Všechny příspěvky podepsané Perun Hromovládný
Nalezeno 7 příspěveků, 1 IP adresa
Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího
03.02.2017 08:49
Hackerský útok na MZ ČR – provokace na objednávku?
RE: Rozkradený stát díky církevním restitucím?
Perun Hromovládný 188.?.?.?
Panko, blábol jseš ty! Jozef II. zrušil aj tie cirkevné rehoľné rády, ktoré sa nevenovali charite ani vzdelávaniu, pretože ich pokladal za neužitočné. Takto uvoľnené kláštory prebudoval pre štátne účely – kasárne, nemocnice, úrady. Hoci sa duchovenstvo zhrozilo, prostí veriaci sa nemali na čo sťažovať, skôr naopak. Panovník dal postaviť stovky nových farností na miestach, ktoré neboli pre cirkev „atraktívne“. Jeho heslo bolo, že nijaký veriaci nesmie mať viac ako 1 hodinu na cestu do kostola. Majetok cirkvi zoštátnil, ale cirkev ho dostala naďalej k dispozícii na používanie. Už im teda majetok nepatril, mali ho len k dispozícii na správu. Platy duchovenstva išli zo štátneho rozpočtu z fondu, ktorý vznikol po rozpredaji niektorých zrušených kláštorov a ďalších nehnuteľností. Tento právny stav trval až DO VZNIKU ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY.
V roku 1919 sa v rámci pozemkovej reformy rozhodol Parlament ČSR rozdeliť aj pôdu, ktorú dovtedy spravovala cirkev medzi drobných roľníkov a bezzemkov, ktorí na nej pracovali. Časť majetku, hlavne stavby cirkev spravovala naďalej, ale UŽ NIKDY NENADOBUDLA VLASTNÍCKE PRÁVO. Ak chcela čokoľvek predať, musel jej to štát odsúhlasiť (už od hodnoty 200 korún). Platy duchovenstva a charitatívnu a vzdelávaciu činnosť hradil naďalej štát. Prezident T. G. Masaryk odmietol uzavrieť zmluvu s Apoštolskou stolicou. Jeho veľkým snom bola odluka cirkvi od štátu.
Po roku 1945 pri sčítaní majetku sa katolícka cirkev pokúsila využiť povojnový chaos a zmätok v archívoch a rýchlo požiadala o navrátenie pozemkov, ktoré jej nepatrili. Politické zmeny súvisiace s nástupom komunistickej moci však tieto plány zhatili. Ale tak či onak, po februárových udalostiach nenastalo ŽIADNE ZNÁRODNENIE CIRKEVNÝCH MAJETKOV, pretože cirkev jednoducho nijaké majetky nemala. Ale – ak sa pozrieme do evanjelií – ich „zakladateľ“ mal v otázke nadobúdania majetku úplne jasno. Cirkev prišla akurát o slobodu slova a bola obmedzená aj jej pastoračná činnosť a celkovo postavenie v spoločnosti.
Prišiel však rok 1989 a situácia sa zopakovala. Katolícka cirkev si celý rok nepretržitým vymývaním mozgov začala budovať virtuálny kredit – ktorý NIKDY NEMALA. Na Slovensku sa jej nakoniec podarilo dostať aj k majetkom – ktoré sú naše. Cirkev teda veľkou rýchlosťou začala žiadať o svoje „vlastnícke práva“ sloganom „Čo nám komunisti ukradli, to musí byť vrátené!“; avšak komunistický režim síce zatváral kláštory, ale majetok cirkvi vyvlastniť nemohol, pretože tento bol zoštátnený Jozefovou reformou ešte v 18. storočí. Tvrdenie, že majetky dostali späť reformou v r. 1919 je obyčajný PODVOD!
23.02.2017 08:53
Obludná mystifikace dějin: Mongolské impérium a tatarské jho na Rusi
MONGOLI U NÁS – DVE STOROČIA KLAMSTVA
Perun Hromovládný 188.?.?.?
Zde je další podnětné čténí na dané téma...
http://www.tartaria.sk/slovanska-kultura/spolonost/2017-01-01-10-56-49
http://www.tartaria.sk/slovanska-kultura/spolonost/2017-01-05-10-39-36
22.08.2017 10:59
Chraňme si náš Seznam.cz – je totiž na světě jedinečný
RE: To je sice hezké
Perun Hromovládný 188.?.?.?
Vaše info není aktuální. Majitel Seznamu se pochlapil... http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/majitel-seznam-cz-zrusil-omezeni-zobrazovani-reklam-nove-podminky-znamenaly-cenzuru-napsal.html
Pane Stwora, osobně jsem toho názoru, že taxikář má nezadatelné právo určovat si taxu své práce ve výši, kterou uzná za vhodnou. Ať si klidně jezdí za oněch 99Kč za kilometr, pokud je to transparentně uvedeno, což ovšem neznamená, že s ním pojedu, že. Jsem pevně přesvědčený, že není rozdílu mezi taxikářem, kadečnicí, zedníkem, či automechanikem, kdy se cena jejich služeb liší až v řádu tisíců! Nebo regulujme ceny všem, ale to už jsme v sociku, že? To by jste asi rád?
Nechápu, proč hážete všechny do jednoho pytle a projevujete se tak jako totální idiot. To Vám asi řekl pan Babiš? Nebo máte vlastní mozek? Asi ne. S taxikáři nemám negativní zkušenosti a chápu, že vše co po nich chce tento nenažraný stát uhradit musí někde vydělat, tudíž jsou ceny takové jaké jsou. Celkem také nechápu, proč by tu měl jezdit nějaký Uber, který naopak ony vysoké náklady obchází obloukem…
A k těm zlodějům, nedávno jsem byl u zubaře… Neustále mne překvapuje, jak jsou lidé blbí a kvičí jako svině, když jde o taxik, ale v dentálním studiu vysolí pár tisíců Ukrajinci, či muslimovi a necítí se okradeni, že?
Ruská federace nám nedávno splatila svůj dluh.
Bitva u Chlumce se odehrála ve dnech 29. a 30. srpna 1813 u obcí Chlumec a Přestanov v severních Čechách...
Chlumecký hrabě Josef Westphalen nechal roku 1835 shromáždit ostatky padlých vojáků rozesetých po celém okolí a pietně je uložit do hromadného hrobu, právě v Přestanově. S ostatky 10 000 padlých jde tak o vůbec největší hromadný hrob na území Čech. Hrob se nachází uprostřed lesíka za ruským pomníkem. Skládá se z balvanů, na jejichž vrcholu se tyčí kamenný kříž. Dnešní pamětní deska hrobu nese nápis Zde leží 10 000 vojáků padlých při bitvě u Chlumce a Přestanova ve dnech 29. - 30. VIII 1813.
(zdroj: Wiki)
13.03.2019 19:14
Nakupovat základní potraviny je čím dál těžší
Zvířátko na konec
Perun Hromovládný 188.?.?.?
Ten konec článku asi není ironie, že?
Nicméně, pokud jde o můj názor, tak jsem od dob socialismu neokusil tak kvalitní pečivo, jaké bývalo tehdy.