Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Gdosy

Nalezeno 424 příspěveků, 81 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

Zase jeden krok ke svobodě???
http://www.blisty.cz/2005/12/23/art26267.html

85265

23.12.2005 10:56

Co je hrozbou svobodné společnosti?

RE: Měl byste se odebrat do domova důchodců, plácáte zase páté přes deváté, Táborský

Gdosy 195.?.?.?

Skutečně jsem žil na vesnici a moje máma skutečně dělala u krav. Můj táta byl zootechnik. Oba dnes již nežijí. Vzal jsem si holku s rodinným domkem a slušným postavením. Můj syn studuje architekturu a já sedím doma u pc a koukám jak za okny padá sníh. Nemám se špatně, pokud myslíte na tohle. Někdy po Novém roce hodlám zase chodit do práce, ale teď užírám vánoční cukroví, čtu si R. E. Feista, raduju se z nového netobooku, z nového lcd monitoru, stahuju hudbu a občas mrknu sem. Nelituju toho, že jsem zůstal. Miluju tuhle zem a lidi co v ní žijí. Těším se na okamžik kdy dostanou rozum a nakopou té zlodějské sebrance co sem přišla z lidí udělat stádo nemyslících strojů prdel. Aspoň bude zase zábava a nemám strach, že se potom budu mít špatně. Tuhle starost přenechávám těm, co se jim nechce makat a mají nakonečně důvodů, proč se jim zrovna v této zemi a v tomto čase vede špatně.

85245

22.12.2005 11:12

Co je hrozbou svobodné společnosti?

RE: Měl byste se odebrat do domova důchodců, plácáte zase páté přes deváté, Táborský

Gdosy 195.?.?.?

Děkuji za udělené pocty. Já dostal byt od JZD a ve straně jsem nebyl. Tátu ze strany vyhodili v 68. Brácha se kvůli tomu nedostal na školu a já chodil k výslechům na STB pro podezřelé styky. To byli kamarádi co emigrovali. Byt jsem před deseti lety vrátil a odstěhoval se s manželkou do rodiného domku.
Pokud mám říct co si o té době skutečně myslím, moc toho není. To důležité jsou mezilidské vztahy a jen naprostý blbec může tvrdit, že se od revoluce cokoliv zlepšilo. Právě naopak. Všude kolem sebe vidím bezohlednost a touhu získat peníze za jakoukoliv cenu.
Tvrdíte že jsem prašivý zloděj, inu proč ne? Svůj život za socialismu nepovažuji za žádné hrdinství. Na listině se člověk ocitl nejen za dopis kamarádovi, ale stejně tak za keci v hospodě. V té době jsem chtěl jezdit s kamionem do zahraničí, místo toho jsem rozvážel pivo po českých hospodách. Byla to trochu dřina, na druhou stranu i tady mohl člověk zažít mnoho srandy a vydělat trochu peněz. Jak? Přirozeně tak že kradl. Kradlo se pivo, kradla se nafta a já mevím co ještě. Nevím co jste v té době dělal vy, ale já se staral o rodinu. A pokud nebudu mít jinou možnost, budu krást zase. Nenechám své děti pojít hlady jenom proto, že si někdo rozhodl ze světa udělat dojnou krávu. Klidně se budu dívat jak něčí fakan jezdí kolem našeho domu ve dvanácti v bavoráku. Ale když nebudu mít co žrát, dlouho ten bavorák mít nebude. Tohle je má spravedlnost.

85087

22.12.2005 10:09

Co je hrozbou svobodné společnosti?

RE: Měl byste se odebrat do domova důchodců, plácáte zase páté přes deváté, Táborský

Gdosy 195.?.?.?

Můj táta ho dostal, můj brácha ho dostal, můj druhej brácha ho dostal, ségra ho dostala, já jsem ho dostal, jenom na Vás se nedostalo. Pročpak asi??????????????????????

85082

22.12.2005 09:31

Co je hrozbou svobodné společnosti?

RE: Měl byste se odebrat do domova důchodců, plácáte zase páté přes deváté, Táborský

Gdosy 195.?.?.?

Pane leho, já se musím přiznat, že jsem Kunderu ani Škvoreckého nikdy nečetl a celkem určitě nikdy číst nebudu. Za to jsem četl mnohá díla od autorů jako Michael Faraday, Andre Marie Amper, Hans Christian Orsted, Heinrich Hertz, Guglielmo Marconi, James Clerc Maxwell, Max Planck, Albert Einstein, Erwin Schrödinger, Werner Heisenberg, Louis de Broglie, Wolfgang Pauli, Max Born a další. Chápu že tím asi klesám ve vašich očích na úroveň pouhého blba, ale popravdě řečeno to celkem snadno dokážu vydržet.
Víte, já miluji svoji rodinu a právě ona je v pravdě jediným skutečným smyslem mého života. Jezdíme spolu na hory, sjíždíme řeky, hrajeme pc hry a povídáme o filozofii. Někdy si rád posedím s kamarády u pivka a kecáme o politice, jindy si dáme knedlo zelo a namastíme pořádně držky. Nikdy jsem od života nečekal víc a pokud mám mluvit za sebe, tak ani víc získat nemohu. Pokud tu přetřásáte donekonečna komunisty a banány, tak si dozajista vzpomenete, že komunisté dávali mladým rodinám byty zdarma. Pravda, banánům se to vyrovnat nemohlo, ale tak úplně k ničemu to také nebylo. Já netvrdím že komunismus je dobrá věc, ale prosím o to, aby argumenty proti vznášeli lidé s IQ nad číselným označením posledního měsíce v roce.

85075

Bohužel to tak funguje. Existuje sice jakási zakonem stanovená norma předepisující zahraničním firmám procento domácích dělníků, ale to jen v případě že se tyto pozice podaří obsadit. V praxi to znamená dát požadavek na pracák a pár dní počkat. Pak je možné místo obsadit kýmkoliv. Totéž platí i v případě, že se místo uvolní. Jinak jsem viděl totožnou továrnu přímo v Japonsku a kupodivu v ní nepracují Japonci, ale Peruánci. Nedávno se Plzeňský primátor rozohnil, že v Plzni není dostatek dělníků pro Borská pole a že bude nutné učinit nábor zahraničních dělníků. Plzeňská radnice bude dělat nábor pro zahraniční soukromé firmy. To snad hovoří za vše.

85065

Drahý leho. Ta továrna se jmenuje Fuji Koyo a stojí v Plzni na Borských polích. Tak si tam zajeď a nemel!!!

84894

21.12.2005 20:18

Americký policejní stát: žába je uvařená

RE: http://www.fortwayne.com/mld/journalgazette/news/nation/13421901.htm

Gdosy 195.?.?.?

A čímpak jí to zničil. Snad ne zbraněma jenž se doposud nepodařilo nikomu najít. Ty si děláš srandu že. Agrese se nemohou dopouštět lidé, jenž jsou na území vlastního státu. Už to chápeš leho. Ať se třeba povraždí, ale ať se jim do toho USA nesere.

84893

V tom máte dozajista pravdu. Sloužil jse na vojně dva roky a z vlastní zkušenosti vím, že se v ní vyskytují zhruba dva druhy lidí. Ten jeden z prostého důvodu, že se mu nechce makat. Ten druhý proto, že mu zbraň dává pocit nadřazenosti a nejlepší pocit zažívají, když vám drží hlaveň u hlavy a řvou na vás že jste po...ná svi.ě. V tom horším případě, když mohou zmáčknout spoušť. To co je na tom zdrcující je, že tito lidé drží v rukou zbraně schopné zničit svět.

84886

ak třeba dvanácti-hodinová pracovní doba. Postaví vás ke stroji a nechají stát jedenáct hodin v kuse. Na otázku proč u práce při níž se nijak nepohybují nemohou lidé sedět, jsem se dověděl, že sezení svádí k odpočinku. Už jste někdy stál jedenáct hodin v předklonu když, pouze rukama provedete několik tisíc operací.
Vyšších mezd je dosahováno cílovou odměnou. Tu získáte pouze za předpokladu že, nepůjdete k lékaři, nepůjdete k zubaři, nebudete ošetřovat své děti, nepůjdete na úřad, nezaspíte a nepřijdete pozdě bez ohledu na cizí zavinění. Neporušíte žádný z předpisů, mezi něž patří: nešlapat na žluté čáry. Požívat nápoje jen ve vyhrazených prostorách, což znamená i několik hodin bez pití. Nesmíte smrdět, nesmíte používat mobilní telefon, nesmíte číst. Mimo přestávky nesmíte vstoupit do kantýny ani z důvodů zakoupení nápoje. Záchody a nápoje jsou na šatnách a na šatnu smíte pouze o přestávkách. Při práci nesmíte hovořit. Čas na zhotovení výrobku je cca, 35 vteřin. Za tu dobu nestačíte ani jednotlivé díly poskládat, natož je překontrolovat. Chybný výrobek má za následek snížení platu na tři měsíce. Neexistují pochvaly ani odměny. Existují pouze tresty a neustále opakované: pokud se vám to nelíbí, tak můžete klidně vypadnout. Vedení vám neustále předhazuje, že jste póvl, jenž je nutným zlem a všichni češi jsou líná pakáž. Kupodivu jsou v tomto ohledu nejhorší právě samotní češi. A tak bych mohl pokračovat donekonečna. Člověk potřebuje mít z odvedené práce dobrý pocit. Pouhou snahu přežít další den, abych získal nebohou almužnu, si páni velepodnikatelé mohou strčit doprdele!!!!!

84880

21.12.2005 18:44

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Gdosy 195.?.?.?

Nerad to dělám, ale reaguji na vaši poznámku. Jsem si jistý, že Vás to ve čtvrté třídě učili přesně takhle. A já jsem dozajista komouš a lunatik. Cos tím mohu dělat? Dát Vám sežrat tu vaši demagogickou ironii. Pozastavovat se nad neúctou k životu, jíž Vás patrně obohatila vlastní rodina. To jsou ony základní kameny lidskosti jenž mnoho fašounských přisluhovačů nikdy nepochopí. Jejich zaslepenost ideálem světovlády jim to prostě neumožňuje.
Saddám ať byl jaký chtěl, byl podporovaný diktátor. Diktátor, jenž pro vlastní národ představoval určitý zdroj obživy, čehož dosahoval čilím obchodováním s okolními západními demokraciemi. Nebudu zde opakovat kdo jej dosadil na trůn své neomezené moci. Ani odkud získával zbraně a prostředky k provozování tiranie. Ale mohu se zeptat, kolik stála USA dosavadní agrese? Možná kdyby ty peníze někdo rozdal lidem, získal by statisíce přívrženců demokracie. Takhle získáváme statisíce lidí odhodlaných zabíjet vše, co jen vzdáleně připomíná naši západní svobodnou společnost. Nemohu za tím nevidět konkrétní záměr, jak vyvolat v Evropě stav na pokraji mnohem rozsáhlejšího konfliktu než si dokážeme představit. Jeho první odezva zasáhla Francii a přijdou další. A vy si leho plácejte a plácejte dál tu svojí propagandu. Lidem už nemůžete lhát do očí. Tak se snažíte aspoň zde na veřejném fóru. Ale to co přijde zasáhne i Vás, a pak to pochopíte.

84871

21.12.2005 18:14

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Gdosy 195.?.?.?

Čtu a snažím se dívat za ony proklamované pravdy. Nikdy nopohrdám tím co říkají jiní. Jde mnohdy o pouhý náznak jenž udává myšlenkám směr. A to i v případě tak hrozných demagogů jako leho a spol. USA je s ekonomikou v pr..li a chtě nechtě bude muset přiznat barvu. Pokud se ovšem pánové jako Gates a pod. nevzdají svých zisků ve prospěch státu. Bohužel zatímco osobní konta vesele tuční, státní kasa zeje prázdnotou. To se ukázalo při Katrině. Myslím, že celá ta fraška s financováním války z peněz na opravu hrází má reálný podtext. Plánovači v USA mohou ve zničené Evropě vidět dojnou krávu a to co nepřinesla dosavadní válka, může přinést rozpoutání globálního konfliktu. Tedy konfliktu v němž by US stálo jaksi stranou. V jiném ořípadě to znamená, že tu mluvíme o obětovaném národu a za vším tím zoufalstvím stojí někdo jiný. Někdo, komu je osud USA celkem ukradený. Jsou zde patrné kroky jenž mají zcela konkrétní podtext a pak některé, jenž slouží jen k odvedení pozornosti. Inu, uvidíme odkud vane vítr. Jedna stará pravda říká že je lepší hrozný konec, nežli hrůza bez konce. Myslím že jí brzy pochopíme.

84857

21.12.2005 14:53

Bartův poslední den

Psí nápady

Gdosy 195.?.?.?

Tak už to chodí. Já patřím k lidem, jenž obrečí každou živou duši v naší domácnosti. A patrně proto máme ve všech místnostech mimo záchoda něco živého. V koupelně a ostatních místnostech žije králík spolu s papouškem. V obýváku máme akvárka, v ložnici želvy atd. Psa máme na zahradě. Je to huska a pořádná potvora. Když k nám přišla, byla z ní manželka (Ája) celá paf. Rozhodla se, že ji budeme mít v obýváku. Asi třetí den se přišel z dětského pokoje podívat na nově příchozí náš korelák. Po svém zvyku od králíka si sedl kousek od ní a tvářil se že pes tu není. Bohužel pes tu byl a z vrozeného loveckého pudu po něm skočil. Byl to opravdu zlomek vteřiny a Sany držela Pepu v tlamě tak, že jí z ní čouhal jen ocas. Naštěstí byla hned u ní manželka a ta se na ní vrhla pevně rozhodnutá jí Pepu vytáhnout třeba ze žaludku. To naštěstí nebylo třeba. Já jsem tou dobou ještě spal a dodnes si pamatuji, jak vtrhla manželka do ložnice s ptákem sedícím na její hlavě a zděšeně pokřikujíc -Sany nám sežrala Pepíčka- Jen si to představte: zrovna se probudíte a manželka vám tvrdí, že to co jí zrovna sedí na hlavě, právě sežral pes.
Od té doby žije pes na zahradě a myslím že mu to dělá jen dobře. Vašeho psíka je mi líto, ale tak je to dáno: zrození, život a smrt. Není třeba v tom spatřovat cokoliv jiného.

84829

21.12.2005 14:10

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Gdosy 195.?.?.?

USA dle mého chce vehnat Evropu do této války. Všechny přípravy jsou již vykonány a nelze čekat, protože je jen otázkou času, kdy svět tuto skázonosnou hru prohlédne. Mnozí ji už vidí a hovoří o ní, bohužel ne všichni a především ne ti, jenž mohou rozhodnout, neboť ti sledují pouze osobní prospěch. Myslím že rozpoutání války a následný totální úpadek USA, jde ruku v ruce. Asi v tom duchu jak o něm hovoříte. Už nedávné nepokoje ve Francii ukázaly, jak málo stačí k zažehnutí ohně. Myslím, že další útok na muslimský stát, povede ke krvavé pomstě. A než se evropané proberou ze svého multi - kulti, budou na ulicích miliony mrtvích. USA předpokládá zhroucení ekonomického systému a proto zavádí totalitní režim, jenž jim umožní ovládat společnost. Jenže je tu faktor s nímž nepočítají a který povede k sebedestrukci. Škoda že o těchto událostech nevíme víc. Může se jednat o přírodní katastrofu vzniklou následkem užití jaderných zbraní a pod. Bohužel ani jižním státům se dle předpovědí moc dobře nepovede. Což je patrně dobře, protože v opačném případě by si Čína a spol určitě nenechali ujít tak snadnou kořist.

84818

21.12.2005 10:49

Americký policejní stát: žába je uvařená

RE: http://www.fortwayne.com/mld/journalgazette/news/nation/13421901.htm

Gdosy 195.?.?.?

Ať to udělal kdo chtěl, je to následek agrese. Agrese USA proti civilnímu obyvatelstvu. Neustále tu meleš o Saddámovi, ale ten už sedí a jak vidět, těm hajzlům se domů moc nechce. Ono je známo, že prasata nelze odhánět od plného koryta. Zničená infrastruktura, ropná pole atd. atd. Inu, po chuti poznáš ovoce.

84806

Z vašeho příspěvku je patrné že nevíte o čem tu melete. Zrovna před rokem jsem do jedné z těchto -továren- nastoupil a dnes u nich pracuji pouze ze slušnosti, než si najdou za moji maličkost náhradu. Přitom jsem si vyhradil právo se po zbývajících několik týdnů chovoat jako svobodná myslící bytost, ještě nedávno v těchto končinách považovaná za člověka. To, co tyto výrobny do našich končin přináší je odporný hnus, v němž člověk ztrácí veškerá práva sebe sama považovat za člověka.
Pokud hovoříte o ekonomickém přínosu, tak ten jednoduše neexistuje. Za prvé jsou zde daňové prázdniny, které se do nekonečna prodlužují změnou názvu atd. Za druhé jsou zde evropané považováni za bílé opice. To je přesný překlad slov, která použil vrchní šéf dotyčné japonské automobilky.
O platových podmínkách nelze vůbec hovořit. Jednou jsem se ptal, zda jim nevadí, že více jak osumdesát procent lidí do tří měsíců odejde. Odpověď zněla, že se předpokládá více jak devadesáti procentní podíl zahraničních dělníků. Přirozeně jsem chtěl vědět, proč nejdou rovnou na Ukrajinu. Zatím jsou prý v této oblasti podmínky pro podnikání nevýhodné. Z toho jsem usoudil, že jenom češi jsou dostatečná tlupa magorů, která těmto zlodějům dodá pozemky zdarma, inženýrské sítě zdarma, obslužnost zdarma a to vše bez nutnosti platit daně a zaměstnávat čechy.

84795

13.12.2005 20:07

Velká rasová válka

RE: totalitni svetovlada

Gdosy 195.?.?.?

Víte, ti nahoře mohou všechno, zatímco ti dole nemohou nic. Nemají moc ani peníze a vlastně se jim daří docela dobře, tak proč si komplikovat život.
Položil jste si někdy otázku, odkud tyto myšlenky znáte? Zda je to Vaše osobní zkušenost, nebo jen jakýsi pocit? Možná Vás napadne, že to přeci vidíte každý den v tv. A ptal jste se někdy proč to tam je skoro každý den? Proč jsou zprávy plné zločinců, a reklamy šťastných lidí? Co všechno budete věřit Vaší tv? Proč Vám mocní ukazují, jak je pro ně snadné se vyhnout zákonům?

83312

08.12.2005 17:02

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ještě jednou ad nezaměstnanost:

Gdosy 85.?.?.?

No nevím? Té práce je sice dost, ale za jakou cenu. Když jsem před rokem skončil v zaměstnání, kvůli malému platu, neměl jsem ani nejmenší tušení kam to naše vlast dospěla. Tedy, tušení ano, ale zkušenost žádnou. Jako první jsem pochopil politiku multi-kulti. Nelíbí se ti to, tak vypadni a mi si dovezeme někoho jiného. Nechce se mi to rozebírat, ale je to všechno tak nějak proti lidem. Je v tom hodně nenávisti a zášti. Oni i ti obyčejní lidé vnímají rozdíly a hlavně cítí tu marnost, která je zasáhla po tom co pozoruhodného přinesl kapitalismus.
Já si myslím, že člověk potřebuje občas zažít pocit, že je pro někoho důležitý. A to u zahraničních firem (i u mnoha českých) nelze. Jste jen levná pracovní síla a nemůžete s tím nic dělat. Já si myslím, že ta sterilita vztahů , je to nejhorší.

82495

06.12.2005 23:16

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Gdosy 85.?.?.?

Víte, já si myslím, že každý si musí obhajovat své názory sám. Tento svět má své chyby a je otázkou úhlu pohledu každého z nás, co chce a co nechce vidět. Ani vy nemúžete popřit, že se s planetou cosi děje a je jen ve vaší moci rozhodnout, které alternativě dáváte přednost. Nibiru bych na pana Gejdoše neházel, protože o tomto záhadném tělese hovoří několik, z dnešního pohledu by se dalo říct, nezávislých historických zdrojů. A co se týká proroctví mám poněkud odlišný názor. Z mého pohledu není ani tak rozhodující shoda konkrétních událostí, jako celkové pojetí vývoje lidstva. A v tomto ohledu je spíše naší obžalobou, že někdo před několika staletími řekl, budou války a oni jsou. Že někdo řekl, že člověk poškodí ekosystém a člověk to udělal, atd. Lidstvo má mnoho chyb a pokud na ně nenalezne lék, pak to možná bude právě pan Gejdoš, jenž použije větu: já jsem to celou tu dobu říkal....

82173

06.12.2005 18:51

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Gdosy 85.?.?.?

Milé leho, ty reaguješ na všechno, ale jsou to vpravdě kokotiny. Omlouvám se za porušení zásady tě ignorovat, ale tak nějak si nemohu pomoct. Přeji dobrou noc a hezké sny naše vševědoucí leho.

82130

01.12.2005 09:22

Kdo ovládá Ameriku? IV.

RE: V souvislosti s vlivem medii

Gdosy 85.?.?.?

Milé leho, už delší dobu ignoruji tvoje příspěvky a nutno říct že bez sebemenších potíží. Ovšem i já jsem účastník diskuze zde na Zvědavci a přesto, že to panu editorovi nevadí, cítím se být zahrnut ve tvém tvrzení - fanatickou zabednenosti individui sem pisicich -. Tentokrát a naposledy reaguji slušně. Buďto piš konkrétně, nebo vůbec. Klidně si nechám mazat příspěvky a přesunout se na index, ale v tvém případě považuji jakékoliv, i nepřímé oslovení mé osoby za nepřijatelné. Proto buď tak laskavé milé leho a oslovuj jen ty, jichž se tvé příspěvky týkají.

81210

29.11.2005 17:52

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Gdosy 85.?.?.?

Tentokrát máte pravdu.

80901

29.11.2005 13:44

Pilátovo krédo

RE: Takže to shrneme pane oji

Gdosy 85.?.?.?

No já teda pana Ratha nemusím a stejně tak necítím nijak kladný vztah k paní Musílkové, ovšem první opatření, jenž v nové funkci již řečený pán přijímá, mu nadělají mnoho nepřátel. Právě oblast preferování určitých léků je největší průser českého zdravotnictví. Nějaký čas jsem se pohyboval v oblasti prodeje zdravotnických pomůcek a mohu říci, že to je stoprocentní prasárna. Ovšem na druhé straně tu stojí farmaceutická lobby a ta si zaručeně na své zisky sáhnout nedá. Právě díky krytí náhrad z všeobecného pojištění, je valná část kšeftu se zdravím lidí skrytá před zrakem veřejnosti a proto je stanovení hrazených léků a pod. prvním krokem k možné nápravě. To že páni doktoři spolu s lékárníky řvou a bijí na poplach je logické, ono se pár set tisíc za napsání léků od určitého výrobce vždycky hodí. Bohužel se pak nemůžeme divit, že nemocnice nemají peníze ani na standardní péči, protože ty léky se prostě musí odněkud zaplatit. Každý stát a tedy i ČR si musí stanovit podmínky péče o zdraví, na něž má peníze.

80862

29.11.2005 11:38

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Gdosy 85.?.?.?

Omlouvám se za vstoupení do této diskuze, ale nemohu si pomoct. Vážená paní Dášo, o Africe nevíte vůbec nic, tak o ní prosím nemluvte. Ono je totiž naprosto zjevné, že Vaše názory pocházejí z přírodopisných pořadů a zpravodajských relací. Ujišťuji Vás že jste vedle jak ta jedle.
Pokud se týká těch koz a krav, tak to není tak dávno co se v určitých kruzích dívka bez patřičného věna dost dobře nemohla provdat. Bylo přitom naprosto jedno že si bral bratranec sestřenici a pod. Takže si myslím, že do evropského prostředí není co zanášet. Oni totiž i současní rodiče mají tendenci zkoumat partnery svých dítek skrze majetkové poměry. Pokud se týká tradic afrických národů, je nutné vnímat dobu, v níž se utvářeli. U národa kde se člověk stěží dožíval čtyřicítky, nebylo příliš času na stanovování hranice dospělosti. Ta se řídila podle přírodních zákonů a považovat to za špatné je i z dnešního pohledu pitomost. Každý národ má určitý rytmus vývoje a to že do něj někdo zcela chybně zasáhne jen proto aby si napakoval kapsy a to bez ohledu na kulturní dopad je řekněme svinstvo. Ale s tím si mi běloši hlavu příliš nelámeme. Potom se člověk může dočíst jak dívka v Africe už od narození trpí. Přitom zde mluvíte o obřadu týkajícího se jediného kmene. Stejně tak zde můžete hovořit o navlékání kroužků na krk a pod.
Najít správnou cestu pro výchovu dětí, není jednoduché už proto, že se nelze opřít o jakési tradice, protože jsou naprosto scestné a dovedli svět v němž žijeme tam kde je. Ovšem v této oblasti se naše názory budou zcela jistě velmi lišit, takže je diskuze nemožná. Bohužel i já jsem si musel díky rodičům a jejich výchově projít tím, co lidé považují za sex. A celkem zákonitě jsem došel až k okamžiku, kdy se otázka uspokojení počala stávat mnohem více otázkou fantazie a jakýchsi pomůcek, ať už spojených se vzhledem partnera, nebo různých více méně oplzlých praktik. Naštěstí mi život ukázal jinou cestu a tak dnes vím jak zacházet s energií nejen svojí ale též své partnerky. To co jsem dříve považoval za sex je jednou provždy pryč a hodnota prožitku jenž lidé chápou jako orgasmus je pouhým počátkem. Ale to není důležité. Problém je, že lidé díky nevědomosti používají pro něco tak zásadního, jako je spojení dvou bytostí své pudy. Chovají se jako zvířata a to je problém jenž utváří všechny následné problémy. Jenže co mohou rodiče své děti naučit, když o tom sami nic neví. Sex je pro mladé stejný druh zábavy jako alkohol, kouření a ostatní. Ale to je na dlouhé povídání.

80845

24.11.2005 13:02

Ptáci

RE: o životě a smrti

Gdosy 85.?.?.?

Pokryteckou jen za předpokladu, že všechny úvahy o poškození planety jsou plané. Pokud ne, máme tu otázku přežití jako takového. Nejsem žádný hrdina a pokud bych se rozhodoval, zda se dívat, jak mi před očima pomalu umírá celá rodina, nebo onen již řečený meteorit, volím druhou možnost. Nevím zda se bát své vlastní smrti, ale smrti svých blízkých se bojím určitě. Dávají mému životu smysl a také pocit že někam patřím, bez rodiny a přátel je život pouhá existence a těžko říct, k čemu by to bylo.

79984

23.11.2005 22:22

Máme stále čas?

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Gdosy 85.?.?.?

Ono to ani nejde se stydět. Mluvíme o malých dětech a i když už jimi dnes nejsou, nemůžeme jim předhazovat zodpovědnost. Ostatně celé to obracení kabátů je smutná historie. Pokaždé když slyším, jak je někdo hrdý, že nebyl ve straně, musím se tomu pousmát. Já v ní nikdy nebyl a nemám pocit nějaké hrdosti. Nebylo by mnohem lepší pro společnost, kdyby ať už v té či oné podobě obstála a byla tak pro lidi určitou jistotou. To jak se radujem nad vlastní neschopností, je patrně určitá forma demence.

79875

23.11.2005 09:24

Máme stále čas?

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Gdosy 85.?.?.?

Komunismus stejně jako kapitalismus a všechna ostatní uspořádání společnosti nemají nic společného s tím, co skrze jejich existenci vzniká. Lépe řečeno, doposud nevzniklo nic, co by dokázalo utvořit svět vhodný pro všechny. Pokud se dobře pamatuji, tak to nebyl socialismus kdo mi před revolucí bránil opustit ČR. A ještě podivnější je, že tito lidé přestali s pádem socialismu existovat. Nějaká červí díra či co?
Lidé hrozně moc touží shodit vinu za vlastní zvrácenost na nějaký systém a stát se tak jakousi obětí doby. Velmi dobře je to vidět v současné politice. Tentokrát to však všichni shazují na ODS, ČSSD, předešlou vládu, minulý režim, Ježíška, plané neštovice a nedostatek informací. Je zajímavé že po každé revoluci, se zrodí nová parta darmožroutů a lidé si stále nějak nechtějí všimnout odkud pocházejí. Ono je pro nás ze všeho nejhorší si přiznat, že ti nahoře i ti dole jsou naprosto stejní, jen s tím rozdílem, že ti nahoře mohou, zatímco ti dole musí.

79762

08.11.2005 14:09

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Bila populace svou vlastni blbosti speje ke sve katastrofe,at si humaniste rikaji ,co chteji.

Gdosy 85.?.?.?

Pane TS, z každého Vašeho příspěvku mám pocit, že žijete na planetě s červeným knoflíkem, jímž někdo otočí až bude nejhůř. Nechci být předpojatý, ale co když už nejhůř je. Tedy co pokud máme poslední šanci začít něco dělat před tím, než se vrátíme do doby kamenné.
Vaše podivuhodné vědecké závěry, o tom co lidstvo dokáže, pocházejí patrně z nějaké scifi literatury. Protože pokud předpokládáte, že lidstvo dokáže modifikovat DNA, aniž utvoří žábu s uchem na zádech, máte jiné zdroje než já. Samotné přečtení lidského genomu znamená asi tolik, jako když máte v ruce kus železné rudy, z níž lze získat kov, ale zatím nevíte jak rozdělat oheň. Lidé nemají ani nejmenší tušení /a dalších několik tisíc let ani mít nebudou/ jak se DNA utváří a jak vlastně pracuje v celkovém kontextu lidské bytosti a okolního prostředí. Natož, aby někdo dokázal do její struktury zahrnout vývoj a předejít degenerativním sklonům. Takže otázka modifikace lidí je otázkou pro vědce možná tak za pět, šest tisíc let. Do té doby se budeme muset zabývat otázkou, jak přežít vlastní pitomost.
Já osobně jsem si jistý, že žádný červený knoflík neexistuje a pokud, tak pouze v hlavách několika vědců, jenž však nemohou nikterak zasáhnout do běhu dějin. Ono totiž není totéž, umět vyrobit auto na alternativní pohon, a něco jiného tato auta vyrábět. Chci říci asi toto: současná věda dokáže v mnoha oblastech plně nahradit práci lidských rukou. To je sice krásná pravda, ale bez této práce Vám nikdo nedá ani shnilou bramboru, takže to vlastně není vůbec nic platné. Veškerá lidská činnost je založena na zisku a jen on určuje co lidé podniknou nebo nepodniknou ve vztahu k budoucnosti své i budoucích generací. Věda s tím nemá zhola nic společného.
Na fialky pouzijte hmotovy spektrometr pripojeny za plynovy chromatograf.....
Přesně tohle naučte své děti. Protože čichání ke květinám způsobuje alergické reakce. A přitom jim můžete popsat, která část DNA způsobuje při utváření organismu možnost získání alergie a jak se tato alergie projevuje ve zpětné vazbě s ohledem na dědičnost. Je to přece tak snadné že? [oči v sloup]

77349

08.11.2005 12:50

Mnoho Izraelců věří, že si Francie stávající nepokoje “zaslouží”

RE: No jo, ale dyt to fasistum musi vyhovovat?!

Gdosy 85.?.?.?

zavražděného izraelského vojáka a byli ochotni za něho vyměnit desítky palestinských a libanonských vězňů
Abych mohl cokoliv za něco vyměnit, musím to napřed získat. Podle množství a ceny pak určím poměr. 1 ku 100, ku 1000 atd.

77346

05.11.2005 20:33

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Josef Brož (Britské listy)

Gdosy 85.?.?.?

Tož to je fakt divný. Takže až uvidim černocha budu tvrdit že je bílej? Abych jako nabyl ten rasista. A co bude tvrdit ten černoch? Že jsem třeba černej. Člověče, Vám něco přejelo hlavu a teď v tom máte zmatek. [vyplazený jazyk]

77057

29.10.2005 22:04

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: Trochu mimo

Gdosy 85.?.?.?

Ahoj Petge. Tak jak se vydařila cesta za poznáním. Psal jste tuším cosi o potopě?

76108

29.10.2005 13:32

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: Zvědavec pevně v táboře neonacismu

Gdosy 85.?.?.?

Můj milý. Pokud bychom opravdu a do důsledku sledovali tok dějin, muselo by nás zaujmout mnohem více aspektů, jenž ne vždy mají cokoliv společného s nacizmem. Ono už jen samo tvrzení o módním anti-ami zavání nedostatkem informací jak z oblasti módních trendů, tak z oblasti historických faktů. Netvrdím že jste trotl, protože nehodlám urážet duševně narušené jedince. A hlavně by bylo nutné spektrum pojmů v této oblasti rozšířit o zcela nový obrat. I když diagnóza lehoicie by zajisté našla své plnohodnotné uplatnění. Pokud odsuzujete určité historické období, nikdy nemůžete naprosto přesně interpretovat fakta, protože musíte svá tvrzení omezit na jednostranné hodnocení, jenž vašemu názoru vyhovují. Můžeme si např. položit otázku, proč zrovna US vadí tolik nacizmus, zatímco němečtí vědci, jenž mají na svědomí bezpočet lidských životů byli právě v USA vysoce ceněni. Tedy v USA a Rusku. Cožpak ten kdo nacizmus přímo podporuje není nacista? A potom se musíme ptát proč nikdo neodsoudil ty firmy jenž se až do zapojení US do války na zbrojení Německa přímo podíleli. Já vím že jsou to stokrát opakovaná obvinění, ale je zjevné že zatímco revizionista je považován takřka za vraha, vrazi jsou stále beztrestní. Jděte prosím s tím lehaním doprdele.

76059

24.10.2005 19:11

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: '..Jsou podelani strachy a strileji na vsechno co se hybe nebo i nehybe...'

Gdosy 85.?.?.?

Porovnáváte českou armádu s armádou us? Myslíte na válečný konflikt se všemi kdo se podílel na okupaci naší země? Děláte si srandu nebo je to Vaším IQ.
Ja je videl a se mnou tisice dalsich tez posranych Cechoslovaku.
Takže jediným neposraným jste Vy? A co že jste udělal pane hrdino. Emigroval? Och, jak hrdinské gesto.

75314

24.10.2005 18:15

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Gdosy 85.?.?.?

Takhle nějak se zrodil fašizmus.

75307

22.10.2005 20:35

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: Dívala jsem se na zprávy a bylo v nich zmíněno,

Gdosy 85.?.?.?

Káže vodu, pije víno? Hmm, má mnoho(slizkých)vzorů.

75115

21.10.2005 17:18

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: Dívala jsem se na zprávy a bylo v nich zmíněno,

Gdosy 85.?.?.?

A i když Irák pak zabrali Američané... No Leho. No teda!? Co to tu říkáte? Jak zabrali? Co zabrali? Proč zabrali? Ono to není osvobození?

74999

09.10.2005 23:09

Úžasná lekce z lidských práv

RE: Co dodat

Gdosy 85.?.?.?

Pokud v USA nechápete rozdíl mezi autem a fotografií nemohu s tím nic dělat. A na mém sídlišti žijí veverky, lišky a podobná havěť. Budu je od Vás pozdravovat, pokud nemáte nic proti. Přirozeně jen těžko pochopí co je USA, ale můžu jim promítnout nějaký dobrý americký film. Je sice pravda, že jsem nic tak unikátního nikdy neviděl, ale nemohu jim podsouvat vlastní vkus. A to ani přesto že žijeme na jednom sídlišti. Znáte to, oni raděj krtečka. [velký smích]

73713

09.10.2005 18:50

Úžasná lekce z lidských práv

RE: Co dodat

Gdosy 194.?.?.?

Mám své vlastní zážitky z dob rudých makovic. To proto mi udavači smrdí a jen těžko si k nim někdy v budoucnu najdu kladný vztah. Přirozeně jde o nadsázku, protože řádný udavač je vždy zbabělá svině ukrytá v anonymitě. Alespoň já jsem se nikdy s jiným druhem donašečů nesetkal. A pokud bych někdy dostal tu příležitost, ani na vteřinu bych neváhal zmáčknout spoušť. [cool]

73677

09.10.2005 18:09

Úžasná lekce z lidských práv

RE: Co dodat

Gdosy 194.?.?.?

Vy si dáváte takové fotky vyvolávat?

73672

09.10.2005 13:44

Úžasná lekce z lidských práv

RE: Co dodat

Gdosy 85.?.?.?

Takže: logika slušného člověka říká, že fotka může obsahovat cokoliv, aniž by se jednalo o důkaz trestného činu. Např. několik fotek z natáčení detektivky, není důkazem skutečné vraždy. Pokud k tomu přidáme zákon jenž praví, že člověk je nevinen pokud mu není dokázán opak, hovoříme již o čiré udavačské praxi zavedené na kontrolu myšlení, o čemž mimo jiné hovoří i tento článek. Lidé jsou postihováni za pravděpodobné trestné činy a to je podle Vás normální. Což o to, tady u nás si udavače jednoduše najdeme a dostane nakládačku, ale co s tím uděláte v USA to fakt netuším. Jenom doufám, že se tahle demokracie nikdy nedostane do českých luhů a hájů. I když je známo že smrad a neštovice se šíří zatraceně rychle. [oči v sloup]

73655

09.10.2005 08:54

Úžasná lekce z lidských práv

RE: Co dodat

Gdosy 85.?.?.?

Nemohu si pomoct, ale na Vás musím reagovat. Vy jste něco jako maskovaný Leho či co? Vždyť jste napsal tak absolutní blud, že je člověku až líto, že s tímhle uvažováním musíte žít.
Ten článek popisuje událost a proto není právně napadnutelný. Může být otištěn kdykoliv a kdekoliv. Dokonce i v USA.

Tato organisace, stejne jako ostatni ktere vyvolavaji filmy maji system ktery se stara o identifikaci moznych prestupku. No a to je přece porušování svobody jak z učebnice. Fotografie jíž si někde nechám vyvolat je stále mé soukromé vlastnictví a nikdo nesmí bez mého souhlasu jakkoliv dále přenášet její obsah. Pokud tedy mají velké organizace povinnost udávat lidi, pak se jedná o udávání a porušování soukromí. Protože je to porušení nejen právních, ale především lidských norem. Chci tím říct, že tam u vás v USA si člověk nemůže udělat pár fotek jenom proto že někdo bude zkoumat jejich obsah. Och můj Bóóže, o takové svobodě si našinec může nechat jenom zdát!!!!!!!
Vy prostě tvrdíte, že ten chleba není namazaný máslem, protože je namazaný odstředěným a ztuženým mlékem. [překvapení]

73633

28.09.2005 21:38

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Je to pravda?

Gdosy 85.?.?.?

Díky za tuto reakci a nenechte se mnou ovlivnit. Čas od času provedu podobný úlet, aniž dále vysvětluji podstatu vyřčeného. Je to proto, že se naštvu a chci lidem říci jak to doopravdy je. Bohužel také vím, že to není k ničemu. Karty jsou rozdány a díky falešné hře má černého petra v rukávu velmi mnoho lidí. [mrknutí jedním okem]

72779

28.09.2005 17:04

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Je to pravda?

Gdosy 85.?.?.?

Nevím nakolik je možné z řečeného pochopit tak složité téma, ovšem nemám ani nejmenší pochybnost o tom, že jej někteří jedinci chápou. Pokud nikoliv z tohoto vědeckého, pak jistě z esoterického hlediska. Proto vědí že stokrát opakovaná lež se nakonec….. přenese do podvědomí a stane tvůrčím prvkem našeho myšlení. Ostatně stejného principu používala po celá tisíciletí církev k masakrování lidského ducha. Stačí jen povrchní přečtení a je celkem okamžitě jasné o co jde. Naštěstí už si pravda našla cestu k lidskému myšlení a zanedlouho svede rozhodující bitvu o osvobození lidského ducha.
Člověk se vydal na cestu získání zkušeností skrze osobní prožitek. O jakou zkušenost šlo vidíme všude kolem. Proto v jeho symbolech schází třetí část vyjadřující lidskou bytost v úplnosti. Jde o to, že dvě původní části se překrývají a jsou uzavřené. Pouze jedna byla odkloněna, aby člověk mohl získat po čem toužil. Čas se však naplňuje a poslední část obrazce se pootočí aby zaujala své původní místo. Tehdy se nám lidem vrátí ztracené schopnosti i vědomosti. Tehdy se podstata naší existence opět sjednotí. Můžeme si myslet cokoliv chceme a přesto se tak stane. Proto je dobré zvážit, co je obsahem nás samotných. Tvůrčí principy vedou k růstu. Destruktivní k zániku. Takto se oddělí zrno od plev.
Někdo zde řekl, že židé jsou inteligentnější než ostatní lidé. Copak to asi obsahuje jejich svatá kniha. Jsou to opravdu jen pouhé informace?

72762

28.09.2005 17:00

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Je to pravda?

Gdosy 85.?.?.?

Pokud chápete alespoň nepatrnou část řečeného, pak už vnímáte onu nekonečnou marnost lidské touhy se skrze samotné atakování paměti dobrat jakékoliv solidní schopnosti myslet. Pravdou je opak, protože skrze nevědomost a demagogii současné společnosti přenášíme do myšlení destruktivní a zavádějící schémata, jenž vedou k agresivitě a zneužívání lidského jedince. To o tom hovořili naši dávní předkové, jako o hrozbě materialismu a lidského úpadku.
V této pohnuté lidské historii působí další faktor jemuž byl dán název evoluce. Lidé chápou vývoj jako náhodný, libovolný proces složený z drobných kroků, jenž vedou k neustálému zdokonalování. Na tom není ani zbla pravdy. Je pravda že vývoj není předurčený, ale zcela jistě není náhodný. Je založen na získávání a utváření vlastností, ovšem i zde najdete trojúhelník o třech vrcholech. Jedním z vrcholů je vlastnost a druhým je schopnost. Schopnost vzniká vzájemným spojením vlastností za účelem dosažení tvořivého aktu. (Podobnost s myšlením není čistě náhodná.) Jenže to samo k vývoji nestačí. Nebo alespoň ne k tomu co chápeme jako vznik nové formy života. To o čem hovoříme se jmenuje přenesení podstaty existence a u lidského myšlení ji vnímáme jako vědomí. Je to tedy onen faktor, jenž nám říká kdo jsme a jak se chováme, který spojí nově utvořené schopnosti a přenese je do svého jádra. Aby k tomuto přenesení došlo je nutné sestavit určité množství schopností jenž toto přenesení umožní. Jedná se o schopnosti splňující požadavky existenčních zákonitostí a dál už bych toto téma nerozmotával. Je celkem jasné, že by jednotlivé myšlenky v tomto články vydali na několik knih. Ovšem já nechci nikoho uvádět do tajemství esoterických nauk.

72759

28.09.2005 16:58

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Je to pravda?

Gdosy 85.?.?.?

Bylo vám řečeno že učení je základem inteligence. Nebo snad lépe moudrosti. Jenže to není tak úplně pravda. Učení má vztah k vědění, tedy k paměťovému záznamu a na myšlení jako takové nemá takřka žádný vliv. Skutečný význam pro myšlení mají myšlenková schémata. Jak jistě víte, skládá se myšlení ze tří částí, poznat, pochopit, uvěřit. Takto vypadá celá cesta a je jedním ze tří obrazců o třech vrcholech. Proto o víře hovoří i Ježíš jako o vrcholu tvůrčího aktu.
Prvním krokem, zaznamenáte určitý jev nebo skutečnost (poznat). K tomu užíváte krátkodobou paměť. Druhým krokem vyhledáte princip jenž se k danému faktu vztahuje. To znamená pochopení a odstranění pochybností. Třetí krok „uvěřit“ přenese získané schéma do podvědomí, odkud je nadále využíváno k utváření myšlenky. Je přeneseno pouze schéma, nikoliv jev k němuž se vztahuje. Naše myšlení pak tato schémata používá při utváření myšlenky a také toho co je v našem životě nejdůležitější, tj. vědomí. (je to princip podle nějž jsou utvářeny také naše představy)
Staré civilizace používali k utváření a sestavování tvůrčích obrazců různé metody. Od složitých filozofických (meditace), k těm nejjednodušším obsaženým v modlitbách a písních. V oněch dobách se všeobecně vědělo, že sestavením určitých tvůrčích obrazců do skupin, se iniciují různé čistě duchovní vlastnosti, jako telepatie atd. Proto církev po dlouhá tisíciletí pronásledovala jakékoliv formy tvůrčího myšlení, jenž by mohlo vést k objevení těchto pradávných principů. Tomuto úsilí také nahrával fakt, že lidem bylo na vyšší astrální rovině předurčeno padnout až na samotné dno toho nejhoršího duchovního marasmu. Nenechte se však oklamat jakýmsi pocitem lidské nemohoucnosti. Byla to právě tato rasa jenž si svoji cestu zvolila tak, jak ji nyní prožíváme. K pochopení této pravdy je však nutné být obeznámen s principem duchovní cesty.

72758

28.09.2005 16:47

Začala v Iráku občanská válka?

Je to pravda?

Gdosy 85.?.?.?

Opět je tu to podivné téma, jenž už několik tisíciletí pronásleduje lidskou existenci a vede k názorovým třenicím vrhajícím lidské bytosti vstříc vlastní zkáze. Když jsem zvažoval zda napsat tyto řádky do veřejného fóra, nebylo to pro obavu z možné kritiky, ale kvůli možnosti že někdo pochopí o čem mluvím. Na druhou stranu bylo řečeno, že pravda vyplave na samém konci věků na povrch, aby každý mohl zvážit a rozhodnout co sám se sebou provede. Nuže do toho.
Toto vědění obsahuje části, jenž byly po dlouhou dobu lidské existence považovány za tajné a byla jim věnována velká pozornost. Ať už ze strany církve při jejich potírání, nebo ze strany esoteriků při jejich uchovávání. Protože nehovořím konkrétně, lze tyto řádky chápat jen jako průvodce historií.
Už jsem zde jednou řekl, že lidská existence sahá mnohem hlouběji do minulosti než oficiální věda připouští a než si mnozí z nás dokáží představit. No a v této dávné minulosti bylo lidem předáno hluboké vědění o vesmíru, jeho fungování a též o bohu tvůrci, nikoliv jen světa jako takového, ale především o tvůrci systému v němž i lidská bytost má své místo a jemuž plně podléhá. Není proto vůbec divu, že tito lidé veškeré své vědění spojovali právě s tímto Stvořitelem, nebo chcete-li prvotním bohem tvůrcem. Toto spojení má svojí přirozenou logiku, protože vede lidskou bytost k správnému chápání vlastní existence, jenž je plně spojena s vnitřním prožitkem a uplatněním vlastních schopností ve vztahu k utváření vzájemných vztahů, jenž posouvá kvalitu života k širším a citovějším formám. Kupodivu i tito lidé rozvíjeli své obecné znalosti a jejich věda byla na mnohem vyšší úrovni díky chápání principů mající vztah k utváření a především využití myšlení. K tomu aby člověk pochopil podstatu řečeného musí složit dohromady tři skupiny obrazců složených ze tří částí. Tyto skupiny jsou součástí nás samotných a mají vztah k naší minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Pokud je chápete, otevře se vám před očima celá pravda o tisíciletích lží, překrucování a pronásledování, za účelem zotročení lidského ducha. Zde vynecháme důvody proč.

72757

26.09.2005 17:20

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Zkuste říci, že BBC a generál Sir Michael Rose jsou šířitelé komunistické propagandy.. Vyhrozuje pan Gajdos

Gdosy 85.?.?.?

Až jsem zalapal po dechu jaký je to pan Gejdoš levičák. [velký smích] Takže teď už nám jen řekněte, které ty televize dáme zavřít, aby se nám všem konečně ti levičáci nepletli do demokracie. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

72480

24.09.2005 16:35

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Jak, je clovek maly proti zasahu prirody, k cemu nam jsou akademicke tituly.kdyz hynem vlastni hloupost

Gdosy 85.?.?.?

Už dost dávno jsem se zařekl že o lidské společnosti nebudu debatovat na veřejných fórech. Ve vašem případě dělám výjimku, a dlužno přiznat že k tomu mám vícero důvodů. Jedním z nich je že nejprve posuzujete hodnotu lidského života a teprve skrze ni vnímáte vývoj lidské společnosti. Proto Vám asi nemusím popisovat ten podivný pocit marnosti a zároveň touhy lidem říct kam jejich kroky vedou. Jenže na to žádná slova nestačí. Nepomůže ani poukazování na podivuhodně vzájemnou shodu mezi vizionáři a tím co se v současnosti děje.
Pravda, člověk by předpokládal že se lidstvo poučí z vlastních chyb. Tomu však brání obyčejná lidská blbost. Kdysi jsem si dal velkou práci se studiem dávných civilizací a příčinách jejich úpadku. To hlavní co jsem hledal byl podivný nesoulad, jenž vedl ke sražení těchto společenství na zdánlivém vrcholu jejich existence. Nemám ani nejmenší důvod se k tomuto tématu vracet, ale použiji jedno srovnání. Pouze jediná událost probíhá úplně stejně jako to čemu říkáme vývoj společnosti. Bohužel je to událost na jejímž konci čeká smrt. Jistě už chápete že mluvím o nemoci. Právě ona je tím co v okamžiku dosažení pomyslného vrcholu, svého hostitele jednoduše zabije. Tahle nemoc je však všeobecně popisována jako nedílná součást zdravé společnosti a proto se všichni radují z jejího zdárného vývoje. Jenomže smrt na nikoho neudělá baf. A tak můžeme jen konstatovat že až to přijde tak to přijde. [smích] [smích]

72267

21.09.2005 20:49

Amerika je v úpadku

RE: Asi jsem hlucha, slepa nebo senilni, ale ja tu Ameriku, o ktere tady pisete, jaksi nikde nevidim - cast 1

Gdosy 85.?.?.?

Leho, copak ti říká Rita? Není náhodou zrovna čas se vydat domů?

71949

20.09.2005 18:34

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Gdosy 85.?.?.?

Z Vás arogance. [zmaten]

71791

19.09.2005 16:40

Tanečkáři

RE: Drahá Mindo,...

Gdosy 85.?.?.?

Přemýšlím, přemýšlím.........Svoboda znamená, že lidi mohou dělat i věci, které se ti nelíbí a ty jim to nemůžeš zakázat. Pokud jim to budeš moct zakázat, nebude svoboda. Tak jednoduché to je.......Ach tak takhle to je. No to sem ale blbec!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

71551

16.09.2005 20:55

Amerika je v úpadku

RE: Tenhle vas uhel pohledu se me libi, pane Stwora!!!

Gdosy 85.?.?.?

Filmová databáze:

Monstrum z galaxie Arkana (1981)

Komediálně laděné sci-fi s řadou hororových scén, jejichž hrdinou je amatérský spisovatel a jím vymyšlené postavy - tajuplné bytosti z galaxie Arkana se zvětšující se příšerou Mumu v čele, které způsobí svěmu tvůrci řadu komplikací. [velký smích] [velký smích]

71076

16.09.2005 20:17

Amerika je v úpadku

Ehm???

Gdosy 85.?.?.?

http://www.blisty.cz/2005/9/16/art25033.html
I tak se na to lze dívat.

71070

15.09.2005 20:34

RE: Nebudu platit!

RE: Jen se podívejte na komentáře taneckaru..

Gdosy 85.?.?.?

Take jsem si všiml. [smích] To bude asi tím, že se s nima už jinde nikdo nechce bavit. [oči v sloup] To je ostatně i dobrá rada pro pana Stworu, jak se napříště vyhnout zaneřádění Zvědavce. [mrknutí jedním okem] Čtenáři jsou důležití, ale zcela jistě ne všichni. [velký smích] Po přečtení této diskuze chci vskázat páně Lehovi, že co se demagogie týče, má vskutku co dohánět. I taťka Brežnev by musel zmodrat. [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

70886

15.09.2005 19:34

RE: Nebudu platit!

RE: Pane Stworo,

Gdosy 85.?.?.?

Pane Stwora, docela rád čtu Zvědavce a v mnoha ohledech s tím co píšete souhlasím. Přesto si kladu otázku, proč je zrovna tohle nutné. Myslím že v současném světě je dostattek událostí o nichž stojí za to napsat a hovořit. Jistě už jste si všiml, že diskutující pod určitými články mají přímoý vztah k obtížností daného tématu. Čím blbější téma tím blbější .....(reakce). A diskuze s technaři na téma lidskost mi připadá jako naprosto zcestná. Chci říct, že tím tak trochu snižujete úroveň svého webu. Občas jsme s kamarády přispívali do podobných diskuzí nasíracími příspěvky a s trochou alkoholu to byla docela zábava. Ovšem určitě bych to nebral jako téma obsahující byť jen tušenou úroveň. Otázka jaká je naše mládež a co nás v budoucnu čeká s tím má pramálo společného. Nedávejte prostor k vyjadřování lidem, kteří mezi hanlivá označení lidí počítají stáří, ti mají své vskutku pozoruhodné stránky. No, asi jsem zašel daleko v přáních, ale to je tím, že tu není zrovna o čem diskutovat. [velký smích]

70879

11.09.2005 08:00

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

Co je zase tohle?

Gdosy 85.?.?.?

Organizace FEMA odpovědna za záchranné práce v New Orleans pozvala do Utahu 1.000 vyškolených záchranářů. Měli si s sebou vzít výbavu jako pro nasazení do terénu.
Jaké bylo jejich překvapení, když je nacpali do sálu a udělali jim osmihodinové školení o sexuálním harašení. Poté jim řekli, že budou fungovat jako community-relations officers (komisaři pro styk s komunitou) a poslali je do postižené oblasti - aby tam roznášeli letáky a telefonní číslo FEMy.
“Mají tady certifikované záchranáře, vyškolené paramediky, odborníky na zacházení s nebezpečnými chemikáliemi a místo aby nám umožnili pomáhat, posadí nás do sálu a nechají nás poslouchat školení o sexuálním obtěžování, zatímco v New Orleans jsou stále lidé, kteří čekají na záchranu,” řekl jeden z texasských hasičů.
Feministky si tedy připsaly další vítězství nad zdravým rozumem.

70087

09.09.2005 21:54

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Gdosy 85.?.?.?

Nevím o tom, ale mám vlastní zážitek díky němuž vím co lidská mysl dokáže. Leč jde mi o podstatu viděného. Už jste to jednou sám nakousl v jiné debatě. Jak rozpoznat podstatu viděného?

69896

09.09.2005 21:12

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Gdosy 85.?.?.?

No já jenom jestli by jste nechtěl k tomu medu třeba mléko? [velký smích]

69891

09.09.2005 20:52

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Gdosy 85.?.?.?

Dotyčný především uráží sám sebe, což je patrně mnohem horší, protože je k tomu veden vlastním intelektem. Ale když už jste zasáhl, tak Vám odpovím. Někde v jiné diskusi jste spojil proroctví se šamanismem. Je to Váš názor a máte na něj právo. Pokud mám mluvit sám za sebe, tak na předpovídání budoucnosti mnoho nevěřím. Přesto jej nepopírám a také vím, že se okolo tohoto tématu občas rozvine zajímavá diskuse.
Proroctví je fenomén starý jako lidstvo a už v dávnověku se vědělo, že dokáže ovlivnit myšlení lidí. Tím nemyslím teorii o pravděpodobnosti uskutečnění předpokládaného. Ale fakt, že podstata proroctví není dohledatelná v minulosti, ale pouze v pozorování přítomnosti. Proroctví klade otázky našemu egu a nutí jej vidět ty stránky existence jenž často považujeme za nepodstatné. Takže pokud nějaké proroctví hovoří o válce, ptáme se zda k ní existují předpoklady. Ono se prostě nemusí jednat o katastrofu globálního charakteru, a přesto tu po nás jednou možná nezůstanou ani ty zlaté zuby. V souvislosti s událostmi v NO určitě sám uznáte že vztahy mezi lidmi nejsou zrovna v pořádku. A to nesoudím ani jednu ze zúčastněných stran. Pouze se snažím pochopit a to samo je dost děsivé. Ať už budoucí šetření přinese jakékoliv poznatky, neustále se budeme ptát zda k řešení následků živelných katastrof lidé potřebují střelné zbraně. Nepochybuji že se najde dost blbců, kteří budou tvrdit že ano a proto je nutné se zamýšlet nad naší budoucností. Pokud existuje nějaký NWO pak si jej utváří každý z nás sám v sobě. V tomto mají všechna proroctví pravdu. Společnost je pouze tím, jací lidé ji utváří.
[mrknutí jedním okem]

69886

09.09.2005 19:15

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Gdosy 85.?.?.?

Vlastně mám jeden dotaz: jaký je rozdíl mezi medem a strdím?? [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

69873

09.09.2005 19:00

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Gdosy 85.?.?.?

(cenzurováno. Urážíte diskutující.)

69871

09.09.2005 17:58

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Gdosy 85.?.?.?

Máme tu i jiné:
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=572
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=573
Bohužel neumím utvořit přesný překlad a tak jen odkazy. [chechtot]

69862

Tohle není reakce na samotný článek, ale spíše na diskusi. Mám jednoho kamaráda už celou řadu let. Před nějakou dobou si koupil malý domek a rozhodl se hospodařit. Neustále vykřikoval že není nad domácí produkty. No je pravda že začal velkoryse a záhy zjistil, že k uživení všech zvířat mu zahrada kolem domku nebude stačit. Když jsem se při jedné příležitosti ptal, proč kupuje tak obrovskou louku, tak s klidem prohlásil, že kvůli zvířatům. Bohužel se nakonec ukázalo, že k hospodaření nemá zase tak moc kladný vztah a začal při každé příležitosti nadávat na nadmíru práce. Tak jsem se zeptal proč nechová míň zvířat? On mi na to řekl "a co budu dělat s loukou?"
Tohle je problém myšlení a když si přečtete některé reakce, tak si určitě všimnete nápadné podobnosti. Stejnou podobnost naleznete v našem způsobu života i v budování společnosti. Je to jako nemoc na níž použijeme lék a ten vyvolá další chorobu na níž opět použijeme lék který....... [velký smích]

69621

06.09.2005 21:34

Na něco zapomínáme

RE: Bahníkův Nový Velký Naučný Slovník

Gdosy 85.?.?.?

Dodatek: nemyslet, znamená být myšlení schopen. Tedy se zjevně jedná o opačný proces, tedy vymyslet aspoň něco.

69488

04.09.2005 15:19

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdyz ,clovek vezme

Gdosy 85.?.?.?

Tohle se lidem jen těžko vysvětluje. Lidé neustále nechápou podstatu proroctví, jenž spočívá v popsání děje, nikoliv v popisu konkrétní události. Konkrétní události jsou důsledkem určitého jednání a z hlediska proroctví to znamená, že k nim dojde následkem určitého jednání. Odstranit následky není možné a nemá smysl jim přikládat zvláštní význam. Proroctví má za úkol lidskou společnost varovat před určitým jednáním a ne je nahánět z místa na místo, podle toho kde se zrovna něco semele. Proto i Nostradamus a další nepopisují události přímo. Sama představa že by to kdokoliv udělal, by znamenala stejně destruktivní počin jako vyhlášení války. Proto ani prorokům není dáno vidět budoucnost v její konkrétní podobě. Sledují určité obrazy z nichž pak odvozují podstatné rysy té které epochy. Jakýkoliv prorok jenž by popsal byť jen tři čtyři konkrétní události včetně místa a data, (k nimž by skutečně došlo)a nakonec připojil cosi o neblahém konci určitého kontinentu, by vyvolal masový exodus jeho obyvatel před katastrofou, což by v samém důsledku bylo mnohem horší než katastrofa sama. Proto jsou proroctví určena těm, kteří jim chtějí porozumět a jsou ochotni vidět příčiny a nikoliv následky. [mrknutí jedním okem]

69208

04.09.2005 12:10

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Z Bláta do Louže

Gdosy 85.?.?.?

Bohužel máte pravdu a pro mnoho lidí by mohlo být prvotním varováním, jak rychle se události v NO promítnou v ekonomice států nepostižených katastrofou. Takto vypadá ekonomický fašizmus v praktické ukázce. A co je zdaleka nejhorší, že stejně tak virtuální je bezpečnostní systém pro případ selhání infrastruktury. A to nejen v USA. V případě podobné katastrofy se ve stejné situaci ocitnou lidé kdekoliv na světě. Ale ono je to mnohem horší. Příklad: V případě dlouhodobého selhání se ukáže zcela chybná koncepce GO plodin, jenž jsou často jednoleté a neumožňují opakované setí kvůli možným únikům zisku. A navíc nejsou schopny vůbec vyrůst bez chemického ošetření, jenž se může stát nedostupným. S lidstvem je za účelem ovládnutí a zisku hrána ohavná hra v níž nejsme nic víc než postradatelný výrobní nástroj. Bohužel je to dáno především tím, že naši vůdci jsou stupidní hovada, jenž přes pupek nevidí že si chčijou na vlastní boty.

69187

03.09.2005 15:28

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Globalni oteplovani a stmivani a dramatictejsi zmeny...

Gdosy 85.?.?.?

Nehovořil o tom? Pokud Vám upadne noha, asi nebudete považovat pořezaný palec za důležitý. [oči v sloup] Je možné že to, čeho jsme svědky, je součást mnohem větší katastrofy, nebo jejím počátkem. Docela mi dochází humor.
Pak se bílý muži přiblíží okamžik, který vás udělá ubožejšími než jsme my. Uvidíš to - dva nebo třikrát se to stane v malém, a potom přijde šok. Vidím mince, taví se, hořící bankovky v rukou nesčetných lidí. Budou mít malou hodnotu ty peníze, pořád menší a nikdo se od nich nebude chtít odtrhnout. To je zvláštní. Oplakáváte peníze a nevidíte ovoce na stromech! Vidíš, že mi to připadá směšné, ale mnozí budou plakat. Mnohé bude jinak s penězi, to vám sice zůstane, ale bude to nový začátek, který mnohé srazí do neštěstí. Všechno bude značně jiné ... hodně jiné ... ale teprve koncem roku. Převzato z WM magazínu [zmaten]

69091

02.09.2005 21:22

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Globalni oteplovani a stmivani a dramatictejsi zmeny...

Gdosy 85.?.?.?

I když.... Ono to s tím varováním není úplně přesné, protože nelze varovat odsouzeného, že bude ráno oběšen. Ono mu to lze jen oznámit. A tohle mohlo být takové oznámení. [vyplazený jazyk]

68973

31.08.2005 18:37

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Nebytelnost

Gdosy 85.?.?.?

Omluva není třeba, nahrávku se patřilo vrátit. [velký smích] Mám toho v zásobě celkem dost protože se o toto téma zajímám, ale většinou tím nikoho neobtěžuji. Škoda (asi). [chechtot]

68524

30.08.2005 18:32

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Nebytelnost

Gdosy 85.?.?.?

Doplnění:
Bohmova interpretace kvantové mechaniky je explicitně nelineárním mechanistickým modelem. Podobně jako Niels Bohr zformuloval filozofické principy komplementarity, které mají význam i mimo rámec kvantové mechaniky, David Bohm odhalil hluboký vztah mezi porušením lokalizace a úplností (jednotou) všeho, co existuje. Jako první správně pochopil nelokální podstatu kvantové mechaniky. John S. Bell, teoretický fyzik z Evropského centra pro fyziku elementárních částic CERN v Ženevě (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire, Evropská rada pro jaderný výzkum), vyzdvihl důležitost Bohmovy práce, která pomohla rozvinout jeho myšlenky o lokalizaci v kvantové mechanice.

David Bohm studuje ve vědeckém kontextu vztahy mezi vědomím a hmotou a dosud se v tomto studiu dostal nejdále. Jeho přístup je mnohem obecnější než je současná S-maticová teorie a lze jej chápat jako pokus o aplikaci bootstrapové hypotézy při odvození konzistentní kvantově relativistické teorii hmoty.

Bohm vycházel z nepřerušené spojitosti hmoty a za hlavní aspekt této celistvosti považuje nelokální spojení, které vyjadřuje EPR experiment. Zatím se nelokální spojení jeví jako zdroj statistické formulace zákonů kvantové teorie. Bohm chce jít za hranice teorie pravděpodobnosti a zkoumá uspořádanost, která je podle jeho přesvědčení vlastností kosmické sítě jevů na hlubší, "neprojevené" rovině. Tuto vlastnost označuje jako "implicitní" uspořádanost, ve které vzájemné sepjetí celku nemá nic společného s umístěním v prostoru a v čase.

68388

30.08.2005 18:25

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Nebytelnost

Gdosy 85.?.?.?

Asi bych se měl zeptat, co že je to ta nebytelnost? Připomíná mi to principy komplementarity podle Davida Bohma.
"Člověk je veden k novému chápání nerozčlenitelného celku, který popírá klasickou představu o analyzovatelnosti světa na oddělené a nezávisle existující části... Převrátili jsme obvyklou klasickou představu, že základní realitou světa jsou nezávislé elementární části a že různé systémy jsou pouze neurčitými náhodnými formami a uspořádáním těchto částí. Spíše říkáme, že základní realitou je nerozdělitelná kvantová vzájemná spjatost celého vesmíru a že relativně svobodně se chovající části, jsou jen určitými a náhodnými formami v rámci tohoto celku."
V roce 1935 Albert Einstein a jeho spolupracovníci Boris Podolsky a Nathan Rosen publikovali práci, ve které popsali tři hlavní výhrady vůči kvantové mechanice. První výhradou byl problém nelokalizace, který spočívá v tom, že ke změně stavu jednoho systému může dojít v důsledku měření jiného vzdáleného systému. Albert Einstein a jeho kolegové dále považovali za nepřijatelné, aby měření jedné veličiny vylučovalo měření druhé "komplementární" veličiny (jako např. současné měření hybnosti a polohy). Poslední závažná výhrada se týkala vnitřní náhodnosti a nemožnosti přesné predikce jevů. Proto tvrdili, že kvantová teorie je nekompletní a v budoucnu bude nahrazena kompletnější teorií, která bude respektovat omezení rychlosti světla, všechny fyzikální veličiny budou mít přesně definované hodnoty a teorie umožní úplnou předpověď kvantových jevů.
Albert Einstein, Boris Podolsky a Nathan Rosen usoudili, že existují určité skryté proměnné s neznámými vlastnostmi, které by měly chování kvantových systémů vysvětlit. Jejich závěr byl ten, že kvantová mechanika není kompletní a nepopisuje plně fyzikální realitu. Systém II zná všechno o systému I daleko předtím, než se vědec rozhodne provést měření nějakých veličin a tím znemožňuje předem současné měření nekomutujících veličin. Není třeba žádné okamžité působení na dálku, pokud předpokládáme, že každý systém má více parametrů, než uvažuje kvantová mechanika. Niels Bohr, jeden ze zakladatelů kvantové mechaniky, naproti tomu bránil původní kodaňskou interpretaci kvantové mechaniky. Soustředil se především na druhou výhradu, týkající se simultánní "reality" komplementárních proměnných, jako je hybnost a poloha. Jeho argumenty po více než 30 let tvořily intelektuální pozadí kodaňské interpretace kvantové mechaniky.
Ostatně si nejsem tak úplně jistý, že někdo chce nebytelnosti dosáhnout. Asi bych mohl zopakovat, že dokonalost dle mého neexistuje. Ale proč? Lidé na ni stejně nikdy nepřestanou věřit. Pak bych se mohl zeptat kdo je okultista Jurajda? Nějaký váš přítel? Proč a v jaké souvislosti o něm hovoříte?

68386

28.08.2005 19:26

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Gdosy 85.?.?.?

Nemusíte. [chechtot] Ani já to příliš nechápu. Vycházeje při tom ze stále stejného tvrzení, že dokonalost neexistuje. [oči v sloup] A pokud chcete tvrdit, že to co jsem napsal je blábol s špatně napsaným i, pak prohlašuji _ neodvolám, neodvolám a neodvolám!!!! [velký smích]

68123

28.08.2005 18:42

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Gdosi,

Gdosy 85.?.?.?

Mám na to reagovat?

68109

28.08.2005 16:08

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Gdosy 85.?.?.?

No jo, taky koukám že jsem se nějak rozkecal. [chechtot] No nic, zítra jdu zase do práce a možná nasaju něco pohody z budování tržního hospodářství, když už mi nikdo nechce naservírovat ten vysněnej komunismus. Pro jistotu však ohmatám všechny kolegyně, abych jaksi prakticky prozkoumal rozdíl mezi silikonem a solným roztokem. [vyplazený jazyk] Třeba se najde v budoucnu příležitost své hmatatelné zkušenosti předat případným návštěvníkům podobně laděné diskuse. [mrknutí jedním okem]

68094

28.08.2005 14:56

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Gdosy 85.?.?.?

On zde není na popis lidské minulosti dostatek prostoru, přesto se o jedné okolnosti zmíním. Lidé předpokládají že jejich existence je nahodilá a kladou velký důraz na jednotlivé dějinné události. Díky tomu jim uniká proces odehrávající se na pozadí vlastní existence. Pokud vezmeme některé eposy a očistíme od demagogie, načrtne se nám zajímavé poznání. Člověk byl původně na mnohem vyšší úrovni nežli dnes. Je tu tedy otázka zdánlivé degenerace. Nebudu popisovat jak a proč k ní došlo, ale řekněme že nešlo o degeneraci, nýbrž o posunutí ve vývoji o několik cyklů zpět. Člověku bylo odebráno určité množství dědičných informací aby byl nucen je znovu utvořit a plně pochopil jejich podstatu, kterou díky svému patrně umělému původu nechápal. Řekněme, že v té době žili lidé, jenž chtěli aby si budoucí generace uvědomili kým jsou a k čemu došlo. Přesto že mnohé v průběhu dějin zaniklo, některé fragmenty zůstaly. Je tedy možné, že ti jenž rozhodli o našem návratu, dokázali určit čas, kdy se člověk vrátí k původní podobě. Mayský kalendář tak může být výpočtem jednotlivých etap vývoje a přesně ukazovat okamžik, kdy se člověk dostane na ztracenou úroveň bytí a kdy se naši tvůrci opět vrátí. Například Ježíš dokonce popisuje jak se oddělí zrno od plev. Nemůžete je vytrhat, když jsou malé a není je možné dobře rozeznat. Musíte počkat až dorostou a potom poslat dělníky plevel vytrhat. Hovoří tedy o dávném poselství? Hovoří o dědičné chybě (hříchu) od nějž se máme očistit? Kdo ví. Demagogie a náboženský fanatismus poslalo úvahy o jiné než materiální existenci na seznam duševních poruch. Přesto jak se zdá mnohým vadí pravděpodobné pokračování vývoje. O němž se mimochodem učí ve školách. Ale vůbec jim nevadí prohlášení, že v zájmu míru se musíme dobře připravit na válku. Inu, podle chuti…… [oči v sloup]

68090

28.08.2005 12:25

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Gdosy 85.?.?.?

Ach jo, zase máte pravdu. Já jsem vždycky věděl že jsem totální blbec. Tak jsem se Vám třeba zamiloval do holky od nás z práce. Jenže znáte to, ta dnešní doba. Nemůžete s ní přece chodit pořád do lesa a pozorovat mravence. Občas musíte taky do společnosti, na a co Vám budu povídat, nebyla zrovna štíhlá. Tak jí říkám že s tím musí něco udělat, protože vypadá jako bečka. No ona to věděla a měla zatraceně velkej mindrák. Jenže zamindrákovanou ženskou taky nikdo nechce. A tak se rozhodla zhubnou. Jo to bylo fajn, protože se z ní stala fakt fešná holka. Ježe se z ničeho nic stala nějak oblíbená, hlavně u mužský části populace. No a byl tam jeden takovej, ten voplácanej, co vypadá jak nafouknutá šprcka s ručičkama. No a co myslíte že se stalo. Tak tu sedím v lese na pařezu, v ruce ubalený brko a přemýšlím kde soudruzi z NDR udělali chybu.
Jo chodím sem celkem často a vobčas sem přijde i ona. Teď sem chodí s nějakým zrzkem, je to náměstek ředitele. Před tím to byl nějakej skopčák a asi čtyři další. No řeknu Vám, já nevim co na těch hubenejch ženskejch ti chlapi vidí.
Jo jo, připadam si jako starej dědek co vo něj nikdo nestojí. Přemýšlím co s tím. Mám jednoho kámoše, co věří na takové ty pošuky co předpovídaj budoucnost. Je šťastně ženatej, i když ta jeho ženská, teda nic moc. Já bych si jí teda nevzal a spousta mejch kámošů taky ne. Ale proti gustu... Ten pošuk furt mele o konci světa a pořád se u toho usmívá. Tak se ho asi zeptám jak to dělá. [překvapení] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [oči v sloup]

68088

28.08.2005 11:15

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Gdosy 85.?.?.?

Takže, zaprvé nevím co je skutečnost, neboť se jedná o stejně relativní (abstraktní) pojem jako dokonalost.
Hovoříme tedy o tom oč usilujeme. Jde tedy o vzájemný vztah dvou jevů. V tom případě je dokonalé to co je malé, ve vztahu k tomu co je velké. Potom je dokonalé to co je velké, ve vztahu k tomu co je malé. Potom je dokonalé to co je složité, ve vztahu k tomu co je jednoduché. A to co je jednoduché je dokonalé ve vztahu k tomu co je složité. Ve vztahu k dokonalosti jsme dokonalý, tudíž není oč usilovat.
Řekněme že dokonalost se vztahuje k vyjádření podstaty jevu v úplném stavu. Potom je nevědomost dokonalá, protože se jedná o nevědomost. Stejně tak jako je částečná vědomost dokonalá, protože se jedná o částečnou vědomost. Ve vztahu k dokonalosti jsme dokonalí a tudíž není oč usilovat.
Další možnost je vztah dokonalosti k určitému cíli jenž je dán součtem veškerých dosažitelných aspektů reality. Potom platí že dokonalý je oddělený protože se vymezil vůči spojitosti. Potom je spojitý ……..
Už nebudu pokračovat, protože nevím, zda to co jsem napsal je dokonalé ve vztahu k podstatě dokonalosti, jenž je vyjádřením určitého jevu v jeho úplném, částečném, kladném, záporném, levém, pravém, největším nejmenším ....... stavu. Jo a na co jste se to vlastně ptal?

68084

28.08.2005 10:43

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Pane Gejdosi,

Gdosy 85.?.?.?

Možná to bude tím že pan Gejdoš hovoří o proroctvích vztahujících se k dnešní době, pokud bude hovořit o epoše která má přijít, bude mluvit o jakési zlaté epoše jíž Nostradamus také popsal. Pokud se zamyslíte a podíváte kolem sebe, asi ihned pochopíte, že při zachování současného stavu, lidstvu žádná zlatá epocha nehrozí. Zatím totiž tuto planetu ničíme takovou rychlostí a s takovou bezohledností, že nám umírá přímo před očima. To co se okolo nás děje je počátek válek o zdroje. A myslíte si že velký Jirka počítá s Ajou jenž píše své myšlenky na Zvědavci. Já si myslím že už nyní jste zahrnuta do nutných ztrát jenž k dosažení cíle zvaného "udržení ekonomického růstu USA" vede. Takže, pokud na vás padá depka, přečtěte si celého Nostradama a zjistíte, že to byl velký optimista. O co se týká silikonu, tak právě o něm tu celou dobu hovoříme i když v jiných souvislostech.

68081

27.08.2005 15:05

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Gdosy 85.?.?.?

Z vlastní zkušenosti vím že nejlépe poznáte duchovně či materiálně založeného člověka při otázce co si myslí o tichu a samotě. Materialista vám bude vykládat o ztrátě času, penězích a podobných zcela idiotských stavech v nichž se nic neděje a tudíž je nuda. Člověk přece musí budovat postavení, bavit se, nakupovat věci a být in ve všech ohledech. Krásná prsa, svaly, atd.. Duchovně založený člověk řekne, že ticho a samota jsou okamžiky, kdy se rodí jeho duchovní podstata. Okamžiky kdy dosahuje pochopení a modeluje vlastní bytost. To je důvod proč jedni vidí v přírodě chrám života a nezbytnou součást existence a jiní prostor k pořádání megapárty se spoustou chlastu a ohlušujícího řevu. Ta propast je už natolik velká, že nikdo nezbuduje most aby bylo možné přejít. To ovšem znamená že čas už je u konce a rozhodnutí přijde brzo. Myslím že víte o čem je řeč.

67931

27.08.2005 10:07

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Gdosy 85.?.?.?

A ještě jeden postřeh. Když se rozhlédnete kolem sebe, spatříte zdánlivě velké množství názorů. Tyto všechny však vznikají skrze prázdný prostor v láhvi a na jejich počátku se nalézá minimální množství tvorných prvků. Vzpomínáte na evoluční teorii? Tak si představte, že v určitém okamžiku tu máte lidoopa a v dalším se určitá část vydá na cestu myšlení. Je jedno zda k tomu došlo, protože tvůrce teorie pouze přenesl schéma obsažené uvnitř myšlenky na vnější prostředí. Znamená to že ačkoliv teorie je patrně chybná, systém může být správný. Jde jen o to jej aplikovat tak, aby poskytl správný výsledek.
Dnes jsou lidé rozděleni skrze materiální a duchovní vidění světa. Oboje však vychází z touhy po duševním prožitku. Materiálně založení jedinci budou současný stav hájit. Jejich materiální vidění vede k omezenosti, kdy v zájmu zisku připouští určité oběti. Ať už jsou to životy, svobody, životní prostředí atd. Budou hledat možnosti k násobení materiálních statků jakoukoliv cestou. Duchovně založení jedinci vidí, že nic z toho není nutné a že vně nelze o nic usilovat, protože vnitřní prožitek je dán duchovní úrovní a nikoliv hlasitostí hudby ani množstvím peněz. Blbec zůstane blbcem i když mu slouží armáda mudrců. Jenže vývoj už kdysi dávno materiální, tedy tělesnou cestu opustil a to co se okolo odehrává je jeho přirozená součást. Já myslím že přímo před našima očima probíhá volba a už nyní postáváme u bran k dalšímu evolučnímu článku. Jedni před tou širokou materiální. Táhnou sebou vozy plné harampádí a mají strach že se do brány nevejdou. Druzí před tou těsnou, jen tak jak se narodili. Vědí že neexistuje nic co si lze odnést. Co myslíte, která z těch dvou bran se nakonec otevře a u které bude pláč a skřípění zubů?

67917

27.08.2005 08:55

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Gdosy 85.?.?.?

Když přemýšlím o vývoji jako konstruktivním procesu, je mi jasné že v něm dokonalost určitou roli hraje, ovšem jako aspekt skutečnosti, prostě neexistuje. Pro představu lze použít láhev s různobarevnými korálky. Pokud tuto láhev naplníte do půlky a zatřepete s ní, vznikají nové kombinace a skrze ně i nové možnosti, ačkoliv obsah zůstává stále stejný a lze jej chápat jako ověřený. To znamená že podstatou této možnosti je prázdnota vyplňující zbytek láhve. Pokud tuto láhev naplníte po okraj, můžete třepat jak chcete, ale korálky svou polohu nezmění. Zdánlivě jste překonal nedokonalost tvořenou prázdnotou, ale ve výsledku jste zrušil možnost utváření nových kombinací. Stejné je to se zdánlivou chybou. Můžeme si představit že DNA jsou ony korálky a v souladu s principem je použito jejich nejmenší množství s ohledem na funkčnost systému. Scházející části vytvářejí prostor pro kombinaci. Tím že jsou neustále přeskupovány vznikají nedostatky, ale spolu s tím i nové možnosti a přednosti. Nejlepším příkladem je paměťová buňka. Když se narodíme je prázdná a zdánlivě neúčelná. Přesto ji vývoj v průběhu věků neodstranil a díky tomu se můžeme učit, vytvářet názory a představy, jenž znovu ukládáme a z nichž znovu tvoříme nové. Každá paměťová buňka na počátku nese nejmenší možné množství informace, aby se v budoucnu mohla podílet na zázraku jménem myšlenka. Je tedy nedokonalá? Vývoj je založen na utváření maxima možností s minimem prostředků. Vědomí nevyužitých možností nás vede k pocitu nedokonalosti. Bohužel místo jejich využití se je snažíme odstranit tím, že je nahradíme dokonalostí. Amen [vyplazený jazyk]

67915

26.08.2005 20:35

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

Hmm

Gdosy 85.?.?.?

Tak tahle otázka je správná. Lidé v touze po dokonalosti neustále posouvají laťku. Nejprve to byla kost ve vlasech a trocha hlinky. Potom líčidla a paruka, pak barva na vlasy a nakonec kosmetická chirurgie. Čeká nás kosmetická genetika? A co když nás vede vývoj někam úplně jinam než k dokonalosti? Co když je dokonalost pouhá smyšlenka, jíž se drží pouze lidská mysl? Nemůže se pak stát, že člověk zkříží dráhu přirozené podstaty existence, kterou zatím patrně vůbec nechápe a pošle celý svůj rod na cestu smrti? Jak tedy člověk ví, čeho má v souladu s vývojem dosáhnout.
V určitém okamžiku v dávné minulosti nám byla otevřena cesta myšlení. Co když je to přirozená součást vývoje a nikoliv nějaká údajná náhoda. To by znamenalo že tělesný vývoj už nemá význam a byl nahrazen užitečnějším systémem. Bohužel, člověk nemá ani nejmenší tušení jak a proč k tomu došlo. To také znamená, že nemá nejmenší tušení jaký bude další krok. A proto nemá ani nejmenší tušení, zda jeho genetické experimenty směřují správným směrem. Je možné, že uvnitř systému existuje oblast připravená k dalšímu kroku, o níž člověk vůbec neví a jednoduše ji z touhy po dokonalosti poškodí. Zastaví se tím vývoj? Možná. A možná že taky ne a potom sebe sama nasměruje lidstvo na cestu k sebezničení. Člověk si hraje na pánaboha i když na to vůbec nemá.
A co je na tom docela sranda? Ty opravdu hezké ženy žádnou berličku nepotřebují. Jsou krásné ráno když se probudí, v práci i večer když si jdou lehnout. A víte jak poznáte přirozenou krásu? Třeba tak že se červená když se zastydí. Třeba tak že jí nevadí déšť, nebo jí naopak učiní mnohem krásnější. A třeba tak, že dokáže prodat to co má i když to není dokonalé. Jednu mám doma, tak to musím vědět. [smích]

67860

25.08.2005 19:47

Demokracie je iluze

Iluze?

Gdosy 85.?.?.?

Na domokracii vám stačí jediná věc. Tou věcí jsou lidé. Pokud se zamyslíte, pak přijdete na to, že demokracie je to, co si lidé přejí a přesně takový je svět v němž žijem. Bohužel. [smích]
1.) Pokud máte peníze můžete vládnout lidem
2.) Pokud máte peníze můžete zabíjet
3.) Pokud máte peníze můžete utvářet zákony
4.) Pokud máte peníze .............
Vy nechcete peníze?

67714

24.08.2005 19:15

Íránská past

Co mohou dělat jiného?

Gdosy 85.?.?.?

Myslím že celá ta mašinérie okolo ropy začíná dosahovat obludných rozměrů. USAci mohou říkat co chtějí, ale pohled na mapu s přihlédnutím k jejich válečným tažením hovoří jasně. Pokud své tvrzení, že v případě potřeby použijí nukleární zbraň, myslí Bů vážně, pak je zrovna čas získat vlastní atomovku, stejně jako to patrně dělá Irán. Obzvlášť když vidí jak dopadl jeho soused. Já osobně jejich pohnutky chápu. A moc dobře vím, kdo se této zbraně nejvíc bojí. Inu potrefená husa, že.

67589

24.08.2005 18:49

Salón

Povzdech

Gdosy 85.?.?.?

Názor nenázor? Nějak tu postrádám nějaký návrh, myšlenku, cokoliv nad čím se lze zamyslet. O čem to vlastně je? Bohužel žijeme ve světě kde vládnou peníze. Ale každý občas děláme ty nepopulární věci u nichž už dopředu víme, že na nich nezbohatneme. Já přirozeně vím, že server něco stojí a přeji si, aby právě Zvědavec vydržel co nejdéle. Už kvůli lidem kteří sem píšou a mají občas pozoruhodné myšlenky. A o těch to myslím je. Když si dva lidé povídají, nepředpokládají, že budou jeden druhému za myšlenky platit. Na každém diskusním fóru je potřeba lidí jenž mají co říct. A pokud tito lidé nepřijdou, pak není o čem diskutovat a nejsou ani stránky. Pan Stwora je dobrý hlavně tím že volí témata jenž podněcují lidi k reakcím a udržuje slovník všech zúčastněných v mezích slušnosti. To je myslím to, co dělá tyto stránky ojedinělými. Přirozeně to vyžaduje množství času a ten je nutné zpoplatnit, protože ze vzduchu se prostě žít nedá. Ale to je o předem nastavených pravidlech a hlavně o ochotě se na utváření stránek podílet. Od kamarádů vím, že tvrdé vyžadování poplatků vede často k nezájmu, ale částečně zpoplatněné stránky, například u zajímavých článků, má celkem slušné výsledky. To je však v kompetenci editora a jen na něm záleží kam a jakou cestou se bude Zvědavec ubírat. A to je myslím to o čem se můžeme bavit, ovšem u tohoto článku schází cokoliv, nač by bylo možné reagovat. Pokud totiž chceme někoho přimět k zamyšlení, nemůžeme mu současně vnucovat že jej považujeme za pitomce. A potom, články nemůže psát každý i když si to moc přeje. O tom svědčí tento výňatek "Ti zabahnění neudělají ani to poděkování. Konec konců, co by byl salón bez hostů." Úžasný příklad jak negovat svá vlastní tvrzení, ve dvou po sobě jdoucích větách. Ba právě, co by byl salón bez hostů, takže třeba nejsou až tak zabednění.

67588

21.08.2005 14:47

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Gdosy 85.?.?.?

Někde tady jsem uvedl odkaz. Je dobré si toto pojednání přečíst, aby člověk získal představu o systému utváření teorií. Jistě že je zde využíván matematický model, ovšem je nutné pochopit, že ten pouze redukuje nedostatky vzniklé převážně myšlenkovou konstrukcí. Matematika dává filozofii konkrétní tvary jsoucna. V mnoha teoriích je v některé části použit pouhý předpoklad. Potom vzniká tvrzení, že pokud platí předpoklad že… potom je teorie správná. Je zajímavé, že věroučná literatura žádné předpoklady nepřipouští i přesto, že je na nich celá postavena.
O tom s čím bude člověk konfrontován na základě současného bádání lze přirozeně vést rozsáhlou polemiku. Ovšem v té je obsaženo právě ono kouzlo nepoznaného. Lidé na to dříve či později přijdou. Ať už sami nebo s přispěním jiné civilizace nebo odkazů z minulosti. V tomto ohledu by mohl mnohé naznačit pan Gajdoš s ohledem na proroctví o skrytých skříňkách s poselstvím určeným člověku jenž budou nalezeny na konci věků.
Pokud jde o epochu před časem nula, je pravděpodobné, že je vyjádřitelná pouze nulou jako takovou. Pokud totiž použijeme nulu jako výchozí bod, pak sama skutečnost je jejím protikladem a vyjadřuje absolutní vše. Nepochybně tím vzniká otázka, odkud se berou hranice limitující skutečnost jako takovou. Tedy čím je formován vztah mezi bytím a nebytím o čemž přemýšlela řada velikánů ve fizice a některé úvahy naleznete na uvedeném odkazu.

67082

20.08.2005 22:53

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Gdosy 85.?.?.?

Ono je to podivuhodné dobrodružství a i přesto že ne všichni jsme schopni vymýšlet složité teorie, stojí za to se účastnit. Už proto, že mnoho odpovědí lze snáze pochopit za tím kdo jsme, než za tím co děláme. Možná jednou dojdeme tak daleko, že už lidem nebude možné lhát, ani skrze náboženská dogmata, ani skrze: "Tohle zni nebezpecne moc jako nabadani k thoughtcrime! Uvedomte si jak blbe se vladne nebo jak blbe se prodavaji lacine vyrobky nebo ideje lidem co premysli - poznani je hrozbou pro politiku, pro ekonomiku, i pro narodni bezpecnost a pro cely zapadni zpusob zivota".
Ne nadarmo oficiální věda k mnoha teoriím přistupuje stejně jako k vymítání ďábla. Co kdyby se jednou ukázalo jak moc se lidem lže. Od školních lavic, až po uvázání ke korytu vsugerované nezbytnosti. Bohužel to stoprocentně funguje a tak si nezbývá než přát, aby na to už konečně někdo přišel. T.L. Rampa kdysi napsal, že je možné sestrojit přístroj, jímž se člověk spojí s astrálním světem. Neví zda je to možné, ale pro mnohé by to byl skutečný „nářez“.

67016

20.08.2005 17:36

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Gdosy 85.?.?.?

Albert Einstein kdysi položil otázku: "Kolik volnosti měl Bůh při tvorbě vesmíru?" Pokud je předpoklad neexistence hranice pravdivý, neměl ve volbě počátečních podmínek žádnou svobodu. Mohl být pouze autorem zákonů, kterými se vesmír řídí. Ani to však nemusí znamenat přílišnou volnost. Je možné, že existuje pouze jedna nebo několik málo úplných unifikačních teorií, které v sobě neskrývají žádné protiklady a připouštějí i existenci tak složitých struktur, jako jsme my.

Dalsi otazka je, zda jsme schopni pochopit odpoved, ktera - pokud existuje - nejspis vyplave na povrch z hlubin kvantove fyziky, obalena tlustou vrstvou velmi odporne matematiky.

Pokud objevíme úplnou teorii, stane se ve svých základech pochopitelnou pro každého, tedy nejen pro hrstku vědců. Potom my všichni - filozofové, vědci, obyčejní lidé - se budeme moci zúčastnit diskuzí nad otázkou, proč my a vesmír existujeme. Nalezneme-li odpověď, bude to znamenat konečné vítězství lidského ducha - protože pak pochopíme mysl Boha.

Možná trochu troufalá myšlenka, ale mému pojetí blíž než-li Bůh šmírák. A pak je možné, že ta skutečná bible se teprve rodí a nám je dáno být při tom.

67001

20.08.2005 15:35

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Gdosy 85.?.?.?

Díky za reakci. Vy jediný jste reagoval na můj dotaz i když jen ve smyslu dalších otázek. Já vím že odpověď neexistuje i když se o ní leckdo pokouší. http://www.gymtc.cz/natura/library/fyzika.html Ten dotaz byl namířen proti tvrzení že Bůh vidí všechno. Je zajímavé že ačkoliv Bohu přisuzujme veškerenstvo, nijak nám nevadí jeho čistě lidské vlastnosti. (vidí, slyší, atd.) Inu starému fantastovi scházel rozsah současné virtuální reality. Myslím že Kulhánek by stvořil lepší epos a dokázal by používat i logiku.
"Pojem času před vznikem vesmíru ovšem nemá smysl. Toho si povšiml již Augustin, když se ptal, co dělal Bůh před stvořením světa. Odpověď nezněla, že připravoval peklo pro lidi, kteří kladou takovéto otázky, ale usuzoval, že čas je vlastností vesmíru a neexistoval tedy dříve, než vznikl vesmír." Citát.
Takže má otázka byla čistě řečnická a odpověď vlastně ani neočekávám. I když bych se mohl zeptat zda psa zajímá co si myslí blecha v jeho kožichu. Nebo zda podle Biblické teorie může být cokoliv vzešlého z Boha Nebůh a nakolik je pak stvořitel ochoten týrat sebe sama. Proto si myslím že člověk musí mít naprostou svobodu myšlení a představ, bez strachu ze zakázaného ovoce. Bez toho se nám cesta poznání nikdy neotevře a bez poznání nemá sama existence smysl.

66990

19.08.2005 18:19

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Gdosy 85.?.?.?

Ale no tak. Má otázka je celkem jasná ne? Jak mohl Bůh dosáhnout posloupnosti událostí popsaných v Bibli, když čas stvořil až nakonec. Tedy nakonec. Je otázka zda k událostem před vznikem času mohlo dojít, když neexistovala kontinuita. Tudíž nebylo nic co by bylo příčinnou a nic co by bylo následkem. Jenom prosím netvrdit že Bůh může všechno. Na to už mám alergii. Protože kdyby mohl všechno, tak by se nemusel skrývat a mohl by nám tu na Zvědavci celkem jednoduše popsat jak to s ním doopravdy je.
Jenže, ono je těžké zhmotnit utkvělou představu několika pisálků stižených touhou po moci. Takže ačkoliv v Boha věřím, jsem si naprosto jistý že je na hony vzdálený lžím v té vaší knize knih.

66860

19.08.2005 11:56

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Gdosy 85.?.?.?

Něco málo o tom vím a tak bych toho na vašem místě nechal. Jinak mi odpovězte na otázku, zda může dojít k události vně systému času? Tedy na úrovni jsoucna bez časové posloupnosti. V onom prostředí, kdy neexistuje předtím a potom a tudíž nic nenastalo dříve než to co nastalo později.

66814

17.08.2005 11:13

VyVolení

Trochu jinak

Gdosy 85.?.?.?

Netruchlil bych kvůli lidskému úpadku. Ve starém Římě to byly gladiátorské hry. Asi docela krvavá podívaná. V současnosti jsou to stupidní estrády k jejichž vymyšlení dochází po požití některých druhů rostlin, nebo následkem epileptického záchvatu. Ale nesmíme zapomínat na přímé přenosy válek, jenž jsou také oblíbenou podívanou, stejně tak jako katastrofy, u nichž se navíc může vyřádit naše strádající duše odesíláním odpustků.
Hovořit v současném světě o morálce a jakémsi překračování hranic lidské otupělosti chce notnou dávku fantazie. Ale ta lidem neschází, stejně jako tvůrcům podobných pořadů.
Dejme tomu že staří gladiátoři, byly v aréně motivováni touhou po svobodě. A možná je za účastí v podobných hrách ukryta stejná touha, která říká že množství peněz určuje míru naší svobody. To je na tom to nejsmutnější. Prostředek skrze nějž můžeme dojít nezávislosti, je tentýž prostředek jímž je tak snadné nás zotročit. Je to jako past do níž jsme chtě nechtě lapeni všichni. Jistě je možné se ptát, kdo za tím stojí. Ale dřív nežli ukážeme prstem, podívejme se na své vlastní pocity. Slova dokáží snadno klamat, ale pohled na bankovky srovnané v úhledné hromádce nás snadno usvědčí.
Nebojte v žádném případě si nepředstavuji červený svět v němž patří všechno všem. Ale představuji si svět v němž hodnotu života nelze vyvážit žádnými penězi. A to nikoliv jen lidského. Dokud je pro nás důležitější zábava nežli život jediného zajíce (že pane Stwora), do té doby nám bude předhazováno, že jsme jen stádo savců, jenž za kus žvance budou poskakovat jak pánko velkomožný píská.

66504

12.08.2005 19:18

Jdeme po vás

RE: Potřebují přes držku!

Gdosy 85.?.?.?

Historie je svině. Kdysi dávno jeden můj kamarád napsal na podnikovou nástěnku, pod obrázky krojovaných údernic a ocelových mužů černě zamazaných tváří (nikoliv specnas), tel. číslo Svobodné evropy. Nikdy nezapomenu na tváře STBáků vyšetřujících tento hrdelní zločin. Bohužel doba je o něco dál a ty svině, (stále stejné tváře) dnes nemusí obcházet podnikové nástěnky při hledání třídních nepřátel. Stačí jim k tomu počítač a připojení k internetu. Inu, čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

65783

12.08.2005 13:05

Oběť války: americká ekonomika

Možná je to jinak?

Gdosy 85.?.?.?

Vzpomínám si na jeden rozhovor, týkající se byť jen okrajově záležitosti válek a problému multi-kulti. Odehrál se ještě před Iráckou válkou a myslím, že některé myšlenky jsou i dnes aktuální. Tehdy po pádu železné opony se řešila otázka zavádění demokracie v post-komo státech. Je zajímavé k jak odlišným názorům jsme tehdy dospěli. Předně je nutné si uvědomit, že demokracie není totožná se společenským uspořádáním a už vůbec ne se společenským cítěním. Tehdy nás napadla myšlenka, že lidem je vrozený určitý sociální model, jemuž své chápání společnosti podřizují a podle nějž pak tato utváří. Zde je důležité slůvko vrozený. Ten je totiž možnou příčinnou, proč se např. rómská komunita nedokázala za staletí své existence, koncepci evropského pojetí společnosti přizpůsobit. A stejný důvod může být příčinnou, proč některá společenství (Čína, Kuba, atd.), tak snadno přijímají diktatury, i když jejich následkem lidé strádají. Pokud by to byla pravda (asi by bylo nutno provést smysluplný výzkum), pak by pojetí multi-kulti světa, vedlo jen k vyhrocení napětí mezi východní a západní kulturou. A stejně tak by export demokracie do arabských zemí musel nutně skončit fiaskem. Bylo by to stejné jako chtít naučit vlka být ovcí. Zatím stále platí, že věda slouží pouze zájmům mocných i když by mohla přispět k řešení problémů dřív než se vyskytnou. To by ovšem v čele států museli být lidé s IQ, které si nemusí doplnit o počítač luxusního BMW, aby přesáhlo velikost jejich bot.

65748

10.08.2005 21:38

Jsem také ve válce?

RE: Jsem také ve válůce?

Gdosy 85.?.?.?

Poznámku o intelektuálech nechápu. Sama diskuse na zvědavci je intelektuální povahy. Pokud ovšem přijmete tezi, že lidé zde vyjadřují své myšlenky. V opačném případě sedí v hospodě a mastí karty, což lze považovat za jeden z projevů neintelektuálního chování. Pak sem spadá také týrání zvířat, manuální práce a budování zavodňovacích kanálů ve Vietnamu.
Pokud tvrdíte že od vás vláda nic nechce, pak za
A) jste osobní mluvčí svatého Petra (tedy ze záhrobí)
B) nalezl jste způsob jak převést ideu komunismu do praxe
Jinak lze vaše tvrzení považovat za zhmotnění utkvělé představy. Pokud se nepletu tak vaše vláda vám ukládá povinnost žít v souladu s právním řádem státu. Ukládá povinost platit daně (bez možnosti ovlivnit účel jejich využití). Uznávat zákony jenž jsou v přímém rozporu s vaším názorem na dobré mravy (viz kontroverzní zákon o homosexuálech, už předem říkám že je mi tento zákon ukradený). Atd atd atd. Našlo by se tisíc věcí, jenž po vás vláda chce.
A co se týká vlády mocných, vy věříte na demokracii? Možná by jste se mohl navštívit některou iráckou mešitu a pokusit se tam vysvětlit pravou podstatu Americké demokracie.

65488

10.08.2005 19:29

Jsem také ve válce?

RE: Jsem také ve válůce?

Gdosy 85.?.?.?

Proboha co vic by jste od teto zeme chtel?
Otázka z níž můžete čerpat vlastní inspiraci. V každém společenství jsou lidé spokojení a nespokojení. Otázka je, kteří jsou prospěšnější. Pokud očekáváme, že systém není dokonalý a lze jej dotvářet v souladu s vývojem, jsou nespokojenci jedním z motivujících prvků. Pokud předpokládáte, že jsme na vrcholu společenského uspořádání, pak je přirozeně změna nežádoucí. Z toho lze celkem snadno usoudit, že spokojenost je motivována společenskou úspěšností a též, že se odvíjí duchovního zaměření té které osoby. Materiálně založení jedinci, budou na místě ministra vlády celkem spokojeni a přirozeně budou mít důvod systém hájit. Naproti tomu analyticky založení jedinci, mají sklon hledat nedostatky v uznávaných pravdách a poukazovat na ně. Jedno zda historických či společenských nebo náboženských dogmatech. To nevíte?

65478

10.08.2005 15:35

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Gdosy 85.?.?.?

Popravdě nevím čemu věřit. Pokud mé znalosti sahají, je rok 2012 koncem nějakých tragických událostí a počátkem éry rozumu. (podle Maia) Já osobně bych něco podobného uvítal i dřív. Škoda že nevím odkud jsem původní článek získal. On má své další pokračování. Tím že první úder přijde odkudsi z jihu Evropy. (Irák, Izrael?) Díky tomu se první vlna násilí rozhoří právě zde a bude postupovat až do Čech. (nevím? možná proroctví slepého mládence) Následkem nukleární explozí se probudí některé sopky a teprve to bude mít opravdu zničující následky. (E. Cayce) Některá území budou zcela pohlcena mořem a bude narušena stabilita planety. Dojde k narušení rotace a následek bude vychýlení z oběžné dráhy. Díky tomu (asi) lidé po mnoha tisíciletích spatří své nebeské dvojče skryté na oběžné dráze za sluncem. (Nibiru - ?????) Bohužel se tím také posunou do kolizní dráhy s některou z komet. (Nostradamus) Tolik počítač versus proroctví.
Možná by šlo podobnou předpověď utvořit znovu, i když k čemu by to bylo.
Před okamžikem jsem četl článek na Matrixu: http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=562. Pokud je tomu tak, nezbývá mnoho času a budou se dít zajímavé věci. Možná se mytologie pozvolna stává součástí našeho běžného života. I když zajímavé je to i bez ní.

65468

10.08.2005 12:40

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Gdosy 85.?.?.?

Existují i další teorie o původu člověka krom té biblické, ale když už jste u těch konspiračních teorií a různých destrukčních představ, dám Vám jednu pro pobavení. Někdo si nedávno sedl k PC a zadal do něj hlavní proroctví spolu s s posledními událostmi na naší planetě. V první řadě tu tedy máme otázku o co jde. Někdo si myslí že jde o ropu, ovšem té je málo a ve světle posledních vynálezů její éra jako základní hospodářské suroviny je u konce. (genetika a pod.) Druhá možnost je, že např. militantní skupina židů vůbec nepovažuje za zemi zaslíbenou Izrael, ale rozsáhlé oblasti Ruska. (viz Chazarská říše a pod.)11. září se z toho pohledu jeví jako důležitý bod, neboť válečným plánovačům uvolnil ruce při jejich strategických hrách. To co se potom v Afghánistánu a Iráku děje, není export demokracie ala US, ale budování předsunutých strategických pozic. Pokud se podíváte na mapu, pochopíte proč zrovna tam. Nepřístupné hory, sousedství moře a blízkost cíle. Nedávno se uskutečnil let raketoplánu k ISS a patrně se uskuteční i další. Po jednom takovém letu dojde na palubě komplexu k poruše jejímž následkem se zřítí do atmosféry. Rusko z tohoto incidentu obviní US, kvůli jejich snaze dosáhnout převahy v kosmickém prostoru. (ceremonie Hopi ustanou) Rusko, nebo US sami vypustí v odpověď na několika místech virus, jenž by měl zamořit vodu z čehož bude obviněno Rusko. Tento však dokáže přežívat i v drobných kapénkách vody a putovat po kraji spolu s mlžným oparem. Nákaze se vyhnou jen lidé v horských oblastech kam se nedostane. Tehdy bude stát svět na pokraji zkázy. Rusko vystřelí do stratosféry rakety s obsahem jakési směsi kovu a plynů jenž má zabránit satelitům navigaci balistických střel. (rudé hvězdy a měsíc) Tři dny na to, vše započne.

65456

09.08.2005 19:22

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Gdosy 85.?.?.?

To je patrně ten problém. Ideologie cílená do zájmových oblastí je přirozeným projevem evoluce. Ovšem nikoliv ideologie válečná. Svět je v současnosti tažen do války o zdroje a to dle mého názoru jen proto, že mocní tohoto světa odmítají povolit otěže jimiž nás ovládají. To jsou ony otěže naší závislosti. Člověk se nemůže neptat, proč nejsou za podpory všech států vyvíjeny alternativní zdroje energie, když už dnes je jasné že ropná éra spěje ke svému konci a je jedno zda za deset nebo dvacet let. Namísto toho jsme svědky válečných her několika šílených mocenských skupin, které však neposkytují absolutně žádné řešení pro budoucnost. Leda by se tu před našima očima uskutečňoval plán jenž s většinou lidské populace do budoucna nepočítá. A tady je ukryta otázka, zda srnec na nějž hledí lovec skrz zaměřovač své zbraně je svobodným tvorem.

65369

09.08.2005 16:16

Jsem také ve válce?

Spojitosti

Gdosy 85.?.?.?

Válka proti terorismu má mnoho společného s nacistickým viděním světa. AH kdysi dělil svět na čistou rasu, ty kteří musí být vyhlazeni a ty kterým bude dovoleno pro blahobyt čisté rasy pracovat. Dnes máme novou terminologii, ovšem staré schéma zůstává. Máme zde čistou rasu (spolek USA, Anglie a pod.) a státy, kterým je v zájmu jejího blahobytu importována (podřízenost)demokracie. Jediný rozdíl je v přístupu ke státům, které bohudík žádné nerostné bohatství nevlastní a tudíž se na ně demokratizace světa nevztahuje. Otázka kdy budeme zavlečeni do probíhajícího konfliktu je postavena nejen na rozhodnutí fundamentalistů, ale též na úvaze ostatních velmocí (Rusko, Čína, Indie), zda nemají právo si určitý díl blahobytu přivlastnit.

65357

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 14

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 11

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Měnové kurzy

USD
23,80 Kč
Euro
26,58 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,61 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
24,74 Kč
100 japonských jenů
21,92 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
6,06 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 174,54 Kč
1 unce stříbra
425,36 Kč
Bitcoin
225 621,73 Kč

Poslední aktualizace: 2.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 360 378