Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Cico Ciciak

Nalezeno 17 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.09.2014 04:59

Bankovnictví pravdy a lží

.

Cico Ciciak 109.?.?.?

Autor, zdroj?

317382

14.09.2014 07:59

Bankovnictví pravdy a lží

.

Cico Ciciak 109.?.?.?

1. Je asi jedno, či je centrálna banka "národná", kedže beztak pracuje/požičiava prachy pre zahraničné banky, vlastnené zahraničnými akcionármi, ktorí vysávajú ruských občanov cez úrok, ktorý nakoniec beztak skončí v "zahraničnom vačku". A keď úver nedokážu splatiť, tak si zahraničná banka vezme od dlžníka nejakú reálnu hodnotu, ktorou sa zaručil, aby dostal do banky úrok. Takto sa občania stávajú nájomníkmi a otrokmi vo vlastnej krajine. Súhlasím, že to je asi jediná príčina vzniku tohto finančného systému (ak nerátame moc) a to z celohistorického hľadiska. Proste postupný presun/okrádanie reálnych hodnôt jednotlivcov bez práce k malej hŕstke špekulantov a zlodejov a to LEGÁLNOU cestou. Geniálny systém...

2. Takže celý medzinárodný peňažný systém založený na americkom doláre ako rezervnej mene je vlastne pyramídová hra, že? Každý sa chce zbaviť tohto zeleného hajzláka čo najskôr, aby nezostal na vrchole pyramídy ako idiot so všetkými tými zelenými sracákmi, keď ho už nebude mať komu "predať". A poistka sú správne namierené atomofky, ktoré sa už postarajú o toho, kto by chcel z kola von.


Pár otázok:

1. "17) ze všech uvedených skutečností tedy vyplývá že pokud banky v jakoukoli dobu neposkytnou úvěry v relevantně vyšší hodnotě nežli byly úvěry předchozí - dlužníci a celá ekonomika začínají mít problém. Je vhodné ještě připomenout že banky provozují svůj business stejně jako jakákoliv jiná soukromě vlastněná společnost - tedy pro nejvyšší možný zisk pro své majitele, a přesto že vlastnická struktura dnešních bank (stejně jako mnoha dalších společností) je prakticky nedohledatelná - na vrcholu těchto struktur jsou vždy určití jednotlivci - a tito mají nad ostatními takovou moc (právě oni určují prakticky na celém světe průběh tzv. ekonomických cyklů tím že právě oni volí komu, kolik a kdy půjčí a komu/kdy ne) že je jen stěží pochopitelné že je toto veřejností (i v zemích kde se lidé obecně považují za inteligentní a vzdělané) naprosto ignorováno."

Toto by som poprosil nejako rozviesť. Ako potom vlastne tí jednotlivci ovládajú svet? Akú reálnu moc majú a na čom sa zakladá? Komu požičiavajú?

2. Čo sa stane, keď banka skrachuje? Kto vyplatí vkladateľov, sporiteľov? Budú niečo platiť majitelia bánk, akcionári? Zhabú im vily, motorové člny a tryskáče? Je banka a.s.? Alebo proste dôjde k tomu, že jednoducho povedia: BOHUŽIAĽ, ako amíci, keď odmietli zameniť ich bezcenné zelené papieriky za zlato?

3. Kto vlastni narodnu banku slovenska? Súkromníci? Alebo sa to nedá moc presne určiť ako v prípade fedu? A nie je dôležité, že kto ju vlastní, ale to že vlastne chráni súkromné banky štátnou mocou a istí daňami, teda reálnou hodnotou a pomáha im praktikovať tento zvrhlý podvod?

317385

14.09.2014 16:06

Bankovnictví pravdy a lží

Rudolf Vasky - Slovenský gurú :D

Cico Ciciak 109.?.?.?

http://ulozto.sk/xLdZn5s/rudolf-vasky-tretia-cesta-pdf


Bezúročná ekonomika - Alternatíva k súčasnému finančníctvu
------------------------------------------------------------------------------------------
http://dolezite.sk/old/Bezurocna_ekonomika_Alternativa_k_sucasnemu_financnictvu.html

http://dolezite.sk/old/Cinsky_mur_Ako_bola_financovana_najvacsia_stavba_na_svete.html

http://johnybgood.thoughts.com/posts/ty-somar-bez-urokuf-to-nejdze-kedz-zrusice-uroky-sak-zrusice-ekonomiku

http://johnybgood.thoughts.com/posts/aku-ulohu-zohraval-marshalov-plan-pri-zotavovani-nemecka


Neo-liberalizmus: Čas tlačenia "ničím" nekrytých peňazí - Rudolf Vaský
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://johnybgood.thoughts.com/posts/neo-liberalizmus-cast-prva-liberalizmus

http://johnybgood.thoughts.com/posts/neo-liberalizmus-cast-druha-cas-tlacenia-nicim-nekrytych-penazi

http://johnybgood.thoughts.com/posts/neo-liberalizmus-cast-tretia-john-maynard-keynes-zakladatel-modus-operandi-neo-liberalizmu

Poznámka editora: Což takhle udělat ty odkazy klikací?

317423

14.09.2014 16:50

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Nepochopil som

Cico Ciciak 109.?.?.?

Ja to chápem tak, že centrálna banka natlačí peniaze a vyrazí mince a poskytne ich súkromným bankám na úver podľa potreby. Banky potom hotovosť poskytujú nám. Banky by mali asi držať nejakú hotovosť pre prípad, že ju bude treba napríklad v bankomatoch.

317427

14.09.2014 18:03

Bankovnictví pravdy a lží

RE: hodně nepřesná tvrzení

Cico Ciciak 109.?.?.?

1. Nie je problém, aby centrálna banka natlačila peniaze a doviezli ich tam vo vagóne. Však to hovorí. Alebo si ich môže kúpiť od inej banky, ktorá ma viac peňazí v hotovosti.

2. 9) je-li splacena bankovní půjčka - částka je stažena z trhu (z účtu/hotovosti dlužníka) a v okamžiku kdy je předaná bance zde zaniká - trh tímto splacením přišel o část své báze.
- Dodal by som, že ten splatený dlh sa odovzdá centrálnej banke a súkromná banka si nechá iba úrok.

- Multiplikačn efekt je podľa mňa niečo iné. Je prítomný v bankovom systéme založenom na čiastočných rezervách:
Multiplikační efekt lze definovat jako opětovnou tvorbu peněz z jednou už zapůjčených prostředků, přičemž v každém stupni předpokládáme, že část prostředků zůstane v bance ve formě rezerv. Ukažme si to na hypotetickém příkladu. Na trhu působí jen jedna banka, která hodlá vždy držet hotovostní rezervy ve výši 10 % depozit na požádání. Marek si do dotyčné banky uloží 100 000 Kč (formou vkladu na viděnou). Banka si 10 000 Kč (10 %) ponechá jako rezervu a zbylých 90 000 Kč „zapůjčí“ Janovi a „připíše“ je na jeho běžný účet. Peněžní zásoba se v důsledku toho zvýšila právě o výši tohoto úvěru: Marek má účetně stále k dispozici svých 100 000 Kč, Jan nyní účetně získal dodatečnou „kupní sílu“ ve výši 90 000 Kč. To však není vše, banka nyní zopakuje tentýž proces, avšak tentokrát s Janovým „vkladem“ 90 000 Kč. A tak dále a tak dále; proces multiplikace depozit pokračuje, dokud banka nedosáhne požadovaného rezervního poměru (v našem případě 10 %). Na konci procesu banka vytvoří na bázi „původních“ 100 000 Kč (hotovostní peníze) dodatečných 900 000 Kč (bezhotovostní peníze ve formě vkladů na viděnou), tedy původní vklad (100 000 Kč) byl bankou „multiplikován“ desetinásobně (na 1 000 000 Kč). Multiplikační násobící činitel vkladu v bance je převráceným zlomkem zlomku povinných bankovních rezerv.

- Inflácia a deflácia:
No tak keď si niekto požičia a potom to pustí do obehu a podarí sa mu to získať nazad nejakým podnikaním, tak to vráti + úrok. Čiže v obehu je menej peňazí len o ten úrok. Peniaze s ktorými sa dá zaplatiť úrok však idú do obehu len zase vo forme pôžičky, keď si niekto požičia. Peniaze na zaplatenie úroku tam normálne nie sú. Čiže nejaká deflácia tam môže byť. Inflácia a deflácia je asi stále prítomná v nejakej miere. Inflácia by zase mohla vznikať vtedy, keď sa nepodarí niekomu splácať pôžičku. Čiže za peniaze si založí biznis a pustí ich do obehu, ale nič nevyprodukuje alebo nič nepredá. Takže v ekonomike sú prachy, ale žiadna hodnota. A keď je v ekonomike veľa prachov a málo hodnoty, tak ten tovar a služby sú vzáčnejšie a drahšie, keď je ich málo. A cena stúpa. A za tie isté prachy si ale kúpiš menej napríklad rožkov, keď sú drahšie napríklad 2x, takže majú...

Automaticky kráceno

317432

14.09.2014 19:23

Bankovnictví pravdy a lží

RE: hodně nepřesná tvrzení

Cico Ciciak 109.?.?.?

...takže majú menšiu hodnotu. Ale ako hovoríš, kedže je tento finančný systém založený na dlhu, tak si stále musí niekto požičiavať, aby bolo z čoho splácať úroky. A keď si nikto nepožičia, tak nie je kde brať na úroky a ekonomika sa rúca. Je to kolobeh.

317437

03.10.2014 00:13

Kameny s doporučeními v Georgii

.

Cico Ciciak 109.?.?.?

Áno, som za dramatické zníženie svetovej populácie a to prirodzenou cestou. Jednoducho zakázať mať deti určitým skupinám a sterilizovať ich vakcínami a podobne. Musí sa to ale urobiť nejako rozumne a do 100 rokov by sa to mohlo podariť. Nie som zástanca toho, že Zem znesie aj viac ľudí. Možno áno, ale ja tu chcem mať aj prírodu, lesy a divé zvieratá. Ako človek nie som sebec.

318425

03.10.2014 00:32

Podivný nový dodatek „2014“ ke kamenům v Georgii

RE: kamene

Cico Ciciak 109.?.?.?

Napísal si totálnu hlúposť. Totálne s tebou nesúhlasím. Na Zemi je aj príroda, lesy a zvieratá a chcem, aby aj naďalej boli.

318427

04.10.2014 09:36

Podivný nový dodatek „2014“ ke kamenům v Georgii

RE: kamene

Cico Ciciak 109.?.?.?

Ja som reagoval iba na to, že keby tu bolo 50 miliárd ľudí, jak ten blbec píše, tak by zase nebolo miesta pre prírodu, lesy a divú zver. A ako sa hovorí, každý musí začať sám od seba. Ja som už začal...

318511

06.10.2014 21:27

Dedolarizace

RE: Východ nebo Západ

Cico Ciciak 109.?.?.?

Presne tak. Ono problém je, že aj samotné západné štáty by sa dokázali sebestačne uživiť, bez nejakej brutálnej finančnej a materiálnej globalizácie aká je teraz, ale ľudia si to moc neuvedomujú. Dnes si Česko alebo Slovensko dokáže vyrobiť takmer všetky esenciálne produkty a služby (aj finančné) a nepotrebuje k tomu zahraničných investorov, ani pôžičky od svetových banksterov, ani byť v nejakej EÚ. Dovážalo by sa iba to, čo by sme nevedeli vyrobiť a nie ako teraz, cesnak z Číny a dovážať to neefektívne obkľukami cez celý svet ako idioti a mínať zdroje a čas a zaťažovať prírodu. Prečítajte si nejaké články a pozrite videá od Rudolf Vaský. Ten navrhuje už vyskúšanú alternatívu k dnešnému zvrhlému finančnému systému. Proste urobiť krvavú revolúciu, zrušiť súkromné banky (tým obmedziť moc banksterov) a úroky a národnú menu a tvorbu peňazí prevezme štát, ktorý bude poskytovať pôžičky bez úroku. Sami si natlačíme toľko peňazí, koľko bude v ekonomike potreba a aby reálne odrážali hodnotu, tak ako to urobil Hitler. Všetky strategické podniky prevezme štát, aby nás oligarchovia a bankstri nemohli vydierať. Ak budú chcieť, môžu zostať vo vedení a ďalej viesť podniky, ale zavedie sa pre všetkých 100% zdanenie príjmu nad určitú hodnotu, pokiaľ nebudú znova reinvestované v domácej krajine, tak ako sa to urobilo v Nemecku po 2. sv. vojne, ktorý dal vzníknúť nemeckému hospodárskemu zázraku. Komu sa to nebude páčiť, môže ísť do prdele aj zo svojimi prachami a investíciami. Tie už vôbec nebudeme potrebovať, lebo si ich natlačíme sami. Samozrejme, najprv si budeme musieť zaobstarať nejakých 10 odpaľovacích rámp pre rakety s jadrovými hlavicami. Tiež sa bude musieť obyvateľstvo vyzbrojiť, aby v momente, keď by došlo k nejakým zmenám v ústave pod vplyvom úplatkov od domácich alebo zahraničných oligarchov a banksterov alebo najatých žoldákov zo západu, tak aby sme mohli hneď zasiahnúť a urobiť krvavú nápravu. Po pár takýchto revolúciách ich to prejde a mamonárske svine si zapamätajú, že ak budú znova vyskakovať, tak budú vysieť. Tiež sa bude musieť zrušiť profi vojsko, polícia a tajná služba sami obyvatelia štátu budú robiť tieto služby ako dobrovoľníci a budú sa striedať ako komisie na súdoch v usa. To isté v kontrolných úradoch, ktoré budú kontrolovať politikov, 100% zdaňovanie a podobne. Samozrejme, najprv sa bude musieť nájsť nejaký férový diktátor, ktorý sa k tomu odhodlá a zorganizuje to. [mrknutí jedním okem] Hitler mal jednu smolu, a to že nemal atomofky. My už vieme, že sa dajú vyrobiť... [mrknutí jedním okem]

318647

18.10.2014 17:31

Rusko se zbavuje dolarů, aby ochránilo měnu a zmírnilo pokles ceny ropy

RE: Zvedavec není antisemitský

Cico Ciciak 109.?.?.?

Prečítaj si toto. To ťa dostane do obrazu:


Nedotknuteľní - Nidal Saleh - O nebezpečnom židovskom Talmude
-------------------------------------------------------------
http://uloz.to/hledej?q=Nedotknute%C4%BEn%C3%AD+Nidal+Saleh


JACK BERNSTEIN - Život Amerického Žida v Marxisticko Rasistickém Izraeli
------------------------------------------------------------------------
http://uloz.to/hledej?q=zivot+%C5%BEida


Medzinárodný žid - Henry Ford
-----------------------------
http://uloz.to/hledej?q=Medzin%C3%A1rodn%C3%BD+%C5%BEid


Moje probuzení - David Duke
---------------------------
http://uloz.to/hledej?q=Moje+probuzen%C3%AD

319311

24.10.2014 19:41

Kanada, ve válce po 13 let, šokována, že „terorista“ zaútočil na její vojáky

Demagógia, propaganda a hlúpe ovce

Cico Ciciak 109.?.?.?

Takže klasika. Máme tu nejakého znudeného alebo skutočne zo systému a súčasného stavu západu frustrovaného ZÁPADNÉHO DOMORODCA!!!, ktorý predvčerom konvertuje na islam (to médiá preistotu zamlčia), vyhodí sa do povetria a ejhla, hneď tu máme masívnu kampaň a propagandu všetkých západných médií o zlo islame, o zlých muslimoch, potvrdenú poučku - čo Arab to terorista a všade v mainstreamových diskusiách totálne vymyté ovce, ktoré si medzi sebou navzájom dávajú pluska za príspevky typu - "Kedy už konečne tú Arabskú háväď vybombardujeme?", bez toho aby vedeli, o čo ide. Pozrite sa len na české ihojte, čo tam tí antiruskou a antimuslimskou propagandou zblbnutí ľudia píšu. A keď sa im to snažíte vysvetliť, tak nemáte šancu a hneď ste onálepkovaný za rusofila, komunistu a konšpirátora, pretože správny demokrat a kapitalista musí nenávidieť Rusov a muslimov, že? To dá predsa rozum. Teda aspoň tým hlúpym zdegenerovaným ovciam, ktoré každý deň šňupú svoju najpravdivejšiu paradigmu. Hnus! Už ma niekedy ten život medzi touto bandou degenov fakt nebaví! [bliji] [bliji] [bliji]

319722

Pod toto sa podpíšem!!!

Ako zachrániť Európu pred terorizmom?
-------------------------------------
http://www.chelemendik.sk/Ako_zachranit_Europu_pre...

325207

18.05.2015 07:23

Druhá světová válka trochu jinak

RE: Co sa tyka

Cico Ciciak 109.?.?.?

To je úplne jedno, čo tu píšeš!!! Či Stalin zozačiatku spolupracoval zo západnými korporáciami a podobne!!! Dôležité je, že Stalin bol zvolený do funkcie v roku 1922 a trockého vyhnal zo ZSSR tuším až niekedy po roku 1927, takže trocky, trockysti a ostatné (pro-západné) zapredané živle a kolaboranti ZSSR mali ešte stále dostatok času a priestoru škodiť!!! Až Stalin postupne zbavoval ZSSR závislosti na cudzích/zahraničných vplyvoch, postupne zbavoval trockystov vplyvu a vybudoval zo ZSSR nezávislú svetovú veľmoc, ktorá potom neskôr už nebola závislá na dovoze strojov, technológii... zo západu!!! A to bola aj jedna z príčin ww2 z pohľadu západných kapitalistických elít!!!

333073

18.05.2015 08:20

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

RE: Erudovaný ekonom?

Cico Ciciak 109.?.?.?

Ty dogmatický trhovnícky truľo!!! Sú zásahy, ktoré sa skôr dajú nazvať populistické opatrenia idiotov a potom premyslené, konzervatívne a osvedčené ZÁSAHY ako správne nastavené dane, clo, dotácie, protimonopolné opatrenia, zákony, ústava... Si uvedom, že trh je len jeden zo stimulujúcich faktorov rozvoja spoločnosti a vôbec nie ten najdôležitejší!!! Najdôležitejšia je vždy koncepčná otázka, to znamená, čo spoločnosť chce, aké ciele sleduje a kam sa chce do budúcna uberať!!! Jeden z najdôležitejších cieľov je prežitie spoločnosti ako celku a zabezpečenie jej životných a demografických potrieb a na dosiahnutie tohto cieľa nie je trh nevyhnutne potrebný!!! Treba si uvedomiť, že ľudstvo žije podstatnú časť svoje existencie v rôznych tlupách, kmeňoch alebo rodových zriadeniach a to bez trhovníckych mechanizmov, respektíve neuvedených do extrému!!! Ako pozitívne príklady riadenej ekonomiky a hospodárstva v moderných dejinách si treba zobrať napríklad politiku Stalina - socializmus, čínsky model štátneho kapitalizmu (kde je kapitalizmus ešte drsnejší než na západe), alebo Japonsko a jeho zmiešaný systém!!! Zmiešaný systém v podstate vždy fungoval v každej kapitalistickej krajine odjakživa, či už v menšej alebo väčšej miere!!! Ako negatívne príklady a dopady ranného kapitalizmu na spoločnosť a svet kvôli nedostatočnému reguľovaniu trhu treba spomenúť napríklad divoký proces vzniku korporácií, monopolov a kartelov na západe a ich obrovskú moc a dopady na celý svet!!! Konkrétne príklady ani nemá zmysel menovať!!! Je ich plná celá história!!! WW2 ti stačí???!!!

333081

18.06.2016 22:16

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: cenzura - nazi stranky

Cico Ciciak 62.?.?.?

Jo, v tomto smere, na internete sa záčina západ pomaly ale isto fašizovať! Za chvíľu to bude jak v Čajne!

349687

07.07.2016 13:37

Achillova pata Ruska

.

Cico Ciciak 195.?.?.?

V podstate platí, čím ďalej na východ, tým vyššie úrokové sadzby a naopak, čím ďalej na západ, tým sú menšie! Západ to tak zámerne po páde socialistického bloku nastavil, aby nemal žiadnu konkurenciu!

Najideálnejšie by bolo zaviesť bez-úročnú ekonomiku! Za toto musia ľudia do krvi bojovať!

Riešenie dneška, keď vyriešime "kobylky" - Toto treba podporiť, respektíve vyžadovať od našich politikov
---------------------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/09/riesenie-dne...

Bezúročná ekonomika - Alternatíva k súčasnému finančníctvu + vysvetlený dnešný finančný systém
---------------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/01/bezurocna-ek...

350223

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 93 čtenářů částkou 16 150 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 3

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 0

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 6

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 3

„Nechápeš, že máš svobodu.“ Sedm Němců se chce přestěhovat do Běloruska20.04.21 23:17 Německo 3

Odvolali ředitele waldorfské školy, který umožnil netestovaným dětem výuku20.04.21 11:36 Česká republika 1

Tak se povedlo. Rusko je z tendru venku19.04.21 19:41 Česká republika 15

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
25,86 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,67 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,51 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 349,25 Kč
1 unce stříbra
564,08 Kč
Bitcoin
1 176 444,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 458 591