Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Prednohorecštvrtý

Nalezeno 16 příspěveků, 11 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.10.2015 07:20

Kam s Německem – na východ nebo na západ?

RE: zbytocne roztahane

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

Hybridná českoslovenčina akú používal náš bývalý prezident " apříl "

340737

23.10.2015 07:25

Obama odmítá v Sýrii „spolupráci“ s Putinem

RE: Velice dobre a pravdive napsanej clanek

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

Chcel by som len podotknúť k tým rokom 46 - 48, že za obchodom alebo darom - nech si každý vyberie ako mu to vyhovuje - stojí vždy len malá skupinka ľudí, aj keď sa to navonok prezentuje ako pomoc celého štátneho útvaru.... To sa nakoniec deje aj v dnešných časoch, nič sa nezmenilo. Takže - parafrázujem jeden slávny nápis z vašej národnej kultúrnej pamiatky - národ sobě. Oni to tak berú, takže v tmto ohľade si netreba nič viac namýšľať.

340966

25.10.2015 18:30

Fašismus 21. století

RE: otázka

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

Opakovanie je matkou múdrosti. Pre mňa je to práve perfektné a trefné zhrnutie dávno poznaného, štylisticky dokonale napísané s nadhľadom a hlavne jednoducho podané, autor zbytočne nesklzával do expresionistických výrazov, špecifických odborných termínov, a otrepaných fráz.
Veľkú zásluhu má na tom samozrejme aj kvalitný a bezchybný preklad. Takže u mňa je to na jednotku.

341027

01.11.2015 23:19

Říše chaosu se zasekla

RE: Strůjcům tohoto neštěstí nejde vůbec o Sirii

Prednohorecštvrtý 85.?.?.?

Tých variant na šachovnici Európy s Ruskom máte asi toľko, koľko ich môže len byť po štyroch úvodných ťahoch pešiakmi a jedným ťahom koňom (radary, avizované letecké základne Načonato v strednej Európe) a netreba podceňovať hrozbu vyvolania majdanu aj v trucovitých krajinách Visegrádskej štvorky, bacha, blížia sa Vianoce!!!!!! Nekuvikám, myslím to naozaj vážne, veď sme predsa dobre vycvičení v čítaní medzi riadkami z dôb primitívnej propagandy minulého režimu tvorenej tými istými persónami alebo ich priamymi potomkami a usudzujem to len podľa toho, že mééédiá sú už aj pre bežného lugenpresskonzumenta nečítateľné a nepozerateľné.

341273

29.11.2015 03:30

Tajemství Erdoganovy rodiny

RE: Povedení synátoři papalášů.

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

To je nádherná téma, ktorá by vydala svojim obsahom na samostatný článok. Už len v období po r.89 na Slovensku sa vynímajú také mediálne známe perly ako syn prezidenta Kováča a syn Lexu alebo spomeňme nedávnu akciu Gorila - tam ich je celá svorka.

342497

30.11.2015 14:55

Tajemství Erdoganovy rodiny

RE: Povedení synátoři papalášů.

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

A to je ďaľší zaujímavý postreh, že by slovenské zlatokopky mali ostrejšie lakte ako české, poľské, ukrajinské zlatokopky? Alebo len podľa príslovia, že krk hýbe hlavou rodiny, majú slovenské zlatokopky pri výbere svojej obete nejaké skryté mocenské ambície a vopred si vytipujú talentovaných, perspektívnych politikov ( kádrové rezervy)), ktorých uprednostnia pred ostatnými zazobancami len pre príležitosť, aby si v príhodnej chvíli vyskúšali, ako chutí moc? Naozaj je to pozoruhodné, myslím si, že to dotiahu do víťazného konca a z Bratislavy nám urobia veľmocenské centrum EU a priľahlého okolia..

342561

30.11.2015 20:56

Tajemství Erdoganovy rodiny

RE: Povedení synátoři papalášů.

Prednohorecštvrtý 85.?.?.?

Bratislava, Trnava, Nitra, Košice - ešte ako-tak prežívajú naše fakulty, aj nejaké češky by sa našli, ale je fakt, že veľa mladých odchádza na kvalitnejšie školy s nepomerne lepšiou možnosťou upiatnenia sa po skončení štúdia do zahraničia, nielen na české fakulty a ten úbytok mozgov je tu naozaj poznať. Neudrží ich doma nikto a nič! Preto moc nechápem to rozhorčenie z Vašej strany, mladých máte dosť, aj na to sociálne zabezpečenie ste vo veľkej výhode oproti nám. Keď sa mám prejsť po tých menších mestách za bieleho dňa, mladých vidím poskromne, väčšinou staré baby a čo je horšie, dosť často býva akosi temno....a to sa ani nezačali napĺňať akési kvóty. Vy v podstate môžte byť radi, že nás máte, pretože my sa tu v našom valale pomaly vytrácame.....

342578

29.12.2015 13:37

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: madari

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

Možno je to pomaďarčovanie autochtónneho majoritného obyvateľstva na dolnej zemi mimo tému, a možno aj nie. Ak si v súvislosti s dnešnými privandrovalcami inej viery, iných zvykov, kultúry a jazyka dáte do porovnania obyvateľov slovanských národov a nemeckej menšiny obývajúcich dolnú zem, ktorým bola po porážke turkov vnucovaná násilná maďarizácia s húževnatým prispením istými etnickými skupinkami, ktorým to vtedy vyšlo v malom merítku v Podunajskej nížine, a to do takej miery, že poturčenec bol horší od turka. Takže tento spred 150 rokov odskúšaný experiment vidím dnes ako aplikovanie salámovou metódou pre celú Európu a my sa medzi sebou v žabomyších vojnách budeme žrať dovtedy, kým neprecitneme v pomeroch, ktoré sú blízke privandrovalcom z blízkeho východu s aktívnym prispením toho istého etnika, ibaže dnes sa rozrástla jeho moc do celosvetového merítka.

343598

02.01.2016 15:28

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: madari

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

V tých časoch bol globálny prediktor ešte len lokálny prediktor a odskúšali si tento experiment odnárodnenia na malej vzorke národov slovanských ( Srbov, Chorvátov, Slovákov, Bulharov) a nemeckej menšiny v území Podunajskej nížiny a musíme im to uznať, vyšlo im to dokonale. Kmene chazarské, maďarské, kumánske, sekulské privandrovali na dolnú zem postupne a po tristo rokov sa premiešavali s autochtónnym obyvateľstvom a preberali jeho kultúru. Ale po tureckej okupácii si vtedy ešte lokálny prediktor zaumienil pomaďarčiť Slovanskú väčšinu obyvateľstva a výsledok je jasný každému. Ešte v r.1900 pri sčítaní obyvateľstva mala Pešť a Budín 100.000 Slovákov a bolo to paradoxne najväčšie Slovenské mesto v Uhorsku. Tie tlaky v novodobej histórii samostatnej SVK a politikárčenie s maďarskou menšinou ( maď. kartou) bolo cítiť od prediktora kontinuálne do dnešných dní, len si spomeň ako v našom parlamente poslanec maďarskej SMK predniesol svoj prejav v maďarčine a prezident Kováč mal na ušiach sluchátka so simultánnym prekladom do slovenčiny...... Stále si musia niečo dokazovať a je teraz pre mňa úsmevné pozorovať, ako to isté salámovito aplikujú aj v EÚ keď novoročný prejav mamy merkel bol s arab.titulkami..... Poŕád se něco děje, od toho jsou dějiny.

343775

08.01.2016 20:59

Židovská náboženství a vyhlídky na disent

RE: Židovská náboženství a vyhlídky na disent

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

Prosím nezamieňať si výraz komodita s komunitou.
Komodita môže byť v tomto prípade akurát tak niečo, čo im preskakuje z ľavého vajca do pravého a používajú to k udržiavaniu klesajúcej populačnej krivky ich komunity po tej biologickej stránke. Ale ako už vieme, veľa sa ich tam vyskytlo akýmsi počinom osvietenia po línii ideologickej a k oným biologickým súkmeňovcom majú asi tak ďaleko, ako to majú dnešní kresťania z Bagdadu do Berlína.

344046

06.02.2016 01:34

Epizoda 12. Proč si Británie a Spojené státy nepřály zabránit druhé světové válce? (2)

RE: To co se děje v současnosti, je v principu absolutně to samé co se dělo před oběma, respektive zejména 2. svět. válk

Prednohorecštvrtý 78.?.?.?

Môžeme to začať riešiť od seba, malý štát Island nech je nám príkladom, že to pôjde aj bez násilia.

345286

06.02.2016 17:23

Epizoda 12. Proč si Británie a Spojené státy nepřály zabránit druhé světové válce? (2)

RE: fakty su fakty

Prednohorecštvrtý 78.?.?.?

Dovolím si podotknúť jednu pripomienku k téme financovania a realizovania dvoch... izmov v medzivojnovom období, resp. na konci prvej sv. vojny. Jedná sa o importovaný agresívny bolševizmus Trockého súkmeňovcom Bélom Kúnom a okolností vzniku Republiky Rád aj na našom území, je to dosť zaujímavé doplnenie si faktov aj z archívu Matice Slovenskej a nezávislých alternatívnych médií pre pochopenie ducha doby na Slovensku pred a po Mníchovskej zrade....

345296

29.07.2016 07:41

Tři kameny evropského Západu

Tam, kde kdysi byl Babylon

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

....je holá pláň....
Do akej miery sa dá chod dejín ovplyvniť tajnými organizáciami, službami?
Nenájde sa náhodou aj v eu priestore na vyváženie nepriaznivého vývoja obdoba kultu a osobnosti napríklad nového Stalina????Ak sa majú dejiny druhý krát opakovať v podobe komédie, to si naše vnúčence ešte užijú srandy........

350955

24.09.2016 08:00

Slyšíme poslední sloku Ódy na radost: Rekviem za zbabělost!

RE: Otázka.

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

Zrejme sa pán editor zhoduje s názorom"pisatele 194", keď ho uverejnil hneď dvakrát po sebe ako reklamu na prací prášok ( na rozdiel od niektorých príspevkov, ktoré sa mu zdali poněkud nahnědlé) . Možno by bolo užitočné pripomenúť si pri výročí vzniku I.ČSR aj nejakými článkami od slovenských a rusínskych autorov, ako sa žilo 20 rokov v kolóniach Prvej republiky, štatistika nepustí. To len pripomínam na margo toho povzdychu autora 194, prečo ľudia z bývalých kolónií idú za lepšími podmienkami do Česka a ďalej. Len mi akosi nesedí matematika několikaset tisícové cikánske komunity, odkiaľ sa u nás v povojnovej dobe nabrala, keď sme boli za Slovenského Štátu 'ešte aj fašisti? Je to len časť našej histórie, prosím berte to len ako hľadanie logiky a pravdy vo víre zašlých ideológií a dnešných predsudkov.

352104

25.09.2016 16:05

„Jsme na cestě k vymření,“ říká významný vědec

Katastrofický scenár

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

Sledujem všetky vedecké analýzy a katastrofické scenáre na vyhynutie ľudstva ale zatiaľ som nepostrehol, že by niekto prišiel na tú pravú príčinu, ktorá je odhalená v tom starom vtipe:
Viete kedy bude naozaj zle?
Keď sa číňania naučia jesť ryžu lyžicou........

352140

27.09.2016 02:20

Slyšíme poslední sloku Ódy na radost: Rekviem za zbabělost!

RE: Otázka.

Prednohorecštvrtý 178.?.?.?

Ďakujem Vám za odpoveď, aj keď som písal o I.ČSR a vznik Slovenského štátu bol v tom krátkom období po mníchove iba zhoda náhod a diplomatického úsilia vtedajšej vlády, aby sa po rozpade ČSR v rámci koalície ( tej istej, v ktorej sme aj dnes))) nerozdelilo územie Slovenska medzi Maďarsko, Poľsko a Česko.....územné nároky si totiž robili po Viedenskej arbitráži aij benešovci. A čo sa týka ČSSR, podľa Vášho názoru Praha bola asi jediné hlavné mesto v celej histórii, ktoré doplácalo na svoju kolóniu a dotovalo ju. Fatálne. Na príklade Bruselu ale musíte sami uznať, že tomu tak nikdy nebolo, keď sme už teraz ako dva samostatné štátne útvary na jednej lodi smerujúcej do rovnakej brusele.

352176

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 93 čtenářů částkou 16 150 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 0

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 6

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 3

„Nechápeš, že máš svobodu.“ Sedm Němců se chce přestěhovat do Běloruska20.04.21 23:17 Německo 3

Odvolali ředitele waldorfské školy, který umožnil netestovaným dětem výuku20.04.21 11:36 Česká republika 1

Tak se povedlo. Rusko je z tendru venku19.04.21 19:41 Česká republika 15

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
25,86 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,66 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 426,84 Kč
1 unce stříbra
562,72 Kč
Bitcoin
1 082 772,00 Kč

Poslední aktualizace: 23.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 492 986