Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petge

Nalezeno 268 příspěveků, 1 IP adresa

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.04.2005 20:54

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Petge 83.?.?.?

53 let života v Československu v blízkosti "velkého bratra na východě" a posléze v Česku a s jiným taky "velkým bratrem, ale na západě", k tomu pan Orwel jasnovidný a osmdesát čtverka, v páskotéce Farhheit 9/11 a teď tento článek, ale i spousta jiných dalších - co bych chtěl více ?? Začínám se v podstatě skutečně bát - jak za mlada [smích] - toho, že by fakt mohlo být nebezpečné se o takových věcech s někým bavit v hospodě u piva, natož aby to člověk někam psal - to je tedy bomba. Ještě že tu jsou i udatní zbrojnoši a jiní hrdinové, co radostně chválí bušistán. Tito nejspíše mají pravdu, že "svoboda" je taková jako když samolepka, co se lepí na špičky raket a bomb a svržením respektive odpálením těchto se pak ta svoboda šíří neomezeně volně světoprostorem !!

Účinek je zaručen, svoboda, láska a prosperita se světem šíří jedna báseň, dokladem jsou tisíce děkovných dopisů od mrzáků, sirotků a vdov z celého světa. Bravo bravisimo !!

47939

07.04.2005 18:41

Na pasovém oddělení

Na pasovém oddělení

Petge 83.?.?.?

Vloni jsme dopředu roztřesení požádali o víza pro sebe, manželku a dceru, abychom se mohli v USA účastnit svatby mé druhé dcery. Jednalo se ostatně již o formální svatbu pro potěšení celé rozvětvené americké rodiny, neb ti dva "šťastní" byli již ve skutečnosti dávno sezdáni.

Bylo třeba dopředu zaplatit 100 dolarů/osobu a pak se každý osobně dostavit na ambasádu, ještě zaplatit za každého kurýra atd. A nic přitom není jisté, stále to může být stejně hodnotná investice, jako když bych ty peníze "uložil" do kanálu. Pominu tu nedůstojnost, že nás při vstupu do ambasády protáhli rámem a vše podezřelé muselo do kastlíku, taky pominu, že se nás tam mačkalo ve dvou místnostech pro pohodlně 20 lidí ve skutečnosti možná sto. Postupně nás tam byly fakticky stovky, já se z nudy ptal, kdy byl kdo pozvaný. Někdo byl pozvaný na 8.°° ráno, někdo na 11.°° a někdo třeba na 13.°° . Ale byli jsme tam nakonec všichni najednou. Pozoruhodný smysl pro organizaci ..
(pokračování)

48318

07.04.2005 18:42

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
V hrůze, že nic nevyřídíme a 300 dolarů bude v ..., nemluvě již o naturální investici třikrát po dni dovolené za každého z nás na tuto strategickou "operaci", jejiž důležitost již začala zastiňovat i vylodění v Normandii či bitvu o Midway, jsme ani necekli a tiše trpěli. Po cca 4 hodinách čekání na nevím co, jsme byli vyzváni k okýnku a tam se nás docela přátelsky vyhlížející pán dosti mizernou češtinou, promrsklou sem tam američtinou ptal, co bychom rádi v USA a vůbec. Byl spokojený s našima informacema, dokonce svolil, že nám, když patřičně počkáme, dají pasy i s vízy do ruky a tedy nemusíme využít kurýrní službu. Skutečně nám ty pasy dali za necelou hodinu do ruky i s vízy.

Rezumé ? Já byl štěstím bez sebe, ostatně všichni. Zapomenuli jsme tu nesmyslnost procedury. Ale jednu věc z toho dne nezapomeneme nikdy !! Vnitřní prostory ambasády a zejména čekárna byla vyklimatizovaná dejme tomu na 18°C, ale z výdechů vzduchotechniky visely rampouchy ! Všichni jsme se nachladili a měli angínu.

48319

09.04.2005 17:04

Výročí masakru v Dair Yasin

Výročí masakru v Dair Yasin

Petge 83.?.?.?

Neochvějně věřím, že každý člověk, každý čin, nakonec i každá myšlenka - bude vážena a zvážena, nic nebude zapomenuto. Snad lidmi ano, ale jinak - ne ... Podle ovoce pozná se strom. U stromů je nám lidem toto pochopitelné.

Ale u lidí a jejich skutků ? Já třeba nemám jasno, jak se k tomu stavět. A samozřejmě, nejen k tomu v článku, obecně. Je jasné, že vraždění je odsouzeníhodné. Ale bylo-li by mi dáno nahlédnout úplně všechny souvislosti a následky toho kterého činu a rozhodnout, co udělat - zda trestat či netrestat, chválit či odsoudit. Patrně bych nebyl se svým řešením pochopen lidmi, kteří by stejné informace neměli. V tom je ten problém. Ostatně zřejmě v tom ani není smysl našeho života.

48567

11.04.2005 17:01

V čem chodíme oblečeni v prérii

V čem chodíme oblečeni v prérii

Petge 83.?.?.?

Je to pouhá uzance a zvyk. A tedy - jiný kraj, jiný mrav. Já osobně vysloveně nenávidím oblečení, které není praktické, když si můžu vybrat, dám vždy přednost praktičnosti před snobárnou. Pěkné oblečení ale nesmí znamenat, že budu ze sebe dělat blbce.

Lze souhlasit, že pěkné oblečení automaticky navozuje atmosferu jakési "lepší" úrovně a je to žádoucí. Ale není žádoucí, aby to oblečení muselo být vyumělkované, tedy třeba frak. Uzance neuzance, když vidím člověka ve fraku, připadá mi zcela směšný a je mi jedno, že je to dirigent a frak podle uzance je nutný. Je prostě směšný !! Stejně směšný, jako byli směšní frajeři ve středověku s botama s obrovskými zahnutými špičkami, které se musely přivázat ke kalhotám, aby dotyčný "elegán" vůbec mohl chodit. Nebo krejzlíky, další vskutku idiotský doplněk oblečení. Tady se lze taky ptát, co to je vlastně kravata ? Komu se zauzlovaly neurony v hlavě a vymyslel takovou blbost? atd atd.

Ostatně se to ale netýká jen oblečení - když se mrknu na "americké bouráky z padesátých až šedesátých let, taky se musím smát. Někomu se to může líbit, prosím, nebudu hodnotit jeho intelekt. Ale auto je pro bezpečnou a pohodlnou přepravu za pokud možno minimální náklady, estetika přitom vůbec nemusí být stranou.

48785

11.04.2005 20:37

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

(Ruda)
To se omlouvám, nechápu, že to nebylo s podpisem ?! Vlastně ani nevím, jak se tady člověk "nepodepisuje" ! Já to tady vždy napíšu a je to tam i se jménem, což se tentokrát nestalo, prosím "bez mého přičinění".

Nemám strach v žádném případě - neměl jsem strach za Husáka, nemám strach ani za zatím Grosse ani za možná Kohouta.

(68 68)
Hm, necinkal jsem na Václaváku, nejsem z Prahy. Doma jsem byl aktivní, což jsem ale záhy rozklíčoval, že jsem byl aktivní - ale vůl !! Já s naivním nadšením makal "pro blaho národa" a kolem se s dusotem hnaly davy převlékačů do nových koryt. Co se přihodilo jsem zjistil na základě hlasitého "mlaskání a chrochtání" kolem těch koryt.

Nebrečím, spokojeně žiji a se stoickým klidem čekám. Tento papež, co umřel, ten dobře věděl, proč ne a ne umřít.
http://www.catholic-pages.com/grabbag/malachy.asp
Myslím, že již brzy bude docela rušno na tom našem božím světě a rypák zabořený v korytě nebude zrovna tím nejlepším osvědčením v nadcházejících dobách.

48805

11.04.2005 20:52

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

Sice jsem již možná výše/níže (teď se neorientuji, kde se to objeví) odpověděl i na toto, ačkoliv toto není reakce na mě, ale reakce na reakci na mě.

Mrzelo by mě, kdyby vzniknul dojem, že bezuzdně žehrám. Vůbec nežehrám ! Naopak, znovu to zopakuji, v pohodě žiji, na poměry nadávám spíše z kolegiality a ze zvyku a s radostí ze života - jestli mě chápete ? Nemám proč zde vysvětlovat, co jsem prožil za komunistů, nezůstal jsem jim nic dlužen, postarám se o sebe a po "sametovce" od píky podnikám a nikoliv neúspěšně. To od píky zdůrazňuji (míněno z nuly) !!

Mým dlouhodobým koníčkem je studium starověké mytologie, Bible, Koránu, Véd, Sumerských kronik Země atd. atd. - s vyrovnanou a klidnou duší s důvěrou hledím budoucnosti vstříc, ačkoliv tam za časovým obzorem se rýsují nepěkné věci ...

48807

11.04.2005 22:19

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

Doposud jsem si o sobě myslel, že právě vycházím z té premisy, že lidé jsou lidé a ne andělé. Jsem poněkud zmaten, cože jsem to naházel do jednoho pytle a řekl, že je vše jedno.

Jediné s těmito slovy, co jsem napsal, tak to bylo, že je přece zcela jedno, jestli někdo byl anebo nebyl komunista. Já komunisty opravdu nemám rád, ale tak nějak vcelku, jako stranu. Jinak se s řadou komunistů znám, to v Česku jinak ani není možné, nejméně třetina národa byla, je a nebo bude komunistama, nebo má rodiče komunisty, nebo nějak jinak....

Tím prvním příspěvkem jsem chtěl vyjádřit, že je to jen otázka, jak to názvu. V Kanadě možná je prokazatelných komunistů podstatně méně, ale pozor ! Američani prý mají takové úsloví: "Má to zobák jako kačena, má to nohy jako kačena, kváká to jako kačena - tedy je to kačena". Něco na ten způsob. Tedy když budu uvažovat ve smyslu tohoto rčení, aby jsme nebyli překvapeni - aby třeba v Kanadě komunistů nebylo více, než v ČR .

48819

12.04.2005 18:55

Kanadský premiér šlápl do výkalů

Kanadský premiér šlápl do výkalů

Petge 83.?.?.?

Moje řeč ! Demokracie se v moderní době fakticky změnila na kolektivní diktaturu nejhrubšího zrna, na věčné časny a nikdy jinak !! Diktátora totiž můžeme nenávidět, po čase svrhnout a pověsit za kulky do průvanu. Ale přetučnělý státní moloch současné demokracie ? Koho zde nenávidět, koho lze označit za viníka čehokoliv, koho lze potrestat ? Hm, o článek níže do mě "šije" pan 68 68 - ejhle, mohl jsem část obrany nechat být. Tady to je řečeno pregnantně.

48893

12.04.2005 20:10

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

To jsem napsal já, Petge a nechápu, proč jsem zase anonymní !! [naštvaný]

48901

13.04.2005 16:57

Referendum o Evropské ústavě se vzdaluje

RE: Referendum o Evropské ústavě se vzdaluje

Petge 83.?.?.?

Ach jo ! Kam (viděno z ČR) jsme to vlezli ?!? Mi to bylo hned jakési podezřelé, že sice EU jakože sbližuje národy, otevírá možnosti, uvolňuje obchod atd. atd. atd. ! Ale přitom člověk v televizi ve zprávách vidí, jak si Francouzi se Španělama navzájem ničí náklaďáky s rajčatama. Nebo "zase Francouzi" polívají petrolejem čerstvě nalovené ryby rybářům z Británie, protože si dovolili jim konkurovat ve Francii. Ale úplná špica bylo, když kdesi na hranicích a "zase ti Francouzi" krompáčema rozbíjeli cisterny s víněm, které se opět nějaký antifrancouzský sprosťák (mám dojem, že to bylo německé rýnské) dovolil dovážet do Francie. Nevšimnul jsem si, co francouzští bojovníci za sociální jistoty rozbili Italům, Belgičanům nebo Švýcarům, ale určitě taky něco - není nad sousedské vztahy. Francie holt má vždy jakési svoje "extravuřty" !!

Tedy bych se vůbec nedivil, kdyby Francouzi v tom pokračovali a odmítli euroústavu. Jestli někde je dodneska socialismus, je tedy zřejmě ve Francii, jak tak koukám. Jeden můj známý po pokusu proniknout do Francie se svou firmou pravil, že obchodovat s francouzskými partnery je práce pro vrahy. Počínaje platební morálkou, dodržováním termínů a na druhé straně prostou lidskou slušností není prý druhá taková země v Evropě. Chování řeznického psa je že prý vzor uhlazenosti.

48982

13.04.2005 19:02

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

Relatívně nedávno, to když v Česku denně napadlo třebas až 50 cm sněhu, se kterási televize vydala "do terénu" zjistit, čím to asi je, že silničáři jaksi stále nestíhají udržovat komunikace. Kamera najížděla na okorodované a silně omšelé vozidla - sypače, pluhy, frézy - a k tomu tragický hlas nějakého technického vedoucího pracovníka říkal něco v tom smyslu, že "technika je nespolehlivá, zastaralá, vyžilá, nejsou peníze na opravy a údržbu atd atd".

Do toho ta televize nechala "kolotat" v dolním řádku text, kde vždy při záběru na nějakou techniku byl uváděn rok pořízení toho kterého kusu. A tak se divák mohl dovědět, že ta technika byla zakoupena pro silničáře v roce 1986, 1985, 1988, 1983 - ale !?! Ani jeden kus nebyl zakoupen po roce 1989. To nějak nekoresponduje s tím, že vnitřní dluhy vznikaly výhradně za komunistů - chraň mě pán Bůh, abych komunisty chválil !! To je jeden příklad ze života za všechny, kdyby byl zájem, zmíním i jiné příklady.

49004

13.04.2005 19:11

V čem chodíme oblečeni v prérii

RE: V čem chodíme oblečeni v prérii

Petge 83.?.?.?

Hm, máte pravdu, uzance je ve skutečnosti zvyklost a tedy zvyklost se od zvyku jaksi moc neliší. To jsem si nevšim.. [zahanbení] Já mám zažitý trochu jiný význam - uzance = domluvený způsob konání, kdežto zvyk = nejčastěji a obvykle užívaný způsob konání.

49005

13.04.2005 20:54

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

Nojo, ale tahle řada jednou nutně skončí. Nezáleží na tom, kolik generací před námi si myslelo, že už to takhle dále nepůjde, že svět spěje do záhuby.

Je to můj koníček - studium historie, starověkých mýtu, proroctví a kronik. Příliš mnoho indicií ukazuje zrovna na naši dobu. Profesionálně jsem ekolog a mohl bych fundovaně, želbohu nikoliv krátce, vysvětlit, co jsme s tímto světem našim vezdejším udělali ! A pozor, ekolog nerovná se "zelený" .

49019

13.04.2005 21:17

Oslava loupeživých baronů?

RE: Oslava loupeživých baronů?

Petge 83.?.?.?

Toho Nostradama jsem tam strčil já a nevím, proč se někdy jméno objeví a jindy ne. Nemyslel jsem to zlomyslně - prostě vše ukazuje na již blízkou globální krizi ekonomiky i politiky. Ten pán finanční či pojišťovací analytik dělá vědu z něčeho, co je pouhý vydřidušský byznis. Až na vyjímky dané nepředstavitelnou náhodou jsou pojišťovny "náramně prosperujícím průmyslem" !Skutečně to mají dobře spočítané. Věda se dá udělat ze všeho a matematiku lze překrásně aplikovat i na "vědeckou analýzu" vývoje počtu nalepených much na mucholapce.

Nikdo není nevinný, ale někteří jsou "vinnější vice" než jiní. Jednoduché počty, žádná věda, mě vede k závěru, že se Nostradamus docela trefil.

49021

14.04.2005 19:10

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Víte, já "nezadržuji dech", netřeba, již se totiž věci daly do pohybu !!

V jinému téma jsem "vytáhl" na světlo Nostradama, ovšem prakticky ve stejné celkové souvislosti. Tedy budu ty Nostradamovy myšlenky "klást" z hlavy a cíleně, abych postihl předmět debaty :

Nostradamus -
- v těchto souvislostech vzpomíná čas po začátku tisíciletí, datace je na rozdíl od jiných jeho proroctví dosti jasná a přehledná.
- předvídá, že Amerika zaútočí na země, ve kterých již "světlo moudrosti zářilo dávno" - evidentně mluví o Sumeru = Irak a Perzii = Irán.
- v Americe předpovídá finanční a ekonomický kolaps, zde ocituji přesně:
Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně, po krádeži (jejich skutečné hodnoty) budou vrženy do moře. Až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy, všechny cenné papíry a akcie budou anulovány.
- varuje, že Amerika utrpí v nastávající válce větší škody, budou užity oboustranně nukleární, chemické i biologické zbraně. Amerika se propadne při této příležitosti do bezuzdné občanské války.

Je toho více, nechci zabírat místo, mozaika se doplňuje v děsivý obraz zkázy. Z nějakých důvodů Nostradamus několikrát "tklivě" vyzývá současníky této temné doby, aby si udělali zásoby sušeného květu hluchavky. Zdůrazňuje to na více místech, nějak to bude fungovat jako léčivo, ale není zatím jasné, na co ...

Netřeba zadržovat dech, třeba se modlit ... úpřimně.

49094

15.04.2005 16:01

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

To je pane Milo velmi relativní, víte. Hodně skutečných bláznů si myslí o těch druhých, že jsou oni blázni. Byl jsem v USA měsíc, což je skutečně málo, abych jen na základě toho pronášel soudy. Ale to, co jsem napsal, to není můj soud, je to soud přes propast více než pěti století od pana Nostradama. Nelíbí se Vám ? Neberte, budiž, máte na to svaté právo.

Vy patrně budete dokonalým znalcem americké společnosti, tedy podle Vás občanská válka nehrozí. Víte, kdyby jste měl skutečně pravdu, potom by jste tim vydal svědectví, že skutečně to, co se vydává za americký národ, je již jen tupé stádo ovcí, odevzdaně jdoucí na porážku. Nene jdoucí - jedoucí s posledními kapkami benzínu ve svých nejméně osmiválcích s pohonem 4x4 po přecpané dálnici plné smradu vstříc skvělé budoucnosti. Pan Nostradamus měl o Američanech lepší mínění, ten je ve svých proroctvích "postavil na odpor" proti tomu pažravému molochu, zvanému "americký styl života". To je přece jen trochu důstojnější. Kam Vás mám zařadit ?

49205

15.04.2005 16:19

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

K tomu bych jen dodal, že když stojí někdo s "obřím egem" před zrcadlem a zálibně sám sebe chválí, jak je skvělý, pak vskutku pro takového jedince v té chvíli svět vypadá až nesnesitelně růžově a bezproblémově. Tak nějak si představuji myšlení typického amerického "občana", ty úvozovky jsou tam schválně.

Někteří lidoví ekonomové (řeč je zejména o USA) se smějí nad Čínou a "onanují své myšlení" tím, že přepočítávají americký a čínský HDP na hlavu a to samozřejmě podle kurzů a v dolarech! Já byl v Americe přeci jen dost dlouho a s velkým zájmem jsem zkoumal americké obchoďáky. Dovolím si tentokrát soud bez pomoci pana Nostradama - bez dovozu z Číny, Koreje, Tchajwanu nebo Japonska by ty americké obchoďáky asi zely prázdnotou stejně, jako to bylo v Rusku za Brežněva. Mám podrobně (a trochu fundovaněji) vysvětlovat, co si o americké ekonomice myslím ?

49207

15.04.2005 17:54

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Co Vás sejří ? Mám tam již hodně dlouho dceru, ledacos mi napíše, ledacos si přečtu na netu, ledacos prostě nastuduji nasucho z knih - jestli jsem tam byl měsíc, nebo rok, co to změní v očích někoho, kdo je tam kupříkladu 30 let, potažmo se tam narodil ? Mluvte když tak o faktech a ne o své uraženosti !!

Protože pane já mám ve zvyku si než "otevřu hubu" problém nastudovat. Jen tak pro ilustraci - rodiče zetě jsou z VA, Richmond. Byli dosti "přepadlí" z toho, že jsem je provedl po Richmond a o jeho pamětihodnostech jsem věděl více, než oni. Byli velmi překvapeni, že jsem do Richmond přijel s docela podrobným "písemným plánem" toho, co bych rád viděl ve Virginii a dost nesví z toho, že jim "některé body mého cestovního plánu" vůbec nic neříkaly. A nejsou to žádní burani, oba jsou univerzitně vzdělaní, co tedy jinak mám mít za představy ?? Chytrej pane ? K věci !

49211

15.04.2005 18:10

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Nemám z toho radost, jakože bych byl škodolibý - doplatí na to všechno celá euroatlantická civilizace, tedy i my tady v Česku. Je to ale asi tak, jako když bychom jeli v autobuse s hodně táhlého kopce a nějaký debil na palubě dostal "dobrý nápad", že zkusí, jestli by šlo za jízdy zlikvidovat brzdy. A ejhle, ono se mu to povede ! Můžete hádat, kdo je tady ten příčinlivý "duchem chudý".

49213

15.04.2005 18:37

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Nechtěl bych rozpoutat ekonomickou diskuzi "na dlouhé lokty" - ale nutno zareagovat. V každém tom bodě Vaší "filipiky" jste něco tvrdil a vzápětí sice zastřeně, ale nakonec docela jasně to pak zase popřel. Tedy, kdybych měl reagovat po jednotlivých bodech, vystačil bych si s Vašimi vlastními slovy. Ty Vaše úvahy jsou čistě spekulativní, vůbec se nedotýkají skutečných příčin stávajícího stavu. Velmi se obávám, že kdyby vám byl svěřen úkol, skutečně seriozně a hlavně ekonomickými prostředky vyvést americkou ekonomiku ze stavu, hrozícího krizí v blízké budoucnosti, že by jste takto asi neuspěl.

Jestli ale Vaše úvahy vyvěrají z dosti americky typické důvěry, že když to nepůjde ekonomickými nástroji, že si USA pomůžou mocensky, nemluvíme potom o ekonomice. Asi by se málokterému Američanovi líbilo, kdyby mu soused splatil půjčku "pěstí do nosu". Takhle ale to vypadá, že Vy si představujete, že Amerika bude své dluhy splácet. Potom by jste ale měl pravdu, dolar by pak možná zase posílil. Mrtvý dlužník - dobrý dlužník, to je na Nobelovu cenu míru.

49215

15.04.2005 20:30

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Knihu jsem si hned objednal, do týdne se "někde" ozvu, co jsem nového o Americe pochopil. Děkuji Vám za Váš přístup, vítám takovou Vaši vstřícnou diskuzi a velmi rád si o Americe přečtu, zhlédnu a jakkoli zjistím vše, co mi bude dostupné. Já vím, je to těžké pochopit Ameriku, stejně jako je těžké pochopit třeba Japonsko, Čínu, Jihoafrickou republiku ... ... ... a taky nikoliv na posledním místě Českou republiku.

Amerika nemá ani za "Ň" jakýkoli nárok požadovat nějaké "extravuřty" a dovolávat se zvláštních ohledů - je to země, ve které žije nějakých 257.8 milionů lidí. To, že momentálně má nejvýkonnější armádu na světě, nemůže opravňovat žádného slušného Američana, aby arogantně šlapal po zbytku světa - jestli má někdo zájem vysvětlit, jak po celém světě vzniká nepřátelství vůči Americe a Američanům - zeptejte se třeba mě. Rád a zadara mu to vysvětlím.

Angličtinu jsem se jakž takž naučil za rok a to díky řadě svých amerických přátel, s kterýma Tady v Česku radostně chodím na pivo. V Česku - to jsem si jistý - dnes žije více Američanů, kteří z USA doslova utekli do ČR, než Čechů v USA, kteří tam přijeli jedině kvůli výdělku. Ano, přečtu si tu knihu, ať jsem v obraze i z této strany věci. Ale ti "naši zdejší Američané" mi zcela vášnivě říkají, že do USA se již nehodlají vrátit ani omylem !! Protože svoboda nejen na papíře a podle ústavy je spíše zde, v Evropě a konkrétně v Česku.

49230

15.04.2005 20:59

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Tak to je něco jiného, to je totiž skutečně spekulace. Když jsme se s manželkou připravovali na ten náš "výlet za velkou louži", dlouho jsme taky špekulovali nad dolarem, jak to pochopitelně co nejvíce prolevnit. Koupit dolary hned, protože půjdou stejně nahoru, nebo počkat na poslední chvíli, respektive vůbec nekupovat, protože půjde dolar stále dolů ? Rok dopředu jsme takhle plánovali, měli jsme ten rok totiž dopředu daný, vědouce termín, kdy nutně tam máme být.

Já jsem sice ekolog, ale synteticko-analytické myšlení, vědomosti a vzdělání v oboru ekonomiky mám. Manželka se v ekonomické analytice pohybuje jako profík. Každý jsme samostatně zpracovali výhled na vývoj americké ekonomiky a kurzu dolaru a porovnali to. Oba jsme dospěli k chmurným závěrům, chmurným z hlediska vývoje americké ekonomiky. Já byl ale podstatně větší pesimista a měl jsem jednoznačné doporučení - kupovat dolary na poslední chvíli. Udělali jsme to tak, dolar nakonec skutečně padal celý rok.

A od té doby padá stále a není zatím vidět ani jeden rozumný důvod, ani dokonce spekulační, proč by neměl v tom pokračovat. Takže si myslím, přes určité "záchvěvy i nahoru", že to v brzké době skončí beznadějným úprkem od dolaru. A to pak bude fofr !!

Teď se největší věřitelé "drží jeden druhého pod krkem" a hlídají se navzájem, aby nikdo neutekl sám. V této situaci by totiž platilo, že kdo uteče první, vyhraje všechno. Ostatní prodělají "gatě" !! Toto je podle mého názoru milý pane jediný důvod, proč se dolar a s ním americká ekonomika nezhroutila již dávno.

49232

16.04.2005 14:38

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Tož to jsme skoro sousedé [smích] Brno dělám z Místku za hodku a půl. Kdysi jsem tam dokonce jezdil na kole ! No nic, to už je dávno.

Adapa zní jako slovo ze sumerštiny, pletu se ? Učím se, respektive se snažím naučit sumerštinu. Již jsem kdesi o sobě tady vylátl, že kromě ekologie coby mého profi zájmu je mým koníčkem mytologie a historie. A historie ukazuje i na budoucnost.

Ale k tomu dolarovému kurzu. Spekulativních důvodů pro růst dolaru je několik, ten nejvážnější bude, jestli se USA odhodlají k válce - to pak bude ta válka americkým presidentem krátce a výstižně nazvaná: "Preventivní III. světová válka proti zbytku světa na ochranu amerických civilizačních hodnot, svobod a jiných opravněných zájmů" - nebo tak nějak. Pak dolar skutečně posílí.

Ovšem z těch nespekulativních důvodů mě nenapadá žáden, který by šel připasovat k americké realitě. Ovšem jsou zde skuteční znalci USA a ty by snad něco mohlo napadnout. Věřím tomu, že jako si Američani dosti svérázně vykládají význam slov - svoboda, ekonomie, demokracie a jiné - určitě mají i jednoduchý recept na toto. Ostatně mě teď napadá dobrá myšlenka, nacpu si do huby deset žvýkaček, možná pak začne mozek lépe pracovat. [cool]

49307

16.04.2005 15:37

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Tady si lze přečíst zajímavé povídání o ekonomických teoriích a skutečnosti:
http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?apc=zzvx1--&x=231570

Z toho plyne jeden takový závěr. Totiž - lidé dosti tupě a nekriticky důvěřují vědě, že je vše pod kontrolou. Ale není, tedy já s tou autorkou jsou ve 100% shodě a snažil jsem se to tu reprodukovat, ačkoliv jsem to četl a tedy znám snad 10 minut před tím, než jsem to tu pak napsal.

Smutné je, že tento svět se žene někam, aniž má představu kam. Někteří "bystřejší jednotlivci" na to upozorní, ale jsou zesměšněni všelijakými chytrolíny. Ale pak to příjde, lidi si budou zoufat, ale nepůjde dělat nic jiného, než být zase ve vleku událostí a těch samých chytrolínů. Nevidím valný rozdíl mezi chováním lumíků a lidí, dokonce i to "l" na začátku je stejné.

49309

16.04.2005 20:22

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

k panu Rudovi:
-(že pry jen tlachám a vyžívám se v tom)
Nikoli, napsal jsem poctivě to, co jsem odpozoroval - zde tlacháte Vy. A aby jste netlachal, musel by jste se aspoň pokusit vysvětlit, v čem že se pletu. Arogantní výlevy to nenahradí.
-(proč tam žije dcera)
Provdala se tam. Je tam relatívně šťastná. Je to má nejmladší a obrečel jsem to. Ona nemá ty životní zkušenosti, jako já, aby komplexně posoudila předmět toho, oč se nyní přeme. Ale mohl bych Vám ocitovat její postřehy, by jste se asi divil. Neznám Vás a nechci se unáhlit v soudech, proč říkáte, co říkáte.
-(proč se nevrátí)
Nebojte se, je to na dobré cestě. Možná již brzy se budou stěhovat do Evropy, zatím není zcela jasné, kde, záleží na zaměstnavateli zetě. Je v tom ale průšvih, jen mizivý zlomek % Američanů se namáhal naučit se nerodný jazyk, ostatně ale valná část se příliš nenamáhala ani s tím rodným.
-(garance - za pět roků ani v ČR nebudou vědět ..)
No to je dosti smutné, zatím jsem byl proti amerikanizaci vcelku jen na hubě, asi bude třeba přejít k rázným činům. Aby i Evropané zblbli, to by nebylo dobré ani pro Ameriku.

Já Vám zase pane Rudo garantuji, že jednou pochopíte, v čem se mýlíte. Že špatnými prostředky nevznikne nic dobrého. Že každému se dostane "odměny" za jeho "zásluhy" - podle slov Ježíše Krista potom ale podle tohoto pravidla: "Podle ovoce poznáš strom" a tedy nikoliv se utěšujte, že "Neznalost hříchu nečiní" !!

49342

16.04.2005 20:29

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

To pokračování se někde ztratilo, pokud to byl cenzurní zásah, asi to bylo správné rozhodnutí. Díky. Sám jsem si lámal hlavu, jestli jsem to "nepřepískl" ! Ale úpřimně řečeno jsem se značně dopálil a měl jsem až typicky "americké nápady" o vhodnosti použití nejemných přesvědčovacích prostředků.

49345

16.04.2005 20:48

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Proč neslavím konec druhé světové války

Petge 83.?.?.?

Tak tak !! Ba ba !! Opakování je matka moudrosti.

Nechci ukazovat prstem na nejmenovanou a blíže nespecifikovanou velkou, mocnou a zdánlivě bohatou zemi. Ale možná v daleké budoucnosti (v daleké ??) se v hodinách dějepisu zařadí do nelichotivé společnosti jiných poražených říší, co si taky ve své době nepřipouštěly stín pochybnosti o svém jedinečném a šlechetném poslání na zemi.

49350

17.04.2005 15:15

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Takový docela zdá se zbytečný spor by šlo eskalovat prakticky donekonečna a jelikož na toto téma nelze argumentovat, aby to zároveň nevyvolalo u nestranných pozorovatelů dojem vychloubání - viz Sidonius a jeho poznámka již značně ne"rudná"- tedy za svoji osobu to končím. V dané patové situaci je jediné řešení - vyzvat Vás na Boží soud, na souboj "na řemdihy a cepy".

Já Vás, jak tak koukám, nepřesvědčil, ačkoliv se přesvědčovat snažil - Vy mě jste vůbec ani nepřesvědčoval, natož přesvědčil. Kdybych v této debatě pokračoval, bylo by to již jen "patlama patlama". Jsem vcelku zvyklý se bavit o faktech, když už o dojmech - potom podepřených fakty, pakliže o vidinách - potom postavených na dojmech, podepřených fakty.

Jestli souhlasíte se soubojem "na řemdihy a cepy", potom zvolte kolbiště na půl cesty mezi Kanadou (nevím přesně ale kde bydlíte) a Českem (je proti Kanadě zanedbatelně malé, nezáleží tedy na přesném bydlišti). Podle mapy bych doporučil Island, nebo Kapverdské ostrovy, podle toho, zda jste teplomilný nebo chladnomilný. A vůbec nepochybuji, jelikož nejste asi rodilý Kanaďan, že najít na mapě Atlantik Vám neudělá nejmenší problém. Normálně mám napsáno pod příspěvky Petge a nikoliv Patge, což s oblibou mi podivnou užíváte. Jsem z toho lehce paranoidní, co tím myslíte, pokud ano.

49427

17.04.2005 15:18

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Omyl, nikoliv Patge ale Padge, ale nedává mi to smysl ani tak ani tak.

49428

17.04.2005 17:14

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Zde je nedostatek místa zmiňovat všechny aspekty diskuze. Máte v tom, co říkáte, zcela pravdu a vím to dobře. Tady v Česku jsem relatívně bohatý člověk, v USA jsem však nuceně šetřil, je to ale ještě složitější. To se tu ale při nejlepší vůli nevleze v dostatečné šíři i hloubce tak, aby zase třeba pan Sidonius neutrousil nějakou nevlídnou poznámku. A navíc v této odnoži diskuze jde řeč o tom, zdali dolar bude padat stále, nebo se sem tam zastaví [smích] !

Tak nějak jste ale vystihl jednu věc - je to dosti otázka víry, to - jaká je a hlavně jaká bude americká ekonomika. Američané jsou známí dosti nekritickým sebevědomím. O to je to horší - kdyby byli skromní a byli v této situaci, tu třeba já zvenčí bych usoudil, že mají velké rezervy a nic nehrozí. Ale pane zlatý, oni s prominutím odhadem již "prožrali" dva tři roky dopředu, na co si ještě nevydělali. To, že to ještě funguje, stojí na té důvěře. Ale důvěra není z betonu a železa, důvěra ani nemá setrvačnost nákladního vlaku. Stačí jeden impuls a budete z té Ameriky utíkat zpátky ! Ó by jste na to měl dost peněz !

Víte, v současnosti je ve škálách hodnocení světových finančních institucí Česká republika postupuje skoro na sám vrchol a zrovna teď se na pomyslném kole "štěstí" potkáváne s USA - to jede v těch indexech dolů. Obrazně řečeno - stačí lupnout prsty "plusk !!" a v USA vypukne neuvěřitelná řež, občanská válka, o které se psalo již před 2000 léty. Virtuální ekonomika se totiž dá doslova v okamžiku "vypnout" a bude ticho, americká ekonomika přestane existovat.

49436

17.04.2005 17:32

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Velmi Vás zdravím z Vašeho milovaného F-M ! Skutečně - jsem odborník na úplně všechno, mám rozum až po bradu a ještě jsem nikdy nepotkal někoho aspoň přibližně podobného !! [chechtot] Něco mi ale říká, že omezím své projevy, než naštvu úplně všechny. Jinak mým velkým vzorem je poručík Dub s kadetem Biglerem v jedné osobě. Jsem totiž znalcem švejkologem. Cimrmanologie je mi velmi blízká taky. To ale dneska málokdo ocení...

49438

17.04.2005 18:39

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Mrzí mě, že jsem taková "huba nevymáchaná" a zřejmě jsem tu kdekoho popudil. Teď jste ale zrovna prezentoval jeden aspekt Ameriky, za peníze všechno, štěstí, zdraví, veřejný respekt a obdiv atd atd.

Hm, nevím, pro koho a hlavně o kom je ta spousta amerických filmů.
Je v těch filmech něco o Americe ? Protože jestli ano, jestli je to o Americe, je to špatné. Tam totiž skutečně Američani jsou takhle politovánihodně ukazování. Samozřejmě spíše mezi řádky. Typická diskuse je "No tak pojď!" a prásk pěstí do žalůdku a mlask lešeňovou trubkou do hlavy. V těch filmech tyto diskuze trvají hodně dlouho, z čehož vzniká mylná představa diváka, že Američani mají anebo železné zdraví, nebo jsou patrně celí ze železa.

49443

18.04.2005 15:55

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Nevíte pane Rudo, co tím chtěl básník říci ? Tož speciálně Vám to řeknu, nikomu jinému. Nasadil jste mi psí hlavu tak napůl, tak já si ji tedy klidně nasadím zcela. Mi to nevadí totiž. Ale něco jiného by bylo, kdyby jste mě "umlátil" argumenty, na které bych nenašel odpověď. To by mě mrzelo, ale takhle ? Mi to docela vrtá hlavou, proč na mě osobně útočíte a raději nevznesete nějaký argument, nad kterým by se šlo zamyslet. Nebo to snad nejde ?? Vida ! To by mohl být důvod.

A pro pana Horu bych dodal, že jsme to skutečně již dávno s panem okresním hejtmanem vše "krásně naplánovali" a jede to "jak na drátkách". Stačí teď již jen povolat černochy ze Země Františka Josefa a máme to v kapse.

49535

18.04.2005 16:50

Blíží se rozpad ČSSD?

RE: Blíží se rozpad ČSSD?

Petge 83.?.?.?

CHA CHA !! Úžasné, jak lze několika málo slovy vyjádřit tolik zajímavých myšlenek. Šel bych i dále - v roce 89 historie prostě ověřila, že lepší je demokracie coby diktatura korporací než diktatura coby monopol jediné vedoucí strany - to nejde hodit odpovědnost na někoho jiného. Pánové "vnitřní strany" to tedy rozpustili, ten zbytečný boj "Východ-Západ" a nechali zvítězit výhodnější systém - demokracii. Tam totiž se strany střídají, nikdo není za nic odpovědný, lidi si zdánlivě za to můžou sami - zvolili si špatné zástupce. Z parlamentů celého "demokratického" světa se ozývají hromy blesky, aby ti "blbečci dole" měli pocit, že za ně kdosi jakože bojuje. Nesmí nastat ticho ani na chvíli - aby nebylo slyšet chrochtání a mlaskání u koryt.

49538

18.04.2005 19:12

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Tohle i teď ještě stojí za reakci ! Ocituji jen poslední větu :

Vámi zmiňovaná americká arogance mezitím setrvá jako standard mezinárodních etických norem.

V tom je nutno hledat příčinu toho, co nepochybně nastane a jsem zpátky u Nostradama. Nikdy se nikdo trvale nesmíří s takovýmto "světovým hulvátismem", tedy výjma rozených oportunistů. Bude se tedy v budoucnu někdo divit, že si asi tak 6 miliard lidí na světě bude radostně mnout ruce, až se najde síla, která to Americe vrátí i s úroky ? A Nostradamus před 550 léty vcelku nesporně USA zmiňuje jako zemi, která bude na vlastní půdě napadena a v podstatě zničena.

Není taková vojenská síla, která by to dokázala v otevřeném střetu. Ale ti "bohorovní znalci" amerických poměrů zapomínají na spoušťové a synergické efekty. Skuteční rivalové Ameriky tuto stránku věci určitě sledují, jako svou strategickou výhodu. USA svou neomalenou světovou politikou, rozvratem "slušného hospodaření", pěstováním ducha Ameriky, kteréhož bych charakterizoval jako "ducha rozmaleného fracka" a vnitřním zbrojením zadělává na skutečně neslýchanou občanskou válku. Motorem této války budou právě ty vlastnosti, které tady někteří obdivují. Přehnané sebevědomí, postup kdy se první střílí a pak se ptá kdo tam ? Kdybych chtěl být opravdu drsný, napsal bych "vygumované mozky". V Holywoodu vyprodukovali nespočet strašných kravin, ale jako červená nit se jejich tvorbou táhne idea zhrouceného státu, zmítaného boji gangů - možná ti režizéři přece jen drží prst na tepu doby !!

49549

19.04.2005 16:31

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Pane Jožine z bažin, ze slušnosti se ozvu, že jsem to zaregistroval. Ale podle obsahu Vašeho příspěvku se mi zdá, že na tak malém rozsahu daném 2000 písmenky Vám nedokážu ani naznačit, v čem všem se mýlíte. Reaguji sice zde jakoby na tento příspěvek, ale reaguji souborně, neb jsem si vaše myšlenky tak nějak sesumarizoval ze všech příspěvků.

Patrně podobně jako i jiní (naturalizovaní), co se jim všem nelíbím, jste prostě krátkozrace zahleděn do skvělé Ameriky, protože zrovna lehce dýcháte samým zdravím, nemáte skutečný hlad (ani nevíte vlastně, co to je hlad), máte práci (jen doufám, že ne jako pomocný dělník) a máte kde bydlet (doufám, že ne na jednom privátě s dalšími deseti). Použiji myšlenečku vypůjčenou - vždy, když se cítíte dobře, nic moc Vám nechybí, zdá se Vám, že by jste mohl skály lámat a hory přenášet - potom v maximální pokoře poděkujte pánu Bohu. Protože bude i jinak.

49688

19.04.2005 17:17

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Ruda napsal:
"Akorat nemohu pochopit jak muzete "vlozit" do vasich ust vsechny ty pomluvy o Americe a i Americanech samotnych."

Doufám, že jsem tu větu pochopil tak, jak jste ji myslel - musím se ale ohradit. Ohradit proti definici toho, co píši, že jsou to pomluvy. A nebo se domluvmě, co je to "pomluva". Protože si tedy nemyslím, že kdokoliv jiný by na mém místě v USA viděl něco kiného a jinak o tom referoval.

Kdo ale by skutečně jinak o tom referoval, co je to USA, tak to by byli lidé, kteří tam žijí již hodně dlouho. V tom je ta Amerika skutečně nebezpečná. Nebezpečná v "podivné" změně žebříčku hodnot imigrantů po jisté době pobytu, v neuvěřitelném maření hodnot a neúctě k nim, v úžasné povrchnosti, přezíravosti a co já vím, nebudu to tím tady plnit - jsem si jistý, že každý "nepostižený" Amerikou by v tom výčtu mohl plynule pokračovat.

To jsou podle Vás pomluvy ? [oči v sloup] [oči v sloup] Pojďme se tedy domluvit, jestli víte, co to slovo vůbec znamená. Aby to totiž mělo smysl debatit. A netřeba se čílit.

pro paní Alžbětu - cítím z Vašich připomínek ke mě, že v něčem se mnou hluboce nesouhlasíte. Moc by mě to zajímalo, Vy jste totiž věcná a od Vás bych se mohl poučit. Stále čekám na tu knihu a těším se, že cosi více pochopím a vcítím se do duše Američana.

49693

19.04.2005 20:10

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

To, že chci zůstat anonymní je čirá virtualita taky, jsem to já, provokatér Petge ! Podle toho čísla 83 to stejně každý pozná, nechápu tento systém, jak to tady s tím "podepsaním či nepodepsaním" ani co by se za nehet vlezlo !

49712

20.04.2005 22:15

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Strávil jsem, jsa lehce otřesen Vaší nedůtklivostí, dosti hodně času na archívu, abych si ověřil, jak moc speciálně Vás "nudím". Pane, nevěřím tomu, že Vás nudím. Průšvih je spíše ten, že Vy vůbec neargumentujete, jenom se rozčilujete a ještě navíc máte jakýsi "samostartovací syndrom". Velmi se ale omlouvám, jestli to opět budete chápat pouze jako pokus Vás naštvat. Není tomu tak !!

Nechci Vás naštvat, chtěl bych Vás poprosit o věcnou diskusi, o kterou já mám zájem na prvním místě. Pochopte mě, že prostě mám jisté znalosti, mám propracované jakési předsudky (zde o USA, onde třeba o Francii a jinde taky) na základě praktických zkušeností, jakkoliv slovo předsudek bych možná neměl použít, neboť vytváří negativní dojem. Docela jsem po světě pocestoval já sám, mám přátele, kteří doslova sjezdili svět a vyměňujeme si zkušenosti a dojmy. Znovu tedy zdůrazňuji, že netrpím žádným mindrákem a že nemluvím o něčem, co nemám nárok vůbec rozumět. A tak si vůbec nemyslím, že bych měl útrpně snášet od Vás takové exaltované výlevy bez jakýchkoliv fakt. A když ťuknu na Ruda, vynoří se hodně slov a dost málo faktů !

Dovolil jsem si napsat takto "mimo téma", nebiť již není článek na hlavní straně a tedy snad již nebude rušit diskuzi, beztoho značně narušenou.

49939

23.04.2005 16:00

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Petge 83.?.?.?

To jsou pozoruhodné údaje s tou "funkční negramotností", taky jsem to již zaregistroval, vždy jsem to ale předtím tak nějak automaticky špatně vyhodnotil, že "negramotnost funkční = negramotnost obecně". Jedná se doufám o to, jak třeba takový člověk umí vyplnit nějaké formuláře, vyhledat autobusový spoj, vyřídit nějaké jednoduché povolení, pochopit návod na použití a podobně, že jo?

Tedy, jestli řádově čtvrtina absolventů středních škol v USA jsou funkční negramoti, to by mě zajímalo, jestli je známé číslo třeba třeba ČR, jen tak pro porovnání. Já si vždy myslel, že to je doména starých lidí, kteří již rezignovali na to, rozumět "dnešnímu světu". Mi totiž úvahou vychází, že ve vyspělých zemích by funkčně negramotných vztaženo na celý národ mohlo být asi 66%, celé dvě třetiny.

To je zajímavý pohled na svět. V USA a v podobně vyspělých a tedy tímto "postižených" zemích - postižených vysokou produktivitou práce, plynoucí z přílišné specializace jedinců a hladce fungující infrastruktury, je totiž evidentní trend, že lidi umí jen něco malinko, zato jsou v tom vysoce profesionálně zdatní. Mimo tuto profesní zdatnost jsou jako malé děti. To není dobrý trend obecně.

50320

23.04.2005 20:36

Teroristická skupina, která se nekonala

Teroristická skupina, která se nekonala

Petge 83.?.?.?

Na něco dobrého ta skoro-demokracie (částečně) a internet (ten hlavně) přeci jenom je - nebo byla ? Jistě si žádný uvážlivý člověk nedělá iluze, že by existovali nějací politici, co nelžou. Ale teď jde zdá se fakticky do tuhého - hraje se velká hra "se strachem". Až někdo vynalezne na 100% účinnou metodu, jak cenzurovat internet, bude "šlus" s demokracií de facto, kdežto de iure bude vzkvétat jako nikdy !! V Severní Koreji mají velký náskok ...

Jestli toto neměli staří proroci na mysli, když mluvili o konci světa. Myslili si totiž zřejmě na svět slušný a ten teď skutečně prakticky končí ...

50337

24.04.2005 11:50

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Petge 83.?.?.?

Ačkoliv to zdánlivě není o terorismu, musím zareagovat na toto téma. Totiž to s terorismem souvisí !

Není to zdaleka v té zvenku zdánlivě zcela nešťastné, zkorumpované, rozkradené, prolhané (a já nevím co ještě všechno se povídá) ČR zase tak hrozné. Dokonce bych řekl, že vůbec ne - když se dáte do řeči s Němci o stavu jejich politické scény, můžete se klidně dozvědět zcela "otřesnou myšlenku" : "Vy se v tom ČR máte, máte pořádek, platí právo, máte slušné politiky atd atd" !!

Napsal jsem tedy "otřesnou myšlenku" proto, že se mi toto stalo a opravdu to se mnou trošku otřáslo. V diskuzi u vínka v Chorvatsku bylo v hospudce pod stromy kolem stolu na dva Čechy (to byl já a manželka) asi 30 rozverných Němců a šla řeč o politice. Všichni se zhodli velmi pro mě překvapivě na tom, že kdyby je to doma (v Německu) již zcela přestalo bavit, odstěhovali by se k nám, když už to tedy půjde, jsa v jednom a tom samém spolku zvaném EU. Protože - a pak se to zvrhlo na takový veletok "nadávání a lání" na Německo a na jejich politiky, na korupci, na ztuhlé právo, na ... a spousta stezků a nářků. Když jsem se svou ne zcela dokonalou němčinou snažil to vyvrátit, s poukazem na typickou německou vlastnost - pořádek a disciplína - společnost přechodně upadla do křečí smíchy ..

50411

24.04.2005 16:12

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Petge 83.?.?.?

Pane Vladimíre, mě to taky již dávno napadlo a víte proč ? Já pravidelně jezdím (převážně ze zdravotních důvodů) k Jadranu, speciálně na Istrii na Koversadu (jeden z největších FKK kampů v Evropě) a mám tam již opravdu široký okruh známých. Z 50% tam jezdí Němci, 45% Italové a zbytek je odevšad. Logicky, jelikož umím německy asi 20x lépe než italsky, je tu většina mých známých zrovna Němců.

A považte !! Za dobu po revoluci již celkem čtyři mí známí z Německa se "zakoupili v ČR a již se do ČR stěhují. Silná marka a nyní euro dělá divy - pro ně to byla donedávna "brnkačka". Až nyní, kdy koruna docela posiluje, to již pro ně není tak atraktivní. Ale stále je pro Němce výhodné u nás kupovat nemovitosti. Nedovedu to odhadnout se zárukou, moje mínění ale je, že se již jedná o desetitisíce, ne-li statisíce případů. Takže jsou zpátky !! Mimochodem - vloni poprvé se počet obyvatel ČR zase začal zvyšovat - přistěhovalci. Není jich málo třeba i z USA !!

Mi to (ti Němci) ostatně vůbec nevadí - jedná se totiž o vesměs velmi slušné lidi a jednak jsou to většinou "předdůchodci" nebo důchodci. Oni do ČR přijedou dožít a utratí zde své důchody - vlastní Německo to zaplatí a ještě utrpí ztrátu ve službách pro ně. Já to již nezažil - jsem "až poválečný ročník", ale myslím, že v tomto prostoru jsou Němci doma stejně, jako my. Nikdy jsem totiž nepocítil to "evropanství" více, než když zajedu do Bavorska ke známým a zajdeme tam na pivo - Bavoráci jsou Češi, co se nenaučili mluvit česky !!

50430

24.04.2005 16:58

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

Petge 83.?.?.?

Většinou s Vámi "tiše" nesouhlasím pane Leho, ale v tomto bodě zcela ano. Já to sice rovněž nezažil na vlastní kůži, ale od rodičů a prarodičů jsem slyšel o praktikách komunistů nebo lidí k nim se hlásících po osvobození v roce 1945 dosti hrozné věci. O ústavnosti, zákonnosti a humannosti období mezi roky 1945 až dejme tomu 1953 se nedá rozhodně mluvit, samozřejmě i potom ... Nejhorší na všem je to, že je nemyslitelné v moderní době řešit převraty totálním vyvražděním poražených. Což vede k docela schizmatickým stavům mysli a v konečných důsledcích může véízt k velkým škodám minimálně morálním. Humanismus není nutně vždy humánní !!

50434

24.04.2005 20:36

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

Petge 83.?.?.?

Hm, pozoruhodná úvaha, měl bych v tom případě ještě lepší myšlénečku !! Nebylo by úplně nejlepší vinvestovat "pět peněz" do superpočítače, tam vytvořit virtualní svět a'la MATRIX a tam nacpat všechny lidi a nechat je žít tam ? To by pak potřebovalo na Zemi nechat jen pár milionů lidí pro zachování biologické podstaty, jednu elektrárnu na napájení toho superpočítače, obsluhu počítače a otázka je vyřešena jednou provždy. A nechal bych ten virtuální svět vždy nějaký čas běžet, až by se systém začal v tom virtuálním světě moc kazit (asi jako to teď zažíváme v tom našem Matrixu tady), udělal by se "RESTART" = konec světa a znovu !!

A nechal bych to běžet v 1000x vyšším čase, než je reálný a operátoří počítače by dělali panbičky pro lidičky v MATRIXU a naopak by dobré výsledky, kterých by ti Matrixáci dosáhli uvnitř, by zaznamenávali do pamětí pro skutečné použití v bio reálu. To by byl svět !! Tam vždycky, když by ti Matrixaci vyžrali všechnu virtuální ropu a uhlí, tak by se udělal konec světa a nanovo. Vijóóó !!

(A nechal bych tam klidně vládnout Staliny, Leniny, Hitlery, Pol Poty a jiné, stejně jako to naší panbičci dělají v našem Matrixu)

50456

24.04.2005 20:43

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Co máte proti opilým řidičům ? Ti vědí, že pili a jezdí velmi opatrně. Daleko nebezpečnější jsou právě ty maminky řidičky, když se za jízdy šminkují, češou a jestě při tom telefonují a kouří - to když cestují bez dětí. Když cestují s dětmi, tak nekouří, ale hrají si s děckama. A že to není ve statistikách ? No to je proto, že to žádná nepřizná !

50457

25.04.2005 18:43

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

Petge 83.?.?.?

Prdlačky anonymní autor - to jsem já Petge !

50569

25.04.2005 19:11

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Já se "chudinek alkoholiků za volantem" zastal záměrně, coby tak trochu provokace. Pardon. Ale já jen, že za první republiky (Československé) byl alkohol za volantem naopak polehčující okolností, to jsou parabajkaly !

Ale jinak by se skutečně alkoholobijci měli nad sebou vážně zamyslet. Když se totiž stane havarka, kdy se střetnou střízlivý řidič a opilý řidič - automaticky se dává vína opilému řidiči a nepomůže mu nic !! Ani kdyby v dané chvílí stál a jenom kulil oči, co to ten střízlivý blb vymýšlí, že jede přímo do něj. Prostě pil, má vinu, to je logické, ne ?

Tedy - jestliže je uváděno podíl havarií s alkoholem necelých 5%, úplně klidně to můžete snížit na polovinu a možná ještě na menší část. To se totiž v tom hlavně projevují ty případy, kdy skutečný viník vyváznul - nenadýchal. To je mi oslnivá logika a skutečně ohromná spravedlnost.

50574

25.04.2005 20:29

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Chvíli jsem si lámal hlavu, co jste to vlastně napsal ? A jinak, pokud jsem si to přeložil správně - proč tak silná slova ?

Zcela principiálně se musím zeptat, jestli stejně jako na řidiče pod vlivem alkoholu se díváte na řidiče pod vlivem psychofarmak, řidiče s horečkou 39,5°C , řidiče jedoucí 1000 km bez občerstvovací zastávky, řidiče jedoucí 150 km/hod v autě, které účinně brzdí jen do protisvahu atd ? Protože když si ty statistiky prostudujete trošku "úpěnlivěji", zjistíte, že skutečně řádově častěji bourají tito hříšníci a ne s alkoholem.

Abych Vás uklidnil, nezastávám se ve skutečnosti řidičů s alkoholem, ale nemůžu pochopit tu asymetričnost v posuzování, nepřipadá Vám to podivné ?

Jen tak mimochodem, dnešní některé počítačové hry kladou velmi podobné nároky na hráče jako při řízení vozidla, nemluvě tedy o trenažerech na PC,kde můžete jezdit autem skoro jako v reálu. Jednou jsme si udělali takové sezení ve firmě, cosi jsme ugrilovali, cosi upili a měřili jsme alkohol a dělali testy na PC. No já nevím, zkuste to někdy taky - budete docela překvapen, tady se totiž tak nějak traduje všemu takovému věřit jako stádo ovcí !!

Naše praktické výsledky ukázaly dosti strmý nárůst výkonnosti u všech "pokusných králiků" do 0,1% alkoholu, po této hranici byli již odpadlíci, ale i takoví, co ještě u 0,15% neklesli pod výkonnost za střízliva.

50586

25.04.2005 20:40

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

A jestli Vám vrtá hlavou, proč jsem se vůbec o tomto problému zmínil, tedy mi se to nestalo. Ale jeden můj přítel měl půl roku řidičák v "čistírně" a zchudnul o 15 000 korun, protože do něj zcela čistě na jeho půlce vozovky (!!) naboural nějaký buran, zcela trapně střízlivý, ale jaksi pro změnu neuměl řídit na náledí. Ten můj přítel v neděli dopoledne z dobré vůle sedl za volant a odvezl známé po plese domů a neuvědomil si, že může mít zbytkový alkohol.

A měl !! Nafoukal asi 0,03% a nepomohlo nic, byl vinen. Kdyby se svým autem vyjel až na chodník a ted blb střízlivý do něj najel tam, zase by byl vinen. Takže chápete, proč jsem poněkud alergický v této diskuzi ?

50587

25.04.2005 21:11

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Petge 83.?.?.?

Trochu jsem to zvojtil, ten příspěvek, na který reagujete. Já tím chtěl říci, že četba v archívu je velmi zajímavá a ukazuje, že zde někteří diskutéři ohnivě "diskutují a diskutují", ale rozumná myšlenka z nich prostě nevypadne ani omylem. A já myslel, že třeba, když zrovna rejou do mě a já vlastně nemám na co odpovědět, protože v tom není ani kousek rozumu, tak že ti někteří jedinci nemají prostě svůj den. Ale omyl !!

Oni ten svůj den nemají jaksi nikdy. Jejich diskuzní příspěvky mívají nejčastěji asi tento sdělovací obsah:
ba ba, ja ja, jo jo, no ba ! A tak podobně. Na to se nereaguje snadno. Chraň Bůh, aby jste si myslel, že je to na Vás. Ale všimněte si toho. Některým zde stačí dát "startovací slovíčko" a už nezastavitelně jedou. A přitom nic nesdělují. Hm ...

Proto jsem strávil tolik času na archívu.
Petge
PS - tady to nějak blbne a kolikrát není jasný autor

50591

25.04.2005 21:57

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

To jsme dva, já taky nemám rád opilé lidi - ale jedno dvě tři piva si sem tam dám, taky klidně posedím s přáteli a dám dvě čtyří šest decek dobrého vínka. A když se povede dobrá slivka - nepohrdnu. A labužnicky kouřím.

Ale musím to doplnit, já nejen že nemám rád opilce, ale nemám rád úplně stejně třeba i militantní abstinenty - budiž jim země lehká. A nemám rád nazelenalé vychrtlé nervozní vega-mužíky, co baští jen zeleninu a zase zeleninu a to z 99,9% syrovou, BRRR ! Že nejste takový !?

50598

26.04.2005 15:24

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

Petge 83.?.?.?

citace: Navic by znamenal postupnou degeneraci ...

No já nevím, třeba je degenerací zrovna tento náš moderní způsob života a třeba životní styl předkolumbovských Indiánů, potažmo dodnes některých kmenů v Amazonii nebo kdesi na Nove Guinei či Borneu je ta správná cesta k všeobecné spokojenosti a štestí.

Když už mám porovnat, tedy v oněch kmenech na úrovni doby kamenné se lidi taky docela dožívají vysokého věku, nemají cukrovku a nejsou hypertonici a podobně. Ale oproti třeba "civilizovaným lidem" v USA se navzájem nevraždí, nebaští prášky na spaní a na migrény, nemají stresy se splácením dluhů, nemusí se chodit "vytahovat" na nějaké večírky a jiné bohulibé činnosti. Je ale pravda, že tito přírodní lidé taky nemohou psát příspěvky do Zvědavce, to je zase nevýhoda takového jinak zcela zdravého životního stylu. Prostě člověk asi nemůže mít vše ...

50683

26.04.2005 18:49

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

Petge 83.?.?.?

Takhle se snažím postupovat taky - tedy teď jste mě touto myšlenkou velmi potěšil. Já jsem si připadal značně opuštěně s tajovým životním postojem, není moc obvyklý.
-minimalizovaná spotřeba ve všech oblastech, kde je to rozumné
-co nejdelší životnost spotřebních předmětů a co nejmenší odpad.
-nepůjčovat si a nemít dluhy, neúčastnit se hazardu.
-vyhýbání se modním činnostem, kde se jen ukazuje, že na to mám.
-nonstop studium všeho zajímavého a užitečného, co je v hlavě, je jednou provždy moje bohatství a netíží to, mám to "sbalené" permanentně ..

Přirozeně to nejde provést do důsledků najednou, to by člověka taky mohli zavřít do blázince. Já tomu říkám "odpojení se" po vzoru toho, co lze vidět v Matrix I. - tam je to ale míněno jinak. A lehounce bych ještě změnil tu prvotní příčinu - "chtění" na "lpění", to je přesnější. Podle této a mám pocit že hinduistické myšlenky (ale se možná pletu a mají to obě učení) je to zlo ve "lpění" na materiálních hodnotách a činnostech.

Pokud již člověk musí konat něco materiálního (což vlastně ani nejde nekonat !), musí tuto činnost člověk dělat bez lpění na této činnosti a na výsledcích, musí to odevzdat Bohu. Jinak plní svou karmu a to je špatné, i kdyby náhodou podle mínění okolního světa i svého nejlepšího vědomí a svědomí konal "dobro". To je totiž nesmysl - nikdo neví, co je to "dobro". Jsou jen činnosti, které nesou karmické následky a nebo, které nenesou karmické následky.

50703

26.04.2005 19:11

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Nechci Vám taky nadávat, klidně si jinak poslužte. Nicméně nemáte pravdu, pane 68. Ale všimnul jsem si, že se prostě rád hádáte o ničem, něco Vám chybí...

K té mé poznámce, kterážto ze mě udělala ve Vaších očích "stupida" bych znovu podotkl - co máte proti řidiči, který požil alkohol, abych to řekl co nejpřesněji ??

Můžete nesouhlasit s fakty, ale to je pouze Váš problém. Ale prostě je to tak - mnohem nebezpečnější jsou lidé, kteří řídí pod vlivem psychofarmak, pod vlivem nemoci, unavení, nevyspaní, rozčílení z domácí hádky, mohl bych ty hlavní příčiny nehodovosti jmenovat dál. Jen asi 2,5% nehod připadá ve skutečnosti na řidiče pod vlivem alkoholu, ti ostatní dělají 97,5% . A důvod je jasný - lehce podnapilý řidič je velmi opatrný a ostražitý, alkohol do cca 0,1% v krvi výkonnost každého zdravého řidiče nesporně zvyšuje.

Pane, jestli tomu nechcete rozumět, pak Vám není pomoci. A pochopte, že v žádném případě nehájím řidiče, kteří se zlijí, že nemůžou chodit a pak sednou do auta a jedou. Ale tady se prostě jedná o kolektívní trest. Pohodlnost a pokrytectví. V řadě zemí je povolená hranice, třeba 0,8 promile v krvi, ale nesmíte bourat, pak Vám to přitíží. Co asi si myslíte, že ukazují statistiky? Myslíte, že podíl podnapilých na havárkách je tam vyšší ? Ne ne.

50705

27.04.2005 20:40

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

Petge 83.?.?.?

Nojóóó !! Já to teď vůbec nemyslel tak, že bych rýpal do USA, já tím chtěl Ameriku naopak pochválit, že v těchto "ohromně užitečných a bohulibých činnostech" je nám ve zbytku méně civilizovaného světa Amerika veliký a zářivý vzor. Což jednak vy snad nepopřete, že tomu tak je a já na oplátku zase nepopřu, že třeba i v Česku se lidi začali taky vraždit, žerou prášky tu na spaní, tu na nespaní, rovněž se zadlužují a pak žijí ve stresu a věšejí se na skobě, taky pořádají idiotské večírky a plácají tam neskutečné hovadiny a říkají tomu společenský život atd. . Dokonce, kdesi jsem četl, že díky vlivům pokročilé civilizace americkým mužům rapidně ubývá aktivních spermií a stávají se neplodnými - tedy prý už i v tomto ukazateli začínáme Ameriku dohánět ! Prostě již není pravda, že jediná civilizovaná země je USA.

50800

27.04.2005 21:01

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Musím Vás "šetrně" opravit, neb jsem Vás zřejmě zmátl použitím znaménka pro procento - promile mi to totiž nepíše. Tedy Vy uvádíte, že ten člověk měl 0,4 promile, ale správně jste měl patrně na mysli 4 promile - to je ta hranice, kdy netrénovaní jedinci nemusí již přežít. Když má člověk 0,4 promile, pohybuje se zrovna v optimálním stavu, kdy tento obsah alkoholu zabezpečuje bezvadnou funkci všech orgánů.

Chtěl bych předejít hloupé tahanici se kolem tohoto vyjádření - jestli do mě ještě nějaký osmašedesátník zaryje, že se zastávám alkoholiků a že on je svatý a nejsvatější, pokusím se mu poslat jako poslední možnost pro vzpamatování se materiály, které bych pracovně nazval "Alkohol jako lék a inhibitor civilizačních chorob". Alkohol má skutečně špatnou pověst, stejně jako marihuana a potažmo řada dalších látek. Je to ale pouze důsledek totálního pokrytectví v myšlení.

Nulová tolerance k alkoholu za volantem je příkladem takového pokrytectví a svatouškovství, mimochodem je to taky tzv. kolektivní trest. Objektivní fakta by normálně uvažujícího člověka vedla k toleranci.

50801

27.04.2005 21:44

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Petge 83.?.?.?

Obávám se, že jsem smysl Vašeho příspěvku asi úplně nepochopil. Ale částečně, kde je to jasné, můžu zareagovat - já jsem přece USA nikde a nikdy nepomlouval !? A do USA jsem jel za dcerou, nikoliv abych tam "hledal mouchy". Takže Vás (kopírováním i s chybama) ocituji : "Na to jste nemusel jesdit do USA. Mohl jste usetrit penize [chechtot] " a musím se zeptat, co máte na mysli, co je vlastně důvodem Vašeho veselí ?

Já jsem pane - ačkoliv jsem relatívně bohatý člověk - jinak velmi šetrný a snažím se alespoň za svou osobu a svou rodinu, aby po mě nezůstaly na Zemi hory odpadků, smrduté ovzduší a hnijící voda. Jestli něco tedy vzbudilo v USA mou nelibost, je to ta bezbřehá rozežranost alespoň té části Ameriky a Američanů, kterou jsem poznal. A to je podle Vás pomlouvání, když konstatuji fakty ? Vy snad popíráte, že odhadem polovina spotřeby v USA je prostě zbytečná a kontraproduktívní ? A že to poškozuje zbytek světa, ale samozřejmě nejvíce Ameriku ?

Chcere snad namítnout, že za své peníze si Američani můžou dělat co chcou, bez ohledu na zbytek světa ? Ano ? Potom my dva skutečně nemůžeme najít společný jazyk a co je pro mě hodnota, to pro Vás není nic a zdá se, že to platí i obráceně. Hnusí se mi totiž člověk, který (a pozor, jedná se o metaforu, pane 68) zabije krávu, vyřízne z ní maso na jeden biftek a zbytek nechá zhnít. A je mi jedno, že je to jeho kráva. Hnusí se mi z principu.

50807

28.04.2005 17:12

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

RE: Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

Petge 83.?.?.?

citace:
" Lidská společnost se ve skutečnosti řídí stejnými zákony jako přirozené ekosystémy - kdo má sílu a příležitost, vezme si víc než ostatní, bouřit se proti tomu je absurdní a zbytečné."


S tím by šlo eventuálně souhlasit - ovšem pouze za toho předpokladu, že to bude deklarováno jako legitimní a nezpochybnitelné právo každého jedince. Muselo by být třeba v Ústavě státu garantováno, že: "Kdo si co nakrade, to je jeho".

Ale jestli společnost obráceně deklaruje kolektivní vlastnictví některých statků (tedy spíše státní vlastnictví) a "někdo" (kdo má sílu a příležitost nejčastěji formou zneužití postavení veřejného činititele) si vezme více než ostatní, pak to samozřejmě není zase tak v pohodě akceptovatelné.

Totiž tu Vaši myšlenku by šlo všelijak docela tvořivě vykládat a mohli bychom lehce dospět posléze do neúnosného stavu, zcela neslučitelného s právním stavem toho kterého stavu.

50857

28.04.2005 20:43

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Petge 83.?.?.?

Skutečně jsem rád, že žiji v Česku, stejně, jako bych byl rád, že žiji v USA třeba ve státě Texas, kdybych se tam narodil. Rodiče zetě posledních cca 7 let žijí a asi již dožijí ve Virginii v Richmond, ale před tím kvůli práci žili počínaje Kalifornií na západě snad na 10 místech a i různých státech. Dcera za těch skoro 6 let žije již ve čtvrtém různém státě. Šest let jsme se neviděli, Amerika ji změnila podstatně, nejsem si ale jistý, zdali k lepšímu.

Úpřimně jsem se snažil to vše pochopit, vím, že Amerika je taková, jaká je - v něčem dobrá, v něčem již méně. Ten "souboj ideí" na dálku mezi mnou a některými, co jste mi dost nešetrně dávali najevo, že nevím vlastně vůbec nic, vznikl tím, že jsem odkázal na Nostradamovo proroctví o osudu Ameriky. Nedobrém osudu.

Já jsem profesně ekolog, mým největším intelektuálním koníčkem je historie, mytologie, studium světových náboženství a hlavně dějiny Sumeru. Mám tím pádem k prorokům a proroctvím hodně blízko. Mrzí mě ale, že lidi obecně jsou skutečně dost zahleděni pouze do přítomnosti, pouze do materiálna. A to historické "fluidum", to jemné předivo předpokladů, příčin a tedy z toho plynoucích budoucích následků nikdo nebere vážně. Budoucnost není pevně dána něčí vůlí, přesto je budoucnost dána. Budoucnost tkví v minulosti více, než by bylo milo !! A jest mi líto, že to absolutní většina lidí nejen že necítí, ale dělají si z toho srandu. Budiž - o to bude té srandy méně, až bude již každý vědět, "zač je toho loket". Howgh

50877

29.04.2005 17:50

Politika pro každého

Politika pro každého

Petge 83.?.?.?

To by jsme ale museli udělat novou revoluci a stávající strany vypráskat bičem z parlamentu ! Nevěřím totiž, že by se ty stávající strany v parlamentu v čase do konce 21. století na tom dokázaly shodnout tak, aby nový způsob voleb byl schválen. Jednalo by se totiž o změnu ústavního zákona, tedy alespoň to předpokládám, tam je třeba ústavní většina.

V současném složení parlamentu by podle mého názoru byl neřešitelný problém odhlasovat zákon, že 1. května je skutečně 1. května každý rok !!

50962

29.04.2005 18:50

Paroubek premiérem

RE: Paroubek premiérem

Petge 83.?.?.?

No jo no. Každý je nějaký ! [smích]

50963

29.04.2005 21:56

Politika pro každého

RE: Politika pro každého

Petge 83.?.?.?

Hm, byla to chyba nedočíst ! Ten návrh je přece jen vymakanější. Sice až zas tak moc by se to technicky nelišilo od dnešní klasiky, člověk by musel osobně na poštu. Ale ta kontrola internetem by byla zajímavá a věřím, že účinná. A hackeři by si neškrtli, neboť by neměli co napadnout a zklikvidovat, nebo odtajnit.

Jenže stejně - praxe ukazuje, že u nás to ještě chvíli potrvá, než na úřadech (obecně) začnou PC a spojení v síti skutečně využívat. Dneska v době, kdy lze "prošťourat" celý svět z domu od stolu s PC, tak se nejsou schopny naše dva úřady mezi sebou spojit a předat si nějaké data občana, stále se musí chodit z úřadu na úřad a vyplňovat do zblbnutí nějaké papirové formuláře snad 100x již dávno předanými daty typu "narozen ... bytem ... stav ... atd" !!

50973

01.05.2005 14:10

K diskuzím za články

RE: K diskuzím za články

Petge 83.?.?.?

Já jsem možná někde něco nedočetl či co, ale mohl by někdo speciálně pro mě vkrátkosti dovysvětlit, co to vlastně zde v diskuzi na Zvědavci znamená, že příspěvek je a nebo není podepsaný?

Jsem elektronické nemehlo, to uznávám, ale prostě jsem nad tím docela koumal, co bych tady měl vlastně vždy udělat, abych byl pokaždé bezpečně podepsaný ? Ptám se, ne že bych odteďka chtěl začít psát nějaké rasistické či antisemitské výkřiky, prostě z principu.

51073

02.05.2005 21:41

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Já tiše a zoufale žasnu, pane Leho !! Kdesi jsem na netu viděl statistiky coby přílohu k rozsáhlému materiálu o škodlivosti DU (ochuzený uran), který je užíván coby plášť a přívažek střel, bomb a projektilů obecně, pro vysokou specifickou hmotnost (orůraznost) a v neposlední řadě pro fantastickou výhřevnost při explozivním shoření střely po nárazu na cíl. Tedy zde jsem se dověděl cosi jiného o tom Vašem "velmi omezeném a selektivním bombardování" .

Podle těch tisíců tun uváděných zde pouze pro DU, nikoliv celkové váhy střeliva včetně nálože, se jednalo o dosti masivní bombardování. A o přesnosti a selektivnosti bombardování si myslím nedělá iluze na světě nikdo, snad kromě Vás. Důkazem budiž rozbombardované čímské velvyslanectví v Bělehradě v době "hrdinského zásahu" US armády na podporu kosovských teroristů. Záběry z Jugoslávské televize ukazovaly vcelku bez rozpaků spálenou zemi, to bylo prosím v Evropě vzdušnou čarou cca 600 km od mého bydliště.

Ohledně vlastního článku musím konstatovat, že navzdory poněkud těžkopádným formulacím díky překladu ten pan generál to vystihl dosti přesně. Ve středověku stačilo zvítězit třeba i jen v jediné bitvě a válka skončila. Obyvatelstvo se mnohdy ani nedovědělo, že už patří někomu jinému. Dnes bude válka vyhraná leda tak, že potenciální vítěz bude muset poražený národ kompletně vyhubit. Jiná možnost zejména v muslimských zemích nebude pane Leho, netřeba nám tu mazat "med kolem huby".
Petge (pro jistotu)

51246

03.05.2005 16:07

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Napsal jste :" ... přidávání DU do plastů ... " a až pak mi došlo, že máte na mysli pláště bomb a nikoli plastikové bomby. Musel bych chvíli hledat, ale věřím, že přes google to najdete sám stejně rychle ..

Sám jsem si myslel, že se DU používá jen do průbojných střel. Ale ouha, on se DU používá i na dovažek do bomb i do křížujících střel. Fakticky je DU zadarmo coby odpad při obohacování uranu.

DU je zákeřná věc. V kovové formě je neškodný, jeho rychlost rozpadu je nízká (ale nejde exaktně určit, jde totiž o směs různých izotopů) a vyzařuje pouze alfa záření s velmi nízkým dosahem a průrazností. Nepřekoná snad ani pár mm vzduchu. Ovšem v případě explozivního shoření munice z DU se vytvoří velejemný kouř jakoby cigaretový, vznikne tedy smog, který se velmi špatně usazuje. Vlastnosti jsou ale takové, že po vzdechnutí se již toho plícní tkáň nemůže zbavit, leda tak, že dojde k rozpuštění v tělních tekutinách a transportu močí ven. Uvnitř těla pak již každá vyzářená alfa částice na 100% zasáhne citlivou tkáň. Rozpuštěný uran je potom prudce jedovatý, tedy inhalace kysličníků uranu je prakticky smrtelná a neléčitelná !!

Indové v důsledku toho, že veškerý uranový smog z válek v Afghanistánu a Iráku jde pasátními větry na východ a tedy do Indie, se p to zajímali a stanovili, že důsledek použití DU Američany představuje pro svět cca desetinásobek dávky nutné pro vyhubení veškerého života na planetě . Naštěstí se "cosi" naváže na radikály v půdě a ve vodě, ale i tak ...

51402

03.05.2005 19:22

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Pani Alžběto, s velkou radostí a potěšením čtu již podruhé "Demokracii v Americe" od Alexis de Tocqueville - jenže stále se tu nebyl vhodný "článek", kde bych to tu uplatnil. Nicméně v tomto případě to již není OT.

Tedy, z principů americké demokracie, jejíž stav pan Tocqueville k cca půlce 19. století popisuje a která v té době ještě odpovídala záměrům "otců americké demokracie", tak z těchto principů plyne jednoznačný závěr: "V Americe v současné době již NENÍ DEMOKRACIE" !! Podrobným rozborem základů americké demokracie podle původních materiálů se stav v Unii natolik mocensky převážil ve prospěch administratívy, že základní předpoklady vyvážení moci již nefungují. Ta kniha je skutečně výtečná, neni-li nejlepší pro pochopení stávající situace v americké společnosti. Pan Tocqueville zcela prorocky v řadě kapitol, kde americkou demokracii velmi vyzdvihuje, zároveň uvádí symptomy, podle kterých v budoucnosti z jeho pohledu a tedy v naší současnosti poznáme, že demokracie v Americe přestala fungovat. A z toho potom mohou plynout ony excesy, o kterých zde diskutujeme.

A rovněž jste to trefila přesně - americká armáda skutečně bude v Iráku v blízké budoucnosti hledat, kde "nechal tesař díru" . A "kožku již má US armáda dosti potrhanou". To tady pan Leho těžko udiskutuje.

51417

04.05.2005 18:02

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Žádná válka proti terorismu neexistuje

Petge 83.?.?.?

Nechci se ODS zastávat, ale nemyslím, že zrovna ODS by byla proti referendu . Ostatně přijetí návrhu ODS na jednorázové referendum o euroústavě nemůže nikterak bránit vládní koalici vedle toho ještě i usilovat o samostatný neadresný zákon o referendech. Mnohem větší strach má vládní koalice. Ostatně se domnívám, že skutečně by u nás referendum asi neprošlo, přeci jen se člověk cosi již o té ústavě dozví sem tam. Ale korunu tomu nasadil francouzský president, který doslova v televizi přemlouval Francouze, ať jsou pro ústavu, protože ta výrazně posílí roli Francie - tedy je z toho jasné, že někdo (kdo asi??) ztratí, když Francie posílí. Na úkor Německa těžko !!

51581

04.05.2005 21:45

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Albert a Peleska - zname firmy.

Petge 83.?.?.?

Inu, je to docela možné, že jsem to trochu povojtil. To je jako s tím hlášením v dědinském rozhlase, že v kulturáku budou dávat ten švedský pornografický film "Dala baba vojákovi". Nakonec se ukázalo, že to byl lehký omyl, nejednalo se o švédský, ale ruský film, nebyl pornograficky, ale třebas panoramatický a jmenoval se "Balada o vojakovi". Člověk si nemůže pamatovat všechno, žejo. Na smyslu repliky to moc snad nemění. Já osobně bych za plivání žvýkaček uděloval zásadně alespoň deset ran bejkovcem ! A sekaní pracek zlodějům jako třeba ve vzorové arabské zemi pánů Saudů, co jsou tak zadobře s jinou vzorovou zemí kousek pod Kanadou, bych taky byl.

Nijak si nestýskám, že bych chtěl žít v totalitě. Tedy v tom případě však ani v totalitě typu bezbřehých svobod sprejování fasád domů, na každém rohu nějaký narkoman, chodníky flekaté co 5 čísel všelijakýma žvýkačkama, lavičky žvýkačkama olepené jak by smet, imrvere vykradené auto, třikrát do roka vykradený sklep, děcka v 10 letech loupí a vraždí, všichni krčí rameny, že mladistvé nejde trestat, že cikánům třeba furt pomáhat, že se nemáme zlobit na ty chudáky zloděje, taky musí za něco žít atd atd.

Pane, nevím nevím, co že se to k nám do Česka a hlavně odkud (žejo!) valí za podivné "kulturní" zvyky ?

51598

05.05.2005 21:39

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Hm, pane, to jste mě trochu zaskočil, že jste to tak "šmahem" nazval žvástem ! To je docela jednoduché a efektivní, to mě nenapadlo takhle řešit problémy.

Tady je taky docela dost počtení o těchto věcech
http://www.robert-fisk.com/depleted_uranium_links.htm
ale nikterak si nedělám naděje, že by jste uznal byť maličko.

Dost mě mrzí, měl jsem krásné stanovisko nějakého českého úřadu (snad SUJB ?) k DU a zcela věcně a mrazivě z toho plynulo, že ochuzený uran uvolněný do přírodního prostředí ve formě zplodin po shoření munice je v současnosti zdaleka největší a patrně smrtelnou zátěží pro životní prostředí globálně celosvětově. Bohužel to fakt nemůžu najít, ale co není teď, může být zítra.

Mě pane nikterak nepotěší, když Vám dokážu, že to nejsou žádné žvásty a ani mě z toho nebude bolet nijak hlava, když si budete nalhávat do kapsy, že ochuzený uran je ještě méně nebezpečný, než třebas hliník v nádobí a příborech. Klidně si to myslete dál.

Já třebas, jsa kuřák, si taky hladce dokážu zdůvodnit, že vlastně kouření, posuzováno komplexně ze všech možných hledisek, je vlastně zdraví prospěšné.

51730

06.05.2005 21:12

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Zajimave reakce odmitani reality

Petge 83.?.?.?

Hm, to jste "kapnul božskou" !! Zde na Zvědavci je takový jakoby archív, pane Leho a já tam nějaký čas seděl a analýzoval...

Jestli Vy 4. května píšete, že "před 10 dny teprve jste mohl častěji být na internetu ...", potom by to znamenalo, že tak třeba ještě 25. dubna jste musel někam vždy nanejvýše na hodku docházet.

A tak tedy vezměmež den 20. dubna 2005, to jste ještě bezpečně neměl jak sám říkáte "... satelitni pristup na Internet od firmy Bentley Walker z UK ..." a tedy jste musel sedět opět podle Vaších slov "na Internetu ne vice nez tak hodinu, hodinu a pul denne, jelikoz jsem byl odkazan na zdejsi internet cafe od MWR (Moral, Welfare and Recreation).

Tedy toho 20. dubna jste stihl poslat 17 příspěvků a docílil jste rychlosti v průměru "jeden příspěvek za 6 minut" !! Byl jste v té kavárně třikrát ve zcela různých denních dobách a to souhrnně teoreticky nejméně 2 hodiny. To byl Váš plodný den. Ale nikoliv vyjímečně plodný, podobně plodný jste byl 22.4 nebo třeba 3.5. A berte to tak, že zas tak moc času nemám, tedy jsem šel pozpátku zrovna jen do toho data 20.4, kdoví, co bych zjistil ve dnech před tím. Ale udělám si ten čas.

Nejvíce ale mě zaráží fakt, že Vy stíháte reagovat dlouhými vlastními příspěvky na protidiskutéry třebas za pouhou minutu !! To já nestihnu v tom čase přečíst, co kdo píše. A Vy stihnete napsat i odpověď. Kupříkladu zrovna toho 20.4 jste docílil skutečných rekordů a já mám z Vás doslova mindrák.

A nebo je to nějak jinak, pane ... (?!?)

51843

07.05.2005 11:06

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Třebas tady se podívejte.
http://www.humanisti.cz/php/zobrazit_clanek.php3?id=248

Jeví se mi docela nemístné argumentovat, že vliv uranových rud potažmo uranu ve všelijakých dlouhodobě stabilizovaných vazbách ve volné přírodě a vliv chemicky vysoce aktivních zplodin po explozivním shoření DU v použitých střelách je zhruba stejný a tedy, že se nic neděje.

Nějaký anonym se tady pořád dožaduje neustále nesporných důkazů a studií a já nevím čeho a jinak si je "natruc" zcela jistý, že DU je neškodný a hotovo. Logické úvahy jsou pro něj žvásty.

Neočekávám, že ti "vojenští pánové", co za naše peníze - peníze daňových poplatníků - bezpečně tyto studie mají, jenže v trezorech na deset západů zamčené, že by je nám půjčili k nakouknutí. Takže soráč... studie nemám.

Ale co Vám neznámy pane můžu zaručit je to, že Boží mlýn ty zplodiny s obsahem DU domele až k Vám, ať už jste kdekoliv. K dokonalosti bude chybět snad jen, aby jste to dostal do těla i se značkou "Made in USA".

51910

08.05.2005 09:54

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Jo, byl jsem to já Petge, stále mi uniká, jak to vzniká, ta absence jména/(nicku. Číslo tam přitom zůstane.

Já bych se nechtěl "přeštěkávat" s Lehem a jemu podobně argumentujícími, to nemá žádný smysl. Chtěl jsem ještě k tomu dodat, že tuhle problematiku s pocitem velké "tíže na duši" hodně studuji a mám velmi nedobrý pocit z toho všeho. Oni si tito nafoukanci myslí, že jde každému "zacpat hubu hamburgerem". Ta jejich laciná a přízemní ideologie konzumní demokracie sice může jistý úspěch v prvním momentě mít. Ostatně i v tom Iráku to mohlo vypadat možná trochu jinak - lidé tam měli určitě Saddama plné zuby. Ale teď ? Podle ovoce poznáš strom. Ovoce pomalu již zraje, uvidíme...

51993

08.05.2005 09:55

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

A ještě taková obecná úvaha. Amerika a hlavně Američani z roku 1941 z času Pearl Harboru - to bylo něco jiného. Tam se kupříkladu Japonci pro ně tragicky přepočítali. Ale dneska je to již jinak a zcela zákonitě. Kdyby dnes přišla podobná katastrofa, jako byl Pearl Harbor, již bych nevsadil na vzepjetí "ducha" ani pěťák. Americká demokracie se postupně přerodila na skrytou diktaturu. To, že jsou stále vidět formální atributy, to nic neznamená. Ve starém Římě senátoři "klábosili" a vytvářeli dojem republiky ještě i v dobách, kdy v senátu zasedal i senátor-kůň !! Možná, že to Američanům časem dojde, jak se věci mají, třeba kdyby si za presidenta zvolili nějakého známého šimpanze, to už by byl snad "dostatečně viditelný symptom" úpadku.

51994

08.05.2005 11:48

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Clanek je modni krmivo levicackych medii

Petge 83.?.?.?

Máte úplnou pravdu v tomto a je mi z toho špatně. Ta doba, že si ti spratci mladí vezmou knihu do ruky, ledaže by to bylo album s pornem, již dorazila i k nám. Když se dívám na televizi a omylem shlednu nějakou reklamu, ve stylu "... vykašli se na rozum, poslouchej svou žízeň, vezmi si, co chceš, poslouchej svůj instinkt...", tak obrazně na mě jdou mdloby !!

Skutečně, když si někdo myslí, že Hitler byl náš president a Stalin nějaký zpěvák, to je síla ... Co se dá s tím dělat, to netuším. Moje děti takové nejsou. Ze všeho toho vyplývá, že zřejmě ještě nakonec uvítáme, když tuhle přiblblou křesťansko-konzumní civilizaci se někdo konečně uráčí zničit.

51998

09.05.2005 07:18

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Vám se nezdá být v pořádku míchat historii do současnosti? Cha cha, to je goool ! A k čemu by vůbec byla tedy historie, než k tomu, aby se míchala do současnosti ? To by jste měl tedy trochu nastínit, ať se poučím.

Ale vážně - pobyl jsem chvíli v Maroku, to je takový umírněný islámský stát. Nepotkal jsem teroristy, ale milé lidi, kteří jsou chudí, ale v případě potřeby každému pomůžou. I Vám by pomohli, nesměl by jste ale asi promluvit. Z každého kamene tam na Vás dýchne historie, tam si lehce dokážu představovat tu dobu, kdy lidé v křesťanské Evropě bydleli v dírách v zemi i s dobytkem a ženy v tom křesťanství byly traktovány doslova jako dobytek - dokonce český kníže Břetislav musel vydat zákoník, kde se říkalo, že dokonce možná i žena má duši.
(pokračování)

52072

09.05.2005 07:20

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
V té době muslimové žili v míru v říši, nad kterou nezapadalo slunce, jedli příbory, koupali se, města měla kanalizaci, ženy muslimky byly proti křesťanským "královny", o kterých se psaly básně. Do tohoto ráje vstoupili zavšivení smradlaví zbrojnoši, předkové pana Leho, v onucích od hnoje, v ruce meč a v hlavě jedinou myšlenku - co půjde - to ukrást, co nepůjde - to zničit, ženské znásilnit a zavraždit. O tomto "bohulibém postupu" křesťanů psali sami křesťané a ani tehdy se za to nestyděli, dělali to ve jménu kříže.

Kdyby neexistovali takoví vzdělanci jako se prezentujete Vy, kdyby jsme se alespoň trochu styděli, ač sami za to nemůžeme, kdyby jsme natáhli kajícně ruku ke smíru - pane, skutečně je Islám mírumilovné náboženství, nepleťte se pod vlivem propagandy, byla by šance na mír !!

Ale ne, my tam do zemí, které jsme již několikrát zničili a poplivali, tak my tam pošleme znovu armády Lehů a jemu podobných mudrců. A ti "šetrně" sypou na 5-6 tisíc let stará města z patnáctikilometrové výšky bomby, zamořené uranem, tanky jezdí po dlažbě, která tam byla tisíce let před Kristem. Prý v zájmu míru. Máte ale ohromné myšlení pane a Vám podobní !!

52075

09.05.2005 07:39

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

A budu raději reagovat tady, "na sebe", ať je to pěkně pohromadě.

Já Vám "páni a dámy znalcové Ameriky a její skvělé demokracie" zvysoka kašlu na Vaše x-burgery, colu, přitroublé auta se spotřebou sto na sto, papundeklové baráky, Vaše presbyteriánské modlíčkářské pokrytectví. A taky na Vaše filmy, kde počínaje Mikymauzem a konče všemi těmi Terminátory se 50% času mlátijou lešeňovýma trubkama přímo do hlavy .... A nic se neděje, pořád ti debilové žijí, z toho plyne prostě, že tam asi v těch hlavách není žáden mozek. Tak na to vše Vám zvysoka kašlu a modlím se - vraťte se na Mars, jste civilizace normálnímu světu tak odtažitá, že tady prostě nepatříte. Jste tu stejně patřičně asi jako prasata v krajkových peřinkách.

A neohánějte se zásluhami, že jste zachránili svět v I. světové a v II. světové válce. Když se nehlásíte k vyvraždění Indiánů, nehlaste se ani k tomu, to je taky již jen historie ... [cool]

52080

09.05.2005 07:48

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

A ještě rychle dovětek.

Spojené státy americké, alias USA, nám zde na planetě Zemi slouží k tomu, aby za nás ostatní blbce neschopné vyřešily problémy, které bychom však vůbec neměli, kdyby tu žádné USA nebyly. Hmm..

52083

09.05.2005 08:03

Imigrační horečka

RE: Imigrační horečka

Petge 83.?.?.?

Holt ... kolo štěštěny se stále točí, pyšné ponižuje a ponížené vyvyšuje ...

Je to věčný koloběh, zloději okrádají zloděje a stále dokola, co bylo pro bílou rasu tak lákavé a krásné před 300 - 500 lety, tedy roztahovat se po celém světě, to dnes budou dělat Číňani, Indové, Vietnamci a spol. Někdo při této příležitosti třebas vzpomene pověstné "Boží mlýny".

52086

09.05.2005 09:43

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Vy jste pane Leho toho názoru, že na toho "spasitele světa" si prostě musí vždycky někdo hrát ? Pořád tady budou normální lidé a pak žovialní blbečci, co si myslí, že můžou všechno, protože ONI jsou NĚKDO ? Já jsem přece neřekl, že Sovětský Svaz - dej mu pán Bůh klidný ale hlavně věčný (!!) spánek - byl lepší. Mimochodem, v Sovětském Svazu jsem dost dlouho byl a musím říci, že lidé v tomto dosti nešťastném konglomerátu nesčetných národů a národností byli o dobré poznání méně zkažení, než ti v Americe, které jsem stihnul poznat za podstatně kratší dobu. Nehodnotím systém vlády - demokracie, i když je tak pokřivená, jako je dnes ta americká, je stále alespoň zdánlivě lepší, než vláda sovětů. Mluvím o lidech.

Ale prosím nepleťte se nikdo - Rusové a potažmo skoro všichni v tehdejším Sovětském Svazu byli stejně arogantně velmocensky namyšlení, jako jsou Američani. Byli a nejspíše stále jsou ty dvě skupiny lidí (Rusové a Američani) postiženi velmocenským zblbnutím stejně a tedy jsou si velmi typologicky podobné. Přežili jsme Rusy a jejich Svaz, přežijeme i Američany a jejich Unii. Tak nějak jsem stále optimista, že blbci jednoho krásného dne vymřou ...

52099

09.05.2005 16:20

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Aj aj! Tak trochu se za ty výpady proti USA omlouvám, tak trochu jsem se nechal unést, tak trochu jsem docela hodně smutný člověk z toho všeho. Dost jsem pocestoval po světě, mnohem více bych ještě chtěl. Stále věřím, že má ta naše část světa, myslím svět euroatlantické křesťanské civilizace, tedy že má ještě šanci přežít.

Ale pane "idealisto" - ta šance se strašně rychle zmenšuje. A mě na USA štve, že konají jako smyslů zbavené (pokud tedy připustíme, že nějaký stát či unie má nějaké smysly), že šlapou po všech a po všem s jedinou vizí, vše urvat a sežrat a to pouze vše pro sebe. Kdosi tady někde vtipně napsal to požehnání "Urvi a Orvi". Smutné. Víte, je to, když bych měl svůj vztah k USA charakterizovat, asi takto: "Dívám se na USA asi jako se dívá vystrašené dítě na opilého otce, který zmlátil matku, rozbil nábytek a pak si spokojeně v bagančatech zalehl do postele do nastlaných peřin a opilecky chrápe". Jsem vnitřně rozpolcen ...

52127

10.05.2005 13:05

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Pane 68, já se Vám divím, co to tu vykládáte za hovadiny ... Jsou jen dvě možnosti, jak může někdo takhle uvažovat, buďto nebyl ve škole dějepis absolutně jeho zamilovaný předmět, nebo jste soustavně propadal a do tak vysoké třídy, kde se o historii trochu mluvilo, jste se vůbec nedostal. Z představy, že bych takovému člověku, jak jste se teď prezentoval, se měl snažit něco vysvětlovat, mě docela mrazí.

Jelikož ale jsem zareagoval, ptám se tedy vážně - chcete to věcně probrat, nebo tady budete pouze rozšiřovat takové blijatyky?

52224

10.05.2005 13:23

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Díky za jiskřičku optimismu (s tím sluníčkem). Já si asi budu muset dát pauzu od těchto diskuzí - nediskuzí, to počasí tady ale přímo člověka tlačí k PC a vždy se nervnu, když tady někteří pořád melou to samé. Já jsem již prakticky pojal podezření, že se jedná skutečně o provokatéry profíky. Podívejte se na časy, kdy a jak často a jak rychle některé známé "firmy" reagují a sám uznáte, že to prostě nelze stíhat. Podívejte se do archívu - já si udělal výpis a nestačím se divit. Přece není fyzicky možné "na živo" vést diskuzi s několika lidmi najednou tak, že v průběhu 20 minut přečtu, promyslím a napíši odpověď pětkrát až šestkrát. Už jsem to jednou zmínil u firmy Leho - ten třeba stihne reagovat a psát příspěvky jako rychlopalný kanon - s minutovými přestávkami. Nepovažují to za možné, aby to stíhal jeden člověk, tedy si začínám myslet samé nepěkné věci ...

52225

10.05.2005 13:29

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

Přesně !! [smích] [smích]

52226

10.05.2005 14:27

Oslavy pod srpem a kladivem

RE: Oslavy pod srpem a kladivem

Petge 83.?.?.?

Mohl by jste v krátkosti nějak naznačit, co vlastně tomu článku vytýkáte ? Třeba, kde se autor dopustil nějaké nepravdy, či co? Já se nestačím divit. Přečtěte si proboha třeba knihu od Rusa A. Peněžka "Psáno na tanku" a "Obrana předmostí", třeba by jste pak něco věděl, co asi mohl mít autor tohoto článku na mysli. Jenže Vy tady pouze napíšete, že máte rád Zvědavce a pak mluvíte o lejnech patrně.

Neberte si to osobně, já pátral a z negativních kritiků jsem si vybral na reakci Vás, ale v podstatě to adresuji všem, co tady "dští oheň a síru".

Jsou určité historické pravdy a ty můžeme "taktně zamlčet", nebo o nich můžeme mluvit. A kupříkladu Vy ani taktně nemlčíte, ani o tématu nemluvíte.

A jestli někdo jiný třepne takovou blbost, že ty miliony obětí jsou měřítkem podílu Sovětů na vítězství ve II. světové, potom tedy ale v Číně bylo mrtvých snad ještě více a čínská fronta přesto byla zcela okrajová a pro výsledek války nepodstatná. Páni kritici, ruku na srdce, víte vůbec něco o této tématice ?

52227

11.05.2005 09:30

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

S tou knihovnou v Alexandrii máte zřejmě pravdu - lidi jsou prostě lidi a nejen Korán neochrání před blbostí, ani Bible, že ano. Křesťanští Španělé v Americe pálili tak důkladně, že z Mayských kodexů nezůstal ani jeden originál. Ostatně i doma jsme měli pátera Koniáše, jak známo, holt byla jiná doba.

S tím vyvražďováním křesťanů na středním východě a v severní Africe - to by jste měl stáhnout, to není prostě pravda !! Mimochodem - před příchodem islámu na sever Afriky tam úřadovali Vandalové.

Na Iberském poloostrově pod náporem islámské invaze padlo království Vizigotů, to byli taky docela povedení "bratranci" těch výše zminěných Vandalů, po kterých dodnes máme pěkné slovíčko - vandalismus, stačí ?

Jojo, u Poitiers to Mohamedáni projeli, je to ale skutečně na dlouhou diskusi, jestli to bylo dobře či špatně. Uvedu jen příklad na zamyšlenou - když tzv. Svatá říše Německá dobyla kupříkladu území polabských Slovanů, vyhubila je do jednoho. Ale, když Turci dobyli po bitvě na Kosovském poli Srbsko, Srbové to 500 let přežívali a přežili, dokonce si zachovali křesťanství. Není to zvláštní ? Co Vám to říká ?

52297

11.05.2005 10:08

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Petge 83.?.?.?

To jsem pane pochopil, že jste ironicky nadsadil, ale ani tak se Vám to příliš nepovedlo. Když si důsledně přečtete knihu "Život sira Spencera" (značně tlustý životopis Churchila, autora bohužel z hlavy neřeknu), potom by jste totiž mohl skutečně dospět k pochopení, že USA v podstatě druhou světovou válku vyprovokovaly. Pro USA to totiž byla snad jediná záchrana před totálním krachem. Tamtéž se Churchil nelibě vyjadřuje, že USA celou dobu války myslí pouze a jedině na svoje kšefty a "jak by s kde kým vy..bali".

Jestli budete úpřimný a zamyslíte se nad tím, potom sám uznáte, že USA byla jediná země na světě, která na II. světové válce jednoznačně vydělala. Tedy je jasná indicie, podle zlatého pravidla: "Kdo měl prospěch?". A ještě .. Nezlobte se na mě, Vaše ironie se skutečně míjí cílem, Rusům do chřtánu Československo a celou východní Evropu skutečně doslova nacpal F.D.R. na Jaltské konferenci. Churchil zachraňoval, co mu síly stačily, ale marně - USA měly jedinou myšlenku v té době - vymazat vliv Britanie posílením Sovětského Svazu. Studujte historii !! Já se s Vámi o tom hádat nebudu, není o čem, pravda je totiž taková.

52302

11.05.2005 10:47

Žádná válka proti terorismu neexistuje

RE: Žádná válka proti terorismu neexistuje

Petge 83.?.?.?

Dám Vám pane Leho návod, jak to máte chápat:

...jez zamoruji tuto planetu radiaktivnim strelivem,jez ma nicivou silu ( po dobu ) 4.5 billionu roku...

Připadá mi směšné, že Vám připadá starost o DU směšná. Osobně se začínám skurečně domnívat, že vy vůbec v tom Iráku nejste..

52305

12.05.2005 10:05

Budou lidé hromadně a dobrovolně přijímat znamení šelmy?

RE: Budou lidé hromadně a dobrovolně přijímat znamení šelmy?

Petge 83.?.?.?

Myslíte, že se toho nedožijeme ? Nebyl bych si tak jistý - nikdy neříkejte nikdy. Navíc, pozorný čtenář Bible, Starého Zákona, by si mohl lehce domyslet, že jakési konkrétní mikročípy jsou již v době vzniku beznadějně zastaralé. Bůh ze Starého Zákona uměl totiž člověka ovlivňovat a identifikovat bez mikročípu - nějak četl a uměl ovlivnit DNA. Je otázka času, kdy na to i lidé příjdou, jak to lze. Pak teprve nastane děs !! Člověk schopný neortodoxní myšlenky v tomto ohledu již ví, že "konec světa" právě probíhá a teď jde již jen o to, kdy nastane konec konce světa.

52404

13.05.2005 17:50

Václav Havel

RE: Václav Havel

Petge 83.?.?.?

Co se děje? Je to pátkem 13. nebo teroristi rozprášili nějaký IQ-paralytický přípravek ? Já žasnu, dneska pane Leho musím s Vámi jen a jen souhlasit ! Kupříkladu toho Rakousko-Uherska bylo vážně škoda a stejně bych raději bydlel v císařství, než v cochcárnokratické republice [cool] ! Akorát bych poprosil - ty irácké děti (myslím neustálé vraždění) trochu omezte, to nevrhá dobré světlo.

Historie V.Havla časem vyhodnotí, žádné oslavné tirády mu ani nepomůžou, ani neuškodí. Co se stalo, se stalo, je to vlastně stejné, jako v roce 1938 s Benešem. Winston S. Churchil se obrazně řečeno "bil do hlavy" a Benešovi vytýkal, že "Měl nechat zaznít svá děla a válka mohla skončit za rok...". Dnes pomalu, ale jistě začínají historikové stále hlasitěji považovat kapitulaci před Mnichovským diktátem v roce 1938 za "skutečně vážnou chybu". Ale Beneš, ať byl, jaký byl, nejde jej podezírat, že "šel Hitlerovi na ruku". Ale Havel v roce 1989, posuzováno bez emocí, kutečně dnes vypadá, jako "blízký spolupracovník komunistů" a v podstatě zorganizoval pokojný přechod od vlády komunistů, svázané s odpovědností za stát (=stav před sametovkou) k ekonomické vládě těch samých komunistů, ale bez jákekoliv odpovědnosti za stát(=dnesní komunistická).cochcárna).

52526

16.05.2005 21:40

Hokejové třeštění

Hokejové třeštění

Petge 83.?.?.?

To zřejmě máte i nemáte pravdu zároveň - což v životě zdaleka není až tak neobvyklé [smích]

Já se taky vyhýbám těmto davovým šílenostem. Ale blahé paměti, když začínala era hokejového Vsetína, jsem byl s kamarádem ve Vsetíně hned na historicky prvním finále se Zlínem. Hala byla "narvaná" skutečně až pod střechu rozjásanými Valachy, kamoše jsem v tlačenici ztratil a našli jsme se až hodinu po zápase u auta. Zažil jsem tam cca 4 hodiny absolutního pekla - nebo euforie (?), kdy každá čiva v těle vibrovala a místy jsem si nebyl jistý, jestli se mi to jen nezdá. Snad celý zápas jsem stál na jedné noze, jedině tak jsem docílil toho, že jsem viděl aspoň kousek hřiště. Na vývoj zápasu jsem usuzoval jen podle neartikulovaného řevu těch šťastlivců, co asi viděli celé hřiště. Výsledek jsem se dozvěděl po zápase.

Kdybych to nezažil, nikomu bych to nevěřil - myslím, že v tom stresu můj mozek vyprodukoval tolik endorfínů, že jsem byl po dobu zápasu na permanetním "výletě" !!

Co jsem tím chtěl říci ? Ti lidé se tam možná zcela analogicky prostě jen masově radují a atributy, jako vlajky, pomalované obličeje a jiné k tomu prostě patří, holt ... To by jsme se jinak museli takhle kriticky zamyslet třeba i nad maškarními bály.

52794

17.05.2005 17:10

Tři dny v Evropské unii

Tři dny v Evropské unii

Petge 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

Zase tak úplně hovadina to není, třebas s tím cukrem s ČR již EU docela vybabrala. A to je podobná písnička. Myslím, že si v Evropě s Unii ještě užijeme legrace dost a dost !!

52899

17.05.2005 17:35

Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace

Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace

Petge 83.?.?.?

Nebylo by bez zajímavosti se kouknout, jestli stejně "hysteří" třebas Francouzi, nebo kde jinde. Rakušáci ústavu schválili hladce a rychle bez okamrknutí, ani jsem si nevšimnul, že by se tam děla nějaká hysterie kolem ztráty suverenity Rakouska, na Slovensku to bylo jen o maličko dramatičtější. Čím to, že Slováci byli svého času tak hákliví na svou suverenitu, se jí teď tak radostně a rychle zase vzdali ?

Mi se to skutečně sice takový " suchopárný román" nechce číst, ale asi se přece jen do Ústavy začtu, cože jsou to za hrůzy, co nás čekají.

52901

18.05.2005 10:53

Tři dny v Evropské unii

RE: Tři dny v Evropské unii

Petge 83.?.?.?

Bydlím v ČR, ale mám dost známých v Německu. Ale ta občanská aktivita Němců, tak se mi zdá, se vybíjí hlavně v demonstracích a stávkách za vyšší platy , delší dovolené, kratší pracovní dobu a uzákonění/zkamenění sociálních jistot - nebo se pletu ??

Při nastupující asijské konkurenci se jeví Evropská Unie pod taktovkou socialistických zemí typu Německo a Francie jako dosti zhoubný pro celou Evropu a pro "druhořadé podevropany" jako vysloveně nebezpečné. Nedělám si vůbec vůbec žádné iluze, jak se jednotně Evropa postaví k tomuto problému podle přísloví veskrze pravdivého, že "Nechoď Vašku s pány na led, pán uklouzne a ty si rozbiješ hubu!".

Tak trochu smutně se na to kouká - východní Evropa, která měla a stále ještě i má chuť "makat" dokonce i rukama a ne jen na hubě, se spolčila se západní "ztučnělou" Evropou, která by chtěla, ať se nic nemění, jen ať se my tady máme stále dobře. Co z toho bude se dá vyvodit z výroku, který "ujel z huby" včera německému kancléři při návštěvě v Praze. Vyhlásil, že "Nemáme ochotu cokoliv měnit, nechceme otevřít pracovní trh a trh služeb pro východní Evropu, musíme chránit sami sebe...". Ostatně s tou "ekonomickou tsunami" není v očekávání jen Amerika.

52970

19.05.2005 07:46

Člověk nebo myš?

Člověk nebo myš?

Petge 83.?.?.?

Po přečtení zajímavé knihy "Dvanáctá planeta" od autora Zecharia Sitchin by každému čtenáři mělo být jasné, kam se svět posunul. Použil jsem dokonavé sloveso v minulém čase schválně, tedy předmět článku, když nastoluje otázku "coby kdyby" je napsán špatně. Už se stalo !!

Ostatně současná genetika velmi úsilovně pracuje na rozvratu celého nám známého světa dost dlouho. Ale není první - nejedná se podle sumerských textů o nic nového pod Sluncem. Věda stojí poněkud v rozpacích nad otázkou, kdo tady před tisíci let "geneticky zmutoval" kukuřici, brambory, všechny známé obilniny, ale i ovocné stromy a tzv. domestikované zvířata. I člověk je nepříliš povedený schizofrenní tvor, vzniklý genetickými pokusy ze zvířecího základu a implementované "božské podstaty".
(pokračování)


53049

19.05.2005 07:47

Člověk nebo myš?

Člověk nebo myš?

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
Odpověď je totiž opět u Zecharii Sitchina - byli to sumerští bohové, patrně mimozemšťani. Z vykopávek v Iraku a okolí bývalého Sumeru se odvezly vagony cihliček se sumerskými texty, mnohé jsou přeloženy, mnohé na to čekají. Ale všechny poznatky z těchto "keramických kronik země" jsou vědou doposud spíše jen pobaveně odmítány, jako náboženské bludy. Kdo žije v bludech, to ke své škodě lidstvo zřejmě brzy zjistí.

Nikdo se nenamáhá vysvětlit, proč a hlavně jak Sumerové přišli na časové jednotky, které dodnes užíváme, jak stihli odpozorovat tzv. Metonův cyklus chodu Země, Měsíce a Slunce, jak stanovili tzv. Platonův rok. Jak vypozorovali celý planetární systém Slunce, který v planetě Pluto moderní lidstvo odhalilo až v roce 1930 ... a spousta dalších hádanek. O tom, co vše bylo známo Sumerům, o tom zde nemá cenu se rozepisovat podrobně. Sumerové to dost podrobně popsali, to hlavní je, že jim to řekli bohové.

Historie se opakuje, blíží se konec dalšího cyklu, tady si někteří dělají "srandu" z proroctví Nostradama a jiných. Genetická manipulace vede k rozvratu systému, jak jej známe, ale život není žádný blbec. Ten to vše přežije, otázka je, zda to přežije zvíře, zvané člověk.

53050

19.05.2005 13:20

Člověk nebo myš?

RE: Člověk nebo myš?

Petge 83.?.?.?

Tohle tema je mi velmi blízké, jsem schopen "utrousit" na každém kroku nějakou chmurnou myšlenku, "jak to lidstvo všechno zprasilo a co nás zato čeká" !! Ovšem nebudiž tím řečeno, že celý den sedím, tupě hledím do černé zdi a vzdychám. Jsem naturelem a doufám i chováním optimista.

Výše jsem vzpomínal Zecharia Sitchina, ano - vyšly v češtině všechny tzv. "Kroniky Země". Když jsem je podruhé, potřetí ... po x-té přečetl a k tomu přelouskal Mahabharatu a Shrimad Bhagavatam a jako nejrychleji stravitelnou Bhagavatgítu, přičemž to nejdostupnější - Bibli a Korán čtu již pomalu 40 let furt dokola, myslím, že již cosi málo trochu o tom můžu fundovaně mluvit. Arogantní "přehlíživost" materialistů konzumentů, která se samozřejmě projevuje i zde, tož ta vůbec nepotřebuje, aby jim nějaký Petge vykládal, kterak sobecky anebo zežrali, nebo zrovna dožírají budoucnost zřejmě již bezprostřeně příští generace.


A až to příjde "každý, kdo sebeméně dobrého udělal, to bude dobře vědět a každý, kdo sebeméně špatného udělal, bude to vědět" (volně řečeno podle Koránu).

53066

19.05.2005 13:32

Člověk nebo myš?

RE: Člověk nebo myš?

Petge 83.?.?.?

Jo jo, vím to dobře, "taťka Erich von Daniken" to vše již dávno prozkoumal a vcelku nezištně se o tyhle informace podělil s těmi, kdo měli zájem.

Jedno nechápu, kde k tomu lidstvo přišlo, k tak stupidnímu způsobu zacházení s vlastní minulostí a tedy tím pádem i s budoucnosti, jak to předvádí dnešní "Všeobecná Církev Vědecko-technická" alias ta naše věda, co ji jsou milejší Nobelovy ceny, než pravda a prostý humanní život.

Já jsem za svůj dosavadní život nashromáždil (a mnohokrát i přečetl) docela úžasnou knihovnu všemožné mytologie a historie. Vím tedy, že dnešní věda se hluboce a tragicky mýlí a dnešní namyšlení lidé ani netuší, v jaké úpadkové době žijeme. Asi za trest.

53067

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 2

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Měnové kurzy

USD
21,58 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
16,90 Kč
Australský dolar
16,59 Kč
Švýcarský frank
24,28 Kč
100 japonských jenů
20,80 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 062,66 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
692 742,60 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 114 692