechceli Zidov zbavit) som jednak nepostrehol, toboz nepochopil." Z toho si nic nedělejte, s tím se už u Vás nedá nic dělat. Hlavně, že Vám chutná jíst.

"List Molotovovej manzelky je isto zaujimavy, najma pasaz o legalnom zrieseni Zidovstva (co ma nabada k otazke, ci v case pisania toho listu bolo Zidovstvo nelegalne?)." Onen dopis milovanému Stalinovi s návrhem na zřízení židovské Kalifornie na Krymu byl od Židovského Antifašistického Výboru, jak jsem uvedl a nikoliv od Žemžuchiny, jak jste si zase popletl.

"ked bolsevici sa nechceli zbavit Zidov, preco by to vlastne nechceli?" Pane Murt, položte lucernu na zem, opřete si halpartnu o radnici a přešlípněte si. Stojíte si na vedení. Většina tehdejších vedoucích bolševiků byli Židi nebo byli do židovstva přiženěni.

"Preco bola jedina podpora Izraela prave v tom, ze sa tam Zidia smeli vystahovat?" Přešlápněte si ještě párkrát, možná, že Vás napadne ještě několik jiných způsobů podpory - sonistickým teroristům před vyhlášením izraelského státu a státu Izrael potom.

"Povazujete za vyhodnejsie, aby boli Zidia v Izraeli, alebo aby boli vsade inde?" To jak pro koho, pro Američany by bylo výhodnější, kdyby nebyli v Americe.

"Upozornujeme, ze ste nezareagovali na zmienku o tzv. Ceskoslovensku a postoji jeho vtedajsieho tzv. vedenia k problematike Zidovskej emigracie. Pytame sa, ci si myslite, ze toto tzv. vedenie bolo tiez pod vplyvom Zidovskeho elementu?"
Zase troubíte půlnoc o poledni, pane Murt. Slánského parta, to byli Číňani či co?16513

18.07.2003 01:53

Propaganda

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

tak voni zas zaskakujou za pana Mikina? Jen aby se Vám pan Mikin nepoděkoval. A kde voni nechali pana Brodského?

Mno, když už jsem v tom ptaní, tak Voni si přejou, abych Je tituloval Ponocný Murt? To je OK se mnou, jestli se to líbí Jim - a asi jo, když si to vybrali. Já jsem Jim to jenom navrhnul jako alternativu místo psaní komentářů, protože mě zrovna nenapadlo nic jiného, co by odpovídalo Jejich intelektuálnímu náboji. Jenom jsem Jim napsal, že by se měli naučit troubit půlnoc o půlnoci a ne v poledne - a to Jim furt nějak nejde.

Ale když něčemu nerozumíte, tak se neostýchejte zeptat. Jako s tou zaslíbenou Židovskou republikou na Krymu. O tu si řekli Židi sami, přesněji Židovský Antifašistický Výbor dopisem milovanému Stalinovi ze dne 15. února 1944. Sesumíroval ho Solomon Michoels, který se nedávno předtím vrátil z "kulturního" poslání v USA, Šachne Epštajn a Icik Feffer, také sovětský "turista" po USA. Molotovovi ho předal Solomon Lozovsky, náměstek mnistra zahraničí a supervisor Židovského Antifašistického Výboru. Lozovsky, na šéfovo doporučení, přidal trochu šťávy a přeadresoval ho Molotovovi, aby bylo jisté, že se to bude tlačit a neskončí to ve Stalinově odpadkovém koši. Molotovova manželka Žemčuchina byla totiž mimořádně činná v celosvětovém sionistickém hnutí. A tak se dostalo návrhu patřičné pozornosti v nejvyšších bolševických kruzích. V podání se, mimo jiné, praví:

"Vytvořením Židovské Sovětské republiky bude jednou a provždy, bolševickým způsobem, v duchu leninsko-stalinské národnostní politiky, rozřešeno legální postavení židovského lidu a dalšího vývoje jeho mnohastaleté kultury. Toto je problém, který nikdo nebyl schopen vyřešit během mnoha století. Může to být rozřešeno jen v naší velké socialistické vlasti."

Iniciativa, podle Berii, přišla z amerícké strany, od amerických židovských organizací; oficiálně vedl jednání americký velvyslanec Harriman. Gregory Chajwitz, pověřenec pro Stalinovy plány získat americký kapitál (a současně nejúspěšnější bolševický špion v Americe) prohlásil, že to je plán na vlast pro všechny Židy z celého světa. Stejně tak to mělo být i s nepovedeným pokusem v Birobidžanu, téměž všichni Židé tam přijeli z ciziny, hlavne z USA; zkejslo to ale na tom, že tam museli sami na sebe makat. Rozdíl byl, kromě podnebí, jen v tom, že ten Birobidžan byl málo obydlený a z Krymu museli nejdřív násilně vyvézt krymské Tatary do Uzbekistánu.

Takže ne, pane Murt, že se bolševici chtěli Židů zbavit - i když to by bylo pro normálního neinformovaného pozorovatele to nejlogičtější vysvětlení. Jako to udělal Fidél, když posbíral v 80tém roce všechen ksindl a kriminální živly na Kubě a poslal to překvapenému Carterovi na Floridu jako dárek "Mariel Boatlift", žejo. Jenže Stalin nebyl tak úplně normální, s tím jsem ochoten souhlasit třeba i s ponocným.

16482

17.07.2003 20:19

Co se, krucipísek, děje v médiích?

Jo, hlavně proroctví slepého mládence.

Jiří Táborský 65.?.?.?

Pámbů s námi a zlej pryč.

16473

17.07.2003 19:55

Lež na lež

Pane Murt

Jiří Táborský 65.?.?.?

Vy jste musel vidět Austrálii tak nanejvýš v reklamě na film "Crocodile Dandy I."

16471

17.07.2003 19:24

Propaganda

RE: Pane Mikin,

Jiří Táborský 65.?.?.?

Vy byste si měl ale opravdu přečíst to Bernaysovu "Propagandu", takhle dělate sionistům jen medvědí službu; takovej šábes boy jim z té jejich pečlivě vyráběné propagandy dělá jen neuvěřitelnou srandu.

Ta sovětská jepičí protisionistická propaganda začala až ke konci Stalinova života, jak a proč jsem se tady už zmínil. Téměř okamžitě po Stalinově smrti zcela vymizely ze sovětského tisku články proti Židům; Pravda psala, že takzvané sionistická konspirace neexistovala; a nejen to - koncem března pro ně Molotov navrhl amnestii: "...Musí být propuštěni a zasazeni zpět do práce, kde jsou zoufale potřební. Soudruzi, my si nemůžeme dovolit držet dobré pracovníky ve vězení na základě obvinění, která mohou být nereálná." (Stuart Kagan: Wolf of the Kremlin).

Beria dokonce oprášil starý plán z roku 1945, nabídnout Židům vytvoření Židovské republiky na Krymu, "Californii na Krymu", (protože sionisté nebyli spokojeni v Autonomní Židovské Oblasti Birobidžan, zřízené někdy na konci dvacátých let) - jako jeden z projevů nové postalinské politiky pro zlepšení sovětsko-amerických vztahů.

Za Chruščeva, který byl už od malička osvědčený šábes boy, se samozřejmě pokračovalo v kázáních o holocaustu, o pronásledování Židů za cara a Bogdana Chmielnického a stavěly se pomníky nacisty umučeným Židům nad hromadnými hroby Ukrajinců a Bělorusů, povražděných KBG.

Mno, a Andropova byste snad z antisemitismu ani podezírat nemohl, anebo Vy snad ano?

Brežněv byl doma na košér dietě a tak k tomu přidal volnou emigraci Židů do Izraele a omezenější (na přání Izraele) na Západ. Chtěl jen náhradu za sovětským státem vynaložené náklady na jejich vysokoškolské vzdělání. Stal se porodní bábou "ruské" mafie v Americe.

Jak to bylo po Brežněvovi moc dobře nevím, protože to už jsem byl krmen židovskou propagandou v Americe. Jenom se matně pamatuji, že Slánského parta byla plně rehabilitována, zatímco moji příbuzní, odsouzení za vlády Slánského, Reicina a Gemindera za tzv. protistátní činnost, rehabilitováni, pokud vím, nebyli (ne že by se o to drali).

Mno, ale chtít, aby bolševická propaganda lezla po ohrnutí nosem nad nabídkou Židovské republiky na Krymu ještě Izraeli a Americe do řiti, to je snad přece jen trochu moc chlupaté chutzpah, nemyslíte, pane Mikin? Na to měl žaludek až Gorby.

16469

17.07.2003 16:27

On zatčen, ona v bezpečí

Dámy a pánové,

Jiří Táborský 209.?.?.?

já jsem tady sice jen krátce, ale za tu dobu jsem jen četl, jak je pan Stwora protiamericky zatíženej. Mno, a teď se jednou zastane představitele elity našich ozbrojených sil a zase jste se na něj sesypali jak sršáni. Jeden se prostě nikdy nezavděčí.

16453

16.07.2003 17:08

Lhali jsme. No a co?

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ptáte se mě, jaké zaměstníní byste měl, "například" místo psaní komentářů, když jste z toho pořád "na smrt ustaty", ale vykliknul jste gombík "Reagovat", abych Vám mohl vyhovět.

Mno, mne stejně zrovna nenapadá nic, na co byste mohl mít kvalifikaci. Ale mohl byste tady možná dělat ponocného, kdybyste se naučil troubit půlnoc o půlnoci a ne v poledne.

16412

16.07.2003 16:23

Propaganda

Pane Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

samozřejmě, že se mě můžete zeptat, ale já být Vámi, tak bych to byl bejval nedělal. Mno, zřejmě jste ještě "k smrti ustaty" a nevzal jste si k srdci moji radu dát si šlofíčka a vrháte se zase do diskuze s ospalkami v očích.

Bolševická propaganda proti sionistům (nikoliv proti Židům pro se; a ani proti sionistům nebyla příliš důsledná) a proti Izraeli měla jen jepičí životnost, po tom, co Izrael přelezla do teplejší americké postele. Stalinovi na stará kolena z té zhrzené lásky prdlo v bedně a dal se na Arafata a měl z toho zakrátko výron do mozku, kterému údajně pomohla jedem na krysy jeho židovská manželka divoko, Róza Mojsejevna. Jinak, Izrael svému svému zrodu a dětským skotačinám vděčí především Džugašvilimu, Jozipu Visraljónovičovi, a jeho židovským soudruhům.

16410

16.07.2003 15:22

Lež na lež

Pane Zapletale,

Jiří Táborský 209.?.?.?

možná, že vidíte z Brna americké problémy trochu jinak než my z Ameriky. Nicméně by mne zajímalo, v čem máte dojem, konktrétně, že Bushovi američtí kritikové lžou.

16406

16.07.2003 03:00

Propaganda

Pane Juchelko,

Jiří Táborský 209.?.?.?

pod značkou Koldi Petosa se kdysi v kotlině prodával peptin na přípravu zavařenin, džemů, ovocných rosolů a podobně. Figurovala také ve fousatém vtipu, jak přišel pán do drogérie a chtěl něco proti impotenci. Nezkušená prodavačka nevěděla, co mu dát a tak ho poslala ven, aby se podíval do výlohy a vybral si. Pán se za chvilku vrátí a požaduje dvě balení Koldi Petosy. Slečna se nesměle ptá, jestli si je jistej. Jo, rozhodně odpoví pán, je na tom napsáno, že po polití ztuhne a v tomto stavu vydrží dva roky.

Mno, a teď se budete ptát, kdo to je Rin Tin Tin, žejo. A pan Stwora mě pak vyhodí z fóra. Ale ať. Rin Tin Tin byl slavný hollywoodský herec-vlčák. Museli ho několikrát denně polévat ledovou vodou, protože v tom sexuálně nabitém prostředí byl pořád ve stavu vzrušení a skákal na všechno, na co se dostal. Nepohrdl ani Frankesteinem. Nakonec musel od filmu, protože se pokoušel harašit i Marlén Dittreichovou v pokrožilém věku.

16392

16.07.2003 02:32

Propaganda

Řekl bych, že propagandistům jde vždycky o to,

Jiří Táborský 209.?.?.?

aby jim někdo uvěřil, nebo alespoň něco uvěřil. Třeba jen to, že oponent ve volbách je větší darebák a budou volit menší zlo. Anebo aby odvedli pozornost jiným směrem.

Máte pravdu, že v Americe propaganda ještě funguje a mnoho naivků stále ještě naletí. Ale na tu situaci sedí uvedené Lincolnovo dictum; v češtině se říká "...až se ucho utrhne."

16387

15.07.2003 20:12

Lhali jsme. No a co?

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

když jste "skor nevyspaty a na smrt ustaty...", tam abyste nám tady neumřel, co kdybyste si našel méně vysilující zaměstnání, než je pro Vás psaní těch Vašich věčných komentářů?

16369

15.07.2003 19:56

Autoritářství puštěné z řetězů

Ale kdepak, pane Matoušku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

opatrnost je matka bedny s porcelánem. Ale lidi si to pletou, už staří Římané si to pletli.

16368

15.07.2003 19:21

Propaganda

Propaganda

Jiří Táborský 209.?.?.?

Moc pěkný a aktuální článek, pane Debugger, ale Propagandu, ani Noama Chomského si asi kupovat nebudu – pro někoho, kdo byl po desetiletí krmen horem dolem židovskou propagandou pod bolševikem a potom byl na stejné dietě po desetiletí v Americe, tam nemůže být už nic objevného.

Já jsem taky vždycky hodnotil praxi mnohem výše než teoretické studium. Seznamovat se s jejich propagandistickými metodami z jejich knížek mi připadá jako se dostávat do dámských kalhotek podle příručky; jak udelat první dojem, jakou mít kravatu, kolínskou, jak zavést řeč na umění nebo filozofii, jak předstírat inteligenci a sčetlost, prostě jak být Don Juanem století. Mno, a když má nakonec dojít k šoustání, tak se mu, neurotikovi ze študia Freuda, nepostaví.

Propaganda totiž dojde často tak daleko, že je kontraproduktivní, protože jejím hlasatelům pak už lidí nevěří ani opravdickou pravdu, jako třeba Goebbelsovi o hrozbě bolševismu, stalinovským politrukům o anglo-americkém imperialismu, nebo Židům o jejich občasném pronásledování. Prostě, původně indoktrinovaná víra, že Freudem nabiflovaný Don Juan jednou přívede kteroukoliv samičku k nezapomenutelnému orgasmu je potom nenávratně v prdeli.

Propagandisté se pochybnostem obětí snaží předejít dalším a dalším rafinováním a modifikováním lží (např. Katyň, mejdlo ze Židů) a pololží (holocouster), svoji propagandu leští a oprašují, aby i beznadějně beznadějně ochablý úd vypadal jak Rin Tin Tinův hard on po polití Koldi Petosou. Ale jak pravil Lincoln, “You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you can not fool all the people all of the time“.

16365

14.07.2003 17:01

Autoritářství puštěné z řetězů

Předpředcházející komentář prosím anulovat,

Jiří Táborský 209.?.?.?

zapomněl jsem tam uvážit viceprezidenta.

16342

14.07.2003 16:57

Autoritářství puštěné z řetězů

Pane/paní/slečno pet,

Jiří Táborský 209.?.?.?

admin se zřejmě ani na urgentní požádání nechce pustit do volebního věštění.

Jestli tedy dovolíte, podle mého nekvalifikovaného názoru by měla Hillary v příštívh volbách výborné šance vyhrát, kdyby kandidiovala. Ona byla vždycky mozkem rodiny. Já nevím, zda se to jen povídá nebo je to fakt, ale jednou se Hillary a Bill jeli podívat na víkend domů do Arkansasu a po cestě si potřebovali zastavit. Prezidentská karavana tedy zastaví u bezinové pumpy na okresce uprostřed kukuřičných a bavlníkových lánů. A jak tak Bill, hlídán ostrými hochy ze Secret Service, močí do kukuřice a Hillary si protahuje ztuhlé údy, přiklátí se líně obsluhovatel pumpy v ušmudlaném tričku a džínsách, vyplivne jednou dírou mezi zuby močku ze žvýkacího tabáku, a než mu v tom muží s kabely v uších mohou zabránit, poplácá Hillary po zadku a vykřikne v radostném překvapení: "My God, seš to ty, Hillary, my old bitch?" Hillary odmávne body guards a vrhne se mu s "Oh, my Johny, oh my Johny" do náruče. Bill si ho otřepe, utře si ruku o kalhoty a rozhořčeně povídá, že by mu tohle v jeho postavení na veřejnosti dělat neměla. "Pcha, v tvým postavení", odsekne mu Hillary, "kdybych si tenkrát místo tebe vzala Johnyho, tak byl dneska prezidentem on!"

Jak to bude ale v 2008, to je ve hvězdách. V 2004 zdědí demokratický prezident po Dubya hospodářský deficit, jaký si ani Grýnšpán nedovede představit. Už dneska je to půl triliónu, z nějakých 200 biliónů původního přebytku, nezaměstnaných nejvíc v posledních dvaceti letech, sociální a zdravotní pojištěná vybrakovaná, a o Bushových úspěších v zahraniční politice raději ani nemyslit. Takový bordel by nedokázal spravit snad ani pámbů, natož nějaký Demokrat; už včera mluvil Bobby Graham o přinášení obětí. Takže by Hillary v 2008 musela asi kandidovat jako Nezávislá a na viceprezidenta nominovat Johnyho.

16341

14.07.2003 16:51

Autoritářství puštěné z řetězů

Pane/paní/slečno pet,

Jiří Táborský 209.?.?.?

admin se zřejmě ani na urgentní požádání nechce pustit do volebního věštění.

Podle mého nekvalifikovaného názoru by měla Hillary v příštívh volbách výborné šance vyhrát, kdyby kandidiovala. Ona byla vždycky mozkem rodiny. Já nevím, zda se to jen povídá nebo je to fakt, ale jednou se Hillary a Bill jeli podívat na víkend domů do Arkansasu a po cestě si potřebovali zastavit. Prezidentská karavana tedy zastaví u bezinové pumpy na okresce uprostřed kukuřičných a bavlníkových lánů. A jak tak Bill, hlídán ostrými hochy ze Secret Service, močí do kukuřice a Hillary si protahuje ztuhlé údy, přiklátí se líně obsluhovatel pumpy v ušmudlaném tričku a džínsách, vyplivne jednou dírou mezi zuby močku ze žvýkacího tabáku, a než mu v tom muží s kabely v uších mohou zabránit, poplácá Hillary po zadku a vykřikne v radostném překvapení: "My God, seš to ty, Hillary, my old bitch?" Hillary odmávne body guards a vrhne se mu s "Oh, my Johny, oh my Johny" do náruče. Bill si ho otřepe, utře si ruku o kalhoty a rozhořčeně povídá, že by mu tohle v jeho postavení na veřejnosti dělat neměla. "Pcha, v tvým postavení", odsekne mu Hillary, "kdybych si tenkrát místo tebe vzala Johnyho, tak byl dneska prezidentem on!"

Jak to bude ale v 2008, to je ve hvězdách. V 2004 zdědí demokratický prezident po Dubya hospodářský deficit, jaký si ani Grýnšpán nedovede představit. Už dneska je to půl triliónu, z nějakých 200 biliónů původního přebytku, a o Bushových úspěších v zahraniční politice raději ani nemyslit. To by nedokázal spravit snad ani pámbů, natož nějaký Demokrat; už včera mluvil Bobby Graham o přinášení obětí. Takže by Hillary v 2008 musela asi kandidovat jako Nezávislá.

16340

14.07.2003 13:26

Autoritářství puštěné z řetězů

Pane Jirko,

Jiří Táborský 209.?.?.?

to mi připadá jako totéž, o čem psal ve článku "Lhali jsme. No a co", jenom značně detailnějším, pan Stwora (http://www.zvedavec.org/zpravySQL.php?clanek_id=637). Mno, opakování je matka moudrosti, ale v tomhle případě to možná nevadí.

16331

14.07.2003 02:57

Lhali jsme. No a co?

Pane Jednorožče,

Jiří Táborský 209.?.?.?

když je někdo rozčílenej, tak se snadno překlepne, třeba přes celou klávesnici. To se může stát i takovému intelygentovi jako panu doktoru Murtovi. Ale musíte uznat, že to je od něj fikaný, navádět mě jít sám mezi bandu Cikánů, nebo Židů, for that matter. Jo, to by se jim diskutovalo.

16320

14.07.2003 02:54

Lhali jsme. No a co?

Pane doktore Murte,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ptal jste se jak je to s vládou Židů v Americe, ne v Kanadě. I když se tedy Canucko dá do Ameriky, při hodně dobré vůli, také počítat. Já neznám poměry v montrealských nebo kitchenerských golfových klubech, ale jeden můj canucký přítel tvrdil, že je to kvůlivá tomu, že maj' platfús a sešmajdávali by jim tam trávník, ne kvůlivá rasové diskriminaci. Mno, možná také nepustí nějakého papírového Mojšla, co to chce jako freebee.

16319

13.07.2003 20:55

Autoritářství puštěné z řetězů

Pane/paní-slečno Be,

Jiří Táborský 209.?.?.?

máte naprostou pravdu, a dala by se ještě i rozšířit. Přinejmenším o to, jak komunisté ve všech smšrech dbali o to, aby jim po straně nevyrostla konkurence o moc.

Já Vám do toho přes tu louži moc nevidím, a taky mi to může být jedno, ale nekvalifikovaně bych řekl, že o špatné jméno "dizidentů" se postarali ti, kterým zachutnala moc a co s tím jde jako přílohadali a nedali přednost jiným a schopnějším, kteří časem na lepší reprezentaci aspirovali. A Havel je příkladem nejpříkladnějším - když bral prezidentství, tak jen prý jako na přechodnou dobu, než se najde někdo vhodnější, mno a potm se toho odříkaného prezidentsví držel jak hovno košile ještě když ho měl hrobník na lopatě.

Je ovšem pro Vás škoda, že nová, nezdiskreditovaná generace se politickému životu vyhýbá - nebo není připuštěna; jak jsem řekl, nevidím do toho. A někomu radit, s vládou jakou máme my v Americe, to by byla kapitální chutzpah. My u nás nemáme ani ty blanické rytíře.

16304

13.07.2003 20:24

Lhali jsme. No a co?

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ptáte se "Ako vyzera USA pod vladou zidov?"

Mno, podobně jako Německo za Výmarské republiky minus parazitický a zrádný Izrael na krku; a samozřejmě jsme na tom hospodářsky stále ještě hospodářský líp, protože Amerika neprohrála světovou válku. Rozdíl je v tom, že ve Výmarské republice Židi přepískli tu aroganci Jehovou vyvoleného národa a padli na hubu a v Americe je to teprve otázka času - anebo včasného zacouvání do normálu.

Víte, pane doktore, já jim nerozumím. Vede se jim v Americe nejlíp ze všech privilegovaných minorit, tak proč se přestali držet pravidla "žrát ale nemlaskat"? On totiž ten Šáronův macho výrok v izraelském kabinetu "we, the Jewish people control America, and the Americans know it" není tak úplně přesný. Američané si to teprve začínají uvědomovat. A bylo by v zájmu Židů i Ameriky, aby si to slušní a civilizovaní Američané uvědomili dříve, než vezme do rukou řešení nekontrolovatený mob.

16303

13.07.2003 05:18

Cenzůra v cyberspace

Pane Zdeňku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tak teď už opravdu nevím, o čem píšete.

16267

13.07.2003 01:24

Cenzůra v cyberspace

Pane Zdeňku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

já si nemohu vzpomenout, že by nám pan Klabačka nabízel příměří.

16258

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 14

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 11

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Měnové kurzy

USD
23,80 Kč
Euro
26,58 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,61 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
24,74 Kč
100 japonských jenů
21,92 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
6,06 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 174,54 Kč
1 unce stříbra
425,36 Kč
Bitcoin
225 621,73 Kč

Poslední aktualizace: 2.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 360 763