Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Baduan

Nalezeno 39 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.02.2020 19:29

Koronavirus – jaká hra se hraje?

RE: O co go?

Baduan 82.?.?.?

A on je čínský režim v něčem lepší než ten americký?
Možná prozatím v tom, že není tak agresivní jako současné americké Imperium.
Přesto si nemyslím, že mezi mocenskou elitou která ovládá USA a tou která ovládá Čínu je nějaký valný rozdíl.
Obě strany hrají hru o zdroje a lidská populace takovým zdrojem je.
Obě strany používají rozdílné metody řízení společnosti, princip je ale stejný.
Stačí se podívat kdo reálně v Číně vládne. Mezi nejvlivnější členy komunistické strany patří korporátní magnáti, kapitáni průmyslu a nejbohatší lidé Číny. To oni Čínu ovládají. Je to stejné, jako v USA kde vládnou bankovní a korporátní kartely.
Jestli lze o nějaké zemi říci, že se blíží k Orwellovskému řízení společnosti, je to právě Čína. Cenzura, potlačování názorů, připravovaný systém sociálního kreditu či celá města kde se testuje jak bude fungovat platební bezhotovostní systém. Svým způsobem dokonale řízená, kontrolovaná společnost.

Mám k USA milion výhrad ale nemyslím si, že zrovna Čína nabízí něco lepšího.

376860

23.02.2020 13:09

Jak čínský prezident Si Ťin-phing napravuje chybu dynastie Ming

RE: Západ je neuvěřitelně pokrytecký a nenažraný

Baduan 82.?.?.?

Ano, máte pravdu.
Ale vy si myslíte, že mocenské elity v jiných částech světa jsou jiné, lepší? Ne, nejsou.
Díky tomu všemu "zabíjení, násilí a mafiánským praktikám" dnes máme tu výsadu žít v relativním nadbytku a dostatku. Tím netvrdím, že je to nějaký ráj ale mám procestováno opravdu hodně na to abych neviděl, že ostatní nebaží po ničem jiném než po našem způsobu života, když to zjednoduším, po našem "bohatství a nadbytku".
Nechápu to adorování Číny na těchto stránkách. Čínská mocenská elita je stejně zkorumpovaná a prohnilá jako ta západní. Čínský režim snažící se kontrolovat každý aspekt lidského života není v ničem lepší než ten současný západní. Můžeme nadávat jak chceme, ale v porovnání s Čínou tu prostě máme nepoměrně více svobody. Myslet si, že pokud Číně umožníme převzít globální hegemonii, se naše životy zlepší jsou opravdu úsměvné. Ne. Naopak. Budeme si muset hezky zvyknout na to, že naše bohatství a nadbytek se přelije směrem k nim. Ta jedna miliarda Indů a druhá miliarda Číňanů nečekají na nic jiného než až nás jednoho hezkého dne nahradí na pomyslném "trůně". A to se nebavím o rostoucí populaci v Africe.
A oni nebudou mít žádný problém si to bohatství vzít a nějací Evropané je rozhodně zajímat nebudou. Naopak. Rádi nás pokoří za to, že jsme je v minulé dekádě civilizačně dokázali porazit a přivlastnit si bohatství pro sebe.
Takže to naše sebemrskačství je pro mne nepochopitelné. Nedělám si iluze o našich či západních elitách. Jsou zkorumpovaní, nenasytní, amorální. Jenže kde mocenské elity nejsou?

377040

29.02.2020 08:53

Jak to, že černá Afrika odolává coronaviru?

Panika nebo ne?

Baduan 82.?.?.?

Včera jsem viděl video z Číny, z města 1000 km vzdáleného od epicentra nákazy a život se tam vrací relativně do normálu. Samozřejmě tam jsou rozsáhlá bezpečností a hygienická opatření, ale z toho co jsem viděl a slyšel jsem nabyl dojmu, že apokalypsa se prozatím nekoná. Tamní obchody plně zásobené, na ulicích živý ruch. Lidé už normálně chodí do práce.
Kdyby ten vir byl opravdu tak smrtící a problematický, musela by přeci být dnes celá Čína na pokraji kolapsu. To se neděje.
Stejně tak je potřeba nahlížet na oficiální čísla s nadhledem. Je pravděpodobné, že počty nakažených jsou daleko vyšší než se oficiálně udává. Většina totiž má mírné příznaky a vzhledem k cenám testovacích kitů se je nevyplatí testovat.
Když už nebudeme věřit Číně a jejich číslům, podívejme se do zemí jako je Jižní Korea nebo Japonsko kde mají systém zdravotní péče na daleko lepší úrovni než v Číně a to samé bude platit i o hygieně. Čísla která z těchto zemí přicházejí nejsou nikterak hrozivá.
Když se podíváme do Itálie, k dnešku je tam smrtnost 2,36%, vážné případy 7,2%. Lze logicky předpokládat, že čísla nakažených budou vyšší neboť mnoho z nakažených nebylo testováno. A lze předpokládat že více mrtvých nebo ohrožených tam nebude neboť se všichni dostanou do nemocnice. Čímž ta čísla padají ještě více dolů.

Obezřetnost je samozřejmě na místě a v momentě kdy se vir dostane do ČR, měla by se přijmout veškerá možná opatření aby se jeho šíření podařilo zastavit. Reálně očekávám opatření která se dějí při epidemiích chřipky, pouze důslednější a ve větším rozsahu.
Taky bude záležet jak hodně disciplinovaní Češi budou. V Číně pokud vylezete na ulici bez roušky, tak vás ostatní pomalu zlynčují. U nás mám obavu, že se najde spousta "mistrů světa" kteří budou nějaká základní bezpečnostní a hygienická opatření ignorovat.

377160

04.03.2020 10:03

Strach z pandemie viru: „Falešné zprávy“? Podívejte se na čísla. Tohle není pandemie

RE: konečně dobrá zpráva

Baduan 82.?.?.?

Odkud tyto informace berete?

377281

28.03.2020 11:49

Koronavirus a Gatesova nadace

Vir je uměle vytvořený

Baduan 2001:x:x:x:x:x

Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, dnes jsem přesvědčen, že jde o uměle vytvořený vir lidmi.
Těch náhod a indicií k tomu slouží poměrně dost.
Je zajímavé, že ve Wuhanu se v říjnu konaly mezinárodní vojenské hry a v listopadu už jsou doloženy první případy současné nákazy v Číně.
Již v září minulého roku se v Kongresu USA řešila podezřelá úmrtí na zápal plic.
Čína otevřeně obvinila USA z toho, že vir v Číně rozšířily.
Největší investiční fond v USA v listopadu minulého roku vsadil 1,5 miliardy dolarů na zhroucení akciových trhů v březnu 2020. Náhoda?
Pak tu jsou lidé jako Bill Gates, kteří se o výzkum a vývoj koronavirů posledních 5 let aktivně zajímají, namodelovali situaci globální pandemie kterou dnes prakticky v reálu zažíváme atd.

Spousta odborníků samozřejmě nepřipustí nikdy fakt, že by mohlo jít o lidmi vyrobený virus, ale stále se jich najde dost, kteří své pochybnosti veřejně publikují. Tento virus je geniálně vyprojektovaný přímo pro člověka a jeho vznik přírodní cestou by byl velká náhoda. Ale vyloučit to také nelze.

Otázkou tak zůstává, byl virus vypuštěný záměrně, k čemuž se osobně přikláním, jaký je potom důvod pandemie a jaký se sleduje cíl?
Nebo jde o nehodu, kdy tento virus odněkud utekl a šíří se po světě už někdy od půlky minulého roku?

378046

31.03.2020 18:30

Covid-19: propaganda a manipulace

Virus je skutečný

Baduan 77.?.?.?

Ale on ten virus je skutečný. To všichni ti lidé u nás a ve světě lžou? Nebo to jsou nějaké hologramy, roboti? To asi těžko že.
Kolabující nemocnice a systémy zdravotní péče v nejvíce zasažených oblastech jsou taky výmyslem? To lze možná ututlat někde v Číně, ale rozhodně ne v Evropě. Ono mimochodem, Čína pravděpodobně o svých číslech lže jako když tiskne. Mrtvých tam bude reálně 50-150 tisíc.
Média sice mají slušnou moc, ale nemají tu moc absolutní. Bez reálného strachu nelze vyvolat globální paniku takového rozměru.
A ta panika je pravděpodobně v jistém smyslu oprávněná. Ve Španělsku už vás nechají umřít pokud je vám víc než 65 let, pouze vám podají léky proti bolesti, v Itálii zatím mají hranici 75 let. Brzy budou podobné dilema řešit v Londýně a New Yorku. I ten Trump, který celou dobu hovořil o hoaxu, dnes rychle obrací a přiznává, že v USA zemře 200 tisíc lidí pokud se situaci podaří zvládnout. Pokud ne, některé scénáře počítají s 1 milionem mrtvých.
A hledat konspiraci v tom, že je to nějaký výmysl je řekl bych až nebezpečné. To, že u nás zatím nekolabuje zdravotnictví je díky tomu, že naše země zareagovala poměrně rychle a kupodivu i lidé u nás jsou daleko více disciplinovaní, než ti na Západě.

To o čem si můžeme klidně a reálně zakonspirovat je původ viru. A ten pravděpodobně není přírodního původu. Byl vytvořen lidmi. Kde a proč se asi nikdy nedozvíme.
Je možné, že tento virus odněkud utekl a už někdy od poloviny minulého roku koluje po planetě.
Pokud bych zašel ještě dál, byl vypuštěn záměrně a jako počáteční epicentrum se zvolil Wuhan. Dopravní tepna celé Číny, navíc začátek před příchodem oslav nového roku, kdy miliony Číňanů cestují po celém světě. Pravděpodobně by se nenašlo lepší místo kde rozpoutat pandemii globálního rozměru.
Pokud to bylo záměrně, už existuje i vakcína nebo účinná léčba.
Pouze se čeká až pandemie splní své cíle. Jaké to jsou, můžeme taky pouze hádat. Rozhodně to není nějaká depopulace. Na to je vir málo smrtící. Půjde pravděpodobně o nastolení nějakého nového světového uspořádání, tlak na likvidaci hotovosti a snaha o kontrolu obyvatelstva v globálním měřítku.

378159

01.04.2020 22:27

Covid-19: skvělé PR, demolice ekonomiky a nástup nových totalitních praktik

RE: Dalsi flasinet...

Baduan 82.?.?.?

Jenom bych ty vaše čísla opravil.
Nikdo neví kolik lidí zemřelo reálně v Číně.
Čína od začátku lže jako když tiskne.
V porovnání s tím jaká čísla jsou v Evropě a dalších zemích, je dnes už všem jasné, že cca 3000 mrtvých je nesmyslný údaj. Reálné odhady hovoří o 50-150 tisících mrtvých. Stejně tak Irán. Tam je taky otázkou kolik je reálně mrtvých.
A i v té Itálii a dalších zemích Evropy nemusí být čísla přesná. Počítají se pouze ti kteří zemřou v nemocnicích.

Takže bych to vaše číslo osobně vynásobil minimálně 10x aby se to trochu blížilo realitě.

378219

02.04.2020 11:07

Operace Rouška

Globální konspirace

Baduan 2001:x:x:x:x:x

Z některých článků mám pocit, že vlastně žádná hrozba neexistuje, vlastně se nic neděje, to co se děje v Itálii, New Yorku a dalších částech světa je jenom holografická fikce a mediální lži atd.

A co místo složitých konspirací připustit fakt, že hrozba existuje a je úplně jedno jestli vznikla přírodní cestou, unikla z nějaké laboratoře a nebo to někdo rozšířil záměrně, pravdu se stejně nedozvíme, a zamyslet se nad tím, že se žádné globální spiknutí do kterého by byly zapojené všechny vlády světa nekoná, ale dochází k tomu, že mocenské elity a další mocenské subjekty jenom vycítili šanci jak si pohrát se strachem a obavami lidí z reálné hrozby a budou se snažit to využít k posílení svých pozic? Že jde o přirozený proces, nikoliv o nějakou monstrózní konspiraci.

Vzít si roušku do obchodu nebo MHD je to nejmenší co by mě trápilo. V lese ji nenosím a nejsem sám, stačí používat selský rozum. Rozhodně za tím nebudu hledat temné síly a spiklence kteří spřádají někde své plány jak zotročit lidi pomocí roušek. V Asii je lidé nosí běžně. Možná i díky tomu, že tam mají s podobnými epidemiemi daleko více zkušenosti než my. A nikdo za tím spiknutí nehledá.

Mnohem víc jsem obezřetný v tom, jakým způsobem se stát bude snažit docílit většího dohledu a kontroly nad svými občany. Tady je na místě opatrnost a jistá obezřetnost. Protože stát se logicky pokusí této situace využít. To se ale dalo předpokládat a není důvod v tom hledat složité konspirace.

378239

02.04.2020 20:05

Operace Rouška

RE: Globální konspirace

Baduan 82.?.?.?

A zkusil jste se třeba zamyslet nad tím, že u nás ten průběh zatím je velmi dobrý, protože se zavedla opatření a omezení poměrně rychle a lidé mají vůli a disciplínu to dodržovat?

Každá země která si myslela, že to nebude ze začátku moc regulovat, nakonec přistoupila ke stejným omezením a opatřením tak jako my. Pouze s tím rozdílem, že jim tam umírají stovky lidí denně a částečně jim tam kolabuje systém zdravotní péče.

Nemůžete srovnávat počet mrtvých na jednu nemoc za jeden měsíc s celoroční statistikou. Srovnávat by se to dalo třeba za celý rok a to pouze za předpokladu, že by se žádná opatření nedělala.

Srovnejte si to se Švédskem. My máme 40 mrtvých, oni 280, my máme lidí v kritickém stavu 70, oni 429. A to se teprve rozjíždí. Za měsíc se tady můžeme potkat a udělat si znovu statistiku.

Jsem ochoten souhlasit s tím, že reálná smrtnost nebude tak vysoká, počítám 0,5-1%. Což není žádná hrůza. Za předpokladu, že se nezhroutí systém zdravotní péče.
Problém je, že tento vir dokáže totálně zahltit systém zdravotní péče. I odborní lékaři z JIPky vám dnes řeknou, že klasický pacient na JIP tam leží cca týden. Pacient s kritickým průběhem COVID-19 tam leží cca 2-3 týdny. Což při masivním nárůstu nemocných s kritickým průběhem znamená kolaps systému zdravotní péče. Spousta lidí tak zemře i na něco jiného než na koronavirus, protože se jim prostě nedostane včas odpovídající léčba a péče kterou potřebují.
Tohle je celý problém tohoto viru. Ne počty mrtvých.

A z dostupných čísel je patrné, že kritický průběh si nevybírá a je možný v jakémkoliv věku. Lidé se silnou imunitou se z toho při kvalitní péči dostanou, staří a jinak nemocní zemřou. Až vám ten systém zkolabuje, začnou i ti mladí umírat. Pak můžeme konspirovat jak chceme, ale tento zjevný fakt nezakryjeme.

378269

02.04.2020 20:56

Operace Rouška

RE: Komedie

Baduan 82.?.?.?

Jeden nesmysl za druhým.

Je pravda, že tento vir si vybírá daň převážně mezi starými lidmi, nebo lidmi s chronickým onemocněním či oslabenou imunitou.
Co si ale nemoc moc nevybírá je těžký až kritický průběh onemocnění. V Itálii je cca půlka na JIP mladších 50 let. Což asi z převážné většiny nebudou lidé ještě na umření.

Destruktivní potenciál tohoto viru není v jeho smrtnosti. Ale v jeho schopnosti zahltit systém zdravotní péče. Valná většina nakažených má tento vir v těle cca jeden měsíc. Hospitalizace pacienta s COVID-19 na JIP trvá průměrně 2-3 týdny. U ostatních pacientů je to průměrně pouze týden.
Asi si dokážete sám spočítat, že při masivním nárůstu nakažených, budou kapacity v nemocnicích brzy vyčerpané pacienty s těžkým až kritickým průběhem nemoci. Ve Španělsku lidi starší 65 let nechávají zemřít. Neléčí je. Nevím kolik je vám nebo vaším rodičům, ale 65 let není ještě mnohdy věk na umírání.

A k tomu Švédsku.
"z dnešních švédských novin Dagens Nyheter : všechny jednotky JIP jsou plně obsazené.

Stefan Löfven důrazně žádá aby nikdo nevycházel z domu, pouze v nutných případech. Bude zpřísněn právní rámec postihů při nedodržování. Pokud se situace ještě zhorší budou vyhlášena všechna opatření jako v jiných zemích a s tím, že bude zastavena všechna výroba na min. 14 dnů. Situace velmi eskalovala ze poslední tři dny."

Mimochodem Švédsko má cca stejný počet obyvatel jako my.
My máme 40 mrtvých, oni 280. My máme 70 lidí na JIP, oni 430. Takže tady je vaše srovnání se Švédskem.

A k těm rouškám.
Ale oni smysl mají. V lese a v autě ne, to je blbost.
Ale jinak smysl mají a není potřeba šířit bludy, že nikoliv.

Občas mám pocit, že si někteří zdejší diskutéři přečtou nějaký blábol někde na Aeronetu a potom své domněnky šíří dál jako kdyby to byla svatá pravda. Někteří do toho ještě zamíchají psychotronické zbraně, globální spiknutí a mimozemšťany a mají pocit, že oni jsou něco víc než ostatní. Že všichni ti "blbci" kteří se snaží chovat zodpovědně si na ně nepřijdou.

378274

03.04.2020 10:42

Operace Rouška

RE: David Icke – rozhovor o globálním koronavirovém spiknutí

Baduan 82.?.?.?

A jaké jsou vaše argumenty pane libertarian?

Že všichni kolem vás jsou ovce, blbci, kteří nemají takový rozhled a intelekt jako vy, jenom vy a pár zasvěcených znáte pravdu, máte super tajné informace odněkud z jakéhosi tajemného zdroje? Je to tak?

Jediný váš argument byl jakési srovnání s jinými příčinami úmrtí.
Jak jste se sám přiznal, srovnáváte čísla za celý rok s čísly za jeden měsíc. To vše za současných striktních opatření. Takže vaše srovnání je poněkud argumentačním faulem.

Zkusil jste se třeba zamyslet, že pokud je to takový hoax, taková demagogie a takový nesmysl jak tady vy tvrdíte, že by na to někdo z odborníků a lidí kteří se v tomto oboru pohybují celý život už dávno nepřišel a že by se nezvedla silná nevole?
Nebo mi snad chcete tady tvrdit, že všichni ti lékaři, epidemiologové, virologové a mnoho dalších jsou součástí nějakého spiknutí?

Osobně taky nesdílím přehnanou hysterii ohledně tohoto viru. Na konci roku se klidně může ukázat, že počet úmrtí v Evropě se moc nezvýšil oproti ročnímu statistickému průměru a panika byla zbytečná.
Ale na druhou stranu mě poslední dobou iritují lidé jako vy, kteří zase na druhé straně zcela přehlíží fakt, co se kolem děje. Že jde o virus o kterém toho moc nevíme a který může při masivním počtu nakažených rozbourat náš zdravotní systém a proto je jistá obezřetnost na místě. Ale vy si to zcela jistě ve svém osvíceném mozku vyložíte tak, že všichni lžou a všechno je to spiknutí.

378295

04.04.2020 12:14

Operace Rouška

RE:

Baduan 82.?.?.?

A kdo tedy řídí tento svět?
Poprosil bych pokud možno o konkrétnější odpověď.

378328

21.04.2020 17:36

Pravda o koronaviru vychází na světlo

Co je to pravda?

Baduan 82.?.?.?

Děkuji za článek, rád jsem si ho přečetl a prošel si odkazy na zdroje ze kterých je čerpáno.

Ale co chci napsat je, že nikdo neví jaká je dnes pravda. Nehodlám tady rozporovat nebo polemizovat se závěry které jsou uvedeny v článku neboť nejsem odborně vzdělán abych si toto mohl dovolit.

Vědci, lékaři a mnozí další kteří mají odpovídající vzdělání se dnes mnohdy neshodnou na nějakých jasných a všeobecně přijatelných závěrech o koronaviru a mnohé tyto názory a studie jdou kolikrát i proti sobě. Tím pádem není tak těžké si najít ty studie a názory, které odpovídají vašemu pohledu na věc a podpořit tak tu vaši "pravdu".
Podobných článků by se dalo napsat opravdu hodně, každý z nic bych mohl odkazovat na různé vědecké studie a lékařské kapacity a každý takový článek by mohl přijít se zcela jiným závěrem. A každý takový autor by mohl napsat, že má "pravdu".

Jediná "pravda" je taková, že zatím je velmi málo informací o tomto viru a stále moc nevíme jakým směrem se může situace vyvinout.
Pravdu možná znají ti, kteří ho vyrobili nebo záměrně pustili ven. Ti se ale o své poznatky dělit nebudou.

378831

01.05.2020 08:23

Ruskem nařízená likvidace O. Koláře nebo jeho politická sebevražda?

Není třeba se vzrušovat

Baduan 82.?.?.?

Kolář, stejně jako Hřib a mnozí další jsou prostě aktivisté. To je celé. Navíc u pana Koláře je to umocněno jeho otcem, fanatickým rusofobem, který si postavil svoji živnost na patologické nenávisti k Rusku.
Já už se těmito lidmi absolutně nevzrušuji. Oni vesměs nic moc neumí a tento jejich aktivismus a ideologická zapálenost je to jediné co jim vesměs zbývá. Podobných individuí bylo za minulého režimu taky hodně, akorát ti tehdy bojovali své virtuální boje proti zlému Západu a imperialistickým agentům. A oni moc dobře vědí, že publikum které bude tyto jejich divadelní výstupy hltat tady existuje a proto to dělají, není asi náhodou, že se tito lidé kumulují zrovna v Praze. Jestli je za to někdo někde bokem platí nevím a je mi to jedno.

A tak tito Kolářové, Novotní a Hřibové povedou své virtuální války s Ruskem a Čínou ze svých regionálních kanceláří a budou doufat, že pozornost kterou na sebe strhnou, zakryje jejich celkovou vyprázdněnost a neschopnost. Z jiného důvodu to nedělají, neboť nic lepšího nabídnout nemohou.

Rusům bych doporučil se těmito lidmi nevzrušovat. Jejich podrážděné reakce jsou přesně to, co tito lidé jako je pan Kolář hledají.

379054

02.05.2020 11:08

Co americké zpravodajské služby skutečně věděly o „čínském“ viru?

RE: Stale iba reci, nic viac

Baduan 82.?.?.?

Víte, já jsem otevřený všem možnostem, ale tato vaše litanie založená na absolutním popření reality je poměrně úsměvná.
Vaše teze by dávala smysl jedině tehdy pokud by se tak dělo například na území jednoho státu či v jednom mocenském bloku. Pak by se dalo spekulovat o tom, že jde o nějakou konspiraci či podvod.

Nebo vy vážně věříte tomu, že všechny státy světa a jejich vlády jsou součástí nějaké masivní globální konspirace? Že všichni ti vědci a odborníci kteří se tím zabývají jsou také součástí nějaké masivní konspirace a všichni lžou? Tomu snad ani sám nevěříte.

379088

03.05.2020 09:44

Co americké zpravodajské služby skutečně věděly o „čínském“ viru?

RE: Stale iba reci, nic viac

Baduan 82.?.?.?

Aha.

Souhlasím s vámi s první částí vašeho příspěvku. Rozhodně nejsem naivní a uvědomuji si, jak současný globalizovaný svět, finanční systém atd. fungují.

Já ale reagoval na něco jiného a tak trochu jste nepochopil na co jsem reagoval. Ve svém původním příspěvku jste naznačil, že virus neexistuje, že je to podvod. Ale on existuje. A reagují na něj vlády po celém světě. Vy vlastně popíráte to co píšete. V jednom příspěvku píšete, že virus neexistuje, že je to jakési spiknutí jakýchsi jarmulkářů proti celému světu. Na straně druhé adorujete Čínu, tu stejnou Čínu, která jako první zavírala do karantény milionová města a zavedla v celé zemi dosti represivní opatření. Tam za to mohou taky ti vaši jarmulkáři? Nebo jak to tedy je? Tam ten virus také neexistuje? Je to výmysl? Poněkud se ve vašich myšlenkových pochodech ztrácím.

A mimochodem adorace Číny je úsměvná. Tento totalitní systém, sen všech globalistů, nebo chcete-li těch vašich jarmulkářů. Systém kde je státem řízen každý aspekt života, kde panuje tuhá cenzura, sledování a kontrola obyvatel, kde existují už celá města založená na bezhotovostní ekonomice, s tím v ruku v ruce připravovaný kreditní sociální systém který vás prostě společensky i ekonomicky zlikviduje pokud nebudete "poslušný". Tohle je ta vaše naděje?
No to děkuji, ale o takovou naději tedy rozhodně nemám zájem.

379120

12.05.2020 10:07

Zločinecká Big Pharma dostala na starost „vakcínu“ na covid-19

Nic nového

Baduan 82.?.?.?

O tom co je to Big Pharma si tady asi nikdo moc velké iluze nedělá. Tudíž to co je řečeno v článku není prakticky nic nového a převratného. Že jde o zkorumpovaný a špinavý byznys, o tom se ví dlouhodobě.

Nejpodstatnější věta v celém článku tak zazní až na konci.

"Zatímco covid-19 může být skutečný patogen, důkazy naznačují, že si nezasluhuje tak přehnanou reakci, jakou vidíme po celém světě. „Hysterie kolem covid-19“ má - dosud - mnohem ničivější dopad na lidstvo, než samotný virus."

O tom jak moc závažný tento patogen je, samozřejmě můžeme debatovat a spekulovat. Měřeno pouze českou optikou, žádná apokalypsa se nekoná a pravděpodobně ani konat nebude. Ale zatím chybí potřebná data, abychom si něco podobného mohli dovolit tvrdit.
S čím jednoznačně souhlasím je to, že této pandemii je věnována daleko větší mediální pozornost než si reálně zasluhuje. Pokud by byla věnována stejná mediální pozornost třeba rakovině, nebo i chřipce (ačkoliv to srovnání není zrovna nejlepší) tak bychom se možná divili, jak snadno se vytváří panika.

V čem se ale můj názor začíná měnit je původ viru. Začínám pochybovat o tom, že by šlo o nehodu. O tom, že virus pochází z laboratoře jsem přesvědčen dlouhodobě.
Pokud bych chtěl spustit globální pandemii, nemohl bych si vybrat lepší místo než Wuhan. V době kdy se tam konají světové armádní hry, kterých se zučastnilo přes 9 tisíc atletů ze 109 zemí světa. Dokonalý inkubátor jak dostat virus do světa. Zde svědectví italského atleta z těchto her:

„Onemocněli jsme všichni. Šest ze šesti, kteří jsme byli na pokoji. A stejně tak mnoho dalších členů ostatních delegací,“ prozradil listu La Gazzettta dello Sport italský šermíř Matteo Tagliariol, který ve Wu-chanu vyhrál zlato. „Mnozí měli horečku, i když ne vysokou. Onemocnělo tolik lidí, že na ošetřovně už neměli skoro ani aspirin, “ dodal.

Vše navíc v době před oslavou nového čínského roku, kdy se miliony Číňanů vydávají na cesty po celém světě a Wuhan je důležitá dopravní tepna.

379329

21.05.2020 13:43

Koronavirus a pofiderní čísla úmrtí

Polarizace

Baduan 82.?.?.?

I na tomto tématu lze sledovat stále markantnější polarizaci společnosti. Začíná se vytrácet nějaký rozumný a pragmatický pohled.

Jedna skupina lidí bude hysterčit, volat po zavírání hranic na celé roky, karanténách ,povinném nošení roušek i při spaní a každý nárůst nakažených budou prezentovat jako nastupující apokalypsu. V rámci svého virtuálního bezpečí budou ochotni se vzdát i své svobody a nebudou váhat tvrdě trestat každého, kdo se v jejich očích proviní.

Druhá skupina zase bude celou záležitost absolutně bagatelizovat, chlubit se tím, jak jsou i ta základní hygienická opatření pro ně na obtíž a jak to oni nedodržují a jak to natřeli té "neschopné" vládě která je chce prý zotročit. Někteří budou dokonce tvrdit, že virus neexistuje a celé je to jakási monstrózní konspirace. Jejich ego a přesvědčení bude natolik silné, že v rámci jakéhosi svého virtuálního "odboje" nebudou z principu respektovat vůbec nic. Samozřejmě pokud díky jejich nezodpovědnosti přijdou další restrikce, jenom je to utvrdí v jejich pohledu na svět.

A tyto dvě skupiny se budou do krve hádat kdo z nich má pravdu. Stačí si projít jakoukoliv diskuzi na internetu. Až na výjimky lidé nejsou schopni debatovat, argumentovat a najít alespoň dílčí shodu. Obě skupiny se budou urážet a zesměšňovat.

No a pak zbývá někde uprostřed skupina lidí, kteří si současnou situaci a riziko uvědomují a podle toho se chovají. Ale zároveň vědí, že život musí plynout dál a riziko k životu patří. A tak se na jednu stranu chovají zodpovědně, jsou ochotni a schopni dodržovat alespoň základní hygienická opatření, na druhé straně ale nepodléhají davovému šílenství a panice kterou massmédia šíří a snaží se žít normální život v rámci možností.
Mám pocit, že takto uvažujících lidí je v naší společnosti stále méně.

379560

08.06.2020 20:43

Naše ponurá budoucnost

To je nějaký nový komunistický manifest?

Baduan 82.?.?.?

Já si tedy rozhodně uvědomuji zpervertovanost současného finančního a ekonomického systému, systémovou korupci a růst extrémních sociálních rozdílů jak na globální tak i regionální úrovni. A mnoho dalšího.

Ale, že by jako řešením toho všeho měla být absolutní destrukce společenského řádu, totální chaos a anarchie? No děkuji pěkně, ale o to nemám zájem.
Žádná podobná revoluce nepřinesla nic dobrého a nechala za sebou hromady mrtvol. Jestli po tomhle někdo touží, tak prosím. Já se dobrovolně postavím na druhou stranu barikády.
Nikoliv revoluce, ale evoluce. Nikoliv destrukce, ale tvořivost.
Žádná revoluce nikdy neproběhla bez toho, aby byla podpořena částí mocenské elity. V tomto případě tomu nebude jinak. Skoro to až vypadá, že celá ta krize kolem koronaviru a toho co se teď děje kvůli jednomu zabitému kriminálníkovi, bylo předem připravené. Ty protesty v USA jsou někým dobře organizované a někým placené. Něco mi říká, že tomu není konec a tohle bude společně s globální ekonomickou krizí gradovat.

Nemůžu si nevzpomenout na jednu pasáž z dopisu Alberta Pikea:

Vypustíme nihilisty a ateisty a vyprovokujeme ohromné sociální kataklyzma (rozvrat), které ve vší své hrůze jasně ukáže všem národům, jaké jsou následky absolutního ateismu - původ krutostí a nejkrvavějšího běsnění. Pak všude občané, nuceni bránit se před světovou minoritou revolucionářů, vyhladí ty ničitele civilizace a většinová populace .....

379905

09.06.2020 22:46

Naše ponurá budoucnost

RE: To je nějaký nový komunistický manifest?

Baduan 82.?.?.?

Aneb jak vypíchnout z celého příspěvku jednu zcela nepodstatnou věc a osobně zaútočit. Možná kdybych zkopíroval zbytek toho příspěvku, byl byste spokojen.

Zvědavce mám rád, ale lidé jako vy, kteří jsou přesvědčeni o své jediné pravdě a mají pocit, že můžou své názorové oponenty urážet, úroveň tohoto webu a zdejší diskuze poměrně dost sráží.

379923

25.06.2020 13:37

USA v bouři

Rozděl a panuj

Baduan 82.?.?.?

Je to prosté. Komu multikulturní, rozdělená společnost vyhovuje? No 1% nejbohatších.
Vždy je snadnější rozpoutat neshody a svár mezi lidmi různých vyznání, různých etnik, různých kultur, různého jazyka, žijícími společně vedle sebe, tvořící různorodou, vykořeněnou hmotu. Každý trochu obratný manipulátor s dostatečným množstvím financí to dokáže velmi snadno.
Naopak homogenní společnost lidí, formovaná tisíce či stovky let, založená na společných tradicích, kultuře a jazyku, je více rezistentní a dokáže těmto rozkladným manipulacím déle odolávat.
Proto sledujeme trend, kdy je snaha o likvidaci národních států, vytváření multikulturních, uměle vytvořených společností, kdy jsou staré, původní národy ničeny a nahrazovány touto vykořeněnou hmotou bez identity.

Pak už stačí jenom vytvořit a financovat to správné "revoluční" hnutí, rozpoutat rasovou nenávist, chaos a sledovat, jak se chudí lidé v ulicích budou bít mezi sebou. Z takto rozdělené společnosti nikdy nevzejde opozice, která by prstem ukázala na ono 1% ultrabohatých, globálních vládců světa a systém který zde vytvořili. Takto rozdělená společnost se nikdy nebude schopna spojit. Bude se zaobírat zástupnými a nikdy nekončícími konflikty mezi sebou, které různí manipulátoři budou šikovně přiživovat.

380189

Po přečtení článku mám dosti rozporuplný pocit. Celé to pojednání o skvělém a bezchybném socialismu, který byl zničen těmi zlými lidmi ze "Západu" kulhá na obě nohy.
Ze článku jaksi vypadla všechna ta represe, vraždy, šikana a další "nepříjemnosti" z onoho opěvovaného socialistického ráje. Nikdy nezapomenu na svého dědu, normální dělník ve fabrice, prostý člověk který chtěl žít jenom obyčejný život. Tehdy se svobodně rozhodl, že nevstoupí do Strany, protože nebyl přesvědčen o tom co Strana hlásala. Důsledky tohoto rozhodnutí následně poznal můj otec, který nemohl studovat VŠ, na kterou se chtěl celý život dostat. Důvod? Jeho otec, můj děda, nebyl ve Straně. Odmítl "vřelou" náruč těchto "dobráků". Tak se mu pomstili takto.

Život mě naučil, že nic není černobílé. Tuhle hru na Západ a Východ, Levou a Pravou už nehraji.
Existuje pouze jeden prvek, který spojuje parazity a nepřátele lidstva. Moc, kontrola a touha po ní. Těm je nějaký Západ a Východ ukradený. Pro ně jsou ideologie jenom nástroje jak dosáhnout svých cílů.
Západ není absolutní "Dobro" a Východ absolutní "Zlo" či naopak. Tento dualismus bohužel zabíjí kritické, svobodné myšlení. Čehož je tento článek bohužel smutným příkladem.

380317

Mám možnost porovnávat z obou stran.

Děda o kterém jsem psal nebyl vyloženě antikomunista, ale nebyl ani komunista. Nechtěl s nimi mít nic společného. Prostě se té šaškárny neúčastnil.

Druhý děda to naopak dotáhl jako kariérní komunista daleko. Prostě přísahal věrnost straně a do dnešního dne je to poznat na majetku.
První děda měl obyčejný domek v dělnické kolonii, druhý vícegenerační vilu ve městě.

Já osobně si pamatuji už pouze 80.léta a žádná sláva to nebyla. Rozhodně nepatřím mezi ty, kteří by plivali na minulý režim a říkali, že vše bylo špatně. Nebylo. Ale ..... .
Pouze reaguji na článek, který je prostě jakousi utopickou ódou na dokonalost minulého režimu, který rozhodně dokonalý nebyl. Možná to pro tehdejší prominenty režimu takto vypadalo. Drželi hubu a krok, měli se dobře, profitovali z poslušnosti a službě systému ve kterém žili. To nevím. Ostatně pro současnou globální elitu je současný systém taky dokonalým rájem, kde se jim dostává všeho co potřebují, zatímco zbytek živoří a bojuje o přežití. Stejně tak prominentní sluhové současného systému. I oni musí mít pocit, že žijí v ráji, ve svých palácích, vilách, na golfových hřištích, jachtách, tryskáčích atd.
Věřím, že kdyby kdokoliv z nich napsal podobný článek ve stejném duchu, vyzní to naprosto stejně. Akorát tam místo toho skvělého a božského socialismu, budou vychvalovat současnou korporátní a bankovní totalitu.
A zcela jistě by stejně odsoudili každého, kdo by jim tento ráj sebral.

380339

11.07.2020 10:36

Prchněte z New Yorku, dokud je čas

RE: Sakra, Zrovna Jsem To Chel Rici..

Baduan 82.?.?.?

No ona se ta ultralevice může taky velmi snadno ozbrojit. Ostatně už k tomu dochází.
Otázka vždy je, na čí stranu se přidá armáda a policie.
A nechce se mi věřit, že by zrovna armáda a policie šla a podpořila ultralevičáky, kteří volají celou dobu po jejich zrušení.
A rozhodnout se budou muset i hispánci. Jestli chtějí žít v civilizované bílé Americe a nebo rozvráceném černošském bordelu, kde se lidé budou běžně střílet na ulici.

380473

11.07.2020 18:20

Prchněte z New Yorku, dokud je čas

RE: Kam ale prchat ?

Baduan 82.?.?.?

Za sebe mohu říct Asie.
Už nějaký čas tam investuji do nemovitostí a hodlám se tam časem i částečně přesunout.
Neříkám, že tam je všechno růžové, to tedy rozhodně ne, stále si myslím, že život v ČR je daleko kvalitnější, ale pokud brzy neopustíme EU a rudo-zelená ideologie nakonec sežere i naši krásnou zemi, potom mám o své budoucnosti jasno.

380486

06.09.2020 08:53

Roušky jako symbol podvolení

Vrtěti psem

Baduan 82.?.?.?

Na začátku se musíme zeptat, odkud virus pochází. Osobně jsem přesvědčen na základě všech dostupných informací, že jde o virus uměle vytvořený a puštěný záměrně ven. Pokud tuto nepříjemnou tezi přijmeme, musíme se automaticky i zeptat, co je cílem této operace a jaký má být konečný výsledek?

Pokud tedy virus existuje a on existuje, o tom nepochybuji, neboť nelze zfalšovat něco na takové úrovni a pro úspěšné provedení podobné operace musíte mít v rukou něco, čeho se lidé budou skutečně bát, ptejme se, nakolik je ten virus skutečně nebezpečný?

A zde si dovolím malou úvahu založenou na českých číslech.

Každý rok zemře v ČR něco přes 100 tisíc lidí. Toto číslo kolísá plus mínus 5 tisíc nahoru nebo dolů.

Jenom na nemoci dýchací soustavy u nás každý rok zemře přes 8 tisíc lidí. Z toho cca 3 tisíce na pneumonii, další 3 tisíce na jiné plicní komplikace.

S Covidem prozatím zemřelo 431 lidí. Budu předpokládat opravdu černý scénář a napíši, že do konce roku může s Covidem zemřít celkem kolem 3-4(5) tisíc lidí.

Vše je to hra čísel a statistiky. A jde o to, kam tyto případy zařadíme.
Klidně se může i stát, že bude meziroční nárůst zemřelých o cca 5 tisíc, přesto se nejedná o nic jiného než o statistickou výchylku kterou lze sledovat i z posledních let.

Samozřejmě vše může být jinak. Nikdo prozatím neví, co bude na podzim a v zimě. Ale z dosavadního průběhu celé pandemie, pokud to vztáhnu na naší zemi, je celá záležitost kolem Covidu spíše mediální hrou. Ale jak říkám, počkejme si.

PS: A záležitost s rouškami. Debata není o tom, jestli fungují. Oni fungují. Ale ne tak jak si Češi myslí. Jednorázová rouška používaná při operacích, má primárně zabránit bakteriologické infekci a taková rouška má životnost cca 30 minut a následně musí být zlikvidována jako biologický odpad.
Aby tedy roušky měly skutečný smysl, musel by každý Čech mít po kapse minimálně 10 roušek na den a ty si pravidelně měnit a použité správně likvidovat na předem určených místech. Ideálně by to mělo fungovat tak, že pokud přijdete na úřad nebo do obchodu, obdržíte jednorázovou rouškou, kterou následně až budete odcházet vyhodíte.
Srovnejte si to s tím co se děje ale reálně na ulici. Lidé vytahují špinavé, kontaminované látkové hadry a domácky šité roušky, jenom proto, aby se dostali do prostoru kde je toto opatření vyžadováno. To je celé špatně. Ve výsledku je ten efekt nošení roušek spíše pro zdraví škodlivý než aby byl reálným přínosem.
Takže roušky ano. Ale rozhodně ne tak jak to vidíme všude kolem sebe.
A pokud stát zavádí plošná opatření, neměl by náklady na dodržování tohoto opatření delegovat na občany, ale měl by zajistit pravidelnou distribuci tohoto materiálu na místech, kde jsou potřeba. Času na to bylo dost.
Takže za sebe říkám, roušku ne.

381797

07.09.2020 22:17

Byly to vraždy, nebo sebeobrana?

jednoduchá odpověď

Baduan 82.?.?.?

Na to bych odpověděl, že každý komu slouží oči a mozek a na celý incident se podívá, je jasné, že jde o naprosto ukázkovou sebeobranu.
Kdy jindy se máte bránit se zbraní v ruce, než v momentě kdy už nemůžete utéct, jste na zemi a kolem vás je dav kriminálníků, kteří se vám chystají ublížit, případně vás i zabít.

381822

19.09.2020 15:45

Incident v Bille

Bohužel panika zatemňuje mysl

Baduan 82.?.?.?

To já už včera viděl pár exemplářů jak s tím náhubkem jedou na kole a jednoho jsem dokonce potkal na procházce v lese.
Také si pamatuji jednu mladou holku, která kolem nás s náhubkem na hubě prošla když jsme seděli venku na zahrádce a popíjeli v klidu pivo a nezapomenu na ten její opovržlivý pohled. Asi si připadala v něčem "nadřazenější" s tím naraženým náhubkem na hubě, který má asi signalizovat, jak jste strašně "cool".

Jistá část populace tak konečně dostala možnost realizovat svoji falešnou morálku v praxi. Všichni si nasadí hadr na hubu a mají pocit, jak jsou strašně moderní, uvědomělí. Nebál bych se použít už dnes zprofanovaný výraz "lepšolidé".
Přitom těmto lidem nikdo nebránil a nebrání koupit si kvalitní respirátor, rukavice, brýle a hektolitry dezinfekce, zavřít se doma a bát se.
Ale to by se tito "lepšolidé" nemohli povyšovat nad ostatní, šmírovat je, buzerovat je a vyžívat se ve své nadřazenosti.

Jenže jede se přesně podle plánu a náhubky jako takové jsou symbol.

Na pozadí celého Covidu běží agenda Great economic reset.
Dále doporučím najít si zprávu z roku 2010 vydaný Rockefellerovou nadací kde je simulována "globální pandemie" v kapitole Lock Step.
Není asi ani náhoda, že něco podobného simuloval i Gates ve svém Event 201.
Společně s připravovanou globální digitální identitou id2020.

Tahle celá taškařice s rouškami je vlastně příprava lidí na povinné očkování. Tedy ono povinné možná nebude, ale bude to nastavené vše tak, aby jste ho mít museli pokud chcete nějak fungovat.
Už dnes vás bez náhubku skoro nikam nepustí. Je to znamení, symbol a kdo nemá náhubek, není členem klubu. Je to občan druhé kategorie, vyvrhel.

Stejné to bude s očkováním. Budou vytvořeny jakési očkovací pasy a bez něj se například nepodíváte za hranice, nebudete se moci účastnit různých akcí atd.
Uvidíte sami, že to přijde. Tohle je jenom psychologická příprava populace.

Media budou paniku šponovat stále více a více. Běžné virózy a běžná úmrtí budou připsány na vrub Covidu a panika poroste, protože porostou i čísla. Logicky. Lidé umírají, jsou nemocní.
S tím bude narůstat i strach, panika a lidí jaké jste potkal vy pane Stwora bude více a více. Já to sleduji i u některých svých přátel, jak agresivně a podrážděně reagují na mé námitky, že Covid a celá ta hysterie kolem nemají opodstatnění. Ve společnosti se vytváří tlak na to, že všechny popírači a kritici musí být umlčeni a kým jiným, než onou "uvědomělou, morálně silnou" skupinou "lepšolidí" kteří "zachraňují prý životy". Nepotřebujete ani žádné milice, policii nebo další represivní orgány. Tihle užiteční idioti to udělají rádi za ně.

382123

19.09.2020 17:09

Incident v Bille

RE: Typické

Baduan 82.?.?.?

Roušky se vždy nosily v nemocnicích aby zabránily primárně bakteriální infekci.
Nehledě na to, že ve sterilním prostředí a vyškoleným personálem, který ví jak s rouškou jako krátkodobým ochranným prostředkem nakládat a jak ho taky zlikvidovat.

Ti Asiati tu roušku ale nenosí primárně kvůli virovým infekcím nebo že se bojí nějaké nákazy. Nosí ji tam primárně jako ochranu před prachem a smogem. Kdo v Asii byl tak ví jak nekvalitní ovzduší tam na některých místech je. Osobně jsem si šátek přes pusu taky občas bral když jsem tam na motorce jezdil po prašných cestách. To, že se nošení roušek v této části světa kryje i s chřipkovými epidemiemi je pravda, ale nošení roušek tam má příčinu jinde.

Problém s rouškami zde je v tom, jak je nosíme a kde je nosíme. Nikdo asi nenamítne nic vzít si roušku do nemocnice nebo někam tam, kde to opravdu dává smysl.
Bohužel ten způsob jakým roušky nosí naprosto drtivá většina populace naprosto popírá jejich smysl a funkčnost. Rouška by měla být sterilní v první řadě. Nemělo by se na ni sahat a pokud ano, měla by být poté zlikvidována jako biologický odpad. Srovnejte si to s realitou toho co se každý den děje mezi lidmi. Dokonce i ministr zdravotnictví si na tu svoji roušku několikrát během rozhovoru sáhne, čímž ji automaticky kontaminuje.

Nehledě na to, jestli je v pořádku, aby člověk roušku nosil i několik hodin v kuse.
Nošení takto kontaminovaných roušek několik hodin každý den může mít značně negativní dopad na naše dlouhodobé zdraví. O tom se zde mlčí.

A dalo by se i úspěšně pochybovat o tom, jestli takto nosené roušky opravdu mají kýžený efekt. Neboť v některých zemích se roušky nosily i přes léto, dokonce i venku a stejně jim tam ta čísla nakažených dnes rostou.

Prostě a jednoduše, celé by to mělo být na dobrovolném principu. Ten kdo se cítí ohrožený, nechť si koupí rukavice, respsirátor a brýle. Kdo se cítí nemocný, nechť si vezme roušku. Ale držet zarouškovaný celý národ a miliony zdravých jedinců celé měsíce je naprosté šílenství.

382127

19.09.2020 17:27

Incident v Bille

RE: Virus jde!

Baduan 82.?.?.?

Jenže vy vůbec neberete v potaz to, jak funguje například zdravotní systém v Číně nebo Iránu. Kdyby jste to věděl, nebudete zde psát tyto prefabrikované nesmysly.
Třeba k té Číně a Asii obecně. Tam neexistuje ambulantní či primární péče tak jako u nás. Tam jedete i se zaraženou třískou do nemocnice.
Není tak žádné překvapení, že takto fungující systém začne rychle kolabovat, pokud se vyskytne nějaká nová nemoc, která nárazově zvýší počty pacientů a nemocných.

Ohledně Lombardie, poslechněte si pana Ludvíka, ředitele Motola.
Ten v jednom rozhovoru popsal, že v Lombardii a nejen tam, ale obecně téměř všude, se dělaly opravdu hrubé chyby kvůli kterým zemřelo zbytečně velké množství lidí. Třeba v té Lombardii svezli všechny pozitivně testované staré lidi do nemocnic, kde tito lidé byli podrobeni takovému stresu a takové virové náloži, neboť nebyli od sebe izolováni, že v těch nemocnicích začali ve velkém umírat. Většina jich zemřela cca pátý den po převozu do nemocnice.
Jinak je zajímavé, že zatímco mělo zdravotnictví v Lombardii kolabovat, o kousek dál na jih nemocnice byli prázdné.
Celé je to o nastavení zdravotního systému.

V New Yorku nakonec ani nedošlo k využití rozšířených kapacit které tam poslala federální vláda a armáda. Moc se o tom nepsalo ale nakonec byla tato pomoc po dvou měsících stažena.

Český zdravotní systém je robustní a věřím, že ten nápor který přijde a musí přijít, jinak se v tom tady budeme plácat nekonečně dlouho, ustojí.
Ještě bych na závěr dodal, že současná situace z nás už byla před 25 lety.
V roce 95/96 tady agresivní kmen chřipky zabil za 8 týdnů 12 tisíc lidí a totálně zahltil nemocnice neboť bylo v těchto 8 týdnech hospitalizováno přes 90 tisíc lidí.
Řešil to tehdy někdo? Ne. Nosil tady někdo roušku? Ne.

Proto mi přijde ta současná hysterie naprosto mimo mísu.

382128

20.09.2020 11:06

Incident v Bille

RE: Typické

Baduan 82.?.?.?

Všude se dočtete, že roušky se primárně nosí proti bakteriální infekci. A hlavně látkové roušky nejsou ve zdravotnictví vůbec doporučené. Proč asi?

Co se bavím se svými přáteli z Asie, tak oni to primárně nosí proti smogu ve velkých městech a proti prachu. A nenosí to všude.
Samozřejmě tam je i ten aspekt nošení kvůli různým nemocem. Ale to nosí lidé kteří jsou třeba nachlazení nebo se necítí dobře. Převážně se tak děje v době chřipkových epidemií. Ale vše je na dobrovolné bázi a hlavně tam mají roušky dlouhodobou tradici. Nelze srovnávat s Evropou.

Nechci se pouštět do debaty o tom, nakolik to naše nošení roušek tak jak to tady děláme skutečně pomáhá. Protože se na tom stejně asi neshodnem a žádná relevantní data k tomu nejsou.
Ona vám ta rouška neuškodí, pokud ji používáte správně a pravidelně si ji měníte. Jenže aby to mělo smysl, musíte si ji každou půlhodinu až hodinu vyměnit. Protože potom ta rouška postrádá význam a stává se silně kontaminovanou.

Ale pojďme k meritu věci.

A to je celkový přístup a pohled na zavádění plošných a represivních opatření, která nejsou založena na potřebných datech a jak sám přiznáváte, není nikde důkaz, že ty roušky skutečně mají kýžený efekt.

Pak se zde střetává pohled váš a pohled můj.
Váš pohled je založen na tom, že zde musí existovat represe a plošná opatření, nějaký centrální a mocenský orgán který nám bude nařizovat co smíme a nesmíme a chovat se k nám jako k malým, nesvéprávným dětem, protože my nejsme schopni rozhodovat sami za sebe.

Můj pohled je naopak takový, že každý si zodpovídá sám za své zdraví a tudíž měl dost času se připravit a zajistit si takovou ochranu a zařídit si svůj život tak, aby riziko nákazy absolutně minimalizoval. Nelze delegovat odpovědnost za své zdraví na někoho cizího a pod pohrůžkou represí ho šikanovat a nutit dělat věci, které on sám nechce.

Pak se taky ptejme, jestli zde může existovat a fungovat svobodná a nezávislá společnost zodpovědných lidí, pokud je s ní neustále nakládáno jako s nesvéprávnými lidmi bez možnosti svobodně si naložit se svým životem tak jak uznáme za vhodné.
Přirovnal bych to k dítěti, které je od samého počátku svými rodiči voděno za ručičku, je udržováno od světa kolem v "bezpečí" aby si neublížilo, rodiče mu určují každý aspekt života a takové dítě v dospělosti, tváří tvář realitě a krizovým situacím selhává a chybuje. Aby následně přiběhl znovu rodič a všechny problémy za něj vyřešil a tak stále dokola.
A nebo jestli prostě není lepší své dítě vychovat tak, že mu pouze dáme doporučení a rady do života, takové dítě se nepochybně několikrát spálí a nabije si pusu, ale až vyroste, bude daleko lépe připravené řešit zodpovědně své problémy a postarat se samo o sebe.

382151

14.10.2020 18:14

Racionální deklarace proti COVID-represi

RE: Špatné argumenty

Baduan 82.?.?.?

1) Bohužel je to manipulace. To číslo které si každé ráno přečtete v tisku je naprosto abstraktní a nic neříkající. Je důležité si říci, že ty testy jsou poměrně chybové a mohou detekovat falešně pozitivní. Mohou detekovat i neaktivní virus, který v hostiteli zůstal při nějakém kontaktu aniž by spustil samotnou nemoc. Za další nevíme, kolik z celkového počtu testů jsou opakované testy u lidí, kteří byli pozitivní či nemocní. A dalo by se pokračovat dále.

2) Do statistiky úmrtí s Covidem jsou dle MZ zahrnuti všichni, u kterých byl zjištěn Covid. Co to znamená? Že každý kdo zemře a měl pozitivní test na Covid, je zařazen do statistiky zemřelých na Covid. I statistik Dušek přiznal, že až 60% zemřelých pravděpodobně zemřelo z jiné příčiny.
No a teď si vezměte, že virus je v populaci silně rozšířený. A denně tady zemře přes 300 lidí z různých příčin. Někteří lidé tak skutečně zemřou na Covid, protože jim to přitíží v jejich už tak mizerném zdravotním stavu ale zcela jistě do té statistiky spadne i mnoho dalších lidí, kteří budou vyhodnoceni jako pozitivní, ale zemřou na něco zcela jiného. Vzhledem k tomu jak je virus v populaci rozšířen, bude tato oficiální statistika samozřejmě a logicky růst. Pokud se nezačne pitvat a zjišťovat, proč a na co kdo zemřel jsou i tato čísla manipulativní.

3) Nemůžete počítat smrtnost pokud neznáte celkový počet nakažených a těch co se s virem již potkali. Ten může dnes být kolem 800 000- 1 500 000 lidí. Pak vám vyjdou zcela odlišná čísla než která uvádíte vy a budete někde na 0,3%, což je smrtnost u silnější chřipky, která jednou za čas udeří.

Současná panika není rozhodně na místě.

383013

Počínaje dneškem končím s dodržováním téměř všech opatření této nekompetentní vlády.
Pohár přetekl.

Nenoste roušky venku přátelé. Dnes jsem si prošel celé město a nic se nestalo. Pokud vás bude chtít Policie pokutovat na místě, odmítněte to. Není problém to v následném správním řízení uhrát na cokoliv. Už teď je tam tolik vyjímek, že nemají šanci.
Neseďte doma. Běžte se projít, jeďte na výlet, setkávejte se s přáteli. Oni nemají nástroje na to aby to dokázali kontrolovat. Pokud vás zastaví, jedete za rodinou. Tečka.

Žijte. Nenechte se znechutit touto zkorumpovanou, postbolševickou cháskou.

383262

24.10.2020 09:07

Kolaps zdravotnictví

RE: Příspěvek z nemocnice

Baduan 82.?.?.?

To je právě o tom. Že tato současná mediálně budovaná hysterie to zdravotnictví přetíží, nikoliv samotný Covid.
Vezměte si, že by se Covid neřešil. Že by doma zůstával jenom ten kdo se cítí nemocný, ostatní by normálně pracovali. Máme kousek od naší vesnice velkou fabriku kde pracují stovky lidí. Už i tam jsou nakažení. Pár z nich má klinické příznaky, zbytek byl pouze pozitivní bez jakýchkoliv příznaků, odhalení při testování. Nic jim není ale do práce nemohou a jsou v karanténě.
Zajímalo by mne, kolik z těch zdravotníků, sester a lékařů je skutečně nemocných, že mají klinické příznaky nemoci a kolik z nich sedí doma protože pouze byli posláni na testy, nic jim není ale test jim vyšel pozitivní. To je velmi podstatná informace kterou jsem nikde nenašel.

A další problém je to o čem píšete. V mnoha nemocnicích je až 40% lidí zcela zbytečně.
Další věc je panika, hysterie, strach. Prý si lidé volají zbytečně záchranku protože jsou mediálně tak zdebilizovaní, že se bojí, že nebude místo v nemocnici. Takže každý druhý hypochondr si dnes s horečkou zavolá sanitku a chce se nechat odvézt do nemocnice.

Pokud tyto všechny faktory sečteme, nedivím se, že to zdravotnictví bude kolabovat. Ale ani ne snad kvůli Covidu, ale kvůli panice a hysterii. Což ostatně byl případ i severní Itálie a dalších oblastní odkud nám naše média předkládala apokalypsu.

383389

26.10.2020 10:44

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

RE: Našel jsem toto...prý se jedná o FAKE....

Baduan 82.?.?.?

Tento text je hodně podobný fake videu kde ghanský prezident popisuje jakousi zprávu z Rockefellerovi nadace.
Ta zpráva sice existuje, ale nic z toho co je ve videu popsáno tam není. Stejně tak to není ghanský prezident. Přesto ono video vzniklo někdy v létě a poměrně trefně popisuje druhou vlnu lockdownů v Evropě. Hovoří se tam i o dalším, mnohem více smrtelném viru, který bude vypuštěn, pokud se lidé globálně nepodřídí.

Ale vzhledem k tomu co se dnes děje, bych se nedivil už ničemu.
Velký ekonomický reset není žádná konspirace, snaha o zavedení nepodmíněného příjmu také ne a pokud je Covid biologická zbraň, proč by nemohl existovat další, uměle vyrobený virus, s daleko větší smrtností. Ostatně Bill Gates nám s úsměvem na rtech sdělil, že další globální pandemie si už naši pozornost zcela jistě zaslouží.

Je v pořádku, že na začátku píšete, že jde pravděpodobně o fake. Na druhou stranu není špatné si procvičit naši představivost a připravit se na všechny eventuality.

383459

29.10.2020 14:37

Zločin a trest redaktora Suchoně

RE: Sorry jako,

Baduan 82.?.?.?

Naopak. Moderátor Suchoň se ptal naprosto oprávněně.
Jenom si zajeďte někdy do svého oblíbeného supermarketu ve "špičce" a tam uvidíte hlavu na hlavě. Navíc v uzavřeném prostoru.
Ta situace na Náplavce byla prostě zneužita lidmi jako je Babiš či Kubek, aby kolem sebe mohli akorát plivat a hledat své třídní nepřátele.
Přitom lidé tam pravidla dodržovali, což konstatovala i sama policie, která tam byla přítomna.

Nedivím se, že už tahle licoměrnost a naprosto nesmyslná argumentace a emoční vydírání jako předvedl Kubek, někoho dožene k tomu, že se ozve.
Kubek to jako klasický emoční upír postavil na tom, že ten kdo si šel koupit potraviny na Náplavku, může za to, že někdo zemře.
Stejně tak by Kubek mohl prohlásit, že když si půjdete koupit potraviny do jakéhokoliv supermarketu, jste přímo zodpovědný za něčí smrt.

Dochází vám jaký nesmysl a nebezpečnou věc Kubek řekl?

Ten stejný Kubek, který každého kádruje za to, že nesedí doma na zadku, zatímco on sám chodí dělat rozhovory všude tam, kam ho pozvou, místo aby sám seděl doma na zadku a dělal je například pomocí Skypu.
Kubek je odporný kariérista a není to žádný odborník. Dostal možnost se zviditelnit, tak to dělá.
To jeho hledání třídních nepřátel, kdo za co může a neustálé kádrování je z jeho strany nechutné a odporné. Pevně doufám, že až tato hysterie skončí, lidé jako Kubek ve svých funkcích skončí a už o nich nikdy neuslyšíme.

383596

10.11.2020 19:44

Zfalšovane volby

Ještě bude sranda

Baduan 82.?.?.?

No v USA ještě bude sranda.
Na politickém poli se stali poměrně zajímavé věci.
Zaprvé ministr spravedlnosti posvětil vyšetřování případných stížností na průběh voleb.
Skončil ministr obrany, který tehdy odmítal nasadit armádu proti rabujícím hordám v ulicích a na jeho místo nastoupil člověk, který měl na starost boj proti terorismu. Pokud by třeba Antifa byla klasifikována jako teroristická organizace, mění to dost výrazně přístup k nim.
Předseda republikánů v Senátu se postavil za Trumpa. Nepočítám, že by to dělal, kdyby neexistovali jisté indicie, že volby mohly být zmanipulované.

Nového prezidenta zatím vyhlásil pouze mainstream a Big Tech ze Silicon Valley.

Biden už mimo jiné naznačil jaká bude jeho agenda, pokud se mu podaří uchvátit úřad.
Návrat ke klimatické dohodě a tím další řízená likvidace amerického průmyslu.
Znovu obnovení financování WHO.
Systémový rasismus.
Boj proti Covidu. Chce nastavit jakýsi systém, kdy se budou zavádět opatření, prý dle epidemiologické situace. Což je cesta k různým lockdownům, ztrátě práv a svobod a k další ekonomické likvidaci.

Takže vlastně pokračování a cesta k budování globálně-progresivistického a technokratického koncentráku.

383995

19.11.2020 20:11

Volební podvody jsou po celé Americe

RE: Demokratizátoři v akci

Baduan 82.?.?.?

Babiš je stejný europoskok jako současná progresivně-liberální opozice. To, že navenek hájí české zájmy je jenom iluze. Stačí se podívat pro co hlasují europoslanci za ANO, nebo co dělá Jourová v EK.
Samozřejmě Babiš není hlupák a říká lidem, to co chtějí slyšet. Také si nemůže dovolit bezhlavě přijmout vše, co mu z EU nadiktují. Jinak by ho spousta lidí nevolila. Ale tam kde je to na domácí scéně průchodné, odsouhlasí vše.
Proto prakticky přijal vše, co mu ohledně nového rozpočtu EU nadiktovali. To Maďaři a Poláci mají více hrdosti, ti jsou ochotni ještě za něco bojovat.
Slováci jsou se Sorosovými loutkami Maťovičem a Čaputovou naprosto ztracení.

Nutno ale uznat, že je stále Babiš o chloupek lepší než progresivně-liberální opozice, nebo nedej bože Piráti. To by byla teprve hotová katastrofa.

V příštích volbách, jestli vůbec půjdu volit, budu hlasovat pro toho, kdo bude mít v programu vystoupení z EU. Sám si odpovězte, kolik stran tohle nabízí.

384185

04.12.2020 09:59

Nebuďme hejlové

RE: Divný ptáček.

Baduan 82.?.?.?

Takže co?
S blížícím se peněžním krachem předstírat, že se nic neděje, nechat své virtuální, neexistující peníze na účtech bank a ještě chvilku předstírat, že se nic neděje. Utěšovat se tím, že ty neexistující peníze ještě mají nějakou hodnotu a důvěru veřejnosti.

No nevím jak vy, ale já už se na peněžní krach začínám připravovat. Většinu své hotovosti na účtech přesouvám jinam. Zlato, stříbro, investice do bydlení, do zbraní. Třeba se nic nestane, ale lepší být připraven na cokoliv.
Myslím, že stojíme na prahu velkého chaosu.

384505

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
417 336,79 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 142 767