Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Adapa

Nalezeno 503 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.08.2004 13:53

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

RE: Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

Adapa 213.?.?.?

Bohužel, kdo není členem klubu toho moc neuvidí [pláč]

32674

22.10.2004 14:59

Dynamická změna stylů je konečně tady

Dynamická změna stylů je konečně tady

Adapa 213.?.?.?

Pane Stwora, také já se přidávám k těm, kteří zatracují nový styl a velebí ten starý [smích] Díky za možnost přepínání [smích]

35390

02.12.2004 08:24

Ukrajina - velká reality show?

RE: Ukrajina - velká reality show?

Adapa 213.?.?.?

Ale Lojzo, to by jste se divil, kolik lidí čte příspěvky pana Nohejla. A už jen to, že na něj reagujete znamená, že je čtete [smích]

37953

17.12.2004 08:55

Nežide, hraj!

RE: Nežide, hraj!

Adapa 213.?.?.?

Pane Peleška, dopis a nebo e-mail?

38777

17.12.2004 12:09

Nežide, hraj!

RE: Nežide, hraj!

Adapa 213.?.?.?

Souhlasím s Vámi, pane Trodas. Jak se říká: "Pes který štěká, nekouše!" [smích]
Jen by mne vážně zajímalo, zda panu Peleškovi přišel e-mail a nebo dopis. Pokud e-mail, tak nad tím bych mávl jen rukou. Takových rádoby agentů, mstitelů a hrdinů jsou na netu desítky. Pokud ale panu Peleškovi přišel dopis, nechce se mi věřit, že by někdo jeho adresu získal skrze Zvědavce.
Btw. Váš příspěvek nemůže být brán jako propagace fašismu, ale konstatování smutné reality [smích]

38789

20.01.2005 16:38

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Já se domnívám, že s tou naší zbabělostí to bude špatné. I když je agresor silnější, stojí za to se mu alespoň postavit a ukázat, že se dokážeme bránit.
V roce 1938 jsme se rozhodně měli bránit. Ano, dopadli bychom špatně. Prohráli bychom. Znamenalo by to velké ztráty na životech, ale myslím, že by nás to změnilo jako národ. Mohli bychom na něco být hrdí...
Hrdě se hlásíme k bitvě u El Alamainu, u Zborova, u Lipan, u Lechu...
Mohli jsme se hlásit k tomu, jak jsme bojovali třeba o Prahu, Brno či třeba Hradec Králové...
Odvážným štěstí přeje. Lidé by se na náš dnešní malý státeček také rozhodně jinak dívali...

40963

21.01.2005 08:29

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Pane Táborský a vy se domníváte, že by Němci vyvraždili celý český národ, kdybychom se bránili? Něco takového nedokázal ani Stalin s různými národy v Sovětském Svazu...
Myslel jsem to tak, že Ti, co by přežili, by mohli být hrdí na to, že sebou nenechali jen tak vláčet, že se dokázali postavit na obranu...
Nejsme snad hrdí na různé odbojáře ze druhé světové války? Cožpak oni nezemřeli? Měli snad raději také kolaborovat?

41046

22.01.2005 10:15

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Pane Táborský, ve svém prvním příspěvku, jsem psal o tom, že bychom mohli být alespoň na něco hrdí.
Vy jste zareagoval jedinou větou: "Jak může bejt mrtvej hrdej?"
Tudíž jsem se zeptal, zda se domníváte, že Hitler chtěl vyvraždit celý český národ...
Takže to neberte jako demagogii.
A jaké odbojáře myslím? Na to níže odpověděl už třeba pan Zdeněk. Myslím tím Mašíny, ale také spoustu těch bezejmenných lidí, kteří utekli do lesů či škodili pomocí letáků, ničili stroje v továrnách...
Co jsme podle Vás měli dělat v roce 1938? Měli jsme udělat to co se stalo? Co pak mělo udělat Polsko? Četl jsem o pár reakcí dále, jak jste se vysmíval polským jezdcům útočícím na tanky... Mělo se Polsko také vzdát bez boje jako my, aby snad náhodou nebyl někdo mrtev? Co další státy, co Francie, Británie, Belgie a mnohé další?

41153

23.01.2005 08:09

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Když dojdou argumenty, když je člověk usvědčen, že si protiřečí, pak se chytá jakéhokoliv slovíčka a uchyluje se k nadávkám...
Přesto doufám, že se od pana Táborského dozvíme odpovědi [smích]

41205

23.01.2005 14:45

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Pane Táborský, co tedy podle Vás mělo udělat Československo v roce 1938? Co měli dělat lidé, kteří s Hitlerem ani s okupací nesouhlasili?
Co mělo podle Vás dělat následně Polsko?
Co měli následně dělat další státy? (Dosaďte si jaké chcete, které se během války byly ve válečném stavu s Německem.)
Já nevím, jak vy, ale já obdivuji všechny ty, co dokáží povstat proti okupantům. A jsem na ně hrdý. I když za to třeba zaplatili životem...

41213

23.01.2005 16:37

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Pane Táborský, ale stále jste mi neodpověděl na otázku, co Československo mělo dělat. Co mělo dělat Polsko...

41219

25.01.2005 08:10

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Dobré ráno, pane Táborský.
No, nejprve k mé přezdívce, z níž jste nedokázal určit zda jsem muž či žena. Jsem muž [smích]
Ano, výše zmíněný komentář byl určen v podstatě Vám. Máte pravdu, že jste se nezavázal mi na nic odpovědět a jako svobodný člověk k tomu máte také plné právo.
Zareagoval jste ale na jeden můj příspěvek, tudíž jsem se domníval, že máte chuť se pustit do diskuze.
O tom, že si protiřečíte se ozval pan Zdeněk, týkalo se to odbojářů. A vy jste ho nepřímo nazval negramotným prasetem nebo podvodníkem. Nenapsal jsem, že jste urazil mne, nebo že jste mi nadával, proto není nutno Vaší vsuvku vkládat.
Pane Táborský, pokud chcete mi odpovědět na mou otázku. Jen to uvítám. Jistě jste starší a zkušenější než já. Uvítám Váš názor, který rozšíří mé obzory. Pokud chcete ale jen slovíčkařit, chytat se něčích zkreslených citací tak nemá diskuze smysl.

41330

25.01.2005 16:10

Vzkaz židobijcům

RE: Vzkaz židobijcům

Adapa 213.?.?.?

Vím, že je to trochu mimo mísu, ale vzpomněl jsem si na jeden televizní pořad, zabývající se emigrací Cikánů do Kanady. Bylo to tuším v roce 1998, ale nejsem si tím jist.
Jedna asi čtyřicetiletá Cikánka si tam stěžovala, že v Česku je nespravedlnost, že bílí kradou a nic se jim nestane a jen Cikán náhodou dá někomu ruku do kapsy hned jde do vězení [smích]
Jo, život je jen náhoda [smích]

41384

27.01.2005 22:19

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Adapa 213.?.?.?

Pane Vlado, kladete zajimave otazky a podnecujete diskuzi. To je jen dobre...
Ja bych Vase otazky jen doplnil.
Ptate se v cem ma takova diskuze smysl, co se zmeni... Ja bych rekl, ze diskuze by mela byt zakladem vseho. Mela by ukazovat, ze nejsme jen poddajne stado ovci, ze nejsme jen nepremyslejici lide.
Mate zajiste pravdu, ze ani ja tady v Brne, nebo treba pan Nohejl v Australii a nebo kdokoliv jiny, nedokazeme zmenit historii, nedokazeme prispet k tomu, aby skoncil konflikt mezi Palestinou a Izraelem. Ale tim ze o tom diskutujeme, tim ze o tom premyslime (a nebo se alespon snazime premyslet) ukazujeme, ze si nenechame vsunout jen nejaky nazor, ktery treba uvidime v prvnim mediu.
Clovek je od prirody tvorem hloubavym, nebranme mu proto hloubat a premyslet treba nad nesmrtelnosti chrousta...

41678

28.01.2005 16:46

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Adapa 213.?.?.?

Pane Vlado, děkuji za ta slova chvály, kterými jste mne zahrnul v úvodu svého příspěvku. Abych se ještě nezačal červenat [smích]
Ono by to bylo hezké vystavit, všude nějaké ty odkazy a každý, že by si musel najít vše sám a udělat si vlastní názor na to, zda má pravdu stránka xy, kde se píše, že holocaust je nesmysl, nebo stránka zz, kde se píše, že zemřelo šest milionů lidí. Ale nebylo by to ono.
Prostě by tomu chyběla ta lidská vazba, ty lidské emoce. Ono je pěkné si udělat kafčo, sednout si k počítači a pročítat si článek o nějakém tématu. Ale člověk má vždycky pocit, že třeba je tam něco špatně, co mu tam neštymuje, nebo naopak něco, co ho překvapí.
Vezmětě si příspěvky tady na Zvědavci. Někdo napíše článek a my máme možnost diskutovat. Máme možnost říci co si myslíme. Někdy se můžeme zasmát lidské blbosti a tomu, jak někdo nesmyslně stáčí diskuzi do mrtvých bodů, jak někomu dochází argumenty, jak někdo si stále mele tu svou.
Ale řekněte sám, bavilo by Vás vyhledávat si v google odkazy třeba o nebezpečí Číňanů a následně si to po večerech pročítat a buď jen u toho souhlasně přikyvovat a nebo naopak vrtět udiveně hlavou?
(pokračování)

41756

28.01.2005 16:47

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Adapa 213.?.?.?

(dokončení)
Také si myslím, že v budoucnosti se můžeme těšit na čínskou hrozbu. Řekl bych, že Čína bude v budoucnosti větším nebezpečím než islám. Islámu se tolik nebojím i když mi vyrazilo dech, když jsem před několika měsíci byl v Porýní a uviděl, kolik tam žije Turků (takových těch typických, dědkovských, ne těch moderních, kteří se dají třeba potkat tady v Brně). Pokud někdo napíše nějaký článek o čínské hrozbě nebo o islámské, já osobně se té diskuze rád zůčastním. O Číně mám jen málo informací a budu rád, když se z té diskuze dozvím něco nového.
Kdysi mi přišlo správná exitence Izraele, bylo mi líto židů a nechápal jsem co proti nim Hitler měl a proč mu vadili hlavně oni. Právě díky různým diskuzím buď v realitě a nebo různých fórech jsem si poopravoval názor.
Píšu tak jak mne napadají myšlenky, tak snad to má hlavu a patu a snad mi rozumíte.

41758

28.01.2005 16:56

Oranžoví a velká šachovnice

RE: Oranžoví a velká šachovnice

Adapa 213.?.?.?

Pane Zdeňku,
já bych řekl, že Ukrajina je takový pel mel... V minulosti se o toto území přeli Poláci s Rusy a částečně Krymskými Tatary. Takže to věčně leželo někde na okraji nějaké říše.
Já jsem na Ukrajině byl kdysi hodně, hodně dávno, ještě v dobách SSSR. Ale co si pamtuji tak v té době tam většina lidí mluvila rusky. A také dnes určité oblasti na východě Ukrajiny mají mnohem blíže k Rusku než k západní části Ukrajiny.
A co se týče světadílů, jen bych se zeptal a co třeba Afrika? Tento světadíl neznáte? [smích]

41760

04.02.2005 16:27

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Adapa 213.?.?.?

Zdravím Leho,
jak jsem tak pochopil, tak jste podle všeho v Iráku. Můžete mi říci, ve kterém městě případně na které základně?

42339

05.02.2005 18:18

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Adapa 213.?.?.?

Já nevím, ale já v tom spíše vidím paralelu s Vietnamem [smích]

42434

06.02.2005 08:08

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Adapa 213.?.?.?

Já bych byl rád kdyby ano. To že jste v sunitském trojúhelníku je super, tam to znám [smích] Nechme stranou jak. Chtěl bych se přesvědčit, zda tam jste či ne. Stačí mi když mi řeknete město a já po Vás budu chtít maličkou informaci. Když na ni odpovíte, budu 100 % věřit, že jste v Iráku.
Pokud se bojíte odpovědět veřejně, můžete mne klidně kontaktovat na e-mail adapa@centrum.cz.

42484

07.02.2005 08:45

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Adapa 213.?.?.?

Dobře, pokud jste blízko Tikritu, určitě čas od času zavítáte do tohoto města.
Může mi, prosím, říci jaká americká firma má kancelář na této adrese
"29/7/1 Abu Nuwas street
next to the UNDP building"
v Tikritu?
Předem moc děkuji.

42543

07.02.2005 11:43

Pod Grossem se houpá židle

Pod Grossem se houpá židle

Adapa 213.?.?.?

http://www.rezignace.nazory.cz/

42557

07.02.2005 12:42

Pod Grossem se houpá židle

RE: Pod Grossem se houpá židle

Adapa 213.?.?.?

Pochybuji, že to bude mít v naší "banánové" zemičce příliš velký smysl, ale alespoň uvidí, kolik se podařilo nashromáždit podpisů nespokojených lidí...

42570

07.02.2005 13:51

Pod Grossem se houpá židle

Pod Grossem se houpá židle

Adapa 213.?.?.?

Je docela zajímavé, že Gross neumí německy v podstatě ani žbleptnout a přitom má za sebou zkoušku z němčiny na vysoké škole. Je zajímavé, že studenti VŠ se na takovou zkoušku většinou pěkně dlouho učí a když zkoušku zvládnout, dokáží se domluvit...
Podívejte se schválně na http://tyden.cz/text.asp?show=text&rid=4&tid=14010

42574

08.02.2005 08:47

Pod Grossem se houpá židle

RE: Pod Grossem se houpá židle

Adapa 213.?.?.?

Zdravím,
neberte to, prosím, jako šíření jedu. Je to prostě jen smutné konstatování.
Víte, já jsem dělal na VŠ státnici z angličtiny a v posledním ročníku jsme dělali ještě zkoušky z němčiny - ne státnici. Moje němčina je špatná, ale domluvím se. A také vím, že všichni moji spolužáci něco z němčiny ovládají.
A Gross jako náš státník by přeci ve svém zájmu měl dbát na to, aby uměl cizí řeči a nemusel používat tlumočníka.
Oni jsou prostě lidi, kteří mají pocit, že bez vysoké školy nic neznamenají. Mají pocit, že když před svým jménem nebudou mít titul, tak jsou méněcenní... A já mám prostě ten pocit, že pan Gross mezi ně patří.
Víte, mne prostě štve, že všude v anketách je pan Gross mezi nejoblíbenějšími politiky, všichni si ho chválí pro jeho lidovost atd. Ale já ve svém okolí neznám snad jediného člověka, který by si Grosse pochvaloval.
No možná jste vy první [smích]
Btw. Klobouk dolů před Vaším manželem, že šel ke zkoušce (nebo zápočtu) s tak malými znalostmi němčiny. Nechci rýpat, proto se raději zdržuji dalších komentářů [smích]
P.S. Přeji pěkný den...

42661

08.02.2005 08:52

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Adapa 213.?.?.?

Ano, jsem si jistý, pane Táborský. Dám za to svůj krk.

42663

08.02.2005 08:55

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Adapa 213.?.?.?

Co kdybych Vám dal jedno irácké telefonní číslo na mobil? Stačilo by, když na něj jen zavoláte, volajícímu se ukáže číslo a popovídáte si s ním klidně v češtině...
Ale já vím, že i z tohoto se vykroutíte. A proto jsem si téměř jist, že v Iráku nejste.

42664

08.02.2005 08:58

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Adapa 213.?.?.?

Pane Táborský, níže se Leho vykroutil z odpovědi a proto mohu již upřímně říci, co v té budově je.
Je tam překladiště spediční firmy TNT, což je něco na způsob DHL a nebo Fedexu. Z této budovy se mimojiné rozesílá různá pošta americkým vojákům a také americkým firmám (či jiným).
Služeb TNT pro Irák už rok využívá moje firma, proto jsem tuto adresu znal.

42666

08.02.2005 14:30

Profil idiota

RE: Profil ceskeho idiota

Adapa 213.?.?.?

Pane šedesátosmičko, v mnoha věcech, které jste napsal, bych s Vámi souhlasil, jen s tou frontou na toaletní papíry jste mne rozesmál [smích]
Nepamatuji si, že by někdy toaletního papíru bylo v ČSSR nedostatek...

42697

09.02.2005 08:20

Pod Grossem se houpá židle

RE: Pod Grossem se houpá židle

Adapa 213.?.?.?

Zdravím pani babi herbe,
jen bych se zeptal, a jste si jistá, že pan Gross umí anglicky? [smích]
Nechci tvrdit, že neumí, nejsem si totiž jistý. Ale vzpomínám si, že když se provalilo jak odfláknul diplomku, tak se všude říkalo, že nechával nějakou svou asistentku překládat výroční zprávy ČNB z angličtiny, protože neumí ani pořádně anglicky...

42763

09.02.2005 08:21

Pod Grossem se houpá židle

RE: Pod Grossem se houpá židle

Adapa 213.?.?.?

Ale funguje dále, byla pouze přesunuta na následující adresu:
http://www.bloguje.cz/petice/index.php

42764

09.02.2005 08:24

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Adapa 213.?.?.?

Zdravím, pane Ignac.
Salutovat netřeba [smích] Vždyť já ani nebyl na vojně...
Btw. myslím, že Leho a Mikin nejsou jedna a ta samá osoba.

42765

09.02.2005 12:19

Profil idiota

RE: Profil ceskeho idiota

Adapa 213.?.?.?

Zdravím, pane Rudo.
Do soudruha mám daleko [smích] Připadám si tak středního věku, ani mladý ani starý. Ale vážně si nepamatuji fronty na toaletní papír.
Co si pamatuji, tak jsme toaletní papír měli doma vždycky a nemuseli jsme na něj stát fronty.
Můžete mi jen říci, v které době se ty fronty stávaly? Myslím třeba ve kterém desetiletí. Šedesátá léta nebo ještě starší jsem totiž opravdu nezažil.
Jinak přeji příjemný den a dostatek toaletního papíru [smích]

42784

10.02.2005 08:01

Profil idiota

RE: Profil ceskeho idiota

Adapa 213.?.?.?

Zdravím, pane Sidonius.
Omlouvám se, že jsem Vás tak rozčílil a dohnal málem k něčemu, co by bylo až pro cenzuru.
Budu k Vám upřímný, jsem ročník 1979, za dob ČSSR jsem nakupovat nechodil. O tom že byli fronty třeba na banány vím, to si pamatuji. Ale opravdu si nepamatuji, že by někdy byl nedostatek toaletní papíru. A papírna vedle nás nebyla a nikdo z našich ve straně také nebyl.
Můžete mi, prosím, jen říci kdy to bylo? Myslím v které době, jako třeba desetiletí.
Předem děkuji za rozšíření mých obzorů [smích]
Btw. já jsem vážně o frontě na toaletní papír slyšel až z toho výše zmíněného příspěvku [pláč]

42918

10.02.2005 08:07

Profil idiota

RE: Profil ceskeho idiota

Adapa 213.?.?.?

Zdravím, pane Ruda.
Adapa je moje přezdívka, kterou jsem si vymyslel pro toto fórum. Pokud se Vám bude lépe diskutovat, když budete znát mé jméno, nebráním se tomu.
Děkuji za vysvětlení k těm toaletním papírům. O tom nedostatku v roce 1984 jsem opravdu nevěděl.
Všude se mluví jen o frontě na banány, nedostatkové spotřební zboží atd. Co si pamatuji, tak naši vždycky na Vánoce hodně sháněli mandarinky, pomeranče atd.
O tom toaletním papíru jsem ale tady na Zvědavci slyšel poprvé. Ale pustilo se do mne tolik lidí, že se omlouvám Vám všem a děkuji za vysvětlení.
Btw. Mně už dneska přijde ten toaleťák něčím tak samozřejmým, že si nedokáži představit čekat na něj ještě fronty [pláč]

42920

10.02.2005 08:15

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Adapa 213.?.?.?

Leho, marná snaha, dobře víme, že v Iráku nejste. Vaše odkazy nefungují...
Já Vám mohu klidně majlem poslat fotky z Iráku a mohu tvrdit, že na nich jsem také já.
Když tvrdíte, že jste v Iráku, tak byste měl znát pár arabských slovíček. Přeložte si je a zařiďte se podle nich: Lau samah eskut!

42922

10.02.2005 14:05

Profil idiota

RE: Profil ceskeho idiota

Adapa 213.?.?.?

Zdravím pane Sidonius,
no, já si už vážně nepřipadám nejmladší [smích] Léta stresu, ponocování nad učením na koleji, pak nad prací v kanceláři atd. Přítelkyně se kolikrát směje, že už mám aji prý šedivý vlas [smích]
Už jsem byl poopraven, že to bylo v letech 1984/1985 co byl nedostatek toaletního papíru.
Jak jsem se již zmiňoval, prostě mi to přišlo dost divné, že by mohl chybět toaletní papír. Přišlo mi to jako přehánění. No, ale jak říkám, každý den si člověk rozšiřuje obzory a tak jsem vděčný čem, co se do mně s takovou vervou pustili a uvedli to na pravou míru [smích]
No, ale našich se moc na dobu minulou nemohu, neb se s nimi vídám tak jednou do roka [pláč]
Ještě jednou děkuji za opravu a přeji příjemný den...

42946

16.02.2005 15:56

Vzpomínka na drážďanské peklo

RE: Vzpomínka na drážďanské peklo

Adapa 213.?.?.?

Zdravím, pane Vladimíre.
Ono by to na jednu stranu bylo hezké, kdyby všichni přispívali jen pod svým skutečným jménem, nepoužívali žádný jiný nick a mluvili jen pravdu a nic pravdu.
Ale krásné na různých diskuzních fórech je právě to, že jsou tak anonymní. Já si myslím, že tady se vyprofilovalo již několik zajímavých osobností (např. Idealista, leho, trodas, mikyn atd.) že netřeba znát jejich skutečná jména.
Já si myslím, že na fóru může anonymita existovat, tedy za předpokladu, že se někdo nepřihlašuje každou chviličku pod jiným nickem. Pokud člověk má chuť, může navázat i e-mailovou diskuzi a tam možná bude moci být něco "odtajněno".
Vezmu to třeba na sebe. Rád si něco pročítám, rád něco zkomentuji. Ale teď si vezměte, když o mne všichni budou vědět, jak se skutečně jmenuji, kolik mi je let, co dělám atd. Pro některé budu mladý, pro jiné budu zase neznalý třeba toho či onoho... Proto asi ta anonymita...
Nepoužívají snad aji někteří spišovatelé pseudonymy?

43594

17.02.2005 08:54

Vzpomínka na drážďanské peklo

RE: Vzpomínka na drážďanské peklo

Adapa 213.?.?.?

Zdravím, pane Vladimíre.
Ono je to ale složité s těmi skutečnými jmény. Pročítal jsem si například starší příspěvky a tam jsem narazil na autora Igora Kanina. Nevím, co je na tom pravdy, ale hodně diskutujících ho tam obviňovalo z toho, že rozesílá štvavé majly týkající se například toho, že určití lidé se napojují v pracovní době na internet. A ty majly měl rozesílat jejich zaměstnavatelům.
Doufám, že se na mne nebude pan Jiří Valtr nyní zlobit. Pan Jiří tady na Zvědavci odkryl hodně ze svého soukromí, také říkal, že nejraději diskutuje pod svým pravým jménem a přečtěte si pár starších příspěvků, jak se do něho mnoho lidí pustilo a i později mu mnoho věcí na základě "odtajněných" či raději "zveřejněných" informací vyčítalo.
On internet je bohužel plný i falešných lidí, kteří ho dokáží zneužívat... Proto já osobně dávám přednost před anonymitou a smekám před lidmi, kteří se dokáží představit svým pravým jménem.

43659

02.03.2005 13:47

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

RE: Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Adapa 213.?.?.?

To je bohužel pravda, že zadlužení domácností roste. Mně je 25 let a momentálně díky hypotéce dlužím do banky nějakých 1,6 milionu korun [pláč] Plus úroky [pláč]
Doma skoro čtyři prázdné místnosti a tak se člověk snaží nakupovat. Snažím se nebrat už nic na splátky, ale až jsem překvapen, jak se mne mnohdy prodavačky snaží přesvědčit ať nenakupuji v hotovosti, ať si to vezmu na čtyři splátky, že nezaplatím ani korunu atd. Ono se tomu strašně lehko podlehne [pláč]
Neznám ve svém okolí skoro žádné mladé lidi s úsporami. Ano skoro každý má stavební spoření, někdo jde do podílových fondů, ale aby někdo řekl, že má jen tak třistatisíc... Tak to jen tak neznám...
Takže bych se jen tak ironicky zeptal, kdo spoří za mě??? [smích]

44585

02.03.2005 14:00

Kdo vládne

RE: Kdo vládne

Adapa 213.?.?.?

Já bych to typoval na asijské století a nebo pacifické století...

44588

03.03.2005 10:02

Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

RE: Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

Adapa 213.?.?.?

Zdravím TraTome,
já si myslím, že návštěvnost Zvědavce bude opravdu vysoká a nebude to zkreslením počítadla.
Podle mne existuje hodně lidí, kteří na Zvědavce chodí, pročítají si jeho příspěvky, ale neúčastní se diskuze. Já ve svém okolí znám takových lidí šest.
A na druhou stranu hodně lidí se určitě na tyto stránky přihlašuje několikrát denně. Já jsem tady například dneska asi už po čtvrté. A počítám, že se tady budu objevovat cca tak do 17 h minimálně ještě tak desetkrát, možná vícekrát...
Ono se to načítá a zvyšuje [smích]

44684

03.03.2005 10:06

Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

Gratulace

Adapa 213.?.?.?

Zdravím pane Stwora,
dovolte, abych Vám pogratuloval k vysoké návštěvnosti Vašich stránek a také poděkoval jak kvalitní kus práce na Zvědavci odvádíte.
Přeji Vám další zvyšování návštěvnosti a jelikož se dobrovolné příspěvky příliš neosvědčily, myslím si, že všichni tady nějaký ten menší reklamní banner uneseme.
Hodně zdaru do další vydavatelské práce.

44685

03.03.2005 11:58

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

RE: Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Adapa 213.?.?.?

Zdravím, Idealisto.
No, úrok 3 % nemám [pláč] Já jsem si bral 100 % částku hypotéky a dělal jsem si delší fixaxi, takže mám 5,7 % [pláč] Existuje nějaká podpora mladých, tak by mi 1 % úroku měl nějak platit stát, snad jednou ročně mi to dorovná. Teď z hlavy si to nepamatuji.
A já bych řekl, že zatím jen tou nemovitostí tratím a tratím [smích] Předtím jsem bydlel v pronajatém 1+1 a platil 7 tisíc a nemusel se o nic starat. A teď je to samé zařizování atd. No, však jsem se Ti o tom zmiňoval v majlech [smích]
Té prodavačce se zatím nepodařilo mne o tom přesvědčit, ale znám hodně lidí ve svém okolí, kteří se o tom nechali přesvědčit. Vážně. Říkají si, že žít na dluh je moderní a tak si to vezmou na splátky a bláhově opakují, jak je to super a že vlastně nic nepřeplatí...
Já jsem asi ze staré školy a snažím se nic dalšího nebrat na splátky... Ale přítelkyně věčně rejpe a říká ať si vezmem to a nebo ono na splátky, že to je jen tisíc korun měsíčně, tamto jen pět set atd... Tak doufám, že mne nikdo nepřesvědčí [smích]
Btw. Poslal jsem Ti asi před hoďkou e-mail z jiné adresy než běžně, tak se nelekni [smích]

44695

03.03.2005 11:59

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

RE: Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Adapa 213.?.?.?

Já už ani neumím psát [pláč] Samozřejmě, že fixaxi a ne fixaxi [pláč] Omlouvám se za další překlepy [smích]
Idealisto, jinak přeji brzké uzdravení z chřipky...

44696

03.03.2005 12:02

Moralista Valtr Komárek

RE: Moralista Valtr Komárek

Adapa 213.?.?.?

Zdravím Karle,
naše česká populace vymírá a vy byste ještě Čechy posílal jako dary do zahraničí? Nechejme si je všechny raději tady i když mají názory jakékoliv [smích]

44697

03.03.2005 13:08

Kterak židé zkrášlují Prahu

RE: Kterak židé zkrášlují Prahu

Adapa 213.?.?.?

Taky názor [smích]

44708

03.03.2005 14:31

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

RE: Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Adapa 213.?.?.?

Zdravím Druide,
už se mi asi pletou prsty na klávesnici [pláč] Hanbou nad těmi překlepy se ale červenám [zahanbení]

44716

06.03.2005 12:44

Korupce pohlcuje OSN

RE: Korupce pohlcuje OSN

Adapa 213.?.?.?

Zdravím Modráčku,
mít tady v Česku potažmo v okolních státech emigranty z Ukrajiny či Ruska, by mohlo být výhrou tak maximálně pro nás pro Čechy. (Ponechme stranou teď jejich asymilaci.) Ale jak by dopadla Ukrajina či Rusko? Jim by zase ty emigranti scházeli a na jejich místa by se postupně dostávali různé altajské a kavkazské národnostní skupiny...
Takže na jednu stranu my bysme mohli být rádi, že máme "bílé" Česko, ale v podstatě bychom z vysoka kašlali na to, jak "barevné" je Rusko či Ukrajina...
Vím, že v tomto případě jsem bláhový, ale nejideálnějším řešením by bylo zvýšení porodnosti.

45039

06.03.2005 15:15

Korupce pohlcuje OSN

RE: Korupce pohlcuje OSN

Adapa 213.?.?.?

Já si také nedovedu představit jak zvýšit úspěšně českou porodnost... Ale bojím se, že hraní si vlastním písečku, také nebude tím pravým.
Co když si pak za chvilku řeknou Němci, že než mít v zemi další Turky, pokusí se tam nalákat Čechy? Co když si to řeknou Britové, Nizozemci?
No, toto všechno je na dlouhou diskuzi...

45046

08.03.2005 16:50

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Adapa 213.?.?.?

Pane Dušane, pokud něco tak razantně prohlásíte, měl byste to také dokázat doložit...
Já jsem také jen viděl ty stařecké fotky...
Pokud nemáte chuť to hledat, nemáte to ani tvrdit...

45264

23.03.2005 08:47

Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

Dotaz

Adapa 213.?.?.?

Zdravím,
měl bych dotaz na vás všechny, hlavně na Vás, pane Stwora.
Článek končí následujícími větami: "Amerika je definitivně na sestupu, její zlatá doba skončila. Ale na její úplný konec si ještě dlouho počkáme."
Který stát myslíte, že nahradí USA v jeho dominantní pozici? EU? Čína? Japonsko? Rusko? A nebo někdo úplně jiný?
Předem děkuji všem za odpověď. Rád bych si to porovnal se svými názory [smích]

46823

23.03.2005 14:21

Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

RE: Dotaz

Adapa 213.?.?.?

Které přesně máte na mysli, pane Stwora? Přeci jen asijské státy je dost široký pojem. Slyšel jsem třeba názory, že finančnictví atd. se přesouvá z Hongkongu do Dubaje, tedy do Emirátů.

46845

30.03.2005 13:52

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Fuj! Hruza! Stydte se!

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Doktore,
vy jste si asi nepřečetl celý článek. Tam je na konci poznámka, kde byl nejdříve článek uveřejněn a je tam také poznámka psaná panem Stworou, že autor poslal svůj článek také do Britských listů, tak tam pravděpodobně vyjde též.
Proč by mělo být něco špatného na tom otisknout na více serverech jeden článek? Ne každý ze Zvědavce čte blisty a naopak.

47472

30.03.2005 13:58

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Moje zamyšlení

Adapa 84.?.?.?

Osobně nevím, zda bych byl pro odpojení či zapojení. Nemám na to názor. Terri Schiavo je pro mne cizí člověk, v podstatě k ní nic necítím a nemohu tedy fundovaně říci co a jak.
Myslím, že jsou zbytečné všechny ty politické šaškárny, co se kolem toho dějí. Rozhodnout by měla hlavně její rodina. Podle mně by hlavní slovo měl mít její manžel.
Ale včera jsem se v časopise Týden dočetl, že její manžel již více jak deset let má společnou domácnost s jinou ženou, s ní má také dvě děti. Takže podle mne se dávno už vzdal šance, že se Terri Schiavo ještě někdy "probudí". Tím, že si již dávno našel jinou, se vlastně Terri již vzdal a rozhodnout by tedy měli její rodiče.
Selským rozumem bych tedy řekl, že by se mělo stát, to co chtějí její rodiče. Pokud by to bylo odpojení, byl bych pro odpojení. Pokud je to zapojení, tak jsem pro.

47474

31.03.2005 17:29

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavo zemřela

Adapa 84.?.?.?

Tak složité dilema, zda zapojit či nechat odpojenou, je již vyřešeno. Terri zemřela...
V hloubi duše bych si přál, aby Honza neměl pravdu a ona nic nevnímala. Protože pokud skutečně vnímala, usmívala se atd. pak ty dny bez vody a jídla pro ní museli být skutečným peklem a smrt vysvobozením...

47599

01.04.2005 09:09

Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

Adapa 84.?.?.?

Tak nějak jsem do poslední chvíle doufal, že jmenování Wolfowitze bude jen takovým nepodařeným Bushovým pokusem o žert. No nestalo se...
Pro Američany je důležité mít v čele Světové Banky svého člověka, protože z fondů Světové Banky putuje do zemí třetího světa a tedy i do Iráku finanční pomoc. Bushova administrativa navíc prosazuje v činnosti Světové banky významné reformy a to by měl Wolfowitz usnadnit. USA především požadují, aby banka rozdělovala pomoc formou nevratných grantů namísto půjček. To dosud banka odmítala, protože by byla závislejší na přísunu peněz od členských vlád.
Jaká krásná ironie [smích] Wolfowitz v podstatě "zařídil" válku v Iráku a dnes bude mít na starosti rozdělování finanční pomoci pro Irák [smích]

47672

15.04.2005 15:54

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Já si naopak myslím, že USD si již sáhlo na své dno a bude růst. Většina obchodníků a spekulantů si už tak nějak zvykla na jednosměrný pohyb USD. Také na tuto kartu vsadili nemalé peníze a pozice spekulantů jsou výrazně na pokles, tzv. "short". A co víc, dokonce i lidé, kteří s kapitálovým trhem nemají mnoho společného, najednou sledují a komentují pohyb amerického dolaru. Když se na titulních stránkách novin a časopisl, které se jinak běžně věnují zcela jiné problematice než finančním trhům, objeví varování před klesajícím dolarem a předpověď jeho dalšího pádu, zpravidla to znamená jediné - dolar je na minimu. Když s vámi řidič taxíku začne diskutovat na téma padajícího dolaru a možnosti na tom vydělat, tak mi psychologická analýza velí jednoznačně - udělat opak!
Současná situace je taková, že USD se nachází blízko nejnižších úrovní za více než 20 let. Důvodem poklesu USD je zejména prudký pokles úrokových sazeb probíhajících od roku 2000. FED razantně snítil úrokové sazby z více jak 6 % pod 1 %, aby podpořil ekonomiku a finanční trhy, které byly otřeseny. Druhou hlavní příčinou poklesu USD je vysoký deficit obchodní bilance. Pokles měnového kurzu tuto nerovnováhu pomáhá narovnat, protože zdražuje dovážené zboží a zároveň zlevňuje vyvážené a činí jej tak více konkurenceschopným na světových trzích.

Proč si myslím, že USD bude růst?
Finanční trhy vždy reflektují očekávání budoucnosti, nikoliv pouze již známá fakta. Naopak již zveřejněné údaje jsou v kurzech plně zohledněny a pro budoucí vývoj kruzu nejsou téměř vůbec rozhodující. Nás zajímá budoucnost. Má cenu tedy argumentovat již známými fakty? Nikoliv. Důležité je odhadnout události, které se odehrají až v budoucnosti.
Proč tedy USD poroste:
- americké úrokové sazby rostou rychleji než úroky ostatních zemí. Ukazuje se, že to byl právě dramatický pokles úrokových sazeb v USA, který nastartoval pád USD. V období nízkých úrokových sazeb, ve kterém se nacházíme, hraje každé % velmi podstatnou roli v rozhodování investorů, kam uloží své prostředky.
- USD je stále nejvýznamnější rezervní měnou. Také světové centrální banky stále potřebují USD jako tzv. rezervní měnu. US vláda je stále důvěryhodnější a stabilnější než její hlavní konkurent EU. I když € slaví již 6 rok své existence, porušování rozpočtových pravidel největšími evropskými zeměmi nastaví jednotnou evropskou měnu do dobrého světla. I proto se zatím světové centrální banky zdráhají alokovat větší částky do eura a věří USD.
- vyspělost dolarových finančních trhů je bez konkurence. I přes velký vývoj světových finančních trhů nesmíme zapomenout na skutečnost, že největší trhy se stále obchodují v USD. Poptávka po USD z toho důvodu ještě dlouho nevyschne, protože utvoření nových finančních center nenominovaných v jiných měnách je zatím spíše v říši fantazie. Proč Číňané a Japonci stále skupují americké dluhopisy a jiné finanční produkty, i když jejich výnosy jsou minimální? Americké trhy stále nabízí největší bezpečnost a likviditu.

49204

15.04.2005 19:01

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Petge,
netvrdím, že znám lék na americkou ekonomiku. Nevím, jak americkou ekonomiku vyvést z krize.
Ale tvrdím, že se nebojím momentálně při kurzu 23 korun nakoupit větší množství dolarů.
Prostě tvrdím, že kurz dolaru půjde nahoru [smích]

49220

15.04.2005 19:05

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Martine,
já to beru jen tak obrazně. Když si představím vývoj kurzu dolaru za určité období, tak si prostě představuji kurz při nějakých 21,90 jako pomyslné dno. Myslím, že níže už dolar nepůjde a naopak se od této hranice "odrazí".
Debata o panu Klausovi by byla asi na dlouho, tak se raději zdržím komentáře [smích]
Ale jak říkáte, u vývoje akciových kurzů a vývoje kurzů měn, není nikdy nic jisté. Výše jsem řekl svůj názor. Názor na základě kterého si troufám nakoupit dolary. Ale nikoho cizího k tomu raději nebudu přemlouvat [smích]

49222

15.04.2005 19:31

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Petře,
ale nezapomínejte, že se tady o slovo už dravě hlásí nová generace třicátníků, kteří vystudovali už po revoluci, s komunismem nemají nic společného, když se řekne komunismus vybaví si tak s hrůzou Solženicynův "Soustroví Gulag".
Tito mladí lidé jdou dravě nahoru ve firmách, zakládají vlastní firmy, začínají se angažovat v politice...
Dejte jim šanci dorůst. Snad to bude dobrá generace, která dokáže v Česku něco vybudovat.

49227

16.04.2005 14:04

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Spekulace s měnami tak trochu patří k mé práci a já si troufám teď vážně nakoupit větší množství dolarů. Důvody jsem výše vyjmenoval, tak schválně uvidíme, kdo má pravdu [smích] Můžeme to porovnat třeba za půl roku...
Pokud se seknu a dolar bude mnohem níže než je teď, tak pokud budete mít cestu do Brna, tak Vás zvu na posezení, omluvím se a smeknu před Vámi [smích]
Jinak užívejte víkendu [smích]

49305

16.04.2005 14:27

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Zdravím paní Alžbeto,
nejprve Vám přeji pěkný víkend a omlouvám se, že jsem Vás nechal čekat na Vaší reakci tak dlouho. Bohužel jsem si ji přečetl až před chviličkou a tak se nyní chystám v klidu odepsat.
Napsala jste pěknou, zajímavou a dlouhou reakci. Rozdělím svou odpověď na několik částí, aby se to dalo lépe sledovat.
1) Upozornění na firmy - o výše dvou zmíněných firmách jsem dosud neslyšel. Za chviličku si je vyhledám v google a pokusím o nich něco nastudovat. Jestli se mám zaměřit na něco konkrétnějšího, uvítám, když mne tím směrem nasměrujete.
2) Světová centrální banka - tady jste mne špatně pochopila a nebo jsem to špatně napsal. Pochopitelně, že neexistuje žádná světová centrální banka. Psal jsem "světové centrální banky" tím myslím centrální banky důležitých států - například Japonska, USA, Německa, Indie, Číny atd. Prostě banky, které dokáží svým rozhodnutím ovlivnit jaksi celou globální ekonomiku. Co si budeme povídat, rozhodnutí v ČNB těžko ovlivní třeba ekonomiku v Chile nebo USA, proto ji nepovažuji za jednu ze světových centrálních bank.
3) Hodně se píše o tom, že různé centrální banky zvyšují své devizové rezervy v eurech či jenech, ale myslím si, že ten velký krok, aby se zcela zbavili USD neudělají.
4) Vznik "petroeur" by byl vážnou ranou pro dolar, ale osobně tak nějak pochybuji, že k tomu v dohledné době dojde.
5) "drahý pane" - proč taková ironická oslovení? Já jsem dlouho přemýšlel, zda mám napsat svůj zcela opačný názor. Nedávno jsem byl ještě stoprocentně přesvědčen, že dolar půjde jen a jen dolů. Ale prostě jsem nyní dospěl k názoru, že půjde nahoru a po dlouhém rozmýšlení, jsem se rozhodl to říci tady na Zvědavci i když si většina přispívajících myslí opak.
6) opce na eura - je sobotní odpoledne, bohužel teď do banky nemohu zavolat. Opční obchody nejsou má parketa, znám je jen teoreticky ze školy. Pokud to víte vy, řekněte mi to. Víte, já netvrdím, že se nemýlím, netvrdím, že vše znám... Jak jsem psal výše, ještě nedávno jsem věřil tomu, že USD půjde jen dolů. Pak jsem nad tím přemýšlel, hlavně mne zarazilo, když všude čtu o poklesu dolaru, o tom, jak o poklesu dolaru píší například i v časopise "Katka", kde kdysi psali, že uběhl přesně měsíc od masakru v "ukrajinském" Beslanu.
Paní Alžběto o velikonočním víkendu jsem četl časopis Ekonom a tam byl článek o vývoji USD, kde se předpovídal jeho pokles. A pokud si dobře pamatuji, bylo tam cosi o opčních kontraktech, že se předpokládá že za 12 měsíců bude kurz euro USD asi 1,5...
Právě tento článek mne vyburcoval, abych nad tím začal přemýšlet a udělal si na to svůj názor... No a dospěl jsem přesně k opačnému názoru než-li většina lidí.
Takže pokud chcete, kamenujte mne, nebo se usmějte nad tím, že si myslím přesně opak toho než-li většina.

49306

16.04.2005 15:15

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Adapa 84.?.?.?

Zdravím skoro sousede [smích]
Když budete mít cestu do Brna, stačí se jen ozvat rád Vás uvidím i před tím než uběhne ta půl roční doba [smích]
Ano Adapa je ze sumerštiny. Víte, před nějakou dobou jsem narazil na knihy o Sumeru, četl o sumerských eposech (Enlil, Epos o Gilgamešovi atd.), měl jsem ho zrovna plnou hlavu a v tu chvíli jsem se také rozhodl zaregistrovat na Zvědavce. No a nevěděl jsem co sem dát za nick a protože jsem měl plnou hlavu Sumeru, dal použil jsem postavu z jednoho eposu [smích]
Co se týče kurzu dolaru, myslím, že skutečně půjde nahoru. Důvody jsem napsal již výše, jednalo by se jen o opakování. Co se týče preventivní války, doufám, že se USA již poučili z Iráku a do dalšího pochybného dobrodružství se už nepustí.
V hloubi srdce věřím, že k válce s Íránem nedojde. Kurzu dolaru by to pomohlo, ale světu ne...

49308

17.04.2005 08:15

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Idealisto,
také myslím, že ceny benzínu bohužel půjdou ještě dost nahoru. Včera jsem si kopil 15. číslo časopisu Ekonom a na titulní stránce je obrovskými písmeny "Beznízn za 50?". Je tam dlouhý a podrobný článek o možném ropném šoku...
No, zatím mi to leží na stole, ale chystám se do toho co nejdříve začíst.
Btw.: Už jsi zpátky? Pokud ano, doufám, že se v týdnu uvidíme [smích]

49405

17.04.2005 08:59

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Tady je odkaz na článek z časopisu Ekonom o kterém jsem se výše zmiňoval:
http://ekonom.ihned.cz/index.php?s1=4&s2=0&s3=0&s4=0&s5=0&s6=0&m=d&article[id]=15964120

49411

18.04.2005 10:58

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Martine,
já a hazard? Maximálně mám tak rád filmy a nebo knihy o hazardním prostředí.
Pro člověka nefinančně vzdělaného může být investování opravdu jen hazardem. Pokud někdo chce investovat, musí se smířit podle mne se dvěma faktory - rizikem a tím, že se bude muset stále sebevzdělávat a zjišťovat další a další věci.
Sázky také nepovažuji za investici. V životě jsem nedal peníze třeba do sportky a los jsem koupil kdysi dávno ještě na střední škole.
Máte ale zcela pravdu, že člověk, který neví nic o investování, nic o fungování kapitálového trhu a který uposlechne třeba lákání nějakého rádoby finančního poradce, že má investovat třeba do toho či onoho podílového fondu či do akcií, tak je to hazard.
Víte, já nemám rád pojem "hraní na burze", pokud si jen tak hraji, tak si vlastně krátím dlouhou chvíli a tak nějak mi ani na výsledku nezáleží. Pokud ale investuji, tak proto, abych z toho něco měl, abych buď zhodnotil svou investici a výhodně ji prodal se ziskem a nebo abych získal ze své investice pasivní příjem.

49507

18.04.2005 11:00

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Idealisto.
Děkuji za pochvalná slova o mně, jen aby se nezačal červenat... A jak jsem Ti říkal, teď se mi celkem daří, ale počítám, že životních pádů a krachů zažiju nespočet [smích]

49508

18.04.2005 11:14

Blíží se rozpad ČSSD?

RE: Blíží se rozpad ČSSD?

Adapa 84.?.?.?

Zdravím...
Máte pocit, že zbývají jen Zelení? Dneska jsem si koupil časopis Týden a na straně pět je otevřený dopis Jakuba Patočky za Stranu zelených o potřebe zbavit se neobrežněvců v KSČM, reformovat ji a udělat z ni demokratickou stranu.
Hned pod tím je druhý otevřený dopis, podepsaný Danou Kuchtovou (místopředsedkyní SZ) a dvěma členky předsednictva SZ. Tam se zaše píše, že předsednictvo je znepokojeno aktivitami předsedy SZ o reformování KSČM o tom, že jednají bez mandátů atd.
No, tak mi přijde, že na to jak, jsou miniaturní stranou, tak jsou dost rozhádaní.

49509

19.04.2005 09:30

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Zdravím pane Martine,
víte, já si troufnu říci svůj názor třeba na vývoj kurzu, akcií či tak něco. Ale nedokážu si představit, že bych měl pracovat u nějaké poradenské firmy a dávat lidem doporučení k investicím.
Svoje peníze se odvážím investovat, ale ne peníze cizích lidí. Snad mi rozumíte, jak to myslím.
Kdybyste za mnou přišel a chtěl byste "poradit" do čeho investovat, mohl bych Vám maximálně říci co dělám já, do čeho se snažím investovat, čeho se bojím, čemu nevěřím. Ale nedokázal bych Vám říci dejte peníze do tohoto či tohoto...
Ale za nejdokonalejší investici stejně považuji čas věnovaný rodině a svým blízkým [smích]

49649

19.04.2005 15:21

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

No ono těch zkomolených názvů je tam bohužel více [pláč]
Gruzínsko - Gruzie
Quatar - Katar
Osetínsko - Osetie
atd. atd...

49679

20.04.2005 10:46

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Pane Stwora,
jak jsem psal již výše, těch chyb je tam mnohem více. Někdo mne možná vezme za puntičkáře, ale když už to psát na informačním webu, tak alespoň správně.
O něco níže jste vybízel, ať Vám někdo tedy napíše správné názvy, že opravíte. Nuže, tady jsou.
Tak předně, neříká se Kirgizsko ani Kirgizstán - správně je to Kyrgyzstán.
A tady jsou další nepřesnosti:
Gruzínsko - Gruzie
Oman - Omán
Quatar - Katar
Kuvejt - Kuvajt
severní Osetínsko - Severní Osetie
Kalmukie - Kalmycko a nebo se někdy používá i název Chalm Tangč
Karačajevo-Čerkesie - Karačajsko-Čerkesko

Čeština je bohatý a krásný jazyk, když máme pro státy vlastní názvy, proč je komolit, vymýšlet patvary či používat anglické názvy?
Kdo by si chtěl někdy ověřit nějaký český název jakéhokoliv státu či území může použít například následující odkaz:
http://www.libri.cz/databaze/staty/

49835

20.04.2005 11:58

V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

RE: V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

Adapa 84.?.?.?

Zdravim Groviku,
vy jste mne tak docela vyděsil [smích] Já mám kvůli seti@home puštěné v kancelářích nonstop počítače [smích] Tak doufám, že neluštím nějaké šifry [smích]

49839

20.04.2005 12:03

Válka v židovské obci se přiostřuje:

RE: Válka v židovské obci se přiostřuje:

Adapa 84.?.?.?

Zdravím paní Alžběto,
velice se mi líbí styl Vašich příspěvků a otázky v tomto posledním příspěvku.
Nechtěla byste napsat nějaký článek s možnými odpověďmi na ty Vaše otázky?

49841

20.04.2005 16:26

V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

RE: V Barceloně mají nejrychlejší počítač v EU

Adapa 84.?.?.?

Ale no tak, neberte mi iluze [smích]
Jsem totální analfabet, co se týče fyziky atd. Ale říkám si v hloubi duše, že alespoň nějak pomáhám, když moje firemní počítače louskají nějaká data o gravitaci (Einstein@home) a nebo hledám rádiové vlny od zelených mužíčků [smích]

49869

20.04.2005 17:49

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Pane Stwora, netřeba se omlouvat vždyť nejste autorem článku [smích]

49881

20.04.2005 17:52

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Adapa 84.?.?.?

Pane Rudo,
zkuste jí napsat na e-mail rovnou a uvidíte, zda bude mít zájem o pokračování diskuze v majlové formě. Je to jistější než-li čekat, zda zavítá do archívu [smích]

49882

22.04.2005 16:41

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Adapa 84.?.?.?

Zdravím pane Lev,
já jsem prostě jen hrdý na svou češtinu, ale že bych byl zrovna milovníkem spisovné češtiny? [smích] Kolikrát se děsím těch hrubek a překlepů [smích]
Ale některé ty názvy států mne vážně byly do očí. Byl to neskutečný patvar...
Jen bych rád řekl, že jsem rád, že se čeština vyvíjí. Je to jen dobře. Je to znak, že je to živý jazyk, který neustrnul někde v minulosti.

50216

18.05.2005 12:21

Jak jsem potkal bizony

RE: Jak jsem potkal bizony

Adapa 84.?.?.?

Pane Stwora, studenti se prostě někdy nudí [smích] Neberte jim zábavu [smích]

52976

19.05.2005 11:54

Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace

RE: Propagace přijetí ústavy cizího státu a možné právní implikace

Adapa 84.?.?.?

To ano, obě díla jsou veřejně dostupná... Ale navrhovaná ústava EU je čtení tak nudné, odborné, suchopárné a nezáživné, že já ve svém okolí nevím o nikom, kdo by ho zvládl celé přelouskat.
V Česku se všichni rádi ohání USA, EU by také ráda dohala USA, tak by si z nich mohla vzít příklad a udělat prostou, jednoduchou a přitom jasnou ústavu jakou má USA. Když vznikala americká ústava, běžně se četla na ulicích, lidé o ní debatovali, věděli, co tam je... O evropské ústavě zde v ČR všichni jen vědí, že je to byrokratická hatmatilka.
Takže klobouk dolů před Vámi, pokud jste ji dokázal celou přečíst.

53065

20.05.2005 14:05

Jak jsem potkal bizony

RE: Jak jsem potkal bizony

Adapa 84.?.?.?

Zdravím,
tedy klobouk dolů před tím, co dokážete s proxy serverem. Něco takového bych si přál také umět i když ani nevím, na co by mi to bylo [smích]
Ale na druhou stranu, pokud by si někdo z BIS maskoval své připojení z nějaké centrály, nebude to aktivně rozhlašovat na netu [smích] Prostě, kdo nejvíce mluví, nejvíce přehání [smích]

53141

23.05.2005 09:20

Jak jsem potkal bizony

RE: Jak jsem potkal bizony

Adapa 84.?.?.?

Zdravím, pane Marty.
No, já jsem ten anonymizer také jednou zkoušel. Ale dopadl jsem prachbídně [pláč] Proto vážně mohu jen říci, klobouk dolů před Vámi.

53362

26.05.2005 09:29

Přišlo emailem z USA

RE: Přišlo emailem z USA

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Trodasi,
já nevím, jak to bude s těmi možnými anonymy, tedy zapomínáním jmen pod příspěvky... Nemyslím si, že by to bylo dlouhým čtením... Já někdy pročítám příspěvky na Zvědavci skoro hodinu v kuse a pak mne napadne na něco zareagovat a ještě se mi nikdy nestalo, že by tam můj nick chyběl.
Spíše se to může stát, pokud uživatel často maže cookies a dočasné soubory...

53593

01.06.2005 13:17

Na Klause mi nesahejte

Na Klause mi nesahejte

Adapa 84.?.?.?

Zdravím, pane Stwora.
Řekl bych, že toto je jeden z Vašich nejlepších článků, které jste napsal. A já s ním ve všech bodech 100 % souhlasím.

54260

11.06.2005 13:20

Námořníci USA chtějí žalovat Izrael

RE: Námořníci USA chtějí žalovat Izrael

Adapa 84.?.?.?

A co místo zažalování raději vysvětlit, co je na tomto "plátku" špatné? Kritizovat a žalovat umí mnozí, co zkusit argumentovat a diskutovat?
A nebo napiště, jak to podle Vás ve skutečnosti s Liberty bylo.

55716

12.06.2005 11:34

Ondřej Giňa odsouzen za podvody

RE: Ondřej Giňa odsouzen za podvody

Adapa 84.?.?.?

Zdravím, pane Kema.
Myslím, že když je budeme nazývat podle toho, jak sami budou chtít, tak v tom budeme mít za chviličku zmatek.
Vezmu to třeba na černochy. Jak jste správně psal, nejdříve se jim říkalo negři. Nikomu to nevadilo, až to pak začalo vadit jim. Tak se z nich rázem stali černoši. A už několikrát jsem narazil v novinových článcích na téma, že jim vadí toto označení, neboť je rasistické a získalo pejorativní nádech. Takže teď jsou pro označení Afričané, případně v USA Afroameričané... Když to půjde takto dále, jak jim asi jednou budou říkat moji vnuci?
To samé cikáni, dnes jsou to Rómové a říci slovo cikán je pomalu urážka... Pokud to vážně půjde takto, tak moji vnuci se budou jednou bát vyslovit slovo Róm a budou používat nějaké politicky korektnější...
To samé platí i o Eskymácích a všech dalších... Kdyby se radši u Inuitů řešili jejich problémy s alkhoholem, špatný školský systém. U Cikánů-Rómů právě jejich nezaměstnanost, sociální dávky atd.
Přejmenováním problému se problémů nezbavíme...

55826

12.06.2005 18:29

Ondřej Giňa odsouzen za podvody

RE: Ondřej Giňa odsouzen za podvody

Adapa 84.?.?.?

Já osobně s tím žádný problém nemám, pane Kema. Všichni jsme lidi a je mi jedno, zda se jedná o bělocha, negra-černocha-afroameričana, cikána-róma, Eskymáka-Inuita atd. Takže to, že budeme neustále přistupovat na to, že měníme název nějakého problematického etnika, tak to nic nevyřeší, to nevidím jako krok správným směrem ani jako krok v nějaké mílové cestě.
Přijde mi to, že naopak zapomínáme na nějaký třeba cikánský problém a místo toho si začínáme uvědomovat, že je tu rómský.
Já to vezmu třeba na sebe. Kdysi dávno jsem rozmlouval s jedním Američanem a ten prohlásil, že jsme Kavkazané. Tehdy mne to překvapilo a téměř urazilo. Opanoval jsem, že my Češi jsme normální běloši jak oni [smích] No až po nějaké době jsem zjistil, že v americké angličtině je Kavkazané synonymem pro bílé Evropany. Já si pod pojmem Kavkazané spíše představím Čečence, Armény atd. Mám se snad rozčilovat a chtít po Američanech ať najdou nějaký korektnější termín? Je to prostě na nich, pokud nám chtějí říkat Kavkazané, tak je to na nich.
Tím, že nám budou říkat Kavkazané nebo Evropané nebo běloši, tak se nic nezmění. Já pořád budu stejný člověk se svými chybami i neduhy.

55842

13.06.2005 10:00

Ondřej Giňa odsouzen za podvody

RE: Ondřej Giňa odsouzen za podvody

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Kemo,
jsem rád, že se shodneme [smích] Já osobně si nedokáži představit použít slovo "negr". To u mne vážně získalo takový nějaký hanlivý výraz. Beru to spíše jako nadávku než-li označení nějaké skupiny lidí.
Ale jak jsem říkal výše, proč neustále ustupovat a přemýšlet nad dalšími přejmenováváními skupin a vycházením jim v tom vstříc...
Já jsem raději pro to ukázat si přesně na problémy, vyříkat si, co nám vadí, co dělají oni špatně, co děláme my špatně, zapomenout na diskriminaci i na tu pozitivní a prostě normálně žít. Planetu máme jen jednu...

55925

16.06.2005 14:25

Mahathir Mohamad

RE: Zvedavci dochazi dech a nema co publikovat

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Leho,
ono se dá všechno zneužít a různě vyložit. Stačí se podívat jen na křesťanskou Bibli. Kdyby jí bral někdo doslova, stejně jako bere několik islámských fanatiků Korán, tak tady máme podobné peklo, jaké se snaží rozpoutat například v Ugandě tzv. Křesťanská armáda božího desatera (či jak přesně se jmenují).
Jen pro zajímavost několik rozporuplných citací z Bible:

Numeri
35,19: Vraha usmrtí krevní mstitel; jakmile ho dopadne, usmrtí ho.
35,20: Jestliže někdo do někoho z nenávisti strčí nebo ve zlém úmyslu něco po někom hodí, takže zemře,
35,21: nebo z nepřátelství někoho udeří rukou, takže zemře, musí ten, kdo druhého zabil, zemřít: je to vrah. Krevní mstitel vraha usmrtí, jakmile ho dopadne.

Vzorek lidských prav v Bibli
Deuteronomium
2,33: A Hospodin, náš Bůh, nám ho vydal. Porazili jsme ho i jeho syny a všechen jeho lid.
2,34: V oné době jsme dobyli všechna jeho města, vyhubili jsme každé jeho město jako klaté, muže, ženy i děti; nenechali jsme nikoho vyváznout.
2,35: Jen dobytek a kořist z měst, která jsme dobyli, jsme si ponechali jako lup.
2,36: Od Aróeru, který je na břehu potoka Arnónu, a od města, které je tam v úvalu, až do Gileádu nebyla pro nás žádná tvrz nedobytná; to vše nám vydal Hospodin, náš Bůh.

3,3: Tak nám Hospodin, náš Bůh, vydal do rukou i bášanského krále Óga s veškerým jeho lidem. Pobili jsme je a nikdo z nich nevyvázl.
3,4: V oné době jsme dobyli všechna jeho města. Nebylo žádné tvrze, kterou bychom jim nevzali, celkem šedesát měst, celý kraj Argób, Ógovo království v Bášanu.
3,5: Všechna tato města byla opevněna vysokými hradbami s branami a závorami; mimoto jsme dobyli velmi mnoho otevřených měst.
3,6: Vyhubili jsme je jako klatá, jako jsme učinili chešbónskému králi Síchonovi; vyhubili jsme každé město jako klaté, muže, ženy i děti.

Děti musí zemřít, když jsou neposlušné:
Exodus
21,17: Kdo zlořečí svému otci nebo matce, musí zemřít.

Tolerance ve víře:
Deuteronomium (5. Moj)
13,7: Kdyby tě tvůj bratr, syn tvé matky, nebo tvůj syn nebo tvá dcera nebo tvá vlastní žena nebo tvůj nejmilejší přítel potají ponoukal: "Pojďme sloužit jiným bohům", které jsi neznal ty ani tvoji otcové,
13,8: některým z bohů těch národů, které jsou kolem vás, až blízko tebe nebo daleko od tebe, od jednoho konce země až k druhému konci země,
13,9: nepřivolíš mu a neuposlechneš ho, nebudež ho litovat ani s ním mít soucit ani ho krýt.
13,10: Musíš ho zabít. Nejprve se proti němu pozdvihne tvoje ruka, aby ho usmrtila, potom ruce všeho lidu.
13,11: Budeš ho kamenovat, dokud nezemře, protože tě usiloval odvést od Hospodina, tvého Boha, který tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví.

Tak se mi zdá, že Korán ani Bible si vážně nemají co vyčítat. Proto není nad zdravý rozum a upřímné srdce [smích]

56539

16.06.2005 15:40

Mahathir Mohamad

RE: Jedenácté přikázání

Adapa 84.?.?.?

Zdravím, pane Táborský. Ano, toto všechno je ze Starého Zákona. Ale na druhou stranu Ježíš nezrušil žádny Starý Zákon, naopak on potvrdl všichny staré zákony o zabíjení a zavraždění, které jsem zmínil výše.

Matouš 5
5,17: Nedomnívejte se, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky; nepřišel jsem zrušit, nýbrž naplnit.
5,18: Amen, pravím vám: Dokud nepomine nebe a země, nepomine jediné písmenko ani jediná čárka ze Zákona, dokud se všechno nestane.
5,19: Kdo by tedy zrušil jediné z těchto nejmenších přikázání a tak učil lidi, bude v království nebeském vyhlášen za nejmenšího; kdo vy je však zachovával a učil, ten bude v království nebeském vyhlášen velkým.

56561

16.06.2005 15:41

Mahathir Mohamad

RE: Jedenácté přikázání

Adapa 84.?.?.?

Pane Táborský, Talmud raději nebudeme ani citovat [velký smích]

56562

17.06.2005 14:25

Kauza Zündel: Obvinění v nedohlednu

Zündel a nacistická základna v Antarktidě

Adapa 84.?.?.?

Zdravím všechny informovanější přispěvatele. Měl bych dotaz týkající se pana Zündela, ale nesouvisející s jeho obviněním.
Dočetl jsem se, že se pan Zündel "proslavil" nejen v souvislosti se svými názory na holokaust, ale také díky tvrzení, že v Antarktidě je tajná nacistická základna, ze které vylétají létající talíře, které pak považujeme za UFO.
Našel jsem si na to odkaz na http://www.volny.cz/l_kopecky/. Ale chtěl bych se zeptat, zda k tomu nejsou na webu ještě nějaké další stránky, bohužel jsem nic dalšího nenašel. (Nejlepší by to bylo v češtině.)
A pak bych se chtěl zeptat, zda někdo neví, zda pan Zündel toto stále ještě tvrdí a nebo ne. Prý to prosazoval hlavně v 70. letech.
Děkuji všem za odopověď.

56777

18.06.2005 21:32

Kauza Zündel: Obvinění v nedohlednu

RE: Zündel a nacistická základna v Antarktidě

Adapa 212.?.?.?

Mate zcela nepochybne pravdu. Bylo by to dobre na zesmesneni pana Zundela. Pak se mi ale naskyta otazka, proc to proti nemu jeho odpurci nepouziji i ted? Brouzdal jsem pred nejakou dobou na netu a nalezl jsem tam titulni stranky knih, ktere napsal prave pan Zundel o tajne zakladne v Antarktide. Pan Zundel mel pred desetiletimi vest take nejake radiove porady v USA na tema tajemstvi nacistu a UFO...
Vim, ze jsem mimo hlavni tema, ale proste mne to tak nejak zajima. A snazim se o tom dozvedet co nejvice...

57044

18.06.2005 21:40

Kauza Zündel: Obvinění v nedohlednu

RE: Zündel a nacistická základna v Antarktidě

Adapa 212.?.?.?

Zdravim Druide,
diky za odkaz. Rad se na to podivam... Presne to jsem mel na mysli. Slysel jsem cosi o tom, ze prave Zundel a americky admiral Bird jsou nejvetsi zastanci teorie o dutosti zeme, ktera vychazi z nacistickych myslenek...

57047

21.06.2005 08:55

Kauza Zündel: Obvinění v nedohlednu

RE: Zündel a nacistická základna v Antarktidě

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Druide, děkuji za odkaz. Teď si ho přelétám právě ve druhém okně očima. Něco podobného jsem včera našel na www.matrix-2001.cz. Včera jsem se celkově tak nějak zdržel do pozdních hodin v kanceláři a bloumal jsem jen tak na netu a googloval o té nacistické základně v Antarktidě.
Krom věcí, které vypadají celkem seriozně, tak jsem objevil i informace, že tam nacisté sestrojili stroj času a společně s potomky dinosaurů díky tomu již před několika miliony lety zkolonizovali jisté hvězdy. Dokonce jsem tam našel i jména těch hvězd [smích]
Ale když pominu všechny ty bláboly kolem, stejně by mne tak nějak zajímalo co je na tom všem pravdy a proč do Antarktidy v roce 1946 vtrhli Američané s takovou vojenskou silou a pod vedením admirála Byrda, který sám věřil teorii o dutosti země...
Asi přeci jen bude něco na tom, jak se říká - na každém šprochu, pravdy trochu [smích]

57473

21.06.2005 09:17

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

Adapa 84.?.?.?

>Pane Vcelicko
>Sto korun mesicne za moznost vsech nutnych peneznich operaci
>pres banku neni mnoho. Tri, ctyri koruny denne.....

-----

Zdravím Tě Idealisto,
ač jak víš, tak s Tebou v mnoha věcech souhlasím, tak mám nyní pocit, že co se týče bank, tak jsi vážně velký idealista [smích]
Já mám už léta letoucí účet v KB. Loni díky hypotéce, jsem tam na něm dělal jisté změny a vypadalo to pak tak, že jsem měl poplatek za vedení účtu 59 Kč, poplatek za výpis poštou 7 Kč. Od března tohoto roku ale došlo ke změně, kterou mi banka oznámila na zadní straně mého výpisu. Poplatek platím stále stejný, ale navíc se mi zvýšili nějaké poplatky za položky (které původně byli součástí poplatku za vedení účtu - tudíž zdarma). Do té doby mi chodili informace o změně stavu na mém účtu zdarma SMSkou na mobil, od března platím korunu...
Suma sumarum platím v současnosti 59 Kč za vedení účtu, 7 Kč za výpis poštou a cca 150 korun měsíčně za položky! (V těch jsou ty SMSky na telefon, volání pro zadávání příkazů po telefonů, vklady a výběry na účet, poplatky za trvalé příkazy atd. atd.) A přitom tento účet používám jen pro chod domácnosti, o firemních účtech raději ani nemluvím [smích]
A jako úrok mám 0,25 % ročně. A to se mi ještě zdaňuje 15 % srážkovou daní [smích]
A jen pro zmínku, mám ještě hypotéční úvěr. Každý měsíc tam musím platit úroky a splátku úvěru. Banka mi každý měsíc společně s mým klasickým výpisem pošle ještě jednu další stránku, kde jsou mé splátky hypotéky. A za vedení tohoto hypotéčního úvěru platím každý měsíc 300 Kč [smích]
A radši už nemluvím o tom, že platím ještě za vedení karty, k tomu musí být super pojištění Merlin atd. atd. [smích]
A pak si ještě vzpomínám na svá studentská léta. Když jsem začal bydlet v Brně na kolejích, tak koleje přišly s tím, že se kolejné musí platit z účtu a měli jakousi smlouvu s IPB. Z jiného účtu to nešlo. Tak jsem si musel zřídit účet u IPB a čas od času na něj dát peníze, abych mohl platit koleje. Když jsem pak po letech odcházel z kolejí, rušil jsem i nepotřebný účet u ČSOB (která mezitím zhltla IPB). Za zrušení svého studentského konta jsem zaplatil asi 300 Kč a musel jsem ještě vypisovat dotazník, kde jsem musel zdůvodňovat, proč účet ruším, kde mám jiný účet atd. atd.
A, Idealisto, to víš, co dělá naše firma. Díky tomu máme u dvou bank cca 30 účtů asi na dvacet druhů měn. To bys teprve měl vidět ty poplatky [smích]

57477

21.06.2005 12:00

Kauza Zündel: Obvinění v nedohlednu

RE: Zündel a nacistická základna v Antarktidě

Adapa 84.?.?.?

Zdravím Zdenku,
no spíše než-li ty seriózn vědce, tak momentálně čtu asi jen samé šarlatány. Narazil jsem na téma nacistické základy v Antarktidě ve spojitosti s panem Zündelem teprve před několika dny a tak se o tom snažím něco více zjistit... Shodou okolností v posledním čísle National Geographic vyšla podrobná mapa Antarktidy, tak mne to nějak "posedlo" a začal jsem po tom jen tak pídit...
Prostě člověk si stále rozšiřuje obzory [smích]
Pokud byste měl nějaký seriozní odkaz na dutost naší země, uvítám ho [smích]

57512

22.06.2005 09:06

Kauza Zündel: Obvinění v nedohlednu

RE: Zündel a nacistická základna v Antarktidě

Adapa 84.?.?.?

To je pravda, že je to žrout času. Proto jsem si naštěstí nenechal udělat ještě internet domů, jinak bych u toho všeho asi ponocoval [smích]
Ale na druhou stranu se alespoň něco zajímavého dozvím [smích]

57703

22.06.2005 09:08

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

Adapa 84.?.?.?

Druide, Idealista je v tom nevinně [smích] Tu firmu jsem do toho zatáhl já [smích]

57705

22.06.2005 09:13

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

Adapa 84.?.?.?

Už je to celkem dávno, co jsem si uzavíral svůj účet v bance, tak si to všechno přesně nepamatuji, ale vybavuje se mi jedna kouzelná větička, která zněla nějak takto:
"Banka si vyhrazuje právo zvýšit poplatky či provést změnu úrokových sazeb, tato změna bude klientovi oznámena na bankovním výpise."
A my běžní občani to podepisujeme a pak se divíme... Ale bohužel není na výběr... U jiných bank je to to samé. Takže nám mohou maximálně zbýt nějaké pochybné kampeličky, nebo nové peněžní ústavy, které ale mají pobočky zatím jen v Praze a Brně...
Takže můj recept je, zanadávat si při tom, když dojde bankovní výpis a pak vydělávat peníze a kašlat na to [smích]

57707

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 6

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 083 518