Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lubosmat

Nalezeno 55 příspěveků, 9 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.06.2016 13:32

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem

Všetci vieme, čo by mal alebo nemal urobiť Putin, len jedno nevieme, čo so sebou si počneme?

Lubosmat 212.?.?.?

V starom vtipe z obdobia „Socializmu“ : Vykopal Slovák na Ukrajine niekde pri Užhorode zlatú tehlu, Rus ktorý kopal vedľa neho navrhol: „Rozdeľme sa po bratsky!“, na to Slovák odvetil „Ba figu napoly!“.

Dnes tento vtip aktualizujme podľa reality: Vykope Slovák na Ukrajine niekde pri Užhorode zlatú tehlu, Američan ktorý ho tam vyšle dozerať na Majdan nariadi: „Tehla bude uložená vo FEDE!“, na to Slovák odvetí „Ako si praješ pán môj a vládca.“.

Vôbec to nie je smiešne, ale je to veľmi pravdepodobný scenár.

349287

07.06.2016 14:54

Pekelný oheň z nebes Taliban nezničí

Čoraz častejšie sa stávame svedkami vrážd v priamom prenose!

Lubosmat 212.?.?.?

M. Kaddáfy , O. ben Laden, ... teraz ten A. Mansour a zvykáme si. Všetci slúžili jednému pánovi a keď sa mu znepáčili, tak hybaj do kytičiek.

Vždy mi nedalo spať to "dronové vraždenie" v Pakistanských horách, a hocikde inde vo vojnových zónach, kde si americká armáda hrá na supermanov.

Jedného zločinca "spolupracovníka CIA" Hashim Thaçiho, pre ktorého hlavným dodávateľom zbraní a sprostredkovateľom pre obzvlášť špinavú robotu bol O. ben Laden, urobia prezidentom, a druhého všetci vieme, lebo zrejme prestal dobre slúžiť.

Tak ako majú problém so zničením ISIL, tak majú problém so zničením Talibanu, veď sú to ich deti zrodené pri zadržiavaní ruského vplyvu v dotknutých krajinách.

Vždy keď sa im to zničenie teroristov takmer podarilo, zmenili taktiku a úplne nezmyselne začali vyjednávať o prímeriach.

349296

27.08.2016 09:53

Arktida na prahu zhroucení

Sťažuje sa jedna planéta druhej...

Lubosmat 78.?.?.?

.. "Počuvaj ja mám Ľudí!"

"Neboj to prejde."

351557

20.09.2016 13:11

Zastavme Fed, než bude zase pozdě

A nepočíta sa tu s niečím ako dolárový konsenzus?

Lubosmat 212.?.?.?

A) Systém funguje,
B) FED tlačí stále nové a nové doláre,
C) Finančné inštitúcie vymýšľajú nástroje na „zhodnocovanie“ požičaných dolárov,
D) Na finančné experimenty doplácajú prehlbujúcou sa zadlženosťou tí, čo tomu pramálo rozumejú,
E) Nadbytok dolára v obehu sa presunie smerom k bohatým vlastníkom finančných inštitúcií,
F) FED môže opäť tlačiť.

Je to finančný kolotoč, ktorý sa osvedčil a nikto na ňom nechce nič meniť.
No a keď sa to celé začína podozrivo nakláňať niekto opäť vytiahne z rukávu Žolíka a celý pokrivený systém podoprie, aby náhodou nespadol do finančnej priepasti, kam už dávno patrí.

351995

26.09.2016 13:14

„Jsme na cestě k vymření,“ říká významný vědec

Všetko by bolo OK, keby ľudstvo bolo schopné expanzie do vesmíru!

Lubosmat 195.?.?.?

Bráni tomu niekoľko vecí:

1) Vojny (rozvoj vojnových technológií za posledných 70 rokov v podstate stagnuje, a neposúva civilný sektor dopredu),

2) Kapitalizmus v súčasnej podobe (nezmyselné hromadenie svetového majetku okolo malej skupinky feudálov, ktorý nevedia čo s nahromadenými zdrojmi a vlastne absolútnou mocou),

3) Autorský zákon (absolútna volovina, ktorú aplikovalo na svoje obohatenie pár šikovných chamtivcov, a teraz aby sa každý, kto vymyslí koleso bál, že za to dostane predvolanie k súdu),

4) Politické riadenie spoločnosti (V stredoveku sa v mestách umožňovalo aby na „poslanecké“ posty zasadli na jeden deň v roku šašovia, dnes nám paradoxne títo šašovia vládnu 365 dní v roku).

5) Werichovské zamyslenie: „Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochyb!“

Koho ešte niečo napadne nech sa pridá ...

Vyhynutie spôsobí ľudskému druhu jeho vlastná obmedzenosť a neschopnosť rozvíjať sa väčšou rýchlosťou, než je rýchlosť akou dokáže „homo sapiens“ ničiť obmedzený ekosystém v ktorom žije.

352162

22.11.2016 12:05

Prastaré spirituální kořeny rusofobie

Je to len účelové podkladanie náboženských rozdielov ako jednej s marginálnych príčin nenávisti!

Lubosmat 212.?.?.?

Za všetkým sú vždy len a len peniaze ...

Pamätáte si na dobu socializmu, zotreli sa do určitej miery majetkové rozdiely a ľudia cítili skôr odpor „nechuť“ voči elitám, než nenávisť.

Skutočnej „tzv.“ vražednej“ nenávisti sú schopní len ľudia, ktorí prichádzajú o vidinu obrovských ziskov na teritóriu svojho záujmu.

Vatikán ako centrum kresťanskej moci rozsieval nenávisť voči pravoslávnemu Rusku hlavne z finančných dôvodov, patriarchovia Kyjevský a ani Moskovský sa nikdy nenechali vtiahnuť do priamej podriadenosti Vatikánu, a nikdy zrejme neplatili ani žiadne odpustky na uzmierenie hlavy západného vyznania.

Nenávisť západu voči moslimskému svetu a hlavne neslávne krížové výpravy, majú tie isté peňažné korene.

V posledných rokoch 2014, 2015 a 2016 sú spojené štáty svetovou jednotkou v obchodovaní so zbraňami, ich najväčší odberateľ , Saudská Arábia bojuje v Jemene.

Odpovedzme si, odkiaľ sme počuli v poslednej dobe najviac nenávistných rečí a invektív voči Rusku? Kto roztočil koleso sankcií proti Rusku?

Rusko má dôvod nenávidieť aj ukrajinský prezident Peter Porošenko, ako jeden z najbohatších Ukrajincov majúci v Rusku nemalé aktíva, keďže o ne môže rozhodnutím nejakého bývalého agenta KGB, momentálne v Rusku pri moci, ľahko prísť.

353483

22.11.2016 15:17

Euro vraždí Evropu

Nemecko je americký protektorát a my sme len prehrali ideologickú vojnu!

Lubosmat 212.?.?.?

Víťaz berie všetko, a tak si hospodársky priestor, najskôr štátov varšavskej zmluvy a neskôr aj niektorých pohrobkov ZSSR, rozdelili záujmové podnikateľské skupiny zo západu medzi seba, pravdaže za podmienok, o ktorých neboli ochotní viesť s nami ani monológ.

Keď zoberieš štátu menu, akoby si mu zobral dušu.

Načo potom všetko to politické harašenie, keď je suverenita ta tam, posledné nástroje štátnej moci, ktorými možno efektívne vyrovnávať nerovnováhu medzi stále väčším bohatnutím bohatých a pokračujúcim schudobnením chudobných, národná mena a štátna menová reforma .

Spomenuté nástroje boli naposledy použité len na to, aby bolo vykradnutie post - socialistických ekonomík ešte efektívnejšie a jednostranne výhodnejšie.

Pasca do ktorej sme sa dostali tkvie hlavne v tom, že domáca „kapitálotvorná“ podnikateľská vrstva sa nikdy nevytvorila. Padli akékoľvek colné bariéry, a trh bol zaplavený tovarom všetkého druhu.

Vytvorilo sa prostredie, kde realizácia domácej produkcie s primeranou mierou zisku a so šancou preraziť za hranicami je takmer nulová (česť výnimkám).

Zahraničné banky, reťazce, automobilky ... podnikajúce na našom území používajú množstvo „legálnych“ nástrojov na vývoz kapitálu mimo vnútorný trh.

Toto počínanie úplne vyhladovalo ekonomiku.

Slovenská elita sa prakticky vojde na jeden červený koberec.

Štát sa musí spoliehať na niekoľko miliárd eur z eurofondov poskytovaných desiatky rokov, pritom bez kontroly sústavne z ekonomiky odteká niekoľko desiatok miliárd eur každý rok.

Chceme mať vzdelaný národ a kvalifikovanú pracovnú silu, trocha privysoké očakávanie za 600 eur brutto ?

Chceme mať čisté ulice, vybudované cesty, chodníky a integrované dopravné systémy, lenže na to všetko treba vzdelaný národ a kvalifikovanú pracovnú silu. Armáda notoricky nezamestnaných bezdomovcov a sociálne neprispôsobivých skupín obyvateľstva, na to jednoducho nestačí.

27 rokov od pádu socializmu sa presviedčame neustále o neexistencii dvoch vecí:
1) solidárnosti podnikateľa k zamestnancom
2) zodpovednosti politika k voličom.

353489

12.12.2016 14:05

Itálie – zinscenované referendum, rodí se další parlamentní puč

1) NATO = strata vojenskej suverenity, 2) EU = strata hospodárskej suverenity 3) NATO+EU = strata politickej suverenity

Lubosmat 212.?.?.?

Všetci, čo si uvedomovali, kam tá eurointegrácia, násilná privatizácia, otvorenie sa globálnemu trhu ... smeruje, nakoniec šírili myšlienky o zoštíhľovaní parlamentov krajín, keďže veľká časť kompetencií vládnej moci prešla do nadnárodných sfér, a ten veľký parlament vlastne okrem mlátenia prázdnej slamy toho veľa na práci nemá.

354086

20.12.2016 21:06

Kdo naplánoval teroristickou operaci v Palmýře?

Teroristi sú takí silní, ako sa ich darí zásobovať zo strany podporovateľov materiálom ľudským a vojenským .

Lubosmat 91.?.?.?

Tak približne znela odpoveď Baššára al-Asada na otázku ruskej novinárky, aká je vlastne silná ozbrojená opozícia v Sýrii.

Asad zároveň priznal, že samotná SAA je na tom čo sa týka živej sily a techniky oveľa horšie, ako na začiatku konfliktu, a jediné čoho majú viac „okrem podpory RVKS, Iránu a Hizballáhu“ je odhodlanie vykoreniť v krajine terorizmus.

Dokonca sa nedíva na „teroristov“, ako na niečo od základu skazené a hodné len na likvidáciu. Sú to len ľudia, ktorí boli zvedení z cesty, bojujúci z róznych dôvodov na strane teroru.

Znovuobsadenie Palmíry Teroristami je len ďaľším dôkazom o širokej spolupráci a podpore Teroru - zo strany "Kryptofašistickej Damokracie.

354243

27.12.2016 18:27

Americká armáda v Evropě rozmisťuje tanky

62 000 AMERICKÝCH OKUPANTOV !

Lubosmat 95.?.?.?

Stále mnohým z nás nedochádza, že NATO je len iný názov pre „AMERICKÚ OKUPAČNÚ ARMÁDU“ na území kolonizovaných štátov európskeho PINDOSTANU.

Rozpustenie socialistického bloku a odmietnutie reformy sociálnych štruktúr bývalých socialistických štátov na inú úroveň, bez opätovného návratu k už prežitému „Kapitalizmu voľnej súťaže“ , je vnímané „Kapitalistickým blokom“ v čele s USA ako prehra na bojovom poli.

Víťaz berie všetko! Prehrali ste a poslúchajte náš diktát, ak nie zle nedobre sa Vám povodí!

Pekne sme sa „My nezasvätení“ prispôsobovali novým podmienkam s ideálmi na perách a nepochopením skutočných zmien, ktoré „nové časy“ prinášali.

62 000 amerických okupantov nie je žiadna reálna sila, existuje len reálna hrozba v podobe atómových zbraní, ktorými okupačná armáda USA v Európe disponuje.

Nemúťte vodu, 62 000-ový kontingent príslušníkov amerických ozbrojených síl nie je žiadnou reálnou hrozbou pre Rusko, ale ako pripomenutie Európanom, kto je tu vlastne pánom, je to dostatočný argument.

354365

28.12.2016 03:12

Americká armáda v Evropě rozmisťuje tanky

RE: 62 000 AMERICKÝCH OKUPANTOV !

Lubosmat 95.?.?.?

Reálne tá naša a ani tá Vaša partička "profesionálov" nič neznamenajú - rovnako ako tých ostatných 300 000 elitne platených EUVOJCOV.

Turci majú vlastnú agendu a nikomu nebudú kryť chrbát, keď majú sami dieravé gate,

Ukrajina je väčšou hrozbou pre nás, než pre Rusko, loajalita armády nie je k "vlasti" ale k tím čo dobre im kapsy mastí. Ak chcete stavať bezpečnosť EU na oligarchických bandách UKROPOV, boh poteš.

O garanciách bezpečnosti, ktoré sa ľahko lámu na formátoch "Mníchovskej dohody" vieme tiež svoje.

354370

02.01.2017 14:14

Berlín - další falešná vlajka

Teória o vyparovaní čiernych dier a faktor nekonečnosti ľudskej hlúposti.

Lubosmat 212.?.?.?

Keď sa „veľké“ hviezdy po vyčerpaní zdrojov energie zrútia do seba, dôjde k tzv. gravitačnému kolapsu a zrodu čiernej diery.

Veľkosť čiernej diery je teoretickým ekvivalentom svojej hmoty pred vlastným kolapsom a hmoty, ktorú dokázala pohltiť vo svojom „bezprostrednom“ okolí.

Keď už čierna diera nemá čo „jesť“ dochádza pravdepodobne ku gravitačnému deficitu a postupnému energetickému vypareniu, ako dlho tento proces môže trvať nevieme.

Alebo:

Keď sa nadnárodné finančné elity po vyčerpaní všetkých možných zdrojov rastu uzavrú do seba, dôjde ku kríze.

Veľkosť krízy je teoretickým ekvivalentom pažravosti finančných elít pred uzatvorením sa a množstve vojen, ktoré dokážu pri svojom kolapse vyvolať vo svojich sférach vplyvu.

Keď finančné elity už nemajú koho požierať prípadne anihilovať, dôjde pravdepodobne k finančnému deficitu a postupnému rozpadu, ako dlho tento proces môže trvať vieme:

1) Do nekonečna pokiaľ budú finančné elity fungovať na princípoch ľudskej hlúposti,

2) Krátko od okamžiku, keď začnú finančné elity fungovať na jednoduchých princípoch kvantovej fyziky.

354514

09.01.2017 07:26

Cílem USA je rozbít Rusko pomocí závodů ve zbrojení

Málokto si uvedomuje, že socialistický blok bol od konca II. svetovej vojny sústavne pod jarmom „sankcií“

Lubosmat 212.?.?.?

Možno si stratégovia západu dobre uvedomovali, že pokiaľ sa „komunizmus“ vo svete nerozšíri a zostane vo svojich „úzkych“ hraniciach, kdesi za „železnou oponou alebo červenou čiarou“, zákonite sa musí prejaviť efekt „Čínskeho múru“ a musí dôjsť k postupnému úpadku a rozpadu socialistického bloku.

To, že rozpad nastal skôr než skutočne k morálnemu a ekonomickému úpadku došlo, bolo spôsobené rozkladom „Elít“, ktoré chceli viac, než im to systém dovoľoval, bez toho, aby sa dostali za hranice nimi deklarovaných pravidiel hry.

Tvrdé patentové zákony, ktoré škodia pokroku vo svete dodnes, boli jedným so základných opatrení proti úniku „vymožeností pokroku“ za hranice západu.

Sankcie dnes, vo svete pokročilých komunikačných technológií, sú len „Reliktom“ minulých nádejí , že je možné niekoho izolovať pred vonkajším svetom a tak ho poraziť. Existencia Kuby stále nie je pre americké elity dôkazom nefunkčnosti tohto modelu.

Musím pripomenúť, že oveľa lepšie sa sankcie aplikujú na „spojencov“ než na „nepriateľov“. Zostanem preto v karibskej oblasti, napríklad na Haiti sa Američanom v priebehu rokov podarilo niekoľkokrát zmeniť vládnuce „režimy“ podľa „demokratických predstáv“ a výsledok Kubánci z toho svojho „Ostrova slobody“ veľmi dobre vidia, aj keď im vo výhľade trocha zacláňa Americké guantanámo.

354802

11.01.2017 09:15

Rozpad národů

Všetko by bolo OK keby!

Lubosmat 212.?.?.?

Švajčiarsko ťažiace s medzinárodného statusu nedotknuteľnosti nemožno brať ako príklad pre iné „drobné“ ekonomiky, pokiaľ sa raz a navždy takýto status nedohodne v širšom meradle.

Samotná Európa „bez hraníc“ nie je zárukou takéhoto statusu, keďže medzi mnohými štátmi v rámci EU existuje stále veľa nedoriešených územných sporov, ktorých väčšina vznikla násilným obsadením cudzieho územia z dôvodu udržania bezpečnostnej situácie v danom regióne.

Máloktorý štát sa môže popýšiť tak vysokým HDP, kde až 70% tvoria služby – zväčša finančné služby, a zároveň viac ako 160 rokmi neprerušeného kontinuálneho vývoja bez nejakých turbulencií.

Keby „veľkí“ dali už konečne pokoj „malým“, možno by sa svet od základu zmenil, ale vo svete silových riešení , kde sa viac napínajú svaly než rozum to navždy zostane len čistou teóriou.

354898

05.02.2017 05:16

Návrh zákona na preventivní útok na Írán ve Sněmovně reprezentantů je aktivní

Ak máš problémy "neriešiteľné problémy" doma - vyvez ich do zahraničia

Lubosmat 78.?.?.?

Je to, ako v tom vtipe s doktorom na urológii, ktorému sa nechce zaoberať s pacientom. Príde k doktorovi na urológiu pacient a sťažuje sa na bolesti v bruchu, na čo mu doktor hovorí: "Mali by ste ísť najskôr na očné oddelenie." Na čo pacient odpovedá: "Pán doktor, ale ja predsa s očami nič nemám." Doktor sa nakloní k pacientovi a povie: " Ukážte, /a pichne neočakávane pacienta ceruzkou do oka/, no a teraz už problémy s očami máte."

Ak nechceš, alebo nevieš interné problémy pacienta /v našom prípade USA/ riešiť, odkloň jeho pozornosť iným smerom, a on na ne na určitú dobu pozabudne. Takto sa to deje špeciálne v USA už veľmi dlhú dobu.

Na Slovensku sa občas vyskitli vo vedení štátu tzv. "Modré koalície" v predvolebných kampaniach finančne a mediálne silno podporované západom. Lídri týchto koalícií (česť výnimkám - BB) vyznačovali sa tým, že škodili, aj keď nemuseli, a tiež polčasom rozpadu, tak ako každý nestabilný rádioaktívny prvok.

Čsto som hovoril: "Dúfam že to čo stvárajú majú veľmi dobre zaplatené, lebo ak to robia z vlastnej vôle a presvedčenia, potom musia byť načisto vymetení."

S ohľadom na vysoký vek pána Trampa, a veľkou pravdepodobnosťou možnosti nástupu stareckej demencie, sa začínam báť, aby to nebol ten druhý prípad.

Viac si však prajem, aby to bolo tak, že dobrý šéf v novom úrade necháva určitú dobu všetko bežať po starom, aby mohol identifikovať najaktívnejšie články v zdanlivo neriadenom kolose pohybujúcom sa nejakým smerom, a potom ich cielene obmedziť, alebo vymeniť, aby sa smer kolosu ubral jemu želateľným smerom.

355555

08.02.2017 11:51

Návrh zákona na preventivní útok na Írán ve Sněmovně reprezentantů je aktivní

RE: Ak máš problémy

Lubosmat 212.?.?.?

Je celom možné, že máte pravdu, v politike sa tak dlhú dobu "Panny orleánske" určite neudržia.

Aj tak je mi z bývalých opozičných politikov najsympatickejší.

Vo veľkej meire sa zaslúžil za rozbitie SMK, tak ako Slota za rozbitie SNS, a tak zníženiu umelo roznecovaného napätia medzi slovákmi a maďarmi.

Ak myslíte 1984 od Orwella, tak to bude bližšie k realite, keďže Orwell čerpal námet z prostredia elitárskeho kapitalizmu a procesy 50-tych rokov v Československu sú dnešnému stavu na hony vzdialené ideologicky a aj politicky,

50-te roky už používajú na podporenie "Svojej pravdy" o zločinnosti "Komunistického zriadenia" len nejaké staré munifikované vykopávky, popierajúc tak, že každý systém má v sebe svojich bubákov, ktorí sú viac o ľuďoch než o samotných systémoch.

355591

20.04.2017 09:41

Austrálie přikyvuje na válku s Čínou

Článok len potvrdzuje, že Austrália je rovnako ako EU vazal USA

Lubosmat 212.?.?.?

Bývalá koloniálna ríša GB bola odovzdaná W.CH. za otvorenie západného frontu na konci II. SV pod neokoloniálny vplyv USA.

Okupačná mašinéria USA pod pláštikom NATO sa pomaly plíži cez novo nadobudnuté kolónie v4, balkánu a pobaltia / prakticky takmer bez boja/ smerom na východ.

Rovnako ako v EU aj v Austrálii je pri moci len tlupa Čínskych hračiek ktoré pri pohybe autíčka na ktorom sedia pohupujú hlavičkami hore a dole, tak ako si to vodič - bábkoherec praje.

357313

04.05.2017 11:23

Železné košile

Ťažko sa baviť s ľuďmi, ktorí nie sú ochotní akceptovať otvorenú diskusiu

Lubosmat 212.?.?.?

Po páde vlády Janukoviča sa dostali na UK k moci sily, ktoré nie sú schopné akceptovať iný názor a jedinou argumentáciou ich pravdy je násilie a teror.

Odpoveďou prečo sa tieto sily stále držia pri moci je prakticky bezvýhradná podpora UK režimu zo strany oficiálnych predstaviteľov západných štátov "a protagonistov tzv. západných cenností“.

„Západná cennosť“ je zrejme všetko to, čo sa dá použiť proti nenávideným Rusom, trebárs koktejl molotova.

Občas sledujem na RTV televízne diskusie s účasťou osobností z Poľska, Ukrajiny, USA, Izraela a pravdaže Ruska, zastupujúcich prakticky celé spektrum politických názorov.

Je až neuveriteľné s akou urputnosťou sa držia svojej pravdy osobnosti obhajujúce pozície a konanie Kyjeva vrátane špinavostí, ktoré sa odohrali tesne po páde Janukovičovej vlády: v Kyjeve, Odese a počas vojenskej ofenzívy proti DNR a LNR.

Žiadny argument neobstojí a akceptácia všetkého čo viedlo zo strany majdanu a „oficiálneho“ Kyjeva k masakrom na civilnom obyvateľstve je u nich tak hlboko zakorenená, že priam vidíte ich pripravenosť zahádzať koktejlami molotova každého, kto s nimi nesúhlasí.

Jedinou útechou pre nevinné obete násilia na Ukrajine je hádam len to, že veľmi veľa priamych aktérov trestných výprav, ktorí sa zúčastnili lynčovania už zakončili svoju pozemskú dráhu v zóne ATO.

357641

09.06.2017 09:37

Komentář k závěrečnému komuniké vůdců skupiny G7

0,699 miliardy je počet ľudí ktorých zástupcovia G7 majú ambície vládnuť celej 7,510 miliarde?

Lubosmat 212.?.?.?

Bohatá vrstva obyvateľstva mentálne zdegenerovala.

Zhŕňanie peňazí je nadradené akýmkoľvek iným ľudským činnostiam
Vlády najbohatších krajín, banky a ich vojenská moc, to sú najpovolanejší predstavitelia centra moci a mravnosti tohto sveta.

Snažia sa vo svojich globálnych víziách zomlieť všetky národy sveta, ako miešačka na betón, aby tú masu krvi, mäsa a kostí nakoniec vyliali na zem rozhrnuli a prevalcovali. Odporúčam prečítať si Asfalt (Štepán Kopřiva).

358291

09.06.2017 18:51

Komentář k závěrečnému komuniké vůdců skupiny G7

RE: Souhlas s výhradou ..

Lubosmat 95.?.?.?

Genetika a kultúra naozaj nemajú veľa spoločného. Kultúra je predovšetkým regionálna alebo lokálna záležitosť, týka sa geografického miesta, je však veľmi ovplyvniteľná zvonka.

Programová amerikanizácia a anglifikácia toho čo možno nazvať kultúrnym prejavom v súkromných a verejnoprávnych médiách je kolosálna, rovnako v televízii, divadle a školstve.

Keď slniečkári vykrykovali pred a po 89 "Dosť bolo "Ally Pugačevoj" v klipoch od spriatelených krajín na konci roka, kto by si bol pomyslel, že s "Allou" zařve aj česká a slovenská populárna pieseň.

358302

23.06.2017 08:46

Spojené státy signalizují záměr okupovat a rozdělit Sýrii

A ČO NA TO NATO?

Lubosmat 212.?.?.?

Američania odkryte podporujú Kurdov ( vo svojej podstate komunistov), ktorí sú najväčšími a úhlavnými nepriateľmi Ankary.

Vťahujú celú alianciu do medzinárodného konfliktu, a miesto toho aby mierumilovné „NATO“ vnímalo túto situáciu ako hrozbu, pohlavári veselo kotkodákajú, akéhože to vtáka vojny vysedeli.

358544

26.06.2017 11:35

Svět jde s Trumpem ke dnu

Čoho sa politici boja?

Lubosmat 212.?.?.?

Neboja sa čokoľvek sľúbiť.
Neboja sa verejne klamať.
Neboja sa hovoriť o zodpovednosti, patriotizme a povinnosti, pravdaže tých ostatných.
...
Boja sa však urobiť niečo, za čo by mohli niesť následky, pred tými, ktorí im dali moc, a ľudia to nie sú.

JFK bol len jeden!

358644

29.06.2017 10:49

Rusko udělalo velký krok na cestě k ovládnutí arktického šelfu

Ekológia, ľudské práva, LGBT psychóza, Gender ideológia ...

Lubosmat 212.?.?.?

Že Vás to ešte baví.

Najmocnejšie štáty, ktoré oficiálne tiahnu do boja proti slabším s už zmienenou agendou, všetky tieto nezmysly rázom zahodia za hlavu a tasia zbrane najmocnejšieho kalibru v snahe dobiť sa svojho „úspechu“.

Tí ktorí podporujú vojnu a rozvrat zvysoka kašľú na ekológiu, ľudské práva, LGBT ... táto pestrá agenda sa im hodí len na vydieranie slabších, keď nemôžete len tak zdvihnúť hlavu a povedať: „Pozametajte si najskôr pred vlastným prahom!“.

358710

03.07.2017 16:32

Něco pro pedagogický sbor

RE: Sme naj..horší v príprave na riešenie polodebilných testov. .

Lubosmat 195.?.?.?

Odpoviem tak trocha okľukou.

Škola by mala byť platformou založenou na dôvere a viere. Rodič dôveruje učiteľovi a verí v schopnosti svojho dieťaťa, dieťa dôveruje rodičovi a verí učiteľovi že ho úprimne chce niečo naučiť, učiteľ dôveruje deťom a verí rodičom že jeho prácu nebudú znevažovať.

Obrovský tlak ktorý dnes spoločnosť vyvíja smerom k odosobneniu a k tvorbe akýchsi poloautomatizovaných systémových vzťahov bez citu, vylučujúcich ideológiu v školstve a vzdelávaní, je v priamom protiklade snahy vštepiť deťom „ten najlepší možný“ morálny kódex.

Ponímanie dobra a zla nie je univerzálne a mení sa pod tlakom výchovy a vzdelávania.

Odpoveď na otázku či ma škola naučila to čo som potreboval pre prax, alebo by mohla aj viac?

- Z hľadiska vzťahov som spokojný, s učiteľmi som si väčšinou rozumel a niektorých z nich som mal dokonca aj úprimne rád, čo v konečnom dôsledku ovplyvnilo aj moje postoje v mnohých otázkach a aj moje budúce smerovanie.

- Z hľadiska teoretických a praktických vedomostí až po ukončenie vysokej školy na 80%, keďže sa zaoberám tým čo som študoval a aj ma to baví, možno to nemá na súčasné pomery až taký skvelý ekonomický efekt, ale je na každom z nás, či vidí úspech a sebarealizáciu v tom, že robí to čo ho baví (učiteľ nie som), alebo je to kariéra a biznis. Tí čo to dokážu skĺbiť sú deti šťasteny.

- Škola nie je automatickou zárukou úspechu, môže však výrazne pomôcť, záleží len na Tom čomu veríme a komu dôverujeme.

358800

10.07.2017 13:35

Tábor svatých

RE: Četl jsem

Lubosmat 212.?.?.?

Pozor na divadlo - všetok ten "ľavicový radikalizmus" je komparz, ktorý má prilákať "podobným spôsobom" zmýšľajúcich kapríkov, a ak sa pekne nechajú nachytať sú pozorne vylovení a pod odborným dohľadom, aby sa náhodou niekde v zakázaných revíroch nevyneresili.

358929

17.07.2017 11:18

Veveřička

A čo tak na tému veternej energie

Lubosmat 212.?.?.?

Nedávno som bol s rodinou peši cyklotrasou a cez most "Chucka Norisa" na zámku Schloss Hof u susedov v Austrii, pekný deň, pekná a príjemná prechádzka, na našinca vysoké vstupné a mizerné reštauračné služby, ešteže pred spomenutým Cyklomostom Slobody, ktorý navždy pre mňa zostane „Mostom Chucka Norisa“, keďže tento názov v neoficiálnej internetovej súťaži vyhral, boli na slovenskej strane otvorené stánky s občerstvením až do 22:00 hod a mohli sme sa po takmer poldennej prechádzke dosýta najesť klobás, langošov, placiek a zapiť to kofolou alebo pivom z ponuky aj zemí českých, a pravdaže za stráviteľné ceny.

Prečo spomínam tento výlet, je to, že som si mohol celkom zblízka pozrieť tie vrtiace sa opachy na premenu energie veternej na elektrickú, pravdaže v čase keď fúka vietor, my na Slovensku, a predpokladám aj v Česku musíme občas túto drahú ekologickú energiu nakupovať a predávať im za dumpingové ceny tú našu neekologickú atómovú, aby mali čím svietiť, keď vietor nefúka, a vypisovať pamflety o škodlivosti výroby atómovej energie v susediacich krajinách.

Čo ma zaujalo, bol enormný výskyt Sysľov pasienkových alebo obyčajných, behajúcich od jednej diery v zemi po druhú a nikde žiadny predátor Sokol, Jastrab, Sova ... . Vtedy som si uvedomil že nepočujem, u nás tak bežný spev vtákov, bolo tam také podivné ticho, len tie obrovské lopatky veterných elektrární čerili rozohriaty vzduch.

Automobilizmus likviduje spevavé vtáctvo v hojných počtoch, ale málokedy vidíte na diaľnici zrazeného dravca (možno mladého a neskúseného, tak ako mladé líšky tesne po vrhoch). zato tie nešťastné vrtule sekajú vtáctvo bez rozdielu, prvá lopatka spôsobí stratu orientácie, druhá alebo tretia ovalí vláka po hlave a sysle majú o bezpečie postarané.

Snažili sa to nejako riešiť znížením rýchlosti otáčania lopatiek, ale potom sa lopatky netočia v optimálnom režime a využitie vetra sa adekvátne znižuje. Ale asi to moc nefunguje.

Celý ten priemysel veterných elektrární živený z eurofondov ekologický vôbec nie je:
- zmena rázu krajiny,
- zaťaženosť odpadmi pri stavbe, prevádzke a likvidácii týchto kolosov,
- dopad na stavy spevavých vtákov a dravcov,

PS: Rádioaktívna sýkorka z oblasti černobyľu je myslím pri staraní sa o svoje zdravé rádioaktívne potomstvo oveľa šťastnejšia ako tá, ktorú v nejadrovom Rakúsku pri zháňaní potravy zabije lopatka veternej elektrárne, a jej potomstvo potom biedne zahynie od hladu.

359048

18.07.2017 11:57

Nevýslovný zločin Viktora Orbána

RE: Je těžké být odpůrcem - Elit nebo marionet?

Lubosmat 212.?.?.?

Máme obrovskú smolu, že žijeme vo svete kde skutočná moc a zlovôľa je skrytá.
Stále viac sa dostáva na povrch, že absolútna väčšina politikov sú len marionetky v rukách mocných.

Mocní nám tieto marionetky ponúkajú na volebných táckach, ako neohrozených lídrov strán a hnutí, a my si ich zamieňame s elitami.

Skutočné elity pracujú skryte, bez dohľadu verejnosti, či nejakých vlád, parlamentov, výborov, komisií, strán, alebo nedajbože mimovládnych organizácií.

Pomocou lobistov sa pripravuje vhodná konštelácia na rozhodovanie, a potom už marionetky zahrajú svoj nacvičený part.

Nám zostane len nechápavý vyvolený pohľad, čo sa to vlastne rieši a trpká spomienka na posledné volebné predstavenie.

359063

25.10.2017 07:52

Strana, která chce uspět ve volbách, potřebuje jediné: kouzelníka s lidskou duší

Zločin a trest - zabudnite na Raskoľnikova

Lubosmat 212.?.?.?

Románová postava Dostojevkého sa vnútorne zožiera svojim zločinom, ale ľudia z mäsa a kostí majú obranné mechanizmy, ktoré ich pred vnútornými „pochybami , výčitkami, svedomím, či ako sa tomu hovorí“ chránia.

Judáš je v ponímaní mravnosti tohto sveta extrém, však nezabil, len zradil, a zradil predsa pre peniaze – SVÄTÝ GRÁL kresťanského sveta, judaizmu, sionizmu, kapitalizmu .... to sa dneska nerobí.

Nevina je filtrovaná Makiavelistickým prístupom, ak ma pri mojom „konaní“ neodhalia, neobvinia a nedokážu mi nejaké porušenie „zákona“ som ako ľalia.
Ideál je, keď som tak „mocný a bohatý“ že som prakticky mimo jurisdikcie systému z ktorého ťažím a profitujem , ale to už sme v rovine nadnárodnej politiky.

Najväčšie bohatstvo a moc súčasného sveta vychádza predovšetkým z podvodu a vojny, kde v konečnom dôsledku je neschopnosťou systému reagovať v reálnom čase na zločin, premlčaním potvrdená ich legalizácia.

Trest je len ilúzia v ktorú chceme veriť, a preto dúfame, že „Božie mlyny melú pomaly ale isto“, lenže opäť pripomínam, že sme ľudia z mäsa a kostí a naša „astrálna“ duša po ukončení pozemskej púte bolesť a utrpenie cítiť nebude, jedine ak budeme opäť veriť v uvrhnutie „duše“ do šialenej dimenzie absolútnej samoty, taký je odkaz v knihe smrti.

360664

23.11.2017 14:28

Velký rozklad Západu: K čemu vedou špatná rozhodnutí?

Kde sa schoval Čierny Peter?

Lubosmat 212.?.?.?

Mne to pripadá s celým tým západným dlhom, ako v tom vtipe o pôžičke v banke.

Keď si požičiaš v banke, čo ja viem: 250 000,00 €, tak máš problém, avšak keď sa ti podarí požičať si od banky 250 000 000,00€, tak má problém banka, hlavne ak si požičané prostriedky už medzičasom rozflákal po kasínach a drahých lokáloch, a veriteľovi nemáš čo ponúknuť ako protihodnotu.

Veritelia po celom svete sa boja krachu megadlžníka, spratávajú v trezoroch "bezcenné - nelikvidné" štátne dlhopisy a robia dojem že je všetko v najlepšom poriadku.

S dolárom je to rovnaké vo svete obchodovania s plynom a ropou, a aj vo svete financií, kde balíky dolárov sú protihodnotou vyťažených komodít alebo dolárových rezerv vlastných národných prípadne prevzatých mien.

FEDOM vytlačené "bezcenné papieriky" sa vo svete pekne naviažu na komodity, alebo cez rezervný systém na meny štátov, ktoré musia za každý rezervný dolár v trezore alebo na účte národnej banky vysoliť na drevo nominálny ekvivalent vlastnej meny (myslím, že vrátane Ruskej národnej banky).

Ako sa používa dolár napríklad na burzách, v swapových operáciách a čo ja viem čom ešte, si netrúfam ani odhadnúť. Všetky dolárové transakcie udržujú hodnotu dolára a znecitlivejú ho voči inflačným a devalvačným tlakom.

Funguje to ako akási obrovská šedá ekonomika mimo finančný systém samotných spojených štátov, táto ekonomika stále rastie a zvyšuje dopyt po dolároch.

Preto sa vlastne čudujem, prečo sa toľko bojuje proti tzv. "šedej ekonomike"? Štát by síce prišiel o nejaké peniaze na daniach, ale na druhej strane by mohol veselo navršovať množstvo peňazí (vlastnej meny) v obehu bez negatívnych dopadov na infláciu a devalváciu. Plnením kritérií ekonomického diktátu západu podriadené štáty prichádzajú o takýto špekulatívny zisk, pritom však nechávajú takýmito špekuláciami zarábať svetovú obchodnú banku, medzinárodný menový fond a FED.

361157

27.11.2017 13:52

Co se skrývá za roztomilou fasádou „svobody a demokracie“?

V pojmoch chýba prívlastok zodpovednosti!

Lubosmat 212.?.?.?

Zodpovedná demokracia.

Zodpovedný liberalizmus.

Zodpovedná solidarita.

Zodpovedné vládnutie.
....

Žijeme v spoločenských systémoch v ktorých sa na základe určitých historicky kodifikovaných pravidiel (zákonov) riadi právo a poriadok.

Spoločenstvá (štáty) existujú v akomsi systéme vzájomných vzťahov, kde sú jednotlivé subjekty vo väčšej alebo menšej miere akceptované, v rámci „pravidiel“ tzv. medzinárodného práva a poriadku.

Bohužiaľ sú to spoločenstvá a systémy, kde sa vyžaduje solidarita a predovšetkým zodpovednosť vždy od tých slabších. Silnejšie elementy zabúdajú na svoju zodpovednosť v okamihu, keď môžu meniť pravidlá.

Pravidlá sa zákonite menia v prospech silnejšieho pričom sa zabúda sa na to, že zodpovednosť má rovnakú prioritu v riadení, ako demokracia, liberalizmus, solidarita a samotné vládnutie.

Dôsledkom súčasného stavu v spoločenských systémoch a v medzinárodných vzťahoch je predovšetkým úroveň „zodpovednosti“ s akou k nadobudnutým príležitostiam pristupujú silnejší.

Ak k princípom, ktoré pomenúvajú tieto pojmy nebudeme mať zodpovedný prístup, budú mať pre väčšinu z nás aj naďalej sprofanovaný a absolútne prázdny obsah.

361200

15.12.2017 10:18

Ruský úspěch v Sýrii zvýrazňuje neúspěch americké mise

Nájdi 10 kladných odpovedí

Lubosmat 212.?.?.?

1) je v dnešnej dobe nediskriminácie vôbec možné, aby v „demokratickom“ parlamente bolo viacej žien ako mužov?

2) je horšia vláda „diktátora“ ktorý sa sporadicky zbavuje nepohodlných (tak ako koniec koncov každá iná forma vlády), než „spravodlivá ochrana ľudských práv“ ktorá zoberie 1,5 milióna životov, z toho 0,5 milióna detí?

3) je pre nás výhodnejšia globálna hegemónia samozvaných USA, než globálna kooperácia a spolupráca?

4) je možné vystúpiť bez politickej a hospodárskej vendety „spojencov“ z NATO a EU?

5) je možné dosiahnuť zvýšenie životnej úrovne tam, kde občania štátu okrem pôdy už nevlastnia žiadne ekonomické nástroje, a takmer všetko čo môže dosiahnuť zisk je v rukách zahraničných spoločností?

6) Je možné hovoriť o podpore vzdelania, v systéme kde vysokoškolsky vzdelaný učiteľ zarába menej ako skladník v odpadovej spoločnosti?

7) je kapitalizmus postavený na tom, že väčšina ľudí ktorá nemá takmer nič vládne nad menšinou ktorá má takmer všetko?

8) Je náboženská príslušnosť tým správnym kľúčom k obsadeniu kresiel v parlamente a zostaveniu vlády?

9) je možné aby sa nástrojom terorizmu stal (len na základe svojho náboženského presvedčenia) ten, čo si len tak v savane pasie svoje kozy a o vojnových hrôzach nemá ani tušenie?

10) Má spoločnosť, kde v rodinách je viacej psov a mačiek, než malých detí nejakú šancu na budúcnosť?

Bača si spokojne uťahuje opasok na gatiach a mrmle popod nos, prečo v hociakom časopise píšu že mužov najviac sexuáne príťahujú kozy?

361447

12.01.2018 12:47

Írán je „ground zero“ pro americkou agendu změn režimů

Kde je "Gorila" a kde sú "predvilové" protesty učiteľov?

Lubosmat 212.?.?.?

Keď sa to manipulátorom, čo posielajú doláriky "svojim hlásnym trúbam" určeným na vyvolávanie vášní hodí, tak je kopec nespokojnosti, ináč upadajú ovčania do apatie, a opäť, tak ako každý rok veselo prekonávajú minimálne nominálny rekord vo vianočných a novoročných nákupoch.

361899

15.01.2018 15:45

Zeman bude "odejit"

Zvolí sa poskok s agendou ako tá pumpárska "Kisska"

Lubosmat 212.?.?.?

- Obchod musí byž vždy nad ľudské práva!,
- 2% HDP na zbrojenie je náš cieľ!,
- Treba zrušiť aspoň 20 vysokých škôl nedosahujúcich "kritériá"!
- Choďte študovať do zahraničia, ak chcete mať vzdelanie!
- Slovensko je mafiánsky štát! ...

Pri oblápaní prasaťa z východu mu padali pravé krokodílie slzy.

Nejaká agenda "Modrý sup" a prevaha 5bilboardov na jedného protivníka na každom väčšom námestí a je zvolené.

361956

18.01.2018 13:47

Vojenská zpravodajská služba vyzbrojila demokracii po celém světě

Demokracia ako "Nástroj Deep State" rozumej USA

Lubosmat 212.?.?.?

Pre okupované krajiny, kde došo k nastoleniu "Demokracie - NDS" je to jednoznačne dobré len pre iniciátora, tak ako bolo správne v článku podotknuté :
1) "Demokracia" je dobrá na zvrhnutie moci a nastolenie nových poriadkov,
2) "Demokracia" je dobrá na udržanie "Status Quo" nastolených poriadkov,
3) "Demokracia" keď už je nastolená dáva do rúk neobmedzenú moc manipulátorom, ktorí majú k dispozícii zdroje.
4) "Demokracia" v okupovanej zóne udržuje "Status Quo" a dáva neobmedzenú moc okupantom, keďže jedine oni majú k dispozícii zdroje.

361984

19.01.2018 10:19

Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

Čiernomorská kríza na obzore?

Lubosmat 212.?.?.?

Očakávajme ruské ponorky v karibskom mori.

Nejaké výzvedné a vojnové lode v prístavoch na Kube.

Nové testy medzikontinentálnych rakiet.

Vreskot kúpených médií.

Žeby konečná?

Idiotov rangu ukrajinského prezidenta, SK Kissku a prípadne CZ Drahoša možno nahovoriť Jastrabmi na hocičo.

To, ako sa Európa postupne opäť mení na hlavné vojnové pole, po dvoch svetových vojnách je dielom hlúpych a zapredaných politikov, pre ktorých je vlastná kapsa vždy dôležitejšia, ako národné strategické záujmy.

Výber „tej správnej – rozumej všetkého schopnej (okrem samostatného myslenia)“ elity európskych byrokratov je zavŕšený.

Možno sú tu stále nádeje, že RUSKO padne na hubu a „armagedon“ bude odročený na dobu porciovania ruského medveďa.

Kto si myslí, že Čína sa na to bude nečinne pozerať, a nepošle nám tu Američanmi tak obľúbené bengálske ohne (15 a viac kiloton), je na veľkom omyle.

362002

22.02.2018 14:03

Stávající světový řád je odsouzen ke zkáze

Medzinárodná vzťahy a medzinárodné právo?

Lubosmat 212.?.?.?

Píšem veľký otáznik, pretože podľa dnešnej situácie na najhorúcejšom svetovom bojisku je odpoveď jednoznačná.

Medzinárodné vzťahy sú diktované právom silnejšieho!

V Sýrii sú :

1) Legálne zvolená vláda,
2) Legálna prítomnosť ruský VKS,
3) Legálna prítomnosť iránskych gárd,
4) Otázna prítomnosť libanonského Hizballáhu,
5) Nelegálna ozbrojená „opozícia“ podporovaná „západom“ nech sa volá akokoľvek,
6) Nelegálny agresor - okupant Golanských výšin IZRAEL,
7) Nelegálny agresor USA a jeho „spojenci –podržtašky“,
8) Nelegálny agresor Turecko.
9) Okolo 500 000 obetí na obidvoch stranách konfliktu.

Sankcie „demokratického západu“ nie sú vedené proti žiadnej krajine, ktorá je agresorom alebo podržtaškou agresorov v Sýrii, aké jednoduché veď sankcie nemôžem viesť „agresívny DZ“ sám proti sebe.

V Ukrajine sú:

1) Nelegálne nastolená vláda „EUROMAJDANOM“,
2) Krym odštiepený v právnom vákuu po vyhnaní vlády Janukoviča, ktorý sa nakoniec referendom pripojil k Rusku,
3) Dohodnutá vojenská prítomnosť VKS na vojenskej základni na Kryme (do 25 000 vojakov a dôstojníkov),
4) Vytvorené tzv. samovyhlásené LNR a DNR, ktoré vznikli ako odpor na represálie vedené vládou v Kyjeve proti rusko-jazyčnému obyvateľstvu,
5) Priama humanitárna pomoc LNR a DNR zo strany Ruska,
6) Nepriama vojenská pomoc Ruska (poradcovia) dodávky ľahkých zbraní a munície (protilietadlové, proti pancierové a protipechotné).
7) Otázna agresia Ruska voči Ukrajine (Prezident Ukrajiny a niektorí vládni predstavitelia sú o agresii presvedčení.
8) Konflikt si vyžiadal na Ukrajine okolo 15 000 obetí.

Sankcie „DZ“ sú v „spravodlivom hneve“ vedené proti ruskému agresorovi .
Amerika a jej spojenci „Môžu“ lebo Amerika, Rusko „Nemôže“, lebo Amerika.
Rusi si pripomínajú koniec II. svetovej vojny úplne oprávnene, keďže v tomto konflikte zahynulo viac ako 20 miliónov rusov, čo je viac ako 1/3 všetkých obetí tohto svetového konfliktu.

My na tom našom „DZ“ nemôžeme už ani ceknúť na adresu „Holocaustu“, má to byť pre nás „Genocída“ ždvskh národa a basta, kde sa nabral ten národ, čo vytvoril IZRAEL, keďže takmer všetci prifrčali z koncentrákov je pre mňa záhadou formátu bermudského trojuholníka.

Je to na tom našom „DZ“ ako s bojom proti „Zločinnosti Komunizmu“ keď argumentom je niekoľko nespravodlivých procesov s „odporcami“ v 50-tych rokoch, úplne ignorujúc fakt, že dva svetové konflikty idúce tesne za sebou vyvolal a živil „DZ“ aj s celými tými svojimi „cennosťami“ .

362739

28.02.2018 23:37

Přicházející války ukončí všechny války

Vidina bohatstva a moci

Lubosmat 178.?.?.?

Preživší žoldnieri vo vojnách dávnoveku očakávali časť koristi, dnes dostanú almužnu, mastné sústa zožerú objednávatelia a ohlodané kosti podhodia novonastoleným marionetkovým vládam neo-kolónií.

362830

11.03.2018 14:49

USA se snaží záměrně prodlužovat krveprolití v Sýrii

Prečo vznikla OSN

Lubosmat 178.?.?.?

OSN vznikla po I. Svetovej vojne ako organizácia, ktorá mala za cieľ zabrániť všetkým ďalším vojnám.

Napriek tomu došlo za pomerne krátku dobu k ďalšej zničujúcej vojne.
Príčiny a eskalácia konfliktu II. svetovej vojny boli, a naďalej sú prezentované ako nacionálne záujmy podporené kultom osobnosti „Nemecký národ & Hitler“.
Tento hypotetický precedens dal podnet vytvoreniu vojnového tribunálu v Hágu, ako platformy na odsúdenie a potrestanie vojnových zločinov.

Pád socialistického bloku poskytol ideológom „západnej demokracie“ šancu k tomu aby sa začal frontálny útok na ideológie „sociálnej rovnosti“ a medzinárodné odsúdenie „in memoriam“ všetkých väčších protagonistov týchto ideologických predstáv, pod pracovným názvom „ odsúdenie zločinov komunizmu“, s cieľom zdiskreditovať raz a navždy myšlienky sociálnej rovnosti, ktoré v praxi často viedli k elitárskym praktikám.

Chcem však upozorniť na to, že tento odklon smerom k hľadaniu akéhosi „ideologického“ vinníka /fašista, komunista, terorista, Osama bin Laden, Saddam Husajn, Muammar Gaddafi, sprofanovaná historická osobnosť formátu Adolf Hitler, Vladimir Iľjič Lenin (Ulianov), Josif Vissarionovič Stalin, Nikita Sergejevič Chruščov, Mao Zedon .../ za svetové zlo.

V čase vzniku OSN sa nič také neriešilo, riešilo sa len to, že tu bol akýsi globálny konflikt, ktorý by sa nemal opakovať, lebo jeho dôsledky „nič dobrého“ svetu nepriniesli.

Vinníci konfliktu sa hľadali vždy na strane porazených, nie žeby tam neboli, veď jedna ruka netlieska, a tým to malo byť akože vybavené.

V skutočnosti sa nedarí dosiahnuť fungujúci nadnárodný formát „niečo ako „Medzinárodné právo“, na základe ktorého by bolo možné stanoviť pravidlá hry a možnosť potrestania vinníkov konfliktov a zbytočného krviprelievania aj zo strany druhej (čistá fantasmagória).

Všetci dobre vieme, že krv na rukách mali a majú všetci mocní tohto sveta, kdekoľvek sa skrížia ich záujmy. Kapitalizmus, hromadenie majetku a smerovanie finančných zdrojov, ktoré vedie k poškodzovaniu „obchodných“ partnerov je prvotnou príčinou nepokojov a krviprelievania v súčasnom svete, to žiadny pláštik „ľudských práv, demokracie, v pravde a láske na ulici zmietaných davov“ nezmení.

362989

21.03.2018 17:17

Vměšování USA do zahraničních voleb: Tradice CIA od roku 1948

RE: Zločinecké

Lubosmat 178.?.?.?

Implementácia "demokracie na US spôsob" kde sa systematicky vyberajú, presne tak ako za "komunismu" loajálne svine, ako tí najlepší adepti do politického válova nemôže mať inú koncovku.

Potom stači v ten správny čas zaveliť a podobní agentovi Kíska dokážu pre svojho chlebodarcu nozaj "veľké veci".

363180

15.04.2018 00:41

Kompilácia štatistík úspešnosti sýrskej protivzdušnej obrany

SKÚSTE AJ NIEČO UROBIŤ

Lubosmat 178.?.?.?

1) Nechoďte na námestia,
2) Nestante sa kanónfutrom diel nenávistnej propagandy,
3) Nekupujte výrobky USA, GB a FR
4) Nenavštevujte ich obchody, nevyužívajte služby týchto zločincov…

BUDE TO ŤAŽKÉ, ALE MENEJ POTUPNÉ, NEŽ SA IM PCHAŤ STÁLE DO PRD_L_!

363639

17.04.2018 10:40

Humanita a morální svědomí Ruska vedou k válce

Dvakrát nič zabilo vola

Lubosmat 212.?.?.?

Áno myšlienky na to, že 2000 cvičných výbuchov zem nerozvrátilo naruby, sú prezentované často, nikto z týchto mudrlantov však neriešil problém, čo keď sa to stane:

1) v relatívne krátkom časovom úseku (niekoľkých hodín - a nie rokov),
2) na huste osídlených teritóriách a nie niekde na púšti, v podzemí a v odľahlých častiach svetových oceánov,
3) autonómne systémy prežitia s väšším počtom personálu ako 10 ešte nikomu nevydržali viac než 3 mesiace ...

363738

03.05.2018 09:47

Bez moudré politiky není moudrého národa

Každému podľa jeho schopností, zásluh, potrieb?

Lubosmat 212.?.?.?

Ocenenie akých schopností?
1) Pracovať (Od roboty aj kone dochnú)
2) Využiť svoj osobitý potenciál organizovať a riadiť (zamestnávať ľudí, podnikať ..)
3) Využiť svoje schopnosti ktoré ma vydeľujú z priemeru (šport, hudby, TV, zábava ...)
4) Vedieť sa správne zaradiť (kariéra v štátnej správe, politika...)
5) Dokázať riskovať a ísť nad rámec pravidiel (nájomník, výpalník, mafián ...)

Ocenenie akých zásluh?
1) Nahonobenie majetku,
2) Narodenie sa do tých správnych pomerov,
3) Nájsť si partnera snov,
4) Za judášsky groš byť schopný všetkého...

Splnenie akých potrieb?
1) Biologických,
2) Intelektuálneho rozvoja,
3) Kultúrneho vyžitia,
4) Šport, zábava, hry
5) Mať zdravie, bohatstvo a moc ...

To čo ľudia naozaj chcú, čo môžu a čoho sú schopní je rovnica o mnohých premenných na konci ktorých je reálny život toho ktorého jedinca.

Kedysi dávno som čítal krátky fantastický príbeh o vytvorení entity (dokonalého spotrebiteľa), ktorá bola najskôr naplnená znalosťami o všetkom čo si možno v reálnom svete zabezpečiť, zároveň mala naprogramovaný pocit uspokojenia pri zabezpečení si potreby, a následne schopnosť materializovať čokoľvek existujúce na svete, tak aby mohla uspokojiť svoje potreby a túžby.
Problém nastal v tom, že to čo sa jej zmaterializovalo muselo niekde reálne existovať, a vlastne sa to k tej našej entite len teleportovalo.

Experiment spočíval v tom, aby sa zistilo, čo naozaj človek potrebuje k životu. Výsledkom bola jedna veľká čierna diera, ktorá mala potenciál pohltiť všetko na planéte.

Zastaviť sa to podarilo tým, že ešte kým s tou entitou existovalo aké, také spojenie, bola jej vnuknutá myšlienka chcieť niečo, čo spôsobilo jej zánik.

Ako naprogramovať človeka, aby sa pozitívne využil jeho potenciál a zároveň uspokojili do maximálnej možnej miery jeho potreby?

Človek je však len obyčajný obmedzený biologický tvor, a ako sa hovorí: „S jedlom rastie chuť!“, tak sa aj s narastajúcim uspokojovaním menia samotné potreby, bohužiaľ v určitom momente narazí uspokojovanie potrieb jednej entity na uspokojovanie potrieb inej entity a to vyvoláva konflikt – ten je tým hrozivejší a zničujúcejší, čím viac sú schopné dané entity získaný potenciál vyžiť proti sebe.

Ako zabezpečíme kontrolu nad vyvolávaním konfliktov, jedine obmedzením bohatstva a moci jedincov a spoločenských štruktúr.

Terorizmus vyžaduje zdroje a to nie malé, zabezpečujú ich bohatí jedinci a spoločenské štruktúry pod zámienkou presadzovania svojich ekonomických a politických záujmov.

363953

22.05.2018 15:57

Americká ambasáda pokřtěná krví

Kobylky a jadrový precedens

Lubosmat 212.?.?.?

Podľa vyjadrení politických predstaviteľov zemí, z ktorých migranti v EU pochádzajú, sa jedná o tú najúbohejšiu a najmenej vzdelanú spodinu spoločnosti, ktorá sa dozvedela o bájnej „Atlantíde“ a vyrazila do sveta "Šťastie hľadať".

Pre týchto ľudí je vražda len prostriedkom prežitia, ak chcete lepšie pochopiť v akom svete väčšina z nich vyrastala a čoho sú títo ľudia schopní, pozrite si brazílsky film Fernanda Meirellesa Mesto bohov:

https://www.csfd.cz/film/88625-mesto-bohu/prehled/.

Naši cigáni boli pre EU obrovským politickým problémom, až na hranici odmietnutia vyplácania Eurofondov, pritom sú len slabým odvarom toho čo EU namiešali Sorošovské vývarovne sociálneho inžinierstva.

Severokórejský problém sa nám snažia ukázať vo farbách denuklearizácie, ale kde je pravda ani srnky v lese netušia. Severokórejský vodca si vynútil rešpekt na medzinárodnej scéne a dokonca prísľub audiencie u samotného guru Ameriky a blízkeho vesmíru, prezidenta spojených štátov amerických.

Podobného scenára sa bojí „Israel“, ak by bol jadrový program v Iráne zavŕšený, skončila by politika „Israela“ na blízkom východe obrovským fiaskom, z toho by ho už bez atómového armagedonu nevysekal ani „Fašington“.

364298

30.05.2018 08:03

Neskutečný pokles vlivu Ameriky

Amerika nad všetkými, bez Ameriky ani slnko nezapadne

Lubosmat 212.?.?.?

Bohužiaľ toto si myslí strašne veľa ľudí.

Títo ľudia si nevedia predstaviť život bez každodennej modlitby k veľkej Amerike (rozumej USA).

Sú schopní obhajovať každý zločin, ktorý USA vo svete spácha, domnievajúc sa, že ide o nejaký druh prediktívneho menšieho zla, ktoré nás vo svojich dôsledkoch dovedie k vysnívanému svätému grálu.

Pre všetkých mŕtvych v priamych alebo zástupných vojnách vedených USA po celom svete platí, že: „Slnko pre nich bez USA už nezapadlo, prípadne ani už nikdy nevyšlo“.

Z tohto pohľadu má Amerika duálny charakter: krajina nezapadajúceho a nevychádzajúceho slnka.

364410

04.06.2018 10:44

Denní dávka propagandy aneb o čem vlastně je mainstreamové „zpravodajství“

Ako nekritický vyznávač fantastiky som si pozrel jednu z "hviezdnych brán"

Lubosmat 212.?.?.?

Bol to taký „fejk“ na motívy pôvodnej hviezdnej brány, ale čo ma zarazilo, bolo ako "mladá archeologička" v snahe zachrániť spútaného otca „archeológa“ ktorý skúmal tento „artefakt“ fanaticky a nezmieriteľne mláti v roku 1941 „nenávidených nacistov“ hlava - nehlava , a rovnako nakladá s ich „kamarátmi“ čo končí často nejakou tou mŕtvolkou na tej nesprávnej strane.

V kinematografii sa veľmi často otvárajú „Okná Overtona“ s akousi nenávisťou západu k „Fašistom“ už od samého začiatku ich vzniku, čo ale vôbec nezodpovedá realite.

Rovnako ako „Taliban, Boko Haram, Moslimské bratstvo, Islamský štát ... aj jednotky Wehrmachtu boli vlastne účelovo použité v zástupných vojnách západu, splniac svoje úlohy nakoniec odhodené na smetisko dejín.

364505

18.06.2018 09:22

Neskutečná chudoba hudebních žánrů

„Už zase tá „DYCHNA“ ...

Lubosmat 212.?.?.?

To bol môj povzdych v minulosti, keď som v sobotu popoludní chcel pár hodiniek nejakej tej siesty so zapnutým rozhlasom alebo dvojkou televízie.

Prešlo niekoľko dekád a rozhlas a televízia už neponúkajú „DYCHNU“, ale vkuse „nielen v sobotu poobede“ tú už v reakciách spomínanú „ANÁLNÍ HUDBU".

O nejakej vyváženosti hudobnej ponuky: klasika, tradičné ľudovky, dychovka, pop, folk, metal ... sa nedá ani hovoriť!

Vrchol všetkého je, keď si pustíte rozhlasovú stanicu Slovenský rozhlas 1, a po motivačnom mixe "šlágrov" v anglickom jazyku a nejakej zvučke s anglickým textom, sa hlasne ozve „Počúvate rádio slovenského rozhlasu!“

Buď je to úmyselná provokácia, alebo programoví riaditelia, vrátane ľudí sediacich v rade pre rozhlas a televízne vysielanie tejto inštitúcie (RTVS) sú absolútni ignoranti.

Je dobré že existujú stanice, ktoré sú zamerané trebárs na tradičnú muziku, ale tieto rozhodne nemajú celoplošné pokrytie. Takže mimo ich dosahu, som nútený so znechutením rádio v aute vypnúť, a pustiť si z CD trebárs NOHAVICU.

364771

28.06.2018 11:27

Washington terorizuje Sýrii prostřednictvím „války v zastoupení“

Čo iného im zostáva?

Lubosmat 212.?.?.?

Jediná šanca ako zadržiavať „Ruský vplyv – resp. zabrániť mieru“ v tejto krajine a najbližšom okolí je udržiavať konflikt nažive.

Podarilo sa im to v Afganistane, až do úspešnej zmeny nevhodne orientovanej vlády a vyhnania ruských vojsk.

Po skúsenostiach s Talibanom Američania vedia ako viesť nekonečnú vojnu s minimálnymi stratami, stačí len v „správny čas“ dodávať zbrane, viesť nezmieriteľný
boj proti „terorizmu“ alebo s „teroristami“ o čomsi rokovať.

Američania úprimne veria, že sa im to podarí aj v Sýrii.

Pre Ameriku sú problémy protivníka vždy výhodné, s „partnermi“ v ťažkostiach sa predsa obchoduje najlepšie.

Patria ti sklárstva v širokom okolí a viazne obchod, najmi si bandu rozbíjačov okien.

364974

01.07.2018 23:59

ChudácI rusofobní pisálci, kterým nikdo nevěří

"Zakázali ich a uložili do trezoru!"

Lubosmat 178.?.?.?

Len na okraj, keď sa v minulosti niekto sprotivil tzv. "Verchuške", s podporou zväčša zahraničím sponzorovanej "opozície" sa potichučky šírili správy o tom, že "Zakázali ich a uložili do trezoru!", lebo neboli politicky korektní.

Bohužiaľ, si "socialistická verchuška" neuvedomovala, akú moc má ekonomika, a naivne sa domnievala, že stačí niečo zakázať, niekomu znepríjemniť žvot alebo ho strčiť do lochu, a bude po problémoch, tým ale len prilievala olej do ohňa.

Dnes po návrate do "demokracie", alebo skôr do "kapitalistickej reality", nikto bez politicky korektného nazerania, v mediálnej sfére veľa vody nenamúti. Zostane bez akejkoľvek finančnej podpory a rovnako veselo si môže v prestávkach medzi šichtami písať svoje fantasmagórie do šuflíku, alebo môže trebárs pracovne tento šuplík premenovať na "Trezor 2.0".

Internet je fajn, ale ... je to aj auto-udavačská platforma, kde si o Vás kadekto, kadečo vie zistiť a náležite sa zariadiť, sami vidíte ako ťažko sa šálka kávy napĺňa pre nie úplne politicky korektnú platformu. Na tie politicky korektné sa vynakladá n-násobne viac síl a prostriedkov, a to nielen z "verejných zdrojov".

365018

09.07.2018 16:01

Alza překročila hranici

RE: doklad debilizace

Lubosmat 212.?.?.?

Úspech je hlavne v tom, že kupujúci akosi dopredu vie, že kupuje "laciný šmejd" a pomerne jednoducho je schopný a ochotný tento "laciný šmejd" vyhodiť do odpadu, bez akejkoľvek reklamácie.

Po roku 1989 bol u nás na severe Slovenska BOOM nakupovania na trhoch v Poľsku, všetko od vyrezávaných varešiek až po spotrebnú elektroniku. Kolegiňa mojej manželky z práce sa veľmi čudovala mojej žene, že si na Slovensku kupuje drahú naparovaciu žehličku "ETA", vraj na trhu v poľsku majú za zlomok ceny podobné, ona si kúpila hneď dve, keď sa jej jedna pokazí, že bude mať náhradu.

Hrozné na tom je, že nakupovanie pomaly jednorazových odevov, hračiek, nábytku, spotrebnej elektroniky, a čo ja viem ešte čoho sa veľmi rozmohlo.

To že si ľudia nevážia živoného prostredia, sa pochopiť dá, ale že si nevážia ani svojich peňazí pri nákupoch, to sa už dá pripísať len úchylke.

365179

08.10.2018 11:18

Washington jako stroj na sankce

Ako vlastne zarábajú americké sankcie?

Lubosmat 212.?.?.?

Poznali sme VSŽ, ktorá sa transformovala na US STEEL. V skutočnosti Rezešovci a aj ostatní "radobymajitelia" narazili na zaujímavý spätný raz od "tichých sankcií" US.

Najskôr ponúkli USMANI tučný kontrakt na výrobu valcovaných ocelí, keď sa toho hodne vyrobilo, vyviezlo, nalodilo a za mláku previezlo - vstúpili do obchodu "tiché sankcie", teda podmienky o ktorých dovozca zo SR ani len nechyroval a o ktorých mu objednávateľ z US nič nepovedal. VSŽ sa ocitli na pokraji krachu, vtedy zrazu kde sa vzal, tu sa vzal na chodníčku ráno stál "uncle Samom" podstrčený US Steel a lacno rozhodujúci balík VSŽ aj s „neočakávanými“ dlhmi a platobnou neschopnosťou odkúpil.

Poznal som jednu kórejskú spoločnosť Daewoo, ktorá vyrábala lacné autá a úspešne sa etablovala na európskom trhu. Zrazu sa objavili veľké zákazky z USA a autá, ktoré mali určité konštrukčné problémy sa objednali na americký a nemecký trh, ešte si pamätáte Daewoo Espero za 300 000.- SK, áno boli to tie stiahnuté zo západných trhov a narýchlo predávané na východe, dokonca značka prerazila v segmente miniaut a Daewoo Matiz sa stal autom roku, a aj kráľovná Alžbeta so záujmom čumela pod kapotu tohto „zázraku“. V tom čase už ohlasoval CHEVROLET pomaličký pád, a kym sa zo šlamstiky na západe Daewoo spamätalo stal sa z tejto značky nový CHEVROLET.

Spoločnosť v ktorej pracujem sa už raz na americkom trhu popálila a prišla o takmer 1/3 svojich aktív, dnes sa o to pokúša opäť a vkladá do amerického biznisu rovno ½ svojich výrobných kapacít, nám sľubuje ďalších 5 rokov úsporných opatrení, ktoré po tých predchádzajúcich 28-mich už nemusíme prežiť, tak ako nejedna neperspektívna dcéra súkromnej spoločnosti.

Vieme akým spôsobom bol vytunelovaný Volkswagen a cez sankcie na hocičo možno vytunelovať tiež hocikoho, kto si svoj „BUSINESS“ bez veľkej Ameriky nevie predstaviť.

Zabudnite na Ameriku a odpláva do zabudnutia, tak ako väčšina zabudnutých bohov, ktorí sú dobrí už len na to, aby sa mlátili na plátnach kín v produkcii od spoločnosti MARWEL.

366953

19.10.2018 09:06

Zlo plodí zlo

Nezabudnite - teror je namierený na šínie strachu - strach paralyzuje!

Lubosmat 212.?.?.?

https://spis.korzar.sme.sk/c/7887754/tatranci-spom...

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/v-afgani...

Strach tiež plodí nenávisť a xnofóbiu.

Vraždu horolezcov "NIEKTO" objednal, a to nezabezpečené cvičenie tiež ten istý "NIEKTO" aj organizoval.

367155

25.10.2018 12:33

Pokrytectví svatoušků

RE: Svet sa nachadza v sieti mafianskej destrukcie

Lubosmat 212.?.?.?

Pozor vypadá to ako snaha "Rakovinu Fašizmu" prekrývať "rakovinou Boľševizmu". Ako náhle sa objaví niekto, kto začne obhajovať "ho-no" z jednej strany tým že všetci predsa produkujú "ho-no", všeobecne sa tento označuje slovom "Troll".

Pointa je v tom, že "Potkany" sa liahnu všade a ak sa potkan ocitne na hromade zlata, zmutuje na draka, narastú mu krídla a z papule mu prýšti oheň a síra.

Principiálne sa svet nezmenil, tam kde je najväčšie bohatstvo v rukách maličkej skupinky ľudí, tam je aj najväčšie nebezpečenstvo pre porobenú väčšinu, že sa stane žrádlom pre kanóny.

Bol som na ešte na základnej vojenskej službe, a mal som tendenciu neposlúchať. Ocitol som sa však na pozíciách, kde som si overil, že stačí trocha pritlačiť a rozkaz sa skupinovo bez reptania vyplní.

VVP často dookola pripomína. skrátene:

"Každý v miere pochopenia slúži sebe a svojej rodine, a v miere nepochopenia slúži svojim nepriateľom."

Často fungujeme v procesoch, ktorých zmysel nechápeme a teda aj výsledok našej činnosti je nám skrytý. Sviňa by povedala "Len aby boli žalude, veď ja od nich priberám!" a ďalej bude veselo podrývať korene pod dubom na ktorých rastú.

Momentálne sme bohužiaľ na strane najväčšieho súčasného zla, ktoré implementuje nenávisť a žne smrť v mnohých krajinách sveta, v oveľa väčšej miere, než bol toho v modernej histórii schopný východ.

Zrieknime sa obhajoby akéhokoľvek „menšieho“ zla. Prestaňme glorifikovať agresívny prístup na dosiahnutie úspechu, nie účel svätí prostriedky, o pravde má rozhodovať život a nie delá.

367283

06.11.2018 13:51

Zákeřný mýtus o magickém americkém vojákovi

RE: Jediná užitečná, spravedlivá a potřebná válka

Lubosmat 212.?.?.?

Omyl.
Bola to prvá zástupná vojna, ktorú si „NEOKONI“ vyskúšali, tak povediac v laboratórnych podmienkach.

Spustili obrovskú informačnú kampaň, napríklad hraním kade tade po námestiach "Chalúpky strýčka Toma" o zlom zaobchádzaní s "Otrokmi", pre ľudí ktorí o otrockej práci "slobodných zamestnancov" v manufaktúrach nemali ani poňatia.

Zo severu prerazili množstvo tunelov na transport "utečencov", ktorých okamžite verbovali do armády.

V hre boli nielen pracovné sily, ale aj zdroje, bez ktorých by sa nemohla stať Amerika "Veľkou".

A Linkoln, to bol vojnový štváč takého kalibru, že keď sa rozohnil nezostávalo nakoniec "NEOKONOM" nič iné, než ho schladiť guľkou medzi očami.

367566

12.11.2018 08:39

Sýrie: Mír nastane tehdy, až bude odstraněna džihádistická ideologie

Najskôr vycvičení spravodajskými západnými službami

Lubosmat 212.?.?.?

- nasmerovaní do zástupných vojen,
- prenajímaní na teroristické akcie,
- schovávaní za organizáciou moslimské bratstvo,
- deportovaní do Európy,
- čakajúci na ďalšie dolárové príležitosti.

V skratke, chudáci utečenci z krajín trpiacich náboženským fundamentalizmom.

367722

16.01.2019 12:56

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

Lubosmat 212.?.?.?

Zabúdate na ideológiu "KAPITALIZMU" je to ideológia nadraďujúca tvorbu a akumuláciu zisku nad všetko, čo možno považovať za ľudské, prostriedky si nevyberá a fašizoidne likviduje všetko a všetkých čo jej stojí v ceste.

369116

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 58 čtenářů částkou 7 113 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Zvědavec bude pár dnů bez aktualizace16.01.19 13:17 Česká republika 7

Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem12.01.19 22:55 Německo 3

„Kanada“ hodlá do roku 2021 přijmout milion přistěhovalců12.01.19 15:33 Kanada 2

Čína má v ČR stavět 5G síť? 10.01.19 22:08 Česká republika 25

Muže stíhali za email ředitelce školky, kde varoval před zveřejněním fotky černé panenky10.01.19 16:59 Česká republika 7

27 tisíc podpisů pod výzvou "zastavte 5G sítě"09.01.19 16:45 Neurčeno 8

Podivná reklama na Novinkách.cz: Darujte vajíčko09.01.19 11:15 Česká republika 0

USA - sankce pro Německo?09.01.19 08:03 Německo 0

Petr Bystroň z AfD popisuje situaci v dnešním Německu08.01.19 21:12 Německo 2

Lepšolidé a sluničkáři přizabili předáka AfD08.01.19 11:00 Německo 7

V USA můžete být kdykoliv bezdůvodně spoután a uvězněn06.01.19 14:11 USA 3

Sorosjugend tvrdí, že ruský zákon zakazující propagaci buzen škodí dětem06.01.19 13:24 Neurčeno 3

Společně k rozmanitosti: pátá kolona nezahálí02.01.19 20:30 Česká republika 4

Dvojí metr už nemůže být zřetelnější02.01.19 10:54 Evropská unie 4

Silvestr po anglicku: Muž šel na kolemjdoucí s nožem, měl přitom vykřikovat cosi o velikosti Alláha01.01.19 14:02 Británie 3

Imigranti chodili po německém městě a z legrace mlátili a kopali lidi01.01.19 13:59 Německo 11

Česká televize opět v dětském vysílání propagovala pozitiva islámu01.01.19 13:51 Česká republika 2

Nový rok ve Francii: stovky spálených automobilů, střelba, hořící kontejnery, slzný plyn, zatčení01.01.19 13:31 Francie 0

Velmi trefné shrnutí současné situace v ČR31.12.18 20:11 Česká republika 1

Zadlužení Afriky cizím investorům: Po Srí Lance hrozí i Keni, že odevzdá svůj přístav Číně 31.12.18 19:00 Kena 2

Měnové kurzy

USD
22,42 Kč
Euro
25,54 Kč
Libra
29,11 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
22,56 Kč
100 japonských jenů
20,49 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,99 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
33,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 963,97 Kč
1 unce stříbra
348,47 Kč
Bitcoin
81 360,45 Kč

Poslední aktualizace: 18.1.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 44 867 721