Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Rene Bartosek

Nalezeno 10497 příspěveků, 145 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.05.2011 22:48

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vypadá to, že tu pointu bude muset napsat napřímo. Byl bych raději, kdyby si k tomu lidi došli s lehkou nápovědou sami. Dogmata vznikají jakmile se něčeho pevně zachytí moc. Jakmile mocenská struktura absorbuje nějaké myšlení začne se dogmatizovat. V surové době se hážou lidé lvům, křižují se upalují v lepších časech se umlčují v našich časech se zařídí přes propagandu, že přhluší hlas těch co přemýšlí o čem dogmata zakázují myslet. Pochybovat, rouhat se není nic jiného než popření kritického myšlení. O tom je celý tento web. Když nepomohl výsměch tak a menší sviňárny v osobním životě editora, ho začali tahat po soudech.

A není podtstné zda jde o náboženství, filosofickou školo, ekonomickou nebo vědeckou teorii. Samozřejmě když nám Bůh dal svobodnou volbu, tak k tomu patří i myšlení, citění, které nám umožňují si zvolit. Jakmile se mocenská struktura začne bát myšlení lidí, znamená to, že už je v úpadku, i kdyby impérium bylo v době své největší vnější slávy. Už mnoho lidi uvnitř jakékoliv instituce začíná cítit vnitřní slabost, která nakonec vede k tomu prázdnému skeletu bez obsahu. Ale to není náboženská otázka, to je všeobecně řekněme civilizační otázka. Dogmata znamenají vážnou krizi civilizace, buď jsou zrušena vy těsněna z mocenské struktury a vývoj pokračuje nebo...

243018

01.05.2011 22:59

USA riskují válku s Čínou a Ruskem

RE: Východisko z krize ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

No, jo no. Vypadá to, že se láme chleba. Z toho důvodu jsem asi tak aktivní. Nerad bych si něco zbytečně nechal do další inkarnace, teda pokud někdo rád tu hodně ostrou variantu. Dvacet let zpátky? Pak jedině na universitě nebo něco tak na okolo, studoval jsem nejprve chemii a bouchnul jsem si. Tohle si známí určitě budou pamatovat. [mrknutí jedním okem]

243021

01.05.2011 23:24

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: To je asi spatne...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Právě, že tu žiju tak mám k týhle zemi osobní vztah. USA jsou globální impérium s republikovou strukturou, které řeší dilema, zda se naučí žít v tom novém multipolárním světě nebo se serve o svou pozici čílso jedna, která je neudržitelná. Ono pozice číslo jedna je dána především silnou ekonomickou základnou. Mno, pokud se to serve, tak tady dojde k občanské válce, protože dobře ozbrojení Američané si nedají vnutit totalitu doprovolně. Ale s tím já si při počtu svých vroubků nemusím dělat starosti, určitě mi někdo bude chtít za vše poděkovat osobně.

A vo to právě gou v Libyi. Čína natvrdo řekla, že třetinu svých dolarových rezerv smění za zlato. Jinak řečeno ta multipolární část světa prostřednictvím Pekingu sdělila oligarchii, že na hlavu si dělat nenechá. A oligarchii ztrací svou moc a lidi mají pud sebezáchovy i do třetí světové války musíte elitu velmocí jako USA a evropských mocností vmánévrovat.

Když vytvoříte na šachovnici pozici s vynucenými tahy, tak to začne jet podle scénáře vynucených tahů. Na druhé straně nejsou samozřejmě žádní blbci, jinak by se z bídné pozice nedostali v rámci glopbálního světa nahoru. Podstatné u tohodle nuklearního šachu je, že si nemůžeme dovolit žádného blbce u nuklearních rachjtlí a když se dívám na dění kolem sebe, tak štěstím zrovna nezářím.

Kadáfí je pěšec na mnohem vyšší hře. Někomu jde o zachování status quo, ale to je šílená myšlenka, protože není udržitelná s realitou. S expanzivním systémem je konec. Jako civilizace jsme se dostali do bodu, kdy si luxus expanze nemůžeme dovolit. Musíme se naučit fungovat jako rozumem nadaní tvorové nebo končíme zpátky u luku a šípů. Základ je změna finančního systému a to radikalní změna, musíme opustit nekrytou měnu. Extrémně nastavený expanzivní finanční systém totiž tlačí do expanze veškeré lidské dění.

243023

01.05.2011 23:54

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

"V zadní uličce žije si mudrc prostým životem,
a má právě tolik, aby se udržel při životě.
Ač bědným se může druhým zdát,
je šťasten a sám sebe si váží."
Wong Tai-sin

Mno, můžu vám zprostředkovat prožitek, kdy se mi podařilo meditací poprvé dostat, tak odkud jsem přišel. Můžu vám sdělit, že mi je úplně ukradené, zda si 99.9999% lidstva bude myslet, že jsem pitomec, fanatik, socka, společenská nula... Nejde s tím srovnat nic na fyzické ani mentální ůrovni, orgasmus, když do mě narvali v nemocnici morfin nebo něco ne ten způsob ( a že jsem byl veselej), intelktuální údiv, ohromení z krásy přírody nebo uměleckého díla.... Všechno dohromady je v srovnání s tímhle mysticismem slabý druhořadý odvar. Mimochodem kolik lidí z toho vzorku populace bylo zaměřeno prakticky na nějakou formu duchovna? Šlo o běžný vzorek populace, že ano?

Hmm, říkáte všecky vědecké výzkumy. Jako študáci jsme jako přírodovědci řezali jednomu starému vtipu. Bylo to o výzkumu blechy.

Vědec zkoumá blechu. Urve ji jednu nohu a řekne skoč. Blecha skočí. Urve ji druhou, blecha skočí. A tak to pokračuje. Když ji zbyde poslední noha a blecha neskočí, Zapíše si vědátor spokojeně do poznámek, blecha, které utrhneme všechny nohy kromě jedné ohluchne.

Použiju tuhle analogii z jiné reakce ještě jednou k tomuhle vtipu. Co to je víra v duchovno? Přijde mi to asi jako by se jeden tranzistor v mikročipu snažil, pochopit, to něco co možná způsobuje pohyb kláves a akcí jiných periferií připojených k počítači. Co myslíte pane Vojto k jakém závěru by došel přísně vědecký tranzistor, který ví že život a myšlení existuje pouze na bázi křemíku a mimo obvody a dráty elektroniky nic není. senzory přece nic nezměřili, nepřišla žádná data. Ale než se začne aktivovat grafická karta, tak s předstihem dojde k zmáčknutí sekvence kláves zakončené enter, dojde k aktivitě v pamětech, CPU...?

Co by asi vyzkoumal za křemíkově přijatelné vysvětlení? Možná by šlo zaregistrovat velmi slabé elektrické a magnetické pulzy biologického původu. Ale pokud by byly vysvětleny na křemíkový způsob?....

243024

02.05.2011 01:34

Dokumenty Gitmo ukrývaly důkazy o mučení

Kde se na to hrabe středověk.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dnešní mašinky a znalosti spolu s dostetečně vzdělanými odborníky zahanbí i mučitele historických mučíren s mimořádnou schopnosti empatie. To pravnicko-propagandistické slovo expertní vyšetřovatel má něco do sebe, dokonce i výcvik na sobě, aby odborník věděl, co jak konkrétně funguje. Možná existuje i specializace přímo mezi odbornými vyšteřovateli. Lékaři bych jim pro jistotu taky neříkal. Poněvadž lékař vychází ze slova léčit a to slovo by se lehce mohlo zprofanovat, říct pak svému děcku, že jdeme na preventivní lékařskou prohlídku by mohlo vyvolat malý rodiný problém. Léčitel bych jim taky neříkal, co takhle odborný zdravotní dohled na mučení, pardon ještě jsem si nezvyk. Odborný raději biologický dohled nad expertním vyšetřováním.

Mohlo by to vést i ke vzniku nové vědní disciplíny. Když mučit. tak na vědeckém základě bez vnějších stop, co na tom že uvnitř zůstane roztřesená prázdnota. Materialista si ničeho nevšimne. Co oko nevidí, to fyzicky vlastně není zločin. Jsem moc zvědavej, zda odborný biologický dohled nad expertním vyšetřováním zavedou na universotách, raději by k tomu měli udělat i extra novou fakultu. Co škola jako Harvard? Vypadá to na moderní perspektivní obor, tak aby jim potom neujel vlak v tom pokroku. A taky ten čtyřtýdenní nouzový kurz na vyšetřovatele by se měl nahradit plnohodnotným aspoň tříletým bakalářským studiem. Kdo umí, ten umí. Byl boom s ekonomickými manažéry, může být poptávka po expertech na vyšetřování a jejich biologický dohled. Joo, CFP je zpátky, tak jsem to dovolil hned zneužít.
http://www.czechfreepress.info/

243027

02.05.2011 06:01

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zatím jsem neviděl rozdíl. Bude to chtít praxi. Pří meditaci Twin Hearts je pasáž, kde se žehná od Boha matce Zemi, meditující je instrument, kterým prochází energie shora dolů a poněvadž si příroda libuje v dynamických rovnováhách, tak asi to proudí i naopak. Mravenčení včástech těla okolo kořene páteře, dlaní a chodidel je velmi intenzivní, ale směr nejsem schopen zatím určit. Náhodně lze vnímat i silné energetické "vlny" jinde na povrchu kůže "směrem" k těm dlaním a chodidlům. Chystám se prakticky odzkoušet jednu věcičku z knížky až nebude taková kosa. Bosky se v parku pomodlit za nějaký strom. V každém případě děkuju za prakticky návod.

Když jsem dělal chemii, tak nejraději jsem do jistého bum pobýval v laboratoři. To je můj takový charakteristický povahový rys a právě tohle se mi na pranic healing libí, že očekává taky od lidi praktickou inciativu, aspoň master Ko má takový přístup při výuce. Když se ho zeptá někdo na něco co sám nevyzkoušel, což nebývá moc často. Řekne nevím, prakticky to zkuste a pak řeknete nám všem co a jak, ale je si přitom vědom do jaké míry jsou i rizika. Když se omylem kamarádovi místo vytažení negativní energie načadil, hromadu prany do hlavy, tak to zjistil v sále zhruba 100 praktikujících lidech během několika vteřin a upozornil mě, takže se nic vážného nestalo. Někteří lidé prostě umí a vidí věci mezi nebem a zemí.

243032

02.05.2011 17:02

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Z těch starých kamárádů na studiích se po dvaceti letech stali de facto neznámí lidé. Někteří jsou asi docenti nebo profesoři. Doufám, že se z nich nestali suchaři a zůstal jim smysl pro humor. Horší je pokud se z nich stali farizejové vědy. Farizejové vždy stojí za dogmaty a není důležitý druh činosti.

Já sleduju jak laik to povídaní o mozku a procesech v něm velmi pozorně na osel.cz a scienceworld.cz, tam je to podáno lidsky srozumitelnou formou a dělám to soustavně nějaký ten rok. Z toho vychází ta křemíková analogie a taky z myšlenky jednoho duchovního mistra pranického lečitelství, který dává analogie v čem je existence Boha na fyzické úrovni evidentní. Mimochodem vystudovaný inženýr chemie nebo tuším biochemie.

Vy se prostě pane Vojto ztotužňujete s tím křemíkem a jakýkoliv proces teoreticky vysvětlujete pomocí toho křemíkového fundamentu. Tak jako tranzistor nemůže dojít k něčemu rozumnému ohledně záhady pohybu kláves dokud se pohybuje v mantinelech daných křemíkovým světem. Od sekvence znaků na klavesníci sice může analyzovat co se děje v "těle" počítače, jeho mozku CPU a vysvětlovat paradox, že před tím než proběhne akce v mozku-CPU s lehkým předstihem reaguje periferní zářízení klávesnice. A tím to hasne.

Vy vycházite z biologického fundamentu a s ním ztotužňujete lidskou existenci. Ja vycházím z toho, že moje tělo je vhodným nástrojem pro můj spirit v třírozměrném aspektu reality a moje mysl je počítač, který můj spirit používá v té třírozměrné realitě. Ten počítač má vnitřní rovinu a vnější výstup mimo ty tři dimenze. Tranzistor taky nemá tušeni k čemu je dobrý ten vytištěný papír z tiskárny, neví to ani CPU jako celek.

Člověk fixovaný na fyzický rozměr bytí. Nebrat nějak urážlivě, jde mi o rozlišení, aby to mělo logickou strukturu. Tak ten člověk i na úrovni experta má jistá omezení co se děje uvnitř počítače. Stejně to je se skutečným spiritualním Já, které má omezení vlivu na fyzickém levlu, z toho důvodu, když chce vytvářet nějakou specifickou činnost povětšinou potřebuje tělo a to má svůj vlastní rozum ke všemu se svobodnou volbou.

Ale viděl bych zásadní rozdíly, za prvé počítač nemá možnost svobodné volby, jakmile ji získá stává se umělou inteligencí. Člověk se fyzicky nedokáže napojit na CPU počítače. Spiritualní bytost se do mysli dostat při silné konexi biologické mysli ke zdroji všeho může, a potom i mysl ví, kdo je tady skutečně boss a dochází k naprosto nekofliktnímu přirozenému respektu. Tato jednota biologický mozek CPU možná není.

S názorovými rozdíly nás nehmotařů bych si nedělal starosti. Pokud existuje nějaká skutečně nejdokonalejší duchovbní nauka, tak se k ní každý kdo je na cestě dříve nebo později dostane, protože cíl cesty Absolutní jednota. Já si nemyslím, že existuje jedna nejdokonalejší duchovní nauka, prot...

Automaticky kráceno

243106

02.05.2011 17:03

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

S názorovými rozdíly nás nehmotařů bych si nedělal starosti. Pokud existuje nějaká skutečně nejdokonalejší duchovní nauka, tak se k ní každý kdo je na cestě dříve nebo později dostane, protože cíl cesty Absolutní jednota. Já si nemyslím, že existuje jedna nejdokonalejší duchovní nauka, protože i kdyby ji někomu nadiktoval Duch svatý, tak vždy její záznam pořizoval zařízení s nějakým fyzickým tělem a to vytvaří deformace. Ale pokud se mýlím, tak v příští inkarnaci se dostanu blíže k poznání svého omylu a v nějaké další ten svůj omyl prostě opustím. Mysticismus není možné centralizovat, protože jde o individualní neopakovatelnou záležitost osobních mystických zkušeností. Velmi příjemné máte principielně zaručeno, že žádná mocenská struktura se ho nepokusí včelnit do své struktury. To, že z života některých velkých mystiků byl vytvořen fundament náboženství absorbovaných mocí, to už je druhá věc.

243107

02.05.2011 18:23

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda nejprve je potřeba vytvořit pozici s několika následujícímí vynucenými tahy. Dostat nukleárně vyzbrojené mocnosti do třetí světové války není jenom tak. Přece jenom, když se láme chleba někdo by to i ve vysoké mocenské pozici nemusel unést a cuknout na poslední chvíli. Lidi mají svědomí, rodiny, někoho milují, víru, morální zásady a další těžko kalkulovatelné vlastnosti v čase, kdy skutečně jde do tuhého se může projevit lecos neočekáváného. I k útoku na fundamenmt svobody je třeba vytvořit propagandistický řetězec událostí, aby to masy sežrali. I když méně sofistikovaný a bytelný. Přece jenom masy nejsou dobře informovaná elita.

Pokud jde o jaderný útok ten lze provést konvenčně v případě útoku na jaderný reaktor. Hmm, kde jsou asi nejhůře hlídané jaderné reaktory? Že by to žádný šílenec neudělal? Mno, lidi se málo zabývají historií, pak na šílence měli úplně jiný všeobecný názor. Jaký problém to představuje pro velmi dobře vycvičenou vojenskou jednotku? Teď samozřejmě nemluvím o týpcích s turbanem na hlavě, mluvím o lidičkách s tuctovou evropskou vizáží, která nemá problém s pohybem v Schegenském prostoru nebo jinde ve "svobodném světě".

Prospěje mrtvý Usama někomu ke zvolení? A komu všemu to prospěje? Kdo má nejvíce, co ztratit? Kdo se zahnal do kouta a je exetrémně nebezpečný a nakonec i ochotný hrát nuklearní ruletu? Je Fukušima praktické otestování možnosti globální nuklearní války? Úskok v úskoku, tak bych přemýšlel já, a nespokojil se s ohryzanou starou kostí, kterou mi někdo předhodí.

243124

02.05.2011 22:43

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak Rusko nebo Temžeš pane Kysučan, ale takový vlezdoprdelisti jako ČR někde na periférii se mi jeví jako velmi nadějný kandidát. Mno, Kevin už má nervy nadraqnc stejně poněvadž se něco, co nastíním dokáže představit, takže jelikož to je z mojí hlavy a nikomu jsem neslíbil, že budu držet ústa, tak si zařídím podle svého svědomí.

Řekněme, že na vrcholu v rámci skutečné mocenské elity nepanuje nějaký všeobecný jásot nad třetí světovou válkou. Sice krach impéria znamená snížení moci, ale furt zůstává zatraceně obrovská moc. Ono podkuřovat nějakému aspirintovi na pozici číslo jedna může být taky zajímavá hra. Samozřejmě existuje frakce taková už se jeví lidská povaha, všecko nebo nic. Na tom mimo jiné třeba profitují kasína.

Mno, propaganda pustila ven zprávu Bin Ládin byl zabit, předtím šlo ven jestli bude zabit bude odveta. Riziko samozřejmě nejsou chlápci v turbanech. Riziko je nějaká, přesněji řečeno několik perfektně vycvičených vojenských malých jednotek těžkých profesionalů, nejlépe mimo jakoukoliv oficiální instituci, prostě taková soukromá iniciativa. Já bych s bezednou peněženkou a bezednými ambicemi neponechal nic náhodě. Kritické množství čistého Pu je 20 kilo, něco malého s velmi přesnou navigací s dostřelem řekněme 10 kiláků. Jako cíl vybrat reaktor někde v loajálním zapadákově. Může být i odstavený z provozu, snadnější šance na úspěch. Při nárazu hlavice se nám ty dvě polokolu Pu spojí nadost dlouho, udělají bum a sajrajtu z reaktoru se těch 20 kilo Pu ztratí jako nic.

Pokud máte peníze a dostatečný vliv, pak falšovaná identita, vycvičené jednotky, technické vybavení, informace o cílech jejich ostraze, případně zkorumpování někoho, medální pokrytí... To jsou všechno pouze detaily. Mno, pan Hájek si pustil pusu na špacír. Neříkám, že nemá pravdu, ale někdy mlčeti zlato. Přestože čtu převážně titulky z domácího dění, tak bych všecky bezepečnostní složky pokud bych byl na odpovídajím místě postavil do latě, že by mládencům šli bubliny z uší. Vysral bych se na nějakého Kryštofa či jak se ta kokoktina menuje.

Mám neppříjemný pocit, že někdo chce velkou válku s islamským světem a che to udělat, tak aby se o své zájmy nemohli postavit země BRICS. Budou říkat podívejte se na ně odpálili jaderný reaktor. Jenomže to smrdí rizikem světové války, na druhé straně totiž nejsou blbci. Ovce tomu masově uvěří, ale hráči velké šachovnice ani náhodou. ČR se mi na té periferii jeví jako velmi dobrý cíl, do řiti lezou naše osobnosti usilovně a s předstihem před ostatními, jinak jsem se svou jednou divizí k ničemu, ale jako užitečný idiot by jsme se mohli hodit.

243173

02.05.2011 22:57

Co je demokracie?

Trochu mimo téma.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Že nežijeme v demokracii jsem zjistil před pár lety. Dosud jsme si naivně myslel, že žiju v korpokracii. Jak vidím mýlil jsem, žiju v ještě větším bullshitu, který se jmenuje idiokracie.
http://czechfreepress.info/

243177

02.05.2011 23:10

Co je demokracie?

RE: Trochu mimo téma.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nechcet to zobrazit umístění konkrétní stránky. Furt tam je czechfreepress.info. Jde o článek od Goodel Jegg: Amerika je jaderná noční můra.

243182

02.05.2011 23:20

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je sice pravda, ale jsme člen NATO a EU. Co myslíte, že přijdou za Sarkozym nebo Merkelovou a řeknou jim, že potřebujou odpálit jeden reaktor? [velký smích] [velký smích] Vono se to dá udělat i na důležitějším místě než nějaká gubernie ve východní Evropě , pak to bude mít větší efekt. Konspirační to samozřejmě je, to nepopírám. To bude tím, že žiju v úplně jiné realitě než běžný občan. Co bylo první vyvinuto atomová bomba nebo elektrárna? Hirošima a Nagasiky nebyli z vojenského hlediska vůbec nutné, ale stalo se. Já jsem jaderný reaktor v Tripolisu nebo dříve v Osiraku za cíl nevybral. Ale mám takový pocit, že mezi primárními cíli všech jaderných mocností v připadě té poslední války budou všechny jaderné reaktory na území protivníka. Já bych s darebákem, který na mě vystřelí jako první nuklearní rachejtle neměl taky nejmenší slitování. Na tom psychologicky stojí celá ta konspirace, která vám přijde příliš konspirativní a černá.

243185

03.05.2011 02:20

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdyby byli v řiti ryby, možná by i někdo dostal trochu více rozumu a možná citu pro situaci, kdy bez argumentů lépe nereagova, ale když je člověk doopravdy uvědomělej, tak si nemůže pomoct, že ano? [velký smích] [velký smích] Až uděláte pokrok s těmi axiómy a důkazem toho jediného skutečného čtyřrozměrného vesmíru dejte vědět. Důkaz jedenáctirozměrného vesmíru z teorie strun nelze zatím podat. Požadovaný urychlovač o dostačujícíh parametrech by musel mít rozměry v řádu světelných let. Možná, aby jste začal už stavět. Já tady věčně taky nebudu, To víte mám 40 už nejsem nejmladší. [vyplazený jazyk]

243202

03.05.2011 02:42

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo, a já že mám náčelníku chmurný myšlenky. Kde se na tebe jako pomocnej učitel hrabu. [smích] [mrknutí jedním okem]

243204

03.05.2011 13:48

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

[smích]

243248

03.05.2011 13:51

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Takže to znamená, že zase nemáme nic k jídlu? [mrknutí jedním okem]

243249

04.05.2011 01:05

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Opravdu. Černobyl bouchnul, ne teda atomicky, a Evropa i Ukrajina to přežila, včetně Kyjeva, který není zas tak daleko. Nagasaki Hirošima bouchnuly atomicky a Japonsko přežilo. Pravda byly zaplacena cena, ale to povětšinou platili obyčejní lidičkové.Elita je mobilní, obvzlášť ta část interesována okolo tiskařského lisu, která nejvíce mocensky ztratí, ta může klidně žít i 500 let na jižní polokouli. Holt chiméře světovlády se musí něco položit na krvavý oltář.

Mno, já mít na starost bezpečnost nuklearní mocnosti a dojít k názoru, že nějaká mocenská frakce jiné nuklearní mocnosti si pohravá s myšlenkou úspěšného prvního strategického úderu, tak jim natvrdo sdělím buď přes diplomatické kanály nebo i veřejně, že pokud to neklapne. Tak jim z jejich jaderné energetiky udělám kůlničku na radioktivní dříví. U prvního úderu je zaměření na strategickou vojenskou kapacitu protivníka, bez nutnosti dlouhodobého zamoření. Říká se tomu Pyrrhovo vítězství třebas na 600 let.

Když se nad sebou zamyslím, tak zase nejsem tak dobrý člověk. Ono to je asi nutné, abych dokázal uvažovat tím konspirativně špatným způsobem. Od někrerých šmejdů lze očekávat cokoliv, tak je dobré, aby věděli do čeho případně jdou. A protože nejsem ani tak špatný člověk, tak povinost nemilosrdné odpovědi napadené strany je poviností vůči lidstvu. Není připustné, aby šmejdi co rozpoutají jadernou globální válku byli lídři nějaké nedej Bože dominantní lidské civilizace.

243289

04.05.2011 01:19

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak ztrácet čas nějakýma par tisícovkama lidi, co se scházejí na konspirativních webech se nebude nikdo zatěžovat. Normální občan si před takovými lidma ťuká na čelo, poněvadž tohle by přece nikdo neudělal, ve škole nás to naučili takhle a v bedně to bylo takhle. Lidi s kritickým myšlením je tak málo, že nestojí za to být cílovou skupinou nějaké reklamy. Kvantita tam jsou peníze i ovladání mas, což nese moc. Na co se zatěžovat s tou hrstkou, co se snaží dobrat podstaty věci. Nejlepé je si jich nevšímat, případně je zesměšnit. Jakmile si jich všimnete vytváříte jim publicitu a dodáváte věrohodnost. Podívejte se na takový fenomén UFO, když za jedním vydavatelem místního plátku v 50-tých, přišli speciální kravaťácí a sdělili, že vývíjí velmi nezdravou činost, tak to bylo hloupé. Dneska řeknete zajímá se o UFO a lidi... A kritické myšlení není o IQ, hromada velmi inteligentních lidí, používá kritické myšlení ještě tak v rámci vědecké nebo odborné činosti, ale v běžném životě ho vypíná a přechází na odlišný režim fungování mozku.

243290

04.05.2011 05:40

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Libí nelibí, pane Vojto tak dokud nejste schopen empiricky prokázat neexistenci spiritualní existence Boha i nižších úrovní je to ohledně pravděpodobnosti na základě empirických vědeckých metod z hlediska logiky rovnocenná hypotéza. A klidně si tady dovolím přihodit filmík Matrix především první díl a z hlediska logiky a empirických metod to s hodnověrností vyjde nastejno. Já mám však osobní neempirickou zkušenost, že to je jinak.

Vím to o té logické rovnocenosti velmi dobře, protože několik let svého času jsem skutečně inténzívně zkoušel najít rozdíl, který by zvýhodnil tu hmotu. Z hlediska čisté logiky bez šance. Tak, že s lidmi jako HB se docela bavím, taky jsem byl velmi uvědomělý. Akorát, že já na jeho místě, když mi bylo předložen požadavek na důkaz neexistence Boha jsem velmi rychle věděl, že je to plichta a držel jsem se hesla mlčeti zlato, abych se necítil sám sobě za vola.[velký smích] [mrknutí jedním okem]

Moji kopii v klonu neobdržíte ani náhodou. Získáte pouze biologický duplikát. I kdyby neexistovala duše, tak nikdy nedokážete zopakovat můj život, který se taky podepsal na formování mé osobnosti. O tom jakým způsobem se projeví některé části potenciálu rozhodují obrovské množství "náhodných" setkání, impulzů...A protože duše je, tak s ledovým klidem můžu říct, že ta moje prošla mnoha biologickými těly, které byly geneticky naprosto jiné. S výjimkou toho, které momentálně vlastním. To už tady jednou bylo, i když z genetického hlediska je ta pravděpodobnost mizivá. Znám člověka, který by mě mohl provést mou minulostí. Já tu schopnost mám taky, ale nejsem ještě připaravený vědět, kdo vlastně jsem z toho důvodu to není aktivované. Až budu ready, budu vědět.

S klony si nedělejte hlavu, v každém z nich bude jiné spiritualní Já. Do jaké míry jsou identická jednovaječná dvojčata z hlediska genetiky? Ale časem se začnou lišit, nejde o jizvy, ale mentalitu, i genetika má jisté limity. Ať nikdo nepočítá, že si bude klonovat génie na běžícím pásu. A podle potřeby vojáky, slouhy, kašpárky... ve fabrice podle nějakého plánu. Genialita je něco více než shluk chromozómů.

Pravděpodobně u klonování bude vysoká úmrtnost, protože spiritualní Já se rozhoduje na základě své karmy a karmy jiných o tom do jakých společenských poměrů přijde, jde třeba o rodiče, příbuzné. Což u petriho misky a inkubátoru ve fabrice bude trochu problém. Ani negativní karma není nekonečná, aby si tolik chudáků zasloužilo osud bez rodiny. A s tou fabrikou nechoďte za mnou, to se určitě honí hlavou nějakému vysocepostavenému psychopatovi materialistovi, té naši podělané idiokracie, v které žijeme. Ono nic nového pod sluncem, dost režimů v minulosti chtělo mít silný vliv na výchovu dětí k obrazu svému.

243308

04.05.2011 06:00

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Když jsem u těch genetických limitů vzpoměl jsem si na jeden oříšek, kde jsem jako hmotař taky vyhořel. V 90-tých letech běžel britský pořad o různých záhádách, který tuším vyprávěl A.C. Clark v úvodní znělce byly slavná křišťálová lebka. V jednom dílu nějaký psychiatr výlečil malému klukovi pomocí autosugesce roku plnou bradavic. aspoň ten psychiatr si myslel že jsou. Jenomže nebyly, šlo o nějakou vzácnou genetickou poruchu. Jinak řečeno neexistuje žádné hmotné vysvětlení.

Takže s tím hudebním genem bych si nebyl tak jistý. Za prvé ne každý potenciál se uplatní, za druhé geny často funguje ve velkých skupinách a za třetí jsou věci mezi nebem a zemí. V každém případě s genem pro hudební sluch je cesta hudebního génia jednodušší, ale pokud skládal hluchý Smetana byly by tady otázka, zda by se mohl hluchý stát genialním hudebním skladatelem? To jestě jde hmotařsky vysvětlet hudba se do jisté míry v notovém záznamu může podobat matematice. S genetickou poruchou vyléčenou autosugescí jsme s hmotou jaksi v ...

243309

05.05.2011 02:24

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Můžu z konspirace ubrat, není třeba udělat díru do reaktoru. Odstřelíte konvenčně chlazení nebo jenom částečně, trefíte velín a uděláte velmi vážnou havárii. Nebo lze zvolit méně drastický cíl, ale dostatečně nepříjemný, aby trumfnul Dvojčata. Stačí jeden uvědomělý asshole, který má krytí, informace a technický zařizení, které vleze do kufru auta, a zkuste ohlídat 24 hodin denně perimetr třeba 20 km na hromadu objektů. Přesné koordináty cíle vám do paměti nějaké sofistikované malé rachejtle v dnešní technické době dodá lecos. Stáhnout si to můžete i notebookem nebo lepším telefonem, nepotřebujete si hrát na Bonda přes nějaký satelit, ale klidně je tam můžete mít rovnou, protože jestli někoho s takovým zařízením chytnou, tak zbytek jeho krátkého života bude pravděpodbně velmi neradostný.

Kolik času potřebuje profík, aby takovou hračku vytáhl z kufru osobního auta a udělal bum? Minutu i se zastavením? Když máte dost skutečné moci, všechno jde. Jak říkám vmánevrovat svět do třetí světové, když hromadě lidí nahoře se do toho nechce není jenom tak. Jaderných výbuchů bylo do zákazu okolo 2000. Kolik sajrajtu z toho bylo roptýleno v atmosféře? Zvedl se radikálně výskyt rakoviny, ale... Zabezpečit takový druh útoku nejde, až se nám tahle technologie dostane mimo kontrolu centrální moci, tak se neudržíme hromadně smíchy. Jediná možnost je, aby si to vyříkali hráči na velké šachovnici. Dělá se to tak, že se pošle přátelské varování, když někomu něco eventuélně neklapne. A ať si druhá strana už udělá pořádek sama.

Zabití bin Ládina je dvojsečné. Za prvé americký president by se něměl úcastnit detailů takové akce, to už Obama nepochybně ví. Za druhé nějak mocenská skupina s tím spojuje do budoucna nějaké opravdu velkou prasárnu. Ono po Dvojčatech už toho moc nezbývá, lidi potřebují při tomhle stylu vlády buď čas, aby zapoměli nebo silnější impulz, aby to fungovalo. Prásárna slouží jako krytí pro velkou válku proti islámskému světu a velmoci toho multipolárního světa nemohli právě z důvodu velikosti toho teroristického útoku zasáhnout. Jenomže to nemůže klapnout, Peking byl už nucený pohrozit veřejně masivním nákupem zlata za dolary. Země BRICS si prostě nemohou dovolit přihlížet podruhé, něčemu jako Libye. Nejde teď o několik desítek miliard investic, jde o ztrátu tváře.

243390

05.05.2011 02:47

Jsme otupělí zlem

Zajímavé tvrzení.

Rene Bartosek 75.?.?.?

A neříkají to žádní konspirativci, ale pánové takříkajíc od řemesla. Tihle lidé si dají pozor na to, co řeknou veřejně.
http://zvedavec.org/vezkratce-5125.htm

243393

06.05.2011 04:19

Třetí obhajovací řeč

Hmm..

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dobře řečeno. [cool] [mrknutí jedním okem]

243476

06.05.2011 04:30

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

Toho dopisu je škoda Vladimíre.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Třeba já bych si ho strašně rád přečetl. Ten měl být zařazený i do spisu. Pro budoucnost. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

243477

06.05.2011 05:15

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Nedovedu si představit jadernou válku...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Totální válka o globální nadvládu bude vedene nemilosrdně všemi představitelnými i nepředstavitelnými zbraněmi. Pokud tedy začne. Na nějaké fair play nebo zdravý rozum zapomeňte. Podívejte se na takovou Libyi. Vojensky nepředatvuje Kadáfí pro NATO žádnou hrozbu, a všecko co trefili je legitimní vojenský cíl. Kdyby rostříleli dětskou nemocnici bude to vojenský cíl. Co myslíte pokud by Kadáfí potenciálně byl skutečnou vojenskou hrozbou?

Kadáfí se obchodně vázal na Rusko, Čínu. Bodejť když na něj bylo nedávno zrušeno embargo. Politicky si vždycky držel odstup i během studené války, raději nakupoval zbraně v ČSSR než by se přímo zapletl se Sověty. Sadám, nepochopil, že s pádem SSSR se diamterálně změnila geopolitická situace a podle toho zaplatitl cenu. Prej měl čtvrtou nejsilnější armádu světu. Přehnané tvrzení, nedokázal vojensky porazit ani Irán. Ale vojenská mašina USA by ani z Iránu nenechala kámen na kameni. Sice by ho nešlo okupovat a kontrolovat, ale šlo by ho vojensky poslat stejně jako Irák o 100 let zpátky. Žadný vodovod, elektřina, ale za to občanská válka etnicko náboženského charakteru...

Tohle jsou však lokální konflikty. Kadáfí, Irák, Irán způsobují kartelu centrálních bank de facto nepříjemnosti a znervozňují tím, že vybočují z řady. Dokud expanzivně nastavený finanční systém nenarazil na konečné rozměry této planety, konečnou možnost zadlužení apod. Mohli být tyto režimy tolerovány, Irán byl neboť příliš mnoho problémů a málo muziky. Oligarchie by momentálně ráda vytvořila jinou nekrytou měnu, ale mimo západ není ochota na to přistoupit. Problém je ten, že při současném status quo to je naprosto nefunkční do budoucna. A to i za předpokladu, že by zbytek světa na to kývnul. Při expanzivním nastavení velikost populace, ekologie, vyčerpávání zdrojů a tohle už jsou principiélní parametry, které znemožňují expanzi.

Jsou tedy dva velké důvody pro velkou válku a zakonzervování finačního expanzivního systému. Zlomit odpor multipolárního světa a brutální redukce lidské populace. Nejlidnatější země jsou Čína, Indie, muslimů je miliarda. Jedněch je moc a do budoucna by spotřebovali hodně zdrojů, o které se někdo nemíní dělit. A druzí mají tu smůlu, že hromada zdrojů se nachází na jejich uzemí, k nim ještě patří Rusko, které specifické vojenské postavení. Během studené války byla situace globálního míru značně stabilizována vzájemným zničením. Nuklearních zbraní bylo dost, nebylo možné prvním úderem zničit dostatečně kapacitu protivníka a neexistovala technologie, která by mohla zachytit zničující odvetu. A taky oligarchie žila v době, kdy nekryté peníze měle hromadu prostoru pro expanzi.

Momentálně se nacházíme v kritickém období. Oligarchii tlačí čas. protože probíhá kolaps systémů nekrytých peněz. FED už zkupuje vlastní dluhy. A někerý velmi mocní lidé, ...

Automaticky kráceno

243480

06.05.2011 05:15

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Nedovedu si představit jadernou válku...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Momentálně se nacházíme v kritickém období. Oligarchii tlačí čas. protože probíhá kolaps systémů nekrytých peněz. FED už zkupuje vlastní dluhy. A někerý velmi mocní lidé, ztrácející moc. sice jim zůstane furt hromada moci a pravděpodbně nejvýhodnější pozice při stratu kryté měny, ale mohli by uvěřit iluzi, že provedení prvního strategického úderu bez zničující odvety je možná. Naprosto s vámi souhlasím, že do jaderné plichty nikdo nepůjde, ale hřbitovi jsou plné optimistických idiotů, kterí na ten svůj optimismus dojeli. Jsou lidi ochotni hrát vabank, někdo optimismu, když se mu hroutí jeho svět podlehne vždy, ale pokud bude mezi mocnými příliš mnoho takových lidí, pak...

Víceméně tohle je vnitřní příčina dvou světových válek. V Japonsku i Německu věděli, že pokud do tří let nevyhrají, tak... A oligarchie si byla prakticky jistá, že nevyhrají. Oligarchie si během studené války byly jistá i vzájemným zničením, teď by se mohla chytnout při kolapsu fiannčního systému, velmi nebezpečné deziluze. Cenou by bylo globální zničení civilizace, ale furt lepší než sledovat teoretické vítězství oligarchie, která zdecimuje lidskou populaci, aby velmi rychle byly znova u kolapsu. Tady hraje velkou roli technologický vývoj, který taky výrazně urychluje expanzi. Člověk si předevčírem koupil tranzistorák, včera bednu, dneska plasmu a zítra...

243481

06.05.2011 23:33

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Čemu učit děti...

Rene Bartosek 75.?.?.?

[smích] [cool]
Přesně tak, rozvíjet kritické myšlení u dětí režimy nebudou, to musí rodiče. A troufám si říct, pokud to rodič neodflákne, tak systém nemá nejmenší šanci. Má to samozřejmě háček rodič musí kriticky myslet taky, nebo aspoň nebýt na nějaký způsob uvědomělý. [mrknutí jedním okem]

243614

06.05.2011 23:50

Třetí obhajovací řeč

RE: Pyšná princezna

Rene Bartosek 75.?.?.?

Poslyšte pane Tom to pozadí mi přijde nějaké ponuré. Ještě, aby tak Tydlli-fidli a spol. obvinila Vladimíra, že šíří jak žíká naš velký humanista blbou náladu. A ta fotka to je jasnej důkaz, že se na tom editor podílel. Nejenom schválil příspěvěk, ale ještě k tomu poskytl svůj obličej a dokonce se na tom ponurém pozadí, zcela jistě podezřele směje. I přes podmínku na krku mu vůbec nevadí. A to je taky ideozločin, protože čemu se kdo směje víme my STRANA ze všech nejlépe. Tak nevím? Jste taky provokatér jako já, nebo to bylo z mladické nerozvážnosti? [mrknutí jedním okem]

243616

07.05.2011 00:23

Třetí obhajovací řeč

RE: Hlavně se nenechte k ničemu vyprovokovat.

Rene Bartosek 75.?.?.?

To máte nepochybně pravdu, ale pokud za odpovědnost v diskuzi zrušíte svobodu projevu, pak je de facto mrtvá. Kolik času potřebuje někdo komu uchází souvislosti pro napsání nenávistného příspěvku? Co teprve provokáter obvzlášť jestliže je inteligentní a má vyjadřovací schopnosti? Buď to bude mázáno nebo to bude zrušeno. A co si budeme povídat o nějaké nenavistné příspěvky o události staré 60 let nejde, jde o aktualní kauzy probírané na tomto webu a jde o ty články a diskuze, kde se kriticky myslí o tom, co se v bedně neobjevuje. Zatím nešel shora befel, aby se zavřel krám. Jestli přijde, tak bude zavřeno a Vladimír nemusí ani skončit v base.

243618

07.05.2011 16:14

Třetí obhajovací řeč

RE: Reakcia na hlúposti kolaboranta

Rene Bartosek 75.?.?.?

Velmi trefné buďte v lajně nebo co na to máte vhodné předpokladu diktujte kde ta lajna přesně vede, že se pomalounku čím více blíží propasti, kdo si toho kromě pár tlachalů všimne, že ano? [smích] [mrknutí jedním okem]

243656

07.05.2011 16:44

USA šíří chaos ve střední Asii

Mno, napíšu jednu z dalších úvah o ničem,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kníže pán je pobouřen výroky pana Hájka. To se podívejme obchod s lidskými orgány v Kosovu ho nechal ledově klidného a velmi spěchal s diplomatickým uznáním a názor na smrt prej teroristy číslo 1 ho rozhodil a v té svobodné demokratuře mu zkazil chuť k jídlu. Vypadá to, že pořádná zjebka přišla do Prahy diplomatickými kanály. Pobouření by měl veřejně vyjádřit i Saša Vondra, jeho pes a židle a taky humanista... Beru zpátky pan Hájek si vhodně pustil pusu na špacír. Vono je to sice vo držku, aT nezapomíná na Bhuttovou, ale mezinárodní situace není růžová, spíše hodně černá.

Sýrie byla opětovně důrazně varována, nepokoje mají narůstat na jižní hranici Ruska a Číny v prostoru islámských zemí. Narustají v Turecku, kde nepříliš tvárný premiér unikl atentátu. Nervozita narůstá v eurozóně. Nejprve Řekové měli opustit euro a pak Portagulaci před pomocí rozprodat zlaté rezervy. Když si přečtu, že to nejde a že portugalský zákon zakazuje použít zlato na krytí dluhů, tak si nemůžu vzpomenout na ty velké moudré osobnosti, které rozprodali české zlaté rezervy.

V Pakistánů je situace na hraně, došlo k zásahu jednotek SEAL, oficiálně byly nucena vláda v Islamabádu vydat ostré prohlášení, že to nebude tolerovat a o pár dní později bylo 17 Pakistánců zabito bezpilotním letounem. V Iráku nárust sektařského násílí, Afganistán, Jemen. Napjetí v Iránu, kde došlo veřejně k názorovému konfliktu mezi kleriky a Ahmedinežádem. Samozřejmě i u spojenců jsou problémy.

V Egyptě, kde Mubrark byl hozen přes palubu, došlo k odklonu v bezemezné podpoře siomistů. Stejný osud "talibanizace" čéká i Libyi, pokud opozice vytvořená CIA, MI 6 náhodou vyhraje aspoň nad tou východní části. Taliban byl kdysi taky spojenec. Zajímavá bude reakce opozice spojená se smrtí bin Ládina. Vypadá to, že Bílému domu se podařilo vytvořit neudržitelnou pozici v islamském světě bez masivního konfliktu. Co na to další hráči na velké šachovnici?

243658

07.05.2011 19:05

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, vy tedy víte co to je instikt? Nevím jak se to píše anglicky znám to jen z poslechu, taková věcička good feeling. Obchodní čuch. Tohle jsou bez konkurence nejlepší kšftmani na světě. To jsou ti týpci amerického snu, kdy malej prodavač novin nadělal miliardy. Předci těch úplně TOP nahoře to byli taky, třeba mazaný Rotschild v napoleonských válkách a ti před ním, co se drali z velmi špatné pozice nahoru. Není to dědičné ( divné u instiktu, že ano ), ale informace o tomhle zůstává a tahle schopnost u lidí je ceněná v byznyse více než hrouda zlata. Pokud máte zatraceně dobrý good feeling, můžete být zelenej s růžovýma puntíkama, smrdět vám nohy a mít ksicht jak rozšlápnutou bramboru a jste vítán ve starých klanech.

Jak to funguje? Prostě maník koukne na několi aktualních věcí a řekne tam jsou prachy. Vypadne to z něho okamžitě bez přemyšlení, žádné analýzy, ekonomické teorie,nóbl vzdělání. A když vám věří, má vás rád a vy se ho zeptáte proč? Tak z něj po několika minutách krabatění čela vypadne několik logických důvodů.

A teď mi to tedy vysvětlete na základě definice z wiki či jiné češtinářky správné, podle těch půdů nebo podvědomí jak je libo co a jak? Zvířata jaksi peníze neznají a podvědomí může vyžblunknout jenom něco co tam je, ale odkud se tohle vědění vzalo?

243669

08.05.2011 13:35

Třetí obhajovací řeč

RE: Pyšná princezna

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mohl jsem mlčet? Žvanit či nežvanit? Ať zas někoho nepohorším. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

P.S. Vypadá to, že svět je menší než jsem si myslel. [smích] [mrknutí jedním okem]

243715

08.05.2011 13:56

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Rene Bartosek 75.?.?.?

Čakry jsou orgány energetického těla, počet se v rámci některých škol, co je uznávají dokonce liší. Já nemám problém sledovat zajímavé myšlenky v rámci různých duchovních škol, včetně těch , které se čakrami vůbec nezabývají. Pohled na Boha může být velmi odlišný, a počet úhlů pohledu je pravé nefalšované nekonečno, které paradoxně směřuje a tvoří absolutní jednotu. Říkate život. Co to teda je ten život? Na jednoduché otázky bývají často velmi komlikované odpovědi.

Složitá pravda vyjádřená jednoduchým způsobem se jeví jako umělecké intelektualní dílo, ale vždy existuje mez minimální složitosti. Čím komlikovanější skutečnost, tím povětšinou větší problém s definicí vystihující tuto realitu. Buď můžeme složitý part skutečnosti vyjádřit jednoduše za cenu zjednudešení popisovaného nebo se pokusíme v rámci nějakého úhlu pohledu být co nejvíce přesní v rámci nějakých principielních i jiných mantinelů. Třeba nedokonalost našich fyzických smyslů, mysli, naše emoce... Napádá mě analogie. Každý člověk může sledovat slunce jako zářivou "kruh" bez detailů, sem tam při zatmění zjistí, že existuje i sluneční koróna, ale pokud chcete znát detaily nebo dokonce podstatu existence hvězdy, tak s jednoduchýma pravdama nevystačíte.

243718

08.05.2011 15:07

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Může být, že máte pravdu. Kdyby jste nenapsal svůj názor. Tak bych neměl důvod nabídnout alterantivní pohled z hlediska energie, na kterou neexistuje mašina, aby ji mohla změřit. Jak pár dní zapátky tvrdil pan had v diskuzi, tak mašiny jsou moc hrubého zrna a já s ním naprosto souhlasím. A ke všemu potřebujete vhodný nástroj. Lopatou můžete přehazovat třeba velmi jemný prach, když ho je hodně, ale světlo ani náhodou.

Fyzikové a technici moc dobře vědí o čem je řeč, třeba elektronovým mikroskopem nemůžete bez větší deformace "opticky zvěčnit" žádný objekt, který se velikostně blíží k tomu elektronu. Už kdybychom se zkoušeli podívat na velký shluk elektronů, tak dojde vzájemné interakci svazků elektronů pozorovacího zařízení se sledovanými objekty. Oblak elektronů bude prostě "rozfouknut". Jednoduše se řekne rozlišovací schopnost, ale lidi jako tvorové makrosvěta berou v úvahu pouze pravidla pro makroobjekty, mají to psychicky zažité.

Je jasné, že u toho jak vy říkáte "realného úhlu pohledu" je nutná nějaká vnější interakce s tou realitou. Kdyby byl instikt zavrtaný pouze uvnitř v genech nebo v podvědomí´, jak se píše v té češtinářky správné definici, tak by nebyl schopen s předstihem reagovat. A nemůže jít ani o pouhou zkušenost, pokaždé se ten největší balík vydělá na jiném nápadu.

Naše třírozměrná realita existuje ve vesmíru energie, který má nějaký ten rozměr více než číslo tři. Zkusme se zamyslet nad interakcí třírozměrné reality s dvorouzměrnou. Čistě teoreticky samozřejmě, protože nejsme schopni fyzicky vnímat dvourozměrný objekt. Čtvrtka papíru je stále třírozměrný objekt, ale pro naše úvahy se dá použít.

Můžeme "dvourozměrně" náš papír potisknout, vygumovat... nebo ho můžeme "třírozměrně" obarvit světlem, necháme-li světlo předtím projít přes krystal vytvořit barvu duhy. Dále barevné plochy budou jinak barveny barevným světlem, na černé toho moc vidět nebude, příliš koncentrované světlo vypalí díru, jedna čtvrtka může vytvořit stín pro jinou čtvrtku, zracadlové plochy moho světlo odrazit nebo zobrazit nějaký vícerozměrný objekt v dvourozměrné realitě... U všech těchto jevů bude nějaká více nebo málo vnimatelná reakce v té dvourozměrné ploše. Než se vypálí koncentrovaným světlem do bílého papíru díru bude existovat fáze, kdy dojde k lokálnímu ohřevu bez nějakých fyzických změn vzhledu papíru.

Zpátky do "naší reality". Všechny objekty v té naší realitě jsou koncenrovanými "anomáliemi" od nějakého pozadí daného "vzdáleností" od zdroje. Centrum zdroje představuje maximální hustotu energie a taky nejvíce koncentrovanou formu ( ve smyslu vibrace). Jinak řečeno všechny objekty příjmájí, odraží, transformují, vysílají.... nějakou energii. V případě good feeling jde o vysokou citlivost navel čakry některých lidí. Prostě mají vel...

Automaticky kráceno

243722

08.05.2011 15:07

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zpátky do "naší reality". Všechny objekty v té naší realitě jsou koncenrovanými "anomáliemi" od nějakého pozadí daného "vzdáleností" od zdroje. Centrum zdroje představuje maximální hustotu energie a taky nejvíce koncentrovanou formu ( ve smyslu vibrace). Jinak řečeno všechny objekty příjmájí, odraží, transformují, vysílají.... nějakou energii. V případě good feeling jde o vysokou citlivost navel čakry některých lidí. Prostě mají velmi dobrý přijmáč na nějakou "vlnovou délku". De facto i vysílač, to je ta řeč těla toho Trumpa. Samozřejmě jakýkoliv talent lze nechat ležet ladem nebo rozvíjet. To už je individualní svobodná volba a shoda okolností, zda se potenciál bude mít možnost projevit.

Další věc je vhodný balanc. To je varování pana hada a já myslím, že to chápu velmi dobře. Rozvíjet bezhlavě pouze jednu čakru nás odvádí z cesty ke zdroji. Když neuspěju v úkolu, který jsem si moje Já samo svobodně zvolilo, když vstoupilo do tohoto těla, tak se znovu na základě své skutečné svobodné volby budu vracet. Moje Já je v takové interakci s Bohem-zdrojem, že bezhlavé rozvíjení i korunní čakry nemá smysl. Ani maxima rozvoje korunní čakry daná omezeními fyzického těla se není schopna vyrovnat konexí Já se Všemi a s Absolutnem.

P.S. Snažil jsem se být srozumitelný a fadní, i když to tak možná nevypadá a na zaplacení elektriky zatím mám.


[smích] [mrknutí jedním okem]

243723

08.05.2011 15:21

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já zvířatům neupírám instinkt, ale obchodní instikt ji skutečně k ničemu není, ale ani o to nejde. Pouze jsem ho použil jako vhodný příklad pro jistý úhel pohledu. Lidi mají větší duchovní potenciál než instinkty. Nelámal bych nad lidmi hůl. Teď jsem narazili na limity všelikého druhu včetně konečné velikosti této planety. S expanzí, která hnala lidstvo cestou dobytčat je ámen. A věřte někomu se to velmi nelíbí, stejně jako některým lidem se jeví odporné, když lidstvo je směrováno na cestu toho dobytka. Jde o více než pouze materialní odklon od konzumu.

Pokud jde o Darwina a dobré lidi. Řeknu to na tomhle příkladě, zhruba půl roku nejím vepřové maso, o něco méně hovězí, chystám se omezit drůbež a nakonec ryby, ale fyzické tělo má za těch 40 let nasbíráno více než dost a během procesu čištění energiemi za to bude zaplacena odpovídající cena a já dobře vím jaká. O to ale nejde. Během výúky nám duchovní mistr řekl větu. Obrovské množství dobrých lidí jí vepřové maso. A nechal nás tuhle větu hromadně zopakovat, což se stalo za dva tři celé dny výúky právě jednou. [smích] [mrknutí jedním okem]

243726

08.05.2011 15:32

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Deveť stupňov?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, ono už ti "primitivové" hluboko v minulosti lidstva si uvědomovali, že existuje jednota říkali ji všelijak. To jenom náš omezený mozek potřebuje skutečnost rozdělit aspoň na vnitřní já objekt a zbytek okolo mě subjekty. Prostě mozek si s jednotou v rámci které se roplyzne i ten objekt není schopen poradit. Dokáže počítat absolutní jednotu na jednoduché logické úrovni existuje-neexistuje. Jak říkám ti naši předkové byly primitivové z toho důvodu se rozhodli použít celá čísla jak to za sebou, a když jim došla inspirace tak prostě přestali počítat. Kdyby to byli moderní lidé, tak místo vobyčejného 1,2,3,4..., tam mohli mít pí, mínus nekonečno, patou odmocninu z imaginárního čísla... Pak by byli i dneska in a kůůůl.

243727

08.05.2011 17:10

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Hlavně učit děti...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hluboce smekám. Ale švestičky ze zahrádky zrovna ode mě nečekejte. [smích]

243736

08.05.2011 23:34

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Detailista já jsem tušil, že se nějaký zjeví. A co by jste řekl, třeba o elektronech ze slunečního větru, když se chcete rýpat v detailech, řekněme pár světelných hodin od toho slunce. Přece jenom jádro helia a protony, které jsou v té plasmě mnohem těžší se budou asi pohybovat poněkud jinak, než lehčí elektrony. Ale aby jste pochopil pointu, šlo o analogii. Když mluvíte o gravitaci jistě užíváte diferenciální počet, poněvadž skutečné gravitační pole objektu je nehommogenní. Stejně tak třeba pád stříbrného rotujícího řetízku počítate diferncialními rovnocemi a nedegradujete to ho na hmotný bod v homogenním radiálním poli Země. Ale ať se zasmějeme, až se vám lopatou podaří z toho světla udělat hezká hromada, tak se s tím nechte vyfotit. Pak zarámovat to bude velmi cenná trofej taková fotka s lopatou zapíchnutou v hromádce světla.

To s těma čtvrtkama byla analogie, model chápete má to svoje mouchy, o některých ví autor, na některé jste přišel vy a něco vám tak trochu nevyšlo a na některé jste si zřejmě nevzpoměl, ani já ne. Docela chápu, co to je dvourozmětný objekt, pouze tvrdím, že reálně ho člověk smysly není schopen zaregistrovat. Holt jestli je jeden rozměr nula, pak je nula, ale rád se nechám poučit. Klidně mě můžete sdělit, co skutečně dvourozměrného jsem konkrétně opoměl. Na plochu s nulovým třetím rozměrem existující mimo matematickou abstrakci jsem skutečně zvědavej. Hmm, říkáte čas je čtvrtej rozměr, užasné přece jenom jsem se nenamáhal nadarmo. Strunova teprie si není jistá jestli je vesmír jedenácti nebo vícerozměrný. Kolika rozměrný teda vesmír dle vaší logiky je? Jaké interakce se mohou asi projevit v tom našem tří, pardon dle Einsteina čtyřrozměrném slzavém údolí s objekty z rozměrů pro n větší jak 4?

Hmm říkáte rychle máchat lopotou a mezní rychlost světla. Jeden starý přítel nám tady před lety předhodil takový malý paradox s gravitační čočkou. Když mezní rychlost je rychlost EM záření, jak je možné že dojde dojde k ohybu fotonů, které se pohybují mezní rychlostí? Mimoto existuje i jiná možnost, bez pomůcky kdyby byly v řiti ryby. Světlo bylo experimentálně zastaveno, ale to určitě víte. Jenom jste nás tady nechtěl vyděsit, že ano?

P.S. Děkuju za kompliment s tím dětským myšlením. A myslím to smrtelně vážně, nerad bych totiž tu schopnost ztratil, ale obávám se, že vám v tom unikne pointa. [smích] [mrknutí jedním okem]

243760

09.05.2011 05:59

Kolem Libye: o „svobodných médiích“ a „generální linii“

Humanitarní mise v Libyi.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ve jménu humanity a svobody, která má rozšklebenou tlamu a dvojí metr. Být západními politiky, tak bych o humanismu a pomoci s prominutím držel pár dní hubu.
http://www.blisty.cz/art/58524.html

243773

10.05.2011 02:34

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte vy jste naházel hromadu světla lopatou a neudělal jste fotku? Trestuhodná chyba mohl jste se proslavit. [velký smích] [velký smích] To se ještě nikomu nepodařilo. Zastavit světlo by vám už takovou sláva nepřineslo. Je to trochu staršího data z roku 1999 zpomalení a z roku 2001 chvilkové zastavení. Přece jenom ten náš vesmír je dynamického charakteru. A ke všemu ženská.

Mno, prkotiny druhu když světlo se pohybuje mezní rychlosti, tak jak ho může ohnout gravitace neřešíte. Možná by jste nám mohl sdělit co to je vlastně ten čas, který chybí pro to, aby gravitace stihla deformovat ten svazek či vlnění fotonů. Případně vysvětlit dynamiku časorpostoru, který je dle Einsteina, tak nějak z gumy. Když vezmeme v úvahu mezní rychlost, tak hrátky s dilatací času a kontrakcí délek nám nepomůžou. Máme dle teorie konstantní maximální rychlost což je nějaký přemístění v kousku prostoru v nějakém časovém intervalu. Natahujte nebo zkracujte, co chcete tak rychlost má být konstanta. Jasně jsou tady fígle jako grupová rychlost, která může přesáhnout i tu mezní rychlost, ale to nebude na ohyb v gravitační čočce stačit.

Pro kvantové jevy omezení neplatí, některé jevy prý proběhnou okamžitě. To vypadá na singularitu ve tvaru nula pro čas. Jenomže jak může tak trivialní pro vás vědce jako gravitace působit kvantově na to pro vás vědce obyčejné světlo? Ale přitom to je empiricky pozorovatelný jev, ale šlo by to vysvětlit i jinak pokud by v tom vesmíru nebylo to vacuum, ale vyskytovala by se tam kolem těch velmi hmotných objektů plasma.

Další paradox. Klidová hmotnost fotonu je nula, víceméně říkame, že to je nosič energie, takže když se zpomalý nebo zastaví mělo by to být provázeno patřičným energetickým efektem. Co si na tenhle paradox nakoupíte za pomůcky v Blidlu? Pokud tam prodávají lasery, tak proč ne. Můžou být i ve tvaru lopaty. [vyplazený jazyk] O paradoxech té čtyrozměrné fyziky se dá kecat docela dobře, tam si člověk ještěl lecos dokáže přes nějakou berličku představit. Ctyři rozměry pro trojrozměrný mozek to ještě jde, myslet o n-rozměrné transcedentní jednotě bude problém. Z toho důvodu se ti opravdu velmi chytří vědci asi věnují vědě a ten zbytek nechávají filosofům a teologům, nebýt vás tak by mě to ani ve snu nenapadlo. [velký smích] [velký smích]

http://en.wikipedia.org/wiki/Lene_Hau
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4834
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4339

243815

10.05.2011 02:54

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte teorie, která se mýlí ve větším množství detailů je slabá. Nemluvím o chybějícíh vývojových článcích.Od šimpanze se člověk liší v méně než 300 genech při počtu 30 000 a to záleží jak se ten genom vyloží. A společný předek má být někdy pře 6 milióny lety. A mezi nima jsou geny, které kromě lidí mají jenom bakterie. Silná vědecká teorie vysvětluje veškeré poznané jevy, které jsou tématem teorie a navíc dokáže předpovídat jevy do budoucna, které třeba z technických důvodů nejde ověřit. Navíc váš logicky protiargument je dost chabý, poněvadž mluvíte o chyných detailech vyvracíte jiným detailem ve tvaru tentokráte varana.

243817

10.05.2011 03:40

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Měl jste tam šoupnout i to kladívko, aby byla větší sranda. Tady pan Vítek má hroší kůži s tím tak něco nehne, aby to přehodilo vyhýbku na jeho myšlenkové jednokolejce. Nepohodlné artefakty nejenom, že jsou ignorovány, ony i fyzicky mizí, některé archeologické lokality se uzavírají i s armádou a jsou podrobeny tak důkladnému průzkumu, že po několika desítkách let i odborníci přestanou vědět, že vůbec existují. Ty bedny v obrovském skladišti v závěru jednoho Indiany Jonese mají něco do sebe. Vidím, že se nám rozběhla diskuze na fórum.[mrknutí jedním okem]

243818

10.05.2011 15:10

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Víte problém s vědci vašeho tipu je ten, že když někdo jako Běhounek naměří radiaci, tak se začnete plácat do kolen a ťukat si na čelo. A přitom Běhounek poctivě rozeber aparuturu a znovu ji složí dohromady a provede kontrolní měření. A pak na tom s umíněnou vědeckou poctivostí trvá. K těmhle rádoby vědcům se přidají i skuteční. A když je hanba po několika desítkách let fackuje, tak napíšou aspoň omluvný dopis. Smějete se náboženským institucím a nevšiml jste si, že tzv. věda se proměnila v jednu z nich, má své farizeje i heretiky. A to nemluvím o utajeném výzkumu. Jistě chápete důsledky pro vědu, když 70% výzkumných projketů jsou nějaký ten rok tajné, že ano?

Tak, co jak to dopadlo s gravitační čočkou a zastavením světla, už jste něco nového vybádal. Zkuste se zeptat vyučujícího, třeba se bude plácat do kolen a řekne, že to je nesmysl. [velký smích] [velký smích]

243851

11.05.2011 01:29

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Smithsonian Institut. Narazil jsem na to, že někdo podle zhruba 100 let starých novin zjistil nějaký artefakt, co ho zajímal a bylo tam psáno, že pod ochranné křídlo ho vzali Smithsonian institut. Když dal dotaz bylo mu sdělono, že instituce nikdy takový artefakt nevlastnila. Co to konkrétně bylo opradvu nevím. Samotný artefakt mi připadl v tomto kontextu méně důležitý. Jinak tahle instituce se motá kromě zvláštních nálezů a má vždy připravené finance, aby nedošlo k nenapravitelným ztrátám v archeologii. Lokalita se izoluje a znepřístupní a pečlivě a velmi dlouhodobě zkoumá. Výsledky nebývají příliš často veřejně přístupné. Vědění je holt nebezpečné a někdo se obětuje, aby se lidičky hromadně neznepokojovali. Neváhá na to vynaložit i značné finance. To se když máme tu krizi cení dvojnásob. [mrknutí jedním okem]

243878

11.05.2011 01:40

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mluvte za sebe a za své vůdce. Např. já zatím mluvčího nepotřebuju a vy by jste se ani nekvalifikoval. Vy jste tak všeobecně vzdělanej, že dokážete povětšinou žvanit všeobecně o ničem. Konkrétním paradoxům se pro jistotu vyhýbáte. Jak vědecký přístup. Co neladí s teroretickým modelem, to budeme ignorovat a kopnem pod koberec, aby si toho někdo náhodou nevšimnul. Jestli jde o klima nebo něco jiného je putna, důležité je jít s větrem autorit a zajistit penězovod na další výzkum. Plus potopit ty co kápli na něco, co už se zkoumá neveřejně a směrovat vhodným způsobem přes finance priority toho torza výzkumu pro veřejnost.

A to, že každý jednou bude soudit sám sebe vám neberu. Pouze doplním, že vaše skutečné Já má schopnost vidět pravdivou realitu v celé komlexnosti. Nic moc představa, nejde nic zatajit, psychologicky vnitřně upravit, aby svědomí bylo v klidu a navíc jsou vidět všechny důsledky toho, co jsme v životě vykonali nebo nevykonali a měli vykonat.

243879

11.05.2011 01:53

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

to se dost prodraží jestli to jde přes východní Evropu. Takový Člověk v tísni spustil strašnej mediální řev, když ho chtěl zkontrolovat pár let zpátky berňák a motá se kolem toho pár lidí, takže slušnej vejvar. Vono nějaká modelka, co kouká často na bondovky se dycky najde. Není to zas tak špatnej výběr, když Kubánci zavřou do basy starého vetrána CIA, tak to vypadá jinak, než když zabásnou, sice s hezkým ksichtíkem, prdelí a kozama, ale jinak blboučkou husu. Holt starej páprda byť intelegintní a zkušenoj špión to nemá lehký, ten při výslechu dojde k úrazu lehce jak na Kubě tak v tej pravdoláskokracii nebo kdekoliv jinde.

243880

11.05.2011 06:40

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Opravdu? Vsadím boty, že pouhých ať nežeru pět češtinářů se na tom, co to je instinkt neboli pud jak říkáte neshodne, poněvadž to není běžný termín té důvěrně znamé skutečnosti. Nemluvím o tom, že jazyk obvykle mývá pro jeden jev více pojmenování anebo naopak jedno slovo mívá více významů. Co by asi z češtináře vypadlo pro tak obyčejné slovo jako nula z abstraktní hodně jednoznačné matematiky? Ale ono to zas tak obyčejné nebude. Staří Řekové nulu znali, ale vyhýbali se ji jako čert kříži a měli pro to důvody.

243882

11.05.2011 13:20

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, jó no. Slovo holinky má vcelku jednoznačný význam bez ohledu na ideové pozadí mezi vámi češtináři, ale pokud třeba paní magistra Pustá má komplentní sadu vývojových článků dle Darwina sem s tím. Rád se na to povídám. To víte s mojí češtinou mám problém i s těmi holínkami natož se slovem transcedentno nebo češtinář. To už jak vidno překračuje kapacitu toho prázdného prostoru mezi ušima. [velký smích] [velký smích]

243897

11.05.2011 13:33

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte a mohla by jste češtinářky správně definovat slovo on, vy, a taky by mě zajímalo pustá. Jaký to může mít význam třeba v přívlastku? Hmm, pustá hlava, pustá srdce, pustá duch? Doufám, že můj češtin byl správnej, abych náhodou někoho nepohoršil. To víte já jsem vobyčejnej člověk z lidu a ještě ke všemu blbéj emigrant, anglicky neumím, český jsem zapoměl, jak češtinář sdělil národu. Z toho důvodu se se mnou ten lepší člověk ovládající češtinu a všecko ostaní prostě nemůže domluvit.

Hmm, doufám, že to mgr. znamená magistr? Taková blbá zkratka, asi ji vymysleli temné síly, nevzdělanýho člověka pak napadá něco úplně jiného a ke všemu to není ryze česky. To se studuje někde na střední škole nebo to je už taková dvouletá či tříletá nadstavba? Tady je totiž úplně jinak, a v Česku od plyšáku probíhá furt pernamentní revoluce, školské reformy a jiné rozkrádačky. To víte se mnou z materialního hlediska ještě ke všemu cloumá tmařství, tak se ptám, abych tedy náhodu neurazil z nevědomosti.

243899

11.05.2011 13:35

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepa já je nepodceňuju, takové chyby jsem se naučil za roky diskuzí nedělat. S gramatikou, vlastně pardón s pravopisem je to horší. [mrknutí jedním okem]

243900

12.05.2011 13:25

Egypt a Izrael směřují ke krizi

RE: Však také...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo, to můžou zkoušet, ale když ulice o sto miliónech se probere, tak proti větru se blbě čůrá. Ale může se jim podařit založit nefalšované revoluce jinde. Třeba v Saudské Arábii ještě pořádně neproběhla. Když někdo dělá ohýnky a bylo dlouho sucho a začne foukat silný vítr, tak se na začátku může radovat z pořádnýho "táboráku". Jakmile dojde na to, že oheň se pohybuje rychle a není čím hasit, pak.... Myslitelé druhu "kdyby byli" jsou vždy nebezpeční, obvzlášť ve vysokých mocenských pozicích. Skutečnost je dokáže při "nekdyby" vyčistit, ale třeba na třetí světovou bude jenom jeden pokus, takže nám to vyčištění blbců z vysokých pater bude na dvě věci.

243944

12.05.2011 15:06

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

Rene Bartosek 75.?.?.?

Čím více lidé skutečně vědí, tím více jsou překvaoení jak se rozšiřují hranice jejich nevědomosti Socratés pamatujete? Takové kolečko na tabuli, když je větší to kolečko toho poznání, tak je větší i obvod toho kruhu, který označuje místo kde intelektuálně řečeno řvou lvi.

Strom je skutečně takový zázrak. Moderní chemie není schopna ani dát komleptní výčet všech látek, které ho tvoří. Natož postihnout všechny vzájemné souvislosti v jejich komlexní podobě. Na rozdíl od chemického koncernu nemá strom vývojové oddělení, biochemické reakce ještě ke všemu probíhají v úzkém rozmezí teplot a pH a navíc ta složitost vzniká z velmi jednoduchých vstupů. Co je pardoxní, ten složitý zázrak dokáže lépe využít vědecky nevzdělaný sedlák než nějaký teoretik s tituly před i za jménem. Bohudík jinak by jsme civilizovaně chípli hlady.

Samo, že takový zázrak funguje sám od sebe a sám od sebe i vznikl. Příroda je plná zázraků, které vznikly a fungují jenom sami od sebe. To jako vzdělanec jistě víte nejlépe. Tak co už se vám podařilo empiricky prokázat neexistenci Boha, když jste tak uvědoměle sebevědomej? [velký smích] [vyplazený jazyk]

243945

13.05.2011 00:33

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

Rene Bartosek 75.?.?.?

Říkáté spiknutí? Zajímavé. Já ksem začal věřit v Boha několik let, po teď už to konečně vím díky spiklenecké větě, ale to mi bylo tak 25 let. Jestli byl proveden nějaký tajný pohyb nebo pozdějispiklenecký rituál to opravdu nevím. Věřte či nevěřte. Jeden věřící, který nikomu nic necpal, a měl už plné zuby mého vědeckého namachrovaného pohledu na věc mě řekl. Empriricky dokaž neexistenci Boha. A tím mi můj smích utnul, protože najednou jsem potřeboval trochu více času, abych to dal dohromady s fakty a pak bzch mu ukázal jaký to je tmář. Velmi rychle jsem zjistil, že to je logická remíza u hlediska emepirických metod. Na to člověk nemusí být žádný génius, stačí když není fanatik a umí počítat jedna plus jedna.

Ale začal jsem o přemýšlet i nematerialicikých altenativách, tak o instuticích náboženských. politických vědeckých... k svému překvapení jsem našel nečekanou podobnost struktury. A teď mi řekněte jaká je spiklenecká souvislost mezi osobní vírou, která je vždy individuální volbou a institucemi? Aby bylo jasno já se neptám jakým způsobem mocenské struktury absorbují a upravují náboženské instituce či jiné a úpravami z toho dostanou ideologii. O tom lecos vím.

S karmou je to jak bylo řečeno. Akorát bylo nevhodně použito slovo dluh, protože karma se o znaménko nestará, máte pozitivní dostanete pozitivní, máte mínus dostanete to zpátky, a nevyvlíknete se z toho karmická síla neoplývá nějakou inteligencí, prostě automaticky vyrovnává na záklůadě něčeho jako gradient. Z toho důvodu slepě a neúplatně. Nemusíte tomu věřit, nedávám vám jako demagogický imperativ s výkříčníkem. Možná vám dojde přes jaký druh myšlení podporuje fanatismus a umožňuje vznik ideologií užitých mocenskými strukturami. To vám vadí, že ano? Jenomže to s vírou má houby společného, tam je třeba zkoumat proč je člověk někdy fanatikem a někdy součástí stáda?

243966

13.05.2011 00:55

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Můj Bože, kdybych chtěl mluvit o zracadle tak nemelu o lopatě? Víte vůbec jak vypadá na stavbě používáná lopata? To je ta s kterou se potkávám. A vyleštěná s vysokým kovovým leskem určitě není. Začínám být čím dále více pochybností o počtu slov s neutrálním všeobecně srozumitelným jazykovým významem.

Ale říkáte zákon zachování energie. Foton je nosič energie a zároveň letí beze ztráty obrovské vzdálenosti. Není to, ale makroskopický objekt. O kvantové teorii nic nevím, proto se tedy zeptám vědeckého odborníka. Bude ztrácet energii, a zvětšovat vlnovou délku či se budou snižovat jeho vibrace, což je to samé jinak řečeno? Upozorňuju, že jsme zaznamenaly fotony u objektů velmi mladého vesmíru, které jsou od nás miliardy světelných let. Dále by mě zajímalo zda kvantová teorie stojí taky na axiomech. Tedy tvrzeních, kdy bez nějakého dokazování řekneme, předpokládáme, že tomu tak je v celém vesmíru až na věky a basta. Raději to po zkušenostech s lopatou upřesním.

Být vámi, tak se naučím když plácnu hovadinu nedržet se jak slepice flusance nepodstaných detailů a buď mlčím nebo přiznám, tady jsem přestřelil. Pokud se vám to podaří, zjistíte, že život plyne nějak příjemněji. Taky bych se vyvaroval osobních averzí. I když diskutuju s někým koho nemusím, tak dokážu ocenit když něco napíše fakt dobře. Sice si to často zabrumlám jenom pro sebe, ale když se takové věci u nějakého neoblíbeného člověka stávájí častěji, tak vzniká přirozený respekt. Velmi dobrá věc pro debatu na základě myšlení.

243967

13.05.2011 01:30

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hlavně nic nepište o Doplerově efektu, jinak vám znovu utekla pointa.

243968

13.05.2011 15:38

Sociální parazité

RE: No, takovýto článek jsem věru nečekal

Rene Bartosek 75.?.?.?

Sanskrit prána, Čína čchi, Japonsko ki, hebrejsky ruach... a má takový pocit, že i moderní fyzika při zkoumání mikrosvěta míří k podobné koncepci "základního kamene". Bude při tom mluvit při popisu dynamiky o spinu, kvantových stavech, frekvenci, vlnové délce, n-rozměrných strunách, energiích a jiných charakteristikách. Samozřejmě ten subatomarní element o různých energetických stavech je součastí všeho ve vesmíru o třech rozměrech. Kolik ty základní elementy asi budou mít rozměrů? Dojde fyzika k nějakým základním elementům toho našeho čtyřrozměrného vesmíru nebo se jedná o důsledky interakce námi vnímaného vesmíru s jeho částmi, kde pro prostor platí n je větší než 4?

243997

13.05.2011 18:02

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Bartoškova obrana

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já obhajuju Darwinovu teorii pernamentnmí evoluce? Starou belu se starám o komlentní sadu vývojových článků při vzniku nových druhů, prostě na ni nevěřím poněvadž jsem ji nikde nezaregistroval a ani o tom zbytek světa nepřesvědčuju, ani mu to nepřikazuju. Je mi to prostě jedno, ať si každý vytváří svůj pohled na svět, jestli k tomu potřebuje ideologii postaveno na tom nebo na tom....Ale chcte mi osobně ukázat kromě "bartoškování" osobní míru mého tmařství, rád se na ty empiricky komletní vývojové řady druhů podívám.

Nebo by jste raději by jste diskutoval o lopatách nebo radši o fotonech? [velký smích] [velký smích] Mno, když tu byl nakousnut zákon o zachování energie. A zda by mohl foton energii ztrácet. Co to ten foton vlastně je? Jedná se o dvorouzměrný, třírozměrný víceroměrný objekt? To jsou takové teoretické prkotiny, ale když si samozřejmě teoreticky hrajete s černýma a červíma dírama, tak z času a prostoru nezůstane kámen na kameni, i kdyby jsme čistě náhodou věděli, co to čas a prostor pro tři nebo čtyři rozměry vlastně je? Co zákon energie a kvantová mechanika funguje pro n větší jak 4 všude a navěky?

O tom se dá samozřejmě kecat cokoliv, tady na nějaké empirické důkazy můžeme s klidným svědomím zapomenout, na rozdíl od archeologických nálezů, že ano? Těším se na ty komlemtní vývojové řady. Když sleduju mumraj kolem vzniku a zániku nových druhů dinosaurů tak se královský bavím, skoro stejně jako když jsem četl poprvé o kladívku z Paluxy River. Asi kolega archeolog-skutečný vědec-češtinář nám ho neuvědoměle ztratil podle okolností nálezu mezi dinosaury a tím boří kruhy poznání, které jsme si namalovali do písku. [velký smích] [velký smích]

244001

13.05.2011 19:48

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Bartoškova obrana

Rene Bartosek 75.?.?.?

To jste mi dala na výběr alternativu vedle Darwina jenom, co je pravda. Krásný konstrukt, který jste mi vložila do úst. Taky podpásovka na rozdíl od jiných neúmyslná, ale funguje podobně. Když požaduju empirickou komplentní vývojovou řadu, která neexistuje, tak jsem hned tmář moje představa o existenci a vzniku vesmíru musí podle toho tmářská a primitivní. Při vší úctě k tomuto hurvajzovskému druhu myšlení, nezbývá než gratulovat. Takové přátelské štouchnutí směřující k sebereflexi a tomu kritickému selskému myšlení.

Darwinova teorie je prostě teorie něco vysvětluje dobře a něco vůbec. Já to tak beru a nechodím kolem ní jako kolem zlatého telete. Povoleny jspou drobné úpravy všechno podstatné víme, to si mysleli vědci i kolem roku 1900. Jsem heretikem té moderní vědy, a to autoritám a jejich straně nejde pod fous. Největší sranda je, že laureáti Nobelových cen bourali zlatá teleta starých autorit, aby byli dosazeni na podstavce. Néjlepe to jde posmrtně, to lidi jako Feynman, kteří autoritu ignorovali nemohou protestovat.

Překlep, gramatický chyby, ale snažím to co oceňuje možná i bratr učitel, když už jste ho zmínila. O češtině by nepadlo slovo, pokud by tady češtinář a paní magistra nezkoušeli podpásovky, a nebyla při nich použita i ta čeština. Schválně si vyjeďte diskusní perly magistry tady s češtinářem. Informační hodnota nula, plus skrytý osobní útok, jeden příspěvěk vedle druhého. To pan Vítek se aspoň snaží o diskuzi. Paní magistra a češtinář nemíní diskutovat, jeden se snaží pouze být ironicky vtipnej, druhý používá vykříčníky s despektem proti neuvědomělým hloupým tmářům. Kdyby byli nábožensky založeni, byli by skvělý materiál na inkvizitory, někde jinde lidový komisaři...

Pernamentní evoluce, to je to co tvrdí Darwin. Evoluční dynamika se mění s rostoucí složitostí. Nejrychleji funguje o nejednoduších forem života, ale u vyšších forem pokud nedojde k drastické změně prostředí se nic extra neděje. Evoluce prostě vyžaduje, aby se uvolnil prostor. Nejrychleji se rozběhne evoluce pardoxně během katastrof velkého rozsahu, kde se ten prostor uvolní. Nic se extra neděje, evoluce není in, proč by se organismus měnil, když dospěl do efektivní formy a funguje to. Prostě dostanete efektivní formu, a nejde to furt donekonečna zlepšovat. Pokud jde o evoluci virů, bakterií. Jak tam chcete definovat mezi těmito jednoduchými tvory druh? Kolik druhů známe a kolik jich neznáme? Nepochybně evoluční dynymika je u těchto organismů nejrychlejší, mutační změna má při celkově malém počtu genů velký dopad. Ale od neživé hmoty k baktérii je zatraceně daleko. Postavil někdo z jednoduchých vstupů živou baktérii? Nejprve je dojít k tomu jak vznikl vir, baktériie.

Všechno jsou to teorie, ale upozorním na to, a někomu se začne zvedat krevní tlak. Podívejte takový Linné si myslel, že vorvaň obrovský jsou ...

Automaticky kráceno

244003

13.05.2011 19:49

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Bartoškova obrana

Rene Bartosek 75.?.?.?

Všechno jsou to teorie, ale upozorním na to, a někomu se začne zvedat krevní tlak. Podívejte takový Linné si myslel, že vorvaň obrovský jsou čtyři rozdílné druhy. Věda rychle přišla na to, že všechno je jinak. Mno, když máte dostatek živého studijního materiálu, tak to jde. Jaký byl rozdíl mezi kromaňoncem a neadrtálcem. Kosterní rozdíly, nějaká vzácně zachovalá DNA něco řeknou, neadrtálec zmizel poměrně nedávno. Proč kromaňonci z ničeho nic začali uměním se z toho, ale nedozvíte. Ale výzkum haploidní DNA je zajímavý, vypadá to, že z pracně namalovaných kruhů historie nenechá kámen na kameni. Měnit historii je ještě populárnější než duchovní soulad expanzivně nastaveného systému s darwinovským pojetím nekonečného zlepšování pomocí pernamentní evoluce.

244004

13.05.2011 21:01

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Bartoškova obrana

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady máte takový praktický příklad. Nalezenej zamrzlej mamut. Našel ho praktik, žádný akademik. Obyčejnej charismatický týpek, který se přátelil s místníma lidma a z toho důvodu mu dali vědět. Když donesl úlomek kosti do Francie, tak experti nebyli schopni potvrdit, zda je o mamuta nebo nejde. Zajímvé co? Když moderní věda ví všecko nejlíp a měla problém potvrdit pravost u fosílie s datovaným stářím cirka 25 000 let. A to vědělo o jaké zvíře by mělo jít a mamutích kostí je v muzeích na tuny.

Borcovi se podařilo schrastit finance na prouzkoumání nálezu, akademie věd asi mezi hlavní sponzory nepatřila. Dokázal přesvědčit i velitele letiště, aby kerosin pro lékařskou pomoc na jeden rok by mohl být obětován na oltář vědy, která neměla zájem financovat tenhle projekt. Za to dostal zjebku, že komerčně zapíchnul kly do kostky ledu, když s ní letěl vrtulník. Tomu se říká za dobrotu na žebrotu, k tomu by se "skutečný vědec" přeci nesnížil. Akademici nehnuli prstem, ale blbě kydat, když se nechali ujít unikatní nález to by jim šlo.

To, že mamuti měli v hubě blatouchy a zmrzli na kost, tak rychle že nestačili ani dožvýkat je známej fakt. Je tady teorie s dopadem komety někdo v severní Kanadě. Co je zajímavé na tomhle nálezu je pohled na mapu posledního zalednění. Zdrojem je oficiální věda. Poloostrov Tajmyr je na mapce na západ od severního pólu západně od krátké šňůry třech ostrovů. Místo nálezu je plus mínus na 75° severní šířky dneska. A na mapě máte značeno, že se tam vyskytovla pevninský ledovec. To byl zřejmě ten důvod pro skepticismus, akademiků, že tam prostě žádný mamut nemohl být. Co by asi dělal uprostřed pevninského ledovce. Stovky km na okolo ledová ploch nejblížši hrouda hlíny, tak pod kilákem ledu kolmo dolů. Poslední oteplení nastalo před 10 000 lety, před 25 000 lety vypadala mapa prej stejně. Dělá to někomu starost? Mně třeba ne, dokud mi do hlavy někdo uvědomělej nezačne tlačit nějaké přemoudřelé vědecké jedině spravné kydy, a na hubě mlet něco o tmářství.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/42...
http://revue.idnes.cz/lidicky.aspx?r=lidicky&c=200...

244012

13.05.2011 21:09

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Bartoškova obrana

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nerozhodila, kdybych vás neznal dlouho nenamáhám se a už vůbce bych nevěnoval hodinu času nějakému mamutovi, ale vsadím boty, že kdybych prošel důkladně archeologické nálezy našel bych hromadu věciček, kterých si skutečný odborník nemohl nevšimnout. Tudíž všimnul si, ale nehodila se to do krámu, tak držel ústa. To máte bohužel častý vědecký přístup dneška i minulosti. Na universitách je mnohem více manažéru než profesorů. A nutno říct, že ti mnohem chytřejší profesoři se nedokázali říct tak efektivně o peníze. Co myslíte, kdo má rozhodující vliv na směrování té jedné třetiny či čtvrtiny netajného veřejného výzkumu? Vědci nebo managment, který ví co se po něm chce a co je momentálně v kurzu. Jednou možná přijde doba, dky se bude plivat na Darwina a já si budu furt stát za názorem, že jeho teorie je vhodná k vysvětlení některých jevů.

244014

14.05.2011 02:14

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Bartoškova obrana

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jarmilo ten mamut není zpochybnění nějaké evoluční teorie, ten radikálně zpochybňuje fundament jak se díváme na pravěk a vůbec minulost Země. Ten mamut byl na Tajmyru nalezen, na břehu nějaké říčky, kde skonal. Jenomže podle geologů tam v době exitusu mamuta byl tak zhruba km ledu, žádná idylický potok s blatouchama. Ledová pustina, kdy by velký obratlovec co potřebuje denně pár metráku rostliné stravy neměl sebemenší důvod ani migrovat, natož aby tam trvale mohl existovat. Rozumíte něco jak dnešní Antarktida, ale tučňáci jako největší obratlovci na kontinetnu staví svou existenci na ryby bohatých antarktických vodách v šelfu. Přemýšlejte, čelo pevninského ledovce bylo někde u Předmostí na Moravě 50° severní šířky. Ta lokalita na Tajmyru je více jak 2 500 km severně.

Cy by nám asi vysvětlil pěkného češtinář i s evoluční teorií? [velký smích] [velký smích] Jedna možnost, Tajmyr tam prostě v době, kdy chcípl ten mamut nemohl být. To je dost v rozporu s pohledem geologů. Druhá možnost klima bylo minimálně na severní polokouli mnohem teplejší a zalednění způsobila nějaká náhlá příčina, taky neladí s tou jedinou správnou uvědomělou vědou. Nic evolučního a uvědomělého, co by to jinak mohlo vysvětlit mě nenapadá. [mrknutí jedním okem]

244024

15.05.2011 15:31

Sociální parazité

RE: Pochopil som správne,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já si taky nedokážu představit jak funguje hvězda, strom... a ono funguje. Radiace byly obejvena před sto lety, ale ona fungovala i bez toho dávno předtím . V každém případě strom je oproti všem chemickým koncernům světa i s výzkumem v přírodních vědách za posledních 200 let velmi složitá "fabrika". Ale aby třeba člověk začal syntetizovat aspoň některé enzymy, tak k tomu byly dlouhá složitá cesta. A stejně farmaceutické koncerny obrovské množství ingrediencí získavají v přírodě. Za prvé je problém i při známých účincích rostlin najít a izolovat hlavní složku odpovědnou za léčebný účinek. Za druhé hromada těhle věci působí komplexně s jinými látkami, takže je otázka jestli lze pokaždé najít hlavní účinou látku?

Hmm, špičková chemická laboratoř, která dokáže syntetizovat, některé biochemické látky k tomu potřeboval několik stovek let intelektuální práce velmi chytrých lidí. A složitosti v přírodě vznikly sami od sebe i navzdory entropii. Já si myslím, že lze vytvořit samoregulující se složitost, dokonce schopnou i vývoje.

Lidé se dostávají k hranici vytvoření skutečné umělé inteligence, přestože neví jak detailně funguje zázrak jako strom. Ale aby zázrak jako strom fungoval, tak nestačí znát ani do detailů komlexně strukturů a vzájemné vztahy. Co myslíte, kdyby to lidé věděli dokázali by vytvořit z jednoduchých vstupů živou buňku a s inteligentním záměrem provést rychlou řízenou evoluci a dojít k složitějším organismům. Máme dokonce možnost vyjít z živé buňky a zkusit empiricky dokázát evoluční vývoj. Jsou různé teorie, jak byly zabudovány do buňky mitochondrie. Ať to někdo inteligentně zopakuje. Kde je problém? Eukaryota bez mitochodnrií existují, a šlo o náhodný samovolný proces evoluce, který pro pozenmské formy proběhl jenom jednou a mělo to být velmi rychle, kdy se zjevili eukaryota.

Na myšlení je zajímavá jeho rozmanitost. Někdo na základě nějakých vstupů dojde k závěru, že vesmír je příliš složitý a nemůže být stvořen a řízen. A někdo si myslí, že vesmír je příliš složitý, aby mohl vzniknout jako samoregulující se systém sám od sebe navzdory entropii. Souhlasím s tím, že neexistuje možnost přímého empirického důkazu existence či neexistence Boha. Ono dle mého názoru je nemožné empiricky přímo dokázat kolikarozměrný ten vesmír vlastně je.

244109

15.05.2011 21:14

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Opravdu? Co takové válečné jatka? Jsou tím evolučním úzkým hrdlem? Co myslíte kdou jsou oběti kromě té většiny průměrnějších obyčejných lidiček? Bezpáteřní darebáci, zbabělci, psychopati kalkulující s morálními pravidli pouze pro druhé, pragamtici kam vítr tam plášť? Nebo proběhne brutální čistka mezi lidmi s hromadou poziztivních talentů, s odvahou, humanitou vedoucí k altruismu, zfanatizovanými ideologií, vůdčí osobnosti, ... Se sobeckým genem tady neuspějete, vojáci v moderních válkách nejsou v žádném příbuzenském vztahu.

Co totalita, diktatura koho semele orwelovký mlýnek na maso? Kriticky myslící lidi s humanistickou vizí budoucnosti? A kdo se v diktatuře nebo během válečných jatek dostane nahoru? Ti evolučně úspěšní schopni všeho nezatížení "slabostí" morálky? Jistě víte pane vojto, že nejúspěšnější sociální strategie je půjčka na oplátku. Když se to simulovalo na jednoduchých programech, tak nejprve měla navrch strategie podraz všechny, kdo se nechaj. Napoprvé to klapne u všech. Velice rychle převládli programy s touto strategií, potom se požrali navzájem a půjčka na oplátku je izolovala a vytěsněla na okraj. Samozřejmě šlo o jednoduchou simulaci, neměla v sobě zahrnutu např. funkci kolapsu systému.

Nebylo třeba ani užívat software, stačilo se zamyslet nad faktem, že dravci nemohou existovat sami o sobě. Příroda se bez dravců na vybalancování rovnováhy neobejde. Civilizace může existovat bez vlků, když inteligence, vůle a srdce zamění vlka za hospodáře, ale vize hospodaření musí být dlouhodobá a nesmí to být vize šelmy ani prasete, byť nadaného větší inteligencí. Bez morálky jsme divá zvěř, a pokud se k tomu nahoře přidá morálka vlka, tak taková civilizace bude zajímavá pro budoucí archeologický výzkum.

244137

16.05.2011 20:27

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: děláte to špatně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak osud má smůlu, druhý nejčetnější je článek o Zvědavci. Návštěvnost na FB prej 6 000 denně. Mno nic moc, bábo dědku nebo důchodci a kaufland na tom byli lépe. 300 jak píšou v infu bývalých sympatizantů některých webů. To zní jako propagnda z Hóli wúúdúú. Mám jim něco poslat za reklamu? Ale nemyslím, naše nezávislé věcičky jako FB , které jsou a budou vždy zadarmo nemají s financema problém. Akorát je trochu pomalé a nepřehledné, l tomu už nadbytek nebo nedostatek finací vede.

Něco jako Zvědavec, když jsem se poprvé přišel. Akorát to vypadá více in, obrázky, fotky, reklamy. Pokrok je holt pokrok. Mno celo diskuzi jsem nečetl, ale kdyby náhodou chtěl někdo vyjet všechny moje příspěvky na netu, tak by jich bylo 99.99999% na Zvědavci a asi by přečtení vzalo trochu času. Když je někdo škrabal, tak to není jenom tak. [velký smích] [velký smích] Grafoman být nemůžu, na to nemám ten správný společenský původ. [vyplazený jazyk]

244201

16.05.2011 20:49

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: děláte to špatně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tak jsem to dočetl do konce, tu diskuzi. Nedalo mi to. a zjistil jsem, že tam píšu i já, příspěvek 132. Musím to být já to, dá rozum. Je tam napsáno jméno Rene Bartosek bez diakritiky stejně jako tady. Nejsem tudíž jenom škarabal, ale jsem i náměsíčnej nebo nedej bože neslavě slavnej a oblíbenej umělecký pseudonym. Pravidla dikuze jsem neporušil, takže mě zatím nemázli. Kdoví kde všude takový škrabal píše a ani o tom neví? Teďka, když v tej pravdoláskokracii máme ten ideozločin se člověk dostane do basy ani neví jak. Ani nemusí schovat obraz na půdu, aby na něj nesrali mouchy. Mno na závěr se tam objevil i nějaký Vladimír, který se dušoval, že není provokáter..., bylo to včera tak tipuji po finále hokeje podle času. Prabděpodbně nikdo zajímavější se v té diskuzi nezjeví, takže návštěvnost asi zůstane na těch 6 000 denně. Nechci vypadt jako šťoura, ale v tom popisu máte překlep ve slově věda Mě nikdo nic plnit nemusí, momentálně žiadné želanie nemám. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]
http://www.facebook.com/osud.biz?sk=info

244203

16.05.2011 21:07

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: děláte to špatně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Malá samozřejmě konspirativní poznámka k tomu jménu. Jméno Semerád se tady objevilo vícekrát na počátku ho použil nějaký dobrák, který ho nenosí. Z toho důvodu byly vytvořena např v mém osobním případě podprahová averze, poněvadž já mám pamatováka. K novým diskutujícím se většinou nevyjadřuju, ale všimnu si.

Pravděpodbně skutečný Václav Semerád diskutuje i jinde na netu a jistému typu lidí se nelíbí. Dopředu nebo preventivně se Semerád na Zvědavci udělalo špatné jméno, samozřejmě to funguje dočasně. Ale pan Semerád mohl být na úvod dostatečně znechucený, že ano? A pak by to bylo velmi efektivní. Tady se třeba objevil Karel z Cech bez diakritiky. Mno dokud dablovaní identit budou dělat na netu pitomci, tak to bude úsměvné. Ale nepochybuju, že na psychologické operace jsou v tajných službách velmi inteligentní lidé s odborností na lidskou psychiku. A až se toho ve velkém chopí tihle, tak to moc k smíchu nebude.

Dobrá psychologická diverze bez morálních pravidel dokáže divy. stačí poslat pár zpráviček mezi okruh přátel, o kterých cíl diverze neví a začnou se dít věci. Samozřejmě mě napadají i daleko horší možnosti, ale já jsem pesimista, vlasně pardón škarohlíd. Lidi se v rámci toho pokroku budou muset pár věcí naučit.
http://www.blisty.cz/art/57801.html

244205

16.05.2011 21:17

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: děláte to špatně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zajímavé Rene Bartosek nebyl na FB nalezen. Možná můj uživatel nemá ty správné pravomoci anebo jsem byl moc pomalej. Příště nejprev vyhledat a teprve pak psát reakce na Zvědavec. A nějak jim to vyhledávání na FB zahltilo systém, musel jsem se odhlásit, abych tohle v klidu bez prodlev mohl dopsat. Mno, jo no nejenom grafika může být náročná na železo a internetové připojení. to pak i klávesnice bývá náročná periférie. [velký smích] [vyplazený jazyk]

244208

16.05.2011 21:41

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: zemrel a kdy je snad jedno?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nahoře je horko a "diskuze" je natolik bouřlivá, že to jde ven. Co myslíte. Mohl někdo takového hlavouna jenom tak šoupnout do vazby bez požehnání shora? DKS je už teď politická mrtvola, i když bude zproštěný obvinění. Vypadá to, že přes fiasko v Libyi nechce nikdo Sarkozyho odepsat,a zkouší "politické vúdúú a nekromancii" na oživení. Všeobecně plattí, že při užívání negativních sil se platí hodně vysoká cena.

Přece jenom šlo o měnu pro Afriku krytou na úvod zlatem a lybijskou ropou. Zásluhy by tedy byli. Ale došlo k ostřejšímu průběhu partie na velké šachovnici, a některý figury holt budou muset jít ze hry. Dolar s eurem je provázáný, ale když se něco zahraje hodně špatně, tak to stojí materiál. Bankéř z toho jistě radost nemá, ale myslím si že tomu rozumí velmi dobře.

Druhá varinata je, že ma jít o exemplární případ pro ostatní proti demoralizaci. Titanic nekryté měny se sice potápí, ale je zákaz nastoupit do záchraných člunů, kterých je po čertech málo i pro velení. To víte my si tady můžeme při návštěvnosti pár tisíc dovolit i luxus pravdy, ale ti nahoře musí být opatrní. Všechno je o načasování, předčasně řečena pravda ve velkém může zlomit vaz. Mno, všecko vypadá,že na nás masově zbyde načasování do budoucna tuv. do posledního okamžiku. Jinak řečeno, pěkně na hovno, poněvadž to dopadá dobře jenom v tom houli wúúdu. Většinou ten dramtický happy end musí točit vícekrát, aby to klaplo.

244212

16.05.2011 22:34

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: zemrel a kdy je snad jedno?

Rene Bartosek 75.?.?.?

A tady jeden potencionální kandidát ohlásil veřejně, že nemíní bojovat o post presidenta USA. Zajímavé. Zpackaná Libye, negativní neočekáváné dopady v podobě Egypta, rodný list, bin Ládin, šéf MMF ve vazbě, zpochybnění zabití bin Kádina 1.5. 2011, odstoupení Trumpa z kandidatury, ten ale nedělá příliš často nic zbytečně. Situace se nám mění každou minutou.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/233564-mi...

244215

20.05.2011 02:08

Střecha SCO pro jižní Asii

Takové jsou konce politiky velkého klacku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud totiž někdo začne používat velký klacek, tak se to stupňuje. Na začátku klacku jsou ve velké hře velmi obratní diplomaté, kteří decentně naznačí, že by se klacek mohl objevit na scéně. A děje se to velmi zřídka a kromě klacku má druhá strana možnost i profitovat na základě dobrých vztahů s impériem. Postupně v impériu ubývá těch velmi mazaných lidí, kariéra se začne dělat přes klientské vztahy bez ohledu schopnosti jdou na druhopu kolej. Klacek se na scéně začíná objevovat častěji a otevřeně se o něm mluví. V závěrečném stadiu se klackem mydlí hlava nehlava, v direktivní mocenské struktuře jsou mazaní diplomaté a experti na všechno možné v drtivé menšině. Spojencům kromě hrozeb není nic nabídnuto, slovo impéria má váhu pytle extrementů. Bývalí loajalní spojenec může lehce skončí na šibenici vydaný na pospas hněvu zbídačených místních lidí.

Zda hrozby jsou veřejné nebo skryté přes tajné služby není podstatné. Ti co dojí veřejné rozpočty mají problém vstřebat prostý fakt bankrotu a neudržitelnosti celého divadla do budoucna. A když bezohlednost a hloupost umocněná velkou vojenskou sílou způsobí vytvoření jinak těžko představitelné aliance, tak nedokážou pochopit. Nemůžou, protože nikdy nebyli přitlačení v koutě u zdi.

Možná lekce z izolace a vlastní obyvatelstvo zbavené pozlátka iluzí, může způsobit změnu. Se světovým impériem je amén, je tady multipolární svět. Chápou to arabských zemích, Africe, latinské Americe, shodli se na tom společně asijské velmoci s velmi komlikovanými vzájemnými vztahy. Možná to pochopili i v Evropě, ale tam musí držet hubu a krok. Jak řekl pan Ritter uvědomte si svůj koloniální status. Je to jako s nevěrou, ví to celý svět, ale manžel ( ka )se tu novinu dozví, vždy poslední. A nutno dodat, že nějaký ten pátek se žádné další světové impérium nebude konat, i globální impérium je svázáno s věčnou expanzí. Není expanze, ale dynamická rovnováha v cykle pomaleji rostoucí spirály. A stabilita neexpanzivního systému je regionální stabilitou s vysokým prvkem soběstačnosti a tím i nezávislosti na centru.

244402

20.05.2011 03:12

Střecha SCO pro jižní Asii

Zajímavé to bude kolem Turecka.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Do EU se Turci nehodí do krámu, na to je "civilizovaná" Evropa moc fajnová. A Ankara v pozici mezi Evropou a Asií se nespokojí s rolí nějaké podržtašky do budoucna. To není východní Evropa po pádu opony. [velký smích] [velký smích]

Nedávno byl nevydařený atentát na nepříliš poddajného tureckého premiéra. Otázka zní, kdo za tím stojí a kdo ho varoval? A speciální otázka je: Kdo ta tím skutečně stojí? V každém případě už ukázněně protestoval proti porušování práv v Syrii. Práva lidi v Baharajnu na západě hlavouny nezajímají, ale když se to profláklo na západní části netu, tak v muslimském světě musí o právech v Baharajnu vědět hromadu detailů, zřejmě nechutných detailů.

Mno, kromě rachejtlí a demakratury už toho není světu příliš co nabídnout. Ale lidi někde na břehu Konga nebo upatí And nepotřebuje vojenskou techniku, ani nikoho, kdo jim sebere třeba vodu a zákaže ji jim chytat, když padá jako déšť. Lidé někde v Bangladéži, Nigérii, Guatemale nejsou znechuceni, když zdraží benzín a nemůžou si jet na Kanáry na dovču,ale když se zdraží sojóvé boby, kukuřice, řýže vcelku relativně malou částku, tak pro ně to znamená otázku bytí či nebytí. Ekonomická teorie relativity v praxi. Samozřejmě z perspektivy vlastníka luxusní jachty se jedná o relativitu mikrokosmu mimo schopnost jeho vnímání.

Ať si každý sám položí otázku, co by dělal, kdyby se musel dívat jak jeho děti a rodiče pomalu, ale jistě umírají hlady či oslabení nemocemi nebo jsou omylem obětí chirurgicky přesných zbraní? Děti a staří lidé vždy byli ohledně úmrtnosti rizikové skupiny. Domácí elita má v takovém případě dvě možnosti, teror a když to nevyjde tak ještě větší teror. Jenomže jsou jisté hranice, kdy sebevětší teror přestává fungovat. Nevím, co v SAE čekají od tísícovky dobře vycvičených žoldáků? Až půjde skutečně do tuhého, tak kromě trochu času na útěk bych si od nich nic více nesliboval. Otázka ale zní : Kde utéct v časech, kdy se láme chleba?

244404

20.05.2011 03:23

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Naprosto souhlasím, a protože dva měsíce šlo veřejně ven, že už zeměřesení odrovnalo první reaktor a chlazení šlo do kytek podtstaně dříve, tak to znamená, že v blízké budoucnosti se začne projevovat průser, který prostě nejde zatajit a bude se muset nechat vyhnít, než s ním vůbec půjde něco dělat. Ledaže by došlo k radikálnímu posunu v rámci japonské elity, v případě mentality Japonců to není vyloučené, ale osobně se obávám, že přijde na scénu varianta velký průser na vyhnití.

244405

21.05.2011 01:15

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

No jo no, ale skafandr, který zachytí produkty při rozpadu vyhořelého i nevyhořelého paliva by byl velký asi jako menší slon. A vono s vyhořelým palivem se dá manipulovat za přitomnosti lidiček, tak nejdříve po roce kdy se nám trochu "vyzáří z původní podoby". Ledaže by NASA udělalal nějaký vylepšený model skafandru z mise Apollo. [velký smích] [velký smích] A co si bude povídat nejefektivnější jsou furt zlaté ručičky, pominu-li pásovou výrobu, kde nějaká mašina dělá do zblnutí několik úkonu přesněji a rychleji, ale to pro pohyb v troskách JE nebude to pravé ořechové. Robotické mašiny ve velmi nezdravých prostorách pomůžou, ale.. A bioroboti zvaní lidi, té radiace na rozdíl od štírů a jiné havěti dvakrát nevydrží.

244435

21.05.2011 01:34

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kolik takových chyb projektů se vyskytuje a proč? Zisk? Tady máte naši idiokracii v plné kráse. V 90-letech dozor na jadernou energií naměřil pouze řádově miliónové pokuty za nedostaky JE v USA. A co se stalo zaloboval jeden trouba, co sedí v senátu za Nové Mexiko. Pokuty byly zrušeny a rozpočet federální inspekce zůstal na miliardě. Pravděpodobně příliš neuvědomělý inspektoři byli vyhozeni z práce a nahrazeni těmi uvědomělými. Prodloužena životnost reaktoru projketovanmých na 40 let o dalších 20. Ale ať žije pokrok zpátky ni krok, se sebevědomým úsměvem uvědomělého občana za rykotu hlasných trub naší propagandy a stupidní zábavy v bedně. Holt Řím měl chléb a hry my máme i v té zábavě a výživě ten pokrok. Vlastně propaganda se neříká, teď máme public relations. China Syndrom zajímavý film, že ano? Už to je nějaký pátek, co jsem to viděl, ale tam se měli reotgenovat sváry trubek chlazení jestli si dobře pamatuju, ale bylo to moc drahé. O tom chlazení se to ví dlouho. Vadilo to někomu při projektování Fukušimi a jiných?
http://www.czechfreepress.info/ekologie/goodell-je...

244436

21.05.2011 01:35

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Co si asi mysleli lidi v roce 1910? Napadlo je, že do roku 1950 budou dvě světové války?

244437

21.05.2011 17:34

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Karma si toho Kateřino všimne. Nenaloží vám na fyzickém levlu? Naloží vám jinde? Jste třeba vy a lidi, které milujete v dobrém zdraví? Zdravotní péči jde koupit za peníze, ale zdraví ani náhodou. Zázraky už vůbec ne. Pokud jde o charitu já dávám často přednost, dát přímo, ale bezdomovci můžete najednou dát jenom malou částku, aby ji užil co nejlepším způsobem. Dejte mu tisíce a má problém. Prachy se vypaří rychle a povětšinou mu hrozí exkomunikace z komunity. Osamělý bezdomovec je mrtvý bezdomovec. Takže dávám na charitu i institucím. Pokud někdo dar pro pomoc jiným použije k jiným účelům. Bůh mu buď milostiv, a k milosrdenství potřebujete odpuštění a k odpuštění potřebujete upřímnou vnitřní lítost a k té je nutné svědomí a svědomí rozeznává špatné od dobrého. Karma milosrdenství nezná, ona je energie. A když někdo porušuje z nevědomosti nebo opakovaně s vědomím konání špatného, tak ta energie se zatraceně stupňuje.

A to, žijete podle morálních zásad? Bůh si k vám cestu nachází, tak jako tak i bez rituálních formalit, o požehnání pro sebe a jiné se můžete požádat na svůj způsob jakýmkoliv jazykem. Většinou se tomu říká modlitba. Ale je dobré si o to pomoct říct, karma neví, ale divine inteligence může korigovat i karmu, ale musí pro to být důvod a musí ji o to bý řečeno.

Důležité je to, co je v srdci. Když vídím někoho ve velké nouzi na křižovatce můžu mu pomoct, ale pokud by na té křižovatce nestál?... Jinak řečeno mnohem jednodušší je pomoct někomu, kdo má snahu vylézt za svých těžkostí. Když pomáháte někomu, kdo se nestará má to mnohem menší efekt. Typický příklad je léčení, lidi s dobrým vnitřním přístupem dají doktoři mnohem rychleji dohromady. Fyzické tělo se prostě mnohem lépe v takovém případě hojí. [smích] [mrknutí jedním okem]

244457

21.05.2011 17:38

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale jó, když se podívám na chemickou laboratoř plnou barevných baněk pokud možno s nějakými výpary mimo digestoř ve filmu, tak mi to přijde ůsměvné. Jenomže pointa je vtom, že když se dá něco ojebat a kouká z toho vejvar, vždycky se najde šmejd, který to zkusí. Obvzlášť, když v kontrolním úřadu jsou lidi z branže. Nahoře jsou ti z dlouhou praxí a z toho odpovídajícími mezilidskými vazbami.

244458

21.05.2011 23:49

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

No, jo no v něco holt člověk musí věřit. Dokonce i ten, který tvrdí, že v nic nevěří. Cesty do pekel jsou dlážděny dobrými úmysly, pokud jde o toho Váňu. I když to mi nepřijde jako dobrý příklad fanatismu ve jménu toho fanatického pojetí dobra. Jak by dneska řekla propaganda pravda a láska s colateral damage. Tím neprzním češtinu, snažím se jít s dobou a být kůůůll.

244465

22.05.2011 03:23

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Rene Bartosek 75.?.?.?

To máte svatou pravdu. Existuje hromada institucí, které se rozhodně sami nefinancují. Hodně jich v kultuře, jedná se o tu nekomerční část, hodně v humanistických oborech. Takové nesmysly jako filosofie, lingvistika, etika... Jsem si naprosto jistý, že třeba kamenné divadlo, kde hráli Beethovenovu pátou symfoniii nebo Kantovo vyjádření údivu naprosto ničím nepřispělo na ten váš koníček s chlastem. A nutno podotknout, že ničím neovlivnilo životy 99% lidí a na rozdíl od hrátek Volty s elektřinou to nemělo žádné využití ani do daleké budoucnosti. A já osobně patřím k těm lidem, kteří v kameném divadle byly za 40 let života, tak jednou a považuju za správné tyhle zbytečnosti podporovat i nepřímo!

V hospodě jsem tak jednou týdně, i když chlastat jsem nějaký rok zpátky přestal. Pokládám to spíše za společenskou záležitost ve smyslu být mezi lidma, pokecat jak to jde a tak...

Co se týče efektivnosti úhlu pohledu homo economicus? Nejlépe by bylu katedrálu sv. Víta srovnat se zemí. Údržba stojí nehorázné prachy a ještě ke všemu je tu na lukrativním pozemku, který by šlo dobře střelit nejlíp někomu z ciziny, aby z toho byl vejvar. Mohl by se tam postavit samofinacovatelný McDonald nebo něco na ten způsob.V bleděmodrém s nějakou kulturou nebo humanismem. Když přemejšlím, co je v tej kultůůůře samofinacovatelný. Hmm.... V kolonce humanismus je samofinacovatelná ideologická propaganda. Mno, možná bych i mohl začít zpátky chlastat. Člověk by nikdy neměl říkat nikdy.

Pokud jde o finanční nároky katolické církve v ČR. Tak odškodnění na stejné úrovni jako zbytek restituentů a nemyslím tím knížete nabo Havla. A jestliže potom budou chtít finanční odluku od státu, tak prosím se vším všudy. Ale nemyslím, že by církev o něco takového při takovém odškodnění, které proběhlo pro všechny obyčejně restituenty usilovala. Být katolickou církví méně se starám o majetky a více o duchovno. Jinak brzo zůstane pouze ta starost čistě jenom o majetek. O "duchovno" lidí se postará někdo jiný, pravda na ekonomickém a humanistickém a etickém základě pravdoláskokracie, tak jak se tomu děje či na nějakém orwellovském. Potom se skutečně týpek jako Stalin bude moct vysmát počtu papežových divizí.

244472

22.05.2011 07:16

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

S karmou by to bylo ohledně detailů, jak přesně se projevují důsledky na bouřlivou debatu. Samozřejmě na rozdíl od tej naší vědy neempirickou, tudíž neosvícenou. Trochu pozitivního myšlení i ve vyjadřování. Já samozřejmě kůůůl být nemůžu. Člověk starší devatenácti let se marně snaží být in, stejně jako chudák nikdy nebude alkoholikem, ale pouze ochlastou. Fakt nevím co by ty lidi furt chtěli, než jsem naučil datlovat dvěma prstama, tak to bylo fuška. Přidal jsem diakritiku. To mám psát v hexametru ve starořečtině? [velký smích] [mrknutí jedním okem]

244475

22.05.2011 16:57

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mějte v jakémkoliv projektu peníze Kateřino, a vždy se objeví "dobráci", kteří se o ně postarají. Někdo do toho jde natvrdo s vědomím, že mu primárně jde o prachy a moc. Někdo má dobré úmysly a chybí v nich balanc. Vemte si takovou výchovu dětí. Drtivá většina rodičů to s nimi myslí dobře, ale to zneznamená, že jim dají dobrou výchovu.

Jestli někdo lže s jakýmkoliv motivem a ovlivňuje rozhodnutí lidí, pak dělá špatně. Jak bylo řečeno cesta do pekel je dlážděna i dobrými úmysly. Ale žádný projekt se vám nepodaří zrealizoavat bez financí. Asi takhle. Budhistický mnich před 2500 lety brzo ráno vstal umyl se a do svítání meditoval. Potom šel se do vesnice, kde se sklopeným zrakem s žebrací miskou žebral o jídlo a to beze slova. Pak se vrátil do kláštera nebo pokud putoval mimo vesnici, tak do svého dočasného tábora. Pojedl a o jídle měl rozjímat jako o léku. Po dvanácte už nesměl jíst. Buď učil adepty, přijmal hosty, meditoval, taky si mohl zdřímnout. A to byla v té době ta střední cesta mezi brahmanismem a džinismem. Bylo ve velice reliogionozní společnosti.

Dneska by ten mnich při tomhle způsobu zemřel hlady. I s majetkem to je balancu. Na bohatství samo osobě není nic špatného, pokud nebylo získáno špinavým podvodným způsobem a funguje k němu postoj jako prostředku uskutečnění nějakých cílů. Spravedlivě nabytý majetek a špatný cíl?... Pokud chce nějaká dobročinná instituce poskytovat servis i v jakékoliv věci potřebuje finacne, ale servis musí být vždy na prvním místě. Bez financí by neexistoval ani zen ayzlový barák, ale mnohem větší problém jsou lidé.

Jakmile z důvodu preferování majetku ztratí instituce morální kredit, tak s ní je ámen a žádné bohatství na tom nemůže nic změnit, protoože zmizí lidé poskytující dobroočinný servis!! Otázka je co nahradí tohle krátkodobé vacuum, lidé se bez víry v něco prostě neobejdou. Aby velké intsutuce nebyly vědomě nebo nevědomě korumpovány, tak by ji museli tvořit svatí. Jestli to je církev, komunita, charita, stát..., to je úplně jedno. Samozřejmě negativní jevy mají různou vidtelnost. Jinak vypadá pedofilie mezi řekněme zločinci, kde je paradoxně očekávána. A i tam to base pedofil má špatný a jinak to vypadá na církvi. Jde taky o mediální publicitu. Jak vás dneska církev odírá o peníze? Musíte platit církevní daně, chodit na robotu?

244487

22.05.2011 17:03

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Těm, co chtějí vracet samozřejmě nejde o církev nebo dokonce víru lidí. Už není příliš co rozkrást, a při obrovských přesunech majetku se samozřejmě poloprázdné korýtka zaplní. Zkolabuje stát, systém, komlexní společnost....? Koho z nich to zajímá? Mám na mysli rozpočtově odpovědné bojovníky proti korupci za lásku, pravdu a humanismus. A jestli se dotanou k veslu zelení, oranžový nebo s tykadýlkama místo uší, tak při vysoké míře korupce to nehraje roli.

244489

22.05.2011 17:13

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ty čísla jso zajímavá, ale s tím ND špatný příklad. Co s tím měli dělat provést nákladnou rekonstrukci na klášter za dozoru památkářů? Já pamatuju vhodnějších. Církev usilovala o navrácení budovy, kde byly léčebna postižených dětí, aby v ní mohla zřídit léčebnu postižených dětí. To mi hnulo tehdy hodně žlučí. Co si kdo, myslí, že Bůh je hlupák, který se neumí dát jedna a jedna dohromady?

244490

22.05.2011 18:09

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je důvod proč mi dva těžko najdeme společnou řeč, vy jste ideové křídlo brahmanismu, později se to jmenovalo jinak. Prostě těžký konzeravtivec. Jenomže i vývoj lidské společnosti má svůj dynamický charakter. Dneska by Guatama Buddha musel svou střední cestu vytýčit jiným způsobem, protože jeho střední cesta se za 2500 let stala džinismem. Ježíš Kristus taky stál proti těžkým konzervativcům. Později jiní. Jistě nějaký základ je neměnný, jenomže zdaleka všechno není tím fundamnetm, který se vysmívá času.

Ty desítky církví jsou samozřejmě pravda, ale pravda je že více jak 90% jde o restituce katolické církve. Nemám chuť to rozpitvávat, ale nastíním jednu věc k podstatě. Socialismus za 40 let přes skrytou nebo méně skrytou perzekuci a tvrdě ateistický charakter společnosti včetně vzdělávacího systému, nedokázal způsobit takový hluboký propad lidí hlasící se k církvím a víře k jakému došlo za posledních 20 let. Co se týče morální devastace, tak pravdoláskokracie se ukázala daleko efektivnější než cokoliv jiného, alespoň v zemích českých.

Něco takového se nepodařilo ani nacistům v Německu, možná je to srovnatelné s bolševiky v Rusku, kde byly použita proti pravoslavné církvy přímá vrážedná brutalita. Jak vidno, tak jde i bez hromad mrtvol. A nutno říct, že hloupost a chamtivost české katolické církve tomu výrazně napomohli. Luthera i jiné nechte v pokoji, starejte se raději o svůj trám v oku. Až nebudou věřící, tak kdokoliv se s tím majetkem bude moct nechat vyfotit a nechat si to zarámovat na památku. Třeba se mu to podaří vzít sebou i do hrobu, aby měl polehčující důkaz pro ty své nejlepší úmysly.

244493

22.05.2011 18:16

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud hledáte základní skleníkový plyn, tak se jedná o vodní páru a vyskytuje se atmosféře v koncentracích, o kterých si ti největší alarmisté můžou zdát velmi mokré sny. A to nemluvím o sklenikoztvorném efektu vodní páry v kvalitativní formě oproti CO2. Možná uvalíme uhlíkovou daň na oceány, za odpar vodní páry. Ale nejlepčí by bylo zdanit lidskou blbost, tam by se vybralo nejvíce. [velký smích] [velký smích]

244496

22.05.2011 20:18

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já si taky jako nucení k víře a to prosím pěkně hlady jako pomoc bližnímu svému nepředstavuju. Naopak jako zatím katolíkovi mi to zvedá krevní tlak a klade přede mě otázky i ohledně formální příslušnosti ke katolické církvi. Praktikující katolík totiž určitě nejsem. K víře se totiž nedá přinutit, že se najdou hlupáci, kteří si myslí něco jiného, to už tak ve velkém množství lidí bývá, ale to že litoměřický biskup, který ignoroval stížnost je také výsledkem ateismu v Čechách.

Na druhou stranu Kateřině šlapali po krku sociální pracovnice státu a zabarikádovala se před nima v azylovém domě. Nebude možnost volby, nebude kam utéct. Rekatolizace by mohla proběhnout masově silou, pokud by to šlo několik generací, ale to se nestane a považuju to za velkou odpornost proti Bohu, protože je lámáná svobodná volba. Výsledkem silových řešení v minulosti kromě obrovské hromady mrtvých je mimo jiné dnes jedna miliarda protestantů.

Ale dobře přistoupím na absolutní odluku církve na základě toho, co kdo z občanu potřebuje nebo nepotřebuje. Jedná se o oblíbený argument už jsem naznačil se zbořením katedrály sv. Víta. Co dále bude všechno na základě potřebnosti odloučeno od státu. Třeba kultura. Kamenná divadla? Ať se komerčně přizpůsobí nebo financují sami, muzea samofinacovat, humanitní obory na universitách mimo třeba ekonomicky soběstačnou psychologii samofinacovat, základní výzkum zrušit koho zajímá dnes ekonomický efekt za 50 a více let. Vůbec university nechat samofinacovat, školský systém nechat samofinacovat. Kdo na to bude mít bude vzdělanej. Zdravotnictví? Většina populace do 50-to let nepotřebuje udravotní péči? Taky odluka od státu a samofinacování?

Troufnu si střelit od pasu, že 90% lidí, některé věci veřejného zájmi nepotřebuje, tak proč by to mělo být placeno z daní? Neoliberální teorie vám do detailů řekne, co všechno z veřejných zájmů by mělo být zrušeno. Těhle teoretiků bych se pro změnu musel zeptat, jakým způsobem bude torzo neoliberálního státu schopno obhájit svou legitimitu a vůbec existenci zpětně ke společnosti? Jestliže společnosti nenabézí de facto nic zpátky, tak proč držet centrální moc, která je výhodná pro korporace. Zajímavé schizma, vysoce organizovaná ekonomika versus atomizovaná společnost a to má prosím pěkně, dle jistých teoretiků být schopno dlouhodobé společné existence.

M. Thatcherová sice tvrdí, že nic takového jako společnost neexistuje, ale ani mocenské klany nejsou schopny udržet centrální moc v atomizoveném shluku jednotlivců, eufemismus pro zkolabovaný stát. Shluk jednotlivců je neživotaschoný, v civilizaci je základní jednotkou rodina, protože funkce širší komunity převzal stát. Přestane existovat stát? I rodiny se budou muset integrovat do větších společenských celků, o nějakých osamocených individuích ani nemluvím.

244503

22.05.2011 20:20

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tak to jó, ale tyhle detaily jste neuvedla. Pokud vím, tak jsem napsal restituce pro církve jako pro všechny běžné restituenty. Jasně jsem se diatncoval od Havla, knížepána a podobných. [mrknutí jedním okem]

244505

23.05.2011 02:02

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale nepovídejte, vyhýbáte se odpovědi. Máte problém to vstřebat, když jde o něco na čem vám záleží. [velký smích] [velký smích] Není podstatné co kultura na vyšší úrovni dává vám či vnucuje nebo nevnucuje, co si budem povídat i tady funguje skrytá propaganda, hlavně u těch masově oblíbených žánrů. Já chápu, že kultura je prostě nutná výplň mezi primárním programem a to jsou reklamy. Ale vy sama jste volala po tom, aby si lidé finacovali, to co používají a tudíž chtějí.

Pokud si pamatuju dobře, tak sledovanost ČT2 se pohybovala kolem 5%-7% v roce plus minus 1995. Takže nějakým 90% lidí je kultura ukradená. Zajímavá je pro ně zábava a ta s kulturou má povětšinou málo společného. Knihovny a muzea. Chcete říct, že lidi se ve formě vstupného budou finacovat kompletně jejich provoz. To by chtělo nějaký pilotní projekt třeba v rámci okresního města. [velký smích] [velký smích] Nevím kde se pohybujete, ale tam kde se pohybuju já lidi de facto přestali číst, když čtou tak maximálně beletrii, ale spíše něco ve stylu červené knihovny. HD video a plasma je holt, HD video a plasma.

244530

23.05.2011 02:27

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jestliže se spravedlnost měří podle toho, kdo je lepším katolíkem, tak není divu, že katolická církev nemá respekt. Majetek nepřináší žádný duchovní respekt. Pokud duchovní instituce nemá respekt, pak nemá nic. V bleděmodrém sociálka, kde zlatým teletem je politikcá korektnost. Díky Bohu, že já jsem k němu došel sám, protože nikdo by mě k němu nepřinutil přijít. Něco pro vás Kateřino, až vám nějaká jeptiška měřící spravedlnost podle modlení bude kázat, tak ji citujte Matouše kapitalo 6.
http://www.etf.cuni.cz/~rovnanim/bible/nbk/Mt6.php

244535

23.05.2011 02:31

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

Rene Bartosek 75.?.?.?

Chcete říct, že veškerý majetek Vatikánu je nabytý bez násílí a spravedlivým způsobem? Třeba v latinské Americe a jinde, kde se pohanům v koloniích šířila civilizace a víra? A to katolická církev se v latinské Americe těší obrovskému respektu.

244536

23.05.2011 04:31

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

Rene Bartosek 75.?.?.?

S tím hnízdem pomalu. Já věřím v Boha a ne v církev, aby jsme si to ujasnili. A pokud jde o hloupé přehmaty minulosti, tak do háje zelenýho církev možná získá něco dnes z majetku, o který se servou korýtkáří, ale díky rvačce o ten majetek a soudobou tupost fanaticky věřících hlupáků, kteří jsou ochotni šlapat po spravedlivém, ale špatném katolíku. Tak jaksi katolická církev nebude mít věřící, už teď se dopracovala v zemích českých na 4-5% jsou na tom stejně dobře jako volební preference lidovců.

Pokud jde o latinskou Ameriku, tak ten respekt pramení z toho, že katolická církev postavila za obyčejné lidičky a půlka všech katolíků je v té latinské Americe. Byli vražděni jezuité, arbiskupové. Co myslíte, kdo bude dříve svatořečen Duarte, který kritizoval levicové fanatici nebo arcibiskup Romero, kterého zavraždili řeznící pod patronací CIA?

Toho, že by se pastýři postavili za obyčejné lidi se v zemích českých bát nemusíme. Zajímavé ve Vatikánu vědí za čím jdou věřící v latinské Americe, ale ve východní Evropě se zajímají o majetky. A ještě ke všemu za sebe nechají vyjednávat lidi jako Kalousek. K čemu církvi bude majetek bez věřících? Pak nezbyde než skutečně zabedněným a pokryteckým jeptiškám schvalovat hloupost proti těm, co Boha mají v srdci, ale nemodlí se podle regulí.

Pokrytci, co se modlí veřejně na odiv už ne v synagógách nebo na rohu mohou pošlapat cokoliv co hájil Kristus, ale důležité je, že jsou navenek správní katolící. Tož to já jsem s těma, kdo Boha mají v srdci a nemusí chodit do kostela a být se vprsa jak v něho věří. Než s těmi co se k němu znají, když jsou vidět. Nahoře huj, dole fuj, ale každý, ať si zvolí podle sebe po jaké cestě půjde. Těch pár procent věřících mluví jasnou řečí k čemu jaká cesta vede.
http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=...

244544

23.05.2011 04:39

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

To jistě ano, ale od toho jsou biskupové, aby srovnali idioty s dobrými nebo špatnými předsevzetími do patřičných mezí. Obvzlášť, když vědí co dokáže propaganda. Pokud jsou krátkozrací blbci nebo pokrytečtí darebáci ve velkém i mezi biskupama, tak potěš koště. Polovina z té miliardy věřících je v latinské Americe, Jenomže tam se nestarají o majetky, ale postavili se za práva obyčejných lidiček, proto jsou vražděni biskupové i řadoví členové. Demograficky je to jediná vitální katolická velká komunita, která není přestárlá. Ve Vatikánu, ať si to přeberou, jak jim libo. Ale za rvačku o majetky, pokryteckou obranou "dobrých" křesťanů nikdo nepůjde. Naopak bude to odpuzovat i skutečné věřící v Boha.

244545

23.05.2011 14:03

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kurnik šopa ten případ nucení k víře hladem v médiích nebyl, ale biskuk který nereaguje na stížnost laiků a není schopen vysvětlit zfanatizovaným s prominutím tupým sestrám ani je srovnat do latě, že nuceni hlady nikoho k víře nepřivede, ať požádá o uvolnění z funkce a dá se třeba do kláštera, poněvadž na biskupování nestačí. Jsou dvě roviny odpuštění vnitřní a vnější a na te vnější nemůže biskup připustit takový bordel.

Tož kdo z nás dvou tady je debil? I mentálně retardovaný si je schopen spočítat jakou pověst mezi laiky si církev vyslouží. Charita je od toho, aby pomáhala bez ohledu na to, kdo je formálně dobrý katolík a kdo špatný. Laik, kterému bude nezištně pomoženo bude mít k církvi respekt, jeho rodina, přátelé... Lidi nejsou takový blbci jak si fanatici myslí.

244574

24.05.2011 01:24

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, musel jsem se trochu počistit, nejde o svědomí s tím problém nemám, ale zatím jsem katolík a torzo pověsti katolické církva je pro mě důležité. Jak říkám zatím. Ti vyčištěním nemyslím, že bych si dvakrát umyl nohy. Zkusím to ještě jak nejlépe umím jako pro malé dítě rozvést. A potom ámen.

Kristus se neptal komu pomáhá? Když léčil nezájímalo ho kdo je celník, kdo Říman, kdo Žid... V tom byl ve sporu s farizeji, a jsem naprosto přesvědčený, že by ho nezajímalo kdo je dobrý katolík, kdo špatný a kdo není vůbec katolík. Koneckonců z chrámu tehdy židovského vyhnal ty "dobré věřící", těm špatný by přece velekněží nedovolili kupčit. Kde jsem řekl, že charita pomáhá katolíkům. Řekl jsem, že v těchto konkrentních případech bylo rozlišovano mezi nekatolíkem a katolíkem a to bylo hlavní hledisku pro tu "katolickou pravdu a spravedlnost". Chce to umět číst, udržet to paměti a myslet.

K těm případům. Furt máte plné kalhoty z propagandy. Takže když maminy pod hrozbou hladu nutili k modlení, tak kdyby v rádiu a bedně hrálo od rána do večera haleluja, nic na světě je přes hořkost kterou ve velké nouzi zažili nepřinutí ke katolicismu. Vnitřní svoboda o které je řeč je prostě skutečnou svobodou. Maximální je síla donutí dělat formální úkony. Středověké tupé amorální metody násilné katolizace díky Bohu nefungují a nebudou fungovat!! Samozřejmě tu bude vědět značný okruh lidí, kteří tyhle lidi mají rádi a okolo nich už v deformované podobě další obrovský okruh lidí. Kdyby blbost kvetla, tak ten co má na starost v litoměřické diécézy stížnosti bude vypadat jak unikátní sbírka orchidejí.

Moje babička mi říkala. Synku, když někomu podáváš pomocnou ruku, tak nikdy dlaní nastavenou nahoru. A to platí i v jiných rovinách než fyzické. Skutečná charita pomůže nezištně. Pokud by těm maminám pomohli bez nucení k modlení, tak sice většina z nich nebo všechny by si žili podle sebe bez kostela, ale neexistuje síla včetně jakékoliv propagandy, která by mohla pošpinit instituci, která jim poskytla ve velké nouzi pomoc. A vědělo by asi něco méně, ale stále hodně lidí, kteří je mají rády. Do konce života by věděli, že tadydle XZY, když na tom byla hodně špatně, chytla druhý dech v Azyláku. Bohužel teď si hodně lidí bude pamatovat něco jiného.

O moje srdce se nestarejte, zabývejte se raději pařezem, který vám deformuje optiku. Zatím jsem tím co jsem tady napsal poskytl službu katolické církvy, záleží na ni jestli si z toho něco vezme. Ale potkám ještě pár uvědomělých katolíků. A řeknu si atma namaste a utnu negativní spirituální připojení.

244606

24.05.2011 01:34

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pro mě za mě, když jde o majetek, ať se rozebere a rozkrade všechno co zbylo. ČEZ, železnice, školství, zdravotnictví... Včetně restitucí církví na havlovský způsob, Kalousek už na to dohlídne. Uvidíme, zda torzo státu je životaschopné? Myslím si, že lin se nemusí bát, že by stát byl ještě něco schopen financovat, žádný stát totiž nebude. Všecko zlé na něco dobré, když globální elita uvídí konec praktického experimentu, třeba na poslední chvíli převládne zdravý rozum.

Hmm, 10-30% to je zajímavý rozptyl. Když jsem u těch procent tak přesnost plus mínus 100%. Kolik lidí pravidelně praktikuje? Katolíci ,kteří chodí do kostela na Velikonoce a Štědrý večer jsou jistě velkou oporou jakékoliv instituce.

244607

24.05.2011 02:25

USA si mastí svaly v Černém moři

RE: No neviem.

Rene Bartosek 75.?.?.?

http://www.blisty.cz/art/58708.html

244613

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 82 čtenářů částkou 18 174 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ivan Mládek 2008 - Očkování21.01.22 15:21 Česká republika 0

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 4

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
24,31 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
18,87 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 530,22 Kč
1 unce stříbra
524,78 Kč
Bitcoin
835 608,06 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 955 644