Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Eli

Nalezeno 16 příspěveků, 13 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.02.2003 09:31

Pořadatelé Grammy k umělcům: "Začnete-li mluvit o míru, vypneme vám mikrofon!"

RE: Pořadatelé Grammy k umělcům: "Začnete-li mluvit o míru, vypneme vám mikrofon!"

Eli 212.?.?.?

Nojo, a ted se historie opakuje - hodime Hitlerovi do chrtanu Irak, aby byl klid. Recnicka otazka: BUDE potom klid? Pokud jste chodil do skoly, urcite odpovite spravne (protoze budete vedet, ze na recnicke otazky se neodpovida [smích])

9187

07.03.2003 01:19

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

RE: Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

Eli 212.?.?.?

>Teroristi neberou ohledy na lidi, kteri nesouvisi s obeti jejich
>utoku. Pokud na "protest" proti americke politice zabijeji
>kancelarsky personal, ktery tu politiku nevede a nikoli generaly
>a presidenty.(Kteri navic k tomu personalu zadny osobni vztah
>nemaji) , tak nevidim, z jake pozice by meli mit pravo pro sebe
>zadat, aby proti nim nebyli pouzity osoby, ke kterym oni stav
>maji.

Podle teto definice jsou Americane a Israelci stejni teroriste jako ti arabsti. Vzdyt ani oni neberou zadny ohled na to, kolik nevinnych lidi zahyne behem prosazovani jejich cilu.

9458

19.03.2003 22:27

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

RE: Na stromech seděli mrtví ptáčkové

Eli 212.?.?.?

>Američané se od nich liší
>jen tím, že podpořili teroristický čin jiných lidí a sami ho
>politicky využili.

Osobně pochybuju i o tom. Ty "arabské teroristy" na palubě letadla nikdo neviděl; a z těch, kdo je viděli, nepřežil nikdo, kdo by mohl vyprávět.

9937

13.04.2003 10:19

Americký fašismus sílí

Americký fašismus sílí

Eli 212.?.?.?

Nojo, Amerika, zeme Svobody.

Jenom holt zalezi na tom, kterej Svoboda je tam zrovna u moci. [pláč]

11813

16.04.2003 20:27

Zvědavec bude od května za peníze

Kontraproduktitvní

Eli 195.?.?.?

Zvědavec si mne nezískal ani tak svým obsahem (překlady jsou občas přespříliš otrocké a dokonce i mnohé weblogy jsou aktualizovány častěji), jako spíš svými názory. Z informací, které se tu dozvím, je skutečně zajímavá nebo překvapivá tak asi slabá třetina - ale díky názorům mám možnost podívat se i na ty "nezajímavé" informace z jiného (= jiného než svého) úhlu a doplnit si tak souvislosti, které mne samotného nenapadly.

Proto si myslím, že omezení přístupu pouze pro placené čtenáře je kontraproduktivní. Proč?

1) Zde zveřejněné informace nemají takovou hodnotu, jaká je za ně požadována - už proto, že valnou většinu z nich lze dohledat jinde. To znamená odliv té části čtenářů, která sem chodí kvůli pohodlí a používá Zvědavce jako "digest" ostatních "protistátních" stránek (jinými slovy, nechce se jim hledat a překládat). Silně pochybuji, že výše zmíněné zajímavé názory budou samy o sobě dostatečně silným lákadlem, aby těm lidem stálo za to připlatit si k něčemu, co najdou jinde zadarmo.

2) Zajímavé články se po internetu šíří lavinovitě, formou odkazů. Zablokování přístupu pro neplatiče bude mít za následek to, že lidé budou ty zajímavé články přátelům posílat mailem, a Zvědavec tudíž přijde o veškerou návštěvnost z externích odkazů. A obávám se, že právě tyto externí odkazy sem dostaly velkou část současných čtenářů - čímž se dostáváme k bodu 3:

3) Omezení přístupu pro neregistrované bude znamenat pokles (nebo naprosté zastavení) počtu nových čtenářů. Kdo by četl server, kde nenajde kompletní články, podle nichž by mohl posoudit, zda má o server mít zájem? A z toho plyne - kdo by se registroval na serveru, který nezná, protože ho nečte?

Mno nic. Od léta 2001 to bylo hezkých pár měsíců a já za ně děkuji. Bohužel nejsem nezaměstnaný, musím se živit sám - a když mi z platu po zlodějském zdanění zbyde necelých šest tisíc (tedy jen o pár stovek víc, než jsem předtím dostával na podpoře), nějak se necítím dostatečně ekonomicky pevný v kramflecích, abych mohl platit za názory. Třebaže jsou to moc zajímavé názory.

Už jen dvě věci, než zmiznu.
1) Metafyzické bláboly serveru Osud.cz jsou poněkud jiný obchodní model. Lidé, kteří jsou dost naivní na to, aby věřili, že kusy šutrů obíhajících kolem Slunce mohou řídit náš osud, jsou dost naivní i na to, aby za články na toto téma zaplatili. Naproti tomu Zvědavec je (IMHO) primárně určen pro lidi, jimž je naivita cizí, a tudíž se domnívám, že i procento abonentů bude poněkud odlišné než u Osudu. [velký smích]
2) Čím to, že kupříkladu http://www.whitehouse.org/ je zadarmo? Evidentně do něj jde dost úsilí a pochybuju, že by na něj jeho autoři měli 16 hodin času denně. Možná ho prodej protivládních triček a nálepek dokáže uživit. Co třeba zkusit taky prodávat trička a nálepky? [smích]

12177

04.07.2003 23:47

Kam v Praze? Poraďte!

RE: Kam v Praze? Poraďte!

Eli 212.?.?.?

>potom asi 150 m dolů od metra do ulice Světova 1

Ano, to je moc hezká ulice. Dřív se jmenovala Rosenbergových, dnes je Světová. To, že je špinavá a slepá, mi vzhledem k jejímu názvu připadá velmi příznačné [smích]

Na trochu relaxace ve volné přírodě doporučuji Divokou Šárku - konečná metra A Dejvická a pak tramvají 26 nebo autobusem 119 do zastávky Divoká Šárka. Většinou tam je téměř liduprázdno a zcela bezpečno. Není nad to natáhnout se na skálu a užívat si atmosféry.

15889

09.07.2003 18:20

Dotazník

RE: Dóóbrýý !

Eli 212.?.?.?

Vazne myslite, ze by na prejeti cele romske rodiny stacil jediny nakladak? [smích]

16073

27.09.2004 13:22

Tajemství jednotky 1391

RE: Tajemství jednotky 1391

Eli 194.?.?.?

O podrezavani hlav nevinnych civilistu se docteme v novinach a dozvime v televizi. O jednotce 1391, o zenach prejetych buldozery a o nafetovanych americkych vojacich ostrelujicich civilisty uz nikoliv.
Ne, Arabove nejsou bezelstni nevinni beranci - ale Americane a sioniste taky ne. ANI JEDNA z obou stran nema pravo delat to co dela - proto se nesmi dopustit, aby se poukazovalo na zverstva pachane jednou stranou, ale o zverstvech, kterych se dopousti strana druha, se taktne mlcelo.

33992

07.10.2004 18:45

Když onemocní pejsek...

Když onemocní pejsek...

Eli 194.?.?.?

Když to jinak nepůjde, zkuste zavolat panu doktoru Svobodníkovi do Prahy - 284 687 850. Dělá pro ZOO Praha a praxi má spíš jako bokovku, je to báječný pán a skvělý odborník. Možná vám dokáže poradit po telefonu, když mu popíšete příznaky.

34493

09.11.2004 07:40

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Eli 194.?.?.?

>Ja bych se chtel jenom optat pana Krale, jesstli uz
>videl jednoho spokojeneho, stale nereptajiciho Cecha.
>Ja byl v Cesku 8 x od 92, ale jeste jsem ani jednoho
>takoveho nevidel.

Spokojený Čech? Já v Čechách bydlím celý život a žádného takového jsem tu mezi obyčejnými lidmi neviděl. Pokud jsem takového potkal, patřil k vysoce postaveným voličům ODS a obvykle jsme se do krve pohádali [smích]

Posledních zhruba osm let říkám: největší chyba je, že sedmnáctého listopadu 1989 netekla krev. Revoluce bez krve je jako prací prášek bez mýdla: nic nevyčistí, pouze zapere špínu.

36438

10.11.2004 08:04

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Eli 194.?.?.?

>A pan Krevelacny prisel, kdyz je Vam to tak lito, muzete to
>napravit. Vemte si nuz a jdete se bodnout.

Děkuji, počkám si na novou revoluci. Při té poteče krve jistě
dost. [smích]

Neříkám že je mi to líto. Říkám, že je to chyba. To je poměrně zásadní rozdíl. Jako civilizovaný člověk netoužím po krveprolití, ale velice dobře si uvědomuji, že některé společenské události nemohou v této republice fungovat, pokud nejsou náležitě podlity krví. Český národ se sebou nechává bez odporu orat a vláčet - až do momentu, kdy někdo prolije jeho krev. Kdyby 17.11.89 začal nějaký snaživec do lidí střílet, nejpozději do měsíce by visel na lampě každý, u koho by se našla rudá knížka - a dnes bychom měli po problémech. Akorát nevím, koho by pak volili dnešní voliči ODS, vzhledem k tomu, že zakladatelé ODS by se nedožili konce roku 89 [mrknutí jedním okem]

36521

10.11.2004 08:13

15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

RE: 15 let od sametu – čas odhalit pravdu?

Eli 194.?.?.?

>A představte si,že jsem volič ODS a spokojený živnostník.

No vida. Honem pryč, než se začneme hádat [smích]

Mimochodem, "živnostník" nebo "podnikatel"? To je poměrně zásadní rozdíl. Živnostník je obyčejný člověk, který něco umí a živí se tím (odtud slovo "živnost"). Naproti tomu podnikatel je člověk, který podniká lumpárny (odtud slovo "podnikání") a využívá ke svému zisku podrazů, sviňáren a kliček - za bohaté podpory ODS, která počátkem devadesátých let záměrně prosadila zákony, usnadňující podnikatelům jejich zlodějiny. Na což většina poctivých živnostníků doplácí, protože si je lidé pletou s podnikateli a opovrhují jimi.

Ostatně, já jsem živnostník - a kdybych měl někdy volit ODS, musely by mi snad radši ruce uhnít v ramenních kloubech [mrknutí jedním okem]

36523

28.11.2004 12:29

Příručka "Jak sbalit holku"

Příručka "Jak sbalit holku"

Eli 194.?.?.?

Autor je známý, je jím Radek "Mistr Světa - Všechno zná - Všude byl - Každou měl" Hulán (http://hulan.info/blog/?category=girl-power), zneuznaný génius a volič ODS, který dělá svým hulvátským chováním ČR ostudu po celém světě (viz http://stuff.techwhack.com/archives/2004/08/17/blog-cms-and-wordpress/) a Zvědavec má rozhodně na víc než přebírat právě jeho zhovadilé texty... Nemluvě o tom, že až tu svůj článek najde, bude po vás za něj chtít peníze [smích]

Malá rada napříště: u českých článků se vyplatí vybrat z textu nějaký typický obrat a dát ho vyhledat Googlu. Obvykle najdete původního autora okamžitě.

37689

16.12.2004 18:16

Agent s teplou vodou

Agent s teplou vodou

Eli 194.?.?.?

Já se pro jistotu rovnou do interkomu či do telefonu hlásím "Nic neprodávám, nic nekupuju, peníze nepůjčuju, obsílky od soudu nepřijímám a brácha není doma." [mrknutí jedním okem]

38735

31.10.2006 11:42

Senátní dějství ústavní krize

Otrávenost voličů

Eli 213.?.?.?

Mám za to, že znechucenost lidí jít k volbám pramení z nenávistné kampaně , pomluv, intrik, podlosti.
Za morálnost se v dnešní době považuje nemorálnost, lidé na diskusních fórech mají dovoleno urážet a vyzývat k nesnášenlivosti jednotlivců, menšin i k lidem jiné barvy pleti.Kulturní úroveň klesá.Stačí se jen podívat do dnešní diskuse na Novinkách:http://cgi.novinky.cz/discussion/discussionScreen?server=novinky&discussionId=98221&articleId=99773

Pokud naše společnost bude trpět nabádání k nenávisti, naše země postupně upadne.Myslím, že by si v žádné vyspělé zemi nedovolili nazývat politika bradavičným paroprasetem, u nás k tomu nepřímo svými postoji a neobjektivním až nenávistným zpravodajstvím napomohli někteří politici a média.
Pokud budou předčasné volby, je možné, že přijde volit ještě méně lidí a vyhodí se jen další milióny, které by se mohly vynaložit na mnohem potřebnější věci.

120484

Káva pro Zvědavce

72

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 115 čtenářů částkou 25 260 korun, což je 72 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 0

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 8

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
26,05 Kč
Libra
29,43 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,17 Kč
100 japonských jenů
20,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 595,75 Kč
1 unce stříbra
543,68 Kč
Bitcoin
686 131,27 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 164 403