Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Karel z Čech

Nalezeno 2695 příspěveků, 8 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.01.2006 10:59

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Karel z Čech 212.?.?.?

Včeličko, buďme rádi, že muslimský dav chtěl kamenovat jen symbolického ďábla. Nepřejme si, aby prozřel a se stejným nadšením začal kamenovat ďábla navlečeného v mundurech US army.
Ty fotografie jsou pravdivé. Nejen černochovi na snímku, ale i mě a dokonce i vám šlape po zádech okovaná bota amerického žoldáka, budujícího NWO. Já si to uvědomuji. Vám to zatím ještě nedochází, ale jistě brzy dojde.

88699

17.01.2006 19:32

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Karel z Čech 212.?.?.?

Paní Ajo, pokusím se vám laicky problém s bombou vysvětlit. Uranová ruda, tak jako třeba železná ruda, obsahuje mnoho různých příměsí. Železnou rudu je třeba přetavit a vyrobit z ní železo, uranovou rudu je třeba přečistit. Uran existuje v několika variantách, některé varianty jsou schopné jaderné reakce, jiné nikoliv. Čištění je záležitost velmi nákladná. Naše uranová ruda nám pro použití v jaderných elektrárnách není nic platná. Musí se vozit do Ruska, kde ji přečistí na obohacený uran. Jen ten je schopen štěpné reakce.
Aby došlo ke štěpné reakci musí být na jednom místě soustředěno jisté množství obohaceného uranu. Čím je uran čistější, tím menší množství stačí.
V atomové elektrárně se uranové tyče strkají do reaktoru, kde je látka, která štěpnou reakci brzdí. Vyrovnáváním množství jaderného paliva a brzdící látky se štěpná reakce v reaktoru řídí. Pokud by se do reaktoru strčilo uranových tyčí víc, než je kritické množství, došlo k neřízené jaderné reakci - tedy k výbuchu jako v Černobylu. Vybuchla by atomová bomba.
Princip atomové bomby je takový, že máte dvě podkritická množství obohaceného uranu, která k sobě přiblížíte, tím vznikne množství nadkritické a dojde k neřízené štěpné reakci - k výbuchu.
V atomové elektrárně je reaktor velký a proto obohaceného uranu je třeba hodně, několik desítek kilogramů. Pro řízení štěpné reakce musí být uranové tyče poměrně daleko od sebe. K výbuchu střední atomové bomby stačí několik kilogramů obohaceného uranu, protože obě množství uranu můžete dát až k sobě.
Pokud tedy stát má obohacený uran, tak je již na jeho úvaze, zda jej strčí do atomové elektrárny nebo jej použije jako bombu. K odpálení bomby je potřeba jen zařízení, která dvě podkritická množství uranu přisunou k sobě. Toto provést na místě není žádný technický problém. Problémem je, takové zařízení dopravit do vzdálenosti několika tisíc kilometrů a až na místě podkritická množství spojit.
K tomu mmusí být nosiče. Třeba rakety nebo dva sebevražední mudžahedíni, kteří se na místě určení s batohy na zádech nebo s igelitkou v ruce sejdou.

88763

17.01.2006 19:41

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>Ale mel bych take dotaz.
>Jak jste, vasimi slovy, akceptovala teorii, ze jste shluk
>chemikalii, ktery se vyviji podle Darwina, z nahodne rozlozenych
>molekul, ktere rozprskly z niceho pri "Velkem Tresku".

>A jak jste si odpovedela no to co bylo pred treskem a proc to
>tresklo?

Pokud vás to skutečně zajímá a otázku nekladete jako nasírací, doporučuji navštívit stránku http://www.sweb.cz/AstroNuklFyzika/strana3.htm

88765

17.01.2006 22:18

Více lží o Íránu

RE: NWO dle NN,....za vysssate penize US taxpayers

Karel z Čech 212.?.?.?

Pan Stwora jistě na Nezvědavcův článek odpoví v diskuzi na Nezvedavci. Pokud si ještě pár let počkáte, tak se jistě tamní diskuze dočkáte.

88798

17.01.2006 22:43

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Karel z Čech 212.?.?.?

Trodasi, zase bych to tak nepřeháněl. Stalin - možná za pomoci německých válečných zajatců - vybudoval zařízení pro obohacování uranu po válce za několik málo let. Pokud by Íránci pro výrobu atomové bomby využili šikovné Rusy nebo Čechy, tak mají atomovou bombu do měsíce. Ne sice nejmodernější, ale schopnou. Ani by se o tom nikdo nemusel dozvědět. Těch bomb by však nebylo mnoho. Samozřejmě, že vyrobit bombu do rakety nějakou dobu trvá a je zapotřebí také ji nejdřív vyzkoušet. Zkouška by se prolákla v každém případě. Teprve po úspěšné zkoušce, resp. celé řadě zkoušek, by bylo možné říci, že Írán má bombu. Bez zkoušky má jen naději.

88802

18.01.2006 10:44

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Karel z Čech 212.?.?.?

To moje vysvětlení paní Aje bylo pouze ilustrativní. Samozřejmě, že při využítí jádra atomu je mnoho technických problémů, pokud jde o zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví lidí, kteří s materiálem manipulují. Ovšem u sebevražedných džihádistů ochrana jejich zdraví patrně nebude prioritní problém. Že jako bombu lze použít i méně obohacený štěpný materiál a neimplosní desing ukázal v praxi Černobyl.
U moderních atomových bomb se dnes využívají i jiné štěpné materiály, než jen původní uran. Jde u nich hlavně o účinnost. Bezpečné bonmby jsou drahá záležitost a proto bylo by nehospodárné likvidovat jednou bombou pouze jediné město.
Skutečností je, že štěpný materiál září a proto se převáží v olověných pouzdrech. Místo olova lze použít jiné materiály - grafit, berylium.
Jistě ani sebevražedníci by štěpný materiál nenesli z Íránu do Izraele pěšmo ani na velbloudech. Jsou již i rychlejší dopravní prostředky. Navíc by to muselo být cestou, na které nebude stanoviště na měření radiace. Ale to nejsou nepřekonatelné problémy.
Moje úvaha prostě je taková, že tak, jak lze amatérsky doma na koleni vyrobit klasickou bombu, tak lze poloamatérsky vyrobit a spustit i atomovou bombu. Je toho schopný každý stát, který provozuje atomovou elektrárnu. Z paliva jedné elektrárny to nebudou tisíce ani stovky bomb, ale několik by jich rozhodně bylo.
Z toho vyplývá, že teoreticky stejné nebezpečí, že se Írán stane vlastníkem atomových bomb, představuje i třeba ČR se svými dvěmi atomovými elektrárnami nebo Slovensko a mnoho dalších států. Kdo má k dispozici štěpný materiál, má také praktickou možnost použít ho jako atomové bomby.

88924

18.01.2006 11:16

Více lží o Íránu

RE: NWO dle NN,....za vysssate penize US taxpayers

Karel z Čech 212.?.?.?

Nejen Írán potřebuje jadernou energetiku.

Před dvěma lety apeloval profesor Lovelock v deníku Independent na vědce, aby přestali protestovat proti jaderné energii.
Globální oteplování probíhá tak rychle, argumentoval, že by ho dokázala zvládnout pouze obrovská expanze jaderné energetiky.

http://www.blisty.cz/2006/1/17/art26597.html

88926

18.01.2006 11:39

Více lží o Íránu

RE: NWO dle NN,....za vysssate penize US taxpayers

Karel z Čech 212.?.?.?

Termojaderná fůze v elektromagnetickém poli se prakticky zkoumá již víc něž 50 let. Žádný materiál ty teploty plasmy nevydrží. Jednou se to konečně musí podařit.

88932

18.01.2006 11:49

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Karel z Čech 212.?.?.?

Optimální je jaderná válka. Je to rychlé, poměrně bezbolestné a skutečně totální vyhlazení lidstva, navíc poměrně šetrné k přírodním zdrojům pro další eventuální život na této planetě. [velký smích]

88934

18.01.2006 14:37

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Karel z Čech 212.?.?.?

Člověk by řekl, že jaderná válka je jenom takový pravidelný sobotní úklid Zeměkoule. Ale říkat slovo jenom se u nás nesmí. Je to trestné. Napoprvé to trestá soud zatím jen podmínkou.
Přesto bych byl rád, kdyby bušík s jadernou válkou ještě trochu počkal. Rád bych ještě viděl, jak mi bambusy přežijí zimu a jak potom porostou. Vím, že je to sobecké přání, protože i lidé, co přijdou v budoucnu, budou potřebovat ropu a uhlí. Čím dřív současné k zániku odsouzené lidstvo přestane těžit, tím víc zbyde na naše následovníky.
Epidemie mamonu se šíří a Gaia ji musí zlikvidovat, jako my likvidujeme ptačí chřipku.

88961

18.01.2006 15:23

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Karel z Čech 212.?.?.?

Je nová doba, používá se nový slovník. Je třeba jít s dobou a přizpůsobit se. Bagatelizování hokocaustu je trestné. Je třeba danou situaci pojmout komplexně.
Obětí holokaustu 2. sv.v. nebylo pouhých 6 milionů, ale podle statistik cca 60 milionů. Z těchto obětí byla jistá velká část židovského původu. Zhruba 4x tolik obětí bylo na straně Rusů. Dokonce i 300 tisíc Američanů a také 300 tisíc Čechů. Nelze při tom opomenout ani 300 českých cikánů, jak nám hlásá exprezident Véna spiťar.
Při tomto holokaustu byly používány různé málo civilizované metody. Jednou z nich bylo zavírání nepohodlných a podezřelých lidí bez soudu do koncentračního tábora, což je britský vynález z doby přelomu 19. na 20. století, praktikovaný původně v jižní Africe. Tento vynález byl zdokonalen Hitlerem a Stalinem a dnes dosáhl úrovně používané bušistánem v boji proti nebezpečí islámského terorismu a nebezpečí invaze z Vesmíru.

88973

18.01.2006 15:38

Jak by to mělo být a není

RE: nas nejvetsi problem

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ale přiznejte si to, že prostě neni koho volit.
Tak to si dovolím s vámi nesouhlasit. Židovská lobby vždy předloží alternativy. I v posledních presidentských volbách v bušistánu předložila dva hlavní kandidáty. Jednoho za stranu demokratickou, druhého za republikány.
U nás v ČR to židovská lobby ještě nemá tak zmáknuté a tak volby narušují goimové navrhováním nežidovských kandidátů (v těch menších politických stranách). Jsou to jen outsideři bez zahraničních finančních zdrojů a tedy bez reálné šance na zvolení.

88978

18.01.2006 21:04

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Gejdoši, musím se přiklonit na stranu TS. Poskládané kousky by po zapálení jakékoliv zbržďující látky (oddělující cihličky štěpného materiálu) moc paseky nenadělaly. Výbuch by je rozmetal dřív, než by se jaderná reakce trochu rozjela. Postup hoření je pro daný účel nesmírně pomalý.
Vámi popisovaný hřib atomového výbuchu jsme při vojenském cvičení imitovali skutečně hořením nafty.
Pokud o podobných záležitostech píšete v souvislosti s Indií, tak rozhodně nejde o výbuchy jakýchkoliv atomových bomb, ale o naftové nálože. Jaderný výbuch po sobě zanechá krajinu lidskému životu po desetiletí nepřístupnou. Nelze předpokládat, že Indové sestavovali bomby neutronové, které příliš majetek neničí, ale usmrcují živé organismy jen relativně krátkodobým radioaktivním zářením. Čistou neutronovou bombu si doma jen tak snadno neuděláte, tak jako si neuděláte ani účinnější bombu vodíkovou.

89026

19.01.2006 17:59

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Karel z Čech 212.?.?.?

>To máte pravdu. Ovšem některé teorie se léta učí ve
>školách a prezentují ve společnosti jako naprostý a
>dokázaný fakt a téměř nikdo se nad tím nepozastavuje. Mám
>na mysli samozřejmě darwinistické nebo neodarwinistické
>teorie, které se navíc naprosto nesmyslně používají jako
>beranidlo proti víře v Boha atd. [mrknutí jedním okem]
Pane, a to jste katolík? Vy nevíte, že Vatikán se hlásí k evoluční teorii?
Vatikánský deník L'Osservatore Romano uveřejnil článek, který se vyjadřuje příznivě o Darwinově evoluční teorii. Z článku vyplývá, že katolická církev souhlasí s nedávným rozhodnutím amerického soudu, podle něhož koncept "vyšší moci" nemůže být na pensylvánských středních školách vyučován jako alternativa k vědecké Darwinově evoluční teorii. Důvodem je to, že se tento koncept jako věda pouze tváří, ve skutečnosti jím však není.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=55288&tro1164_0_3
>Naproti tomu jiné vědecké teorie a výzkumy, jako třeba
>kreacionismus, jsou apriori označeny za nesmysl a vysmívány.
>Přitom do sebe tyto objevy a poznatky daleko lépe zapadají a
>jejich obhájci nemusí vymýšlet naprosto zběsilé, nelogické
>a krkolomné konstrukce, jako darwinisti. [mrknutí jedním okem]
To jste se tedy sekl. Ve Vatikánu si myslí pravý opak. Vy jste zřejmě zaspal dobu. [velký smích]

89265

19.01.2006 18:06

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pravdou je, že takřka veškeré antické chrámy, sochy,
>knihovny apod., záměrně a cílevědomě zničily lidské
>bestie, prohlášené pozdějšími papeži za "svaté".

>Současné křesťanství nám přineslo 1000 let neúprosného
>vraždění, pálení a bezpříkladné devastace tisíciletých
>zkušeností a vědomostí; téměř všech stop po kvetoucí
>kultuře, která zde byla před námi. Svět upadl do temnoty. Ve
>světle těchto fakt byl takový Koniáš jen ubohý břídil
>nestojící ani za zmínku. To, co nám tu zbylo, jsou stejně
>ubohé a z kontextu vytržené pozůstatky jako indické Védy a
>ostatní podobné písemnosti, včetně tendenčně a zcela
>mylně přeložených cenzurovaných aramejských a hebrejských
>textů...

Jen v Alexandrijské knihovně před jejím požárem byly statisíce knih. Do současné doby se jich dochovalo jen několik desítek.
Jistý kulturní národ obchodníků pak z těch knih dělal pytlíky na bombóny. Tedy z těch, co křesťanská církev nestačila spálit.

89268

19.01.2006 18:27

Jak by to mělo být a není

RE: Je velkej rozdíl proč nevolí

Karel z Čech 212.?.?.?

>Když dáte hlas zmrdovi z
>nouze tak je k hovnu, když si ho ponecháte alespoň ho
>nepodporujete.

Nemáte pravdu. Pokud svůj hlas nedáte nikomu, má se v souladu s platným zákonem prakticky za to, že svůj hlas jste rozdělil rovnoměrně mezi všechny kandidáty.

Ovšem vymyslet spravedlivý volební zákon, který by byl v souladu s principy demokracie a vyhověl potřebám velkých i malých stran je neskutečně obtížné. Zatím to nikdo nedokázal.

89280

20.01.2006 11:04

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane, já jsem přece nepsal, že Alexandrijskou knihovnu vypálili křesťané.

Moje úvaha je taková, že když v této knihovně byly statisíce knih a svitků, tak jich mimo tuto knihovnu jen v antickém světě musely být miliony. A všechno toto dědictví a literatura dalších 500 let během následujících cca 1700 let přišlo vniveč. Zachoval se jen nepatrný zlomek (mimo jiné i díky španělským maurům - tedy arabským vzdělancům). Na likvidaci tohoto kulturního dědictví se podílelo více činitelů. Po nekulturních barbarech, křesťanská círvev a muslimové.
Po zániku říše Západořímské upadla vzdělanost, lidé neuměli číst a psát a knihy jim nebyly k ničemu, o knihovny nikdo nepečoval. Co zbylo to záměrně likvidovali fanatičtí křesťané jak na západě, tak na území říše Východořímské a muslimové na území ostatním. Všichni v zájmu toho svého jediného nejsprávnějšího náboženství.
Nejde mi ani tak o to poukazovat na nekulturnost náboženských fanatiků, jak na ohromný rozsah kultury před počátkem našeho letopočtu. Ty knihy musel někdo napsat. Na tom se nenohlo podílet jen pár jednotlivců. A ty knihy jistě byly o něčem. Rozhodně to nebylo jen o tom, kolik obilí se v daném roce urodilo, kdo měl kolik slepic a kolik kdo zaplatil na daních.

Samozřejmě, že takto lze uvažovat i o ostatních světových kulturních střediscích - Indii a Číně, kde k likvidaci literatury z náboženských důvodů nedocházelo. I když připustíme, že na rozdíl od antického světa se tam gramotní lidé nacházeli zpravidla jen u dvora panovníka, tak ve staré Číně byla řada států a v Indii byly jistě stovky rádžů. Lze proto předpokládat, že tam musela existovat poměrně rozsáhlá literatura již před několika tisíci lety.

89449

20.01.2006 12:03

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Karel z Čech 212.?.?.?

>Dokonce s
>potěšením vzpomínám naší soudružky třídní učitelky,a
>jejího legendárního rčení : 'Pámbíček není,protože jej
>sovětští kosmonauti ve vesmíru neviděli!' [velký smích] (Spolužák se
>zeptal,jestli totéž platí i o kosmonautech amerických - a
>byla z toho dvojka z mravů [velký smích] )


No můžete sem jen tak úpro zajímavost hodit nějaký link, kde se píše, že američtí kosmonauté Pámbíčka ve vesmíru viděli?
Nějak mi tato informace unikla.

Jinak nechápu, proč by měl někdo dostávat dvojku z mravů za to, že Pámbíčka ve vesmíru neviděli ani američtí kosmonauté.
To už jsou lepší Včeličkovi bajky o tom, že nekulturní ČR nemá toaletní papír, který je z jedné strany hladký a z druhé drsný a tak uvědomělý američan neví, kterou stranu papíru u oboustranně měkého jak použít.
Prostě nejsme zde ještě na té výši, abychom k toaletnímu papíru museli dávat písemný návod na použití.

89456

20.01.2006 12:47

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Národ?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Podle mého soudu je už samotný pojem národ dost ošemetný a
>silně abstraktní. Schválně si zkuste definovat, co to národ
>je. Sotva bychom se shodli na nějaké platné definici, ke
>které bychom semohli všichni hlásit.
Národ je společenství lidí, vyznačující se společným územím, společným jazykem a společnou kulturní historií.

V Evropě je naprostá většina států státy národními, na rozdíl od Ameriky.
Zvláště v USA, kde je každý pes jiná ves, je národ pojmem neznámým, nic neříkajícím.

89460

20.01.2006 13:04

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Nesouhlasím

Karel z Čech 212.?.?.?

Lidé tam nešli kvůli původu, ale kvůli své činnosti.
Již krátce po vzniku první republiky byl vydán zákon proti kočujícím osobám. Kočovat sice dále mohli, ale museli se všude policejně hlásit a byl nad nimi prováděn policejné dohled. Za války německé státní orgány kočování zakazovali, resp. každý občan pro opuštění místa trvalého pobytu potřeboval písemné povolení. Kočování bylo povoleno jen na poměrně krátkou vzdálenost. Kdo zákaz neuposlechl, šel do tábora v Letech. Bylo jedno, byl-li to cikán, vandrák, nebo kočující herec. Cikánů byla naprostá většina internovaných.

89461

20.01.2006 13:08

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Romská iniciativa?

Karel z Čech 212.?.?.?

Vepřín byl postaven v době, kdy o internačním táboře v Letech ještě nebyla řeč.

89463

20.01.2006 14:35

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Skvělá kniha!

Karel z Čech 212.?.?.?

Koukolík je bedna. A co ví, umí dobře podat. Na adrese http://146.102.168.3/Webroot/download/kurzy/filosofie/seminar/koukolik/koukolik_files/Default.htm je jeho přednáška Sociální mozek. To je první část jeho připravované další knihy.
Jen se to při poslechu trochu zadrhává a tak ji lze stáhnout na http://146.102.168.3/Webroot/download/kurzy/filosofie/seminar/koukolik/koukolik_files/0MM0.wmv - má přes 160 MB a k tomu je ještě presentace ke stažení na http://www.cogscience.info/article.php?story=20050412181915258
Z té přednášky se člověk dozví o současném světě i o sobě nepoměrně víc, než každodenním celodenním sledováním všem medií.

Zvláště amíkům bych osobně doporučil část o altruismu. Pozvedlo by to jejich sebevědomí, protože z vědeckého pohledu oni nejsou omezení pitomci, ale správně vychovaní občané pro NVO, kteří z pocitu vděčnosti k vládě USA za umožnění účasti na tom nejlepším, nejbohatším a nejlepe vyzbrojeném jsou schopni sebeobětování bez jakéhokoliv přemýšlení.

Rozvádět to nebudu. Kdo má zájem, sám si poslechne originál. Je poutavý, naprosto politicky korektním jazykem.
Samozřejmě, že myslet u poslechu přednášky musí každý sám.

89476

20.01.2006 14:54

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Není pan autor z církve

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ještě, požádal bych příslušné komentátory kteří
>prohlašují že Národní strana je nacionalistická, tak aby mi
>objasnili význam slova nacionalismus. Mě totiž nacionalismus
>národní strany spíše připadá jako nacismus.
Že jsou to náckové co se chytají pupulistických hesel jsem tady v diskuzi napsal již někdy před dvěma roky. To se ještě tak nezviditelňovali. Dnes k tomu nemám co dodat.

>nedozvím, protože pokud zvítězí, tak ztratím zbylou víru v
>to, že Český národ je národ inteligentní a odsuzující
>jakékoli nerovné zacházení na základě sexuální orientace,
>rasy, víry apod. a budu muset emigrovat z důvodů politického
>pronásledování. [pláč]
Spolu s těmi nácky se hlavně černoprdelníci snaží dokázat, že inteligentním národem nejsme. Viz jejich prosazování zákazu potratů a akce proti uzákonění registrovaného partnerství.

89478

20.01.2006 16:35

Michal Kraus odchází

RE: shabesboy

Karel z Čech 212.?.?.?

>Havel, na rozdiel od Meciara, ktory zrejme nepresiel ani prvym
>citanim, bol uz niekolkokrat horuci kandidat na toto ko(z)micke
>mierove vyznamenanie.

Ano a to již 10 krát. Jistě bude navržen i po jedenácté.

89497

23.01.2006 12:24

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Národ?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Kajo opet vedle, dle vasich poznamek nejspis prohravate kazdy
>spor. Naopak vseho tvrzeni, nacionalizmus je v americe podporovan
>do zblbnuti.

>Staci se podivat na klopy politiku, na kazde zari odznak americke
>vlajky a je jedno jestli je demokrat nebo republikan.

Včeličko, v bušistánu žije nanejvýš národ vykořeněných emigrantů. Proto, že lidé tam nemjí žádné národní cítění, žádné národní tradice, je tam stmelovací působení vědomí příslušnosti k národu nahrazováno fangličkařením a demonstrativním slavením státních svátků. Americká vlajka se cpe ke každému prdu. Těžko se dá vidět třeba americký film, kde nebude ukazovaná nejméně 10x americká vlaka. Určitě každý správný američan si i doma vyvěsí americkou vlajku, než začně porcovat krocana.
Něco takového u nás nebylo ani za komunistů. Američané jistě i doma souloží jedině před rozvinutou státní vlajkou za zvuků americké hymny. Prostě šaškárna v žádném národním státě nevídaná a nemyslitelná.

90012

23.01.2006 12:47

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: on-line rozhovor

Karel z Čech 212.?.?.?

Je možné tyto pojmy takto chápat, ale jejich význam se vyvíjel. Třeba v 18. století dobrý český vlastenec v Čechách a tedy v Rakousku později v Rakousko-Uhersku preferoval Čechy a českou řeč před Němci a Nemčinou.
Po 2. sv. válce se ustálilo, že vlastenectví je hodnoceno kladně a nacionalismus má pejoratiovní nádech, a to s ohledem na německý nacionalismus.
Sovětské vlastenectví pomohlo SSSR vyhrát Velkou vlasteneckou válku.

90014

23.01.2006 12:57

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Karel z Čech 212.?.?.?

Profesore, ta doba, kdy nebyl toaletní papír v období 40 let trvala necelý jeden rok, kdy vyhořela papírna. To jen tak na upřesnění.

Jinak ta naše nabodeníčka a pod. jsou jistě alespoň pro nás lepší, jak třeba spřežky. A komu se to nelíbí, ať nám ....
(nechci být vulgární, každý správný Čech si domyslí), že profesore 68.

90015

23.01.2006 13:09

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Karel z Čech 212.?.?.?

Nic si z toho nedělejte. Nejste zřejmě sám, kdo ten pól bije. Proto se teď tak otepluje. No a až se zchladí, tak nám to dá vyžrat bez ohledu na přání a názor Pánaboha. [pláč]

90018

23.01.2006 13:27

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Karel z Čech 212.?.?.?

Je pravda, že naše vyspělá věda a technika zapomněla v průběhu času víc věcí, než jen stavění pyramid. Stejně však raději preferuji jednodušší výklad nějakého jevu, než buhvíjak komlikované hypotetické postupy.

90021

23.01.2006 13:59

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Romská iniciativa?

Karel z Čech 212.?.?.?

To je jistě správná otázka. Pokud by vlastníkem vepřína byl někdo z našich politiků nebo jeho příbuzný či nějaký multi-kulty ochránce lidských práv, tak by to na tunel vypadalo z více jak 95 %. Ovšem to by se snad již vědělo a pokud by se to vědělo, tak na 99 % by se to také národu pustilo. Jsou sice věci, které se nechávají na dobu těsně před volbami, ale kauza lety se diskutuje již několik volebních období. Tedy asi v prasečáku žádný politik peníze uložené nemá.

Jsem jen zvědav, kdy někoho napadne požadovat peníze na pomník v Letech na senátoru Jeho Jasnosti Karlu, knížeti ze Schwarzenberku, jehož rodiče práci internovaných cikánů a ostatních potulujících se osob využívali ke zvelebení svémo panství.

90023

23.01.2006 14:43

Dopis, na který nikdo neodpovídá

RE: Trochu o tématu

Karel z Čech 212.?.?.?

Dokud naším nejvyšším Bohem budou peníze, tak se stav nezmění. Od mládí je v naší civilizaci člověk učen, aby dělal jen to, co mu přináší zisk. Co nejvíc zisku. Humání zabíjení zvířat by bylo dražší, zisk by se snížil.
Filantropicky lze pomoci jednomu člověku, jedné slepici nebo huse. Takový čin by televize zveřejnila jako vzor. Při milionech mrtvých (lidí nebo zvířat) nás zajímá jen snížení nákladů na jednotku.

Co na tom, že ptačí chřipka není přenosná z člověka na člověka a tedy pandemie nehrozí. Vydělat se dá ( a to hodně) hlavně na strachu, že třeba by někdy v budoucnu být přenosná mohla. Ovšem samotná pandemie nebude tak výdělečná, jako nynější strach z ní. Proto je potřeba využít hlavně náš strach. Nebude-li nemoc šílených krav či ptačí chřipka, tak si budeme muset v zájmu zisků farmaceutických firem vymyslet hrozící nemoc jinou. Výrobky na hubnutí jsou již za zenitem, lidé se přesvědčili, že nejsou účinné. Je proto třeba je nahradit něčím - čímkoliv jiným.

No a když někde vybijí všechny krávy, prasata či drůbež, uvolní se tím trh pro zemědělce z jiných států. Lidé stále budou potřebovat něco jíst. Hrozby pandemií stejně jako hurikány a zemětřesení nám roztáčejí ekonomiku. Stejně jako zdražení ropy. (Tedy roztáčejí některým - důležitým - státům.)

90033

23.01.2006 15:07

Dopis, na který nikdo neodpovídá

RE: etika

Karel z Čech 212.?.?.?

Když člověk vidí to košer zabíjení, nemůže se ubránit myšlence, že těch 6 milionů zholokaustovaných bylo skutečně málo.
Tedy možná, že by to bylo dost, kdyby šli na řadu jen ti košer.

Samozřejmě, jiný kraj, jiný mrav. I košer zabíjení by jistě šlo dělat jiným způsobem.

90035

23.01.2006 15:43

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Národ?

Karel z Čech 212.?.?.?

Vladimíre, pozastavujete se nad označením vykořenění emigranti. Jistěže ti vykořenění jsou skutečně pouze v první generaci přistěhovalců. Jejich potomci, co se v Americe narodí, jsou již rodilí Američané. Ovšem snad cítíte ten tozdíl mezi člověkem, který může říci, že jeho předci až do x-tého kolena pocházejí ze sousední vesnice a člověkem, jehož předci pocházejí z nějaké země v daleké Evropě (Asii, Africe), kterou nedokáže ani pořádně pojmenovat, natož ukázat na mapě.
Jistě i v Americe jsou lidé, jejichž předci tam žijí 200 a více let. Ale v poměru k ostatním citizens je takových lidí jen zlomek z celkového počtu.
Ovšem každý (nebo skoro každý) Evropan vám řekne, že jeho rod v zemi (na rodné hroudě) žije rozhodně víc, než tisíc let. Takového člověka o lásce k rodné zemi nemusí nikdo přesvědčovat. Ta je v něm. Ovšem Američan - lehce nabyl, lehce pozbyl. Pokud nebude denně nabádán a spoluobčany veden k vlastenectví (tedy nebude-li podroben onomu fangličkování) si snadno řekne, že zájmy nějakého toho státu, navíc reprezentované bohatou židovskou komunitou, mu mohou být ukradené. Takoví lidé by pro stát mohli být nebezpeční a tak je třeba je soustavně umravňovat. Na tom umravňování se podílí nejen státní orgány, ale hlavně bezprostřední okolí člověka, sousedé, spolupracovníci. Však to znáte líp než já.

90041

23.01.2006 18:22

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Karel z Čech 212.?.?.?

Rejpale nevím z čeho tak soudíte. Pokud máte na mysli, že občas k vyloženému nesmyslu připojím upřesňující poznámku, tak s komunismem to nemá nic společného.
Nevidím žádný důvod jezdit s proudem, vymýšlet si a lhát jen proto, že se to nosí. Na prezidenta ani do parlamentu kandidovat nehodlám a tak si mohu dovolit říkat a psát pravdu i když to není právě v módě a někomu se to nelíbí.

90070

23.01.2006 22:03

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Karel z Čech 212.?.?.?

Ono to zřejmě s těmi starými židovskými a křesťanskými texty, sepisovanými v prvních stoletích našeho letopočtu podle starších textů gnostických, perských, budhistických aj. http://sweb.cz/gnostica/material.html bylo patrně zcela jinak, než se nám dnešní židokřesťané snaží namluvit.
http://sweb.cz/gnostica/gnoze.html
http://sweb.cz/gnostica/zid.html
http://sweb.cz/gnostica/zidokr.html

Ten gnostický pohled na tato církevní učení má hodně co do sebe.

90135

24.01.2006 12:02

Íránská ropná burza hrozí

Psalo se v nediích

Karel z Čech 212.?.?.?

že Bush připravuje napadení Íránu na letošní březen. Tak nevím, zda je to náhodná shoda okolností nebo zda tento termín je vázán na spuštění íránské ropné burzy. No ať už tak či onak, ropná burza stejně jako přenesení války do Íránu přinesou bušistánu značné krvácení. Tedy nejen bušistických žoldáků, ale hlavně a především bušistánské ekonomiky. Březen 2006 si bušistánci natrvalo vyznačí černě ve svém kalendáři.

O připravovaném napadení Íránu se již toho napsalo hodně a nechci novit dříví do lesa. Jen si dovolím připomenout, že podle zveřejněných informaci US army v loňském roce byl nábor nových žoldáků splněn jen na 50 %, přestože nás leho ubezpečoval, jak noví zájemci o službu v armádě stojí u náborářů fronty. Zřejmě se lidem nechce moc umírat za zájmy ropného impéria. Bušík bude muset vymyslet nějakou novou fintu nebo nařídil povinnou vojenskou službu. Hodil by se jistě nový teroristický útok na území USA v nejbližších dnech, aby v březnu již byli rekruti připravení.

90214

24.01.2006 12:19

Íránská ropná burza hrozí

RE: Zajimava uvaha...

Karel z Čech 212.?.?.?

V Číně politika stále stojí vysoce nad ekonomikou. USA jako ochránce Taiwanu je stále úhlavní nepřítel Číny. Proto si Čína nenechá ujít příležitost, kdy by mohla USA pokořit, poškodit a zničit. Jistě čeká jen na nejvhodnější okamžik, kdy bezcenými dolary bude moci poškodit USA nejvíc.
Zničení USA pouhým odepsáním dolarových rezerv by pro Čínu byla velmi výhodná investice a laciný politický úspěch. V praxi však dolarové rezervy nebudou odepsány úplně, ale něco za ně bude možné pořídit.

90217

24.01.2006 20:33

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak se do lesa vola ,tak se i ozyva,to je snad vystizne proti zido-americke valce.

Karel z Čech 212.?.?.?

Doktore Včeličko, již jste četl Darebácký stát - Rogue State: AGuide to the World's Only Superpower od Villiama Bluma? Pokud ne, tak honem, protože nebude v bušistánu k mání. Tam se dozvíte něco bližšího o bušistánu a jeho politice.
http://lidovky.zpravy.cz/ln_zahranici.asp?r=ln_zahranici&c=A060124_093338_ln_zahranici_znk [překvapení]

90263

25.01.2006 10:19

Michal Kraus odchází

RE: Nebezpečí

Karel z Čech 212.?.?.?

http://www.volebnifakta.cz/img/humor/humor-18.jpg
http://www.volebnifakta.cz/img/humor/humor-12.jpg

90304

25.01.2006 11:31

Íránská ropná burza hrozí

RE: Zajimava uvaha...

Karel z Čech 212.?.?.?

Čínská lidová banka 15.1. oznámila, že čínské devizové rezervy dosáhly hodnoty 818,9 miliard amerických dolarů, což je nárůst proti minulému čtvrtletí o 49,9 miliardy a nový rekord. http://www.cinsky.cz/index.php?page=clanek&id=184&lang=cs
Čínské generální ředitelství cel 11.1. zveřejnilo nové údaje, podle nichž čínský zahraniční obchod v roce 2005 prorazil hranici 1,4 bilionu USD a drží se stabilně na světově třetí pozici. Od roku 2002 čínský zahraniční obchod trvale roste tempem přes 20 % ročně. Podle agentury Nová Čína čínský zahraniční obchod s každým z první šestice obchodních partnerů přesahuje 100 miliard dolarů, s Evropskou unií a USA už přesahuje 200 miliard dolarů První příčku mezi obchodními partnery si udržela Evropská unie, na druhém místě je USA a na třetím Japonsko.
http://www.cinsky.cz/index.php?page=clanek&id=178&lang=cs

Wen Ťia-pao, předseda čínské vlády, podepsal při oficiální návštěvě ve Francii 16 kontraktů, dohod a protokolů. Dominuje jim rekordní objednávka 150 letounů Airbus A 320. Celková hodnota je podle ceníku výrobce, dceřiné společnosti evropského konsorcia EADS, odhadována na 8,3 miliardy eur.

90306

25.01.2006 12:02

Kauza v Letech, hysterie a nepochopitelné osočování

RE: Vyřešení finanční problematiky vepřína

Karel z Čech 212.?.?.?

Nevidím žádný důvod, proč bychom měli cikány uklidňovat.
On už si s tím Paroubek nějak poradí.
http://www.volebnifakta.cz/img/humor/humor-23.jpg

90307

25.01.2006 14:03

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Karel z Čech 212.?.?.?

Kdyby byli bušistánci chytří, tak se poučí ve své vlastní minulosti. Ve válce o nezávislost proti britské pravidelné armádě také nestavěli seřazené setniny kopijníků a lučišníků, ale volné oddíly a snajpry. Tehdy amíci nebyli blbí a tak bojovali efektivně.
Dnes nejsou hloupí muslimové a proto se nepostaví bušistánské armádě v uniformě a ve tvaru.
Partyzánská válka vydojí bušistán mnohem efektivněji při minimálních ztrátách. Ani s vynaložením všech prostředků a rezerv se útokům nedá zabránit. Nedokázali to britové v Severním Irsku ani sionisti v Palestině. Nemohou to dokázat ani bušistánci v bušistánu, natož bušistánci na okupovaných území.

Bušisti si toho jistě jsou vědomí. Musí dobře vědět, že proklamovanou válku proti teroristům vyhrát nemohou, zvláště pak, když proti skutečným teroristům vychovaným v evropských státech, posílají žoldáky bojovat do Afganistánu a Iráku, odkud žádný z dosavadních údajných teroristů nevzešel. Také jen úplný hlupák může uvěřit, že pasáci koz se učí řídit dopravní letadla v Avgánských jeskyních. V současné válce jsou teroristé jen okrajovou záležitostí. Potřební jsou pouze k tomu, aby udrželi pozornost medií a tím podněcovali ochotu hloupých lidí výboje sionisticko bušistánské vlády platit.

90319

25.01.2006 21:51

Íránská ropná burza hrozí

RE: Zajimava uvaha...

Karel z Čech 212.?.?.?

>Jenze ja mam strach, ze pokud mate pravdu a cina se za $ rozhodne
>nakoupit ropu, tak bude rovnez proti tomu, aby Iran otevrel
>ropnou burzu s hlavni menou - euro.

>Nebot prodavani ropy za ura v pripade, ze je chci kupovat za $ je
>pro me neprijemne. A dvakrat je pro me neprijemne, ze prodavanim
>ropy za eura se bude srazet rychle a ucinne dolar a ani jestrab
>Wolfovitz ve svetove tomu nezabrani, ze... [oči v sloup]

>Tim padem mam strach, ze by mohli nechat Iran padnout do nejakych
>sankci ci vojenske akce US of A... (a Izraele) v ciste
>ekonomickem zajmu, coz by do budoucna nemuselo byt rozumne -
>Iranci se budou citit podvedeni, nastvani a i kdyz utocniky
>odrazi ci s nimi embargo moc nezamava, tak to nebude dobry na
>mezinarodni situaci - ale to je asi v tomhle momente veci fuk...
>[pláč]

http://www.blisty.cz/2006/1/25/art26729.html
Jedním z důvodů, proč se Čína spojila s Ruskem je jistě i to, že je na tom s energetickými zdroji podobně jako USA. Dalším důvodem pak je, že ani Rusko ani Čína samy o sobě protiváhu k americké vojenské moci neznamenají. Jak Rusko, tak Čína vědí, že obsadí-li USA Írán, budou mít pod kontrolou svých vojáků už 55 procent světových zásob ropy a z tohoto důvodu Rusko a Čína nikdy nepodpoří pokus zabránit Íránu ve výrobě atomové zbraně vojenskou okupací Íránu, při které by se íránská ropná pole dostala pod kontrolu americké armády. V loňském roce se navíc Írán stal členem pozorovatelem Šanghajské organizace pro spolupráci.

Rusko a Čína tedy mají i politický důvod hájit íránskou nezávislost. Pro Čínu speciálně jsou ale hlavním důvodem k obhajobě íránské nezávislosti íránské dodávky ropy, bez kterých by se mohla zhroutit její rozvíjející se ekonomika. Americký pokus obsadit Írán bez dohody s Čínou a Ruskem by tedy jednoznačně mohl vyvolat světovou válku. Pro svět je proto rozhodně jediným rozumným řešením zapomenout na to, že by se případná energetická krize mohla řešit válkou a vrátit se k principům tržní ekonomiky a mezinárodního práva. Opačný postup může snadno vést k zániku celé civilizace.

90362

25.01.2006 22:09

Íránská ropná burza hrozí

RE: Zbyva si jen domyslet

Karel z Čech 212.?.?.?

>kdo a proc vymyslel Euro. Byl to ucel anebo 'nahoda'?
>Vzdyt Evropa mohla uspesne obchodovat v dolaru.
a amíkům přispívat na jejich život na dluh.
To by evropané museli být pořádní hlupáci. Proto chytrá hlava vymyslela EURO a nabídne ho světu namísto dolaru. Tak vznikne nová světová rovnováha, kdy amíci budou muset namísto naparování se pracovat, aby vyžili.
>Mohl to dnes byt jiny svet.[smích]
Zatím bohužel to ještě není jiný svět, protože stále ještě Evropa používá dolary, byť jen částečně. Jiný svět tu bude, až se bez dolarů obejdeme a bušistán si bude muset dělat devizové rezervy v Eurech.
Pak jim budeme radit, aby pracovali více, lépe a radostněji, abychom si my mohli užívat.
[velký smích]

90366

26.01.2006 11:35

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Karel z Čech 212.?.?.?

Douglas Barber (35), bývalý armádní záložní voják, měl po celé dva roky po návratu z Iráku problémy. Po celou dobu bojoval z traumaty z Iráku. Obrátil se na lékařskou pomoc a poradenství. Minulý týden ve svém domově v americkém státě Alabama spáchal sebevraždu.

12. ledna 2006, těsně před tím, než spáchal sebevraždu, publikoval Doug Barber tento text na internetu:
"Chtěl bych pomoci čtenářům pochopit, co se stane vojákovi, který se vrátí domů a jaké jsou oběti, které musí dál podstupovat. Pro mnoho lidí se stala válka proti terorismu zcela osobní, avšak Bushova vláda nechtěla prozradit Americe, že je to osobní válka. Chtějí tu válku vést jako byznys, a tak odmítají informovat o osobních obětech vojáků a jejich rodin, obětech, učiněných pro tuto zemi.

Ti z nás, kteří se vrátili domů živí, nejsou v pořádku. To, co se zdá být normálností, je jen iluzí, odhalí to čas a úzkost. Někteří vojáci se vracejí domů bez končetin a jiných částí těla. Jiní žijí s trvalými jizvami z děsivých událostí, jimž nikdo jiný než ti, kdo je zažili, nemůže porozumět. Vracíme se z války a snažíme se navrátit své životy zpět, někteří z nás nemůžeme vydržet ty vzpomínky a dospíváme k závěru, že smrt je lepší. Zabíjíme se, protože nás pronásledují vzpomínky, v nichž vidíme, jak jsou zabíjeny děti a jak jsou celé rodiny vyhlazovány."
http://www.blisty.cz/2006/1/26/art26747.html

90465

31.01.2006 13:33

Anonym

RE: Anonym?

Karel z Čech 212.?.?.?

>April teprve bude,nebo mi neco uniklo?

To se jen Nulový Nillbertík (Nullingsworth) baví, když dostane propustku z léčebny. http://jdl.czechian.net/index2.htm On má apríla každý den.

91272

01.02.2006 12:09

O rozdílnosti názorů

RE: Hmm, bezva.

Karel z Čech 212.?.?.?

Nebo ještě líp na Nezvědavci, až tam bude slibovaná diskuze zprovozněna.

91490

01.02.2006 13:53

O rozdílnosti názorů

RE: Čas je nejdůležitější

Karel z Čech 212.?.?.?

Naprosto souhlasím. Číst diskuse s několika stovkami příspěvků, je časově náročné. Pokud značná část příspěvků je jen bezduché tlachání osazenstva lehovy kadibudky a neustálé opakování již dávno vyvrácených "zjevených pravd" neocons a k tomu nesouhlasné názory lidí těmito lžmi vytočených, tak člověk ztratí chuť takovou diskuzí se probírat.
Volná diskuze je užitečná pouze tehdy, pokud se účastnici drží tématu a nerozmělňují ji odváděním jinam nebo neustálým opakováním téhož a nebráním na vědomí protiargumentů.

Méně mnohdy může znamenat více.

91497

01.02.2006 20:22

Irvingův proces

RE: holocoust

Karel z Čech 212.?.?.?

To víte, Židé jsou různí, takoví i onaký :
Optimista, pesimista a realista sedia a popijaju v Tel Avivskom bare. Samozrejme, ze za chvilku sa zacali bavit o politike.

Optimista hovori "Mali by sme sa ucit po anglicky, tak ze, ked pride cas, vsetci by sme mohli odist zit do Ameriky"

Pesimista oponuje "Nie, mali by sme sa naucit po arabsky, aby, ked pride cas, mohli by sme ostat a zit tam, kde sme."

Realista hovori "Ja si myslim, zeby sme sa mali naucit plavat."

91537

01.02.2006 20:40

O rozdílnosti názorů

RE: rozdilny nazor nerozdilny

Karel z Čech 212.?.?.?

Hmm..
A jinak jste zdráv?

91539

01.02.2006 21:39

O rozdílnosti názorů

RE: autor je nesjpíš mistr světa

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Stwora a jaké o sobě máte mínění vy?

Otázka vskutku do pranice.
Odpověď ale jednoduchá ? Komu se to nelíbí,

jistě čekáte, že dodám : ať panu Stworovi a nám ostatním prdel políbí. Ale nebudu takový sprosťák. Doplním jen : tak může svobodně jít za svými souvěrci kamkoliv jinam, kde bude vítán.

Názor na pana Stworu si udělá jistě každý čtenář jeho webu sám, bez nápovědy mentora. A udělá si ho podle výsledků jeho práce a nikoliv podle pomluv zapšklých závistivců.

Jsme stále zatím ještě ve svobodné společnosti a tak můžeme svobodně projevit svůj názor a hájit si svojí práci, svojí činnost. Na místě webmastera bych si také nenechal kálet na hlavu a mojí práci hanět od lidí, kterým jsem z nějakých nízkých důvodů trnem v oku.

Samozřejmě, že i Kulíškovci mají právo na život, právo na svůj způsob života. Ale ať si ho žijí u sebe, na svém webu a nesnaží se ho zavádět tam, kde o něj nestojí. Ve svém domě má každý právo dělat si pořádek podle svého. Jen nerozumný člověk by si pouštěl do svého domu osoby, které mu v domě chtějí dělat bordel.

91550

02.02.2006 13:01

O rozdílnosti názorů

RE: rozdilny nazor nerozdilny

Karel z Čech 212.?.?.?

Máte pravdu, že ty články samotné nejsou nerozumné. Nemám ani důvod nevěřit, že pan Kocourek své zkušenosti popsal objektivně. Ovšem skutečnost, že pan Kocourek bojuje za Moravskou rovnoprávnost a pokud si blíže všimnete, své stránky publikuje v angličtině a v moravštině, mě vede k názoru, že pan Kocourek může mít nějaké možná zdravotní problémy.

Tím samozřejmě nechci Pana Kocourka nějak od jeho vůdčí myšlenky odrazovat, v jejím prosazování mu bránit. Jen mě připadá dost pošetilé nesnažit se do EU vstoupit jako silný stát a naopak prosazovat, aby poměrně významná středoevropská republika byla rozparcelována na Čechy, Slovensko, Moravu, Valašské království, Hanou, Slezko, Opavsko, Zemi Psohlavců a desítky dalších možných miniaturních územních útvarů, které by měly snahu jednat s evropskými velmocemi jako rovný s rovným. Zkušenost nás učí, že politika Rozděl a panuj vůči partnerům prospívá spíše té nakonec silnější straně, než těm úspěšně rozděleným.

91639

03.02.2006 12:24

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Je to podobné tomu,

Karel z Čech 212.?.?.?

To jistě máte na mysli fanatické holokoustníky, kterým vadí i zmínka o hrabivém židu. To hned je izraelský vyslanec v pohotovosti a běží terorizovat vládu. Samozřejmě, že jen v bohulibém úmyslu víc pootevřít kohoutek přítoku peněz fanatickým sionistům.

Není to nic nového pod sluncem. Známe to již z Bible. Starozákonní krvavý Bůh si neustále vyžadoval lidské oběti. Pro jeho rozmar teklo mnoho krve. Stejně mu to nakonec k ničemu nebylo, protože židé se přiklonili ke zlatému teleti - penězům a jiné národy k jistému Kristovi, který lidem sliboval blažený život na nebesích za zvuků harf a obskakování andělů. Starý despota tak ostrouhal kolečka.
Není také divu. Nikdo se nenechává rád soustavně komandovat od nějakého starého, plesnivého, senilního dědka.

91751

03.02.2006 12:38

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Vždyť je to tak jednoduché

Karel z Čech 212.?.?.?

>Nikdo je nezval, nikdo jim nebude bránit v odchodu.
Nějaká náhlá změna názoru, nemýlím-li se.
Bez muslimských Turků by se v uplynulých desetiletích Západní Němci již dávno utopili v odpadcích. Jo, nebyli lidi na práci a tak Turci byli dobří.
A ve Francii to bylo dost podobné. Ostatně kde jinde měli (všechny) koloniální mocnosti vychovávat novou krev pro koloniální správu, než v metropoli. Tedy o nezvaní bych raději pomlčel.
>
>Jsi-li v Římě, chovej se jako Říman, říkali staří
>Římani. Já dodávám: jsi-li v Evropě, chovej se jako
>Evropan, nebo táhni odkud jsi přišel.
Platí to také pro srbské Kosovo?

91753

03.02.2006 12:48

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dělat si legraci z něčeho , co druzí považují za posvátné je hodně trapné.

Karel z Čech 212.?.?.?

Ono je humor a humos.
Před několika málo lety, když všichni novináři psali o antraxových zásilkách, tak humorista, který na ulici rozsypal trochu mouky nebo cukru, sklízel od soudu trest odnětí svobody.
Dnes nám to připadá jako nebetyčná hloupost a připosranost soudců.

Kdo chce psa bít, tak na všechno najde vhodný paragraf. Prostě ne za všech okolností je jakýkoliv humor vhodný.

91756

03.02.2006 13:03

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Primitivita muslimu

Karel z Čech 212.?.?.?

American pricestoval do Jeruzalemu a chce sa pozriet na Mur narekov. Kedze presne nevedel, ako sa vola, povedal taxikarovi: "Odvezte ma tam, kde vy, zidia, placete, nariekate a bijete sa hlavou o mur". A taxikar ho odviezol k budove Danoveho uradu.

Prisiel Ivan za Mojsom a hovori - Pocuj, Mojsa, poziciaj mi rubel do jari. Necham Ti ako zalohu sekeru a na jar ti dva ruble vratim. Dobre, hovori Mojsa, davaj sem sekeru, tu mas rubel. Ale vies, zda sa mi, ze tazko ti bude na jar dva ruble vraciat. Vies co, vrat mi teraz polovicu, na jar druhu vratis. Ivan vratil rubel, ide a premysla : Rubel nemam, sekeru nemam a este naviac aj rubel dlzim. Ale ved vsetko je spravne!!!!!

Rozprava sa rabin s fararom.
Farar hovori - Snivalo sa mi, ze som sa dostal do zidovskeho raja. A tam plno ludi, tlacenica, smrad, hluk.
A rabin odpoveda - A mne sa snivalo, ze som sa dostal do krestanskeho.
Tam sama krasa, vona, pekna hudba - a nikoho.

http://www.chaverim.sk/local/vtiparen.php

91760

03.02.2006 13:21

Chcem celú Zem + 5% navyše!

RE: Nechápu ten 42% zisk ???? Prosím vysvětlit....

Karel z Čech 212.?.?.?

Co bude, až to příjde, zajímá dnes již dost lidí.
Někteří se prakticky připravují na dobu, kdy bude hlavním cílem přežít.

Na dokreslení doporučuji článek na http://www.specnaz.cz/index.php?id_sekce=1000&id_blok=3000&id_polozka=17000&unid=3ef451b122580

Ne kvůli stavění srubu, ale pro důvody, které zájemce o techniky přežití k tomuto jejich zájmu vedou.

91765

06.02.2006 18:56

Rituální porážky zvířat

RE: video

Karel z Čech 212.?.?.?

Když čtu váš příspěvek, tak nemohu nemít dojem, že video na
http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=agri_long jste patrně opomenul shlédnout. Pro úplnost jde o košer porážku z r. 2004.
Nepůsobí právě dojmem, že poráženým kravám je to celkem jedno. Doporučuji pustit si to i se zvukem. Že by to byla rajská hudba?

92152

06.02.2006 19:05

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Karel z Čech 212.?.?.?

>Dnes už jsou
>ovšem ty způsoby zabíjení zvířat, díky všem těm
>protestům a organizacím, daleko přijatelnější než před
>dvaceti či třiceti lety.

Tak vám se tento nový způsob (rok 2004) zdá přijatelnější?
http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=agri_long

No a to tam nevidíme, jak ta zvířata do toho krvavého sudu cpou.

92153

06.02.2006 19:14

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Karel z Čech 212.?.?.?

>Babička vzpomínala třeba konopnou kaši. Takové konopné
>semeno je nesporně nejnadupanější potravina, se kterou se
>maso rovnat nemůže (bez ohledu na žvásty o B12). Možnosti tu
>jsou, každý ať se vynasnaží najít pro sebe tu
>neoptimálnější variantu.

O konopné kaši si můžete nechat leda zdát. Ta se jedla v době, kdy američtí bavlnáři ještě neměli problémy s odbytem. V rámci systému volné soutěže se pak konopí dostalo na index a od té doby je jeho pěstování trestné. Tisíce let předtím bylo dobrodiním lidstva. Zisk amerických firem má pochopitelně před tisíciletou tradicí přednost.

92155

06.02.2006 19:55

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Karel z Čech 212.?.?.?

>>Teď bude muset Evropa řešit problém s hordou
>>nasraných muslimů a přijít pokorně pokleknout na Alláhovo
>

>>kobereček, pod nímž se nalézá kohoutek ropovodu.
>
>Co když právě tohle někdo chtěl a proto si zaplatil pár
>bojovníků za svobodu tisku?

Že se jedná o akci řízenou a načasovanou se dá vyvodit už jen z toho, že karikatury byly zveřejněny v novinách v září a muslimské bouře vypukají až nyní v únoru, před očekávanými březnovými událostmi. Bylo by zajímavé znát připravený scénář blížících se událostí i kdo tento scénář píše. Že tento scénář nepíšou muslimové je více než zřejmé. Zřejmé je také, že byl napsán pro formování veřejného mínění na Západě a nikoliv v muslimských zemích. Proto to hlasité volání po svobodě tisku.
Není to však jakákoliv svoboda. Rozhodně nejde o svobodu pro diskuzi o zakázaných tématech. Zavírání revizionistů dokládá, jaká svoboda názorů se nadále nepřipouští, ale přímo naopak se tvrdě mocensky postihuje. Sionisté a cikáni jsou tabu. Dotčená svoboda se týká jen zesměšňování muslimů a jejich víry.
Dá se usoudit, že někdo potřebuje zaktivizovat Západní Evropu a zapojit ji do války civilizací.

92163

06.02.2006 20:16

Irvingův proces

RE: holocoust

Karel z Čech 212.?.?.?

A proto by bylo dobré, aby všichni lidé v Evropě si byli vědomi, kdo nás postrkuje, abychom za jeho zájmy a zisky umírali ve světové válce. Pokud to lidem však dojde, tak si uvědomí, že to není jejich válka.
Správné je bránit svojí zemi, nikoliv jít okupovat jinou.

92168

06.02.2006 20:37

Rituální porážky zvířat

RE: video

Karel z Čech 212.?.?.?

Z toho odkazovaného článku vyplývá, že podříznutí zajatce muslimskými teroristy, jak je předváděno na zvěřejněných videích, je vlastně nejhumánější způsob popravy. Jen je potřeba, aby to bylo ještě humánější, dotyčného před podříznutím nacpat do toho otáčivého sudu. Pak to bude úplně košer a z odsouzenců bude možno dělat hamburgery.
Není nad to, věc lidem řádně vysvětlit a zdůvodnit.

92171

06.02.2006 20:48

Irvingův proces

RE: holocoust

Karel z Čech 212.?.?.?

Máte zcela pravdu. Jenže mnozí naši politici jsou ochotni za dobrou provizi nechat naše občany krvácet za zájmy sionistů a bohatých amerikanců. Odhlasují v parlamentu válku a odjedou si užívat vydělané peníze do bezpečnějších krajin.

92174

06.02.2006 21:51

Rituální porážky zvířat

RE: Podivne zakony a paradoxy.

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>PS. zajimal by me dukaz u tehle sarady [chechtot] ( tvrdit ze nekdo
>osloulozil kozu muze kazdy, ze... ) Ze by vyter z kozy na sperma?
>[překvapení]

Doznal se. Doznání je polehčující okolnost a jistý trest. Dostal tedy, co zasloužil.

Stejně jako dostane ten francouz, co se doznal k plánování letadlového útoku na WTC. Seděl sice v době útoku (a možná i v době toho plánování)již v bušistánské base, ale doznal se a tak bude pykat. Jó, když nechytli bin Ládina, tak odsoudí aspoň žabožrouta. Kus jako kus.

92185

07.02.2006 00:06

Rituální porážky zvířat

RE: košer porážka

Karel z Čech 212.?.?.?

Jak to tak pozoruji, tak když si zaběhnete koupit salám třeba do Lidlu, Plusu, Hypernovy, Billy a já nevím kam ještě, tak nakoupíte výbornou uzeninu, která okolo masa ani neprošla. Ještě tak nějaká ta kravská kůže nebo lůj s ní mohou být spojovány. Jinak hlavně sojová mouka, barviva a něco proti okamžitému zkažení. Ovšem na nálepce máte napsáno, že obsahuje 75 % hovězího, 85 % vepřového a pod. Celkem tak napočítáte že v salámu máte nejméně 300 % nějakých zkažených zbytků. Prostě nová doba, nové zvyky. V minulosti a to i za komunistů, byl celek vždy jen 100 %. Ale to bylo minulé století.

92197

07.02.2006 14:20

Rituální porážky zvířat

RE: video

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Kavole, možná si zcela nerozumíme. Podstata přece není v tom, že takovým způsobem končí pouze každé druhé, dvacáté či dvousté zvíře. Podstata podle mě spočívá ve skutečnosti, že je to výrobní linka a k takovým příhodám tam dochází.

Pokud budete mít výrobní linku na výrobu automobilů ze které bude každé 20. auto sjíždět nepovedené, tak se budete zcela jistě snažit linku předělat, aby nepovedené pokusy byly eliminovány. Přitom u aut jde jen o mrtvou hmohu. Zde jde o živá zvířata, která tak jako lidé, mají smysly a cítí bolest.

Možná jste neměl možnost být v blízkosti krávy, podívat se jí do očí, pohladit ji po hlavě. Třeba jste však měl možnost hladit po hlavě svého psa. Dovedete si představit, že by se měl dostat na takovou linku a jeho život by měl končit takovým nezdařeným pokusem?

92267

07.02.2006 18:00

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Karel z Čech 212.?.?.?

Grafik listu Farid Mortazavi, který soutěž oznámil, vyzval evropské noviny, aby karikatury o holocaustu otiskly taky, když jim nevadilo otisknout karikatury proroka Mohameda.

Věřme tedy, že ty noviny, které otiskly karikatury Mohameda v zájmu zachování svobody slova, soutěž podpoří, vyzvou své čtenáře k účasti a vítězné karikatury zveřejní na svých prvních stránkách.
[chechtot]

92295

07.02.2006 19:04

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ovšem jako test to není špatné.
>Vždyť pro každého je přece to jeho nedotknutelné a
>"svaté".

No vyskytují se již i rouhači, kteří to "svaté" zpochybňují.
Je vůbec možný „židovský stát“? Martin Škabraha
http://www.blisty.cz/2006/2/7/art26948.html

Sice zatím pochybnosti jen tak nezávazně naznačované, ale kapka ke kapce ...
Konečně vždyť by to nemusely být ani USA. Třeba Kanada by mohla pro nový židovský stát uvolnit třeba severní polovinu některé své provincie. A sionisté by měli víc země, než o čem se jim mohlo kdy zdát. Navíc by tam nikomu nevadili, s nikým by nemuseli bojovat, nikdo by je nechtěl učit plavat.

92302

07.02.2006 19:10

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Ja, Petre Velky,

Karel z Čech 212.?.?.?

Když se lidé ve svém státě demokraticky dohodnou, že se u nich bude chodit po hlavě, tak je to jen a jen jejich věc a bušistických cizáků hloupá starost.

92303

08.02.2006 11:38

Národní bezpečnostní úřad

RE: Otazka zni: Co s prokazanymi kriminalniky?

Karel z Čech 212.?.?.?

Byla by vhodná nucená správa na ČR. Jenže kdo ji nařídí a zajistí? Jiní mafiáni z USA nebo z EU? To by bylo z bláta do louže. Takže nezbývá, než to nechat vyhnít.

Mafiáni a grázlové se dostali nejen do OSD, ale do všech státostran i do stran neparlamentních. Klaus mezi nimi se stále jeví jako zásadový a čestný člověk. Patrně takový i ve skutečnosti je. Proto mafiánům leží v žaludku.

92372

08.02.2006 19:16

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Idea:

Karel z Čech 212.?.?.?

O svobodě slova si tu můžeme povídat.
Jak o svobodě slova tištěného, tak slova pouze vyřčeného.
Vzpomeňme na konkrétní případ odsouzení člověka za pouhé vyslovení slova JENOM.
To se nestalo v nějakém fundamentalistickém muslimském státě. To bylo přece v ČR.
O svobodě slova lidí, co vysloví nahlas pochybnost o číslu 6 milionů, ti dotyční nyní "svobodně" přemýšlejí ve vězeních Rakouska a Německa.

Tedy o svobodě slova v našich zeměpisných šířkách bych raději žádné unáhlené závěry nedělal. Je u nás zákonemzaručená svoboda projevu, ale o svobodě po projevu si mužeme nechat pouze zdát.

Zdá se tedy, že nějak podstatně líp než muslimové, si se svobodou projevu rozhodně nestojíme.

92413

08.02.2006 19:24

Zdánlivá svoboda projevu

RE: mensi omyl

Karel z Čech 212.?.?.?

>Dnes, kdyz uz pominu ten vseobecny bordel, tak aspon devcata
>chodi pekne oblekana, studium na skolach vyssiho stupne neni jen
>pro deti patolizacu,zelinaru a rezniku s nabitou srajtofli,

Vladimíre, tak ty na nás s takovou satirou?

Studium na vysokých školách dnes skutečně není pro děti řezníků a zelinářů. Dnes mohou studovat pouze děti mafiánů a státních úředníků, co na studium svých dětí inkasují peníze na úplatcích. Běžná rodina zvláště s více jak jedním dítětem, si takový luxus těžko dovolí.

92414

08.02.2006 20:30

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Idea:

Karel z Čech 212.?.?.?

A IHNED:CZ má titulek Německo: Írán chce karikaturami holocaustu vyvolat válku na http://ihned.cz/1-10070870-17790100-003000_d-99

"Íránské noviny se vyhlášením soutěže o nejlepší karikaturu holocaustu pokouší dostat Izrael do konfliktu mezi Evropou a muslimským světem. Důvodem zloby Íránců je uveřejnění karikatur proroka Mohameda," uvedl zástupce ministerstva zahraničí německé vlády.
"Poté, co zavrhli právo Izraele na existenci a odmítli holocaust, lidé kolem prezidenta Mahmuda Ahmadinejada se snaží vyhrotit situaci a rozpoutat válku," prohlásil dnes náměstek německého ministra zahraničí Gernot Erler v deníku Berliner Zeitung.
"Velmi nás šokovalo, že Írán využívá střetu kultur jako prostředku pro zvýraznění své dominantnosti."

No a zanedlouho budeme všichni věřit, že ty karikatury si do dánských novin vpašoval íránský president, aby měl důvod k válce.
Protože kdo jiný by mohl mít zájem na tom, aby íránci válčili na íránském území s USA, než samotný íránský president. Proto tu válku provokuje a chce šířit islám ohněm a mečem mezi všemi evropany a američany a to na celém území Íránu.

Před touto expanzí se musíme bát o zachování své civilizace a našich civilizačních vymožeností a bude jistě nezbytné zasadit budoucímu útočníkovi preventivní úder. Kdo se nebojí, není správný hamburger a jistě jde nebo by mohl jít proti nám.

92421

08.02.2006 20:45

Zdánlivá svoboda projevu

RE: mensi omyl

Karel z Čech 212.?.?.?

Já netvrdím, že naši študáci jsou hlupáci. Tvrdím jen, že až doběhne komunistický relikt bezplatného školství, dnes již zákony modifikovaný na školství částečně placené, tak mnohé rodiny chytrých dětí nebudou mít prostředky na to, aby své děti na školu dostaly a tam udržely.

Tomu, že dřív každý študák se mohl stravovat v menze za 2,50 Kč, dnes již nikdo nebude věřit. A kdo peníze propil, byl zadarmo na polévce.

92423

08.02.2006 21:07

Zdánlivá svoboda projevu

Z některých příspěvku zdejších "přátel" muslimů

Karel z Čech 212.?.?.?

mám dojem, že muslimové je jen banda otrhaných pasáků koz se samopaly.
Že ve skutečnosti je to zcela jinak, svědčí současný hackerský útok na dánské webové stránky.
http://www.novinky.cz/zahranicni/77032-hackeri-napadaji-danske-webove-stranky-jako-trest-za-karikatury.html

Téměř 1000 dánských webových stránek napadli hackeři protestující proti zveřejnění karikatur proroka Mohameda v dánském tisku. Po útoku se na stránce většinou objeví vzkaz oslavující islám nebo odsuzující karikatury Mohameda.

Kromě více než 900 dánských webů se malůvky či vzkazy dostaly i na dalších 1600 západních internetových stránek.

92427

09.02.2006 10:45

Karikatury Proroka Mohameda

RE: SVOBODA, SVOBODA tisku a EU

Karel z Čech 212.?.?.?

Kašpar Cyrda retarda, pokud by to se svobodou tisku myslel vážně, tak mohl prosazovat svobodu tisku pro Zundela, Irvinga a další diplomatickými protesty u příslušných vlád.
Nebo snad podle jeho křesťanského svědomí svoboda tisku je jen pro někoho? Jen pro vyvolené pejzatce?

Takhle to vypadá, je retardu zaúkoloval huš buš.

92473

09.02.2006 11:05

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Karel z Čech 212.?.?.?

Jeden Škabraha nic neznamená. Ovšem římský způsob řešení problému s ideovými předchůdci Chazarů se osvědčil. Skoro 2 tisíce let byl od vyvolenců relativně pokoj.
Praxí osvědčená dobrá řešení je jistě vhodné nezavrhovat, naopak v případě potřeby použít znovu. Dnešní situace hrozící světovou válkou by se okamžitě uklidnila.
Dobrý pocit z takového řešení by mohli mít i vyvolenci sami. Pár desítek tisíc fanatických pejzatců by se rozešlo a miliardám lidí by to hodně pomohlo.

92476

09.02.2006 12:17

Riziko mluvit pravdu

RE: boj za Pravdu

Karel z Čech 212.?.?.?

Náš nový životní cíl :
http://www.euroekonom.cz/humor/dluhy.jpg

92483

09.02.2006 12:41

Národní bezpečnostní úřad

RE: Já bych je raději

Karel z Čech 212.?.?.?

Dějiny Čechy naučily, že ideologie stejně jako zahraniční páni přicházejí a odcházejí. Není důvodu se tím jakkoliv vzrušovat, natož se za něco takového osobně angažovat. Nejsou to věci životně důležité.
Skutečnost, řídí-li nás momentálně imperátor z Vídně, z Berlína, z Moskvy, z Bruselu nebo z Washingtonu, je záležitost pro nás podružná, daná náhodnou shodou okolností. Dnes je to tak, zítra to bude zase jinak. Tím naším švejkováním každého pána přežijeme v pohodě.

92487

09.02.2006 12:47

Karikatury Proroka Mohameda

RE: SVOBODA, SVOBODA tisku a EU

Karel z Čech 212.?.?.?

U Cyrdy je to sex křesťanskodemokratický, papežem schválený.

92488

09.02.2006 13:40

Národní bezpečnostní úřad

RE: Já bych je raději

Karel z Čech 212.?.?.?

Již jsme s tím přežíváním od r. 1520 vydrželi 500 let. A jistě ještě nějaký ten rok vydržíme.
Ovšem, komu se to nelíbí, může jít klidně zhebnout pro zisky vládců USraele.

92497

09.02.2006 16:59

Národní bezpečnostní úřad

RE: Já bych je raději

Karel z Čech 212.?.?.?

>jinou cestu proste nevidite? cicham cicham porazenectvi

Proč zrovna poraženectví? Nejsme momentálně ve stavu, abychom své sousedy a přátele co nám chtějí vládnout mohli převálcovat a tak se musíme držet trochu zpátky. Znáte pravidla partyzánského boje? Na slabé místo protivníka se útočí, před silným se ustupuje. Podobně jako v asijských bojových umění. Před tlakem se uhýbá. A my jsme se za těch 500 let uhýbat naučili tak, že žádné uhnutí nám neublíží.

Vezmete např. rozdělení ČSR. Uhnuli jsme tlaku Slováků a jsme v pohodě - obě republiky v EU. Také jsme si mohli hrát na zásadové hrdiny a vzájemně se povraždit ve válce. Komu by to prospělo? Nám určitě ne. Prostě za těch 500 let jsme se naučili kromě síly používat i rozum. Některé jiné národy - resp. občané států - takovou potřebu dosud neměly a tak si jiné, než silové řešení neumí představit. Ke škodě celého světa.
No a co s takovými hlupáky? Sílu na jejich umravnění nemáme a tak nezbývá, než je nechat vycukat. A jen tak nenápadně sem tam jim pouštět trochu žilou. Je to již ze středověku osvědčená ozdravná metoda. Buď dotyčného uzdraví nebo bude mít hrdina smůlu a zaklepe bačkorama. Dnes již to došlo tak daleko, že většina světa čeká již jen na to zaklepání.

92556

09.02.2006 17:22

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Karel z Čech 212.?.?.?

Před 200 či 300 lety nebyl k tomu žádný důvod, protože onen stát ještě neexistoval. Řešení to však humání jistě je. Dodnes se používá jako výchovný prostředek ve škole. Neposlušní žáčci se rozsadi, aby k kupě nedělali brajgl.
Já tady nevolám po krvi. Naopak. Jsem pro pokojné řešení problému. V naprostém klidu rozehnat výtržníky do všech světových stran. A bude klid. Tím, že se jim nacpe jinému ukradená země, se jenom výtržníci utvrdí ve své vyjímečnosti a nároku na cokoliv. Toto řešení se neosvědčilo. Chce to jen najít odvahu špatné řešení napravit, především označit ho za špatné a pak jen organizačně zajistit prosazení demokracie pro všechny, co na daném území žijí. Žádné dva státy, preferovaní občané a vyděděnci. Jeden stát a každý člověk jeden hlas. Parlament by pak demokraticky rozhodnul. Komu by se to nelíbilo, měl by možnost odstěhovat se kamkoliv jinam.
Zase je to jen o tom, zda demokracii pro všechny, nebo jen pro vyvolené.

92563

10.02.2006 10:25

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Karel z Čech 212.?.?.?

>noo, pan Karel, s tymto "Komu by se to nelíbilo, měl by
>možnost odstěhovat se kamkoliv jinam." by som si dovolil
>malinko nesuhlasit. [mrknutí jedním okem]

No proč nesouhlasit? Tu možnost dnes všichni a nejen u nás máme. Vcelku se to osvědčuje. Lidě se stěhují, kam je napadne. Nejen ublížení cikáni hledají štěstí za hranicemi ČR. Dost čechů dnes bydlí a pracuje nejen ve státech EÚ, ale i za velkou louží. Nikdo je tam nevyháněl, ani jim v odstěhování nebránil. Prostě šli si za svým lepším. V posledních 15 letech naprosto svobodně. Lidé odjinud zase naopak přišli do ČR. Nejen ti chudí uprchlíci, ale i lidé třeba z USA.
Myslím, že se to osvědčilo a není žádný důvod bránit komukoliv odejít za svým snem jinam. Jiná věc je, zda-li příslušný cílový stát toho člověka vezme. O tom si musí rozhodnout ten stát sám podle svých podmínek. Nevezme ten, vezme jiný. Rozhodně to není důvod komukoliv v odchodu ze země bránit.
Tak proč ten nesouhlas? Nesouhlas s čím?

92672

10.02.2006 11:07

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Iran neni Irak.

Karel z Čech 212.?.?.?

>bez ropy?bohati budou jezdit na alternativni pohon typu
>vodik,nabijene akumulatory ze site ap., chudi na kole a na koni

Švédsko plánuje stát se první ekonomikou bez závislosti na ropě do 15 let
http://www.blisty.cz/2006/2/10/art26989.html

Když se chce, tak to zřejmě půjde.
A pokud jim v tom přestanou bránit olejové koncerny a vlády států na ně napojené, tak toho Švédsko může dosáhnout možná i dřív.
Z takové zprávy se bušík jistě neraduje.

92685

10.02.2006 11:30

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Karel z Čech 212.?.?.?

Z toho je zřejmé, že Hitler v porovnání s bušisty, byl velmi rozumný člověk a na srdci mu leželo blaho lidstva. USrael s bušisty naopak hodlají Zemi zničit, když nebude po jejich.

92693

10.02.2006 13:29

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: A China ?

Karel z Čech 212.?.?.?

Čína podepsala 23.1. smlouvu se Saúdskou Arábií o dodávkách ropy, zemního plynu a nerostů. Smlouva byla podepsána během návštěvy saúdského krále v Číně. Saúdská Arábie se zavázala každoročně zvyšovat vývoz ropy a zemního plynu do Číny o 39 %. Kontrakt také předpokládá možnou výstavbu rafinérií v Číně na zpracování saúdskoarabské ropy.

Čínský Státní statistický úřad 25.1. oznámil, že čínský hrubý domácí produkt v roce 2005 překročil 18 bilionů yuanů (2,23 bilionu USD) při mezioročním růstu 9,9 %. Stejné bylo i tempo růstu ve čtvrtém čtvrtletí uplynulého roku. Revidovaná tempa růstu HDP v letech 2003 a 2004 byla 10 % resp. 10,1 %. Podle nejnovějších údajů se Čína neoficiálně stala nejrychleji rostoucí světovou ekonomikou a zařadila se na čtvrtou pozici na světě před Velkou Británii i Francii. Před Čínou už zůstávají jen Spojené státy, Japonsko a Německo.

92712

10.02.2006 13:57

Test svobody projevu

RE: Je to test svobody projevu?

Karel z Čech 212.?.?.?

>>V náboženství přikláním spíš k výrokům jednoho z
>posledních materialistických filosofů Karla Marxe, který
>náboženství plným právem označuje za skutečné opium
>lidstva...
>
>A necháte se jím tak doslova oblbovat neboť sám Marx byl
>věřící křesťan ještě za gymnaziálních studií. Posléze
>u něj došlo ke zlomu a obratu
Tomu docela i věřím podle vlastní zkušenosti. Byla doba, kdy jsem neuměl psát, číst ani počítat, pak mě dali do školy a tam jsem se to naučil.

>Nehledě na to, že je naprostým nesmyslem bojovat proti
>něčemu, co neexistuje,
Že by náboženství - opium lidstva - neexistovalo? Toto své tvrzení určitě nemyslíte vážně. Proč tedy stát vynakládá peníze na platy farářů?

>Marx nebyl žádný blbec a moc dobře
>věděl, že Bůh existuje a bojoval proti Němu.
Nezaměňujete tak náhodou Boha, cirkev a náboženství? Každé znamená něco trochu jiného.

>Jak které. O tom komunistickém to vpodstatě platí, neboť
>slibuje ráj na Zemi, ale až...
až si ho lidé svojí prací vybudují.
A na kdy ráj slibuje katolická církev?

>Takovéto a jiné karikatury vypovídají o nitru autora i
>společnosti. Nejen, že jsou naprosto zbytečné a urážlivé,
>ale stálo by za rozbor, proč se takto musí někteří lidé
>projevovat a jaké mindráky nebo vnitřní nepořádky si tím
>uvolňují a masírují...
nebo jen obyčejně a prostě zvyšují prodejnost novin a tedy zisk vydavatele.

92714

13.02.2006 17:40

Rituální porážky zvířat

RE: Jód je velmi důležitý

Karel z Čech 212.?.?.?

http://www.anastasia.cz/vychova/vychova.htm

93227

13.02.2006 17:46

Rituální porážky zvířat

RE: Agentura na popirani jen tech nejvetsich

Karel z Čech 212.?.?.?

>lzi autorizovanych Karlem z Cech uvadi, ze pestovani konopi
>rozhodne neni trestne.

>
>viz napr zde: http://www.naihc.org/

V zásadě máte pravdu, ale zkuste to vykládat policajtům, pokud nejste zemědělec a nepěstujete marihuanu na několik ha.

93228

13.02.2006 20:07

Test svobody projevu

RE: Některé obrázky se mi zdají vtipné, jiné považuji za hloupé.

Karel z Čech 212.?.?.?

co třeba takto :
http://www.prop.sk/vym6.gif

93237

13.02.2006 21:33

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Ne tak doslova....

Karel z Čech 212.?.?.?

Nejen tato, ale i všechny ostatní NEVHODNÉ ZPRÁVY na webu http://sweb.cz/messin/index.htm jsou skutečně zajímavé. Plánovačům NWO se takové informace nehodí do jejich propagandistického krámu.

93249

13.02.2006 21:45

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Ne tak doslova....

Karel z Čech 212.?.?.?

>To, že se v Kosovu Američané zachovali jako grázlové,
>ještě neznamená, že by Srbové nebyli grázlové také...

Logicky vzato máte pravdu, ovšem údajní srbští zločinci jsou před soudem, ale ti větší zločinci z NATO se zatím před soud nijak nechystají. Až se stíhaní Srbové před soudem obhájí a vypadá to na to, že se skutečně obhájí, tak jsem zvědav, kdo a jak dostane před soud iniciátory genocidy Srbů, včetně mírového válečníka Havla.
Z našich čelných politiků se proti bombardování Srbska postavil naprosto jednoznačně pouze jediný - Jiří Dienstbier. Ani Klaus se tak jednoznačně nevyslovil.

93252

16.02.2006 11:25

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

Dnešní kapitalismus je přirozený asi jako rakovina.

Karel z Čech 88.?.?.?

Příhodný článek k tomuto tématu v Britských listech
http://www.blisty.cz/2006/2/15/art27062.html
Zvláště výmluvný je tam připojený obrázek.

Těch pár tisíc let trvala příprava na toto období. Již jsme tam a tak to půjde hopem. V dnešním světě se soustřeďuje krize ekonomická (nemám na mysli hospodářskou krizi z nadvýroby, ale především finanční z nadbytku ničím nepodložených dolarů a zároveň krizi z nedostatku energetických zdrojů), s krizí ekologickou, populační a klimatickou.
Krize možná není to nejvhodnější označení. Ale označení rakovina je příhodné. Rakovina v pokročilém stádiu, která již zachvátila všechny oblasti života, včetně života společenského, kulturního i politického. V politice (v politice globální) je to nejzřetelnější. Naděje, že po pádu bušistánu, až světu bude vládnout Čína, bude líp, je bláhová. Může být naopak jako v každém převratném období ještě hůř.

93610

16.02.2006 12:11

Smrteľné zovretie

RE: Autor je totalny ignorant

Karel z Čech 88.?.?.?

>Každopádně, pokud to zjednodušíme, tak - vlády dluží,
>občané dluží a ty peníze točí ekonomikou. Kdyby
>nedlužili, už by dávno byla recese. Jenže ani zadlužovat se
>nedá do nekonečna. Nebo snad někdo z ekonomů myslí, že ano?

Vlády dluží, podniky dluží, občané dluží - všichni dluží bankám a tak banky rozhodují, zda další peníze půjčí či nikoliv. Státy a národy jsou fakticky vlastněny bankami. Metoda, jak toho bylo dosaženo, je jednoduchá. V dřívějším článku zmíněnými 5% navíc. Prostě
Dnešní kapitalismus je přirozený asi jako rakovina
http://www.blisty.cz/2006/2/15/art27062.html
Rakovina se nedá vyléčit tím, že se bude postupně vylepšovat. Nemocnému může pomoci pouze radikální odstranění ložiska rakoviny. Bohužel dnes jsou již i zcela zřetelné metastázy. Naděje pacienta -lidstva na přežití je dnes stejná, jako u pacienta - člověka s metastázovanou rakovinou. Nostradamus to dobře předpověděl.

93616

16.02.2006 12:14

Smrteľné zovretie

Něco pro odlehčení

Karel z Čech 88.?.?.?

Co je to politika

Přijde za otcem pětiletý synáček a ptá se, co je to politika.
"Jak bych ti to vysvětlil, "přemýšlí otec." Podívej se, to je jako u nás doma:
Já jsem kapitalismus. Já vydělávám peníze a nosím je domů.

Maminka, to je socialistická vláda. Ta mi peníze vezme, něco si nechá a zbytek přerozdělí podle svého uvážení.

Naše služebná, to je dělnická třída. Ta pracuje a my jí za to platíme.

Dědeček, to jsou odbory, ten dává pozor, aby dělnická třída nebyla vykořisťovaná.

Ty sám jsi lid. Pro tebe to všechno všichni děláme.

A tvůj malý roční bratříček, tak to je naše společná budoucnost.
Rozumíš tomu?
Chlapeček se dlouze zamyslí a pak řekne: "Zatím ještě nevím, nechám si to projít přes noc hlavou."

V noci se probudí zápachem, protože jeho malý bratříček se pokakal. Zajde tedy do pokoje rodičů. Tam spí jenom maminka a nejde probudit.
Chlapec jde tedy do pokoje služky. A tam vidí tatínka, jak si se služebnou právě hezky užívá. Ani jeden si malé postavičky nevšimne.

Chlapeček se smutně otočí a za rohem uvidí dědečka, jak se zájmem pozoruje oknem tatínka se služebnou. Ani dědeček si ho nevšimne.
Chlapeček se rozpláče a jde si lehnout.

Ráno se ho tatínek ptá: "Tak už víš, co je to ta politika?" A chlapec smutně odpoví: "Už to vím, ale je to trochu jinak, než jsi říkal včera."
"A jak, prosím tě?"

"No, kapitalismus zneužívá dělnickou třídu. Odbory tomu nečinně přihlížejí, zatímco socialistická vláda tvrdě spí. Lid je všemi ignorován. A naše společná budoucnost leží ve sračkách."

93617

16.02.2006 12:51

„Naše“ takypolicie

RE: Kdo má být zločinec?

Karel z Čech 88.?.?.?

>Mnoho policistů je připravováno pro udržování veřejného
>pořádku, jejich cvičení v plné výzbroji bylo uskutečněno
>např. na Czechteku.

Někde policie přece musí svojí ráznost a důraznost veřejnosti ukázat.

http://blog.macich.net/data/2/politika_001.gif

93619

17.02.2006 14:21

Ďáblovy obrázky

Docela zajímavá informace

Karel z Čech 88.?.?.?

z článku: Zatímco deník Jyllands Posten Rose Flemminga je napůl fašistický a neokonzervativní plátek, jeho rodná sestra Politiken patřící témuž majiteli je více liberální a humanistická. Ovládá ji rovněž Žid, který přijal izraelské občanství. Takže zleva nebo zprava, je to jedno. Dánové budou krmeni stejnou lžíci.

Židovský majitel novin to má posychrované na obou stranách politického spektra. Nikdo mu nemůže vytýkat, že je pravičák či levičák. Má po ruce vždy protiargument. Je to správně vychytralý žid. Ví jak na to, aby ať do dopadne, jak dopadne, on byl vždycky na vítězné straně.

No a s karikaturama je to podobné. V pozadí jsou sionisté a nyní se smějí, jak poštvali křesťany a muslimy proti sobě.

93743

17.02.2006 17:52

Smrteľné zovretie

RE: Zlatý standard

Karel z Čech 88.?.?.?

>Peníze tiskne stát,
>
Tak to je zásadní omyl. Někde tisknou peníze nestání banky, jako nyní třeba u nás, jinde se emisí peněz zabývají spolky bohatých židů, jako je FED v USA. Doporučuji článek na http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/fed.htm a na http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/FED/Obsah.htm

A protože již ani USD nejsou od r. 1972 kryté zlatem, tak kolik peněz si takový spolek vytiskne, tak je bohatý. Sice s množstvím vytištěných peněz jejich nominální hodnota klesá, ale to nevadí, protože si natisknou víc. Jen lidé, kteří mají peníze naspoření, tím zchudnou. Ale o takové lidi nejde. Ti jsou bezvýznamní. Významný je jen takový člověk, co má přístup do příslušné tiskárny. - Tím samozřejmě nemyslím tiskaře.

93765

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 80 čtenářů částkou 14 452 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 0

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 0

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 4

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,75 Kč
Australský dolar
16,40 Kč
Švýcarský frank
23,76 Kč
100 japonských jenů
19,18 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,03 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 823,86 Kč
1 unce stříbra
523,16 Kč
Bitcoin
1 371 716,72 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 805 609