Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Milan Antal

Nalezeno 11 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.10.2016 09:01

Evropský dům

Za názor v socializme nezatvárali

Milan Antal 95.?.?.?

Ľudia, netárajte. To ste kde prišli na to, že v socializme sa za názor zatváralo. Zatváralo sa za protištátnu činnosť, ako vás zatvoria aj dnes, ale nie za názor. Proti extrémizmu a extrémistickým názorom, teda vlastne iným ako oficiálnej línii názorom. Podobne sa nemôžte slobodne vyjadriť k holokaustu, zatvoria vás. Ja som napr. učil a študenti vyslovovali často veľmi kritické a vyslovene protisocialistické názory. A nikto ich nezatvoril. Tak by som prosil o objektívnosť a nie táranie do vetra.
Podobne sa tvrdí, že boli prenasledovaní veriaci. Tiež pekná hlúposť. Ja sám som chodil na hodiny náboženstva po škole. Fungovali náboženské fakulty, ktoré vychovávali oveľa viac kňazov ako dnes, vydávala sa náboženská literatúra. Prenasledovaní boli tí kňazi, ktorí vyvíjali protištátnu činnosť.

352795

30.11.2018 12:24

Rusko je znevýhodněno kvůli své víře, že Západ se řídí zákony

RE: Robertse už nečtu

Milan Antal 62.?.?.?

Určite, niektoré Robertsove postrehy sú dobré. Ale napr. v odborných ekonomických, finančných globálnych otázkach sa nevyzná. Hovorí, že je zvláštne, že Rusko a Čina si udržiavajú závislosť na americkom doláre.

To je neznalosť fungovania globálneho finančného systému. Rusko a Čina by sa radi odstrihli od dolárového systému, lenže to nie je také jednoduché. Ten systém sa vytváral desaťročia, dolár plní funkciu globálnej meny, v ňom sa uskutočňujú ropné platby a s ním je zviazaný aj globálny finančný platobný systém SWIFFT. Ktorý zahŕňa 11 000 bánk a kontrolujú ho Američania. Práve toto im umožňuje uvaľovať sankcie na rôzne krajiny, napr. znemožniť kúpiť Indii ruský systém S-400. Dá sa to obísť jedine platbou v národných menách.

Lenže platba v národných menách prináša určité riziká strát, preto sa dá používať len obmedzene. Rusi vytvárajú svoj finančný platobný systém, Číňania podobne, cez Šanghajskú zlatú burzu a zavádzanie platobného systému za ropu v juanoch.
Lenže to je znovu len nahradenie jednej národnej meny - dolára - ako globálnej inou menou - juanou alebo rubľom. Jednak by to trvalo roky, pokiaľ by získali potrebnú silu a jednak použitie národnej meny znovu nerieši celý problém.

Dolár by musel byť nahradený globálnou menou, niečo podobné ako euro. Ale lepšie vyvážené. Až potom prestanú byť krajiny závislé na USA, americkom dolári.

368116

23.12.2018 09:50

Zpráva: USA se stáhnou ze Sýrie okamžitě - aktualizováno

USA mali na výber len zlé alebo horšie rozhodnutie

Milan Antal 176.?.?.?

USA síce prezentovali svoj odchod ako svoje víťazstvo v Sýrii, ale aktéri dobre chápu, že ide o veľkú prehru USA.
Pre USA jednoducho neexistovalo dobré rozhodnutie, aj keby nechceli odísť, nakoniec by museli - tak presne to bolo aj vo Vietname, kde americký minister obrany McNamara povedal, že bolo jedno, ako sa USA rozhodnú, vojnu prehrali a aj tak budú musieť odísť.
Je zaujímavá reakcia am. ministra obrany, možno mu išlo len o záujmy vojensko-priemyselného komplexu, ktorému je jedno, či sa vojna vyhráva, prehráva, tiahne desiatky rokov, hlavne, že sa bojuje. Zarobil aj teraz, zrejme v rámci dohôd Erdogana a Trumpa o urovnaní krízy medzi nimi predali rakety Patriot za 3.5 mld. dolárov.

Odchodom USA zo Sýrie vyprázdnili pole a zradili spojencov. Najviac na to doplatili Kurdi, ktorí urobili kardinálnu chybu spojenectvom s USA. Ale zrejme USA podplatili ich vodcov. A nechali vymlátiť tisíce svojich teroristov. Málokto sa už bude chcieť spájať s Američanmi. Sklamaní zostali aj európski spojenci USA, Francúzi, Briti, Nemci, účastní vo vojne.

Keby USA ale neodišli, stratili by Turecko. Turecko by bolo nútené útokom zobrať kurdské oblasti, čím by sa dostali do nepriateľskej pozície, vymlátili by Kurdov. Turci by za sýrsku a ruskú armádu odviedli špinavú prácu voči Kurdom, zlí by boli Turci, nie Asad.
Pri útoku by sa vymlátila aj časť teroristov z Idlibu, ktorých majú Turci pod kontrolou a ktorých plánovali použiť na útok proti Kurdom a ktorí môžu aj v plánoch USA zohrávať svoju úlohu. A USA by napokon aj tak museli odísť, ale s horším výsledkom.
Osud ich základne An Tanf je tiež asi spečatený, stala sa neužitočná, pretože je z troch strán obkľúčená sýrskymi vojskami, tam prítomní teroristi sa tak stali pre USA skôr nákladovou položkou ako prínosom, každý pokus o útok z tejto základne sýrska armáda likviduje.

Odchod bol pre USA zlé rozhodnutie (ale z môjho pohľadu výborné, bodaj by stiahli vojakov z celého sveta), ale v danej situácii asi lepšie, ako zostať.

Aj na tomto znovu vidieť, že starý spoločenský systém USA plodí aj ich chaotickú stratégiu, ich kroky si až pričasto odporujú. Ich kroky sú vedené čisto len ich imperiálnymi národnými záujmami, ich národným egoizmom, povýšenectvom.
Nesnažia sa študovať objektívne civilizačné pohyby, porozumieť im, porozumieť aj záujmom iných národov, Európe, Číne.

Keď oddychujem, pozriem si nejaké filmy. Američania aj do obyčajných filmov zapracujú svoju americkú povýšenosť, ignorujú kultúru, tradície hoci aj Európy, nadradia im americký pohľad. Aj staré európske šľachtické rody sa majú potentovať pri pohľade na krásnu, múdru, chytrú američanku. Obyčajný film, ale vanie z neho americká povýšenosť, supermanstvo.
Oni sa nesnažia porozumieť svetu, ale vnútiť mu svoje videnie. A na to doplatili aj v Sýrii. Ale ich zrejme vôbec nezaujíma, čo si o ich odchode pomyslia spojenci, sledujú l...

Automaticky kráceno

368657

26.01.2019 15:49

Washington jmenoval prezidenta Venezuely

Svetové demokratické spoločenstvo menovalo nového amerického prezidenta

Milan Antal 62.?.?.?

Na sociálnych sieťach sa šíri takéto prehlásenie:

Svetová demokratická verejnosť vníma politické, ideologické, ekonomické a vojenské zasahovanie Spojených štátov amerických do záležitostí suverénnych krajín, rozvracanie prosperujúcich krajín a celých regiónov, odstraňovanie demokraticky zvolených predstaviteľov, ako konanie ohrozujúce demokraciu, svetovú bezpečnosť a budúcnosť ľudstva.

Svetová demokratická verejnosť z tohto dôvodu neuznáva za legitímne súčasné americké vedenie a rozhodla sa menovať prezidentkou USA ekologickú a politickú aktivistku a herečku Pamelu Andersonovú.

Podpisujem. Samozrejme, nejde tu o zvolenie Pamely Anderson, nie je to reálne, ale zrkadlové nastavenie americkej politike, alebo hoci aj voči španielskemu premiérovi, ktorý dnes zasiahol tiež do venezuelských záležitostí. Ak by sa podarilo, aby prehlásenie podpísali milióny ľudí, bolo by ty pre strojcov prevratov nepríjemné, pretože by sa začala používať ich metóda aj proti nim samým.

369248

20.05.2019 23:16

USA porušily pravidla hry v bankovním světě

USA si pília konár pod sebou

Milan Antal 62.?.?.?

Z krátkodobého hľadiska všetky tie sankcie proti Rusku, Číne, Iránu, obmedzenia pre Huawei prinesú pre USA prospech. Nejaké tie miliardy navyše.
Ale z dlhodobého hľadiska vedú k úpadku USA.

Prudko sa znižuje dôveryhodnosť USA ako obchodného, politického, či iného partnera. To ľahké vypovedávanie dohodnutých zmlúv, zavádzanie ciel aj proti spojencom, obchodné vojny, zakazovanie budú viesť k tomu, že do spolupráce s USA bude ochotných ísť menej krajín a firiem, obávajúc sa nevypočitateľnosti amerických krokov.
USA sa snažia izolovať dosť krajín, lenže tým zároveň sa začínajú sami izolovať od zvyšku sveta.
V podstate USA začínajú nahrádzať ekonomické nástroje silovými, menia sa na svetového diktátora.

Každá vyspelá ekonomika potrebuje globálny trh. To sa prejavuje dnes aj v prípade Číny, ktorá sa fakticky stala lídrom globalizácie, preto potrebuje pre svoje nadmerné kapacity globálny trh Uzavieranie sa USA do národných hraníc bude znamenať zníženie efektívnosti ich produkčných kapacít. Globálna deľba práce napr. medzi USA a Činou prinášala prospech aj USA aj Číne. Zrušenie tejto deľby práce prinesie ekonomický útlm obom krajinám a celému svetu, ale určite si tým narobia viac problémov USA ako Čína. Ak má Čína výkonnejšiu ekonomiku ako USA, tak ju politické zákazy nezastavia.

371583

21.11.2019 19:36

Několik krátkých komentářů k fašistickému převratu v Bolívii

RE: To je velmi dobrý článek.

Milan Antal 176.?.?.?

Bohužiaľ, bez znalostnej spoločnosti je to zatiaľ tak, že vznikajúci nový systém )nemôže byť nejako demokratický, pluralitný, ale autoritatívny. Nevoľnícky systém vznikal za pomoci despocií (egyptských faraónov, mezopotámskych, čínskych despotov, gréckych tyranos). Kapitalizmus vznikal za pomoci absolutistických panovníkov. A socializmus mohol vznikať len za pomoci diktatúry proletariátu a stalinizmu.
Je to jednak preto, 1. že existuje snaha starého systému o zničenie vznikajúceho, 2. že je potrebná ohromná akumulácia zdrojov na prestavbu systému a tú nie je možné previesť v liberálnom prostredí, ľudia by vládu, ktorá by im ubrala z osobnej spotreby v prospech potrebných investícií, ihneď zvrhli, 3. autoritatívna forma vlády v období vznikania nahrádza prirodzené sociálno-ekonomické väzby, ktoré držia systém spolu v už stabilizovanom období. Pokiaľ tieto väzby neexistujú, nahrádza ich silná ruka vodcu. Napr. v kmeňovo-feudálnom prostredí arabských štátov, bez prirodzených sociálno-ekonomických väzieb, ktoré by držali spolu národné štáty Sýrie, Iraku, Líbye ap., sú potrební autoritatívni vládcovia. Ak ich tzv. nevzdelaní demokrati odstránili, krajiny sa rozpadali na prirodzené ekonomické celky.
Preto bola 11. 9. 1973 zvrhnutá demokraticky zvolená ľavicová vláda A. Salvadora v Chile A. PInochetom, usilujúca o demokratickú cestu, pretože ignorovala tieto poznatky a nezabezpečila si aj plnú kontrolu nad armádou. Preto bola v r. 1961 zvrhnutá aj demokraticky zvolená vláda Patricea Lumumbu v Kongu, pretože sa tiež naivne spoliehala na svoj demokratický štatút.
Až vtedy, ak sa bude rešpektovať právo krajiny a jej ľudu si slobodne vybrať svoju cestu, bude možné vyhnúť sa takej absolútnej kontroly novej vlády nad svojou krajinou.

374825

26.11.2019 20:53

Pokrok za třicet let

RE: Co se tady postavilo.

Milan Antal 176.?.?.?

Problém nie je v tom, či sa za 30 rokov niečo postavilo, alebo či sme lepšie vybavení.
30 rokov dnes znamená toľko, ako obdobie prvobytnej spoločnosti aj otrokárskej spolu, tak sa zrýchlil sociálny vývoj. A je prirodzené, že výrobno-technologický pokrok neustále napreduje, takže sú plnšie aj obchody, aj máme dokonalejšiu techniku. Lenže to nie je zásluha tohto režimu, ale len a len technologického pokroku.
Problém je v tom, že tento výrobno-technologický pokrok nie je sprevádzaný aj sociálnym pokrokom. Ľudia síce stále žiadajú technické novinky, ale nie sociálne novinky, teda nový systém.
A to je zlé, výrobno-technologický pokrok a sociálny pokrok musia byť v súlade, inak sa začne spoločnosť, civilizácia rozkladať. Čo sa reálne deje, civilizácia sa nám rozkladá pred očami. Pretože materiálny obsah a spoločenská forma musia byť v súlade, inak systém nepracuje efektívne
Je to niečo podobné, ako keby sme do vodíkovej väzby chceli napchať 10 protónov a 10 elektrónov, lenže takáto materiálna kvantita si vyžaduje inú väzbu. A podobne je to aj so spoločnosťou, ja sa nemôžem pokúšať napchať novú sociálnu kvantitu, nové technológie do starej spoločenskej formy. Jednak ona nevie využiť potenciál súčasného výrobno-technologického spôsobu, prakticky by sme mohli pracovať 30 hodín týždenne do 55 rokov. A jednak globálne zbrojné, chemické, informačné a iné technológie v prostredí nepriateľských národných záujmov s veľkou pravdepodobnosťou zlikvidujú ľudstvo.
Preto aj mladí by mali pochopiť, že nestačí len čumieť do mobilov a žiadať stále niečo nové, to dokáže aj cvičený šimpanz. Ale ich úlohou je požadovať aj sociálne novinky, ich úlohou je previesť civilizáciu do úplne novej roviny. Problémom je, že oni si neuvedomujú, že majú nielen práva, ale ako generácia ako povinnosti.

374913

26.11.2019 21:14

Pokrok za třicet let

Lepší socializmus alebo kapitalizmus?

Milan Antal 176.?.?.?

Väčšinou sa takto stavia problém. Lenže on takto vôbec nestojí, to je taký fanúšikovský postoj, jeden fandí tomu, druhý inému.
Je lepší kyslík alebo vodík, selén alebo olovo? Sú lepšie baktérie alebo živočíchy? Asi vidíme, že takto sa nedá stavať otázka, atómové prvky nasledujú za sebou, vodíková či kyslíková väzba zodpovedá inému počtu protónov, elektrónov, neutrónov. Podobne bez baktérií by nevznikli ani živočíchy, len vývojovo patria do iného obdobia.
Podobne prvobytný systém, otrokársky, kapitalistický, socialistický nasledujú za sebou, každá z týchto spoločenských foriem zodpovedá inej sociálnej kvantite, inej výrobno-technologickej úrovni.
Kapitalizmus so svojím voľným, živelným trhom v 18.-19. st. mal svoj význam, zmysel, ale pri súčasnej technologickej úrovni, napr. zbraní, informačnej manipulácie by živelnosť do 50 rokov zaručene zlikvidovala zemskú civilizáciu. Koncom 19.st. sa kvantitatívne hranice klasického, pravého kapitalizmu voľného trhu začali naplňovať, čo prinieslo krízy z nadvýroby. Tie sa riešili monopolizáciou,o si vyžiadalo reguláciu, plánovanie. Výrobno-technologická zložitosť si vyžiadala kvalifikovanú, vzdelanú, kultivovanú pracovnú silu so sociálnymi istotami, čomu najlepšie zodpovedala socialistická spoločenská forma, väzby.
Jednoducho, každá z týchto foriem zodpovedala potrebám inej doby, pre svoju dobu predstavovali najefektívnejší systém.
Rokom 1989 sa začal napĺňať kvantitatívne aj socialistický systém a objavila sa potreba prekročiť jeho úroveň, ísť ďalej.
Kto tvrdí, vraj nikto nevymyslel lepší systém ako kapitalizmus, treba ho poslať do základnej školy, neexistuje nejaký ideálny systém pre všetky doby, pretože všetko sa vyvíja a každá forma má svoje hranice (v dialektike mieru).

374915

02.12.2019 17:14

Represivní tolerance

RE: Neoconi jsou zakukleni marxiste

Milan Antal 62.?.?.?

Určite, môžete si to vykladať ako sa Vám hodí, ale dobré závery si vyžadujú aj objektívne poznatky. A my sa potrebujeme v tomto propagandou zdeformovanom svete vrátiť k objektívnemu poznaniu, inak ako ľudstvo zanikneme, vyhubíme sa.

1. Čo ma spoločné Trockij s marxizmom? On bol skôr anarchoľavičiar, ale nie marxista, on chcel svetovú revolúciu, hoc by svet aj v ohni vojny zahynul, hoci na to neboli vo svete, hlavne západnom, podmienky. Marxizmus je pritom postavený vyslovene na uznávaní objektívnych podmienok, teda úrovni výrobno-technologického procesu.
2. Bol by som tiež zvedavý, čo majú spoločné neokonzervatívci a troskisti - veď stavajú jednak na úplne inom spoločenskom systéme a neokonzervatívci už z titulu svojho názvu presadzujú skôr udržanie status quo aj za cenu vojen. Naopak, trockisti chceli radikálne, anarchisticky prerobiť tento svet, čo úplne protirečí neokonzervativizmu.

375007

08.02.2020 19:35

Koronavirus – jaká hra se hraje?

Účasť USA môže a nemusí byť

Milan Antal 62.?.?.?

Účasť USA sa ťažko preukazuje, ale vedie k nej množstvo stôp.
Pred časom bol uverejnený článok Načo je USA biologická slučka okolo Ruska. Rozoberá sieť biologických laboratórií USA v krajinách bývalého ZSSR. Načo USA preboha slúži takáto sieť, oni to určite nerobia z lásky k ľudstvu, ale potrebujú to použiť.
Pred časom boli zverejnené informácie ruského vedenia, tuším sám V. Putin sa pozastavil nad informáciami, že Američania zbierajú genetický materiál Rusov. Nuž, tá sieť laboratórií v ázijských krajinách zrejme zbierala aj genetický materiál Aziatov. A tu sa natíska odpoveď, prečo koronavírus zasahuje len Aziatov.
Nedá sa to dokázať, ale preboha, načo je USA zbierať genetický materiál ľudí po svete, za tým môže spočívať len veľká lumpárna. Kľudne aj taká ako koronavírus. Nech USA prestanú robiť takéto kroky a potom ich ťažko niekto bude podozrievať.
Ale teraz sa logicky javia ako hlavný podozrivý.
Ako hlavný podozrivý vystupujú na pozadí ich hospodárskej, obchodnej, informačnej vojny proti Číne. So svojím starým spoločenským systémom Číne jasne hospodársky, technologicky nestačia, a tak namiesto toho, aby svetu ponúkli niečo pozitívne, snažia sa zničiť svojho konkurenta. V logike ich posledných krokov voči Číne sa javí objavenie tohto koronavíru, predtým prasačí mor ako súčasť ich vojny proti svojmu konkurentovi.
Nedá sa to dokázať, ale stopy vedú týmto smerom.

376733

02.03.2020 19:13

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru pro lety do vzdáleného vesmíru

RE: O ruský raketový program se nebojím

Milan Antal 62.?.?.?

Osobne si myslím, že USA už svoje predstavy nedokážu zrealizovať. Jednak im k tomu budú chýbať financie, ale hlavne odborníci. Inžinieri a inžinierske štúdium v USA vymierajú.
USA stratili schopnosť stavať atómové elektrárne, nepostavili žiadnu desiatky rokov. Ich firma Westinghouse je dlhodobo v úpadku.
S úžasom sa dá pozorovať, že krajina, ktorá vyslala ľudí na Mesiac, nedokáže dnes vyslať ľudí ani na obežnú dráhu. Teraz ponechajme bokom otázku, či boli alebo neboli na Mesiaci. Americký kozmický program je založený na ruských raketových motoroch RD-180. Aj vojenský raketový program. Už niekoľkokrát oznamovali, že ich prestanú používať, pretože už bude k dispozícii vlastný motor, ale ako v poslednej dobe upozornili odborníci, zrejme to nebude skôr ako o 5 rokov.
USA už nie sú schopné súťažiť s Čínou v nových komunikačných technológiách, chýbajú im k tomu inžinierske kádre.
Celý problém spočíva v zastaranom spoločenskom systéme USA. Tu platí princíp súladu formy s materiálnym obsahom. Určitá forma (systém väzieb) dokáže viazať len určité množstvo matérie. Do vodíkovej väzby nenatlačíte 20 protónov a 20 elektrónov, vyžiari ich.
Preto USA sa dnes darmo predstavujú ako hegemón zemskej civilizácie, so svojou zastaranou formou to už nedokážu. Ako hegemón by mali vysielať do civilizácie pozitívne impulzy, vízie, programy. Oni však už nesúťažia napr. s Čínou v predstavovaní nových vecí, ale v ničení svojho konkurenta.
A k tomu prispôsobujú aj svoj vzdelávací systém. Na úkor inžinierskeho štúdia posilňujú rôzne humanitné odbory, potrebujú tisíce odborníkov na ovplyvňovanie a manipuláciu verejnej mienky, žurnalistov, na prácu v rôznych think thankoch, na prácu v treťom sektore rôznych krajín, na prácu v množiacich sa spravodajských agentúrach,v armáde, v chemických a biochemických laboratóriách, ap. Prakticky aj ich prínosy vo Windowse, Googli, Facebooku, Gmaili, YouTube, ap. slúžia už hlavne Američanom na sledovanie ľudí po celom svete.
Hlavná pozornosť USA je dnes upriamená na sledovanie ľudí, konkurencie, "nepriateľských" aktivít (teda pre USA, hoci môžu predstavovať pre ľudstvo prínos) a ich ničenie.
Vyhlásenia o programoch letov na Mesiac a Mars sa už dotýkajú skôr určitých skupín vedcov, ale spoločnosť ako celok na tom nemá enormný záujem, ani peniaze. A tento problém sa bude prehlbovať.
Rusko má dlhodobé skúsenosti a koncepciu vesmírnych letov, ale zrejme sa bude nasledujúce desaťročie tiež stretávať s nedostatkom financií.
Najviac možností, financií a plánov v tomto smere má dnes Čína. Obchodné vojny, koronavírus ju môžu trochu pribrzdiť, ale sama osebe predstavuje dostatočnú ekonomiku a trh, aby sa vysporiadala s týmito problémami.

377232

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 2

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 4

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 081 487