Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané eda521

Nalezeno 98 příspěveků, 13 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.10.2008 08:00

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

eda521 194.?.?.?

Samozřejmě že "It takes two to tango."
Ale vysoká pravděpodobnost odmítnutí ještě není důvod nezkusit vyzvat. Zkouším oslovit mnoho lidí hájicích veřejně ofi teorii, pan Boudník je jen jeden z mnoha. Ještě jsem nenašel nikoho, kdo by komunikoval. Náhoda? Asi hledám studnu v poušti. Ale studna v poušti je pro toho kdo věří [smích].

172205

18.11.2008 11:11

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

Chybí mi oficiální vysvětlení

eda521 194.?.?.?

Musím říct, že jsem v ekonomice minimálně stejný laik jako a autor, ale na druhé straně, když jde o peníze, svůj selský rozum má každý. Podle nepříliš starých zpráv bylo v Evropě rozhodnuto o investování do "systému" ve výši 1500 miliard Eur. Marně se pídím po nějakém oficiálním vysvětlení odkud a kam tento ohromný balík plyne. Samozřejmě, vím to základní: státy se zadluží (ale komu budou dlužit?), aby zachránily krachující finanční instituce (proč nemohou zkrachovat jako každý jiný?). Ale ten balík peněz je natolik šílený - splácení je na roky, možná desetiletí. Jestliže hledáme cestu ven, nestojí zato nejdříve vědět, co se tu vlastně přesně děje?
Otázka pro odborníky: jsme nuceni žít v systému, který kumuluje všechny ztráty v ekonomice až do bodu zvratu, jehož jsme svědky: peníze se jednorázově přelejou do správných kapes a jedeme vesele dál?
Osobně považuji zachranná opatření za veřejnou krádež obcházející všechny zákony - ty platí jen pro plebs.

176114

25.11.2008 08:41

Základní instinkt Jany Bobošíkové: Cesta do otroctví

RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.

eda521 194.?.?.?

Tak to je docela krutý postřeh, bohužel pravdivý.
Ale můžeme si za to sami. Poslední volby byly rozhodnuty poplatkem 30 Kč, který považujeme kolektivně za neúnosný. Nejsme ochotni veřejně "obětovat" 30Kč, obětujeme v tichosti rozumu a mediálním rachotu stupidity miliardy korun, zásady slušnosti i zdravý rozum. Máme dnes i ztělesnění tohoto principu jménem Rath. Slušní lidé mu budou vzdorovat jen za osobní oběti, Rath své nohsledy povede do propasti marasmu moci, kde "politický" názor moci je vše a rozumný argument je nula. Jako za těch proklínaných komunistů.
Dnes bohužel vidíme, že Rath a jeho nohsledi - to jsme my. Tihle nám vládnou, jsou demokraticky zvoleni. Chce se tady někdo divit, že nás jako národ ovládají velmoci?

176691

19.12.2008 09:53

Zemský ráj v nedohlednu

Mafie a EU

eda521 194.?.?.?

Jsou chvíle kdy opravdu miluji ženskou logiku. Ta schopnost pojmenovat věci pravými jmény, slovy, kterým rozumí každý - to je často jen nedostižný sen mnohých notorických psavců. Autorce gratuluji, tohle můžete tisknout jako manifest dnešních obyčejných lidí, kteří chtějí prostě žít.
Kromě absolutního souhlasu jen jednu poznámku.
Před časem jsem zkusil hrát na netu hru Travian. Dá se říct, že jde o model mocenského boje prostřednictvím ekonomiky, zbrojení a válek. Každý hráč je subjektem tohoto modelu, ať si toho je vědom či nikoliv. I když vztah k reálnému světu jistě není přesný, pravidla mocenského boje bez skrupulí to ilustruje dost dobře. Například:
Velké moci může odolávat jen velká moc, proto je budování moci povinné i pro pouhé přežití.
Spolky mají společná pravidla, které musí ctít všichni zúčastnění - můžeš být s námi a ctít naše pravidla, nebo na druhé straně barikády s jinými pravidly. Tvé místo na mapě může říkat, že nemáš moc na výběr. Spolek má vnitřní mocenskou strukturu, svoboda členů má hranice (typicky různé) podle pravidel (vč. nepsaných).
Špatná pravidla spolku by vedla k jeho zániku, proto spolek žije jejich neustálými změnami.
Spolupráce ve spolku je velká síla založená na důvěře. Důvěra není samozřejmostí, je třeba ji pěstovat sdílením informací a konkrétními činy. Zrada důvěry není z jiného světa a může se zrádci krátkodobě vyplatit.
Správné informace a jejich utajení před protimocí jsou klíčové pro úspěch jakékoliv strategie při konfliktu s protimocí.
... atd.
Náš svět není z hlediska boje o moc až tak jiný, má navíc jasné limity života (prostředí), nekonečnou pestrost cest vývoje, dějinné zkušenosti a oficiální humanismus (v reálu spíše opak).
Mnohem zásadnější je v reálu role informací a na nich postavené důvěry, což si ta reálná moc dobře uvědomuje. Příklad s inkubátory v Iráku dokazuje posun nástrojů moci k šílenství. A 11.září 2001 zůstane už navždy pomníkem mocenského šílenství blížícího se nekonečnu. Proto tomu slušný člověk ani po víc jak 7 letech stále nemůže uvěřit.
Náš svět ztrácí smysl, protože moc umí na zakázku vyrobit, rozšířit a instalovat do našich mozků informace zakládající důvěru k jejím (jinak naprosto nesmyslným) činům. Proto se musíme ptát po pravdivosti mediálních informací a musí existovat možnost sdílet každou osobní zkušenost. Svobodný internet je posledním cílem útoku moci. Monopol na informace by znamenal definitivní vítězství moci.
Mafie i EU jsou spolky s pravidly. Jetliže tam musíme patřit (mapu nezměníme), bojujme o ta pravidla dokud to jde.
Ještě jednou díky autorce za její text.

178519

14.01.2009 08:08

Olmert: Řekl jsem Bushovi, aby nehlasoval pro rezoluci RB OSN o Gaze

To je neuvěřitelné

eda521 194.?.?.?

Asi jsem naivní, ale včera jsem byl fakt v šoku, jak to můžou veřejně prezentovat:
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/1...

Chtěl by slyšet něčí oficiální vyjádření k této zprávě [naštvaný]

180882

25.02.2009 16:50

Morganatická společnost

Pohled autorky nesdílím

eda521 194.?.?.?

Nechtěl bych nikdy spadnout do vnitřního přesvědčení, že za všechny problémy, které mám, může systém (svět kolem). Doufám, že budu mít dost síly takovému pohledu nepropadnout.
Zlákal mě slibný začátek textu:
"Jeden z nejtriviálnějších přírodních zákonů říká, že organismus má takovou životaschopnost, jaký má vztah k pravdě." Kdo kdy tento triviální zákon formuloval? Komukoliv díky za vysvětlení.
Pokračování textu vidím jako jeden velký osobní problém: za vše může ta hrozná společnost kolem. Když píšete její obžalobu, víte, že můžete říci cokoliv. Připadá mi to laciné, nikomu nepomáhající, snad aspoň autorce.
Píšete: "Tehdy jsem pochopil, proč si Cikáni otevírají dveře na sociálce kopancem. Aby vůbec něco dostali, musí předvést pořádné divadlo." Tohle nepochopím NIKDY. Nebo: "Jestli jste si všimli, že stát nemá zájem cokoliv sociálního podporovat, nemá také zájem o sociální smír." Věta ve které zní výhrůžka.
Z textu mám velký pocit lítosti - nad popsanou přetěžkou situací, a mnohem více nad nejasně vyřčeným opovržením společností, slzavým údolím bez východiska. Ptáte se jak z toho ven? Každý člověk má schopnost vytvářet kolem sebe harmonii a chování každého z nás je jediná volba, kterou máme skutečně ve svých rukách. Pečujme o harmonii ve vlastní mysli a dávejme ji pak najevo svým chováním - užitečným nepohodlím práce a námahy pro druhé, hledáním smyslu, který se nám chce ztratit. A životaschopnost? To je vědomí jedinečné příležitosti vlastního života.

184618

25.02.2009 17:53

Prý je zamilovanost choroba

Radikální odsouzení Weisse je úlet

eda521 194.?.?.?

Zamilovanost běžně ignoruje cokoliv, protože žije více z představ než z reálného stavu věcí. To je důvod následné křižovatky: tento stav může dojít do vystřízlivění (rozplynutí) nebo do podepření představ realitou (naplnění). Víra, že partner je (pro mě) ten NEJ- je základem každého pevného vztahu. Součástí té víry je i pomíjení jeho nedostatků. Ale nesmí jít o zásadní věci, za nimiž je hrozba vystřízlivění a rozpadu vztahu.
Souhlasím s Weissem v tom, že zamilovanost ignorující cokoliv není dlouhodobě normálním stavem. Teprve zreálnění zamilovaných představ dělá vztah pevným - věříte ve svého partnera s plným vědomím jeho nedostatků a s vědomím všech souvislostí společného pokračování života.
Z toho je jasné, že o rozdílu mezi zamilovaností a dlouhodobou partnerskou láskou se můžete hádat do soudného dne. Proto Váš text v té jeho radikálnosti moc nechápu.

184636

26.02.2009 07:33

Morganatická společnost

RE: eda521

eda521 194.?.?.?

Díky za snahu o vysvětlení. Nicméně, zajímá mě spíše pramen, protože vztáhnout životaschopnost k pravdě neřeší obecně vůbec nic. Každý člověk má vztah především ke své pravdě, takže tu máme miliardy pravd s jejich obhájci a téměř všechny jsou životaschopné. Mě prostě zajímá autor pokud existuje - co původní autor považuje za pravdu. Tou mnohoznačností nejde o nic triviálního, jak se ve výroku tvrdí.
Takže koneckonců: autorka první větu odněkud opsala (odkud?) nebo jen vztáhla pravdu (ovšemže svoji) k životaschopnosti, aby dodala svým dalším slovům váhu ?

184711

27.02.2009 12:12

Morganatická společnost

RE: satai 213 a eda 521

eda521 194.?.?.?

Nešlo mi o relativizaci pravd, ale spíše o "překlad" toho výroku, který díky bezbřehé relativnosti slova pravda dává jen takovou představu, jakou si každý sám chce vykreslit. To, co si za tím výrokem představíte, je jen zrcadlo Vaší mysli, nic víc. Nic proti zrcadlům, ale jako "triviální přírodní zákon" mi to nedává smysl.
Díky za odkazy, doufám, že najdu čas aspoň na základní seznámení. Rád bych Vám potom napsal svůj pohled, pokud o to stojíte, pošlete prosím mail (svoji adresu zveřejňuji).

184901

22.09.2009 08:09

EU hodlá plošně sledovat „nezvyklé chování“

Vidím to černě

eda521 89.?.?.?

Ukradené soukromí je samozřejmě katastrofou společenského soužití, ale pojďme ještě dále. Vezměte dnešní stav represivních orgánů ve státě: kdo je mocí chráněný, tam je možné posunout důkazy žádoucím směrem (Čunek), kdo je vhodná oběť pro přikrytí zločinu prominentů, důkazy se vyrobí (Kájínek).
Představte si situaci kdy NĚKDO, mocný a bezejmenný, má v ruce veškeré nástroje k prosazení, potlačení, příp. i výrobě jakýchkoliv důkazních materiálů. Jakýkoliv protest proti systému (konkrétnímu jevu) bude kdykoliv diskreditován prostřednictvím vhodných "důkazů" o jeho nositeli. Taková moc bude doslova rozhodovat o našem životě a smrti.
Důvěra - to je to, co je v hluboké krizi.

200922

Příznačné je směrování mediálního útoku na jediného člověka. A Assange? Máme přece dost zkušeností z historie s řízenými křiklouny. Tedy to co je zde naznačeno je možné, ale beru to s rezervou.
Jejich největší průšvih je jednoznačně 911, i zde je to lakmusový papírek pro Assange. Reakce globálního mlčení mluví sama za sebe. Objevila se petice proti cenzuře v ČT, právě včas před výročím událostí - podepisujte, propagujte po mailech, 911 nemůže zůstat nikdy zapomenuto.

226372

20.01.2011 07:13

Poněkud odlišný pohled na kauzu ABL

Vidím to podobně

eda521 194.?.?.?

Sdílím pohled autora článku, ta souvislost je do očí bijící, včetně unisona ODS-ČSSD. Co od Bárty vlastně chtějí slyšet, to není jasné, firma dělala svou práci a jestli šlo o sledování politiků (a někomu to vadí), nese za to odpovědnost zadavatel.
Druhou frontou VV vers. dinosauři je dnes boj o nového policejního prezidenta. Opět slyšíme argumenty, které jsou mírně řečeno pofidérní. Dnes mají dva právníci na jednu kauzu min. tři právní názory a pan premiér chce mít právní jistotu v takto právně nejasném postupu. Je to spíš kvikot vystrašených politiků ve stylu: máme tam už leta předinstalované náměstky a teď nám to někdo chce zničit dosazením někoho zespodu. A opět to stranické unisono - neříkáme jak (a do výběrové komise nejdeme), ale TAKTO tedy NE!
Jako že pana Krause moc nemiluju, musím s ním souhlasit v jednom názoru: někdo tady vehementně usiluje o to, aby policie byla trvale neschopná něco skutečně vyšetřit.

236463

12.04.2011 10:51

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Udělat jim to co nejtěžší!

eda521 193.?.?.?

Četl jsem rozsudek, dovolte stručný výtah, který osvětlí závažnost situace:
strana 4 nahoře:
... nelze srovnávat jakýkoliv text popírající či zpochybňující holocaust s jinými tzv. kontroverzními tématy, ... založila novela trestního zákona č.405/2000 Sb. ... vychází z nezpochybnitelných poválečných Norimberských rozhodnutí. Tedy je zřejmé, že v tomto směru je přímo ze zákona svoboda slova jednoznačně omezena a nemůže být předmětem jakýchkoli polemik (... svoboda slova je takto fakticky ... ohraničena).
druhý odstavec na straně 5:
... je stupeň nebezpečnosti činu pro společnost určován zejména významem chráněného zájmu, který byl činem dotčen ...
předposlední odstavec:
Odvolací soud proto považuje právní posouzení otázky míry nebezpečnosti obžalovaného pro společnost prvým soudem za neodpovídající zjištěným okolnostem případu a proto nemohl napadený rozsudek ... obstát.
a poslední odstavec:
V dalším řízení bude úkolem prvého soudu, aby ... důsledně hodnotil ..., ... nutno mu rovněž připomenout, že ... (je) vázán (kromě jiného) právním názorem, který vyslovil ve svém rozhodnutí odvolací soud.
---
Z textu rozhodnutí je jasné, že soudce první instance by v této situaci musel být opravdu odvážný člověk, aby vynesl osvobozující rozsudek. Názor odvolacího soudu je:
1) téma nemůže být předmětem jakýchkoliv polemik
2) právní posouzení otázky míry nebezpečnosti je neodpovídající
A k tomu: prvý soud je vázán právním názorem odvolacího soudu.
Ten mechanismus je opravdu obludný . [naštvaný]

241573

13.04.2011 08:57

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Udělat jim to co nejtěžší!

eda521 193.?.?.?

V tomto procesu se ukazuje nesmyslnost vynětí jakéhokoliv tématu z možnosti diskuze. Najednou jakýkoliv argument nehraje žádnou roli, protože polemika je zakázána zákonem. Taková malá vyjímka ve svobodě slova.
Problém nastává v momentě porušení takto nesmyslného zákona: kdo a na základě čeho tady chce posuzovat míru nebezpečnosti a tím i výši trestu? Kruh se uzavírá, význam chráněného zájmu tady znají nejlépe ti, kteří tuto "malou vyjímku" instalovali. A ti také budou, zcela podle své neomezené absolutistické vůle posuzovat míru nebezpečnosti. Je to nespoutaná moc v akci.
Panu Stworovi samozřejmě přeju co nejlepší pořízení v tomto nerovném boji. Podporuji Vás, podle svých možností i finančně. Zvědavec bude jednou legendou, vydržte prosím!

241689

03.05.2011 08:36

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

eda521 193.?.?.?

Nj, třeba 66. výročí konce války (hezká číslovka, ne?). Když už jsem v té paranoie, zapadá mi sem i role Francie a Británie v útoku na Libyi - najednou tu máme motiv, tentokrát pro Kaddáfího teroristy, k útoku na Evropu.
Přeji si s Lin, aby tohle všechno byly jen zbytečné obavy, ale od útoku na Libyi mám velmi napříjemný pocit, že bezpráví, kterému tady nečině přihlížíme, se nám vrátí. Vždycky to začalo tím, že si dočasně zabezpečení mysleli, že se jich to netýká. Ale jde o pravidla - jsou-li porušena jednou, mohou být porušena kdykoliv. A meze arogance moci vůči původně deklarovaným pravidlům se stále posouvají.
Kéž nám vědomí souvislostí může k něčemu smysluplnému pomoci.

243225

16.05.2011 12:27

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

False flag operation je velké barbarství

eda521 193.?.?.?

Učil jsem dočasné přerušení a operace pod falešnou vlajkou na akademii národní války ...

Provádění operací pod falešnou vlajkou nemůže být nástrojem demokratického státu, je to čistokrevné zlo vypuštěné do světa. Komukoliv jde skutečně o mírové soužití lidí na této planetě nemůže žádným účelem posvětit takový prostředek k jeho dosažení. Pan Pieczenik může být dnes rozzuřen i na sebe, protože byl součástí mechanismu, který tyto prostředky uvedl v život. Je samozřejmě pravda, že kdyby to odmítl, byl by nalezen někdo jiný.
Jsou si vůbec schopni Američané (příp. jejich loutkovodiči) představit rovnoprávné soužití národů bez "nutnosti" vlastní dominance? Budou někdy ochotni se trvale vzdát takových prostředků manipulace?

244178

26.05.2011 14:15

Mohl Obama „zradit“ Izrael?

RE: Tady na TV ve zpravach

eda521 193.?.?.?

Ten výstup Netanyahu je vskutku úžasný, je vidět, že politika je mj. velké divadlo, publikum jak na niti. Sjezdové časy jsou zpět [bliji] .
Není to nástup fašismu, když lidé se svěřenou mocí stádně aplaudují záplavě demagogických lží o rádoby míru ??
Jsme si vědomi kalibru této demagogie?

244767

27.05.2011 10:43

Mohl Obama „zradit“ Izrael?

RE: Tady na TV ve zpravach

eda521 193.?.?.?

Ano, skvělá kniha. Teď jsem dočetl Israel Shahak-Historie a náboženství židů, link tady proběhl před časem. Povinná četba [smích] .

244848

20.06.2011 09:29

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Až příliš mnoho podezřelých okolností

eda521 193.?.?.?

Myslím, že případ Kajínek má podobný scénář, o jakém tady spekulujete. Akorát, protože Kajínek byl bytař, nebrala to veřejnost tak vážně, prostě - patří mu to. S jídlem roste chuť - je přeci ideální odstranit nepohodlné lidi a zároveň k tomu umět přiřadit vhodného pachatele, např. známého bytaře nebo zde syna s motivem. Velmi drsné, s Vašimi dedukcemi souhlasím.
Mimochodem, viděl jsem na TV Nova ve zprávách (nesmějte se [mrknutí jedním okem] ) mluvit svědka Kajínkova případu, který neměl do té doby odvahu vylézt. Ten prohlásil, že na místě vraždy viděl střílet muže, které si později ztotožnil s policisty (Kronďák+???). Od toho dne není o tomto svědkovi ani vidu ani slechu.

246461

20.06.2011 14:46

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Až příliš mnoho podezřelých okolností

eda521 193.?.?.?

Zajímavá a dosti logická verze. Konec konců jde určitě o vůli něco vůbec vyšetřit. Napadá mě otázka na motiv sousedova svědectví - ve dvě v noci nemůžete v autě nikoho poznat, nepředpokládám, že se uvnitř auta svítilo. Evidentní lež - proč asi? Kontakty pana souseda bych určitě prověřil.
Je to případ pro policejní inspekci už teď - smazání logů, odepření návrhů obhajoby. Asi bych co nejdřív o tomto případu uvědomil ombudsmana. Je jistě otázkou, pro koho tyto instituce vlastně pracují, ale je nutné toto zkusit. Snad se najde alespoň někdo vlivný, kdo bude mít vůli k objektivnímu vyšetření tohoto případu s připuštěním všech návrhů obhajoby.

246479

20.06.2011 21:43

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

Kde je pes zakopán

eda521 92.?.?.?

Pane editore, vy opravdu nevíte odkud vítr vane?
http://trodas.wz.cz/index.php?act=ST&f=5&t=264&s=

246493

21.06.2011 07:18

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Kde je pes zakopán

eda521 92.?.?.?

Nejpozději od událostí 911 je veřejně zcela jasné, že k objektivnímu posouzení událostí musí existovat elementární vůle. Moc je mocná proto, že je schopna podřídit vidění faktů mocenskému zájmu. Je pak ale vyloučeno mluvit o moci demokratické, je vyloučeno mluvit o spravedlnosti.
V roce 89 jsem měl (naivně) za to, že doba dvojího myšlení skončila. Bohužel, moc nadřazující zájmy reálným faktům nás znovu nutí vnímat svět podle mocensky daných filtrů, a navíc, naučit se takový stav považovat za normální, pojmenujíc takový stav jako demokracie a spravedlnost.
Při nezávislém posuzování Trodasova případu by tento nejspíše vůbec neexistoval. Za této konfigurace moci je zřejmě možné všechno. Ale opravdu není možné nic udělat?
Mám silný pocit, že v podobných případech je naše lhostejnost tichým spojencem neomezené moci když svou drzostí obsazuje nová území. Počkejme na rozsudek a zvažme příp. kroky podpory, jde o principy na které chceme spoléhat, že platí vždy.

246508

22.06.2011 07:53

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Jaký je Pavel

eda521 193.?.?.?

Cítím stejný rozpor jako Marian. Pokud je Trodas nevinný (a tomu přes tento rozpor věřím) měl volat policii okamžitě. Je to určitě chyba, kterou bude vysvětlovat s problémy. Kdyby totiž zavolal policii, má jeho jednání naprostou kontinuitu nevinného člověka - policie mě oslovila, měl jsem obavy, došel jsem na místo našel jsem krev, vážená policie, vyšetřete co se tady stalo, bohužel jsou tu teď i mé stopy, při příchodu jsem netušil co tady najdu.
Ale on zavřel byt a odešel. Dá se to jistě vysvětlit řekněme zvláštním vztahem k otci, který pak deformuje chování člověka v podobných situacích. Pro mě osobně to tím vysvětlitelné je. Ale soudy málo vnímají tato fakta "nesouvisející s případem". Trodas prostě netušil, že by něco takového mohli na něj ušít, podcenil situaci a podlehl emoci rychle-pryč.
Nechávám mailovou adresu pro případ organizace podpory Pavla. Tohle se může stát komukoliv a ať je Pavel vinen či ne, každý má právo na objektivní šetření svého případu, tím spíš v případě obvinění z vraždy.

246584

22.07.2011 09:24

NATO bude v Libyi poraženo

RE: OMLUVA LIBYI

eda521 193.?.?.?

Připojuji se k omluvě. Ty bomby tam padají i mým jménem, je to mandát obyvatel Česka a Evropy, kterým se agresoři zaštiťují. Naše média takticky mlčí, jakoby tahle válka vůbec válkou nebyla. Je Evropa ještě mírovým společenstvím národů když je schopna přihlížet takovému barbarství?

248641

22.07.2011 11:43

NATO bude v Libyi poraženo

RE: OMLUVA LIBYI

eda521 193.?.?.?

V každém národě jsou váleční štváči. V tomto připádě stačí přikyvovači bez vědomí osobní zodpovědnosti. Jde o to, koho si národ postaví do čela. A to je naše zodpovědnost.

248668

25.07.2011 08:47

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

Editore, nelze souhlasit

eda521 193.?.?.?

Urychlený trest smrti je v tomto případě hloupost. Obecně by v trestech měla platit zásada, že činy pachatele mohou být společností použity proti němu, tedy, každý si sám stanovuje meze humanity a krutosti. Je pak jen na společnosti (soudu), zda v konkrétním případě uplatní toleranci vůči pachateli nebo ne. Takto to dnes jistě neplatí a jako společnost na současný přístup k pachatelům můžeme dojet.
V tomto případě je ale naprosto nutné považovat tento případ za možnost podrobné analýzy celého tragického příběhu. Je mnoho indicií napovídajících, že Breivick nebyl tak úplně sám, svým způsobem je to jisté, protože téměř všechny naše myšlenky jsou dnes převzaté odněkud. Jeho myšlenky jsou předlohou krvavé reality a stojí zato zjistit co nejpodrobněji jak došel k dnešnímu stavu své mysli. Proto stojí zato na něm psychologicky pracovat a pomoci rozkrýt celou jeho cestu od nevinného dítěte až po krvavý dnešek. Možná pak na té cestě bude vidět i něco konkrétnějšího než jen veřejné zdroje informací.
Nemohu se ubránit lítosti nad tím, že vrahové minimálně stejného kalibru jako je Sarkozy, Obama a celá řada dalších podobných zůstanou z hlediska vyšetřování svých činů bez povšimnutí. Kdo ochrání společnost před jejich šílenstvím?

248923

28.07.2011 09:13

Breivikův čin pod Occamovou břitvou

RE: pozor na břitvu

eda521 193.?.?.?

Souhlasím, vidím také mnoho důvodů k opatrnosti s dílem pana Occama. Napadá mě pro ilustraci příklad Kempelenova šachového stroje (např. http://en.wikipedia.org/wiki/Wolfgang_von_Kempelen), na kterém je jasně vidět rozdíl mezi tím jak se věc jeví a jak skutečně funguje. Tehdy to bylo ještě pro pobavení.
Ale pro tajné služby je toto denní chleba - rozdíl mezi krycí story a skutečným účelem je základním důvodem pro utajení. Bohužel, dnes už se z jejich práce baví jen vybraní jedinci. Pro nás, zvědav(cov)é diváky jejich akcí, nemůže být první dojem tím posledním. Occamova břitva tady nemusí být vhodnou pomůckou, resp. její aplikace nemůže být přímočará.
Bezprostředně po činu jsem zpravodajství raději vůbec nesledoval, protože dohady převažují a releventní indicie přicházejí teprve časem. Můj první dojem byl z nálepky "křesťanský fundamentalista". Jsem sice ateista, ale nevím o žádném rádoby fundamentalistickém výkladu křesťanské víry kterým by takový čin mohl být ospravedlněn. Je to zcela záměrné zneužití a pošpinění skutečných křesťanů a jejich víry, propaganda z toho trčí. Křesťané by se měli proti takové nálepce, ať pochází odkudkoliv, ohradit.

249292

30.07.2011 09:20

Breivik není superman

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

eda521 92.?.?.?

Jj, text mi přijde hodně zmatený, nevím, co vlastně chce autor říct.
>Jako obhajobu pana Stwory ...
Nemyslím si, že by pan Stwora potřeboval obhajobu na svém vlastním fóru, tady se určitě dokáže obhájit sám. Navíc, takováto obhajoba je docela neobhajující.
Zkrátka, jestli chcete něco obhajovat nebo hanit, formulujte myšlenky, názor, pohled, hypotézu a pak tady vyložte svou obhajobu či odsudek. Lidé jsou jen proměnlivými nositeli myšlenek. Na tomto fóru navíc padá mnoho myšlenek, kdy autoři v podstatě přemýšlejí veřejně a tolerance k LIDEM, kteří takový postup užijí, je nutností.
Pokud vím, tak většina diskutujících u prvního Vladimírova článku jen občas vyjádřila překvapení nad autorstvím pana Stwory, ale nic takového,co by provokovalo k psaní obhajoby.
Události v Norsku rozhodně nejsou černobílé, kým Breivik skutečně je - to nemusí být vyjasněno nikdy. Vámi zmíněný Timothy J. McVeigh je zářným příkladem, všeobecná shoda na jeho roli v Oklahoma City je vyloučena.

249425

02.08.2011 07:58

Reakce na článek \"Breivick není superman\"

Člověk zabiják

eda521 193.?.?.?

>Člověk má velice silný odpor k tomu, aby zabil někoho jiného.
Za normálních podmínek ano. Tedy člověk vychovaný v prostředí harmonické rodiny. Pocit harmonie, který v sobě nosí je neslučitelným protikladem s činem vraždy. Pokud to v nějaké zoufalosti už udělá, bere život i sobě.
Ale ve společnosti roste počet lidí bez kořenů a tím bez zábran. Sledujte rostoucí počet útoků na staré lidi, na děti, týrání vlastními rodiči - to všechno je zásadní nedostatek vnitřní harmonie, sounáležitosti, kořenů. Tedy to zaprvé - člověk nemusí mít dost životního štěstí, aby své dětství a mládí strávil tak, že získá své kořeny a zábrany.
A pak je tu druhý vliv který spojitě navazuje na ten první. Existují skupiny lidí, které ke svému fungování potřebují lidi bez kořenů. Mohou to být sekty, tajné služby nebo něco jiného ale cíl je stejný: využít manipulovatelnosti a manipulovat za hranice lidskosti. Člověk nemusí být velký konspirátor na to aby věrohodně tvrdil, že tajné služby manipulují lidmi pro své cíle, často tak, že manipulovaní o tom ani nevědí.
Breivik je zjevně člověk bez kořenů, člověka s harmonickými kořeny nelze předělat na zabijáka. Tajné služby jej mohly zneužít pro cíle, které v diskusích na alter médiích vyplouvají na povrch. K těmto tvrzením nepotřebuji být paranoidní konspirátor, to je dáno fakty.

249685

26.08.2011 13:29

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: Pořád stejný styl překrucování

eda521 193.?.?.?

Víte, jak by to bylo krásné žít ve společnosti, kde by OPRAVDU nosil každý co by chtěl? Každému by bylo jasné, že když si vezme nějaký symbol na sebe, tak je to jen jeho svobodná vůle, ale nikdy ne projev nějakého hrdinství nebo opozice. Jen ten nositel by byl zodpovědný za to, jestli se ke skrytému či otevřenému významu nějakého symbolu hlásí nebo ne. Lidé by se ho ptali: A ty víš co nosíš? A on řekne: No jo, číslo 88, líbí se mi. - A víš čeho je to symbol? - Ne, mě se líbí to číslo.
Jak chcete do budoucna omilostnit chudáky čísla 18 nebo 88 než elementární tolerancí? Chce-li za tím někdo vidět něco jiného, tak to bude vidět, ať už jako nositel, nebo jako dozorčí symboliky.
Svoboda vyjadřování je tu právě pro tyhle interpretace na druhou, svobodní lidé se z toho nechtějí zbláznit, chtějí číslům nechat význam čísel.

251920

14.09.2011 12:53

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: co konkrétně bylo v ČT24:

eda521 193.?.?.?

Honzo, díky za odkaz na tvou reakci. V tom dopise jsem napsal (odhadem) přísný pohled průměrného diváka na tvé vystoupení, osobně naprosto chápu stres ve kterém jsi byl a děkuji ti za odvahu tam vystoupit. Vidím to ale především jako problém režie, která tě vmanipulovala do situace kde by si těžko poradil i zkušený spíkr. To, že rozhovor začal 5 minut před pevným začátkem zpráv, mluví samo za sebe.
Souhlasím s tebou - samozřejmě, že redaktoři ČT nejsou naši nepřátelé, pokud ten dopis tak vyznívá, je to chyba. Na druhé straně, každou profesionální schopnost lze využít různě, a u práce redaktorů ČT je vliv toho nasměrování naprosto zásadní. Jsou placeni z našich peněz a přitom pomáhají svou prací krýt státní terorismus USA. Až budu moci přesměrovat své peníze pro ČT na nějaký transparentní fond alternativních médií, potom přestanu opruzovat v ČT. Ale toto je podvod, veřejné zpravodajství nemůže ignorovat nepopiratelná fakta takového významu.

253323

15.09.2011 07:18

O „spoluautorech“ druhé světové války

Linky

eda521 193.?.?.?

Historii píší vítězové, nebo jinak: ten kdo má moc a vliv na to, co se budou děti v dějepise učit je skutečným vítězem dějin.
Kdybyste se náhodou minuli s těmito odkazy, stojí za přečtení, podívání:
http://zvidavyvincenc.wordpress.com/2011/07/04/valka-ktera-mela-mnoho-otcu/
http://zvidavyvincenc.wordpress.com/2011/07/26/valka-ktera-mela-mnoho-otcu-2/
http://zvidavyvincenc.wordpress.com/2011/08/17/valka-ktera-mela-mnoho-otcu-3/
http://www.zlo.cz/svedkove-zrady.php
Po tom filmu jsem teprve s jistotou pochopil, že se Beneš v 38. rozhodl správně. Kdyby to rozhodnutí bylo opačné, pravděpodobně bychom tu dnes nebyli.

253379

16.09.2011 08:22

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: titulek

eda521 193.?.?.?

Chtěl jsem napsat něco jako 911 pro laiky, protože k odhalení podvodu stačí naprosto elementární znalosti, nikoliv expertní. Ale bylo by to zbytečné, ten problém je v našich myslích: uvědomit si to a připustit důsledky, které jsou konec konců politické. Já jsem se po události o 911 vůbec nezajímal, věřil jsem ve vyšetření zločinu, věřil jsem všemu. Trvalo mi zhruba půl roku během 2006 než jsem pochopil, že to opravdu možné je, protože důsledky pro důvěru v systém jsou fatální. Prostě Věř komu věř ale komu věříš měř!
Stručný laický důkaz, pro nějž vezmu jen způsob zhroucení řekněme WTC1. Ten barák padal přesně cestou teoreticky největšího odporu, tj. skrz nosnou železobetonovou konstrukci, kterou není snadné demolovat čímkoliv. Protože přírodní zákon o cestě nejmenšího odporu je univerzální princip, je pro námi viděný jev jediné vysvětlení: prostě to byla cesta nejmenšího odporu. A pak se musíme ptát: proč tak najednou? Atd. S pomocí dalších indicií dojdeme k jasnému závěru: profesionálně skvělá řízená demolice (mimochodem, znovu jsem u profesionality ve špatných službách).
Čemu věříte, to je vaše svoboda. Mám pocit lítosti nad lidmi s trvalým přesvědčením o pravdě oficiální verze. Držím vám palce, abyste měl sílu procitnout. Není to vůbec lehké. Stejný problém jako vy má bohužel i řada mých přátel.

253471

16.09.2011 08:55

Moc a její původ

Moc - k čemu jsem došel

eda521 193.?.?.?

Nekladl jsem si otázku o moci. Kladl jsem jsem si jinou a došel jsem nepřímo k definici moci. Podělím se (stručně) s rizikem, řekněme, nepochopení.
Moje otázka zněla: Jaká je harmonie člena teroristické skupiny? Východiskem je, že každá živá bytost, a tedy i člověk, je niterně nastavena na harmonizaci s okolím. Je evidentní, že převažující většina živých bytostí své okolí nevolí, ale je jim přiděleno osudem. Člen TS se harmonizuje s rozkazy šéfa, co je a co není harmonické, o tom rozhoduje šéf komanda. Harmonizace člena TS nemá žádnou vazbu na disharmonii, kterou působí jeho teror jiným lidem, jejich harmonie je mu ukradená. To, co je a co není v TS žádoucí neboli harmonické, o tom rozhoduje šéf, je to jeho moc.
To, o čem šéf TS rozhoduje by se dalo pojmenovat jako harmonický rámec. Harmonický rámec je tedy souhrn většinou nepsaných pravidel, která říkají co je harmonizující a čím naopak budete mít v daném HR problém. HR je ve vztazích všudypřítomný. HR je zde v měkké podobě i tady na Zvědavci, HR vám nastavují vaší blízcí i přátelé, HR nastavuje firma, ve které pracujete.
A v tomto kontextu může dojít na definici moci: Moc je reálná schopnost nastavit harmonický rámec.
Touto cestou je možné si říct o moci přírody. Jsou to pravidla, která nemůžeme změnit, jen poznat a jednat v souladu s nimi. Porušení harmonického rámce života příroda neodpouští, buď se naučíme žít v souladu s touto mocí, nebo dospějeme k zániku. Je to na nás a hraje se o to možná právě teď.

253474

07.11.2011 09:32

Můj vztah k Židům

Jsem opravdu zvědav

eda521 193.?.?.?

na vaše texty. Je samozřejmě velká škoda, že všechny diskuze o židech se dnes staly nebezpečným polem. Mám na mysli otevřenou diskuzi, připouštějící všechna známá fakta nepředpojatým způsobem, tak jak je zvykem ve všech jiných tématech diskuzí. Ale tento první díl vašeho textu je spíše glumovské přemítání, ve kterém řešíte hlavně svůj problém, jak se vyrovnat s evidentní nesvobodou diskuze na toto téma. Myslím, že korektně se s tím vyrovnat nelze: buď nebudete respektovat fakta nebo na sebe poštvete smečku korektorů, jak se to (asi nechtěně) povedlo panu Stworovi jediným článkem z tisíců publikovaných.
To, co je potřebné diskutovat, jsou konkrétní způsoby chování a jednání bez poukazování na rasový původ či víru. Pokud nebudeme schopni najít způsob fungování společnosti bez těchto poukazů, jsme odsouzeni k násilí mezi skupinami odlišné rasy či víry.

256711

Nejsem ekonom ani náznakem a jsem za to v podstatě rád. Z expertních debat, které sleduji, mám jen prohlubující se pocit nedůvěry k expertům-ekonomům.
Obecně je expert člověk, který se hluboce a detailně zabývá určitou problematikou a výsledky své práce předkládá zbývající ne-expertní komunitě. Vyjímečnost výsledků experta není dána jen jeho intelektem a úsilím, ale také nutností volby, kterou musel učinit vzhledem ke svému oboru. Proto jsou i lidé s naplněným expertním potenciálem (tedy intelektem, úsilím a volbou oboru) nutně laiky ve všech oborech, které si nezvolili.
Důvěra mezi lidmi a speciálně k expertům je to, co se čím dál zřetelněji hroutí. Ekonomičtí experti jsou zářným příkladem tohoto dlouhodobého trendu. Ekonomická věda už dávno není vědou, ale děvkou politiky - pro libovolné politické záměry lze vyrobit expertní vědecké ekonomické odůvodnění. Co zbývá laikům?
Laikům, minimálně těm s intelektem a životními zkušenostmi, zbývá používat vlastní rozum, klást expertům "základní" otázky a očekávat odpověď. Musím říct, že mě napadají stejné otázky, jako pana Pankráce. Peníze jsou formou společenské smlouvy mezi lidmi. Věřili jsme expertům - bankéřům a finančníkům - že odpovědně spravují náležitosti této smlouvy. Je to už mnoho let, kdy tito lidé přestali ctít společenskou sounáležitost, vytvořili si vlastní, zčásti skrytá pravidla a do extrému zneužili své expertní postavení proti společnosti. Z tohoto zneužití pramení korupce, se kterou můžeme jen marně bojovat bez poukázání na pravou příčinu - naprostou nepostižitelnost expertů - bankéřů, kteří stanovují, dnes již zcela prokazatelně, způsob života společnosti.
Dluhy, které nám dnes tito experti předkládají, jsou naprosto nesmyslné. Je to výsledek jimi svévolně stanovených pravidel, které jsme jako laici-hlupáci ochotni akceptovat a předat jim dobrovolně své děti jako otroky expertně vyrobeného dluhu.
Absurdita situace vyvolá zásadní otázky: proč my, normálně pracující lidé v bohaté společenosti máme být otroky expertně vyrobených dluhů? Kdo je k čertu ten věřitel, kterému je celá Evropa nyní povinna platit? Mám velké obavy, že jsou to majitelé Goldman Sachs s Pentagonem v zádech. A budou chtít své pohledávky z eurokasina splatit doslova za každou cenu. Může být naše budoucnost mírová, když budeme existenčně nuceni usilovat o změnu otrockých pravidel?

258526

12.03.2012 09:50

Veřejná Bártova eutanazie

Co je vlastně úplatek?

eda521 193.?.?.?

Aniž bych chtěl hájit klientelismus, uplácení či pana Bártu, prosím diskutující o vysvětlení, jak může být považováno předání peněz lidem bez mocenské pozice ve státě za úplatek. Ti lidé jsou poslanci a svobodně volí co budou či nebudou dělat jako zástupci svých voličů. Nejsou povinováni, na rozdíl od soudců, policistů a státních úředníků, žádnému zákonu, který by museli dodržet. Nedisponují žádnou mocí (kromě poslaneckého mandátu), kterou by měli na základě úplatku zneužít. Jsou zavázáni jen a pouze důvěrou svých voličů, u nichž by měli oprávněně propadnout v příštích volbách. Ale toto přece není ta korupce, která ruinuje státní pokladnu a ničí spravedlnost zákona podle profláknutého padni komu padni.
Nemohu se zbavit dojmu, že případ pana Bárty je vykonstruovaný, protože zcela pomíjí podstatu úplatku. Jde tu o kauzu pseudo boje proti korupci, aby skutečná korupce, kdy je deformován výkon státní moci, zůstala ve stínu tohoto monstrprocesu. Je to majstrštyk loutkovodičů a tvůrců politické reality této země. A tito už dlouho říkají: budete vidět jen to, co vám předložíme, jen mediální fakta jsou fakty, jen mediální události se dějí. Bárta je korupčník protože to říkáme my v médiích.

265089

12.03.2012 16:21

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

eda521 193.?.?.?

Šlo mi o odlišení dvou situací:
1) člověka, který je vázán důvěrou voličů a jeho činy jsou vázány fakticky jen jeho svědomím. Jeho činy (tj. způsob hlasování) nemůže v demokracii posuzovat žádný soud. Poslanec, třeba uplacený, bude vždy trvat na tom, že hlasoval podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jediným soudcem mu může být volič. Těch případů zvláštních pozměňovacích návrhů v zákonech nejdete nejspíše desítky, myslím že nejsem v tomto naivní, jak píšete. Ale jde o princip - vůle poslanců je svobodná v rámci zákona.
2) člověka, jemuž je svěřena moc jeho úřadu na základě úřední subordinace. Uplatňování moci jeho úřadu je vázáno zákony, jež musí respektovat. V případě porušení nastupuje trestní odpovědnost, kterou posoudí soud. Motivem porušení zákonů může být chyba, nebo "chyba" po přijetí úplatku. Zde je prostor pro policii a soudy.

Tady nejde o pana Bártu, ale o principy zodpovědnosti. Je pro mě těžké tohle vidět jako mouchu na plesnivém dortu (Mirra). Je to spíše ukázka libovůle moci ve výkladu zákonů. A taková libovůle se časem může týkat kohokoliv.

265108

12.03.2012 21:51

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

eda521 92.?.?.?

Milá Lin, to jste mi tu ale nahodila témat [smích].
Snad se shodneme na tom, že jeden poslanec není schopen ve sněmovně zajistit přijetí zákona. Může přijít s pozměňovacím návrhem na poslední chvíli, ale bez min. tichého souhlasu potřebné většiny to nepůjde. Takže těch zainteresovaných musí být vždycky více, zhruba tak polovina sněmovny. A všichni v konspiraci.
Zpětně, podle "přínosů" některých zákonů se jeví, že se tak skutečně děje. Jen ty mechanismy budou asi jiné než jak je viněn Bárta, ale příslušní vládcové zákulisí o tom do Mafděsu psát zřejmě nebudou. Tedy, Bárta je jen politická mršina, kterou veřejnost dostala spíše k ukojení pudů (viděl jsem čtvrteční Blesk) a odvedení pozornosti. O nějakém vyřešení korupce nemůže být řeč.
Z vašeho příspěvku cituji:
Ovšem soud ho může soudit za porušení zákonů a Ústavy a ještě za to, že nehlasoval v "zájmu všeho lidu", tj. že hlasoval v zájmu svém.
I po několikerém čtení si nemyslím, že tu větu myslíte ironicky. Proto k ní musím podotknout, že v ní dáváte do rukou soudu rozhodnutí o tom, co je a co není v "zájmu všeho lidu". Přesně to je ale cílem (aspoň teoreticky) politického boje a jednání parlamentu, které žádným soudem nemůžete nahradit. Jednoduše nelze přijmout předpoklad úplatného poslance, protože je nositelem důvěry svých voličů a žádný soud není sto tuto důvěru alternovat. Hlasování poslance je vždy správné, protože systém parlamentní demokracie nezná nic správnějšího než svobodnou volbu svobodně zvoleného poslance. Z pozice soudní moci nemůže nikdo určit, který způsob hlasování je ten správný, nemá na to mandát! Je pak možné TRESTNĚ soudit poslance za nějakou volbu? Lze jej odsoudit pouze MORÁLNĚ, i v případě podezření na jiné motivy než vědomí a svědomí. Protože nikdo mimo parlament nemůže říct jak měl ten poslanec volit. Bude snad někdo soudit poslance za ratifikaci Lisabonské smlouvy? Byla to jejich svobodná vůle nebo zaplacené hlasování? O naplňování národních zájmů se dá s úspěchem pochybovat, ale není síly na zvrat, zvolili jsme si je a oni rozhodli. Těžko mě někdo přesvědčí, že to udělali jen tak zadarmo, ale soudit to nelze, je to "jen" ztráta důvěry.

265129

12.02.2013 08:11

Co s cikány?

RE: Osady

eda521 193.?.?.?

Píšete:
>Problém není v tom, že by tito lidé neuměli
>spolupracovat za společným cílem a žít v uzavřené
>komunitě...

Tady musím oponovat. To právě JE ten problém, oni neumějí žít v uzavřené (=soběstačné) komunitě.

> ... oplocené a hlídané.
To jistě ne. Proto je tam ten moment dobrovolnosti. Buď zůstaň a dodržuj pravidla, nebo odejdi. Obojí ze svobodné vůle.

Srovnání s tábory. Ano, toto by byl tábor, ale podstatné je, co se v tom táboře bude dít, a proto nelze paušálně srovnávat stylem: tábor jako tábor.

Autor nasťinuje kontury velmi dílčího řešení, tedy, není to od A do Z propracované a ani dokonalé naplnění neznamená řešení celého problému. Ale z mého pohledu - cesta to je, ta kostra i východiska jsou dobrá. Na rychlá a jednoduchá řešení můžeme dnes už zapomenout, dlouhá a strastiplná cesta to bude v každém případě. Připojím ještě argumenty na podporu autorova návrhu.
Uvolnění a propojení harmonizující lidské práce je jedinou cestou z dnešního společenského marasmu. Je v prvé řadě na každém jedinci, jaká pravidla přijme pro svůj život, co konkrétně pro něj znamená soulad s lidmi kolem sebe a co je schopen a ochoten pro to udělat.
Tato osobní rozhodnutí zásadně ovlivňuje komunita, ve které člověk žije. Tábor, jaký navrhuje autor, je z mého pohledu především komunita spolupracujících lidí a její zvenku vtisknutá a zevnitř formovaná pravidla soužití příležitostí motivovat její členy k chování slušných lidí - respektujících a přispívajících. Napadá mě teď spousta detailů a pravidel, na které by se nemělo zapomenout, ale ta nejpodstatnější je, že taková komunita může významně ovlivňovat životy svých členů i komunity jako celku. Ten moment vlastního sebevědomí je nejpodstatnější.
Kámen úrazu bude ve státní správě - skutečnou ochotu k účinným krokům lze najít spíše u jednotlivců, kteří ještě svou práci berou vážně. Ale většina úsilí pod hlavičkou integrace sociálně znevýhodněných je naprosto neúčinná, svázaná politickou korektností a nepřiznáním stavu věcí. Dokud bude skutečnost lakována podle politického zadání a nebude vůle formulovat na oficiální úrovni popis věcí tak, aby odpovídal realitě, nebude možné ani přijmout kroky k nápravě. Činnost státu je dnes spíše cílenou sabotáží vedoucí k exponenciálnímu růstu problémů v soužití. Jestli je to neschopnost, záměr nebo cíl destabilizovat společnost, na to ať si odpoví každý po svém. Je ale logické, že při tomto stavu věcí se začínají objevovat takové nápady a iniciativy, jako předkládá autor. Pokud jim dnes nechceme věnovat pozornost, může zítra destabilizace nabýt vrch a na civilizovaná řešení bude pozdě. V tom vidím důvod, proč to urychlovat, pane Mareši.

284688

10.01.2014 09:08

Kauza Džamál: Ukázková ztráta soudnosti

Otázek je příliš mnoho

eda521 193.?.?.?

Chybí mi tam zmínka o zprávě, která tvrdila, že zbraně měly vypilovaná čísla. Potvrdil to někdo věrohodný? Dá se nějak zjistit, zda je to pravda? Řekl někdo něco o typu těch zbraní?

302315

29.08.2014 08:32

Provokace jako nástroj politiky Západu (I)

Danzig

eda521 92.?.?.?

Myslím, že teprve internet jako nástroj všeobecné a svobodné komunikace mezi lidmi umožnil zjevit pravdu o povaze akutální moci (911) a jít i do historie pro "nové" vidění souvislostí, abychom věděli, že to 11.září nezačalo, ale jen pokračovalo. Až do dnešní krvavé Ukrajiny, Palestiny, Sýrie, Libye etc. Bohužel, když mluvím s lidmi kolem sebe, žijí raději v nevědomí těchto informací. Lepší a přehlednější jsou dějiny ve kterých naše dobro bojuje proti jejich zlu, takže jsme všichni na té správné straně, protože to píšou v novinách - konkrétně dnes: Za násilí na Ukrajině může Rusko, řekl Obama. A zkuste, třeba v pozici českého vysokého politika, odporovat americkému prezidentovi. Balíte kufry. Takže nám tam zůstali jen kývači nahoře. A v pohodlí věřící většina dole. Problémy dělají už jen ostrovy zvědavců, co se furt chtějí na něco ptát.
K obsahu článku, jen se divím, že autor v popisu WW2 skočil rovnou do Gliwic 31.8.1939. Poslední srpnová dekáda totiž byla ve znamení horečných německo-polských jednání o koridoru do Danzigu jistě zcela náhodou zprostředkovaných britskou diplomacií tak, že k dohodě nedošlo. Podrobnější popis těchto jednání a britské role v nich by určitě stál za odstavec.

316335

01.03.2015 19:57

Němcovova vražda byla s největší pravděpodobností provedena pod falešnou vlajkou

RE: Další Putinova chyba.

eda521 92.?.?.?

Zajímavá myšlenka o roli Němcova jako náhradníka za uvězněného Navalného je zde :

http://leva-net.webnode.cz/products/mars-na-tele-b...

328041

08.06.2015 08:43

Michal Kesudis potřebuje pomoc

co tady zasluhuje podporu ?

eda521 193.?.?.?

Já bych chtěl především vědět CO PŘESNĚ pan Kesudis na FB napsal. Možná si řeknete, je to přece jedno, nikdo nemůže takto stíhat člověka za slovní vyjádření. Toto je samozřejmě pravda, ale na druhé straně, pokud obsahem jeho sdělení bylo schvalování smrti, smrti lidí, obyvatel stejné země, je pro mě nemožné se za takové výroky postavit. Jestliže Michal Kesudis nakonec u soudu vyhraje, bude to dokonalé Pyrhovo vítězství všech jeho podporovatelů - náš svobodný člověk uhájil své právo schvalovat smrt svých spoluobčanů. Jestliže pana Kesudise finančně podpořím, pak proto, že obecně protestuji proti trestnímu stíhání slovních výroků, nicméně jeho výroky (pokud jsou takové jak média prezentují) zůstanou společensky opovrženíhodné a já se od nich nadále distancuji.

334234

08.06.2015 12:45

Michal Kesudis potřebuje pomoc

RE: co tady zasluhuje podporu ?

eda521 193.?.?.?

Napsal jsem zcela jasně a bez pitvání, že schvalování smrti svých spoluobčanů je opovrženíhodné. Nebýt idiotského stíhání za křivé slovo, po výrocích pana MK by pes neštěkl.
Jako ovčan bych si připadal kdybych se neohlížel na to co bylo řečeno a zařadil se do davu, který vidí nespravedlnost trestního stíhání (které vidím taky), ale nevidí aroganci a nelidskost těch výroků.
Asi budete souhlasit, že zodpovědnost za smrt vojáků v A. nese především vláda a parlament této země, kteří se rozhodli vydat ozbrojené síly této země do služeb skutečných teroristů dneška. Ale pak jde zcela jistě odpovědnost za námi všemi, že tento stav zapojení našich vojáků připouštíme.
Ani v této situaci sporů, které jsou na dlouhé lokte (souhlasím, když píšete, že je to na dlouhou debatu) nelze rezignovat na lidskost - to je prostě limit. V případě MK se moje podpora nemůže týkat jeho výroků proti lidskosti. Každý z nás v těchto situacích kreslí svoji hranici a já jsem si dovolil se o ni veřejně podělit. Jsem-li za to ve vašich očích ovčan, nemrzí mě to.

334254

08.06.2015 13:29

Michal Kesudis potřebuje pomoc

RE: co tady zasluhuje podporu ?

eda521 193.?.?.?

Když už mluvíte o penězích, rozhodně tady nechci vyzývat k nepodpoře případu pana MK, naopak. Poslal jsem právě 500K na jím uvedený účet, protože ta obvinění jsou naprosto absurdní a podobné nebezpečí hrozí každému i za hodnotnější výroky než jak je napsal pan MK. Chci ale zdůraznit pocit sounáležitosti všech občanů tohoto státu, co se stalo našim vojáků je tragédií v každém případě. Výroky pana MK bohužel pomáhají kopat nové příkopy mezi lidmi stejného národa. Proto mu chci zároveň s těmi penězi na narovnání pokřiveného práva v této zemi poslat vzkaz: tohle už prosím nikdy neříkejte, nepište.

334256

22.06.2015 22:47

Babiš se nám vyprázdnil

RE: No comment

eda521 92.?.?.?

K té justici. Docela jsem se vyděsil u dnešních zpráv. Člověku hrozí 20 let za vraždu na základě pachových stop (předchozí přítomnost na daném veřejném místě přiznává) a výslechu na detektoru lži. Možná, že to udělal, ale nějaké to In dubio pro reo, to se asi užívá dost selektivně. A Kajínek by mohl vyprávět, ale nikdo ho neposlouchá.

335289

13.09.2015 15:21

Vyúčtování

Špatný výrok nejen soudu

eda521 193.?.?.?

Psal jsem v diskuzích u "vašich" článků už dříve, proč je ten váš výrok hodně nešťastný. V jádru: proti zlu spoluviny na invazi bojujete nelidskými výroky. Kam s tím chcete dojít?
Soudní dohra je samozřejmě ostudou "svobodného" systému, mluví o vás (i když nejmenuje) Petr Štěpánek v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=Gzdye9zTYa8] zhruba od 16:50.
Neměl jste být odsouzen, protože svoboda slova je důležitější, ale na druhé straně, váš výrok je za čarou elementární lidskosti. Přitom v názoru na české angažmá v Afghanu bychom se zřejmě shodli.Škoda úletu.

339398

11.02.2016 08:47

Humanismus, migrace a vlastenectví

Autore díky!

eda521 193.?.?.?

Hutný těžký text, který však stojí za to přelouskat, následovat obrazy, které autor vykresluje. Ve výsledku je v něm ta správná opora, kterou musíme hledat, najít a použít. A je tam také správný směr, který mohu jen doplnit odkazem na nedávno prezentovaný text Dostojevského:
http://www.isstras.eu/cs/2015/12/25/dostojevskij-o...
Oceňuji, že si autor dal práci s formulací neotřelých myšlenek, které by neměly zapadnout. Např.:
Humanismus ... brojí proti ryzí mentalitě jednotlivých národů, mentalitě, která se ukovala životem generací jednoho a téhož rodového společenství na společné hroudě, v horoucích zápasech o uhájení vlastní domoviny, v potu tváře na zušlechťování krajiny a budování všech opěrných pilířů rodné državy.
Této ryzí mentalitě (chápu jako dobré i zlé v národu tak jako v člověku) jsme se vzdálili do nicoty. Opíjíme se namalovanými kulisami DOBRA, za nimiž je veliké NIC. Perspektiva naší mladé generace je v temnotě, ale my jsme opilí snadností žití nás, šťastných jedinců v luxusních kajutách Titaniku. Jak mi právě včera bezelstně sdělil můj kolega - nikdy jsme se neměli tak dobře jako se máme teď. Je to velmi inteligentní člověk, ale chápe svět po svém, asi jako každý z nás.
A já teď nevím, zda jsem hlupák já nebo on. Nebo oba. Nebo máme oba právo na svou pravdu. Vážně nevím. Vždyť žít se musí, tak proč a jak moc si připouštět temnou realitu a její perspektivy.
Zpátky k textu. Považuji v dnešní době za odvážné napsat a účinně (celým tím textem) hájit větu:
Pro naši budoucí existenci je naprosto nutné, abychom opustili Evropskou unii i NATO a hledali spojenectví tam, kde se nacházejí naše kořeny, v širé, blahosklonné a věčné Rusi.
Tahle věta jde přímo proti naší současné vládnoucí garnituře a proti celé té dolary napájené klice pěstitelů správných informačních polí v české kotlině. Pěstované pole je založeno právě na vzletných slovech (humanismus), která se stávají mantrou, ale vytrácí se obsah, vytrácí se jakákoliv možnost dostat odpovědi na moře otázek ke způsobu výkonu svěřené moci. Tím se i slovo demokracie stalo bezobsažnou mantrou. Ale pojmenovali jsme to jako deficit demokracie a jsme zdá se spoko - přece nic není dokonalé. Lži se oblékly do politicky korektních eufemismů.

345448

21.06.2016 08:44

NATO říká, že nyní má důvod pro útok na Rusko

RE: Tak nač ještě čekáte?

eda521 193.?.?.?

Tak na co ještě čekáte ... ?
https://www.youtube.com/watch?v=VOn1BLVuMCI

349797

04.07.2016 08:58

Soros vyzývá k „nárůstu financování“ EU

Jsme na hraně

eda521 92.?.?.?

Život na dluh jako norma. Taky mám osobně "nevyužitou výpujční kapacitu", ale rozhodně to neberu jako "vrchol nezodpovědnosti", naopak. Sorosuv hlas je hlas pekla, které si z nás nakradlo vše co mohlo a chce víc - více dluhové nezodpovědnosti, kterou nazývá právě opačně. Peklo apeluje na všechny, kteří ještě nejsou zcela v jeho moci: zadlužte se, řešte své problémy přítokem našich, námi plně kontrolovaných, peněz. Když nebudou mít za svými virtuálními penězi živé smlouvy živých dluhových otroků, nebudou mít nic. Hrají o všechno a absurdita jejich výroků narůstá.
EU nedosahuje cílů a ztrácí legitimitu a podporu, říká pekelník. Ale neříká proč! Místo skutečného řešení, jehož pilířem by muselo být sdělení: Toto jsou naše země, naše Evropa, místo toho volá po dalších úplatcích pro invazní armádu mloků, pro armádu, kterou sám připravil.
K poznámce editora: myslím, že svým způsobem platí obojí, protože najednou nemají čas. Čas začal hrát proti nim, už není klid na tiché přípravy pod povrchem událostí. Především aktivita Ruska posledních let narušila jejich plány (nelze napsat, že zvrátila). Mám pocit, že svět je dnes na hraně - zaběhané západní mechanismy moci už nemohou platit (to vědí všichni) a o ty nové se povede boj, na všech úrovních. Satan už nemá čas dále posilovat, tváře se postupně odkrývají a střety přitvrzují. Referendum je cesta do pekel, řekl Halík. Mohl tohle říct v listopadu 89?

350161

26.07.2016 08:23

Neskrývaná identita - statečnost či strategická naivita?

Rezonuji

eda521 193.?.?.?

Vážený autore, dlouho jsem nečetl něco (pro mě) tak rezonujícího. Pojmenoval jste klíčové rozpory i základní cestu - změnit sebe.
Chtěl bych doplnit, snad organicky, váš apel na morálku. Došel jsem k jednoduché definici morálky, kterou tu nabídnu: Morálka je vůle k harmonii.
Proč k harmonii? Harmonie je největší silou Života, proto. My jsme nastaveni (geneticky) k harmonizaci s okolím, umíme to nejlépe po narození, celý náš dětský vývoj v nás nechá chtě-nechtě otisk reality, kterou v té době žijeme - k té podobě reality se naladíme a považujeme ji za harmonickou. Proto je ovlivnění světa dětí tak klíčové pro budoucnost společnosti.
Harmonie hledá soulad, ale s čím? S tím co je vhodné k následování. Jako jedinci vstupujeme do mnoha vztahů, kde udržení harmonie vztahu vyžaduje odlišné chování. Do práce musíme chodit na čas, plnit zadané úkoly, manželce je vhodné přinést občas kytku atp. Obecně říkám kritériím, co harmonické je a co není, harmonické rámce. Otázka pak je kdo pro nás jako jednotlivce nastavuje harmonické rámce a jak moc jsem na ně existenčně vázáni. Zcela jistě existuje globální harmonický rámec přírody (prostředí naší planety), který jsme ovšem pod mocenským tlakem jiných rámců opustili. Harmonizujeme dnes většinově naše životy s cestou do pekel, kterou nám dnešní elity existenčně vnucují. Morálka dneška je pro mě návrat k vědomí globálního harmonického rámce, vůle k jeho poznávání, naplňování souladu s ním vlastními životy. Strategickou výhodou je, že (takto jen pojmenovaný) globální harmonický rámec může poznávat každý sám za sebe, naše komunikace a vzájemné přesvědčování je jen možnou cestou pomoci k hlubšímu pochopení. Přemýšlejme více o tom, jaký-který-čí harmonický rámec svými životy naplňujeme.
Ke skrývání identity: lidé jsou obecně silně existenčně svázáni se svými partnery, dětmi. Když se identifikují jako nepřátelé systému, riskují i klid životů svých blízkých (rodina Adama Bartoše!).
Pane autore, děkuji!

350838

26.07.2016 11:06

Neskrývaná identita - statečnost či strategická naivita?

RE: Harmonie, morálka, rozum??

eda521 193.?.?.?

Děkuji zám za tento příspěvek. Pokusím se vysvětlit, že harmonie a morálka tady jsou stále, pro důsledky je ale klíčová role harmonického rámce, jak jsem se jej snažil dříve popsat.
Znovu - harmonický rámec určuje, co je harmonické a co ne. Znají bojovníci ISIL harmonii a morálku? Samozřejmě! Mají svůj korán, mají své imámy pro interpretaci reality, mají své zdroje harmonického rámce. Terorista ISIL je teroristou pro nás, z našeho pohledu jde o něco disharmonického, ale z jejich pohledu: plně morální činy zabíjení bezvěrců, které činí svět (jejich) harmonickým. Následují harmonii svého prostředí existence (které jim btw nic jiného nedovolí) a jsou v tomto rámci zcela morální.
Základem disproporce je tedy myšlenka existenční netolerance k jinověrcům. Pokud se islám ústy svých mluvčích, imámů, nezřekne veřejně této existenční netolerance k jinověrcům, musíme se cítit ohroženi nastavením jejich morálky, v níž pro např. ateisty není místo. My chceme poznat a následovat globální harmonický rámec této planety, kde je místo pro všechny, kdo je schopen aspoň respektu ke svému okolí, když už není schopen harmonické spolupráce.
K vašemu přebíjení patron se tedy harmonicky a morálně připojím - máme právo ve smyslu principů Života bránit sami sebe, vše, co děláme, děláme pro naše životy a životy našich dětí. Kořen budoucího zabíjení je v neuvěřitelné toleranci k morálce netolerantního islámu a musíme se zbavit politických vůdců, kteří právo na život Evropanů okázale ignorují. Ale dělají to podle plánu, který více než tušíme.
Trochu mimo, je třeba vidět, že tu nenávistnou ideologii islámu někdo pomohl rozdmychat a všemi prostředky posiluje vlnu, která se na Evropu valí. Ten někdo ví, že když se dva perou, třetí, byť nejslabší, se může smát nad hroby těch co se vzájemně pozabíjejí. Tady už pak harmonie, ale ani život, není. Jsou tu jen přátelé Satana a Smrti. Zjevně sem patří mj. jistý pan Soros.

350848

14.09.2016 08:56

Patnáct let po 9/11, nikdy nekončící válka

Opravdu fenomenální úspěch ?

eda521 193.?.?.?

Vladimíre, trochu bych rozporoval ten fenomenální úspěch. DNES to tak může vypadat, ale dlouhodobě nemají šanci. 911 je díra v Matrixu, která se stala viditelnou pro tisíce, ale spíše miliony lidí. Tito lidé jsou sjednoceni stejnou myšlenkou po celém světě - nic horšího se jim nemohlo stát. Vyplývá z toho střet, ve kterém autoři 911 nemají moc dobré karty. Mohou si pomáhat silou, ale to je dlouhodobě ztracená cesta.
Mnoho lidí (včetně mě) začalo přemýšlet o souvislostech, o které by bez 911 nikdy nezavadili, ve světle 911 se mnoho událostí po 911 i před 911 začalo jevit informačně jinak, věci do sebe začaly zapadat, historie dostává kontinuitu dříve netušenou. 911 z pohledu svých autorů otevřelo Pandořinu skřínku informačních revizí všeho co s 911 souvisí, a toho vskutku není málo. Tohle autory 911 vůbec nepotěší, protože pod síly informační eroze se dostaly i dříve vybudované pilíře oblbování veřejnosti.
Z mého pohledu 911 dalo informační naději pro budoucnost, byl to faul, za který by měli autoři tvrdě zaplatit. Ale je na každém z nás zda si teď uvědomí svou roli o-b/v-čana.

351819

21.09.2016 08:24

Rusko nemá na Západě spojence

Partneři z reálného světa

eda521 193.?.?.?

I když je to na první pohled k nevíře, ruský postup je zcela vědomý. Nemají krátkou paměť, slovo "partner" používají Rusové vždy, je to diplomatické pojmenování toho s kým je nutné jednat. Takže proč jsou Rusové tak "hloupí"?
Protože Američané prohrávají válku o důvěryhodnost před vlastními lidmi a před celým světem. Kdo vyhraje informační válku, vyhraje všechno. Američané se tu historicky znemožňují a Rusové je jen vedou po jejich dráze zániku. Vědí, že nadměrné použití síly je dlouhodobě kontraproduktivní. Nutí dnes Američany dělat naprosté šílenosti: otevřeně zaútočit na své formální spojence, útočit na humanitární konvoj atd. Kolik lidí dnes ještě věří, že poslední útok na humanitární konvoj provedli Rusové nebo Asadovi vojáci?
Vyhrát válku na bitevním poli ještě neznamená vyhrát skutečně a dlouhodobě. Tohle už Rusové dobře vědí. Seznamte se s KOB a DOTU. Lépe podle ideových východisek jednat než je hlasitě propagovat (demokracie!) a reálně jednat podle banksterských řádů typu Rozděl a panuj.

352022

21.09.2016 10:09

Rusko nemá na Západě spojence

RE: Partneři z reálného světa

eda521 193.?.?.?

Co píšete, není v rozporu. V Rusku probíhá tuhý vnitřní boj o Rusko samotné. Jenže chování Ruska v Sýrii je plně v režii lidí jako Putin a Lavrov a ti ukazují světu i dovnitř Ruska jak se lze taky chovat jako vojenská mocnost na mezinárodní scéně. Toto vedení Ruska vytvořilo kontrast oproti chování Američanů jako vládců světa. Je jasné, že se to současným světovládcům nelíbí a mobilizují proti Putinovi všechny síly, vnitroruské nevyjímaje. Snaha svrhnout Putina je neskrývaný cíl, tajné služby a korporátní média na něm trvale pracují. Ale jejich moc je už dnes na ústupu, prohrávají informační válku, poslední útoky v Sýrii jsou už jen odrazem velké zoufalosti z nezadržitelnosti dalšího mírového vývoje. Jestli na svém odchodu rozpoutají WW3, to je stále ve hvězdách. Rusko minimalizuje svými kroky záminku k takovému vývoji. Ale vnitřní boj v Rusku bude pokračovat, o tom není sporu.

352031

21.09.2016 12:24

Rusko nemá na Západě spojence

RE: Partneři z reálného světa

eda521 193.?.?.?

Jenom jedna faktická. V KOB není nic nacionalistického, proto je to koncepce společenské a nikoliv národní bezpečnosti. Možná jste si nevšiml, že aktuální ruské vedení v mnoha ohledech jedná podle těchto teorií (aniž by deklarovalo své spojení s nimi), takže slova o soudruzích teoreticích mi připadají trochu mimo.
Jestli KOB považujete za blábolení, je to vaše věc. Jen trochu pochybuji, že toto vaše hodnocení pramení z hluboké znalosti obsahu KOB.

352039

29.09.2016 09:18

Ten, kdo váhá, je ztracen. A Rusko zaváhalo

RE: Myslím, že klamete

eda521 193.?.?.?

Přesné, díky. Taky si myslím, že v tomto se PCR mýlí. Akce Rusů s kalibry byla brilantní po všech stránkách, tedy včetně té informační. Západ své ztráty ani nemohl oficiálně přiznat.

352224

01.10.2016 10:35

AMO v akci

Úžasná akce

eda521 92.?.?.?

http://www.amo.cz/cs/simulace-americke-prezidentsk...
To se budou naši mladí předhánět, kdo umí lépe papouškovat mainstreamové nesmysly o současném světě? Jsem vážně zvědav na ty experty, co jim to budou pískat. Tomu říkám ideová diverze, další "mladí analytici" pro AMO. Přesně na tyto organizace by měl dosáhnout zákon o placených zahraničních agentech. Pavlovův reflex na lidech - říkej to co máš říkat, dostaneš kokino-penízek. Degenerace kritického myšlení v nové kvalitě.

352302

09.11.2016 10:27

Jak Putin zmařil plány Západu

Role ČT pro občany ČR

eda521 193.?.?.?

Jako nejdůležitější krok se mi jeví osvobození České televize. Nikoliv zrušení. Česká televize musí fungovat v roli celonárodní diskusní platformy, neexistuje žádný legální důvod, aby tomu tak nebylo. Toto je první právo národa, o které musíme bojovat. Nechali jsme si ČT ukrást, je to dnes privatizovaný podnik děsivé propagandy a mozky občanů státu jsou pěstovány idiotským viděním světa ála US neocons. Pojďme dát hlavy dohromady a vymyslet všechny kroky které lze pro osvobození ČT podniknout. Je zde už více aktivit (Veleba), které jdou tím směrem, pojďme je najít a propojit, formulovat jasné cíle, kritéria skutečně naší české ČT. Buďme konečně někdy sami sebou - ne američtí, ne rádoby evropští, němečtí či ruští. Jsme tady a teď a musíme hájit své zájmy, se skutečnými spojenci, nikoliv pijavicemi. Je tolik věcí, které musíme otevřeně diskutovat, nechat znít názory ze všech stran. A máme ukradenou ČT, kde vládne jeden správný názor. Je mým názorem, že ČT je zásadní národní bitvou o vlastní identitu. Jestliže nejsme schopni mít ani svou vlastní televizi, můžeme o sobě přemýšlet jako o národu, který je schopen vládnout sám sobě? Jsme především v informační válce a ČT je v této válce v našem prostředí zásadní zbraní těžkého kalibru.

353236

28.11.2016 15:15

Jak by vypadala zahraniční politika „Amerika především“?

RE: Souhlasíte či nesouhlasíte s Mnichovskou dohodou v r. 1938?

eda521 92.?.?.?

Teze pana svt o Mnichovu, to je opravdový úlet, i ta historická srovnání kulhají na všechny čtyři. Ani jsem netušil, že tady chodí lidé tvrdě poznamenaní propagandou ruské hrozby. Všechny státy typu Estonsko jsou dopovány omamnou drogou vlastní důležitosti, aby maximálně otevřely a poskytly svůj potenciál svému protektorovi. Ty státy důležité skutečně jsou, jako místo na mapě a komplexní zdroj do portfolia hegemona. O životní úroveň lidí, kulturu nebo dlouhodobý rozvoj, o to rozhodně nejde. Smrtelný omyl těchto států je v tom, že si to neuvědomují, jsou radostnými loutkami svého protektora, protože zprostředkující národní elita je za to královsky zaplacena. Rusko se mj. potýká s tímtéž, ale Putin zastavil připravený scénář a zaplaceným loutkám jde postupně po krku. Proto je tak nenáviděn.
Teze článku, kdyby měly být naplněny, jsou v pohledu Američanů čisté ústupky Rusku. Je to ale výsledek politik obou velmocí: USA jsou naplněny ambicemi na řízení světa, které narazily na limit sebeobrany a znovuzrození Ruska. Je tedy na Američanech, aby pochopili obrovskou nesymetrii svého chování ve světě a pochopili, že jejich "ústupky" jsou ve skutečnosti návratem do normálu. Právě proto, všechno, co je v článku psáno, se nakonec stane, protože svět s Ruskem jako významným hráčem se bude vracet do normálu a Trump a spol. mohou jen přispět svým pochopením vlastní situace a cíleně takové kroky provést. Na druhé straně stojí minimálně stoletá snaha banksterů o podmanění Ruska, která jen tak najednou nezmizí. Vždyť před 16 lety už se chystali medvěda porcovat.

353696

14.12.2016 14:14

Řízená destrukce Evropy – “Ordo Ab Chao”

RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

eda521 131.?.?.?

Budu ve vašich očích naivní, a připustím, že v tom můžete mít i pravdu. Ale pokud máte pravdu vy, je to výzva chroupat co nejlepší mrkev a kochat se čerstvým senem v kotci. Jenže si myslím, že ta fyzická malost mravenců i zavřený kotec jsou jen bariéry naší mysli. Síly práce s vědomím se na obou stranách enormně zvětšily: na jedné straně mašinerie médií všech odstínů a vykleštěných vzdělávacích soustav, na druhé straně reálná svoboda spolu mluvit, téměř s kýmkoliv na světě, dostávat se k informacím, které vládnoucí systém chtěl nejlépe vyzmizíkovat, svoboda skládat mozaiku. Obraz, který ta svobodná snaha dává, je překvapivý, pro mnohé šokující a nepřijatelný, ale čas pracuje pro novou mozaiku, její upřesnění a lepší pochopení. Ten proces se myslím nedá zastavit. Rubikon byl překročen, směr byl změněn - je konec mocenským virtuálním realitám. Budou se zřejmě hroutit dlouho, jejich i naše virtuální reality, možná několik generací, možná budou muset nejdříve vymřít všichni, jejichž kredit je dnes spojen s tou pyramidou lží, ale směr už je otevřen a každá snaha o obrat bude jen dočasná. Stále mohou zničit celou planetu, je možné, že její destrukce už překročila bod návratu, ale to se dovíme později. Teď mám pocit, že mnohem více než dřív záleží na tom, jaký obraz světa nosíme ve svých vědomích, jak jej pěstujeme každý den, jak jej sdílíme, čím naplňujeme 24 hodin svého každého dne.

354117

24.01.2017 08:36

Davos 2017 coby symbol ukončení epochy globalizace

RE: Globalizace

eda521 193.?.?.?

Globalizace je objektivní proces, nelze to zastavit. V jádru je to vědomí, že všichni sdílíme jednu planetu, protože to všichni stále reálněji vidíme. Vidí to všichni, tedy i ti s mocenskými ambicemi vlády nad světem. Jsme evidentně na hraně: buďto planetu svou činností zničíme, rychle nebo pomalu, nebo v tom společném vědomí budeme posilovat vědomí odpovědnosti, absolutní nutnosti se dohodnout a najít společné body v perspektivě vývoje. Fejkové peníze jako nástroj moci nebudou moct dál existovat, nelze dál celosvětově respektovat pravidla nastavená jedním mocenským pólem, navíc s velice podlými cíli. Jsme stále ve velkém dobrodružství globalizace a bude záležet na každém z nás.

355323

02.04.2017 11:29

Karle Kryle, promiň

Povaha autorského zákona

eda521 92.?.?.?

Nejsem právník, vnímám právo jako většina - cestou intuitivního chápání přirozeného práva. V autoském zákonu je právně kodifikováno cosi velmi nepřirozeného, něco čistě mocensky vedeného proti přirozenému běhu Života s jasnou snahou jej spoutat a řídit. Vycházím z teze, že živá myšlenka může žít jen v živé mysli. Od knihtisku až po internet a datové sklady se můžeme bavit jen o myšlenkách zaznamenaných, potenciálně obživlých v myslích nových živých nositelů, ovšem vždy s jistou dávkou mutace myšlenky původní. Vidíme jasně nutné procesy mezi světem myšlenek zaznamenaných a myšlenek živých. Běžně fungujeme jako opakovače (zkreslující/obohacující/vulgarizující etc.) myšlenek, které v nás rezonují. Dnes posíláme linky, sdílíme, ale také vytváříma parafráze, remakes, covers. Rozvíjíme základní informaci existujících i mrtvých, známých i neznámých autorů. Chováme se v principu stejně jako po tisíciletou historii lidstva.
A pak tu někdo vytvoří "právo" na vlastnictví myšlenky. Z pohledu Života naprostý nesmysl. Právní institut vlastnictví myšlenek nejen pro autora ale dokonce i pro jeho dědice. 70 let - proč zrovna tolik? Má to dva cíle: pro myšlenky, které lze zpeněžit, vytěžit co nejvíce instalací užívací brány s vybíráním mýtného; pro myšlenky nežádoucí zkomplikovat práci všech opakovačů - znesnadnit, znemožnit, postihovat za nedodržení autorského zákona. 3 generace je dost času na vytěžení myšlenky, resp. vymizení ze světa živých myšlenek. Komu tohle vyhovuje? Darmo mluvit.

356827

02.04.2017 11:34

Karle Kryle, promiň

Karel Kryl

eda521 92.?.?.?

Karel Kryl byl podle mého názoru zavražděn, i když indicie jsou jen nepřímé. Jenže akce tajných služeb, které řídí politický vývoj okupované kolonie, ty mají zcela jinou úroveň provedení. Můžete si říkat cokoliv, ale smrt KK tehdy někomu významně prospěla, měsíc před kulatinami, které by zřejmě oslavil řádně po svém. My jsme si něco takového tehdy vůbec nepřipouštěli, ale dnes víme: technologie byly a jsou, zájem nerušit "klidný" koloniální vývoj stejně tak. Tak i zdravý člověk může najednou umřít, mnohé případy dnes známe.
Karlův odkaz vidím ve zkratce (asi to nikdy neřekl) zhruba takto: Vlastní zájmy musíme bránit sami, protože nikdo, ani na východě, ani na západě, to za nás neudělá.
Korupce je cesta (Západu!) jak přes místní zaprodané elity vysávat a nově i zcela ničit národy. Pomocí médií jsou ničené národy udržovány v hypnóze demokracie a lidských práv, jejichž agenda je dnes pláštíkem pro nejhorší zločiny pomalé genocidy.
Bolestně nám chybí lidé jako byl Karel Kryl.

356828

12.05.2017 08:15

Emmanuel Clinton a vzpoura elit

RE: Emmanuel Clinton vtipne !!

eda521 193.?.?.?

Stejná pohádka o zbohatnutí je u nás Karel Janeček - matematik co našel úžasnou burzovní formuli k permanentnímu bohatnutí. Naprostá kravina, ale jako story k nalití peněz do agenta pro ignoranty matematiky v české kotlině - dobrý, nikdo nemůže napadat "génia", syna agentova.

357773

26.06.2018 08:05

Vražda Juliana Assange

Co nám to říká

eda521 89.?.?.?

Julian Assange je živým důkazem toho, že nám vládne mafie, řečená globální. Řeči o ohrožení státu vyvolají jen otázku: Co to je za stát, který je Assangovou činností ohrožen? Nenacházím jinou odpověď než že jde o stát mafiánský, protože to, co Assange odhaluje, to je činnost mafie s institučním krytím státu, který si mafie vzala za svůj. Jen proto je tu řeč o ohrožení státu - stát přece patří všem občanům, ale jen pro tuto argumentaci institucí, fakticky patří mafii. Praxe je kritériem pravdy, praxe života Juliana Assange nám o pravdě dnešního světa říká velmi smutnou zprávu: vládne nám mafie.
Je to také vzkaz všem s tendencí následovat Assange: když něco podobného, tedy opravdu účinného, zkusíte, nepřežijete. I tato praxe nám říká pravdu, tentokrát o suktečné povaze demokracie, kterou naši demokraticky zvolení lídři hlásají.
Pravda je taková, že nejsme nijak schopni Assange zachránit před drápy mafie. Pravda je taková, že čím účinnější čin proti mafii někdo vykoná, tím nemilosrdnější reakci mafie vůči sobě vyvolá. Zcela důvodně je mafie znervózněna ztrátami vlivu masmédií na davy - jejich moc stojí a padá se zdegenerovaným vědomím davu, který se nechá krmit jejich informačními prášky uklidnění a nevědomí souvislostí i konkrétních faktů.
Jestliže Assange je pádným důkazem všem ještě nevěřícím, že této planetě vládne mafie, a zároveň je ukázkou toho, co se stane s velkým hrdinou, který se ocitne tváří v tvář plnému fokusu mafie, co z toho vyplývá pro nás? Co znamená soucítit s Assangem? Následovat velké hrdinství a obětovat svůj jediný život plus životy blízkých, kteří nás vedle potřebují mít vedle sebe živé a zdravé?
Je to pro mě spíše výzva k malému-velkému hrdinství, výzva k boji s vlastní nevědomostí, pohodlností, nezájmem pochopit do hloubky co to vlastně dnes žijeme za dobu. Při vědomí toho všeho co se dnes děje a při oproštění se od vlastní sebestřednosti a ega, cesta ven se bude rýsovat sama. Usilovat o zvědomění bytí a sounáležitost s celkem v míře, kterou unesu - to je pro mě to malé-velké hrdinství, ke kterému vyzývá osud Juliana Assange. Znamená to mj. vykročení ze svých komfortních zón, dedikaci času na samostatné myšlení a hledání informačních zdrojů, které dnes už existují, ale jsou překřičeny a čím více jim někdo naslouchá, tím více slyšíme křiku o fake-news, xenofobii, atd.
Toto je moc, kterou má svou živou existencí k dispozici každý z nás, to není čekání na správné zákony nebo poslance. To je každodenní práce na sobě a na svém vztahu k realitě. Prvním krokem je ustřižení se od zdrojů, které jsou nám vnucovány. Přeji nám všem hodně pevné vůle a sebekázně.

364926

12.04.2019 12:53

Dostali Assangeho

RE: Assange sa obetoval celkom zbytočne.

eda521 62.?.?.?

Assange je skutečný hrdina dnešní doby, posun v informačním poli jeho zásluhou je obrovský - vždyť kolik lží by nám mohli servírovat bez možnosti jakékoliv oponentury, oni sami museli na existenci Assangovy práce reagovat, nemohli už psát jakoukoliv lež.
A souhlasím se Salimonem, že komunikace s okolím má vliv, i když opravdu nelze čekat plácání po ramenou. Spíše výčitku o černém vidění reality. Je to na nás - nejde jen o obsah, ale i formu. Jediné co můžeme ovlivnit jsme my sami.

370903

18.04.2019 12:29

Zatčení Assange je varování z historie

RE: liberalizmus je zlo

eda521 62.?.?.?

Tak jste si doufám na pospolne početl v knize Bůh synergie.

371070

23.04.2019 09:15

Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

RE: demografická studie.

eda521 62.?.?.?

Jako starší jsme zodpovědni za vzdělávání mladých, tato zodpovědnost se nedá nijak odpárat. Ale zlom nastal v roce 89: je to obrovská diskontinuita životní zkušenosti vytvořená z nadnárodní úrovně. Moc Dolejších či Krylů tady tehdy nebylo. A než jsme si v té naší generaci ve větším počtu uvědomili ten grandiózní, nadnárodně řízený podvod (s pomocí místních užitečných idiotů), vyrostla tu generace "jinak" vzdělaných, kteří svým starším ve většině nevěří a obracejí se k pěstování zvenku dotovaných informačních polí.
Je těžké tomu zabránit, pokud k nám proudí peníze Sorose a spol. a mladí ty peníze vidí jako důkaz správnosti tohoto směřování - v tržní ekonomice přece umírá to, co nemá dostatek peněz a tím o sobě říká, že je to špatný podnikatelský záměr. Peníze vládnou, být rentiérem se stalo životním cílem, práce je fuj.
Cestou je návrat k Životu, vrátit Život jako ústřední prioritu všeho lidského snažení. A to je rodina, vztahy, životní prostředí a vnímavost ke skutečným energetickým tokům ve společnosti. Reálná čísla ohledně energetických (míněno finančních) toků tohoto státu jsou většinou zamlčována, nebo účelově vůbec neevidována.

371153

07.05.2019 08:46

Bude další „prima válčička“?

RE: nebezpečné odvádění pozornosti

eda521 62.?.?.?

Jen stručně, rozvést by se to dalo na článek, i víc. To důležité jsou vztahy. K tomu si vemte na pomoc termín Okruhy starostlivosti. Prvním okruhem jste vy sám, vztah k sobě. A cestou vašich okruhů starostlivosti pokračujte ven až na konec vesmíru - manželka, děti, rodiče, sourozenci, celá rozvětvená rodina, přátelé, známí, neznámí lokálně blízcí, atd. až planeta Země. Okruhy starostlivosti vám jasně říkají kde je vaše odpovědnost za vztah a kde se začíná dělit na půl a na menší díly. Energie věnovaná harmonickým vztahům je to důležité v životě.
Vnímání vnějšího vlivu (až po ty konspirační teorie) je především vnímáním vlivu na naše vztahy: proč musíme TOLIK pracovat abychom se uživili? Je to problém neschopného lidstva, nebo je to organizace vztahů lidí na planetě Zemi, v níž jsme se ocitli v nevýhodném sektoru pyramidy? Nejde o to řešit detaily, trestat viníky, likvidovat je. Jde o to vnímat Život v sobě a oddělit se od neživé pastvy, kterou nás krmí. Koukáte na televizi? Sledujete zprávy TV Nova? Pijete alkohol? Kouříte cigarety? Berete drogy? Jíte ve fastfudu? Sledujete dnešní "sport" ? To všechno je JEJICH pastva pro nás + mnoho dalšího. Čím naplňujete svůj čas? Prospívá to Životu, prospívá to harmonickým vztahům ve vašem okolí?
Je snadné prokázat, že Západ se zcela oddělil od následování pravidel Života. Vrcholným (nepřiznaným) cílem je zachování pozice kontroly na vrcholu pyramidy moci za každou cenu. K tomu je tu dolar, privilegium jeho výroby z ničeho a následně síť tajných služeb i spolků, síť řízených teroristů jakéhokoliv vyznání kormidlovaných proti klidné pracující většině jako mezinárodní hrozba, abychom ospravedlnili zbrojní výdaje. Pro dav je tu pohádka o demokracii. Vše má jediný cíl - zachovat status quo. Při devastaci planety a otevření informací pro nezasvěcený dav přes internet už to ale nebude možné. Čekají nás změny.
A co my? Pěstujme harmonické vztahy, prioritně v okruzích starostlivosti. Pěstujme Život. Buďme vědomí toho na čem se paseme - někdy prostě musíme abychom přežili. Mějme dost sebekázně vzdát se nabízených pozlátek a přijmout Život ve spolupráci, nikoliv ve vražedné konkurenci. Život je krásný a v každé době je něco, co je výzvou k práci, odříkání. Informace jsou k tomu, abychom té práci a odříkání dali smysl.

371390

05.06.2019 12:09

Korporace Rand: Jak zničit Rusko

RE: To je nějaká manipulace

eda521 62.?.?.?

George Friedman, STRATFOR, 4.2.2015
https://www.youtube.com/watch?v=LvrvlZCmZQA
1:46
Prvotním zájmem USA, pro který jsme vedli války, prvou, druhou, ale i studenou je vztah mezi Německem a Ruskem. Protože jejich jednota je pro nás jedinou hrozbou. Proto se musíme ujistit, že k takovému spojení nedojde.
3:27
Trik je v tom, že USA jsou připraveny vybudovat "sanitární koridor" okolo Ruska. Rusko si je toho vědomo a věří, že USA chtějí rozbít Ruskou federaci. Rusko si myslí, že, jak to řekl Peter Lawrie: "Nechceme vás zabít, my vás chceme jen tak trošku poškodit".
4:45
Doporučil bych vést takovou politiku, jakou vedl Ronald Reagan proti Iránu a Iráku. Sponzoroval obě strany a tak zajistil, že npůjdou proti nám. Je to cynické, určitě ne morální, ale funguje to.
---
Koukněte do konce - tohle je hlas stratéga našeho největšího spojence současnosti, vzoru demokracie pro celý svět. Je naším zájmem to co zde GF předvádí? A pro Kalese: ano, veřejně to tady prezentuje!

371917

12.06.2019 10:00

Herci na brigádě

RE: Pán je Metuzalém? Všude byl, všechno zažil? I Dubčekovi cucflek udělal?

eda521 62.?.?.?

Berete lidem-neumělcům právo na negativní názor? Nic jsi nezplodil, tak kušuj !? Skuteční umělci by měli být co nejpravdivější reflexí společnosti, ale to se děje jen sporadicky, a ani to úplně nejde - pravda o nás se v plné dávce stává nestravitelnou. Sekají nám dnes kořeny, naše děti si budou volit pohlaví ve svém školkovém věku a v dospělosti budou šťastnými transkami. Kde jsou dnes umělci opěvující ženu jako dárkyni života? Kde jsou umělci velebící partnerství muže a ženy jako zdroj rodinné harmonie a potažmo harmonicky se rozvíjejícího národa a státu? Aha, ono to není in. Ono za tohle dnes nikdo nezaplatí. Perverze a dekadence vydávaná za svobodu žití a též i umění. Demografie neexistuje a když, tak její sdělení přicházejí jako danost z neznáma. Hlavně žádná souvislost s uťatými kořeny Života. Co jsou umělci, kteří "zapomněli" mít na mysli Život?

372020

19.06.2019 08:56

Prohlášení Akce D.O.S.T. na podporu Michala Semína

RE: Komunizmus neskončil

eda521 62.?.?.?

A právě eskimáci tady rozdali mnoho nálepek s označením obsahu FUJ-FUJ, aby nikdo ani nezavadil, když chce být považován za slušňáka. Naopak! Najdou se tisíce jako siky, co budou kopat a degradovat předhozenou nálepku bez zájmu o skutečný obsah. 40 let totality !!! FUJ-hnus. A že z toho baby boomu sedmdesátek žijeme dodnes? A že v té svobodě jsme na vymření, protože část mladých je nebo bude homo či LGBTX, a ti co nejsou tak nemají kde bydlet ? To je pro sikyho a spol naprosto OK, protože vymíráme "svobodně".
Siky a podobní papoušci nálepek, v čem je váš životní zájem?

372112

20.06.2019 10:24

Na přednášce Ludmily Hamplové

RE: a co zodpovědnost vůči ostatním...?

eda521 62.?.?.?

Vystihujete podstatu sporu. Na školeních bezpečnosti se dozvíte, že nemusíte poskytnout pomoc, pokud tím ohrozíte vlastní život nebo zdraví. K očkování chcete nařídit riskovat zdraví svých dětí, aby tím bylo HYPOTETICKY zachráněno vaše zdraví.
Vypovídající statistiky nevypovídají o příčinách potlačení nemocí, může a nemusí to být očkování, podle časového vývoje spíše NE, očkování přišlo až po výrazném poklesu úmrtnosti.

372129

24.07.2019 14:03

A vyšetřuje už konečně policie Fajtovo „hospodaření“ s veřejnými penězi?

RE: A pak, že se doba nemění

eda521 62.?.?.?

Souhlasím, Rath zlobil, tak ho zašili za 7 mega, což jsou v jejich světě drobáky, ale na monstrproces to stačí. Komu šlápnul na kuří oko, to bych fakt rád věděl. Ale dopadl líp než tenhleten Mrázek, žejo. Halt jsme teď tím právním státem, jen nám o tom plyši zapomněli vysvětlit, co se tím myslí :-/

372708

20.08.2019 09:19

Srpen 1969 – konec nadějí

RE: Svoboda jako lest banksterů a SSajanů

eda521 62.?.?.?

Až budou národy na území Československa68 opravdu dospělé, budou chápat dění roku 68 z pozic Života a těžit z tohoto pochopení pro šťastnější budoucnost našich dětí. Okupace vypadá skutečně o dost jinak, než to, co tu bylo po roce 68. Sedmdesátky jsou naopak obdobím populačního boomu a v měřítkách Života, života CELÉ společnosti, velmi šťastným obdobím - ke kultuře těch let se vracíme stále.
Jsme křižovatkou na bojišti velmocí, našimi spoluobčany jsou spolupracovníci snad všech světových sil - hrdinové a kolaboranti, to podle aktuální vlády. Prostí občané se přirozeně drží dál od angažovanosti, protože ti angažovaní nestíhají vyměňovat členské legitimace. Tak se raději držme Života, rodiny, která nechává proplouvat naše životy tokem času cestou mezigeneračního předávání skutečné moudrosti, a ne pouze korporátních skills.
Zahoďme už konečně uměle živenou nenávist zasetou v 68. Nejen proto, že se svět zásadně změnil, ale i proto, že dnes máme mnohem větší šanci pochopit více, než tehdy Palach, Zajíc a další. Jejich oběť by měla být pro nás poučením kam může vést nevědomí a falešné chápání souvislostí.
K faktologii roku 68 připojuji střípek, který ke mě došel teprve nedávno. Jde o první 3 minuty v tomto rozhovoru (rusky):
https://www.youtube.com/watch?v=0Sq3t0ZcBwQ
Podobnost popisovaných událostí začátku srpna 68 s dnešními barevnými revolucemi NENÍ náhodná.
K otázce 5.M o bláznovství Vladimíra P. je třeba přiznat, že toto je bohužel dnešní většinový "svobodný" názor na události 68/69. A teď kdo je tu větší blázen? Indiáni (prý) říkají, že pravda je to, co si myslí většina. Ale nežili v době médií. A taky jsou tu "spodní" informační proudy. zkrátka, mám stále naději.

373129

09.09.2019 11:01

Politikové, mafie a územní plány

I tento příběh ukazuje

eda521 62.?.?.?

že západní pojetí pojmu soukromé vlastnictví je neudržitelné. Na velikosti záleží! Vlastnictví je v prvé řadě VZTAH. Můžete mít vztah k osobním věcem, můžete mít vztah k domu a zahradě, o které se staráte a kde žijete. Ale jaký vztah může mít jeden člověk ke 40 tisícům bytů, které si např. ukradl Bakala? Jen rentiérský, nikoliv pečující.
Přijali jsme všeobecně pojetí vlastnictví tak jak je dnes dáno. Protože přece kdokoliv z nás se teoreticky může stát rentiérem, tj. nepracovat a mít přitom nadstandardní příjmy. A mnoho takových mezi námi je. A pro ostatní je to mrkev před očima osla, většina z nás platí nájem nebo hypotéku, aby rentiéři neumřeli hlady.
Jaká je nejlepší investice? Nemovitost! Ta bude pořád růst. A nůžky stříhají společnost mezi vlastníky a nevlastníky. Těm druhým zůstává otroctví. Zkuste dnes bydlení v Praze pro rodinu s průměrným platem. Asi ne. A kolik potřebujete brát abyste nakrmili rentiérský systém?
Současný systém vlastnictví jde proti mladým rodinám tak drsně, že bez nějakého trumfu v rukávu, tedy s průměrným platem či zděděným vlastnictvím, jsou odsouzeni k chudobě. Bohatství rentiérů stojí na podřezané budoucnosti, na otroctví těch, kteří se narodili s průměrnou inteligencí a po rodičích nic nevlastní. Pro tlumení zloby z takového systému tu máme sociální podporu, v níž se některé skupiny naučily mistrně pohybovat. A systém má klid a vzývá svobodu jednotlivce. Oficiálně v dnešním světě vydělává vlastnictví více než práce. Považujete takovou společenskou organizaci světa za normální? Za dlouhodobě stabilní?

373547

01.11.2019 10:32

Jaký vztah mají obyvatelé Ruska k Putinovi?

RE: Putin vs. Medvedev.

eda521 62.?.?.?

Připojuji se ke smutku z tohoto článku. Musím citovat editora: "Přesto si myslím, že článek je objektivní. Psal ho člověk, který se tam narodil a v Rusku žije." a položit otázku: Když nějaký český novinář, v Česku narozený a zde píšící, napíše článek o Zemanovi nebo Babišovi, tak je ten článek nějak automaticky objektivní ?
V otázce důchodové reformy Putin prohrál vnitropolitický boj, FT výše jasně píše odkud to přišlo.
Pro dokreslení světového významu Putinovského Ruska odkazuji na ne přímo související text: http://www.novarepublika.cz/2019/10/seda-eminence-...

374371

26.11.2019 08:47

Kdo v EU přepisuje dějiny?

RE: Anglosasi

eda521 62.?.?.?

Ano, je to ještě hubší. Nejméně po dvě poslední století je cílem Západu dobytí zdrojů Ruska: Napoleon, 1SV (únorová revoluce1917), 2SV. Dalo by se jít ještě dál (dosazení Romanovců), ale pro nás je důležité vědomí této linie dějin. Je na nás, každém jednom člověku, zda bude jako Slovan pomáhat věčným dobyvatelům Ruska, nebo si uvědomí své kořeny. A nejde jen o kořeny, jde o elementární pravidla soužití národů na planetě.
Od EP a (nejen) našich poslanců je to opravdu trestuhodná drzost, vůbec nezaregistrovali, že od XX. sjezdu KSSS se cosi významně změnilo: tehdy ještě mohli převrátit roli Stalina vzhůru nohama, protože reálně nebylo jak oponovat. Ale dnes tito "tvůrci dějin" nemají informační pole ve svých rukách a dříve či později na to dojedou. Záleží na každém z nás, za jak dlouho, kolik "bojovníků za pravdu", za jejich lež převlečenou hlasováním za pravdu, se v této zemi a v celé Evropě najde. Hlavně novináři se tu stávají vojáky bojujícíćh stran - a musí si vybrat mezi špinavými penězi a čistým svědomím.

374885

17.12.2019 08:44

Zprávy ze západního pavilonu blázince

RE: Ale tohle se nebude vztahovat na vyznavače islámu....

eda521 62.?.?.?

Je to útok na partnerství muže a ženy obecně. Cíl: žádné děti, a když už, tak děti bez kořenů.
Co s tím? Dobrovolně se vzdát na obou stranách (m i ž) jakékoliv opory partnerství (m+ž) v zákoně. Protože zákony jsou v jejich rukách, oni mohou partnerství libovolných dvou entit postavit na roveň partnerství muže a ženy, na druhé straně mohou "hájit" zákonem práva žen takovým způsobem, že to zcela rozbíjí symetrii vztahu. Nezbývá, než takovou manipulaci zákonem pro mocensko-demografické cíle nahlas i v tichosti odmítnout ve svých soukromých životech, ve výchově svých dětí a hledat partnerku/pertnera, která/ý se opírá (symetricky) o své vnitřně zakotvené zákony morálky v partnerství.
Psané zákony v této oblasti je možné aktivně odmítnout svým životem. Je dnes na ženách, aby nenaletěly svým životem těmto "zákonodárcům", nebraly si práva, která jim reálně nepatří a stavěly své životy na darech svého ženství a pozitivním vztahu k mužům. A je dnes na mužích, aby konečně dospěli v muže a dali ženám ve svých životech to místo, které jim přirozeně patří v roli jediných dárkyň života. Žena je pro muže branou k řece života, muž bez ženy nemůže prožít plnohodnotný život. Na druhé straně, partnerství a rodina jsou pro ženy naplněním života.
Přirozené cítění nám zůstává, nenechme si ho vzít zparchantělými zákony. Dnes obyčejní lidé nemají vliv na přijímané zákony a ti, kdo je tvoří, nemají na mysli zájmy obyčejného, přirozeného života. Jestli dnes nejsme schopni prosadit právo přirozeného života na úrovni zákonů, zůstává nám možnost podle nepsaných zákonů žít, komunikovat, domlouvat se a řídit své životy.

375423

18.12.2019 08:37

Nejpodlejší rána, jakou kdy světové zlo zasadilo Rusku

RE: Super článek, hodnotím jedničkou

eda521 62.?.?.?

Kladu si otázku, jestli lze někdy s jistotou zjistit, zda lidé jako ty Kálesi, jednají z důvodů amatérské nebo zaplacené idiocie. Škoda je to v obou případech, ale v tom prvním lze uvažovat o pomoci bližnímu.

375447

28.01.2020 09:39

Rodina je základ státu

Bude záležet na každém z nás

eda521 62.?.?.?

Větu:
"Učíme se o velkých postavách českého obrození, ale pravými strůjci neuvěřitelného českého návratu mezi vyspělé kulturní národy Evropy byli obyčejní, venkovští kantoři, vzdělávající děti často v zoufalých podmínkách."
vidím jako povzbuzující. Jsme na tom lépe - z pohledu komunikačních možností a informačních zdrojů. Jsme na tom hůře - z pohledu zahlcení dezinformacemi, odvádění pozornosti od věcí důležitých pro život, vzdalování od přirozenosti. Mnoho záleží na nás, na vědomí souvislostí, vědomí potenciálu svých životů, vědomí "neviditelné" síly, která nás (naše potomky) vede do záhuby.
Jsou tu ještě vědomí lidé s vlastní cestou a poznáním, mluví v médiích se stovkami a tisíci dalších. A záleží jen na nás, zda budeme rezonovat.
Dávám tu 3 linky na rozhovory s člověkem, jehož hlas by měl být slyšet v našich myslích a - je to tu zas - záleží jen na nás. Jmenuje se Marek Herman. Mluví o mateřství, rodině, výchově.
https://www.youtube.com/watch?v=zGbSShLsw_Y
https://www.youtube.com/watch?v=9PkEB4m3Pv0
https://www.youtube.com/watch?v=-XoLP2CitEs

376437

18.02.2020 10:07

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?

Trocha souvislostí

eda521 62.?.?.?

Celkem náhodou jsem včera poslouchal paní Vitáskovou na XTV:
https://xtv.cz/archiv/vladne-privilegovana-skupina...
Poslechněte si to raději celé, ale pro kontext vypichuji:
10:33 - mluví o pomluvě své osoby v hlavních zprávách ČT, kauza končila u Pavla Zemana, kde to bylo smeteno se stolu
18:17 - státní zástupci prokazatelně vytvářejí falešné důkazy
20:20 - komunikace s ministryní spravedlnosti Benešovou o cestách nápravy fungování státních zastupitelství
Uvědomme si, že ohýbání zákonů kolem paní Vitáskové je ve službách miliardového byznysu, tady nejde o drobné. Pak je vidět ve zcela jiném světle řev davu michprdů po demisi Marie Benešové. Vždyť ona je možná poslední překážkou v ustavení neprůstřelné justiční mafie, ona je poslední slabinou jejich systému moci v pozadí.
Jan Keller mluví o druhém účtu michprdů, bylo jasné od začátku, že existuje finanční a manažerské pozadí. Jak dojemné, že jeden chudý student může strhnout davy myšlenkou na pravdu a spravedlnost, česká Greta, kdy pojede do Davosu, kdy do OSN?
Z korporátní moci je mi už trochu nevolno.
http://www.institut-av.eu/
https://www.spspravedlnost.cz/2019/11/29/pripojte-...

376971

18.02.2020 10:32

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?

RE: Trocha souvislostí

eda521 62.?.?.?

Ještě dodatek z něhož je možné odvodit odpověď na otázku z titulku:
https://xtv.cz/archiv/u-nas-je-statni-zastupce-ned...
A dopověď zní: Mohou udělat cokoliv a nikdo z orgánů ani necekne.

376974

25.02.2020 10:02

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokace

RE: No a co,

eda521 62.?.?.?

Jj, věřím na rozumné lidi na obou stranách, tedy že se Rusové nad tím jen pousmějí. Mocenský systém aktuálně dostává do pozic rozhodovatelů nevědomé spratky, nevědomé historie a hlubokého obsahu našich vztahů. Ale to pomine. Výzva pro nás je stále stejná: vzdělávání nevědomých a mocenský systém přející vědomým, moudrým a schopným lidem.

377070

17.04.2020 15:56

Bill Gates: „My nechceme mít moc vyléčených lidí“

RE: Zakázat kolo

eda521 2a02:x:x:x:x:x

Tuším kam míříte, řekl bych, že k osobní odpovědnosti za své zdraví, včetně stavu své imunity. Jsem už dnes až alergický na všechny "přátele vakcín" - jako je Mrkva v úvodu. O skutečných, komplexních a dlouhodobých účincích vakcín toho moc nevíme, resp. nechceme vědět. Příčinné souvislosti autoimunitních onemocnění s očkováním je tabu vůbec zvažovat. Dlouhodobé a komplexní porovnání zdraví očkovaných a neočkovaných dětí je tabu, nikdo to neudělá, "raději".
Jenže důraz na osobní odpovědnost by znamenal ztrátu schopnosti řídit, určovat, omezovat, kontrolovat pod záminkou veřejného blaha - péče o zdraví. CoV je globální záminka ke globálním změnám řízení lidí na celé planetě. Měli bychom být hooodně ostražití.

378738

20.04.2020 10:29

Pravda o koronaviru vychází na světlo

Co si o tom dnes myslím

eda521 86.?.?.?

Pokud vyjdu z faktů nejen v tomto článku, existují organizátoři koronavirové "epidemie", kteří mají k dispozici velkou škálu mocenských nástrojů, oficiálních i neoficiálních. Virus je vyroben uměle, ve 4-6 modifikacích s různou mírou nebezpečnosti. Ve spolupráci s médii a řízeným rozšířením různého typu viru do různých zemí mají organizátoři tyto nástroje:
- selektivní napadení různých zemí podle konkrétního zájmu v dané zemi
- šíření strachu jako nutné informační opory pro drastické omezení svobody obyvatel
- zablokování informačních toků vedoucích k pravdivému popisu situace a následným adekvátním (nikoliv přehnaným) opatřením.
K poslednímu bodu stačí do informačního prostoru vnášet fejky, manipulovat dostupné statistiky nejednotnou, příp. reálně absurdní metodikou, zablokovat šíření "ohrožujících", tj. reálně stabilizujících, informací - to je např. zablokování pořadu Duše K z 15.3. na YT. JD to komentuje mj. zde:
https://www.youtube.com/watch?v=EzMrOYNEL58
Co je globálním záměrem organizátorů, o tom hovoří tento rozhovor:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/04/oper...
Pro lokální podmínky je tu domněnka Mariána Kotleby:
https://www.youtube.com/watch?v=sbHOWit8wdE
Jsme v globální hře se strachem, ale dnes na každém z nás záleží více než dříve. Doporučuji poslouchat Jardu Duška, je čas se probudit, každý sám za sebe, do vědomí lidské sounáležitosti.

378783

14.05.2020 17:04

Technofašismus: Spalování digitálních knih v totalitní době

Icke 18.3.2020

eda521 86.?.?.?

Když je řeč o Davidovi Icke, dám sem odkaz na rozhovor 18.3.2020. S něčím by se možná dalo polemizovat, ale spíše jde jen o terminologii. Velmi příjemně mě překvapila poslední (zhruba) třetina rozhovoru, obrácená k možnostem každého z nás. Dokud to bude dostupné, věnujte mu ty 2 hodiny času, věnujete je sobě.
http://www.nwoo.org/2020/04/01/302066/

379393

14.05.2020 23:08

Technofašismus: Spalování digitálních knih v totalitní době

RE: Icke 18.3.2020

eda521 2a02:x:x:x:x:x

No kéž by to tak bylo, že tohle nepotřebujeme vidět. Vy máte z dění kolem nás pocit, že jsou všichni sapieni natolik vědomí jako Icke? To tedy kéž by!

379407

10.08.2020 10:28

Izrael ničí východní Bejrút novou zbraní

RE: divný článok

eda521 92.?.?.?

11. září je "utajeno" dodnes. A co zmohli odborníci proti vlně debilizace ? Navíc, oni už nemají co ztratit, hraje se vabank.

381111

06.10.2020 11:44

Matematika a koronavirus

O zdraví tu nejde

eda521 92.?.?.?

15.3. dal Jaroslav Dušek na YT besedu o koronaviru a jeho léčení s panem Calábkem. Do týdne video zmizelo. Paní Peková v odborné rovině argumentovala že virus je vytvořen uměle - má na krku obvinění z milionových podvodů. Tady vůbec nejde o diskusi nad problémem komunity, optimální řešení a zachování zdraví. Je to manipulativní akce vedená z globální úrovně s mnoha dílčími cíli. Kdo by chtěl komedii kazit. může dostat plný zásah, včetně úmrtí - na Covid samozřejmě.
Četl jsem PR strategii ke komunikaci očkování (obecně, ne specificky Covid). Hlavní bod - nepřipustit přímou konfrontaci s odpůrci. Proškolit novináře a vést kampaň se svými argumenty. PR pro Covid je naprosto stejné. Hlavně žádnou diskusi, hlavně nepřipustit argumenty protistrany - vedeme svou, druhou stranu neposlouchat.
Je hloupé, že jsme se v informační společnosti dostali do fáze neschopnosti skutečné komunikace. Komplexita problémů roste a umělé zjednodušování dle PR zadání nikomu nepomůže.

382698

28.10.2020 23:54

Vlada se zblaznila a probudila Reinharda s Leonidem

RE: Navrhuji zrušit českou armádu

eda521 92.?.?.?

Zrušil bych spíš ty, kteří ty cizí vojáky sem chtějí přivézt.

383579

09.11.2020 08:26

Covid-19 osvětlil nejtemnější agendu DARPA, část 2

Barbaři napájení peklem

eda521 193.?.?.?

Už při čtení prvního dílu textu se mi vybavila slova písně Berná mince:

Bez ní všechna věda
je jen pekelníkův trus
Jen v Lásce
pravda dříme


Historicky je zájem barbarů o vědu vždy motivován touhou po moci, nikoliv prostým poznáním pravdy o našem Světě. Takoví výzkumníci, jací jsou v DARPA a spol., se už dávno měli zastavit, smeknout před Boží dokonalostí a věnovat se vědomé harmonizaci našeho světa, této planety. Leč, pekelník v nich vítězí, natištěné peníze nemají limity. A pro nás, "vděčné" uživatele, jsou tu pohádky o humánním úsilí a péči o zdraví. Rozpory rostou, teď je tu snad ta šance to celé konečně zastavit a vrátit důvěru Boží dokonalosti.

383958

16.12.2020 06:29

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: ....

eda521 193.?.?.?

Trochu obecněji - komplexita nám nejen v tomto přerůstá přes hlavu. Jedna věc je co nám řeknou jako svůj záměr (naše zdraví - cháchá), jiná věc je jejich skutečný záměr (co všechno do toho dali) a třetí věc je to jak to celé dopadne (příp. by dopadlo, kdybychom všichni skočili na jejich návnady). Je to v rukou Božích, ale my všichni, každý z nás, je aktivním činitele v realizaci Jeho záměru. Mám za to, že takový vstup lidského "vědění" do imunitního systému, jako je vakcinace, není součástí Jeho záměru. Dnes se z toho, navíc, stala záminka k reálnému zotročení či depopulaci.

384805

08.01.2021 08:50

Neskutečné pokrytectví!

RE: Nevolnost

eda521 193.?.?.?

Poslouchal jsem (vyjímečně přes comp, nemám televizi) ČT24 v 7.20. Amerikanista, jméno už nevím. Řekl: ... objektivně se žádný podvod nestal ... Řekl toho víc, všechno ke zblití. Jednou akcí udělali z nepohodlného US prezidenta zločince. Kennedyho scénář zatím neriskují. Záleží na každém z nás, jestli jim tenhle poslední převlek Velké Lži do šatů uhlazené a politicky zcela korektní Pravdy spolkneme. Příště už na to možná ani nedostaneme příležitost.

385496

13.01.2021 08:06

Experimenty na ľuďoch dnes a Norimberský kódex

Každé očkování

eda521 193.?.?.?

konkrétního člověka je pokus, který může být, při pečlivém sledování před a po, zápisem do statistiky. Pro jiného člověka je zjištěný přínos nebo poškození jen pravděpodobný. Tedy, i při pečlivé výzkumné práci platí, že pro jiného konkrétního člověka není nic jisté. Z toho vyplývá přirozené právo člověka očkování bez následků odmítnout.
Morální páka kolektivní imunity tiše předpokládá, že očkovaní jsou imunní, neočkovaní nakažliví. Ani jedno není pravda, oba vztahy jsou pravděpodobnostní. Očkování není monopolem na dobrou imunitu, poctivým výzkumem by se možná zjistilo, že je to právě naopak. Srovnávací studie zdraví očkovaných a neočkovaných dětí pro jistotu neexistuje.
A pak je tu dost důvodů k nedůvěře. Ani tu nemusím vypisovat tu dlouhou řadu důvodných podezření, že celý nápad s vakcinací už dnes nemá zdraví člověka na prvním místě. Za mě důvěra k systému není na nule, ale hluboko pod ní.

385682

20.01.2021 09:49

Z demokratické kukly se klube fašismus

RE: Ziadna velmoc ale rozpadajuca sa krajina

eda521 193.?.?.?

Neměli bychom už dnes při dostupných informacích skákat na špek těm vykladačům historie, kteří Hitlera a Stalina hážou do jednoho pytle s nápisem "Diktátoři". To je těžké a trestuhodné nepochopení historie. Role Hitlera a Stalina byly ve vztahu ke globální vládě zcela jiné a pochopení skutečných historických souvislostí je pro dnešní globalisty stále tou nějtěžší náloží schopnou fatálně pobořit ty jejich pohádky o vývoji společnosti.

385867

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 1

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
690 031,48 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 973 151