Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Karel z Čech

Nalezeno 2695 příspěveků, 8 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.08.2005 22:13

Otec světa

RE: Kam zmizel seržant leho?

Karel z Čech 212.?.?.?

Navíc jim dnes v Mauretánii vojáci sesadili proamerického a proizraelského prezidenta Tajá ahttp://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=141638 a v Bagdádu jim nějaký domáci kutil pohřbil 14 čistokrevných amíků-žoldáků http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=141683 .
Leho s polním rabínem asi drží dnes smutek.

64442

03.08.2005 22:27

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane gejdoši, vždyť vy byste mohl být i trestně stíhán, že šíříte paniku - poplašnou zprávu. Naštěstí však lidé špatné zprávy nechtějí slyšet. Věří (někteří) že bušistický spasitel nás dovede ke šťastným zítřkům. No a až tam budeme, tak už nám to bude všechno jedno.
Konečně máme umírat zdlouhavě nemocí z ozáření a hladem nebo to máme mít za sebou během několika vteřin?
Tak se zatím radujme, že i naši političtí představitelé to všechno vidí optimisticky, protože až k tomu velkému krachu dojde - a dlouho již čekat nebudeme - tak již k radosti mnoho příležitostí nebude.
Loď s námi se již pomalu potápí, ale my si toho raději nevšímáme.
A tak honem všichni sborem, za tím bušistickým prvním volem!

64445

03.08.2005 22:38

CzechTek v nás

RE: Neni to o technu

Karel z Čech 212.?.?.?

na stránce http://www.policejnistat.cz/ si lze videa vybrat. Jsou to poměrně velké soubory.

64449

03.08.2005 22:50

CzechTek v nás

RE: Nic,...prazdno.

Karel z Čech 212.?.?.?

http://www.policejnistat.cz/link/banner.gif

64456

04.08.2005 11:28

CzechTek v nás

RE: Omluva

Karel z Čech 212.?.?.?

>No, mlada, mlada. Jisteze nikoho osobne nezavrazdila, ale je
>clenkou tri zlocineckych organizaci. [pláč]
Zločineckých? Snad řádně registrovaných a legálně v ČR fungujících organizací. Organizací na okraji názorového spektra. To jistě. Ale je mladá a mladí lidé mívají radikální, krajní názory. Jen si sami vzpomeňte na své mládí vy "starci". Nesuďme její názory podle toho, kde je členkou, ale podle toho, zda je to názor dobrý nebo špatný, podložený skutečností nebo naivní.
>Hlavne je pikantni jeji clenstvi ve svazu cesko-kubanskeho
>pratelstvi.
I já jsem nedávno do diskuze dal link na článek v BL o kubánském zemědělství. Zkusme posuzovat věci objektivně a nikoliv ideologicky. Někteří lidé slyší o Kubě, Číně, komunistech a hned mají rudo před očima jak býk v aréně. Černobílým pohledem na svět se vyznačují názoroví dogmatici. Ať už komunisté, fašisté nebo bušisté. Kdo nechválí Bushe, musí být komunista! I diktátorský režim může dělat něco dobrého pro lidi, co bychom mohli okoukat a zavést také. Kuba při své blokádě dnes bez zahraniční podpory živí své občany mnohem lépe, než mnoho jiných amerických, afrických či asijských států, proti kterým není blokáda a naopak jsou třeba příjemci zahraniční pomoci.

Prostě přimlouvám se za to, abychom zůstali rozumnými lidmi a nedělali ze sebe ideologicky zhlouplé připosrané ovce.

64564

04.08.2005 12:33

Diktát politické korektnosti

RE: Dotaz

Karel z Čech 212.?.?.?

>Mame svobodu projevu.
>
>To, co uz zarucene nemame, je svoboda po projevu.
>
To, co mě zaujalo na článku není ani osobitý způsob vyjadřování autora - jeho webové stránky jsou zřejmě široce známé, ani nic dalšího na článku samotném, jen hlavní myšlenka, podnět článku. Skutečnost, že za pronesenou myšlenku bychom se měli chodit zpovídat na policii - tedy pokud je pravda, že policie skutečně takovou prkotinu vyšetřovala.

v trestním zákoně jsou uvedeny trestné činy :

§ 198 Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení

(1) Kdo veřejně hanobí
a) některý národ, jeho jazyk, některou etnickou skupinu nebo rasu, nebo
b) skupinu obyvatelů republiky pro jejich politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou bez vyznání,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nejméně se dvěma osobami.

a § 198a Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo
b) účastní-li se aktivně činnosti skupin, organizací nebo sdružení, které hlásají diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou nebo náboženskou nenávist.

které umožňují trestní stíhání značného počtu osob, které se veřejně projevují zvláště na internetu. Za hanobení třeba komunistů nebo ze podněcování k nenávisti proti islámským teroristům by podle platného zákona mohly být dnes odsouzeny tisíce možná desetitisíce lidí.

64571

04.08.2005 13:03

Diktát politické korektnosti

RE: Dotaz

Karel z Čech 212.?.?.?

pokračování

Co je však na celém tom zarážející, je skutečnost, že někomu stojí za to internetové diskuze sledovat a podávat trestní oznámení. Postup policie pak je normální, každé trestní oznámení je třeba přešetřit, obstarat vyjádření podezřelých a pak nějakým způsobem rozhodnout.

Takže např. leho v diskuzi označil islámské teroristy za magory, tak až přijede na dovolenou z Iráku do Prahy, tak šup s ním do báně.
Mám štěstí, že bušisti nejsou národ, jeho jazyk, ani etnická skupina, ani rasa a ani skupina obyvatel naší republiky. Musím se však zdržet nabádání, aby bušistům byla omezena jejich práva např. umístěním do zařízení pro psychicky nemocné. Současné blázince jčak stejně nemají dostatečnou kapacitu, aby všechny bušisty mohly do své péče převzít a tak se nebudu zbytečně vysilovat.

64574

04.08.2005 13:38

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

>Zapomínáte na jednu podstatnou věc:
>
>Technoparty NENÍ (jen) shromáždění lidí na odlehlém
>místě.
Dobrá, bavíme se tady hlavně z pohledu "nemám rád techno, tak je dobře, že je zmlátili, já mám rád kostelní zpěvy, tak mě zmlácení nehrozí".
Zkusme to tedy vzít trochu z jiného konce.
Mnohý z nás jistě již nějakou tu akci organizoval. Ples,diskotéku, schůzi nebo sjezd politické strany, sportovní soutěže na veřejném prostranství, veřejnou protestní schuzi či shromáždění proti rozhodnutí městského zastupitelstva a pod. Tak konkrétně z vlastní zkušenosti prosím napište, jaká povolení jste pro uspořádání akce potřebovali. Dohodněme, se, že za povolení k uspořádání svatby pro 200 lidí nebudeme považovat objednávku 200 svíčkových v hotelu, ale jen listinu potvrzující, že akci lze uspořádat.
Některé akce jistě bez nějakého jednání a papírování pořádat dost dobře nelze. Třeba bez souhlasu správce komunikace nezajistím, aby policie v konkrétní den v určitou hodinu omezila či zastavila dopravní provoz na silnici, kde děti budou závodit na kolech. Pro ples bych třeba měl předložit seznam skladeb, které se budou hrát, aby byly vyměřeny autorské poplatky. Ke komerčním akcím je potřeba rovněž dokládat předpokládaný počet a cenu vstupenek, aby bylo možno vyměřit příslušné poplatky. Ovšem vyměření poplatků není rozhodnutím o povolení akce.

Prosím proto pište každý, kdo máte jakoukoliv zkušenost. Bude jistě i zajímavé porovnat, co je vyžadováno v ČR s tím, co je vyžadováno v USA, Kanadě či jinde.

Názory "Myslím si, že by bylo potřeba zajistit WC" neříkají nic o potřebě úředního povolení.

64577

04.08.2005 13:55

Diktát politické korektnosti

RE: Dotaz

Karel z Čech 212.?.?.?

>Bushisti - to je preci skupina naokonzervatistickych magoru,
>silencu a sociopatu kolem Bushe (Dick, Wolfovitz, Rummy,
>Condoleeza, Pele...) jenz terorizuji planetu svou politikou.

>
>Tudiz se na ne da pouzit definice zakona, jenz rika neco o
>"skupine obyvatel" [mrknutí jedním okem]

Zákon říká skupina obyvatel republiky, tím je myšlena (tedy alespoň zatím) jen naše republika. Možná v zájmu politické korektnosti to brzy budou i republiky jiné, ovšem v takovém případě by byly diskriminovány státy, které nejsou republikou - třeba V. Británie aj. To by jistě naši zákonodárci urychleně ve zkráceném řízení měnili znění trestního zákona.

Také se domnívám, že současný zákon je uplatňován v jistém smyslu "třídně". Proti někomu ano, proti jinému v žádném případě. V zájmu politické korektnosti je třeba někoho osolit a jiného si nevšímat. I když (třeba kradou) oba stejně.
Spravedlnost má holt zavázané oči a tak snadno něco přehlédne. Záleží na tom, kdo a jak významný jí na co ukáže. [pláč]

64578

04.08.2005 17:27

Diktát politické korektnosti

RE: Asi jsem spolknul lžičku.

Karel z Čech 212.?.?.?

Člověče, vždyť vy nejste žádný pořádný kriminálník. Jinak byste dávno věděl, že u soudu vám snadno přehrají o čem jste si s kým povídal před několika lety z anonymně koupeného mobilu na předplacené karty.
Samozřejmě vám to nepřehrají jen tak na vaše přání, když půjdete náhodou okolo a zastavíte se. Mnoho feťáků léta bručí v base jen proto, že si neopatrně povídali do mobilu, což byl proti nim u soudu jediný důkaz.
Pro některé lidi je to dost překvapení, když se slyší, co si povídal i z vypůjčeného telefonu.
A to jsme zatím stále kritizováni z EU, že ještě nemáme veřejné seznamy účastníků mobilních telefonních sítí.
Když se třeba ztratíte v horách,tak vás poměrně snadno najdou podle i vypnutého mobilu. Někdo třeba neví, že z mobilu se i bez kreditu dovoláte na polici, k hasičům, záchranné službě a pod. Prostě mobily umí věcí, o kterých my laici nemáme vůbec potuchy.
Zkoušel jste se třeba podívat na mailovou chybovou zprávu, že vaše zpráva nebyla doručena adresátu? Tam se o sobě, resp. svém počítači dozvíte podbrobností. A to jistě chodí v každém mailu, jenže laik se neumí do zprávy příslušným způsobem podívat.
Když se připojujete k síti telefonem, tak sice budete mít několik IP adres a třeba i několik telefonních přípojovacích čísel, pokud to nebude číslo jediné, ale jen jedno telefonní číslo svého telefonu.
A to existují již i u nás přístroje, kterým vás z ulice zaměří do konkrétního okna pokoje, odkud hrajete nějakou hru po síti nebo si prohlížíte konkrétní webové stránky - třeba Zvědavce.
Anonymní na síti jste pouze pro laika, který neví, jak hledat.

64591

04.08.2005 17:29

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Karel z Čech 212.?.?.?

>A nešlo ten Váš barák zamknout??? [oči v sloup]
Jistě šlo, ale je k zlosti pokaždé odemykat.

64592

04.08.2005 23:24

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Karel z Čech 212.?.?.?

>Moje špatné zprávy jsou asi tak pro 99,9% lidí zcela pro smích, tedy já >nešířím špatné natož potom polašné zprávy ! Nýbrž šířím všeobecné >veselí ! [chechtot]

Myslím si, že nemáte tak docela pravdu. Procento lidí, kteří vidí, že s naší civilizací to jde velmi rychle s kopce - nikoliv zásluhou islamistů, ale naší vlastní - je sice stále ještě malé. Z diskuzních příspěvku zde na Zvědavci vidíte, že stejný názor má již více lidí. Nostradámova proroctví samozřejmě nejsou příčinou, ale pouhým dokreslením probíhajícího úpadku civilizace. Většina lidí však ke své škodě takové informace nechce brát vážně a tedy za poplašnou zprávu je nepovažuje.

Ono je otázkou, co je lepší : Nebrat skutečnost raději na vědomí? nebo Trpně očekávat v zoufalství přicházející konec? Třetí možnost - snažit se proti tomu něco dělat, je pro naprostou většinu lidí nezajímavá. Nemají chuť ani sílu a nejsou ochotni slevit ze svého pohodlí. Mocní tohoto světa jsou přesvědčeni, že jejich majetky a peníze jim zajistí přežití. Tak také nejsou ochotni ani uvažovat o vědci propagovaném udržitelném rozvoji.

Bylo by to na dlouhé povídání. V minulosti každý nevzdělaný sedlák věděl, že dnes musí investovat práci a prostředky, aby za několik let mohl mít z toho prospěch. Dnes jsou lidé vedeni k tomu, aby každý chtěl co nejvích vydělat hned teď, aby mohl okamžitě utrácet a nejen to, co má, ale aby žil na úvěr a nestaral se, jak může v budoucnu dopadnout. Nechme to koni, má větší hlavu. [smích]
Snad až skutečná "nouze, která naučila Dalibora housti", donutí lidstvo vážně se zamýšlet o budoucnosti a něco pro to udělat, pokud nebude již pozdě.

64638

04.08.2005 23:40

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Hezky posnaná činnost. Ovšem otázka zněla, kolik úředních povolení celkem jste na provozování tábora obdržela - musela si zajistit. Ve svém podrobném povídání nepíšete ani jediném úředním povolení.

Jistě souhlas vlastníka lesa, že v jeho lese můžete sbírat dřevo k topení, je také jistým druhem povolení, ale není to úřední povolení nezbytné k uspořádání zamýšlené akce. Vařit jste si mohli třeba na plynových vařičích nebo nechat dovážet jídlo hotové.

64643

05.08.2005 10:03

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Babko Blažková,
zapomněla jste ještě uvést, že řidiči vezoucí děti do tábora musí mím absolvovaný řidičský kurz, složené řidičské zkoušky, vystavený řidičský průkaz, u sebe doklad totožnosti, řidičský průkaz,technické osvědčení motorového vozidla, doklad a známku o provedených emisních zkouškách, o poslední technické prohlídce a v autě musí mít lekárničku, lano a základní montážní vybavení a musí být při jízdě připoutáni bezpečnostními pásy.

Babko Blažková, nejste tak hloupá, že byste nevěděla, že odvádíte diskuzi zcela jiným směrem. Otázka zněla, jaká povolení je pro pořádání konkrétní akce potřeba opatřit. Na tuto otázku odpovídáte, že pro pořádání dětského tábora je třeba mít souhlas k prodeji alkoholu a cigaret a jak musí být vyškolen zdravotní personál a že musí mít zdravotní průkazy. Tedy každý mluvíme o něčem jiném. To už přímo jste také mohla ještě napsat, že prodavači musí také umět číst a musí zvládat základní početní úkony, aby mohli počítat peníze.

Mnohé věci se rozumí samo sebou. To, že si musím předem vyhlédnout místo pořádání akce, je sice nezbytné, ale není to žádné úřední povolení. To, že se musím domluvit s majitelem či provozovatelem nemovitosti, kde hodlám akci uspořádat, se také rozumí samo sebou a také to není žádné úřední povolení. Pokud budu chtít pro svatebčany pohoštění v restauraci, musím se domluvit s provozním, aby mi rezervoval salonek a kolik a jakých má připravit jídel. To však také není úřední povolení, bez kterého bych nemohl sezvat svatební hosty na svatbu.

Babko Blažková. Záměrně mlžíte, protože je vám zřejmě naprosto jasné, že úřední povolení pro pořádání akce jako je Czech Tech není potřeba žádné. Pro provoz dětského tábora existuje právní norma a podle ní musíte tábor vybavit stanoveným hygienickým minimem. Na pořádání Czech Tech žádná specielní právní norma neexistuje a existovat nikdy nebude. Tedy platí obecné předpisy.

Pokud budu pořádat protestní akci pro 100.000 lidí, tak k tomu nepotřebuji žádné úřední povolení. Pokud to bude pořádáno na veřejném prostranství v obci, musím to jen obci dát na vědomí - ohlásit. Pokud na soukromém, tak se musím pochopitelně domluvit s majitelem, jestliže konkrétní pozemek či budovu sám nevlastním.
Podmínkou pro takové pořádání rozhodně není, že zároveň musím mít stánky s teplým občerstvením, alkoholem a cigaretami a prodavače se zdravotním průkazem. Je vyloženě na mě, zda-li si zřídím vlastní pořadatelskou službu nebo si vyžádám pomoc policie, příp. obojí. Ale úřední povolení NEPOTŘEBUJI ŽÁDNÉ!

64712

05.08.2005 10:17

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: trocha

Karel z Čech 212.?.?.?

Jmenuji se Josef. Jsem obecni rade obce Mlynec. A co tady rikate neni uplna pravda. U nas plati zakon o shromazdovani na obecnich prostranstvi a ten se musi hlasit, na soukromem pozemku je to bohuzel jinak. To co se delo v nasi obci si nedovedete ani predstavit. A na vine je bohuzel policie. Uzevrela asi tisic lidi v nasi obci a nepustila je nikam. Kdo sel ven dostal ,jak se rikalo za nas ,gumolecbu. Policie chodila za obcana at daji tr. oznameni at mohou zasahnou. Nikdo to neudelal. Nepovolila temto lidem pristup k vode k potravinam ani k WC. Bylo jen otazkou casu nez, neco vznikne. Obecni rada jednalaco dal. Pak jsme davali tem cervenohlavejm silencu alespon vodu. Pote policie uvolnila pruchod na louku ale ne pres stani silnici , kterou neopravnene zablokovala , ale pres pozemky souseda. A za 5 min. za nim byla at da tr. oznameni, at mohou zasahnou. Neudelal to. Pak za nim prisel celkem normalne upravenej clovek a dal mu 5000 za poslapanou louku. Podotikam, ze vsechny louky byly cerscerstve posecene, protoze pred tydnem se platily dotace za posecene louky. Obecni rada spolecne s OHS tachov provedla mereni a namerila o 8 dB mene v obci, nez povoluje norma. Opravdu hluk nebyl. Obecni rada prosla pozemky s ohledem na svoz odpadu a az do zasaho trestneho komanda o 1000 muzu vse funguvalo bezvadne. Ted obec jedna s policii o svozu a platbe odpadu, protoze policie neumoznila jejich odvoz. Nejsem priznivec disko a techno party a jen doufam, ze se nam dalsi vyhne. Skody co napachala policie jsou velke. A k vlastnimu zasahu ? Byl velmi brutalni, vsichni obkliceni radou tezkoodencu ulicka mala na ustup a biti vsichni kdo odchazeli. Ale proc ? Az budu vdavat ceru a na svuj pozemek si pozvu hosty tak take zasahnou a co MFF Karlovi Vary ? Zakony musi platit pro vsechny a predevsim pro policii.

Tak teď jsem to sem zkopíroval já a jsem zvědav, zda-li budu mít také izraelskou adresu?

64714

05.08.2005 11:00

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: trocha

Karel z Čech 212.?.?.?

Máme tomu babko Blažková rozumět snad tak, že třeba trodas, který také nepoužívá diakritiku, nepíše z Moravy, ale z Anglie? [překvapení]

64720

05.08.2005 11:07

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Dano a vy znáte nějaký právní předpis, který vám ukládá jako pořadateli zajistit pro účastníky Czech Tech či podobné akce teplé jídlo? Na dětském táboře, to samozřejmě zajišťovat musíte, jinak by vám rodiče děti na tři týdny nesvěřili.

64722

05.08.2005 11:10

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ten tam nahoře dobře ví, co dělá a každý podle
>zásluh... [velký smích]

A tak je to spravedlivé.
[smích]

64724

05.08.2005 11:54

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ujasněte si už konečně, že nepotřebujete povolení k
>pozvání x lidí na nějakou akci.
No konečně, naprostý souhlas. Počet potřebných povolení se rovná nule.

>Ale ve chvíli kdy je chcete všechny dostat na jedno místo (a
>teď prosím týká se to skutečně volných, otevřených
>prostor, zelené louky) musíte zajistit splnění všech
>podmínek stanovených vyhláškami, nařízeními a zákony .

A tak nyní konkrétně. Který zákon, vyhláška či nařízení vám ukládá jaká povolení musíte mít a co musíte zajistit, když se chcete třeba sejít na louce u rybníka s kamarády a koupat se, pokud louka je vaše nebo majitel louky s tím souhlasí a samozřejmě za předpokladu, že nějakým nařízením(třeba obecním) tam není koupání a slunění zakázáno.

Tak který zákon a která vyhláška vám ukládá, kolik musíte mít instalovaných záchodů, stánků s teplým občerstevním a prodejem cigaret a pod. když se tam chete sejít dva?
A který zákon či vyhláška vám ukládá, kolik takových zařízení si musíte zajistit, abyste se mohlo sejít 4, 40, 400, 4.000, 40.000, 400.000 osob?
Znáte nějaký takový zákon?

Samozřejmě, pokud hodláte být provozovatelem koupaliště, dětského tábora, aj. na to předpis existuje. Pro takový případ jsou přísné normy s počty osob na jedno WC. Ale neexistuje předpis, že na koupališti musíte vyvařovat a prodávat cigarety. Pokud tam někdo bude chtít mít stánek s občerstevním, tak také musí splňovat podmínky příslušného předpisu. Ale příslušné podmínky pro provoz stánku musí splňovat provozovatel stánku a nikoliv provozovatel koupaliště.
Mě jako iniciátoru srazu kamarádů žádný právní předpis neukládá, že musím zajistit pro svolané prodej cigaret či občerstvení. Nebo víte snad o nějakém takovém zákoně, který by mi to nařizoval?
>V uzavřených a pronajatých prostorách zodpovídá za
>splnění těchto podmínek pronajímatel!!!!!
Ano, odpovídá za splňování podmínek pro provoz daného zařízení.

Já netvrdím, že svolavatel Czech Tech neudělal žádnou chybu, že všechno si dobře pro konkrétní akci zajistil a že to nemohl udělat lépe. To v žádném případě. Já pouze tvrdím, že v daném případě bude možné prokázat nanejvýš přestupek nesplnění povinnosti akci předem ohlásit (pokud na daný případ se ohlašovací povinnost vztahuje). Žádného jiného porušení zákona či jiného právního předpisu se nedopustil.

64730

05.08.2005 13:30

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Paní Dano, nepotřebuji nikam posílat žádné dotazy, protože jsem během posledních let i dost velká soustředění osob osobně organizoval. Tedy myslím si, že mám dost vlastních praktických zkušeností. Mohu vám potvrdit, že vždy a to i při organizování protestních akcí, mé jenání na úřadech včetně policie probíhalo naprosto bez problémů.

V čem se spolu nemůžeme shodnout je, že vy si pletete normy - bývalé ČSN - s právními předpisy. ČSN není právní norma, nepatří do soustavy právního řádu, resp. je na samém okraji. Za porušení ČSN nemůžete být nikdy nikým nijak postižena. Postižena můžete být pouze za porušení rozhodnutí, které vám uloží jako povinnost něco, co do rozhodnutí bude opsáno z normy. Tedy srozumitelně - postižena můžete být za porušení povinnosti uložené vám rozhodnutím, nikoliv za porušení normy. Norma sama o sobě není právně závazná, je to pouhé nezávazné doporučení.

64737

05.08.2005 14:16

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Nečernobílý úhel pohledu

Karel z Čech 212.?.?.?

Bože Dano, kde jste četla, že jsem se podílel jen na organizování protestních akcí? Protestní byly pouze vyjímečné.
Navíc zákon přece nerozděluje akce při jejich pořádání na protestní a neprotestní, aby u protestních připouštěl nějaké výjimky. Copak to nevíte?

Ovšem pokud odpovíte na otázku jaký zákon platí při organizování akce pro 400 tisíc lidí, že to "Hygienická norma stanoví počet záchodů na počet lidí.", tak skutečně spolu nemáme o čem diskutovat. Diskutovat mohu pouze s někým, kdo má alespoň základní ponětí o předmětu diskuze. A to vy rozhodně nejste, přestože jste se podílela na organizaci nějakého pionýrského tábora.

64748

05.08.2005 14:29

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Souhlasím s panem Stworou

Karel z Čech 212.?.?.?

Zorbo, prosím jen skromný dotaz?

Komu a kým byly ty zjevené pravdy zjevené? Někomu důvěryhodnému?

Pokud je obecně známo, tak Bible byla kodifikována kolem r. 300 n.l. Předtím existovala jen celá řada menších spisků různých autorů a pergameny, psané i krátce před r. 0.

Bibli podrobně neznám a proto se jalo laik ptám: Kdy Bůh podle Bible zjevil Hebrejcům hebrejské písmo, aby mohli své zážitky zapisovat? Předpokládám, že za časů praotce Noe to ještě nebylo.
A když Bůh předal Mojžíšovi kamenné desky s desaterem, to už Hebrejci uměli psát?

64749

05.08.2005 14:46

Mám radost jako malý kluk

RE: ..to je tedy neco

Karel z Čech 212.?.?.?

Já se přiznávám, že jsem to skutečně myslel pozitivně. Včelka Mája je přece kladný krdina. Včelka Máňa jistě nebude o nic horší. To, že si občas vjedeme do vlasů, přece neznamená, že bych si neměl vážit a mít dobrý dojem ze svého oponenta. I když u mnohých příspěvků... A navíc ...
ale to už se nehodí pro veřejné oči a uši.
Zdravím do Buffala Včelko Máňo. Kdy že to doktore jedete do té Prahy?

64752

05.08.2005 14:55

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: www.czech-tv.cz

Karel z Čech 212.?.?.?

>A jestlize policajti ochranuji 'malomestackou existenci' tak to
>je jedine dobre. Ona ta malomestacka existence totiz tahne
>ekonomicky celou zemi. I ti malomestaci si hrali kdysi na rebely.
>Nyni je rada na nekom jinem. Servus!

Pane zape, současná vláda sociální demokracie na střední stav z vysoka s..e. Dělá všechno možné, aby podnikání lidem znepříjemnila.

64753

05.08.2005 15:43

Mám radost jako malý kluk

RE: sem zvedavej na nezvedavce

Karel z Čech 212.?.?.?

Jen se nebojte, ono to není takové, jak se ze zdejší diskuze může jevit, protože dost lidí je tady nových. Nezvědavec v současné podobě existuje již více let. Tedy jedna stránka je tam aktualizovaná, ostatní beze změny. Jen se tak trochu divím, proč ti zdejší staří kozáci dělají, že je to pro ně novum. Snad proto, že článek o Nezvědavci je tady poprvé a tak poprvé je diskuze k Nezvědavci diskuzí k tématu.
Včelička má pravdu, že se možná do 20 let dočkáme další drobné změny v Nezvědavci.
Můj názor je, že Nezvědavec za článek sice nestojí, ale Zvědavec na druhé straně nemůže dělat, že o jeho existenci a blbostech, co se tam píšou, nic neví. Je dobře, že jsme se konečně dozvěděli, kdo za tou provokací stojí. Mikin s Řehořkem jsou určitě rádi, že jsme si je opět připomněli.

64759

05.08.2005 15:56

Mám radost jako malý kluk

RE: Pane Stworo,

Karel z Čech 212.?.?.?

No není ten náš Lojzodušan RSDr. milý člověk?

Nebýt jeho, tak nevíme, že se máme učit se, učit se, učit se.
Přece jen mu ta Vokovická Sorbona byla k něčemu dobrá.

64764

05.08.2005 16:04

Mám radost jako malý kluk

RE: sem zvedavej na nezvedavce

Karel z Čech 212.?.?.?

Já jsem na Nezvědavce dostal link před mnoha měsíci tady v jakési diskuzi ohledně Mikina a pak jsem si uvědomil, že před dlouhou dobou jsem na jeho stránkách již jednou byl. Tenkrát snad přes tu trampskou stránku.

64766

09.08.2005 19:26

Mám radost jako malý kluk

RE: Leha je skoda...

Karel z Čech 212.?.?.?

Ben Hůře, já už si naivně myslel, že to lehem slibované překvapení má být tento článek. A ono nikoliv.

Tak jak to máte spolu s lehem pro nás připravené? Leho nám otočí odznak na klopě a příjde si nás zabásnout za neúctu k všemocnému? Ani bych se tomu nedivil. Podle leha to má být do konce roku. Tedy sítě se ztahují a agenti rabína připravují. Už to máme u nich projeté. Tak si ještě můžeme říkat, co si myslíme, než pro nás příjdou. Už nic nemůžeme pokazit. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

65370

09.08.2005 19:28

Mám radost jako malý kluk

RE: Leha je skoda...

Karel z Čech 212.?.?.?

Včelko, leho je nesmrtelný, stejně jako lidská hloupost.

65371

09.08.2005 19:33

Mám radost jako malý kluk

RE: No to je gól !

Karel z Čech 212.?.?.?

Sergant pinďour leho, to zní hrdě!
[zmaten] [mrknutí jedním okem]
To je ta správná reprezentace US army.

65372

09.08.2005 19:42

Mám radost jako malý kluk

RE: Leha je skoda...

Karel z Čech 212.?.?.?

Že by nám osmašedesátý profesor sděloval něco bez hodnoty? To snad musí být omyl. Takový fundovaný člověk! [překvapení]
Však on dobře ví, že jen plácá nesmysly bez hlavy a paty. [smích]

65374

09.08.2005 19:44

Mám radost jako malý kluk

RE: Lojzodušane, Vy byste měl posílat Vaše komentáře do Nezvědavce.

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Táborský, máte tam pravopisnou chybu. Správně se píše "seregant leho".

65375

09.08.2005 20:19

Mám radost jako malý kluk

RE: Cenzura?!?

Karel z Čech 212.?.?.?

Včelko Máňo, co to zase plácáš? Vždyť ty si pleteš člověka zvídavého - zvědavce s rejpalem.
Rejpalů i na webu najdeš dost. Stačí jen zadat do vyhledávače.
Např. http://rejpal.aktualne.cz/ nebo http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=3180&PHPSESSID=d57684a077ea509a72879839faa3c26c
či třeba http://www.pooh.cz/maggiesgarden/a.asp?a=2007431

Hlavně článek na posledním odkazu je podnětný. Jako by hovořil o některých diskutujících zde na Zvědavci. Nechci na nikoho ukazovat, ale třeba Lojzodušan by se mohl poznat.

No a nezvědavec - člověk nezvídavý, to je takový retardovaný hlupák.

65381

09.08.2005 20:22

Mám radost jako malý kluk

RE: Cenzura?!?

Karel z Čech 212.?.?.?

Ba přímo i demograt!

65384

11.08.2005 12:48

Mám radost jako malý kluk

RE: Leha je skoda...

Karel z Čech 212.?.?.?

>Že by nám osmašedesátý profesor sděloval něco bez
>hodnoty? To snad musí být omyl. Takový fundovaný člověk!
>


>
>Informacni hodnota je zde vazena v ocich pana Stwory. Pan Stwora
>je omylny jako kazdy z nas, takze se tak hned nenafukujte pane
>Rejpale z Cech.

>
Tak já se vás profesore zastanu [chechtot] a vy na mě takle. To je vděk!

Tan Stwora dobře poznal, co ve vás dříme. Vždyť to také nebylo poprvé a jistě ne ani naposledy.
Raději si profesore pilně zapisujte, co kdo tady píše, ať pak podáte úplnou informaci a nezdržujte se vymýšlením vlastních příspěvků. Jinak prémie nebudou!

65573

11.08.2005 12:56

Mám radost jako malý kluk

RE: Lojzodušane, Vy byste měl posílat Vaše komentáře do Nezvědavce.

Karel z Čech 212.?.?.?

>>Pane Táborský, máte tam pravopisnou chybu. Správně se
>píše

>>"seregant leho".
>
>A nemá tam být "seregrant"?

Tak vám nevím, co sere, ale vím koho sere.

(I když jen tak, ve snesitelné míře a je s ním sranda.)
PS
Náš učitel nám vždycky říkal, že sranda je jen okolo hnoje. Mýlil se, dnes je i v Iráku a v Afganistánu a Bušík (i leho) by ji měl rád i v Íránu.

65574

12.08.2005 16:39

Bijí děti

RE: Došla mi jistá souvislost

Karel z Čech 212.?.?.?

Hezká pohádka. Jenže podobnost z CzechTech končí již na třetím řádku. Kobylka od těžce pracujícího mravenečka nic nechtěla, snad jen jediné, aby si jí nevšímal. Ovšem mraveneček si všímal velmi pečlivě a na tancující kobylku poslal tisícovku těžkooděnců, ať kobylce ukáží, zač je u nás smíchu a tance loket. A tak tancující kobylka dostala preventivní nakládačku.

No co? Když už jsme zavedli preventivní války, protože kdyby náhodou Saddam chtěl, tak by třeba i mohl mít v budoucnu ZHN a tedy bylo třeba preventivně mu v tom zabránit, tak v našem případě bylo třeba preventivně každému dát na vědomí, že velkým bratrem neorganizované tančení není v demokratickém státě přípustné.
Smát se lze pouze se souhlasem příslušného státního orgánu. Neorganizovaný smích se zakazuje a porušení nepsaného zákona se přísně trestá.

Není v souladu s demokratickými principy našeho kapitalistického státu, aby lidé tančící a zpívající měli stejná práva jako lidé těžce vydělávající na svůj denní kus žvance. To bychom vysněnou vyspělou kapitalistickou společnost nevybudovali, kdyby zákon měl měřit všem stejně.

Proto budovatelské úsilí našich pracujících kapitalistů si nenecháme rušit nepovoleným smíchem nekalých živlů!

65765

12.08.2005 17:07

Příběh Omana

RE: pane Kral

Karel z Čech 212.?.?.?

Včelko Máňo, podle vás jsou hloupí američané pouze v Alabamě?

Já tomu slovnímu spojení rozumím poněkud jinak, možná v souladu s názorem autora článku.
Jenže to tady samozřejmě nemohu rozvádět. Konec konců chápu to spojení podobně jako vy, jenže bez tak úzkého omezení na pouhou Alabamu. Jak hloupí američané žijí v Alabamě nevím, protože jsem tam nebyl, ale vy doktore to samozřejmě znáte lépe - z první ruky.

65769

12.08.2005 17:10

Oběť války: americká ekonomika

RE: Velevazeny doktore Včeličko,

Karel z Čech 212.?.?.?

No to jsem zvědav Včeličko, jak vám to předsevzetí dlouho vydrží.

65770

12.08.2005 17:30

Jdeme po vás

RE: Jdeme po vás

Karel z Čech 212.?.?.?

Člověče, vždyť vy jste nepřípustným způsobem omezoval soukromé podnikání jedné skupiny našich spoluobčanů a to přímo rasistickým způsobem. Buďte rád, že vás při tom nenachytala Policie ČR. To byste již za trestný čin seděl v báni.

65772

12.08.2005 17:32

Oběť války: americká ekonomika

RE: Lžidoktore Včeličko,

Karel z Čech 212.?.?.?

Zemský ráj to na pohled.

Byť tam stále jen něco vystřelují do vesmíru.

65773

12.08.2005 17:42

Jdeme po vás

RE: Jdeme po vás

Karel z Čech 212.?.?.?

Jaké štěstí, že my tady v ČR takové starosti zámořských krajanů nemáme. My si klidně (možná jen zatím) můžeme i veřejně říci, že černoch je černoch i když bydlí třeba na Strahově. To nikoho nepohorší. Problém je pouze s označením cikán. Cikáni od K.H. Máchy budou napříště zakázaná literatura, podobně jako známý šlágr Cikánka.

65775

12.08.2005 18:07

Oběť války: americká ekonomika

RE: proboha nestraste pana Taborskeho

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzodušane, v tebe mluví závist. Pan Táborský se jako důchodce při čekání na smrt může vyhřívat na slunci a koukat kolem sebe na hezké holky (cizinky na dovolené). Kdežto ty v té samé situaci budeš jen mrznout ve sněhu a maximálně tak ještě tupě zírat do ohně plynového krbu. Táborský by s tebou jistě neměnil.

65778

12.08.2005 18:23

Oběť války: americká ekonomika

RE: Tahle zalezitost s dluhy

Karel z Čech 212.?.?.?

Mnohem rychleji, než bušistánská ekonomika, roste cena ropy.

Je to sice způsobeno jednak tím, že leho Kulíšek špatně hlídá ropovody v Iráku a tak té ropy teče stále míň, ale hlavně tím, že petrolejáři chtějí více vydělat.

My té ropy tolik nespotřebujeme, takže to nějak zaplatíme (ve výhodném pro nás dolarovém kurzu), ovšem hlavním spotřebitelem jsou bušistánci. Tak si růst své ekonomiky prakticky zaplatí sami sobě. Resp. ti chudší bušistánci (spotřebitelé) těm bohatším bušistáncům (petrolejářům). Konec konců, jak nám je presentováno, bušistánci rádi platí daně a rádi si své pohodlí zaplatí. Mají z čeho. Vezmou si větší půjčku.

65779

12.08.2005 18:31

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

nezůstane jen u vepře

Karel z Čech 212.?.?.?

Jistě se také dočkáme brzy doby, kdy si Monsanto nechá patentovat techniku sexuálního staku a plození dětí.

To pak bude ta správná sranda. Z každého sexuálního styku se budou platit autorské poplatky. A dozírat na techniku styku bude patentový úředník. To už nebude Mámo, dnes večer na to vlítnem!, ale Dnes si podáme kolkovanou žádost, aby nám byl styk povolen.

65780

12.08.2005 19:24

Jsem také ve válce?

RE: Jsem také ve válůce?

Karel z Čech 212.?.?.?

To by mě zajímalo, Lojzodušane, jak právě ty poznáš, kdo je chytřejší? Jaké máš pro takové posuzování kritéria?
Nebo máš tak chytrou myčku nádobí?

65784

15.08.2005 10:10

Příběh Omana

RE: pane Kral

Karel z Čech 212.?.?.?

Obojí - maká jako barevný i maká jako Bulhar je vžité z minulosti.Je tím myšleno vykonávání těžké manuální práce.
S tou blbostí Bulharů je to trochu jinak. Není tím myšleno přímo, že by byl člověk hloupý, ale že je nechápe co se mu říká. Plyne to z toho, že Bulhaři na znamení souhlasu kroutí hlavou jako naše NE a na znamení nesouhlasu přikyvují jako my na ANO. Z toho pak plynou nedorozumnění.

66161

15.08.2005 12:37

Oběť války: americká ekonomika

RE: Opět se nám na Zvědavci někdo odpálil, no to je hrůza lidi zlatí .....

Karel z Čech 212.?.?.?

No nevadí mi, že tady ti agenti dovádí, jen by mě potěšilo, kdyby alespoň občas přinesli nějakou věcnou informaci. A není jich přece málo. Např. informace o tom, jak v důsledku intervence do iráků začínají zkvétat jistá výrobní odvětví v samotném Bušistánu. Např. výrobci protéz mají nyní boom http://pravo.novinky.cz/p190a09b.php
Jistě podobný rozvoj zažívají i výrobci rakví.

No a nyní, na základě rozhodnutí soudu, ukládajícím úřadům v NY zveřejnit problémy nastalé v souvislosti s požárem dvojčat, se možná s nepatrným časovým odstupem od 11.9. začnou odstraňovat chyby, které způsobyly zbytečnou smrt tisíců lidí, jako nahrazení nefungujících vysílaček vysílačkami fungujícími a pod. http://pravo.novinky.cz/p190a10a.php

66166

15.08.2005 12:45

Platby prostřednictvím SMS? Hm...

RE: Postkomunistická, kryptofašistická, státně monopolní totalita. Pane Stworo.

Karel z Čech 212.?.?.?

No a radostná zpráva již je tady - policejní prezident Kolář byl vykopnut do diplomatických služeb http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A050814_220417_domaci_ad bude styčným policejním důstojníkem na Slovensku.

66168

15.08.2005 13:01

Oběť války: americká ekonomika

RE: Achillova pata

Karel z Čech 212.?.?.?

Včeličko, o jaké chytrosti v souvislosti s Bušíkem to mluvíte? To snad existuje nějaké profesionální měřítko chytrosti, které se aplikuje na magory?
To víte, jsem laik a tak se nechám poučit od odborníka.

66169

15.08.2005 13:24

Oběť války: americká ekonomika

RE: a ameriku znicime, soudruzi - lojzodusan, patriot z Kanady

Karel z Čech 212.?.?.?

Včelko Máňo, s šibenicí tady přece začal Lojzodušan.

On to bere jako samozřejmost, že profesionální agenti končí zpravidla (obrazně) na šibenici. Málokterý se dožije vyššího věku.

Vždyť také ti žijící bývalí agenti, které u nás v ČR CIA minulý měsíc vyznamenávala, by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Samozřejmě to má svojí výhodu. Daňové poplatníky v Bušistánu to tak moc nestálo.

66172

15.08.2005 13:30

Není diktátor jako diktátor

RE: kysela zluc

Karel z Čech 212.?.?.?

To nebyl koncentrační tábor, ale polepšovna pro nehodné americké děti. Prý v Bušistánu je nemohou pořádně řezat a tak polepšovnu přesídlili do ČR. U nás prý mohou bušistánci mlátit kohokoliv zcela legálně.

66173

15.08.2005 13:44

Oběť války: americká ekonomika

RE: Ať žije svobodný Irák!

Karel z Čech 212.?.?.?

Nevím, jak si propagandu plete pan Táborský, ale bušistánskou kolonii se svobodným státem si tady pletete kemo vy a vaši agenturní spolupracovníci.

66175

15.08.2005 13:59

Jsem také ve válce?

RE: Jsem také ve válůce?

Karel z Čech 212.?.?.?

>No proste Karlicku, nekomu to tak bylo dano
>do vinku. Stastnym jsem byl ja. Mozna, ze tobe
>to bude dano az se znova narodis.
>Mej pekny weekend, jiste jedes na chatu.
>

Jsem rád Lojzodušane, že jsi šťastný. Jistě i o tobě se píše v Bibli v pasáži, že šťastní jsou "ti chudí duchem, neboť jejich je království nebeské".
Samozřejmě, že na víkend jedu na chalupu, abych si nemusel chvíle volna kazit čtením "moudrých" agitek vaší skupiny. No nyní jsem již opět u compu a čekám, co nám ze zpráv Fox News tady opět předložíš.

66179

15.08.2005 15:24

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Karel z Čech 212.?.?.?

>Prezident George W. Bush je prezidentem Spojených států
>
>Pokud nejste americkým občanem a nepřestanete pokračovat v
>urážkách prezidenta Spojených států amerických, pak bude
>zapotřebí oznámit US státním úřadům (a těch je dnes
>zatraceně hodně) o Vaší aktivitě a možná, že Vám tyto
>orgány budou v budoucnosti věnovat sice nepříjemnou leč
>nutnou pozornost. Moshi mondai ga attara, oshiete kudasai.
>Oyasumi nasai, kusojiji. [mrknutí jedním okem]


No jen si to přečetl, tak jsem se strachy posral
a hned běžím schovat se do sklepa, aby mě bušistánští státní ouředníci nenašli.
[chechtot]
Kaji se a modlím k bušistánskému Pánubohu, že jsem si kdy dovolil označit přihlouplými bušisty "řádně zvoleného hajzla" za válkychtivého imperátora, loutku Izraelských loupeživých zájmů.
Vždyť je to posel míru s atomovou bombou v zobáku, mesiáš zachraňující civilizaci korporací loupežníků. Osvícený báťuška z Texasu.

Navrhuji americkou sochu svobody vyhodit na smetiště a nahradit ji sochou báťušky imperátora z křoví, dávícího se preclíkem. Pro svobodu již stejně není v Novém Světovém Ordnungu místo! Ať věčně žije preclíkový Imperátor!Ať žije aspoň tisíc let! Na věčné časy a nikdy jinak!
[pláč]

[vyplazený jazyk]

66194

15.08.2005 15:50

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: Kde jsou ti zide?

Karel z Čech 212.?.?.?

No a co tak k těm zmizelým židům dopočítat ty vystěhované do USA a Palestiny.

Vlastě oni se nevystěhovali, oni se jen vyholohauxovali do země zaslíbené.

66200

15.08.2005 15:56

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Karel z Čech 212.?.?.?

Kdyby ten americký pitomec se staral jen o politiku v USA a nesral se se svými žoldáky do celého světa, tak by nám všem mohl být ukradený. Takhle však to jeho imperiální snažení se dotýká nás všech, nejen bušistánců.

66201

15.08.2005 21:24

Platby prostřednictvím SMS? Hm...

RE: A proc to tak je? Protoze jsme Cesi!

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzodušane, tak se nám předveď, co si dokázal za tu dobu, co jsi z ČR. Ať vidíme, jak jsi úspěšný. Jsi tam skoro 40 let a tak to je z tebe jistě milionář, ne-li miliardář, abychom ti měli co závidět.
Bušistánci přepočítávají štěstí na dolary a ty v Kanadě jistě také. Tak se nám pochlub, co máš navíc proti nám?

Zatím mám dojem, že spíše ti něco schází. Schází ti zdravý rozum! Ale mohu se mýlit, uvedený nedostatek je jistě převýšen u tebe jinou hodnotou. Nedovedu si sice představit jakou, ale nejsem bušistánec a tak mé obzory jsou zúžené. Ty nás jistě vyvedeš z omylu.

66231

15.08.2005 21:29

Není diktátor jako diktátor

RE: Zase nas oblbuji...

Karel z Čech 212.?.?.?

Seregante leho, napiš nám, kolik rezolucí OSN o ztažení armády z Palestinského území nesplnil Izrael, ať se trochu poučíme. Máš k tomu blízko. Pokud to nevíš z hlavy, tak ti jistě kámoš rabín pomůže s počítáním.

66232

15.08.2005 21:37

Oběť války: americká ekonomika

RE: Možná je to jinak?

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzodušane, ta světová revoluce již začala :
Steve Lagavulin (tvrdí o sobě, že je dosud zaměstnán jako investiční poradce u velké firmy a že na blogu reflektuje to, co je nucen dělat v práci) a s podtitulkem „Konec flámu. Poslední zhasne...“ V článku Timeline for Unfolding Crisis of Mankind (Scénář vývoje krize lidstva) z května 2004 [13] se tajemný autor pokouší předpovědět vývoj na příštích 10 let.

2004 - 2006: Devalvace světových měn, především dolaru, růst cen ropy, růst úrokových měr a nezaměstnanosti, bankroty zadlužených firem i jednotlivců, pokles cen nemovitostí, další růst terorismu a občanských nepokojů, nestabilita na Středním Východě, sílící nepřízeň světového veřejného mínění vůči USA, těsnější vztahy Ruska, Austrálie a Japonska k Číně.

2007 - 2010: Opadání globalizace, odliv peněz z USA a západní Evropy směrem k asijským měnám, přechod Číny z exportní na importní ekonomiku v zájmu uživení rostoucí čínské populace, čínský zájem o Sibiř, krize obchodu s deriváty na finančních trzích, neschopnost států vyplácet závazky ze státních dluhopisů, soupeření Číny a USA o zdroje, riziko světového konfliktu, krize celých odvětví - silniční dopravy a zasilatelství, petrochemie, automobilového průmyslu, letecké dopravy, turismu, výpadky energetických sítí v USA a Evropě, širší zavádění fotovoltaiky a slunečních kolektorů, odchod lidí z předměstí, na Západě přechod od hotových jídel a polotovarů k potravinám z místních zdrojů, rostoucí zájem o výměnný obchod a místní trhy, růst násilí ve velkoměstech, rostoucí obliba udržitelných komunit a „ekovesnic“.

2011 - 2015: plný dopad efektů ropného zlomu, a to ve formě světové války s ohniskem na Středním Východě a s možností použití zbraní hromadného ničení, regulace dodávek ropy a zemního plynu, černý trh s benzínem v USA, rozvoj fotovoltaiky, rozklad obchodu a služeb ve velkoměstech, dramatický nárůst zločinnosti, potíže se zásobováním pitnou vodou, renesance venkova, úpadek až zánik celých sektorů výroby závislých na ropě (elektronika včetně počítačů a mobilních telefonů, farmacie, plasty apod.), vznik paravojenských oddílů s rizikem občanských válek, rozsáhlé epidemie v Africe, jižní a jihovýchodní Asii a Číně.

http://www.blisty.cz/2005/8/15/art24573.html

66233

15.08.2005 22:44

Není diktátor jako diktátor

RE: Zase nas oblbuji...

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzodušane a proč tě ten počet Izraelem porušovaných rezolucí rady OSN uráží?
Snad ne protö, že Izrael je stát, který v neplnění a porušování těchto rezolucí má ve světě primát? No v něčem musí národ vyvolený vynikat.

Tak pomoc seregantovi v počítání aspoň ty, když rabín nemá čas.

66246

16.08.2005 14:54

Není diktátor jako diktátor

RE: dusan - teror v Palestine? Ztrata pameti?

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzodušane, můžeš upřesnit, kdy bylo v Palestině 300 milionů Arabů?

Ty si se snad pomátl?
Dodal bych něco o myčce, ale je to zbytečné.

66350

16.08.2005 15:04

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Karel z Čech 212.?.?.?

Pokud se kříží rostlina s rostlinou, tak proti tomu nic nemám. Ale když se do genů rostlin přidávají geny živočichů a lidí (GMO), tak v tom nevidím nic dobrého.
To ať si žerou majitelé Monsanta sami.

Teď si budou patentovat prasata, pak krávy a co zbyde pro lidi? To už si mohou přímo patentovat i vzduch, který dýcháme. Vodu již mají patentovanou jiné korporace.

66351

16.08.2005 15:18

Není diktátor jako diktátor

RE: loho a neplneni podminek a rezoluci...

Karel z Čech 212.?.?.?

Doufám leho, že to tak nenecháš! Saudi někomu darují miliardy dolarů a tobě nepředloží kopii výkazu? To je přímo skandál.
Na tvém místě jim pošlu ultimatum : buď tě do seznamu připíší nebo si půjdeš stěžovat na lampárnu!

O peníze pro džihadisty neměj péči. O co přišli u Saddama, to jim doplníme sbírkami. Dal bych ti číslo útu, ale lojzodušan by to běžel hned prásknout.
I tak však džihádisté dostávají peníze i od tebe a to prostřednictvím fondů CIA. Ta si musí svého nepřítele hýčkat a opečovávat, aby jí dlouho vydržel. Nebýt teroristických útoků, tak na co by CIA byla, že? No a protože nic se samo neudělá, tak se CIA musí postarat sama, aby každých půl roku bylo nebezpečí terorismu obnoveno. Jinak by také mohl pramen zelených papírků pomalu vyschnout.
Tak společnými silami neviditelného nepřítele Bušistánu zachováme.

66353

16.08.2005 15:38

Není diktátor jako diktátor

RE: Konecne ukazali ,co maji v planu,ackoliv to zadne tajemstvi neni,kdo pozorne cetl,tak neni prekvapen

Karel z Čech 212.?.?.?

>Americti zidi zaplatili Oktobeskaju revoluciu a vyslali s penezma
>pozorovatele, ti jim pak hlasali jak je mozne zotrocit delnickou
>tridu. No a tak Amerika to bude mit bez revoluce, proste ted bude
>Rusko tady.

Včelko Máňo, tady potvrzuješ, jak vy bušistánci máte dlouhé vedení. Vždyť vám trvá skoro sto let, než jste ruské zkušenosti převzali. Chytrostí a inteligencí v bušistánu moc neoplýváte. Proto také musíte kupovat chytré hlavy odjinud. Nezávidím vašim židům námahu, než vás k něčemu dokopou.

Tak konečně, jak píšeš, dodrá věc se podařila a totalita bude dobudována i v bušistánu. Tak si ji hezky užívejte ke své spokojenosti. My už to máme za sebou.

A ať nám Včeličko někdo zkusí tvrdit, že si nerozumíme. Vždyť si tak hezky notujeme.
[smích]
No a ještě k té Máně - Mája byla přece kladná postavička. Tak nemůžeš být Májou, ale jen Máňou. [mrknutí jedním okem]

66356

17.08.2005 10:58

Není diktátor jako diktátor

RE: kysela zluc

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzodušane, co říkáš tomu, že US arma ve Vietnamu zajatce, kteří nevypovídali ke spokojenosti vyšetřovatelů, vyhazovala z letících vrtulníků?

Také to podle tebe není pravda i když to američtí vysloužilci potvrdili?

66500

17.08.2005 11:05

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Karel z Čech 212.?.?.?


>Sex mimo manželstva sa nepáči všemohúcemu Bohu, lebo môže
>rozkladať celú spoločnosť atď.
O co všechno se ten Bůh nemusí starat. Jistě také zaskočí k manželce, když už chlap je vyčerpaný sexem mimo domov.
Je to tak jistě správné, protože jak by k tomu chudák manželka přišla, kdyby byla zanedbávaná.
Za trest pak na chlapa pošle AIDS. Ovšem, když je to pěkná ženská, tak i Bůh je potěšen, že má možnost zaskočit za manžela a tak manželovi nadělí další hezké přítelkyně.

Prostě Já na bráchu, brácha na mě.

66502

17.08.2005 12:12

Není diktátor jako diktátor

RE: dusan - teror v Palestine? Ztrata pameti?

Karel z Čech 212.?.?.?

Ještě nám Lojzodušane můžeš povídat, jak třeba alžírští Arabové poslali Palestincům na pomoc proti židům francouzskou cizineckou legii. Historie o tom sice nic neví, ale proč by si nám nemohl věšet bulíky na nos?

66506

17.08.2005 14:13

Otec světa

RE: Bush a clovek?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Zatím jsem nikdy žádného psychiatra nikdy nepotřeboval, to
>víš Lojzodušane, nejsem bušistánec ani kanaďan.

>
>Karel
>
>Pane Karel, my Kanadane nepotrebujeme psychiatry.
>Bude dobre, kdyz prestanete druhou vlast asi 200
>tisic svych byvalych spoluobcanu urazet. Stejne
>tak asi 28 milionu dalsich Kanadanu. Vase urazky
>nas Kanadany uz nas prestavaji bavit. Jestli
>vam to dela dobre, tak urazejte me nadale, ale
>ne tech malem 30 milionu dalsich lidi v teto
>krasne zemi.
>
Tak náhodou jsem narazil na statistické údaje - i když již to bude neaktuální :
"Američtí novináři ve svých článcích zpochybňují údaje z různých oficiálních statistik a vypočítávají, že dle nich je z 267,8 milionů obyvatel USA 77 procent populace postiženo nějakou duševní poruchou."
http://www.ksoft.cz/magazin/dusevni_zdravi.htm

66531

17.08.2005 14:59

Otec světa

RE: Bush a clovek?

Karel z Čech 212.?.?.?

Vida, vida, jak Lojzodušan pečlivě sleduje příspěvky.

Já se tady namáhám sehnat si tvojí e-mailovou adresu, abych ti tento příspěvek poslal soukromě, když článek je mimo hlavní stránku a než cokoliv najdu, již je tady odpověď.
No myslím si, že stejně bych žádnou tvojí adresu nenašel. Bylo však v minulosti možné poslat soukromou zprávu účastníku diskuze přes seznam příspěvků dotyčného. Nyní jak vidím, již to možné bohužel není. No škoda, tak soukromě spolu nepodiskutujeme. Hlavně že ti můj příspěvek došel.

Odpověď však nic moc. Já ti pošlu statistická data (v odkazovaném článku) a ty na mě s negativním pohledem zděděným po komunistech. Článek samotný je o léčení a nikoliv o ideologii. Tak odpověď nechápu. Vysvětlit si ji mohu jen tak, že chybí-li argument, nastupuje ideologie - to je u tebe v 99% příspěvků.
Pro všechny případy moje adresa k.a.r zavináč seznam.cz (do e-malové adresy se mi to nedaří zapsat)

66541

17.08.2005 18:27

Není diktátor jako diktátor

RE: kysela zluc

Karel z Čech 212.?.?.?

Můj milý Lojzodušánku,
já tady píšu o metodách výslechu v US armě a ty mi odpovídáš, že nemám rád Ameriku. Jak to spolu souvisí?

Když už jsi s tím začal, tak tě musím vyvést z omylu. USA i Kanada jsou krásné země. Jsou stejně krásné jako třeba Rusko nebo Čína. Co však kazí dojem z těchto zení, jsou někteří lidé, kteří tam žijí.

Jsi chytrý a jistě si uhodl, že mám na mysli lidi podobné tobě, nemyslící ovce, můj milý Lojzodušánku.

66568

17.08.2005 18:41

VyVolení

RE: Vyhulení

Karel z Čech 212.?.?.?

To vám to hezky Lojzodušan vysvětlil, že? Jen když může na někoho nasazovat. Ovšem věcně se vyjádřit nedovede.
Normální člověk, když neví, co v příspěvku bylo, tak se zdrží komentáře.
Náš Álojz naopak.

66569

17.08.2005 18:47

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Karel z Čech 212.?.?.?

Petře Gejdoši, přece cokoliv se dá využít i zneužít. Záleží na člověku. Nožem si mohu krájet chleba a stejně tak někoho podřezat. Autem se mohu dopravovat do vzdáleného cíle nebo také někoho přejet. Problém proto nespočívá ve vynálezu samotném, ale v člověku, který vynález použije.

66570

19.08.2005 12:54

Comeback Vladimíra Železného?

RE: Fenomén

Karel z Čech 212.?.?.?

No jo, být úspěšný se v Čechách neodpouští.

Naštěstí se však najdou i nezávidějící "pitomci co skáčí na špek".

No a co na tom, že Vovka je Žid? V Čechách - tedy v ČR - se to zase tak vážně nebere. Dalo by se přímo říci, že naopak. Mnoho slavných Čechů má židovský původ.

66818

19.08.2005 13:26

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Kdo vlastni naftu

Karel z Čech 212.?.?.?

Také bych raději viděl zdanění české vlády než zdanění českou vládou, ale toho se jistě nedočkám. Určitě nenastane dřív, než se kema stane ministrem financí české vlády.

66821

19.08.2005 14:10

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Zase propaganda...?

Karel z Čech 212.?.?.?

>jestlize si politiky platime ze svych dani a
>maji v popisu prace pomahat a prospivat lidem a zemi, proc tak
>necini a misto toho pomahaji druhym k penezum...? [zmaten] [mrknutí jedním okem]

Protože za prospívání lidem mají plat a za pomoc druhým k penězům je provize.
>
>Muzete nam vy, serzo, zodpovedet, proc by obcane nemeli z majetku
>sveho statu nic mit? Proc by meli platit cenu, jaka je obvykla a
>ne cenu, jakou si dava majitel sam sobe - eg. cenu distribuce?
>[smích]
Protože MMF vyžaduje otevření trhů a zvýhodnění zahraničních investorů.
>Proc se maji VSICHNI arabasi dobre z ropy a nikoliv obcane
>zapadnich, vyspelych civilizaci, i kdyz maji tu ropu?
Protože nepotřebují půjčky z MMF. Arabský disktátor si za zisky z ropy kupuje spokojenost občanů s jeho vládou. Proto Saddam poskytoval benzín, naftu, plyn, petrolej, elektřinu, lékařské ošetření, školství a pod. všem občanům zdarma. Bydlení bylo skoro zdarma a navíc většina občanů dostávala i přídělem potraviny za zvýhodněné ceny s dovážkou až do domu.
Netýkalo se to samozřejmě cizinců.
Na takovém hospodaření však americké korporace nemůžou zbohatnout. Také proto bylo třeba Saddama odstranit.
V západních vyspělých civilizacích si vládnoucí strany nepotřebují kupovat spokojenost občanů. Korýtka se rozdělí bez ohledu na výsledky voleb. Občan také ví, že je prakticky jedno, zda-li mu bude vládnout Petr nebo Pavel. Dřít ho budou oba.

>
>Podle me je to ukazka zdivoceleho kapitalismu - proste chce to v
>urcitych par pripadech i regulaci, no... [zahanbení] [oči v sloup]
To MMF nemůže připustit.

66823

19.08.2005 14:12

Několik slov o sexu a milování

RE: :-)

Karel z Čech 212.?.?.?

Navíc bratři ve stejném triku.

66825

19.08.2005 14:34

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Zase propaganda...

Karel z Čech 212.?.?.?

Náš úpan editor ale vůbec neoceňuje, jak náš seregant během svého denního 30 minutového přístupu k internetu nás tady celých 24 hodin průběžně obveseluje.

Není divu, že nestíhá zavést diskuzi na Nezvědavci. Nemá na to čas.
Teď, když bude mít týden pausy, tak snad Nezvědavce trochu vylepší.
Prostě všechno je relativní, vše má své dobré i špatné stránky.

66827

19.08.2005 15:25

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Kdo vladne tomuto svetu???

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>JAKA JE TO SPRAVEDLNOST v tomto svete a kdo tomu svetu vladne???
> [zmaten] [zmaten]
NEVDĚK SVĚTEM VLÁDNE !

Člověk si celý život honí, mamoní a mamoní, k tomu si přikrádá a když mu to pak spočítají, tak aby nakradené vracel. To není žádná spravedlnost. Co si poctivě ukradnu, to by mi mělo podle zákona patřit.
Vždyť jinak jsem vynakládal energii zbytečně.

66833

19.08.2005 15:31

Comeback Vladimíra Železného?

RE: Každopádně

Karel z Čech 212.?.?.?

Upadla, jak upadla. Prostě bušistánský standard. A bude i Big Brother (jestli již neběží). Jen ať si lidi zvykají! Veselme se!

66834

19.08.2005 16:45

USA a Izrael bojují o Mauretánii

RE: Vyklizeni Gazy - ted to teprve zacne

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Petre,
>tak jsme na tom stejne. Dopadli jsme velice
>spatne u pana Taborskeho, vy a ja jsme proste
>blbi. Ani cesky neumime. Neumime proste nic.
>Dokonce nemuzeme ucit ani na Kanadskych skolach.
>Zbyva nam jen stahnout ocasy mezi nohy a slusne
>odpochodovat.
To je správná sebekritika. Jen tak dál Lojzodušane a třeba se z tebe stane za čas i normálně myslící člověk.
První krok už máš za sebou. Gratuluji.
Tak jen pokračuj dál.
>

66839

19.08.2005 17:15

VyVolení

RE: Aarone, dobre podano :)

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>A dalsi takovy. Vy zase to svedete na Velkeho Bratra.
>tak podle vas scenar asi napsal sam president s pre -
>dsedou vlady. Hergot chlape uz mate jiste pupertalni
>leta za sebou tak uz konecne zacnete premyslet jako
>ostatni dospeli lide. A ne ze za vsechno mohou poli-
>tici, americane a zide.
>
>
>
Úplně za všechno nemohou, ale většina špinavostí nese jejich podpis.

66843

19.08.2005 18:13

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Kdo vlastni naftu

Karel z Čech 212.?.?.?

To zní sice hezky, ale z druhé strany to omezuje volné podnikání amerických drancovacích společností. A to se jen tak nikomu nepromíjí.

66857

22.08.2005 14:03

Rusko-čínské cvičení

RE: Hrůza z totality

Karel z Čech 212.?.?.?

>Az dosud se demokracie v
>USA vyviji pozitivnim smerem zvlaste pokud uvazujeme dobu od
>konce 2. svetove valky.
Leho, ty si bavič. Větší fór jsem již dlouho nikde nečetl.

67241

22.08.2005 14:14

VyVolení

RE: co bolo to bolo

Karel z Čech 212.?.?.?

>Nebojte se lide bez vlastniho nazoru na Zvedavce nechodi, ti
>sleduji Vyvolene. [mrknutí jedním okem]
Vždyť to není pravda. Je tu nejen Lojzodušan a četař leho, ale i další z jejich kadibudky kema, 68.profesor, Petr Největší i další.

67242

22.08.2005 17:56

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Dotaz

Karel z Čech 212.?.?.?

Hlupák, kdo by nebral, když se oslíček otřásá.

67268

22.08.2005 18:15

Rusko-čínské cvičení

RE: Předpokládám, že cvičení má být nejen zdviženým ukazovákem Japonsku a USA,

Karel z Čech 212.?.?.?

Tam ještě USAci neměli tu správnou motivaci. Nešlo jim o zdroje ropy, tak to tolik nebolelo. Teď jim ale kopou do tlustých zadků iráčané. A to je bolestivé : Ropa podražuje.
A ke všemu se bušistánu Íránci potutelně vysmívají. Vyhrůžky bušíka a Riceovky jsou jim pro legraci. Rusko Írán imperátorovi nedá. A na Rusko s Čínou bušík nemá sílu.Putin je jistě spokojený, jak Irák bušistán jen dojí a dojit ještě dlouho bude. Možná až do úplného vydojení.

67269

22.08.2005 19:24

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Kdo vlastni naftu

Karel z Čech 212.?.?.?

Možná se tomu budete divit, ale vznik a rozvoj "asijských tygrů" v 60. letech způsobily státní zásahy do ekonomiky. Státní podpora ekonomického rozvoje, plánování a finanční dotace do nosných odvětví.

67276

22.08.2005 19:35

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Kdo vlastni naftu

Karel z Čech 212.?.?.?

Zajímavé také je, že proti roku 1988 se skoro všechno mnohonásobně zdražilo, ale káva, pomeranče, banány a pod. stojí pořád stejně.
Pomeranče a banány jsou lacinější, než naše vlastní jablka, o našich třešních za 99 Kč/kg ani nemluvě. Jistě nemálo stojí jejich doprava a skladování.

67280

23.08.2005 09:48

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Kdo vlastni naftu

Karel z Čech 212.?.?.?

Samozřejmě pane Bartošku, že reaguji na váš příspěvek i na příspěvky ostatních v této věci. Vláda musí mít plán, čeho chce dosáhnout a jakým způsobem a pak to ekonomickými nástroji u soukromých podniků léta prosazovat.
Naše kocourkovská vláda také hovoří o podpoře soukromého podnikání (jako kdyby u nás bylo i nějaké jiné, než soukromé) a prosazuje to tak, že zvyšuje minimální daně a odvody a daňobé úlevy dává zahraničním investorům, kteří se zaváží po dobu daňových úlev využívat zdejší výrobní kapacity.
To také může být plán, ovšem nikoliv plán rozvoje ekonomiky, ale plán likvidace za dobrý bakšiš. Kanadská vláda je jistě schopná dělat podobná rozhodnutí, jako naše kocourkovská. My přece nejsme hloupí asiati, abychom si své národní bohatství šetřili a starali se o budoucnost. Naším hlavním zájmem je se bavit, rozhazovat a žít na úvěr. Že pak jednou příjde exekutor, na to nejsme schopni myslet. To nám reklama v televizi nepřipomíná. A naše vláda si už vůbec takové starosti nepřipouští. To bude v době, kdy už ve vládě bude sedět někdo jiný a současní členové vlády budou daleko za vodou.

67402

23.08.2005 09:59

Rusko-čínské cvičení

RE: S North Koreou uděláte h.v.o protože je jaderně vyzbrojená

Karel z Čech 212.?.?.?

>>Ti, kteri misto do Vietnamu sli do Kanady, dobre ucinili.
>
>Nikdo by neprisel jen na strane demokraticke zeme. V diktature by
>pod trestem smrti prisli zase vsichni.

On je trochu rozdíl mezi tím jít do války na území, kde žiji, abych chránil svojí rodinu a jít do války na opačné straně zeměkoule, aby nějaký vyvolený měl větší kšefty.

67404

23.08.2005 12:15

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: Kam vitr, tam plast.

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pan Fisk tehdy licil silenou odvahu jeho obhajcu, Saddama tehdy
>tituloval "presidentem" (jako by ten hajzl by nekdy zvolen)a
>celkove se z clanku dalo vyrozumet, ze obyvatele Bagdadu budou
>bojovat o kazdy dum.

>Jenze oni nebojovali. Naopak uz za nekolik dni masove oslavovali
>pad diktatora.

Tak nebojovali? Oslavovali? A co po oslavě? A jak je možné, že bušistánští žoldáci v Bagdádu umírají dodnes? Asi podle kemy umírají na přežrání. A to už Bušík dávno pohlásil válku v Iráku za úspěšně skončenou. Když bušistánci válku vyhráli, tak dnes mohou spokojeně v Iráku umírat.

Jen leho má starosti, posbírat do jednoho igelitového pytle ty správné kousky. [zmaten]

67416

23.08.2005 12:31

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Karel z Čech 212.?.?.?

Protože dnešní lidé v Británii a v USA pořádnou totalitní vládu nezažili, tak nevědí, co to totalita je a neznají způsoby, jak si je totalitní vláda ochočí. Tak se ani nastupující totalitě neumí ani nechtějí bránit.
Musí si sami nabít čumák a pak teprve budou ochotni začít přemýšlet. Je to jako s dětmi. Dokud se sám nespálí, tak neuvěří, že kamna jsou horká a sahat na ně není dobré.
Jen se naivně diví, že my zkušenější, totalitou prošlí, je můžeme považovat v jistém smyslu za hlupáky. Oni přece snědli všechnu moudrost světa a jsou NEJ...(proč ne i nejhloupější?)

67418

23.08.2005 14:51

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Karel z Čech 212.?.?.?


>USA je krasna zeme, ziji tam slusni lide a to, ze se nechaji
>ovladnout tak lehce, tak to neni znamka tuposti, ale naivity.
>Takove te detske, hrave, nekdy az krvave hrave.

Milý pane Sodku, již dost měsíců čtu vaše příspěvky a často s jejich obsahem souhlasím. Považuji vás za zkušeného a moudrého muže.

Přesto si dovolím při této příležitosti připomenout, co jsem kdysi již jednou napsal Idealistovi. Mezi idealismem, naivitou a hloupostí nebývá žádný propastný rozdíl. Dětskou hravou naivitu jistě všichni bereme u nezkušeného dítěte. U dospělého člověka je přiléhavější to druhé označení.
To samozřejmě nemyslím na vás, ale na toho typického američana, kterého oba v této diskusi máme na mysli.

Připojil bych vám pro radost smajlíka na odlehčení, ale arogantnost a panovačnost ametické vlády ve světě je tak pro svět závažný jev, že žádné odlehčení není na místě.
(Pro vás jistě nemusím rozvádět spojitost mezi americkou vládou a většinovým američanem.)

>Proste parkrat naleteli, parkrat jeste naletii....tak uz to chodi.
To, že naletěli, víte vy, ale uvědomují si to i oni? Pokud ano, tak jen hlupák se ze svých minulých chyb nepoučí. A pokud si to neuvědomují, tak...
a jsme u stejného závěru.>

67431

23.08.2005 16:15

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Karel z Čech 212.?.?.?

Ještě jedna poznámka k mému předchozímu příspěvku pro pana Sodka.

Celý tento web, jak každý jistě rychle poznal, je o soumraku v "Říši Římské". Jak a proč Říše římská dopadla, víme všichni ze základní školy. Nepomohly jí ani supermoderní zbraně ani perfektní organizace státu a armády. Po 1500 letech se smráká nad civilizací Bílého muže. A bohužel v současných podmínkách nejen nad ní, ale nad celým lidským rodem. Mnohým lidem to již došlo a dalším to postupně dochází. Ale z centra světové civilizace nám hlásné trouby zvěstují, že nic se neděje, vše je v nejlepším pořádku, leho válku vyhrává. Není důvod k žádným obavám. Jen pilně pracujme, ať se můžeme na úvěr bavit.

Titanik se nám potápí, lidé v podpalubí se topí a na horní palubě se hraje a tancuje. Není důvod k žádným obavám. Na horní palubě se ještě nikdo neutopil.

Co na tom, že i na horní palubě jsou slušní a hodní lidé, jen trochu naivní. Oni mohou přimět kapitána, aby neotálel se záchrannými pracemi a neřídil loď do záhuby. Ale proč by to dělali, když na horní palubu voda nedosahuje a kapitán jim tak hezky nechává hrát?
Není vám pane Sodku tak trochu líto, že lidé, kteří by mohli alepoň něco málo v tom našem světě ovlivnit k lepšímu, nás tady přesvědčují, že vše je v naprostém pořádku a my jsme jen nechápající blbci, kteří neznají Ameriku a nechápou moudrost Spasitele?

67438

23.08.2005 16:49

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: '..Iracti teroriste nejsou hloupi, oni bojuji jejich stylem....'

Karel z Čech 212.?.?.?

No to bych rád věděl, kde uvedené píšu? S tím, že iráčtí bojovníci nejsou hloupí, s tím souhlasím. Ale že bojují nějakým stejným stylem? To je přece nesmysl. Každá strana bojuje svým vlastním stylem, podle toho, jaké má k boji podmínky. Iráčtí partyzáni nemají ani letadlové lodě, ani silné rakety, nemají ani bombardéry či helikoptéry a dokonce ani tanky a obrněná vozidla. Jak by mohli bojovat stejným stylem proti nejmoderněji vyzbrojené armádě? Puška proti tanku není stejný styl. Úspěšně bojovat mohou jen tak, jak bojuje špatně vyzbrojený bojovník proti profesionálovi ve formě, tedy rozumem, chytrostí. Osvědčeným způsobem, kterým bojovali za války partyzáni na obsazených území proti německým okupantům. Léčkami, sabotážemi a likvidací kolaborantů a zrádců.

Nechci předcházet událostem, nejsem prorok, ale může se v krajním případě stát, že po odchodu bušistických žoldáků nastane v Iráku občanská válka. Pokud k ní dojde, bude to bezesporu důsledek bušistánské vojenské intervence.

67445

23.08.2005 17:59

Rusko-čínské cvičení

RE: Předpokládám, že cvičení má být nejen zdviženým ukazovákem Japonsku a USA,

Karel z Čech 212.?.?.?

>Jestli USA do války v Korei nebo Vietnamu šly s úmyslem
>zastavit šíření komunismu, potom tu válku vyhrály Spojené
>státy, to je přece nesporné !! A nemyslím tedy alespoň tady,
>že tyto války vedly USA kvůli ropě, zde skutečně šlo
>spíše o zbrzdění ne-li zastavení šíření komunistické
>expanze.

No vida, co se člověk všechno nedozví. Tím, že USA pomohly Jižnímu Vietnamu změnit loutkovou proamerickou vládu ve vládu komunistickou, se bránilo šíření komunismu.
Tím USAci vyhráli válku!

Ještě štěstí, že takhle vyhraných válek nevedly USA víc. To už by byl komunismus již i v USA.
Naštěstí komunismus do USA nedorazil, dorazila tam jen totalitní forma vlády. Pochopitelně na zcela nové technické úrovni. Ve vyšší kvalitě.

67452

23.08.2005 18:16

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Zase propaganda...

Karel z Čech 212.?.?.?

>V prvni rade, odtajnit mnoho archivu; odhalit spinave machinace v
>minulosti, zodpovedne cinitele vydat davu do zemi, v kterych
>pachali sve operace. (Sice krvave, ale o to funkcnejsi gesto
>usmireni.) Kompletne zreformovat financovani politickych stran,
>eventuelne nahradit system stran systemem nezavislych osobnosti.
>Vratit pravdu a duveru do politiky, a to i te mezinarodni. Rozbit
>system vlastnictvi medii, ozdravit trh (takze zadny Murdoch,
>zadny Viacom a zadny Clear Channel, ale misto nich nekolik stovek
>mensich vlastniku). A nakonec se nechat sejmout jako Kennedy,
>protoze tohle by se nekterym strukturam seredne nelibilo.

>
No pane, vy byste nám ten náš svět pěkně zřídil. To by pak každý moula mohl kecat do všeho a ještě byste chtěl vědět, od koho a za co beru provizi.
Tak to tedy ne. Naopak, správný demokratický systém je, aby každý mluvil do té úrovně, do které se podílí na placení daní. Platíš malé daně, tak můžeš volit maximálně obecní úředníky. Platíš velké daně, tak budeš volit vládu. Neplatíš z vychcanosti žádné daně - tak jsi vyvolený a můžeš sám do vlády a do diplomatických služeb.

67453

24.08.2005 16:42

Rusko-čínské cvičení

RE: Předpokládám, že cvičení má být nejen zdviženým ukazovákem Japonsku a USA,

Karel z Čech 212.?.?.?

>Studena valka uz pane davno skoncila. A hadejte, kdo vyhral.

Toť otázka.
Kde dnes operuje ruská mafie - bývalá KGB?
Po celém světě, USA nevyjímaje. Kdo tedy asi vyhrál?
Typnul bych si, že vyhrála KGB.

67578

24.08.2005 21:42

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: Moc byste mne, jako Američana, potěšil,

Karel z Čech 212.?.?.?

>To bych bohuzel nemohl [mrknutí jedním okem]
>Je to pouze muj nazor. Minimalne proti americanum nebojuje 20
>milionu lidi, to by se opravdu poznalo.

To je argument jak beton - v ČSSR proti komunistům nebojovalo 15 milionů lidí.
Že by všichni ti nebojující byli na straně komunistů? Tak kdo potom ty komunisty odsunul od válu? Asi ti, co byli na jejich straně!

To se bušistánci mají na co těšit, až je bude vykopávat 25 milionů iráčanů, co jsou na straně USA.
[chechtot]

67599

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,39 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,60 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 642,94 Kč
1 unce stříbra
583,52 Kč
Bitcoin
1 253 503,08 Kč

Poslední aktualizace: 10.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 65 351 777