Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Emma Bovary

Nalezeno 964 příspěveků, 32 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

20.05.2006 22:16

OBSE v „kritickém bodě v boji proti antisemitismu“

RE: Zlata slova!

Emma Bovary 84.?.?.?

To platí i o Zinovjevně Rosenbaum?

106522

20.05.2006 21:09

Modro-rudý slovníček

Jedna drobá výhrada

Emma Bovary 84.?.?.?

S tím termínem "kulturní fronta" je to trochu jinak. V tomto novém kontextu jej jako první použil Zdeněk Svěrák v době tzv "boje za svobodu slova v České Televizi" . ODS to jen převzala a používá to jako hanlivé označení lidí kteří mají něco do činění s kulturou a mají jiné politické názory. Za minulého režimu pokud si dobře vzpomínám tohoto pojmu bylo užito v jednom díle normalizačního seriálu 30 případů majora Zemana. Byl to tuším ten díl kde ožralý protirežimní básník Daneš (hraje ho Petr Štěpánek jeho bratr pracoval ve Svobodné Evropě) postřelí zpěvačku v jakémsi klubu odehrává se někdy v druhé polovině šedesátých let.

106519

20.05.2006 01:43

OBSE v „kritickém bodě v boji proti antisemitismu“

RE: Zlata slova!

Emma Bovary 84.?.?.?

>No taky není divu že se mnohde rozcházíme z Chomským, Finkelsteinem i mezi sebou. Každý totiž myslí sám za sebe, což nevylučuje, že se v něčem shodneme ale nezaručuje že budeme vždy souhlasit. Nejsme žádnej Think tank, ale naprosto nezávislí diskutéři, kteří se ani osobně neznaj. Pokud s vámi budu souhlasit v jedné věci, mám se cítit povinen souhlasit i jiné, nebo naopak přestat souhlasit v té první? [oči v sloup]<

Samozřejmě že se můžeme mnohde rozcházet s Chomskym a Finkelsteinem mne jde spíš o to když se jejich argumentů dovolávají lidé s pohledem na Svět jako David Duke.

106437

20.05.2006 01:33

OBSE v „kritickém bodě v boji proti antisemitismu“

RE: 60 let po válce

Emma Bovary 84.?.?.?

>A jak je to potom s rozdilem mezi antisonismem a antisemitismem?
Nekteri povazuji antisionismus za "maskovany" antisemitismus.<

Naprosto zásadní
Antisemitismus je jednou z forem rasové nebo spíš etnické nenávisti

Antisionismus je čistě negativní postoj ke konkrétní ideologii.

Někteří sionisté v Česku např Pavlát zcela demagogicky tvrdí že jakákoliv kritika Israele je "maskovaný antisemitismus" tedy vlastně že pojem antisionismus je umělý a zcela prázdný konstrukt (Orwellovsky newspeak).
Na druhou stranu někteří antisemité o sobě tvrdí že jsou "jenom" antisionisté.
Krom toho jasná hranice mezi oběma pojmy neexistuje nemyslím v názorech každý názor sám o sobě lze rozlišit jako bud antisionistický nebo antisemitský jenže mohou existovat lidé kteří současně zastávají antisionistické i antisemitské postoje.
Nemluvě o tom že existují různé stupně antisemitských postojů od umírněných až po Juliuse Streichera. Navíc pak ještě existuje cosi jako antijudaismus což patří do oblasti teologie nesouhlas s židovským náboženstvím z křestanských nebo muslimských pozic.

106435

20.05.2006 00:35

OBSE v „kritickém bodě v boji proti antisemitismu“

RE: Zlata slova!

Emma Bovary 84.?.?.?

>-ja som s tym nezacinal<

Pane "google" já jsem nikdy neměla narážky stran vašich intelektových schopností. Považuji vás za jednoho z nejinteligentnějších diskuterů na tomto foru ačkoli s většinou vašich názorů nesouhlasím. Ale na rozdíl od některých jiných některé vaše názory stojí za zamyšlení (např ten o rodičích kteří se právě dozvědělí že jejich syn/dcera je menšinové sexuální orientace).

"-Finkelsteina som nielen cital, zazil osobne na jeho konferencii v Nemecku, sledujem jeho boj s Dershowitzom a nedomnievam sa, ze to je vas job, ani to nelezi vo vasich schopnostiach a kompetencii posudzovat, ci som ho spravne pochopil, kde stojim a s kym patrim do jedneho vreca na Zvedavcovi."

Možná toho máte načtené z Finkelsteina víc než já. Já znám jen "Holocaust Industry". Základní myšlenka té knihy je asi následující "Během druhé světové války došlo k masivní genocidě židovského obyvatelstva ovšem tato genocida nebyla ničím ojedinělá v dějinách lidstva ojedinělé je jen to jak etnická skupina nebo přesněji řečeno lobbyistické organizace mluvící jejím jménem dokáží této trágedie využívat k ryze utilitaristickým cilům". Gilad Atzmon který není univerzitní profesor ale umělec to v "Průvodci zbloudilých" vyjádřil podobně ale poněkud jadrněji. Tím nepochopením Finkelsteina z vaší strany míním fakt že mnoho z toho co jste v minulosti tady napsal se z některými Finkelsteinovymi názory diametrálně rozchází konkrétně role Židů v občanském hnutí černých Američanů.

>-Nojejl sa nazyva spravne Nohejl a ak sa nemylim pise pod vlastnym menom. nikdy nikoho osobne nenapadol a tolko slusnosti nekomolit jeho meno, aj ked zastava ine nazory, by mohlo byt, hlavne ak sa vyzaduje od innych.<

To komolení nebylo úmyslné podívejte se na klávesnici a bude vám hned jasné proč Nojejl místo Nohejl.

>-trotlasov nick je spravne trodas
<

A můj nick taky není ten pivovar v polštině. A soudím že pan trodas si můj alternativní nick vzhledem k mozkovému průjmu který z něho teče docela zaslouží.

>-a obavam sa, ze o mojom vzdelani, toho tiez vela neviete<

Možná se mylím ale psychologie? divadelní věda?

>takze velmi jednoducho, prestante byt osobny a vyjadrujte sa radsej k veci, nebudete sa musiet zaoberat zbytocnymi reakciami
<

Já doufám že tento příspěvek vaše podmínky splnuje.

>shalom<

Kdybych měla končit ve vašem stylu tak potom "NA STRÁŽ"


106430

19.05.2006 23:13

OBSE v „kritickém bodě v boji proti antisemitismu“

RE: Zlata slova!

Emma Bovary 84.?.?.?

>bojim sa, pan agitator brovary, ze ak tu niekto nieco nepochopil, ci uz Finkelsteina, alebo zivot v celej jeho krasnej komplexnosti a v zlatej zidovskej tradicii, dokaze len hlupo kvakat, spajat veci ktore k sebe nepatria a vypustat tu, radoby osvietene, pseudointelektualne, politicky-korektne bubliny, tak ste to vy.
myslim si, ze magnus maximus ocenill vase intelektualne schopnosti velmi rychlo a velmi vystizne. vy uz dobre viete kedy a kde. [mrknutí jedním okem]<

Pokud si dobře pamatuji tak MM hodnotil moje "intelektuální schopnosti" celkem slušně terčem jeho trefných a jizlivých útoků byla politovánihodná figurka "Josefa Švejka" na diskusich u Bakaláře vystupujicí jako "Nežid - pravý". A Finkelstein s Chomskym jsou mi rozhodně blíž než Kreuzfeld nemluvě o židovském fašistovi "Nillbertovi Zero"
Jinak podobné urážky vás nejsou při vaší inteligenci a vzdělání hodny.
[mrknutí jedním okem]
Z bohom priatel

106424

19.05.2006 22:11

OBSE v „kritickém bodě v boji proti antisemitismu“

RE: Zlata slova!

Emma Bovary 84.?.?.?

>Vazeny pane Erik, tu knihu jsem cetl. Je to shit. Pan Finkelstein je pouze napojen na jiny zdroj cash-flow, to je cele. On se jako Zid zivi antisemitismem, podobne jako Chomsky.<

Pane Kreutzfelde co je na "Holocaust Industry" antisemitského?

106420

19.05.2006 21:26

OBSE v „kritickém bodě v boji proti antisemitismu“

RE: Zlata slova!

Emma Bovary 84.?.?.?

No je zajímavé že se tady mnozí ohánějí Finkelsteinem (btw: ta kniha je opravdu dobrá) ovšem mám trochu pochybnosti jestli ji někteří správně pochopili (tím nemyslím zrovna vás jelikož vaše názory vůbec neznám). Finkelsteinův pohled (stejně jako jeho guru Chomskyho) je v radikální kontradikci k postojům Nojejla, "googla", trotlase a mnoha dalších "Zvědavců".

106415

19.05.2006 21:21

OBSE v „kritickém bodě v boji proti antisemitismu“

RE: 60 let po válce

Emma Bovary 84.?.?.?

Musíte si uvědomit že sionismus a antisemitismus jsou spojené nádoby a jedna bez druhé se neobejdou. Herzl založil sionistické hnutí jako reakci na Dreyffus affaire. Cílem sionistů je sjednocení všech Židů v "Great Israel" a antisemitismus je jim užitečným pomocníkem i sem tam nějaký ten pogrom se hodí.

106414

19.05.2006 15:23

Hugo Chavez varuje USA

RE: Soudruh Hugo Chávez

Emma Bovary 84.?.?.?

Richarde ruku na srdce Chavez byl opakovaně zvolen prezidentem v demokratických volbách. Nevím jaký je stav lidských práv ve Venezuele dá se to zjistit na stránkách Amnesty International nebo Human Rights Watch ale asi nebude o nic horší než v sousední Kolumbii kde vládne silně proamerický prezident senor Alvaro Uribe (důležitý spojenec ve "válce s drogami" která nese mnoho podobných znaků jako "válka s terorem") a kde je zavražděno za rok několik novinářů a kde pravičácké polovojenské bojůvky vycvičené CIA a Mossadem vraždí civilisty.

106401

19.05.2006 14:27

Výbušné tajemství

A v roce 1979

Emma Bovary 84.?.?.?

http://zpravy.atlas.cz/clanek.aspx?clanek=70391&rubrika=241

106399

19.05.2006 00:22

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

RE: islam vs krestanstvo

Emma Bovary 84.?.?.?

>Starý sultánský režim byl vůbec nábožensky snášenlivější než rádoby sekulární mladoturecká republika, která křesťany diskriminovala i ekonomicky.<

Já o tomhle zas tolik nevím ale aspon co se týká Arménů tak podle Franze Werfela to tak bylo.

106353

17.05.2006 22:50

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

RE: Hrůza

Emma Bovary 84.?.?.?

>Žiju tu 24 let a vyjádřím se stručně: ten článek je velice neseriosní. Neříkám vylhaný od A až do Z, ale obraz Holandska, který z něj povstane, je mně celkem neznámý.<

Já myslím že je to pravda co Chelemendik píše i když Holandsko vůbec neznám. Gangy barevných přistěhovalců pod vlivem velmi nebezpečné drogy marihuany brázdí ulice holandských měst a przní nevinné bilé holandské ženy a dívky.

P.S Něco o autorovi http://www.prop.sk/koho_zaujmy_chelemendik.html

Těžko říct co z toho je pravda.

106235

16.05.2006 23:02

Jsem a vždy budu demokrat!

Ad Sir Oswald Mosley :-))

Emma Bovary 84.?.?.?

Elvis Costello

Less Than Zero

Calling Mister Oswald with the swastika tattoo,
there is a vacancy waiting in the English voodoo,
carving "v" for vandal on the guilty boy's head.
When he's had enough of that maybe you'll take him to bed
to teach him he's alive before he wishes he was dead.

[Chorus:]
Turn up the TV. No one listening will suspect,
even your mother won't detect it,
no your father won't know.
they think that I've got no respect
but everything means less than zero.
Hey, ooh hey, hey, ooh hey.

Oswald and his sister are doing it again.
They've got the finest home movies that you have ever seen.
They've got a thousand variations: every service with a smile.
They're gonna take a little break, and they'll be back after a while.
well I hear that South America is coming into style.

[Chorus]

A pistol was still smoking, a man lay on the floor.
Mister Oswald said he had an understanding with the law.
He said he heard about a couple living in the USA.
He said they traded in their baby for a Chevrolet.
Let's talk about the future now we've put the past away.

[Chorus]

106066

16.05.2006 22:56

Jsem a vždy budu demokrat!

RE: Proč nejsem fašista

Emma Bovary 84.?.?.?

>No, paní Emmo, už jsem pochopil čemu říkáte humanismus. Rozumím, proč chováte sympatie k "výkvětu dělnické třídy", s nímž se autor knihy setkal v Leninových kasárnách. Opravdu je to pro mne téma k zamyšlení, nicméně se domnívám, že moje závěry budou diametrálně odlišné těch Vašich. Já totiž narozdíl od Vás chápu, že řád a hierarchie je nutná k zachování civilizace. A nejen to, je nutná k přežití lidstva. Proto moje sympatie patří bojovníkům, kteří v té válce stáli na straně řádu.<

Samozřejme a já rovněž chápu že pravděpodobně chodíte nakrátko ostříhán, vlastníte zbrojní pas a několik druhů střelných zbraní kterými se chlubíte svým známým, adorujete "sílu", kompromis považujete za "slabost", buzeranty by jste posílal do léčeben a fetáky do lomů, nesnášite rockovou hudbu a vůbec moderní a postmoderní umění, milujete válečnou literaturu a filmy ovšem ne Remarqa nebo Platoon to je "škodlivý pacifismus". No sem docela zapadnete takových je vás tady víc ač někteří si na rozdíl od vás nepřiznají že jsou fašisté.
Podívejte vaše bizarní názory jsou mi celkem volné pokud se vaše názory ve společnosti nestanou většinové jste jen neškodný podivín. Pro mne jste jen směšný ultrakonformní maloměštácký suchar.

106065

16.05.2006 22:38

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Neuvěřitelné!

Emma Bovary 84.?.?.?

Blažková Jolly Joker je obdivovatel "duceho" tak ho chápejte. Tradiční model muž řídí žena poslouchá a rodí děti hlavně chlapce aby vyrostla další generace bojovníků co budou bránit "řád a pořádek" Jinak i já potraty považuji za amorální ale to je na jiné téma a nemám chut ani čas se ted o tom rozepisovat.

106063

16.05.2006 22:30

Jsem a vždy budu demokrat!

RE: Jsem a vždy budu fašista!

Emma Bovary 84.?.?.?

Ano máte pravdu že establishment bude existovat vždy ale já chci žít v zemi a vždy budu preferovat takový systém kde bude možné jeho představitele beztrestně kritizovat, satiricky zesměšnovat prostě kde si můžu říct na plnou hubu říct co si myslím. A to v tom vašem "Skutečném státě" možné nebylo.
Jistě Mussoliniho režim zacházel se svými odpůrci lépe než Stalin nebo Hitler, nebyl antisemita a rasista v určitých obdobích dokonce zastával postoje které by mu vynesli od některých zdejších diskutérů označení "shabbez-boy" [smích]). Jenže takovými argumenty je možné obhájit i normalizační režim dr Husáka. Přepadení Habeše těžko obhájíte nemluvě o tom že byl při tom použito chemických zbraní. Jinak předpokládám že mezi ty zločince v solných dolech v duchu vašeho příspěvku v diskusi k článku o nespokojených českých emigrantech v USA počítáte i homosexuály že? To vaše heslo "sjednot a vládni" mne připomíná jiné heslo které se občas skandovalo během demonstrací v roce 1989 "V jednotě je síla" a při kterém mi běhal mráz po zádech. Z takové vize společnosti kde jsou všichni stejní a milují svého "vůdce" kterému oddaně slouží a nežádoucí odchylky jsou usměrněny je mi na zvracení.
Nevím nic o tom že by ItaloAmeričané během WW2 byli internováni vím jen že mnoho Amerických Italů podporovalo F.D.R a bojovalo v Evropě proti nacismu a fašismu. Pokud jde o Japonce tak byly internováni jen ti z Kalifornie.
V roce 1988 dostali od Reagana každý $ 20 000. Mosley (btw podle Orwella šlo o velmi hloupého člověka) byl v luxusní internaci v letech 1940-43.
> A stejně tak jsou těmito demokratickými státy vězněni lidé v tajných koncentrácích po celém světě i dnes<

To ovšem není projev demokracie ale autoritářství nebo chcete li fašismu a nevím proč to množné číslo dělají to jen USA. Koho vězní "v tajných koncentrácích po celém Světě" Švédsko, Švýcarsko nebo Španělsko?

106061

14.05.2006 02:34

Zpráva o stavu cákajícího se ptactva na Stworové zahradě

RE: Smutná příhoda z tohoto týdne

Emma Bovary 84.?.?.?

>Protože je. A protože tady jsme na politicky nekorektním webzinu, kde se ještě věci smějí nazývat pravými jmény. Tady jsou cikáni cikány (a nikoliv romové), černoši černochy (a nikoliv afrokanaďané), tlustí tlustými (a nikoliv vzývaní šířkou), holohlaví holohlavými (a nikoliv nemající hřeben), atd.<

Sorry termíny jako "cikán" nebo "černoch" (ten druhý v ČR užívaný zcela běžně) jsou možná "politicky nekorektní" ovšem "přičmoudlý" už smrdí rasismem.

105769

13.05.2006 23:12

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

RE: 2000 let a stale jim to nedoslo? Co uz s nimi?

Emma Bovary 84.?.?.?

>Podobny krizovy kurz navrhl po Francouzskych nepokojich ministr vnitra - zid. Vyhostit vsechny nasilniky, i ty s obcanstvim. Proc zid navrhuje takove extremy? Aby vyvolal konflikt, preci!<

Spíš aby zvýšil pravděpodbnost že nastoupí na místo Chiraca. Akorát bude sranda jestli bude Sarko prezident jak si bude rozumět s tím novým z Itálie který v roce 1956 schvaloval ruskou invazi do domoviny Sarkozyho předků.

Jinak ty vaše "uvahy" o křestanství jsou jak z nějakého traktátu Alfreda Rosenberga ale nevědomost vám budiž omluvou.

105759

13.05.2006 22:57

Zpráva o stavu cákajícího se ptactva na Stworové zahradě

Smutná příhoda z tohoto týdne

Emma Bovary 84.?.?.?

Čekám na tramvaj. Na zastávce jsou ptáci zřejmě drozdi (určitě to nebyli kosi podle zobáčků) kteří se postupně přesunují do kolejiště. V dálce je vidět přijíždějící trmavaj ale ptáci jsou pořád na kolejích. Kde se vzal tu se vzal přilétá třetí drozd a snaží se je přimět aby odletěli. Bohužel pozdě. Pak vidím jen zkrvavené tělíčko bez hlavičky jednoho drozda jak dopadl druhý těžko říct ale asi stejně. Ten co varoval stačil uletět.
P.S Pane Stworo proč zdůraznujete že ten váš soused je "přičmoudlý"? navíc z těch vašich foto to vůbec nejde poznat

105758

13.05.2006 21:29

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

RE: Proc porad placete a narikate?

Emma Bovary 84.?.?.?

Díky Ajo za rozumný příspěvek. Ovšem obávám se že rozlišit mezi neškodným a v mnoha směrech pozitivním multi-etno a poněkud problematickým multi-kulti je pro některé zdejší přispěvatele jak říká V.Klaus "pod moji rozlišovací úrovní"

105751

11.05.2006 21:17

Havlův zelený comeback?

RE: Zhodnocení současné a budoucí situace

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.zeleni.cz/179/clanek/kandidatni-listina-sz-v-plzenskem-kraji/

Šesté místo na kandidátce vás jistě potěší [mrknutí jedním okem]
Jinak FYI podíl lidí s přirodovědeckým vzděláním (tam vlastní patří i ta Hauserová) nebo lépe řečeno těch co mají odborně tak nějak k ekologii blízko je +/- stejný jak za Bursíka tak za předchozícho vedení.

105607

11.05.2006 01:42

Havlův zelený comeback?

RE: Zeleni

Emma Bovary 84.?.?.?

>obavam se, ze pokud nahlednete do progrmau kterekoliv (vyznacnejsi) strany, tak krom KSCM kazdy obsahuje "pravicove - liberalni politiku" a jde jen o jeji miru. Ovsem rekl bych, ze je velmi veliky rozdil v tom, kdo tuto politiku opravdu hodla prosazovat, a to melouni jiste nebudou.
Pujdou presne ve stopach "slavne" Unije svobody, tedy kecy, kecy hlavne ze jsme u korytka.....<

No to je otázka úhlu pohledu. "Politický důchodce z Vysočiny" ve svých memoárech tvrdí že socanské vlády od roku 2002 prakticky realizují pravicově-liberální program Únije svobody

105562

10.05.2006 20:48

Havlův zelený comeback?

Volím Zelené

Emma Bovary 84.?.?.?

jelikož průnik názorů které zastávám je větší s touto stranou než s těmi dalšími. Nějaké řeči o anarchismu mne neodradí spíš naopak z mého pohledu je tento článek skvělou předvolební agitkou [mrknutí jedním okem]
Mám ale dojem že pan "Král" je se situací ve SZ obeznámen dost povrchně. Např vůbec nevysvětluje proč byli loni na podzim odstaveni z čela Zelených lidé jako Jakub Patočka který byl takovou šedou eminencí a bývalý předseda Beránek. Přitom vazby Patočky na Havla jsou víc než jasné. Literární noviny pod jeho vedením se změnili ze seriozního intelektuálního čtiva v hlásnou troubu Havlových názorů dokonce tam měl svůj pravidelný sloupek.
Pokud jde o ty "zelené" bilboardy tak tady v Brně jich moc nevidím spíš mám dojem že převažují Železného NezDem, lidovci, Kasl se Zieleniecem a jejich SNK - Evropští demokraté a negativní protiODS mínus bilboardy s Topolánkem coby "antiJánošíkem" který bohatým dává a chudým bere patrně financované z peněz sociální demokracie.
Takže pane Králi berte to jako námět na další článek z jakých peněz financuje svoji bilboardovou kampan Železný který o sobě říkal že je jen "chudý Žid" nebo polofašistická Národní strana (BIS?)

105544

10.05.2006 00:37

Kateřina Jacques - dobře připravena past

V té souvislosti si neodpustím menší poštouchnutí

Emma Bovary 84.?.?.?

Čistě hypoteticky zkuste si představit G&L pride demonstraci na kterou přijdou proti-demonstrovat zastánci "tradiční rodiny" a někdo z nich se chová tak že ho policie zpacifikuje jako K.Jacques. No zajímalo by mne co by psal pan Stwora a jak by to komentovali někteří zdejší diskutéři [smích])
Taky mne v te souvislosti napadá jak zde slovenský priatel "google" obhajoval rozhodnuti Kaczynskeho (ne Teda co posilal bomby, Lecha co je ted presidentem v Polsce) zakazat pochod buziků Varšavou protože "většina občanů je proti" nebudu se sazet protože žádný průzkum nikdo nedělal ale moc by mne nepřekvapilo že v případě pochodů Národního Odporu by možná většina Pražanů taky byla proti (podotýkám že to není můj případ a navíc nejsem z Prahy) takže by se vůbec neměli v duchu logiky pana "googla" povolovat. Nebo je to nějak jinak?

105436

09.05.2006 19:29

Kateřina Jacques - dobře připravena past

RE: Clanok je zavadzajuci

Emma Bovary 84.?.?.?

Díky za to upozornění. Britské listy konkrétně Kotrba poukázaly na nesrovnalosti ohledně odznaku asi tak den dva po prvním mají. Krom toho dnes a v pátek tam byly další zajímavé pohledy na celou věc

http://www.blisty.cz/2006/5/9/art28326.html

http://www.blisty.cz/art/28273.html

105401

09.05.2006 17:40

Kateřina Jacques - dobře připravena past

No já si nemyslím

Emma Bovary 84.?.?.?

že Kateřina s celou tou partou tam šli s cílem vyprovokovat nějaké potyčky s policií i když je jasné že šlo z jejich strany o jasný předvolební tah (na rozdíl od anarchistů kteří nikam nekandidují a jde jim primárně skutečně o boj proti nacismu). Takže konečný výsledek předčil i jejich očekávání. Na boji proti nacismu se dají získat hlasy stejně tak jako na boji proti komunismu jinak by se stěží pánové Topolánek, Kalousek a Němec obtěžovali v ten stejný den přijít a promluvit na Letné "bez komunistů". Jinak se mi zdá že trodas plete dohromady Národní stranu s Národním Odporem.

105386

09.05.2006 15:39

Další cihla ve zdi

Nezávislý člověče

Emma Bovary 84.?.?.?

Vaše argumenty jsou stejně sofistikované jako sem přispívajícího jistého Zorby [chechtot]

105374

07.05.2006 21:20

Politika a katolíci

RE: Správně

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Zorbo prosím vás čtetě pozorně Kevin neobhajuje současnou americkou politiku (nebo jak vy říkáte NWO) pouze nesouhlasí že jedinou spásou jsou ti vaši "konzervativně orientovaní vlastenečtí junáci" Vaše poznámky prohnilém o liberalismu jsou naprosto mimo protože v dnešních USA jsou to především liberálové at už levicový nebo pravicový (kterým se říká libertariáni) jako je Kevin kteří kritizují autoritářské tendence současné americké administrativy jako je Patriot Act, věznění bez soudu na Guantanamu a invaze do cizích zemí a dostává se jim za to od části americké jingoistické konzervativní pravice nálepek zrádců a obvinováni z nedostatečného patriotismu tedy úplně stejné argumenty které používáte vy vůči odpůrcům vašeho "konzervativního národního státu". Nebo snad myslíte že Noam Chomsky nebo i ten Michael Moore jsou "konzervativní vlastenci"?
Dnes je na Světě mnoho lidí kteří nesouhlasí s politikou USA ale "konzervativní vlastenečtí junáci" a jejich přiznivci v této množině tvoří zcela nepatrnou podmnožinu. Nebo snad věříte tomu že masové demonstarce proti inavazi do Iraku v Londyně byly z většiny tvořeny příznivci BNP nebo to samé v Paříži příznivci Le Pena? Jestli ano tak to svědčí o dost značné neinformovanosti.

105244

07.05.2006 21:02

Proti Bushovu impériu stojí sjednoceně celá planeta

RE: Němci nám neškodili vždy, pane Zorbo,

Emma Bovary 84.?.?.?

>Vy asi nečtete pořádně to co píšu. Jsem proti USA právě proto že USA dnes představují pro svět totéž co Německo za světových válek a proto že třeba Bush je něco jako novodobý Hitler.
<

Taková silná tvrzení jsou intelektuálně neudržitelná. Ano současná americká administrativa má jisté fašizující rysy, porušuje mezinárodní právo a je agresivní. Jenže podobných příkladů bylo v minulosti mnohem víc. Dnešní USA mají mnohem blíž k Britskému impériu (a patrně tak zřejmě i skončí) nebo k starověké Římské říši která vlastně převzala kulturu starého Řecka tak jako USA převzali evropskou kulturu. Pokud by byly USA stejné jako nacistické Německo tak by jste těžko mohl psát na Zvědavce tyto plamenné projevy ale byl by jste někde v Guantanamu. [mrknutí jedním okem]

105240

06.05.2006 23:09

Neoliberální zmije na prsou

RE: Hloupy clanek nacionalisty, co zaslechnul nekde na prednasce jmeno Hayek

Emma Bovary 84.?.?.?

No aspon že někomu to tady myslí.

105179

06.05.2006 02:35

Další Zündelův dopis z vězení

Je to možná off-topic

Emma Bovary 84.?.?.?

Ale s tématem článku to trochu souvisí http://www.respekt.cz/clanek_detail.php?sel_id=730&rocnik=2006&cislo=18
Jestli jsou zde nějací příznivci KSČM tak to neberte jako útok na tuto stranu dobře vím že extremistické názory Semelové jsou alespon mezi funkcionáři této strany menšinové. Ona sama několikrát kandidovala do vedení KSČM a vždy získala zcela zanedbatelné procento hlasů.

105133

06.05.2006 02:31

Vroucí kotel jménem ČSSD

RE: Sova

Emma Bovary 84.?.?.?

Souhlasím s Peterem. Osobně nepovažuji Bursíka za příliš důvěryhodného kvůli těm restitučním záležitostem ale jeho předchůdci Patočka&Beránek vedli Zelené jako náboženskou sektu nemluvě o Patočkově angažmá v LtN kam ho dosadila klika vedená starým Vaculíkem ačkoliv konkurs vyhrála literární kritička Lenka Jungmannová. S Bursíkem naopak spolupracuje Petr Štěpánek (neplést s bývalým členem mediální rady za ODS) vystudovaný biolog který na rozdíl od Patočky o "zelených" problémech něco ví. A nestrašte Uhlem který je prakticky na nevolitelném místě a jeho vliv ve straně silně přecenujete. Nakonec některé jeho postoje i postoje jeho ženy byly docela sympatické kritizovali bombardování YU Anna Šabatová kvůli tomu vystoupila z Českého helsinského výboru ted dělá zástupkyni Motejlovi.

105132

05.05.2006 21:46

Vroucí kotel jménem ČSSD

RE: Volba socanů

Emma Bovary 84.?.?.?

Ten volební test je ale manipulace stejně tak jako pravidelné čtvrteční Moravcovy předvolební debaty na veřejnoprávní televizi. Správně by tam mělo být všech 26 kandidujích stran a ne jen současné parlamentní + médii protěžování Zelení + další dvě Železného a Kaslova partaj.

105120

05.05.2006 20:29

Vroucí kotel jménem ČSSD

RE: Volba socanů

Emma Bovary 84.?.?.?

>http://volby.idnes.cz/dotaznik.asp ... zkuste tohle<
Díky
Mne to vyšlo takhle

73%
Strana zelených
64%
Unie Svobody - Demokratická unie
55%SNK Evropští demokraté
50%Česká strana sociálně demokratická
46%Komunistická strana Čech a Moravy - kompletní odpovědi
41%Křesťansko-demokratická unie - Československá strana lidová
37%Občanská demokratická strana
32%Nezávislí demokraté (Předseda V. Železný)

105118

05.05.2006 15:08

Neoliberální zmije na prsou

RE: Zásadní příspěvek - vynikající jazyk!

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Ezope bez "ad hominem" útoku. Nebudu zastírat že myšlenky Ayn Rand jsou mi vzdálené ale mít alternativu vybrat si jako menší zlo mezi Ayn Rand a Josifem Stalinem tak si vyberu Ayn Rand stejně tak jako kdyby na místě "otce národů" byl Ernst Junger.
Zdravím.
Emma

105107

05.05.2006 02:03

Vroucí kotel jménem ČSSD

RE: zeleny mor

Emma Bovary 84.?.?.?

Čeští Zelení jsou trochu jinde než němečtí jsou v nich a to pomerně vysoko na kandidátních listinách bývalí členové Sládkovy SPR-RSČ jeden z nich říká že obdivuje Miloševiče.

105071

05.05.2006 00:29

Neoliberální zmije na prsou

Ukázka neoliberálního myšlení

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006050301

105066

04.05.2006 23:05

Neoliberální zmije na prsou

RE: Zásadní příspěvek - vynikající jazyk!

Emma Bovary 84.?.?.?

>Již dlouho jsem takhle "poeticky" "výživný" text nečetl<

No já mám spíš dojem že té "poetické výživnosti" je tam dost na úkor informační hodnoty. Autor (zajímavá fotka nějaký přestárlý skinhead[zmaten]) očividně nemá jasno v základních pojmech. Zřejmě mu leží v žaludku tzv levicový liberálové které ale zcela mylně označuje za "neoliberály" což je ale trochu něco jiného, ekonomický směr vycházejíci z rakouské a chicagské ekonomické školy jehož hlavním proponentem v Česku je kritik "nepolitické politiky" a v článku zmíněného Havla současný prezident Václav Klaus.

105065

04.05.2006 22:49

Strategie posledních tahů

RE: Cenobily svet pana Kaminskeho

Emma Bovary 84.?.?.?

Nepochybně měli v obou zemích výrazný podíl v obchodu, rozjetí burzy a přispivali k růstu HDP i když tehdy se to neměřilo [smích]) pominu li intelektuální přínos viz Spinoza.

105063

04.05.2006 22:46

Strategie posledních tahů

RE: Velice slabý článek

Emma Bovary 84.?.?.?

>Za další nevidím důvod proč by nemohl poukázat na jednu práci Fiska a spol. když přesně vyjadřuje to, o čem Kaminski píše už delší dobu?<

Opravdu? Robert Fisk píše stejné věci jako antisemita Kaminski. Že oficiální historie druhé světové války je vylhaná? Že holocaust je podvod? Že Židé manipulují společnost pomoci jimi vymyšlené vědy psychologie? Kdy a kde vážený pane anonyme? Jestli to můžete nějak dokázat tak se s tím.

105062

04.05.2006 02:51

Strategie posledních tahů

RE: Cenobily svet pana Kaminskeho

Emma Bovary 84.?.?.?

>Kdekoliv se ten uspesny narod v dejinach uhnizdil zpusobil kolapsa hostitelske zeme. <

Pane Bartošku vaše znalosti historie jsou poněkud pofiderní. Španělsko a Portugalsko kdysi patřili k předním evropským velmocem ovšem po vyhnání židů se postupně propadali a ještě na začátku 20 století byli na feudální urovni.
Štafetu převzali Británie a Holandsko které naopak židovskou komunitu tolerovali a obě země se stali námořními velmocemi a průkopníky moderního kapitalismu.

105026

04.05.2006 02:28

Strategie posledních tahů

Velice slabý článek

Emma Bovary 84.?.?.?

Typická pravičácká antisemitská demagogie.
>A nejdůležitější je si uvědomit tohle: Díky čtyřicet let trvající intenzivní propagandě o tom, jak Němci zacházeli s židy, vyvolá každé použití slova „holocaust“ u každého naprogramovanou reakci. Americká populace (víte, koho myslím, že? Jsou to ti, kteří teď vnímají mučení jako normální součást demokracie) nyní plně přejala zfalšovaný obraz události druhé světové války, jak ji předkládají židovská média, aniž by někomu vadilo, že tento obraz byl uměle vytvořen v sedmdesátých létech minulého století.<

Hmm pane Kaminski tak jak to je nejdřív se dozvíme že "čtyřicet let jsme vystaveni trvající intenzivní propagandě o tom, jak Němci zacházeli s židy" a o pár řádků mín "že tento obraz byl uměle vytvořen v sedmdesátých létech minulého století" asi neumím počítat. Nemluvě naprosto s tématem nesouvisejíci vsuvka o mučení.

>A zásadoví historici, kteří se pokusili poukázat na podvod kolem židovského holocaustu, sedí v evropských vězeních za „zneuctění památky mrtvých“. Svoboda projevu je rozdrcena židovským podpatkem.<

Ernst Zundel jako historik? A zásadoví?
[chechtot]

Ovšem největší nehoráznost je že antisemita Kaminski se odvolává na celkem rozumná slova Roberta Fiska a na relativně objektivní studii těch dvou akademiků. Robert Fisk tak i pánové Walt a Mearsheimer nemají zřejmě o existenci pana Kaminského vůbec tušení a silně pochybuji že kdyby měli že by jim udělalo radost kdo se chce na jejich práci přiživit.

105024

04.05.2006 01:03

Vroucí kotel jménem ČSSD

RE: Komunisti

Emma Bovary 84.?.?.?

Na můj vkus je KSČM "přiliš konzervativní". Samozřejmě vyhrocená antikomunistická kampan viz 1 máj na Letné (kde jste pánové Topolánku a Kalousku byli když Třešnáka StB vyštvala do Švédska?) to je skutečně k smíchu a pochybuji že to bude mít nějaký efekt jak si od toho antikomunisté slibují.

105019

03.05.2006 19:33

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncové hry je jednoduchá,

Emma Bovary 84.?.?.?

Ti ultraortodoxni Zide z Naturei Karta jsou krapet extremni. Jestli jak vyplyva z toho druheho obrazku sympatizuji s černošským "fuhrerem" a rasistou Louisem Farrakhanem. [oči v sloup]

105008

01.05.2006 18:00

Bernie

RE: K těm vašim psum:

Emma Bovary 84.?.?.?

>Toto je vrchol přiblblé humanity.<

Pane Johanesi humanismus je antropocentrický tzn že dává přednost člověku vypadá to že nemáte jasno v základních pojmech

104854

01.05.2006 16:46

Politika a katolíci

Předvolební agitka na Zvědavci?

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.pas-strana.cz/zpravy/0005_2006.htm

Drutěvník = Mgr Ladislav Malý volební lídr Práva a Spravedlnost v Jihočeskem kraji?

104845

30.04.2006 22:57

Rozdílné vidění světa

RE: Libertarianska propaganda ;)

Emma Bovary 84.?.?.?

>Well, potom doporuciji tem co maji zajem o Libertarian issues, skoda, vsechny links jsou v anglictine, ponevadvz jsem nic v cestine nenasel:<

Za české libertariány jsou považováni www.libinst.cz akorát že mnozí upozornují na jejich nepříliš velkou důvěryhodnost jelikož čelní představitelé tohoto "think-tank" (Schwarz, Ševčík) jsou bývalí komunisté a svazáci. I když byl tam třeba i celkem zajímavý článek od Josefa Šímy kritizující USA kvůli Iráku.
A potom je v češtině www.aynrand.cz ale ti jsou snad ještě víc napravo než libertariani.

104798

29.04.2006 22:36

Jsem a vždy budu demokrat!

RE: Jsem a vždy budu fašista!

Emma Bovary 84.?.?.?

>Souhlasím ale s tím že Gajda byl dobrý vlastenec<

http://im.lide.cz/photo/big/25/2482425-3942341.jpg
[smích]

104730

29.04.2006 17:56

Rozdílné vidění světa

RE: Konečně rozumné slovo!

Emma Bovary 84.?.?.?

>Malá země má malicherné problémy<

Dovolím si nesouhlasit. Česko není malá země. V Evropě je celá řada mnohem menších zemí (Dánsko) nebo zemí s mnohem menším počtem obyvatel (5 milionové Finsko) a nevím o tom že by měli komplexy z nějaké "malosti". Tohle neustálé poukazování na údajnou "českou malost" mi přijde jako výmluva.

104701

29.04.2006 17:53

Rozdílné vidění světa

Pravda

Emma Bovary 84.?.?.?

"Dokud komunismus existoval jako alternativa kapitalismu, tzv. svobodný svět musel poskytovat mnohem více sociálních výhod, než by asi chtěl, jenom aby zabránil snaze o změnu režimu."

Sice to není nijak originální tohle tvrdilo už v polovině devadesátých let víc lidí ale je v tom kus pravdy.

104696

28.04.2006 15:59

Držte si klobouky, jedeme z kopce

RE: Nebudu zbytečně připomínat Nostradama...

Emma Bovary 84.?.?.?

Já s tím naopak souhlasím Ahmadinejad je náboženský magor který nedávno dokonce zakázal aby v íranském rádiu hráli Beethovena protože je příliš západní. Samozřejmě fanatici tohoto druhu jsou i mezi křestany (hlavně v USA) a židy.

104627

28.04.2006 01:10

Držte si klobouky, jedeme z kopce

RE: No panove, cetl jsem o tom

Emma Bovary 84.?.?.?

No "sympoš" už od pohledu [zahanbení]


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/82/Karl_Rove.jpg

104570

28.04.2006 00:47

Jsem a vždy budu demokrat!

Proč nejsem fašista

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Jokere jen tak pro vaše zamyšlení
V češtině to není bohužel celé
http://ld.johanesville.net/orwell-14-ohlednuti-za-spanelskou-valkou?page=7¨


http://www.netcharles.com/orwell/essays/lookingback1.htm

104563

27.04.2006 23:12

Jsem a vždy budu demokrat!

RE: Jsem a vždy budu fašista!

Emma Bovary 84.?.?.?

Svádět oběti nacismu na Beneše mne připadá stejné jako argumenty některých českých komunistů že oběti zinscenovaných procesů z padesátých let byli "oběti studené války"
Většina vašeho komentáře svědčí o tom že žijete v nějakém hodně černobílém Světě a o mých názorech nevíte absolutně nic. Věřte tomu ale velká část těch kteří jsou proti jakékoliv formě autoritářského nebo totalitního režimu a kteří by se dali označit jako humanisté rozhodně neschvalují bombardování Dráždan, svržení atomových pum na Hirošimu a Nagasaki, embargo vůči Iráku, kritizuje Israel, utok na Jugoslávii, etnické čistky prováděný albánskými fašisty z KLA v Kosovu(btw: v té souvislosti mne napadá výběr vašich obětí je dost selektivní proč se např nezmíníte že KLA vyhnala i kosovské Romy a že Srbové byli v mnohem větším množství vyhnáni Chorvaty z Krajiny ale tak trochu tuším proč stejně tak proč nepřipomínáte že většina obětí Mugabeho režimu není bílá [mrknutí jedním okem] )
Zásadní rozdíl mezi námi dvěma je v tom že moje postoje jsou skutečně antiestablishmentové zatímco vy reprezentujete směr který ve skutečnosti představuje jakýsi "paralelní establishment" a nabízí alternativní vizi společnosti která by občanské svobody osekala ještě víc než vládcové dnešního Světa. Píšete že fašistické režimy nemají na svědomí tolik obětí jako představitelé liberálních demokracií (předpokládám že těmi fašisty myslíte jen Mussoliniho) no samozřejmě taky na to neměli tolik času. Jaký je ale rozdíl mezi Americkou invazí do Iráku před třemi lety a napadením Habeše v roce 1935? Váš problém je že si neuvědomujete že v podstatě každý režim má jisté rysy fašismu v menší nebo větší míře. Vaše názory odsuzuji protože je považuji za útok na moji svobodu a vaše cesta neznamená zlepšení současného neutěšeného stavu dnešního Světa ale naopak vystupnování těch jeho nejodpudivějších stránek do extrému. P.S Graffiti pokud nejsou na historicky cenných budovách mi nevadí.

104552

26.04.2006 00:49

Proč staví Američané zdi proti imigrantům?

Dobrá zeď, dobří sousedé, pojďme vyspravit zeď, aby nás mohla lépe rozdělit

Emma Bovary 84.?.?.?

(Zrušeno. Jedovatý komentář s úmyslem zpochybnit autorovu integritu a jeho znalosti.)

104351

26.04.2006 00:27

Kterak JUDr. Petra Buzková k vile přišla

RE: Neco od Lady

Emma Bovary 84.?.?.?

No a co jako pane Lve. V roce 1927 bylo mezi komunisty celá řada slušných lidí a člověk s elementárním smyslem pro sociální spravedlnost se k nim přidal snadno. Já se narodit někdy mezi lety 1900-1920 tak se k nim možná taky dám. Že to byla cesta absolutně mylná se ukázalo až záhy a velká část nakonec prohlédla. Tehdy nebyl "stát blahobytu" který vznikl po WW2 a mnoho lidí skutečně i v tzv vyspělých demokraciích žilo z ruky do huby.

104350

25.04.2006 22:32

Jsem a vždy budu demokrat!

RE: Jsem a vždy budu fašista!

Emma Bovary 84.?.?.?

>nejde jim o nevinné oběti nebo o zavražděné židy, jsou nepřáteli systému, který neumožňuje jakékoliv překročení zákona, jakoukoliv zlodějnu, násilí nebo podvod a veškeré takové případy tvrdě trestá.<

Trestá? Spíš jste chtěl napsat vykonává ne?

>Oni sami by totiž rádi tyto zločiny páchali, a k tomu potřebují bezzubou slabošskou demokracii. Jeden můj známý, velmi starý pán, jednou vzpomínal jak bylo za Protektorátu bezpečno na ulicích. Bydlel tehdy v 1.p. vily, přičemž přízemí bylo zařízené ale neobydlené. Nikdy po celou dobu Protektorátu nemusel zamykat dům a nikdy se nemusel bát že by se mu někdo do domu vloupal<

O jak dojemné[smích]) Na pomyslné misce vah to zřejmě dle pana Jolly Jokera vyváží víc jak těch 300 000 tisíc zavražděných Čechů a Slováků.

>A mimochodem: to okřídlené heslo v úvodu autorova článku není Práce - kázeň - pořádek, (to poslední slovo mu asi nejvíc pije krev)<

No mne taky už jen proto že jakýmsi "pořádkem" se zaštitovali různí straničtí tajemníci před rokem 89.

>Když tak přemýšlím o morálním profilu autora článku<

Morální profil autora článku je naprosto stejný jako váš. Vy jste obhájce hnusné antihumanistické ideologie která své odpůrce vraždila. J.Fučík navrhuje něco podobného. Vám může být maximálně přičteno ke cti že hrajete na rozdíl od něj s otevřenými kartami a ke svému přesvědčení se otevřené hlásíte.

>zcela chápu smysl jiného fašistického hesla : MNOHO CTI - MNOHO NEPŘÁTEL. Ano, skutečně, čestní a rovní lidé mají většinou mnoho nepřátel, hlavně takových křiváků jako je autor té výše uvedené zhovadilosti.<

Většinová společnost obvykle reaguje odmítavě na jakékoliv extrémnější postoje. I radikální ekologismus, radikální feminismus, radikální humanrightismus etc bude mít "mnoho nepřátel". To není v žádné souvislosti s tím jestli zastánci těchto postojů jsou "čestní a rovní lidé".


104347

25.04.2006 17:25

Jsem a vždy budu demokrat!

Ten článek je podle mne provokace

Emma Bovary 84.?.?.?

Pochybuji že to "Julius Fučík" myslí vážně. Jestli ano tak ten odstavec o homosexuálech podepisuji. Zbytek je jasný fašismus který se ale rafinovaně maskuje jako radikální antifašismus.

104320

23.04.2006 20:37

Změny, změny, změny...

RE: '..Nemam tam chut chodit, abych zjistoval, co kdo pise na nezvedavci. (pise pan bartosek)

Emma Bovary 84.?.?.?

Apropo když už je řeč o Nillbertovi tak jeho nepřiliš často aktualizovaný web konečně přišel s novým článkem který vystřídal mystifikaci "Drsná pravda o webu Zvědavec" No on to zas tak nový článek není nejdřív to uveřejnili zde http://www.katolikrevue.cz/ ale kdyby nebylo zmínky o šesti milionech tak by se to mnoha zdejším přispěvatelům mohlo i líbit že Zorbo. [mrknutí jedním okem]

104154

20.04.2006 00:33

Homofobie 3.0

RE: Opsáno odjinud (teda přímo z webu intelgtuála D-fense.)

Emma Bovary 84.?.?.?

>to se pletes. na d-fensovi omezeni v diskusich jsou. cenzura je tam naprosto bezna, slusne prispevky z "opacneho tabora" jsou zcela bezne mazany a IP adresy banovany. ty sproste prispevky jsou pak davany do tzv. chlivku, aby byla prezentovana "kvalita" webu. cela diskuse se az na vyjimky, da nazvat vzajemnou nazorovou masturbaci, kde se ti "spravni hosi" navzajem presvedcuji jaci jsou to spravni (a pravicove liberalni) hosi...<

To je pro mne novinka ale já tam moc nechodím. A dojem z toho webu mám že to má maloco společného s nějakým pravicovým liberalismem ani s pravicovým konzervatismem ale spíš s jakýmsi pravicovým populismem. Každopádně D-fens ve svých článcích použivá velice rád vulgarismy (a lidi s jinými názory rozděluje do různých kategorií zmrd, ichtyl, vohnout etc) čímž se dost odlišuje od Zvědavce, Britských listů, Osudu a dalších webů. Mne to nějak zvlášt nevadí ale všeho s mírou. Návštěvnost je ale asi dost slušná možná vyšší než má Zvědavec.

103825

18.04.2006 22:48

Homofobie 3.0

RE: Pan Stwora a urážky autorů

Emma Bovary 84.?.?.?

V podstatě obecně vzato asi máte pravdu. I když konkrétně v tomhle případě pochybuju že zrovinka D-fens by se soudil podle toho co dovoluje na svém vlastním webu. Ale ano šlo to vyjádřit i bez zpochybnování intelektuálních kvalit autora. Tak jak to udělal pan Koubek.

103737

18.04.2006 21:50

Dějí se divné věci

RE: Byla tady rec o slabnouci (akademicke) levici...

Emma Bovary 84.?.?.?

Nic proti té Socialistické straně rovnosti otázka je nakolik je možné se prosadit v systému dvou (skoro stejných) politických stran. Výstižně to bylo popsáno v jednom dílu TV seriálu The Simpsons. Dvě příšery z Vesmíru se převtělí v prezidentské kandidáty Clintona a Dolea v době vrcholící prezidentské kampaně a chystají se oba dva (takže je jedno kdo vyhraje) závest pro pozemštany otroctví. Když tuto skutečnost veřejně oznámí kdosi řekne "Vždyt můžeme volit kandidáta třetí strany" načez se mu dostane odpovědi "A svůj hlas zahodíte" načež následuje střih na kresleného Rosse Perota (který byl ještě relativně úspěšný v roce 1992 když vyhrál Clinton dostal skoro 20 % hlasů) který vztekle zlikviduje volební transparent. Těch alternativ by ale jinak bylo plno. Třeba http://www.natural-law.org/

103735

18.04.2006 16:34

Homofobie 3.0

RE: Opsáno odjinud (teda přímo z webu intelgtuála D-fense.)

Emma Bovary 84.?.?.?

Ten můj příspěvek který způsobil že jsem ted na watch listu byl právě citát od dvou diskutérů z D-fens.com. Jelikož ale píšu že tyto názory podepisuji dá se to brát i jako můj názor a je to v rozporu s pravidlem o neurážení autora.
Na D-fens žádná omezení v diskusích nejsou takže to nejde srovnávat.

103716

18.04.2006 15:13

Homofobie 3.0

RE: Opsáno odjinud (teda přímo z webu intelgtuála D-fense.)

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Švejku vám někdo vyhrožuje?

103703

18.04.2006 13:21

Homofobie 3.0

RE: Opsáno odjinud (teda přímo z webu intelgtuála D-fense.)

Emma Bovary 84.?.?.?

O.K pane Vladimíre (Waltře) pravidla hry tady určujete vy. Na jiných webech (jako je třeba ten D-fensův) se pravidlo "Můžete napsat, že článek je špatný nebo hloupý (bylo by jistě hezké doložit to důvody, ale není to podmínkou), ale nesmíte napsat, že autor je hloupý." sice neuplatnuje ale chápu to spíš tak že vám jde hlavně o omezení množství příspěvků v diskusi kvůli kapacitě servru a tohle je spolu s credit systémem jedna z možných cest.
Ale zpět k tomu článku osobně bych kritiku Havla postavila uplně na něčem jiném.
Totiž že si jako terč vybral lidi kteří jsou jeho politickými protivníky. Přitom mezi lidmi kteří Havlovic odpůrci nazývají "gang pravdy a lásky" je nemálo těch kteří mají k RP úplně stejný postoj jako V.K nebo Kalousek a publikovali tyto názory v době kdy se o RPzákonu jednalo v předních českých novinách. Prostě to vypadá že o 4procentní menšinu jde v této názorové přestřelce až v poslední řadě.

Pro přspěvatele který s podepisuje J.H: Ta básnička v Britských listech je od vás

Connecting People
Jiří Hrdlička

Chcípnou-li mobily,
či chybějí slova,
v zoufalství rvem si vlasy.
Nakonec jediná
zbývá nám naděje.
connect through telepathy.

k sérii Jiřího Krombholze zvané "Connecting people" připojil autor

103696

18.04.2006 01:22

Homofobie 3.0

Opsáno odjinud (teda přímo z webu intelgtuála D-fense.)

Emma Bovary 84.?.?.?

Ondyno tady Waltr (nebo Vladimír) chrochtal blahem na jakýmisi komentátori z idnes k článku o technařích.
Nyní učiním něco podobného já a postuji sem dva názory na tento svérazný článek přímo z D-fensova webu pod které se pro změnu podepisuji já.

1."Ten článek je opravdu ubohý, D-fens si jenom vylívá zlost, místo pořádných argumentů jen uráží Havla, některé výroky jsou až zahořkle stupidní a nakonec článku dá svůj "humorný" rozbor nějaké erotické povídky. Většina odpůrců registrovaného partnerství používala metody jako D-fens, urážení, paranoidní představy o konci rodiny a dokonce státu, vyvrácené mýty. A pak se někdo diví, že to schválí. Milý D-fensi, malost se dá ukrýt, hloupost už ne."

2."Tak spojit pravěk, Havla a homosexuální porno, důkladně to promíchat a považovat to za argumenty proti R.P. No Kdyby ti D-fensi bylo tak 14, 15 let (nebo je?), tak bych to asi bral.

Tak 1/ K "povídce" jen toliko: Jsou snad heterosexuálně zaměřená porna důvodem ke zrušení manželství. Resp. je sex důvodem vzniku R.P či manželství. Pokud si to myslíš, lituji tvoji budoucí ženu.

Za 2/ Havel neoznačil rodinu za teletník. Označil jako teletník způsob, jakým se argumentovalo proti R.P. Taky si nemyslím, že hlavní funkcí rodiny je plodit děti, ale vychovávat děti, poctivé, schopné, slušné ... a pak se to vztahuje i na bezdětné rodiny, které tím, že nejsou "teletníkem", neztrácí "hlavní funkci", ale mohou přistoupit k adopci. A navíc problém se slovem teletník může mít opravdu jen ten, jemuž drží rodinu už jen sex a děti.

Za 3/ A jinak, napadá mě spousta vůdců první kategorie... (rozuměj ti, co všechny přeprali).. Adolf, Stalin.... myslím, že bys Havla potěšil, zařazením do té druhé."

103657

13.04.2006 22:37

Jak je to se stávkami studentů

RE: Alcuno Ebreo

Emma Bovary 84.?.?.?

Převážná část vaší reakce je uplně mimo ale necht. Nevím proč by měl Alain Krivine odkládat jarmulku když je ateista [smích])
K Dutschkemu se hlásí i část německých "rechtextremistů" kteří se snaží jeho odkaz kombinovat s původním ideami nacionálního socialismu z počátků dvacátých let. Ta organizace se tuším jmenuje Deutsche Kolleg a link na ni před časem kdysi postoval v zajímavých adresách.

No a Mark Rudd by docela zapadl i na Zvědavce.

http://www.markrudd.com/Homepage/Just%20back%20report%20from%20Israel_Palestine.htm

103393

13.04.2006 00:00

Jak je to se stávkami studentů

RE: Alcuno Ebreo

Emma Bovary 84.?.?.?

Pan Luc měl patrně na mysli události "pařížského jara" v květnu 1968 v tehdejším protestním hnutí se angažovali do určité míry i ti němečtí Židé ( jako Cohn-Bendit i když Alain Krivine se narodil ve Francii). Je ale nesmysl to spojovat s postojem De Gaulla k Israeli (na rozdíl od USA starý generál zachovával v 6-denní válce neutralitu). Btw: Frolík v "Špion vypovídá" tvrdí že tehdejší československá rozvědka plánovala na De Gaulla atentát během jeho návštěvy Libanonu s cílem hodit to na Mossad zabránilo tomu jen to že De Gaulle podal předtím demisi
Ty protesty "pařížského jara" organizovala radikální levice v níž byli různé navzájem znepřátelené frakce (trockisti, maoisti, cheguevaristi) a ta byla antisionistická a podporovala Palestince. Luc se zapomněl zmínit že velkou zásluhu že se tehdy neopakoval rok 1789 měla Francouzská komunistická strana která měla tehdy velmi silnou voličskou podporu hlavně mezi dělníky a zabránila jim přes odbory které měla pod kontrolou aby se spojili se studentským hnutím.
Pokud jde o ty současné protesty celkem rozumím snahám francouzské vlády liberalizovat pracovní trh a snížit nezaměstnanost.

103314

12.04.2006 23:40

Lukašenkovi zakázali Evropu

K článku + příspěvek pindicka

Emma Bovary 84.?.?.?

Postoj EU a USA k Bělorusku mi nepřipadá moc moudrý izolace bude jen posilovat autoritářské prvky Lukašenkova režimu. I s lidmi jako Lukašenko je nutno vést dialog. Je to stejně slabomyslná politika jako americké embargo Castrovy Kuby. Pro srovnání do Československa v době normalizace hlavně koncem 80 let jezdili někteří západní politici (Kohl,Mitterand) a vedoucí představitelé režimu jezdili na Západ.
Stejně jako s Lukašenkem je to s Hamasem. Hamas i když jsou to nepochybně extremisté jejichž představa fungování samostatného palestinského státu by se asi nelíbila i mnoha Palestincům (Hodně Palestinců jsou sekularizovaní a "pozápadněni" mnohem víc než většina Arabů mimo Palestinu a islámská teokracie jako v Iránu by jim asi nevoněla.) naznačil možnost ústupků např že v otázce jak se postaví k existenci Israele uskuteční všeobecné referendum.
Trochu zbytečná je pasáž o Le Penovi a "Heiderovi" (píše se to Haider pane Stworo Haider) Tito politici neměli nikdy na rozdíl od Lukašenka (Lukašenko asi nemá 80 procent ale těch cca 60 jak tady někdo uvedl mi přijde jako celkem seriozní odhad) a Hamasu většinovou podporu. Navíc to podle článku vypadá že Le Pen se málem stal francouzským presidentem a vyhrál první kolo (což není pravda) a jen jakési "temné síly" zvenčí tomu zabránili to je očividně nesmysl. Le Pen měl podporu cca 15 procent už v prezidentských volbách 1988 a 1995 akorát v roce 2002 vzhledem k tomu že kandidovalo velké množství levicových kandidátů došlo k oslabení tehdejšího premiéra Jospina který měl o pár desetin mín než Le Pen. Profitoval z toho hlavně zkorumpovaný Chirac protože Jospin by ho možná v II kole porazil.

>Vážený pane prezidente, žiju v zemi, která se tváří jako demokracie a přitom ji ovládá americko-židovský kapitál. Česko ztratilo svoji suverenitu a hrdost. Chtěl bych říci, abyste se nenechal srazit na kolena. Ne každý západoevropan je totiž slepý a já vám přeji, abyste stál v čele suverénního Běloruska ještě dlouhý čas.
Je to smutné a já se stydím za své politiky, za hloupé estrády Václava Havla.
Žijte dlouho.<
[smích] [smích] Z toho bude mít Luka radost. Ale vážněji co poslouchám lidi kolem sebe tak hlavně nadavají na německý kapitál a nevím o tom že by se Havel angažoval v nějakých "hloupých estrádách" třeba "Mlýny" v podání Divadla Sklep byly docela podařené ale jeho hry se ani na intelektuálském kanálu ČT2 moc nevysilají.

103311

10.04.2006 21:27

Počet příspěvků v diskuzi roste – něco s tím budeme muset udělat

RE: Diskuse

Emma Bovary 84.?.?.?

No já teda radši přispěju na A-kontra.

103121

10.04.2006 21:14

Heslo neocons: Učinit jadernou agresi vůči Íránu přijatelnou

RE: Skvělá zpráva !

Emma Bovary 84.?.?.?

Písečnák je nejspíš český ekvivalent politicky nekorektního "sand nigger"
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=sand+nigger
který používají rasisté hlavně v USA. Ale v tomto případě je to dost mimo v Iránu není moc pouští spíš hory.

103120

09.04.2006 22:21

Lesbický par vinen vraždou

RE: Je to strašné- a bud eto jeste strasnejsi,nez si vubec umime predstavit.

Emma Bovary 84.?.?.?

Obávám se že nejen západní svět [mrknutí jedním okem]

http://www.tedeum.cz/1_2006/leninovoprokleti_12006.htm

102904

09.04.2006 18:30

Komu zvoní hrana

RE: bullshit na desatou

Emma Bovary 84.?.?.?

>a ze zidovsky kapitan (ve skutecnosti Arabsky Druz) zavrazdil trinactiletou Arabskou skolacku a uz vime, ze autor clanku je s pravdomluvnosti trosicku na stiru.<


Shamir v originále píše
"A taste of Jewish justice is provided in the case of an Israeli captain who murdered a schoolgirl, 13, in full sight of his soldiers."

Používá neutrální termín israelský kapitán což teoreticky zahrnuje i občany nežidovské občany Israele. Chyba je spíš na straně překladatele ale co čekat od Tisových pohrobků z propu.sk že [oči v sloup] .
I když je pravda že před Justice Shamir použil termín "jewish" nevím dopodrobna jak funguje soudní systém v Israeli nicméně toto označení
by bylo na místě kdyby v israelském soudnictví mohli působit jen Židé.

102865

09.04.2006 17:29

Komu zvoní hrana

RE:

Emma Bovary 84.?.?.?

>Ovšem vždy byla proti "židovská podskupina" a jelikož ovládá četná média, tak to dnes vypadá, jako kdyby byl tenkrát proti kdekdo a od začátku. Není to zdaleka jediný případ přepisování historie, to je dnes spíše "normou".<

I ta "židovská podskupina" zřejmě zpočátku válku podporovala protože New York Times, Washington Post,Los Angeles Times, ABC, CBS, NBC etc válku podporovali. Změna nastala až kole toho roku 1968.

102849

07.04.2006 23:05

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Emma Bovary 84.?.?.?

http://vtipzavtipem.wz.cz/matfyzaci.htm

102698

07.04.2006 23:03

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Emma Bovary 84.?.?.?

>Pár poctivců se našlo i ve vrcholové politice. Takovým člověkem byl Čestmír Hofhanzl, který nepřetržitě upozorňoval na všechny neřádstva- ale všichni ho pochopitelně ignorovali. Potom Hana Marvanová- myslím, že si taky vždycky zachovala svou tvář. Nebo zemřelý Václav Benda, ten mi taky připadal jako autentický poctivý člověk. Ono těch lidí bude ještě víc, ale teď jsem si namátkou vzpomněla na ty tři.<

Čestmír Hofhanzl je asi slušný člověk komentáře o české politice co psal na Psa byly někdy zajímavé ale tak trochu "paranoidně-cibulkovské". Taky mne není jasné jeho angažmá na straně bývalého vedení šumavského parku.
Marvanová mi přijde krapet naivní na vysokou politiku.
A nebožtík Benda sr za minulého režimu asi statečný člověk ale po roce 89? (Setkání s Pinochetem, návrh ještě za federace poslat na Slovensko tanky když tam vyhraje levice, rozpoutání aféry Zilk)

102697

07.04.2006 21:04

Komu zvoní hrana

RE: Deborah

Emma Bovary 84.?.?.?

Já toho autora literární předlohy podle které Coppola natočil Apokalypsu znám
pod jménem Joseph Conrad byl to Polák ale psal většinou v angličtině. Ten film Iron Triangle neznám ale je to od nějakého úplně neznámého režiséra http://www.imdb.com/title/tt0097593/ ale to je jedno šlo mi spíš o to upozornit pana Bočana že i Američané dokážou natočit film který nemusí být nutně proamerická propaganda jako třeba film Green Barets s Johnem Waynem který ale vznikl ještě v době kdy mělo angažmá ve Vietnamu ve Státech většinovou podporu.

102650

07.04.2006 14:28

Komu zvoní hrana

RE: Deborah

Emma Bovary 84.?.?.?

>nebo nyní turecký film "Údolí vlků"<

Pane Bočane vy asi nejste zrovna dvakrát náročný divák že?
Podle ohlasů je ten turecký film stejný crap jako Rambo II jen role bad a good guys jsou prohozené.
Samotní Američané dokážou natočit kritické a umělecky hodnotné filmy o svých vlastních válkách (Platoon, Apocalypse Now, Full Metal Jacket) nemluvě o tom že režisér prvního snímku je vietnamský veterán. Takže doufám že s určitým časovým odstupem se dočkáme i reflexe nepřiliš vydařené Adventure v Iráku. Ratingy na imdb celkem jasně vypovídají co je shit a co kvalita. Jistě i pohled z druhé strany může být zajímavý vzpomínám si že za minulého režimu běžel v ČST vietnamský film pod názvem Obět ale obávám se že to není případ "Kurtlar vadisi".

102554

07.04.2006 00:58

Komu zvoní hrana

RE: Sbirka blbosti

Emma Bovary 84.?.?.?

Máte recht pane X. Guantanamo je ostuda většina intervenovaných asi nebudou žádní andílci ale i tito lidé mají svá práva. A pokud jde o Irvinga a karikatury Muhameda tak to byla ukázka pokrytectví Evropy jak prase.

102494

07.04.2006 00:55

Komu zvoní hrana

RE: Sbirka blbosti

Emma Bovary 84.?.?.?

>To jste taky mohl zacit od posledniho z 29 odstavcu lzi. O podvrhu zvanem "Protokoly sionskych mudrcu".
Proboha, tomu neverili ani nacisti. [oči v sloup]<

Na Protokoly nevěří ani Mr Taborsky [mrknutí jedním okem]

102493

07.04.2006 00:13

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: nic

Emma Bovary 84.?.?.?

Nemluvě o tom že dalším oblíbeným politikem pana Stwory je francouzský rasista Le Pen http://www.zvedavec.org/clanky_311.htm
a to nemluvím o Zorbovi který zde svoje oblíbené "junáky" do nekonečna vyjmenovává a i on vysekl Vaškovi Klausovi poklonu no nevím nevím jestli by měl pan prezident radost v jaké že to společnosti se to ocitl. Přece jen přes všechny výhrady k osobě V.K je jasné že stojí výrazně jinde než Le Pen nebo Šešejl.
Ovšem moudrý není to snad jen http://www.tvorba.cz/data/media/13/Dalajlama.jpg

Samozřejmě existuje i pár politiků kteří mají moje sympatie starosta Londýna za pravdivá slova po útocích v londýnském metru. Španělský premiér za to že stáhl své vojáky z Iráku ......

102491

06.04.2006 21:10

Komu zvoní hrana

RE: Deborah

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Bočane onen "spolek zkrachovalých existencí " je mi většinou svých názorů vzdálen stejně jako vy nebo Bobby Nohejl. Krom toho reakce seržanta leha v mnou založené diskusní větvi "Odpůrci Bushe -jen komunisté?" mne přesvědčili že jeho orientace v americké politice je velmi velmi žalostná (a to se snažím vyjadřovat víc než diplomaticky) na to že na rozdíl ode mne je UScitizen. A místo toho Irvinga (btw: právě mám rozečteno Bombardování Dráždan) možná bude výhodnější koupě Finkelsteinův "Holocaustový průmysl" nebo http://www.kosmas.cz/knihy/124984/puska-a-olivova-ratolest/
nebo http://www.kosmas.cz/knihy/107697/bez-loga/ a pokud k těm šesti kilům se nebudete zdráhat přidat ještě něco pak
http://www.amazon.com/gp/product/0810959909/qid=1144350511/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/002-4006960-1544016?s=books&v=glance&n=283155

102476

06.04.2006 20:32

Komu zvoní hrana

Nillbert se už dostal do odborných knih

Emma Bovary 84.?.?.?

Tak jako před nedávnem udělala editorovi Zvědavce reklamu Česká Televize tak v tlusté bichli Terorismus v ČR kapitola "Náboženský terorismus" od Miloslava Mareše z katedry politologie při brněnské fakultě sociálních studií je věnován odstavec i našemu Nillbertovi. V úvodu je informace o židovské teroristické organizaci JDL založené v roce 1968 Meirem Kahanem který v roce 1971 přesídlil do USA informace o mnohdy násilné kampani kterou JDL vedla proti tehdejšímu SSSR kvůli udajné diskriminaci ruských Židů a nakonec se čtenář dozví o české stránce JDL kterou vytvořil člověk vystupující pod pseudonymem Nillbert Nullingsworth. Jsou zde citovány jeho nepřímé výzvy k nukleárnímu útoku na muslimské země "Bůh věděl proč jim dal ropu a nám uran" a kritika kterou si Nillbertovy aktivity vysloužili od skupiny českých Židů sdružených v Peace for Israel. Pravděpodobnost že by se česká JDL odhodlala k teroristickým útokům po vzoru Barucha Goldsteina je hodnocena jako malá.

102471

06.04.2006 16:37

Komu zvoní hrana

RE: Deborah

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Bočane a vy kdyby jste vystudoval astrofyziku by jste šel do TV diskuse s člověkem který by tvrdil že Mars je ze sýra? FYI: D.Lipstadt má na stíhání "revizionistů" de facto stejný názor jako Israel Shamir.

102397

06.04.2006 00:11

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Emma Bovary 84.?.?.?

>Tráva je předstupněm tvrdých drog.

Tím často argumentují zastánci represe i v věci měkkých drog. Podle mne je to takové slovičkaření. Ono je zřejmě pravda že ti co skončili na heráku nebo na piku většinou začali na travce (a předtím na legálních cigaretách a chlastu) jenže to je tak odhaduji 5 až 10 procent "travičkářů" přejde na tvrdší drogy.
Kdyby platilo "začináš trávou a skončíš na háčku" tak by kapacity léčeben nestačili. Osobně mám zkušenost s marihuanou a hašišem ale do ničeho dalšího nepůjdu ani do extáze ne.Jako problematičtější spíš vidím že u některých psychicky labilnějších jedinců kteří k tomu mají genetické predispozice (někdo z rodiny) může i poměrně neškodná marihuana nastartovat psychozu.Z 99 lidí ze 100 to nic neudělá ale ten stej skončí v léčebně. I když tohle platí i o alkoholu a obecně i o nadměrném stresu. Jsem pro legalizaci ale zároven poskytnout maximum informaci jaká rizika to nese.

102333

05.04.2006 19:28

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Klaus je výborný prezident

Emma Bovary 84.?.?.?

>K čemu bych tuhle situaci asi tak přirovnala, aby byla trefná? Asi jako když svatý za dědinů káže o morálce, ale pak se přátelí s těmi nejpochybnějšími bankéři typu Tykače a tak podobně, že.<

Hodně lidí v Česku považuje Vénu za gaunera právě proto že měl velký podíl na českém "Wild East" kapitalismu devadesátých let. Bublina která splaskla s balíčky a minusovým "růstem" HDP někdy v sezoně 1997/98. Ovšem já se domnívám že to nebylo ze zlého umyslu ale prostě z Klausova diletantismu. Klaus prožil většinu života v komunistickém režimu s praktickým fungováním kapitalismu neměl žádné zkušenosti. Velice dobře zná ekonomickou teorii na jedničku ovšem z jejich praktické aplikace by propadl.

102270

05.04.2006 19:03

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Klaus je výborný prezident

Emma Bovary 84.?.?.?

>No tak dobře Zorbo, já Vám nebudu sahat na toho Vašeho světce se svatozáří- ale můžete mi říct jediný KONKRÉTNÍ pozitivní čin Klause, který by vedl k jasnému konkrétními kladnému VÝSLEDKU? Já si zaboha nemohu na nic vzpomenout. [oči v sloup]
<

Zastal se Miloševiče a nepodepsal RP. To Zorbovi stačí. Není náročný [chechtot]

102261

05.04.2006 00:22

Lesbický par vinen vraždou

Český Pat Robertson :-))))

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.contras.wz.cz/article.php?id=107

102110

05.04.2006 00:17

Tiše tleskám, abych nevyplašil

Nemyslím že Klaus je populista

Emma Bovary 84.?.?.?

ostatně jeho postoj ve věci RP tomu odporuje nicméně moc lichotivý názor na něj nemám asi takhle http://www.blisty.cz/art/27750.html

A to srovnání s Karlem IV [chechtot] [chechtot]

102109

04.04.2006 20:36

Dopis válečného veterána prezidentu Spojených států

RE: Zorba se prekonal v nenavisti k USA... (opevuje Iranskou raketu).

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane kemo zcela mimo téma. Vy jste v kontaktu s lehem a dalšími lidmi z Nezvědavce? Jestli jo tak mi vysvětlete proč je mi znemožnován přístup do Nezvědavcových diskusí a nikdo nereagoval ani na můj mail. Z čeho mají strach?

102068

02.04.2006 00:22

Nová železná opona

RE: USA a Izrael

Emma Bovary 84.?.?.?

>Pokud by USA ovládala bílá většina, z různých evropských národů, tedy tak jak to objevitelé a kolonizátoři Ameriky plánovaly, (žádná voličská práva "barevným", řádná imigrační politika [smích] apod.) tak by to byl skvělý stát, u kterého by mě vůbec nazajímalo zda obsadí Afganistan, Iran nebo kohokoliv jiného<

Tak to je pokrytectví jak prase jestli je to vůbec myšleno vážně [oči v sloup]

101660

01.04.2006 20:51

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: Jen tak mimochodem

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Nohejle já docela chápu že vám to nedošlo ten článek to přímo neuvádí ale myslím že je zcela jasné že Židé z Kosova se stali obětí etnického násilí ze strany UCK/KLA stejně jako Srbové, Romové a Gorani (muslimové slovanského původu).

101639

31.03.2006 22:23

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Zatim ,co

Emma Bovary 84.?.?.?

>Indie-Spousta lidí si myslí že se připojí k antiamerické koalici a spousta věcí tomu i nasvědčuje. Těžko říct, mně se to moc nezdá vzhledem k tomu že Indická vláda zatím nijak zvlášt protiamericky nevystupovala, je spíš neutrální.<

http://www.blisty.cz/art/27611.html

101488

31.03.2006 22:22

Poznámky k úvahám o sionismu

Jen tak mimochodem

Emma Bovary 84.?.?.?

Vzhledem k silnému angažmá Madeleine Albright ve věci bombardování YU je to zajímavé ale kdo zná trochu historii tak ho to asi moc nepřekvapí.
http://www.blisty.cz/2006/3/31/art27769.html

101487

31.03.2006 11:11

Nová železná opona

RE: Já se taky vetřu

Emma Bovary 84.?.?.?

Nepletete si to se sociologií? I když možná ta psychiatrie taky. Nakonec v Německu byl za Hitlera dost podivný přístup k exaktnějším vědám jako je fyzika takže možná ano.

101319

30.03.2006 18:37

Nová železná opona

RE: USA a Izrael

Emma Bovary 84.?.?.?

Jinak doporučuji nedělat se iluze o mírovosti americké společnosti nebýt Židů.
Co genocida původních obyvatel nebo různé vojenské intervence (sice jen v Střední Americe) v 19 století tehdy v USA ještě moc Židů nebylo.
Norman Finkelstein tvrdí že "náboženství holocaustu" pomáhá Američanům negovat některé stinné stránky jejich vlastní minulosti. Ani když budete analyzovat jednotlivé vojenské akce jen po roce 1945 tak zdaleka ne u všech najdete souvislost se zájmy židovské lobby.

101199

30.03.2006 18:32

Nová železná opona

RE: plusy, minusy

Emma Bovary 84.?.?.?

Celkem rozumný komentář.

101195

30.03.2006 18:30

Nová železná opona

RE: USA a Izrael

Emma Bovary 84.?.?.?

>Věřím, že americká nežidovská společnost by byla naprosto demokratická a promírová, ale pod náporem neokonzervativních Židů, kteří ovládají média, filmový průmysl, ekonomiku a politiku musejí zákonitě podlehnout.<

Máte to zřejmě dost mlhavé představy jediné vyznamné médium které je v rukou neokonzervativců je Murdochův FOX. Ve filmu nemají neokonzervativci prakticky žádný vliv pokud pomineme plešatého a přiblblého Bruce Willise který chtěl narukovat do Iráku ale nevzali ho kvůli pokročilému věku.

>Nehledě na to, že americká společnost je zmasírovaná dezinformacemi jako v Berslusconiho Itálii, takže podpora změny zevnitř moc silná není...<

I přes medialní vliv který Berlusconi má ještě není zaručeno že vyhraje volby.

101194

30.03.2006 18:21

Nová železná opona

RE: bozemuj, to jsou blaboly....-pokrač

Emma Bovary 84.?.?.?

Další nesmysly jsou tvrzení ohledně Jacobba Schiffa. Je zřejmý fakt že Schiff měl averzi k carskému Rusku proto podporoval Japonsko a odmítl poskytnout půjčky během 1 světové takže přispěl ke konci carismu. Z toho ale ještě neplyne že podporoval bolševickou revoluci (navíc počet jejich obětí je nadhodnocený jak upozornuje příspěvek jednoho čtenáře v této diskusi) jenom podporoval prozatimní vládu knížete Lvova a Kerenského(komunistickými historiky nazývanou jako "buržoazně-demokratickou" a navíc i tady byl jeho postoj ambivalentní protože byl aktivním podporovatelem sionismu a obával se že poskytnutí plných občanských práv ruským Židům povede k jejich asimilaci.
Rovněž tvrdit že Židé vyvolali první světovou je nesmysl leda že snad Kaminski věří že Gavrilo Princip byl Žid (jak tvrdil Volkischer Beobachter)
Pravdivé je v Kaminského článku snad je ty dobře známé a zde již mnohokrát opakované informace o židovských neokonzervativcích (Perle,Wplfowitz,Chertoff)

101192

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 3

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 6

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,74 Kč
Euro
27,80 Kč
Libra
31,47 Kč
Kanadský dolar
18,21 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,33 Kč
100 japonských jenů
23,72 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 582,60 Kč
1 unce stříbra
369,43 Kč
Bitcoin
173 305,56 Kč

Poslední aktualizace: 3.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 688 455