Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Karel z Čech

Nalezeno 2695 příspěveků, 8 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.06.2007 15:45

Na čem stojí strategická rovnováha USA-Rusko?

RE: Občané versus vlády

Karel z Čech 88.?.?.?

Číňany ve válce asi hned tak nevyhubíte. Ale jsou jiné země, závislé na dovozu potravin, co nemají k dispozici jaderné zbraně. Navíc myslím, že Čína nějakou tu rýži vyváží. Tedy má potravin relativně dost.
Jak jsem výše psal, již 8 let poptávka po potravinách převyšuje nabídku a tak jsou trvale snižovány globální rezervy. Co s tím asi tak udělá Bushovo letošní opatření, aby do 5 let bylo do benzínu mícháno min. 10% alkoholu vyráběného z obilí a do 10 let 20%. Na zvyšování výroby obilí a poteravin to ve světě nijak moc nevypadá - v zimě se mluvilo o tisíciletém suchu v Austrálii. Troufám si odhadnout, že to rozdíl mezi nabídkou a poptávkou prohloubí a rezervy budou vyčerpány velmi rychle.
Co čekáte, že nastane potom?

137196

11.06.2007 23:39

Americké a irácké síly kontrolují pouhou třetinu Bagdádu

RE: Uz aby jich zabili vic!

Karel z Čech 88.?.?.?

Smí, nesmí, ale dovolují si dost Iráčtí naftařští dělníci stávkují proti krádeži irácké ropy. Takhle asi s iráčany kamarádi nebudeme.
A vůbec proč ty Blisty píší o nějaké irácké ropě, když každý dobře ví, že je to americká ropa v perském zálivu. Do ní nějaká irácká vláda nemá co mluvit.

Slavné vítězné irácké tažení skončilo již před 4 lety. Bohužel dlouho trvá pobití těch 25 milionů Al-kajdistů v Iráku. Bush se vší tou moderní vědou a technikou prostě není Hitler, aby dokázal 6 milionů nepřátel prohnat komínem za půl roku.

A ke všemu navzdory trvalému vtloukání nebezpečí islámského terorismu do zabedněných hlav je v současnosti druhým nejčastějším jménem pro britské děti Mohammed . Přitom v ostrovní říši žije zhruba 1,7 miliónů muslimů, což představuje pouhá tři procenta veškeré populace.
Navíc to evropské turné se bushevikovi také moc nevyvedlo - v Polsku žaludeční potíže z Putinovi nabídky, v Bulharsku americké vlajky vzhůru nohama a v Římě se báťuškovi imperátorovi pokazilo supermoderní obrněné auto a musel chudáček chodit pěšky.

Prostě někdy člověk má den blbec a tady imperátor hned celý týden blbec. Jedinou radostí mu bylo, že mu Vlastička pěkně zapěla - častušku přímo po konsomolsku.

137384

11.06.2007 23:53

Reportér zatknutý za otázku o 11. septembri

RE: Amici sa v

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ja se ale na nejakyho Bushe a jeho spolecniky muzu s vysoka
>vysrat. On me nezivi. U kormidla uz dlouho nebude a kdo prijde po
>nem me taky nezajima.

>Vam by zrejme nejlepe vyhovoval komunismus, ze jo? [oči v sloup]

Tak to je jasné, to je urážka panovníka a panovnického dvora - 5 let zostřeného kriminálu.
Tak kde je ten Řehořek, aby to nahlásil? Už i ti konfidenti se flákají.
Tak si vyber - buď nějaká soukromá věznice v bušistánu nebo trestný prapor v Iráku či v Afganistánu.

137385

14.06.2007 16:25

Putinova cenzurovaná tisková konference

RE: Ach ta paměť

Karel z Čech 88.?.?.?

Máte pravdu. Nejlepší je článek jen tak proletět a pak můžete snadno s čistým svědomím kritizovat věci, které v něm ani napsané nejsou. Kdybyste článek četl pozorně, tak by to tak snadné nebylo.
Sice vám při vašem způsobu čtení uchází smysl a obsah článku, ale to je nepodstatná maličkost, kvůli které jste sem jistě nepřišel.

Z veškerého českého tisku o Putinově konferenci píše pouze Zvědavec a Britské listy. Je vidět, že česká media jsou již bezpečně zvládnutá. Mohou naprosto svobodně psát, co je jim s hůry dovoleno. A nepotřebují k tomu ani jednotné řízení zvláštním ideologickým tajemníkem. Zvládne to vlastník.

Časy se mění a způsoby manipulace lidí s nimi.

137513

19.06.2007 14:51

Ve skutečnosti spáchali puč ti, kteří odmítli výsledky voleb

Loutkoherci v Palestině demokracii nezvládli

Karel z Čech 88.?.?.?

Demokracie a zvláště vyspělá zastupitelská demokracie amerického stylu není, jak by se naivní člověk mohl domnívat, že volič si zvolí z různých politických programů a různých kandidátů toho, který nejlépe odpovídá jeho potřebě.
Naopak, demokratické v současném politickém stylu je volit ze dvou či více kadidátů s prakticky stejným programem, které síla v pozadí k volbě schválí. Tedy pouze z takových lidí, kteří jsou plně ovládáni manupilátorem a na něm z nějakého důvodu závislí. Lidé fakticky nezávislí nemají v současném způsobu demokracie žádnou šanci.
Vezměme to každý podle sebe. Kolik svých vlastních milionů může každý z nás dát do své volební kampaně? Mohu dát peníze své politické partaje a ta peníze sponzorů. Ve volbách proto nerozhodují ti, kteří házejí hlasy do urny, ale ti, kteří volební kampaň sponzorují. Svému člověku na kampaň peníze dají, jinému nedají. Svému člověku udělají reklamu, konkurenci pošpiní. Známe to z praxe dobře i u nás v ČR. Bez peněz do hospody ani do voleb nelez!

No a v Palestině zahraniční loutkoherci umožnili kandidovat ve volbách i Hammasu. Volby nebyly řádně připraveny, nevhodní kandidáti nebyli fyzicky ani mediálně znemožněni a tak "nedemokraticky" ve volbách získal nejvíce hlasů ten, kdo hlasatelům demokratury nevyhovoval. Správné "demokratické volby" jsou pouze takové, ve kterých vyhraje ten, kdo volby platí.

137835

21.06.2007 14:46

FOTOREPORTÁŽ: Židé věrní Tóře truchlí nad vytvořením sionistického státu

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

Karel z Čech 88.?.?.?

Proto ač mi kterékoliv náboženství může být ukradeno, tak s truchlícími protisionistickými Židy souhlasím a jsem na jejich straně. Sionismus je zákeřnější a zhoubnější ideologie, než fašismus, komunismus či globální kapitalismus neokonzervativců.
I když sionismus a neokonzervatismus jsou do značné míry spojené nádoby.

137994

21.06.2007 20:30

Situace v Gaze a podivný postoj českých politiků

RE: S Hamasom na večné časy

Karel z Čech 88.?.?.?

>To má Topolánek
>previesť 10% českého štátneho rozpočtu pre Hamas?

To máte na mysli jako vyrovnání toho, co ročně platí USA a Německo Izraeli? Na to by těch 10 % bylo hodně málo.

138024

22.06.2007 17:55

Problém lidské populace bez servítků

Radime, teď jste si zase naběhl na vidle

Karel z Čech 88.?.?.?

Copak vy nevíte, že početně musíme růst geometrickou řadou, abychom zajistili jakous-takous životní úroveň pro své děti, nezaměstnané a důchodce? Neposloucháte naše politiky, naříkající nad vymíráním národa? Koho pošleme do války za získání dalších ropných polí pro americké koncerny, když už teď máme málo daňových polatníků pro zaplacení nákladů státních úředníků?

Hlavním výdobytkem konzumní civilizace je přece plýtvání. Plýtvání naprosto vším. Energií, ostatními zdroji i lidmi. Vy byste nás chtěl o tento výdobytek (od slova dobytek [zmaten] ) připravit požadavkem, abychom žili a chovali se racionálně způsobem odpovídajícím Homo sapiens.

Uvědomte si, že to je naivní komunistická mašlenka ze šedesátých let, že budou pracovat stroje a jejich práce zajistí, aby bylo všeho dost pro všechny lidi. Lidé budou na jejich práci jen dozírat. To je přece naprosto nereálné. Kdo by pak platil daně? Jak byste pak mohl jako jednotlivec nebo firma zbohatnout, kdyby nebylo koho ošulit, oškubat a okrást?

Ne, ne! Racionální chování je netřítelem současné vyspělé kapitalistické společnosti, naší civilizace. To je horší a nebezpečnější jak terorismus.

138088

27.06.2007 22:33

Problém lidské populace bez servítků

RE: aj keď sa niektoré výroky

Karel z Čech 88.?.?.?

No Radime, pěkně jste to schytal a to ze všech stran zdejšího názorového spektra. Oprávněně a nejen pro své nepřiměřené reakce na některé diskuzní příspěvky čtenářů.

Nespatřuji ve vašem článku návrh na zavedení nějakého povolovacího řízení pro početí dítěte totalitním státem v NWO, jak se domnívají někteří čtenáři. Přílišný nárůst světové populace je však vážným problémem a je třeba ho nějakým způsobem začít řešit. Váš návrh na řešení ve vyspělých státech naší konzumní civilizace se jeví poněkud mimo. Vždyť právě národy ve stadiu rozvinuté konzumní společnosti samovolně vymírají a přírůstky obyvatel mají pouze díky přistěhovalectví. Jistě uznáte, že omezování porodnosti vymírajících národů problém nárůstu lidstva těžko vyřeší.
Problém v méně vyvinutých zemích se před desítkami let začal řešit v Číně a v Indii administrativními i ekonomickými opatřeními, což jisté výsledky mělo. Bohužel vznikly v té souvislosti i známé negativní doprovodné jevy - nepoměr mužů a žen v čínské populaci, nedostatek žen.

Snadný recept na zastavení růstu početního stavu lidstva samozřejmě lze okopírovat z Evropy - zavedení důchodového zabezpečení a zvýšení životní úrovně v zemích s největším nárůstem počtu obyvatelsta. Kde na to však vzít v kapitalistické společnosti peníze? Tam, kde jsou a kde se neúčelně hromadí? To by bylo proti základním zákonům kapitalismu. Nelze přece zbrojní a ropné koncerny připravit o zasloužené zisky.
Bylo by však i protismyslné rozšiřovat ekonomické nástroje vyspělé konzumní na celý svět, když víme, že právě ta vyspělá konzumní společnost svojí nadvýrobou vede svět do záhuby.

Lze však předpokládat, že neúspěšná by byla i přesvědčovací kampaň, která by měla lidi přivést k poznání, že šťastni budou, když nic mít nebudou. Zvláště, když takové přesvědčování by prováděli ti, co mají vše, na co si mohou vzpomenout a objektem takové kampaně lidé, kteří nemají co jíst a kde složit na noc hlavu. V tržní společnosti nemůže taková ideologie uspět.

Řešení neznám. Evidentví však je, že řešení musí přijít od společnosti vzdělané a bohaté, a nesmí na těch chudších požadovat větší omezení, než je schopna dát sama sobě.

138578

28.06.2007 11:26

Problém lidské populace bez servítků

RE: aj keď sa niektoré výroky

Karel z Čech 88.?.?.?

Pan Stwora jako editor si jistě již takových stížností přečetl a vyslechl bezpočet a bere je s nadhledem. Pokud by je bral vážně, tak by tady nemohl publikovat vůbec nikdo, ani on sám.
Že s vaším názorem obecně souhlasí budhista a křesťanský farář podle mě překvapující není. Budhismus je velmi racionální učení, jen není pro každého. Proto jsem výše projevil obavu, že masově se nerozšíří i když jak vidíme kolem sebe, šíří ho zejména mladí vzdělaní lidé. Had je však člověk zkušený a ví, že se nedá tlačit na pilu. Zásada nepřesvědčovat lidi o budhismus se nezajímající, jen vést vážné zájemce, patří mezi základní zásdy budhismu.
Křesťanský farář vladuna zde jistě nediskutoval z pozice svého církevního úřadu, ale jako člověk. Co já osobně jsem se setkal s duchovními, tak jde v naprosté většině o velmi inteligentní lidi se značným přehledem. Také jen takoví jsou schopni ovládat zfanatizovaný dav tupě věřících v nadpřirozeného hybatele a soudce.
Ve vašem článku je popsán problém a způsob jeho řešení, ale nikoliv metody řešení. A právě s těmi neuvedenými metodami polemizují čtenáři, kteří si do nich promítli svá vlastní řešení. Nepochopili, že článek není recept na řešení problému, ale podnět k úvahám. Pokud by někdo takový obecně přijatelný a aplikovatelný recept znal, zasoužil by si nepochybně Nobelovu cenu.
Zvažoval jsem v této obsáhlé diskuzi, kam svůj předcházející příspěvek připojím. V této části diskuze jste se však dotkl podle mě jádra problému. Napsal jste :
Vliv peněz a celý ten pragmaticky ekonomický pohled na fungování tržní společnosti je rozebírán z leva do prava, teorií je jako máku, s jádrem lidské společnosti to však má společné jen to, že se odlidšťuje. Řekl bych, že je na čase začít hledět na věci z jiného úhlu.
Já si však myslím, že bez zásadní změny ekonomického fungování společnosti problém přelidnění a mnohé další současné problémy uspokojivé řešení nemají.

138610

28.06.2007 12:31

Nemoci zvířat jako nástroj teroru

RE: Paranoia?

Karel z Čech 88.?.?.?

Pane Lhotáku, Novým světovým pořádkem - NWO, proti kterému pan Stwora v tomto článku brojí a v mnoha dalších zdejších článcích i jiní, je pochopitelně myšlen Orwellovský NWO.
Z obsahu diskuzí však jistě víte, že se současným stavem věcí veřejných, se současným světovým pořádkem, mnoho zdejších čtenářů projevuje nespokojenost a jsou si vědomi, že je třeba nahradit jej jiným, lepším, vhodnějším. Třeba právě takovým, o kterém píšete vy.

Abychom předešli zbytečným nedorozuměním a konfliktům v diskuzích, bylo by jistě vhodné pro vámi navrhovaný či jiný systém řízení věcí veřejných najít vhodnější označení, které by neasociovalo tradičně již desítky let zavedené označení Orwellovského NWO. Možná budete mít dobrý nápad a vaše označení se ujme.

138615

28.06.2007 13:14

Nemoci zvířat jako nástroj teroru

RE: Paranoia?

Karel z Čech 88.?.?.?

Bohužel už je to tak, že když někdo napíše NWO, tak naprostá většina čtenářů si pod tímto označením vybaví směřování k totalitní světovládě.

138622

28.06.2007 17:03

Problém lidské populace bez servítků

RE: aj keď sa niektoré výroky

Karel z Čech 88.?.?.?

>>Že s vaším názorem obecně souhlasí budhista a
>křesťanský

>>farář podle mě překvapující není. Budhismus je velmi
>>racionální učení, jen není pro každého......
>>......Had je však člověk zkušený.............
>Karle, kdepak si mohu precist Haduv 'obecny souhlas'. Diky
>

Máte pravdu Vladimíre, tady jsem příliš dal na tvrzení pana Lhotáka. Bohužel nemám tolik času, abych mohl to množství příspěvků důkladněji pročítat. Pan Lhoták možná vycházel z příspěvku č. 138277
"Pane Lhoták.
Ve Vašich článcích lze nalézt "něco" s čímž lze obecně souhlasit . Proto sem dávám výtah z článku "Cesta rozvoje" od Květoslava Minaříka z jeho knihy " Jóga v životě současného člověka, str 75". Jen podotýkám , že autor to píše ze svého hlediska, z hlediska velmi vyspělého jogína , který je vlastně na konci možného vývoje.

Píše to pro své žáky, jogíny, nikoliv pro obecného člověka. Oni všichni, včetně autora, byli také v minulosti (tedy než přirozeně dospěli k józe) těmi obecnými lidmi, tedy těmi, kterým chcete diktovat to, jak mají žít."


Zásadně se však Had skutečně staví k článku p. Lhotáka (či k jeho reakcím v diskuzi) kriticky, a to dost výrazně.


>>Ve vašem článku je popsán problém a způsob jeho řešení,
>

>>ale nikoliv metody řešení. ..... Pokud by někdo
>>takový obecně přijatelný a aplikovatelný recept znal,
>>zasoužil by si nepochybně Nobelovu cenu.
>Takze celkove clanek o ?....?
Celkově s ohledem na neustálé mediální stesky našich národohospodářů, jak vymíráme a jak budoucí generace při stávajícím trendu neuživí své starší spoluobčany, dávám panu Lhotákovi + .

Vážně si myslím, že pan Lhoták je svými články pro Zvědavce přínosem. A pokud by se ještě navíc dokázal ovládat v diskuzi, tak by nebyl důvod k nějakým nářkům či stížnostem. Ale to už jsem tu napsal již před delší dobou.

138660

02.07.2007 23:43

Holocaust a jeho čtyřmilionová varianta

RE: Hnus

Karel z Čech 88.?.?.?

>zide ovsem presto drzi v pozornosti znatelny
>naskok.

A už pěkných pár století. Hitler tedy nic nového nevymyslel.
Spíše, než počítat kolik jich zemřelo, je zajímavější proč vzbuzují takovou nelibost. A to u všech evropských národů.

Psal o tom již klasik Jan Neruda. Od jeho doby se nijak nezměnili, určitě ne k lepšímu. Naopak. Dnes oni holocaustují palestince, které považují za nevhodnou rasu. Jsou to až na světlé výjimky prostě podvraťáci. Sami sebou "vyvolení" šejdíři a zločinci, kteří chtějí vládnout světu.

Američtí "demokrati" vyvraždili indiány. Také jen pro jejich původ. A proto, aby mohli zabrat jejich zem. Ze stejného důvodu dnes Izraelci vraždí Palestince. Výborně se tedy k sobě hodí - vrána k vráně sedá. Tak teď společně vedou vyhlazovací válku proti muslimům. Aby mohli zabrat jejich zem, jejich přírodní bohatství, jejich ropu.

139066

03.07.2007 16:57

Holocaust a jeho čtyřmilionová varianta

RE: Hnus

Karel z Čech 88.?.?.?

Jste na omylu. Nejde o žádné odsuzování neznámých lidí. Právě naopak. Právě soužití s židy vyvolávalo v evropanech antipatie vůči nim a následné pogromy. Ve Španělsku, v Polsku, v Rusku i v Rakousku a Německu, prostě v celé Evropě. Jejich hlad po penězích za každou cenu. Jejich neúprosné lichvářské odírání sousedů a finanční ničení lidí ve městech a později i na vesnicích.
Co dřív dělali židé, to dnes dělají banky vlastněné židy.
Jen si přečtěte toho Jana Nerudu. Je i tady na tomto webu, v klasice. Až si ten článek pčečtete, tak nám přijďte říci, že Neruda byl antisemita, fašista, hitlerovec oblbnutý Mein kampfem anebo rozumný svůj názor.

139126

04.07.2007 13:38

Vlk navštívil prezidenta Bushe, aby se poradil, jak zachránit ovci

RE: Spoločný štát- sprostosť

Karel z Čech 88.?.?.?

Jen bych připomenul, že v oblasti po dlouhá staletí klid byl, soužití Židů a Arabů probíhalo poměrně bezproblémově. Dokonce v období křižáckých válek, kdy křesťané opakovaně "osvobozovali" Jeruzalém, tak vždy po zpětném dobytí Jeruzaléma Araby byl vždy umožněn křesťany vyhnaným Židům návrat do tohoto města.
Třenice mezi Židy a Araby nastaly poté, co sionističtí Chazaři začali vyhánět Araby z jejich půdy a násilně zabírat jejich majetky. Dá se v celku pochopit, že Arabové - Palestinci se začali proti násilí bránit.

139186

04.07.2007 14:27

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Karel z Čech 88.?.?.?

Jak to tak pozoruji paní Aleno, tak ty hašteřivé ženské, které odsud vyštípaly Radima Lhotáka, se hned tak nezastaví. Zvláště po posilnění dvoudeckou vína.
Ale nic si z nich nedělejte. Ono na každého jednou dojde.

Pravdu má vladuna, když napsal :
"V myšlení dospělý či vyzrálý člověk nepotřebuje vnější autoritu, která by mu potvrzovala, že jeho pohled je ten správný. Toto vnější potvrzení naopak potřebují ti, kteří si nejsou svým přesvědčením příliš jisti. A cokoliv jde dále za obzor jejich poznání či pochopení, to vnímají jako své vlastní ohrožení."

139191

04.07.2007 14:48

Problém lidské populace bez servítků

RE: Hloubka diskuse neodpovídá realitě

Karel z Čech 88.?.?.?

Je třeba smířit se s tím, že pro některé čtenáře byly Lhotákovy myšlenky příliš neortodoxní a nekonformní a pro ně nestravitelné. Nepřinášel hotová řešení, podpořená uznávanými kapacitami, jen náměty k přemýšlení a k možným způsobům řešení. Nepochybuji, že pan Lhoták se uchytí jinde a kdo bude mít zájem, ten si jeho další články pomocí vyhledávačů najde. Třeba si zřídí vlastní webové stránky, kde budou zveřejněny všechny jeho články. To dnes není žádný problém.
Nepochybuji o tom, že návštěvníků by měl jistě mnoho. Bez hašteřivých ženských se také jistě snadno obejde.

139192

04.07.2007 16:57

Holocaust a jeho čtyřmilionová varianta

RE: Jak je vše se zkresluje …

Karel z Čech 88.?.?.?

Spíše bych řekl. že Stalinovi nic jiného nezbývalo, než zachraňovat Evropu. Jinak by Rusové dopadli jako Židé. I tak jich vítězství zaplatilo 20 milionů životem. Ovšem 20 milionů Rusů je jistě nic proti nějakým 6 milionům Židů, co se až na výjimky nechali dobrovolně svážet na jatka. (Přece jen tak dobrovolně neopustí své těžce vyšmelené majetky.) Rusové prostě nejsou ti vyvolení.

Ovšem dnes je v módě tvrdit, že 2. světovou vyhráli američané. jejich ztráty - 300.000 lidí - jsou stejné, jako ztráty "nebojujícícho" ČSR. Přece jen ta jejich moderní technika dělala divy - hlavně v Hirošimě a v Drážďanech.

139209

10.07.2007 10:55

Evropská „bašta svobody slova“

Nejnovější skandál mají nyní v Polsku

Karel z Čech 88.?.?.?

Vlivný polský páter prý veřejně urážel Židy a presidenta
Údajně prohlásil, že prezident je podvodník podléhající židovské lobby. O předním polském deníku Gazeta Wyborcza tvrdí, že jsou to "talmudické noviny".
Antisemitské výroky zazněly i v souvislosti s událostmi z Jedwabného, kde Poláci v červenci 1941 vyvraždili svoje židovské sousedy. Páter totiž prohlásil, že celá záležitost sloužila jen tomu, "aby židovské kruhy mohly na Polsku vymámit 65 milionů dolarů".

No to by židé přece nikdy neudělali, že by na někom mámili nějaké peníze.

Tyto výroky páter Tadeusz Rydzyk údajně pronesl v dubnu před studenty toruňské Vyšší školy veřejné a mediální kultury, jejímž je spoluzakladatelem a bývalým rektorem. Nyní mu za ně hrozí až 3 roky vězení.

Rydzik je také zakladatelem a ředitelem vlivného katolického Radia Maryja, které je nejposlouchanější stanicí v Polsku. Kritici vytýkají stanici a jejímu šéfovi hlásání nacionalistických, protievropských a antisemitských názorů, od nichž se občas distancuje i Vatikán a špičky polské církve.

Paradoxně to byli bratři Jaroslaw a Lech Kaczynští, kteří před dvěma lety vyhráli parlamentní a prezidentské volby i díky podpoře Rydzykova rádia a jeho tří milionů posluchačů.

Tak teď mají v Polsku o "zábavu" postaráno. Když s tím polská vláda nic neudělá, tak EÚ bude muset Polsko vyobcovat z církve.

139499

10.07.2007 20:50

Svobodný je ten kdo zví, co to znamená, a bude na té pravdě trvat

RE: No a jak to vidím já

Karel z Čech 88.?.?.?

Postarat se, zaopatřit sebe a děti, znamená dělat to, co peníze nese. Myslet si u toho můžu cokoliv.

Co říkal Čtvrtníček po natáčení o Vodafonu
Jen bych pro jistotu raději o tom, co si myslím, neměl mluvit.

139519

11.07.2007 22:24

Server eretz.cz proti Zvědavci

RE: Prezdivka...

Karel z Čech 88.?.?.?

Nehrozí v Kanadě, nehrozí ani v ČR. To jen sionisti pouštějí hrůzu na ty, co se bojí.

Pan Stwora tyto způsoby již dobře zná od udavače Řehořka a spol. Nyní si náš "Lojzodušan Brodánek" našel za sebe náhradu - údajného advokáta (pokud, tak patrně bývalého) trpajzlíka Šimona Kleina. No má to Pražská židovská obec mezi sebou pěkné (cenzurováno - neurážejte). Nedivím se, že Klein se ke svému skutečnému jménu hlásit nebude.
Samozřejmě seržant leho u toho nemůže chybět, stejně jako exhibicionista a sionistický nacista Nillbertík.

Sionističtí psi štěkají a karavana jde dál. (arabské přísloví)

139583

16.07.2007 22:42

Parlamentarismus a demokracie

RE: Demokreatura ci

Karel z Čech 88.?.?.?

Důvodně předpokládám, že výkonná rada ODS by se k požadavku občanů na demokratizaci našeho demogratického systému usnesla, že nechat lidi rozhodovat o tak závažném problému by bylo nezodpovědné. Podobně jako rozhodla ODS: Referendum o radaru je nezodpovědné.

Dost na tom, že nezodpovědní a hloupí voliči si do parlamentu zvolí k obrazu svému ty nejlepší a nejchytřejší poslance v takové sestavě, že ti pak nejsou stavu dát dohromady práceschopnou vládu. Ovšem kdyby občanské iniciativy navrhly, že namísto občanů budou poslance volit stranické sekretariáty, tak to by jistě všechny politické strany uvítaly a výkonná rada ODS (a jistě i ČSSD) by blahopřála občanům-voličům k jejich velmi odpovědnému správnému rozhodnutí.

Proč občana zatěžovat takovými nepříjemnými problémy, když politické strany jsou tady od toho, aby občanům jejich nelehká rozhodování ulehčily. Občan nechť se stará o plynulou konzumaci a starosti ať přenechá politickým odborníkům. Ti vědí nejlíp, co je pro jejich kapsu a jejich občany prospěšné. Občanům vždy ještě zbyde právo držet hubu a krok.

139884

19.07.2007 14:31

Cizí protiraketová základna v Česku?

RE: Podpora politiky

Karel z Čech 88.?.?.?

Autor Stanislav Kaucký je jistě odborník a tak ví, jak dělat propagandu, aby byla důvěryhodná. Nějaký mínus musí připustit. Jistě by byl schopen nás přesvědčit, že USA ani jiné, než obranné zbraně nevyrábějí a proto s nimi mohou obchodovat v celém světě. Opomenul jen uvést, že i posádka základny by u nás byla vybavena pouze obrannými pistolemi, samopaly a kulomety, aby se naši občané nemuseli obávat útočných kulometů a pušek.

Kdyby Havel nebyl vojenský laik, tak jsme mohli jako ČSR také vydělávat na vývozu obranných tanků.

Samozřejmě v současné době vedení preventivních válek, je každá vojenská invaze americké armády v druhé části světa pouze obranná. Proto je z politického pohledu naprosto zbytečné uvažovat o tom, že snad by se USA chystaly někdy nějaký jiný stát vojensky napadnout. Jen by provedly preventivní demolici vojenského zařízení, které by mělo schopnost USA ohrozit. Obranné preventivní demolice jaderných elektráren v cizích státech nám už v minulosti předvedl Izrael. Nyní se již několik měsíců chystají americká a izraelská armáda provést preventivní obranné demolice v Íránu. Proti preventivní obranné demolici přece nikdo nenůže nic namítat, každý rozumný člověk to chápe. Radar a vojenská základna jako součást zařízení k provádění preventivních obranných demolic na území jiných států USA jistě potřebují, jinak by na ně nevydávaly takové peníze. Tak proč přátelům v bušistánu nevyhovět, když nás to nebude stát skoro nic? Nějaká ta bezpečnostní a zdravotní rizika naši občané jistě snesou. Konec konců, planeta je přelidněná a tak o vůbec nic nejde. Hlavně, že naši přátelé za mořem budou mít pocit bezpečí. Vždyť jim to z minulosti dlužíme.

140057

08.08.2007 14:07

Otrokářský systém vrcholí

RE: Konspirace, konspirace, konspirace...

Karel z Čech 88.?.?.?

Ono stačí, že i těm částečně zasvěceným je zřejmé, že z toho, co by o věci uvedli, by se dala vytipovat malá skupinka osob, kteří to zveřejněné mohou vědět. Proto dodnes nikdo ještě nemluvil o tom, jaké konkrétní pokusy v padesátých a v šedesátých letech dělala armáda USA v pouštních oblastech USA i když o tom byly natočeny celé televizní seriály s nezainteresovanými očitými svědky. Po padesáti letech by už o tom mohl promluvit někdo, kdo na těch pokusech pracoval. Jsou však vázáni popisem prohlášení o zachovávání státního tajemství a tak se bojí o svojí bezpečnost.

Jinak článek je velmi dobrý. Jistě aspoň část čtenářů přiměje k přemýšlení o těchto záležitostech.

141373

14.08.2007 22:41

Málikího návštěva v Teheránu: další utužení vztahů mezi Íránem a Irákem

RE: Protektorát

Karel z Čech 88.?.?.?

>Jediná šanca pre demokratický Irak (ale aj Palestínu
>alebo Sudán) je teda demokratizácia Iránu. Už by bolo
>načase.
Spíš tu šanci pro Irák, Írán, Palestinu a vlastně pro celý svět, vidím v demokratizaci bušistánu.

Snad již se brzy dočkáme : Už je to tady? [překvapení] [vyplazený jazyk]

141752

23.08.2007 13:51

Jak se rodí New World Order

RE: Trochu deprese neškodí ...

Karel z Čech 88.?.?.?

Uklidňování lidí, že vše je na dobré cestě, asi nikoho k žádné činnosti nevyburcuje. Proto článek považuji za podnětný a přínosný. Jisté faktické nesprávnosti již byly v diskuzi zmíněny. Vztah Hitlera a Stalina je pro téma článku jen nevýznamná marginální poznámka. Ovšem spatřování příčiny narůstajícího zla v novinářích je hrubě zavádějící. Novinář má možnost psát tak, jak chce šefredaktor nebo změnit zaměstnání. Je to pouhý nádeník, byť k nástupu NWO výrazně svojí prací přispívající, jak autor článku píše. Pravá příčina je v globálních finančních strukturách a především ve všeobecně vyspělou společností přijímaném názoru, že hlavním smyslem veškerého ekonomického snažení má být hromadění majetku a růst zisku. A za majetkem a ziskem se jde přes mrtvoly - obrazně i fakticky. Pokud toto se nezmění, tak lidstvo bude stále usilovněji pracovat na svém zotročení a zániku.
Kdo se dokáže pozorněji podívat kolem sebe, vidí, že ideologie a společenské uspořádání kapitalismu, socialismu, komunismu, fašismu aj. jsou jen pouhé vnější kabáty ke stejnému cíli pracujících různých skupin lidí. Mezi USA, Čínou, Ruskem či EU žádné podstatné rozdíly nejsou, než jen v pouhé momentálně dosažené ekonomické úrovni země, která s průběhem času doznává změny. Za společným hlavním cílem všichni spolu vzájemně kooperují. Malá skupina majetkých ovládá nemajetné, kteří pasivně své postavení příjímají a těší se z toho, že jsou lidé, kteří jsou na tom ještě hůř, než oni sami.
Chyba je v nás, v naší pasivitě, v našem uspokojení, že jinde je hůř. Novináři dělají jen svojí práci. Stejně tak, jako naprostá většina společnosti, dělající vše pro to, aby současný stav vydržel pokud možné nejdéle. Každý den před úplným krachem je dobrý. Po nás potopa.

142412

29.08.2007 23:44

Proč každý pátý mladý Američan nedokáže najít na mapě USA?

RE: Neviem, ci som paranoidny,

Karel z Čech 88.?.?.?

Jistě i v ČR se najdou podobně inteligentní a chytří mladí lidé. Jenže ti neprojdou sítem v soutěži MIS, neboť součástí této soutěže je nejen fyzický vzhled účastnic, ale i jejich inteligence, schopnost komunikace a schopnost samostatného projevu. Taková účastnice by se nedostala do vyššího kola. V Jižní Karolíně patrně inteligentnější MISku porotci nebyli schopni vybrat.

V televizi jsou i jiné zábavné programy - Nikdo není dokonalý a v poslední době Nejsem chytřejší než páťák. Samozřejmě, že odpovědi účastníků v Krampolově pořadu jsou vybírány ze širšího vzorku, protože na samých správných odpovědích by nebylo nic zábavného, nebyly by divácky přitažlivé. A televizi jde přece o sledovanost.

Pro nebílé neseveroameričany je hloupost amerických hvězd také jistě velmi zábavná a přitažlivá. Zvlášť, když v celém světě panuje všeobecný názor, že severoameričtí chytrolíní si o sobě myslí, že snědli všechnu moudrost. Žijí v domnění, že oni, resp. větší část obyvatel bušistánu patří mezi nejbohatší lidi na světě a proto zákonitě musí být také nejinteligentnější. Vůbec si nepřipustí, že stejně bohatých je také 300 milionů Číňanů, kterým statistickou průměrnou životní úroveň citelně snižuje miliarda dalších Číňanů, žijících v bídných podmínkách.

142784

30.08.2007 17:07

Proč každý pátý mladý Američan nedokáže najít na mapě USA?

RE: Neviem, ci som paranoidny,

Karel z Čech 88.?.?.?

> Studenti v USA jsou seznamovani s
>ucivem ke kteremu Cesky student nema pristup.
Mohl byste to trochu konkretizovat? K jakým vědomostem nemá český student přístup? Nezaspal jste trochu dobu?

> Americky student vyssi stredni tridy ma daleko vice moznosti nez
>student v Cesku a to jak pro sport, na ktery je davan duraz, tak
>materialni vyhody. Proto casto si vybere moznost veseleni se nez
>intensivne studovat.
[překvapení] Zvláště ty sportovní výsledky z něj pak dělají skutečného odborníka na svém místě. Jen je trochu otázkou, odborníka na co?

>Proto take lide kteri vystudovali na Zapade
>jsou na vedoucich posicich po prichodu do Cech. To samo by melo
>byt vysvetlenim.
Patrně jste svojí odpověď mínil do rubriky Humor.

> Mimochodem, hovorit o chytrosti, prectete si nektere prispevky v
>ceskem tisku a to ti lide se povazuji za inteligentni. Casto to
>jsou takove bomby, ze se z toho toci hlava.
A což teprve přečíst si takového Nezvědavce. Tam se inteligence a slušnost přímo koncentruje.

142845

10.09.2007 22:14

Milovaní zombíci

RE: He!

Karel z Čech 85.?.?.?

trefa! ano, snaží se co nejvíce nás "uzávislit"... půjčkama "uzávislí" mladé, kteří se dostanou přímo do dlužního otroctví, programově ničí samozásobitelství... nebo třeba doprava... napadlo někoho na jaké palivo budou jezdit za 10 let všechny ty automobily z novoučkých továren? Nafta se končí, petrolejové studny vysychají... Proč se už nezačínají postupně vyrábět třeba parovozíky... na dřevo, na brikety, nebo třeba na ten slavný řepkový, konopný, lněný či jaký olej... protože bychom byli nezávislí... protože by nás neměli pod palcem... pod heslem: PAROSTROJ 19-tého STOLETÍ JE MÉNĚ ÚČINNÝ NEŽ BENZÍNOVÝ MOTOR STOLETÍ 21-tého! vybaví lidi stroji, které vyvolencům svou spotřebou zajistí příjmy až do poslední kapky nafty. No a představte si třeba nějaký velice nízkoenergetické domy... svůj proud si vyrábí každý sám... k čemu by byly ty ohromné přesuny paliva do elektráren, k čemu by byly trafostanice a rozvody a stožáry a celý ten i navazující průmysl...nebo třeba ty dnešní výrobky... kdysi se životnost neřešila... prostě maminka si koupila pračku, když jsem byl malý chlapec... a ta romovka prala plíny ještě i mému synkovi... dneska jsou ty stroje vybaveny "kurvítky", něčím co mašinu nejlépe dva dny po záruční době zničí tak, aby oprava byla neekonomická... jsme závislí, prostě musíme kupovat další pračky, musíme kupovat vrtačky s plastikovými kolečky... a v celé skvělé ekonomice ovládané tou neviditelnou rukou není k disposici zboží, třeba i dražší, které je opravdu kvalitní a není navíc ještě předraženo ověšením různými nesmysly...zkuste koupit obyčejné kvalitní vidle...některé to čínské zboží si u nas doma udělá jen docela krátkou zastávku při své neodvratné cestě na smetiště...to je ekológie...
ach jo...

143530

12.09.2007 11:42

Většina lidí požaduje odchod cizích vojsk z Iráku

RE: kral

Karel z Čech 88.?.?.?

A pak bude světové společenství honit dva světové teroristy: bin Ládina a bim Bushe.

143682

12.09.2007 19:47

Byl server eretz.cz opravdu napaden?

RE: virus???????

Karel z Čech 88.?.?.?

Samozřejmě, že ano a jistě na přední místo zprávy.
Nic jiného se od vyhulených vyvolenců také nedá čekat.
Jsme již přece zvyklí na to, kdo pomalovává synagogy a židovské hřbitovy fašistickými znaky. Tedy nic mimořádného, co by kohokoliv mohlo vzrušit.
No a svede se to samozřejmě na rasisty a antisemity, jak je v naší společnosti korektním zvykem. Co na tom, že všichni budou vědět, že Zloděj křičí chyťte zloděje. Je to zavedená běžná praktika, nad kterou se nikdo nepozastaví. Oni přece musí nějak opodstatnit svá vycucaná tvrzení o vzrůstu antisemitismu. Účel světí prostředky.
Konec konců Goebels a bim Bush jsou jim zářným vzorem, jak se dělá správná propaganda pro nastolení jejich NWO. No a třeba z toho kápne i nějaká ta koruna na boj proti antisemitismu a xenofobii. Přece zadarmo ani kuře nehrabe, natož profesionální přesvědčení sionisté. A pro korunu či dolar "správný kšeftmant" prodá bratra.

143710

13.09.2007 15:34

Lacko snědol psa

RE: Milá paní

Karel z Čech 88.?.?.?

Martin to tu napsal dobře. Paní Kateřina Amiourová není vypočítavá, sobecká, chamtivá, podrazácká a podlézavá a tak se do naší neokapitalistické společnosti nehodí.

Bohužel, nejsmutnější na celém tom příběhu je, že je pravdivý.
není to tak dávno, co rozehnali celou kladenskou dopravní policii. Snad až na dva lidi, všechny ostatní pro braní a vynucování úplatků na hodinu propustili. Cizinecká policie je na tom s úplatky stejně. Bez slušného úplatku tam nevyřídí člověk nic. Jenže cizinci si ve vlastním zájmu nedovolí stěžovat. Prokazování trestné činnosti policistů je komplikované, protože mezi nimi platí profesní solidarita. Samozřejmě se to netýká pouze Kladna, ale podobné to je v celé republice.

143773

02.10.2007 23:16

Přibylo těch, kteří nemají

RE: Útlak bělochů v USA

Karel z Čech 88.?.?.?

On ten dějinný vývoj není zase až tak nespravedlivý, jak by se na první pohledm mohlo zdát. Vždyť dnes již těm pyšným bohatým amerikancům vládnou prostřednictvím peněz a politického vlivu "ještě bělejší" asiaté z ruskotatarských stepí, co chodí naříkat ke zdni nářků. Z USA již udělali nejzadluženější stát světa.
Kdo s čím zachází, tím také schází. Není proto žádný důvod k pesimismu. Jen ta boží spravedlnost má vzhledem k délce lidského života trochu delší termíny, než se naplní. [chechtot]

Však to všichni známe z Bible, že Pánbůh není žádný horlivý pracant ani úderník. Šest dnů jakž takž něco dělal a od té doby jen lenoší. Možná má pořád od té doby stále jen ten sedmý den.

144837

02.10.2007 23:37

Přibylo těch, kteří nemají

RE: Sláva, Zvědavec funguje!:)

Karel z Čech 88.?.?.?

Ještě bych to trochu rozšířil. Státní byty dostávali především lidé v regionu potřebných profesí, tedy kromě policajtů i zdravotníci, učitelé a pod. a přednostní nárok měli i "zasloužilí" umělci. V době, kdy prakticky neexistovalo soukromé vlastnictví bylo zcela jedno, zda člověk byt skutečně vlastnil, nebo ho měl jen v nájmu. Z bytu ho nikdo nemohl vystěhovat, pokud neměl bytů několik.
Vedle toho byly byty podnikové, kdy svým pracovníkům přidělovaly byty podniky.
Pouze lidé, kteří neměli šanci dostat byt státní nebo podnikový se zapisovali do bytových družstev a na získání bytu si platili, případně i něco museli odpracovat. U bytů podnikově družstevních podniky pracovníkům v potřebných profesích dávali na získání bytu nenávratné půjčky na desetiletý závazek k práci v podniku. Někde - v některých oblastech státu - dostal člověk byt okamžitě při nástupu do zaměstnání, jinde, jako třeba v Praze byla na družstevní byty ze svépomocné výstavby čekací doba mnoho let. Poměrně nejlíp na tom byli pracovníci JZD, kteří v sedmdesátých a osmdesátých letech z jedné či dvou dobírek ročních odměn si byli schopni postavit vlastní rodinný domek.
Šikovní pražáci, aby dostali byt v Praze, tak se na čas odstěhovali do jiného kraje a pak s návratem do Prahy dostali byt přednostně.
Stát, podniky i bytová družstva nové byty stavěly, ale bytů stále bylo málo a je málo doposud. Ani 17 let kapitalismu bytové potřeby lidí nevyřešilo. Kdo má 5 a víc milionů, může mít nový domek prakticky okamžitě. Ovšem k podmínkách, kdy králíkárna je proti takovému domku luxus, protože pozemky jsou drahé.

144841

03.10.2007 00:03

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: V prvni rade

Karel z Čech 88.?.?.?

Pan Zundel se zřejmě bláhově domnívá, že jeden člověk = jeden člověk. Měl by vzhledem ke svému věku vědět, že v dnešním multi-kulti světě tomu tak již dávno není. Jeden izraelec je mnohem víc než třeba stovka palestinců. Proto také z dnešního pohledu 50 milionů mrtvých v 2. ww je nic proti 6 milionům židů, kteří zemřeli nebo změnili svojí identitu či místo bydliště.
Vždyť si vzpomeňme na nedávné události, kolik libanonců oprávněně zabili izraelci při hledání svých tří nezvěstných vojáků, kteří naprosto nezáměrně překročili hranice do Libanonu.

144843

03.10.2007 13:55

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: Jakou že to pravdu je třeba chránit zákonem?

Karel z Čech 88.?.?.?

> Zde se jedna o
>to ze se za slovo dostanete do vezeni .

Nedostanete se pouze ZATÍM. Nevíte, co vás čeká, až váš příspěvek ideologicky zhodnotí Liga proti antisemitismu z eretzu nebo severoameričtí hlupáci - pardon, nezvědavci.

144870

04.10.2007 12:27

Přibylo těch, kteří nemají

RE: Útlak bělochů v USA

Karel z Čech 88.?.?.?

Náhodou mi dnes přišlo mailem a sem se to přesně hodí. Prostě dnes není jak bejvávalo. [smích]

R e a l i t a d n e š k a . . .

Neslavíme VŘSR, máme Haloween a Santu, obojí je stejně odpudivé.
Není RVHP, jen diktát úředníků EU.
Národní hrdosti se ted říká zpátečnické čecháčkovství.
Peníze není třeba podložit prací, buď dá sociálka, nebo banka.
Řemeslníci zmizeli, každý je manažer.
Socialismus je pro naše děti dlouhá fronta na banány a nic jiného.
Kniha faktů stojí pětikilo, tak proč ji kupovat, Blesk a Aha vás připraví na maturitu levněji.
Za zábavou se chodí do obchodních center.
Historici nepracují, sporné věci řeší vynucené zákony.
Znalcům je dvacet pět, zkušenost je zbytečná, zodpovědnost rovněž.
Člověk po padesátce přestává existovat.
Nepřizpůsobivost a agresivita jsou pryč, máme kulturní odlišnost.
Spravedlnost nahradil výklad práva lépe placeného právníka.
Podvody nejsou, existují jen nevydařené podnikatelské záměry.
Největší žijící orel ve volné přírodě se jmenuje Mattoni.
Není vláda jedné strany, pravdu má ten, kdo je u koryta.

144916

04.10.2007 13:52

Saddám Husajn chtěl po Bushovi miliardu dolarů za odchod do exilu

Saddamův exil se Bušíkovi nehodil

Karel z Čech 88.?.?.?

Informace o tom, že Saddam uvažuje o exilu proběhla tiskem i internetem krátce před vpádem bušistánských vojsk do Iráku. Odchod Saddama však Bušík nemohl potřebovat, protože by přišel o jeden z proklamovaných důvodů vojenské agrese proti Iráku. Proto zprávu Bílý dům nekomentoval a jen komentátoři konstatovali, že se Saddam rozhodl příliš pozdě, když už válka byla na spadnutí a zbrojařské firmy měly jistotu dalších zkázek. Dohody, zvláště dohody s velkými firmami, se musí dodržovat. Vidina likvidace irácké infrastruktury byla příslibem výdělků i pro nevojenské bušistánské firmy. K vojenské intervenci by jistě došlo, i kdyby Saddam třeba náhle zemřel na infarkt. To by nám bušistánská propaganda jistě tvrdila, že ve skutečnosti nezemřel, jen se skrývá. K vojenské intervenci by došlo tak jako tak. Bez ní by se bušistánci jen obtížně dostávali k irácké ropě. Hlavně však Izrael se potřeboval zbavit hospodářsky poměrně konsolidovaného i když předchozí válkou vyčerpaného, blízkého souseda.

Však Írán je dnes v podobném postavení, jako byl Irák. Jen světové veřejné mínění je dnes přece jen trochu jinde, než v r. 2003.

144917

09.10.2007 23:24

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Buh...

Karel z Čech 88.?.?.?

Já toho Pánaboha upřímně lituji. Jen se vžijte do jeho situace - muset každý den poslouchat modlitby a nářky jen miliardy křesťanů. Z toho musí jeden naprosto zcvokovatět.
Přitom údajně bůh je trojjediný a jeho syn je Kristus. Tedy původní Pánbůh je stejný jak pro křesťany, tak pro padesát milionů židů i pro 1,2 miliardy muslimů. Jak se má chudák Pánbůh zachovat, když muslimové ho žádají o pomoc proti křesťanům i židům, křesťané zase o pomoc při zabíjení muslimů a židé o pomoc při ovládání všeho lidstva. Jak se má v této situaci zachovat? Komu vyhovět a komu nikoliv, když všem se najednou vyhovět nedá? Nepomůže mu ani hodit si korunou nebo dolarem, resp. čtvrťákem, protože to vybere pouze jedno řešení z dvou možných. Tady je protichůdných zbožných přání najednou mnoho. Jak to Pánbůh řeší nevím. Asi, jak ukazuje historie, se rozhoduje podle toho, jak se momentálně vyspal. Chvíli pomáhá křesťanům, pak zase muslimům a v poslední době drží ochrannou ruku nad židy. Vývoj v posledních letech ukazuje, že není tak úplně všemocný, protože židovský majetek a hlavně peníze, uchránit před zkázou nedokáže. Dolar stále klesá. Nebýt čínských komunistů, tak už to USrael má za sebou. Jen komunisté drží bušistánskou ekonomiku nad vodou, ale ani oni nejsou všemocní.
No nechci nikomu brát jeho iluse, ale čekat že mezi těmi miliardami prosebníků si Pánbůh vybere právě mě, aby mi pomohl, se mi zdá dost naivní.
No nevím, třeba autorka článku je VIP a má u Pánaboha protekci. Nic mi do toho není. Podle obsahu článku mám však dojem, že autorka je spíše realistka a na žádnou pomoc od Pánaboha nečeká. Tu svíčku zapalovala jen kvůli sobě, pro své uklidnění. Už staří jogíni přišli na to, že zírání do plamene svíčky podporuje soustředění mysli. A článek samotný není o víře v Pánaboha, ale o regulaci lidského chování. Svíčku lze zapálit pouze hromadně až příslušný církevní či státní úředník k tomu dá pokyn. To by tak hrálo, aby kdokoliv obtěžoval už tak přetíženého Pánaboha i v neúředních hodinách. Konečně pro styk s Pánembohem je tu oficiální instituce - církev a každý by měl posílat supliku jen jejím prostřednictvím. K čemu by tu jinak církev byla, kdyby si lidé své záležitosti vyřizovali sami přímo s Pánembohem?

145198

09.10.2007 23:30

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Nechci autorce brat viru, ale...

Karel z Čech 88.?.?.?

>A vy souhlasíte s vraždami ? Nebo to nenarozené dítě nemá
>právo na život ?

No to je přímo otázka do pranice. Samozřejmě, že právo na život jistě má. Ovšem od kdy je to nenarozené dítě?
Už samotné uvolněné vajíčko v těle ženy je nenarozené dítě tak na půl. Bez něj se žádné dítě nemůže narodit. To samé uvolněná spermie.
Podle mě by bylo správné, každého, kdo nechá takové poloviční nenarozené dítě zahynout, trestat za poloviční vraždu. Nebo aspoň za neposkytnutí pomoci s následkem smrti. Jak k tomu ty nenarozené děti příjdou, že si nemohou užít nádherného života a slasti při nakupování v supermarketech? Je to od těch sobeckých lidí skutečně zavrženíhodné a trestuhodné jednání. Stačily by i symbolické tresty. Třeba za každé vypuzené neoplodněné vajíčko pouhý jeden měsíc kriminálu. U mužů bych byl shovívavější - za každou zmařenou spermii jeden den kriminálu.
To byste viděli, jak by se život naší společnosti hned změnil.

145204

10.10.2007 00:09

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Buh...

Karel z Čech 88.?.?.?

Přece být VIP u Pánaboha není totéž, jako být VIP u konkrétní církve, instituce či státu.
Vždyť to jistě znáte z denního života. Jeden člověk je pro někoho geroj a pro druhého zločinec. Jeden den jste význačný politik a druhý den policií honěný kriminálník. Nebo jako Čunek obojí najednou. Jeden den jste uctívaný vážený boháč, milionář či přímo miliardář a druhý den uprchlý kriminálník, který se musí skrývat. Pochopitelně i naopak jeden den bezdomovec a druhý den milionář. Jak se mění politické vážky, tak se mění i kdo je VIP. U Pánaboha bych přece jen předpokládal jistou stabilitu názorů.

145206

10.10.2007 11:49

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Nechci autorce brat viru, ale...

Karel z Čech 88.?.?.?

Vždyť ženy, kromě rození dětí, také ne. Tedy byl by to systém k mužům i ženám vcelku spravedlivý. Když mohou v bušistánu člověka odsoudit třeba na 300 let do kriminálu, tak proč by náš soud nemohl uložit trest tisíc let. Tři sta jako tisíc - vyjde to nastejno. Konce se člověk nedožije. A proami by si libovali, jak se naše právo přibližuje vzorovému bušistánskému.
No a že by všichni lidé byli stále v kriminálu? Vždyť co jiného je blížící se NWO než novodobý kriminál?

Tedy je to systém, vyhovující jak křesťanským protipotratovým fanatikům, tak nadšeným propagátorům "amerického způsobu života", stoupencům a příznivcům neoconů. Jistě ani nadnárodní korporace by nebyly proti, když by takto lehce získaly lacinou pracovní sílu smlouvami ze soukromými věznicemi podle osvědčené praxe v USA. Rovněž bankám by to usnadnilo život, když všichni jejich dlužníci by byli pod trvalou kontrolou a nemohli by se tak vyhýbat splácení úvěrů.
Tedy zbývá již jen přesvědčit zelené ochránce zvířat, aby tento systém vzali za svůj a všechny hlavní současné politické síly by nás, obyčejné smrtelníky, o prospěšnosti takovéhoto trestání určitě přesvědčily. Bylo by to jen pro naše dobro.

145232

10.10.2007 14:42

Policejní příručka z roku 1935

80 let

Karel z Čech 88.?.?.?

Zdá se, že za těch 80 let se cikáni přes čtyřicetileté působení komunistického státního aparátu ani současnou sedmnáctiletou pozitivní diskriminaci nijak podstatně nezměnili. Jen trochu modernizovali způsoby parazitování na většinové společnosti. Už nekočují s koněm, mají automobily.

Je velmi dobré nahlédnout do historie. Člověk se poučí a získá větší odolnost proti působení momentální propagandy.

145237

10.10.2007 15:55

Jak jsem psal udání

RE: komáři a velbloudi

Karel z Čech 88.?.?.?

Tady snad nejde ani o to, co si to které zvíře myslí, jako spíš o to, nakolik zvíře cítí bolest a strach z neznámého nezvyklého prostředí. To, že některá zvížata bolestí nekřičí jistě neznamená, že bolest nevnímají.
Můj názor je, že není důvod předpokládat, že u savců či u obratlovců bolest bolí jinak člověka a jinak třeba rybu. U nižších živošichů si tím tak jistý již nejsem.
Emoce - strach, budou jistě u ryby a třeba opice odlišné.

145240

11.10.2007 00:33

Policejní příručka z roku 1935

RE: Rasisti byli, jsou a budou!

Karel z Čech 88.?.?.?

>Nijak tím historii nezměním. Jen si pár
>lidí bude myslet, že během 1. republiky neexistoval rasismus a
>diskriminační vyhlášky.

A z jakého důvodu by si lidé měli myslet, že za první republiky to bylo jiné, než to ve skutečnosti bylo? Proč by se měla historie lakovat na růžovo? Jaký k tomu má kdo důvod?

Navíc nechápu, co na vyhlášce vidíte rasistického. Hovoří se tam o osobách, které žijí cikánským způsobem života, tedy potulují se a živí se při tom krádežemi, podvody, žebrotou, polním a lesním pychem. Tedy živí se způsobem, který je trestnou činností. Přitom za cikána je takováto osoba považována bez ohledu na to, jestli "patří k cikánskému plemenu". Naopak cikán, který nekrade, nepodvádí a nepotuluje se není považován za osobu, na kterou se vyhláška vztahuje.
Co je tedy rasistického na tom, že policie má resp. za 1. republiky měla za úkol provádět zvýšený dozor nad osobami, které se dopouštěly trestné činnosti?

Pane anti-anti. Doporučuji naučit se pořádně číst a teprve potom psaný text komentovat. Rasistou jste vy, protože aniž byste si pořádně text přečetl, jen při samotné zmínce o cikánech vykřikujete o rasismu. Rasismus vám zatemňuje myšlení. Ve své rasistické duši ho vidíte na každém rohu. Svůj k svému.

145265

11.10.2007 21:55

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

Karel z Čech 88.?.?.?

No vždyť se také jistě všichni radujeme, že ozbrojené konflikty pouze v Africe za posledních 15 let stály jen 300 miliard USD, tedy jen část nákladů vynakládaných USA na zajištění kontroly zdrojů ropy v Iráku a ty miliony mrtvých a desítky milionů uprchlíků raději ani nepřipomínáme.

145326

11.10.2007 21:33

Policejní příručka z roku 1935

RE: A co ti spořádaní cikáni?

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ale zmiňuje příručka také spořádané a vzdělané cikány?
>O těch se často ani neví, že jsou to cikáni, ale přesto z
>hlediska rasy jsou to vlastně cikáni. Jsou tedy házeni do
>stejného pytle se všemi ostatními a to je ta politická
>NEkorektnost, kterou oslavujete?
No vidíte to, tak jsme se k tomu rasismu přece jen dopracovali. Vyloženě rasisticky a diskriminačně příručka policii neukládá, aby také kontrolovala spořádané a vzdělané cikány, cikány, kteří mají stálé trvalé bydliště, pracují, nekradou, nepodvádějí a nekočují. Jak k tomu ti poctiví cikáni příjdou, že mají být takto diskriminováni?
[zmaten]

145328

11.10.2007 22:27

Policejní příručka z roku 1935

RE: První republika

Karel z Čech 88.?.?.?

No vy asi nevíte, že jen pilnou prací se dá zbohatnout. Asi jste se těch posledních 18 let jen flákal, když váš majetek se dnes nepočítá ve stovkách milionů či v miliardách jako majetek našich pracovitějších spoluobčanů. Sice je naše zkorumpovaná policie občas obtěžuje nepříjemnými dotazy, jak k takovému majetku přišli, ale to je jen ze závisti, že se si také tak někteří policisté zatím ještě nepolepšili. Kdo je šikovný a umí, ten prostě umí a to se cení. Takový pracovitý člověk si šlechtický titul jistě oprávněně zaslouží (nebo že by pár let na Pankráci?). [překvapení]

145329

24.10.2007 18:07

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: Také souhlas

Karel z Čech 88.?.?.?

Je do zvláštní, zatím žádný kritický ohlas. Že by nezvědavci ještě spali a vyvolenci měli nějaký náboženský svátek? Nebo se snad již připravují na 10. listopad?

Také se mi článek dobře četl a ohlasy rovněž. Není v článku nic, s čím by se dalo nesouhlasit. Jistě trochu přehánění v rámci básnické licence autora, ale v zásadě jen pravdivá konstatování a logické závěry autora. Samozřejmě, že svět bez politiků by byla dobrá věc, ale prakticky je to jen nesplnitelná iluze. On se vždy i v budoucnu nějaký ten zločinec najde, který bude nejlíp vědět, co a jak by lidé měli dělat, aby on se měl dobře. A dokáže to lidem vhodně naservírovat.
Ovšem zásadní změna současného ekonomického systému a odvrácení od konzumní společnosti, je jedinou možností pro další budoucnost lidstva.

145856

26.10.2007 15:08

Bush káže demokracii, zamýšlí tyranii

RE: Vynikajici clanek.

Karel z Čech 88.?.?.?

Patrně jste již dlouho v Praze nebyl a tak nevíte, že to židovské město je pouhý historický pojem. Židé tam žili ve středověku a proto tam jsou staré židovské stavby. Dnes tam však židů žije stejné procento, jako ve všech ostatních částech Prahy. Na Koňském trhu (Václavské náměstí) také již žádného koně nekoupíte.

145961

26.10.2007 18:02

Bojím se o osud našich lesů

RE: kocourkov...

Karel z Čech 88.?.?.?

S násilím asi proto státní moci moc neuspějete. Zvlášť, když nespokojených lidí ochotných k nějakému činu je málo. Ovšem situace u nás není proti ostatnímu světu nijak vyjímečná. Ve světě už delší dobu fungují iniciativy, které se snaží státní moc ze svého života aspoň částečně vyloučit. Vytvářejí se hospodářsky do jisté míry svépomocně lokálně fungující komunity. Zkušenosti jsou jak v Británie, tak i z Ruska i z jiných zemí. Zatím státní moc nechává tyto komunity na pokoji, někde jim i trochu vychází vstříc. Protože se jedná o malý rozsah, tak ani banky zatím proti nim nijak rázně nepostupují. Jsou to komunity s vlastním hospodařením, s vlastními službami i s vlastními penězi. Na internetu se o nich toho najde poměrně dost. Samozřejmě, že v budoucnu to může být jiné, až se státu začne zajídat, že přichází o zdroj daňových příjmů. Co zmůže stát, který občané nefinancují? S pasivní resistencí slavil úspěch už Gándí. Může to být mnohem účinnější prostředek nátlaku, než nějaký aktivní odpor, který armáda a policie snadno potlačí. Ovšem žádná policie vás nemůže přinutit třeba nakupovat v supermerketu nebo čučet na televizi, kupovat si bulvární tisk a pod. Jak dlouho mohou vydržet kterékoliv noviny bez čtenářů? Samozřejmě, že úplně se odříznout od současné civilizace se v našich poměrech nedá. Také ne všichni máme stejné možnosti.

Stačí si uvědomit, že současný stát tu není k prosazování zájmu občanů, ale naopak k prosazování zájmu nadnárodních korporací proti občanům. Pak člověku dojde jakým způsobem se dá oslabit vliv státu na jeho život. Přitom takovéto počínání je i skutečně ekologické, v zájmu naší planety i lidstva.

145965

31.10.2007 13:35

A nenecháme vám ani ten čas...

RE: Potěšil jste mne!

Karel z Čech 88.?.?.?

Náš pes také nedbá, že nám zákon posunul čas o hodinu nazpět a vyžaduje procházku postaru, jako v létě. V tu svojí hodinu dokáže být neodbytný.
Doma může čučet na televizi celý den, když se mu právě nechce spát a stejně se nehodlá nařízenému času přizpůsobit. Schází mu lidská poslušnost před vrchností.

146191

01.11.2007 13:14

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

Expert OSN: Výroba biopaliv je zločin na lidech

Karel z Čech 88.?.?.?

Podle našeho pana Profesora nemůžeme situaci ovlivnit k lepšímu. Tak proč bychom ji neovlivnili k horšímu? Zákony na to už máme. Přesně po vzoru bušistánu.
Bušík to s lidstvem myslí dobře. Nechce, aby se dlouho trápilo.


Za "zločin proti lidskosti" označil expert OSN Jean Ziegler výrobu biopaliv. Rozšířenější pěstování zemědělských plodin, které se pak využijí k výrobě biopaliv, podle něj zvyšuje ceny užitných plodin, pozemků i vody a znemožňuje chudým zemím přístup k základním potravinám. Ziegler, zvláštní zmocněnec OSN pro právo na výživu, to prohlásil podle agentury DPA v New Yorku v noci z pátku na sobotu a naléhal na zastavení světové produkce biopaliv alespoň na pět let.
Ziegler poukázal na to, že jen ceny pšenice se během jediného roku zdvojnásobily. Na růst cen tlačí i pěstování kukuřice používané k výrobě etanolu nebo cukru. Udrží-li se tento trend, nebudou chudé země schopny dovážet více potravin pro své obyvatele.
"Je to zločin proti lidskosti, pěstovat na hospodářsky výnosné půdě potravinové plodiny, které se potom spálí jako pohonné hmoty," prohlásil Ziegler.
Na Zemi v současnosti hladoví více než 800 milionů lidí. Potravin je přitom dostatek. "Za hladovění mohou lidé. Je to problém přístupu, nikoliv přelidnění, nebo nedostatečné produkce. Lidská rozhodnutí mohou situaci změnit," prohlásil Ziegler.
Nejde o první apel tohoto druhu. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) označila ve své zářijové studii dopad biopaliv na přírodu horší než vliv běžných ropných paliv. Podobně jako Ziegler kritizovala skutečnost, že podpora biopaliv vede k prudkému růstu cen potravin, a pozastavila se nad možným negativním dopadem jejich výroby na životní prostředí.

citováno z ČTK

146246

01.11.2007 21:43

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Expert OSN: Výroba biopaliv je zločin na lidech

Karel z Čech 88.?.?.?

Myslím, že jsme zde všichni natolik rozumní, že nikdo nechce vrátit lidstvo do jeskyní či na stromy, pokud nás k tomu příroda sama nedonutí.
Já na chalupě si také budu řezat palivové dřevo cirkulárkou a delší motorovou pilou a nikoliv namáhavě a zdlouhavě ručně.
Jde však o posouzení, zda v obchodě se nespokojím s výběrem třeba tří druhů piva z nejbližších okolních pivovarů, nebo zda nutně potřebuji, aby se u nás prodávalo pivo belgické, holandské, irské a pod. To samé třeba brambory by mi mohly stačit ty, co se vypěstují v naší republice a memusím nutně mít egyptské. Nebo jsou snad polská či italská jablka o tolik lepší, než jablka vypěstovaná u nás? Samozřejmě, že jsou věci, které si u nás v potřebném množství nemůžeme vypěstovat - pomeranče, banány, ananasy aj. - a ty bude třeba dovážet stále. Otázkou je, zda v takovém případě musím mít ananas každý den, zda mi nestačí, koupit si tři jednou za měsíc. A tak je to se vším. Mléko a maso vyvážíme do sousedních států a sýry a zpracované maso od nich nazpět dovážíme. Copak neumíme udělat na místě sýry a salámy stejně chutné vlastní? Do doby poměrně nedávné jsme to uměli docela dobře. Já bych raději kupoval plnohodnotné mléko z nejbližšího zemědělského podniku, než z Německa dováženou drahou bílou vodu. Jenže v současných poměrech to mléko od sousedního zemědělce neseženu, přestože bych mu platil dvojnásobek toho, co dostane od výkupního podniku a ještě bych na tom proti dovážené vodě ušetřil. Tedy podle mě je tu něco špatně.
Současný systém je špatný a neefektivní pro mě jako spotřebitele i pro výrobce. Vydělává na tom pouze nadnárodní obchodník, který si ceny diktuje a zbytečným převážením výrobků zatěžuje přírodu.

146261

02.11.2007 17:41

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Expert OSN: Výroba biopaliv je zločin na lidech

Karel z Čech 88.?.?.?

To, že neznáte brambory z Egypta svědčí o tom, že buď nechodíte nakupovat nebo si nevšímáte označení "země původu zboží", které podle zákona má být u každého prodávaného zboží. Nebo třeba máte jiný zdroj, než běžný obchod.
V tom ostatním máte pravdu. Ovšem vycházíte z předpokladu, že současný ekonomický systém je dobrý a jediný možný, což pochopitelně není pravda.
Pomineme-li ekonomický systém socialistický, současný přechodový systém čínský a systémy předkapitalistické, které se snaží odstranit MMF - občinové vlastnictví v některých komunitách v Africe a v Asii znemožňuje soukromokapitalistické podnikání - tak skutečně lidstvo mnoho jiných ekonomických systému na výběr dnes nemá. Jenže každý systém se časem vyčerpá. Že současný kapitalistický systém je za zenitem jistě vidíme všichni. Od 30. let minuléto století se záplatuje a vylepšuje všemožnými způsoby včetně státní regulace. Dnes pro nadnárodní korporace je státní regulace neúčinná, naopak takovéto korporace dirigují stát.

Většina lidí, kteří se o to zajímají, čeká, kdy se současný kapitalistický systém zhroutí. Důkazem toho jsou i mnohaleté diskuze na toto téma zde na Zvědavci i odkazy na knihy, články a diskuze starší. Všichni na ten den čekáme s obavami, protože nikdo neví, co nastane pak. Z chaozu jistě nějaký nový lepší systém vykrystalizuje. Pokud ne, tak bude mít lidstvo smůlu - nepřežije.
Jistě ani otrokáři ve starém Řecku a Římě nepředpokládali, že by svět mohl fungovat bez otroků. Ani šlechta v době své slávy se nenadála, že by svět mohl existovat bez jejího osvíceného řízení nevolníků. A přesto tyto staré světy zanikly a kromě historiků ani pes po nich neštěkne. Stejně zanikne i současný svět bankéřů a lichvářů i když oni si to nepřipouštějí, resp. nechtějí, aby o tom přemýšleli ostatní lidé.
Proto s chutí pracujte od nevidím do nevidím a ve chvilkách volna sleduje americké (severo i jiho) seriály a žijte ve virtuální realitě. Jen proboha nepřemýšlejte o současné realitě, aby vás nenapadlo požadovat na politické reprezentaci nějaké řešení či dokonce nějakým způsobem konci současného ekonomického systému napomáhat. Každý jeden den je dobrý.

146327

02.11.2007 18:06

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Jsme jako bakterie?

Karel z Čech 88.?.?.?

To jste nedal ten nejlepší příklad, protože jednak bakterie nepotřebují k životu ropu, která se vyčerpává a jednak nemusí vyrábět stále víc a víc, aby splatily úroky bankám.
Pro lidstvo úsek "c" proto bude velmi krátký.

146329

07.11.2007 22:20

Zadostiučinění?

RE: Jen to , ze advokati v CZ

Karel z Čech 88.?.?.?

Nedávno jsem četl, jak odsoudili ve Španělsku teroristy z Madridu na několik tisíc let.

Náš soud si měl vzít z toho příklad a babce uložit deset tisíc let nepodmíněně s omezením, že do vykonání trestu nesmí umřít.

Odsoudit nepohyblivou hluchou a slepou 86letou babku k osmi rokům do basy je rarita. Kdyby na ní nechali udělat psychiatrický posudek, tak by zjistili, že není schopna účasti na trestním řízení a kdo ví, zda ještě ve svém věku chápe jeho smysl. Vůbec by ji podle zákona nesměli soudit. Ovšem politická objednávka si žádala přísný trest. Tak zákon nezákon, byla exemplárně pro forma potrestána. Jako kabaret to může být dobré. Ale měli k tomu soudci při vyhlašováíní rozsudku zatancovat kankán.
Není-li tu ta, kterou mám tak rád, je tu ta, která je tu. Však o nic nejde. Snad jen Pepovi Lesákovi udělal soud drobnou radost, že se opět dostal do televize.

146677

08.11.2007 20:38

Zadostiučinění?

RE: Jen to , ze advokati v CZ

Karel z Čech 88.?.?.?

Justiční systém dnes funguje prakticky stejně, jako v těch padesátých letech, jen ty politické vlivy se do rozhodování nepromítají tak přímo. Jistě i tomu současnému soudci i státnímu zástupci je naprosto zřejmé, že odsouzení babky je protiprávní. Představte si, že tady navrhnete, aby v zájmu udržitelnéhgo rozvoje u nás stál benzín stovku za litr. No a ono to za nějakou dobu - jak se zdá, tak velmi rychle - tak bude. A někdo si pak vzpomene, že jste to navrhoval a soud vás pak za to odsoudí.

Já toho současného soudce i státního zástupce chápu. Jistě mají rodiny a tak se nechtějí nechat vyhodit z práce. Záminka se v případě potřeby vždycky na každého najde. Navíc ani jeden z nich nemusí mít žádné výčitky svědomí. Státní zástupce trest jistě navrhoval po konzultaci se svým šéfem a soudce ví, že špatně již rozhodl mnohokrát a nadřízený soud k odvolání odsouzeného jeho rozsudek zrušil. Pokud se babka neodvolá, je to její problém. Dobře jí tak, poučena byla. A když se odvolá, tak rozhodování bude záležitostí soudu odvolacího. Tak proč mít nějaké výčitky svědomí? Všichni jsme jen chybující lidé a právní řád upravuje prostředky k nápravě našich chyb. Tak přece o nic nejde. O jednu chybu víc nebo míň?

Samozřejmě, pokud by babce chtěli pomoci, tak jak jsem psal výš, mohl kdokoliv nechat zkoumat její způsobilost účastnit se trestního řízení. Ovšem ten, kdo by to navrhnul, ten by se znelíbil. Všichni také velmi dobře vědí, že její návrh na výši trestů nebyl z její hlavy, že přednesla jen to, co jí její šéf písemně nařídil či schválil. I ten její šéf k tomu dostal příkaz z vyšších míst. Konec konců proč si dělat problémy, když stejně všichni vědí, že babka žádný trest nenastoupí a zda je či není odsouzena je jí v jejím stavu naprosto lhostejné. Tak jí za návrh trestu mohli dát klidně i doživotí a nic by se nedělo. Naopak, někteří méně vzdělaní politici by jásali, jaká je to u nás konečně spravedlnost.

Tím samozřejmě nechci babku nijak hájit. Mohla odmítnout zastupovat obžalobu a mohla jít pracovat do výroby. Do dolů by ji jistě neposlali. Vžijte se do situace jejího šéfa. Koho byste na jeho místě k zastupování obžaloby před soudem poslal. Samozřejmě, že toho, kdo se bude nejmíň bránit. Byla mladá, bála se o flek a možná tomu i věřila.
Zločiny komunismu je potřeba beze sporu příkladně potrestat, aby se neopakovaly. Jenže kdo se dnes nechá jen tak odsoudit? Každý se bude bránit, že dělal jen to, co měl nařízené. Těžko se takový člověk hledá. A když už se jednou taková stará bezmocná babka našla, tak by bylo politickou chybou jí neodsoudit. Takhle se řvounům zacpe huba a nikoho to nebolí. Přece nikdo nemůže chtít soudit za zločiny komunisty, kterým bylo v osmdesátých letech 30,40 nebo 50 let, když to jsou dnes vážení podnikatelé, na kterých stojí náš stát.

146738

08.11.2007 21:08

Outsourcing mučení

RE: Co musi USA hned udelat:

Karel z Čech 88.?.?.?

Váš plán vypadá pěkně, ale jistě jste si vědom i negativ.
Když poklesne výroba heroinu a opia, tak budou CIA chybět značné finanční prostředky, které jí nyní z exportu plynou.

Když se na Blízkém východě přestane válčit, tak přestane být aktualní přezbrojování americké armády. Jak pak lidem pracujícím ve zbrojním průmyslu USA zajistíte práci? Otevřeně zbrojit proti Rusku za současné situace, kdy Bush a Putin vystupují jako kamarádi, se dost dobře nedá.

Navíc představte si, že se v těch současných arabských monarchiích se zvýšením životní úrovně obyvatelstva prosadí nějaký demokratičtější systém. Pak by ty státy mohly začít spolupracovat a hned by tu byl další mocenský a hospodářský subjekt vedle EU, který by USA konkuroval.

Ovšem nedovedu si představit, jak byste si představoval zajištění plynulých dodávek ropy z tohoto regionu do USA. Slabým dolarem se obtížně podplácí a přeplácí, přičemž Čína těch nadbytečných USD má mnohem víc, než USA. Bušistán je naopak zadlužený, kam se podívá.

Tudy tedy cesta nevede. Rozhodně ne k posílení role USA jako absolutního světovládce.

No a omezení finanční a vojenské podpory sionistům už vůbec nepřipadá do úvahy, protože těm by se to nelíbilo.

146741

09.11.2007 13:10

V Čechách sa razí nová cesta k prosperite

V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Karel z Čech 88.?.?.?

Nedávno se o tomtéž diskutovali u článku "Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů". Člověk stále ještě nedorostl do stadia, kdy v něm převládne civilizovaný člověk nad zvířetem.
Člověk rozumný chodí po této planetě zhruba 300.000 let. Naprostou většinu té doby žil stejným způsobem, jako zvířata, jako dnes opice. Civilizovat se a přetvářet své životní prostředí k obrazu svému začal v posledních 10.000 letech. Za situace, kdy je volněji, kdy má zajištěny své základní životní potřeb, projevuje se v člověku prvek jeho civilizovanosti. Ovšem jakmile začne jít do tuhého, jakmile jeho jistoty jsou čímkoliv ohroženy i jen silnější konkurencí, tak v člověku a jeho jednání opět nabývá vrchu jeho zvířecí pud sebezáchovy, k prosazení svých osobních zájmů využívá práva silnějšího.
I v dobách poklidných nemalá část lidí se snaží získat výhodu oproti lidem ostatním. Stávají se slouhy mocnějších. Za plný talíř od svého pána jsou ochotni ze svých bližních dřít kůži. Bohatí mocní tvoří dočasné koalice, aby účinněji ochránili své zájmy a majetky a efektivněji ještě víc bohatli. Armády slouhů jim v tom všemožně napomáhají.
Již v dávnější minulosti se vyskytovali svobodymilovní lidé, kteří se s takovým polozvířecím a polootrockým systémem neztotožňovali, chtěli žít jinak a někteří z nich také žili jinak.

Před více jak 2.000 lety v Indii přišli žáci k jogínovi, která na skále meditoval.
Ptali se ho: Moudrý guru, proč setrváváš v pustině a nejdeš mezi lidi šířit myšlenky, jak se mohou osvobodit od strádání a těžkostí jejich života.
Jogín jim odpověděl: Čekám, až oni přijdou za mnou.

A měl pravdu. Proč vykládat někomu něco, co nechce slyšet? Proč ho přesvědčovat, že by měl změnit svůj život, když on na změnu není připraven? Byla by to zbytečná práce.

Každý sám musí zjistit, že zavedený způsob jeho života mu nevyhovuje, že je třeba jej změnit. Otrocká povaha toho není schopna. Bude raději dál otročit, trpět a zkracovat si život za pár stříbrných od svého pána. Myslící člověk však tak žít nemusí. Může sám v rámci svých možností svůj život změnit k lepšímu, lidštějšímu. Stačí jen chtít, rozhodnout se a něco pro to udělat.

Jsou lidé, kteří to již udělali. A je jich čím dál tím víc. Otroci systému je považují mnohdy za podivíny. Ale zřejmě jinak, než aby každý začal sám u sebe, to nepůjde. Žádná defenestrace a nahrazení současných mocipánů jinými při zachování současného systému nic nemůže změnit. Změnu mého života mi může přinést pouze to, když se změním sám, ať už politický a správní systém okolo mě je jakýkoliv.

Dnes je svět - naše civilizace - tak technicky vyspělý, že může zničit sám sebe. To žádný jednotlivec nezmění. Můžeme jen doufat, že jak nouze naučila Dal...

Automaticky kráceno

146766

09.11.2007 12:37

V Čechách sa razí nová cesta k prosperite

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Karel z Čech 88.?.?.?

Můžeme jen doufat, že jak nouze naučila Dalibora housti, tak nadcházející přírodní a ekonomické pohromy přivedou lidstvo k poznání, že změna našeho současného způsobu života je nutná. Bez ní lidstvo nepřežije. Otázkou pouze je, zda k té změně zbývá lidstvu ještě dost času. Nepřizpůsobivé formy života zákonitě v průběhu času vymírají.

146767

13.11.2007 21:21

Agonie demokracie

RE: Tak to chci vice agonie

Karel z Čech 88.?.?.?

Extrémista je přece naprosto každý, kdo nesouhlasí s vládou. V zájmu zachování pořádku (a koryt) je proto třeba bít hlava nehlava každého extémistu, bez ohledu na nějakou demokracii. Občanské svobody si v zájmu zachování koryt přizpůsobíme. Vyspělá demokracie není jakákoliv demokracie, ale pouze taková, která vybraným občanům zaručí jejich prebendy.

Když náhodou začne jít do tuhého, že by lidé mohli zvednout hlavy - nynější zdražování vyšlo na písmeno F - fšechno - tak je třeba odvést pozornost.

Nepochybujme, že naše bezpečnostní služby mají své lidi na všech stranách spektra. Od anarchistů přes komunisty až po neonacisty. Není proto problém podnítit jakékoliv veřejné shromáždění a zároveň i protiakci.
Kdyby šlo o nějaké vyjádření názoru, tak by často anarchisté s nacionalisty vystupovali na veřejných shromážděních společně, navzájem by se podpořili, protože obojí jsou např. proti válčení na Středním východě.
Manipulátorům v pozadí však nejde o vyjadřovaný názor. Jde jen o vyvolání bitky mezi skupinami a vyvolání strachu spořádaných občanů z extrémistů. Spořádaný občan je pouze takový, co drží hubu a krok a přizvukuje honbě na nebezpečné extrémisty, ohrožujíci naše majetky. Ten strach je potřeba opakovaně přiživovat.

Nelze také připustit nějaké větší demontrace proti americké světovládě. Vždyť by pak bušík nepoklepal na rameno Tupohlávkovi nebo Paroubackovi. V Izraeli by se mohli zlobit, že naši lidé nechtějí za jejich zisky umírat. Za to by jejich zástupci v naší vládě a v parlamentu nesklidili pochvalu.

A Praha je, jak každý dobře ví, odjakživa židovské město. Je tam přece synagoga.

147095

13.11.2007 22:31

Agonie demokracie

RE: Krále,

Karel z Čech 88.?.?.?

A koho tak v současné situaci volit?
ODS i ČSSD jsou naprosto stejní prospěcháři a tuneláři. Pambíčkáři půjdou s každým, kdo bude mít šanci sestavovat vládu. Jejich hlavním a jediným programem jsou ministerská křesla a posty náměstků, ať už vládne kdokoliv.
Zelení - z těch Bursík stvořil poslušné stádo udělající cokoliv, aby se on udržel ve vládním křesle.
Tak tedy koho?
Když k volbám nepůjdu, tak vyjádřím spokojenost se současných stavem naší politické scény.
Když půjdu a budu volit nevolitelnou malou stranu, tak jako bych k volbám nešel.

Takže jediná možnost, jak zřetelně dát najevo nespokojenost, je volit komunisty. Ti sice volby nevyhrají a i kdyby vyhráli, tak sami nic nezmůžou, ale připravím tím korytáře z povolání o hlas ve prospěch opozice. Pokud nás takových bude víc, možná politikům dojde, že jsou tu oni pro nás a nikoliv my pro ně.

Chce to jen málo. Jen začít samostatně myslet a nedat na obehranou předvolební písničku o komunistickém nebezpečí.

Konec konců mlátili nás stejně bicí jednotky komunistů jako grosstapo či Tupohlávkovi těžkooděnci. Není mezi nimi žádný rozdíl. Ani mezi bicími jednotkami, ani mezi politiky. Politikům vždycky jde jen o zachování jejich moci nad lidmi a potlačení všech známek nespokojenosti a možného odporu.

147098

14.11.2007 11:22

Agonie demokracie

RE: Krále,

Karel z Čech 88.?.?.?

Prachy ze státního rozpočtu volební strana dostane jen když získá víc než 3% hlasů voličů. Když dostane míň, tak jede za své. Stran a hnutí je přes osmdesát. Tedy moc velký průměr hlasů na stranu není. Aby to menší stany neměly tak jednoduché, tak při koalici se pětiprocentní kvórum navyšuje.
Samozřejmě, že všechno je při dobré vůli řešitelné, např. několik stran se může domluvit, že dá své lidi na kandidátku dohodnuté strany, aby se kvórum nezvyšovalo. Jenže jsme jen lidé a tak představitelé stran se spolu nedohodnou. A i kdyby se náhodou domluvili a strana ve volbách prošla, tak nakonec jejich program skončí jako nyní u Zelených.

Proto ti komunisté jsou nejvhodnějším prostředkem vyjádření voličské nespokojenosti.
Janko v příspěvku výš o komunistech má v zásadě pravdu, že prospěcháři od nich odešli do ČSSD, ODS aj. Blíž jsem se o ně zatím nezajímal, ale mám dojem, že u komunistů kromě idealistů zůstali i ti skalní, současným režimem postižení. Pokud by se tedy komunisté nyní dostali k lizu - stali se nejsilnější stranou schopnou vytvořit vládu, tak by to mohlo způsobit dost silné vření v jejich straně, v krajním případě i rozpad KSČM.
To ovšem za současné situace nehrozí. Proto není důvod strašidla komunismu se obávat. Konečně ani Komunistická strana Číny dnes nebuduje komunismus, přestože v zemi stále totalitně vládne. A Číně jako státu to mimořádně prospívá. Lidem - Číňanům - už mnohem míň.

147141

14.11.2007 21:29

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: umazaný Izrael?

Karel z Čech 88.?.?.?

Tady vidíte, že zákonodárci nejdou s dobou.
Představte si večer, je již brzy tma a na ulici vás může přepadnout okrást a i přizabít kdokoliv. Máte proto svaté právo, když vycházíte večer před dům, tak všechny lidi na ulici vystřílet, včetně těch, co jedou autem. Auto je nebezpečná zbraň. Vystřílet preventivně, v zájmu své bezpečnosti. Bylo by to něco na způsob Havlova preventivního humanitárního bombardování.

Představte si, že to udělá každý. To by se matičce Zeměkouli zanedlouho ulevilo. Byl by to i příspěvek k udržitelnému rozvoji společnosti. Zelení by takový zákon jistě rádi tlačili parlamentem.

147184

15.11.2007 23:06

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: umazaný Izrael?

Karel z Čech 88.?.?.?

Když shlédnete do konce film Zeitgeist na http://video.google.com/videoplay?docid=-686108267... tak tam se to na konci dozvíte.

Všem, kteří film ještě neviděli, ho vřele doporučuji. Měli by ho povinně promítat školní mládeži, aby od mládí lidé věděli, co od nich manipulátoři čekají. Z bušistánců již kunzumní pitomce ve většině nadělali. Otázka je, zda se jim to podaří i s Rusy, Číňany a Japonci. Ani v Evropě není každý ochoten dělat manipulátorům vola i když se naši demokratičtí vyvolenci za pomoci medií snaží, seč můžou.

147270

22.11.2007 00:05

Časy se mění

RE: [2] časy se mění - NĚCO NENORMÁLNÍHO???

Karel z Čech 88.?.?.?

Kapitalismus přece není o tom, že za stejné množství a kvalitu práce dostane kdokoliv, ať už zaměstnanec nebo podnikatel stejnou protihodnotu. Právě naopak. Smyslem podnikání je na směně vydělat. Tedy druhá strana musí prodělat. Záleží pouze na síle stran. Kdyby takový čínský nebo indický pracovník měl dostat za stejnou práci stejnou odměnu odměnu jako pracovník třeba v Británii, tak by žádná britská firma do Číny nebo Indie neměla důvod investovat.
Relativní prosperitu tu máme jen proto, že český pracovník dostane za stejnou práci podstatně menší mzdu, než třeba německý.
Až se mzdy vyrovnají, tak se podniky u nás zavřou a přestěhují tam, kde budou pracovníci ochotni dělat za míň peněz.

Jestliže hodnota USD se za dobu panování bušíka snížila o jednu třetinu, tak to musí být někde znát. Manageři amerických firem to nemají lehké. Zisky jsou nižší a akcionáři i zaměstnanci chtějí stále víc. Kde na to mají brát? Když nedostanou své akcionáři, tak manager půjde na ulici. Tedy je zřejmé, kdo ty ztráty musí zaplatit. Publikované vynikající výsledky bušistánské ekonomiky jsou pouze výsledky účetní, nikoliv faktické. Vyvozovat z nich, že americká ekonomika je dobrá, mohou pouze nezvědavci.

A jak to vypadá, jedná se již o setrvalý stav. Je třeba se dívat do budoucnosti optimisticky a nedělat si plané naděje, že to jednou bude lepší. Bude, ale to již nebude kapitalismus. Těžko se té doby my dočkáme.

147684

22.11.2007 14:17

Časy se mění

RE: [2] časy se mění - NĚCO NENORMÁLNÍHO???

Karel z Čech 88.?.?.?

>Takže se opravdu nemusíš obávat, že by ses komunismu dočkal
>[smích]

Já přece nikde nepíšu, že očekávám návrat komunismu nebo nějakého neokomunismu, socialismu či čehokoliv podobného.

Ani otroci a otrokáři si v minulosti nedokázali představit, že zaniknou a přijde něco kvalitativně jiného, ani feudálové a nevolníci si nepředstavovali, že v budoucnu to půjde bez nich. Stejně tak my si dnes jen obtížně představujeme, že by se lidská společnost mohla obejít bez nadnárodních korporací a jejich vlastníků na jedné straně, moderními otroky na straně druhé a drobnějšími kapitalisty(?) uprostřed. Někteří z lidí jsou dokonce přesvědčeni, že současné uspořádání společnosti je to nejdokonalejší, k čemu může člověk dospět a tedy lepší již být nemůže.
Naprostá většina lidí však zřetelně rozeznává, že k dokonalosti a spravedlivosti má současný kapitalismus hodně daleko. Ve své podstatě je současný systém založený na možnosti a šikovnosti jednoho oblafnout, ošidit, okrást a využít ke svému prospěchu druhého, a to způsoby zákony umožňujícími. Přičemž v současném systému obstojí pouze ten, kdo využívání a zneužívání jiných ke svému prospěchu rok od roku trvale stupňuje - zvyšuje svůj zisk.

Kapitalismus proto měl šanci, pokud bylo možné rozšiřovat zdroje a odbytiště. Nyní je globální a tedy možnosti dalšího šíření jsou prakticky u konce. Nějaká pro tento účel zanedbatelná Severní Korea světovou ekonomiku nevytrhne. Další rozšiřování výroby, když nejsou žádná další odbytiště, nemá smysl, nepovede to ke zvýšení zisku. Bez možnosti zvyšovat zisk kapitalismus fungovat nemůže. Tedy zákonitě musí vzniknout nějaký jiný ekonomický systém.
Jaký ten systém bude, jak bude fungovat či dokonce jak bude nazýván, dnes patrně nikdo neví. On žádný společenský a ekonomický systém nebyl předem vymyšlen a shora zaveden osvíceným panovníkem. Vždy šlo o postupný přerod. Nepochybně to však bude systém založený na něčem jiném, než je vytváření a trvalé zvyšování zisku. Tedy systém zásadně odlišný od kapitalismu.

Souhlasím s tím, že tato přeměna kapitalismu sebou může přinést hromady mrtvol. Možná i v řádu miliard a lidstvo to nemusí přežít. Ovšem, že kapitalismus končí, nám dokazují současné války o kontrolu energetických a surovinových zdrojů, úpadek peněžního systému a krize akciového trhu. Rvačka o bezcenné papírové peníze zcela jistě nenastane.

147728

28.11.2007 12:20

Daňový kusanec

RE: Ještě inflace

Karel z Čech 88.?.?.?

Daň středověké vrchnosti - asi jak kde a jak ve kterou dobu. Dobré je nahlédnout do středověkých místních kronik. Formou daně pro nevolníky byla robota na panském - různě i několik desítek dnů v roce na rodinu. Svobodní platili daň - podle kronik např. 1 bažant do panské kuchyně, nebo 3 koroptve a pod. příp. různé kombinace např. 1 bažant + 3 křepelky - podle velikosti dvorce. Daně nebyly na osobu, ale na usedlost - dvorec.
Různé svátky temného středověku, kdy se muselo světit a nesmělo se pracovat, zabíraly cca třetinu roku. Samozřejmě neděle se striktně dodržovaly návštěvou kostela a neděláním. Chudák nevolník tak měl během roku podstatně víc volna pro sebe, než dnešní člověk v systému maximálních sociálních výhod (délka pracovní doby, dovolená a pod.).

Samozřejmě, že středověk měl také své nevýhody. Člověk nemohl jet na dovolenou do Karibiku ani ve svém volnu čučet na bednu.

148179

06.12.2007 12:41

Ježíšek

RE: Přesmyčka Satan Klaus se povedla, tu jsem ještě neznal.

Karel z Čech 88.?.?.?

K rozšíření se však moc nehodí, protože někteří lidé, zvyklí číst mezi řádky, by si mohli pod tímto pojmem představit i našeho Václava všemurozumím.
Jinak označení vánočního Satana skutečně odpovídá současné pravé podstatě vánočních svátků, zvláště v rodinách s více dětmi. Při nákupu nabízených jedovatých hraček či jedovaté dětské pasty na zuby je to označení více než přiléhavé. [chechtot]

148614

11.12.2007 13:02

Bushovi biskupové: Okamžitý odchod z Iráku

Moc hezké a dojemné

Karel z Čech 88.?.?.?

„Naši muži a ženy v uniformách ochraňují irácké občany před násilnickými teroristy, kteří chtějí nevybíravě vraždit nevinné civilisty po desítkách, stovkách a tisících. Naše snahy ochránit nevinné životy jsou vznešeným úkolem, na který by měl být americký lid hrdý.“

Jen není vhodné v té souvislosti připomínat, že než bušistánští žoldáci s ochrankami v Iráku všechno rozmlátili a začali tam hromadně vraždit a krást, tak v Iráku kupodivu žádní násilničtí ani jiní teroristé nebyli. Civilisty tam vraždili jen američtí a britští letci, když z dlouhé chvíle pro zábavu stříleli po dětech, svatebčanech a pasácích ovcí při přeletech nad bezletovou zónou.

Americký lid tak může být hrdý pouze na to, že terorismus USA do Iráku zavlekly a vytvořily mu tam příznivé podmínky k dlouhému životu. Zvlášť hrdý může být americký lid na zavinění smrti statisíců iráckých dětí.

149045

19.12.2007 23:38

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Jestlize nekdo porusi zakon

Karel z Čech 88.?.?.?

Dobře jí tak, turistce. Je z civilizované země, tak proč tam k těm barbarům leze? Pro příště má aspoň poučení aby jela jinam. Ať se barbaři v bušistánu pobijí sami mezi sebou. My to můžeme sledovat v televizi.
Dnes již by každý člověk s minimálním přehledem mohl vědět, že do bušistánu je vstup jen na vlastní nebezpečí. Navíc každý, kdo tam leze, vydává bušistáncům v šanc i svojí rodinu, příbuzné a známé. Kdo to ještě nechápe, je správné, že tam dostane nakládačku, aby prozřel.

149691

20.12.2007 15:22

Zubař

RE: Monopol

Karel z Čech 88.?.?.?

Smlouvy se zubaři uzavírají zdravotní pojišťovny, nikoliv profesní komora. Pojišťovna si určí, kolik peněz má k dispozici a tedy s kolika zubaři (stejně jako s praktickými lékaři) může ve svém obvodu uzavřít smlouvu. Zubaři a lékaři navíc si mohou otevřít praxi, ale nebudou dostávat peníze za úkony od pojišťoven, uživí se jen při platbách od pacientů v hotovosti.

Protože zdravotní pojišťovny mají peněz málo, tak s dalšími zájemci o lékařskou praxi smlouvy prostě neuzavřou. Nárok na bezplatnou (?) zdravotní péči má ten pacient, který je u svého lékaře registrován. A protože lékař má od pojišťovny limit výkonů - úkony nad finanční limit nedostane zaplacené - má tím i daný limit počtu pacientů, které si může zaregistrovat.

Kdo není zaregistrovaným pacientem, může být za příplatek 90 Kč v hotovosti od nového roku v naléhavých případech ošetřen i zubařem, u kterého není registrován, pokud mu tím nezvýší výkony nad pojišťovnou stanovený limit.

Lékařům v naší společnosti nikdo nebrání pracovat více, ošetřit víc pacientů, mohou tak však činit pouze zadarmo nebo za přímou platbu od pacienta, kterou pacientovi pojišťovna pochopitelně neproplatí. Nezodpovědný pacient, který si zdravotní pojištění pochopitelně platí a pod sancí platit musí, je tak postihován za to, že se nezaregistroval včas, když k tomu byla příležitost ani se nenechal zapsat do pořádníku na uvolněné místo po zemřelém pacientovi.

Konec konců každý nemocný má možnost zajet se nechat ošetřit za laciný peníz na Ukrajinu.

149754

21.12.2007 11:35

Zubař

RE: Situacia na slovensku

Karel z Čech 88.?.?.?

To je správné řešení v současné situaci. Takto by to měli dělat všichni, kterým leží na srdci blaho našeho zdravotnictví a to nejen se zubama.
Když ještě trochu víc připlatíme zdravotním pojišťovnám a za každé ošetření a léky si každý zaplatí plnou cenu - nejlépe někde v Schengenu, tak naše zdravotnictví rozkvete.

149795

02.01.2008 15:31

Město půjček

RE: Nevhodné východisko

Karel z Čech 88.?.?.?

Růst hypoték si pochvalují nejen lidé ekonomickýcm myšlením nedotčení, ale i např. odborník na slovo vzatý pan profesor sv. Václav Klaus http://www.blisty.cz/2008/1/2/art38059.html celý jeho novoroční projev http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek....
A že banka vám u nás na nemovotost, která jistí půjčku již opětně nepůjčí? Snadná pomoc. Dnes banky nabízejí milion Kč bez ručení nemovitostí anebo z několika nevýhodných půjček vám udělají jednu mimořádně výhodnou. Tak ameriku jistě brzy v hypotéční krizi dohoníme a i předhoníme. Máme k tomu od Klause odborné požehnání.

150391

03.01.2008 20:51

Město půjček

RE: Nevhodné východisko

Karel z Čech 88.?.?.?

Samozřejmě chápu Vladimíre, že Klaus to ve svém novoročním projevu myslel poněkud jinak, než jak ten jeho výrok o hypotékách nakonec vyzněl. Velmi dobře chápu i jeho "předvolební" důvody tohoto výroku.

Nechápu, co mě chtete vytýkat. Snad to, že jsem nečekal až na důchod, abych své rodině zajistil bydlení? No to snad nemyslíte vážně?
Jak jsem nabyl? Snadno, jak jinak? Že jsem si peníze vydělal. Ale abyste neřekl. Dělám nyní životní chybu, prodávám takovou hezkou hospůdku na pěkném frekventovaném místě. Dejte 6 melounů a je vaše, ať prodělám. U vás mi to nebude líto.

Nejsem zásadně proti půjčkám ani proti bankám i kdybych být mohl. Když jsem v r. 1990 potřeboval pár peněz půjčit, tak mi banka odmítla. Od té doby mi půjčky vnucují a já je odmítám a naopak beru úroky.
Ovšem profesně přicházím do styku s lidmi, kteří si výhodně půjčili. Např. skromné autíčko na leasing. Zaplatili třetinu ceny, pár splátek a pak jim na splátky nezbylo. Přišel exekutor, auto zabavil, zaplacené splátky podle smlouvy propadly a dnes na nich exekutor požaduje zbylých 180 tisíc ještě doplatit. No řekněte - nebyla to výhodná půjčka? Zaplatili půl milionů a nemají nic než dluhy. A takových případů vám tu mohu popsat desítky.

Hypotéka - velmi výhodná půjčka. Ve smlouvě máte sjednaný na tři roky nízký fixní úrok a pak se úrok zvyšuje tak, jak banka určí. No neberte to!

Samozřejmě chápu, že mladý člověk, když se ožení, tak ani ten mizerný jeden milion na nějaké to provizorní bydlení bez pomoci rodičů nemá. Nic jiného, než vzít si půjčku mu nezbývá. Obejde banky, zaplatí podle smlouvy bance třicet, čtyřicet, šedesát tisíc za prověření své solventnosti, aby mu pak banka řekla, že mu úvěr nedá. No tak to se snad nyní trochu omezí.

Víte, žít na úvěr ke krásné, pohodlné. Ale máte jistotu, že těch 40 či 60 tisíc, co berete dnes, budete brát také za 20 či 30 let, abyste hypotéku mohl splácet? Co když vás potká nemoc, úraz, úpadek zaměstnavatele? Pak se s vámi bude bavit už jen exekutor a bude další bezdomovec navíc.
Bohužel mám tu smůlu, že přicházím do styku hlavně s lidmi, kteří si půjčili, na splacení úvěru si vzali další půjčku a pak další a další a nakonec končí před soudem jako podvodníci, že si nabrali půjčky, které reálně nemohli splatit. A jdou si sednout na tvrdo, žádná podmínka.

Ale co? Tak se postaví další věznice a nějaké stavební firmě se nechá vydělat na státní zakázce. Život jde dál. Neúspěšní lidé nás přece nemohou zajímat.

150493

09.01.2008 23:24

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Mé přání

Karel z Čech 88.?.?.?

Vida, vida, gymnasista s vyšším příjmem na gymnázium, jak známo, chodí lidé s vyšším IQ, tedy s vyšším příjmem a tedy spíše pravicový voliči a s vyšším IQ - podle znění příspěvku aspoň 75. Ale už byl 5x v zemi penězům zaslíbené a dokonce jednou i v zemi svého pánaboha. Tedy má již rozumu na rozdávání. Jen to mlíko na bradě mu maminka musí občas ještě utřít.

Naštěstí ne všichni gymnazisté studují jen proto, že rodiče nevědí kam s penězi a svým dětem studium koupí. Většina studentů studuje proto, že nejsou blbci.

Ovšem největší gól svobodymilovného Milánka Víti je, že přeje panu Stworovi, aby Zvědavce řídil z vězení.
Bohužel tady tatínkovi peníze nepomohou a pan Stwora do vězení zcela určitě nepůjde, aby se Milánkovi Bochovi splnilo jeho přání. Tak Milánku, vysmrkat, umít krk, vyčistit zoubky a hupky dupky do postýlky, ráno vstáváš do školy. Pak zase budeš moci radit celému světu.

No jo, naše zlatá mládež. Z Milánka nám vyroste přinejmenším prezident. Tatínek to zaplatí.

150947

10.01.2008 00:18

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Zatrhnou informovani

Karel z Čech 88.?.?.?

Zatím si každý stát EU drží své vlastní zákonodárství. Přestože se právní předpisy v EU sbližují, tak stále v každém státě platí něco trochu jiného.

Samozřejmě, že trestní oznámení je věc nepříjemná, zvláště pro člověka, který s trestním řízením nemá žádné zkušenosti. Je to něco nového, neznámého. Ovšem v ČR nic tragického, protože v ČR se trestní oznámení podávají jako na běžícím pásu, zvláště mezi politiky. Proti žalobě u civilně právního soudu to má tu výhodu, že trestní oznámení není zpoplatněno soudním poplatkem.

Ovšem od podání vysvětlení k soudnímu jednání je ještě hodně daleko. Nejprve by policejní orgán musel vznést obvinění z trestného činu, které v písemné formě musí doručit obviněnému. Teprve tím se zahajuje trestní stíhání, jsou vyslýchání svědci a obviněný a shromažďovány další důkazy. Po skončení vyšetřování a seznámení obviněného s jeho výsledky, pak trestní spis putuje ke státnímu žalobci, který rozhodne, zda podá obžalobu či řízení zastaví. Teprve pak vstupuje do řízení soud.

Že je u nás možné cokoliv, nám již předvedla Paní Vesecká, která zařídila odnětí spisu vyšetřovateli, který vedl vyšetřování tak, aby věc skončila před soudem a nechala ji přidělit poslušnějšímu státnímu zástupci, který vyšetřování na přání ODS zastavil.

Ve vyšetřování platí všude ve světě známá zásada z kriminálních filmů, že cokoliv obviněný či podezřelý řekne, bude použito proti němu. Proto čím míň toho řekne, tím líp nakonec dopadne. Přiznání je polehčující okolnost podle zákona, ale jistý trest od soudu.

Zatím tedy na místě pana Stwory bych si z trestního oznámení hlavu nedělal, ať se eretzáci třeba vzteknou.
Sionistická liga má částku za aktivitu a celá záležitost patrně vyšumí do ztracena. Trestní oznámení jistě bylo zpracováno tak, že jej nebude možné nijak právně napadnout. To si jistě sionisté pojistili odborníky ze svého středu.

150949

10.01.2008 12:18

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Mé přání

Karel z Čech 88.?.?.?

>Já jsem se špatně na začátku vyjádřil a asi z toho vzniklo
>nedorozumnění.
Tak to zcela určitě. Přestože jsi gymnazista, tak máš problémy s vyjadřováním.

>
>Chtěl jsem předtím říct, že studenti gymnázia dosáhnou
>vyššího vzdělání, tudíž získají v budoucnu lépe
>placené místo a proto budou spíše volit pravici.

Gymnázium je průprava pro universitní vzdělání, průmyslovky pro
odborné vysoké školy. Tedy ve stupni vzdělání žádný rozdíl. Intelektuálové jsou v naprosté většině všude ve světě levicově orientovaní. Zejména v USA si nedovzdělaní pravičáci stěžují, že na všech vysokých školách učí levičáci. Že by intelektuál volil pravici je velmi málo pravděpodobné.
Samozřejmě u nás ODS, která se vydává za pravicovou stranu, žádnou pravicovou stranou není. Stále více se projevuje jako strana neurvalých překábátěných komunistů, hamižně hraboucích na svojí hromadu.

>
>Pan Stwora má rozhodně blíž k vězení než kdokoliv z nás
>zde(už na něj bylo podáno trestní oznámení), a já se
>netajím tím, že by mi velmi vyhovovalo, kdyby tam zkončil,
>protože z jeho článků se mi mnohdy zvedá žaludek.

Úrovní svého myšlení jsi hochu srovnatelný s člověkem s neúplným základním vzděláním, s bezmeznou důvěrou věřící zpravodajství televize NOVA.
Pokud se jen trochu o veřejné záležitosti zajímáš, tak musíš vědět, že i na Topolánka bylo podáno trestní oznámení. Tak nás zkus přesvědčit, jak blízko má Topolánek do vězení.
Člověk, který si přeje, aby osoba s odlišnými názory skončila ve vězení, je jistě podle tvého názoru ten pravý démograt. Normální lidé však takového člověka považují za podlou bázlivou svini, neschopnou obhájit svůj názor.

>
>A ještě dvě věci na závěr: Je mi špatně z lidí, kteří
>takhle generalizují ("Naše zlatá mládež"), připomíná mi
>to remcající důchodce v tramvaji. Každý je proboha jiný,
>tak to laskavě pochopte.

Označení "naše zlatá mládež" je běžně pokládáno za synonymum "zparchantělé mládeže", na jejíž výchovu neměli rodiče dost času a tento nedostatek vynahrazovali penězi.
Je to jen skutečně velmi malá část mladých lidí, jak si se jistě přesvědčil z mnoha zdejších příspěvků svých vrstevníků.
>
>Otec mi nic nezaplatí - jednak by to neudělal a jednak to fakt
>není můj styl - nechat si něco kupovat.

Kdo nevěří, ať tam běží! [chechtot]

151001

10.01.2008 14:41

Odkud to smrdí?

RE: A smrdí to pořádně...

Karel z Čech 88.?.?.?

Dnes je možné cokoliv. Řekne-li semitský Arab něco proti nesemitskému chazarovi, tak je to antisemita. Tak dnes máme ve světě 300 milionů arabských antisemitů. Další stovky milionů jsou nesemitští antisemité muslimské víry.
V normální době by člověk řekl, že semitský antisemita je protimluv, nesmysl. Bohužel dnes je tomu právě naopak, semité jsou považováni za největší a nejhorší antisemity.

Podobné je to i s termínem holokaust.
Termín holocaust je anglická odvozenina z řeckého holokauston (česky zápalná oběť), což je označení pro náboženskou obětinu, která se celá spálí. V češtině se často používá varianta s k. Autorem termínu je nositel Nobelovy ceny míru Elie Wiesel, který je poprvé použil ve svém románu Noc (La Nuit, 1958) ve smyslu „zničení ohněm“.
Termín holocaust bývá občas používán jako označení pro jakoukoliv genocidu či masakr, např. pro etnické čistky ve Rwandě či genocidu Arménů Tureckem po 1. světové válce.

Nechápu, co má náboženská zápalná obět společného s genocidou.

Jistě během 2. sv.války byli židé i nežidé, zemřelí v některých koncentračních táborech hromadně spalováni, jinde byli mrtví pohřbíváni do hromadných hrobů. Co to však má společného se zápalnou obětí? Kdo tuto zápalnou obět prováděl? Kterému bohu? Židé bohu židovskému? Němečtí fašisté bohu jakému? Měli oni vůbec nějakého svého boha? Katolického nebo protestantského, či nějakého zcela jiného? Mnoho otázek a žádná odpověď.
Nechám-li jako většina lidí u nás své zemřelé rodiče spálit, je to také holokaust? Holokaust možná, genocida však rozhodně nikoliv.
Když britská armáda za války potopila loď převážející židy z Evropy do Palestiny, byl to také holokaust? Nějaký snad vodní či podvodní holokaust?

Dnes pojmy ztrácejí svůj původní obsah a nabývají obsah nový, nečekaný. Z černého se stává bílé, vojenská agrese a okupace se dnes označuje jako šíření demokracie, íránské rybářské čluny v pobřežních vodách Íránu jsou provokací americkým válečným lodím.
Není divu, že lidé se s novým obsahem starých pojmů neztotožňují, převracení obsahu pojmů se jim příčí, nově přikládaný obsah zpochybňují a proti němu svým způsobem protestují.

151011

11.01.2008 14:51

Pozor na americké pokusy s ovlivňováním počasí

RE: Nevěřím všemu, ale když máme dnes fluoroscentní prasata

Karel z Čech 88.?.?.?

Ovlivnit lokální počasí dokázali Rusové i Američané již v 60. letech. Od té doby možnosti trochu pokročily. Za 14 let praktického provozu systému HAARP již jistě jsou konkrétní zkušenosti s tím, co dokáže. Využití je mnohostranné Nesmrtící zbraně, HAARP a mozkové vlny, Co se stalo roku 1969 na Sibiři?
Jen si myslím, že by mohlo být užitečnější třeba namísto vyvolávání hurikánů jejich likvidace v zárodku.
Zatím vojenská věda dokáže katastrofickou pohromu vyvolat, ale jen velmi obtížně (skoro vůbec) ji dokáže řídit.

151129

11.01.2008 15:38

Odkud to smrdí?

RE: A smrdí to pořádně...

Karel z Čech 88.?.?.?

Vždyť i po té slavné křišťálové noci, o které se nedávno tak mnoho mluvilo, dostali Židé v Německu nějakým říšským vládním nařízením možnost buď se vystěhovat nebo jit do koncentráku. Sice obě možnosti nejsou nic moc, ale možnost rozhodout se měli. To v USA pro Japonce byl koncentrák jediná volba.
Že poměry v Německu a v USA byly za války trochu rozdílné, chápe jistě každý. Tak i v těch koncentračních táborech v uvedených zemích vládly odlišné poměry.

Nebo mi snad uniklo, která města v USA Němci vybombardovali a kolik civilistů tam dopadlo stejně, jako civilisté v Drážďanech?

151132

18.01.2008 12:49

Filipika proti multi-kulti

RE: Jiny uhel pohledu

Karel z Čech 88.?.?.?

Vždyť kromě uvedených možností je tu ještě další, starodávná metoda řešení problému. Tou je stěhování národů. Mladí lidé se zorganizují a hromadně se přestěhují na jíné, vhodnější místo na planetě, kde ohněm a mečem zlikvidují tamní starousedlíky. Divím se, že k tomu organizovaně sáhla zatím pouze jediná - náboženstvím spojená - skupina lidí. Centrálně neorganizované stěhování národů je současná realita. Do nových oblastí se stěhují miliony či desítky milionů lidí ročně. Z toho však jak praxe ukazuje vznikají problémy soužití.

I v poměrně nedávné minulosti se celé náboženské komunity stěhovaly hromadně z Evropy do zámoří. Pravda, náboženské komunity se stěhovaly do oblastí méně zalidněných. Takových prostor již je na planetě velmi málo.

Ovšem pro organizované stěhování to nemusí být žádná vážnější překážka, jak nám jediný současný případ hromadného stěhování ukazuje. Stačí vzít sebou dostatek zbraní, včetně ZHN a buldozery na likvidaci staveb, sadů a polí starousedlíků.

Jinou možností je přizpůsobit se realitě. Každý 5. člověk na planetě je dnes Číňan. Čínská ekonomika jde dopředu mimořádným tempem. Stačí tedy naučit se čínsky, převzít čínské zvyky a člověk má budoucí prosperitu zajištěnu. A pokud se člověk navíc odhodlá vstoupit do Komunistické strany Číny, tak se brzy dostane na vedoucí pozici ve svém okolí.

Přechodné období, kdy se dočasně vyplatí přítelíčkovat se s USraelem, bude velmi krátké a je škoda tím ztrácet čas.

151924

18.01.2008 23:48

Metoda „Mandrake“

RE: Původ tohoto marastu

Karel z Čech 88.?.?.?

Tady vidíme, jak byli komunisti a jejich ekonomové hloupí. Nic přece nestálo vládě v cestě, aby u Státní banky Československé tvořila dluh vydáváním dluhopisů, které by banka kupovala.
A mohli jsme se mít jak prasata v žitě už dávno za komunistů.

Nedošlo to však ani současné vládě a jejím ekonomům. Sice na rozdíl od komunistů již vytvořili bilionový dluh, ale velmi snadno mohli vytvořit za těch 18 let i 2 nebo 3 biliony dluhu. Třeba jen tím, kdyby peníze z privatizace, původně určené do důchodového fondu, vláda neutrácela v rámci vládních výdajů, ale skutečně by je do toho fondu také dala a na utrácení si od centrální banky půjčila. Hlupáci ti, co požadují vyrovnaný státní rozpočet. Ti jen brzdí náš ekonomický rozvoj.

Přitim si vzpomínám, že počátkem 90. let někteří naši ekonomové navrhovali okamžitě zvýšit mzdy na několikanásobek, což by se u státních podniků pokrylo půjčkou do státního rozpočtu a nyní bychom již byli na vyšší ekonomické a spotřební úrovni, než západní vyspělé státy, které tuto metodu k podpoře ekonomiky nevyužívají v dostatečném rozsahu.

151999

21.01.2008 23:07

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: Mimo (dle mého) poněkud scestnou diskusi o

Karel z Čech 88.?.?.?

Proč to nazývat selháním vlády? Zkuste se na věc podívat zcela nezaujatě.

Když budete součástí státního aparátu, budete vědět třeba i víc, než se lidé mohou dozvědět z tisku. Ovšem jako loajální státní zaměstnanec s tím nebudete moci nic dělat. Rozhodně to nemůžete zveřejnit. Ovšem mýlit se je lidské a lze omylem do polooficiálního dokumentu nějakou tu část pravdy vpašovat. Konec konců, nešlo o dokument pro širokou veřejnost. Ale nebyl to dokument tak utajovaným že by nemohl prosáknout na veřejnost.

No samozřejmě, že pak se vláda musí oficiálně omluvit. Jak vzhledem k potřebným dobrým vztahům k USA a Izraeli, tak i s ohledem na domácí prosionistické spolky. To přece musí pochopit každý normálně uvažující člověk. A tak se vláda veřejně omluví a informace, která by jinak zapadla v omezeném okruhu lidí je hned na očích všem lidem a celého světa. Na prvních stranách novin.

Kdybyste záměrně chtěl USrael poškodit, tak se vám to nepodaří líp, než takovouto zdánlivou nedbalostí.

Možná to skutečně byla jen nedbalost, neúmyslné opomenutí náležité opatrnosti a předvídavosti. Ovšem skandál je na světě a ví o něm celý svět. Co víc si člověk může přát? Co víc reálně můžete udělat, aby vás pak demokraticky nezavřeli a nezničili?

152325

29.01.2008 15:03

Ať žije Qajsar?

Po generace si lidé v Iráku

Karel z Čech 88.?.?.?

budou vyprávě, jak do Iráku násilně vnikly státní i soukromé americké ozbrojené tlupy a z bohaté, kvetoucí země udělaly nuznou poušť, ve které Iráčané hromadně umírají hladem a bratrovražednou válkou. Američané na dlouhá léta zůstanou v Iráku a okolí oblíbeným terčem loveckých zbraní. Jen co americká armáda z Iráku vypadne. A nebude se čemu divit.

V zájmu přežití lidstva americko-židovská civilizace nemůže být tolerovaná. Je to mor.

Mělo by být naší snahou, aby Iráčané Evropany nemuseli pokládat za pomocné oddíly amerických ziskuchtivých hrdlořezů.

153026

29.01.2008 15:27

Jak mohla západní civilizace získat monopol na morálku a svědomí?

Žádný strom neroste do nebe.

Karel z Čech 88.?.?.?

Držkopád západní civilizace se již rozjel. Nyní jde jen o to, kdy a kde skončí. Pokud v posledním tažení bude jen kopat okolo sebe, může se stát, že dostane ránu z milosti.

153028

31.01.2008 16:32

Pád ekonomiky první odskáčou zvířata

RE: Proč trpí?

Karel z Čech 88.?.?.?

Příčina je přece evidentní.
Komunistická Čína už USA nepůjčila, aby si američané mohli žít nad poměry.

153159

05.02.2008 22:28

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ja to vidim na hladomory, socilani boure, nepokoje, obcanske
>valky, velka nestabilita....po celem svete.
Jistě, jen to povede ke změně hospodářského a politického systému, aby se staly lidštější. Žádný moudrý panovník na trůnu zásadní změnu proti vůli globálních lichvářů neprosadí.

K těm hladomorům a sociálním bouřím již úspěšně spějeme. Je jen otázkou, kdy svět dojde na dno. Kdy svět přestane lichváře a prodejné politiky potřebovat. Může to trvat ještě několik let. Jisté však je, že z nastoupené cesty k zániku lidstvo, a euroatlantská civilizace zvlášť, dobrovolně nesejde, protože všichni lidé se utěšují, že to za nás někdo k naší spokojenosti nějak vyřeší. Zatím se budeme tvářit, že je všechno v naprostém pořádku, jen se máme čím dál hůř, za co si pochopitelně můžeme každý sám. Volný trh a věda přece vyřeší úplně všechno.

153408

05.02.2008 23:10

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

RE: Referendum nebude...

Karel z Čech 88.?.?.?

Jedna věc je, koho by rádi na postu prezidenta viděli lidé a druhou věcí je, kdo je ochoten nechat se za prezidenta volit. Koukolík je odborníkem na svém místě, ale s nabídkou na prezidentování byste u něj asi nepochodil. Jeho by to nebavilo. Možná, a jen pro nedostatek politických zkušeností, by se po velkém nátlaku nechal přesvědčit. Ale moc tomu nevěřím.
Je však i řada lidí s politickými zkušenostmi, kteří by se na post prezidenta velmi dobře hodili. Co říkáte třeba ing. Václavu Žákovi? http://www.blisty.cz/aut/56/bio.html
Možná jste o něm ještě nikdy neslyšel.
Morálně čistých, zkušených, inteligentních a chytrých lidí máme dost. Jen se o nich veřejně neví. Media propagují jen politiky ve významných funkcích.
Jenže právě proto, že Žák ví, jak to v naší nejvyšší politice chodí, tak s návrhem na prezidentování by vás rychle hnal ze svého domu. Každý není ochoten dělat ze sebe prostituta a ne každý je tak svérázný a neústupný, jako Klaus.

153413

06.02.2008 11:46

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

RE: Referendum nebude...

Karel z Čech 88.?.?.?

Profesor Jan Sokol již jednou na prezidenta kandidoval. V r. 2003 za ČSSD a neuspěl. Přestože je to chytrý, inteligentní a vzdělaný člověk, tak s některými jeho názory jsem měl problém. Pokud by to někoho zajímalo, tak dávám odkaz na jeho stránky
http://www.jansokol.cz./cv.php Jsou tam různé jeho texty. Skutečně kvalitní počtení.

Plně s vámi souhlasím, že prezident je u nás především reprezentační funkce a tedy je postačující, že osoba do ní je volena parlamentem. To, co dnes dělají media z volby prezidenta je divadlo pro občany a nátlak na poslance. Smyslem je jednak zvýšení denních nákladů novin a tím zvýšení zisku a jednak odvedení pozornosti lidí od jejich denních starostí s růstem životních nákladů a nadcházející zvýšenou nezaměstnaností. Že nezaměstanost stoupne v návaznosti na prohlubování světové finanční a hospodářské krize si možná ještě ne všichni zaměstnanci zřetelně uvědomují. Lepší, než aby lidé žili v obavách z budoucnosti, je dát jim hry. Zmírňuje to nespokojenost. Na to už přišli staří Římané. Tedy nic nového pod sluncem.

153442

06.02.2008 12:25

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

Jednak bych zde rád připomenul, že fundamentalistický islám dosud vedl vždy jen války proti vlastním občanům, nikdy ne intervenční. Intervenční války jsou specialitou USA, které jich v posledních 50 letech vedly desítky. Jiné státy daleko za USA v tomto směru zaostávají.

S hladomory a sociálními bouřemi máte plnou pravdu. Já nikde neříkám, že sociální bouře jsou na pořadu dne. Říkám pouze, že k nim politika vyspělých států zřetelně a intenzívně směřuje a že k nim v dohledné budoucnosti jistě dojde. Je si toho jistě vědom celý svět. Proto se v USA (a nejen tam) jednak snaží všemi možnými prostředky nastoupenou finanční a hospodářskou globální krizi omezit, což průběh krize zmírní a její trvání prodlouží a jednak připravují koncentrační tábory pro nespokojené své občany, aby sociální revolty mohly být násilně potlačovány a revoltující občané internováni. Zvyšování intenzity šmírování vlastních občanů ve všech vyspělých státech je rovněž jedním z prostředků prevence sociálních bouří. Hrozba islámského terorismu, boj proti některým narkotickým látkám, boj proti pedofilům, antisionistům, revizionistům, neofašistům, nacionalistům, "ekoteroristům", kuřákům atd., je pouhá zástěrka hlavního smyslu opatření k totalizaci ekonomicky vyspělých států. Lidem je třeba dát zřetelně na vědomí, že řádná revolta proti jejich ožebračování bohatnoucími bankami nebo spíš finančními kruhy v pozadí, za přispění nadnárodních konsorcií, nemá naději na úspěch.
Dravý čínský komunistický kapitalismus velmi brzy zúročí, co do západního kapitalismu investoval. To není bezubý, přihlouplý, domácký, islámský fundamentalismus. Ten má skutečně celosvětové záměry. Všichni ještě budeme hodně plakat za pitomým židovskoamerickým kapitalismem, který nebyl ochoten pro své zachování efektivně něco udělat. Vyvolenci vidí pouze sebe, ostatní lidé jsou pro ně jen bezcenné konzumující a mluvící nástroje. Systém se nedá zachránit pouhým jejich umlčením.

153445

06.02.2008 13:44

Těžké časy přicházejí

RE: Skutočne trochu optimistický záver...

Karel z Čech 88.?.?.?

Průběh současných amerických prezidentských voleb, resp. současné vybírání kandidátů, zatím příliž neodpovídá optimismu mnohých evropských novinářů, že Američané, resp. jejich většina, chtějí změnu. Jsem proto nucen vrátit se ke svému původnímu názoru, totiž že Američané jsou v naprosté většině političtí přitroublíci.
Ať již v tamních volbách zvítězí ten či onen kandidát té či oné strany, nic moc se v americké politice vnitřní ani zahraniční nezmění. Od nového koštěte lze čekat pouze drobné kosmetické úpravy. Američané poslušně konzumují, co jim jejich skuteční vládci v pozadí předkládají k přežvýkání.
Na tomto konstatování nic objevného není, jen jsem si v duchu myslel, že tamní mocenské elity budou míň zkostnatělé. V tom jsem se zřejmě mýlil.

153449

06.02.2008 17:06

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

A já měl dojem, že se bavíme o islámském fundamentalismu pomítnutém do státních struktur, které pak jménem státu vedou válku.
Tím nespochybňuji, že teoretici islámského fundamentalismu fungovali již i v minulosti. Pokud pak někdo v jejich duchu vedl válku, tak šlo pouze o soukromníka, bojujícím s vedlejší vesnicí. Islámské války v minulých stoletích neměly s islámským fundamentalismem nic společného. Ten fakticky pronikl do státu až v důsledku krvavého vyhánění Francouzů z Alžírska konem 50. let 20. století. Krvavost těch bojů působili hlavně Francouzi a jejich OAS (organizace tajné armády), kteří národně osvobozenecký boj drastickými metodami potlačovali. Nebýt toho, tak podle mě dnes nikde žádný islámský fundamentalismus ve světě není anebo ne v tak vyhraněné podobě. V následných volbách v Alžírsku pak zvítězili fundemantalisté, kteří se o udržení alžírského odporu a vyhnání Francouzů nejvíc zasloužili. Až koncem 60. let se islámský fundamentalismus postupně šířil do ostatních arabských států a to v důsledku americké podpory úplatných tamních šejků - viz Saudi na jedné straně a vzniku vrstvy arabské nové inteligence na straně druhé.

Na Pyrenejském poloostrově spolu soupeřili Mauři často ve spojení s Židy na jedné straně a katoličtí panovníci na straně druhé. Nevím sice kolikrát vpadli Mauři do Kastílie, ale ovládali jen jižní část nynějšího Španělska, než je Španělé násilně vyhnali. Na druhé straně Středomoří proti Byzanci bojovali muslimští Turci a janičáři. Hlavně janičáři (v mládí převychovaní zajatci) se vyznačovali značnou krutostí při válečných tažení. Na dobytých území však kromě zvláštní daně porobené národy žádnou jinou újmou netrpěly. Naopak, zachovávaly si nejen svůj jazyk, kulturu, ale bez problémů i své náboženství.

153469

08.02.2008 00:03

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

>Já jsem připraven se vsadit, že ani zlý bušistánec ani podlý >žid neužijí jaderné zbraně jako první. Přijmete sázku?

Vojto49 , vždyť tu sázku jste již dávno prohrál. "Zlý bušistánec" použil jaderné bomby proti civilistům jako jediný ve světě a to dokonce již 2x - v r. 1945.
Tak o co se dál chcete sázet? Jako že z plezíru bude bombardovat další civilisty? To také již dělal dosud mnohokrát a pokračuje v tom stále, momentálně v Iráku a v Afganistánu.
O židech, jak genocidují Palestince, raději ani nemluvme. Ani o tom, jak si ve volných chvílích zalétnou vybombardovat nějaké města a výrobní areály do sousedních států. To jsou věci všeobecně známé a všemi "demokratickými" beze slov tolerované.

Představme si, co by dělaly "demokratické státy", kdyby si syrské nebo íránské bombardéry na oplátku zaletěly vybombardovat izraelské odpalovací rampy s raketami s jadernými hlavicemi. Jen tak, preventivně.

To by naši "demokratičtí" politici pukli vztekem a strachem.

153648

26.02.2008 22:42

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Další demonstrace proti osamostatnění

Karel z Čech 88.?.?.?

S Kosovem si to amiKanci pořádně pohnojili. Srbové nejsou pologramotní muslimové. Srbové si nebudou přivazovat výbušninu na opasek. Ti ji rovnou přiváží amiKancovi na krk. Samozřejmě to pár týdnů a měsíců potrvá, jako v Afganistánu a v Iráku, než kanci začnou sklízet ovoce své hlouposti a nadutosti. Ale zato to schytají z obou stran. A zanedlouho pak úplně ze všech stran.

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Amerika už potřebuje trochu provětrat faldy. Chudák ten, kdo se k tomu přimotá.

155201

04.03.2008 20:57

Gaza v agonii

RE: Palestinci

Karel z Čech 88.?.?.?

Pásmo Gazy má rozlohu 360 km2 a žije zde 1,4 mil. obyvatel. Pro srovnání Praha a 1 milionem obyvatel má rozlohu 496 km2. Hustota obyvatelstva je zde mezi nejvyššími na světě - cca 3900 osob/km2 - pro srovnání hustota v ČR je cca 140 osob/km2. Pásmo spadá pod palestinskou samosprávu, ale Izrael kontroluje vzdušný protor, přístup k moři a hranice s Egyptem. Za palestinskou samosprávu vybírá izrael clo za zboží proudící do země.
Když mají izraelští politici dobrou náladu, tak něco z vybraného cla dají palestinské samosprávě, pustí do oblasti el. proud, umožní dovézt tam benzín, naftu, léky a potraviny. Když se Izraelci zlobí, tak hranice a dodávky uzavřou. Oblast bombardují letecky i raketami a buldozery demolují domy, zahrady i pole.

Tak a teď si představte, jak se v takové oblasti o třetinu menší, než Praha s o polovinu vyšším počtem obyvatel, zcela závislé na libovůli okupanta, dá žít.

Divíte se, že se ti lidé chtějí zbavit okupantů? Sioafašisté si na okupovaných území Palestiny počínají hůř, než Němečtí fašisté za války. Vraždí tam, unášejí lidi, mučí je a zavírají je do svých věznic. Občas sionisté pár tisíc nevinných lidí na mezinárodní nátlak propustí.
Jaký je rozdíl mezi německým nacistou a židovským nacistou? Jedině v tom, koho považují za vyvolenou rasu. Sionáckové považují sebe za vyvolené nadlidi, ostatní lidé jsou pro ně míń než otroci. Metodu potlačování porobené rasy mají sionacisté propracovanější a rafinovanější, než měli nacisté v Německu.

155723

14.03.2008 14:41

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Hodnota Dolaru dnešním dnem poklesla pod 16 Kč!

Karel z Čech 88.?.?.?

Radar s Íránem přece nemá vůbec nic společného. Radar by se měl začít stavět někdy v r. 2011 a bušík potřebuje Írán napanout okamžitě, dokud je ve funci. V r. 2011 již snad ani žádné USA nebudou. Tak dlouho agónie trvat nemůže. V té době již bude jen Velká Čína a Rusko, pokud něco přetrvá.

156534

19.03.2008 18:29

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Nic se neděje náhodou...

Karel z Čech 88.?.?.?

>Závěr bych tedy pozměnil asi takto: Tohle byl pouze můj
>názor k zamyšlení.

Tak to už vůbec by nebyla pravda, protože jde o názor jistě starší, než známé Protokoly, byť postupně doplňovaný o nové aktuální skutečnosti, v současné době již i zákony v některých "demokratických" státech zakazovaný, jako názor vládcům světa nebezpečný.

Dobře jsi to Mirdo sepsal i s tím dojemným závěrem o modrých přilbách v Americe. Je dobré si tyto skutečnosti občas připomenout neboť maistremová media uvedené skutečnosti rozhodně šířit nebudou. (Koho chleba jíš, ...)

Jen bych si dovolil připodotknout, že na problematiku nelze nahlížet staticky, jak ve své omezenosti činili v minulosti komunisté, považující myšlenky v dílech zakladatelů marxismu za dogma.
Světovládné myšlenky nevznikly pouze v hlavách vůdců jistého nejmenovaného vyvoleného etnika, ale o tisíce let dřív ve starověkých státech. Nám pak již relativně blízcí Římané takovýto projekt realizovali po několik století v jim známých a dostupných částech světa. Středověké koloniální říše své světovládné plány realizovali prostřednictvím své vojenské síly. Představitelé vyvolenců si byli vědomi, že vojensky toho mnoho nezvládnou a proto zvolili nesymetrické řešení v soupeření o světovládu.
Přestože Karel Marx byl Žid, tak primárně mu o světovládu vyvolenců nešlo. Navazoval na francouzské utopistické socialisty a jednak žil dost vzdálen od nejsilnější evropské židovské komunity v Polsku a v Rusku. Že ruští Židé na jeho teorii za padesát let navázali a využili ji, jistě není tak moc Marxovou vinou. Mnohem všeobecnějším židovským hnutím se stal sionismus. Židovští finančníci si však šli svojí za staletí vyzkoušenou samostatnou cestou za svými světovládnými plány. Že k jejich uskutečnění využili jak dělnické hnutí, tak sionismus i fašismus je asi přirozené.
O nějaké globalizaci v dnešním pojetí se asi před 150 lety nikomu ani nesnilo. Globalizaci výroby a spotřeby pokládám za jeden ze stupňů vývoje kapitalismu, logicky navazující na monopolistický kapitalismus - leninský imperialismus. Globalizace omezuje do jisté míry války států v soupeření o trhy a suroviny, ale samozřejmě je zcela neodstraňuje.
Globalizaci jako přirozené stadium rozvoje výroby nelze paušálně zavrhnout. Zavrženíhodné je zneužití globalizace silnějšími státy proti státům ekonomicky a vojensky slabším a hlavně nadnárodními korporacemi proti menším výrobcům. Nadnárodní korporaci nelze národním zákonem uregulovat. Ze své podstaty stojí nad státem a jeho zákony, resp. mimo stát a zákony.

156799

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 603,07 Kč
1 unce stříbra
578,59 Kč
Bitcoin
1 225 850,53 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 65 236 612