Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Inspektor Spektátor

Nalezeno 25 příspěveků, 8 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.03.2018 01:22

Kdo jsou „drážďanští řezníci“

RE: Velcí řezníci

Inspektor Spektátor 62.?.?.?

Nemáte žebříček správně. Správný žebříček by musel vyjadřovat i:
A) technologické možnosti zabíjení, jež byly dostupné v době, kdy onen masový vrah žil - tedy jinak se masově vraždí kulometem a jinak šípy
B) počet obyvatel v dané době na Zemi žijící - tedy procentuální množství jeho obětí
C) možné psychologicko-sociální důvody takového řádění - tedy snaha např. připravit stát na válku, a s tím souvisící nutnost vypořádat se s možným vnitřním nepřítelem, může na činy masového vraha vrhat jiné světlo, nežli snaha o ovládnutí jiných národů a nových území
Mě to vychází takto:
1. Čingischán a spol. - ve 13. století prý možná až 40 mil. obětí (v době kdy na Zemi žilo cca 200 - 300 mil. obyvatel), vše vykonané šípy a meči (!), podle mě tomuto muži zajišťuje bezkonkurenční prvenství. Nejděsivějším byl čin vybytí obyvatel tehdy dvoumilionové Basry na území dnešního Iráku.
2. Belgický král Leopold II. - 10 mil. obětí z obyvatel Konga, když jeho soukromá armáda 10 let dobývala Kongo pro něho, jakožto jeho kolonii a soukromý majetek, v druhé polovině 19. století. Tehdy na Zemi žilo kolem 600 mil. obyvatel.
3. Mao-Ce-Tung: 80 mil obětí, ovšem nesmíme zapomínat, že podstatná část jich nebyla ani tak zavražděna, jako zahynula, coby oběti hladomorů, coby následků jeho amatérských šílených sociálních experimentů... Za jeho vlády na Zemi již žily 2,5-4 miliard lidí.
4. Hitler.
5. Stalin / duo Lenin - Trockij: cca 20 mil. obětí za jeho vlády. Zde je ovšem nutno přihlížet k zvláštním okolnostem: a) Úplné vlády nad SSSR se ujal patrně až v roce 1939, a tak se zdá, že značná část obětí byla dílem jeho kolegů soudruhů a je to přičítáno jen jemu... b) Z toho 10 mil. byl "Ukrajinský" hladomor, o kterém některé prameny tvrdí, že Západ odmítl poskytnout pomoc...
c) Od roku 1925 připravoval stát na 2WW, o které se vědělo, že bude a tak se snažil vyřídit možné vnitřní nepřátele a zároveň stát silně industrializovat.
d) I zde některé prameny tvrdí, že Solženicyn si množství Stalinových obětí nafoukl, nebo mu přičetl to, co bylo již dílem Lenina a Trockého a jiných... Stalina bych nahradil právě duem Lenin - Trockij... za Stalina šlo již o setrvačnou rozjetou mašinérii, kterou se nesnažil, či nemohl zastavit či možná ještě více rozjel = je to poněkud sporné.
6. Hirohito.
7. Královna Viktorie (přírodní národy v jejích koloniích byly opravu nepočetné,a tak jejím nejhorším činem bylo vybíjení Búrů v Jižní Africe + vynález koncentračních táborů).
8. Napoleon
9. Španělští konkvistadoři v Americe...
10. Prorok Mohamed = Islám jako celek (za cca 14 století cca 280 mil. obětí, což odpovídá frekvenci 200 000 lidí / rok, a to se děje bohužel i dnes!) Ale toto náboženství zde vyvolává mnoho otázek, a kdoví, možná by měl žebříček začít právě Mohamedem.

362859

04.03.2018 18:07

Kdo jsou „drážďanští řezníci“

RE: Velcí řezníci

Inspektor Spektátor 62.?.?.?

Jo, když je to podle Švédského institutu pro výzkum míru, tak to určitě bude velmi důvěryhodné a velmi vědecké... (doufám, že poznáte mou ironii). Co jde z dnešního multi-kulti totalitou zasaženého islamizovaného Švédistán khalifátu, tomu se vážně moc nedá věřit. Jde o zemi, ze které židé prchají a děje se tam spousta dalších podivných věcí (nemusím zde nic zmiňovat, vše je naší veřejnosti celkem známé)! Soudím tedy, že příslušné instituce, jako je ta vámi zmiňovaná "pro výzkum míru" (jak orwelovské, když se vrtají ve válkách a zabíjení)..., budou ovládány muslimy a neomarxisty, kteří rádi na Britské impérium nakydají hodně hnoje, jen aby odvedli pozornost od vlastních zločinů... Např. financování Lenina a Trockého + následné jejich oběti, to se nedá jednoznačně shazovat na Británii. Co udělali bankéři, o tom tehdejší premiér a panovnický rod dle všeho ani nevěděli. A milion mrtvých, zabitých Brity, každý rok v průměru? A že by si toho nikdo nevšiml? To onen Švédský institut pro výzkum míru myslí vážně nebo tady někdo kecá a doufá, že tomu nepřemýšlející čtenář uvěří? Pak je zde ještě jedna věc: zaměňujete osobnosti se státy... To by pak možná vedle SSSR, komunistické Číny, nacistického Německa a imperiálního Japonska..., a vedle západoevropských koloniálních velmocí, jako je Británie..., zde měla být uvedena Osmanská říše, či Umajjovský khalifát, které jsou zodpovědné za vybití celých silných kulturních národů (ne nějakých špatně vyzbrojených neorganizovaných domorodců).

362868

05.03.2018 21:18

Válka proti mužnosti

Já to vidím ve skutečnosti hrozně jednoduše

Inspektor Spektátor 89.?.?.?

1. Každá ta žena je dcerou, sestrou či přítelkyní nebo manželkou nějakého muže. Např. kdyby nějaký muž obtěžoval něčí ženu, sestru či dceru, měla by ona mít podporu, aby mu dala hned facku, a pokud by to z nějakého důvodu nezvládla (třeba by se bála), měli by si to s dotyčným jít vyřídit oni jí blízcí muži... Nu a pokud to nejde vyřídit fackami, jako v dávných časech, kvůli právníkům a soudům..., tak by to měli být hlavně muži, kdo čapnou svou dceru, sestru, ženu či partnerku a dotáhnou jí na policii, a podniknou společně kroky k získání důkazů (např. policejní odposlech) a zahájí společně kroky na potrestání onoho hovada.
2. Harašení je jinak velice nemravné. Znáte ono zlaté pravidlo "nečiň druhému, co nechceš, aby druzí činili tobě samému - čiň druhému, co chceš, aby druzí činili i tobě"? Tak kdo z nás mužů chceme, aby nějaké hovado obtěžovalo naše dcery, sestry, manželky či milenky (s tou milenkou v případě ženáčů je to ale už přes čáru)?
3. Je tedy smutné, že místo toho, abychom hájili své ženy, dcery, sestry před hovady, kterým sperma vytlačilo mozek z hlavy, musí to dělat ženy samy, a ještě jsou za to od nás zesměšňovány! Obávám se, že to je ale výsledek demaskulinizace společnosti, kdy muži trochu zženštili a tak se bojí za své ženy i porvat! Z vyprávění své babičky vím, že u nich ve vsi se jednou stalo, že jí jednou jedinkrát obtěžoval starosta na návštěvě, když byla sama doma... a když se to od ní po práci dozvěděl dědeček, tak se hned hnal za starostou, že mu rozbije hubu - starostovi pak ale nic neudělal, neb ten si vědom toho, co provedl, hned jej uvítal na Moravě lahví slivovice, omluvami se sliby, že se to víckrát nebude opakovat, a ať se to nedozví stará, děti i jiní... Prostě morálka lidí byla jinde. Tudíž mi vrtá hlavou, kam jsme se to dostali, že nyní potřebujeme "mee-too", které problematiku staví do dalších problematických rovin?

362904

05.03.2018 22:10

Kdo jsou „drážďanští řezníci“

RE: Velcí řezníci

Inspektor Spektátor 89.?.?.?

No máte a nemáte pravdu. Kdyby ruští carové měli u sebe doma vše v pořádku, nikdo by jim tam tu revoluci ani nedovedl přes všechny utracené peníze světa udělat! Kdyby si carstvo udělalo pořádek v pogromech proti židům na základě protokolů... a vše důkladně vyšetřilo, patrně by komunismus nenašel v ruských židech tolik příznivců a revolucionářů... Nu a co obyčejní lidé, co skákali té revoluci na špek! Jejich vlast ve válce se zahraničním nepřítelem a oni se za své vůdce nepostaví a nevyženou tu zrádnou komunistickou bandu a místo toho se ještě k ní přidávají! Prostě první barevná revoluce či první Majdan historie, pokud tím již nebyla ona Velká francouzská revoluce! Co se týče Britského impéria - rozhodně nejsem jeho obdivovatelem. Ale tvrzení "Švédského institutu pro výzkum míru" (pokud vůbec organizace tohoto typu existuje..., neb jsem to nanagůglil..., ale budiž) že může za 500 mil. lidských životů během 500 let smrdí! Jde prostě o lež a to smrdí. Britské Impérium je přes 50 let mrtvé a tak si do něho někdo tady kope... Jeho největší zločiny byly ony Búrské války + nezvládnuté řízení Indie, kdy tam proběhly hladomory s milióny obětí v druhé polovině 19. století (najdete na Wikipedii)... Ale k 500 mil. se prostě nedopočítáte (a ani k 50 mil.) i kdybyste se podě...l. Nebásněte tady jako Solženicyn!

362906

06.03.2018 14:03

Kdo jsou „drážďanští řezníci“

RE: Velcí řezníci

Inspektor Spektátor 2001:x:x:x:x:x

Jo díky za Vaše upřesnění. Přesto si musím trvat na dvou věcech:
1. SIPRI je pro mě nedůvěryhodná organizace - mám podezření, že je patrně ve službách neomarxistů, Sorose, NWO a Islámu, ale třeba se mýlím.
2. I když počítám a počítám a počty nadsazuji jak se dá, nemohu si pomoci, ale tvrzení, že Britské Impérium je vinné za 5 století za 500 mil. zabitých lidí je příliš přehnané a velice nepřesné. I 10% z toho počtu je moc! Ale budiž tuto cifru jsem ochoten akceptovat. A to je taky hodně lidí!
Podstata není v tom, že bych Británii hájil, ale nemám rád vyložené lži. So-lže-nicyn v souostroví gulag taky tvrdí, že Stalin mohl až za 20 mil. zavražděných lidí. Pak ke mě dorazila recenze na jakousi knihu napsanou USA historikem v nedávné době, a ten historik prý Stalinovi oběti zredukoval na 3 000 000 uvězněných osob včetně cca 970 000 zavražděných osob + oběti hladomoru! Ale nemám sílu to nyní hledat. A bádejte, kde je pravda, a kdo si zde vymýšlí pohádky, aby manipuloval lidmi. A pak je zde další věc: je vrahem ten, kdo si vraždění objednal (např. Rottschidové, Rockeffelleři, další bankéři, Královna a další aristokraté...), nebo ten, kdo to zorganizoval a provedl? A jak jsou vinni i ti, kdo to svým chováním dopustili? Podívejte se na dnešní Rusko! Kolik Rusů, co si ve své zemi nakradlo, létá pravidelně do Vídně, Prahy či Paříže utrácet? Proč ti lidé si ty prachy neutratí ve své vlasti, aby povzbudili domácí ekonomiku? A za carů se tamní elity chovaly stejně tupě! Přečetl jsem si dost knih napsaných ruskými autory o chování domácích elit i kněžstva kdysi, abych byl v obraze. S hněvem těch uťápnutých tam dole může nepřítel pak lehce pracovat. Anglosaské elity to dobře věděly! A tak ve svých společnostech vytvořily obyčejným vlastním lidem relativně lepší podmínky, než jaké byly např. v Rusku!

362921

06.03.2018 14:11

Kdo jsou „drážďanští řezníci“

RE: Velcí řezníci

Inspektor Spektátor 2001:x:x:x:x:x

No dobře, ale nemůžete přece zaměňovat vyhnané či zotročené Iry za zabité Iry! I ten strašný bramborový hladomor nemůže hned hodit na svědomí Británie. Neznám detaily, ale nikdy jsem neslyšel, že by to vyvolali Angličané úmyslně! Nicméně, i když ty milióny mrtvých Irů přičtu na vrub Británie, nijak se nedoberu k 500 miliónům zabitých lidí Británii! Já tady nepolemizuji o tom, že Britské Impérium je "selanka svatá říše", ale o nesmyslnosti toho čísla, které si někdo očividně vycucal z prstu!

362922

07.03.2018 11:45

Kdo jsou „drážďanští řezníci“

RE: Velcí řezníci

Inspektor Spektátor 62.?.?.?

[smích])) asi jste to co jsem napsal nepochopil správně... Já s Vámi nepolemizuji o škodlivosti B.I. Tam to je nepochybné. Já jen polemizuji o čísle 500 mil. obětí a nabízím některé nové pohledy na problematiku. S tím virusem: vyjádření prince Filipa skoro i chápu. 1. Filip se v podstatě svou duší nijak neliší od zbytku lidstva! Když já čtu diskuse pod články: Romové by vybily gádže, mnozí češi zase "cikorky" (jak to mnozí píší), černoši zase všechny bělochy... atd., apod. V čem je tedy princ Filip lepší či horší než-li ostatní Pozemšťané? 2. Nicméně vyjádření prince Filipa mělo i ekologické pozadí, co si pamatuji. Když se podívám na to jak ničíme biosféru Země, je to ryzí hrůza. Oceán plný plastů, mizející pralesy, ničené zdroje pitné vody, ničená půda... Jooooo, to kdyby lidé byli učinění andělé, co by se chtěli chovat k Zemi a k druhým lidem hezky, klidně by se zde vešlo i více lidí. Ale jsme sebranka vesmíru, která během cca několika desítek let tuhle planetu asi zničí. Třeba mě to dělá hrozné starosti, a když vidím nějaké hovado, jak v parku po pikniku nechá po sobě kolem jen svinčík... Nu ale aby si lidé zametli před svým prahem, to napadne málokoho (já se na jaře hodlám připojit k někomu, kdo chce v přírodě třeba kolem vodáckých řek vysbírat bordel, abych si polepšil karmu...). Muslimové nyní dobývají Evropu dělohami svých žen a imigrací, neboť oazy v jejich pouštích je již neuživí, že by se zamysleli nad svých chováním, to jim víra ani nedovolí... Číňané či i Indové bohatnou a létají jako turisté po celém světě a tím nám začmoudí oblohu, atd. apod. Když to vidím, skoro si říkám, jestli by to pro lidstvo i Zemi vlastně nebylo dobro, trochu lidstvo početně zredukovat, než dostane rozum. Tak jako tak, když si lidstvo svou blbostí Zemi zničí, stejně jej blbý osud nemine! Je to asi jako v tom Pjakinově argumentu o Stalinovi (taky nový pohled): Stalin byl vlastně velký humanista, sice zabil miliony lidí, aby stát připravil na válku, ale svou činností zachránil více než 200 mil. lidí!

362940

07.03.2018 11:56

Válka proti mužnosti

RE: Já to vidím ve skutečnosti hrozně jednoduše

Inspektor Spektátor 62.?.?.?

Úplně nechápu příspěvek, ale doplním svůj - ti prasáci, co se jim tlačí sperma na mozek, přeci mají taky matky, dcery, manželky/přítelkyně či milenky, sestry, atd. Už jen proto by třeba mě ani ve snu nenapadlo někde sexuálně obtěžovat nějakou ženu, abych to u těch z mého okolí neměl pokažené... Je to o morálce! Na druhou stranu mě děsí, že to, co by se mělo řešit jaksi interně uvnitř rodin a komunit lidí, se musí řešit veřejně přes mee-too..., ta kampaň je extrémní řešení problému, který by se možná dal řešit neveřejně... Když chlap sáhl nějaké ženě před 20 lety na koleno, byl to asi úlet, a měl dostat hned facku, případně se to měla dozvědět jeho žena atd. Ale aby to zničilo jeho kariéru, to mi nepřipadne jako přiměřený trest k tomu úletu, ale třeba je ten problém dnes už tak rozsáhlý, že se to hold nedá řešit jinak...

362941

07.03.2018 14:59

Dôsledky nových ruských zbraňových systémov

RE: To je hezké

Inspektor Spektátor 2001:x:x:x:x:x

Kdo je ale ten, kdo dokáže sundavat civilní i vojenská letadla Rusům, Američanům či Polákům? S těmi zrádci to je bohužel tak, jak píšete. Ale jaké mají tito lidé motivy? Prý zrádce našich vlastenců, co odpravili Heidricha, vtrhl na GESTAPO se slovy "Zastavte už to vraždění!". Co se týče nových ruských zbraní, každopádně jde o pořádnou facku USA jestřábům! A soudím, že to ti pitomci s mozky prolezlými zelenou plísní potřebovali jako prase drbání. Považte, že raketa stojící zlomek ceny letadlové lodě i se všemi letadly na palubě, má schopnost onu loď poslat ke dnu a ona loď na to nemá vůbec žádnou obranu! Já kdysi USA měl moc rád, a věřím, že v té zemi žije spousta skvělých a dobrých lidí. Ale nějak se nedovedu přenést přes to, jak v posledních cca 28 letech svým totálně zbytečným utrácením za armádu podě.ali, co mohli, a za ty ohromné náklady nedosáhli ve světě v podstatě vůbec ničeho (to čeho dosáhli, toho dosáhli jen podfukem, jako např. rozšíření NATO!)! Jen je celý svět má méně a méně rád! Co vše za ty peníze mohlo být na světě dobrého vykonáno! Namátkou: vyřešena negramotnost a populační exploze (od rozpadu Východního bloku nás lidí je o 2,5 miliardy více!), vymýcena do značné míry bída v zemích třetího světa, mohly být efektivně řešeny ekologické problémy mohutnými kampaněmi... atd. Možná je jen dobře, že ti neetičtí lidé nyní uvidí, že utráceli ony peníze marně na hovadiny, a že by jiným přístupem ve světě dosáhli více - jestli to ti lidé jsou ovšem vůbec schopni vidět! Další věc je, že mám silné obavy, aby se podobným světovým šílencem nestaly elity Číny...

362944

07.03.2018 15:16

Kdo jsou „drážďanští řezníci“

RE: Velcí řezníci

Inspektor Spektátor 2001:x:x:x:x:x

Nikoli stovky miliónů, ale max. desítky miliónů. B.I. na Zemi řádilo nejvíce v 19. století. A to nám na Zemi stále ještě žila ani ne miliarda lidí. Jen Britská Indie měla prý kolem roku 1870 cca 80-100 mil. obyvatel! I s Pákistánem, Bangladéší, Barmou a Šrí Lankou! Mrtvých Číňanů z opiových válek nebyly ani miliony! A ten hladomor, co tam měli, to přeci udělali Číňané Číňanům! Doufám, že na vrub B.I. nechcete přičíst i to, že včera "Svatý Gándhí" z legrace píchl do kabáta "Svaté Matky Terezy", a nevšiml si, že si ho již oblékla? Ale souhlasím, ano ta říše nadělala na světě hodně bordelu!

362945

14.03.2018 17:15

Páté pravidlo aritmetiky

RE: A umí to někdo odpovědět tady?

Inspektor Spektátor 89.?.?.?

Ano ten balon - je to jednoduchý příklad rovnostranného trojúhelníku s tupým úhlem 120 stupňů... , já bych to doplnil ještě o jednu drobnost... (pokud jde o myšlení a ne jen počítání) - prvně jsem si tu vzdálenost zkusil odhadnout, kolik to asi tak vyjde, tedy zda se trefím... (odhadoval jsem to kdesi mezi 60-63 Km) = v disciplíně přemýšlení jde o dobrou kontrolní schopnost a schopnost pro praktický život..., a pak jsem to spočetl na 60.621778264911 Km uražené vzdálenosti. Jen si již nejsem jist svým výpočtem, ale pokud to mám správně, tak jsem s tím odhadem nebyl na tom zase až tak zle. Říkám si, že nejen student, který by měl už na střední škole znát příslušný vzorec, ale kdokoli, kdo není schopen udělat alespoň přibližný odhad té vzdálenosti, má vážný problém v přemýšlení.

363043

Je to komplikované. Dosud jsem třeba neregistroval rasové napětí třeba na Kubě či Brazílii. Ale třeba se o tom u nás jen nepíše. Pozoruji, a nevím zda správně (nebo ve mě masmédia vyvolávají falešné dojmy), že rasové napětí panuje v podstatě jen mezi bělochy na jedné straně a na druhé straně černochy, Romy (ač jsou podskupinou bílé indoevropské rasy), muslimy (ač Islám není rasa). Osobně mám dojem, že kdosi rozhodl, že přirozená touha bílých lidí zachovat se jako rasa (stejnou touhu mají i ostatní rasy i skupiny lidstva), je nelegitimní (a její projevy jsou označovány za rasizmus, xenofobii i fašizmus), ač bílý lidé zároveň touží po zachování ostatních lidských ras... Nebo mi zde něco uniká?

363114

21.07.2018 17:40

Vazalské státy NATO trpí Stockholmským syndromem

RE: aj tak dobre

Inspektor Spektátor 62.?.?.?

Ono jich už 40 mil není... Ta země se vylidňuje...

365440

07.08.2018 09:20

Španělsko se sklonilo před migranty

Jsem fascinován

Inspektor Spektátor 62.?.?.?

Vzpomínám si, jak jsem ještě jako mladý kluk, ještě za vlády komančů (kdy na Zemi žilo cca 5 miliard lidí), čítával v novinách o populační explozi v zemích třetího světa, souvisících ekologických a politických problémech, a o hrozící budoucí masivní migraci z oněch zemí do Evropy, která bude vyvolávat další problémy. A je to zde (a pořád ještě začátek!). Co je ale fascinující - když padl komunismus, Západ dostal volné ruce, aby mohl tyto problémy vyřešit, protože o nich musel vědět - a nedokázal v této věci udělat vůbec nic!

365622

07.08.2018 16:10

Španělsko se sklonilo před migranty

RE: Jsem fascinován

Inspektor Spektátor 2001:x:x:x:x:x

Jojo, jenže tady jde o to, že populační explozi i bídu zemí třetího světa měli lídři světa řešit nejpozději již od konce 2WW! Nesmíme zapomínat, že ti lidé jsou pořád lidé! Jen nevzdělaní a s kulturami plnými pověr, předsudků i falešných informací (které ostatně lze nalézt v menší míře i v našich kulturách). A pokud to neřešili s výmluvou na probíhající studenou válku, tak to mohli začít řešit bezprostředně po té, co studená válka skončila. Nu a pokud máte pravdu s popisem jejich řešení - nu pak nám vládnou ryzí šílenci. Borci, co hasí hořící dům benzínem.

365629

15.08.2018 13:06

Skleníková Země: Zánik planetárního systému pro udržení života?

RE: Island

Inspektor Spektátor 62.?.?.?

Když na ICELAND Vikingové přišli, tak tam ledy byly! Proto se ta země taky tak jmenuje! Že Grónsko se jmenuje zelená země zase dokazuje, že na Zemi patrně byla jiná distribude tepla a dešťů. Pro ledovce nestačí jen zima, musí mít i vodu, ze které se tvoří... Již před 20 lety jsem četl o tzv. globálním stmívání - většinou je viníkem letecká doprava. Na Zemský povrch (ale o to více do atmosféry Země), jejíž povrch je ze 79% tvořen vodou, dnes prý dopadá o cca 15% méně slunečního svitu! Takže si to poskládejme: Méně svitu na povrch oceánu = méně dešťů = není co by se odpařilo do horních vrstev atmosféry (a tam to odevzdalo do vesmíru teplo) a studené to dopadlo na povrch kontinentů, aby je to ochladilo. Povrch kontinentů je navíc odlesněn a vybetonován a asfaltován = když tam něco naprší, hned to odteče... Další věc je, že méně svitu v Oceánu = méně fytoplanktónu = méně ryb = není co by stahovalo z atmosféry CO2 atd. Tvrdit, že hlavní problém je CO2 a další skleníkové plyny je vytržení jedné věci z celého kontextu. Je to prostě komplexní problém. Faktem je, že lidstvo narušilo samoregulační teplotní mechanismus Země. O tom nepochybuji, ale viníka CO2 vnímám jako okrajového.

365790

15.08.2018 21:13

Skleníková Země: Zánik planetárního systému pro udržení života?

RE: Island

Inspektor Spektátor 2001:x:x:x:x:x

Tady se asi nic navrhovat už nedá, když je na planetě expandující hafl bytostí se středověkým smýšlením, kteří se netrápí ekologickými potížemi Země, ale tím, jak dobývat Evropu dělohami...
Můj návrh je - je třeba prvně něco udělat se všemi lidmi - jejich myslemi a myšlením. Současné vědy o mysli ale bohužel tragicky selhávají. Aby ne, když pracují v zájmu zisku Pharma bussinesu a ne v zájmu lidstva... Tak je třeba hledat jiné, i neortodoxní řešení. Ale jaké?

365806

31.08.2018 11:41

Venezuelská migrantská krize povede ke znovuobnovení „Velké Kolumbie“

RE: Vsude tam kde je olej, gas, nerostne bohatstvi

Inspektor Spektátor 62.?.?.?

Tak to nemusí být. Plyn a ropa jsou na mnoha místech... Tudíž kdoví o jakou hru zde jde. Venezuela je jeden ze zakládajících členů OPEC, který na začátku 70-tých let vyvolal ropnou krizi a de facto stál u zrodu petrodolaru (ano, jedou tedy v tom i Iránci!!!) ... V současné době Venezuela ropu prý moc netěží (nejsou lidi?) a tak nemá užitek z rostoucích cen... A nejvíce ropy dnes těží USA - "bohulibě hodně i z břidlic"! Nikdo zde nemáme tedy představu, co se v té zemi děje. Ale co vím, aplikují tam socialistické přerozdělování. Důsledkem je, že jsou prázdné obchody apod., a to se na USA svádět moc nedá. Z doslechu od lidí, co tam kdysi podnikali, a pak to raději zabalili, vím leccos... Když něco vytvoříte, a pak Vám to vláda sebere a rozdá to "bohulibě" lidem, co nic nevytvořili, tak je to jasný vzkaz, abyste se o nic nesnažil = jde o velice destruktivní zneužití vládního monopolu na násilí, a tedy o kriminální čin ne nepodobný podpoře mafii, propouštění vězňů a vůbec všeobecné podpoře lidí, co nic netvoří, či dokonce ničí (tedy tvoří záporně). Provedeno v masovém měřítku to musí nevyhnutelně vést ke katastrofě. (Venezuela je ale zajímavá tím, že v ní prý lze platit oficiálně kryptoměnou Dash). A to je podle všeho jádrem pudla. Kolumbie je zajímavá zase tím, že tam byla před lety ukončená občanská válka, a tady se o tom nepsalo skoro ani ň, jak se to Kolumbijcům povedlo. Mě by to zajímalo. Co se týče atentátu na Madura, zde taky fakt nevím, co si o tom myslet - buď jsou v CIA jen samí diletanti, co zmastí jeden atentát za druhým..., nebo to schválně zpackali, nebo je zde ještě jedna možnost - atentát si na sebe zinscenoval Maduro sám - dle zásady qui bono.

366239

11.01.2019 18:00

Co se stalo s „ropným zlomem“?

RE: Současná spotřeba ropy je extrémní.

Inspektor Spektátor 89.?.?.?

S tím plynem je to složitější - prý se začal v USA pálit v elektrárnách místo uhlí a to uhlí se nyní snaží USA natlačit do Evropy... Problém je, že zde diskutujeme o něčem, o čem nemáme ucelené informace = někdo se o to postaral, abychom nebyli v obraze. S tím frakováním z břidlic u ropy - prý se cenu povedlo díky novým technologiím sundat kamsi na 50 USD / barel... Ale je zde i těžba z ropných písků - tam se cena stáhla snad až kamsi na 25 USD / barel... Ale asi je to složitější - hodně záleží na geologických podmínkách místa těžby. Těžba z klasických vrtů se taky pohybuje od 5/6 USD do 20 USD / barel - taky záleží na geologických podmínkách a stáří vrtu a taky na tom, zda pumpař jen udělá díru do země a z ní to samo stříká či teče, a jen se to jímá, nebo musí dolu tlačit nějaké hnací médium či co, aby tu ropu vytlačil ven. Další věc je kvalita z daného vrtu, další věc je doprava k zákazníkovi atd. Bylo by to na celou tlustou knihu. Pak jsou zde k ropě alternativy... Kdyby se vědcům povedlo zvládnout technologii termojaderných elektráren a technologii solidních baterii do elektromobilů, jistojistě by se celý svět zase posunul jinam a v termojaderkách by pálil mizivé množství všudypřítomného vodíku, a třeba taková Dubaj by se mohla stát podobně běžným městem, jako se to stalo Manausu v Brazílií (kdysi velice prosperoval z kaučuku). Soudím tedy, že třeba takové Rusko asi nemá zájem na termojaderných elektrárnách na rozdíl od těch jaderných... Zájmy Rockeffellerů i jiných planetárních kontrolorů asi taky termojaderkám nebudou nakloněny. Takže můj odhad je, že pokud vůbec, asi nakonec v této disciplíně udělají průlom Číňané...

369021

10.03.2019 22:25

LGBT přechází do útoku

trochu bych to upřesnil

Inspektor Spektátor 89.?.?.?

Např. větu: "Rodiče nebudou mít právo uchránit děti předškolního věku před znalostmi o rozmanitosti degradace. Taková je britská „demokracie“." Já bych napsal:
"Rodiče nebudou mít právo uchránit děti předškolního věku před znalostmi o rozmanitosti degradace - pochopitelně vyjma těch islámské víry. "

370185

01.04.2019 22:43

Zač se bývalý Haagský tribunál mstí Karadžićovi?

Nebohý národ Jugoslávců

Inspektor Spektátor 2001:x:x:x:x:x

Ten národ si ještě asi hodně zkusí. Jugoslávci jsou totiž jeden národ skládající se z kmenů či entit jako: Srbové, Chorvati, Bosňané a Černohorci. Ale těm lidem tam j.be v hlavách a každý kmen si myslí, že je národ - aniž by vnímali fakt, že mají i společný jazyk jugoslávštinu, nepřesně dříve nazývaný srbochorvatština (dnes již neuznávaný - jednotlivá nářečí byla uznána za samostatné jazyky proti jakékoli logice...). Karadžič byl profesí psychiatr. On Bosňany a "dalšími národy a etniky" na území bývalé Jugoslávie totiž pohrdal a jeho snem bylo vytvořit etnicky čistý srbský stát. Tak si představte tu pomýlenost toho doktora - jazykově a geneticky stejné lidi, de facto příslušníky stejného národa, pokládal za jiné lidi a tím je utvrzoval v jejich vlastní pomýlenosti! Josif Broz Tito se musel v hrobě obracet. Tak si představte, že by třeba Bavoráci podobně smýšleli třeba o Braniborech a chtěli by Německo etnicky vyčistit od těchto lidí... Ale on navázal na různé své předchůdce, jak ze srbské strany, tak i z jiných (poukáži zejména na chorvatské Ustašovce - taky pěkní vymaštěnci)... Jeho učitel, psychiatr Jovan Raškovič, napsal knihu o nadřazenosti Srbů nad Bosňany, Chorvaty a místními muslimy! No představte si, že by u nás někdo napsal knihu o nadřazenosti Moravanů nad Čechami a Slezany a i nad Valachy, což jsou počeštění Rumuni...! Jeho kniha prý bývá přirovnávána k Hitlerovu Mein Kampfu. Karadžičův pacient byl Slobodan Miloševič, taky nešťastník (Hitler měl za sebou prý taky dva psychiatry, co mu míchali nějaké dryáky - podivné paralely, že?). Jak plyne z Wikipedie, Západ v Kosovu sehrál velice spornou roli, která se mi tedy fakt nelíbila, ale Miloševič to těm Albáncům i Západu s odtržením dost usnadnil... Stát měl proti teroristické UCK zasáhnout již v zárodcích v roce 1995 až 1996 a neměl dovolit, aby UCK terorizovala prosrbské (přesněji projugoslávské) Albánce, místní Srby či Romy... Ten stát měl povinnost se postavit za všechny. A když už to došlo moc daleko, měl se dovolávat OBSE, OSN, EU atd. a i NATO, že potřebuje pomoci zjednat pořádek na ochranu civilistů... Musel vědět, že když dá Západu na sebe klacek, což on ochotně udělal, že to pros.re - spojenci nikde a jeho armáda nedostatečně silná. A tak na své občany uvrhl strašné neštěstí. Takže podle mě Karadžič, Miloševič i Raškovič - všechno lidi, co spolu s dalšími blby rozes.ali národ Jugoslávců na jednotlivé rozhádané kmeny... U mě zastání žádný z nich nemá a smekám klobouk před Titem, byť komunistou. Nikdo z nich mu nesahal ani pod kotníky. On totož dokázal Jugoslávce na nějakou dobu stmelit skutečně v jeden národ, kterým jsou či byli...

370743

24.04.2019 10:48

Novináře v Chicagu postihla nákaza barvosleposti

Jsou dvě rasy lidí

Inspektor Spektátor 89.?.?.?

Jsou jen dvě rasy lidí: první rasa jsou sociální, spolupracující, soucitní a snažící se o to, aby věci šly kupředu správným směrem - potíž je, že je nepoznáte podle barvy pleti..., druhá rasa jsou kriminální sociopatičtí psychopati... - potíž je, že je nepoznáte podle barvy pleti..., a tato rasa má tu vlastnost, že může ke svým vzorcům jednání nakazit či strhnout své okolí! Z toho plyne, že lidé jsou v podstatě všude na světě stejní. Tato psychopatická rasa lidí je taky přecitlivělá a reagující na lidi odlišné (barvou pletí, jazykem, náboženstvím atd.). Tedy bělošští rasisté budou nenávidět černochy, míšence či asiaty a k této nenávisti různě ponoukat okolí; černošští rasisté budou nenávidět bělochy, míšence či asiaty a k této nenávisti ponoukat okolí a asiatští rasisté budou nenávidět bělochy, míšence či černochy a k této nenávisti ponoukat okolí. Důvody se vždy nějaké najdou. Mezilidské vztahy jsou tedy velmi křehké. A tak vidíme řevnivost mezi Latinos (často míšenci) a černochy, vidíme v JAR "čestné černochy" (asiaté či Indové) a vraždění bílých farmářů nebo i genocidu ve Rwandě... Kdyby se daly ony dvě rasy lidí snadno poznat (což nejde) a izolovat, problémy s rasismem, kriminalitou, válkami, sociálními nepokoji či náboženským terorismem atd. by zmizel! Jelikož to ale nějak nejde, zdá se mi, že by bylo nejlépe nějak vzájemně konfliktní skupiny lidí od sebe izolovat - ne, nehlásám rasovou segregaci... Hlásám to, že bychom měli mít odvahu pojmenovat věci takto, hledat pravdu a hledat řešení. Za stávajícího duchovního marasmu a nevzdělanosti lidstva jako celku se mi zdá velice nebezpečné a hloupé vzájemně konfliktní skupiny lidstva promixovat - obávám se, že vznikne výbušná směs, kterou pak někdo nějak zapálí, a budeme zde mít superholokaust... A ten dost možná nejvíce si odskáčou křesťané (nejen bílí), kteří se mi ostatně již dnes zdají tou nejvíce pronásledovanou skupinou lidí na světě.

371180

24.04.2019 16:04

Novináře v Chicagu postihla nákaza barvosleposti

RE: Jsou dvě rasy lidí

Inspektor Spektátor 2001:x:x:x:x:x

To jsou mi známé práce, ale já chtěl "sluníčkářsky" poukázat na důležitý fakt - že když ve větším měřítku začnete mixovat rasové, etnické, náboženské atd. skupiny lidí (jako se tomu nyní děje masovou migrací), zvyšujete riziko výbuchu násilí mezi lidmi, a to proto, že na Zemi nejsou lepší či horší lidé, ale proto, že jsou všichni +/- autobus jako skupiny stejní a že v těch skupinách jsou psychopaté/sociopaté/deprivanti. Sociální blahobyt, vzdělanost či kultura mohou vlastnosti skupin lidí zlepšovat či zhoršovat... Podívejte se např. na dnešní Vikingy - jak odlišní jsou od dávných předků, divokých násilných námořních nájezdníků! Když se někde začnou šířit ideje jako: "jsme lepší než..." "máme větší právo ..." "na základě (etnika, víry, rasy, třídního postavení) můžeme druhým sebrat..." "Bůh určil nás k nadvládě ..." a podobně, jsme na cestě k průšvihu... - právě na tyto ideje jsou psychopaté dost chytlaví. Za Hitlera Němci uvěřili ve svou rasovou nadřazenost, a byla z toho válka. Za VŘSR v Rusku chudí lidé uvěřili, že na základě své bídy mají právo ubližovat bohatým. O něco dříve šlechta věřila, že má právo na základě své urozenosti větší lidská práva než-li poddaní... A lidstvo trpělo! Dnes někteří židé/Židé či muslimové věří ve svou nadřazenost na základě své víry... a zdá se, že z toho budeme zase mít problém. Až se lidé vzdají své potřeby nadřazovat se nad druhé či druhé jakkoli si podmaňovat a zotročovat - tedy ta část, co jsou psychopati/sociopati/deprivanti/antisociálové, snad zavládne mír na Zemi. Ale jak se to má stát?

371189

11.05.2019 22:51

Trumpova administrativa se znovu pokouší „pohřbít“ projekt Nord Stream 2

To jsem zvědav zda zvítězí rozum či politika...

Inspektor Spektátor 89.?.?.?

Když na to přijde, pak nám Evropanům může být celkem buřt, kdo všechno nám bude dodávat plyn - hlavně aby to bylo co nejlevněji. Pokud nám nevadí brát ropu ze Saudskoarabské despotické teokracie, proč by nám měl vadit ruský plyn? Teď jsem se podíval na globus. Z Petrohradu do Berlína (cca 1 750 Km po souši) je to skoro tak daleko, jako z Berlína do Říma (cca 1 500 Km po souši). Všichni další možní dodavatelé plynu to mají mnohem dále k hlavním centrum evropské spotřeby a např. z Londýna do Bostonu to je 5 570 Km vzdušnou čarou, což lodě neplují a je to pro ně mnohem dále, nebo z Berlína do Damašku je to po souši cca 3 680 Km a do Kataru, coby světového lídra v produkci plynu a LNG plynu dokonce 5 700 Km! Je tedy jasné, že geografická vzdálenost bude hrát velkou roli i když je fakt, že Rusko si ten plyn musí taky nějak dostat do Petrohradu ze svých nalezišť na Sibiři, podobně jako i USA z nalezišť do Bostonu, což nám ale může být taky buřt, neb náš zájem je plyn dostávat co nejvýhodněji a je tak nějak snadno prokazatelné, že levněji většinou znamená i ekologičtěji. Konečný zákazník musí v ceně plynu zaplatit i náklady na dopravu (ono to těmi trubkami neteče samo... a čím delší trubky - ty taky nejsou zadara..., ale jsou zjevně pořád výhodněji, než-li výroba LNG a tranzit v lodích tisíce Km přes oceán, jinak by se Rusové nezlobili s budováním plynovodu, ale budovali by lodě na tranzit LNG... ). Z toho plyne, že ryze ekonomicky vzato je tedy Rusko jednoznačně nejvýhodnější dodavatel, a to tak výhodný, že závislost na dodávkách z Ruska zdá se být vyloženě tak výhodná a tak nevyhnutná, že téměř nemáme alternativu, a jediné co by nám mohlo vadit je, že by nás mohli teoreticky poškádlit zavřením kohoutků... Ale co by je k tomu mělo vést? Není pro nás nyní větší riziko tranzit ruského plynu přes Ukrajinu? Další věc je, že Rus může plyn pálit v elektrárně a prodávat do Evropy v podobě elektřiny... Němci si nyní ničí jaderné elektrárny a chtějí se zbavit i úhelných elektráren, ale elektřinu potřebují... dostat energii z Ruska do Německa drátem je možná ještě lepší než-li plynovodem... Celkem bych řekl, že když se ten plynovod nedostaví, a pak vypukne nějaká hlubší Rusko-Ukrajinská krizička, která povede nedejbože k zastavení tranzitu plynu v nejblbější okamžik, zmrzneme... a to si politici v Evropě asi neobhájí...

371489

12.05.2019 15:04

Trumpova administrativa se znovu pokouší „pohřbít“ projekt Nord Stream 2

RE: Pokracovani...

Inspektor Spektátor 89.?.?.?

No ano, ale to už moc sníte Vy snílku. Realisticky vzato si myslím, že je v našem zájmu dobudování NS 2 a je reálné, aby se to stalo, a tak bychom si za tím měli stát. Náš průmysl a ekonomika nepotřebuje o desítky procent dražší energie, než-li si užívá průmysl v USA či Kanadě - ono to souvisí s konkurenceschopností na světových trzích... Pokud jde o Venezuelu, myslím, že problém nějak souvisí s tamní ropou (Venezuela má prý největší zásoby, i když je specifická a prý nějak méně kvalitní, což ale technologové mají vyřešené). Rusku a Arabům v podstatě vyhovuje, že se nyní ve Venezuele z politických důvodů moc netěží a to udržuje vyšší ceny na světových trzích... A Čína, která Maduru společně s Iránem či Tureckem podporují, tam má pro mě nejasné zájmy... Asi je pro ni lepší navzdory dražší ropě si v Latinské Americe držet své lidi a tím trochu držet USA za koule. Ale protože komunistickou Čínu s jejím velkým bratrem sociálních kreditů nějak nemusím, tak nefandím ani Číně a ani USA ohledně Venezeulské anabáze. Fandím obyčejným Venezuelanům, v tom, aby jim konečně vládli kvalitní a zodpovědní provenezuelští marxismem nenakažení politici, ale to asi nehrozí. Maduru za takového frajera nemám. Slyšel jsem od Čechů, co tam žili roky, příšerné zprávy o tom režimu... Byznys se tam normálně dělat nedá. Co se týče USA - probůh ať je ten stát tak stabilní jako doposud či ještě stabilnější... nějaký sociálně-rasový revoluční výbuch v té zemi rozhodně není v našem zájmu!

371502

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 51 čtenářů částkou 10 288 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 1

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 0

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 1

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 4

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,74 Kč
Švýcarský frank
23,47 Kč
100 japonských jenů
19,88 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 625,91 Kč
1 unce stříbra
550,52 Kč
Bitcoin
1 364 985,32 Kč

Poslední aktualizace: 14.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 095 256