Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané prednohor

Nalezeno 20 příspěveků, 11 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.01.2019 19:06

Požehnaní jsou váleční štváči

RE: rusko dotovalo svazové republiky

prednohor 91.?.?.?

"Rusové dotovali okrajové republiky tak jako my Slovensko":

Doplním to len pripomienkou z historického obdobia zpred 100 rokov, keď po skončení I. sv. vojny Praha s Pešťou bojovali o dve kolónie: Slovensko a Zakarpatskú Ukrajinu. Vyhrala to s veľkými stratami Praha len preto, že Pešť obsadili Rumunské vojská. Dúfam, že ten myslitel, ktorý je autorom tej vety v uvodzovkách si je vedomý faktu, že Praha nepriniesla toľké obete len preto, aby nás dotovala ďaľších 60 rokov.
Bruselu zdar !!!

368883

18.01.2019 21:11

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

Anglie s Německem reálně nebojovala.

prednohor 91.?.?.?

Mohli by ste rozviesť tú svoju hlbokú myšlienku?
stačí uviesť pár reálnych faktov ako ste na to prišli, pretože mi to pripadá ako nedávne oslavné ódy mainstreamu na emerickú armádu ktorá div nie že neoslobodila celé Československo spod nadvlády fašizmu.
Aké je to jednoduché pekrúcať históriu.......

369152

20.01.2019 20:53

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

prednohor 91.?.?.?

Môj pohľad na dejiny nie je rovnaký ako ten Váš, ale vynasnažím sa priblížiť k tým úvahám, ktoré ste vo dvoch príspevkoch načrtli . Anglie s Nemeckom reálne nebojovala v r.1940 v Dunkeque, keď Nemci zastavili na pár dní útok a angláni si pri evakuácii hľadeli bližšiu košeľu ako kabát - na úkor fr. a belg. vojska. Útok na Londýn sa tak isto nekonal. Bitku o Britániu, El Alamein, Krétu, Cyprus, Grécko, blízky východ spomínal pán v predošlom príspevku a len doplním že ponorky Nemci využívali hlavne v obchodnej vojne - útočili na zásobovacie konvoje pri blokáde Británie - takže tiež reálne nebojovali keď potápali obchodné lode. Ale Anglicko s Nemcami v r 1940 bojovalo na mori - poslali ku dnu ťažký krížnik Bismarck, Princ Eugen a letectvo - bombardovanie civilných objektov v začiatkoch II.sv. vojny - to si hitler s churchillom ( na konci vojny Hamburg, Dresden) nič nedarovali ale to je už známa história.

369174

21.01.2019 22:10

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

prednohor 91.?.?.?

"Samozřejmě, že se svým vychovatelům Hitler občas vyškubl z vodítka, ale celkově šlapal po vymetené cestičce. To vše na úkor Němců a Rusů."
Dôležité je spomenúť k roku 1940 aj Severnú Afriku:
1.) operáciu Catapult pri ktorej 3.7.1940 anglani potopili v alžirskom prístave Mers el Kébir francúzske krížniky ( 1300 námorníkov čerčilovskí spojenci zabili ) , a za
2.) púštna líška Rommel dva roky cvičil v Tunisku angl. presilu ale v r. 43 ho vymenil gen. Von Arnim a Rommel sa mal vrátiť do Európy, odvtedy Afrikakorps šiel dolu vodou a bol odrezaný od zdrojov ropy ........ to je ďaľší kiks k tej poznámke "To vše na úkor Němců"
Ktovie, ako by sa vojna vyvíjala, ak by bol úspešný aspoň jeden atentát na hitlera...

369194

veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.“
Niekedy vie gramatická chyba navodiť celkom dobrú pointu vtipu blížiacemu sa k realite v našom banánstane, teraz to bolo myslené zrejme na zuzu s monikou ale je to irónia žiaľ, aj v iných národných štátoch, že si oligarcha dosadí štetku do EP alebo na najvyššie štátnicke funkcie a ovčania ich slepo zvolia.
..... Alebo je to s tými voľbami ešte inak ?

370835

16.08.2019 08:51

Marxismus-multikulturalismus

RE: Onen Milouš

prednohor 95.?.?.?

Každý národ má svojich "velikánov", isteže Miloš bavil svojho času Vaše publikum ale náš Vasil mal nezabudnuteľné výroky typu : nepripustíme, aby kapitalistické svine rozryli našu socialistickú záhradku. To, čo sa nám v tom čase zdalo zábavné, nadobudlo tragikomický reálny stav a výsledok poznáme, ibaže neboli to žiadne kapitalistické svine ale jeho súdruhovia spolupartajníci, ich kindermanažment a viemektoešte.

373067

13.04.2020 08:40

Matovič – Zmatkovič?

Rozprávková bytosť

prednohor 178.?.?.?

Igorko je v politike už dosť dlhú dobu a charakter človeka sa nemení ani časom, ani získaním postu premiéra. Na tie nelichotivé prirovnania na svoju osobu si už tak zvykol, že to s ním nezamáva ani po štvrtej tlačovke v jednom dni. A tu vidím u neho jednu veľkú prednosť, ktorú môže využiť v prospech národa a ľudia ho budú milovať. Doteraz je to ako v rozprávke : " Jak hloupý Honza k bohatství přišel. " Ale s tými pár nemovitosťami v Trnave sa bude zachvíľu nudiť....
Z pozície premiéra môže teraz využiť svoju povesť neriadenej strely, zruší nákup stíhačiek a odkúpi od Enelu elektrárne - tým pomôže talianskym dôchodcom a zároveň kúpi aj VSŽ od US Steel. A doplatiť môže aj tým zlatom, ktoré (vraj ešte) máme/nemáme? v Londýnskej banke. Tým vyrazí všetky tromfy z ruky Ficovi, ktorý o tom len 12 rokov táral a popritom štedro financoval oligarchov a mimovládky.

378600

01.06.2020 22:12

Itálie: virově-ekonomická krize může přerůst ve virově-politickou

RE: Cenzura-info pro p. Stworu

prednohor 91.?.?.?

"Hodně pusté" to býva aj vtedy, ak je to veľmi "zaplevelené" príspevkami jedného - dvoch notorických diskutérov. Preto tu platí to známe: menej je niekedy viac !


P.S. Ospravedlňujem sa za tú husákovskú českoslovenčinu ale na hrubé vrece hrubá záplata.

379774

02.06.2020 06:52

Čeká Evropskou unii osud Babylonské věže?

RE: EU je ovládaná šmejdy!!!

prednohor 91.?.?.?

Babylonská Bruselonská veš.
30 rokov vyciciava nové kolónie v Strednej a Východnej Európe.

379781

20.07.2020 06:15

Všímejte si toho o čem se nepíše a nemluví, zamlčované bývá totiž nejdůležitější

O opakovaní histórie je mnoho výrokov, ale tento sedí k téme :

prednohor 91.?.?.?

Historický vývoj je namôjveru pomalý. Niekedy to trvá storočie dostať sa o päťdesiat rokov naspäť. HAAVIKKO Paavo

380648

26.07.2020 22:51

Když EU pomáhá...

RE: EU je banksterský podnik, ve vedení samý košer zmrd

prednohor 91.?.?.?

v české historii budou navždy zapsáni mj. dva Slováci :
Agent Bureš je jasný, ten nikdy nebol náš, pre nás Slovákov je prijateľnejší snáď aj ten "čierna bača" Ibi Maiga ....
a čo sa týka toho rusínskeho krajčíra /nepouštět na saka/ - viete, to máte tak : Zakarpatská Ukrajina bola kedysi v 19.storočí kolónia Pešti, neskôr po r. 1918 bola kolónia Prahy, o ktorú ste Vy s Pešťou urputne bojovali a stálo to obe strany tisíce životov. Vasil sa v /jemu/ priaznivej dobe dostal teda do Prahy a my Slováci sme vtedy ťahali za kratší koniec. To bol v histórii vždy taký údel kolónií: slávni vedci, umelci a športovci pôvodom zo Slovenska patrili Prahe/Pešti - ale každý padúch bol len Slovák.....

380740

11.08.2020 12:48

Bez vize

Pokud ovšem dějiny nějakých Čechů vůbec budou. Běžní lidé jsou pod nátlakem demagogie, propagandy a často podléhají.

prednohor 93.?.?.?

Za čias mojej mladosti som asi pozornejšie, ako moji rovesníci, vnímal rozprávania našich otcov a dedov - ( a to na obidvoch brehoch rieky Moravy !!! ) a môžem k tomu dodať len toľko, že výklady dejín si ohýba každá garnitúra na svoj obraz a všetko bolo inak. Vtedy ešte neexistoval internet, a tá ozajstná pravda sa dala čítať iba medzi riadkami alebo sme museli chodiť po svete s otvorenými očami aby sme začali chápať, ako to v skutočnosti je.
Ten čas natvrdlej demagógie a ohlupovania más sa nám ale za veľmi krátku dobu vrátil, ani im to netrvalo moc dlho.

381145

25.10.2020 05:34

Requiem za bílou rasu

RE: Demarkačná červená línia, Slovensko a pád V4

prednohor 91.?.?.?

Každá reťaz je taká silná, ako je silný jej najslabší článok - ktorým vo V4 nepochybne sme momentálne my! A to sa udialo v priebehu iba dvoch rokov, keď sa retrospektívne vrátiš k voľbe najprv prezidenta - kde kotleba záhadne podrazil Judr.Harabína ( teraz mu to aj tak spočítali, neviem, čo si myslel...?) a vyhrala skládková víla ktorú nikto nepoznal, pretože dovtedy v akejsi neziskovke strúhala ceruzky. Druhá podivnosť - poloblázon, ktorý sa v politike pohyboval vyše 10 rokov, každý volič ho tak už poznal, aký je, voličská základňa nulová - a on vyhral voľby.!?Samozrejme hneď ráno po voľbách naklusal na ambasádu s najvyšším plotom v okolí a dostal noty - no a súčasnosť už poznáme - ideme ostatným vo V4 príkladom v demontáži štátnosti a tým samozrejme aj k načipovaniu oviec a k programu aspoň jeden malý eritrejec do každej rodiny. S Bohom a Amen !

383421

02.11.2020 18:15

Krok uzamčení

RE: Moc je v rukách korporáćií

prednohor 91.?.?.?

Ako sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré - tak naša malá krajinka v EU poslúžila ako trenažér na celoplošný test - a náš trnavský Ceausescu - Karpatský génius a Dunaj myšlienok a nápadov sa ani netají s ďaľším postupom pre naplnenie plánu, o ktorom sa v článku píše. Včera sa Jeho Ješitnosť nechala počuť v médiách, že testovať a nosiť rúška sa bude dovtedy, až kým nás všetkých nezaočkujú. Tá hviezda rakúskeho cvokhausu proste vypáli na plnú hubu to, čo by lídri ostatných krajín utajovali a mlžili až do poslednej chvíle....

383736

15.11.2020 04:56

Proč je jeden sportovní reportér víc než dva

RE: Veru tak.

prednohor 91.?.?.?

Ešte by som k téme doplnil, že u nás sú tie priame prenosy zo všetkých športov možno aj sledovateľné, ale NEDÁ SA TO POČÚVAŤ . Neviem, podľa akého kľúča vyberajú tie naše komentátorské hviezdy, ale zaručene znechutia sledovanie akéhokoľvek športového prenosu. Ak sa dá prenos sledovať na inom kanáli , okamžite prepnem.

384106

17.11.2020 20:27

Proč je jeden sportovní reportér víc než dva

RE: Vím, jak sjednotit národ. To neví nikdo.

prednohor 78.?.?.?

Musím oponovať k tomu tvrdeniu, že zjednotiť národ nevie nikto, náš Matelko to predsa len dokázal : zjednotil národ - proti sebe.

384146

15.12.2020 21:47

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

P.F.Yzer.Zdeněk 2021

prednohor 78.?.?.?

Mám rád čierny humor, aj humorné situácie, ale tu už sranda končí.

384797

17.01.2021 02:16

Veřejný sektor utržený ze řetězu

RE: Položte si otázku, komu vyhovuje chaos? Kto sú vládcovia chaosu?

prednohor 78.?.?.?

K tomuto perfektne a zrozumiteľne napísanému príspevku niet čo dodať, len na odzrkadlenie súčasného vývoja s dovolením - na odľahčenie témy - k bodu 6. a 7. chcem pripomenúť vývoj situácie voľby prezidenta našej kolónie spred roka - keď to vyhrala dovtedy nikým nepoznaná mimovládková princezná zo skládky - vtedy po internete koloval vtip, že to mohol byť prezident už rovno boss Miky Černák , pretože má charizmu a rešpekt a narobil by tu so všetkými poriadky - aj keď po svojom..... Niečo na štýl Nývlt/Francjozef/ z Cimrmana....
Nuž ale v súčasnosti je po tragickej udalosti akosi veľa nezodpovedaných, zahmlievaných a až detinsky prekrúcaných čiastkových správičiek a hoaxov - ako za C&K monarchie. Dokonca aj ten Nývlt - matkovrah, otcovrah, bratrovrah a tetovrah mal rukavice, keď škrtil FrancJozefa...

385782

16.03.2021 21:35

Glosa: Fantastická připomínka německé okupace Československa na ČT

RE: v tichosti...

prednohor 91.?.?.?

Ak by som išiel v kontexte tohto scenára - aj to vylodenie v Normandii bolo vlastne pre záchranu pomýlených nemeckých vojakov pred skapínajúcim fašizmom a postupujúcim stalinovským bolševizmom... Aké je to všetko s tými pojmami v tejto dobe relatívne, však ?

387386

25.03.2021 19:14

Zločinci NATO bombardovali v roku 1999 aj srbské nemocnice a pôrodnice...

RE: Pak ale usoudili

prednohor 91.?.?.?

orgánový biznis páchaný na jednotlivcoch je pre nich stále málo, s tým očkovaním geneticky upravovanými vakcínami do budúcnosti môžu odpísať celú nasledujúcu generáciu plebejcov.....

387591

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 51 čtenářů částkou 10 288 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 1

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 0

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 1

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 4

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,74 Kč
Švýcarský frank
23,47 Kč
100 japonských jenů
19,88 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 625,91 Kč
1 unce stříbra
550,52 Kč
Bitcoin
1 364 985,32 Kč

Poslední aktualizace: 14.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 100 423