Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Hlaváč

Nalezeno 13 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.11.2002 11:03

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Je to bohužel pravda. Poctivost, ctnost a čestnost v politice se v posledních letech zcela vytratily. Je mi 25 let a po revoluci jsem byl velice naivní. Myslel jsem tehdy, že do vlády zasednou konečně ti správní a nezkažení lidi. Postupem času jsem však s naivitou zkončil po všech těch kauzách. Teš si sice nevzpomínám, kdo řekl, že je v Česku "špatná nálada", ale vím, že je to od roku 1997. To jsme byli "na dně". Mě se však připadá, že jsme na tom dně pořád, ale politici to zamlžují. ČSSD si řekla v roce 1999, že jsme se odrazili od dna, ale mě se to tak nepřipadá. A co se týče té špatné nálady, ta nadále přetrvává. Stačí mi cesta tramvají do práce, jak jsou lidi nervní, pospíchají jak stádo oveček a ženou se furt někam
jako by jim furt ujížděl vlak úspěchu. A co se týče NATO, je to další mrhání penězmi + povodně + politika ČSSD a to nás požene ještě více ke dnu.

5294

06.11.2002 08:50

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Co se týče Havla, myslím si, že je to konání dobra a spravedlnosti na obdiv své osoby. Za těch 13 let se dost změnil. Pochybuju o tom, že to pro naší zemi bude mít nějaký ekonomicko-kulturní prospěch. Po summitu MMF jsem nezpozoroval sebemenší zviditelnění ČR a zlepšení ekonomiky. Furt ty samý slova, nejsou peníze na výstavbu bytů, nejsou peníze na školy, kulturu atd. Tohle trvá již 13 let.Možná to přiláká investory ze zahraničí, kteří skoupí české podniky a budou všude vyrábět to samé zboží jako jinde ve světě. Ta sámá chu´t jogurtů jak všude ve světě, sušenky Opávia ztratily svoji originální chuť a teď chutnají jak umělotina atd...

5332

12.11.2002 10:51

O strachu a zbabělosti

O strachu a zbabělosti

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Mě se spíš připadá, že po revoluci v listopadu 1989 lidi natolik zakrněli, že si mylí, že konečně přišla tá správná a dokonalá doba. Není už zač bojovat, svobodu již máme, vše jsem si již vybojovali a teď můžem spokojeně žít. Spisovatelé, kteří byli v disidentu už nepíší kiticky, ale píší o blbostech, které pak vydávají v obrovskýh nákladech, aby to prodali. Piší braky, ale jsou slavní. Když se s lidma bavím o sovobodě projevu, tak mi řeknou, že jim je to ukradené, že je to zbytečnost a ať se takovými "jalovými" myšlenkami nezabývám. Za komunismu jsem byl prostým občanem,akorát byl jsem členem pionýru ve škole, ale nikam jsem se necpal. Zdá se mi, že se myšlení lidí v naší zemi vůbec nezměnilo. Lidé stále věří
bezmezně oficiální médiím, aniž by si něco ověřovali. Lidé totiž neumí pochybovat. Lidé se furt starají jen o sebe a o svoje živobití, ale svoboudu k tomu nepotřebují. To je jen asi pro podivíny jako pro mě nebo pro pana Stworu. Bojovali jsme za svobodu a demokracii, ale nějak si toho nevážíme a usnuli jsme na vavřínech. Spousta lidí je apatycká, k událostem ve světě a myslí si, že se jich to netýká. Staří lidi jsou znechucení dnešní dobou a mladí lidi se o to vůbec nezajímají, protože si myslí, že stejně nic nezmění. Tak je to i s názorem na G. Bushe a jeho činech. Co se táče Iráku, ději se tam až neuvěřitelné zvrhlosti a Saddám Husain se z toho raduje. USA a ostatní to ale však nezajíma, jen několik podivínů jako Amnesty Iternational a pod. Oficiální média nás zahrnují tím, že je potřeba zničit Saddáma, že tam nastane konečně demokracie, ale v pozadí zájmu jsou lukrativnější zájmy a to je ROPA. Myslím si, že je Saddám nebezpečný pro svět, ale nesnesu ty lži co nám mainstream předkládá.

5523

12.11.2002 13:39

O strachu a zbabělosti

RE: O strachu a zbabělosti

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Tak to se asi pohybujete v oblacích,nebo co? S panem Stworou také ve spousty věcí nesouhlasím a někdy některé věci zjednoduší, ale je tu zase jiný pohled navěc, než slyším denně z televize nebo rádia. Hodněkrát se mi stalo, když jsem někde kritizovav Bushe, nebo jsem psal o ekologii nebo o současné kultuře a problémech kolem počítačů, byl jsem automaticky označen za komunistu neschopný žít v kapitalismu. Svět je velice mnohoznačný a člověk se furt učí a vytváří si svůj názor na svět. Ono se stačí podívat do statistik, kolik lidí volilo do senátu. Ta nízká volební účast hovoří za vše.

5528

12.11.2002 14:45

Amerika byla unesena - a s ní i celý svět

Amerika byla unesena - a s ní i celý svět

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Moudro týdne:
Buď můžete Bushe nenávidět nebo milovat, že? Já ho teda moc v "lásce" nemám.

5531

12.11.2002 15:22

O strachu a zbabělosti

O strachu a zbabělosti

Petr Hlaváč 194.?.?.?

No jasně, svět je mnohoznačný. Ale jde o to, že jsem obhájce výměnných systémů P2P a kvůli tomu jsem byl bombardovaný, že jsem tedy komunista, když si lidé vyměňují hudba a ostatní data mezi sebou. Toť vše.

5533

25.11.2002 13:43

Našel jsem sám sebe v jednom šiku - s komunisty

Našel jsem sám sebe v jednom šiku - s komunisty

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Já žiju v Česku od narození a měl jsem možnost porovnat jak vládli komunisti a kapitalisti. Za komunismu se stalo plno zla, ale některé věci byly dobré. Když jsem byl malý, bydleli jsme v garzonce v přízemní pavlačovém domě. Neměli jsme pořádně nic, ale v roce 1980 jsme dostlali byt v lepším baráku, kde byla teplá voda a koupelna. Vzdělání jsem dostal a když jsem byl vážně nemocen s očima, tak mi zdravotnictví pomohlo. Spousta lidí dostala byty a nějaký ty sociální "jistoty". Až v posledních letech vlády komunistů jsem odhalil, že nás balamutí ideologiií o světlých zítřcích. Vadilo mo to, že jsem ve škole nemohl projevit jiný názor na vládu, než co bylo oficiální. Přišel ro 1989-1990 a já jsem se radoval. Konečně u nás bude, co na západě (rozmanitost zboží, všel se lépe sežene, kvalitnější zboží, lepší kulturní vyžití ...)Staří lidi mi říkali, ať se netěším, že tu zas budou vykoři´tovatelské firmy, ale nevěřil jsem. S několika kamarády jsem si založili obchod s potravinami a šlo to jakžtakž (muselo se pracovat od nevidím do nevidím, ale peníze byly a mohl jsem si dovolit občas něco dražšího. V roce 1999 přišel do města supermaket s masivní a vlezlou reklamou a s "akčními" cenami.Toto se nagativně projevilo v tom, že zisky klesaly a obchod jsme museli zavřít, protože se to přestávalo vyplácet. Asi po roce tento supermaket akční ceny zrušil a zdražil, ale lidi neměli možnost jinam jít, než jít do drahého supermarketu. To už není kapitalismus, co jsem si představoval. Do našeho státu vstupují megakorporace a skupují tradiční české podniky, které měly také co nabídnout. Klausova vláda nám říkala, že zahraniční investoři oživí českou ekonomiku, ale pravda byla jinde. Furt nejsou peníze a nic, spousta budov chátrá a na památky nejsou peníze. Tyto korporace akorát odčeprají peníze z Čech buhví kam. Tyto firmy ničí střední podnikatelskou sféru a vytváří obrovské množství špatně placených zaměstnanců. Je to vlastně pyramidová struktura. Tyto kolosy ovládá jen pár lidí, které mezi sebe nikoho nepustí, takže podnikání v našem státě je čim dál těžší. Nejasné zákony, které se neustálě mění a vytváří z toho džungli. A reklama v televizi a na mnoha jinýc místech nás stále ujišťuje, že je vše v pořádku a pozitivní. Vůbec se mi zdá, že dnešní kapitalismus je čim dál víc rafinovaný (vypočítavý) např. podprahové reklamy, všelijaké psychologické fígly a vlezlosti). Menší podniky měli sice reklamu, ale nebyla za každou cenu vlezlá, jen popisovala skutečné vlastnosti výrobku, což se dnes neděje. A teď všichni nadávají, že byli komunisti na 100 procent špatní, a že teď je vše v pořádku, to mě nejvíc štve a nikdo na nic nenamítá. Prostě masy lidí ovládané jen pár lidmi.

6075

26.11.2002 08:29

IAO - nejvážnější ohrožení našeho soukromí

IAO - nejvážnější ohrožení našeho soukromí

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Když si vzpomínám, že orwelův zákon SSSCA neprošel, tak se v diskuzi objevilo jedno přísloví "Světlo na konci tunelu může být reflektor protijedoucí lokomotivy". Myslím, že je velice výstižné přísloví pro politiku USA. A ta lokomotiva je teď DARPA, která nás chce přejet.

6121

03.04.2003 07:58

O podlosti

O podlosti

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Tohleto je opravdu ubohost, když chtěl ten dotyčný dokázat dokázat, že "vlastně" je většina pro válku.
Někdy lidi dělají takový věci, že se člověk ani nestačí divit.

11172

15.04.2003 07:49

Zvědavec bude od května za peníze

Zvědavec bude od května za peníze

Petr Hlaváč 194.?.?.?

www.osud.cz k tomu v loni také přistoupil a podobné jiné servery. Je to asi přirozený vývoj, že zadarmo nic do nekonečna nejde.

12002

22.04.2003 07:42

Jak to bude s placeným obsahem

Jak to bude s placeným obsahem

Petr Hlaváč 194.?.?.?

S tou druhou variantou souhlasím. Stejně čtu jen články, do diskuzí moc nepřispívám.

12526

03.06.2003 14:43

O ztraceném image

O ztraceném image

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Defensův článek je vcelku pravdivy jan s výjímkou kritiky lidí, co poslouchají rap.
Je mi 26 let poslouchám rap od r. 1991 přesněji hiphop. V tomto článku jsou tito lidé dost hozeni do jenoho pytle.Hiphop je velmi rozdílná kultura a velmi rosáhlá. V hiphopu se mísí orosvské množství vlivů, filosofií. Texty raperů mohou být intelignetní, abstrakttní texty, baladické texty, básně, sociální témata. Hiphop není jen Eminen, 50 Cent, Jay-Z nebu Puff daddy a další gangsta shity. jesltiže se tu někdo pohybuje mladší a zajímá se o progresivní elektronickou hudbu a hiphop, tak mi to jen potvrdí. Jde mi jen o to, aby si při vyslovení slova hiphop nebo rap nevybavovali jen lacinou popkulturu pro masy nebo povrchní balast.
Jestli to někoho zajímá, ať navšíví server www.bbarak.cz a tam si můžete popovídat s představitely tohoto serveru.

Pro amerikanfily jako mikin nebo pan benešovský. Z vašich komentářů jsem silně znechucen. Když čtu vaše narážky na "čecháčky" dost mě to uráží. Mám takový pocit, že jste doslova svůj domov zavrhhli a odsuzujete ho mezi nějaké levičáky a zakomplexoané lidi. Já maeriku neodsuzuju, prtože se tam bohudík spousa rozumných lidí, která prohlédla bushovu politiku. Spousta raperů jako chuck d z public enemy, everlast z house of pain, beastie boys, sadat x, a sposuta dalších US raperů se odvážila kritizovat bushovu politiku.
Velice by mě zajímalo co v US děláte z práci, že jste tak nadmíru spokojeni se vým životem v nejlepší zemi světa. Také z vašich kometářů vyplynulo, že by jste všehcny ty pankáče s piercengy, dredaře a další "nenormalní lidi" nejraději vidělei v kriminálech, že jo?
Když už máte tak silně negativný vztah ke komunistické vlsti raději si něco o nás přečtěte a nepište tady odsuzující příspěvky na adresu čechů. My jsme taky něco a ne nekulturní balast jako romové atp. A co se týče politky, nesvalujte vinu jen na voliče. Vy ani do našich problémů nevidíte, jste uzavření jen v sami sobě a hlavně si nalháváte, že jste za vodou přitom jste ve vlastní dši rozpolení, že nevíte kam patříte a stavíte si berličky o 100% jistotě v bushovy ideály.
Pšíště se nenávážejte do čechů a jestliže jimi opovrhujete, prosím nepoužívejte náš rodný jazyk, jasný????
Wladimír stwora o tom již psal dříve a má pravdu, že česká komunita v americe je závsistivá a zlá.

14645

06.06.2003 10:00

O ztraceném image

O ztraceném image

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Mikine, nebudu s vámi disktovat, projel jsem vaše příspěvky, máte diametrálně odlišný pohled na svět než já a mnoho dalších. Vlastně nemáme společného mezi sebou vůbec nic, s vyjmkou, že jsme jiní.

nashledanou na Marsu.

14724

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 14 211 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 9

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 6

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Měnové kurzy

USD
23,01 Kč
Euro
27,25 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,97 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,90 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 036,86 Kč
1 unce stříbra
570,52 Kč
Bitcoin
293 037,57 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 267 680