Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Alexa

Nalezeno 1117 příspěveků, 471 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.12.2005 22:48

Protikomunistický odboj

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa 85.?.?.?

Chyba je a vždy byla v lidech,protože nejsou dokonalí.Regulace,kterou navrhujete není řešení.Lidem by měla být ponechána volnost,ale mělo by se jim také ukázat to,co má skutečnou hodnotu.Dokud lidé měli nějakou duchovní víru a ne víru peněz,tak to vše bylo více méně v mezích.Jakmile lidé začli stále více pachtit po majetku,bylo to čím dál víc na úkor víry,na úkor ducha a na úkor hodnot.

Pomineme-li,že každý musí bydlet,jíst,oblékat se,tak zjistíme že nepotřebujeme spoustu elektroniky,drahá auta,drahé oblečení...Lidé považují majetek za jisté uspokojení.Je to poněkud falešné uspokojení,protože když někdo dosáhne toho,co chtěl,je mu to najednou málo a začne se pachtit za dalším falešným uspokojením.

Tedy pokud se má něco změnit,tak to musí být předně lidské hodnoty,pokud se nic nezmění,tak tu můžeme mít sebelepší politický systém a vždy bude mít kvuli lidem se špatnými hodnotami díry.

86077

30.12.2005 22:56

Registrované partnerství: konečně úspěch

RE: hmm

Alexa 85.?.?.?

>Podívejte,jsou i takoví,kterým vadí pouze ''profesionální
>bukvice''.To je můj případ.Mezi běžtnými homosexuály mám
>přátele.Ale lidi co si na tom postavili kariéru?....no fuj [naštvaný]


Chtěla bych se bych se zeptat zcelá vážně,kdo je"profesionální bukvice"?Já se moc o známé osobnosti nezajímám,tak nevím kdopak dělá špatnou reklamu.Díky za odpověď [mrknutí jedním okem] .

86079

30.12.2005 23:19

Protikomunistický odboj

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa 85.?.?.?

Máte do určíté míry pravdu...pravdu do té míry,že je třeba něco násilně změnit(podle vás regulovat,ale to je pouze otázka semantiky).Otázka není co změnit(regulovat),otázka je jak tu změnu provést.To co je kolem nás,ten bohapustý konzum,to je přeci to,co vláda chce,nebo ne?

Vláda přeci nebude regulovat proto,aby lidé mysleli,aby přestali kupovat nesmysly(=aby přestali být otroky).A to myslím je to jádro problému.O tomhle původně mluvil Marx,o přeorientování lidí z majetku na společentví,pospolitost a bohatější duchovní život.On s tím bohužel přišel ve špatnou dobu,tedy v době expanze kapitalismu a tak se našli tací,který si vzali marxismus do svého"erbu",ale přesto to byl jen přelakovaný kapitalismus.

Čím dál víc se na to dívám očima skeptika,tím víc mám dojem,že jediné řešení bude nějaká skutečná globální katastrofa,která lidem ukáže,kdo je tu hliněné kouli pánem.V tomhle nepomůže ani věda,protože právě ta jen všechno urychlila.

Když tu čtu pana Gejdoše,tak s ním musím už jen souhlasit.Nakonec,i ti hloupí lumíci pochopí kdy je ten mezní bod a naskáčou do moře při hromadné sebevraždě.Tedy vše nejlepší do nového roku [velký smích] .

86084

31.12.2005 12:11

Protikomunistický odboj

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa 85.?.?.?

Nezbývá nic jiného,než potopa,nebo revoluce...v horším případě revoluční potopa. [chechtot]

Co se práce týče vám asi neporadím,jsem na tom poněkud nápodobně.

Tedy ještě jednou hodně štěstí do nového roku a především nějaké příjemné místo v teple [mrknutí jedním okem] (tady je zatracená zima)

86147

31.12.2005 15:38

Homosexuály nikdo nediskriminuje

Kde se vzal,tu se vzal,autor mlátící prázdnou slámu

Alexa 85.?.?.?

Myslím,že vlna článků a diskuzí pod nimi tu byla dost vypovídající,tedy pozastavím se jen nad několika úvahami autora:

Právní řád je nastaven pro všechny stejně – jak pro homosexuály, tak pro heterosexuály. Jakýkoli zákon, který se právnímu řádu vymkne a platí, či privileguje jen nějakou část společnosti, je diskriminační, ať chceme nebo ne. Stejně tak navrhované registrované partnerství. To je diskriminací nejen z konzervativního hlediska, ale i z hlediska logického.

Sice nevím,co si mám představit pod výrazem konzervativní hledisko,ale to je jedno.To co tu autor nastínil je jeden pohled.Ten druhý,je přesně opačný,ale podle slov autora vlastně také přípustný:heterosexuální pár,který má možnost vztoupit do svazku manželského diskriminuje všechny ostatní,kteří nemohou(není důležité z jakých důvodů,ale jako příklad vezmeme homosexuály).Tedy situace kdy bylo pouze manželství byla podle autora skutečně diskriminující(dle jeho definice).V tomhle si trochu protiřečí.

Registrované partnerství, jako jistá forma uzákoněného svazku dvou osob (nikoli ale na úrovni manželství) má platit jen pro homosexuály. Pokud by chtěly registrované partnerství uzavřít dvě osoby opačného pohlaví, nemají šanci. Z toho důvodu nevyvozuji z návrhu zákona o registrovaném partnerství jiný závěr než že – je diskriminační a privileguje homosexuální páry nad ostatními.

Jistě,je to vlastně malý paradox: předtím byli diskriminování homosexuální páry a teď jsou diskriminováni všichni.

I když mnozí jako protiargument vůči typicky konzervativnímu názoru, že RP poškodí tradiční rodinu uvádějí (a často oprávněně) že ta již stejně nefunguje, přesto je to stále tradiční rodina, která „alespoň“ rodí pro společnost nové daňové poplatníky. Tím homosexuální pár evidentně přispět nemůže.

Pokud si nalijeme čistého vína,tak se tahle větička dá říct i jinak: Pro stát není výhodné podporovat homosexuální páry,protože jim děti nedáme(raději budou v ústavech) a stejně nejsou schopni(=nejsou ochotni kvuli své orientaci)plodit nové otroky do systému.

86159

31.12.2005 19:40

Protikomunistický odboj

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Alexa 85.?.?.?

Já sice Amigu neměla,ale při vaší větě:

>Pro porovnání které vlastně ani není možné Amiga potřebovala desetinu paměti
>desetinu rychlosti na stejný program co Billův OS, ke všemu po skončení
>programu důsledně vyčistila všechny sektory pamětí takže se nezatěžovala
>zbytečnostma.

...mě napadlo,že možná v tom tkví ta úžasnost Windowsů.Oni vlastně napomohli k rychlejšímu technologickému vývoji,aby vůbec mohly fungovat [chechtot] .

86183

01.01.2006 11:49

Protikomunistický odboj

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa 85.?.?.?

S tou regulací se to má dle mě tak,že ona je - v podobě zákonů - avšak neslouží širokým masám(tj.lidem),ale často se přesvědčujeme,že za určitých podmínek slouží jen někomu a jen někde.Potíž je v moci,protože ať je moc jakákoliv,tak se dá vždy zkorumpovat a ten centralizovaný systém,který nám tu vytváří vláda KSČSSD tomu jen stále víc nahrává.Potíž je,že naše občanstvo(ochotné volit) je především lůza,která se nechá lapnout na kecy ve stylu ekonomika roste,máme se dobře,zdroje jsou...Kdyby člověk nesledoval všechno kolem a poslouchal jen puchejře paroubka,tak by měl vážně pocit,že se máme skvěle.

Motiv je hybatelem - jak jste řekl.Myslím,že by stačilo jen velmi málo,hrozně maličko,aby se lidé probrali.Každý jistě zažil touhu po něčem,třeba po nějaké drahé věci a když ji získal,tak zjistil,že mu tolik nedala,rozhodně ne tolik,kolik očekával.V tom to vězí.Štěstí nespočívá v majetku,ale spousta lidí tomu věří a stále si nechají nalhávat,že tomu tak je.Stačilo by si vzít příklad z kultůr - jak se mnohdy u nás říká primitivních - kde neexistuje osobní majetek.Tihle lidé jsou šťastní,protože když něco potřebujete,vezmete si to,protože to je stejně tak vaše jako všech ostatních.Neznají tedy závist,neznají majetkové zločiny...Myslím,že ten takzvaný primitivismus je spíš to naše uspořádání a my si ještě navíc masírujeme Ega tím,kolik toho vlastníme,jaký máme růst HDP,kolik peněz máme... a domníváme se,že peníze,majetek=štěstí.Jak pošetilí dokážeme být.

Proč lidé potřebují něco vlastnit za každou cenu(opomineme-li základní prostředky pro přežití)?

Pokud vím,tak Spinoza touhu po majetku nazýval druhem duševní choroby.

86247

01.01.2006 22:05

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Britske listy (2)

Alexa 85.?.?.?

>Ale zpatky, jak si myslite, ze se citi cikan, ktery vidi sve spoluobcany
>kteri ho diskriminuji.

Na tohle mě bez dlouhého přemýšlení napadla replika:co bylo dřív:vejce nebo kuře?Tedy,co je příčinou a následkem?

>Neni divu, ze zahorkne. Vzdyt on ma stejna prava jako oni. Tak proc ho
>diskriminuji? Vy zkratka by jste chteli mit moc nad spoluobcany, kterou
>ovsem nemate a tak se vztekate a vase literarni ejakujace zni jen prazdnou
>nenavisti.

Jistě,asi nikdo z nás by se necítil dobře na místě cikána žádajícího o práci,který je odmítnut.Stejně jako by se necítil dobře na místě ženy-potencionální matky,která je odmítnuta,atd.Vtip je v tom,že cikáni vidí to špatné co se děje vuči nim,ale už naprosto přehlíží to co dělají oni.Spoustě cikánů schází svědomí.Vytvářejí si rodinná"stáda",což je pro ně zlatý přídavkový důl,kradou,své děti učí totéž a když vůči nim někdo něco namítne,tak buď pohrozí likvidací nebo začnou křičet o diskriminaci.

Tohle jistě není správné a tím,že se cenzurují diskuzní fóra se nic neřeší.Jen se dělá,že problém,který evidentně je,není.

86275

02.01.2006 17:40

Protikomunistický odboj

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

Alexa 85.?.?.?

>Kdyby to bylo jen "hrozně maličko", jak píšete, tak by se to
>zajisté už dávno dalo zrealizovat. Já si naopak myslím, že
>ta cesta je poměrně dost náročná a souvisí především s
>duchovními věcmi a s eschatologií. Pokud člověku
>nenabídnete TO, lépe řečeno TOHO, kdo ho naprosto přesahuje
>a nekonečně miluje, tak se vám to nikdy nepodaří. I s touto
>nabídkou je to hodně těžké a mnoho lidí ji v současnosti
>nechce nebo nemůže příjmout, protože už jsou "tak zajetí"
>ve svých kolejích, že udělat "čelem vzad" je pro ně
>nemožné. Navíc existuje ve všem obrovský zmatek, nedůvěra
>a kupa lží a polopravd, takže mnozí už raději ani
>nehledají...

>Pokud člověk nemá vědomí "konečného zúčtování", tzn.,
>že bude muset své činy, skutky a motivy obhájit před
>soudcem, kterým bude jeho "narovnané" svědomí při odchodu z
>této země a Soudcem, kterým je sám Stvořitel, tak velká
>část základní motivace je v háji. Ta "vyšší" část
>motivace, tj. motivace láskou ke svému Stvořiteli a tím i ke
>svým bližním navazuje na tu předchozí a je tak trochu
>"vyšší dívčí", jelikož předpokládá osobní vztah se
>svým Stvořitelem. Ale to by bylo zase na dlouho... [mrknutí jedním okem]

Ono to chce skutečně maličko,ale maličko může být i velmi mnoho.Podle pořekadla: ohýbej proutek dokud je mladý jsem se já z toho chorobného materialismu vymanila.Já jsem však ještě podle slov některých mládě a tak se mi to snadno říká.Také jsem jednu dobu podléhala tomu okolnímu konzumu,ale můj život si prošel překotným,nečekaným a neobvyklým vývojem a donutilo mě to se zastavit a popřemýšlet o tom co to vlastně vůbec dělám.Ano,i otázku smyslu života jsem velmi dlouho řešila.V určitém smyslu se cítím být na konci cesty,ale přesto jsem na začátku.Uvidím,jak to dopadne.

I tak si však stojím za tím málem co stačí k"procitnutí",ale pro některé lidi je to skutečně mnoho a stálo by je to nemálo úsilí a boje se sebou samým.

>Protože většinou neznají jiný smysl života a
>nejjednodušší je, zaplácnout ho na chvíli kusem hmoty či
>jiného hmotného požitku.

Měla jsem tu otázku na mysli spíš pro zamýšlení jiným,ale ano,máte pravdu.

>No, do toho bych se asi nepouštěl. [velký smích] Museli bychom dodat -
>nezřízenou - touhu po majetku, protože přirozená touha
>vlastnit např. kousek země, kde mám své doma je, dle mého
>názoru, zcela vpořádku.

Jistě,ale tuto možnost jsem zahrnula do předešlé otázky tímto:(opomineme-li základní prostředky pro přežití).

86354

02.01.2006 18:09

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Pravda smrdí - ale ne jen Čulíkovi

Alexa 85.?.?.?

>Čulík se diskuze bojí - jako každý, kdo na ni nemá. Toho
>udání na Novinky jsem si všiml už ráno - je to trapárna.
>Ale trapný je i to že tu proti cenzůře bojuje Stwůra - on
>sám pravdu o sobě snese snad ještě mín než Čulík.

Ono také záleží na návštěvnosti diskuzních fór a na tom jak moc názorově vyhranění jsou diskutující.Na vašich stránkách jsem si také všimla fóra,ale pochybuju,že tam chodí jiní lidé než extrémisti.Nakonec,vy sám jste také extrémista.

>Ke článku "Bartův poslední den" ve kterém popisuje
>lékařskou péči pro PSA za kterou by žila stočlenná
>africká vesnice rok. Kde se snaží dojmout popisováním
>pohledu do očí zvířete...fnuká .... brečí.... vzdychá (a
>hlavně naznačuje jaký je pracháč, podobně jako z cenou
>permanentky do fitnesu....jak úsměvné od člověka který tu
>permanentně loudí na svém fanklubu předplatné a dary [chechtot] )

Možná že byl váš příspěvek vyškrtnutý,protože nemáte ani trochu úcty k ostatním.Koho máte rád krom privilegovaných obyvatel izraele a jeho teoretických občanů?

86355

03.01.2006 16:56

Čas, aby muži byli zase muži

Příjde mi,že ten článek psal někdo,kdo rád vzpomíná na to co bylo,ale nechce vidět to co je

Alexa 85.?.?.?

Zajisté je zmíněna spousta negativních vlivů,které v naší společnosti jsou.Ale...

Příjde mi to spíš jako takové to chlapské poplácávání po zádech se slovy:"Buď chlap,správný chlapi přece nebrečí,no ne?"

Tohle co se děje není vinou feminismu,to je příliš snadné to shodit na feministky.Je to alibismus.Za to jací jsme si můžeme my sami a nikdo jiný.Pokud námi někdo manipuluje - je to špatné,ale je též špatné,že se my necháme manipulovat a to jediné můžeme ovlivnit.Toliko k feminismu.

Také se mi zdá,že autor shrnul spoustu důsledků a nasypal je pod jednu příčinu.To,že jsou muži více"zženštilí"není tím,že mladí kluci hrají počítačové hry(co je na tom špatného?je to možná to samé jako braní drog,tedy snaha útéct mimo reálný a hnusný svět kolem),ta"zženštilost"je i evoluční záležitostí,protože ženy byly,jsou a budou více prospolečensky koncipované,kdyžto muži byli tvůrci,staviteli,vůdci,...ale vždy jim chyběl ten vztah k vytváření pospolité společnosti.Tím,že jsou"zženštilí"se přizpůsobují podmínkám dnešní doby.Dnes není třeba k práci hromady svalů,ale spíše mozkových závitů.

To co společnost potřebuje nejsou"správně opálený a správně osvalený chlapi",ale nezkreslený pohled do očí reality,přestat si lhát a přestat myslet jen na sebe.

86480

04.01.2006 11:45

Protikomunistický odboj

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

Alexa 85.?.?.?

...tak pravil princ Arogant von Blahník.

86589

04.01.2006 11:53

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Alexa 85.?.?.?

>Sáhnout třeba panu Kejdošovi na
>jeho "Nosferáta", tak má člověk docela jistě postaráno o
>jeho "zavilou nepřízeň".

Ale on není důvod pana Gejdoše cenzůrovat.Podle mě jedná slušně a má neuvěřitelnou trpělivost s některými individui co se tu pohybují.Navíc,myslím,že těch co dokáží ocenit jeho příspěvky je spousta(já též).

>Mimochodem, slyšel jsem, že ten Nostradamus byl
>žid a užíval nějaké drogy, to by celkem vysvětlovalo ta
>jeho "vidění".

Ale jistě,když nám někdo nevoní a nevíme jak ho pošpinit,tak začneme pomluvami.A hned třeba tím,že bral drogy a byl to žid.

>Ještě mě napadá takové řešení, a sice to, že číst
>Zvědavce i s komentáři by mohl každý, ale zúčastňovat se
>diskuze by mohli jen přihlášení a platící čtenáři
>(řekněme $ 5,0 měsíčně), protože platit víc za to, že
>na mě lítají lejna z latrinen-generálovy "velitelské
>věže", to se mi moc nezamlouvá. Ale jinak "Vaší práci zdar
>a Světu mír !"

Ale prosím,ale otázka by byla kolik lidí by tu ve výsledku diskutovalo.Pak by se nějaká svoboda slova vytratila úplně.

86592

04.01.2006 12:17

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Je to blabol....

Alexa 85.?.?.?

>Zape Zapici,
>zautocit na americkou vyzvednou lod v mezinarodnich vodach,
>udelat do ni pouhe dve diry a pak se stat obeti zraloku - to
>dokaze jen uvedomely komunisticky matroooos. [smích]

...anebo třeba Izraelská armáda(viz. USS Liberty).

>Aha, takze to nezacal nejaky incident v Tonkinskem Zalivu.
>Zkratka a dobre, dle pana Zapice ma komunisticky diktator pravo
>napadnout kteroukoliv zemi.

On už Bush povýšil na komunistického diktátora?No,holt má asi dobré kontakty a je protekční.

>Staci, kdyz tam maji problemy s demokracii. Obyvatelstvo
>povrazdit, zbytek poslat do "prevychovnych taboru".

Přesně jako v Iráku...je vidět,že se vyznáte.

>Hlavni mesto dobyte zeme pak prejmenovat po soudruhu
>komunistickem diktatorovi.

Takže místo Baghdádu to bude Bushdád?

>Jenze vono to Zape po padu komunismu uz tak dobre nefunguje. A az
>vam povesi Saddama, budete hosani uplne v prdeli.

Myslíte,že NÁM ho pověsí?Zatím se zdá,že obhájci a žalobci mají tak vysokou mortalitu,že Saddam si klidně odkroutí důchod a zemře v klidu na stáří. ...a bude se američanům ještě v hrobě smát.

86594

04.01.2006 12:38

Pitrova dohoda

Ryba smrdí od hlavy

Alexa 85.?.?.?

V prvé řadě mě zaráží,proč se vůbec Paroubek vyjadřuje k něčemu,do čeho nemá co kecat.On může tak"držet pec".Premier by měl dodržovat nezávislost soudů a tímhle stylem to pak bude dopadat,jako když Bublanovi nařídil,aby rázně zakročil proti CzechTeku...Nakonec,všichni ví,jak to skončilo.

Za druhé,to,že Pitr je tam kde je(nemyslím lokací,ale stavem účtů a majetku)mu nemohlo projít jen tak samo od sebe.V tomhle mu musel někdo pomoci a zcela jistě to nebyla charita.

Otázka tedy je,kdo je větší zločinec?
Stát,který je přebujelý svou byrokracii a tím i náchylnější ke korupci díky rozhodovací moci některých úředníků, nebo Pitr a jemu podobní,kteří dojí z "vemene",které se nechá?

Kdyby stát dobře fungoval,tak by se o takových Pitrech a Krejčířích vůbec nevědělo.

86597

04.01.2006 16:27

Pitrova dohoda

RE: Ryba smrdí od hlavy

Alexa 85.?.?.?

>Ale mrknete na to take z druhe strana. Demonstrujeme za
>odstoupeni Paroubka, jenz kida do ceho nema a vubec je to spis
>takova ostuda naroda? Ne.

Jistě,ono je totiž snadnější nadávat na"ty zlé a špatné"zloděje z tepla hospody,či domácího křesla.


>Takze muzeme se divit tomu, kdyz nezvedneme zadka a nenakopeme je do nich >- ze je stav veci jaky je?
>
>No?
>
>No nemuzeme.

Můžeme,můžeme všechno co si zamaneme.Ovšem pokud se zvedneme sami,tak jediné pozadí,které bude nakopáno bude to naše.

A jak vybudíme ty tlusté zadky,které jsou denodenně krmeny těmi slinty o tom,jak se máme dobře,jak nám pěkně klíčí ekonomika,jak za pár let doženeme(nebo to bylo předeženeme?)staré státy EU?
Jsou to kecy,ale stokrát opakovaná lež se stává pravdou a je snadnější věřit a předat zodpovědnost někomu jinéhu,než být zodpovědný sám.

>Mame presne to, co si zasluhujeme, at se nam to libi ci ne...

Bohužel... [pláč]

86627

04.01.2006 16:52

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Alexa 85.?.?.?

Nebojte,já vím,že byl žid(konverze to stejně nezmění),ovšem já se tu o židovské otázce bavit nechci a také netvrdím,že žid=špatný.Jsou židé a židé a já je soudit nechci.Jen jsem chtěla vypíchnout tu snahu o diskreditaci tou nálepkou žid.

Co se drog týče,kdo je nebere?Fetujou všichni,jedno jestli léky,kafe,alkohol,nebo to čemu se v právním řádu říkají (tvrdé/lehké)drogy.To,že se o někom řekne že bere drogy bych opět považovala jen za snahu o zesměšnění a také i to jsem proto vypíchla.

Je také pravda,že tehdy byla situace jiná a to,čemu říkáme drogy nebyla doména širokého publika.

Jinak,v tomhle směru pan Matoušek zaváhal,dnes je moderní způsob diskreditace nařčení dotyčného z duševní choroby.

86631

04.01.2006 17:45

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Bránit svou zemi

Alexa 85.?.?.?

>(Já jsem jen ten nejsprostší, nicméně je to také ohodnocení, a ptám se,
>proč? pro mou lásku ke zvířatům, zejména k bobrům, kozám, kozičkám,
>kundatrám?)

To je divné,že by pan Arkan nerad ptáky [zmaten]

86635

04.01.2006 17:49

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

Jste češtin jako vyšitý...

Alexa 85.?.?.?

>Pokud jde o Nostradamus(e),...

Vy,takový znalec a napíšete takový paskvil?Nemožné...

86636

04.01.2006 18:57

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Alexa 85.?.?.?

Správně je to Nostradama a ne Nostradamuse,ale nedělejte se hloupější než jste.

86646

04.01.2006 19:00

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Bránit svou zemi

Alexa 85.?.?.?

Je neslušné odpovídat na otázku otázkou.

86647

04.01.2006 22:15

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Alexa 85.?.?.?

>Alexo, když já jsem začal číst knihu(y) "proroctví"
>Nostradama (latinsky Nostradamus(e), francouzsky Michel de
>Nostredame, 1503-1566), tak s tebou tvůj tatínek ještě močil
>po plotech. [chechtot]

To je vaše odpověď na vaši evidentní gramatickou chybu?

86668

04.01.2006 23:05

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Alexa 85.?.?.?

Žalostně se opakujete. [oči v sloup] Nemáte nic lepšího?

86673

05.01.2006 12:03

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Jste češtin jako vyšitý...

Alexa 85.?.?.?

To,že se Arkane k některým chováte jako chudák,to beru,nakonec je to váš styl sebeprezentace.Ale tohle:

>Alexo, ale to víš, že mám, pro tebe vždycky něco nového mám.

...to si nechte pro jiné.Já jsem s vámi vepře nepásla a tak mi přestaňte tykat.

86769

05.01.2006 17:14

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Alexa 85.?.?.?

>Urcite je to spravne, ale neni to vsechno.
>Je treba dodat, ze nekteri z tech, kteri "tu malou, nedulezitou
>zemi" opustili a presunuli se do VEEELKEE, se tim padem sami
>stali VEEELKYMI .

Přímý zásah [mrknutí jedním okem] .

>A take se zda, ze z toho vyplyva: cim vetsi zeme rozlohou, tim
>dulezitejsi, demokratictejsi, spravedlivejsi. Mozna by se dokonce
>melo pouzit tretiho stupne....nejlepsi, nejdemokratictejsi,
>nejdulezitejsi a vubec nej....

Takže i taková Čína je jedna z nejvíce demokratických a spravedlivých zemí...stejně jako USA...a Rusko.

86790

06.01.2006 11:40

Ježíšek existuje! Jmenuje se Rosukrenergo

Na okraj

Alexa 85.?.?.?

Ve zprávách se taky zmiňovalo to,že nová cena neodpovídá původním smlouvám co spolu sepsal Gazprom a Naftogaz.Přitom ta původní smlouva byla tuším podepsána někdy v poslední čtvrtině minulého roku.Proč tedy Gazprom"nenabídl"rovnou novou cenu 230dolarů za 1000kubických metrů plynu?

Ukrajina by musela tak jako tak kupovat plyn od Ruska a tedy si Rusko mohlo rovnou dovolit zvýšit cenu na evropský průměr.Ve skutečnosti nebyl jediný důvod,aby Ukrajina křičela,když ji Rusko nabídlo stejnou cenu jako všem ostatním odběratelům.

Ukrajina by měla být vůbec ráda,že s ní Rusko nějakou smlouvu podepsalo,když se provalilo,že Ukrajina krade plyn(v čemž měla prsty Timošenková).

Jinak,ten"Ježíšek"je trochu hazardér.Pokud dotovaná cena bude platit po dubu pěti let,kde má jistotu co bude s Ukrajinou po skončení těch benevolentních dotací?Lidé na Ukrajině se necítí,že by byli v demokratickém ráji...

86898

06.01.2006 11:43

Pitrova dohoda

RE: Ryba smrdí od hlavy

Alexa 85.?.?.?

Joo,ale to se ovečkám v televizi neříká...

Stejně tak to,že ta 30%ní marže lékáren je lékarna + dodavatel.

DrRáth lže jako když tiskne...myslím,že to je skutečný důkaz,že má vlohy pro politiku.

86899

07.01.2006 11:45

USA platí za svůj mediální obraz

RE: kemo tlačí nákupní vozík přes limit chudobnosti

Alexa 85.?.?.?

>Je jistě rozdíl mezi chudým v Bangladeši a chudým v USA. To
>nemění ale nic na skutečnosti, že je to pro vládu tak
>bohaté země nejen příšerná ostuda, ale především důkaz
>o její neschopnosti.

Ostuda to jistě je,ale svým způsobem je to"normální"stav v zemi,kde mají moc v ruce nadnárodní korporace.V tomhle především spočívá ten rozdíl mezi kapitalismem a komunismem - čím více kapitalistický stát,tím více jsou nůžky rozevřené,tím méně je boháčů(o to více bohatí jsou) a tím více je chudáků.Je to vlastně přirozený stav,ač je to z hlediska demokracie špatné.Koho to ale trápí...jen ty tam dole...

87038

07.01.2006 12:07

Ariel Šaron

RE: Sionisté mi nevadí

Alexa 85.?.?.?

>samotneho sharona vidim jako obrovskeho bojovnika a hrdinu nejen
>sve zeme k nemuz vzhlizim s obdivem a uctou a jehoz zivot bych
>hned velmi rad vymenil za zivoty nemale casti ctenaru zvedavce
>kteri zaprodavaji svou rasu sympatiemi k arabakum a podobne
>spine.

>kazdy by si mel ujasnit ke ktere strane patri.

No,co dodat.Ač to od vás hezké není,je slušností poděkovat i za to,co nikdo vlastně nechce.I já jsem na straně arabů...

Tedy měňte.

Ovšem,aby to bylo fér,tak nejdřív,když tak ochotně nabízíte cizí životy se vzdejte toho svého,když jste tak udatný.

87039

07.01.2006 12:16

Ariel Šaron

RE: Vazeny pane vydavateli

Alexa 85.?.?.?

>Protoze jsem vsak panem Taborskym nazyvan "asshole" (nemecky
>arschloch, cesky dira do prdele) a "kulovy kemo" (parafraze na
>vulgarismus "kulovy hovno" ), rad bych v zajmu vyvazenosti
>diskuse ziskal vas souhlas k novemu osloveni pana Taborskeho,
>ktere by nepodlehalo cenzure.

Já vážně nevím,ale asshole,tedy díra do prdele je vlastně anus,nebo rectum a je to nesprosté,tak co máte?Prostě jste byl nazván análním otvorem.Hlavu vzhůru,mohl jste dopadnout hůř,mnohem hůř [smích] .

>Rad bych ho v diskusi nazyval "zasranym nacistickym curakem".
>Doufam, ze vam tento vyraz pripada za danych okolnosti
>adekvatni.

Čůrák už je sprosté slovo,ač se tu několik takových nositelů toho jména pohybuje.Oni jsou ale natolik slušní,že se tu takto navzájem neoslovují.

87040

07.01.2006 18:40

Ariel Šaron

RE: Sionisté mi nevadí

Alexa 85.?.?.?

>Udatnost je, pokud zabízíte svůj život za život vašich
>...
>ne hrdina, pokud volíte nabídku svého života.

Ano a tak to řekl pan Eugen...je tedy dle vás idiot.Já ho chápu,jemu se zkrátka nelíbí něčí vyhraněné názory a píše sem takhle připitomělé argumenty,aby si vybil frustraci(ví bůh z čeho).Proto jsem k tomu něco chtěla dodat.

>Ale eugen to tak stejně nemyslel a ikdyby, má to opravdu cenu
>rozebírat?

Cítila jsem,že se to týká mě.Je špatné,že reaguju na něco,co se mě týká?

>Mohu se zeptat, proč stojíte na straně Arabů?

Proč?Protože mám plné zuby mediální proamerické a prozápadní masáže.Mám plné zuby těch rádoby expertů na islámský terorismus a všechny ostatní.Vadí mi,že česko se cpe opět do dalších zadků,aniž by se nějak ptalo svých občanů zda-li o to stojí.
Nenapadlo vás,že ty řeči o tom,že"teroristé"se snaží zníčit náš životní styl(bože,tak nízké cíle [oči v sloup] ) a podobné bludy jsou z úst západních a prozápadních(jak jinak)hlasatelů a od těch východních nic nevíme?Já to vidím tak,že jsme uprostřed válečné(za tím si stojím)propagandy a nikdo nám zatím nebyl ochoten(ani nechtěl)naservírovat také pohled druhé strany.

Nevím jak vy,přesto všechno co se mi třeba v islámské kultuře nelíbí jí vidím jako někoho,kdo je v defenzívě a celý západ(USA především)jsou naopak v těžké ofenzívě a nás se snaží vtáhnout do boje.

Tedy,vybírám si stranu slabšího a neprávem obviněného.Nakonec,sama jsem tu měla článek,ve kterém jsem se vjádřila k současné situaci.

>Předpokládám samozřejmě, že nejbližší jsou vám Češi,
>pak jiní evropané a až teprve potom před Židy
>upřednostňujete Araby.

Češi?Potkala jsem několik čechů,za které se stydím tak,že bych klidně změnila občanství.Je mi jedno,zda-li je ten onen čech,rus,maďar nebo třeba číňan.Jistě,je pro mě trochu neobvyklé setkání s černochem nebo se"žlutým"ale nejde o povrch,ale o to,jaký člověk je.

>Židé mohou být evropanům jak užiteční, tak nebezpeční.
>Nebezpečí od Arabů jsem si taky vědom. Teď mi ale řekněte,
>jak nám mohou být užiteční?

Jak nám mohou být užiteční židé(sionisté)?Věděla bych čím mohou být nebezpeční.

A arabové?Kde jsou důkazy o tom,že mozky atentátů v evropě byli arabové(pěšáky nepočítejme,když budu mít peníze,tak vám na sebevražedný atentát seženu třeba 10 čechů)?Pro media a vládu je to vše hotové,ale nikdo nikdy nenašel ty,kteří skutečně plánovali útoky.Hlavně že nám media hrozí tím,že atentát v Londýně byl spáchán za pomocí jen řádově stovek liber - jaký to má vše účel?Všechno má svůj účel,tedy i ty atentáty a přeberte si,komu to nejvíce pomohlo - co třeba zvýšený sběr osobních údajů?

>Nebo jste masochistka?

"Co mi není rovno,po tom je mi hovno"(Pulp fiction)

87085

07.01.2006 20:18

Ariel Šaron

RE: Sionisté mi nevadí

Alexa 85.?.?.?

Ono nejde tak ani o to,které země to jsou,ale zda lidé v těch zemích vědí celou pravdu.Tedy nejen to hezké,ale i to nehezké.

Přiznejme si to,žádný sebekladnější hrdina není dokonalý [chechtot] a že jsou za ním stovky,ba i tisíce mrtvých nevinných?!v televizi nic takového nedávali,tak to jistě nebude pravda.

87099

07.01.2006 20:20

Ariel Šaron

RE: Myšlenková impotence

Alexa 85.?.?.?

No,on je Nillbert spíš internet trotl.

87100

08.01.2006 12:32

Ariel Šaron

RE: Myšlenková impotence

Alexa 85.?.?.?

Já bych to tipla na megalomanství(viz.ty žblepty na jeho stránkách)a pak by to byla jistě maniodeprese.Moc často se tu neukazuje a tak bych usoudila,že jeho manická fáze bude dost krátká ne moc častá.Nejspíš žije celé dny v depresích a v paranoi.Tehdy jistě vymýšlí plány na uchvácení celého světa za pomocí jeho neutronových bomb. [oči v sloup]

87170

08.01.2006 12:43

Ariel Šaron

RE: Mimochodem

Alexa 85.?.?.?

>Ta treti je maskovana do podoby 'kofbojky'.
>Ja mam osobne problem s temi kostnatymi anglosaskymi obliceji,
>moc charmu (alespon pro me) to nema. [mrknutí jedním okem]

Safra,takže byste si nedal říct,ani kdyby vám zazvonila u dveří? [mrknutí jedním okem]

Mě se líbí... [velký smích] a hlavně na té poslední fotce(jako'kofbojka' ) [smích]

87171

08.01.2006 16:20

Ariel Šaron

RE: Mimochodem

Alexa 85.?.?.?

Vysvětlovat nemusíte,já jen tak škádlila [mrknutí jedním okem] .

87187

09.01.2006 18:02

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Alexa 85.?.?.?

>Me ale treba u Arkana vadilo, kdyz jednu damu zde tituloval
>"kundatra". Byl v tom sice porad jeste jakysi humor, nebot ta
>dama pletla pate pres devate, ale presto se me to nelibilo.

No pokud vím,tak takhle jsem byla titulovaná já.Je mi to jedno,takové individuum mě nemá jak urazit(navíc se tu o něm tuším Ruda vyjádřil jako o podpantoflákovi - trefné).Ovšem pokud vám někdo takový imponuje,tak je mi vás vážně líto.

>Jenze neco jineho je arogance nebo drsne vtipkovani a neco jineho
>je trapna a neoduvodnena sebechvala.

Pan Gejdoš narozdíl od vás něco píše a také narozdíl od vás je to srozumitelné.Pro vás je společensky přijatelnější arogance a"drsné ftipkování"?Proto máte za kamaráda Leha a tu zbylou partičku?Jistě,v tomhle světle to dává smysl.

>Vsimla jste si nekdy, ze by
>treba Arkan musel psat o svem nadprumernem vzdelani a
>inteligenci? On to nema zapotrebi, z jeho psani je to zrejme.

A není to právě ona snaha ukázat převahu nad tím,na koho reaguje?On si tu honí triko a vy mu k tomu tleskáte...bravo.

>Neco takoveho muze totiz sam o sobe napsat jenom samoliby blb.

To jste se vyjadřil k Arkanovi,nebo ke svém slohovému útvaru?Z kontextu se zdá,že se považujete za samolibého blba.

87362

09.01.2006 18:15

Ariel Šaron

RE: Něco z psychiatrie

Alexa 85.?.?.?

Manodepresivní psychoza,jinak také Biopolární afektivní porucha(proč to sem dáváte anglicky?)nebo po staru také Cyklothymie se vyznačuje manickými a depresivními fázemi.Měla jste někdy depresi?Myslím těžkou depresi?Kdyby jste ji měla,tak byste věděla,že těžká deprese(či depresivní fáze při maniodepresi)nevylučuje paranoiu.

Jinak,pod termín schizoafektivní porucha se dnes skrývá kde co.V tomhle směru je wikipedie poněkud slaboučký zdroj.

Jinak,osobní otázečka:vy jste vždycky takhle vážně vážná?Nepochopila jste tu trochu nadsázky?Já tám příště dám nějaké smajlíky,aby to bylo jasné [mrknutí jedním okem] .

87366

09.01.2006 20:39

Ariel Šaron

RE: Něco z psychiatrie

Alexa 85.?.?.?

Myslím,že nejenom Nillbert se stává pojmem,ale jsou tu i jiní,kteří se brzy zapíšou do slovníku jako výrazy pro různé objekty(měkké,mokré a zapáchající) [smích] .

87384

10.01.2006 19:08

Ariel Šaron

RE: Sionisté mi nevadí

Alexa 85.?.?.?

>Muzu se vas zeptat jaka informace a kde presne by se musela
>objevit, abyste si zacala myslet ze ty, kteri "skutecne"
>planovali utoky, nekdo nasel?

Nejde o to kde,jde o to,aby byly podané jasné důkazy,že to byl ten dotyčný,soudil ho nezávislý soud(to by bylo skutečně těžké)a hlavně,aby byla dodržena presumpce neviny a ne,aby nám media hlásala jak už mají toho velkého teroristu ještě před rozsudkem.

Ale tak to chodí,mozek operace není nikdy odhalen,asi proto,že je pro jisté kruhy nežádoucí,aby byl odhalen.

A propo,jaký je váš názor?

>Vy si myslite, ze penize by vam pomohly najit deset ceskych
>sebevrahu?

Jistě,není to o národnosti,ale o tom,v jakém stavu jakého člověka naleznete.Mnoho lidí během života zažije situaci,kdy se mu kus štěstí nenávratně zbortí(tragická smrt blízkého,kupříkladu).Často za to může vnější vliv a takhle labilního člověka je pak snadné přesvědčit,že se musí pomstít...a vy mu v tom velkoryse pomůžete,jste přeci jeho přítel.

Myslíte si snad,že sebevražední atentátníci jsou sebevědomí a zdraví lidé?Jistě že ne,jsou to lidé,kteří jsou zmanipulovaní a manipulovatelnost není v rase či vyznání,je to čistě o člověku a situaci ve které je.

>Komu presne prospel zvyseny sber osobnich udaju? Chcete rict, ze
>atentaty organizoval dr. XY co dostal grant na konstrukci
>nejakeho informacniho sita?

Nedělejte hloupého.Stát už dávno odposlouchává víc lidí než je třeba(znám mnoho případů z vlastního okolí)a když by mu navíc přibyly údaje o tom co kdo dělá...člověk nemůže být svobodný,když o něm víte vše a když o něm víte vše,můžete ho dle potřeby i vydírat.Nikdo není bez chyb a každý má své máslíčko na hlavě.Jaké pak je to vaše? [smích] Jsem zvědavá,že?Nebojte,on to už stejně ví někdo další.

>A prosim sionisti jsou vam osobne uzitecni tim, ze jste za nimi v
>zavetri. A ze by vam tenhle vetricek nevonel, na to vemte jed.

Tohle jsem nepochopila...to víte,ta mládež [oči v sloup] .

87526

12.01.2006 22:44

Bottom trawling

RE: Je něco shnilého ve státě Dánském

Alexa 85.?.?.?

Co se historie lidí týče,tak dnes se historie lidstva datuje až někdy 1,8 milionu let zpět.Odvážná tvrzení jdou ještě dále.

Navíc,těch 10 000let je příliš málo.Bylo by s podivem,kdyby se lidský druh vyvinul pořádně až v posledních pár tisíciletích.Podle toho by se dalo usoudit,že ten poslední vývoj je spíš slepá ulička.

Jinak teorii ohledně Atlantidy bylo mnoho,dokonce jsem někde četla,že to může být i samotné Grónsko.Ovšem nejvíce pravděpodobné je,že jeho původní poloha byla kdesi východně od Japonska.Dokonce prý před několika lety probíhaly a možná stále probíhají podmořské průzkumy.Našly se prý podivné struktůry připomínající pyramidy.Od té doby jsem se však víc nedozvěděla.Že by někdo neměl zájem o to,aby lidstvo znalo víc o historii země??

87819

13.01.2006 13:42

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

Svým způsobem se to celé jeví jako sequel studené války

Alexa 80.?.?.?

...akorát,že těch hráčů je poněkud víc.Dnes jsem četla tuhle zprávu: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/veda-a-zajimavosti/clanek.phtml?id=50190 a je zajímavé,že to vychází z Washingtonu.Že zrovna USA záleží na naší budoucnosti,že [velký smích] .

"Čína a Indie jsou špatné,je jich moc a hlavně ohrožují naší spotřebu ropy"toť ve zkratce.
Článek vlastně říká,jak moc USA teče do bot.Jediné co hraje v jejich prospěch je to,že za nimi stojí Izrael(stojí,ale když bude nejhůř,tak nastaví krk USA spíš než svůj)a pak Západ,jehož jsme součástí.Nejhorší je,že tím pádem se v tom vezeme ať se nám to líbí nebo ne.

Myslím,že je dobře,že tu je Rusko a Čína(popřípadě Indie).Nemyslím,že tito zmínění jsou nějací samaritáni a jde jim jen o blaho všech.Jsou veskrze stejní jako USA(jen jednají sami za sebe a ne za židovskou kliku).Jsou však výraznou protiváhou stále rostoucímu vlivu USA.

Vzhledem k téhle situaci začíná dávat smysl i to,že čínská vláda začala rozšiřovat svou válečnou flotilu a dokonce začala budovat námořní základny v indickém oceánu.

87902

14.01.2006 12:15

Věčné Lety

Problém je,že se z toho stalo politické téma

Alexa 85.?.?.?

...a tak,jak to chodí,tak pokud se z něčeho stane politické téma,jde zdravý rozum stranou.

Dokážu porozumět tomu,že by se na daném místě měl postavit nějaký pomník,připomínající to,co se na daném místě událo.Nakonec,ten pomník tam přeci je avšak ne přesně na daném místě.Je to tragedie?Jistě ne,snad politování hodná chyba.

Tím,že se celé téma změnilo v politické hrozí,že v zájmu korektnosti se odkoupí a přesune vepřín.Co vím,tak odhady cen jsou různé.Z úst našich socialistický politiků bylo slyšet"ne víc než 300mil.",slyšela jsem však i čísla až 800mil.Myslím,že by bylo naprosto proti zdravému rozumu začít odkupovat a přesouvat vepřín,v době,kdy na to stát zcela jistě nemá.Pokud cikáni ten pomník musí mít přesně na tom místě,není to žádný problém,zkrátka se vezmou peníze,které jim stát vyplácí na dávkách a postaví se za ně památník(a přestěhují vepři).Pokud se jim to nelíbí,tak ať mlčí.

Uznávám,že je chyba,že na místě tábora vyrostl vepřín,ale ten jistě vyrostl už za minulé éry a není naší povinností uvést věci do stavu,v jakém by to bylo politicky korektní.

V současné chvíli,by bylo nejrozumnější zvolit kompromis.Pomník,který je v současné době"oprášit"nebo jinak"zhonosnit" a tím skončit.Pokud stát udělá ústupek a pozemek odkoupí,vyplatí náhradu a postaví pomník o pár set metrů dál,stane se to,že v očích některých nepřizpůsobivých menšin se jako národ staneme ještě větším a manipulovatelnějším stádem,než jsme byli dosud.

V tomhle případě bude ústupek ústupkem do pekel.

88110

14.01.2006 14:17

Věčné Lety

RE: Problém je,že se z toho stalo politické téma

Alexa 85.?.?.?

Nejsem si jistá,zda-li na daném místě jsou nějaké průvodcovské služby,ale uvědomuji si,že to není moc košér,kdy by tam někdo přišel(třeba cizinec)a ptal se kde přesně byl ten tábor,tak by ta situace působila poněkud nepříjemně.

Tohle si uvědomuji.Je však řešení vzít ze zadlužené poklady 800milionů a řešit to?Myslím,že ne.

Navíc,mluvíte o tom,kdyby v našem parlamenttu nebyl bezpáteřní politik - můžete mi nějaké ukázat?

Já se bojím toho,že pokud se stane nějaké velegesto(neuvážené),tak se může stát,že budeme mít všichni mokro v botách ještě víc.Demokracie je o kompromisech a pokud se odkoupí vepřín v Letech,tak je to jednostraný krok,neposvěcený lidmi(jaký je vůbec názor většiny?)a jedním ústupkem začiná hned druhý.

88125

14.01.2006 18:00

Věčné Lety

RE: Problém je,že se z toho stalo politické téma

Alexa 85.?.?.?

>reseni to je, jestli primerene to nevim, dovedu si za 800 milionu
>predstavit treba opravenou nejakou nemocnici, kdyby to bylo tech
>300 milionu (ja nevim,ale taky mate pocit, ze veprin by sel
>postavit a prestehovat tak za 1 - 4 miliony maximalne????) nebo
>tam maji ti vepri virivou vanu? Preci se nemusi kupovat komplet
>vybaveni, jde o stehovani!

No,ta cena se mi sice nezdá a nechápu proč jsou tak velké rozpory v její výši.Nemyslím však,že by ta cena byla až tak nízká jak říkáte vy.Asi těžko budou nějaké standartní postupy pro přemisťování vepřína,ale vezmeme to postupně:nejdřív je třeba odkoupit pozemek a to včetně budov(bez technického vybavení,to zůstane provozovateli).Vepřín sám je dost velký(podle ukázek ve zprávách - netroufám si odhadovat,ale je velký jako střední zemědělské družtvo - samotná cena pozemku může být kdesi kolem 10mil.(vzhledem k povaze pozemku - není to zemědělská půda),další jsou budovy - ty mohou být dalších 10mil.Pak je tu otázka kam přestěhovat(najít správnou lokaci,vybudovat nový areál),pak je tu transport vybavení a vepřů.Myslím,že celé to divadlo by mohlo vyjít na 100mil.

>ono i 300 milionu je hodne penez pro me, ale ve statnim rozpoctu
>to je celkem nic

Jak se to vezme,nejde o to jestli ty peníze jsou,ale o to,že jsou z kapes těch,kteří s tím nemají nic společného a ani za to nemohou.

>(vsadim se, ze jste chtela napsat "byl" [smích]

Tak jinak,myslím,že v celém parlamentu není jeden jediný pořádný politik.Politik je člověk,který má vizi,který někam chce směřovat a ne populista,který dělá to nejnutnější,aby stát držel pohromadě a zárověň zůstal u korýtka(vidíte,tyhle vepře bych klidně přesunula).

>to se mi zda jako cena za dobre jmeno statu v EU primerene
>- vice se tim jiz nezabyvat, tim je problem doresen

Když jste nakousl EU - ona nás kritizovala jako první.Co takhle provětrat peněženku EU na tento projekt?Oni na tom mají zájem,my zase takový ne.

>- co se tyce naslednych pozadavku na odskodneni, naprosto nechapu
>v cem je problem, nema preci vyznam kohokoliv odskodnovat jen pro
>to, ze ma barvu kuze stejnou jako ten co ho pred 60 lety
>umucili.

Ne,myslela jsem to jinak.Je to stejné,jako když se začlo mluvit o diskriminaci.Cikáni se to slovo rychle naučili a teď ho zdárně používají.Když se jim ustoupí i v případě vepřína,nebudou chtít stále víc?(znáte to:nabídni prst,vezme celou ruku)

>S timto pristupem by taky tezko mohlo vzniknout nejake maslo na
>hlave ci mokro v botach

Viz.řádky výše.

88156

14.01.2006 18:22

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Pro toho,

Alexa 85.?.?.?

Pokud jste Leha pasoval do role psychiatra,tak v tom případě jste také psychiatr a bylo by i vás zapotřebí vyhodit z okna(nevím však jestli obrazně,nebo v reálu).

A propo,znáte ten jediný rozdíl mezi psychiatrem a jeho pacientem?
Psychiatr je ten co má klíče.

88159

14.01.2006 18:34

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Alexa 85.?.?.?

Pane Gejdoši,nemyslíte,že ten trend typického amerického občana je vlastně takový,jaký odpovídá dané situaci?

USA se pasovaly do role světového policajta(oficiálně - ale víme,jaké motivy mají ve skutečnosti),mají nejsilnější ekonomiku,mají velkou rozlohu(ne však největší,ale komu to vadí?),mají největší armádní rozpočet...takhle můžeme pokračovat.Jisté však je,že v rodilých američanech(a jak se zdá,podle Leha soudím,tak nejen v nich)to vyvolalo jakousi opilost,euforii,že jsou skutečně ti nejlepší a zdá se,že nemusí trpět komplexem malého nevýznamného státu.Oni totiž trpí komplexem světovládným.Díky tomu usnuli na vavřínech,jejich vláda s nima šoupe jakým směrem se jim zachce a oni jsou stále ve stavu opilosti.

Zkrátka výhoda,či nevýhoda USA je v tom,že mají relativně stabilní politickou situaci a to v lidech vytváří pocit klidu,nic velkého se neděje.Díky tomu američtí občané jsou trochu ochablí ve svém úsudku - narozdíl třeba od evropy(střední a východní),která se jeví v pohledu do historie jako na horské dráze.Je to asi jako se svalem - když sval procvičujeme,zůstává stále při síle a je v pohotovosti.Když nám zůstane třeba noha v sádře,sval odumře a když vám sádru sundají a vy došlápnete,tak si nejspíš rozbijete ústa.Teď je jen otázka,kdy příjde v USA řada na sundání sádry.

88162

14.01.2006 18:54

Věčné Lety

RE: Problém je,že se z toho stalo politické téma

Alexa 85.?.?.?

>Kolik muze zabrat veprin pudy? Dejme tomu 200*200m tj. 40 000m2,
>no vy byste(10 mil.) metr2 prodavala za 250Korun, kdyz to
>Cervenka v Praze zvladnul za 10Kc za metr, myslim, ze nejaky
>zemedelsky pozemek mimo hlavni mesto by stat ze svych fondu,
>pokud by nikdo projekt netuneloval a nikdo tam nekradl mohl
>zvladnout i za 5Kc/m2. Dejme ale deset, to je 400 000Kc za
>pozemek.

Nevím,ale 200x200m metrů je příliš málo.Často se také ve zprávách mluvilo o"velkokapacitním vepříně",tedy v tom případě bych já dala plochu na 400x400m a to máme 160 000metrů čtverečních.Ohledně ceny z půdu - jak jsem řekla,není to zemědělská půda,je v jiném pozemkovém fondu a tudíž nebude 5,-/metr čtv.Myslím,že bude tak aspoň 50,-/metr čtv.(tohle ovlivní spousta faktorů,takže se bavíme skutečně jen v teoretické rovině)..v takovém případě už jsme někde u 8milionů a tedy dost blízko mému původnímu odhadu

>Transport vepru si dovolim dat za cenu benzinu, protoze jiz
>fungujici veprin urcite ma neco na prevoz.

Je to velkokapacitní vepřín,kolik jich tam může být?800ks nebo víc?Nevím.

>Jsem asi optimista, ale stehovani a pozemek do 0.5 mil podle me
>jde, asi nezbyde na uplatky, ale slo by to. Stavba budov(vybaveni
>rekneme, ze maji), nemam nejmensi predstavu z ceho se to
>stavi(ale cihly a tasky bobrovky to asi nebudou). Samozrejme se
>taky nemusi zastresit cela plocha, to je i "s dvorem".

Zase,je to velkokapacitní vepřín.Podle záběrů ve zprávách je tam docela dost budov a to především zemědělského typu - takže stavba také nebude nejlevněší,ale fakt je,že mé povědomí o cenách materiálu,práce aj. je malé.

>Licituju na 50mil[smích]

Navrhuji kompromis 75mil. [mrknutí jedním okem]

>Nechat to zaplatit EU, to je dobry napad. Proc ne, kdyz se jim to
>takhle nelibi a koneckoncu, EU to je castecne i Nemecko.

Souhlas.

>Co se tyce nabizeni prstu, mluvit o nekom jinem, tak to beru, ale
>Cikani vzdycky chteli a budou chtit vic, veprin sem veprin tam,
>jedina potiz je, aby v tom parlamentu sedel nekdo, kdo jim dokaze
>rict na co maj a na co nemaj narok a pritom se nebude bat narceni
>z diskriminace.

Ano,ale právě tím,že se přestěhují vepřín,tak cikánům vyroste hřebínek ještě víc.Potíž je,že cikáni mají volební právo a bezesporu jsou neopominutelnou volební základou strany,která se jim bude podbízet.Navíc odhady počtů cikánu v ČR se pohybují někde mezi 200-300tisíc.Když vezmeme volební účast kolem 60%registrovaných voličů(což může být asi tak 4,2mil.obyv),tak samotní cikáni mohou znamenat 4 až 5% hlasů.Nevím,jak je to s volební morálkou cikánů,ale když si vezmeme to číslo 5%,tak je to právě tolik,aby se do parlamentu dostala strana preferující takovéhle bezhlavé gesto jako stěhování vepřína za účelem uspokojení cikánské menšiny.

>A to je problem a to mate pravdu, to tam asi nikdo rozumny
>nesedi.

Bohužel.

88168

14.01.2006 19:16

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: To je velice dobrý odhad

Alexa 85.?.?.?

Díky [smích] to přirovnání k sádře mě napadlo úplně z vody a přišlo mi docela přiléhavé.

Dokážu to celé chápat.Kdybych žila někde,kde je všechno klidné,každý mi říkal,jak jsme dobří,jak všechno umíme,atd.tak bych jistě také podlehla.Neznám typického průměrného američana,ale troufla bych si brát jako určité zrcadlo některé americké filmy(stejně,jako se dá typická česká povaha vyčíst z některých českých filmů).Je vlastně hezké,že američané mají takové silné kolektivní(národní)sebevědomí.Myslím,že kdyby takových bylo víc národů a měly by dobrou vůli něco ovlivnit tím správným směrem,tak by ten svět byl lepší.

V tomhle případě je to však už trochu zhoubné.Nevím,jakým stylem pracují media v USA,ale ani tady nejsou příliš objektivní a pokud se někdo řídí jen uzkým profilem informací,musí být jeho povědomí silně jednostranné.
Stejně tak je to i s tím kdo je na jaké straně.Jsem sice v opozici k USA,ale to neznamená,že stojím plně na straně Íránu nebo třeba Fidela Castra.Leho a někteří další si tu opozičnost stále vysvětlují jako,že nenávidíme američany samotné,ale tak to přeci není.Jen nesouhlasíme s kroky americké vlády,která jedná chorobně sebevědomě,bezohledně a arogantně.
88176

14.01.2006 20:47

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: To je velice dobrý odhad

Alexa 85.?.?.?

Díky za názor [smích]

88203

14.01.2006 20:53

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: To je velice dobrý odhad

Alexa 85.?.?.?

>Neznam ani jednoho obcana USA, ktery se za svou vlast stydi.

Nu dobře,ale to přeci nevylučuje,že takoví jsou.

Já se třeba za českou vládu stydím a když občas slyším názory a hodnoty některých čechů,tak se stydím i za ně.Ale za čechy,jako za krajinu se stydět nemusím - je tu hezky,až na vyjímky.

88207

15.01.2006 12:04

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Alexa 85.?.?.?

Máte pravdu(myslím tím začátek vašeho příspěvku).Ono totiž nejde o ten systém sám o sobě,ale jde o to,ací lidé jsou v systému a zda-li je systém takový jaký chtějí.

To co je v článku,je vlastně jeden možný(ale přeci jen méně pravděpodobný) způsob změny.Jinak řečeno:není to změna jednotlivých částí,ale změnou podstaty Matrixu.Změníme-li z ničeho nic celý matrix,co se může stát?Spousta lidí bude proti,někdo se nepřizpůsobí,někdo se zblázní z toho,že nic není takové na co on byl zvyklý,někdo bude v sedmém nebi.Pravděpodobně však jen velmi těžko něco donutí lidi změnit jejich konzumentní povahu.Snad jen často prorokovaná globální údálost(tedy cokoliv,co těžce zasáhne současný livestyle).

Druhá,o mnoho reálnější možnost,je změnit jednotlivé jednotky matrixu - lidi.Pokud samotní lidé zjistí,že jejich konzumentství nikam nevede,tak oni sami něco podniknou pro změnu matrixu.Je to jako když člověka něco svědí,něco ho svědí na zádech,on se podrbe a tedy tím vykoná něco pro změnu stavu.Zbaví se dráždění a dosáhne spokojenosti.Pokud člověku někomu někdo přikáže"podrbej se!",tak ten člověk nemá motivaci k něčemu takovému.V lepším případě to udělá,aby zahnal kárající hlas,v horším případě to odflákne,aby nic nemusel dělat.

Pokud je tedy nějaká reálná možnost pro změnu,tak k ní musí být motivace od samého základu společnosti - tj.od lidí.Všechno v článku je vlastně jen důsledkem toho jak jsou lidé vychovaní.Nekvalitní zboží,velké zisky,atd.to je všechno co se lidem podbízí,k čemu jsou vedeni celý život.Lidé svým způsobem žijí v nevědomosti,nebo lépe - v slepotě.Jsou slepí,protože všude kolem je tma,v podobě mainstreamových medii,v podobě reklamy na nesmyslná pozlátka,která ač nikdo nepotřebuje kupuje skoro každý,nebo třeba v podobě našich spoluobčánků,kteří jsou nakažení stejnou slepotou a dávají nám pocit,že je všechno vlastně správně.Je to situace,které by se kdekdo z normální a nevážné stituaci asi smál,protože se vlastně navzájem uklidňují slepci,že je všechno fajn a že všichni vidí...avšak situace je vážná a není proč se smát.Přitom stačí tak málo.Jen otevřít oči a procitnout z temnoty.

88321

15.01.2006 17:28

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Alexa 85.?.?.?

>Původně jsem se chtěl případné distuse vlastně nezůčastňovat ale nedá mi to.
>Kdyby byli lidi slušný, tím myslím že by meyi nima nebyli lumpové, tak by
>fungoval jakýkoliv systém. Protože ale nejsou, nemůže žádný systém pracovat
>bez chyb.

Není to špatnými lidmi.Je to tím,že lidé přestali mít nějaké duchovní spojení se svým vlastním vědomím.Lidé vlastně neví co chtějí a to lákavé pozlátko ve formě třeba sousedova nového auta,domácího kina,nebo vanou s pozlacenými kohoutky je jakoby na dlani.Je to něco,o čem se člověk domnívá,že mu to přinese štěstí,spokojenost.Je to však jen lež.Lidé takto lžou sami sobě a snaží se přebít tu duchovní prázdnotu.Však marně,ale to oni nevidí,neboť,jak jsem řekla,jsou slepí.Nechají se příliš ovlivnit svým okolím,podléhají a stávají se z nich konzumenti,kteří se domnívají,že jsou šťastní,protože vlastní.

Špatní lidé ve společnosti využívají jen slabých míst a tím slabým místem je člověk,který váhá.Pokud by lidé byli více sami sebou,věděli co chtějí a věděli,že majetek je pouhá berlička,tak těm špatným přstane téct voda na mlýn a budou muset potáhnout jinam.

88364

15.01.2006 18:06

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Alexa 85.?.?.?

Ten kdo chtěl a stále chce,ten se dozví jak se věci mají a za nos se tahat nenechá.Ti zbylí,jsou asi spokojení a stačí jim to remcání po hospodách.

Jinak,proč by se někdo snažil lidi"vychovat",když právě z"nevidomých"se plody jejich práce(v našem případě peníze)tahají nejlépe.Ti co mají nejvíce pák pro to,aby něco změnili,mají zároveň nejmenší zájem,aby ze současných poměrů sešlo.
My,co těch pák máme nejméně,můžeme být asi jedinou hybnou silou,protože nejsme v tak silné závislosti na bohatství(proto vždycky říkám,že jsem šťastná,že nic nemám).Musí nás být však víc.

Kdybychom měli mnoho času,tak by bylo nejlepším řešením učit své děti,že tenhle svět je iluzorní,řítící se do záhuby.Tím by se určité povědomí šířilo a nová generace by se začla probouzet z téhle noční můry.Bohužel,zdá se,že nová generace bude ještě víc degenerovaná konzumem než ta předchozí.

88369

16.01.2006 18:28

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Alexa 85.?.?.?

Když už jste si mě vzal do rypáčku,bylo by ode mne slušné vám odpovědět(však jen krátce).

Je pravda,že jsem v USA nikdy nebyla a nejsem si jistá,že bych zrovna tam jela na dovolenou.

Třeba o vesmíru se dnes ví také mnoho,ví se hodně o pulsarech,dvojhvězdách a nebo třeba o supernovách.Jak myslíte,že to lidské pokolení ví?Musel tam někdo přijet na kole,aby se pak mohl chvástat,že on jediný ví co a jak se děje?No ták,takovýhle všeználek už tu jeden je(i když jeho hlásná trouba má potíže s vlastním EGEM).Stále tvrdí,že pokud někdo někde nebyl,tak prd ví.

>..., jen snad pani Alexe a jeji sadre mohu podoktnout, ze americke filmy
>neukazuji mentalitu "americanu" o jake mentalite mluvite?

Dodám jen to,že byste se měl naučit číst a z čteného obsahu chápat kontext.

>...pohledu na UFO ze SIFI knizek a filmu.

Ale no tak,píše se Sci-fi ,pane.

88580

16.01.2006 18:44

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Alexa 85.?.?.?

Pokud vím,tak rok 2012 je rozhodující v proroctví mayské civilizace.
Pravděpodoně je proroctví zjištěno podle hvězdné konstelace.

A Nostradamus neudával konkrétní roky konkrétních dějů.

88586

16.01.2006 19:00

Věčné Lety

RE: OBĚTEM...:)

Alexa 85.?.?.?

Účel byl splněn,NS se zviditelnila,udělala mediální humbuk,podráždila cikány a jistě našla sympatie mezi mnoha voliči.

Hezké,že na konci článku na idnes je omluva za cenzůru diskuze [smích] .

88589

17.01.2006 18:06

Věčné Lety

RE: Věčné Lety

Alexa 85.?.?.?

Když už jste nás tu všechny tak hezky onálepkoval,tak bychom vám měli nějak poděkovat.Měli,ale proto asi není vhodných slov.

Já bych jen dodala jednu věc a to,že nechápu na jakém základě jste se odvážil náš všechny označit za rasisty.Je hezké,že jste se podělil o své zážitky,ale netušíte co si zažili ostatní lidé tady a jen hloupě tláchate o tom,jak jsme špatní.

Jednou tímhle stylem tvrdě narazíte.

88753

17.01.2006 19:08

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Alexa 85.?.?.?

Díky [mrknutí jedním okem] já bych dodala,že nezáleží jen na tom jak ten někdo měří hloubku jezera,ale také kdo ji měří a jestli byl uprostřed toho jezera,kde je hloubka největší.

Vy mě hodně zdraví a dobré vůle,já vám čistou mysl a vřelé srdce [smích] .

88761

19.01.2006 18:22

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Alexa 85.?.?.?

Pane Bočane,ten případ,který popisujete je sice obvyklý,ale není to ukázka toho,když je žena hlavou rodiny,je to typická ukázka oidipovského komplexu,který není ukončen otcem a stále pokračuje.Je to vlastně celoživotní fixace na matku.Souvisí to spíš s tím,že v rodině chybí ten mužský prvek(který navodí strach z kastrace),nikoliv proto,že rodinu vede žena.

89277

19.01.2006 18:25

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: No, mě by zajímalo pane Vladimíre

Alexa 85.?.?.?

Pane Včelička,víte,že v průměru jsou ženy o 3% inteligentnější než muži(a to i za předpokladu,že mají menší mozek)?

89279

19.01.2006 19:19

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Oidipovský komplex

Alexa 85.?.?.?

Jsem ráda,že jsem vás rozesmála.Až se dochechtáte,tak si zkuste něco o dané problematice přečíst.

A ještě jednou si přečtěte co jsem napsala a zkuste tomu především porozumět.

89299

19.01.2006 21:35

Michal Kraus odchází

Osoba pana Krause je sama o sobě dost profláknutá

Alexa 85.?.?.?

a nepotřebuje sáhodlouhých rozborů.Jak třeba může někdo dát hlas takovému jako je Kraus,který při rozhovoru s někým(politická diskuze,moderátor,či reportér)těká očima sem a tam jako když hledá tu nejlepší vhodnou lež,nedokáže splodit jeden rozumný argument a doufá,že mu to každý sežere(jsou bohužel tací).

V mediich se objevila spousta komentářů k této"cacaogate",ale jako jeden z nejvýstižnějších bych viděla tento www.ceskamedia.cz/article.html?id=160229

Zároveň přihodím tenhle článek,je sice zčásti nesouvisející,ale jistě je neméně zajímavý(i když se dá říct vlastně nepřekvapivý) www.ceskamedia.cz/article.html?id=160288

89341

20.01.2006 16:59

Více lží o Íránu

RE: Chomejní

Alexa 85.?.?.?

Jsou to bezesporu charizmatičtí pánové,více,než některé jiné postavičky(loutky)světové politiky.

89503

20.01.2006 17:52

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

S těmi medii je to možná pochopitelné

Alexa 85.?.?.?

Pokud by media bila na poplach,tak by možná začli lidé ustupovat od svého kunzumerismu(nejsem moc naivní,že ne?)tím pádem by byl menší odbyt a bylo by méně reklam a tím by to dopadlo i na media(pokud by mnohem dřív nešpřišla o diváky).

Zcela jistě je důležitější stádečko postrašit tím,že Osáma nám zase hrozí(divné,že neukáží originální záběry [zmaten] ),či jak Írán buduje jaderné arzenály.Ale Země?Kdo se o to stará?Benzín je,jídlo je,pivo je,dýchat se zatím dá(občas dost těžko),tak co by mělo nějaké pecivály trápit to,že vysychá amazonka - "nás se to přeci netýká,žejo mámo".

Jedna zajímavost však mediim náhle teď v zime uniká,všimli jste si,jak se najedou v těchto nečekaných mrazech a"sněhových kalamitách"přestává mluvit o nějakém globálním oteplování?Že by to někomu přišlo hloupé mluvit o oteplování a nebo někdo cítí,že něco nehraje?

Zdá se,že celý ten konstrukt o globálním oteplování je jen část teorie.Ono se část oteplí a část zmrzne a nebude tedy ve výsledku žádné oteplení,ale doba ledová,čemuž napovídá zastavující se"atlantická pumpa"(golfský proud),který míchal vodu nejen v atlantiku,ale dokonce i v indickém oceánu(který se mimochodem stále zahřívá).Zvláštní je také to,že se nemluví o antaktidě,ale jen o arktidě..proč asi?Že by to něco z toho globálnímu oteplování neodpovídalo?

Navíc,ani samotní vědci se nedokáží shodnout na tom co se vlastně se zemí děje.To,že media a politici stále omílají globální oteplování je krátkozraké a svým způsobem nepodložené.

Celkově vzato,lidé jsou malí páni.Zníčit něco dokáží,ale něco uzdravit ne.To co se děje je nezastavitelné a lidé se musí jen podřídit a přizpůsobit.Třeba se jim rozsvítí.

89507

20.01.2006 21:52

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Alexa 85.?.?.?

Jinými slovy:"ať se děje co se děje,já člověk za to jistě nemůžu,za to může ten,kdo mě stvořil".Taky se dá nazvat jako nepřevzetí odpovědnosti za své vlastní činy.

89544

20.01.2006 22:21

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: S těmi medii je to možná pochopitelné

Alexa 85.?.?.?

O AIDS se stále píše,musíte však sáhnout po nebulvárních mediich(pokud taková stále jsou).Stejně tak se píše i o BSE (hodně je na www.osel.cz).Celkově informace jsou,ale v mainstreamových medii je budete těžko hledat.Taková se živí aktuálními zprávami(ať už se pod tím skrývá cokoliv).

Jsem si však jistá,že jakmile se oteplí,tak se globální oteplování vrátí opět nanovo.

89549

20.01.2006 22:59

Více lží o Íránu

RE: Chachari

Alexa 85.?.?.?

Tak tihle pánové mi nejsou sympatičtí ani za mák.A charizma veškeré žádné.Zdají se být spíš jako hladoví šlachovití vlci.

89555

20.01.2006 23:21

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: S těmi medii je to možná pochopitelné

Alexa 85.?.?.?

Chraň bůh,nestěžuju si.

Od mainstremových medii se toho příliš nedá očekávat,zkrátka předžvýkané zprávy na stříbrném podnose,stačí jen zkonzumovat.

89557

21.01.2006 17:32

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Alexa 85.?.?.?

Ujasníme si to.

V prvé řadě se mi krajně nesympatické,že si tu hrajete na několik lidí.Vy se i při běžné diskuzi tváří v tvář převlékate za jiné lidi?Myslím,že jistě ne,tak to přestaňte dělat i tady.Ztrácíte tím na důvěryhodnosti.

Za druhé,na vaši otázku nebudu reagovat.Znovu zareaguji na váš příspěvek.Srovnáváte lidi a zvířata pod jednou škatulkou a to zemský ekosystém,kterého jsme všichni bez rozdílu součástí.Za jiných okolností vám dám za pravdu(co se rovnosti zvířat a lidí týče),v tomhle případě si myslím,že jste mimo.

Rozdíl mezi zvířetem a člověkem je jednoduchý-žádné zvíře není schopné zníčit veškeré své životní prostředí a ani to neudělá.Pro zvířata platí jiné a spravedlivější zákony,než pro lidi.Lidé totiž chrání své mizerné životy za každou cenu,i za cenu zníčení všeho v okolí a to žádné zvíře nedělá.Vaše srovnání je v tomhle světle hloupé a alibistické.Zkuste sáhnout do svého svědomí a popřemýšlet čeho všeho byste se mohla vzdát,aniž by vás to přespříliš omezilo.Lidé tím,že dokázali měnit a přetvářet své okolí udělali první krok ke své záhubě.

Pokud se přemnoží nějaký druh zbířete,je to především lokální záležitost a netrvá příliš dlouho.Pokud je jedinců jednoho druhu příliš,tak zkrátka pomřou ti slabší a silní zůstanou.Je to velmi efektivní způsob ,jak zachovat rovnováhu.

Neříkám,že lidé by měli nechat zemřít své slabé,z hlediska hranic zvané humanita bychom šli sami proti sobě.Pokud však nenecháme napospas své slabé,tak musíme svůj druh regulovat jinak a hlavně musíme být ochotni jako samostatný živočisný druh převzít zodpovědnost za naše činy,neboť my jsme jediný druh,který překročil pomyslné hranice vývoje a dostal se tam,kam se jiné druhy nedostaly.

Lidé jako vy se možná z té opice proberou a uvědomí si,co všechno jsme my jako živočisný druh napáchali.Pokud ne,nic se nestane.

Také jsem si vzpomněla na jeden hezký příklad ohledně bakterii.Víte co se stane,když do petriho misky nasadíte kmen bykterii a necháte ho volně množit?Bakterie se budou nekontrolovaně množit dokud bude co jíst.Jakmile nastane kritkická situace,kdy nebude co jíst,začne se celá bakteriální kolonie hroutit a jednotlivci kvuli své záchraně skončí tak,že budou požírat sami sebe navzájem.

Víte,jaký je rozdíl mezi bakteriemi a lidmi?Žádný.

89638

21.01.2006 18:25

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Alexa 85.?.?.?

[chechtot] máte pravdu,ne všichni jsou tak zaslepení tím lidským nepřemožitelným a doslova geniálním egem.Stále jsou lidé,kteří stojí nohama na zemi,ale kolik jich je [zmaten] [pláč]

89653

22.01.2006 23:53

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Alexa 85.?.?.?

Jste trochu jedovatá,nemyslíte? [smích]

Pokud se jen mýlím,tak nemám důvod vám něco víc psát.Vy jistě máte svůj"realistický"obrázek o tom jak se věci mají a tak není důvod vám něco vyvracet.

Dodám jen jediné - ať máte o lidstvu jako o celku nějaké idealistické představy ,tak skutečnost je taková,že lidstvo je v současné době na zemi pouze rakovinné bujení.Tím neodsuzuji lidstvo jako takové(ani hlupáky,bez kterých by lidská společnost nebyla úplná)ale poukazuji na to,že lidí je mnoho a není tu žádný regulační prvek,jako nemoci,hladomory,války...V minulosti se díky tomu lidská rasa regulovala a byla tu jistá míra rovnováhy.Dnes už není.Z velké části za to může ropný boom,díky kterému se nastartoval jakýsi nádor,bujení chceteli...bohužel,to celé bylo nekontrolované.Lidstvo dostalo impulz,ale nebylo schopné domyslet následky(jako vždy).Co myslíte,že se stane až dojde ropa?

Rozpovídala bych se víc,ale za prvé bych ztrácela čas(vy ho se mnou jistě také ztrácíte),za druhé chci jít spát a za další mám pocit,že už kvuli mé první reakci máte vůči mě antipatie.

Sbohem a zkuste odložit své růžové brýle.

89953

23.01.2006 19:28

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Alexa 85.?.?.?

Je slušné odpovědět,i když se mi do toho nechce.
Tak kde bych měla začít?

Začnu dětmi,protože je to pro mě palčivé téma a rovnou vám řeknu,že vám do toho nic není.Povím jen to,že nemám a nebudu.

Kde se ve mě bere nenávist?To bych také ráda věděla,já si něčeho takového nejsem vědoma.Z čeho usuzujete?Z toho,že lidstvo nazývám rakovinným bujením?A že to je neúcta ke mě samé?

Je evidentní,že vy nechápete a ani nemáte zájem pochopit co vám říkám.Kdysi jsem četla zajímavý článek,tuším že se týkal tzv."oil peak".Byla tam zmíněná jedna zajímavost.V půli 19.století byl postaven v USA první ropný vrt.Tehdy byla světová populace na hodnotě 1,5 mld. lidí.O 150 let později toto číslo bylo 6,5 mld.Vám to nedochází?Napadá vás myšlenka co kdyby ropa nebyla?Jestli ne,tak jste asi krátkozraká a nebo patříte mezi horních 10 000,které netrápí tak"přízemní"věci.

Rakovinné bujení jsem nemyslela nikterak pejorativně,je to pouze rozbor současné situace.Podle toho jak na mě dorážíte bych si troufla tvrdit,že i vy věříte,že tahle planeta utáhne třeba 20mld. lidí.Prosím,je to váš názor a já vám ho nehodlám vyvracet.

Co mi vadí je to,že jdete příliš do osobní roviny a že se mi pokušíte vnutit myšlenky,které jsem neřekla.

Chcete znát můj názor na lidi obecně?Spousty lidí je mi líto proto,že neumí překročit svůj vlastní stín,nechtějí přemýšlet dál než za svůj plot,protože se chovají k ostatním jako když je už nikdy neuvidí...je toho spousta.Jistě,lidé nejsou dokonalí a nikdy nebudou,ale co s lidmi,kterým schází pocit svědomí?

90093

24.01.2006 23:20

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Alexa 85.?.?.?

Stále hledáte v mých slovech nenávist a podkládáte si ji tím,že nazývám současný stav lidstva rakovinným bujením.Nechám to být.

Děti nemám a mít nebudu,ani je nevychovávám.Kdybych je mít mohla,váhala bych,zda-li by bylo vůči nim fér je přivést na tenhle svět.Svět,ve kterém vládnou peníze a morálka je pouhým slovním obratem,kterým se ohání ti,co žádnou nemají.Tenhle svět je groteskní,nepříjde vám?

>Nejste na světě sama, přesto, že se tak můžete leckdy cítit.

Vy se občas necítíte?Jestli ne,kde máte tu jistotu,že to není jen milosrdná lež sobě samé?

>A nevěřím, že Vám na něm nezáleží.

Sama nevím.Když se rozhlédnu kolem sebe...ptám se:mělo by mi na záležet na světě,který vidím každý den kolem sebe?Mělo by mi záležet na lidech,kterým vlastně nezáleží ani na sobě samých?

Neodpovídejte.To jsou spíš řečnické otázky.A taky se tak trochu ptám sebe samé.
(Jinak se omlouvám,popadla mě melancholická nálada.)

90272

27.01.2006 11:25

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Lékárníků může být méně.

Alexa 80.?.?.?

>Lékař mi je nepředepsal, ale přímo vydal a
>k mé radosti bez doplatků. Léky mu totiž vrátil jiný
>pacient, pro kterého nebyly vhodné. Také se mi již stálo,
>že jsem musel zaměnit léky, ty nepotřebné jsem pak předal
>svému lékaři.

Nevím,ale tohleto není v současné době možné,protože lékař NESMÍ vydávat léky.To mohou jen lékárny.To že vám lék vydal je spíš vyjímka a kdo ví jak to bylo s tím pacientem,který mu to tam"nechal".Tedy,aby bylo možné vydávání léků lékaři,tak by se muselo změnit několik paragrafů.

>Vítám návrh pana ministra Ratha, alby lékaři vydávali
>nejpotřebnější léky přímo v ordinaci. Můj lékař by to
>jistě uvítal, uvítali by to i pacienti, pro vážně
>nemocného pacienta by to byla úleva, nemusel by do lékáren,
>ale přímo domů do postýlky zahájit léčbu.

Umíte si to představit?Výborné podhoubí pro korupci,protože právě lékaře ovlivňují farmaceutické firmy(pro zajímavost se podívejte na jejich firemní tužky-od firem které daly lékaři tužku dostanete i vy lék na předpis)a ti podle toho předepisují i dražší léky a ne generika.Tedy,tahle myšlenka dr.Rátha je pouze"jánabráchování"pro své spolustraníky(tj.doktory z ČLK).

>Těch lékáren je skutečně trojnásobek, jejích zaměstnanci
>středoškoláci berou přes dvacet, vysokoškoláci oko 35.
>Lékárníci si staví rodinné domy za pěkné melouny přímo
>na klíč.

...to víte odkud?Mám v rodině lékárníka a platově je pod průměrem ČR a dům na klíč nikde(že by byl schovaný pod postelí??).Tohle spíš závisí kde je dotyčná lékárna,pokud vycházíte jen z Prahy,tak se občas podívejte i mimo matičku stověžatou(mezi prostý lid).

>Ceny pro pacienty si určují sami.

Ano,plná marže na levné léky a nižší na drahé...to je fér ne?

>Stálo se mi, že jsem byl u odborného lékaře, ten předepsal lék a řekl
>přímo do které lékárny mám jít abych lék měl bez doplatku. Lékárnu jsem
>si spletl, tak pan magistr žádal doplatek 400,-Kč!, skutečně v
>doporučené lékárně jsem získal lék bez doplatků.

To je jistě,vinu má jak lékárna,tak i ten váš svědomitý doktor,který by vám vydával předražené léky od distributorů(pokud by to Ráth narychlo"spíchnul" ).

>Lékaři jsou limitováni částkou na léky, při překročení
>této částky platili 20% z překročení. Od letošního roku
>údajně toto překročení budou hradit plně. Tedy někteří
>lékaři nepředepisují léky téměř vůbec, což se odráží
>na zdraví pacientů.

Jsme u toho,doktoři podmáznutí od farmaceutických firem předepisují drahé léky a ne levná generika.Tím vyplýtvají limit(který je stejně nesmyslný) a nemohou předepisovat.Navíc,víte kolik desítek a stovek prošlých léků lidé vracejí do lékaren,jen proto,že jim to doktor napsal a lék byl zadarmo,tak co by si ho nevzali(i když ho nepotřebují)?

90596

27.01.2006 12:11

Irvingův proces

Co říct

Alexa 80.?.?.?

Každá fáze vývoje lidstva měla a má své pravdy,lži a popřípadě mučedníky.
To co se děje kolem"popíračů"je to samé jako čarodějnické procesy ve středověku,nebo upalování těch,co říkali něco jiného než"praví bible".

Dnešní doba může vyvolávat v člověku dojem,že se máme nádherně,jezdíme auty,máme domy,je tu jakási spravedlnost,můžeme se stěhovat,jet kam chceme(máme-li na to)..prostě ráj.Jak praví známe heslo: Pravda a láska zvítězí.

Pokud člověk usne na vavřínech a nechá se opít tím rohlíkem,který nám podává naše vlastní okolí nebo třeba media,škola(která je povinná,což ve mě poslední roky začíná vyvolávat spíš dojem povinné propagandy)naši přátelé(stejně opilí),bude tomu věřit,nebude pátrat po něčem,o čem přeci nemá potuchy.Někdo takhle dokáže žít celý život,někdo se třeba setká s tím,že někdo v jeho okolí si dovolí(!)zpochybnit stále omílané dobové dogma.Může to být chvíle pro použití nálepky(a tím se stát omezencem),nebo to může být stěžejní moment,kdy člověk nepříjme ihned ideu,kterou zrovna slyšel,ale může se pozastavit a popřemýšlet o tom co slyšel.

Proces s Irvingem je jen maličký střípek z mozaiky,o které už máme docela dobré povědomí,ale kdo ví,třeba je obraz mozaiky ještě daleko horší,než se nám zatím jeví.

Obávám se,že takové diskuze jako tahle nic neřeší.Připadám si jako členka nějakého tajného spolku ve středověku,který věří,že Země není středem vesmíru,ale která zároveň shlédla upálení svého hlavního stoupence."Co teď?"nabízí se otázka.Myslím,že není moc řešení,když opozice(nebo koalice?) má zbraně v podobě kriminálu a nálepek,které na chytré nepůsobí,ale na blbé stádo funguje bez chyby.Je to boj s větrným mlýnem a myslím,že jediné řešení je uchovat si zdravý rozum a trochu skepticismu vůči tomu"politicky korektnímu"světu.

Tohle temné období jednou zkončí,protože všechno jednou skončí a něco nového začne.
A "ti druzí" si jednou budou muset postesknout,že všechno dobré,jednou zkončí.

90606

28.01.2006 22:20

František Mrázek zastřelen

RE: to zrovna

Alexa 85.?.?.?

Já se vsunu,ano? [smích]

Já vím samozřejmě prd,ale napadlo mě,že ten kdo za tím může stát může být konkurence,což je v případě Setuzy právě Andrej Babiš(kamarád Stáni Grosse)a jeho"maličký"podnik Agrofert.Právě i Babiš je taková polistopadová rychlokvaška.Dokonce se o něm Pitr v jednom z rozhovorů nepřímo zmínil.Přeci o co jiného v tomhle případě může jít,než o peníze a tedy je snaha se zbavit konkurence.

90841

28.01.2006 23:19

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Lékárníků může být méně.

Alexa 85.?.?.?

>Dnes je situace, že pro úniky ve zdravotnictví se na pacienta
>nedostane. Generika jsou k dispozici, až v době, kdy daný lék
>patentově projde a obdobné léky se stejnou účinnou látkou
>vyrábí pod jiným názvem jiná firma třeba desetkrát
>levněji. Ta generika při nebývají vždy účinná a někdy je
>zapotřebí použít nové léky s vyšší účinnosti. Lékaři
>jsou skutečně tvrdě pokutování za překročení nákladů na
>léky, což se zpětně odráží na zdravotním stavu pacientů.
>Zde se neušetří.

>Dnes podmáznutí lékařů od farmaceutických firem pozbývá
>účinnosti.

Toť vše?Celá vaše argumentace?

Já si uvědomuji,že lékarníci nejsou svatí,ale mají kvalifikaci a navíc po nich chce v současné době EU jakousi lékarnickou licenci,takže takové ty řeči o prodejích u lékařů,či na benzínkách jsou mimo.Na benzínce vám neřeknou k čemu to je,tam funguje"buď zaplať,nebo padej".A lékař často neví.

>Alexo ve svém příspěvku si přímo odporujete.

V čem přesně?

90864

29.01.2006 00:08

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Nejvyssi cas

Alexa 85.?.?.?

>Jinak Alexo vas znamy asi nema ty spravne konexe a jeho lekarna
>je asi spatne umistena ci ma spatny sortiment ci ja vam nevim...
>[zmaten] [zahanbení] Ale ve vsech lekarnach v Prerove to vypada jako ve "vyssi
>spolecnosti" na prvni pohled. Rozhodne nevypadaji na to, ze by
>treli bidu s nouzi.

Ale ano,lékárny vypadají dobře,vy byste šel nakoupit do lékárny co vypadá jako sklep?
Dál,hodně se vyčítá třeba klimatizace.Já občas bývám u svého rodinného příslušníka v práci a v létě je tam dost nepříjemně(i přes 30stupňů)a zcela určitě víte,že léky by měly být v relativně konstantní teplotě(některé jsou dokonce při max.5 stupních).K tomuhle se často vyjadřují lidé,co jsou jednou za rok v lékárně,tzn.ti co toho k tomu moc neví.

Uznávám,že lékáren je docela dost(znám místa,kde jsou tři v jedné ulici a praha to není),ale tím,že se začne šetřit na lékárnách se toho moc neušetří.První co se musí změnit je zvětšit platby za státní pojištěnce,dát volnější ruku pojišťovnám a ne jim škrtit pravomoce(těšíte se na to,až tu bude jen jedna pojišťovna?),dále zprůhlednit financování nemocnic,zavést poplatky za návštěvu u lékaře(průměr návštěv je 15/rok,já byla 3x/3roky a to jen kvuli papírům...kdo za mě dohání ten průměr?)a poplatky za recepty(tím by se snížily počty vyhozených prošlých léků,které nikdo nebere,ale"koupí"si je na pojišťovnu)...tohle všechno je ale bohužel blokováno naší socialistickou vládou,která je zase podporovaná socialistickými voliči.Prostě politický pat.A hlavně,že za vše mohou lékárníci [oči v sloup] .

90874

29.01.2006 23:20

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Nutnost reformy

Alexa 85.?.?.?

Spíchnu to horkou jehlou,chci jít už spát [smích] .

Píšete,že Ráth něco dělá...hmm,potíž je,že tu bylo mnoho a mnoho příležitostí udělat reformu a dnešní zdravotnický systém mohl být kupříkladu jako ve Francii.Je tu však to jedno velké ALE.To ale je totiž politika.Všichni víme,že je třeba reforma,tedy přesněji,my co tu jsme na zvědavci.Ale venku je spousta lidí odkojených socialismem,kteří nepřipustí ani korunu u lékaře a vůbec ani korunu navíc,co na tom,že se jim to strhne z platu,co na tom,že z těch peněz se vezme velká část na nezdravotnické záležitosti(zájezdy,auta,nové domy,nákupy...zkrátka soukromé kapsy).Reformy jsou třeba a dokonce už byly na správném stole,ale nikdo s nimi nezačne,protože ví,že tím si zpečetí osud při dalších volbách.Náš socialistický národ potřebuje kopnout do hýždí a musí si uvědomit,že nic není zadarmo a že to nejlepší řešení nevede cestou nejmenšího odporu,ale právě tím největším bahnem.

Co se Rátha týče,pokud ho vidíte jako řešení a pokud tvrdíte,že aspoň NĚCO dělá,tak vás klidně zařadím mezi tu část národa co potřebuje kopnout do hýždí.Ale vám to může být jedno,to je fakt. [smích] Ráth ve spoustě svých proslovů lže,jedná jen a pouze za sebe,vyřizuje si účty a to vše zahalí pod vznešený pojem"zlepšení financování a kvality lékařské péče".Nakonec,když může být Sobotka ministr financí,proč by nemohl být Ráth ministrem zdravotnictví...to už pak schází jen Sládek jako ministr zahraničních věcí a Berdychuv klan jako osazenstvo ministerstva vnitra [oči v sloup] .Mějte se hezky [mrknutí jedním okem]

91055

30.01.2006 22:55

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Nutnost reformy

Alexa 85.?.?.?

Ráth dělá aspoň něco.Pokud to berete takhle,nic nenamítám.

To máte jako když se vám potápí loď,je v ní mnoho děr a buď nebudete dělat nic,nebo začnete dělat další(jako Ráth)nebozezem a když vás někdo přistihne,tak budete říkat,že "...já ne,to on".Ani jedna varianta není dobrá.

Zdravotnictví nepotřebuje Rátha a jeho"aspoňněcodělání",ale potřebuje reformy,které nechce socialistický lid.Ráth má však podporu při svém vrtání děr,protože umí dobře svádět vinu na"ty předtím".

Tedy,omlouvám se za přehlédnutí vašich názorů,ale s Ráthem jsem šlápl do ...Ne,v tomhle sporu jistě není dobrých a zlých,ale jen těch,co hrabou za svou stranu.Někteří to dělají s grácii a jen v rozumné míře,jiní to dělají bezostyšně a bezohledně.

91179

30.01.2006 23:59

Irvingův proces

RE: Co říct

Alexa 85.?.?.?

>Naprosto neefektivní je s Židy a jejich šábesboys vážně
>diskutovat. Jejich chucpe a nestydatost je nepřekonatelná a
>odporná. Je to ztráta času, kromě toho, že se s nimi
>člověk zahazuje.

Máte pravdu a jak se zdá,tak krom té neefektivity to má jeden nepříjemný výsledek a to zamřížované okno - neklamnou známkou"demokratického"projevu.

>Vaše metoda, Alexo, pasivní očekávání, až se jim to
>posere, chce trpělivost, ale je - z historické zkušenosti -
>zaručená. Ve své bezbřehé domýšlivosti, chucpe a
>nenažranosti to vždycky přepískli, ošklivě to mnozí z nich
>odskákali (a s nimi často i mnoho nezúčastněných
>kolemstojících), ale nikdy se z toho ani trochu nepoučili.
>Takže si to musí, jak praví to otřepané pořekadlo, musí
>zase zopakovat. Já tuhle metodu nemám rád, protože při ní
>není moc legrace.

Ano,chce to trpělivost,ale už z toho výše psaného není mnoho reálných možností.Čas od času se bavím tím,že si pročítám veřejné diskuze,což bývá skutečným hlasem lůzy,která vládne.Když vidím,ty názory a hlavně argumentaci,tak je mi z toho smutno.I když tam především chodím kvuli pochopení lidí,se kterými se nemám v reálném životě chuť setkávat,tak vidím i ty názory.Názory,které jsou utvářeny lety dokola omílaných dogmat o tom co a jak se stalo.Co na tom,že zdroje jsou často jednostranné,co na tom,že v literatuře faktu je toho mnoho vyvráceno-mnoho,co se stále učí na školách a považuje se za relevantní výukovou látku.Nemyslím,že všechno proti nám je spáchané sionistickou klikou,v mnoha případech si děláme do hnízda my sami a k tomu ještě tleskáme jako tříleté dítě,kterému se povedla první bábovka.Nakonec,ne nadarmo se říká,že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.O to horší je,když je lež pojištěna zákonem.

Tahle metoda není,jak říkáte,moc legrační.Ale rozumný člověk,který chce vidět a vidí totiž nic jiného než vyčkávat dělat nebude.Není horší zbraně než slova a v tomto tématu stačí jen pár hesel a i z největšího blbce se stane kat.A jak ukázal případ E.Zündela,tak zpoza kriminálu se jen těžko bojuje.Svým způsobem si nedokážu představit horší situaci.Co jiného dělat,než vyčkávat na správnou situaci.

Trefil jste hřebík s domýšlivostí.To je slabá stránka.Jednoho dne jistě nastane chvíle,kdy se celý domeček z karet zhroutí,protože když to vezmeme kolem a kolem,tak je vlastně celý postaven ze slov a nevědomosti.Z nejsilnějších zbraní a zároveň z největších slabin.

91188

31.01.2006 19:26

O rozdílnosti názorů

Těžké téma

Alexa 80.?.?.?

Chodívám i na jiná fóra než je Zvědavec,a i když jsou vyloženě apolitická,tak i tam se objevují podobná individua,která jsou schopná diskutovat sama se sebou a to pod rouškou i třeba jedné desítky lidí.A i tam má administrátor potíže s takovými.

Tohle se jen těžko řeší,protože internet je stále relativně nový fenomén a mnoha lidem dal možnost průchodu tomu zlému a chorobně egoistickému uvnitř.Mnoha jiným to dalo možnost se volně vyjádřit a být více sebou(když to třeba nejde v reálném světě).Největší zádrhel internetu a zároveň pro některé největší klad,je realitivní anonymita.Jistě,je tu IP,ale ta nehraje takovou roli.Nikdo z těch o kterých článek pojednává by si nedovolil diskutovat z očí do očí takovým stylem,jako třeba tady.Ve skutečnosti by jim to možná nedovolilo svědomí,ale tady nejsou vidět a tak popustí uzdu té"temné straně Síly".

Svým způsobem je obdivuji,protože nechápu,kde se v těch lidech nachází ta drzost být zároveň moralistou,tím,kdo říká jedinou a nevyvratitelnou pravdu(avšak bez jakýchkoliv faktů) a zároveň se tu do některých dost nepříjemně navážet.Těmto lidem schází elementární slušnost,ale ta schází spoustě diskutujícím na jiných veřejných fórech.To však není omluva.Schází úcta k druhému,zato chorobného sebevědomí mají víc než dost.

Nad takovými lidmi musí člověk cítit jen lítost.Oni nemají nějaký vyšší smysl života,oni jen chtějí znepříjemnit život druhým.Jakkoliv.V tomto světle dává smysl článek níže s názvem Anonym.

Překvapilo mě jakými prostředky tito bojují,ale to celé vlastně jen dává kurunu jejich pokřivenému charakteru.

Otázka však je,zda-li je jejich vymazání(slovo cenzůra v tomhle případě není nejhodnější)je skutečným řešením.Když tu byla anketa ,zda vyloučit/nevyloučit jednu politováníhodnou duši,tak jsem byla pro.Proč?Protože věřím na ideu demokracie,kdy má každý slovo a nikdo není mimo.Tento politování hodný dostal další šanci a místo toho,aby si uvědomil,proč mu ti lidé dali hlas,tak jen dál plival oheň a síru.Tím jen ukázal svůj charakter v plné síle.

Proč to tito dělají?Myslím,že proto,že jejich život není šťastný.Možná jim jde vážně jen o pozornost,které se jim dostávala a oni byli spokojení,protože si jich někdo všímal.Teď najednou o to celé přišli a po vzoru malého vzdorovitého dítěte chtějí to co jim bylo vzato zpátky.Vyrostou tyto děti?

Bylo by hezké,kdyby se nad sebou lidé uměli spontáně zamyslet a ne jen v případě blízkého setkání se smrtí,či při jiné zlomové události.Nejspíš se tak nestane a tito budou dál dětinsky bojovat s kýkoliv,kdo nejedná tak jak oni chtějí.

Je to asi potrhlé,ale myslím,že by tu měli být.Když necháme dítě tak jak je,bude křičet,rozbíjet věci,zlobit se.Není lepší nechat dítěti hračky,ale nereagovat na jeho vřeštění?Stačí jen málo,neposlouchat.

91334

01.02.2006 16:07

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Nutnost reformy

Alexa 85.?.?.?

>Ale stejně si myslím, že snížení marží lékárníkům, je
>krok správným směrem. Jenomže to ucpává maličkou
>dírčičku a tesař hbitě vytváří spoustu nových, což
>dovedně maskuje právě snížením marží. On tím vytváří
>dojem, že to myslí dobře a díky tomu mu projdou jiné
>lumpárny.

Nesouhlasím,ač nejsem silně prokapitalistická,tak řešení,že budete regulovat vše a všude není řešení,ale jen pouhé posílení státní moci.Položte si základní otázku:proč je tolik lékáren?Protože se vydává mnoho léků a proč se vydává mnoho léků?Protože se jich zbytečně mnoho předepisuje a zbytečně moc levných léků je na pojišťovnu.Vcelku snadným řešením by bylo zpoplatnit recepty(20,-)a návštěvy u lékaře(20,-),protože mnoho lidí z důvodů,že se jim jejich lékař nezdá jdou třeba za dvěma dalšíma.Co by však mělo být stěžejní,je nastvait celý systém zdravotní péče jinak.Zohlednit při stanovení výše pojistného stav pojištěncem,jeho živ.styl(kouření,váha...)a podle toho nastavit výši pojistného.Vůbec,zdravotní pojištění má být jako jistota,když člověka postihne něco vážného(rakovina,selhání orgánů,těžké úrazy...)a dát mu záruku,že na jeho dlouhodobé léčení budou peníze a nevyhazovat je za paraleny a základní antibiotika.

Ale ať se vrátím k základnímu tématu,nastavovat marže lékárníků je ukázka,že stát neví co by měl udělat.Nezvládá systém a tak dělá nesystémová opatření.Regulérnější by bylo zavést například poplatky a při případném snížení léků by nadbytečné lékárny zkrachovaly sami a bez vnějších nařízení.

>Řekněte mi Alexo. Vy máte vždy takový vyhraněný postoj a
>ve všem naprosto jasno. Kdo tedy není lump a měl by tuhle loď
>zachránit? Pro začátek by stačil někdo, kdo vytáhne z
>bryndy naše zdravotnictví. Vemte to jako rozcvičku a pak se
>zkuste zamyslet nad tím, kdo zachrání celou naši loď, zvanou
>civilizace.

Kdybychom spolu mluvili,jistě bych vám řekla,že se mi nelíbí váš tón,ale proto,že si jen píšeme,tak to vezmu s rezervou. [smích] Mám sice vyhraněný postoj a jistě ne ve všem mám jasno,mám však své názory a toho si cením i na jiných.
To co jste nakousl je skutečně velké sousto,doufám,že vám nebude vadit, když rozeberu jen náš"dvoreček"(ČR).
Kdo není lump?A jaká je vlastně definice lumpa?
Já se s oblibou dívám na poslanecké interpelace,které dávají na čt2 vždy ve čtvrtek.Je to totiž jedinečná možnost se podívat na naše zákonodárce v akci.Je to skutečně žalostný pohled.Nebylo by fér,kdybych řekla,že všichni poslanci jsou"lumpové",ale jistě by nebyla pravda,kdybych řekla,že pro nás všichni něco dělají.

91510

01.02.2006 16:12

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Nutnost reformy

Alexa 85.?.?.?

pokračování...

Musíme poslanecký mandát vnímat ve správném kontextu.A to jako zaměstnání,kde se musíte čas od času snažit zalíbit šéfovi(voličům),který má pro vás tu výhodu,že je hloupý a krátkozraký,s mizernou pamětí navíc(může vás však jednou za 4roky vyhodit).Jistě si všechny souvislosti dokážete domyslet,jako že si třeba čas od času uděláte v práci svůj vlastní melouch(aby o tom šéf nevěděl),předstíráte činnost(to je skutečně velmi těžké,víc než opravdová činnost,vlastní zkušenost)a když vyrobíte zmetek,tak ho většinou před šéfem ututláte.

Tedy,zkuste nahlédnout na politiku mou optikou.Poslanecký mandát není skutečně nic jiného než zaměstnání,ale skvěle placené,s nepovinnou docházkou a s mnoha různými bonusy počínaje doživoní imunitou a konče os.vozem s neomezenými PH.A co je nejlepší,tak téměř žádnou zodpovědností.

Už rozumíte kam mířím?

Chcete-li ode mě konkrétní odpověď,tak já volím ODS,ne jako řešení,ne jako menší zlo,ale jako protiváhu.8let táhlo politické spektrum do krajní levice a zdá se,že s postupujícím časem se ten tah zrychluje.Je tedy na čase,aby někdo srovnal politické směřování a to napravo.Osobně bych byla pro středovou vládu,ale jediná rozumná středová strana ..tu není.Tou měla být US-DEU,ale ta jde pouze za mocí a za koryty.

Obecnější řešení,je změna celého systému nepřímé vlády občanů.Ta vláda musí být přímější a nesmí to fungovat jako teď,že my,v pozici toho krátkozrakého šéfa nesmíme vyhodit své podřízené.Lidé by měli mít plně pod kontrolou kroky vlády a ne jen tupě zírat,co se zase stane.
Na druhou stranu je tu jiná potíž a tou je samotný lid-stádo,který je vytrénován 40lety komunismu a třeba to zmíněné zdravotnictví očekává bezplatné.

Skutečné řešení,které jakoby mávnutím kouzelného proutku vše řešilo není a v krátké době ani nebude.Problém je,že věšina voličů zažila oba režimy a mnoho z nich ještě dnes s láskou vzpomíná(měla jsem tu"čest"si s takovými popovídat).Takové lidi nepřesvědčíte,aby podpořili reformy kdy si sami budou muset něco připlácet.

A co se proniknutí do politického systému týče:šanci máte,je asi přibližně 40% voličů,co nepůjdou k urnám.Máte možnost je oslovit.Věc další by byla,pokud byste se dostal do parlamentu,vydžet a nepodlehnout české politické"kultuře".


Moc jsem se rozepsala,ale snad tam bude vše,ještě jsem si při tom vařila oběd a dívala se na Simpsonovi [velký smích] .

91512

01.02.2006 17:12

O rozdílnosti názorů

RE: Těžké téma

Alexa 85.?.?.?

Ne,děti jsem neměla,ale pár takových(fyzicky dospělých)jsem poznala.

Myslela jsem to jinak.KJak už výše řekl Kevin,není reálná možnost rty duchem chudé vyhnat.Vyberou si jiný nick,jinou IP,jiný mail a jsou tu znova.

Pokud je vezmeme do diskuze,ale nebudeme s nimi mluvit,tak to pro ně nebude tak lákavé.

91523

01.02.2006 18:35

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Nutnost reformy

Alexa 85.?.?.?

>Hmm, přemýšlel jsem o tom. A víte na co jsem narazil? Finance. Ono je to
>prima. Máme obrovský potenciál rozumných voličů, co nevidí důvod volit. A
>vidíte? Jak dlouho trvalo, než jsme se my dva trochu domluvili. Víte kolik
>peněz by stálo vysvětlit svoje postoje a získat je na svou stranu všechny? A
>z těch, kteří sponzorují politiky, nikdo o změnu nestojí

Ano,do parlamentu se mohou dostat pravděpodoněji strany jejíž členové podnikají.Mělo by to velké klady,protože tím by se mohla strana stát nezávislou na vnějším financováním a její členové by nemuseli podléhat hromadně korupci.Tak jako tak,je to vždy o samotném charakteru dotyčného člena strany.Mnoho čestných lidí nejde do politiky právě kvuli tomu,jaká kultura tam panuje.

Nejde však o billboardy a televizní reklamu.Jde o zviditelnění a toho lze dosáhnout různě a téměř bezplatně(viz.NS),ale je jistě,že s penězi se to daří snáze.

Pak je ještě další možnost jak ovlivnit dění,ale je dost nereálné.A to vlastní iniciativa lidí...ne desítek,ne stovek,ale tisíců a desetitisíců.Mnoho lidí je nespokojených a rezignují kvuli absenci možnosti volby,kdyby jim někdo ukázal,že se nebojí vystoupit,tak by možná i oni získali odvahu.Jsem jedna z nich.

91529

02.02.2006 20:56

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

Jste si jistý sedo?

Alexa 85.?.?.?

>Tedy: Evidentně jste špatně četl denní tisk, špatně
>poslouchal rádio ašpatně sledoval televizi!

Myslím,že jste svou situaci vystihl zcela správně.Pořádně nečtete,nesledujete a ani neposloucháte.

>Každý kdo má zájem si může z otevřených zdrojů
>zjistit, že dosud majílékárníci marži 32%! A podle stanoviska Rátha by >měli mít o 3% méně

Ano lékárníci a distributoři mají dohromady 32%,respektive už jen 29% marže.Tedy pro lékárníky to znamená asi 16,5%.Vtip je v tom,že mnoho,ne-li většina razila systém,že na drahých lécích snížila marži pod současný stav a tím snížila cenu pro tyto léky.Tím,že Ráth změnil marži to už lékárny nedělají,protože si to nemohou dovolit a drahé léky tím paradoxně podraží.

>tzn.29%! V případě obou "sazeb" jde o výši, o které se
>90%tům firem
>ani nesnilo! Je načase, aby o toto své netržní prigilegium
>přišli!

Vy jste vážně zaujatý.Takové a jistě i vyšší má mnoho firem.Stačí vzít třeba supermarkety.A kdybyste byl v takovém vedoucí nákupu,to byste se pomněl - prodejci by vás doslova zasypali úplatky jen proto,abyste bral zboží od nich.

>Hlavně proto, že zdraví a vše co s ním souvisí, s trhem
>nemá nic společného!

To se mýlíte,zdraví také něco stojí a lékař vás také zadarmo neošetří.

>A proto mohlo dojít k tomu, že pod kuratelou těch "guru" trhu
>(Klaus a spol. tzn. ODS) např lékárníci parazitují na
>ostatní společnosti.

Vy jste pěkně zaujatý.Z vás ta nenávist jen číší.
Když pročítám veřejné diskuze pod články kritizující KSČSSD,tak se tam najde vždy několik duševních trpaslíků,co obhajují socialisty tím,že hází špínu na Klause a ODS.

Nezapomeňte,že:"čím více hovnem mažeš,tím více smrdíš".

91687

03.02.2006 10:17

Zdánlivá svoboda projevu

Já bych do toho netahala víc,než to skutečně je

Alexa 80.?.?.?

Pokud si vzpomínáte,tak v českých televizích probíhala tuším minulý rok reklama na zahradní techniku Mountfield,kde byl Zdeněk Izer jako lakotný žid.Židovská obec pískla a reklama se musela stáhnout.To samé v bledě modrém byly kartinky a jejich"Vyhubení".Myslím,že v tomhle směru je tedy oprávněné,že se muslimové bouří a chtějí,aby dotyční aktéři karikatur vyvodily důsledky.

Nerozumím právu,ale podle mého se to dá klidně zaškatulkovat pod hanobení rasy a náboženského přesvědčení.
Karikatury jsou skvělý druh humoru,ale přeci jen by to mělo mít své hranice.A když žádné hranice nebudou,tak ať to platí pro všechny.Bohužel,lidé,kteří karikaturám Mohameda patolízalsky tleskají,si tu doočí bijící nerovnoprávnost neuvědomují,nebo nechtějí.

91742

03.02.2006 21:39

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Já bych do toho netahala víc,než to skutečně je

Alexa 85.?.?.?

>V prvni rade reklama se nemusela stahnout. Pouze to jeji majitele
>povazovali za pravne a financne vhodny krok.

Jsme u toho,finančně.To samé by mohla dělat"islámská strana"konfliktu.Oni chtějí jen omluvu.

>Za druhe, mozna ze zidovska obec piskla, rozhodne ale nepalila
>kdejakou vlajku, nevykladala o popravach nevericich, nenicila
>majetek tretich stran ktere nemely se sporem co delat, neunasela
>lidi co s tim sporem nemeli co delat atd.

Vy znáte skutečné pozadí té kauzy?Víte co proběhlo mezi žid.obcí a Mountfieldem?Nikdo z nás to neví a tedy nemůžeme mluvit jistě o tom co bylo.Jinak,když jste u toho pálení aj.,ono se taky moc nemluví o tom co nadělala JDL,ale muslimové pálící vlajku jsou vždy v primetimu,i kdyby byly z té nejzapadlejší vesnice.Čím to jen může být.

>Kdyby v danem pripade muslimska obec piskla, pripadne aplikovala patricnou
>direktivu EU, nikdo by se nad nicim nepozastavil.

Jistě,protože kdyby se někdo zastavil a"cekl"by něco proti dostal by hned nálepku...však víte jakou.

>Vam to neprijde dojemny, kdyz se na protest proti zobrazeni
>Mohameda s bombou sejde ctyricet maskovanejch islamistu se
>samopalama pred zastoupenim EU a vyhrozujou vybombardovanim
>Danska?

Viz. JDL a primetime pro paliče vlajek.A propo,vám to příjde jako naprosto správné,že někdo takhle hanobí(za tím slovem si stojím)proroka Mohameda?Nejsem muslimka,ale na být jí,tak mi to jistě vadí.Jsou prostě věci,které jsou svaté a novinářská etika by to měla respektovat.

A k tě výhružkám,myslíte,že to je rozdíl od toho jak vyhrožuje Izrael Íránu cíleným útokem na jaderná zařízení?

91835

04.02.2006 19:08

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Já bych do toho netahala víc,než to skutečně je

Alexa 85.?.?.?

>Ja sem si doopravdy nevsim, ze by se maskovany clenove zidovsky
>obce schazeli po ulicich a vyhrozovali kazdymu zamestnanci
>Mountfieldu nebo dokonce kazdymu s mountfieldovskou sekackou.

Přeháníte a moc dobře to víte.Nejde o to kdo co dělá,jde o to,aby se měřilo stejným metrem a ne metrem"na míru".Buď bude spravedlnost skutečně slepá(tedy že nebude brát ohledy na vyznání)a anebo se budou dělat ústupky všem.Co myslíte vy?

>Ja vam reknu cim to je ze se muslimove co palej vlajku a rozbijej
>vokna u ambasady dostanou do zprav. Je to tim, ze ty organizatori
>si pekne prizvou kameramany, obvolaji agentury, a rozeslou videa.
>Tim to je.

Organizátoři?Vy jste mi vědátor.Pochybuji,že muslimové mají nějaké kontakty na světové tiskové agentury.Media se přeci zajímají o to,co řeknou jejich majitelé a co zajímá davy(a co davy vědět smějí).

>Podivejte, svatej nesvatej. Kazdej si dela reklamu svym chovanim.
>Esli vam vadi jeden vobrazek Mohameda a kvuli tomu zacnete
>rozbijet cizi majetek nezucastneny treti strany, jenom si delate
>primerenou reklamu. A prosimvas to srovnani s "vyhrozovanim"
>Izraele je uplne mimo. Chcete rict, ze par karikatur snese
>srovnani s vykladama o vymazani z mapy a systematickou pripravou
>na to?

To je přeci demagogie.Vezmeme-li případ Baraka Alona,tak můžeme taky začít generalizovat,že všichni židé kradou a tunelují banky.Problém je,že se řekně,že je někdo arab a hned si všichni představí někoho v turbanu a s pásem z dynamitu kolem pasu.

Jinak,opět a znovu přetváříte slova Ahmadínežáda.On sice mluvil o vymazání,ale o kartografickém vymazání.Stejně jako třeba já nesouhlasí s tím,že Izrael stojí na okupovaném území a to navíc s posvěcením pouze západních zemí a zemí středního východu se nikdo neptal.Jak by se líbilo vám,kdyby se váš starosta rozhodl,že na vašem pozemku bude bydlet rodina,která se přistěhovala z druhého konce státu?Otevřel byste láhev na uvítanou?

91947

06.02.2006 22:51

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Já bych do toho netahala víc,než to skutečně je

Alexa 85.?.?.?

Přečetla jsem si to několikrát a popravdě chápu jen některá z vašich slov(vlastně bych řekla,že v tom schází takové to hřejivé české:"no rozumíš vole?" ).

Vy stojíte na jedné straně a já na druhé.Myslím,že mohu říct cokoliv co obhájí mé stanovisko,ale vy máte své.Nakonec,můj názor znáte a nemám potřebu vás dál přesvědčovat.

Máte však jedno velké plus,stojíte na barikádě,která je v silné početní převaze.To však neznamená,že počet názorových stoupenců dokazuje správnost názoru samotného.

Hezký večer [mrknutí jedním okem]

92188

15.02.2006 22:57

Kurvítka

RE: Kurvítkové ponožky

Alexa 85.?.?.?

Vaše podezření se ukazuje být správné.Naše automatická pračka se často a zničehonic začala zastavovat.Dlouho si s tím nikdo nevěděl rady a tak jsme nakonec otevřeli pračku,vyndali topně tělísko abychom se dostali dovnitř bubnu a hle,co jsme ta nenalezli:byla tam zmuchlaná ponožka,která se tam vždy "šprajcla" a zastavila buben.

Jinak ponožky se nám také ztrácejí a vlastně mi to už příjde normální.Asi by bylo nejlepší prát v jedné várce jen jeden pár,nebo je třeba sešpendlit...

A mimochodem,ponožky stejných vzorů a barev nejsou řešení.Každá se vytahá jinak a tak mám i ponožky,kde jedna je moc volná a druhá moc těsná,ale jsou stejné.Jak to? [překvapení]

93557

19.02.2006 00:56

Bude Kožený propuštěn na kauci?

RE: Kozeny bude kandidovat do EU parlamentu

Alexa 85.?.?.?

Ne,že by se mě to taky nedotklo,ale dotklo se mě to.Ty tam jsou doby,kdy žena byla u sporáku a "visela"na svém muži(který se tomu jistě moc nebránil,že).Dnešní stav je pouhá reakce na to,jak se muži chovají.
Navíc je zajímavé co mužů dnes zabralo ten"flek"u sporáku a nevadí jim to,ba naopak,jsou někdy i rádi,tak jak to vlastně je [zmaten] mají ženy bojovat,aby se vrátily ke sporáku? [chechtot]

Je škoda,že je tahle pohlavní nerovnost(pozor,tím nechci tvrdit nerovnoprávnost,spíš mám na mysli tu soutěživost,která je však nevyslovena a ve které zdá se mají muži navrh a to jen díky historické"normě" )muže a ženy rozděluje.Kdyby muž a žena spolupracovali,místo někdy až hloupých naschválů bychom dnes byli třeba někde jinde a měli bychom i o dost méně problémů.

Mimochodem,měla bych se vrátit k plotně,když moc vařit neumím,ale zato rozumím autu a dokážu ho opravit?

No nic,jdu oprášit kuchařku [oči v sloup]

93933

19.02.2006 22:43

Bude Kožený propuštěn na kauci?

RE: Kozeny bude kandidovat do EU parlamentu

Alexa 85.?.?.?

Nejsem moc dobrá v cizích jazycích,ale přelouskala jsem to a řekla bych,že to je návod pro románovou naivku čtoucí růžové knihovny.

Ale jedna věc je tam pravdivá a to,že půl hodiny po příchodu muže ze zaměstnání po něm nemůžete nic chtít.Tehdy prostě nefunguje,nereaguje a neslyší(v závislosti na stáří modelu [chechtot] ).

A propo,proč by to mělo být pro člověkyni Jarmilu?Jsem lačná odpovědi [mrknutí jedním okem] .

94035

21.02.2006 23:24

Bude Kožený propuštěn na kauci?

RE: Kozeny bude kandidovat do EU parlamentu

Alexa 85.?.?.?

>No jo, ale berte to taky tak, že už je to 5O let staré.

Věřím,že je i dnes spousta pánů,kteří takové chování své ženy očekávají a pak se moooc diví,jaktože to tak nefunguje.Ale to víte,když jsou někteří pánové pozadu právě těch padesát let [oči v sloup] .

>Těch pravdivých věcí, by se tam s trochou "dobré vůle", našlo povíc.

Možná ano,ale jistě ne lichotících mužům.

>Vy mě Alexo, asi jen tak zkoušíte, že ?

To si pište [mrknutí jedním okem] .

>No třeba proto, že paní Jarmilu poněkud "vytočí" i taková maličkost, že není v pravidlech českého pravopisu zakotven výraz "člověkyně", tak jsem nabyl dojmu, že některé ty rady pro "dokonalou" hospodyni, by jí mohly taky malinko vytočit, ale samozřejmě nejen ji, nejvíc asi ty, co mají sklony k feminismu.

To jsem chtěla slyšet.

94349

14.03.2006 22:11

Manželský dialog

RE: Každý sám strůjcem svého štěstí

Alexa 85.?.?.?

Tohle jsem četla na viditelném Mackovi(jistě,taky jsem zaujatá,ale kdo není):

Včerejší magazín MF Dnes přinesl mj. rozhovor s filmovou režisérkou Věrou Chytilovou, koketující s tím, že půjde na kandidátku nové politické strany Rovnost šancí.
K Paroubkovi: Agilní muž, který udělal dost věcí dobře a bije se za ně. Ale zásah proti Czechteku uvážený nebyl. O problémech se musí dohadovat, neřešit je razantně a sám.
K Topolánkovi: Vůbec se mi nelíbí program ODS, třeba patnáctiprocentní daň. To je neodpovědnost, úlitba nejbohatším lidem. Já nechci, aby se tady kašlalo na lidi. Vláda je od toho, aby se o lidi starala, a ne, aby z nich tyla.


Tak vám nevím,neměla by se raději držet svého kopyta a nekafrat do všeho?

97584

14.03.2006 22:16

Manželský dialog

Tak mě napadlo,že...

Alexa 85.?.?.?

když jsou pánové tak nespokojení se svými ženami,proč si je berou?Proč si raději nevezmou do svého bytu/domu chlapa?Bude s nima chodit do hospody(a prožívat opice),chodit na ryby,nebudou se hádat kvuli zvednutému prkýnku...

Co na tom,že se bude kupit neumyté nádobí,že nebude nikdo prát...?

Napadá mě,asi bych si měla někdy zaznamenat rozhovor mých rodičů a také to zveřejnit.Pánové tvorstva mají na hlavě stejně velké máslo,jako ženy.

97586

16.03.2006 22:51

Manželský dialog

RE: Tak mě napadlo,že...

Alexa 85.?.?.?

>Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá
>své matce.

...a tragedie mužů spočívá v tom,že se každý nakonec podobá svému otci.

97896

16.03.2006 22:57

Manželský dialog

RE: Každý sám strůjcem svého štěstí

Alexa 85.?.?.?

No,asi máte lepší přehled,podle toho jak radíte jiným.Mě Chytilova sama o sobě nevadí,mám ráda některé její filmy,ale to co řekla do Mladé Fronty skutečně stojí za zamyšlení...tedy,za její zamyšlení.Na druhou stranu podle volebních průzkumů je IN mít v oblibě toho Paznechta a tak chce být Chytilka asi v toku hlavního proudu.Nebo je v tom vážně něco víc [zmaten]

97899

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 1

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 1

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 7

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
173 683,37 Kč

Poslední aktualizace: 4.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 698 617