Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Zachariáš

Nalezeno 15 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.01.2003 23:30

Ukradená vlast

RE: 160 n.l.?

Zachariáš 195.?.?.?

Pane Stworo, jistě jste už slyšel o tom, že název Palestina vznikl z řeckého názvu pro Filištíny, kteří žili na území dnešní Gazy a s dnešnímy Araby - Palestinci nemají nic společného.
Bez ohledu na to co tomu říká cestování s iDnes [smích]

8262

27.01.2003 23:45

Ukradená vlast

Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

...Británie se vzdala Palestiny, protože nedokázala zvládat vzrůstající napětí mezi Sionisty a Palestinci. V roce 1947 rozhodlo generální zasedání OSN poměrem hlasů 2:3 o rozdělení Palestiny na stát židovský a arabský (rezoluce 181). Palestinci rezoluci neakceptovali, ale navzdory tomu k rozdělení došlo, a to přesto, že neexistuje zákon, který by umožnil OSN rozdělit suverénní stát formou rezoluce...
A skutečnost?
Izrael nevznikl na území suvereního státu a nebyla to akce OSN roku 1948. Británie spravovala území po Osmanské říši, která tu byla 400let. Již od počátku - r.1917 to bylo území určeno jako domov Židů. Jednalo se o území dnešního Izraele, Jordánska, Západního břehu a Gazy.

8264

28.01.2003 11:57

Ukradená vlast

Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

pan Peleška:"...Je také na pováženou,že kdokoliv se pokusí slušně a věcně o uvážlivou kritiku státu Izrael je okamžitě napadán jako nějaký sprostý antisemita,který chce nebohé Židy zase hnát do plynu."
pan štefan:"...MIR tam za pritomnosti izraele nikdy...,...rusko ma velkou zemi i rezervy, tam by to meli fajn."

Pane Peleško, jistě existují slušné, věcné a uvážlivé kritiky vůči státu Izrael, které jsou opodstatněné. Co tu však zaznívá je emocionální propaganda, vycházející z mylného předpokladu, že za veškeré utrpení Palestinců mohou Židé. Je naprosto pomíjeno umělé udržování zoufalé situace uprchlíků ze strany okolních arabských zemí. Také vlastní zkorumpovaní vůdci Palestinců využívají obyčejných lidí jako rukojmí pro svoje postavení a prospěch.

Pane štefane, jak jsem vyrozuměl, tak jste emigroval do Ameriky. Nespletl jste si náhodou světovou stranu? Vy popíráte, že jste rasista a přitom posíláte někoho na základě příslušnosti k národu na Sibiř? Jak se tomu dá rozumět?

8287

29.01.2003 21:57

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

Panu Peleškovi,
díky za podrobné vysvětlení vašeho pohledu.
Několikrát jsem byl při čtení diskusních fór na netu překvapen jak rychle dochází k nepochopení a vzplanutí vášní. Zajímavé taky je, že pokud jsou zúčastnění schopni pokračovat v diskusi, zjistí že usilování srdce je podobné pouze optika vidění se liší. Oproti rozhovoru tváří v tvář, se při komunikaci přes fórum ztrácí neverbalizovaná část dialogu jako je dikce, gesta, část emocí.... Možná hodně reakcí které jste obdržel, pouze ostře vyzněly, ale ve skutečnosti tak míněny nebyly.

Pokud bych měl reagovat na příklady které jste uvedl, musím předeslat, že před pár lety bych s vámi asi souhlasil a podpořil vás. V roce 1997 jsem však byl poprvé v Izraeli a od té do by tam jezdím každý rok na pár týdnů za přáteli a můj pohled je osobní.

Souhlasím s tím, že omezování pohybu Arabů zvyšuje napětí, ale zároveň si uvědomuji že tam jde o život. Nejde o "kluky házející kamení", ale o odstřelovače. Je to tak dva roky co zrovna Hevronu vyšel muž na zápraží s kojencem v náručí. Ostřelovač (z pušky kterou používá Arafatova Force 17 nebo jak se ta banda jmenuje) mu dítě v náručí zastřelil a jeho těžce zranil. Když jsem se tehdy vrátil z Israele a zpětně jsem o tom hledal zprávy u nás, byl jsem šokovaný jak byly uvedené skutečnosti předkládány médii a vnímány běžnými lidmi v ČR. Také nemohu souhlasit s tím, že to je kvůli " 450 umanutým lidem - Židům". Ten svátek co trvá 8 dnů se jmenuje Sukot -Svátek Stánků, kdy Židé nebydlí doma, ale připomínají si jak žili ve stanech na cestě z Egypta a hostí všechny co přichází v míru. Tenhle svátek se tam slaví od dob kdy ho Bůh vydal (Leviticus 23). Výjimkou jsou období kdy byli židé při pogromech vyvražděni. Kromě hrobů Abrahama zde leží i hroby Izaka, Jakova dále jejich ženy kromě Ráchel, jejíž hrobka leží mezi Jeruzalémem a Betlémem a taky její hrobku musí strážit vojáci. Záruky Arabů ohledně volného přístupu na svatá místa nemají žádnou váhu. To ukázal názorně Šaron naprosto legální návštěvou nejsvatějšího židovského místa - Chrámového návrší. Návrší bylo dobyto v r.67 a poté bylo předáno pod správu arabských jednotek tuším že se jmenují Wakf. Židům byl tehdy také slíben přístup...
Tady se dostáváme ke kořenu věci. Arafat při první příležitosti, kdy je to pro něj výhodné poruší cokoliv a ve skutečnosti jediný kdo mluví pravdu je Jasín -vůdce Hamasu, který Izrael neuznává a lidem nabízí sociální program a semtex. Nezdá se vám z tohoto pohledu jasné, proč Šaron v Izraeli zvítězil? Ti lidé co ho zvolili nejsou krvelační, ale žijí tam a je jim jen jasné, že v současné době není s kým a o čem vyjednávat.

Tohle druhá strana mince, kterou jsem si uvědomil postupně. Arafatův autokratický režim se chová stejně jako bolševik. Nectí pravidla protože se jedná v podstatě o "třídní boj" a chvilkové dodržování nějakých úmluv je chápáno pouze jako propagandistická lest.

8349

29.01.2003 22:12

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast 2.pokračování

Zachariáš 195.?.?.?

S těmi kříži byla ta potíž, že se katolická církev nepostavila proti holokaustu a často se na něm dokonce podílela. O jakousi omluvu se pokusil Jan Pavel, ale to myslím bylo až potom a omluvil se pouze za "pochybení určitých jednotlivců", ne církve. Navíc Židé jsou národ který přežil téměř 2000 let ve vyhnanství, během kterého byli "ve jménu kříže" pronásledováni pravidelně. V tomhle kontextu chápu, že Židé měli ohledně křížů výhrady.

Poslední poznámka k rovnici z vašeho předchozího příspěvku: " 6 miliónů Židů = utrpení uprchlíků".
V roce 48 odešlo z území dnešního Izraele několik set tisíc lidí. Zdaleka ne všichni byli vyhnáni. Je znám případ starosty z Haify, který se snažil odcházející zastavit. Okolní arabské země však vyzvaly lidi z území Izraele ať se stáhnou na hranice a oni Izrael během 14 dní smetou a pak se můžou vrátit a zabrat vše. Nestalo se a Izrael se stal kromě uvedených a neustále zdůrazňovaných Židů z Ruska a Evropy také domovem i několika set tisíc Židů z různých arabských zemí od Maroka po Irak. Nedrželi je v táborech jako Libanon, Sýrie, Jordánsko a Egypt utečence z Izraele.


8351

03.02.2003 15:22

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

Pane Peleško, nemyslím že co jsem napsal jsou kecy. Napsal jsem svůj pohled na témata, které jste zmínil vy, pouze z jiného pohledu než z vašeho.

Abyste rozuměl, mě je líto civilních obětí na obou stranách a přál bych si aby to skončilo, ale...
OSN není batrstvo národů, ale spolek vlád. A to těch co reprezentují své obyvatele, tak těch autokratických jako Lybie, Vietnam, Saudská Arabie, Čína, Syrie, Sudan... Žádná "osvícená nejvyšší" pravda. Izrael se nemůže stáhnout z území, která v roce 1967 dobyl na Jordánsku a Egyptěprotože pro Arafata a většinu arabských zemí nejsou hranicemi okupace hranice Gazy a West Bank, ale hranice samotného Israele a arabské státy dosud nevynechaly příležitost tuto vizi naplnit.
Je jasné, že v takovém případě by OSN maximálně stihla stáhnout svoje vojáky, aby nepřišli k úrazu (viz. historie)a případně by vydala prohlášení že s masakrem Židů nesouhlasí. Právě kvůli tomu aby se mohli bránit, vznikl Izrael.

Spíš by mne zajímala odpověď na to proč se Izrael nemůže bránit teroru stejně jako USA?

Ještě si dovolím zpochybnit váš postřeh z dřívějšího příspěvku.
Píšete: ...A potom stačí nějaká malá
hloupost,záminka,kdy je nějaký čin sveden na Židy a máte znovu
zaděláno na pogrom na Židy,jako víno...Jenom kdyby nebylo té hloupé židovské propagandy.

Mýlíte se. V Evropě a hlavně v Německu byli Židé z převážné většiny integrováni do německé společnosti. Tím co píšete tu podsouváte, že si za pogromy mohou Židé sami.


8542

04.02.2003 23:51

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

Jistěže je řád nadřazen chaosu. V obecné rovině se nedá vaší připomínce nic vytknout.
Je však potřeba se podívat blíž jestli jsou pojmy práva a chaosu tak zřejmé jak je vidíte vy. Osobně si myslím, že na vaší straně to je spíše přání otcem myšlenky.

OSN by měla být mezinárodní autorita k urovnání sporů.
A skutečnost: budí zdání bezpečí, ale kam se vrtnou tam je průšvih. Pokud by na Husajna netlačily USA takovým způsobem jak to dělají, tak by si Husajn dál jejich rezoluce tapetoval na záchodě.

A OSN má mít licenci na mezinárodní právo? Víte kdo byl v OSN zvolen za předsedu nejvyššího výboru pro lidská práva? Lybie. Kadáfí... Lockerbie...nevadilo. Proti byli 3:USA, Kanada a Guatemala. 17 (většinou evropané) se zdrželo. 33 pro.
Není to USA kdo by oslaboval kredit OSN!

Takže když se podívám zpět na Izrael, vidím jedinou zemi v oblasti, kde jsou svobodné volby, svoboda tisku, projevu (i po nesouhlasném[smích]), shromažďování a vyznání (pro muslimy i křesťany), rovnost možností pro ženy (i pro arabské ženy, které mají v Izraeli větší svobodu než v arabských zemích), ochrana menšin,nezávislé soudnictví a trh. Tohle vám potvrdí i sami Izraelští Arabové, kteří nějaký čas žili pod Araby. Denně slyšíte pětkrát Alláh u akbar ze všech stran... Všechna svatá místa všech náboženství jsou přístupna všem...
Podpora tohoto státu, který zaručuje práva jedince o kterých se v okolních zemích ani nezdá, se mi zdá přirozená a nemám obavy, že tím podporuji světový chaos, nebo nějakého potencionálního Adolfa. Právě naopak.

8589

05.02.2003 23:43

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

Israel mám rád přesto Araby ani nikoho jiného rozhodně střílet nechci.
Ani jsem neměl v úmyslu vás obtěžovat. Váš příspěvek jsem zmínil protože mne zaujala vaše špatně skrývaná nenávist k Izraeli v kombinaci se zmínkou o "slušné, věcné a uvážlivé kritice Izraele". Tušil jsem že to skončí kádrováním a vyloučením, ale volal jste po lásce a spravedlnosti, tak jsem chtěl nabídnout pohled z druhé strany. Navíc jste mi něčím připoměl mého dědu z časů Československa. Ten vždycky dostal záchvat, když byl v televizi komentátor Slovák: "Voni už sou všude, to přece neni možny, s tim se musí něco dělat...." Jinak to byl hodný člověk a měl jsem ho rád.
Mějte se dobře.

8604

18.02.2003 21:28

Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

RE: Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

Zachariáš 195.?.?.?

Commedia dell arte znamená improvizované drama. Takové divadlo nemá napsaný text, pouze je dáno téma a zůčastnění se vzájemnými vztahy.

add ...5 millionu Palestincu vyhnanych ze svych domovu v roce 1947...
Jednalo se o řád nižší počet lidí a zdaleka ne všichni byli vyhnáni. Mnozí si šli počkat 2 týdny, než spojené arabské síly smetou Izrael.
Ohledně toho řešní bych byl opatrný. Řeší se intenzivně posledních 10 let a čím víc se řeší, tím víc teče krve.
Zajímavý článek Where suicide is cult (od Muhamara Píseckého): http://www.rickross.com/reference/general/general439.html

8989

18.02.2003 22:13

Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

RE: Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

Zachariáš 195.?.?.?

PS: tím předposledním řádkem jsem samozřejmě mínil odkaz od Muhamara...[smích]

Ještě ohledně terorizování národů:
Cílem arabského útoku na Izrael v roce 1948 nebylo vytvořit nějaká "Palestinská území". Cílem této války bylo zničit Izrael a rozdělit si západní Palestinu mezi sebou. Zničit Izrael se nepodařilo, ale Jordánsko obsadilo Judeu a Samaří (West Bank) a východní Jeruzalém. Židé byli pozabíjeni, nebo vyhnáni a byly jim odepřeny všechny tradiční svatá místa. Egypt se zmocnil území označovaného jako pásmo Gaza. Tato území okupovaly tyto arabské státy až do roku 1967, kdy rozpoutaly novou válku a opět ji prohrály a ztratili území, kterých se zmocnili v roce 1948.

Během těchto 19 let (1948-1967) ani Jordánsko, ani Egypt nenabídli Arabům na územích, které obsadili vznik samostatného státu. Samotní arabští "Palestinci" samostatný stát v té době nepožadovali a nikdo na celém světě nedoporučoval jeho vznik.

8990

07.10.2003 15:19

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Zachariáš 194.?.?.?

Pan Josef asi nemá čas, tak vám napíšu pár postřehů.
Na konspirační teorie nevěřím, proto budu reagovat jen na některé pasáže, kde mi chybí informace z druhé strany a proč považuji článek za šablonovitou propagandu, jako z Rudého Práva.

…reparace pro židy, kteří dobrovolně odešli z Iráku do Izraele a nechali tam svůj majetek. Je to bezmezná arogantnost…

Dobrovolně? Po prohnané válce 48 se stali Židé v arabských zemích terčem násilí. Celkem z arabských zemí odešlo a uprchlo přes 500 000 Židů, kteří byli začleněni do společnosti.
Pro porovnání: počet Arabů, kteří odešli a uprchli z Izraele byl podobný. Na rozdíl od Izraele je okolní Arabové drželi v táborech, bez možnosti získání občanství jakéhokoliv jiného státu. V té době byl Západní břeh obsazen Jordánskem a Gaza Egyptem. Otázka Palestiny začala až po roce 67. Do té doby se jednalo o území Jordánska a Egypta, kteří využili situace pro politický tlak a trpícím v táborech přiřkly pozici rukojmí.

Vzápětí nato začaly izraelské tanky pálit na Palestince, kteří byli vyzbrojeni jen puškami.

Zde mohu posloužit vlastním zážitkem. Byl jsem u přítele v Jeruzalému. Bydlí na kopci, kde na jednu stranu je Staré Město a na druhou Betlém. Nad Betlémem na jiném kopci, je uprchlický tábor Beit Jala odkud přes údolí samopalem odstřelovali tanzim (Mučedníci od Al-Aksa, kterým přispívá Arafat) židovskou čtvrť. Po třech dnech ostřelování přijel tank IDF a dům odkud se střílelo rozstřelil. V domě zahynula žena a dítě. Byli to křesťané, do jejichž domu vtrhli tanzim a střelbou ze samopalu vyprovokovali odpověď IDF. (Militantní islamisté nenávidí křesťany stejně jako židy.) Žena a dítě nesměli dům opustit, aby výsledek měl náležitý ohlas v mediích. A ty nezklamaly: Další propuknutí násilí. Palestinská žena a dítě usmrceny po zásahu IDF.

Tím chci říct, že skutečnost je často jiná, než jak ji prezentují media, na jejichž základě si většinou po spravedlnosti toužící intelektuálové tvoří názory. A pokud je to navíc článek jako tento, tak je to nemožné.
Pokračování za chvíli.

20396

07.10.2003 15:52

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Zachariáš 194.?.?.?

pokračování

Už 14.5. Izrael zavedl totální blokádu okupovaných území a za dva měsíce zahájil útok po souši, po moři a ze vzduchu na pásmo Gazy a rozdělil toto území na tři části.

K autorovi se asi nedoneslo, že tomu předcházely minometné útoky na Izrael a pašování zbraní tunelem z Egypta nad čímž PA zavírala oči.

Původní obyvatelé mají být plánovitě zbaveni své historie, jak v Iráku, tak v Palestině. Přitom izraelský stát sní o svém dávném velkém biblickém státě, přestože ze svého území Židé byli vyhnáni už z dob Římanů.

Autor zapomněl dodat, že se od počátku hned zase vraceli. Pokud tedy někdo mluví obecně o původních obyvatelích, tak je musí zahrnout.

Tragédii je, že izraelská vláda nechce mír, chce si ponechat co nejvíce zabrané půdy. Mír ale rozhodně potřebují ke svému životu oba národy, pro oba je současná situace zkázou, i když pro Palestince nezměrně a nesrovnatelně větší.

Píšete, že izraelská vláda nechce mír, ale nezmiňujete že nemá pro jednání partnera. PA o míru mluví, ale nemá faktickou moc je totálně zkorumpovaná. Místo nich se o sociální programy stará Hamas, který stejně jako Islámský džihád a Hizbulah existenci Izraele neuznávají. Již prorok Muhamed použil přechodné uzavření míru jako lsti ke svému vítězství. Pokud tyto organizace mluví o míru, je to podobné jako mír v třídním pojetí SSSR za studené války-pouze přechodně a pokud to je výhodné k dosažení konečného vítězství.

Nedávno se Izraelci pokusili udělat atentát na duševního vůdce Hamásu, šejcha Ahmada Jasína, který je nejenom v požehnaném věku, ale ochrnutý na vozíku, s těžkostmi i mluví. Byl dlouho vězněn v Izraeli a není to tak dávno, co byl propuštěn. A i takový člověk má být hrozbou pro tzv. demokratický Izrael. Tohle je skutečná tvář války proti terorismu.

Pokud jste někdy slyšel mluvit, tak by jste takový nesmysl nenapsal. Tento člověk neuznává existenci Izraele a veřejně prohlašuje, že bude bojovat až do konce (myslí tím konec Židů). Pokud je teroristické chobotnici možné useknout hlavu, je to účinnější než sekat chapadla.

Zatímco izraelská mládež se bezstarostně baví a relaxuje na diskotékách, v restauracích a kavárnách, Palestinci musejí polykat ponížení a hněv, zbaveni všech práv a lidské důstojnosti. Proto tam prolévají svou krev sebevražednými útoky.

Věru nezaujatý a hluboký pohled na věc.

Dokud lidé budou žít v příkoří a jejich nekonečně vleklé problémy se nebudou řešit komplexně a spravedlivě…

To už tady soudruzi bylo.

20399

07.10.2003 15:58

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

Zachariáš 194.?.?.?

Zkuste si přečíst také jinou pasáž než ty vytržené z kontextu, které sem občas někteří kopírují. Myslím, že by jste získal míň tendenční náhled na věc.

20401

09.10.2003 01:00

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Zachariáš 194.?.?.?

Máte pravdu v tom, že jsem odpověděl příliš zkratkovitě. Myslel jsem to jinak. Vy jste asi mladší ročník, viďte? Reagoval jsem na slova "řešit komplexně a spravedlivě", která se mi zdála pro celý článek charakteristická. To znělo z ůst mladých intelektuálů v padesátých letech či v Rusku ve třicátých letech. Na konci toho "řešení" byly šibenice. Jak někdo již definoval komunismus jako: v teorii lež, v praxi zločin. Tím neříkám, že jste komunista, jen mi to připomělo stejného ducha, který připomíná, že cesta do pekel je dlážděna nejlepšími úmysly.
Místo komplexně spravedlivého řešení bych spíš usiloval o to aby se přestali zabíjet. Pak se dá začít o něčem mluvit.

Kdyby to nebyl politický web, tak bych dodal, že jediná naděje na komplexně spravedlivé řešení je s příchodem Mesiáše.

20479

09.10.2003 01:20

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Zachariáš 194.?.?.?

Než s mou schopností číst to spíš souvisí s osobní zkušeností z atmosféry v Izraeli, když tuto bezstarostnou mládež vynáší z kaváren a restauracích po kusech. Můžu vám říct, že to je spíš tíseň a křeč a touha nenechat se terorem zastrašit.

Komentář ke zbývajícím dvoum větám ve stylu "Palestinci trpí,může za to Izrael; Vraždit účelově jejich civilisty je vlastě v pořádku; Vždyť si za to můžou sami;", je částečně v reakcích na předchozí odstavce vašeho příspěvku. Úplnou odpovědí by byl text na několik stránek.

Článek od Burga si přečtu.

20480

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 5

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 7

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,24 Kč
Euro
26,92 Kč
Libra
29,92 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
25,21 Kč
100 japonských jenů
22,49 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,55 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 924,27 Kč
1 unce stříbra
432,89 Kč
Bitcoin
227 600,84 Kč

Poslední aktualizace: 30.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 311 301