Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané f.

Nalezeno 15 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.05.2005 19:56

Proč říkám NE antievropské ústavě

RE: Proč říkám NE antievropské ústavě

f. 193.?.?.?

a opravdu existuje tisic dolarova bankovka ?>Pane Peleska,

51836

13.04.2017 12:59

Putin a Kutuzovova strategie

Velice se omlouvám ...

f. 82.?.?.?

že musím reagovat. Pečlivě jsem si článek přečetl, i oba dosavadní komentáře. Je dobře, že tu článek byl uveřejněn. Ale proč je to dobře? Je to dobré k tomu, že pan autor se tu vyjevil jako neschopný, jak jim pan Pjakin říká, "analiťik". Memoruje, popisuje, oceňuje a lichotí, na původní stránce doprod odhodlanou Putinovou fotkou, taky si trochu vymýšlí – ale svou hlavu nemá, natož hlavu tvůrčí. Doručení důvěrného dopisu bych mu nesvěřil.

357128

13.07.2017 10:32

Ad Trump

nesouhlasím s dodatkem editora

f. 82.?.?.?

Psal jsem sem v květnu, pak jsem nesměl, že až v červnu, no, píšu až teď a tím taky zase na měsíc končím. Problém je v tom, že pan Stwora je výborný oposičník. Ale positivně absolutně neví, co chce, přesněji řečeno, co by mělo být. Bije správně proti, ale neví pro koho, přesněji, pro co. On si určitě myslí, že ví, pro co. Ale pokud by myslel správně, musel by přijít na to, že to jeho pro co, je rozporné. A to je tragika jeho postoje, i jeho života. A malý díl toho se projevuje v jeho poznámce editora. Poznamenávám, že uvedená rozpornost není samosebou jen u něho, ale je dnes až příliš všeobecná.

358979

17.12.2017 11:50

Podivná souvislost současnosti s dílem Edwarda Gibbona

Jenom k připomenutí autora

f. 82.?.?.?

Podívejme se, jak by se díval Říman na středověk:
1. Považoval by ho za "víc jak tisíc pět set let temného období tmářství."
2. Považoval by ho za dobu "náboženského útlaku (ve jménu Ježíše)", kterého jsme se snažili lidem vyhnat z hlavy předchazováním křesťanů šelmám, jejich stínáním, upalováním; marně.
3. Považoval byho za dobu "potlačování přirozených tužeb člověka", jimiž bylo volné souložení, šoustání mužu s muži i se zvířaty, žraní až k prasknutí, když už žrát nešlo, šli jsme do vomitoria se vyzvrace a žrali jsme dál, přirozené bylo chlastání a dovážení opia, přirozené bylo zabíjení dětí, abychom se nemuseli o fracky starat a mohli se kurvit až do umrd.ní. To ten středověk blbě potlačoval.
4. Byla ve středověku "cenzura a úpadek umění", my může každou kurvu ja mr.á zobrazovat.
5. Je v tom sviňském středověku " omezení vědy", zakazování naší astrologie, naší homeopatie, našeho kouzelnictví, čtení hvěz, kávové sedliny a věštění z mraků.
6. Bylo tam " upalování čarodějnic", u nás v Římě mají čarodějnice přístup do všech médií.
7. Byly ta "války", u nás v Římě války nebyly, válčilo se jen ve všech provinciích.
8. Byly tam "nemocí vyvolaných nedostatkem hygieny", náš lues, kapavka a svrab tam nebyly, my jsme čistí, mýt se nepotřebujeme, smrad z hov.m překryjeme voňavkami, ti středověcí barbaři ani naše voňavky neměli!
---
A teprvě až tento sprostý středověk pominula a nastal krásná renesance, mohli jsme se v těch renesančních srač.ách cítit jako doma.
Ano, pan Stwora je jako my Římané, škoda jen, že taky stejně jako my blbě skončí.
---
Podobně pak i ke komentářům ostatním.
6.

361478

Myslím, že ekonomika, tedy kromě kolapsu, má jen malý vliv. Je užitečné se na všechno dívat ne jako na boj "pravice" a "levice", tyto pojmy jsou opravdu mrtvé, protože bez podstaty, ale na boj pravice = konservatismus a levice = progresivismus, pokrokářství. Trump ve volbách lidem ukázal, že pravice je možná a lidé mu uvěřili. On sám tomu ale uvěřil taky jen proto, že mu tým ukázal, že pravice je možná. Ale bylo to dočasné. Ani lid ani Trump už nevědí a diví se, čemu to vlastně uvěřili. Bylo to vychýlení, lid i Trump byli a jsou v hloubi progresivní. S pravicí a levicí je to jako s jídlem na talíři. Levicové jídlo smrdí, pravicové vypadá dobře. Ale pokud se do pravicového jídle dá i jen malé hovno, pak je VŠE na talíři levicové, smrdí. A takových hoven hned na začátku Trump udělal dost, např. jeho Sessions jmenoval dřívějšího darebáka soudcem vyšetřujícím ruskou stopu. Závěr: z Trumpa už nikdy nic nebude, je jedno zda vydrží nebo ne. Lid, třeba i v Alabamě procitl z pravicového opojení a vrátil se ke svému stále sílícímu progresivismu. A Trump, ještě jako pravičák správně řekl, že on (pravičák) je poslední šancí. Ta šance je pryč. Např. smrdutí skunkové v ČT na to od počátku správně vsadili. Ale taky "konec" není konec. Správně píšete, že kolaps nakonec přijde. A miliarda levicových pokrokových hovad bude bloudit po krajině a budou se ptát: Co se to stalo? Jak je to možné? A jen vítr, zima a déšť jim bude odpovědí.

361519

21.12.2017 09:54

Zabránila CIA krveprolití v Petrohradě?

RE: Také jsem se nad tím pozastavil a viděl bych to jinak

f. 82.?.?.?

Vidím to ještě hůř. Především je fakt, že každý větší teroristický čin je akcí nepravidelné armády některého státu. V naprosté většině USA, méně často Francie nebo Velké Británie. Pokud to byli tito dva poslední hajz.ové, lze událost dobře pochopit. Pravděpodobnější ale je, že to měla být akce USA. Pak hrozné by bylo, že to Rusové neodhalili sami (po akcích MOV další důvod k čistkám v Rusku). Ale dobře možné je, že Rusové něco odhalili, USA se to domákli a svou teror buňku hodili přes palubu. Včas a s dobrým výsledkem. Naopak velice nepravděpodobné je, že došlo k nějakému rozkolu v USA, jedni připravovali teror, druzí to práskli, pak se nedalo nic dělat a USA to využily k falešnému gestu dobré vůle. Jiná možnost už prakticky není (Saudové, Sakerova hloupá důvěřivost).
Závěr: 1. Nejpravděpodobnější tedy je další běžná sprostá akce USA v Rusku do jisté míry odhalená a následný falešný kamarádšoft mezi oběma státníky. 2. The Saker trapně selhal (přání otcem myšlenky).

361527

22.12.2017 08:44

České knihovny v drtivém sevření multikulti lobby

Pane Stworo,

f. 82.?.?.?

prosím, buďte pozornější. Takovouhle bombu nechat rok nevybuchlou, to je skoro sabotáž. Díky, f.

361541

28.12.2017 21:31

Co stojí v Česku dobro?

RE: Stat neni rodina

f. 82.?.?.?

ale národ je velká rodina. Ten článek skutečně nějaký velký smysl nemá, jak správně jeden komentář upozorňuje, že spolky je třeba rozlišovat mravně: zda té velké rodině prospívají nebo škodí. A jak to chcete rozlišovat, když počínaje eurobyrem až dolů se mravnostní hledisko v zákonech nesmí objevit. Nějaká kráva na min. škol. si myslí, že inkluse je dobrá a už jedou peníze. Je tu, v té velké rodině, za současných poměrů, možné říct, že ta kráva škodí? Oč lepší je íránská ústava, která je prostoupena mravnostními hledisky! Sice podle islámu, ale je. V eurobordelu to možné není. V křesťanství to možné je, ale na to většina lidí, vč. zdejšího editora kálí. Takže je jediné východisko: počkat, až se to všechno prakticky, t. j. nyní migrantsky pose.e – tedy počkat zase, jako už tolikrát v novověku, na krev.

361652

02.01.2018 14:31

Leden v českých dějinách

Je moc dobré si to vše zpřítomňovat, i když ...

f. 82.?.?.?

na mnoho věcí jsou dnes, při absenci celostního primárního názoru dílčí pohledy různé až opačné – nemá cenu se ke všemu vyjadřovat; jen namátkou: 19. 7. 2012 v matičce bitev o Aleppo porazil Abdul Jabbar al-Oqaidi z Trocnova vojska pana presidenta Asada. Ani v tom se Češi neshodnou, stávajíce se tak snadnou kořistí Zápaďanů obecně a Němců zvlášťě.

361728

10.01.2018 14:21

Centra našich životů

Takové autorské články nečtu, ale zde jsem udělal výjimku

f. 82.?.?.?

která se velmi osvědčila. O tomto tématu vím už desítky let. Sám to řeším tak, že do "Obchodního centra" nikdy nevkročím. Takže pro sebe to mám vyřešeno. Ale obecně je to situace zajímavá. Jo, ještě předešlu, že se jen výjimečně a nerad nechám vozit autem, používám veřejnou dopravu. Celkově je problém "Obchodního centra" problémem velkokapitálu. Lidé si sami "družstevně" "Obchodní centrum" nepostaví. Je jim nabídnuto velkokapitálem. Velkokapitál plodí i mnoho jiných takových produktů. Ale dovedu si představit, že v "rozvinuté socialistické společnosti" se výstavby "Obchodních center" může chopit i potrhlý stát, takže žádoucím odstraněním oligarchů tento problém vyřešen být nemusí. Neboť jde o problém také ideový. Podstatou je subsidiarita. Zda malý živnostník má krámek na náměstí nebo je podřízen "Obchodnímu centru". Není-li velkokapitál ani potrhlý stát, živnostník volí to první. Znárodnění podniku s více než 50 zaměstnanci by jistě pomohlo, snížit počet na 5 zaměstnanců by už živnostníkům uškodilo. Pokud jde o konsumenty, zase to není jediná oblast hovící jejich zájmům. Např. přijede-li nějaký hudební celebrit, konsumenti taky blbnou. Taky je to dílem potrhlého státu, který místo tvořivosti lidí podporuje konsumaci. Jediné řešení je tu zachování parcelace na samostatné státy a národ, který si zvolí potrhlý stát, v konkurenci ostatních upadá. Mít na světě jen jeden stát, je myšlenka zrozená peklem, byť by jí sloužili třeba i Bělobrádkovi lidovci, ba sám pontifex maximus. Stát "Obchodních center" v konkurenci se státem subsidiárním neobstojí "a je s ním konec".

361865

25.01.2018 10:01

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

Opravdu vynikající příspěvek, gratuluji

f. 82.?.?.?

Přece jen ale mám výhradu: Drahoše se netřeba bát. Není třeba se ani bát mladých fracků. I když vyhraje Drahoš a i když mladí fracci začnou vládnout (Macron), nebude to konec. Jen poteče krev. A čím víc vyhraje Drahoš a čím víc začnou a budou vládnout fracci, tím bude té krve víc. Drahoš i fracci si třeba říkají: tato krev na naši hlavu. A bude tak. Jako to bylo po zavraždění Ježíše Krista. Jistě by bylo lepší, pokud by k tomu nedošlo a naopak došlo k nápravě, jak ji popisuje autor. Ale v praxi to tak nebývá. Myslíte si, že je možné, aby takový fracek Feri nebo pirát Bartoš přišli k rozumu pokojnou cestou? Naprosto ne. Budou škodit až vyvolají katastrofu, vyvolají krev a teprve pak se zděsí nad tím, co to dělali. Fracci adorují buzeranty. Vzpomínáte na pražské jaro, tu krásnou svobodu? Jak fracci už tehdy si zvolili emerického buzeranta za krále majálesu a vezli si ho přes Prahu. To byla krásná svoboda! Buzerant už dávno natáhl šopáky, ale fracky tu máme ve stále větší míře. Komunisti mládež nijak dobře nevychovávali, Havlovi revolucionáři ji mocně kazí. Myslím skutečně, že pokojnou cestou náprava možná není, fracci vyvolají krev a ta krev padne na jejich hlavu, k jejich nápravě. Jediná námitka: v Rusku dochází k nápravě pokojnou cestou. Ale to jen za velice vzácné souhry tří okolností: vynikající a mocný president, obrovské ohrožení národa z vnějšku a pomoc pravoslavné církve. U nás ani jedno; president slabý a i Zeman je tápající, Drahoš je kanál, zrádná část národa kolaboruje se Západem, katolická církev je na straně západních zrádců národa, Drahoše a fracků. Český národ samozřejmě přežije, zakrvácený a zase domlácený, ale s pomocí Páně přežije.

362105

29.01.2018 08:48

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

Článek dobrý, ale mám dojem,

f. 82.?.?.?

že na toto téma a od našich lidí jsou teď všechny články dobré. Pár připomínek:
1. Ohledně Židů mu vůbec nic nevytýkám, je to politika.
2. Zdraví je Boží dar a když Pán Bůh nám dal tento volební dar, dá zdraví i panu presidentovi, pokud si on je sám nepokazí.
(Jinak to vidí ten katolík, který si povzdechl: Doufejme, že dlouho nevydrží. – To není psáno proti katolické víře, ale proti praseti-rádoby katolíkovi.)
3. Pan Konvička napsal: teď uvidíte sračkomet. Myslel tím, že pan president vymete sráče. Víc by se mi ale líbilo: Teď uvidíte likvidaci sračkometu. Protože to, čeho jsme byli svědky, byl skutečně sračkomet proti pravdě a dobru (maskovaný pravdou a dobrem, v jejich terminologii pravdou a láskou). A přál bych si, aby, s pomocí Páně, byla tato likvidace sračkometu hloubková a celoplošná. Zlodějíčkům ať dá amnestii. Ale sračkomet je třeba zlikvidovat totálně, nebo to bude tak, jak píše pan Stwora: že znova vylezou a že znova budou metat sr.čky. D. O. S. T.!

362185

Snad by bylo únosné pro Zvědavce, tak jednou za 14 dní sem dát třeba jen krátký článek o stavu výstavby Tureckého proudu a o situaci se Severním proudem 2. Pokud by byly i informace o situaci na ropných a plynových polích Sýrie a Iráku ... Už několikrát jsem se snažil dopátrat se těchto věcíe, ale marně. Gazprom pochopitelně nemá nic, Wikipedie je půl roku za opicemi, a přitom vím, že třeba Turecký proud se staví šílenou rychlostí – a nikde nic. V českých korpotátkách tak nanejvýš převrácený kamion na Dx nebo denní nález mrtvoly někde. Tento článek je výborný v tom smyslu, že se o dodávkách ruského plynu do USA zmínily tedy i korporátky u nás, ale nic bližšího. Takže díky.

362322

06.02.2018 13:01

O čem vypovídají dodávky ruského LNG do Spojených států

RE: nalezeno za minutu

f. 82.?.?.?

Jenom potvrzujete, co jsem napsal: 1. odkaz víc než půl roku starý, četl jsem ho už tehdy, 2. odkaz jsem taky tehdy četl, nic aktuálního a konkrétního o postupu povolování, projektování a snad i nějaké stavbě. Prostě šumy.
A ohledně Sputnika: Boj medvědic, Američanka umí vyzkoušet psa, Češky v německém aquaparku ohrožoval asylant, Bývalá Putinova učitelka odkázala Rusku byt v Tel Avivu, Zprávy skryté za mlžnou clonou p.dů.

362327

19.02.2018 08:34

Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?

Konečně

f. 82.?.?.?

to někdo česky napsal, co mě trápí od případu hejna "amatérských dronů".

362669

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 2

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 2

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,92 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,71 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 449,77 Kč
1 unce stříbra
561,62 Kč
Bitcoin
1 304 898,99 Kč

Poslední aktualizace: 17.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 207 568