Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ID

Nalezeno 77 příspěveků, 18 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.07.2009 17:40

Novinářka žaluje světové elity za bioterorismus

RE: Rozšíření diskuse

ID 80.?.?.?

Nekvalifikovaný pokus o odpověď:

1) Ano, má. Jaký? Počet obyvatel Země kolem roku 1800 byl asi 900 mil. Kolem roku 2000 asi 6mld. Dnes od pasu cca 6.5 mld.(http://www.celysvet.cz/jak-se-vyviji-pocet-lidi-a-zvirat-na-zemekouli-od-roku-500.php). Domnívám se , že hlavní důvod je snadno dostupná potrava - oráč nezapřahá do pluhu ženu a děti ani koně ale traktor - zdroj energie , ropa. Není třeba procházet pole po řádku a plevat pýr, není třeba odplevelit všechny okolní pozemky. Pole se ošetří herbicidem. Surovina - ropa. Díky vyspělejším technologiím se na zemi asi uživí i bez ropy víc lidí než před 200 lety, řekněme 3 - 4 mld. Ten zbytek se bude muset někam podět, jak bude ropy ubývat... Půjde -li to cestou hladu a válek nezbyde moc pohodlí ani pro ty elity.

2) Domnívám se, že mají. Tisknout nekryté peníze nejde věčně a každá troška do mlýna je dobrá.

3) Nevím.

4) Jed do vakcín mi přijde jako nesmysl. To by zasáhlo dost málo lidí než by se to provalilo. Priony by byly lepší ale po letech prokazatelné. To by asi vedlo k těžko zvladatelným bouřím (uvažujeme-li počet zasažených v řádech stovek milionů). Elegantní mi přijde řešení uvedené zde: http://www.czechfp.cz/site/?p=8009 . Funguje statisticky - neprojeví se u každého a při očkování dětí se účinek projeví po značně dlouhé době. Počet kvalitních spermií stejně klesá už asi od r. 1900 tak co. Svede se to na špatné životní prostředí. U autoimunitní reakce bude po letech těžko prokazovat od čeho vznikla...

5) Těžko říct, ale záměr - snížení populace v řádu stovek milionů až jednotek miliard dle mého názoru řádově překračuje kapacity jakýchkoliv táborů. Snad jestli nebude potřeba přednostně separovat nějaké ty Zvědavce...

Snad ještě cosi... Je zajímavé srovnat aktéry a cíle - deklarované i "možný vedlejší účinek" u tohoto projektu: http://www.blisty.cz/2008/3/10/art39420.html

196441

31.07.2009 14:52

Skrytá pravda za izraelským gangem zlodějů ledvin

RE: Omertà

ID 80.?.?.?

"Není to vinou judaismu nebo Izraelců, jedinou a plnou vinu nese zvrhlá ideologie extrémně egoistického sionismu." Kdo ví... Jestliže judaismus považuje všechno okolo - včetně "Gojim" - pouze za kulisy ve kterých se pohybuje vyvolený národ. http://deliandiver.org/2009/07/my-a-zide-rozumet-znamena-zvitezit.html

196845

04.09.2009 17:36

O sionismu a jeho historii

K lepšímu pochopení souvislostí

ID 80.?.?.?

K lepšímu pochopení souvislostí poslouží triáda publikovaná zde nedávno:
Část I

Část II

Část III

Je to těžší text než tento článek, ale stojí za to se tím prokousat.

199570

05.11.2009 12:50

Prezident podepsal

RE: podepsal

ID 80.?.?.?

... by se mohli dovolávat navrácení anebo proplacení majetku v minulosti zabaveného na základě BD... Ano, to je neustále rozšiřovaný názor. Jenže veškerý zabavený majetek byl dobrovolně a úplně uhrazen započtením jeho hodnoty proti reparačnímu dluhu. O tom se ale v "našem" tisku nepíše. Podrobněji - zde , strana 14 - 16. Cituji část závěrečného odstavce:"Na základě rozhodnutí zakotveném v pařížské Reparační dohodě z prosince 1945 byly nám přiznány reparační pohledávky vůči Německu ve výši 360 miliard předválečných korun, tj. asi 80–90 miliard dolarů. Ze svého reparačního účtu jsme odečetli necelých 5 miliard dolarů za konfiskovaný německý majetek. Od SRN jsme dosud na reparacích získali pouze 675 miliónů korun, přestože jsme se již několikrát stanoveným způsobem domáhali dalších reparačních splátek. Bohužel zatím marně. Naše reparační pohledávky vůči SRN, podle mého názoru dále trvají. Žádný ministr, žádná vláda České republiky se jich nemůže právně zříci. Čekáme od našich politiků alespoň trochu odvahy k diplomatickému otevření teto problematiky. Je jejich povinností složit účty svrchovanému lidu."

204211

10.11.2009 13:52

Co všechno je u nás normální

Absurdita případu je větší:

ID 80.?.?.?

Ludmila Brožová-Polednová nebyla soudkyní ale prokurátorkou, tedy žalobkyní. Bylo úkolem obhajoby její žalobu vyvrátit a úkolem a zodpovědností soudce vynést spravedlivý rozsudek. Dnes tedy měli soudit bývalého soudce, ještě tak obhájce za špatnou práci, ale ne prokurátorku.

204460

26.05.2010 18:02

Volby zla

Jakto, že nikdo nevyžaduje zodpovědnost politiků?

ID 62.?.?.?

Nečetl jsem všechny příspěvky pozorně tak jsem možná přehlédl... Odjakživa se pravomoc pojí se zodpovědností. Volby rozdělují pravomoci, zodpovědnost musí vyžadovat voliči neustále celé období. Jak? Najít si svého poslance. V případě nespokojenosti mu psát, telefonovat, ... Ono řekněme 50 000 dopisů denně by už někoho mohlo probrat. Bude-li otrlejší pak demonstrace, naházet mu rajčata na hlavu, ... Před nějakým časem v Belgii utekl od soudu pedofil Dutroux. Za pár dnů odstoupili ministr vnitra i spravedlnosti. Ne že by měli morálnější politiky ale každé náměstí bylo plné demonstrantů. Necený milion lidí vydržel na Letné týden a shodilo to Jakeše i se Štrougalem. Jenže pak si lidi řekli, že když je teď ta demokracie tak mám jiný starosti než někde běhat po demonstracích nebo někomu psát a vůbec - ve volbách jim to natřu a hlavně klid na práci. Takže máme co si zasloužíme.
Otázka na závěr: s partou lidí si půjčíte autobus a vyrazíte na delší dovolenou. Na naftu se budete skládat všichni, zvolíte si řidiče. První den bude řídit Čenda. Po cvíli cesty zjistíte, že jede do stavebnin aby si cestou domů hodil cement. Potom jede do statku pro brambory. Potom jede k truhlářovi pro skříň na chatu... Necháte ho takhle jezdit celý den na který byl zvolen za řidiče? Nebo ho vyrazíte od volantu, zaplatí zbytečně projetou naftu a řídit bude někdo jiný? ( Bez kraválu to samozřejmě nepůjde. ) Tušíte jakou šokující reakci má autor možná na mysli?

220220

27.05.2010 19:10

Volby zla

RE: Jakto, že nikdo nevyžaduje zodpovědnost politiků?

ID 62.?.?.?

Nerozumím Vaší reakci, můžete blíže vysvětlit?

220333

09.09.2010 13:31

Pochyby ohledně čínské „zázračné zbraně“

Dotaz

ID 62.?.?.?

Je-li zde někdo, kdo se vyzná ve vojenství: nebyla by letadlovou loď schopná úspěšně napadnout raketa BrahMos-II? Řekněme 20ks odpálených z ponorek, ze vzdálenosti 120 km, celou cestu 15 m nad hladinou, letící rychlostí M 6.

227823

17.09.2010 12:29

Kdo vlastní americký dolar?

RE: Cesta pomaleho, dlouhodobeho vyssavani naroda ke konecne smrti.

ID 62.?.?.?

Ale oni ti parazti svého hostiteleskutečně řídí. A po přepočtu statistických dat vyjde nevinná toxoplasmosa jako nejsmrtelnější nemoc rozvinutého světa. Peníze vznikly jako prostředek směny zboží mezi členy rodu, kmene, státu. Může na nich být portrét vladaře nebo prezidenta ale patří království nebo státu. Jestliže se podařilo FEDu oddělit peníze od státu, a půjčovat mu je na úrok, pak logicky tento parazit manipuluje svého hostitele k co nejvyšším výdajům. Z každé bomby na Jugoslávii, z každého vojáka v Iráku nebo letadla darovaného Izraeli jde úrok FEDu. Proto mohl Saddám ve vládě přežít napadení Kuvajtu ale ne začátek obchodování s ropou v eurech. Domnívám se že u Iránu jde o totéž: kolem atomu se bude harašit, jakmile přestanou ropu prodávat za USD bude válka.

228242

15.12.2010 16:04

Je čas pomáhat

RE: Moc smutný příběh

ID 62.?.?.?

Na jedné straně stojí odborník - bankéř, na druhé laik - občan. Uzavřít nevýhodnou půjčku není nesvéprávnost, znamená to jen že mě odborník prostě dostal stejně jako když koupím nevýhodně MP3 přehrávač, horší lyže, atd. Není divné že veškerá odpovědnost za dluh leží na dlužící straně? Neměl by také (a převážně) odborník, bankéř být odpovědný za špatné úvěry? Řešení už tu bylo: "Půjčování peněz na úvěr má rovněž původ ve starověkém Sumeru. Tato praxe měla však za následek vážné sociální problémy. V sezónách se špatnou úrodou se rolníci stávali beznadějně zadluženými vůči zámožným věřitelům, takže jejich usedlosti končily v zástavě a z členů jejich rodin se stávali nevolníci. Tento stav nakonec vyústil v sociální krizi, když obyčejní lidé opouštěli města a nakonec i obydlená teritoria, aby se dali na dráhu polonomádských „banditů". Záhy se ujala tradice vymazávání dluhů pokaždé, když byl do úřadu uveden nový panovník, který vyhlásil všeobecnou amnestii neboli takzvanou „svobodu", aby se zadlužení rolníci mohli vrátit ke svým rodinám. Bibličtí proroci zavedli podobný obyčej vymazávání dluhů, ke kterému docházelo pravidelně každý sedmý rok. Tento zvyk byl předobrazem novozákonního „vykoupení". Jak konstatoval ekonom Michael Hudson, k tragédiím světové historie patří mimo jiné i okolnost, že zvyk půjčovat na úrok se z Mezopotámie rozšířil bez omezení a regulací, které ho původně provázely." Více zde

234311

"...byly zasaženy živlem, který se v oblasti nikdy v novodobé historii ani s rezervou nevyskytl." Pokud je pravda to co uvádí
tento článek,tak to zase tak neočekávatelná událost nebyla. Pane editore, požádal byste prosím pana Bozenharda aby se k tomu vyjádřil?

240593

14.04.2011 20:54

Potřebujeme nového Erharda

Pár poznámek

ID 62.?.?.?

1) "Německo nakonec všechny dluhy včetně reparací zaplatilo v červnu 1971" - Přesto že "česká" sdělovadla o tom mlčí tak podle http://www.ksl.wz.cz/028%20Cesko-nemecke%20vztahy.pdf Německo téměř žádné reparace Československu nezaplatilo. Dle mého neodborného propočtu by Německo mělo ČR a SR doplatit cca 71 687 tun zlata. To by byl docela balík. (V podstatě jediná splátka reparací byl odpočet majetku sudetských Němců, nejednalo se tedy o ukradení majetku ale o nucený prodej.)

2) motivace – jeden známý říká že Německo dodnes těží z Hitlerovy myšlenky (skoro sprosté slovo co?) že každý si má najít obor ve kterém se pokusí být nejlepší. V takovém pojetí majitel továrny není ten nahoře který mě okrádá, ale ten kterému se lépe daří plnit cíl který máme společný. To se pak do práce jde s jinou náladou a není tolik místa pro závist.

3) Zodpovědnost (a její vymáhání každým jedním, čili občanská aktivita). Pokud vidím nové dálnice, mosty, školy, nemocnice, bezpečná města atd tak mě vysoká daň nebolí jako občana ani jako majitele firmy. Pokud se většina peněz z daní „ztratí“ v nejrůznějších neziskovkách, předražených stavbách atd pak i 15% daň je moc vysoká.

241850

14.04.2011 21:02

Potřebujeme nového Erharda

...poté co inicioval rozkradení republiky...

ID 62.?.?.?

Po prohrané válce zpravidla vítězné armády drancují dobyté území. To je to co vidíme kolem sebe. Po prohrané studené válce. Je otázka jestli se tomu dalo zabránit. Domnívám se že když vrchní velení kapituluje, jednotliví velitelé nemají šanci se ubránit. Kapitulace byla sjednána nejdéle 1988 a do praxe uvedena 1989. Někteří velitelé se pokoušeli ubránit. Jak dopadl Miloševič je obecně známo, o Ceaušescu je třeba zde . Takže kuponovku beru jako pokus jak alespoň teoreticky nechat fabriky v rukou občanů Československa a neschytat humanitu z výšky 5000m. Známý investoval knížku do Elektrárny Opatovice a následně prodal firmě British Power za 144 tis. Kč – slušné peníze na tu dobu. Taky mohl sehnat a sdružit ostatní akcionáře a tu elektrárnu provozovat. Jistě, nikdo neměl zkušenosti, znalosti, ale všichni měli možnost, byť silně teoretickou. Domnívám se že při přímém prodeji by úředníci lepší prodeje nevyjednali. A nikdo by neměl možnost se pokusit udělat to po svém. Hlavní problém nevidím v Klausově vynálezu s kuponama ale v naprosté nepřipravenosti právního systému. Pokud si pamatuju tak to měl na zodpovědnost Rychetský, z tábora pravdy a lásky. Taky je dobré si připomenout náladu z kraje devadesátých let. Každý si chtěl vozit zadek v mercedesu, jedno kde ho vzít, hlavně hned. Cokoliv společného smrdělo, každý sám za sebe . Takže teď hlavně najít jednoho který za to může abychom se nemuseli ponaučit. ( a mohli si to prožít ještě jednou...)

241852

09.06.2011 14:47

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

Tři poznámky

ID 62.?.?.?

1) poznámka k poznámce na konci: "Škoda, že kromě plácání se na nic jiného nezmůžeme." Naopak, našim plácáním vykrádání majetku ještě podporujeme. Třeba věčné nadávání na ČEZ a majetek jeho ředitele. Téma živené českou verzí německého tisku. Až bude vše patřit RWE nebo EONu nadávky utichnou a po majetku ředitele neštěkne ani pes. Nebo víte kolik bere ředitel EONu nebo RWE ? Celé je to jen vytváření společenské poptávky konečně zprivatizovat ten polostátní moloch. (aby ty dividendy šly konečně jinam než do ČS rozpočtu)
2) Poznámka k tomu vykrádání - Po každé prohrané válce následuje přesun majetku a loupení vítězných hord. To je to co právě pozorujeme po projeté studené válce. Kapitulace byla dojednána někdy 1986 mezi Reaganem a Gorbačovem, provedena u nás po 17.11.89. Mohli jsme se bránit? Ano, ale ne ubránit. Jednotlivý velitel nemá šanci pokud armáda kapituluje. Pokusili se o to Miloševič a Ceaušescu s tím výsledkem že u nich studená válka přešla do horké. Takže nebejt z toho vyjevenej ale pokud to jde tak nekolaborovat. Energie,plyn - ČEZ nebo místní distributoři, banka FIO, pojištění Slavia, obchod Terno, Hruška atd.... A nekupovat tištěné noviny, číst a PLATIT internetové. A vysvětlovat lidem že Černokníže, Kalousek, Havel, ... patří úplně jinam než do politiky. A usmívat se. A mít děti.
3) Poznámka k tomu zlatu - máme ho celkem dost, celkem 67200tun dohromady pro ČR a SR. Jen si o něj říct... Německu byla uložena repační splátka pro ČSR cca 80 mld USD. Z toho odečteno 5 mld USD jako proplacení majetku sudetských Němců. (tedy vyvlasněný majetek ano, ukradený ne). Víc toho v podstatě nesplatili, tedy dluží. USD byl vázán na zlato v poměru 34.71 USD/oz Au. 1oz je cca 31.103g. Takže 75 mld USDz r. 1945 - 1948 je 2.16 mld oz Au neboli 67200 tun zlata. Jistě, nemusejí nám to splácet zrovna ve zlatě, přesto je to balík za který by se nějaké to zlato dalo nakoupit. Je zvláštní že když dluh dosáhne určité výše - a to zde i bez úroků - tak se o něj přestává zajímat dlužník (pochopitelně) i věřitel (nepochopitelně).

245725

24.09.2011 02:11

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

RE: nemam slov

ID 89.?.?.?

Po doplnění informací to vypadá jinak ...

253859

09.11.2011 08:14

Můj vztah k Židům

RE: Jedno je jisté...

ID 89.?.?.?

Možná by ty věci byly, jen o něco málo později.. Vrádiu jsem kdysi slyšel pořad o A.E. a jeho teorii relativity. Sepsal ji prý v mládí ale dlouho nepublikoval. Až když ho nějaký jeho kolega upozornil že jakýsi Francouz dospěl k těmtýž závěrům a chystá se je zveřejnit, vydal A.E. svou práci tiskem. Když znalosti ve společnosti dosáhnou určité úrovně tak na podobná řešení často přijde nezávisle víc lidí... Viz četné soudy o prvenství v průmyslových patentech. (Teď jde o to, jestli ten Francouz nebyl taky z nadřazené rasy tedy vlastně vyvoleného národa)

256834

26.05.2012 18:24

Kalouskův závod ke dnu

Kurz funnkční gramotnosti aneb jak číst grafy

ID 90.?.?.?

Citát z úvodu člnku: "Pozor, přechod na nulu znamená, že chybí statistika na konci grafu.". Takže vezmu kus papíru a zakreju konec grafu od poslední změřené hodnoty k nule na konci. Výsledek: graf 1) a 2) beze změny. Graf 3) - propad po 70mld nevidím. DPH za 4/2012 je vyšší než 4/2011 i než 4/2010. Graf 4 beze změny. Graf 5) - DPH roste, DzP právnické osoby mírný pokles, DzP fyzické osoby roste.Žádná tragedie na první pohled se nekoná. Graf 6) beze změny. Domnívám se že autor neměl grafy přejmou tak jak jsou ale umazat ten nezměřenej a zavádějící konec. Pokud někdo leze na ARAD zřejmě ví jak data číst. U části čtenářstva obecného článku může být situace jiná. A pokud někdo použije tyto grafy jako argument v diskuzi, prorežimní diskutér z něj udělá vola na příkladu grafů 3) a 5). Kalousek z takové diskuze vyjde čistý jako lilium. To nebyl záměr autora článku, může to ale být důsledek.

269731

Leckde se lze dočíst jak zničit Libyi a Sýrii, tady - 1 , 2 , 3 se lze dočíst proč.

Pro Oracle - Vy jistě víte že Irán nic takového neřekl ale leckdo vědět nemusí, Je třeba to stále opakovat.

270793

10.07.2012 13:02

Smrt americké ústavy

RE: Efekt sté opice?

ID 90.?.?.?

"Na českém internetu je již 10 let uvedeno něco, co zatím shlédlo víc jak 10 000 návštěvníků, ale..."

Dejte odkaz

271781

23.01.2013 16:22

Skutečná zvěrstva bombardování německých Drážďan

RE: Dějiny píší vítězové. Bohužel..

ID 90.?.?.?

...Rusov, ktori sa sice cynicky, ale len prizerali... doporučuji přečíst - http://blisty.cz/art/35693.html

283259

05.02.2013 14:00

Sadistické metody výchovy dětí jsou v USA naprosto normální

Něco v češtině

ID 90.?.?.?

Videodokumenty - Freeglobe - http://www.youtube.com/watch?v=2UXoRhyTCXo

284311

19.02.2013 14:05

Popírání holokoustu – zcela zákonné!

RE: Není potřeba rozhodnutí OSN, stačí naše ústava,kde se jasně hovoří o volném pohybu informací!

ID 90.?.?.?

"byli jich milióny povražděny , je nepiratelný fakt! To žádný rozumný člověk nebude rozporovat!" Nechci se pouštět do diskuse, ta je zákonem zakázána, ale po přečtení tohoto textu zvažte jestli by právě rozumný člověk neměl spíše hledat než věřit. -
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/528

Pro doplnění souvislostí ještě str. 3, 4, 17 a 18 - http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/133

285160

19.02.2013 14:41

Pěšáci, trpaslíci a papež ve falešné falklandské válce

Argentinci jsou nepoučitelní ...

ID 90.?.?.?

"Argentina také objednala ... a také nejmodernější verzi francouzského letounu Mirage F1" Exocet s vypínačem jako bonus asi nestačily...

285161

13.09.2013 12:39

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Obama neni muzem ,ktery urcuje co bude a co ne,musi cekat co oni mu reknou,co ma delat.

ID 90.?.?.?

Ona je otázka zda ten mladý žid se svou dvanáctkou vůbec kdy chodili po tomto světě... V zápisech antických historiků kolem roku "0" není o něm ani zmínka. Vše co o něm víme je z Bible, psáno cca 300 let po té. Znamení kříže je též mnohem staršího data, takový Giordano Bruno by mohl vyprávět, kdyby mohl vyprávět... Vypadá to, že původní Indoevropské křesťanství bylo zcela překrouceno k obrazu jejich. Nutno dodat, aby se jim to povedlo, musela společnost být v krizi.

296047

12.02.2014 13:36

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

Tato kletba vznikla neúplným pochopením křesťanského poselství

ID 93.?.?.?

Ono ne neúplným pochopením, spíše velmi dobrým pochopením a přepracováním k obrazu svému... Tedy jejich.
http://gnostica.cz/uvod.html

304490

Pokud termín "majetkové nároky Sudetských Němců" použije současná protektorátní vláda, ostatně i předchozí zkorumpované vlády , je to zlé ale pochopitelné. Pokud ale tento termín používají běžní lidé, natož na alternativním serveru, je to zcela nepochopitelné. Takže opět: žádné majetkové nároky Sudetských Němců neexistují. Veškeré majetky byly uhrazeny odečtem z reparačního dluhu. Po válce bylo Německo odsouzeno k reparacím které vůči ČSR činily 360 mld Korun. To je cca 80 mld USD. Asi 5 mld USD bylo odečteno jako úhrada za konfiskovaný majetek odsunutých Němců. Přepočet těchto částek na současnou hodnotu je celkem snadný. USD byl pevně vázaný na zlato v poměru 34.71USD/TOZ Au pro roky 1945 - 1948. Jedna Troyská unce (TOZ) je 31,1035 g. Jeden USD byl tedy v letech 1945 – 1948 vázán hodnotou 0,8961 gramů zlata. 80 mld. USD z roku 1945 je tedy ekvivalent 71 688 tun zlata. Odečtených 5 mld USD je ekvivalent 4480,5 tuny zlata. Bylo-li tedy odsunutých 2 170 598 Němců, náhrada činí 2,059 kg zlata na hlavu a to včetně chudých a dětí. Naopak, Německo dluží stále České a Slovenské republice doplatit reparační dluh. K doplacení zbývá tedy cca 75 mld USD to je ekvivalent 67 200 tun zlata.
Ano, je to hodně, ale tak rozhodli spojenci. Ještě snad tolik, že zlato nestoupá v ceně, jen dolar klesá. Před sto lety se za unci zlata dal u krejčího pořídit pánský oblek, stejně jako dnes.

Více informací např. O. Tuleškov na stránkách klubu Českého pohraničí. Ty jsou ale v současnosti blokované - neví někdo proč?

http://www.kitco.com/scripts/hist_charts/yearly_graphs.plx
http://www.kcprymarov.estranky.cz/file/68/028-cesko-nemecke-vztahy-i.pdf
http://www.kcprymarov.estranky.cz/clanky/odsun-nemcu_-nemci-a-cesi/
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Odsun_sudetskych_Nemcu_z_pohledu_mezinarodniho_prava-G_Glos.pdf

305268

25.02.2014 10:28

Může Washington svrhnout tři vlády najednou?

Nemá někdo bližší informace?

ID 93.?.?.?

"Dokázal odstranit všechny stopy vojenského puče (George W. Bush byl zbaven moci zhruba v 10:00 a byla mu vrácena večer; všichni členové jeho vlády a lidé v kongresu byli umístěni do bezpečných bunkrů, „aby se zajistila jejich bezpečnost“), takže si pamatujeme jenom ty útoky." - tak tohle mi uniklo, nemáte někdo odkaz na bližší informace? Díky.

305325

06.04.2014 19:52

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

Mohlo by autora zajímat ...

ID 93.?.?.?

Co se týká hladomoru, vždy mi neseděla jedna věc: řekněme ,že jsem "v kůži " vladaře. Mám v říši velký, potenciálně neloajální národ. Pokud bych měl možnost ho vyhladit, provedu to a mám po problému. Pokud bych měl možnost vyřadit významné množství (alespoň 30%) těch nejsilnějších, budu o tom uvažovat. Tu možnost Stalin měl, například odvézt do armády a poslat budovat průmysl na východ Sibiře. Ale zabít nějakých 10 - 15% těch nejslabších, starých lidí a ženských s malýma dětma to by vladař prostě cíleně neudělal. Výsledek by byl v podstatě stále stejně velký počet těch nejsilnějších ale teď už silně motivovaných nepřátel. Přijde mi pravděpodobnější, že Stalin musel volit mezi a) pozastavit industrializaci s tím že po pár letech následuje nevyhnutelná vojenská porážka, nebo b) prodat jediné co lze - potraviny a pokračovat v industrializaci. Bude to tvrdé, ale pokud bůh dá a v létě bude dobrá úroda... Slalin volil za b). A bůh nedal a byl hlad. A válka přišla stejně, ale aspoň už bylo čím střílet.
http://www.dolezite.sk/Taktika-Od-hladomoru-na-Ukr...

308035

24.07.2014 10:26

Scénář zničení Ukrajiny se píše v New Yorku

ID

ID 62.?.?.?

Takže co pan politolog řekl: "Jakkoli je nutné bojovat i s moskevskými krysami. " a "Řekl jsem už mnohokrát, že všichni účastníci bojů na východě země by tam měli po válce dostat hektary půdy, aby tuto zem osídlili. " Je to jasné, až vybijou a vyženou těch nějakých pár milionů krys co už stovky let mají doupata na jihovýchdě, přece tu zem nenechají ladem... Přece nezůstane neosídlená, že? Co jiného, než tu volnou půdu rozdat chrabrým bojovníkům kteří vyhnali a vybili ty krysy.
Tak tomu říkám umírněný a konstruktivní názor...
Pokud v roce 2012 tohle volilo 51,02% Ukrajinců a to včetně těch z jihovýcodu, tak teď, po mediální masáži to bude asi ještě víc. To asi nemá dobré řešení... Snad až zima a hlad trochu zchladí tyhle emoce.

313943

24.07.2014 10:50

Scénář zničení Ukrajiny se píše v New Yorku

Ještě snad toto:

ID 62.?.?.?

Ještě snad toto: Současná Ukrajina je dle mého názoru obrovské selhání tajných služeb jak Ukrajinských tak Ruských.
Loni z jara jsem mluvil s dvěma UK zedníkama, s každým jindy, asi měsíc po sobě, neznají se, bydlí cca 200 km od sebe ale názory jak přes kopírák. 1) Moskali u nás zkoupili všechny fabriky, svině... 2) My přes které jde plyn do celé evropy máme ho nejdražší ze všech. U nás stojí 10 000kubíků celých 800dolarů. To je v přepočtu na vaše 1,60Korun. A u vás stojí plyn nějakých 1,2 korun, a říkali chlapi že v Německu je ještě levnější... Svině moskali nám prodávají draho.
Tohle jim musel někdo nakukat, ta shoda byla nepřehlédnutelná. A k uklidnění stačilo málo – ad. 1) ale ty fabriky vyrábějí, zaměstnávají Ukrajince a platí daně na Ukrajině, ne? A ukrajinský oligarchové zase vlastní spoustu fabrik v Rusku. ad.2) u nás opravdu stojí plyn asi 1,20 Kč ale ne za kubík ale za kWh. A kubík má asi 10,5 kWh. Takže máme plyn za nějakých 12,60Kč za kubík, to je asi 8 x dráž než vy.
Pokud tajné služby pro své velké špionážní úkoly přestanou sledovat nálady mezi lidem a pokud stát předá veškeré sdělovací prostředky soukromému kapitálu a vzdá se tak možnosti vysvětlení situace, výsledek se dostaví.

313946

04.09.2014 12:04

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ID 185.?.?.?

"Nicméně, i toto video může být podvrh." - neviděl bych v tom snahu o podvrh, ale všude jsou stopy uhašeného požáru. Takže krev byla asi spláchnutá. Totéž může vysvětlovat zápach na místě - čert ví co do vody na hašení přidávají. Že ale něco smrdí kolem, to je jisté. Ta rána na ptákovi vypadá čerstvě, na rozdíl od ran na lidech. Škoda, že opolčenci nevzali vzorky DNA - stačilo by kousek vlasů. Bylo by zajímavý porovnat je s DNA pozůstalých po tom zmizelém Boeningu. Věřím, že Malaisijské úřady by to podpořily.

316736

29.09.2014 15:08

Nedávná plynová dohoda: Další hřebík do ukrajinské rakve

RE: Není nad

ID 185.?.?.?

Jo, jo. Ono pivo taky stojí v různejch hospodách jinak. Jinak u nás Na růžku a jinak v Itálii na dovolený... A pokud Čína bere za 350 dolců jako normální, tak proč ne? I když pro Rusko je to prej mizernej obchod. Evropský průměr je 380,- tak není důvod dodávat ukrajině za míň.
"...ze střední Asie, z Kazachstánu, Turkmenistánu, Uzbekistánu a Kyrgyzstánu. Cena plynu je dojednána kolem 350 USD/1000 m3, což je mnohem méně než cena LNG, která je zhruba 530 USD/1000 m3."

Zdroj: http://energetika.tzb-info.cz/energeticka-politika...

318266

18.10.2014 02:01

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: no -

ID 62.?.?.?

Cosi k tomu Warszawskému povstání - http://blisty.cz/art/35693.html - je to krátký a stojí to za přečtení.

319286

19.11.2014 14:08

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

Co by se mělo dělat? Je jen jedna možnost...

ID 93.?.?.?

Je ještě druhá, ... Pokud chci vychýlené kyvadlo vrátit zpět, můžu omezit sílu která ho vychýlila - to je ta první možnost. Dost nereálná. Druhá možnost je působit stejnou silou v opačném směru. Video se mi nechce hledat, během olympiády chtěly Pussyny točit jakési video. Objevili se tam nějací dva kozáci v carských uniformách, holky dostaly bičíkem na holou a bylo po parádě. Proti jedné organizaci občanské společnosti zasáhla druhá. U nás se zatím všechny pokusy o pronárodní organizaci zvrhly na paravojenské jednotky se zaměřením proti - doplňte si sami... Takové je snadné omotat gumou některého paragrafu. Bez dobré organizace se ale nepodaří vyvinout dostatečnou protisílu. Funkci takovéto občanské organizace za CK Rakouska plnil Sokol. V podstatě armáda beze zbraní. Protože síla armády není jen ve zbraních ale hlavně v odhodlání a disciplíně. Škoda, že výzvu stát se dnešním Tyršem nepřijal třeba pan Bátora.

321393

23.12.2014 11:29

USA vyhlašují (měnovou) válku Rusku

RE: Víte někdo

ID 93.?.?.?

V celku polopatě popsáno: http://osina.cz/jak-potapeji-rubl/

323895

01.04.2015 11:08

Oklamané Polsko (II)

Foto

ID 93.?.?.?

Domnívám se, že gen Malinovský je zcela vpravo. Je to Sovětský generál - ne Polský. Jak (mizerně) rozumím Polskému textu pod fotkou, mělo toto cvičení kromě jiného ukázat sílu Sovětské delegaci a odradit CCCP od zamýšlené pomoci Československu.

330259

08.08.2015 23:16

Psychologický profil multikulturalistů

RE: Chuderka nechápavá ...

ID 213.?.?.?

A co takhle se seznámit s tím, jak některá náboženství vznikla -
Islám:
http://www.ivcrn.cz/byl-allah-pohanskym-bozstvem-k... , http://www.kleio.cz/main/index.php/anav-sp-2098231... , http://anglictina-temata-maturita.blogspot.cz/2015...

Křesťanství: http://gnostica.cz/uvod.html

337766

10.10.2015 22:00

Ruská „výchovná“ salva zničila světovládu USA

RE: Je pekne

ID 213.?.?.?

...trosku si to pleties. v '68 nas neprisli okupovat, ale prisli si nas podrzat. ... Dobrá, tedy porovnejme Československo a Salvador.
První akce - 300 tisíc vojáků, bleskový ovládnutí země, nebojovalo se, jednotky až desítky mrtvých - to v podstatě odpovídá nehodám při takovejch manévrech.
Druhá akce - cca 5 tisíc "poradců", dvanáct let války, 80 000 mrtvých.
Když už to muselo bejt, to je holt reálná geopolitika, jsem rád že to provedli Rusáci prvním způsobem a ne Amíci druhým.

340514

06.11.2015 13:35

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Článek vodí lidi aspoň trochu za nos

ID 213.?.?.?

Domnívám se, že nečtete dost pozorně: tato stať je uvedena slovy "Tady máte bajku z historie:" a ukončena slovy "Připusťme, že to jsou báchorky." Čili autor ví.

341455

03.12.2015 16:29

Trocha biblického ponaučení

Pro autora i ostatní zvědavce

ID 213.?.?.?

Tohle je třeba přečíst, předejde se spoustě diskusí a nedorozumění...
http://gnostica.cz/uvod.html

Od ranné puberty jsem nemohl bibli brát vážně pro četné excesy, například: Exodus, 4. kapitola, "21. I řekl Hospodin Mojžíšovi: Když půjdeš a navrátíš se do Egypta, hleď, abys všecky zázraky, kteréž jsem složil v ruce tvé, činil před Faraonem. Jáť pak zatvrdím srdce jeho, aby nepropustil lidu." Takže bůh ze svý moci zatvrdí Faraonovo srdce aby mohl ukázat jakej je bezcita... Taková férovka, přerazím ti nohy a pak budeme běhat o závod...

342688

06.12.2015 15:36

Karma národů – hlubší příčiny islámské invaze

RE: Jistě, muslimové by spustili hurónský řev o lidských právech,

ID 213.?.?.?

Muslimove byli do 13 stoleti ... cca stejní jako teď.
Doporučuji shlédnout celé, pokud nemáte čas, alespoň od 10:00 minuty po cca 21:45 minuty, Těch 12 minut Vás nezabije...
https://www.youtube.com/watch?v=Im0IisZ77QI&featur...

342828

04.03.2016 19:42

Pomalý debakl Evropy

Zachránkyně Evropy?

ID 213.?.?.?

Už delší dobu se mi honí hlavou podivná představa, tak ji dám veřejně ke strhání: Představa, že za nějakých dvacet, třicet let národovci budou stavět Merklové pomníky jakožto zachránkyni Evropy.
K vysvětlení – známá poučka praví, že pokud hodíme žábu do hrnce s horkou vodou, ihned z něho vyskočí. Pokud ji však hodíme do hrnce se studenou vodou a pozvolna ohříváme, žába nepostřehne nebezpečí a uvaří se.
Když se podíváme na počty již usazených imigrantů v Evropě, jde o obrovská čísla. Obsazené území kolonizují – no go zóny. A místo odporu, neuvěřitelně stoupá moc multikulti úderníků a sluníčkářů – viz vyasfaltovaná hospoda (v rubrice Ve zkratce), Klinika vs Řízkárna atd, atd. Pronárodní opozice je značně umírněnější a mlčící většina mlčí. Jeden milion imigrantů za rok 2015 je proti stávajícímu počtu nevýznamný. Přesto se voda ohřívá poněkud rychleji, další statisíce imigrantů by mohly žáby probudit. To by mohlo vést až k určité rekonquistě.
Pořád jsem přesvědčen, že Evropani jsou lepší válečníci než imigranti. A vidím jen dvě řešení – odevzdání se do otroctví nebo boj. A pokud boj, radši teď než za padesát let s poměrem 1:1 nebo horším.
Takže, jestli vona Merklová jen nehrkla do hrnce s žábama hrnek vroucí vody. Aby se probraly …

346342

18.03.2016 16:23

Neplánované zápisky z cesty do předvolebního Německa

My muzikanti, to všechno ON!

ID 93.?.?.?

Když je válka ztracená, (nikoliv prohraná, NENÍ to hra) následuje rabování vítězných hord. A lhostejno, jestli válka byla studená. Pokud kapituluje vrchní velení, ať už pod tlakem zbraní nebo zrady, jednotliví generálové nemají šanci se ubránit, změnit směr dění. Můžou se ale pokusit zmírnit dopady porážky. K tomu ale potřebují lidi schopný pochopit co se děje.
Konkrétně: 1989 kapitulovalo vrchní velení východu a přenechalo veškerou iniciativu vítězné moci. Všechny poražené země byly vyrabovány. Pokusil se někdo ubránit svou zemi? Ano, jeden se jmenoval Miloševič. Další děj je obecně znám. Jistě, přispěly k tomu i jiné okolnosti, průmysl vlastněný lidem, formou zaměstnaneckých akcií, odveta Němců za WWII, … 1) Druhý se jmenoval Ceaušescu. 2)
Kuponovka byla zlodějina, ale nastavená tak, aby mohli krást všichni. Vlastnil jsem akcie Opatovické elektrárny, prodal jsem je za 144 000Kč, slušná suma na tu dobu. Taky jsem mohl dát dohromady pár chlapíků kolem banky a skoupit zbytek té elektrtárny. Pak ji prodat jako celek za jiné love nebo ji provozovat. Jenže to mě ani nenapadlo. Napadlo to ty informované a taky pár šmelinářů co se rychle orientujou. Nenapadá mě jiný způsob, jak za dané situace umožnit i pár nevyvoleným aby si uždibli z kdysi svého majetku, teď už cizí kořisti. Za daleko větší průšvih považuji vyvlastnění infrastruktury obcí – voda, kanalizace, plyn. I o tom lidi věděli, viz Ringo Čech, doteď to běhá po internetu. 3)
Totéž je Klausovo podepisování Lisabonské smlouvy. Odkládal to snad tři týdny. Kdyby se na Letné sešlo nějakých 300 000 lidí, mohl by eurokomisaře poslat do brusele. Jenže kolik se sešlo lidí? Nějakých pětset? Málo, podepsal… Tak ho teď můžeme nenávidět za svou pasivitu.
K té amině, od začátku říkal, že nejlepší privatizace je na dvě hodiny zhasnout. Lidi ho volili, proč se pak diví, že udělat to, o čem celou dobu mluvil?

1) (do vyhledávače zadejte: Jugoslávie JUDr. Miroslav Polreich)
2) http://www.czechfreepress.cz/evropa/zmar-v-den-narozeni-pane-rumunsko-1989.html
3) http://www.piseckysvet.cz/veci-verejne/pokud-jste-nevideli-urcite-se-podivejte[překvapení]-tunelech-a-korupci-v-ceske-spolecnosti

346960

11.05.2016 20:29

Čína plánuje stát se GMO obrem

Tři kamínky do mozaiky. A jeden navíc.

ID 213.?.?.?

1. kamínek: O hypotéze o anorganickém původu ropy jsem poprvé četl asi sedumdesátých letech, ve VTM. Prý díky využití této hypotézy byl SSSR a později Rusko velice úspěšný při hledání ropy tam, kde by ji nikdo nečekal. Hypotéza se pomalu stává teorií - http://www.zvedavec.org/komentare2016/02/6791-vodi...

2. kamínek: Autor hýří radostí, no optimizmem bych raději šetřil. Pokud skutečně Rockefeller odstoupil od svých ropných aktivit, utržené peníze jistě nerozdal na charitu...
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7975-klicova-ud...

3. kamínek: Lze zjistit, nakolik procent je China National Chemical Corporation Čínská?
http://www.zvedavec.org/komentare/2016/05/6884-cin...

No a teď obrázek, který se dá z těchto kamínků poskládat: Rockefeller si uvědomil, že pokud je ropa anorganická, obnovuje se a nachází se na mnoha místech na světě, plán na ovládnutí světa přes ovládnutí ropy asi není možný. Pokud to ale nejde přes energii pro motory, proč to nezkusit přes energii pro žaludky – přes potraviny. Prodá ropná aktiva a investuje do Číny – např. do ChemChina. Dále lze skoupit GMO výrobce, a za levné čínské ceny prodávat GMO osivo všem zemědělcům. Pokud bude levné a bude mít vysoké výnosy, klasické osivo časem zcela zmizí z polí. Pak lze patentované GMO osivo prodávat za libovolné ceny. Kdo nezaplatí, nezaseje. Kdo bude zlobit, nezaseje. A hlad je větší sviňa než drahej benzin…
No a kdyby to nestačilo, je tu ten kamínek navíc: když se ještě Britské listy dali číst, vyšel tam tento článek - http://blisty.cz/art/39420.html . Pokud se ve fázi ještě levných GMO osiv masivně rozšíří GURT , bude dokonáno. A rebelům jako třeba Rusku se může na ty biopole sprášit GURT pyl aby nezlobili. (Nevím, jestli se pšenice a obilí obecně opyluje větrem nebo hmyzem, pokud hmyzem měli by to kormidelníci těžší, ale oni by na něco přišli.)

348442

14.05.2016 10:57

Čína plánuje stát se GMO obrem

RE: Tři kamínky do mozaiky. A jeden navíc.

ID 213.?.?.?

No já bych tu anorganickou hypotézu hned nezatracoval... Koukl jsem se trochu po internetu a vypadá to, že je starší než jsem si myslel - http://www.petroleum.cz/ropa/anorganicky_puvod_rop... . Co se týká aromátů, aromatizace je běžný postup zvyšování oktanového čísla benzínu (za cenu zvýšení obsahu kancerogenního benzenu) - když to zvládne běžná technologie, proč by to nezvládla příroda, vyšší teploty i tlaky má k dispozici. A moře času. http://www.petroleum.cz/zpracovani/zpracovani-ropy... , http://www.petroleum.cz/zpracovani/zpracovani-ropy... . Ono je to hlavně jedno ve věci byznysu Rockefellerů. Pokud se ropa nebo plyn nachází na dalších a dalších místech a nevypadá to, že by bylo možné ovládnout všechny producenty a přepravní trasy, pak pro nadvládu nad světem to není vhodný prostředek. Proč tedy nepřesedlat na jiného koně? Navíc v době, kdy ropné aktivity ještě lze prodat za vysokou cenu a potravinové nakoupit levně.

348527

21.05.2016 10:09

V Sýrii Rusko brání civilizaci – Západ straní barbarismu

RE: Nenáviděné Rusko

ID 62.?.?.?

Nechci kazit optimizmus, ale tohle je buď velká paranoia nebo velkej prů... kak. No uvidíme brzy. http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=33195 , https://www.youtube.com/watch?v=n9vvNfUVHGA&featur...

348716

27.05.2016 18:59

Význam bitvy o Aleppo

RE: Význam bitvy o Aleppo

ID 213.?.?.?

Vyzbrojit a poslat proti Rusku ano, ale ne je…

Pokud je pro Evropu v plánu světlehnědá rasa IQ cca 80 tak je problém v tom, že ony se ty bloncky moc s těma inženýrama a doktorama z Afriky nechtějí pářit… (Kromě staré dobré Anglie, že) Kdybych to dostal na starosti (a Oni mají jinčí koumáky) řešil bych to asi takhle:
1) Zvyšovat napětí s Ruskem (probíhá)
2) Nasunout k hranicím armádu NATO (probíhá)
3) Odebrat zbraně civilistům (probíhá)
4) Nabrat imigranty do policie. (probíhají pokusy)
5) Vyvolat otevřený konflikt – válku s Ruskem.
6) Všeobecná mobilizace – občanů, nikoliv imigrantů – ti přeci nemají vojenskou povinnost, né?
7) Armáda odjezd na východ, na jatka.
8) Naprostá většina evropských chlapů schopných (dom)obrany (a páření…) už nebude překážet. Doma zůstanou imigranti. Lze ještě trochu přidat. Můžou přijet další i s kvérama už se ví že to jde rychle. Pak se připojej k souvěrcům v policii …
9) No a to by bylo aby si pak ti kluci arabský a africký s těma holkama modrovokejma neporadili, no né?

348931

08.07.2016 11:38

Nobelova cena nedokládá, že dotyčný má mozek

RE: Za zamyšlení stojí,

ID 213.?.?.?

No u některých českých vědců bych ty uvozovky vypustil. (1) To, že paraziti dokáží měnit chování oběti je fakt. (2) To, že si člověk nedokáže připustit, že něco tak malého jako je toxoplasmosa může měnit jeho skvělou psychiku, je projev bohorovnosti a ignorantství společnosti. To, že pravděpodobnost autonehody je 2,7x vyšší u lidí nakažených „neškodnou“ toxoplasmosou, je fakt. A to včetně smrtelných nehod. Když toto Flegr objevil, spočítal, že toxoplasma je vlastně nejsmrtelnější nemoc vyspělých civilizací. A reakce společnosti? Měla by být asi tak: A) objev vědecky vyvrátit, prokázat chyby v metodice, datech, atd. Dál klid. B) objev se potvrdí (stalo se) – pak na něj reagovat vhodným způsobem - testy u řidičů, při positivním výsledku upozornit řidiče na riziko, označit auto podobně jako u hluchého, vyřadit z hromadné dopravy – piloti, strojvedoucí, autobusy… Nebo C) - Ano, céé je správně – ignorovat to a udělit anticeny. Pro vrchnost z toho nelze vytřískat prachy jako z chřipek, na plebsu nezáleží. Takže až bude v rádiu zpráva o počtu mrtvých na silnicích za tento víkend, vzpomeňte si na tu malou bobulku a na IG Nobelovku a třeba na jahody s tvarohem. Těch jsem v dětství spořádal kvanta. A že do jahod chodí kočky kálet to je fakt. Ale nejen naše, i sousedovic… Jinak by tam chodily myši, tak to vyjde nastejno.

A k těm vědcům obecně: domnívám se, že se význam inteligence přeceňuje. Jde jen o jednu složku osobnosti. Pro vědce je navíc důležitá ta část inteligence která umožní jít do detailu, naprosto může přitom postrádat cosi jako přehledovou inteligenci, sociální inteligenci, to co jsem u své babičky vnímal jako životní moudrost. Třeba Hobza (3) jistě není zlej a už vůbec ne blbej. Přesto ta jeho jistota, že slušnej člověk MUSÍ dělat dobrou politiku, … No vrchol naivity. Ve videu cca 10:20.

K článku: v článku uvedené informace mě jen utvrzují v tom, že pokud Rockefeller odešel z ropného byznysu, nelze to vnímat jako jeho porážku, spíš naopak. (4)


(1) - https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Flegr
(2) - http://21stoleti.cz/2007/07/20/parazite-si-v-nasic...
(3) - https://www.stream.cz/slavni-neznami/10010694-pave...
(4) - http://www.zvedavec.org/nazory_6909.htm#ptr348442

350240

26.08.2016 01:21

Arktida na prahu zhroucení

Granty za oteplování vs. granty za neoteplování?

ID 31.?.?.?

Když Erik Rudý osídloval Grónsko, dal mu jméno Zelená země. Pěstovali tam pšenici, chovali ovce. Otázka: kolik území Grónska je dnes zelená země? Dá se tam pěstovat pšenice? Kolik se tam chová ovcí? Asi tam před těmi cca 800sty lety bylo o něco tepleji … Pak začalo chladnout a Vikingy vyhnali Eskymáci. A teď se zase otepluje. A potom se zase ochladí… S periodou cca 800 let. Jsou mnohem mocnější síly než je ta lidská, a Slunce je jednou z nich.
http://sw.gurroa.cz/predn/globalw.php

351517

09.02.2017 12:14

Jak dva oligarchové přivedli národ na mizinu

RE: Krestani jsou nepoucitelni,ani,jako na Ukrajine,od zidovskeho hladomoru

ID 217.?.?.?

Ono těch napovězení, které by chytrému mělo stačit, bylo už celkem dost. Třeba když Ovadja Josef prohlásí že: " Gójové se narodili jedině proto, aby sloužili nám. Jiné poslání kromě služby národu Izraele na světě nemají." No dobrá, je to daleko, je to (byl) starý pán. Když ale cca totéž (1) zopakuje arogantní buran z pražské kavárny, nějaká reakce by měla následovat. A ono nic. Těžko se pak divit, že mají goje za hloupé, které je možno trknout dle libosti. Ostatně, ono už samo to křesťanství, ... (2)
1) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pav...
2) http://www.gnostica.cz/uvod.html

355600

24.02.2017 23:11

Trump a finančníci

RE: Kdo to proboha psal?

ID 217.?.?.?

Nejsem ekonom, domnívám se ale že tvrzení " peníze se přesouvají jen na burzu, ne k lidem" nemusí být celá pravda. Když emisní banka (FED) uvaří novou várku peněz, část z nich (domnívám se, že značnou část) převede - půjčí - komerčním bankám. Ty z nich nadělají své produkty. A tak si Vonáskovi vezmou hypotéku na nové bydlo, Jouda si vezme spotřební úvěr na chytrej telefon nebo ještě chytřejší TV. Lidi i fabriky si otevřou kontokorent, prachy jsou levný. A může se vyrábět, prodávat, nakupovat. Pokud se sníží množství nově "tištěných" peněz, stoupnou úroky, bude se míň půjčovat a to povede ke snížení nesmyslných nákupů. Navíc se leckteré půjčky vyplatí splatit a zbavit se úroků. To vede k šetření - lidi si půjčili "vzduch" ale splácet musí reálnou hodnotou. Šetření znamená zase méně nákupů, méně výroby - čili "velký ekonomický pokles v celém světě".

356019

04.05.2017 16:14

Proč bylo hlasování pro Trumpa správnou věcí (7 důvodů)

Dovolím si opatrně nesouhlasit

ID 217.?.?.?

V podstatě souhlasím se všemi body, které Saker uvádí. Dovolím si ale opatrně nesouhlasit s tím, že Trump zradil. Před jeho nástupem do úřadu bylo na alternativě často srovnáváno to co před ním stojí s tím, co stálo před Putinem. Jejich výchozí pozice byla ale naprosto odlišná: Putin byl jmenován, nic nesliboval voličům, ničím nevyhrožoval bažině. Přišel jako správná loutka a bažinou byl vnímán jako ozdoba, aby ta židle v Kremlu nebyla tak prázdná. Prostě tam spadnul nějakej žalud. Pomalu začal dělat opatření a změny kterých si nikdo nevšímal. Jejich význam asi znal jenom sám. Jako když mladý doubek zapouští kořeny. Postupně se mu dařilo bažinu vysoušet. Přesto jeho pozice byla ještě v roce 2014 dost slabá, když mu mohli vzkázat, že nedokáže ochránit své spojence ani na vlastním dvorku.(1) Ta změna vnímání na západě byla po této události dost citelná. Od té doby doubek docela zesílil a už se o něj dá opřít. I tak ale musí být opatrný, kdykoliv může přijít někdo s pilou. A čert ví, jestli má za sebe srovnatelnou náhradu. To Trump od začátku sliboval voličům a vyhrožoval bažině, musel dopředu vykecat všechny své záměry. To žádný bojovník neudělá. Jenže on neměl jinou šanci jak se dostat do křesla. A po volbách měl přijít a škrtem pera všechno vyřešit? To by musel být Deo ex machine a ne člověk. Docela mě překvapilo, v jakém háji se USA nachází: obyčejný senátor vzkáže veřejně prezidentu země, ať nedráždí zpravodajskou komunitu, nebo ho smetou. (2) A nic, žádné omluvy, odstoupení, žádné demonstrace, ticho jako na hřbitově. Takže aby mohl Trump něco dělat, musí se dostat do podobné výchozí pozice jako měl Putin. Musí se zněho stát onuce, bažina musí nabýt pocitu naprostého sebevědomí. Pak se může pokusit dělat zákulisní změny. Takže by se dalo čekat i to, že v prvním volebním období bude ujišťovat bažinu o své dokonalé ovladatelnosti a ve druhém (bude-li) se pokusí o nějaké změny. Zkrátka nevěřím, že 60 Tomahawků by nedokázalo rozsekat letiště, že letadlová loď by nedokázala na první pokus doplout do Korey, atd. Kdyby se chtělo. Asi se chce jen naoko. No a když se nezadaří, může si po průletu nad kukaččím hnízdem říct: aspoň jsem to zkusil… (pokud neskončí jako JFK) Jiná cesta ke změně samozřejmě existuje, třeba občanská válka. No a ještě jednu úvahu si dovolím – pokud je „bílý muž“ natolik oddán ideím pravdy, pravdomluvnosti a přímosti, že nepřijme, neuzná že cíl může být jinde než kam míří náčelníkův nos, pak je asi ve střetu s Talmudem nebo Koránem celkem bez šancí.

1) - https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ruska-se-nema...
2) - http://www.novarepublika.cz/2017/02/pet-vrcholnych...

357647

05.06.2017 12:58

Jako štvaná zvěř...

RE: Kuřáci zapomínají na jednu věc

ID 217.?.?.?

S Vašimy příspěvky bezvýhradně souhlasím.
A navíc, kuřáci by si měli léčbu svých nemocí hradit ze svého a ne využívat peněz nekuřáků. A nejen oni! Třeba takový lyžaři by si měli svoje úrazy platit ze svýho a nezneužívat peněz nelyžařů. A neobtěžovat nelyžaře vlekama, sjezdovkama a cestováním na hory. Přece se všichni narodili bez lyží. Nebo cyklisti, totéž a navíc se jen všude motají. Obtěžují pomalou jízdou, CO2 stopou při stavbě cyklostezek a navíc se potí a tak zvyšují spotřebu vody. Jistě pro většinu je to jen koníček nebo záliba. A běžci a chodci by si ty svý opotřebovaný klouby měli taky léčit za svoje, to je snad jasný. Nebo tlouštíci - baštíš bůček? Nemoci srdce si zaplatíš za svoje. Nebo ženský by si ty svoje porody měly platit za svoje, nechápete? Všichni jsme se narodili jako netěhotní.
Ve svém příspěvku se zmiňujete o usedání za volant: věřím, že za volant usedáte vždy střízlivý, to jev pořádku. Ale jste si naprosto jistý, že Vaše cesta je vždy naprosto nutná? Není to jen Váš koníček nebo záliba? Například cesta s rodinou na výlet, na dovolenou a podobně? Je přece jasné, že že nemáte právo svým koníčkem, případně zálibou, obtěžovat druhé. Totéž se týká cesty autobusem nebo vlakem, kdyby lidi nejezdili zbytečně, patřičné spoje by zrušili. A snížili tak obtěžování ostatních hlukem a exhalacemi. Přece všichni jsme se narodili jako necestovatelé. Za minulého režimu byly kontroly vytíženosti nákladních aut, prováděla to silniční policie. Věřím, že dnešní demokratický systém to dokáže lépe rozvinout a kontrolovat i zbytečné cesty občanů. Například s pomocí patřičných neziskovek. Tak tedy, neměl byste kontaktovat patřičné aktivisty aby zkontrolovali Vaše počínání? Ono nejde jen o výše popsané nešvary. Ale například zbytečným zapínáním PC zvyšujete spotřebu energií, provokujete další instalace datových kabelů a WIFI, zvyšujete uhlíkovou stopu a td. Měl by si na Vás někdo posvítit. Jako omluvu alespoň kontaktujte svého poslance a navrhněte mu vytvoření nových zákonů na potírání uvedených nepřístojností.

358204

"...který zakazuje používat slovní spojení „polské tábory smrti“ - dobrá, ale mělo by to být od nějakého roku - např 1939. Protože jak jinak než „polské tábory smrti“ nazvat tohle: http://zvedavec.org/komentare/2014/10/6200-polske-... .

362352

13.02.2018 14:57

Zastavení bílé genocidy: Izraelský pohled

Nebylo.

ID 185.?.?.?

"To už tady bylo a víme, jak to dopadlo." Domnívám se, že to tady ještě nebylo. Dělit na jiné a jiné a nepodporovat jejich mísení, není totéž co dělit na lepší a horší a vyhlazovat to domněle horší. Pokud máte na mysli Hitlera, lze vysledovat okamžik, kdy vyměnil ideál rasově čistého Německa za podporu IG Farben, čili globalistů. Proto nechápu, jak můžou někteří "nacionalisti" oslavovat Hitlera - podle mě je to největší zrádce.

https://janica9.wordpress.com/category/sionismus-p...

362506

"Oni zradu prostě neodpouští" - co jiného je tohle než zrada? (1) Zdrhnout - jasně, když to nešlo legálně. Kdyby se katapultoval a letadlo napral do země, dobrá. Ale za vydání nového stroje nepříteli bych ho zabil bez pardónů. Patnáctka v té době dost zatápěla v Korei. Nikomu se nic nestalo, tak zdrhnul další, a opět s nejnovějším strojem. (2) A opět ho nějak zapomněli zabít. Přehled je na bulváru i na Wiki. (3)
1) http://www.vhu.cz/prvni-ulet-stihacky-mig-15-z-vyc...
2) https://technet.idnes.cz/mig-25-viktor-belenko-ule...
3) http://www.stoplusjednicka.cz/ulet-za-zeleznou-opo...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Ivanovi%C4%8D...

363016

12.06.2018 08:56

Konspirace má vést k vykázání Assangeho z ekvádorského velvyslanectví

Vykopneš je dveřma ....

ID 185.?.?.?

... a vlezou zpátky oknem. A tím to celé staví na hlavu: "Po celém světě miliony lidí z dělnické třídy začínají bojovat za ... ...a zároveň vystupují proti pronásledování uprchlíků a přistěhovalců, ..."

364650

10.01.2019 23:27

Co se stalo s „ropným zlomem“?

RE: autor začína článok lžou

ID 62.?.?.?

"- to je už na psychiatra. Autor ani maličkým náznakom nenaznačil, z čoho sa tam tvorí." Tak to zkusme najít bez autora -

Na Zvědavci: http://www.zvedavec.org/komentare/2016/02/6791-vod...
Jinde například: https://www.ropa.cz/vznik-ropy/
http://www.petroleum.cz/ropa/anorganicky_puvod_rop...
http://mng.webz.cz/ropa_odkazova/anorganickypuvodr...
a mnoho dalších.

369008

10.02.2019 23:50

Skrytá vlastnosť 5G siete

Odjinud

ID 62.?.?.?

Tahle adresa je z diskuze na Aeronetu - https://www.funkfrei.net/dokumente/090405-Grenzwer.... Nejvíc se mi líbí, že už 1,6W/m2 způsobí u myší neplodnost po 5-té generaci. Kolik potřebuje člověk? (Původní článek - https://aeronet.cz/news/video-milimetrovy-zabijak-... ). Tady je taky pár informací, myslí to vážně - https://artes.esa.int/satellite-5g

369545

27.06.2019 10:35

Chtějí Trumpa slepě oklamat?

Jedna technická a jedna faktická

ID 93.?.?.?

Technická - v překladu S-200 (Rusky C-200).
Faktická - KAL 007 ještě 45 minut po svém údajném sestřelení komunikoval s japonským radarem. Záznam je v japonském archivu. Potom zmizel, ale stovky kilometrů od místa konfliktu. Zjevně ho tedy nesundala sovětská stíhačka. Podrobnosti v knize Michel Brun - Drama nad Sachalinem. V knihkupectví se nesežene, dotisk se asi nechystá, dá se ale půjčit v knihovnách nebo koupit na inzerát.(1) Mělo by to patřit k základnímu vzdělání. To podstatné v knize není ani tak popis celkem velké letecké bitvy nad Sachalinem ale zpravodajské hry po ní. Například přiznání k sestřelu, předání "černých skříněk" Jelcinem - byly z jiného, jednomotorového letadla, a.t.d. Princip handlu byl asi takový: vy na sebe všechno vezmete a my zato na Vás nezaútočíme. Je dobré touto optikou vidět i jiné události - od Katyně až po návštěvu Měsíce.

(1)https://www.sbazar.cz/Pirri/detail/51165050-drama-...

372252

27.06.2019 11:22

Chtějí Trumpa slepě oklamat?

RE: Jedna technická a jedna faktická

ID 93.?.?.?

Ještě doplním pěkný článek tady: https://legacy.blisty.cz/art/29008.html
Jo to byly časy, když se BL daly číst, ...
Citace z článku: Nepriamo to priznal aj bývalý americký diplomat John Keppel, ktorý prehlásil, že kórejský Boeing 747 sa ocitol uprostred misie, ktorej cieľom bola "buď politická, alebo špionážna provokačná akcia veľkého rozsahu".
Podobnost čistě náhodná, ať už jde o MH-17 nebo dron nad Iránem.

372253

08.11.2019 10:21

Operace „Nemyslitelné"

Nic nového pod sluncem.

ID 93.?.?.?

Boj Hada a Orla probíhá už tisíce let a poběží dále. K pochopení principu je užitečné si přečíst alespoň tuto knihu (1) , ale i další, stejně jako přednášky zde – (2). Jako bonus (vnímavý) čtenář pochopí, proč je nesmysl současnému vítěznému tažení kupčíků říkat „korporátní fašismus“.
(1) - https://www.kosmas.cz/knihy/196242/koreny-indoevro...
(2) - https://www.gnostica.cz/

374457

22.01.2020 11:03

Vondrovic air base pro nevítězící US Army

Traktor

ID 178.?.?.?

02:40 - ...Tomáš s Václavem se v hrobě obrací... Kontrolní otázka: kterého Václava mají na srdci? (a na jazyku?)

376303

28.01.2020 14:43

Rodina je základ státu

RE: Papouskovani zidovskych lzi

ID 93.?.?.?

Pro pochopení zkuste třeba toto: https://www.gnostica.cz/prokopska-skola/ Pochopení a přínos lze ovšem očekávat pouze tehdy pokud nestavíte víru výš, než poznání.

376449

07.02.2020 16:18

Koronavirus – jaká hra se hraje?

RE: O co go?

ID 93.?.?.?

O co by mohlo jít? Není to zrovna seriozní informační zdroj, ale přece … Občas se s prckama dívám na pohádky. Třeba tahle je poučná (1) – Císař Ču Tim kolem roku 1400 postavil mohutné obchodní loďstvo, džunky byly třikrát větší než evropské lodě. Konali mnoho objevitelských plaveb, dováželi z cizích zemí koření, zlato, různé předměty, neznámá zvířata. A taky lidi a jejich názory, filosofie a náboženské směry. Mudrci a rádcové císaře varovali, že to může vést k rozdrobení společnosti a její soudržnosti. A že už Konfucius prohlásil, že „ten kdo orá pole přinese Číně štěstí, objevováním nezískáme mnoho dobrého“. Císař vyslyšel své rádce, dal rozpustit obchodní flotilu a zakázal další výpravy. Obětoval menší pro větší. A to menší nebylo vůbec malé, Čína začala zaostávat hospodářsky i vojensky a o pár století později dokázala dvacetitisícová (!) britská armáda ovládnout zemi. Takovýto okupant ale má zájem lid zotročit, zemi vyrabovat a ne se v ní usídlit. Takového okupanta lze vyhnat (stalo se), ekonomiku lze pozvednout (stalo se) a přitom národ a společnost zachovat v jednotě (stalo se). Pro srovnání z jiného informačního zdroje (taky není zrovna dokonalý…) – kniha Pochod titánů (March of the Titans - The Complete History of the White). Cca 1300 stran o tom, jak dopadne civilizace, která si v období rozkvětu nabere jiné etnikum, většinou na nekvalifikované práce, ať už jako otroky, nebo námezdní dělníky.
Takže pokud důsledkem koronavirové aféry je zavírání zahraničních fabrik a odjezd cizinců z Číny, může to být to, o co jde.
1) https://www.youtube.com/watch?v=RdhT1fbBniQ

376693

07.02.2020 17:59

Koronavirus – jaká hra se hraje?

RE: O co go?

ID 93.?.?.?

Dovolím si s Vámi mírně nesouhlasit. Ono ve volbách se opravdu v podstatě nedá nic změnit. Alespoň v současném nastavení s všeobecnou účastí. Představa, že člověk je svobodná bytost je omyl, ze kterého vychází omylné učení jako libertariánství, anarchokapitalismus a podobně. Člověk má totiž žaludek. (to jsem ale učinil objev, co?) A taky má tělesnou teplotu. (další Amerika objevena, …) Z toho plyne, že potřebuje cosi co by nacpal do žaludku a teplý pelech alespoň na noc. Takže člověk je vlastně sluha svého těla. Malá vsuvka pro věřící a pro ty, kteří pochopili duchovní podstatu člověka – v pozemském prostředí může duše přebývat jen v živém těle. Je tedy třeba se o toto tělo starat, sloužit mu. No a během statisíců až milionů let zjistil tento savčí druh, že tato služba je snazší v komunitě než každý sám. A že tato komunita je akceschopnější tehdy, když má jasné vedení. A že třeba 90% členů nemusí vůbec vědět, proč jdeme právě tam – prostě velitel řekl, tak nekecám a dělám. V pospubertálních filozofických diskuzích jsem vyřkl tezi jedné lodi – ta loď, která nás dovezla sem, nás poveze i dál, jiná tady totiž není. Takže je třeba se smířit s tím, že všechny principy a mocenská schémata která se budovala statisíce let, budou lidskou společnost řídit i po objevení parního stroje, televize, internetu, atd. Takže vždycky bude velmi úzká skupina velitelsky nejschopnějších (neplést s morálkou, inteligencí a podobně) velet a budovat si opěrný systém pochlebovačů, skupina cca 10% se bude snažit vědět kam máme namířeno a zbytek bude šlapat. Dokud bude co do žaludku a teplý pelech. A až přijde hlad, záleží na tom, kdo dokáže strhnout tu většinu, vyhledat obětního beránka a tak dále, vždyť víte. Všimněte si, že ke každé zodpovědné činnosti je zapotřebí průkaz, osvědčující nabytí znalostí a dovedností. Přitom tyto činnosti nikomu apriori zapovězené nejsou, každý může získat příslušný průkaz – pilotní, zbrojní, potápěčský, …
Takže až bude k volbám nutné mít volební průkaz získaný na základě ověřených znalostí, bude se jich účastnit mnohem méně lidí a pak bude ve volbách možné něco změnit.
Historie to zná, Demos bylo taky cca 10 – 15%, podobně jako členů Věče.
Nad rámec takovéhoto příspěvku je otázka odpovědnosti volitelů a zvolených a podobně. (Přitom je to otázka zásadní.)

376697

15.02.2020 14:47

Co dělat?

Nejen Řím.

ID 178.?.?.?

V podstatě všechny bílé civilizace zanikly stejně... A Řím měl tu výhodu, že barbaři byli stejné rasy, jen jiných národů.
https://ulozto.cz/hledej?q=march+of+titans
Částečný překlad: https://dejinybilerasy.wordpress.com/

376916

01.05.2020 12:15

Co americké zpravodajské služby skutečně věděly o „čínském“ viru?

RE: Pozoruhodná zhoda s kauzou Skripal :

ID 93.?.?.?

No, nějaký nárůst úmrtí tam vidím, ... https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps#excess-mor...

379066

11.05.2020 10:01

Mršit demokracii u nás bude též Evropská komise

Dávám za jedna, ale ...

ID 93.?.?.?

Tu pravdu Masarykovu je dobré nahlížet po alespoň zběžném prolistování http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/file... a https://ulozto.cz/file/9P1x2Krc/masaryk-strasliva-...

379311

07.06.2020 23:23

Co je operace War Speed

A co třeba takovýhle scénář:

ID 178.?.?.?

V injekci bude kromě čipu i skutečná vakcína. A dobrá, fungující. Ne proti COVIDu-19 ale proti - nazvěme to pracovně MOR-22. To vyletí v roku 2022 z nějakého netopýra, ... no ono to už bude jedno, to už nebude mít kdo zkoumat. Úmrtnost bude třeba 98%, ne jako ten žabař COVID. A tak zbyde na světě ta žádaná půlmiliarda. Navíc těch správnejch, ovladatelnejch a přitom celkem schopnejch. Budou koncentrovaný na jednom místě, to je výhodný. Zbytek lidí co sem, tam přežije bude tak rozptýlený, že stovky let nebudou mít šanci vytvořit kulturu, natož civivlizaci. No nebyla by to zářná budoucnost?

379892

04.11.2020 10:13

Osud podvolených

Nejen autor

ID 93.?.?.?

by si mohl doplnit informace alespoň o tyto texty:
1) https://www.slovanskakultura.cz/Kdo-prinutil-Hitle...
Čte se to snadno, jako detektivka.
2) https://janica9.wordpress.com/category/sionismus-p...

383792

12.12.2020 00:33

Kráčí česká vláda ve stopách Mengeleho?

RE: vsechno je jinak

ID 178.?.?.?

K omezení podobných pří doporučuji Kořeny indoevropské duchovní tradice, mělo by to být součástí alespoň středního vzdělání, žel , není, ...
https://www.slovanskakultura.cz/esopa/novinky/jan-...
https://www.gnostica.cz/knizni-nabidka/

384695

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 2

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 419,12 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 693 778