Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Gdosy

Nalezeno 424 příspěveků, 81 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

17.10.2006 23:07

Co se stalo v roce 1969?

RE: re

Gdosy 195.?.?.?

Otázka zní, zda by se vám chtělo každý den odcházet do práce s lopatou. Pokud jste totiž u té historie, doba kdy lidé vahazovali odpadky z oken a vršili je tím způsobem, že se z přízemních bytů postupně stávaly sklepy už tu také byla a pokud vím tak nepřinesla nic dobrého. Pokud nepovažujete za dobro vymření půlky Evropy na mor. Ono stačí věci domýšlet do důsledků a uvědomit si že bez blbého sedláka chcípne chytrý hlady.
Nemusíte mi tu dělat přednášku z filozofie abych věděl, jaký přínos má tato disciplína pro lidstvo. Ostatně právě nacisti patřili k velkým vyznavačům podivuhodných filozofických směrů. Krom jiného skrze ni dospěli k názoru, že práce je určena pro méněcené rasy. Takže pokud mi tu někdo předhazuje nacismus a komunismus, měl by si uvědomit že i marxismus-leninismus je dogmatickou filozofií.
O genetice hovořím v souvislosti s barvou pleti. Tedy tvrdím, že dědičný neznamená neměnný a dědičnost nepředstavuje nějaké prokletí či znamení hanby.
No a nakonec je zde otázka blbosti. Pokud mezi sebou skřížíte dva lidi, narodí se dítě.

119451

17.10.2006 12:37

Co se stalo v roce 1969?

RE: re

Gdosy 195.?.?.?

Už je to dost dlouho co jsem zapomněl co chci. Nebo snad lépe řečeno, jaká pitomost je chtít to, co chtějí ostatní. Tedy, když všichni říkají á, je zrovna čas zapomenout abecedu.
Pokud napíšu že všichni lidé jsou stejně kvalitní, je tím současně řečeno, že je podle této metody nelze odlišovat. Pokud jde o filozofa a metaře, lze si celkem snadno odvodit, kdo je v běžném životě důležitější. Můj osobní názor je metař cca 25 000 čistého a filozof cca 10 000. Pokud je to pro filozofa málo, může aplikovat vaši metodu metařo/filozofa a doplnit si tak scházející zdroje. Třeba si v čase kdy zrovna nejsem v práci rád přečtu jeho myšlenky.
Co se týká dědičných dispozic, budete muset slézt ze stromu a otevřít knihu genetiky. Tam se dočtete že barvu kůže a ostatní fyzické vlastnosti lze ovlivnit křížením. Tedy nejen vzhled zvířat, ale také lidí lze ovlivnit. Ostatně, mnoho mužů s nepřesmyknutou orientací vám potvrdí, že výsledky podobného křížení jsou mnohdy jedinečné.
No a co se týká hlouposti, jsme asi trochu někde jinde. V zastoupení pana Gajdoše tu nadnesu otázku umělého původu lidí. Pakliže k tomu došlo, má to jednu chybu. Asi sám přijdete na to jakou.

119417

17.10.2006 10:44

Co se stalo v roce 1969?

RE: re

Gdosy 195.?.?.?

Moje reakce byla na podstatu článku, která vede k otázce množství černochů na nějakém území. Tato otázka je o to blbější, že jde o problém vytvořený lidskou chamtivostí. Pokud se budeme bavit o kulturní rovině, vyvstanou nám otázky odlišnosti v pojetí rodiny a společenského života. Pokud se budeme bavit o rasách, vyvstane nám otázka dědičných práv. Jinak řečeno, kdo je kde doma? Já si prostě nedokážu představit, že nějaký člověk dobrovolně přijme úlohu ne-lidské bytosti.
Můžete si to zkusit sám za sebe. Prohlaste se za méněcenného, a vyrazte s koštětem v ruce očišťovat ulice, které zasrala většinová populace. Já vím že se jedná o prospěšnou a nezbytnou práci. Otázka je, zda jsme ochotni ji tak i vnímat a ocenit. Ten problém o němž hovoříte představuje společnost. Nikoliv děti ve školních lavicích. My totiž nejsme ochotni připustit, že všichni lidé jsou stejně kvalitní. Tedy, že je nemusíme dělit na černé a bílé, chytré a blbé.
Škola nemá lidi třídit, ale pomáhat osobnímu růstu, přirozeně v rámci vlastních možností. Pokud stanovíte laťku a to co je pod ní budete označovat za méněcenné, dosáhnete jen a pouze odporu a nenávisti.
I dítě je schopné vnímat svoje společenské postavení, a jestliže se ne vlastní vinou topí v bahně lidské blbosti, nemá mnoho možností jak se bránit. Nakonec začne nenávidět to, co mu nejvíce ubližuje. A to bez ohledu na to, zda jde o cikána nebo bělocha.

119413

17.10.2006 09:09

Co se stalo v roce 1969?

Už zase?

Gdosy 195.?.?.?

S tímto článkem by se dalo v mnohém nesouhlasit. Samotné nastolení otázky zda barevní učitelé patří do škol je problematické, a už vůbec ji nelze spojovat s otázkou rasizmu. Můžeme se ptát po kulturním dědictví a tedy přístupu k vnímání dětské psychiky. Učitelé z jiného prostředí mohou skutečně vyvolávat konflikt v názorové odlišnosti na společenské problémy. Přenesení této otázky na množství černošské populace je už čistá manipulace a zavání slavným KKK. Američané mohou naříkat nad svým úpadkem, ale nikdy ne nad jeho důvody. Copak někde existuje zářivější a dokonalejší příklad demokracie? Nehlásá dodnes USA že je výhradním majitelem patentu na ochranu lidských práv.
Člověk je vystaven neustálým útokům na schopnost rozpoznat hranice skutečné viny. Už sama existence odlišnosti je chápána jako příčina problémů. Ale není tak daleko doba, kdy byl dovoz levné pracovní síly chápán jako naprostá samozřejmost. Běloši si vytvořili iluzi dokonalého světa, v němž šťastně žijí z práce jakési podřadné rasy. Vše bylo v pořádku až do okamžiku, kdy někdo z importovaných prohlásil, že všichni lidé jsou stejní.
Protože se tento způsob rozkladu společnosti v USA osvědčil, je dnes úspěšně šířen do celého světa. Všechny státy se potýkají s návalem přistěhovalců a zahraničních dělníků. Pokud se člověk na okamžik zamyslí, nemůže nevidět souvislosti. Ale tohle téma nestojí za řeč. Jednou nahoře, jednou dole. To platí o lidech, společnosti a především o nastávajícím čase.

119407

15.10.2006 13:09

Tak tady už končí sranda

Přiznananá pravda, nebo počátek běd?

Gdosy 195.?.?.?

Je to OT, ale myslím že pořad odvysílaný v úterý 10. října na ČT 2 stojí za shlédnutí. Nepřináší nic nového, ale jeho odvysílání může lecos naznačit.
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10096383411-zivot-na-dluh/25648.html

119207

13.10.2006 15:59

Korejský rotvajler na čínském vodítku

RE: Možná je to takhle: ...

Gdosy 195.?.?.?

S tím vodíkem to prostě neřeším. Ostatně je to jen jedno z mnoha témat pro něž jsem stratil pochopení. Pouze jsem sem přenesl zprávu z netu. Šlo pouze o souběh událostí a které jsou v souvislostech s událostmi kolem Korejských pokusů šířeny. Myslím že jdo opravdu o zesilování tlaku na USA a jejich souvěrce. Až doposud si USA myslelo (nevím zda oprávněně) že díky svému náskoku v technologiích a neodmyslitelně díky petrodolaru, učiní svět závislým na svých prebendách, po nichž bude každý toužit a díky nimž sebe a svou rodinu zadluží na patnáct generací dopředu. Jejich samolibé nadšení došlo až tak daleko, že umožnili vyexportovat veškerou výrobu do okolních zemí. Tím sebe sama zbavili nejen značných příjmů, ale také kontroly nad velkou částí trhu. Nyní když se dolar hroutí a zadluženost vzrůstá geometrickou řadou, znějí podobná prohlášení jako špičkování na adresu přiblblého souseda. Něco na způsob "už máš chlapa sporťáku?"

119025

12.10.2006 20:43

Korejský rotvajler na čínském vodítku

RE: Možná je to takhle: ...

Gdosy 195.?.?.?

Zase jsem se nepřihlásil a nechce se mi čekat až to projde cenzurou. Jak jste přišel na těch čtrnáct dní. A druhá zpráva je, že Čína začne vyrábět auta na vodík. Myslíte že dojde k zákazu jejich vývozu?

118968

06.10.2006 10:30

Televizní projev Václava Havla z prosince 1989

RE: Zapšklost

Gdosy 195.?.?.?

Máte pravdu? Přesně v duchu Vašich slov se nese odpověď. Mnoho lidí zde (kreatur) upozorňovalo, že s aktivitami USA v oblasti šíření demokracie není všechno v pořádku. Humanita o níž tak často hovoří Havel, se projevuje především nezištností. A to jak v oblasti šíření demokracie, tak v oblasti navracení majetku. Mnoho lidí zde (kreatur) hovořilo o množství nedemokratických zřízení, ke kterým se humanita USA ani Havla nevztahuje. Tito lidé (kreatury) Vám možná budou oponovat, že ušmudlaný Arabáš dokáže vahodit do vzduchu tak jeden autobus. Neocons srovnají se zemí rovnou celý stát (Libanon). Tito lidé (kreatury) Vám možná řeknou, že pravda je občas ukrytá v chudobě a není nutně na straně silnějšího. Takže je dobře těmto lidem (kreaturám) za jejich postoje nadávat. Protože bez nich by se k Vám dostala pouze propaganda, na jejíž základě jste jak sám říkáte pomýlený. Ještě připojte něco o zvrácenostech Zvědavce a máme to tu všechno pěkně v jednom balíku.

118494

04.10.2006 12:26

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nic zvláštního

Gdosy 195.?.?.?

Víte, tady se dost často hovoří o budoucnosti a temných událostech, které lidstvo postihnou za jeho řekněme chybné chování. Problém je v tom, že při posuzování věrohodnosti těchto zpráv prostě nemáme dostupné informace, na jejichž základě byla předpověď učiněna. Nemusí se totiž vždy jednat o prorocké vize. Někdy se proroctví může opírat o pouhé pozorování a čtení historických pramenů. V minulosti i budoucnosti tohoto světa jsou události, které se cyklicky opakují a není správné je přehlížet. Ovšem stejně tak se může jednat o náhodné události, o nichž se s jistotou ví, že k nim dojde, i když nelze zcela konkrétně předpovědět určité datum. Jednou z těchto událostí je gigantická vlna jenž jednoho dne smete pobřežní oblasti Británie, Španělska, Francie, Afriky a dalších. Patrně už jste slyšel o sopce jménem Cumbre Vieja jejíž erupce v roce 1949 vyvolala zhroucení části ostrova. Už dnes se s jistotou ví, že další erupce vyvolá zhroucení západní stěny, která je silně narušená. 500 miliónů tun pevniny se v jediném okamžiku zhroutí do vod Atlantiku. To vytvoří 5,000,000,000,000,000 joulů kinetické energie. Bezmála kilometr vysoká vlna se vydá vstříc obydleným pobřežím. Když vlna dosáhne pobřeží USA, roztáhne se do šířky a bude už jen asi padesát metrů vysoká. Problém je v tom, že se bude pohybovat rychlostí pětiset km v hodině. Díky tomu zasáhne více jak dvě stovky km do vnitrozemí a smete všechno co jí bude stát v cestě.
Tohle se tedy s naprostou jistotou stane. Jsou na to vypracovány vědecké studie a přesto nikdo nic nedělá. Zkuste někomu z ohrožených říct, aby se raději odstěhoval od pobřeží. Myslíte že to udělá. Ovšem že o vás prohlásí že jste blázen, protože současná věda a vláda USA a Coca-cola a Mc Donald a ………. a přesto přišla Katrina. [oči v sloup]

118319

01.10.2006 22:24

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Gdosy 195.?.?.?

Zareagoval jste a naprosto špatně. Petr přece vůbec nemluvil o úspěších vědy, ale o jejím přístupu k faktům. K celkovému zhodnocení vědy patří také chemické, nukleární a bakteriologické zbraně. Takže ze kterého soudku si vezmeme první příklad: zdraví našich dětí? Při poslední veřejné sbírce, tuším na operaci ve Švýcarsku se mi zvedal žaludek. Naše děti možná neumírají na nemoci, ale každému z nich je přiděleno několik tisíc rentgenů z našeho mírového zabezpečení. To mi nezní jako úspěch. Svět který jim odkazujeme je díky vědě posraný tak, že jejich hlavní starost bude přežít. Nějaké nemoci jsou z pohledu jejich a následných generací spíše humorným vstupem v poněkud smutné estrádě. Já vím že mnozí „optimisté“ považují úvahy o globální katastrofě za nesmyslné. Ona ztráta čtrnácti procent ledu na Sibiři, uvolňování metanu z permafrostu, tání horských ledovců a následné vysychání řek přece ještě nic nedokazuje. Nakonec vědecké autority tvrdí že kolaps systému může nastat nejdříve do dvaceti let. Ještě před třemi roky to bylo do sta, a před deseti roky se hovořilo o staletích. Nakonec, co bude zítra není dnes.
O popírání historických faktů oficiální vědou nebudu hovořit. Pokud někdo věří, že pyramidy v Gize postavila banda otroků, tak ten už žádné jiné vysvětlení nepotřebuje.

118159

01.10.2006 13:51

Jak se tohle lze naučit?

RE: einstein neocon agent

Gdosy 195.?.?.?

Na doplnění toho co sem napsal. AE prováděl výzkum v oblasti emp a dalších dosti dlouho a na svět prosáklo něco málo o tajných pokusech, které jak to vypadá se příliš neshoduje se současným chápání fyzikálních souvztažností. Ale i bez toho je z jeho skálopevného přesvědčení o neexistenci étheru cítit snaha po zviditelnění. AE aplikoval svůj model chování hmoty a energie na v té době již známá pozorování. Do své teorie zahrnul Maxwelovy rovnice elektromagnetického pole. To samo znamená že na pozorování že voda teče, lze aplikovat fyzikální tvrzení že voda teče. Tedy pokud pozorujeme že jedna se rovná jedné, můžeme to použít pro výpočet jedna a jedna. Je zajímavé že páni vědci k svému základnímu postulátu o opakovatelném potvrzení fyzikálních zákonitostí nepoužívají tentýž přístup pro nevyvratitelnost. Tím se fyzika sama může snadno dostat na slepou kolej, jenom proto že odmítá jevy jenž nelze potvrdit ovšem ani vyvrátit.
Jinak princip relativity popsal již Galileo. Newton převzal Galileovo princip relativity a zredukoval počet základních pohybových zákonů na 3.
Speciální teorie relativity je nepřesná v silných em polích. Pro tyto případy se používá obecná teorie relativity. A to zajímavé je jak fyzici obcházejí pravdivost vlastních pozorování použitím naprosto obludných tvrzení a výroků. Například jednotky délky a času lze definovat na základě potřeb pro onen konkrétní případ. Díky tomu lze jeden z postulátů relativity učinit tautologickým. Tautologie je v logice vždy pravdivý složený výrok, bez ohledu na pravdivostní hodnotu jednotlivých částí takového výroku. Tautologie tak obchází chybu v definici nebo důkazu, kdy se nějaký pojem definuje sám sebou nebo se nějaký jev prohlašuje přímo nebo nepřímo za příčinu i následek zároveň, tedy definice nebo důkaz „kruhem“. Na základě tautologie, která je součástí AE teorie relativity tak lze zcela jednoduše tvrdit že tato teorie je pravdivá, pokud je pravdivá. A tedy, že není pravdivá pokud pravdivá není. Co to znamená? Totéž jako bychom na otázku kolik benzínu potřebujeme abychom dojely z Prahy do Brna dostali odpověď: tolik, kolik benzínu projedete.

118116

20.09.2006 23:48

Dobrá zpráva! Média začínají psát pravdu. Proč?

RE: Dobrá zpráva?

Gdosy 195.?.?.?

U nás či jinde? Máte v zásadě pravdu. USA má své základny v Německu a tudíž není žádný problém umístit rakety právě tam. Jenže Německo je věrný spojenec, a ze strategického hlediska je pro případný konflikt nutné odvést alespoň část útoku jinam. Tím se nabízejí jako první dva státy Česko a Polsko. Nejde tedy o přímý útok na USA, ale na naše západní sousedy. Jak praví ona pozoruhodná klauzule, v případě napadení kteréhokoliv člena, jsou ve válce všechny členské státy NATO. Jednoduše řečeno, máme tyto státy chránit v případě útoku. A pokud první útok zasáhne nás, máme prostě peška. Teď už jde jen o to, jak spáchat válku, aby se do ní alespoň v první vlně nezapojila Čína a Indie. Tedy, musí dojít k napadení některého z členských států NATO mimo USA, tak aby Amerika vstoupila do války na základě smlouvy a nikoliv jako iniciátor. Libanon byl už hodně blízko, ale pořád to nestačilo. To ostatně vysvětluje, proč se pozornost USA soustřeďuje především na Arabské státy. Tady je si dobré vzpomenou jak Amerika obvinila Rusko z dodávek zbraní Íránu. V této hře dochází k mnoha událostem a mnohé z nich mají pouze zastírat skutečné úmysly. Jenže hlavním hnacím motorem událostí je strach a ten vede lidi k šílenství. Proto se Amerika může rozhodnout že pomyslný útok provede na vlastním území. Ostatně to již patrně jednou udělala. Právě k tomu se jí hodí celá ta šaškárna kolem terorizmu. Obvinit třeba Rusko z přímého napadení se USA nepodaří, ale z dodávek zbraní a tím financování teroristů jim projít může. No nic, nakonec to všechno uvidíme, alespoň v prvních několika vteřinách.

117218

20.09.2006 12:27

Dobrá zpráva! Média začínají psát pravdu. Proč?

RE: Dobrá zpráva?

Gdosy 195.?.?.?

No na článek by to asi nebylo, ale při posuzování světových událostí je potřeba hledat hodně daleko od předhozených motivů. Úbytek ledu na Sibiři za roky 04-O5 činí čtrnáct procent, což je asi 730 000 km čtverečních. Pokud se něco podobného stane i v následujících letech, dojde k vzedmutí hladin oceánů do pěti let. Tím je ovšem myšlena kritická hranice pro počátek zaplavování souše. Především se týká náhodných událostí jako jsou bouře a přílivové vlny, tedy států jako Holandsko a přímořské oblasti. Prohlášení sira Davida Kinga, hlavního vědeckého poradce britské vlády: "Je zjevné, že není moc moudré stavět velká města na břehu moří, kde nemohou zůstat. Z nynějšího vývoje je jasné, že města jako Londýn, New York a New Orleans budou první, která budou zatopena." Jedním z prvních neobyvatelných měst se stane New York. Náhoda spojená s WTC? Stejně tak jako nebývale neschopný přístup vlády k řešení problému po hurikánu Katrina?
Lidé si myslí že vlády USA, Anglie a dalších, naprosto ignorují zprávy o tom že Grónský ledovec taje desetkrát rychleji než se předpokládalo. Ale ono to tak není. To co okolo sebe sledujeme, je příprava na největší z novodobých katastrof jenž lidstvo postihne.
Vzedmutí hladin oceánů zabrání těžbě ropy v přímořských oblastech a tím i obrovskou ztrátu pro USA. Proto se chce ekonomická oligarchie zmocnit ropných nalezišť východních zemí. Jenže válka v Iráku jim udělala čáru přes rozpočet a Evropa se nezapojila tak jak se předpokládalo. Následovalo několik dalších pokusů z nichž posledním bylo fiasko v Libanonu. Ale válka bude, na to si každý může vsadit.
Současná situace totiž není tak patová jak se zdá. Čína se sice kloní na stranu arabských států, ale je plně závislá na trzích USA a hodnotě dolaru, který jí až doposud zajišťuje ekonomický vzestup. Tato závislost jí znemožňuje uzavřít vojenské spojenectví s Ruskem. A nejen ona. Čína se chce stát světovou velmocí místo USA. Toho je si vědomo i Rusko a také toho že Čína není řízena nějakou komunistickou vládou, ale obyčejnou mafií. Takže nám tu proti sobě stojí Rusko a USA spolu s Čínou, která však čeká na příležitost. Napadne kteroukoliv stranu, pokud jí z toho bude plynout užitek. USA si chce své postavení uchovat a proto musí jednat. Nastrčením Izraele si však nadělalo do vlastního hnízda. Vznešený vládce hor začíná kejhat jako poraněná husa a to je ten průser. Další na řadě je přímý atomový útok. To na co se čeká je záminka. Může se jednat o biologický útok, který zasáhne (jak jinak) přímořské oblasti USA. Nechme se překvapit.
V současnosti drží svět nad vodou Putinovo Rusko. Ať se nám to líbí nebo ne, představuje jedinou sílu, jíž se USA obává.
No, nenapsal jsem všechno, ale stačí se zeptat.

117164

18.09.2006 13:15

Sionofobie

RE: Jak zachránit svět

Gdosy 195.?.?.?

Drahý virilo, těžko se lze zorientovat v tom co chcete vlastně říct. Formulace které používáte jsou vypelíchane jak pes napadený prašivinou. Po celá tisíciletí hlásala všechna náboženství lásku, odpuštění, pokoru a mnoho jiných lidem vnucených předností, aby ona sama mohla tím nejbrutálnějším způsobem zasahovat beztrestně do jejich života. Myslím že právě nadešel čas, aby lidstvo smetlo všechna prolhaná náboženství do moře i z jejich horlivými stoupenci. Proč? Protože když to neudělá, budou to právě náboženství, která jej dovedou do ohnivého inferna na konci lidského věku. Poslechněte si pralesního muže jak má plnou hubu boha. Člověku je z toho na zvracení.
Problém náboženství je, že žádné nikdy neidentifikovalo svůj pozemský cíl. Všechna odkazují k posmrtnému životu a pozemskou pouť jako nutné utrpení před vykoupením. Neříkají proč, když se člověk rodí jako čistá bytost a nemá tudíž ani nejmenší důvod sebe sama očišťovat od neexistujících hříchů. Naše děti jsou toho důkazem. V tomto vám dávám za pravdu, že je to naše společnost jenž člověka dovede ke snaze po dosažení osobního prospěchu za každou cenu. I za cenu rozvrácení společenských vazeb. Jenže i ty vycházejí z původního náboženského mýtu o vyvolenosti. Takže to vlastně musí přijít. Všichni chráníme jen sebe sama a svůj vlastní mikrosvět uvnitř gigantu jenž nazýváme vesmír. Nesnažíme se jej pochopit, ale skrze nesmyslnou víru očekáváme, že on pochopí nás. To je důvod proč jdeme jako stádo na porážku, proti přirozeným zákonitostem, které vidíme všude kolem sebe, ale odmítáme je, protože nezapadají do našich představ.

117018

18.09.2006 10:34

Dobrá zpráva! Média začínají psát pravdu. Proč?

RE: Dobrá zpráva?

Gdosy 195.?.?.?

Jak jste si všiml, neodešel jsem ze Zvědavce a čas od času sem něco napíšu. Včera na ČT1 proběhla zpráva o tání polárních ledovců. Nebylo to nic velkolepého, ale spíš taková nenápadná popelka ukrytá za všeobecností. Přesto v ní zaznělo to, co doposud veřejná média jednohlasně popírala. Ztráta ledu za poslední dva nebo tři roky činí čtrnáct procent. Dokonce byla vidět i krátká animace, jejíž obsah nebyl nijak komentován, ale jenž patrně ukazovala pronikání sladké vody do oceánů a postupné zaplavování území. Ale to důležité bylo veřejně pronesené prohlášení, že katastrofa spojená s táním severních ledovců zasáhne svět do deseti let. Už nikoliv za padesát, sto a více, ale do pouhých deseti let. K tomu si připočtěme tání horských ledovců a vysychání řek, což představuje další ztrátu rozsáhlých území doposud obývaných lidmi.
Svět stojí na pokraji totálního zhroucení systému, který mu umožnil dosáhnout současného stavu populace. A ti jenž drží opratě válečného průmyslu to rozhodně moc dobře ví. Takže otázka zní, jak dlouho a jak důkladně je vypracován scénář pro podobný sled událostí a především, o co v něm jde? Máme tu nedostatek vody, nedostatek ropy, nedostatek území, nedostatek jídla, atd. Takže, proč se USA tak moc snaží pomocí nastražené pasti zatáhnout Evropu do válečného konfliktu? Proč si za cíl vybrali právě arabské státy. Kvůli nalezištím ropy? Rozhodně ne. Mnoho nalezišť vlastní nadnárodní společnosti s americkou účastí. A i bez toho, jsou tyto státy plně závislé na prodeji ropy. Čína v tomto případě představuje jen pomyslnou konkurenci, protože její potencionální růst je doposud plně závislý na vývozu zboží. A co se týče jejího bohatství? To lze velmi jednoduše regulovat pomocí hodnoty dolaru. Čína se proti USA obrátí jen v případě, že se naskytne možnost převzít od USA post světové velmoci. Ovšem rozhodně ne bez Ruska a některých arabských států.
Naše pozornost je pomocí nafouknutých kauz a nastražených událostí udržována daleko od skutečných příčin současných událostí. Hledáme konspirační teorie, ale to důležité je, že všechno souvisí se vším.

117005

17.09.2006 23:05

Dobrá zpráva! Média začínají psát pravdu. Proč?

Dobrá zpráva?

Gdosy 195.?.?.?

Nemyslím si, že vynesení pravdy v této kauze je (bude) dobrá zpráva. Nedokážu si sice představit, že by v něčí hlavě dozrála tak propracovaná konstrukce událostí, ale stalo se a my všichni co sem píšeme, tedy většina z nás, bez ohledu na názory stojí na špatné straně. Špatné proto, že následky této pravdy zasáhly hluboce do života mnoha národů. A tyto národy už dnes vnímají jednání západu jako zločin. Co nastane, pokud se ukáže, že se jednalo o vylhanou záminku k válce? Stačí si vzpomenout na obrázky Mohameda, nebo nedávný výrok papeže. Důkaz že zničení dvojčat byl pouhý komplot, vyvolá skutečné peklo. Z tohoto pohledu se mi účast magazínu Time, Washington Post a dalších zdá velmi podivná. Začínám mít pocit, že pan Gajdoš sem brzo bude moci napsat, tak jsem měl přeci jenom pravdu. Je to pouhá konspirace, ale pokud vynecháme úmysl, zůstává nám stále reakce muslimů na případné odhalení. Chtě nechtě si musíme přiznat, že tím pro Evropu vznikne dost vážný problém.

116966

15.09.2006 17:52

Den zúčtování: Kolaps americké ekonomiky

RE: V zasade asi pravda ale jest treba si uvedomit ze na te lodi sedime vsichni....

Gdosy 195.?.?.?

Ono je to vcelku prosté. Kdyby byly peníze, například Euro, kryté zlatem, fungoval by systém tak jak se jej snažíte pochopit. Bohužel to tak není a proto se peníze vážou na trh a pohyb zboží. To znamená, že pád dolaru je nutné vnímat spolu s pádem US trhu. Tento trh je důležitý pro Evropu, ovšem životně nezbytný pro asijské státy. Nechce se mi popisovat jak to funguje, ale nepřemýšlejte o penězích. Rozhodující je trh.

116748

04.09.2006 13:07

Bývalý Norimberský Žalobce: „Bush i Saddam by měli čelit stejnému procesu“

RE: A co ti ostatní?

Gdosy 195.?.?.?

Ono je totiž značně složité se v současné informační době zorientovat. Mnohdy se mi zdá, že ony hlasy volajací v poušti nemají za cíl nic jiného, než směřovat pozornost lidí k předem zinscenované šarádě. Někam je nastrčen figurant, jehož jediným úkolem je upoutat pozornost utočícího psa, zatímco skuteční zločinci si plní kapsy. Nutno říci, že to funguje dokonale. Člověk prostě nemůže uvěřit člověku, jenž díky své dlouholeté soudní praxi musel proniknout hluboko do světa korupce, že neví odkud vítr vane. Vždyť ještě nedávno tahal za stejnou stranu lana jako ti, na něž dnes útočí.
Někdo jednou řekl, že zbrojit kvůli mírovým účelům je totéž, jako léčit zdravého na rakovinu. Prostě to nemůže dobře skončit. A dokud si lidé neuvědomí tuto pravdu a nesoustředí svoji pozornost tam, kde se skrývají skuteční zločinci, svět se nepohne z místa.
Lidé jsou prodejní a nemusí se vůbec jednat o miliony. Stačí se podívat, co dokáže mnoho lidí snášet od svých zaměstnavatelů za několik tisícovek měsíčně.

115900

Ono asi vážně nemá smysl obviňovat USA jako stát. Ostatně ani ona tolik proklínaná vláda není přímým strůjcem všech válečných tažení. Myslím že základním tahem proti agresivitě mocností bude odsouzení všech ekonomicky zainteresovaných subjektů. Každý kdo se materiálně a finančně podílí na realizaci válek, musí být pohnán k zodpovědnosti. Dokud budou mít nevolené osoby možnost pomocí peněz přímo ovlivňovat politiku, svět se mírové cesty řešení problémů nikdy nedočká. Ono snížení spotřeby surovin, k němuž má současný svět nadbytek prostředků, ve svém důsledku představuje finanční ztrátu. Proto je stále lepší přímo napadnout a obsadit ropná naleziště, čímž přirozeně nejen vzniká neomezená moc skrze kontrolu zdrojů, ale díky určování cen také rostou zisky. Ti skuteční lumpové si nakonec do vlád dosadí přesně toho, koho v nich potřebují. Povolné esvéprávnéloutky.

115895

03.09.2006 13:49

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Gdosy 195.?.?.?

Prameny proroctví jsou to proto, že sahají hluboko do dávnověku a vycházejí z přirozenosti vlatní existence.
Nevím proč, ale z vašich otázek cítím přetvářku. Řekněte nám.... To co chcete slyšet je ona věta v níž dokážete nesmyslnost mého povídání. Ale tak to není. Každá věta je otázkou. Není to otazník jenž nás vede k přemýšlení a hledání. Je to nevědomost. Vemte si tedy kteroukoliv z vyřčených myšlenek a začněte přemýšlet. Doplňte si za ni svůj otazník a vydejte se do svého myšlení poznat, co tam máte ukryté. Já to nevím, a patrně to nevíte ani vy sám. Čekáte že vám řeknu, ejhle tady je pravda. Kdyby to bylo tak jednoduché, pochopil by ji každý a lidstvo by nebylo tam kde je.
Zeptejte se tedy sám sebe kdo jste. Kdo jsou lidé? Máte pocit že se vyhýbám odpovědi. Ale tady přece máte svůj otazník. Pokud totiž existuje alternativa lidské existence, potom k ní musí být i příčina. Co má člověk být, pokud to co je, je špatné? Nevěřte tomu že to nemá nic společného s proroctvím, protože právě proroci a jenom oni, na různé alternativy vývoje poukazují. Přirozeně k tomu musí být stanoven precedens správnosti. Ten může být odvozen z vědeckého, náboženského nebo kdoví jakého přesvědčení. Z tohoto hlediska se i proroci mohou mýlit v názoru na to co je správné. To ovšem neznamená, že smrt přestane být smrtí jenom proto, že se nám to zrovna hodí k budování vlastního impéria. Tedy světa v němž se všichni budou mít blaze. Takový svět totiž neexistuje. A to ani tehdy, má li jej zakotveno nějaké náboženství. K pochopení barevnosti nikomu nestačí znát pouze růžovou. Stejně tak ani pocity nemohou existovat nežli skrze protiklady. Pokud nám má štěstí bránit v poznání pravdy, je skutečně lépe být celý život nešťastný.
Pokud vám tato odpověď nestačí pak nemohu nic dělat. Nevím kolik vět musí být napsáno k vaší spokojenosti, ale pravda se skládá z celého života a ten se do žádných vět nevejde.

115846

03.09.2006 10:56

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Gdosy 195.?.?.?

Třicet let v jedné odpovědi? Humor? Představte si moře, a vedle toho déšť. Představte si z kolika kapek se moře skládá a potom ono jediné slovo, jenž všechny kapky spojuje. S myšlením je to stejné. Řeknete větu, ale nedokážete popsat, co všechno je podstatou jejího vytvoření. Není to jen oněch několik málo slov, ale mnoho přečtených knih, nesčetně úvah a zkušeností. Je v ní zahrnut nejen váš vlastní život, ale celé generace lidí jenž hledali a přemýšleli. To všechno chcete abych popsal? Děkuji za vaši důvěru, ale asi to nejde. Na víru přistupujeme skrze vlastní zkušenost a vůbec v ní nejde o otázku boha. Kdysi dávno byl nalezen základní kámen víry a tím byl člověk sám. Je-li realita tvořena vyšší nadřazenou mocí, pak vše co ona obsahuje, je totožné s touto mocí. Jinak řečeno: nikdo nemůže nebýt tím čím je. Kde potom chcete hledat boha nebo satana? Vše je obsaženo v míře uvědomění. Nikdy si nemůžete uvědomit, ani představit víc, než to co sám jste. Na tom je pak postavena víra. Tedy i víra, že cesty někam vedou. Otázka je, co tedy máme hledat. Boha, vývoj, mezilidské vztahy…. Schválně, kolik otázek dokážete v této jednoduché úvaze sám dosadit. Tyto otázky nás pak vedou k stále užšímu a přesnějšímu formulování reality, tedy i člověka.
Každé proroctví je postaveno na vnitřním prožitku. Je to tak že mysl sama funguje jako zrcadlo. Záleží tedy na tom, z čeho a proč se skládá. Jenže v zrcadle nemůžete vidět zvuk. Stejně tak ani proroctví nemůže obsahovat nic z toho co není součástí prorokovi mysli. Proto jsou všechna proroctví obrazná. Snaží se popsat to, co člověk vidí jako dobré nebo špatné. A to je také smyslem všech proroctví. Říkají jen tolik, že to co lidé dělají je dobré nebo špatné. Především pak to, co je špatné a to se pravda velmi špatně poslouchá. Proto na proroky lidé reagují nejčastěji jejich ukamenováním, nebo ukřižováním. Vy se chováte stejně. Ale co jestli jsme skutečně na špatné cestě? Kam potom odmítání proroctví povede? Skutečně si myslíte že k žádné apokalypse nemůže dojít? A kolik šťastných lidí z podobné události vzejde? Základem každého proroctví je otázka kdo jsme, a teprve z ní může vzejít názor, že něco děláme špatně. Vám se snad zdá že v tomhle světě je všechno v pořádku? Jenže to není tím, že je špatný tento svět, ale lidé kteří v něm žijí. Proto je dobře že lidé jako je Petr na tuto skutečnost upozorňují.
Dál vás nepovedu. Je poznání, které by vás skutečně učinilo nešťastným, protože je určeno připraveným. Nikoliv vyvoleným, ale těm kteří jej sami chtějí naleznout.
No a nakonec, myslíte že zvířata nevěří že jsou tím čím jsou? Protože pokud ano, pak věří v realitu a pokud tuto realitu stvořil bůh, pak věří v boha.

115828

03.09.2006 08:36

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Gdosy 195.?.?.?

Takže ještě jednou a polopatě. Proč musíte reagovat na příspěvky jimž nerozumíte? Cožpak vy jste se o proroctví někdy hlouběji zajímal. Existuje soubor otázek, jenž lze zjednodušeně nazvat prameny proroctví. Jedná se o soubor otázek, nikoliv odpovědí, protože ty vám hloubku přímého poznání nemohou poskytnout. Mozek není jednoduchý orgán a samotná paměť je vám k hovnu, pokud celek neprochází spolu s poznáním souběžným vývojem. Ten vývoj se týká mnoha částí naší osobnosti a přetváří nejen obsah, ale také hloubku a rozsah okamžitého uvědomění. To lze přirovnat k malířskému plátnu. Řekněme, že pozorujete malíře při práci, a sledujete jak se mu pod rukama rodí obraz. Nejprve je to jen změť čar a nejasných obrysů, ale postupem času z něj stále více vystupuje realita malířovy představy. Takto se rodí hloubka. Jenže náš mozek dokáže jednotlivá plátna skládat dohromady a spojovat v rozsáhlé celky. Tyto celky pak v případě že jsou správně spojeny a nevytváří rozpor, může v jediném okamžiku propojit a vyvolat představu o takové síle, že její části naleznete zachyceny v přítomnosti ještě za tisíce let. Ostatně, Ježíš by vám o tom mohl říci mnohem víc. A Ježíš i proti tvrzení církve, nebyl nic jiného nežli prorok. Já vím, že z těchto několika málo vět nemáte ani nejmenší tušení o čem to mluvím. A věřte že existuje mnoho špatných důvodů proč tomu tak je. Ostatně, to je hlavní důvod, proč vám je vědecký ateismus předkládán jako jediná správná alternativa chápání reality. Tedy nejen ateismus vědecký, ale též náboženský. Tedy ten, jenž má člověka lapit v nevědomosti, a učinit z něj loutku rádoby pánů světa. A přesto má to co nosíte mezi ušima nepředstavitelnou sílu vyvrátit a zničit jakoukoliv realitu a v několika hodinách stvořit zcela jinou. Přesně tak, jak to říkal řečený prorok: zbořte tento chrám, a ve třech dnech zbuduji nový.
Víte, prameny proroctví sahají velmi hluboko do dávnověku a jejich hlavním neštěstím je, že nebyla utvořena v reflexi na naše současné myšlení. Prostě jsme v obsahu a skladbě myšlení úplně někde jinde než máme být. Takže problémem všech proroctví je jejich výklad. Ovšem i tak je celkem snadné pochopit, o čem tato nejstarší proroctví hovoří. Je to jako když si koupíte novou televizi a na její zadní straně si přečtete, že ji nemáte vystavovat vlhkosti, prašnému prostředí, teplotám nad čtyřicet stupňů a td. V případě člověka to znamená, že ji umístí v slévárně, poblíž tavící pece, do nádrže s vodou ohřátou na sto stupňů někde kam dopadá přímé slunce. To prostě nemůže vyjít.
Takže nejprve si zodpovězte otázku kdo jsme. Ovšem v řádu třiceti, padesáti tisíc let a ne posledních dvou století. A potom možná pochopíte, že právě poznání vede k mnohem hlubšímu prožitku štěstí, než sledování televize.

115814

17.08.2006 22:50

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: 4 Roman Pražák

Gdosy 195.?.?.?

Ale,no tak. Raději se připojte. Však víte, ty zničené chdníky? http://eretz.cz/content/view/678/

114244

16.08.2006 21:24

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Je to dalsi zidovsky trik!!!

Gdosy 195.?.?.?

No tak by to mohlo být. Mohlo kdyby.... a včil mudruj. Kdo na to první přijde má předplacenou místenku u sv. Petra. Ale těch vojáků tam bude 3 500. To není nic moc.

114108

16.08.2006 21:17

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Je to dalsi zidovsky trik!!!

Gdosy 195.?.?.?

O tom kdo prohrál by se dalo celkem dlouho diskutovat. Pokuste si pohrát na stratéga a přemýšlejte o útoku ne Libanon v souvislosti s Iránem. Potom se podívejte na rozmístění mírových sborů a předpokládané vedení útoku proti Izraeli. Vzpomeňte na karikatury proroka Mohameda, na nejrůznější hrozby terorismu a patrně vám to ukáže něco moc ošklivého. Pak vám možná dojdou souvislosti i s protiraketovou základnou, která možná nemá chránit území US. Možná jde jen o Američany a ne o jejich území. Stále jsem hledal cestu jak by se dala Evropa zatáhnout do případné války. Nakonec to bylo docela jednoduché. Zase nás doběhnou?

114106

13.08.2006 13:50

Hon na Bokonona – další epizoda

Hm, ehm, hmm,

Gdosy 195.?.?.?

Jeden můj kamarád kdysi dávno řekl: neboj oni časem vystřízliví. Jenomže to nevěděl, že to co připomíná řízení auta v podnapilém stavu je ve skutečnosti nemoc. Nemoc která se nedá léčit. Nemoc která nás dříve či později dožene na osudové rozhraní. Matrix je to, co máš každý den před očima. Je to lež, kterou si utvořil člověk sám pro sebe, aby unikl před svědomím. Dělíme svět na hloupé a chytré, protože my chytří máme jiná práva. Dělíme svět na bohaté a chudé, protože my bohatí máme jiná práva. Dělíme svět na mocné a slabé, protože my silní máme jiná práva. Ale tím naše dělení nekončí, jsme to my tady, a oni tam. To co je oprávněnou myšlenku v jedné hlavě, je zločinecký úmysl v hlavě druhé. Je marné doufat že to někdy skončí. Pro ty jenž stojí na vrcholu je moc totéž co droga pro narkomana. Nevzdají se jí za žádných okolností. To jen nám dole je servírován terorismus nebo ekonomické ukazatele, jenž mají přesně ohraničit rámec naší svobody. Tedy nejen ve vztahu k právům jedince, ale též ve vztahu k myšlení. Svoboda znamená neklást otázky. Třeba, jak může skončit konflikt v okamžiku kdy dva znepřátelené tábory plné nenávisti a zloby stojí jen několik desítek metrů od sebe. Co je to za podmínku že mezinárodní zbor vstoupí do Libanonu až budou ukončeny boje. Pilát by se zaradoval, jak elegantně se USA snaží vyhnout zodpovědnosti. Zodpovědnosti za zbraně jenž padají na území státu, který jim nikdy nic neudělal. Proč? Protože to velí právo na spravedlnost. Kdepak, protože to velí právo na nejvýnosnější obchod v lidských dějinách. Na obchod s válkou. Co vše může být použito proti nám?
http://zpravy.idnes.cz/mladici-koupili-80-mobilu-policie-je-zatkla-za-terorismus-pkx-/zahranicni.asp?c=A060812_112433_zahranicni_mr A to je jen pouhý začátek. Nejsnadnější cesta jak ovládat stádo je dát mu co potřebuje. Americká základna v ČR utvoří několik ticíc pracovních příležitostí. A teď se pokuste poctivého občana přesvědčit, že základna je nebezpečná. Hlad přece taky. Jo, že to šlo i jinak? Ale kdo by to platil? Někdo si možná myslí, že ti samí lidé co nám tu dnes postaví protiraketovou základnu, nám sem jednou ze stejného důvodu nahází atomovky. Jenže to je přece konspirace. Tenhle svět neřídí jenom peníze. Je tu také demokracie, spravedlnost, právo, láska, hniloba, zvratky, výkaly......

113766

10.08.2006 12:04

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Gdosy 195.?.?.?

Nechtěl jsem poučovat. Ovšem je pravda že spousta odpovědí lze vysledovat právě za podivnou hrou čísel. Současná demokracie je stejná jako současná medicína. Existuje množství přípravků, jenž dokáží tlumit vnější projevy nemoci, ale příčinu samotnou odstranit nedokáží. Celý poválečný vývoj a relativní blahobyt západní společnosti byl postaven na průmyslu a obchodu. Průmysl vytvářel zboží a obchod zajišťoval jeho odbyt. Nikdo si až do nějakých šedesátých let, nemusel pokládat otázku o objemu produkce, protože surovin byl dostatek a trh nebylo možné nikterak nasytit. Spolu s nárůstem obyvatelstva se zvyšovala produkce a rozšiřovalo spektrum výroby. Potom došlo k nárůstu ekonomické emigrace. Pro západní společnosti to zpočátku představovalo přínos, protože tito lidé vykrývali na pracovním trhu mezery v nepopulárních odvětvích. Jenomže se poprvé začalo ukazovat, že trh není všemocný a má svoje reálné hranice. Do toho všeho vstoupili nadnárodní společnosti s levnou produkcí likvidující střední a malé podnikatele. Po celou tu dobu se jako štít proti ekonomickému úpadku používala ropa. Přirozeně že v nadbytečném množství a pokud možno levná. Ropa vlastně fungovala jako finance a proto také mají některé společné rysy. Například jsou to ropné rezervy jenž fungují jako bankovní depozit. Pokud se zvětšují cena ropy klesá, pokud zmenšují, cena stoupá. Přirozeně že do tohoto procesu zasahují vnější faktory. Jako jsou války, převraty, otevírání a zavírání nalezišť. Tyto faktory nelze ovlivnit. V minulém roce provedli USA velmi markantní navýšení ropných rezerv, čímž překonaly historické maximum. Tedy nejen v zadluženosti se překonávají. Tak se jim po určitou dobu může dařit cenu ropy udržovat pod kritickou hranicí oněch sta dolarů za barel. Ovšem jen po určitou dobu. Pak jsou zde politické a ekonomické záruky atd. Ty ovšem začínají selhávat. Nikdo už jaksi nechce věřit na ekonomický zázrak USA. Všechny tyto údaje si můžete na netu dohledat.
Tedy v součtu to znamená „je nás moc a nemáme na to“. Nyní se můžete ptát, kdo a proč podněcuje emigraci? Kdo a proč podněcuje války na středním východě? A pak už jen dlouze mlčet a přemýšlet. Stojíme na definitivním konci éry zvané kapitalismus.
[smích]

113363

08.08.2006 11:12

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Gdosy 195.?.?.?

Volný trh a jeho neviditelná ruka jsou jednou provždy pryč. Pokud někdy existovali. Tady je dobré si připomenout, že nerostné suroviny byly vždy důvodem válek a nástrojem k vydírání. Ostatně, pokud se podíváte na současný vývoj na burzách, je zjevné že se cosi stalo. Ještě před rokem stačila pouhá zmínka o možné válce v oblasti ropných nalezišť, aby se cena ropy vyšplhala kamsi ke sto dolarům za barel. A dnes hrozí, nebo už došlo k občanské válce v Iráku. Írán otevřeně prohlásil že zavře kohoutky, pokud na něj OSN uplatní sankce a Venezuela dohodla vytvoření ropovodů vedoucích kamsi daleko od US spotřebitele. Pak tu máme embargo na titan atd. Přesto se burza chová, jako by se nic nedělo. Znamená to, že do jejího přirozeného chodu, stejně jako do chodu sdělovacích prostředků, někdo, nebo něco zasáhlo. Pokud občas sledujete pohyb cen na burze, pak víte že o vývoji cen rozhodují velcí investoři, kteří nakupují a odprodávají akcie. Dále to může být garant, jenž představuje záruku stabilního zisku. Mohou to být státní garance atd. Jsou zde zahrnuty surovinové rezervy, státní zakázky, uzavírané obchodní smlouvy a mnoho dalších informací. Jedná se tedy o informace a řízení jejich toku.
V současnosti by se cena ropy měla pohybovat nad hranicí sta dolarů za barel, přesto se tak neděje. Což znamená, že někdo buďto garantuje její dostatek. Což je pitomost, nebo dokázal ovlivnit vývoj cen. Ale aby někdo něco takového dokázal, musí mít dostatečnou moc a hlavně, musí být na podobný krok dostatečně připraven. A to jak po strategické , tak finanční stránce.
Myslím, že sledujeme poslední dějství naší epochy a karty jsou definitivně rozdány.

113013

06.08.2006 17:41

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Gdosy 195.?.?.?

Převzeto z WM, napsal gewo: US administrativa se opět jednou střelila do vlastního kolena. Skutečnost, že na dvě ruské firmy, Suchoi a Rosoboronexport, bylo uvaleno obchodní embargo v Moskvě vyvolala značný smích. Nepředpokládá se, že by Američané nebo některý ze států NATO chtěl kupovat SUčka... Zablokování obchodních styků s agenturou Rosoboronexport ovšem má dalekosáhlé dopady: Rosoboronexport právě přebírá největšího ruského producenta titanu na světě, VSMPO-Avisma. Někomu přitom ve svatém nadšení ušlo, že uvalené embargo blokuje výrobu firmy Boeing (odebírá z Ruska 35 - 40% titanu pro stavbu svých letadel) a současně i jejího obchodního rivala, evropský Airbus, jehož produkce je na ruském titanu závislá z 60 až 70%.
Otázka je prostá, jak se zachová Evropa k tomuto kroku? Opět půjde jako obětní beran na porážku? A pak je zde ono velké skryté CO? Zablokování obchodních styků je reakce na uzavření smlouvy mezi Venezuelou a Ruskem na dodávku letadel a dalšího vojenského materiálu. Už jednou se USA podařilo Venezuele nákup překazit, ovšem v případě Ruska to asi nepůjde tak snadno. Zprávy sice nehovoří o výcviku pilotů, ovšem v souladu s trdicí dodá Rusko i instruktory. To přirozeně znamená že se proti nadvládě USA v oblasti vytváří silná vojenská protiváha. Další nepříjemnou zprávu dodal hlavní íránský vyjednavač o jaderném programu Alí Larídžání jenž uvedl, že Írán bude pokračovat v práci na získání jaderného paliva vždy, když to bude považovat za potřebné. Což znamená že nebude reagovat na rezoluci OSN vyzývající jej k ukončení obohacování do 31 srpna. Toto datum může být pro další vývoj důležité. Další zpráva říká že izraelská armáda v noci ze soboty na neděli zatkla v areálu Mukata v Ramalláhu předsedu parlamentu Palestinské správy Dr. Azíze Duvajka (Aziz Dweik). Její prohlášení zní, že se jedná o člena teroristické organizace HAMAS.
Inu je to tak. Evropa jako vzorný spojenec se smíří s nedostatkem ropy a přenechá ji USA v rámci obrany demokracie a boje proti terorismu. Když nebude ropa, nejsou třeba ani letedla a tak to nakonec zase všechno dobře dopadlo.

112815

06.08.2006 16:24

Ano, tohle je holocaust

RE: takovej mišmaš...

Gdosy 195.?.?.?

Dobrá něco tam dám jako pro doplnění předešlích myšlenek. Pokud mě něco napadne. Zatím do obecné diskuze.

112806

06.08.2006 12:20

Chavezovo letní tažení proti USA

Jsme v tom všichni

Gdosy 195.?.?.?

Otázka je, zda se jedná jen o tažení proti USA. Ono se totiž skutečně nejedná jen o Venezuelu. Je zde také Írán, Indie, Čína, Chille, Brazílie atd. Všechno státy, které díky pozůstatkům koliniální éry a hlavně zahraniční politice západních států žili na úrovni doby kamenné. Všechny tyto státy postupně odmítají svojí chudobou dotovat životní styl západní společnosti. Jednoduše si uvědomují že nejsou chudí, protože vlastní nerostné suroviny a lidský potenciál. Hugo Chavez to jasně ukázal když znárodnil společnosti těžící ropu. Venezuela uzavřela s Ruskem dohody o spolupráci při budování jihoamerického transkontinentálního systému ropovodů a plynovodů. USA označily tyto dohody za hrozbu pro latinskoamerické demokracie. Což je výsměch, protože hrozbu představují sami USA, které o jakýkoliv demokratický vývoj v oblasti nemají ani nejmenší zájem. Ostatně jsou to právě ony kdo stojí za bezpočtem válek a převratů v této oblasti.
Dá se říct, že éra levného zboží pro nás všechny je u konce. Budeme se muset naučit žít ve společnosti, kde se musí počítat se stejnou hodnotou lidské práce kdekoliv na světě. A především kde reálná cena surovin odpovídá jejich skutečné hodnotě a nikoliv zájmům několika nadnárodních společností. To je ostatně důvod, proč se v konfliktu mezi Izralem a Libanonem tak zřetelně oddělila politcká a ekonomická moc. Přičmž se politická vůle ukazuje jako naprosto bezzubá. Pokud se USA nepodaří zvrátit současný vývoj, je to konec jejich diktátu v tomto světě a spolu s ním i té demokracie, kterou známe a kterou všichni spojujeme s životním stylem. Už nám nebude jedno, že mobilní telefon který si kupujeme je kšunt s životností dva roky. A že většina vzácných surovin se během několika dní mění na haldu nepoužitelného odpadu vršeného na skládkách. Těžko říct kam současný vývoj povede, můžeme jen doufat, že to není definitivní konec života na této planetě. A nakonec to ukazuje na vývoj, který tu tak často popisuje Petr Gejdoš. USA zaniknou ať už cestou ekonomické vyčerpanosti, nebo válečné vřavy. Do čela společenství se budou prodírat státy které mají co prodávat. Přirozeně že jen do času. Tedy od olám do olám.

112783

06.08.2006 09:37

Ano, tohle je holocaust

RE: takovej mišmaš...

Gdosy 195.?.?.?

Otázka duchovna je spojena s viděním alternativ. Na počátku moderního věku, představoval ateismus cestu ke svobodě, jak tělesné tak duchovní. Společnost se potřebovala zbavit dogmat a útlaku ze strany církve. Snaha vyvrátit existenci boha byla od počátku motivována zničit samotný zdroj existence náboženství. Nikoliv tedy boha samotného, ale církev. To se k naší škodě v západní společnosti opravdu podařilo. K naší škodě proto, že člověk duchovní cestu potřebuje, pokud se má utváření jeho osobnosti a samotné společnosti ubírat cestou svobodné vůle, a nikoliv represe. Člověk musí mít stanoveny priority v něž chce, a nikoliv musí věřit. To je ostatně důvod, proč se náboženství udrželo až do současnosti. Člověk chce věřit v sebe sama, což bez představy konkrétního cíle dost dobře nejde. Bůh je pro nás jakýmsi zhmotněním základních prvků existence. Tedy cíle, moudrosti, spravedlnosti atd. Bůh je důležitý proto, že tyto prvky ze současné reality nedokážeme odvodit. Úspěšnost je podmíněna bezohledností, chamtivostí, nedodržováním zákonů a pod. Pokud popustíme uzdu fantazie, můžeme si myslet, že toto je hlavní důvod, proč byla do naší duchovní matrice představa boha nesmazatelně zapsána. Ať už tedy chceme či nikoliv, otázka je - není nás provází celý život. Přitom přirozeně platí, že skutečnou podstatu boží reality si představit nedokážeme. Nejde o to že by neexistoval, ale že na něj naše smysly jednoduše nedokáží dosáhnout. Bůh je tak odvozen pokaždé z našich představ. A také z mytologie. Ovšem to je přeci jen na dlouhé povídání.

112778

Nějak se mi vůbec nechce podlehnout klamu, že za chováním Izraele nestojí USA. Ostatně, to je také důvod, proč tato dočasná válka nemůže skončit pouhým vražděním Libanonců. Tak nějak to vypadá, že se tu kříží politické a ekonomické zájmy. USA se dostává do neřešitelné situace. Jednak je tu Írán jenž se nikterak netají snahou obrátit tok černého zlata mnohem více na východ. Už proto, že Čína má mnohem více dolarů než USA. A pak je tu třeba Venezuela, kde proběhlo znárodnění ropných nalezišť a nedávná cesta Huga Cháveze dala celkem jasně najevo, že i on touží rozvinout přátelskou spolupráci daleko od amerických hranic. Samotné napadení Iráku skončilo fiaskem, a USA patrně dochází, že tuto válku bez použití jaderného arzenálu nikdy nevyhraje. A to nemluvím o počasí, jahož rozmary čas od času odšoupnou ropné plošiny do míst kde žádná ropa není. Ostatně nedávné zdražení benzínu u US čerpacích stanic dává tušit, že s ekonomikou tohoto státu není vše v úplném pořádku. Z toho je celkem jasné, že to co USA brzo dojde je ropa.
Nejprve to vypadalo, že Izrael chce do konfliktu zatáhnout Sírii a Irán. Ale čím dál více se zdá, že tu někdo chce postavit všechny arabské státy do jednoho šiku a vytvořit tak silnou koalici vůči západu. Tak silnou, aby dokonce i zdegenerované evropské společenství muselo začít jednat. Ovšem pouhé politické prostředky nic nezmohou. V pozadí současného dění se dějí ošklivé věci a myslím že armády na všech stranách jsou v pohotovosti. Ostatně to je myslím jediný důvod cesty paní s pohlavním jménem do Izraele. I když nakonec upalovala domů jako by jí uštknul had. I když ji možná uštkunl. Myslím ten ze stromu s jablky.
Je to pouhá úvaha a tak mi za ní hned nenadávejte.

112694

02.08.2006 18:08

Ano, tohle je holocaust

RE: takovej mišmaš...

Gdosy 195.?.?.?

No, ono to takhle nějak i funguje. Pokud se obrátíte na oficiální vědu, záhy zjistíte že se motáte v beznadějném kruhu pouček, které na sebe navzájem odkazují, aniž by kterákoliv z nich cokoliv vysvětlovala.
Ve starých Indických eposech se dokonce hovoří a několika různých druzích el. energie. No a my víme, že při průtoku el. energie vzniká magnetické pole a teplo. Pokud od ní chceme dostat víc, musíme přerušit její tok v různých intervalech a vytvořit jedničky a nuly. Celkem toho tedy není moc co víme.
Problém je v tom, že celá současná věda je postavena na pozorování a náhodných objevech. Jinak řečeno, musí se něco stát, aby si toho člověk všimnul. Naše halasné výkřiky o lidském vědění jsou jen mlácení prázdné slámy. Umíme využívat prostředí o něco lépe než to dokázal neandrtálec, a to je asi tak všechno.
Současná věda je pouhé divadlo pro nevědomé. Problém spočívá v tom, že neznáme ani jediný princip z nějž by bylo možné vědění odvodit. Ano, máme stohy teorií, jak a proč to funguje. Ovšem všechny tyto teorie, jsou zatím pouhým stohem popsaných papírů. Jednoduše nevíme co je el. proud, nevíme co je světlo, nevíme co je magnetické pole, nevíme co je gravitace, nevíme jak člověk vzniknul ani kam směřuje náš vývoj. Známe část skutečnosti obsažené v naší přítomnosti, a všude okolo ní je temnota.

112477

01.08.2006 16:01

Ano, tohle je holocaust

RE: takovej mišmaš...

Gdosy 195.?.?.?

Tato úvaha vznikla převedením jednoho výpočtu do obrazné řeči. Tedy je jakýmsi návodem, jak by současná fyzika mohla komunikovat s námi poněkud méně chápavými. Přirozeně jsem do ní musel vložit berličky, které umožňují spatřit celek, i když se jedná pouze o část rozsáhlého celku. Napsal jsem ji, protože sem patří. Stejně jako do této diskuze patří pacifisté a lidé nenávidící zlo. Mám pár přátel, kteří celý život kutají v útrobách vědy a veškerý vesmír pro ně představuje nekonečné rovnice a hory záhad. Když se jich zeptám, co si myslí o současné válce v Libanonu, pouze vytřeští oči a vypustí větu tázací: ona je někde válka? A to je na nich to úžasné. Kdykoliv na něco přijdou, mají pocit, že se celý svět kvůli tomu musí přes noc změnit. Jenže on se změnit nechce. A pokud ano, pak pouze k horšímu. Ano, jak už tu mnozí řekli, je na nás uplatňován princip pomalu vařené žáby. Po malých kouscích jsou nám servírovány ty největší ohavnosti, jakých se člověk může dopustit.
Nevím, ale snad se ještě můžeme vydat jinou cestou. Záleží na tom, co udělají lidé ve vlaku jedoucím před námi. Tedy v tom vlaku, v němž sedí každý z nás.

112303

31.07.2006 21:37

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Gdosy 195.?.?.?

Pane kema, ta vaše úporná snaha předkládat v diskuzi oficiální stanoviska je skoro dojemná. Já nevím čím to je, ale už jste si snad mohl všimnout, že na spoustu lidí mají závěry různých vyšetřovacích komisí, zhruba stejný účinek, jako červený hadr na býka. Víte, 911 je skutečně ostudné datum. Ovšem nikoliv pouze proto co se podařilo teroristům, ale hlavně proto jak moc se USA a jejich spojencům podařilo pošpinit veškeré principy a smysl demokracie. Tedy té demokracie, v níž má být lidský život nejdůležitější hodnota ze všech. Nikoliv jen můj nebo váš, ale život každé bytosti na této planetě. Díky akcím USA a jejich vazalů, jsme se všichni postavili do jedné linie s Čínou, Koreou, Kubou a pod. Kdyby to vše skončilo v Íráku, bylo by to smutné a možná by se to dalo nazvat chybou. Ovšem to co předvádí Izrael, neskončí ani dnes, ani zítra a ani za deset let. Izrael probudil v mnoha lidech tak strašnou nenávist, že budou po celý život hledat cestu, jak se za spáchaná příkoří pomstít. Řekněte nám tedy, co chtějí USA a Izrael s těmito lidmi udělat?

112214

31.07.2006 20:44

Ano, tohle je holocaust

RE: takovej mišmaš...

Gdosy 195.?.?.?

Ano, tohleto znám. Je to spojenou s otázkou existence času. Škoda že jsme u jiného tématu. Ovšam ta představa jak někdo morduje sám sebe je opravdu frustrující.

112206

31.07.2006 17:22

Ano, tohle je holocaust

RE: takovej mišmaš...

Gdosy 195.?.?.?

No vidíte. Takže Matrix. Představte si, že sedíte ve vlaku. Okolo vás je mnoho lidí co někam jedou. Na jedné ze zastávek se rozhodnete vystoupit. Ovšem ta zastávka není vaše cílová stanice. Takže si dáte pivo a počkáte na další vlak. Nastoupíte a pokračujete v cestě. Jak jednoduché že. Ovšem pokud budete přemýšlet o lidech ve vlaku ze kterého jste vystoupil, zjistíte, že vaše vlastní cesta se posunula do jejich minulosti. Přirozeně že stále existujete ve stejném čase, ovšem místa do nichž přijíždíte, oni už opustili. Říkáte, co je na tom divného. Vlastně nic. Jen to, že pokud nedoženete první vlak, budete stále cestovat v minulosti lidí kteří v něm sedí. Jenže vaše vlastní cesta vede stále do budoucnosti. Tedy do míst kde jste ještě nebyl. No a teď si položte otázku: kolik těch vlaků před vámi jede a kde je v jejich vzájemném vztahu minulost a kde je budoucnost. To co lidé ve vlaku před vámi zničí, naleznete zničené, a to co postaví, naleznete postavené.
Tohle je problém nás lidí. Lidí kteří si neuvědomují, že naše skutky tvoří budoucnost. Myslíme si, že naše jednání se stává součástí historie a ono na nás přitom čeká v budoucnosti. Tedy v místech, na něž se teprve chystáme vstoupit.
V této úvaze schází důležité části. Je použita pouze k vytvoření představy.

112183

25.07.2006 17:45

Skutečné cíle Izraele

RE: Avnery nema pravdu

Gdosy 195.?.?.?

Jenže tady mluvíme o politických rozhodnutích a ty se od nálady ve společnosti přeci jen hodně liší. Obrátit se proti USA neznamená mít zaručený přístup k ropě. Spíše naopak. Nikdo nemůže předpokládat, že se Francie, Itálie, Španělsko atd. přídají na stranu Ruska, nebo Číny. Přesto už mnoho států vjádřilo svůj postoj odvoláním vojsk z Íránu. Spolu s těmito vojáky logikcy ustává i tok peněz ze státních rozpočtů. Přirozeně se nedá mluvit o částkách soupeřících s výdaji USA, ale malé peníze to rozhodně nejsou a já si myslím, že i těch několik drobných je v současnosti pro Ameriku, která veškeré výdaje kryje z dluhů strašně moc.
USA s podporou Izraele a Anglie útočí na veškeré státy produkující ropu, jenž nemá pod svojí kontrolou. To musí mít nějaký důvod? Já o něm nebudu spekulovat, ale je očividné že Amerika se nechová jako hodný bratříček šířící demokracii, ale jako někdo kdo chce přežít za každou cenu. A cena je to vysoká. Už dnes je možnost, že USA někdy splatí svůj dluh spíše dobrý námět pro sci-fi. Takže otázka jenž nám z toho vzejde zní: co mohou USA v případné jaderné válce ztratit?

111470

24.07.2006 23:51

Skutečné cíle Izraele

RE: Avnery nema pravdu

Gdosy 195.?.?.?

Myslím že nemáte pravdu. Základní kámen konfliktu je Írán. Jde skutečně o to, aby tato země nevlastnila jaderné zbraně. Jednak proto, že by Izraelcům skončili zlaté časy, kdy mohli kdykoliv napadat a zabíjet své sousedy, a především proto, že jederná mocnost kontrolující podstatnou část ropné produkce, musí pánům v Pentagonu řádně cuchat nervy. Bohužel si Izrael bez použití jaderných zbraní nemůže dovolit Írán napadnout. A proto chce vtáhnou do konfliktu Sírii a skrze ni obvinit Írán z podpory terorizmu. To by ospravedlnilo vstup USA do války a spolu s tím i použití jaderných zbraní. V současnosti je nálada v Evropě díky konfliktu s Irákem dosti protiamerická, ovšem možný kolaps ropného trhu tuto náladu rychle obrátí. Stačí pokud ceny ropy vyšplhají dostatečně vysoko. Což už se v podstatě děje.
Mlčení arabských států celkem jasně vypovídá o tom, že vědí o co jde a spíše než zbytečné plkání, přemýšlí jak v případné válce obstát. Jde o to, zda se přidat na stranu USA a podporovat spolu s tím i Izrael. Ovšem díky tomu snížit riziko útoku jaderných zbraní. Nebo se přidat na stranu Íránu a spoléhat na Aldu že je ochrání.
Vážený pane, spolu s Petrem Gejdošem se obávám, že bylo rozehráno poslední dějství ve hře mocností. Dějství ve kterém jde o čas, protože s každým dnem se z Íránu stává silnější soupeř. To špatné na tom je, že na straně tohoto státu stojí východní státy. Rusko a patrně Čína a možná Indie. I u nich je cítit strach z nárůstu Íránské síly, ovšem zároveň nepřipustí, aby kontrolu nad touto oblastí získal západ.
Takže to co nyní sledujeme, je šachová partie, v níž se dá očekávat mnoho nečekaných zvratů. Možná že strach z globálního konfliktu nakonec sváže jednotlivým mocnostem ruce. Ovšem to bude znamenat že vyhraje Írán. A to si myslím spojenci Izrael a USA nikdy nepřipustí.

111395

18.07.2006 10:38

Nebezpečné přehrávání Izraele

RE: ad poznámka vydavateľa

Gdosy 195.?.?.?

Otázka zní, odkud vítr vane. Něco o bezpečných jaderných zbraních jsem slyšel v podání jistého zámořského státu. Ostatně právě tento stát nám v současnosti nabízí, možnost zbudování raketových základen pro svoji obranu. Myslím že jsem to napsal správně. Nikoliv naší, ale svojí. Říká tomu raketový deštník. Vzhledem k účinkům jaderných zbraní bych to nazval spíše slunečník. Asi nejde o nic jiného, než odklonit několik jaderných hlavic jenž v současnosti míří na USA někam jinam. Potom není daleko od pravdy úvaha, že dotyčná raketová základna nebude nic jiného než pouhá kamufláž. Já osobně bych ji postavil v centru Prahy. Okolo několik nepojízdných tanků a pořádná mediální kampaň v níž si čecháčci serou na vlastní hlavu. To nám jde celkem dobře. Ale už Honza Žižků používal k obraně vozovou hradbu. Máme to prostě v genech. Přirozeně by nás mohlo napadnou, zda houfnice nalezená nedaleko Ruzyňského letiště, poněkud narušuje původní pojetí používání pozemního vojska, ale patrně jde daleko víc o nadšení pro věc než užití zastaralých technologií. Tož chlapi, táhnem na ty křižácký psi!!!!

110800

17.07.2006 22:17

Nebezpečné přehrávání Izraele

RE: Znamená to III. světovou ?

Gdosy 195.?.?.?

Ahoj Petře. Už jsem se lekl že jste na Zvědavce zanevřel? Mimochodem si vzpomínám na podobnou diskuzi v čase OH. Jak vidět, jednalo se o MS ve fotbale. Sopky soptí, moře se vzdouvá, Čína je pod vodou, válka už vlastně začala a stejně bude spousta lidí pochybovat. Izraelská vlajka při našem utkání z Ghanou byla možná víc než symbolickým varováním.

110777

17.07.2006 21:43

Nebezpečné přehrávání Izraele

Malý postřeh.

Gdosy 195.?.?.?

Dějí se nám to tu divnosti. Jedno moudro říká: nehledej dějiny, jsou stále s tebou. A kupodivu to tak nějak asi je. Člověk se musí pousmát když se pan Jenda a Tonda jen tak náhodou baví před zapnutým mikrofonem a celý svět už teď ví, že za všechno může Sírie. Člověk se však mimoděk musí zeptat, zda jsou to stále titíž dva stejní lidé, jenž jsou každý den cepováni v ostražitosti a nedovolí si ani šeptat, aby jim někdo neodzíral z úst. Na otázku co se děje je mnoho odpovědí a jedna lepší než druhá. Neuvěřitelným výrokem se vyznamenal švédský ministr Jens Orback a člen vládnoucí sociální demokracie, když vlastně přiznal, že Švédové budou brzy islamizovaní. Ministr totiž prohlásil: "We must be open and tolerant towards Islam and the Muslims because when we will become the minority they will be like that towards us." (tj. „Musíme být tolerantní a otevření vůči islámu a muslimům, aby pak oni byli stejní k nám, až se z nás stane minorita“). Pro můj vkus jsou obě zůčastněné strany v zásadě stejné. Asi jako když se dohaduje velbloudí hovno s koňským, které víc smrdí. Já myslím že když člověk šlápne do hovna, je celkem jedno, kdo je jeho původcem. Nenávist a nadřazenost vedou rovnou do pekla. A přesně tam jdeme.

110773

13.07.2006 21:56

Deníček Evropana

RE: ..............?

Gdosy 195.?.?.?

Paní Jarmilo, jste si jistá že víte o čem mluvíte? Nebo je to jen tak z doslechu?

110462

05.07.2006 09:38

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Snad není tak zle ?

Gdosy 195.?.?.?

Asi chápete že šlo jen o příklad. Rozepisovat veškerou kriminální činnost v "západní společnosti" mi připadá nesmyslné a nevhodné k tématu. Ten problém je, že pokud budete chtít vymezit právo státu na kontrolu společnosti, rozdělí se názory do dvou táborů a vynoří se spoustu na slovo vzatých odborníků. Lidé budou reagovat na základě odlišných zkušeností na lidskou odpovědnost versus práva státu. Ovšen ten skutečný problém je v lidech. Těch kteří nakonec nashromážděná data zneužijí a použijí proti vašim zájmům. Potom je už celkem jedno, zda jsou tyto údaje využity v mocenských, kriminálních nebo obchodních zájmech. Jako lidé stojíme za hovno a v tom je ten problém. Proto musíme vytvářet zákony na ochranu společnosti, a zákony na ochranu zákonů na ochranu společnosti atd. Ať uděláte jakékoliv dobře myšlené opatření, nakonec se vždy obrátí proti lidem. Takže jde opravdu o to jak lidi ochránit, nebo jak je donutit k slušnosti. K obojímu vedou odlišné cesty. Ta druhá je provázena svištěním biče a řevem dozorců.

109853

04.07.2006 15:58

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Snad není tak zle ?

Gdosy 195.?.?.?

Ten článek je poněkud prostoduchý a připadá mi, že jeho autor použil k jeho zhotovení nějakou stránku kuriozit. Některé zákony platící v jednotlivých státech USA jsou opravdu podivné, ale k jejich pochopení musíme znát důvod jejich vzniku. Ostatně já osobně bych například v Japonsku navrhl zákaz plivání na veřejných místech. Návštěva nádraží a pod. je dost děsivá zkušenost.
Ovšem co se týká policejního státu, je to opravdu tenounký led. Napřed by si totiž společnost musela přesně definovat co jsou a nejsou občanská práva. Ono je sice hezké vykřikovat svoboda! svoboda!, ale to trvá jen do okamžiku, než jste sám postižen nějakým svobodomyslným trotlem. Mnoho rodičů jimž někdo unesl a znásilnil dítě, by dozajista souhlasilo s umístěním sledovacích kamer nejen na ulicích, ale také v domácnostech. Přirozeně chápu že je to absurdní, bohužel máme na svůj život jen jeden pokus.
Další a velký problém je, že naše soukromí je čím dál víc narušováno vývojem nových technologií. Jsme čím dál lépe sledovatelní. Zatímco před několika málo lety musely státy vynakládat nemalé částky na sledovací zařízení, dnes si mnohá taková zařízení platíme ze svých daní. Stát se do našeho soukromí dostává velmi snadno a zadarmo. Jsme tedy ochotni se zříci vývoje a zrušit internet, mobilní sítě, navigační systémy atd. ?
Není to přeci jenom stát, který se snaží proniknout do našeho soukromí. Jsou to nejrůznější firmy, prodejci atd. Všechna jimi získaná data jsou snadno zneužitelná.
Poněkud jinde je z tohoto pohledu zavádění zákonů přímo omezující práva občanu k vyjádření názorů a svobodného rozhodování. Tyto zákony jsou na internetu snadno dohledatelné, ale i zde bych byl opatrný s kritikou státu. Mnoho faktorů ovlivňujících veřejný život funguje jako spojené nádoby a tak si jako občané spotřebitelé přivoláváme sami. Cožpak by někdo a nejen z američanů byl ochoten položit na ortel světového míru svoji vlastní spokojenost. Svět jsou především podnikatelé kteří se řídí poptávkou. Pokud každý den jezdíte autem, budou vám snažit prodávat benzín. Získané peníze pak tečou jak k otevírání nových trhů tak k získávání zdrojů. Válka v Iráku je druhý případ. Ovšem kolik lidí bude ochotno přestat jezdit autem aby tuto válku ukončilo? Nebo ještě lépe kolik z nich bude ochotno si odříct zajet autem pro šťavnatou pečeni do obchodního řetězce? Celé to NWO je o nás lidech a našem myšlení. Každý si tu hrajeme sám za sebe a kdo z nás je bez viny?

109806

26.06.2006 09:42

Týden bukvic

RE: Chteji byt ,jako normalni lide ,ale nejsou.

Gdosy 195.?.?.?

Tohle je skutečně těžké. Ten zásadní problém je, že mají na své straně děti. Ty jsou totiž dostatečně hloupé a manipulovatelné, aby jim na ten správný životní styl skočili. Současní kormidelníci světového pořádku moc dobře vědí, že nikdo nedokáže bojovat s vlastním dítětem. Proto je veškerá pozornost zaměřena právě na ně. Stačí se podívat na reklamy v tv. Devedesát devět procent všech reklam je zaměřena právě na ně. Starým je věnován pouze prostor vyhrazený farmaceutické lobby. Léky na prostatu, revma a pod.
Stáří je nemoc. Stáří není normální. Čeká nás skutečně děsivý svět. Svět v němž zanikne zodpovědnost a hodnoty na nichž je sama existence společnosti postavena. Svět plný šílenců, jimž se nepodařilo dosáhnou jediného možného a přijatelného cíle, být bohatý a úspěšný. Ti všichni se dostanou na zcestí zadluženosti a marnosti. Špatná práce, málo peněz a chmurná budoucnost. To znamená krádeže, násilí a nenávist.

108938

26.06.2006 08:28

Týden bukvic

Zářivá vize

Gdosy 195.?.?.?

Ano. Tak nějak nám to vesele pokračuje. Ale nejsou to jen homokbliti, kteří jsou presentováni jako přirozená hranice normálna. Kdysi dávno nám bylo rodiči vštěpováno základní vychování, jehož základ se opíral o přirozenou zkušenost. Rodiče po nás chtěli, abychom se chovali normálně, to jest jako lidé. Veškeré své vědění přitom opírali o přirozenou zkušenost. Muž a žena vyrostou, založí rodinu a mají děti. Oba jsou pak vedeni k zodpovědnosti za výchovu další generace atd. Takto vychovaní lidé jsou však neovladatelní. Cítí pevnou vazbu na rodinu a vše co je zdrojem jejího bezpečí. Chtějí jistoty poskytované společenstvím v němž žijí. Současní kormidelníci světového pořádku však nic podobného nechtějí. Proto jsou nám veškeré základní normy existence předkládány jako mýtus. Žít jako muž a žena je překonaný mýtus.
Co se bude dít dál? Všechny normy stanovující lidskou přirozenost musí být pošlapány a vyvráceny. Musí být nahrazeny jinou zářivou vizí. Člověk nesmí být šťastný protože má práci rodinu a zdravé děti. To všechno je pouhý mýtus. Teprve tehdy, pokud začnete toužit po nedosažitelném, stanete se ovladatelným. Musíte budovat svoji kariéru. Klidně můžete lidi okrádat a podvádět. To patří k současné přirozenosti. Moc se nestarejte o své děti, to není normální. Stát se o vás v žádném případě nepostará. Ono vlastně není vůbec jasné, proč ho někdo budoval a byl dokonce ochoten pro něj umírat. Stát je přece velký biznis a tomu se musíme všichni přispůsobit. Na nějaké sociální jistoty se vyserte. Pokud si včas nakrdete nebudete je potřebovat. Hlavní je svoboda. Jo a taky čistej záchod. Do posranýho se špatně bleje.

108934

08.06.2006 11:08

„Jsme silní a rozhodní“

RE: SPIEGEL ma u mne 3 body plus

Gdosy 195.?.?.?

Bohužel. Demokracie vůbec není o nějaké svobodě. Právě naopak. Umožňuje ovládat svět pomocí peněz. Vy stejně jako já, si můžete přečíst v novinách, jak je svět dokonalý a vše je naprosto v pořádku. Jediné co nesmíte je říci ne. Ne je trestné a nedemokratické. Znamená to, že pokud si za své peníze koupíte válku, je to demokratické. A každý kdo by s ní nesouhlasil, je terorista. Američané si za své peníze bojují v Iráku. Proto není možné, aby jim někdo jen tak zadarmo odporoval. Iráčané si svůj mír musí koupit. Za ropu, supermarkety, CNN, zmutované žrádlo a levnou pracovní sílu pro nadnárodní korporace. Toto je správná demokracie. Asi tak jako to dělají češi.
Nukleární energie představuje další krok Iránců ke skutečné svobodě a kulturní nezávislosti. Finanční oligarchie jim nebude moci vnucovat svoji demokracii. A to je to co se dle zkorumpovaných pohlavárů nesmí stát. Irán moc dobře ví co dělá. Nechce nukleární zbraně. Chce absolutní nezávislost na západním kapitálu, aby mu nikdo nemohl vnucovat jak se chovat a jak myslet. Já jim fandím a je mi hluboce líto, že češi na tuto metu nikdy nedosáhnout. Vždycky budeme jen stádo otroků.

107907

04.06.2006 17:01

Po volbách

Je to stejně o ničem.

Gdosy 195.?.?.?

A co by člověk mohl čekat. Rekordní účast ve volbách je přisuzována vyostřené kampani. Zodpovědnost? Pěkný hovno. Skurvená reality show. Čím větší hnus, tím větší spokojenost. V Česku rozhodují facky. Dej oponentovi přes hubu a dav tě bude oslavovat. Ale to asi nebude jen náš problém. Je zajímavé, že lidem stačí sliby. Můj kamarád podnikatel vždycky říkal, co já ti slíbím, to od nikoho nedostaneš. Jenže tak to asi funguje.

107655

12.03.2006 21:47

Čo je to rasizmus?

RE: Rasy - širší souvislosti.

Gdosy 195.?.?.?

Špatně jste to pochopil. Důležítá je věta "špatné náboženství. Takže šup do kestela a pan farář vám řekne jak na odpuštění. Jediná pravá víra je křesťanská a potom halelujá u božího údu. Přirozeně né toho jíž potřísnil paní Mařenu, alé toho co je určen vyvoleným.

97109

07.03.2006 10:12

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Gdosy 195.?.?.?

Jedna z mnoha otázek je, jaký cíl vlastně sleduje Čína. Naše názory se většinou opírají o místní rozvoj a nedostatek surovin. Ale to asi nebude všechno. Neustále platí, že základem ekonomického růstu je vývoz a k němu patří i otevření trhů. USA a EU už jsou tak našlapané zbožím, že kupní síla obyvatelstva je vyčerpaná a jediná cesta jak prodávat je skrze nízkou cenu zboží, nebo poskytováním půjček. Tím se ovšem nákup surovin stává stále dražší a postrádá jakýkoliv přínos. Čína je sice na vzestupu, ale nikoliv číňané. Kdo tuto oblast sleduje ví o čem mluvím. Pokud by v Číně neovládala většinu podniků a tím i zisk centrální vláda, žádný ekonomický zázrak by se nekonal, protože veškerý zisk by pohltilo obyvatelstvo, sociální programy a ani tak by životní úroveň nestála za nic.
Čína vstoupila do hry nejen jako ekonomický, ale především politický hráč a z chování Íránu je patrné že za sebou cítí stoprocentní podporu silného partnera. Pokud tedy připustíte, že zde jde o něco víc než o pouhé napadení Íránu, uvidíte mnohem lépe celou děsivost této hry. Včerejší vyhlášení rady pro atomovou energii (dohoda s Íránem je stále možná) rázně smetlo pokus USA propašovat na stůl rady počítač s nákresem atomové bomby a tím vyřkla jasný postoj proti případné válce. USA zůstává stále více jako ten kůl v plotě, spolu s Izraelem a Anglií. Ovšem je otázka jak se nakonec Anglie zachová. Zatím tedy všechny pokusy vmanipulovat do války spojence USA nevycházejí. Pokud tedy opomeneme pochybný pokus USA ovlivnit rozhodnutí IAAE ukradeným počítačem, je celkem jisté že musí přijít akce která rozhodne. Zda to bude rovnou napadení Íránu, nebo dojde k teroristickým útokům na řadě míst v Evropě je otázka. No já si myslím, že v této hře je Írán pouze žába sedící na prameni, která se cítí být důležitější než ve skutečnosti je. To že nemá strach znamená, že ví co se v případě napadení stane. Patrně se mu uvolní ruce pro vyřízení účtů s Izraelem. To však znamená, že v ten okamžik budou mít spojenci na práci něco jiného. Každý v této hře na cosi spoléhá a každý předpokládá, že to nakonec bude on kdo zvítězí.

96311

05.03.2006 11:44

Poselství

RE: Dobrý článek

Gdosy 195.?.?.?

Pochopil jsem co máte na mysli a celkem s tím souhlasím. Je docela zajímavé číst reakce a podivnou obranu křesťanství v našich končinách. Můžeme se podívat do minulosti a hledat příklady kultur, které i bez boha dokázali vybudovat mocné civilizace. Jak někdo může porovnávat historii s něčím k čemu nedošlo? Proto i tvrzení že křesťanství přineslo nějaké urychlení vývoje je zcestné. Daleko pravděpodobnější je, že bez něj by současný svět byl mnohem lepším místem k životu. Křeťanství je jedna nekonečná a ohavná oslava utrpení a smrti. Však také okamžitě nahradilo všechny pohanské svátky zrození a obnovy, svátky mrtvích a vrahů. Ale to platí o všech náboženstvích a šťourat se v těchto tématech znamená nekonečné a přiblblé diskuze jenž nemají smysl. Zase si vzpomenu na pana Gejdoše a jeho proroctví. Myslím že to utrpení nemá vztah k posmrtnému životu, ale k přítomnosti. Lidé prostě musí dostat pořádně po držce, aby se pár let chovali slušně.

95991

02.03.2006 22:36

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Gdosy 195.?.?.?

V jedné větě pana Stworu a Zvědavce odsoudíte a v druhé mu pořejete vše dobré???? Vskutku křesťanský postoj. [oči v sloup] [oči v sloup]

95608

02.03.2006 21:33

Poselství

RE: Dobrý článek

Gdosy 195.?.?.?

Víte, já už jsem o tomto problému někde něco psal a tak nevím do jaké míry se budu opakovat. Celé je to vlastně tak trochu fraška. Každý národ má něco jako určitou tradici. Tato tradice spolu s potřebami nás vedou k utváření určitého společenského prostředí. Je to podobné budování domu. Každý máme určitou představu o tom jak bychom chtěli bydlet. Tato představa je však pouhá iluze a pokud ji realizujeme, zjistíme že ne vše co je hezké je také dobré. Po určitém čase přijdem na to, že některé místnosti jsou příliž malé a jiné moc velké. Také, že šikmé stropy nejsou moc účelné a velká okna jsou nevhodná pro levné vytápění. Koupelna je studená a záchod nepohodlný. Získáme zkušenosti a je jen v naší moci tyto zkušenosti zhodnotit. Znamená to strhnout původní stavbu a začít stavět na získaných zkušenostech. Bohužel se stalo to, že český národ v souladu se zažitou tradicí strhnul původní stavbu a místo aby začal stavět na získaných zkušenostech, jednoduše se nastěhoval k sousedovi s pocitem, že v jeho domě je všechno dokonalé. Dnes jsme plni rozčarování a namísto hledání vlastní blbosti, pokřikujem že cizí dům je nutné zbourat. Ale nikdo nás přece nenutil se tam stěhovat. Už jen proto, že jsme jiní a naše životní nároky jsou odlišné. Bohužel cesta zpátky už asi neexistuje.

95600

01.03.2006 09:08

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Gdosy 195.?.?.?

Protože si sám utváříte chybné závěry. Přemýšlíte přesně tak, jak Vám bylo vnuceno přemýšlet. Vážně si nikdy nepokládáte otázku, zda neexistuje řešení jenž neobsahuje extrémy na obou stranách. To co od Vás všichni vládcové světa chtějí je strach. Strach z toho, že bez nich a jejich vlády to prostě nejde a pokud k tomu dojde, čeká nás naprostá skáza a smrt.
Ono popsat, odkud kam se lidstvo dostalo a proč, by zabralo nikoliv jednu, ale několik knih. Přesto mohu uvést jednoduchý příklad. Pokud budete mít souseda kterého nenávidíte, jen těžko s ním budete spolupracovat. Ovšem v případě, že někdo přijde a řekne Vám že do týdne přijde povodeň která spláchne oba, (ukáže vám satelitní snímky oblačnosti atp.) čemuž nezabráníte, pokud nezačnete spolupracovat, určitě se nějak domluvíte. Žel to co vám zůstane je potlačená nenávist.
Jenže, co když vám někdo řekne, že se sice něco stane, ale nikdo neví přesně co ani kdy, ale že to poznáte podle určitých okolností, jenž budou tento jev provázet. Vy pak budete muset začít přemýšlet, ale posuzovat nikoliv hrozící nebezpečí, ale svůj vztah k sousedovi. Tak aby jste onoho soudného dne byl schopen se s ním domluvit.
Lidem bylo řečeno, co všechno se má stát a že bez spolupráce to nepůjde. No místo spolupráce tu máme války a hlubokou nenávist mezi národy. Ty války jsou však jen průvodní jev. Jev jenž provází náš strach že nejsme schopni se domluvit a spolupracovat. Ale nebojte, dříve než skončí tento strach, bude tu dost místa pro spolupráci. Těch cca padesát milionů lidí se nějak domluví.

95270

19.02.2006 17:29

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Pane, blížíte se svou argumentací úrovni třísky v pr.. zadnici...

Gdosy 195.?.?.?

Vážený pane, já vskutku nejsem pan Gejdoš a má trpělivost s diskutéry vašeho kalibru má své meze. Ani sekundu nepochybujte, že se s Váma nebudu přít na zcela konkrétní táma, protože odpovědi jenž používáte znám už drahně let.
A tohle ????? "Popravit, nelze propustit!" nebo "Popravit nelze, propustit!" Raději čtěte Francise Melville.
A na závěr této nesmyslné a dementní diskuze jedna myšlenka z knihy Stanislawa Jerzi Lece Neučesané myšlenky, "nečekejte toho od konce světa moc". A já dodávám, i bohové mají svůj smysl života.

93992

18.02.2006 11:21

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Pane, blížíte se svou argumentací úrovni třísky v pr.. zadnici...

Gdosy 195.?.?.?

Víte, ono Vám to asi nikdy nedojde, ale to máte fuk. Každý rád sere na vlastním záchodě. Pro Vás je jedno, že ten podivný Hospodin nejprve rozhodne o totálním vyhlazení, ale nakonec se nechá ukecat. Mojžíš to s ním prostě uměl. Je to stejné jako detektivní seriál, kdy se člověk nemusí bát o hlavního hrdinu, protože se jednoduše musí vyskytnout i v následujících dílech. Stejně tak ani ten Váš národ vyvolenců jednoduše nemohl být nikdy vyhlazen, protože bez něj by neexistoval ani Hospodin. Ono je celkem jednoduché dávat věcem různá jména. Někdo vidí v plotě plaňku, někdo kus dřeva, jiný dřevěný sloupek. Otázka je, jestli jen pouhou manipulací se slovem, můžeme také vidět něco jiného než tam skutečně je. Připomíná mi to toho pána co střílel na stěnu a čirou náhodou mu před hlavní poskakovala manželka jíž čtyřikrát zasáhl. Prostě nevinný člověk, že? [oči v sloup] [mrknutí jedním okem] [oči v sloup]

93862

17.02.2006 15:30

Kurvítka

RE: Kurvitka,

Gdosy 195.?.?.?

Chupu-li to správně,
škemrám tady marně. [velký smích]
Tím bych své veršování ukončil. Ale co, venku taje sníh a dneska skrz mraky vykukuje sluníčko. Už docela hřeje a tak zčínám mít chutě. Těším se na vodu, grilování na zahradě a G1O požívané někde u stánku v přírodě, s klobásou a křenem. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

93753

15.02.2006 14:41

„Naše“ takypolicie

RE: Silně OT přijměte moji gratulaci pane Stworo

Gdosy 195.?.?.?

Přirozeně. Dodnes si pamatuji rumunskou fenomenální matematičku, dceru tehdejšího presidenta, která je jasným příkladem, že příslušnost ke správné myšlenkové linii je sama o sobě zárukou geniality. Stále bychom v ní mohli najít jedinečný příklad prospěšnosti oficiálních stanovisek na vývoj šedé kůry. Vždyť naše demokratická společnost vedená podnikatelskou třídou, se hrdě hlásí k výdobytkům kapitalismu na čele s USA, (potlesk) a plně se hlásí k odkazu války severu proti jihu, jenž byla počátkem kapitalistické revoluce a dovedla svět k trvalému ekonomickému růstu.(potlesk)
Ostatně jsem zvědav jak zareaguje pan Bill Gates, až nám zase přijde vyprávět na Plovárnu o svých humanitárních zásluhách, když mu pan Eben sdělí že ve Wordu publikují jen blbci. Možná že získá cenu za dobrodružnou výpravu ke kořenům svobody slova. [mrknutí jedním okem]

93505

15.02.2006 13:25

Kurvítka

RE: Kurvitka,

Gdosy 195.?.?.?

Aco já?!!! Jsem pohledný, zaopatřený čtyřicátník s vlastním rožněm. [cool]

93499

15.02.2006 13:15

„Naše“ takypolicie

RE: Silně OT přijměte moji gratulaci pane Stworo

Gdosy 195.?.?.?

Ono je vždycky dobré když někdo ví co je správné. Co se má říkat, co se má psát a v jakém editoru. Každý člověk musí přeci uznat, že pokud nekonformní pořad pro mladé, jejichž myšlení je přirozeně nekonformní, mladé, nezaujaté, nezávislé, zkrátka in dle všech stanovaných parametrů a z nichž každý má svého mobila s fotoaparátem, který mu dává tu skutečnou svobodu, když brázdí šumavské vrchy na svém snoubordu, odsoudí nějaký webzin, musí to nutně být názor oprávněný a hodnotný. Obzvlášť pokud tento pořad odvysílá tv, jíž jak všichni víme ihned po samet revoluci opustili všichni redaktoři a tím získala svůj punc absolutní nezávislosti. Pouze se divím že soudruh redaktor nepoužil tak oblíbené slovo fašistický. Ostatně i slovo lunatik má své kouzlo.
Díky bohu, demokraci, ČSSD, ODS, SSH, MHD, USA, KKK, RPG, NKVD, vládě, mojí ponožce, druhému bratru, Aladinovi, namořené pšenici, lopatě v mé garáži, příušnicím, klokanům, (doufám že jsem nic nevynechal) že takovou tv máme.
No a na závěr gratulace pro pana Stworu. Je vidět že Zvědavec jim opravdu leží v žaludku a tím plně dokazuje existenci své nekorektnosti. Ovšem to druhé místo by chtělo napravit.
[vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [oči v sloup] [velký smích]

93496

14.02.2006 16:56

Kurvítka

kurvítka a ti druzí

Gdosy 195.?.?.?

Ze všeho nejhorší jsou kurvítka spojená s lidskou blbostí. Kdysi dávno jsem si koupil kazeťák. No, nebyl nějak drahý, ale přeci jen se mi zdálo, že čtyři měsíce provozu než zkolaboval, bylo dost málo. Tehdy byla ještě záruka půl roku. Odnesl jsem jej do opravny a poté fungoval asi tak tři měsíce a zase porucha. Takže znovu opravna (tentokrát už za penízky) a po pár dnech znovu kolaps. Tohle jsem udělal asi pětkrát a pokaždé zaplatil dvě až tři stovky. Nakonec jsem nevydržel a kazeťák rozebral. Byl tam takový přepínač složený ze dvou bloků a kousek od něj trafo. Jak se deska ohřívala od trafa, prohla se a ty dva bloky se přiblížily k sobě čímž zkratovaly obvod. Opravář vzal šroubovák znovu je od sebe roztáhl a bylo opraveno za tři stovky. Tak jsem šel do té opravny a zeptal se opraváře, jestli by do té mezery nemohl příště místo šroubováku za tři kila nacpat natrvalo kousek plastu za padesátník. Bylo mi řečeno, že podobných kretenů jako já tam chodí dvacet denně. Jo, jo.

93357

13.02.2006 21:01

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: ffe

Gdosy 195.?.?.?

To co říkáte o USA je dozajista pravda a to poslední co zůstává k doplnění tajenky zní: pokud bude válka, tak proč? Těžko dnes krom spuštění burzy v Íránu něco hovoří pro válku jako takovou. USA se dokonce nechalo slyšet, že pro válku nemají dostatečný počet pozemních sil. No, ještě že se nemusíme bát jejich spojenců, (Anglie-Izrael) ty by v případě konfliktu zajisté zůstaly stranou. Ostatně i Německo poněkud nahlas volá po zbrani. No, není divu, pád dolaru by stál nejednu jejich firmu krk. A to už vůbec nehovořím o farmaceutickém lobby.
Pokud by se skutečně jednalo o Írán, možná by bylo mírové řešení jednou z dosažitelných variant. Jenže skutečnost říká že USA od letošního, nejdéle však příštího roku nebudou schopny splácet úroky z dluhů. Tato zprávička sice prolétla éterem, ovšem záhy se stejně rychle ztratila. Co to pro světovou ekonomiku znamená není celkem jasné. Co to znamená pro USA však jasné je. Amerika dosáhla stropu své zadluženosti a jakákoliv další půjčka už není půjčkou, protože ekonomika USA už na ní nemůže nijak reagovat. Jediná alternativa je začít prodávat nerostné bohatství, namísto spotřeby. Dalším pak je konečné řešení. Co je konečné řešení je jasné. Totální válka na jejímž konci nemusí být vůbec nic. USA je už patrně jedno jak válka začne. Írán je jen jednou z možných cest. To co však nastane bude něco naprosto šíleného. Dnes jsem četl že na budování opevnění kolem jaderných zařízení se podílí Severní Korea. Tak to by bylo.

93244

10.02.2006 17:00

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: otázka o zajištění do budoucnosti

Gdosy 195.?.?.?

Pro vás to možná samozřejmé je, ale spousta lidí si vůbec nedokáže představit, co selhání systému znamená. Oni tak nějak stále doufají, že se lidé dokáží domluvit. Jenže to přesně vůbec nedovedou. Ale to je naprosto k ničemu. Ti jenž ví, už podvědomě cítí co musí udělat až k tomu dojde.

92736

10.02.2006 15:00

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: otázka o zajištění do budoucnosti

Gdosy 195.?.?.?

Asi ano. Lze předpokládat, že pokud se naplní jen část předpokladů obsažených ať už v proroctvích, tak v rozborech toho co zhrocení systému vyvolá, bude přežití záležet hlavně na schopnosti skrývání a utíkání. Přežijí jen ti, kteří dokáží v přírodě získat potřebnou obživu, především z oblasti flóry, protože fauna se stane přenašečem různých druhů nemocí. Ostatně o tom hovoří proroctví Hopi. Je tedy dost ošidné tvořit zásoby, protože ty člověka připoutají k jednomu místu, jenž chtě nechtě bude muset bránit. Zní to sice hrůzostrašně, ale každý dům a každé místo se stane cílem hladem šílených lidí. Lidé se budou zabíjet navzájem kvůli masu. To je řečeno celkem jasně, už v bibli. Bratr proti bratru atd. Takže to jediné co člověk může udělat, je začít studovat zásady přežití v divočině. Jak se zahřát bez ohně a jak oheň rozdělat. Co lze v přírodě najít a co vše je možné pozřít. A také studovat mapu. Kam se vydat a kde se v případě nutnosti ukrýt. Je to málo nebo hodně?? [oči v sloup]

92721

09.02.2006 15:02

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Gdosy 195.?.?.?

Ono to jde i bez proroctví. Stačí aby Bush přijel třeba do Prahy a uvidíte tu předpřiposranost a hluboké úklony až někam k úrovni jeho konečníku. Potom už stačí jen onen pověstný krůček a je to tam. Těch lidí co čtou jiné názory než ty hezky formulované v denících je tak pod jednu velkou plachetku jak psala Sibyla. Jediná výhoda spočívá v tom, že si tu člověk přečte něco o lécích na podivnou nemoc z mlhy a že až to příjde, má se sebrat a zdrhat pryč od lidí jak nejdál to půjde. Nebude již bratr a setra, rodič a potomek. To je na tom asi to nejhorší. Před pohromou se asi tak nějak jde ochránit, ale sám před sebou nikoliv_

92515

09.02.2006 14:36

Karikatury Proroka Mohameda

RE: Neexistujici svoboda tisku/projevu

Gdosy 195.?.?.?

Dánský list Jyllands-Posten hodlá otisknout karikatury na téma holocaustu, jež zadal do soutěže íránský deník Hamšahrí. Íránci tím reagují na skandál kolem kreseb proroka Mohameda, jež jako první uveřejnil Jyllands-Posten. Šéfredaktor jeho kulturní rubriky Flemming Rose sdělil americké televizi CNN, že už ve věci výměny materiálu o holocaustu zahájil kontakty s íránským listem.

http://ihned.cz//2-17791230-003000_d-75

92510

09.02.2006 14:23

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Gdosy 195.?.?.?

Dalo se, ještě před nějakými 30-40 roky. Tehdy by šlo udělat lecos a hlevně to chtělo udržet USA na uzdě. Tedy myšleno udržet zevnitř.

92506

08.02.2006 20:39

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Idea:

Gdosy 195.?.?.?

Ano, a Jyllands-Posten se rozhodl otisknout komiks o holokaustu. No to je vážně kocourkov. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

92422

08.02.2006 17:24

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Idea:

Gdosy 195.?.?.?

Pokud zůstane u snahy, zatáhnou Evropu do války, pak jsou OH jedním z možných cílů. I když takový útok na posvátný šutr, by představoval takřka okamžitou odvetu ze strany mohamedánů a následné protiakce Evropského společenství. Těžko odhadnout kde to příjde. Především si nějak nedokážu srovnat Francii. Ta hrozba nukleární odvetou musí mít nějaké konkrétní pozadí.
Ale ať tak či onak vidím v čase konání OH rozhodující mezník, kdy bude pozornost mnoha lidí odpoutána od politického dění a USA už do března nenajde vhodnější okamžik k provedení nějaké lumpárny. Ovšem tím bych nijak nesnižoval schopnost arabů provést nějakou pitomost. To jsou mi podivnosti [oči v sloup] [oči v sloup] . Ale můj tip zní OH. [smích]

92405

08.02.2006 14:18

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Idea:

Gdosy 195.?.?.?

Je to nebezpečná a odporná hra. Ale tuším že přijde další akce. Patrně ta definitivně poslední a pak už to začne.

92391

08.02.2006 11:20

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Rusko a ropa

Gdosy 195.?.?.?

A ještě malé doplnění. Írán několikrát vyhlásil, že jderné zbraně nechce. Ve všech jaderných zařízeních nechal instalovat kamery a nechal inspektory prohrabávat všechna možná zařízení. On skutečně nemůže za to, že jediné co z těchto kdo ví komu sloužících kretenů, vypadlo že oni neví. Myslím že v tom případě by stálo za to, odvolat šmíráky a poslat na místo skutečné odborníky, kteří to jsou schopni poznat.
Ono by možná stálo za to, kdyby Írán začal požadovat, aby na všech vojenských a jaderných zařízeních v US mohl jako suverénní stát mít své kontrolory.

92368

08.02.2006 10:48

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Rusko a ropa

Gdosy 195.?.?.?

Rusko nemusí ropu dovážet. Nepotřebuje tudíž ani přecházet na Euro. Je mu celkem jedno, za co ropu prodává a jak už poznamenal pan Gejdoš, nemá ani zájem na vyhrocování mezinárodní situace. Pro Rusko je důležitý obchod a tak bude používat tu měnu, za níž může prodávat a nakupovat. Pak jsou tu ovšem určité politické zájmy, které už jdou o něco dál a odlišují okolní svět na spojence a ty ostatní. Pokud ke spojencům patří Írán, budou jej Rusové bránit.
Ovšem to v tento okamžik nikdo z nás neví. Jsou zde určité náznaky, ale Rusové hrají svoji hru, stejně jako USA. Řinčení zbraní ze strany USA a Anglie Rusko nevyprovokovalo k vyjádření svého postoje. Namísto toho Putin pouze upozornil, že si přeje diplomatické řešení. Přičemž na adresu spojenců vskázal že ví o snahách vyvolat (sametovou, oranžovou, či kdo ví jakou) revoluci tím, že před kamerou nechal promenádovat 007 jejího veličenstva. A že jeho zbraně ani náhodou nejsou sbírkou starého železa. Izrael pak dostal výrokem, že nepovažuje Hamas za teroristickou organizaci. Tím chtěl patrně jemně naznačit, že s touto stranou může v případě potřeby dojít k obchodu s různým zbožím.
Rusové zůstávají těžce v klidu a sledují, jak se USA škvaří ve vlastní šťávě. Pro případné reakce chci upozornit, že nejsem na žádné straně a je mi jedno co udělá Rusko nebo USA, když to nepovede k válce. V opačném případě hledám vinu tam kde je a ne tam kde ji dle médií mám hledat. Zatím je Rusko mimo a jediný kdo chce válku je koalice USA-Anglie-Izrael.

92366

08.02.2006 07:49

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: 15 let

Gdosy 195.?.?.?

Ono je to tak, zdaleka ne všem prdele voní. A jsou i lidé, kterým je jedno co kdo vykřikuje skrze sdělovací prostředky, když se chová jako prase. Nebo sned vážně očekáváte od soudných lidí, že se budou plácat do stehen a radostně učůrávat, když USA někoho napadne. No a co se týká tvrzení, které sice nikdo neřekl (čína náš nejlepší přítel??), ale určitě to tak myslel. Tak to je opravdu jak vystřižené z dob komunismu. Dodnes si vzpomínám na různá zasedání, když došlo na hlasování a onen slavný výrok "rezoluce byla přijata jednohlasně". No, tak s tím jděte už asi vážně do někam.

92354

07.02.2006 18:25

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Gdosy 195.?.?.?

Jak to tak vypadá, svoboda je dělitelná. To jsou mi věci. [oči v sloup] [oči v sloup]

92298

07.02.2006 17:03

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Gdosy 195.?.?.?

Hlevně jsem zvědav, kolik evropských deníků v rámci svobody slova přetiskne vítězné práce. Třeba proto, aby každý mohl posoudit, nad čí se to židé vlastně rozčilují. [velký smích] [velký smích]

92291

07.02.2006 16:45

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Gdosy 195.?.?.?

Tohle sem prostě musím vlepit. To je vážně brutální pr-el: Soutěž o nejlepší komiks o holokaustu vypíše nejčtenější íránský deník Hamšahrí. Podle něj jde o zkoušku toho, kam až může zajít svoboda slova, kterou evropské deníky odůvodňovaly otištění karikatur islámského proroka Mohameda. Soutěž, otevřená i pro zahraniční výtvarníky, začne 13. února. [cool] [cool]

http://www.ct24.cz/zesveta/index_view.php?id=156082

92290

07.02.2006 16:18

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Gdosy 195.?.?.?

Re MedaBeda mcaellen, Antiseptik

Jasně, pershani.

92287

07.02.2006 09:10

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Gdosy 195.?.?.?

Jisté je že Írán za sebou cítí spojence, zda jsou to jen spřízněná arabská hnutí, či někdo jiný, Rusko nebo Čína se zatím můžeme jen dohadovat. Při tom je dobré si uvědomit, že krom předání záležitosti RB, se nic nového nestalo. I nadále platí hrozba USA a Izraele že nepřipustí aby Írán zísak jadernou zbraň. Je celkem možné, že Írán prostě jenom cítí strach a tak se staví bokem, aby ukázal jak je velký a silný. Na to že vyžene pozorovatele upozrnil už předem a možná jen nechce couvnout, aby nebudil dojem strachu. I když je nutné stále vidět o kom mluvíme. Jsou to přeci jen stále arabové. A jak už jsem zde asi jednou upozornil mají i oni svůj velký sen. Je-li tento předpoklad správný, pak stojíme před sebevražednými šílenci na obou stranách. Jedni v zájmu uchování velkoříše, druzí na oslavu příchodu svého svatého.
Při zářijovém projevu na půdě OSN ohromil Ahmadínežád posluchače z řad světových politických vůdců, když zakončil svou řeč prosebnou modlitbou za Mahdiho příchod:
„Ó mocný Bože, modlím se k Tobě za uspíšení přijití Tvé poslední schrány, Tvého Přislíbeného, čisté a dokonalé lidské bytosti, která svět naplní mírem a spravedlností!“
„Mahdaviat je zákonem (íránské islamistické) revoluce, revoluce je naplněna jeho duchem,“ říká hlava instituce zasvěcené studiu a urychlení Mahdiho příchodu. „Tento způsob smýšlení vás velice posiluje“, říká vydavatel novin Resalat Amir Mohebian. „Proč bych měl být slabý, když jsem přesvědčen, že Mahdi přijde během příštích dvou, tří nebo čtyř let? Je čas zůstat silný, být pevný.“

To jsou špatné vyhlídky pro udržení míru.

92240

06.02.2006 22:20

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Izajáš 24:1-23


Hle, Hospodin vyplení Zemi a zpustoší ji, rozvrátí její tvářnost a rozpráší její obyvatele.

Bude na tom stejně lid i kněz, otrok i jeho pán, služka i její paní, kupující i prodavač, věřitel i dlužník, lichvář i zadlužený.

Země bude zcela vypleněna a vyloupena; toto slovo promluvil Hospodin.

Truchlit, vadnout bude Země, chřadnout, vadnout bude svět, nejvznešenější z lidu Země budou chřadnout.

Zhanobena je Země svými obyvateli, neboť přestoupili zákony, změnili nařízení, porušili věčnou smlouvu.

Proto pozře Zemi prokletí, kdo v ní přebývají, budou pykat; proto obyvatelé Země zajdou v žáru a zůstane lidí maličko.

Bude truchlit mošt, zvadne vinná réva, všichni, jejichž srdce se raduje, budou vzdychat.

Ustane veselí bubnů, pomine hluk rozjařených, ustane veselí citary.

Nebudou pít za zpěvu víno, opojný nápoj pijákům zhořkne.

Zbořeno bude pusté město, vchod do každého domu bude zatarasen.

V ulicích bude žalostný křik pro víno, nastane večer veškeré radosti, veselí se vystěhuje ze Země.

Ve městě zůstane hrozná spoušť, zničena, rozbita bude brána.

I bude uprostřed Země, mezi národy, tak jako když se srážejí olivy, jako paběrky, když končí vinobraní.

Všude pozvednou svůj hlas a budou plesat, nad důstojností Hospodinovou budou jásat i při moři.

Proto vzdejte Hospodinu čest i na východě, jménu Hospodina, Boha Izraele, na ostrovech mořských.

Od kraje Země jsme slyšeli prozpěvovat: "Sláva spravedlivému!" Já jsem však řekl: "Je mi zle! Je mi zle! Běda mi!"

Věrolomní jednají věrolomně, věrolomní se dopouštějí věrolomnosti.

Postrach, propast, past na tebe, obyvateli Země!

Kdo uteče před hlučícím postrachem, padne do propasti, a kdo vyleze z propasti, do pasti se lapí, otevřou se nebeské propusti shora a budou se třást základy Země.

Země se rozlomí, Země se rozkymácí, Země se rozpadne.

Země se rozvrávorá, bude jak opilec, bude se zmítat jako budka. Dolehne na ni její nevěrnost, i padne a už nepovstane.

V onen den Hospodin ztrestá nebeský zástup na výšině i pozemské krále na Zemi.

Budou sebráni, jako je sebrán vězeň do jámy, a budou zavřeni pod zámek; po mnohých pak dnech budou potrestáni.

Zardí se bledá luna, zastydí se žárné slunko, až se Hospodin zástupů ujme kralování na hoře Sijónu a v Jeruzalémě před svými staršími v slávě.

Ach jo.....

92186

06.02.2006 16:41

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

http://www.mwm.cz/index1.php?make=diskuze&idc=0&pq...

92135

06.02.2006 16:06

Rituální porážky zvířat

RE: Samozřejmě, že nemám vůbec odvahu

Gdosy 195.?.?.?

Ale no tak. Víte co děláte? Už jste někdy házela bumerang?

92129

06.02.2006 15:59

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Diskuzi WM zadal gewo tento příspěvek. Celý článek je pak v diskuzi WM pod tímto číslem 6538/2006.

Nicméně, naivní Trombly a Kahn požádali o patent. Což Americký patentový úřad oznámil ministerstvu obrany. Místo blahopřání, Trombly a Kahn dostali skrytý rozkaz. V něm byli instruováni s nikým o vynálezu nemluvit, nenapsat o něm, a dokonce na něm přestat pracovat. Inu demokracie jak vyšitá. Z toho je patrné o čem tu hovoříme.

92128

06.02.2006 15:31

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

[smích] [smích] [smích] [mrknutí jedním okem]

92123

06.02.2006 15:14

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Ba, ba. Skutečný problém západu je v touze několika idiotů udržet prostředky k ovládání a skrze ně svoji moc nad zbytkem světa. Lidé si pokud nebude válka dokáží poradit i bez ropy. Ovšem jakákoliv nezávislost na straně obyčejných lidí, představuje hrozbu moci, jenž se je snaží ovládat. Proto je naprosto nemožné nejen vyrábět, ale též hledat jakékoliv alternativní zdroje energie. To by scházelo, aby si energii každý utvářel sám!!!!
Budete-li mít nezávislí zdroj energie, začnete svoji nezávislost rozšiřovat. Někdo na zábavu, někdo na potraviny a někdo jiný na životní prostor. To je to z čeho mají strach a proč vrhají celý svět do tenat války. Musí nás udržet v temnotě a nevědomosti, jinak ztratí svoji moc. Ať už skrze lidského ducha, nebo dolary. Chtěl bych aby to lidé dokázali pochopit, ale už to asi nejde.

92119

06.02.2006 14:46

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Och.. tedy... děkuje žee. Ale k tématu. Sledovat co se děje okolo nás je pro moji maličkost vzrušující. Jsou to pozoruhodné konstrukce myšlenek jenž se utvářejí z oněch několika málo indícií, jenž se odehrávají jako nepřímá komunikace pomocí sdělovacích prostředků mezi Ruskem a USA spolu s Anglií.
Ovšem těch kopanců musel Bush překousnout víc. Prvním z nich bylo, když ze hry vypadl ožralec a panáček na hraní Jelcin. Druhý když Putin přímo před nosem zabouchl USA dveře k nerostnému bohatství ruska. Na pád Chodorkovského Jukosu byla radost se dívat. Ruská prokuratura Jukos ovládla přes obstavení účtů několika kyperských a gibraltarských firem, kterými Chodorkovský ropnou firmu fakticky ovládal (Sakra, to muselo bolet.) Pak tu máme aféru s agenty:
Co se týče jejich vypovězení, tak takové rozhodnutí nebylo přijato. Dokud sedí ve své rezidentuře, jsou pod naší kontrolou," uvedl prezident před několika stovkami novinářů v Kremlu. Jak to asi prožíval pan ministerský předseda když sledoval své 007 jak zmateně pobíhají před kamerou kolem podivného šutru. No někdo se určitě musel zatraceně bavit. Na co asi chtěl upozornit? Že doláče USA nepomohou obsadit Ruskou vládu správnou chasou posluhovačů.
No a potom návštěva Francouzkého prezidenta na střelnici, kde čirou náhodou poletovala nějaká ta podivná hypersonická střela, která za nic na světě nechtěla letět rovně, aby ji někdo mohl sestřelit.
To vše sem při hlubším zkoumání dobře zapadá. Putin dokazuje, že je brilantní hráč a hlavně, že hadu nohy nepochčijete.

92113

06.02.2006 13:54

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Vždyť právě to říkám. Celá ta kampaň je zároveň propustka do pekel, v případě že Rusko a Čína udělají to co se stalo. Nikdo se dnes nebude divit, když "al kejda" provede velký teroristický akt, jenž bude žádat rozhodnou odplatu. Možná budeme podepisovat rozhořčené rezoluce za potrestání arabského zla.
Nejhorší na tom je, že banda tupců v čele našich států, není v rámci politické korektnosti schopná přijmout absolutně žádná opatření na ochranu vlastních obyvatel. Prostě jen musíme čekat až jestli něco bouchne, avšem ani pak nemůžeme v rámci korektnosti nic udělat, protože arabská žába sedí na prameni bez nějž nebude co žrát.
Na druhé straně je zde naše vláda jenž větří korunu jak pes hárající fenu a které se podařilo totálně vymazat jak ekonomickou, tak třeba potravinovou nezávislost. Musíme si nechat diktovat co se EU líbí a co nikoliv. Síť zahraničních firem jenž se rozprostírá na území všech evropských států je jasnou ukázkou jak ovládnout svět. Zboží jenž jsou si jednotlivé státy schopny vyprodukovat, se vozí z jednoho státu do druhého jen proto, že to brání vytvoření soběstačné infrastruktury. Pokud padne jedná část tohoto krvavého molocha, zhroutí se celá stavba. Lidé jsou čím dál více závislí na dobrodiní těchto nadnárodních koncernů, u nichž nikdo už vlastně neví, který stát je jejich domovem a kdo skutečným majitelem.
Je nám dennodenně předhazováno jak musíme dohánět západní technologie, když naši vlastní lidé dokáží vytvářet technologie na stejné a mnohdy i na vyšší úrovni. Jenže k jejich využití nejsou peníze, které ….. Proč se vlastně nasrávat. Čas je blízko velkému finále a každý si pak může na vlastní kůži dopřát vlastních úvah na téma kdo je kdo.

92106

06.02.2006 13:22

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

A ještě toto, mezi státy jenž se díky karikaturám staly pro evropany nebezpečné patří země jako je Maroko, Alžírsko, Tunisko, Egypt a Libye, Omán, Súdán, Spojené arabské emiráty, Katar, Bahrajn, Jordánsko, Írán, Pákistán a Afghánistán, Sýrie a Libanon, Palestina. Protesty jsou dále v Indii, Thajsku, Izraelu, Indonésii atd. Co dodat?

92101

06.02.2006 12:51

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Gdosy 195.?.?.?

Ten článek je trochu nepromyšlený a pouze se pokouší popsat celou situaci. Ta skutečná otázka zní, co by se stalo kdyby Rusko a Čína rezoluci neodsouhlasilo. Dle mého by došlo k vyhrocení situace a následnému útoku na Írán ze strany západního společenství. USA by získalo co potřebuje. Rusko a Čína ví, že USA hledají důvod k útoku a nechtějí jej západu poskytnout. Ostatně tím by vlastně sami vstoupili do případné války. Obě strany ví, že RB je totálně bezzubá a schizofrenní instituce, jenž už stěží udrží pero k nějakému podpisu. RB jednoznačně neodsouhlasí žádnou válku, ani preventivní úder. Na to je stará dáma příliš ustrašená. Díky tomu získal Írán dostatek času pro spuštění burzy. Pokud budou USA chtít tento proces zastavit, budou muset vynést karty. Tím se může snadno stát, že USA přijde o některé spojence v Evropě, kteří nebudou chtít vraždit nevinné ve jménu petrodolaru.
Celá mediální kampaň s načasovanými provokacemi vyšla naprázdno. Teď bude muset Evropa řešit problém s hordou nasraných muslimů a přijít pokorně pokleknout na Alláhovo kobereček, pod nímž se nalézá kohoutek ropovodu. Rusko se může jen usmívat nad totální blbostí našich vůdců, jenž díky své korektnosti nedokáží zaujmout postoj, jenž by ochránil jejich národy před bratrovražednou válkou, a zabránit vlastním mediím vyvolávat konflikty mezi kulturně odlišnými národy. Kdo nevnímá tu děsivost situace, v níž nás může kdejaký nablblí pisálek poslat rovnou do krvavého konfliktu, musí být totálně naivní nebo blbec. To horší je, že US budou muset najít jinou záminku k rozpoutání konfliktu. Evropa se omlouvá na všech stranách a čas běž… 10…9…8……..
Na druhé straně je nutné si uvědomit že Rusko má dost problémů s Čečenskem a tp. Určitě není v jeho zájmu ve své blízkosti budovat jadernou velmoc. Proto nabízí Íránu cestu obohacováním uranu na svém území. Toto je dle mého sporný bod v němž stojí Rusko částečně na straně západu, na rozdíl od Číny, která bude Írán mnohem více podporovat, protože potřebuje ropu.

92098

03.02.2006 17:40

Irvingův proces

RE: holocoust

Gdosy 195.?.?.?

Ano přesně takto si to myslím. Francie je díky emigrční politice s arabským světem silně provázaná. Přesto stále náleží k západnímu společenství a cílený útok snadno vyvolá kolaps společnosti. Ostatně nedávné nepokoje možná představují první dějství dramatu. Naše schizofrení společnost nedokáže zaujmout obraný postoj a střílí góly do vlastní branky s pocitem, že jde o projev slušnosti. Dle mého je pro USA Írán jen cestou k rozpoutání mnohem větší války. I malé dítě ví, že při nedostatku je nutné šetřit. Stejně tak by cílený výzkum brzo dokázal utvořit takový systém, jenž by světu umožnil i s omezeným množstvím ropy vystačit. Tahle hra jde dál a řeší nikoliv dílčí, ale globální problém. Evropa bude stát mezi USA a Čínou popř. Ruskem. Proto je nutné aby Evropa vstoupila do války jako první a koncetrovala tak na sebe co možná největší část útoků. USA a Izrael se budou snažit zůstat stranou co nejdéle to půjde. Popřípadě pouze bránit Izrael před útoky arabů.

91812

03.02.2006 13:37

Irvingův proces

RE: holocoust

Gdosy 195.?.?.?

Je čím dál víc zřejmé že karty jsou rozdány. USA propadá panické hrůze z Číny a snaží se zachránit svoje postavení posledním výkřikem tonoucího. Bohužel nikdo neví jak silný to bude výkřik. Čína a Rusko drží pevně v rukách nitky naší budoucnosti. Někdo sice tvrdí, že díky velkým zásobám USD rezerv bude Čína bojovat o jejich zachování. Problém však je, že současný trh už nedokáže plně pokrýt její nároky na suroviny a budoucnost vypadá ještě hůř. Čína potřebuje vyvážet zboží a nakupovat suroviny, k čemu jsou jí tedy dolary?
Pokud se totiž podíváme na současné dění na bankovní půdě, je okamžitě jasné že éra střízlivosti je nenávratně pryč: Státní pokladna USA uvedla, že očekává do poloviny února růst hodnoty zadlužení na rekordní hodnotu $8,18 bilionu. Kongres tak bude muset schválit zvýšení limitu dluhu. Státní pokladna odhaduje, že si za první čtvrtletí vypůjčí rekordních $188 miliard. Z tohoto pohledu je jasné, že dokud budou ostatní státy opečovávat dolar, mají USA dost peněz na jakoukoliv válku. Stačí připsat pár nul v počítači a hurá do akce. Tvrzení že USA nemá dost peněz ani lidí neobstojí.
Což znamená, že v okamžiku kdy Írán otevře ropnou burzu, provede Čína odprodej části rezerv za Euro. Pád euroatlantské civilizace za nějakou tu ztrátu stojí. USA ví, že k tomu nesmí dojít, ale zároveň se bojí zaútočit přímo, ruské varování v tomto ohledu vyznělo naprosto jasně. Máme zbraně proti nimž se nedokážete bránit. Pro jistotu je však ukázali francouzům, aby nevznikl dojem že blafují.
Proto se spouští mediální kampaň cílená na utvoření prostředí strachu a nenávisti. Jejím úkolem je zaplést do války Evropu a tak se vyhnout přímé konfrontaci s aliancí Čína, Rusko a přitom zachovat postavení a moc USA v současném světě o níž Bush včera hovořil.
Kažý člověk jenž umí do dvou počítat ví, jakou reakci vyvolá urážka Muhameda v arabském světě. Otištění karikatur je z tohoto pohledu cílená akce. To že tutéž pitomost udělají francouzké noviny, navíc vlastněné arabem je už fraška. On ten chudák šéfredaktor se nezeptal svého chlebodárce, jestli může urážet jeho arabské předky. Takovou pitomost snad nemůže sežrat ani člověk s IQ pod 5. To že bude následovat spravedlivá odplata, patrně nějaký teroristický útok na "velkou akci" jako třeba OH je logické. Alespoň pro některé jedince. No a Evropa má přece právo na svobodu názoru a vyznání že? Zůstává otázka, kdo odpálí raketu jako první, já myslím že Francie. Co si myslíte vy pane Gejdoš?

91769

02.02.2006 18:50

O rozdílnosti názorů

RE: Argumenty proti vylucovani a cenzure

Gdosy 195.?.?.?

Takto je dáno téma tohoto článku, ne??? Mnohdy souhlasím s tím co říkáte, ale tentokrát je to mimo. [smích]

91669

02.02.2006 18:39

O rozdílnosti názorů

RE: Argumenty proti vylucovani a cenzure

Gdosy 195.?.?.?

U leha a spol se projevuje zjevný nedostatek poznání životních pravd. Ono je něco jiného obhajovat svůj názor, když stojíte v Tesku ve frontě na čtrnáctidenní buřty a něco jiného, hájit své názory proti manželce, jenž zrovna zadělává knedlíky a v troubě peče kus vepřového. To se potom i názory dají různě vykládat a upravovat okolnostem. Někteří lidé prostě nechápou, že názor je čistě osobní zkušenost a nemá nic společného s příručkou "jak zacházet s exkrementy v týlu nepřítele". Patrně je v armádě někdo učil, že když dojdou náboje, je možné po nepříteli metat i již řečený obsah sáčku nashromážděný za účelem utajení. Bohužel v tomto případě se utajení nějak profláklo a tak došlo i na.....

91667

01.02.2006 11:16

Chcem celú Zem + 5% navyše!

RE: Asi se rozpláču...:/

Gdosy 195.?.?.?

Docela bych i vyjádřil svůj souhlas i dále pak rozšířil onu viditelnou pavučinu připravující pozice v nastávající NWO čímž šachové klání mocností dosahuje neskutečného přiostření. V pozadí všech těch plků a úžasných témat se nám tu dostává do rukou skutečně hutný materiál, jenž v pozadí chystá moc ošklivou podívanou.
Ke zdrženlivému postupu vůči Íránu, jehož civilní jaderný program děsí šéfy mocných států, vyzvaly mezinárodní společenství diplomaté z Ruska a Číny. Ovšem nikoliv jen tak naprázdno zazněla slova upozornění z ruské strany.
http://ihned.cz//2-17733050-003000_d-7f
Arabům dochází trpělivost a začínají svůj názor šířit nejen slovem, ale též brzo i ohněm.
http://www.novinky.cz/zahranicni/76239-hnev-arabu-kvuli-karikaturam-mohameda-roste.html
Francouzský prezident Jacques Chirac v projevu na téma francouzské jaderné síly také řekl, že za životně důležité zájmy, které mohou ospravedlňovat jaderné odstrašení, lze považovat také strategické zásobování a obranu spojenců. Dále pak prohlásil, že s cílem zpružnit jaderné síly byl na některých raketách snížen počet jaderných hlavic.
Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád dnes prohlásil, že jeho země odolá tlaku Západu ohledně svých jaderných ambicí a dokončí svůj jaderný program.
http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=170320
Takže bojme se bojme, už to začíná???

91484

28.01.2006 23:06

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Gdosy 195.?.?.?

Takovej malej článeček. Trochu starší, ale pro pochopení snad stačí.
http://alarm.solidarita.org/index.php?id=389

90862

25.01.2006 21:32

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Gdosy 195.?.?.?

Tohle je trochu z jiného soudku, ale docela se to sem hodí. Myslím že to doplňuje mozaiku názorů.

http://www.eurabia.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=172

Jako názor nic moc, ale ta myšlenka je zajímavá.

90359

25.01.2006 17:41

Íránská ropná burza hrozí

RE: Psalo se v nediích

Gdosy 195.?.?.?

Pšššt, já nic neříkal:

http://www.sport.cz/zoh06/75690-tajna-sluzba-ma-informace-o-moznem-utoku-behem-zoh.html

90342

24.01.2006 22:19

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Gdosy 195.?.?.?

A tohle je pro USA taky dost špatný:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/afrika/clanek.phtml?id=52830

No tak nevím kam USA ty atomovky začne nakonec posílat nejdřív. Možná do Čech. Naše ropné vrty prý pokrývají jednu pětinu domácí spotřeby. To je docela vejvar ne?

90269

24.01.2006 21:34

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Gdosy 195.?.?.?

Tohle je taky dobré čtení:

http://ihned.cz//2-17681110-003000_d-57

90265

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 27 čtenářů částkou 2 645 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Multikulturní Amerika je konstrukt, jenž neexistuje, míní velvyslanec Kmoníček07.06.20 10:49 USA 0

ANTIFA a "klid" v Berlíně07.06.20 07:48 Německo 0

Nizozemci se chystají zakázat Černého Petra, pomocníka Mikuláše06.06.20 22:51 Nizozemsko 3

2 roky za "obohacení" u Litoměřic05.06.20 23:39 Česká republika 2

Zákaz shromažďování platí jen pro někoho - chvilkaři mají výjimku05.06.20 23:12 Česká republika 5

Poskokové a hlupáci ve vládě dále poškozují vztahy s Ruskem, teď vyhostili ruské diplomaty05.06.20 19:33 Česká republika 3

Video: Běloši líbají černochům nohy jako akt pokání05.06.20 18:22 USA 1

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Česká republika 5

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 5

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 13

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Měnové kurzy

USD
23,56 Kč
Euro
26,61 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,42 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
21,50 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,74 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 679,56 Kč
1 unce stříbra
410,49 Kč
Bitcoin
228 227,25 Kč

Poslední aktualizace: 7.6.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 507 843