Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Patafista

Nalezeno 19 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.09.2002 16:44

Západní školství mýtů zbaveno

RE: Západní školství mýtů zbaveno

Patafista 194.?.?.?

Poslední odstavec je vůbec nejlepší. Stvuro hádej který národ byl
možná nejvzdělanější na světe v roce 1933 a koho si dobrovolně
zvolil.

Ano souhlasím, ve čtyřicátých letech minulého století byl německý národ zřejmě jedním z nejvzdělanějších na světě a zvolil si Hitlera, ale politická volba není jen o vzdělání, její nejdůležitější aspekt je politický program a Hitler tehdy dovedl politicky nejlépe odpovědět na potřeby německého národa.

3772

07.09.2002 19:14

Západní školství mýtů zbaveno

RE: Valtře doufám že ses moc neosypal

Patafista 194.?.?.?

Ach, jak typické škatulkování (rasista, sexista, xenofob).
Bohužel předpokládám, že i u nás v ČR si budeme muset na podobné škatulky zvykat (vlastně si už zvykáme). Prostě u některých témat říkat svůj názor už může být nebezpečné. Hlavně se někoho nedotknout, protože ten dotčený začne okamžitě kopat, škrábat, kousat a podávat žaloby.
Předpokládám, že vy Emmo Bovary jste pouze "zrakově odlišně zaměřená" a ne "poloslepá" a "prostorově orientovaná" nikoliv "tlustá". pravděpodobně nebudete ani žena.

Božíčku co mne to napadlo o vás uvažovat jako o ženě!!! To je přece sexismus.

3804

28.09.2002 21:52

Zážitek

Zážitek

Patafista 194.?.?.?

Zatím všechny vyspělé lidské civilizace skončili tak, že je zlikvidovaly méně vyspělé barbarské kultury (které později převzaly část jejich kulturního, duchovního a společenského dědictví).
Dalo by se říct, že dobytím Severní a Jižní Ameriky bílým mužem, se tato historická parabola narušila (mnoho lidí tvrdilo, že šlo o vítězství vyspělé kultury nad primitivní indiánskou). Ale jak je vidět šlo o vítězství pouze dočasné. Bílá evropská civilizace nepochopila o jakou válku ve skutečnosti jde a nenašla včas bitevní pole. A díky tomu se také dopustila té největší chyby. Dopustila, aby se nepřítel dostal na její území a byl přijímán s láskou, péčí a mnohými výhodami.
Bílá rasa vymírá, to je fakt. A nejen v Severní Americe, ale i v Evropě a podíl barevné populace se celosvětově zvyšuje, i to je fakt. A my můžeme svému zániku už pouze přihlížet.
V této chvíli mě napadá asociace s jednou sci-fi povídkou. V ní velmi vyspělá mimozemská rasa (také vedená dobrými úmysly) vyvinula způsob jak dosáhnout nesmrtelnosti. Výsledek byl ovšem velmi odlišný než očekávali. Čím déle totiž žili, tím méně je život bavil a tak nakonec celá rasa spáchala sebevraždu (aby ukončila tu nesmírnou nudu života).

Poučení z příběhu: Dobré úmysly a dobré skutky nemusí vždy nezbytně zaručovat očekávaný výsledek.

PS: Tento příspěvek jsem psal s jistým nadhledem a věřím, že i laskavý čtenář jej s tímto nadhledem bude číst.

4187

30.09.2002 10:05

Bush úspěšně pokračuje v ničení americké (a světové) ekonomiky

RE: Bush úspěšně pokračuje v ničení americké (a sv

Patafista 194.?.?.?

Ano p. Stworovi se do článku vloudilo pár nepřesností (40 let místo 6, DJIA nepadá nepřetržitě posledních 14 dní, bylo tam i pár zelených dnů, atd.), nicméně já bych od něj ani nečekal precizní analýzu akciových trhů. Není ekonom (alespoň myslím) a určitě není ani tvrdým burzovním hráčem.
Přesto si myslím, že má v mnohém pravdu. Stačí se podívat na shodu mezi veřejnými vystoupeními George W. Bushe a poklesy indexů akciových trhů. ta shoda není náhodná, trhy mají z Bushe obavy.
Samozřejmě, že po dvou letech extrémních výkonů staré i nové ekonomiky, kdy došlo k velkému přecenění jejich síly, muselo dojít ke korekci, možná i k razantnímu propadu, ale to co se děje dnes už není propad.
Americká a světová ekonomika se dostala do velké krize a díky politice amerického prezidenta a některých dalších politiků může tato krize trvat velice dlouho a být jednou z nejbolestnějších krizí v historii.
Teoreticky by mohla vést až ke konci současného ekonomického a tržního systému.

4224

21.10.2002 00:06

USA: Mít doma mapu Afghánistánu je poukázkou k trablům!

RE:

Patafista 194.?.?.?

Myslím, že pokud by vaše dítě bylo členem/členkou nebo příznivcem/příznivkyní nějakého hnutí (třeba ekologického)tak by si ve svých nácti až ceti věšelo na zeď spoustu nechutných plakátů, fotek nebo hesel.
Lidé v tomto věku ještě pořád mají pocit, že musí něco změnit a spoléhají na ideály a výzdoba jejich příbytků jim v tom dodává sílu.
Ale tohle vy určitě dobře víte. Jak tak totiž pročítám vaše velmi upjaté komentáře, ať už zde na Zvědavci nebo na BListech získávám pocit, že jste byl ve svém mládí velmi velmi radikální a chtěl jste změnit přinejmneším celý svět.

4660

21.10.2002 14:13

USA: Mít doma mapu Afghánistánu je poukázkou k trablům!

RE: USA: Mít doma mapu Afghánistánu je poukázkou k trablům!

Patafista 194.?.?.?

Vidím, že i když se prohlašujete za američana, v duši zůstáváte čechem.
Usuzuji tak z vašeho příspěvku, který neobsahuje přímý americký humor, ale typický český jemný humor na hranici nadsázky.
Děkuji vám za tento příspěvek, moc mě pobavil.

4707

22.10.2002 13:52

USA: Mít doma mapu Afghánistánu je poukázkou k trablům!

RE: USA: Mít doma mapu Afghánistánu je poukázkou k trablům!

Patafista 194.?.?.?

Dobrý den pane Valtře,
Je velice hezké, že reagujete na můj příspěvek, i když byl určen p.Petrovi (udělal jsem chybu, že jsem to ve svém příspěvku neoznačil).
I tak vám děkuji, protože je vždycky hezké, když lidé, kteří odešli/byli odejiti ze své vlasti, cítí stále, i v nové zemi, provázanost s osudy své rodné země.

4761

22.10.2002 16:31

USA: Mít doma mapu Afghánistánu je poukázkou k trablům!

RE: USA: Mít doma mapu Afghánistánu je poukázkou k trablům!

Patafista 194.?.?.?

Pane Petře,
já jsem svůj příspěvek myslel, také ironicky, protože mě napadlo, že to co jste napsal jste opravdu nemohl myslet vážně. Úvahy typu dělám obyčejnou práci a z výplaty jsi jdu koupit auto,jsou hodny obyčejného blba, nikoliv člověka inteligentního, který chápe, že životní úroveň je pouze prostředek ke spokojenému životu naplněném i starostí o jiné věci než vlastní plné břicho. Nikoliv cílem pro jehož splnění půjdeme přes mrtvoly (to dnes dělá americká vláda).
PS: Dovolte mi jednu poznámku. Demokratický kapitalistický (a ještě k tomu "režim"[mrknutí jedním okem] nemůže nikdy existovat. Tyto dva politické směry jsou totiž v přímém rozporu. Demokracie = vláda většiny. Kapitalismus = Vláda malé skupiny lidí sdružujících ve svých rukou moc ekonomickou, politickou a výkonnou.
Současný americký a evropský politický model je demokratická vláda a v ekonomice tržní hospodářství (chceteli, jistá forma kapitalismu).
Podporujeteli tedy "opravdovýdemokratickokapitalistickýrežim" podporujete něco co žije jen ve vaší hlavě.
V ostatních věcech máte zřejmě pravdu:
1) Vláda se snaží ochraňovat spotřebu (bodejť by ne, když ve vládě jsou lidé, kterým patří velké firmy přímo závislé na spotřebě)
2) Vláda je hodnocena podle schopností lidí konzumovat (ano, to je asi také pravda, ovšem kým je tak hodnocena? Zřejmě zase lidmi profitujícími na této schopnosti)
PS: Hlavní věcí v článku určitě nebylo to, že policie nevykopla dívce dveře, ale to, že je možné někoho podezírat na základě pověšení nevhodného plakátu, výběru známek a pod a hlavně na základě anonymního udání.

4764

22.10.2002 16:41

To je radosti na Starém Bělidle!

To je radosti na Starém Bělidle!

Patafista 194.?.?.?

Já rozhodně budu hlasovat pro vstup do EU. Já se tam totiž těším.
Moc se totiž těším, že budu moci cestovat po západní Evropě jen tak bez pasu a, že budu moci kdykoliv navštívit své kamarády, kteří odešli z ČR už před několika lety za prací a penězi.
A třeba na naše politiky a média taky kápne něco z evropské politické demokracie a investigativní žurnalistiky.
Já bych se toho nebál, já bych šel do toho.[smích]

4767

23.10.2002 00:32

USA: Mít doma mapu Afghánistánu je poukázkou k trablům!

RE: USA: Mít doma mapu Afghánistánu je poukázkou k trablům!

Patafista 194.?.?.?

Zo Zapadu: Předpokládám, že konkrétně vy jste nás zachraňoval jak za první, tak za druhé světové války. [smích]
Možná byste si měl trochu osvěžit znalosti historie. Myslím, že i ve vašich historických knihách se uvádí podíl USA na rozdělení Evropy po 1. sv. válce a tím vznik národnostních konfliktů v Evropě vedoucích až k válce druhé. A mohl bych pokračovat donekonečna.
A kdybyste se v současnosti "nestrkali" tam kam nemáte, asi by ani v USA nebyly žádní arabští teroristé.
Smutné je, že na ten váš ekonomický zázrak a největší světovou svobodu doplácí celý ostatní svět. Ale to vy ve své krátkozrakosti nedokážete pochopit.

4783

23.10.2002 00:48

To je radosti na Starém Bělidle!

RE: To je radosti na Starém Bělidle!

Patafista 194.?.?.?

Pane Stworo,
já vím, že je to hodně naivní názor, já také měl v úmyslu napsta příspěvek hodně naivně a optimisticky. [smích]
Jsem si samozřejmě vědom negativ našeho vstupu do EU, ale také jsem schopen pochopit výhody,které nám to přináší.
A přes všechna negativa se tam těším.
PS: Jestli si myslíte, že současná ČR není schopná evidovat veškeré e-maily, SMS, telefonní hovory. Jestli si myslíte, že je u nás třeba svoboda slova a projevu nebo jestli si dokonce myslíte, že jsme dnes schopni si sami u českých soudů obhájit svá práva, pak vy jste hodně naivní. Protože toto všechno získáme teprve vstupem do EU. (alespoň doufám)
PPS: Ještě bych si dovolil poznámku k dotacím a rozvojovým fondům EU. Do jisté míry máte pravdu, když říkáte, že to co dostaneme budeme muset nakonec i vrátit, formou podpory zase někoho jiného. Ano je to tak, ale my potřebujeme investovat do své budoucnosti dnes, ne až za 20 let.

4785

26.10.2002 21:41

To je radosti na Starém Bělidle!

RE: To je radosti na Starém Bělidle!

Patafista 194.?.?.?

Vážený pane db,
děkuji za vaši reakci na moji reakci na vaši reakci na můj příspěvek [smích] [smích] [smích]
Ano přesně v tomhle duchu jsem si přál aby se, alespoň jednou, nesly příspěvky na Zvědavci. Velice často se totiž v podobných diskuzích rozjedou naprosto zbytečné přestřelky argumentů znesvářených stran. Z nich se občas vyvinou totální války, a z diskutujících se stávají nepřátelé na život a na smrt.
Ale já si myslím, že je někdy lepší se nad celou věc povznést, brát ji tak trochu s humorem a nadsázkou. Ono se potom, tak nějak líp diskutuje [smích]
PS:
1) Nejsem řidičem kamionu [smích], ale je pravda, že cestování k mé profesi patří.
2) S vaším názorem na referendum o EU souhlasím, bohužel je to tak, ale to mi nezabrání k němu jít a rozhodnout se podle svého nejlepšího vědomí. (Kéž by tak udělal každý)

Přeji vám hezký den

4942

08.11.2002 22:08

O kobylce a mravenci

RE: O stiru, zabe,kobylce a albertovi.

Patafista 194.?.?.?

Já se tady musím omluvit panu Čermákovi za svůj punc. Chtěl jsem dát UP, ale myš se mi smýkla a já omylem označil DOWN. A už to nešlo vrátit.
Prosím pana Stworu, bylo by možné dodatečně ten můj punc změnit? Ip je 194.228.223.13.
Děkuji

5420

12.11.2002 08:57

O strachu a zbabělosti

O strachu a zbabělosti

Patafista 194.?.?.?

Myslím, že tato diskuse velice dobře ukazuje rozdíl v myšlení lidí "tam za mořem" a tady v Evropě.
"Tam za mořem" - drsní praví chlapi, ruce umazané od oleje, spocení od těžké dřiny, zub za zub oko za oko a ještě nášup.
Evropa - ekologie, dejme míru šanci, odbory kam až oko dohlédne, malá a úsporná auta.
Já osobně jsem raději pro tu Evropu [smích]

5520

25.11.2002 12:55

Přecházíme na moderovanou diskuzi

Přecházíme na moderovanou diskuzi

Patafista 194.?.?.?

Přemýšlel jsem jestli se mám k tomuto tématu vyjádřit. Na jednu stranu bych taky rád některé příspěvky vymazal, ale na druhou si myslím, že každý by měl mít právo na svůj názor, i když ho vyjádří ne zcela vhodnou či dokonce vulgární formou.
Moderováním diskuse nám pane Stworo berete jednu obrovskou výhodu svobodné diskuse, poznat člověka i s jeho názory. Těmi skutečnými, ne jen těmi veřejnými, které projdou schválením.
Sám často využívám možnosti podívat se na všechny příspěvky jednoho člověka. Hodně se tak o něm dozvím, ale takhle se o něm dozvím jen to, co vy budete považovat za vhodné.

6072

10.12.2002 13:44

Sexuální potřeby muže a ženy

Sexuální potřeby muže a ženy

Patafista 194.?.?.?

Tak tenhle článek je jako z mého života. Tedy ta první půlka, vlastně i ta druhá. jenže na rozdíl od autora, manželka mi to nikdy nedovedla tak upřímně říct a já jí taky ne. Takže v mém případě to bude mít špatný konec.
Ale článek je to hodně dobrý [smích]

6701

12.12.2002 14:29

Odložme nenávist

Odložme nenávist

Patafista 194.?.?.?

Docela zajímavý pohled člověka, který přisednuvší do vlakového kupé poslouchá názory na vlastně i svoje životní rozhodnutí. Stávají se vám pane Valtře takové věci často?
Já jezdím občas vlakem na různých tratích, dokonce i na vámi zmiňovaném úseku Otrokovice - Staré město, ale takovouto debatu jsem ještě nezažil, vlastně jsem vůbec rád, když přistoupivší člověk alespoň pozdraví. Tak nějak většinou ve vlaku mlčím (stejně jako ostatní lidé) dívám se z okna nebo si čtu. Co určitě ve vlaku nedělám, je povídání si s ostatními lidmi o emigrantech. Nemohla být ta diskuse vyvolána právě odešlým emigrantem? Nějakou jeho "vhodnou" a "jasnozřivou" poznámkou na současnou českou společnost?
Dobrá nechám už popichování a jízlivých poznámek (nejsou myšleny zle [smích] )
Mohu vás ubezpečit, že se moje myšlenky a názory neubírají směrem hanění emigrantů, dokonce na naše bývalé spoluobčany ani většinou nemyslím a pokud ano tak v dobrém. Sám mám kolem sebe mnoho lidí, kteří se "podívali" na nějakou dobu "ven" a zase se vrátili, někteří se rozhodli zůstat a budovat si kariéru v zahraničí. Prima, tak ať se jim daří [smích] Já sám bych klidně odešel za prací, láskou, svobodou........
Hezký den a jestli zase někdy pojedete vlakem, dejte prosím dopředu vědět, kterým a kam, rád si k vám přisednu do kupé a budu si s vámi povídat.

6797

13.12.2002 12:10

Odložme nenávist

RE: Jiny pohled

Patafista 194.?.?.?

>Na zaver jedna otazka myslite si, ze byl spravny postup na obranu
>vlasti pristup bratri Masinu ? Ja ano.

Já ne. Myslím si, že zabíjením nevinných a bezbranných lidí (nepočítám v to ty dva příslušníky pohraniční stráže, tam to bylo aspoň na férovku) se vzdor nebo odboj nevyjadřuje. Pro mě jsou bratři Mašínové, obyčejní vrazi. To si asi uvědomují i oni, protože dodnes se bojí přijet do ČR.

6852

20.01.2003 12:55

Babí léto

Kdo hledá najde :-)

Patafista 194.?.?.?

Pokud máte zájem o české filmy, zkuset se podívat na www stránky českých internetových obchodů. myslím, že není problém si cokoliv objednat. Určitě torádi zašlou i přes oceán. [smích]
Tady je pár odkazů:
www.i90.com
www.vltava.cz
A konečně proč sem vypisovat jen některé. [smích]
http://dir.seznam.cz/Obchod_a_prodej/Internetove_obchody/Hudba_video/

Přeji vám příjemné hledání.

8011

Káva pro Zvědavce

73

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 150 čtenářů částkou 25 587 korun, což je 73 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
22,00 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,94 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,28 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 197,33 Kč
1 unce stříbra
495,89 Kč
Bitcoin
422 457,45 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 919 319