Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Mirra

Nalezeno 215 příspěveků, 111 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

09.03.2018 20:50

Olomoucká elegie o znepokojeném rektorovi

Ne jen v Evropě

Mirra 89.?.?.?

něco takového se dělo i v Turecku a i dalších turkických muslimských regionech. Také filantrop a zakladatel škol - Gülen. A pod rouškou pomocí vzniklo v těchto školách nové elitářské a velmi disciplinované společenství prosazující ideje svého zakladatele. Fakticky vytvořil paralelní společnost čekající na převzetí moci. Erdogan to prohlédl a snaží se tu hrozbu vykořenit. Podobné věci dělá i Soros.

362977

30.01.2018 03:23

Evropská komise: Odmítání kvót je neakceptovatelné

k neuvěření

Mirra 89.?.?.?

v Evropě je tolik demokracie že zločinci mohou veřejně manifestovat v parlamentu touhu spáchat zločin! Nic není větším důkazem hloubky degenerace než toto...
Tyhle kreatury by měli jejich národy navždy vyobcovat jako zrádce. V každém společenství se čas od času najdou zvrácení jedinci a zdravá společnost je vždy dovedla nějak eliminovat, buď vyhnáním nebo rovnou likvidací jako se organismus zbavuje škodlivin. Ale imunita selhává, je to něco jako HIV virus ale v lidském rozměru. Naděje zůstává, ale čím déle budou působit volně tahle jádra nemoci tím to bude horší...
Systém zastupitelské demokracie totálně selhal když umožnil takovým kreaturám mluvit za lid svých zemí. Jenže občané jižních států jsou tak deprivovaní že ani nevnímají co tihle zastupitelé dělají a jaké plánují zločiny. Jediná cesta jak těmhle tvorům zamezit konání je cesta přímé demokracie po švýcarském vzoru. Pak stejně jako jiní extremisté se stanou marginální skupinkou nemající vliv.

362227

10.01.2018 14:26

Centra našich životů

největší

Mirra 89.?.?.?

mínus těchto nákupních komplexů je že díky nim úplně "vyhnila" centra mnoha měst - ve větších je to mix skanzenu a kanceláří - jistě obchody tam stále jsou ale většinu zákazníků odvádí právě ty obří komplexy na periferii. A jelikož jsou takto strategicky položené tak nejvíc luxují zákazníky z menších obcí kdy pro spoustu lidí je pohodlnější si dojet na periferii většího města, koupit si vše pod jednou střechou a sváteční řidiči se hlavně nemusí prodírat přes město. Další mínus je že jsou to vlastně jako montovny jen nevzhledné krabice v poli, přísně funkcionalistický desing, žádná snaha se nějak výrazněji odlišit od dalších podobných krabic jen s jiným nápisem.

361866

16.12.2017 15:15

Ruský úspěch v Sýrii zvýrazňuje neúspěch americké mise

úspěch

Mirra 89.?.?.?

je diskutabilní. Ano, legální vláda byla zachráněna a situace se dočasně stabilizovala. Putin nemluvil jen tak když říkal že jsou připravení udeřit velkou silou znovu. Pokud se podíváme na mapku kde jsou americké základny v Sýrii tak zjistíme že skoro třetinu území této republiky okupují Američané. Vzhledem k tomu že už prosakují informace že na okupovaných oblastech cvičí nové útvary z bývalých bojovníků chalifátu plus nové rekruty, tak je jasné že se za poražené vůbec nepovažují, pouze že jsou dočasně v defenzívě.
Pokud chce tamní vláda konsolidaci tak musí rychle zničit zbývající ohniska jako je Východní Ghůta a přistoupit k izolaci oblastí ovládaných Američany a získat modernizovaná S-300 plus další protiletecké zbraně. S ruským letectvem a zpravodajstvím mají dobré šance, ale do vítězství je pořád hodně daleko.

361456

10.12.2017 21:31

Trumpův nový nápad - noční můra všech Arabů

RE: nejdřív

Mirra 89.?.?.?

jenže ti Arabové jednotně odmítli jakýkoliv židovský stát a pyšně si mysleli že je zaženou do moře. A zkoušeli to opravdu zostra. I dnes by to s chutí zopakovali kdyby měli alespoň malou naději na úspěch. A díky své zabedněnosti útočí a pokaždé o něco přijdou. Budou to zkoušet jako tupí berani, ale jen si o zeď rozbíjí vlastní hlavy.

361390

09.12.2017 22:46

Trumpův nový nápad - noční můra všech Arabů

nejdřív

Mirra 89.?.?.?

trocha suchých fakt - muslimové ještě mohou být rádi za to že je Izraelci nevykopali hned po prohraných válkách, místo toho si benevolenci vyložili jako slabost a spouštěli ty své intifády. Faktem je že vždy poražená strana platila a byla dána na milost na nemilost vítězům. Trump jen řekl na plno faktický stav, to je vše. Ale Araby i pouhé přiznání porážky nesnesitelně bolí. Dosud kolem nich chodili po špičkách, to se s Trumpem mění.

361373

jen nepatrné částečky mozaiky a to ještě hodně promíchané. Národně socialistický režim v čele s Hitlerem opakoval jako přes kopírák to co prováděl Napoleon - a skončil ještě hůř. Navíc je tam věc která nikdy v předchozích válkách nebyla - naprosto nevybíravá bestialita vůči civilitům. Naposledy takové vraždění Evropa pamatovala při vpádech Mongolů, pak postupně došlo k zcivilizování konfliktů a ustavení pravidel. A i tak je to jiné, ani nomádští nájezdníci nepraktikovali kontraproduktivní vraždění. Jedna věc je válečná tvrdost a úplně jiná totální odlidštění. Víme že Němci byli průkopníci v užívání drogových stimulantů. Ale že by tohle samo o sobě způsobilo takovou míru bestiality? Zvláštní je že Hitler ke konci byl z preparátů svých doktorů prakticky troskou. A s tím se pojí i zvláštnost konce Stalina - před svým koncem údajně rozpoutal čistku mezi svými doktory - a zřejmě měl dobrý důvod. Protože všechny čistky mu prošly, ale tady se dotkl něčeho kam neměl - pravdy toho kdo na něj zblízka dozírá.
Před několika lety vznikl takzvaný IS - a nese rysy podobné brutality - a pozor nejen to, těch náhod které mu napomohli v šíření je hodně a nesou stejné rysy jako popisované kdy doslova Hitlerovi někdo umetal cestičku. A opět, stejně jako za Napoleona, tak za Hitlera stojí Rusko v cestě temným plánům.... Mimochodem, pověsti o užívání hrozivých drog jdou i nyní z Ukrajiny z bojů o Doněcké letiště o skoro nezničitelných tzv. kyborzích. Podobně měli islamisti nebo to co se za ně vydává likvidovat celé irácké divize.
Vidíme a můžeme si domýšlet plány které jsou povrchně viditelné, ale další plány které jsou v nich ukryté a další v nich nedohlédneme, je to jako ruské matrjošky. A podle podivných událostí co se táhnou staletí je zřejmé že tu plánuje moc která není omezená krátkým lidským životem, tím méně směšně krátkým volebním obdobím.

359725

bych asi vyzdvihl ten Yandex - není chráněn jako čínský vyhledávač a přesto si udržuje výtečnou pozici, dá se říci že je to nejzdatnější konkurent Googlu. Dost jim fandim. Všiml jsem si že nabízí vyjma řečí býv. Svazu nově i indonéštinu - zřejmě díky těsnějším kontraktům zkouší expandovat i tam - to může být prubířský kámen pro případnou další expanzi mimo ruskojazyčné teritorium. Technologii na to mají - a poptávka po službě nezávislé na americké začíná být slušná.
Seznam dlouho seděl a ani si na pořádný vyhledávač nehrál, proto dopadl jak dopadl. Já ho na vyhledávání nepoužívám, jen na mail a přístup na novinky - vlastně je to takový vícefunkční portál, přímá konkurence Googlu to vlastně není, u toho je hlavní vyhledávací řádka, Seznam je spíš rozcestník.

359688

17.08.2017 20:01

Změnil Narenda Modi stranu?

mám

Mirra 89.?.?.?

na to jiný názor, poněkud nevědecký. Indický národ neustále roste, nejsou žádné limity jako zavedla Čína. Dále se zvyšuje i napětí uvnitř a pocit že jsou obklíčeni nepřáteli. Pak masa národního společenství začne podporovat válečnicky naladěné vůdce. Něco podobného se stalo naposledy v Německu v meziválečném období.
A teď lze jen doufat že Čína i Rusko tuhle situaci nějak zdárně ukočírují - protože tahle válka by se dotkla i ruských zájmů přes Pákistán a Írán který by se postavil této muslimské jaderné velmoci po bok.

359609

08.08.2017 17:44

My 2

RE: zaspal jste dobu

Mirra 89.?.?.?

u ženských to je jinak, tam je bisexualita jinak vnímána. To za prvé. A za druhé - pokud baba má chlapa co sice vypadá jako chlap, ale reakce má jak její kámoška tak je něco špatně, takového si nemůže vážit a raději si nechá vypomoct od přítelkyně. Doba pokročila a žena očekává od partnera víc než jen jeho "ulevení" si do ní a bohužel dnešní mladíci rádi čučí na tvrdé porno a pak totéž vyžadují po své holce, která nějaké takové zvrácenosti odmítá.
Pokud má taková zrovna smolíka na několik partnerů, tak si řekne jestli to vůbec za to stojí, tudíž žije s přítelkyní a tu a tam si to s chutí dá s mužem, ale k sobě už ho nechce. A osobně se takovým ani nedivím - ženské to mají horší než mi kteří věkem zrajeme, jim krása uvadá poměrně brzy, takže hledají jistotu že ke stáru zůstanou s někým kdo je nevymění za mladší a nebudou na stará kolena samy, využité a odvržené a je jim celkem lhostejno jakého je ta osoba pohlaví.
Základem všeho špatného je totiž zženšťování mužů - a to má ještě jeden horší aspekt, obranyschopnost evropských zemí tím rapidně klesá, kde není mužská "tvrdá" vůle tam se nemůže udržet dlouho státní moc. Je to vidět všude na těch ženských ministryních obrany a klaunských hereckých ministrech. Jestliže hlava vojáků je taková karikatura, jací asi můžou být podřízení??
A tím se dostáváme zpět ke vztahům m x ž = ženské mají čich na to kdo si na chlapa jen hraje a kdo jím skutečně je a podle toho s nimi jednají. Kdo zažil alespoň nějaký čas v kolektivu kde je převaha žen a náhodně vyslechl pár hovorů tak mi dá za pravdu.

359503

08.08.2017 14:30

My 2

vskutku propaganda

Mirra 89.?.?.?

dřív už jsem viděl úryvky podobně laděných filmů na youtube a docela mě to zarazilo, jsem si říkal nějaký úlet filmařů s totálně vymytým mozkem, ale jak na to koukám s postupem času a v kombinaci s migrační vlnou a těmi podivnými obrázky z německých školních učebnic, dále ve filmech důraz na barevné, tak celá ta skládačka působí jako spiknutí za zničením naší rasy. I z tohoto filmu to vyznívá jako postupné přeprogramování a utvrzení zmatených jedinců aby jednali naprosto nepřirozeným způsobem.
Osobně proti jinak orientovaným jedincům nic nemám, ale je alarmující jak se za poslední roky ta jejich menšina rozšiřuje. Dřív, cca 10-15 let nazpátek šlo obvykle opravdu o fyzicky zženštilé jedince kde se to dalo chápat že jejich tělo v sobě má i kus hormonů opačného pohlaví, ale posledních několik let je to naopak, preferuje se maximální vzhled daného pohlaví, velmi podivné.
A ještě podivnější je že historie podobné "teplé" vlny už zná, to jak za Říma tak za Byzance kdy významně napomohly oslabení svého státu který se tak stal lehkou kořistí nájezdníků. Jen vyvolávání občanských válek plus tohle sexuální zmatení zabránilo v dalších existencích těchto impérií a nastolení doby temna. Vždyť jak jinak by vyhrávali primitivní kočovníci nad technologicky vyspělou civilizací.
Nyní se tvrdí že za to zženštování mužů a mužnění žen mohou chemické preparáty co se dostávají do spodních vod - jenže tehdy žádné takové věci nebyly a přesto se dělo prakticky totéž.
Pro Evropany je takové chování dost nepřirozené, rozšířenější je u asijských národů, ale tam jde spíš o transexualitu (ona část asiatů vypadá dost zženštile) - tedy převlékání za opačné pohlaví, často i hormonálně i s operací, to co se děje v Evropě a USA je opravdu zvrácené unikum.

359495

podle mého jde pouze o známku strachu až paniky. Dlouho ve Washingtonu byli sebestředně zahleděni do sebe a náhle zjistili že Rusko jim je opět mocensky rovno. To byl šok a vyvolal paniku jehož jevem jsou tyto nesmyslná nařízení. A průser pro Američany je že vyjma zbrojního průmyslu většinu hospodářství outsourcovali do Asie, takže základna jejich moci se ztenčila zatímco ruská se úspěšně obnovuje navzdor klackům co jim hází pod nohy. Jsou to zoufalé činy sněmu impéria kterému světovláda proklouzla mezi prsty a cesta je už jen dolů...
Sice navenek dělají že Čína jim dělá větší starost a Rusko častovali termínem "regionální mocnost", jenže kvůli regionální mocnosti by nezaváděli drakonická opatření a nenarušovali dlouhá desetiletí fungující mezinárodní úmluvy. Moc Číny je ve výrobě a logistice, ale Rusko má plně konkurenceschopné zbrojní technologie i armádu. Činy hovoří jasně, až už dělají PR jakékoliv. Anglosaská elita dobře ví že ruská elita má podobné schopnosti a vůli jako oni. Barevných národů se nebojí, ale příbuzného národa stejně severského původu ano.

359270

19.07.2017 16:25

Když nastal konec Evropy

ono

Mirra 89.?.?.?

by to možná fungovalo, jen technokrati silně přešvihli množství dodávaného "materiálu". To že se migrace musí dávkovat tak aby nevznikaly svébytné enklávy už se smutně přesvědčili Římani, zvlášť u kulturně silně svébytných etnik. Třeba Turci v Německu - už to vypadalo že se nějak asimilují s prostředím, jenže s dalším silným přísunem soukmenovců (plus s duševní vyprázdněností hostitelského okolí) se spustil reverzní proces. Vypadá to že neomarxističtí architekti Nového evropského řádu stejně jako staří marxisté si něco vysnili a když měli počáteční výsledky tak se přestali o dění zajímat a jeli podle stejných plánů ikdyž se silně začly lišit od reálného stavu věcí. EU čeká osud SSSR - rychlý začátek, dlouhé období přešlapování na místě a jedné noci se prostě rozplyne jako dým nad závodištěm...
Bohužel s extremistickými jevy, jako násilné vyhánění cizinců a vražedné pogromy.

359082

to stejné jako v převečer konce Římské říše - nevládne císař ale aparát byrokracie. Taková byrokratura narostla ve Spojených státech a nějací prezidenti jsou jí vcelku volní. Vznikl propletenec úřední a finanční moci co se dá nazvat korporátní fašismus. A navíc tento systém obsahuje dvě kliky - jednu naprosto odvázanou od reality a je jí fakticky jedno že může dojít k masivní válce kde bude i většina obyvatel SA naprosto vyhlazena. Dokonce bych řekl že by to tito šílenci přivítali aby systém mohl jet dál nanovo, rázem by zdrojů bylo dost. A pak druhá která se těchto apokalyptických vizí děsí a váží si toho kam se lidstvo dostalo. Jenže má ztíženou pozici tím že jakýkoliv pokus o rozumnou spolupráci s Ruskem je okamžitě zneužit jako mediální munice.
A pozice Ruska je o to těžší že logika šílenců je nevyzpytatelná, už jen proto že logické argumenty neuznávají, jen svoje vlastní myšlenkové konstrukty.
Jenže ikdyž se to Rusku a Číně daří mistrným manévrováním udržovat v rovnováze až na občasné výstřelky, tak je tu riziko že členové americké válečné kliky to neunesou a pokusí se o otevřený převrat za účelem změny v diktaturu. Možnost že by se americké impérium v klidu dekonstruovalo jako sovětské je mizivá. A Trumpova pozice je ožehavá ať udělá cokoliv - aby si udržel přízeň silových složek tak bude pumpovat peníze do armády, ale tím dál bude navyšovat dluh a může nakonec USA uzbrojit, což mu bude také k tíži. Takže je v pozici muže v minovém poli co ať šlápne kam chce, stejně to vede ke stejnému výsledku. Je to inteligentní muž ve vysokém věku, tak s podivem že o takovou pozici stál..

358962

08.07.2017 00:14

Extremista Jan Hus?

tady

Mirra 89.?.?.?

jde o principy díky kterým nemůžeme nikdy být v plné shodě se západními národy kde pokrytectví je pokládáno nejen za normu ale dokonce za ctnost. A obecně se to dá říci o všech slovanských svobodomyslných národech.
Proto bude vždy Středovýchodní Evropa v opozici - na Západě je nejdůležitější disciplinovanost a "držet basu" jen aby se řád, byť hodně špatný udržel co nejdéle za každou cenu. Stejné to bylo před staletími a stejné je to dnes.
A výchově bych rozhodně nepřikládal takový velký význam. Může se dítě vychovávat v dobré rodině kde vidí čestné chování, ale stejně se z něj může stát hajzlík. A i naopak. Výchova jen ukazuje cestu, ale volba je na člověku.
Proto jsme jako národ nemohli přijmout konstrukt lidí s jiným hodnotovým žebříčkem. U Germánů je přednější poslušnost nad svobodou, u nás je to opačně.
Tady se nikdy nedostalo respektu tomu kdo kázal vodu a pil víno, ikdyž rozhazoval úplatky na všechny strany - byl maximálně trpěn, nic víc.
Tehdejší církevní bláboly už nešlo vydržet poslouchat. Hodně lidí se to naučilo brát jedním uchem dovnitř a druhým ven (ostatně paralela s dneškem) ale našli se i tací jako Hus kteří už takové kupčení s vírou nemohli vydržet - a rázem byli za potížisty kteří ruší chod dobře vynášejícího stroje na peníze. Další odkaz na horkou součastnost kdy pro spoustu lidí jsou důležité jakési fondy a dotace z EU - ale už nevidí že za to musíme platit stejnou poslušností jako tehdy. A teď díky tomu řízení kvůli migrantům se naši vyslanci mohou ocitnout ve stejné pozici potížistů jako dřív Husova delegace. Dějiny mají tendenci opisovat kruh - a vypadá to že další kruh se uzavírá...

358901

05.07.2017 23:23

Barbarossa 2.0: NATO otvírá Baltskou frontu

situace

Mirra 89.?.?.?

je nepřehledá, ale velmi výmluvná byla(je) návštěva několika nejmodernějších čínských fregat v Baltu na setkání a cvičení s ruskou flotilou. To je jasné naznačení NATO kdo stojí s Ruskem. Ostatně i ono ruské vyznamenání čínského prezidenta hodně napovídá. Takže v NATO ví že Rusko nestojí samo.
Jistě by se rádi zmocnili Královce, to je poslední velký symbol ruského/sovětského vítězství a vlivu v Evropě, zvlášť Německo by to potěšilo. Ale pochopitelně se bojí že by Rusové dokončili co neudělali koncem druhé světové.
Celé to ale spíš vypadá aby se vázala pozornost a síly Ruska v tomto kritickém prostoru, zřejmě doufají že pak Rusko nebude příliš koukat jinam kde chtějí dělat další pletichy. Dost se dá uvažovat nad překvapivou akci proti Donbasu. Ostatně tak to bylo i za druhé světové, vojska SSSR se vázala ve středu a severu fronty a pak přišel útok přes jižní stepi. A v kombinaci s pokračujícím vtahováním Gruzie do plánů NATO to dává smysl.

358855

27.06.2017 16:34

USA vyhlásily Rusku ekonomickou válku za totální zničení

naznačuje

Mirra 89.?.?.?

to spíš míru zoufalství amerického režimu když se nazasují takové ekonomické JZ. Tuším že většině byznysmenů je jedno zda obchodují s Ruskem, Tureckem, Kazachstánem či Čínou, hlavně když to vynáší. Otázkou je zda masa "neutrálů" se zmůže na odpor vůči ideologům válečného kapitalismu. Jinak pojmenovat americký systém nejde, protože vždy když je mu zabráněno expandovat tak se začíná zadrhávat a dusit, takže ikdyž by se realizoval scénář s nahrazením surovin v plné výši, tak problém se oddálí na 10 či dvacet let, pak nevyhnutelně dojde k válce.
Ovšem USA už hrají s hodně vysokými kartami. A finále pro ně může být i hodně hořké - po počátečním váhání a testování hodně států a subjektů může zjistit že se bez obchodu s "nepostradatelnými" lehce obejdou.
Příklon EU k americké verzi také není tak automatický jak se předpokládá, v EU je hodně zastánců normálního neideologického obchodu. A pro Německo se ta vnitřní vzpoura může stát dobrou záminkou jak se zbavit amerického jha. Taktéž velké východní státy se přeorientovávají na spotřebu, takže sic by to Rusko bolelo tak ho to nepoloží. V rovnici je příliš mnoho neznámých aby se dal předpokládat ten nejlepší proamerický scénář.
A co se týče katarské krize, tak Katar za sebou má mocné přátele, takže taky nelze čekat že emír sehne hlavu jen tak když za ním stojí nejen pochybná Persie ale i velmi silné Turecko s nejsilnějším vojskem regionu. A tureckým zájmem je mít druhou trasu kterou nebude kontrolovat SA ani USA. Rusové dobře věděli proč při puči podpořit Erdogana, myslí strategicky. Pronárodní Erdogan je mnohem lepší činitel než předseda vojenské vlády co si jezdí pro noty do Washingtonu.
Takže pro americkou elitu je to hra vabank s nejvyššími kartami - a když selžou tak bude výsledek pro jejich desetiletí budovanou image hodně krutý. Zatím ta hra vycházela - něco se přihodilo, udělala se zastrašovací akce, ale trumfy dochází a chvíle pravdy se blíží.

358671

09.06.2017 21:04

Jedovatý had

jeho

Mirra 109.?.?.?

konec tuším urychlily události posledních let kdy se Rusko zvedlo jako bájný Fénix a vše k čemu směřovaly jeho pletichy se začlo bortit jako podmáčené zdivo pod tlakem.

358307

04.06.2017 17:29

Jako štvaná zvěř...

RE: Kuřáci zapomínají na jednu věc

Mirra 89.?.?.?

taky jsem nekuřák ale to co se děje je vyhnané do absurdna. Je to jako v tom vtipu kde si chodí pro různé lidí ale dotyčný se jich nezastane protože jeho to nepálí. A když nakonec dojde i na něho tak zjistí že je sám a nikdo se ho nezastane.
Začíná to zákazem kouření, pak to může pokračovat třeba přes omezování limonád, přes kafe....

Tady je přesné znění:
Nejdřív přišli pro komunisty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.

Pak přišli pro Židy,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.

Pak přišli pro odboráře,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.

Pak přišli pro katolíky,
a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.

Pak přišli pro mě
a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.

A to samé platí dodnes - navíc se tomu ještě lidi jako vy škodolibě uculují. Až dojde na vás tak vám úsměv zmrzne.

358169

jsou dost závažné informace v celoevropském kontextu. Zničeho nic se islám stává fakticky nenápadně protěžovaným náboženstvím i u faktických bezvěrců. Velice zajímavé. Už historie vzniku islámu dává mnohem více otazníků než odpovědí. Je velice podobné křesťanství ve svém základu, ale je mnohem militantnější a disciplinovanější. Osobně mi připadá že křesťanství u svých autorů nesplnilo očekávání, neb se brzy rozpadlo do silně soupeřících sekt a místo víry která by byla pojícím tmelem sjednocení světa fakticky upadlo. Nebo ještě lépe měl být islám jakýmsi antiprojektem - jestliže křesťanství je víceméně demokratické tak islám už je od vzniku stavěn na totalitárním modelu kde je přímo základní nutností si podrobit jinověrce. Ježíšovo učení je diametrálně odlišné, prosazuje soucit a pomoc. Islámské společenství je tvořeno jako útočný tým na likvidaci a porobu těch co nejsou jeho součástí či se nechtějí stát.
V moderní době to vypadalo že se islám stane jakousi prázdnou tradicí. Nicméně náhle se začlo obnovovat v té nejsurovější podobě z prostředků nejbohatší země Arábie. Až sem by se to dalo chápat jako šílenství degenerované saúdské dynastie která chce obnovit slávu Arabské říše. Ale už nejde chápat že se jim fakticky rozhodli pomáhat jinověrci. Mám neblahý dojem že se jim zalíbila islámská disciplinovanost a poslušnost, kdyby byla taková víra dominantní v Evropě tak by se totalitářům mnohem lépe vládlo. A bohužel změna nálad je i mezi obyčejnými lidmi, stále více je preferován silový přístup místo dialogu. A to všude včetně naší české kotliny. Když ve volbách zvítězil jeden kandidát tak ho voliči protistrany fakticky bojkotují dodnes. Zhrubnutí společnosti a důsledky které z toho vyplývají jsou vidět dnes a denně. A i jinak normální lidé jsou víceméně apatičtí a nechají probíhat takovou agitaci která by byla před 20 lety nemožná...

356724

10.03.2017 21:18

Teplická Arabie

zdroj

Mirra 109.?.?.?

jestlipak zdrojem nejsou ony tzv. neziskové a nevládní organizace plus pár podržtašků kterým jde jen o peníze? Takhle to vypadá že by tu někdo rád dostal podobné enklávy které už "dobře" fungují v západních státech.
Mělo by se jasně dát vědět že o podobné tvoření enkláv cizorodé kultury zde nestojíme, třeba i tvrdším způsobem. Jak se tohle rozroste tak řešení bude velmi obtížné. Dokud je to v zárodku tak by to šlo vyřešit poměrně hladce, byť za hlasitého řevu zmíněných organizací. Dřív jsme taky pomáhali - ale u nich v Africe se stavbou průmyslových zařízení a učili místní, či chodili k nám na školy - ale nikoho ani ve snu nenapadlo je doslova vybízet ke kolonizaci !

P.S: škoda že nejsou upíři, hned bych věděl co jim nabídnout - bez nejmenšího hnutí svědomí [smích]

356395

06.03.2017 10:42

V Libyi se mění situace

jenže

Mirra 89.?.?.?

jen co to dohodli došlo náhlému velkému útoku islamistů na část ropných zařízení držených do té doby zmíněným generálem - a přišel o ně. Takže u bubu to rozhodně neskončil a evidentně ty islamisty někdo rychle zaúkoloval....

356305

20.02.2017 19:08

Velké Srbsko: Je čas konat

RE: spíš přání než realita

Mirra 89.?.?.?

hranice BaH jsou plus mínus podobné od záboru Rakouskou monarchií. Fakt je že na tomto území jsou lidé v zásadě stejných etnik, jen jedni si zachovali pravoslaví a druzí přijali islám od Osmanů. A dokud tam nepůsobili salafističtí imáni tak to nějak fungovalo. Od válek už uplynula dost velká doba, nastoupila nová generace a ty nejhorší hroty se otupily. Pro Srby bude lepším řešením pracovat s tím co je než se oddávat velkosrbským myšlenkám. A tato integrace by napomohla růstu ekonomiky a tím oslabení vlivu misií islámských nadací financovaných Saudy a Turky v Bosně. A hlavně konečně narovnat sousedské vztahy. Běsnění nacionalismu při rozpadu Jugoslávie naštěstí z větší části vyprchalo a větší prostor má rozum který fantazírování o velké říši odkazuje tam kam patří - na smetiště dějin. Ještě by se mohla připojit Makedonie která má všude okolo zájemce o své území. Tenhle projekt "balkánského půlměsíce" by mohl nastartovat rozvoj Balkánu, taková malá Jugoslávie. Rozhodně lepší varianta než se snažit etnicky pročistit sporná území a zavdat svárům které by přesáhly několi dalších generací. Dost by pomohlo obnovení Titovského étosu, stejně jako v Rusku vedlo k obrodě obnovení zájmu o historii Velké vlastenecké války a nalezení zdroje hrdosti nikoli v pochybné evropské pseudodemokracii ale na velké výkony předků nejen ve válečné oblasti ale ve snaze o kulturní integraci celého Balkánu.

355888

20.02.2017 02:24

Velké Srbsko: Je čas konat

spíš přání než realita

Mirra 89.?.?.?

a ta je taková že trumpovská revoluce pořád balancuje v tvrdém boji s předchozím stále dost zakořeněným systémem a EU dál pokračuje v centralizaci, pokládají se základy EU armády. A EU má zajem na rozložení na co nejvíce promísené menší regiony na které chce fakticky rozparcelovat dosavadní suverénní republiky. Rozhodně není dobojováno jak si autor myslí.
Sny Srbů o velké říši jsou stejné jako polské či rumunské. Jenže vždy by vyšly na cizí účet, jinak to ani nejde. Problém je stejný jako v případě rusů - také se po rozpadu Sovětské unie najednou stali tařka bezprizoní. Takže chápu tu potřebu se sjednotit a s těmi zrádnými sousedy nic nemít. Jenže skoro vždy se tohle neudělá bez toho aniž by se vše řádně vyřešilo. Takže do budoucna by vznikly nacionalistické státy ve kterých by postupem času došlo k myšlence že někteří byli ošizeni a chtějí revanš...
A opět bysme se dostali kolečkem ke stavu před první velkou válkou. To jen na okraj aby si hurávlastenci uvědomili že návrat k národním státům nic moc neřeší, ale vytváří stejné problémy co už tu byly.
Podle mého by nejlepším řešením byla konfederace mezi Srbskem a BaH protože ty národy jsou pořád dost propojeny a plus je že BaH není v NATO kam Srbové rozhodně nechtějí. Je to pořád lepší řešení než dělat nějaké územní zábory které rozhodně nemohou dopadnout dobře. Takové soustátí by mohlo být životaschopné a pokud nakonec EU padne ve stávající podobě tak by se mohlo stát zárodkem nové integrace na Balkáně.

355868

17.01.2017 02:51

Napaden fanatickým nekuřákem

drsné

Mirra 89.?.?.?

zřejmě mu hráblo a chtěl si zástupným důvodem vyventilovat flustraci. Nebo opravdu nějaké ekoteror pako.

Ale po pročtení celého článku vidím že se na to autor dívá optikou silného kuřáka kde cigareta je součástí života stejně jako základní potřeby.
A ani se nedivím přípravě toho drakonického zákona v Rusku. Pokud je stát a národ prolezlý intenzivní závislostí tak nějaká měkká opatření nepomohou. Stejně jako organismus sžitý se svojí nemocí ji po delší době vnímá tento stav jako normální. A to už je chronické stádium kde pomůže jedině radikální řez.
Kdysi se kouřil tabák co opravdu tabákem byl a také víceméně svátečně, ne jako dnes kdy se změnil v silnou drogu kterou uživatelé inhalují několikrát denně. Proto také vzrostla škodlivost a nemoci s tím spojené.
U nás v ČR je bohužel opět v módě kouřit, jeden čas to vypadalo na propad že kouření zvolna vyšumí jako jiné vlny, ale cca po propuknutí krize v r.2008 se opět mohutně rozmohlo a trend je víceméně stoupající.
Na Západě je to zřejmě jiné ale u nás negativní proudy dorazí později a zůstávají déle. Kuřáci si neuvědomují že nejenže si tím svinstvem co je dnes v cigaretách sami ubližují ale i zápachem obtěžují okolí, zejména ty těžší případy které nevydrží bez své cigaretky ani dvě hodiny a půl dne znamenají muka. Nejde jen o vdechování zbytkových produktů kouření nekuřákem ale i zápachem který se snadno usazuje ve vlasech (zvlášť čerstvě umytých) a na oblečení - a na to stačí i chvíle v autě s kouřícím pokud se intenzivně nevětrá.
Ale rozhodně tento názor neberte jako nějakou obranu toho útočného magora, jen pohled z druhé strany.

355141

11.01.2017 22:43

Rozpad národů

na té tezi stojí EU

Mirra 89.?.?.?

jenže z roztříštěnosti a malosti nikdy nic kloudného nevyrostlo. Stejně jako nic dobrého nevyroste na zahradě zamořené x-druhy plevele. Byla obrovská diverzita na území Západní Evropy a jakéže byly výsledky? Jemně řečeno bídné. Stěží se Evropa ubránila nájezdu bojovných islamistů kdy se v hodině dvanácté šlechtici a magnáti dohodli kdy už jim až moc teklo do bot. Impérium umožňuje rozumnou alokaci zdrojů na které městské státy nestačí. Bez ohromného soustředění jak surovinových tak lidských zdrojů by nebyly možné lety do vesmíru. Klíčová je křehká rovnováha mezi svobodou jednotlivce a jeho povinostmi vázanými na státní (říšskou) organizaci. Jednotlivec je jako mravenec, byť je třeba velmi nadaný, ale podobně sám o sobě není ničím územní celek velikosti okresu či kraje. Přebujelý důraz na individualitu silně degraduje lidské schopnosti které se mohou nejvíce rozvinout ve větším společenství než je pouze vesnické či městské.

Ale zpět k myšlence EU - naděje na společné soužití je nejvyšší u národností sobě historicky i jazykově spřízněných. Už tak jsou problematické vztahy nástupníků Frankské říše a ještě do toho zamotat státy na slovanském základě je holý nesmysl - kočkopes. A výsledek tomu bude odpovídat.

354944

01.01.2017 19:18

Už šlechtí „nové Němce“

RE: Teoryje.

Mirra 89.?.?.?

to je normální. Stát se nerozdělil kvůli nějakým velkým sporům ale kvůli tomu že se Mečiár s Havlem po diktátorsku rozhodli že zničí ČSR. A kdoví zda to neměli nařízeno ze Západu. Nebyl nejmenší důvod likvidovat společný vcelku dobře fungující stát. Bylo pár horkých hlav, ale asi tolik či méně co je dnes aktivních neonacistů. To že je tu hodně Slováků je tedy normální, nerozdělili jsme se nijak ve zlém jako třeba v Jugošce ale tak že většina lidí nepochopila proč vlastně....

354496

31.12.2016 19:27

Už šlechtí „nové Němce“

teorie

Mirra 89.?.?.?

Když se na věc podíváme logicky tak zjistíme že vlastně jde o plán jak se trvale zbavit německého národa jako vedoucího evropského faktoru. Ostatně tento proces zasahuje všechny vůdčí národy Evropy - německý i francouzský. Už "Tečrová" se bála a oprávněně Německa až se znovusjednotí a vylíže se z ran - pak se opět stane mocností která bude opět díky produktivitě své populace hrát prim v evropských záležitostech. A opět hrozí obnovení soupeření s Francií a nevyhnutelným konfliktem. Tak vymysleli plán jak pomocí migrace rozložit jak německý tak francouzský národ. Totéž plánovali pro Rusko jenže to se vysmeklo z oprátky a vede pronárodní kurz. V případě Německa je to nejvíce viditelné, tamní vláda je pořád pod okupační mocí tak plní příkazy - v každém národě se najdou jednotlivci ochotni jít proti vlastním lidem. A bohužel ke smůle německého národa mají vlastnost která je dobrá i špatná zároveň - poslušnost vůči autoritě a její zpochybnění je díky této mentalitě velmi složité. Takže díky znalosti německé psychologie přišli s plánem jak sami němci budou pracovat na svém zničení. Ostatně těsně po válce byly návrhy udělat z Německa zemědělský stát. Studená válka to oddálila díky tomu že tam bylo předpokládané frontové území a tudíž byl třeba průmyslový stát. Nyní to třeba není, území západní aliance se posunulo na východ.

354465

22.11.2016 00:44

Prastaré spirituální kořeny rusofobie

i jinak

Mirra 89.?.?.?

nabízená teze je jen částí důvodů neustálého napadání Ruska. Dalším významným důvodem je touha po staré domovině. Jak Germáni tak Slované mají původ v hloubi dnešního Ruska odkud postupně, zřejmě pod tlakem změny podnebí migrovali na Západ. Politika i domnělé křivdy jsou silným motivem, ale neméně silná je podvědomá touha po staré pravlasti. Dá se to připodobnit ke křížovým výpravám kde muslimská nadvláda na místech důležitých pro křesťanství byla vnímána jako urážka. Ale tohle je hlubší motiv, tzv. "v krvi". První odchozí byla germánská větev a ta proto baží nejvíc po ovládnutí dávné pravlasti. Jenže ta je obsazená těmi co zůstali, vytrvali a zpacifikovali nájezdníky z plání. A kombinace těchto silných faktorů je pro ruský národ neustálý problém. Ale vždy vyšli z konfrontace posíleni.

353476

06.10.2016 16:25

Morálka Václava Havla a jeho rodiny

vše

Mirra 89.?.?.?

má hlubší podtext když vezmeme v potaz prakticky výchovu nových kádrů na převzetí moci. Pro logicky uvažujícího člověka je divné že se náhle přes noc vypařila moc druhé supervelmoci. Hodně lidí to svádí na ekonomické potíže, uzbrojení apod, jenže faktem je že se nic ve známé historii takhle neudálo, žádné impérium nepadlo bez boje, vždy bylo zničeno vnějšími faktory, vnitřní tomu mohly jen napomoci. Rozpad sovětské soustavy je historickým unikátem. Ale když pohlédneme na ideologii která stála u zrodu tohoto impéria tak to snad ani jinak být nemohlo. Myšlenky leninisticko-marxistické nemohly dlouho mít jako základnu pouze "malý" SSSR. Vojenská expanze by neměla smysl jelikož by hrozil v nejhorším případě až zánik civilizace. Tudíž jako parazit když nemá možnost tak opouští hostitele. Stejně proběhl transfer těchto myšlenek a ideologie do zárodku EU a do Spojených států kde měl dlouho spící buňky. A SSSR se pak zhroutil jako prázdná slupka, náhle přišel o veškerou hnací sílu a zůstaly jen pomalu se obnovující národí identity. Čína tyto otřesy a přesun elity ustála, ale stala se spíš nacionální než vyhovující komunistické myšlence. A historie posledních desetiletí nahrává temné myšlence, či konspiraci proti evropským národům (Germánům i Slovanům), jelikož ty jsou tahounem vývoje a posunu lidstva kupředu. Ikdyž i ostatní národy mají hodně inteligentních jedinců, tak jim schází objevitelský a průkopnický duch posouvající hranice...

352439

28.07.2016 10:51

Mexický prezident požaduje unii mezi USA, Mexikem a Kanadou

když se odhlédne

Mirra 89.?.?.?

od ekonomických špinavostí tak v zásadě není důvod aby na severoamerickém světadílu existovalo vícero států - obyvatelstvo má podobný původ i tradice, jsou to hlavně potomci evropských přistěhovalců a dovezených černochů s tím drobkem přeživších domorodců. Žádné neslučitelné rozdíly - jazyky hlavně angličtina a španělština s trochou francouzštiny. Stejně si ten prostor nakonec rozdělí korporace, tak je pořád lepší to udělat pod státní taktovkou a přenechat jim co nejmenší prostor....

350934

07.06.2016 14:18

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem

ta mentalita

Mirra 89.?.?.?

útočnosti je pevně zakořeněná v amerických elitách. Jako ukázka postačí toto: když byl za Studené války povolen jeden protiraketový systém volitelně - buď ochrana hlavního města nebo ochrana ICBM tak Sověti zvolili ochranu Moskvy ale USA zvolili ochranu ICBM....

349294

24.05.2016 13:25

Rusko již Evropany osvobozovat nebude

je fakt

Mirra 89.?.?.?

že když se jedni odhodlají k boji tak oponent musí boj přijmout nebo se beze zbytku podřídit. Jenže svět je už jiny a je tu čínský faktor, pro euroatlantickou elitu hodně neprůhledný. RF i Čína se navzájem potřebují, padne-li jeden tak druhý to má také spočítané. A to je základ dalších úvah. Na ruskou technologii a čínské výrobní schopnosti NATO prostě nemá. A čínským divizím pod deštníkem ruského letectva by nedělala problém procházka po severoamerické pevnině. Takže dvakrát jim to zpoza Atlantiku vyšlo, po třetí už by nemuselo a mohlo by se začít válčit i u nich doma.

348788

17.04.2016 20:27

Čínská železnice propojuje Etiopii s Rudým mořem

RE: Rozvoj je fajn, akorát...

Mirra 89.?.?.?

[smích] tak zrovna Habeš má hodně starou civilizaci. To že ji pak vzali útokem Italové a zbídačili je věc jiná. Tato země patří mezi nejstarší civilizace v Africe, žádní divoši.

347801

17.04.2016 04:00

Hybridní války 4. Větší pevnina

pro

Mirra 89.?.?.?

ČLR je nezbytnost mít zajištěné přístupy do potenciálně velkých odběratelských trhů v islámských zemích, ale strategicky uvažující Rusko už si klíčové státy na hranicích Číny podchytilo do své organizace což je slušné plus. Čínští soudruzi budou mít s islámskými státy hodně práce - a to potěšení jim Rusko rádo přenechá, svých zkušeností mají až až. Ostatně zmíněný Afghánistán možná poputuje jako putovní zástava opět k RF. A ti by při pomoci Kábulskému vedení mohli pomoci lépe díky zkušenostem právě ze Sýrie. Celkově to vypadá že mezi RF a ČLR panuje výtečná dělba práce. Atlantisté mohou akorát pouštět žihadla zpoza rohu, ale pokud tyto dvě mocnosti neudělají několik hrubých chyb tak, jsou bez šance. Obklíčit je nemohou a ekonomicky na ně nemají.

347790

16.04.2016 22:28

Čínská železnice propojuje Etiopii s Rudým mořem

RE: Rozvoj je fajn, akorát...

Mirra 89.?.?.?

se zvyšující se životní úrovní klesá i porodnost. Ono když ty lidi nemají co na práci tak souloží. Ale když budou mít spoustu práce i další hračky na rozptýlení tak už to tak žhavé nebude. Vezmeme si jako příklad Japonsko, k neudolání. Ale co mají k dispozici i jiné typy zábavy tak populace stagnuje, ba se zmenšuje. Že se zvyšujícím se bohatstvím klesá porodnost je věc známá už od starého Říma...

347788

14.04.2016 01:42

Kde jsou Marx a Lenin, když je potřebujeme?

Mirra 89.?.?.?

pravdu, jenže ti multimiliardáři se nevylíhli jen tak. Jsou produktem doby která má nadevše individualitu a peníze. Z takového ducha doby se nic moc lepšího nevykouzlí. Dokud toto bude široce přijímáno a tolerováno, nic se nezmění. Takhle se svět akorát vrací k době roztříštěného středověku kdy každý větší boháč je sám sobě pánem i zákonem....
Je zvláštní že člověk je z principu kolektivní tvor, ale jakmile se dosáhne určitého stupně blahobytu, tak se začne chovat spíš jako predátor. Možná nějaký pozůstatek po předcích o kterých ještě nevíme. Každopádně by to stálo za výzkum odkud tahle část lidské povahy je, protože efektivně brání v dosažení dalšího vývojového stupně. Je úsměvné ale i hrozivě hašteření o hranicích a penězích a přitom se vůbec nebere v potaz mnohem větší hrozba ze strany přírody a vesmíru. A přitom by stačila jen větší erupce ze Slunce a všechny tyto starosti jsou náhle bezvýznamné....

347697

11.04.2016 15:10

Dnešním vzorem dětí je poseroutka

RE: Dřívější generace

Mirra 89.?.?.?

valná většina nejlepších padla ve válce a ta zbývající hrstka už nic nezmohla. To za A. Za B - byla zde sovětská vojska, to je podstatný rozdíl, ikdyž pro lidi s jednodušším myšlení je to stejné asi jako hodinky a holínky - obojí se natahuje, že...

347593

11.04.2016 04:54

Dnešním vzorem dětí je poseroutka

celkově

Mirra 89.?.?.?

je dnes krize čtení. Už moje generace četla s obtížemi (85) a nyní čtou vlastně jen nadšenci nebo co to nutně potřebují pro další profesní rozvoj.
Také jsem četl Foglarovky, Mayovky ale i třeba od H.Sienkiewicze Pouští a pralesem (fantastická kniha),Poklad na ostrově, dále je výborná Říše Slunce od N. Smirnova či knihy od J.M Trosky, úchvatné čtivo s čestnými a zdatnými hrdiny.
A později i modernější četbu na SŠ - kdy mě navnadily filmy Pán prstenů, tak jsem přečetl všechny kniky plus dodatky, stejně tak u H.Pottera Rowlingové. A i jiné a vždy byla kniha mnohem lepší jak film.
Ale kdybych měl rozhodnout která kniha či série byla nejlepší tak bych se klonil k příběhům pana Trosky v jehož příbězích se prolíná jak nastupující svět techniky a charakterově silných hrdinů. Dnes už autoři jeho formátu nejsou, bohužel.

347562

31.03.2016 21:46

Pláč nad ukradenou Evropou

typické

Mirra 37.?.?.?

pro sebezahleděného západoevropana. Ale že střední a východní evropa platila krvavou daň za to aby od naší hranice na západ měli klidné spaní a čas na svoje žabomyší spory a financování umění, to už je pro ně nepodstatné....
Ono se to pod hrozbou vyhlazování měst a vsí promíšené se zotročováním špatně filosofuje a rozvíjí umění s vědou.
A ovšem rozvoj také dobře odsýpá když je množství naloupené kořisti. Ale boží mlýny melou pomalu ale spolehlivě, to je vidět dobře na těch vašich elitách co se tak ošklivě zvrhli na nadnárodní experimentátory.

347325

26.03.2016 17:56

„Terorismus“ v Bruselu – Gladio ve své nejvypulírovanější podobě?

na první pohled

Mirra 109.?.?.?

jde o bláznivou konspirační teorii. Jenže je tu pár věcí co stojí za pozornost:

- obvykle se teroristy stávají nějakým způsobem narušení jedinci co dlouho předtím mluví o tom co by chtěli realizovat - tudíž jsou pro bezpečnost snadnými objekty.

- za druhé, jde o osamělé vlky kteří nic neříkají, jenže takových je v poslední době nějak podivně hodně, sem padá i ten útok v USA kde kvůli tomu tlačí na Apple.

- nejpodivnější je že jde o normálně vzdělané, inteligentní jedince kteří moc dobře musí vědět že si nijak nepomohou a nejlepším případě stráví zbytek života někde v díře. Aby se zpracoval takový člověk k tak hroznému činu musí být hodně dobře manipulován, třeba i s pomocí psycho látek.

- podivné selhání belgické bezpečnosti kdy měli doslova umetenou cestičku. Centrum EU by mělo být několikanásobně zajištěno, ale tihle si na útoky vyrazili jako na výlet a ještě dost amatérsky, mohlo do dopadnout mnohem hůře. Masivní bezpečnostní manévry a přitom ponechaná díra jako do stodoly.

Suma sumárum to vyjde jako test na kolik je tamní společnost rozložená a vhodná pro převzetí jinou kulturou. Nejdřív se odstraňováním křesťanských symbolů dotlačí k tzv. neutrálnosti a plynule získají navrch barbaři s barbarskými zvyky....

347150

09.03.2016 21:56

Předvolební kampaň v USA a Federální rezervy

RE: Wolf street

Mirra 89.?.?.?

jo, to je hodně zajímavé téma, proč se tak brání byť jen puštění auditorů do trezoru. Kam by tedy takové hromady zlata zmizely? Do bunkrů soukromníků?
Nebo by mě napadla jedna praštěná konspirační teorie - hodně se mluví o kontaktech s mimozemskými druhy. A pokud to tak je, tak čím jím US vláda platí kromě obligátních bio experimentů? A tím se dostáváme zpět ke zlatu. Už Sitichin odhalil indicie že zde měli v dávných dobách těžit zlato, prý do atmosféry své planety. Je dost dobře možné že se potichu vrátili a mají pakt nejen na experimentování ale i na platby ve zlatě.... To je jen má teorie. Nikdo se neptá jaktože (jestli) dostávají cizí technologie takhle levně. A v tom by mohlo být skryto tajemství na první pohled sebevražedného systému - mohli dostat konkrétní ultimátum a tak dělají co mohou aby mohli platit. Pakt s ďáblem má hodně vysokou cenu....

346635

ovšem je otázka co je mužské chování. Bohužel dost mužů si to představuje jako hlavně fyzickou sílu a povětšinou hrubiánské chování, pití a kouření. A stranou bohužel zůstává druhý neméně významný atribut - silná a pevná vůle dotáhnout věci dokonce, umět trvat na svém názoru ale i přiznat chybu. Pokud schází to druhé zmíněné tak většina inteligentních žen prostě takového nemůže respektovat. Dokud byly ženy silně závislé a málo vzdělané tak to nějak fungovalo ale ta doba je pryč.

346211

také jako jedni z mála evropanů zažili dlouhodobou porobu Mongolci. Takže se vypěstoval jakýsi fatalismus a životní vůle. A jelikož žijí v prostoru který je otevřen vpádům z jihu (indie, čína) tak jsou tyto vlastnosti nutné. Proto jsou fakticky prvním a nejvíc nenáviděným národem stínovými vládci. Není bez zajímavosti že v RF a přílehlých oblastech zuří nejvíc HIV, to také není samo sebou. Nejdřív drogy a nemoci a potom nástup barevných invazorů, jenže tam se naštěstí nechytají.
Střední Evropa se také hodlá bránit a Západní už je zjevně infiltrovaná natolik že není cesty zpět.....

346210

ale rozvinula se zajímavá diskuse na téma muži vs ženy vs dřívější doba.
Je třeba vzít v potaz že v generaci naších prarodičů nebyly tak enormní nároky jako dnes. Nároky na znalosti a dovednosti vzrostly násobně, lidé jsou pod tlakem. Dřív stačilo mít hospodářství a vystačilo se s kupeckými počty. Dnes je takový člověk prakticky nezaměstnatelný. Každé pohlaví to snáší jinak - chlapi začli víc chlastat a hlavně brát drogy, ženským se snížila stresem plodnost i chuť na milování. A díky umělému rozeštvávání tímto systémem spíš soupeří i když jsou rodina či pár.

Dále ke zmíněnému zájmu cizinek o bílé. To je jednoduché - ve svých domovských zemích se mladé ženy dostaly ke vzdělání a čichly k nezávislosti, jenže okolí je často muslimské či v zajetí kmenových stereotypů, takže nemají partnery protože odmítají silně podřízené role. Takže logicky hledají partnery z teritoria kteří nevyžadují podřízenost ženy a jsou zvyklí na rovnost, tudíž evropana či američana.

No a konečně k samotnému článku - již dlouho mám podezření ze studia dějin že naše rasa má trvalé nepřátelé napříč tisiciletími. Spousta lidí to považuje za fantastickou konspiraci, ale dění posledních desetiletí to jen potvrzuje. Obé světové války velmi negativně postihly prakticky jen evropské národy a nynější řízená invaze a podpora takových humusáren má jen dokonat načaté dílo. Druhá válka byla také tak udělána - na prolití co nejvíce nejlepší evropské krve. Jindy logický Stalin čeká až nepřítel udeří. Historikové to vysvětlují strachem, ale spíš to vypadá že mu někdo, komu důvěřoval, radil aby čekal že nic nehrozí. A výsledkem bylo největší krveprolití a začátek současného marastu. Otřesené ruské národy se vzpamatovávaly po desetiletí - a pak příšel další úder. Tohle prostě nejsou nějaké zlé náhody ale akce řízené nějakou zlovolnou inteligencí.

346180

je tohle pravda, tak rčení o živé Zemi získává úplně jiný rozměr. A do důsledku se planeta může o něco zvětšit a na konci svého životního cyklu opět smršťovat díky obrovským ztrátám hmoty do vesmíru, kopíruje to životní režim biologické bytosti.

345956

není vůbec jednoznačná a ve světle dalších velkých teroristických útoků v Damašku v alávitské čtvrti se spíš zdá že je zájem udržet napětí a zmařit příměří za každou cenu. Přitom zastavení boje a příměří je životním zájmem těžce potlačovaných islamisticko-teroristických útvarů. Spíš to vypadá že záležitosti mají plné zuby obě hlavní velmoci, tak se snaží to urychlit ať už to nějak dopadne. A Erdogan je tím kdo dělá vrásky oběma hlavním hráčům. Pořád nepochopil že ze sebe dělá akorát poblázněného šáha....

345766

už jen na tom jak moc Erdoganovi hrabe. Další věcí je Řecko - na čí stranu se postaví, byť je formálně v NATO. Kdyby dostali Řekové dobrou nabídku na území tak by šli společně s Ruskem, vázali by část turecké armády a mohli by získat bývalá starořecká území v Malé Asii. Dalším faktorem proti tureckému dobrodružství jsou Kurdové. S odstupem mi přijde že proti nim zahájil Erdogan válku aby vyčistil týl a umožnil plynulou ofenzivu do Sýrie - ale to se nedaří. V případě konfliktu tam rychle rusové dodají zbraně a umožní přechod kurdských posil z jiných regionů, takže by se otevřela fronta v týlu Turecka.
Takže je dost možné že na tom proroctví řeckého mnicha ohledně rozbití Turecka vážně něco bude....
Erdogan je něco jako bývalý perský šáh, také sebevědomí až do nebes a jak dopadl. Také si myslel že obnoví perskou říši, stejně jako Erdogan myslí na obnovu osmanské.

345624

ne, je to stará hra na zrádce a zrazeného. Ale podle mě nad hrou západních korporátů a komunistů existoval někdo třetí kdo měl zájem aby Evropa takhle vykrvácela.
Stejně jako zločinná manipulace s měnou kdy se německá (a v budoucnu i jiné) dostaly do absurdních hodnot. Aby došlo k takové ztrátě hodnot by muselo dojít k jadernému bombardování, ale přitom Německo ač poraženo nebylo nějak poničeno, bojovalo se jen podél front které nikterak hluboko nezasahovaly.

345511

tomu zakončení článku i věřím. Erdogan se vymkl kontrole a zřejmě si myslí že může díky NATO krytí skoro vše. A silní místní vůdcové se nelíbí ani Washingtonu. Takže ho nechají ať si nabije - jedním šmahem se zbaví jak jeho tak silného tureckého státu který se rozloží na regiony plus vznikne Kurdistán. Ostatně tento postup rozčleňování na menší oblasti je s úspěchem používán v Evropě proti silným národním státům. A nezapomínejme že Turecko není takový monolit za který se rádo vydává, je prakticky stejně křehké jako okolní státy. Stačí jedna prohraná válka a dochází k rozkladu, protože místní režimy jsou závislé na vedoucích osobnostech. A když vůdce selže či je zabit tak se říše zhroutí stejně jako ve středověku po pádu chána či sultána.

345344

01.01.2016 20:19

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

zas

Mirra 89.?.?.?

tak přísně bych to nesoudil, HV nejsou dokonalé, ale ukazují, zvlášť v druhé trilogii jak se dobro prolíná a doplňuje se zlem. Jestliže první trilogie měla jako stěžejní bod boj syna proti otci tak ve druhé se poukazuje v širším záběru na reálie politiky a ukazuje jak to reálně běží v tzv. demokratické společnosti. Možná proto je druhá tak neoblíbená, protože až moc ukazuje šedivou realitu, to lidé ve filmu nechtějí, chtějí jasně definované kladné a záporné postavy a jasné vítězství těch kladných, ve stylu pohádek.

343738

14.12.2015 19:54

Válka na obzoru: Je příliš pozdě ji zastavit?

bohužel

Mirra 109.?.?.?

situace nevypadá dobře, stačí si dávat dohromady samostatně nevýznamné zprávy a rázem je vidět ta hrozivá kráčící mašinérie. Na východ Evropy se přesouvají zbraně, i malé státy horlivě zbrojí proti jakési imaginární hrozbě z Ruska. Pořizují velmi zajímavé kombinace výzbroje které na první pohled vypadají neškodně, ba obranně, ale když se k takovým uskupením dodají těžké zbraně /třeba z USA, SRN/ tak se vytvoří efektivní útočná uskupení a to v několika týdnech. Je připravováno zázemí a logistika, jen ony těžké zbraně zatím schází. Ale ty se dají dopravit velice rychle. Příkladem budiž poslední kontrakty Litvy na obrněná vozidla Boxer - a přitom v litevském vojsku nejsou žádné tanky které normálně tento typ vozidel podporuje, takže se vytváří (záměrně?) trhlina v druzích vojsk. Ale zbytek je evidentně naddimenzovaný a vypulírovaný. Už to přivádí na negativní myšlenky. Německo přesouvalo vojska pod záminkou bombardování, nyní jsou záminky ještě průhlednější....

343084

26.11.2015 13:07

Turecko a sršní hnízdo

RE: netřeba

Mirra 89.?.?.?

ano, ta podpora Kurdů je asi nejreálnější alternativou - potřebují kvalitnější výcvik a samozřejmě zbraně na ničení mechanizovaných jednotek Turecka. Už hrozba toho by mohla Erdogana zklidnit - takový konflikt si nemůže dovolit, protože by znamenal konec ekonomické konjuktury, pravděpodobné také územní ztráty....

342342

26.11.2015 05:26

Turecko a sršní hnízdo

netřeba

Mirra 89.?.?.?

tolik dramatizovat. Co se stalo byla velká provokace, nicméně ve hře je velmi mnoho a Moskva musí dát najevo uraženost a provést demonstraci moci. Ale oběma aktérům jde o hodně a nachtějí jít na ruku americké strategii rozeštvání a zpřetrhání výnosného byznysu. Kšeft s JE a Tureckým proudem je moc velký aby se zrušil kvůli jednomu letadlu, to by se ještě věci musely řádově zhoršit. Podle mého Američané zneužili tureckou flustraci a neoosmanské choutky které se moc nedaří naplňovat. Záleží na rozumu hlavních státníků zda převládne pragmatické jednání. Pachuť ale zůstane, to je jasné.

342323

10.10.2015 16:00

Ruská „výchovná“ salva zničila světovládu USA

RE: Dost se to podobá Ahmadínežádově stíhačce.

Mirra 109.?.?.?

tak takový nesmysl jsem už dlouho nečetl. Amerikáni ten úspěch chtěli propagandisticky ponížit tím že prý pár raket v Íránu spadlo - ale íránci se tomu vysmáli...

340497

10.10.2015 13:48

Ruská „výchovná“ salva zničila světovládu USA

výsledky

Mirra 109.?.?.?

byly vidět z EU krátce poté - začalo se hovořit jiným jazykem, zrušila se sankce na komponenty raketového paliva a přišlo prohlášení že je třeba normalizovat vztahy...

340492

09.09.2015 17:45

Nové břímě na ramenou Německa

ono

Mirra 109.?.?.?

se poukazuje že milion uprchlíků není pro SRN zas tak moc, jenže za minulé roky jich přišlo také dost plus je třeba brát v úvahu velkou tureckou menšinu která se také moc neasimilovala. Průmyslnící v nich vidí jen zisk, ale až se to vymkne tak budou teprve koukat.

339293

05.09.2015 20:52

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

RE: Bezmocnost

Mirra 89.?.?.?

ano, rozpolcenost - to je přesně účelně vyvolaná situace, lidé se zaobírají tak dlouho vnucenými dilematy až to neutralizuje veškerou akceschopnost. Architekti této situace to mají dobře zkalkulované a vypočítané tak aby podryli morálku a vůli k činům. Záleží na vitalitě národů střední Evropy zda padne do stejné degenerace jako na západním konci nebo si uchovají svojí vůli a identitu. Přece jen máme výhodu že jsme tomu vymývání mozků vystaveni menší dobu než francouzi, němci a španělé....

339068

03.08.2015 21:14

Bitva o Oceánii

RE: naopak

Mirra 89.?.?.?

a navíc FR může tyto lodě nasadit v Oceánii....

337516

03.08.2015 03:29

Bitva o Oceánii

naopak

Mirra 37.?.?.?

myslím že pro Rusko by bylo vhodnější podpořit Francii (dosavadní lapálii s Mistraly nelze brát až zas tak vážně) už jen z důvodu aby se čínský obr příliš nerozlezl. S Čínou to přes všechno pořád je a bude pouze účelové spojenectví za účelem oslabení vlivu USA. Později by je každý kousek čínského vlivu navíc mohl hodně mrzet. Je třeba uvažovat víc strategicky než spoléhat na menší taktické výhody. A až pomine sevření vlivu USA v Evropě tak mohou být francouzi hodně vděční a být lepšími partnery jak němci....

337482

01.08.2015 11:38

Epizoda 6. Lev Trocký, otec německého nacismu (3. část)

myslím

Mirra 89.?.?.?

že za ty peníze udělal oběť pro budoucí získání moci. Jak se říká - nepříjemné ale nezbytné....
Nejhorší na tom je že západní oligarchové pořád a pořád se pokouší o to samé a vždy se jim loutky vyvlečou z provázků. Proto je situace s IS taká jaká je. Pomocí moderní technologie si snaží zajistit jejich poslušnost a držet je na hraně síly. Ale to nepůjde donekonečna. A na konci jich budou mít dost jak rebelové tak loajalisté. ALe jako vždy je to hra o čas...

337352

je vidět že věci byly jen odsunuty, nikoliv přerušeny. S prohlubující se krizí budou "rázní muži" velmi žádaní a dají se jim diktátorské pravomoci. Clark je alespoň upřímný ale to je asi tak vše.
Už se nedivím že se na atomových hodinách posunul čas ke zničení Země znovu dopředu - sbor politicko-korporátních elitních šílenců je schopen čehokoliv. Čím jsou víc odtrženi od reality tím horší kroky plánují. A v USA jaksi nemají opozici co by stála za řeč....

337068

23.06.2015 01:42

Od Bilderbergu ke GULAGbergu: globální elita buduje elektronický koncentrák

veselá budoucnost

Mirra 89.?.?.?

která výrazně odkazuje na minulost. Stalin trockisty kteří chtěli něco podobného vyhladil - proto se stal stalinský sovětský svaz nepřítelem. A teď zřejmě bude Rusko opět nepřítelem že této zvrhlosti opět vzdoruje. Je to jako bacil co přeskakuje z hostitele na hostitele....
Je ovšem otázkou zda se v Západní alianci najde někdo jako Stalin a setne hydře hlavu. Je to jako ve filmu Avenger, akorát v reálu Hydra triufuje....

335301

20.06.2015 22:12

Může Sýrie přežít?

ono

Mirra 37.?.?.?

by hlavně chtělo aby jejich rozvědka - či ruská zjistili jejich zásobovací trasy a dodali jim zásobu vzduchopalivových pum. Bez pravidelných dodávek by měl IS velké potíže.
Další zajímavá informace je o přečíslení - před válkou měla syrská armáda čtvrt milionu vojáků a i přes ztráty a dezerce jich musí mít ještě minimálně přes 150tis - kolik teda nasadil IS který zároveň útočí v Iráku?
Z toho vychází obrovský rozsah zapojení arabského kapitálu a západního materiálu a informací.
Rusko je bohužel daleko a musí brát ohledy na Turecko se kterým se ekonomicky sbližuje, byť Turci podporují neoficiálně ale o to účinněji IS. Takže opět chladné úvahy o poměru zisků a ztrát zatímco syrská populace krutě trpí....

335147

27.04.2015 22:58

Co Putin chce?

pěkně

Mirra 109.?.?.?

shrnuto. Rusko dělá to co je nejoptimálnější a na lopatu americkým "čarodějům" nesedne.
Bohužel ani Rusko neovládá plně situaci na UKR, zvlášť zpočátku v tom dost plavali. Po převzetí větší kontroly proto musel odejít její první velitel Strelkov - vyhlašování samostatných republik byla pěkná blbost která určitě přidělala Kremlu spoustu starostí.
Jiné by to bylo kdyby se rovnou prohlásili za vzdorovládu stojící v opozici proti juntě. Pak by pojem občanská válka byl nezpochybnitelný od počátku, takhle to pro mnohé vypadá, zvlášť po Krymu jako ruská agrese a je to západními médii hojně používáno.

331921

bohužel v tomto případě je tu jistá vlastnost která je vlastní většině obyvatel ČR. Je skupinka lidí v baráku, mají přátelské vztahy. Pak dojde na ustavení SV a výboru. Po menším dohadování se pár přirozeně aktivních lidí uvolí že tu nějakou funkci vezmou a nechají se zvolit. Potud vše OK. Pak ale nastoupí ona "vlastnost"- těžko to popsat, snad jako směsice závisti, lenosti a nechuti. Vztahy se naruší a začíná "partyzánština" proti vedení které si sami doslova uhnali. Nenápadné sabotáže jakékoliv aktivity, nesmyslné připomínky a tichá radost když věc krachne.
Tohle nechápu ani nepochopím, ale bohužel často to tak chodí....
Snad je to jakýsi nesmyslný pozůstatek dětského bouření se proti autoritě, byť si ji racionálně sami zvolí.

329793

22.03.2015 19:34

Národní demokracie proti vstupu cizích vojsk

nejvíc

Mirra 89.?.?.?

mě zarazila informace že ti cizí vojáci pojedou v plné polní s ostrýma v zásobnících. Je to vůbec legální aby tu projížděli cizí, byť tzv. spojenečtí vojáci s nabitýma kvérama??

329630

08.02.2015 16:50

A s nimi přišlo peklo…

tohle

Mirra 89.?.?.?

je sice hrůzná vize ale jen se pořád ukazuje že vše bylo dávno naplánováno a bohužel se víceméně realizuje jak bylo předpovězeno předtím než nějaký majdan vznikl. Situace kde se popisovala občanská válka na Ukrajině a následný vznik západoukrajinského státu na způsob většího Kosova (ze kterého utíká kdo může) jakožto amerického protektorátu. Tehdy to vypadalo jako scifi - na UK celkem stabilní vláda jen tradiční rozepře mezi oligarchy a jak rychle se věci hnuly požadovaným směrem.

326619

02.02.2015 09:25

Řízená demolice starého světa

ano

Mirra 89.?.?.?

zábor Krymu byl obrannou akcí, bohužel vynuceným tahem. Z jihovýchodu na něm byla největší koncentrace místních akceschopných jednotek. Většina jich přešla pod ruské velení a tím se projevila v ukrajinské armádě převaha prozápadní frakce. Nadto většina jednotek UA armády byla dislokována právě na jihu a západě. Takže došlo k vychýlení rovnováhy v armádě i velení čímž nebyl pro revolucionáře přimět ji k útoku na východní regiony.
Takže tak jako tak to bylo tařka Pyrrhovské vítězství - byl získán region na úkor ohrožení obrovského území zasahujícího hluboko do RF. V boji má vždy větší šance ten kdo je více iniciativní.
Po Ilovajsku byla iniciativa dobrovolně přenechána "převratnikům" - a ty jí využili pouze k přeskupení nikoli k vážnému uvážení svých činů. Nyní se situace opakuje a je otázkou zda odpůrci revolucionářů udělají opět tu samou chybu nebo do dotáhnou konečně do zhroucení UA vojska.

326245

31.01.2015 08:34

Je demokracia na Západe mŕtva?

tuhle

Mirra 89.?.?.?

zvrácenou lichvářskou logiku jsem nikdy nechápal - když má stát nebo organizace problém tak místo aby se úroky snížily, tak je tlačí do neskutečných výšin kde je pravděpodobné že nemohou být spláceny. Takže mi vyjde že věřitelé chtějí dlužníka zruinovat a sebrat mu veškerý majetek. A v případě státu jde rovnou pokus o zotročení.

326131

14.01.2015 10:20

Tak nám zabili „Harakiri“!

jo, to je ono

Mirra 89.?.?.?

"zůstal naživu, protože na schůze nechodí" - na nějaké schůze lepší nechodit a to se ani nemusí jednat o hrozbu zastřelením [vyplazený jazyk] [velký smích]

325118

07.01.2015 14:24

Rok 2015 bude o Íránu, Číně a Rusku

vůbec

Mirra 89.?.?.?

není divu že na Východě odmítli západní styl pořádku když prohlédli o co ve skutečnosti jde - pouhé pokračování kapitalismu 19 století které je ve své podstatě nereformovatelné a po krátké epizodě se opět vrátilo ke svým kořenům.
Nezapomínejme že v Číně pořád vládne komunistická strana která se poučila z "demokratizačních procesů" v bývalém RVHP. Cílem je pořád nastolení nového co nejspravedlivějšího systému aby už se kořistnický feudalismo/kapitalismus nemohl vrátit a byl zavržen jako nízký stupeň vývoje lidstva.
Proto Čína tak znepokojuje Západní korporativistickou alianci - převzala pochodeň modernizace po starém SSSR. Na tomto krutém příkladu získala ale lidová Čína spoustu důležitých zkušeností.
Na Západě prostě nejsou ochotni uznat že styl z první industriální éry není vhodný pro globalistickou společnost. Ta nás staví před výzvy který tento zastaralý systém nejenže není schopen řešit, ale ani se o to nesnaží.

324559

30.12.2014 21:02

Na Ukrajině nejde o demokracii, ale o náš velký prodělek

tak trochu mimochodem

Mirra 37.?.?.?

všimli jste si jak čin našeho vojenského lékaře který chce vrátit medaili NATO donutil mnohé strhnout si škrabošky?
Například na BL kde se rádi vydávají za nezaujaté udělají pomalu doktorskou analýzu tohoto činu a výsledkem je označení jeho a podobných za pomatené či rovnou podplacené.
Jejich představivost jim vůbec nedovoluje si uvědomit že onen lékař se k prozření dohrabal až po velmi dlouhé cestě kdy zřejmě pořád věřil že věci jsou lepší než vypadají...

A tím se oklikou dostávám ke zmíněnému ukrajinskému tématu - pomalu ale jistě polarizuje nejen naši společnost a bojím se že se to dostane do stavu kdy jedni budou nenávidět druhé kvůli odlišnému názoru [pláč]

324199

01.12.2014 01:24

Jsou hikikomori obětí systému?

i jinak

Mirra 89.?.?.?

ono se na to lze dívat i z jiné strany (nepočítám ovšem ty drastické případy v Japonsku) - dnešní svět nenabízí žádný motor, je to jen ploužení se z práce, trochy odpočinku a zase do práce. A to jen kvůli penězům. Z víc jak 90% se jedná o nesmyslnou činnost bez konce kterou řídí zlomyslní manažeři jejichž hlavní starostí je jak co nejvíce své ovečky vytížit. To je třeba situace v dnešních montovnách. A ani o úroveň výše to není nijak růžové, odpovědnost velká, často rovnou hmotná, velký tlak na výsledky, získávání klientů. Pro většinu populace je to nesmyslné plahočení bez konce a to jen proto aby bylo na základní potřeby a nějakou tu lepší dovolenou.
Generace čtyřicátníků je na to tak zvyklá a disciplinovaná že ji to už ani nepřijde - a hlavně velkou část toho procesu už má za sebou.
Ale pro mladého inteligentního člověka 19-20 je zjištění že dalších padesát let bude žít v takovém stereotypu hrozné pomyšlení. A někteří to neunesou a vznikají tyto případy.
Hlavní rozdíl tkví v rozdílnosti dětství - dříve děti vyrůstaly v určité disciplíně a bez přehršle možností zábavy a volného času. A vidí jaké je čekají možnosti - buď ve výrobě kde se z valné části vyrábí jen proto aby bylo co dělat, obvykle výrobky co nejnižší kvality aby byla potřeba dalších v co nejkratší době, nebo v obchodě a marketingu tyto produkty za každou cenu prodávat, klidně i klamem a lží. A všechno jeden kolotoč bez cíle, jako myšky ve svém kolečku. A část jich po prohlédnutí odmítá se tohoto účastnit a těm nejcitlivějším rovnou hrábne....

322374

19.11.2014 14:45

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Taky jsem si toho všiml

Mirra 109.?.?.?

bohužel IQ je hlavně o matematicko-logických schopnostech, ty ale často přebíjí silné emoce - a s těmi umí architekti revolucí velmi dobře pracovat. A když se sejde skupinka podobně a silně emočně naladěných lidí tak je pak možný efekt sněhové koule. A o to se pokouší...

321405

18.11.2014 20:14

Mail z Prahy

RE: pokud

Mirra 109.?.?.?

tady nejde o nějaké papírky ale kdo to pobízí a financuje a tam už problém je. Pokud by to bylo tak nevinné tak ženy v klidu odpoví a nevyskočí pohotově ochranka. Už tím je vidět že něco smrdí. V RF dobře věděli proč zakročit proti pofidérním neziskovkám.

321307

18.11.2014 10:40

Mail z Prahy

pokud

Mirra 109.?.?.?

je to pravda tak by si na to měla posvítit policie i tajná služba a případně klasifikovat jako nepřátelskou činnost.

Ale naštěstí už jsou lidi imunní vůči různým trubačům "revoluce" že netřeba se bát, to už víc lidí svolají odbory na stávku. A co vidím tak lidi tuto akci prakticky ignorují. Pár dutohlavů se vyřve, udělají opět kus ostudy a život jde dál. Češi jsou naštěstí pro americké architekty revoluce těžký oříšek....

321215

02.11.2014 17:19

Totální válka kvůli petro dolaru

také

Mirra 89.?.?.?

jsem na to pomyslel když jsem to četl. Velmi zvláštní typ nehody. Ani bych se nedivil kdyby řidič pluhu v sobě měl rychlevyprchávající drogu. Ačkoliv vzdušná doprava vypadá velmi bezpečně je tam mnohem širší prostor k nehodám než třeba při cestě obrněným vlakem. Ostatně aj Stalin letecké dopravě nedůvěřoval.

320215

25.10.2014 22:42

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

RE: Ukazuje se, že příměří bylo těžkou taktickou chybou.

Mirra 89.?.?.?

bohužel mi Slované máme tendence k blahosklonosti a to se vůči darebákům nevyplácí. Už v Gruzii mohlo ruské vojsko dojít pohodlně pro toho žvýkače kravaty do Tbilisi, ale udělalo se velké gesto a místo aby ho chytili zatkli a soudili za rozpoutání války, tak ho nechali dovládnout do konce období.
A k těm dohodám z Minska - neznáme všechna důležitá fakta, ale opět to vypadá že to na západě vzali jako slabost a podle toho jednají.
Ono by stačilo kdyby RF udělala stejnou věc jako NATO v Libyi - k řece udělat bezletovou zónu a zároveň zlikvidovat veškerou útočnou těžkou techniku - jak dělostřelectvo tak tanky. A to by byl teprv potom ze západu vřískot až by uši zaléhaly.

319790

25.10.2014 21:51

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

RE: Proč by Ukroušové měli útočit??????

Mirra 89.?.?.?

tak dlouho čekat nemůže, hospodářská situace se zhoršuje každým dnem. Zbývá jen rychlé vojenské řešení které by umožnilo rychlejší přístup k západním dotacím. Už z toho důvodu je hrozba války velká.

319788

21.10.2014 02:09

Pokus o revizi výsledků 2.světové války

Autor

Mirra 37.?.?.?

poněkud opomíjí nejnovější vývoj. Rusko se jednak ukázalo připravené a jednak vznikla vážná krize v Iráku kde se loutkový systém hroutí. Tudíž většina zdrojů i pozornosti směřuje tam. A Kazachstán s ikonou NATO? To snad ne....

319452

05.10.2014 18:50

Kdo tvoří „Islámský emirát“?

něco

Mirra 89.?.?.?

na tom bude, protože podle nových zpráv přijede do EU vysoký čínský představitel za účelem ozřejmění čínského stanoviska - a to že hodlá přebírat pozice v Rusku které kvůli sankcím musí vyklízet západní byznys.
Jak se zdá tak NATO dělá vše proto aby vznikl rusko-čínský blok.
A pokud se budou věci ubírat i tímto směrem že budou cvičení teroristé proti těmto velmocím tak jiné cesty nebude....

318593

18.09.2014 01:39

Dnešní literatura a film mladé generace

bohužel

Mirra 37.?.?.?

devastující účinky této antivlny jsou již dost vidět. Pocity beznaděje a marnosti a neužitečnosti konání vedou nejen k sebepoškozování ale třeba i k fanatismu kdy se mladí lidé s podlomenou psychikou stávají snadnou kořistí fanatických kazatelů a ve finále jdou položit životy za záměry šílenců....
Proto se tolik rozšířily drogy - umožňují uniknout do jiných sfér. Pesimista by mohl namítnout že mladší generace jsou choulostivější a inklinují k tomu hlavně "slabší kusy". Na to lze namítnout že nejde o choulostivost ale zvýšenou senzitivitu a empatii. A také že se to netýká jen chudiny ale i bohatých a úspěšných kteří mají dost zdrojů na to aby dělali co je baví.
Ze světa vymizela zdravá soutěž a nahradily ji jen občasné vlny uměle vybičované nenávisti. Jediným zdrojem uznání se stalo bezúčelné hromadění peněz - a když se k nim doplácají tak většinou neví co s nimi. Něco jako konec dosavadních dějin kdy je lidstvo na zcestí - buď se vzpamatuje a dostane se ke hvězdám nebo padne zpět do barbarství....

317620

také bych z toho neměl dobrý pocit. Ale zřejmě to je cílem - znejistit tipovanou osobu. Vypadá to že si vás někdo všiml - a o nějakého českého úředníčka zřejmě nepůjde....
Jste znám jako zásadový člověk a takové zřejmě jisté kruhy potřebují kvůli nabuzení důvěryhodnosti pro lidi.
Ono je dost divné že někteří naši funkcionáři také začínali s čistým štítem a dobrou pověstí - a z ničeho nic se to zlomilo a začali posluhovat tomu co předtím odsuzovali. A to se stává prakticky s železnou pravidelností.
Kdoví jaké praktiky jsou na "nadějné kádry" použity, dobře že jste odmítl.

317550

16.08.2014 15:36

Nepronesený projev Vitalije Čurkina

RE: S malou výhradou,

Mirra 109.?.?.?

když někomu strčí hlavu do hnoje také nekřičí. Nechal se podvést a nechce to rozmazávat.

315517

15.08.2014 22:54

Nepronesený projev Vitalije Čurkina

RE: S malou výhradou,

Mirra 109.?.?.?

Gorbačova bych za zrádce nebral a nejednal sám. Patřil k mladé generaci která prokoukla nikam nevedoucí dosavadní směr. Revoluce a pochod na Evropu byly pasé a pokračováním by se Západoevropská unie časem skonfederovala s USA a tady by se to víc propojilo také do jednoho celku a vznikly by ještě větší superstáty které by jednou mohli vyhladit život když by se dostali k moci hazardéři.
Naopak Gorbačovův tah vidím ve své podstatě jako geniální, ale bohužel nebyl dotažen do konce a ve finále byl zneužit soupeřem.
Současná EU je jen pokračováním a nastavením oné Západoevropské unie která byla určena k pohlcení USA a v tom smyslu se i pokračuje. Ruské vedení a zvlášť jeho tehdy mladá generace doufala v rozbití amerických plánů. To se podařilo jen částečně a nyní se musí jednat velice opatrně aby nepřišel úplný debakl. Povedlo se vytvořit hospodářské i politické vazby v Západní Evropě a ty pracují proti ideovému projektu Washingtonu. A je otázkou co převáží - zda staré svazky se zahnívajícím NATO nebo výhled na vytvoření supermocnosti ekonomické i politické od Kamčatky po Portugalsko.

315483

09.07.2014 07:09

Operace Polonia a Solidarita

RE: tak to je síla

Mirra 89.?.?.?

chce to trochu uvažovat. Nespokojenost jistě byla, jenže ji tvrdě zmanipulovali, stejně jako nyní na Ukrajině Majdan. Nešlo o nic jiného než o bezohledné využítí lidských tužeb k mocenským hrátkám.

312968

18.06.2014 17:11

ISIS vyvolal všeobecné sunitské povstání

RE: zmatení?

Mirra 89.?.?.?

všeobecně se uváděl název isil - I - irák a L jako levant. A zmínka o vzniku nové organizace vydělující se z isil nikde nebyla, takže předpokládám že pár novinářů si název upravilo aby seděl na sýrii a irák, ale oficiálně se tato organizace jmenuje pořád ISIL.

311850

18.06.2014 11:01

ISIS vyvolal všeobecné sunitské povstání

zmatení?

Mirra 89.?.?.?

Donedávna platil název ISIL - to L znamená Levanta. ISIS je úplně něco jiného - starověká egyptská bohyně. Zajímavé že i na BL přišli s tímhle podivným přejmenováním.

311837

15.05.2014 23:08

FED je velký podvodník

tak

Mirra 89.?.?.?

v delší životnost dolaru jistě nevěří ani ve FEDu, na to je ta dluhová bublina moc velká. Spíš tipuji že vytáhli ze "stáze" amero a ve vhodný okamžik udělají "měnu", dolar zanikne a v Severoamerickém prostoru se měnou stane amero.

310152

11.05.2014 10:36

MMF jde na Ukrajině do války

autor

Mirra 109.?.?.?

to na ruské straně vidí moc růžově. Pokud sáhnou američtí loutkáři k zoufalé variantě když ukrajinské vojsko bude dezertovat a zároveň dostávat naloženo, tak RF bude nucena zasáhnout. Ještě mohou přijít velmi horké chvilky. Vše bude prakticky záležet na schopnostech domobrany a její podpoře ruskými speciály. A nemusí jít jen o útoky na města, ale na pro Rusko klíčové podniky - taktika spálené země by je nakonec do konfliktu zatáhla.

309976

29.04.2014 19:57

Putinovo dilema

autor

Mirra 89.?.?.?

to vidí příliš zúženě - Euroasijská integrace se poměrně daří i bez Ukrajiny a pro Rusko dvě nejdůležitější země k ní přístupují vcelku bezproblémově - velký Kazachstán i malé ale lidnaté a průmyslové Bělorusko. Ani ostatní členové nejsou až tak bezvýznamní. USA jsou ve Střední Asii vcelku úspěšně odráženy a Ukrajina je dost zoufalým americkým pokusem zastavit obnovený ruský parní válec.

309177

07.12.2013 11:19

Satanův plán

RE: Pekně zhulený článek:-(

Mirra 194.?.?.?

Jste bohužel jeden z těch co nedovedou chápat jednoduchá podobenství....

Nejde o to vzdávat se civilizace, ale přestat dělat bezúčelné věci a nechávat se rozptylovat blbostmi.
Lidé vymýšlí naprosté zbytečnosti a následně vytváří mega reklamy za miliony aby jejich nepotřebné věci měly odbyt. Vytváří se tak koloběh výroby naprosto zbytečných věcí místo aby se čas a prostředky věnovaly na mnohem důležitější projekty. Třeba na závlahu pouští, kultivaci prostředí či pokračování dobývání kosmu.
Nejhorší je že se strategické uvažování od doby Římské říše prakticky nezměnilo. Pokračuje touha po bohatství za každou cenu, přitom při současném stavu vědy nikdo opravdu chudý být nemusí.
K čemu je to že každého půl roku či rok vychází nová verze nějakého výrobku, když spousta lidí má problém zaplatit nájem a žije z ruky do huby? Na jedné straně lidé makají 12-16h směny a o kousek dál nemají do čeho píchnout. Nerovnost je bohužel uměle vytvářena. Vše ve jménu pohodlí a co nejrychlejšího zisku za každou cenu. Že stavba se začne po roce rozpadat? - nevadí ona bude brzy dotace na novou. Že je vyráběné levné jídlo chemická sračka? - neva, oni budou mít zisk farmaceutické podniky...

300406

04.11.2013 23:28

O „evropské volbě“ Ukrajiny

šero

Mirra 194.?.?.?

s Ukrajinou to vypadá bledě, nemají tam žádného Putina který by magnáty přinutil k poslušnosti. A přistoupením k EU půjde do kytek i zbytek jejich průmyslu. Hospodářství mají permanentně na pokraji bankrotu a armáda má prakticky stejnou techniku jako za dob SSSR a těch pár projektů dokončili jen s pomocí cizích peněz a jejich výsledky si koupila zase jen cizina takže moderněji už bude vybavena i Indie a oživení v nedohlednu. Jen samotnému Rusku trvalo deset let než se z krize nějak nastartovalo - a to na poslední chvíli i tak mají práce víc než dost, když si chtějí zajistit obranyschopnost.

299191

já se na situaci dívám logicky - rodina je základní jednotka národa. V dobré rodině se mladý člověk učí zodpovědnosti a empatii.
A to právě těm vykořeněným chybí a podle toho to dopadá...

296450

to jste si docela naběhla, protože dokud v Římě fungovaly dobře rodinné vazby tak říše přežila vše, ale jakmile se rozšířily zvrhlosti a nakonec to dospělo tak že císař dělal "ženu" generálovi, tak to šlo s říší od desíti k pěti. Zájem jen o manon a bezuzdé souložení kdysi nerozbornou říší spolehlivě rozložil...
A staré Řecko je jen dlouhou historií neustálých občanských válek, vyvražďování a zotročování. Nejdále věci dotáhli ve Spartě která by se dala přirovnat k sovětsko-trockistickému systému bez rodiny s volným vlastnictvím žen.
A kupodivou barbarské systémy založené na provázanosti rodin vydržely nejdélé a staly se z nich základy států.
Takže zničení rodiny znamená vykořenění lidí kteří nebudou mít vůli bránit své dědictví a budou unášeni kam je vítr zanese.

296335

zkouší jestli se nechají uplatit i k sebevraždě. Vypadá to na dost drastický pokus, jako Milgramův experiment ale v ohromném měřitku.
Přitom je vlastně uplácí od konce války, protože pravoslavní Řekové tíhnou spíše k Rusku než ke katolickým zápaďákům pro které je dvojí morálka standard. Stalin Řecko bohužel nechal padnout do britské sféry vlivu a od té doby si je drží na zlatém řetězu který nyní Řeky začíná škrtit. Stalin byl bohužel chladný kalkulátor a tohle byla vážná chyba, ponechat sympatizující a spřátelený národ na pospas západním rozvracečům. A část řeckých elit bohužel udělala tu chybu že uzavřela pakt s čertem a teď musí nést následky celý národ...

294185

omlouvam se že to píši sem, ale všiml si někdo případu vraždy Češky v Chicagu a následné tvrdé cenzury a blokování diskusí? Třeba na centru to bylo cca 2 hodiny zprávou dne a pak to rychle zapadlo. A když někdo chtěl přidat relevantní info tak ho rychle smázli. Zdá se že česká média jsou řízená centrálně....

293374

30.05.2013 13:02

Hrozba celosvětové sodomie

RE: Zakladem krestanskeho nabozenstvi je bible,tak at ji cteme!

Mirra 89.?.?.?

jenže velká část bible je poplatná své době, tehdy bylo lidí málo tak byl kladen důraz na rozmnožení lidského rodu aby ho nějaká katastrofa nezkosila.
V antice se tyto "problémy" nijak neřešily, byly na starosti důležitější věci než starat se o to že občas lidé homosexuálně souloží.
Stejně stavět bisexualitu a transvetitismus na roveň sodomii je blbost - stačí se podívat do Asie kde tyto věci jsou běžné a rodiny jsou pořád velké a lidé jsou zodpovědní.
Dnes se z této přirozené věci dělá politická fraška aby lidé byli zaneprázněni hádáním kvůli podružným věcem a nevěnovali pozornost mnohem důležitějším.
Uzákoňování nějakých homo manželství mi přijde blbost - když se ti dva mají tak rádi tak by postačila úprava aby dotyční měli právo po sobě dědit apod.

290491

11.05.2013 11:47

Henry Makow – Nemilosrdná lež

je to hlubší

Mirra 89.?.?.?

co se týče homosexuality, tak ta je přirozenou součástí člověka jakožto živočišného druhu, ale je fakt že v posledních desetiletích se místo rozhlašované tolerance spíše propaguje.
Stejně jako s rasismem - vypadá to že se ho euroatlantická civilizace snaží potlačovat, ale když se na věci podíváme důkladnějí tak zjištění jsou dost rozporná a často i opačná proti vyslovovanému. Třeba devastace bývalého Východního bloku - bez jediného výstřelu se podařilo vrhnout hospodářství bývalé socialistické soustavy desítky let na zpět a nahlodat populaci nemocemi a drogami. Dalo by se původně uvažovat že vůdcové v pozadí jsou rasističtí ve středověké podobě, ale to že se likviduje i vlastní rasa odporuje i nacistické teorii, takže lze říci že ti co za tím stojí jsou buď šílení - anebo to nejsou lidské bytosti.... Svádět vše na Židy je příliš jednoduché, i ti jsou od pradávna nástrojem vyšší moci.
Spíš si myslím že vůdcové planety se nechali opít střípky fantastických technologií výměnou za suverenitu (jestli se neděje něco jako v seriálu "Poslední konflikt" ale v utajené podobě). Jen málokdo zřejmě tuší jaké černoty se dějí pod svícném - a myslím že kdyby se to veřejnost dozvěděla tak málokdo by spal klidně.....

289540

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 5

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 6

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Blokování čínské pomoci Itálii v Praze22.03.20 16:08 Česká republika 3

Chmelár o prohlášení Stoltenberga: Je to šílené a nepříčetné21.03.20 08:40 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 938,79 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
152 909,63 Kč

Poslední aktualizace: 29.3.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 617 071