Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané mihulka

Nalezeno 49 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.10.2012 15:18

Z japonského blogera českým prezidentem?

Vzhled

mihulka 109.?.?.?

Jistě, člověka nelze hodnotit pouze podle jeho vzhledu. Tím je ovšem míněno vzhledu, tak jak se narodil, protože za to dotyčný opravdu nemůže a "matka" příroda mívá roztodivné "nápady" a vrtochy. Za to, že se někdo nechá zmodřit od hlavy až k patě, za to příroda už opravdu nemůže, je to skutečně věcí jen a jen soudnosti nositele zmodření. Žijeme v naprosto jiném kulturním prostředí než zmodřenci, tam, je to jejich umění opodstatněné a má i své staleté tradice, něco jim to sděluje. V našem kulturním prostředí to zmodření také něco sděluje, že jeho nositel, i když je třeba na úrovni renezančního myslitele a všestranný umělec, nemá sebemenší vůli, chuť včlenit se a být součástí nějakého celku, ale demostrativně a okázale se sám vylučuje ze společenství ve kterém žije. Pokud mu tento život vyhovuje, nic proti jeho gustu, je to jen jeho věc. Kde ale sakra bere tu opovážlivost domnívat se, že svou vzhledovou "jedinečností" zavdává podnět být prezidentem lidí, kterými jinak zjevně " pohrdá" ?!

277738

Pokud je to pravdivé a mnohé napovídá, že ano, tak by to bylo truchlivé čtení, pokud čtenář zároveň nepřevezme s duchem článku i víru tázaného, že se věc nakonec podaří. Doufám, že se podaří, protože to je současně i naše naděje a nyní lépe chápu onu zlobu a nenávist k V. Putinovi, která prosakuje téměř ze všech Západních médii, naše nevyjímaje i s hýkáním našich užitečných idiotů. Nemá to opravdu lehké,je to daleko horší, než jsem si kdy dovedl představit. O to více musí člověk ony vlastence obdivovat.

284324

11.02.2013 16:37

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

Závisí ?!

mihulka 109.?.?.?

Obávám se, že jakýkoliv "zákaz " , který nemůže být reálně prosazen, je pofidérní. ( O smlouvách známe řadu historických výroků, jako o " cárech papíru," atd. atd.)"V dobré víře" ho přijme téměř každý, ale pokud je už džin venku a na zbraních se dílem pracuje, nebo je někdo už dokonce má ... Když jde opravdu do tuhého, ba přímo o holou existenci, budou " záruky " o zákazu ještě vůbec "platné?! Nebo budou výjimky jako v případě kazetových bomb, nebo u "ochuzeném uranu"?

284648

19.02.2013 15:13

Paralelní finanční svět (II)

Pomluva papíru.

mihulka 109.?.?.?

" V jedné z věží WTC byl v místě, kam narazilo letadlo, registr cenných papírů včetně tzv. „Brady bonds“, a ve sklepení 800 tun zlata, které záhadně zmizelo – p.p." --- Tady je vidět, že zlato se při vysoké teplotě " vypaří," ale pas atentátníka, který se nalézal v onom letadle se zachoval a to v naprostém pořádku. Názorná ukázka, jak je ten papír, i ten falešný, i oproti zlatu " pomlouván. " [mrknutí jedním okem]

285164

20.02.2013 15:47

Bolševický převrat (I)

Předpověď ?

mihulka 109.?.?.?

Fjodor Michajlovič Dostojevskij (rusky Фёдор Михайлович Достоевский; 11. listopadu 1821 Moskva – 9. února 1881 Petrohrad. S ohledem na data narození a úmrtí to snad ani nemůže být jen pouhá "předpověď," ale spíše "proroctví" ve stylu jako od Sybily. [mrknutí jedním okem]

285208

20.02.2013 16:05

Iluzorní stav Říše

Dluh USA jako problém USA ?!

mihulka 109.?.?.?

Vlastně to vůbec není problém USA. Problém mají jenom jejich věřitelé a ti budou ještě moc rádi, když z toho vůbec vyváznou a bez prohrané války. [mrknutí jedním okem]

285211

14.03.2013 08:58

Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi

Neprokousal jsem se.

mihulka 109.?.?.?

Zadrhl jsem se : " V r. 1939 Beneš žalostně selhal, když dal přednost politikaření před bojem. (I kdybychom boj prohráli, stále by jsme měli lepší další výchozí pozice.) " - - - Nechci sahat autorovi do svědomí, ale přečetl si vůbec někdy text Mnichovské dohody i s dodatky ? Uvědomuje si, že v očích světa a zvláště signatářů dohody, kteří tu dohodu nejen podepsali, ale i garantovali její splnění, by nebylo Německo agresorem, ale ČSR ? Tito hurá vlastenci, kteří by za " ideály " nechávali umírat, ale jiné... Neuvědomují si, že by už žádná,ale opravdu žádná výchozí pozice nebyla, neexistovala ! Nikdo ve světě by nás nebral v potaz.Velká Británie dlouho nebyla ochotna anulovat Mnichovskou dohodu ( a to jsme vlastně akceptovali " politikařením " její vůli v Mnichově )a ještě méně "anulovat" od samého počátku. No a tím jsem tu četbu ukončil.

286280

14.03.2013 15:57

Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi

RE: Krátká poznámka autora

mihulka 109.?.?.?

Přiznávám, pana Mihulku opravdu ani ve snu nenapadlo, že nepíšete o Mnichovské dohodě. Jasně uvádíte rok 1939 ! A pokud nás paměť neklame, tak Mnichov byl již 29. září 1938. V roce 1939 nebyl Dr. E. Beneš jednak vůbec prezidentem,( prezidentem byl Emil Hácha) žádná mobilizace se nekonala a 15.3.1939 jsme už pocítili přátelskou pomoc a ochranu Říše a jejího Vůdce. Pokud máte na mysli mobilizaci z 23.9.1938 tak odpovědí na ní, právě, aby se " předešlo " válečnému konfliktu " bylo ono setkání pozdějších signatářů v Mnichově. Takže, ať to beru, jak beru, pokud píšete o roce 1939 a selhání Dr. E. Beneše, tak to bylo vlastně jenom milosrdné připomenutí roku 1938. Pokud autor takto pracuje se všemi fakty, pak se dopředu omlouvám, že jsem ve sledování jeho myšlenkových pochodů opravdu a naprosto nedostatečný, zasloužím si veřejné pokárání a předem děkuji čtenářům za laskavé pochopení.

286313

19.03.2013 08:46

Šéf banky požaduje ukradení 15% italských úspor

Naše vlády

mihulka 109.?.?.?

Ano, naše vlády mají podaru. U nás, už od počátku Českého státu, je zdanění veškerých vkladů v peněžních ústavech 15 % a nikde nic, ani to nejmenší podivení, či alespoň povzdech. Na nás se dá dříví s radostí štípat,neboť naši občané jsou vzorem " občanské statečnosti." Takovým občanům je radostné vládnout a když se náhodou, jednou za uherský rok, někde "srotí", jsou občané preventivně nazváni "lůzou" a v tu ránu už je zase klid. [mrknutí jedním okem]

286637

19.03.2013 19:44

Šéf banky požaduje ukradení 15% italských úspor

RE: Naše vlády

mihulka 109.?.?.?

Ano, máte pravdu, bohužel jsem nepovažoval za vůbec možné, ba absurdní, zdaňovat vklad, takže, jsem považoval za logické pouze výnosy a ne vklady. Dodatečně se omlouvám a sypu si popel na hlavu. Poslední zpráva říká, že tato opravdová " zhovadilost " v jejich parlamentu, naštěstí, neprošla. To jsou teda paradoxy.

286689

25.03.2013 15:32

Diplomatické pozadí izraelské omluvy Turecku

Možná

mihulka 109.?.?.?

Ano, možná ten příběh má pravdivé " pozadí." Přiznám se, že zpráva o omluvě Izraele Turecku, bylo jako zacinkání zvonečku. Copak se zase děje, jak to,že to těm kulišákům stálo za to, po dlouhých měsících slovní "nesmiřitelnosti" se omlouvat ?! Co mají za lubem ? Co se zase chystá, potřebují " nástupní prostor " k další válce, atd.atd?

287102

29.03.2013 19:18

Amerika: Nová Saúdská Arábie? (1.část)

RE: Fotografie s ohnem je jasny podvrh

mihulka 109.?.?.?

--- Já vám v žádném případě nechci brát iluze, ale vy vážně předpokládáte, že na venkově mají nějaké čistící stanice ? A co domácí vodárny z vlastní studny ? Snad ani v USA netahají pitnou vodu ze studny ručně rumpálem. Jistě, vždy je nebezpečí, že nás v médiích bude chtít někdo "oblafnout." Nadšení nad " břidličným plynem a ropou " je asi i tak předčasné. Než riskovat zamoření zdrojů pitné vody, která je pro veškerý život daleko důležitější než plyn a ropa, je hazard.

287329

16.04.2013 09:00

Totalita

Totalita ?!

mihulka 109.?.?.?

Co dodat... Dobře nám tak !

288127

Jenom stručně. Ona čtyřprocentní menšina se patrně domnívá, že tou svou výlučností se nejen vymykají z běžné populace, ale jsou i něco více, asi jako nadlidé, kteří se nemusí ani rozmnožovat, jenom si užívat. Pouhý " přírodní výběr " zaručuje jejich pokračování. Chápu, že předchozí generace těchto páriů, to neměla lehké a v dobách, kdy člověk bojoval v přírodě o svou holou existenci, byly všechny odchylky od normálu, ostatními členy lidské společnosti, nemilosrdně fyzicky likvidovány, aby se lidský rod žádným způsobem neoslaboval. Nyní je to obrácené, normální člověk asi nemá být na co hrdý ani pyšný, zřejmě by se měl stydět, že se může a sám rozmnožovat. Takže, jejich rady Rusku, toť komáří bzukot. Psi štěkají, ale karavana půjde dál. [mrknutí jedním okem]

294168

08.08.2013 19:19

Kanada si osvojuje právo peskovat Rusko kvůli zákonu omezujícímu propagaci homosexuality

RE: Nevidím nebezpečí v tom, když nějaká 4 procenta úchylů řvou,

mihulka 109.?.?.?

Ano, souhlasím.

294183

17.09.2013 19:34

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

Hezky se to čte...

mihulka 109.?.?.?

Pokud to není pravda, tak je to dobře vymyšleno. Prostě, hezky se to čte, ale přece jenom, váhu bych tomu nepřikládal, protože Rusové a ne jednou řekli, pomoc Sýrii ano, ale krev prolévat za Sýrii, ne. Jistě, můžeme si představit pomoc různou, dokonce i ruské dobrovolníky, když už jsou na druhé straně fronty Čečenci, ale riskovat takto střet, nevím. Třeba to z nich časem " vyleze."

296279

14.07.2014 11:07

Washington svou arogancí zničí vlastní říši

Washington ...

mihulka 80.?.?.?

" Washington zapáchá pekelným puchem. A svět to začíná chápat." - - Tolik citace. Pouze dodám. Ano, pokud přijmeme nadnesené vyjadřování a slovník těch, kteří věří na peklo. Washington zapáchá již dlouho a to minimálně po celou jednu postarší generaci. S úspěchem se dá pochybovat i o dobách ještě starších, Indiáni a další původní obyvatelé Kalifornie, Texasu, atd.atd. Pokud to " dobrodružství hrdinského Západu " svět doposud nepochopil, stejně to už nepochopí. Má sám se sebou tolik starostí, byť jen o pouhé věci vezdejší. I chlebem živ jest člověk, až do té míry, že mu nezbývá na nic jiného čas. Co to je pár informovaných čtenářů, proti neinformovaným miliardám ? Jinak ? Jistě , neustálé informace jsou potřebné, ale očekávat ihned chvíle, kdy lidé a svět " procitnou " je možná stále ještě v nedohlednu. Jde o trvalý proces, který vyžaduje až nelidskou trpělivost.

313237

21.08.2014 17:03

Ani zrno nazmar

Dnes si ani není kde stěžovat.

mihulka 80.?.?.?

Dříve mělo " načalstvo," jakékoliv, strach už jenom ze stížností. Natož z přepadovek. Dnes už nemají respekt, natož strach, z ničeho a z nikoho. Lampárny na nádražích jsou už dávno zrušené. [mrknutí jedním okem]

315909

09.10.2014 21:35

Naše lež a nenávist zvítězí nad jejich lží a nenávistí a trochu něco k volbám

Otočili jsme každou korunu...

mihulka 109.?.?.?

No prosím. Silný občan, dobrý úřad. Konečně někdo kdo se nebojí napsat pravdu. Slangově, znamená " otočit " ukrást, takže, když byla každá koruna " otočena," byla současně i " utracena." [oči v sloup]

318791

09.10.2014 21:43

Stát korporací

Růst nelegitimní moci a hrozba demokracii...

mihulka 109.?.?.?

Máme výhodu. Demokracii, která by opravdu " stála za řeč," nemáme, takže není nic, co by ji mohlo ohrozit.

318792

12.10.2014 09:27

No pasaran!

Hemos pasado (prošli jsme).

mihulka 109.?.?.?

No pasarán! Česká varianta tohoto " zvolání " je : " Neprojdou. Pokud nepůjdou." Jenomže Franco prošel a odtud jeho méně známá odpověď na toto zvolání, uvedená v titulku. Hezká a hlavně " vznešená " slova se dobře poslouchají, zvláště ve velmi početném, hutném davu, který přímo znásobuje jejich ohlas. Nikoliv v malém hloučku občanů. To v žádném případě neznamená snižovaní úsilí organizátorů. Dá se napsat, až neutuchající úsilí, probouzet lidi z letargie a navíc, ještě v měšťácké Praze. Nedaří se.

318914

17.10.2014 10:33

Kdo potřebuje tři měsíce diktatury Porošenka?

RE: Niet pochyb, ze je to hra Washingtonu.

mihulka 109.?.?.?

Obávám se, že opravdu jenom a výhradně váš osobní problém, povyšujete na zásadní otázku - MH 17????? Vždyť šlo pouze o záminku !? Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Když skutečná záminka není, tak se prostě a jednoduše vymyslí. Je to funkčí po celou dobu existence lidstva. Dokonce soudím, že v dnešní době a pro dnešní občany světa, je už naprosto zbytečné používat jakékoliv " záminky." Ani pravdivé, dokonce ani vymyšlené. "Občané" světa už dávno nemají žádný reálný vliv na chod světa.

319257

21.10.2014 11:33

Pokus o revizi výsledků 2.světové války

Pokus o revizi obou světových válek.

mihulka 109.?.?.?

S tím Putinem a jeho osobním pořadím v seznamu světových škůdců, je to vždy, jen případ od případu. Posledně byl dokonce uveden až na třetím místě, za Ebolou a IS. Nebude to dlouho trvat a pořadím znovu zamíchá, kdo jiný, než americká administrativa, v čele s Obamou. A k těm Svatoplukovým synům a pochvalné historce s pruty. Malokterá lidská komunita světa, nemá ve svých bájeslovných vyprávěnkách podobně dojemné a hlavně názorné, příběhy o významu jednoty a spolupráce i s tím, že dobré rady nebylo poslechnuto. Ani v současném světě nedochází sluchu. Rozpadat se chtěla Velká Britanie, Španělsko a nyní i Italie. Škoda, že občané Ruska, nesdílejí touhu Západu, rozebrat Rusko na nicotné drobné v duchu : " Rozděl, rozkraď a panuj."

319478

10.12.2014 17:10

Trestné izraelské demolice domů

Markomani a Kvádové.

mihulka 109.?.?.?

Teď si, laskavý čtenáři představ, že se u nás objeví potomci Markomanů a Kvádů, tedy Germánů, s vysvětlením, že právě naše území je přece ona země, kterou jim hospodin, příroda, atd. už kdysi dávno přidělil a kterou museli, pomalu před 2000 lety, opustit. Přijmeš je s otevřenou náručí ? Budeš jim za pakatel prodávat svou půdu ? A pokud ne, takže ti ji prostě jenom tak i se zbouráním domu zabaví ? Navíc, Izraelci i Palestinci mají boha společného. Dokonce, mají i společného praotce, Abrahama, Židé i Arabové se považují za jeho potomky. Izmael, z kterého pocházejí Arabové, byl jeho, dozajista, nejstarším synem. Čtěte bibli. Tam to všechno je.

323123

13.12.2014 17:49

Rusko a Turecko se ukotvují v Euroasii

Rusko a Turecko se ukotvují v Euroasii

mihulka 109.?.?.?

Jistě, situace se mění každým okamžikem. I tak soudím, že Rusko Jižní proud opravdu odepsalo. Nač se zlobit nadále s EU a s jejími vrtošivými " podmínkami." Maďarsko a Bulharsko bych neházel do jednoho " pytle." Maďarsko preferovalo a preferuje i nadále energetickou spolupráci s Ruskem. Bulharsko, sice pod nátlakem, ale nadalo souhlas s výstavbou. A to je právě onen rozdíl. Takže si, na rozdíl od Maďarska za svou momentální "situaci" může samo.

323325

19.02.2015 11:28

Touha po nezávadných potravinách je duševní nemoc, tvrdí psychiatři

Rozmařilost

mihulka 109.?.?.?

Co k tomu dodat. Západ je opravdu " duševně nemocný." Ve své rozmařilosti už neví k čemu se upnout. Většina naší světové populace má problém vůbec co jíst, jak se nasytit a na hlad se také stále ještě umírá. Lidem, kteří mají tyto problémy musí podobné naše " problémy " připadat jako opravdová až neodpovědná rozmařilost. Tím pochopitelně nechci říci, že není třeba norem a orgánů hlídajících kvalitu a nezávadnost potravin. Všechno má svou míru a právě ona obsese a související " přepjatost " naši civilizaci docela dobře charakterizuje.

327416

05.03.2015 16:14

Boris Němcov obětován pro zahájení barevná revoluce?

Obětován ?

mihulka 109.?.?.?

Byl obětován ? Nevím. V každém případě je pro " opozici " cennější mrtvý, než byl jako živý. Stal se z něho ukázkový " martyr " hrdina, mučedník režimu a navíc, " morálním " vítězem nad Putinem, když živý měl 5 % a Putin 85 % podpory. Pokud by měl a předem, sám možnost výběru, určitě by si vybral onu bájnou " nesmrtelnost " mučedníka i za cenu předčasné smrti. I když, kdo ví ? Radši se ho nezeptali. [mrknutí jedním okem]

328370

24.03.2015 21:19

Putin by rád znárodnil Rothschildovu centrální banku

Putin by rád ...

mihulka 109.?.?.?

Co by Putin a opravdu rád, nevím. Znárodnit Rothschildovu centrální banku a v Rusku, se zdá, jako přiměřený a logický krok. Věřte tomu, že to vůbec není tak jednoduché, jak to teď a zde, na papíře, vypadá. To tedy za prvé. Postavit se americké vládě ? Proč ne ? To už Putin několikrát udělal. Postavit se rodině a klanu Rothschildů ? Nevím, ale nevěřil bych tomu. To už je přece jenom jiná káva. Navíc, Putin je prý opravdovým "liberálem", alespoň podle pověstí šířených " kolem něho." On opravdu není diktátorem, jak naše propaganda tvrdí. Takže si z toho vyberte, podle svého uvážení, co chcete. Pokud tomu chcete i nadále věřit, prosím, já vám vaši víru neberu a ani nevyvracím. Podle skutků poznáte je.

329794

01.07.2015 23:37

Nadvláda pokrytectví na Západě

Stručně vyjádřeno

mihulka 80.?.?.?

Ano všechno je to podle úsloví : " Komu chceme, pomůžeme. Komu nechcem, nemůžeme."

335876

05.09.2015 18:45

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

"Jen pak jsi hoden svobody a žití, když rveš se o ně den co den."

mihulka 80.?.?.?

" Jak říká Johan Wolfgang Goethe: Jen pak jsi hoden svobody a žití, když rveš se o ně den co den." - - - Proti citátům, obecně, nic nemám, Ale zrovna u toho konkrétního citátu a autora ? - Pokud ho historie jenom nepomlouvá, tak na rozdíl od Ludwiga van Beethovena, měl z panstva až vtělenou, posvátnou úctu. To se jaksi neslučuje s jeho uvedeným citátem. Ale to už je minulost a byl to jeho problém. Jinými slovy, chci napsat, že onen každodenní boj o takovou, mnohdy až pofidérní a ušlechtilou " svobodu, " je nejenom únavný, vyčerpávající. Mnohdy se může, i při nejlepší vůli, přihodit, že na takovou svobodu, může každý člověk, alespoň na několik dnů i rezignovat. Může nás být v Evropě, třeba i více než 500 milionů, ale pokud se někdo nechopí organizace, tak co ? Slovy ještě nikdo mnoho nevyhrál. Byť používal sebe ušlechtilejších slov a myšlenek. Ty jsou dobré, leda tak, na utrpění i nám známého, " morálního vítězství. "

339064

30.09.2015 11:37

V řeckých volbách triumfuje byznys jako obvykle

Volby v Řecku. Opravdu byly ?

mihulka 80.?.?.?

V době řeckých voleb, jsem byl na řeckém ostrově Zakynthos. Nikde ani sebemenší náznak, žádný volební plakát, nebo sebemenší leták, či listina, natož " Billboard." Nikde označené volební místnosti ! Řekl jsem si : " Blbnu. Volby budou asi později. " Jinými slovy. Pokud vůbec nějaká " volební hysterie " někde byla, tak asi jenom ve velkých městech. Na ostrovech si lidé považují turistů a eur a drachma jim může být " kradená." - Třeba je to opravdu jenom nemístné zevšeobecnění. Připouštím. Možná, že je to jinak, ale jak volební výsledek, tak i moje nedokonalé pozorování, svědčí o něčem jiném.

340158

Co dodat. Smutné, ale nikoliv " tragické." To jenom v předvolebním " boji " o evropské korýtko, předváděli budoucí " poslanci " svou oddanost ČR a slibovali hory, doly, snad i černý les, atd.atd. Nač se rozčilovat. Opravdu, ona skvadra, tedy ve skutečnosti, ubohý hlouček " našich poslanců ", za to nestojí. Konec konců, ono kromě " principu," opravdu o nic jiného ani nejde. Jak naše úřady známe, " vlk se nažere a koza zůstane celá." - Oni ti chudáčci běženci o pobyt u nás nestojí a s " našimi " papíry mohou jít, kamkoliv se jim jenom zachce. Třeba i do zemí zaslíbených. - Horší je, že o vlastní občany, vyloučené, chudé a potřebné, se nedovedeme, celých 25 let postarat. O naše vlatní občany se " naše " vlády nejen nedovedou postarat, ale namají k tomu ani skutečnou i dobrou vůli. To je na oné, celé " kauze, " hanebné.

340166

05.10.2015 17:56

Revoluční akt říkání pravdy

Pravda. Tentokrát v citátu.

mihulka 80.?.?.?

" Pravda je jako nahý nůž v rukou dítěte a obrátí se proti tomu, kdo jej nese. " - - -

- Citát z Egypťana Sinuheta. S ohledem na to, že jsem " Egypťana Sinuheta " četl před 49 lety, vryl se tento citát, do podvědomí, poměrně hluboko.

340283

05.10.2015 18:12

Abeho Japonsko – fašistické a upadající

Japonsko

mihulka 80.?.?.?

Výraz čiré, pouhé nostalgie, z probíhajícího a volně plynoucího času. Navíc, z pohledu přes hodně zabarvené, sladkobolné, růžové brýle.

340284

06.10.2015 16:34

Sýrie 2.0

Zájmy

mihulka 80.?.?.?

Zájmy Izraele jsou protichůdné k ruským. Írán je pro Izrael daleko větší hrozbou, než celý sunitský Daeš, takže nepřítel mého nepřítele je, atd.atd. Jenomže Izrael potřebuje mít nějaké želízko, alespoň u ohně, když americký oheň ochladl. Pochopitelně se mu ruské zapojení nelíbí. Navíc, s ohledem na občany bývalého SSSR, nyní Izraele, kteří fandí Putinovi, se zdržují kritiky. I v případě Krymu. Co bude dále ? Necháme se překvapit.

340298

09.10.2015 15:46

Rusko musí v Sýrii spolupracovat s USA, ne proti nim

Rusko něco musí ?

mihulka 80.?.?.?

Už jsem chtěl napsat, že pan stratég, Zbigniew Brzezinski, nebo, jak připouštím i já, žijeme v naprosto jiných světech. Nebo onen svět jediný, vnímáme naprosto jinak. Už jenom začátek : " Všichni víme, jak začala první světová válka. " Doopravdy to víme všichni ? Kdyby napsal mnozí víme, chápal bych pana stratéga. Co tím chce říci ? Nebo spíše neříci ? Chce pochlebovat, že čtoucí jeho článek je toho vůbec hoden a kdyby i nebyl, je mu alespoň taktně pochlebováno ? - - - No nic, nejsem sám, kdo se podivuje. A nejenom v této jednotlivosti. - " Kdo chvíli stál, již stojí opodál. " - Stává se to přece mnohým. Svět, alespoń v mých očích, už není jenom o americké výlučnosti, nebo spíše, americké sebestřednosti. Snad si to konečně i uvědomí.

340469

Budiž Polsku přáno, že si tak " zdárně " plní svůj velký, vlhký sen. Že to bude nakonec všechno dražší a nebude to pro Polsko ani stačit ? Ale to je přece jedno. Poláci jsou přece furianti. A když ne sami občané Poláci, tak alespoň jejich politici a političky. Ne sice naši furianti, ale polští furianti. Pokud jim to stačí ke štěstí a pohodě ? Dopřejme jim to. Štěstí budou opravdu potřebovat.

340909

18.11.2015 15:46

Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?

Kreml a změna Kurzu ?

mihulka 80.?.?.?

Co dodat. Pokud Rusko nepředpokládalo podobný čin, zničení civilního letadla, ( dejme tomu s označením, teroristický), pak to bylo uvažování poněkud chabé. Nechtěl jsem předcházet vyšetřování pádu letadla, ale, když to nyní už i Rusové potvrzují... Pokud to bombardování letadly, raketami, atd.atd. není pojato, v této době, už jenom jako cvičení, pak, pokud nebude vedeno, jako přímá podpora útočící pěchotě, už mnoho smyslu nemá. Za onen měsíc a půl, jsou velitelé ISIS, nebo jak si říkají, už dávno jinde. Nesmíme zapomínat, že mnozí z nich mají vzdělání na sovětských válečných školách, zhrzení důstojníci z dob Saddáma. Nejsou to žádní, jenom nadšení amatéři. Mají za sebou i válečné zkušenosti s válkou s Íránem. Asymetrická válka, teď už spíše vedená partyzánským způsobem, se jenom bombardováním vyhrát nedá. Ruské letectvo, pokud už Rusko samo nezabředne do pozemní války, ( kterou syrská armáda a šiitské milice, zatím přesvědčivě " nevyhrávají,") může odletět sice bez " potupy," ale také bez náležité prestiže. Za sebe, nevěřím, že V.V.Putin se nechá " vyprovokovat." Pokud ano, nedostál svému úkolu. Válka a to jakákoliv, dokonce i " spravedlivá " je výrazem naprostého selhání a její hrůzy a oběti, tváří v tvář k další existenci člověka, jako bilogického druhu na této planetě ? A nejenom člověka ?

342025

19.11.2015 16:28

Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?

RE: Kreml a změna Kurzu ?

mihulka 80.?.?.?

Nevím. Ale já jsem to nebyl.

>Víš jak a proč byl likvidován Zyaul Hak?

342057

25.11.2015 17:19

Konfrontace v Jihočínském moři

Konfrontace ...

mihulka 80.?.?.?

"...„odmítám názor, že Rusku by měla být povolena 'sféra vlivu'“. - - Autorem podivuhodného prohlášení má být americký ministr obrany Ashton Carter. Nu, možná opravdu sám věří tomu, že zájemci o povolení " sfér vlivu " mají stát ve frontě se žádostí, na ono povolení, před dveřmi jeho pracovny. Jenomže zájemci většinou žádné povolení nežádají, nepotřebují. Sféru vlivu, přirozeným způsobem, ( někdy i nepřirozeným ) v daném regionu, získávají. Snad to americký ministr obrany pochopí sám a dříve, než bude nějakým prezidentem, vyměněn.

342283

30.11.2015 19:01

Křížený lid - základ sjednocené Evropy

Křížený lid.

mihulka 80.?.?.?

Na křížený lid opravdu nevěřím. Z jednoduchého důvodu. Byť nepochybuji o tom, že řada našich mužů i žen, tedy domorodců, by neměla vůči mísení ras pražádné předsudky, tak pokud sem opravdu zavítá lid věřící a řídící se koránem a v právem šária, pak samotné příchozí rodiny se postarají o to, aby se jejich ženy, dcery, atd.atd. nestaly předmětem nežádoucích " choutek " od domorodců. To už spíše věřím tomu, že my, domorodci buď přirozeně vyhyneme, nebo nám k tomu, nově vytvořené prostředí, samo " pomůže."

342570

02.12.2015 18:09

Bývalý generál USA: země NATO by měly Turecko vyloučit z aliance

Bývalý a bývalí ...

mihulka 80.?.?.?

Je to opravdu zajímavé a současně podnětné. Bývalí generalové, USA, NATO a podobných spolků, vždy, zároveň s odchodem z funkce, nabývají téměř až normálního, přímo civilního, " rozumu." - Nu a když ne přímo rozumu, tak je alespoň opouští strach. Když už ne z nikoho jiného, tak alespoň ze sebe sama. Jak toho, napříště a v " personalistice " využít ?" Toť tedy otázka.

342644

10.12.2015 16:48

Není třeba litovat Evropu, ale sebe…

Litování...

mihulka 80.?.?.?

Nebylo Turecko, pro většinu uprchlíků, první bezpečnou zemí, do které se dostali ? Nebo snad čacký člen NATO, tedy náš partner, nesplňuje ani základní podmínky pro označení " bezpečné země ?"

342977

10.12.2015 18:18

Plíživá válka Ameriky v Sýrii

Plíživá válka ...

mihulka 80.?.?.?

Když jde o Rusko, především jako takové, jdou malichernosti, jakou je třeba nákup levné a ukradené ropy, opravdu stranou. Marginálie. Rusko leží, nejenom Evropě, už staletí v žaludku. Je naprosto jedno, jestli bylo carské, nebo bolševické, demokratické, či jiné. Pouhá samotná existence vadí a svádí ostatní " svět " k myšlence, k jeho naprostému " rozparcelování." První velká příležitost, při rozpadu SSSR v roce 1991, byla z nejrůznějších důvodů a příčin, promarněna. Nyní, v souvislostí s předem a za drahé peníze, připravenou Ukrajinou, následně s Krymem a nejnověji i v Sýrii, cítí Západ s USA a s NATO, opět novou šanci. Když se k tomu přidruží i současné nejrůznější problémy USA i Evropy, včetně slepoty, hlouposti a nadutosti vlastních politiků ? Důvody jsou a budou, jak jinak, vždy jenom " ušlechtilé " a morálně velkoústnaté. Spíše až velkohubé.

342978

27.03.2016 17:54

Bílá genocida v Jižní Africe – osobní pohled

Očekávání

mihulka 77.?.?.?

Přiznávám, něco podobného jsem očekával už daleko dříve. Nejpozději hned, po roce 1994. Nelson Mandela patrně měl i osobně, na politiku větší vliv. I když, kdo ví, já jsem tam ani nebyl a ani nežil.

347170

12.05.2016 16:10

Čína plánuje stát se GMO obrem

Sytý hladovému nevěří.

mihulka 77.?.?.?

Ne, nechci a ani nebudu nikomu nic vyvracet, ba ani přesvědčovat. Jenom už před lety, kdy se o GMO začínalo psát a tedy i hlavně varovat před vážným nebezpečím z potravin GMO, jsem se zamyslel a uvažoval, zda bych raději volil pozvolnou smrt hladem, nebo si o něco " prodloužil " život nebezpečnými potravinami GMO. Přiznávám, volba byla na nebezpečné potraviny GMO. Co je platné ušlechtilé myšlení, jak by z potravinových odpadků Evropy, " vyžila " celá hladová Afrika. Teorie se nikdo ještě nenajedl a do " uvedení " do praxe, zbývá ještě celá " věčnost." Umírajícím hladem, marná útěcha.
Nejsem mluvčím Číny. Má volných více než bilion dolarů, v " našich " jednotkách, ne v oněch amerických a potřebuje je uplatnit dříve, než se z nich stanou jenom a pouze, obyčejné zelené papírky. Kupují tedy všechno, co se jim hodí a také, co se dá. Ano, může to být pro mnohé zklamání, ale prostě je to tak. Nejsou to žádní vzoroví " hoši, " dokonce ani ne od bobří řeky a mají asi i jiné priority. Jak jsem předeslal : " Sytý hladovému nevěří." - - Nu a Rusové ? Mají prostě zase " smůlu."

348472

06.06.2016 16:45

Volby to nevyřeší, Amerika potřebuje ozbrojenou revoluci

Revoluce

mihulka 77.?.?.?

​Revoluce ? A kdo jim má, revolucím, po letitých zkušenostech, ještě věřit ? Jak skončila ona Velká, tedy francouzská ? Nejdříve císařem Napoleonem a potom opět Bourbony. Liberté, égalité, fraternité. 227 let. Došlo proklamativní heslo k naplnění ? A to těch revolucí i ve Francii, ještě bylo... A co VŘSR ? - - A co náš převrat, dokonce sametový ? Do revolucí se mohou pouštět, s ještě zdravým rozumem, ale už bez sebezáchovných pudů, pouze ti, kteří už opravdu, nemají co ztratit. Leda své okovy. Kolik jich, těch dnešních " bídníků," ještě do dnešních dnů, skutečně existuje ? Tedy, pochopitelně míněno pouze v Evropě, nebo v USA, Kanadě, atd.

349263

29.06.2016 11:52

Američané jsou nejvyděšenější národ na Zemi

SSSR

mihulka 77.?.?.?

Proč by se měl V.V.Putin namáhat křísit Sovětský svaz. Docela bude stávajícím občanům stačit, pozvednout jenom současné Rusko. I to je a bude namáhavým úkolem. Navíc ? Rusko trpělo vždy představou, ať již oprávněnou, či ne, že je ostatními " jenom využíváno až zneužíváno." - Američanům a všem globalistům, vždy především šlo a jde o rozparcelování Ruska, takže blábolí o pravém opaku.

350054

15.06.2017 00:21

Záhadně se objevující doklady na místech činu

Pasy

mihulka 77.?.?.?

​Velice praktické. Když to však vezmeme důsledně a logicky, tak Alláh, platný a nefalšovaný pas, pro nějakou identifikaci nepotřebuje. Dokonce ani oněch 72 panen, spolu s další, tedy bezplatnou a beze stravenek fungující, obsluhou v ráji. Tak jenom pozemské organizace, které budou nadále pečovat a pozůstalou rodinu. Co kdyby výskyt pasů, na místech činu, vyšetřující orgány, pochopitelně a jenom ze " zlé vůle," zatajily ?!
Jenomže ? Je tady také možnost " konspirativní," kdy zlovolné tajné služby ... Atd.
Takže ? Milý čtenáři, rozhodni se sám, která " varianta " se ti buď více líbí, nebo věříš raději té, která zde nebyla vůbec uvedena ?

358382

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 74 čtenářů částkou 13 361 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odvolali ředitele waldorfské školy, který umožnil netestovaným dětem výuku20.04.21 11:36 Česká republika 0

Tak se povedlo. Rusko je z tendru venku19.04.21 19:41 Česká republika 13

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
30,08 Kč
Kanadský dolar
17,20 Kč
Australský dolar
16,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,87 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 097,22 Kč
1 unce stříbra
557,49 Kč
Bitcoin
1 173 900,63 Kč

Poslední aktualizace: 20.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 333 451