Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Aleff

Nalezeno 9 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.01.2005 17:43

Přiznávám se – jsem sociopat

Přiznávám se – jsem sociopat, komentář

Aleff 80.?.?.?

mluvíte mi z duše.

je mi líto všech, koho se ta asijská katastrofa dotkla, ale na druhou stranu, zasáhlo to většinou "turistická centra" pro zámožnější klientelu, zpravodajství se může popást jak na celebritách, tak na obyčejných lidech. a vůbec bych se nedivil, kdyby za vysoký počet mrtvých a raněných mohl nějaký blb, který nezajistil včasnou evakuaci, přestože měl možnost varování obdržet (nemohu věřit, že žádná sledovací stanice neposlal do dotyčných oblastí upozornění s varováním). všichni ti, co ve falešném pocitu jistoty spoléhají při ochraně svých životů na technologickou podporu, úplně zbytečně zemřeli. např. technologie mobilních telefonů je již všude. proč se po katastrofě při vyhledání lidí s aktivním mobilem nepoužila jejich lokalizace pomocí GPS ? pochopitelně tam, kde funguje síť. podobných příkladů lze nalézt více. možná že prioritně se turisti zabývali tím, jak si za své peníze užít konec roku 2004 a mašinérie businessu přikládala finančním ziskům větší důležitost než pravděpodobnosti přírodní katastrofy.

hysterie následné globální pomoci trpícím mi přijde mnohem víc jako maskovací manévr, jakým lze s pomocí úsilí mnoha nevědomky zapojených lidí přikrýt slabost naší civilizace.

jak říkal W.Churchil: dnes není otázkou, zda jsem paranoidní, ale zda jsem paranoidní dostatečně. kdekoliv na světě může vzniknout katastrofa velkého rozměru, když zkolabuje něco důležitého z technologie, která nám všem dopřává komfort konzumního způsobu života. není náhodou toto oním faktem, které má být lidem taktně raději nesděleno ? kde to žijeme, když hlavní zdroj informací - zpravodajství - je zmanipulovaný až hrůza ?

39354

02.01.2005 01:41

Ještě k těm sbírkám

Ještě k těm sbírkám, komentář

Aleff 80.?.?.?

je to jako vrtěti psem, přičemž tím psem jsme my všichni.

za denního světla v reálném čase jsme v médiích svědky nejbizardnějších manipulací, přesunů obrovských finančních prostředků a můžeme si jen držet palce, abychom jednou takto nebyli svědky globálního celosvětového krachu.

každopádně se od teď utuží dobré vztahy mezi Asií a zeměmi dodávajícími nejbonitnější segment turistů, jejichž vlády nabídnou tučnou pomoc a práci svým firmám, aby podpořily jejich vstup na trhy postižených zemí. je tragédií současnosti, že zběsilé ekonomické tempo neustálého zvyšování výnosů pomáhají udržovat v expanzi umělě vyvolávané válečné konflikty (irák)nebo přírodní katastrofy (asie). lidé v postižených zemích zaplatí dvakrát - poprvé hned, když ztratí své blízké a podruhé časem, až ztratí majoritu nad svými ekonomikami (dnes tvoří v thajsku příjem z cestovního ruchu a turismu cca. 30% hdp).

je ale např. zajímavé, že média zapomínají sdělit drobnosti jako že thajsko patří k sexuálním rájům, pedofilové si tam musí připadat jako v pohádce apod. no, a pak se jeden nemůže divit, kolik finanční podpory se tam hrne z celého světa - zánik takových "turistických rájů" si zřejmě mnoho vlivných lidí ani nepřeje.

co se týká smrti obyčejných lidí v postižených zemích, sledoval jsem, kdy přijde ta vlna v informování - tušil jsem, že po pár dnech přijde razantní zvýšení počtu obětí, což se i stalo tuším že 3.den, kdy to vzrostlo z nějakých 60 000 na 124 000. celkem tomu číslu i věřím. nasírá mě to ale již z principu - v podstatě tam umřeli stejní lidi jako jsme my, ale při jejich záchraně vyšlo najevo, že si všichni ani náhodou nejsou rovni - tím mám na mysli rodílnost pomoci turistům a místním lidem. nejen že média sledovala kolik smsesek přišlo karlovi gottovi, ale kromě dojemných osudů několika celebrit tam zemřelo spoustu normálních lidí. za hitlera se údajně spalovalo 1 500 lidí denně (omlouvám se za vsuvku, ale pro srovnání byla důležitá), z thajska hlásili, že se jim podařilo pohřbít za 1 den 2 500 lidí a to jich tam jsou ještě desítky tisíc okolo nepohřbených. žádná opatření v tomto případě nemohou zastavit nekontrolované pandemické šíření nebezpečných chorob v důsledku masivní kontaminace zdrojů vody a přírodního prostředí. je sice povzbudivé, že americká armáda z letadlové lodě pomáhá distribuovat humanitární pomoc i na odlehlá místa, ale mrazí mě pomyšlení na to, za cenu kolika mac donaldů se tak před zraky všech děje.

aleff

39397

02.01.2005 02:22

Ještě k těm sbírkám

RE: Ještě k těm sbírkám, komentář

Aleff 80.?.?.?

no, mě by právě manísto všelijakých i religiózních dogmat více zajímala skutenost, ale jak se jí mám dozvědět ? já vidím skutečnost tak, že se spoustu politiků výborně zviditelní a osttaní to pojmou jako marketingově prodejní příležitost, ale nedošlo nikomu, že tam umřelo tolik lidí ? kolik čtenářů dokáže z hlavy vyjmenovat 100 lidí, které zná ? pro mě je 124 000 mrtvých lidí nepředstavitelně velké číslo. to, že je dnes možné na všem vydělat jen ukazuje na ubohost těch, kteří podobné šance využívají ! zrovna jsem dnes večer koukal na film EVELYN - doporučuju, zákony dnes umožňují legalizovat kdejakou špínu, ale nějak se pozapomělo na obyčejné lidi.

takže tak nějak pro zvýšení adrenalinu, kdo si chce poopravit názor na chobotnici vysávající dnešní svět, ať mrkne třeba na http://www.informationclearinghouse.info/article3995.htm

39406

02.01.2005 21:28

Ápenland

Ápenland, výborný článek

Aleff 80.?.?.?

vidím to úplně stejně jako autorka článku a nasírá mě manipulace masmédií, která má zakrýt fakt, že i přes zapojení milionů lidí s drobnými příspěvky se ve skutečnosti odehrává před zraky všech další ze zločinných mezinárodních transakcí s cílem vydělat astronomické sumy na utrpení mnohdy negramotných ubožáků, kteří mají ale tu smůlu, že otročí v turisticky atraktivních místech - a to atraktivních nejen pro pedofily.

kdyby bylo kongo ráj pedofilů a ne země s obrovsky cenným nerostným bohatstvím, třeba by pro ně také celý svět dojemně slzel, takhle tam ekonomické lobby bývalých kolonialistů podporuje zvěrstva, o kterých si průměrný evropan myslí, že spadají o éry otroctví.

39485

04.01.2005 22:54

Ápenland

RE: Ápenland

Aleff 80.?.?.?

milá autorko,

svou podporu vašemu způsobu myšlení tímto potvrzuji. kdekdo chce za každou cenu vyniknout a ten, kdo vyčnívá nestojí o to, aby byl jednookým králem v zemi slepých, kteří nemají nic jiného na práci, než okolo sebe metat mentálně prázdné bubliny.

z časových důvodů jsem do diskuze pověsil jen názorový zlomek popisu toho, co někdy přímo uráží i elementární inteligenci jedince. už jen pod názvem "humanitární pomoc" bych si představoval rychlé efektivní jednání, neboť nejdůležitejší jsou první hodiny, potažmo první 2 dny po katastrofě. to, co je médii prezentováno jako "humanitární pomoc", je ve skutečnosti těžkopádná mašinérie systému, který víc vydělá na masové smrti obyčejných lidí než aby použil finance vybrané od svých daňových poplatníků nevýdělečným, ale humánním způsobem a naplnil tak význam oněch proklamovaných hesel o pomoci. po pár dnech, které uplynou od kritického okamžiku nastalé katastrofy, má větší smysl poslat letadlem pytle s nehašeným vápnem, buldozery nebo zařízení na dekontaminaci vody než záchranáře, leda že by uměli oživovat mrtvé.

nedá mi to, abych neuvedl další perlu - možnost pomoci. v ČR propukla vyloženná humanitární hysterie a velmi populární jsou tzv. dárcovské SMS. Funguje to tak, že na straně jedné je majitel telefonu, který odešle SMS a na straně druhé je (aspoň doufám) obdarovaný.

Struktura transakce je následující:

3 Kč
max. běžná tarifní cena SMS u mobilního operátora v ČR

27 Kč
sponzorský dar dárce (majitele sim karty v mobilu), jeho příjem po zdanění (netto částka odpovídá po srážkách cca. 65% brutto částky)

DPH počítané ze základu 30 Kč
------------------------------------------------------
cca. 36 Kč celkem, na které dárce musí vydělat cca. 55 Kč brutto, aby příjemce obdržel netto cca. 27 Kč.

z výše uvedeného dobrého skutku, který si zaslouží pochvalu vyplývá, že:

- na zaslání sponzorského daru formou SMS musí dárce pracovat tak dlouho, než se mu na výplatě objeví 55 Kč

- cca. 50% těchto prostředků na cestě k dárci pozře GSM operátor (který ze svého zisku ještě odvede dań státu) a především stát, který inkasuje:
1) cca. 19 Kč na odvody na sociální a zdravotní pojištění, které nefunguje
2) cca. 6 Kč DPH
3) cca. 1 Kč jako daň z příjmu GSM operátora

není poněkud absurdní mít v dnešní době více než 50%-ní náklady spojené s účastí na humanitární pomoci při takto efektvní formě sponzorství využívající nejmodernější technologie ? Pokud se dobře pamatuji, tak zaslání cash peněz expres do 24h z ČR do Afriky mě stojí cca. 10% na poplatcích.

když se již stane katastrofa jako nyní v Asii, proč se krucinál aspoň jednou neomezí stát ve své nenažranosti ? v ČR se během několika dnů nashromáždilo pomocí SMS asi 30 mil. Kč. no a z výše uvedené kalkulace mi vyplývá, že stát bude inkasovat ještě cca. 26 mil. Kč díky svým zákonům připománajícím spíš babylon než moderní systém.

jinak "podnětný článek" se nachází na http://www.ceskenoviny.cz/archiv/index_view.php?id=108292

jinak přeji hezký den, Aleff

39662

16.06.2005 19:17

Ondřej Giňa odsouzen za podvody

RE: Ondřej Giňa odsouzen za podvody

Aleff 80.?.?.?

no, kontrasty jsou v USA jistě neporovnatelněji větší než v ČR - ale kdysi jsem viděl při náhodné cestě do Prahy 8 - Libně maringotku bez kol, která stála na cihlách a byla obezděná - kus dál 2 barikády na opačných chodnících jedné ulice, kde po sobě mládež vrhala dlažební kostky a střílela ze vzduchovek .. celkem síla na r.1985

problém ale nevidím tolik v tom, že by většinová populace "cílevědomě" diskriminovala cikány - to je pouze důsledek nezvládnutého postoje dříve bolševiků a dnes pseudobolševiků ve vládě. normální lidi si to mezi sebou vyřeší, ale politici v ČR nejraději podporují ty nejhorší lidské vlastnosti jako je nenávist, rozkrádání, udávání apod., v ČR vůbec je problém respektovat jiné kultury, natož jiné mentality než je "echt průměrný pivní blb". výsledkem je sice menší babylon než v USA, i tak jsou většinou trestné činy cikánů takřka nepostižitelné (coř jen podporuje tu hru mít je jako vzor asociálů), ale nikdo nechce cikány zaměstnat (předem jsou házeni do jednoho pytle se všemi kriminálníky). oni se dovolávají svých práv (dojí systém), ale nedodržují své povinnosti (mají svět bílého muže na háku, prootže jim neposkkytuje nic kromě soc. dávek). řešení se odehrává na úrovni jednotlivců, ale kolabuje na úrovni skupin.

tož tak

56607

06.07.2005 13:48

Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

Platit/Neplatit

Aleff 80.?.?.?

Pane Stwora,

dnes budu mírně kritický, protože mi přijde, že nemáte důvod k nějakému splínu, i když jím je článek přímo přeplněn.

nevím, kde berete přesvědčení, že aby zvedavec fungoval, musí si na něj všichni přispívat. jednak je to Váš web a jak říkáte, není to profi záležitost. proto by mi přišlo normální, abyste si jeho provoz financoval sám a měl ho dál jako své hobby - pak moc nechápu poznámku o tom, že jste se již psaním a prací na zvědavci vyčerpal a že finančně přispívá jen několik málo promile návštěvníků. zatím jsem si nevšiml, že by někde anonymní dav čtenářů vystoupil ze svého inkognita a začal si možnosti číst váš web vážit v tom smyslu, že by Vám dokonce z finančních příspěvků zbylo na nějaký plat.

možná by byla cesta říct autorům, že chtějí-li publlikovat, zaplatí nějaký fix p.a., pak byste sám uviděl, jaký to má smysl, ale tyhle výkřiky do tmy a honba za návštěvností vedou víte kam ... no, jen to způsobuje, že nezávislee na tom, zda se vám chce nebo nechce, tak musíte web krmit a měníte proti své vůli kvalitu na kvantitu.

pochybuji, že by se ze zvědavce dal udělat komerční web, protože nestojí na síle peněz, ale na síle myšlenek autorského týmu. udělat z něho ziskovou záležitost by vyžadovalo proměnit Vaše čtenáře na konzumenty a to jistě nechcete. jestli Vás trápí zbytečně vysoké poplatky za hosting, zkuste třeba www.banan.cz, hostuju tam vlastní web a zatím se zdá, že to byla dobrá volba.

59971

06.07.2005 15:28

Tak jsme přivítali dvou miliontého návštěvníka

RE: Platit/Neplatit

Aleff 80.?.?.?

taky posílám plamenné pozdravy [chechtot] jen aby se předešlo spekulacím, v komentáři jsem nezmiňoval d-f, ten patří někomuu jinému a já se tam jen čas od času objevuji [smích]

59994

19.02.2010 22:01

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Souhlasím

Aleff 85.?.?.?

no, ve svém výčtu akademických postojů na téma, nakolik je homosex získanou úchylkou, jsi zapomněl na rozbor českého velikána judr. phdr. mgr. et mgr. henryka laholy (link http://henryklahola.nazory.cz/buz.htm)

co si pamatuji, tak opravdovým teploušem se člověk nestane díky stravě či výchově - to je v něm latentně od narození a on to buď popírá nebo si to uvědomí a pak začne smilnit zavrženíhodným způsobem do kakového oka.

ad získaná homosexualita - je přeci známým faktem, že mnoho prostitutů nastavuje řiť teploušům pro vidinu mrzkých peněz a ve skutečnosti to jsou heterosexuálové. ne každý je také na sexu tak závislý, aby z něj musel mít potěšení, takže jestli to bere jako zdroj příjmů, asi mu sv. petr neotevře nebeskou bránu, ale tady dole - než chytne ten hajc - může aspoň za utržený peníz zakoupit drogy a zfetovat se.

213029

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 49 čtenářů částkou 6 865 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 1

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 4

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD06.02.20 15:51 Německo 5

Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 202005.02.20 10:30 Itálie 4

K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?04.02.20 21:23 Česká republika 8

Tomský: Brexit volili lidé naštvaní na politickou korektnost, na ideologii feminismu, na islamismus04.02.20 07:18 Británie 0

Skrze 5G bude jen 1 novorozenec z 8 živý a bez genetických poruch, nezabráníme-li instalaci 5G02.02.20 20:18 Británie 1

Měnové kurzy

USD
22,96 Kč
Euro
24,87 Kč
Libra
29,95 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
15,41 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,41 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
36 363,17 Kč
1 unce stříbra
407,38 Kč
Bitcoin
222 965,61 Kč

Poslední aktualizace: 16.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 146 752