Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Rom 44

Nalezeno 17 příspěveků, 9 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.12.2013 18:08

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: Putin není spasitel

Rom 44 93.?.?.?

Áno, zatiaľ je rozpor medzi zahraničnou a domácou poitikou, je však predpoklad, že časom sa tieto politiky zjednotia. Smer je daný.

300910

10.04.2014 22:13

Evropané plánují vytvořit konsorcium a koupit ukrajinský systém přepravy plynu

RE: Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.

Rom 44 93.?.?.?

Áno, a terminál im postavíme v Gabčíkove.

308272

22.05.2014 22:02

Putin prudce zvyšuje sázky

Dobrý komentár

Rom 44 93.?.?.?

dá sa zo všetkým súhlasiť. Sám som zvedavý na kroky EU, aj USA. Predpokladám, že situácia okolo Ukrajiny sa práve z uvedených dôvodov do konca roka stabilizuje a Rusi z toho vyťažia veľa. Keďže však všetko so všetkým súvisí, k prepadu dôjde inde. Je pravdepodobné, že Sýria bude zničená, aj keď dnes to tak nevyzerá. A napriek upokojeniu situácie na UA, Rusko, ale aj Európa vstúpi do vojny.

310491

24.05.2014 22:22

Putin prudce zvyšuje sázky

RE: Dobrý komentár

Rom 44 93.?.?.?

Tu som to rozviedol: http://www.blogovisko.sk/deeskalacia.html

310615

03.11.2014 08:04

Boj miliardářů, který rozdělil Ukrajinu

Delenie

Rom 44 93.?.?.?

Delenie Ukrajiny určite nie je ukončené a bude pokračovať. Novorusko bude siahať až po Podnestersko A svoj kus si chce odtrhnúť Poľsko. To sú vonkajšie záujmy. Okrem toho môže vzniknúť aj vnútorný tlak, ako je to možné pozorovať v Zakarpatsku.

320244

02.06.2015 19:27

Ozbrojenci ISIS jsou „pašováni do Evropy v lodích přistěhovalců“

RE: Válka proti terorismu vypukne i v Evropě /Lepšie pvedané Terorizmus sa opäť vracia do Európy/

Rom 44 85.?.?.?

Predpokladám, že Rusko sa bude snažiť kontrolovať trasu plynovodu vedenú územím Turecka prostredníctvom Grécka. Kuká z toho vojenský konflikt v tejto oblasti. Vzájomná nevraživosť medzi Gr. a Tr. priživovaná tlakom USA. Ďaľší problém je Bospor. Tieto parametre sľubujú námorný stret veľkých rozmerov. Ešte aj blízkosť Sýrie a Izraela.

Teraz z iného súdka. Vôbec ma nezaráža, že do Európy prúdia davy teroristov pod krytím utečenca. Fascinuje ma postoj EU, ktorá chce pridelením kvót jednotlivým členským krajinám sama rozdistribuovať islamských bojovníkov na svojom území, tí strhnú na svoju stranu aj bežných utečencov. Okrem toho budú živený samotnou EU. Dôkladne premyslené tylové zabezpečenie zo strany IS. EU sa porazí sama svojou idiotskou politikou.

333912

sa momentálne nachádza v oblasti Čierneho mora. Vojnu v Pobaltí nepredpokladám. Fascinuje ma, že v článkoch, ktoré sa objavujú a popisujú napätie medzi RF a EU, USA, NATO, UA nikto nevenuje pozornosť Podnestersku. Už niekoľko týždňov sa objavujú v ruskej tlači správy o prípravách na vojnu v oblasti od Odesy na západ. To, čo sa deje tam, by stálo za samostatnú rozsiahlu analýzu, pretože tam bude Rusko prinútené prikročiť k zásadným riešeniam.

334547

18.06.2015 20:41

Zkouška

RE: Michal Kesudis - zkouska

Rom 44 85.?.?.?

Si sa zbláznila? To ti môžem poslať aj moju banku.

335044

08.01.2016 06:28

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

Nič čudné na tom nie je.

Rom 44 95.?.?.?

Častokrát si uvedomujem, že v súčasnosti mením svoju minulosť. Prečo by tomu nemalo byť tak aj na atomárnej úrovni?

343995

12.01.2016 15:31

Sýrie 2015 – rok zlomu, 2016 – rok zúčtování

Iný scenár

Rom 44 93.?.?.?

Ak si všímame pohyb v oblasti hraníc s Tureckom v posledných týždňoch, môžeme predpokladať aj iný scenár. Všimnime si, že Kurdi sa doslova natlačili na mesto Azaz a vyvíjajú vysokú aktivitu v okolí Nubl. Na východe tohto územia ovládanom ISIL prekročili rieku Eufrat v oblasti Tishnin. Ja skôr predpokladám, že dôjde k odrezaniu územia na línii Nubl, Aleppo, Al-Safira až po Eufrat. Súbežne dostanú pod kontrolu hr. priechod Al-Dana. Až následne dôjde k spojeniu medzi Latakia-Idlib-Aleppo. Nezabudnime, že nedávno sa uskutočnila rusko-kurdská schôdzka v Moskve. Akcie s kurdami sú úzko koordinované. Výmenou vznikne Kurdský štát. Doslova o pár hodín sa začne ďaľšie zlomové stretnutie Rusko-Grécko. Toto sú momenty, ktorým je potrebné venovať zvýšenú pozornosť.

344304

08.02.2016 21:17

Sedmnáctý týden ruského zásahu v Sýrii: chce Erdogan válku s Ruskem?

RE: Vyvoj zadne valky neni mozne

Rom 44 141.?.?.?

Niekoľko postrehov.
1, K článku. Egomaniak Erdogan už zdecimoval zdravých egomaniakov v armáde, v novinárskej obci, medzi Kurdami, medzi disentom. Naháňa strach.
2. Už neexistujú priatelia Turecka, všetci čo kalkulujú s Tureckom robia tak z čistej vypočítavosti.
3, Turecko má len nepriateľov. Arméni, Rusi, Kurdi, Gréci, EU a aj USA (mal by som rozvinúť, ale chcem len stručne). Aby som nezabudol Izrael.
4, Jediné pojítko v koalícii Arabov je pád Asada. Čo potom? To je dôležitá otázka.
5, Putin nemá žiadnu "exit strategy". Má víziu.
Teraz trošku rozvediem. V súčasnosti existujú dve cesty pre svet. Buď zotročenie na základe peňazí, alebo stret, aby sme sa oslobodili. K stretu musí prísť a teraz nadišiel čas. USA nepodržia Turecko, nie je dôvod, skôr niektoré štáty EU, v snahe odtrhnúť si s povojnového koláča. Skôr si myslím, že TR vylúčia z NATO. ??? Neveríte? Dôjde k zblíženiu názoru RF a USA. Čistá vypočítavosť a nedovidenie za horizont. Tvrdím teda, že vojna bude, aby mohla nastať obroda. Potom prehodíme výhybku na iné hodnoty, iné vzťahy. Pred niekoľkými rokmi som písal jednému nemenovanému súčasnému politikovi, že jeho snaha bude realizovateľná až po vojne. Pochopiteľne ma vtedy nechápal. Už dnes smeruje Turecko ku koncu svojej existencie. Tvrdím to už roky,

345373

08.02.2016 22:28

Sedmnáctý týden ruského zásahu v Sýrii: chce Erdogan válku s Ruskem?

RE: Vyvoj zadne valky neni mozne

Rom 44 141.?.?.?

Ešte som zabudol. uvedomme si koľko energie, peňazí a iných prostriedkov už investovali do pádu Asada. Cesta späť nie je možná. Pre humanistov okrem iného táto vojna už stála 260.000 ľudských životov. Erdogan má slučku na krku. Okrem toho, a to je memento pre všetkých vládcov, osobný prospech zatienil prospech štátu. Vojna bude pokračovať až do konečného rozuzlenia. Nechcem byť prorokom, ale dôležité udalosti sa začnú diať až po rozpade, resp. v dobe rozpadu Turecka, či už k tomu dôjde v dôsledku ozbojeného konfliktu, alebo inak. Dajú sa už dnes popísať v hrubých rysoch tieto udalosti, ale nie je to nič pre slabé žalúdky.

345376

18.02.2016 14:38

USA očekávaly, že ISIS obsadí Damašek v říjnu

Je to dosť vierohodné.

Rom 44 95.?.?.?

Myslím, že aj Putin (? nie som si 100% istý) nedávno povedal, že Rusi vstúpili do Sýrie týždeň pred pádom Damašku. Rozhodne to nikto neočakával. Dá sa to vyčítať zo súčasných podráždených reakcií celého Západu a špeciálne Turecka. Vidieť, že sú z toho všetci riadne na nervy. Treba si vedieť veci poskladať. Veľmi úzko to súvisí aj s politikou Merkelovej, ktorá veľmi dlho váhala s uvalením sankcií na Rusko až do momentu, keď sa definitívne zlomila, vsadila všetko na zničenie Ruska aj za cenu sebapoškodenia (aj sebapoškodenia Nemecka) s neistou vyhliadkou zisku v budúcnosti a od tej doby je jej politika cielene deštrukčná. Lenže vtedy ešte Rusi v Sýrii neboli. Súvisí to s Tureckom aj s migrantmi. Dlho som premýšľal čím ju držia "za gule" a pochopil som to až pri jej poslednej návšteve Turecka. Jej úlohou je deštrukcia Európy v spolupráci s Tureckom. Možno jej pohrozili, že Nemecko by v súčasnosti mohlo nasledovať osud FR, alebo TR a ona sa podriadila v domnení, že Rusko je v úzkych. Pozrite sa na jej reakcie. Napr. posledná: "je čas zrušiť sankcie na Rusko, ale nemôžeme". Už nech to zdôvodní akokoľvek, vždy sa dôvod nájde. Kto chce psa biť.. Lenže neochota vzoprieť sa hlúpym riešeniam, prinesie svoje horké plody. Hlúpe počínanie, nemôže priniesť dobré výsledky. Preto jej snaha "ochrániť" Nemecko od vojny, urýchli príchod vojny do krajiny. Dnes už nie je možné riadiť sa známej Radičovej heslom: "všetci sa predsa nemôžu mýliť", čím sa len vzdala vlastnej zodpovednosti, a osud krajiny a nakoniec aj svoj vložila do cudzích rúk. Človek musí vedieť aké následky prinesie ktorý jeho skutok a podľa toho konať. Preto aj EU je určená k záhube, nemôžeme byť jednotní v názoroch. Každý štát musí prevziať zodpovednosť sám za seba, pretože kolektívne rozhodnutia povedú k sebazničeniu. Ak sa chceme uchrániť od vojny, je najvyšší čas konať múdro a prezieravo. Západ už veľa investoval do tejto vojny a preto je naivné domnievať sa, že vojna skončí dohodou. Nie, naopak, posúvame sa do vyššieho levelu.

345709

03.03.2016 07:45

Sýrie – únor, měsíc vítězství

Operácia

Rom 44 141.?.?.?

V nasledujúcich týždňoch nás čakajú na území Sýrie operácie dve. Cieľom prvej bude uzavretie severnej Sýrskej hranice a pašovacích koridorov smerom na mesto Raqqa. Táto operácia sa môže vyvíjať v niekoľkých variantách. Dve základné línie. Prvá: Aleppo - Al-Bab - Manbij - Eufrat. Ideálny vývoj, pretože hranica s Tureckom by bola uzavretá prakticky v pohraničnom pásme a od dodávok by boli odrezané rozsiahle územia. Táto možnosť sa predpokladá dlho a je predpoklad, že v tejto línii sú teroristi výborne opevnený. Vysoká náročnosť a rizikovosť tejto operácie. Ďalšia verzia je Aleppo - LZ Kweiris - Deir Hafir - LZ Jirah, čím by úloha odrezania Raqqy bola tak isto splnená. K tejto variante sa po útoku na cestu života do Aleppa prikláňam viac. Nepoznám však detailne miestne pomery. Táto možnosť by vyžiadala dočasne oslabiť pozície v Al-Bab a Manbij, čo by mohli SAA využiť. V každom prípade uzavretie trasy na Raqqa vyprovokuje masívny protiúder, pretože by to znamenalo kolaps zásobovania ISIS v Sýrii aj Iraku (značné obmedzenie). Môžeme preto očakávať opätovné pokusy o prelomenie hranice v oblasti Raqqa - Tell Abiad, alebo dokonca vstup koalície okolo Tureka a SA do vojny. Druhá operácia sa pripravuje v oblasti Idlib. Už asi dva týždne je hlásené sústreďovanie kurdských jednotiek v oblasti Atimah. Dokonca už bola slúžená aj svätá omša pred bojom. Tu je potrebné uzavrieť druhý dôležitý hraničný priechod s Tureckom Suriye v blízkosti mestečka Ad Dana, ktorým sú zásobovaní bojovníci v oblasti Idlib a Aleppo. Táto operácia bude nemenej náročná, pretože sa jedná o exponované miesto priamo na hranici s Tureckom a zapojenie Turkov je isté. Existuje tak isto niekoľko variánt a ktorá, alebo kombinácia ktorých bude zvolená závisí od okamžitých pomerov na fronte. V každom prípade sa bude jednať o postup celého frontu, pretože samotné obsadenie hr. priechodu je síce možné, ale nie udržateľné. Tak isto straty. Už dnes je isté, že postup pôjde zo severu, z kurdských území. Otázkou je, či to bude stačiť, alebo či ďaľší front bude postupovať od Aleppo smerom na Ad Dana a súčasne vytvárať kotol v Aleppo. Úspešné dovŕšenie týchto operácií by znamenalo kolaps zásobovania rebelov a postupné zlomenie odporu. Tretia operácia prebieha v súčasnosti rozhovormi o prímerí. Ak by bola aspoň čiastočne úspešná, SAA by sa uvoľnili ruky na viacerých územiach a územie pod kontrolou režimu by sa stalo homogénnejším. Bohužiaľ, neviem si dosť dobre predstaviť, že bude dovolené Assadovi vojnu vyhrať. Toľko prostriedkov, koľko už bolo investovaných do tejto vojny nebude obetovaných len tak. Potom sú tu už osobné záujmy. Erdogan má na krku slučku. On musí vojnu doviesť do konca. Vyhrať, alebo prehrať. Určite sa niečo pečie. Existujú aj širšie súvislosti. Snaha zatiahnuť do vojny Európu, počúvajte čoraz výbojnejšie vyjadrenia Breedlova, všímajte si vyj...

Automaticky kráceno

346217

03.03.2016 07:58

Sýrie – únor, měsíc vítězství

Operácia

Rom 44 141.?.?.?

Ešte by som chcel doplniť. Palmýra - Deir e Zour - Al Bukamal. Je zaujímavé, že v Al Bukamal na hranici s Irakom v srdci ISIS sa rozhoreli boje.

346218

21.07.2016 21:49

Ani peklo nebylo nikdy tak naštvané, jako teflonový sultán

Ja by som doplnil,

Rom 44 141.?.?.?

že ihneď po začatí udalostí sa objavila informácia, že Mossad vedel o pripravovanom puči. Prečo túto informáciu neposkytol tajným službám EU bolo zdôvodnené tým, že na druhý deň by sa info objavila v novinách. Určite o tom vedeli Rusi v náväznosti na Izraelské služby. Neskôr sa objavila info, že Rusi Erdogana varovali na základe odposluchov komunikácie medzi pučistami. Rusi vedeli presne čo sa deje a sledovali pohyby a komunikáciu. Toto vysvetľuje prečo bol Erdogan pripravený a konal tak, ako konal. Dokonca nechal prázdne lietadlo lietať nad Tureckom a je jasné prečo puč bol nakoniec "zpackaný". Všetky podozrenia smerujú k americkému iniciátorovi. Pnutie medzi USA a Erdoganom je zrejmé z americkej podpory Kurdov. Prvým pokusom o likvidáciu Turecka bolo zostrelenie ruskej stíhačky. Druhý pokus bol opäť neúspešný. Dá sa očakávať veľký geopolitický súboj a v náväznosti výrazné udalosti. EU hrá v tejto opere úlohu štatistu a len pozoruje, čo sa to deje. Nemá žiadny vplyv na priebeh a doplatí na to. Budeme svedkom zásadných zmien. Budú sa týkať NATO, Turecka, Grécka a Európy ako takej. Veci sa dali do pohybu a USA spolu s EU sa nakoniec rozhodnú Turecko zlikvidovať úplne.
Ohrozenie existencie amerických základní v Turecku nahráva vypuknutiu ozbrojeného konfliktu. Upevňovanie Erdoganovej moci prepúšťaním sudcov a zatváraním oponentov v tomto momente už nie je podstatné. To len znásobí vnútornú rozpoltenosť a prispeje k totálnej skaze. Všetci budú chcieť zo situácie vyťažiť. ISIS, Arméni, Kurdi, Gréci.. Dá sa veľa popísať aj o energetickej závislosti na Rusku a Iráne. Erdogan sa pokúša o obrat, ale, že to zvládne je úplne vylúčené. Myslím, že nastali posledné časy pre Turecko a táto krajina v tejto podobe a týchto hraniciach už prestala existovať.

350637

29.04.2020 21:45

Anexia Krymu je úmyselné zavádzanie verejnosti

Ešte niečo dôležité

Rom 44 78.?.?.?

Chcel by som doplniť z môjho pohľadu dôležitú vec, ktorá je akosi opomínaná. Je vysoko pravdepodobné, že pri plánovanom vývoji na Ukrajine sa s Krymom mali stať dve dôležité veci. Spomínaná je z nich len jedna. Na Kryme mali vzniknúť základne US army. To je nesporné. Už roky pred majdanom boli v Odese prebudovávané móla pre možnosť pristávania amerických vojenských plavidiel. Tie vtedajšie svojimi parametrami toto neumožňovali. Potom je to známe výberové konanie, ktoré takisto potvrdzuje zámery USA. A keďže Rusi tomu dokázali zabrániť, doteraz sú "ničení" sankciami. Európa ani netuší na čom sa podieľala. Pretože tá druhá strana mince je, že Krym sa mal dostať pod správu Turecka. Vývoj v poslednom období v Sýrii, Líbyi, ale aj v iných krajinách (Grécko, Azerbajdžan a i.) moje domnienky potvrdzuje. V období referenda unikli maily v ktorých sa spomínalo, že v mestách na Kryme sú pripravené skrýše zbraní. Z vtedy dostupných informácií na nete bolo Turecko pripravené poslať svoju zástupnú armádu islamistov na Krym. Tejto udalosti zabránilo obsadenie letísk na Kryme Rusko armádou. Úplne identický scenár ako je používaný v súčasnosti proti Sýrii, Líbyi, Grécku. Tiež treba pripomenúť ako boli v tej dobe kriesený krymskí Tatari, kvôli rozdúchaniu etnického problému, ktorý bol predprípravou na príchod islamistov. Už v tej dobe som o tom písal vo svojom blogu (odkaz neuvádzam zámerne), ktorý sa zdal vtedy neuveriteľný. Udalosti posledných mesiacov moje dohady potvrdzujú. Pekne pozdravujem.

379013

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 7

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
20,95 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 883,66 Kč
1 unce stříbra
521,24 Kč
Bitcoin
421 938,50 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 061 303