Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané lama.cz

Nalezeno 52 příspěveků, 32 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Co se týče vydírání,ač v ukrajinské krizi hledím s pochopením na ruské akce,hlavně na Krymu,je třeba říci,že Rusko se vydírání také neštítí,stejně jako mocnosti Západu.Formálně vzato, má každý stát právo uzavírat smlouvy jaké chce.Tedy i Ukrajina podle tohoto principu má právo vstoupit do EU a do NATO.Neřeším,jestli je to pro ni výhodné nebo dobré.Fakt je,že Rusko Ukrajinu vydírá,když ji spojenectví se Západem důrazně nedopočuje.Taková je velmocenská politika.Když teda Rusko kritizuje Západ,protože se chová tak či onak,znamená to snad,že Rusko se chová jinak?Najít pět rozdílů je tu jistě možné,ale určitě ne snadné. [zmaten]

307715

Souhlas. Já o koze, ty o voze.
Tvé otázky a moje odpovědi:
Co? Hovno. Druhé co, dvojnásobné; třetí co, no přece trojnásobné hovno.

Bud tě parafrázovat, ignore:
"Vždyť Ukrajina je svobodný stát, co je Rusku do toho, co chce Ukrajina? Takže tam můžou přijet američtí poradci a zakotvit americká flotila."

Byla-li Kalifornie s Texasem původně Mexickým teritoriem je třeba říci, že Sevastopol se původně jmenoval Sebastopolis, ani Ukrajinci, ani Rusové ani Tataři nejsou původními obyvateli, čili by si mohlo celý poloostrov nárokovat vlastně Řecko a poslat tam své zdvořilé mužem ŽEEE?! Ovšem ani Sevastopol ani Los Angeles by návrat bývalému majiteli v referendu neodsouhlasili. Kuš, o tvoji logiku tady nejde a já se "po lopatě" vysvětlovat odmítám.

307725

03.04.2014 03:04

Kočičí vrah

RE: Pane Stworo,

lama.cz 217.?.?.?

V knize o kočkách,kdysi dávno,když jsem se chystal koupit peršana,jsem četl,že dospělá Kočka domácí potřebuje denně sežrat 12 myší.Taková je její spotřeba.

Byla tam i krátká kapitola o týrání kořisti s dosti drsnými fotografiemi-vyhazování myši vysoko do vzduchu,například.Jde o přirozené chování vlastní každé zdravé kočce.Nejde jenom o výchovu mladých,ale taky o prosté vypuštění napětí a agrese,které se u koček domácích běžně projevují.Je lepší,když kočka likviduje zvířátka na zahradě a nechává na pokoji nábytek v domě,nebo talířky na poličkách.Naopak hrozí,u koček žijících v bytě,že neodvedené napětí/agrese se projeví negativně na psychice zvířete a na jeho chování.

Když Maji v týrání myší zabráníte,najde si jinou myš a naloží s ní stejně nebo hůř, protože to prostě potřebuje.Nechat volný průběh moudřejší.

Na vesnicích se hodně mluví o kocourech (to nemám vyčtené) jako o lenoších.Stává se prý dost často,že se kocour nechá vydržovat kočkou.To znamená,pokud je to pravda a ne fáma,že taková kočka musí ulovit 24 myši denně,aby nakrmila sebe i frajera.

Co se týče lovu zvířat větších než myš,dospělá kočkam zvyklá žít venku,měla by vcelku spolehlivě ulovit krysu.Zkušená kočka, opatrně a zdlouhavě,protože s rizikem smrti - potkana.

307802

17.04.2014 12:50

Izrael odmítá tlak Washingtonu kvůli Ukrajině

RE: Nemáme tušení,co je v arzenálech

lama.cz 217.?.?.?

Jistě, že. Své o tom věděli už tvůrci legendární počítačové hry Red Alert 2 a následného datadisku Yuris Revenge. Považoval jsem to vždy za projev mimořádně nechutné západní propagandy. No jak se dnes ukazuje, byla to celé pravda.

308640

17.04.2014 12:54

Izrael odmítá tlak Washingtonu kvůli Ukrajině

Přece se izraelský pán nebude zpovídat svému americkému lokaji

lama.cz 217.?.?.?

Amerika může být ráda, cítit se poctěna, měla by být vděčná Izraeli, že ji ve svých vstazích staví na roveň samotnému Rusku. Neb si takové postavení vůbec nezaslouží.

308641

23.04.2014 19:21

Čtvrtá politická teorie

houby s mákem

lama.cz 46.?.?.?

Liberalismus a proletářský socialismus vznikli jakoby až dodatečně.Nejdřív byla důkladně prolustrována a popsána realita,co a jak v té realitě funguje,proč to tak funguje a proč nám nevyhovuje.Pak se přemýšlelo,co by vyhovovalo a přistoupilo k projektu změny.Ideologie se týkala právě změny za účelem dosažení toho dosud nedosaženého pozitivního cíle.

Duginova konstrukce je zcela jiná.Je negativní ve svých cílech,i když mluví o Tradici coby cíli snažení.Nelze nevidět,že jde o to destruovat,popřít všechno,co si vynutila moderna.Nemá smysl brát v úvahu kecy,co přebrat od komunismu a fašismu.Logika nakonec povede k likvidaci všeho s modernou.Takový negativistický marxismus nikdy nebyl.Marxismus chápal nutnost modernizace,oproštění se od všech těch středověkých sraček,jako jsou náboženské pověry.Individualismus ano,ale jen od tohoto bodu k tomuto.Šlo o rovnováhu mezi egem a smyslem pro kolektiv,nikoli o čiré sobectví.Proletářský socialismus poražen byl a nebyl.

Liberálové básní o konci dějin,Duginové o svém budoucím (možná) projektu,z pocitu méněcenosti,potřebovali by všechny poražené (patologické) síly nacpat pod křídla.Ale to je problém,protože poražený je doopravdy poražen tehdy,když to sám uzná.Marxismus není mrtev.Marxista se liberálům,v Duginově duchu,mstít nebude.

308898

24.04.2014 01:13

Čtvrtá politická teorie

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 46.?.?.?

Jasně, protože taková je naše karma. Harmonii je možné vnímat jako jednotu protikladů, jing a jang, otrok a otrokář, kapitalista a námezdní dělník, německý nacista a židovský vězeň v koncentráku. Děkuji pane jh111, díky vám jsem opět o něco chytřejší.

PS: vstahy nejsou o technice, ta nehraje roli vůbec žádnou, ale o přístupu k majetku. Kdo vlastní a kdo ne.

308910

24.04.2014 18:18

Čtvrtá politická teorie

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 217.?.?.?

A kdo tu zpětnou vazbu a okamžitou reakci bude dělat? Hlásíte se dobrovolně, na plný úvazek? Kdybych se nepohyboval mezi aktivisty (vesměs diletanty, kteří netuší o čem mluví a tušit ani nechtějí, protože by se jim z reality zatočila hlava) a neslyšel je vyprávět o vzdušných zámcích, které by chtěli stavět (a moc se přitom nenadřít), tak bych se i divil. To co tu propagujete je nesmysl. Tam, kde jsou zájmy, argumenty nemají váhu, tam nemůže být žádná "harmonie", pouze mocenský boj.

Jo a vy jste se už angažoval v nějaké politické straně, věnoval jste vážné politické práci naplno alespoň čtyři roky života, abyste mohl autoritativně tvrdit, že politiku dělají alfasamci?

308927

25.04.2014 12:39

Čtvrtá politická teorie

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 46.?.?.?

Jestliže místo 200 dobře živených poslanců bude 60 dobře živených členů vedení, co se vlastně změní? Kdo je bude volit, když volby (demokracie) jsou špatné? Dosadí se do funkcí sami, protože věří v harmonii?

Kteří občané jsou tak aktivní, aby podávali návrhy? Podnikatelé, samozřejmě, protože potřebují přispůsobit zákony svým sobeckým potřebám, ale taková harmonije už tu je, to nepotřebujeme znovu zavádět. Jestliže ekonomickou moc budou nadále držet nadnárodní koncerny a mezi nimi přicmrndávat národní oligarchové typu Babiše, Berlusconiho, kdo zabrání tomu, aby svou ekonomickou moc nevyužili a neprojektovali do politiky? Kdo se jim postaví na odpor, občané-zaměstnanci, které nejen Bibiš s Berluskonim klidně pošlou na pracák?

Kurva, já to zopakuju znovu a napíšu to jednoznačně. Ty jsi kamaráde typický aktivista: nevíš o čem mluvíš a nechceš to vědět, protože bys ztratil to kladné sebehodnocení, které si aktivisté sami sobě vystavují z toho jediného nanicovatého důvodu - že jsou aktivní. Mnohokrát jsem jim to říkal: "neznalost není důvodem k aktivitě" a vždy, pokaždé slyšel jedinou a tu samou všeignorující odpověď: "ani k pasivitě." Ovšem konající neználek není ničím jiným, než-li aktivním blbcem. A není na světě člověka, kterého bych se bál více. Nebojím se Putina, Obamy, fašistů ani sionistů. Bojím se jedině aktivního blba!

308961

25.04.2014 19:09

Čtvrtá politická teorie

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 217.?.?.?

Co mě opravňuje soudit jiné,speciálně aktivisty?Zkušenosti.Zkušenosti z Ne základnám (pozitivní) a zkušenosti z ProAltu (negativní),pochopení způsobu,jakým funguje mysl běžného aktivisty.Zkušenosti straníka-komunisty.Můžu položenou otázku obrátit,abych použil její logiku proti vašemu(omlouvám se za předchozí aroganci,vytočil jste mě)proti vašemu nebetyčnému pokrytectví:co vás opravňuje soudit politiky a straníky zvláště,pokud o fungování politických stran a o praktické politice nevíte vůbec nic?

Jsem členem parlamentní strany,sleduji její celostátní i především místní politiku a vím(ano pane vševědoucí)já vím, že o jejím politickém projektování nerozhoduje její předseda na celostátní ani lokální úrovni.Politici jsou jen slouhové,nemají skutečnou moc.Tu mají ti,kdo vlastní tenhle svět,a v omezené míře těch pár zbývajících straníků.Vím,že strana nefunguje tak,jak bych si představoval,vím že ten či onen vlivný straník - zastupitel je grázl a šikovně,v souladu se zákonem hrabe pod sebe,ovšem - vím také,že je to vzdělaný,politicky spolehlivý a ve své funkci pracovitý člověk a ten,kdo jej chce nahradit musí jej předčit ve všech třech směrech.Naznačujete,že jsem ignorant a trpaslík,přitom jen opakujete mantry,které jste vyčetl na tom hloupoučkém webu nebo odposlouchal od podobně postižených.O způsobu jakým funguje politická společnost a společnost lidí obecně,lidé se za tisíce let v zásadě nezměnili,neopustili džungli,nevíte ani hovno.Nadávám vám,jsem na vás zlý,protože aktivisté toho druhu jsou vlastně stejní jako lidé,kteréni věřící v boha,mluvící o synovi boha,jenž obětoval sebe pro jiné,o archandělu Michaelovi,veliteli nebeského vojska a jiných neskutečných píčovinách!!! [naštvaný]

Nedávno jsem se pohádal s jedním celoživotním akademikem,který nikdy nežil životem obyčejného člověka,ale věří,úporně věří,že nám rozumí,že nás zná.Nechápe,proč jej řadoví straníci,soudruzi, nerespektují,proč jej,velkého akademika neberou vážně.Jsou to praktičtí lidé,víte.Proto vás nerespektuji a proto vaše cancy o harmonii neberu vážně.Pane jh111,jestli chcete něco změnit k lepšímu,musíte nejdřív pochopit co je ten lidský živočišný druh vůbec zač a také,jakým způsobem funguje lidská společnost a jaký je vstah mezi ekonomikou a politikou.Musíte poznat skryté podhoubí praktické každodenní politiky.To všechno musíte poznat,tomu všemu musíte rozumět,aby jste mohl malovat růžovou budoucnost s autoritou.Pokud se vám do toho nechce,jestli je vám líno každodenní politické angažovanosti(tam patří i to studium),bylo by lepší,kdybyste (spolu s ostatními aktivisty a pobožnými lidmi veškeré provenience)držel hubu.

308982

26.04.2014 02:44

Čtvrtá politická teorie

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 217.?.?.?

Ne, v KSČ jsem nebyl, neboť jsem na to příliš mladý a i kdybych byl, neměl bych jen proto důvod se za sebe hanbit. V KSČ byla spousta grázlů, byla tam spousta blbců a taky spousta dobrých lidí.KSČ měla v listopadu 1989 půldruha milionu členů, slovy 1 500 000. Sedět u jednoho stolu s těmi, kdo nepřevlékli kabáty a navzdory mnohdy složitým vstahům i v rodiném životě, zůstali věrni sobě a neskrývají přesvědčení, mezi těmi kdo si navzdory vlastním chybám a sovětskému poručníkování vedli při správě státu lépe než současní demokrati, je pro mě ctí.

Začít uvažovat o světě v jiných kategoriích: ano, můžete se odlepit nohama od země a létat s hlavou v oblacích, třeba těch alpských - to jste použil skvělé přirovnání, výborné - můžete mýchat mraky hlavou do aleluja, nebo se zkouřit opiem, ale někdo musí zůstat dole a zašpinit si ruce o ten špinavý volant. Vy to neuděláte, to je mi jasné. Vy budete rozšiřovat ty své idealistické bludy, na nichž není špatné to, že by je bylo možné při realizaci deformovat (deformovat se dá realizace každé myšlenky), nýbrž to, že jsou to jen vzdušné zámky, jsou absolutně nerealizovatelné.

Bude asi nejlepší přerušit konverzaci, aspoň pro tuto chvíli a pokračovat dál v zažitých kolejích. Až se ráno probudím, zabořím se znovu do té špíny, která nás obklopuje, před kterou nelze utéct. Bude mě hřát myšlenka, že jednou aspoň tu nejhorší špínu vymeteme, v mračnech prachu, jako bolševici v Rusku a vy - pane jh, se můžete proletět. Kéž by vás při tom nikdo nerušil.

309012

26.04.2014 03:11

Čtvrtá politická teorie

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 217.?.?.?

Technika samozřejmně nedefinuje vůbec nic. Srp a kladivo, kosa a šroubovák, meč nebo pluh - všechno jsou to jen mrtvé, bezduché věci, předměty sloužící nějakému pracovnímu účelu. jsou to výrobní prostředky a ty výrobní prostředky někdo vlastní. Je úplně jedno, lhostejno CO vlastníte. Jde o to, JESTLI vlastníte.

Je také důležité JAKÝM ZPŮSOBEM vlastníte, jestli s tím pluhem nebo mečem umíte zacházet. Je ale úplně jedno, když zůstaneme u zbraní, zda zacházíte mečem, odstřelovací puškou nebo těžkou zbraní, janko je tank. Mrtvému je to jedno. Na vašich společenských vstazích,se tím vůbec nic nemění. Tohle je realita, tohle je Marx.

Konečně, změnou vlastnických poměrů se změní vstahy ve společnosti, ale nezmění se člověk. Hodně se mluví o vlivu amerického vojensko-průmyslového komplexu na politiku Spojených států. Sovětský svaz měl kdysi také svůj vojensko-politický komplex a ten, narozdíl od amerického, nebyl v soukromém vlastnictví. Přesto měl obrovský a více méně podobný vliv na politiku státu jako ten americký, soukromý. Světe div se, ředitel národního podniku se projevoval ve funkci podobně jako topmanažer kapitalistického koncernu. Nedusil své podřízené a neposílal je na pracák jako to dělal kolega na Západě, protože neměl vlastníka nad sebou, jenž by to vyžadoval, ale vliv na politiku měl a tu využíval. Stejně jako to dělal významný provinciální feudál panu králi a starověký římský latifundista římskému císaři. Způsob, jakým orali pole a technologie vraždění na bitevním poli, neměla a nemá na vstahy mezi lidmi žádný vliv, který by stál za řeč.

Ovšem, máte-li ve zvyku se pohybovat v prostoru mimo náš prostor a čas, jako pan jh, v takovém případě se nebavíme o tom stejném světě, ve kterém žiju já.

309016

26.04.2014 22:07

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

lama.cz 46.?.?.?

Pan Vojta sice umí číst, ale s chápáním je na tom hůř. Komunisté nevyzívají k třídnímu boji, protože jej nevymysleli ani nezavedli. Třídní boj zuří od nepaměti a role komunisty spočívá v tom, aby vedl ty, kteří v třídním boji dosud prodlévali v pasivitě a víceméně trpně snášeli nepřátelské projevy, to je ta vojtova chátra (píše jako nějaký usmolený aristokrat, ač pro aristokrata je on sám chátrou stejně jako my), aby to nepřátelství začali opětovat a tím si vynutili jeho ukončení.

Mám-li si představit zmrda, který celý život sere na všechno a na všechny, buduje cosi, co má sloužit pouze a výhradně jemu a jeho potomkům, a není mu blbé využívat výhod a privilegií, které mu poskytuje společnost jako celek, tedy i ta chátra, bere si plnýma hrstma a nic za to neposkytuje, ač může, "soukromník"..., pak jedině v lochu, nebo za pohraničními pahorky.

309044

29.04.2014 18:09

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

lama.cz 46.?.?.?

Kašlete na Vojtu, je marný...mě spíš mrzí, když meškám v panství rytíře Vítka, tajak vy, ža jsme se ještě nesetkali, že o vás nevím. :-/

309173

13.06.2014 17:41

Politické procesy padesátých let

RE: Nevinní komunisté?

lama.cz 217.?.?.?

Přesně tak. Zabili mi tatu a můj tata nemože být než svatý. Takže jsou to ludry, ba co: největší ludry na světě, bo zabili zrovna mojeho tatu. Ne tatu mojeho kamaráda - to by byli jenom obyčejné ludry.

Nedávno jsem koukal na žákovský fotbal. Rodiče se tam skoro porvali mezi sebou. Žádná objektivita, žádný smysl pro fair play nebo spravedlnost. "To je Můj synek!" Něco pořádně shnilého se usadilo na našich hlavách a srdcích. [oči v sloup]

311622

01.07.2014 15:13

Světu je z Izraele a jeho šílenosti zle

RE: USrael v myslích a srdcích pozemšťanů - versus české šumařské

lama.cz 46.?.?.?

Pane, vy máte o kolečko víc a nejspíš proto vám nerozumím ani podesáté.

Není mi jasná jedna věc, jaký užitek by ty mimozemské civilizace měly z dlouhodobého sledování tak odporného živočišného druhu jakým je člověk? Máte představu, jaké náklady by museli vynaložit, aby nás mohli sledovat? A co má latina, hebrejština a vůbec jakýkoli národní jazyk společného s těmito hypotetickými mimozemšťany? Co má desítková soustava, snad odvozená od toho, že člověk má deset prstů, stejně tak si mohl vytvořit soustavu sedmičkovou nebo devítkovou, nebyl by v tom až takový praktický rozdíl, co má tedy desítková soustava společného s pány mimozemšťany? Pokud byste byl tak hodný a vysvětlil mi to pojedenácté, byl bych vám velmi vděčen. Díky.

312481

20.05.2015 02:06

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici

Strachotínská výzva - past na hlupáky

lama.cz 46.?.?.?

Pan Obrtel organizuje cosi, co na první pohled vypadá jako odbojová organizace. Ale už na druhý pohled to vypadá úplně jinak. Odbojové organizace namířené proti nějakému předpokládanému vnitřnímu či vnějšímu nepříteli na českém území, opravdové odbojové organizace na tomto území nemůžou fungovat veřejně a s masouvou personální základnou. Toto je přelud, který vysoký důstojník Marek Obrtel musí rozeznat hned, pokud neutrpěl v poslení době nějakým druhem demence.

Teritorium České republiky není pro masové operace partizánů vhodné, když chybí rozsáhlé zalesněné nebo neobydlené oblasti, ve kterých by se velký partizánský oddíl ztratil. To platilo i v době Protektorátu a dnes to platí tím spíš, pokud vezmeme v potaz rozvoj technologie průzkumu bojiště. Kupříkladu: každá špápota, kterou člověk zanechá v terénu, vyzařuje teplo ještě několik hodin. Druhou možností je partizánský boj ve městech. Ani ten v našich podmínkách nemůže mít masovou podobu. To je jedna věc.

Druhou věcí je zásadení požadavek na utajení. Odbojová organizace, pokud se ustavuje předem už před konfliktem, musí svou existenci do poslední chvíle tajit. Nepřítel nesmí mít čas na přípravu. Lidé musí být do organizace přibíráni a informace těmto lidem se musí být rozdělovány výhradně podle potřeby. Toho člověka jmenovitě potřebujeme/nepotřebujeme, tuto informaci jmenovitě ten člověk potřebuje/nepotřebuje vědět. Čím větší je počet účastníků, tím větší je riziko, že bude organizace odkryta a postižena. Informace se předávají ústně nebo na papíře, vůbec ne telefonicky, mejlem a jiným podobným způsobem.

Veškeré historické zkušenosti, které kdy nasbírali příslušníci českého domácího odboje, jednoznačně potvrzují, že přežít po nějakou dobu může pouze organizace malá, složená z malého množství mužů, kteří se navzájem už dlouho důvěrně znají a navzájem si oprávněně věří. Typickým příkladem takové organizace je odbojová skupina Tři králové z doby Protektorátu. Tři muži, tři důstoníci, kteří spolu dlouho pracovali a oprávněně si proto důvěřovali. Neviditelní počtem, neviditelní při práci.

Marek Obrtel svou iniciativou porušuje snad všechny zásady budování odbojové organizace. Velký počet mužů, žádné utajení. Aktivní až velkohubé sebepresentování se dlouho dopředu před zahájení konfliktu. Kdo se k tomu spolku přidá, je mrtvý muž. Je Marek Obrtel hlupák, nebo agent provokatér?

333184

13.06.2015 10:46

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: Á další expert na Marxe!

lama.cz 46.?.?.?

Na Boha kašlat. Odmítnutí deismu není o Marxovi, existuje bohatá předmarxistická literatura, směřující Člověka pomalu a jistě tímto směrem. Odmítnutí víry ve prospěch vědění je základním předpokladem vědeckého myšlení. Chceme-li něco vydávat za fakt, musíme nejdřív prokázat, že je to fakt. Pakliže to prokázat nelze, je možné vypracovat hodnověrnou spekulaci, ovšem rovněž vědecky podloženou, jen čekající na konečný důkaz (to je příklad jedné vzdálené planety, o které se vědělo, ačkoli ji dlouho nikdo přes umělou čočku nespatřil, její existence byla prokázána matematicky z výpočtu dráhy jiné planety, která vykazovala jinak nevysvětlitelné výkyvy). Taková podložená spekulace má svou vědeckou váhu. Souboj mezi materialisty a idealisty v té době, měl zcela zřejmé politické pozadí, ale pokračuje i dnes, když i dnes jsou lidé, kteří nám chtějí vnutit jako závazné babské povídačky. Marxovo dílo je tedy materialistické a potud i vědecké.

Marx byl především ekonom a nikoli ideolog. Zkoumal zákonitosti vývoje a na základě poznání vypracoval prognozu. Nevím, kde Ladislav Kašuka vzal, že Marx chtěl všechny národy a kultury násilně pomíchat. To by totiž odporovalo marxistické tezi o nevyrovnaném vývoji. každý národ jde vpřed svou vlastní rychlostí. Také nechápu, jak přišel na to, že Marxova slova o prostituování se ženy s celou společností, místo prostitutování se jednomu muži, lze vykládat jinak než jako osvobození ženy z područí muže? Jako že nepatřím mezi příznivce současného feminismu, naopak, tady Ladislav pořádně sexisticky ujel.

Engels se vyjadřoval k irskému přistěhovalectví do Anglie. přiznvá, že jde o něco hnusného a dokazuje, že jde o buržoazní agendu, směřující k oslabení dělnického hnutí a ke snížení mzdových nákladů velkých zaměstnavatelů. na druhou stranu píše, že suchému Angličanovi může příliv ohnivé irské krve prospět, což ale neznamená, že volal po násilném vykonání takového spojení. Sledování procesu a napomáhání procesu jsou dvě různé věci. Současné US a EU elity enmají s marxismem vůbec nic společného, je nemístné mluvit o nich jako o neomarxistech.

334636

13.06.2015 10:54

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: X

lama.cz 46.?.?.?

z tvého ničím nepodloženého přesvědčení, že jsi vyvinutější než Kašuka a z tvého anonymního tvůrčího psaní o NWO soudím, že jsi buďto Bůh nebo blázen. A protože Bůh do života muslimů už více než tisíc let nezasahuje, nezbývá než zúžit paprsek poznání na jedinou zbývající možnost. Jsi cvok! [smích]

334637

14.06.2015 20:52

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: Á další expert na Marxe!

lama.cz 46.?.?.?

...kdyby byly v řiti ryby, nebylo by třeba rybníka..., až ten důkaz existence boha stvořitele přinesete, tak se ozvěte a nebojte se o moji psychiku, pokrok v každém směru je pro mě pořád pokrok...

334693

14.06.2015 21:15

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: Oh, mrtvi proroci , proc mate

lama.cz 46.?.?.?

Rozšiřuješ drby. O Hegelovi Marx sám píše - když jsme studovali Hegela, byli jsme hegelovci, když jsme studovali Ludvíka Foyerbacha, byli jsme foyerbachovci a nakonec jsme pochopili v čem je problém, postavili jsme je oba z hlavy na nohy a stali jsme se sami sebou, materialisty. - Vždyť, být žákem nějakého učitele, neznamená být jeho mentálním zajatcem či otrokem.

Co se týče Marxova špatného vstahu ke Slovanům a Čechům, je pravda, že byl po určitý čas pod vlivem jakéhosi Němce, který o nich mluvil špatně. Později, pod vlivem Engelse, který ten negativní vstah ke Slovanům a Čechům nesdílel, dokonce se naučil mluvi česky, pod vlivem Engelse se Marx předsudků zbavil. Každý člověk se vyvíjí, jde nějakou cestou, hledá a když nenachází vrací se zpět k poslední křižovatce, aby hledal znovu. Marx byl taky jenom člověk, ani on není výjimkou. Ale pokud to bereš tak: jednou protičeský, vždycky protičeský - pak ti není pomoci,ty jsi ta výjimka.

334695

14.06.2015 21:28

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: Á další expert na Marxe!

lama.cz 46.?.?.?

Jo a tenhle znáte?
Velké povodně pustoší krajinu. Už jen věžičky kostelů vyčuhují na hladinu. Na jedné z věžiček sedí farář a kolem jede veslový člun. Posádka člunu na něj volá, aby šel k nim, že ho zachrání. Farář odmítne: ne ne, chlapci, mě zachrání Bůh. Později jede okolo motorový člun a farář zase odmítne: mě zachrání Bůh. Pak letí okolo vrtulník, žebřík letí dolů a farář zase odmítá: mě zachrání Bůh. Když pak voda dosáne až ke špici věže, farář lomí rukama: "Bože, proč jses na mě vysral?"
"Já že se ta tebe vysral? Poslal jsem ti dva čluny a vrtulník. To ty ses vysral na mě!"

334696

19.07.2015 01:52

Epizoda 6. Lev Trocký, otec německého nacismu (1. část)

strašná sračka, ten článek

lama.cz 46.?.?.?

stará pohádka,jak udatné,nikým neporažené Německo bylo sraženo do prachu zradou.Jestli se zrada přičítá židům,nebo spícímu princi,je vcelku jedno,motivace je nízká a nepoctivá tak jako tak.

Začněme jednoznačně nepravdivými dílčími informacemi,jako vyhlášení války Spojenými státy 6 měsíců před koncem války (ve skutečnosti 6.dubna 1917)o přeplutí tří těžkých křižníků, nějakých torpédoborců a ponorek do Anglie(třicet bitevních lodí a desítky křižníků asi autor stratil při uklízení pracovního stolu)a tvrzení že George W. Bushe museli 1. září 2001 kvůli teroristickému útoku vzbudit(ve skutečnosti byl v době útoku na cestě do základní školy na Floridě).

Německo neprohrálo válku na podzim 1918,ale v předchozích čtyřech letech.To je zásadní fakt.To že nikdo nevstoupil na jeho území,nevymazal jeho města a továrny z povrchu je pravda, ale to neznamená,že se to nemohlo stát v roce 1919,kdyby válka pokračovala a německý velkokapitál na takovém pokračování určitě neměl zájem. To je zásadní,ne země a národy se živí válkou a kořistěním,ale velké soukromé zájmy skryté v příšeří.Když se to kapitálu hodí,vyprovokuje válku.Když se to nehodí,vynutí si mír. Argument nacistickým odporem,jednoduchý až primitivní,jako celý článek,lze vysvětlit jednoduše.Nacisté měli všechno mocensky podchyceno do té míry,že mohli kohokoli,třeba i samotného Kruppa,koncentrovat a zplynovat,zvláště po neúspěšném atentátu z července 1944.Ačkoli kapitalismus není synonimem pro demokracii,toto nebyl normální stav.

Zkrátka a dobře,autor si plete pojmy s dojmy.

336784

19.07.2015 02:14

Epizoda 6. Lev Trocký, otec německého nacismu (1. část)

RE: strašná sračka, ten článek

lama.cz 46.?.?.?

Vladimír Lenin byl nadšen,když si přečetl Clausewitzovu knihu "O válce" a usoudil,že je až tak významná,aby ji každý funkcionář bolševické strany měl znát.Dovolím si s Leninem nesouhlsit.Každý dospělý muž,který aspiruje být plnoprávným občanem a ne jen ovčanem,by ji měl číst a snažit se ji pochopit,jakkoli je to těžké.

Clausewitz postuluje základní myšlenky, které se týkají povahy války,rozebírá to z různých stran.

Účelem válečné činnosti,tedy cílem boje,je "zbavení protivníka všech možností obrany."I když to zní jako absolutní pravda,není to tak,že jen protivník zbavený všech možností obrany podepíše mír nebo příměří.Většinou,výjimky potvrzují pravidlo,se podrobí vůli silnějšího daleko dřív:když si spočítá,že to k úplné bezmoci směřuje a při vědomí,že pokračování války,ještě jeden rok,nebo třeba dva,bude pro něj i vítěze mnohem nákladnější,se snaží vyjednat přijatelnější podmínky,než ty, které mu budou nadiktovány po úplném zničení všech jeho sil. "Válka je akt násilí s cílem donutit protivníka,aby se podřídil naší vůli"...předběžná jednání o míru či příměří,předběžná v tom smyslu,že předcházejí s časovým předstihem před úplným rozdrcením jedné z válčících stran,je výhodné pro obě strany,brání zbytečným nákladům,zbytečnému přepínání sil a s konečným cílem není v žádném konfliktu.

336786

19.07.2015 22:41

Epizoda 6. Lev Trocký, otec německého nacismu (1. část)

RE: strašná sračka, ten článek

lama.cz 46.?.?.?

Já nic neponukávám, protože nejsem škola ani kniha. Tobě bych doporučil důkladně studovat a ne tupě nasávat všechno, co odporuje oficiálu. To je skok z jedné smradlavé škarpy do druhé. Kvalitní historické literatury, stejně jako méně kvlitní a vysloveně nekvalitní je všude hafo. Na tobě je, abys ji přelouskal, promyslel a naučil se racionálně rozpoznat pravdu od nepravdy. Žádný podvodník jménem Starikov to za tebe neudělá. Německo by válku v roce 19 prohrálo. To je sice jenom předpoklad, protože k tomu nedošlo, ale podložený informacemi, které v prostoru jsou.

PS: tvrdá fakta v autorově článku se hledají dost pracně.

336813

19.07.2015 22:51

Epizoda 6. Lev Trocký, otec německého nacismu (1. část)

RE: strašná sračka, ten článek

lama.cz 46.?.?.?

další, už druhý hrdiný anonym,kterého nelze identifikovat ani podle zvoleného nicku, mě obvyňuje ze spekulací, ač sám spekulace rozšiřuje. Podle čeho soudíte, že podrobné znalosti "anglosasů" o mocenských poměrech v Sovětském svazu, jsou skutečnými znalostmi, že to co "anglosasové" o Sovětském svazu psali, byla a je pravda, zvláště když sám víte a uvádíte, že laická veřejnost je matena? Ale anonymům stačí říct, že za komunistickým experimentem byli židi,což je možné a to mu stačí k přesvědčení, že poznal skutečné, nezkreslené dějiny, ačkoli ve skutečnosti poznal málo nebo nic...nechtěl bych dopadnout tak, že budu studovat a brát na zřetel jenom tu literaturu, která pokud možno co nejvíce odporuje oficiálu a tu ostatní ignorovat jako cinknutou. Ale to už se opakuju...

336814

12.10.2015 03:27

Sny o minulosti: Třetí říše a Polsko proti SSSR

všichni fašisté vnímají realitu pokřiveně

lama.cz 46.?.?.?

Absurdní představa zcela v rozporu se vším co může dítě školou povinné zjistit ve školní knihovně, že se mohli Poláci domluvit s Němci na úkor Sovětského svazu. Ale mě to nepřekvapuje.

Aby byl člověk velkým banditou, musí sabotovat vlastní schopnost vnímání reality.A neúspěšní bandité v určité chvíli pozbívají i poslední zbytky té schopnosti. L. Bezymenskij popisuje ve své knize (Plán Barbarossa), jak nacisté plánovali využívat své válečné úspěchy a jak vážně na tom pracovali. Ještě v roce 1945 si navzájem okázale rozdávali funkce místodržitelů na sovětském území.

Německé plánování nebylo jen o čistém antikomunismu, jako že projdou Evropou, zničí komunisty a pak se vrátí domů a všichni je budou milovat. Bylo maximalistické v cílech i nástrojích. Pro Poláky v nacistickém světě nebylo místo. A němečtí kapitalisté se taky nehodlali s nikým z venčí o kořist dělit. Němci sice usilovali o vytvoření "celoevropské" koalice proti kominterně, ale pouze za předpokladu, že partneři budou partnery podřízenými. Takoví partneři by byli Německu do budoucna vydáni na milost a nemilost. K dokonalosti jejich představu mezinárodních koalic přivedli Američané po válce.

Otýzkou tedy není, co jmenovaní autoři přinesou Polsku do budoucna, ale jak jsou obyčejní řadoví Poláci schopni poctivě studovat (nejen vlastní) dějiny a poučit se z nich.

340558

12.10.2015 18:57

Sny o minulosti: Třetí říše a Polsko proti SSSR

RE: všichni fašisté vnímají realitu pokřiveně

lama.cz 46.?.?.?

udo zmatený a blábolivý jako vždycky. Poznávám vás, jste dlouhodobě konsistentní. Nejde o přece to, jaký charakter mělo meziválečné Polsko (mimochodem: bylo fašistické, ale ne nacistické), ani o to, kdo napsal podělaný Main Kampf, podle jakého vzoru a jestli jsou židi zdrojem všeho zla na světě nebo ne. Jde o to, že v nacistických představách měli být Poláci vyhubeni. Hitler válku s Polskem v roce 1939 chtěl, chtěl ji za každou cenu a nejvíc ze všeho se bál, že nějaký švajnehunt přijde jako v Mnichově s nějakým kompromisem. Tudíž veškeré blábolení o spojenectví Německa a Polska proti SSSR je úplně zbytečné. Krátké a účelové spojení během přechodného období Německé slabosti, to ovšem nevylučuje.

340583

13.10.2015 12:03

Sny o minulosti: Třetí říše a Polsko proti SSSR

RE: všichni fašisté vnímají realitu pokřiveně

lama.cz 46.?.?.?

náboženství mě nezajímá. Moderní člověk ho nepotřebuje. Ani židi mě nezajímají. Lidi nedělím na židy a nežidy, ale na chudé a bohaté, vlivné a bez vlivu. Bohatí a vlivní to vnímají stejně. Pro ně národnost nic neznamená, leda jako maska kryjící jejich skutečnou tvář. Bohatý žid nedá svou dceru chodému židovi, i když ji nebude bránit, ale rád přidá půl banky bohatému negrovi...

Nevidím přímou souvislost mezi Main kampf a židovskými texty. Ideál světové říše tu byl už židy. Je doložitelný v souvislosti se sumerskou veleříší, je to ideál nesmrtelný. Ani ideál osobního zotročení (nebo zahubení) každého cizince při budování světové říše, nelze spojovat se židy. Svou politiku mu podřizovali Peršané, Hunové, Tataři Čingischánovi, a jedna z velkých civilizací střední Ameriky před příchodem Kolumba. Lidé jednající podle této ideje vnímali cizince stejně jako lidé v prvobytně pospolné tlupě, tj. jako součást přírody. A s přírodou se člověk nemazlí. S přírodou bojuje. Kdokoli vidí za vším zlem na zemi židy, nebo má potřebu upozorňovat alespoň na jejich svaté texty, kdykoli se něco na světě stane, je blb. Ba co, debil!

Co se týče vývoje druhé světové války, souhlasím zatím s těmi historiky, kteří si myslí, že to nešlo úplně podle plánu. Mnochovanství nebylo jen o slabosti a zbabělosti Západu. Mnichovanství bylo o vytvoření protikomunistické koalice. Teoreticky mohly mocnosti západu, spolu s Němci a Poláky a dalšími jít proti SSSR společně, ruku v ruce, ale to by mezi kapitalistickými státy nesměly existovat rozpory dané vzájemnou konkurencí a někdo by musel účelově vybrat ve výmaru politickou stranu, která to provede. Ale nebylo jasné, kdo v Německu se zvedne. Kapitalisté (loutkovodiči) financovali vícero politických stran. Každá z nich to mohla být. Nikde nebylo řečeno, že to museli být zrovna nácci. Zákonitost vývoje se tu snoubí s náhodou, navzájem se obě sestry doplňují a podmiňují. Není to pravda, jak říkají někteří, že existuje pouze náhoda a stejně není pravda, že náhoda neexistuje. Zkrátka: široká evropská koalice namířená proti SSSR nemohla být realizována na základě vstahů rovného s rovným, nebo na mísrné dominanci silných spojenců. Zájmové rozpory byli příliš silné. Jako Německo chtělo hrát hlavní roli, chtěla to i Anglie. Pro Anglii byly jen dvě alternativy: s podřízeným Německem proti SSSR, nebo s SSSR proti vzpurnému Německu. Britové to věděli, Němci to věděli. Proto se obě strany cpaly v roce 1940 do Skandinávie, proto Britové okupovali Island atd. Žádný tajný plán nějaké tajné zlovolné společnosti v tom nehledám. I kdyby taková tajná společnost existovala, zákonitost změnit nemůže. Může svou existenci zákonitost potvrdit a ovlivnit maximálně náhodu, protože její vznik sám o sobě je zákonitý a současně náhodný.

340615

13.10.2015 22:23

Sny o minulosti: Třetí říše a Polsko proti SSSR

RE: Svatý svého boha

lama.cz 46.?.?.?

vážený pane blbe, s tím papežem máte pravdu, on tu svatou válku proti SSSR chtěl, ale nebyl zdaleka jediný. Na rabína Sidona, svaté texty a vaše slzy já mrdám.

340642

18.10.2015 06:09

Bez nože!

RE: Big Bang Theory

lama.cz 46.?.?.?

Jednu věc nechápu. Jak lidé můžou dál chodit do restaurací, kde nadávají k jídlu nože, ponižovat se honěním jídla po talíři. Pro mě je to stejně nepříjemné, jako si pokypat bundu omáčkou z hamburgu, před očima krásné ženy. A když už tam chodí, neřeknou si o něj - píšete, že jste jediný, kdo se ozývá.

Vspomínám si, byl jsem ještě malý kluk, jak jsme byli s rodiči v nějaké restauraci. Přinesli nám skoro studenou polívku. A otec, tehdy ještě žil, chtěl po číšníkovi teplou polívku. Stalo se.

Při jiné příležitosti šlo o čepici, kterou mému bráškovi ukradla z hlavy skupinka kluků v středoškolském věku. Bráchovi bylo asi deset, mě osm. Tata řekl: ukaž mi je. A šel s bráchou, předstoupil před ty blbečky, mohli ho klidně zmlátit, čtveřice nebo pětice 16-17 letých kluků už má síly dost; přišel k nim, o čepici si řekl a dostal ji.

To byla doba, kdy měli ještě chlapa v každé rodině. Mohl jsem zaklepat na kterékoli dveře a věděl jsem, že tam nějaký žije. Když nebyl tata, byl soused. Už jako učeň jsem viděl, jak na provoze jeden dělník dal přes hubu druhému. Přiběhla mladá kočka s kanceláře a chtěla dělat okolo toho nějaké točo. A ten bijec, asi čtyřicetiletý řekl: "s ženou se o takových věcech bavit nebudu." A nestál tam, šel za svou prací. Když jsem byl v létě u soudu a musel tam spovídat ženě ve věci, která byla dost podobná, vspoměl jsem si na to. Jsou věci, kterě žena ani feminizovaný muž nemohou pochopit a vyřešit. To může jedině chlap! Ženy chápu, jsou to jen ženy. Feminizované muže z duše nesnáším.

340823

24.10.2015 01:16

Princip společenské vlády a její úpadek

Úplně ahistorický pamflet

lama.cz 46.?.?.?

Historický vývoj společnosti směřuje od prvotního komunismu pospolné tlupy k rodu, kmeni, kmenovému svazu a národu. Indický kastovní systém je specifický právě pro Indii. Ve antickém světě jej propagoval Platón a neuspěl.

Antický systém a po něm systém byzantský měli své závažné vady, otrokářství a feudalismus, ale přesto nezaručovali sice, ale umožňovali do určité míry společenskou mobilitu, kdy schopný člověk z nízkého původu mohl prokázáním schopností se vyšvyhnout. V Byzanci to bylo možné, když si vás všimnul císař, nebo některý z vysokých funkcionářů. Justinianus byl například prostý voják z Durostora, původně. Společenská mobilita je důležitá nejen pro jedince, který je tam více motivován se snažit (proč je Indie tak zoufale chudá a zaostalá?), ale i pro společnost, ze které vzešli. Zajímavá je historie Velké francouzské revoluce a přívalu inteligence, který pozvedl úroveň francouzské armády v několika málo letech tak, že se ji konkurenční armády nemohly postavit samostatně ani v koalici. Do té doby byly důstojnické funkce výhradně pro aristokraty. Takový šlechtic se nemusel snažit, aby získal důstojnickou hůl. Po revoluci přicházeli jiní lidé. Podle francouzského způsobu si vojáci volili své důstojníky, po reformě v roce 93 v poměru 2:1, dva si mohli zvolit, jeden jim byl jmenován ze zhora. Z této várky snaživých a revoluci oddaných důstojníků vzešel nejeden vyjímečný talent.

Indický kastovní systém je špatný i ve srovnání s antikou a středověkem. Konzervuje společenské poměry v zájmu těch, kteří silou moci dosáhli lepšího postavení. Likviduje veškerý pokrok a společenskou mobilitu, když dědičně připoutává člověka ke kastě a povolání. Tvůj prapraprapradědek byl krejčí, tak ty tež budeš a když ne, tak ti setneme hlavu - kurvo.

340994

06.11.2015 15:17

Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?

RE: Kazdymu koho zajimaj dejiny

lama.cz 46.?.?.?

kdybych byl ruský bolševik a kdokoli mi nabídl podporu ke svržení starých pořádků, samozřejmě že bych ho neodmítl. Žádný skutečný stratég neodmítne účelové spojenectví. Neodmítal to ani Churchill (když bojuji s čertem, spojím se třeba s ďáblem). Otázka pro všeznalého anonyma: byl Churchill žid? Nejde tedy o to, zda přijmout peníze z Německa (byl císař žid, anonyme?) a z New Yorku. Jde o to, dosáhnout svých cílů.

Co se týče údajně fingovaného boje proti bolševikům, co asi tak mohl Západ dělat víc, když se jim doma po všešch těch válečných masakrech bouřilo obyvatestvo. Vy anonymové, co všemu tak perfektně rozumíte (za vším hledej žida, neuděláš chybu, když nazveš viníkem žida) jděte už konečně někam.

PS:
kdokoli mi dnes nabídne podporu ke svržení režimu, který vládne v ČR, nebude odmítnut. Jeho původ a zájmy mám u prdele.

341460

09.11.2015 21:28

Je Charlie Hebdo mašinou nenávisti Západu?

Článek o hovně tak velikém...

lama.cz 46.?.?.?

Řekl bych, že číst a prohlížet tento časopis není nikdo povinen. Já k tomu určitě nikoho nutit nebudu.

Řekl bych také, že proti gustu neexistuje dišputát, jakkoli si to milý Ahmed nemyslí. Já na to, co si myslí Ahmedové o mém gustu, koneckonců kašlu.

Tenhle časopis vzešel z francouzské molierovské tradice, dělat si srandu úplně ze všeho a hlavně ze šlechty: světské i duchovní. Komu se to nelíbí, ať si...políbí. Francouzi mu ho líbat určitě nebudou.

Jak souvisí karikatury v málo čteném, výrazně menšinovém fr. časopise, o kterém do atentátu na jeho redakci nikdo mimo Francii nevěděl, s instalováním loutkových vlád všude po světě, tomu my lamky nezozumíme. Je nám to nesmírně líto. [pláč]

Co se týče posledních dvou karikatur:
první z nich, tak to vidím já, si bere jako terč západní propagandu. O té málokterý ze zde přítomných zvedavců může říci cokoli pozitivního a ta karikatura ji postihuje docela přesně. Druhá karaikatura, podle mého, sleduje stejný cíl jako ta první. Nejde tedy o hyenismus, zaměřený proti obětem, proti Ivánkům a tím méně proti Ahmedům. Jde o kritiku nenapravitelně prolhané západní propagandy a protiruského štvaní.

Konec Lamova hlášení o hovně velikém...[zmaten]

341669

10.11.2015 00:47

Je Charlie Hebdo mašinou nenávisti Západu?

RE: hodnota

lama.cz 46.?.?.?

ne, to Rothschildy vlastní Charlie Hebdo...

341682

10.11.2015 00:50

Je Charlie Hebdo mašinou nenávisti Západu?

RE: Ten plátek .....

lama.cz 46.?.?.?

proč mě to kurva nenapadlo hned?! [zahanbení]

341683

11.11.2015 14:49

Je Charlie Hebdo mašinou nenávisti Západu?

RE: Nemám nic proti černému humoru - mrzak jsi ty

lama.cz 46.?.?.?

ty chceš ignore tvrdit, že Charlie zapadá do mantinelů politické korektnosti? Jestli jo, tak bys měl nadávat sobě a ne diskutérům

341710

12.11.2015 16:35

Můj komentář ke zrušené výstavě aktů v knihovně Akademie věd

RE: Autor článku

lama.cz 46.?.?.?

já osobně, a - troufám si tvrdit - velká spousta dalších lidí, na obsahu té výstavy nic kontroverzního neviděla. Proč? Protože nejsme pokrytci.

Když krátce po revoluci přišli rušští konzervativci za Leninem, aby zasáhl proti novému uměleckému směru, který se tehdy začal prosazovat v ruské obrazomalbě, ten "zlosyn" jim odpověděl, že k takovému zásahu v oblasti umění není kompetentní. Konec debaty, vyřízeno. Mladí umělci malovali obrazy podle svého gusta.

Akty nejsou pornografie. Akty jsou umění a umění je součástí života. O vyspělosti společnosti nevypovídá ani tak technická úroveň, ale postoj k umění. Staří Řekové nenechali jedinou vázu, jedinou amforu neozdobenou. malbami zdobili své domy, šaty a válečníci své štíty. Na Olympijských hrách se kromě sportovní výkonosti posuzovala i poezie, hudba a výtvarné umění. Co platí obecně platí i pro vědu. Umění není s vědou nijak v rozporu. Ale je v rozporu se všemi pokrytci a nekulturními hovady. Jinými slovy: naše společnost potřebuje Lenina. Ten měl zdravý rozum.

PS: a možná, že je věda v rozporu se životem. To daleko spíš...

341746

12.11.2015 17:01

Můj komentář ke zrušené výstavě aktů v knihovně Akademie věd

RE: Pro pana Ponkráce a pana Nemo07

lama.cz 46.?.?.?

Na jedné straně je vám Akademie u zadnice a na druhé straně chcete hájit neposkvrněnost jejího početí? Buď nevíte, co říkáte a pak jste blázen, nebo jste lhář.

Faktem asi je, že motivace jednotlivých účastníků tady málokoho zajímá. To co se tu stalo, je záležitost symbolická. Pokrytectví, puritánství a zpátečnictví na jedné (vaší) straně, proti zdravé přirozenosti na straně druhé.

Připomínáte mi toho intelektuála, který se jal analyzovat oko Mony Lízy. Studoval a analyzoval až na úroveň atomu a pak vítězoslavně prohlásil, že jeho studie je dokonalá, neb poskytuje celkový obraz skutečnosti (skutečností je obraz Mony Lízy), zatímco jeho odpůrci jsou pouzí "redukcionisté," protože popisují pouze část oné zkučenosti. V jeho pokřivené logice největším redukcionistou na světě je pivrnec z 9. cenové, který kumpánovi vedle sedícímu vysvětluje co je Mona Líza těmito slovy: "je to starý obraz v Paříži co ukazuje pěknou děvuchu s takovým divným úsměvem."

Jak to vidím já, ten pivrnec s IQ 99 popsal skutečnost daleko přesněji a věrněji, než onen intelektuál, vážený člen Menzy.

341748

13.11.2015 17:29

Můj komentář ke zrušené výstavě aktů v knihovně Akademie věd

RE: Autor článku

lama.cz 46.?.?.?

takže nedošlo k nátlakové akci, pan řídící se nerozhodoval pod tlakem (jakkoli mohlo být jeho vnímání subjektivní a rozhodnutí bylo zbabělé), neměl se vůbec čeho obávat. Ony feministky nikdy nikoho na světě nepoškodily, ředitelé čehokoli nemají důvod k obavám.

Obecně (odhlédneme na chvíli od tohoto případu), neexistuje státem zajištěná předběžná cenzura. Známená to, že cenzura v mediálním prostoru neexistuje vůbec? A jestliže Akademie (konkrétně) podlehla tlaku při hned prvním náporu, ještě ne moc silném, nelze přesto hovořit o nátlaku a o cenzuře?

Vlastně se vůbec nic nestalo. Nedošlo k ničemu, co by se dalo označit jako projev společenské degrese a tedy není o čem psát a o čem diskutovat. To jen obskurní partička debilů, které vadí zobrazování nahoty, prosadila svou. Příště bude vadit něco jiného a my budeme zase plkat o jejich motivaci, místo abychom pojmenovali problém.

Analogický hrdina Lenin tam samozřejmě nebyl (už proto že pan ředitel kapituloval a problém hrdinům k vyřešení nepřenechal), já napsal, že by bylo super, kdyby byl. Vlastně, roli hrdiny by nemusel hrát jednotlivec, kdyby se z tématu stalo téma veřejné. To se nestalo a to je škoda, protože by se ukázalo jak nízko většina společnosti hodnotí moralisty tohoto druhu. A jak málo jsou ochotni jim naslouchat.

Tahle diskuse se evidentně vede za účelem vítězství, ne za účelem pochopení podstaty. To se mi nelíbí. Seru na to.

341783

13.11.2015 17:38

Sýrie – skutečný průlom, obrana teroristů v oblasti Aleppa se hroutí!

zdravím autora

lama.cz 46.?.?.?

máte zhruba nějakou představu o tom, jak dlouho ještě válka potrvá s její nynější intenzitou? Jistě i po té bude třeba území dočišťovat od menších nekoordinovaných skupinek, ale tu fázi teď neberme v potaz.

Takže, jak dlouho ještě válka potrvá: rok, dva, více let...?
Jde opravdu o strategický úspěch, či spíše jen taktický?

341784

14.11.2015 15:52

Prosluněná poznámka k imigraci

nemám zájem

lama.cz 46.?.?.?

"Kdo nebrání neohroženě svůj vodojem před nepřáteli, tomu bude rozbořen.
Kdo neútočí na jiné, sám trpí ponížení."
arabské přísloví
______________________________

90 procent příslušníků tohoto národa nemá zájem. Ta část národa říká více než nahlas. Na tom žádné pošahané kecy nemohou nic změnit. To je zřejmé.

Pokud jasně vyřčené "ne," stačí sluníčkářům jako odpověď, budou moci mezi námi žít. Pokud "ne" nepřijímají, pokud nehodlají respektovat vůli většiny, budou muset emigrovat, nebo padnout v bojích občanské války. Proč? Protože tahle většina se této menšině podřizovat nebude.

341820

14.11.2015 16:01

Prosluněná poznámka k imigraci

RE: nemám zájem

lama.cz 46.?.?.?

ačkli - sypu si popel na hlavu. Je to spíš taková sranda ten článek.

Viz třetí odstavec, začínající slovy "ekonomicky úspěšná část populace" a končící slovy "půtkami mezi sebou či s migranty." To kurva nemůže být myšleno vážně. Má úcta autorovi.

341823

Armáda české republiky je špatném stavu. To je pravda. Ale kritizovat ji za tabulkové počty je mimo mísu.

Jde přece o armádu profesionální, nikoli armádu branců. Minimální hodnost pro vojáka z povolání koncem devatesátých let, když ještě byla armádou branců, byla hodnost rotmistra. To jest, základní praporčická. A protože brannou povinnost nikdo nezrušil, úplně, předpokládá se že tito profesionálové budou nuceni hrát roli velitelů rot, nebo čet, jako i štábních důstojníků v náhle rozmnoženém vojsku, takže je správné, mají-li minimálně praporčické hodnosti.

Počty generálů. Co je to generál? To je všeobecný, neboli generální důstojník. Všeobecný, protože rozumí (měl by rozumět) "všemu," zatímco jeho podřízení nemusí, když plní jeho rozkazy. On by měl ale vědět, co může od svých podřízených chtít. Proto všeobecný, proto generální, proto generál. Že je jich dva a dvacet v generálním štábu? No proto je to generální štáb! Krom velitelů polních, kteří si vyslouží hodnost generála, jsou tam také odborníci jiného chrakakteu, zpravodajci, generálové od technických oborů atd, kteří dosáhnou takového stupně důležitosti a důvěry. Dvacet generálů v generálním štábu, jak já to vidím, to vůbec není mnoho. Myslím, že je to dost málo a jejich nízký počet odpovídá hanebnému stavu armády.

Třetí podpásovka se týká poznámky týkající se zbabělosti českých generálů, kteří, jak autor naznačuje, nemají koule se pohybovat v první linii. Ve starém válčení bylo místo generála vzadu za frontou. S rozvojem motorizace a zrychlením manévru za druhé světové se všechno změnilo. Všichni dobří generálové (dobrý zanamená za 3) se pohybovali v předu, protože jen tak mohli kontrolovat dění. Ze zadu neměli šanci nic uřídit. Od druhé světové se v tomto nic nezměnilo. Spíš naopak a pokud jde o syrského generála v obležení: nebyl by tam, kdyby se ho jehjo nadřízení rozhodli stáhnout. To místo je ale důležité, proto mu velí generál. Kdo si snad myslí, že je tam pan generál z vlastní vůle, protože je prostě hrdina, kdo si myslí je vůl![velký smích]

344743

21.01.2016 18:31

Latakia- teroristická pevnost byla osvobozena, Deir Ezzor – krvavá lázeň pokračuje

RE: nepodložená kritika

lama.cz 46.?.?.?

Povězte mi prosím vás: jak se válka v posledních deseti letech změnila. Prosím prosím. Změnila se na válku protipovstaleckou? Na to neberu zřetel, stejně jako neberu v potaz, jak se na nás dívají Francouzi. To nejsou žádné argumenty.

Slyšel jednoho z vlastních velitelů mluvit už v roce 99 o tom, že systém hodností u české armády je posunut nahoru ve srovnání s armádami na Západě. Už je to doba, nepamatuju podrobnosti, ale není to příznačné pro všechny armády bývalé Varšavské smlouvy? Myslím, že ano. A netvrďte mi, že co platí na Západě je automaticky lepší než na Východě. Já Západ jako závazný vzor neuznávám.

Co se týče platů, vy jim ty platy závidíte? Nebo máte pocit, že základní platy pro tu či onu hodnost táhnou obranný rozpočet dolů? Já bych řekl, že daleko více prošustrujeme při neokoloniálních agresích (pardon: zahraničních misích), mimo jiné na odměnách za účast.

Současný stav armády je zcela evidentní provizorium, po všech stránkách se to jenom pořád dokola flikuje a flikuje. Netvrdím, že je to tak absolutně správně a musí to tak zůstat, už proto že moje znalosti potřeb současné armády jsou nulové.

Nemohu říci, že bych záměrně opomíjel hodnosti vojáků-branců. Někteří záložníci mohou mít po letech i vyšší hodnosti, ale drtivá většina nepřekročila ani hodnost desátníka, nebo četaře. Proč jste o tom psal nechápu. Vůbec.

Pokud existují plány na mobilizaci a není důvod si myslet opak, počítá se s přílivem vojínů a těm mrakům vojínů bude muset někdo velet. Při výcviku i v boji. Čím vyšší hodnost tím náročnější studium, časově i lidsky. Vychovávat na poslední chvíli důstojnický zbor nelze. Musí být připraven dlouho dopředu. Podobný problém řešili výmarští Němci mezi světovými válkami. Personál musel být připraven na chvíli, kdy dojde k rychlému nárůstu počtů.

Kdyby bylo po vašem, bychom mohli celou naši armádu degradovat. Měli bychom deset tisíc vojáků a poddůstojníků, deset tisíc praporčíků, několik málo pár důstojníků a vysokých důstojníků, maximálně jednoho generála, protože pro úkoly protipovstaleckých operací banda stupidních hrdlořezů bez vyššího vojenského vzdělání bohatě postačuje. Ale to už nebude armáda, ale státem vlastněná bezpečnostní a úklidová služba. Ti kdo berou vývoj západních armád posledních deseti let jako bernou minci by měli radost. Já ten vývoj ale vnímám jednoznačně negativně. [bliji]

344765

24.01.2016 11:15

Latakia- teroristická pevnost byla osvobozena, Deir Ezzor – krvavá lázeň pokračuje

RE: nepodložená kritika

lama.cz 46.?.?.?

Dobře. Uznávám, že podléhám stejným zlozvykům jako mnozí jiní - škatulkuju oponenty a dělám to až příliš rychle. Mrzí mě to a omlouvám se. Asi by bylo lepší se vyhnout podružnostem a postavit to na základních věcech.

Jsem přesvědčen, že malá, plně profesionální armáda, nebo téměř zcela profesionální, neodpovídá naším národním zájmům. Už proto nepovažuju současný tabulkový stav za závadný, protože nepočítám s tím, že armáda bude věčně stavět na 6 tisícovkách žoldnéřů. Nepřijatelné!

Přikláním se k ideálu ozbrojeného lidu. Mezi mnoha příznivci té myšlenky byl jistý Niccolò Machiavelli, který tvrdil, že vladař "si musí ze svého lidu sestavit vojsko," pokud má být jeho vláda stabilní a jeho stát trvalý. Co platilo tehdy, platí dnes stejně. Vojsko z vlastního lidu není vojsko cizinecké legie, ani vojsko žoldnéřské, ale prostě a jen vojsko sestavené ze všech mužů schopných sloužit. Jestli to naše vojenská generalita vnímá stejně a počítá s navýšením personálu, pravda, nevím. Myslím si to, doufám v to, ale nemůžu to tvrdit.

Nesouhlasím, pokud naznačujete, že návrat k masové armádě je prakticky nemožný. Odvody byly zastaveny a nástupní ročníky 90. let se při výcviku setkaly s mizernou péčí, ale to nevadí. Brannou povinnost nikdo nezrušil a nový branný zákon s odvody počítá. Ano, trvalo by půl roku, než by vzniklo něco zajímavého, ale nárůst mezinárodního napětí, který vede k válce mezi státy trvá vesměs roky. Stejně dlouho trvá příprava materiální a metodická (doktrinální). Máme tedy dost času, protože žádného nepřítele na kontinentu zatím nemáme. Ale mohli bychom mít.

Úkolem, který by naše armáda měla plnit, je obrana státního teritoria. Nikoli účast na neokoloniálních dobrodružstvích a boj proti takovým silám jako je Taliban, Islámský stát, nebo HIzbaláh. S tím ať se babrají ti, kdo strkají pracky do vosího hnízda. Jejich představy o válce a armádě budou zákonitě jiné než moje. Jestli se Izrael chce chvástat, protože "vypráskal Hizbaláh," s absolutní dominancí ve vzduchu i v těžkých zbraních na zemi, se všemi technologickými vymoženosdtmi v oblasti komunikace, průzkumu a s masovou armádou, tak prosím. Ale já jim to nežeru. Já tvrdím, že jsou to srabi. Trapáci! Schopnost vést partizánskou válku nebo naopak protipartizánskou je důležitá a generální štáb ji musí po doktrinální stránce rozvíjet, ale nelze na tom stavět obranu českého státu. My se musíme připravovat na boj s regulérní armádou.

Zmínil jste potřebu uzavření hranic. Pokud bychom to měli udělat rozestavěním mužů (Vnitro, ne Obrana), nebude stačit ani 200 tisícová síla. Hranice se zabezpečují technicky.

Takže znovu: nepovažuju personální tabulky za problém. Problémem je koncepce malé profesionální armády. Mimochodem: kdyby Asad měl před pěti lety takovou armádu, tak už nežije.

344835

24.01.2016 17:59

Latakia- teroristická pevnost byla osvobozena, Deir Ezzor – krvavá lázeň pokračuje

RE: nepodložená kritika

lama.cz 46.?.?.?

Co chcete definovat? Zájmy malého státu, vtěsnaného mezi dominantní státy či impéria, jsou svou podstatou pasivní.

1) suverenita a nezávislost
2) bezpečnost občanů a jejich majetků
3) zvějšku nezaškrcený ekonomický a sociální rozvoj

Toť vše.

344848

12.03.2016 10:11

Rothschildova rodina obviněna

RE: Poznámka editora se mi líbí

lama.cz 46.?.?.?

"ti velmi dedikovaní mužové" (s ženami je bláhové pro cokoli revolučního počítat) by museli zvládat mnohem více než strach o vlastní životy. Museli by být ochotni jít do toho s tou jistotou, že jen za pár let po vyčištění augiášova chléva na ně plivnou jejich vlastní národy jako na tyrany, vrahy, zloděje a totalitáře. Příklad Stalinů a Gottwaldů... Kdokoli byl komunisty postižen byl dobrý člověk, úplně nevinný. Komunisté ho zbavili funkce, možnosti vykonávat povolání, zavřeli ho nebo popravili, protože nesnášeli hrdé a svobodymilovné lidi. Tak hrdé a svobodymilovné jako je bankster Benjamin, nebo český lidovecký hroch - Kalousek. Bohužel, ten maras žádná "demokracie" nespraví. To může udělat jen diktarura většiny, diktatura bez nemístného respektu k menšinám.

346718

09.06.2016 09:50

Švýcarsko se zřeklo životního komunismu

poznámka z rudé strany

lama.cz 46.?.?.?

ad) "V lidovém povědomí je komunismus přijímán jako společenský řád, ve kterém má každý člověk právo spotřebovávat, ale není povinen pracovat."

Nevím přesně co se traduje v lidovém povědomí, ale věc se má tak. Komunismus není o právu na spotřebu, tím méně na spotřebu bezpracnou. Komunismus je o beztřídní společnosti, tedy společnosti nerozdělené na lidi ovládající a ovládané, vykořisťující a vykořisťované. Komunismus tedy představuje skutečou demokracii, která tu nikdy nebyla, není a pravděpodobně nikdy nebude. Společnost bude vždy nějakým spůsobem sociálně rozvrstvená. Nejde tedy o to zda bude komunismus, ale v jaké míře.

Co se týče spotřeby, bude muset být s ohledem na udržitelnost lidského druhu na planetě rozhodně o skromnosti. Současná konzumní rozmařilost je neudržitelná. Ba troufám si říci, že jde o zločin proti lidstvu jako takovému.

Co se týče pracovní povinnosti, respektive její absence, tak ta je něčím tvrdým podmíněna: zákonná povinnost nebude třeba, pakliže se práce stane každému lidskému jedinci základní životní potřebou. Potřebou stejně důležitou jako dýchání nebo chůze. Pakliže tato podmínka nebude naplněna, nelze o vyloučení povinnosti vůbec hovořit. V socialismu, jenž v teorii předchází komunismus, je jeho první prozatím přípravnou fází, bude povinnost pracovat nutná kvůli výchově. Navzdory snům o výchově bez výchovy, děti potřebují správné vzory ke svému vývoji a také - donucení.

Nakonec: celá myšlenka nepodmíněného příjmu je na hlavu postavená. Člověk se vyvinul jako živočišný druh díky práci. Ne díky spotřebě. Práce jej šlechtí, bez práce degeneruje. Ne almužnu, ale práci potřebuje člověk. Pokud kapitalista není schopen toto akceptovat a jednat podle toho, pak bez ohledu na populistické projekty mající nezaměstnaným zavřít huby, nezavděčí se. Zůstává společenským škůdcem a podle toho se s ním v budoucnu bude muset jednat.

349377

09.06.2016 22:31

Švýcarsko se zřeklo životního komunismu

RE: Jaký komunismus? Jen narovnání trhu práce a debyrokratizace.

lama.cz 46.?.?.?

Krásný příklad "výřezového" uvažování. Místo stručného a jasného popisu obrazu Mony Lízy (to je obraz ženské se záhadným úsměvem) máme sice detajlní, ale naprosto irelevantní studii o oku Mony Lízy. A autor se tváří, že onen výřez, jenž analyzoval na 3000 stranách textu, je popisem celé skutečnosti, nikoli pouhé jeho malé a nepodstatné části. Téma "Narovnání trhu práce a debytokratizace" je právě takovou redukc reality.

Závidíme byrokratům, že mají práci a mzdy. A tváříme se ctnostně. Vadí nám daně obecně a nevíme, nechceme vědět, že daně nejsou problém. Problém je rozdělení daňové zátěže v neprospěch chudých. Ale o chudé vlastně nejde. Jde o to, že enchceme platit. Pindáme o svobodě, nic o ní nevíme a vědět nechceme. Protože asni o svobodu nejde. Nepodmíněný příjem nám žádnou svobodu přinést nemůže. Jde o žebráckou almužnu.. Mluvit o svobodě v souvislosti s tímto projektem, to je jako chvástání se luxusního domácího otroka před otroky pracujícími na polích. Avšak otrok zůstává otrokem, ať už nahý nebo oblečen v hedvábí. Osvobodit od buržoazní diktatury nás může jedině diktatura proletariátu. Ten, jak známo tvoří 90 procent národa. Nekompromisní a bezpodmíněčné podřízení menšiny většině.

Nepodmíněný příjem není vůbec nic originálního. Cosi podobného zavedli ve starověku Římané. Občan města Říma a Italika nemusel platit daně a měl právo na každodenní příděl základních potravin. Svobodným ho to neudělalo a systém mohl běžet jen na základě důkladnějšího vykořisťování vnějších provincií. Smyslem toho zákona bylo umlčet vnitřní opozici a zachovat stávající třídní poměry. Paradoxně tento zákon patří mezi příčiny konečného úpadku římského státu.

Komunistický pohled na svět je všobjímající. Komunista vnímá celou tvář Mony Lizy. NIkoli pouze oko, nos nebo bradu. Jistě i dílčí opatření mohoumít pozitivní dopat. Zákaz dětské práce, zkrácení pracovní doby, přestávky v práci. ALe musíme vědět, že jde o dílčí krok, který realitu buržoazní nadvlády nemůže změnit a posuzovat tento krok v souladu s komplexním chápání reality.

PS) kontrolní otázka pro redukcionisty, zafixované na údajnou přezaměstnanost, trh a byrokracii. Co vyroste z dítěte, které nikdy nevidí své rodiče odcházet do práce?

349416

09.06.2016 22:51

Švýcarsko se zřeklo životního komunismu

RE: Mateřské a domácí práce

lama.cz 46.?.?.?

Souhlasím. Problém je v tom, že mnozí podlehli představám o zotročení ženy v domácnosti. (bohužel ani my komunisté, navzdory nesčetným důkazům o škodlivosti příchodu ženy na pracovní trh, jsme se s tímto intelektuálním omylem nedokázali vyrovnat.) Péče o dítě a domácnost v těchto ideologických intencích není skutečnou prací. Vytírat schody pro manžela a dítě = otroctví. Vytírat schody pro kapitalistu = svoboda a seberealizace. Muž, který si žádá ženu v domácnosti je vnímán jako despota, neschopný ocenit hodnotu ženy.

Někteří hlasatelé minulosti věřili, že zotročení domácími pracemi lze překonat tím, že si rodina dokáže objednat a zaplatit služby profesionálního pomocníka (hodinového manžela/manželky) a stavovat se budou v restauračním zařízení. Dnes je zřejmé, že taková představa je absurdní. Nikdy vám neudělá domácí úklid, nikdo neuvaří vašemu dítěti tak, jako vy sama. Navíc zadarmo.

Chcete-li to změnit, obávám se, musíte přesvědčit ženy, že život v domácnosti není ponižující. My muži vám ženám můžeme maximálně nařezat, ale to nic nevyřeší. Iniciativa musí být vaše.

349418

26.07.2016 19:51

Neskrývaná identita - statečnost či strategická naivita?

RE: Kázání idealisty?

lama.cz 46.?.?.?

Dobrý odhad. Pikantní ideologické školení ve jmému anti-ideologie, "navzdory tomu, že všichni pošetilí stoupenci všech ideologií nás budou přesvědčovat o opaku, a to často velmi líbivě a sofistikovaně."

Co je to vlastně ideologie? Neodlišuje se ideologie od Vědy tím, že stanovuje program a morální principy? Vždyť věda jako taková nemá program, krom programu vědecké práce. Taková je věda Marxova, Kapitál, kniha ekonoma. Jakmile začneme prosazovat program a morálku (viz Marxův Manifest, nebo Leninovo: "Co dělat?"..."Všechno co směřuje ke komunismu je morální" ), přesně v tom okamžiku, kdy toto začínáme tlačit lidem do hlav, stáváme se ideology, což neznamená nutně špatnými lidmi, společenskými škůdci. Odpor vůči ideologii obecně, za současného hlasitého moralizování a navrhování programu, sám o sobě je pošetilý a pokrytecký.

Co je to morálka a jaký má vlastně potenciál cokoli měnit? Ukážeme v historickém kontextu otroctví. Proč vzniklo otroctví? Protože práce otrokova byla ekonomicky výhodná. Proč byla výhodná? Protože otrokář nemusel skromně čekat, jako svobodný sedlák, až se mu narodí syn, doroste a naučí se pracovat na vlasntím. Otrokáři stačilo zajít na trh a koupit otroka. A když nebylo pracovní síly potřeba, ani pak nemusel syna živit, stačilo zajít na trh a otroka prodat. A otrokář nemusel otrokovi dávat tolik, co otec svému synovi. Otroctví coby ekonomický model bylo tedy z čistě ekonomického hlediska výhodné a tedy i morálně přijatelné. Společností tolerované.

Otrokářský řád v Evropě skončil, ale ne otroctví. To se udrželo až do poloviny 19. století. Proč tomu tak bylo? Protože držba otroka se stále vyplatila a proto stále byla společensky přijatelnou a tolerovanou. Teprve, když se otrocká práce přestala vyplácet, když práce parního stroje se stala levnější než práce otroka, a když zajištěné a jakž takž důstojné postavení středověkého městského řemeslníka ustoupilo ve prospěch pracující chudoby, teprve tehdy se otroctví v ekonomice definitivně přežilo, stalo se ekonomicky neefektivním, bylo oduznáno a více či méně násilně potlačeno. Nikoli ovšem v zájmu lidstva, nýbrž v zájmu kapitálu. Bez této změny v ekonomických poměrech, nebyla změna v ekonomických vvstazích možná - navzdory dobovým předchůdcům pana Habra a jejich idealismu, arogantně odmítajících cosi takového jako je studium.

350883

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 2

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
690 031,48 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 981 937