Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Rene Bartosek

Nalezeno 10497 příspěveků, 145 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.01.2012 20:28

Diskuze upadá

RE: ZA VŠÍM HLEDEJME PENÍZE

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pak tady a na jiných místech mají šanci se něco naučit nového a z jiného úhlu pohledu. Naučil jste něco i mě se "starou gardou" ,když na začátku všechno šlo pře moderátora a byla tady tehdy hodně aktivní leho-skupina. Nebo můžou mladý zůstat s vymytou hlavou do čista do čista. Taky varianta, ale pro nás pro všechny. Jestli budte moderovat jak se moderovalo před 7 lety a moderuje se furt, tak to bude fungovat. Podíval jsem na jeden "starý" film, byl označen na youtube jako erotický, což by mi přišlo směšné, kdyby to nebylo k pláči. Už comeback tuším z osmedesátých let pod stejným názvem v holywoodské stylu produkce šel o třídu dolů. Nejde mi teď o filmovou branži, ale o to čemu se říká všeobecná úroveň, která nám tím pokrokem je tvarovávána do hamburgeru, plechovky coly, nějakého oblbovače na bázy chlastu nebo něčeho "ostřejšího", defraudaci všeho krásného na "kus masa nebo sumu peněz" a hledání kvality ve stupňování inzenzity nebo množství , být in s nejmodernější technologickou blbostí, hlavně že to má pět nových funkcí, které většinou nevyužiju...
http://www.youtube.com/watch?v=PD6pvkCNSSs

260560

10.01.2012 02:47

Neutěšený ekonomický výhled pro nový rok

Poziruhodné.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Někdy v listopadu Němci nebyli schopni udat svoje dluhopisy, a teďka se historicky investoři asi pod dvou měsících rozhodli jít do mínosového výnosu, cití z těchto novorončních německých dluhopisů asi mimořádně velkou jistotu. [velký smích] [velký smích] http://www.novinky.cz/ekonomika/255728-zoufali-inv...

260611

10.01.2012 03:36

Neutěšený ekonomický výhled pro nový rok

Vypadá to, že ŠK je zpátky na BL.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady jsou zajímavě postřehy o tom jak zbrojní výdaje ruinují ekonomiku Spojených států. Poznámky o propojení ekonomiky, vojenství pomoci mentality ve strategii. Mluví se o nepochopení čínského způsobu myšlení, což může být pravda. A pak tam bývá často zmiňovaná myšlenka, že Američané se bojí krve ve smyslu teroru na úrovni přímé genocidy. Žiju v USA od roku 98 a něco si myslím, za tu dobu o mentalitě Američanů vím, pro někoho s totalitním myšlením jako Sadám, Suharto, Kim Ir Sen... to může z hlediska totalitní mentality nepochopitelné.

To že se postupně zavádí formální fašismus plížívě přes legaslativu, jaksi nezenamená že mentalita Američanů se zbarvila masově dohněda. Pokud by Falůdžu, která byla nejvíce asi zničena, srovnali se zemí v Sadámově stylu, tak americká armáda by prošla totální demoralizací. Už svrhnutí bomb na Hirošimu a Nagasaki mělo silný demoralizační efekt, především na nejvyšší americké velení vojenských operací proti Japonsku. Těm nemohli prostě úspěšně ordinovat propagandu, protože oni jasně věděli z vojenského hlediska jaká byla situace Japonska. To co bez obalu prohlásili nejvyšší velitelé letectva i námořnictva o tom svědčí.

Sice propaganda dokáže lecos, ale i s tím "malým" množství krve jsou demoralizační psychické dopady na jednotky velmi silná, počet sebevražd a pschických poruch stoupá závratnou rychlostí. Přímá genocida by měla silnou odezvu na už tak hrozivý všeobecný úpadek morálky a psychiky jednotek, plus by to mělo odezvu doma. I fasáda propagandy pokud nemá spadnout úplně si jisté věci nemůže dovolit obhajovat.
http://www.blisty.cz/art/61774.html

260615

12.01.2012 14:23

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já můžu klidně psát anonymně, pokud jde o to ego. [mrknutí jedním okem]

260831

13.01.2012 07:16

Diskuze upadá

RE: Tlachavost je co přesně?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tak se doufám naposledy přihlásím pod svým jménem, abych zviditelnil to svý grafomanský ego. Jsem tady 7 let, pan Nohejl o něco více. Jsem na tom zhruba stejně, protože půlka z toho, co jsem napsal bylo rovnání do latě provokatérů a hajzlíku všelikého ražení, ale to pane abc nemůžete vědět, poněvadž se tady vyskytujete aspoň tak v diskuzi odhaduju rok. To už tady funguje s nějakým drobným výpadem z nezvědavce vcelku "normálně". Mimochodem vám tam chybí sergant leho-kuliferda aspol. Možná by mě při volné ruce od editora i trumfnul. Když byla anketa o vyloučení, tak jsem hlasoval proti, ale trolové operují pod více identitami a anonymně. Ale nemějte obavy, momentálně se mě tykají pravidla 10 příspěvků volně a pak moderátor pouští jenom, co je kvalitní. Při anonymním připojení jde všechno přes moderátora.

Problém je ten, že za těch 7 let jsem naučil psát opravdu dobře, takže pokud nejsem OT nebo přátelský netlachám v rámci komunity, která se tady vytvořila tak moderátor to povětšinou pustí dále. Ale jak už jsem řekl panu moudrosťákovi, tak jako tak se z diskuze stahuju. Momentálně mě zajímají témata, která smrdí velkou válkou, ať jde o lokální konflikty, destabilizace vedoucí k vynucené reakci velkých hráčů nebo ekonomický kolaps jako spouštěč velké války. Semtam reaguju ohledně spirituality, nějaká ta GMO, ekologie, vakcíny.

260897

14.01.2012 19:21

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vše živé musí být schopno množit se rychleji, než umírá. To má být postačující definice života? Dynamika, jing-jang,.... je všudypřítomná v celém fyzickém vesmíru. Galaxie, hvězdy, planety... vznikají, zanikají, pozorujeme jejich zbytky, zárodky, fungující exempláře. Jsou tedy dle vaší definice živé? Je schopná bakterie pokud by měla na to potřebnou inteligenci při nepatrné délce svého života pochopit, že koexistuje v rámci mnohem složitějších živých struktur existujících pro ni v "geologickém časovém horizontu"? Pokud jde "o hromadění té úspěšnosti-bohatství" jistě jako biolog víte, že neexistuje nekonečný nelimitovaný ekosystém.

Jakmile se překročí limity ve velkém, a při inteligenci a užívání nástrojů lidí lze různé omezení obcházet nahrážkami a překročit postupně velké množství hranic. Např. ekologická devastace, znečištění. Zvířata holt nejsou schopna např. vyčerpat zásoby spodní vody, mineralní suroviny a jiné primární zdroje bez rychlé negativní zpětné vazby na populaci. Nejsou schopna ani ve velkém hromadit nějaké zdroje v delším časovém horizontu, ani nejsou schopna spustit ničivé síly z energetického hlediska na planetarní úrovni v rámci biosféry.

Na vaše otázky typu Co je láska, víra, smysl života, štěstí...existuje pouze individuální odpověď, která je uvnitř každého z nás. Nelze odpovědět na fyzické úrovni, ale pokusím se to přiblížit. Mimo jiné ta fyzická inteligence, ať už ve formě IQ nebo EQ zavisí na velikosti energetických center, naprůměrná inteligence jakéhokoliv člověka včetně ateisty má za sebou dlouhý spirituální vývoj. Náš vzdělávací systém a expanzivní nastavení společnosti upřednostńije rozvoj té fyzické části a dominantní je pak Ačna čakra, která se užíváním více rozvine. Rozdíl mezi svatým a tyranem je v rozvinutí srdce. Oba potřebují vlastnosti jako houževnatost, cílevědomost, pracovitost, vůle, odvaha, fyzická inteleigence..., ale pokud to používáte bez srdce stává se z toho bezohlednost a taky hloupost z dlouhodobého hlediska.

Ačna je schopna zkoumat pouze fyzickou úroveň pravdy, otázky podstaty věcí toho, co je za slovy jsou na hlubší úrovni. Byla nám to vysvětleno jako analogie. Můžete vědecky jako slepý ohmatat slona, proměřit ho do detailů, udělat chemické rozbory... a na zakládě toho se pokusit definovat, co to je slon. Nebo vidíte. Stačí jeden vidoucí pohled a víte, to je slon. Převést to vědění na úroveň nevidomého je však problém, který bude vždy limitovaný metodologií měření, komunikční schopnosti a chápaním obou stran. Najděte vnitřní rovnováhu a dostanete odpověď na otázky podstaty existence na levlu chapání daném vaším individulním vývojem za mnoho životů. Jestli se dostanete na úroveň bodhisatvy, pak můžete vědět maximum toho, co lze registrovat ve fyzickém tělě.

261000

28.01.2012 04:37

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jaké vracení peněz, to by tak hrálo. Naopak měla by jste Kateřino doplatit za kvalitní vybudování imunitního systému. Zřejmě při další vakcíně zemřete na analyfatický šok. Moje poslední vakcína v mém životě a skutečně tím míním poslední byla taky proti tetanu zhruba před deseti lety. Horečky mi na pár dní vyskočili ke čtyřicítce, a to rameno kde jsem to dostal bylo samozřejmě subjektivně na omak pro kohokoliv mnohem teplejší než zbytek tělesné schránky, zjistila to i paní doktorka. Mimochodem bych tipoval, že v Polsku musela být chirurg a podle toho jak pracovala na mých domlácených prstíkách velmi dobrý nebo měla talent shora ( mám velmi tvrdě zaplacené životní zkušenosti, abych to dokázal poznat )a v ordinaci obvoďáka se octla omylem jako doktor Sova. Nejsme sice schopen to odborně posoudit, ale nemyslím si že by chybně aplikovala vakcínu. Peníze za vakcínu jsem zpátky nechtěl, poněvadž to nebyla její chyba, a ona mi dost s nápravou zdraví pomohla. Co jí ve škole naučili to, považovala za správné. Pravda časem obvoďák co má stalý okruh pacientů může dojít k nepříjemnému dojmu, že po vakcinách se pacientům něco špatně dělá se zdravotním stavem. V případě felčara je to zjištění, které vede k lepší ekonomické prosperitě praxe.

261800

28.01.2012 05:48

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

Když se chce jít na Irán,

Rene Bartosek 75.?.?.?

tak musí jistá skupina optimistů prokázat, že jsou schopni zničit Sýrii. Propagadna je hezká věc, ale lidi nejsou idioti, obvzláště místní. Kde mají zkušenost s uprchlíky z Iráku, Libanonu a jiných zemí, kde se šířila demokracie a svoboda. Jedna věc jsou tedy různé třenice v zemi, kde je hromada etnických, náboženských a ideologickcýh třecích bod a druhá věc je "demokratický progres" v Libyi. Blb vymytý propagandou, který by si něco takového přál v místě kde žije, zřejmě neexistuje ani jako pravidelný konzument Fox News nebo podobného svobodného nezávislého média dočista dočista vymytých mozků.

Tajemník OSN je panák, nevím ani jméno a nestojí za to, abych ho někde hledal. Bude držet hubu a krok a dělat co se mu řekne. To s Kofi Anannem to šlo více ztuha. Bez Turecka se Sýrii nehnou, zkusí něco z Iráku a mají tam tam masivní povstání, toho jsou si vědomi i nezdraví optimisti, že toto jsou v Teheránu schopni zařídit. Ono masivní povstání tam bude, pokud Sýrie padne tak jako tak. Naprosto logický vynucený krok na šachovnici, což bude zajímavá situace okolo Kurdů. Ještě se na mapě vyskytuje Jordánsko, Libanon a Izrael jako soused Sýrie. V Jordánku je několik milióńů uprchlíku jako důsledek budování demokracie za posledních 10 let. Rijád podle všeho v Amamnu neuspěl. Zaútočit z Izraele?.... [velký smích] [velký smích]

Jediná možnost je ekonomické zhroucení režimu zevnitř, sankce, embargo, teroristické akce proti infrastruktuře..., což se děje. Na to může efektivně reagovat Čína a zřejmě to zintezivní. Nemají příliš na výběr, kroky na podporu přimo režimu v Damašku a asymetrické reakce v globálu. Letecká intervence západu bez svolení RB? Rusové tam mají nejvýznamější námořní základnu v zahraničí a stabilita Sýrie s Iránem jsou klíčové, pro bezpečnost ruské jižní hranice. Co by asi hezkýho udělali v Pentagonu, kdyby někdo chtěl změnit v režim v Mexiku a provedl letecký úder na Mexiko, třeba z důvodu boje proti drogám?

261802

28.01.2012 06:04

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: jeden se....

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ten váš komentář k dokumentu to by mě zajímalo. Jsem jistým způsobem sběratel kuriozit. Netvrdím, že to dílo shlídnu ve zdraví až do konce. Co tady píšete povětšinou ignoruju, i když to bylo semtam i k tomu, co jsem napsal. Nepřekvapuje mě tedy, že editor vám dal varování. Nad 10 za měsíc všecko co napíšu, jde přes moderátora. Semtam něco neprojde, povětšinou ano. Když neprojde, tak nebrečím. Pokud by toho bylo více, tak si první položím otázku, co dělám špatně. Pokud bych došel k názoru, že nic, tak bych si položil otázku, zda mám psát do diskuze. Pravda já jsem škrabal, takže úspěšné stručné a vystižné komentáře k dokumentům bych psát nemohl. Zřejmě bych to nedokázal. Čistě na okraj, když to dávate producentovi dokumentu nebo někomu kdo to má na starost, já o tom vím houby. Máte taky napsané bez diakritiky? To vím rád se přiučím i něco o tvorbě dokumentů, ale mám neodbytný pocit že zrovna od vás se toho moc nedozvím. [velký smích] [vyplazený jazyk]

261803

28.01.2012 16:58

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pane Luxore i mimo medicínu lidi mají pokoru a znají Sokrata. Zkuste to u farmaceutických koncernů, i s tím s jejich propagačním oddělením a komerčními divizemi... ti vědí ze všech nejlépe, že mají pravdu ve jménu peněz. Podobně šmejdi jako Mosanto a jiní věděli, že třeba DDT a dneska jiné věci jsou cool.

Neobviňuju z tmářství, vnímám energie a bylo to varování. V mystictismus nevěříte, nevěříte ani tomu co říkám a berete to naprosto zbytečně osobně. Není vina lidí, co jim systém nalil do hlav ve vzdělávacím procesu. Jsou-li schopni kriticky myslet a dojít k něčemu sami roste jejich odpovědnost ta roste i s pozicí, kde jsou schopni něco dělat. Neví je menší, ale individuální odpovědnost za to činí nezmizela. Nevěříte v gravitaci a vyšlápnete si přes propast? Hodně štěstí? Věříte v ni, tak si během letu můžete nadávat do.... Já jsem pouze řekl, bacha kam šlapete vidím "propast". Pokud negativní energie vakcinace je obrovská, pak s tím je skoro všechno špatně. Slon, kterého vnímám, nemusím si ho proměřovat ani na to nemám schopnosti, ale čeká za to skutečně sláva. Buď se prokáže přínos vakcinací, která nekoreluje s růstem životní úrovně nebo zbytečnost. Nelze prohrát jak vidíte.

Na fyzickém levlu, bych se musel dostat do Švýcarska, mít balík peněz protože žádný grant na takový výzkum bych nikdy nedostal, přístup ke zdravotním informacím očkovaných a neočkovaných pacientů ve velkém rozsahu do hloubky několika desítek let do minulosti, přístup k databázy oficiálně zaznamenaných negativních účinků vakcín na porovnání a pak bych hledal nějakou korelaci. Ale pokud by zdravotní stav očkované populace vykazoval i celkový propad oproti neočkovaným nebo neukazoval nějaké významný rozdíl, tak znamená, že očkování je k ničemu. Práce na několik let, ale uvidíte, že ji někdo udělá a jeho jméno bude jako Galielo, znamé stovky let po jeho smrti.

Pak bych se příblížil od toho nevím k něčemu díky měřením, co lze vnímat jako celek ve formě masy negativní energie. Ale ověřit informaci, zda paní Petek mluvila pravdu při dotazu na Institut R. Kocha, a zda kontrolní úřady státu nemají přístup k tomu, co všechno za svinstvo ve vakcínách je? Pro člověka, který léta dělá v medicíně, chemii, biologických oborech... to je o tom zeptat se vhodných přátel, kteří za ta léta nepochybně jsou. Jde o záseadní bod důvěryhodnosti vakcín. Už fakt že ve Švýcarech s proočkováním pod tzv. bezpečnostním limitem nepostihují epidemii infenkčních chorob je tématem pro selský rozum. Instit a úřad pro dohled toto v Německu, Švýcarsku ...tvrdil nebo netvrdil. Pokud ne, ať předloží seznam co je u konkrétních vakcín všechno přidáno při výrobě a dvojitě zaslepené studie. Mohou být zfalšované? Jakmile jsou jednou předloženy konkrétní věci s předloženou metodikou a daty, pak se dají nezávisle prověřit.

261823

28.01.2012 17:09

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tomu říkám zrovna od vás úlet, jakmile se zisk stane primární ve věcech jako zdraví, vzdělání, kultura..., tak potěš koště. Degradace člověka na prase, ze kterého lze vymačkat nějaké peníze a které bude reprodukováno k obrazu systému. A tohle je problém i současného zdravotního systému. Skutečný doktor pacienty ve velkém vyléčil, systém jeho ordinaci zrušil jako nepotřebnou. Kdyby nepřešl od toho, co ho systém naučil a pouze léčil jak mu nalili do hlavy byl ekonomickým systémovým přínosem. Systém má zájem na nemocné populaci, kterou bude léčit, lékař by měl mít zájem na zdravém člověku. Takže pokud doktor bude myslet co je špatně když se pacientu furt dokola od specialistů vracejí po nějakých drsnějších léčbách důsledků zpátky a najde způsob jak pomoci trvale pacientům, pro systém se stává škodlivý. Je v tom samozřejmě změna způsobu života, práce se stresem, strava, prevence...

261826

31.01.2012 03:17

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Co všecko měl Kadáfí ve velkým nakoupený, chybí to v evidenci a jde to odpalovat z ramene? Vypadá to, že je velký zájem jednat s Talibanem, situace se nám asi dramaticky změnila, nejenom mezi kmeny v Afganistánu a Pakistánu. Pravda 6 měsíců je dost času, aby se hýbali kšefty na černém trhu se zbraněmi, tak černém rinku, že neoficiální dodávky nepřímo přes tajné služby jsou proti tomu průzračný byznys s poctivě zaplacenými daněmi.

Za Libyi bude pro západ hodně mastný účet, na druhou stranu velcí optimisti mimo skutečnost by mohli být západní elitou povážování za veselé idioty. A veselý nezdravě optimistický idiot se může lehce změnit ve velmi neveselého realistického idiota. Všecko zlé na něco dobré. Zrovna jsem se dodíval na ten Threat, a přestože jsem cynik, tak nejsem zdaleka v dobrém rozmaru, některé naturalistické pasáže jsem přeskočil. Zolu jsem dvakrát nikdy moc nemusel. Psychickou újmu, i kdyby člověk skončil ve fajnovém bunkru 13 let poté nad pokrokem lidstva, ale přeskočit nejde. A to se obávám, že jde o optimistický happy end. [bliji] [naštvaný]

261972

02.02.2012 15:17

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Zmrdi asi přešli do útoku

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zvědavec je samozřejmě monitorovaný, nejpozději od radaru, protože to byl kšeft za těžké miliardy a byli v tom zainterosovány velmi silné klany skutečné mocenské elity v USA, takže Vondra aspol. sbírali body na nástěnku. Šlo tak o hru na velké šachovnici, jistě se aspoň na čas dostal Zvědavec do podvědomí u hráčů na jiné straně desky.

Vemte taky v úvahu, že když si přečtet oficiální zprávu ministerstva vnitra o extrémismu v českých zemích. Tato vyšperkována skutečnot pro někoho, kdo používá tu věc mezi ušima a čte na několika stranách informace o zpěvu závadných písní na soukromích narozeninových párty extremistů?!.... Proti tomu je obraz císařpána, na který srali mouchy solókapr. Logicky z toho plyne i důležitost Zvědvace pro vykazování činosti. Nepochybuju v nejmenším, že mládenci od české BIS aspol. Mají díky českým zlatým ručičkám vynikající technické experty, to že to pracuje v prostředí zkorumpovaného bordelu kde špičky ledovce jsou lidé jako Vondra, Kalousek..., to se jedná o jiný druh sportu.

Odvolávat něco zpětně nemá smysl. Samozřejmě, že moc dobře vědí identitu těch dvou, o kterou požádali editora. Co čtu diskuzi, tak v ČR k tomu mohli dojít i legálně a je to tím pádem použitelné jako důkaz u soudu. Identity, které neznají se týkají lidí, kteří jsou skuteční profíci v IT, nějaká obyčejná proxy stačit nebude. Proxy servery jsou taky v hledáčků techniků oka. A ty nedošifrované identity jsou i jedním z důvodů proč se Zvědavec nechává běžet a nezavře se to u soudu.

I kdybych nepoužil nikdy své jméno na tomto webu, tak věřte že v mém šanónu, by tam bylo i s jakoukoliv fotkou na netu, nemusíte kvůli tomu nikoho nikam posílat, nezpomínejte že technici budou opravdu velmi dobří. Na FB vím tak o obrázcích, já jsem tam dal pouze jednu, ale nikdo nežije ve vzduchoprázdnu. Ke kecalovi mého kalibru tam bude i psychologický profil. Ušetří to vzájemně hodně času. Pokud BIS apod. Od lidí, co mají škaraloup z netu nic nepotřebuje, tak si to nechá pro sebe. Pokud něco potřebují, tak se první objeví na privatní schůzce a znamená to, že věří ve zkorumpovatelnost dotyčného.

Semtam se někdo musí předhodit ve formě užitečného idiota jako desátek bdělosti pro propagndu, která krmí ovce. Teď kolabuje systém, lidi v tajných službách jsou velmi dobře informováni. Pokud vyhodnotí, že se to převrátí na stranu totalitní diktatury, tak zcela jistě existuje seznam lidí na nějakém blacklistu, kteří budou vyhodnoceni jako potenciónální riziko, a pak část skončí v base nebo něco na ten způsob. Na sběr nového materiálu bude sloužit část, která bude spolupracovat a něco se nechá jenom tak. Motto Stasi: ..."Vím vše, protože mlčím, abych slyšel"....

262310

09.02.2012 18:23

Tak už to víme

Furt stejna písnička,

Rene Bartosek 75.?.?.?

rozděl a panuj, bílá-černá, sparta-baník.... Čím dále od středu tím roste míra lidské blbosti, že se levice pohybuje více kolem středu s tím se dá souhlasit, ale pokud mi kromě ideologické omáčky chce někdo ukázat rozdíly mezi fašismem a bolševickou diktaturou jako extrémy ideologií, rád se na to podívám. Kolem toho středu se totiž nachází rovnováha mezi různými proncipy, na kterých stojí komlikovanější civilizace. De facto jde o vyvažování centrální moci a individuální kreativity a iniciativy, která se může nejvíce projevit v rámci stabilního prostředí. Ať jde o dodržování zákonů, vzdělávácí systém, systém solidarity, znemožnění degradace člověka na pouhý ekonomicko-zvířecí prvek, omezení korupce na rozumnou míru... Na jedné straně ničila, ničí a bude ničit civilizace nelidská diktatura, která nakonec sežere sebe samu na druhé straně individuální chaos. I ty megakorporace se bez centrální moci neobejdou a v diktatuře budou pohlceny nějakou centrální mocí, byť za ní bude stát jedna z těch megafirem a stanou se neefektivní. Už teď velké korpoarce zničili, střední a malé ekonomické subjekty v takové míře, že střední třída přestává existovat. Jaký systém může existovat bez střední třídy a jaké je jeho stabilita a efektivnost?

262900

14.02.2012 19:11

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Měl jsem taky kamaráda za mřížemi v USA

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nevím jaké práva má americký šerif. Rád se nechám poučit. Pouze vím, že si ho lidi sami volí. Kdy přesně nedávno bylo zrušeno otroctví? Žiju v USA skor 14 let a nějak jsem si otroctví nevšimnul. Pravda příliš se nepohybuju na jihu. V policejním autě jsem dvakrát svezl, když kvůli nějaké vcelku blbosti na chvíli šoupli za katr řidiče a auto odtáhla odtahovka. 200 babek kauce složená šéhem to během hodiny vyřídila, žádné zneužití vazby jak v ČR, kde třeba člověk ztraví rok za katrem, aby u soudu byl zproštěn viny. Exekuční zákon v USA zlatý oproti demokratickému Česku. Jednou mi policajti dali narámky a miříli na mě kvérama, to se každému nepostěstí, ale já vybočuju z řady. Omyl, netáhnul jsme ohlášení o krádeži auta. Chovali se mě slušně. Jednou co vykradli sousedy mě kontrolovali, když jsem se pozdě vrátil šéfovým pracovním autem k baráku. Jinak nic kace jako preventivní kontrala zatím na ulicích nemají, pouze letiště, hrancie...

Pravda když jsem přijel, tak před těm 14 lety se mi tady policajti líbíli více, to ještě neměli evropské móresy. To znamená být zalezlý v křoví a napařit flastr za překročení rychlosti o dva km. Třeba kámoši udělali recesi, odpočítali nahlas 10,9,8... a zdrhli z golden nuget. Vedle v boxu seděli policajti a večeřeli taky. Naskočili do auta a začali ujíždět. Měli smůlu, byla zablokovaná ulička mezi garážemi. Mno, jeden z těch borců neměl lepší myšlenku než vylézt z auta a rozmáchnout rukama a říct What is up?, Dostál hned ze startu jednoho facana. Nikdo ho kupodivu nezatřelil jako chudáka Mendéze v londýnském metru. Soudce se při monstrprocesu zeptal, zda zločineci jsou ochotni zaplatit a kolik by byla utráta. Při ceně 7.52 měl velký problém, aby nevyprskl smíchy. Kromě útraty a advokáta, nedostali žádný flastr. To byli vánoce v časech toho otrotctví. Já tady totiž žiju, jsem tady na černo, nedělám bordel a tak nemám žádný problémy. Takže pohádku o Červené Karkulce bych zkusil u někoho, kdo USA zná jenom z vyprávění.

263227

15.02.2012 15:57

Udělal jsem chybu

Správný přístup!!!!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Všichni děláme chyby Vladimíre, důležité jak si k ním postavíme a vyrovnáme se s nimi. Podal jste nějakou výpověď na papíře? Nejsem advokát, ale ta se dá vždy změnit. Budou si muset důkazy obstarat sami. Nejde o to, že znají identitu těch dvou, jde o to jakým způsob to získali, protože ne každý postup se dá použít u soudu a pro mě osobně se jedná především o otázku morálních principů. A jak jsem psal dříve. Když někdo chce psa býti klacek si najde vždycky, takže s tím že nemám přátelské vztahy s policajtama bych si nedělal hlavu, bude o tom rozhodovat i po několikaté soudce.

Co by konceknců mohlo být ve spisu horšího. Nebo podmínka ohledně 6 miliónů znamená vynucenou spolupráci s policajtama i nad rámec zákonů? Navíc si nemyslím, že odmítnout podat informace by brali za něco osobního. Protivník, kterého si ceníme a litujeme, že není na naší straně má vysokou cenu.
Stát má dovoleno pouze to, co stanovuje zákon a jednotlivec má povolen vše co zákon neomezuje. Sice západ se svými náhubkovými zákony, bojem proti terorismu, pošlapáním habeas corpus... stojí na tomto právním základě římské republiky pouze formálně, ale i to se mezi advokáty stále počítá.

263315

15.02.2012 17:09

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: Komentář k článku o slovenské delegaci na návštěvě v Sýrii

Rene Bartosek 75.?.?.?

Souhlasím pád Sýrie by vedl k třetí světové válce. Je nutné zavřít hranici v okolí Homzu a v případě nutnosti kolem celé Sýrie. Mimo referendum o nové ústavě zavést amnestii s tím, že se musí odevzdat všechny nelegálně držené zbraně do nějakého data. Po tomto datu zavést stanné právo na tři měsíce v případě nutnosti prodloužit. Omezení staným právem mohou být různého charakteru podle bezpečností situace v jednotlivých regionech, pouze nelegální držení zbraní by mělo celostátní platnost. Pokud chce opozice skutečně jednat, tak bez toho že terorem si vezme obyvatelstvo za rukojmí. Pokud teror je vychozí pozice, pak stát musí zajistit bezpečnost. Severní Irsko, Baskové taky nemohli dokud se nevzdali teroru vést oficiální jednání s vládami v Londýně a Madridu.

Za nelegálně drženou zbraní, trest smrti. Podstrčení zbraně vládními jednotkami trest smrti. Nesmí být dovoleno zneužití k represím, otázka zní jaká je morálka sysrké armády, aby se tím dokázala řídit. Při sklidnění situace zrušit stanné právo a trest smrti změnit za dlouholeté vězení, v případě stabilní situace lze v budoucnu užít práva amnestie. Jakýkoliv agent cizí tajné služby aktivně operující v Sýrii pod jakýmkoliv krytím včetně diplomatického, popravit. Buď se stáhnou nebo z důvodu rizika silně omezí aktivity okamžitě nebo už po prvním popraveném. Musí to být oficiální, žádná nehoda. Kadáfí to neudělal, věřil v dohodu se západem a jak dopadl. Nepochopil, že čelí totální válce proti němu a všemu, co jeho režim představoval. Vyčistit oblasti od ozbrojených skupin a zavést změny ústavy formou referenda, vnitřní změny jsou nutné a jediné mohou vybalancovat napětí uvnitř Sýrie, které jsou dány etnicky a náboženskou vírou. Mediálně zajistit maximum informací o situaci obyvatelstva v Libyi, taky Irák, Afganistán. Jde o země, kde západ na laufech kanónů přivezl tu svobodu a prosperitu, aby lidi v Sýrii měli představu o co se hraje v jejich osobních životech.

Když se podívám na Libyi, tak jistá sorta lidí ničemu jinému než síle nerozumí, ale pád Libye neohrožoval bezprostředně bezpečnost Iránu a tím Ruska, Číny, Pakistánu a Indie na úvod ke globalní jaderné válce. Asadův režim bude potřebovat pro tvrdé ukončení ozbrojené destabilizace a diverze zahraniční krytí. Jenom Čína s Ruskem stačit nebudou. V Dillí, Islamabádu, Africe, latinské Americe... si budou muset položit otázku: Být či nebýt? Pokud to neudělají hlavni slovo na západě nakonec budou mít fanatici a hazaradéři zahnáni do kouta, nadopovaní nerealným optimismem ochotni hrát vabank o světovládu bez ohledu na důsledky.

263322

15.02.2012 17:25

Udělal jsem chybu

RE: Pan Stwora udělal chybu,

Rene Bartosek 75.?.?.?

No, jo no. Rozdíl je nezveřejnit něco co mi nejde pod fousy a mě budou tahat po soudech, aby se zrušil tenhle web. Nebo, že to je primitivní, sprosté a pitomé. Nejde zas tolik o editora, aspoň te racionálně uvažující části publika, primitivové a fanatici pravda to berou více osobně. I tupý policajt, dokáže nasadit do internetových hospod dostatek Bretschneiderů, pravda ty s plackou nemohli štamgasti s hostinským vzít za flígr a poslat je oknem na čerstvý vzduch. Buď provokace budou puštěny nebo nebudou.

Problém je tedy i zákon, který stanovuje odpovědnost kohokoliv na netu za něco, co činí někdo jiný. Ať už to jsou to nelegální data nebo přestupky, které řeší ideopolicie. Takže pokud si na demonstraci lidi vezmou zakázené symboly, to může být skutečně cokoliv, protože nových sekt a skupin vzniká jako máku, takže i soudní zanlec má problém držet krok s dobou. Čert ví pro jakou symboliku povětšinou z dob minulých se rozhodnou vědomě či nevědomě. I počet geometrických tvarů užívaných lidmi v dějinách civilizace má konečnou kapacitu, nekonečný je pouze výklad toho co to znamená. Zavřít tenhle web soudní cestou jde vždycky, rozložit ho primitivismem a fanatismem příspěvků lze pouze, když to editor připustí. A to je druhá strana mince.

263323

17.02.2012 16:11

Sýrie, nová Libye

Pašování zbraní.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Na to jsem zapoměl. Sýrii hrozí občanská válka a čelí plošnému teroru v některých regionech. Pozměnit zákon za vstup z nelegální zbraní do Sýrie, trest smrti. Platnost zákona okamžitě. Výbušniny, ať už podomácku vyrobené nebo vojenský materiál jako C4 nebo semtex? V USA je povoleno individualní držení zbraní a naprosto ho podporuju, pokud jsou zbraně zaregistrované a samozřejmě se to nevztahuje na vybušniny a plastické trhaviny? Jestliže by v USA proběhly teroristické útoky pomoci thavin, tak místní lidi si pověsí kohokoliv by s tím chytli sami na stromě. Takže držení bomb a věcí na jejich výrobu poprava. A to rychlá, žádné zjišťovaní informací, brutalitou a mučením, špatné pro vnitřní i vnější morálku a média.

Jednoduchý zákon, rychlá poprava, jednoduchá zpráva pro ty venku. Jde nám o krk a nebudeme vyjednávat s nikým, kdo ná jde po krku. Chcete jít do Sýrie se zbraněmi a výbušninami, nebudeme se s váma mazat, budeme jednat rychle a nekompromisně. Tyhle aktivity samozřejmě souvisí s agenty tajných služeb. V terénu, chytit někoho z nich přímo v akci, popravit. To se nestává tak často chytnout profíka se spuštěným pozadím, ale při popravách teroristických figurek, které koordinuje nebudou mít za chvíli, co koordinovat. Jinak řečeno vysoké riziko s mizivým efektem. Jestli kalašnikov zdražil za poslední rok a stojí v Iráku 1500 babek, tak jeho cena rychle klesne, protože dostat ho do Sýrie bude o hubu. Na co jsou mrtvým peníze?

OSN a hlasování VS. Kromě mediální show pro zlepšení bezpečnosti situace v Sýrii neudělají vůbec nic. Vzali nějakou dopovědnost za bullshit, který panuje v Lybii? Ani náhodou. Bezletová zóna eufemismu pro vybombardování země do středověku a další sračky probíhali s oficiálním požehnáním OSN, Rusko a Čína se zdrželi hlasování a nepoužili tehdy právo veta v RB OSN. Teďka AI, Lékaři bez hranic.. aspol. protestují, aby neztratili kredit nestraného arbitra, proti mučení, vraždění a teroru před kterým uteklo obyvatelstvo z celých měst. Práce "demokratických revoluciónářů". Tuhle ozbrojenou sebranku z Libye přepravil západ letecky do Sýrie v počtu několika stovek. Není od věci udělat trochu diplomaticky cirkus v OSN, proběhlo to i v západních médiích v rámci tuposti propagandy o přesunu revoluciónářů nevyhnutelně s logistickou podporou NATO. V Libyi žádná přepravní letadla nebyla, vzdušný prostor kontrolovalo NATO a neznám civilní letckou společmost, která přepravuje ozbrojené hrdlořezy. Podobně i po moři, byla přece blokáda a plavidla NATO dělali prohlídky. Podle námořních konvencí ani posádka civilní lodě nesmí být ozbrojena. Damašek by to měl v OSN předhodit do placu, ať proběhne aspoň formální vyšetřování. Kdyby to nestačilo, stále tady je odpovědnost za situaci v Libyi.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/259419-osn...

263542

20.02.2012 03:30

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

Užasné čtení, ještě ýe jsem cynicky otrlý a nejsem materialista.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Bylo by to více legrační, kdybych nevěděl, že pár dní zpátky mluvili před Kongresem veřejně dva vysocí představitelé amerických tajných služeb. Náčelník generálního štábu je tedy třetí muž ze zpravidajské a vojenské komunity v USA s podobným veřejně proneseným varováním. Nepočítám velitele 5.flotily z námořní základny přímo v Perském zálivu.

No, tyhle diplomatické řeči jsou velmi opatrné. Doufám, že v čistě soukromých rozhovorech sionistickým fanatikům pořádně vyprali prádlo. Trochu více emocí intenzivní pípání mezi sem tam nějakým slušným slovem, by mohlo zaujmout čelní lalok mozkový i ideologického optimisty. Případně klidný monolog někoho, kdo má jméno a komu se neodvaží skákat do řeči ani fanatik, poněvadž ví, že to co bylo řečeno, platí. Ale ani to samo o sobě nestačí, určitě nezbytně nutné je v Izraeli i jinde mluvit s dobře informovanými realisty a pojitit vůči nějaké nerozvážnosti. Ani klika ideooptimistů jenom tak nemůže začít předehru k nuklearní válce, ale může i zpackanou akcí, vyprovokovat nervozní prostistranu k reakci. V případě Iránu, který na případný útok bude nucena jednat s plnou silou, by následky i zpackané blokované iniciativy byli fatální. Nemají žádnou atomovku, kterou by někam na zkoušku hodili a začali zkoumat co se bude dít a diploamticky sondovali terén. Naopak při útoku na jaderná zařízení mohou lehce přijít k jadernému zamoření i se svými sousedy. Bude to znamenat vždy ekonomickou zkázu a pád režimu.

Kecy o holocaustu, když Irán získá jaderné zbraně, i když je nemá a v pozici odstřelit ropu konvenčními raketami je ani nepotřebuje. Pokud se jedná o divadlo pro domací publikum v Izraeli a jinde před volbami, tak prosím, ale jedná se o velmi nebezpečnou hru. Tel Aviv přestože má jaderný arsenál, tak se ho nikdy nedovážil a neodváží použít v regionu Blízkého a Středního východu, jestliže nechce spáchaz ritualní sebevraždu. Přece nečekají, že Rusko se bude nevzrušeně dívat na radiokativní mrak nad svým uzemím nebo třeba Indie s Pakistánem, islámské země... Trefit jaderná zařízení v Iránu, může lehce vyjít na stejno. Co pak řeknou pěknýho? Sorry, to jsme nechtěli?

Jaderné zbraně jsou dobré akorát pro odstrašení, ale nedá se s nima vyhrát válka. Indie s Pakistánem válčili třikrát a ujistili, že to je k ničemu. Nic nezískali a ani jedna strana se neodvážil použít to, co má. Irán i bez jaderných zbraní je ve stejné pozici jako nuklearní velmoc, může sestřelit trh s ropou a poslat globální ekonomiku a civilizaci ke všem čertům, ale bez toho že nebude čelit vojenskému útoku to neudělá. Nepotřebuje vyvíjet jaderné zbraně. Škoda zdrojů, lépe je investovat do něčeho jako Iskander, dolet 500 km a více, radar, velká rychlost, přesnost a manevrování za letu, pulzní a laserové zbraně.... Ropné terminály, rafinérie, přístavy pro tankery a...

Automaticky kráceno

263690

20.02.2012 03:31

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: Užasné čtení, ještě ýe jsem cynicky otrlý a nejsem materialista.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ropné terminály, rafinérie, přístavy pro tankery a jiná infrastruktura jsou snadný cíl i pro zastaralejší rachejtle ve velkém množství. Víceméně Iránci mají na x let s obranou strategií vystaráno.

Problém jsou s fanatiky. V Iránu jsou fanatici, s kterými se po svržení Šáha roku 1979 rozešlo i teokratické vedení, ale ty v Iránu při pumových atentátech s bombama na magnetu podporovali jiní fanatici ze západu. A jenom ideologický fanatik je dostatečně tupý, aby vyzbrojil a dosadil k moci fanatiky třeba v Libyi, pokud vyloučím, že se jednalo o naprostého optimistického idiota nebo školáckou chybu ve velké hře. Během studené války se člověk modlil, aby nedošlo k technické chybě. Co by se stalo asi hezkého, kdyb iránské radary ukazovali i při omezeném útoku ty hromady letadel nebo jiných leticích objektů? Užásná technická novinka, proč se o to během studené války Američané ani Rusové v technologickém vývoji zrovna o tohle oklamání radarů nezajímali? Ve vysokém velení nuklearních velmocí nikdy neměli velké slovo fanatici nebo ano?

263691

20.02.2012 15:53

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: tak takhle to vypadá v zelených mozcich

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud by šlo pouze o armádu a racionální hodnocení, spal klidně. Jde o psychologii lidí. Za prvé jestřábové, myslí si, že když se na někoho pořádně dupne, tak si nadělá do kalhot. Irán poslal dvě vojenské lodě přes Suez do Sýrie, zřejmě byli naloženy, vojenským materiálem, penězy a léky nebo nějakým akutně nedostakovým civilním materiálem. Pozoruhodné je, že vojenská vláda v Egyptě dala souhlas k proplutí v situaci, která má do ružové daleko. Zajímavá by byla i poloha ruských válečných lodí Severní flotily při vstupu iránských plavidel do Středozemního moře. Předpokládám, že v rámci cvičení dělali iránským lodím takový vzdálenější dohled. Plyne z toho, že v Iránu, Egyptě a Rusku si přes vážnost situace nikdo do kalhot nic neudělal.


Druhé riziko jsou fanatici. Kdo je fanatik? Může to být velmi inteligentní dobře informovaný a vzdělaný člověk, který v jistých situacích naprosto přestává používat zdravý rozum. Prostě se mu zatmí před očima a vidí v ružové mlze, obvzlášť nebezpečné pokud se do toho namíchá ještě náboženství.

Další rizikové faktory, jako třeba že se švindlovalo při zbrojních testech, máme krizi docházelo k redukci zbrojních programů, politici-lobisti vědí houby o podmínkách testu, zda byli tyto podmínky realné. S těma bombama na ničení bunkrů se to má tak, předpokládá se, že se to zavrtá do velké hloubky přes beton, a uvnitř to vybuchne a teplo zapeče díru a všechno radiokativní svinstvo zůstane v podzemí, jeno zjednodušený princip, detaily si lze dohledat na netu. Spodní vody už jsou lokální problém.

Jaké s tím proběhli testy? Zkusili to aspoň na silu pro nukleární zbraně, což je objekt s podobnými parametry jako nějaké sofistikoavné opevnění v podzemí. Navíc průmyslový objekt se bude lišit bude hromada trubek na přívod vody, ventilace.... Rozhodně nesdílým optismis, že se to hermeticky uzavře, spíše to roztrhá široké okolí, protože objekt bude mít různé nehomogenní části, kudy půjde síla výbuchu ven. Fanatikům to je jedno, jestřábům taky. V Libyi bylo nutné získat souhlas hromady lidi v politické i skutečné elitě pro útok. Po půl roce bez Kadáfího hromada z nich trpce lituje, že na to kývla. Tím jsem si jistý.

Technická chyba spolu se selháním lidského faktoru, píše se že IDF použila elektronické rušení, kdy se objevili na syrských radarech stovky cílů v roce 2007. Co se stane pokud se na amerických radarech v oblasti objeví stovky neidentifikovatelných cílů, o iránských ani nemluvím. Tohle jsou schopni upéct izolovaní fanatici i bez povolení shora. Taková technologie vyvíjí obrovský stres na vojenské obsluhy a zvyšuje riziko chyby na obou stranách. Stačí, aby několika jedincům ruply nervy a s nějakou racionalitou si nemusíme lámat hlavu.

263718

02.03.2012 22:54

Situace kolem Íránu je stále hrozivá

RE: Hadam jak to asi bude

Rene Bartosek 69.?.?.?

Nějaké extra informace? Něco z generálního štábu nebo na ten způsob? Tím, že Rusko s Čínou nepodniknou nic se utěšujou propagandistická sebranka v týmu Romney, aby někdo veřejně jenom z toho důvodu, aby se dostal k větší politické moci, řekl : ...", že opětovné zvolení Obamy by znamenalo, že Írán jednou nukleární zbraň použije".... Silná káva, svědčí to o tom, že pan Mitt Romney je bezpáteřní darebák mimořádného kalibru, který se neštítí hrát lživě na strunu fanatismu ani v situaci, která hrozí globální nuklearní válkou!!!* Kandidát do Bílého domu jen, co je pravda. Zavislák na moci pro kterou je schopen se dopustit jak vidno čehokoliv.... Skutečný kádr pro vedení nuklearní supervelmoci.

Netanjahu je zřejmě přeplněný optimismem a očekává, že radioaktivní mrak nad regionem přijmou okolní země v kleče s hubou zabořenou v blátě. Na koho asi vyjde Černý Petr za "špatný vítr"? I kdyby kromě Iránu vojensky nereagoval nikdo, tak ropné terminály, ropné pole a americká flotila zmizí pod záplavou konvenčních raket. Co potom plánují "stratégové" jako Netanjahu nebo Romney? Salvu taktických jaderných hlavic ze strany USA. Těžko si budou moct Spojené státy odškrtnout ze stavu třetinu letadlových lodí jenom tak bez odezvy. To už bude chtít něco více než na pár dní spolehlivou předpověď počasí ohledně směru větru. Být tohle sortou darebáků, tak o nějakém silovém řešení v Iránu nepřemýšlím tiše ani v soukromí mezi ušima, nepřináší to totiž štěstí, ani v případě, že by se iniciativně vyváleli v septiku.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/260781-ob...

264525

03.03.2012 01:51

„Írán“ jako zbraň subordinace

Stálé křeslo v RB OSN.

Rene Bartosek 69.?.?.?

To jsou srandisti, kdo všecko musí souhlasit Čína? A k čemu je ta OSN vlastně dobrá? Na jak dlouho Saudové čistě teoreticky jsou schopni, pokrýt dodávky tuším třetího-čtvrtého světového exportéra ropy? Za jak dlouho překopou ty rafinérie a až Saudové budou muset přednostně prodávat západu, tak to přestaví zpátky na iránskou ropu? A že hlavní města západních mocností komandují bankovní kartel? Prej Irán s Indií přešel v platbách na zlato, to si Teherán ohromně pohoršil. [velký smích] [velký smích]

Vyhlásit ekonomickou válku Indii a uvalit na ni sankce. Jenomže Indie je součást BRICS. Co západ očekává, že Čína s Ruskem přestanou obchodovat s Indií? Výštípou je z globálního finančního systému, přejdou milerádi na svůj finannční systém, možná to je jejich záměr a taková iránská krize s polu s blbostí oligarchie se k tomu nárámně hodí. Co budou v Evropě potřebovat více ruský plyn nebo budou topit "cennným" papírem z tiskárny. Můžou na Rusko a Čínu za obchod s Indií a Iránem uvalit embrago nebo na Moskvu zkusí dělat bu bu bu, letadlovýma loděma jako na Irán? Velvyslanec Ruska při NATO Rogozin, když odcházel z Bruselu tam u rezidence vysadil osobně dva topoly, ti pomalu chápavější by si je měli prohlídnout asi taky osobně.

Uvalení embraga na Čínu by bylo ještě zajímavější, EU i USA se snaží udělat dohodou o čínské investiční podpoře. Každé čínské ano na západě považují za uzavření kšeftu. Jenomže ve východní mentalitě některé ano, znamená ano slyšeli jsme co říkáte. Systém nekryté měny je mrtev, skončil protože není schopen zajistit fungování ekonomiky, naopak se stal pro skutečnou ekonomiku vážnou hrozbou. Obrovské množství nadbytečných kreditů ve spekulativním kasínu představuje ohromné riziko pro trasformaci civilizace na neexepanzivní způsob fungování.

Redukce populace na 1 miliardu podle některých chorých mozků, znamená taky konec. Prostě nejde vybít 6 miliard lidí a myslet si, že to civilizace ve zdraví přežije a vyhne se chaosu. Jediná alternativa pro pokračování lidské civilizace je transformace neexpanzivní způsob. A jedná se o velmi obtížnou fázi v životě civilizací, které dosáhly principielních hranic své expanze. A nekryté peníze se nachazejí s neexpanzivní civilizací v principielním konfliktu. Buď jedno nebo druhé, ale na planetě Zemi v stavajícím stavu není pro expanzi prostor, a čas je také jeden z limitujících faktorů. Ať jde o suroviny, energii, ekologickou devastaci...., taky nic. Buď se někdo dokáže smířit s koncem fiat money nebo, ať jde od válu i s chimérou světovlády, ta bez globálních nekrytých peněz není možná. Lokální reálné zdroje totiž budou vždy jistou lokální formu nezávislosti jako třeba ropa v Perském zálivu, kdy země s poměrně malou vojenskou silou jao Irán jsou schopny poslat do kopru globálně ekonomiku.

264529

05.03.2012 03:33

„Írán“ jako zbraň subordinace

RE: Stálé křeslo v RB OSN.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Opravdu, a jak přesně lehce a za kolik bude barel? [velký smích] [velký smích] Saudové už museli postavit několik stovek km trubek od moře k al-Ghawar, tohle historicky největší světové naleziště produkuje třetinu jejich celkové produkce 60 let. Tedˇdo toho musejí vhánět, odfiltrovanou mořskou vodu, pod tlakem a vytěženou ropu kontaminovou vodou, čistit.

A to se furt pohybujeme v optimistické rovině, že ropná pole, trubky s vodou i ropou, terminály pro tankery zůstanou po teoretickém napadení Iránu nedotčené. Jenomže z nich zůstane tak hromada hořících trosek. A i kdyby se náhodou vítr s radiokativním mrakem neotočil na západ. I když já mám velmi divné šimrání v nose, že při jakékoliv předpovědi počasí, by se to stalo, klidně na to vsadím svoji hlavu.

Když si přečtu, že Lieberman žvaní o tom, že útok na Irán je čistě věc sionistického režimu, tak jsem se pobavil. Spojené státy tam mají na odstřel 5. flotilu plus nějaké letadlové lodě navíc z jiných uskupení. Nevím jak se na radaru pozná izraelské letadlo od amerického, ale tuším to bude "zlehka technický problém". Takže až něco začne bouchat a iránci něco uvidí na radaru v jejich vzdušném prostoru, tak se nebudou ptát přes švýcarskou ambasádu, zdy se jedná o americká letadla, ale budou na napadení reagovat. Jaksi na nějaké diplomatické zjišťování nebude čas. Připočtu-li k tomu zrušení zasádní světové produkce ropy, což jsou arabské monarchie, plus Irán, plus radioaktivní mrak....

President Obama by se měl optat presidenta Putina jakým diplomatickým stylem se bavil s Liebermanem mezi čtyřma očima, když Lieberman jako jediný západní "diplomat" řekl veřejně, že ruské prosincové volby bylo naprosto férové a poctivé. Pravděpodobně bude něco takového potřebovat taky na rozhovor mezi čtyřma očima. To, že Izrael nemíní na USA v otázce Iránu tlačit, lze chápat, že Netanjahu aspol. jsou mimo realitu. A pokud si to myslí i bývalý šéf Mossadu, pak to nelze brát na lehkou váhu.

264654

05.03.2012 15:08

„Írán“ jako zbraň subordinace

Tohle je nebezpečný trend.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jakýkoliv druh fanatismu je nebezpečný v jakékoliv době, a v čase změny fungování civilizace dvojnásob. Irán neleží někde na periferii dění jako např. Kuba, která sankce ustála 50 let. Irán se nachází v neorologickém bodě civilizace, které je enormně závislá na ropě. Ahmedinežád sice leží západu, i arabským monarchiím v žaludku, ale je to umírněný muž s vysokým intelektuálním potenciálem, který se opírá o pevné mravní a náboženské principy a používá kritické myšlení. S takovým partnerem se dá jednat a dojít k pevným dohodám, s fanatiky to nejde.
http://www.blisty.cz/art/62556.html

264685

12.03.2012 15:56

Veřejná Bártova eutanazie

Jak ovlivňovat pravdoláskovou gubernii,

Rene Bartosek 75.?.?.?

kde rozložení politických sil je zhruba fifty-fifty. kde řekněme 500 tisíc hlasů stačí ke vstupu malé partaje do parlamentu. Potřebuje se na to nějaká stranická struktura malé vcelku neznámé strany, která v programu má nějakou zajímavou a důležitou ideu, která kdem leží v žaludku třeba korupce, životní protředí, zavést referendum.... Jestli jde o zelené, veverky ... je detail.

Potom se vyberou vhodné typy lidí, nalije se do volební kampaně asi 10 miliónů dolarů, zkorumpuje původní stranická struktura, ti kteří nepodlehnou korupci jsou vyštípaní z důležitých funkcí nebo vyloučeni. Metody jsou různé, buď najít nějakou osobní špínu, poněvadž málokdo je svatý nebo založit nové stranické buňky, stačí podchytit nějaké bezpateřní karieristy třeba s ideofanatiky a nová místní organizace je na světě a vyvolat v případě nutnosti i mimořádné stranické volby. Postup hledání osobní špíny funguje i u velkých stran, kde vznikají tzv. přeběhlíci.

Na veverkách je zajímavá jedna věc. Těch 10 melounů babek do toho vrazil zřejmě soukromí subjekt a pojal to jako dlouhodobější investici přístupu ke korytům, to že v tom byla zamotaná bezpečností agentura, byla víceméně nutnost, aby se dostali trochu dále, furt ale kopou divizi oproti velkým vládním stranám, které měli lidi ve vedení místních tajných služeb, ministerstva vnitra...

Divizním klub sice může vyřadit ligový mančaft z poháru, ale nemůže se udržet v první lize. To, že Bárta má nějakého známeho novináře v bulváru nebo nějaký Jahodář z ministerstva je považovaný lidmi z ABL za superkontakt... Nemluvím o malé kolizi mezi Vondou a Kalouskem kvůli novým stíhačkám, kdy zjevně díky Vondrově blbosti někdo, kdo za ním stojí Kalouska hrubě podcenil, ale to už jsou mančafty na mezinárodní úrovni. Otázka zní nakolik vyjde rozložení takové pidistrany i od někoho na místní úrovni. Kočí požadovala od Bárty šest na dřevo, další "půjčky" se pohybovali v řádu do 200 000, což je směšné.

Kdyby to nevedlo zemi o počtu 10 miliónů obyvatel na úrovni běžného člena EU do ekonomického i politického chaosu, pak by to bylo směšné. Takhle se jedná o panoptikum pro zahraniční politickou scénu naprosto nepochopitelné. Holt na něco takového musí člověk být Čech, aby to pochopil. Vedení politické strany, většina jejich poslanců je vyšetřována z politické korupce, ale jinak je všechno v poho, žádné politické důsledky z toho nehrozí. Obyvatelstvo se nachází ve stavu hluboké apatie. Před rokem to řekl na tvrdo Swarzenberg v médiích, jedna se o běžnou praxi, ale Bárta aspol. o tom začali veřejně mluvit, což společenský není vhodné. K tomu není příliš, co dodat.

265106

13.03.2012 05:28

Mossad, CIA a Blackwater operují v Sýrii

Tak uniklé materiály Stratfor.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ven to šlo pouze z toho důvodu, že vědí, že v Homsu uvízlo několik stovek žoldáku a nějací zpravodajci a vzdali se syrské armádě a bezpečnostním složkám. Izolace oblasti se ukázala jako účinná, teď nasbírají dost důkazů a materiálu, aby mohli veřejně vyhlásit nulovou toleranci pro kohokoliv, kdo od určitého data se bude bez víza pohybovat nelegálně ozbrojený na syrském uzemí. Vízová povinost by měla být zavedena pro kohokoliv ze zahraničí pro některé země dočasně. To umožní obnovit plošně bezpečnost, což bude vlastnost, která silně zvýší podporu jakékoliv vládě v Sýrii ze strany obyvatelstva. Od fanatiků bych čekal, že budou bojovat a poslední patronu si nechají pro sebe. Nejsou to tedy fanatici, ale bezohledná brutální banda zabijáků. Výcvik nováčků měl probíhat mimo jiné v Lybii. Co se děje v Libyi a kdo za to má odpovědnost? Západní média uvádějí dokola počty obětí v Sýrii. Kolik lidi bylo pobito v Libyi od zlynčování Kadáfího? Tisíc, deset tisíc? V bývalé Jugoslávie podobná divá sběř bez jakékoliv morálky zanechala vesnici a to srbskou, kde bylo znásilněno a po té upáleno za živa skoro 200 žen politých benzínem. A to abychom měli jasno s jakou divou zvěří máme tu čest.

Máme tu ještě zběhy, nějací generálovbé, tuším ministr. Odhaduju, že tam budou vazby s těmihle eskadrami smrti. Vzali roha dokud to šlo. V 80-tých letech vytvořila CIA s ISI Talibán, ten existuje stále a je mimo jakoukoliv kontrolu. Co očekávají v Ankaře, arabských monarchiích, že sebranku kterou uvedou v život budou kontrolovat? Taliban stojí na právu šária, ne čem stojí tihle? Pro USA jsou problém narkokartely v Mexiku, bylo nutné postavit moderní ochranu jižní hranice, a rozhodně nejde o ilegalní přistěhovalce, jak se to zdůvodňuje. Imigranti proudí do Spojených států několik desítek let. Jak chce třeba Rijád zajistit hranici nějakou rádoby "zdí" v případě kočovných kmenů, to by mě opravdu zajímalo. Izrael si těch pár kilometrů hranice policejného státu nějak ohlídá, ale arabské země?

265135

13.03.2012 18:22

Mossad, CIA a Blackwater operují v Sýrii

Takže humanitární náraznikový koridor

Rene Bartosek 75.?.?.?

a nejlépe modré nebo jinačí přilby v Sýrii. Nemám příliš respektu k vládě, která vládne způsobem, že několik stovek hrdlořezů řízených ze zahraničí, dokáže zemi dostat na pokraj občanské války. Reformy měli proběhnout dávno a tato situace by nikdy nenastala už v zárodku by to rychle zkrachovalo. Navíc takové operace vedou k nebeype4n0 iluzi, že lze lehce měnit režimy, jak se komu zamene, což není v žádném případě pravda. Faktem však je, že dokážou pouze odtstavit a to pouze s masivním bombardováním režim od moci a vyvolat chaos. Situace v Libyi mluví jasnou řečí. Kadáfí je pryč, ale bordel zůstává a vysoce pravděpodbně existují dvě síly schopné v takové situaci centrálně vládnout. Jedni jsou náboženští funadamentalisté, kteří se opírají o fanatismus nejsprostšího ražení a druzí jsou armáda. Příkladem je Egypt, kde možná za několik desítek let budu moct armáda umožnit civilní vládu, bez toho že moc převezmou ideologičtí fanatici, tenhle stav funguje dost dlouho v Pakistánu. Nutno podtknout, že fanatismus nemá s Bohem společného naprosto nic!!

K Sýrii, poněvadž se jedná o spouštěč k třetí světové válce a udržení centrální vlády se stává nezbytností. Byla řeč o zaminovaní hranice syrskou armádou. Naprosto v pořádku vláda, která čelí pokusu o občanskou válku fanatiky, kteří mají zahraniční podporu a právu i povinost tomu zabránit. V zemi není bezpečnost, takže lidem musí být umožněno ji opustit pokud se k tomu rozhodnou, ale přes hraniční přechody, kde to bude evidováno a s tím, že dokud nedojde ke stabilizaci bezpečnostní situace nebude jim umožněn návrat. To zabrání návratu elementů, kteří by prošli nějakými výcvikovými tábory. Měli by k tomu být vydaný zákon.Mezi utečenci bude i hodně darebáků. co se podíleli na zvěrstvech eskader smrti. Během vyštřovbání té zajaté sebranky lecos vyplave na povrch. Vydat na ně zatykače, a ať si zůstanou v "azylu" třeba do konce života, není o co stát mít takové na vlastním uzemí. A´t si s nimi lámou hlavu třeba v Turecku a Saudské Arábii nebo kdekoliv jinde. Normálním lidem umožnit postupně návrat, to měla být součást reforem, které nutně v Sýrii budou muset proběhnout.
http://www.czechfreepress.cz/blizky-vychod/usa-hod...

265171

13.03.2012 19:46

Udělal jsem chybu

RE: TAK UŽ JE TO TADY, HRDINOVÉ

Rene Bartosek 75.?.?.?

Bez právníka ani ránu, když si ho nemůžete dovolit dostanente ho ex offo, ale budete to muset doložit, že na to nemáte. Pokud vás z něčeho obviní, jaká jsou práva při podávání vysvětlení netuším, ale to se může lehce změnit v trestní stíhaní obvzlášť v případě ideozločinu, kde není problém kriminalizovat snad i jednotlivá písmena v abecedě. V každém případě platí dvojnásob mlčeti zlato. Před soudem už to je horší, tam může soudce tuším za odmítnutí výpovědi napařit flastr za pohrdání soudem. Pro Bártu je třeba 50 táců pakatel, ale pro normálního člověka je to ruinujicí suma, ale jinak jsem si všichni rovni, všichni máme zakázána spát pod mostem na lavičkách v parku... Pravda padesát táců je hromada peněz, ale být rok v base znamená ztratit práci, silně narušit osobní a rodinný život..., ledaže by vám šlo o princip a možnost veřejně mluvit před soudem a další publicitu třeba na netu bez ohledu na důsledky. Já bych třeba měl hodně pádné důvody vypovídat, i přestože vím... [mrknutí jedním okem] Nejprve je třeba člověka před soudce dostat, a jsme znova u mlčeti zlato. Domněnky vyšetřovatele, co asi ideozločinec myslel tím, že napsal nevypadají zrovna jako hezkej demokratickej důvod pro ideoproces.

Mně ve slabé chvilce ve špitále jako mladýmu troubovi poradil vyšetřovatel, že i kdybych byl čistej jako lilie mám vždy odmítnout výpověď. Když jsem na něj koukal jak by spadl z měsíce, tak mi řekl. Mladej nikdy nevíš jakou špínu je třeba někomu přišít. Naivní trouba se k tomu hodí více než dobře. Nic nevypovíš nemám se jako vyšetřovatel čeho chytit, nic jsi neudělal, je problém zajistit věrohodné nepřímé důkazy. Garantuju ti, že když si tě zavolám po čtrnácti dnech, tak ve dvou výpovědích budou vždycky nějaké nesrovnalosti. Kdo chce psa býti, ten si klacek už najde. S falešným svědectvím se nedá udělat teda skoro nic. Jenomže říct si minimálně třem lidem o falešné svědectví to vyvolává závazky do budoucna a to si i darebáci rozmyslí, zda se jinému darebákovi budou vázat protislužbou na "čistý podepsaný list". Navíc si někdo musí být jistý, že na inkrimovanou dobu a místo neexistují jiní skuteční svědci. A v zákoně ja za křivé svědectví po právu odpovidající flastr. Ale nejsem advokát to mi radí pouze můj zdravý rozum. Třeba se někdo kompetentní tady nebo jiným způsobem ozve.
http://zakony.kurzy.cz/141-1961-trestni-rad/cast-1...

265179

14.03.2012 01:46

Mossad, CIA a Blackwater operují v Sýrii

RE: Takže humanitární náraznikový koridor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Problém ze zahraničí organizovaných skupin teroristických skupin je především logistika. Další věc je výcvik, na uzemí státu, kde centrální vláda má bezpečnostní kontrolu to proběhnout nemůže. A třetí nejduležitější věc je zazemí, nemáte zazemí nemůžete dlouhodobě vést terorismus ani diverzi. To vědí i Baskové ve Španělsku, vědí že pokud jejich teror bude bez varovaní a zabíjet lidi, tak ztratí zazemí a to velmi rychle. Ví to i centralní vláda v Madridu, a proto bez ohledu na to, kdo je u moci nepřehaní s nějakým "omezováním..." autonomie Basků

V Damašku vytvořili silné zazemí pro praktikování terorismu, poněvadž neproběhli reformy na moci, které měli proběhnout. Dále začali problémy s terorismem a věděli, že probíhá výcvik v zahraničí a neuzavřeli hranici, to znamená neodstřihli logistiku. A třetí pokud psychoválka přeroste v konflikt, který ohrožuje přímo existenci státu, pak to znamená, že byly porušeny nepsané dohody. Jinak řečeno je třeba na vnitřních kanálech sdělit druhé straně: chápeme jako vyhlášení totální války a nerespektujeme také žádné pravidla. Buď stáhnete své řídící agenty z terénu, nebo si je odepište do kolonky colateral damage, o nějakých hrdlořezech... Bez organizace, logistiky a zázemí na rychlo ani výborně vycvičení teroristé dlouho efektivní nebudou. Vláda v Sýrii to musí řešit teď za pochodu.

Jednorázové akci sponzorované ze zahraničí se zabránit nedá, to se dá vrátit i asymetricky. Čistě náhodně vyšel článek o psychooperacích, když se to dělá moc dlouho a přehání se to, tak bílá psychopropaganda ztratí tvář.Západ ztratil morální kredit a je pokrytý lží na pokraji bankrotu. Ve třetím světě mu nevěří nikdo a na západě se propagnada neúprosně hroutí díky netu a zkorumpované ekonomice. Nemůžete totiž vést politiku založenou na destrukci vně a myslet si, že centra impéria se to týkat nebude navěky.

Korupce, destrukce, morálky, ekonomická hrabivost, která zničila průmyslovou infrastrukturu západu a přesunula ji za levnějšími náklady a vytvořila struktury policejního státu s vystrašenou nemocnou společností konzumistánců bez vitality. Vše to souvisí s nekrytými penězy. Jestliže absolutní moc korumpuje absolutně, pak proti pokušení vytvářet bez krytí peníze z ničeho... Ani svatý by nevydržel takové pokušení a banda darebáků, která má dost dlouho monopol na vytváření kreditů z ničeho má do svatých hodně daleko. Zkusit diktaturu jak známe z historie? I kdyby se ji podařilo zavést jakože nepůjde, tak to povede ke globálnímu konfliktu. Na druhé straně totiž nejsou ani hlupáci, ani zbabělci a slaboši. Neklečí na kolenou s hubou v blátě a neškemrají o milost od někoho, kdo to slovo ani nezná.
http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/psycho...

265200

14.03.2012 03:53

Mossad, CIA a Blackwater operují v Sýrii

RE: Takže humanitární náraznikový koridor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Skoro nikdy není vinna jenom jedna strana, to jenom na okraj. A v Sýrii existovalo zázemí pro dlouhodobější teroristické aktivity, což je problém především centrální vlády, ono nese za něco takového největší díl odpovědnosti. Držet moc a vládnout, znamená nést důsledky pozitivní i negativní. Nepřipadám si nekoenzistentní, zaprvé od počátku jsem proti válkám kdekoliv z tzv. humanitarních a jiných bla bla důvodů, považuju válku za špatné řešení, ale pokud je vnucena pak je třeba patřičně reagovat. Kadáfí měl na výběr příliš špatné karty. Pokud jde o agenty cizích tajných služeb, tak efektivně je na velkém teritoriu Libye zničené nálety NATO nemohl zasáhnout, operovali tam ve velkém množství. Základny a výcvikové tábory mohli být přímo na uzemí Libye pod leteckou ochranou NATO a Kadáfí s tím nemohl nic dělat. Dále nemám k dispozici dostatek nestraných aktuálních informací, přes net se ke mně dostanou se spožděním. Lidi odpovědni za bezpečnost tyhle informace musí mít minimálně v neověřené formě na stole v komlexní formě, což jim umožňuje vidět celkový obraz a podle toho reagovat.

Za druhém jedna věc je vést hloupý státní teror plošně proti obyvatelstvu a naprosto jiný druh sportu je jít tvrdě po lidech, kteří vedou ozbrojený teror proti centrální moci, ale to se dělá selektivně. Jakmile odřízli těch několik stovek v Homsu od logistiky, tak během měsíce se jim vzdali. Pokud jde o hyenismus a jiné ismy, já si nemůžu dovolit luxus jemnocitu. Žijeme v ošklivém světě, kdy oběť která se není schopna bránit nebo utéct musí buď šlapat lajnu anebo dopadnout jako zlynčovaný Kadáfí. Taliban bojuje, tak jak má účinně bojovat, vzdal se centrální moci. Stáhl se do stínu, udeří a zase se stáhne do stínu a dělá to takhle deset let, utahal tak sověty a teď i západ. Přijde si pro moc, až pro to bude správný čas.

Sýrie je v jiné pozici, jedná se geopolitický významný region, jak pro Rusko tak pro Čínu, Indii, Pakistán, protože bez Sýrie je nemyslitelné něco podniknout proti Iránu. Za druhé katastrofa v Libyi dala do rukou významné diplomatické páky a taky vytvořila dostatečnou opozici v západní mocenské elitě. Pokud jde o reformy a nevytvoření plošných podmínek pro operování teroristických skupin, ať se Asad učí v Iránu, je tam třetina národnostních a náboženských menšin, ale zelená revoluce skončila naprostým fiaskem. Bez zázemí nelze vést dlouhdobě teror, pouze jednotlivé akce a na ty lze odpovědět taky jednotlivými akcemi nebo asymetricky třeba v ekonomické oblasti přes své spojence. Píšou o těhle věcech s čím dále větší nechutí, protože karma, budou umírat lidé. Když, ale něco nechám plavat, tak taky karma a bude umírat ještě více lidí.

265209

14.03.2012 21:54

Udělal jsem chybu

RE: TomATom !! -psat !!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Věřím tomu, že tam budou i slušný policajti, státní zástupci, soudci, kterým to leze krkem. Jenomže tohle lejno padá zhora a ten, kdo ho pustil očekává výsledky. Editora Zvědavce tahají po soudech taky vytrvale. Buď jde o iniciativu nějakého aktivního blbce nebo si aktivní blbec podal podnět a musí se to vyšetřit k "všeobecné radosti" všech zůčastněných. A taky to bude fungovat jako lakmusový papírek. Tady se schází problémisti, takže co všechno v klidu projde u problémistů, když má tu formální demokracii?

Ať se na to dívám z jakéhokoliv úhlu, tak pokud jde o veřejnou diskuzi a názory, tedy o ideozločin, tak nejlepší je nevypovídat. Férovej polda napíše do protokolu, že se není čeho chytit a hajzlík bude mít problémy vytvořit konstrukci pro soudní proces. Soudce, který nestojí o takovou zavánějící horkou bramboru se jí vyhne obloukem a jenom tak něco před soud nepustí, ale pokud se najde uvědomělý vyšetřovatel, státní zástupce, soudce a nějaký "zadavatel"...

Kateřina má velkou pravdu s tím klidem. Doporučuju dýchácí techniku, hluboký nádech a výdech nosem. Nádech a výdech do plic, ale i do břicha. To dýchání "do břicha" dělají kromě jogínů, kojenci než je to později odnaučíme a taky ho znají zpěváci. Vynikající proti stresu, různým fóbiím, výbuchu negativních emocí. Pokud se to praktikuje dvakrát denně na 7-10 cyklů ( 5 minut času ), tak se tím buduje silná vnitřní rovnováha během několika týdnů. Sebedůvěru to zvedne hodně rychle.

Pro laika lze narychlo bez nějakého výcviku poradit zavření aury, stačí překřížit ruce a nohy. Jde to udělat i decentně. Tohle doporučuju třeba dětem vystaveným nějaké formě šikany. Není vhodné, když přijmám nějaké informace např. na přednášce, během vyučovací hodiny..., protože z toho opravdu při užití této techniky budete vědět minimum. Prostě na vnitřní úrovni jste nastaveni na funkci nepřijmám. Lidé kříží ruce nohy instiktivně, vysvětlení jako že se chrání nějaké důležité orgány bla, bla.., ale to je fuk. Hlavně, že to funguje.

Cílem výslechu by mělo být objasnění něčeho, co se stalo a zda došlo k porušení zákona..., Nemělo by jít o vnitřní rozbití integrity svědků, obviněných, obžalovaných... Ale jsou lidi, co si myslí, že když to nejde silou, tak to jde větší silou. Sice jenom blb se spolehá na čím dále větší sílu, ale..

265247

15.03.2012 16:15

Udělal jsem chybu

RE: TomATom !! -psat !!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Většinou vím, co mám říct, ale včera jsem nevěděl. Rakovina psychooperací se vrací zpět. Co bylo zaseto před lety, to sklízíme. Provokatéři, práskači policejního státu pro pár hlupáků, co jsou zblbnuti ideofanatismem. Skutečným cílem jsou však lidi, co mají páteř, svědomí, morálku a vůli hledat pravdu. Najít tyto lidi z davu, zkusit je zkorumpovat. Když odmítnou, tak zastrašit. Když nemají strach, tak zlomit. Když nejdou zlomit, ani zastrašit, ani zkorumpovat, tak zničit nebo zabít. A to vše ve jménu pravdolásky a humanity.

20 let pravdolásky v gubernii, v které se psychooperace otřeli jenom tak na okraj přes figurky z panoptika jako Vondra, Havel a jiní z jiných týmů v tajných službách, které hrají svojí hru na šachovnici. Zkorumpováný chlívek, který se stal neúprosným zrcadlem reality za pouhých 20 let. Ať si nikdo nemyslí, že tenhle morální mor mine centrum impéria, za ty roky vidím jak se nákaza rozlezá.Ten Sonet 66, který napsal Shakespeare před stovkami let a Zvědavec ho má jako citát, je stále aktualní. Moje ani jiné generace nemohou zrezignovat.Mají povinost, k těm co budou tvořit budoucnost lidské rasy, aby byla nějaká budoucnost.

K věci pan L.C. má pravdu. Bylo by chybou dopředu někoho škatulkovat. Ten nápad nevyšel mezi mítníma poldama v Táboře, ti mají beztak svých starostí dost, šlo to shora. Uvidíme na koho to vyšlo, ukáže se kdo za co stojí. Jak bylo řečeno, dát si oblíbené jídlo, zkouknout nebo přečíst něco co má člověk rád. Věříte přes náboženství? Zajděte si do kostela, věříte na jiný způsob nebo jste ateista, běžte do přírody a tam rozjímejte, meditujte o tom co uvidíte kolem. Nechte myšlenky volně plout, přivřete nebo zavřete oči a relaxujte, nechte se unést pokojem a mírem okamžiku a vyjádřete svoji lásku a vděčnost za tento mír a pokoj, tam čemu věříte. A přitom dýchejte zhlubaka přirozeně do toho břicha.

Superbrain jóga, velmi staré cvičení z Indie. Od času 3:30 je tam vysvětleno celé cvičení. Věci na okolo... Ve zkratce a zjednodušeně, přes akupunkturní body dochází o okysličení a aktivaci mozku, jde o převedení energie ze spodní části těla nahoru. Nejúčinější dýchání je nosem,pohyb dolů nádech, pohyb nahoru výdech, páteř s hlavou v jedné přímce, pravá ruka je ta nahoře a nehty od palce rukou jsou nahoře. Důležité provést fyzicky správně!! Stačí 1-2 krát denně 7- 14 dřepů. Větší schopnost koncentrace, lepší paměť, myšlení... Jazyk se při všech technikách, o kterých jsem mluvil dotýká horního patra. Dýchání, zavření aury, meditace, modlitby. Takže v pondělí, Bůh vám žehnej na spiritualní, mentální, emocionální i fyzické úrovni vašeho bytí. [smích]
http://sonety.blog.cz/0706/willam-shakespeare-sone...
http://www.youtube.com/watch?v=42hP6B-VJ38&feature...

265268

15.03.2012 17:07

15. březen a dluhový protektorát

Neuvěřitelné,

Rene Bartosek 75.?.?.?

kdejaký byrokrat, vedoucí, ředitel bude mít právní imunitu, kterou neměli ani králové v dobách své největší slávy. Nestačí, jak dopadlo z hazardéry kteří ve vedení bank, přelili aktiva během 20 let do virtualního kasína. Ti měli imunitu pouze zlatých padáků a bonusů za riziko. Nulová zpětná vazba, ani FED formálně něco takového nemá. Legalita a legitimita jsou dvě naprosto odlišné věci. Každý dement si může s hromadou peněz přes korupci zlegalizovat formálně jakýkoliv zákon se mu zamane ale pokud to nemá legitimitu u veřejnosti....

Žádný audit, informační embargo na činost, beztrestnost.Pouze pitomec potřebuje takovou imunitu pro případ neschopnosti a jestliže takový nemají převahu, tak přes klientské vztahy jich tam bude brzo plno. Nebudou voleni, takže z jakého fóra "moudrých" budou vybráni? Ze spolku, který západ přivedl na hranu bankrotu? Západní společnosti dovedl do vitality na úrovni porodnosti 1.5-1.9 přes psychooperace a konzum? "Elita", která svět přivedl na pokraj ekologické, energetické i vojenské katastrofy v globálním měřítku díky neschopnosti opustit expanzivní peníze?

O českých politicích si nedělám iluze, kromě několika jednotlivců budou brblat, že to není ideální, ale je to "jediné rozumné konstruktivní" řešení. Libra v Anglii zůstane a jsem zvědavý, co s tím panáci v Bruselu budou dělat, pošlou přes La Manche tanky? Zábavnější to bude v zemích jako Řecko nebo Maďarsko, hodně zábavné to bude ve Francii a jsem zvědavý čím uchlácholí Němce, protože ten centrální transfer půjde logicky na jejich účet.

Německo sice profituje z nataveného kurzu eura, ale potřebuje, aby jeho technologickou nadprodukci někdo kupoval. Pokud ekonomiky v EU, které takto nastavený kurz eura ruinuje půjdou do kopru jako Řecko, plus státy Pigs..., tak... v USA jsou lidi švorc, v Číně, Japonsku.. mají vlastní produkci na vysoké technologické úrovni, takže... Odchod od eura jako jediné měny a zavedení zpětně národních měn je nejefektivnější variantou fungování Evropy, ale pro některé dinosaury je to myšlenkově nepřípustné.

Západ se vlastní vinou dostal do otřesné pozice, která ohrožuje jeho existenci jako fungujícího civilizačního centra. Populace stárne, stává se všeobecně méně vzdělanou, ztráta morálních hodnot, konzum... a aby se z toho dostal ven bude muset být ekonomicky velmi efektivní. S expanzivním fungováním civilizace je ámen, a tím končí i expanzivní peníze. Tady je zajímavý aforismus na osel.cz.
Desatero božích přikázání má 279 slov.
Prohlášení nezávislosti třinácti severoamerických států z roku 1776 má 300 slov.
Nařízení Evropské unie o dovozu karamelových bonbonů má 25 911 slov.

265269

16.03.2012 15:33

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte, Ve Švýcarsku to funguje, pravda zřejmě si lidi na počátku častěji nabyli hubu, ale učí se rychle. I teď se určitě semtam šáhnou vedle v referendu, ale poněvadž jsou učenlivý, tak na základě sebereflexe mohou špatná rozhodnutí, které se projeví ve formě důsledků, tak to můžou dost rychle změnit. Pravda to potřebuje občanskou společnost, ale systém referenda ji vytváří. V tom západní Evropa oproti východní části výhodu, protože občanská společnost na západě existuje. Dneska nasraní lidé brblají u píva, při zákoně o referendu jako ve Švýcarsku můžou tuto negativní energii změnit v pozitivní vynutit si řešení toho, co je pálí, vynutit si odvolání parazitů jako Vondra, když se proflákne něco jako Promopro, když politická strana nemá vůli ani zdravý rozum něco takového udělat sama o sobě.....

Demonstrace i generální stávka jsou stále destruktivní, negativní energie, poškozují ekonomiku. Ve Švýcarsku se tyto jevy de facto nevyskystují, protože používají mnohel lepší mechanismus na opravu chybných rozhodnutí. Pravda takové referendum se nehodí do koncepce globální vlády prosazované shora bez ohledu, co si o tom dole myslí, a zda vůbec přání globalistů jsou slučitelná se skutečností. Referendum si, ale lidi budou muset vybojovat na ulici, pomocí demonstrací, stávek, generální stávky.... Trocha škody za dlouhodobý pozitivní efekt stojí. Vypadá to, že ti co jsou nahoře u vesla jsou totálně mimo realitu a nedokážou akceptovat řešení, která neladí s globalistickou utopií. V ČR je situace specifická tím, že místní si nechtějí nechat foukat do své polívky ani z Bruselu, ale už vůbec ne od občanské společnosti. Z toho důvodu je referendum 20 let ve volebních slibech politických stran. Paradox bez ohledu na politické spektrum všechny partaje chtějí referendum a za 20 let ho neschválili.

Žádný byrokrat ať z Bruselu nebo domácí scény pokud vůbec zaregistruje důsledky chybných rozhodnutí s tím neudělá nic, dokud tečou prachy. Korýtkáři už vůbec nemají zájem, aby jim do toho strkala nos veřejnost přes referendum, stačí když se rvou o pomeje mezi sebou. Kdysi tady byl takový demagogický argument, že lidi by si špatně nastavili daně, sociální systém.. .Pár dní zpátky bylo ve Švýcarsku referendum o 6 týdenní dovolené. Dvě třetiny voličů byli proti a zůstalo se u 20 dní, docela jsem se při čtení toho článku pobavil. Odborům se to nelíbílo, ale svaz zaměstanavetelů ocenil zdravý rozum lidí. Ve Švýcarsku probíhá ohledně refernd diskuze, a protože lidi nejsou pitomí, tak se místo populismu a demagogie namícháné s propagandou, musí užívat i argumenty. Ono lidi to vidí i v CR nebo jinde, ale brblají o tom v hospodách a "tlak v kotlíku" nám postupně stoupá.
http://www.novinky.cz/ekonomika/261539-svycari-v-r...

265346

17.03.2012 17:47

Evropa nad propastí

Pan Andreas Claus je génius

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ve zkratce. Peníze vytvářené centrálními bankami jsou expanzivní dluhy a vytvařejí nevyhnutelně expanzivní ekonomiku. Planeta není nafukovací!! Expanze narazila na fyzické hranice, ať jde přírodní zdroje, demografii při určitém způsobu života, ekologickou devastaci, energii..

Stát, banky, veřejnost... jsou zadluženi. 1% profitující ze systému má kupní síla zanedbatelnou. Akciové kasíno je v turbulencích. A je třeba držet tam těch 99.9% kreditů, protože jak se hnou do reálu, tak ... I tam se ničí přebytečné kredity. S bankroty se to nesmí přehánět, poněvadž s bankrotem nějakých hedge fondů, Lehmana... by se mohlo oholit příliš lidiček, a tím by šla do háje více kupní síla, nemovistosti...

Masové odlužení? Systém expanzivních peněz zkolabuje. Mizení peněz ve fyzické ekonomice je pomalé( opotřebení mašiny, infrastruktura, těžba surovin...) , navíc investičně nezajímává už před 30 lety.Potvrdila to i neschopnost bank při sanaci dostat prachy z balíčků do skutečné ekonomiky. Nejdále od tiskařského lisu je zemědělství, takže je nejvíce podfinacované. Průser, ve Francii se ročně položí 35 000 farem.

Povede se to jako doteď, ale dluhy se budou sekat odpovědně. A. Claus : i při 5% se expanzivní křivka po 60-80 dostane do fáze, jako by to od začátku šlo sprostou lichvu na 100%. V této části křivky opatrnost nefunguje. Všechny čísla z HDP, státního rozpočtu jsou propojena nepřímo s úrokovou sazbou centrální banky, a protože ta operuje s nekrytými penězy, ztrací se vazba na skutečnou ekonomiku, s příbívajícím časem tahle paranoia narůstá a už existuje obrovský balík kreditů, který v realné ekonomice žije valstním životem. Z jedné strany nemožnost sekat dostačující dluhy, z druhé strany kolaps při nedostatku nových dluhů.

Vykopnutí Iránu ze Swift si vynutí vytvořit ekonomické vazby na vlastních měnách, barteru a cených kovech, časová výhoda při kolapsu. Peking s Moskvou vytvořili obchodní výměnu rubl-juan, nelíbílo se to, ale nikdo jim nevyhrožoval válkou, ani obchodními sankcemi. Při krachu rychlá spravná reakce bude více než zlaté cihly, na ty přijde při mezinárodním vyrovnání. Pro někoho administrativní záležitost, pro někoho noční můra chaosu a revoluce.

Rakousko je prý schopno zavést šilink do tří dnů, Británie libru má. Rusko s Čínou mají už mezivládní dohodu rubl-juan. Co ten zbytek, jak je na to připravený? Rotschild v roce 1863 přesně vystihl korupční povahu systému fiat money. Jenom si v té době nedokázal představit co se stane, když expandující systém tvrdě narazí na fyzické hranice této planety a nemohl vzít v úvahu existencí nuklearních a podobných zbraní s globálním dosahem.
http://www.youtube.com/watch?v=dJp3W0gWoIE&feature...

265388

17.03.2012 20:55

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Rene Bartosek 75.?.?.?

Na domací písku lze natáhnout ostnaté dráty, provést změnu jako za Tondy Zapotockýho, sice ten říkal v rádiu, že se to určitě nestane, ale pak se to nějak podělalo nebo co? A socialistický občan musel držet hubu a krok. Jenomže ti zlí imperialisti ČSSR dodali buď tovar za tovar, nebo ty devízy nebo zadrželi nějaké to zlato oficiálně patřící Československu. Kupodivu bankovky kryté aktívy a prací lidu a tuzexové bony na "západ od drátů" neakceptovali, takže PZO se honili za devizami a i nějaký strejda z Ameriky mohl přispět chudejm přibuznejm, za předpokladu že ti to vyměnili v ČNB za oficiálně stanovený kurz. Ono STB tolerovala i neoficiální kurz, furt lepší mít málou šedou bankovní ekonomiku s mařenama, dolarama a vekslákáma, se zelinářema, pinglama, taxikářema a jinéme drobnýma podnikatelama... než utřít na suchu hubu. V USA si natáhly "dráty" na jižní hranici, ale proč na hranici s Kanadou? Otázka směrem ven zní, co třeba Rusko bude chtít za suroviny a někdo jiný za výrobky? Papír FED nebo ECB už není příliš populární ani dneska.

Pokud jde o moje osobní aktiva, zuby mám furt svoje přírodní s jednou amálgamovou plombou, za to moc neutržím. Pak už mám pouze ruce a to co mám v hlavě, jak by to ocenil třeba Buffet či neviditelná ruku trhu, to netuším? Všecko má jeden háček, musí fungovat ty základní věci pro lidi v masovém měřítku. Jako vzduch na dýchání bez toho, že nebudu mít na zaplacení uhlíkové daně, něco na pití a k jídlu, střecha nad hlavou, nezmrznout a zdraví, pak se dá zkousnout lecos. Bez "her pro plebs" v bedně a jinde se dá vydržet. Zábavu si kupodivu lidi dokážou vytvořit jenom tak skoro z ničeho. Za Husáka bylo v bedně mimo vánoc s prominutím... a lidem smysl pro humor nechyběl. Vydrželi i bez kina nocznégo a produkciji amerinskej. Ti co chytali rakušáky a němce na tom kulturně byli o něco lépe, to se ale dělali ještě dost dobré filmy, komerce naplno zvítězila po pádu opony.[velký smích] [velký smích]

265397

17.03.2012 21:06

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jene, jediný protestní hnutí, které jsem já ochoten na ulici podpořit by mělo mít jediný bod programu. Zákon o referendu s podobnolu platností jako ve Švýcarsku!! A na tom by formálně neměl být problém najít shodu, údajně o to usilují parlamentní i neparlamentní partaje, ekologická hnutí, sdružení... S vládou odborníků, a jimými detailama za kterým citím smrad stejných zombií, ať mi každý... Dřou na tom v paralamentu a určitě i mimo něj 22 let a nic. Za to se dokázali shodnout na kompromisech i věcech naprsoto protichudného charakteru, velkých i přeběhlických koalicích...

Z toho mi vychází, že jakmile se někdo dostane do poslanecké sněmovny, tak s myšelnkou referenda se něco stane špatně. Zřejmě nějaké divné vlny na mozek. Takže žádná holešovická ani jiná výzva nemusí nikoho zkpoordinovat ani spolknout, stačí prostě jako u radaru říct nechceme radar, tak tady naopak říct chceme zákon o referendu a já věřím tomu, že nebude potřeba 22 let a najde to dostatečnou podporu na té ulici. Otázka zní má o to někdo, kromě jednotlivých lidiček skutečně zájem?

265400

22.03.2012 19:25

Velká nebeská revoluce

RE: Sledují, archivují a analyzují vše

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jo, a vsichni kterym se dovolate musi mit stejnej mobil a pristup, rodina pratele... Mne urcite nevolejte sice mam ctyri krizky, ale v oblasti IT jsem od kamene presel k bronzu. Takze ja bych vam tu konspiraci nechtic mohl nenavratne poskodit. Pokud jde o strategii, tak takovy pristup znamena hlubokou defenzivu. Proc bych si ja mel delat hlavu a zit ve strachu? At si strach a tezkou hlavu uzije ten, kdo si kolem sebe buduje paranoicke vnimani sveta. [mrknutí jedním okem]

265686

22.03.2012 19:47

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

Rene Bartosek 76.?.?.?

A co Brusel, ten vi jaky je v ceske gubernii divokej vychod ohledne drzeni zbrani? Takovej bordel, mnohem horsi nez psiskoviste s nebezpecnymi prolezackama. To se soudruhum v Bruselu libit nebude a vyjimecne chapou situaci velmi presne. Vono neprustrelna pravni imunita by v jistych situacich mohla by, tak akorat na... [velký smích] [velký smích]

265687

29.03.2012 03:11

Synarchie: Skrytá ruka za Evropskou unií

RE: Neviditeľná ruka Boha ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Žádná světovláda nepůjde vytvořit shora. I kdyby se to někomu čirou náhodou povedlo, jak že to nejde z důvodu práva svobodné volby. Naprosto souhlásím, že se o jedná o jedno z těch universálních pravidel. Toto právo vytváří individualitu, oddělení a vyčlenění se z vyššího celku "vědomí". A kde je individualita, takm neexistuje dostatečně pevný ideologický monolit, včetně nejvýšších pater moci. Udělejte z lidí mašiny, které bude řídit počitačový program bez svobodného rozhodnutí a máte světovládu. Ale kdo je vlastně vládce? Počitačový program? A kdo bude řídit členy elity mimo kontrolu programu? Jestli tohle má být vrchol intelektualních a mentálních schopností těch, co se ženou za světovládou, tak to mi přijde z hlediska intelektu k pláči. O mravních principech nemá ani smysl mluvit. Opravdový leader má přirozený respekt, daný jeho schopností vést a hledat optimalní cestu v měnící se realitě. Jedná se o velmi vzácnou schopnost na současné úrovni lidské evoluce a ti co se nechají vést vyžadují výsledky, aby to prostě fungovalo. A za to má skutečná elita po právu privilegia.

Svobodné myšlení má dynamický charakter, takže má schopsnot jít s dynamicky se měnící skutečností s trochou času rozmetá jakoukoliv ideologii. Ideologické systémy mají v kombinaci s mocí tendenci ustrnout na nějakém status qou. Většinou to bývá vrcholná pozice v mocenské pyramidě. Ideologie tím ztratí dynamiku a kontakt s realitou. S rostoucím časem se rozpor mezi skutečností a ideologií stane neudržitelný, protože se v tom hromadí energie a existují limity, kdy lze nějakou energii ještě řídit. Život stojí na dynamice, taky jednou z těch universalních pravidel. Všechno má času růstu i poklesu, eneregie-vyčištění, nádech-výdech, jang-jin....Nikdo nemůže dlouho vzdorovat nějakému procesu. Lze mu buď pasivně přihlížet, vzdorovat a nechat se přitom smést a nebo tvůrčím způsobem, pracovat na transformaci v rámci cyklů jít s energií a využívat ji. Naši synergici se při roupadu EU o tom budou moci přesvědčit a sami si vybrat, ke které z těch tří základních skupin se přiřadí. Ono těch co si v horních i nižších patrech budou volit bude více. Žijeme v čase transformace civilizace na neexpanzivní systém. Destrukce je nezvládnutá energie a projeví se jako chaos. Inovace je tvořivá destrukce. Aktivní inteligence uskutečněná pomocí síly a stojící na mravních principech vycházející ze srdce. Ale to není z mojí hlavy, já jsem jenom instrument.

266042

30.03.2012 02:05

Synarchie: Skrytá ruka za Evropskou unií

RE: Neviditeľná ruka Boha ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vyšší moc se nestará, zda elita se chová jako elita. Od toho je zákon karmy a ten je přesný. Karma tu není, aby nás primárně ničila a trestala, ale by nám pomohla v té spiritualní evoluci. Lidi dole budou masově pro větší integraci, tak se může vesele globalizovat. A projekt EU můžou klidmě řidit i umělci jako Baroso a van Rumpuy, tedy druhořadá politická garnitura a budou úspěšní. V Belgii se podařilo po x letech ústavní krize postavit vládu a Valoni a Vlámové se udrží pohromadě, možná pouze v rámci EU. Dosadit tedy funkce europresidenta Belgičana a Španěla ze země na pokraji bankrotu, mluví o smyslu pro ironii.

Jsou tři typy lidi, ti co budou vyčkávat, ti co půjdou proti nějkému silnému procesu, a ti co dokážou jít s ním a transformovat lidskou civilizaci na neexpanzivní způsob existence. Expanze končí, takže nevyhnutelně přichází čím dále větší tlak na systémovou změnu. Libí nelíbí, tak to stojí. Jelita bude chtít nerálně udržet globalizační tendenci, což není možné protože bez nafukovacích peněz to nejde, a s těma je ámen. Převlíkači kabátu budou čekat na finální vítr, ale to na transformaci nebude stačit. A skončí to průšvihem, destrukcí a chaosem. Skutečná elita bude muset najít způsob jak destruktivní energii využít. Globalizace rozhodně v tomto čase není správná cesta. Je to mrhaní zdroji a energií, která je k dispozici.

Pokud jde morální, intelektualní a jiné schopnosti elity budeme si muset vystačit s tím, co je. Poněvadž jinačí do vyšších pater na fofra neprotlačíte, ale lidi se dají tváří tvář tvrdé skutečnosti i zásadně změnit. Existenční otázky vyžadují, správné odpovědi a reakce a tam nezbývá než najít v sobě správnou rovnováhu mezi inteligencí, srdcem i silou. Inteligence bez síly, která zrealizuje potenciál je sterilní, bez srdce se zvrhne v krutost. Síla bez intelektu a srdce se mění bezohlednou hloupost. A srdce bez intelektu se mění v chaos. Nelze se láskou zavděčit všem a i síla, která je k dispozici má konečné limity.

Pokud elita nedokáže realizovat transformaci, pak komlexní expanzivní lidská civilizace dojede na konečný rozměr planety. Zřejmě v globálním konfliktu. Pravda soudruhům, modrým komsomolcům... se nelíbí, že by lidi v té svobodné volbě měli příliš velké rozpětí v tomodsaď-podsaď a taky že přírodní limity téhle planety jsou konečné. A všem dohromady se nelíbí, že ta hra s tiskařským lisem bude muset skončit. Pokud jde o moji vysvětlující větu, tak hodně pracuju přímo i nepřímo s myšlenkami mnohem větších než já, a nerad bych vytvořil negativní karmou. To víte intuivní inteligence musí být, co se týče karmy opatrná.

266108

06.04.2012 00:31

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

To se podívejme poslanci se bojí žaloby?

Rene Bartosek 69.?.?.?

K čemu jsou tedy kompetentní, když strach ze žaloby je pro ně ochromující? Mají schopnost řídit stát Vermont? Mají schopnost řídit vůbec osobní auto? Na silnici je můžou potkat větší trable než, že je někdo možná někdy zažaluje. Mají za sebou veřejnost, odborník natvrdo řekl, že nebyly FDA provedeny žádné nezavislé testy a Mosanto v tomto bodě lhalo. Naopak testy v Evropě ukazují zdravotní komlikace dobytka. Mosanto chce jít k soudu good luck. Turci se nepotřebují ptát, zda budou mít označené potraviny nálepkami, prostě zakázali rovnou GMO plodiny pěstovat v Turecku. Bude se Mosanto soudit s Tureckem?

Problém bude jinde, naše hlavy moudrých jsou zkorumpované a nepochybně prachaté korporace lecos o tom ví. Kolik potřebuje kongresman na politickou kampaň? Systém dospěl do stadia, kdy tupě tlačí i agendu, která se drtivé většině lidí nelíbí, navíc je destruktivní ohledně zdrojů, výdajů... Jediná výhoda západu je poměrně vzdělaná a kvalifikovaná populace, bylo by dobré aby byla i zdravá. Navíc Američané drží více legalních zbraní než mají zaregistrovaných aut. Takže na co zákonodárci čekají, až lidi přijdou hromadně ke kongresu? Trochu hloupé a kratkozraké.

Různé informace budou pronikat stále rychleji směrem k veřejnosti, až lidem docvakne dostatek toho, jak to je s važnými zdravotními problémy ať už osobního rázu nebo těch, které milují.... Ne, Mosanto si nelízne žalobu proti státu Vermont. Bude naopak chtít, aby se o tom moc nemluvilo, při internetu marné volání. A protože v USA platí precedentní pravní systém...

266421

06.04.2012 17:28

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Rene Bartosek 69.?.?.?

S tímhle názorem nemám nejmenší problém, protože si vynutí krátkodobě vcelku intenzivní poctivý vědecký empirický výzkum v oblasti bezpečnosti GMO a velmi rychle se ukáže, zda jde o menší náklady, kdy se levnější a rychlejší jeví přihození do koryta zkorumpovaných politiků anebo zda problém je bezpečnost GMO? Pokud však skutečný problém je bezpečnost GMO, pak jediná cesta je přes korupci. Řekněte mi pane Koubek kolik výzkumníků ví aspoň od kolegů mimo veřejný záznam, že GMO produkty jsou na základě poctivých i inertních studií v rámci korporací jako Mosanto bezpečné? Těžko si dokážu představit, že by takové zkoušky neproběhli, protože i u dlouhodobě nebezpečného svinstva musí být jistota, že zdravotní problémy se projeví za dostatetčně dlouhou dobu. Fakt, že kontrolní uřád FDA neprovedl nezávislé testy je alarmajucí a to nemluvím, že ředitelé FDA jsou bývalí členové vysokého managmentu korporací jako Mosanto. Kde tedy existuje nějaká nezávislá kontrola?

266445

06.04.2012 18:08

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Rene Bartosek 69.?.?.?

Obecná poznámka ohledně efektivity fungování systémů. V přírodě veškeré systémy na planetě Zemi fungují v cyklech. V rámci cyklů probíhá z celkového pohledu nesmírně efektivní dlouhodobá výměna energií a látek, které v rámci systému kolují. Zjednodušeně živiny z půdy berou rostliny, přes zvířata a člověka se zpátky dostavali do půdy. Skutečnou revolucí bylo trojpolní hospodaření, protože rozdílné nároky rostlin poskytli potřebný čas na doplnění živin zpět do systému. Jestliže se nějaké třeba "nepříliš významné" prvky ve stopových množstvích, plus ty na první pohled důležité stanou součástí rostliných těl, pak nějakou dobu trvá než se to dostane zpátky do půdy, i když bakterie v trávicím traktu na tom pracovali. V půdě bakterie a různá havěť provzdušňující půdu ( oxidační faktor pro různé procesy, schopnopst zachycovat vodu...)

Tzv. zelená revoluce za 50 let svého působení drasticky zlikvidovala půdní ekosystémy, co se týče četnosti i množství. Jsou vyčerpány živiny z půdy bez hnojiv to nedá slušný výnos. Co jsem viděl různé dokumenty, tak trvá zhruba 3-5 let než se půda dostatečně zregeneruje po průmyslově aplikovaném zemědělství a začne dávat zpátky výnos v tradičním přístupu k půdě. To znamená s odpovidájícím respektem k tomu, co v ní žije. Nejvažnější důsledek je pokles hladiny spodních vod, ten se za 5 let spravit nedá. Takže zelaná revoluce potřebuje ke svému fungování masivní vstup ropy, ať jde o hlubokou orbu, hnojiva, pesticidy... Levná ropa definitivně skončila, jsem momentálně na poměru 1:10, co se týče energetické efektivity v zemědělství.

Nedostupnost ropy tento poměr ještě zhorší a není v tom započítaný každoroční nákup semen GMO firem, další významný zdroj neefektivity. Netuším kolik se na zvýšených výnosech třeba obilnin podílí zvýšený obsah lepku? Co je lepší pro lidský organismus? Jíst lepek nebo rovnou piliny z dřeva? Pokud bychom měli diskutovat o efektivitě, co se týče kvality potravin na hmotu výnosu. Jinak řečeno zelená revoluce funguje jako systém, který potřebuje v průmyslovém množství obrovské množství vnějších průmyslových vstupů, nejedná se o cyklický systém. Kromě energie pesticidy a hnojiva... vytváří ekologickou zátěž i při výrobě nejenom při použití, plus zdravotní rizika. Tento systém končí a přejít zpátky znamená 3-5 let času. Neznamená to, že vědecký výzkum by se neměl věnovat zemědělství, ale měl by podporovat zemědělství založené na uzavřeném cyklu. V Turecku, Rusku, v zemích zřetího světa a kupodivu i ve Francii... to začínají chápat nebo pochopili a pracují na tom, aby přežili. V USA má politická elita strach, zda ji náhodou korporace nezažaluje. Naše přítomnost vytváří budoucnost a podle toho každý v budoucnu dopadneme.

266449

06.04.2012 19:06

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

Hezká čísla.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Vytáhnu pouze jedno. V některých rozvojových zemích se podílí GMO na 50% osevní plochy. Tomu se říká pokrok a třeba Evropa je zaostalá. Vlastně dvě čísla, celkově dominují USA se 43% globální osevní plochy. Nic se nepíše kolik to je v rámci zemědělství v USA. Asi to není dosatečně pokrokové, protože v USA začíná masivní nárust potravin s nálepkou organic v obchodech. Jiný způsob jak ukázat prostřední prst firmám jako Mosanto, které odmítají povinost označit své pokrokové produkty nálepkou GMO. Jde to i bez odvahy senátorů a kongresmanů. Když ti nejvíce odvážní jsou ve Vermontu, tak jaký je asi stav ve Washingtonu? Možná zakážou nálepku organic. Trochu zvláštní v reklamách jsem často viděl třeba intel inside. Nebýt pyšný na to, že jsem avantgardou pokroku ve svém oboru? Nebude to asi tím, že reklamní oddělení Mosanto aspol. stojí za houby. Viděl jsem některé reklamy a musím říct, že šlo o kvalitní propagandu, použivající podprahové metody manipulace. Jako štástná rodina farmáře, objímajícího děti, taky nějaká babička... Prostě třigenerační idyla na venkově pokrokově smýšlejících. Žádní zaostalí tmáři a zloději semen, když GMO má být paradoxně neplodná odrůda, která se musí fertilizovat. Když se to udělá blbě, tak vyroste kukuřice s prázdnými palicemi jako v JAR. Což klade otázku, jak si je někdo na černo asi vypěstoval? Plus mnoho dalších otázek.

Henry Kissinger, kdysi řekl něco o tom, že vládnout hladem má být klíč ke světovládě. Jinak řečeno vládnout strachem. Dost pokřivená představa vytvářet v lidech strach, aby tento strach přešel v co ? V respekt? A pak v co? Dlouhodbě vede silná negativní emoce jako strach na lidskou bytost k nenávisti a nakonec k šílenství. Stres představuje takový slabší odvar. Někdo bere lidi jako H. Kissinger na lehkou váhu? Já rozhodně ne. Thomas Jefferson definoval tyranii jako strach lidí z vlády. A svobodu takto, pokud vláda se obává toho co si myslí veřejnost, tak existuje svoboda. A veřejnost má být ve stavu, kdy je informována. Každá vláda má časem tendenci utnout informace směrem k veřejnosti. Švýcaři na to mají svůj osvědčený způsob, ale ten není slučitelný s iluzí o světovládě. Bez zpětné vazby mezi elitou a populací není schopná existovat žádná civilizace. Nejefektivněji funguje civilizace, kde síla se používá v rámci elity kontrolovaná inteligencí a srdcem. To zaručuje minimální užití síly. Elita má zodpovědnot za fungování a nefungování systému, selhámí elity znamená revoluci. Revoluce může buď nahradit pouze neschopnou elitu anebo v případě nutnosti si vynutí změnu systému. Nutno podotknout, že revoluce je velmi neefektivní, destruktivní a taky riskantní způsob nápravy chyb řízení, obvzlášť v případě systémové změny.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=6214

266456

06.04.2012 19:50

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

RE: Hezká čísla.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Přijde na to, co si o tom myslí třeba Kadáfí nebo Libyjci. Těžkou hlavu mají teď z toho v Mali a taky v Paříži... Jak vidno hovno může letět i nahoru, když má energii než se obrátí směrem zpátky dolů poslušno jiné energie.

266460

06.04.2012 21:12

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Rene Bartosek 69.?.?.?

Kdepak Lin, daně platí jenom nevzdělaná, ošklivá, líná, neuspěšná lůza. Vzdělaní, krasní, úspěšní, inteligentní, pracovití... prostě nechci použít slovo avantgarda, abych náhodou nepopudil. Sakra jak byck to nazval? Nadlidi, to by mi mohl zazlívat Nietsche i liga proti antisemitismu, lidi a podlidi to bych si taky naběhl. Co takhle výkvět lidstva? Ten daně neplatí nebo v minimalní míře. Daně jsou totiž pro výkvět skutečný evoluční přežitek. Stát, centrální moc, pravní systém, policajti, solidarita, morálka, víra... to všechno jsou bolševické přežitky. Nepřináší to prej žádnou výhodu genu, základnímu to stavebnímu kameni civilizace.

Některé zavádějící tmářské idee jsou starší data než bolševici nebo Marx, ale to je pouze takový ideologický detail. Z toho důvodu se zavedlo třeba DPH, to musí zaplatit i střední třída, která se dostala ke vzdělaní a mohla by mít neoprávněné tendence neplatit, ale vyhnout se daním, to se vztahuje pouze na dokonalý výkvět. Taky daň z nemovitosti, ta se zavedla původně pro konzervaci moci feudálního státu, ale dneska je to daň, která se jedna z mála nedá schovat někdy na Bahamách nebo Kajmanech, ale protože pokrokovou ekonomiku kasínového kapitalismu, kdy 99.9999% peněz je virtualní povahy, tak z toho se naštěstí přežitek funkčního centrálního státu udržet nedá. To víte ony kredity trochu hýbou s cenami ve skutečném světě, i když zatím se pohybujou v kasínu. A až se pohnou směrem do reality, to teprve uvídíme konečný úspěchu pracovitého úsílí výkvětu lidstva.

No, takže morálka a víra vznikla díky tomu, že děti potřebovali vstřebat individualní zkušenosti starších. No a to nám pak zůstalo jako přežitek, stejně jako placení daní, altrusimus, rodina, pravní systém, vzdělání..., to všechno vyžaduje zbytečné náklady. K čemu je výkvětu nízká kriminalita, pravní stát, všeobecně gramotná a vzdělaná společnost, zdravá populace...? Skutečné opravdové individuum jde racionálně pracovitě vpřed na základě osobních výhod. Proto jim nezáviďme a držme jim palce za usilí s jakým nesou v potu a námaze pochodeň civilizace stále kupředu, zpátky ni krok. Není nadto, když nás řídí skutečný brilantní nástroj rozumu. Tedy sobecký gen, jak by řekl visionář Dawkins. Kdo jiný? Už Thatcherová věděla, že žádná společnost neexistuje. A to nevím zda znala myšlenky Dawkinse? Možná by začala mít i nefilosofické pochybnosti o existenci sebe sama. Jsem já nebo už jsem evolučně dorostl do dynamické manifestace shluku genu v přítomném čase? [mrknutí jedním okem]
http://scienceworld.cz/historie/vznik-nabozenstvi-...

266475

06.04.2012 21:55

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Rene Bartosek 69.?.?.?

Hlavní závada družstev je ta, že to "smrdí" soběstačností, vytváří to komunity, nezavislé zdroje i skutečný kapitál, který pracuje na lokální úrovni, má to silnější lokální zpětnou odpovědnost ať jde o sociální věci, zdraví, ekologiii, solidaritu.... Ale to neladí ani s megaobchodními řetězci, ani s Bruselem a s globalizací už vůbec ne. O některých ideologiích nemluvím. Samozřejmě tohle je mimo horizont vnímaní ideologického vola i genu. No jo no, ale jedná se o velmi efektivní a šetrné využívaní zdrojů přírodních i lidských. Líbí nelíbí, to se bude vždycky počítat, když splaskne podvod s tiskařským lisem. A "sláva" pyramidové hry je vždy dočasná.

266485

06.04.2012 22:05

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Rene Bartosek 69.?.?.?

Díky za info, tenhle časopis mi přijde jako hodně zajímavý pro informace z vědeckého výzkumu stravitelné pro laiky. Budu tam chodit pravidelně. Tady je ten článek, o kterém mluvíte.
http://21stoleti.cz/blog/2011/11/29/jsme-tim-co-ji...

266486

07.04.2012 15:49

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Rene Bartosek 69.?.?.?

Copak budování globalismu se nám v týmhle pětiletce zaseklo? Plán je ale svatej nesmí se podlézt, ale musí se překročit "soudruzi demokrati". [velký smích] [velký smích] Když to nejde s načervanalými a nahnědlými soudruhy v Bruselu, tak se bude muset přitvrdit do tmavých odstínů? Neberte to osobně, pro mě je ideologická barva pouze detail. Sionista jako nacista, bolševik jako jiný fanatik. Kupodivu družstva nemají žádnou barvu, respektive něco jako složenou bílou, kde jsou všechny barvy a teprve průchodem přes skleněný trojúhelník se rozloží na jednotlivé složky. Ale pro úspěšný chod družstva stačí ta neprojevená celistvá bílá. Zřejmě to nedokážete ideologicky vstřebat, ale s tím já už...

Sázka na strach a fanatismus neklapne ani náhodou a každý kdo si hraje s příliš tmavou barvou jakéhokoliv ideologie podle toho dopadne. Nebude žádná velká válka s Iránem, nebude žádná globální nekrytá měna, lidi nebudou trávení farmaceutickým průmylem, skončí tiskařský lis, skončí vojensko-průmyslový komlex, skončí expanzivní systém..., protože není schopen dále v rámci civilizace existovat. A jako civilizace přejdeme na udržitelný cyklus. A s ním půjdou na smetiště dějin všichni, kdo tento proces nebudou schopni akceptovat a přizpůsobit se tomu. Systém už dávno nabral slušnou rychlost a valí se to s obrovskou energií ke změně. S časy bezohledného parazitismu nastal ámen. Svět bude multipolární a tato pestrost multipolární světa bude vytvářet naši schopnost přizpůsobit se nevyhnutelným změnám sytémového charakteru, skrze tvořivost a vynálezavost lidí umocněnou rozmanitostí úhlů pohledů stojící na pestrosti různých kultur. Přeji hezkej den vám i vašim kamarádům, však vy víte kde? [mrknutí jedním okem]

266510

07.04.2012 16:28

Revolta vlastníků domů v Dublinu

RE: A proto uvědomělé pravicové vlády

Rene Bartosek 69.?.?.?

Makroekonomicky určuje povahu systému oběživo. Faktem je, že v rámci mantinelů fiat money Švédsko a USA představují dvě mezní polohy. Švédsko maximaluje sociální stát bez ohledu jestli moc drží pravice nebo levicea i tak bylo postaveno do latě tuším v 90. letech, nemohlo udat rok státní dluhopisy a bylo nuceno změnit sociální politiku, to bylo už po vraždě premiéra Olafa Palmaeho. USA bez ohledu na to, zda u moci jsou demokraté nebo republikáni představuju maximu ohledně individualismu v rámci společnosti.

Povaha nekrytých peněz je taková, že Spojené státy se ohledně sociální struktury mění v zemi třetího světa, což je neodiskutovatelný fakt. Nekryté peníze, jsou v prvé řadě expanzivní peníze, expanze narazila na fyzické hranice. Další problém peněz v systému fraktalních rezerv, že při 60-80 letech trvání i při relativně nízkém úroku centrální banky se dostávají do velmi strmé části křivky. Nárust dluhu USA se dostal na počátek této strmé části křivky za presidenta Reagana. Děli se různé fígle včetně derivátů, záchraných balíčků. Jejich cíl není nic jiného než držet obrovské množství kreditů ve spekulativních kasínech. Pokud se to začne přelévat do realné ekonomikymoc rychle, tak... I v rámci různých finančních trhů to deformuje ceny, čím dále od emitora jako FED, tím větší podfinacování oboru. Nejdále se nachází zemědělství, což vede k velmi nehezkým důsledkům.

Nekryté peníze mají v sobě skryto několik principielních důvodů pro systémový krach, nejenom cyklické krize. A nemůžou s tím udělat nic ani ve Švédsku ani v USA. Faktem je, že všeobecná životní úroveň populace ve Švédksu je mnohem vyšší než v USA, přestože Spojené státy těží z nesporné výhody držitele světové obchodní měny. Jinak řečeno pro populaci je švédský model výhodnější než pro úzkou skupinu superbohatých, i když já osobně preferuje systémové vyladění ve Švýcarsku a považuju ho za favorita při systémové změně spojené se zavedením krytých peněz a neexpanzivního systému.

266513

07.04.2012 18:36

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pravda koryto veřejně ždímaného rozpočtu v Kocourkově i jinde je proti tomuto strašlivému nebezpečí pastviny přímo ekonomický tygr. Co se týče efektivity korupce. Holt když prasata kvičí a semtam se hryžou o lepší flek u koryta, tak vytvoří nebývalý evoluční tlak na inteligenci svině. Možná když chvíli vydržíme, tak z toho vypadá i moudrá bytost s morálkou, duchovním rozměrem..., ale aby jsme při tom evolučním čekání na humanitu přes prase neušli na úbytě. Zatím jsem ve stadiu, kdy v soudních kauzách trpí evoluční produkt ztrátou paměti, nejsou použitelné důkazy v soudním procesu, a policie v jistých případech reaguje nestandartně... Policajti co reagovali standartně jsou odstrašující případ pro ty, co evoluční vývoj od koryt přežili. Takže čemu se hlídací pes demokratury v mediálním cirkuse diví? Nebo se jedná pouze o divadlo pro plebs?

Případně se čeká až na kauzu zapomene veřejnost v návalu jiných kauz jako Promopro. Máze pravdu, když obchodní společníci jsou pouze hříšní lidé, tak si dáme do ústavy, že majitelem firmy může být maximálně jeden člověk, abych ho náhodou nějaký obchodní společník navzal na hůl. V zemi, která je v úrovni korupce vzadu ua Albánií, někde na úrovni Nigérie, jiná rozumná cesta holt asi není. Nevěř nikomu, i s důvěrou vůči sobě buď opatrný. A ti ze zahraničí, ať si nejprve řádně zjistí do čeho v pupku Evropy a světa jdou, poněvadž práva se u českých soudů nedovolají ani po několika letech průtahů. Měli by si zjistit namátkou jak v ČR funguje exekuční právo. Mohli by být překvapeni reálným stavem věcí. Ono navštívit právnickou fakultu v Plzni by jim všeobecně otevřelo oči ohledně stavu právního státu na způsob Kocourkova.

266521

08.04.2012 21:17

Družstevnictví a socialismus

RE: Kibuc byl jediný opravdu komunistický model společnosti na světě, který fungoval!

Rene Bartosek 69.?.?.?

Zaměňujete pojmy pane Vojto. Družstvo nemá ambice realizovat megaprojekty jako třeba výstavba infrastruktury na národní úrovni. De facto dáváte dohromady neuvěřitelnou úroveň politické korupce v rámci ČR s družstevním způsobem ekonomického podnikaní a kumaluce zdrojů a kapitálu na místní úrovni. Hlavní efekt družstevního podnikání je, že z malých regionů nějaká megakompany neodsaje ve velkém to, co lidi vydělají. Zůstane toho více v regionu, podporuje to místní ekonomiku, tím zaměstnanost, komunity...

Družstvo bude fungovat efektivně na lokální úrovni, tak do středbí úrovně na úrovni regionů maximálně do velikosti krajů. Nebo chcete stát tvrdit, že dálnice v Německu nebo ve Švýcarsku nejsou státní zakázky a staví je firmy s jedním vlastníkem? Během vyýstavby železnic v USA fungovalo, že soukromé korporace stavěli úseky, které se postupně spojovali, ale 150 let zpátky byla komlexita civilizace někde jinde. V Německu formálně výběrové řízení probíhá podobně jako v ČR, takže pokud to Němci postaví za polovinu a v lepší kvalitě, tak toto jde na vrub všeobecné mravní úrovni a daleko nižší míře korupce. V Švajcu to jde ještě jinak. Nezničitelný Kalousek s Vondrou apod. by šli v Německu po prvním korupčním průšvihu definitivně z politiky, na tom stojí rozdíl mezi cenou a kvalitou dálnic, zboží, služeb .... mezi Německem a ČR. Má to houbelec společné s družstevním vlastnictvím.

I když nevím do jaké míry je tento způsob rozšířený v Německu. ale ve Francii takhle spotřebitelé začali např. spolufincovat produkci potravin na farmách. Pro lidi z města velmi rozumný počin být v kooperaci s někým, kdo potřebuje peníze na provoz produkce kvalitních potravin na farmě peníze. Bankovky se totiž jíst moc dlouho nedají. Výhodné na obě strany, farma se nepřidá ke 35 tisícům farem, které ve Francii bankrotují ročně, produkty se nemusí voskovat, ozařovat, dlouhodobě skladovat... V tom dokumentu je zmiňovaný podnik na Ukrajině hospodařící od roku tuším 1970 na 4000 ha, bez pesticidů, umělých hnojiv, hluboké orby...Začali v době, kdy vjerchuška musela dát svolení. Když splníte plán, dělejte si to jak chcete. Tomu říkám hloupé vedení, protože oni splnili plán bez umělých hnojiv a pesticidů a to stojí ranec peněz. Ještě stupidnější v tomto kontextu je přístup Mosanta, které soudí farmáře, kteří nechtějí používat jeho sadbu, zato, že ukradli semena, z rostlin z potlačovanou schopností rozmnožování. Kdyby chamtiví blbci aspoň když lžou byli kreativní Problém není v družstvech, ale v agendě centraliazace, která je ochotná použít sebestupidnější neefektivní způsob výroby. Jestli někde to řídila strana a někde korporace vyjde na stejno.
http://www.youtube.com/watch?v=8Piu44L1Gmw

266565

09.04.2012 15:44

Od Srebrenice a Racak po Benghází a Homs

V Sýrii nemáme barevnou revoluci.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Tam už jde o krvavý pokus o převrat. Turci protestují, proti střelbě sysrské armády na turecké uzemí. Mohl bych se zeptat kolikrát bombardovali Kurdy v severním Iráku. Ale co očekávají? Ozbrojené frakce vedou útok přes tureckou hranici a v případě reakci syrské armády se stáhnou za ni, takže v Ankaře si myslí, že pak zpoza "plotu" budou vyplazovat jazyk a Syřané budou počítat padlé? Katar, Saudská Arábie a jiní mají odpovědnost za ozbrojování opozičních frakcí, nemluvím o hrdlořezích, které přesunuli z Lybie a jiných oblastí. Vyzbrojili jste někoho? Nesete odpovědnot. S tím rozdílem, že mimo Turecko nemá zbytek těchto "právdolaskových" mírotvůrců společnou hranici, tedy potencionálně problém, který může být společný a říká se tomu konflikt. Touhu po míru nejlépe vyjadřují podmínky o zastavení palby, kdy jedna strana to má udělat o dva později. Palba se zastavuje oboustraně v jeden čas, tak to platilo v časech našich předků, ale ti používali ještě tu věc mezi ušima a nečuměli do bedny a nepovažovali ji za garanta pravdy.

266596

09.04.2012 16:35

Přední německý spisovatel Günter Grass požaduje: „Žádné ponorky pro Izrael!“

RE: Grass = odvaha

Rene Bartosek 69.?.?.?

Gunter Grass skutečně prokázal jako první z veřejně známých Němců velkou odvahu. Byl už prohlášen za personu non grata a je proti němu uplatněn zákon o zálazu vstupu bývalých nacistů do Izraele. Když jsem byl teaneger byl jsem člen SSM, moc jsem to nežral jako drtivá většina mých vrstevníků na okolo, ale probíhal většinové doprovolné členství, fungovalo to na davovém efektu a formálnímu přístupu členů mimo karieristů samozřejmě.

Sionisté by rádi izolovali pomocí antisemitské propagandy jakoukoliv kritiku v mediálním prostoru. Touto propagandou se jim podařilo zdiskreditovat samotnou zrůdnost genocidy spáchanou nacisty. Fanatikové z řad sionismu dokázali to, o čem si skuteční neofašisté mohli nechat, tak akorát snít.

K obsahu toho co Grass vyslovilk veřejně v básni. Nejde o nic jiného než dvojitý metr ohledně jaderné bezpečnosti. Izrael provozoje jaderné zařízení v Dimoně bez jakékoliv kontroly. Jednu si vynutil JFK a i za to mu někdo sliboval odplatu. Pan Vanunu veřejně řekl, že Izrael vlastní ve velkém množství jaderné zbraně. Šlo by to bagatelizovat, kdyby ho Mossad neunesl z Říma, nepostavili před soud za vyzrazení tajemství, neodseděl 20 let a neměl na svobodě zákaz stýkat se s cizinci a tuším opustit Izrael, který neprovozuje civilní jadernou energetiku.

Pokud jde o jadernou bezpečnost, tak tu máme vážnější problém. Reaktor 3 ve Fukušimě. Otázku auteničnosti jistých fotografií. Anylýzu toho dělal taky Němec. Jestliže jsou fotografie autentické, pak reaktor 3 neexistuje. Reaktor jsou několikametrové stěny speciálního betonu, plus velmi pevná ocelová nádoba pro vysokotlaký provoz. Vysoce kompaktní celek, mám pochybnosti zda výbuch vodíku by byl schopen nějak výrazněji například rošířit trhliny vzniklé eventuálně při zemětřesení, ale v nejmenším nepochybuju, že by výbuch vodíku mohl mít schopnost rozprášit reaktor po okolí. NO WAY!!

Jediná možnost je jaderný výbuch. Roztavením z palivových tyčí, kde po protavení tlakové nádoby dojde k separaci plutonia ze směsí oxidů a kritické množství exploduje ve válci vytaveném v betonu podloží reaktoru. Nelze to vyloučit. Navíc by náhodný podzemní výbuch musel proběhnout na velmi přiznivém místě, má-li vůbec potenciál rozprášit reaktor. Dva "technici" z Japonska navštívili Dimonu na školení, aby pochopili jak funguje kamera bezpečnostního systému. Ti co mají k dispozici fotografie ze satelitů, vědí zda reaktor 3 existuje. Jestliže neexistuje? Pan Grass si nemusí dělat starosti. Naopak těžkou hlavu budou mít všichni co se do toho testu ohledně důsledků po výbuchu namočili, sice to nebude vyhlášeno oficiálně, ale stanou se persona non grata na trochu větším dvorku, než je rozloha Izraele i se skrytým vlivem. Ono vítr nemusel několik týdnů foukat převážně na Pacifik.
http://www.czechfreepress.cz/valky/fukusima-nuklea...

266597

12.04.2012 03:45

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Co vás čeká v ráji svobody v ČR netuším. V USA prostě doktorovi řeknete, že žádná vakcína se konat nebude, některý k tomu mají přípomínky, ale to je všecko co můžou. Pokud se vám připomínky nelíbí, tak si prostě najdete doktora bez pokrokových keců. Ale v ČR je možné všechno. Nestačím zírat. To, že advokáti na způsob plzeňksých práv si nenechají líbit ušlé zisky z exekucí mě nepřekvapilo, u když se jedná o světové unikát. Přece jenom teď když to vede 20 let neviditelná ruka, tak dálnice postavíme sice dvakrát draho jak v Německu, ale za to v horší kvalitě. Takže se něco vyprodukuje.

Advokáti si schválili nebo napůl nechali schválit paušální poplatky zlé jazyky tvrdí jako násobky pěticísovek, produktem je neexistence právního státu. Tím trumfli i ty dálnice. Ve sněmovně to bude asi samej absolvent s Plzně. Nějaký exekutor zmizel 80 miliónů Kč a rozhodl se požádat o politický azyl v Rumunsku. To se dá pochopit, když to s těma exekucema přeťápli, a muselo se to zarazit.

Jak tady někdo trefně poznamenal, v base má člověk střechu nad hlavou, musí dostat najíst a v zimě jako bezdomovec neumrzne. To dá rozum exekuce se stává z takového zorného úhlu pohledu dlužníka, která nemá co příliš ztratit velmi rizikovým povoláním. Zlaté časy jsou pryč, tak těch 80 miliónů na přilepšenou chápu. Člověk si zvykne na nějaký standart, tak mu to pak chybí. Co mi uniká, tak že to bude muset zacvakat stát. Takže exekutor jede zisk na volný noze a stát za něj platí škody. Užasné, taky asi něco z plzeňské právnické kuchyně. Mají zřejmě tajnou buňku celostátně na každé universitě. Na druhou stranu, těch 80 melounů bude jednorázově, to advokátské honoráře budou ždímat, ČR ať už od státu nebo občana průběžně kvartál za kvartálem. Advokát bude brzo v ČR něco jako hodně sprostá nadávka.
http://www.novinky.cz/krimi/264579-exekutor-visvad...
http://www.blisty.cz/art/62981.html

266791

14.04.2012 03:00

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

Rene Bartosek 69.?.?.?

On to tehdy Havel myslel upřímně. Netušil komu se upsal. Myslel si, že se konečně zbavil STB, ale informace o žádné spolupráci jenom tak nezmizí. A za laskavosti se musí platit, i za mediální slávu se platí cena. Aby se člověk nezbláznil tak si vytváří svou verzi skutečnosti, fantatici mají v tomhle velkou výhodu, prakticky neexistuje otázka, která by je mohla znepokojit. Hned za nima jsou bezpáteřní, pro ně je všechno pouze otázka ceny. Morálku musí hledat ve výkladovém slovníku.

Západní elita však čelí otázce existenční, přes defenzívu nestojí Rusko na prohru.I po Jelcinovském pouštění žilou, Rusi podcenili jako mnohokrát. A stále jsou schopni rozbít šachovnici. Bez ohledu na to, není sen o světovládě nic než chiméra. Neobejde se to bez globálních nekrytých peněz. Pouze tyto peníze mají dostačující potenciál pro globální centralizaci moci. Navíc není nikdo, kdo by je dokázal emitovat neexpanzivně Expanze je základní vlastnost těchto peněz.

Navíc bez expanzivních peněz dojde brzo ke ztrátě vlastnictví skutečné ekonomiky. Skutečné bohatství vytváří neustále práce a talenty skutečných lidí. Děje se to každou vteřinou, má to nekonečnou dynamiku kterou nelze bez nafukovacích peněz trvale ovládat a vlastnit. Bohatství se vždy přesouvá tam, kde je výroba, lidské zdroje, suroviny, energie.

Za papír se produkty tohoto potenciálu mění, pouze dokud ten papír má důvěryhodnost. BRICS momentálně začíná obchodovat v národních měnách, vědí že systém padne a nemíní už teď měnit své produkty v kterých je ohromné množství zdrojů za papír, míní se izolovat v míře možné od kolapsu dolaru. Rusko pro ně znamená vojenský štít a jistě v Moskvě jsou rádi, že nestojí jak ten kůl v plotě. Možná jejich partneři mají nižší vojenskou hodnotu na šachovnici, ale jenom hlupák kalkuluje pouze hrubou sílu.

Lord Krišna řekl. Dobrý člověk není úplně dobrý a ani špatný člověk není úplně špatný. Malé semínko špatného ve zkorumpovaném prostředí naroste do obludných rozměrů.Purifikace špatných vlastností a energií je obtížný proces, a cestá k mistrovství dobrých vlastností je dlouhá. Často mnoho životů. Lepší než hledat dokonalého člověka je položit si otázku: Kdo skutečně jsem? Jsem tělo, emoce, myšlenka? Nebo jsem spiritualní bytí Boží inteligence, lásky a síly? Dokonalá je pouze duše bodhisatvů, ale ta méně dokonalá část duše těch, kdo mají k dokonalosti kus cesty má potřebné kvality na cestě k tomu Diogenesovu skutéčnému člověku. Všichni děláme chyby nezbývá, nezbývá než pomoct růst semínkům dobra, kdo dokázal na sobě, ať pomůže jiným. Faktem je, že v horních patrech mocenské pyramidy by toho bylo potřeba jako soli.

266909

14.04.2012 14:43

Odposlechy ze Strakovky

Tohle je vymyšlený.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Ten rozhovor je žvanění o ničem konkrétním, takhle se neztrací nahoře čas. Za to tohle se tváří autenticky. Bohužel z toho vyplývá, že ČR vládnou lidi co nemají formát ani jako kriminálnici. Nejhorší je propojení s nejvýznamějšími politickými partajemi, tedy ODS a ČSSD. Už mě nepřekvapuje, že Bárta si naivně myslel, že by mohl uspět. V zahraničí by Bártu zpracovali v zákulisí nebo by to byla aféra srovnatelná s Watergate nebo Irangate, v rámci gubernie samozřejmě. V Kocourkově zákulisí funguje až během soudního procesu. Přece jenom Bártova ABL bude mít k dispozici dost citlivých informací, aby ho mohli poslat natvrdo do basy. Ale Škárka s Kočí si půjdou sednout jako výstraha pro ostatní. Ti vůbec nepochopili o co vlastně běží a jak celé ten cirkus, kterému se říká česká politická scéna funguje. Učástnici parodie na parlament dopadnou podle toho jak si zaslouží, mačkají lidi nemilosrdně krize nekrize. Nemají vůbec představu jaké to je přežit s 15 tisíci hrubého, na které tak dosáhnou 2/3 lidí. Hlavně že koryto je plné.
http://www.czechfreepress.cz/fun-interesting/ceska...

266933

16.04.2012 01:38

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

Rene Bartosek 69.?.?.?

Větší plechovka není na skladě a menší plechovky jsou ohledně systémové krize jak by řekl Švejk na ....

267010

16.04.2012 22:10

Rusko shromažďuje jednotky na severní íránské hranici a očekává útok Západu

RE: Ilúzia a realita

Rene Bartosek 69.?.?.?

Mě zcela jistě nevzrušuje dvakrát barva kůže, etnický původ, náboženský charakter... Zajímám se o spiritualitu, a pro tu jsou nuance a detaily na fyzické úrovni existence nevýznamné. Na druhou stranu, ten mozek a jiné schopnosti mně byli darovány k tomu, abych to správně používal. Jestliže velmi vzdělaný, nepochybně inteligentní a věřící Einstein je ochoten pasivně raději zemřít, než by se uchýlil k násilí, pak já když mi to bude vnuceno budu i bojovat. Nepůjdu z cesty divé sběří bez morálky, fanatismu s pěnou u huby a jiným "živočišným nebo negativním" vlastnostem. Skutečné kvality lidí jsou od toho, aby byli rozvíjený a používány a ne aby se nechali roztrhat slabostmi. Jistě i Einstein při budování osobního charakteru tvrdě pracoval na potlačení negativních vlastností a chyb a ještě tvrději musel pracovat na rozvoju toho, co považujeme za dobré. Bylo mu to umožněno, protože obrovské množství lidí v historii lidské civilizace, když bylo nutné bojovali, aby jejich dětem zůstala vždy možnost volby při budování toho individuálního charakteru. Lidé volili, volí a budou volit mezi špatným a dobrým. Dobro umožňuje volbu spojenou s karmickou odpovědností za své činy. Zlo neumožňuje nic. Jenom slepou bezvýhradnou poslušnost v okovech.

267072

19.04.2012 03:57

V USA se chystá soud s mužem, který vyzradil mučení vězně

Právní stát

Rene Bartosek 75.?.?.?

po formální stránce padl. V Hitlerovkému Německu někdy v roce 1933, k procesu s Dimitrovem. Po požáru Reischtagu požádal Goring jako ministr vnitra Pruska o zvlaštní pravomoce na ochranu státu. „Výnos na ochranu lidu a státu“, Hindeburg podepsal následující den. Byla omezena osobní i veřejná lidská práva, jako svoboda tisku, právo shromažďovací, listovní tajemství...., pozatýkání komunisté jako političtí oponenti, ne že by byli z hlediska svobody o moc lepší. I koncentračních lágrů si nacisti povšimnuli v SSSR, při společných vojenských cvičeních. Zajímavá pararela. Pravda v Německu bylo silně omezeno a pak zakázano držení zbraní. Jak chce někdo zavést zákaz držet zbraně v USA, mně osobně přijde jako taková malá záhada.

267233

20.04.2012 02:24

V USA se chystá soud s mužem, který vyzradil mučení vězně

RE: Právní stát

Rene Bartosek 75.?.?.?

Taky Hitler zavedl lidové tribunály, aby ten pojem pravní stát definitivně pohřbil. Nestačilo, že nejvyšší soud operoval nedostakem důkazů, takové věci se v hitlerovském Německu nesměli opakovat. To víte psal se teprve rok 1933. Gestapo ještě nemělo ty správné pravomoce. A Adolf ukazoval Němcům tu hezčí část ksichtu, tlamu si schovával na druhé dějství.

Nepovídejte tak právní stát neexistuje, stejně jako společnost co? A to si vymyslela taky železná dáma? Libí nelíbí, tak centrální moc ve formě státu jsou soubor plošných pravidel podle kterých se budou hrát ty skupinové zájmy. Většinou se část z nich presentuje ve formě zákonů veřejně a trvá se povětšinou na jejich dodržování, aby si lidi bezpečnost a jiné věci nezajistili sami. Kupodivu v Británii tomu rozumí dobře, to jenom v Kocourkově jsou papežtější než Thatcherová. Lidi by mohli mít tendence kašlat na nějaký befel shora, placení daní a jiných forem legalního výpalného, když si přečtu jak se to děla na Kajmanech, tak výpalné by měla být definice k všeobecné spokojenosti.
http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/vitejt...

Na druhou stranu to má své nepopiratelné výhody, poněvadž národní státy jsou natolik životaschopné, že na rozdíl od globalizace jsou schopny existovat i v neexpanzovním systému. V Bruselu na to ještě nepřišli, ale i Baroso s Rumpuyem ztrací nějak humor. Diktatury se evolučně taky neprosadili. Pravda jde hrát i s kyjem a kusem pazourku, ale tomu se neříká civilizace. Taky skupinové zájmy, ale na poněkud menším hřišti. Tak nějak mi přijde, že skupinové zájmy jsou všeobecný pojem, které můžou fungovat v rámci diktatury, právního státu, kmenového společenství, chaosu, tlupy, globalitace, pazourku s kyjem...

267282

20.04.2012 06:40

Malá abeceda politické ekonomie

Krize kapitalismu?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Otázka zní jaký druh peněz vytváří expanzivní systém? A to má houbelec společnýho s kapitalismem nebo socialismem. Kapitalismus je od slova kapitál, a tím se nemíní určitě potištěný papír. Jaký je rozdíl tedy mezi tím, čemu říkáme peníze a kapitálem? Kapitál kromě financí jsou výrobní kapacity, k nim energie, suroviny a taky lidské zdroje. Bez těch lidí nebude fungovat nic. Otázka je tedy co jsou nekryté peníze? A dase ve strmé části exponenciály ohledně rostoucího množství kreditů, takže jestli to řídí třeba svatej Dyndy nebo Lenin s Hitlerem vyjde na stejno.

Faktem je, že v rámci mantinelů lidi můžou živořit jako v jižní Evropě a USA nebo se mít jako Švédsku nebo Švýcarech. Oba protiklady v zemích s různou ideologickou tradicí a pojetím individualismu a kolektivismu jasně ukazují, že ideologie s tím nemá nic společného. Jinak řečeni jde o uplatnění zdravého rozumu v rámci nějaké národní mentality a nějaké ideologické tradice. Povaha systému je dána oběživem a náš současný stav se odvíjí od strmé části křivky rostoucího množství expanzivních peněz. Zastaví se emise dostatečného nových dluhů celé se to zhroutí. Na druhou stranu emise dostatečných dluhů, ale překročila míru únosnosti pro systém, takže taky krach. Jedná se o systémovou krizi a řešení je odklon od nekrytých peněz. Na poctivé soudruhy, humanisty, demokraty a pro mě za mě svaté u "tiskařského lisu", klidně zapomeňte. Expanze narazila na fyzické limity planety, takže s ní je konec. Ale pro skalní fandy levice nebo pravice to lze psát dokola a ....

Základní problém jsou prostě nafukovací peníze a od nich se odvíjí ten zbytek. To, že v nacistickém Německu s tím uměli pracovat o něco lépe než v Zimbabve na to nic nemění. I v současném Švýcarsku se po odtržení franku od zlata jeho hodnoty velmi rychle vypařila. A to tam mají vládu o sedmi ministrech, přímou demokracii a jako nejvyšší zákon referendum, jsou neutrální, ozbrojení a místo armády mají milice. To všechno jim bylo z různých důvodů tolerováno, ale hodnota franku se prostě v rámci systému vypařila. Krýt papírovou měnu směnitelno za jiný papír zlatem nemá smysl, poněvadž místo zlata budu mít brzo papír tištěný v zahraničí nebo doma. To zjistil velmi rychle Nixon i u vlastních tištěných dolarů. Francouzi de facto za produkci ve své měně získali přes obchod nadbytek dolarů a za ty chtěli zlato. FED nemohl emitovat ani při supervýkonosti americké ekonomiky příliš dlouho dolary a držet kurz 30 babek za unci zlata nebo kolik to bylo. Nic se nedokáže vyvléct ze zákonitosti vlastností nekrytých peněz ani ten, kdo drží kontrolu nad vytvářením kreditů z ničeho.

267286

21.04.2012 01:52

V USA se chystá soud s mužem, který vyzradil mučení vězně

RE: Právní stát

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tak proč polemizujete, když o to nestojíte? Ty řeči, že mám příliš načteno si nechte taky od cesty. Když jsem si četl před 20 lety řečnické triky, tak jsem zjistil že mi bylo dáno i bez načtení. Vidíte Lenina jsem nečetl, možná máte načteno více než já. Pravda pro toho na vrcholu pyramidy stačí vypustit třeba darwinismus jako vševysvětlující teorii s všudy přítomnou pernamentní evolucí a bohužel i velmi inteligentní lidé pomáhají tomu, jak vy říkate bludu zůstat na živu. Seneca by řekl, nikdy nedopusďte, aby lidé šli cestou dobytčat. Každý svého štěstí strůjce, včetně těch nahoře pyramidy. Karma je přesná a neúplatná, nezničitelná. O propagandě toho vím taky hodně, jsem imunní, taky prej vůči hypnóze, jeden zkušený psychiatr mě odmítl hypnotizovat, že prej problém a to jsme se nabídl jako doprovolník. Co asi dokázal za těch pár vteřin na mě vidět? Zřejmě nebyl ateista. Davový efektu na mě nefunguje. To víte je to fascinující, když v hospodě při hokeji po mistru světa propadnou euforii, a já s jedním podobně postiženým kámošem koukám okolo a pak nevěřícně zíráme na sebe. No vida. A ono načteno pro mě může být smrtelně nebezpečné. Člověk se furt učí něco nového. Co kdyby jste mi přihrál tu spravnou definici neexitující právního státu na váš osobní způsob, jak to vidíte přes evoluci, mlhu propagandy, Lenina s Aristotelem... Abych věděl, co to vlastně neexistuje. Já jsem si dycky asi mylně myslel, že se jedná o soubor pravidel, aby se lidi hned nemalátili po hlavách a v rámci těchto pravidel jsou rovní a rovnější. Ale nesmí se to přehánět, poněvadž pak ten soubor pravidel mohl ztratit legitimitu, to je v reči nesečtělých propagandistický newspeek ochota dodržovat v dostečné míře a masově zákony, čemuž se v řeči mého kmene a sečtělých lidi bez praktických zkušeností říká právní stát. To co jsem právě teď napsal není sarkasmus, pouze jemná ironie a to myslím vážně. [mrknutí jedním okem] [smích]

267339

22.04.2012 09:25

Cena zlata a válka o ní

RE: Ve zlatu je taky trochu zla

Rene Bartosek 75.?.?.?

Určitě výměna uboží za zboží laskavost za laskavost bez použití peněz je to pravé ořechové. Mluví o tom, Andreas Claus a jiní. Nepoužívejte jejich peníze. Když se domluvím s někým, že mu opravím barák a on mi na rok zajistí třeba jídlo pro rodinu, tak oba naprosto legálně navíc neplatíme daň z příjmu. Neprobíhá výměna peněz není co zdanit. Další varianta je vytvořit lokální peníze, v časech krize se to dělo v Německu, Rakousku, USA i jinde. To se samozřejmě nelíbílo centrálním bankám. Další způsob jak nepoužívat jejich peníze. Nedošlo k nějaké tvrdé represi, zas tak pitomí nikdo nebyl, aby to příliš rozmáznul a dneska to kromě několika odborníků na měny prakticky nikdo neví, ale přesto to lidí znovuobjevují. tuším v Bavorsku jsem tazanamenal nějaký region.

Naprosto jednoduchá a účinná alternativa, k tomu když někdo drží zlato mimo oběh. Stačí postavit mimo zákon lichvu a povolit lokální měny. Ale pokud na tu farmičku budete potřebovat zboží a služby mimo lokální rámec neobejdete se bez kryté měny v té budoucnosti. Neexpanzivní civilizace prostě nemůže používat expanzivní peníze. Spoléhat na zodpovědnot u tiskařské lisu je naivní, jedná se o druh moci která by zkorumpovala i svtého. Jestli to bude kousek drahého kovu nebo něco jiného je jedno. Na tom funguje i při kusu papíru odliv peněz z malých regionů přes korporace dneska. Povaha peněz nemá nic s tímto společného. Peníze jsou nepochybně geniální vynález, stejně jako oheň dobrý sluha a špatný pán. Nedovedu si představit, že Ondra z té farmičky by hnal přes půlku světa stádo ovcí, aby z toho poskládal počítač nebo vodní čerpadlo, nahradní díly do mašin....

Holt komlexní civilizace se poněkud liší od toho středověku. Nekryté peníze určují primárně povahu systému. Vytváří expanzivní ekonomiku, tato expanze narazila na fyzické limity planety. Navíc jedině nekryté peníze umožňují vynucenou cenztralizaci shora. Ať se na to dívám z více úhlu pohledů, tak kryté peníze jednoznačně mají budoucnost a chytré bude je doplnit v tom multipolárním světě o lokální peníze, není problém tam dát pouze dočasnou platnost, aby na nich někdo neseděl. Jistě duanita aa jiní někde zmiňovali úroky, spekulace... Není problém nastavit zákony a daně tak, aby sedět na penězích nebo spekulovat bylo méně výhodné než skutečné investice do skutečné ekonomiky. Pravda, to se těm co usilují o globalizaci se nelíbí, že nafukovací peníze jdou do háje zelenýho, bez nich jde háje zelenýho i globalizovaná moc na druh stranu s nafukoavcími penězy jde háje zelenýho morálka lidské rasy, ekosystémy i lidská civilizace. Není zas tak těžké vybrat si budoucnost i pro oligrachii. [mrknutí jedním okem]

267436

22.04.2012 14:28

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Nestačí

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale ve finančních skupinách nejsou idioti, vědí že potřebujou nějakou minimální míru stability. Formy přímé demokracie by razantně snížily korupci, to by snížilo náklady na korupci i pro korporace. Třeba by pak dokaázali postavit dálnice stejně kvalitně jako v Německu a aspoň za stejnou cenu, tedy za polovinu. I když logika říká, že vzhledem na rozdílné životní úrovně by to při stejné kvalitě mělo vyjít v ČR mnohem levněji. Jenomže ČR je korupční bordel. Na západě nemají takový korupční problém, takže to není tak horká nutnost. V případě ČR jde o přežití centrální moci, Češi jsou sice dlouho "krotcí", ale až jednou bouchnou saze, tak to bude stát zato. Jistě by si veřejnost vynutila při odvolatelnosti politků, že by se chodilo bručet do basy, konfiskace nelegálně nabytého majetku... Ve Švýcarech to funguje, mají 7 ministrů i s premiérem, vysokou životní úroveň, nejsou v NATO, ani v EU, mají svůj frank. A to jsou u nich tři úřední jazyky a na multi-kulti taky dvakrát neletí. Nějak se ukazuje, že zdravý lidský rozum má něco do sebe, ale to je mimo optiku zkorupovaných hlav s máslem na hlavě v parlamentu.

Peak chce zakládat novou stranu. V pořádku ale ať složí poslanecké mandáty a o hlasy se uchází v nových volbách, poněvadž dostala hlas za VV. Pravda Swarzenberg jako čestný muž a šlechtic nabral Parkanovou, Kalouska... a dal tak mravní případ, jak se to má dělat. Premiér chce na těchto nových členech parlamentu bez voleb stavět stabilitu vlády, která má prosazovat zásadní věci, které se lidem masově nelíbí. Lidi volili veverky a už je volit nebudou, ale třeba dají hlas znovu nějaké nové rychlostraně. Zřejmě si přímou demokracií budou muset vydupat bez politických stran. V Řecku už na tom nějaký čas lidi pracují a nakonec budou úspěšní, poněvadž Řekové vždycky měli páteř a když šlo do tuhého, tak bojovali. Věřím taky vzpurným Maďarům. V Bruselu se to moc nelíbí, ale budou vráceni do reality.

267460

25.04.2012 02:34

Spouštění ekonomických katastrof: zákeřná role Mezinárodního měnového fondu

Jo nakoupit se dá za babku při

Rene Bartosek 75.?.?.?

kriminálnických praktikách lecos, ale dokud 10 miliónů Řeků žije v Řecku, tak to budou oni, kdo v konci budou muset potvrdit účet. Cizozemsky se tomu říká legitimita vlastnických vztahů, takže zlodějům v bílých límečcích doporučuju rozkrást pouze, to co se dá odvézt rychle za hranice. Důraz bych v případ Řecka kladl na slovo rychle, poněvadž v Řecku bude hodně horký léto a bude to klimaticky nakažlivý. Brazílie i Rusko už se vyplatilo z dluhů MMF, přežili bodejť Brazilců je 300 miliónů, a pokud v Bílém domě nezmění zajarniční politku, tak brzy budou moct vybavovat s Kanadou, a nějakými ostrovy v Karibiku, kde lze poslat armádu. Ale to neznamená, že Kanada bude spolupracovat.

A až ten hajzlpapír zvaný omylem lidmi peníze, ztratí důvěryhodnost, tak to půjde rychle. A poněvadž na bankovce je jasně napsáno, že jde o dluh legálně použitelný na placení... Když o tom přemýšlím, tak být zadlužený po uši v dolarech nemusí být zas takový pech. Kdo po mě např. může chtít, abych za nějaký dluh musel měnít třeba zlaté cihly. Žijeme v schizofrenní době, kdy za dluh je k mání spousta věcí materiální povahy. Pravda čím dál častěji na ulicích v Chicagu vidím, cash for gold and silver. Když je někdo blbý, tak ať to vymění za papír. Podle této logiky jsou největší volové světoví exportéři, kteří berou za své skutečné zboží papír. Z tohot úhlu vyrovnání papíru za papír mezi centrálními bankamu BRICS je velmi moudrý počin. Přece jenom peníze jsou skvělý vynález, ale dokud fungují fiat money jenom pitomec by přistoupil na volně směnitelnou měnu krytou zlatem nebo něčím jiným. Velmi brzo by měl obrovskou hromadu nekrytých dolarů a za svou měnu by byl nucený vyplácet zlato. Pozoruhodné, fyzicky zlato, takhle nikdo měnit nebude, ale produkty skutečné ekonomiky, které jsou pro přežití mnohem důležitější než zlato, se tak směňují naprosto automaticky.

267744

26.04.2012 03:07

Spouštění ekonomických katastrof: zákeřná role Mezinárodního měnového fondu

RE: Jo nakoupit se dá za babku při

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mě to přijde stejný, třeba jsem byl více nabroušený než obvykle. Do cesty ve spirituální rovině se mi staví překážky. Něco ve smyslu vlastní gól, ale já jsem z těch, co se dokážou za překážky dostat. Vykašlete se na protokoly. Nebude to fungovat. Ti co je psali žili v úplně jiném světě a je úplně jedno, kdo to byl, tak tihle lidi neměli tušení o globalizovaném světě financí a odtržení těchto finací od ekonomické reality. Ale realita teď přichází ke slovu a pro partu od tiskařské lisu to bude neveselé účtování.

Z Řecka a odkudkoliv se dá skutečně rozkrást pouze to, co je možno vyvézt za hranice. Třeba umělecká díla, suroviny, nějaké zboží, ale ten zbytek je vázaný se zemí. A dokud v této zemi bude žít 10 miliónů Řeků nikdo s tím neudělá nic. Co z Čech zmizelo po Bílé hoře, proto taková snaha o germanizaci. Stačí se podívat na Irák, jak se píše v jiném článku na Zvědavci, jedno z perspektivních polí převzala Petro China. Kdyby jenom to, Čína zkupuje ropné písky v Kanadě, ale to bych považoval za riskantní investici. I když Peking mám mnohem drsnější ekonomické páky než třeba USA letadlové lodě s rachejlema, které jak ukazuje Irán nebo Sýrie jsou na dvě věci. Kdyby v Ottavě dosatli befel udělat na Čínu dlouhej nos, byl by to draze zaplacený dlouhý nos.

Rusko s Čínou, poslali do háje zeleného západní elitu ohledně emisních povolenek. Nejde o nic jiného než nepřímo nahradit tímto způsobem nekrytý papír zvaný peníze. Brusel byl použitý jako lakmusový papírek. Na úvod jim ostrouhali leteckou dopravu a zrušili kšeft na 40 letadel. Juppé žvaní o tom, že půjdou do vojenské akce v Sýrii. Kdepak. Irán vyhlásil embargo EU a Rusko přiškrtilo svůj export. V Itálii, která je bankrot vystřelila cena benzínu. To je člen G7, už nejde o zdražení potravin v zemích třetího světa, politickou nestabilitu a hladové bouře. Papír končí, zemím BRISC jde o to, aby to proběhlo klidným způsobem a mimo fanatiky má na klidném průběhu zájem i západní elita. Pyrhovo vítězství je oproti výhře v nukleární válce vlastně vítězství.

Jde o to, jak bude vypadat uspořádaní západních společností po pádu dolaru. Někdo by rád fašismus, soudruh Barosso možná jinou barvu diktatury. Instalace v USA vzhledem na masové držení zbraní nemyslitelná a v Evropě jsem taky optimista. Pevně věřím, že šmejdy kteří by to zkusili, lidi pověsí na stromech i mimo vánoční výzdobu. Ono by to totiž znamenalo mrtvé a to pak obyčejní lidi ztrací úctu v zákony a přechází na zákon oko za oko, zub za zub. Mno, ať se držím starého stylu, doufejme že pořádek s fanatiky si udělají takříkajíc v rodiném kruhu.

267800

04.05.2012 00:49

Za léčebné konopí

RE: Pro a proti

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pane Luxor párkrát jsem viděl lidi "vypálené na trávě", asi 15 minut až hodinu čučeli do zdi. Byli v klidu, nikoho neobtěžovali nebyli agresivní.... Lidi co hulí trávu 20 let a více. Nemají problém s rodiným životem s prací, s mezilidskými vztahy... Když si zahulí, tak k tomu popíjí vodu, velmi zdravé pít vodu, to určitě víte. Na rozdíl od alkoholiků nebo drogově zavislých na syntetických drogách, ať se jim říká léky nebo drogy jsou lidi "na trávě" bez nějakých problémů. Vyloženě zavislého jsem potkal jednoho, měl přezdívku travníkář. Za to jsme viděl lidi zavislé na chlastu samozřejmě nejvíce, na heroinu a podobných svinstvech. Rozpad osobnosti s marijánkou nesrovantelné.

Pokud jde o domácí výrobu. Nejlepší slivovicu jsem pil domácí, to s tím blivajzem od Jelínka nedá ani srovnat. Pravda Srbové výrabí poctivou slivovici jmenuje se Žuta Osa, chutná jako domácí ale je dělaná na 40%. Nejlepší víno a za výbornou cenu v poměru ke kvalitě jsem pil ve sklípcích na Jižní Moravě, ono se tam v krámě dalo koupit Hodonínské slunce, ale místní ho nekupovali. Pokud jde o obsah THC, tak vypěstovat rostliny s vysokým obsahem není jenom tak, normální člověk se vám s tím babrat nebude. Táta je zahradník a bylinkář skutečně klasa, tomu roste pod rukama všecko. Pro sebe si vypěstuje pár kousků, nadělá z toho tinkturu s alpou, babička říkala, že na kolena to funguje skvěle a zbytek na masti. Dělá si masti a suší obrovské množství léčivek, tak proč by měl kupovat něco se štemplem od SUKL, když to funguje a je to zadarmo. Semena to rodí samo, déšť padá shora za nic, trocha hlíny, hnoje a čerstvej luft. Nepotřebuje recept a 30 Kč na příplátek v bezplatným zdravotnictví. Mimochodem má odhákovaných 40 roků, daně neodváděl na Bahamách, takže by měl mít předplácíno. Chápu, že autoři dědku, bábo to nechápou, ale o vás mám lepší mínění.

Čistě na závěr z masti a tinktury se "nevypalí" nikdo, když to šoupnete do jídla lidi budou vysmátí, ale předávkování nehrozí. Teprve při hodně kvalitním zelí v jointu nebo vaporazéru, člověk někdy přebere, ale můžu vás ujistit, že nikdo kdo si to dá na relax nestojí o to, čumět do tý stěny, takže to uvidíte málokdy. Ožralců vidím požehnaně. Má to léčivý účinky, lidi nemají důvod chlastat, vytváří to dobré sociální a rodinné vztahy, ale nejde to patentovat. To lék na bázy marijánky ano, a pokud přírodní rotlina bude nelegální, tak z toho mohl být pěknej vejvar, ale jak bylo řečeno pro výrobce a všechny, co se kolem toho budou motat.

268268

04.05.2012 01:02

Za léčebné konopí

RE: Není pravda, že marihuana není návyková

Rene Bartosek 75.?.?.?

No pozor, ono heroin je fyzická a psychická závislost. Znám lidi, co se několikrát fyzicky vyčistili a ta psychická část se ukázala jako vetší problém. Ale srovnat heroin s chlastem nejde, poněvadž to je mnohem drsnější svinstvo a závislost se vytvoří skutečně velmi rychle a rozdíl mezi chlastem a trávou, asi jako mezi kanónem a dětskou špuntovkou. Problém je, že hlavně mladí lidi mají nutkání experimentovat a trávou začinají, když pak přejdou na skutečně nebezpečné silně návykové věci, tak se rodičům nepochlubí, ale tráva nejde zatajit stejně jako cigára, jede po tom celej kavrtýr. Ti co zůstanou u trávy nemají problém, znám lidi co na to jsou i od 15-ti a teď mají pře 30, normálně fungují, mají rodiny, přátele, práci, někteří firmu, děti... Ale pouze tráva, většinou tím odpádá nebo se silně omezí chlast, který s zelím nejde dohromady. Neviděl jsem manželku alkoholika s malým dítětem, aby mu řekla dej si Franto štamprli, ale slyšel jsem miláčku dej si prda, dneska si fakt už protivnej. [smích] [mrknutí jedním okem]

268269

04.05.2012 23:25

Za léčebné konopí

RE: DROGY a ČLOVEK (?)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nezkusil jste nikdy zelí, že ano? No, vidíte já jsem byl 10 let alkoholik, a trávu jsem si párkrát bafnul. Párkrát jsem byl vysmátý a když jsem toho měl méně, tak jsem se dostal do stavu velmi podobnému meditacím. Teď medituju prakticky denně, takže...To jsem ale zjistil až později až jsem začal intenzivně meditovat. Tráva a chlast jsou naprosto jiný druh sportu. Přemýšlejete pane Kysučan, chlast měl svou prohibici, ale nakonec ho povolili, prachy, výroba levná a lidí v hospodách nedělají extra problémy, ale furt dokážou fungovat. Legalizovat svinstvo jako herák nejde, poněvadž by se společnost, o které někteří tvrdí, že neexistuje rozpadla. I dost návykových psychoformak je pod kontrolou ( recepty ), z podobného destruktivního důvodu jako heroin. Ale všimněte si konopí je od doby, co se ho podařila dostat mimo zákon, stále mimo zákon. Co myslíte, není to zvláštní? Kámoš hulí zelí od 15-ti pro relax, ale poněvadž má dost rozhašený záda, tak si myslím že mu to hodně pomohá od bolesti. Když hulí nemusí baštit pilulky 500 mg brufáče. Když byl v práci hodinu bez cigára, tak začínal být v nervozní. Bez trávy byl bez problémů i několik týdnů, když se k ní nedostal. Kouřit přestal před několika měsíci ze dne na den. To znamená, že má silnou vůli. Pouze musel mít motivaci přestat. Víte co vám zbyde z vůle při závislosti na nějakém svinstvu typu chlast, herák, psychofarmakum po několika letech? Vůbec nic, vůle přestane existovat. Bez své hladiny v krvi se z vás stává zvířátko, morální rozpad osobnosti. Jinak řečeno 15 let hulení trávy nemělo negativní dopad na vůli v případě toho kámoše. [mrknutí jedním okem] Obsah THC se pohybuje při velké snaze kolem 5%, a to kolem každé rostlinky lítá hulič s nůžtičkama a zatříhává. Co myslíte co se stane, když v nějaké pilulce někdo zvedne výrazně čistotu THC? Největší problémy u alkoholiků jsou s destilovaným chlastem, v přírodě kvasinky při koncentraci okolo 20% chlastu chcípnou. Konopí nebezepčně návykové nebude, ale nějaké systetické svinstvo s vyšším obsahem THC? Mám nepříjemné tušení, že ano.

268347

05.05.2012 21:20

Za léčebné konopí

RE: Pro a proti

Rene Bartosek 75.?.?.?

Otupělé myšlení? Říkáté pane Luxur, že když se toho přes kůži vstřebá méně, tak to je léčivé. To můžu potvrdit vysmátý jak lečo jsem byl dvakrát a asi pětkrát jsem měl stav podobný meditacím, poněvadž jsem si vdechnul relativně malé množství, kámoš to musel po mě "dojet". Přepálil to, šel spát a já si poslouchal miziku z netu se zajímavými videi, přírodní scenérie nebo to co nafotili dalkohledy jako HST, taky kruhy v obilí. Podobný stav mozku si pamatuju po přednášce z matematické analýzy v rychlokurzu pro chemiky. Bylo to v pondělí večer poslední přednes a pak se jsem chodil na koleje přes park. V září a říjnu byli někdy v Olomouci překrásné podzimní podvečery. Trvalo to jenom pár týdnů co jsem stíhal chápat matematický výklad za pochodu, jak to bylo složitější a přestal jsem stíhat, tak jsem to začal tupě opisovat z tabule jako většina z nás. Taky počasí se zhoršilo, ale těch několik pondělků jsem měl večer tak jiskřivý pocit, kdy mozek musel jet na plný výkon a vnímaní okolí bylo jiné než běžný stav. Všechno se zdálo inzezivnější a skutečnější barvy, vůně, závan větru... Člověk byl okouzlen silou prožitku. Neměl jste potřebu nikam spěchat, když jste procházel tím parkem, cítíl jste v sobě takový vnitřní klid spojený s velkým množstvím energie. Zní to paradoxně, ale tak nějak to bylo. Tenhle stav si pamatuju ještě z meditací a taky když jsem zdrhnul hrobníkovi z lopaty, to potom vnímáte svět pár dní taky velmi intezivně a nevšedně. Ono dojem pozorovatele a vnitřní dojem toho "huliče" jsou naprosto odlišné věci. To, že se zpomalí motorika těla neznamená, že ta věc mezi ušima spí. [mrknutí jedním okem]

268408

06.05.2012 16:58

Za léčebné konopí

RE: DROGY a ČLOVEK (?)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Lidi se musí rozhodovat sami, ale momentální všeobecný stav lidstva vyžaduje existenci plošných pravidel. Tato pravidla se budou muset změnit. Systém končí a musí se transformovat na úplně jiném principielním základě. Při pádu Říma to přešlo do chaosu, protože neexistovala technologie, o které upadající elita věděla, že je zárukou jistého sebezničení. Tak nakonec převážila sázka na sílu a konzervaci neudržitelného stavu systému. Důsledky známe.

O vývoji po spirále vzhůru svědčí osvícenství. Ve Francie aristokracie nepochopila dynamiku událostí a skončilo to riskantním systémovým skokem, jak píšete. Marie Terezie s Josefem II. chápali vývoj a svým pozemkovým kastrem umožnila přežít monarchii dalších 100 let, o když nemohli zastavit vývoj, ale šlo to více pozvolna. Šlechtě se tereziánské reformy příliš nelíbíly. To už tak máte, že hlupáci nevidí často ani v časovém horizontu čtvrtletí, ale skutečný člen elity by měl vidět v horizontu desetilití. Klanový způsob předávání moci má své výhody i nevýhody.

Nejefektivnější se jeví mix, ale tam musí značná část lidí nahoře mít cit pro balanc. A to není jenom tak, hoďte kost mezi psi a ... S mocí je to podobné. Velké množství povolaných na hrstku vyvolených, kteří jsou skutečně připraveni pracovat s mocí. Víte jaký je intuitivní pocit skutečného lídra k vedení a moci? Odpor, nechuť..., protože on ví zevnitř moc dobře, že to je nezáviděníhodná tvrdá každodenní rachota, odpovědnost s velkým karmickým flastrem za chyby... Pusťte k tomu někoho, kdo na to není připravený a důsledků je z historie na výběr více než dost. S tou bezbřehou svobodnou volbou jako jediným základem systému bych byl opatrný. Elitě nikdo neodpáře odpovědnost za nastavení plošných pravidel, kde se ta přímá volba musí vyskytovat. Platí Senecovo "... nedopusťte, aby lidé šli cestou dobytčat..." Jinak řečeno, když jsou pravidla špatná je velmi obtížné být dobrým člověkem.

Odklon od návykových drog, chlastu, cigár k něčemu jako konopí berte jako neskokový vývoj bez rizik. Já jsem během roku zrušil jakýkoliv zbytek své závislosti na čemkoliv. Jsem tři měsíce vegetarián, netknul jsem se alkoholu, který jsem předtím omezil tak na pivo týdně, vymazal jsem PC hry byl jsem silný gambler, vyhodil jsem včechno porno, začal jsem pravidelně cvičit dýchací cvičení, meditovat a léčit lidi. I přátelé mají obavy, zda jsem se nestal fanatikem, ale mám vnitřní balanc, nikomu nic nenutím a nad nikým neohrnuju nos, že si dá pivko, kus bůčku, nemedituje... Takže kolik lidí si myslíte je připraveno na nějakou zásadní změnu života? Než bude mít dostetčnou sílu vnitřní hlas všeobecně, bude lidstvo nějaký pátek ještě potřebovat plošné pravidla.

268429

07.05.2012 05:22

Za léčebné konopí

RE: DROGY a ČLOVEK (?)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nezájímám se o kulty nebo religion jinak než ze spirituálního hlediska. Mě jde o spiritualitu, védy jsou pro mě jednou z mnoha tradic. Skutečně spirituální školy popisují často skrytě cestu k jednomu zdroji všeho. Egregory? Já se s nimi zapletl tady na Zvědavci 7 let. Kdybych nedostal informace jak pracovat s energiemi tohle tělo by bylo fyzicky mrtvé už skoro dva roky. Nejprve jsem v životě sabotoval spirituální stránku totálně, a potom jsem se zapletl s negativními energiemi a nebyl jsem na to připravený. Začal jsem na tom pracovat intuitivně tuším několik minut po dvanácté.

Postavit se jistým egregorům je můj byznys v tomhle životě, ale ve fyzickém těle má všechno své limity a pravidla platí i to čemu se v různých tradicích říká různě jivatma, inkarnová duše, holy spirit, buddha nature... část duše, která je v těle. Neumíte ze systému odstranit negativní energii, nehrejte s egregory se znaménkem mínus. Slovo yogi znamená sjednocení vtělené části duše s higher soul. Strom poznáte po ovoci, jestli vás strom vede k dobru, pak cesta je správná. Kamarád je velmi spirituální, ale jeho mysl se k tomu staví do tvrdé opozice, proto má rozhašené záda a taky trochu i jiné věci. Nedoporučuju nikomu sabatovat záměr higher soul, i ta má jistou konečnou mez ohledně trpělivosti na to, že se ta vtělená část "rozpomene" aspoň intuivně, kdo je a proč se vtělila a co má dělat. Můžete jít i dolů a mnohem rychleji než po spirále, čím větší duchovní veliskoti jste dosáhl, tím větší máte sílu a pokud ji na základě svobodné volby použijete špatně, pak good luck. Síly nekontrolovanáa moudrostí a srdcem je velmi nebezpečný nástroj.

Můj život je v chaosu? Byl, teď mám vnitřní rovnováhu, vím kdo jsem a proč jsem tady. A vím taky, že higher spirit si kromě karmy do dalšího života nic nevezme. A pak jsem skutečným pánem své volby. Chovám se k tělu a mysli s respektem, ale nedovoluju tělu ani mysli skrze myšlenky a emoce, aby si dělali co se jim zachce. Kus nábytku není truhlář a počítač není inteligence, která ho používá. Jsem jako každý člověk spritualní bytí božské inteligence, lásky a síly. Někdo má a uvědomuje si v sobě té božské podtstaty více někdo méně, zaleží jak dlouho a a jak usilovně pokračuje po té spirále nahoru. Teď mluvím o Bohu jako Nejvyšším Jsoucnu. Hmota je poměrně řídká, když fyzikové zjistili, že 99.9% hmoty atomu je v jádře o rozměru 10 na -15 a elektronový obal je s minimalní zlomkovou hmotností je rozpostřen na 10 na -10, tak je to šokovalo. Tolik z hlediska fyzické materie prázdného prostoru. Pro většinu dnešních fyziků se jedná o numero, nějakýma filosofickýma otázkama si až na vyjímky nekomlikují život. Já nejsem fyzik, takže si klidně zeptám proč příroda tolik pracující v dynamickém vztahu s minimálníma energiema, tak marnotzratně nakládá s "prázdným prostorem"?

268451

08.05.2012 01:27

Za léčebné konopí

RE: Pro a proti

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vidíte, když koukám na reklamu, tak i po pivě se mi automaticky, zobrazila hláška podprahová manipulace. Pokud k tomu přijde perfektně udělaná, tak to znamená velmi nebezpečná pro běžné lidi bez znalostí o co kráčí. Ale to už je minulost, teď si vystačím s meditacema. [mrknutí jedním okem]

268480

08.05.2012 02:00

Za léčebné konopí

RE: DROGY a ČLOVEK (?)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem ten "prázdný prostor" uvedl v uvozovkách. [mrknutí jedním okem] Jsme čistá energie, která není zachytitelná přímo fyzicky nástroji 3D materie, protože nevykazuje vlastnost hmotnost. Co mají společné všechny religie a spiritualní školy? Základ je pouze Jeden a obsahuje úplně všechno, sám o sobě není zobrazitelný v 3D. Z toho důvodu některé tradice zakazují zobrazení. Jeho fyzická manifestace jsou všechny vesmíry v jakékoliv kombinaci dimenzí. Ať to zkusí někdo zobrazit v 3D. Je to jako by si slepý měl představit podle nedokonalého neúplného popisu duhu, postavenou do přírodního panoramatu. Já vím dost o paraatma, svatý otec, adhi, kung...a nad tímto velkým spiritualním bytím je Supreme beeing, a pro něho jsou zase různé názvy, ale to není pro veřejnou debatu. Kdo je připravený, tak tomu nemůže zabránit nic, aby se dostal k informacím, a kdo není ten nemá zájem a nedokáže porozumět. V Bibli a jiných posvatných knihách, v mýtech, pohádakách je zakódováno velké množství informací popisující stále stejný příběh. Žádná desinformační kampaň to nemůže potlačit. Kdo má schopnost vnímat perly, ten je uvidí, kdo nemá ten je zašlape do země a bude chtít něco jiného než perly poznání. To je skutečný význam jednoho výroku Krista a druhá věc nesrozumitelnosti spočívá v posluchačích. Byli to farmáři a vladnoucí vrstva válečníků, málo kdo uměl číst a psát, tak spirituální mistři mluvili pro ně srozumitelným jazykem. My umíme číst, psát a přes technologie jsme ztratili hromadu schopností. Jsme na technologiích velmi zranitelně zavislí. Mysticismus je vnitřní sebereflexe. Hledáte pro sebe cestu? Já jsem tu svoji našel v pranickém léčitelství a přes něj jsem se dostal ke skrytému pochopení svého kulturního fundamentu v tomto životě v rámci křesťanství a pochopení jiných tradic. V jiných život jsem použil klíč jiné tradice ke dveřím sjednocení s mým skutečným Já. Jestli to bude fungovat pro vás? Nevím, vnitřní cestu musí každý objevit pro sebe sám. Dokud se nesjednotíte se svou higher soul, nemůžete jít dále.

268481

08.05.2012 04:21

Norský sociolog poukazuje na spojitost mezi Breivickem a Mossadem

Breivik je jako neřízená střela.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nikdo nemohl předpokládat, že na tom ostrově zavraždí 70 lidí za dvě hodiny. Tohle by si analytici Mossadu nikdy nedokázali představit dopředu. Nerozumí tomu, že existuje země jako Norsko, kde lidi normálně žijí v míru. Nechápou, že když jeden protiteroristický tým zasahuje při útoku bombou, tak není v pohotovosti několik záležních jednotek... Země jako Norsko neměla potřebu mít k dispozici masivní strukturu protiteroristických jednotek. Norové nikoho neohrožují, mají málo nepřátel.

Izrael jako stát se dostal do paranoické pozice, preventivně pobil tolik potencionálních nepřátel, že vytvořil mnohonásobné množství hrozeb. Čeho dosáhly? Na silnicích vojenské checkpointy, panceřované civilní letadla, atmosféra strachu, rostoucí mezinárodní izolace.... Když někdo použivá byť sofistikovaně jenom sílu, tak nakonec ničeho trvalého nedosáhne. Zůstane osamělý ani propaganda nefunguje navěky, právo veta se dlohodobě ukáže jako blokace zpětné vazby a sebereflexe. Kde není sebereflexe, chybí přesné vnímaní skutečnosti.

Breivik sám o sobě nebyl schopný postavit účinnou komlikovanou bombu z hnojiva a běžného materiálu bez speciálního dlouhodobého výcviku, který nepodstoupil. Vyšetřovatelé v Norsku to budou vědět. Podle škod na místě výbuchu došlo k výměně bomb, samotný Breivik o tom neměl tušení, že je loutka ve vyšší hře. Zřejmě se nepodaří zjistit důkazy, kdo zatím stojí, ale budou vědět velmi úzký okruh, až vyloučí ty kdo s tím nemůžou mít nic společného. Breivik samotný je napojený psychický na ideologický egregor, pokud ho vyšetřovatel dokáže odpojit, tak se zhroutí. Přestane slzet při iluzích, v kterých žije a uvědomí si naplno, co vlastně udělal. Tak jako tak s tím bude karmicky konfrontovaný. Dříve nebo později.

268484

13.06.2012 16:30

Ruské varovné výstřely

RE: Spatne datum

Rene Bartosek 75.?.?.?

My jsme si toho tady taky všimli, ale opravovat 9. květen v článku mně osobně nestojí za příspěvek. Pokud jde o malé reálné zamyšlení, tak to už mi za to něco napsat stojí. Při masakru v Houla došlo k pěti kordinovaným útokům na pozice syrské armády. Kolik může mít místní velitel syrské armády chlapů na obranu stotisícového města. Tisícovku s kvérem, tak zhruba půlka mančaftu padne na služby zajišťující ty mládence se zbraněmi. Takže velitel bude muset rozdělit tu tisícovku chlapů na částí. Čtyři služby po 6 hodinách a jednu rezervu pro případ průseru. Hlídat se musí pro stotísísové město objekty jako elektrická rozvodna, vodárna, některé důležité komunikace musí být pod kontrolou, nemocnice...

Pokud by tedy došlo k jednumu většímu útoku, tak by to šlo ještě sežrat jako shodu okolností, ale 5 útoků během 3 hodin mluví o o koordinované akci. Naplánovat si, že mě protivník koordinovaně napadne během příjezdu inspektorů OSN to není v zájmu Asada, místní velitel po půl roce občanské války stojí pouze o to, aby se při takové zahraniční návštěvě něco neposralo a nechci ho podceňovat, ale přisvědčit protivníka, aby zaútočil, když se mi to hodí do krámu vyžadije skvělého stratéga. Pravda Napoleon, taky neuačínal s maršálskou holí. Takže vypadá to jako kachna, kejhá to jako kachna a je to sbírka hrdlořezů a kriminálníků možná i s fanatickou pěnou u huby, ale po několika letech válčení moc fanatiku nezůstává v takových ozbrojeným bandách, zůstávají pragmatici, kteří za svou špinavou práci chtějí své prachy. Jestli k nim došli i nějací, co mají uniformy nějaké monarchie v zálivu nemění nic na tom, že to je stejná banda kriminálních darebáků nejhrubšího zrna. Jako ti, přivezeni z Lybie. Jestli v rijádu očekávají, že jejich zpravodajci a důstojníci je budou schopni držet na řetězu? Hmmm, prase humanismu nenaučíš.

Bylo nutné mít jistotu, že velitel města vyčerpá svoji rezervu na průsery a nebude mít žádný tým pro pokrytí hlavního útoku. A tím nebylo nic jiného než masakr civilistů. Musela být jistota, že tam vládní jednotky nebudou schopny zasáhnout a nebude tím pádem nějaký větší množství přeživších svědků maskru, kteří by propagandistický kabaret poslali do...

Teďka k těm nedůležitým faktům. Holt 9.června není 9. května to dá rozum. Došlo k odpálení rakety z prostoru Středozemního moře, aniž by se v Moskvě namáhali někomu oznámit test. Běžně tyhle testy probíhají nad ruským uzemím a trefují cíl na Kamčatce. Jistě v radarových střediscích hromadě lidí cvakala prdel strachy, když na monitorech sledovoli dráhu rakety letící nad velmi eufemicky řečeno citlivým regionem. Šlo zřejmě o ponorku tuším třídy Borej nebo jak se to jmenuje s vyspělou stealth technologií. Rusové pracují na stealth technologií na ponorkách, v letadlech ji nepovažují za tak výhodnou...

Automaticky kráceno

270616

13.06.2012 16:32

Ruské varovné výstřely

RE: Spatne datum

Rene Bartosek 75.?.?.?

Teďka k těm nedůležitým faktům. Holt 9.června není 9. května to dá rozum. Došlo k odpálení rakety z prostoru Středozemního moře, aniž by se v Moskvě namáhali někomu oznámit test. Běžně tyhle testy probíhají nad ruským uzemím a trefují cíl na Kamčatce. Jistě v radarových střediscích hromadě lidí cvakala prdel strachy, když na monitorech sledovali dráhu rakety letící nad velmi eufemicky řečeno citlivým regionem. Šlo zřejmě o ponorku tuším třídy Borej nebo jak se to jmenuje s vyspělou stealth technologií. Rusové pracují na stealth technologií na ponorkách, v letadlech ji nepovažují za tak výhodnou. Pokud tedy na západě netušili, že tahle loďka operuje v Středozemním moři, pak... Podle urychlené diplomatické reakce netušili.

Někde jsem četl, že se uvažuje o nasazení ruských speciálních jednotek. Předpokládám, že probíhá intezivní výcvik syrských jednotek. Armáda má sice vysoké početní stavy, ale s hrdlořezy, kteří přežili 20 let konfliktů od rozpadu Jugoslávie po pád Kadáfího se nemůžou ohledně bojových zkušeností rovnat, plus podpora z Kataru a SA. Být Moskvou, tak aktivní jednotky tam nepošlu, ale soustředím se na kvalitní výcvik. Míchat se v muslimské zemi do možné náboženské války není příliš chytré, i v Rijádu nebo Ankaře na to časem přijdou. Při masakrech jako v Houla motivovaní zájemci pro výcvik nebudou problém. Problém bude zabaránit infiltraci výcvikových programů. Ten kdo bude mít podporu obyvatelstva ten ustojí situaci v Sýrii. Z toho důvodu propagadistická mašinérie pracuje na plno. Rozhodovat, ale bude to co si myslí o konfliktu lidi žijící v Sýrii, ten neohlašený test rakety Bulava mluví jasnou řečí. A pro koho pracuje čas?...Co by asi pěkného dělali v Pentagonu, kdyby v Mexiku vypukla občanská válka a nějaký zahraniční partner přišel s nápadem, že to tam humanitárně rozbambarduje a těm správným "humanistům" pomůže k moci?

270617

14.06.2012 19:20

Ruské varovné výstřely

RE: Spatne datum

Rene Bartosek 75.?.?.?

Děkuju pánové za technickou stránku věci. Aspoň něco málo pochytím, i když hlavním zůstává, že ta "cvičná rachejtle" si prolítla nad zajímavou oblastí. Ono to je dost nákladný test. Kolik se toho vyrábí ročně? Do deseti kusů? Tuším velmi náročný technologický proces. To jde jaksi mimo mě, stejně tak mají zřejmě i lidičky z oddělení na masové vymývání mozků s prominutím hovno ponětí, o co jde. Na rozdíl od nich si však dovedu představit jisté důsledky, kdyby náhodou s propagandou uspěli, i když o tom silně pochybuju. Kdyby nebylo Lybie, Iráku, Palestiny.... Vzhledem k tomu, že v Sýrii se několik let nachází milión uprchlíku z Iráku a půl miliónu Palestinců, tak na progandu bych zvenku bych nevsadil zlámanou grešli. Příliš mnoho zpráv mezi obyčejnýma lidičkama z první ruky, o tom co to představuje v reálu ta "demokratizace" země jako Irák nebo Lybie. Lidi, kteří v Iráku volili nohama jistě sdělili, Syřanům co a jak už před lety a silně pochybuju, že by radikálně změnili názor, spíše v dění v současné Sýrii budou vidět silnou pararelu mezi tím, co zažili v Iráku před svým útěkem. Asad má nepochybně mnoho odpůrců, kteří mají pádné důvody proč jsou proti němu, ale ustojí to. Právě díky exmplárním příkladům v Iráku, Lybii, Afganistánu..., které ukazují k čemu vedla "pomoc" západu. Zajímavá otázka zní, zda lidi v oddělení progandy mají dostatečný vliv, aby mohli obejít realný postoj vojenského velení, které na rozdíl od nich doufejme nežije v iluzích, ať už vědomě vytvořených nebo těch, které vznikají při pokřiveném pohledu na skutečnost.
http://www.czechfreepress.cz/blizky-vychod/urgentn...

270669

22.06.2012 17:13

USA se v Sýrii pokouší začít plnohodnotnou válku v zastoupení

RE: naboso do ohně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tvrdí to pouze studentská organizace v Iránu, ale i tak je pozoruhodné, že nějaká taková zprávička šla ven. Aby egyptská armáda pustila takovou flotilu přes Suez tak by v Pekingu museli být velmi přesvědčivý. Byla vrácena ruská loď, počítám, že další popluje pod ruskou vlajkou s vojenským doprovodem a bude krapet větší a více naložená. Pokud se rozhodli vycvičit speciální jednotky syrské armády, což proti žoldákům s mnoholetými bojovými skušenostmi bude nutnost, tak bez moderního vybavení se neobejdou a mobilita kromě kvalitních informací a perfektně vycvičených vojáků se jeví jako nutnost. Z toho důvodu ty modernizované vrtulníky. Časové zdržení je nepříjemné, ale Asadův režim to ustojí. Rozhodně dříve padne euro se všemi spojenými důsledky, což znamená mimo jiné, že s válčením na sekeru je šmitec.

Možná by si v Moskvě měli pořádně rozmyslet, jestli se budou více angažovat. I když masivní "vojenské cvičení" by vytlačilo aktivity teroristických skupin na několik měsíců mimo. Potřebujou ten čas tak akutně? Kecy o bezletové zóně, a že CIA v Turecku zodpovědně distribujuje zbraně těm skutečně demokratickým skupinám.... Po té, co cvičně přelítla jedna strategická raketa... Doufám, že nebude nutná další zkouška. Vono tyhle rachejtle jsou náročná technologie, a když se jim i zařazeným do výzbroje dá na 90 % věřit, tak si myslím že jsem laik-optimista. V případě, že by zkušebně přeletěl ne úplně spolehlivý kus a došlo k nějaké nehodě, pak by mě ten optimismus asi rychle přešel.
http://www.blisty.cz/art/63899.html

270953

24.06.2012 02:54

USA se v Sýrii pokouší začít plnohodnotnou válku v zastoupení

RE: Turecká stíhačka F-4 Phantom II zostrelená sýrskou PVO.

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je fakt jedna se o neověřenou zprávu a žádná jiná než oficiální verze k dispozici nebude. Vono napsat v médiích, že nešlo o starý dobrý F-4 pod tureckou vlajkou, ale něco jiného pod jinou vlajkou a sestřel připsat ruskému námořnictvu by vzhledem na horký počasí nebylo moc rozumné. Byla tady zmínka v diskuzi, že rozbití Sýrie není pro Rusko vážná záležitost, která neznamená hrozbu pro ruskou jižní hranici. Mno, podle všeho v Moskvě si to nemyslí, i kdyby totiž sestřel provedli Syřani, tak do toho mluví ruští vojenští poradci i diplomaté. Kdysi se tomu říkalo proxy válka, to bylo v dobách tej studené války. Vono co by si mysleli v Pentagonu, kdyby drogová válka v Mexiku přerostla v něco většího a Rusové tam třeba přes Brazílii jedné straně konfliktu začali dodávat zbraně, v Guatemale by prováděli vojenský výcvik v "utečeneckých táborech", mluvili o humanitární bezletové zóně, o tom že "opozici" dodají aktualní zpravodajské informace ze satelitů a pak třeba na blízko americko-mexické hranice bylo sestřeleno v mexických teritorialních vodách letadlo řekněme eufemicky z Grenady.

270994

24.06.2012 19:04

Odcházející svět dýmek

RE: Výrobci dýmek mizí, protože kouření je slepou uličkou v dějinách lidstva

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ten první obrázek je velmi poučný. Do cigaret se k "blahu" kuřáků přidává spousta přísad, pokud se to spalí a částečně rozloží, tak hodně štěstí při dlouhodobé zátěži sliznic, plic a samozřejmě krve, poněvadž v plicích se čistí a nebo taky nečistí intenzivně krev od odpadních látek, toxinů... Kouřit tedy přirodní čistý tabák bude o hodně menší problém. Pro indiány je tabák posvátnou rostlinou a tím se dostáváme k psychické závislosti, která mi přijde nebezpečnější než fyzický účinek svinstva, které se přidá k tabáku. Posvatná roslina se totiž nekouří dvacetkrát denně. Poněkud jsem změnil za poslední 2 roky pohled na kouření, ale každý svého štěstí strůjce. Takže majitel hospody si má rozhodnout sám o kouření a zakázat to na ulicích ve městech při splodinách z průmyslu a aut je projevem buzerace a psychického nátlaku s cílem vytvořit poddajnou populaci s oslabenou vůlí jednotlivců. Individuálně od jistého věku je samozřejmě každý sám zodpovědný za to co činí.

271042

25.06.2012 12:54

„Soukromé bezpečnostní firmy“ v Sýrii, podporují vzbouřence

Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Rene Bartosek 75.?.?.?

V některých západních kruzích zavládla po pádu Kadáfího euforie, ale předčasná poněvadž důsledky začínají teprve postupně přicházet. Jedním z nich je radikalizace Egypta, přes odpor armády i západu presidentské volby vyhrálo Muslimské bratrstvo. Dále to po setřelu letadla v syrském prostoru budou muset v úterý svolat schůzku NATO. Jinak řečeno, někdo si hraje s ohněm a není připraven na adekvátní reakci druhé strany, což znamená važný problém. Ten se dá řešit rošádou na mocenské úrovni. Ale použije-li někdo ve velkém žoldáky, tak to na vlně fanatismu nejde to řešit centrálně. Žoldáci sice jestliže nedostanou své prachy se ze Sýrie pod tlakem postupně stáhnou, ale bordel, který po nich zůstane, tam bude dlouho, obvzlášť pokud by padla místní centrální vláda. Irák po 10 letech to ukazuje více než jasně. Pád centralní vlády v Sýrii je z bezpečnostního hlediska pro Rusko nepřijatelný. Do jaké míry to představuje bezpečnostní riziko pro Izrael je otázka. Jedna věc je snít neralné vlhké sny o kontrole širokého regionu při 7 miliónové populaci a druhá úplně jiná věc je, když se z poměrně izolované desintegrace Iráku stane regionalní problém, který v jisté fázi sežere i Saudy v Rijádu jako dezert. A do važných problému kromě ruské jižní hranice dostane centrální vlády v Turecku, Iránu a Egyptě, to jsou velké lidnaté země s robustní mocenskou strukturou, centrální moc v menších zemích typu Tadžikistán-Uzbekistán přestane existovat.

271102

25.06.2012 16:59

„Soukromé bezpečnostní firmy“ v Sýrii, podporují vzbouřence

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Turecké vojenské velení jistě ví, že při narušení jejich vzdušného prostoru nehrozí nějaká blbost. Nikdo nemluví o humanitarní invazi do Turecka. Nikdo tedy nepotřebuje sbírat ani výzvědná data online ani nehrozí provokace, kdy letouny udělají trojuhelník třeba Adana, Lakatijá, Idlib a "omylem" zbombardují nějaké civilisty. Na radaru není vidět co mají zavěšeno pod křídly. Do Turecka byli dodány i F-4 z Německa, které prošli v 90- letech moderninazací na výzvědnou činost, ale Turecko vlastní stroje které lze naložit zbraněmi. F-4 je sice starý bitevní stíhací bombardér, ale při kalkulaci že se na něj nebude z obavy mezinárodní reakce útočit, tak je dost rychlý i na to, aby se vrátil nad turecké území po útočné nebo výzvědné akci. V okolí Idlib mu na to stačí necelá minuta na to už nejde reagovat a armáda v těchto oblastech vytlačila teroristické skupiny mimo města i vesnice. Ať se každý podívá jak rychle lítají modernější letouny. Vysílat doprovod stíhačů a žádat opuštění prostoru si Sýrie nemůže dovolit, nemá na to dost letadel, takže reakce byla tvrdá, ale naprosto adekvatní situaci bez ohledu jestli šlo o turecký F-4 nebo jiný typ letounu pod jinou vlajkou. Samozřejmě propaganda by spustila, že za případným bombardováním stojí syrské letectvo. Takže pokud Turci pro někoho zahráli roli užitečného průzkumného vola, tak by se z toho měli poučit. Válka pro ně znamená katastrofu.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...
http://cs.wikipedia.org/wiki/McDonnell_F-4_Phantom...

271108

25.06.2012 22:37

„Soukromé bezpečnostní firmy“ v Sýrii, podporují vzbouřence

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Možností, co se může nehezkého stát je celá řada, všechny je eliminuje nepřipuštění jakékoliv letecké podpory zvenku. A pokud mají v Moskvě a jiných metropolích všech pět pohromadě, jakože podle toho, co se děje mají, tak žádné bombardování zvenku nebude. Pozemní aktivity ani pozemních špičkových jednotek bez letecké síly nebudou mít požadovaný efekt. Naopak to povede k tomu, že Sýrie bude přinocena vytvořit rozsáhlé profesionální speciální jednotky s moderním vybavením a výcvikem. USA mají v tomto směru náskok před světem. Počet mužů se speciálním výcvikem měl přesáhnout 100 000 a tento trend má vysokou dynamiku. Ani Kadáfí by nepadl bez humanitarního bombardování. Režim v Sýrii vydržel 16 měsíců, přes všechny problémy se jedná o dostatečně pevnou strukturu. Masivní speciální jednotky, tajné služby mají i své "stinné" stránky, když tihle mládenci skončí se službou musí z něčeho žít. A co si budem povídat, tihle lidé musí kromě fyzických a psychologických parametrů a charakterových vlastností i vyšší inteligenci. Docela zajímavý film podle skutečné události z 80-tých let, samozřejmě si tvůtci nemohli říct na plná ústa své upřímné názory, ale lecos naznačili. Z dlouhodobého hlediska jsou takový muži pro bankovní oligarchii problém, všechno a všechny za peníze koupit nelze. Tihle muž tvořili robustní strukturu moci v Rusku, která přešla během chaosu do stínu, zanalyzovali situaci s předstihem před kolapsem východního bloku, zachovala funkční jádro struktury a organizace a ve správný čas velmi rychle a rozhodně převzali zpátky moc. Imponující, tihle lidé vědí proč obětovali Kadáfího a co mají dělat v Sýrii.
http://www.youtube.com/watch?v=e47YACrQwhs

271124

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ivan Mládek 2008 - Očkování21.01.22 15:21 Česká republika 0

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 4

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
24,31 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
18,87 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 530,22 Kč
1 unce stříbra
524,78 Kč
Bitcoin
835 608,06 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 956 349