Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Magnus Maximus

Nalezeno 247 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

06.06.2017 22:50

Jako štvaná zvěř...

Ještě ke kouření a nejen o tom

Magnus Maximus 88.?.?.?

Mám ještě krátký vzkaz pro editora. Ted čtu nadpis s názvem: Diesel u osobáků je mrtvý, hlásí největší automobilky. Nejde ani tak o nadpis či článek, ale hlavně o diskuzi pod ním. V rychlosti jsem ještě jednou přelétnul diskuzi ke kouření a taky k výše jmenovanému článku. Je v principu stejná. Tak jako tady je snad většina za pověšení kuřáků na šibenici, samozřejmě když to přeženu. Spousta moralistů apod., tak i tam je v principu stejná. Věšet majitele dieselů, protože jsou to ti nejhorší z nás. V principu stejná diskuze s fotkami a udáními je na aplikaci čistý komín 2.0. Je jen otázka času, kdy stejně štvavé komentáře budou i proti majitelům benzínových motorů. Taky bude najednou spousty moralistů a pohoršených jedinců. Ještě jedna informace mě zaujala, a to v souvislosti s výstavbou vlastní teplárny v Budvaru. Město je proti. Banální záležitost až na několik důležitých větiček, a sice že spalování plynu vytváří mnoho emisí NOx, popílku, SOx a já už nevím čeho ještě. Přijde doba, kdy začnou zakazovat topit plynovými kotli a komentáře budou stejně nenávistné a pohoršené. A takhle to půjde dál a dál. Všímáte si toho ? Taková pěkná programová rozeštvávačka lidí. Prostě součást širšího procesu, na jehož konci bude nesnesitelná atmosféra ve společnosti. A začalo to tak prostě, kdy po roce 89 Pražákům začaly vadit volně pobíhající kachny a husy na vesnicích kde oni šlapali do husinců a slepičinců.

358261

04.06.2017 23:38

Jako štvaná zvěř...

RE: Jsem sice nekuřák,

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ještě malinký dodatek, jestli mě to editor pustí. Mám na mysli výskyt rakovin. Například VZP spustila nové připojištění s názvem Fénix. To je speciální připojištění pro případ rakoviny. To je právě reakce na změnu situace. A souvisí to s tím, co říká Peter Staněk o nárůstu rakovin. Jen tak sami od sebe by toto nezavedli. Prostě něco je špatně.

358189

04.06.2017 22:17

Jako štvaná zvěř...

RE: Jsem sice nekuřák,

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jednak souhlasím s editorem, že řada lidí zde vůbec nechápe podstatu problému a ventiluje tady jen svoji netoleranci a vztek. A dále souhlasím také s tím, že problém rakoviny asi souvisí s chemií v potravinách a s dalšími faktory. Taky pozoruji, kolik lidí v produktivním věku dostalo některý typ rakoviny. To opravdu dříve nebylo. Doc. Peter Staněk v jedné přednášce tvrdí, že do deseti let u nás stoupne počet případů rakovin o více než 100 % ! Za tímto účelem se někde na okrese Pardubice či Hradec Králové má stavět onkologické centrum. Tou dobou ale bude kouřit jen zlomek populace. Možná už skoro nikdo. Takže na to se rakovina nebude moci svádět. Problém je někde jinde a v něčem jiném. Rakovina postihuje čím dál mladší věkové skupiny. Mimochodem v Rusku je ted přímo epidemie rakoviny. Jakoby ze dne na den, když to trochu přeženu. Najednou skokový nárůst. Vysvětlení jsou různá. Opakuji, že boj proti tabáku je součástí širšího procesu, jehož kontury se zažínají pomalu rýsovat. Viz. například výrok Pilného za ANO o důchodovém systému, viz. například vznik univerzitních nemocnic, kde jde o privatizaci zdravotnictví, viz. například, výrok Bělobrádka o opětném zavedení poplatku za lůžko v nemocnici apod. Podle mě se připravuje frontální útok na poslední pozůstatek socialismu, a tím je odchod od solidárního systému v důchodech, zdravotnictví, pojištění a taky od bezplatného školství. A ten boj proti tabáku podle mého názoru s tím souvisí. Takže na konci tohoto procesu se budeme divit my všichni. Po volbách to začne.

358187

04.06.2017 20:02

Jako štvaná zvěř...

RE: Kuřáci zapomínají na jednu věc

Magnus Maximus 88.?.?.?

No tykat ti budu, protože máš přesně fašistický způsob myšlení a reakce tomu odpovídá. Proto máš přiléhavý nick, který tebe dobře vystihuje. Dále nechápeš pointu mých příspěvků, kde se snažím upozornit na to, že tento zákaz je součástí širšího procesu na jehož konci nebudeš tleskat ani ty. A dále na to, že se tento problém, stejně tak jako alkoholismus tahá za špatný konec. Mé reakce nemají za cíl podporu kouření. Jenže tohle fašista nepochopí. Ten dál bude útočit na koncové uživatele, kteří jsou nejslabším článkem v celém řetězu. A přitom vše odnesou nejvíce.

358178

04.06.2017 15:51

Jako štvaná zvěř...

RE: Dnes

Magnus Maximus 88.?.?.?

Co zakáží potom ? No přece ten alkohol ! Opravdu je už je připraven postup úplného zákazu konzumace alkoholu v hospodách a restauracích. Vím o čem mluvím, nepřeháním. Klidně si můj názor ulož do PC a pak si na mě vzpomeň. Znám se s řadou lidí z té branže. Už jsou upozorňováni na to, že to samé se bude dít i s alkoholem. Začnou se objevovat lidi, kteří budou pobouřeni a budou se cítit obtěžováni těmi co pijí alkohol. Budou chtít oddělené prostory od konzumentů alkoholu. Argumentace bude stejná jako v případě tabáku. Pijáci jsou cítit alkoholem, mají změněné chování apod. Nemůžeme do hospody jít například s malými dětmi, které by toto vše viděly. Takže v čase oběda bude zákaz pití alkoholu. No a zbytek už znáš. Prostě stejné noty. Z historie je zajímavé, že vždy když byla prohibice nebo zákaz kouření, tak poté byla výrazná změna ve společnosti bud revolučního nebo válečného typu. Například prohibice v USA či SSSR. Kdoví možná nás taky čeká nějaká zásadní změna situace.

358162

04.06.2017 14:48

Jako štvaná zvěř...

RE: Kuřáci zapomínají na jednu věc

Magnus Maximus 88.?.?.?

Podívej kuřáku od narození, každý den před spaním si opakuj několik otázek jako mantru. To aby se ti mělo o čem zdát. Proč jsou trestáni koncoví uživatelé, tedy kuřáci ? Proč už nebyla na území dnešní ČR, potažmo EU či jinde ve světě zakázána výroba, prodej a distribuce tabákových výrobků když jde o blaho zdraví národa ? Státy na to měli minimálně 200 let z hlediska náhrady výpadku příjmů do pokladny. To je vzkaz i pro ostatní moralisty, kteří se radují a nejraději by kuřáky věšeli na kandelábrech. Jen to jen začátek. Řada z Vás a možná všichni, co kopete do kuřáků si ráda zajde občas na pivko s kamarády apod. Včetně kuřáka od narození. Věřte nebo ne, ale už je na stole návrh na postupný celkový zákaz konzumace alkoholu v restauracích, a to na stejném principu. Tak jako někoho zde pobuřuje a obtěžuje kouř z tabáku, tak už ted se houfují lidé, kteří nesnáší pohled na člověka, jenž pije alkohol a ten je z něj pak cítit. Co pak budete psát bijci kuřáků ?

358154

04.06.2017 13:18

Jako štvaná zvěř...

Nic nového pod Sluncem

Magnus Maximus 88.?.?.?

No jo, dalo se čekat, že se pan editor coby náruživý kuřák ozve. Ale pro klid jeho duše mám potěšující zprávu. Vše už zde bylo několikrát a v horších variantách. Tak například svého času v Číně byl trest smrti za kouření tabáku, v Rusku se kuřákům usekávali nosy, prsty nebo celé ruce, aby si nemohli zapálit. Ale i jinde ve světě byli podobné drakonické tresty. Společným jmenovatelem vždy bylo, že byl trestán koncový uživatel a nikoliv pěstitel tabáku, výrobce tabákových výrobků či tehdejší distributor, obchodník apod. I v těch dávnějších dobách byl tabák lidem k dispozici jako dnes v trafikách. Je zajímavé, že se nikdy nešlo po pěstitelích a pod. Položme si otázku proč ? Takže dnes jsme opět v období zvýšené represe koncových uživatelů a nikoliv výrobců a prodejců. Jen zatím ještě není usekávání rukou, uřezávání nosů apod. Takže zatím celkem pohoda. Jestliže se nepůjde po pěstitelích a výrobcích tabákových výrobků, tak toto období nebude trvat věčně a zase bude zmírnění. Je však otázkou, jak toto období bude dlouhé. Hitler s tím nemá nic společného. Opakuji, proč se trestají jen koncoví uživatelé ? Zamysleme se nad tím.

358145

29.03.2016 20:54

Boj proti tabáku jako zastírací manévr

RE: neuveriteľné

Magnus Maximus 88.?.?.?

V žádném případě nebudu obhajovat kouření. Naopak doporučuji každému přestat, ale dnešní doba je posedlá zjednodušováním. Prostě máš vysoký tlak, cukrovku, rakovinu tlustého střeva, anginu pectoris apod. ? Kouříš nebo kouřil jsi ? Ano ? No tak to máš všechno od toho ! A hotovo ! Jenže ono to tak není. Taky mám jednu známou kardioložku, která by kuřáky věšela, kdyby to šlo. A já na to, tak jak je to s tím kouřením ? No a ona mezi čtyřma očima: no tak kouření samozřejmě nedoporučuji, ale když se přestane kouřit, tak plíce se dají za nějaký čas do pořádku a po určité době je to jako kdyby si člověk nikdy nezapálil. Plicní tkán má regenerační schopnost podobně jako játra. Samozřejmě se nesmí překročit pomyslný rubikon ... Jako u jater, která když už mají cirhózu, tak je pozdě. V tomto procesu hraje úlohu mnoho faktorů jako je věk, pohlaví, zdravotní stav, genetické dispozice apod. V zásadě lze na hrubo říci, že u silných kuřáků tak asi do deseti let po skončení kouření je organizmus OK. Tedy až na dehtové látky, které už v člověku zůstanou, prý. Ale jde o to, že riziko vzniku třeba rakoviny je pak stejné jako u nekuřáka. Kdo kouří málo a příležitostně má regenerace rychlejší průběh. V práci mám kolegu, absolventa VŠCHT, obor toxikologie. No tam jim vykládali, že ten kdo začne kouřit po třicítce, nemá šanci umřít na onemocnění z kouření. Současně však jim vykládali, že ten kdo kouří od mládí, tak by měl přestat tak do čtyřiceti. A opět v závislosti na tom, jak moc kouří apod. Podotýkám, že kolega je fanatický nekuřák. Jeho tatínek zase byl fanatický kuřák asi do padesáti. Umřel skoro ve stovce a do své skoro stovky pravidelně šlapal na rotopedu. Tuto problematiku je třeba probírat přímo s lékařem, lépe s několika lékaři a nelovit info v Internetu. A hlavně nezjednodušovat. Dnešní boj proti kouření je jedno velké pokrytectví. Už dávno mohla být zakázána výroba a obchod s tabákovými výrobky. A ještě perlička. Protože nevím kdo to všechno čte, tak nemohu být moc konkrétní, ale znal jsem jednoho. Umřel na mrtvici v 25 letech ... Silný kuřák. Podle mého v nemocnic měli radost. Kluk byl rozebrán na orgány na další transplantaci včetně těch prokouřených plic ... Zajímavé, ne ? Podle současné legislativy když někdo umře (předpokládám) asi do určitého věku, tak nemocnice nepotřebuje souhlas příbuzných ohledně poskytnutí orgánů zemřelého k transplantaci. Příbuzným je to pak dáno na vědomí, že dotyčný byl rozebrán na náhradní díly a příbuzní pak mohou žádat po nemocnici 5 tis. Kč ... No takže tak.

347238

29.03.2016 17:19

Boj proti tabáku jako zastírací manévr

Postřehy ze života

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vidím, že editor určitě s radostí sem pustil tento článek, jakožto vášnivý kuřák. Přispěji tedy několika postřehy ze života na toto téma. Takže lidi kouří tabák min. 500 let. Mám známého lékaře, bývalého silného kuřáka, který přestal ani ne tak z důvodů zdravotních, ale protože mu začalo vadit, jak je neustále cítit kouřem, manželka mu to vyčítala a taky to šlo do peněz. Co se týká zdravotní nebezpečnosti kouření, tak jeho názor je vyhýbavý. Jistě to nedoporučuje, ale například ohledně vzniku jakéhokoliv typu rakoviny tvrdí, že největším tvůrcem této choroby je chronický, dlouhodobý stres. Někteří lékaři si vedou své soukromé statistiky. Rakovinou často marodí třeba hypotekáři. Jsou v dlouhodobém stresu aby uplatili hypotéku, nepřišli o práci a tak. V poslední době mě asi pět lékařů nezávisle na sobě varovalo před pitím alkoholu. Do slova mi říkali: hlavně nepijte alkohol. To je zabiják. Kouření ? No když si dáte tak dvakrát za týden třeba u kávy, tak je to v pohodě. Ani jeden z lékařů nejsou kuřáci. Zajímavé, že varují před alkoholem. Pravidelně prodělávám komplexní vyšetření, tzn. hlava, srdce, plíce, rozbor krve, tlusté střevo, žaludek. Prostě co se proklepnout dá, tak to nechám zkontrolovat. Takové kolečko. Vždy otázky jako pijete alkohol, kouříte ? Protože alkohol nepiju, tak lékaři zajásají a říkají: TO JE DOBŘE, HLAVNĚ NEPIJTE ALKOHOL. Dáte si občas u kávy cígo ? Tak to je dobrý. Znám jednoho pána, kterému je už přes osmdesát let. Po operaci srdce, hlavy ... Kouří. A já na to: pane neměl byste kouřit. A on ta no: víš co mě srdcař řekl po operaci srdce ? Do pěti cigár za den můžu ... Jeho děda kouřil až 120 cigaret denně a k tomu ještě dýmku. Umřel ve 103 letech. Měl jsem jednu dobrou známou, která pracovala u Víta. To byl hl. hygienik Prahy. Lékařka. Povídala, jak neskutečným způsobem narůstá počet rakovin u mladých lidí, kteří nepili, nekouřili. Jsou na to různá vysvětlení, ale nikdo neví přesně. Zajděte si do Bohnic. Uvidíte, kolik mladých lidí třeba po dvacítce je po mrtvici. Možná je to většina osazenstva. To dříve nebylo v takovém množství. A lékaři ? Krčí rameny. Nechci, aby můj příspěvek vyzněl jako agitka pro kouření. Jen že pravda bývá někdy uprostřed.

347235

27.11.2015 21:52

Křížený lid - základ sjednocené Evropy

Špatný článek

Magnus Maximus 88.?.?.?

Článek je špatný v tom smyslu, že současné procesy v Evropě přičítá na vrub levici. U nás to dělá Klaus mladší i starší. Neustále blekotají o jakýchsi neomarxistech. Na jiných webech čtu zase o nějakých neo-levičácích apod. Přitom je to z principu kravina. Skutečná autentická levice, v našich podmínkách KSČM nebo snad alespoň její tvrdé jádro, prosazuje nebo by měla prosazovat změnu vlastnických poměrů ve společnosti. To znamená budování sociálně a majetkově spravedlivější společnosti, kde by nebyl jak píše Keller naprosto nesouměřitelný majetkový rozdíl, který v důsledku vede k fašismu a k uzavření společnosti. Tedy jedinec, který se narodí v chudé rodině nemá pak šanci tzv. sociálním výtahem se dostat na lepší pozici i kdyby byl genius. Prostě něco jako kastovní společnost i Indii. Levice nebo chcete-li komunismus či socialismus není elitarizmus, ve kterém teď žijeme. Ty miliony tmavých, kteří se do Evropy valí nezpůsobí změnu vlastnických a sociálních poměrů ve směru snížení rozdílů, ale přímo naopak. Rozdíly mezi bohatými a chudými se prohloubí. Díky této skutečnosti v tom skutečná levice nemá a nemůže mít prsty. Přečte si něco od Lenina, Marxe, Stalina nebo našeho Gotwalda, který mimochodem psal velice rozumně. Levice, která neusiluje o zásadní změnu systému, tedy snížení sociálních rozdílů ve společnosti není žádná levice. A ještě ten kdo dává rovnítko mezi komunismus a fašizmus bud idiot nebo záměrně klame. Protože tyto dva systémy jsou svými antipody. Přitahují se asi tak jako olej a voda. Právě fašismus v sobě zahrnuje nejvíce elitarizmus. V našich podmínkách je fašistickou a elitářskou stranou TOP09, vedenou knížetem a majetkovým elitářem. Proto se knížepán tolik dere za tzv. uprchlíky.

342427

22.11.2015 22:48

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: tomu říkám zásadovost

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zase přeháníš. Gulag byl a je pracovní tábor, resp. typ věznice, kde odsouzení musí pracovat. Jen se tomu dnes neříká gulag. Pracovní tábory jsou i v USA a pravděpodobně i jinde ve světě. Naprostá většina odsouzených byli normální kriminálníci, počínaje zlodějem a konče vrahem či teroristou. Samozřejmě tam taky byli taky političtí vězni. Ale ani v době nejtvrdších represí za Lenina a Trockého nebyli většinou v těchto táborech. Dostávali mzdu jako každý jiný a řada z nich nakonec po skončení trestu na stavbách dál pracovala. Jestli si pamatuješ na ty pipiny, které souložili někde v muzeu či knihovně nebo si cpaly do vagíny kuřata a říkaly tomu umění, tak po odsouzení tyto tzv. umělkyně měly největší hrůzu z toho, aby se nedostaly právě někam na Sibiř do pracovního tábora. Tam by je totiž naučili pracovat. Nakonec myslím skončily někde u Moskvy.

342176

21.11.2015 20:25

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: dobrý článek, korekce

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jen doplním, že uvedené autory si lze u nás půjčit v knihovnách, ale ke škodě ne-ruštinářů jsou v ruštině. Rybase doporučuji. Kniha je vyvážená a realistická. Není oslavou ani pomluvou na Stalina. S příspěvkem Hoxe lze než souhlasit.

342122

Mám na to stejný názor a je otázka, jestli vůbec taková velká manifestace proběhla. Co když těch lidí bylo mnohem méně a co když manifestace proběhla v jiný den a z jiného důvodu ?

325210

29.11.2014 11:34

Příliš inteligentní a příliš líní

Tlachání Cílka

Magnus Maximus 90.?.?.?

Pan Cílek si občas nevidí na špičku nosu nebo do huby. Asi nevidí jaká je situace na trhu práce. Jestliže například mladý člověk nastoupí za minimální mzdu a nájem je třeba 10 tis. Kč, tak co má potom dělat ? To nemluvím ani o regionech s vysokou nezaměstnaností. Sice bytů je v současné době mnohem více než například za socialismu, ale jsou zase více nedostupné z hlediska peněz. Kolem sebe vidím mnoho mladých a zoufalých, kteří by rádi byly ve svém ale nemají šanci kvůli práci nebo nízkému platu. To je prostě taková tichá genocida populace. Mimochodem tento článek mě docela nakopnul v tom smyslu, že zde asi uvěřejním článek o tom, jak je dnes podporována rodina a porodnost v Rusku. Můžeme jim jen tiše závidět.

322218

09.07.2014 09:47

Operace Polonia a Solidarita

Majdan na polský způsob

Magnus Maximus 90.?.?.?

Byl to zkrátka pokus o Majdan na polský způsob. V zásadě stejný scénář. A stále to funguje. Lidi jsou nepoučitelní.

312985

03.05.2014 20:07

Několik faktů o Putinovi

Putin

Magnus Maximus 90.?.?.?

Však také v Rusku má Putin přezdívku posel Boží. Nebýt Putina a samozřejmě týmu podobně smýšlejících lidí, tak by dnes Rusko jako stát neexistovalo a bylo by rozděleno minimálně na pět států-vazalů Západu. Silné a seběvědomé Rusko je dobré i z hlediska existence ČR. A proto budme rádi za Putina. Někde na ruském webu jsem již před časem četl, že je již vybrán a připravován následník Putina, který by měl držet stejnou linii. Bylo by to jen dobře.

309387

10.04.2014 18:35

Evropané plánují vytvořit konsorcium a koupit ukrajinský systém přepravy plynu

Infrastruktura

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak jsem z toho jelen. Jestli článku dobře rozumím, tak roury a vše nutné k přepravě plynu do EU a dál dnes vlastnicky patří Ukrajinské společnosti či společnostem a nepatří Ruské společnosti či společnostem. Myslím že z pohledu Ruska je jedno, jestli roury vlastní Ukrajina či EU. Hlavní je aby tou rourou vůbec nějaký plyn proudil a bylo za plyn řádně placeno. Takže za delší konec provazu tahá Rusko. Nebo se pletu ? Plynou ze změny vlastnictví infrastruktury pro Rusko nějaká rizika ?

308263

02.03.2014 14:49

Co se skutečně stalo v noci na Krymu?

RE: Zase hrozí hladomor

Magnus Maximus 90.?.?.?

Prosím Vás s tím uzavřením vzdušného prostoru je to jako s tou mobilizací. Tedy pouze formální záležitost. Oni moc dobře vědí co by následovalo, kdyby sestřelili byt jeden ruský vrtulník či letadlo.

305771

02.03.2014 13:13

Co se skutečně stalo v noci na Krymu?

RE: tv lepsi nez X faktor

Magnus Maximus 90.?.?.?

Na Zaorálka se nelze zlobit, protože ČR kompletně je pod přímým vedením a velením USA. Zaorálek, Sobotka a spol. jsou jenom jejich slouhové, kteří plní rozkaz. Současně však shodili masky, takže ted je jasné že v ČSSD existuje profašistické křídlo ve kterém je právě Sobotka, Zaorálek, Diensbier jiní. Časem se odkopou ještě další. Osobně jsem rád že jsem ČSSD nikdy nevolil. Tahle strana je v řadě směrů mnohem horší než třeba ODS.

305762

01.03.2014 12:54

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

RE: Pan Dugin to geniálně trefil několik dnů před vyštváním presidenta Janukoviče Banderovci z úřadu

Magnus Maximus 90.?.?.?

Máte zajímavý výklad situace. Vrtá mě hlavou proč se Putin zatím v zásadě nevyjádřil k situaci na Ukrajině. Kolem Syrie bylo mnoho silných slov a projevů z jeho strany, stačí jen zalovit na netu. K Ukrajině zatím nic. Je to zvláštní. K Zaorálkovi škoda slov. Je to jen slouha kombinovaný s poserou s fašizoidními názory. Nic víc.

305626

16.02.2014 22:25

Rozhodné NE Bruselu je přitakání boji o záchranu člověka

RE: Pravdoláskaři zvedli hlavu (Havlu?) – Eva Holubová vrací úder!

Magnus Maximus 90.?.?.?

V kapitalismu nemohou růst žádné socialistické struktury. Nárůst monopolizace nemá nic společného se socialismem, protože monopol i nadále bude vlastnit soukromník. Dokud soukromník bude vlastnit základní výrobní prostředky, nelze pak mluvit o žádném socialismu. Kapitalismus je kapitalismem právě proto, že soukromník může vlastnit banky, továrny, TV, noviny, půdu apod. Marx dobře popisuje vývoj kapitalismu v tom smyslu, že zjednodušeně řečeno pokud kapitalismus není korigován silným státem, tak ten pak spěje do situace kdy veškerá aktiva jsou časem ovládána jen velmi malou skupinou lidí. Nastává pak nesouměřitelná nerovnováha ve společnoti, společnost se stává sociálně nepropustnou, tedy například ten kdo se narodí v chudé rodině, zůstane celý život chudým. Tedy v tomto smyslu je kapitalismus neudržitelný. Stát v kapitalismu je slabý právě proto, že vlastní minimum majetku například ve formě výrobních závodů. Je vydán na milost a nemilost majitelům právě těch výrobních podníků a majitelů bank. Veškerá skutečná moc se odvíjí od majetku. Proto například u nás církevní restituce apod. Liberálové ještě více příspívají k rozkladu a zániku státu. Nakonec Havel o sobě mnohokrát prohlašoval že není Čech ani Evropan, ale světoobčan. To mluví samo za sebe.

304863

16.02.2014 13:40

Rozhodné NE Bruselu je přitakání boji o záchranu člověka

RE: Pravdoláskaři zvedli hlavu (Havlu?) – Eva Holubová vrací úder!

Magnus Maximus 90.?.?.?

Jakmile slyším slovo liberální, tak se mi zvedá žaludek a otvírá kudla v kapse. Od liberálů v současné době pochází všechno zlo.

304829

31.01.2014 23:41

Ukrajina: Destabilizace v běhu

RE: Manipulativní článek

Magnus Maximus 90.?.?.?

Při volbě rabína asi žádný Chruščov nebyl, ale byl možná při tom Solomon Pearlmuter...

303725

17.12.2013 22:24

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: Putin není spasitel

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano to je přesné. Na bohatce taky dojde. Je třeba sledovat ruský tisk. Nedávno se jeden blízký spolupracovník Putina vyjádřil na adresu oligarchů slovy, že s nimi se to má tak jako s mladým býkem. Ten se před porážkou musí nechat řádně vykrmit, než půjde na jatka. Takže všeho do času.

300927

31.10.2013 01:08

Teď, když máme, co jsme chtěli...

Mapování

Magnus Maximus 90.?.?.?

Když zde diskutujete o Babišovi, doporučuji projekt mapovani.cz. Info o něm tam je velmi dobře zpracované. Z toho pochopíte, že Babiš je totálně jiná liga, resp. svět. Ti naši povedení politici mu nejsou žádnými soupeři. Na něj se bude muset udělat úplně jiná strategie. Takové ty hlášky jako Babiš a Monsanto nebo řepka, resp. MEŘO apod. nemají úroven a žádnou sílu. Argumentace proti němu bude muset být mnohem sofistikovanější. Na politické scéně však takového politika nevidím. Při střetu s Babišem se teprve ukáže jejich neschopnost, naivita, neodbornost a dětinskost. Ti budou koukat. My samozřejmě také.

298955

19.10.2013 12:30

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

Pravice vs. levice

Magnus Maximus 90.?.?.?

Pravice, levice ... čeho se bojíme nejvíce ? Já na to odpovím tak že je třeba číst Protokoly ... Tam to všechno je. Můj strach pramení právě odtud.

298152

01.10.2013 16:18

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Náš barbarismus?

Magnus Maximus 90.?.?.?

Samozřejmě že to je ukázka barbarizmu Západu. Plukovník byl zlynčován právě díky bombardování země Západem. A kdyby Západ chtěl, tak by jistě plukovníka ochránil. Vždyt ti vrazi dostali informaci o místě úkrytu právě od USA a spol. Jeho lynčování bylo záměrně vysíláno do celého světa, aby se tím dal signál ostatním tzv. neposlušným co s nimi Západ či jeho nájemní vrazi udělají. Jeden nejmenovaný americký senátor věřejně sliboval stejný osud i Putinovi. Takže to je projev západního barbarizmu.

297128

17.09.2013 22:03

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Článok je úplný blud...

Magnus Maximus 90.?.?.?

(Cenzurováno, neurážejte, editor) nelze s vámi souhlasit. Radary, které vidí tzv. za horizont měl už SSSR. Jeden takový se nachází v zoně Černobylu. Podle dostupných informací údajně dokázal zachytit start rakety už v okamžiku zahoření motorů rakety. Mám na mysli systém Duga - 3.

296289

16.09.2013 22:49

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Výborný komentář..

Magnus Maximus 90.?.?.?

No konečně rozumný komentář. Jen malinkou poznámku k tomu pánovi z Východu, že jemu radí poradci z USA jak přiznal v rozhovoru pro deník Právo. Oni mu radili i při tom jak má kupovat a zvětšovat tzv. jeho holding. Zatím se nechci k tomu vyjadřovat a odvádět diskuzi jiným směrem, protože článek je o jiném tématu. Je mi líto moudré straky, která vkládá naděje do tohoto východního nájezdníka.

296235

21.07.2013 12:39

Kdo zabíjí mužství v Česku

Manipulativní článek

Magnus Maximus 90.?.?.?

Původně jsem nechtěl reagovat na tento článek, který je na úrovni hospodského blábolení po asi tak šestém pivu. K reakci mě spíš vyprovokovaly příspěvky místních ženských duševních kreatur, které jsou už ve středním věku a samozřejmě rozvedené, kde jejich argumentace tomu odpovídá a pak taky diskuze, která odbíhá úplně jiným směrem. Mám na mysli blábolení o náboženství apod. Cítím potřebu se mladých zastat. Ted konkrétně několik modelových případů: Mám známou, která žila určitý čas ve společné domácnosti s mužem. Nebyla žádná svatba, žádné děti, jen společené soužití s ním v RD s jeho rodiči. Muž byl vážně nemocen a zemřel. Známá protože s ním žila ve společné domácnosti má nárok na dědictví. Jeho rodiče tak přijdou min. o půlku baráku. A pak si někoho přivedte do domácnosti ! Další můj známý měl ženskou, která byla náročná a tak začal podnikat. Nestačilo to a byl rozvod. Jednak přišel o většinu svého majetku, ale hlavně jeho bývalá má nárok na podíl na zisku jeho firmy jednak po dobu podnikání a dále v případě prodeje firmy má nárok na půlku z prodeje. Další můj známý dopadl tak, že po rozvodu přišel o veškerý majetek a zbyly mu jenom splátky na hypotéku. Takže jeho bývalá má barák, ke kterému se dostala jenom po roce společného soužití. Dopadl dobře, žije u rodičů. Další barák už nebude, protože tento splácí až do před-důchodvého věku. Další můj známý se rozvedl, protože jeho bývalá nechtěla děti. Našel si jinou, založil rodinu a pak přišla rána. Jeho bývalá se ocitla na ÚP. Představte si že jí musel začít živit, protože přišla o podporu. Myslíte si že to není možné ? To víte že to je možné. Dějí se v této oblasti ještě větší zrůdnosti. Takové jsou zákony, které umožnují volný výklad a záleží na právníkovi a soudci jak je vyloží a budou aplikovat. Mám známého právníka, který se celý profesní život tímto zabýval. Nevěřili byste co je všechno možné ! Mladí muži nejsou hloupí a toto vše velmi bystře vnímají. To je jeden z důvodů proč se nechtějí ženit. Jsou opatrní, a to je dobře. Nechtějí skončit jako bezdomovci v Praze, kteří přišli o střechu nad hlavou v důsledku rozvodu. Takových bezdomovců je plná Praha.

293654

08.07.2013 00:00

Výchova žumpalistů Babišem

RE: musim si rejpnout :-)

Magnus Maximus 90.?.?.?

Agrofert si zakládá na tom, že nic se v účetnictví neupravuje a daně se neoptimalizují. Vše se řádně přiznává a nic se nezapírá. Filosofie je taková že daně se mají řádně platit. To dělá u nás jen málo firem. Mám k Babišovi tisíc a jednu výhradu, ale v tomto by se od něj měli podnikatelé co učit.

292891

07.07.2013 09:32

Výchova žumpalistů Babišem

RE: musim si rejpnout :-)

Magnus Maximus 90.?.?.?

V českých rukách ? No spíše v chazarských. Ale jo v tomto smyslu to bude lepší už z důvodu placení daní a odvodů zisků do zahraničí. Babiš platí daně zásadně v zemi kde podniká a zisky neodvádí pryč. Nechová se tak jako například majitelé Škodovky a jiných společností.

292857

07.07.2013 00:14

Výchova žumpalistů Babišem

Názor na Babiše

Magnus Maximus 90.?.?.?

Zajímá mě názor Kysučana na Babiše. On totiž zde kdysi o něm psal. Zná ho dobře.

292842

04.07.2013 20:02

Svět je pro Snowdena malý

RE: O jednoho ilegála víc a nebo míň...

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak s Hitlerem a Fučíkem je to kravina. Na druhou stranu v roce 1972 v našem rozhlase nad ránem bylo řečeno, že u Moskvy zemřela Eva Braunová ... asi shoda jmen.

292723

04.06.2013 12:46

Již brzy v práci zastaráte, nebo už jste

RE: .

Magnus Maximus 90.?.?.?

Píšete nesmysly. Veškerá robotizace a nové technologie jako Internet apod. více míst zlikvidují než vytvoří. Nedávno takto v Číně se začalo propouštět více než jeden milion lidí. Nahradí je robot. Firmy si libují jak uspoří na mzdových nákladech. Propouštění se týká v sektoru výroby mobilů a počítačů. A tak to postupuje všude. Část lidí se možná překvalifikuje na opraváře/údržbáře těch robotů nebo se uchytí v jiném sektoru. To však bude jen část max. tak polovina. Zbytek bude bez práce. Už jsou v chodu programy, které mají nahradit právníky, soudce, účetní, vojáky, policisty a dokonce i novináře. To vše má zvládnout software a robot. Nejde jen o to kdo bude kupovat výrobky a služby když třeba většina populace bude bez práce a příjmu. Jde taky o životní seberealizaci, dimenzování života a životní vizi. Předpovídám peklo na Zemi díky technologickému vývoji. Je to zkrátka všude, například i v zemědělství. Dříve bylo možné najít práci v zemědělství, která byla celkem jistá. Sice příjmy horší, ale zato jistota práce do důchodu. Dnes už máte speciální roboty i v živočišné výrobě, která byla vždy proslulá vysokou potřebou pracovní síly. Dnes třeba i zemědělská technika pracuje sama na poli bez řidiče. Toto například zkouší Fendt. A jde to dál a dál. Některé země jako například Rusko se snaží ještě trochu chránit své lidi. Dobře je tato situace vidět při výrobě aut v Rusku. Podíváte-li se na videa z montážní linky jakéhokoliv vozu, zjistíte že v Rusku se řada pracovních operací při výrobě dělá ručně, zatímco na Západě práci s přehledem vykonává automat. Čtěte Jana Kellera, který stav popisuje velice srozumitelně.

290762

25.05.2013 19:54

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Lidé co si neváží odkazu Sametové Revoluce, jsou u mne suita

Magnus Maximus 90.?.?.?

Kolik ti platí za ty provokace ?

290230

25.05.2013 12:09

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Překvapení je to jen částečné

Magnus Maximus 90.?.?.?

Naprosto s Vámi souhlasím. Jsem též překvapen z hlasování komunistů. Jsou to vůbec přesvědčení komunisté nebo jen zakuklená pravice ?

290199

16.05.2013 20:22

Začnou si ženy preventivně řezat prsa a vaginy?

Vaječníky ...

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak jsem ted zachytil, že tato tzv. celebrita se chystá na vyříznutí vaječníků. Co když jí lékaři řeknou že má 50% šanci na nádor mozku ? Nechá si ho vyříznout ?

289836

13.05.2013 22:40

Izraelské útoky na Sýrii

RE: K Sýrii jsem našel tohle

Magnus Maximus 90.?.?.?

Mě zaráží proč jim u nás říkají rebelové. Vyřezávají srdce z těla a jsou jen rebelové. Žádní vrazi, hrdlořezové, teroristi, ale jen rebelové. Je to takové milé označení. Proč asi ? Co kdyby toto udělal voják Asada ? To by bylo řevu a okamžité zavedení bezletové zony a k tomu humanitární bombardování. Rebelové však mohou všechno.

289668

08.05.2013 20:53

Izraelské útoky na Sýrii

RE: zide?

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano, ale Sefard by si nad Vámi jen uplivnul, právě proto že nemáte krev krále Davida.

289376

27.03.2013 09:40

Filmová propaganda, Hollywood a CIA

Americký film

Magnus Maximus 90.?.?.?

Na to je jediný recept, a to nedívat se na ty sračky.

287218

17.03.2013 10:01

Puštěné z řetězů: Vlády, banky a energetické společnosti „podporují klimatické změny“

RE: Článek stojí na nesmyslech - přání otcem myšlenky

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano s tím lze než souhlasit. Mě spíše zajímá jak bude uhlovodík nahrazen. Přibližně 60 % ropy je spotřebováno právě na dopravu. Je už známa alternativa ? Co bude po mejdanu ?

286505

15.03.2013 22:32

Papež Washingtonu?

RE: Všimli jste si,že o každém papežském,nebo kardinálském prdu

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano to ticho kolem 15. března je zarážející a určitě souvisí s obecnějším trendem. Nad dnešními mediálními prostitutkami není třeba se pohoršovat, jsou produktem doby. Informování o každém prdu a možná i erekci svatých v našich končinách souvisí také s posilujícím vlivem církve, a to i díky restitucím. Protože kdo má velké peníze a majetek má taky moc. A opět zapadá to do obecných trendů. Máme se na co těšit. Povinné náboženství na školách je za dveřmi. A to bude jen začátek.

286411

15.03.2013 17:15

Papež Washingtonu?

RE: argentína

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano s těmi vrtulníky je to pravda. Říkalo se tomu lety smrti. Někdy vojáci shodili člověka živého a někdy už jen mrtvolu.

286395

Soukromá agentura je dražší než policie. Na platy policie Řecko nemá a na soukromou a dražší firmu má ? To mi nejde do hlavy.

285724

31.12.2012 15:28

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

Magnus Maximus 90.?.?.?

Imperializace asi od slova imperialismus, kde tento termín znamená úsilí o ovládnutí cizích území nebo národů politicky, hospodářky a kulturně. Dále v Leninově pojetí je poslední monopolistické stádium kapitalismu. V tomto smyslu to má asi znamenat jakési vnucení tzv. normálnosti jednak výše zmíněné populaci, ale také prosazování tohoto i v jiných zemích.

281238

19.12.2012 00:58

Rusko mění u Sýrie směr

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ještě chci k mému předchozímu příspěvku dodat na adresu zmíněných souvislostí že Rusové opustí radar. Nakonec je tato informace zde už zmíněna. Ale není to jen radar. Rusové opustí i kosmodrom Bajkonur, kde se najednou nemohou dohodnout na dalším využití. Rychle staví nový v Plesecku. Tam maká 24 hod nepřetržitě asi 2500 dělníků. Vnímáte ten soustředěný tlak ? Je to jako na potvoru v době kdy Moskva vede diplomatickou bitvu za Damašek. Navíc vláda v Bulharsku zatím předběžně chce aby americká vojska byla rozmístněna na celém území státu. Prý aby místní vojáci nabrali zkušenosti. K čemu to všechno povede ? V Damašku se bojuje za Moskvu.

280779

19.12.2012 00:40

Rusko mění u Sýrie směr

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano a po Iránu nakonec na řadu přijde i Rusko a pak i Čína. Assad padne, to je jisté. V této souvislosti před časem Putin prohlásil, že Rusové se budou muset opět připravit na nové oběti. Je otázka co tímto výrokem myslel. Ve svém nedávném a tradičním projevu zdůraznil, že je třeba zvýšit porodnost. Průměrná ruská rodina by měla mít minimálně tři děti a víc. Ruská armáda přezbrojuje. Do roku 2020 má být asi z 70 až 80 % vybavena moderními stroji a ostatním zařízením. Instalace Šojgu a spol. Dejte si toto všechno do souvislostí. Myslím že Rusko se připravuje na válku. Jestli ztratí svoji základnu a bude nakonec z celé oblasti vytlačeno, tak to bude pro Moskvu veliká strategická rána. Rusko tak ztratí mezinárodní preztiž a váhu. Postupně se s Moskvou nikdo nebude bavit. V takovém případě je to tragedie. Západ má možná v úmyslu použít proti Rusku beranidlo v podobě fanatických a všehoschopných islamistů, kteří ted operují v Syrii, před tím v Libyi a ještě před tím v Iráku či Jugoslávii. Ano tito vrazi se mohou rozlít z Iránu přes Kavkaz do Ruska. Překvapuje mě, že přes sto zemí prý uznalo ty vrahy. Chci vidět seznam těch zemí. To mi nesedí. Vždyt by to byla většina států na Zemi ! Dále je překvapující, že Rusko je blokováno při spolupráci s Izraelem. V Izraeli je nejvíce právě ruských Židů a ruská židovská komunita zejména v Moskvě je druhá nějvětší a nejvlivnější na světě hned za komunitou v USA. Že by se bratři nedokázali dohodnout ? Možné je však všechno. V každém případě situace Assada je kritická a Rusko je v defenzívě. Proč vlastně v Syrii neproběhla všeobecná mobilizace ? V takovém případě by musela tato armáda vrahy jednoznačně přečíslit a uzavřít hranice kvůli zastavení proudu zbraní. Že by měl režim málo zbraní v takovém případě ? Osobně vidím z hlediska delšího geopolitického vývoje několik možností, kde ani jedna není pro Rusko příznivá. Svět se možná krůček po krůčku sune ke střetu sivilizací, který popsal Huntington i když to nemusí být přesně podle jeho představ. V takovém případě by Rusko, Evropa a USA museli kooperovat. Jenže nic není zadarmo. Další vývoj byl popsán výše.

280777

02.12.2012 18:32

Americký GULAG jako nejnovější forma kapitalismu (II)

GULAG

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tento článek ve skutečnosti není nic nového. Stačí si přečíst Tři sociální světy od Jana Kellera. O tomto fenoménu tam podrobně píše také. To je tak když se kapitalismus pouští do oblastí, kde nemá co pohledávat.

279867

10.11.2012 11:24

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Vsichni sborem za tim prvnim volem,tak se to u nas rikalo,ze ano?

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak s tím Obamou máte určitě pravdu, že je jen poskokem Židovstva. Existuje totiž důležitý poznávací znak tohoto faktu. Jakmile totiž se za nějakého politika či obecně osobu ve veřejné sféře staví umělci, tak to vždy smrdí. Tak jako u nás v případě Havla za kterého se dral snad každý rádoby umělec. Tedy jakmile má politik podporu umělců, tak nebrat protože nebude dělat politiku pro lidi. Resp. bude dělat pro lid degenerativní politiku.

278844

05.11.2012 20:22

Americké volby: Budou mrtvé duše a hacknuté volební stroje?

RE: Volební realityshow

Magnus Maximus 90.?.?.?

Dan z majetku ? Všechno je možné. Když byla historicky nedávno možná dan z Židů nebo dan komínová. Tak proč ne dan z majetku ?! V Litvě se bude zavádět dan z deště, a to dost vysoká. Stát na místní, tedy obecní či státní úrovni si může zavádět v zásadě jakoukoliv dan. To není ničím omezeno.

278445

19.10.2012 21:01

Kup si maso u českého řezníka!

RE: muj nakup

Magnus Maximus 90.?.?.?

S Babišem máte samozřejmě pravdu. Je to pěkný podvodník a lhář. Masné výrobky od něj zásadně nekupovat. Tak například párky v takové modré plechovce od něj mají jen 5 % masa podle údajů na plechovce. Zbytek jsou právě různé chemické sračky a mouka. Babiš například nadává na Poláky, že k nám vozí samé nekvalitní jídlo. Jenže on například od nich kupuje maso, drůbež a jiné tzv. pochutiny. U nás například v Kosteleckých závodech to hezky zabalí do našeho obalu a pak toto propaguje jako kuře a maso z naší produkce. Prý to tak musí být, jinak by závod musel úplně zavřít.

277512

13.10.2012 11:17

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

Titanová běloba

Magnus Maximus 90.?.?.?

V souvislosti s tímto článkem jsem si vzpomenul na jednoho našeho (cizího) magnáta, který má továrnu na tuto bělobu, protože je to výborný obchod. Totiž ve světě je málo fabrik na tuto látku. Možná by nám na spočítání stačilo několik prstů jedné ruky. Ale zpět k magnátovi a bojovníkovi proti korupci. Že nevíte kdo to je ? Tak já vám napovím ANO2011. A pracuje na tom, aby všechy tyto fabriky byly pod jeho palcem. A nebude to mít složité, právě proto, že těch fabrik je ve světě málo.

277051

22.09.2012 01:06

Rusko ukázalo USAID dveře

RE: zákon o zahraničních agentech

Magnus Maximus 90.?.?.?

Jestli je to pravda, tak klobouk dolů před Putinem a jeho administrativou. Znamenalo by to, že se alespon částečně poučili z chyb svých předchůdců. Jdou na to chytře hoši a šikovně využívají ve svůj prospěch zbraně protivníka.

275281

15.09.2012 23:05

Pan Bumerang povstal v Benghází

RE: Vše je součást plánu

Magnus Maximus 90.?.?.?

Nesmysl ! Spíše celá situace spěje k střetu civilizací. Tedy muslimové vs. ti ostatní. Zda toto ponouká Žid či někdo jiný je v danou chvíli podřadné.

274896

08.09.2012 12:05

Dostihy USA/OSN/NATO s cílem dosáhnout globální plnospektrální převahy. Část I

Bezpilotní letadla

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tenkrát dle mého názoru byla použita upravená dopravní letadla jako bezpilotní stroje. Je otázkou jestli na palubě letadel vůbec někdo byl.

274582

03.09.2012 22:44

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: To už nějakou dobu funguje.

Magnus Maximus 90.?.?.?

Teda vážený pane. S tou trávou to nějak přeháníte. Helena je už dávno v pánu ! A proč by jí věznili ? To jsou zase bláboly.

274298

03.09.2012 17:13

Putin na cestě k psychotronické válce

Dnešní pražské obloha

Magnus Maximus 90.?.?.?

Dnes o polední přestávce jsem s kolegyní v práci viděl na zatažené obloze jasnou černou linku. Jako kdyby někdo pod mraky natáhl kabel či lano. Bohužel jsem neměl u sebe foták a na mobilu toto není vidět. Všiml si někdo tohoto úkazu v Praze ?

274287

02.09.2012 13:33

Putin na cestě k psychotronické válce

Nové zbraně

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak něco na tom skutečně bude. Četl jsem totiž všechny předvolební projevy (články) Putina než byl opět zvolen. On skutečne mluvil o tom že je zapotřebí urychlit vývoj a zavedení do armády takových typů zbraní jako jsou například zbraně genetické, psychotronické, geofyzikální aj. Z toho plyne že na těchto zbraních se dávno pracuje a že existují a možná se experimentálně využívají a samozřejmě běží jejich vývoj. V poslední době se hodně píše o bezpilotnících. První bezpilotní letadla už byla zkoušena v první světové válce. Takže 94 let už běží jejich vývoj a případné nasazení. Kdo by si toto pomyslel ! Masové nasazení těchto strojů bylo ve Vietnamu. USA nedávno přiznaly, že SSSR jich tam sundal cca 500 kusů. Chci tím říct že dnes jsou ve vývoji určitě zbraně, které si nedokážeme představit ani v nejbujnější fantazii. Myslím že se článku dá docela věřit.

274229

31.08.2012 23:18

Jedovaté pesticidy a včelí let

RE: Hmmmm...

Magnus Maximus 90.?.?.?

Pane to že nevidíte zvyšující se cenu medu, protože ubývá včel je způsobeno tím, že vedle přírodního včelího medu existuje ještě med průmyslový synteticky vyráběný. Laik takový med nepozná. K největším světovým producentům syntetického průmyslového medu je Indie. Takže umělý med nahrazuje med přírodní. Samozřejmě že umělý med neobsahuje žádné blahodárné látky na rozdíl od včelího medu. Například já bych nikdy nekoupil med někde supermarketu, protože se právě jedná o umělý med, bez ohledu na to co má napsáno na etiketě. Chodím pro med ke známému včelaři, a to je pak dobrota a hlavně zdravá pochutina.

274226

31.08.2012 22:55

Jedovaté pesticidy a včelí let

RE: Stěrače stírají (mají co?!)

Magnus Maximus 90.?.?.?

Moudrá Strako tentokrát máte u mě jedno velké plus. Jste všímavý jedinec. Já tento úkaz na autě pozoruji taky už asi poslední tři roky a možná o něco déle. Jezdím pravidelně autem posedních deset let, takže můžu srovnávat. Opravdu dřívě bylo potřeba v létě důkladně čistit přední sklo od rozmáznutého hmyzu. Dnes mi toto vydrží týden i déle.

274225

15.08.2012 01:01

30 zemí se setkalo v Teheránu jako alternativa útoku na Sýrii plánovaného Hillary Clinton

Tak třicet zemí ! ...

Magnus Maximus 90.?.?.?

No vida ! Tak se nám tam sešlo na třicet zemí. A my jsme krmeni propagandou, že snad na straně Syrie zůstává už jen Rusko, Čína a možná KLDR. A ono je to všechno jinak, jak pravil onehdá jeden rabín. Media se nám snaží vnutit, že prý jakési mezinárodní společenství je pro likvidaci Syrie. Co to vlastně je to mezinárodní společenství ?

273340

12.08.2012 23:22

Aspen “007″ Institute

RE: Bojkotujte zboží amerických firem, to je jediná správná odpověď.

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak cikány nemusím a jsem rád, že je nemám za sousedy. Ale s tou porodností se jich rád zastanu. Ne-cikán má taky možnost se pořádně množit, jenže nechce ! Je moc pohodlný a zhýčkaný. Nejdříve musí mít vzdělání, pak karieru, pak bydlení, pak auto a já nevím co ještě a na děti jaksi už nezbyde čas a životní energie. Za nízkou porodnost si tedy může sám ! Cikánovi je to jedno. On se množí i v případě že žije ve špatných podmínkách, a to je z dlouhodobého hlediska ohromná konkurenční výhoda ! Jak známo z přírody tak organismus, který je schopen se množit i ve špatných podmínkách přežívá na rozdíl od organizmu, který potřebuje dobré podmínky. A to je právě případ ne-cikánů. Bílej se neustále na něco vymlouvá a pořád na něco poukazuje, ale v tomhle ohledu by si měl zamést před vlastním prahem. Nedávno na jednom webu byla zpráva o tom, že Irán přestane kontrolovat porodnost a chce zvýšit počet lidí na cca 200 mil. A v této souvislosti bylo dále zveřejněno, že už se vláda v Iránu nebude všemožně snažit uměle snižovat porodnost. A mezi nástroje omezování porodnosti patří například široce rozšířené VŠ vzdělání, zejména pro ženy. Takže cikán na tento sofistikovaný nástroj tiché genocidy neskočí na rozdíl od bílého blba a vesele dál se množí. A v budoucnu bude vítěz. Umí alespon v něčem rozlišit skutečně důležité věci v životě od těch nedůležitých.

273252

31.07.2012 01:36

Putinova geopolitická šachová partie s Washingtonem v Sýrii a Euroasii

Posel Boží

Magnus Maximus 90.?.?.?

V Rusku má Putin přezdívku posel Boží ...

272750

22.07.2012 12:16

Bude zatraceně těžké financovat svatou válku NATO

RE: lidove povstani

Magnus Maximus 90.?.?.?

Radosto, Radosto. To jsou zase duševní zvratky ! Co to je diktátorství ? Co to je demokracie podle tebe ? Chceš opravdu posuzovat našimi měřítky poměry v té oblasti ? Takový nesmysl ! Vždyt je to úplně jiná kultura s jinou tradicí než ta naše. Plkat tady něco o demokracii, která stejně není může jen takový tydýt jako ty.

272329

20.07.2012 21:42

Lži média fabrikují události

RE: Tak tomu skutecne je

Magnus Maximus 90.?.?.?

Máte dobré postřehy. Západ byl a je v řadě směrů zaostalejší než Rusko nebo jiné země na Východě. Jsme pod neustálou propagandou. Ano stačilo mizerných dvacet let k tomu, aby Západ po vyrabování východního bloku se dostal do těžké krize. Co to je dvacet let z historického hlediska ? Vůbec nic ! V roce 93 jsem měl možnost mluvit s jedním člověkem, který už tenkrát tvrdil, že stačilo aby socialistický tábor vydržel přibližně tři až pět let a Západ by se zhroutil sám díky krizi z nadvýroby. Tehdy jsem tomu nevěřil, ale ted s jistým odstupem ano. To co se děje ve světě, tedy Libye a tzv. arabské jaro, přesněji arabský podvod na lidech je jen příprava na Moskvu a rabování Ruska. Arabský podvod je jen taková dělostřelecká příprava. Správně se ptáte co bude potom ?

272293

12.07.2012 17:50

Bezpilotní letouny: Globální nástroj války na dálku

RE: Ja myslim ze zatial je stale zo vsetkeho nejpodstatnejsie cenove hladisko.

Magnus Maximus 90.?.?.?

V tomto s vámi nelze vůbec souhlasit. Je tomu naopak ! Výroba a provoz dronu je výrazně levnější než letadlo s pilotem. Raketa vystřelená z dronu nebo z letadla s pilotem je stejně drahá, resp. její výroba. U bezpilotníka odpadají vysoké náklady na výcvik pilota a jeho udržení v provozuschopném stavu. Dále u bezpilotníka odpadá například drahé katapultovací zařízení, dále nehrozí že pilot uvázne v zajetí a poskytne nepříteli cenné iformace. Bezpilotník může létat delší dobu než pilot. Nehrozí únava. Výhod je určitě ještě mnohem více. Někde jsem četl, že cena dronů začíná někde na desítkách tisíc dolarů. To je směšná částka v porovnání s pilotovaným letadlem. Takže v případě dronů jde hlavně o peníze a nikoliv například o život pilotů jak se někdy tvrdí. Bezpilotník je ve všech směrech a v každém případě levnější než normální letadlo. Proto jich bude neustále přibývat. I u nás už létají tyto stroje. Sám jsem jeden takový stroj už viděl nad hlavou.

271875

25.06.2012 17:22

„Soukromé bezpečnostní firmy“ v Sýrii, podporují vzbouřence

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Magnus Maximus 90.?.?.?

Přes odpor Západu prezidentské volby vyhrálo Muslimské bratrstvo ... To není přesné, vždyt Obama a jeho administrativa právě podporovali toto uskupení mnoha miliony dolarů. Takže to je záměr Západu, který se povedl. Západ si mne ruce.

271109

24.06.2012 23:26

Odcházející svět dýmek

RE: m

Magnus Maximus 90.?.?.?

Já pamatuji Petry za 8 Kč ... Faktem je, že zdražování cigaret probíhalo už za socialismu.

271071

21.06.2012 17:46

Na správné straně historie

RE: jen tak mimochodem

Magnus Maximus 90.?.?.?

Rusko žádné útočné války nepotřebuje, ale pokud nebude chránit své zájmy relativně daleko od svého území, tak o tyto zásoby surovin přijde a bude rozděleno přinejmenším na tři části. Jestliže se bude chovat stejně jako v případě Libye, tak ihned bude následovat Irán a Moskva je pak už za humny. Ale nedělejme ukvapené závěry. USA taky stěhovaly své lidi z míst, kde byla pak válka. Na druhou stranu kdyby nezačala evakuace Rusů, tak v případě války by byl Putin pod těžkou kritikou za to, že tam lidi nechal a nic pro ně neudělal.

270904

19.06.2012 15:43

USA se v Sýrii pokouší začít plnohodnotnou válku v zastoupení

RE: naboso do ohně

Magnus Maximus 90.?.?.?

Pořádek už by tam byl dávno, kdyby Západ tam neprodával přes vazalské země zbraně a nedodával všehoschopné vrahy.

270794

18.06.2012 22:41

Připravují Spojené státy otevřenou intervenci v Mexiku?

Padesát tisíc

Magnus Maximus 90.?.?.?

Padesát tisíc mrtvých ročně ???!!! A kde je krizové zasedání RB OSN ? Kde je vyhlašování bezletové zony ? Kde jsou pozorovatelé ? Proč to nikdo neodsuzuje ? Proč se nechystá tzv. mezinárodní společenství k akci. Proč nikdo netlačí na tamní politiky, aby to vše zastavili ? Syrie a Libye v porovnání s tím není nic. Proč toho nejsou plná media ? Prostě hrůza !

270758

30.05.2012 22:54

Zprávy uvádí jako jediné oběti teroristického útoku v Houla stoupence Assada

RE: Co se doopravdy stalo v Houla

Magnus Maximus 90.?.?.?

Z celkové situace je zřejmé, že vládní vojska nemají zemi pod kontrolou, když do země dál odkudsi proudí zbraně a zabijáci. Hranice je evidentně děravá jako ementál. Představme si takovou to situaci u nás, že by se odněkud objevily zbraně a tlupy banditů by na potkání stříleli kdeco.

270003

30.05.2012 22:08

Zprávy uvádí jako jediné oběti teroristického útoku v Houla stoupence Assada

RE: Názory obyčejných lidí jsou k ničemu-důležitá je loajálnost novinářů.

Magnus Maximus 90.?.?.?

Dube vaše argumenty lze přijmout jen částečně. Samozřejmě že tu práci je nikdo asi nenutí dělat. Jenže v podmínkách vysoké nezaměstnanosti obecně a v některých zemích zvláště se pak realita jeví jinak. Tím nechci novináře omlouvat. Jen je třeba si tyto souvislosti však uvědomit a na základě toho pak přistupovat k veškerým zprávám v mediích. Od nepaměti co novinařina jako taková vznikla tomu tak bylo. Faktem však je, že většina novinářů jsou povl jaksi od přírody a psaní duševních zvratků jim dělá dobře. A k tomu mají ještě dobré peníze. Zkrátka novinařina nebyla, není a nikdy nebude nestranná. Mě je spíše líto lidí, kteří novinářům a všem mediím obecně všechno věří, a to nekriticky.

270001

30.05.2012 21:32

Zprávy uvádí jako jediné oběti teroristického útoku v Houla stoupence Assada

RE: Názory obyčejných lidí jsou k ničemu-důležitá je loajálnost novinářů.

Magnus Maximus 90.?.?.?

Novinář je jen obyčejný zaměstnanec svého zaměstnavatele, tedy majitele jako každý jiný zaměstananec. Má stejná práva a povinnosti. Z toho tedy plyne, že nemůže být jaksi z podstaty skutečnosti nestranným informátorem, ale musí se řídit pravidlem koho chleba jíš, toho písen zpívej. Je to tak prosté. A jako řada zaměstnanců i tito novináři bez rozdílu jsou zahypotekováni až po uši. Takže musí v práci poslouchat co se jim řekne a musí poslouchat pokyny toho, kdo je platí. Vy si snad v práci taky děláte co se vám zlíbí a jdete proti pokynům zaměstnavatele ?

269998

Na vině je samozřejmě kapitalismus, který jako systém umožnuje způsob vládnutí. Chyba je v systému.

269855

19.05.2012 11:53

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

Magnus Maximus 90.?.?.?

U nás by to mělo být cca Milion Židů. Byty se také staví jako o závod, a to na Strahově mimo jiné. Jestliže do ČR má být dopraveno cca milion židů, do Gruzie tři miliony a čtyři miliony do Polska, tak nám to dáva celkem osm milionů. Tento počet však převyšuje počet obyvatel Izraele, který činí 7730400. Právě to stěhování Židů do pryč je jasným důkazem útoku na Irán. Co se však týká Gruzie, tak to pro Židy špatná destinace v případě velké války.

269217

18.05.2012 19:24

Poprava pro výstrahu

RE: .

Magnus Maximus 90.?.?.?

Nejde o to relativizovat či obhajovat, ale spíše poměřovat. Jak je možné, že nesedí nikdo z ODS ? Na jedné straně nekompromisní postup vůči Rathovi. A jestliže je vinen, tak jedině dobře. Na straně druhé naprosto benevolentní postup v případě akce Promopro, kauza Řebíček a jeho vily, případ Bém apod. Cítíte tu nerovnováhu ?

269172

15.05.2012 23:46

Šlo u zřícení Suchoje v Indonésii o průmyslovou sabotáž?

RE: Špičkový ruský výrobek,

Magnus Maximus 90.?.?.?

Na věrohodnost informací této tzv. otevřené encyklopedie byl prováděn průzkum a přišlo se na to, že tento zdroj dat je pravdivy jen z cca 40 %. Zbytek jsou polopravdy a nepravdy. Takže tento zdroj informací nebrat.

268997

06.05.2012 11:06

Židé pohlížejí na evangelikály s nedůvěrou

Nedůvěra

Magnus Maximus 90.?.?.?

Já zase s nedůvěrou pohlížím nejen na americké Židy...

268419

19.04.2012 18:05

Třináct lží české vlády ODS, TOP09, VV

RE: Volební zákon

Magnus Maximus 90.?.?.?

S tím nesouhlasím, protože jestliže kandiduji za určitou politickou stranu at už jako její člen či nikoliv, tak bych měl být jasně ztotožněn s jejími idejemi, světonázorem a programovým prohlášením. A tyto ideje a program dané strany bych měl prosazovat a bojovat za ně. Není problém v tom, že například z člena ODS se stane člen KSČM během času. Ale taková osoba by pak měla opustit parlament a kandidovat v dalších volbách za KSČM. A ne že si založí platformu a zůstane dál v parlamentu, ale tentokrát bude kopat za jiný program než za který se dostala do parlamentu. Jenže ted jak je volební zákon nastaven si klidně tato osoba může přeskočit každý rok, třeba za tučnou úplatu do jiné politické strany a v průběhu volebního období si klidně takto může bez postihu vystřídat všechny strany co tam jsou nebo v klidu si hlasuje pro program, který je v rozporu s programovým prohlášením mateřské strany. To je asi tak jako kdyby hráč Slávie na hřišti najednou přešel v průběhu hry ke Spartě. A TO JE ŠPATNĚ ! Ve volbách přeci volíme program, ideje nebo měli bychom. To že se budou vybírat kandidáti zdola nic neovlivní, protože i oni si v klidu můžou přeskočit kam budou chtít bez ohledu na to, jestli je bude navrhovat strana nebo lid z ulice. Na přeskakování ze strany na stranu v průběhu volebního období to nemá žádný vliv. Zkrátka musí se nastolit stejný princip jaký platí mimo politiku. Tedy jestliže nastoupím do jakékoliv firmy, tak za ní musím (měl bych)kopat a ne že budu kopat současně za konkurenci. Prostě dám výpověd a přejdu k jiné firmě, kde se mi více líbí. A TENTO PRINCIP JE TŘEBA NASTAVIT I V POLITICE.

267265

18.04.2012 18:27

Třináct lží české vlády ODS, TOP09, VV

Volební zákon

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak už mi toto bylo vysvětleno ! Skutečně volební zákon je postaven tak, že veškěrá váha získaných hlasů ve volbách se vztahuje k dané osobě, která byla navržena určitou politickou stranou jako její straník či nestraník. Tato zvolená osoba však není vázána dodržováním, resp. prosazováním volebního programu dané strany. Bez ztráty mandátu si může přebíhat a zakládat platformy jak chce. V tomto směru má volební zákon slušně řečeno mezeru. Asi záměrnou. Tím se pak otevírá prostor pro korupci poslanců a pro jejich přebíhání. Dále bylo mi řečeno, že hlavím úkolem této tzv. vlády je prosadit církevní restituce, které budou pak nevratné a které budou platit min. dvě až tři generace lidí. Tzv. důchodová nebo školská reforma je až hodně daleko za tímto naprosto priorotním cílem. Po prosazení církevních restitucí, prý vláda klidně padne. Pak už jim bude všechno jedno. Řada ksichtů, která je dnes vidět každý den v TV má již zajištěno místo v různých budoucích nadacích starajících se o rozsáhlý církevní majetek.

267210

18.04.2012 17:37

Třináct lží české vlády ODS, TOP09, VV

Dotaz

Magnus Maximus 90.?.?.?

Mám dotaz, na který bych rád dostal srozumitelnou odpověd. Přiznám se, že tomuto volebnímu systému asi moc nerozumím a potřebuji právě něco objasnit. Uvažujme tuto situaci: S partičkou lidí a s vlivnými sponzory-loutkáři, třeba majiteli penzijních fondů založím politickou stranu, kde se ve volbách budu snažit dostat do vysoké politiky. Budu mít úspěch, tedy já a moje parta a za mnou dotyčný loutkář (penzijní fond, tzv. zahraniční investor aj.) to dokážeme a dostaneme jako strana třeba 500 tis. hlasů, což nám vynese třeba dejme tomu 10 % nebo více. Prosím netahat za slovo stran výše hlasů a procent. To pro podstatu principu není důležité. Paráda ! Jsem v parlamentu já a moje parta máme radost a loutkář taky. JENŽE hned na začátku se žačnou dostavovat problémy. Zkrátka v první polovině volebního období se strana jejímž jsem členem rozpadne, resp. zanikne jako pára nad hrncem. Co ted ? Zadání od loutkáře mám jasné. Držet pozice za každou cenu až do konce ! Udržet se ve vládě po celé volební období a plnit zadání loutkáře, který je v pozadí. Založím tedy novou politickou stranu-platformu. Bude mít jiný název, možná i jiný program, ale ksichty-osoby zůstanou stejné. Znovu paráda ! Jedeme dál, tak jak nám nakázal loutkář, třeba majitel penzijního fondu. A ted právě přichází můj dotaz. Můžu vůbec zůstat ve vrcholové politice se všemi výhodami i poté, kdy se moje původní rodná strana ztratila jako ta pára nad hrncem ? Můžu založit politickou stranu-platformu, která v době minulých voleb neexistovala, nemohla tedy dostat jediný hlas ? Není toto zrada na voličích, kteří v dobré či nedobré víře mě a mojí partičce dali hlas ve volbách ? Anebo ještě jinak ! Těch půl milionu hlasů, pro stranu jejímž jsem byl já a moje parta členy se spíše váže k straně a programu nebo spíše k osobě ? Co má větší váhu a přednost ? Nebo jinak ! Co má v takové situaci absolutní přednost ? Jestliže by se hlasy vázaly spíše na stranu a program, tak si myslím, že přeci nemohu dál zůstat v politice a ještě k tomu založit novou stranu-platformu, která nemá mandát od voličů a klidně může mít úplně jiný program. Jestliže se však hlasy vážou spíše na osobu, tak si můžu, když na to budu mít žaludek a hroší kůži, zakládat stranu-platformu třeba každý rok. Jednou zvednu prapor na pravici - ODS, pak třeba na levici - KSČM, ale hlavně že budu v politice a budu plnit zadání. TAK JAK TO VLASTNĚ MÁM CHÁPAT ? Toto je seriozně myšlený dotaz, nikoliv ironie.

267209

14.04.2012 20:00

Odposlechy ze Strakovky

RE: Brilantní odposlech

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ale kdepak Lin. To jste úplně mimo. Oni moc dobře vědí co dělají. A hlavně oni pracují na zakázku mocných sil v pozadí. Budou hrát svůj part až do konce a mocné a temné síly se po úspěšném odehrání partu o ně postarají. Jsou to jen dobře placení herci.

266946

14.04.2012 19:56

Odposlechy ze Strakovky

RE: To si opravdu neumite proverit zdroje?

Magnus Maximus 90.?.?.?

Nějak jste nepochopil nadsázku. Ale docela jsem se zasmál.

266945

28.03.2012 18:23

Saudská Arábie a Čína se dávají dohromady, aby vybudovaly novou obří ropnou rafinerii

RE: Článek skvělý, ale nic nového pod sluncem

Magnus Maximus 90.?.?.?

No všeho nedostatek rozhodně nebylo. Sortiment jistě nebyl tak široký a řada produktů se musela shánět po známostech. No po zkušenostech s kapitalismem raději jako spotřebitel budu stát tu vděčnou frontu na banány, pomeranče, než abych stál frontu na úřadu práce na sociální dávky a poté pak vyfasoval oranžovou vestu a jako VŠ šel zametat list.

266031

26.03.2012 21:23

Saudská Arábie a Čína se dávají dohromady, aby vybudovaly novou obří ropnou rafinerii

RE: Soběstačnost USA

Magnus Maximus 90.?.?.?

A já zase četl, že USA mají svoje těžitelné zásoby ropy při současné spotřebě na cca 5 let.

265928

13.03.2012 15:32

Odstartuje Německo short sqeeze na zlatě?

Německé zlato

Magnus Maximus 88.?.?.?

Myslím že část zlata bude v Tel-Avivu... pro jistotu ...

265153

06.03.2012 00:01

Americká statistika

RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jako dělník v USA ? A že dobře ? No tak to jste asi výjimka ! Já měl to štěstí že za svůj dosavadní pracovní život jsem chvíli pracoval s asi deseti lidmi, kteří tam pracovali každý jeden několik let. Jen jeden byl z nich dělník, a to i u nás, dva středoškoláci a zbytek VŠ. Všichni do jednoho se vrátili zpět a byli štastní, že jsou doma. Vyprávěli takové zkasky, že se mi to ani nechtělo věřit. Takže já něvěřím vám, že jako dělník jste se tam měl dobře. Naposledy jsem měl možnost se o USA bavit s jedním obchodním partnerem, který tam jezdí pravidelně před měsícem. Už tam nepojede. Vrátil se v šoku z toho jak se poměry zhoršují. A jaký je to přitom pravičák ! Vlastně neznám nikoho ze svého okolí kdo byl nějaký čas v USA, který by si pobyt chválil. Nikoho.

264712

05.03.2012 21:05

Americká statistika

RE: v USA šlechtí Nového bezporuchového Američana

Magnus Maximus 88.?.?.?

Oni rusáci se sami nešlechtili, ale byli šlechtěni za vydatné pomoci peněz ze Západu a dále od našich specifických světoběžných spoluobčanů, které nesmíme pravdivě jmenovat, jinak bychom se vystavili trestnímu stíhání... Však víte [smích]

264700

02.03.2012 20:00

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Magnus Maximus 88.?.?.?

Článek myslím dost přehání. S Aeroflotem jsem vůbec neviděl, že by Rusové vůbec na palubě pili vodku nebo se snad opíjeli. Co se týká letiště, tak možná měl pisatel článku problém na terminálu F, což je nejstarší terminál ještě ze socialismu. Ten klimatizaci ještě nemá, ale má ji mít. Takže v létě je tam dost nedýchatelno. V tom by mohla být pravda. Zbytek letiště, tedy nové terminály jsou pod klimatizací a všude čisto. Stran letadel se nelze vyjádřit. Je možné, že někde na vnitrostátních linkách se letadlo-šunka může vyskytnout. Na takové tvrzení je však třeba prolítat Rusko křížem krážem. Mimochodem mám známého, který létal na vnitrostátních linkách po USA a vyprávěl mi o tom, že taková letadla by zde šla tak do šrotu. Za letu prý padaly nýty z křídel. Nikdy prý takové vraky neviděl. Pisatel hned na začátku neskývá svůj odpor k Rusům. Čili celý článek je tímto poznamenán. Faktem však je, že při dalším letu za Moskvu na místní letiště to bylo už o něčem jiném.

264518

02.03.2012 18:25

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Magnus Maximus 88.?.?.?

Samozřejmě že létám s Aeroflotem a bez problémů. Poprvé byl let s Lufthansou a nic moc. Jednak velmi drahá letenka. Za to si však můžu sám neb jsem nevěděl jak to chodí. Dále letiště ve Frankfurtu na můj vkus špinavé a řekl bych dost omšelé. Záchody prostě hrůza. Já byl rád že z toho nemám žloutenku. V letadle Airbus A 320 či 330 opravdu ale opravu málo místa, sedačky byly potrhané. Asi už starší letadlo. Cesta zpět ... no to bylo letadlo snad ze sedmdesátých let. Takže nic moc. Ostatní cesty proběhly s Aeroflotem a pohoda. Letadla nová, jinak by je nepustili na letiště do EU. Uvnitř čisto a mnohem více místa u stejného typu stroje. Je možné že tam mají z tohoto důvodu méně sedadel. Krásně se daly natáhnout nohy. Podotýkám, že mám průměrnou výšku. Interier v pořádku a zařízen do modra. Lety zatím normální až na turbulence. Obsluha příjemná a v jednom případě dokonce žoviální. Takže o dost lepší dojem. Samozřejmě byl u mě velký strach právě z ruských poměrů. Zatím však fungovalo vše normálně. Letiště Šeremetěvo v porovnání s Frankfurtem špička ! V nových terminálech absolutní čistota. Vše klimatizováno. Záchody super. Jen mě překvapilo to, že i na těch super záchodech je tabulka jakože použitý papír do koše a nikoliv do záchodu. Obsluha na letišti příjemná. Zatím žádný problém. Vím však, že tam občas kolaps nastane, hlavně v zimě. S personálem je nutné se bavit rusky, protože jejich angličtina je prostě nesrozumitelná. Na vnitrostátních linkách jsem viděl menší letadla vrtulová. Je možné, že jsem s Lufthansou měl prostě smůlu na let. Letenka s Aeroflotem však cenově téměř třetinová. Takže zatím si nemůžu stěžovat. Horší je to samozřejmě s personálem například v různých kavárnách či hospodách, ale to je z jiného soudku.

264505

02.03.2012 17:26

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Magnus Maximus 88.?.?.?

Do Ruska jezdím, tedy lítám pravidelně, takže toto nemůžu posoudit. Ale po Rusku se pohybuji přes taxi jak oficiální, tak soukromé a všechno v pohodě. Když jsem tam déle než sedm pracovních dní, musím vyplnit dost dlouhý formulář na federální imigrační službě a poprvé ho za mě vyplnila ochotná úřednice a nic za to nechtěla. Naposledy mi v Moskvě přeložili kufr a ten letěl do Los Angeles a přesto jsem se s ním po delší době shledal u nás na letišti. Byl neporušen. Sice kolem toho bylo papírování, ale jinak v pohodě. Je však možné, že když se někdo vypraví autem, tak může na toto narazit. Dotyčný měl motor poslat letecky a bylo by vše OK. Finančně by ho to vyšlo možná o něco dráž, ale bez nervů. Dále mě zaujal výraz dušniky. Asi je to slang, protože minimax čili hasící přístroj se řekne огнетушитель.

264497

01.03.2012 20:01

Situace kolem Íránu je stále hrozivá

RE: Hadam jak to asi bude

Magnus Maximus 88.?.?.?

O tom nezapojení si dovolím pochybovat. Jestliže bude zasažen běžící reaktor, velmi pravděpodobně nastane únik radioaktivity ve formě pěkného mráčku jako v Černobylu. A ten mráček klidně doputuje podle větrů nad území Ruska, částečně Číny nebo Indie a nakonec i samotný Izrael bude v ohrožení. Nehledě na to, že se proslýchá, že snad chtějí použít i A-bombu či bomby. Tak to už máme pěkný mrak. Nemyslím si, že v takové situaci si to výše zmíněné země nechají líbít a budou tlachat cosi o nutnosti mírového řešení a nastolení dialogu. To už by byl opravdu konec, bud tedy konec místních politických garnitur v daných zemích nebo konec těch zemí. Myslím že vývoj půjde cestou ala Vietnam, kde Irán bude zásobován zbraněmi a poradci, popřípadě tzv. dobrovolníky. A to už klidně může stačit na to, aby agresoři dostali pořádně do kožichu. Jako ve Vietnamu.

264416

21.02.2012 00:31

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: Jde z toho strach

Magnus Maximus 88.?.?.?

No jo jenže význam ropy zatím asi moc neklesne, spíše naopak. Na obzoru není zatím žádná masívní náhrada například za palivo do aut či leteckých motorů. A to nemluvím o plastech, pesticidech, oblečení, barvách, lécích apod. Kdysi jsem četl, že cca 60 % produkce ropy je spotřebováno právě jako palivo do různých typů motorů, tedy padne na oltář dopravy jako takové. To je hodně. Náhrada zatím v nedohlednu.

263759

15.02.2012 18:02

Udělal jsem chybu

Hm ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak na toto mám jen dvě rady.
1. dvakrát měř a jednou řež !
2. výměna toho tzv. právníka, který je asi produktem toho ústavu z Plzně.

263331

15.02.2012 18:00

Írán nainstaluje ve středu do jaderného reaktoru palivové tyče domácího původu

RE: nový Černobyl?

Magnus Maximus 88.?.?.?

No právě proto se hutě na Kladně musely zrušit.

263329

03.02.2012 23:52

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Tato věc mne šokovala

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vážený určitě jste dělal chybu, když jste spojoval dohromady pojem stát a vlast. Stát je politická instituce, jejíž charkter se v čase mění. Spory o to jaký stát je a má být se řeší v občanských válkách. Vlast je něco jako vlastní matka. Milujeme vlastní matku a nikoliv matku souseda i kdyby byla mladší a krásnější. Vlast je především spojována s národním uvědoměním, které formovalo současné národy. A ty zase následně vytvářely ideu státu. Významných prvkem takového uvědomění je pocit a vědomí historické kontinuity. Jedná se o sounáležitost s celou historií vlasti během mnoha staletí, s budoucností která pokračuje i za hranicemi životní cesty jednotlivců.

262546

25.01.2012 12:11

V Íránu se hraje o hegemonii dolaru

RE: Bude to

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ale kdepak ! Chybí pořádný kus na uvědomění. Američan je tupý jako poleno a je zabrán do svých problémů. Nikdo si nic neuvědomí.

261634

18.01.2012 23:42

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano s tím lze než souhlasit. Rusko je svobodná a celkem pohodová země na rozdíl od EU nebo dokonce USA. Mohu jedině doporučit. V lonském roce jsem byl v Rusku třikrát a na jaře jedu opět. Já zase přebývám v Nižném Novgorodu. Být o deset let mladší, tak se bych se do celé slavné EU již nevrátil. I když kdo ví ? Třeba na důchod ? ...

261322

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 3

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,20 Kč
Euro
27,33 Kč
Libra
30,26 Kč
Kanadský dolar
17,59 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,26 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,97 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 276,20 Kč
1 unce stříbra
565,94 Kč
Bitcoin
319 049,46 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 478 209