Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané kulma

Nalezeno 9 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.07.2015 00:56

Čína se zbavila půl bilionu dolarů

RE: Logické vysvětlení

kulma 76.?.?.?

>Háčik bolo to, že nie každý klient bol schopný splácať tie hypotéky čo znamená, že banky tie deriváty predávali s tým, že má to hodnotu 110 za cenu za 100, hoci ich skutočná hodnota bola 80, samozrejme prišlo sa na to a Lehman a AIG skrachoval.

Neexistuje jediný legitimní popis který by souhlasil z vaším vysvětlením jakým způsobem se dostaly LB a AIG do problému. Pokud ano, prosím uveďte na něj odkaz.

337298

30.07.2015 02:14

Falšování historie kvůli agendám

Paul C. Roberts má štěstí

kulma 76.?.?.?

že publikuje v Americe, poněvadž kvůli článku podobného ražení s domácí tématikou by na něj například v Česku někdo okamžitě podal trestní oznámení.

Roberts píše pro Američany, kteří jsou velice dobře obeznámeni s daným tématem, a velice mistrně formuluje to co většina Američanů (v tomto případě většina bílých Američanů) tuší. Roberts nešíří propagandu - jeho intelekt mu to nedovoluje - ale nemůže zabránit tomu aby se jeho náhledy nestaly zdrojem primitivní lumpenpropagandy.

337301

30.07.2015 21:51

Falšování historie kvůli agendám

RE: Paul C. Roberts má štěstí

kulma 76.?.?.?

Škoda že se ta jejich vnitřní svoboda nijak neprojevuje. Souhlasím že si pokud se týče vlády myslí svoje ale přes to radostně vyvěsí vlajku kde je možné i nemožné, pošlou děti vraždit jinam a radostně tloustnou za pokřiku USA USA USA.

USA byly založeny v době kdy nevolnictví bylo v zemích Koruny české běžné, takže USA je časově daleko širší pojem než si myslíte a to znamená že když Američani "pokřikují 'USA, USA'," tak nemají nutně na mysli USA pod Obamovou administrací.

Kdyby byl Paul C. Roberts v Česku, tak by se asi upsal k smrti. Například cestující si myslí že byl nesprávně pokutován revizorem a tak se domáhá nápravy tím že obesílá příslušný dopravní podnik. (!!!???). Takové věci snad řeší soudce, ne? Složenka na pokutu přece musí zdůraznit že pokutovaný má právo na soudní slyšení. (No, ne všude, pane Roberts.) Od které doby rozhoduje veřejný dopravce ve věcech spravedlnosti? Asi od doby gottwaldovko-tereziánské. Prostě status veřejné instituce automaticky znamená pravomoc v oblasti práva. Nebo je v Česku divadelní hra Nikolaje Vasilijeviče Gogola "Revizor" zvláště inspirující?

Ten fakt že se v Česku při nedávné řecké finanční krizi názory výhradně řídily dle připitomělé franko-germánské propagandy byla rajská hudba na sluch frankfurstských bankéřů. Tak s tímhle stádečkem si starosti dělat nemusíme.

Z Paula C. Robertse by pražský režim rozhodně radost neměl.

337328

31.07.2015 12:52

Nabídka a poptávka na trhu se zlatými a stříbrnými futures

RE: Stačí selský rozum

kulma 76.?.?.?

V dnešní době jsou penzijní fondy riskantní. Fond třeba "chytře" investuje do řeckých dluhopisů... Nejlepší je koupě něčeho co se dá pronajímat a to poskytuje přídavek k důchodu.

Ovšem lepší řešení je "čínský tunel," který vymyslel Goldman Sachs speciálně pro sebe a své čínské přátele. Půjčíte si na 10 a hodláte prodat na 20ti. Jenže burzovní index se realisticky nemůže přehoupnout přes 13. Využijete tedy svého vlivu a navedete střední třídu - která sice moc peněz nemá ale je početná, zvláště v Číně - aby začala investovat skrz kupovaní akcií. Index se hne směrem nahoru, hezky pokračuje ve šplhu, čínská střední třída se raduje a investuje ještě víc. No a jak index narazí 20, tak začnate prodávat. Pochopitelně ve velkým. No, a hned máte na důchod a to i pro případ že se dožijete 500 let. Pochopitelně že panická reakce čínské střední třídy posune index zpátky na 11 nebo někam tam, jak to bylo nedávno na šanghajske burze. A to je ten pravý čas kontaktovat znovu některé členy toho bohem vyvoleného národa, aby zase vymysleli nějaký trik a pak si půjčit na 11.

337342

16.08.2015 14:43

Mediální blamáž se sondou Pluto

Neil Armstrong nepromluvil

kulma 76.?.?.?

Americký časopis Penthouse slíbil Neilu Armstrongovi v roce 1972 padesát milionů USD za rozhovor na pokračování o tom jak to vlastně s tím "přistáním na měsíci" bylo. Jenže Armstrong upozornil redakci že by žádné pokračování nebylo, protože by zcela jistě "tragicky zahynul" zrovna tak jako Jurij Gagarin, který se dostal do rozporu z Dmitrijem Kozlovem, kterému pohrozil že když nebude po jeho, tak se postará o to aby se svět dozvěděl, jak to s tím "prvním člověkem ve vesmíru" vlastně bylo.

Rusové to s tím svým "vesmírným programem" dělali daleko chytřeji než Američani. Oni věděli že se to bez ztrát na životech asi neobejde, a tak občas předstírali tragédie - jako že někteří kosmonauté během letu zahynuli. Oni teda chtěli vesmír prozkoumat, ale když se Nikita Chruščov domák na kolik by takový výzkum vesmíru přišel, tak to hned zatrh a místo toho dal ty peníze důchodcům. CIA si později povšimla že miliony starších občanů Sovětského svazu začali jezdit na nových kolech s titanovou přehazovačkou značky Vostok.

338201

17.08.2015 02:16

Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo

Zápas gigantů

kulma 76.?.?.?

Použití GMO představuje značný úbytek zisku pro chemické společnosti, které prodávají jedy kterým farmáři zabíjí různé rostlinné škůdce a tím přispívají k výraznému zvýšení případů rakoviny u lidí. Americká EPA zrovna zkoumá účinky glyphosatu po tom co Světová zdravotní organizace (WHO) označila tento prostředek proti rostlinym škůdcům za velice pravděpodobně rakovinotvorný.
http://www.reuters.com/article/2015/05/05/food-agr...

Chemické společnosti jsou dost bohaté na to aby rozjely v médiích propagandu proti GMO. Ony samotné nemusely nikomu čelit když začaly vyvíjet látky, které zabíjí nejen škodlivé organismy, ale také miliony lidí po celém světě. Amerika se začala bránit a hnutí "Organický pěstované rostliny" se odtud začalo šířit do světa. Jenže organický pěstované rostliny je drahý špás pro spotřebitele.

Ve Skotsku chemická lobby vyhrála na celé čáře, a tak tam budou lidé nadále chcípat, protože tam žádný zákon který by je varoval před nebezpečím karcinogenních látek v rostlinách neexistuje. O to se chemické společnosti a zkorumpovaní politici už dávno postarali.

Světová zdravotnická organizace není očkována proti korupci, jako ostatně téměř každá organizace, a tak ten fakt že její zaměstnanci ještě nenašli důvod ukázat varovným prstem na GMO nic neznamená. Ale podle čeho se má americký kongress řídit? Podle podplacených pisálků kteří mají v popisu práce útočit na GMO v médiích? Americký kongress neudělá nic co by bylo v rozporu s postojem Světové zdravotnické organizace.
http://www.who.int/mediacentre/news/notes/np5/en/

338222

22.08.2015 16:53

Padej na zadek, obyčejný občane? Ne!

Jauvajs!

kulma 76.?.?.?

Zde je bod článkem zmíněné výzvy, který pana Kollera asi rozzuřil nejvíce:

"Proto žádáme politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Jednejte jako odvážní státníci, nikoli jako malicherní obchodníci s mocí! "

Politici aka obchodníci s mocí mohou hromadit levné politické body jen s pomocí úplatných kavárenských flákačů, kteří na oplátku zavalují lokální média politickou propagandou jejíž obsah často odhalí zdecimovaný intelekt pisatele. Jinými slovy, vědátoři se začali motat příliš blízko jeho mísy a tak není divu že pan Koller dlouhosáhle vypěnil.

Co je na tom špatného že vědátoři vyzvali vládu ČR k odvážnému státnickému kroku, tedy postavit se nenažraným EU super-bankám s tím že žádné dluhopisy, které by kryly výdaje spojené s akomodaci utečenců, prostě očekávat nemusí, z důvodu toho že ČR žádné utečence přijímat nebude?

338486

24.08.2015 19:11

Rukavice Františka Kriegla

blitzKriegel

kulma 76.?.?.?

Lenka Procházková: "Československá armáda se jako člen VŠ nikdy nepodílela na invazi do cizí země a byla cvičena výhradně jako armáda obranná."

Opravdu?

Autorka článku Lenka Procházková je dcerou spisovatele Jana Procházky, který byl přítelem tehdejšího prvního tajemníka KSČ Antonína Novotného, jehož funkce obsahovala post vrchního velitele ozbrojených sil ČSSR, jehož schvalující podpis ohledně úkolů čs. lidové armády ukládá čs. ozrojeným silám mimo jiné

"V dalším rozvíjet útok směrem na Strasbourg, Epinal, Dijon, dokončit zničení protivníka na teritoriu NSR, překročit řeku Rýn a 7. nebo 8. den operace ovládnout čáru Langres, Besancon. Dále rozvíjet útok na Lyon."

Ano, úkol zněl jasně: rozvíjet útok a ne protiútok, jak se na ryze obranný pakt sluší a patří.

Osud se zřejmě dědí v rodině: Zrovna tak jako někteří lidé přišli před dlouhými lety na to že literární tvorba Jana Procházky byla převážně hromada budovatelských keců, tak někteří lidé dnes znovu objeví že jablko nepadá daleko od stromu. To ovšem v případě Lenky Procházkové neplatí v globálním smyslu, protože franko-germánská propaganda v médiích je opravdu více než patrná, aneb koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Nikdy po 2. světové válce nebylo více zkorumpovaných politiků a mediálních škrabalů na obou stranách Atlantiku, než jak je tomu nyní. Následky na sebe nenechají dlouho čekat.

338593

26.08.2015 17:37

Němečtí „investoři“ začínají rabovat Řecko

Jak bohatnout dle americké "investiční" firmy Goldman-Sachs

kulma 76.?.?.?

To je úplně normální že se dnes jedna země hrabe v peněžence jiné země.

Goldman-Sachs radí: Zajisti si skrz zkorumpované politiky téměř monopolní postavení v nějakých zemích a to ti umožní s jejich obyvateli hospodářsky zametat, jak je třeba patrno zde:
http://www.rferl.org/content/russian-gas-how-much-...

Proč západní Evropa platí Rusům daleko méně za plyn než ta východní?

Zkuste se zeptat veřejně a Pražský hrad na vás pošle BIS, poněvadž soudruzi miliardáři v Rusku takové otázky nemají rádi.

338655

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 11 525 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Ďalšie 4 obete imigrantov, ktoré médiam nestoja ani za zmienku19.10.19 19:30 Rakousko 0

Africký okupant v Itálii: My jsme tady doma19.10.19 16:43 Itálie 4

Mějte panenky černošek a černoušků. K tomu nabádá ministerská příručka mikrojeslím19.10.19 02:59 Česká republika 1

Kalergiho plán na steroidech: další čerstvá várka okupantů dorazila do Chorvatska19.10.19 00:32 Chorvatsko 1

Idnes dokumentuje, jak v Polsku natočili vznik fake news, nejlépe, jak svede: výrobou fake news!18.10.19 15:19 Česká republika 0

Evropské daně: Už se blíží...16.10.19 11:35 Evropská unie 2

ELÁN a jeho "Bulvárné krysy" na black listu rádií16.10.19 08:35 Slovensko 3

Itálie povolila vylodění dalších 176 afrických okupantů15.10.19 17:11 Itálie 1

Podepište mezinárodní výzvu k zastavení 5G sítě14.10.19 23:00 Neurčeno 0

Tomio Okamura u Luboše Xavera Veselého na XTV14.10.19 21:16 Česká republika 4

Erdogan požaduje po NATO podporu v jeho agresi11.10.19 16:39 Turecko 1

V Německu řádí "pravicoví extrémisté"09.10.19 19:09 Německo 11

Vraždící ilegální migranty bude zase těžší vyhostit!08.10.19 18:55 Česká republika 4

Andrejka se ráda hladí: Zločinná LGBT krade čtyřletým dětem dětství08.10.19 13:02 Česká republika 2

V Německu najel Syřan kamionem do řady aut, zranil nejméně 8 lidí08.10.19 11:03 Česká republika 0

O incidentu v Ostravě referovala média, žádné nezmínilo, že šlo o skupinu cikánů07.10.19 20:05 Česká republika 1

Feminacistky bagatelizují dopad Istanbulské smlouvy07.10.19 20:00 Česká republika 1

Klimatická aktivistka: “Musíme začať jesť deti! Nemáme dostatok času!”05.10.19 18:23 USA 11

Evropský parlament tleskal pašeračce okupantů do Itálie (a potažmo do Evropy)05.10.19 16:13 Evropská unie 1

Další cíl feminacistek: Herec Robert De Niro má zaplatit 276 mmilionů, protože mluvil sprostě04.10.19 16:42 USA 2

Měnové kurzy

USD
22,97 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
21,18 Kč
Čínský juan
3,25 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
36,00 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 238,46 Kč
1 unce stříbra
403,74 Kč
Bitcoin
182 439,34 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2019 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 48 613 973