Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané P.Peshmerga

Nalezeno 178 příspěveků, 4 různé IP adresy

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.05.2005 11:50

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

P.Peshmerga 69.?.?.?

As salamu alaikum wa rahmatullahi wa barakatuhu. Jako idealista byste mohl vedet, ze existuje je jeden Buh a tím je Allah a Mohamed (peace be upon him) je jeho prorok. To by měl znát i ďaur a kafír jako jste vy.
Kdyby byla úplně věřící pak by měla nejenom zahalenou hlavu šátkem, ale i kompletní obličej a ruce v rukavicích, a v žádném případě by navíc neseděla mezi ďaury. To co prováděla malá paní Malá a.k.a al-Oukla (3.14ča) nereprezentuje pravověrné muslimské ženy.
Tak pro příště, než zase začnete znevažovat jediného Boha....Lá iláha illallah wa Muhammadur-rasulalláh! (As salátul khairum min an naum, it is better to pray than to sleep!)

53372

23.05.2005 12:20

Pošpiněný holocaust

Pošpiněný holocaust

P.Peshmerga 69.?.?.?

Z uvedeného vyplývá, že se soudruh Enrico Marco neřídil pravidly bývalého státního sekretáře US Jamese Bakera a.k.a 5P (Proper preparation prevents poor performance). Kdyby se pečlivěji připravil na svou mučednickou roli, pak by se to tak blbě neprovalilo a mohl v klidu a v blahobytu dožít svůj život někde na slunném jihu Španělska. To takoví pánové typu Eda Wiesel a celá ta holokaustová organizace ve Vídni z toho mají velice dobré živobytí už několik desítek let, (dnes už v tom jedou i jejich děti, takže to tak brzy nepřestane, pane Král. No, nepokračujte v tom, když to tak docela dobře vynáší). Někdy i oni mlží o tom jak byli zachráněni (spolupráce s SS či Gestapem byla někdy prospěšná), občas se něco provalí, ale v tisku se jen málokdy nějaká zpráva objeví.

53373

26.05.2005 11:15

Přišlo emailem z USA

RE: Přišlo emailem z USA

P.Peshmerga 69.?.?.?

A to jste, pane Lev, pořád psal, že pan Včelička je neseremed. Jako trubec by to byla pravda, ale jako včelička ženského pohlaví určite něco produkuje. Ne sice moc, je to nakonec jen včelička, takže by se to dalo ohodnotit jako seremed-ale-málo. [zmaten]

53599

26.05.2005 23:29

Přišlo emailem z USA

RE: Přišlo emailem z USA

P.Peshmerga 69.?.?.?

Já mám osobně pana Včeličku and/or paní Včeličkovou docela rád. Komentáře jsou docela zábavné, i když někdy zavádějící. V každém případě se zdravě stravuje (nejí hamburgery). Asi už nemá malé děti, neboť jinak by McDonald častěji navštěvoval, a navíc by pro ně sbíral ty blbé plastikové figurky a sledoval reklamu McDonald. Nepoužívá často dvoudolarové bankovky, protože má většinou jen ty větší (od Lincolna nahoru). Prostě pohodový člověk. Bude asi čínského vyznání, ti také věří jen na ty zeleno-černé mrtvé americké prezidenty; nejlépe od U. Granta výše (od padesátidolarovky výše, to je vysvětlení pro sedláky). Číňané jsou nesmírně schopní lidé, příště až budete nakupovat v supermarketu, podívejte se jim do nákupního vozíku, neuděláte chybu. To co tam mají, do úplně povoleného maxima (jinak by tu prodejnu vykoupili), je na výprodeji. Dneska jsme byli nakupovat a hned jsme si všimli,že mají chicken boobs na "special". [mrknutí jedním okem]

53634

27.05.2005 22:39

Přišlo emailem z USA

RE: Přišlo emailem z USA

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Včelička, musím Vám opravdu pogratulovat. Ten Váš link je nejenom vkusný, ale i neurážlivý (i pro ženy, ale moje žena byla vždycky normální). Pokud najdete něco nového a podobného, sem s tím. Je to jako kdysi bývala ta stavebnice Merkur či Vašek (pamatujete si?), člověk se dívá na obrázek, ale musí si ho sám sestavit či doplnit. Šukran džazílan (čili vřelé díky).

[mrknutí jedním okem]

53737

12.06.2005 18:07

Jak se vyrábějí teroristé

RE: ochoten proti agresorum v Iraku bojovat se zbrani v ruce

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Bartošek,
ten první říšský protektor Čech a Moravy se jmenoval Konstantin Freiherr von Neurath (1873 - 1956, přežil je všechny, sice částečně v lochu, ale přežil). Kdyby jeho jméno bylo Neuwirt, pak by si Vlasta Burián nemohl z něho dělat v divadle prču typu "Neu Rad nasrat, nové kolo, mokré kolo, (nass Rad)". Ale to si mohl dovolit jen Vlasta Burián, který byl doma jak v češtině, tak v němčině a svobodný pán von Neurath byl diplomat ze staré školy a ani ho za to nešikanoval, to dělali až komouši.

55840

13.06.2005 15:55

Papežovo smrtelné požehnání Africe

RE: Papežovo smrtelné požehnání Africe

P.Peshmerga 69.?.?.?

Naprostý souhlas. Od které doby si má normální člověk nechat kecat do šukání od představitelů křesťanské církve, kteří mají navíc zachovávat celibát. To, že ho v minulosti nezachovávali a někteří z jejich potomků se dokonce stali i papeži neznamená, že budu přijímat jejich přiblblé teorie.
Já jsem se vždycky staral o svou bezpečnost a nějaký blbý, všude cestující Polák či Němec mi do toho nebude kecat. (Ačkoliv Wojtyla jich pár za války "přefik", byl to nakonec i nadějný umělec-divadelní herec).
Pokud jde o Afriku, žádná velká škoda, buď je vyhubí AIDS nebo se navzájem vybijí pomocí převratů, občanských válek, hladomoru, vzájemného vyvražďování kmenů, je to stejně podrasa. Stačí když je vidím jak se chovají tady, ale - bohudíky - vymírají. Jen houšť a větší kapky.

55960

14.06.2005 22:25

Mahathir Mohamad

RE: Zvedavci dochazi dech a nema co publikovat

P.Peshmerga 69.?.?.?

Jako arabštinář mohu potvrdit, že doslovný překlad z arabštiny do češtiny či jiného indo-evropského jazyku (to samé platí o aramejštině, akadejštině, klasické hebrejštině, babylonštině a jiných semitských jazycích) je skoro nemožný. Struktura, syntax těchto jazyků je absolutně rozdílná od indoevropských jazyků existujících v Evropě (snad kromě jazyka, kterým mluví v Baskicku, severní Španělsko a jih Francie, Biarritz, který linguisticky nepatří do žádné indoevropské skupiny jazyků; to nemluvím o Maďarech, Estoncích či Finech, ti patří jazykově do ugro-finských jazykových skupin). Ze stejného důvodu byla Bible, Tora a Korán překládána z řečtiny či klasické latiny, tj. jazyků, které byly pokládány jako všeobecný dorozumívající jazyk, jako např. angličtina v současné době či perština (farsí) a mongolština v minulosti.


56179

16.06.2005 00:12

Aghánistán: Změna taktiky

RE: Zase kecáte, kemo.

P.Peshmerga 69.?.?.?

V roce 2004 byl mák oset na 130 000 hektarech (a to je jen skromný odhad OSN, k tomu je zapotřebí tisíce hektarů marihuany), což představuje - ve srovnání s dobou vlády talibánců - návrat k minulosti. Z Afganistánu se stal No. 1 dodavatel opia, stal se z něho tzv. Zlatý půlměsíc, nahradil prakticky Zlatý trojúhelník (Burma, Thajsko, Čína) pokud jde o produkci surového opia. Zemědělská půda v Afganistánu, až na pár oblastí, není vhodná k produkci jiných zemědělských plodin. Stejně tak jako je tomu v Libanonu (Bekaa valley) či v severním Maroku (pohoří Rif), kde se daří marihuaně a nedaří obilí. Pokud budou rolníci vydělávat více na produkci máku, tzn. pokud jim vládá buď nebude platit nějaké bonusy za pěstování obilí, pak se nemůžete divit, že dávají
přednost máku. Naskýtá se ovšem druhá možnost, praktikovaná za talibánců, veřejné popravy pěstitelů opiových makovic, a násilná likvidace jejich políček. Ale to zase by Američané nemohli překousnout, ačkoliv by to bylo - stejně tak jako v minulosti - velice účinné.

56384

16.06.2005 13:50

Kuřáci? Nutno vyhladit!

RE: Kuřáci? Nutno vyhladit!

P.Peshmerga 69.?.?.?

To vaše prohlášení, "až mě to přestane bavit, tak s tím taky seknu", mám s tím takový menší problém. Čili abych použil slov našeho premiéra P. Martin(a) "I actually, would like to challenge your premise". Kouření je díky přítomnosti nikotinu silně návykové a jen z hodiny na hodinu s tím "seknout" dokáže jen málokdo. To mluvím jako bývalý kuřák (sice slabý kuřák nicméně kuřák), který před 25 lety přestal jen kvůli tomu, že dostal zápal plic. Když pak člověk vykašlává krev, tak ho ta chuť na cigaretu rychle přejde, takže jsem to musel nuceně 4 týdny vydržet a pak jsem najednou zjistil, že kouřit nepotřebuji. To stála krabička cigaret (25 kusů) 1.49, dnes se cena pohybuje kolem 8 doláčů, pokud ovšem nenakupujete cigarety u Indiánů na reservaci. Přesto i jako nekuřák nesouhlasím s tou současnou kampaní, protože dnes jsou to kuřáci, zítra, kdo ví.

56522

16.06.2005 14:09

Kuřáci? Nutno vyhladit!

RE: Kuřáci? Nutno vyhladit!

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jde o původ syfilisu (ti, kteří ho mají často mu pak důvěrně říkají tyfilis) není tak jednoznačný. Existují dva hlavní názory, jeden poukazující na dobu před Kolumbusem a druhý na dobu po objevení Ameriky. Byl to Hippocrates, který ve svém díle popsal chorobu vyznačující se příznaky, které jsou typické pro syfilis. Též v bibli (Exodus 2O:5) se něco píše o nemoci jako následek "hříchů otců", která se nápadně podobá dnešnímu syfilisu.
Ta druhá škola názorů pak tvrdí, že nemoc do Evropy přivezli vracející se vojáci a námořníci z Ameriky po kontaktech s místním obyvatelstvem. První taková větší epidemie je nakonec dokumentována již v roce 1494 v Neapoli, což by časově odpovídalo.

56531

16.06.2005 15:00

Aghánistán: Změna taktiky

RE: Aghánistán: Změna taktiky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Řvaní, hulákání, bušení do štítů, prostě dělání hluku se v armádách provozuje od samého počátku. Až teprve nyní jsme to psychologicky vysvětlili a vzhledem k tomu, že máme k tomu jasná vysvětlení, pokračuje i americká armáda ve, čemu Vy říkáte, "řvaní". Za občanské války Severu proti Jihu, ohromný, dalo by se říci zvláštní ječivý křik útočících rebelů mnohokrát způsobil, že jednotky seveřanů zakolísaly či se daly na ústup. A to ohromné řvaní "Urá" útočících sovětských jednotek, po tom se i lépe vycvičeným Němcům ježily vlasy. Řada věcí, které se Vám jeví jako nesmyslné, má své oprávnění a význam ve výcviku vojáků.

56553

17.06.2005 13:39

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Lve,
přispěvatel Kema může být hulvátem, ale někdy mám takový dojem, že ty vaše uštěpačné poznámky by dokázaly, s odpuštěním, nasrat i mrtvou kobylu.
A teď k tématu, Američané nikdy Saddáma na prezidentský stolec nedosadili. Dosadil se tam sám, když nahradil svého předchůdce generála Bakra v roce 1979. Do té doby vykonával funkci, od převratu v 1968, viceprezidenta. Byl typicky arabsky šikovný, mazaný lišák, který se obklopil příslušníky svého "kmene", chlapci z Tikritu, a vytvořil neobyčejně výkonný policejní systém. A mimochodem až do války s Iránem (1980 - 1988) ekonomie Iráku, díky ropě, kvetla. Ty dálnice, vodní elektrárny, široké bulváry, nemocnice, knihovny co na reportážích z Iráku někdy vidíte nejsou Potěmkinovy vesnice. Tehdy bylo dost peněz jak na osobní obohacování tak i na vývoj země. Američané v té době měli jiné starosti, nejprve Vietnam, pak převrat v Iránu, zadržení US diplomatů v Teheránu, Nicaragua, Guatemala, you name it. Navíc po celou tu dobu dodávky ropy pokračovaly. Problémy začaly až když se pak Hussein rozhodl napadnout Kuwejt a v Americe se k veslu dostal klan Bushovců.

56768

17.06.2005 18:00

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Leho, i když argumentujete správně, např. že žádný soudní proces ještě nezačal a že to bude trvat ještě několik měsíců než bude vše připraveno, o správnosti Vašich argumentů Vaše "protivníky" nepřesvědčíte. Jak jste uvedl o vysílání záběrů bez zvuku opravdu rozhodl irácký soud a nikoliv Američané či BBC. Američané si totiž po několika nedávných průserech dávají velkého bacha, aby se do iráckého soudnictví pletli. To jsem si nakonec ověřil i v hlavních arabských denících, které jak známo nejsou US příliš nakloněny. Čas od času je, hlavně v arabských zemích, třeba přesvědčit obyvatelstvo, že důležitý vězeň je stále naživu. Vypadá docela dobře, trochu sice zhubnul, ale jinak je OK. Pokud jde o novou iráckou justici, tam bych měl i já určité výhrady, noví soudci jsou či byli vybíráni a "trénováni" americkými poradci. A jak jistě víte, americká justice je opravdu slepá, viz senzační rozhodnutí v případě O.J. či toho "bleached out" trotla Michaela J. minulý týden (how much justice can your money buy?) Nicméně ve většině případů zpravidla funguje.

56824

17.06.2005 22:31

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

No tak vidíte, pane Lve, že se dva lidé mohou docela slušně dohadovat o problému bez výměny urážek a exkrementů. Korán sice mám neustále po ruce, ale tak moc velkou vážnost k němu nemám. Je to sice matka všech knih (Umm al Kitáb) podle Mohammeda (peace be upon him), ale je to v podstatě taková slátanina Bible, Tory, a praktických zkušeností jednoho velbloudáře a podle dnešních zákonů i pedofila, který si vzal bohatou vdovu a pak se mohl věnovat náboženskému blouznění. Problém je v tom, že co je v Koránu, je do dnešního dne neměnné, na rozdíl od křesťanství (v pátek jíte maso, není-liž vyliž pravda?) Ale připustím, že také by se mohl muslim ptát, co dělal Ježíš od puberty do těch 30 let, to se asi někde flákal, či žil na podpoře (rozhodně si, podle svědků, ruce mozoly nepoškodil).
Pokud jde o Saddáma, nepsal jsem o letech osmdesátých, tam se jistě podpora US silně projevila, tehdy totiž nepřítelem byl Irán (ajrán jak to řada Amíků to vyslovuje), čili nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

56861

17.06.2005 22:48

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Na Guantanamo nemohou Saddáma poslat, neboť podobně jako celá řada jeho spolupracovníků legálně podléhá (jako irácký občan, který se zločinně zachoval v Iráku) iráckému soudu. Pokud Američané chytí někoho, kdo iráckému soudu nepodléhá (občan Saudské Arábie, Syrie, Alžírska apod.), pak ten občan-terorista bude na tom tisíckrát lépe, když ho Američané převezou na Guantanamo než když ho dostanou tajné policejní orgány Saudské Arábie, Sýrie, Jordánska či Egypta (tam totiž dovedou vyslýchat jak se patří podle arabských metod.)

56871

18.06.2005 13:36

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tady bych si dovolil, pane Leho, trochu oponovat. Korán sice říká
"zabíjejte své nepřátele", tj. ty, kteří se se zbraní postaví proti islámským bojovníkům. Ti, kteří se podrobili, ať už byli jiného vyznání, těm byla v minulosti poskytnuta ochrana a byli tolerováni. Jednalo se většinou o menšiny, které vyznávaly křesťanství či židovské náboženství, později - jak se islám mečem šířil dále na východ - se tam dostala i jiná náboženství. Tento legální princip ochrany, "dhimma", se původně vztahoval na náboženství založených na existenci "základní" knihy (Bible, Tora) a víry v jednoho boha. Tito lidé se nazývali Ahal al Kitáb (people of the Book), neměli sice úplně stejná práva ale také neměli stejné povinnosti jako muslimové (hajj, půst o ramadánu, zakát(almužny), modlení atd., viz pět pilířů islámu, arkan ad-din v arabštině). Daně ovšem platit museli. To byl také jeden z důvodů proč černoši v Africe, kteří byli považováni za nevěřící (infidel, kafír), byli chytáni arabskými otrokáři a prodáváni do otroctví. Na ty se ochrana nevztahovala.

56970

18.06.2005 14:36

Kuřáci? Nutno vyhladit!

RE: Kuřáci? Nutno vyhladit!

P.Peshmerga 69.?.?.?

To máte, Dušane, naprostou pravdu. V Kanadě je dnes kuřák považován za páriu a opravdu tu kouří čím dál tím méně lidí. Automaty na cigarety zmizely, drug stores nesmějí cigarety prodávat, jsou dost velké pokuty za prodej nezletilým, a hlavně cigarety strašně podražily. Kde jsou ty doby, kdy jsem v Severní Karolině kupoval karton cigaret za $2.85. Kolikrát, když je tak ty kuřáky vidím stát před budovou v -30, je mi jich docela líto. Přijedu ale na návštěvu do ČR a tam se pořád ještě hulí ostošest. Sice už zmizely ty tramvaje pomalované reklamou na americké cigarety, ale pořád se tam kouří daleko více než na Západě. Pokud jde o ta procenta, údaje jako 62 či 60 procent, to nikdy neexistovalo. Jednak více než polovinu obyvatelstva tvoří ženy a ty tenhle zlozvyk převzaly poměrně pozdě, jednak do obyvatelstva se počítají i děti, a ty většinou ještě nekouří (přiznávám, že některé ženy a školní děti kouří, ale že by to bylo 60%, to tedy nemohu přijmout).

56975

19.06.2005 11:46

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ty Vaše informace asi opravdu budou z Káji Maříka. Vlastní území státu Israel měří 20,770 km čtverečních (20,330 km2 je země, 440 km2 vodní plocha), tj. území bez Gazy a okupovaných částí Cisjordánie, ale včetně Golanských výšek a města Jerusalem, tj. částí, které byly po vítězné válce anektovány a staly se součástí státu Israel. To víte, když prohrajete, tak holt musíte platit. Východní Prusko už také není německé, ale Němci alespoň
"nedržkujou", a jak "německé" východní Prusko bylo.
Montréal, tj. Isle de Montreal, má rozlohu 266.6 km2, je zhruba 50 km dlouhý a 16 km široký (v tom nejširším místě) a žije tam 26 procent obyvatelstva Quebeku, a Vy jste jednou z nich. Tak to bychom měli ty základní údaje. A teď trochu kalkulací 20,770 děleno 267 je 77.79, řekněme 78, čili takových Montreálů by se do Israele vešlo asi 78. To jen pro to Vaše "chození dále do historie". Tak pro příště, jak jsme kdysi říkali v naší stranické buňce, "Důvěřuj, ale prověřuj" (tj.informace). Veuillez agréer l assurance de mon souvenir ému. Amicalement a vous P.P.

57128

19.06.2005 12:07

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

BTW, stejně tak jako v Čechách neslyšící osoba se dokáže naučit číst rty a rozumět vaší řeči (lip reading), každá policejní organizace (tajná či veřejná) v každém státě má k dispozici osoby, které lip reading ovládají (česky, arabsky, čínsky, to je jedno). Každý plátek typu Blesk, Blitz, Sun nebo můj "oblíbený" New York Times apod., pokud budou mít je malé podezření, že Sadám na obrazovce něco senzačního řekl, by ty jeho odpovědi už dávno uveřejnil, na to můžete vzít jed.

57129

19.06.2005 12:41

EU dostala další ránu - rozpočet zamítnut

RE: EU dostala další ránu - rozpočet zamítnut

P.Peshmerga 69.?.?.?

To chybování s rozšiřováním EU nastalo už před mnoha lety, kdy EU přijala Řecko, Portugalsko a Španělsko. Země, které rozhodně nebyly na úrovni Německa, Francie, Holandska apod. Ale tehdy na rozdělování peněz od bohatších partnerů bylo méně kandidátů a tak se postupem času hospodářství a životní úroveň v těch nových členských zemích začala zvyšovat a dnes jsou na tom docela dobře. Pak se zhroutil komunismus a začalo se mluvit o nutnosti rozšířit západní aliance; začalo se s NATO (tam ještě bohatě přispívají Američané), pak přišla na pořad EU. A v tom postkomunistickém jančení se zapomnělo, že se nedá rychle dávat dohromady vyspělé státy s bývalými komunistickými pohrobky. Ti do té společné kasičky buď nemohou přispívat nebo jenom velice málo. (Něco jako OSN, kde africké státy příspívají velice málo nebo nic, ale do všeho si dovolují za imperialistické, donedávna většinou americké peníze, kecat). Teď už z té "opice" začínají střízlivet a nejsou ochotni nové členy tak "štědře"podporovat. A to ještě před nedávnem mluvili o přijetí Ukrajiny, Turecka, Rumunska, Bulharska a jiných hospodářských "velmocí". Tak teď si tyto státy asi ještě pár let počkají.

57130

19.06.2005 17:37

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Paní Ajo, tak jsem si ověřil ty Vaše údaje přímo v kanceláři starosty Montreálu. Po té reorganizaci a sloučení těch různých dříve nezávislých měst a HLAVNĚ přidáním těch mnoha okolních ostrovů k Montreálu, které byly až do nedávna bez výstavby a tudíž z daňového hlediska nezajímavé a tudíž nezahrnuté do celkové plochy, má Montreál nyní celkem 500.05 km2, čili by se do státu Israel trefil asi 41.5x. Byl jsem ujištěn, že Montreal Island už více růst nebude, ono také už není kam. Ile Jesus zůstane i nadále Lavalem a South Shore, kde se ta velká násilím stlučená koalice při posledních volbách rozpadla, také zůstane South Shore (Rive Sud). Také jsem volil svobodu pro naše město od toho diktátora z Longueuil, M. Jacques Oliviera. Takže ten Váš Kája Mařík byl podle současných informací přesnější než můj Kája Mařík a musím mu dát stranickou důtku za špatné provedení informační prověrky. Ou sont des neiges d'antan?, kdy se dalo informacím prověřených soudruhů věřit. Nicméně trvám na tom, že původní Island of Montréal - bez těch ostrovních přírůstků - má těch 266.6 km2.
Amicalement a vous P.P.

57167

19.06.2005 18:08

Kuřáci? Nutno vyhladit!

RE: Kuřáci? Nutno vyhladit!

P.Peshmerga 69.?.?.?

Schopnost tolerovat odlišné názory od lidí žijících v Čechách a i od některých Čechů a Slováků žijících v emigraci to byste chtěl, pane Dušan, opravdu moc. Jedné z neřestí, které jsem se tady v emigraci zbavil, je nedostatek tolerance a závist. Pokud mi oblékání či chování souseda, kolegy apod. nenarušuje můj klid, pak ať si dělají co chtějí. Totéž platí o lidech, kteří mají vetší barák, lepší auta, větší plasmovou televizi apod.; v tom případě mě zajímá jak se k tomu dostali, pak zvážím, zda jsem podobného způsobu (někdy čestného někdy nečestného) schopen, a když zjistím, že na to nemám, tak se smířím s tím co mám, (a zatím jsem nikdy netrpěl), a pokračuji bez nesmyslného závidění v krasojízdě. To samé platí o Zvědavci, jsou tu desítky snad stovky různých lidí, z různých kontinentů, někteří více toleratní někteří méně. Někteří přispívají k tématu, jiní jenom špičkují, nasírají a urážejí přispěvatele k tématům. Live and let live, to je moje heslo (až na ten "češtin", to se dokáži u některých příspěvků docela nas.at., tolik neúcty si čeština nezaslouží).

57178

20.06.2005 21:15

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Co říkal v Norimberku Goering se ví a velice dobře, pane Leho. Ona totiž každá vítězná velmoc měla v soudní místnosti svého kvalifikovaného stenografa, většinou celé týmy, které se střídaly, navíc tam byl přítomen i soudem určený soudní stenograf. Kromě toho byl k dispozici i zvukový záznam, sice na dnešní dobu na primitivních magnetofonech (drátového typu), ale zvukový záznam, dnes ovšem již digitized, dodnes existuje. Ten byl udělán, aby si mohli stenografové v případě nejasností výpovědí resp. otázek zkontrolovat své stenografické záznamy. Navíc každý den byly veškeré otázky prokurátora a odpovědi obžalovaných včetně projevů ustanovených obhájců denně přepisovány týmy sekretářek. Mocnosti se na tyto procesy připravovaly řadu měsíců, procesy stály spoustu peněz a zachování dokumentace pro budoucí generace jako "varování" bylo jednou z jejich nejdůležitějších starostí.

57385

21.06.2005 00:26

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

P.Peshmerga 69.?.?.?

Transkripty z předběžných výslechů, a že jich bylo před vlastním procesem hodně, nový výslech pokaždé, když velmoci získaly nový a dříve utajený dokument, žádná z velmocí nezveřejňovala. Tyto věci se prostě nezveřejňují, neboť nejsou součástí soudního řízení per se, jen shromažďováním informací, dokumentace, která je pak závěrem předložena soudu k posouzení. A tento princip platí dodnes, snad s výjimkou, že může být u těchto doplňovacích výslechů přítomen právní zástupce anebo "obviněný" může odmítnout odpovídat (I'll take 5th or 4th or 18th or 21, if you are an alcoholic so that you cover both the prohibition and abolition of the prohibition, whatever).

57430

21.06.2005 18:24

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

P.Peshmerga 69.?.?.?

V Kanadě fungují banky podobným způsobem, ale ta možnost provádět transakce bezplatně je určována stavem účtu. Některé banky vyžadují minimum na běžném účtu (checking account) $1,000 dolarů jiné $1,500. Pokud se dostanete pod toto minimum, pak za jednotlivé transakce platíte v průběžném měsíci jejich normální poplatky s tím, že určitý počet transakcí je i nadále bezplatný. Internetové bankovnictví je též zdarma, včetně originálního softwaru (je to pro ně levnější než zaměstávat drahé pracovní síly). Za zrušení účtu se tu neplatí, kreditní a debitní karty jsou též gratis (ať už je to karta normální, zlatá či platinová). Pokud máte dobré kreditní ohodnocení (credit rating), pak vám ty limity každým rokem zvyšují nebo vám vymění kreditní kartu za vyšší "třídu". Jinak úroková míra je tu již řadu let velice nízká, ale nestěžuji si. Doby , kdy banky dávaly 10 procent a více, byly také doby kdy hypotéky se pohybovaly kolem 18 procent.

57560

22.06.2005 01:33

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Emma Bovary, alespoň pokud jde o stránku literární, měla jisté anatomické vybavení, kterému se matematicky říká 3.14ča. Čili to musí být žena, ale může to být i hermafrodit. Doporučoval bych tudíž opatrnost při jednání s pí. Bovary.

57640

22.06.2005 01:57

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

P.Peshmerga 69.?.?.?

4 Martin - irácká vláda pod vedením Sadáma Husejna vraždila civilisty nejenom v Iráku, ale i, resp. hlavně, v Iránu (1980-1988). A to způsoby, které dějiny od první světové války a konce války ve Vietnamu nepamatují (chemické zbraně, použití plamenometů, napalmu, otravování vodojemů a studní a jiných "lahůdek"). To že mu některé evropské a americké chemické společnosti dodávaly své výrobky a "know-how" bylo jen proto, že tehdy Irán byl mnohem horší nepřítel než Irák. A těch pár tisíc iráckých civilistů se považovalo jen jako collateral damage. Byli to většinou Kurdové, Šíité muslimové, kteří, alespoň podle Američanů, stejně způsobovali nepokoje jak v Turecku (Kurdové), tak v Libanonu či Palestině (Šíité). Do dnešního dne žijí v Iránu, ale i v Iráku tisíce lidí, kteří utrpěli permanentní poškození tělesného systému díky chemikáliím, které Sadám, ale i iránská strana použivali. Hromadné hroby v Iráku již byly objeveny, a jsou jich desítky, a další přibývají každým týdnem. Sadámova zvěrstva, bohužel, nejsou žádná propaganda.

57647

25.06.2005 21:27

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Google, ty jsi opravdové (cenzurováno - nadávka). Pokud Leho něco v Iráku dělá jako příslušník US armády, je to rozhodně podle směrnic americké armády a ta se chová, až na malé vyjímky, velice disciplinovaně. Ve srovnání s tím, co jste dělali vy, (opět nadávka, cenzurováno), za II. světové války, zejména oddíly Hlinkovců, je to procházka sadem rozkvetlých sakurových třešní. Podle novinových zpráv je v současné době většina obětí, mužů, žen a dětí výsledkem činnosti iráckých a hlavně arabských teroristů. A nezabúdaj "Zo Sidorom proti Židom. Šaňo Mach Židov strach", posílali jste své vlastní občany (Židy) do koncentráků a ještě jste platili německé správě za převoz, jen si vzpomeň, máš krátkou paměť, google. Naštěstí jsme vám těch pár dostojných pánov po válce pověsili a měli jsme pokračovat. A můžete to vymazat, pane Stwora.

58418

27.06.2005 20:25

NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

RE: NOD32: Antivirový program, velikostí sice nepatrný, ale zadrží vše

P.Peshmerga 69.?.?.?

Naprostý souhlas. Též používám český program Avast (rezidentní ochrana) a jsem s ním velice spokojen. A budete se asi divit, kdo mi jeho použití poradil. Jeden mohykánský indián, který vlastní počítačový obchod, Friskies, v nedaleké indiánské rezervaci. Tam se nakupuje bez daní spousta věcí od benzínu počínaje přes cigarety a elektroniku konče. Jo indiáni to jsou tady takoví ti lokální Vietnamci.

58783

29.06.2005 15:10

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Jelikož vám chybí argumenty, které by vyvrátily můj příspěvek, jste jen schopen to celé nazvat demagogií, extremismem, atd. Veškeré mé příspěvky obsahují data či údaje, které jsou ověřitelné nesmírným množstvím dokumentů. Na rozdíl od vás, než něco napíši si své údaje patřičně ověřím, a to z několika zdrojů. Nemám rád lidi či spíše národnosti, které kritizují Američany a mají na svém vlastním dvoře historicky, s odpuštěním, nasráno. A mezi ty, vy Slováci, určitě patříte. Máte všeobecně řečeno velice slabou paměť anebo, což je také možné, vždy si vybíráte jen to co se vám hodí momentálně do krámu. Baszd meg, Čarodejník. Toth nem member. Isten ald meg a magyart!

59008

30.06.2005 20:00

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

P.Peshmerga 69.?.?.?

Displaced Person nebo také "Delayed Pioneer".

59224

01.07.2005 06:31

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdybyste si ten můj příspěvek z 29.6. pořádně přečetl, panie Czarowniku, tak byste v něm našel pár údajů. Ale je vidět, že patříte mezi ty typy, které jsem poznal za své vojenské základní služby, tj. "Čítať, písať neviem, ale vojnu vam urobím". Bardzo mi przykro, szanowny panie, przyszlym razem trzeba lepiej czytač. Ja tego moze nie doczekam. Na wszelki wypadek, uklony dla žony. Bede o panu bardzo mile wspominač.

59296

01.07.2005 14:47

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Evidentně je velice složité argumentovat s člověkem, který je argumentům nepřístupný. Navíc Zvědavec není forum pro výklad dějin slovenského národa. Koho mám rád či nerad, to si sice mohu nechat pro sebe, ale v demokratické společnosti, která ještě není totálně politicky korektní, to mohu také vyjádřit. A to je přesně to co jsem udělal.
Pokud jde o ověřování, jste viditelně schopen a máte přístup k počítači a k Internetu, takže - mohu předpokládat - že si veškeré údaje dokážete, (tedy pokud máte zájem), ověřit pomocí jistých vyhledávačů (Google, Yahoo, atd.); na některé události mám osobní vzpomínky, takže nepotřebuji nic vyhledávat. O moji hlavu nemějte péči.
K té vaší slabé paměti, nemusí to být paměť slabá, ale taková ta "výběrová", něco na způsob "co se mi momentálně hodí do krámu, to použiji". V každém případě jste reagoval na můj příspěvek, tzv. "nastartoval", jako správně seštelovaná motorka, hned na první nakopnutí. Engedje meg,hogy gratuláljak a sikeréhez, Čarodějník elvtárs. A viszontlátásra!

59361

01.07.2005 16:55

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jsou Kurdi fašistický národ, tak jsme opravdu krevně spřízněni se Slováky. Jen s tím rozdílem, že v Kurdistánu řežeme hlavy podle islámského práva (šaríja) a na Slovensku za II. světové války Hlinkovy gardy zabíjely s požehnáním katolické církve důstojných pánů Tisa, dr. Vojtěcha (Béla) Tuka a jejich katolických pomocníků ať už slovenských či představitelů německé menšiny (pán Karmazin). Podobným, i když ne tak zvěrským, způsobem se chovaly ty dvě slovenské rychlé divize, které jste A. Hitlerovi ochotně "zapůjčili" a vyzbrojili z ukradeného československého vojenského materiálu. A musí se uznat, že jste bojovali velice dobře, až do té doby kdy Němci začali prohrávat. Pak bylo pochopitelně logičtější dát se na stranu budoucího vítěze. A také nezapomínejte, že se slovenská armáda připojila k útoku na Polsko v roce 1939 a získala pár kilometrů polského území, než vám další postup Adolf H. překazil. Existují ještě slovenské medaile za tu "odvážnou" vojenskou akci. Je to jak v té vaší hymně "...zastavme sa, BRATIA (Slovaci a Kurdi), veď sa ony stratia, Slováci (i Kurdové) ožijú..". Kezet csokolom, Čaroděj úr. Nagyon finom volt.

59372

01.07.2005 17:55

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě, a já bych to jen silně doporučoval. Jsem rád, že víte, že Wehrmacht byla disciplinovaná armáda, která se chovala vůči uniformovanému protivníkovi - není možné ovšem ručit za všechny - podle uznávaných norem vedení války. Waffen SS byly zpočátku velice elitní jednotky, do kterých se hned tak někdo nedostal, jak po stránce fyzické tak i psychologické. To že došlo v průběhu války k výraznému snížení úrovně a vstupní kvalifikace, to můžete příčíst jen na vrub jak se ta válka pro Němce vyvíjela.
Je zajímavé, jak vy Slováci, stále nenávidíte židy, sionisty, fašisty (to budou asi ty vaše "hezké" osobní vzpomínky z II. světové války), a dokážete americkou armádu popisovat jako fašisticko-sionistickou bandu vrahů (Šaňo Mach, Karol Sidor by měli velkou radost).Pokud vám jde o to co dělaly Hlinkovy gardy, najděte si to sám, na netu je informací hafo (Andrej Hlinka).
Pokud jde o ztráty na životech civilistů, jsou to od konce válečných operací (červen, červenec 2003- jún či júl, abyste tomu, pastičkáři, rozuměl) velkou většinou ztráty způsobené iráckými teroristy a jejich pomocníky z jiných arabských zemí.

59378

01.07.2005 19:10

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

P.Peshmerga 69.?.?.?

Budete se divit, pane Čaroději, tu polštinu si píši úplně sám bez cizí pomoci, podobným způsobem si píši i celou řadu jiných jazyků, jak v latince, tak v azbuce ale i písmem arabským. V lágru nežiji, mám svůj, velice slušný a léta zaplacený dům. Jen už tak často polsky nemluvím, ale čtu pravidelně polské noviny Gazeta Wyborcza. Vzpomínám si jak jsem před lety byl součástí delegace, která doprovázela tehdejšího polského premiéra Wladyslawa Gomulku do Bratislavy. Tam v jednom velkém podniku oslavil přítomné zaměstnance slovy "Bracia Czesi...", byl z toho menší trapas, než mu bylo vysvětleno, že v Blavě jsou "Bracia Slowaci...". Zwracam sie do pana z prošba, czy pan jest przypadkiem, Wasser-Polak albo Wasser-Slowak? Przepraszam, ale brakuje mnie klawiatura polska. Isten vele.

59393

06.07.2005 00:43

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak to jim těm ubohým černouškům určitě ta vaše rodina hodně pomáhá, když jim posíláte "určitý" finanční obnos. Asi tak 25 doláčů ročně, nebo je to padesát doláčů? abych to zase moc nepřehnal. Píšete o tom, abychom nezapomínali na to, že pocházíme z Afriky. Pak ale nezapomeňte, že vy pocházíte z Mongolska, neboť na tom vašem území se právě Mongolové, Hunové, Avaři, Tataři a jiné mongolsko-turecké kmeny z jistých důvodů zastavili, jen oplodnili místní ženy a pak se, bohudík, vrátili domů. Já si podobně jako pan Lev, šetřím peníze na penzi, (Quando est manus parca, tunc est plenior arca, čili "kdo šetří, má za tři), neboť nehodlám přispívat na švýcarské účty černošských diktátorů.

59914

06.07.2005 12:54

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Máte pravdu, na americkém kontinentu Haiti skutečně neleží. Ostrov Hispaniola (Haiti a Dominikánská republika) leží v karibské oblasti, přesně řečeno je součástí Velkých Antil (Greater Antilles) spolu s Kubou, Jamajkou a Portoricem (tj. podle Pravidel českého pravopisu). Ale tak nějak po stránce ekonomické se přidává k americkému kontinentu, neboť přece jenom leží blíž k Americe než např. k Africe. Ona ta Velká Británie také není součástí evropského kontinentu, ale ekonomicky, politicky, defenzivně apod. je považována za součást Evropy; to samé dnes platí i o Maltě, Kypru a Islandu.

59965

06.07.2005 13:37

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ropy, až do relativně nedávné doby, bylo pro tehdejší potřeby dostatek. Kromě občasných průserů způsobených OPEC zeměmi, např. v sedmdesátých letech, se po dlouhou dobu pohybovala cena ropy kolem 30 až 35$ za barel. V posledních letech (10-15) však hospodářství asijských zemí (především Činy, Malajska) vzrostlo tak rychle, že stávající produkce prostě nestačí. O to existující množství ropy totiž soutěží více zemí, plus k tomu přidejte nepokoje v Nigérii, což je též důležitý dodavatel ropy, a máte současnou situaci. Nová potencionální naleziště ropy jsou známa řadu let (Aljaška, Gulf of Mexico, Sibiř atd.) ale náklady na těžbu byly vysoké, a když byl barel za 30 dolarů, naftařské společnosti by nikdy z toho neměly žádný zisk. Dnes, když stojí barel $60 je to ovšem jiná věc a proto se dnes vrtá skoro všude. Ale mám takový dojem, že tohle je jen začátek našich problémů, za chvíli bude v USA docházet i voda. A z historie je známo, že o vodu se často bojovalo (např. Izrael, Palestina, Jordánsko).

59968

06.07.2005 14:02

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

A navíc, pane Gejdoš, rasismus z právního hlediska není ilegální, diskriminace ano. Stejně tak jako prostituce není ilegální, vyhledávání zákazníků ano. Znám řadu míst v USA (např. na Floridě), kde nemůžete koupit dům, pokud nejste schválen vedením komunity. A sami makléři si dávají bacha, aby dům na prodej neukazovali nežádoucím živlům. A podotýkám, že to nejsou milionářské čtvrtě, to by bylo z jiného soudku. Tímto, zjevně rasistickým opatřením, se kontroluje kdo se stane vaším sousedem a kdo ne. Ale má to tu výhodu, že se tam pak nesetkáváte s pyskatými černochy popíjejícími na chodníku vysokoprocentní pivo či vysokoprocentní vína typu Night Express, či Texas Rose.

59974

06.07.2005 14:37

Velká hororová show Ariela Sharona

RE: Velká hororová show Ariela Sharona

P.Peshmerga 69.?.?.?

Greater Jerusalem se dá překládat něco na způsob Velké Prahy (Velký Jeruzalém ). Nejprve tedy Praha jako historická část (Staré Město, Malá Strana, Nové Město, Vyšehrad apod.) a pak se zvětšovala (Žižkov, Dejvice...) až z toho vznikla Velká Praha a dnes Praha převeliká, kam patří i takový Radotín (dříve u Prahy), Stodůlky apod.

59978

06.07.2005 14:55

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak vám musím poděkovat za příspěvek k vylepšení znalosti jazyka Ludovíta Štúra, "trafená hus zagágala". Neměla byste ještě nějaké jiné perly slovenského jazyka okrem ťava, rušňovodič, debna, ceruzka, orgován, bocian?

59987

06.07.2005 15:36

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jde o bývalé koloniální mocnosti, mohu vás upozornit, že bývaly doby, kdy některé africké oblasti díky kolonizátorům prosperovaly. Šlo zejména o bývalé německé kolonie(Schutzgebiete, čili protektoráty) např. Togo, Kamerun či dnešní Namibia. V těch zemích nejenom úředníci, vojáci a německé firmy Jeho císařského veličenstva "vykořisťovali" místní obyvatelstvo, ale stavěli i silnice, železnice, mosty, školy, nemocnice, přístavy, nechávali studovat Afričany v Německu, aby se z nich stali doktoři, administrátoři atd. a celkově přispívali ke stabilizaci země a její prosperitě. Mistní obyvatelstvo sice nežilo v přepychu, až na pár náčelníků a jejich rodin, ale rozhodně nehladovělo a neumíralo tak jako umírá dnes pod vládou svých vlastních lidí buď hladem nebo AIDS či vzájemným vyvražďováním. Jen se podívejte na to, co udělal Mugabe ze své kdysi potraviny exportující země.

59995

06.07.2005 16:24

Velká hororová show Ariela Sharona

RE: Velká hororová show Ariela Sharona

P.Peshmerga 69.?.?.?

Viděl jsem učebnici pro palestinské žáky základní školy ( vydána v Egyptě, dnes je to možná lepší a přesnější), tam také Israel jako stát nebyl uveden. A nejlepší jsou matematické otázky, jako např. když mujahadeen zastřelí 4 židy a granátem zabije 3 židy, kolik židů islámský bojovník zabil? Správná odpověď, i v Česku, je 7 židů.

60000

06.07.2005 16:48

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Žádný nový zeměpis netvořím, osobně připojuji ostrovy k nejbližším kontinentům. Např. jak jsem již psal Haiti, Kuba či Dominikánská republika jsou k Americe (k Novému Světu) blíže než k Africe. Ale pan Včelička (alias Seremed-ale málo) někdy bazíruje na slovíčku, tak to musím opravit. Ani ten termín Amerika není přesný, Kolumbus nepřistál v Americe ale v oblasti dnešního Karibiku a domníval se, že objevil novou cestu do Indie. V té době ani termín Amerika neexistoval. Ten vznikl až díky Amerigo Vespucci a vlastně jednomu německému kartografovi, který zpracovával poznatky nových mořeplavců a nazval nový kontinent Amerika. To už se ovšem vědělo, že nový kontinent není Indie, přestože ten termín indiáni do dnešního dne zůstal (s výjimkou politicky korektních "buzerantů").

60004

06.07.2005 18:28

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Když máte největší ekonomiku na světě, tak by tomu asi odpovídalo to vaše prohlášení, že největším spotřebitelem ropy na světě jsou a ještě nějakou tu dobu budou Spojené státy americké.

60027

06.07.2005 20:41

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdybych byl Argentinec, tak bych asi Falkland Islands zařadil k Jižní Americe a nazýval bych je Islas Malvinas. Když se tak podívate na tu mapu tak jsou blíže k Estrechos de Magallanes a Ohňové zemi než k Velké Británii. Jako Brit bych je považoval jako součást Velké Británie, pár tisíc kilometrů sem, pár tisíc kilometrů tam, who cares. Zatím se obyvatelům Falkland Islands daří lépe pod britskou vlajkou, stejně tak jako občanům Francie na ostrovech Saint Pierre a Miquelon (to je hned vedle kanadské provincie Newfoundland a Labrador), protože není nad vládní štědré podpory a tax-free status. Jo, to se to chlastá francouzské víno a koňak za pár šupů, žere camembert a jiné francouzské sýry, včetně stipendií ke studiu v Paříži a jiných francouzských městech, když nás kontinentální Francie tak štědře podporuje.

60036

06.07.2005 20:59

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Modráček, to není otázka odpuštění dluhů. Z těch afrických států - s výjimkou těch, které produkují ropu - nikdy nic nedostanete. Stejně tak jako z hovna bič neupletete. Píšete o dopravní struktuře, která existovala v Africe, to snad nemyslíte vážně. Tam žádná dopravní struktura do příchodu bělochů neexistovala, snad jen ty vyšlapané stezky pro dopravu černých otroků pochytaných arabskými otrokáři. Jediné cesty, které kdy existovaly, a jsou dodnes dokumentovány, byly na severu afrického kontinentu, tj. nad Saharou, např. Mahreb (Maroko, Alžírsko, snad i Mali - Timbuktu), Kartágo (Tunis), Egypt a lodní doprava po Nilu a Středozemním moři. A ty cesty byly vybudovány Egypťany, Féničany, Řeky, Římany, pak islámskými panovníky, Turky a nikoliv hladovějícími černoušky.

60037

07.07.2005 09:35

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Včelička, v Kanadě rozhodně odmítají příslušnost Haiti k americkému kontinentu možná i více než v USA. Těch haitských jigaboos jsou tady desetitisíce, hlavně v té francouzsky mluvící provincii (Quebec). To jich snad tolik nemáte ani na Floridě či v New Yorku, i když na nafouknuté pneumatice se na Floridu dá snadněji doplavat než do Montreálu. A podobně jako černoši z Jamajky v Torontě, tak i tady v Montreálu vytvářejí zločinné gangy (drogy, prostituce, vydírání), a jsou početně zastoupeni v "ústavech nápravného zařízení". Pracovat se jim moc nechce, ale "držkovat" o rasismu a dělat neplechu dovedou stejně tak dobře jako cikáni. Na druhé straně je třeba říci, že pár stovek se jich tu docela dobře uchytilo, doktoři, inženýři, ale ti se hned snaží od toho "proletariátu" distancovat.

60148

07.07.2005 14:31

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ave Laura,
dixi et salvari animam meam. Promluvila jsem a spasila jsem duši svoji. Doufám, že už je vám teď lépe, že se cítíte spokojenější. Mimochodem ty zdroje těch latinských moudrostí mám také k dispozici, latinu jsem měl jen jeden rok, pak přišel jazyk míra i progresa, ruština. Ono se vždycky říkalo, že spokojenost vychází z vnitřku (ať už je to duše či tělo). Proto se většina lidí cítí lépe po řádném vyblití.
A když už jsme tak u té latiny, když někdy jdete do společnosti, předpokládám přítelkyň (nedovedu si představit muže, který by s vámi dlouho vydržel), také chodíte společně na toalety. Něco jako podle vzoru "Si amicus tuus mingit, minga, seu mingere finga", "Si amicus mingit, etiam mingas, si mingere nequis, mingere fingas". Močí-li tvá přítelkyně, moč, i když nemáš proč. V Koránu je žena často spojována s duchovním pádem člověka, a jak tak čtu ty vaše příspěvky, začínám tomu věřit. A muliere initium factum est peccati.

60161

07.07.2005 21:28

Londýn pod útokem

RE: Velmi smutne, hlavne jak udalosti chape Zvedavec

P.Peshmerga 69.?.?.?

Také mě to dráždí, pane Včelička, že nikde nemohu najít fotografie pozůstatků toho letounu, který zaútočil na Pentagon. Určitě tam něco v tom státě "dánském" smrdí. Ale těch fotografií útoků na WTO, hlavně toho druhého letadla je poměrně dost a podle listu cestujících bych neváhal tvrdit, že to byli občané té velevážené přátelské islámské země Saudské Arábie. O tom mě přesvědčují i existující listy žáků leteckých učilišť na Floridě a v Kalifornii. Podle vzoru "do not teach me how to land, teach me how to fly....". Jen tak pro srandu králíků. Ptá se letuška jednoho z pasažérů Boeing 747 (po problematickém startu) arabského vzhledu, "chtěl byste něco k pití? (jako na občerstvení pro úplné blby). "Ne, děkuji," odpovídá ten cestující arabského původu, "Já budu za chvíli řídit". (to letadlo do WTO, zase pro úplné blby). Alláhu akbar (4x) wa Muhammádu rassuláh.

60215

08.07.2005 01:27

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

(Příspěvek zrušen pro hrubé urážky jiného diskutujícího. Editor.)

60259

08.07.2005 13:32

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nejenom, že naše planeta Země je placatá, ale uvnitř té planety je ještě jedna planeta, která je objemově větší než ta vnější. Něco na způsob ruské matrjošky. Také mi nedávno říkali svědci Jehovovi, že mají předplacena všechna ta nejlepší místa na nebesích, a když si nepospíším, že se tam nedostanu. Když jsem jim sdělil, že jako muslim to mám daleko lépe zařízeno (72 mladých děvčat, perpetuálních panen, celý komfort včetně těch nejlepších lahůdek, bohužel, bez chlastu, ale občas trochu hašiše, to šíítové tolerují), tak odešli. Na Internetu je těch stoupenců konspiračních teorií na tisíce; to co by jim žádný rozumný časopis nikdy neotiskl, mohou díky Netu svobodně "ventilovat" aniž by je někdo pronásledoval či upaloval na hranici. Škoda, že se toho nedožil Mistr Jan Hus, to by byl hukot.

60360

08.07.2005 13:50

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

A co když to nebyl ani diletantismus ani amatérismus, ale jen takové varování čeho je tato organizace schopna. Třeba nešlo o to zabít co největší počet civilistů, ale zabít jenom tolik, aby to vzbudilo v lidech strach, aby to způsobilo ekonomické škody Velké Británii. Protože všechny ty peníze vynaložené na zvýšenou ochranu, a že jde o miliardy, nemohou být použity k jiným, řekl bych daleko rozumnějším účelům (nové školy, silnice, zdravotnictví apod.). Podobný problém má, resp. do nedávné doby měl, i stát Izrael, jen s tím malým rozdílem, že jim tu zeď či plot včetně zvýšených nákladů na obranu, nové zbraně, přestěhování usedlíků z Gazy a Západního břehu financujeme z peněz US daňových poplatníků. Velká Británie takový luxus nemá.

60362

08.07.2005 15:38

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

(Příspěvek zrušen. Urážíte diskutující.)

60387

09.07.2005 00:09

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak jsem, paní Ajo, konzultoval slovník a Pravidla českého pravopisu, a sloveso "vydefinovat" tam prozatím není. Ale to neznamená, že takový patvor nemůže existovat. Pamatuji si na doby, kdy továrny nejprve dodávaly zakázky , pak dodávkovaly, následovně vydodávkovaly a nakonec i předvydodávkovaly. V dnešní "moderní" češtině najdete stovky slov, slov která před dvaceti lety neexistovala. Taková ruština je na tom ale ještě hůře, ale ta si to může dovolit, nas mnogo. Takže takové patvory jako buchgalterija (účetnictví), maštáb (měřítko na mapě), karandaš (tužka podle jména švýcarské firmy) apod. existovaly a nová zparchantělá slova jen denně přibývají. Čeština by měla být, vzhledem k počtu obyvatelstva, opatrnější. Nejsem přívržencem umělých slov jako "ruko-noho-břinko-truhla" či "smrko-noso-plenka", ale určitou jazykovou čistotu bychom měli zachovávat. Jinak nemám nic proti ženám, bohudík existují, a to dokonce ve větším procentu než muži a dožívají se delšího věku (mají jen jeden chromozom). Tento příspěvek může být OT, ale nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa či přesvědčení.

60496

09.07.2005 00:35

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Nohejl, Uganda byla sice židům Brity nabídnuta jako jedno z možných řešení, ale sionisté sami o území v Africe nikdy nežádali. Dovedu si představit, že by dnes Uganda vypadala jinak než, bohužel, dnes vypadá, stejně tak Hitlerův nápad s přestěhováním židů na Madagaskar by asi změnil tvářnost tohoto ostrova a Antananarivo by se dnes jmenovalo Antatelavivo. Nicméně konečný cíl všech sionistických snah od samého počátku byla historická země Eretz Israíl, i když tato země zrovna medem a strdím neoplývá. Ale s pomocí peněz a úsilovnou prací se dá i poušť předělat na úrodná pole. Že na těch polích dnes pracují dělníci z Thajska, Filipin či Rumunska, to je druhá věc. Jen se podívejte co dokaží peníze za ropu udělat v Saudské Arábii, Kuvajtu, Bahrainu, Arabských emirátech apod. s pomocí zahraničních dělníků. Když do něčeho, s odpuštěním, naserete hodně peněz (např. Las Vegas, Reno) tak se vám to musí podařit. Ovšem změnit to co je v palicích místních občanů (Arabů) bude trvat déle.

60499

09.07.2005 13:18

Londýn pod útokem

RE: Pani Jarmilo -právě jste urazila všechny opice

P.Peshmerga 69.?.?.?

Já jsem těch přísných kritérií cenzury pana Stwory nedbal a popsal jsem tu jistou, upozorňuji nejmenovanou osobu, pomocí matematiky a české koncovky. Pokud jde o ty obrázky malované křídou na barácích, myslím, že to byly kosočtverce, dobře si na ně pamatuji. Jasněji jste to, za pomocí geometrie, vyjádřit nemohl. Teď už jen čekám, kdy kromě cenzury začneme být žalováni podle paragrafu 206. odst. 1, trestního zákona, z trestného činu pomluvy, (která může závažnou měrou ohrozit vážnost napadené osoby u spoluobčanů) či zda se bude jednat jen o přestupek proti občanskému soužití. [smích]

60608

09.07.2005 15:01

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdybyste někdy v minulosti byl povolán ke službě v armádě jakékoliv země (ČSSR, Švýcarska, USA, žádný rozdíl), dozvěděl byste se, hned od samého začátku, že máte v popisu práce zabíjení protivníka; podobným způsobem jako kominík má v popisu práce napsáno vymetání komínů. A v komunistických armádách se o tom nediskutovalo (po vojensku "nepindalo"). Kdo by byl váš protivník, zda-li by to byla válka obranná či útočná, rozhodovaly nadřízené orgány (strana a vláda, či Moskva). Neuposlechnutí rozkazu (a to bylo zcela jasně napsáno v Řádech čs. armády) bylo trestáno; - vězením, přeřazením k trestné rotě, polním soudem, nebo - při pokusu o ústup před protivníkem - střelbou do zad. To, že k ničemu podobnému za mé vojenské služby nedošlo, byla jen náhoda, nebyla totiž žádná válka. Tak už nechte té nekonečné kritiky pana Leho, ten dělá jen to co mu povolání vojáka předepisuje.

60622

09.07.2005 22:36

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

P.Peshmerga 69.?.?.?

O tom, že je homosexualita, pedofilie či zoofilie nepřirozená, nemá smyslu debatovat. To je fakt. Rozdíl je jen v tom, že v různých dobách a v určitých společnostech tyto úchylky byly pokládané za akceptovatelné chování. To se týká hlavně vyšších a bohatších tříd. Za Řeků byla dokonce homosexualita mezi vojáky pdporována, za Římanů bylo normální, že politik či bohatý člověk měl homosexualního milence a pár nezletilých dětí na "hraní", a že z nudy se na mejdanech i zneužívala zvířata. Ten samý "pořádek" platil i za vlády faraonů, Aztéků či Mayů, v Číně, Indii či Japonsku, za vlády Džingischánů. To všechno bylo dokumentováno prostřednictvím uměleckých či literárních děl. Dnes se na to díváme pod vlivem různých náboženství trochu jinak, někteří to zavrhují, jiní pracují na tom, aby se zákony změnily. Dnes je kuřák cigaret větší pária než homosexuální buzna. Za pár let se budete možná moci oženit se svou fenkou či provdat za svého psa.

60730

10.07.2005 13:27

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Leho, já nemám na mysli rozdíly ve výzbroji, ošacení, ubytování, stravě, výcviku, zvyšování kvalifikace, esprit de corps, apod. Tam ty rozdíly byly vždycky. Ani neuvádím, jaká mimořádná péče se věnuje záchraně vlastních vojáků v bojovém nasazení. Že americká či izraelská armáda nečistí minová pole přechodem vlastního vojska, že nedochází k situacím, kdy jeden voják dostane pušku a pět nábojů a druhý jen pět nábojů a rozkaz sledovat toho prvního.
Všechny armády mají ale základně jedno společné, jejich povinností je obrana vlastní země či obrana spojenecké země (např. NATO vs Varšavská smlouva), povinnost vykonávat rozkazy (jako např. napadnout jinou zemi, třeba Irák či Afganistán), bojovat a v neposlední řadě dovést konflikt k vítěznému konci. Co může být považováno za "vítězný" konec je někdy velice pofidérní, např. odchod z Vietnamu či odchod US armády z Bejrútu. Ale alespoň už tam američtí vojáci neumírali a armáda nemusela dělat větší pomník ve Washingtonu.

60865

10.07.2005 14:11

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jde o tu islámskou atomovou bombu. Jako voják byste si měl položit pár otázek. Koho Irán nejvíce nenávidí? Šampionem je rozhodně Izrael, pak USA (to je kombinace sionismu se satanismem a imperialismem), pak Irák (tomu ještě něco dlužíme z té poslední války), pak přijdou na řadu ti další. Česká republika rozhodně na tom seznamu nefiguruje někde v první desítce, ta bude spíše někde na konci spolu s Moldávií či Maltou. Atomová bomba stojí těžké peníze a ty investice se nám musejí nějakým způsobem vrátit. Osobně si nedovedu představit nic mocnějšího, po propagandistické stránce, než třeba zičení Tel Avivu (na rozdíl od Jeruzaléma těch památek a svatých míst tam moc není), ale novinářů a TV společností by tam byla spousta. Nedalo by se to sice srovnat s napadením Satana (USA) (na to ještě Iránci technologicky nemají), ale je to rozhodně blíž (Tel Aviv) a s pomocí raketové techniky Severni Koreji i proveditelné. Ani bych se nedivil, kdyby Iráncům izraelské letectvo, řekněme takových pět minut před dvanáctou, pár atomovek preventivně fouklo.

60876

11.07.2005 23:41

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Včeličko, češtin být vždycky moc složitý, to už žíkal můj Vater, er war pražský Němec, tak se prosím nedivte, že někdo s takovým jménem pod příspěvkem - (Tony Fangio)- to úplně nezvládá. Ale tu myšlenku vcelku vyjádřil docela jasně, takže tomu rozumíme, a o to tu jde. Navíc ty připomínky jak vyzrát na systém jsou natolik cenné, že nějaké to Y či I nehraje roli. Hodinky nebo holinky, obojí se natahuje.

61174

11.07.2005 23:53

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nejlepším důkazem, resp. důvodem proč nepoužívat ČSA či cokoliv co létá pod čs. vlajkou jsou zkušenosti ministra zahraničních věcí pana C. Svobody. Buď ten chlap má neskutečný pech na létání nebo to dělá záměrně (aby ministři dostali nová letadla), ale ještě jsem neslyšel, že by se z nějakého zahraničního výletu placeného čs. poplatníky nevrátil bez průseru. Prezident Kraus je na tom o něco lépe, ale jen o málo (viz jeho výlet do Izraele). Proto podobně jako v případě polské společnosti LOT, si říkám "Fly or not, but never fly LOT (ČSA)", a používám společnosti Lufthansa, BA, Air Canada či KLM. Levnější, modernější bezprůserová letadla, kde je člověk i slušně nakrmen.

61177

12.07.2005 02:52

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud máte zájem poznat jak se na anální sex (homo či hetero) dívají české ženy, pak doporučuji www.žena-in.cz a pod "Články s největším počtem příspěvků" si najděte článek nazvaný "Zadeček v ráji". Do dnešního dne je těch příspěvků včetně osobních zkušeností a návodů na "správné" užívání konečníku celkem 446. Vzhledem k tomu, že příspěvky jsou anonymní, najdete tam řadu zajímavých náhledů. [smích]

61207

12.07.2005 14:38

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Konkurence ještě existuje, hlavně v oblasti charterových letů a dovolených (Air Transit, Virgin Airlines, atd. těch společností je dost). Ono to ale také vyžaduje, aby pro to něco člověk udělal. Je daleko jednodušší zajít do cestovní kanceláře, objednat letenku či celou dovolenou a za poplatek je nechat všechno zařídit. To platí zejména pokud cestujete s celou rodinou, hlavně pokud máte malé děti. Poslední co potřebujete jsou další průsery při cestování. Pokud pojedu sám, zvyklý jako starý čundrák (Brdské lesy, Sázava, Slováč) na překonávání potíží, pak si mohu dovolit trochu dobrodružnější cestování a pochopitelně i levnější. Pak ovšem mohu třeba jet na týden za 1.400 dolarů na St. Lucia namísto 2,590 s cestovní kanceláří Air Canada, stejný hotel, all included. To samé platí při nákupu potravin, spotřebičů, oblečení, atd. Buď si ve středu prohlédnu všechny ty jejich reklamy, vyberu z těch třech či čtyřech supermárketů to co je na výprodeji, a pak je objedu a ušetřím 15 či 20 dolarů. Anebo když mám slušný příjem, tak se na to vybodnu a jedu do té nejbližší prodejny. Choice is yours.

61328

12.07.2005 14:46

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Juan Manuel Fangio byl sice Argentinec, ale narodil se italským přistěhovalcům, kteří ještě v době jeho narození ani nebyli státními příslušníky Argentiny. Ten podepsaný Tony Fangio rozhodně nikde nezávodil.

61329

05.08.2005 14:05

Mám radost jako malý kluk

RE: Osobni utoky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak jsem si přečetl ten úvodník na Nezvědavci a nevidím na tom nic tak nepravdivého. Když opominete překlepy a nově tvořená slova, např. idiocký apod., a přiblblé básničky, pak autor tohoto úvodníku má v podstatě pravdu. Není týdne, aby se ve Zvědavci neobjevil článek, který obsahuje nějakou konspirační teorii, nějaký úplně nesmyslný výklad toho co se stalo anebo vysvětlení, že za celou záležitostí stáli Američané (CIA) či Izraelci (Mossad, Shin Bet, Shabak, Sayeret Matkal apod.). Jen články se zvířecím tématem či o pečení chleba jsou, prozatím, bez konspiračních teorií (ačkoliv i v té diskusi o pečení chleba se objevila zmínka o židech).
Možná, že ten Nezvědavec bude mít krátkého trvání, ale když Max Amann v roce 1922 založil Volkische Beobachter a Julius Streicher v roce 1924 Der Stuermer, také se jim lidé smáli, ale v třicátých letech je pak smích přešel. A pokud jde o ty trpaslíky, "Inter pygmeos non pudet esse brevem", mezi trpaslíky není hanba být malým a i trpaslíci museli začít nějakým způsobem.

64744

05.08.2005 15:28

Mám radost jako malý kluk

RE: ..to je tedy neco

P.Peshmerga 69.?.?.?

Včelička Maja a její dobrodružství (Die Biene MAJA und ihre Abenteuer) plus ještě druhé pokračování jsou výtvorem německého spisovatele Waldemar(a) Bonsels(e) kolem roku 1912. Jsou výsledkem pozorování přírody a spisovatelské fantazie. V roce 1975 byly tyto knihy, které byly přeloženy do asi 40 jazyků, "znovuobjeveny" a využity německo-rakousko-japonskou společností k vytvoření kresleného filmu (Mitsubachi Maya No Boken pro japonsky mluvící) a od té doby, podobně jako jiné úspěšné seriály pro mládež (Sesame Street apod.) se včelička Maja "dojí a dojí" a vymýšlejí se nová dobrodružství. Co je zajímavé, že titulní písničku včeličky Maja nazpíval český zpěvák Karel Bůh (a.k.a. Karel Gott).

64756

05.08.2005 16:38

Mám radost jako malý kluk

RE: Rasputine, mužiku nevzdělanej,

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pjotr Velikij nepišet po russki, potomušto on ne znajet russkij jazyk , možet byť što nemnožko znaet,požiloj on čelovek, no dopustim. Dáže nastojaščij Pjotr Velikij nepisal chorošo po russki, on , konečno, govoril po russki, po nemecki i po gollándski. V Gollandii on neskolko let rabotal i tam on obučílsja stroilelom voennych korablej.
Očen prijatno, gospodin Taborskij, čto vy propagandirujete russkij jazyk, eto vsegda byl jazyk mira i progresa, kak v prošlom govoril naš velikij učitel i vožď Josif Vissarionovič Stalin. May Allah, most Gracious and most Merciful, bless your every step, but do not forget to cover your AWRAH (private parts).

64777

05.08.2005 20:53

Mám radost jako malý kluk

RE: Osobni utoky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Byl bych velice rád, kdybyste uvedl příklad osobního útoku vůči komukoliv. Pokud to nedokážete, then shut your trap.
Pokud považujete moje argumenty za nudné či svinské,jak uvádíte ve svém příspěvku, pak věřte, že nebylo mým úmyslem "házet perly sviním či Václavům Kabátům", neboť "sus magis in caeno gaudet quam fonte sereno" neboť svině si více libuje v blátě než v čisté vodě a.k.a. Turpe rosas suibus, sanctum dare turpe catellis, "hanba je dávat růže sviním a psům, co je svaté.

64832

05.08.2005 21:52

Mám radost jako malý kluk

RE: No to je gól !

P.Peshmerga 69.?.?.?

Uvažajemyj gospodin Lev,
nevím, kde jste vzal to slovo palidi, předpokládám, že asi ze slovníku ministra propagandy doktora filozofie Josefa G., ale i on vytvořil jenom něco jako "podlidi", ke kterým jako Čech patříte a pro které, kromě Lídy Bárové, (to byla opravdu kouzelná ženská) měl jiné plány na vysídlení (jih Argentiny, alias Patagonie). Ti palidé tady neparazitují, jenom prostě příspívají způsobem, který Vy - bohužel - neschvalujete. Pokud jde o nenávist a netoleranci, její míra se od Zvědavce a Nezvědavce moc neliší, protože Češi jsou nakonec v tomto smyslu opravdoví mistři. Domníval jsem se, že po tolika letech pobytu v US jste se tohoto negativního zvyku dokázal zbavit. Jak říkají Římané "Dum vivis, sperare decet" Dokud žiješ, sluší se doufat.
Mimochodem, (tak mi přišlo, kromě jiného, na mysl, kam asi chodil s..t Přemysl), proč někdy nenapíšete nějaký článek či příspěvek, který by měl hlavu a patu (kromě urážek a smajlíků). Nemusí to být dílo od Boženy Němcové nebo nedej Bůh od Aloise Jiráska, ale alespoň pár rozumných vět bez pravopisných "chib" na uvedené téma. Mimochodem "Přemysl, ty vole, chodil srát na pole", ale můžete to vymazat , pane Stwora.

64847

05.08.2005 22:24

Bijí děti

Vendula Svobodová = bobošíky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud se chcete podívat na nejhnusnější "kozy" , zajděte si dnes na Blesk.cz. Manželka Karla Svobody (66) jistá Vendula Svobodová (33) tam ukazuje číslo 5 "visáky" a.k.a. bobošíky, za které by se nemusela stydět ani Jana Bobošíková (myslím, že to byl pořad Sedmička, ve kterém se producírovala). Ta se, bohužel, nenaučila na fakultě žurnalistiky "dýchat" před televizí. Vždycky jsem se díval se zájmem, jak se jí ke konci otázky, (kterou kladla politikovi), zvedaly kozy. Dnes je už ovšem uklizena v EU, takže ty velké k... už nevadí.

64854

06.08.2005 14:33

Mám radost jako malý kluk

RE: Osobni utoky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nihon e yokoso! Kabatsan (nebo v japonštině Kotosan,ve vašem případě to bude asi zimní kabát). Praha wa ima samui desho.
Dozo yoroshiku, Kotosan.
Nihongo ga jozu desu ne. Nihon no seikatsu wa, mondai nai desho.
Gakusei no toki, yoku Nihongo no benkyo o shimashita, ima toshi o totta kara (kusojiji), atama ga itsumo itaku narimasu.

[chechtot]

64957

06.08.2005 18:16

Mám radost jako malý kluk

RE: Pane Peshmergo,

P.Peshmerga 69.?.?.?

Dorogoj gospodin Taborskij,
něskolko minut tomu nazad ja govoril s odnoj ženštinoj russkogo pochožděnija (byvšaja učítělnica russkogo jazyka) i ona mne skazala čto glagol ZNATˇne imejet ili neispolzujet rodítělnyj poděž (2.pád) - znať čto ili dopuskajetstja tože znať o čom. I poetomu pravilno pisatˇznať (ili ne znať) russkij jazyk, možno tože skazat, vladeť (ili nevladěť) russkim jazykom.
A závěrem něco pro Vaše obveselení, malá básnička" Moja milka - seksapilka i poklonica miněta (ráda kouří). Vmeste s nej my osuždajem generála Pinošéta.

S prazdnikom. Ždu otveta kak solověj leta. [mrknutí jedním okem]

64987

06.08.2005 23:02

Bijí děti

RE: Mne uz to vazne nebavi

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Bartoška,
někdo z přispěvatelů Zvědavce uveřejnil odkaz na fotografie, údajně z Czechtech, a pan Stwora to dovolil uveřejnit aniž by měl v úmyslu někoho manipulovat (ty fotky totiž vypadají docela aktuálně). Chyby se stávají a v budoucnosti si jistě Vladimír překontroluje odkazy podobného druhu. Ale po pravdě řečeno, viděl jste někdy či byl jste někdy přítomen tomu, jak se chová dav? Já, bohužel, jako bývalý příslušník československé socialistické armády, ano. A věkový rozdíl není důležitý (mladí, staří, jen se podívejte např. na lynčování Němců či kolaborantů za květnové revoluce v roce 1945 apod.) V davu jste totiž anonymní (lépe řečeno byl jste až do vynálezu telefonu s kamerou či fotoaparátem). Navíc pod vlivem drog, ať již legálních (a těch máme v česku bohatě) či ilegálních,
pak veškeré zábrany jak u mužů ale i ( u hlavně mladých) žen přestávají fungovat, navíc v tom davu máte nejenom anonymitu ale i morální podporu
ke konání všeho nezákonného. Zda ty fotografie jsou z roku 2005 či 2004 či ještě z dřívějších let, není tak důležité, podobné "chování" za výše uvedených podmínek existovalo, existuje a bude se opakovat i v budoucnosti. A jsem přesvědčen, že pokud podobné akce nebudou nějakým civilizovaným způsobem organizovány, pak se zvrhnou opět do podobného konce, tj. policie vs účastníci.

65006

08.08.2005 19:08

Jsem také ve válce?

RE: V USA mají problémy

P.Peshmerga 69.?.?.?

A pan Leho se také žádného uznání či obdivu nedočká. A podotýkám, že on, i přes veškerá četná obvinění z vraždění nevinných iráckých civilistů, může v US armádě pracovat třeba jako staršina (rozdělovat vyprané košile, uniformy, přidělovat munici, vyřizovat a odesílat útvarní poštu a provozovat podobné aktivity naprosto nevražednického charakteru). Nicméně je v denním styku s ostatními vojáky - pro politicky korektní buzny - a.k.a. US "zabijáky" a to stačí k tomu aby byl zatracen. Jeho maximální zranění pak může být akutní případ of carpal syndrome od neustálého bušení do klávesnice počítače. Pamatuji si na tu vystrašenou tvář té Afro-Američanky, kterou Iráčané zajali. Ta pracovala v kuchyni a kromě pár desítek vystřílených zásobníků M 16 na cvičišti, toho moc vražednického neudělala. Pamatuji si na kluka z ulice, se kterým jsem pár měsíců sloužil, který prožil dva roky vojenské základní služby jako topič kasáren. Za celou vojenskou službu si ani jednou nevystřelil, nikdy do služeb nechodil, řády absolutně neznal, jen se staral o přísun teplé vody, ale musím uznat, že se staral velice dobře.

65248

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 3

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 10

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 16

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 1

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 7

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 7

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
24,88 Kč
Euro
27,41 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,23 Kč
Švýcarský frank
25,87 Kč
100 japonských jenů
23,08 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,59 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
31,69 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 426,91 Kč
1 unce stříbra
349,85 Kč
Bitcoin
158 840,33 Kč

Poslední aktualizace: 1.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 654 096