Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Rene Bartosek

Nalezeno 10497 příspěveků, 145 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.08.2011 02:52

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Skvela sebereflexe

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, já bych kritický rozum s ocamovou břitvou moc nespojoval. Ocamova břitva i zdravý skepticismus jsou staré věcičky a dokázali se s ní obhájit teorie jako kamení nemůže padat z nebe a země je to dá rozum placatá. Kritické myšlení se musí odvažovat vzít v úvahu cokoliv, bez toho že by proběhla selekce na základě zdravého skepticismu a jiných berliček rádoby racionální logiky. Neznamých proměných je v životě tolik, že na základě toho, co jset napsal by jste se měl bát dýchat. Chápete i kdyby jste seděl jako šéf v Langley, tak nebudete mít velmi často nic více než dobré nebo méně dobré dohady, analýzy, předpovědi, teorie, podsunuté selektivně vybrané informace, desinformace...

250615

13.08.2011 00:18

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Příčina neznámá. Hmm, jakou to má sdělovací hodnotu? V chemických fabrikách se s lesčím dělá skutečně ve velkým na tuny, hektolitry, takže když tam začne něco bouchat, tak to může být z dostatečné vzdálenosti lecos zajímavého. Já tvrdím, že to co bouchl v centru Oslo, tak Breivik sám nebyl schopný dát dohromady.

Jestli v norské policii byl větší nebo menší bordel a co píšou v norských novinách na tom nemění vůbec nic. Samozřejmě ven nepůjde ani upřímný názor vyšetřovatelů o tom, co se skutečně stalo. Taky bych vypustil verzi osamělého magora, který měl štěstí. Nač by se měli obyčejný lidičky více znepokojovat? Ale uvnitř by foukal hodně čerstvý ostrý vítr a kopalo by se do zadnic, někerý lidi by si hledali novou práci, někdo by šel do penze.. Vono mám pocit, že ten vítr vane i za hranicemi Norska.

A pokud dojdou k tomu, že někdo použil Breivika jako užitečného idota, tak si to nechají pro sebe. I když nelze vyloučit nějakou reakci, něco více než říct diplomaticky šeptem mezi chlebíčky někomu, že jsou pěkná banda zkurvysynků. Když zaboucháte na díru klackem jestli jsou sršni doma, tak nikdy nevíte co bude? V každým případě pokud to děláte pravidelně, tak sršně zaručeně jednou doma zastihnete.

250707

13.08.2011 00:31

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já neříkám, že to je nemožné. Já říkám, že to chce mít zkušenosti a být aspoň průměrný zručný chemik, aby vyrobil matroš do rozbušek na tunu ledku s nějakým ještě silným oxidovadlem nebo jiným vylepšením.. A zapojit to? No way, bez nějakého výcviku. Že se to naučil z návodu na netu? Pár jsem jich tady viděl, někeré docela nebezpečné. Vyrobit by podle nich šel skoro zaručeně výbuch. Jenomže já si to přečtu, a řeknu že tohle v návodu nahradím, a udělám to jinak. Poněvadž jsem na rozdíl od Breivika obdařen praktickým i teoretickým vzdělaním. Mě si stačí koupit Gaža nebo Willikinsona, plus zelenou příšeru od Červinky, přečíst si vybrané kapitoly, podívat co se legálně dát koupit a začít myslet. Ale kdybych skákal po hlavě, tak bych to nezapojil. Jenomže Breivik měl na rozdíl ode mě, střední školu, pak nějakou kancelářskou firmu. Já jsem strávil stovky hodin v laboratoři pod kvalitním pedagogickým dozorem s veškerým potřebným chemickým vybavením, plus mnohem více teoretické přípravy. Jako pomvěd jsem dělal s třaskavinou, po explozi zakázána v ČR pro studenty. Co Breivik kromě toho, že si koupil obleček na netu plus několik metráků hnojiva?

250708

14.08.2011 01:07

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pane jen tak vy jste chemik technolog nebo tak něco? Jak vidíte, že Breivik byl schopne na 50 krát vyrobit kilo třaskaviny a připravit ji do toho velmi lehce iniciovatelného stavu? Já bych to byl schopný vyrobit, ale štěstím bych při tom nezářil. Mít v takovém případě strachové buňky znamená bonus, pro skončení výroby bez újmy na zdraví. Mě vyšel nějaký odhad na tuhle otázku. Kdybych byl vyšetřovatel, tak užvaněný Breivik by mi tenhle odhad lehce potvrdil nebo vyvrátil, buď by výrobu a konstrukci bomby popsal do nejmenších detailů nebo by o tom žvanil nesmysly. Není problém si z té jeho verze vyrobit kopii a provést s ní testy. Pravdu v tomhle punktě zná jenom ten, kdo případně zrealizoval černou operaci. A jasnovidci. Ale pokud není schopen říct detaily o bombě a ta bomba breivikovi konstrukce neudělá v testech dostečnou paseku, tak... Vyšetřovatelé a analytici málokdy znají pravdu, ale v případě užvaněného atentatníka by měli vědět, co může a nemůže být pravda.

250832

15.08.2011 02:34

O co šlo na Prague Pride

Hmmm.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Na úvod jsem velice rád, že se našel někdo kdo je přímo v kontaktu s komunitou napsal dle mého mínění velmi dobrý článek zevnitř, nabídl ho k zveřejnění editorovi a ten ho na Zvědavci zveřejnil. [cool]

Dále, jsou tady různí pravdoláskaři, bulvár, média.... Na západě se tyhle akce změnili v exbicionistickou podívanou a to rozhodně není vnímano veřejností pozitivně. Já být členem komunity s jinou sexualní orientací. Mít tam osobně blízké lidi, kterých si vážím, tak se děsím hrané podpory médií a aranžerů davů. Možná mám přátele já nevím, neptám se lidi na okolo na sexualní orientaci. Jsem konzervativní člověk auto půjčím bez problému, ale slečnu ani náhodou. Tudíž kádrovací posudky na sex nechávám jiným.

Na akci bych se šel možná mrknout, ale podporu bych veřejně nesliboval. Nevím totiž jak průvod bude vypadat, a exbicionismus hrubého ražení nejsou na seznamu věcí, které mají u mě prioritu. Navíc já lidi nehodnotím podle sexualní orientace, ale podle toho jaké jejich strom nese ovoce.Pravda naše média mají šokující kulturu ráda, líp se to prodá a funguje to jako silný katalyzátor pro vymytí mozku.

Co si budem povídat, někteří lidi umí jít jenom s větrem a jdou proti němu pouze, když si nevšimnou, že se změnil směr. Neděste se tolik těch, co po vás plivou jako těch co vás dneska staví na podstavce slávy, ale zítra ti samí lidé... Doba míří do tuhého a budou se hledat obětní beránci a hromosvody.

Osobně jsem tolerantní s výjimkou vymytí hlavy na pravdoláskový způsob ve škole skutečně tupou propagndou ve smyslu pohádka o šípkovém princi a adopce dětí. Pravda měl jsem o tom i ostrou debatu se svými velmi dobrými heteresexualními přáteli, kteří s tímhle nemají problém, ale stabilita západní společnosti je velmi narušená. Myslím si, že prakticky jakékoliv menšiny na západě žijí ve velmi tolerantní společnosti. Takže na závěr položím už tradičně stejnou otázku. Co si třeba homosexualové myslí o budoucnosti, ve které by došlo ke kolapsu demokratického zřízení? Neveselá představa takříkajíc všeobecně úplně pro všechny, skutečnou leitu nevymíje. Poněvadž kolaps zasáhne neúprosně všechna patra spoplečenské pyramidy.

250963

23.08.2011 02:47

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

Rychlé čluny, letecká přeprava muslimských žoldáků.

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je realné, otázka logistiky a technockého vybavení, plus vzdušná převaha, zničení radarů protívníka a jiné vojenské taktické detaily.... Nasazení i vcelku malého množství výborně vycvičených specialních jednotek s kvalitním velením bude mít pro málo početnou Kadáfího armádu a represivní složky režimu fatalní důsledky. Vojenští profesionálové jsou schopni plnit sami diverzní úkoly nebo tipovat a značkovat cíle pro letecké a raketové útoky s rapidním navýšením efektivity těchto úderů.

Kadáfí má dvě možnosti utéct, pokud má garanci na azyl. O čemž silně pochybuju. Saudové s ním mají dlouhodobě nebyřízené účty a navíc půl roku vzdoroval impériu korporací oligarchie, to dává nevhodný příklad, takže bude následovat exemplární trest, když to nazvu eufemicky.

Pokud chce bojovat nezbyde mu než provést něco na způsob mobilizace. Rozdat lidem zbraně, ale ne bezhlavě. Těm co mají za sebou vojenskou službu a sami jsou ochotni bojovat. Nepochybuju, že speciální jednotky mají vysokou bojovou morálku, což se o sebrance ozbrojených fundamentalistů říct nedá. Na tvrdo říct lidem. NATO pomohlo dojít žoladákům do Tripolisu, bezpečnostní složky nejsou schopny zajistit bezpečnost, kdo chce ať zkusí utéct. Není samozřejmě kam. Kdo umí zacházet se zbraní a svoji rodinu bránit sám, ať nafasuje zbraň a ať lidé sami vytvoří ozbrojenou milici. Velecí důstojníky lze dodat z torza armády, policie...a děj se vůle Boží.

251619

23.08.2011 13:15

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Rychlé čluny, letecká přeprava muslimských žoldáků.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Úsměvné naše nezavislá média to sdělila na plná ústa, stačí si to pouze správně přečíst. Speciální jednotky cvičili bandu ozbrojených hrdlořezů bez morálky a ti značkovali cíle, což zvýšilo efektivitu humanitarního bombardování a samozřejmě dodržovaní bezletové zóny. Papírové vlaštovky po půl roce intenzívní humanitarní pomoci NATO jsou jistě velmi nebezpečný válečný prostředek Kadáfího. Z toho důvodu je nutné na mírové misi nasadit masívně mírovou techniku na bombardováníbezprecedentního rozsahu, kde operace předchozích válek vypadají jako slabý odvar z nějakého sena. Teď jsou obavy z masového útoku raketami Scud. Civilisty v Lybii by se podle orwelského newspeeku měli připravit na masivní útoky mírových raket a bomb, plných humanismu a možná ochuzeného uranu. Podařilo se jim Kadáfího dostat do situace, kdy mu nezbývá než bojovat. Otázka zní, zda to byl záměr nebo blbost. Ať to bylo jakkoliv bude to poučné pro svět, jako návod jak se má jednat s velkými věřiteli.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/242541-nato-...

251647

24.08.2011 02:35

Zprávy z tiskové konference Dr Mousa Ibrahima

RE: dny secteny?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Je to skutečně otázka času pokud se to nestalo. V ulicích Tripolisu máte speciální jednotky jako SAS, chlápky z legie, bojové vrtulníky Apache si tam litají jak se jim zachce, na požadání on-line raketové útoky. Pak jsou tam dobře vycvičení žoldáci ze soukoromých agentur, kteří si hlavu s nějakými konvencemi nelámou a na hrubou špinavou práci sebranka, které říkají al-Kajda. K nim se přidají i místní, s kterými si režim nemazlil. I u nás ve svobodné společnosti by se našli lidi skřípnití jakýmkoliv režimem, co asi tak po 40 let vlády diktátora.

Jediná možnost odvrátit vojenskou porážku je všeobecná mobilizace, příliš mnoho cílů i pro vysokou technologickou a vojenskou převahu. Co si budem povídat, který režim si může dovolit dát hromadně do rukou lidem zbraně? Švýcaři mají třeba automatické kvéry doma. Jistě je snem každého Napoleona zabojovat si v guerilové válce ve švýcarských Alpách. Zničit centrální složky švýcarské obrany jako letadla, radary a jiné technické blbůstky to není zas tak velký problém, horší to bude s těma stovkama tisíc nasraných Švýcarů během okupace. Dávám Bonapartemu tak rok maximálně dva, na to aby měl toho vítězství plné zuby.

Co jsem četl, tak Kadáfí zmizel a pročesává se prej jeho opevněný komlex. Jistě to vyvolává nervozitu, protože se plukovník nevzdal, nevýlízal nikomu prdel ani nevykouřil ptáka a neškemral poníženě o azyl. Takže pravda s láskou nám zase jednou vyhrála nad lží a nenávistí. Důsledky tohoto velkého vítězství? Malá země se směšnými 6 milióny obyvatel vzdorovala půl roku NATO. I s plnou letckou podporou, výzvědnými informacemi tajných služeb, operacem i korumpující špičky Kadáfího režimu... to trvalo půl roku než se bojůvky podporované propgandou dostali do Tripolisu a bez specialních jednotke jako SAS by stejně neuspěli.

Časový faktor je v tomto případě problém. Žádnou propagandu mimo tuhou totalitu nelze vést důvěryhodně půl roku. Měsíc dva, pak vystřídání režimu a z toho vzniklý chaos to je propagandisticky únosné zahrát, ale v Lybii to trvalo moc dlouho. Dále bez ohledu na ideologii jsou režimi stojící na síle připraveny použít jakoukoliv brutalitu jen, aby zůstali u moci. Jistě dění v Libyi sledovali a analyzovali velmi pečlivě v Damašku, Rijádu, KLDR, ale taky v Londýně, Pekingu... Speciální je postavení Washingtonu, protože Američané jsou poslední početný dobře individuálně ozbrojený národ. Geopoliticky to způsobí nástup extremismu nejenom v islámském světě, ale i jinde.

Ekonomické dopady. Za prvé expanzivní finanční systém fraktalních rezerv to nemůže ani zpomalit v jeho probíhajícím krachu. Za druhé otázka věřitelů. Vypadá to, že požadovat splacení dluhů může být nebezpečné. Silové řešení povede k destrukci důvěryhodnosti a zdražení úvěrů, to v případě že by FED považoval za optimální ůrok, tak mín...

Automaticky kráceno

251707

24.08.2011 02:35

Zprávy z tiskové konference Dr Mousa Ibrahima

RE: dny secteny?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ekonomické dopady. Za prvé expanzivní finanční systém fraktalních rezerv to nemůže ani zpomalit v jeho probíhajícím krachu. Za druhé otázka věřitelů. Vypadá to, že požadovat splacení dluhů může být nebezpečné. Silové řešení povede k destrukci důvěryhodnosti a zdražení úvěrů, to v případě že by FED považoval za optimální ůrok, tak mínus 5% je jistě zajímavá zpráva. Venezuela požaduje 210 tun zlata, byl návrh natisknout papírky a nakoupit. Co vím, tak Rusko minimálně 10 let vykupuje veškerou těžbu na svém uzemí a možná i venku. Nepochybně země s velkými dolarovými aktivy nakoupily velké množství zlata, podobně investoři. Sehnat dneska do přímého fyzického držení 200 tun zlata za potištěný papír?... Ron Paul jistě ví, proč chce revizi FED a DSK prej měl důvěrnou informaci, že zlato ve Fort Knox je v trapu. Včetně německého, ale to je irelevantní, poněvadž jsme někde četl, že Německo je de jure stále protektorátem. A protektorát nemůže ani uzavírat mezinárodní smlouvy, na tož vlastnit zlatý poklad.

251708

24.08.2011 02:58

Zprávy z tiskové konference Dr Mousa Ibrahima

Nedívej se na prst, dívej se na co ukazuje.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Naše civilizace je skutečně šílená. Pokud se na ni dívá nějaký nestraný nezávislý pozorovatel, tak musí být fascinovaný. Narazili jsme na limity expanze a vytrvale se držíme expanzivního systému na všech myslitelných levlech.

Ať jde o moc, kde se vedou geopolitické kroky směřující na počátku k lokálním rvačkám o ztenčující se zdroje, což nemůže skončit jinak než globálních konfliktem s užitím všech druhů zbraní. V sociální rovině převládá neuvěřitelný důraz na konzum, na honbu za lovením dalších a dalších fyzických prožitků. Vždy to chce něco silnějšího, aby to vytvořilo nový pocit uspokojení. Ekologická devastace a pludnrovaní obnovitelných přírodních zdrojů přesahuje dávno všechny meze zdravéhno rozumu... Systém fraktalních rezerv, raději bez komentáře.

Paradoxní na materialně-technologickém rozvoji je fakt, že naše civilizace stojí 100 let na spalovacím motoru. Změnila se spousta věcí, ale prohloubila zavíslost na tekutých uhlovodicích. Naprosto absurdní, dostali jsem se k nanotechnologiím, do vesmíru...a zůstali v masovém měřítku energeticky fatálně zavislí na spalování benzínu a nafty.
http://www.czechfreepress.cz/blizky-vychod/kenneth...

251711

25.08.2011 01:07

Při obléhání Tripolisu velí teroristům MI6

Tak to se podívejme.

Rene Bartosek 75.?.?.?

2 melouny za raději mrtvého Kadáfího, ale západ s tím samozřejmě nemá nic společného. Dělá jenom poradenství, bezletovou zónu, dodávky zbraní, desinformační propagandu, námořní blokádu a jiné humanitarní vedlejšáky. Někerý tomu i po půl roce věří. Kupodivu obyčejnej lid méně než intelektualové, zřejmě nemají lidičkové dostatečnou fantazii rašící z toho kvokacího numera.

To by chtěli pořídit dost levně. Pokud je pravda, že v posledních dnech přesunuli do Tripolisu některé kmeny několik tisíc svých bojovníků, pak to znamená jedinou věc. Kadáfí má v Libyi jistý respekt, který má značnou váhu. Nestojí si totiž zdaleka na výhru a někdo přišel dodržet své slovo a zaplatit za to krví. Navíc je skutečně mazaný beduín, kdyby byl civilizovanej byl by už dávno tuhej. S tím si západ nemusí lámat hlavu, nedokáže to pochopit. Věci jako čest, přátelství, věrnost.... vyměnil dávno za peníze, moc, zájmy.... a abych nezapoměl na knížete za poskoky a podržtašky.

Mno, jak dlouho nám vydrží rebelové, kteří samozřejmě bez vědomí západu zavraždili jednoho generála. Pravda takový generál bývá povětšinou osobnost a navíc má taky velmi často jistý druh respektu, pokud za něco stojí. Do loutkového divadla podržtašek se moc nehodí. Momentálně máme bezletovou zónu, několik pluků poradců z elitních jedmotek jako SAS, informace od stovek agentů tajných služeb, námořní blokádu.... Ale tenle stav nelze udržovat věčně. Kadáfí živý nebo mrtvý má jméno, pytel sraček má své zájmy, moc a peníze. Mám takový pocit, že pozitivní propaganda o dobrém západě nefunguje už ani na tom dobrém západě. Kdyby byla na výběr jiná civilizace, dejte mi vědět.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/242727-na-ka...

251794

25.08.2011 01:40

Bátoriáda: z tragédie tragikomedií

Echch,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Říkal jsem si, že tohle téma nechám, ale... Za prvé nejsme sice poskok pana Hájka ani nikoho jiného, ale pan Hájek by měl žalobu na našeho šédiplomata s prořízlým rypáčkem podat. Nejde vůbec o to, zda má šanci uspět, ale o to aby byla podána. Poněvadž jsem soukromá osoba, tak si klidně lajznu tohle i veřejně. Většího blba jako diplomata a politika by člověk opravdu pohledal. Pokud Swarzenbergovi ambice a ego uspokojí post podržtašky, tak nevím co hledá v Černínském paláci a podkoní Kalousek na ministerstvu financí. Kde se přesně vyskytuje poskok Gazdík to nevím a nemám chuť s tím ztrácet čas. Můžou poskokovat jak libo, ale ať to nedělají jako členové vlády nebo ústavní činitelé. Případně kdyby to šlo trochu míň okatě, mě se z toho jinak zvedá neuvědoměle kufr. Poněvadž jsou i ve svobodě projevu rovní i rovnější, tak si mě klidně můžou demokraticky zažalovat. Momentálně se nacházím pod jurisdikcí Cook County.

Práva homosexuálů jsou všem zůčastněným... Mě taky poněvadž skutečně aspoň z formálního hlediska nemají v ČR problém a nic víc s tím nejde pozitivně dělat. Akorát někerým z toho chtějí vytřískat korektní body, jiný si nadrobili jako Bátora problémy. Pokud jde o skutečný stav věcí, tak mám pocit, že sexualní menšiny chtějí, aby je veřejnost měla ráda nebo byli in. To nejde, jak prostě já preferuju ženskou a nic mi to nevytluče z hlavy. Díky tomu chápu, že někdo preferuje chlapa a je na tom "ideologicky" podobně jako já. Chápu to, vím že s tím nic nejde, respektuju to. Uvědomělou radost z toho mít můžu, neuvědoměle to prostě neumím. Nehodnotím lidi okolo sebe podle toho co mají rádi v posteli, ale podle jiných věciček a vždy to dělám individuálně. Být homoušem, tak všecky organizátory Pride parád kopu velmi uvědoměle do prdele, poněvadž bych je musel považovat v tom nejlepším případě za užitečné idioty.

Konzervativní strana by měla zastávat konzervativní názory a rozhodně za to nepovažuju podporu pochodu sexualních menšin městem. Jó, anagažoavt se třeba v podpoře proti diskriminace z filmu jako Filadelfia, to nemám problém. To je konzervativní myšlenka. Z práce by neměl být vyhozený někdo za svoji ideologii, politickou orientaci, sexualní zaměření... Jenomže skutečné konzervativce dneska spočítám na prstech jedné ruky. Mno, tak nám příště rozdejte mávátka a řekněte, zda se máme řadit do třístupů nebo raději do čtyřstupů.

251797

25.08.2011 06:06

Zprávy z tiskové konference Dr Mousa Ibrahima

RE: Nějaké to železo Kadáfí lidem rozdal,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud rozdal skutečně takové množství zbraní lidem, tak NATO bude čelit občanské válce v daleko tvrdší formě než v Iráku. Dobytí Kadáfího pevnosti speciálními jednotkami má v tomto případě pouze taktický význam. Kadáfí zmizel, pozice najatých "revoluciónářů" i jejich poradců už zeď stojí za .... a bude hůř. Navíc to vypadá, že Kadáfí se nemá v úmyslu nechat hloupě zabít. Mullu Omara se snaží odstratnit skoro 10 let, jemomže ten má taky jméno. Nevím kolik je aktualní odměna na jeho hlavu, ale k čemu jsou mrtvole peníze? Jsou lidé, kteří myslí, že za peníze lze pořídit všecko. Jak kde? Ještě jsou místa, kde jméno, jisté pojetí cti, odvaha, krev a k ní patří msta... Pokud nějaký pohůnek použije v takovém místě peníze v nevhodnou chvíli, převážně končí jako velmi nešťastný pohůnek. Za dva milióny naši "obchodníci" mnoho nepořídí, tak možná použité fusekle se vzorkem DNA. [velký smích] [velký smích]

251800

25.08.2011 06:26

Zprávy z tiskové konference Dr Mousa Ibrahima

RE: dny secteny?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Došlo k propadu zlata, prej je nadhodnocené. To bude mít Chavez radost. Teď když je zlata dost, tak mu jistě bez problémů těch 200 tun hezky fyzicky vrátí. [velký smích] [velký smích] Jsou pře námi volby v Egyptě, už přišlo varováni z USA o poskytování pomoci. Situace v Libyi je chaotická, investoři s nadějí v oku věří v lepší časy.

To znamená loutková vláda, žádná občanská válka, nadšení Libyjci bez vody elektřiny, plynu, zdravotní péče a jiných blbostí, kterými si je Kadáfí kupoval. Sbohem tolerantní státe, nastoupí tvrdé pojetí islámu s právem šária, ženská patří do pytle od brambor a ne na universitu. Teď budou za tyhle odporné úplatky Libyjci končně mít hromadu svobody. Samozřejmě uvědomělé demokratické svobody a kdy by byl neuvědomělej, tak s tím co? S tím zatočíme. Ve jménu pravdy a lásky. Pokud by neuvědomělost měla masový charakter, tak bude humanitarně zbombardována ochuzeným uranem a přivedena k rozumu. Konečně ten hladký průběh známe z Iráku. Otázka pouze zní kdo poslytne okupační armádu? Podle toho lze véste spekulativní útok na bankrot Francie, Británie nebo USA.

Ještě malá poznámka. Spojené státy nejsou jediné ve vesmíru, kdo může poskytnout finanční, ekonomicko-investiční, technologickou a vojenskou pomoc. Mám pocit, že Muslimské bratrstvo to chápe dostatečně. A Egypt je vzhledem na svou polohu velmi zajímavý partner. 100 miliónovou zemi jde sice zbombardovat, ale nejde ji bez několika miliónů pěšáků na hodně dlouho okupovat. Taky je pře námi zima jeden z velkých nepřátel právdoláskokracie.

251801

26.08.2011 13:16

McHuba mává „vlajkou svobody“

Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

před rokem povídal McCain Kadáfímu, že je pšítel a že vztahy s Libyí jsou tipťop. Teďka povídá, že je pšítel těm v Benghází a k tomu dodává, že zvěrstava musí přestat. Nejde však o prostý fakt, že se jedná o zvěrstva, ale protože to vypadá špatně v rámci propagandy. Říct mě, že jsem jeho pšítel, tak si odplivnu, a musel bych se hodě držet, aby to bylo diplomaticky na zem. Prej americká strana neví, zda Britové s Francouzi loví Kadáfího, to už mi přijde jako řeč Milouše Jakeše, víte kolik berou? Buiď tam mají nehorazný bordel ve vedení, ale masové bombardovaní s relativně malými ztrátami mluví o něčem jiném, nebo lžou jak když rudý právo tiskne.

Slovo západu má pro mě cenu slova prašivce. A má se to tak, že kdo si nedává pozor a začne se bratříčkovat s prašivinou, sám brzo začne považovat prašivé myšlení za normální. Tak to je myšlení je skutečně nakažlivé. Bude-li dobré to, co o čem myslíš, bude dobré to co dostaneš. Bude-li mít někdo myšlení zkyrvysyna a bude se bratříčkovat sic se svými zkyrvysyny, které vytvořil, pak... A to, že vypadají hezky jako hóólywúúdské hvězdy na tom nic nemění. Nahoře huj, uvnitř fuj.

251917

27.08.2011 01:54

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je divný já jsem Verneovky hltal jednu za druhou. Pravda já jsem neměl problém se soustředit dýl jak patnáct minut na čtení. Párkrát to při baterce, když jsem měl spát to smrdělo výpraskem. Bohudík mě rodiče ještě řezali, jak by ale asi řekl Béna Hurů nebo blodánek, tak málo. Mno, jenom tak pro zajímavost si jeden volný překlad od Neffa budu muset přečíst. A co třeba Hamleta, toho překládat nebude, vynechá nějaký dialogy nebo rovnou dějství a bude to in i pro mladý. Ale to už vcelku zdařile udělal Cimrman, doufám jako satiru. I když si přestávám bejt jistej. Verne nezáživnej pro mladý?... Sákryš fakt nevím. Třeba to Jára visionářky taky dělal do budoucna. Hamleta bez Hamleta. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

251974

27.08.2011 15:25

McHuba mává „vlajkou svobody“

RE: Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda ledvinky se mají jíst čerstvé. A tribunál v Haagu je na roztrhaní při řešení zločinů v bývalé Jugoslávii. Kupodivu zločin rozbití suveréního státu není na pořadu dne. Merekelovou zřejmě někdo velmi pečlivě zmáčkl, když z ní vbypadlo uznejte Kosovo nebo nejdete do EU. Mohla říct i bu bu bu, nedovolíme vám přistoupit k euru. Podle diplomatické odpovědi Bělehradu, chápou, že Merekelové se do toho dvakrát nechtělo a co všechno bude za 20 let, že ano? Srbsko s integrací do rádoby oligrachicko-feudální Evropy nemusí spěchat. Třetí rajch, taky netrval tisíc let, jak někdo sliboval.
http://www.youtube.com/watch?v=ze_kM9vjWiw

252020

28.08.2011 06:19

300 let spiknutí

Moc nelze nechat ležet na ulici.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nejlepší vládce je ten, kterému moc leze na nervy, ale ví že ji nemůže nechat jenom tak ležet. Poněvadž si je velmi rychle vezme někdo, kdo s ní neumí nakládat. Takový vládce používá moc s velkou nechutí. Moc je vždy nástrojem jeho vůle, morálky a srdce. Nikdy se mu nestane, že by se stal on sám nástrojem moci. Moc je jako oheň samo o sobě není ani dobrá ani špatná, záleží kdo a jak ji používá.

Pokud se k moci při nějaké zabíjačce dostanou amatéři, tak moc je velmi rychle semele. Problém nastává, když se k moci dostanou amorální darebáci. Seneca napsal. Nedopustěte, aby se lidé dali na cestu dobytčat. Já k tomu dodám nedopustěte, aby lidem určovali cestu amorální a bezpáteřní utopisté. Ta nejhorší kombinace, co může být. Nemají morálku, důvěryhodnost, čest, slitování... a ke všemu jsou ještě mimo realitu. Pokud se jim do rukou dostane velká moc na dlouhou dobu, pak...

Moc má jednu nepříjemnou vlastnost. Velkou "setrvačnost", když má někdo velkou moc, může si dovolit dělat i velké průsery poměrně dlouhý čas. V systému fraktalních rezerv se tato setrvačnost násobí. Není těžké si domyslet důsledky oheldně efektivity pro systém, prostě schopnosti a talenty jsou zničeny klientskými vztahy a ideologickou uvědomělostí.

V konci to je jako v KLDR, uvědomělí panáci kteří kromě brutality a teroru neumí s mocí naložit jiným způsobem. Za geopolitické služby, pak dostanou třeba 50 000 tun obilí. Obyvatelstvo umírá hlady, ale atomová bomba se vyvine. Akorát při tvořivých lidských činostech to nefunguje. Úroda rýže nebo obilí je potřeba aspoň jednou do roka a mířit na pole laufama od kanónu, nemá na zvyšení výnosů ten očekaváný efekt. Pro filosofy myšlenkové školy, co nejde silou, jde větší silou, to je jistě ideologická výzva. Kladou si hlubokou uvědomělou otázku: Užili jsme dostatečnou sílu nebo máme jestě více přitlačit?

252065

28.08.2011 15:49

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kadáfího loví SAS a zrejme si vedou z profesionálního hlediska více než dobre. Elitní jednotka jako pluky SAS se podobá moci nebo ohni. Sama o sobe je taky nástroj, záleží, kdo ho používá a jaké dává rozkazy. Na rozdíl od ozbrojené lúzy tihle krome vysoké profesionality mají vysokou morálku a fungují na rozkaz. Jestli budou chtít Kadáfího živého, tak ho dostanou živého.

Ale nemyslím, že nekdo dvakrát stojí o to, aby Kadáfí vypovídal pred nejakým soudním tribunálem. Príliš toho ví a je impulzivní, není jisté zda by se držel presne scénáre a semtam by mohl vykecat neco, co se dvakrát nehodí, i kdyby se rozhodl šlapat lajnu. To, že ho postaví pred spoud jsou pouze takové kecy. Pokud nechtejí Kadáfího živého, stací nechat špinavou práci dodelat naše revoluciónáre. Kadáfí chce žít, takže pro pluk SAS jde pouze o technický detail.

Jsme západ, civilizovaní, nejsme žádní barbari. Nemáme rádi když se zacákáme od krve, zvratků a jiné špíny na to jsou různí poskoci, podržtašky a pohůnci, plus užiteční idoti. V každém prípade i mrtvý Kadáfí z Libie jenom, tak nezmizí. Propad životní úrovne tam bude drastický. Přece si nikdo nemyslí, že západní korporace, které se chystají servat o ropu budou někomu platit vzdělání v zahraničí, bydlení, elektřinu... Někdo uvedl statistický údaj, že na 6 miliónu obyvatel je v Libyi 14 miliónu aut. To nepotrebuje žádný další komentář.

Bechtel např. ve jménu humanity zákazal lidem v jižní Americe chytat deštovou vodu, to by tak hrálo, když jsem investovali do vodovodní sítě, aby nám konkurovala matička příroda. Kadáfí investoval 30 miliard petrodolarů do gigantického projektu, aby privedl vodu z poušte na pobreží. Musel jít hluboko do vnitrozemí, protože vrty při pobreží se začali časem kontaminovat s mořskou vodou. Voda byla pro Libyjce velmi levná nebo dokonce zadarmo. Kolik investoval Bechtel do toho svého vodovodu, když zákazal lapat dešťovou vodu?

Lidi jako třeba Miloševič nelze nechat mluvit pred soudem příliš dlouho, protože neznají strach. Lze nechat mluvit obžalobu a když to pri obhajobe zacne být nepríjemné, tak... Milovníci svobody, pravdy a lásky se nám od procesu s Dimitrovem poučili. Pro skutečnou mocenskou elitu se hodí Kadáfí jako nejlepší rešení z tohoto marasmu, do kterého se navezli, jako živý nekde v ústranní v politickém azylu. Otázka zní, kdo tomu skutecne velí? Fantastové, kterí verí, že z globálního chaosu vytvoří nový porádek?

Morální lúza, která sebrala pohozenou moc na ulici, když se pred 400 lety aristokracie jako skutecná vládnoucí elita zproneverila své povinosti vládnout? Což obnáší i zpětnou vazbu dolů.
Bez morálky se dá držet a vegetovat v nejvyšších patrech u moci, když systém funguje. Dokud všechno setravacností beží, mohou i ve velkém fungovat klientské vlezdopredelkovské vztahy. Kdo odmítne nést odpovednost, která je spoje...

Automaticky kráceno

252083

28.08.2011 15:51

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdo odmítne nést odpovednost, která je spojena s držením moci, ten ji v lepším prípadě jenom ztratí. Ludvík XIV. to chápal, Ludvík XVI. o tom nemel ani páru. Každý podle toho dopadl. Kdo drží moc, ten musí umet císt "skrytého ducha doby". A když se tento mění, musí vědět co může v budoucnu fungovat a co nemůže.

At každý zapomene na funadamentalní změny při kolapsu, na to proste chybí čas a stabilita. V Londýne vyšlo do ulic 30 000 nepríliš organizovaných vytržníků, znechucených lidí a malá cást organizovaných gangů. Co šlo dělat během těchto několika dní pozitivního?

Jestliže příčinou nepokojů jsou dlouhodobé problémy, pak neexistuje rychlé rešení pro odstranění příčin. Pokud se problémy nacházejí přímo v principech fungování systému, pak si to vynutí zmenu systému. Expanzivní systém je hladový po expanzi, bez toho
nemohou korporace generovat zisky, ani brutální redukce populace na tomto principu nic nemění. Za prvé dve miliardy lidí žijí pod dva dolary denně, tedy ohledně zisku jsou v i tomto počtu, když
střelím optimisticky 90% na profit, pak se dá vygenorovat globálne 1.8 miliard denne. Slušná suma, ale bude to méne, protože tam se pohybujeme prevážne v realné ekonomice potraviny, voda...a tam se ce srovnání s kreditovým kasínem dosahuje mnohem
nižších zisku. Tito chudáci nemohou globálne spotrebovat nejaké významné zdroje navíc. To si může myslet propagandisticky zpracovaná masa, ale pokud si to myslí, ti co jsou skutecně u vesla, kteří mají k dispozici informace, prostředky, aparát... pak poteš košte.

I znicené země bohaté na ropu typu Irák, Libye v přepočtu na kredity dodali lokálne do domácí ekonomiky řádove desítky miliard babek ročne a ovlivnilo to blahobyt marginálního počtu lidí. Pokud roste všeobecné vzdělání a životní úroven, tak na západe behem trí generací došlo k drastickému poklesu porodnosti, tak drastickému, že západní země soupeří ve statikách s Vatikánem, kde se něco jako babyboom neočekává. Není k tomu nutná centrální regulace, sterilizace, at už otevřená nebo skrytá v potravinách,
vodě, lécích...

Pokud jde o systémové opatření, tak vysoké dávky na jedno dítě, snížené na druhé a mínosové na tretí a více. Navíc limitovat podporu i růstem dítěte ve smyslu kvalitní výchovy. Výchova vzdělaného kvalifikovaného jedince patří k velmi nákladným. Výchova jedince který vyroste na ulici, vyjde spolecnost ještě více draho, ale převážně v dospělém věku. Chceš hodně dětí, tak se o ně musíš umět postarat. My jako společnost nechceme vymřít, ale nemužeme si dovolit ani nekonečnou populační expanzi a preferujeme výchovu lidí, kteří jsou přínosem a tyhle základy chápou. A není to pouze o vysokoškolských rourách. V Gulagu byli ceněni řemeslnící a různé praktické profese vedením lágru. Nějak si nemůžu pomoct, ale lidi kterí jsou ochotni poctivě maka...

Automaticky kráceno

252084

28.08.2011 16:08

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nějak si nemůžu pomoct, ale lidi kterí jsou ochotni poctivě makat
rukama jsou furt nedostakové zboží.

Četl jsem názory intelektuálů, že špatne nastavené systémové parametry se mají rešit individuálně, psychologickou pomocí... V tom případě zeme velikosti ČR bude potřebovat, tak 100 000 nových socialních pracovníku do terénu a psychologů a taky 50 000 zkušených policajtu do ulic a to na dlouho. Ponevadž máme hromadu lidí, kteří mají nulovbé vzdělání a kvalifikaci a dokážou s tím docela slušně žít, na rozdíl od "hloupých lopat".

Naprosto nezbytné klást důraz na tři systémové parametry a věci se začnou postupne měnit. Podpora pouze na první a druhé dítě. Vynutit si školní docházku vedenou v úředním jazyce. Žádný človek, který pracuje se nesmí mít hůře než ten, který čerpá solidární pomoc. Ani ten co pracuje na partime. O výši minimální mzdy si při tom mělo mluvit. Nebojím se toho, že obchodní řetězce a jiní pokud existuje lokální odbyt zruší své aktivity z důvodu zvýšení minimální mzdy a zákazu zneužívání částečných úvazků.

Pro byznys od určité velikosti mimo sezonní práce bych partime zakázal nebo přísne stanovil podmínky. Věřím, že megakorpoarcím se to libí, mít na jednu šichtu dva zaměstnance, za které nemusí nic platit, ale měli by jim docvaknout, že pokud se to stane normou, tak začne chybět kupní síla a to má nevyhnutelné důsledky kupní silou počínaje, kriminalitou konče.. U malých byznysů bych byl benevolentní, ponevadž tam zůstávají kredity lokálně v oběhu za předpokladu, že to nepřeroste určité meze vychcanosti.

Jak to souvisí s Kadáfím? Někteří lidé jsou přesvědčeni, že vyvraždení lidstva na pod jednu miliardu řeší problémy ohledně expanzivní civilizace, tzv. udržitelný růst. Mimo kvartalový způsob myšlení to nereší absolutně nic!! Kvartolové myšlení se v masovém měřítku se stává problémem jakékoliv civilizace, protože o zpětné vazbě nemá aní ponětí. Neexistuje samoregulující systém bez zpětné vazby!!Finanční systém fraktalních rezerv by okamžite zkolaboval a nový finanční systém na nekryté měně ani nevznikne, ponevadž v období prohlubujícího se kolapsu se bude používat zboží a drahé kovy. Možná vniknou centra, která odolají déle jako třeba Byzanc při pádu Říma, Ale čistě teoreticky pokud by to dostatečně velká struktura starého systému rozdejchala a zavedla nové fiat money, tak hlad po nové expanzi bude přímo neukojitelný. A to je nutná podmínka, aby dostatečně robustní část systému přežila. Minimálně tak polovina, což je v rozporu s úbytekm populace. Vede to ke katastrofálnímu propadu efektivity systému. Nelze mít 10% populace a 50% staré struktury, která bere dominantní profit. O tom je celý příběh o Kadáfím, Sadámovi...
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/243001-kadda...

252087

28.08.2011 20:38

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já si nemyslím, že redukce populace je řešení, ale jsou tací co tomu věří. Řešením je tvrdý nekompromisní odklon od expanze, ale to je problém, i kdyby se chtělo.Mno pokud jde o morální stav, tak bych nebyl takový optimista. Evropa po pádu Říma padla do několika stovek let do barbarství, i když teď se do něj dle mého názoru dostává. Přijde mi směšné, když v Evropě tvrdí, že USA nejsou západ a oni se k němu hrdě hlasí. K čemu se vlastně s takovým nadšením hlásit? Pitná voda by se při energetickém zdroji dala získat z oceánu. Problém bude zavlažování, ale především ekologická devastace.

Fukušima v plné nahotě ukazuje, že tam energetický zdroj neřeší nic. Daleko horší je pozvolná devastace, která není mediálně zajímavá. Když dvacet let tekla ropa do delty Nigeru, kromě místních postižených lidí, to měl každý na háku. A jsou daleko méně vidtelné průšvihy a chamtivost spojená s bezohledností. Ale bude se kecat o antropologické změně klimatu člověkem. Nic to nestojí a jdou z toho centrálně ždímat bezpracně kredity v podobě daně nebo nebo nějakých povolenek a licencí.

Problém je změna myšlení lidiček a ať se někomu líbí nebo ne, tak náš podělaný expanzivní systém toto silně ovlivňuje a formuje. Veškerá komerce, reklama, média, módní značky, vzdělávací systém... to směřuje k jisté masové hysterii populace. Věci se nestávájí prostředky usnadňující život, ale kýčem který má ukázat jaký jsem lepčejší onačejší člověk. Dříve byla značka paradoxně garantem kvality. Pokud pět minut po dvanácté odstoupíme tvrdě od konzumní kultury, pak možná můžeme uhnout od přímého tvrdého kolapsu civilizace.

Nejde jenom o blbosti typu dovolená v Thajsku nebo nová plasma nebo naleštěný ipod, ale jde o to, že pokud to nemá padnout do sraček, tak ať každý zapomene, že nasype za rok metrák zrní praseti nebo krávě, aby si dal pětkrát týdně řízek se stejkem. A neodpustím si banány, budou semtam a brambory ze Španělska, cukr z Francie nebude vůbec. Nebo kolaps, a tam bude konečně ta pravá nefalšovaná demokracie, svoboda, rovnost a bratrství. Lidičkové budou mít rovnostářky úplně holou prdel a elita bude mašírovat v tangách. Ideologicky nezávadnou barvu k tangáčům si budou moct svobodně vybrat sami. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

252103

28.08.2011 22:45

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Film jsem zkouknul až teď. Dobrá. Něco mi bylo osobně posláno, tak dám něco zpátky. Většinu fakt z toho filmu znám, ale pokud jde tu zahořklost. Nemyslím. Mezi dobře informovanými patří až k nezdravým optimistům. Existuje jedno spiritualní speciální místo Srdce spiritu planety Země. Mike Ruppert přišel spirituálně přesně z tohoto místa. Konečně z toho důvodu čeká na stou opici. Mnoho lidí přišlo odtud, protože je čas, kdy je potřeba, aby tady byli. Člověk je přes všechno velmi spiritualní bytost. Evolučně nevyužívaný mozek prostě vzniknout nemohl. Jak říká sám Darwin evoluce je postupný vývoj probíhájící přizpůsobením na změny prostředí, tudíž mozek, který využívá zlomek kapacity, nemohl vniknout pouhým tlakem fyzického protředí. Existují schopností, které se otevřou, když budeme pracovat na svých vyšších emocích na srdeční čakře. Kdo chce vidět třetím okem, musí se vyčistit a nejprve naučit dívat srdcem.

Přemýšlel jste někdy jaké vlastnosti si vynucuje intuitivní a hlubší vnímání budoucnosti? Především to je sebedisciplína, protože budoucnost má taky dynamický charakter, věci které lze vidět se stanou, když ti kdo jsou jejich součástí do toho vloží do poslední jiskry všechno, co v nich je. Není to legrace dojít k tomuhle poznání a pak začít zjišťovat tenkou hranici mezi tím, co je jet naplno a fanatismem. Tenhle pán ví velmi dobře, proč je balanc tak důležitý. Titulky jsou trochu korektní, ale mě rozhodně pomohli a ušetřili spoustu času. [mrknutí jedním okem] [smích]

252108

29.08.2011 04:17

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: Jen abychom nedopadli jako Srbsko nebo Libye...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jistě pan Čulík se cití, když Češi háží na základě negativních zkušeností cikány do jednoho pytle a sám to dělá s Čechy, když se prej neozvou na to, co je rasismem, tak prej jsou rasistický národ. Bylo to tady řečeno více lidmi. Rovnost před zákonem, vyžadovat školní docházku. Na Slovensku je generace negramotných cikánů, takže Fico chtěl zavést povinně pro problémové internáty, aby se aspoň naučili číst a psát, byl taky samozřejmě rasista. Dále přídavky na dvě děti pro všechny, a kdo chce více musí se o ně umět psotarat. Plus pravidlo žádný člověk, který pracuje i za minimalní mzdu nesmí být na tom finačně hůře než ten, co nepracuje. Navíc silně omezit výdej přímých peněz a provádět platby za vodu elektřinu, plyn, nájem, na nákup potravinm vydávat něco, co jde použít v krámech a ne v hospodě s automaty.... inkaso v paušální formě a v průměru pro daný region, aby se neplýtvalo. Garantuju panu Čulíkovi, že tyhle jednoduché systémové opatření budou mít větší efekt, než milión osobních pohovorů.

Argument o kulturní odlišnosti? Vietnamci jsou z úplně odlišné kultury, ale problémy jako s cikány s nimi nejsou. Pravda spoustě Čechů nevoní taky, prej neplatí daně, pěstujou marijánku, prodávají nekvalitu ve stáncích. Vono u nás je tak draho, že lidem nezbyde než jít kupovat na tržnice. A taky v rámci komunity probíhá bankovní krytí, tuším bez úroků nebo velmi nizký úrok. Asi jediní v ČR, co provozují skutečné inevstiční bankovnictví. Investiční banka by měl mít podíl, ať plus nebo mínus na investeci a ne úrok.

Pokud někomu daně hned nestrhnou, tak ať mi někdo najde deset spravedlivých, kteří se nebojí hloubkové kontroly berňáku i mimo ČR rád se na ně podívám. BL teď moc nečtu, protože je to furt Cvek. Když tam byl Kotrba, tak jsem to četl. Sice jsem v dost věcech těžko hledal společnou řeč, ale byla tam hromada zajímavých informací a mělo to logickou strukturu a byla tam cítit i zpětná vazba. Asi něktaří lidi z BL čtou semtam i diskuze a články na Zvědavci. Ještě tam pár autorů čtu pravidelně, a pak co mě zaujme, když to není zajímavé, tak prostě nečtu do konce.

252121

29.08.2011 04:28

Znásilnění Libye

Hmm, jak vidím

Rene Bartosek 75.?.?.?

tak při povídaní o moci jsem ještě vynechal jednu část. Ten kdo pomůže získat moc darebákům hrubého kalibru, pokud sám ještě nebyl darebákem, tak se jim stává. Jestliže zničím nějakou mocenskou strukturu, pak nesu odpovědnost za to, co se bude dít dál. To, že není žaket s fajnovou róbou přímo zacakaný od krve na tom nic nemění.

252123

30.08.2011 01:32

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Aha, takže v prístupu ty chcípni dneska a já zítra se obnoví vztah k bohu? Normálne píši slovo Bůh, když myslím Nejvyšší možnou existenci s velkým B, ale rekl bych, že Bůh byl a je bude v našem chápání casu príliš zaneprázdnen, aby se staral o fyzickou existenci individua, které se rídí vlcí morálkou. Na to stací bohate karma, ale vy v karmu neveríte, že ano? Vy máte svého boha s darwinistickým prístupem.

Když vám nekdo znicí váš život, vezme práci, za ženskou, kterou milujte vám nasadí pri tajné operaci fuchtli, ... zadlužený baráku a neplacení splátek. A pokud po 30-ti letech, kdy jste dobre informovaný a vidíte jak se vaše predpoklady krok za krokem naplnují a zustanete pritom psychicky prícetný a cekáte na stou opici, tak potom veríte skutecne velmi pevně v Boha a jste skrz naskrz prolezlý optimismem.

Ale každej, ať si věří v co mu libo. Bůh s vámi a ať máte srdce na pravém místě, věřte mi, že to bude důležité stejně jako kus půdu, schopnost ji obdělat a bránit sebe i svou rodinu. Když máte srdce na pravém místě, tak kromě rodiny můžete počítat s komunitou. Ale Mike Ruppert chaos, kdy si každý individuálně musí urvat každý den života navíc nevidí jako happy end. Já koneckonců taky ne. [mrknutí jedním okem] [smích]

252194

30.08.2011 02:00

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: Jen abychom nedopadli jako Srbsko nebo Libye...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale já jsem nemluvil o tabulkové statistice, ale o skutečných nákladech. Akorát by nikdo nedostal skoro žádné love přímo do ruky, pouze nějaký papír za který jde nakoupit jídlo a jiné nutné věci, žádný chlast, automaty, benzín do auta... A platilo by to pro všechny, kteří by pobírali formu nějaké soldarity. Nepřišla by jste o byt Kateřino nájem by byl zaplacený, elektřina, voda, plyn taky, žádný částečný příspěvek. Akorát by jste měl velmi málo hotovosti. Za kšeftování s poukázkymi velmi tvrdý flatr pro spekulanty, včetně možnosti konfiskace majetku, odebrání byznysových licencí a až po trestně-právní odpovědnost. To by mělo vyšroubovat černý směnný kurz, tak vysoko, že směna by byla velmi okrajová záležitost. Mno jestli si někdo myslí, že by to bylo moc drahé, tak nakolik vyjde armáda bezdomovců nebo lépe organizoavných rabujících. V Londýně byli povětšinou náhodní neorganizovaní. Problém by byla práce na černo, ale to je i dneska.

252198

30.08.2011 02:16

V Libyi probíhá masivní rabování starodávných památek

Nepochybuju

Rene Bartosek 75.?.?.?

ani v nejmenším, že kšeftmani si dají mimořádný pozor na artefakty z Libye i Egypta, na něco mají určitě velmi lukrativní nabídky nějaký čas na stole. Zvítězili jsme přišel čas oslavit vítězství, rabovaní, plnění, zansilňování, vraždy, mučení, teror, buzerace... z opilosti mocí, těch co ji příliš nesnesou. Ať žije revoluce, ale když si vypomůžu Hemingwayem, komu zvoní revoluce zítra?

252202

31.08.2011 00:55

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

RE: Finále honu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy umíte císt emoce na dálku? Ale podle toho, co píšete, neumíte. Buh pomuže tomu, kdo si opravdu uprímne rekne, ale necekejte hned osobní privatní bo6skou intervenci. Fyzický svet, který jste vy sám a ne já ve svém príspevku zduraznil je diferencovaný. Co nefyzický svet? Absolutno a shluk bílkovin opatrený inteligencí? Aspon tak jsem to "zlovolne" z vaší reakce pochopil. Jenomže pokud ten shluk bílkovin na fyzickém levlu predstavuje komletní soubor a nic více, tak proc by mel zajímat Boha? Takže možná tu máme Absolutní spirit, nejakého koncového uživatele s nefyzickou nadstavbou a mezi tím nic? Jenom, se tak "zlovolne" ptám. Velmi nerad bych degradoval Absolutno na udržbáre 3D rozmeru a fertig. [mrknutí jedním okem]

Prakticky, tak dobre. Kolik lidí musí mít komunita, která by mela reálnou šanci prežít kolaps komlexní civilizace? Pet set, tisíc? Kolaps SSSR. Vyštípnu z jedné analýzy pouze tri fundamentalní faktory. Za prvé široká rodina, která se pravidelne v Rusku udržuje v uzkém kontaktu, má mít 100 clenu. Za druhé i soudruzi, když regály v obchodech zely prázdnotou, tak lidem na cerno dovolili i v Moskve zahrádky. Prumerná velikost byla 600 m2, s pudou v rusku není problém nedávno premiér Putin nabídl pudu rodinám s detmi, tretí faktor težkopádné centrální plánovaní vyrobilo hromadu zboží na sklad. Lidi nedostali pul roku výplatu, ale mohli si vzít zboží. Rozumíte velká, rodina, mezilidské kontakty, enormní nárust cerného trhu, který zmírnil kolaps centrální moci.

Muj názor je, že pri kolapsu prežijou kocovní nomádi nejlépe. Budou mobilní, budou umet bojovat, nebudou na ráne pri obdelávání pudy. Chcete skutecne prežít kolaps komlexní civilizace? Musíte vytvorit bud dostatecne silnou sobestacnou komunitu schopnou odolat loupeživým útokum na farmy. A to není sranda. Nebo se stnte nomádem. K tomu srdci jedna otázka, na kterou si odpovezte sám. Jste schopen napocítat kolem sebe deset lidí do jejichž rukou bez sebemenšího zaváhání vložíte svuj život? Jestli ano, pak máte srdce na velmi správném míste, ale to je na životaschopnou komunitu málo. Mno, dal jsem si opravdu pozor, abych krome sluvka zlovolný v uvozovkách použil neutrální výrazy a vyhnul se i ironii.

V každém prípade mým cílem je transformace civilizace neco na ten zpusob Kuby nebo Ruska pri kolapsu SSSR, z toho se dá jít nahoru. Urcite nestojím o KLDR nebo neco horšího. I když já jsem pripraven zemrít kdykoliv, presneji receno ukoncit existenci v tomto fyzickém tele. Ale já vím, proc jsme tady a vím i jak zemru a nebude to v posteli s prošedivelými vlasy, pokud bych se ztotožnil s telem mohl bych mít všechno na háku, ale nemám. Taky jsem zrejme zatrplkej jako Mike Ruppert, s tím souhlasím. Na rozdil od něj žiju poklidně. Zaměřil jste se na slůvko optimista, takže ještě jendou to shrnu a zopáknu. Vzhledem ktomu MR prožil ve svým, životě tak se mi jeví jako těžký optimista.

252249

31.08.2011 01:05

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: Jen abychom nedopadli jako Srbsko nebo Libye...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Se střední třídou bych si nedělal starosti, ta prakticky přestala existovat jenom ji to zatím naplno nedošlo, ale to přijde. Říkal jsem, že o minimální mzdě a jiných věcech jsem přístupný diskuzi. Jde o zneužívání solidárního systému, že to je spojené s mírou korupce a legální zlodějině ve velkém? Souhlas. Ale vytváří to zároveň živnou půdu pro nástup tuhé totality nebo občanskou válku, nic moc představa budoucnosti. Prozatím podbízení korporacím přivedlo svět do takové prdele, že miliardáři, kteří před pár lety protlačili v politice zrušení progresivního zadanění, začínají veřejně volat po zdanění. Tož v takové řiti jsme, když tohle docvaklo superbohatým.

252250

01.09.2011 02:51

Proč dostal Kaddáfí červenou kartu

Hra zdaleka neskončila.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kadáfí je mazaný. Vzdávaním se byla propaganda nebo spíše úskok. Nejbližší rodinu uklidil do Alžírska. Velmi chytré. Za prvé velká rozloha, vojensko-logistický problém pro případný útok. V Alžírsku žije 1.5 miliónů lidí v rámci kmenových svazů v poušti. Pro kmeny je státní hranice pouze čára na papíře. Oni mají své teritorium a příliš se nezajímají o nějakou centrální vládu. Víceméně Kadáfí se může pohybovat bez ohledu na hranice po značné rozloze Sahary. V bílém hábitu vypadá každý stejně.

Průběh arabského jara v Alžírsku ukázal, že tato zemé na rozdíl třeba od Sýrie má velmi robustní stabilitu. Porcování Libye tuto vnitřní integritu ještě zpevní. Samotný stát vznikl tvrdým bojem s Francií. Odstranění Kadáfího od moci bude mít samozřejmě dopady v celé Africe, ale i v Asii a latinské Americe, kde západní propaganda není schopna manipulaci veřejnosti. Západ nebude mít žádnou důvěryhodnost, bude existovat ještě větší nenávist. Pokud západ Kadáfího přece jenom najde a nechá zavraždit, pak se stane duchovním symbolem boje.

Různí diktátoři i menší figury v dění, budou mít tendenci investovat mimo západ. Paradoxně reakce na Kadáfího překročení lajen k tomuto povede. Nikdo si nebude jistý, kdy se znelíbí a zmrazí mu nebo rovnou šlohnou aktiva. A lokální vládce má vždy pud sebezáchovy, panákovi v západní metropoli se lehce nějaké příkazy vydávájí, ale lokální loutka riskuje, že skončí v jistých případech na kandelábru. Třetí svět není poměrně krotká východní Evropa. Takže v určitých případech košile bližší než kabát a odmítne poslušnost. A půjde nám do tuhého systém fiat money nemůže dále existovat, takže buď zkolabuje, což není třeba komentovat nebo dojde k transformaci, což bude velmi bolestivý a obtížný proces.

Provokace pravděpodbně s ZHN v Tripolisu? Možná ovčani na západě uvěří, ale v Libyi nikdo, poněvadž Tripolis stál pevně za Kadáfím a tzv. třetím světě tomu neuvěří taky nikdo. Saudové budou takovou akcí silně diskreditováni. Vyslání okupační armády bude nutnost, protože při drastickém propadu životní úrovně bude západ čelit odporu obyvatelstva. V zemi platí krevní msta, takže teror nebude možný použít k dosažení cílů. Už teď byli přinuceny speciální jednotky ve 1.5 milińovém městě jednat během operací s mimořadnou brutalitou. Neočekávám od nich takové hrubé neprofesionalní porušení disciplíny jako hromadné znásilňování nebo zbytečné zabíjení lidí, kteří pro ně nejsou hrozbou, ale jsou v nezáviděníhodné situaci a pokud chtějí přežít, pak...Dosazená vláda zrádců bez západu padne. Být hlavounama, tak na takovou hovadinu jako provokačka s ZHN raději ani nemyslím.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Al%C5%BE%C3%ADrsko
http://www.czechfreepress.cz/planuje-nato-terorist...

252324

01.09.2011 15:24

Proč dostal Kaddáfí červenou kartu

RE: Kaddafi zavahal

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepochybně vojenské hledisko má svou váhu, ale kromě centrální obrany na vysoké technologické úrovni v možnostech státu, který se chystá k obraně je tady okupační fáze. Centrální obrana při vysoké kvalitativní a kvantitivní převaze ve vojenských hračkách jde, sic se ztrátami, ale přesto spolehlivě zničit. V Libyi se to stalo beze ztrát, a zničena byla v rámci humanity infrastruktura země. Lidé budou desítky let umírat na nedostatečnou zdravotní péči, problémy s vodou, elektřinou... Rizikové skupiny jsou staří lidé a děti. Mám pocit, že značné hledisko hraje i početní faktor. Kadáfí si sice mohl dovoli masívni invstici do moderní techniky, ale Irán má 70 miliónů obyvatel a Libye 6 miliónů. Okupační fáze může být velmi nepříjemná, pokud se objekt tzv. preventivního útoku připravil na guerilovou válku v okupační fázy. A při drastickém propadu životní úrovně obyvatelstva nelze s ničím než dlouhodobým odporem počítat. Plus přírodní podmínky, někde jsem zaregistroval, že opotřebení vrtulníku v Afganistánu dosáhlo takové míry, že polovina britských strojů je na zemi a brakují se náhradní díly přímo z vrtulníků Apache. Sahara nebude o nic moc příjemnější. Plus faktor, že k moci si vysoce pravděpodbně dostane něco na způsob Muslimského bratrstva, z loutek velmi brzo nezůstane mastný flek nebo začnou být osvíceny zančnou dávkou pragmatismu. I Malíki velmi rychle objevil pud sebezáchovy.

252354

01.09.2011 15:41

25 nejlépe placených ředitelů vydělalo více, než zaplatily jejich firmy na daních

Mno, tady máme to správné tržní přerozdělování.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Napojení privatního subjektu na veřejný rozpočet, vůbec nejméně efektivní způsob. A dělá to prej konzeravativní ministr a konzervativní strana s naším konzeravtivním knížepánem. Dálnice už asi málo sypou, pandury jsme nakoupili a nějaký nový líznutí stíhaček se teprve chystá. A vo to bude boj, jak v předehře předvedli Vondra s Kalouskem.
http://www.novinky.cz/domaci/243350-drabek-navzdor...

252358

01.09.2011 15:43

Proč dostal Kaddáfí červenou kartu

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Rene Bartosek 75.?.?.?

Slyšel jsem, že lidi mají odvádět státu poplatky i z vlastní studně na vlastním pozemku? [překvapení]

252360

01.09.2011 15:56

V Libyi probíhá masivní rabování starodávných památek

RE: Nepochybuju

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dobré podhoubí, pokud funguje centralní moc, tak některé věci nad velikost diplomatického kufříku se obtížně dostavají přes hranice. Když centralní moc nefunguje?.... Nemluvím o organizovaném rabovaní po vítězném humanitarním bombardovaní, kdy k muzeu rovnou přijede armáda s náklaďákama a odveze, co libo. Zdůvodnění, převážíme to na bezpečné místo, aby to někdo nešlohnul a nezničil. Výmluva v případě velení, které není tupé. Navíc to je pravda, sběratelé artefakty neničí a uchovavávají je jistě lépe než depositář muzea. Jinak stačí prosté já mám v ruce sapík a ty drž hubu civile a koukej odsud zmizet. Jakýkoliv člověk se v chaosu bezpraví může stát lehce mrtvým teroristou ve statistice, že ano?

252361

03.09.2011 21:24

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: Se zbraní v ruce

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nikde není ani čárka o tom, že člověk vytvoří negativní karmu, když je přinucený bojovat, aby chránil životy jiných. Problé, je, že jak se to začne jednou řezat, tak se začnou dít pěkně hnusné věci. Drtivá většina lidí není schopna v takovém hystericky vypjatém čase kontrolovat emoce a ti co to dokážou si povětšinou nemůžou dovolit ani pípnout nic proti zvěrstvům, poněvadž vládně davová psychóza a dav je kruté hloupé zvířatko. Myšlení s pamětí a svědomí se dostavuje individuálně později a není o co stát. Karma si to v každém případě srovná s těmi, kdo válku vyvolali. Ti nesou hlavní karmickou zodpovědnost.

252477

03.09.2011 21:57

Proč dostal Kaddáfí červenou kartu

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zcela jistě, ale domobrana není přece vhodná pro otevřený boj s regulární dobře vyzbrojenou armádou. Ta se hodí až během okupace. Vono pár let takového vítězství... V Afganistánu to praktikují od roku 1980. Jedno impérium pomohli pohřbít a druhé má na kahánku. De facto už v Afpaku neexistuje rozumný cíl, na který bych high-tech hračky mohly zaútočit, takže se utočí do prázdna na základě výzvědných informací. Colateral damage a krevní msta.

Bylo zabito jistě mnoho velitelů té místní "domobrany", ale furt se vynořují noví. Naposledy bylo oficiálně přiznáno, že do léčky dostali komando SEAL, tedy elitní vojáky. A furt noví velitelé budou. V zemi už dvacetiletí lidi neví vůbec, co to je vlastně mír, to je zatraceně kvalitní škola života na boj o přežití. Je tam i s námezdnými žoldáky 200 tisíc chlapů.

Nějaký nejvyšší velitel při odchodu z Afganistánu pustil ven zprávu, kde řekl tuším po sedmi letech vítězství, že potřebuje minimálně půl miliónů chlapů na dalších 10 let. Většinou tyhle odhady bývají optimistické. Nějaký politik tuším tehdy Blair začal žvanit, že tam budou třeba dalších 20 let, od psacího stolu se to plánuje lehce. [velký smích] Nemluvím o opotřebení te drahé špičkové techniky a nákladech na provoz. Nekryté prachy jdou vytisknout, ale války se platí ve skutečných realných zdrojích. Jako energie, ropa, kovy...

Odstraní se lidi jako Kadáfí nebo Sadám od moci a po pár letech buď není s kým se pořádně dohodnout nebo tam je někdo jako Taliban, který si dohodu představuje na obě strany a s nějakou ohryzanou kostí se nespokojí. Holt centrální moc na lokální úrovni taky potřebuje zdroje na udržení a v destabilizovaném regionu potřebuje mnohonásobně více zdrojů než v regionu stabilním. Nakonec idoti zjistí, že žádné impérium nemá tolik vojclů, aby mohlo destabilizovat půlku světa a profitovat z této destabilizace. Stačí se podívat jaká byla pozice Ruska po kolapsu ekonomické a v těsném závěsu vojenské síly impéria SSSR. Nikdo se s nima pořádně nechtěl bavit , zhroutil se dovoz a doma neexistoval de facto civilní sektor výroby.

252480

04.09.2011 14:30

Izrael vede válku proti íránským vědcům

RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdo by z toho asi byl případně obviněný. Kadáfí těžko. V Iráku a Afpaku jsou. Takže?
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/243608-fb...

252499

05.09.2011 04:33

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: INDICIE

Rene Bartosek 75.?.?.?

Proto ty zkoušky Bulav a Topolů s s technickými vylepšeními, Čína pustí ven, že maji protilodní střely a stealth bombardér... A že zavedeme branou povinost je moc hezký, vždycky je dobré vědět kdo bude mačkat cuplíky někde v Coloradu a po válečný šichtě půjde domů za rodinou, a kdo s mašinkvérem bude potrava pro kanóny. Tempo je sice v partii tempo, ale k čemu je časová výhoda, když chybí materiál a pozice směřuje k matu? Sýrii se nemůžou dovolit jenom tak pustit, protože přesně jak jste řekl Sýrie je Irán a pak světová válka. Buď najdou koule nebo ať se připlazí rovnou po břiše olízat nohy a doufat v milosrdenství. I když jestliže se podívám na posledních deset let, tak milosrdenství nevidím. Jenom ohryzané kosti, čím dále více ohryzanější. Tečka.

252523

05.09.2011 15:45

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: poslední stupen před skutečnou válkou je burza

Rene Bartosek 75.?.?.?

Realné skutečné ceny na burze? Vždyť ti šašci dávno nic skutečného nekupujou , pouze spekulativně točí kredity, aby vytvořili další kredity a to "zodpovědně" bez ohledu na jakékoliv negativní důsledky. Teprve až když se to začne geopoliticky srát na ultimum, tak někdo z těch úplně nahoře dá befel, že třeba cena ropy je trochu přepísknutá. Tož tolik k té zodpovědnosti o přežití systému. Ten podělaný expanzivní systém, ale nemá budoucnost v konečných rozměrech této planety. Samozřejmě lidi jako Greenspan to vědí, když sdělili veřejně volně cituji z hlavy " ...uživíjte si dokud to jde..." Povedená rada od pana vzdělaného, bohatého a zodpovědného. Největší tragédií není, že má peněz jako sraček spolu s morálkou bakterie..., největší tragedií se mi jeví, že tenhle druh lídrů není schopen ničeho jiného než dovést civilizaci ke strašlivému systémové kolapsu. Takovou radu, ať si laskavě strčí do ... [bliji]

252542

06.09.2011 04:01

Západ může provést invazi do Sýrie, aby tam hledal chemické zbraně

Pozoruhodné.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Muž, který nechtěl sedět na trůně? Pokud někdo chce být mistrem v používaní moci, pak ji musí používat s nechutí jako nutnou povinost, které je třeba dostát. Abdikovat se dá, když je pokoj a klid, ale když se někdo nechal nalejt, tak...Sýrie je ve velmi komlikované situaci. Desetiprocentní menšina Alavitů vládne zemi 40 let přes armádu. Jsou tady Kurdové, křesťané, šííté a většinu tvoří sunnité ( 75% ). Vytvořit nábožensko-etnický konflik by mělo být poměrně jednoduché. I když tu je přízrak Iráku, který po necelých deseti letech budování demokracie může nejenom muslimskému světu ukázat, jak že to vypadá ten pokrok na západní způsob. Stačí se podívat přes hranici, jak to vypadá v Libanonu. Ankara by se měla velmi dobře rozmyslet, zda se má podílet na vyvolaní občanské války v Sýrii. Velmi lehce by při tom mohlo dojít k rozpadu Iráku a v Turecku by mohli nečekaně rychle stát proti něčemu, co sami vyvolali.

252551

06.09.2011 18:15

Romové I. část

Romská otázka?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Úmyslně jsem zvolil sarkasticky provokující nápis. Doufám, že nějaký uvědomělý vůl mě uvede ve výroční zprávě o extremismu. Velmi zajímavý článek, nedokážu posudit do jaké míry autor vidí pod pokličku, ale přesto se tam vyskytují zajímavé informace.

V prvé řadě, lidé jako Čuněk nebo realitní kanceláře neřeší žádný problém, pouze ho přesunou z centra měst jinam. V případě vsetínska šlo o málo početnou komunitu, který postihl malou místní obec. V případě Prahy, Brna.... jde o severní Čechy. Současný stav ukazuje, že nedošlo k vyřešení ničeho, ale naopak k radikálnímu zhoršení situace. Upozorňuju, že se to vrátí jako bumerang zpátky s ničevější silou do velkých měst. Severní Čechy i Morava patří k chudším regionům a jakmile tam nebude nic a krize s tzv. "konzervativní vládou" přiškrtí ještě více socialní podporu, tak drobná kriminalita na lokální úrovni nebude stačit a proběhne částečně zpětná migrace a přesun kriminální činosti na města, kde se dá provozovat. Číslo jedna je samozřejmě Praha.

V diskuze zaznělo téma drogy, ať se nikdo neutěšuje nebo neobává, že i tvrdé drogy zdecimují jakoukoliv populaci. Na heroinu se dá vegetovat desítky let, toxikuje méně organismus než alkohol. Jistě všichni souhlasí, že alkohol nezdecimoval žádnou populaci. V případě indiánů šlo především o neštovice. Problém tvrdých drog leží v totální desintegraci individua, komunity a nakonec společnosti. Lidi mají pouze jeden koníček, nejsouschopni soustavně pracovat, soustředit se... Některé symptomy pospané v článku my silně připomínají lidi na tvrdých drogách.

Máme problém. Já ho mám taky přestože jsem za Atlantikem. Sice jsem několikrát zkoušel nad hroudou, z které pocházím zlomit hůl, ale nejde to. Pokud to udělám, poruším jednu ze zásadních věcí v této inkarnaci. Takže to prostě nemůžu udělat, protože bych popřel sebe sama. Za socíku to byl menší problém, protože stát nebyl ochoten platit pouze vypálné. Dnes to je velký problém z důvodu pouze výpálného a v budoucnu až nebude výpálné to bude obludný problém.

Kořeny jsou dlouhodobé, krátkodobé řešení neexistuje. Jestli někdo koketuje s Hitlerem nebo podobným smradem, pak tady je jistý citát jednoho pastora, který končí "... když si přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by mohl protestovat"... Ale někdy se i s nepříjemným začít musí. V prvé řadě tvrdě omezit hazard. V Illinois je zákaz výherních automatů v hospodách. Donedávna bylo jediné kasino na lodi, protože kromě rezervací nesmí být na pevné zemi a teď jsem si všimnul, že někdo dostal výjímku na megakasíno u letiště, ale to se malých hospod netýká. Stát si musí spočítat rovnici drobná kriminalita a sociální rozvrat všeobecně, versus zdanění automatů.

Druhá věc. Omezit výdej hotových peněz. Vydávat nějaké kupony, tady se to jmenuje lin. Šek se dost...

Automaticky kráceno

252580

06.09.2011 18:15

Romové I. část

RE: Romská otázka?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Druhá věc. Omezit výdej hotových peněz. Vydávat nějaké kupony, tady se to jmenuje lin. Šek se dostává v anglosaské společnosti jednou týdně, předpokládám že i podpora se dostává jednou týdně. Už to pomáhá rozložit problém neschopnosti dlouhodobějšího hospodaření. Lze vydat tyhle kupóny s datumem a přinutit, tak lidi aby chodili nakupovat v malém třeba třikrát týdně. Obchodník by při vyučtování za hotovost musel ke každému kupónu mít účet. Šlo by to možná osvobodit od daní, stejně jsou to veřejné peníze, aby to kompenzovalo jisté komlikace s tím spojené. To jde zavést hned. Samozřejmě při české vychcanosti za každou transakci při manipulaci od kusu zavést tvrdý flastr. Třeba 10 000 Kč, aby si to vychcánci velmi dobře rozmysleli. V opakovaném případě dočasná ztráta licence na prodej....

Další problém na pořadu dne. Tvrdý flastr i pro mladistvé za společensky nebezpečné trestné činy. Tak to praktikují v Británii, naposledy jsem registroval 14 let pro 14-ti letého, za to že se vsadil o snídani a kamenem utloukl v lese svou expřítelkyni. Naprosto v pořádku společensky nepřijatelné. Stejně tak útok mačetami v hospodě. Když s tím stát nic neudělá, lidi si nakoupí zbraně sami. A pak si s pětistovkou policajtů proti případnému pogromu můžou, tak akorát... Bohužel toto je pouze restrikce proti důsledkům.

Dle mého by do basy měli zavřít všechny zodpovědné za sračky okolo našich médií. Momentálně nám jejich blbost spojená s chamtivostí začíná nést své ovoce v podobě výtržnosti nárustu brutality u mladistvých.... Koza děcko v bedně vidět nesmí, ale brutalitu bez problému. To, že to bude po desáté hodině večer není řešení. Dlouhodobý problém. Stejně tak dlouhodbý problém je podpora ze strany státu na dvě děti a dost. Nechceme vymřít, nemůžeme ani jako populace expendovat nekonečně a stojíme o kvalitní výchovu dětí. To při větších počtech dětí o dvou pracujících rodičů ve většině společnosti není možné. Kvalitní výchovu více dětí si mohou dovolit zajistit pouze ekonomicky nezávislé vrstvy. Připomínám, že ekonomicky střední třída de facto přestává existovat.

252581

06.09.2011 18:42

Západ může provést invazi do Sýrie, aby tam hledal chemické zbraně

V politice se skoro nic neděje náhodou.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Věřit tomu, že Ankara silně přitvrdila u důvodu rok starého problému, na který veřejnost de facto už skoro zamoměla, tak tomuhle může věřit ovčan. Turecko nějak extra netrápí hlasování nejblížšího Valného zasedání OSN. Tam jde především o problém sionistů a zamyslet by se měli členové RB s právem veta.

Kupodivu to může vést ke kultivaci politiky. Bude čím dal obtížnější obořit se na svět a udělat mu monokl s tím, že kromě velkého klacku mám právo veta. Urychlí to cestu do izolace, i když velký klacek tak funguje sám o sobě. Člověk s velkým klackem se velmi rychle ocitá ve velmi prázdném kruhu a jeden kamínek, pak přivolá lavinu. A kamínek může být všeliké nevojenské povahy.

Důvod bude dění ve středomoří. Ankara pochopila, že "vítězství" v Libyi a arabské revoluce povedou k občanským válkám a nástupu exetremějších uskupení k moci. Koneckonců případná desintgrace ze Sýrie může pokračovat do Iráku, s oběma zeměmi má společnou hranici a na obou stranách té společné hranice žijí Kurdové. A občanská válka kašle na nějaké hranice, ta se řídí jinými pravidly.

252586

06.09.2011 19:37

Západ může provést invazi do Sýrie, aby tam hledal chemické zbraně

RE: V politice se skoro nic neděje náhodou.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dalo se čekat, že to má nějakou podobnu souvislost. Nejde efektivně destabilizovat Sýrii a zároveň mít stabilitu v Turecku. Něco za něco. A to se samozřejmě Turkům nelíbí nést kůži na krk za imperiální zájmy, z kterých jim nic nemůže nabídnout adekvátní protihodnotu. Co se stalo po nepokojích v Londýně? Demokratický zákaz práva shromažďovacího na zatím nejbližší měsíc pro oblast tuším se nazývá velkého Londýna. A takové nepokoje by turecké bezpečnostní síly zvyklé na mnohem silnější kafe, zřejmě hodnotili jako konflikt nízké intenzity. Jaká je tedy geopolitická hodnota Ankary? Já myslím, že nesrovantelně větší než destabilizovaná Sýrie.

Velká partie se hraje pouze s tím časem a materiálem, který je k dispozici pro velkou šachovnici. Nikdo si nemůže dovolit ten luxus, že bude čekat až se pěšec promění v dámu. Obrátím to ještě trochu jinak. K čemu je v matové pozici materiální převaha? Jedni sbírají čas, protože mají málo materiálu a druhé tlačí čas, protože dočasná materiální převaha nebraní matu nebo patu. Hrát se, ale musí s tím co je k dispozici, a pokud bude zničena šachovnice, tak hra definitivně končí pro všechny. Lépe je přejit od geopolitického šachu k něčemu co má budoucnost a expanzivní model systému žádnou budoucnost prostě nemá.

252591

07.09.2011 01:36

Romové I. část

RE: Romská otázka?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Neexistuje neprůstřelný systém. Pravidlo číslo vlastně jedna. Dostaneš předepsaný počet stravovacích listků a více ani floka, prošmelíš nechoď brečet, že to nestačí. Pro každého nastavený zákon o sociální pomoci stejně. Tečka. Jestli to je easy šmelit, tak za šmelinu zavést drakonické flastry pro šmelináře. U děcek během školní docházky to je jednoduché. Dostanou jídlo ve škole za dozorů učitelů, tady to tak funguje. Kdo na to má zaplatí plnou cenu, kdo na to nemá platí dolar za měsíc. Nikdo si tady jenom tak nelajzne neomluvenou školní docházku. Protože velmi brzo by musel na policajtech řešit velmi nepříjemné věci ze sociálkou, a riskuje za to i basu. Jenomže tady má policajt na ulici respekt.

252608

07.09.2011 01:42

Romové I. část

RE: Článek se mi moc líbí

Rene Bartosek 75.?.?.?

V tom je ten problém. Motivace. Plošné nastavení systému musí být takové, aby ten co na sobě maká jako ten kluk byl motivací pro ostaní nebo ať pro mě za mě zezelenají závistí. Jejich problém, a to platí mezi rasami i národy všeobecně. Poklud je plošné nastavení systému ve stylu posprejované zdi, jak budete lopaty makat, tak se zítra budeme mít, pak...

252609

07.09.2011 01:52

Proč dostal Kaddáfí červenou kartu

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem věděl, že když se žvaní o těch emisních povolenkách, že nám jednou zkusí zdanit i čerstvej luft. Ať žije pokrok, zpátkly ni krok. Abych to odlehčil.

Reportér se ptá starého indiánského náčelníka: "Náčelníku co se za posledních 100 let změnilo a co se hlavně zlepšilo na systému života kmene?"

Náčelník se zamyslí a pak odpoví: "Když já být mladý, voda téct zadarmo, vzduch být čistý, ženy pracovat zadarmo, muži lovit bizony a chytat ryby. Šaman léčit taky za free."

Pak se odmlčí a sedí nehnutě. Reportér celej nadšenej z pokroku civilizace se jej zeptá: "A co se tedy všechno zlepšilo na systému?"

Náčelník se na něj znechuceně podívá: "Bílý muž muset být strašná kretén, když myslet že takový systém vylepšit."

252610

07.09.2011 15:21

Romové II. část

RE: zajímavé

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo, to slovo Róm i leze na nervy, protože existuje slovo gadžo a význam má všeliký. Od neroma k vidlákovi, až po nečistého. To romské přísloví není špatné, ale furt v něm je tam ten dvojí metr. A dvojí metr vede k nehezkým koncům. Ta historická vsuvka, kdy bylo beztrestné zavraždit cikána v Evropě je děsivá. Upytlačit jelena bylo trestné, ale zabít člověka ne. Autor má pravdu, že k tomu vede fakt, že drobná kriminalita zasáhne přímo velkou část majoritní populace.

Vytunolevání ekonomiky sice taky, ale nikdo vám přitom fyzicky nešáhne do šrajtofle. V každém případě, když se dosteneme na dno kase, tak začíná pláč i skřípění zubů pro všechny, včetně velkých legalních zlodějů. Pravda je, že ti malý jsou v první fázi použiti jako hromosvod, jenomže ten funguje při bouřce a ne při hurikánu.

Já bych to řekl jinak, respekt za respekt. Rusko při své velikosti a hustotě obzvatelstva si může kočovný způsob života tolerovat. Kočovník není padlý na hlavu, a když má možnost volby, bude se pohybovat, takovým způsobem , aby to bylo poměrně nekonfliktní povahy. I drobná krimanalita se dá rozředit na přijatelnou úroveň. S velkou legální zlodějinou se to má naopak, ta má otesánkovksý neukojitelný apetit. Obvlášť, když jde krást na sekeru. V případě hustě osídlených zemí kočování představuje problém. Za první republiky třeba ta vývěsní tabule u Hodonína ukazuje, že byl problém už 10 000 kočovníků.

Článek představuje velmi dobrou analýzu. Poznámka editora na závěr je na místě, vlády ČR rozhodně nejsou jediný viník a poznámka o korektnosti platí tuplem. Až přijdu nějací radílci a ochránci práv z EU, tak by jim měli sdělit diplomaticky, ať se svými rozumy jdou do prdele třeba i s kufry peněz, protože v ČR je stále prokazatelně méně analfabetů mezi cikány než ve slavné EU. ČR nemá HDP na hlavu jako Německo, takže diplomatické by bylo jim to odkývat převzít kufry peněz a pak jet podle zdravého reozumu po svým.

Určitě by finance stálo za to pustit více efektivně, bez nějakých parazitů jako organizace typu Člověk v tísni..., kde za nehty humanistů v těchto oragnizacích zůstane zančná část protředků. Jenomže v korýtkovém způsobu ekonomiky to je problém.

Situace už, ale došla tak daleko, že být minimálně hejtmanem ústeckého kraje, tak se zajímám o lidi jako Gerd a skutečně vyžaduju řešení problému. Při tvrdé rovnosti před zákonem napojené na rozumný program snahy pomoci těm, co na tom pracují, dosáhnou minimálně toho, že začnou vytlačovat negativní jevy mimo region. Když centrální vláda je schopna maximálně vyslat pouze nárazově několik stovek policajtů do oblasti, která hrozí výbuchem. Tedy represivní reakce na důsledky překračující meze únosnosti a bude takových konfliktních situací přibývat.

Skutečně řešit tyhle problémy bude bolestivé a něco to bude stát nejenom...

Automaticky kráceno

252644

07.09.2011 15:22

Romové II. část

RE: zajímavé

Rene Bartosek 75.?.?.?

Skutečně řešit tyhle problémy bude bolestivé a něco to bude stát nejenom v penězích, ale pokud se na ně bude kašlat jak se to dělo za plyšáků, tak nás čekají daleko větší trable do budoucna. A jedna věc na závěr, romská komunita se bude muset přizpůsobit tomu, co přichází. Majorita ta totiž přežije vždycky i tuhou totalitu. Já o totalitu dvakrát nestojím. Totalita totiž dělá krvavé čistky napříč společností. Obvzlášť přechodné období bývá tradičně plné krvavých fleků i v horních patrech.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gad%C5%BEo

252645

07.09.2011 15:33

Vzpoura v Libyi zprávou pro Chaveze

RE: Ze nas tu nás korporátne médiá, tlač rozhlas televize internet

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nebyli by zdroje, docela by mě zajímali pro budoucí výpadky informací. I když na druhou stranu budou zajímat i cenzory na netu.[mrknutí jedním okem]

252646

07.09.2011 21:30

Romové II. část

RE: Nejzajimavejsi ale je

Rene Bartosek 75.?.?.?

Indie je moc velká s obrovskou populací pro konflikt. Dokážete si představit, že by jste z Indie plundroval zdroje a miliarda Indů by ryla hubou ještě hlouběji v zemi a nedělala proti tomu nic? [mrknutí jedním okem]

Afganistán, doporučuju se podívat na mapu. Suroviny, co tam jsou by se dali schratstit i jinde s daleko menším odporem. Na to se nechali nachytat Sověti, Brzezinski naplánoval skutečně geniální tah a soudruzi to sežrali i s navijákem. Teď ze současného stavu musí tenhle brilantní analytik dost znechucený. V bleděmodrým muslimský svět, který se nachází na obrovském množství ropy, plynu... Většinou jde o pouště tedy řídce osídlené země. Kdyby tam nebylo nic, tak žádný konflikt mezi západem a muslimským světem dávno neexistuje, pokud by kdy vůbec začal.

Od toho se odvíjí i vznik Izraele, který působí jako jedna megavojenská základ pro dohled nad regiony s ropou. Kdyby tam ropa nebyla, tak by oligarchie necpala do Izraele několik miliard ročně. Osud židovského etnika je jim naprosto ukradený. A pozor nejde o papír, ale o vojenské zakázky. Realné zdroje. Ocel, technologie... S tím souvisí i nepřipustit, aby země bohatá na ropu měla jaderné zbraně. Jakmile je jednou má, tak se nedá vyvíjet dostatečný vojenský nátlak , ale ten přestává fungovat i v konvenčních zbraních. Izrael jako megazákladna ztrací nenávratně svůj význam a s tím skončí i jeho nekritická podpora.

Současnosti přestávají pro země typu Irán být nuklearní zbraně důležité. Obsadit prostě zemí se 70 milióny obyvatel při tvrdém propadu životní úrovně místního obyvatelstva nejde. V plné nahotě se ukážou problémy v Libyi. Fiat money končí. Merkelová sice veřejně tvrdí, že euro nepadne, ale nevěřím tomu, že to myslí vážně. Hlavní uderná síla západu armáda a námořnictvo USA. Jednotky jsou přetížené a vyčerpané 10 let trvajícím konfliktem v Afpak a Iráku. Libye si vynutí okupační armádu. Kdo ji dodá? Italové, kteří se hrnou k ropnému korýtku? SAS se stahují, silně pochybuju, že Sarkozy tam nechá cizineckou legii.

Vyhlásit branou povinost, když se bude hroutit neudržitelný finanční systém na západě? Politické je to riskantní k tomu lidi vůbec nutit, a vyzbrojit ve velkém lidičky je dvojsečná věc. Budou nepokoje a bude je třeba potlačovat. Dostane to na starost nějaký blbec jako třeba v ČR Vondra a bude "veselo". Speciální pozice je v USA, kde je národ individuálně ozbrojený. Tady se bude hodně rozhodovat o tom, zda jako civilizace zkolabujeme nebo projdeme transformací na neexpanzivní systém. Spojené státy v tomto budou klíčovou roli. Jestliže zkolabují jako hroutící se supervelmoc bude zle nedobře v globálním měřítku.

252670

08.09.2011 03:33

Romové II. část

RE: Napiste mi

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepodařilo se mi zprovoznit starý e-mail napsal jsem vám z nového.

252686

08.09.2011 04:55

Romové II. část

RE: Napiste mi

Rene Bartosek 75.?.?.?

Užasné. Pro jistotu zkoušel jsem jak to funguje. Prej si nepamatuju heslo od nového e-mailu. Pro změnu hesla potřebuju kontaktní e-mail, který nebyl při zakládaní schránky povinný údaj. Nenapadlo mě nic lepšího než tam dát e-mail do kterého se nemůžu dostat. Mám tedy jeden e-mail, od kterého neznám heslo, protože jsem ho "zapoměl" a bylo změněno. Hlava 22 hadra. Myslím, že klidně můžu mít nula e-mail adres, kupodivu po té, co mi zrušili schránku stále funguje i FB. Sice tam mam varovnou hlášku, že mě nemůžou zkontaktovat, ale... [velký smích] [velký smích] Napsal jsem vám soukromou zprávu na forum Zvědavce.

252691

08.09.2011 22:27

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: poslední stupen před skutečnou válkou je burza

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda všecko zavisí na úhlu pohledu, ceny jenom dokazují, že je nadbytek "cených papírků". A to, že si ropa vystřelila na 150 baků za barel, aby během několika měsíců spadla na 60 babek, nám ukazuje jak burza je nepostradatelná při vytváření skutečné tržní ceny zboží a služeb v tý skutečný ekonomice s pytlemi erteplí apod. V realné produkci ropy se totiž nic závratného během těch několika měsíců nestalo. Uvídíme, až potištěný papír nabude takové hodnoty, že bude dobrý tak pro velkou sranu na jedno použití. Bohužel logickou nulou nebo jedničkou si člověk nevytře ani tu prdel. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

252801

08.09.2011 23:14

Romové II. část

RE: zajímavé

Rene Bartosek 75.?.?.?

Užasné, takže vzhůru do středověku. Jean Valjean měl ohromné štěstí, že měl bělejší ksicht. Poněvadž takhle dostal po spravedlivém soudu za krádež bochníku pro hladové děti své sestry 5 let galejí. Být černej, tak ho mohli pověsit, jestliže by někdo tvrdil, že tady má jizvu a z toho důvodu je to opakovaná krádež. Prastrýc skončil měsíc na gestapu. Důvod? Udaní z nějaké malé osobní nenávisti, většinou v těhle věcech jde o nějakou strašnou blbost. Padli všecky prasata na úplatky a dostal se ven. Co tam hezkýho prožil o tom se aspoň před ženskýma nemluvilo a já jsem moc mladej, abych ho pamatoval.

Pravda Bídníci jsou románová fikce, ale se zásadami kritického realismu. Victor Hugo byl levicově orientovaný, přesto při jeho smrti ve Francii vyhlásili státní smutek. Politická orientace velikánů Francouze nikdy netrápila. Tož jestli hodně lidí volá po nějakém vůdci či podobném znmrdovi s právem utrpným a soudcem lynčem, tak si přece jenom budu muset pořídit zbraň.

Mám takový pocit, že budu vědět, co si s ní počít a každýmu, kdo by do mě chtěl píchnout vidlema bych doporučil, aby si to zatraceně dobře rozmyslel. V 85 jsem veřejně poslal sic slušnou formou, ale do prdele předsedu stranické organizace pedagogů na gymplu a to mi bylo patnáct. Měl jsem štěstí. Ředitel byl dějepisář a mě dějepis náramně bavil. Teďka mám 41, jak jsem na tom se štěstím to nevím. Ale změnil jsem pramálo, spíše jsem vyzrál a více používám tu věc mezi ušima, ale taky jsem nabral dodatečnou extra tvrdost. Zajímavá kombinace, věc mezi ušima, srdce a když je třeba, tak přitvrdit muziku...

A kecy, že nevím o co jde, ať si každý nechá od cesty. Jako malý kluk jsem bydlel rok v Přívoze a dostal jsem od značně staršího cikána na boudu. To si v pěti letech nějak dost dlouho potom člověk pamatuje. Pak jsem tam bydlel zase rok, když jsem fáral. To na mě pro změnu poštvala skupina cikánu, kteří chlastali v nonstopu dobrmana. Já jsem člověk z lidu, co si umí, když jde do tuhýho poradit. Dělám sice pravopisné chyby, ale nejsem vypatlaná hlava, který z důvodů problémů s cikány bude volat po parchantovi jako byl Hitler. Selský rozum mi říká, že když mi hnisá palec, tak si neuseknu ruku u ramene nebo rovnou kebuli, abych tak vyřešil trable s palcem.

252808

09.09.2011 19:42

Je to válka TOTALu, monsieur

RE: bulvar

Rene Bartosek 75.?.?.?

„Jsem svině,“ řekla svině, „a jsem hrdá na to.“ „Jsem skřivánek,“ odpověděl skřivánek, „jsem však hrdý jen na to, že nejsem svině, a ne na to, že jsem skřivánek."

Myšlenka dne na oslovi. Na tomhle webu lidi v diskuzi hledají shodu obtížně, ale shodují se např. na odporu proti válce. Ať už tomu propaganda řekne humanitární bombardování nebo použije jiné propagandistické sračky na obhajubu před veřejností. Podporovat válku na druhém konci světa jako řešení jakýkoliv problémů může pouze svině. Zajímavé. KLDR, která je mnohem zločinější režim vůči domácímu obyvatelstvu než Kadáfí, použila během cvičení rušičky, má nukleraní rachejtel a de facto, žádné zdroje, které by šlo vyrabovat. Nikomu se s nima válčit nechce, vystřelili balistické rakety, které prolétli okolo Tokia a co se stalo? Kdo pomohl svému spojenci. Washington?

V Baharajnu utopili v krvi revoltu, i když proběhla informace, že došlo k atentátu na emíra a měl být hodně úspěšný, takže s potlačením revolty na věčné časy to silou a větší silou ne vždy funguje, obvzlášť, když majorita je jiného náboženského vyznaní než vládnoucí minorita a kdosi se podílel na vyvolání nábožensko-etnických konfliktů v Iráku. Jenomže tam, taky žijí kmeny. Hranice je v takovém případě čára na mapě a chaos se pa šíří a nabývá na síle. V Rijádu k tomuto poznání časem taky velmi bolestivým způsobem dojdou. Kde byl Valda, aby protestoval proti Baharajnu, Falůdži, bombardování rychlíku Bělehrad-Skopje, kšeftování s drogami a lidskými orgány, právu utrpnému, tajným věznicím, Patriot Act?.....

Kde jsou svobodná a nezávislá média, aby zburcovala veřejnost k odporu? Zvědavec není svobodné nezávislé médium, je alternativou která zaplňuje jisté informační vacuum, dané cenzurou korporativních médií. Ti stejní lidé, co profitují z válek a jiného svinstva mají pod palcem média. Zcela jistě si obšlápnou i alternativu, ale soudě dle volání po tvrdé cenzuře internetu jim to moc nejde. Přece jenom, aby alternativa byla věrohodná musí nabídnout dost z toho, co oficální cenzura nepustí ven. Tady korupce, reúresivní metody apod. ztrácejí efektivitu.

Netvrdím, že svině mají mezi lidmi převahu, ale je dobré uvědomit si, co to znamená být člověkem. Pokud dojdu k tomuto poznání, pak si držím tvrdě odstup od prasečích a jiných způsobů. Jestliže člověk není sviní a podporuje svinstva, pak se staví sám proti sobě a jiným lidem a stává se užitečným manipulovaným idiotem. Pokud se řídí dobrými předsevzetími a dělá funadamentalní morální kompromisy, aby ho nenahradil někdo horší, tak mu hrozí, že brzo překročí hranice, kdy začne chrochtat blahem nad korytem plným pomyjí.
http://www.osel.cz/

252887

10.09.2011 17:46

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: zadna sance

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda vojenská mašina západu dokáže zničit bez problému centrální armádu, za předpokladu zničení komunikačních center protivníka, PVO, letectva, námořní převahy a blokády... Ať někdo zkusí vypálit salvu raket Tomahawk na Rusko, Čínu, Indii nutnou ke zničení těhle věciček, což pak umožňuje masívní humanitarní bombardování na ochranu civilistu . Mocnosti s jadernými zbraněmi nebo jenom takovou KLDR, která možná atomové bomby počítá na jednotlivé kusy a uvídíme jaká to bude lekce a hlavně komu? [velký smích] [velký smích]

Nemluvím o úspěších v Afgánistánu, kde západ vítězí už desátý rok. Libye bude v tomto ohledu velmi podobná, bez pěší okupační armády nebudou potvrzeny žádné zisky ohledně kontroly ropy. Veřejné rozpočty jsou bankrot a pěchoty se nedostává. Uvidíme, zda bude tak výhodné střílet po nějakých chudácích drahé raketky z Predátorů a kdo zaplatí milión babek na jednoho vojáka nutných v Afagnistánu na rok, když ve zdraví přežije a nepřijde třeba o nohu nebo něco na ten způsob.

O efektivitě banánových republik raději nemluvím. ČR nakoupila Pandury tuším za 20 miliard a celé 4, slovy čtyři jsou v Afgánistánu. Soudě podle klece na okolo si je kluci zlatýma ručičkama museli upravit, dodalo se na koleně panceřování proti minám a ztratila se schopnost obojživelnosti, což při vodních plochách Afpaku není skutečně ztráta. Měli naši korýtkáři nakoupit základní verzi a zlaté ručičky by ji upravili k dokonalosti v rámci možností, akorát by to hodilo málo do koryta na korupci. [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

Nelze pomlčet o jednom zavažném důsledku. Západ ztratil poslední zbytky důvěryhodnosti. Stal se otevřeně lupičem, gaunerem, pokrýtým lží a špínou. Od takových partnerů raději dál a být ve střehu a mít stále ruku na zbrani. Tomu jedinému takový prašivec rozumí. Žádné impérium nedokázalo stát pouze na strachu, druhé straně se musí dát aspoň ohryzané kosti. [bliji] [bliji]

252970

11.09.2011 18:58

9/11 po deseti letech – stále čekám

Další tísíce budou umírat.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale ti stejně jako civilisté v Iráku a jinde nemají pamětní desku. Karmu, ale ošidit nejde. Sice kráčí zvolna, ale neúprosně. Moc jde zkorumpovat, ale karma ani náhodou. Každý zaplatí, jak řekl Kristus do posledního haléře.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/244205-by...

253082

12.09.2011 18:56

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy jste racionálně uvažující člověk. Doporučuji porovnat poškození budov WTC5 a WTC6, které byli daleko více zdevastovány ohněm a padajícími troskami než budova WTC7. Budovi 5 a 6 nezkolabovali de facto do svého půdorysu. V celé historii požáru mrakodrapů z železobetonu se zhroutili pouze tři budovy v důsledku prej jedné události, jestli lze počítat i budovu WTC 7, do které nenarazilo žádné letadlo.

253201

12.09.2011 20:40

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

Ono ani se čtvrtou říší to nebude tak horké.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Projekt eura byl finacovaný z expanze do prostoru po pádu východního bloku. To byl ekonomický impuls, který postavil západ zmítaný krizemi na nohy na konci 80-tých let. Mohl to být paradoxně impuls pro transformaci západní civilizace k neexpanzivnímu způsobu existecne, ale bohu6el došlo k opaku. Extra zdroje a čas, který z toho vznikl byl použit krátkozrace a hloupě na budování okázalé imperiální fasády. 11. září bylo jenom jedním z logických kroků rozhodnutí mocenské elity s jejich PNAC.

Momentálně není prostor pro expanzi, došlo k masivní redukci industriálního potenciálu v civilní sféře, který se přesunul do Asie. Logický důsledek napojení korporací na veřejné rozpočty s důrazem na tzv. bezpečnost. Na předražených kanónech se vydělává více než na civilní výrobě. Bezepčnost není nic jinéhpo než propagandistické krytí pro demontáž struktur republikového zřízení a občanských privilegií a svobod, spojené s vytvářením vojensko-technologické nadřazenosti a rabování zemí třetího světa v ještě tvrdší formě bez ohledu na sociální, politické a ekologické škody. Veřejné rozpočty jsou bankrot, fiat money neschopné bez neustále expanze existence končí. Merkelová se Sarkozym můžou poručit větru, dešti, ale euro končí. Jenom blbec by do Řecka mohl poslat modré přilby na "výběr daní", ale pokud modré přilby budou bundeswehr a jiné věřitelské státy, tak jak je libo. Východodoevropané to nebudou, nemají branou povinost.

Uvídíme jak dlouho takový výběr daní euro přežije? Němci pokud se nechají vést fašismem si koledají o další pořádnou po hubě a tentokrát je vyplatí evropské národy i bez Rusů. Soros jim sice radí, že mají evropě diktovat, ale na každé hře jspou odvážní diváci nejvíce, tedy v tomhle je můžou trumfnout spekulanti, halvně pokud větří velký zisk. Sjednotit Evropu silou nepůjde a na otevřenou totalitu v celeevropském měřítku nemají dosatečnou moc, sjednocující ideu ani čas. Ten korporatní fašistický finanční systém zkolabuje rychleji. Být Bruselskými panáky, tak bych s fašismem moc nekoketoval, poněvadž jsou v Evropě krajně neoblíbení a těžko hledat někoho, kdo by jim poskytl azyl. Když toiž nemají oblibu v Evropě a národních zemích, odkud pocházejí, tak kde by o ně vlastně někdo stál? Po humanitarní akci v Libyi, tak někde možná uprostřed Antarktidy by mohli mít pocit sucha bezpečí.[velký smích] [vyplazený jazyk]

Dovolím si malé srovnání s vojenskou silou západního impéria. V USA jsou pevné federativní strukury moci, centrální zpráva zatím bez problému vybírá centrální daně, mluví se jedním úředním jazykem. Californie neřeší nějaké národnostní ambice s NY, Texasem nebo Illinois. Ani v centru nemusí zvažovat, že někde vyšlou armádu jako do Řecko. Něco tak idotského se enodváží říct žádný člen Kongresu natož ministr fedrální vlády. O tak vhodných podmínkách pro vládu si central...

Automaticky kráceno

253208

12.09.2011 20:42

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

RE: Ono ani se čtvrtou říší to nebude tak horké.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dovolím si malé srovnání s vojenskou silou západního impéria. V USA jsou pevné federativní strukury moci, centrální zpráva zatím bez problému vybírá centrální daně, mluví se jedním úředním jazykem. Californie neřeší nějaké národnostní ambice s NY, Texasem nebo Illinois. Ani v centru nemusí zvažovat, že někde vyšlou armádu jako do Řecka. Něco tak idotského se neodváží říct žádný člen Kongresu natož ministr fedrální vlády. O tak vhodných podmínkách pro vládu si centralizovaná bruselská byrokracie i s korporacemi mohou může nechat zdát opravdu hodně vlhké sny. [velký smích] [velký smích]

A to kolaps USA smrdí občanskou válkou. Musí proběhnout rychle, aby nedošlo k větší devastaci chátrájící infrastrutktury. Pouze rychlá změna umožňuje transformaci a zachování komlexní civilizace s centrální mocí a vyhnout se válečným jatkám, ať ve formě občanské války nebo mezinárodnímu střetu, který neodvratně skončí nuklearní tečkou za lidskou civilizací. To, že dojde k oslabení centrální moci je nutnost pro efektivnější lokální využití dostupných zdrojů, ale furt lepší než archeologická vrstva do budoucna se zvýšeným výskytem radiace.
http://www.blisty.cz/art/60190.html
http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/daniel...

253209

13.09.2011 23:49

Je nacionalismus skutečně škodlivý?

Tady skopíruju takový lidový nacionalismus s rasově nenávistným podtextem z FB.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Žádost o zvýšení platu

Vážený pane ministře financí Kalousku,

Mám velice solidní plat, který činí 12.000,- Kč čistého měsíčně. Přesto Vás žádám o přidání 24,- Kč měsíčně (čistého). Svoji žádost odůvodňuji takto:Mám ženu, která nepracuje, a dvě děti. Bydlíme v jeskyni, koberce ani nábytek nevlastníme. Prací prostředky a mýdlo nekupujeme, protože pereme v potoce. Za vodu, plyn a elektrickou energii neplatíme, protože nic takového nemáme. Obuv a oděvy nekupujeme, zhotovujeme si je doma sami z jeleních kůží. Na příspěvky do odborů mi nezbývá. Na dovolenou nejezdíme, do divadla a do kina nechodíme. Přesto náš denní rozpočet vypadá takto:

Snídaně -3 rohlíky a voda z potoka 3,60 Kč

Přesnídávka -3 rohlíky a voda z potoka 3,60 Kč

Oběd -v bufetu polévku za 9,80 a guláš za 34,90 44,70 Kč

Svačina -3 rohlíky a voda z potoka 3,60 Kč

Večeře -v bufetu polévku a guláš 44,70 Kč

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Celkem 100,20 KčNa osobu na den 100,20 Kč

Na 4 osoby na den 400,80 Kč

4 osoby na měsíc 12.024,- KčV měsíci , který má 31 dnů se jeden den postíme. V měsíci, který má méně než 30 dní ušetříme a tuto částku věnujeme nadaci, která podporuje bydlení našich rómských spoluobčanů.Za zvýšení platu co nejsrdečněji děkuji,

Občan Josef Procházka

Odpověď Ministra financí Kalouska,

Vážený občane Procházko,

Vaše žádost byla přezkoumána na našem Ministerstvu financí a závěry šetření jsou následující:

Na noc se není třeba přecpávat, stačí Vám 3 rohlíky a voda z potoka. Měsíčně tím ušetříte celých 4932,- Kč. Vzhledem k současně probíhající restrukturalizaci našeho finančnictví, hledání finančních rezerv a jiných náhrad za rozkradenou republiku Vám o tuto částku snižujeme Vaši měsíční mzdu.S pozdravem Kalousek

Ministr financí ČR

253278

14.09.2011 15:33

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

RE: Ekonomická vláda

Rene Bartosek 75.?.?.?

Protože je to utopická vize. Brusel si může nechat zdát krásné sny i federetivním uspořádání na způsob USA, třeba i více do leva, alůe ne moc. I když korporativnmí fašismus má s bolševickou totalitou společné všechno, kromě ideologie, tak úpořádek muší bejt, a lidi si během posledních let vyskakovali v rámci sociální státu, který vznikl díky soupeření dvou idologií a ekonomických koncepcí. To se demontuje.

V USA funguje ve mocenské a správní struktuře jedna řeč, federalní struktury mají legitimitu, k výběru daní se neodvaží žádný člen Kongresu nebo Senátu, či dokonce ministr federální vlády veřejně plácnout, že tam pošlou armádu. Nemluvím o nějakých podělaných modrých přilbách, které jsou pod OSN a s EU mají houby co společného. Někdo, kdo veřejně volá po cizí armádě, kterou chce vyslat do Řecka tedy člena EU, by měl být obviněn z velezrady, odsouzen a pověšen. Obvzlášť, když je v pozici eurokomiseře tedy ministra centrální vlády. Tam takový člověk nemá, co dělat. O důvěryhodnosti v takovou vládu?

Celý projekt EU i eurozóny v plné nahotě ukazuje, že je papírovým tygrem. Brusel nemá respekt a pouze formální legitimitu. Tedy bez síly a represe není schopen dosáhnout de facto nic, nemá efektivní funkční federalní struktury. Z toho důvodu veškerá rozhodnutí z centra jdou přes regiony. Naposledy tady byl clánek o vykácení zeleně na sídlišti v Liberci. Projekt prej EU. Nemluvím o primární zhovadilosti projektu, kde hlavní slovo hrála lidská bezohlednost, blbost a chamtivost. Už z hlediska účelu je projekt ztrátový a druhá věc je cena, poněvadž to mělo být cálováné z EU, stálo to desetkrát tolik. Třetí věc problém dohledat, že šlo o konkrétní projekt EU. Taková tečka za efektivitou, která ve skutečnosti představuje chlév v kterém korupce sežere většinu zdrojů, ať už ta cenztralní u mega koryt nebo ta málá v místě určení.

Tož asi tak na okraj Brusel nebude bolševická totalita, ale směřuje ke korporativnímu fašismu. Překvapuje mě, že takový trend uniká tzv. levici i tzv. konzervativcům. Přesněji řečeno, někdo by rád aby bruselská byrokracie vytvořila centralní fašistickou diktaturu v rámci Evropy, ale budou se nám muset probrat do reality. Poplakat si na nad málo uvědomělými evropskými národy, které jsou tou skutečností a zalézt zpátky do děr z kterých vylezli. Pravda můžou to zkusit silou, pak se stanou součastí lidového folklóru. Lidi k májkám začnou stavět symbolické kandelábry se symbolickými oběšenci.

253338

14.09.2011 16:01

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Jsou chytří, vychcaní a vlastizrádci

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, víte většina lidí, kldyž se vyučí nějkému řemeslu, tak málokdy , pokud k tomu netlačí okolnosti dokáže přejít k něčemu jinému. Novinařina je drahé řemeslo, zadlužíte se aspoň v USA už během studií. Pak začnete v nějakém regionálním plátku, kde lišky dávají dobrou noc. Pokud samozřejmě nemáte tláču. Když jste opravdu zatraceně dobrý, tak jdete pomalu nahoru, ale kariéristi postupují samozřejmě rychleji, tlečenkáři jsou už dávno zakopáni v pozicích. Čest vzácným vyjímkám.

Během toho, ti co mají skutečný novinářský talent, zjistí jak to je. Někteří to zkousnou, jiní se z toho uchlastají. Hodně málo jich začne šťourat ve výbušných kauzách. Než se jim podaří udělat si jméno, stane se jim nějaká nehoda nebo se na ně něco vyšťárá. Málokdo má štěstí jako Pilger, že tuhle fázi ve zdraví přečká. Jak už máte jméno, tak pokud nešlápnete na opravdu velkou sračku, tak jste v klidu. Odstranit někoho se jménem je kontraproduktivní. Mnohem jednodušší je potlačit důležité informace v médiích. Desinformace, zahlcení bulvárem... Chléb a hry.

Aby se skuteční novináři nepomátli, tak píšou mezi řádky, švejkujou apod. To co jsou si ochotni líznout mezi mantinely. Nezapomeňte, že loutkaři jim dali punc celebrity. Známých poslušným ksichtům nadstandartní ohryzanou kost. Vždycky bude dost zájemců být celebritou. Exbicionistů bez žurnalistického talentu je dostatek, análních alpinustů taky a oportunistů kam vítr tam plášť...

Podívejte se na šoubyznys. Být hvězdou chce být hromada lidí, být řemeslníkem, učitelem, doktorem... Na rozdíl od hvězdy musí na tomhle tvrdě pracovat a operace se nedá dělat na desekrát jako videoklip a už vůbec vám mistři zvuku nedají dohromady bombu, horší to pak je na koncertě na živu, ale těch jedinců mimo davovou hysterií tam, zas tak moc nebude. Děláte práci, která není moc vidět. Největší prdel je, když to zkouší ve sportu, kde preferují talent s líbívým ksichtem, i když mí přijde, že od toho trendu se začíná ustupovat tvář tvář tvrdé realitě, kdy sportovní klaní je holt taky pouze jedna živá premiéra. Na populaci má psaní mezi řádky časem má velmi dobrý vliv. Četba mezi řádky totiž masově podporuje kritické myšlení. [mrknutí jedním okem]

253340

14.09.2011 16:41

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Jsou chytří, vychcaní a vlastizrádci

Rene Bartosek 75.?.?.?

Byl zavražděný JFK a jeho bratr, ale v lidech byl jěště duch keneddyovské generace, proto i v Holywoodu se našli lidi, kteří točili něco jako tohle. JFK nezemřel zbytečně, jeho spirit je stále tady. Je to spirit republiky. A taky zásadním způsobem zpomalil jisté věci a čas je něco, co bandě darebáků velmi chybí. Myslím si, že žena JFK nevěděla, proč její muž plakal v roce 1961. Nebylo to z důvodu jedné neúspěšné zpravodajské hry. JFK zjistil jaká je role presidenta Spojených států. A pak došel k rozhodnutí neprodat sebe, svou duši a osudy miliónů obyčejných lidiček. Zvolil jako svobodný muž a zemřel jako svobodný muž, aby se stal nesmrtelným symbolem humanity, statečnosti a vzdoru proti temné straně toho, co hýbe lidskými životy. Na začátku všeho je vždy volba, protože člověk je bytost s privilegiem svobodné volby a od toho se odvijí všechno, včetně mocných sil zákona karmy.
http://www.youtube.com/watch?v=c5Gf0VKXk5Q
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/244609-ke...

253344

15.09.2011 07:12

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Jsou chytří, vychcaní a vlastizrádci

Rene Bartosek 75.?.?.?

Cítíte to správně život je řětěz rozhodnutí a každé i to malé je důležité. Nebát se podívat ráno do zrcadla je přístup, který vede správným směrem, i kdyby jste o karmě nevěděl vůbec nic. Ale není to žádná vysoká filosofie, spousta geniálních věciček bývá velmi jednoduché povahy, na tom vlastně stojí genialita na elegantní jednoduchosti. Jenom tak na okraj kromě svatých a skoro svatých si všichni nesou nějaký karmický dluh starší nebo čerstvější povahy. 99.9999...% lidstva a je mezi nimi obrovské množství opravdu dobrých lidí.
http://www.youtube.com/watch?v=7ZX8QSdJ9go

253378

15.09.2011 15:29

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: mozna

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale nepovídejte? Nejprve byl Mnichov, český národ mobilizoval, což wermacht analyzoval jako velmi problematické. Chamberlain a Daladier za demokraty a Hitler s Mussolinim za fašisty poslali do Prahy politické ultimátum o odstoupení sudet bez kterých byla vojenská obrana ČSR nemožná. Generál Syrový, přestože obrovské demonstrace v Praze i jinde požadovali vydání zbraní národu a ozbrojený odpor proti nacistickému režimu, tak genarál Syrový to odmítl, s tím že nepůjde proti presidentu republiky. Do jaké míry Dr. Beneš zradil nemohu posoudit, možná věřil slibům lidí, které osobně znal v Británii a Francii. Těžko říct, Hitler smetl Francii o něco později a rozhodně s útokem musel počítat už v roce 1938.

A bláboly, že by jsme na tom byli hůře než Ukrajina nebo Bělorusko? ČSR nebyla agrární zemí, kde někteří užiteční volové z Volyně zřejmě sloužil coby zápřah k pluhu, což odpovídalo maximu i jejich intelektualních schopností. ČSR bylo průmyslové srdce bývalé evropské mocnosti R-U i mentalita lidí byla někde úplně jinde a bylo to příliš blízko do západní Evropy. Stalin byl sice darebák mimořádného kalibru, ale byl to taky intrikán, který se dokázal spočítat politické a ekonomické důsledky, výhody a nevýhody.

Mimoto Německo bylo taky velmi vyspělou průmyslovou zemí bez toho by nedokázalo zužitkovat průmyslový potenciál ČSR, bombardéry a stíhačky.... se vyráběli ve velkém a to od nástupu Hitlera k moci. Vojenská výroba vzrostla tuším jsem tady nedávno vyčetl u jednoho zdoje v Německu na 15% jejich průmyslového potenciálu během necelé dekády, dávno před obsazením ČSR.

Agrární země není schopna efektivně převzít vedení průmyslových podniků se špičkovou technologií. A protože Německo bylo průmyslově vyspělou militarizovanou zemí, které se velmi intenzívně připravovala na válku nemělo problém s kontrolou. Nemělo problém ani s kontrolou později v zemích Beneluxu nebo Francií, to jenom hrdinní valdové by nacistům ukázali zač je toho loket. Ale přesto byl protektorát vykoupán v krvi. USA měli ztráty ve válce 400 000 lidí, ČSR 350 000 lidí většina obětí byli civilisté, zřejmě nedostatečně kolaborující Češi.

253406

15.09.2011 22:10

Je nacionalismus skutečně škodlivý?

RE: Tady skopíruju takový lidový nacionalismus s rasově nenávistným podtextem z FB.

Rene Bartosek 75.?.?.?

A jaký druh humoru máte vašnosti rád, abych se vám trefil do gusta, abych neurazil. Českej švejkovskej humor, vám moc nejede co? To víte vy jste dle všeho světoběžník, tudle jako pan Chrchlálek z Dejvic. Von to byl takový noblesní pan v takovém to úctyhodném věku. Hlavu měl jako koleno, na lyže jezdil do Davosu, na léto k móři prohřát si krkovičku. A byl panečku vzdělanej, ten když vám promluvil, tak to bylo jako přednáška na filosofické fakultě. Bohužel jsem ho neviděl nic napsat, ale určitě psal stejně vybraně jako vy. To víte ten lidovej humor je takovej vokoukanej a málo vznešenej, takže ty nadčasový věci, kde stačí pouze změnit nějaký slova. Já plně chápu, že vzdělanýho úspěšnýho člověka to dokáže rozčílit. Obvlášť, když to je pokleslý úrovně.

Tudle mám jeden lidovej ftip na takovou jednoduchou myšlenku jeden za vosumnáct druhej bez dvou za dvacet. Jména si tam dosadíte, jak se vám hodí. Ale mám vobavu, že to vám taky přišlo e-mailem před deseti leti v jiných kulisách, ale třeba ne. Možná je to tak ubohé, že s vašich fajnovejch přátel vám to nikdo neposlal.

Máme krizi musí se šetřit a Topol s Paroubkem musí letět z Bruselu zpátky v jednom letadle. Celou dobu si povídají o tom, kdo je větší trubka a když přeletí hranice, tak Topol furiantsky vytáhne šrajtofli a výhodí z okna 10 tisícovek a řekne:

"Tak a teď jsem udělal 10 lidí v ČR štastných."

Paroubek se nenechá zahanbit, výtahne taky šrajtofli a vyhodí voknem 20 pětistovek a s triumfálním úsměvem řekne: "Tak a já jsem udělal šťastných dvacet lidiček".

To už psychicky nedá kapitán letadel, který nepříčetný vyběhne z pilotní kabiny a zařve: "Držte už oba dva chvíli hubu, nebo vás vyhodím z okna a radost bude mít celý národ."

Pište častějc, lidem jako já to zdvihne gramatiku a sloh a ke všemu se něčemu moudrýmu a podnětnýmu na tomhle webu přiučí. Třeba váš oblíbené hotely v cizině jsou ohromně zajímavé a zvedají do nebeských výšin pokleslou úroveň tohoto webu.


[velký smích] [vyplazený jazyk]

253448

16.09.2011 02:34

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: x

Rene Bartosek 75.?.?.?

Děkuju za výborný odkaz. Něco z něho ocituji. Vztah minulého režimu k Čechům a Slovákům bojujícím na západní frontě je známý. Pravdoláskovci, demokraté a jiní.... Škoda slov.

"V roce 1945 bylo dovezeno do Československé republiky 302 dřevěných uren s prstí z hrobů padlých čs. letců ve druhé světové válce, které byly po roce 1989 nalezeny shnilé ve skladišti a identifikovány, poté byla prsť uložena do nových uren. V roce 1998 byla podle projektové dokumentace ing. Arch. Blahoslava Adamíka navržena stavba památníku čs. zahraničních letců padlých ve druhé světové válce. Stavbu památníku realizovala firma Ladislava Otruby Kamenictví Plumlov na městském hřbitově v Prostějově. Do památníku byla uložena v urnách prsť z 157 hrobů padlých čs. zahraničních letců ze všech bojišť 2. sv. války. Slavnostně byl odhalen 22. 6. 1998 za přítomnosti žijících čs. zahraničních letců a hostů AČR, ASR, města Prostějov a okresu Prostějov. Z českých politiků, kromě poslance parlamentu ČR ing. Roberta Koláře, který na stavbu památníku zajistil větší část finančních prostředků, nepřišel nikdo."

253468

16.09.2011 03:03

„Velký Blízký východ“ a koloniální války

Takže všecky ty tanečky jsou pragmatické.

Rene Bartosek 75.?.?.?

De facto tyhle věci neexistují. Z toho bude plynout rostoucí pragmatismus Turecka, Izraele i SA. Jejich jednání bude těžko předvidatelné, když se láme chleba bližší košile než kabát. Místní sionisti v Izraeli už začínají chápat, že na velké šachovnici jsou pouze figurou a ne králem s kterým pádý celá hra. Oligarchie je v případě dostetčných výhod bez skurpulí obětuje.

Nějaký rumunský hlavoun si dovolil veřejně komentář k útoku Rumunska na SSSR během IIWW, že by to udělal taky. To si loutka z provincie nemůže dovolit na vlastní triko. Došlo k dohodě o vybudovatí protiraketové základny a tuším námořní základny v Rumunsku. Libye už nebude neutrální bez okupačnícj jednotek a vojenských základen to nepůjde.

Poklud dojde k pádu Sýrie a ztrátě námořní základny z dob SSSR, tak Rusko ztratí jakýkoliv opěrný bod ve středomoří, spolu s americkou námořní základnou v Rumunsku bude v pozici, kdy jakékoliv vážné narušení jižní hranice bude Kreml nucený hrát na kartu jaderného odstrašení. De facto ztratí vliv ve Střední Asii, kolem Kaspického moře a to v případě destabilizované zóny plné nových režimů bude eufemicky řečeno nepříjemné. Někdy ztráta pěšce může vést k matové pozici nebo rozbití šachovnice. Dotlačit někoho do kouta, aby se spoléhal na jaderné odstrašení, to mě i jiným na dobrém spaní určitě nepřidá. Pravda pro vyvolaní třetí světovou, kromě fanatiků, užitečných idiotů je třeba vytvořit pozici, aby část mocenské elity, která do toho nejde neměla možnost vyklouznout ze smyčky.

253469

17.09.2011 09:14

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Linky

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pravda Hitler tomu říkal lebensraum, ale bylo to součastí ČSR, která vznikla protože Němci a R-U válku nevyhráli. A i za R-U to bylo součastí zemí koruny české, i když poslední rakouský císař se za českého krále nechal korunovat tuším někdy v prní polovině 19. století. A mobilizovat armádu, před hajzlíkem jako Hitler a dělat na svém suverenní uzemí mánevry je povinost vlády, která není padlá na hlavu a prošpikováná zrádci. O mírumolovných úmyslech nácků svědčí průběh druhé světové války. Naši nacističtí milovnící míru zatáhli svět do nejhorší války v dějinách.

Hitler dostal co, chtěl protože banda prašivců chtěla velkou válku. V USA to s fašismem neklaplo, protože generál Butler byl sice velmi ostrý chlap bez skurpulí a dělal špinovou práci pro Standart Oil apod. v latinské Americe, ale taky to byl patriot a odmítl provést podobnou špínu na uzemí Spojených států.

Míromilovné rozumné urovnání národnostního sporu? Byť jsme se naplno s nacisty vojensky nestřetli, protektorát vykoupali v krvi, velcí to humanisté a milovníci pravdolásky. Z občanů nearijského původu udělali méněcenný na základně dekretů říšského protektora. Pouze árijec mohl být plnohodnotným občanem reichu. V roce 1942 v Británii došli k tomu, že Mnichov byl uznán za omyl a anulován. Došli k tomu i Francouzi, kteří měli kromě loutkové vlády ve Vichi i exilovou vládu v Londýně. [velký smích] [velký smích] V Postupimi jsme stáli na vítězné straně. Pomohli nám k tomu letci na západě, vojáci v Tobruku, československý odboj, SNP, Svobodův armádní sbor a jiní. Ale jak vidím, tak se najdou idioti, kteří nás za chvíli obviní z vyvolání druhé světové války, poněvadž jsme velkýho fuhrera provokovali mobilizací. [chechtot] [vyplazený jazyk]

253529

17.09.2011 09:46

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pokud by nebylo SNP, možná by Slovensko bylo samostaným východním satelitem. Stalinovi bylo jedno jestli se se jeho nová gubernie jmenuje ČSR nebo jestli je ve dvou kusech, na mále mělo Rakousko. Pokud by skončilo ve východním bloku jistě by ve Vídni litovali, že neměli nějaké svoje povstání proti nacismu. Jedním z důsledku pro samostatné Slovensko - v Postupimi by stálo na poražené straně. Pro Stalina by to bylo výhodné, ať jde čistky přes Gulag nebo plundrování. Pokud jde o zničenou infrastrukturu, tak neměla asi dostatečný význam, protože v českých zemích se ji Stalin snažil zachovat.

A nedělejte si iluze, žádná armáda si nemůže nechat v týlu 50 000 km2, kde je potencionálně několik desítek mobilizovatelných divizí. Nepočítám německé a ty co Slovensko mělo v aktivním stavu. Pokud by nebylo SNP, tak velení které má pět pohromadě musí počítat kolik divizí je Slovensko schopno mobilizovat.

Slovensko bylo vůči protifašistické koalici nepřátelská země. Pokud si pamatuju dobře, tak koneckonců s USA jste furt ve válečném stavu. A dobré velení nemůže přesvědčit ani akce jako SNP, Rudá armáda si nemohla dovolit mít v týlu neobsazené Slovensko a zároveň bojovat v Rakousku , protektorátu a Německu. Němci zatopili spojencům nehezky v Ardenách, ale i jinde prokázal wehrmacht nespornou vysokou vojenskou kvalitu. Přesto Rusové vyhráli, na západě mají ve zvyku Rusi podceňovat naposledy se jim to nevyplatilo s požíračem kravat. Medvěd vypadá na první pohled neohrabaně, ale dostat se k němu moc na těsno není nejlepší nápad.

Němci měli zničenou infrastrukturu a spolu s jinými byli na poražené straně, která ke všemu vyvolala válku. Stálo je to reparace, 10 miliónů mrtvých, všeobecnou nenávist a nedůvěru... Slovensko z toho i díky SNP a boji Čechů a Slovákův v odboji a v zahraničí, tak z toho po prohrané válce vyšli mnohem lépe.

253530

17.09.2011 10:17

Jak to bylo ve Varnsdorfu

Neviditelná ruka přes realitky vyřešila problémy.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Na chvíli v Praze, Brně a jiných městech kde se lukrativní nemovitosti vyměnili, vyměnili za velmi levné v místech s vysokou nezaměstnaností. Velká města za maloměsto a venkovské oblasti. Drobná kriminalita na snesitelné úrovni v prostoru velkoměsta se na venkově okamžitě stává neúnosnou.

Zajímavá videa. Jak se pozná policejní provokatér od extrémisty? Jak se pozná v civilu, když není ve službě? Extrémista aspoň je o něčem z hlouby duše přesvědčený nečemu slepě a povětšinou hloupě věří? Čemu věří provokatér?

Pokud budou pouze biti mistní lidé, nevyřeší to vůbec nic. Naopak to zadělává na další problém. A nejde pouze o rozbité hlavy, ale souvisí s tím pocit beztrestnosti a nárust drobné kriminality. Tuším Kubice řekl, že 40 000 policajtů v ulicích je limita pro fungování základní bezpečnosti státu. Za předpokladu, že většina občanů funguje běžným způsobem. Být lidičky po hlavách mi nepřijde dvakrát chytré. A pokud jde o provokatéry, tak ať si na pivo zajdou někde mimo oblast akce. Místní policajti to nemají lehké, ti tam žijou a budou tam žít. Vůl z velkoměsta v hodnosti doufejme nepřevyšující kaprála si může rozhánění demonstrantů ve vidlákově patřičně "užít a pobavit se", protože o tom je pouze na chvilku za zábávou.

Jakmile jakákoliv moc proti sobě postaví hromadně lidi, tak buď má připravený skutečně masivní represivní aparát v rámci totalitního státu a pak padne o něco později z důvodu nízké efektivity. Vydržovat represivní aparát a vládnout strachem vyjde draho. Nebo padne velmi rychle, pokud je ve stadiu právdoláskové demokratury.

253532

18.09.2011 03:11

Jak to bylo ve Varnsdorfu

RE: Operácia Dobrovský

Rene Bartosek 69.?.?.?

Zatím stačí na ČR 40 000 policjatů v ulicích. Pokud rozjedou ve velkém tyhle věci, tak jich nebude stačit ani 100 000 se staným právem a zákazem vycházení v noci. Jakmile obyčejný člověk bude mít nutkání vzít do ruky dlažební kostku, když vidí uniformu, pak... Ideální pro obrovský nárust kriminality. Londýnské rabování proti tomu bude takový slabí odvar. Dezintegrace moci, konečně bude ten minimální stát, tedy žádný.

253579

18.09.2011 03:24

Jak to bylo ve Varnsdorfu

RE: nejde jen o

Rene Bartosek 69.?.?.?

Máte pravdu, tenhle kohout je zajímavý ptáček. Prokázaná série podvodů škoda 2.6 miliónů, trest pouze podmíněný a náhrada škody 130 000 Kč, neměl diplomatický pas, takže v případě když nějaký průser praskne je soukromá osoba. Někdo velmi vlivný na české poměry za ním stojí, a někdo nusel uklidit ten svinčík při OSN a to už přesahuje běžné možnosti eminenci v ČR. Pokud někdo zatlačil, tak to je za protislužbu hned nebo do budoucna a za nějakou nulu, to nikdo na českým dvorku dělat nebude. Může být, že dělá i pro někoho mimo ČR.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Luk%C3%A1%C5%A1_Kohou...

253582

19.09.2011 17:27

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Linky

Rene Bartosek 69.?.?.?

No bať, Hitler ten národnostní spor dorovnal o půl roku později v noci ze 14-15. března 1939. Političtí géniové si mohou pogratulovat ke svému Mnichovu, ve Franici, Británii, Německu, Itálii i jinde jim můžou stavět pomníky. Hitelr přišel ochraňovat po zabrání českého pohraničí koho? Sudetští Němci už byli půl roku pod ochranou rajchu? "Ochrana" říšského protektora vyšla český národ na ztráty srovnatelné s USA, kde Američané tvrdě bojovali s Japonci v Pacifiku o každý ostrov.

Děkuju pěkně, takovou starostlivost si náckové můžou strčit někam. Odsun sudetských Němců to vyřešil a je klid, protože legitimita vlasnických vztahů je křehká věc, ta se v českých zemích za posledních 100 let měnila několikrát, ale to který národ kde žije a jakým jazykem mluví se nedá otočit bez genocidy nebo masového teroru, který lidi přinutí k masovému útěku.

Copak v Berlíně chtějí zkusit novou genocidu a válečné štěstí? Aby zase nedostali pořádně po hubě, za poseldních 100 let to dokázali dvakrát. Na rozdíl od toho Češi dvakrát stáli na vítězné straně. Není tak zle podílet se na rozbítí jedné evropské mocnosti s německou správou v podobě R-U a po 300 letech obnovit státní suverenitu. A vysídlit pátou kolonu z pohraničí po WWII. Viděl bych to na skóre 2:0 pro Čechy.

Být Němcema tak si dělám na vlastním písku a jsou vynálezaví, cílevědomí, vzdělaní... a vede to k ekonomickéu úspěchu. Můžou zkusit krvácet a příjit o produktivní mužskou populaci, jak se jim povedlo v poslední válce. Vše se odvíjí od svobodného rozhodnutí, pokud si 100 miliónový národ jako Němci nechá vnutit válku, kterou nepotřebuje a která ho může zničit, tak je na tom s prominutím hůře než Češi, kteří dokázali v desetinovém počtu vedle Němců přežít tisíce let. Nelze slepě stát na Klausewitzově vojenském vidění potenciálu. Násilná okupace je v dnešní době vyčerpávající věc, jak ukazuje Afpak, Irák. Kdo má na to vůbec vojensky porazit Němce a úspěšně je okupovat. NIKDO. A cena za to zaplacená by byla zatraceně vysoká. Mnohem vyšší než bude účet za Libyi.

253666

21.09.2011 16:41

„Preventivní diplomacie“ generálního tajemníka OSN

Tady byla skutečná diplomacie.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Nešlo o žádného bombardujícího humanistu a uvědomělého pravdoláskovce. Byl zavražděn jako JFK, byl z jeho generace. Nepochybuju, že každý generalní tajemník od roku 1961, zná jméno Dag Hammarskjöld. Alespoň jejich chování o tom mluví jasnou řečí. Kofi Annan si dovolil trochu vybočit z lajny, až ve chvíli kdy končil s funkcí.
http://www.blisty.cz/art/60271.html

253730

21.09.2011 17:14

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Linky

Rene Bartosek 69.?.?.?

No jistě, pokud by v Čechách byli hnědokošiláči, tak by náš velký generalismus Adolf nebyl půl roku pernamentně od zabrání českého pohraničí nasranej a nemusel poslat do Prahy českého nacistického ochránce práva a pořádku s okupační armádou. Hrozně jsem toho knírkátého frajtra i v okleštěné republice provokovali a sami si za to můžeme. A za to, že má někdo dohněda kromě košile i velmi chabé zbytky myšlení můžeme taky my Češi, o hnědé lajně na trenclích nemluvím. [velký smích] [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=Es1vJCVWBCw

Dokud byly USA republikou, tak vedly expanzi pouze v severní Americe, a neměli moc na výběr. Oligrachie hned po skončení Napoleonských válek provedla útok na mladou republiku v USA z Kanady. Nebýt imperátora Napoleona, tak Spojené státy by asi nepřežili, i když pionýrský duch této země je obdivuhodný. Pokud si člověk přečte detaily o tom, jak se rodící námořníctvo Spojených států střetlo s námpořní mocností číslo 1 Británií na Velkých jezerech 1815, tak zůstává stát v tichém úžasu na udatností Američanů. V Pacifiku v bojích s Japonci, kteří byli výteční vojáci tuto vlastnost Američané potvrdili znovu. Je to stále v nich. Diktátor Napoleon jim dal 15 let tolik potřebného času.

Impérium i s finančním systémem končí a Američané znovu obnoví republiku a s tím skončí imperiální intervence. Jsou lidi i hodně nahoře, co mají tendenci Rusi i Američany podceňovat. Každý svého štětstí strůjce. Pokud se někde podaří nainstalovat otevřený fašismus, pak to bude v některých částech Evropy, rozhodně to nebude bruselská totalita, jak bylo plánováno. [vyplazený jazyk]

253731

22.09.2011 00:45

„Velký Blízký východ“ a „Velký Izrael“ – první část

Některé tahy jsou vynucené.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jakmile se hra dostane do určité pozice, prudce se sníží možnosti na výběr. Globalisté utopicky věří, že na chaosu postaví globální impérium. Dlouhodobá destabilizace třetího světa, stojí na jednom zásadním základě, na stabilním sociálním a ekonomickém prostředí, z kterého mohou operovat korporace a oligarchie. Jakmile dojde k destabilizaci Blízkého východu a výpadku řekněme 20% a více tekutých uhlovodíků, tak stabilita západu velmi rychle imploduje. A s ní iluze nastolení beztvaré globální světovlády bez sjednocující idee a to navzdory národní identitě. Co nejsilnějí posiluje vlastenectví do extremních rozměrů? Válka. Nejlepší vynucený tah pro ty, co nechtějí velkou válku je Palestince uznat a zároveň vést tvrdý politický a ekonomický tlak na sionististický režim i palestinské vedení, aby uznaní nevyústilo ve válku. Nejlépe je sankcemi a izolací pohrozit dopředu.

253739

23.09.2011 07:57

Strach z dluhové krize se šíří, když bylo Řecko zasaženo novými stávkami proti úsporným opatřením

RE: La Belle Verte / Nádherná Zelená

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pozoruhodný film, díky za info. Tady je na youtube s anglickými titulky. Takže film z roku 1996, není v databázích, není zakázáný, prostě je ignorovaný, žádná reklama, žádná publicita v médiích.... Jako jiné věci, o kterých lidičky raději nemají nebezpečně přemýšlet, klást si otázky, hledat odpovědi, řešení. Pro pravdoláskokracii platí heslo, uvědoměle kupředu zpátky ni krok. Získal nějakou cenu?
http://www.youtube.com/watch?v=C5CmMm_SRpM

253783

23.09.2011 16:48

Jak to bylo ve Varnsdorfu

Zajímavé jak píše uznaváný Economist.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Češi připomínají nacisty proti Židům? Netušil jsem, že zákaz hazardu, potírání drobné kriminality, požadavek aby děti měli školní docházku, sociální pomoc bez hotovstních plateb a její vázání např. na uklidové práce jsou fašistické projevy. Podobně. demonstrující vyjadřují svou nespokojenost a k většině se přidají provokatéři a extrémisti, což z hlediska exetrémistů je projev zoufalství, blbostí a osobních charakterových dispozic. V případě nasazených provokatérů o zlý záměr nebo hloupost moci. Většina lidí je nasraná, ale lágry stavět nemíní.

Píše o kolaboraci Čechů s nacisty. O tom, že nás západní velmoci s fašisty skrze Mnichov předhodili nacistům, zakázali nám obranu podobně jako Srbům v Kosovu dnes ani čárka. Ani čárka o Lidicích jako mementu nacistických zvěrstev v protektorátu. Když se podívám na čísla, tak "kolaborující" Češi s nacismem ztratili více lidí než nekolaborující bojující Británie, která se s Hitlerem v Mnichově bratříčkovala, což jsme mi nikdy neudělali. Protektorantní vlády dosazené nacisty pod ochranou divizí wermachtu a SS se nepočítají. Vzhledem na mnohem menší počet obyvatel protektorát Čechy a Morava krvácel více než hroutící se britské impérium.

Malá poznámka k českému rasismu, četl jsem že na shromáždění občanů ve Vansdorfu vystoupila cikánka a spustila ..." vy rasysti"... Jak je možné, že bez policejní ochrany v tom sále plných rasistů mohla sedět? Jediná újma, kterou ji potkala bylo, že na otázku kdo z vás rasysti pracuje ji sál sborově odpověděl všichni a vedle sedící paní pronesla, že slovní výrazy které dotyčná používá při běžné komunikaci, včetně dětí jsou nepublikovatelné. Na rozdíl od velmocí první republika nezřizovala koncentrační lágry, ať si v Británii zametou před vlastním prahem. Z čeho tedy mají obavu, že přijdou do Čech nacisti a postaví je, jak už se jednou stalo? Češi takové věci totiž nedělali, pokud jim někdo bajonetem nepomáhal. Západní Evropa dosáhla mezi cikánskými populacemi v Evropě větší míry negramotnosti než i přes rostoucí ignorování problému došlo v ČR nebo na Slovensku, kde Fica kritizovali za návrh zřízení internátu pro děti, kde není školní docházka. Jedna generace analfabetů na základě užívání politické korektnosti stačila.

Jestli si dobře pamatuju, tak v Doveru byli problémy asi s dvěma stovkami cikánů. Londýn pohrozil ČR vízovou poviností, velmi demokratické. Kanada vízovou povinost ještě nezrušila, byť ČR je součástí schegenského prostoru. To v Bruselu nikoho netrápí, tyká se to přece gubernie ve východní Evropě.

Případ Vítkov zmiňovaný v "uznávánem" The Economist je prachsprostá propaganda, protože co si pamatuju tak kancléř Hájek, požadoval pouze nestranný soudní proces bez propagandistické korektní hysterie, což se nestalo.Kritika pochodu homosexuálu. Zatím patří ...

Automaticky kráceno

253816

23.09.2011 16:49

Jak to bylo ve Varnsdorfu

RE: Zajímavé jak píše uznaváný Economist.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Případ Vítkov zmiňovaný v "uznávánem" The Economist je prachsprostá propaganda, protože co si pamatuju tak kancléř Hájek, požadoval pouze nestranný soudní proces bez propagandistické korektní hysterie, což se nestalo.Kritika pochodu homosexuálu. Zatím patří ČR k relativně svobodným zemím. Na rozdíl od korektního západu vysocí činitelé mohou říkat veřejně své upřímné názory, pokud na to mají samozřejmě koule. Nelíbí se někomu, že existují na vysokých postech v Evropě a jinde lidi co mají páteř? Pravda patolízolové ochotni vylízat i prdel jsou u jisté sorty lidí oblíbenější. Západní propaganda lže jako když Rudé právo tisklo. Akorát rozdíl je v tom, že lidí o lživosti propagndy ve východním bloku za Železnou oponou věděli všeobecně. Žádný strach na západě to obyčejní lidi zjišťují nezadržitleně taky. Mimo západní svět ví drtivá většina lidi, že žádná svobodná nezávislá demokratická masmédia neexistují. Pouze propaganda, více či méně hloupá. S tlamou humanistárního bombardování velkého disidenta domácí korektnost zjevně nestačí, nezbývá než ji propagandisticky pomoct. Bude bratrská pomoct pokračovat v případě neúspěchu? Třeba bezletovou zónou?
http://www.novinky.cz/domaci/245498-economist-vypa...

253817

23.09.2011 23:25

Strach z dluhové krize se šíří, když bylo Řecko zasaženo novými stávkami proti úsporným opatřením

RE: La Belle Verte / Nádherná Zelená

Rene Bartosek 69.?.?.?

Co takhle balanc? Rozumným způsobem používat technologii a jiné věcičky? K té homosexualní scéně, pro telepatické a jiné věcičky přestávají být jisté problémy, být problémy. Prostě některé věci vnímáte už na invidualní úrovni a nepotřebujete média, veřejně masírované mínění, aby vám to vysvětlili. Když víte, neznáte strach.... Někdo však velmi potřebuje mocná masmédia, invidualismus ve smyslu VÍ ve velkém měřítku se někomu může jevit jako noční můra. Co tím sledoval tvůrce filmu, samozřejmě nevím.

253849

25.09.2011 16:40

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

RE: Hnus velebnosti?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Přesně tak přenechat špinavosti na Pilátech karmu nezastaví, pouze ji o něco více zpomalí. Ta rychlejší pomalá negativní časem dožene tu hodně pomalou negativní energii ( loutkářskou ovládající Piláty ) nahromadí se a pak udeří s daleko větší silou najednou v příští inkarnaci. Karma sice není žádný filosof, ale sledovat loutkářské nitě dokáže bez problémů. To že tějhle nití jsou třeba miliardy je pouze technický detail. Být nahoře je ošidný potenciál. Může to být zkratka, kdy jedinec vyšplhá na stěně propasti nahoru a výrazně zkrátí kroutivou cestu na okolo, a nebo taky může padnout na dno propasti. Máte pravdu všem se není možno zavděčit, někdy se člověk musí zeptat vnitřně sebe a Boha, co je správné aby udělal. A odpověď může znamenat z racionálního krátkodobého horizontu něco, co se nejeví jako "rozumné". Privilegium volby je na každém z nás a někdy může být velmi tížívé.

253914

25.09.2011 17:54

Strach z dluhové krize se šíří, když bylo Řecko zasaženo novými stávkami proti úsporným opatřením

RE: Neřešme to přes známé, ale přes statistiky

Rene Bartosek 69.?.?.?

Mentalita je věcička, která nejde předělat. Tady se demokraticky píše, že Řecko z eura nevystoupí. Docela zábávné, když na jedné straně tvrdí, že budou postihovat sankcemi země, které nesplňují makroekonomické kritéria pro euro a na druhé straně někomu, kdo je na hraně bankrotu nedovolíme z euro vystoupit. A taky poručíme větru, dešti... [velký smích] [velký smích] Jakmile se zprivatizují příjmové aktiva řeckého státu, zeštíhlí státní instituce, tak schodek platební neschopnosti Řecka půjde skokově nahoru. Jestli to je dneska 100 miliard ročně, tak kolik to bude napřesrok?

Samozřejmě to bude mít důsledky sociální, ale to je někomu kdo převezme telekomunikace, přístavy, energetiku... v Řecku šuma fuk. Ale je tady otázka legitimity vlastnických vztahů a sociální důsledek v Řecku bude revoluce, obvlášť lidi zvyklí na maňána, kteří mají koule si to nenechají líbit. A co pak, pošlou do Řecka jako bratrskou pomoc tanky jak o tom někteří idioti i na postu eurokomisaře veřejně mluví? To by byla definitivní tečka za eurem. Nekrytou měnu totiž nelze držet na laufech kanónů použitých v části impéria, kde tato měna je oficialní měnou a tato část, ať se líbí nebo nelíbí je provázáná s centrem důsledky politickými, scoiálními, ekonomickými. Ten titulek by měl být "Papaláš za Řecko slíbil, že ".... [chechtot]
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/245576-rec...
http://www.novinky.cz/ekonomika/244910-eu-bude-tre...

253915

30.09.2011 22:40

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: JO!

Rene Bartosek 69.?.?.?

Lidová demokratura v praxi. Tenhle projev radosti by si zastánci podmíněné svobody projevu s ručením omezeným měli vyfotit a nechat zarámovat, aby věděli do čeho jdou. Podat podnět proti ideozločinu může každý komu nevzali řidičák. Ono vždycky existovala, existují a budou existovat tzv. nevhodná témata nejlépe k nemyšlení. A nejvíc uvědomělí budou vždy ti, co mají problém s myšlením. Fungují povětšinou na podmíněné reflexy o směru větru. Avangarta toho NWO, které bohudík nikdy nevznikne. S tímhle předvojem se není čemu divit. [velký smích] [velký smích]

254256

01.10.2011 07:55

Čínská mapa světové politiky (II)

RE: Hodně dobré - ale klamlivé

Rene Bartosek 69.?.?.?

Lidi mluví různými jazyky a to vytváří rozdílné mentality a z toho plyne rozdílná kultura, geneticky se třeba od Němců moc nelíšíme. Když v rámci ČR dojde k přerozdělení, tak to drtivá většina lidi zkousne. Byl problém na obou stranách, když existovalo Československo, a to máme jako národy k sobě velmi blízko. Musel být totáč byť ten český byl velmi mírný klon z toho co se ve východním bloku vyskytovalo.

O čem je Řecko? O tom, že Němci, Francouzi, Holanďané... existují jako národy. Samozřejmě "německé" a "francouzské"... banky by velmi rády, aby to bohatší sever Evropy zalepil z veřejných rozpočtů Řecko, Portugalsko, Španělsko, Itálii..., ale to se těm Němcům, Holanďanům... nelíbí. Centrální moc stojí vždy na nějakém národním etniku. I v rámci SSSR to stálo na Rusech, kteří byli v nadpoloviční většině proti zbytku. V USA je to úplně jasné, tam je sice federace, ale anglicky mluví jako primárním jazykem 90% populace. Z toho důvodu to v Evropě fungovat nebude. Němců je "jenom" 100 miliónů, ale Francouzů je 60 miliónů, Britů taky a Italů taky. Z těhle čtyřech možná Italové budou pod někým nejsilnějším šlapat, ale furt to jsou tři kohouti na jednom dvorku.

Co je úsměvné, tak masivní masáž přes vzdělávácí systém média, perzekuce pomocí zákonů, pozitivní diskriminace... po několik desítek let nedokázala nic podstatného na národním charakteru Evropy změnit. Když dlouhodobý výplach mozků nic nesvedl, tak jenom blbec by si mohl myslet, že osamělé hlasy na poušti jako z těch známých ksichtů třeba VK můžou tedy něco ovlivnit, natož neznámé ksichty na webech tipu Zvědavec. Ale uvědomělí, vždy spustí filipiku na obranu evropanství. Přijde mi to jako by podepřeli skalní masív a po té, co byli vystřídáni ve službě, si řekli že díky nim to ještě nespadlo. [chechtot] [chechtot]

Otázka je co si třeba Němci konkrétně představují pod tím evropanstvím, zřejmě něco jiného než třeba Halík, když odmítají cvakat řecký dluh. Korporace bez centrální moci nemohou existovat a centrální moc není schopná existovat bez národního státu, jaksi evropský občan preferující legitimitu Bruselu před národní vládou je utopie. Mno, teď nám půjde do tuhýho. Mosanto apod. si může dát na vlajku třeba prasečí hlavu s R v kolečku, aby všichni věděli, že to je na 100% jejich produkt, ale moc lidí pod tenhle prapor v ostrých časech nedostanou. Nenabízí sociální stabilitu a jiné funkce stát taky nesuplují. Zajímají se pouze o zisk. Místní komunita je na tom s důvěryhodností lidiček tím, co jim dává lépe než jakákoliv megakorporace.

Korporace mají takový vliv, že rozkládají centrální moc i v samotném centru impéria, aby centrální moc přežila, tak se to bude muset změnit. Všichni si můžou vybrat buď držet v trasformovaném světě stále velký podíl moci, nebo radioaktivní hřbitov přes fázy kolabujíc...

Automaticky kráceno

254269

01.10.2011 07:55

Čínská mapa světové politiky (II)

RE: Hodně dobré - ale klamlivé

Rene Bartosek 69.?.?.?

Korporace mají takový vliv, že rozkládají centrální moc i v samotném centru impéria, aby centrální moc přežila, tak se to bude muset změnit. Všichni si můžou vybrat buď držet v trasformovaném světě stále velký podíl moci, nebo radioaktivní hřbitov přes fázy kolabujícího chaosu mít demokraticky jako všichno ostatní kulové kemo.

Malá poznámka k tomu bridži a šachům. Kunficiáni mají pravdu, jestli má Čína přežít, tak se musí vyhnout tomu být impériem. V transformované neexpanzovní civilizaci prostě pro impérium není místo. K čemu jim je ta obrovská nadvýroba? Platí za to ekologickou devastací, sociální destabilizací, vytváří to tlak na růst armádního rozpočtu...., navíc prostor pro expanzi není. Zhruba 7 států je v pozici, kdy je schopno jadernými zbraněmi rozbít šachovnici. Být na nějakém poli dostatečně silnou figurou je velmi vysilující. Rozpočet západu je nějakých necelých 1 bilión babek ročně, umožnúje to pouze existence fiat money jako světové měny. Nebýt toho, tak to dávno zkolabovalo. Uvidíme jak dlouho někdo vydží stát na více důležitých polích při kryté měně?

Naproti tomu výdaje na obranu při jaderném arsenálu lze držet na mnohem vyšší úrovni. Na rozbití šachovnice není potřeba megarozpočet a svůj účel to plní spolehlivě. Samozřejmě čím více riskantně nějaká strana vyhroceje vojensky situace tím nám roste šance, že někdo velmi ostře praští do šachovnice. Hromad figurek spadne a některé se při tom vypaří, ale šachovnice bude možná ještě existovat. K tomu budou dříve nebo později, pokud nedojde ke změně přinuceni i kunfuciáni v Pekingu.

254270

02.10.2011 00:12

Úplný text projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda na Valném shromáždění OSN

RE: Tradičně dobrý projev

Rene Bartosek 69.?.?.?

Třešínka na dortu byla rvačka ochranky OSN s Turky. Odhaduju, že došlo k nějakému časovému skluzu v programu. Erdogan si zašel na kafe nebo nějaké zajímavé zakulisní jednání se mohlo čirou náhodou vyskytnout, pak se to nějak urychlilo a ochranka OSN dostala příkaz nepustit je do sálu při projevu Ahmedinežáda. To by si pěkně vyjmálo v našich demokratických lžimédiích, už to vidím palcový titulek Turecko opustilo sál, a těžko by mohli říkat my jsme si zašli na kafe, poněvadž by vypadali jako totální blbci. Nedivím se, že Erdogan se taky přidal do pranice, vypadá že mu to zapaluje rychle a nerad je za vola. Holt není to uvědomělý, věrný na věčné časy dokud fouká vítr jako např. Šáša Vondra. To si na tuhle frašku někdo vybral národ s tou nejvhodnější mentalitou. Určitě byl za uvědomělost a skvělou myšlenku pochválen před nastoupenou jednotkou a rozvinutou zástavou. [velký smích] [velký smích]

254303

03.10.2011 19:48

Tunelování

RE: příliš jednostraný výklad škodí racionalitě

Rene Bartosek 69.?.?.?

Přesně tak byli dvě varianty rozkradení státního majetku. Ta s vysokou zahraniční účastí, kterou doporučoval bombardující humanista s ekonomickým poradcem Švejnarem. A ta co proběhla. Žádná třetí možnost na povoleném seznamu nebyla. Zkusili to v Jugoslávii a byli demokraticky a humanitárně rozbombardováni. Stačilo zprivatizovat v Jugoslávii majetek, vstoupit do NATO a nikdo by je nebombardoval ani nepracoval aktivně na rozbití jejich federace.

Ta česká varianta byla schůdná, protože v rámci svobodného obchodu se dá s novými vlastníky nějak rozumně dohodnout, dokumenty bývalé STB byli jistě často velmi nápomocné při dojednávání konkrétních podmínek nových transferů se zahräniční účastí. Stačí si všimnout jaký má Brusel a jistě jiní strašný zájem zprivatozovat ČEZ. Nevidím důvod proč by se stát měl zbavovat aktiva, které nese pravidelně zisk 50 miliard ročně a proinvestuje 400 miliard ročně ve skutečné ekonomice, převážně na uzemí ČR. Zcela jistě ochrana českého zákazníka a demokracie v případě ČEZ je hlavním motivem v Bruselu aspol. na privitazici ČEZ. [velký smích] [velký smích]

Víceméně poslední velkou korporací ke všemu ve strategickém odvětví realné ekonomiky mimo zahraniční dohled. Je kolem ČEZ jistě nehorázná korupce, ale já osobně preferuju místní vedení před zahraničním. Nezávislost po ekonomické stránce znamená energii, potraviny, voda a její distribuce. V tuhých časech se to počítá dvakrát.

Fico musel pohrozit ENI, že v případě nutnosti slovenská ústava umožňuje legitimní vyvlastnění. Ale lepší případ je Řecko, zahraniční věřitele tvrdě požadují vyprodejte aktiva a zaplaťte. Jakékoliv dopady na místní úrovni jsou jim ukradené. Košile bližší než kabát. Místnímu politickému kabaretu to sice jedno není, ale je pod silným tlakem, nepochybně informace osobního charakteru ze zákulisí v tom hrají roli. A to Řekové nemají archívy STB. Taky spisky STB umožnili mimo jiné v ČR dosadit na post premiéra nebo guvernéra ČNB i člověka, o kterém jeho řídící důstojník napsal pochvalu do spisu o odborné kvalifikaci.

To, že ten člověk měl styky s STB ( věršina politiků má mizerný osobní morální charakter )není až takový problém jako, že archívy o těhle věcech jsou v rukou zahraničních tajných služeb. To znamená dlouhodobý průser pro českou politiku. Lépe, kdyby byli ty materály zničené. Pokud si přečtu, že žhavými kandidáty na prezidenta jsou Fišer, Švejnar, Swarzenberg v případě přímé volby, pak se lid český alegoricky i skutečně marně obrací k patronu země o pomoc. S tím co lide ve velkým chtějí nejde totiž prakticky nic dělat a každý svého štěstí strůjce.

254373

03.10.2011 21:49

Čeho Libye dosáhla, co bylo zničeno

K jaru, asi bude i opravdu horký podzim.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Do středomoří se přesouvá část ruské flotily, vznikla nám v Turecku Syrská národní rada. Ankara jedná o nových slmouvách plynu s Gazpromem, ale aby to poněkud nepřeťápli. Tady má I. Walerenstein zajímavé postřehy. Jaký je asi strategický trpělivý přístup zastánců kalifátu k Turecku a Iránu? Myšlenka kalifátu je utopie. V muslimské světě je příliš mnoho rozporů, nejvažnější jsou náboženského charakteru, mnohem více rozporů než v hroutící se EU.

Ale tohle je na pováženou, kdyby to řekl třeba leštič helikoptér u píva, tak... Ale měl to říct před několika hodinami veřejně ministr obrany USA, i když v letadle před přistáním s novináři povídal něco jiného. Cituji z odkazu:

Americký ministr obrany Leon Panetta, který je na návštěvě Izraele a kterého Ehud Barak nazval "starý přítel Izraele", navrhl, aby izraelská vláda podnikla vojenskou akci proti íránským jaderným zařízením.

V Libyi to samozřejmě neskončilo, gratulace jsou předčasné. Vyvarovat chybám z Iráku se nepůjde. Maximální lze srazit dolů míru korupce na straně západu, ale tím možnost redukce chyb končí. Bude to horší než v Iráku, protože tam invazi provedli zahraniční armáda během jednoho měsíce bez nějakých masových zvěrstev. V tom tkví rozdíl mezi armádou a sebrankou hrdlořezů v žoldu. Kvalitní profesionální velení nepřipustí úpadek morálky a kázně v mužstvu na masové úrovni.

Proč se drží stále Syrta? Mají pod kontrolou letiště a přístav? Protože civilní obyvatelstvo nemá kam utétc a ví, že až prohrajou tak začnou jatka. A Cameron a zahraniční "poradci" ze speciálních jednotek s tím nebudou schopni udělat vůbec nic. Ze vzduchu lze zbombardovat civilisty, ale nelze je ochránit. V kmenové společnosti s krevní mstou už teď je válka s "rebely" na dlouhé roky. Tuaregů, kteří jsou stále loajální Kadáfímu je přes milión a žijí na území pěti států, ale takových kmenů je více. Ke všemu jsou v pohybu. Takže co, rozšíří se humanitární akce na půlku Sahary? Na to není pěchota, ale ani letectvo. Bombardovat kočovné kmeny po půlce Sahary prostě nejde. Problém bude ohlídat pouze ropná pole. I když Shell v deltě Nigeru si s tím dokázal nějak poradit. Jsem moc zvědavý, kdo z místních se nechá uplatit a po všeobecném drastickém propadu životní úrovně se stane veřejným nepřítelem těch, co nebudou připuštěni k lizu. Vodovodní síť, zdravotní, školský... systém, křehký mír mezi kmeny vše zničeno. Nepočítaně mrtvých, znásilněných... Jidášům bude třeba dát o něco více než 30 stříbrných.

http://www.facebook.com/jinezpravy.cz
http://www.blisty.cz/art/60448.html
http://www.blisty.cz/art/60458.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tuaregov%C3%A9
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...

254383

03.10.2011 22:01

Čeho Libye dosáhla, co bylo zničeno

RE: K jaru, asi bude i opravdu horký podzim.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Sakra zapoměl jsem. Myšlenka kalifátu je sice utopie, ale realizace spolehlivě dostane muslimský svět do chaosu náboženské války. Jinak řečeno žádná ropa pro zbytek světa. A to hned, oproti tomu jsou šokové scénáře ze serverů ropného zlomu hezkým povídáním. Z toho plyne kolaps zbytku civilizace. Vysoce pravděpodobně by se to zvrhlo ve světovou válku. Myslitelé, kteří si myslí, že muslimskou část světa uvedenou do chaosu a zbytku světa se to nebude týkat jsou buď blbci mimořádného charakteru nebo darebáci, kterým jsou důsledky ukradené. A jestli zastávají takovou nebo makovou ideologii nebo se jedná o skutečné náboženské fanatiky, toto není vůbec důležité. Podtatné je, že se jedná o mimořádně nebezbečné šmejdy pro existenci lidské civilizace.

254384

04.10.2011 03:02

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

Ono by to šlo.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Zdanit transakce na burze a je po krátkodobých spekulacích. Jenomže to by se nám obrovské množství kreditů z kasína vyhrnulo najednou do realné ekonomiky, což by byl průser. Ale k tomu jednou dojde. Krásný článek, který nám definuje dlouhodobou debilitu homo economicus aneb jak krátkodobě racionálně dojít do úplné prdele. Naprosto to souvisí s dlouhodobou debilitou celého finančního systému. Nestačí, že máme systém fraktalních rezerv k tomu máme systém imaginárních akcií.

Ten příklad toho týpka, co zkoupil 1 milióny akcií a běhen dvou týdnů se jich prodalo 60 miliónů a 60 krát změnili majitele, ukazuje že letadlo fraktalních rezerv je velmi bezpečným strojem do každého počasí ve srovnání s hadraplánem burzovního kasína, kterému se nedopatřením podařilo nabrat velkou výšku. Dopad bývá tradičně tvrdý. Teď když máme ty nuklearní zbraně jsme dostříleli, pán nebo kmán. Až to lidem naplno dojde, tak nebudou demonstrovat na Wall Street, rovnou provedou vánoční výzdobu kandelábru těmi nejuvědomělejšími homo economicus, kteří zavčasu nezohlednili riziko podnikání nepochopili vrtkavou přízeň oškubaného prostého nasraného lidu.

254408

04.10.2011 04:07

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: Ono by to šlo.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Už jsem trochu vychladl. V současnosti neexistuje de facto na západě investiční bankovníctví, ale v islamském světě, Číně ho znají. Takže zpoplatnění transakcí bych se nebál. Žádný pouhý návrat stropů, aby se některé věci nemohli dít. Tyhle věcičky obchodu na burze jsou za prvé zavislácké. Spekulanti na výjímky dokud mají prachy, tak se spekulacemi nikdy neskončí, u poplatků budou chvíli prskat a tvrdit, že regulace a poplatky jsou škodlivé, ale... Za druhé neexistuje na západě investiční bankovnictví, takže masivní odliv kreditů nehrozí. Tihle lidi nic kromě spekulací neumí ani rukama nebo hlavou, investiční bankovnictví v reálu taky neovládají. Tragédií je, že závislaci mají tak drastický vliv na chod celého systému.

Obecně z každé akcie malý poplatek stanovený na základě hodnoty akcie v nějakém časovém období poslední rok, měsíc, týden co je schůdné a reálně bude fungovat. Poplatek nikdy nesmí být nulový, to chraní před spekulacemi levné nebo padající akcie, kdy poplatek relativně k ceně akcie bude od jisté hodnoty růst. Poplatky za transakce musí být vyrovnány každý měsíc, nešlo by to dát do základu daně, muselo by to být vždy zaplaceno jako součást ceny za transakci s výjimkou skutečné bankovní investice. Nezaplacení dočasná ztráta brokerské nebo dealerské licence, plus případně další sankce, včetně trestně právní odpovědnosti.

V případě investičního bankovnictví poplatek vrátit, definovat jednoduše jednoznačně investici. Např. jestliže vlastník akcie zůstane po dobu řekněme jednoho roku stejný. Aspoň by se nějaké kredity dostali zpátky do skutečné ekonomiky, sice přes veřejný rozpočet je to vzhledem ke korupci neefektivní, ale lepší než drátem do oka. Samozřejmě budou existovat nějaké díry, ale tohle jsou obecné myšlenky, ty hlavní díry lze ošetřit, i když neexistuje neprůstřelný systém.

254409

04.10.2011 13:08

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

Prej při zdanění zdrhli jinam a zničili nějakoi jinou ekonomiku.

Rene Bartosek 69.?.?.?

[chechtot] [chechtot] Ale existuje dolar jako světová rezervní měna a kolem něho jista banka, která se jmenuje FED. Takže Wall Street jde pumpnout o prachy z každé transakce, aspoň by za posledních 50 let udělali konečně něco užitečného. A kam spekulanti z Wall Street půjdou? Do Londýna, Tokia, Franfkurtu? Měli by se při masovém exodu nějak domluvit, aby to ty jiná kasína rozdejchala a nedošlo k drastickým změnám a další nestabilitě, která by vyvolala další krizi. Pokud padne rychle dolar jako světová rezervní měna, pak krám zavírají všechny kasínové burzy, a voni spekulanti jak ukazuje Rastini zas tak blbí nejsou, aby si nedali jedna a jedna dohromady. Čert ví zda ten hajzlík tím svým proslovem sledoval vyvolání větší paniky pro větší zisky. Přijdou časy kdy lidičky začnou za takové kecy a strategii, že čím hůře tím lépe, začne rovnou dávat po hubě ve studiu masového zábavního cirkusu v přímém přenosu, a to ještě budou muset být lidičkové mimořádně dobře naložení.[vyplazený jazyk]

Tak prej Wall street je nezbytný pro růst? Ekonomika jde, ale do kytek. Kolik WS vytvořil pracovních míst a kolik jich zničil spekulacemi? Kolik WS zaplatil na daních a kolik vzal pomoci v záchraných balíčcích řekněme od roku 20007 v době krize? Dobré platy zaměstannců v bankovním sektoru? Jaká je přesná statistika, platy a bonusy high managementu, kde jde řádově o tisíce lidi a pouhý zlomek ve srovnání s řadovými zaměstnanci finančního sektoru.

Pokud jde o požadavky stávkujících, tak zavedení daní na WS je správný požadavek a ať se politici rozhodnou, zda chtějí hlasy lidiček nebo peníze WS na volební kampaň. Mám pocit, že se stále ještě počítají pro vítězství ve volbách hlasy. Pokud jde o efektivnější prostředky na dosažení změny, tak aby lidi nevzali náhodou do pracek zbraně v masovém měřítku. Krátkodobě by sice bylo neveselo, jak říká hlasná mediální trouba z WS, ale dlouhodobě by to mělo velmi očistný efekt a nejenom ekonomický.
http://www.blisty.cz/art/60482.html
http://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0

254437

05.10.2011 11:55

Tunelování

RE: příliš jednostraný výklad škodí racionalitě

Rene Bartosek 69.?.?.?

Když se podívate do archívu, tak se opravdu snažím psát po gramatické stránce pokud možno bez prznění mateřského jazyka, ale jsem jenom člověk a neživým se zrovna psaním. Při pohledu do archívu by měl být vidět vývoj jistého procesu, dříve jsem psal bez diakritiky. Některé věci vidím později, když to odešlu a nejde to zpětně přepsat a některé vidím, až mě na to sem tam někdo upozorní. Gramatika nebyla nikdy moje silná stránka. [smích] [mrknutí jedním okem]

254526

05.10.2011 12:16

Novinky v očkování

Skvělý článek, škoda že to autorka nevydržela do konce.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Tady je něco u historie.
http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=valka...
Slavný Pasteur prý na smrtelné posteli prohlásil Beschamp měl pravdu, jenomže ta druhá pravda nešla dobře ve velkém zpeněžit.

254530

06.10.2011 07:00

Saharská veľká umelá rieka

Hmm.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Takže ztráty? Je ta voda znečištěná, zasolená apod? Jenom tak pro jistotu, když to potrubí je zakopané v zemi by mě zajímalo, kde ta voda jaksi zmizí? Do nějaké černé díry ji vcucne gravitace? Možná vyschnou nějaké studny, ale obyvatelné díky téhle vodě je daleko větší plocha a velké množství lidí má z téhle vody užitek. Množství vody je v těchto podzemních rezervoárech obrovské a spotřeba malá. Problém se spodní vodou má ta naše zelená revoluce, USA chtěli použít na zavlažování vodu z Velkých jezer. Kanada to zamítla, nejvězší rezervoár spodní vody na uzemí USA se jmenuje tuším Ogalla a hladina tohodle rezerboaáru za několik desítek let poklesla velmi významně. Ještě se pro jistotu zeptám, když cílem bezletové zńy kromě nemocnic, škol, byl i atomový rektor, zda se podařilo zeleným mozkům trefit i infrastrukturu tohodle vodního díla. Vojáci by to trefit neměli, aly vypatlané hlavy dokáží zničit cokoliv. Jestli to významně poškodili, tak ztratily mezi kmeny na celé Sahaře tvář, tam má totiž voda pro lidi velkou cenu.

254615

06.10.2011 18:08

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Rene Bartosek 69.?.?.?

Vysychají studny v mírném klimatickém pásu, kde se užívá průmyslové zemědělství, došlo k odlesnění, meliorace nás zbavili těch zlých mokřadel a bažin, vybetonovalili jsme koryta řek ... Velké korporace, které distribují vodu v plastových lahvích dokážou taky hezky vypludnrovat lokální zdroje vody. Tuším nedávno v Michiganu nějaká korporace vyhrála spor, místní farmáři mají lokální problém s vodou. Prej i velká korporace je jako soukromá osoba a má tudíž právo neomezeně využívat zdroj vody. Pravda nezákázali farmářům chytat dešťovou vodu jako Bechtel v latinské Americe.

Té vody v Libyi je odhadem na tisíc let, ropné zásoby jsou mnohem menší. Takže jste pro embargo na těžbu ropy? Kadáfí na rozdíl od zahraničních korporací své vlastní přírodní zdroje neplundroval, ať šlo o vodu nebo uhlovodíky. Stačí se podívat jakým způsobem těží Shell například v deltě Nigeru. Nemluvím o tom, že tzv. vyspělý průmyslový sever vyplundroval zásoby spodních vod přímo strašlivým způsobem. Jsme první civilizace, kde při průměrných srážkách 700-800 mm za rok při teplotních podmínkách mírného pásu v rámci toho pokroku došla skutečně hodně daleko. Daň z vlastní studně.[bliji]

254654

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Káva pro Zvědavce

81

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 114 čtenářů částkou 28 490 korun, což je 81 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 0

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
24,48 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,99 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,34 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 768,27 Kč
1 unce stříbra
516,11 Kč
Bitcoin
830 258,70 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 72 032 289