Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Karel z Čech

Nalezeno 2695 příspěveků, 8 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.09.2003 11:51

Další šmírovací systém na cestě

Další šmírovací systém na cestě

Karel z Čech 212.?.?.?

Je to všechno hezké, jak se stát - náš nebo v Americe - stará šmírováním o bezpečnost svých občanů, ale světem vládnou peníze. Informace bude mít jen někdo a za peníze je ochotně prodá zájemci. Ten zájemce koupené informace určitě nepoužije v zájmu zvýšení demoktarických svobod spoluobčanů, ale na to, aby na nich vydělal - využitím v konkurenčním prostředí, vydíráním oběti, zastrašením politického protivníka a pod. Korumpovatelnost lidí všude - v ČR, v USA i jinde - je velká, jak se o tom denně přesvědčujeme, hodnota informací značná a nebezpečí zneužití informací ohromné. Jistě pokud se budu starat jen o svůj dvorek, řádně platit výpalné a dělat to, co mi mafie nařídí, tak budu do jisté míry v pohodě. Pokud však budu chtít prosadit se na trhu, poukázat na nešvary, cokoliv ze zaběhaného systému změnit, budou mít mí odpůrci nebo lidé mojí činností nějak dotčení, na mě účinné a silné páky. Šmírování občanů možná trochu pomůže v ochraně před teroristy, ale na druhé straně dá mocným spoluobčanům do ruky zbraň, jak mnou manipulovat a udržet mě v naprosté poslušnosti.

18964

02.09.2003 12:53

Pravda nebo předsudek?

Pravda nebo předsudek?

Karel z Čech 212.?.?.?

Milan Peleška má do určité míry pravdu, ale naprosto pomíjí, že existuje židovský stát Izrael, který k prosazení svých zájmů proti svým protivníkům používá drastičtější a účinnější metody, než ve své době mohlo použít Hitlerovské Německo. Izrael není ve své teritoriální oblasti státem řadovým. Je to předmostí vlády USA a nadnárodních monopolů k ovládnutí blízkého východu, jeho jeho strategického územního významu i jeho přírodního bohatství a obyvatelstva.
Bohem vyvolený národ fakticky pracuje na tom, aby se slova Bible (Starého zákona) o jeho jedinečnosti a světovládném poslání vyplnila. Zavrženíhodné na tom celém je skutečnost, že někteří příslušníci vyvoleného národa se neštítí při této činnosti používat metod, které by jim i Hitler záviděl. V každém národě jsou lidé dobří i lidé špatní. U vyvoleného národa je špatné to, že ti dobří i ti špatní spolu vědomě či nevědomě spolupracují a špatnosti omlouvají nezbytností přežít v "nepřátelském" prostředí národů Bohem nevyvolených. Rasizmus, možná podvědomý historicky vypěstovaný zažitými příkořími v diaspoře, je hlavním motorem jejich činnosti a kooperace.
Ovládají v pozadí Ameriku (USA), která se stala jejich vytouženou zemí svobody v době před vznikem samostatného státu Izrael a jejím prostřednictvím se snaží dosáhnout situace, aby se doba pogromů a holokaustu nemohla opakovat za stavu, kdy oni by byli předmětem pogromů. Být strůjci pogromů jim nevadí, být předmětem však již nikdy. Proto za každý sebevražedný atentát bezvýchodného palestince následuje pogrom na araby. Přesně podle Starého zákona : oko za oko, zub za zub. Vinný - nevinný, vsjo rovno.

18972

30.09.2003 19:23

Panama deception

Panama deception

Karel z Čech 212.?.?.?

[překvapení] Nechápu, proč rozumní lidé by měli hodnotit obsah článku podle víry vyznávané autorem a ne podle pravdivosti a objektivnosti obsahu? Ať je autor třeba mohamedán. Podle mého názoru v Panamě a v Grenadě (a v celé řadě zemí Latinské Ameriky již předtím) vláda USA projevuje svojí skutečnou podstatu. Přes hromady mrtvoly jde za svým (finančním a mocenským) profitem a mediálně pro americkou a podružně i světovou veřejnost to halí do rámce vývozu demokracie. V současnosti tento cca 200 let praktikovaný postup rozšiřování a upevňování své moci v Latinské Americe vláda USA rozšířila mimo Ameriku vojenskou intervencí do Afganistánu a do Iráku.

S Bushem hlásanou křesťanskou láskou k bližnímu tato vojenská pomoc diktátorem utlačenému národu má společnoho asi tolik, jako "pomoc" židovského lichváře křesťanskému či islámskému výrobci, který se dostal do momentálních finančních potíží ( http://www.prop.sk/korene_antisemitizmu.htm ).

20207

09.10.2003 17:12

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Karel z Čech 212.?.?.?

Víte...

...kdo je největší hlupák biblických dějin? Mojžíš, 40 let vodil Izreality po poušti a pak je usadil tam, kde není nafta.


Dnes to současná Izraelská vláda horko těžko napravuje. Arabové jí nevycházejí vstříc a tak musí dobývat nová území ohněm a mečem. A dekadentní evropané nemají pro takové bohulibé počínání pochopení. Jen bílí američané ještě nezapomněli, jak sami dobývali Ameriku na indiánech a tak poskytují Izraeli peníze, zbraně i všestrannou vojenskou podporu. Konec konců koho jiného by měla americká kabala (sbor poradců vlády USA) protěžovat, než své soukmenovce?

20516

09.10.2003 17:27

Elektrický Arnold

Elektrický Arnold

Karel z Čech 212.?.?.?

Když mohl být v ČR prezidentem dramatik, proč by v Kalifornii nemohl být guvernérem svalovec? Prezidentem USA by měl být Rambo, ale ten zase není tak hloupý, aby takovou funkci vzal. Šanci na zvolení by jistě měl velkou. Jen americká administrativa by jistě byla proti, protože s Rambem by nemohla snadno orat.

20520

14.10.2003 00:16

Abychom věděli, odkud vítr vane...

Abychom věděli, odkud vítr vane...

Karel z Čech 212.?.?.?

Řehořek bude asi nějaký velmi mocný muž, když dokáže držet ochrannou ruku nad něčím webem a deportovat nepohodlné lidi z Kanady. [velký smích] Nebo už je tak senilní, že není schopen reálně uvažovat?
Chudáček, měl by si už opatřit místo v psychiatrické léčebně a v klidu tam dožít.

20736

20.10.2003 22:05

Odhalení plíživého orwellianismu ve Spojených státech

Odhalení plíživého orwellianismu ve Spojených státech

Karel z Čech 212.?.?.?

My v ČR jsme si totalitního systému užili dost. Teď si užívají a ještě budou užívat američané. Nezávidím jim, naopak docela jim to nadutcům přeji. Bohužel ale totalitní praktiky chtějí vrátit i k nám šmírováním a drezírováním občanů států EU. Věřím tomu, že EU se až tak moc nepodvolí. Rozumní lidé přestanou do USA cestovat a američanům nezbyde, než za kontakty jezdit do Evropy (a samozřejmě do Asie). Američané se sami vyřadí z civilizovaného světa. DO USA nakonec budou jezdit jen čínští a japonští vymahači dluhů. Ti už si s americkým fízlovacím systémem poradí po svém.

20976

21.10.2003 15:28

Čtrnáct charakteristik fašismu

Čtrnáct charakteristik fašismu

Karel z Čech 212.?.?.?

Všech 14 charakteristik přesně sedí na současnou vládu USA, včetně té poslední, kdy bušíka při menšině hlasů zvolil prezidentem soud.

20990

21.10.2003 17:11

Odhalení plíživého orwellianismu ve Spojených státech

RE: Odhalení plíživého orwellianismu ve Spojených státech

Karel z Čech 212.?.?.?


>Totalita v USA nemuze vzniknout protoze ekonomie neni
>centralisovana.Je to cisty kapitalismus ktery je kontrolovan
>vladou,ktera ma tri nezavisle vetve.Muze dojit k ekonomicke
>korekci,to se mnohokrat stalo .Ideologicka kontrola by byla
>nemozna.Proc?Protoze tim ze je ekonomie decentralizovana stat tim
>padem nemuze diktovat nikomu (mimo statni zamestnance )existencni
>podminky.Jinak na politiku kazdy sere.Radsi vydelava penize .

To je přece nesmysl. Totalita v nacistickém Německu, v Mussoliniho Itálii, Francově Španělsku i v Pinochetově Chile vznikla a mnoho let přetrvávala velmi pevně, přestože ekonomika nebyla nijak centralizovaná. Kdyby Franco nezemřel, tak jako diktáror vládne ve Španělsku dodnes. A pochybuji, že by toho během své skoro padesátileté vlády moc znárodnil. Ovšem Španělé v době Franca by se pod Saddamem citili skoro jako v ráji. (Mám na mysli diktaruru v Iráku po stránce politické i hospodářské před rokem 1990, než sankce OSN zpustošily hospodářství Iráku.)

Napsal jsem, že američanům totalitu přeji, aby si ji užili na vlastní kůži. Bohužel však totalita vždy nejdřív zatočí s lidmi, kteří (nazíráno z mého pohledu) takovou osobní zkušenost nejmíň potřebují a jsou rozumní i bez ní. Takových lidí je však v USA a zpravidla i všude jinde jen menšina. Vždyť i u nás po vlastních 40 letech zkušeností s totalitou se již najde dost lidí, kteří fašizaci společenského života a šmírování spoluobčanů podporují. A zdaleka to nejsou jen lidé, kteří ze zavádění takových systémů mají osobní profit.

20992

03.11.2003 15:49

USA k Rusům: Ne, váš IL-76 k hašení požáru nepotřebujeme. Unese příliš mnoho vody.

USA k Rusům: Ne, váš IL-76 k hašení požáru nepotřebujeme. Unese příliš mnoho vody.

Karel z Čech 212.?.?.?

To NEJ, NEJ, NEJ MŮŽE BÝT ODJAKŽIVA POUZE AMERICKÉ. V Americe, tam je blaze.

21261

06.11.2003 20:47

Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

RE: Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

Karel z Čech 212.?.?.?

Pokud mi je známo, tak je u nás železným pravidlem, že když někdo ohlásí bombu ve škole nebo v nemocnici, tak se škola či nemocnice vždy vyklidí a provede se prohlídka budovy. Takových případu již bylo stovky, ne-li tisíce a není mi známo, že by se aspoň někdy nějaká bomba našla. Dopředu je zřejmé, že bombu ve škole hlásí žáček, kterému se nechce psát písemka nebo nechat se zkoušet a to aniž by měl jakoukoliv možnost bombu si někde obstarat nebo si ji vyrobit. Přesto si nikdo nedovolí v takovém případě budovu nevyklidit a nedovolil si to ani před zářím 2001. Že se nic nenajde nikdo nepovažuje za blamáž. Bomby jsou běžně hlášeny i v kinech a pod. a dokonce i u soudů, když jde někomu o to, aby jeho známý nebyl ten den odsouzen. Prohlídky policejními techniky vždy trvají několik hodin. Oznámení neexistující bomby se považuje za trestný čin a již dost lidí za to bylo odsouzeno.
Jestliže CIA o útoku na WTC věděla a nic neučinila, tak jim šlo určitě o to, aby bylo dost mrtvých a tím důvod k prosazení nové bezpečnostní strategie vláda USA. Lze předpokládat, že se to nedělo bez vědomí a předchozího souhlasu prezidenta USA. Žádný úředník by si to nevzal sám na triko.

21345

06.11.2003 21:01

Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

RE: Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Na druhé straně existují i podivnosti v reakci Rooseweltovy
>administrativy na signály o možném útoku na Havaj, navíc >spojené s vysokou motivací presidenta zahájit válku v době než
>německo-japonské síly vyčídí Británii a SSSR - což by mu
>izolacionisté v Kongresu bez pádného důvodu patrně nepovolili.
>Takže by tu určitý precedens byl.

Nic nového pod sluncem. Už Hitler nechal (? Dimitrovem) zapálit Říšský sněm, aby měl důvod pro posbírání komunistů.

21346

06.11.2003 21:14

Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

RE: Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

Karel z Čech 212.?.?.?

>....ze zide neprisli do
>prace,coz je to nejhlavnejsi a druhym bodem je ,jak nekdo mohl
>byt pripraven na filmovani neceho,co melo byt prekvapivym >utokem teroristu a zide to byli zase.

Vyvolený národ dopředu ví, co se bude dít. Řízen je prozřetelností, stejně jako Bush. Co když náhodou Židy i americkou vládu řídí jedna a ta samá prozřetelnost. Pak se není co divit, že si navzájem hrají do rukou. Jen je otázkou, kdo má z toho větší prospěch? Určitě ten mazanější.

21347

10.11.2003 23:53

Řetězový dopis

RE: Řetězový dopis

Karel z Čech 212.?.?.?

>Diky za krasne vzpominky na mladi......
>Dodala bych jen to, ze nam bylo uplne
>jedno kdo "byl tehda u vesla", ze?

Jako dětem nám skutečně bylo jedno, kdo byl tenkrát u vesla. Nemohli jsme to nijak ovlivnit a ani jsme o tom nepřemýšleli. Měli jsme jiné - dětské - starosti. A žili jsme podstatně zdravěji, něž dnešní děti. Jedli jsme chleba s máslem nebo se sádlem, přestože podle dnešních měřítek je to škodlivé a ne sojové náhražky. Trhali jsme si borůvky a jahody v lese - i když nejsou umyté. Přes prázdniny jsme jezdili pomáhat soukromě hospodařícím příbuzným na venkov a tak jsme přišli do styku se skutečnou přírodou a skutečnou prací.
Proto dnes se nemusíme bát žloutenky a v běžném životě si dokážeme poradit prakticky se vším. Žili jsme skroměji, ale určitě zdravěji a získali pro život mnohem víc, než může dát vysedávání před televizí či u počítačových her. Fantazii nám rozvíjeli rozhlasové hry a hlavně četba.
Ano, je to vzpomínka na dobu, která dávno uplynula a již se nevrátí. Každé dětství je radostné a bezstarostné i se svými dětskými starostmi a strastmi a každému uplyne do nenávratna. Zbydou jen vzpomínky. I naše děti a vnoučata budou jednou vzpomínat na zlatou dobu svého dětství a litovat své potomky, že tak šťastné děství jako oni, si již nemohou prožít.
My máme štěstí, že jsme žili v době, kdy příroda byla ještě aspoň trochu přírodní. Kdy nebyl problém vykoupat se v potoce nebo v rybníce, kdy krávy ještě byly červenostrakaté a ne modré. Dnes žijeme bohužel ve světě, který je stále více virtuální než reálný. Reálné zůstávají pouze války, byť pro nás zatím vzdálené a vzrůstající násilí okolo nás. Budoucnost se proto nám zdá být spíše děsivá než radostná.

21479

25.11.2003 00:12

Další útok v Istanbulu

Další útok v Istanbulu

Karel z Čech 212.?.?.?

No vždyť takovou válku Bush chtěl. Mele o ní už od září 2001. Pobil už tisíce lidí, aby tuto válku vyprovokoval. Rozbombardoval dva suverení státy. Zničil vyspělou iráckou ekonomiku. Tak se teď konečně dočkal a obranná válka muslimů proti americkému dravci pomalu začíná.
Samozřejmě, že ve válce přítel mého nepřítele je i můj nepřítel. Tak se britové nemohou divit.

22068

25.11.2003 17:38

Kongres schválil rozšíření Patriot Act

RE: Kongres schválil rozšíření Patriot Act

Karel z Čech 212.?.?.?

>>Jsem moc rád, že nežiju v Americe nebo v Kanadě. Ono to v České
>

>>republice není nijak růžový, ale pořád je tu 100 krát víc
>>demokracie než v Americe a Kanadě.
>______________________________________________
>
>Asi tim myslite pane Jan, jen vetsi svoboda projevu, sdelovacich
>prostredku atp. nez v USA a Kanade, ze? Ale nebojte se, i to k
>vam jednou prijde, pokud se budete ridit US modelem.

>
>

Není všechno zlato, co se třpití. Není ani všechno dobré, co k nám jde z Ameriky. Bohužel zvláště v současnosti, je toho dobrého již pomálu.

22094

02.12.2003 22:03

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

RE: Zaplať pánbu

Karel z Čech 212.?.?.?


>Je obecně známo, že vietnamská válka byla po vojenské stránce v
>podstatě vyhraná, a že si odchod američanů vynutili právě
>takovíto aktivisté.

Když se americká armáda držela jen na malém kousku země kolem Saigonu, tak měla válku v podstatě vyhranou. Jen ji scházelo kus země, kde by američtí vojáci v Jižním Vietnamu mohli nocovat. Jak ta válka byla vyhraná bylo vidět také ze spěchu, s jakým z Vietnamu odjížděli, helikoptéry a vojenský materiál shazovali do moře a zanechávali za sebou své vietnamské přátele - kolaboranty jejich osudu, který byl pochopitelně předem všem zřejmý. Ani u nás jsme se po válce s kolaboranty nemazlili.

>Takže ano, je třeba v Iráku přitvrdit. Je třeba zlikvidovat >zbytky Saddámových věrných, i jeho samotného. A pokud >povstanou šíité, je třeba s nimi naložit naprosto nemilosrdně. >Tak, jak by to udělal Saddám.

Nemilosrdně již američané s Iráčanama nakládají. Za Saddama i v době embarga měli iráčané zadarmo veškeré energie včetně elektrické, jídlo, dostatek pitné vody a hlavně bezpečno. Matrin Dvořák na http://www.infoservis.net/art.php?id=1063635405 mimo jiné píše :

"Bude to zjevně ještě hodně dlouhá a těžká cesta zavádět tržní mechanismy v zemi, kde nikdo nikdy neplatil nejen za energie, ale ani za telefon nebo dokonce za odvoz odpadků - a kde minulý režim dodával do šedesáti procent domácností každý měsíc úplně zdarma zásoby potravin pro celou rodinu. Dost možná, že řadě lidí nechyběla ani tolik za Saddáma svoboda, jako jim chybí teď právě ta bezstarostná jistota, že i když nebudou dělat vůbec nic a jen proti sobě nepopudí vrchnost, dostanou všechno, co k životu potřebují. Svoboda v džungli je zjevně pro spoustu místních lidí mnohem horší varianta, než klídek a sociální jistoty za mřížemi klece."

S americkou armádou v zemi nemají dnes vůbec nic z jistot bývalého režimu, nemají jídlo, vodu, léky, lékařské ošetření, není elektřina, nafta, petrolej, mají jen naději, že kdykoliv je může kdokoliv beztrestně okrást a zabít. Nedivím se, že nejásají nad americkou koloniální správou, která válkou zuboženou zemi rozkrádá a drancuje. Ozbrojený odpor proti okupantům každým dnem sílí, což názorně ukazuje exponenciální nárůst počtu mrtvých a zraněných armádních i civilních okupantů.

22400

03.12.2003 13:17

Francie, Anglie a Německo podminovávají NATO

Francie, Anglie a Německo podminovávají NATO

Karel z Čech 212.?.?.?

Evropa a EU se nemůže spoléhat na USA, že budou hájit zájmy EU, které budou v přímém rozporu se zájmy USA, jak tomu bylo třeba při přípravách intervence a okupace Iráku. Nezbývá, než si vlastní bezpečnost zajistit vlastními silami. Je to jediné rozumné řešení. Zatím NATO s USA a v blízké budoucnosti NATO bez USA. Není důvod, aby EU nesla následky a důsledky dobrodružné politiky vlády USA. Nechť si za svou pošetilost a světovládné naparování platí USA sami. Třeba je to pak přivede k rozumu. Komu není rady, tomu není pomoci. Není daleko doba, kdy Čína bude požadovat od USA zaplacení úvěrů. To pak bude v USA ouvej. Přece nebudeme čekat, abychom se svezli do bídy s USA. Stačí, že se sveze Izrael.

22428

03.12.2003 13:32

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ja uz zde davno otevrene rek:
>Meli by je vykopat z tech olejovych pramenu, vysadit na velbloudy
>s jakyma se trmaceli pousti a velblouda kopneout do zadku. Olej
>bby meli prodavat na volnem trhu tomu kdo da vic. Stejne ty
>olejova naleziste zbudovali zapadni firmy jako je Shell atd.
>Myslite ze muhamedi byli natolik chytri a competent vypracovat a
>vyuzit sve olejove zdroje?

Peter Veliký poněkud zapomíná na základní zákon kapitalismu, že soukromé vlastnictví je svaté. Ropná naleziště v Iráku a v Iránu nejsou v USA. Je svatým právem Iráčanů vysadit americké okupanty na velbloudy a nakopnout je do zadku, aby odtáhli domů.

>Zde prohlasuji ze se jeste dockame velke valky kvuli temhle
>'budizknicemu' vrahum a darebakum.

Ano, souhlasím, kvůli americkým budižkničemům, vrahům a darebákům, kteří chtějí loupit cizí majetek, se ještě dočkáme války.

22429

03.12.2003 22:26

Bush v Iráku

RE: Bush v Iráku

Karel z Čech 212.?.?.?

Třeba Bushik soutěží s naším komikem z Červeného Hrádku, pro kterého také neexistoval žádný rozdíl mezi brojlerem a bojlerem. Jenomže Bilak byl o něco starší a měl už na hloupost v důsledku senility nárok.

22443

04.12.2003 21:06

Diskuze budou pro ty, kteří se zaregistrují, bez moderování

RE: Diskuze budou pro ty, kteří se zaregistrují, bez moderování

Karel z Čech 212.?.?.?

> je velmi zajimave, ze ta registrace zacne az po vybrani tzv.
>pomoci na provoz. Co kdyz se nekteri co prispeli se nebudou chtit
>registrovat? Proc to nebylo udelano opacne?

Tak už je mi jasné [překvapení] , proč marně hledám, kam zadat heslo, které jsem při registraci obdržel. Nezadám heslo - můj příspěvek prochází cenzurou - nejsem oprávněn hodnotit (puncovat)jiné příspěvky čtenářů. Přidělené heslo si mohu strčit za klobouk.

Také bych přivítal, kdyby někde na hlavní stránce bylo zřetelně uvedeno, že nepřispívající návštěvníci stránek nemohou to, to a to, abychom my nepřispívající blbci zbytečně nehledali na stránkách ikonky k hodnocení, místo pro vložení hesla a nevěřili slepě tomu, co je v článcích majitele webu uvedeno jako polopravda. Vlastníka webu chápu, má na omezování čtenářů samozřejmě právo [zahanbení]. Jen by z nás nemusel dělat větší pitomce, než ve skutečnosti jsme.

Za vyhovění pane Stworo předem děkuji.

22480

05.12.2003 14:08

Privatizace není legrace

Privatizace není legrace

Karel z Čech 212.?.?.?

Snad autor článku pan Adam Novák promine, napíšu-li že je (cenzurováno - osobní nadávka). Nahlíží problém privatizace jen z jedná a té nejméně zajímavé strany. Je však třeba myslet pozitivně a hledat na všem hlavně ty dobré stránky. Ta dobrá stránka privatizace je tady zcela evidentní. Na privatizaci se dá, jak říkají staří praktici, pořádně nakapsovat. Zvláště u privatizace lukrativního majetku.
No, vždyť uvažte sami. Kolik tak asi miliadr si mohli ze známějších lidí třeba takový Dlouhý nebo Ježek ušetřit ze svých ministerských platů? Samozřejmě, že nic moc. No a vida. Pomohli si k penězům nejen stovky či tisíce lidí, ale i politické strany. Taková ODS z toho měla ve své době takový problém, že padla celá vláda a od té doby je ODS v opozici. V ODA byli lidé chytřejší, strana jako taková mnoho peněz nepobrala a skončila na rozdíl od svých členů v dluzích.
Rád bych znal odpověď na jednu otázku : nechal Klaus privatizační ministerstva členům ODA z chytrosti nebo z hlouposti? Odpověď se asi nikdy nedozvím. Ono nikdy nic není pouze černobílé.
ČSSD úspěšně privatizuje co zbylo, tedy nic moc lukrativního. I když sem tam se ještě něco najde a aféry kolem toho vždy vzniknou. Akce čisté ruce již skončila a tak se není čeho obávat.

Problém nastane co s další garniturou politiků, která by měla nastoupit. Privatizovat už nebude co a tak jediná šance bude dostat flek v orgánech EU.

Už to není, co to bývalo. Za takového Jana Husa sinekura vydržela člověku celý život a proto stálo za to si dobrý flek za nemalý peníz koupit. Samozřejmě i tehdy byli kverulanti, kterým se to nelíbilo. Skončili na hranici a bylo po parádě. Dnes život jde dopředu rychle a sebelepší zdroj se rychle vyčerpá. Navíc s nespokojenými kverulanty zatím na hranici nelze, aspoň ne moc okatě. Ještě že Bush našel a prosadil způsob řešení. Kverulant je teroristra a jako takový nemá právo na ochranu. Vlastně nemá právo vůbec na nic, má jen možnost se polepšit a spolupracovat. Ale to už je od tématu.

Prostě privatizace je nejlepší možnost, jak sebe a rodinu zabezpečit na horší časy. Nikdy v budoucnu se již takové skvělé možnosti nebudou opakovat.Proto člověk nemůže krátkozrace koukat na to, jaký dopad bude mít konkrétní privatizace na spoluobčany. A ty privatizované do toho už vůbec není možné nechat mluvit.
Důležité je, že privatizace se nám povedla a jsme pro jiné státy vzorem. A přitom na tom nic není. Prostě se zhasne a když se rozsvítí, tak je hotovo. Ti nejšikovnější jsou náhle bohatí a ti méně šikovní si už nějak na chléb vezdejší budou muset v potu tváře vydělat. Je to jejich problém.

22499

05.12.2003 14:25

Privatizace není legrace

Privatizace není legrace

Karel z Čech 212.?.?.?

No a ještě si dovolím zveřejnit jeden aktuální vzkaz (k tématu i ke dnešnímu dni), který už několik dní běhá po internetu a na Zvědavci zatím není :

Vážení,

oznamuji Vám, že vzhledem k meziročnímu nárůstu cen uhlí a brambor,
jsem se s účinností od 5.12.2003 rozhodl, že těm, kteří zlobili, budu namísto
shora uvedených komodit dávat ROVNOU PŘES DRŽKU.

Váš Mikuláš

22500

09.12.2003 15:03

Odpočítávání k apokalypse?

Odpočítávání k apokalypse?

Karel z Čech 212.?.?.?

Nic proti Židům jsem nikdy neměl, naopak jsem je litoval za utrpení nejen za 2. sv.v., ale i v historii. Nebyl to žádný problém, protože osobní zkušenost s Židy v socialismu jsme mít nemohli. Znali jsme jen židovské historky a anekdoty z literatury a díla některých židovských autorů. Pokud Židé zastávali v minulosti u nás nějaká významná místa, nedávali na vědomí svůj židovský původ a hlavně židovské smýšlení. Osobní zkušenost s Židy neměli prakticky ani naši rodiče. I ti znali židovský způsob jednání jen z vyprávění.
Svět se nám informačně otevřel nejen pádem železné opony, ale hlavně technologickým pokrokem a internetem. Během posledních několika let se změnil celý svět. Změnila se hlavně politika vlády USA, která dnes již své pravé cíle tolik nezastírá. Vytrácí se potřeba diplomacie a američtí jestřábi beze studu proklamují své cíle na ovládání celého světa. Ku podivu nás starších dost lidí bere jako naprosto normální, že amerika má okupování jiných států právo, má právo na iráckou naftu, je správné, aby si USA přivlastňovala surovinové zdroje kdekoliv ve světě, násilně měnila nepohodlné vlády jiných zemí, protože je to v zájmu euroatlantské civilizace. Marx je špatný, protože přišel s myšlenkou, aby vykořisťovaní vyvlastnili vykořisťovatele. Bush je slavný, když propaguje válku proti každému, kdo mu stojí v cestě a nesklání se před americkou vojenskou silou.
Zřejmě doba se změnila, když kvantita - zastřená americká snaha o ovládání světa - se změnila v kvalitu - nezastřené válečné ničení všech, co nechtějí být sluhy Ameriky.
To, co dřív nacionalisti dělali židům, to dnes Židé dělají jiným národům. A začalo to vše v Izraeli, který si válkou přičlenil palestinské území a přes stovky resolucí OSN a RB odmítá okupovaná uzemí opustit. Zcela se převrátil obsah některých pojmů. Bojovník proti okupantům - partizán - je dnes běžně označován za teroristu. Okupant se označuje za osvoboditele. Násilník, vrah a lupič je ochránce a zachránce naší civilizace.
A za tím vším stojí Židé jako národnostní a náboženská komunita a židovský kapitál, který si z vlády USA udělal svojí prodlouženou ruku. Bohem vyvolený národ - židovským Bohem vyvolený, si z křesťanů udělal bojovníka za své zájmy. Židé jen v pozadí tahají za nitky a přihlíží, jak křesťané válčí s muslimy a radují se, jak oni sami na tomto vraždění vydělávají, jak křesťané umírají jen proto, aby oni zbohali. Proč také ne? Vždyť oni jsou národem vyvoleným.
Jistě i mezi Židy se najdou slušní lidé, ovšem jejich hlas zaniká v cinkání židovských zlaťáků.

22574

10.12.2003 23:40

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

Karel z Čech 212.?.?.?

Také si myslím, že moudré vlády se hnet tak nedočkáme ani my, ani nikde jinde ve světě.
Přes mobily je možná lokalizace člověka i v případě, že má mobil vypnutý.
O lokalizaci automobilů prostřednictvím počítače přes družici mají řidiči sami zájem a za nadstandardní výbavu si připlácejí. Proto Microsoft přišel s nápadem dostat počítače do všech nově vyráběných automobilů, aby sledovaly nejen hlavní funkce auta, navrhovaly nejvhodnější trasy jízdy, platily dálniční poplatky aj. - což je pro řidiče žádoucí ale také sledovali způsob jízdy auta a porušování dopravních předpisů řidičem (překročení rychlosti jízdy v daném úseku a pod.) dokonce jsem někde četl že i s výhledem, že by počítač na konci měsíce sesumarizoval dopravní přestupky, vyměřil za ně pokuty a částku odeslal z účtu. Zpětně by se mělo nechat vyhledat ze záznamu z družice kde kdy a jakým způsobem se auto pohybovalo. Něco málo se o tom píše např. na adrese http://www.ceskenoviny.cz/vyhledavani/index_view.php?id=38180 . Zanedlouho auto bez takového pomocníka si člověk nikde nekoupí a ani nebude chtít si koupit.
Ta čipy do lidí se také důvěryhodně odůvodní. Ztratíte se v horách nebo jinde se vám něco stane a přes čip vás policie snadno najde a zajistí vám první pomoc. Kdo by takový čip nechtěl? Na čipu budou snad i uloženy záznamy o zdravotním stavu člověka a jistě i mnohé další, o kterých nemusí být nositel čipu informován.
Policaj pak hned zjistí : blíží se několikrát trestaný recidivista nebo osoba se svéráznými podezřelými názory a ihned učiní potřebné preventivní opatření.
Čipy a počítače skrývají netušené možnosti.
Snad se nedožiju toho, až to přijde až do ČR.

22674

17.12.2003 20:44

Z tyrana vězeň

Z tyrana vězeň

Karel z Čech 212.?.?.?

Saddam si jistě postavení před soud zaslouží. Z pohledu nás Evropanů, z pohledu Izraele či Iránu i z pohledu třeba Kurdů nebo šiítů. Ovšem provinění Saddama z každého uvedeného pohledu bude zcela jiné.
Pro nás Evropany jednání Saddama s "vnitřními nepřáteli státu" je zcela jistě velmi kruté. Ovšem rád bych znal porovnání používaných metod řešení takovéhoto problému v Saddamově Iráku třeba s metodami v Saudské Arábii, v Maroku, v Pakistánu v Iránu a třeba v Izraeli. Nejsem přesvědčen, že Irák byl v používaných metodách nejkrutější. V Saudské Arábii třeba dodnes existuje otroctví - a nikomu ve vládě USA to nevadí.
Lze se důvodně domnívat, že každý pohled z jakékoliv strany bude spatřovat Saddamovu vinu v něčem zcela jiném.

Vždyť nemusíme chodit daleko. Stačí vzít naše domácí poměry. Dost lidí v ČR by rádo vidělo před soudem třeba současného našeho prezidenta Václava Klause za způsob privatizace. Ovšem jinak politicky orientovaní občané by zase nejraději postavili před soud Vl. Špidlu nebo Zemana. Záleží jen na úhlu pohledu.

Lze proto očekávat, že se Saddamovým souzením to nebude jednoduchá věc. Komu, které skupině vyhovět? Snad jediným východiskem pro vládu USA by mohla být Saddamova sebevražda ještě před zahájením soudního řízení. Nejlépe po skončení jeho vytěžování CIA, ale před řádným protokolárním vyšetřování jeho činnosti. Podle našeho trestního řádu ještě před vznesením obvinění. Protože už samo obvinění bude problém, aby se všem vyhovělo a naopak nikdo nepopudil. A to jistě nebude jednoduché. To by vyžadovalo mnoho diplomatického taktu, který však vládě USA není vlastní.

22955

17.12.2003 20:58

Let's Learn English!

RE: Let's Learn English!

Karel z Čech 212.?.?.?

>OT: Hej, lidi, četli jste to o tom kašírovaným krocanovi? A my
>jsme se smáli rusácké a komoušské šaškárně, té jejich
>propagandistické hype a fake. A hle, ono se to dneska nosí v
>Americe!

Je vidět, že Potěmkinovy vesnice nejsou jen ruská zvláštnost. Ovšem nutno přiznat, že sám velký Bush po 11.září informoval, že v rámci boje proti terorismu od nynějška nebude možno vždy a o všem mluvit pouze pravdu. Třeba kašírovaný krocan je americká nová tajná zbraň proti teroristům. Konečně za pár dní si američané mohou sami tuto novou zbraň vyzkoušet, každý sám doma. A kašírovaný krocan vydrží i napřesrok a domácnost tak ušetří.I vnitřní dluh je třeba někdy začít splácet. Co se vydá navíc na US armádu a zakázky na obnově Iráku je třeba na něčem jiném ubrat. Všichni američtí vlastenci budou pro a Bushe v tom podpoří.

22957

18.12.2003 11:39

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Karel z Čech 212.?.?.?

Technika je mocná čarodějka. Třeba se okupačním spojencům zanedlouho podaří chytit i druhého, třetího či dalšího Saddama - těch dvojníků měl mít snad 12. Ovšem totální americký krach by byl, kdyby se některé arabské televizi podařilo zveřejnit rozhovor s dalším Saddamem o chycení prvního Saddama. Státu, ve kterém by se to vysílalo, by Bush okamžitě vyhlásil válku, zvlášť, pokud by se to stalo před americkými volbami.

22994

18.12.2003 18:52

Santa je mrtev

Santa je mrtev

Karel z Čech 212.?.?.?

Chudák Santa,
a nejvíc na jeho smrt doplatime my, obyčejní občané. Kdo nám teď bude již od září připomínat,že se blíží Vánoce a že je třeba nakupovat a nakupovat. Ježíšek i s Dědou Mrázem to jako obyčejně odfláknou a začnou se připomínat až od Mikuláše.

Jediné štěstí v neštěstí je, že stihnul naší armádě nadělit pod stromeček Gripeny. Sice pár tisíc našich občanů zemře, protože nebudou peníze na jejich léčení, ale ta radost v očích našich vojáčků a politiků z nových letadýlek, nám to bohatě vynahradí.

23019

31.12.2003 15:03

Na koho čekají?

Na koho čekají?

Karel z Čech 212.?.?.?

Atmosféru strachu je třeba neustále přikrmovat, jinak vyprchá. Stejný účel jako voják v NY měly i nepojízdné obrněné transportéry u starého parlamentu v Praze. Jenže my Švejkové mále s balamucením lidí politiky své zkušenosti a tak vojáky hlídané transportéry provokativně neznámý pachatel očesal o světlomety a pod. Tak hned bylo každému jasné, co OT a vojenské hlídky v centru Prahy zmůžou. Dočkaly se pouze odsouzení veřejností za zkomplikování dopravy, když zabíraly jeden pás magistrály.
To v NY je situace jiná, tam recesisté nebudou. Pokud by se nějaký našel, tak by ho jistě vlastenci v kápích upálili na křesťanském kříži. V NY i inteligentní lidé věří, že je lepenkou olepená okna ochrání před ZNH, čemuž by se u nás smálo i malé dítě. Potravinové a hygienické balíčky pro případ války má doma sbalené každý uvědomělý američan.
Každý strach má velké oči. Důvodně Bush očekává, že americký strach mu pomůže podruhé do Bílého domu. Je přece národní hrdina - koupil od Kurdů Saddama.

23547

22.01.2004 12:08

Studna

Studna

Karel z Čech 212.?.?.?

Podle bájného vyprávění starců byly kdysi doby, kdy člověk šel přírodou a když měl žízeň, napil se vody z lesní studánky nebo potůčku. Hnojení polí umělými hnojivy a kyselé deště způsobily, že místa, kde by se člověk mohl napít nezávadné vody, již u nás prakticky neexistují. Pouze sem tam se najde minerální pramen, ke kterému se z tradice sjíždějí lidé z okolí pro "léčivou vodu", ovšem nikdo neví, zda voda je ještě vůbec pitná, tj. zda splňuje normy pro pitnou vodu.
Žiji v oblasti, kde podle hygienických rozborů v převážné části obresu neexistuje studna s nezávadnou vodou. Do měst se upravená (pitná) voda přivádí ze vzdálenosti desítek kilometrů potrubím z vodáren na řekách. Je sice někdy i hnědá s množstvím kalu, ale chlorovaná tak, že údajně zdravotně není závadná. Byly doby, kdy v důsledku výstavby města vody bylo málo a tak se pouštěla denně jen v některých hodinách.
Vesnice mají buď své vodovody z blízkých vodních zdrojů, nebo obyvatelé mají studny veřejné či vlastní. Ani převařením se většinou ze závadné vody nestane voda pitná, ale bezprostředně se po požití takové vody neumírá. Jsou sice případy, kdy malé dítě po vykoupání v takové vodě onemocní vyrážkami, ale na to jsou léky.
Vybudování obecního vodovodu je drahé a obce dostatek peněz nemají, jeho napojení na dálkový rozvod pitné vody mnohdy komplikované, protože kapacitně stávající dálkový rozvod je již plně vytížen.
Technické řešení problému je jednoduché. Rozvody vody zdvojit, zvláště vést vodu pitnou a zvlášť z místních zrojů vodu užitkovou. Ovšem není, kdo by to financoval.
Koho by u nás před 15ti lety panadlo, že se někdy bude prodávat balená pitná voda? Zvykli jsme si a jak rychle. Stát to nestojí nic a občan, když chce pitnou vodu, tak si ji může koupit v obchodě, pokud na to bude mít.
A bude hůř. Po mokrém létě 2002 přišlo léto suché 2003 a vesnické studny mají vody stále málo. Líp na tom nejsou ani mnohé přehradní nádrže pitné vody. Klima se otepluje a tak kromě místních záplav bude spíše sucho.
Voda určitě i v budoucnu bude. U někoho víc, u jiného míň. Podle toho, kolik si bude moci dovolit koupit.
Kdo bude mít vlastní studnu, ve které voda bude, bude na tom líp, pokud mu stát jeho vodu nějakým způsobem nezdaní.

24842

23.01.2004 13:35

Studna

RE: Studna

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ja tedy mam za to, ze autor si z neznameho a nezduvodneneho
>duvodu pro sve panikareni vybral jednu z mnoha veci, ktere
>eventuelne se muzou pokazit. To by me tedy zajimalo, proc.

Ono nám eventuelně předloni trochu víc zapršelo v západních Čechách. Kdybychom s takovou eventualitou dopředu počítali, tak nemusely být desetitiisíce lidí bez střechy nad hlavou a nemuselo dojít k zatopení pražského metra. Na druhou stranu je pravda, že kdyby k tomu nedošlo, tak noviny a televize neměly o čem zajímavém informovat a nebyl by odbyt.
Vloni eventuálně zase bylo trochu víc sucho a tak na dosti místech se neurodilo a vyschly studny.Dosud se stav vody nedoplnil.
Takový eventuální výpadek elektrické energie (v USA, Kanadě a v některých evropských zemích si v loňském létě lidé užili) nebo televizního signálu zvláště ve večerních hodinách a nedej bože opakovaný, by byl pro naší republiku úplnou tragédií. Mohl by se z toho narodit přebytek dětí a za 6 let by se musely obnovovat školy, které nyní rušíme.
Rozumný člověk proto možné problémy předvídá a dopředu přemýšlí, jak by nejlépe bez větších škod vzniklý problém mohl až nastane řešit, příp. jak možnému problému lze předejít.
Jen člověk-konzument ponechává problematické záležitosti jejich osudu a spoléhá na vládu, že za něj problém vyřeší. Vždyt si vládu a státní úředníky platí ze svých daní. A vláda a úředníci někdy trochu někomu pomůžou. Hlavně si však každý musí pomoci sám. Spoléhat se jen na stát, je hodně naivní.
Za starých časů se říkávalo : Přičiň se a Pánbůh ti pomůže.

24888

26.01.2004 23:48

V dnešním Washingtonu nelze nevidět ducha doby

V dnešním Washingtonu nelze nevidět ducha doby

Karel z Čech 212.?.?.?

Konec konců, většině američanů totalitní poměry zatím nevadí, tak proč jim je nedopřát. Není nad vlastní zkušenost. I nám trvalo léta, než většina občanů volících v r. 1946 KSČ, zjistila drobný rozdíl mezi propagovaným zemským rájem a koncentráčnickou skutečností. Proto jsme opatrní v naslouchání a v důvěře libivým populistickým řečnickým cvičením politiků. Trvalo cca 20 let, než se národ veřejně a hromadně začal dožadovat v r. 1968 změny totalitního režimu. Cizí tanky v našich městech a vesnicích a okázalý nezájem demokratických západních států nás přesvědčily, že svět je dohodou mocných rodlělen a změna pána jen na přání poddaného není možná. Prohlédnutí pravých úmyslů Pravdy a lásky nám trvalo již podstatně kratší dobu. Po Klausově Sarajevu dal národ hlas sociálně demokratické opozici. Bohužel dostali jsme se z bláta do louže. Popřejme proto Američanům, aby zažili totalitní praktiky na vlastní kůži. Třeba taková zkušenost bude ku prospěchu celého světa. Svobodě a demokracii v USA dnes zvoní hrana. Čím silněji bude zvonit, tím větší naděje, že se občané probudí. A když ne, tak takových mocných států v historii lidstva již bylo a kde jim je dnes konec? A nikdo je nepostrádá!

24989

27.01.2004 20:44

Ještě jednou na téma sionismu

RE: Ještě jednou na téma sionismu

Karel z Čech 212.?.?.?

>Hovori se v nem tvrdosijne o jakychsi Palestincich, jako by
>se jednalo o nejaky narod. Palestinsti arabove jsou pritom
>narod asi tak, jako jsou narodem treba jihocesi.

To si máme vysvětlit tak, že jihočeši nemají právo žít v Jižních Čechách? Že jakýkoliv přivandrovalec může beztrestně jihočechy zabíjet, brát jim majetek a vyhánět je z jejich domovů a dopkonce postavit v Jižních Čechách zeď, která by bránila jihočechům vstupovat na okupanty zabraná území.

Palestinci nejsou národ, jsou to Arabové a tedy nemají nárok žít v zemi, kde žili jejich otcové, dědové i jejich předci.

Kuvajťané také nejsou národ, jsou to Arabové. A Kuvajt nikdy nebyl samostatných státem do doby, kdy Británie musela opustit své kolonie na Předním východě. Kuvajt vždy byl součástí Iráku. Británie jeho území svévolně vyčlenila, aby měla snazší přístup ke kuvajtským ropným polím. Přesto kabalou řízené USA dvakrát vojensky napadly Irák, poprvé údajně v zájmu ochrany kuvajťanů, byť nejsou žádným samostatným národem.

Podle vlády USA 2 x 2 nejsou pokaždé 4. Záleží na tom, jaký prospěch vládě USA a židovským magnátům v pozadí z rozhodnutí poplyne.

>Rovnez je nesmyslem mluvit o jakesi valce za ucelem nahnani
>sionistu do more. Tech valek totiz bylo nekolik a jejich
>neskryvanym ucelem bylo zahnani zidu, nikoliv sionistu do
>more. Mluvime tedy o pokusu o vyvrazdeni nekolikamilionoveho
>naroda. A ten se pochopitelne po neprijemnych zkusenostech v
>minulosti brani.

Židovský národ na území Palestiny žil bez problémů až do doby, kdy sionističtí přistěhovali začali vyhánět domorodé Araby z jejich půdy a z jejich domovů. Takoví přistěhovalci si nic jiného než nahnání do moře nezaslouží.

Ani my bychom nejásali, kdyby nějaký nový německý fürer přikázal 10 či 20 milionům Němců přestěhovat se do Čech, lacino zkoupit nemovitosti, Čechy, co nebudou ochotni prodat tak vyvraždit a hrozbou násilí a pogromy vyhnat Český národ třeba na Slovensko. Pro Německo by to nebyl žádný velký problém, stejně jako pro bohaté židovstvo nebyl problém sehnat z celého světa chudé židy a jimy osídlit arabskou Palestinu.

25052

02.02.2004 19:34

Izraelský profesor: Můžeme zničit všechna evropská hlavní města

RE: Izraelský profesor: Můžeme zničit všechna evropská hlavní města

Karel z Čech 212.?.?.?

Evropa bude takticky dělat, že o ničem neví, že nikdo nic neslyšel, aby ji náhodou někdo neoznačil za antisemitskou. Na druhé straně bušíkovci budou tvrdit, že Izrael jen brání svá nezadatelná práva vyvoleného národa, když Evropa není ochotna dobrovolně Izraeli přikyvovat.

25333

05.02.2004 11:11

Jiří Mašek z Osud.cz píše otevřený dopis poslanci Vidímovi

Jiří Mašek z Osud.cz píše otevřený dopis poslanci Vidímovi

Karel z Čech 212.?.?.?

Pan poslanec Vidím má na svých webových stránkách http://www.vidim.cz/findex.php?page=6&action=default6 mimo jiné odkaz na Centrum strategickcýh studií http://www.strat.cz/index.html . Je jen škoda, že z tohoto seriózního zdroje nečerpá podklady pro svá veřejná prohlášení a vastoupení a pro rozhodování v parlamentu. Mohl by se tím vyvarovat blamáží. Má to pochopitelně jednu podstatnou nevýhodu : při návštěvě webových stránek CSS se mu na rozdíl od návštěvy amerického velvyslanectví v Praze nedostane pohoštění.

25431

06.02.2004 11:56

Šaškárna kolem hledání viníků

Jak válka ochránila americký dolar

Karel z Čech 212.?.?.?

Je to zcela srozumitelné jistě každému trochu myslícímu člověku. Odpovídá to i na otázku, proč USA potřebují v EU trojské koně a proč Bush plácá po ramenou každého politika z přistupujících zemí, který má jakékoliv výhrady k systému v EU. Potřebuje v Evropě svojí pátou kolonu, která se bude snažit EU rozkládat zevnitř, protože žádní teroristi nemohou způsobit USA větší škodu, než silné EU. Jenže diplomaticky se to nedá říci na plná ústa. Proto Bush svými válečnými plány vytváří záminky, aby mohl nespolupracující evropské státy označovat za části osy zla. Pro USA je zlem každý, kdo by jakýmkoliv způsobem chtěl nebo mohl ohrozit světovou pozici dolaru.

25447

10.02.2004 14:55

Chceš zbohatnout? Není nic jednoduššího (I.díl)

RE: Chceš zbohatnout? Není nic jednoduššího (I.díl)

Karel z Čech 212.?.?.?

Už kdysi dávno, někdy po roce 1989, mě napadlo, že s Amerikou není něco v pořádku. To bylo při příležitosti, když nás začali přesvědčovat, že každý správný američan je hrdý na to, že může platit daně. Neplacení daní je největší prohřešek proti americké morálce ( i zákonu). Ten zákon bych pochopil, ale proti morálce? A pak přišly zvěsti o tom, jak americké krachující firmy, co se léta držely jen tak tak nad vodou, či už i pod vodou, vykazovaly neexistující ohromné příjmy a z nich platily daně. To by přece normální člověk nikdy neudělal. Tu mi došlo, že Amerika není normální, že je to jen samá přetvářka a ohlupování prostoduchých lidí. Něco podobného, co u nás bylo za komunistů a co jsme již dávno prohlédli. Ovšem něco jiného je blbostem jen přikyvovat a něco jiného hloupost záměrně platit. Český člověk, komunistickou přetvářkou vychovaný, tak prostoduchý (totálně hloupý) jako američané není a nikdy nebyl. A pak přišly ty Bushovy lži o válce proti terorismu, kterým mohli věřit jen najivkové. Propagovali je jen lidé, kteří museli mít nějaký vlastní hmotný zájem na tom, aby normální lidé těm neuvěřitelným výmyslům uvěřili nebo jim aspoň neodporovali a pak část naprosto nezkušených mladých lidí, okouzlených Amerikou. No snad již aspoň část zaslepenců prohlédla. Zabít člověka a tisíce lidí je pro američana samozřejmost. Vidět však odhalený prs spoluobčanky na televizní obrazovce je neuvěřitelný skandál. To v době, kdy holywoodské filmy jsou nepřetržitý proud násilí, krve a tvrdého porna. Amerika káže vodu a pije víno. Hlásá boží desatero a v praxi uplatňuje zásadu Zabij bližního svého ať na jeho majetku zbohatneš! Jen licoměrnost, přetvářka, mamon za každou cenu a to teď hned. Proti skutečné americké mkorálce je zákon džungle rájem na Zemi. Nikolv pouhé zabíjení z nezbytnosti pro utišení hladu, ale hromadné zabíjení za účelem nahromadění bohatství a získání moci je smyslem života Ameriky.
K čertu s takovou (vyspělou demokratickou) morálkou. To i ti komunisti byli lepší. Ti vraždili v zájmu svého ideálu. Američané vraždí jen z přízemní touhy po moci a z rozkoše z prolité krve.

25539

11.02.2004 11:05

Francouzští politikové si zachovali tvář

Francouzští politikové si zachovali tvář

Karel z Čech 212.?.?.?

A to se říká nafoukaní žabožrouti. Kdyby naši politici měli jen desetinu francouzské odvahy a selského rozumu, hned by naše republika byla příjemnějším místem k žití. Jenomže my raději budeme rozumné věci zesměšňovat a polezeme do zadku každému pitomci, který si na nás jen trochu houkne. (Ať už je to třeba Američan nebo náš cikán.)
Jedním ze základních znaků DEMOKRACIE je rovnost všech před zákonem nikoli zvýhodňování zločinců a příživníků. Těmi zločinci a příživníky nenarážím na situaci Francie (muslimy), ale na poměry u nás. Chceme-li vybudovat demokratický stát, máme se co učit právě od Francie. Od USA mužeme okoukat jen to, co již dobře známe z komunistické minulosti - totalitní praktiky manipulace s občany. Národní hrdosti bychom se měli jít učit do Brazílie.

Já pán - ty pán, jsme si před zákonem rovni a pokud hodláš s námi žít, musíš dodržovat naše zákony. Zpívat a tancovat si můžeš třeba hotentotsky, to nás může jen obohatit.

25565

18.02.2004 11:43

Další výrobky Velkého bratra

RE: Další výrobky Velkého bratra

Karel z Čech 212.?.?.?

>To by mě tedy zajímalo, kterej normální terorista by si po
>přečtení tohodle článku nechal tento systém zabudovat do
>vozu? Znáte někdo ňákýho takovýho? Já tedy ne.

Normální teroristé zpravidla bývají o takovýchto věcech podrobně školeni, obdobně jako soukromá očka. Také kriminálníci mají v techto oblastech dobrý přehled. Horší se znalostmi o způsobech šmírování to je u nevěrných manželů a zvláště u potencionálních objektů šmírování.

Třeba současný způsob zajišťování luxusnějších automobilů pro konečného uživatele je dost náročný na součinnost různých osob v průběhu jeho výroby, prodeje, krádeže až po dopravení zákazníkovi. Zvláště když první majitel auta bydlí dál od prodejce a cestou domů se nikde nezastaví, aby mu auto mohlo být ukradeno.
Možnost zjištění, kde se vyhlédnuté vozidlo v konkrétním okamžiku nachází, zda stojí nebo jede a co si povídá osádka vozidla je přínosné nejen pro zprostředkovatele dodávky vozidla konečnému uživateli, ale třeba i pro zaměstnavatele, který vozidlo přidělil ke služebním jízdám svému zaměstnanci.

I videorecordér či podobné zařízení, které by bylo schopné na povel z vnějšku zjistit, zda se v bytě nachází nějaká osoba, příp. kolik osob a co si povídají, by značně ulehčil práci bytovým zlodějům a učinil ji bezpečnější pro obě strany.

25751

19.02.2004 15:47

Další výrobky Velkého bratra

RE: Další výrobky Velkého bratra

Karel z Čech 212.?.?.?

>on je nějaký rozdíl mezi vládou, zloději a mafií?[velký smích]

Rozdíl je v kvantitě i kvalitě.
Zloději okrádají v malém a je přípustné se jim bránit.
Mafie okrádají ve větším rozsahu a je dost nebezpečné se mafii bránit.
Vláda okrádá občany totálně, uzpůsobí si k tomu zákony a je nepřípustné, přímo protizákonné a trestné se tomu bránit.

25770

24.02.2004 18:42

O naaranžovaných snímcích a podprahovém vnímáni

O naaranžovaných snímcích a podprahovém vnímáni

Karel z Čech 212.?.?.?

Prognoza na rok 2004 :
Na úrovni politicko-společenské se budou těžko prosazovat jakékoliv změny. Z tribun budou hřmít obhajoby minulých pořádků, lidé budou unikat k tradičním - patriarchálním, lineárním, hierarchickým - hodnotám v domění, že tak uniknou novému řádu, který je nelítostný k pravdivosti člověka. Váleční štváči budou pokračovat ve své činnosti, v taženích za svoji pravdu ale nebudou nijak výrazně úspěšní, zvláště vojensky ne. Neúspěchy budou maskovat více než kdy jindy odváděním pozornosti. V zájmu politické spravedlnosti jsou možné akce typu zapálení Říšského sněmu.

Evropská politika nedostoupí nijak významného pokroku. Budou pokračovat neplodné nekonečné diskuse, bezzubá opatření a přihlouplá vstřícná mírumilosvnost a nadále bude proklamována ochrana spotřebitele a bezpečí občana, čímž poroste nezodpovědnost a neschopnost lidí. Objeví se náboženské problémy, ve Vatikánu může dojít k rozkolu. Po celé Evropě hrozí nebezpečí atentátů, především prostřednictvím výbušnin. Poroste počet sebevražedných pokusů a silně se zvýší bezdůvodná agresivita mezi neznámými lidmi i mezi blízkými.

Svět: Na americkém kontinentě se bude zvyšovat paranoia. V USA zasedne "na trůn" jiný muž, jiní lidé kvůli tomu zemřou. Kubánský vůdce bude vážně nemocen. V Asii se objeví další nová infekční nemoc, ve střední Asii přijde humanitární katastrofa. Arabský svět posílí svoji aktivitu v džihádu, naroste činnost ilegálních islámských skupin. Afrika nechá vzplanout nový vojenský konflikt.

V kultuře se objeví literární a filmové skvosty nekomerčního charakteru. Zvláště hororová tvorba by mohla zaznamenat bodík. Prosadí se více umělců ze zapomenutých končin. Celkově se úroveň ale kultury spíše zhorší. Bude se číst ještě méně knih, poroste význam vizuálních vjemů, které zaplavují vědomí.

U nás lze očekávat potíže finančního charakteru v celkovém měřítku. Jednotlivci, kteří nejsou neskromní, se mohou prosadit, pokud budou trpěliví v boji s úřady. Desperáti a nepřizpůsobivci budou úspěšní v soudních i úředních sporech. Štěstí bude přát opravdovým, nebude to ale příliš viditelné štěstí. Přesto, že bude mnoho materiálních problému mezi lidmi, budou hůře prociťovány především mezilidské vztahy. Bude málo důvěry, málo lásky. Převládne pocit ztráty pevné půdy pod nohama, lidé to budou ventilovat agresí vůči druhým, zvláště ve velkých městech.

Osobní úroveň: Na nerozhodné lidi budou přicházet krize, budou častější neobvyklé duševní stavy - ti, kteří něco podobného prožili a promluví o tom, budou častěji označováni za blázny a bude s nimi nedobře nakládáno v psychiatrických zařízeních.
Lépe se bude dařit na vesnici. Bude dobrá úroda, kdo nebude komerčně náročný, dosáhne zlepšení své ekonomiky. Lidé začnou více cestovat za prací, což ale nepomůže vztahům. Objeví se větší devastace přírody a příroda bude prodávána.

Příznivým obdobím bude duben a říjen.
Zdroj : http://alexandr.ritual.cz/via/my/nu/jak_bude04.php
Je to sice jen magie, ale nechme se překvapit.

25855

27.02.2004 12:52

Pavel Opočenský na hranici

RE: Pavel Opočenský na hranici

Karel z Čech 212.?.?.?

> Kdy se
>to dozvěděli rodiče těch dívek a co proti tomu dělali.

Před lety chytla policie matku s dcerou, které lákaly cizince ho hotelu na skupinový sex, tam je tělesně unavily a pomocí prášků uspaly. Pak cizince okradly a zmizely. V daném případě však egypťana uspaly málo. Když viděl, že šacují jeho věci, pohotově vytáhl křivák a chtěl je podříznout. Ty se začaly být, volaly o pomoc a policie jim přijela na pomoc a za péči o cizince je vzala do vazby.
Pak jsem se jich jednou zeptal, co tomu říká jejich manžel a otec, že si přivydělávají prostitucí? Nechápavě mě odpověděly, že je to jejich práce, kterou dělají se souhlasem hlavy rodiny. V jejich komunitě se to nebere jako u bílých. Souloží pracovně, nikolv z lásky a tak to není žádná nevěra a pod.

25950

27.02.2004 12:58

Vědci viní Bílý dům ze zkreslování faktů

RE: Vědci viní Bílý dům ze zkreslování faktů

Karel z Čech 212.?.?.?

>Tady je hodne chytrych a sectJoshelych lidi ze pane Stvola?

A že je to dobře čitelné i s chybami :
V suoivsoltsi s vzýukemm na Cmabridge Uinervtisy vlšyo njaveo, že nzeáelží na pořdaí psíemn ve solvě. Jedniná dleůitžá věc je, aby blyy pnvrí a psoelndí pímesna na srpváénm mstíě. Zybetk mžůe být totánlí sěms a ty to přoád bez porlbméů peřcetš. Je to potro, že ldiksý mezok netče kdažé pensímo, ale svolo jkao cleek. Zjíamvaé, že??

25952

27.02.2004 14:10

Rabováni na Slovensku

RE: Rabováni na Slovensku

Karel z Čech 212.?.?.?

>Rómy můžete buď nějakým způsobem asimilovat
>/ je to hodně dlouhý proces - příkladně ve Francii nebo
>Španělsku se daří/ anebo je likvidovat.
>To už tady bylo / Hitler/ a to asi nebude "průchodné"!!!
>Jiná možnost není!!!
>A článek pana Stwory považuji za hloupý!!!
>To je pouze popis skutečnosti. Žádná řešení.
>A na Slovensku může velmi snadno dojít i jinému sociálnímu
>pohybu. Oblasti kde je až 30% nezaměstnanosti jsou zralé!
>Také o tom hovořil prezident Slovenska.
>A hlupáci říkají, že je protivládní.
>Jen aby nakonec neměl hodně krutou pravdu!!!

Na článku pana Stwory nic hloupého nevidím. Že nepřináší žádná řešení je dáno tím, že zatím nikdo v celém světě, či v Evropě, dosud žádné přijatelné řešení nenalezl. Nalézt řešení nebude jistě snadné, když si s tímto problémem evropské země už cca 1.000 let nedokáží poradit.
A právě proto je třeba o problému psát a snad časem se k nějakému řešení dospěje.

merc -- petr_04@email.cz dne 25.02.04 11:52 tady napsal :
>problem s Cikany neexistoval po roce 1945, protoze byl >potlaceny. Pred 2. sv. valkou zili Cikani svym kocovnym >zivotem a mesta jim dokonce zakazovala vstup, museli stanovat >az za mestem ci vesnici. Komuniste se je snazili predelat a >tim je zkorumpovali do dnesniho stavu. Problem je v tom, ze se >predelat nedaji. Neasimiluji se. Komuniste jim dali byty a >praci a vsemocne je podporovali jen aby s nimi nebyly zadne >problemy. Po roce 1989 se situace zmenila.

Skutečně tento problém tady do r. 1989 v takovém rozsahu nebyl. Každý pod pohrůžkou trestu musel pracovat - být někde zaměstnán - a nějakou mzdu vždycky dostával. Na základní obživu to každému stačilo. Problém začlenění cikánů do většinové společnosti se řešil jejich rozptýlením mezi ostatní občany. U některých cikánů se asimilace podařila, u většiny nikoliv, protože mají stálou snahu se sdružovat a pokud je jich více na jednom místě, tak je to problém těžko zvládnutelný, což ukázaly cikánská ghéta na Slovensku a u nás třeba sídliště Chánov v Mostě či cikánské ulice v Ústí aj.

Pokud budeme chtít cikánský problém řešit a vyřešit, tak jiné cesta než jejich rozptýlení mezi ostatní populaci není. To však samozřejmě naráží jednak na občanská práva cikánů a jednak i na nechuť ostatní polulace s cikány společně bydlet, když nejsou ochotni přizpůsobit se normám života v civilizované společnosti.

Ukázalo se, že ani štědrá ruka ani pomocná ruka k asimilaci cikánů nepřispěje. Asi nezbude, než nastolení tvrdé ruky, podobně jako za komunistů, ale důkladněji. To však za situace, kdy počty nezaměstnaných stoupají, je obtížně reálně řešitelné.

A tak babo raď, jak teď dál? Slovenský příklad rabování je jistě přitažlivý i pro naše cikány. Jen tvrdé potlačení rabování na Slovensku může zabránit přenesení těchto bouří do ČR. Ústupky požadavkům cikánů rozhodně nejsou vhodným řešením.
Tak špatně zatím není, aby k rabování byli lidé nuceni nouzí.

25959

02.03.2004 12:53

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

Karel z Čech 212.?.?.?

To je docela prima vynález. Na dálku se dá poznat, kdo má u sebe kolik peněz a koho se tedy vyplatí na ulici přepadnout a u koho by to byla škoda práce. Na vhodném detektoru mafie jistě rychle zapracují. Výrobci aluminiových peněženek budou každopádně pomalejší.
No a jestli je to zatím jen kachna, tak určitě to brzy bude realita.

26062

02.03.2004 12:55

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

RE: Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

Karel z Čech 212.?.?.?

>Kde to žiješ že máš leden ??? My tu máme březen!

Ale zima je stále jako v lednu a ještě to chvíli vydrží.

26063

02.03.2004 13:07

Bush k vyšetřovací komisi: "Hodinka vám musí stačit"

RE: Bush k vyšetřovací komisi: "Hodinka vám musí stačit"

Karel z Čech 212.?.?.?

>A co vedel Bush z te knihy vzhuru nohama ?
>
>
Bush se považuje za mesiáše, řízen je prozřetelností. Proto všechno zná a všechno nejlíp ví (i preventivně) a to i z knihy, kterou čte vzhůru nohama a i ze zavřené knihy. Stačí mu, přiložit si ji na čelo. Proto už v lednu 2001 věděl, že za 11. zari 2001 bude Usáma bin Ládin a proto proti němu připravoval válečné tažení už od svého soudního jmenování prezidentem.
Je to prostě výhoda USA mít tak předvídavého prezidenta.

26064

02.03.2004 18:51

Pavel Opočenský na hranici

Pavel Opočenský na hranici

Karel z Čech 212.?.?.?

To mě tedy může skutečně dožrat, když napíšu delší příspěvek a při odeslání mi to napíše "Nepřípustný způsob volání této stránky". A píspěvek je v nenávratnu.

26074

03.03.2004 12:01

Pavel Opočenský na hranici

RE: Pavel Opočenský na hranici

Karel z Čech 212.?.?.?

>Stále více lidí si na to stěžuje. Jenže mně se to nedaří
>nasimulovat. Můžete prosím přesně popsat postup, jak tu
>hlášku dostanete?

Omlouvám se, jednak za to, že jsem nemohl hned včera reagovat, protože se nám rozhasila síť a ztratil jsem přístup na internet a jednak za to, že jsem sem zatáhl diskuzi na téma nesouvisející s článkem.
Nyní podle posledních příspěvků by mělo být již vše v pořádku a tedy další popisování problému je již zbytečné. Tedy můj úlet byl nakonec prospěšný. Dnes mohu jen litovat, že jsem takto nereagoval již dřív.

26111

04.03.2004 12:49

Petr Bakalář je ve vězení na svobodě

RE: Petr Bakalář je ve vězení

Karel z Čech 212.?.?.?

>Mít ve vazební věznici mobil
>je posuzováno jako maření úředního rozhodnutí!
>Je trestán majitel i ten ,který mu dopomohl k mobilu!

Mít mobil ve věznici je trestný čin, to je fakt. Také je fakt, že mi obviněný či odsouzený z věznice mobilem kdykoliv zatelefonuje. Možné je dnes vše. Naštěstí maření výkonu úředního rozhodnutí není takovým trestným činem, na který se vztahuje oznamovací povinnost. To jen na okraj.

26170

18.03.2004 19:05

Útok v Madridu - Qui bono?

RE: Útok v Madridu - Qui bono?

Karel z Čech 212.?.?.?

>"ZVYKANI SI NA VSUDYPRITOMNOST POLICIE A ARMADY"
>cituji Vas komentar,neni cilem nahody. Je to cilevedoma
>politika ustici v celosvetovou nadvladu. Nemeli bychom se
>hloubeji zamyslet kdo - ktera potencionalni "POWER" operuje
>za ucelem dosazenitachto cilu?!?!

Co si dnes myslí Noam Chomsky o USA v Iráku?
"Hned po válce, v dubnu 2003, vyplynulo naprosto jasně z amerických průzkumů veřejného mínění, že Američané zastávají názor, že hlavní odpovědnost za rekonstrukci Iráku by měla mít OSN, nikoliv Spojené státy. Američané nepodporují úsilí americké vlády udržovat v Iráku mocnou, trvalou vojenskou a diplomatickou přítomnost.

Proto se o tom skoro vůbec nehovoří. Moc lidí neví, že Spojené státy plánují v Iráku vybudovat snad největší své vyslanectví na světě, až s 3000 zaměstnanci. Armáda plánuje trvalé vojenské základny a podstatnou americkou vojenskou přítomnost tak dlouho, jak bude chtít. Tato fakta byla zveřejněna, ale jen okrajově. Většina lidí o tom neví. I rozkazy otevřít iráckou ekonomiku zahraničnímu převzetí moci jsou známy lidem, kteří to sledují, ale nikoliv populaci obecně."

http://www.blisty.cz/2004/3/18/art17344.html

Vždyť i k nám chtějí američané nasadit svojí armádu a my pitomci se o to ještě bereme, protože nám to přinese pár dolarů.
Američané to chtějí mít pod kontrolou všude.

26731

23.03.2004 10:46

Tohle je horší než zločin. Je to stupidita.

Tohle je horší než zločin. Je to stupidita.

Karel z Čech 212.?.?.?

Jednání Izraele dost připomíná způsob chování Chazarů k jiným lidem, jak se o tom píše v článku o válce mezi Rusem a Chazary. Rusové to také dost dlouho snášeli, než Chazary rozmetali do všech konců tehdejšího světa. Dějiny se vyvíjejí ve spirále, svět je nepoučitelný. Zřejmě způsob, jakým naložili Římané se semitskými Židy a Rusové s Chazary je jediný možný, který dokáže nastolit mír. Komu není rady,...

26893

02.04.2004 15:31

Pět minut

Pět minut

Karel z Čech 212.?.?.?


Nemělo by zapadnout
1.4.2004
http://www.blisty.cz/2004/4/1/art17547.html
Útok na svobodu projevu v Kanadě
Miloš Kaláb
Státní policie provedla v Kanadě dvě velké razie na kancelář i soukromá dům ottawské novinářsky proto, že psala o problémech, které měl kanadský občan syrského původu. Vracel se do Kanady přes New York a tam byl zatčen Američany a deportován do Sýrie. Nikdo neví, proč byl údajný terorista deportován do Sýrie.

Díky manželce, která se obrátila na všechny, kdo by mohli jejímu manželovi pomoci dostat se ze syrského vězení, a také díky kanadské vládě, která intervenovala u syrské vlády, byl pan Arar déle než po roce vrácen do Kanady. Po návratu vyprávěl o mučení, kterému byl v Sýrii vystaven, a chtěl vědět, čí je to vina, že přišel o více než rok života. Novinářka O'Neillová o tomto případu napsala do novin a tak se dostala pod drobnohled státní policie také.


27322

08.04.2004 12:35

Nanotechnologie má svou odvrácenou tvář

RE: dalsi regulace

Karel z Čech 212.?.?.?

>Je ale rozumne volat po dalsi regulaci cehokoli? Ja bych
>rekla, ze tim jenom dame establishmentu dalsi zaminku, aby
>nas kontroloval, prikazoval a nakazoval. Co kdyz pak reknou
>"podivejte, i ti nasi kritici volaji po dalsich regulacich,
>kdyz se jim to zrovna hodi. chceme proto mit legalni moznost
>neautorizovaneho odposlechu a monitorovani vedeckych
>pracovniku".

>Musime se te rakovine branit a nepodporovat ji v nicem!

Naprosto souhlasím. Už dnes jistá část běžné trestné činnosti je zjišťována odposlechem telefonů, zvláště mobilních. Jestliže je takový odposlech běžnou záležitostí u obyčejných naprosto bezvýznamných lidí, tak jak jsou asi hlídáni lidé, co něco vědí, zastávají významnější fuknkce či o něčem rozhodují ?

27514

17.05.2004 13:26

Poprava v Íráku - ztráta respektu je koncem

Poprava v Íráku - ztráta respektu je koncem

Karel z Čech 212.?.?.?

Plně souhlasím s Robertem Nohejlem.
Ke komentáři Jana Šimůnka si povolím poznamenat, že křesťanská a islámská civilizace (lze-li náboženství označovat jako samostatnou civilizaci) existují spolu vedle sebe již cca 1.500 let. A byly doby, kdy koexistovali vedle sebe velmi úspěšně - např. Maurové ve Španělsku do doby, než je kastilská královna v touze po uchvácení majetku arabů a židů nechala ze Španělska vojenskou mocí vyhnat.
Podle mě nejde ani tak o náboženské názory, jako spíš o majetkové ambice církevní a světské vrchnosti v minulosti a vlád jednotlivých států v současnosti. Řadový islamista stejně tak jako křesťan je rád, že žije - nějak přežívá - a nemá žádný zájem na loupeživých vojenských tažení své vrchnosti v cizině, aby ti z nejbohatších ještě více zbohatli.

29018

02.06.2004 13:53

Nepřirovnávejte nikoho k husám

RE: Nepřirovnávejte nikoho k husám

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>// / >< co by na tomto nicku nemělo jít napsat?
> // / >< Jde to normálně napsat anglickou klávesnicí i
>ještě rychleji zkopírovat.

No vida,tak jsem zjistil, co nejde. Nenapíše se to správně do podpisu, protože podpis jsem napsal stejně // / >< , ale nezobrazil se tak - tedy pokud cenzor neprovedl úpravu.

29403

02.06.2004 15:41

V Praze proběhla demonstrace na podporu Palestiny

RE: V Praze proběhla demonstrace na podporu Palestiny

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>>Kdyz nahlednete zpet o nekolik desetileti,tak zjistite
>>zajimavou vec ,ze totiz cely krestansky svet pred nasilnym
>>utvoreni statu Israel ,nemel ve svete nepritele a cely
>>muslimsky a nebo islamsky svet byl v pratelskem pomeru >k
>"zapadnim" demokraciim.Utvorenim statu Israel ,se zapocal
>>proce s terrorismu ,na cemz stoji stat Israel

>
>
>
>ano pane Nohejl pokud mate spatne oci a dohlednete pouze na
>nedavnou historii... Rad bych si od Vas precetl vysvetleni
>proc treba nedrzite nenavist vuci Italum...zapomel jste, ze
>rimane krmili sve lvy krestany? A co treba pan krestan
>Cortez ktery vymlatil "miru milovne" Inkas ?? Pokud stale
>ukazujete do historie nevybirejte pouze Vam privetive state.


No fčeličko, a kým jiným, než křesťany měli Římané své lvy krmit? Přece by je nekrmili svými spoluobčany nebo lidmi ze spřátelených národů. Křesťané byli nepřátelé a rozvraceči Římské říše a římští lvi měli chuť k jídlu. Bohužel Římané v té době již degenerovali a tak byli v hubení křesťanů nedůslední, takže křesťanství se stalo nakonec státním náboženstvím Římské říše a svět na to doplatil 15 století trvajícím bojem křesťanů za ovládnutí světa, který má na svém kontě desítky milionů mrtvých.
Ano, v minulosti křesťanský svět neměl srovnatelně silného nepřítele, kterého by se musel jakkoli obávat. Křížové výpravy, vyvražďování Indiánů i upalování kacířů v Evropě bylo zapomenuto, když křesťanská církev byla odstavena od státní moci. Kristův řád zůstal jen nadějí černých otroků na amerických plantážích i později svobodných černochů, bičovaných a upalovaných Ku-klux-klanem.
Dnes moderní lidé se nevracejí ke křesťanským tradicím, ale dále do minulosti k předkřesťanským kořenům. V čechách to je k minulosti Slovanské a Keltské. Jen bigotní křesťané, speciálně křesťané západní - katolíci i protestanté - se vracejí k židovským kořenům své víry, ke Starému zákonu a k jeho netolerantnosti ke všemu, co není opěvováno Biblí.
Bylo by na světě mnohem míň utrpení, kdyby staří Římané věrni svým tradicím důsledně a řádně plnili své civilizační poslání a své lvy pořádně křesťany krmili.
Bohužel se to ale nestalo a tak dnes bigótní mormon z Texasu vyhlašuje křížové výpravy proti muslimům na podporu fašistických židů v Izraeli a pro získání válečné kořisti. USA ještě do pozice civilizovaného státu nedospěly. Stále tam myšlení většiny lidí ovládá tmářská církev a za normální se pokládají barbarské způsoby chování a jednání lidí mezi sebou.
Bezostyšné uplatňování a prosazování práva silnějšího i v mezinárodní politice pochopitelně nezískává ani USA ani Izraeli mezi inteligentními lidmi příznivce.

29404

03.06.2004 14:12

V Praze proběhla demonstrace na podporu Palestiny

RE: V Praze proběhla demonstrace na podporu Palestiny

Karel z Čech 212.?.?.?

>pane Nohejl nevim, na rozdil od vas ziji v Americe. Ted se
>priznejte proc vy se schovavate v Australii a neprijedete
>bojovat proti zidum do Ameriky.

Proč by se proti Židům v USA mělo nějak bojovat? Když nevadí američanům, tak proč by Židé v USA měli vadit komukoliv jinému. Vždyť je dobře, že jsou právě tam. Aspoň mohou američany dojit nezprostředkovaně.
Avšak i mezi Židy je dost slušných lidí, kteří si zaslouží úctu a obdiv. Náš národní hrdina Žid Železný docela slušně podojil američana Laudera. To, že naše bezpáteřní vláda Laudera odškodnila na základě podvržených vylhaných dokladů, je jiná kapitola.

29434

28.06.2004 17:17

Na co zapomněl Michael Moore ve svém filmu Fahrenheit 9/11

RE: Na co zapomněl Michael Moore ve svém filmu Fahrenheit 9/11

Karel z Čech 212.?.?.?

>... že v pozadí je pejzatý Žid co tohá za
>provázky.

>Počítám, že dříve či později bude M.Moore popotahován
>"nezávislou americkou justicí" za protiamerickou činnost,
>USA tak navážou na 50-tá léta a senátora mc.Cartyho blahé
>paměti.

>DOWN WITH THE USA!

Ten termím "pejzatý žid" je podle mě přiléhavý. Ne proto, že by snad Sharon nosil pejzy, ale proto, že politiku Izraele zásadně ovlivňují "pejzatí židé v černém", co nic nedělají, jen se modlí a tahat kaštany z ohně a nasazovat krky posílají normální židovské kluky a holky.

Michael Moore na pejzatého žida nemohl ukázat prstem, protože právě pejzatí židé vlastní nejen banky, ale i media a ti by fiml na veřejnost nepustili. Moore si je zřejmě dobře vědom, co je v současné době možné a co zatím nikoliv.

30222

08.07.2004 18:41

Paradox

RE: Paradox

Karel z Čech 212.?.?.?

Kubo, fandím ti! Když my jsme se s manželkou před lety rozhodli mít děti, tak jsme se čerta starého starali o to, zda je to nějaká naše vlastenecká povinnost, aby národ nevymíral a jak a kolik nám na děti přispěje stát. Chtěli jsme prostě děti mít, tak jako jiný se rozhodne, že chce dům, auto nebo chatu, což jsou také další vysoké finanční nároky do budoucna. Děti jsme chtěli proto, aby ve stáří jsme měli blízké osoby, které nám v případě potřeby pomohou a kterým odkážeme to, co jsme za svého života získáme. Prostě abychom měli pro koho žít a starat se.
Stejně tak dnes si myslím že žádného mladého člověka nedojme, že jako národ vymíráme a tedy měl by si pořídit potomky, aby mu někdo vydělal na jeho důchod.
To jsou jen kecy žvanilů do novin a politiků pro parlament. Ani ta státní podpora není nijak rozhodující. Pro toho, kdo má vysoký příjem, je jakákoliv státní podpora zanedbatelná a toho, kdo musí žít skromě, nedostatek finančních prostředků od úmyslu mít děti neodradí. Ono se to vždy nějak udělá, aby ani početná rodina nejen hlady nezemřela, ale aby ani nijak podstatně nestrádala, pokud některý z rodičů není naprosto nezodpovědný k sobě a ke své rodině.
Přes současný proklamovaný nedostatek bytů naprostá většina mladých rodin (tedy nejen manželů, ale i partnerů na hromádce) bydlí samostatně. Lidé se milují a množí za jakýchkoliv nepříznivých podmínek. Říkalo se za socialismu, že třeba v Moskvě žijí vždy čtyři rodiny v každé bytové místnosti - každá rodina má vyhrazen jeden kout místnosti a příslušenství je společné. Trochu to zřejmě bylo přehnané, ale velká část lidí tam ve společných bytech žila. A také se moskvané množili.
Problém tedy není v tom, že stát nevytvořil optimální podmínky pro rodiny s dětmi, nýbrž v tom, jaké hodnoty mladá generace vyznává. Co jsme je v dětství naučili, jak jsme je vychovali, to je pak těžko můžeme odnaučovat. Když dospějí, tak si od nás do svého života již nenechají mluvit. - Mají pravdu, je to jejich život a my jen trpně sklízíme, co jsme do jejich myslí zaseli.
Zřejmě tedy něco na té již 15 let propagované západní konzumní morálce bude špatného. Jistě i za socialismu zde panovala konzumní morálka. Hamonili jsme si na ty své hromádky, jak kdo mohl, kradli jsme - rozkrádali, doma škudlili na zahraniční dovolené, avšak zřejmě jsme uznávali i jiné hodnoty, než jen společenský úspěch a peníze.
Pro úplnost si pak dovolím poznamenat, že problém vymírání národa není nový, velmi diskutovaný byl i v letech 1968,70. I tehdy se všude psalo, jak během několika let se cikáni z menšiny stanou většinou populace. Ze záhadných(?) důvodů k tomu do současné doby naštěstí nedošlo. Určitě to však není zásluha Husákova režimu.

30598

13.07.2004 15:24

Paní Rowlingová nechť si zamete před vlastním prahem

RE: Paní Rowlingová nechť si zamete před vlastním prahem

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane champione
>Kritizovat Ameriku a Americany Vam nyni neprislusi.Az tam
>budete leta zit,tak pak privitam Vas nazor.
Když může kdejaký blb ze zámoří (vzdáleného i blízského) kritizovat naší republiku a nás, tak v rámci reciprocity máme právo dělat totéž, ať se to našim milým emigrantům a hlavně americkým připosrávačům líbí či nikoliv.

V té souvislosti je na místě připomenout citát ze Chvilky k zamyšlení z úvodní strany Zvědavce :
Amerika je jedinou zemí v historii, která zázračně prošla vývojem od barbarství k degeneraci bez obvyklého období civilizovanosti.
Georges Clemenceau

A k samotným klecím: je jistě otázkou, co může člověku uškodit víc - zavžení do klece nebo nacpání medikamenty s vedlejšími účinky? Ono je dnes dost o strach dělat personál nejen v psychiatrických léčebnách, v sociálních ústavech, v dětských domovech, ale i jen u služby první pomoci, jak je ze zveřejňovaných útoků proti zdravotníkům patrné. Klece jsou ochranou jak personálu zařízení, tak i chovanců - pacientů. Zneužití je možné kdykoliv a kdekoliv - všichni jsme jen lidé. Problém není v klecích samotných, ale v důsledné kontrole proti jejich zneužívání.
Konec konců američané zavírají do klecí na neomezenou dobu s mlčenlivým souhlasem veřejnosti pouhé podezřelé z nepřátelství k USA - de facto předpokládané politické odpůrce. Takové hanebnosti se u nás již od pádu komunismu nedějí.
Ovšem je možné, že američtí přátelé nás donutí totalitní praktiky po jejich vzoru obnovit.

30845

13.07.2004 15:46

Výuka etiky na českých školách

Výuka etiky na českých školách

Karel z Čech 212.?.?.?

Etické fórum patrně vychází z marxistické dialektiky o boji protikladů jako hybnému momentu dějinného pokroku. Ve škole se žáci budou biflovat : Nezabiješ, nepokradeš, nesesmilníš atd. a doma večer v televizi shlédnou americký fiml plný krve, násilí, přetvářky a intrik (jiné americké u nás v televizi nejdou). Při maturitě z etiky pak žáci budou skládat přísahu, že budou celý život žít v ctnosti a chudobě podle amerického vzoru.
Nu co - přežili jsme etický kodex budovatele komunismu, přežijeme i etický kodex budovatele kapitalismu.

30847

23.07.2004 14:12

Tak jak to vlastně je s tím kouřením?

RE: Tak jak to vlastně je s tím kouřením?

Karel z Čech 212.?.?.?

Pil a umřel, nepil a také umřel. Kouřil a zemřel a nekouřil a také zemřel na rakovinu plic. Kouření tou hlavní příčinou patrně nebude.
Kouření je zlozvyk, kterým kuřák otravuje své nekuřácké okolí. Ovšem platí za to nepoměrně víc do státní kasy, než nekuřáci. Protikuřácká hesla na cigaretových krabičkách jsou pro kuřáky maximálně tak k pobavení nad hloupostí státních úředníků, kteří ci od takové propagandy cokoliv slibují. Věřím, že mnohem účinnější by bylo heslo na krabičce : "Zakoupením této krabičky cigaret dobrovolně přispívám na reprezentační výdaje současné vlády." Takové pravdivé heslo by kuřáky určitě nadzvedlo.

Ministr zdravotnictví se svými jalovými výkřiky nám může být ukradený, protože svojí činností skoro nic neovlivní. Ovšem ministr financí má skutečnou moc ve státě a placením daní ho v jeho počínání podporujeme a tím podporujeme i vládu.

31296

17.08.2004 20:40

Tak už je to jisté: jsem dědkem

Tak už je to jisté: jsem dědkem

Karel z Čech 212.?.?.?

Samozřejmě také gratuluji k přírůstku v linii přímé a ke vstupu do další životní fáze. Bohužel už za pár týdnů mě to čeká také. To "bohužel" se vztahuje jen ke slovům "už za pár týdnů". Člověku to připomíná, že je již zase o krok blíž k fázi poslední, konečné. Ovšem dědkovství (i babičkovství) nese sebou tu radost, že to, co jsme opomněli a nestačili dát svým dětem, můžeme již v poměrném klidu dát vnoučatům. Tím samozřejmě nemám na mysli statky hmotné. V období dědkovství již nám nijak nejde o profesní kariéru. Můžeme žít klidněji a rozvážněji a potomkům se věnovat promyšleněji. Konec konců, když nás vnoučata budou zlobit, tak je vrátíme rodičům, ať si užijí jako my s nimi. V tom je výhoda dědkovství proti otcovství.

32203

21.08.2004 11:16

Tak už je to jisté: jsem dědkem

RE: Tak už je to jisté: jsem dědkem

Karel z Čech 212.?.?.?

53 jistě není moc let. V současnosti něco přes polovinu života. Měl jsem však na mysli, že po padesátce většinou člověk již toho má poměrně dost a má možnost ohlížet se po věcech, které mohou být více jak profesní kariéra a shromažďování hmotných statků. Ty nutné peníze k zachování života vezdejšího přicházejí již tak nějak samy o sobě bez většího úsilí. Tím pádem je člověk v jistém smyslu svobodnější, než ve 25 letech a tedy má možnost být i rozumnější. Tu rozumnost a životní zkušenosti je pak vhodné zužitkovat a předat těm, kteří o to mohou stát. A kdo je pro to vhodnější, než vlastní vnoučata?

32334

26.08.2004 23:11

Takové docela normální zatčení

Takové docela normální zatčení

Karel z Čech 212.?.?.?

Díky bohu, že nežiji ve "svobodné" zemi USA či Kanadě a mohu si zcela svobodně fotografovat co chci, aniž by mě za to někdo zavíral. Mohu si tady i veřejně říkat co si myslím a můžu si i prohlížet na internetu jakékoliv stránky bez omezení a nebezpečí soudního postihu. Mohu jit a jet, kam mě napadne, aniž by mě někdo fotografoval a bral mi otisky prstů. Patrně pojem SVOBODA znamená něco jiného u nás a něco úplně jiného v Americe. Většině Američanů zřejmě vyhovuje svobodně se nechat terorizovat policajtama. Jiný kraj, jiný mrav. Tak ať vás v té Americe policajti pořádně řežou, abyste věděli, zač je "svobody" v Americe loket. A až vás pořádně zmydlí, tak poděkujte pánubohu (samozřejmě povinně věřící i nevěřící), za poskytnutou lekci k upevnění křesťansko-židovské morálky. Třeba vám pak i v makovicích svitne, že puritánská morálka se svobodou osobnosti nejde dost dobře dohromady. Bušík vám to ještě vytmaví.

32585

26.08.2004 23:32

Zvědavec pod útokem DoS?

Zvědavec pod útokem DoS?

Karel z Čech 212.?.?.?

Jsou věci, které jsou normálnímu laikovi zcela nepochopitelné. Pro zajímavost: Mám mimo jiné poštovní schvánku ne serveru POST.CZ. Odeslat e-mail mohu jen z příslušné webové stránky POSTu. Došlé zprávy mám na POSTu přesměrované na inou e-mailovou adresu. Přestože na webovou stránku POSTu nechodím a poštu z této adresy žádnou neodesílám, tak mi neustále chodí zprávy o tom, že zprávu z adresy na POSTu nebylo možno adresátu doručit, protože obsahuje vir. Přitom schránku na POSTU mám zcela prázdnou. Není tam uložena ani jediná došlá, odeslaná či vymazaná zpráva. Ze svého poštovního klienta nejsem schopen žádnou zprávu přes POST.CZ odeslat. Přesto patrně nějaké zprávy z uvedené adresy nějakým řízením odcházejí a nemyslím si, že by je odesílal administrátor POSTu. Nejsem paranoik, abych si myslel, že mě správce POSTu chce tímto způsobem přimět k zakoupení nabízeného antivirového programu. Nevím, jak to funguje, ale funguje to tak. A nemůžu za to. (Když se tak přiznávám, tak mám štěstí, že nejsem ze Slovenska a ani POST.CZ není slovenský server.)

32587

27.08.2004 15:19

Takové docela normální zatčení

RE: Takové docela normální zatčení

Karel z Čech 212.?.?.?

>pane Karle ctu, ze jste z cech, muzete mi prosim zdelit kde
>bydlite? Kraj? Mesto? Pokud tam mate opravdu takove svobody
>rad se prestehuji. Dik predem.

Pane včeličko,asi je to pro Vás nepředstavitelné, ale v celé ČR můžete kdekoliv na veřejnosti se třeba napít piva. Žádné tajnosti s lahví v sáčku. Prostě naprosto svobodně třeba v parku se napijete čehokoliv, co si v lahvi přinesete nebo cestou do parku koupíte. ve fotografování u nás za komunistů jisté omezení platilo. Nesměly se fotografovat kasárna, raketové základny, vojenská letiště a pod. Ovšem ani totalitní komunisté nezakazovali fotografovat děti.

Proto můžete k nám do ČR přijet na návštěvu kamkoliv a bez nebezpečí soudního postihu se můžete k třeba vymočit v lese. Dokonce, pokud budete na území naší republiky, můžete zcela svobodně a bez následného popotahování ze strany FBI, podepsat dopis Stáníkovi Grossovi na adrese http://revue.vulgo.net/index.php?option=news&task=viewarticle&sid=1358#

32606

01.09.2004 09:53

A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

RE: A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

Karel z Čech 212.?.?.?

MAXI, Jane Nováku I, nyní Honzíku, StB tě jistě dobře vycvičila, ale nic se nesmí přehánět. Zlikvidoval jsi svými výpady proti Čulíkovi a neustálým kopírováním jednoho svého příspěvku diskuzi na Britských listech, na Sprše tě vyhodili jako prvního a nyní bys chtěl zlikvidovat diskuzi i na Zvědavci. Děláš to moc okatě a přemýšlivější soudruzi tě nepochválí.

32830

01.09.2004 10:44

Takové docela normální zatčení

RE: Takové docela normální zatčení

Karel z Čech 212.?.?.?

>Karel je ze Slaného a ve Slaném máme "nulovou toleranci".
>
>Karle, napiš jim tady něco o nulové toleranci ve Slaném.
>
>http://www.blisty.cz/2003/10/8/art15627.html
>http://barta.kdu.cz/text2003/dl031020.htm
>
Jane Nováku I - Honzíku atd., nevím z jakého důvodu bych k tomuto článku měl psát cokoliv o Nulové toleranci ve Slaném. Kdo má zájem, jistě si články a bohatou diskusi k tomuto tématu najde nejen na BL a slánském serveru. To, že se připojuji přes konkrétní radiouzel či jak se tomu říká, mě nečiní odpovědným za jednání papalášů v některém konkrétním městě. Mimo jiné, dle nedávného vyjádření státního zastupitelství je v současné době stínáno přes 70 starostů a dalších činitelů samospráv z celé řady obcí. To víš, nesedím na páteřní síti Giganetu, abych si měnil IP adresy podle momentální potřeby. Ani bych to neuměl, protože technickým problémům tohoto druhu nerozumím. Má to ovšem výhodu, že mě nevyhodí ze Sprchy za používání různých přezdívek a IP adres, jako tebe.

32835

01.09.2004 11:16

Takové docela normální zatčení

RE: Takové docela normální zatčení

Karel z Čech 212.?.?.?

>No dobra, prohlaseni at Vas v te americe rezou taky neni
>argumentacne na vysi.
"...at Vas v te americe rezou..." samozřejmě není argument, ale pouhé přání v zájmu urychlení poznání američanů, co je a co není svoboda. Rovněž to s tou lahví "piva v sáčku" je pouze zářný příklad americké hlouposti v některých státech USA. Jistě by se dalo sáhodlouze pokračovat. Třeba o rozdílu mezi způsobem policejní silniční kontroly v ČR a v USA. Kdyby si náhodou náš policista při takové kontrole počínal jako americký, byl by okamžitě od policie vyhozen a trestně stíhán za šikanování a zneužití úřední pravomoci.
Pro nás je úsměvné, že jednání Bushovi vlády je zahajováno motlibou (zajímalo by mě, zda ke křesťanskému či židovskému Pánubohu). Co asi si říkají muslimové, hinduisté aj., když u soudu musí přísahat na křesťanskou bibli? U nás by nikoho nenapadlo kohokoliv k podobné zhovadilosti nutit.

32836

03.09.2004 17:00

A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

RE: A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

Karel z Čech 212.?.?.?

>Nuz vida.
>Jiz tomu je vice nez 24 hodin kdy Honzik byl pany Karlem z
>Cech a Lvem krive obvinen a urazen.

>Ceka li na omluvu, marne ceka. Omluvy totiz jen clovek
>statecny a cestny schopen jest. Od zbabelcuow prolhanych
>tezko se dockati.

Tak pan Chrastej čeká omluvu? Honzíkovi
{(Všechny příspěvky podepsané Honzik
Nalezeno 15 příspěveků, 3 různé IP adresy)
(Všechny příspěvky ze stejné IP adresy
Nalezeno 47 příspěveků, 2 různá jména: // / >

33043

03.09.2004 19:03

A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

RE: A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

Karel z Čech 212.?.?.?

Reaguji sám na sebe:
Tak jsem si dal práci, abych tady alespoň příkladně zdokladoval jména a adresy používané Janem Novákem I. Píseckým = Honzíkem = atd., včetně fotografií autora z vinárny i z valné hromady BL, loňské léto na Sprše a další věci a objevila se jen nepatrná část příspěvku. A to jsem si i nainstaloval Operu. Nemám čas hledat to podruhé. Kdo má zájem, klikne si na Honzíka a jeho IP adresu a na Jana Nováka (I. Píseckého) a bude okamžitě v obraze. A pokud čtenář bude chtít najít všechno, tak se nakliká. Už mě to asi utne.

33045

06.09.2004 15:19

Ještě k tragédii v Beslanu

RE: Ještě k tragédii v Beslanu

Karel z Čech 212.?.?.?

>Kam se ten svet zene, kdo to ma na svedomi, co tim sleduji,
>co vlastne chteji a proc??
>Cecenci chteji svobodu, ale za jakou cenu? Za cenu detskych
>zivotu??Proc?
>Sakra, at jim Putin tu svobodu necha, at neumiraji deti,
>myslim si, ze to jeho svedomi, nebude moc ciste........
Jestli nebylo lepší, když se Mečiar dohodl s Klausem o pokojném rozdělení Československa. Nikdo nemusel umřít. A netrvalo dlouho a jsme už opět společně v EU.
Třeba se nikdy nedozvíme, jak to bylo doopravdy. Muslimové mají rádi děti, zabíjením dětí nemohou získat žádnou oblibu ani podporu od ostatních muslimů. Můžou být proti nám zaostaješí, ale tak hloupí, že by jim toto nedošlo, rozhodně být nemohou. Takovýto čin muslimům neprospívá. Ovšem je ve světě dost jiných lidí, kterým tato jatka přišla velmi vhod.

33222

07.09.2004 11:17

Ještě k tragédii v Beslanu

RE: Ještě k tragédii v Beslanu

Karel z Čech 212.?.?.?

>Tyto výsledky, jak řekla po návratu z Olympiády v Řecku
>jedna čínská soudružka, jsou dílem strany a vlády, tudíž jak
>vidno blbne se tam na drátě jako kdysi u nás.

Proč "jako kdysi" - unifikace v EU běží stále. Velké změny nikdo jiný jak "strana a vláda" (i ta strana jen prostřednictvím vlády) prosadit nemůže. Nebo si snad dovede někdo představit, že např. změny způsobu jízdy automobilů vpravo namísto vlevo lze dosáhnout nějakým evolučním vývojem - kdo chce, bude si jezdit vlevo, jiní vpravo?
Unifikace jde ruku v ruce s globalizací a dotkne se postupně úplně všeho (tedy pokud se svět = současná civilizace toho dožije).

33274

07.09.2004 12:48

Ještě k tragédii v Beslanu

RE: Ještě k tragédii v Beslanu

Karel z Čech 212.?.?.?

>A v čem? Že mají jiné náboženství? Jinak evropani jsou úplně
>stejná zvířata jako asiati.

Ale kdeže? Mírumilovní evropané v minulém století vyvolali pouze dvě světové války. Válkychtiví asiaté ani jednu.

33281

07.09.2004 13:16

Svět je zase o malinko horší

RE: Svět je zase o malinko horší

Karel z Čech 212.?.?.?

>Zpět k CÍRKVI - buřt jaké:- mají jeden kořen-nevědí o cestě

Společné kořeny nemají jen církve a sekty křesťanské - katolíci evangelíci, pravoslavní, jehovisté aj., ale spolu s nimi i islám a církev židovská. Všechny vycházejí a navazují na Starý zákon a šíří Slovo Boží ohněm a mečem. Rozdíly mezi nimi jsou prakticky více méně jen formální. Jeden za 18, druhý bez dvou za dvacet. Dnes křesťanství spasitele Bushe bojuje proti islámu. Platí staré přísloví: Když se dva perou, třetí (židé) se směje. (A v pozadí tahá za drátky, aby se ti dva hned tak prát nepřestali.)

33285

07.09.2004 13:24

Svět je zase o malinko horší

RE:

Karel z Čech 212.?.?.?

>Jendo
>
>>Asi nevite(oba i s honzikem) co to slovo znamena.

Jací "oba"?
Všechny příspěvky ze stejné IP adresy
Nalezeno 62 příspěveků, 3 různá jména: // / >

33286

07.09.2004 13:46

A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

RE: Pane Karle z Čech,

Karel z Čech 212.?.?.?

>nevím, jestli se mýlíte a nebo vědomě šíříte bludy, ale mohu
>Vás ubezpečit, že max (pokud se tedy jedná skutečně o jeho
>komentář;
Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů
IQ Test for Children
Nick // / >< je v podstatě takovej jednoduchej test inteligence. Vy tomu říkáte "carecky" a pan šéfredaktor tomu říká "stříšky". Ve skutečnosti to znamená toto:
// = M
/ = A
>< = X
// / >< = MAX
PS: Testem jste neprošli. Tak zkuste alespoň ten "tekutej fosfor" ať si napravíte reputaci.
// / >< 04.05.04 20:31

33287

07.09.2004 14:00

Odposlechnuto - skutečně ze života

RE: Odposlechnuto - skutečně ze života

Karel z Čech 212.?.?.?

>Nejlepsi v rodinach je ,kde se manzel snazi jeste neco
>
>Ja se nedivim,ze muzi umiraji driv nez zeny a nekteri
>dokonce i s usmevem odchazeji z tohoto sveta a zanechavajice
>
Pravdivé a brilantně formulované. Marně hledám v paměti ženu ze širokého okolí, na kterou by tento postřeh neplatil. Snad některé ženy ze starší generace.
Zajímavé je, že je to stejné v Austrálii jako v nás v ČR. Asi to bude "tou globalizací".

33289

13.09.2004 19:30

Likudizace světa

RE: Likudizace světa

Karel z Čech 212.?.?.?

Pavel se zřejmě přepsal. Chtěl napsat "jediný rasistický stát v této oblasti" a dodávám spolu se Zimbabve poslední ze dvou rasistických režimů na Zeměkouli, kde rasismus je státně prosazovaný a podporovaný. Důkaz o rasistických zákonech Izraele přinesl myslím i Zvědavec v dřívějším článku o zákazu sňatků Židů s ne-Židy a o podmínkách života zahraničních dělníků v Izraeli.

33486

13.09.2004 22:52

Odposlechnuto - skutečně ze života

RE: Odposlechnuto - skutečně ze života

Karel z Čech 212.?.?.?

>Spise jsem psala pro Karla z Cech,ktery marne hleda...[smích]

Milá Jasmíno, neberte to tak vážně. Proč by si člověk trochu nedloubl, když se naskytene možnost. Vždyť to také znáte: Co se škorpívá, to se rádo má. Vy ženy nám také nic jen tak nedarujete. (Zase mě neberte doslova.)

33490

13.09.2004 23:09

Milénium

RE: Milénium

Karel z Čech 212.?.?.?

>USA dala net USA muze vzit net, to uz je zivot ale urcite
>bude neco jineho [smích]

>
No Včeličko - nesouhlasím. Vzít už určitě nemůže, protože síť je celosvětová a výpadek v USA ji může možná jen trochu zpomalit. USA mohou hodně, ale ne úplně všechno. A to je dobře. I když v USA si můžete myslet co chcete. Jedno cizí přísloví říká : Čím výš opice vyleze, tím víc ukazuje prdel. Jenomže žádný strom neroste do nebe a nic netrvá věčně. I těch tisíciletých říší jsme tu už měli a kde je jim konec?A jistě Včeličko víte, že Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Tedy co USA ve světě zasejí, to také sklidí. Kdo seje vítr, sklízí bouři. Ta bouře si již blíží a zřejmě se jí dožijeme. Nechtěl bych být v kůži američanů, až přijde.

33491

13.09.2004 23:23

Milénium

RE: Milénium

Karel z Čech 212.?.?.?

>Posledni co
>zbyva, je zruseni bankovek. V budoucnu pujdete do zamestnani
>a vase vyplata bude automaticky vyplacena dluznikum.

No to snad nemůžete myslet vážně? To přece Židé nemohou připustit. Vyrostli (historicky) na lichvářském úroku a vy jim ho chcete vzít. Co by jim pak zbylo? Podle teorie se zrušením peněz nastává zavedení komunismu. Nevěřím, že tohle byste si přál.
I když až nastane okamžik splácení amerických dluhů, tak zrušení peněz a zavedení komunismu bude pro USA jedinou spásou před totálním krachem.

33492

13.09.2004 23:55

Milénium

RE: Milénium

Karel z Čech 212.?.?.?

>Nejen politici, ale i novinari pokrucovanim informaci
>zvysuji nenavist mezi jednotlivymi staty.
>
>
Josefe, novináři nepřekrucují informace, ale přibližují nám amerického presidenta jako člověka. Když se dusí preclíkem a udělá si přitom móňo pod okem, když porcuje v jakoby v Iráku kašírovaného krocana, když vyhlašuje válku terorismu a pod. Komunisti také vyhlašovali válku třeba negramotnosti, infekčním nemocem nebo chudobě. A v těch válkách se jim někdy i dařilo. Popravdě často se jim dařilo. Bylo o o to sympatičtější, že při těchto válkách nebombardovali jiné státy. Samozřejmě, že byly chvíle krušnější i chvíle veselejší. Ty krušnější obstarávají politici, ty veselejší šíří novináři.
Život máme každý jen jeden a nelze ho žít jen jako tragédii. Na to je moc krátký a nic bychom si z něj neužili.
Samozřejmě že i novináři jsou jen lidi a chtějí si slušně žít, jako každý jiný. Proto píší tak, jak píší - podle hesla Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Tak už to na tom světě chodí a rozumný člověk s tím musí počítat. Jenom hlupák věří všemu, co se píše v novinách. Konečně proto máme mozek, abychom ho používali k myšlení. Jen náboženští fanatici mozek nepotřebují. Jim stačí bible. Tam to všechno je, jak zpívali Voskovec s Werichem. A Jiřík z buše nám to může deklamovat i třeba další 4 roky.

33494

17.09.2004 17:14

Mnohem horší než Vietnam

Mnohem horší než Vietnam

Karel z Čech 212.?.?.?

Bush je mesiáš a jeho kroky i činy řídí americký Pánbůh (z Izraele). Co činí, to proto jen dobře činí. (židé to platit určitě nebudou).

33634

17.09.2004 17:28

Likudizace světa

RE: Likudizace světa

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Včeličko, přečtěte si výše, co píše 68 :
"Cerne otroky vyvazeli z Afriky zase cerni nahaneci, zase musim priznat, ze to nemeli v americe lehke pod pristehovalci z Evropy, ale dnes jsou jejich potomci radi, ze nezustali v africe, kde by byli treba soucasti Hutu a nebo Tsutsi a navzajem se vybijeli.

Takze ono je potreba se podivat, jestli to svetlo na konci tunelu je konec tunelu a nebo lokomotiva, ktera Vas prejede. Vsechno je relativni, zivot neni fair a je nutne se prizpusobit. Nakonec se vam to vsechno muze vyplatit."

Poděkujte proto bolševikům, že vám sebrali barák a nyní se můžete mít "jako prase v žitě". Konec konců udělali to pro vaše dobro, jen vy o tom zatím nechcete vědět.

33635

21.09.2004 14:57

Internet2 je za rohem – udělejte si kopie stránek, dokud to jde

RE: Internet2 je za rohem – udělejte si kopie stránek, dokud to jde

Karel z Čech 212.?.?.?

>V CSSR lidem zase nabidli radove o 100% vetsi vydelky,pokud
>sel hornik do uranovych dolu.Kvuli penezum si nicili zdravi
>tak,jako americti zoldaci v Iraku.Rakovina z ozareni
>uranem,nebo nasledky umrti vojaku z okupace Iraku od roku
>91,no reknete,nevyjde to na stejno? Me uvahy nejsou
>podlozeny zadnymi dokumenty,ale tak nejak jsem to citil a
>proto napsal.

Určitě to nastejno nevyjde. V těch uranových dolech jste nemusel nikoho zabíjet ani jste nemusel mít strach, že někdo zabije vás. Ani ten vydolovaný uran, snad kromě nějakých havárií, také nikdy nikomu neuškodil. Je to dost rozdíl za peníze ničit zdraví sobě nebo za peníze vraždit jiné lidi.

33781

21.09.2004 15:25

Internet2 je za rohem – udělejte si kopie stránek, dokud to jde

RE: Internet2 je za rohem – udělejte si kopie stránek, dokud to jde

Karel z Čech 212.?.?.?

>A cely svet je uz od stredoveku rizen zidozednarskou lozi,
>ktera sidli nejspis na Marsu. Lidi vy byste se meli stavit u
>psychiatra.
Tak mě napadá taková otázka, proč jsou po staletí evropané (a nejen oni) zaměřeni určitým způsobem proti židům a nejsou třeba proti Arméncům, kteří jsou také po celém světě nebo proti Irům. Určitě to nebude tím, že Židé jsou Asiaté a nikoliv Evropané. Dost Židů i v našich českých dějinách byli velmi slušní a sympatičtí lidé (bratři Čapkové, Karel Poláček, Vančura, Kafka atd.). Zřejmě mnohem více bylo těch míň sympatických, podle kterých si veřejnost dělala názor na Židy. Pogromy na Židy byly mnohem dřív, než se narodil nějaký Áda Hitler. Kromě Židů u nás v minulosti žilo i mnoho třeba Němců, italští řemeslníci u nás stavěli chrámy a byla zde celá řada jiných cizinců. A na ně ku podivu nikdy žádné pogromy nebyly. Patrně nějaký důvod pro neoblíbenost Židů tady bude.

33782

21.09.2004 15:35

Internet2 je za rohem – udělejte si kopie stránek, dokud to jde

RE: Internet2 je za rohem – udělejte si kopi

Karel z Čech 212.?.?.?

>Jste jenom antisemita, nebo prach bidny blbec ?

Jen pro upřesnění. Semitské národy jsou Arabové i Židé. Máte na mysli antisemitu protiarabského nebo anetisemitu protižidovského? Dnes je v tom kapku rozdíl. Jedno je společensky pozitivní a druhé společensky negativní. Alespoň z pohledu Sharona, Bushe a jejich řiťolezů.

33783

21.09.2004 15:51

Mnohem horší než Vietnam

RE: Mnohem horší než Vietnam

Karel z Čech 212.?.?.?

>nemilosrdny boj proti vsem "pohanum" zacal v polovine 90 let.
>Vy i ja jsme na rade, pane IDEALISTO.
>
A co to že tak najednou po cca 1.500 letech existence se muslimové rozhoupali? Že by nějaké nové upravené vydání Koránu? Anebo v tom bude něco jiného a s Koránem to vůbec nesouvisí? Pak ovšem by to nebyl boj muslimů proti křesťanům, jak se to nyní vykládá.

Nasvědčuje tomu také skutečnost, že americká armáda se brání útokům muslimů v Afganistánu a v Iráku. To už kdysi Alexandr Veliký bránil Makedonii tím, že raboval v Persii a v Indii. Jen tomu zapomněl říkat "obrana naší civilizace". Tehdy ovšem ještě hromadné sdělovací prostředky nebyly na té správné výši.

33784

21.09.2004 15:53

Mnohem horší než Vietnam

RE: Mnohem horší než Vietnam

Karel z Čech 212.?.?.?

>Myslim, ze Bush by sa konecne mal prejavit ako chlap a
>stiahnut armadu z Iraku. Bolo by to vitazstvo vsetkych
>zucastnenych.

Jednak nemá čas, protože se musí starat o svojí předvolební kampaň a jednak není chlap, ale politik, tj. děvka mocných.

33785

21.09.2004 16:47

Mnohem horší než Vietnam

RE: Mnohem horší než Vietnam

Karel z Čech 212.?.?.?

>Jinak,pokud se nas to bezprostredne netyka muzeme si tu o
>tom kecat a davat problemu ruzne privlastky.Nas to nepali a
>jsme chytri.Az zarve nase rodina pri teroristickem utoku na
>Vaclavaku v Praze budeme uvazovat jinak,ale jen uvazovat na
>nic jineho se nezmuzeme a na nic jineho nemame...tak tak na
>chleba.

Staré přísloví říká, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Nebudou-li naši vojíci zabíjet a rabovat v Iráku, nebudou Iráčané dělat teroristické akce na Václaváku. Ovšem v Izraeli naši vojáci nerabují, ale izraelci přesto nechávají vybuchovat bomby v Praze Na Příkopech. Zatím se tedy musíme v Praze bát pouze židovských teroristů. Muslimští k nám zatím nedorazili.

33789

21.09.2004 16:58

Mnohem horší než Vietnam

RE: Mnohem horší než Vietnam

Karel z Čech 212.?.?.?

>Mel byste si uvedomit ,ze Ceska republika je mala a ze
>odjakziva byla obeci tech velkych mocnosti a jejich zraden
>poliriky ,takze ji lokajstvi pomahat nicit Jugoslavii a
>Afganistan a Irak nijak nepomuze,jen si vzpomente,jestli
>muzete na Mnichov ,jak nas "spojenci" vypekli a jak svetovi
>tisk psal ,jak ublizujeme Nemcum v pohranici,jak je videt ,v
>zivote se nepoucime a stale se pletem pod nohy mocnym,nebylo
>by na case ,nepodporovat tech mocnych agrasivni politiku
>plnou lzi a nedlat se sebe lokaje bez mozku.
Již Karel Havlíček Borovský psal:
"Nechoď Vašku s pány na led, mnohý příklad máme,
že pán spadne a sedlák si za něj nohu zláme."

Ovšem naši politici, hlavně kašpar Svoboda a mnozí z ODS, nás na ten led za imperátorem Bushem přímo nutí (jistě za dobrou provizi). Z historie jsme se zatím nepoučili a tak budeme muset za platit diky našim politikům za zkušenost znova.

33792

21.09.2004 17:37

Internet2 je za rohem – udělejte si kopie stránek, dokud to jde

RE: Internet2 je za rohem – udělejte si kopie stránek, dokud to jde

Karel z Čech 212.?.?.?

>>Rakovina z ozareni
>>uranem,nebo nasledky umrti vojaku z okupace Iraku od roku
>>91,no reknete,nevyjde to na stejno?
>
>Pane Karle
>Rec neni o akci najmutych za penize,ale o nasledcich honby
>za vetsi mrzky peníiz.

Pane Idealisto, v zásadě máte pravdu. Smrt jako smrt. Jako mladý kluk jsem si šel dobrovolně také přivydělat na uran. V té době bral úředník 800 Kč a já 8.000 Kč za práci tak 4 hod. za smenu. K tomu zadarmo svačiny - reptali jsme, aby nám pořád necpali uherák. Každoročně lázně. No starali se o nás přepychově a dohlíželi, abychom si sami nedodržováním bezpečnostních předpisů nepřivodili nějakou nemoc. Lékařská péče na úrovni. Každý fárající měl neustále svůj dozimetr ke sledování ozáření. Kdo výdělek neprohrál v kartách, tak si docela pomohl. Bylo by to na delší psaní, jak si uraňáci tehdy žili. Umírali na uchlastání, nikoliv na ozáření.
Kdežto veteránům ze Zálivu dva roky tajili, že prošli bojovou chemickou otravnou látkou.

33793

30.09.2004 18:50

Orwellovská Amerika

Orwellovská Amerika

Karel z Čech 212.?.?.?

Vláda potřebuje poslušné loyální občany. Pokud někteří z nich projevují samostatné myšlení, tak je potřeba je žádoucím směrem usměrnit. Nelze připustit, aby budovatelské úsilí občanů USA bylo narušováno protispolečenskými rejdy nekalých živlů. My už jsme to zažili a umíme v takovém režimu se pohybovat. Američané nyní do námi překonané fáze společenského vývoje dospívají a budou se muset učit v totalitní společnosti žít.
Američané jsou na světové špičce (spolu se zeměmi, jako je Japonsko, Malajsie a pod. a se zeměmi Západní Evropy) v ekomomice a ve vědě, ovšem uplynulý rozvoj demokracie v USA byl jen obdobou rozvoje demokracie antické, po které nastoupilo římské císařství. Bude ještě dlouho trvat, než Amerika dožene Evropu ve společenském vývoji. Američané, alespoň ti přemýšlivější, se mají od nás (Evropy západní ale i východní)mnoho co učit. Ovšem "stádoví nafoukaní ředitelé zeměkoule" si to zatím nepřipouštějí a nadšeně budou volit Bushe (tedy jen zvolení volitelé, kteří budou k volbám připuštěni). A snad i jednou přijde den, kdy i američané se dočkají přímého a rovného volebního práva s tajnými volbami, jaké je v "zaostalé" Evropě již dlouho běžné.

34083

30.09.2004 19:13

Bomba!

RE: Bomba!

Karel z Čech 212.?.?.?

>u nebezpečných útoků (granát v centru Prahy, otravné látky v
>Bratislavě) si vládnoucí garnitura okamžitě pospíší s
>tvrzením, že "nejde o terorismus. Jako by věděli předem kdy
>se jedná o terorismus a kdy ne.
Máte plnou pravdu. Rozhodnutí o tom, zda jde o teroristický útok je politické rozhodnutí. Proto o tom musí rozhodnout politik a to bezprostředně po zvážení, jak lze situace v zájmu vlády (nebo jiné zájmové skupiny) využít. Vyšetřovatel pak na základě politického rozhodnutí hledá důkazy, které správnost politického rozhodnutí dokladují. Pokud se takové důkazy nenajdou, se "v zájmu vyšetřování" uvalí na případ informační embargo. V opačném případě dostává tisk zelenou.
Teroristy v ČR zatím (kromě Izraelců) nevedeme (nedají se sehnat) a tak politikové (ministr vnitra a jím pověření podřízení) rozhodují jen o rasistických útocích. Doba, kdy rozsypaný cukr či mouka na ulici byl považován za antrax, zakoupený žákem ZŠ v blízké samoobsluze, již naštěstí pominula.

34084

30.09.2004 19:23

Internet2 je za rohem – udělejte si kopie stránek, dokud to jde

RE: Internet2 je za rohem – udělejte si kopie stránek, dokud to jde

Karel z Čech 212.?.?.?

>Vsechny prispevky pana Karla z Cech jsou pro me velice
>nostalgicke. Pripominaji me dobu dvou prvnich let na
>universite, kdyz jsme museli poslouchat prednasky Marxismu
Pane Lojzo, jak na Vás mé příspěvky působí, je Váš problém. Napište mi, v čem nemám pravdu! Pak budeme mít o čem diskutovat. Já na prezidenta už kandidovat nebudu a ani z práce mě nikdo vyhodit nemůže. Tak si mohu dovolit psát, co si skutečně myslím a jakou mám osobní zkušenost.

34085

30.09.2004 19:34

Tajemství jednotky 1391

RE: Ale

Karel z Čech 212.?.?.?

>Demokracie tedy selhala, lec na dobu velmi kratkou.

>Psati o muceni v Abu Ghraib a jen o vine americanuow se
>zminiti oumyslnym zkreslovanim faktuow jest !!

Bylo by, pokud by se Američané neprezentovali jako výdobytek demokracie. Nebo se snad domníváte, že mezi americkou demokracií a arabským feudalismem není žádný podstatný rozdíl? To by pro nás zaostalé Evropany vzhlížející k americkému vzoru bylo velkým zklamáním. Zatím to vypadá, že předmětný "výdobytek" se prezentuje obyčejným "dobytkem". (Hovězímu dobytku se omlouvám, za srovnávání s žoldáky USA).

34086

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 106 030,80 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 70 555 490