Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané M.M.

Nalezeno 16 příspěveků, 7 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.07.2011 15:25

Ještě jednou masový vrah Breivik

Minulost je minulostí, zaměřme se na přítomnost

M.M. 77.?.?.?

Ono je ve své podstatě zcela nedůležité kdo je skutečným architektem jakéhokoliv útoku. Pokud útok samotný proběhne, stává se minulostí, to jež něčím, co nelze změnit. Hledat pravdu v minulosti, zatímco vám utíká přítomnost je cílem každého manipulátora, který strach, chaos a zlobu dokáže maximálně využít. To vše jen díky tomu, že většinová společnost je natolik zaneprázdněna hledáním chyb, detailů a střípků v minulosti nebo strachem z budoucnosti(která zatím neexistuje), že jim utíká přítomnost, to jež něco co lze ovlivnit.
Ideálním příkladem je 9/11. Kdyby tehdy většina američanů dokázala odolat vsugerovanému strachu, neustálému opakování minulosti(dokola opakované části celého útoku) a nepodlehli strachu z budoucnosi(bude hůř, jsme ve válce), možná by pochytili svoji přítomnost, ve které jim byli ukradeny občanské svobody, práva a peníze.
To samé je s Breivikem. Je uplně jedno zda to udělal on nebo třeba zelený mužík z Marsu. Útok je minulostí, proběhl a stal se faktem.
Můžeme se hrabat v konspiracích, scénářích a spekulovat jestli to udělal samotářský šílenec nebo skrytá skupina sledující své cíle. Můžeme spekulovat i o budoucnosti(která neexistuje) a děsit se toho co přijde.
Já říkám, žijme v přítomnosti. Ať to udělal kdokoliv, jistě se najde skupina manipulátorů kteří toho budou chtít zneužít. A zde musíme být, v tomto okamžiku musíme vstát a ukázat prstem. Odprostit se od událostí které se stali a které nemůžeme změnit či od věcí, které zatím neexistují je cestou jak se soustředit na realitu která nám běží před očima a kdy existuje jediná skutečná síla jak pozměnit svět kolem sebe.

249134

27.09.2015 16:00

Neodvratný pád západních mocností

RE: Zeptejme se otazku....

M.M. 212.?.?.?

Zánik v geopolitickém slova smyslu neznamená zánik všeho, nýbrž právě tu společenskou transformaci (což vidno už z toho, že Řím padl, ale drtivá většina Římanů si toho ani nevšimla). K transformaci společnosti nemůže dojít bez toho, aby stávající mocenské struktury zanikly. Kdyby nezaniklo Rakousko, nemáme dnes Českou republiku. Kdyby nezaniklo britské impérium, nevznikla by zase spousta jiných státních celků po celém světě. Zrovna tak nikam nezmizí Západ jako takový, jen se rozpadne stávající struktura... přestanou přicházet pokyny z Brusele a z Washingtonu a my si budeme muset poradit bez nich.

A že jsme malí? Vždyť dějiny jsou plné příkladů, kdy katastrofu globálního rozsahu přežili právě jen ti nejmenší, protože byli dost malí, aby se před bezprostřední hrozbou ukryli v díře a v následném hladovém období vyžili i z mála, než se situace uklidní.

339996

28.09.2015 12:58

Dopis čtenářky

RE: Dopis čtenářky

M.M. 212.?.?.?

Já jich pár znám osobně a ta propaganda jim vadí úplně stejně, jako vadí nám "normálním". Jedna z nich to popsala zhruba těmito slovy: "Je to jako by si na mě celý svět čtyřiadvacet hodin denně ukazoval prstem."

Oni ti duhoví průvodáři a akvitisté jsou totiž patrně menšina v menšině. Jsou psychicky nemocní. Trpí exhibicionismem. Normální "české buzny" o nějaké průvody nemají zájem, to jsou úplně obyčejní lidé a od zbytku populace se liší akorát tím, s kým lezou do postele. [mrknutí jedním okem]

340057

07.10.2015 13:36

500 milionů rukojmích

Tam, kam chodím na pivo...

M.M. 212.?.?.?

...byla včera byla řeč o probíhajícím zániku Německa, a jeden z účastníků debaty pronesl památnou větu: "Jenom nepodceňujme Němce. Když svět naposled podcenil Němce, zařvalo na to osmdesát milionů lidí." A na tom něco je. Evropa je téměř na bodu varu a pojistný ventil je ucpaný. Ještě bude veselo. Zažili jste někdy bouchnout papiňák?

A tohle jste viděli? https://youtu.be/Q_XHkgScOSY Někdo si dal tu práci, že posbíral videa "uprchlíků", stěžujících si na podmínky v hostitelských zemích. Je to nádhera. Takhle dokonale zdiskreditovat veškerou pravdaláskovou propagandu jedním jediným videem, to nemá pamětníka.

340346

14.12.2015 16:46

Válka na obzoru: Je příliš pozdě ji zastavit?

RE: ...tak slyšeli jste:

M.M. 212.?.?.?

To řekl Mark Twain. [velký smích]

Toho doporučuji nastudovat, byl to vzácný člověk (zcela beze srandy).

343075

02.01.2016 04:11

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

RE: Proste

M.M. 212.?.?.?

Když v šedesátém šestém Star Trek přišel s černou holkou v důstojnické funkci, bylo to nové a neotřelé, ale kupodivu na to nikdo z diváků neremcal (na ten jeden díl, ve kterém se Uhura líbá s Kirkem, přišla prý jedna jediná lehce rozmrzelá reakce odkudsi z Jihu). U nových seriálů naopak spousta amerických "slunéček" nadává, že je tam málo barevných (přičemž barevných od šedesátých let prokazatelně přibylo) a žádní homosexuálové (přičemž ve Star Treku se tak málo souloží, že homosexuálové by mohli tvořit osmdesát procent posádky Entrprajzu a nikdo by si jich ani nevšiml). Slunéčkům se jeden nezavděčí.

Když už je řeč o Star Treku: ve světle současných událostí vřele doporučuju vidět díl DS9 nazvaný "Sanctuary". V krátkosti shrnu zápletku: na stanici přiletí mimozemští uprchlíci, usadí se tam, prohlásí přilehlou planetu za svou "zemi zaslíbenou" a je jim úplně jedno, že už na ní žijí domorodí obyvatelé. Na rok 1993 je to docela prorocké. [vyplazený jazyk]

343753

26.07.2016 15:03

Válka s mloky

RE: skryté poselství Čapka

M.M. 212.?.?.?

Mýlíte, Chaplin byl po babičce Cikán. [smích]

350868

26.07.2016 15:18

Válka s mloky

Ono je tam toho víc

M.M. 212.?.?.?

Například Wolf Meynert:

Nažeňte do jednoho stáda koně, vlky, ovce a kočky, lišky a srnce, medvědy a kozy; zamkněte je do jedné ohrady a přinuťte je žít v tomto nesmyslném houfu, jejž nazvete Společenský Řád, a dodržovat společná životní pravidla; bude to nešťastné, nespokojené, fatálně rozklížené stádo, ve kterém se ani jeden boží tvor nebude cítit doma. To je celkem přesný obraz velikého a beznadějného heterogenního stáda, které se nazývá lidstvo. Národy, stavy, třídy nemohou natrvalo žít společně, aniž se navzájem tísní a překážejí si až do pocitu nesnesitelnosti; mohou buď žít navěky mimo sebe - což bylo možno jen tak dlouho, pokud byl svět pro ně dost veliký -, nebo proti sobě, v boji na život a na smrt. Pro biologické lidské celky, jako je rasa, národ nebo třída, je jediná přirozená cesta k homogenní a neporušené blaženosti: udělat místo jen pro sebe a vyhubit ty druhé. A to je právě to, co lidský rod opomenul včas vykonat. Dnes už je na to pozdě. Pořídili jsme si až příliš mnoho doktrín a závazků, kterými chráníme "ty druhé", místo abychom se jich zbavili; vymysleli jsme mravní řád, lidská práva, smlouvy, zákony, rovnost, humanitu a kdeco; vytvořili jsme fikci lidstva, které zahrnuje nás i "ty druhé" v jakési pomyslné vyšší jednotě. Jaký osudný omyl! Postavili jsme mravní zákon nad zákon biologický. Porušili jsme veliký přírodní předpoklad veškeré pospolitosti: že jenom homogenní společnost může být společností šťastnou. A toto dosažitelné blaho jsme obětovali velikému, ale nemožnému snu: vytvořit jedno lidstvo a jeden řád ze všech lidí, národů, tříd a úrovní. Byla to velkodušná hloupost. Byl to svým způsobem jediný úctyhodný pokus člověka vystoupit nad sebe sama. A na tento svůj svrchovaný idealismus doplácí nyní rod lidský svým nezadržitelným rozvratem.

http://literatura.sije.cz/valka-s-mloky/wolf-meyne...

A pochopitelně, X varuje:

Musíme se zbavit Salamandrů. Je jich už příliš mnoho; jsou vyzbrojeni a mohou proti nám obrátit válečný materiál, o jehož úhrnné síle nevíme skoro nic; ale strašnější nebezpečí než v jejich počtu a síle je pro nás lidi v jejich úspěšné, ba triumfální méněcennosti. Nevím, čeho se máme bát víc: zda jejich lidské civilizace, nebo jejich potměšilé, chladné a zvířecí krutosti; ale to dvoje dohromady dává něco nepředstavitelně děsivého a téměř ďábelského. Ve jménu kultury, ve jménu křesťanství a lidstva se musíme osvobodit od Mloků. A tu volal anonymní apoštol:
Vy blázni, přestaňte konečně krmit Mloky! Přestaňte je zaměstnávat, vzdejte se jejich služeb, nechte je, ať se odstěhují kamkoliv, kde se sami uživí jako jiné vodní tvorstvo!

http://literatura.sije.cz/valka-s-mloky/x-varuje.p...

350871

06.08.2016 13:03

Mucholapka

RE: Vladimíre,

M.M. 212.?.?.?

Korálkový závěs. Ty potvory hrozně nerady prolétají úzkými škvírami, resp. se do nich netrefí. Výskyt polétavého hmyzu v interiéru se výrazně sníží, zbytek vyřídí mucholapka.

Co se mucholapek týče, až budete v Praze, zkuste se kdyžtak stavit u Rotta - http://www.zelezarstvi-urotta.cz. Tam mívají nejen mucho-, ale i mololapky, kterými se mi podařilo úspěšně vyhubit letitou kolonii moučných molů. Mololapka samozřejmě lapá i mouchy, octomilky, kočky, manželku a občas i mě. Visí mi tu už čtvrt roku a lepí furt. (Na eshopu je nevidím, ale v obchodě je normálně k dispozici krabice, ze které si můžete nabrat). Kromě toho tam mají žárovky, sifonové láhve na bombičky (vč. bombiček) a spoustu dalších roztomilých věcí, které se dneska už v běžné obchodní síti neseženou. [smích]

351138

16.09.2016 15:30

Američani se pořád usmívají – jako roboti

RE: Jiný pohled na úsměv

M.M. 212.?.?.?

I debilové se umějí smát. Ti největší debilové se smějou furt. [vyplazený jazyk]

Ani jedno pochopitelně neplatí univerzálně. Někomu úsměv svědčí, jiný udělá lépe, když nechá obličej v klidu.

Třeba tahle slečna - je docela hezká, nebo přinejmenším netuctová: https://static01.nyt.com/images/2013/12/03/t-magaz...
http://www.pressherenow.com/photos/453_LouDoillon_...
http://bmag.com.au/wp-content/uploads/2014/01/lou-...
http://www.pressherenow.com/photos/453_LouDoillon_...

Jenomže pak se usměje a vyhřeznou o tři čísla větší zuby včetně dásní:
http://2.bp.blogspot.com/-Tx_eSXnYD0Q/UEnQhNGCDgI/...
http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Lou+Doillon+Chr...

Ale paradoxně ještě horší je, když se pokusí usmát se zavřenou pusou a je evidentní, že se jí tam ty klofáky prostě nevejdou:
http://img3.closermag.fr/var/closermag/storage/ima... [velký smích]

351887

20.09.2016 23:26

Myslete na krále Midase

RE: Stěžovat si na podnikatele, že...

M.M. 212.?.?.?

Když se podnikatel chová jako obchodník, mají z toho prospěch obě strany. Dnešní podnikatelé ovšem už dávno zapomněli, co to znamená chovat se jako obchodník: tedy budovat dobré jméno značky, vycházet vstříc zákazníkům a myslet v dlouhodobém měřítku. Dnes se vychází z představy, že zákazníka si netřeba předcházet, protože lidí je jako hnoje a když se naštve jeden, přijde za něj jiný.

352014

11.11.2016 11:20

Sobotka netuší, kde se tady ten Afghánec vzal...

RE: Okamurova DEMAGOGIE

M.M. 212.?.?.?

Ano, ČR TAJNĚ přijímá migranty už dvacet let, mimo rámec kvót.

Okamura chce prostě vědět, odkud se tu ten bubák vzal a kdo je za jeho přítomnost zde odpovědný. I já to chci vědět. Pořád slyším, že tu "žádní nejsou", ale v centru Prahy je přitom rok od roku větší tma. Proto budu tentokrát volit Okamuru. Demagog nebo ne - máme společného nepřítele, to mi stačí.

Tady žádní Afghánci nemají co pohledávat. Podívejte se na mapu, kde jsme my a kde je Afghánistán...

353296

01.04.2017 21:34

Karle Kryle, promiň

RE: Nevím kde berete tu ničím neotřesitelnou jistotu

M.M. 185.?.?.?

Bez té dehonestační nálepky "rasistický" by to patrně nešlo, že? No ale co už, aspoň jste názorově konsistentní. [vyplazený jazyk]

Nikdo samozřejmě nemůže vědět, jak by dávno mrtví lidé reagovali na dnešní realitu. Nicméně: Karel Kryl byl velký pozorovatel a pronikavý znalec lidské povahy. Myslíte si, že by nepoznal rozdíl mezi inzerovanými zuboženými uprchlíky a reálně přijíždějícími invazními jednotkami složenými z dobře živených mladých mužů? Myslíte si, že by nebyl mezi prvními, kdo by na ten rozpor začali poukazovat?

356805

16.04.2017 17:24

Otevřený dopis paní Krylové

RE: KK

M.M. 185.?.?.?

A před jakým konfliktem že to utíkají ti, kteří pádlují z Turecka do Řecka? V Turecku přece žádný konflikt není.

Před jakým konfliktem utíkají ti, kteří se pokoušejí nabourat ze Srbska do Maďarska? V Srbsku taky není žádný konflikt.

A ti, co z Maďarska odcházejí do Německa? A což teprve ti, kteří z Německa pokračují do Dánska, do Švédska... před jakým konfliktem utíkají oni? Copak ono se v Německu válčí, že odtamtud musejí utíkat?

Už to pomalu začíná připomínat tu židovskou anekdotu:

- "Darujte na pomoc obětem záplav z Mukačeva!"
- "Ale copak, v Mukačevu byly záplavy?"
- "To prosím ne, my vybíráme preventivně."

357203

08.05.2017 15:50

Absurdita vystřídala jinou

RE: Roll Out the Barrels

M.M. 185.?.?.?

To zajisté ne. Zato by však stálo za bližší studium, co se tenkrát stalo s materiály z vývojového oddělení plzeňské Škodovky. Po odchodu Američanů už je nikdo nikdy neviděl. [velký smích]

357683

04.06.2017 09:39

Jako štvaná zvěř...

Pokuta za vajgla

M.M. 188.?.?.?

Pokutování za odhozený nedopalek je úplně v pořádku. Vlastně ne, není: ty pokuty jsou příliš nízké.
Když tak někdy nemám co na práci, koukám z okna a bavím se pozorováním řidičů v kolonách. Nevěřil byste, kolik z nich po dokouření vyhodí vajgla z okna. Při deseti tisících za vajgla by se tu dalo vybrat odhadem čtvrt melounu denně. [vyplazený jazyk]

358132

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nikulin dostal v USA 7 let. Nabourání do pošty Clintonové se neprokázalo01.10.20 10:55 Česká republika 0

Připomeňme si chřipku před 25 lety na kterou zemřelo 12000 lidí30.09.20 21:35 Česká republika 8

Prymula zakázal zpívat. Dobrá zpráva: dýchat zatím ještě můžeme30.09.20 10:58 Česká republika 9

Rouška neposkytuje žádnou ochranu proti virům a tedy ani COVID-1929.09.20 07:27 Neurčeno 13

Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá28.09.20 19:12 Česká republika 4

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 8

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 2

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,04 Kč
Euro
27,06 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
25,06 Kč
100 japonských jenů
21,85 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,98 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 613,32 Kč
1 unce stříbra
542,55 Kč
Bitcoin
248 855,46 Kč

Poslední aktualizace: 1.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 54 704 979