Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Markéta

Nalezeno 116 příspěveků, 61 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.12.2004 21:55

Další reklama pro hlupáky

Další reklama pro hlupáky

Markéta 213.?.?.?

Jen bych chtěla autora tohoto článku upozornit,že pubescent je člověk od jedenácti do šestnácti let,tudíž by měl hovořit spíše o adolescentech(mladíkovi tipuje dvacet let).... [mrknutí jedním okem]

30250

28.01.2005 20:22

Osvětimské zamyšlení

Osvětimské zamyšlení

Markéta 85.?.?.?

Tak jsem to konečně pochopila. Nebyl holocaust, nebyla WW2, všechno je to jen výmysl sionistů a velkého žida, který řídí svět. Já snad sním. Když si pročítám všechny ty nesmysly, tak se vůbec nedivím, že k takové tragedii v dějinách došlo a jen se bojím, že se to všechno může opakovat. Zarážející ovšem je, jak nedostatek vzdělání a logických argumentů se nahrazuje tupou a zločineckou ideologií. Takovou snůšku blbostí, aby člověk pohledal. Počínaje WW2, problematikou holocaustu, problematikou Izraele a Palestiny, atd.
Nedá se tu vyjádřit ke všemu, ale neodpustím si upřesnit základní fakta!!! konfliktu Izrael a Palestina.
29.11.1947 OSN rozdělila území Palestiny na 2 státy, židovský a arabský s mezinárdním statutem Svatého města. Židé tento fakt přijali, ačkoliv třeba hranice nového státu z hlediska obrany byly výsměchem. Ne tak arabští obyvatelé Palastiny, povzbuzovaní Ligou arabských států, odmítli uznat a akceptovat rozhodnutí OSN a vyjádřili své odhodlání nový židovský stát zlikvidovat. 14.5.1948 odešli z Palestiny Angličani, byl vyhlášen stát Izrael a Arabové!!! zahájili válku. Rozhořel se konflikt, který trvá dodnes. Není tady místo popisovat všechny detaily, je to dlouhá a složitá historie. Arabské státy postupem času uznaly, že Izrael vojensky nepřemohou a Izrael pochopil, že jen vojensky si mír nezajistí a tak nastal čas k mírovému jednání. Bohužel neustálé teroristické útoky zatím vždy spolehlivě zlikvidovaly všechny pokusy o politické řešení.

41770

29.01.2005 16:26

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Markéta 85.?.?.?

1. Nikdo netvrdil, že problémy začaly 29.11.1947, naučte se prosím číst.
2.Vážený pane,nerozlišuji lidi podle ras a tudíž nejsem ani, jak mě pejorativně nazýváte, židomil, jen mi vadí omezenost a rasismus některých lidí. Nazývat někoho překrucovatelem historie je víc než směšné od někoho, kdo s historií zachází, tak jako vy.

Hotel King David, který se v červenci 1947 - tedy ještě před rozhodnutím OSN - stal terčem židovských teroristů, byl sídlem britských úřadů v Palestině. Nevyletěl do vzduchu, pouze jedno jeho křídlo a až do vypršení britského mandátu sloužil dál svému účelu.
Nevím které vesnice byly po válce vyvražďovány komandy, byla bych dost ráda, kdyby jste byl konkrétní, když něco takového tvrdíte. Máte-li na mysli vesnici Dajr Jásín, kterou terorist. org. Irgun a Stern vyvraždili 9.4.1948 - byla to obrovská a ničím neomluvitelná tragédie. Jen je nutno podotknout, že to byla akce výše zmíněných skupin a ne Hagany, která s tímto hrůzným činem neměla nic společného.
Navíc se jaksi zapomínáte zmínit o terorist. akcích druhé strany, např. zničení Palestine-Post, leden 1948, atentát v ulici Ben Jehuda, únor 1948, zničení konvoje lékařů a sester do nemocnice Hadasa, duben 1948, atd. Bylo by možné jmenovat další a další krveprolití, takže se ptám, kde berete tu drzost tvrdit, že za vše mohou Židé.
A nehorázné přirovnání k Hitlerovým praktikám, by jste měl taky doložit, než takovou pitomost vůbec vypustíte z úst. Možná vám chybí zkušenost holocaustu...

41830

29.01.2005 16:29

Osvětimské zamyšlení

Osvětimské zamyšlení

Markéta 85.?.?.?

Ještě poznámka pro lidi, kteří tvrdí, že se nemáme zabývat minulostí :

Kdo nechce poznat svoji minulost je jako list, který neví, že je součástí stromu.
Michael Crichton

Pokud se z minulosti nepoučíme, budou se tyto tragédie opakovat znovu a znovu.

41831

29.01.2005 16:48

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Markéta 85.?.?.?

Emmo, jednání s Izraelem neztroskotala vždy na neústupnosti Izraelských politiků, ale taktéž na nedostatečných bezpečnostních zárukách pro Izrael. Palestinští představitelé nedokázali účinně zabránit terorist. útokům, dokonce ani je otevřeně odsoudit, zvlášť když mnozí z nich jsou stále členové a představitelé těchto teroristických organizací. Je jednoduché navrhovat řešení situace, když si žijeme v klidu v České republice, bez neustáleho nebezpečí bombových atentátů.
V jednom odborném ekonom. časopise byly vyčíslena obrovská finanční a materiální pomoc, která jde do Palestiny. Jak je možné, že ti lidé žijí neustále v takové bídě a zoufalství a pár jejich představitelů, včetně dnes už zesnulého Jásira Arafata si žijí jako králové?
Možná kdyby přestali Palestinci vinit za všechny své problémy Izrael a začali se více starat o svou ekonomiku a o to, co dělají jejich skvělí vůdci, možná by se už teď měli lépe a nemuseli by posílat své děti ověšené bombami zabíjet jiné děti a nevinné civilisty.

41833

29.01.2005 22:42

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Markéta 85.?.?.?

Vážený pane historiku, vy jste opravdu neuvěřitelný demagog a podle vaší retoriky také (cenzurováno - osobní urážka).
1.V Palestině nebyl klid nikdy, snad jen za Saladina.
2.Neznáte ztráty Izraele, ale rozhodně víte, že jsou diametrálně menší. Tak to je opravdu odzbrojující argumentace, na to vám nemám co dodat, neboť to mluví samo za sebe.
3.Bohužel jste mi stále neobjasnil fašistické praktiky státu Izrael, takže vás prosím přestaňte mlátit hibou a mluvte konkrétně, když chcete někoho obviňovat z takových věcí. Jediný kdo se mi jeví jako fašista jste vy a pisálkové podobného ražení, kteří se odvolávají na stránky nacistických organizací. Je mi z vás dost špatně.

41851

30.01.2005 00:25

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Markéta 85.?.?.?

Nevím, jak jsem měla pana Pelešku osobně urazit. Použila jsem jen jeho argumentaci, že kdo lže, ten taky krade. A vzhledem k tomu, že vědomě nemluví pravdu, potom podle něj taky krade?!

41861

30.01.2005 00:54

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Markéta 85.?.?.?

Klidně do mě trochu ryjte, ráda vysvětlím, co se dá.
Nenadávala jsem, k tomu mám daleko, i když to tak podle cenzora asi vypadalo. Jen jsem použila argument svého kolegy, který usoudil, že kdo lže ten taky krade, a vztáhla to na něj, protože ten člověk vědomě nemluví pravdu.
Ztráty na izraelské straně vám vyčíslit nemohu, nejsem statistik, jen jsem reagovala na kolegu, který to taky neví, ale klidně tvrdí, že jsou diametrálně menší. Z čeho tak soudí?
Co se týká těch nazi-stránek, je to např. www.nsec-88.org, byla jsem dost šokovaná, když jsem stránky otevřela, že je něco takového možné, je to veřejná propagace fašismu.
Taky jsem netvrdila, že protože je někdo fašista, tak lže, ale pan Peleška mě nepřesvědčil jediným logickým argumentem, či historickým faktem, anavíc projevuje o dané problematice základní neznalost. A slovo debil, bych nikdy nepoužila.
Chtěl jste vědět, ten ekonomický časopis. Byl to německý Financial times, bohužel číslo už vám neřeknu, už ho doma nemám, ale bylo to nejmíň před půl rokem. Myslím ale, že podobné informace uveřejnil i náš Ekonom.
To, že je mi špatně jsem myslela bohužel vážně, protože tváří v tvář této diskusi plné rasistických předsudků, demagogie a lží, si člověk uvědomuje, jak k holocaustu došlo a mrazí mě z toho, když vidím, že myšlení spousty lidí je stále stejné.

41864

30.01.2005 01:01

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Markéta 85.?.?.?

Vážený pane, mohl by jste prosím upřesnit v čem přesně kecám?

41867

30.01.2005 11:23

Osvětimské dozvuky

RE: Osvětimské dozvuky

Markéta 85.?.?.?

Pánové, nějak jste při těch svých plamenných projevech pozapomněli, že konec WW2 se samozřejmě oslavuje na celém světě a přitom se smozřejmě připomíná počet obětí války a dokonce počet obětí války ani nikdo nezpochybňuje. Za zamyšlení v této souvislosti stojí to, jestli počet obětí musel být tak vysoký. Kdyby se vládnoucí mocnosti postavily čelem k hitlerovskému nebezpečí, místo aby mu ustupovaly, viz Sudety a další vývoj, tak by jsme se dnes možná mohli bavit třeba o fotbale.
Vám pane Peleško, kterému jsem údajně vynadala, chci jen říct, že asi trpíte stihomamem, protože kdo si pozorně pročítal moje příspěvky, tak mohl zjistit, že jsem jen požadovala názory podložené fakty a historickými údaji a ne jen bezbřehé žvanění, plné antižidovských keců. Bohužel jste ani jednou nebyl schopen uvést jakýkoliv argument, i když jsem vás o to několikrát žádala, jen jste mě neustále obviňoval z kecání, leč neupřesnil jste mi v čem, co jsem psala nemám pravdu.
Myslím, že je to můj poslední příspěvek na těchto stránkách, protože je to zbytečná ztráta času a věcně diskutovat s muži vaší kvality je nemožné.

41901

31.01.2005 17:24

Osvětimské dozvuky

Osvětimské dozvuky

Markéta 85.?.?.?

Zdárek Štefane,

jestli jsi se už vyzvracel, ráda bych se tě zeptala, kam ty chodíš na svoje názory, podle čeho si je vytváříš? Doopravdy mě to zajímá, protože když tě nezajímají historická fakta, údaje na kterých žádný ideolog nemůže nic změnit, tak potom jsi jen jedna z obětí další propagandy proti nimž tak brojíš ve svém dlouhém projevu. Jaká ideologie a propaganda je to v tvém případě snad ani nemusím dodávat.

41997

01.02.2005 10:18

Osvětimské dozvuky

RE: Osvětimské dozvuky

Markéta 85.?.?.?

Ahoj Štefane,

je od tebe hezký, že máš starost o můj sex. život, ale zatím je to dobrý. Naštěstí ne všem mužským vadí, když je holka inteligentní a má vlastní názory. A i když mě pan Peleška ohodnotil jako babu židomilku, do starý báby mám ještě hodně a hodně daleko.
K GB pro info chodit nemusím, je dost nezávislých historiků, kteří neslouží jedné ani druhé straně a soudný člověk si tam najde, co potřebuje.
A co se týká toho vyskakování, víš já se nebojím, soudruhy už tu nemáme, lágr, mi zatím taky nehrozí, i když si dovolím zastat se tu židů, před demagogií, kterou tu šíříte. Zatím jen mlátíte hubou, i když tak to vždycky začíná. Jen nevím, proč tolik řvete, když někdo projeví odlišný názor, nebyla by to nuda, kdyby jste si tu všichni jen přikyvovali?!
Mimochodem, kdy mě pan Peleška apod. setřel?! Já to vidím tak, že až na jeho plamenné projevy nenávisti vůči mě a mým názorům, se nezmohl vůbec na nic.
Takže milý bývalý straníku ( kdy jsi to vzhledem ke svému mládí stihl, být členem partaje?), neboj se o mě, já jsem schopná se ohlídat sama.

Markéta

42031

24.02.2005 18:44

Vzpomínka na drážďanské peklo

RE: Vzpomínka na drážďanské peklo

Markéta 85.?.?.?

Pane Táborský,

vy jste obdivuhodný historik a velmi rád se navážíte do jiných přispěvatelů, ale zkuste se občas zamyslet než něco napíšete:

Konference v Jaltě se konala 4.-11.2.1945
Drážďany byly bombardovány 13.2.1945
Hirošima byla bombardována 6.8.1945!!!
Nagasaki 9.8.1945!!!

Takže zničený Leningrad a Stalingrad prosím, ale ta japonská města?

Takže doporučuji po nocích neběhat za lvy a pilně studovat...

44170

24.02.2005 22:33

Vzpomínka na drážďanské peklo

RE: Vzpomínka na drážďanské peklo

Markéta 85.?.?.?

Jé, tak to se omlouvám, já to nechtěla tak veřejně profláknout, že máte něco s Táborským, ale když už je to venku...

44187

25.02.2005 17:41

Kdo ovládá Ameriku? II.

RE: Kdo ovládá Ameriku? II.

Markéta 85.?.?.?

Bohužel, opět znovu a znovu sleduji, jak tady zasvěceně diskutujete o věcech o kterých nevíte zhola nic. Takže si neodpustím upřesnit některá fakta o tragédii v Dajr Jásínu.
Tuto poklidnou palestinskou vesnici 9.4.1948 zmasakrovala teroristická komanda Irgun a Stern. Počet mrtvých byl 254 - můžů, žen i dětí. Ale pozor - byl to čin teroristů, nebyla to akce Hagany = izraelská armáda, pro méně vzdělané čtenáře. A teď se ptám, jak je to s vaší optikou? Jak to, že teroristické útoky jedné strany jsou v pořádku - teď mám na mysli sebevražedné útoky palestinců a teroristické útoky druhé strany jsou zavrženíhodné? Dochází vám vůbec, že na obou stranách umírají lidé, často i děti? Proč se třeba nevěnujeme diskusi o zničení humanitárního konvoje do nemocnice Hadasa - lékaři a sestry - v tomtéž roce, který měli na svědomí palestinci (s přihlížením britské vojenské správy) nebo např bombovému atentátu v ulici Ben Jehuda - 54 mrtvých? Jak to, že náš velký znalec pan Nohejl apod. nenabízí webové stránky taky k takovým tragédiím? Že by to snad bylo tím, že tito mrtví jsou jen židi?!

44248

25.02.2005 19:22

Kdo vládne

Kdo vládne

Markéta 85.?.?.?

Sakra, chlapi, to už je skoro mánie s tím jak jsou všichni židi, papež, Gross, atd. A jestli je to tak, mám-li tomu uvěřit, tak pozor, pozor, jestli taky nenadáváte sami na sebe! Co takhle nastudovat vlastní rodokmeny, aby jste v tom měli jasno, protože když mají všichni nějaký ty židovský předky, tak proč vy by jste měli být vyjímka? Ale potom bohužel nadáváte sami na sebe...
Docent Chocholoušek by z vás měl radost.

44255

25.02.2005 23:21

Kdo ovládá Ameriku? II.

RE: Kdo ovládá Ameriku? II.

Markéta 85.?.?.?

Milá Ájo,

Pokud máte pocit, že stačí pročíst pár www stránek a budete v obraze, tak jste na velkém omylu. Chcete-li aspoň trochu porozumět problému, musíte do hloubky a ne jen surfovat po internetu, i když je to fenomén dnešní doby. Potom by jste se ale třeba dozvěděla, že David Šaltiel, šéf Hagany v Jeruzalémě nedal k akci souhlas. David Šaltiel po Irgunu a Sternu požadoval podporu při dobývání Kastelu - strategické místo, které mělo klíčový význam pro kontrolu cesty (a zásobování potravinami) z Tel Avivu do Jeruzaléma. To, že dají teroristé přednost pro ně mnohem jednoduššímu úkolu, těžko mohl předpokládat. Takže dodáváte něco, co není pravda. Na druhou stranu je třeba dodat, že Hagana obě terorist. organizace dost tvrdým způsobem potlačila,i za cenu obětí na životech (Tel Aviv 20.6.1948). O úloze Menachema Begina je zbytečné hovořit, myslím, že bylo dost jasné, že to, co se stalo v Dajr Jásínu odsuzuji a stejně tak i to, že takový člověk může dál pokračovat v politické kariéře.
Mě je 36 let a už dávno nevidím svět černobíle, tak jak se to tady předvádí. Vytrhávat události z kontextu je velice jednoduché, každý si najde, to co se mu hodí, a to je právě to o čem jsem mluvila minule.
A ještě k tý armádě - ale tady mluvíme o událostech, které se staly v době, kdy za palestinci stálo hned 6 armád spřátelených arabských zemí, rozhodnutých nepřipustit existencu státu Izrael.

44268

25.02.2005 23:29

Kdo ovládá Ameriku? II.

RE: Kdo ovládá Ameriku? II.

Markéta 85.?.?.?

Pokračování.

Tak se znovu ptám, jak to, že terorist. akce židů zaslouží odsoudit a to co předvádí palestinské teroristické organizace budeme omlouvat? Logiku, že izrael má armádu a oni ne, nechápu. Oni totiž nezabíjí vojáky, oni zabíjí nevinné civilisty, včetně žen a dětí.

Na snůšku antisemitských blbostí od googla opravdu reagovat nebudu, protože s člověkem, který reaguje na slovo žid jako býk na červený hadr, je zbytečné diskutovat.

44270

26.02.2005 09:37

Kdo ovládá Ameriku? II.

Kdo ovládá Ameriku? II.

Markéta 85.?.?.?

Ájo,

zkuste prosím číst to, co píšu a nehledat skryté významy. Já opravdu lituji každého mrtvého člověka - s vyjímkou sebevražedných atentátníků - několikrát jsem ostře odsoudila masakr v Dajr Jásínu, který je tady s oblibou zmiňován a vytrháván z kontextu událostí v Palestině. Nelze se donekonečna zmiňovat jen o jedné tragédii a další stejně hrůzné nechat bez povšimnutí, jen proto, že je měla na svědomí ta vám sympatická strana.
Co tady "předhazuju" je pouze a jen ta skutečnost, že to byli palestinci, kdo se v roce 1948 rozhodl vyhlásit s pomocí okolních arabských států válku Izraeli. A dále předhazuju, že házet všechnu vinu jen a jen na židy, ať už v Izraeli či kdekoliv na světě je už tak trochu schíza. Jestli jsem objektivní nevím, ale rozhodně se o to snažím, což se nedá říct o drtivé většině dopisovatelů na zvědavci. Zvědavce čtu už dost dlouho a nikdy jsem tu nenašla, že by někdo litoval taky oběti palestinských atentátníků...

44296

26.02.2005 15:33

Kdo ovládá Ameriku? II.

RE: Kdo ovládá Ameriku? II.

Markéta 85.?.?.?

Lve,

jsem Markéta, jsem žena, nevydávám se za někoho jiného (dokonce se ani nepřevlékám za někoho jiného), a nechápu, co na mých názorech tě/vás vede k pochybnosti o mé identitě. Nevím jak moc jsou moje názory tvrdé a svérázné, ale zcela jistě ve srovnání s většinovými názory zde na zvědavci - se dají nazvat svéráznými.
Já ale opravdu nemůžu říct, že jsem prožidovská, lépe řečeno, co to vlastně přesně znamená, být prožidovská? Rozhodně ale můžu říct, že jsem pro zdravý rozum a ne pro ničím nepodložené osočování jednoho národa. A není fakt nutné číst mezi řádky, já se se svými názory netajím a pokud si něco myslím, tak to řeknu, není třeba mi něco podsouvat.

44307

01.03.2005 00:32

Kdo ovládá Ameriku? II.

Méně zdatný čtenáři Táborský

Markéta 85.?.?.?

Ach, ach, ach! Jediný komu uniklo spoustu věcí jste vy pane Táborský, než mě začnete z něčeho obviňovat, tak si přečtěte všechny moje příspěvky k danému tématu, tam najdete to, co mi vyčítáte, že jsem neuvedla. A navíc je to trošku o koze a o voze. O Menachemu Beginovi jsem tam mluvila, koho myslíte tím druhým nevím, takže to konkretizujte. Haganu jsem pro zjednodušení nazvala izraelskou armádou, protože šlo o to ji odlišit od teroristických bojůvek a vysvětlovat celou genezi přerodu v té době ještě tajné armády židovské komunity v Palestině mi připadalo vzhledem k omezenému prostoru zbytečné.
Dál je to o tom čtení, u Dajr Jásínu jsem upřesňovala počet obětí, který byl nepřesně uváděn jinými dopisovateli, navíc jsem zdůraznila, že tento masakr odsuzuji. Nevidím důvod, proč bych měla uvádět další vyvražděné vesnice, o tom to nebylo. Problém spočívá v tom, že se tady vše ukazuje jednostranně a na to jsem poukazovala, vážený. Předhazuje se tu Dajr Jásín a terorist. akce druhé strany jsou v pořádku. Lidi roztrhaní bombovým atentátem jsou snad méně bestiálně zavražděni? Já jsem měla příležitost vidět pozůstatky "lidí" po takovém atentátu na vlastní oči a musím vám říct, že to bylo velmi tak bestiální, jak jen to může být, měl byste si to taky dopřát.

44455

01.03.2005 00:44

Kdo ovládá Ameriku? II.

Pokračování

Markéta 85.?.?.?

Takže by mě dost zajímalo v čem je jedna vražda bestiálnější než druhá?
Dál byste měl vysvětlovat spíše vy, protože je to opět jen ničím nepodložené obviňování. Takže mi něčím doložte ten prokázaný fakt, že to byl plánovaný postup a hrdinný čin vznikajícího státu, atd, atd.
Archívy britské vojenské správy a protokoly o vyšetřování této tragédie prokazují opak.

44456

01.03.2005 01:23

Kdo ovládá Ameriku? II.

Bezbřehé chucpe

Markéta 85.?.?.?

Jako bezbřehé chucpe považuji hlavně to, že vy se pouštíte do debat o historii. A to i do historie dost nedávné. Protože jinak by jste věděl, že když já jsem vyrůstala, tak mi bylo do hlavy vtloukáno (režimem), že Izrael je největší nepřítel lidstva a to denodenně, neboť vážený, socialismus už v té době dávno skoncoval se židy, ať už u nás či v Sovětském svazu a Izrael se tudíž jaksi nenosil.
A vaše NIKOLIVĚK na moje tvrzení, že za palestinci stálo 6 spřátelených armád, jaksi postrádá logiku. Co mi vyvracíte tvrzením, že Izrael byl podporován Sovětským svazem? Tak jako tak za palestinci stálo 6 armád a byli rozhodnuti vyřešit problém izraelského státu velice rázně. Nota bene ta vaše podpora ze strany Sovětského svazu velmi záhy skončila, protože vývoj v Izraeli neodpovídal přesně sovětským záměrům, a Sovětský svaz svoji "pomoc" směřoval úplně jinam (např. Násirův prosovětský režim) a armády arabských zemí začaly přetékat sovětskými zbraněmi. Ujasněte si prosím pojmy a dojmy.
Bestiální praktiky nesrovnatelně horší nacistických a neskrývané genocidní cíle a podobné nesmysly, tak nad tím si člověk musí jen poklepat na čelíčko. Víte vůbec o čem byla WW2 a co mají nacisti na svědomí, žijete na této planetě??
Jenže co čekat od člověka, který klidně tvrdí, že se rusové na jaltské konferenci nepoučili z bombardování Hirošimi a Nagasaki...

44458

02.03.2005 17:11

Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

RE: Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

Markéta 85.?.?.?

TraTome, jestli to není tajemství, můžete mi sdělit adresu vašich stránek, zajímá mě to. Pokud to z nějakého důvodu nechcete publikovat na zvědavci, tak můj email je: marketta.a@seznam.cz. Díky.

44605

03.03.2005 15:42

Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

Pro včeličku

Markéta 85.?.?.?

Včeličko, mě je vcelku jedno, jestli jsou ty příspěvky psané dokonalou češtinou, hlavní je, aby dávaly smysl, o to tu asi jde nejvíc. Jen jsem reagovala na to vysvětlení slova ZIMNĚ, které bylo nesprávně a tak jsem neodolala to uvést na pravou míru. Jinak si myslím, že pro vás jako pro včeličku je důležitější vědět jestli do lesa nebo na louku...

Moc vás zdravím.

44723

03.03.2005 23:53

Německá policie zatkla Ernesta Zündela

RE: Německá policie zatkla Ernesta Zündela

Markéta 85.?.?.?

Teď už jen aby měl pocit, že mu teče do bot a přizná se...

44787

04.03.2005 15:16

Moralista Valtr Komárek

RE: Moralista Valtr Komárek

Markéta 85.?.?.?

Pane Idealisto,

promiňte, že se pletu do Vaší debaty s Nohejlem, ale není mi moc jasné, jaký je mezi Vámi rozdíl. A vy jste prosím co, s tím vaším antisionismem? Já tomu tedy říkám spíše antijudaismus či antisemitismus, podle toho jak se profilujete tady v diskusích na zvědavci. Objasníte mi to? Ano uznávám Nohejl má poněkud širší záběr, ale jinak ten rozdíl nevidím.

44852

07.03.2005 23:08

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Markéta 85.?.?.?

Trodasi, prosím vás probuďte se. Jak můžete tvrdit, že se za komančů NIKDY nestalo, že drželi někoho ve vyšetřovací vazbě bez obvinění? Vy jste prosím vás studoval detaily postupu našich rudých soudruhů v jednotlivých případech? Tomu dost dobře nemůžu věřit. Ona nakonec ta komunistická justice bude dávána za vzor Kanadě, to je fakt neuvěřitelné. A chcete-li příklad komunistické justice, jeden snad bude stačit - tak případ faráře Toufara je myslím dost výmluvný - nevím, co sdělili soudruzi jemu (u toho nikdo z nás nebyl), ale jeho příbuzní se nedozvěděli! z čeho byl obviněn a dokonce, poté co byl utlučen k smrti, se dost dlouho nedozvěděli ani, že je po smrti.

45168

07.03.2005 23:40

Korupce pohlcuje OSN

RE: Korupce pohlcuje OSN

Markéta 85.?.?.?

Milý Copaallegro,

a vy si vážně myslíte, že za vše, co jste vyjmenoval, můžou právě "obřezaní" (mimochodem to slovo mi evokuje dost zajímavou představu jak chodíte vy va vaši přátelé kontrolovat pánské poklopce, aby jste měli jistotu v dnešním světě kdo je kdo?). Jak to tak sleduji jste životem dost pronásledovaný člověk, ale na druhou stranu v tom máte jasno, neboť máte jasně daného nepřítele a hned se člověku líp žije, že. A potom, že jen náboženství je berlička pro méně odolné jedince.
Rada pro vás - některé věci se dají dost lehce řešit - např. kupujte BIO potraviny.
A proboha nemluvte za bílé lidi, já jsem taky bílá a zvracet se mi chce spíše, když čtu podobné projevy tady na Zvědavci!

45171

08.03.2005 09:14

Korupce pohlcuje OSN

RE: Korupce pohlcuje OSN

Markéta 85.?.?.?

Ale Lve, už je to tady zase, koukám, že vám ta moje totožnost nějak nedá spát. Nevím s jakým druhem žen se stýkáte vy, možná vám vyhovují ženušky, které čtou Vlastu a podobný škvár, nemají vlastní názor a starají se výhradně a jen o manžela, děti a co uvařit k večeři, ale to jste milý pane ustrnul někde před 50 lety. Ono je to dnes už poněkud jinak a já svůj názor schovávat nebudu, jen aby vy jste s tím neměl problém. (Ale abych vás přece jen trochu uklidnila, co se týká mé role ženy - mám i manžela, i děti a chcete-li se přesvědčit o mé osůbce, přijeďte do ČR - můžeme se setkat, aby jste měl už konečně jasno)
A když mě někdo jako bílou zahrne do svých protižidovských projevů, vždycky se ozvu.

45214

08.03.2005 14:47

Korupce pohlcuje OSN

RE: Korupce pohlcuje OSN

Markéta 85.?.?.?

Copaallegro, taky bych vás ráda oslovila mile a vstřicně, leč s tou vaší přezdívkou to nejde. Do stejného obchodu nechodíme, protože vy jste v Praze a já poněkud jižněji v Českých Budějovicích. A s těma čarodějnicema je to dost ubohý, i když věřím, že ve středověku bych asi se svými názory na hranici skončila a tuším, že byste si rád přiložil polínko. Nejsem ani židovka, takže smůla.
Vy asi rád cestujete historií, středověk, otroctví a dokonce upíři, to už snad patří někam jinam. Co takhle se sejít u docenta Chocholouška?

45243

09.03.2005 11:09

Žena

RE: Žena

Markéta 85.?.?.?

Jestli to nebude Martine tím, že musí celý den koukat na průměrného českého manžela. A taky bych dodala, že každý má doma takovou manželku/manžela, jakou/jakého si vybral. Reprezentativní, příjemný, vždy dobře naladěný atd. muž si jistě nevezme takovou ženu, kterou jste popsal. Samozřejmě to platí i opačně. Takže se nejdřív zkuste podívat do zrcadla, než začnete kritizovat tu svoji průměrnou ženušku. Čímž ovšem nevylučuji, že takové ženy existují, jen bych doplnila, že procento těchto průměrných českých žen odpovídá procentu obdobných průměrných českých mužů.
Zdraví vás vždy upravená a milá česká manželka.

45358

09.03.2005 11:22

Korupce pohlcuje OSN

RE: Korupce pohlcuje OSN

Markéta 85.?.?.?

Karle, vím, že jste se ptal leha, ale dovolím si vám odpovědět. Nevím, jak sexuálně orientovaný jste vy, možná jste gerontofilik, ale až na určité procento takto zaměřených lidí je vcelku běžné, že mladí muži se dívají s radostí v oku na mladá děvčata.
Druhá rovina mé odpovědi je ta, že se staršími a pokročilými židovkami je to stejné jako s nežidovkami. Záleží na osobnosti ženy, jak přistupuje k životu, co prožila a znám ženy, které jsou krásné a mají šarm i ve vyšším věku, ale je to trochu jiný druh krásy, než vyhledávají mladí lidi.

45360

09.03.2005 14:45

Korupce pohlcuje OSN

RE: Korupce pohlcuje OSN

Markéta 85.?.?.?

Ale fuj, co jsem to napsala, musím opravit sama sebe - správně je samozřejmě gerontofil. Omlouvám se, mea culpa.

45390

09.03.2005 14:58

Korupce pohlcuje OSN

RE: Korupce pohlcuje OSN

Markéta 85.?.?.?

Copaallegro,

až někdy vyjdete ven z posilovny, kde jsou samozřejmě jen mladí a krásní lidé, zkuste se rozhlédnout okolo sebe. Uvidíte lidi(ženy, ba dokonce i muže) velmi podobné těm z Masada stránek a nejsou to židi, ale lidé naší české kotliny, a nebude jich málo. To přece není problém židovské rasy.

45394

10.03.2005 09:39

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Markéta 85.?.?.?

Karle, to snad ani nemůžete myslet vážně. Vy vážně schvalujete zabíjení lidí, kteří se ničím neprovinili, jen šli např. žádat o práci ve státní správě? Jen pro vaši informaci v Iráku proběhly volby s 60% účastí, což je většina a ti lidé spolupracují s režimem vzešlým z těchto voleb. Není to tudíž kolaborace. Ale ono je tak jednoduché zabít pár nevinných lidí autem napěchovaným výbušninama, zvlášť když nám za to půlka pomateného světa ještě zatleská.

45465

10.03.2005 10:01

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Markéta 85.?.?.?

Trodasi,

myslím, že si trochu pletete pojmy. V případě faráře Toufara nikdo kromě faráře samotného neumřel, jednalo se o tzv. Čihošťský zázrak, kdy se údajně v kostele během mše začal hýbat kříž. Vy máte asi na mysli spíše případ Babice (ale major Zeman nebylo zrovna objektivní zpracování této kauzy, věřte mi).
Takže pro vaši informaci - farář Toufar nikoho nezabil, nikomu nenapomáhal k zabíjení, šlo jen a pouze o to hýbání křížem, a byl utlučen k smrti, žádný proces se nekonal(ano, byl v plánu - byla to záminka k tomu, jak zatočit s klérem, jenže on se nějak ne a ne k nečemu přiznat). Srovnáváte nesrovnatelné(pokud je mi známo, tak pan Zundel je zdráv jako rybička) a dávat komunistickou justici jako vzor je neúcta ke všem obětem tohoto režimu.
Jinak trvám na tom, co jsem tvrdila. Příbuzní se nedozvěděli žádné obvinění a o smrti je informovali až v roce 1961, zemřel v roce 1950.

45467

10.03.2005 21:53

Žena

RE: Žena

Markéta 85.?.?.?

Ale Karle, co mi to podsouváte? Já jsem napsala "možná jste" a navíc jste to vytrhnul z kontextu mé odpovědi k jinému tématu. A gerontofil není neslušné slovo, to je odborný termín.

45553

10.03.2005 22:30

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Markéta 85.?.?.?

Pane Karle, sice nejsem věřící člověk, ale přesto se řídím určitým etickým kodexem, který zahrnuje i ono desaterní NEZABIJEŠ. Myslím, že je to dostačující kriterium, není potřeba střílet od boku (od toho jste tady zřejmě vy, jak jsem někde dále četla) ani házet korunou. Jako pomatenou budu dál nazývat tu část lidské populace, která to schvaluje, i když si za to od vás vysloužím nálepku pomatenosti já. Klidně si poslužte, jestli se vám uleví. Je to můj názor, vychází z mé životní zkušenosti a z morálních principů, které ctím. A taky mám jako matka jednu zkušenost, která vám, který tak lehkovážně schvalujete zabíjení určitě chybí - vím, jak moc práce, úsilí a námahy stojí přivést na svět nový lidský život.

45554

11.03.2005 12:24

Žena

RE: Žena

Markéta 85.?.?.?

[smích]

45608

11.03.2005 18:30

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Pane Zmatoušek,

Markéta 85.?.?.?

"Nesouhlasím s vaším názorem, ale do smrti se budu snažit, aby jste ho mohl svobodně vyjadřovat."
To řekl velký filozof Voltaire. Myslím, že to nepotřebuje komentář.

45659

11.03.2005 18:47

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Markéta 85.?.?.?

Pane Táborský, buďte prosím konkrétní, z kterých příspěvků? Chcete tvrdit, že jsem někde obhajovala zabíjení nevinných lidí?

45660

11.03.2005 23:51

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Markéta 85.?.?.?

Pane Táborský!
Fakt, že část obyvatel státu ignoruje volby, neznamená, že volby nejsou legitimní. Nedává jim to právo zabíjet spoluobčany, kteří využili možnost si demokraticky zvolit vlastní vládu poté, co byl svržen diktátor. Ponechme v tuto chvíli stranou, že jim k tomu pomohli američani. Tady se jedná o princip demokratické většiny, což by vás mělo oslovovat, vzhledem k tomu, že žijete v demokratické zemi. Takže vláda vzešlá z voleb je legitimní a z toho důvodu lidé pracující ve státní správě nelze považovat za kolaboranty.
Milý pane, v ČR je tradičně velmi nízká účast při volbách a přesto nikdo nezpochybňuje výsledky voleb a dokonce ta část obyvatel, která nevolila nebo která volila někoho jiného, nesahá po zbrani a nejde vraždit voliče vládní strany a státní zaměstnance, jen proto, že nesouhlasí s výsledkem voleb.
Na závěr chci připomenout, že tato diskuse probíhá k tématu řádný soudní proces pro p.Zündela. A tak si říkám, jak je možné jedním dechem hájit právo člověka na řádný soud se vším, co k tomu patří a vzápětí tvrdit, že je vcelku dovoleno zabít pár lidí jen tak, protože to byli (podle vás) kolaboranti. I kdyby byli (já si to nemyslím), mají právo na to samé, co pan Zündel - řádný soudní proces. Že by dvojí metr? Někomu ano a někomu ne? V tom případě nechápu, proč zrovna vy (a další podobně smýšlející) se účastníte diskuse o lidských právech.

45674

22.03.2005 12:26

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Markéta 85.?.?.?

Tak vpadnu po dovolené do tak krásně rozjeté debaty. Mám jen malou poznámku k vaší poslední větě. Anální otvor nepoužívají jen homosexuálové, ale taky dost velká část heterosexuálů jej zahrnuje do svých sexuálních praktik. Takže se nabízí otázka, co vlastně v sexuálním chování lze definovat jako normální či zvrhlé. A dovolávat se Boha jako arbitra, co ano a co ne, mi taky přijde dost zavádějící, protože ruku na srdce, kdo např. dnes provozuje sex jen za účelem plození dětí, jak nám taky přikazuje Bůh?

46724

22.03.2005 13:21

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Markéta 85.?.?.?

Copaallegro, vy a vaše pohnuté zážitky, to mě vždycky dostane. Ale k věci. Vyjmenoval jste důvody proč nepodporovat svazky homosexuálů, např. věrnost se mezi nimi moc nenosí, mají spoustu chorob a žijí avantgardně. A manželství podporujete? Protože všechno, co jste vyjmenoval se dá aplikovat i na svazky heterosexuálů. Nebo mi chcete tvrdit, že v dnešní době jsou hetrosexuální svazky vzorem věrnosti? S tím souvisí třeba i problém AIDS, myslíte, že kdyby to byla záležitost jen té okrajové 4% menšiny, že by se z toho stal celosvětový problém? Takže si říkám, že pokud to jsou jediné Vaše důvody, proč nepodporovat soužití homosexuálních párů, jsou dost chabé, protože jejich chování je totožné s chováním většinové společnosti.

46730

22.03.2005 13:25

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Markéta 85.?.?.?

Zase vedle. Že je země placatá není záležitost zdravého rozumu. Když se posadíte u moře a koukáte na loď, tak naopak zapojením zdravého rozumu přijdete na to, že to není tak jak to vnímají vaše smysly a jak vám to káže farář v kostele, ale že pravda může být i jiná, než jak se vám na první pohled jeví.

46731

23.03.2005 10:22

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Markéta 85.?.?.?

Nejsem pane Nohejle asi rozumný člověk, proto vás prosím o vysvětlení, co přinese společnosti adopce dětí homosexuálními páry.
Já zatím vidím "jen" jednozačný přínos pro děti, které by se tímto způsobem dostaly z dětských domovů a pokud by nový domov poskytoval dětem bezpečí a lásku, tak je uplně jedno, jestli jsou ti dva dospělí muž a žena, muž a muž, či dvě ženy. Jak vidno na stavu kojeneckých ústavů a dětských domovů, nejsou heterosexuální svazky zárukou nejlepší péče o děti.
A ráda bych slyšela konkrétní odpověď, ne jen mlžení.

46830

23.03.2005 17:37

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Markéta 85.?.?.?

Musím ještě jednou reagovat na příspěvek pana Nohejla, i když většinou je nechávám bez povšimnutí.
Jako jediný problém vidím já vaši obrovskou nesnašenlivost se vším a s každým, kdo se jakkoliv odlišuje, ať už je to barva kůže, sexuální orientace či cokoliv dalšího. Naštěstí a navzdory lidem jako vy je dnešní svět už poněkud dál a tak už homosexuály nepálíme na hranicích, nezavíráme je do koncentračních táborů (jako váš velký vzor Adolf) a světe zboř se, přijde nám naprosto normální, že mají lidi stejná práva bez rozdílu pohlaví, náboženského vyznání a taky sexuálního zameření. Dokonce i vy, ačkoliv vaše názory já považuju za velice zvrhlé a v jistém směru je to až na psychiatra, protože trpíte utkvělou představou, jak vás všichni chtějí ovládnout, pardon, chtějí nad vámi získat kontrolu, abych vás citovala přesně. A i přes to chodíte volit a nikdo se tomu nepodivuje.
Krása lidí, pane Nohejle, spočívá v jejich jinakosti, ale to vy asi nikdy nepochopíte a budete dál bojovat za ten váš "čistý" svět.

46858

24.03.2005 11:22

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sodoma

Markéta 85.?.?.?

Pane Nohejle, nutno říct, že jste nezklamal, konkrétní odpovědi na konkrétní otázku se od vás člověk prostě nedočká. Jako správný demagog jste jen předložil další snůšku nesmyslných tvrzení bez reálného základu. Ale přesto se pokusím na to zareagovat:
1. pletete si pojmy a bylo by dobré si ujasnit, co je co, než to použijete. Sodomie=zoofilie. Jestli někdo preferuje zvířátka, tak to není homosexuál, aby bylo jasno. A sadisté se nachází mezi hetero i homosexuály, takže to je taky zavádějící.
2. jak souvisí nárust obecné kriminality s homosexuální menšinou? Nechcete tvrdit, že všichni ty grázlíci z gangů jsou gayové, stejně jako dál uvádíte, že každý druhý homosexuál je zloděj, znásilňovatel a vrah. Kam na to chodíte? Přinejmenším u toho znásilnění by to mohlo dojít i vám, že tady něco nesedí, protože vzhledem k tomu, že cílová skupina tohoto trestného činu jsou v drtivé většině ženy, tak těžko to mohou mít na svědomí gayové.
>Nakonec ,jestli jste matkou a jestli mate syna ,tak muzete
>spolecnosti dat ten nejlepsi priklad v ramci Vaseho
>presvedceni,dnes Vam v tom nic nebrani.
3.syna mám, ale asi nechápu přesně, co jste mi chtěl tímto sdělit. Každopádně syna učím toleranci a pochopení k odlišnostem jiných lidí.

46919

24.03.2005 11:40

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sodoma - pokračování

Markéta 85.?.?.?


>Zvracenost nemuze byt nikdy omluvitelna a snazit se dostat
>do skol je kriminalni cin provadeny na nevinnych
>detech,ktery zaslouzi ten nejprisnejsi trest.
Nevím, proč se tak bojíte osvěty ve školách. Jak známo (ale vám asi ne), naše sexuální orientace je už daná v okamžiku našeho narození a tudíž není možné se homosexualitou "nakazit" po nějaké přednášce ve škole. Jde jen o to aby děti pochopily, že sexuální chování má více variant a díky tomu, aby se dívaly na gaye bez předsudků a se snášenlivostí, ne jak je tomu učí ve spoustě rodin s podobnými názory jako máte vy. K tomu přece škola slouží. Je to jen součást obecné výuky o sexu a sexuálním chování.

Na závěr ještě jednou zopakuju svoji otázku : Jak negativně by se projevila na stavu společnosti adopce dětí homosexuálními páry a upřesním to, pokud by šlo stejně jako u heterosexuálních párů, o lidi prověřené adopčními úředníky, tudíž zádné asociály, ale naprosto normální lidi(jen s jinou sexuální orientací) schopné zajistit dětem tolik potřebný domov.

Apropos, to o těch dětských rukách jsem nepsala já, ale pan Vláďa a byla to jen ilustrace toho, jak to vypadá v dětských domovech a jakou potřebu lásky a kontaktu s blízkou osobou tyto děti mají.

46922

24.03.2005 22:27

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Víte v čem je rozdíl?

Markéta 85.?.?.?

Milý vévodo,

dovolte jen malou poznámku k tomu, co jste napsal o manželství.
Pokud je mi známo, mamželství v dnešní době uzavírají i lidé, kteří ví, že nebudou mít děti, protože je nechtějí nebo už nechtějí (je jedno z jakého důvodu), dále lidé, kteří ví, že děti mít nebudou, protože děti mít ze zdravotních důvodů nemůžou (neplodnost apod.) a taky lidé ve vyšším věku, kteří také již nemůžou mít děti právě z důvodu jejich věku, respektive věku ženy, u mužů v tom problém není. A přesto i všichni tito lidé požívají výhod manželství v tom smyslu, jak jste je uvedl a nikdo jim je neupírá. Přičemž přinejmenším u starších lidí musí být státu jasné, jak to je a že děti se jaksi konat nebudou. Takže si říkám, proč by tedy neměli mít možnost požívat stejných výhod i registrovaní partneři. V čem je rozdíl?

46975

25.03.2005 00:06

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Víte v čem je rozdíl?

Markéta 85.?.?.?

Pane Lve,

děkuji za posun v našich vzájemných vztazích, už přestáváte pochybovat o mé totožnosti. Co se týká toho zla, jak píšete, tak ještě mě nikdo nepřesvědčil, jak a v čem je homosexualita nemorální. A zlo, pod tím si přesdstavuji úplně něco jiného, než vzajemný (dobrovolný!!!) vztah dvou lidí stejného pohlaví, ať už sexuální, nebo citový.

Markéta

46981

25.03.2005 11:53

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Víte v čem je rozdíl?

Markéta 85.?.?.?

Takže jsem se zmýlila, dobře i to se stává. To jen proto, že chci v lidech vidět vždycky to lepší a nedochází mi, že každý není stejně založen jako já. Jen, že už to začíná být trochu nuda. Každopádně soudím, že vás to baví, takže si poslužte. Vás stejně nezajímá kdo jsem, protože jsem vám už dříve nabídla, ať se klidně přijdete přesvědčit osobně a bylo ticho po pěšině. Přeju dobrou zábavu, ale možná to zkuste někde konzultovat, je to výrazný paranoický rys osobnosti.

Přeju vám hezký den!

47043

26.03.2005 23:47

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Markéta 85.?.?.?

Pane Martine,

a až vaši dceru opije a "ojede" na diskotéce heterosexuál, tak budete spokojený, protože heterosexuální svazky podporujete?

47173

27.03.2005 00:28

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Člověče, přestaňte blábolit nesmysly. Izrael je velmi prosperující země a kdo myslíte, že tam pracuje, když je to židovský stát? Jeďte se tam podívat a uvidíte na vlastní oči, co byli schopni vytvořit a vybudovat. Je to výsledek jen tvrdé dřiny a ničeho jiného. Jenže lidská blbost je nekonečná, že.

PS Prozradím vám tajemství, ne každý žid je bankéř!

47174

27.03.2005 00:57

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Víte v čem je rozdíl?

Markéta 85.?.?.?

Že bych uspořádala den otevřených dveří...? [mrknutí jedním okem]

47176

27.03.2005 22:32

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Vážení pánové,

přestaňte tu vyskakovat jako čertíci z krabičky, protože je to opět o koze a o voze. Já jsem reagovala na velmi stupidní poznámku pana "zap" o tom, jak skutečná práce není židovskou rekvizitou... Nemůžu to nazvat jinak, protože je to jen další pitomý předsudek o židech a ty se šíří mezi lidma, co svět světem je. Jen se čas od času trochu mění charakter těch nesmyslů, takže v dnešní době už se nemluví o krvi křesťanských panen do macesů, protože tomu už by stěží někdo uvěřil, že. Tím prosperující, které vás tak pobouřilo, jsem mínila fakt, jakým způsobem dokázali přeměnit velmi nehostinnou zemi do podoby, jak vypadá dnes. A ponechávám stranou fakt o financování ze strany Ameriky, protože se to netýká toho na co jsem reagovala. Mluvím jen o práci, která je za nimi vidět. Ponechme taky stranou vaše představy o tom jak 6 mil židů leží na pláži, čeká na peníze z USA a jinak nedělá nic, protože na úrovni 5 letých dětí s váma diskutovat nebudu. A milí pánové, kdo z vás v Izraeli opravdu byl, že tak vehementně kritizujete? Řekla bych, že nikdo, ale to vám nebrání být těmi největšími znalci tamních poměrů, protože přece jedna paní/pan povídal... Někdo holt chodí tlachat do hospody a někdo se posadí ke compu. Takže doporučuji zvednout zadky a zajet do Izraele a potom se můžeme bavit dál.

47218

27.03.2005 22:35

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

neohánějte se nějakými fotografiemi. Fotografie je velmi subjektivní. Jsem schopná vám při navštěvě Ameriky udělat takové fotografie, že si budete myslet, že jsem navštívila nějakou velmi zaostalou rozvojovou zemi. Lepší jsou vlastní oči, osobní zkušenost a fungující mozek.

47219

27.03.2005 22:38

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Pozor, aby jste si neublížil, třeba je to to nejcennější, co máte.

47220

27.03.2005 22:40

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Německo nemá okolo sebe zpřátelené arabské státy, které se od založení státu Izrael snaží Izrael opět zrušit. Bez dalšího komentáře, na toto téma jsem na zvědavci diskutovala již několikrát.

47221

27.03.2005 22:53

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Selektivní slepota je velice ošemetná záležitost a vy zřejmě víte o čem mluvíte, neboť většina příznivců zvědavce je velmi selektivně slepá. Já na rozdíl od vás nepopírám finanční podporu, kterou dostává Izrael ze zahraničí. Jestlipak ale vy víte a berete v potaz obrovskou materiální a finanční pomoc, kterou dostávají palestinci především od EU, ale budete se divit i od USA? A proboha nezkoušejte to popřít, není to tajné a EU se k tomu hrdě hlásí. Co mě na tom zaráží je to, že Izrael tu finanční pomoc dokáže využít a je to tam vidět, ale u palestinců z toho profituje pár hlavounů a na obyčejné lidi toho už jaksi moc nezbývá. Hlavně, že tam je vedle Izrael a hned je na koho házet všechny problémy, potom už není příliš vidět na problémy ve vlastních řadách. Tak mi prosím ještě chvilku vyprávějte o selektivní slepotě.

47224

27.03.2005 23:08

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Milý pane,

jste úplně mimo, já nejsem obdivovatelem izraelského zázraku. Dívám na problematiku Izraele velmi střízlivě a nezaujatě. Vzdělání je dobrá věc, jen škoda, že na vás to není moc vidět, soudě podle příspěvku na který jsem reagovala a který spustil tuto kampaň proti mojí osůbce. Nezlobte se, ale já si doopravdy myslím, že do 21.století už takovéto hloupé předsudky nepatří. A vždycky budu na podobné nesmysly reagovat, stejně jako na tendenční podávání informací o židech, Izraeli, polopravdách, faktech vytržených z mnohem složitějšího kontextu událostí atd., právě proto, že se o tuto oblast už dost dlouho zajímám (a studuji) a nejsem zatížena už na vstupu nejakým antisemitismem. A chcete-li mě rozplakat, tak to se budete muset snažit mnohem víc, takže si šetřete to "své" střelivo na někoho míň odolného. Zatím pláču jen nad přetrvávající lidskou blbostí, která se tu dost často demonstruje.

47226

27.03.2005 23:12

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Jedna rada na závěr. Pokud jste s něčím nespokojený, u computeru to nevyřešíte, takže zkuste místo toho planého žvanění o věcech, kterým nerozumíte něco dělat. A pokud se chcete jen držet bezpečně zpátky, tak si nestěžujte. Jak jednoduché.

47227

28.03.2005 22:48

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Markéta 85.?.?.?

>Je dost sprosté podsouvat p. Nohejlovi Adolfa jako vzor, i
>když také Židy nemusí...
Tak si prosím, zkuste přečíst páně Nohejlovy příspěvky pozorně a hned zjistíte, jaký má vztah k Adolfu Hitlerovi. A nejen, že nemusí Židy, on tak nějak nemusí skoro nikoho, kdo nezapadá do jeho představ o čisté bílé rase. Ovšem nad tím vy se nepozastavíte, vás se dotklo, že jsem pojmenovala to, co tady pan Nohejl propaguje téměř v každém svém příspěvku a to hlubokou úctu a náklonnost k panu Hitlerovi.

47291

28.03.2005 23:05

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Pane L.T.,
co je na tom nejasného? Předhazoval jste mi selektivní slepotu, takže jsem vás ujistila, že vidím vše, co se dá vidět na straně Izraele.
Co nechápu já, je proč mluvíte o právu Izraele okupovat Palestinu. O tom přece nebyla řeč a také to nemá nic společného s mým příspěvkem. Znovu opakuji, reagovala jsem na velmi hloupý příspěvek či lépe řečeno předsudek, že židi nemají ve zvyku pracovat. A už jsem to upřesňovala v jiném svém příspěvku, že se to týkalo stavu země před jejich příchoden a teď v současnosti. Vy a další jste do toho zapletli finance z USA, ale to je OT. Jde jen a jen o ty předsudky, které bych snad omluvila u těch 5-ti letých děti, které papouškují to, co někde zaslechly. Takže prosím, bavme se dál o tomto tématu a nepokračujme dál v tom rozhovoru o koze a o voze.

47293

28.03.2005 23:14

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?


> Doslo-li k druhe
>svetove valce a s ni souvisejici pronasledovani Zidu, melo
>to jiste sve priciny.

Tak jsem jen čekala, kdy to tady někdo vytáhne. Už jsem to četla několikrát v diskusích na podobné téma. No máte naprostou pravdu. Asi stejně jako člověk, který tvrdí, že oběti psychopatického vraha si ta to mohou sami, protože pokud je zabil, tak asi k tomu měl nějaký důvod. Není nad to zapojit logiku a vymyslet něco takového. Myslím, že by se Aristoteles nestačil divit, kdyby měl možnost vaše brilantní logické pochody sledovat.

47294

28.03.2005 23:25

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Idealisto,

toto přece není vysoce odborná debata, aby jsem musela rozebírat doširoka problém Semitů, myslím, že víme oba, co antisemitismus v našich zeměpisných šířkách značí, i když to není odborně správný termín, tak pro tento účel to postačí.
Jinak znovu zopakuji, co už jsem říkala několikrát na jiném místě, nešlo tu o problém financování, šlo o předsudky, ohledně vztahu židů k práci. Nechci se opakovat, máte možnost si vyjet moje příspěvky a přečíst si to. Nechci a nebudu tu řešit ekonomické problémy USA, ani to kam jdou vaše daně. A docela chápu, že vás to může štvát. Jen se zeptám - vy taktéž sdílíte představu, že 6 mil židů nehne ani prstem a jen počítá peníze z USA?

47296

28.03.2005 23:42

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Taky mám dojem, že se tu stále mele o ničem. Takže to nějak uzavřeme. Až budete osobně znát každého žijícího žida, tak potom mužete zodpovědně tvrdit jaký je to národ, protože národ je tvořen jednotlivci. Do té doby by měl každý sám za sebe mluvit jen o konkrétních lidech, se kterými se setkal a má zkušenost on sám. Nedávno proběhla na zvědavci debata nad článkem o američanech - profil idiota, nebo tak nějak se to jmenovalo, která vyvolala vlnu bouřlivých reakcí, ve kterých drtivá většina čtenářů poukazovala na to, co já. Že nelze bez znalostí a bez toho, že dokonale poznáte lidi a prostředí někoho posuzovat. Jenže to se týkalo američanů a tady jde "jen" o židy. Takže vše dovoleno? Zkusme tedy přistupovat ke každému stejně a používat stejnou optiku a žádné "vyjímka, potvrzující pravidlo". Co se týká historie židů, tak ta byla se zároveň dala nazvat historií lidské blbosti.

47299

29.03.2005 00:01

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Pane L.T.,
ale já už se nechci opakovat, své pohnutky jsem tady objasnila už několikrát, takže taky prosím, klikněte na moje jméno (ne na číslo, mění se mi IP) a přečtěte si to, bylo by zbytečné to psát to znovu a znovu. Je tam rozvedeno i to o té osobní zkušenosti, která dává smysl, zvláště pak v kontextu toho, na co jsem reagovala. Co se týká ekonomu a statistiků - obě skupiny pracují s čistými fakty, nezatíženými emocemi, či sympatiemi k něčemu nebo někomu, tedy objektivními údaji. Subjektivní pocity si musí nechat na doma a netahají to do své profese. A navíc, jejich práce se týká podstatně něčeho jiného než je poznání charakteru nějakého národa a o tom přesně byla řeč. O ekonomické síle Izraele jsem začali mluvit vy a další, ne já. Já mluvila o předsudcích.

47300

29.03.2005 00:26

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Ach opět můj oblíbený pan Lev.

Takže už zase máte nejasno ohledně mé maličkosti. Moje záměry jsou jasné, stačí pozorně přečíst moje příspěvky. Směřovat vás nebudu, už jsem to jednou zkusila a vy jste místo toho šel do parku.
Na tu židovku vám ráda odpovím. Nejsem židovka. Ba dokonce jsem rasově tak čistá a bílá a nevím jaká ještě, že i pan Nohejl by nade mnou zaplesal(dokonce heterosexuálka). Nejsem ani baba židomilka, jak mě nazval pan Peleška, mám k židům vztah jako ke každému jinému národu, jen nesnáším omezenost a hloupost a předsudky, které se tady v souvislosti se židy demonstrují. Představte si, že dokonce ani T.G.Masaryk nijak zvlášť nepreferoval židy a přesto se aktivně podílel v Hilsnerově aféře na jeho obraně. Je to nad vaše chápání? Tak si klidně představujte, že mi jde o to se dobře zapsat nahoře, aby až nás ovládne velký žid (neboť židovské spiknutí postupuje), jsem to měla pojištěný. Však on to Mossad monitoruje...

Zdravím vás a připíjím na vaše zdraví. Le chajim - ať zůstaneme styloví.

PS Náš cimrmanovský problém s pohlavím jsme už řešili, i když vy stále pochybujete jsou tu jisté indicie, které dávají za pravdu mě. Mimo jiné jsem přivedla na svět 2 děti, takže tu pannu odložte k ledu a nechte si ji pro jiné příležitosti.

47303

29.03.2005 22:41

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Markéta 85.?.?.?

100% souhlas, pane L.G.

47386

30.03.2005 22:39

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Markéta 85.?.?.?

Pánové nádherně tápají v tmách. Ono tajemné "sabbatical" v tomto případě neznamená ani sabatový, ba dokonce to nemá nic společného s čarodějnicemi, jedná se o roční volno, vědeckou dovolenou univerzitního profesora, opakující se nejdříve po 6 letech - proto sabbatical.

47518

30.03.2005 22:59

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Přírodovědecká fakulta, optoelektronika v lékařství. Na profesorech by vás ale mělo zajímat to, jestli jsou odborně erudovaní a ne jestli jsou to židé. To je oč tu běží, při vzdělávání. Jen mi není jasné, když se na vás při studiu ti židovští profesoři tak "podepsali", jak potom můžete vykonávat svoji profesi? Jste právník, jestli se nemýlím?

47523

30.03.2005 23:12

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Tak si říkám milý pane, proč mě žádáte, abych na vás nevyrukovala s psychickými poruchami (toto jsem mimochodem použila jen u pana Lva, kvůli jeho nutkavým pochybnostem o mém pohlaví), když vy sám se, když chcete znectít někoho s odlišným názorem, nezmůžete na nic jiného?

47527

30.03.2005 23:45

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Milý L.T.,

je docela poučné sledovat, jak všichni, kdo nemají stejný (většinový názor tady na zvědavci) jsou posuzováni jako ti, kdo ještě nepochopili, neprozřeli, ti, kteří jsou zmanipulováni oficiální propagandou. A proč si prosím myslíte, že vy jste ten, kdo prozřel a jde po správné cestě? Tady se zatracují oficiální média jako zdroje informací, zatracují se knihy a zatracuje se vlastně všechno z čeho čerpají myšlenkoví protivníci s odkazem na to, že je to přece zmanipulované atd. A odkazuje se tu na jiná média, jiné knihy, jiné stránky na internetu, protože ty jsou ty pravé a pravdivé. Jenže, kde je pravda? Chtěla bych mít vaši jistotu, zvláště v dnešní době, kdy na internetu můžete najít důkaz na každé fantasmagorické tvrzení, kdy vám vytiskne kdokoli, cokoli, že máte VY pravdu.
Co se týká p.Zundela, tak to je přesně ukázka vytržení z kontextu. Já jsem napsala "pokud je mi známo je pan Zundel zdravý jako rybička" a napsala jsem to proto, že jsem reagovala na srovnání kanadské justice s českou komunistickou a já jsem poukazovala na případ faráře Toufara, který byl ubit k smrti, bez obvinění, na to, že se srovnává nesrovnatelné. Proto ta věta, kterou jste vypíchl. Ale není nic jednoduššího, než si najít celou diskusi, do které to zapadá, dost těžko se to dá shrnout tady na pár řádcích. Ale vytrhnout něco z kontextu je velice zavádějící. Jinak nevím z čeho jste usoudil, že popírám lidská práva tohoto pána, nikde jste tam nic takového nemohl vyčíst.

47530

30.03.2005 23:51

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Ano, a vy byste měl raději napsat, co proti ní máte, místo toho abyste kádroval autora. Toto je anonymní debata a myslím, že jméno stačí. To moje je skutečné, někteří lidé nejdou ve své odvaze ani tak daleko.

47532

31.03.2005 00:03

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Pane Lev, vzdávám se. Když řeknu, že jsem chlap uleví se vám? Jestli ano, tak to pro vás mileráda udělám. Jen se moc divím, že když teď pobýváte v té naší ČR, tak nepřijmete moji nabídku na odmaskování. Nebo se snad obáváte o svoji bezpečnost?

Jinak si dovolím v souvislosti s vašim problémem citovat z Stephena Leacocka a jeho Literárních poklesků:

"Pane L., váš rukopis svědčí o tom, že ač jste od přírody povahy melancholické, přece jen jste schopen se občas rozveselit. Poznal jste nepřízeň osudu, ale rozhodl jste se hledět na svět z té jasnější stránky. Jestli vám to smím říct, holdujete alkoholu, ale jenom docela střídmě. Buďte ujištěn, že takové střídmé užívání nemůže nikdy škodit. Oživuje inteligenci, zbystřuje schopnosti a rozněcuje fantazii k bujné činnosti. Jenom při přehánění se tato střídmost stává zhoubnou."

Tolik klasik.

47533

31.03.2005 00:14

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Milý pane, jestli budete číst zvědavce déle, tak zjistíte, že ta nadsázka tam vůbec nepatří. Protokoly sionských mudrců pomohly hodně zdejším přispěvatelům vytvořit jejich "objektivní" pohled na židovský národ. A potom také Mein Kampf.

47534

31.03.2005 00:47

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Vážený,

to, že někdo nemá čas stále jen sedět u compu, neznamená, že nechce odpovídat. To za 1.

2.Ano je mi jedno, jestli moje děti budou homosexuální, jednak proto, že to neovlivním (o sexuální orientaci se rozhoduje už v prenatálním vývoji), jednak proto, že normální matka své děti miluje takové jaké jsou, bez výhrad. Ale přiznávám, že vzhledem k existenci lidí jako jste vy, bych jim to nepřála, protože by měly velmi težký život. Jestli budou mít rádi Izrael a jaký k němu budou zaujímat postoj nechám jen na jejich úvaze, každopádně je budu učit toleranci k jiným lidem a k odlišnostem a nebudu je učit rasovým předsudkům a nadřazenosti nad ostatními.

3.S člověkem, který přistupuje k diskusi, tak jako vy, diskutovat nehodlám a je moje svaté právo diskusi z mojí strany ukončit, bez dalšího vysvětlení. A nebude to diskriminace vaší osoby. Vaše práva tím tady nijak neutrpí, nebudete znevýhodněn, protože se můžete dál projevovat jak je vám libo a k sociální degradaci to taky nepovede.

4.Ty vaše otázky jsou pro mě OT a nehodlám se nechat zatáhnout do diskuse na podobné téma, je to pro mě ztráta času vzhledem k oponentům. Já jsem diskutovala k problému předsudků vůči židovskému národu a jen okrajově jsem se dotkla státu Izrael a už jsem to tady vysvětlovala, takže se nebudu opakovat.

5.Co se týká toho kam jdou peníze daňových poplatníků USA, tak pláčete na špatném hrobě, já o tom nerozhoduji, i když by to bylo jistě zajímavé, tak vlivná nejsem.

47537

31.03.2005 01:07

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Vzhledem k nedostatku času už nebudu reagovat na celý váš rozbor mého příspěvku, ale jen se zastavím u jednoho bodu. Moje věta "prosím, bavme se dál o tomto tématu a nepokračujme dál v tom rozhovoru o koze a voze" se přeci nedá interpretovat jako "diskuze bude mít smysl jen tehdy, když přistoupím bezvýhradně na všechny vaše teze". Teze a téma jsou velice odlišné pojmy. Takže to prosím nepřekrucujte. Šlo jen o to, sjednotit se na tom, aby ta naše diskuse měla společné! téma. Nic víc, nic míň.
A s vaším tvrzením, že jsem přeinterpretovala ironickou poznámku pana "zap", nesouhlasím. Zvědavce čtu už dost dlouho, abych zjistila, že pan "zap" a podobní myslí tyto, jak vy říkáte poznámky, velmi vážně. Ze všeho nejvíc se mi ale líbí, že zlovolné je, když já na takovou poznámku zareaguju. Fakt, že tady někdo šíří rasové předsudky (za zdařilého přitakávání spousty dalších dopisovatelů) už zlovolný není. Tak to je opravdu tristní.

47539

31.03.2005 01:18

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Pane Idealisto,

nevím, jak jste dospěl k tomu, že jsem arogantní, ale budiž, je to váš názor. K problému vašich daní můžu dodat už jen to, že je to vaše starost, já žiju v ČR. Vy jste si vybral jako zemi vašeho pobytu USA a vám i vašim dětem musí něco vysvětlovat jen a jen vaše vláda, ne já.
V čem je můj postoj podivný? Že nechci já řešit vaše problémy? Vy moje také neřešíte.
A poslední otázka a nejen pro vás - tak byl jste v tom Izraeli? A pokud ano, vy jste navštívil také průmyslové podniky, že víte, kdo tam stojí za soustruhem? Proč se vůbec shazujete tak trapnými poznámkami (argumentem se to dá stěží nazvat)?

47540

31.03.2005 01:25

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Markéta 85.?.?.?

Takže milí spoludiskutující,

ještě jeden souhrnný příspěvek. Snažila jsem se odpovědět všem, kteří se na mě obraceli s dotazy. Snad se mi to podařilo, ale diskuze je už trochu málo přehledná a tak pokud jsem někoho opomněla, ať se prosím necítí "diskriminován". Nebyl to záměr.
Každopádně v této debatě už nebudu pokračovat vzhledem ke svému omezenému času a vzhledem k tomu, že nemám pocit, že by ještě někam směřovala.47541

31.03.2005 15:54

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Markéta 85.?.?.?

Paní Alžběto,

hluboce se omlouvám. Kdybych jen tušila, jaké ušlechtilé pohnutky máte, všechno by bylo jinak. [smích]

47592

31.03.2005 23:17

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Pro pana L.T.

Markéta 85.?.?.?

Milý pane, ještě jednou tedy odpovím, nelze totiž nereagovat.

1.Moje věta zněla "pokud je mi známo, pan Zundel je zdráv jako rybička" - můžete mi vysvětlit jak a v čem mě ta věta kompromituje. I když ji vytrhnete z kontextu, ve kterém dávala hlubší smysl, tak na ní není nic závadného. To ale nemění nic na tom, že takové chování (myšleno způsob zacházení s původním textem) je velmi neseriózní, manipulující a dosti často je to chování s úmyslem záměrně poškodit oponenta.

2.Tvrdíte, že vás nepřesně cituji a něco vám podsouvám, tady si troufám tvrdit, že se mýlíte. Pokud bych vás citovala, tak to dám do " " a to podsouvání? Ve všech případech, co jste uvedl šlo jen o to, jakým způsobem na mě zapůsobilo to, co jste napsal, jaký to u mě zanechalo dojem.
Př: když mi napíšete, že doufáte, že jednou prozřu (pozor necituji), můžu to pochopit jedině tak, že vy už jste prozřel. Protože těžko můžu někomu říkat, že snad taky jednou pochopí, prozře, když už by u mě nedošlo k tomuto procesu, díky kterému bych si uvědomil, že jsem prozřel. Člověk, který si žije ve svém "nevědomí", nemá nejmenší důvod říkat ostatním, že s nima není něco v pořádku, protože si neuvědomuje rozdílnost kvality své cesty a jejich cesty. A ta jistota - ta s tím souvisí, musím mít jistotu, že ta moje cesta je správná, když vyjadřuju potřebu, aby někdo další se ocitl taky na stejné cestě. Nevím, zda je to srozumitelné, nejsem filozof, snad pochopíte, co vám chci sdělit.

47631

31.03.2005 23:35

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Pro pana L.T. - pokračování

Markéta 85.?.?.?

Co se týká těch zdrojů, já jsem nenapsala, že já spoléhám na pravdomluvnost oficiálních médií. Média jsou jen jeden z dílků skládačky. Psala jsem ale o tom, že každý kdo tady projeví odlišný názor (ti, co nemají zvědavcově korektní většinový názor), je hned odsouzen jako člověk zmanipulovaný oficiálními médii, a to se tu děje dnes a denně. Jak jednoduché a hned to máme vyřešeno, že. Nebudu to dál rozebírat, myslím, že jsem to už jasně napsala minule, šlo o ten přístup k názorovému oponentu, a myslím, že to bylo srozumitelné, i když jste mi to rozebral a překroutil, jak se dalo.

Zdravím vás. S tou vůlí se domluvit to taky vidím špatně.

47637

10.04.2005 22:47

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?


> Téma článku je o masakru v Deir
>Yassin, nejbrutálnějším a nejodpornějším masakru v moderních
>dějinách lidstva.

Pane Táborský, tak si někdy říkám, jestli vy nežijete na jiné planetě a pokud ne, tak jste naprosto odstřižen od reality.
Pokud pominu tragédii židů za druhé světové války, kterou holocaust deniers popírají, tak za největší genocidu od druhé světové války je považována tragédie mezi Tutsii a Huty ve Rwandě. A z těch "menších" bych mohla jmenovat aspoň tragédii Kurdů v irácké Halabje 15.3.1988. A čísla, abychom mohli porovnat, ve Rwandě jde o milion a více zavražděných, Halabja - různé prameny uvádí 5.000-7.000 mrtvých a Dajr Jásín 254 mrtvých. Čímž samozřejmě nezmenšuji a neomlouvám masakr v Dajr Jásínu, jen zpochybňuji vaše odvážné tvrzení o nejbrutálnějším a nejodpornějším masakru v dějinách lidstva.
Proč vy, místo osočování ostatních, se raději nezamyslíte, než něco napíšete?

48712

11.04.2005 00:05

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Já bych neřekla, že článek pana Krále je jen opakování palestinské propagandy, protože i některé palestinské internetové stránky se drží pravdy více než pan Král. Jeho líčení událostí neodpovídá ani palestinské verzi, ani verzi britské vojenské správy ba ani verzi zástupce Mezinárodního červeného kříže, jehož jméno, pane Král, je Jacques de Reynier (aspoň kdyby jste ho napsal správně, když už na něj odkazujete). Přání je otcem myšlenky a to tady pan Král předvádí, protože se snaží tímto článkem o něco, co dost dobře není možné a to hodit odpovědnost za masakr, který měly na svědomí dvě teroristické organizace Irgun a Stern, na celý stát (tehdy ještě neeexistující, ale reprezentovaný Židovskou agenturou). Židovská agentura, stejně jako Hagana, kterou pan Král zařadil mezi teroristická komanda!!! s tímto neměla nic společného a k ničemu podobnému nedala ani rozkaz. To, co pan Král tvrdí o čištění vesnice Haganou vypadalo ve skutečnosti tak, že Hagana poté, co se dozvěděla o tomto činu, obsadila vesnici a odzbrojila teroristy (rozkaz zněl i za cenu lidských životů - židovských). Pan Král na svém článku jen dokazuje, jak snadné je zneužít tragédii k manipulování lidí. Ostatně totéž udělali i Palestinci, jak přiznává gen.tajemník Vysokého arabského výboru dr.Husajn Chálídí - vyvolali jsme paniku mezi palestinskými Araby a uvedli jsme do pohybu drama stovek tisíc palestinských uprchlíků.
Závěr - manipulace a neznalost problému, o kterém tak zaujatě píše.

48719

12.04.2005 00:40

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Lidických mužů starších 15 let, které podle vás Němci, tak důstojně popravili, bylo 199.
184 žen bylo odvezeno do koncetračního tábora Ravensbruck, taky docela humánní.
Z 98 dětí bylo 88 dopraveno do koncentračního tábora Lodž, kde později zahynuly, samá humanita. Jen 3 z dětí byly shledány rasově vyhovující a předány do německých rodin na výchovu. 7 dětí putovalo do dětského domova v Praze.

A to vše za nějaký atentát, kterého se nikdo z nich ani neúčastnil. Notabene, tím tento čin jako omlouváte? Kdyby se z Dajr Jásínu někdo účastnil předchozí akce u Nábí Daniel, kde povraždili pár židů, tak už byste tu akci omluvil, protože to byla odveta?

48832

12.04.2005 01:21

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Vám se zdá, pane Táborský, existence německých koncentračních táborů a to, co se v nich odehrávalo málo strašné a masakrující? Viděl jste někdy dokumentární záběry, které si Němci pořizovali, protože se za to, co dělali ani v nejmenším nestyděli? Ta hrůza se nedá slovy ani popsat a člověku z toho zůstane v duši jen pocit absolutního zoufalství a děsu. Takže prosím, přestaňte se chovat jako intelektuálně velice nesmělý jedinec a přestaňte tady zlehčovat nacistická zvěrstva.
Lidem jako vy bych opravdu dopřála prožít si tuto zkušenost na vlastní kůži a třeba péče pana doktora Mengeleho by vás přesvědčila, že to s tou německou humanitou není až tak úplně pravda.

48834

12.04.2005 01:53

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Pane Táborský, odpovím vám stručně na váš dlouhý proslov.
Já se v žádném případě nepokouším obcházet stupeň brutality, protože pokud byste věděl něco o těch masakrech, které jsem tam uvedla, tak by vám bylo jasné, že si ve stupni brutality v ničem nezadají s Dajr Jásínem. Ve Rwandě nešlo o žádnou humanitární katastrofu, nebo přesněji řečeno k té tam taky došlo, ale až po masakrech, které zapříčinily hromadný exodus 1-2,5 mil lidí (údaje se různí podle pramenů). Masakrování civilního obyvatelstva tam začalo 7.4.1994 a za 2 měsíce bylo vyvražděno 500.000-800.000 lidí, opět se údaje rozcházejí. Byli zavražděni tak brutálními způsoby (detaily s dovolením uvádět nebudu), že vaše vyvyšování Dajr Jásínu opět neobstojí. Stejně tak Halabja - pokud někdo použije chemické zbraně na bezbranné civilní obyvatelstvo, tak jak jinak to můžeme nazvat než masakr a jestli si myslíte, že smrt chemickou zbraní není brutální, tak jste neuvěřitelně neznalý člověk. A pokud se stupeň brutality neliší, pak je jen na místě použít srovnání v počtu obětí, zvlášť, když někdo tvrdí, že ten a ten masakr je ten nej a nej ...
Dále mi předhazujete, že jsem selektivně omezila svůj výběr. Já myslím, že pro ten účel, který jsem sledovala a to vyvrátit vaše nesmyslné tvrzení to stačilo. A vyjmenovávat všechny masakry, které se staly, na to by nám prostor na těchto stránkách nestačil.
Opět jen připomenu, jak zvláštní je výběr témat na Zvědavci. Rwanda měla také výročí - 7.dubna - a nic, žádná zmínka.

48835

12.04.2005 02:07

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

pokračováni.

Jak řekl Stalin : Když zemře milion lidí je to statistika.

Umírající v Africe jsou pro vás asi příliš daleko a navíc tam sakra nemůžete napasovat ty židy, takže se vám to tolik nehodí do krámu.
BTW i k útokům na Izrael se dají najít vhodnější témata než je zrovna Dajr Jásín, protože jak bylo prokázáno vyšetřováním, byl to teroristický čin, se kterým Židovská agentura a Hagana neměla nic společného a ostře jej odsoudila. Menachem Begin nebyl v té době představitelem vznikajícího židovského státu (to byl David ben Gurion) a tudíž ani nemohl mluvit za židovský národ, ale jen a jen za sebe a další pomatené jedince, kteří toto spáchali.
Cokoli dalšího co tam pan Král, vy a další chcete vidět, tam prostě není.
A že dostal později Menachem Begin Nobelovu cenu míru? Co vás na tom tak zaráží, tu dostal i Jásir Arafat a jaký je mezi nima rozdíl?

48838

13.04.2005 15:40

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Pane Táborský,

jak tak sleduji vaše vnímání světa okolo, tak můžu jen dodat - díkybohu, že mi to nedošlo, neboť vidět věci jako vy, tak bych se za sebe musela stydět. Dajr Jásín byla obrovská tragédie, stejně jako nespočetná řada dalších v dějinách lidstva. To, co za tím vidět chcete, já tam nikdy vidět nebudu, nejsou na to žádné důkazy, jedině snad, že byste je měl vy, protože vaše "jistota" ohledně událostí svědčí o tom, že jste byl přímým účastníkem této tragédie, zvlášť když znáte do detailu záměry židovské strany. Že byste tam tahal za drátky? Co se týká té hrdosti, tak opět mohu jen se podivit nad vaší jistotou v tvrzení, že jsou židi jediní, kdo jsou hrdí na svůj čin. Pominu-li nesmyslnost tohoto tvrzení, tak chování účastníků jiných podobných událostí vás usvědčuje ze lži. Němci byli velmi hrdí na to, co prováděli, taktéž Srbové se za to ani v nejmenším nestyděli atak bychom mohli pokračovat dál a dál, až třeba k Bartolomějské noci, kde na vraždění Hugenotů byli taky patřičně hrdí. Jenže k čemu to, vy máte svoje vidění světa a evidentně vás dojímají jen některé tragédie, jiné vcelku chápete a dokonce asi i omlouváte, neboť vaše vyjádření ohledně Lidické tragédie bylo dost hanebné. Já ovšem nesdílím vaši optiku, že odveta za něco, co se těch lidí vůbec netýkala, se jako důvod vraždění připouští. Diskuse o tom jak to bylo důstojné je už úplně zvrácená.

48973

13.04.2005 15:48

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Pokračování.
Nevím totiž v čem je vražda lidických obyvatel jiná než jakákoliv další vražda a argument, že děti a ženy předtím odvezli? Já už jsem vám jednou psala, kam je odvezli. Velice humánně je odvezli do koncentračních táborů, což všem, pane Táborský, nebyly letní prázdninové kempy, ale tábory smrti a podle místa určení byli ti lidé - ženy a děti v tomto případě - určeni k rychlejší nebo pomalejší smrti. Ó jak humánní ti Němci ve vraždění byli. Škoda, že jste mi neodpověděl na moje dotazy u mého dřívějšího příspěvku k Lidicím, mohl jste se vyjádřit na rovinu, aby bylo každému jasno vaše smýšlení.
Nechápu proč vyvyšovat jednu tragédii nad jiné, všechny jsou stejně zrůdné a odsouzení hodné, pro mě. Pro vás jen ty, které se vám hodí a proto jsem ráda, že to nevidím stejně jako vy, vážený pane.

48976

13.04.2005 22:39

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Co kdybyste byl konkrétní - jaké nepodložené výmysly a nařčení máte na mysli?
Apropos, vy už jste nahlédl do těch dokumentů a svědectví, která se tají? Pokud taková svědectví máte, sem s nimi, pod tíhou důkazů mileráda přehodnotím svůj názor na pozadí událostí v Dajr Jásínu, ale do té doby je to plané žvanění z vaší strany, pane Táborský. Za co bych se ale měla stydět nevím, protože jestli jste si ráčil všimnout, tragédii v Dajr Jásínu jsem odsoudila jako velice zavrženíhodný počin, který se nedá ničím omluvit, stejně jako jakýkoliv jiný masakr a vraždění. Problém je v tom, co vy tam vidíte navíc a já ne, a v těch důkazech.

49030

13.04.2005 22:50

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Ano, po konzultaci s psychiatrem jsem prohlédla a přišla jsem na to, že když vtrhnete ozbrojen do nic netušící vesnice, lidi vyženete z domovů, děti odtrhnete od rodičů, z nichž půlku hned zastřelíte a půlku odvezete do koncentráku na pomalou smrt, a ty děti tam potom hned šoupnete taky, čímž se jim postaráte o totéž, tak jste zabiják-humanista. Jo ještě jsem zapomněla, že jim oznámili proč umírají, že je to odveta za atentát na Heidricha, takže věděli, proč vlastně budou zavražděni.
Kdo z nás, prosím , potřebuje tu konzultaci?

49031

13.04.2005 22:53

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Zkusíte mi odpovědět, pane Táborský, když je tam důvod, tak už je to omluvitelné nebo pochopitelné?

49032

13.04.2005 23:20

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Psychiatr, vesničtí idioti - toliko k umění komunikace pana Táborského. Kam si myslíte, že se řadíte vy?
A teď k tématu - čemu, prosím, říkáte v tomto případě propaganda. Uvědomte si, že tady teď nemluvíme o holocaustu a židech, ale o Lidicích a českém obyvatelstvu. Vesnice byla vyvražděna, muži byli zastřeleni - fakt, ženy odvezeny do koncentráku na smrt, děti odvezeny do koncentráku na smrt - 88 jich tam bylo odvezeno, 88 jich tam umřelo - fakt. Stejný osud potkal další vesnici Ležáky - fakt, tak kde je v tom ta propaganda? Na co se mám dívat objektivněji? Nebo na základě těchto skutečností, mám změnit názor na Hitlera a jeho ke všemu svolné přisluhovače, a pochopit, že vše je jinak?
Takže, protože podle vás patřím k té míň chápající části lidí se ptám, jak to tedy vlastně je, zkuste mi to osvětlit, abych pochopila, v čem se tedy mýlím? Dost mě to zajímá.

49034

13.04.2005 23:38

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?


>Provinění Němců, nejen nacistů, jsem nikdy nezlehčoval.
>
>
Ne, vy jen tvrdíte, že se židi dopouštějí systematicky mnohem horších atrocit, než se připisují nacistům. Co jiného je to než zlehčování, když použijete slovo připisují, já myslím, že vám rozumím velmi dobře, vy to totiž přímo zpochybňujete, proč nemluvit na rovinu.
Bože můj, jak se může někdo dopustit něčeho horšího, než nacisti? To, co dělali, bylo tak velmi zrůdné, že je to nad lidské chápání.

49038

14.04.2005 20:39

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Markéta 85.?.?.?

Říká se, že na hrubý pytel patří hrubá záplata. Proto, pane Táborský, se musím vzdát další konverzace s vámi, neboť (ať mi čtenáři prominou) idiotsky neumím. Doufám, pane Stwora, že vás teď nepopadne záchvat cenzorování, protože je to jen velmi nevinná odpověď na styl pana Táborského, kterého tady necháváte urážet každého, kdo se mu nezavděčí svými názory. Zcela v rozporu s tím, co jste si sám stanovil.

49100

20.04.2005 18:26

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

RE: Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Markéta 85.?.?.?

Pane Václave,

můžete mi, prosím, vysvětlit, jak to tedy s tím holocaustem je, pokud to podle vás není tak, jak tomu věří pan Vláďa.
Už jsem se tady jednou při jiné diskusi na Zvědavci ptala pana Táborského a on mě poslal k psychiatrovi. A představte si tu moji smůlu, psychiatři, které znám, věří na holocaust.
Takže stále nic nevím a jsem z toho zmatená. Neustále se tu něco naznačuje, ale na přímou otázku vás odkáží na cvokaře. Taková krásná příležitost přesvědčit další ovečku do svého stáda a pan Táborský toho nevyužil. Myslíte, že můžu doufat, že byste se toho ujal? A prosím, žádné linky, zajímá mě to od vás, od jednoho z holocaust deniers.

Děkuji.

49889

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 559 471