Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Mirra

Nalezeno 215 příspěveků, 111 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.07.2017 00:14

Extremista Jan Hus?

tady

Mirra 89.?.?.?

jde o principy díky kterým nemůžeme nikdy být v plné shodě se západními národy kde pokrytectví je pokládáno nejen za normu ale dokonce za ctnost. A obecně se to dá říci o všech slovanských svobodomyslných národech.
Proto bude vždy Středovýchodní Evropa v opozici - na Západě je nejdůležitější disciplinovanost a "držet basu" jen aby se řád, byť hodně špatný udržel co nejdéle za každou cenu. Stejné to bylo před staletími a stejné je to dnes.
A výchově bych rozhodně nepřikládal takový velký význam. Může se dítě vychovávat v dobré rodině kde vidí čestné chování, ale stejně se z něj může stát hajzlík. A i naopak. Výchova jen ukazuje cestu, ale volba je na člověku.
Proto jsme jako národ nemohli přijmout konstrukt lidí s jiným hodnotovým žebříčkem. U Germánů je přednější poslušnost nad svobodou, u nás je to opačně.
Tady se nikdy nedostalo respektu tomu kdo kázal vodu a pil víno, ikdyž rozhazoval úplatky na všechny strany - byl maximálně trpěn, nic víc.
Tehdejší církevní bláboly už nešlo vydržet poslouchat. Hodně lidí se to naučilo brát jedním uchem dovnitř a druhým ven (ostatně paralela s dneškem) ale našli se i tací jako Hus kteří už takové kupčení s vírou nemohli vydržet - a rázem byli za potížisty kteří ruší chod dobře vynášejícího stroje na peníze. Další odkaz na horkou součastnost kdy pro spoustu lidí jsou důležité jakési fondy a dotace z EU - ale už nevidí že za to musíme platit stejnou poslušností jako tehdy. A teď díky tomu řízení kvůli migrantům se naši vyslanci mohou ocitnout ve stejné pozici potížistů jako dřív Husova delegace. Dějiny mají tendenci opisovat kruh - a vypadá to že další kruh se uzavírá...

358901

to stejné jako v převečer konce Římské říše - nevládne císař ale aparát byrokracie. Taková byrokratura narostla ve Spojených státech a nějací prezidenti jsou jí vcelku volní. Vznikl propletenec úřední a finanční moci co se dá nazvat korporátní fašismus. A navíc tento systém obsahuje dvě kliky - jednu naprosto odvázanou od reality a je jí fakticky jedno že může dojít k masivní válce kde bude i většina obyvatel SA naprosto vyhlazena. Dokonce bych řekl že by to tito šílenci přivítali aby systém mohl jet dál nanovo, rázem by zdrojů bylo dost. A pak druhá která se těchto apokalyptických vizí děsí a váží si toho kam se lidstvo dostalo. Jenže má ztíženou pozici tím že jakýkoliv pokus o rozumnou spolupráci s Ruskem je okamžitě zneužit jako mediální munice.
A pozice Ruska je o to těžší že logika šílenců je nevyzpytatelná, už jen proto že logické argumenty neuznávají, jen svoje vlastní myšlenkové konstrukty.
Jenže ikdyž se to Rusku a Číně daří mistrným manévrováním udržovat v rovnováze až na občasné výstřelky, tak je tu riziko že členové americké válečné kliky to neunesou a pokusí se o otevřený převrat za účelem změny v diktaturu. Možnost že by se americké impérium v klidu dekonstruovalo jako sovětské je mizivá. A Trumpova pozice je ožehavá ať udělá cokoliv - aby si udržel přízeň silových složek tak bude pumpovat peníze do armády, ale tím dál bude navyšovat dluh a může nakonec USA uzbrojit, což mu bude také k tíži. Takže je v pozici muže v minovém poli co ať šlápne kam chce, stejně to vede ke stejnému výsledku. Je to inteligentní muž ve vysokém věku, tak s podivem že o takovou pozici stál..

358962

19.07.2017 16:25

Když nastal konec Evropy

ono

Mirra 89.?.?.?

by to možná fungovalo, jen technokrati silně přešvihli množství dodávaného "materiálu". To že se migrace musí dávkovat tak aby nevznikaly svébytné enklávy už se smutně přesvědčili Římani, zvlášť u kulturně silně svébytných etnik. Třeba Turci v Německu - už to vypadalo že se nějak asimilují s prostředím, jenže s dalším silným přísunem soukmenovců (plus s duševní vyprázdněností hostitelského okolí) se spustil reverzní proces. Vypadá to že neomarxističtí architekti Nového evropského řádu stejně jako staří marxisté si něco vysnili a když měli počáteční výsledky tak se přestali o dění zajímat a jeli podle stejných plánů ikdyž se silně začly lišit od reálného stavu věcí. EU čeká osud SSSR - rychlý začátek, dlouhé období přešlapování na místě a jedné noci se prostě rozplyne jako dým nad závodištěm...
Bohužel s extremistickými jevy, jako násilné vyhánění cizinců a vražedné pogromy.

359082

podle mého jde pouze o známku strachu až paniky. Dlouho ve Washingtonu byli sebestředně zahleděni do sebe a náhle zjistili že Rusko jim je opět mocensky rovno. To byl šok a vyvolal paniku jehož jevem jsou tyto nesmyslná nařízení. A průser pro Američany je že vyjma zbrojního průmyslu většinu hospodářství outsourcovali do Asie, takže základna jejich moci se ztenčila zatímco ruská se úspěšně obnovuje navzdor klackům co jim hází pod nohy. Jsou to zoufalé činy sněmu impéria kterému světovláda proklouzla mezi prsty a cesta je už jen dolů...
Sice navenek dělají že Čína jim dělá větší starost a Rusko častovali termínem "regionální mocnost", jenže kvůli regionální mocnosti by nezaváděli drakonická opatření a nenarušovali dlouhá desetiletí fungující mezinárodní úmluvy. Moc Číny je ve výrobě a logistice, ale Rusko má plně konkurenceschopné zbrojní technologie i armádu. Činy hovoří jasně, až už dělají PR jakékoliv. Anglosaská elita dobře ví že ruská elita má podobné schopnosti a vůli jako oni. Barevných národů se nebojí, ale příbuzného národa stejně severského původu ano.

359270

08.08.2017 14:30

My 2

vskutku propaganda

Mirra 89.?.?.?

dřív už jsem viděl úryvky podobně laděných filmů na youtube a docela mě to zarazilo, jsem si říkal nějaký úlet filmařů s totálně vymytým mozkem, ale jak na to koukám s postupem času a v kombinaci s migrační vlnou a těmi podivnými obrázky z německých školních učebnic, dále ve filmech důraz na barevné, tak celá ta skládačka působí jako spiknutí za zničením naší rasy. I z tohoto filmu to vyznívá jako postupné přeprogramování a utvrzení zmatených jedinců aby jednali naprosto nepřirozeným způsobem.
Osobně proti jinak orientovaným jedincům nic nemám, ale je alarmující jak se za poslední roky ta jejich menšina rozšiřuje. Dřív, cca 10-15 let nazpátek šlo obvykle opravdu o fyzicky zženštilé jedince kde se to dalo chápat že jejich tělo v sobě má i kus hormonů opačného pohlaví, ale posledních několik let je to naopak, preferuje se maximální vzhled daného pohlaví, velmi podivné.
A ještě podivnější je že historie podobné "teplé" vlny už zná, to jak za Říma tak za Byzance kdy významně napomohly oslabení svého státu který se tak stal lehkou kořistí nájezdníků. Jen vyvolávání občanských válek plus tohle sexuální zmatení zabránilo v dalších existencích těchto impérií a nastolení doby temna. Vždyť jak jinak by vyhrávali primitivní kočovníci nad technologicky vyspělou civilizací.
Nyní se tvrdí že za to zženštování mužů a mužnění žen mohou chemické preparáty co se dostávají do spodních vod - jenže tehdy žádné takové věci nebyly a přesto se dělo prakticky totéž.
Pro Evropany je takové chování dost nepřirozené, rozšířenější je u asijských národů, ale tam jde spíš o transexualitu (ona část asiatů vypadá dost zženštile) - tedy převlékání za opačné pohlaví, často i hormonálně i s operací, to co se děje v Evropě a USA je opravdu zvrácené unikum.

359495

08.08.2017 17:44

My 2

RE: zaspal jste dobu

Mirra 89.?.?.?

u ženských to je jinak, tam je bisexualita jinak vnímána. To za prvé. A za druhé - pokud baba má chlapa co sice vypadá jako chlap, ale reakce má jak její kámoška tak je něco špatně, takového si nemůže vážit a raději si nechá vypomoct od přítelkyně. Doba pokročila a žena očekává od partnera víc než jen jeho "ulevení" si do ní a bohužel dnešní mladíci rádi čučí na tvrdé porno a pak totéž vyžadují po své holce, která nějaké takové zvrácenosti odmítá.
Pokud má taková zrovna smolíka na několik partnerů, tak si řekne jestli to vůbec za to stojí, tudíž žije s přítelkyní a tu a tam si to s chutí dá s mužem, ale k sobě už ho nechce. A osobně se takovým ani nedivím - ženské to mají horší než mi kteří věkem zrajeme, jim krása uvadá poměrně brzy, takže hledají jistotu že ke stáru zůstanou s někým kdo je nevymění za mladší a nebudou na stará kolena samy, využité a odvržené a je jim celkem lhostejno jakého je ta osoba pohlaví.
Základem všeho špatného je totiž zženšťování mužů - a to má ještě jeden horší aspekt, obranyschopnost evropských zemí tím rapidně klesá, kde není mužská "tvrdá" vůle tam se nemůže udržet dlouho státní moc. Je to vidět všude na těch ženských ministryních obrany a klaunských hereckých ministrech. Jestliže hlava vojáků je taková karikatura, jací asi můžou být podřízení??
A tím se dostáváme zpět ke vztahům m x ž = ženské mají čich na to kdo si na chlapa jen hraje a kdo jím skutečně je a podle toho s nimi jednají. Kdo zažil alespoň nějaký čas v kolektivu kde je převaha žen a náhodně vyslechl pár hovorů tak mi dá za pravdu.

359503

17.08.2017 20:01

Změnil Narenda Modi stranu?

mám

Mirra 89.?.?.?

na to jiný názor, poněkud nevědecký. Indický národ neustále roste, nejsou žádné limity jako zavedla Čína. Dále se zvyšuje i napětí uvnitř a pocit že jsou obklíčeni nepřáteli. Pak masa národního společenství začne podporovat válečnicky naladěné vůdce. Něco podobného se stalo naposledy v Německu v meziválečném období.
A teď lze jen doufat že Čína i Rusko tuhle situaci nějak zdárně ukočírují - protože tahle válka by se dotkla i ruských zájmů přes Pákistán a Írán který by se postavil této muslimské jaderné velmoci po bok.

359609

bych asi vyzdvihl ten Yandex - není chráněn jako čínský vyhledávač a přesto si udržuje výtečnou pozici, dá se říci že je to nejzdatnější konkurent Googlu. Dost jim fandim. Všiml jsem si že nabízí vyjma řečí býv. Svazu nově i indonéštinu - zřejmě díky těsnějším kontraktům zkouší expandovat i tam - to může být prubířský kámen pro případnou další expanzi mimo ruskojazyčné teritorium. Technologii na to mají - a poptávka po službě nezávislé na americké začíná být slušná.
Seznam dlouho seděl a ani si na pořádný vyhledávač nehrál, proto dopadl jak dopadl. Já ho na vyhledávání nepoužívám, jen na mail a přístup na novinky - vlastně je to takový vícefunkční portál, přímá konkurence Googlu to vlastně není, u toho je hlavní vyhledávací řádka, Seznam je spíš rozcestník.

359688

jen nepatrné částečky mozaiky a to ještě hodně promíchané. Národně socialistický režim v čele s Hitlerem opakoval jako přes kopírák to co prováděl Napoleon - a skončil ještě hůř. Navíc je tam věc která nikdy v předchozích válkách nebyla - naprosto nevybíravá bestialita vůči civilitům. Naposledy takové vraždění Evropa pamatovala při vpádech Mongolů, pak postupně došlo k zcivilizování konfliktů a ustavení pravidel. A i tak je to jiné, ani nomádští nájezdníci nepraktikovali kontraproduktivní vraždění. Jedna věc je válečná tvrdost a úplně jiná totální odlidštění. Víme že Němci byli průkopníci v užívání drogových stimulantů. Ale že by tohle samo o sobě způsobilo takovou míru bestiality? Zvláštní je že Hitler ke konci byl z preparátů svých doktorů prakticky troskou. A s tím se pojí i zvláštnost konce Stalina - před svým koncem údajně rozpoutal čistku mezi svými doktory - a zřejmě měl dobrý důvod. Protože všechny čistky mu prošly, ale tady se dotkl něčeho kam neměl - pravdy toho kdo na něj zblízka dozírá.
Před několika lety vznikl takzvaný IS - a nese rysy podobné brutality - a pozor nejen to, těch náhod které mu napomohli v šíření je hodně a nesou stejné rysy jako popisované kdy doslova Hitlerovi někdo umetal cestičku. A opět, stejně jako za Napoleona, tak za Hitlera stojí Rusko v cestě temným plánům.... Mimochodem, pověsti o užívání hrozivých drog jdou i nyní z Ukrajiny z bojů o Doněcké letiště o skoro nezničitelných tzv. kyborzích. Podobně měli islamisti nebo to co se za ně vydává likvidovat celé irácké divize.
Vidíme a můžeme si domýšlet plány které jsou povrchně viditelné, ale další plány které jsou v nich ukryté a další v nich nedohlédneme, je to jako ruské matrjošky. A podle podivných událostí co se táhnou staletí je zřejmé že tu plánuje moc která není omezená krátkým lidským životem, tím méně směšně krátkým volebním obdobím.

359725

09.12.2017 22:46

Trumpův nový nápad - noční můra všech Arabů

nejdřív

Mirra 89.?.?.?

trocha suchých fakt - muslimové ještě mohou být rádi za to že je Izraelci nevykopali hned po prohraných válkách, místo toho si benevolenci vyložili jako slabost a spouštěli ty své intifády. Faktem je že vždy poražená strana platila a byla dána na milost na nemilost vítězům. Trump jen řekl na plno faktický stav, to je vše. Ale Araby i pouhé přiznání porážky nesnesitelně bolí. Dosud kolem nich chodili po špičkách, to se s Trumpem mění.

361373

10.12.2017 21:31

Trumpův nový nápad - noční můra všech Arabů

RE: nejdřív

Mirra 89.?.?.?

jenže ti Arabové jednotně odmítli jakýkoliv židovský stát a pyšně si mysleli že je zaženou do moře. A zkoušeli to opravdu zostra. I dnes by to s chutí zopakovali kdyby měli alespoň malou naději na úspěch. A díky své zabedněnosti útočí a pokaždé o něco přijdou. Budou to zkoušet jako tupí berani, ale jen si o zeď rozbíjí vlastní hlavy.

361390

16.12.2017 15:15

Ruský úspěch v Sýrii zvýrazňuje neúspěch americké mise

úspěch

Mirra 89.?.?.?

je diskutabilní. Ano, legální vláda byla zachráněna a situace se dočasně stabilizovala. Putin nemluvil jen tak když říkal že jsou připravení udeřit velkou silou znovu. Pokud se podíváme na mapku kde jsou americké základny v Sýrii tak zjistíme že skoro třetinu území této republiky okupují Američané. Vzhledem k tomu že už prosakují informace že na okupovaných oblastech cvičí nové útvary z bývalých bojovníků chalifátu plus nové rekruty, tak je jasné že se za poražené vůbec nepovažují, pouze že jsou dočasně v defenzívě.
Pokud chce tamní vláda konsolidaci tak musí rychle zničit zbývající ohniska jako je Východní Ghůta a přistoupit k izolaci oblastí ovládaných Američany a získat modernizovaná S-300 plus další protiletecké zbraně. S ruským letectvem a zpravodajstvím mají dobré šance, ale do vítězství je pořád hodně daleko.

361456

10.01.2018 14:26

Centra našich životů

největší

Mirra 89.?.?.?

mínus těchto nákupních komplexů je že díky nim úplně "vyhnila" centra mnoha měst - ve větších je to mix skanzenu a kanceláří - jistě obchody tam stále jsou ale většinu zákazníků odvádí právě ty obří komplexy na periferii. A jelikož jsou takto strategicky položené tak nejvíc luxují zákazníky z menších obcí kdy pro spoustu lidí je pohodlnější si dojet na periferii většího města, koupit si vše pod jednou střechou a sváteční řidiči se hlavně nemusí prodírat přes město. Další mínus je že jsou to vlastně jako montovny jen nevzhledné krabice v poli, přísně funkcionalistický desing, žádná snaha se nějak výrazněji odlišit od dalších podobných krabic jen s jiným nápisem.

361866

30.01.2018 03:23

Evropská komise: Odmítání kvót je neakceptovatelné

k neuvěření

Mirra 89.?.?.?

v Evropě je tolik demokracie že zločinci mohou veřejně manifestovat v parlamentu touhu spáchat zločin! Nic není větším důkazem hloubky degenerace než toto...
Tyhle kreatury by měli jejich národy navždy vyobcovat jako zrádce. V každém společenství se čas od času najdou zvrácení jedinci a zdravá společnost je vždy dovedla nějak eliminovat, buď vyhnáním nebo rovnou likvidací jako se organismus zbavuje škodlivin. Ale imunita selhává, je to něco jako HIV virus ale v lidském rozměru. Naděje zůstává, ale čím déle budou působit volně tahle jádra nemoci tím to bude horší...
Systém zastupitelské demokracie totálně selhal když umožnil takovým kreaturám mluvit za lid svých zemí. Jenže občané jižních států jsou tak deprivovaní že ani nevnímají co tihle zastupitelé dělají a jaké plánují zločiny. Jediná cesta jak těmhle tvorům zamezit konání je cesta přímé demokracie po švýcarském vzoru. Pak stejně jako jiní extremisté se stanou marginální skupinkou nemající vliv.

362227

09.03.2018 20:50

Olomoucká elegie o znepokojeném rektorovi

Ne jen v Evropě

Mirra 89.?.?.?

něco takového se dělo i v Turecku a i dalších turkických muslimských regionech. Také filantrop a zakladatel škol - Gülen. A pod rouškou pomocí vzniklo v těchto školách nové elitářské a velmi disciplinované společenství prosazující ideje svého zakladatele. Fakticky vytvořil paralelní společnost čekající na převzetí moci. Erdogan to prohlédl a snaží se tu hrozbu vykořenit. Podobné věci dělá i Soros.

362977

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 6

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
172 910,34 Kč

Poslední aktualizace: 4.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 689 880