Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané v.novotny

Nalezeno 22 příspěveků, 10 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.11.2003 12:35

Bush v Iráku

Bush v Iráku

v.novotny 62.?.?.?

Římský císař Nero (54 až 68 n.l.) se proslavil nejen vraždami svých odpůrců, zapálením Říma, pronásledováním křesťanů a celou řadou dalších zvrhlostí, jaké si dříve nikdo nedovolil
Toto pojetí císaře Nera není úplně pravdivé. Historie mu tak trochu pod dojmem H. Sinkiewice křivdí. Caligula byl opravdu o mnoho a mnoho zvrhlejší a i "dobrák" Claudius měl těch odstraněných odpůrců na svědomí víc. A ten zapálený Řím je pomluva. Státní moc to tenkrát sváděla na křesťany a křesťané zase po staletích na Nera. Svatoušek to opravdu nebyl, ale například se "neproslavil" žádnými válkami.

22278

18.01.2004 17:58

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

v.novotny 212.?.?.?

Asi tak před dvěmi roky běžela na jednom českým sesrvru diskuze na toto téma. Čtenáři se předháněli v tom, jak hudební skladby "zablokovat" a tuto ochranu zase obejít. Končilo to konstatováním, že konečný výstup do reproduktorů je analogový a tudíž ho možno nahrát a dále digitalizovat bez ochrany. A pokud by i repráky měly vstupy v digitální formě (samozřejmě teoreticky a jiné by nemohli existovat), tak výstupy ve formě zvuku nebudou opravdu nikdy digitální a mikrofony jsou dneska opravdu dostatečně citlivé a kvalitní, aby se skladba dala v pohodě nahrát v dostatečné kvalitě a dále digitalizovat bez kopiraitu. Někdy opravdu na nákladná a drahá opatření lze vymyslet levná protiopatření.

24593

20.01.2004 19:27

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

v.novotny 212.?.?.?

Házet do jednoho pytle 1 miliardu muslimů s tak obrovskými kulturními a národnostními rozdíly je pěkná pitomost. Jak chcete srovnávat fanatiky typu Talibanu a např. Indonezii. nebo Tunis. Podle podobných kritérií můžete hodit do jednoho pytle fundamentalisty Buschuva ražení (a jsou i mnohem horší) s řeckým pravoslavným rolníkem a mexickým katolickým indianem.

24740

31.01.2004 18:04

Česká cesta k demokracii a svobodě ...

Česká cesta k demokracii a svobodě ...

v.novotny 212.?.?.?

V článku je dost polopravd. Ani před rokem 89 nebyla ekonomika státu soběstačná a uzavřená. Fungovala díky RVHP a Varšavské smlouvě. A díky tomu, že v tomto trhu jsme byli asi nejvyspělejší, mohli jsme na tento trh dodávat spoustu a spoustu výrobků, a nakupovat suroviny, které se ve zdejších krajích nevyskytují. Po zhroucení RVHP si nedovedu představit, že by se 10milionová země odtrhla od ekonomiky zbytku světa. Samozřejmě jsme to mohli udělat, ale výsledekem by byla podobná životní úroveň, jako svého času v Albanii (taky byli sami za sebe). Navíc uváděné čísla o ekonomice bývalé ČSSR jsou uváděny pouze v korunách, ale ne ve struktuře. Spousta těch korun zahrnovala obrovské neprodejné zásoby, miliardy utopené ve vojenském materiálu a těžkém průmyslu atd atd.

25264

19.02.2004 19:18

Další výrobky Velkého bratra

Další výrobky Velkého bratra

v.novotny 212.?.?.?

Oveľa viac než zneužitia zo strany vlády sa však obávam zneužitia povedzme zlodejmi prípadne mafiou.
Normální vládu to opravdu nezajímá, ale totalitní vládu zajímá opravdu názory každičké lidské bytosti. Historie je toho plná. Za protektorátu stačilo i jedno neopatrné slovo na koncetrák nebo popravu, stejně za Stalina a i za Husáka donášela kdejaká domovní důvěrnice. Do vězení se člověk většinou za prosté názory nedostal, ale nemusel dostat třeba devizový příslib, dobré místo a pod. A to tyto režimi měli pouze policii, tajnou policii a spoustu "důvěrníků". S novými informačními technikami by mohlo být opravdu hodně a hodně zle. Bohužel poslední trendy nevěstí nic dobrého. Zneužití vládami a komerčními firmami by mohly mít tisíce podob - od nemožnosti sehnat odpovídající zaměstnání, půjčku od banky až po zablokování možnosti koupit si třeba letenku. A třeba jenom proto, že jste nevhodný typ zákazníka, který se nenechá ovládat reklamou, nejste křesťan, nebo naopak jste,..........

25773

19.02.2004 19:31

Další výrobky Velkého bratra

Další výrobky Velkého bratra

v.novotny 212.?.?.?

Ještě poznámka k článečku vedle o dluhu US vlády:
Je zde špatný překlad (bohužel v českých zemích velice častý i u profesionálních překladatelů, kteří jsou asi slabí na počty.
Trilion se v US angličtině používá pro "český" bilion, tj o tři řády vyšší čílo, neboli taky 1 US trilion = 1 bilion = 1 000 miliard. V českém jazyce je 1 triloon = 1 000 000 miliardám, což je opravdo podstatný rozdíl.

25774

05.03.2004 19:10

Kacíř z Hollywoodu

Kacíř z Hollywoodu

v.novotny 212.?.?.?

Dneska na Osud.cz vyšel tento článek s názvem Obřízka:
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=2447
Je to trochu netradiční pohled na tuto záležitost. Jenom mě tam zarazila tato věta: A teď další šokující údaj: v USA je dodnes obřezáváno 60% novorozených chlapců! To se v poslední době rodí v USA děti jenom muslimům a hebrejcům, nebo je to nějaká blbost? Ptám se těch co za velkou louží žijou.
A taky mě napadla docela srandovní myšlenka. Až nějakýho dospělýho mužskýho napadne žalovat o miliony svý rodiče, nebo nemocnici za trvalé zmrzačení. To se asi pak budou dít věci?!

26237

18.03.2004 18:10

Tisíciletá válka mezi Ruskem a Chazary

RE: Tisíciletá válka mezi Ruskem a Chazary

v.novotny 212.?.?.?

Proč tatři? Střední asie je kolebkou mnoha ras a národů. I arijských kmenů včetně slovanů. Tataři patří opravdu k jiné rase.

26725

16.04.2004 18:56

Propuštěn po sedmadvaceti letech

Propuštěn po sedmadvaceti letech

v.novotny 212.?.?.?

nevim, jak ve zbytku Kanady, ale v BC se tak do 20ti let politicky korektně asi učit nebude. nejspíš zo bude nějaký hybrid konfucianismu a maoismu, a to by tak špatné asi nebylo. Číňani jsou neobyčejně pilní a i inteligeentní a až prosadí svůj vliv, tak to určitě nebude politický korektní.[smích]

27933

22.08.2004 12:32

Petice »Zrušte KSČM«

Petice »Zrušte KSČM«

v.novotny 195.?.?.?

Základem problému, je že většina obyvatelstva, ta která pracuje za mzdu a drobní živnostníci prakticky nemají mezi parlamentními stranami žádné zastoupení. Soc. dem. dneska zastupuje zájmy mezinárodního kapitálu, stajně jako ostatní pravicové strany, možná ještě tvrděj, než ODS. Je samozřejmě legitimní, aby podnikatelé a i globální kapitál,měl své zastoupení mezi politiky, ale stejně legitimní je, aby ho měli i ostatní občané. A když tyto zájmy nehájí tzv. levicová soc. dem, tak si lidé myslí, že tyto zájmy hájí komunisté, což samozřejmě není pravda. Ti hájí zájmy pouze svoje. Prostě smůla je, že se politici dají koupit těmi co mají peníze a ta většina co žije od výplaty k výplatě si opravdu žádné poslance nekoupí.A tak zvesela rostou preference komunistů a reakcí je zrušte je, místo aby levice zcela prostě hájila zájmy zaměstnanců a pravice zájmy zaměstnavatelů. A ze soutěže těchto dvou skupin, nech vznikne nějaký kompromis, pro obě strany únosný. pokud je ale celá politika otočená jenom napravo, směřuje to pouze k totalitní nadvládě peněz a možná k určitému druhu fašismu.

32368

22.09.2004 08:14

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

RE: Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

v.novotny 80.?.?.?

Peníze jsou pouze nástroj a jako každý nástroj nejsou ani dobré ani zlé. Je jenom na lidech, jaký obsah jim dají. Jako nástroj obchodu jsou většinou dobrým nástrojem, ale mohou i zabíjet, korumpovat uměle ruinovat celé krajiny .... Prostě záleží na uživatelích.
Vaše představy o tržním hospodářství jsou idealistické. Tak by to fungovat mělo, ale realita je jiná. Ony i ty myšlenky komunismu byly také krásné a jaká byla skutečnost víme všichni.

33827

23.09.2004 19:00

Zpravodajská stanice Fox News - vyvážené nebo „vyvážené“ zpravodajství?

Zpravodajská stanice Fox News - vyvážené nebo "vyvážené" zpravodajství?

v.novotny 195.?.?.?

V bývalé ČSSR se ČST taky zabývala pouze jednou pravdou, ale je asi fakt, že většina lidí věděla ,co si má o té propagandě myslet. V posledních letech se ale podobně chovala i ČT, silně prohavlovská a nadržovala straně blízké Havlovi , která měla méně než 5% preferencí (US), ale toto "vyvážené" zpravodajství prováděla za peníze koncesionářů, což Fox aspoň provádí za svoje.

33912

30.09.2004 20:38

Orwellovská Amerika

RE: Orwellovská Amerika

v.novotny 195.?.?.?

V době CCCP a spol. byly USA nejspíš opravdu proti východu o hodně svobodnější. Když ale nemaj nepřítele na východě , musejí si ho vytvořit doma.
Co se týče domácího vyučování, to je silně ztíženo i u nás v ČR. Pokud to někomu povolejí, tak se žáci taky myslím nějak přezkušují ze státem uznané osnovy, což v USA teprve zavádějí (aspoň tak jsem to z článku pochopil).
Ostatní dva body, to by bylo silný kafe i na husákův režim. Za něj se k udávání nutily většinou osoby, které "něco znamenaly a měly určité společenské výhody a styky" a to většinou tajně.Jinak většina obyvatelstva o STB jen slyšela. Ale dělat veřejnou zpověď o sobě a všech svých známých jednou do roka ???!!! to už smrdí stalinským obdobím a padesátými lety navíc s moderní informační technologií, pěkně třaskavá směs.

34089

08.10.2004 19:37

Největším překvapením v říjnu bude, nepřijde-li žádné

RE: Největším překvapením v říjnu bude, nepřijde-li žádné

v.novotny 195.?.?.?

A vy zase myslíte vážně, že se to v historii nikdy nestalo, aby vlády použily reroristický útoka pak ho svalovaly na své potivníky? A co zapálení říšského sněmu, útok na německou stanici tzv. polskými vojáky, útok na americkou válečnou loď izraelskými spojeneckými letadly v 67, .....
A to je jenom zlomek a ještě jen ten provalený.

34545

12.10.2004 14:12

Terorismus neomlouvám

RE: Terorismus neomlouvám

v.novotny 80.?.?.?

Jenom pro osvěžení paměti - v 90tých letech čečenci válku o své území vyhráli, Jelcin se z jejich území stáhnul, a asi tak za rok čečenci vyrazili do útoku na Dagestán a válka začala znovu. Tak nevím, že by profesionální bojovníci prostě potřebovali bojovat za jakoukoli cenu, nebo je k tomu někdo zaplatil, aby pokračovali?
Umíte si představit, že by například stát Utah vytáhl do krvavého boje proti federální vládě, provedl několik krvavých útoků v New Yorku a po roce by se US Arma z Utahu vypakovala a oni pak vyrazili osvobodit proti vůli kaliforňanů Kalifornii.
Prošlo by jim to nebo ne? Nejspíš by se z Utahu stala ještě větší poušť než je teď a navíc by asi několik desítek tisíc let svítila.

34763

26.10.2004 18:32

Irácký konflikt z hlediska mezinárodního práva – kdo je teroristou?

RE: Irácký konflikt z hlediska mezinárodního práva – kdo je teroristou?

v.novotny 195.?.?.?

Já teda nevím pane Albert, nejste náhodou až přespříliš zaujatý pro rasovou čistotu. Ale probohoha co to je? Kdo je rasově absolutně čistý, jak si může být jistý. I když budete mít rodokmen do kolika století dozadu, kde berete jistotu, že tam jsou 100% údaje, kdejaká prbába se mohla spustit s nějakou "nevhodnou" osobou a máte vymalováno a "špatné" geny [zmaten] . To abyste ani pořádně nespal. Takhle posedlá rodokmenem je snad jen Bible a Korán a svého času byl i Hitler.

35647

05.11.2004 22:23

Amerika volila: ze dvou zel to horší

RE: Amerika volila: ze dvou zel to horší

v.novotny 195.?.?.?

Pokud někdo věří na stvoření světa podle Starého zákona, tak to ještě není tragédie. Pokud ale někdo dogmaticky věří na Armagedon a má k tomu ty správné kódy na největší arzenál jaderných zbraní, to už je opravdu zle. Dokud tyhle klíče měli pouze hamižný a vládychtivý politici, tak to nespustili, protože moc dobře věděli na obou stranách, že vítězství je jim v podstatě na nic. Ale náboženský fanatik, který si vezme do hlavy, že musí zemi vyčistit od všeho zla a pak příjde Kristus a zůstanou jen spravedliví ........???? Taková situace tady zatím opravdu nebyla. Jestli ho aspoń trochu rozumní nezastaví, tak to odneseme všichni, i nejskalnější příznivci pana prezidenta.

36287

19.11.2004 19:06

Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen slovo ODS nahání hrůzu

RE: Pohádka na dobrou noc pro socany, kterým jen s

v.novotny 195.?.?.?

K tomu zisku 17 300 Kč. To je dost hloupě napsaná věta. Spíš by měla znít takto: Aby mohl zaměstnanecc dostat oněch 10 000 kč hrubého, musí svému zaměstnavateli vytvořit hodnoty nejméně 17 300 Kč (když nebudu počítat další režii na zaměstnance - dovolená, ochranné pomůcky atd), ale onen zaměstnanec musí samozřejmě vytvořit hodnoty mnohem vyšší než oněch 17 300 - musí ještě vytvořit zisk pro zaměstnavatele, další náklady (stroje, materiál, odpisy, ............) a navíc i osobní náklady na režijní zaměstnance (kteří přímé hodnoty netvoří - např. v kanclu)

37192

02.01.2005 10:40

Ještě k těm sbírkám

Ještě k těm sbírkám

v.novotny 195.?.?.?

Mě překvapuje jiná věc. Pokud se stane náhlá přírodní katastrofa, vlna solidarity se objeví velice rychle a je to tak správné. Ale už mnohem menší je solidarita s chronickými problémy rozvojových zemí. Vždyť hladem umírá mnohem více dětí za měsíc, než při jedné takovéto katastrofě a nikoho to moc nezajímaá. Zrovna tento týden mě šokovala zpráva, že jenom na tetanus zemře ročně 300 000 lidí ročně. Je to choroba, která se dá očkovat a ve vyspělých zemích na ní snad už neumírá vůbec nikdo. Na očkování v těchto zemích asi nejsou peníze a nikoho to moc nevzrušuje, protože se očkovaný turista nemůže nakazit.

39426

13.01.2005 19:38

Proč říkám NE antievropské ústavě

RE: Proč říkám NE antievropské ústavě

v.novotny 195.?.?.?

Zdeňku poodle Tvé logiky je teda nutno podporovat USA i když tento stát sám otočí o 180 st. od demokracie k diktatuře? Prostě do konce života být věrný za každou cenu?

40503

28.01.2005 19:06

Oranžoví a velká šachovnice

Oranžoví a velká šachovnice

v.novotny 195.?.?.?

Taky jsem nepochopil, jak může prozápadní (či proamerická) Ukrajina ovlivnit dodávky ruské nafty do Číny. Pokud by omezovala tok ropy směrem na západ do EU (proč by to dělala, když za tranzit se platí ?), o to víc by se Rusko orientovalo na trh čínský a indický (tvrdou měnu obě země mají a poptávku asi neomezenou)a obě země leží na opačném konci Ruska než Ukrajina.

41766

05.02.2005 21:05

Správný sociální demokrat

Správný sociální demokrat

v.novotny 195.?.?.?

Bohuzel si musime uvedomit, ze jsme jen lide. I nasi predstavitele jsou jen lide a neni zde zadny duvod se domnivat, ze jsou lepsi nez my.
To je sice pravda, proč ale z 90% stát vedou lidé spíše hodně podprůměrní (teď myslim opravdu ty nejvyšší politické funkce), tomu teda moc nerozumím. Vždyď naprostá většina by nemohla vést ani 50 členný kolektiv, ať už ve výrobní nebo jakékoliv sféře. Velice brzo by se poznalo, že na to nestačí a buď by letěli, nebo by jim dali nějakou méně náročnou práci.

42442

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 6

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 083 318