Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Mirra

Nalezeno 215 příspěveků, 111 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

mě přijde asi nejzajímavější šoková alternativa náhlého vystoupení BRD z unie a vytvoření hospodářského paktu s rostoucím Ruskem. Byl by to perfektní tah a tyto dvě země by se staly jádrem nové mohutně rostoucí hospodářské zóny. Francie a Itálie by zřejmě dostaly volbu zda se připojit (obě mají s Ruskem dost dobré vztahy) a zbytek by se zřejmě chtěl také připojit a buď by se euro obnovilo nebo by vznikla nová měna podložená kvalitním hospodářstvím Německa s také zajímavým ruským technologicky pořád dobrým průmyslem a hlavně ohromnými surovinovými zdroji. A my jako tranzitní země by jsme na tom byli také dobře. Jenže tomu budou chtít USA zabránit protože takový gigant co by vznikl by je odsunul na druhé místo.
Osobně mi tato verze přijde nejsympatičtější protože alespoň by se jednak konečně zrušilo dělení na "Západ" a "Východ" a zároveň ukončilo zahnívání ekonomiky založené na ničím nepodložených penězích.

277564

to jistě ne, základ je stejný a obě větve jsou něco jako nevlastní bratří se všemi důsledky které z toho plynou.
Germáni akorát přišli do Evropy dříve a jejich jazyk se smísil s latinou, kdežto Slované kteří přišli později si uchovali více z vlastní řeči. A ovšem rozdělovalo také náboženství - Germáni spadají do katolické sféry a Slované si vzali základ z Východořímské říše a jeho pravoslaví které nikdy nebylo tak agresivní jako římský patriarchát...

277660

09.11.2012 15:13

Jak na ně

zajímavý článek

Mirra 89.?.?.?

ale když by k něčemu došlo tak se policie rozloží a armáda jaký by zaujala postoj je otázkou, ale pochybuji že by šla za pravičáky do boje proti vlastním lidem, když ji oklešťují a vysávají jak to jen jde.
Pravice dobře ví proč omezovat vliv silových složek, protože tam nejsou žoldáci jako v USA, ale vcelku svobodomyslní lidé, kteří by do vlastních rozhodně nestříleli... Loajální pravici může být třeba pár důstojníků, ale ti bez mužstva nic nezmohou.

278795

02.12.2012 06:17

Je Zvědavec v ČR a na Slovensku blokován?

RE: Kedže je to na Slovensku aj v Čechách

Mirra 89.?.?.?

také na bytě jedu přes UPC a od stěhování bez šance se připojit, prvně až dnes ráno - 2.12. A kupodivu na starém ADSL od o2 to běželo normálně....

279849

18.12.2012 08:55

Rusko mění u Sýrie směr

jisté je jedno

Mirra 89.?.?.?

a to že muslimští bratří slaví úspěch, ale jen když špici klínu tvoří anglosaská komanda. Rusko by bez nejmenších skrupulí mělo nasadit své speciály, vždyť zkušeností s těmito teroristy má víc než dost. Sice je Rusko v obtížné situaci díky transformaci armády (zejména výzbroje) ale lehké výsadkové jednotky by se tam mohli dobře procvičit aby se dobře seznámily s anglosaskými nejnovějšími metodami což se jistě bude hodit protože dalším cílem budou bližší spojenecké země Ruska. Situace vypadá špatně, ale zas nejhorší to není protože by to anglosaská propaganda hned zužitkovala. Nejhorším problémem budou pro syrskou armádu západní elitní žoldnéři se kterými se obyčejní branci nemůžou měřit ani výzbrojí ani výcvikem. Ostatně syrská armáda na takové akce vůbec není připravená. Ta byla cvičena stejně jako naše na obranu státu a případně na masivní útok a ne na boje s hrdlořezy a sebevražednými atentátníky, proto si moc dobře nevede.

280744

21.01.2013 03:14

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: NEmáme se za co stydět.

Mirra 213.?.?.?

Naopak, do starých ran se nerýpe protože není radno vyvolávat duchy minulosti.
Dnes je bohužel v módě kopat do všeho českého národního a stavět na vrchol vše germánské, byť toto není nikde napsáno naplno tak to mezi řádky vyznívá jasně a zřetelně. Fašistické manýry jsou nejen trpěny ale mnohdy i glorifikovány. Němci zde byli vždy cizorodé těleso a působili na náš národ zhoubně. Pro tak malý národ je velice nebezpečné pustit si na své území tak početnou menšinu mnohem většího sousedního národa, protože tito přistěhovalci se nikdy nebudou chtít asimilovat s domorodci ale naopak se budou snažit území domorodců kolonizovat.
Proto bylo rozhodně nejlepším možným rozhodnutím je odsunout a mít konečně v české kotlině klid. Kdoví jak by to dopadlo kdyby tato německá menšina žila na našem území i v roce 89 - nebyl by další Mnichov a nedopadli bychom pak jako ubohá Jugoslávie? Myslím že před občanskou válkou nás zachránila hlavně jednolitost obyvatelstva - nemáme naštěstí žádnou cizorodou menšinu která by mohla požadovat autonomii či dokonce odtržení. Sice jsme se se Slováky rozešly ale poslední vývoj ukazuje že svazky se znovu obnovují a upevňují takže idea československého národa má své opodstatnění. Sami jsme vydáni na pospas Němcům a Maďarům ale když budeme jednotni tak z nás neudělají své marky a župy...

282919

26.01.2013 23:23

Tak tedy Zeman

RE: další konspirace která vám nevyšla

Mirra 213.?.?.?

Jenže nebýt mobilizace i jinak nevolících lidí by to KS vyhrál. Jenže když se rozkřiklo co si myslí o Dekretech a že mu osobně jde hlavně získání majetku, tak se lidé zděsili a šli raději k volbám už jen kvůli tomu aby se nestal prezidentem. Nebýt favoritem KS tak bych k volbám nešel. Sice pan Zeman není ideální ale když byl jeho oponent KS, tak opravdu nebylo o čem přemýšlet. A takhle uvažovalo spousta lidí. A díky nim dnes není KS prezident. Takovou alergickou reakci jistě konspirátoři nečekali...

283629

26.01.2013 23:45

Tak tedy Zeman

RE: další konspirace která vám nevyšla

Mirra 213.?.?.?

Zemana nikdo nekoupí, to není bezbarvý člověk jako Fischer či Švejnar.
Ale nebýt odvážných teorií a snahy je ověřit tak by dnes svět byl mnohem horším místem.
Ti v pozadí obdrželi informaci že český národ všechno tupě nesežere ale dokonce je i schopen odporu proti dalším rozkladným plánům. Mediální "tlačenka" ač masivní tak selhala. Možná je to také tím že narozdíl od velkých států jsou kandidáti osobněji známí a lidé většinou ví o co se skutečně jedná a nelze je snadno obalamutit. A také klice okolo OSD a TOP09 se bude hůře dýchat. Klaus ač měl vztahy s mateřskou stranou různé tak ji obvykle v klíčových momentech tiše podpořil. Teď se kolo obrátilo. A Zeman měl na Vysočině dost času na přemýšlení o tom co a jak....

283642

27.01.2013 03:23

Tak tedy Zeman

RE: další konspirace která vám nevyšla

Mirra 213.?.?.?

politická vražda či pouhá pohrůžka? To se u nás nenosí, tady není Ukrajina či Balkán...
Tohle jsou na tuhle malou zemi dost divoké spekulace.

283668

07.03.2013 22:27

Venezuela podezřívá Američany z vyvolání rakoviny u Huga Chaveze

RE: postup 1 je na české modré fýrery nepoužitelný

Mirra 89.?.?.?

jen si nemyslete, sice je toto žvást, ale jsou případy kdy lidé fungovali prakticky bez mozku - jako výplň lebky byla jen tekutina a přesto měli průměrnou inteligenci a na tuto zvláštnost se přišlo až při speciálním vyšetření či po úrazu.
Jinak, dnes můžou být realitou scifi technologie - stačí si uvědomit že třeba jen špionážní věcičky jako např pero či hodinky s kamerou jsou dnes volně dostupné a záležitostí několika tisíc korun - tedy za pakatel. A před dvaceti lety to byly utajované nástroje....

286000

19.03.2013 22:21

Šéf banky požaduje ukradení 15% italských úspor

vzpoura!

Mirra 89.?.?.?

tak Kypr odmítl diktát a nabídl banky Rusku za jedno euro - to je ale rána pro EU a MMF [chechtot]

286702

tak Žirinovski by chtěl aby se Kypr stal součástí Ruska a zavedl rubl. Kdyby se to povedlo tak by teprve byl poprask [chechtot]
A na ruském území by byly britské základny [velký smích]

286769

23.03.2013 16:53

Houžvičky

i tací

Mirra 89.?.?.?

jsou. Nějaký podíl člověk na oteplování má, ale náš vliv by se neměl přeceňovat - když bouchne jedna sopka tak je z ní skleníkových plynů které mi vyprodukujeme za x let...
Tohle vášnivé dohadování nechápu.

286961

01.04.2013 08:02

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

RE: Stalin - tajomný.

Mirra 89.?.?.?

Ale je, Poláci byli ti menší a nemohli a nemohou se s tím srovnat, proto neustálé polské nájezdy a pokusy dosadit svého kandidáta na ruský trůn - viz Lžidimitrij. Později se situace trochu zklidnila - polský monarcha byl milencem ruské carevny, ale po rozpadu ruské říše se vše vrátilo zpět.

287444

30.04.2013 21:48

Historický vznik Evropské unie

zajímavé srovnání

Mirra 89.?.?.?

se Sovětským svazem, jenže ten měl přece jen jednu podstatnou výhodu - jeden dominantní státotvorný národ a to EU schází. Z nedávných nepřátel či soupeřů se za pár generací nestane soudržné společenství, už jen protože se skládá jiných mentalit.
Dá se argumentovat že evropské národy zas tak odlišné nejsou, ale to by platilo pokud by se jednalo jen o latino-germánské národy, tam by ono společenství šlo utvořit, na bází tehdejší západoevropské integrace, ale po přibrání dalších nekompatibilních etnik je to prakticky nemožné. Vsadil bych se že rozšíření EU podpořilo hlavně USA, a to jako nástroj udržení mocenského monopolu. Jen Západoevropská unie by byla zdatným ekonomickým i mocenským konkurentem a NATO by se stalo nejen nepotřebnou, ale i nežádoucí organizací. Proto a nejen proto byly východoevropské státy přizvány do tohoto projektu - v USA to mají moc dobře promyšleno.
Ale princip národních států s netknutelnou suverenitou je už překonán a k nepotřebě v moderním světě. Pro mnoho lidí je to pořád dobrá myšlenka, ale v době rychlé komunikace a dopravy ztratil princip národních států své opodstatnění. Toto mohlo fungovat jen do druhé světové války, od ní byl suverénní národní stát prakticky mrtvolou, protože ve světě průmyslových obrů neměly malé státy šanci a více či méně se přiklonily k nějaké straně, byť se rády tvářily jako nezůčastněné.
Čím více se komunikace a doprava zlepšovaly, tím více se ukazovalo že žádný stát už nemůže být samostatnou jednotko/pevností s absolutní suverenitou. Nastala nová doba ve které staré principy selhávají a nové ještě nebyly dostatečně prozkoumány.
EU měla dobrý základ, ale byla jí naordinována taková tučná strava že se zadusí sama sebou. A je otázkou co bude pak protože ikdyž američtí plánovači plánují co to jde tak mnohé předvídat nelze. Jestliže padne EU tak je otázkou co mocenský prostor zaplní - je možná nová EU založená na vojenské diktatuře ovládána americkou servisní organizací, OTAN paktem, nebo padne i tato organizace a následnické státy budou tak slabé a vyčerpané že rády gravitují s Ruskem v největší supervelmoc na světě, což by byla noční můra pro mocné v USA.

289114

11.05.2013 11:47

Henry Makow – Nemilosrdná lež

je to hlubší

Mirra 89.?.?.?

co se týče homosexuality, tak ta je přirozenou součástí člověka jakožto živočišného druhu, ale je fakt že v posledních desetiletích se místo rozhlašované tolerance spíše propaguje.
Stejně jako s rasismem - vypadá to že se ho euroatlantická civilizace snaží potlačovat, ale když se na věci podíváme důkladnějí tak zjištění jsou dost rozporná a často i opačná proti vyslovovanému. Třeba devastace bývalého Východního bloku - bez jediného výstřelu se podařilo vrhnout hospodářství bývalé socialistické soustavy desítky let na zpět a nahlodat populaci nemocemi a drogami. Dalo by se původně uvažovat že vůdcové v pozadí jsou rasističtí ve středověké podobě, ale to že se likviduje i vlastní rasa odporuje i nacistické teorii, takže lze říci že ti co za tím stojí jsou buď šílení - anebo to nejsou lidské bytosti.... Svádět vše na Židy je příliš jednoduché, i ti jsou od pradávna nástrojem vyšší moci.
Spíš si myslím že vůdcové planety se nechali opít střípky fantastických technologií výměnou za suverenitu (jestli se neděje něco jako v seriálu "Poslední konflikt" ale v utajené podobě). Jen málokdo zřejmě tuší jaké černoty se dějí pod svícném - a myslím že kdyby se to veřejnost dozvěděla tak málokdo by spal klidně.....

289540

30.05.2013 13:02

Hrozba celosvětové sodomie

RE: Zakladem krestanskeho nabozenstvi je bible,tak at ji cteme!

Mirra 89.?.?.?

jenže velká část bible je poplatná své době, tehdy bylo lidí málo tak byl kladen důraz na rozmnožení lidského rodu aby ho nějaká katastrofa nezkosila.
V antice se tyto "problémy" nijak neřešily, byly na starosti důležitější věci než starat se o to že občas lidé homosexuálně souloží.
Stejně stavět bisexualitu a transvetitismus na roveň sodomii je blbost - stačí se podívat do Asie kde tyto věci jsou běžné a rodiny jsou pořád velké a lidé jsou zodpovědní.
Dnes se z této přirozené věci dělá politická fraška aby lidé byli zaneprázněni hádáním kvůli podružným věcem a nevěnovali pozornost mnohem důležitějším.
Uzákoňování nějakých homo manželství mi přijde blbost - když se ti dva mají tak rádi tak by postačila úprava aby dotyční měli právo po sobě dědit apod.

290491

omlouvam se že to píši sem, ale všiml si někdo případu vraždy Češky v Chicagu a následné tvrdé cenzury a blokování diskusí? Třeba na centru to bylo cca 2 hodiny zprávou dne a pak to rychle zapadlo. A když někdo chtěl přidat relevantní info tak ho rychle smázli. Zdá se že česká média jsou řízená centrálně....

293374

zkouší jestli se nechají uplatit i k sebevraždě. Vypadá to na dost drastický pokus, jako Milgramův experiment ale v ohromném měřitku.
Přitom je vlastně uplácí od konce války, protože pravoslavní Řekové tíhnou spíše k Rusku než ke katolickým zápaďákům pro které je dvojí morálka standard. Stalin Řecko bohužel nechal padnout do britské sféry vlivu a od té doby si je drží na zlatém řetězu který nyní Řeky začíná škrtit. Stalin byl bohužel chladný kalkulátor a tohle byla vážná chyba, ponechat sympatizující a spřátelený národ na pospas západním rozvracečům. A část řeckých elit bohužel udělala tu chybu že uzavřela pakt s čertem a teď musí nést následky celý národ...

294185

to jste si docela naběhla, protože dokud v Římě fungovaly dobře rodinné vazby tak říše přežila vše, ale jakmile se rozšířily zvrhlosti a nakonec to dospělo tak že císař dělal "ženu" generálovi, tak to šlo s říší od desíti k pěti. Zájem jen o manon a bezuzdé souložení kdysi nerozbornou říší spolehlivě rozložil...
A staré Řecko je jen dlouhou historií neustálých občanských válek, vyvražďování a zotročování. Nejdále věci dotáhli ve Spartě která by se dala přirovnat k sovětsko-trockistickému systému bez rodiny s volným vlastnictvím žen.
A kupodivou barbarské systémy založené na provázanosti rodin vydržely nejdélé a staly se z nich základy států.
Takže zničení rodiny znamená vykořenění lidí kteří nebudou mít vůli bránit své dědictví a budou unášeni kam je vítr zanese.

296335

já se na situaci dívám logicky - rodina je základní jednotka národa. V dobré rodině se mladý člověk učí zodpovědnosti a empatii.
A to právě těm vykořeněným chybí a podle toho to dopadá...

296450

04.11.2013 23:28

O „evropské volbě“ Ukrajiny

šero

Mirra 194.?.?.?

s Ukrajinou to vypadá bledě, nemají tam žádného Putina který by magnáty přinutil k poslušnosti. A přistoupením k EU půjde do kytek i zbytek jejich průmyslu. Hospodářství mají permanentně na pokraji bankrotu a armáda má prakticky stejnou techniku jako za dob SSSR a těch pár projektů dokončili jen s pomocí cizích peněz a jejich výsledky si koupila zase jen cizina takže moderněji už bude vybavena i Indie a oživení v nedohlednu. Jen samotnému Rusku trvalo deset let než se z krize nějak nastartovalo - a to na poslední chvíli i tak mají práce víc než dost, když si chtějí zajistit obranyschopnost.

299191

07.12.2013 11:19

Satanův plán

RE: Pekně zhulený článek:-(

Mirra 194.?.?.?

Jste bohužel jeden z těch co nedovedou chápat jednoduchá podobenství....

Nejde o to vzdávat se civilizace, ale přestat dělat bezúčelné věci a nechávat se rozptylovat blbostmi.
Lidé vymýšlí naprosté zbytečnosti a následně vytváří mega reklamy za miliony aby jejich nepotřebné věci měly odbyt. Vytváří se tak koloběh výroby naprosto zbytečných věcí místo aby se čas a prostředky věnovaly na mnohem důležitější projekty. Třeba na závlahu pouští, kultivaci prostředí či pokračování dobývání kosmu.
Nejhorší je že se strategické uvažování od doby Římské říše prakticky nezměnilo. Pokračuje touha po bohatství za každou cenu, přitom při současném stavu vědy nikdo opravdu chudý být nemusí.
K čemu je to že každého půl roku či rok vychází nová verze nějakého výrobku, když spousta lidí má problém zaplatit nájem a žije z ruky do huby? Na jedné straně lidé makají 12-16h směny a o kousek dál nemají do čeho píchnout. Nerovnost je bohužel uměle vytvářena. Vše ve jménu pohodlí a co nejrychlejšího zisku za každou cenu. Že stavba se začne po roce rozpadat? - nevadí ona bude brzy dotace na novou. Že je vyráběné levné jídlo chemická sračka? - neva, oni budou mít zisk farmaceutické podniky...

300406

29.04.2014 19:57

Putinovo dilema

autor

Mirra 89.?.?.?

to vidí příliš zúženě - Euroasijská integrace se poměrně daří i bez Ukrajiny a pro Rusko dvě nejdůležitější země k ní přístupují vcelku bezproblémově - velký Kazachstán i malé ale lidnaté a průmyslové Bělorusko. Ani ostatní členové nejsou až tak bezvýznamní. USA jsou ve Střední Asii vcelku úspěšně odráženy a Ukrajina je dost zoufalým americkým pokusem zastavit obnovený ruský parní válec.

309177

11.05.2014 10:36

MMF jde na Ukrajině do války

autor

Mirra 109.?.?.?

to na ruské straně vidí moc růžově. Pokud sáhnou američtí loutkáři k zoufalé variantě když ukrajinské vojsko bude dezertovat a zároveň dostávat naloženo, tak RF bude nucena zasáhnout. Ještě mohou přijít velmi horké chvilky. Vše bude prakticky záležet na schopnostech domobrany a její podpoře ruskými speciály. A nemusí jít jen o útoky na města, ale na pro Rusko klíčové podniky - taktika spálené země by je nakonec do konfliktu zatáhla.

309976

15.05.2014 23:08

FED je velký podvodník

tak

Mirra 89.?.?.?

v delší životnost dolaru jistě nevěří ani ve FEDu, na to je ta dluhová bublina moc velká. Spíš tipuji že vytáhli ze "stáze" amero a ve vhodný okamžik udělají "měnu", dolar zanikne a v Severoamerickém prostoru se měnou stane amero.

310152

18.06.2014 11:01

ISIS vyvolal všeobecné sunitské povstání

zmatení?

Mirra 89.?.?.?

Donedávna platil název ISIL - to L znamená Levanta. ISIS je úplně něco jiného - starověká egyptská bohyně. Zajímavé že i na BL přišli s tímhle podivným přejmenováním.

311837

18.06.2014 17:11

ISIS vyvolal všeobecné sunitské povstání

RE: zmatení?

Mirra 89.?.?.?

všeobecně se uváděl název isil - I - irák a L jako levant. A zmínka o vzniku nové organizace vydělující se z isil nikde nebyla, takže předpokládám že pár novinářů si název upravilo aby seděl na sýrii a irák, ale oficiálně se tato organizace jmenuje pořád ISIL.

311850

09.07.2014 07:09

Operace Polonia a Solidarita

RE: tak to je síla

Mirra 89.?.?.?

chce to trochu uvažovat. Nespokojenost jistě byla, jenže ji tvrdě zmanipulovali, stejně jako nyní na Ukrajině Majdan. Nešlo o nic jiného než o bezohledné využítí lidských tužeb k mocenským hrátkám.

312968

15.08.2014 22:54

Nepronesený projev Vitalije Čurkina

RE: S malou výhradou,

Mirra 109.?.?.?

Gorbačova bych za zrádce nebral a nejednal sám. Patřil k mladé generaci která prokoukla nikam nevedoucí dosavadní směr. Revoluce a pochod na Evropu byly pasé a pokračováním by se Západoevropská unie časem skonfederovala s USA a tady by se to víc propojilo také do jednoho celku a vznikly by ještě větší superstáty které by jednou mohli vyhladit život když by se dostali k moci hazardéři.
Naopak Gorbačovův tah vidím ve své podstatě jako geniální, ale bohužel nebyl dotažen do konce a ve finále byl zneužit soupeřem.
Současná EU je jen pokračováním a nastavením oné Západoevropské unie která byla určena k pohlcení USA a v tom smyslu se i pokračuje. Ruské vedení a zvlášť jeho tehdy mladá generace doufala v rozbití amerických plánů. To se podařilo jen částečně a nyní se musí jednat velice opatrně aby nepřišel úplný debakl. Povedlo se vytvořit hospodářské i politické vazby v Západní Evropě a ty pracují proti ideovému projektu Washingtonu. A je otázkou co převáží - zda staré svazky se zahnívajícím NATO nebo výhled na vytvoření supermocnosti ekonomické i politické od Kamčatky po Portugalsko.

315483

16.08.2014 15:36

Nepronesený projev Vitalije Čurkina

RE: S malou výhradou,

Mirra 109.?.?.?

když někomu strčí hlavu do hnoje také nekřičí. Nechal se podvést a nechce to rozmazávat.

315517

také bych z toho neměl dobrý pocit. Ale zřejmě to je cílem - znejistit tipovanou osobu. Vypadá to že si vás někdo všiml - a o nějakého českého úředníčka zřejmě nepůjde....
Jste znám jako zásadový člověk a takové zřejmě jisté kruhy potřebují kvůli nabuzení důvěryhodnosti pro lidi.
Ono je dost divné že někteří naši funkcionáři také začínali s čistým štítem a dobrou pověstí - a z ničeho nic se to zlomilo a začali posluhovat tomu co předtím odsuzovali. A to se stává prakticky s železnou pravidelností.
Kdoví jaké praktiky jsou na "nadějné kádry" použity, dobře že jste odmítl.

317550

18.09.2014 01:39

Dnešní literatura a film mladé generace

bohužel

Mirra 37.?.?.?

devastující účinky této antivlny jsou již dost vidět. Pocity beznaděje a marnosti a neužitečnosti konání vedou nejen k sebepoškozování ale třeba i k fanatismu kdy se mladí lidé s podlomenou psychikou stávají snadnou kořistí fanatických kazatelů a ve finále jdou položit životy za záměry šílenců....
Proto se tolik rozšířily drogy - umožňují uniknout do jiných sfér. Pesimista by mohl namítnout že mladší generace jsou choulostivější a inklinují k tomu hlavně "slabší kusy". Na to lze namítnout že nejde o choulostivost ale zvýšenou senzitivitu a empatii. A také že se to netýká jen chudiny ale i bohatých a úspěšných kteří mají dost zdrojů na to aby dělali co je baví.
Ze světa vymizela zdravá soutěž a nahradily ji jen občasné vlny uměle vybičované nenávisti. Jediným zdrojem uznání se stalo bezúčelné hromadění peněz - a když se k nim doplácají tak většinou neví co s nimi. Něco jako konec dosavadních dějin kdy je lidstvo na zcestí - buď se vzpamatuje a dostane se ke hvězdám nebo padne zpět do barbarství....

317620

05.10.2014 18:50

Kdo tvoří „Islámský emirát“?

něco

Mirra 89.?.?.?

na tom bude, protože podle nových zpráv přijede do EU vysoký čínský představitel za účelem ozřejmění čínského stanoviska - a to že hodlá přebírat pozice v Rusku které kvůli sankcím musí vyklízet západní byznys.
Jak se zdá tak NATO dělá vše proto aby vznikl rusko-čínský blok.
A pokud se budou věci ubírat i tímto směrem že budou cvičení teroristé proti těmto velmocím tak jiné cesty nebude....

318593

21.10.2014 02:09

Pokus o revizi výsledků 2.světové války

Autor

Mirra 37.?.?.?

poněkud opomíjí nejnovější vývoj. Rusko se jednak ukázalo připravené a jednak vznikla vážná krize v Iráku kde se loutkový systém hroutí. Tudíž většina zdrojů i pozornosti směřuje tam. A Kazachstán s ikonou NATO? To snad ne....

319452

25.10.2014 21:51

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

RE: Proč by Ukroušové měli útočit??????

Mirra 89.?.?.?

tak dlouho čekat nemůže, hospodářská situace se zhoršuje každým dnem. Zbývá jen rychlé vojenské řešení které by umožnilo rychlejší přístup k západním dotacím. Už z toho důvodu je hrozba války velká.

319788

25.10.2014 22:42

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

RE: Ukazuje se, že příměří bylo těžkou taktickou chybou.

Mirra 89.?.?.?

bohužel mi Slované máme tendence k blahosklonosti a to se vůči darebákům nevyplácí. Už v Gruzii mohlo ruské vojsko dojít pohodlně pro toho žvýkače kravaty do Tbilisi, ale udělalo se velké gesto a místo aby ho chytili zatkli a soudili za rozpoutání války, tak ho nechali dovládnout do konce období.
A k těm dohodám z Minska - neznáme všechna důležitá fakta, ale opět to vypadá že to na západě vzali jako slabost a podle toho jednají.
Ono by stačilo kdyby RF udělala stejnou věc jako NATO v Libyi - k řece udělat bezletovou zónu a zároveň zlikvidovat veškerou útočnou těžkou techniku - jak dělostřelectvo tak tanky. A to by byl teprv potom ze západu vřískot až by uši zaléhaly.

319790

02.11.2014 17:19

Totální válka kvůli petro dolaru

také

Mirra 89.?.?.?

jsem na to pomyslel když jsem to četl. Velmi zvláštní typ nehody. Ani bych se nedivil kdyby řidič pluhu v sobě měl rychlevyprchávající drogu. Ačkoliv vzdušná doprava vypadá velmi bezpečně je tam mnohem širší prostor k nehodám než třeba při cestě obrněným vlakem. Ostatně aj Stalin letecké dopravě nedůvěřoval.

320215

18.11.2014 10:40

Mail z Prahy

pokud

Mirra 109.?.?.?

je to pravda tak by si na to měla posvítit policie i tajná služba a případně klasifikovat jako nepřátelskou činnost.

Ale naštěstí už jsou lidi imunní vůči různým trubačům "revoluce" že netřeba se bát, to už víc lidí svolají odbory na stávku. A co vidím tak lidi tuto akci prakticky ignorují. Pár dutohlavů se vyřve, udělají opět kus ostudy a život jde dál. Češi jsou naštěstí pro americké architekty revoluce těžký oříšek....

321215

18.11.2014 20:14

Mail z Prahy

RE: pokud

Mirra 109.?.?.?

tady nejde o nějaké papírky ale kdo to pobízí a financuje a tam už problém je. Pokud by to bylo tak nevinné tak ženy v klidu odpoví a nevyskočí pohotově ochranka. Už tím je vidět že něco smrdí. V RF dobře věděli proč zakročit proti pofidérním neziskovkám.

321307

19.11.2014 14:45

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Taky jsem si toho všiml

Mirra 109.?.?.?

bohužel IQ je hlavně o matematicko-logických schopnostech, ty ale často přebíjí silné emoce - a s těmi umí architekti revolucí velmi dobře pracovat. A když se sejde skupinka podobně a silně emočně naladěných lidí tak je pak možný efekt sněhové koule. A o to se pokouší...

321405

01.12.2014 01:24

Jsou hikikomori obětí systému?

i jinak

Mirra 89.?.?.?

ono se na to lze dívat i z jiné strany (nepočítám ovšem ty drastické případy v Japonsku) - dnešní svět nenabízí žádný motor, je to jen ploužení se z práce, trochy odpočinku a zase do práce. A to jen kvůli penězům. Z víc jak 90% se jedná o nesmyslnou činnost bez konce kterou řídí zlomyslní manažeři jejichž hlavní starostí je jak co nejvíce své ovečky vytížit. To je třeba situace v dnešních montovnách. A ani o úroveň výše to není nijak růžové, odpovědnost velká, často rovnou hmotná, velký tlak na výsledky, získávání klientů. Pro většinu populace je to nesmyslné plahočení bez konce a to jen proto aby bylo na základní potřeby a nějakou tu lepší dovolenou.
Generace čtyřicátníků je na to tak zvyklá a disciplinovaná že ji to už ani nepřijde - a hlavně velkou část toho procesu už má za sebou.
Ale pro mladého inteligentního člověka 19-20 je zjištění že dalších padesát let bude žít v takovém stereotypu hrozné pomyšlení. A někteří to neunesou a vznikají tyto případy.
Hlavní rozdíl tkví v rozdílnosti dětství - dříve děti vyrůstaly v určité disciplíně a bez přehršle možností zábavy a volného času. A vidí jaké je čekají možnosti - buď ve výrobě kde se z valné části vyrábí jen proto aby bylo co dělat, obvykle výrobky co nejnižší kvality aby byla potřeba dalších v co nejkratší době, nebo v obchodě a marketingu tyto produkty za každou cenu prodávat, klidně i klamem a lží. A všechno jeden kolotoč bez cíle, jako myšky ve svém kolečku. A část jich po prohlédnutí odmítá se tohoto účastnit a těm nejcitlivějším rovnou hrábne....

322374

30.12.2014 21:02

Na Ukrajině nejde o demokracii, ale o náš velký prodělek

tak trochu mimochodem

Mirra 37.?.?.?

všimli jste si jak čin našeho vojenského lékaře který chce vrátit medaili NATO donutil mnohé strhnout si škrabošky?
Například na BL kde se rádi vydávají za nezaujaté udělají pomalu doktorskou analýzu tohoto činu a výsledkem je označení jeho a podobných za pomatené či rovnou podplacené.
Jejich představivost jim vůbec nedovoluje si uvědomit že onen lékař se k prozření dohrabal až po velmi dlouhé cestě kdy zřejmě pořád věřil že věci jsou lepší než vypadají...

A tím se oklikou dostávám ke zmíněnému ukrajinskému tématu - pomalu ale jistě polarizuje nejen naši společnost a bojím se že se to dostane do stavu kdy jedni budou nenávidět druhé kvůli odlišnému názoru [pláč]

324199

07.01.2015 14:24

Rok 2015 bude o Íránu, Číně a Rusku

vůbec

Mirra 89.?.?.?

není divu že na Východě odmítli západní styl pořádku když prohlédli o co ve skutečnosti jde - pouhé pokračování kapitalismu 19 století které je ve své podstatě nereformovatelné a po krátké epizodě se opět vrátilo ke svým kořenům.
Nezapomínejme že v Číně pořád vládne komunistická strana která se poučila z "demokratizačních procesů" v bývalém RVHP. Cílem je pořád nastolení nového co nejspravedlivějšího systému aby už se kořistnický feudalismo/kapitalismus nemohl vrátit a byl zavržen jako nízký stupeň vývoje lidstva.
Proto Čína tak znepokojuje Západní korporativistickou alianci - převzala pochodeň modernizace po starém SSSR. Na tomto krutém příkladu získala ale lidová Čína spoustu důležitých zkušeností.
Na Západě prostě nejsou ochotni uznat že styl z první industriální éry není vhodný pro globalistickou společnost. Ta nás staví před výzvy který tento zastaralý systém nejenže není schopen řešit, ale ani se o to nesnaží.

324559

14.01.2015 10:20

Tak nám zabili „Harakiri“!

jo, to je ono

Mirra 89.?.?.?

"zůstal naživu, protože na schůze nechodí" - na nějaké schůze lepší nechodit a to se ani nemusí jednat o hrozbu zastřelením [vyplazený jazyk] [velký smích]

325118

31.01.2015 08:34

Je demokracia na Západe mŕtva?

tuhle

Mirra 89.?.?.?

zvrácenou lichvářskou logiku jsem nikdy nechápal - když má stát nebo organizace problém tak místo aby se úroky snížily, tak je tlačí do neskutečných výšin kde je pravděpodobné že nemohou být spláceny. Takže mi vyjde že věřitelé chtějí dlužníka zruinovat a sebrat mu veškerý majetek. A v případě státu jde rovnou pokus o zotročení.

326131

02.02.2015 09:25

Řízená demolice starého světa

ano

Mirra 89.?.?.?

zábor Krymu byl obrannou akcí, bohužel vynuceným tahem. Z jihovýchodu na něm byla největší koncentrace místních akceschopných jednotek. Většina jich přešla pod ruské velení a tím se projevila v ukrajinské armádě převaha prozápadní frakce. Nadto většina jednotek UA armády byla dislokována právě na jihu a západě. Takže došlo k vychýlení rovnováhy v armádě i velení čímž nebyl pro revolucionáře přimět ji k útoku na východní regiony.
Takže tak jako tak to bylo tařka Pyrrhovské vítězství - byl získán region na úkor ohrožení obrovského území zasahujícího hluboko do RF. V boji má vždy větší šance ten kdo je více iniciativní.
Po Ilovajsku byla iniciativa dobrovolně přenechána "převratnikům" - a ty jí využili pouze k přeskupení nikoli k vážnému uvážení svých činů. Nyní se situace opakuje a je otázkou zda odpůrci revolucionářů udělají opět tu samou chybu nebo do dotáhnou konečně do zhroucení UA vojska.

326245

08.02.2015 16:50

A s nimi přišlo peklo…

tohle

Mirra 89.?.?.?

je sice hrůzná vize ale jen se pořád ukazuje že vše bylo dávno naplánováno a bohužel se víceméně realizuje jak bylo předpovězeno předtím než nějaký majdan vznikl. Situace kde se popisovala občanská válka na Ukrajině a následný vznik západoukrajinského státu na způsob většího Kosova (ze kterého utíká kdo může) jakožto amerického protektorátu. Tehdy to vypadalo jako scifi - na UK celkem stabilní vláda jen tradiční rozepře mezi oligarchy a jak rychle se věci hnuly požadovaným směrem.

326619

22.03.2015 19:34

Národní demokracie proti vstupu cizích vojsk

nejvíc

Mirra 89.?.?.?

mě zarazila informace že ti cizí vojáci pojedou v plné polní s ostrýma v zásobnících. Je to vůbec legální aby tu projížděli cizí, byť tzv. spojenečtí vojáci s nabitýma kvérama??

329630

bohužel v tomto případě je tu jistá vlastnost která je vlastní většině obyvatel ČR. Je skupinka lidí v baráku, mají přátelské vztahy. Pak dojde na ustavení SV a výboru. Po menším dohadování se pár přirozeně aktivních lidí uvolí že tu nějakou funkci vezmou a nechají se zvolit. Potud vše OK. Pak ale nastoupí ona "vlastnost"- těžko to popsat, snad jako směsice závisti, lenosti a nechuti. Vztahy se naruší a začíná "partyzánština" proti vedení které si sami doslova uhnali. Nenápadné sabotáže jakékoliv aktivity, nesmyslné připomínky a tichá radost když věc krachne.
Tohle nechápu ani nepochopím, ale bohužel často to tak chodí....
Snad je to jakýsi nesmyslný pozůstatek dětského bouření se proti autoritě, byť si ji racionálně sami zvolí.

329793

27.04.2015 22:58

Co Putin chce?

pěkně

Mirra 109.?.?.?

shrnuto. Rusko dělá to co je nejoptimálnější a na lopatu americkým "čarodějům" nesedne.
Bohužel ani Rusko neovládá plně situaci na UKR, zvlášť zpočátku v tom dost plavali. Po převzetí větší kontroly proto musel odejít její první velitel Strelkov - vyhlašování samostatných republik byla pěkná blbost která určitě přidělala Kremlu spoustu starostí.
Jiné by to bylo kdyby se rovnou prohlásili za vzdorovládu stojící v opozici proti juntě. Pak by pojem občanská válka byl nezpochybnitelný od počátku, takhle to pro mnohé vypadá, zvlášť po Krymu jako ruská agrese a je to západními médii hojně používáno.

331921

20.06.2015 22:12

Může Sýrie přežít?

ono

Mirra 37.?.?.?

by hlavně chtělo aby jejich rozvědka - či ruská zjistili jejich zásobovací trasy a dodali jim zásobu vzduchopalivových pum. Bez pravidelných dodávek by měl IS velké potíže.
Další zajímavá informace je o přečíslení - před válkou měla syrská armáda čtvrt milionu vojáků a i přes ztráty a dezerce jich musí mít ještě minimálně přes 150tis - kolik teda nasadil IS který zároveň útočí v Iráku?
Z toho vychází obrovský rozsah zapojení arabského kapitálu a západního materiálu a informací.
Rusko je bohužel daleko a musí brát ohledy na Turecko se kterým se ekonomicky sbližuje, byť Turci podporují neoficiálně ale o to účinněji IS. Takže opět chladné úvahy o poměru zisků a ztrát zatímco syrská populace krutě trpí....

335147

23.06.2015 01:42

Od Bilderbergu ke GULAGbergu: globální elita buduje elektronický koncentrák

veselá budoucnost

Mirra 89.?.?.?

která výrazně odkazuje na minulost. Stalin trockisty kteří chtěli něco podobného vyhladil - proto se stal stalinský sovětský svaz nepřítelem. A teď zřejmě bude Rusko opět nepřítelem že této zvrhlosti opět vzdoruje. Je to jako bacil co přeskakuje z hostitele na hostitele....
Je ovšem otázkou zda se v Západní alianci najde někdo jako Stalin a setne hydře hlavu. Je to jako ve filmu Avenger, akorát v reálu Hydra triufuje....

335301

je vidět že věci byly jen odsunuty, nikoliv přerušeny. S prohlubující se krizí budou "rázní muži" velmi žádaní a dají se jim diktátorské pravomoci. Clark je alespoň upřímný ale to je asi tak vše.
Už se nedivím že se na atomových hodinách posunul čas ke zničení Země znovu dopředu - sbor politicko-korporátních elitních šílenců je schopen čehokoliv. Čím jsou víc odtrženi od reality tím horší kroky plánují. A v USA jaksi nemají opozici co by stála za řeč....

337068

01.08.2015 11:38

Epizoda 6. Lev Trocký, otec německého nacismu (3. část)

myslím

Mirra 89.?.?.?

že za ty peníze udělal oběť pro budoucí získání moci. Jak se říká - nepříjemné ale nezbytné....
Nejhorší na tom je že západní oligarchové pořád a pořád se pokouší o to samé a vždy se jim loutky vyvlečou z provázků. Proto je situace s IS taká jaká je. Pomocí moderní technologie si snaží zajistit jejich poslušnost a držet je na hraně síly. Ale to nepůjde donekonečna. A na konci jich budou mít dost jak rebelové tak loajalisté. ALe jako vždy je to hra o čas...

337352

03.08.2015 03:29

Bitva o Oceánii

naopak

Mirra 37.?.?.?

myslím že pro Rusko by bylo vhodnější podpořit Francii (dosavadní lapálii s Mistraly nelze brát až zas tak vážně) už jen z důvodu aby se čínský obr příliš nerozlezl. S Čínou to přes všechno pořád je a bude pouze účelové spojenectví za účelem oslabení vlivu USA. Později by je každý kousek čínského vlivu navíc mohl hodně mrzet. Je třeba uvažovat víc strategicky než spoléhat na menší taktické výhody. A až pomine sevření vlivu USA v Evropě tak mohou být francouzi hodně vděční a být lepšími partnery jak němci....

337482

03.08.2015 21:14

Bitva o Oceánii

RE: naopak

Mirra 89.?.?.?

a navíc FR může tyto lodě nasadit v Oceánii....

337516

05.09.2015 20:52

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

RE: Bezmocnost

Mirra 89.?.?.?

ano, rozpolcenost - to je přesně účelně vyvolaná situace, lidé se zaobírají tak dlouho vnucenými dilematy až to neutralizuje veškerou akceschopnost. Architekti této situace to mají dobře zkalkulované a vypočítané tak aby podryli morálku a vůli k činům. Záleží na vitalitě národů střední Evropy zda padne do stejné degenerace jako na západním konci nebo si uchovají svojí vůli a identitu. Přece jen máme výhodu že jsme tomu vymývání mozků vystaveni menší dobu než francouzi, němci a španělé....

339068

09.09.2015 17:45

Nové břímě na ramenou Německa

ono

Mirra 109.?.?.?

se poukazuje že milion uprchlíků není pro SRN zas tak moc, jenže za minulé roky jich přišlo také dost plus je třeba brát v úvahu velkou tureckou menšinu která se také moc neasimilovala. Průmyslnící v nich vidí jen zisk, ale až se to vymkne tak budou teprve koukat.

339293

10.10.2015 13:48

Ruská „výchovná“ salva zničila světovládu USA

výsledky

Mirra 109.?.?.?

byly vidět z EU krátce poté - začalo se hovořit jiným jazykem, zrušila se sankce na komponenty raketového paliva a přišlo prohlášení že je třeba normalizovat vztahy...

340492

10.10.2015 16:00

Ruská „výchovná“ salva zničila světovládu USA

RE: Dost se to podobá Ahmadínežádově stíhačce.

Mirra 109.?.?.?

tak takový nesmysl jsem už dlouho nečetl. Amerikáni ten úspěch chtěli propagandisticky ponížit tím že prý pár raket v Íránu spadlo - ale íránci se tomu vysmáli...

340497

26.11.2015 05:26

Turecko a sršní hnízdo

netřeba

Mirra 89.?.?.?

tolik dramatizovat. Co se stalo byla velká provokace, nicméně ve hře je velmi mnoho a Moskva musí dát najevo uraženost a provést demonstraci moci. Ale oběma aktérům jde o hodně a nachtějí jít na ruku americké strategii rozeštvání a zpřetrhání výnosného byznysu. Kšeft s JE a Tureckým proudem je moc velký aby se zrušil kvůli jednomu letadlu, to by se ještě věci musely řádově zhoršit. Podle mého Američané zneužili tureckou flustraci a neoosmanské choutky které se moc nedaří naplňovat. Záleží na rozumu hlavních státníků zda převládne pragmatické jednání. Pachuť ale zůstane, to je jasné.

342323

26.11.2015 13:07

Turecko a sršní hnízdo

RE: netřeba

Mirra 89.?.?.?

ano, ta podpora Kurdů je asi nejreálnější alternativou - potřebují kvalitnější výcvik a samozřejmě zbraně na ničení mechanizovaných jednotek Turecka. Už hrozba toho by mohla Erdogana zklidnit - takový konflikt si nemůže dovolit, protože by znamenal konec ekonomické konjuktury, pravděpodobné také územní ztráty....

342342

14.12.2015 19:54

Válka na obzoru: Je příliš pozdě ji zastavit?

bohužel

Mirra 109.?.?.?

situace nevypadá dobře, stačí si dávat dohromady samostatně nevýznamné zprávy a rázem je vidět ta hrozivá kráčící mašinérie. Na východ Evropy se přesouvají zbraně, i malé státy horlivě zbrojí proti jakési imaginární hrozbě z Ruska. Pořizují velmi zajímavé kombinace výzbroje které na první pohled vypadají neškodně, ba obranně, ale když se k takovým uskupením dodají těžké zbraně /třeba z USA, SRN/ tak se vytvoří efektivní útočná uskupení a to v několika týdnech. Je připravováno zázemí a logistika, jen ony těžké zbraně zatím schází. Ale ty se dají dopravit velice rychle. Příkladem budiž poslední kontrakty Litvy na obrněná vozidla Boxer - a přitom v litevském vojsku nejsou žádné tanky které normálně tento typ vozidel podporuje, takže se vytváří (záměrně?) trhlina v druzích vojsk. Ale zbytek je evidentně naddimenzovaný a vypulírovaný. Už to přivádí na negativní myšlenky. Německo přesouvalo vojska pod záminkou bombardování, nyní jsou záminky ještě průhlednější....

343084

01.01.2016 20:19

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

zas

Mirra 89.?.?.?

tak přísně bych to nesoudil, HV nejsou dokonalé, ale ukazují, zvlášť v druhé trilogii jak se dobro prolíná a doplňuje se zlem. Jestliže první trilogie měla jako stěžejní bod boj syna proti otci tak ve druhé se poukazuje v širším záběru na reálie politiky a ukazuje jak to reálně běží v tzv. demokratické společnosti. Možná proto je druhá tak neoblíbená, protože až moc ukazuje šedivou realitu, to lidé ve filmu nechtějí, chtějí jasně definované kladné a záporné postavy a jasné vítězství těch kladných, ve stylu pohádek.

343738

tomu zakončení článku i věřím. Erdogan se vymkl kontrole a zřejmě si myslí že může díky NATO krytí skoro vše. A silní místní vůdcové se nelíbí ani Washingtonu. Takže ho nechají ať si nabije - jedním šmahem se zbaví jak jeho tak silného tureckého státu který se rozloží na regiony plus vznikne Kurdistán. Ostatně tento postup rozčleňování na menší oblasti je s úspěchem používán v Evropě proti silným národním státům. A nezapomínejme že Turecko není takový monolit za který se rádo vydává, je prakticky stejně křehké jako okolní státy. Stačí jedna prohraná válka a dochází k rozkladu, protože místní režimy jsou závislé na vedoucích osobnostech. A když vůdce selže či je zabit tak se říše zhroutí stejně jako ve středověku po pádu chána či sultána.

345344

ne, je to stará hra na zrádce a zrazeného. Ale podle mě nad hrou západních korporátů a komunistů existoval někdo třetí kdo měl zájem aby Evropa takhle vykrvácela.
Stejně jako zločinná manipulace s měnou kdy se německá (a v budoucnu i jiné) dostaly do absurdních hodnot. Aby došlo k takové ztrátě hodnot by muselo dojít k jadernému bombardování, ale přitom Německo ač poraženo nebylo nějak poničeno, bojovalo se jen podél front které nikterak hluboko nezasahovaly.

345511

už jen na tom jak moc Erdoganovi hrabe. Další věcí je Řecko - na čí stranu se postaví, byť je formálně v NATO. Kdyby dostali Řekové dobrou nabídku na území tak by šli společně s Ruskem, vázali by část turecké armády a mohli by získat bývalá starořecká území v Malé Asii. Dalším faktorem proti tureckému dobrodružství jsou Kurdové. S odstupem mi přijde že proti nim zahájil Erdogan válku aby vyčistil týl a umožnil plynulou ofenzivu do Sýrie - ale to se nedaří. V případě konfliktu tam rychle rusové dodají zbraně a umožní přechod kurdských posil z jiných regionů, takže by se otevřela fronta v týlu Turecka.
Takže je dost možné že na tom proroctví řeckého mnicha ohledně rozbití Turecka vážně něco bude....
Erdogan je něco jako bývalý perský šáh, také sebevědomí až do nebes a jak dopadl. Také si myslel že obnoví perskou říši, stejně jako Erdogan myslí na obnovu osmanské.

345624

není vůbec jednoznačná a ve světle dalších velkých teroristických útoků v Damašku v alávitské čtvrti se spíš zdá že je zájem udržet napětí a zmařit příměří za každou cenu. Přitom zastavení boje a příměří je životním zájmem těžce potlačovaných islamisticko-teroristických útvarů. Spíš to vypadá že záležitosti mají plné zuby obě hlavní velmoci, tak se snaží to urychlit ať už to nějak dopadne. A Erdogan je tím kdo dělá vrásky oběma hlavním hráčům. Pořád nepochopil že ze sebe dělá akorát poblázněného šáha....

345766

je tohle pravda, tak rčení o živé Zemi získává úplně jiný rozměr. A do důsledku se planeta může o něco zvětšit a na konci svého životního cyklu opět smršťovat díky obrovským ztrátám hmoty do vesmíru, kopíruje to životní režim biologické bytosti.

345956

ale rozvinula se zajímavá diskuse na téma muži vs ženy vs dřívější doba.
Je třeba vzít v potaz že v generaci naších prarodičů nebyly tak enormní nároky jako dnes. Nároky na znalosti a dovednosti vzrostly násobně, lidé jsou pod tlakem. Dřív stačilo mít hospodářství a vystačilo se s kupeckými počty. Dnes je takový člověk prakticky nezaměstnatelný. Každé pohlaví to snáší jinak - chlapi začli víc chlastat a hlavně brát drogy, ženským se snížila stresem plodnost i chuť na milování. A díky umělému rozeštvávání tímto systémem spíš soupeří i když jsou rodina či pár.

Dále ke zmíněnému zájmu cizinek o bílé. To je jednoduché - ve svých domovských zemích se mladé ženy dostaly ke vzdělání a čichly k nezávislosti, jenže okolí je často muslimské či v zajetí kmenových stereotypů, takže nemají partnery protože odmítají silně podřízené role. Takže logicky hledají partnery z teritoria kteří nevyžadují podřízenost ženy a jsou zvyklí na rovnost, tudíž evropana či američana.

No a konečně k samotnému článku - již dlouho mám podezření ze studia dějin že naše rasa má trvalé nepřátelé napříč tisiciletími. Spousta lidí to považuje za fantastickou konspiraci, ale dění posledních desetiletí to jen potvrzuje. Obé světové války velmi negativně postihly prakticky jen evropské národy a nynější řízená invaze a podpora takových humusáren má jen dokonat načaté dílo. Druhá válka byla také tak udělána - na prolití co nejvíce nejlepší evropské krve. Jindy logický Stalin čeká až nepřítel udeří. Historikové to vysvětlují strachem, ale spíš to vypadá že mu někdo, komu důvěřoval, radil aby čekal že nic nehrozí. A výsledkem bylo největší krveprolití a začátek současného marastu. Otřesené ruské národy se vzpamatovávaly po desetiletí - a pak příšel další úder. Tohle prostě nejsou nějaké zlé náhody ale akce řízené nějakou zlovolnou inteligencí.

346180

také jako jedni z mála evropanů zažili dlouhodobou porobu Mongolci. Takže se vypěstoval jakýsi fatalismus a životní vůle. A jelikož žijí v prostoru který je otevřen vpádům z jihu (indie, čína) tak jsou tyto vlastnosti nutné. Proto jsou fakticky prvním a nejvíc nenáviděným národem stínovými vládci. Není bez zajímavosti že v RF a přílehlých oblastech zuří nejvíc HIV, to také není samo sebou. Nejdřív drogy a nemoci a potom nástup barevných invazorů, jenže tam se naštěstí nechytají.
Střední Evropa se také hodlá bránit a Západní už je zjevně infiltrovaná natolik že není cesty zpět.....

346210

ovšem je otázka co je mužské chování. Bohužel dost mužů si to představuje jako hlavně fyzickou sílu a povětšinou hrubiánské chování, pití a kouření. A stranou bohužel zůstává druhý neméně významný atribut - silná a pevná vůle dotáhnout věci dokonce, umět trvat na svém názoru ale i přiznat chybu. Pokud schází to druhé zmíněné tak většina inteligentních žen prostě takového nemůže respektovat. Dokud byly ženy silně závislé a málo vzdělané tak to nějak fungovalo ale ta doba je pryč.

346211

09.03.2016 21:56

Předvolební kampaň v USA a Federální rezervy

RE: Wolf street

Mirra 89.?.?.?

jo, to je hodně zajímavé téma, proč se tak brání byť jen puštění auditorů do trezoru. Kam by tedy takové hromady zlata zmizely? Do bunkrů soukromníků?
Nebo by mě napadla jedna praštěná konspirační teorie - hodně se mluví o kontaktech s mimozemskými druhy. A pokud to tak je, tak čím jím US vláda platí kromě obligátních bio experimentů? A tím se dostáváme zpět ke zlatu. Už Sitichin odhalil indicie že zde měli v dávných dobách těžit zlato, prý do atmosféry své planety. Je dost dobře možné že se potichu vrátili a mají pakt nejen na experimentování ale i na platby ve zlatě.... To je jen má teorie. Nikdo se neptá jaktože (jestli) dostávají cizí technologie takhle levně. A v tom by mohlo být skryto tajemství na první pohled sebevražedného systému - mohli dostat konkrétní ultimátum a tak dělají co mohou aby mohli platit. Pakt s ďáblem má hodně vysokou cenu....

346635

26.03.2016 17:56

„Terorismus“ v Bruselu – Gladio ve své nejvypulírovanější podobě?

na první pohled

Mirra 109.?.?.?

jde o bláznivou konspirační teorii. Jenže je tu pár věcí co stojí za pozornost:

- obvykle se teroristy stávají nějakým způsobem narušení jedinci co dlouho předtím mluví o tom co by chtěli realizovat - tudíž jsou pro bezpečnost snadnými objekty.

- za druhé, jde o osamělé vlky kteří nic neříkají, jenže takových je v poslední době nějak podivně hodně, sem padá i ten útok v USA kde kvůli tomu tlačí na Apple.

- nejpodivnější je že jde o normálně vzdělané, inteligentní jedince kteří moc dobře musí vědět že si nijak nepomohou a nejlepším případě stráví zbytek života někde v díře. Aby se zpracoval takový člověk k tak hroznému činu musí být hodně dobře manipulován, třeba i s pomocí psycho látek.

- podivné selhání belgické bezpečnosti kdy měli doslova umetenou cestičku. Centrum EU by mělo být několikanásobně zajištěno, ale tihle si na útoky vyrazili jako na výlet a ještě dost amatérsky, mohlo do dopadnout mnohem hůře. Masivní bezpečnostní manévry a přitom ponechaná díra jako do stodoly.

Suma sumárum to vyjde jako test na kolik je tamní společnost rozložená a vhodná pro převzetí jinou kulturou. Nejdřív se odstraňováním křesťanských symbolů dotlačí k tzv. neutrálnosti a plynule získají navrch barbaři s barbarskými zvyky....

347150

31.03.2016 21:46

Pláč nad ukradenou Evropou

typické

Mirra 37.?.?.?

pro sebezahleděného západoevropana. Ale že střední a východní evropa platila krvavou daň za to aby od naší hranice na západ měli klidné spaní a čas na svoje žabomyší spory a financování umění, to už je pro ně nepodstatné....
Ono se to pod hrozbou vyhlazování měst a vsí promíšené se zotročováním špatně filosofuje a rozvíjí umění s vědou.
A ovšem rozvoj také dobře odsýpá když je množství naloupené kořisti. Ale boží mlýny melou pomalu ale spolehlivě, to je vidět dobře na těch vašich elitách co se tak ošklivě zvrhli na nadnárodní experimentátory.

347325

11.04.2016 04:54

Dnešním vzorem dětí je poseroutka

celkově

Mirra 89.?.?.?

je dnes krize čtení. Už moje generace četla s obtížemi (85) a nyní čtou vlastně jen nadšenci nebo co to nutně potřebují pro další profesní rozvoj.
Také jsem četl Foglarovky, Mayovky ale i třeba od H.Sienkiewicze Pouští a pralesem (fantastická kniha),Poklad na ostrově, dále je výborná Říše Slunce od N. Smirnova či knihy od J.M Trosky, úchvatné čtivo s čestnými a zdatnými hrdiny.
A později i modernější četbu na SŠ - kdy mě navnadily filmy Pán prstenů, tak jsem přečetl všechny kniky plus dodatky, stejně tak u H.Pottera Rowlingové. A i jiné a vždy byla kniha mnohem lepší jak film.
Ale kdybych měl rozhodnout která kniha či série byla nejlepší tak bych se klonil k příběhům pana Trosky v jehož příbězích se prolíná jak nastupující svět techniky a charakterově silných hrdinů. Dnes už autoři jeho formátu nejsou, bohužel.

347562

11.04.2016 15:10

Dnešním vzorem dětí je poseroutka

RE: Dřívější generace

Mirra 89.?.?.?

valná většina nejlepších padla ve válce a ta zbývající hrstka už nic nezmohla. To za A. Za B - byla zde sovětská vojska, to je podstatný rozdíl, ikdyž pro lidi s jednodušším myšlení je to stejné asi jako hodinky a holínky - obojí se natahuje, že...

347593

14.04.2016 01:42

Kde jsou Marx a Lenin, když je potřebujeme?

Mirra 89.?.?.?

pravdu, jenže ti multimiliardáři se nevylíhli jen tak. Jsou produktem doby která má nadevše individualitu a peníze. Z takového ducha doby se nic moc lepšího nevykouzlí. Dokud toto bude široce přijímáno a tolerováno, nic se nezmění. Takhle se svět akorát vrací k době roztříštěného středověku kdy každý větší boháč je sám sobě pánem i zákonem....
Je zvláštní že člověk je z principu kolektivní tvor, ale jakmile se dosáhne určitého stupně blahobytu, tak se začne chovat spíš jako predátor. Možná nějaký pozůstatek po předcích o kterých ještě nevíme. Každopádně by to stálo za výzkum odkud tahle část lidské povahy je, protože efektivně brání v dosažení dalšího vývojového stupně. Je úsměvné ale i hrozivě hašteření o hranicích a penězích a přitom se vůbec nebere v potaz mnohem větší hrozba ze strany přírody a vesmíru. A přitom by stačila jen větší erupce ze Slunce a všechny tyto starosti jsou náhle bezvýznamné....

347697

16.04.2016 22:28

Čínská železnice propojuje Etiopii s Rudým mořem

RE: Rozvoj je fajn, akorát...

Mirra 89.?.?.?

se zvyšující se životní úrovní klesá i porodnost. Ono když ty lidi nemají co na práci tak souloží. Ale když budou mít spoustu práce i další hračky na rozptýlení tak už to tak žhavé nebude. Vezmeme si jako příklad Japonsko, k neudolání. Ale co mají k dispozici i jiné typy zábavy tak populace stagnuje, ba se zmenšuje. Že se zvyšujícím se bohatstvím klesá porodnost je věc známá už od starého Říma...

347788

17.04.2016 04:00

Hybridní války 4. Větší pevnina

pro

Mirra 89.?.?.?

ČLR je nezbytnost mít zajištěné přístupy do potenciálně velkých odběratelských trhů v islámských zemích, ale strategicky uvažující Rusko už si klíčové státy na hranicích Číny podchytilo do své organizace což je slušné plus. Čínští soudruzi budou mít s islámskými státy hodně práce - a to potěšení jim Rusko rádo přenechá, svých zkušeností mají až až. Ostatně zmíněný Afghánistán možná poputuje jako putovní zástava opět k RF. A ti by při pomoci Kábulskému vedení mohli pomoci lépe díky zkušenostem právě ze Sýrie. Celkově to vypadá že mezi RF a ČLR panuje výtečná dělba práce. Atlantisté mohou akorát pouštět žihadla zpoza rohu, ale pokud tyto dvě mocnosti neudělají několik hrubých chyb tak, jsou bez šance. Obklíčit je nemohou a ekonomicky na ně nemají.

347790

17.04.2016 20:27

Čínská železnice propojuje Etiopii s Rudým mořem

RE: Rozvoj je fajn, akorát...

Mirra 89.?.?.?

[smích] tak zrovna Habeš má hodně starou civilizaci. To že ji pak vzali útokem Italové a zbídačili je věc jiná. Tato země patří mezi nejstarší civilizace v Africe, žádní divoši.

347801

24.05.2016 13:25

Rusko již Evropany osvobozovat nebude

je fakt

Mirra 89.?.?.?

že když se jedni odhodlají k boji tak oponent musí boj přijmout nebo se beze zbytku podřídit. Jenže svět je už jiny a je tu čínský faktor, pro euroatlantickou elitu hodně neprůhledný. RF i Čína se navzájem potřebují, padne-li jeden tak druhý to má také spočítané. A to je základ dalších úvah. Na ruskou technologii a čínské výrobní schopnosti NATO prostě nemá. A čínským divizím pod deštníkem ruského letectva by nedělala problém procházka po severoamerické pevnině. Takže dvakrát jim to zpoza Atlantiku vyšlo, po třetí už by nemuselo a mohlo by se začít válčit i u nich doma.

348788

07.06.2016 14:18

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem

ta mentalita

Mirra 89.?.?.?

útočnosti je pevně zakořeněná v amerických elitách. Jako ukázka postačí toto: když byl za Studené války povolen jeden protiraketový systém volitelně - buď ochrana hlavního města nebo ochrana ICBM tak Sověti zvolili ochranu Moskvy ale USA zvolili ochranu ICBM....

349294

28.07.2016 10:51

Mexický prezident požaduje unii mezi USA, Mexikem a Kanadou

když se odhlédne

Mirra 89.?.?.?

od ekonomických špinavostí tak v zásadě není důvod aby na severoamerickém světadílu existovalo vícero států - obyvatelstvo má podobný původ i tradice, jsou to hlavně potomci evropských přistěhovalců a dovezených černochů s tím drobkem přeživších domorodců. Žádné neslučitelné rozdíly - jazyky hlavně angličtina a španělština s trochou francouzštiny. Stejně si ten prostor nakonec rozdělí korporace, tak je pořád lepší to udělat pod státní taktovkou a přenechat jim co nejmenší prostor....

350934

06.10.2016 16:25

Morálka Václava Havla a jeho rodiny

vše

Mirra 89.?.?.?

má hlubší podtext když vezmeme v potaz prakticky výchovu nových kádrů na převzetí moci. Pro logicky uvažujícího člověka je divné že se náhle přes noc vypařila moc druhé supervelmoci. Hodně lidí to svádí na ekonomické potíže, uzbrojení apod, jenže faktem je že se nic ve známé historii takhle neudálo, žádné impérium nepadlo bez boje, vždy bylo zničeno vnějšími faktory, vnitřní tomu mohly jen napomoci. Rozpad sovětské soustavy je historickým unikátem. Ale když pohlédneme na ideologii která stála u zrodu tohoto impéria tak to snad ani jinak být nemohlo. Myšlenky leninisticko-marxistické nemohly dlouho mít jako základnu pouze "malý" SSSR. Vojenská expanze by neměla smysl jelikož by hrozil v nejhorším případě až zánik civilizace. Tudíž jako parazit když nemá možnost tak opouští hostitele. Stejně proběhl transfer těchto myšlenek a ideologie do zárodku EU a do Spojených států kde měl dlouho spící buňky. A SSSR se pak zhroutil jako prázdná slupka, náhle přišel o veškerou hnací sílu a zůstaly jen pomalu se obnovující národí identity. Čína tyto otřesy a přesun elity ustála, ale stala se spíš nacionální než vyhovující komunistické myšlence. A historie posledních desetiletí nahrává temné myšlence, či konspiraci proti evropským národům (Germánům i Slovanům), jelikož ty jsou tahounem vývoje a posunu lidstva kupředu. Ikdyž i ostatní národy mají hodně inteligentních jedinců, tak jim schází objevitelský a průkopnický duch posouvající hranice...

352439

22.11.2016 00:44

Prastaré spirituální kořeny rusofobie

i jinak

Mirra 89.?.?.?

nabízená teze je jen částí důvodů neustálého napadání Ruska. Dalším významným důvodem je touha po staré domovině. Jak Germáni tak Slované mají původ v hloubi dnešního Ruska odkud postupně, zřejmě pod tlakem změny podnebí migrovali na Západ. Politika i domnělé křivdy jsou silným motivem, ale neméně silná je podvědomá touha po staré pravlasti. Dá se to připodobnit ke křížovým výpravám kde muslimská nadvláda na místech důležitých pro křesťanství byla vnímána jako urážka. Ale tohle je hlubší motiv, tzv. "v krvi". První odchozí byla germánská větev a ta proto baží nejvíc po ovládnutí dávné pravlasti. Jenže ta je obsazená těmi co zůstali, vytrvali a zpacifikovali nájezdníky z plání. A kombinace těchto silných faktorů je pro ruský národ neustálý problém. Ale vždy vyšli z konfrontace posíleni.

353476

31.12.2016 19:27

Už šlechtí „nové Němce“

teorie

Mirra 89.?.?.?

Když se na věc podíváme logicky tak zjistíme že vlastně jde o plán jak se trvale zbavit německého národa jako vedoucího evropského faktoru. Ostatně tento proces zasahuje všechny vůdčí národy Evropy - německý i francouzský. Už "Tečrová" se bála a oprávněně Německa až se znovusjednotí a vylíže se z ran - pak se opět stane mocností která bude opět díky produktivitě své populace hrát prim v evropských záležitostech. A opět hrozí obnovení soupeření s Francií a nevyhnutelným konfliktem. Tak vymysleli plán jak pomocí migrace rozložit jak německý tak francouzský národ. Totéž plánovali pro Rusko jenže to se vysmeklo z oprátky a vede pronárodní kurz. V případě Německa je to nejvíce viditelné, tamní vláda je pořád pod okupační mocí tak plní příkazy - v každém národě se najdou jednotlivci ochotni jít proti vlastním lidem. A bohužel ke smůle německého národa mají vlastnost která je dobrá i špatná zároveň - poslušnost vůči autoritě a její zpochybnění je díky této mentalitě velmi složité. Takže díky znalosti německé psychologie přišli s plánem jak sami němci budou pracovat na svém zničení. Ostatně těsně po válce byly návrhy udělat z Německa zemědělský stát. Studená válka to oddálila díky tomu že tam bylo předpokládané frontové území a tudíž byl třeba průmyslový stát. Nyní to třeba není, území západní aliance se posunulo na východ.

354465

01.01.2017 19:18

Už šlechtí „nové Němce“

RE: Teoryje.

Mirra 89.?.?.?

to je normální. Stát se nerozdělil kvůli nějakým velkým sporům ale kvůli tomu že se Mečiár s Havlem po diktátorsku rozhodli že zničí ČSR. A kdoví zda to neměli nařízeno ze Západu. Nebyl nejmenší důvod likvidovat společný vcelku dobře fungující stát. Bylo pár horkých hlav, ale asi tolik či méně co je dnes aktivních neonacistů. To že je tu hodně Slováků je tedy normální, nerozdělili jsme se nijak ve zlém jako třeba v Jugošce ale tak že většina lidí nepochopila proč vlastně....

354496

11.01.2017 22:43

Rozpad národů

na té tezi stojí EU

Mirra 89.?.?.?

jenže z roztříštěnosti a malosti nikdy nic kloudného nevyrostlo. Stejně jako nic dobrého nevyroste na zahradě zamořené x-druhy plevele. Byla obrovská diverzita na území Západní Evropy a jakéže byly výsledky? Jemně řečeno bídné. Stěží se Evropa ubránila nájezdu bojovných islamistů kdy se v hodině dvanácté šlechtici a magnáti dohodli kdy už jim až moc teklo do bot. Impérium umožňuje rozumnou alokaci zdrojů na které městské státy nestačí. Bez ohromného soustředění jak surovinových tak lidských zdrojů by nebyly možné lety do vesmíru. Klíčová je křehká rovnováha mezi svobodou jednotlivce a jeho povinostmi vázanými na státní (říšskou) organizaci. Jednotlivec je jako mravenec, byť je třeba velmi nadaný, ale podobně sám o sobě není ničím územní celek velikosti okresu či kraje. Přebujelý důraz na individualitu silně degraduje lidské schopnosti které se mohou nejvíce rozvinout ve větším společenství než je pouze vesnické či městské.

Ale zpět k myšlence EU - naděje na společné soužití je nejvyšší u národností sobě historicky i jazykově spřízněných. Už tak jsou problematické vztahy nástupníků Frankské říše a ještě do toho zamotat státy na slovanském základě je holý nesmysl - kočkopes. A výsledek tomu bude odpovídat.

354944

17.01.2017 02:51

Napaden fanatickým nekuřákem

drsné

Mirra 89.?.?.?

zřejmě mu hráblo a chtěl si zástupným důvodem vyventilovat flustraci. Nebo opravdu nějaké ekoteror pako.

Ale po pročtení celého článku vidím že se na to autor dívá optikou silného kuřáka kde cigareta je součástí života stejně jako základní potřeby.
A ani se nedivím přípravě toho drakonického zákona v Rusku. Pokud je stát a národ prolezlý intenzivní závislostí tak nějaká měkká opatření nepomohou. Stejně jako organismus sžitý se svojí nemocí ji po delší době vnímá tento stav jako normální. A to už je chronické stádium kde pomůže jedině radikální řez.
Kdysi se kouřil tabák co opravdu tabákem byl a také víceméně svátečně, ne jako dnes kdy se změnil v silnou drogu kterou uživatelé inhalují několikrát denně. Proto také vzrostla škodlivost a nemoci s tím spojené.
U nás v ČR je bohužel opět v módě kouřit, jeden čas to vypadalo na propad že kouření zvolna vyšumí jako jiné vlny, ale cca po propuknutí krize v r.2008 se opět mohutně rozmohlo a trend je víceméně stoupající.
Na Západě je to zřejmě jiné ale u nás negativní proudy dorazí později a zůstávají déle. Kuřáci si neuvědomují že nejenže si tím svinstvem co je dnes v cigaretách sami ubližují ale i zápachem obtěžují okolí, zejména ty těžší případy které nevydrží bez své cigaretky ani dvě hodiny a půl dne znamenají muka. Nejde jen o vdechování zbytkových produktů kouření nekuřákem ale i zápachem který se snadno usazuje ve vlasech (zvlášť čerstvě umytých) a na oblečení - a na to stačí i chvíle v autě s kouřícím pokud se intenzivně nevětrá.
Ale rozhodně tento názor neberte jako nějakou obranu toho útočného magora, jen pohled z druhé strany.

355141

20.02.2017 02:24

Velké Srbsko: Je čas konat

spíš přání než realita

Mirra 89.?.?.?

a ta je taková že trumpovská revoluce pořád balancuje v tvrdém boji s předchozím stále dost zakořeněným systémem a EU dál pokračuje v centralizaci, pokládají se základy EU armády. A EU má zajem na rozložení na co nejvíce promísené menší regiony na které chce fakticky rozparcelovat dosavadní suverénní republiky. Rozhodně není dobojováno jak si autor myslí.
Sny Srbů o velké říši jsou stejné jako polské či rumunské. Jenže vždy by vyšly na cizí účet, jinak to ani nejde. Problém je stejný jako v případě rusů - také se po rozpadu Sovětské unie najednou stali tařka bezprizoní. Takže chápu tu potřebu se sjednotit a s těmi zrádnými sousedy nic nemít. Jenže skoro vždy se tohle neudělá bez toho aniž by se vše řádně vyřešilo. Takže do budoucna by vznikly nacionalistické státy ve kterých by postupem času došlo k myšlence že někteří byli ošizeni a chtějí revanš...
A opět bysme se dostali kolečkem ke stavu před první velkou válkou. To jen na okraj aby si hurávlastenci uvědomili že návrat k národním státům nic moc neřeší, ale vytváří stejné problémy co už tu byly.
Podle mého by nejlepším řešením byla konfederace mezi Srbskem a BaH protože ty národy jsou pořád dost propojeny a plus je že BaH není v NATO kam Srbové rozhodně nechtějí. Je to pořád lepší řešení než dělat nějaké územní zábory které rozhodně nemohou dopadnout dobře. Takové soustátí by mohlo být životaschopné a pokud nakonec EU padne ve stávající podobě tak by se mohlo stát zárodkem nové integrace na Balkáně.

355868

20.02.2017 19:08

Velké Srbsko: Je čas konat

RE: spíš přání než realita

Mirra 89.?.?.?

hranice BaH jsou plus mínus podobné od záboru Rakouskou monarchií. Fakt je že na tomto území jsou lidé v zásadě stejných etnik, jen jedni si zachovali pravoslaví a druzí přijali islám od Osmanů. A dokud tam nepůsobili salafističtí imáni tak to nějak fungovalo. Od válek už uplynula dost velká doba, nastoupila nová generace a ty nejhorší hroty se otupily. Pro Srby bude lepším řešením pracovat s tím co je než se oddávat velkosrbským myšlenkám. A tato integrace by napomohla růstu ekonomiky a tím oslabení vlivu misií islámských nadací financovaných Saudy a Turky v Bosně. A hlavně konečně narovnat sousedské vztahy. Běsnění nacionalismu při rozpadu Jugoslávie naštěstí z větší části vyprchalo a větší prostor má rozum který fantazírování o velké říši odkazuje tam kam patří - na smetiště dějin. Ještě by se mohla připojit Makedonie která má všude okolo zájemce o své území. Tenhle projekt "balkánského půlměsíce" by mohl nastartovat rozvoj Balkánu, taková malá Jugoslávie. Rozhodně lepší varianta než se snažit etnicky pročistit sporná území a zavdat svárům které by přesáhly několi dalších generací. Dost by pomohlo obnovení Titovského étosu, stejně jako v Rusku vedlo k obrodě obnovení zájmu o historii Velké vlastenecké války a nalezení zdroje hrdosti nikoli v pochybné evropské pseudodemokracii ale na velké výkony předků nejen ve válečné oblasti ale ve snaze o kulturní integraci celého Balkánu.

355888

06.03.2017 10:42

V Libyi se mění situace

jenže

Mirra 89.?.?.?

jen co to dohodli došlo náhlému velkému útoku islamistů na část ropných zařízení držených do té doby zmíněným generálem - a přišel o ně. Takže u bubu to rozhodně neskončil a evidentně ty islamisty někdo rychle zaúkoloval....

356305

10.03.2017 21:18

Teplická Arabie

zdroj

Mirra 109.?.?.?

jestlipak zdrojem nejsou ony tzv. neziskové a nevládní organizace plus pár podržtašků kterým jde jen o peníze? Takhle to vypadá že by tu někdo rád dostal podobné enklávy které už "dobře" fungují v západních státech.
Mělo by se jasně dát vědět že o podobné tvoření enkláv cizorodé kultury zde nestojíme, třeba i tvrdším způsobem. Jak se tohle rozroste tak řešení bude velmi obtížné. Dokud je to v zárodku tak by to šlo vyřešit poměrně hladce, byť za hlasitého řevu zmíněných organizací. Dřív jsme taky pomáhali - ale u nich v Africe se stavbou průmyslových zařízení a učili místní, či chodili k nám na školy - ale nikoho ani ve snu nenapadlo je doslova vybízet ke kolonizaci !

P.S: škoda že nejsou upíři, hned bych věděl co jim nabídnout - bez nejmenšího hnutí svědomí [smích]

356395

jsou dost závažné informace v celoevropském kontextu. Zničeho nic se islám stává fakticky nenápadně protěžovaným náboženstvím i u faktických bezvěrců. Velice zajímavé. Už historie vzniku islámu dává mnohem více otazníků než odpovědí. Je velice podobné křesťanství ve svém základu, ale je mnohem militantnější a disciplinovanější. Osobně mi připadá že křesťanství u svých autorů nesplnilo očekávání, neb se brzy rozpadlo do silně soupeřících sekt a místo víry která by byla pojícím tmelem sjednocení světa fakticky upadlo. Nebo ještě lépe měl být islám jakýmsi antiprojektem - jestliže křesťanství je víceméně demokratické tak islám už je od vzniku stavěn na totalitárním modelu kde je přímo základní nutností si podrobit jinověrce. Ježíšovo učení je diametrálně odlišné, prosazuje soucit a pomoc. Islámské společenství je tvořeno jako útočný tým na likvidaci a porobu těch co nejsou jeho součástí či se nechtějí stát.
V moderní době to vypadalo že se islám stane jakousi prázdnou tradicí. Nicméně náhle se začlo obnovovat v té nejsurovější podobě z prostředků nejbohatší země Arábie. Až sem by se to dalo chápat jako šílenství degenerované saúdské dynastie která chce obnovit slávu Arabské říše. Ale už nejde chápat že se jim fakticky rozhodli pomáhat jinověrci. Mám neblahý dojem že se jim zalíbila islámská disciplinovanost a poslušnost, kdyby byla taková víra dominantní v Evropě tak by se totalitářům mnohem lépe vládlo. A bohužel změna nálad je i mezi obyčejnými lidmi, stále více je preferován silový přístup místo dialogu. A to všude včetně naší české kotliny. Když ve volbách zvítězil jeden kandidát tak ho voliči protistrany fakticky bojkotují dodnes. Zhrubnutí společnosti a důsledky které z toho vyplývají jsou vidět dnes a denně. A i jinak normální lidé jsou víceméně apatičtí a nechají probíhat takovou agitaci která by byla před 20 lety nemožná...

356724

04.06.2017 17:29

Jako štvaná zvěř...

RE: Kuřáci zapomínají na jednu věc

Mirra 89.?.?.?

taky jsem nekuřák ale to co se děje je vyhnané do absurdna. Je to jako v tom vtipu kde si chodí pro různé lidí ale dotyčný se jich nezastane protože jeho to nepálí. A když nakonec dojde i na něho tak zjistí že je sám a nikdo se ho nezastane.
Začíná to zákazem kouření, pak to může pokračovat třeba přes omezování limonád, přes kafe....

Tady je přesné znění:
Nejdřív přišli pro komunisty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.

Pak přišli pro Židy,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.

Pak přišli pro odboráře,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.

Pak přišli pro katolíky,
a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.

Pak přišli pro mě
a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.

A to samé platí dodnes - navíc se tomu ještě lidi jako vy škodolibě uculují. Až dojde na vás tak vám úsměv zmrzne.

358169

09.06.2017 21:04

Jedovatý had

jeho

Mirra 109.?.?.?

konec tuším urychlily události posledních let kdy se Rusko zvedlo jako bájný Fénix a vše k čemu směřovaly jeho pletichy se začlo bortit jako podmáčené zdivo pod tlakem.

358307

27.06.2017 16:34

USA vyhlásily Rusku ekonomickou válku za totální zničení

naznačuje

Mirra 89.?.?.?

to spíš míru zoufalství amerického režimu když se nazasují takové ekonomické JZ. Tuším že většině byznysmenů je jedno zda obchodují s Ruskem, Tureckem, Kazachstánem či Čínou, hlavně když to vynáší. Otázkou je zda masa "neutrálů" se zmůže na odpor vůči ideologům válečného kapitalismu. Jinak pojmenovat americký systém nejde, protože vždy když je mu zabráněno expandovat tak se začíná zadrhávat a dusit, takže ikdyž by se realizoval scénář s nahrazením surovin v plné výši, tak problém se oddálí na 10 či dvacet let, pak nevyhnutelně dojde k válce.
Ovšem USA už hrají s hodně vysokými kartami. A finále pro ně může být i hodně hořké - po počátečním váhání a testování hodně států a subjektů může zjistit že se bez obchodu s "nepostradatelnými" lehce obejdou.
Příklon EU k americké verzi také není tak automatický jak se předpokládá, v EU je hodně zastánců normálního neideologického obchodu. A pro Německo se ta vnitřní vzpoura může stát dobrou záminkou jak se zbavit amerického jha. Taktéž velké východní státy se přeorientovávají na spotřebu, takže sic by to Rusko bolelo tak ho to nepoloží. V rovnici je příliš mnoho neznámých aby se dal předpokládat ten nejlepší proamerický scénář.
A co se týče katarské krize, tak Katar za sebou má mocné přátele, takže taky nelze čekat že emír sehne hlavu jen tak když za ním stojí nejen pochybná Persie ale i velmi silné Turecko s nejsilnějším vojskem regionu. A tureckým zájmem je mít druhou trasu kterou nebude kontrolovat SA ani USA. Rusové dobře věděli proč při puči podpořit Erdogana, myslí strategicky. Pronárodní Erdogan je mnohem lepší činitel než předseda vojenské vlády co si jezdí pro noty do Washingtonu.
Takže pro americkou elitu je to hra vabank s nejvyššími kartami - a když selžou tak bude výsledek pro jejich desetiletí budovanou image hodně krutý. Zatím ta hra vycházela - něco se přihodilo, udělala se zastrašovací akce, ale trumfy dochází a chvíle pravdy se blíží.

358671

05.07.2017 23:23

Barbarossa 2.0: NATO otvírá Baltskou frontu

situace

Mirra 89.?.?.?

je nepřehledá, ale velmi výmluvná byla(je) návštěva několika nejmodernějších čínských fregat v Baltu na setkání a cvičení s ruskou flotilou. To je jasné naznačení NATO kdo stojí s Ruskem. Ostatně i ono ruské vyznamenání čínského prezidenta hodně napovídá. Takže v NATO ví že Rusko nestojí samo.
Jistě by se rádi zmocnili Královce, to je poslední velký symbol ruského/sovětského vítězství a vlivu v Evropě, zvlášť Německo by to potěšilo. Ale pochopitelně se bojí že by Rusové dokončili co neudělali koncem druhé světové.
Celé to ale spíš vypadá aby se vázala pozornost a síly Ruska v tomto kritickém prostoru, zřejmě doufají že pak Rusko nebude příliš koukat jinam kde chtějí dělat další pletichy. Dost se dá uvažovat nad překvapivou akci proti Donbasu. Ostatně tak to bylo i za druhé světové, vojska SSSR se vázala ve středu a severu fronty a pak přišel útok přes jižní stepi. A v kombinaci s pokračujícím vtahováním Gruzie do plánů NATO to dává smysl.

358855

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 638 248